970 Barbara Wojnarowska: Potraktowano nas jak to robiło niemieckie kapo! Obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz


W Auschwitz potraktowano nas jak to robiło niemieckie kapo! Barbara Wojnarowska wRealu24!
17,874 views•Streamed live 4 hours ago
wRealu24

Hanna Gałęcka
We własnym kraju biedni byli więżniowie ludżmi drugiej kategorii .Skandal!

waldi misiek
czy ktoś z Was drodzy widzowie ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia, że żyjemy w wolnym kraju?

Mirka R
A co na te slowa tej pani nasi rzadowcy ??!! Po co sa na swych urzedach jako dekoracje czy wydawanie naszych pieniedzy od naszych nedznych poborow!! Dlaczego nie bylo glosow jak ta pani??!! Gdzie uhonorowanie nadzych wiezniow,patriotow??!!

Paweł Starczewski
A rządzący – szalom, szalom….

MY ESTRANGED LIFE
Polacy wciąż nie rozumieją ,że zaproszenie kilka set lat temu Żydów do Polski w czasie jak cała Europa pozbywała się ich ,,procentuje” do tej pory. Ostatni ocaleni traktowani są jako marionetki – pokarzmy małpki które ocalały. Ostatni ocaleni powinni bojkotować takie pseudo uroczystości.


Czy AUSCHWITZ podlega jeszcze POD POLSKĄ jurysdykcję?
4,347 views•Streamed live 108 minutes ago
Media Narodowe

Roman
MÓWI MURZYN DO MURZYNA < PODOBNO W POLSCE ŻYJĄ LUDZIE CIEMNIEJSI OD NAS > !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

E J
Jak długo Polacy jeszcze będziemy obojętni i pozwolimy na ciągłe obrażanie Narodu Polskiego w naszym Polaków kraju? Jak długo?…

Stanisława Adach
Czy to na pewno jest prezydent Polskiej Rzeczypospolitej i Polaków?

Paweł G
Co prezydent to głupszy od poprzedniego…Boże zmiłuj się!

Tomasz Nankiewicz
Nie wiem kiedy narod w koncu to zrozumie i wybierze dla dobra polakow i polski nie sugerujac sie 500+


Pilne! Obce służby w Auschwitz? Mocne nagranie!
73,234 views•Streamed live 17 hours ago
Media Narodowe

P K
Kiedyś przodkow tych Pań prześladowało SS a dzisiaj Panie prześladuje polska policja.

Adam Rydz
antypolska policja

Jan Kowalski
34 minutes ago
Nie Policja tylko ten kto dowodzi policją, a tym gościem też ktoś dowodzi, a nad tym wszystkim są Ci co będą rościć sobie od Nas mienie. Ot cała polityka.


Ile osób zginęło w Auschwitz-Birkenau? Co mówili Żydzi po wojnie?
5,432 views•Streamed live 107 minutes ago
Media Narodowe

SS321
Syjoniści pogłębili swój plan w czasie wojny i teraz go wykonują…coś im się przedłuża czyli nie kontrolują wszystkiego. Na każde kłamstwo o Polakach odpowiadamy ZE SPOKOJEM i mówi o zbrodniach żydowskich komunistów i kolaboracji w niemieckeij armii.. i wiele wiele innych . Hagada upadnie niech każdy coś robi a przegrają z prawdą.

Gosia Dymna
historie pisza zwyciezcy i w ten oto prosty sposob dochodzimy kto ta wojne wygral, a kto przegral

Marek Z
Trzeba mówić wyraźnie ze szczegółami: obóz w A. powstał w 1940 roku i na początku więziono tam tylko Polaków. Innych dopiero od 1942r. I zginęło 6 mln Polaków w tym ok. połowa była wyznania nie polskiego. Niemcy zaś nie wypłacili Polakom (obojętnie jakiej wiary ) tylko państwu , które powstało dopiero w 1948r.itp, itd.

Dariusz Radziszewski
Wczoraj w glownych wiadomosciach w niemczech powiedzieli że zginęło tam 6mln żydów i oboz był wybudowany dla nich! Myślałem ze mnie ch.. strzeli!! Że nikt z tym nic nie zrobi!!!


