964 Czy 23.01.2020 w Jerozolimie Netanjahu poprze narrację Putina dotyczącą Polski?


Prezydent Rosji i premier IzraelaWładimir Putin i Benjamin Netanjahu, foto: youtube.com. Zdjęcie ilustracyjne

UczSieHistorii @UczSieHistorii:
To Putin był pierwszy? Bo wydaje mi się, że to Putin poparł żydów, a nie żydzi dopiero poprą Putina. Wszystkie media w Polsce lewackie, prawicowe mają chłopca do bicia w osobie Putina to dobrze ale chyba te dziennikarskie prostytutki zapomnieli o atakach Izraela który dostawał wsparcie z USA aby nasz atakować.

janusz123 @janusz123:
To KTO wg PIS przegnal Hitlera z Warszawy? Pewnie SS Galzien bandersynów.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/media-netanjahu-moze-poprzec-narracje-putina-dotyczaca-polski/

MEDIA: NETANJAHU MOŻE POPRZEĆ NARRACJĘ PUTINA DOTYCZĄCĄ POLSKI

20 stycznia 2020|2 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Rosja, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Podczas nadchodzącej wizyty Władimira Putina w Izraelu Binjamin Netanjahu może poprzeć narrację Putina kłamliwie oskarżającego Polskę o sprowokowanie wybuchu II wojny światowej – pisze portal Onet powołując się na izraelskie media.

Według Onetu media w Izraelu, w tym dobrze poinformowany Kanał 12 izraelskiej telewizji, dowiedziały się ze źródeł w izraelskim rządzie, że podczas czwartkowej wizyty Putina „Netanjahu da mu coś, co dla Rosji jest bardzo ważne, a dla Izraela niespecjalnie”. Zdaniem Kanału 12 może chodzić o poparcie narracji historycznej rosyjskich władz. Domysły te uprawdopodobniają nieoficjalne doniesienia, iż podczas niedawnej rozmowy telefonicznej pomiędzy przywódcami Rosji i Izraela Putin miał zażądać tego od premiera Izraela.

Za przyłączenie się do oczerniania Polski Izrael miałby uzyskać zwolnienie z rosyjskiego więzienia 26-letniej izraelskiej nauczycielki jogi Naamy Issachar, która w październiku ub. roku została skazana w Rosji na 7,5 roku więzienia w obozie pracy za posiadanie 10 gramów konopi indyjskich. Izraelka została aresztowana na lotnisku w Moskwie podczas powrotu z wakacji w Azji. Jak pisze Onet, sprawa Issachar nie schodzi z łamów izraelskich mediów a w jej uwolnienie osobiście zaangażował się Netanjahu. Kilka izraelskich mediów podało w poniedziałek, że Putin może w Yad Vashem zapowiedzieć zwolnienie Izraelki z więzienia, o ile uzyska poparcie swojej narracji przez władze Izraela.

W ostatnich tygodniach władze Federacji Rosyjskiej kontynuowały ofensywę retoryczno-dyplomatyczną  odnosząc się do rzekomej genezy II wojny światowej. Prezydent Rosji Władimir Putin winą za wybuch konfliktu obarczał państwa zachodnie, a także zaprzeczał agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. W Wigilię Bożego Narodzenia prezydent Rosji na spotkaniu z kierownictwem rosyjskiego resortu obrony zaatakował ambasadora RP w III Rzeszy w latach 1933-1939, Józefa Lipskiego, odpowiedzialnego m.in. za negocjacje ws. polsko-niemieckiego paktu o nieagresji. Putin twierdził, że Lipski „podzielał antysemickie poglądy Hitlera i […] obiecał zbudować mu w Warszawie pomnik za prześladowanie Żydów”, a także nazwał polskiego dyplomatę z czasów II RP „szumowiną i antysemicką świnią”.

Twierdzenia te spotkały się m.in. ze sprzeciwem polskiej dyplomacji.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie MSZ: jesteśmy gotowi na bardzo długą wojnę informacyjną z Rosją

W przeddzień rocznicy wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy ministerstwo obrony Rosji opublikowało w sieci dokumenty dotyczące powstania warszawskiego i „wyzwolenia Warszawy” przez Armię Czerwoną oraz jednostki 1 Armii Wojska Polskiego. Na ich podstawie Rosja kłamliwie oskarżyła Armię Krajową o wymordowanie pozostałych w stolicy Ukraińców i Żydów, a także o prowadzenie działalności terrorystycznej.

Wczoraj Putin zapowiedział, że rosyjskie władze „zamkną ohydną gębę  tym, którzy próbują przeinaczać historię” za granicą „za pomocą prawdy historycznej”. Jako przykład dla rosyjskiej polityki historycznej Putin postawił Izrael i to w jaki sposób elity tego państwa odnoszą się do kwestii ludobójstwa Żydów w Europie w czasie drugiej wojny światowej. „A propos, wśród ofiar Holokaustu znaczna liczba, bardzo wysoka – to Żydzi ze Związku Radzieckiego. Wspólnie powinniśmy nie pozwolić na zapomnienie o ofiarach pochodzących z innych narodów ZSRR, narodu rosyjskiego” – dodawał rosyjski prezydent.

Jak pisaliśmy, Izrael organizuje własne obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Na izraelskie obchody, które odbędą się 23 stycznia jako „World Holocaust Forum” (Światowe Forum Holokaustu), wybierają się delegacje kilkudziesięciu państw, w tym prezydenci Niemiec, Francji i Rosji, a także wiceprezydent USA. Władimir Putin będzie głównym mówcą Forum obok prezydenta Izraela Reuwena Riwlina. Z powodu braku możliwości zabrania głosu na uroczystości do Izraela nie wybiera się Andrzej Duda.

Putin w Jerozolimie weźmie także udział w odsłonięciu pomnika ofiar blokady Leningradu.

Kresy.pl / onet.pl

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-izraela-moze-poprzec-narracje-putina-w-sprawie-ii-wojny-swiatowej-izraelskie/4qhhj73

…..


Spotkanie Netanjahu i Putina w Soczi. Źr. kremlin.ru

Antysejsmita @Antysejsmita:
Co, nasz najserdeczniejszy przyjaciel Bibi poprze dyktatora Putina ? Kresy to kremlowska tuba propagandowa !!! Ja wierzę Kermitowi, Wiciowi Gadowskiemu, w Izraelu24, to sa prawdziwi Poliniacy, szalom

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/u-dudy-powstaje-sztab-kryzysowy-w-zwiazku-z-uroczystosciami-w-izraelu/

U DUDY POWSTAJE SZTAB KRYZYSOWY W ZWIĄZKU Z UROCZYSTOŚCIAMI W IZRAELU

20 stycznia 2020|1 Komentarz|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

W Kancelarii Prezydenta powstaje specjalny sztab kryzysowy, który w czwartek będzie monitorował słowa Władimira Putina wypowiedziane podczas wizyty w Izraelu. – twierdzi radio RMF FM.

W skład sztabu wejdą eksperci i historycy. Mają oni na bieżąco wykrywać kłamstwa w wypowiedziach Putina. Tego dnia rosyjski prezydent weźmie udział w Światowym Forum Holokaustu a także odsłoni pomnik ofiar blokady Leningradu w Jerozolimie.

