968 Izrael wymaga szczególnej ochrony, wszyscy powinniśmy się z nim solidaryzować – mondrości polskojęzycznych Goowinów


Jarosław Gowin. Fot. wikimedia.org

Antysejsmita @Antysejsmita:
Idiota Gównin już nie wie z której strony liznąć Izrahellowi

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
Taki z niego Polak jak z hitlera Meksykanin

Medor @Medor:
Kretyn.

Kojoto @Kojoto:
Gowin – gnido – Polska wymaga szczególnej ochrony całego Narodu Polskiego i twoim PSIM obowiązkiem jest o to walczyć każdego dnia w Polsce i za granicą. Ale skoro jesteś dupowłazem państewka, które nie sprowokowane upokarza Polskę na arenie międzynarodowej, to najlepiej tam wyjedź i już nie wracaj.

bob @bob:
obleśny dwulicowy hipokryta

1000_szabel @1000_szabel:
Umiesz pan chociaż uzasadnić swoje teorie? Na jakiej podstawie twierdzisz pan, że Polska i Izrael to geopolityczni sojusznicy? Dlaczego powinniśmy solidaryzować się z Izraelem? Jeśli nie potrafisz pan uzasadnić tego, to przynajmniej zamknij pan jadaczkę i przestań szkodzić Polsce.

wnuk rezuna @wnuk rezuna:
Czy Pan jest Żydem Panie Gowin ??? To Polska wymaga szczególnej ochrony Panie Gowin !!! Czy Polsce naprawdę jest potrzebny jakiś „sojusz” z tym bliskowschodnim awanturnikiem uwikłanym w konflikty z całym światem arabskim i perskim ??? W których to konfliktach co tydzień giną ludzie (Palestyńczycy) zabijani przez tych Żydów. Nawet jeśli to terroryści finansowani przez np. Iran, to czy Polsce naprawdę potrzebny jest taki „sojusznik” ???. W dodatku w sytuacji kiedy od dziesiecioleci żydowskie lobby na całym świecie biczuje nasz kraj i naród o jakiś mityczny „antysemityzm” i „współudział w holokauście”. Czy to nam naprawdę potrzebne ????, wkładać ręce w czyjeś brudy ??? Czy my naprawdę potrzebujemy na naszych ulicach (kamienice to wiadomo czyje) arabskich terrorystów samobójców ???

jaro7 @jaro7:
A po co nam sojusz panie gowin z izraelem? jakie mamy mieć z tego korzyści (jak do tej pory widzę tylko STRATY).Jak można kogoś uważać za sojusznika kto non stop pluje nam w twarz (dla pana to deszcz pada). Mnie przeraża głupota, zaprzaństwo, dyplomatolizm polityków.

https://kresy.pl/wydarzenia/gowin-izrael-wymaga-szczegolnej-ochrony-wszyscy-powinnismy-sie-z-nim-solidaryzowac

GOWIN: IZRAEL WYMAGA SZCZEGÓLNEJ OCHRONY, WSZYSCY POWINNIŚMY SIĘ Z NIM SOLIDARYZOWAĆ

24 stycznia 2020|8 komentarzy|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina, Izrael jest państwem wymagającym szczególnej ochrony ze strony całego Zachodu. Uważa, że bez tej ochrony „groziłby nam kolejny Holokaust” i dlatego „wszyscy powinniśmy się z tym państwem solidaryzować”.

W tym tygodniu na antenie „Radia Zet” gościem był wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Podczas rozmowy pytany był m.in. o uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz w Jerozolimie, czyli 5. Światowym Forum Holokaustu i o relacje polsko-izraelskie. Gowin przyznał, że relacje te od około roku są „w fazie naturalnego lekkiego zamrożenia, wynikającego z niestabilności izraelskiej sceny politycznej”.

– Nie zmienia to mojego przekonania, że strategicznie Polska i Izrael są geopolitycznymi sojusznikami – podkreślił wicepremier. – W sprawie prawdy o Holokauście nasz głos wybrzmi w poniedziałek w czasie uroczystości w Auschwitz i będzie to głos prezydenta Andrzeja Dudy.