Szewach Weiss o 447: „Prawie nic nie oddano Żydom”. „Kaktus” zatrzymany przez policję!
28,769 views•Streamed live 23 hours ago
wRealu24

Chowder Dora
Szewach Weiss nie mogę słuchać cie ty KLAMCO gdyby nie Polacy was by nie było.

Through adventures
Quźwa i ten CHCEWASZHAJS został uratowany przez Polaków od zagłady.Jeszcze raz potwierdza się powiedzenie „kto ma miękkie serce musi mieć twardą dupę”


75. rocznica wyzwolenia Auschwitz. Jan Żaryn: słowa prawdy są światu potrzebne
2,483 views•Jan 27, 2020
Polskie Radio

 • Jedynym państwem, które wzięło na siebie, jako cel wojny, od 1942 roku, udzielanie pomocy Żydom było polskie państwo – Polskie Państwo Podziemne i rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia historyk Jan Żaryn.

Halina Drewnik
Ani jednej flagi polskiej!!!! Myślę, że Oświęcim jest sprzedany

Jan Kowalski
Nie obrażaj mnie panie Żaryn że należę do jakieś korporacji historycznej od manipulowania historią. Po pierwsze po raz kolejny chowasz pan cały naród za PROMILEM pomagających, Po drugie własnie ucieczki Żydów z gett były początkiem niechlubnej karty bo do obojętności na eksterminacje Żydów doszło do masowych polowań na nich bo „bogate i bez żadnych praw”. Po trzecie KK ratował przede wszystkim małe dzieci które dało się „nawrócić” na katolicyzm, ale i w tym przypadku też się nie wykazał bo z miliona żydowskich dzieci do 12 roku życia mieszkających w Polsce uratowało się….. 5000!!! Za postawę KK przepraszał JP2 ale korporacyjny historyk Żaryn raczył o tym zapomnieć. Po czwarte ratowali Żydów np Duńczycy którzy jako państwo mają drzewko w Yad Vashem, Powstaniu W getcie udzieliła pomocy AL a AK nie zrobiła nic w tym temacie. Raczej musi się tłumaczyć z postępowania podczas Powstania Warszawskiego szczególnie żołnierzy kpt „Hala” Po piąte prof Bartosiewicz jak jest oceniany dzisiaj przez pana środowisko panie Żaryn a był członkiem Żegoty. Cała ta wypowiedź nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną a jest żenującym przykładem koniukturalizmu co w historii jest hańbą po stokroć. Pamiętam tego Pana 20 lat wcześniej i zastanawiam się co się stało? Na co potrzebna kasa jest by tak się upodlić jako naukowiec? Z taką korporacją nikt przy zdrowych zmysłach nie dyskutuje bo bardzo blisko są obiektywizmu putinowskich historyków a ich nikt normalny nie bierze na poważnie. PS Po wojnie KK wystawiał fałszywe dokumenty zbrodniarzom hitlerowskim uciekającym z Europy. Najsłyniejszym „uratowanym” w ten sposób był dr Mengele tak więc nie ściemniaj człowieku

7 thoughts on “970 Barbara Wojnarowska: Potraktowano nas jak to robiło niemieckie kapo! Obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz


 1. Szok! W Auschwitz nie pamięta się o Polakach! Polska na sznurku Unii? Cezary Krysztopa wRealu24
  2,954 views•Streamed live 2 hours ago
  wRealu24

  Polubienie


 2. 75 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Prawo do prawdy! A. Hałaburdzin-Rutkowska
  13,147 views•Streamed live on Jan 29, 2020
  wRealu24

  bogdan rap
  trzeba miec kregoslup i kochontes by mowic prawde ale nasz printz ma domieszke zydowskiej krwi i tam mu chyba blizej

  Zenek Kwiatkowski
  A w czym prawdę każde dziecko w Polsce wie że najwięcej w obozach grupy Auschwitz zginęło ludzi pochodzenia żydowskiego.

  stan bednarkiewicz
  @Zenek Kwiatkowski Najwięcej zginęło, najwięcej cierpiało, najwięcej, najwięcej, płacić, płacić, nasze, nasze, wszyscy inni co ginęli też płacić, najwięcej, najwięcej, płacić, płacić, nasze, nasze, my ludzie, my ludzie, zwierzęta, zwierzęta, goje, goje płacić. Aj waj.

