977 PiS i inni w tym i Konfederacja sprzedają Polskę i nasze bogactwa naturalne 01


Miedź, czy nie mieć? Słów kilka o Konfederacji
7,265 views•Feb 18, 2020
Uszi

Kubek kubakowski
Dziś w radio wypowiadał się jeden z działaczy kghm. Chłop powiedział że wiedzieli o tym złożu prędzej ! I tu pytanie: Dlaczego wykupowali zagraniczne złoża choć wiedzieli że ta.kase można zainwestować w Polsce? Sprawa jest zakręcona. Ludzie, którzy badali Polskie złoża za Polskie pieniądze pracuja teraz dla miedzi coper. I te tematy badajmy!

Jan Matejko
Odpowiedź jest prosta. Tuż przed tym wałkiem z Kanadyjczykami Tuskowcy via Luksemburg wkręcili KGHM w zakup złoża w Chile. Ale to nie wszystko. W 2010 KGHM i pochodząca z Vancouver firma Abacus Mining & Exploration Corporation podpisały umowę przystąpienia do spółki joint venture, która będzie eksploatować złoże miedzi i złota Afton-Ajax w Kanadzie. Tak w Kanadzie. Jak to się skończyło. Projekt KGHM w Kanadzie nie dostał certyfikatu środowiskowego. 600 mln zł poszło w straty. Pogubiłem, żeby była jasność. Jak już mieli pewność, że ugotowali finansowo KGHM to wydali koncesję na poszukiwanie złuż rudy miedzi KANADYJSKIEJ firmie w Polsce. Poszukiwali oczywiście złóż o których było wiadomo, już w początku lat 70-tych. Przecież 20 km od tych złuż w Zielonej Gorze była Nafta – największa w polsce firma poszukiwań wiertniczych. Dlatego tam ją zlokalizowano.Proste do bólu. Mam tylko nadzieję, że kiedyś tych cwaniaków powsadzamy do więzienia.


Kto naprawdę ukradł nam złoża? Jeśman o Trumpie i Demokratach w USA!
3,195 views•Streamed live 2 hours ago
wRealu24

Maria Popko
No pieknie teraz wychodzi na to ze dzieci I wnuki starych SB-kow beda nas dalej okradac.Podobni filamtropi jak.Soros.Masakra.

jezus nawrocenie
Nikt mam nie ukradl ,Sami iddalismy. Kur..zakompleksione pisowskie I posrance.Zabic tych zdrajcow, debili, lotry I sciery.

ber mes
To teraz pomyslmy czy bysmy cos mieli nawet jak bysmy spali na zlocie? tacy norwegowie maja dobrze bo rzad dzieli wplywy z ropy gdzie maja jej bardzo duzo.

Konrad Warzecha
Norwegowie mają dobrze, bo mają norweski rząd

Wojciech Kozlowski
Bóg zapłać panu za uświadomienie polskim „narodowcom”, że nasze bogactwa trafią do „raju”. Może nareszcie do nich to dotrze, że wzięli udział w ostatniej rundzie okragłego stołu. Polecam Państwu dramatyczne wystąpienie p. Tytko w Mediach Narodowych i polecam wesprzeć tego wielkiego Polaka w proteście 21 lutego w piątek.


Rząd PIS Oddał Za Darmo Polskie Surowce Naturalne Warte Miliardy? – Analiza Komentator Pieniądze PL
22,755 views•Feb 19, 2020
wideoprezentacje

Aron3d
„Zdaniem ekspertów, złoże to jest większe niż wszystkie złoża eksploatowane teraz przez KGHM.” cytat ze źródła. Innymi słowy ładnie ładnie oddajemy największe złoża za kilka groszy z podatku a KGHM kupuje jakąś lipę na końcu świata… Ale co tam dalej będziecie głosować POPIS

tere fere
Już człowiek depresji dostaje patrząc, co te kurwy sprzedajne odpierdalają. Za takie rzeczy co oni robią normalnego człowieka by powiesili

andrzej21111
Media gównego nurtu nie piszą bo są finansowane przez takie złodziejskie spółki.

DarkFTL
Mam wrażenie że i tak będziemy sprowadzać miedź i srebro zza granicy. Nawet to nasze xd


Największa afera RP – Setki miliardów w koncesjach. Ekspert górnictwa Krzysztof Tytko
13,878 views•Premiered Feb 15, 2020
Mateusz Jarosiewicz

Jeszcze prezydent nie podpisał ustawy, a już dostali decyzję. Kanadyjska spółka Copper, należąca do Miedzi Copper Corp., otrzymała decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej nowego złoża rud miedzi i srebra „Nowa Sól” – podała spółka w komunikacie prasowym.

Zdaniem ekspertów, złoże to jest większe niż wszystkie złoża eksploatowane teraz przez KGHM. W zakładzie tym zatrudnienie znajdzie od 6 do 8 tysięcy osób, a kopalnia ma być jedną z najnowocześniejszych na świecie. Miedzi Copper kontrolowany jest przez kanadyjskiego magnata surowcowego Rossa Beatty’ego.


Jarosław Kaczyński wpadł jak śliwka w kompot…
11,844 views•Feb 17, 2020
Suwerenny PL

rafalek7203
Suwerenny, blagam, nie rob jaj. Przeciez te kurwy klamia caly czas!


Czy kanadyjski Miedzi Copper Lumina odbierze KGHM złoża warte 1 bilion
9,837 views•Premiered Feb 11, 2020
Mateusz Jarosiewicz

Ważny apel 👉Jutro, 12 lutego 2020 jeżeli na to pozwolimy, to przepchną ustawę, która spowoduje przyznanie koncesji wydobywczych na zasoby warte setki miliardów zagranicznym podmiotom.

Łamiąc kolejny raz regulamin sejmu, nie biorąc pod uwagę wątpliwości Biura Legislacyjne go sejmu, jeżeli przegłosują działanie prawa wstecz /retrospektywność prawa, jeżeli posłowie nie otrzymają od posłów PiS żądanych informacji – jakie podmioty na zmianie prawa skorzystają ? ukrywa się to przed posłami i obywatelami.

