966 Marsz Niepodległości, polskie flagi, neonaziści, jako przykłady antysemityzmu! Przeciw-polski jad w chazarskim Jad Waszem


autor: PAP/EPA/screenshot/twitter

tak tak
znaczy żydów marsz niepodległości kłuje w oczy

Co to ma być?
To jest kodowanie ludziom w głowach że tak wygląda antysemityzm, urywki z Marszu Niepodległości widok biało czerwonej flagi i już w głowach mają zakodowany ten widok i skojarzenie z antysemityzmem.

gosc
Za 200 000 podpisow faszystow z nas robia .Zaraz rabusie rusza po kase z ustawki 447, zapomnieli o swoich, Polakow tam nie bylo, https://www.newsweek.pl/swiat/zydzi-w-szeregach-wehrmachtu/dq0ggfv

Mnemoniuk@Mnemoniuk
Klęska polityki zagranicznej pisu bije w oczy. Spijajcie sobie z dziobków czułe słówka z danielsami, palcie chanuczki, nawijajcie o polin i wspólnocie krwi. To nie jest moja sprawa, to nie jest sprawa Polski. Ale przy okazji oddajcie władzę, żeby te chore działania nie były kojarzone z polskim rządem.

Zamoyski
Izrael to panstwo wrogie wobec RP. To panstwo wykorzystujace holocaust Zydow do swoich niecnych celow. Buduja na falszu i klamstwie. To zaden sojusznik RP. Nie mamy wobec nich zadnych zobowiazan

Zoltar
Może w końcu polskie władze przejrzą na oczy i zrozumieją, że Izrael jest państwem bardzo negatywnie nastawionym do Polski. Władzom Izraela zdecydowanie bliżej do Putina.

MOLAS
mam nikłą nadzieję, że władze Polski wyleczą się z żydofilii. i proszę nam nie wciskać, że są dobrzy żydzi, np. polscy żydzi. oni wszyscy podkreślają, że są najpierw żydami; skoro tak Palestyna czeka

+++
W 1976 w liceum, nauczyciel mówił mam jak żydzi polscy w W. Brytani żądali od Polaków odszkodowania za złe warunki przetrzymywania w IIWŚ.

Azs
To dobrze jeżeli tak nas widzą to proszę wracać do siebie i swoich oraz dać nam święty spokój ! Każdy u siebie a jeżeli w gościach to zachowuje się jak w gościach !

Psik.
Rząd Polski nie reaguje. O czym to może świadczyć? Po jaką stokrotke tacy przywódcy?

https://wpolityce.pl/swiat/483683-w-jerozolimie-zestawiono-marsz-niepodleglosci-z-neonazistami

Skandaliczny film w Jerozolimie! Na Światowym Forum Holocaustu zestawiono Marsz Niepodległości z działaniami neonazistów

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Podczas Światowego Forum Holocaustu w Jerozolimie doszło do skandalu. Powiązano zdjęcia z Marszu Niepodległości z działaniami grup neonazistowskich.

Przed wystąpieniem prezydenta Izraela Reuwena Riwlina uczestnikom wydarzenia zaprezentowano film, który miał przestrzegać przed powracającą falą antysemityzmu na świecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ważne słowa wiceprezydenta USA w Jerozolimie: Niemcy chcieli zniszczyć polską kulturę. Polskim miastom nadawali niemieckie nazwy

W filmie widzimy obrazki z Europy i Stanów Zjednoczonych. Pokazane są zdewastowane żydowskie nagrobki w Europie oraz amerykańscy neonaziści z flagami ze swastyką. Pokazany jest też fragment filmu z policyjnej akcji odbicia zakładników przetrzymywanych w koszernym sklepie we Francji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Putin wykorzystuje uroczystości w Jerozolimie i przestrzega przed… rusofobią. Wraz z Netanjahu odsłonili pomnik ofiar Leningradu

Obok tych wydarzeń zaprezentowano obrazki z Marszu Niepodległości oraz Piotra Rybaka palącego w 2015 roku kukłę Żyda na rynku we Wrocławiu.

mly/twitter

Pan Zagłoba
Jak to mówią politycy PiS: „Izrael to nasz strategiczny sojusznik”? Tak to jakoś leciało no nie? PiSowi „gratuluję” „strategicznego sojusznika”. Cała nadzieja Polski i Polaków w Konfederacji.

kiwajakotako
A w czeskiej Pradze na meczu 5 tys Niemców hajlowało żydy nie puściły tego……….ZASTANAWIAJĄCE

niki
i jak tu mam lubić żydków?hipokryzja do kwadratu polska to najbardziej proizraelski kraj w europie ale po takim przedst. patriotów

Konrad
Powinni pokazac filmy z 1939, gdy Zydzi ciesza sie, ze Polski juz nie ma. Gdy wydaja Polakow na smierc w rece NKWD, pokazac zydowskich mordercow z UB, pokazac Zydow mordujacych Palestynczykow …

Kryspin
Niech pokażą całemu światu i wytłumaczą dlaczego nie dbają o groby swoich bliskich. Cmentarze to pożal się Boże. Oni robią wszystko dla kasy i na pokaz.Usiłują zmienić historię wraz z oprawcami.

Appolinary
Takie niby mocne państwo ten Izrael a płaszcza się przed Putinem bo ich los w jego rękach jak powiedział Szewcio Weiss.

Polak
CHYBA STOSUNKI IZRAELA Z PUTINEM SĄ LEPSZE NIŻ Z USA .!!!!!!!!!!!!! PUTIN PRZEMAWIAŁ PIERWSZY PRZED WICEPREZYDENTEM USA

cóż
Macie swoich „przyjaciół” i… efekty polityki nadskakiwania Żydom. Polityka to nie czułe poklepywanie się po plecach, a przypadek, który odpowiada na dwa pytania: „Co mi dasz?” i „Co mi zrobisz?”.

kajman
Antysemityzm niezbędny samym Żydom.Jedyne państwo z oficjalną doktryną rasistowską tak się broni przeciw oskarżeniom o eksterminację Palestyńczyków.Poza tym przedsiębiorstwo holocaust musi pracować..!!!!!!!!!!!!!!!!

