976 Co było początkiem 2WŚ, zajęcie Alzacji i Lotaryngii, Austrii, Sudetów, Zaolzia, pakty z Monachium, czy Ribbentrop-Mołotow? Kto i dlaczego zaczął?


Mateusz Morawiecki, fot. YouTube.com

UczSieHistorii @UczSieHistorii:
Co ty gadasz przecież w USA I Izraelu oficjalnie uczy się tego dzieci od najmłodszy lat także Putin nie wynalazł nic nowego.

dls Maverick @dls Maverick:
Morawiecki zapomnial, kto sprowokowal V. Putina do tych wypowiedzi. Fotyga i spolka w Bruxeli na rozkaz naczelnika panstwa.

https://kresy.pl/wydarzenia/mateusz-morawiecki-putin-przebil-wszystko-mowiac-ze-polska-byc-moze-jest-wspolodpowiedzialna-za-wybuch-ii-wojny-swiatowej/

MATEUSZ MORAWIECKI: PUTIN PRZEBIŁ WSZYSTKO, MÓWIĄC, ŻE POLSKA BYĆ MOŻE JEST WSPÓŁODPOWIEDZIALNA ZA WYBUCH II WOJNY ŚWIATOWEJ

11 lutego 2020|2 komentarze|w polityka, Polska, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Mateusz Pławski

„Na przestrzeni lat czytałem wiele absurdów na temat Polski, ale prezydent Putin przebił wszystko, mówiąc, że Polska być może jest współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej” – zakomunikował premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej rozmowy transmitowanej na Facebooku.

Premier był pytany w rozmowie ze Stefanem Tompsonem i Patrickiem Neyem o największe kłamstwo, jakie słyszał na temat Polski.

„Na przestrzeni lat czytałem wiele absurdów na temat Polski, ale prezydent Putin przebił wszystko, mówiąc, że Polska być może jest nawet współodpowiedzialna za wybuch II wojny światowej. To jest taki absurd, że trudno sobie wyobrazić taką konstrukcję, która mogłaby być rzeczywista i spójna, a jednak próbowano coś takiego zrobić” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

„Mam nadzieję, że szybko potrafiliśmy wypunktować te nonsensy i pokazać, jaka była rzeczywistość, wtedy latem i jesienią 1939 roku” – dodał premier.

Zobacz także: Dlaczego Putina atakuje Polskę? BBC tłumaczy

Prezydent Rosji stwierdził pod koniec grudnia, że przyczyną II wojny światowej nie był pakt Ribbentrop-Mołotow, ale pakt Monachijski. Putin podkreślił także znaczenie układu z Monachium, w procesie realizacji przez Polskę roszczeń terytorialnych wobec Zaolzia. Zdaniem prezydenta Rosji: „niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał”.

Premier poinformował w czasie poniedziałkowej rozmowy, że początkowo wypowiedź Putina przyjął z niedowierzaniem. Później, jak stwierdził, mieliśmy do czynienia po prostu ze starą rosyjską metodą propagandy.

Zobacz także: IPN o próbach rehabilitacji paktu Ribbentrop-Mołotow przez Rosję to próba fałszowania historii

Zdaniem premiera wizerunek Polski za granicą jest coraz lepszy.

„Jeszcze kilka lat temu mówiło się o polskich obozach śmierci, współwinie Polski za Holokaust. Dziś coraz więcej mówi się o prawdzie wołyńskiej, winie i zbrodni niemieckiej (…). Patrząc na to z tej perspektywy widzę ogromną zmianę na lepsze. Widzę, jak coraz więcej ludzi i w Polsce, i za granicą rozumie prawdę historyczną, a wraz z tym można dużo łatwiej bronić dobrego imienia Polski” – dodał premier.

Rozmowa z premierem odbyła się w Muzeum Katyńskim w 80. rocznicę pierwszych wywózek Polaków na Sybir.

kresy.pl / fakty.interia.pl / PAP

…..


Musisz to wiedzieć! (658) Winimy Putina? A kto tak naprawdę zaczął awanturę?
Dec 27, 2019
CW24tv
87.9K subscribers

Mariusz Dąbrowski
Pytania dziennikarki nikt nie cytował. Dzięki za wyjaśnienie.

MarcinW
Najgorsze jest to, że motłoch idzie w tą antyrosyjską narrację. Media ludziom łatwo potrafią robić papkę z mózgów.
Nie zagłębiając się w tematy od razu wiedzą kto dobry a kto zły. Bo tak powiedzieli w TV.

orth . ‚ .
Szczują nas na siebie jak tylko mogą. Pozdrawiam całą Redakcję CW24!

M Ka
Panie Macku jast pan BARDZO DOBRYM ANALITYKIEM.Program musi przetrwac! Serdecznie pozdrawiam obu panow.