Gowin opowiedział się też za szczególnym traktowaniem państwa izraelskiego i solidaryzowaniem się z nim, gdyż w przeciwnym razie może dojść do kolejnego Holokaustu.

– Izrael jest państwem, które wymaga szczególnej ochrony ze strony całego świata Zachodu. Gdyby ta ochrona została cofnięta, groziłby nam kolejny Holokaust. Nie należy bagatelizować i pomniejszać rangi zagrożeń, które stoją przed państwem Izrael. My wszyscy powinniśmy się z tym państwem solidaryzować – zaznaczył lider Porozumienia.

Przeczytaj: Gowin: ustawę o IPN należy zmienić dla dobra relacji z Izraelem

Odnosząc się do rosyjskiej ofensywy retoryczno-dyplomatycznej wymierzonej w Polskę, Gowin powiedział, że jego zdaniem była ona „obliczona na sprowokowanie ostrej reakcji prezydenta Andrzeja Dudy”. Stąd, polski prezydent zdecydował się powstrzymać od komentowania wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina i strony rosyjskiej.

Czytaj także: Dyrektor Jad Waszem: przykro mi z powodu nieobecności prezydenta Dudy, ale proponowano mu zabranie głosu

Rozmowa miała miejsce w środę, w przeddzień spotkania w Jerozolimie.

Jak informowaliśmy, przebywający na Światowym Forum Holokaustu w Izraelu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skrytykował Andrzeja Dudę za to, że nie zdecydował się na uczestnictwo w tym przedsięwzięciu.

Władimir Putin wystąpił w czwartek na V Światowym Forum Holokaustu, zorganizowanym w Jerozolimie w przeddzień 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Wbrew obawom w swoim przemówieniu nie zaatakował Polski. Natomiast przed rozpoczęciem oficjalnych wystąpień oraz między nimi wyświetlano nagrania audiowizualne mając opisywać historię drugiej wojny światowej oraz zagłady europejskich Żydów jaką w jej trakcie przeprowadzili Niemcy. Narracja nagranego lektora sugerowała, że to Armia Czerwona jako pierwsza stawiła czoło III Rzeszy. Dla zilustrowania sytuacji Europy okupowanej przez III Rzeszę użyto mapy nie mającej wiele wspólnego z historycznymi faktami. Ukazuje ona Polskę podzieloną przez Niemcy i Związek Radziecki jesienią 1939 r., ale część terytorium Polski zagarnięta przez ZSRR – całe Kresy Wschodnie opisane są jedynie terminem „Białoruś”.

Ponadto, jak pisaliśmy, na Światowym Forum Holokaustu wyświetlono film mający promować walkę z antysemityzmem. Jako przykłady antysemityzmu pokazano m.in. Marsz Niepodległości, polskie flagi i baner Młodzieży Wszechpolskiej. Przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiadają pozew.

Radio Zet / wp.pl / Kresy.pl

https://wpolityce.pl/polityka/479535-gowin-atak-putina-na-polske-to-przejaw-bezsilnosci

https://wpolityce.pl/polityka/479870-gowin-ataki-na-prezydenta-to-uleganie-rosyjskiej-prowokacji

https://wpolityce.pl/polityka/483133-gowin-spodziewamy-sie-ze-nastapi-eskalacja-agresji-rosji

…..


autor: PAP/EPA/Sean Gallup / POOL

WE
jakby Polska była szanowana i silna nikt by tak nas nie atakował

Kss
Czyli co ?? Jak Putin nas szkaluje, to my mamy się cieszyć, że jesteśmy tacy dla niego ważni, bo być może zagrażamy jego interesom?? Żenada.! Czy pan minister czuje się dowartościowany tym atakiem?

rob
Piszą na nowo historię, zakłamują fakty, z bandziorów robią bohater ów, przewracają pomniki, dzieciom w szkołach piorą mózgi, szczekają na Rosję i dziwią się że to Ruskich wkurza.