Podczas wczorajszych posiedzeń i dyskusji z Głównym Geologiem Kraju – Dziadzio nie otrzymaliśmy ani wyjaśnień, ani informacji. Właścicielm zasobów jest naród ! kto może i jest jutro w W-wie powinien wesprzeć Tobiasz Żuchewicz, Mateusz Jarosiewicz ” (środa), godz. 14:00 sala nr 111, bud. U

👉Posłowie i frakcje głosujący wbrew interesowi Polskiemu będą musiały wytłumaczyć się z tego przed swoimi wyborcami.
👉Do dzisiaj rząd PiS nie uchwalił strategii polityki energetycznej Państwa!

👉Doskonałe wystąpienie niezależnego eksperta ds. górnictwa i energetyki Krzysztofa Tytko z Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych, który udowodnił, że rząd PiS prowadzi najgorszą politykę dla Polski i polskiego społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

👉Obecny minister główny geolog kraju Piotr Dziadzio podważył wiarygodność i kompetencje swojego poprzednika głównego geologa kraju ministra Mariusza Orion Jędryska, będącego na tym stanowisku przez 6 lat.

👉Setki publikacji Oriona Jędryska: https://jedrysek.eu/wystapienia-radio… oraz https://jedrysek.eu/artykuly/.
👉Możliwe, że minister Dziadzio okłamuje polskie społeczeństwo, że właściwie Polacy nie posiadają dużych zasobów naturalnych. Inna możliwość, to to, że minister Jędrysek okłamywał Polaków przez dziesięć lat mówiąc wielokrotnie o ogromnych zasobach naturalnych, dzięki którym Polacy mogą być bogatym narodem w ciągu 5-8 lat.

👉W ciągu najbliższych kilku dni może dojść do dopuszczenia do przyznania koncesji wydobywczych dla kanadyjskiego podmiotu, co odbierze Polakom prawa do wydobycia zasobów o wartości ponad 240 MLD PLN.

👉Katastrofalna w skutkach poprawka (do poprawki) do ustawy zmieniająca prawo wstecz została zakwestionowane przez Biuro Analiz Sejmowych i Senackich. Została odrzucona w senacie jednym głosem.

👉Wraca jednak do sejmu, gdzie było w pierwszym czytaniu przegłosowana została głosami PiSu i Konfederacji. Sytuacja ta może się powtórzyć.
👉Różnica między ministrami musi zostać wyjaśniona na drodze szerokiej publicznej debaty lub przesłuchań.
KORPORACJE WYŁUDZAJĄ 20 MLD DOLARÓW! Korporacje wydobywcze roszczą, a rząd ukrywa problem, forsując jednocześnie prawo pomyślne dla zagranicznych podmiotów. Firmy uzasadniają roszczenia wydaniem przez Państwo Polskie koncesji, a następnie domniemanych „utraconych korzyści”, które sami arbitralnie szacują. https://youtu.be/WZXXnq_cu2M

👉Istotne fragmenty Komisji ds. Bezpieczeństwa Energetycznego oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Bogactw Naturalnych i Aktywów Narodowych:

https://www.wykop.pl/link/5331399/krzysztof-tytko-ujawnia-20-mld-roszczen-arbitrazowych-ukrywanych-przez-rzad-pis/
https://www.wykop.pl/link/5331273/100-mln-dla-k-tytko-na-dotarcie-do-zasobow-wodoru-na-komisji-orze/
https://www.wykop.pl/link/5331231/polskie-zloza-kompromitacja-rzadu-i-opozycji-w-konfrontacji-ze-strona-spoleczna/
https://www.wykop.pl/link/5331245/pis-to-przepis-na-katastrofe-wzruszajacy-apel-darka-budziszewskiego-do-polakow/
https://www.wykop.pl/link/5331253/czy-konfederacja-wspolnie-z-pis-oddaje-polskie-zasoby-o-wartosci-ponad-240-mld/
https://www.wykop.pl/link/5331267/ile-mamy-majatku-ostry-spor-braun-sosnierz-korwin-tytko-i-orion-jedrysek/
https://www.wykop.pl/link/5326031/kryminalne-rozgrywki-w-senacie-likwiduja-polski-majatek-hanba-politykow-popis/

Prosimy o wspieranie poprzez udostępnianie, komentarze i wykopy powyższych treści. Tworzymy świadomość i ruch społeczny, by ocalić nasze zasoby i przyszłe bogactwo Polski.


Czy polskie złoża wpadną w obce ręce? Komu poseł Lichocka pokazała środkowy palec?D. Sośnierz
3,213 views•Streamed live 80 minutes ago
wRealu24

TheDaniell2
Zdrada… głosowali z pisem za oddanie polskich złóż .. Brawo brawo

Ostro Ci Mówie
Kręcisz sosenka ponoć czarna owca jesteś. Masz wyborców za durni? Otwieranie furtki dla sprzedaży naszych dóbr i to że leżą w ziemi nie znaczy że trzeba je sprzedać.

Marek Strzecki
Jest dokładnie tak jak już pisałem odnośnie Sosnierza po jego rozmowie z panem Zuchewiczem. To TAKA SAMA KANALIA Z NIEGO JAK tych zdraJCÓW którzy doprowadzili do rozgrabienia prez zachodnie hieny całego potężnego przemysłu PRL za bezcenPrzeciw interesom polskiego suwerena za to na korzyść zachodnich drapieżców.Przy czym ten demokrata nawet w tej rozmowie udowadnia, że w ogóle nie pojmuje co to znaczy pojęcie Referedum. Takich mamy w kraju demokratów, wolnościowców patriotów. i antysystemowców. CAŁE TŁUMACZENIE tego zdrajcy i skurwysyna demaskuje zupełnie jednoznacznie iż za plecami wyborców wysmazono troskliwie spisek, że jak sprzedamy w obce łapska polską miedż to będą dywidendy, wyższe emerytury i co tam jeszcze. Ten tchórz i załgany zdrajca zastawia więc na Polaków pułapkę w postaci dania ludziom marchewki: jak sprzedamy to zyskamy wszyscy, co jest naturalnie kłamstwem z wielu względów bo mógłbym to opisć przynajmniej w paru punktach.Tu jednak chodzi o to że Konfederacja, która lansowała się dotąd na ugrupowanie propolskie raptem działa jak jej rozbiorca w czym niczym nie różni się od partii bezprawia i niesprawiedliwości. Tak więc maski opadają powoli z pysków zdrajców, bo Grabarczyk u Łukszy mówi dokładnie to samo. jest to więc oficjalna strategia Konfy. dotąd ukrywana.

szanti 1234
Przed chwilą słuchałam p. Tytko, teraz słucham p. Sosnierza. Sośnierz duka jak przepytywany uczeń przed tablicą. Może pan poseł jadynie buty czyścic panu Tytko. Nie chce mi się tych bzdur słuchać, bo jeszcze znienawidzę całą Konfederację. Panie nie jesteś godny posła, nie masz wiadomości, poprostu bełkot.

