997 Na COVID nie zmarł nikt! To ŚCIEMA! Co dzieje się w szpitalach? Relacja lekarza!


Na COVID nie zmarł nikt! To ŚCIEMA! Co dzieje się w szpitalach? Relacja lekarza!
3,123 views•Premiered 57 minutes ago
Media Narodowe

Barbara Dzietczyk
Miło słuchać prawdziwego lekarza który nie boi się mówić prawdy i nie jest wystraszona swirusem i cały czas leczy ludzi. W Białymstoku nawet przez szybę boją się pacjentów że aż śmiech ogarnia. Lekarz człowiek wykształcony a taki zacofany

markiz markiztres
Oj system się na tę panią doktor wkurzy. Życzę tej pani aby nie straciła pracy tylko za to że mówi prawdę.

Prawda Was Wyzwoli
Wreszcie mądry lekarz !!!!

Julka Lomiak
Wszelkiego dobra dla Pani doktor i wszystkich lask Bozych…Dziekuje❤️❤️❤️

B G
Brawo ! Dziękuje Pani Doktor za prawdę ! Niech Pani Bóg Błogosławi ❤

R.A.
Szacunek dla pani doktor

Maria W.
W Niemczech światli lekarze próbują się organizować. Dla rozumiejących po niemiecku wystąpienie lekarza na wiecu w Stuttgardzie:

36 thoughts on “997 Na COVID nie zmarł nikt! To ŚCIEMA! Co dzieje się w szpitalach? Relacja lekarza!


 1. Wokevirus
  45,414 views•Jun 3, 2020
  Paul Joseph Watson
  1.81M subscribers
  What changed?

  Activate Kruger
  Revolution expectation: Robin Hood
  Revolution reality: Robbing-the-hood

  Linus D N
  Liberal white guilt the most pathetic thing ever

  Whitey McPrivileged
  Riots of peace
  Undocumented shoppers
  All legitimized by the fake news media.

  Polubienie

 2. Chińscy specjalisci ogłosili, że nie pochodzi on z tzw.mokrego targu, tym samym mimowolnie potwierdzając, że pochodzi z labolatorium, zaś z epicentrum w Wuhan nie dostałeś się do innych chińskich miast, ale do wszystkich dużych miast na świecie, za pomocą linii lotniczych już bezproblemowo. Dzięki polityce chińskiego rządu, w tym ambasadorom chińskich gdzie do samego końca interweniowali by zamykać połaczeń z Wuhan.

  Nie powtarzaj głupot chińskiej propagandy, bo fakty mówią same za siebie, że uzyli go jako broni biologicznej, zakładając z góry minimalne swoje straty.
  Komuniści na całym świecie ruszyli do akcji, co widzimy w USA, za pieniądze z Chin, dokładnie jak w Rosji 100 lat gdy strajkujący robotnik dostawał 1,5 dniówki, a pieniądze płynęły głównie z niemieckiego MSZ oraz od bankierów.
  W Kijowie też stali za pieniądze, bo nikt normalny nie ma możliwości stania na placu w godzinach pracy przez wiele dni, tylko opłacany aktywista.

  Polubienie

  • Może masz rację, a może było i jest inaczej. Umiesz podważyć to, co zostało powiedziane w tym filmiku? Dlaczego ta lekarka ma kłamać?


   IN-SHADOW – A Modern Odyssey – Animated Short Film
   2,973,863 views•Nov 13, 2017
   120K
   IN-SHADOW
   40.8K subscribers
   Embark on a visionary journey through the fragmented unconscious of our modern times, and with courage face the Shadow. Through Shadow into Light.

   “No tree, it is said, can grow to heaven unless its roots reach down to hell.”
   -C.G. Jung

   Written, Directed & Produced by Lubomir Arsov
   Original Soundtrack “Age of Wake” by Starward Projections
   Composited by Sheldon Lisoy
   Additional Compositing by Hiram Gifford
   Art Directed & Edited by Lubomir Arsov

   superkruger
   There’s more truth here in 13 minutes than you get in 12 years of state education

   Jesse Knox
   Anyone else watching this during the corona out break feel like we’re being lied to?

   xFade P.S.
   This is the most amazing 13 minute video I have ever seen. This deserves 7 billion views.

   The Dude
   „When Tyranny becomes law, Rebellion becomes duty”

   Polubienie

  • (…) zaś z epicentrum w Wuhan nie dostałeś się do innych chińskich miast, ale do wszystkich dużych miast na świecie, za pomocą linii lotniczych już bezproblemowo. Dzięki polityce chińskiego rządu, w tym ambasadorom chińskich gdzie do samego końca interweniowali by zamykać połaczeń z Wuhan. (…)

   A tego to zwyczajnie nie zrozumiałem. Zgubiłeś „nie”?

   Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/swiat/503454-szokujace-ustalenia-covid-19-stworzony-przez-czlowieka

  Szokujące ustalenia naukowców. Koronawirus został stworzony przez człowieka? Były szef MI6: To nie był przypadek

  opublikowano: wczoraj


  autor: PAP/EPA

  Sir Richard Dearlove w audycji “Telegraph’s Planet Normal” powiedział, że nowy raport naukowców sugeruje, iż kluczowe elementy wirusa powodującego Covid-19 zostały “wstawione”. Były szef MI6 uważa, że pandemia koronawirusa zaczęła się “jako wypadek”, kiedy wirus wymknął się z laboratorium w Chinach.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  5G odpowiada za koronawirusa? Lek na Covid-19 jest ukrywany? Spiskowe teorie i konkretne odpowiedzi: „StopFakeNews”. WIDEO
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/499743-spiskowe-teorie-wokol-koronawirusa-stopfakenews-wideo

  W wywiadzie dla “The Telegraph” Sir Richard Dearlove powiedział, że widział ważny nowy raport naukowy sugerujący, że wirus nie powstał w sposób naturalny, ale został wytworzony przez człowieka, a konkretnie przez chińskich naukowców.

  W jego ocenie odkrycie to pozwoli żądać od Chin zapłacenia reparacji za zgony i katastrofę ekonomiczną, która wstrząsnęła światem w wyniku pandemii. Podkreślał, że Pekin jest obecnie naciskany, aby wyjaśnił dokładnie, w jaki sposób koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać.

  “The Telegraph” zauważa przy tym, że naukowcy na całym świecie zakwalifikowali wirus jako zoonozę pochodzącą najprawdopodobniej od nietoperza.

  Szokujące ustalenia naukowców
  Sir Richard Dearlove na łamach “The Telegraph” wskazywał, że norwesko-brytyjski zespół naukowców na łamach jednego z magazynów naukowych opublikowali wyniki swoich badań, z których wynika, że sekwencja genetyczna Covid-19 została “uzupełniona” i możliwe, że nie w sposób naturalny.

  Nie sądzę, żeby to stało się przez przypadek

  — mówił Dearlove.

  Podnosi to kwestię, czy Chiny kiedykolwiek przyznają się do odpowiedzialności i czy wypłacą reparacje? Sądzę, że skłoni to każdy z krajów na świecie do zweryfikowania, jak traktuje swoje relacje z Chinami i jak międzynarodowa społeczność zachowa się w stosunku do chińskiego przywództwa

  — zaznaczył.

  Stworzenie szczepionki może być problemem
  Cytowani przez “The Telegraph” naukowcy, prof. Angus Dalgleish z Uniwersyteckiego Szpitala Św. Jerzego oraz norweski wirusolog Birger Sorensen zidentyfikowali “włożone” sekwencje do SARS-Cov-2, które umożliwiły wirusowi atakowanie organizmów ludzkich.

  Gazeta ostrzega, że obecne wysiłki, aby wynaleźć szczepionkę są skazane na porażkę, ponieważ prawdziwa etiologia wirusa nie została zrozumiana

  Dalsze analizy prof. Dalgleisha i jego kolegów, które mają zostać opublikowane na dniach, wskazują, że wirus Covid-19 posiada “unikalne ślady”, które nie mogły powstać w sposób naturalny i wskazują na “celową manipulację”. W ocenie naukowców wirus jest “zdumiewająco dobrze przystosowany do życia w organizmie ludzkim” i najprawdopodobniej stanowi rezultat eksperymentu w laboratorium w Wuhan polegającego na wyprodukowaniu “wirusowych chimer o wysokiej sile działania”.

  Raport w tej sprawie nie został jednak jeszcze zaakceptowany do publikacji w jakimkolwiek czasopiśmie naukowym.

  Były szef MI6: Chińczycy nie wypuścili wirusa umyślnie
  Sir Richard powiedział, iż nie wierzy, że Chińczycy uwolnili wirusa umyślnie, oskarżył jednak Chiny o ukrywanie prawdy przed światem o skali i sile epidemii.