kazioo
Panie Czaputowicz, człowiek na pańskim stanowisku nie powinien się wypowiadać w ten sposób.No chyba ze jesteś pan tylko wydmuszką.Polityka to tylko z grubsza zabawa w piaskownicy dla dużych chłopców.

https://wpolityce.pl/polityka/482982-szef-msz-rosja-postrzega-polske-jako-panstwo-silne

Szef MSZ: Rosja postrzega Polskę jako państwo silne, szkodzące jej interesom. Nie spodziewałem się tak agresywnych wypowiedzi

opublikowano: 20 stycznia

Atakuje się tych, którzy przeszkadzają w realizacji własnej polityki; Rosja postrzega Polskę jako państwo silne, które skutecznie szkodzi jej interesom – mówi w poniedziałkowym wywiadzie dla „Do Rzeczy” szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Czaputowicz przyznał, że ataki prezydenta Rosji Władimira Putina na Polskę były dla niego zaskoczeniem.

Nie spodziewałem się tak agresywnych, nieprawdziwych wypowiedzi na temat Polski i Polaków. Zaskoczyła mnie tak ostentacyjna próba reinterpretacji przyczyn wybuchu II wojny światowej. Wydawałoby się, że przywódcy tak dużego państwa jak Rosja nie przystoi mijać się z prawdą, jeśli chodzi o fakty historyczne…

— dodał.

Zaznaczył, że Rosja wymaga „hołubienia Armii Czerwonej za to, że wyzwoliła Polskę i Europę od faszyzmu”, „nie chce przyjąć do wiadomości, że dla nas ‘wyzwolenie’ oznaczało zastąpienie jednej okupacji drugą”, a ponadto „w interesie Rosji leży rozbijanie jedności Zachodu i skłócanie Polski z sojusznikami”.

Na uwagę, że może należałoby więc jakoś uprzedzić atak rosyjskiej propagandy, albo przynajmniej lepiej się przygotować, szef polskiej dyplomacji odpowiedział, że „próby ataków na Polskę są cały czas podejmowane, dlatego byliśmy przygotowani”.

Oświadczenie MSZ, wezwanie ambasadora Rosji, wreszcie oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego były skuteczną odpowiedzią. Światowa opinia publiczna jest dziś po naszej stronie

— powiedział Czaputowicz.

Na pytanie, czym była podyktowana seria propagandowych ataków na Polskę, szef MSZ wskazał, że „atakuje się tych, którzy przeszkadzają w realizacji własnej polityki”.

Wiele państw jest słabszych od Polski, jednak Rosja ich nie atakuje. Rosja postrzega Polskę jako państwo silne, które skutecznie szkodzi jej interesom, przeciwstawia się Nord Stream, dąży do umocnienia NATO, sprowadza wojska amerykańskie do granic Rosji, inspiruje rezolucje Parlamentu Europejskiego, przeciwstawia się zniesieniu sankcji i działaniom Rosji wobec Ukrainy…

— wyliczał szef MSZ.

Minister spraw zagranicznych stwierdził też, że rezygnacja z udziału w Światowym Forum Holokaustu przez prezydenta Andrzeja Dudę spotkała się z powszechnym zrozumieniem, także środowisk żydowskich.

Na pytanie, czy sam fakt, że to właśnie Putin będzie głównym gościem izraelskich uroczystości nie będzie wielkim sukcesem prezydenta Rosji, Czaputowicz odpowiedział:

Być może, podobnie jak wizyta na zaproszenie prezydenta Macrona we Francji przed szczytem G7 była wizerunkowym sukcesem.