Aleksandra Kozłowska
Pomimo dość swoistego sposobu wypowiadania się przez p. Tylko to on bardziej mnie przekonał do siebie. Z kolei p. Sosnierz jest b. nonszalancki w przekazie i chce wziąć słuchaczy na wiarę. Za duża jest stawka na stole aby tak lekko podchodzić do tematu.

Max Siodmy
KRĘTACZ ! ..i jak mu oczka latają.. WON !!!

Marek Go
Po wejściu do sejmu pośredników i wybraniu ze Skarbu Suwerena pierwszych 12.000 zł miesięcznie plus zwolnienie 30.000 z podatku następuje MUTACJA genów i patologizacja umyslu pośredników sejmowych. Historie akademicką pokazal posłaniec Kukiz 15 stając się Ku..ą 20. Teraz wirus zaatakował Koń Federację. Mam dobrą wiadomość. Jest lek.

zbyszekstell
Dlaczego nikt nigdy nie mówi co się dzieje z tymi pieniędzmi za sprzedaż fabryk? Skoro sprzedaje się własność Polaków, to czy te pieniądze trafiają do Polaków?

Marcin Kwantowski
Gdzie był wyszczekany Braun i Winnicki ? Gdzie Krzysztof Jajko ? Wszyscy siedzieli cichutko by się UDAŁO. I SIĘ UDAŁO POLSKA ROZEBRANA. Stracimy najpierw miedź , złoto , srebro i molibden. Za chwilę jak się zorientuje USrael że tak łatwo to przeszło to wezmą wszystko.

Filip Gronowski
Lepiej żeby wydobywał ktokolwiek niż mielibysmy płacić odszkodowania (za niezgodne z prawem nieodsprzedanie komuś złóż)? WTF? Optymalna sprzedaż kto da więcej? O czym ten Pan mówi? Czy nienależałoby tych złóż „sprzedać” (nie wiem jak sprzedać można złoża narodu spółce narodowej?) firmie narodowej i na tym zarabiać i budować siłę gospodarczą Polski? Konfederacja w jednym momencie straciła chyba wszystko. To co on mówi to jakby bankster mówił. WRealu24 czy wy tego nie widzicie? A jeśli nie to czy tak głupi jesteście czy nie widzicie bo prykaz był?

Alter Med
Szlachtowicz, dlaczego nie ruszyłeś swojej wielkiej dupy do Sejmu, gdzie wszystko się rozgrywało? Tam dowiedziałbyś się dokładnie o co chodzi i wtedy wiedziałbyś jakie pytania zadawać w tej rozmowie.

Marek Go
Nie bądź chamem. Nie intetesuj sue nue swoją dupą.

Alter Med
@Marek Go W kwestii pilnowania naszych ostatnich zasobów będę chamem rano, wieczór i w południe. I jako polski cham będę trzymaj za ryja wszystkich obcych chamów, którzy będą próbowali położyć łapę na naszych zasobach, rozumiesz? A w tym czasie Bosak niech sobie cyzeluje swoją prezydencką fryzurę.

M Krak
Sosnierz mataczy teraz bo zdał sobie sprawę że Polacy zobaczyli po głosowaniu iż ta cała konfa zdradziła naród polski

SopotKrzyn
Im dluzej Pana slucham tym bardziejsie na Pana denerwuje… Jestem totalnie rozczarowany!!! Czy Pan wie w ogole o czym Pan mowi ???

Aleksandra Kozłowska
P. Sosnierz wije się jak piskorz. I dostatecznie wyjaśnił co chcą robić ci niby wolnościowcy (6 min.). Im nie chodzi o dobro obywateli. A wstrzymanie się od głosu w głosowaniu mówi samo za siebie.

Wojciech Kozlowski
Paranoi poszukaj w swoim „polskim” myśleniu pośle.

Znak Zapytania
Lepiej żeby wydobywał ktokolwiek????????? Panie Sosnierz chyba jednak nie.

Leszek Gasem
„Nie rozumiem”, ‚Nie bardzo rozumiem”? Sośnierz! Ty zdrajco! Tatuś w PiSie nauczył?

FreeBox Man
Przykre panie Sośnierz. Dobrze się pan zapowiadał. Po tych wyjaśnieniach wiem jedno: na żadnych „wolnościowców” głosu więcej nigdy nie oddam, bo głosząc piękne ideały, działają w interesie obcego kapitału. Już cała gospodarka przeszła w obce ręce, rolnictwo się zarzyna do końca, a wolnościowcy nie rozróżniają kapitału krajowego i obcego – jest im obojętne, co się stanie z naszym ostatnim już bogactwem.
Złoża są własnością narodu. Skoro teraz nie ma rządu, który jest w stanie pracować w interesie Polski, to nie znaczy, że należy złoża oddać w obce ręce. Kapitał nie ma narodowości? Kłamstwo.

Zenon Sz.
Nie zgadzam się na sprzedarz zasobòw naruralnych w Polsce.Zasoby należą do narodu.

Jolanta Polonia
Panie Sosnierz tak niechlujnie jak niedomyty nie moze wygladac posel w Sejmie nawet w Bantustanie !!!!!, Mam nadzieje ze w wolnej Polsce bedziemy mieli poslow godnie nas reprezentujacych.!!!/ to.p Sosnierz jest belkot belkot !!