  Jednocześnie wezwał brytyjski rząd, aby zarzucił plany zezwolenia chińskiej firmie telekomunikacyjnej Huawei uczestniczenia w budowaniu nowej sieci 5G w Wielkiej Brytanii oraz aby zredukował zależność od chińskich fabryk w obszarze środków ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

  Musimy odwrócić ten trend. Ważne jest, abyśmy nie przekazywali w ręce Chińczyków naszej krytycznej infrastruktury

  — podkreślał.

  aw/The Telegraph

  ?!!
  o ty mowi sie od miesiecy! za kase Gatesa w laboratorium chinskim wyhodowano wirusa z polaczenia SARSA i HIV,zeby byl „mocniejszy”.cicha bron w depopulacji swiata!

  wasyl
  Chiny dogadały się z Geatsem , który opłacił wzmocnienie wirusa. Teraz nie poczuwa się do niczego ale wg jego założeń zależy mu na depopulacji ludności , szuka szczepionki , po której więcej umrze .

  amerykański wirus@Alle wtopa
  Bo równie dobrze, amerykańska bezpieka wojskowa mogła wyciąć taki numer poza jego plecami, albo jeszcze głębsze warstwy amerykańskiego deep state. Uczynił ten, kto zyskał. A więc USA.

  amerykański wirus wiele zmieni 89.68.110.*10 godzin temu
  BND się wypowiedział miesiąc temu. To spadkobierca Gestapo, więc mu wierzę. Wirus został sztucznie stworzony i nie w laboratorium w Wuhan. A MI6 jak CIA, jest po tej samej stronie, sprawców

  mastera
  ” wirus nie został celowo wypuszczony” . Na razie. Na co świat , do cholery czeka, aż komunistyczni bandyci wyprodukują 100% skuteczną broń biologiczna i zaatakują, bo że zaatakują to oczywiste?

  hmm
  @mastera 185.108.70 – tylko jaki świat? Bo świat lewaków i liberalnych trzyma z komunistami przecież, to im się marzy totalna kontrola i nowy globalny rząd. Zobacz u nas, wszyscy „drepczą” do Chin

  Polubienie

 4. porady MATOUSZA
  MATOUSZ doradził rodzince SZUMOWSKICH – przepisać wszystko na ŻONY, a te 86 mln zł dla brata SZUMOWSKIEGO, – po prostu się należały

  abi@abi
  Tak Szumowski to mistrz. Wzbogacił się na epidemii, ale na żonę i brata, i inne słupy. Morawiecki ma przepisane wszystko na żonę. Rączka rączkę myje. Pisowcy tacy są.

  Bbc
  No, fajnie. Oszust broni oszusta. Obaj do swoi h żon mówią „mój skarbie”. Fuj.

  Pisek
  ON JEST KRYSZTAŁOWY !! 🙂 🙂 hehehehe

  Lolek
  Jakie zaufanie przez jego niedbalstwo zararzonych jest setki tysiecy Slazakow i cala Polska bo nie robi sie testow na wirusa tylko wyrywkowo i Polaka jest ostatnia w UE na 25 miejscu z testami

  https://wpolityce.pl/polityka/503580-premier-mam-pelne-zaufanie-do-ministra-szumowskiego

  Premier broni ministra Szumowskiego: Mam do niego pełne zaufanie. Ataki na niego to awantura polityczna, jest to hucpa

  opublikowano: za 25 minut


  Premier oraz minister zdrowia / autor: PAP/Mateusz Marek

  Ja mam pełne zaufanie do pana ministra Szumowskiego i uważam, że to, że mamy takie bardzo mocne ataki na ministra zdrowia, wynika z tego, że jest tam po stronie opozycji taka niezdrowa nadzieja – czy też była taka niezdrowa nadzieja – że u nas sytuacja będzie zła. Epidemiczna sytuacja będzie zła. Że będą takie obrazki może, jak gdzieś tam w zachodniej Europie. Tymczasem okazało się, że Polska radzi sobie bardzo dobrze z pandemią i że mamy nadzwyczaj dobre wskaźniki

  — mówił premier Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier: Agresja słowna opozycji jest czymś absolutnie niebywałym. Moim zdaniem czasami muszą paść męskie słowa dla opamiętania
  https://wpolityce.pl/polityka/503570-premier-agresja-slowna-opozycji-jest-czyms-niebywalym

  Szef rządy przekonywał, że wszelkie kwestie dotyczące majątku ministra Szumowskiego zostały już wyjaśnione.

  Wszelkie niejasności zostały wyjaśnione już bardzo dawno. Opozycja zachowuje się oczywiście tak jakby była głucha na jakiekolwiek argumenty. Ja zaproponowałem specjalny test podczas mojego wystąpienia w obronie pana ministra Szumowskiego. Widzę wyraźnie, że jest to polityczna awantura i nic więcej

  — powiedział.

  Jest to zupełnie nieuprawnione żądanie, ponieważ wszystkie kwestie zostały wyjaśnione. Jeżeli chodzi o wsparcie dla firm, otrzymywane granty, to większość przyznana została za rządów Platformy i PSL, więc może jest to taki rodzaj autodonosu na siebie samych. Platforma myślę, że gubi się już w tych swoich różnych dywagacjach

  — dodał.

  Pytany o sprawę ewentualnego złożenia oświadczenia majątkowego przez żonę ministra Szumowskiego, premier odpowiedział:

  Ustawa jest w Trybunale Konstytucyjnym i każdy oczywiście wie, że w momencie jak tylko Trybunał Konstytucyjny podejmie taką decyzję wszyscy obywatele, którzy są ujęci…

  Hucpa i awantura
  Ataki na szefa resortu zdrowia nazwał „hucpą” oraz „polityczną awanturą”.

  Z całą mocą chcę raz jeszcze podkreślić, że to wszystko co opozycja zarzuca ministrowi Szymańskiemu okazało się zupełną nieprawdą. Jest to awantura polityczna, jest to hucpa. I wiąże się ona wyłącznie z tym, że poradziliśmy sobie z pandemią dużo lepiej niż się opozycja spodziewała. I tutaj słyszę taki jęk zawodu.

  mly/PAP

  Polubienie


 5. You Are Being Bamboozled
  47,847 views•Jun 4, 2020
  WeAreChange
  626K subscribers
  You Are Being Bamboozled

  In this video, we cover breaking pandemic news and how the war on racism is comparable to the war on terror.

  YumYum Outlast
  The biggest scam since carbon taxes. Hands down, that’s what’s happening here.

  jacob da Lambo
  This is a controlled demolition. The world will never be the same.

  Polubienie


 6. Potężny CIOS W POLAKÓW! Tak POTRAKTOWALI NAS Czesi | WIADOMOŚCI
  12,177 views•Jun 6, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  CDA138ek
  To otwieranie granic dziala chyba w dwie strony. Nic by nie dalo gdyby Czech otwarli granice z Polska, jezeli Polska nie otworzy z Czechami.

  Bartosz Nieman
  Bardzo dobrze,Czechy okazują solidarność z Polakami drwiąc z obecnego rządu 🙂

  Polubienie


 7. Pandemia zmniejszyła ogólną liczbę zgonów w Polsce – tak dobrze nie było od 10 lat…
  35,403 views•Jun 9, 2020
  Suwerenny PL

  Anty Ignorant
  Przestali chodzić do lekarzy oraz szpitali i od razu przestali umierać.

  Zespol weselny Romi
  I to jest największy dowód na super przekręt mający na celu…Zobaczymy co dokładnie. Tych celów oprócz likwidacji kopalń, zniszczenia np. branży turystycznej, hotelarskiej, wywołania upragnionego super krtzysu może być przy okazji więcej niestety. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o kasę i władzę no nie? 🙂

  TheCorstenn
  Wyniki są niewielkie? Wyniki są nieznaczące. A te Skurwyßyny zamykają kopalnie!

  Pan Papurken
  Górnicy wcale nie są chorzy dostali 100% postojowego na 3 tygodnie tylko po to żeby nie protestowali i siedzieli cicho.Jaja jak berety!

  Edyta Krukar
  Tak dokładnie i nauczyciele też bo o ile dobrze pamiętam to mieli w tym roku dostać podwyżki a tak cisza w eterze 🤔🤔🤔

  Quba
  13 czerwca mają strajkować!!!

  Efi Tylka
  @Edyta Krukar No nauczyciele to najwięksi przegrani, nie dość, że dostają połowę pensji, to jeszcze tyrają cyfrowo i na miejscu w klasie. Ale czy ich ktoś zmusza do tej pracy? Większość pracuje, bo lubią dręczyć innych…

  Smaileify
  100% postojowego owszem ,ale już bez wszystkich dodatków , które dostaliby pracując normalnie. Czyli na rękę otrzymają teraz góra 2tys złotych.

  Polubienie


 8. The Truth About Face Masks
  14,017 views•Premiered 91 minutes ago
  Computing Forever

  ԀЇЅЅөlѴЇ_ 2.0
  War is peace.
  Freedom is slavery.
  Face masks are fashionable.

  Colani Tower
  2019: ban straws to save the planet
  2020: everyone wear a new face mask daily

  shadowbeastmustdie
  time for a photo bomb meme of a turtle with a mask around it’s neck!!!!

  Crank Sinatra
  If we listened to everything some immunologist says, we’d never go anywhere, touch anything, see anyone, or look at anything.

  Polubienie


 9. Szok! Nie ma epidemii! Nie ma Covid-19!?Szumowski pozwany przez lekarkę! Anna Martynowska wRealu24
  10,701 views•Streamed live 87 minutes ago
  wRealu24

  KESYL1
  Wielkie brawa dla pani Anny Martynowskiej za odwagę cywilną!!!!

  Max Siodmy
  Brawo dla tej Pani za odwagę, mądrość i PRAWDZIWĄ lekarska wiedzę. Jedna uwaga:to całe to oszustwo to nie jest paranoja: to jest perfidny, straszny ogólnoświatowy plan wprowadzania nowego systemu, komunizmu, bolszewii bis !! Nowy marksizm w nowej potwornej i jeszcze straszniejszej szatanskiej odsłonie.