Bogusia Bukowska
Na portalu”prawy.pl” ktorego wlascicielem jest Miedlar tez wysmarowal artykul szczujacy Rosje , ni stad ni zowad raptem teraz -od jakiegos czasu Miedlar przyjal retoryke pisowska ! To kolejny dowod na to w czyim interesie dziala jak te jedyne propolskie niezalezne media hah.Klapki opadaja .Tak samo mysle ze to aresztowanie Miedlara przez ABW to byla ustawka.

skacząca meduza
A już myślałem że zawiodłem się na Putinie, dzięki że go Pan oczyścił. Jak to jest że ja Polak liczę na mądrość Putina bo jak nie on to kto nas ocali.

ZST Lipno – R.KOWALSKI
Brawo!!! dla redaktora M.Maciaka i Pana Sławomira za zdemaskowanie fałszywej flagi… to, co robi CW24 jest sednem sprawy w bełkocie mediów głównego nurtu… dlatego popieram i wspieram… wielkie podziękowanie dla Pana który renderuje filmy bo jak widać to pełen profesjonalizm.

Jola Cieślak
Panie Macieju za to ca Pan robi Nobel się należy👏💪 Nie jakiejś tam z dupy wziętej Tokarczuk

Jakub Ż
Poręba Legutko. Znane nazwiska. To oni negocjowali w siedzibie Mossadu ustawę o IPN

tulipan
ATOR -to męci woda… Pnie Maćku, w Panu jedyna nadzieja!!!!!!

Jadwiga Kantecka
Patryk Jaki odkrył oblicze szu.. dzięki Bogu. O Szydło i reszcie nie wspomnę .tfu.

The truth will set you free
17 osobowa banda idiotów, podżegaczy wojennych na usługach USraela.

mark woro
Układ z Monachium był przyczyną 2 wojny światowej. Czekamy na kolejną rezolucję UE.

Aleksander Dawidziuk
Święta racja, tak było z poparciem Majdanu, my tu się w innych sprawach różnimy, ale w tej sprawie jesteśmy zgodni. Od Pis po Rydzyka, wszystkich łączy Syjonizm.

Zdradziecka Morda
Witam wszystkich. Musi im się już strasznie palić pod nóżkami że tak juz ostro jadą i prą do konfliktu bo to ewidentnie widać. Zes rac się już chcą ludzie kochani posłuchajcie sobie proszę wiadomości na tefałpe wiem, że aż na wymioty zbiera ale naprawdę zobaczycie moi drodzy czym karmią swoich widzów i jak im piora mózgi. Będziecie w szoku aż Wam kopary opadna. Wtedy może zrozumiecie jak społeczeństwo jest sterowane tym jadem wtlaczanym podstępnie do glow. Pozdrawiam serdecznie pilnujcie się.

Henryk Antczak
I już jest odzew. W mediach wrze. Putin zły bla bla. Kiedy nasz nierząd robi dyplomatyczną rozpierduchę, Putin podpisuje umowe na gaz z Ukrainą sporządzony przez Niemców . Co ciekawe UE otwiera szeroko drzwi dla Rosji i przedsiębiorcy rosyjscy mogą sobie wyrabiać paszporty unijne uprawniające do korzystania z wszystkich przywilejów, jakie mają członkowie UE. Interesy się kręcą a my tymczasem w czarnej dupie pojudzaczy.


Musisz to wiedzieć (661)Ruszyła propaganda od durnia po filozofa…
29,392 views•Dec 30, 2019
CW24tv

Piotr Nachel
Coś się dzieje ewidentnie. Jest mega napinanie konfliktu polsko-rosyjskiego. O Polsce i Polakach mówi się bardzo dużo i tylko w bardzo zlych słowach na arenie miedzynarodowej.

Janusz Fano
Panie Macieju, ma Pan racje,,ja juz od dawna zauwazylem to o czym Pan mowi,,cos mi sie wydaje ze wielu ludzi i mediow jest zadaniowanych by nas zgubic… Szczesliwego Nowego Roku, pozdrawiam serdecznie

Mariusz Urban
Turcja właśnie wypuściła swojego elektrycznego suv-a, zasięg 500 km, a nasi mądrale niech dalej tworzą rezolucje


Politycy Izraela znów obrażają Polskę! Co z naszą polityką zagraniczną? Rosja, Chiny, USA | Kamiński
800 views•Streamed live 58 minutes ago
Media Narodowe


Dear Russia – A Response to Putin’s Lies
14,302 views•Jan 7, 2020
Stefan Tompson

In recent weeks, Putin, alongside high ranking Russian officials, have been rewriting history: they are shifting the blame for the start of World War II from Nazi Germany and the USSR to Western Powers and Poland. They lied about Poland’s role in the War and they lied and continue to lie about the role and the very nature of the USSR, reviving old Stalinist propaganda. This is my video response to these lies and slanderous statements.