Weronika Rok
PANSTWO MA CHRONIC OBYWATELI!!! GDZIE JEST ANTY MONOPOL!!! PAN SOSNIERZ JSET SPALONY KAPITAL MA NARODOWOSC

Ter Py
jesli chcesz cos sprzedac zeby miec kase to sprzedaj swoje gacie i gacie swojej rodziny a nie wyciagasz lape do cudzej wlasnosci .
co ty jeszcze tu robisz ,zgubuiliscie szanse na jakiekolwiek glosy

SopotKrzyn
Panie Sosnierz, dlaczego Pan tak kreci ??? Jestem bardzo rozczarowany ;-(

Marcin G
O rany ten znowu korwinista plecie bzdury i banialuki nikomu niepotrzebne treści

Ursula Klimko
Ależ łgarstwa. Naprawdę macie nas za idiotów nie umiejących patrzeć, słuchać i wyciągać wniosków.

Łukasz Łapa
Po pierwsze Sosnierz mataczy i klamie. Jeśli wydaje się koncesje na poszukiwania to automatycznie wydaje się koncesje na wydobycie bo w innym przypadku następują ogromne kary i odszkodowania. Warto sprawdzić. Mam kilka pytań:

 1. Czy posłowie mają świadomość że złoża miedzi są zanieczyszczone między innymi zlotem, srebrem i innymi rzadkimi pierwiastkami i czy mają świadomość że te zanieczyszczenia mogą być o wiele cenniejsze od samych złóż miedzi?
 2. W oficjalnym stanowisku Pan poseł Winnicki stwierdził cyt ,, Chcemy wydobywać miedź, Czy amerykańsko kanadyjskia firma to My ?

3 . Czy Polacy są za głupi czy niegodni wydobywać wlasne surowce ? Choć jak sam stwierdził mamy najlepszą kadrę pracowniczą jeśli chodzi o górnictwo.

4 . Przede wszystkim czy w dobie obniżenia podatków lub ich całkowicie zniesienia (jak to miało miejsce z m18.05.miedzią19r z miedzia właśnie i 15.10.19r. Ust. Znoszaca podatek od węglowodorów ) nie boi się że dywidenda dla Polski z tytułu podatków będzie zenujaco niska i raczej będzie jałmużna?

 1. Czy nie widzi powiązania spłaty roszczeń z oddawaniem naszych zasobów w ręce zagranicznego kapitału tj amerykańsko żydowskiego oraz obniżenia lub znoszenia podatków?
 • Czy bierze pod uwagę, że oddając złoża Polska straci kontrolę co i ile tam wydobywają?

 • Czy zna przylądek, że jakieś kopaliny traciły na przestrzeni dłuższego czasu? Oczywiście prócz węgiela na ,którego trwa nagonka.

 • Czy nie zauważył że przedmiotowa ustawa jest przepychana na siłę, jest niezgodna z prawem , powoduje że prawo działa wstecz i została odrzucona przez biuro legislacyjne sejmu i senatu? Gdyż wcześniej w innych przypadkach obnażali takie działania

 • Dla czego Konfederacja zaczęła stosować metody PoPiSu gdzie jeszcze tak niedawno sama była nazywana agenturą rosyjską, A dziś szuka agentów wśród osób walczących o zasoby.

 • Czy problemy z kredytem na kampanię wyborczą już się skończyły ?

 • Beza Malachit
  Zamiast jałmużny 500+ i itp. utwórzmy spółkę Polskie Złoża Naturalne i wypuśćmy obligacje – z tego będzie większa korzyść dla Polaków…

  Jakub Wojdak
  Ja pierdole co za idiota, nawet mi się nie chce odnosić do bzdur jakie opowiada. Wszyscy kradną, wiadomo, że są wszędzie przekręty, odwróćmy wzrok, bo nic nie poradzimy, pewnie poprzednia ustawa jest zła, ale nie zajmujmy się tym…
  Jeśli ktoś z mojego otoczenia na niego zagłosuje w kolejnych wyborach i się o tym dowiem, to naprawdę ma u mnie przej…

  sebastian głowacki
  Nasze dobra narodowe nalerzom to polski. I polskiego narodu!!! Nie tylko wasze… Jak by polska wydobywała dla siebie to byśmy byli drugim kuwetem… Pierw się zapytajcie POLAKUW co myslom Polacy… Źle muwisz my powinniśmy wydobywać nie opcy pakpital… Jesteś zdracom nie Polakiem!!!!!!!!!!


  Ukrócamy Matactwa Ministra Rządu PiS Geologa Piotra Dziadzio ws. Zasobów Naturalnych
  1,800 views•Feb 12, 2020
  Mateusz Jarosiewicz


  ragiczna decyzja rządu Przekręty przy koncesjach dostają się do mediów
  5,389 views•Feb 13, 2020
  Mateusz Jarosiewicz


  Sośnierz tłumaczy swoje zachowanie. Likwidacja majątku Polaków w toku. Dziennikarze milczą.
  26,801 views•Premiered Feb 13, 2020
  Mateusz Jarosiewicz

  W sejmie po raz kolejny dochodzi do działania antypolskiego na rzecz obcych korporacji. Tym razem mowa o sprawie zasadniczej, czyli zabezpieczeniu materialnym przyszłych Polaków i ich prosperity. Zasoby o wartości ponad 240 MLD. Posłowie nic nie wiedzą.


  Skandaliczne głosowanie PiS! Chcą sprzedać polskie bogactwa naturalne
  8,505 views•Feb 14, 2020
  Suwerenny PL


  Kompromitacja rządu i opozycji w konfrontacji że strona społeczną! Polska jest bogata a Korwin śpi.
  6,379 views•Feb 10, 2020
  Mateusz Jarosiewicz

  jagoda bretner
  sprzedawczycy Polski, klamca minister

  Sonia Semeniuk
  Teraz już wiadomo dlaczego zwolniono Głównego Geologa Kraju 😦

  Bozena H
  Szok zdrajcy, zdrajcy, Braun obnarzyl sie dokladnie kim jest. Po prostu brak slow.

  Leszek Specjał
  Brawo Krzysztof Tytko, brawo Obywatele, przybywajcie na posiedzenia, wzamcniajcie tych, dla których nasz wspólny majątek ma być dokładnie rozpoznany, wyceniony i dawać nam WYMIERNE korzyści. Należy pilnie uwłaszczyć naród na zasobach !