Państwa mają swoje kalkulacje, zapraszając Putina…

— dodał.

gah/PAP

…..

https://wpolityce.pl/polityka/479877-krasnodebski-musimy-miec-konsekwentna-polityke-historyczna

widz TVN
Odpuściliście prowokacji tv ze swastyką z wafelków to chcecie z Rosją walczyć na informację?

slayer
rządzicie piąty rok i dalej, że coś „powinno być”. Pytanie: dlaczego nie ma?! Tyle kasy idzie na jakies Fundacje Narodowe…

ada
Duda w strachu jeszcze nie ma istrukcji

hanna566
Duda nie potrafi nawet nic powiedzieć tak sie boi. Myślę że jego żona ma więcej odwagi

WulWul
„Odpowiedzią na działania Rosji powinna być kompleksowa, konsekwentna, systematyczna i świadoma polska polityka historyczna” którą drogie prawaki w teorii prowadzicie od 4 lat… W teorii

kaja@kaja
Z ministrami od Nauki i Kultury mamy problem. Za mało robią w tym względzie. Czyżby Gowinowi i Glińskiemu KTOŚ „wiązał ręce”?

Kurek Żebrowski itp. zbędni
Co ty gadasz! Polska polityka historyczna jest konsekwentna! tokarczjuk zwalnia się z podatku gloryfikuje pisem w sejmie daje szmal na tłumaczenia B. engelking na „prace badawcze” utrzymuje polin

Wybiórcza polityka historyczna
Czy wobec banderowskiej Ukrainy tez bedzie prowadzona kompleksowa polityka historyczna czy dalej kulenie ogona?

6 thoughts on “968 Izrael wymaga szczególnej ochrony, wszyscy powinniśmy się z nim solidaryzować – mondrości polskojęzycznych Goowinów

 1. https://wpolityce.pl/polityka/480015-guzy-konfederacja-nie-powinna-udzielac-rad-ws-rosji

  Dacie głos?
  Zobaczymy czy PIS zabierze głos po tym jak nowy szef ukraińskiego IPN-u powiedział, źe na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej nie było ludobójstwa.

  MERT
  Guzy a kto nakręcił w 2012 czteroodcinkowy cykl „Transformacja – od Lenina do Putina” – Grzegorz Braun oczywiscie dla TVP. To czemu TVP choćby 2 odcinków nie pusci Putinowi? No właśnie Guzy czemu??

  https://kresy.pl/wydarzenia/bosak-polska-i-izrael-maja-sprzeczne-interesy-m-in-na-polu-polityki-historycznej-i-bliskowschodniej/

  https://kresy.pl/wydarzenia/jedna-czwarta-niemcow-uwaza-ze-druga-wojna-swiatowa-nie-zaczela-sie-od-ataku-na-polske/

  Polubienie


 2. Nie tylko Rosja i Izrael… SAMI PŁACIMY ZA KŁAMSTWA o Polsce
  12,244 views•Streamed live on Jan 24, 2020
  Media Narodowe

  Jemio Stan
  Smutne jest to, że historycy niezależni, za własne środki dostarczają dowody polskiego patriotyzmu,a IPN i minister kultury, promuje wrogie i kłamliwe konferencje.

  Mariusz Klonowski
  Gawin obsadzila swoimi ludzmi takze filie Instytutu Pileckiego w Berlinie. Tam tez szykuja sie kolejne skandale. Instytucje i ludzie zalezne od Glinskiego promuja i finansuja kampanie antypolskich oszczerstw i nie sa to przypadki pojedyncze. To glowny skandal, jest jednak wiele, wiele innych nieznanych szerzej. Glinski, Gowin, Czaputowicz sa wewnetrznymi wrogami i z nimi nie potrzebujemy tych zewnetrznych.

  Jarosław TOMASZEWSMI
  duda w Polsce promuje judaizm, więc wszystko co nasze jest dyskredytowane przez sługusów bojących się o swoje koryto, dla nich Polska ni jest ważna tylko historia i wierzenia swoich nowych panów, hańba pisowi

  Polubienie


 3. dr E. Kurek o skandalu w Yad Vashem, Dudzie i balu hanukowym
  106,722 views•Premiered Jan 19, 2020
  Media Narodowe

  Biały Orzeł 1919
  Nie podoba mi się to wybielanie morawieckiego i Judy

  Richard Lewandowski
  Ta kobieta juz dawno stracila w moich oczach wiarygodnosc.Streczyla nam glosowanie na PIS i byla przeciwko Konfederacii.Teraz chwali Morawieckiego i prezydenta Maliniaka-Judaszewskiego.