Ex-Lodzianka
No przeciez nienawidzicie Zydow. Wystarczy przeczytac wasze komentarze.

nohood
@Ex-Lodzianka mylisz się. to nie jest nienawiść. to wyrażenie sprzeciwu wobec każdego sknrwysyna, który łamie Prawo Boga (nie mów fałszywego świadectwa, nie kradnij, nie pożądaj mienia bliźniego…)

Prawyobywatel
Do Ex-Lodzianka a za co mamy ich lubić?

antysemita
Ex-Lodzianka. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Ciężko ,,pracują” na ,,miłość” do nich całego świata!

…..


Kadr z filmu wyśietlonego w Jad Waszem na 5 Światowym Forum Holokaustu. Źr. YouTube, Jad Waszem

janusz123 @janusz123:
Dlaczego polski Prezydent nie protestowal? Po co on jest?

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
Ja chyba zostanę antysemitą – z przywoitości i szacunku dla rozumu

https://kresy.pl/wydarzenia/w-jad-waszem-pokazano-marsz-niepodleglosci-i-polskie-flagi-jako-przyklady-antysemityzmu-video/

W JAD WASZEM POKAZANO MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI I POLSKIE FLAGI JAKO PRZYKŁADY ANTYSEMITYZMU [+VIDEO]

24 stycznia 2020|2 komentarze|w Bliski Wschód, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Rosja, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Na Światowym Forum Holokaustu w Instytucie Jad Waszem w Izraelu wyświetlono film mający promować walkę z antysemityzmem. Jako przykłady antysemityzmu pokazano m.in. Marsz Niepodległości, polskie flagi i baner Młodzieży Wszechpolskiej. Przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiadają pozew.

W czasie odbywającego się w czwartek w Jerozolimie 5. Światowego Forum Holokaustu „Pamiętając o Holokauście, walcząc z antysemityzmem”, w którym uczestniczyli przywódcy bądź przedstawiciele dyplomatyczni wielu państw i środowisk żydowskich, przed rozpoczęciem oficjalnych wystąpień oraz między nimi wyświetlano nagrania audiowizualne mając opisywać historię drugiej wojny światowej oraz zagłady europejskich Żydów jaką w jej trakcie przeprowadzili Niemcy.

W wyświetlanym na wstępie filmie wprowadzającym pokazano kadry z niemieckich obozów koncentracyjnych, podkreślając, że „Nigdy Więcej stało się wezwaniem do jedności wśród narodów” oraz, że antysemityzm i rasizm nie będą już tolerowane. Następnie wyświetlono szereg przykładów aktów przemocy na tle antysemickim, m.in. z Argentyny, Francji, Belgii czy USA, podczas gdy głos narratora mówił o zapomnieniu lekcji z historii: „W miarę jak pamięć się zacierała, antysemityzm rósł i rozprzestrzeniał się, aż stał się światowym kryzysem”. Na mapce konturowej świata, na której zaznaczono różne wydarzenia uznane za antysemickie z ostatnich 40 lat, wskazano też co najmniej jeden punkt w Polsce.

Kolejna część była bardzo pozytywną prezentacją szefa Europejskiego Kongresu Żydów, Wiaczesława Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchy żydowskiego pochodzenia, który jest jednym z organizatorów i sponsorów Światowego Forum Holokaustu. Przedstawiono go wręcz jako bojownika o pamięć o Holokauście, zwalczającego antysemityzm. Wyemitowano też jedno z przemówień Kantora z 2005 roku nt. wzrostu antysemityzmu, z poruszającą muzyką w tle.

Jako tło dla słów Kantora pokazywano w kolażu różne nagrania wydarzeń, mających mieć charakter antysemicki, a także neonazistowski. Obok kadrów ze zdewastowanymi cmentarzami żydowskimi, pokazano też migawki z Marszu Niepodległości w Warszawie (widoczny był m.in. duży baner Młodzieży Wszechpolskiej), a także spalenie kukły wyobrażającej Żyda podczas demonstracji we Wrocławiu. „Wiemy teraz, że procesy historyczne uległy przyspieszeniu. Dziś, zaledwie 60 lat od tragedii, znów widzimy przestępczą tolerancję dla nietolerancji. Nie możemy stać z boku. Czas działać” – mówił Kantor. Wyraźnie sugerowano, że polskie inicjatywy narodowo-patriotyczne wpisują się w wydarzenia prowadzące do powtórki historii z czasów III Rzeszy Niemieckiej. W filmie wykorzystano też, jako pierwsze w kolejności, jedno z wystąpień prezydenta Rosji Władimira Putina, w którym mówił m.in., że „nikt nie może mieć prawa do pozostawania obojętnym na antysemityzm, nacjonalizm, ksenofobię i nietolerancję rasową lub religijną”, a po nim także byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz byłego wiceprezydenta USA Richarda „Dicka” Cheneya.

„75 lat minęło od czasu, gdy Alianci wyzwolili obozy koncentracyjne. Pamiętanie o przeszłości jest naszym obowiązkiem, ale to nie wystarczy. Naszą odpowiedzialnością jest zabezpieczenie przyszłych generacji ludzkości” – mówił narrator w zakończeniu filmu.

Skandaliczne zestawienie Marszu Niepodległości z takimi aktami jak dewastacja cmentarzy żydowskich, w kontekście wzrostu fali antysemityzmu w Europie, zwróciły krytyczną uwagę ze strony środowisk narodowych i patriotycznych.

W Jerozolimie, z Putinem przy boku, żydowskie organizacje podczas Światowego Forum Holokaustu w Yad Vashem, puściły film zrównujący Holokaust z Marszem Niepodległości i kolumną Młodzieży Wszechpolskiej. Jak tam PiS? Ciekawe to Wasze strategiczne partnerstwo” – napisał na Twitterze prezes MW, Ziemowit Przebitkowski.

Tomasz Kalinowski, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiedział, że sprawa trafi do sądu:

„Na Światowym Forum Holocaustu doszło do znieważenia Polski i Polaków. Patriotyczny Marsz Niepodległości zrównano z aktami neonazistowskimi. Jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości będziemy dochodzić sprawiedliwości przed sądem.