  Rafal Rafal
  Te rokefelerowskie doktory się zwyczajnie boją żeby nie stracić tego co mają POKAŻ LEKARZU CO MASZ W GARAŻU

  Pink Skin
  Covid-19 to jest pikuś, najbardziej mnie przeraża pandemia ludzkiej głupoty!

  Wiesława Kaminski
  Virus bezobiawowy -to epidemia strachu i glupoty.

  Paweł G
  Liczono na to, że naród jest głupi.Nie przeliczono się.

  Polubienie


 10. 200MLN ZA RESPIRATORY KTÓRYCH NIE MA. SZUMOWSKI POD SĄD! PETYCJA SUWERENA
  39,363 views•Premiered Jun 10, 2020
  NEOS Mateusz Jarosiewicz

  Tomasz Szary
  To wszystko co robi rzad zakrawa o kryminal. Jestem przerazony tym co robia „biednym” polakom.

  Andrzej Galuszka
  Do pierdla z tą szumowiną


  Jak minister WYPROWADZIŁ 200 MILIONÓW i nikt nie widzi problemu | WIADOMOŚCI
  12,985 views•Jun 11, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  ANTHONY SPIDER
  Rodzina Szumowskich przytuliła kolejne 2 stówki, te pieniążki śpią już grzecznie na koncie Szumowskiego żony. Teraz odpalą działkę „NACZELNIKOWI” drugą działka dla rodziny Ziobrów i sprawa szybciutko zostanie zamieciona pod dywan. A chorzy w szpitalach niech sobie robią usta, usta.

  Aleksander Suseł
  smieszne to.. jest 50 respiratoroow.. trafily do magazynu rezerw? na hooy, jeszcze w czerwcu kolejna partia? Ze co kolejne 50.. to oni chca je k.. do konca 2021 na raty dostawac? niech ktos faktycznie pokaze ze te 50 w ogole istnieje.. k…wy złodzieje 😦

  Wojtek Czemas
  One chyba powinny z marszu trafiać do szpitali w końcu tyle ludzi „umiera” a nie do magazynu. Chorych też chowają do magazynów?

  Piotrek4500
  a w sondażach dalej walka między PIS i PO.. eh polacy to zawsze lubią być dymani w dupsko… i to bez mydła czy wazeliny

  Paul Smith
  Czuja ze juda może nie wygrac wyborów i na bank wiedza ze kolejnych wyborów pisdzielce nie wygrają to kradną ile wlezie

  AizysDesign
  Jak sie sypie to łapią złoty gruz

  Polubienie

 11. młody
  Ale mówi to z szyderczym półuśmieszkiem !

  normal
  W kontekście 10 maja-wybory, jego poręczenie to jak pocałunek śmierci. Kto mu wierzy?

  Pachołmiejski@Pachołmiejski
  Czy te oczy mogą kłamać ? chyba nie …..😂😂😂😂😂😂

  Komes
  I już byś bracie Gowinie nie miał reki… 😀

  https://wpolityce.pl/polityka/504106-gowin-reczy-za-uczciwosc-ministra-zdrowia

  Gowin ręczy za uczciwość ministra zdrowia: Dałbym sobie odciąć rękę. Szumowski nie miał nic wspólnego z grantami NCBiR

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/Łukasz Gągulski

  Za uczciwość Łukasza Szumowskiego dałbym sobie odciąć rękę – powiedział w środę szef Porozumienia Jarosław Gowin. Zapewnił też, że obecny minister zdrowia nie miał nic wspólnego z przyznawaniem grantów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

  CZYTAJ TAKŻE:

  WYWIAD. Marcin Szumowski: Trudno się wycofać, kiedy tworzy się coś ważnego. Mój brat stał się zbyt popularny i stąd to wszystko
  https://wpolityce.pl/polityka/504038-marcin-szumowski-moj-brat-stal-sie-zbyt-popularny-i-stad-to

  Szumowski o zamieszaniu z zakupem maseczek: Nie mam sobie nic do zarzucenia. Wszystko było transparentne, ale zostaliśmy oszukani
  https://wpolityce.pl/polityka/500150-szumowski-nie-mam-sobie-nic-do-zarzucenia

  Szumowski: Wirus jest, ale jego ilość, sposób i miejsce rozprzestrzeniania się są bardzo zmienne i musimy się do tego dostosować
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/504102-szumowskiilosc-sposob-i-miejsce-covid-19-nie-sa-b-zmienne

  Gowin ręczy za uczciwość Szumowskiego
  Za uczciwość Łukasza Szumowskiego dałbym sobie odciąć rękę, nie mam co do tego żadnych wątpliwości

  — oświadczył Gowin w środę w TVN24.

  Na pytanie, czy podobnie zrobiłby, jeżeli chodzi o Marcina Szumowskiego, brata ministra zdrowia, szef Porozumienia odparł, że nie jest od tego, żeby wystawiać certyfikaty moralności osobom, których nie zna.

  Mogę powiedzieć tylko tyle, że dwa razy: w kwietniu 2016 r. i wiosną 2018 r. złożyłem doniesienia do CBA, takie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przy przyznawaniu grantów. Tam wśród tych wątpliwych grantów pojawiały się spółki, które, jak się okazało, były powiązane z panem Marcinem Szumowskim

  — podkreślił Gowin.

  Rozstrzygnięcie
  Ale – jak zaznaczył – to do CBA, do prokuratury, a potem być może do sądu należy rozstrzygnięcie „po pierwsze, czy doszło do złamania prawa, a po drugie, jeżeli tak, tom kto jest za to odpowiedzialny, urzędnicy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy ktoś inny”.

  Szef Porozumienia zapewnił też, że minister zdrowia Łukasz Szumowski nie miał nic wspólnego z przyznawaniem grantów przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

  Ta sprawa była między nami od razu postawiona, przez nas obu, w sposób jasny i trzymaliśmy się tego konsekwentnie

  — podkreślił Gowin.

  „Gazeta Wyborcza” napisała niedawno, że przy przyznawaniu grantów firmom związanym z rodziną Szumowskich mogło dojść do korupcji. W kwietniu 2016 r. ówczesny wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin zawiadomił o tym CBA. Pół roku później powierzył Łukaszowi Szumowskiemu stanowisko wiceministra w swym resorcie.

  Pod koniec maja „Gazeta Wyborcza” napisała w artykule „Biznesowa ośmiornica braci Szumowskich”, że Łukasz Szumowski i jego brat Marcin Szumowski „stworzyli sieć powiązań”. Gazeta wskazywała, że spółka OncoArendi, której prezesem jest od początku Marcin Szumowski, a udziały w niej – przez inne firmy – ma żona Łukasza Szumowskiego, dostała ok. 300 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które podlega Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  wkt/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/504127-mz-zarzuca-gw-klamstwo-ws-respiratorow-to-jest-falsz

  Bruno@brunoj
  Tyle tylko, ze jak podaje TVN24 te 50 respiratorów, to nie są te zamówione przez MZ:

  „Na pytanie, jaki sprzęt dostarczyło E&K w poniedziałek Pochrzęst-Motyczyńska, odpisała, że są to respiratory Draeger Savina 300 Classic. Dlaczego firma dostarczyła inny sprzęt, niż obejmuje to zamówienie, które wciąż znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia? We wtorek Pochrzęst-Motyczyńska odpisała tvn24.pl, że „przedmiot dostaw jest zgodny z aktualnym brzmieniem umowy”, co może oznaczać, że w międzyczasie umowa z E&K została zmieniona.”

  https://tvn24.pl/polska/200-mln-zl-za-respiratory-handlarz-bronia-z-polski-i-dostawcy-ktorzy-o-nim-nie-slyszeli-4606473

  lody kręcone
  Podejrzana f-ma E&K o korzeniach koszernych jest pośrednikiem żerującym na państwowej kasie, nie jest producentem, więc Szumowski uczestniczy w przekręcie, dlaczego te 50 respiratory są w magazynie?

  Polubienie


 12. Katastrofa gospodarcza i społeczna – Zamknięte kopalnie! Grzegorz Braun o Morawieckim i Sasinie
  13,365 views•Jun 11, 2020
  Suwerenny PL

  Krystyna Jakubowska
  Są przeciwko temu że mamy kopalnie? Ale oni wszyscy chcą je przejąć. Cześć już pomoc przejęli. Co z miedzia? Też już Kanada wzięła. Mamy z tego jeszcze 30% zaraz nie będzie wcale

  Anty Ignorant
  Oni dostali polecenie, aby zrównać Polskę z ziemią. No je i wykonują. No i wykonają, bo kupa cymbałów siedzi przed TVP i nie ma pojęcia co się dzieje, a procesy samodzielnego myślenia u nich nie występują.

  Magda Heyda
  Skutwysyny ! Ale wciąż maja bardzo duże poparcie przez nasz otumaniony naród

  Apkos Nob
  maja poparcie bo oddają im własne pieniądze zasrane stare mochery

  Grubas
  Polak kosztuje 500 zł niestety.