  Zenek Kwiatkowski
  @stan bednarkiewicz Proszę pana taka jest prawda i tu nie jestem Żydem.

  stan bednarkiewicz
  @Zenek Kwiatkowski Prawda jest taka ze jak ty ważysz 120 kg i ciebie jest więcej to bardziej cierpisz od dziecka które waży 15 kg bo jego jest mniej?

  Barbara Matuszewska
  @Zenek Kwiatkowski Jaka?Ze inni niewazni,tylko cierpienia jednej nacji ,choc prawda jest inna ,tylko ja ,mnie ,mną ,ze mna o mnie…To postawa dzikiego ludozercy.

  Annah N
  Polacy byli winni śmierci Żydów bo ich ratowali i ginęli przed nimi. Za jednego Żyda ginęła cała rodzina, sąsiedzi, wieś!!! A jednak z całych sił pomagali Żydom, jak najlepszym przyjaciołom . Skoro Żydzi o tym nie pamiętają to są naszymi wrogami. Amen

  Zenek Kwiatkowski
  Historia to nie jest rzecz o której można mówić w dwóch barwach, jest wiele przykładów bohaterstwa ale i wiele przykładów draństwa. Byli Polacy co ratowali a byli tacy co okradali.

  Annah N
  @Zenek Kwiatkowski Kogo okradali? Biednych Żydów? Bo ci bogaci to przed wojną uciekli z Polski:(

  Zenek Kwiatkowski
  @Annah N Polacy okradali i nawet wydawali. I jak tych biednych ale i tych bogatych.

  Pax Vobis
  nie można nikomu zakazać ofiarowania życia za drugiego. Można tylko podziwiać ich wiarę bo z pewnością nie mysleli że to życie tu to wszystko co mamy. Pośrednio jest to dowodem że nie jesteśmy zwierzętami i ktoś nam to zrobił że tak możemy bo ewolucja tak nie działa żeby ginąć ale żeby przetrwać daje instynkt samozachowawczy. Pokazuje to także że jest kilka elementów tego samego bytu które dają władzę w różnych rzeczywistościach i z pewnością umysł nie należy do materii co implikuje pytanie co się z nim dzieje po śmierci ciała ? zobaczymy… każdy sam sprawdzi. Każde ciało od urodzenia zmierza ku śmierci.

  Sophia Malanowski
  @Zenek Kwiatkowski jak i zydzi co maja pretesje do wszystkich ..tylko nie do swoich..polecam film o/ mojzesz brzezinski _zydowska policja

  Zenek Kwiatkowski
  @Sophia Malanowski Ja nie mówię że tego nie było, ale do dziś wiemy o tym bardzo mało, tak samo jak o polskiej kolaboracji.

  Mamut 1
  @Zenek Kwiatkowski A zastanawiales sie ,ty jedyny sprawiedliwy,co oni u nas wyprawiali,ilu ludzi na smierc skazali?… Czy tu juz twoja „wrazliwosc” nie siega? Slszales kiedys od nich zeby o tych sprawach wspominali, albo bili we wlasne piersi? Slyszales?

  Barbara Matuszewska
  @Zenek Kwiatkowski Zydzi również Przeczytaj wiersz poety żydowskiego „O bólu mój”.

  Barbara Matuszewska
  @Zenek Kwiatkowski Poczytaj o Lejkinie,Rumkowskim ,Mojżeszu Brzezinskim i innych jak oni okradali swoich.

  Barbara Matuszewska
  @Zenek Kwiatkowski To byl tylko margines ,ktory ma kazdy naród bez wyjatku.A u was niby elita okradala swoich.