  Aldona Marasek
  @Richard Lewandowski. Pewnie została zastraszona przez żydofilów.

  Paweł Lewski
  @Richard Lewandowski Ona tylko stwierdza fakty.

  dzizaslofsas
  Ja też nie moge zrozumieć tego że dr Kurek z taką naiwnością patrzy na te posluszne zydom pacynki z partii Polin i Szabesgoim. Wierzy, że one przejrzą na oczy, zobacza podłość naszych wrogów i sie opamiętają. Czy słyszeliście kiedyś o przypadku, żeby eksponaty w teatrze, np pacynki lub cokolwiek, wzniosły bunt przeciwko prawdziwym aktorom ktorzy wsadzaja w nie swoje ręce i nimi grają? Czy tylko ja nie słyszałem, czy takie rzeczy sie zwyczajnie nie zdarzają na tym świecie.

  Mamut 1
  @Richard Lewandowski Dokladnie tak. Milosc do PISu powoduje,ze dr Kurek przedstawia PISowska polityke w rozowych barwach. Calkiem nieslusznie!

  Waldek Kaminski
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/cytaty-o-zydach-nigdy-nie-uslyszysz-ich-w-szkole-2019-08

  Polubienie

 4. turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
  Tu mam filmik, na którym ortodoksyjni żydzi palą flagę izraela jako tworu Szatana:

  To ja się pytam czemu ten tzw. „polski” rząd jest bardziej proizraelski niż żydzi?!?

  wnuk rezuna @wnuk rezuna:
  A Polacy są najbardziej znienawidzonym przez Żydów narodem w Europie, smaganym przez nich regularnie jak bura suka za „antysemityzm wyssany z mlekiem matki” i za „udział w holokauscie” oraz w „mordowaniu żydów” ….Gowinie złotousty

  jazmig @jazmig:
  Proizraelscy są politycy PiS, a nie Polska.

  https://kresy.pl/wydarzenia/gowin-polska-jest-krajem-jednoznacznie-proizraelskim-chyba-najbardziej-w-ue/


  Jarosław Gowin, fot. twitter.com, @NAUKA_GOV_PL, kadrowane

  GOWIN: POLSKA JEST KRAJEM JEDNOZNACZNIE PROIZRAELSKIM, CHYBA NAJBARDZIEJ W UE

  28 stycznia 2020/3 komentarze/w polityka, Polska, Wydarzenia /Przez Marek Trojan

  Wicepremier Jarosław Gowin jest bardzo zadowolony z ostatnich kontaktów polsko-izraelskich i uważa, że po okresie „niepotrzebnego ochłodzenia” powracają dobre wzajemne stosunki. Podkreślił, że Polska, nie tylko jako rząd PiS, ale państwo, jest krajem jednoznacznie proizraelskim.

  We wtorek wicepremier Jarosław Gowin był pytany na antenie radiowej Trójce o polityczne skutki poniedziałkowych uroczystości z okazji 75 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz i o ich możliwy wpływ na relacje polsko-izraelskie. Uznał za warte podkreślenia, że uroczystości te miały „taki charakter jak trzeba”. Wyjaśnił, że ma na myśli to, że „były wolne od bieżącej polityki”. Jego zdaniem „paradoksalnie, (…) między innymi dlatego Polska to starcie z panem prezydentem Rosji Władimirem Putinem jednoznacznie wygrała”.

  Gowin uważa, że porównanie reakcji światowych mediów na serię „bardzo bezpardonowych i kompletnie niesprawiedliwych ataków prezydenta Putina na Polskę”, z odbiorem poniedziałkowych uroczystości pokazuje, że „światowa opinia publiczna stanęła po stronie polskiej, czyli po stronie prawdy historycznej”. Jego zdaniem, „obiektywna prawda” o Holokauście i okolicznościach wybuchu II wojny światowej „bardzo mocno wybrzmiała w dużej mierze za sprawą polskiej dyplomacji i wystąpienia pana prezydenta Dudy”.