  Donek
  korwin z synkiem zainteresowani whuj widać

  Tomasz Kruk
  JKM najwyrażniej ma na was wyyebane… haaaaaa haaaaa haaaaa ))))

  Michalina Chrószcz
  Po zachowaniu tych dwóch jegomości widać, że mają prze……😂

  Zbyszek Slawianin
  Mamy złoża Tytanu, Żelaza i Wanadu. Geolodzy udokumentowali trzy pola Rudne w masywie Suwalskim. Są to złoża, Krzemionka , Udryń i Jeleniewo. Rudy w nich występujące charakteryzują się rzadko spotykaną, wysoką zawartością żelaza, Tytanu i niewielką
  domieszką Wanadu. Dokonano ok. 5 tyś analiz próbek Rudy. Zbadano 800 próbek skał płonnych pod kątem technologii ich wykorzystania w budownictwie i drogownictwie. Wykonano ok. 200 odwiertów do głębokości 2300m. Zaleganie złóż występuje w warstwie stropowej od głębokości 800-spągowej do 2300m. położone są skośnie w warstwach równoległych o miąższości od 3 do 120m. Wydobycie złóż z trzech złóż mogłoby się odbywać przez 100 lat. I te nasze Skarby chazarski ,,nierząd” chce oddać swym Braciom w wierze…

  Sonia Semeniuk
  To spotkanie to jest farsa !!! Karty zostały odkryte. Ewidentnie widać, że nie mamy opozycji. Wszyscy w rządzie grają do tej samej bramki. To jest tylko gra przed publicznością, przed Polakami 😦


  Ile mamy majątku?! Ostry spór Braun, Sośnierz, Korwin, Tytko i minister Dziadzio
  31,268 views•Premiered Feb 10, 2020
  Mateusz Jarosiewicz

  Kolosalna różnica wiedzy między kolejnymi ministrami w rządzie POPIS-u. Minister i główny geolog kraju w rządzie PiS Dziadzio utrzymuje, że w Polsce mimo kolejki do koncesji wydobywczych nie ma ogromnych zasobów naturalnych, a poprzedni minister Orion Jędrysek kłamał. Krzysztof Tytko z OKOPZN orze argumentami niekompetentnych polityków.

  Bohdan Grzegory
  Paplaniny jak zwykle moc , a możliwości są dwie ; – jeżeli tych „mitycznych” , polskich bogactw nie ma , jak twierdzi p. minister Dziadzio , to : 1. – owe zachodnie koncerny są jakieś durnowate , chcąc utopić [- i topiąc !] kasę na szukanie i wydobycie czegoś , czego nie ma ! 2. – p. minister Dziadzio łże , jak i co niektórzy owi ‚krawaciarze’ ! Wszystko w temacie. Ponadto , skoro posiadamy tak doskonałe urządzenie do penetracji i analizy składu naszej litosfery , to najpierw należy ją spenetrować i zanalizować , a nie kurcgalopkiem grabieżcze ustawy tworzyć i zatwierdzać !!! Proste i logiczne , aż boli , ale jak widać proste i oczywiste myślenie coś nie jest w modzie …

  Alter Med
  Poprzedni pisowski minister twierdził, że mamy olbrzymie bogactwa naturalne, a nowy twierdzi, że nie! To jest szokujący dowód na to, że rząd po cichu chce dać koncesje obcemu kapitałowi. Ta relacja jest dowodem na to, że pis to antypolska swołocz!

  Roma Rogala
  Zobaczcie jak siedzi Korwin i Sosnierz .Wolą nic nie mówić,bo za chwilę w wyborach
  H poprą PIS.

  Roma Rogala
  Nie w wyborach ,tylko w głosowaniu.Pan Tytko ma rację,jako jedyny.

  Roma Rogala
  A konfederacja poprze rząd!!!

  Alter Med
  @Roma Rogala Sośnież swoją mową ciała mówi, że to wszystko mało go interesuje, a Korwin walczy ze snem, żałość.

  Bartłomiej Kowalski
  a kto ma wysobywac te zasoby jak polin nie potrafi


  Czy SOŚNIERZ ZDRADZIŁ Polaków w kwestii złóż naturalnych?
  6,416 views•Streamed live 4 hours ago
  Media Narodowe

  ela bis
  co to znaczy ze kofederacja wstrzymała się od głosu??? bo jako patrioci jak się lansują pwinni zagłsować przeciw!!!! a co to ma znaczyć że polacy nie są sami w stanie wydobyć swoich złóż !Brak słów co za bzdury!!!!!

  Jacek K
  Bez ladu bez skladu …..jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi…..aresztowac tego gnoja z Kanady za szpiegostwo, KGHM zostal wyruchany podwojnie – wydal kase na zloza ktorych nie moze wydobywac , a za te pieniadze Kanadyjczycy kupili czysciutkie gotowe do przetopu zloza spod nosa …..to nie jest skandal a sqwstwo na Narodzie Polskim !!wszyscy WON wszyscy na taczki bez wyjatku !!!!! wypierdalac – reset jak na Islandii , banki zbankrutowac a was na taczki i na SYBIR!!!

  mrfreddie04p
  Jak pan sobie wyobraża bezprzeowodwe przesyłanie dużych ilości energii? To nie ta skala co ładowanie telefonu czy szczoteczki do żebów. Opowieści o prognozowanym spadku wartości miedzi to są niczym nie poparte spekulacje.

  jezus nawrocenie
  Konfederacja a Tak w was w was wierzylismy.Wstyd I banba

  Brunon Buczyński
  Dla mnie to jest bardzo proste, można to ująć w dwu-trzech zdaniach a mianowicie: 1/ ustawa mówiąca o tym, że wszystkie zasoby naturalne należą do narodu polskiego i podlegają ścisłej kontroli 2/ wszelkie negocjacje/rozmowy w/s zwrotu mienia bez spadkowego podlegają penalizacji. To rozwiązuje wszelkie problemy

  Pafnucy Pl
  Zasoby złoża szacowane są na 848 mln ton rudy miedzi i srebra, 11 mln ton miedzi oraz 36 tys. ton srebra. = 57.398.220.000 zł miedź
  18.947.160.000 srebro zysk! Cena nowej kopalni 15mld zł…… Oddaliśmy kanadyjczykom…..

  Nowe złoża srebra i miedzi w Polsce. Największe odkrycie od 40 lat
  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowe-zloze-rud-miedzi-i-srebra-w-polsce/xwb2674


  Jaka jest prawda o polskich zasobach? Krzysztof Tytko wRealu24
  5,842 views•Streamed live 7 hours ago
  wRealu24

  Hanna Hanna
  No dobra, prosimy o nazwiska lobbystów w tej branży,ich dojścia do sejmu.