  Barbara Matuszewska
  @Zenek Kwiatkowski Wiemy calkiem sporo ,tylko zamiataja to pod dywan

  Annah N
  @Mamut 1 Zgadza się. Dość mamy ataków na Polaków, powinniśmy bronić Polski.

  Polubienie


 3. USA usuwa śmierć Polaków! Tylko żydzi byli ofiarami holokaustu!? W. Jeśman wRealu24
  6,174 views•Streamed live 86 minutes ago
  wRealu24

  Halina Pilińska
  No proszę bez wojny można opanować cały świat 😢

  Dawid Michalski
  Dokładnie, NWO zniewolenie bez wojny …

  Marlena Marlena
  To jest wojna „wysublimowana”, chociaż używającą najpodlejszych metod.

  Arek Wiśniewski
  Jeśli to prawda to powinno się natychmiast zerwać stosunki dyplomatyczne z USA i Izraelem ale ci nasi dupo włazy z Sejmu będą się kajać jak na niewolników przystało.

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/swiat/484913-khan-atakuje-polske-za-rewizjonizm-holokaustu

  Skandaliczne słowa burmistrza Londynu. Potępia Polskę za „rewizjonizm Holokaustu”. Mocna odpowiedź polskiej ambasady

  opublikowano: za 3 minuty · aktualizacja: za 15 minut


  Sadiq Khan / autor: Wikimedia Commons

  Burmistrz Londynu potępia Polskę za rewizjonizm Holokaustu

  – atakuje z okładki angielskojęzyczna gazeta „Jewish News”.

  Sadiq Khan przekazał 300 tys. funtów na rzecz Muzeum Auschwitz. Powodem decyzji była chęć przeciwstawienia się „pisaniu historii na nowo”.

  Jak czytamy w „Jewish News”, Khan miał być niezadowolony z faktu, że Andrzej Duda blokuje ponowny wybór Dariusza Stoli na stanowisko dyrektora Muzeum „Polin”.

  Gazeta atakuje też polski rząd.

  Prawicowy polski rząd wielokrotnie przedstawiał Polskę jako ofiarę nazistów bez odniesienia się do antysemityzmu przed Holokaustem, w jego trakcie i po nim

  – czytamy.

  ”Jewish News” opublikowało też odpowiedź polskiej ambasady w Londynie:

  Doceniamy darowiznę burmistrza Londynu Sadiqa Khana na rzecz Auschwitz-Birkenau Memorial Foundation. Wesprze starania Polski o zachowanie pamięci ofiar Holokaustu, a nasz kraj przeznacza na ten cel prawie 14 mln funtów w różnych formach każdego roku

  – piszą polscy dyplomaci.

  Spośród sześciu milionów Żydów – ofiar Holokaustu, trzy miliony to Żydzi – obywatele polscy. Mając to na uwadze, twierdzenia, że ​​Polska przepisuje historię, są bezpodstawne i należy się nimi zająć

  – tłumaczy ambasada.

  Przypominają, że to właśnie Polacy pierwsi informowali świat o Holokauście.

  Chociaż musimy zmierzyć się z prawdą, że niektóre osoby zostały zmuszone przez niemieckiego okupanta do współpracy z niemiecką nazistowską maszyną eksterminacji, a nawet zrobiły to z własnej woli, postawy te nie były jednak dominujące ani typowe. Państwo polskie konsekwentnie sprzeciwiało się Holokaustowi, poinformowało międzynarodową opinię publiczną o Holokauście i zaapelowało do rządów alianckich o podjęcie działań w celu jego powstrzymania

  – czytamy.

  mly/jewishnews.timesofisrael.com

  marian
  nie jest prawdą,mówiąc-„Spośród sześciu milionów Żydów – ofiar Holokaustu,” to kłamstwo,Liczymy obywateli a nie pochodzenie,więc powinno być-sześć milionów polaków,w tym trzy miliony żydów

  Cytat z Prezydenta A.Dudy
  Prezydent Duda i jego rewizjonizm” ”Nowelizacja ustawy o IPN u mnie jako prawnika nie wzbudziła na początku mojego niepokoju. Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby pomyśleć, że można karać kogoś za prawdę”

  Tak się kończy polt.hist. PlSu
  ZA TO POLAKÓW NIKT NIE RATOWAŁ -PREZYDENT DUDA POLSKICH OFIAR NAWET NIE WSPOMINA.