W czwartek aktywny będzie także prezydent Andrzej Duda, który ma zaplanowaną serię wywiadów dla polskich mediów. Z kolei Kancelaria Premiera wykupiła w izraelskich i amerykańskich mediach publikację płatnych artykułów ukazujących historię z polskiego punktu widzenia. „Moskwa zna jednak polskie plany i nie można wykluczyć, że będzie próbowała je torpedować” – pisze RMF FM nie podając jednak, w jaki sposób Rosja miałaby temu przeciwdziałać.

Jak dzisiaj pisaliśmy, podczas uroczystości w Izraelu Polskę może zaatakować nie tylko Władimir Putin. Według izraelskich mediów narrację prezydenta Rosji może wesprzeć premier Netanjahu.

W czwartek Izrael organizuje własne obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Na izraelskie obchody, które odbędą się jako „World Holocaust Forum” (Światowe Forum Holokaustu), wybierają się delegacje kilkudziesięciu państw, w tym prezydenci Niemiec, Francji i Rosji, a także wiceprezydent USA. Władimir Putin będzie głównym mówcą Forum obok prezydenta Izraela Reuwena Riwlina. Z powodu braku możliwości zabrania głosu na uroczystości do Izraela nie wybiera się Andrzej Duda.

W ostatnich tygodniach władze Federacji Rosyjskiej kontynuowały ofensywę retoryczno-dyplomatyczną  odnosząc się do rzekomej genezy II wojny światowej. Prezydent Rosji Władimir Putin winą za wybuch konfliktu obarczał państwa zachodnie, a także zaprzeczał agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. W przeddzień rocznicy wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy ministerstwo obrony Rosji opublikowało w sieci dokumenty dotyczące powstania warszawskiego i „wyzwolenia Warszawy” przez Armię Czerwoną oraz jednostki 1 Armii Wojska Polskiego. Na ich podstawie Rosja kłamliwie oskarżyła Armię Krajową o wymordowanie pozostałych w stolicy Ukraińców i Żydów, a także o prowadzenie działalności terrorystycznej. Wczoraj Putin zapowiedział, że rosyjskie władze „zamkną ohydną gębę  tym, którzy próbują przeinaczać historię” za granicą „za pomocą prawdy historycznej”.

Kresy.pl / rmf24.pl

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-i-mateusz-morawiecki-przygotowuja-sie-na-slowa-wladimira-putina/drdpqkp

…..


autor: PAP/Tomasz Gzell

E.K
PAD traktuje nas jak osoby niepełnosprawne umysłowo, oj zacznij PAD doceniać rodaków w swoim dobrze pojętym interesie, nie musimy głosować na mniejsze zło.

Q
Jasniej panie prezydecie. O jakich grupy chodzi.

myślący
Wrogami POLAKÓW okazują się żydzi ukraina niemcy i usa

Jam
PAD – relacje między Polską i Izraelem są kłopotliwe dla Narodu Polskiego i nie jest to tajemnicą. Nie chcemy ich w Polsce i nie chcemy aby się wtrącali w sprawy Polskie. Basta.

Roman
Relacje Polsko – Izraelskie Panie Prezydencie sa bardzo trudne. To rzad Izraelski stoi za obchodami i to on Pana nie zaprosil, a nie pewna grupa!!! Przejrzyj pan na oczy!!!

marioblue
Jak jest tak dobrze to dlaczego tam cię niema . Nazwę problem po polsku. Syndrom tłuczonej baby. Robisz to z miłości czy dla kasy. Brak elementarnej godności i szacunku dla Polski i Polaków

podobno nie ma alternatywy…
Hmm… Już lepiej żeby milczał. Do kogo są adresowane te bzdury ? Katz i inni to „nie jest państwo Izrael” ???

dool
Duduś!!!! a tyle świec chanukowych zjarałeś. I co ? I złe relacje? wiesz co pajacu??!!! szkoda, że na narodzie polskim życia się uczysz lebiego…..o dyplomacji nie wspominam.

Krk
No tyle świec zapalonych, tyle przeprosin za nie nasze winy, coby tu jeszcze Panie Duda zrobić, coby Israel Pana pokochał? Nic prostszego, wypłać pan im te 300 mld $, poklepią wtedy po ramieniu …

kikepulverizer
I ta mameja chce reelekcji!! I pewnie znowu zostanie wybrany. Widać Poliniacy zasługują na swój los.

Potrzebny Prezydent – POLSKI !
NIE MA WYBORU! Trzeba wypłacić 300mld komu trzeba tzn Żydów uwłaszczyć na Polsce, bo inaczej NICI Z RZECZPOSPOLITEJ PRZYJACIÓŁ. -wtedy Polska będzie bezpieczna a Polacy staną się Palestyńczykami

amnezja
a może coś o dziesiątkach tysięcy polskich patriotów pomordowanych przez żydowskich oprawców po wojnie, za to wielkie dzieło ich przyjaciel Trump chce ich wynagrodzić ustawą 447

manko1492
Panie Duda czy jacyś Polacy zginęli w trakcie II wojny światowej?

lis
nie dać izraelowi prawa głosu, podczas obchodów w Oświęcimiu… i jesteśmy kwita

manko1492
Jedwabny, kielecki, marcowy, holocaustowy, WWII kłamca.

III
Duda ma mentalność kundla, niewolnika. I to jest prezydent Polski, dumnego niegdyś kraju

https://wpolityce.pl/polityka/481166-duda-relacje-polska-izrael-trudne-dla-pewnej-grupy

Prezydent Duda: Trudne relacje między Polską i Izraelem? Są być może kłopotliwe dla pewnej grupy wpływowych środowisk

opublikowano: 8 stycznia · aktualizacja: 8 stycznia

Dzisiaj nie ma trudnej relacji pomiędzy Polską i państwem Izrael, pomiędzy Polakami a Żydami, jest być może kłopotliwa relacja dla pewnej grupy wpływowych środowisk, które są organizatorami uroczystości w Jerozolimie – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas świąteczno-noworocznego spotkania z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce nawiązał do swojej decyzji o nie wzięciu udziału w 5. Światowym Forum Holokaustu, które odbędzie się w Jerozolimie 23 stycznia. Przypomniał, że podjął taką decyzję w związku z faktem, że organizatorzy Forum nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta.

Andrzej Duda podziękował Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce za wsparcie i „jednoznaczne opowiedzenie się po polskiej stronie po wystąpieniu prezydenta Rosji Władimira Putina” na temat przyczyn II wojny światowej.

Dziękuję wielu przedstawicielom państwa społeczności, w tym oficjalnych organizacji, które w tych dniach wyraziły poparcie dla decyzji, którą podjąłem. Dziękuję za zrozumienie. Dziękuję za to, że potraficie odróżnić mój wielki szacunek, pamięć i pochylenie się nad ofiarami tamtej straszliwej zagłady i ich cierpieniem, ale z uwzględnieniem mojego obowiązku, także jako prezydenta Rzeczypospolitej pamiętania o wszystkich polskich obywatelach, którzy zginęli, o ich pamięci i o godności mojego kraju

— powiedział.