  Polubienie

 13. https://wpolityce.pl/polityka/504387-szumowski-nie-widze-powodu-by-podawac-sie-do-dymisji

  Szumowski: Nie widzę powodu, by podawać się do dymisji. Pan prezes nigdy nie mówił, żebym kiedykolwiek odchodził

  opublikowano: wczoraj


  Minister zdrowia Łukasz Szumowski / autor: PAP/Wojciech Olkuśnik

  „Na pewno pewne decyzje mogły być szybsze, mocniejsze. Mogliśmy pewnie jakieś drobne błędy popełnić, to jest oczywiste, ale na pewno to nie ma nic wspólnego z tym stekiem oszczerstw i insynuacji, o których pisze „GW”” – mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister zdrowia Łukasz Szumowski. (…)

  marcin
  brawo panie ministrze

  Olka
  Oczywiście , słuszna decyzja Powodzenia !:))))

  ho
  Panie Ministrze Szumowski, za panska profesjonalnosc naleza sie Panu PODZIEKOWANIA. Dzieki Panu przezylo wielu ludzi a Rzad doskonale sobie poradzil z pandemia. O jakiej dymisji tu mowic ?.

  Polubienie

 14. Lukas@Lukas
  Jesteśmy jedynym krajem w całej UE, w którym liczba chorych nie spada i drugim pod kątem samej liczby, zaraz po Szwecji, która niczego nie zamrażała, więc jakbyśmy byli pierwsi, a ten złodziej mówi że to sukces i świetnie sobie radzimy. Strach pomyśleć jakbyśmy sobie radzili źle.

  Lukas@Lukas
  Błogosławieni, którzy nie widzieli maseczek ani respiratorów, a uwierzyli. [Ewangelia według Łukasza Szumowskiego]

  be ton
  2 miejsce w Europie pod względem liczby zachorowań, respiratory za 200 mln których nie ma , maseczki nez atestu . Tak ma wyglądać obronna ręka.?! To boje się pomyśleć jak będzie wyglądał sukces!

  Wojtek
  Jest po prostu tak super że mieszkając w Bielsku-Białej (siłą wcielonego do hanysowa z którym nie ma historycznie ani kulturowo nic wspólnego) nie mogę pojechać do Czech bo Państwo nie daje sobie rady

  https://wpolityce.pl/polityka/504738-szumowski-wychodzimy-obronna-reka-jesli-chodzi-o-epidemie

  Minister Szumowski: Wspaniale zareagowało społeczeństwo. Dziś wychodzimy obronną ręką, jeśli chodzi o epidemię

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fratria

  W pełni nie można kontrolować epidemii, reagujemy jednak na tyle sprawnie, że mówiąc obrazowo: gasimy pożar natychmiast, gdy tylko zaczyna się palić ściółka – powiedział w wywiadzie dla „Do Rzeczy” minister zdrowia Łukasz Szumowski.

  Szumowski podkreślał, że ogniska choroby w dalszym ciągu będą się pojawiać, bo epidemia się nie skończyła, natomiast dzięki izolacji chorych i wysyłaniu na kwarantannę osób, które miały kontakt z zakażonym, prawdopodobieństwo spotkania na ulicy osoby chorej na COVID-19 jest dziś bardzo małe.

  Szumowski: Wychodzimy obronną ręką
  Epidemię udaje się opanować, ponieważ bardzo dobrze zareagowało państwo, wszystkie jego służby: inspekcja sanitarna, NFZ, wojewodowie, służby mundurowe. Bardzo dobrze zareagowało środowisko medyczne: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, cały personel medyczny. Wspaniale zareagowało społeczeństwo. (…) To dzięki temu wszystkiemu dziś wychodzimy obronną ręką, jeśli chodzi o epidemię

  — zaznaczył.

  Na pytanie, czy epidemia jest w Polsce pod kontrolą, odpowiedział, że nie jest to adekwatne sformułowanie, bo epidemii nie da się w pełni kontrolować. Zaprzeczył też, że szczyt zachorowań może nastąpić w wybory.

  Nic na to nie wskazuje.(…) Poza ogniskami we wszystkich województwach mamy spadek liczby zachorowań

  — wyjaśnił.

  Polska przygotowana na drugą falę
  Jak stwierdził, organizacyjnie jesteśmy przygotowani na drugą falę epidemii jesienią.

  Możemy wrócić do szpitali jednoimiennych, są respiratory, środki ochrony. To zupełnie inna sytuacja niż w marcu

  — zauważył.

  gah/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/504703-szumowski-mamy-istotne-spadki-liczby-zachorowan

  Polubienie


 15. Kim jest dostawca respiratorów do Ministerstwa Zdrowia? Dlaczego dostarczył tylko 3% zamówienia?
  5,019 views•Jun 14, 2020
  Uszi

  Czesław Głowacki
  Jakie państwo wyszło najlepiej na koronawirusie …………….PAŃSTWO SZUMOWSCY

  Krystyna Rr
  Nikt za nic nie odpowie. Mało tego – ogłoszą się bohaterami😄Jak to się mówi….. I co mi zrobisz? 🖕

  Przemysław Wieczorek
  emerytowany biskup na jasnej górze podczas kazania porównał prace prezesa rady ministrów oraz ministra zarazy do pracy ewangelistów , wiedz kto miał by ich teraz potępić ?

  Kemod Alerd
  …po beatyfikacji ministra (i jego premiera), wyniesieniu na częstochowskie ołtarze i ogłoszeniu za ewangelistów (CorViD’a…!?!), nie tylko Szumowski i Morawiecki są już „tabu” dla „wymiaru sprawiedliwości”, lecz i brat-męczennik ministra… (do państwa teoretycznego dołączył więc kościół teoretyczny) pozdrawiam i opamiętania wszystkim

  Grzegorz Monika
  w koncu podpisali ustawe o braku odpowiedzialnosci za zamówienia w czasie pandemii to było pewne ze beda wałki

  Polubienie


 16. Kolejna wrzutka 5G w ustawie! W tle miliardowe roszczenia!
  8,622 views•May 7, 2020
  Uszi

  intesp777
  Chcą dać koncesje na 5G syjonistycznym firmom, które we współpracy z Microsoft wprowadzą w Polsce niewolnictwo…

  Dius Loco
  Ale uważasz, że nie jesteś niewolnikiem ? Zapewne maseczke nosisz he he

  Maciej Szpunar
  777 chyba niestety masz rację

  Mariusz Szymkowiak
  Miliardy od microsoft równa się zgoda na wyszczepienie narodu.

  Albert W
  @Dius Loconie noszę maski , nie mam kredytu w żadnym banku, nie mam długów, mam podobno swoja ziemie, a mimo to nie czuje sie wolnym 😦

  https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-przyjal-tarcze-antykryzysowa-3-0-odrzucono-poprawki-senatu-dot-budowy-sieci-5g-w-polsce/

  https://kresy.pl/wydarzenia/media-pis-przepchnal-przepis-dotyczacy-5g-warty-miliardy-zl/

  Polubienie


 17. Skandal w Ministerstwie Zdrowia! PiS systemowo ukrywa Aferę!
  11,741 views•Jun 18, 2020
  Uszi

  marchor52
  Przestępstwa i Sprzeniewierzenie – społecznej kasy…

  wojas
  Nie rozumiem skąd zdziwienie, że PiS nie za bardzo różni się od swoich kolegów z PO. Ta sama banda pasożytująca na publicznej kasie. Nie miej też złudzeń, że ktokolwiek za to odpowie. Co najwyżej będzie „odpowiedzialność polityczna”, czyli… nic się nie stało, Polacy nic się nie stało, nam się należało. 💩

  Krystyna Rr
  Tak by było w normalnym kraju. A my mieszkamy w kraju gdzie za batonika można siedzieć a za 250mln jest się bohaterem narodowym walczącym z zarazą, z której się już wszyscy śmieją.

  Polubienie

 18. rodzina na swoim @ vis
  Czopy podlane sokiem z buca nie mogą znieść sukcesów rządu PISu. Sukces rodziny Sz. jest do nie zaprzeczenia, z kilku tysięcy złotych na 200 milionów złotych. W głowie od sukcesów szumi!

  Mortensen
  Gadu gadu , pitu pitu , a majątek rodziny i przyjaciół pieknie rośnie.

  Pablito
  Drugiego lockdownu nie będzie. To po co był pierwszy ignorancie? Dlaczego nie zajmujesz się służbą zdr., którą rozpieprzyłeś do cna?

  https://wpolityce.pl/polityka/505762-szumowski-siega-sie-po-oszczerstwa-pomowienia-falsz

  Szumowski odpowiada na ataki: Sięga się po oszczerstwa, pomówienia, fałsz. Wszystko po to, żeby zbrukać i zmieszać z błotem

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: Fratria

  Na początku epidemii byliśmy atakowani za to, że za mało kupujemy, dzisiaj za to, że w ogóle kupiliśmy. To niestety część kampanii wyborczej – uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Czasem mam dość, szczególnie ataków na rodzinę, ale wchodząc do rządu, wiedziałem, że jestem częścią szerszej układanki – mówi w wywiadzie dla PAP.

  Minister wyjaśnia w nim, dlaczego otrzymał ochronę Służby Ochrony Państwa. Podaje, co i za ile kupiło ministerstwo w związku z epidemią. Szef MZ mówi też o danych, że 1,5 proc. polskiego społeczeństwa ma przeciwciała na koronawirusa.

  Szumowski przewiduje, że druga fala epidemii będzie jesienią, razem z sezonem grypowym. Ocenia, że w związku z tym, że drugiego lockdownu nie będzie, ale zakażeń może być więcej niż obecnie. I zapowiada, że wraz z drugą falą powrócą obowiązkowe maseczki.