  Sambor Kant
  Kto jeszcze ma jakieś złudzenia że mamy * polski * rząd !?

  JanekWWA Janek
  Braun olal pana Tytko bo wiedzial ze broni polskich zasobow.

  sara aragor
  A Konfederacja i w szczególności Pan Sosnierz jest za oddaiem w prywatne rece tych tajemniczych zloz ….polacy nie powinni ich wydobywac bo według politykow nie nadaja sie do tego

  gumofilc77
  Najgorsze jest to, że przeciętny Polak nic o tych sprawach nie wie. Grunt to Zenek Martyniuk….

  Wojciech Jakiś
  11 milionów ton miedzi to na dzisiaj 65 mld USD. A do tego dochodzi srebro i złoto!!!! PiS właśnie spłaca 447!!!!

  JanekWWA Janek
  W ramach 447 pan Sosnierz i Winnicki zgadzaja sie na zadoscuczynienie w postaci mineralow.

  Marzena Sitkowska
  Dlaczego Polska nie może wyłożyć swojego kapitału na wydobycie tylko chce wpuścić zagranicznych inwestorów i dostać ochłapy z wydobycia naszych bogactw naturalnych? Hańba dla Polski! Nie jesteśmy biedakami tylko nieodpowiedni ludzie rządzą w kraju. Władza powinna poważnie podejść do sytuacji. Wszyscy Ci, którzy nie dbają o nasze interesy lub wręcz przeciwnie, dbają o interesy zagranicznych inwestorów można nazwać zdrajcami ojczyzny, bo tylko oni mogą zmienić sytuację.

  50viki
  Nie mam złudzeń że Duda to przyklepie bo przed wyborami zależy mu na poparciu amerykańsko – żydowskiego kapitału a nie ogłupionego narodu który nie pojęcia o tym co się naprawdę dzieje.


  Konfederacja i PiS za sprzedażą polskich złóż. Czy polskie koncerny zostaną sprzedane?
  8,139 views•Feb 14, 2020
  Uszi

  mabako ser
  Dzięki Uszi. Wyjaśniłes mi. Sosnierz to żyd sprzedawczyk. Konfederacja swoje 5 minut prze je ….ła!!!

  Krzysztof Lisiak
  Konfederacja też nas sprzeda w imię Libertarianizmu, to nie jest mały kroczek, to duży krok w kierunku realizacji 447


  Duda kontratakuje! Złoża ukradzione? Jaok (Pyta.pl) wRealu24 na żywo
  3,536 views•Streamed live 63 minutes ago
  wRealu24

  Czesław Czesławski
  Im bliżej do wyborów tym będzie tutaj więcej gości związanych z PiS. Za każdym razem tak jest. Także ten.Przypadek? 😉

  Emilia Bagińska
  Popiera pan żyda który sprzedał Polskę?!

  Imie Nazwisko 2
  Jaok dudowiec? w sumie bylo do przewidzenia, za czesto w republice przebywa

  Imie Nazwisko 2
  15 powodow nieglosowania na Andrzeja Dude
  – za podpisanie niekorzystnej dla Polski ustawy o IPN
  – za chęć wpisania do konstytucji członkostwo Polski w UE
  – za Polin
  – za Judeochrześcijaństwo (nie ma takiego zwierzecia)
  – za świece Chanukowe w Belwederze
  – za brednie o pochodzeniu Polaków
  – za pisanie wspólnej historii polsko-żydowskiej
  – wstrzymanie reformy sadow
  – za sluzalcza postawe wobec USA
  – za brak jasnej propolskiej postawy wobec ustawy 447
  – za tolerowanie poprzedniej ambasador zydowskiej Azari, ktora bezczelnie obrazala Polakow
  -za zgode na antyiranska konferencje w W-wie
  – za nie ujawnienie aneksu do wsi
  – za udzail w obradach w Knessecie
  – za podpisanie „ustawy” o obowiązku szczepień.

  Marek Go
  I w związku z tym PRELEGENT jest za.

  Danuta Pszenna
  Za podpisanie niekorzystnej dla Polski ustawy o IPN

  Mirek G
  Chęć wpisania do Konstytucji członkostwa Polski w UE?? to przecież pomysł PO. Tolerowanie pani ambasador? Wielokrotnie mówił ze się z nią nie zgadza a on jako prezydent nie ma nawet uprawnienia aby ją wezwać ” na dywanik” służalcza postawa wobec USA? na kom niby mamy opierać sojusz wojskowy ?? Niby na Francji? ?? Przeszkadzają ci przymusowe szczepienia? Odkąd w przedszkolu mojego syna córeczka takich ludzi jak ty rozniosła choróbska a mamusia z rozbrajającą szczerością powiedziała ze nie szczepiła i nie zaszczepi to JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZAAA. na resztę nie będę odpisywał i widzę że koniecznie chcesz zwycięstwa kandydatki PO czy innego Biedronia

  5 thoughts on “977 PiS i inni w tym i Konfederacja sprzedają Polskę i nasze bogactwa naturalne 01


  1. UWAGA kolejne ataki rozbijaczy prawicy! Debata o polskich złożach miedzi? Ogłoszenia i rozliczenie!
   2,480 views•Premiered 4 hours ago
   wRealu24

   anton Del_tk
   Konfederację rozbija zachowanie samych działaczy. Oto przykłady – pan Sośnierz już 2 razy w TVP powiedział publicznie że rabunek kamienic w Warszawie go nie interesuje. Pan Winnicki bredzi razem z JKM o wyborach powszechnych sędziów. Wreszcie pan Bosak powiedzieł że aneksu nie ujawni bo to nieracjonalne. Wystarczy, do tego nie potrzeba miedzi, bez miedzi widać że mamy do czynienia z powtórką z Kukiza, z partia systemową a głosowanie w sprawie miedzi tylko to potwierdza.