Wyraził też przekonanie, że „dzisiaj nie ma trudnej relacji pomiędzy Polską i państwem Izrael, że nie ma trudnej relacji pomiędzy Polakami a Żydami”.

Jest być może kłopotliwa relacja dla pewnej grupy wpływowych środowisk, które są organizatorami tych uroczystości. To nie jest państwo Izrael. Wiemy, że jest to organizowane przez prywatną fundację o dużych wpływach

— powiedział prezydent.

Wierzę w to, że dzięki uczciwemu, rzetelnemu, wspólnemu i mądremu działaniu uda się nam i ten trudny moment przejść, a przede wszystkim, że w związku z 75. rocznicą wyzwolenia tego straszliwego miejsca, jakim był niemiecki, faszystowski, hitlerowski obóz zagłady Auschwitz – pamięć i hołd, jaki powinien zostać oddany ofiarom holokaustu, wszystkim, którzy zginęli, zostanie oddany w sposób należyty

— podkreślił.

To właśnie w Polsce, na dzisiejszej naszej ziemi, wtedy okupowanej przez Niemców hitlerowskich, jest to miejsce, gdzie rozsypane są prochy ofiar – powiedział we środę prezydent Andrzej Duda podczas świąteczno-noworocznego spotkania z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

Prezydent oświadczył, że ze zdumieniem przyjął informację o zaproszeniu z Jerozolimy na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz i Światowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu.

Uważam, że (…) nie wolno nam miejsca tej pamięci zabierać, przenosząc ją gdzie indziej i gdzie indziej akcentując to, co stało się te 75 lat temu i działo (…) od 1940 roku tutaj

— mówił prezydent nawiązując do obchodów rocznicy zaplanowanych w Izraelu.

Podkreślił, że ma nadzieję, iż to uroczystość przygotowywana w Polsce, na terenie byłego obozu zgromadzi wszystkich i stamtąd po raz kolejny popłynie wielkie przesłanie na świat.

Nie będę ukrywał, że jako prezydent Rzeczpospolitej miałem nadzieję, że ta 75. rocznica, to będzie wielkie wydarzenie, które zgromadzi (wszystkich – PAP) pod tym niezwykle symbolicznym pomnikiem, w tym niezwykle symbolicznym miejscu, w tych symbolicznych chwilach

— mówił.

Prezydent nawiązał do wyjątkowości styczniowych obchodów w Auschwitz.

Jak państwo wiecie jest tam bardzo zimno, bardzo przenikliwie zimno. (…) Ma to wymiar niesamowitości – powoduje, że zimą kostnieje się tam. Ono powoduje, że na prawdę rozumie się grozę tego miejsca

— przypominał prezydent.

Kiedy człowiek wyobrazi sobie, że ci ludzie przebywali tam latami, bez ogrzewania, że ubrani byli jedynie w cienkie pasiaki obozowe, że bardzo często chodzili po śniegu na bosaka

— mówił.

Taki los spotkał wielką europejską społeczność żydowską i taki los spotkał trzy miliony polskich obywateli narodowości żydowskiej, którzy zostali zamordowani w czasie Holokaustu, a których setki tysięcy zostały zamordowane właśnie w Auschwitz

— przypomniał prezydent Duda podczas spotkania.

Na polskiej ziemi jest miejsce, które ma wymiar wielkiego symbolu, gdzie każdy po swojemu, w różnych językach, może się modlić za pomordowanych podczas II wojny światowej – mówił prezydent Andrzej Duda podczas świąteczno-noworocznego spotkania z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

Prezydent Duda mówił, że na polskiej ziemi jest miejsce, które ma „wymiar wielkiego symbolu, gdzie każdy po swojemu, w różnych językach, może się modlić za tych, którzy odeszli, których dzisiaj z nami nie ma, których pomordowano”.

Uważam w głębi duszy, że to jest miejsce właściwe i najlepsze i nie wolno temu miejscu tej pamięci przenosząc ją gdzie indziej i gdzie indziej akcentując to, co stało się tych ponad 75 lat temu

— podkreślił.

(Najpierw – PAP) uznałem, że pojadę do Jerozolimy po to, żeby nie było dyskusji o tym, że nie chcę uznać tej pamięci ofiar Holokaustu także i w Instytucie Yad Vashem, gdzie upamiętnieni są również polscy Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata

— mówił prezydent.

Jednak jak dodał, później ze zdumieniem dowiedział się, że podczas Światowego Forum Holokaustu „będzie mógł wystąpić prezydent Rosji, która 1939 roku razem z hitlerowskimi Niemcami napadła na Polskę i dokonała rozbioru naszego kraju (…), że będzie mógł tam przemówić prezydent Niemiec i prezydenci innych krajów, a nie przewiduje się wystąpienia prezydenta Rzeczypospolitej”.

Jak przekonywał Andrzej Duda, „różnymi drogami dyplomatycznymi” próbowano uzyskać możliwość dania polskiego głosu. Podkreślił, że stało się to szczególnie ważne po wystąpieniu prezydenta Rosji Władimira Putina. Zdaniem polskiego prezydenta Putin „powiedział straszne słowa o Polsce i Polakach, słowa zakłamujące historię, pokazujące zdecydowanie wypaczony kontekst wydarzeń z 1939 roku, generalizując i oczerniając Polskę i Polaków jako społeczeństwo”.

Andrzej Duda zaznaczył, że podjął decyzję o niepojechaniu do Jerozolimy na uroczystości, skoro nie może przedstawić polskiego punktu widzenia.

Najwięcej ofiar Holokaustu to byli obywatele polscy i polski prezydent nie ma głosu? Powiedziałem jasno, to jest wypaczenie prawdy historycznej

— wskazał.

Jak to może być, że przemawia prezydent Niemiec, Rosji, Francji, której rząd wtedy wysyłał ludzi do obozów koncentracyjnych, wysyłali Żydów, a nie może wystąpić prezydent Polski, która nigdy nie kolaborowała z Niemcami, której państwo podziemne walczyło przeciwko Niemcom i starało się wspierać Żydów ze wszystkich sił?

— mówił prezydent Duda.

Światowe Forum Holokaustu, zatytułowane „Pamiętając o Holokauście, walcząc z antysemityzmem”, organizowane jest przez Fundację Światowego Forum Holokaustu, we współpracy z Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem i pod patronatem prezydenta Izraela. Około 30 przywódców z całego świata potwierdziło swój udział. Głos podczas wydarzenia ma zabrać prezydent Putin.

mly/PAP

westąd
przez całą kadencję duda snuje się jak cień za nogawką wampirów z wall street i ich kłamliwą holopowieścią. jest żałosne że polska utrzymuje miejsce, w którym potomkowie kapo piorą mózgi młodzieży.

Brehen
Zburzyć obóz w Oświecimiu w cholerę! Przestaną tu przyjeżdżać i bruździć. Siedźcie tam za swoim murem i tnijcie się po kootasach

xexe
J3bać Izrael i jego antypolskie działania , co ze zbrodniami wojennymi na Palestynie . Żydzi są najgorszym złem jakie spotkało całą ziemię . To oni spekulują na giełdach i wywołują wojny , to jest $$$

Kaz Oleszczuk
Dalej oni, ci plują a nasze władze że deszcz pada. I oni nami rządzą? Naiwny. Dalej tak róbcie na kolanach – spieprzyliście ustawę o IPN, odrzuciliście ustawę STOP447, ustawę o reprywatyzacji.