  PAP: W najnowszym sondażu CBOS jest pan jednym z liderów rankingu zaufania – po prezydencie i premierze, a przed prezesem PiS. Ufa panu 53 proc. respondentów, nie ufa – 25 proc. Uwzględniając fakt, że w ostatnich tygodniach regularnie jest pan bohaterem krytycznych artykułów, to chyba nieźle.

  Ł.Sz.: Nie kieruję się słupkami zaufania. W ostatnim czasie były one dla mnie wręcz problemem i zapewne jednym z powodów ataku na mnie. A publikacji, o których pani mówi, nie nazwałbym nawet artykułami. Posługując się kłamstwem, przeinaczeniem i swobodnym doborem niezwiązanych ze sobą faktów, a przy tym stosując mowę nienawiści, gazeta uderzyła we mnie, moich współpracowników i w moją rodzinę.

  Dziennikarz tego periodyku rozwieszał wulgarne, atakujące mnie plakaty, które ewidentnie są mową nienawiści i robił to na nośnikach, które są własnością koncernu, który wydaje „Gazetę Wyborczą”. Dziwnym trafem artykuł o plakatach pojawił się od razu w tym tytule. A na koniec gazeta odcięła się od swojego publicysty i mówiła, że go nie zna. Nie znają go koledzy, którzy z nim publikowali. To jest cała wiarygodność tego tytułu. To nie jest dziennikarstwo tylko polityka i to niezwykle brudna.

  PAP: Uważa pan, że krytyczne publikacje dotyczące pana i pana współpracowników są motywowane politycznie?

  Ł.Sz.: Jestem tego pewien, całkowicie. Artykuły mają związek z trwająca kampanią wyborczą. Ta sama gazeta, kilka lat temu w pozytywnym tonie pisała o firmie, którą kieruje mój brat. Serwis Konkret 24 analizował sprawę tej firmy i zarzutów kierowanych pod adresem mojego brata i mnie, stwierdzając na koniec, że nie ma tam podejrzeń o jakikolwiek konflikt interesów. Te same media dziś, przed wyborami prezydenckimi, atakują za te weryfikowane już fakty, nie zważając przy tym, że ten atak często powinni skierować w rząd PO-PSL za czasów, którego mój brat dostawał większość grantów i który ustalił procedury działania Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

  Wszystko to jest klasyką z podręczników politologii. Uderzyć w osobę cieszącą się zaufaniem i zdyskredytować wszystko to, czym się zajmował i zajmuje. Sięga się po oszczerstwa, pomówienia, fałsz. Operuje się językiem bruku. Wszystko po to, żeby zbrukać i zmieszać z błotem.

  PAP: Czuje się pan już bardziej politykiem niż lekarzem?

  Ł.Sz.: Zawsze czułem się i będę się czuł przede wszystkim lekarzem, choć będąc w rządzie, mam świadomość zadań i określonego kontekstu politycznego. Wchodząc do rządu, wiedziałem, że będę elementem szerszej układanki.

  PAP: Mówił pan o mowie nienawiści i atakach. Korzysta pan z ochrony Służby Ochrony Państwa?

  Ł.Sz.: Tak. Doszło do tego, że zacząłem otrzymywać groźby, w tym groźby pozbawienia życia. Otrzymałem więc ochronę SOP-u. Ktoś może powiedzieć, że korzystam z jakichś przywilejów, ale proszę uwierzyć, że wolałbym nie korzystać z ochrony, ale nie wiem, co może się stać.

  PAP: Zastrzeżenia podnoszone przez niektóre media i opozycję dotyczą głównie zakupów dokonywanych przez resort, a związanych z epidemią. Uporządkujmy informacje na ten temat. Ile do tej pory MZ wydało środków i na co?

  Ł.Sz.: Tylko nasze, ministerialne zakupy to ponad 718 mln zł. Do tego zakupy podległej nam Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemiologicznej za ponad 133 mln zł. Razem ponad 850 mln zł. Cała lista zakupów jest dostępna na naszej stronie internetowej, na którą każdy może zajrzeć. Jesteśmy tu w pełni transparentni, nie mamy nic do ukrycia. Każdy, kto chce, wyczyta na naszej stronie, ile kupiliśmy testów genetycznych, ile sprzętu ochrony osobistej, ile respiratorów. Do tego wylistowaliśmy każdą firmę, od której kupowaliśmy towar. Czy tak postępuje ktoś, kto chce coś ukryć? Dziwić może, dlaczego posłowie z Koalicji Obywatelskiej nie przeczytali opublikowanej przez nas listy już 21 maja. Tam mają przecież wszystko jak na dłoni.

  PAP: Część zakupów związanych z koronawirusem, nie tylko zresztą tych ministerialnych, okazała się nietrafiona, towar był marnej jakości.

  Ł.Sz.: Niestety. Ten problem nie dotyka tylko Ministerstwa Zdrowia i, co więcej, nie tylko Polski. Maski niespełniające wymagań kupiło wiele państw świata, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i izba lekarska. Komisja Europejska po naszym wskazaniu, że maski są wadliwe zdecydowała się zniszczyć ich całą partię, tj. 1,5 mln sztuk. Część podmiotów jednak rozdysponowała wadliwy sprzęt do szpitali, do personelu medycznego. Nasze maski, które okazały się wadliwe, nigdy nie trafiły do personelu walczącego z COVID-19. Jak widać, epidemia jest czasem, w którym firmy, instytucje i państwa dość gremialnie były wprowadzane w błąd – oszukiwane.

  Warto podkreślić, że nie ma i nie było nigdy obowiązku sprawdzania masek, które przychodzą do Europy i mają niezbędne certyfikaty. To my rozpoczęliśmy ten proces. To była nasza inicjatywa sprawdzenia partii 100 tys. wadliwych – jak się później okazało – masek. To my poprosiliśmy Centralny Instytut Ochrony Pracy o sprawdzenie towaru rozdysponowanego przez Komisję Europejską. Sama Komisja z niedowierzaniem przyjęła wyniki, które przekazaliśmy. Potem okazało się, że inne państwa po nas również zaczęły podnosić wadliwość towaru. Dotychczas bowiem wszyscy wierzyli certyfikatom i nie było procedury ich weryfikacji.

  PAP: Nie ma obowiązku weryfikowania certyfikatów, a czy jakoś weryfikujecie kontrahentów, podpisując umowy?

  Ł.Sz.: Tak, weryfikacji dostawców dokonują odpowiednie służby. Od początku za standard przyjęliśmy opiniowanie naszych zakupów przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Działając w pilnym reżimie czasowym, w którym działał i nadal działa cały świat, chcieliśmy mieć pewność prawidłowości postępowania.

  PAP: Śledczy prowadzą działania związane z opisywaną przez „Gazetę Wyborczą” sprawą zakupu za 5 mln zł niespełniających wymagań maseczek ochronnych od – jak pisała gazeta – zaprzyjaźnionego z panem instruktora narciarskiego. Jaki ta sprawa ma status na chwilę obecną?

  Ł.Sz.: Złożyłem zeznania jako świadek. Sam zwracałem się z prośbą o jak najszybsze przesłuchanie. Trwa postępowanie prokuratorskie. Liczę, że sprawa zostanie szybko zakończona, a Skarb Państwa odzyskana utracone pieniądze. A z panem Łukaszem G., wbrew sugestiom niektórych mediów, nigdy nie byłem zaprzyjaźniony. Poza tym sami sprawę pana Łukasza G. i jego wspólników skierowaliśmy do prokuratury. Uczyniliśmy to po tym, jak odmówił zwrotu wpłaconych środków lub dostawy nowego sprzętu.

  PAP: „Gazeta Wyborcza” pisała o spółce należącej do handlarza bronią, od której ministerstwo kupiło 1,2 tys. respiratorów za 200 mln zł, a żaden nie został dostarczony. Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury na pana, dotyczące możliwości narażenia na straty Skarbu Państwa w związku z zakupem respiratorów. Jak się pan do tego odniesie?

  Ł.Sz.: Na 10 dni przed tym, jak zawarliśmy rzeczoną umowę na zakup 1,2 tys. respiratorów, „Gazeta Wyborcza” opublikowała rozmowę z prezesem niemieckiej firmy produkującej respiratory, której sprzęt, notabene, ostatecznie dostaliśmy od naszego dostawcy, w którym mogliśmy przeczytać, że zapotrzebowanie na respiratory przewyższa 10-krotnie światową podaż. Czytaliśmy, że państwa wywierają presje na producentów, ale ci producenci nie mają po prostu sprzętu, a produkcja nie nadąża.

  Tak wyglądała wówczas rzeczywistość. Choć ona nadal wygląda podobnie. Firmy, instytucje i państwa zamawiają sprzęt, a on albo nie dociera wcale, albo w ograniczonym zakresie. A jeszcze często w międzyczasie trzeba dopłacić, bo sprzęt zdrożał. Rzeczywistość miała i ma się nijak do artykułów prasowych. My równocześnie staraliśmy się kupić sprzęt z różnych źródeł i go kupowaliśmy. Respiratorów wcale nie zamówiliśmy w jednej firmie. Mieliśmy dostawy od różnych podmiotów.

  PAP: Brak czasu i alternatyw usprawiedliwia to, jak dokonywano zakupów?