   Izabela Łęcka
   Tak, im dalej w las tym więcej drzew – coraz bardziej widać brak programu i jakiejś sensownej koncepcji na siebie. Przedstawiają się jako jedyna prawdziwie merytoryczna partia w sejmie a serwują nam same wyświechtane hasełka- tematy a to o ZUS a to teraz o LGBT omijając szerokim łukiem jakikolwiek prawdziwie poważny i palący problem naszej ojczyzny. Kukiz przynajmniej próbował diagnozować takie obszary i wypracowywać w jakiś sposób własne rozwiązania.
   Dlatego co raz częściej zaczynam zadawać sobie pytanie czy Konfederacja ma w ogóle jakiś (partyjny, patriotyczny) cel dla którego powstała poza lansowaniem w mediach osób ją tworzących.

   Spardasquad Spqr
   @Izabela Łęcka konfederacja nigdy nie miala programu. Jest to zbiorowisko ludzi z bardzo odmiennymi podejsciami do kraju. Np. Bosak= narodowy socjalista, korwin= liberal konserwatysta, sosnierz= wolnorynkowiec/anarcho kapitalista Itp itd. Sciema jak z kukiz 15, byle ludzie nie wkorwili sie i nie wyszli na ulice.

   Izabela Łęcka
   @Spardasquad Spqr Tak, oczywiście masz rację ale ja jako program rozumiem jakieś punkty wspólne – idee dla których powołano Konfederację aby je realizować, no chyba że jedynym takim punktem było wynagrodzenie posła na sejm 🙂

   Spardasquad Spqr
   @Izabela Łęcka ich jest za malo zeby mogli ustawy nawet wnosic na debate swoje. Ich dzisiejszy udzial w sejmie to szczekanie jak to sa pod atakiem ciagle zlych lewakow i liczenie diet poselskich. Bonusowo jest jeszcze immunitet, hajs sie zgadza

   kazik777777
   Rola! Jak śmiesz prawdziwych patriotów i konfederatów którzy krytykują ogromny błąd swoich posłów w sprawie polskich złóż, nazywać szurami i lewakami !!! Tym bardziej, że jak widać, sam nie masz zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Jedynie Szlachtowicz się orientuje, ale odsunąłeś go. Hańba dla, rzekomo propolskiej telewizji w Realu24 i hańba posłom Konfederacji, którzy są za oddaniem polskich złóż w obce ręce w celu realizacji ustawy 447. Co, Sumliński, Jeśmian, Jędrasik i Tytko to też wg ciebie lewaki i szury? Kompromitujesz się do reszty. Jak dalej będziesz brnąć w to samo co posłowie Konfederacji to ty i twoja TV będziesz pozamiatany przez ludzi razem z nimi! Posłowie Konfederacji zaorali sami siebie i przy okazji pozamiatali szanse Bosaka na dobry wynik w wyborach prezydenckich. Nie wiem tylko czy to zwykłe dyletanctwo i niewiedza czy świadoma zdrada interesu narodowego. Dobrze podsumował was Sumliński i Jeśmian, tragiczny błąd a po tym brak pokory oraz kompromitujące wystąpienia Sośnierza, Grabarczyka, Winnickiego i Korwina. Żenada, a właściwe żal, bo wielu głosujących na Konfederację myślało że to ostatnia szansa dla Polski, eh…

   Polubienie


  2. Sumliński wRealu24 o „palcu” Lichockiej, obietnicach PiS ws. Dudy, Konfederacji i Jedwabnem!
   51,632 views•Streamed live on Feb 16, 2020
   wRealu24

   Urszula Zborowska
   Posłowie wielki błąd podczas głosowania do spraw naszych polskich złóż. To w ziemi należy do Polaków. Wara a gdzie referendum. Trzeba pytać suwenera. Zdrajcy.

   grazyna plich
   Panie Suminski 100% racji uważam że konfederacja została stwożona przez żydów wyjęci z zamrażarki „patrioci” którzy jakby co w kluczowych sprawach wiedzą jak głosować

   sebkow71
   konfederacja wstrzymała się a nie głosowała ZA – większość bezwzględna wynosila 226 a PIS miał 232, więc i tak by nie dały nić głosy konfederacji- co nie zmienia faktu, że wstrzymując się odwalili manianę

   Fiki Miki
   Podpisuje się pod każdym pańskim słowem Panie Wojtku, pierwsza lampka ostrzegawcza przy głosowaniu konfederacji o prawie geologicznym,jeszcze raz i zapomne o ich istnieniu.

   Bogusław Wieczorkowski
   No i co duda braun pis konfa takie same sprzedawczyki tacy sami zdrajcy

   Check Mate
   Możliwa celowa zagrywka PIS-u, aby ludzie emocjonowali się pierdołami w stylu gest Lichockiej, gdy tymczasem prawdziwego f@cka pokażą nam obce firmy z koncesjami na nasze złoża.

   Norman M
   Oczywiście że tak jest . Tak samo jak teraz wille KWAŚNIEWSKICH nagłasniają … bo odwracają uwagę od jakiejś afery PIS.

   Liliana Wojtulewicz
   Prof. Norman Finkelstein pisał 18 lat temu, że firma Przedsiębiorstwo Holocaust najbardziej liczy na golenie Polski…. Lasy, nieruchomości i to co pod ziemią – kopaliny.

   ala weg
   W mediach nic o zlozach. Wszyscy jak jeden zajmuja sie palcem Lichockiej i polaczeniem kolejowym Litwa Lotwa. Tak od trzech dni.

   Polubienie


  3. Artur Dziambor o Lichockiej, Bosaku, zbiórce podpisów i polskich złożach naturalnych!
   4,952 views•Streamed live 2 hours ago
   wRealu24

   Sebastian Sokalski
   Ale się bardzo zawiodłem z panem panie dziambor że mówi pan że 13 14 emerytura robi inflację to jest brednia Przecież nawet dwa razy dodatkowa emerytura nie wyrównuje zaliczki na podatek dochodowy w której emeryt nie powinien nigdy płacić

   Andrzej Zakrzewski
   Panie Dziambor o ile pamiętam był Pan za wolnością gospodarczą , a teraz napiętnuje Pan wszelką działalność , nawet tych najbiedniejszych tych co nawet są folklorem , to się sprawdza ,że punkt siedzenia zmienia perspektywę widzenia i swoje zdanie ! Widzę , że jednym zdaniem zaprzecza Pan sobie , żeby się przypodobać ! Tak nie ma , jesteś Pan bez kręgosłupa , Panu Bogu Świecę , a diabełkowi ogarek ! Nie mów Pan o PIS , mów Pan o Konfederacji ! Bo PIS , to widzimy co robi , ile propagandy , tyle bandy !