  Trwa żydowskie fałszowanie historii. Z Polaków robi się katów, bohaterowie i polskie ofiary przerabiane są na Żydów

  Lobo
  Muzułmanin poucza innych na temat antysemityzmu 🙂 Banda kłamców i hipokrytów.

  nadużyciewiki
  pakistańczyk z żydem , niezła koalicja przeciw Polsce

  ujek
  Sam by tego nie wymyślił! Ktoś mu to napisał, a ten bezmyślnie firmuje te bzdury. Pytanie tylko kto i w jakim celu?

  ano
  Nie jest dziwne, że burmistrz Londynu jest aż takim ignorantem w sprawach historii. WB mając wiedzę od Polaków, niewiele zrobiła aby zapobiec ludobójstwu, a stosunkowo niewiele by ich to kosztowało.

  jj
  A cóż oni zrobili kiedy Polacy informowali świat o niemieckim przemyśle zabijania ludzi??? Nie pokusili się nawet o zwykłe zrzucenie bomb na tory… co sugerowali Polacy.

  Konrad
  Karski, Pilecki, Polski Rzad w Londynie wielokrotnie zwracali sie do Churchilla o zbombardowanie krematoriow w Auschwitz. Churchill nic nie zrobil, bo nie chcial, by myslano, ze on pomaga Zydom.

  Konrad
  Amerykanie i Brytyjczycy zbombardowali niemieckie zaklady IG Farben w Auschwitz. To potrafili. Ale celowo nie zrzucili ani jednej bomby na tory kolejowe do obozu. Niemcy mogli dalej mordowac.

  zigik
  Zblizaja sie wybory burmistrza Londynu to zbiera punkty gdzie sie da. Jego ziomkowie kwestionuja Holokaust. Za jego kadencji najwiekszy wzrost morderstw z uzyciem noza w Londynie.

  Londyn
  A na Brodway koło biblioteki na ławkach dalej koczują Afroanglicy na Tooting?

  Tyle.w.temacie
  Może warto zadać mu pytanie czy nie był powiązany z tym gangiem pakistańskich pedofilów??

  J23
  Wiecie, że musieliśmy tym gnojkom zapłacić za udział polskich dywizjonów w obronie Anglii? Gdyby to był Anglik, to bym się obraził. Khana i innych Mahometów zwyczajni olewam. Amen

  KON.
  Niech sie przyjrzy swoim ziomalom-oni najchetniej urzadziliby zydom jeszcze gorszy holokaust.

  mark
  Skandal. To jakby urzędnik Warszawy pouczał rządzących Pakistanem , czyli rodaków Sadiq Khana – na temat Wojny Indyjsko Pakistańskiej

  Ula
  Jeżeli jakiś Polak mówi, że Polacy mordowali Żydów, więc pewnie to jego rodzina mordowalo.

  Wolność w Anglii
  Anglicy wybrali na burmistrza p.Khana?Czy Anglicy już nie mieszkają w Londynie?

  POL
  I tak się mści zmiana ustawy o IPN dokonana w podskokach na polecenie Izraela. Uległość Polskich władz doprowadziła do tego że byle pajac bezkarnie szkaluje oraz poniża Polskę i Naród Polski !

  Patriota
  Widać pracę u podstaw naszej V kolumny.

  Podziwiamy `obiektywizm`
  żydowskiej ambasady ‘polski’ w Londynie. Tak, to właśnie dyplomacja i obrona polskiej racji stanu, poprzez obsɾywanie nas! Od dziesięcioleci doskonale się sprawdza! Szalom! Und onucom!