Przeczytaj: Prezydent Duda na łamach „Financial Times” oskarża Putina o rozpowszechnianie kłamstw historycznych

Czytaj również: Moskwa wzywa Polskę do podjęcia kroków na rzecz poprawy relacji dwustronnych

Władimir Putin wystąpił w czwartek na V Światowym Forum Holokaustu, zorganizowanym w Jerozolimie w przeddzień 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Wbrew obawom w swoim przemówieniu nie zaatakował Polski. Natomiast przed rozpoczęciem oficjalnych wystąpień oraz między nimi wyświetlano nagrania audiowizualne mając opisywać historię drugiej wojny światowej oraz zagłady europejskich Żydów jaką w jej trakcie przeprowadzili Niemcy. Narracja nagranego lektora sugerowała, że to Armia Czerwona jako pierwsza stawiła czoło III Rzeszy. Dla zilustrowania sytuacji Europy okupowanej przez III Rzeszę użyto mapy nie mającej wiele wspólnego z historycznymi faktami. Ukazuje ona Polskę podzieloną przez Niemcy i Związek Radziecki jesienią 1939 r., ale część terytorium Polski zagarnięta przez ZSRR – całe Kresy Wschodnie opisane są jedynie terminem „Białoruś”.

Jak informowaliśmy, przebywający na Światowym Forum Holokaustu w Izraelu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skrytykował Andrzeja Dudę za to, że nie zdecydował się na uczestnictwo w tym przedsięwzięciu.

Czytaj także: Dyrektor Jad Waszem: przykro mi z powodu nieobecności prezydenta Dudy, ale proponowano mu zabranie głosu

YouTube / Yad Vashem / Kresy.pl

…..


autor: screenshot/YouTube/Yad Vashem

Aramisssss@Aramisssss
Yad Vashem to Izrael (a nie Putin), czyli Nasz przyszłościowy „sojusznik”, nawet w wojnie przeciwko Iranowi. To przykre i skandaliczne, dokąd prowadzi Nas ten rząd z prezydentem, których jeszcze niedawno popierałem, wspierałem, broniłem, na których głosowałem … szok!

stokrotka
No, myślę, że w Oświęcimiu Polska pokaże prawdziwe mapy z okresu II wojny i prawdziwą historię tych wydarzeń !!!

Psik.
Czy że strony władz polskich są jakieś oficjalne protesty?

im gorzej tym lepiej
No i pięknie hehe Wg nich Majdanek, Sobibór i Bełzec były pod ruską jurysdykcją. Żydki uczą historii po swojemu wybielając swoich wspólników nazistów w dziele holokaustu – samooczyszczenia żydostwa

Konrad
Jak donosza niemieckie media – dla Zydow, wiezniow obozow zaglady, ktorzy przezyli Holokaust na tej imprezie nie bylo … miejsca. I do tego ta mapa. Brawo ! Superkompromitacja !

Stan
Jak ktoś wierzy że nie jest to stanowisko, prawie oficjalne, Izraela to jest naiwny. Sojusznik z ukrytym nożem .

okupantowi -NIE !!!!!!!!!!!!!!
żydzi piszą nam historię – rząd żydowski , media żydowskie ,uczelnie w żydowskich łapskach, wyższe posady w spółkach żydowskie, banki żydowskie, niedługo wyrzucą nas domów-poczekajcie-okupacja w pełni

mex
dlaczego wszędzie mówi i pisze się że Polacy ratowali Żydów , POLACY RATOWALI POLAKÓW pochodzenia żydowskiego!!!!

wer
Bardzo dobrze, że Pan Prezydent nie wziął udziału w tym przedstawieniu, ponieważ, wydaje się, że planowano upokorzyć Polskę. Można założyć, że rozpatrywano dwa scenariusze.

gosc
Zydzi sie nie myla, dzialaja celowo i dalekosieznie w przeciwienstwie do naszych obecnych mezow stanu. Robia co chca i nikogo sie nie boja. Jak sie boisz to juz jestes niewolnikiem, i w tym caly sek.

maja
Jakie bledy ? ten kto tak pisze ze zydzi falszujacy historie robia bledy to kiep ! oni robia to celowo i z premedytacja i sa naszymi wrogami !

Bartek
Masz PISIE swojego sojusznika, po tym co się tam stało Izrael to wróg Polski a nie przyjaciel, wszystkie Danielsy Szewach Wajsy Shudrichy i cała reszta 5 kolumny won z Polski!

gosc
Jak cie nie kijem to cie pala, zabawa z Polska trwa na dobre. Zobaczymy co nasi mezowie stanu powiedza w Auschwitz, i sprobuja zakonczyc cala hucpe tego towarzystwa winnego calej tej wojennej biedzie.

https://wpolityce.pl/swiat/483698-skandaliczne-bledy-w-yad-vashem-pokazano-falszywa-mape

Skandaliczne błędy w Yad Vashem! Przedstawiono nieprawdziwą mapę Polski. Agresja niemiecka dopiero od 1942 roku

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Podczas prezentacji w trakcie V Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie przedstawiono mapę sugerującą, że niemiecka agresja na kraje Europy rozpoczęła się w 1942 roku. Naniesiono na nią też błędne kontury Polski.

Zaprezentowany przed wystąpieniem prezydenta Francji Emmenuela Macrona film, w którym pojawiły się mapy, miał tłumaczyć niemiecką nazistowską agresję na Europę. Ofensywę symbolizował kolor brunatny.

Jedna z map podpisana została „Nazistowski podbój 1942”. Zgodnie z nią niemiecka agresja objęła m.in. Austrię, Czechosłowację, Polskę, Węgry, Danię, Białoruś, Litwę i Łotwę. Kolor brunatny wypełnił również terytorium podpisane „Prusy Wschodnie”. Obszar ten w latach 1933-1945 był częścią III Rzeszy.

Na historycznej mapie Polska nie była przedstawiona w granicach sprzed 1939 roku, ani też tych po 1945 roku. Z kolei tereny podpisane jako Białoruś sięgają na południu aż Karpat.

Nazistowska maszyna pożerała państwo po państwie, a gdziekolwiek stąpały nazistowskie buty, następowały szwadrony śmierci, obozy pracy, koncentracyjne i śmierci. Ponad 11 tys. gett i ok. 1 tys. obozów wkrótce pokryło Europę

— tłumaczył lektor w trakcie prezentacji.

Mapa z tymi samymi konturami państw została przedstawiona również przy opisywaniu wyzwolenia Europy z okupacji niemieckiej.

Do filmów prezentowanych w Yad Vashem odniósł się też prezydent Andrzej Duda, który przebywa w czwartek w Davos.