   Anita
   polecam wysłuchać eksperta od złóż naturalnych panią Ewe Adamską na NTV wywiad prowadził pan Janusz Zagórski , z dnia 20.02. 2020 , jej wiedza na ten temat jest przeogromna ,współpracowała z panem Tytko, przy okazji dowiecie sie jakie firmy rozszarpują nasze bogactwo narodowe, między innymi firmy słupy i od kiedy już trwa proceder sprzedaży koncesji na wydobycie złóż, szczęka wam opadnie gwarantuję!!!

   Andrzej Zakrzewski
   Wstrzymać się od głosu w takiej ważnej sprawie , to to samo , co uchwalono z przyzwoleniem , albo bez przyzwolenia , to tak jak by zdjąć odjum odpowiedzialności ! O nie , mój Panie , po to oddałem na Was głosy , żeby był głos Narodu ! Tak , żeście zdradzili ! Tu nie ma dyskusji , tu jest głosowanie ! Nie uszanowaliśmy Polaków , dlatego z Wami na śmietnik , bez żadnych dywagacji na temat ustalenia winnego , PIS się rozliczy , a z Wami na śmieci ! Nie liczycie się , chcieliście coś znaczyć , a jesteście tymi co wydali sobie świadectwo głosowaniem ! Jesteście tyle warci , co prezentujecie w Sejmie w imieniu Polaków !!!

   Marzena Hexa
   Ja chciałam głosować na konfe, ale z powodu ich stosunku do polskich złóż, nie będę. Winnicki wyraźnie powiedział, że trzeba je sprzedać, bo za chwilę nie będzie nic warta. Nie słyszałam większej bzdury. I oni twierdzą, że są patriotami?… wolne żarty.

   Izabela Łęcka
   Ha, ha, poseł na sejm twierdzi, że nie ma żadnego znaczenia jak głosuje? To tacy ludzie chcą wprowadzać nowe standardy w grze politycznej. Jednak dla mnie jako Polki ma znaczenie czy głosuje Pan w interesie swoich wyborców czy też nie, może Pan nie wie, ale właśnie po to mamy posłów w sejmie aby REPREZENTOWALI INTERESY WYBORCÓW, a nie chodzili po mediach i opowiadali wyświechtane komunały lub powtarzali te same puste hasła, za którymi nic się nie kryje. Tą wypowiedzią obnażył Pan swoją ignorancję i amatorszczyznę w uprawianiu misji społecznej jakim powinno być dzierżenie nominacji poselskiej.

   ber mes
   Jakos temu panu najmniej ufalem tak jak i innym tzw wolnosciowcom.. Konfederacja juz wiele stracila i podzieli los Kukiza. Byc moze nawet bylo to celowe?

   row 83
   @Borysek mam wątpliwości jak wyborcy zwrócili uwagę co do ich postępowania w sprawie złóż , poleciały hasła typu szury i manipulanci , sory ale tak się wyborców nie traktuje do niedawana od szurów wyzwano głosujących na Konfe a tu widać ego robi swoje , to ciekawe jakie będą mieli podejście jak by rządzili , a i już widzę podejście tak zwanych wolnościowców do majątku narodowego pewnie ta sama bajka co z Balcerowiczem i Lewandowskim

   Smn Smn
   1 hour ago (edited)
   Winnicki nie dał rady , Sośnierz nie dał rady…ba nawet Korwin zawodowy lawirant nie dał rady przeinaczyć rzeczywistości . Ten pan za to to już wybitny fachowiec. Sam prawie uwierzyłem. Wystarczy spojrzeć na jego życiorys. Artur ERWIN (łoł super ) Dziambor ur. w GDYNI !!! 27 stycznia 1982

   Współtworzył struktury Stowarzyszenia KoLiber , przystąpił także do Młodych Konserwatystów i w 2001 do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, wraz z którego działaczami związał się z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ!!!. Należał potem do Unii Polityki Realnej oraz PRAWA I SPAWIEDLIWOŚCI!!!!. Od 2011 do 2018 działał w Kongresie Nowej Prawicy, którego był wiceprezesem. Był również wiceprzewodniczącym rady gdyńskiej dzielnicy Cisowa[2]. W 2018 dołączył do partii KORWiN COŚ PAN WSPOMINAŁ O TRUDNYM WYBORZE W DRUGIEJ TURZE ,CZY MI SIĘ WYDAWAŁO?

   Oczywiście jestem płatnym trollem ,członkiem zorganizowanej grupy opłacanej przez wrogów Polski….a może opcja druga , jestem wiernym narodowcem z jasno ukształtowanym światopoglądem , a nie polityczną chorągiewką ,która ustawia się tam ,w którą stronę wiatr aktualnie mocniej wieje.

   To co ukrywacie sprytnie pod pojęciem wolny rynek najlepiej określa ten wycinek : „Susan Braedley i Med Luxton twierdzą, że neoliberalizm jest filozofią polityczną, która dąży do „uwolnienia” procesów akumulacji kapitału. Natomiast Frances Fox Piven uważa neoliberalizm za zasadniczo hiper-kapitalizm.

   Czyli kolejna wspaniała ideologia ,która mami nas atrakcyjnymi celami w założeniach , a która w rzeczywistości prowadzi nie do wolności ,a właśnie do kompletnego zniewalania społeczeństw i każdy średnio inteligentny i nie zindoktrynowany człowiek to rozumie.

   Nie pozdrawiam serdecznie Erwinie z Gdyni….dobrze chociaż ,że nie z wolnego miasta Gdańsk 😉

   Polubienie


  4. Sumliński u Roli OSTRO o Korwinie: „Przeraża mnie”! O p. Dudzie, realizacji 447 i sprawie abp. Lengi
   3,501 views•Streamed live 60 minutes ago
   wRealu24

   Polubienie

  5. Pingback: GDYBY NIE ZDRAJCY Z KONFEDERACJI KORWINA I BRAUNA – TE SUKCESY BYŁY BY POLSKIE – MIEDŹ I SREBRO TO PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA !! – M-forum A.V Live.

  Skomentuj

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  Połączenie z %s

  Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.