  Odnosząc się do sprawy zaproszenia Andrzeja Dudy do Jerozolimy przez prezydenta Izraela Gowin powiedział, że najwyraźniej stosunki polsko-izraelskie, po dwuletnim okresie pewnego ochłodzenia, mogą powoli wracać do normy.

  „My – mówię nie tylko o obecnym rządzie, ale o polskim państwie – jesteśmy krajem jednoznacznie proizraelskim – chyba najbardziej proizraelskim w Unii Europejskiej” – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że na ich pogorszenie wpłynęło „pewne zamieszanie wewnętrzne w Izraelu” i „niekończący się serial wyborów parlamentarnych, bo tam trwa to już dobre dwa lata” oraz „nie do końca fortunne sformułowania nowelizacji ustawy o IPN”. Według niego, ochłodzenie w relacjach między dwoma państwami było niepotrzebne i wyraził wiarę w to, że dobre stosunki powrócą.

  Przeczytaj: Gowin: Izrael wymaga szczególnej ochrony, wszyscy powinniśmy się z nim solidaryzować

  Jak informowaliśmy wcześniej, w poniedziałek przed głównymi uroczystościami 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, w Oświęcimiu spotkali się prezydenci Polski i Izraela, po czym obaj wygłosili oświadczenia. Izraelski prezydent Reuwen Riwlin mówił m.in. o konieczności zwalczania rozprzestrzeniającego się na świecie antysemityzmu, deklarując przy tym otwartość do współpracy z Polską. Jednocześnie, choć przyznał, że walczący z III Rzeszą Polacy również byli ofiarami II wojny światowej i wspomniał o polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, to podkreślał, że byli oni „nieliczni, zbyt nieliczni” oraz, że było „całkiem sporo” Polaków, którzy „przykładali rękę do mordu na narodzie żydowskim”. Zaznaczył, że nazistowskie Niemcy w całej Europie „otrzymały znaczącą pomoc” w tej kwestii, „a to także wymaga wzięcia na siebie odpowiedzialności”.

  Wicepremier Gowin nie zwrócił uwagi na tę kwestię, choć zrobiły to izraelskie media, m.in. serwisy „Times of Israel” oraz „Haaretz”. Na łamach tego drugiego zaznaczono, że „prezydent Riwlin powiedział Polakom to, czego nie powiedziałby [premier Benjamin] Netanjahu”.

  „Prezydent Izraela odmówił owijania w bawełnę i powiedział, że „zbyt niewielu” Polaków pomagało swoim żydowskim sąsiadom, zgadzając się raczej z historykami z Jad Waszem niż z wersją Netanjahu” – czytamy na stronach Haaretz. Zaznaczono, że słowa prezydenta Izraela, według którego w czasie II WŚ „całkiem sporo” Polaków „przykładało rękę do mordu na narodzie żydowskim”, stoją w jawnej sprzeczności z treścią polsko-izraelskiej deklaracji z 2018 roku, której znaczenie w kręgach obozu rządzącego bardzo często podkreślano.

  PAP / RIRM / Kresy.pl

  Polubienie

 5. olo
  pan Duda sam prowokuje ataki na siebie, np, non-stop opowiadajc o Żydach…

  BHO
  Czy przypomnienie o tym duda ze nie dotrzymał obietnicy wyborczej odnośnie ujawnienia aneksu WSI i pali chanuki z zydami to już atak czy jeszcze nie?

  adw@adw
  „…zmasowany atak na Andrzeja Dudę?” No tak, a wasza szczujnia wcale nie rozpoczęła zmasowanego ataku na kandydata Konfederacji. Nie, wy macie krystaliczne czyste sumienia. Jesteście jedyną słuszną opcją. Ten portal prowadzi ohydną, toporną pisowską propagandę.