„Podjąłem słuszną decyzję, nie biorąc udziału w Światowym Forum Holocaustu w Jerozolimie, bo nie powinniśmy autoryzować zafałszowanego przekazu historycznego, przedstawionego przez organizatorów”

 • powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że być może odpowiedzią, dlaczego podczas Światowego Forum Holocaustu w Jerozolimie nie dopuszczono go do głosu, były filmy przygotowane przez organizatorów, w których w ogóle nie mówiono o walce Polaków przeciw Niemcom podczas II wojny światowej.

Organizator, fundacja pana Mosze Kantora, po prostu zniekształciła historię, pomijając całkowicie polski udział, naszych żołnierzy w walce z hitlerowskimi Niemcami

— powiedział.

Wyraził też wdzięczność wiceprezydentowi USA, za to, że ten na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie wspomniał o Polsce.

Andrzej Duda dodał, że jest też zadowolony, iż zarówno on, jak i premier Mateusz Morawiecki podjęli „szeroko zakrojoną akcję medialną” w mediach zagranicznych na temat losu Polaków i polskich Żydów podczas II wojny światowej. Podkreślał, że jego rolą jako prezydenta jest „stale domagać się prawdy historycznej dla Polaków”.

PS. Polecamy państwu specjalny portal Instytutu Pamięci Narodowej. Na stronie IPN www.truthaboutcamps znajdą Państwo rzetelne historycznie mapy:

mly/PAP

…..


Mapa wyświetlona w czasie Światowego Forum Holokaustu, twitter.com

https://kresy.pl/wydarzenia/mapa-na-na-swiatowym-forum-holokaustu-opisala-polskie-kresy-wschodnie-jako-bialorus-foto/

MAPA NA NA ŚWIATOWYM FORUM HOLOKAUSTU OPISAŁA POLSKIE KRESY WSCHODNIE JAKO BIAŁORUŚ [+FOTO]

23 stycznia 2020|w Europa Środkowa, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

W czasie zorganizowanego w izraelskim instytucie Jad Waszem Światowego Forum Holokaustu wyświetlono błędną mapę Europy Środkowej okupowanej przez III Rzeszę i Związek Radziecki.

W czasie odbywającego się dzisiaj w Jerozolimie Światowego Forum Holokaustu, w którym uczestniczyli przywódcy bądź przedstawiciele dyplomatyczni wielu państw i środowisk żydowskich, przed rozpoczęciem oficjalnych wystąpień oraz między nimi wyświetlano nagrania audiowizualne mając opisywać historię drugiej wojny światowej oraz zagłady europejskich Żydów jaką w jej trakcie przeprowadzili Niemcy. Narracja nagranego lektora sugerowała, że to Armia Czerwona jako pierwsza stawiła czoło III Rzeszy.

Dla zilustrowania sytuacji Europy okupowanej przez III Rzeszę użyto mapy nie mającej wiele wspólnego z historycznymi faktami. Ukazuje ona Polskę podzieloną przez Niemcy i Związek Radziecki jesienią 1939 r., ale część terytorium Polski zagarnięta przez ZSRR – całe Kresy Wschodnie opisane są jedynie terminem „Białoruś”.

Mapa zawiera też inne błędy. Na mapie występuje Austria, anektowana przez III Rzeszę Niemiecką jeszcze w marcu 1938 r. oraz Czechosłowacja w swoich granicach z początku 1938 r., która przestała istnieć w marcu 1939 r. po okupowaniu wcześniej okrojonego terytorium państwowego przez Niemcy i powstaniu satelickiej wobec nich Słowacji. Jednocześnie na tej samej mapie Węgry mają granice jakie osiągnęły po drugim arbitrażu wiedeński w sierpniu 1940 r. w wyniku którego odzyskały północny Siedmiogród.

Czytaj także: Przemówienie Putina w Jad Waszem pozbawione antypolskich wątków

twitter.com/kresy.pl

…..


Brama wjazdowa do Auschwitz / autor: Fratria

https://wpolityce.pl/swiat/483608-independent-polacy-byli-sprawcami-holokaustu

Skandaliczny atak brytyjskiego portalu na Polskę! „Independent”: Polacy byli sprawcami Holokaustu i podżegaczami dla nazistów

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

W brytyjskim portalu „Independent” ukazał się skandaliczny artykuł autorstwa publicystki Rivkah Brown, która na dzień przed zaplanowanym na 23 stycznia Światowym Forum Holokaustu oskarżyła Polaków o historyczny rewizjonizm, zakłamywanie dziejów Holokaustu, wybielanie roli Polaków w zagładzie Żydów oraz… zaprzeczanie istnieniu „polskich obozów zagłady”.

Kiedy nacjonalistyczne, prawicowe Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w 2015 roku zabrało się za pisanie historii Holokaustu na nowo, aby przyznać sobie bardziej pochlebną część. W 2017 r. partia zredukowała czas, w którym polscy uczniowie uczyliby się o Holokauście z trzech do dwóch razy i zmodyfikowała program nauczania w celu podkreślenia polskiego heroizmu w ratowaniu Żydów

— oburzała się Brown na łamach „Independent”.

Rok później rząd podbił stawkę, wyjmując spod prawa określanie Auschwitz jako „polskiego obozu zagłady” i czyniąc z tego zarzut kryminalny – zredukowany, po ostrej reakcji międzynarodowej, do zaledwie czynu zabronionego przypisującego zbrodnie nazistów polskiemu państwu czy narodowi

— dodała.

Prawo to wyjątkowo precyzyjnie przypomina to wprowadzone przez Kreml w 2014 roku, zakazujące szerzenia „fałszywych informacji o działalności Związku Sowieckiego podczas II wojny światowej”, włącznie z porównywaniem zbrodni nazistowskich i sowieckich

— oceniła.

Wspólnym wątkiem jest nacjonalizm. Zarówno Rosja jak i Polska sukcesywnie tworzyły narrację Holokaustu w celu wypełnienia patriotycznego mythoi, od którego zależą ich nacjonalistyczne rządy: Rosja poprzez wyolbrzymianie swojego triumfalizmu, Polska poprzez bycie godnym politowania

— stwierdziła.

Badacze Lindsay Daugherty i Jeremy Epstein rozpatrują w szerszym kontekście polską narodową złą wolę w rozdziale zeszłorocznego raportu Holocaust Remembrance Project: „Polskie rozumienie siebie jako ‘Jezusa narodów’, głęboko religijnego kraju, który zbyt długo cierpiał ze strony swoich potężnych sąsiadów” – piszą – „czyni ich status jako kraju ofiar, raczej niż ciemiężycieli, zgodnie z podstawą ich samorozumienia”.