…..

https://wpolityce.pl/swiat/482266-wazna-debata-w-pe-dot-przeinaczania-historii-ii-ws

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/dlaczego-putin-atakuje-polske-%e2%80%8bbbc-tlumaczy/

https://wiadomosci.wp.pl/wladimir-putin-o-rezolucji-parlamentu-europejskiego-bezwstydne-klamstwo-6455644821640833a

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/putin-przyczyna-ii-wojny-swiatowej-byl-pakt-monachijski-a-nie-pakt-ribbentrop-molotow/

https://kresy.pl/wydarzenia/szefowa-russia-today-wezwala-do-akcji-przeciwko-polskim-politykom-lajdakom/

https://wpolityce.pl/polityka/486076-rosyjskie-msz-publikuje-raport-w-ktorym-atakuje-polske

https://kresy.pl/wydarzenia/rzeczniczka-msz-rosji-nazywa-absurdalnym-klamstwem-slowa-andrzeja-przylebskiego/

https://wpolityce.pl/historia/485693-ipn-odpowiada-na-wynurzenia-rosyjskiej-gazety-manipulacje

https://wpolityce.pl/polityka/486096-przylebski-rosja-odniosla-najwiecej-korzysci-po-ii-ws

https://wpolityce.pl/swiat/484166-znow-prowokuja-andriejew-polske-ocalila-armia-czerwona

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/pochwala-mordu-katynskiego-w-rosyjskiej-telewizji-video/

https://wpolityce.pl/polityka/483323-satanowski-stalin-mial-racje-nakazujac-mord-w-katyniu

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/rosja-przewodniczacy-dumy-zaproponowal-utworzenie-miedzynarodowego-instytutu-obrony-pamieci-historycznej/

https://wpolityce.pl/swiat/484148-wladze-rosji-uczynia-wszystko-aby-reparacji-nie-wyplacic

https://wpolityce.pl/polityka/478742-wywiad-wroblewski-zaawansowalismy-wspolprace-z-amerykanami

https://wpolityce.pl/polityka/479173-szczerski-rok-2019-byl-bardzo-udany-w-relacjach-polska-usa

 

3 thoughts on “976 Co było początkiem 2WŚ, zajęcie Alzacji i Lotaryngii, Austrii, Sudetów, Zaolzia, pakty z Monachium, czy Ribbentrop-Mołotow? Kto i dlaczego zaczął?

 1. https://wpolityce.pl/forum/polityka/128-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-polityka/tematy/1426169-zaskakujace-spotkanie-premiera-w-davos-mateusz-morawiecki-rozmawial-z-szefowa-youtube-susan-jest-moja-daleka-kuzynka-komentarze-publikacji

  Zaskakujące spotkanie premiera w Davos. Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową YouTube: „Susan jest moją daleką kuzynką”

  opublikowano: 22 stycznia


  autor: PAP/Leszek Szymański/Facebook/@MorawieckiPL

  „Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzanne Wójcicki” – napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że Wójcicki to… daleka kuzynka premiera.

  Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to okazja do wielu kuluarowych spotkań. Ciekawą rozmowę odbył premier Mateusz Morawiecki z szefową YouTube, Suzanne Wójcicki.

  Wpis z cyklu: Polaków można spotkać wszędzie 😉. Chyba wszyscy w Polsce wiedzą co to jest YouTube, ale pewnie nie wszyscy wiedzieli, że jego szefową jest Suzanne Wójcicki 😉. Na pewno Was zaskoczę, ale Susan jest moją daleką kuzynką z serca Świętokrzyskiego – jej rodzina mieszkała w Piotrowicach a moja rodzina w Nawarzycach i znały się świetnie. Te relacje potwierdziliśmy już na wielu przykładach. Spotkaliśmy się właśnie w #Davos. I wszystkich serdecznie pozdrawiamy

  — napisał premier na Facebooku.

  kb/Facebook

  no i się już wyjaśniło, szalom
  a więc wiemy już, że wysłanie dwójki synów do żydowskiej szkoły (chederu) w Warszawie, wcale nie było podyktowane koniunkturalizmem, a odruchem serca.

  adw@adw
  Zapewne zaskakujące, powiedziałbym przypadkowe spotkanie zwłaszcza w obliczu cenzurowania niezależnych prawicowych mediów na YT.

  lipa
  Mnie już ręce opadają. Ona jest odpowiedzialna za neomarksistowską cenzurę na YT. Świadomie wybrała sobie talmudyczne wyznanie. Nie musiała, pochodzenie ma mieszane. Kto się przyjaźni z kimś takim?

  Gucio
  To może YT wytłumaczy czemu stosuje cenzurę wobec całej ,normalnej prawicy

  mac
  To niech walczy z cenzurą na YT, bo tak to co nam po takich znajomościach poza ciekawostką z magla?

  lipa
  @Wanda Proszę zadać sobie trud i sprawdzić, mogę się mylić 🙂 YT jest obok FB najbardziej znienawidzoną twarzą establishmentu na Świecie. A ten baran się cieszy że to firmuje swoją twarzą.

  Ta żydowska dziwka jest taką
  Polką jak prezydent Peru Pedro Pablo Kuczynski (primo voto Górazłota) jest Polakiem.

  apriori
  Matejko o zydach: Wy hebrajczycy, żyjąc w naszym kraju od wieków, nie poczuwacie się do szlachetniejszych dla kraju uczynków, wynoście się! Czyzby i on sie mylil?

  santana
  I już wiadomo dlaczego o was, PIS-owskie przybłędy nie można pisać prawdy. więzy krwi zobowiązują.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.