  Bartek
  Szanowna Pani redaktor chyba nie czyta tych rynsztokowych komentarzy miłośników PiS pod adresem Bosaka i Konfederacji, to jest dopiero poziom dna szamba.

  duduś
  P. Nykiel, kobieto ogarnij się, to są wybory! Krytyka jest tutaj wskazana. P. Duda nie jest w wyborach prezydentem, tylko jednym z wielu równoprawnych kandydatów, bez żadnego uprzywilejowania.

  https://wpolityce.pl/polityka/483293-o-czym-swiadczy-zmasowany-atak-na-prezydenta

  O czym świadczy zmasowany atak na Andrzeja Dudę? Zamiast walczyć o prezydenturę, walczą z prezydentem. Co nam to mówi o kandydatach?

  opublikowano: 21 stycznia


  autor: PAP

  Nie ma dnia bez ataku na prezydenta Dudę. Dawno już przekroczono dopuszczalne w debacie granice, bo nie o debatę tu przecież chodzi. Brutalna gra przedwyborcza ma ośmieszyć przeciwnika, zdeprecjonować go, zdeptać zaufanie wyborców. Rzecz w tym, że atak skierowany jest nie tylko na Andrzeja Dudę jako kandydata, ale na głowę państwa. Najbardziej bezpardonowi są ci, którzy podają się za największych obrońców demokracji.

  Każda decyzja prezydenta jest podważana, każde słowo napiętnowane, każde działanie wystawione na publiczne wyszydzenie. Strategię siania zbiorowej antypisowskiej histerii przeniesiono na walkę z prezydentem. Nic nowego. Przerabialiśmy to przy okazji prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego, ale i przez ostatnich 5 lat. Nowością jest jedynie spadający poziom ataków wymierzonych w prezydenta. (…)

  Cała galeria poważnych i niezwykle rokujących kandydatów prześciga się w ciągłym wytykaniu niestosowności prezydentowi, czym zachęca do przekraczania granic zwolenników szeroko pojętej opozycji. Mamy więc oburzonych sędziów, którzy poziomem bluzgów ciskanych w głowę państwa jednoznacznie pokazują jak bardzo potrzebna jest reforma sądownictwa. Mamy aktywistów i całe stada trolli, które zachęcone do szarży, cieszą się bezkarnością. I tylko zdrowego rozsądku w tym chorym zacietrzewieniu coraz bardziej brak…

  Prezydent Andrzej Duda wybrany został większością głosów. Politycy tak głośno upominających się na manifestacjach o praworządność, powinni zacząć od własnego przykładu. Niewiele trzeba. Wystarczy uszanować demokratyczny wybór i walczyć z godnością, jakiej chciałoby się wymagać od polityków. Ciągła histeria nie jest tylko atakiem na Andrzeja Dudę, ale atakiem na urząd prezydenta, do którego aspirują. W ich interesie powinien być merytoryczny spór z klasą i konkretem. Skoro tak nisko atakują, może więc nie o wygraną tutaj idzie, lecz jedynie o wzmocnienie własnej pozycji i środowiska, które reprezentują?

  autor: Marzena Nykiel

  al2
  PIS boi sie Niemców i Amerykanów i Żydów więc deregulacji mediów nie było i nie będzie.A teraz p.Nykiel dziwi się że flekują Dudę.Dziwię się że p.Nykiel się dziwi Zaniechania są głupie i się mszczą.

  zwz@zwz
  p.Duduś ma wielką zasługę w anarchizacji naszego kraju poprzez zawetowanie ustaw sądowniczych i ustawy degradacyjnej! poplecznik obozu Michnika i GW !

  Istotę PiSu i JUDY
  widać tu – tiny.pl/g23f9 – podczas plemiennych obrzędów religijnych w prywatnym żydowskim domu! O dziwo nie było tam żadnego konfederaty! SAMI PISOWCY TAM BYLI! To ci z ✡ na czubku. Tym górnym.

  CYTAT Z PANA PREZYDENTA :
  ”Nowelizacja ustawy o IPN u mnie jako prawnika nie wzbudziła na początku mojego niepokoju. Nawet do głowy mi nie przyszło,żeby pomyśleć, że można karać kogoś za prawdę”
  TAKI PRZEKAZ IDZIE W ŚWIAT

  A.
  Ja bym napisał na odwrót, że nie ma dnia w którym Duda nie atakuje: sędziów i UE. Widać, że puszczają mu nerwy. Krzyczy i jest nabzdyczony, albo przeciwnie śmieje się jak głupi z własnych żartów.