To doprowadziło do tego, co nazywają rodzajem „rywalizacji represjonowania” z polskimi Żydami. W Polsce opowiada się na nowo o Holokauście, liczba Polaków, którzy zginęli jest określana jako sześć milionów. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to taka sama liczba jak europejskich Żydów, którzy również zniknęli. To współzawodnictwo, które – jak na ironię – spowodowało nową falę polskiego antysemityzmu

— prowadziła swoją historyczną ekwilibrystykę, zupełnie nie zważając na historyczną rzeczywistość.

Odnosząc się do słów polskiego ambasadora w Wielkiej Brytanii Arkadego Rzegockiego, który zwrócił uwagę na działania Rosji obliczone na „zmienienie sprawców w ofiary, a co za tym idzie uczynienie z ofiar sprawców”, oraz że wśród ofiar nazistów byli również Polacy nieżydowskiego pochodzenia, a także wskazywał, iż to głównie Polacy ratowali Żydów, brytyjska publicystka stwierdziła:

Jednakże Polacy byli również najbardziej entuzjastycznymi podżegaczami dla niektórych nazistów: w 1941 r. nie kierując się żadnymi instrukcjami od swoich niemieckich okupantów, mieszkańcy Jedwabnego zapędzili 300 swoich żydowskich sąsiadów do stodoły i podpalili, paląc ich żywcem. Ta niewygodna i nieredukowalna prawda o Holokauście – ta która burzy polskie uproszczone pojęcie samych siebie – jest taka, że Polacy byli zarówno sprawcami, jak i ofiarami.

Warto w tym miejscu zauważyć, że z relacji świadków zbrodni w Jedwabnem wynika, iż to Niemcy spalili żydowską ludność, dobijając ją z karabinów – o prawdziwości tych zeznań świadczą znalezione w pobliżu miejsca zbrodni łuski po pociskach do niemieckich karabinów. Co więcej Niemcy nie pozwolili Polakom udzielić pomocy tym, którym udało się ocaleć, ale dopilnowali, aby skonali w męczarniach. Tym samym autorka tekstu wpisuje się w kłamliwą narrację sfabrykowaną na potrzeby konkretnych środowisk.

Zdumiewa przy tym jej pewność bezkarności w używaniu sformułowania „polskie obozy zagłady” i przypisywania Polakom zbrodni, których nie popełnili. Równie zdumiewające jest pozbawienie „nazistów” narodowości – w tekście ani razu nie padło, że byli oni narodowości niemieckiej.

Od 25 marca 2010 r. dziennik „Independent” jest własnością rosyjskiego oligarchy Aleksandra Lebiediewa i jego syna Jewgienija.

aw/Independent/Wikipedia

Krk
Nasi przyjaciele Żydzi są wszedzie panie Duda i Morawiecki, nie ?

Tyle.w.temacie
„Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym…” dziękujemy sojusznikom!!! Na Angoli zawsze można było liczyć że nas…sprzedadzą!!!!

PL
Zniknęli bo zmienili nazwiska.

eee
Rivkah Brown… brzmi jak zadaniowana eskimoska…

anna
PiS wstaje z kolan

mix
dlaczego nie ma reakcji polskiego rządu na powyższe kalumnie ? czekamy premierze.

bolo1
Polskie władze powinny wytoczyć w UK proces temu portalowi i zażądać milionowego odszkodowania za oszczerstwo.

Luganoff
Ona nie jest głupia tylko wykonuje swoją dobrze płatną pracę.Tylko ekshumacja w Jedwabnem może zabić takie kłamstwa, ale nasi umiłowani przywódcy maja to gdzieś, bo w istocie są eskimoskimi sługusami.

a
Jest na to jedna rada – nie oglądając się na nic i na nikogo, szczególnie na wycie znanych łgarzy i historycznych oszustów – wznowić ekshumacje w Jedwabnem. Ale do tego trzeba mieć jaja.

Kazimierz
Kaczyński wstrzymał ekshumację w Jedwabnem aby Żydzi mogli atakować i szkalować Polaków. Duda nic nie zrobił aby z tym skończyć. Konfederacja domaga się dokończenia ekshumacji w Jedwabnem i wyjaśniena

Bożena
A czaputowicz schowal się do mysiej nory?Jak pompeo obrażał Polskę i Polaków to stał i patrzył w niego jak w obrazek?!!Nigdy mu tego nie zapomnę!Żałosny trzęsiportek czaputowicz do dymisji!Co to jest?

Kiks
PFN zeżarła 100 milionów i ani jeden z tych oszczerców nie trafił przed sąd. Nieudolność pisofcof poraża.

Nauczyciel
Kto zgadnie od którego roku zakazano obowiązkowych wizyt 8 klasistow szkoły podstawowej w Auschwitz. Od którego roku zmniejszono lekcje historii z 3 godzin tyg.do 1 ? No proszę…ciekawe co?

5 thoughts on “966 Marsz Niepodległości, polskie flagi, neonaziści, jako przykłady antysemityzmu! Przeciw-polski jad w chazarskim Jad Waszem

 1. 1000_szabel @1000_szabel:
  Nie chce mi się już dzisiaj przeglądać zagranicznej prasy, ale jeżeli faktycznie Haaretz opublikował taki artykuł, to nie mam już cienia wątpliwości, że media izraelskie są centralnie sterowane przez władze w Izraelu, albo kogoś jeszcze bardziej wpływowego. Ewidentnie ktoś pociąga za sznurki i sznureczki w zakresie gospodarowania informacją. Toż przecież retoryka tego artykułu to o 180 stopni odwrotna od wcześniejszej. Rzec można, jeszcze wczoraj wyzywano Polaków od najgorszych, gorszych od samych nazistów, a dziś można przeczytać, że polskie społeczeństwo mocno ryzykowało pomagając Żydom w czasie straszliwej okupacji, że Polacy też ponieśli ogromną cenę, etc. Mało tego! „Nagle okazuje się”, że Żydzi doskonale wiedzą o współpracy sowiecko-nazistowskiej z lat 1939-41, że znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że kolejne rządy Izraela wykorzystują kwestię Holocaustu w swoim (że tak powiem izraelskim interesie) na co dzień. I całkiem możliwe, że takie sterowanie ma miejsce każdym kraju na świecie. Dlatego w dobie nawału informacji i propagandy tak ważna jest umiejętność samodzielnego myślenia.