Potrzebny Prezydent- POLSKI !
MY NIE CHCEMY MIEĆ STOSUNKÓW Z IZRAELEM KTÓRY JEST JAWNIE WROGI WOBEC POLSKI I POLAKÓW Nie to co Pan Duda proszę zobaczyć przeprasza i tęskni za polin

west
z takimi tekstami to PAD powinien się bać o swoją kolejną elekcję a relacje między naszymi krajami to nieustannie psuje Izrael i wszyscy to wiemy tylko PAD nie chce tego zobaczyć i to jego błąd

Klapa polityki zagranicznej
Tośmy się doczekali „sojuszników” jak Izrael czy Ukraina. Dzisiaj na dywanik do MSZ banderowcy wezwali amb. Cichockiego za jego list z amb. Izraela.

zniesmaczony
Antypolscy szowinisci i rasisci rządzą Izraelem. Najlepszym przykładem jest ksenofob, bigot, antypolski szowinista, rasista katz, który do dziś nie przeprosił za chorobliwy antypolonizm

E.K
Wstańcie wreszcie z kolan to relację się poprawią, a tak serio czy musimy mieć jakiekolwiek relacje z państwem położonym w Palestynie, tak tylko pytam, olać ich!

Do roboty,fundacjo!
Przestańcie biadolić. Wykorzystajcie to do promocji Polski. Witold Pilecki & Jan Karski zrobią za was całą robotę. Trzeba ich nagłośnić. A przy okazji wrzucicie jeża w gacie wszystkim oprychom.

WK
Co ma impreza w Izraelu – państwie, które nie istniało przed 1947r – do zagłady Żydów podczas II WŚ? Należy zakończyć współpracę z Yad Vashem i kontynuować własne badania w tym zakresie.

Zbrodnie dotyczyłoby wszystkic
Nadal o dobrych relacjach, plują Polsce w twarz, żądania 447, tu nie dają głosu PAD, to mówi deszcz pada. Oligarcha rosyjski u nich rządzi. Dobre relacje. Każdy u siebie modli się za swoich. Wspomnimy

Tiki
Serio PAD zostałeś totalnie dyskryminowany przez Żydów tylko dlatego ze jesteś Polakiem i nie widzisz problemu???

tytanowe kolanko
Na terenie Izraela nic bez zgody władz tego kraju się nie dzieje reszto to bajka dla gojów i maskowanie kompromitacji polityki zagranicznej PIS.

POLONOFIL
„Około 30 przywódców z całego świata potwierdziło swój udział. Głos podczas wydarzenia ma zabrać prezydent Putin. ..pod patronatem prezydenta Izraela. „Wszyscy w komplecie. Odważni antysemici.

82-letni Polak
…i kompletnie niezrozumiale dla przecietnego …Polaka,panieduda!!!…

gb
zawod polityka, to najbardziej zdegenerowany zawod na swiecie

i
Polacy wiedzą jak działają żydzi . To najwięksi wrogowie . W Auschwitz , które było zbudowane dla Polaków- Polacy nie mogą śpiewać hymnu i wchodzić z flagami polskimi.

Ach ta obłuda
„Światowe Forum Holokaustu…organizowane … pod patronatem prezydenta Izraela … 30 przywódców z całego świata potwierdziło swój udział.” – to o czym to świadczy, to nie państwo Izrael tylko grupa

gosc
Pokazali gdzie maja Polske i polakow

ja
Co za brednie; mamy zatem już namiastkę tego, co prezydent powie w Auschwitz! Panie Prezydencie pan nie widzi czy udaje, że nie widzi, że nam plują w twarz?

Gama
Juda oszuście nie rób z siebie jeszcze większego……….

Potrzebny Prezydent- POLSKI !
Poniższa analiza Historyczna oddaje w pełni kłopotliwe dla pewnej grupy wpływowych środowisk relacje.100 lat dręczenia Polaków-obejrzej i podaj dalej!

zerwac
Te stosunki sa tylko jednostronne, bo rzad jak i prasa z panstwa lezacego na terenie Palestyny, tylko szczuje, obraza i wylewa na Polakow tony pomyj juz od paru lat !

…..

https://wpolityce.pl/polityka/482153-mucha-nie-ma-konfliktu-polska-izrael-jest-prowokacja-rosji

Prezydent bez prawa głosu? Mucha: Nie postrzegam tego w kategoriach konfliktu na linii Polska–Izrael, ale prowokacji rosyjskiej

opublikowano: 15 stycznia

Nie ma konfliktu Polska–Izrael – podkreśla wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w wywiadzie dla środowej „Gazety Polskiej Codziennie”. Postrzegam to w kategoriach pewnej prowokacji rosyjskiej, na którą trzeba odpowiadać w sposób merytoryczny, stonowany, ale i adekwatny do sytuacji – mówi.

Minister pytany, kto będzie reprezentował Polskę podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie odparł, że komunikat na ten temat wyda MSZ.

Mogę jedynie powiedzieć, że w tej sprawie jest bliska współpraca między MSZ a Kancelarią Prezydenta

— zapewnił.

W wywiadzie podkreślono, że organizatorem Forum nie jest państwo Izrael, lecz prywatna fundacja. Mucha był pytany czy jednak w kontekście tego, że prezydent Andrzej Duda nie dostał prawa głosu na tym wydarzeniu, możemy mówić o jakimś konflikcie na linii Polska–Izrael.

Nie. Również ambasador Izraela w Polsce mówił bardzo wyraźnie, że to są sfery, które nie są sferami aktywności państwa Izrael. Mamy też sygnały od polskich Żydów, że prezydent podjął słuszną decyzję i nie może się godzić na to, żeby wobec prowokacji rosyjskich, przy przemówieniu prezydenta (Rosji Władimira) Putina, uwłaczano Polsce. Nie postrzegam tego w kategoriach konfliktu na linii Polska–Izrael. Postrzegam to w kategoriach prowokacji rosyjskiej, na którą trzeba odpowiadać w sposób merytoryczny, stonowany, ale i adekwatny do sytuacji

— podkreślił minister.

Mucha został też zapytany, czy jeśli na Światowym Forum Holokaustu Putin znów będzie kłamał w sprawie Polski, prezydent Duda wyda stosowny komunikat. „Prezydent wypowie się w Auschwitz 27 stycznia. Na pewno media światowe będą transmitowały te wydarzenia – będą koronowane głowy państw, prezydenci, międzynarodowe delegacje, ocaleni z Holokaustu. Jestem przekonany, że polski głos wybrzmi” – odparł.