  DUDA-GRACZ
  ja, Duda – gracz doskonały+ obce mej mowie banały+ samą esencję serwuję+ czym przeciwników stresuję+ patokę z słów gładkich mych utkam+ i tym konkurentów wydutkam+

  Ygh
  Adriana nie trzeba atakować. Wystarczy pokazywać jego groteskowy miny, dać posłuchać jego pokrzykiwań itd. Sam się atakuje. Jest beznadziejny.

  Steve
  Trzeba było zrobić repolonizację mediów. Tyle.

  Polubienie

 6. szajbus
  Krytyk i eunuch z jednej som parafii…

  zdzisława
  przyganiał kocioł garnkowi – co pan J, zrobił w więziennictwie – zakonserwował komunistyczno – towarzysko- rodzinny układ

  ./
  Kto z ramienia PIS „genialny strateg” podjął decyzję o koalicyjnej współpracy z partią Gowina? Proszę podać jego nazwisko.

  A76
  Już po rządach PiS.Kaczyński wycofany, a Ziobryści i Gowinowcy się żrą.

  https://wpolityce.pl/polityka/487017-jaki-punktuje-gowina-sam-spowodowal-zapasc-w-sadach

  Jaki punktuje Gowina: Jako minister sprawiedliwości spowodował zapaść w sądach. Teraz widzimy efekty reformy uczelni

  opublikowano: 24 minuty temu


  autor: fratria

  Europoseł Patryk Jaki odniósł się do słów wicepremiera Jarosława Gowina, który stwierdził, że mimo reformy, sytuacja w sądach się nie poprawiła. Jaki przyznał w rozmowie z „Polska The Times”, że w ramach koalicji nie zaczepia Porozumienia, ale tym razem zrobi wyjątek.

  CZYTAJ TAKŻE: Co dalej z reformą sądownictwa? Wicepremier Gowin: Sędziowie chcą powrotu do statusu sprzed roku 2016. To niemożliwe
  https://wpolityce.pl/polityka/486340-gowin-powrot-do-stanu-sprzed-reformy-sadow-niemozliwy

  Wicepremier Gowin: Żadne państwo nie może dopuścić, aby część sędziów podważała legalność powołania innych sędziów
  https://wpolityce.pl/polityka/486276-gowin-zadne-panstwo-nie-moze-sobie-na-to-pozwolic

  Przypominam, że wprowadzał m.in. system kontradyktoryjny, który spowodował zapaść i spowolnienie w sprawach karnych. Nam udało się to naprawić

  — podkreślił Patryk Jaki.

  Europoseł zwrócił również uwagę na to, że w porównaniu do obecnego rządu, Gowin próbował „malutkiej reformy małych sądów”. Podkreśli, że sprawa skończyła się roczną awanturą na cały kraj i protestami, przez co reforma zakończyła się porażką.

  Efekt reformy Gowina
  Jaki zwrócił także uwagę na to, że Gowin zakończył swoją reformę uniwersytetów i teraz można oceniać jej efekty, natomiast reforma sądów jest w toku i „trwa rebelia”.

  Tej rebelii oczywiście nie mielibyśmy, gdybyśmy poszli drogą naszych koalicjantów i dogadali się z układem. Tylko jakie mamy teraz efekty na uczelniach wyższych tej reformy robionej z układem III RP? Wielu pracowników naukowych, z którymi współpracuję na uczelni, głośno mówi, że środowiska konserwatywne są tam niszczone, a lewactwo i gender są tam tak silne jak nigdy i stanowi główny punkt oporu przeciwko nawet nie rządom PiS, ale całemu państwu

  — podkreślił Patryk Jaki.

  Polityk Solidarnej Polski zapewnił jednak, że szanuje Jarosława Gowina i trzeba widzieć to, co łączy oraz skupić się na pracy dla Andrzeja Dudy.

  wkt/”Polska The Times”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.