  https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-dziennik-polska-pada-ofiara-geopolityki-holokaustu/


  Włoski dziennik: Polacy nie powinni zapomnieć o odpowiedzialności za Holokaust Żydów uczniów z IzraelaZdjęcie ilustracyjne. Brama obozu Auschwitz. Fot. wikimedia commons

  IZRAELSKI DZIENNIK: POLSKA PADA OFIARĄ GEOPOLITYKI HOLOKAUSTU

  23 stycznia 2020|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zmuszony do wyboru między obrażeniem Rosji a Polski, Izrael zawsze stawał po stronie Władimira Putina – napisał w środę „Haarec”. Izraelski dziennik stawia tytułową tezę, że „w nowej bitwie o dziedzictwo Auschwitz Polska pada ofiarą geopolityki Holokaustu”.

  Tekst na ten temat napisał znany izraelski dziennikarz i komentator, Anszel Pfeffer. Na początku przypomniał obchody 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu w Auschwitz z 2015 roku, gdy miały miejsce jedne główne międzynarodowe obchody, z udziałem wielu światowych liderów i delegacji wysokiego szczebla z 50 krajów, ale bez Rosji, które je zbojkotowała. Miało to związek z napięciami po aneksji Krymu i konfliktem w Donbasie.

  „Polska, zawsze podejrzliwa wobec Rosji i mocno zakorzeniona w obozie NATO, nie była zachwycona pomysłem, żeby prezydent Władimir Putin przybył nie tylko na obchody wyzwolenia obozu, ale także rozpoczęcia traumatycznej okupacji rosyjskiej i ponad 40 lat komunistycznej dyktatury zdominowanej przez Kreml” – pisze autor.

  Zauważa też, że w tym roku odbywają się równoległe obchody w Jerozolimie, gdzie gospodarzem jest prezydent Izraela Reuwen Riwlin. Zauważalna będzie tam nieobecność prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast Putin będzie jednym z głównych mówców. Zwraca zarazem uwagę, że dla Polski Auschwitz jest czymś więcej niż narodowym symbolem tragedii narodu polskiego. Pisze, że Polska chce podtrzymywać pamięć o cierpieniach lat wojny, „by wzmocnić pozycję Polski jako członka NATO, ale również by uzasadnić jej oporną postawę w Unii Europejskiej zdominowanej przez Niemcy”.

  „Rosja angażuje się we własną formę historycznego rewizjonizmu” – zauważa dziennikarz. „W przeciwieństwie do reszty Europy, datuje II wojnę światową na lata 1941–1945; pierwsze dwa lata, począwszy od 1939 r., są wygodnie usuwane z oficjalnej pamięci (…). Rozległa sieć propagandowa Putina i Kremla będzie przedstawiała Armię Czerwoną jedynie jako wyzwolicieli, wymazując z rosyjskiej historii dwa lata współpracy z nazistami”.

  Przeczytaj: Prezydent Duda na łamach „Financial Times” oskarża Putina o rozpowszechnianie kłamstw historycznych

  Pfeffer zaznacza przy tym, że obecnie Izrael też ma dwie narracje dotyczące Holokaustu. Pierwsza z nich to narracja historyków Instytutu Jad Waszem. Uważa, że to instytucja „zwykle dążąca do obiektywności historycznej (…), na pierwszym planie stawiająca żydowskie cierpienie podczas wojny i historię nazistowskiego antysemityzmu w latach przedwojennych”. Drugą z kolei jest „narracja politycznie i dyplomatycznie przydatna dla danego rządu Izraela”. Jego zdaniem, izraelski premier Benjamin Netanjahu „może być jednym z tych, którzy najbardziej wykorzystują Holokaust dla własnego programu politycznego”. Zastrzega jednak, że nie on pierwszy, bo każdy izraelski premier„wykorzystał określoną narrację o Holokauście”.

  Dziennikarz „Haarec” zwraca też uwagę na Europejski Kongres Żydów i jego szefa, Wiaczesława Mosze Kantora – rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia, mocno związanego z Kremlem. Kantor jest współorganizatorem rozpoczynającego się w czwartek V Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie. Pfeffer nazywa go „mało znanym oligarchą i miliarderem”, który jednak „ma bliskie powiązania zarówno z Putinem, jak i Netanjahu”. Podkreśla też, że Kantor jest rywalem przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów, Ronalda S. Laudera, który podobnie jak prezydent Andrzej Duda nie pojawi się w Jerozolimie. Zdaniem publicysty, w ciągu ostatniej dekady Kantor zajmował się zasadniczo krytykowaniem każdego europejskiego przywódcy za to, że nie robił dość, aby walczyć z antysemityzmem. Jednocześnie, wychwalał pod tym względem prezydenta Rosji.

  Czytaj także: Morawiecki zarzucił Konfederacji związki z Rosją. „Rozważymy skierowanie sprawy do sądu”

  Światowe Forum Holokaustu pod hasłem „Pamiętając o Holokauście, walcząc z antysemityzmem”, odbędzie się dziś, 23 stycznia. Weźmie w nim udział 46 szefów państw i rządów. Jego organizatorami, poza Yad Vashem, jest Fundacja Światowego Forum Holokaustu oraz Europejski Kongres Żydów. Na ich czele stoi finansujący to wydarzenie rosyjski oligarcha żydowskiego pochodzenia, Wiaczesław Mosze Kantor. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Izrael Reuwen Riwlin, który jako pierwszy zabierze w trakcie Forum głos. Później wystąpią premier Izraela Benjamin Netanjahu i właśnie Kantor, a po nich kolejno: prezydent Rosji Władimir Putin, wiceprezydent USA Mike Pence, prezydent Francji Emmanuel Macron, następca brytyjskiego tronu książę Karol oraz prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

  Od kilku tygodni władze Federacji Rosyjskiej prowadzą ofensywę retoryczno-dyplomatyczną  odnosząc się do rzekomej genezy II wojny światowej. Prezydent Rosji Władimir Putin winą za wybuch konfliktu obarczał państwa zachodnie, a także zaprzeczał agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. W Wigilię Bożego Narodzenia prezydent Rosji na spotkaniu z kierownictwem rosyjskiego resortu obrony zaatakował ambasadora RP w III Rzeszy w latach 1933-1939, Józefa Lipskiego, odpowiedzialnego m.in. za negocjacje ws. polsko-niemieckiego paktu o nieagresji. Putin twierdził, że Lipski „podzielał antysemickie poglądy Hitlera i […] obiecał zbudować mu w Warszawie pomnik za prześladowanie Żydów”, a także nazwał polskiego dyplomatę z czasów II RP „szumowiną i antysemicką świnią”. Także deputowany parlamentu Białorusi skrytykował polską politykę historyczną. Twierdzenia te spotkały się m.in. ze sprzeciwem polskiej dyplomacji.