Dodał, że dzisiaj mamy reakcję światowej opinii publicznej, która bardzo krytycznie odnosi się do niezgodnych z prawdą historyczną wypowiedzi Putina. „Znane są przecież informacje dotyczące paktu Hitler-Stalin, znane są okoliczności związane z rozbiorem Polski, współdziałanie sowieckiej Rosji z III Rzeszą w 1939 r. Polska będzie broniła prawdy historycznej. Będziemy się w tej sprawie zdecydowanie wypowiadać. Wypowiadają się prezydent, premier, Sejm. Dla mnie bardzo istotne jest to, że światowa opinia publiczna to dostrzega. Również środowiska żydowskie mówią jasno, że wypowiedzi Putina są fałszywe i zakłamują historię. Prezydent użył bardzo mocnych, ale trafnych słów, że nie będziemy się godzili na rewizjonizm neostalinowski” – podkreślił Mucha.

Minister był też pytany, kiedy prezydent Duda ogłosi oficjalnie start w wyborach prezydenckich. „Tu jeszcze odrobina cierpliwości. Prezydent jest bardzo aktywny, zarówno w polityce krajowej, jak i zagranicznej. Widzimy, jak wiele się dzieje w sferze międzynarodowej, w sferze bezpieczeństwa i spraw krajowych. Perspektywa wyborcza to nie jest perspektywa na dziś” – zaznaczył.

Dopytywany czy szefową sztabu wyborczego prezydenta zostanie była premier, a obecnie eurodeputowana PiS Beata Szydło, Mucha powiedział, że kiedy prezydent będzie wypowiadał się oficjalnie w kwestii kampanii, to na pewno przedstawi skład swojego sztabu. „Mogę tylko powiedzieć, że jako szefowa zwycięskiego sztabu w 2015 r. premier Beata Szydło świetnie wykonywała swoje obowiązki” – oświadczył.

gah/PAP

Komentarz
nie ma konfliktu ale w zamian sikają nam głowy a my mówimy, że to deszcz pada

starynudziarz
Yad„
Vashem„to„instytucja„`panstwowa

były wyborca PiS
Tylko ślepy i głuchy, ewentualnie głupi, może mówić, że to nie świadoma i celowa polityka Izraela. A Polska niech dalej włazi żydom w du12pę.

J23
To nie jest prowokacja rosyjska, tylko prowokacja żydowsko-rosyjska. Żydzi wyssali antypolonizm z mlekiem matki, a ruski tylko im pomagają uzewnętrznić swoje uczucia do Polaków. Amen

krzysztofwroblowiec@krzysztofwroblowiec
Choćby zrobili nam kupę na głowę, to i tak żaden polski polityk nie powie, że Żydzi są naszymi wrogami. To przecież kochani ludzie i tak nas kochają. Rzygać się chce. Nawet w PRL nie było takiego zakłamania jak teraz.

gość
Mucha nie wal głupa

prawa o PISynach
PiS coraz bardziej śmierdzi żydowskimi onucami i kozim łajnem sztetla

Bronek
Izrael jest cacy bo co? Tworzy swoje miejsce dla KNESETU na Wawelu, opluwa i obraża Polaków przy każdej nadarzającej się okazji, chce przejąć majątek na podstawie just447 należący do skarbu państwa RP

mixer
a ja tam wierzę tylko Konfederacji bo to jedyna POLSKA RACJA !

ruski troll
Widać Muchy są wszędzie takie same jak nie 3-liga hokeja to pomyłka pojęć .Czy naprawdę tak ma wyglądać cały czas klasa polityczna czy politykami muszą być ludzie którzy się nie nadają i szkodzą

PRZCZYTAJCIE ARTYKUŁ Z LINKU
https://wpolityce.pl/polityka/482010-prezydencki-minister-o-wystapieniu-andrzeja-dudy-w-auschwitz

PAD MA OKAZJĘ PRZEMÓWIENIEM WBIĆ W ZIEMIE ZAKŁAMANĄ NARRACJE PUTINA I SYJONISTÓW -I NIE ZROBI TEGO!

kserkses
A tak swoją drogą to żyydzi zrobią nam niebawem większą niespodziankę.Podmienią bowiem strategicznego sojusznika z USA na Rosję.

Glupki bzykaja
Jaki prezy-det TAKA polityka zagraniczna .

mj23 89.231.241.*15 stycznia
Propaganda godna Bula.

kserkses
Hahahhhaaaaaa, spadłem z krzesła jak przeczytałem. Wszystko aby podtrzymać tezę, że Izzrael to nasz sojusznik, a żyydzi to nasi najlepsi kumple. HAALLO!Tego już nie da się obronić, nawet dziecko widzi fałsz

Kaz
Ci plują, a on że deszcz pada. Ręce opadają na takimi wypowiedziami. Naiwny czy g…pi? Ślepy? Będę na uroczystościach w Auschwitz gdzie gro ginących to byli obywatele Polski. Mój ojciec tam był-35237

Widać, że
proizraelska propaganda pis-u (z TVP i wPolityce na czele) nie dała rezultatu. Polacy nie dali się oszukać. Do zobaczenia przy wyborach!

…..

https://wpolityce.pl/polityka/482171-narodowcy-wzywaja-do-bojkotu-prezydenta-rp-popra-ko
https://wpolityce.pl/polityka/483015-bosak-przyznaje-racje-prezydentowi-dudzie-ws-yad-vashem
https://wpolityce.pl/polityka/481101-prof-zaryn-jestesmy-wrogami-zydowsko-sowieckiej-pamieci
https://wpolityce.pl/polityka/481139-dwa-wydarzenia-w-auschwitzktorych-polsce-nie-wolno-przegrac
https://wpolityce.pl/polityka/481092-polska-musi-mowic-jasno-bronimy-prawdy-z-szacunku-dla-ofiar
https://wpolityce.pl/polityka/480752-wizyta-w-izraelu-prezydent-stawia-istotny-warunek
https://wpolityce.pl/polityka/480939-magierowski-odpowiada-yad-vashem-ws-wizyty-prezydenta
https://wpolityce.pl/polityka/480959-prezydent-duda-to-poststalinowski-rewizjonizm
https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-duda-nie-bede-bral-udzialu-w-swiatowym-forum-holokaustu/
https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-w-swiatowym-forum-holokaustu-w-jerozolimie-wezmie-udzial-przedstawiciel-polski/
https://wpolityce.pl/polityka/480991-czaputowicz-polska-wysle-przedstawiciela-do-jerozolimy
https://wpolityce.pl/polityka/480983-politycy-opozycji-krytykuja-decyzje-prezydenta-dudy
https://wpolityce.pl/polityka/481218-celne-janecki-apeluje-do-zydowskich-przyjaciol-polski
https://wpolityce.pl/polityka/481593-wildstein-decyzja-prezydenta-dudy-jest-zrozumiala
https://wpolityce.pl/polityka/482010-prezydencki-minister-o-wystapieniu-andrzeja-dudy-w-auschwitz
https://wpolityce.pl/polityka/482566-wielowieyska-duda-popelnia-blad-nie-jadac-do-jerozolimy
https://wpolityce.pl/polityka/482682-szczerski-usa-popieraja-decyzje-prezydenta-dudy
https://wpolityce.pl/polityka/480967-prezydent-duda-nie-pojedzie-do-jerozolimy

6 thoughts on “964 Czy 23.01.2020 w Jerozolimie Netanjahu poprze narrację Putina dotyczącą Polski?