  Ł.Sz.: Nie znam państwa na świecie, które w marcu, kwietniu, maju, a nawet teraz stosowałoby pełne procedury zamówień publicznych, długoterminowe przetargi. Na to po prostu nie było czasu. Liczył się każdy dzień, każda godzina. Wszyscy starali się jak najszybciej kupić towar, którego za chwilę mogło nie być i rzeczywiście często po kilku godzinach już go nie było. Państwa podkupowały sobie ten sprzęt, niejednokrotnie już na lotnisku. My również musieliśmy działać szybko, ale jednocześnie bezpiecznie, stąd stała współpraca z CBA.

  Gdy prześledzimy interpelacje poselskie z początku epidemii i artykuły w prasie, to zobaczymy, że wszyscy pytali, gdzie są respiratory, gdzie środki ochrony, gdzie sprzęt, ile czego mamy i dlaczego tak mało. Dzisiaj ci sami posłowie i te same media mówią, że to skandal, że kupowaliśmy. Podważany jest każdy zakup. Dziś medium, które 14 kwietnia, w czasie kiedy my podpisywaliśmy umowę na zakup respiratorów, informowało o tym, że jeden ze szpitali kupił używany respirator po przeglądzie technicznym za ponad 100 tys. złotych, pyta dlaczego my kupowaliśmy nowy sprzęt za ponad 100 tys. zł.

  PAP: Nie ma pan sobie nic do zarzucenia? Poczucia, że coś zrobiłby pan inaczej?

  Ł.Sz.: Nie. Sytuacja była ekstremalnie dynamiczna, ekstraordynaryjna, ale decyzje dobre. Dziś wszyscy chcą nas rozliczać. W marcu i w kwietniu patrzyli, co uda nam się kupić i jak przygotujemy Polskę na epidemię. Przygotowaliśmy i dziś mierzymy się z obstrzałem za wszystko. Taka jest polityka.

  Czy lepiej byłoby, gdybyśmy nic nie kupili? Z dzisiejszej perspektywy patrząc, pewnie nikt by nas nie atakował za zakupy, tylko za ich brak. Największe kuriozum, jakie dziś słyszę w niektórych mediach, to teza, że my wcale nie byliśmy zagrożeni takim wzrostem zakażeń jak inne państwa europejskie. Dziś padają pytania, po co w sumie w ogóle kupowaliśmy respiratory. To już nawet trudno komentować.

  PAP: Chyba w każdym pana wywiadzie pada pytanie o to, na jakim etapie epidemii jesteśmy. Niech więc padnie i w tym. Jak jest i kiedy druga fala zachorowań na COVID-19?

  Ł.Sz.: Ze wstępnych danych wynika, że 1,5 proc. społeczeństwa ma przeciwciała, co znaczy, że taka część populacji miała kontakt z wirusem. Jesteśmy w trakcie badań osób, które jadą do sanatoriów. Na ponad 2 tys. wynik pozytywny zanotowaliśmy u 10. To pokazuje skalę wirusa w populacji.

  Druga fala zachorowań zapewne będzie. Przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk. Na pewno kolejnego lockdownu już nie będzie. Myślę, że zakażeń może być więcej niż obecnie.

  PAP: Co musi się wydarzyć, byśmy powrócili do obostrzeń w postaci noszenia maseczek w miejscu publicznym, na ulicach?

  Ł.Sz.: Proszę pamiętać, że my nie zdjęliśmy obowiązku noszenia maseczek. W sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ten obowiązek jest także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać bezpiecznego dystansu z innymi ludźmi. W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić.

  PAP: Nie ma pan dość ministrowania? Rozważa pan odejście z resortu, mówiąc kolokwialnie rzucenie kwitami?

  Ł.Sz.: Nie jestem dzieckiem, jestem osobą odpowiedzialną, która wie, z jakich obowiązków musi się wywiązać. Nie będą rzucał kwitami. Jednak mam dość, gdy atakuje się moją rodzinę, współpracowników i bruka moje nazwisko.

  PAP: Biogram wielu byłych ministrów zdrowia, można podsumować stwierdzeniem – kolejny lekarz nie uzdrowił systemu. Nie rzuca pan kwitami, licząc, że w pana przypadku będzie inaczej?

  Ł.Sz.: Bronią mnie efekty mojej pracy. Proszę spojrzeć choćby na onkologię – cancer plan, pilotaż sieci szpitali i sama sieć. Proszę spojrzeć na refundację – ile tu się zadziało. Spójrzmy choćby na dostępność terapii dla chorych na SMA. Dużo dobrego się zadziało. Odlimitowaliśmy rezonans, tomografię i zaćmę. Zwiększyliśmy dostępność i finansowanie pierwszorazowych wizyt do kardiologa, neurologa, ortopedy i endokrynologa.

  Nie da się pstryknąć palcami i uzdrowić w jednym momencie całego systemu. Ale patrząc na konkretne elementy, widać postęp. Zwiększamy systematycznie dopływ środków do systemu. Nie było takiego postępu w finansowaniu ochrony zdrowia jak za tego rządu i mojej obecności w ministerstwie. O faktach mogę dyskutować, tylko dziś o faktach nikt nie dyskutuje.

  gah/PAP

  Polubienie


 19. Wszczęcie postępowania za prawdę o „pandemii”! Dr Anna Martynowska vs Izba Lekarska!
  6,797 views•Streamed live 98 minutes ago
  Media Narodowe

  Staszek kanal
  Dzwoniłem do inspektoratu i się pytalem czemu w autobusach i sklepach są naloty na ludzi a Duda i Trzaskowski z tlumami się spotykają bez masek całuja dzieci to tak jak by mi nic nie odpowiedzieli i z tego co zrozumiałem gdy zadzwoniłem gdy zapytałem jak to jest na raka i grypę więcej ludzi umiera a na covid mniej to co grozniejsze to mi odpowiedzieli że nie można porównywać więc ja się pytam ile osób na raka i grypę musi umrzeć żeby zrekompensować jedna śmierć na covid? Śmiechu warte walić tych co kłamią…. Dbam o duszę a wtym życiu są ważne tylko ideały i wartości

  Magdalena Lec
  Smutne, ale niestety prawdziwe a najgorsze jest, że najbardziej zmanipulowani przez ściekowe media będą nosić maski jeszcze bardzo dłługooo.. I są mega agresywni wobec ludzi bez kagańca strasząc sanepidem.. W tym trudnym czasie wychodzą z niektórych najgorsze donosicielskie instynkty głównie wśród starszych (byłam świadkiem nie raz) ujawniają się komunistyczne nawyki,, uprzejmie donoszących,, 😑

  Monika Kwiatek
  Brawo.To samo od dawna widze to niespojnosc w dzialaniu bezprawne gnebienie mandatami.Globalisci juz sie nie cofna w jesieni zafunduja nam tak zapowiadana jako pewmik powtorke z rozrywki ze zdwojona sila .Ten sciemowirus to falszywa flaga i zaslona dymna przed czyms.Realizuja plan inaczej sie jie dalo jak zastraszaeniem utrata zycia to najlepiej dziala.Szumowski zaklamaniec na chwile zniknal z tv przed kampamia bo szkodzil wizerunkowi.Te dzialania to globalnie i chybs cos zlego nam szykuja.Musimy sie sprzeciwic inaczej po nas

  Monika Kwiatek
  @Magdalena Lec I o to chodzi sklocic ludzi zeby wrogo na siebie patrzyli.Od wczoraj jestem swiadkiem awantur w komunikacji odnosnoe masek i nie tylko ludzie agresywnim Nosilam na samym poczatku przez tydzien i w spozywczaku potem juz nie.Slucham swojego organizmu i choc jestem narazona na zachorowanie nie bede sie szmata zatykac i tak to nic nie daje wrecz szkodzi

  Joanna Andersen
  Pani Anno, gratuluje odwagi jest pani bardzo dzielna. Chodzilam do dentysty w miesiacu lutym i w marcu. Nikt nie mial zadnej maseczki.

  Alicja Walasek
  Joanno trafilas na normalnych swiadomych lekarzy , znajomy byl u dentysty opowiadal ze czul sie jak w matrixie przyszedl p. doktor w kombinezonie maseczce i w przylbicy , ludzie gdzie my zyjemy , czy niektorzy lekarze robia durniow z siebie czy z pacjentow!

  Polubienie

 20. Roman1 @Roman1:
  Dla jednych pandemia i śmierć, dla innych Eldorado. Takiej władzy trzeba się trzymać, alternatywą jest wieloletnie więzienie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/afera-respiratorowa-ministerstwo-zaplacilo-firmie-handlarza-bronia-blisko-dwa-razy-wiecej-niz-podawano/


  Respirator. Fot. censor.net

  AFERA RESPIRATOROWA: MINISTERSTWO ZAPŁACIŁO FIRMIE HANDLARZA BRONIĄ BLISKO DWA RAZY WIĘCEJ NIŻ PODAWANO

  17 lipca 2020|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Według ostatnich doniesień, skala afery związanej z zakupem respiratorów, w czym aktywny udział miała mieć Agencja Wywiadu, może być znacznie większa, niż dotąd zakładano. Dokumenty wskazują, że resort zdrowia zamówił nie 1,2 tys., ale 2,2 tys. respiratorów, płacąc za nie aż 370 mln zł.