  Zyd447
  Faktycznie, „mocna odpowiedz”, az mu poszlo w turban. MSZ to banda zdrajcow. Dobra odpowiedz to personan non grata dla tego brudasa pustynnego, lizusa wielkiego syjonu.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/485163-polityka-chce-nobla-dla-turskiego-trzodka-w-euforii

  uważaj dziadku
  Charakterystyczne cechy żydostwa – Zieją nienawiścią do innych ludzi (goje to tylko zwierzęta). Judaizm i wywodzący sie z niego syjonizm sa najskrajniejszymi formami rasizmu, jakie zna historia

  jerzy47@jerzy47
  To stało się już normą, że jak jakiś żyd powie lub napisze coś złego o Polakach, to należy mu się nagroda Nobla, Pulicera, lub nagroda Oskara .Wszystkie miejscowe żydki aż pieją z zachwytu.

  lupus@rebelmeetsrebel
  Wygląda na to, że obserwujemy właśnie narodziny nowego – starego bożka żydo- i postkomuny. Były pezetpeerowski propagandzista skierowany na odcinek liberalny…

  wjk
  Czy fakt że ktoś jest starcem, Żydem i niezmiernie wiele wycierpiał od Niemców, upoważnia go do wygłaszania niemądrych sądów, a nas obliguje do traktowania ich ze szczególną afirmacją?

  nico
  Mosze Turbowicz. Żyd. Nagle Marian Turski. Dalej Żyd. Niech publicznie powie o zmianie imienia i nazwiska. Dlaczego, i w jakich okolicznościach. Jaką religię wyznaje. Paskudny typ.

  kajman
  Mordowano Pileckiego,był gorliwym stalinowcem.Mordowano Poznań‘56 był ciągle stalinowcem.Rozstrzeliwano Wybrzeże był gomułkowcem.Mordowano Radom,Ursus był gierkowcem.Nie bił na alarm.To kto to jest?

  Jacek Soplica
  Towarzysze z propagandy tak mają – pięknie mówią.

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/484749-piec-pytan-do-muzeum-auschwitz-czy-wiedzialo-o-tej-pulapce

  Tom
  Ale do kogo te pretensje? Zgodnie z wikipedią; w 2016 A.Duda złożył życzenia tow. Turskiemu z okazji 90tych urodzin. To nie wiedział komu składa życzenia?

  Umiem liczyć
  Panie Karnowski oglądałem Wiadomości TVP i tam powiedzieli, że każdy kto wyciąga z tego przemówienia wnioski o ataku na prezydenta to totalniacki zdrajca z opozycji, czyżby przeszedł Pan do zdrajców

  Zoltar
  W Polsacie TYLKO K. Bosak zwrócił uwagę na to, że wystąpienie M. Turskiego było wymierzone przeciw polskim władzom. Nawet pan z „Porozumienia” nie potrafił tego uczciwie przyznać…

  Anubis43
  Panie Karnowski a kto przedłużył umowę P. Cywińskiemu by dalej pełnił obowiązki dyrektora muzeum Auschwitz???? Czy to nie v-ce premier Gliński????????? więc to pytanie do niego powinno byc skierowane.

  jacek
  sami na siebie zastawili pułapkę,przecież niedawno znów powołali cywinskiego na dyrektora,nie wiedzieli kto to jest?

  A wystarczyło zmienić
  dyrekcję, czy fair jest tolerowanie dyrekcji która nie toleruje polskich flag na terenie Auschwitz? Która pozwala na dzielenie więźniów na Źydów i „nie żydów” lub „innych”

  podaj dalej
  https://wnet.fm/2020/01/28/rodziny-ofiar-obozow-koncentracyjnych-staly-na-zimnie-

  https://wpolityce.pl/swiat/484735-przewodniczacy-pe-auschwitz-zbudowali-europejczycy

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/swiat/484735-przewodniczacy-pe-auschwitz-zbudowali-europejczycy

  Tak ciężko mówić o Niemcach? Szef PE: „Auschwitz zostało zbudowane przez Europejczyków”; „Naziści byli synami dobrych matek”

  opublikowano: 30 stycznia


  autor: PAP/EPA

  Jak daleko można posunąć się w relatywizowaniu historii II wojny światowej? Najpierw przestano mówić o zbrodniach Niemców, zastępujących ich „nazistami”. Krok dalej w swoich wywodach poszedł szef Parlamentu Europejskiego. „Auschwitz zostało zbudowane przez Europejczyków” — mówił David Sassoli.