 1. masakra
  jedni warci drugich!trzymac sie od nich z daleka,dyplomatycznie.

  Rosją iIzraelem rządząChazarzy
  Trochę to wszystko nieskładne”Putin mści się na swoim polskim odpowiedniku za to, że ten nie zaprosił go na 80tą rocznicę wybuchu IIwojny”? A co Ruscy chcieli świętować-wkroczenie do Polski 17.09.1939r?

  ada
  Od lat ostrzegaja szbesgojow , ze „partnerstwo strategiczne ” skonczy sie we lazach … dla Polakow , jesli dalej beda rzadzic te same mentalnosci .

  A ja tu czytałem cały czas i
  słyszałem od pisowców, że wszystkiemu winien Putin i jego Kantor a ci w Izraelu nie. Dopiero Żydzi muszą powiedzieć, że mimo iż pisowcy robią za darmo za szabesgojów, to Żydzi napluli im w twarz.

  Jan
  Autor nie dodał, że tłem jest ustawa 447. To również przygotowanie do rabunku polskiego majątku.

  Dare
  żydzi są dla nas grozniejsi od Rosji bo mają za sobą USA i dzięki takiemu protektorowi mogą nas ograbić!

  czesław
  A może Putin odwdzięczy się Żydom i pozwoli żydowskim oligarchom takim jak Chodorkowski bezkarnie robić geszefty w Rosji.

  Ubek
  Żydzi i stalinowcy razem. Znowu?

  abc
  Wytlumaczenie zblizenia Izraela z Moskwa jest proiste: Ameryka slabnie, Zydzi to widza i szujaka jakiegos ukladu z Moskwa.na tym nie straca, bo ich agentura dziala i zatroszczy sie o ich interesy.

  nonie
  połowa założycieli i pierwszych emigrantów jest w Izraelu z Rosji więc są w pełni zgodni

  Czarek
  Izrael właśnie pokazał Amerykanom, że ma za nic pakowanie w niego miliardów dolarów. Ważniejszy jest kacapski żyd Kantor i jego podnóżek Putin popierający Iran. A tak było dobrze do akcji „Most”.

  al2
  Bardzo niewielu Polaków ma jakiekolwiek pojęcie o akcji przerzutu Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela ,roli Polski w tym oraz jej skali .Obecnie ci wychowani w Rosji to prawie 1/4 ludnosci Izraela

  El Chupacabra
  W ramach podziekowania za to ze nas tak lubia zabronić im wjazdu do Oświęcimia, specjalne wizy ustanowić których nikt z izraelea nie dostanie

  akeneS
  Szykuje się rabunek Polaków, żydopis milczy wtemacie 447

  Obserwator
  Ewentualne poparcie Netaniahu dla tez Putina powinno skutkować natychmiastowym wznowieniem ekshumacji w Jedwabnem w celu „ustalenia prawdy historycznej”. Bez pytania o czyjąkolwiek zgodę.

  taka prawda
  Historia nie jest wcale najważniejsza tylko najważniejsza jest przyszłość.

  zniesmaczony
  Żadnej konferencji bliskowschodniej juz chyba na szczęście w Warszawie nie będzie po tym hołdzie izraelskim złożonym putinowi. Maski opadły.Izrael to sługa kremla z kiepską opinią w Europie.

  https://wpolityce.pl/polityka/482952-handel-z-rosja-moze-okazac-sie-dla-izraela-bardzo-ryzykowny

  Handel z Rosją może okazać się dla Izraela bardzo ryzykowny. Zwłaszcza, gdy towarem na sprzedaż jest historia

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/EPA/Mikhail Klimentyev/Sputnik/Kremlin Pool

  Prezydent Andrzej Duda podjął bardzo dobrą decyzję, postanawiając na początku miesiąca, że nie pojedzie do Jerozolimy na uroczystości upamiętniające 75-lecie wyzwolenia obozu w Auschwitz. Nie ma żadnego powodu, aby polski prezydent wysłuchiwał tam pouczeń i oszczerstw ze strony Władimira Putina. Ale tak naprawdę najwięcej winy ponosi sam Izrael, którego władze zgodziły się na to, aby uroczystości w Jerozolimie przekształciły się w czysto polityczną imprezę pod dyktando Kremla.

  Występ w Jerozolimie jest dla Władimira Putina okazją, aby przed kamerami z całego świata powtórzyć własną wersję historii, w myśl której to Polska wraz z Hitlerem rozpoczęła II wojnę światową i doprowadziła do Zagłady Żydów. W tej wersji historii stalinowski Związek Sowiecki pełni wyłącznie rolę pogromcy nazistów oraz wyzwoliciela Europy i Żydów spod hitlerowskiego jarzma. Putin gra tu swoją grę, w której nie chodzi o pamięć ofiar Holokaustu lecz o obronę międzynarodowej pozycji Rosji i rozprawę z Polską. Jednak o ile interes rosyjskiego przywódcy jest tu oczywisty, to trudno zrozumieć postawę Izraela, który się na to zgodził. Owszem, stosunki między Polską i Izraelem są mocno skomplikowane, ale akurat tym razem piłeczka była po stronie Izraela. Państwo to nie skorzystało z okazji, aby trochę nasze relacje wyprostować.

  Dostrzegają to w samym Izraelu. I widzą w tym strategiczny błąd. Jak pisze Caroline Glick w artykule dla „Israel Hayom” „Izrael miał strategiczny interes w przybyciu Andrzeja Dudy”. O co chodzi? Przede wszystkim o politykę wobec Iranu uważanego dziś w Izraelu za największe zagrożenie dla bezpieczeństwa regionu. Polska mogłaby poprzeć zaostrzenie sankcji wobec Teheranu, ale teraz nie ma żadnego powodu, aby to robić. Ponadto – jak przypomina Caroline Glick – Polska gra pierwsze skrzypce w Grupie Wyszehradzkiej. A to oznacza, że jeśli Polska nie przyłączy się do antyirańskiej ofensywy, to nie zrobią tego prawdopodobnie ani Czechy, ani Węgry, ani Słowacja. Żadne z tych państw nie odważy się też – bez Polski – przenieść swojej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy, na czym bardzo zależy Izraelowi. No cóż, można odpowiedzieć, że Izrael dokonał jakichś kalkulacji i na ich podstawie wybrał sobie sojusznika. W Moskwie.

  Znacznie bardziej zadziwiające jest co innego. Że Izrael, próbując dopieścić Putina kosztem Dudy, tak łatwo zgodził się tym samym na instrumentalizację pamięci o Holokauście. Na portalu Zaxid pisze o tym m.in. Wasyl Rasewycz, znany z antybanderowskich poglądów historyk ze Lwowa, zwolennik współpracy Ukrainy z Izraelem.