  Przypomnijmy, że parę tygodni temu media opublikowały kolejne informacje nt. afery związanej z zakupem ponad tysiąca respiratorów, wskazując na aktywny udział w niej Agencji Wywiadu. Zakup opiewający na kwotę niemal 200 mln zł miał zostać powierzony firmie uwikłanej w nielegalny proceder handlu bronią oraz inne niejasne interesy, przez co od lat znajdowała się ona w kręgu zainteresowania polskich służb.

  W tym tygodniu „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba podczas interwencji poselskiej dotarli do faktur pro forma na respiratory. Na ich podstawie ministerstwo zdrowia już kilka godzin później wypłaciło zaliczkę firmie E&K z Lublina w wysokości 35 mln euro.

  Jak podano, łącznie były cztery faktury pro forma na różne modele respiratorów. Firma miała je dostarczać poza terminem zapisanym w umowie. Ostatni sprzęt miał trafić do resortu w sierpniu, podczas gdy w umowie widnieje termin wykonania dostaw do czerwca.

  Z dokumentów wynika, że łącznie firma E&K Andrzeja Izdebskiego wystawiła faktury pro forma na 2,2 tys. respiratorów, za które ministerstwo miało zapłacić 81,3 mln euro. „Wyborcza” pisze, że według kursu z 14 kwietnia br. było to 370 mln złotych, przy czym kwota ta przewyższała tę zapisaną w umowie o 120 mln złotych. Ponadto, pierwotnie informowano, że zakup dotyczył 1,2 tys. respiratorów. Posłowie KO zapowiedzieli przekazanie tych dokumentów Najwyższej Izbie Kontroli, która ma przeprowadzić kontrolę zakupów resortu zdrowia w czasie pandemii.

  Przeczytaj: Amerykańska firma wywozi z Polski maseczki i respiratory? Rząd i 3M odmawiają informacji

  W środę, odpowiadając na pytania posłów w tej sprawie, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że Agencja Rezerw Materiałowych otrzymała 50 respiratorów Draegera i 10 sztuk od firmy Meckics.

  Przypomnijmy, że według doniesień medialnych, szef Agencji Wywiadu, poprzez ministra koordynatora, zaproponował Ministerstwu Zdrowia zdobycie dużej liczby respiratorów, dając mu na to swoje gwarancje. Dlatego też Ministerstwo nie sprawdziło kontrahenta, zrezygnowało ze standardowych zabezpieczeń kontraktów i zapłaciło w dużej części „z góry” z towar, którego finalnie nie otrzymało. Zabezpieczeniem przed odpowiedzialnością za te nadużycia mogła służyć uchwalenie części tzw. specustawy dotyczącej art. 231 (dot. odpowiedzialności urzędniczej) i 296 kodeksu karnego. Według specustawy ich sprawcy nie będą odpowiadać karnie, jeżeli naruszyli przepisy w czasie stanu epidemii, poprzez nabycie towaru lub usługi niezbędnych do jej zwalczania. Dodatkowo, muszą oni działać „w interesie społecznym” i gdy „bez dopuszczenia się tych naruszeń nabycie tych towarów lub usług nie mogłoby zostać zrealizowane albo byłoby istotnie zagrożone”.

  W rezultacie ok. 110 mln złotych zostało przekazanych kontrahentowi, a z zamówionych 1200 respiratorów dostarczono jedynie 50, dodatkowo w umowie nie ma zapisów, które pozwoliłyby na nałożenie kar za niezrealizowanie zamówienia. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku wielkiego transportu sprzętu medycznego z Chin, który okazał się „przepłacony, złej jakości i bez certyfikatów, a za ich sprowadzeniem stoi firma powiązana z ministrem zdrowia, rzekomo również gwarantowana przez służby specjalne”.

  Khane opisuje, że „po ujawnieniu tych spraw nastąpiło mataczenie, zmowa milczenia, próby ukrywania dokumentów”. Ponadto, firma, za którą poręczyła AW, rzekomo tajnie współpracująca z Agencją, „która nie zrealizowała tych zamówień, należy do opisywanego od dawna w prasie współpracownika SB, a później służb demokratycznej Polski, była zamieszana w nielegalny handel uzbrojeniem, umieszczona jest na czarnej liście ONZ, a z działalnością na polu sprzętu medycznego nigdy nie miała do czynienia”. Chodzi najpewniej o Andrzeja Izdebskiego, znanego w środowisku jako osoby zaangażowanej w handel bronią. Już w 1991 roku miał pośredniczyć w sprzedaży polskich pistoletów na Bliski Wschód.

  Samej Agencji zarzucano też przestępcze intencje, w tym chęć wyłudzenia środków od państwa polskiego”.

  Zdaniem prezesa fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii i byłego szefa Agencji Wywiadu, płk (rez.) Grzegorza Małeckiego, możemy mieć do czynienia „z największą aferą z udziałem służb specjalnych od 1990 roku”.

  „Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia z jedną z największych afer ostatnich dziesięcioleci ze świata polskich tajnych służb, a jej konsekwencje wykroczą daleko poza ich świat” – komentuje Mia Khane (pseud.), wysoki rangą emerytowany oficer polskich służb specjalnych.

  GW / Money.pl / Kresy.pl

  Polubienie


  • PILNE! MEGA afera w ministerstwie zdrowia? Szumowski ucieka z MZ? Szlachtowicz i Rola!
   119,613 views•Streamed live 19 hours ago
   wRealu24

   Bożena Domańska
   Po cichu bez świadków można dużo zrobić w szpitalach i domach opieki bo tylko tam ludzie umierają 🤔respirator rozsadza płuca 🤦‍♀️bandyci

   Barbara Chwedeczko
   Panie Szumowski najwyższy czas skończyć z biznesem i rozliczyć się z maseczek i respiratorów.Propaganda o pandemii załatwiła wielu przedsiębiorców.Kiedy Pan kręcił biznesy na COVID19 ludzie tracili miejsca pracy i życie.Wstyd i hańba

   Anula Anula
   A w tv (tvp,tvn,polsat)dalej strasza pandemia i sie nakrecaja. Ciekawe kiedy dadza za wygrana i odwolaja to wszystko.Ilu ludzi z powaznymi chorobami nie mialo w tym czasie dostepu do lekarzy a ilu zmarlo ,gdzie przy okazji dopisywano covida zeby statystyki podniesc😱😱😱

   jagoda kru
   pan wpadka i pan awaria musza utrzymac panike bo jeszcze za malo zarobili szekli

   Mariusz Nowicki
   Znałem młodą kobietę 2 tygodnie bolała ją głowa leczyli ją przez,, wideokonferencje,, zmarła przez idiotyczne obostrzenia bo nie mogla isc normalnie do lekarza. Panie Szumowski ilu ludzi tak umarlo????

   Polubienie

  • MET
   Szumowski jak szczur uciekasz z MZdrowia – jak to z tymi respiratorami było ? Zapłacone 1200 a faktura proforma wystawiona na 2200 . NIK tam zaraz wejdzie . POdobno przysżło 50 . To jakiś prekręt!

   https://wpolityce.pl/polityka/509825-szumowski-nie-mam-dosyc-bron-boze-ministerstwa-zdrowia

   Szumowski dementuje plotki: Nie mam dosyć, broń Boże, Ministerstwa Zdrowia. Teraz stało się jeszcze bardziej wdzięczne

   opublikowano: wczoraj


   autor: PAP/Marcin Obara

   Nie, nie mam dosyć broń Boże Ministerstwa Zdrowia, teraz stało się ono jeszcze bardziej wdzięczne – mówi szef tego resortu Łukasz Szumowski komentując spekulacje o jego ewentualnej dymisji. Odnosząc się do nowych zakażeń koronawirusem podkreślił, że ich źródłem pozostają głównie zakłady pracy.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: https://wpolityce.pl/polityka/509690-nieoficjalnie-szykuja-sie-zmiany-w-rzadzie-padly-nazwiska

   Szumowski: Nie mam dość Ministerstwa Zdrowia
   Według informacji „Super Expressu” premier Mateusz Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów swojego rządu. Wśród osób, które, jak pisze gazeta, nie mogą być pewne swoich stanowisk są m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Informator dziennika mówi, że minister zdrowia „ponoć sam już nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi”.

   Szumowski pytany o te doniesienia w piątek w Polsat News podkreślił:

   Nie, nie mam dosyć broń Boże niewdzięcznego ministerstwa. Nawet bym powiedział, że teraz jakoś to ministerstwo stało się jeszcze bardziej wdzięczne (…). Jestem przekonany, że te sprawne działania wojewodów, Inspekcji Sanitarnej, wszystkich służb, które wspomagały w walce z Covid-19 pokazały, że czasami można skutecznie coś zrobić.

   Podkreślił jednocześnie, że obecnie zakażenia koronawirusem pochodzą głównie z zakładów pracy, gdzie są trudne warunki wykonywania obowiązków i utrzymywania odpowiedniej odległości. Jak zaznaczył, nie ma dużo zakażeń wynikających z uczestnictwa w imprezach masowych.

   Odnosząc się do zmniejszenia obowiązkowego dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, zauważył, że to tak naprawdę jest niewielka różnica i 1,5 m to wytyczna, ile powinien wynosić prawidłowy dystans.

   Jeżeli nie możemy go utrzymać, a są takie sytuacje – jesteśmy w komunikacji, jesteśmy gdzieś, gdzie jest większa grupa ludzi – to albo dystans 1,5 m, albo maseczka, najlepiej obie te rzeczy

   — podkreślił minister.