  Parlament Europejski upamiętnił w środę na sesji w Brukseli 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. W poruszającym przemówieniu ocalała z Zagłady Liliana Segre mówiła o obojętności, strachu i bólu, który towarzyszył jej w czasie Holokaustu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: PE upamiętnił 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Von der Leyen: „Jako Niemka odczuwam głęboką winę”
  https://wpolityce.pl/swiat/484648-pe-upamietnil-75-rocznice-wyzwolenia-obozu-auschwitz

  Europosłowie uczcili minutą ciszy ofiary Holokaustu. W specjalnej części posiedzenia PE poza Segre, dożywotnią członkinią włoskiego Senatu, i Anitą Lasker-Wallfisch, światowej sławy wiolonczelistką i ocalałą członkinią Orkiestry Kobiecej w Auschwitz wzięło udział całe kolegium unijnych komisarzy z Ursulą von der Leyen na czele.

  Szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli mówił, że w Auschwitz zakwestionowana została istota człowieczeństwa przez wolę nazistowskiego reżimu eksterminacji narodu żydowskiego, a wraz z nim Romów, Słowian, przeciwników politycznych i osób homoseksualnych.

  Nazizm i rasizm nie są opiniami, ale przestępstwami. Ilekroć czytamy w gazetach o aktach przemocy, atakach lub rasistowskim lżeniu, musimy traktować te ataki jak skierowane na każdego z nas. To są ataki na Europę i wartości, które ona reprezentuje

  — mówił.

  Jednak w swoich historycznych wywodach włoski polityk z grupy socjalistów zabrnął za daleko.

  Chcemy wziąć na siebie obowiązek pamięci. Podejmujemy się tego obowiązku, ponieważ wiemy, że Europejczycy zbudowali Auschwitz, musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co się stało, i wywiązać się z naszych obowiązków

  — stwierdził.

  To jest dziecko naszej historii. Naziści byli synami dobrych matek, wywodzili się z kosmopolitycznych europejskich rodzin. Zagłada nie byłaby możliwa bez współudziału Europy w tym absolutnym źle

  — miał powiedzieć

  Czy naprawdę tak ciężko mówić o zbrodniach Niemców?! Problemu z tym nie miała szefowa KE Ursula von der Leyen.

  Jako Niemka odczuwam głęboką winę (…) Ofiary, którym teraz oddajemy hołd, zostały zabite w imieniu mojego kraju

  — podkreśliła przewodniczące KE.

  Czy Sassoli wypowiada takie słowa w pełni świadomie? Być może lewicowy polityk nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo absurdalne słowa wypowiada.

  kpc/PAP/wp.pl/Twitter

  Komuchy muslimy faszyści won
  I takie niewykształcone załgane lewackie cymbały rządzą w jewrokomunie! Wojnę wywołali niemcy do spółki z ruskimi, jedni i drudzy mordowali na morgi kulą w łep lub w obozach koncentracyjnych.

  Kanalia
  Ty Sassoli to nie europejczycy zbudowali Auschwitz. To zbudowali NIEMCY i tylko NIEMCY .

  krycha
  Włochów w Waffen SS było 20 tysięcy zajmowali czołowe miejsce nie mówiąc o Musolinim i jego żołnierzach. Kolejny lewacki drań który zniekształca rzeczywistość.

  Czaha
  Przecież to zyd woody allen jest!

  zuzka
  Za rok powie, że Auschwitz zostało zbudowane przez Ziemian

  Ita
  A nie Marsjanie z Got mit uns i trupią czaszka na mundurach?

  Miejsce zamieszkania
  Czy to byli Europejczycy mieszkający we Włoszech?

  Espen
  Nie da się słuchać.tych tuzów „europejskiego” intelektu zajmujących najwyższe unijne stanowiska.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.