  „Putin nie zdołał przekonać świata, że stalinowska wersja zwycięstwa jest słuszna i nieskazitelna. Przeciwnie, wiele krajów dowiedziało się, że we współczesnej Rosji nie ma takiego historycznego tematu, którego nie można byłoby zinstrumentalizować w walce politycznej. Dotąd temat Holokaustu [w Rosji] nie istniał. Ale gdy tylko fala oskarżeń o sympatię Ukrainy wobec nazizmu opadła, brudna lawina ponownie uderzyła w Polskę. Teraz to Polska stała się główną przyczyną II wojny światowej […]. W tej historii ważną rolę odgrywają międzynarodowe organizacje żydowskie i Państwo Izrael, a Putin stara się być głównym bojownikiem przeciwko antysemityzmowi. Bez ich zgody prezydent Rosji nawet nie odważyłby się wkroczyć na to terytorium.”

  Rasewycz pisze dalej o roli Mosze Kantora, pochodzącego z Rosji, przewodniczącego Europejskiego Kongresu Żydów, który jest głównym organizatorem uroczystości w Jerozolimie. Kantor wielokrotnie już organizował własne obchody rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz (m.in. w 2005 roku w Krakowie), ale wcześniej nie były one tak ostentacyjnie instrumentalizowane dla politycznych celów. Na obchody w 2015 roku, które odbyły się w Pradze, Putin nawet nie przyjechał. Było dla niego jeszcze zbyt gorąco po aneksji Krymu. Teraz jednak sytuacja się zmieniła. Zdaniem Rasewycza Kantor, „wysługując się przed Putinem i kierując się wyłącznie własnym interesem, wyeliminował wszystkich innych rosyjskich oligarchów pochodzenia żydowskiego.” W rzeczywistości – jak pisze Rasewycz – „jest to niedźwiedzia przysługa dla Yad Vashem, ponieważ tacy oligarchowie, jak [Michaił] Fridman i [Wiktor] Wekselberg, którzy są hojnymi darczyńcami Yad Vashem, nawet nie otrzymali zaproszenia. Tak więc, aby podziwiać siebie wśród koronowanych głów i prezydentów oraz zbliżyć się do Putina, Kantor wystawił na szwank wizerunek tej cenionej instytucji.”

  Jednak Kantorowi nie udałoby się zapewne tak „zakręcić” władzami Izraela, gdyby same na to nie pozwoliły. Caroline Glick pisze, że głównym orędownikiem ustępstw wobec Putina (i zarazem nieustępliwości wobec Andrzeja Dudy) był prezydent Izraela Reuven Rivlin. Rivlin miał się tu kierować osobistymi i politycznymi uprzedzeniami wobec Benjamina Netanjahu, który z kolei opowiadał się jakoby za przyjazdem prezydenta Dudy i udzieleniem mu głosu podczas uroczystości. Możliwe, że to prawda. Nieraz już wewnętrzne konflikty w Izraelu utrudniały porozumienie z tym państwem. Tym razem jednak ich konsekwencje mogą być poważniejsze. Wasyl Rasewycz pisze, że rozgrywki wokół uroczystości w Jerozolimie mogą okazać się istotnym argumentem za tezą, że walka z antysemityzmem jest jedynie skuteczną taktyką polityczną, rodzajem pałki wymierzonej we wroga i niczym więcej. Bo skoro Izrael sam na to pozwala?

  „W tej historii nie ma nic przypadkowego. Putin mści się na swoim polskim odpowiedniku za to, że ten nie zaprosił go na rocznicę 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ale czy można zaprosić przywódcę kraju, który gloryfikuje Stalina i usprawiedliwia agresywną politykę sowiecką? Mimo to Izrael ze względów bezpieczeństwa zdecydował się zagrać na Putina. Dla izraelskiej elity politycznej praktyczne ustalenia z Putinem dotyczące bezpieczeństwa ich kraju okazały się ważniejsze niż historia. Mówią Putinowi: „powiedz, co chcesz” – najważniejsze jest to, aby na Izrael spadło mniej rakiet. […] Ale to nie jest takie proste. Izrael, zgadzając się na zagranie przez Putina roli głównego bojownika przeciwko antysemityzmowi, ryzykuje wiele strat na arenie międzynarodowej. Nawet jeśli Izrael sam nie wybrał Putina do tej roli, lecz tylko podjął z nim grę, to staje się w ten sposób jego wspólnikiem.”

  Ta gra, a właściwie handel z Rosją może okazać się bardzo ryzykowny. Zwłaszcza, że towarem na sprzedaż jest tutaj historia.

  autor: Konrad Kołodziejski

  Polubienie

 2. Marek
  Nic nie mówicie, że zebrano 200 tysięcy podpisów przeciw ustawie 447. To rekord zbierania podpisów zimą. Media PiS milczą. Dlaczego chcecie, żebyśmy płacili 300mld dolarów organizacjom żydowskim?

  Artur
  Idź Pan i zapal świece chanukowe… Wszak ich krew płynie w Twoich żyłach. Macie co chcieliście tchórzliwe sługusy żydów.

  pis zawiódł
  Beni Nataniachu..j to najlepszy przyjaciel Putina. Beni ma mieć sprawę za korupcję i skandale obyczajowe, zasłoni to kolejnym atakiem na Polskę. Kto nas obroni? Duda? Mateuszek?

  O, jak odważnie do Putina!
  I jak cieniutko w stosunku do Katza – cały Juda. Bosak na pewno nie udawał by, że deszcz pada, gdy plują na nas.

  https://wpolityce.pl/polityka/483131-prezydent-duda-putin-swiadomie-rozpowszechnia-klamstwa

  Prezydent Duda broni Polski w izraelskiej telewizji: „Putin z całą pewnością świadomie rozpowszechnia kłamstwa”

  opublikowano: 29 minut temu · aktualizacja: 15 minut temu


  autor: PAP/Paweł Topolski

  Prezydent Putin z całą pewnością świadomie rozpowszechnia kłamstwa historyczne

  – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla izraelskiej telewizji. Andrzej Duda gościł w pałacu prezydenckim dziennikarzy izraelskiej telewizji publicznej. Cały wywiad ma się ukazać 21 stycznia.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szewach Weiss ostrzega: Konferencję zorganizował pan Kantor. Zorganizował to jak kantor. Handel z historią. Tego się nie robi
  https://wpolityce.pl/polityka/481179-szewach-weiss-konferencja-kantora-handel-z-historia

  Prezydent Polski pytany był o to, czy Władimir Putin jest kłamcą.

  Jeżeli chodzi o rozpoczęcie II wojny światowej, to przykro mi powiedzieć, ale pan prezydent Putin z całą pewnością świadomie rozpowszechnia kłamstwa historyczne. Ma w tym cel. Próbuje w ten sposób wymazać odpowiedzialność Rosji stalinowskiej za rozpoczęcie II wojny światowej wspólnie z hitlerowskimi Niemcami. Wyobrażam sobie, że się dzisiaj tego wstydzi

  – mówił.

  Andrzej Duda stwierdził, że to teren byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau jest najodpowiedniejszym miejscem na obchody rocznicy wyzwolenia.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: 48 delegacji potwierdziło udział w 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Kto przyjedzie na uroczystości? SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
  https://wpolityce.pl/historia/482717-uroczystosci-w-muzeum-auschwitz-kto-przyjedzie-sprawdz

  Uważam i zawsze uważałem, że te obchody powinny zawsze odbywać się zawsze tam. To jest to najważniejsze miejsce, gdzie pamięć ofiar Holocaustu powinna być czczona i być upamiętniana. I dlatego w tym roku (…) te uroczystości te międzynarodowe z obecnością prezydenta Izraela (…) będą się odbywały na terenie obozu Auschwitz-Birkenau

  – stwierdził.