  Haaretz / PAP / forsal.pl / Kresy.pl

  https://wpolityce.pl/swiat/483785-tagesspiegiel-rewizjonizm-historyczny-putina-jest-grozny

  https://wpolityce.pl/swiat/483761-the-times-putin-nie-ma-racji-umniejszajac-wklad-polski

  Polubienie


 2. Żydzi porównali Marsz Niepodległości do nazistów! ABW u Bąkiewicza? Zemsta za sukces STOP 447?
  19,783 views•Streamed live 22 hours ago
  wRealu24

  Predator Cube
  Ja pie…le! Za max 10 lat, nie bedzie wolno Polakowi nawet flagi biało-czerwonej wywiesić! Wspomnicie moje nic nie warte teraz słowa…

  Rage Rage
  Teraz dokladnie jak na dloni widac ze obecny rzad telewiza, tvp , doslownie kazdy jest zdrajca narodu Polskiego i gra przeciw Polakom !!!

  krtys prag
  W 2015 roku po zwycięstwie PiS-u . J. Kaczyński obiecał, że Polska narracja historyczna stanie się co najmniej znana na świecie. Efekt? Całkowita klęska. Wstyd

  Rage Rage
  Jak mozna Polakow kochajacych Polske i niepodlwglosc tak traktowac ???!!! Widac ze wszyscy oprócz Konfederacji to zdrajcy

  Anna Dubiejko
  Wczoraj Morawiecki atakował Konfederacje a dzisiaj Żydzi atakują Marsz Niepodleglosci 😮Czy to przypadek?

  baryslawable
  Ministerstwo spraw zagranicznych nie istnieje, prezydent Belwederski pali świece chanukowe w Belwederze to czego się spodziewcie, najwyraźniej panowie prowadzący dyskusję jeszcze śpią i może lepiej ich nie budzić…

  Wojciech
  Jak polska dyplomacja może działać w interesie Polski, skoro większość urzędników ambasad to spuścizna i pomioty Geremka.

  Polubienie


 3. PiS znalazł pomysł jak wyrolować Polaków w sprawie roszczeń 447
  12,771 views•Jan 24, 2020
  Suwerenny PL

  Pico Bello
  Mała wzmianka. My nie jesteśmy żadnym sojusznikiem. Tylko slugusem i narzędziem w rękach USA

  Boguslawa Maj
  Czy to stacja TVP w Polsce ? czy stacja w Korei Północnej.? Ale propaganda. ameryka !!!! ,ameryka!!!.

  Jolanta Polonia
  Obluda!!!!! Oficer na.lotnisku.decyduje czy wpuscic do.Usa. i od jego decyzji niema odwolania od.jego decyzji wiec te wizy to kolejna falszywa.flaga cwp

  Geronimo1358
  Propaganda gorsza niz za PRL-u.

  Polubienie


 4. Rabin OSTRO o Niemcach! “Polska jest LEPSZA dla ŻYDÓW” | WIADOMOŚCI
  11,205 views•Feb 5, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  Aneta Mróz
  Naczelny rabin Polski??? Co to q..a za stanowisko? Jest w Izraelu ktoś taki jak Prymas Izraela? Tfu, jak to Korwin mówi.

  Jaroslaw Czujko
  Polska bezpieczniejsza od niemiec i wyssalismy cos tam z mlekiem maDki😂🤣😂 co za bzdury

  Check Mate
  SCHUDRICH – WSTRZYMAŁEŚ EKSHUMACJĘ W JEDWABNEM.
  POLSKA CI TEGO NIE ZAPOMNI.

  Robert Takeya
  W polsce jest bezpiecznie bo nie jestesmy antysemitami , pozwalamy sie kopac i okradac, polska bogaty kraj debili i chca z tego skorzystac

  Polubienie

 5. Polski Trol w służbie Ojczyzny
  Oczywiście, że Polacy nie są Antysemitami. Od Żydów powinniśmy się uczyć! Zwłaszcza: – Nacjonalizmu – Jedności w działaniu – Lobbingu politycznego – Bezwzględności wobec wrogów. – Szanowania się

  ddd
  Aha. A Yad Vashem to instytut rosyjski w Moskwie

  skw
  jeśli ktoś pisze o polskim antysemityzmie to żydzi rosyjscy, amerykańscy i polscy żydzi. niech johny nie podsyca nienawiści do Rosjan bo to mowa nienawiści

  Nie tylko rosyjska
  a Gross ze swoimi pseudo hist. książkami to też rosyjska propaganda?

  niech lepiej sie przyzna
  bo większośc antypolskiej propagandy to sami żydzi jak Gross, Grabowski, Engelking, Katz,etc. Jedyna prawda to ekshumacja w Jedwabnem, która zablokowana przez tego jegomościa.

  Ina
  Czy aby tylko rosyjskiej?? A co z propaganda Israela i amer zydow? A jak tam „naukowe zrodla” prof Grossa? Czy ktos temu przeciwdziala? A skad – to jest wygodne. Stary sposob na wyciaganie korzysci

  MateuszMateusz@MateuszMateusz
  Ustawa o IPN miała nas bronić przed antypolonizmem. I to Daniels nazywa błędem. Czy musicie cytować tego pana znikąd, który tutaj uważany jest za autorytet ? No, chyba, że musicie.

  „75 lat obsɾywania nas mija`
  A przypomnę, że miliony naszych przodków oddało życie żebyście teraz mogli pieɾdzieć w stołki, więc macie wobec nich dług wdzięczności, wy żydowskie popychla! TFUU!