  Pytany o to, czy spodziewa się przeprosin od ministra spraw zagranicznych Izraela za skandaliczne słowa o Polakach, odpowiedział:

  Są przedstawiciele społeczności żydowskiej, którzy urodzili się na terenie Polski przed II wojną światową, którzy przeżyli Holocaust, którzy uważają, że Polacy i Polska powinni zostać przeproszona za słowa, które wypowiedział pan minister Katz

  – powiedział.

  Nie mam wątpliwości, że były to słowa w największym stopniu krzywdzące dla nas, Polaków i dla naszego kraju

  – dodał.

  mly/twitter/Kan News

  Polubienie

 3. Zoltar
  Mam nadzieję, że polskie władze w końcu dostrzegą, że Putin jest w bardzo dobrej komitywie z Izraelem.

  MOLAS
  czy to znaczy, że powstanie państwa Isreaele PO tysiący latu było ustawką angielskich-żydowskich popłuczyn z Polski? JA to wiem, że TAKnie ale Braciaki kasują sprzeciw vs oszustom żydowskim. wstyd

  Marek
  #STOP447 Dlaczego milczycie, że zebrano 200 tysięcy podpisów?

  https://wpolityce.pl/historia/483122-sellin-gdyby-istniala-polska-holokaustu-by-nie-bylo

  Minister Sellin odpowiada na kłamstwa Kremla: Gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 minuty temu


  autor: Fratria

  W związku z niegodziwymi, kłamliwymi atakami Rosji w stosunku do Polski związanymi z II wojną światową warto przypominać, że gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było – powiedział w poniedziałek w Krakowie wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  W przemówieniu wygłoszonym na sympozjum Europejskiego Stowarzyszenia Żydów (European Jewish Association) wiceminister Sellin wymieniał fakty historyczne, które w jego ocenie warto przypominać. Podkreślał także troskę państwa polskiego o pamięć o Holokauście.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Atak informacyjny na Warszawę to nie przypadek. Rosyjska polityka historyczna opiera się na rewizjonizmie i manipulacjach
  https://wpolityce.pl/polityka/482762-atak-informacyjny-na-warszawe-to-nie-przypadek

  Warunkiem rozpoczęcia Holokaustu było zniszczenie państwa polskiego, a państwo polskie zniszczyli Niemcy i Sowieci. Wiec jeśli dziś ktoś ze Wschodu mówi, że my odpowiadamy za Holokaust, to warto przypominać, że zniszczenie państwa polskiego – co było dziełem również Sowietów – umożliwiło Holokaust

  — mówił Sellin.

  Ocenił, że „w związku z niegodziwymi, kłamliwymi atakami Rosji w stosunku do Polski, związanymi z II wojną światową warto przypominać, że gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Europosłowie w przeddzień debaty o kłamstwach Putina: Stoimy razem z Polską, by bronić prawdziwej historii II wojny światowej
  https://wpolityce.pl/swiat/482119-europoslowie-musimy-reagowac-na-klamstwa-historyczne-putina

  Wiceminister podkreślił, że w państwie polskim żyła połowa europejskich Żydów i traktowani byli jak obywatele, państwo się nimi opiekowało. Jak zwrócił uwagę, prawie 100 tys. żołnierzy polskich we wrześniu 1939 r. miało pochodzenie żydowskie.

  W polskich mundurach i z polską bronią Żydzi mogli walczyć z rasistami, hitlerowskimi Niemcami

  — podkreślił.

  Zauważył też, że 400 oficerów, Żydów polskich, zostało wziętych do niewoli przez Sowietów i zginęło w ramach mordu katyńskiego – wśród nich był główny rabin Wojska Polskiego Baruch Steinberg, którego prezydent Andrzej Duda pośmiertnie nagrodził najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego.

  Warto przypominać, skoro tak jesteśmy przez dzisiejszą Rosję atakowani, że to Stalin zniszczył życie religijne Żydów we własnym kraju, a zajmując połowę terytorium Polski wywoził na Sybir działaczy różnych organizacji żydowskich, w tym działaczy Betaru z ich liderem Menachemem Beginem

  — mówił wiceminister.

  Przypomniał, że Begin został żołnierzem Armii Andersa i wraz z nią wydostał się z gułagu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prof. Nowak: Polska nie jest w izolacji. Szarża Putina wykonana na kilku frontach pokazuje jego rozpaczliwą walkę o zwycięstwo kłamstwa
  https://wpolityce.pl/polityka/480062-prof-nowak-polska-nie-jest-w-izolacji-ws-klamstw-putina

  Mówiąc o polskiej walce o pamięć o ofiarach Holokaustu wymienił instytucje dbające o tę pamięć, szczególną uwagę zwrócił na pierwsze instytucje i symbole zajmujące się tą tematyką: Muzeum na Majdanku utworzone w 1944 roku, pomnik bohaterów getta odsłonięty w Warszawie w 1946 roku, Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie założony w 1947 roku.

  W międzynarodowym sympozjum w Krakowie, zorganizowanym z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau, bierze udział ok. 200 gości, w tym dyplomaci i rodziny ofiar Holokaustu. Tematem spotkania są m.in. antysemityzm dzisiaj i edukacja.

  We wtorek delegacja odwiedzi b. nazistowski niemiecki obóz KL Auschwitz-Birkenau, gdzie będzie się modlić.

  WARTO PRZECZYTAĆ: Gontarczyk o rosyjskich archiwalnych „rewelacjach”: Śmietnik i chłam. Jakby na historyczny front z Polską rzucono w archiwach nawet sprzątaczki](https://wpolityce.pl/historia/482868-gontarczyk-o-rosyjskich-archiwalnych-rewelacjach-chlam)

  mly/PAP

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/483195-zapomnialby-o-klamstwach-bosak-spotkalby-sie-z-putinem

  kordek
  Konfederacja `powinna zmienić nazwę na Konfederację Podkulonego Ogona. Putin Polaków opluł, a ten jedzie się z nim dogadywać. Wszyscy winni Żydzi , Ruski, i Ukraińcy a jak coś to idą z nimi paktować

  diko
  Kosomolska konfedreacja karmiona rubelkami, kocha ich osobistego wodza putina z kgb.

  Zoltar
  No i co w tym sensacyjnego ? Polityka nie polega na tym, że spotykamy się tylko z tymi, których lubimy. Trump potrafił się spotkać nawet z dyktatorem Korei Płn.

  Bartek
  Wszystko w temacie, tak wygląda prowadzenie polityki zagranicznej, nie tak jak to robią osmarkani chłopcy z PiS, w krótkich portkach w piaskownicy pogniewani na pół Świata, brawo Krzysztof Bosak!

  ada
  Patrioci uzbierali ponad 200 000 glosow poparcia dla obywatelskiej ustawy „Stop447” . Jest juz w sejmie . Zobaczymy co zrobi PIS. To bedzie test na wiarygodnosc .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.