  SZWEJK
  Żydzi to aniołki, wszystkiemu są winni (teraz) Rosjanie! Niemcy też są aniołkami! Czy Karnowski zakochał się w tym obłudniku?

  https://wpolityce.pl/polityka/488124-daniels-polski-antysemityzm-to-wytwor-propagandy

  Jonny Daniels: Domniemany polski antysemityzm to wytwór rosyjskiej propagandy. Wystarczy spojrzeć na wiele prac naukowych

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Jonny Daniels / autor: Fratria

  Domniemany polski antysemityzm to wytwór rosyjskiej propagandy – mówi w rozmowie z sobotnią „Rzeczpospolitą” Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths.

  Deniels został zapytany, czy zgadza się z opinią części komentatorów, że gdyby rząd nie popełnił błędu z ustawą o IPN, to sytuacja wokół obchodów w Yad Vashem byłaby dla Polski korzystniejsza.

  Uroczystości w Yad Vashem
  Nie, nie byłaby. Domniemany polski antysemityzm to wytwór rosyjskiej propagandy. Mocno to podkreślam. Byłem pierwszą osobą, która publicznie i otwarcie skojarzyła osobę Mosze Kantora z Władimirem Putinem. Wahałem się, czy to zrobić. Gdy po raz pierwszy napisałem o tym w artykule miesiąc temu, miałem nieprzyjemności. Nie potrzebuję kłopotów z Rosją i wolałbym nie chodzić po Moskwie z parasolem ochronnym

  —powiedział.

  Ale wystarczy spojrzeć na wiele prac naukowych na temat polskiego antysemityzmu. Centrum badań nad antysemityzmem na uniwersytecie w Tel Awiwie jest sponsorowane przez Mosze Kantora. Jeden z profesorów, o których wcześniej nie słyszałem, napisał wielki artykuł na temat tego, jak rzekomo ja promowałem polski antysemityzm. Gdyby zagłębić się w źródła dyskusji na ten temat, widać, że Rosja ma w niej swój udział. Mając to na uwadze, postawa Polski nie miała wielkiego znaczenia. Putin i tak wykorzystałby okazję, żeby się pojawić w Yad Vashem. Pod moimi wpisami jest mnóstwo trollingu, tak jak pod wpisami dziennikarzy z Izraela. Za masę z nich odpowiadają rosyjskie boty

  —dodał.

  „Dzień Putina”
  Uwagę o tym, że Putin przemawiając na Światowym Forum Holokaustu odniósł symboliczne zwycięstwo, skomentował, że „ostatecznie rezultat dla Polski jest znakomity”.

  Dziennikarze w Izraelu żartowali, że to wydarzenie zmieniło się w Dzień Putina. Połowa liderów nawet nie chciała tam być, ale przymusiły ich do tego rosyjskie pieniądze. Rozmawiałem o tym w radiu w Izraelu. Oprócz mnie gośćmi byli pewien lewicowy dziennikarz i profesor Yehuda Bauer zajmujący się Holokaustem. Obaj mnie nie znoszą. Ale zgodzili się ze mną, że Yad Vashem jest rozgrywany, kogoś trzeba tam zwolnić. A to, jak potraktowano Polskę przy okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, było niewłaściwe. Te obchody otworzyły szansę dla Polski, żeby porozmawiać o wzajemnych stosunkach między nią a Izraelem. Dodatkowo uświadomiono sobie, że Putina i Netanjahu łączą osobliwe relacje

  —powiedział.

  Prezes fundacji From the Depths był też pytany, czy widzi raczej progres czy regres w relacjach polsko-żydowskich.

  Jeszcze sześć lat temu czułem, że moja działalność nie jest tu szczególnie mile widziana. Ale zrozumiałem, że mam tu swoją rolę do odegrania. Politycznie mój głos różnił się od tego, który prezentowały inne organizacje. Mówiąc wprost, mam raczej centroprawicowe poglądy. Jak dotąd większość organizacji w tym obszarze było mocno lewicowych, z rodowodem komunistycznym. Wtedy polsko-żydowskie relacje rzekomo układały się bez problemów

  —powiedział, dodając, że to nie prawda.

  Wiele tzw. organizacji na rzecz dialogu po prostu organizowało wycieczki do Tel Awiwu dla elit z Warszawy, żeby ich uczestnicy zjedli kolację w modnej restauracji. To nonsens. Z drugiej strony były żydowskie festiwale z klezmerską muzyką, tradycyjnymi żydowskimi strojami i tańcem. Bez urazy, to ciekawe wydarzenia, ale niczego nie zmieniają. Temat „polskich obozów” wisiał w powietrzu, ale nikt go nie poruszał. Mógł wybuchnąć w każdej chwili. To musiało się stać, żebyśmy o naszych relacjach zaczęli mówić na poważnie. Myślę, że nastąpiła poprawa w stosunkach między Polską a Izraelem i już w znacznie większym stopniu opierają się one na prawdzie, a nie historycznym nonsensie

  —wyjaśnił.

  „Po obu stronach jest wiele stereotypów”
  Odnosząc się do pytania, czy postawa statystycznego Polaka wobec Żydów się zmieniła, Daniels powiedział, że ma wielkie szczęście, że razem z swoją fundacją podróżuje po całej Polsce i dużo rozmawia z ludźmi. Według niego większość jest bardzo otwarta i uprzejma.

  Po obu stronach jest wiele stereotypów, ale nie mam poczucia, że w znaczący sposób przysparzają one problemów. Niestety, widać jednak więcej mowy nienawiści i obarczania Żydów winą. Konfederacja zbudowała na tym swój polityczny kapitał. I nie sądzę, by to było możliwe sześć lat temu. Mimo to wolę, gdy ktoś wypowiada swój rasistowski pogląd, niż gdy dusi go w środku. Przynajmniej widzę, z kim mam do czynienia. Tego gniewu, który napędza takie partie jak Konfederacja, jest wiele. I PiS również nie zrobił wystarczająco, by z nim walczyć. Nie wydaje mi się jednak, żeby ta sytuacja była dużo gorsza niż kiedyś. Po prostu ludzie otwarcie wyrażają swoje poglądy

  —oświadczył Daniels.

  kk/PAP

  gosc
  Nie zganiac na rosyjska propagande, bo najwieksza propaganda jestescie wy – zydowscy klamcy.

  https://wgospodarce.pl/informacje/75648-niemcy-nie-postawia-pomnika-polskim-ofiarom-hitlerowcow

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.