   Minister zdrowia: Nie bardzo jest co luzować
   Pytany, czy przewiduje kolejne luzowanie obostrzeń odparł:

   już w tej chwili tak naprawdę nie bardzo jest co luzować oprócz masowych imprez. A maseczki myślę, że zostaną w przestrzeni zamkniętej, powinny być i będą w transporcie publicznym.

   Dodał, że przy zachowaniu maseczek i odpowiednich rygorów, „przy tak masowym ruchu jakim były wybory nie ma w ogóle wzrostu zachorowań”.

   To pokazuje, że proste zasady – dezynfekcja rąk, dystans i maseczki – dają efekt

   — powiedział Szumowski.

   Minister zdrowia powiedział, że obawia się epidemii grypy sezonowej, od września, października w Polsce, kiedy – jak mówił – ok. 100 tys. osób dziennie ma objawy infekcji.

   Będziemy apelować o wyszczepienie się maksymalnie dużej grupy osób

   — dodał. Zadeklarował, że jeśli pojawi się sprawdzona szczepionka na Covid-19 to sam na pewno się zaszczepi i będzie to rekomendował swojej rodzinie.

   Szumowski pytany, co teraz robi jego resort i rząd, aby zapobiec drugiej fali epidemii koronawirusa na jesieni, odpowiedział, że zostały powołane zespoły ekspertów w Ministerstwie Zdrowia oraz w każdym województwie do opracowania „logistyki i strategii w zakresie przyjmowania chorych z objawami infekcji górnych dróg oddechowych, zwiększenia jeszcze puli testów oraz logistyki szpitali jednoimiennych”.

   Zastrzegł, że epidemia to jest „takie dzikie zwierzę”.

   Nie jest przewidywalne, mamy w tej chwili dobrą sytuację i mam nadzieję, że taka pozostanie

   — powiedział Szumowski.

   gah/PAP

   Polubienie


 21. PILNE! Dr Anna Martynowska ZAWIESZONA w zawodzie! Pandemia zniewolenia trwa!
  18,210 views•Streamed live 3 hours ago
  Media Narodowe

  Grazyna Lisicka
  Gorzej niż w ”sądach kiblowych”….

  fademan
  Szumowski i reszta tego gówna medycznego i politycznego wzięło potężne pieniądze żeby ten burdel kręcić…

  ewa lewińska
  Niestety zniszyli ten kraj ograbili ludzi wykończyli a tych co myślą to gnoją skurwie……Dzisiaj też w sklepie miałam awanturę że jestem bez maseczki …..nie mam już siły tłumaczyć debilom aby zaczęli używać swoich mózgów….

  Lato
  Dziękuję Pani doktor za odwagę i służbę chorym. Niestety patologia wygrywa ale jest to patologia dobrze opłacana z pieniędzy ludzi chorych. Domagam się natychmiastowego przywrócenia Pani doktor do zawodu z odszkodowaniem wypłaconym z pieniędzy sprawców karygodnego zachowania

  Polubienie

 22. Realista
  Psychopropagandy ciąg dalszy! Nie pokażą chociaż jeden przypadek WYIZOLOWANEGO tego wirusa ze zwłok człowieka, który niby to zmarł z powodu COVID19. Nie ma takiego przypadku na całej naszej planecie!

  Obywatel
  Ci ludzie manipulują liczbami – ci którzy są określani jako zmarli na covid prawie wszyscy mieli inne poważne choroby w odróżnieniu od statystyk mówiących o zgonach na grypę.

  Luka
  Ludzie mają oczy i myslą samodzielnie! Opinia leśnych dziadków z PAN nikogo nie przekonuje.

  TD
  Zamieszczane komentarze potwierdzają jak skuteczną bronią jest imprinting. Jeden Grzegorz Braun, bez nawet strzępka dowodu porobił dziury nie do załatania w mózgach brykającego tutaj stadka lemingów.

  hehehe
  We Włoszech już przygotowują ustawę zakazującą negowania CoVid i wypowiedzi, publikacji antyszczepionkowych. U nas zrobią to samo.

  RRG
  Skierowali te słowa do Premiera Morawieckiego? To on przekonywał, że już po problemie…

  były za pis
  Zauważyliście jak codzień wyciągają pseudo autorytety?dzień w dzień pokazją nam to co nie istnieje.Pozatym uważam że( W polityce),to czysta propaganda

  Rafal
  W konkurencji „Do rzeczy” artykuł – fałszywa pandemia, naukowcy o koronawirusie. Warto przeczytać. Tak, pandemii nie ma! To jedna wielka ściema

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/512625-naukowcy-z-pan-negowanie-istnienia-pandemii-jest-nieetyczne

  Ważny apel naukowców ws. koronawirusa! Zespół ds. Covid-19 przy PAN: Negowanie istnienia pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: PAP

  W Polsce z powodu COVID-19 zmarło dotąd ponad 1700 osób, a na grypę w tym samym czasie 65 osób. Choćby ze względu na pamięć o zmarłych z powodu koronawirusa negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe – pisze zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk.

  Coraz więcej zakażeń koronawirusem
  Zespół doradczy ds. COVID-19 przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk przesłał PAP w piątek wieczorem oświadczenie. Czytamy w nim:

  „W ostatnich dniach obserwujemy zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Należy się spodziewać, że następstwem tego będzie rosnąca liczba osób z ciężką postacią choroby COVID-19 wymagających leczenia w szpitalach oraz na oddziałach intensywnej terapii. Część z tych przypadków zakończy się śmiercią chorego”.

  Naukowcy zwracają uwagę, że zbliżamy się do sezonu jesiennego i można się spodziewać, że z każdym tygodniem obraz tej choroby będzie coraz groźniejszy.

  Niepokojące zaprzeczanie faktom
  Autorzy oświadczenia z dużym niepokojem obserwują pojawiające się w przestrzeni publicznej (zwłaszcza w mediach społecznościowych oraz w wydawnictwach książkowych i prasowych) informacje negujące istnienie wirusa oraz powagę wywołanej przez niego pandemii.

  „Rozpowszechnione negowanie istotnego zagrożenia zdrowotnego, szczególnie w kontekście obserwowanego lekceważenia zaleceń dotyczących stosowania metod ochrony przed zakażeniem może istotnie przyczyniać się do dalszego wzrostu liczby zachorowań i groźnych tego konsekwencji”

  — czytamy w oświadczeniu.

  Badacze podkreślają, że nie ma jakichkolwiek przesłanek naukowych, aby negować istnienia wirusa, jego chorobotwórczość i skutki zakażenia.

  Przypominają, że w najważniejszych na świecie periodykach medycznych wypowiedziały się na ten temat najpoważniejsze autorytety w dziedzinie medycyny, wirusologii i epidemiologii.

  „W Polsce do dnia 7 sierpnia 2020 roku z powodu COVID-19 zmarły 1774 osoby. W tym samym czasie na grypę zmarło w Polsce 65 osób. Na świecie liczba ofiar COVID-19 przekroczyła 700 tysięcy. Również ze względu na pamięć o tych osobach, cierpieniu ich i ich bliskich, negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe”

  — czytamy w oświadczeniu.

  Apel o zachowanie bezpieczeństwa
  Naukowcy apelują o niepoddawanie się fałszywym informacjom. I namawiają do do rzetelnego stosowania prostych zaleceń, realnie ograniczających pandemię i obniżających ryzyko zachorowania każdego z nas. Chodzi m.in. o zachowanie dystansu co najmniej 1,5 metra, częste mycie i dezynfekcję rąk, a także staranne stosowanie osłon na nos oraz usta w pomieszczeniach zamkniętych.

  Apelujemy o ostrożność w kontaktach z innymi osobami, szczególnie seniorami. Te proste działania mogą uchronić nas przed kolejnymi restrykcjami

  — kończą oświadczenie naukowcy.

  Zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie PAN ma za zadanie monitorować przebieg epidemii w Polsce, analizować możliwe scenariusze i formułować zalecenia.

  Przewodniczącym grupy jest prezes PAN – prof. Jerzy Duszyński, a jego zastępcą – prof. Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członkami zespołu są również: dr Aneta Afelt (Uniwersytet Warszawski), prof. Radosław Owczuk (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr hab. Anna Ochab-Marcinek (Instytut Chemii Fizycznej PAN), dr hab. Magdalena Rosińska (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny), prof. Andrzej Rychard (Instytut Filozofii i Socjologii PAN), dr hab. Tomasz Smiatacz (Gdański Uniwersytet Medyczny). W pracach grupy mogą brać udział i inni zaproszeni eksperci.

  PAP/mann

  Polubienie


 23. COVID-19 Censorship Has Killed People
  30,328 views•Aug 8, 2020
  Akkad Daily

  RyanEX2000
  Clearly Carl. Those with a PhD in gender studies and/or race relations are better suited to tell us to and not to do about Covid.

  SoulSc0rcher
  Dude, only diplomatically approved doctors who haven’t practiced medicine in 20 years but have financial stakes in a myriad of pharmaceutical companies are allowed to speak. It’s always the money.

  Ælfheah Wyndhame
  Hydroxychloroquine is only being denied because Trump recommended it.

  Polubienie


 24. Grzegorz Braun odwołał pandemię!
  13,032 views•Premiered 18 hours ago
  Daniel Truszkowski

  16 sierpnia 2020 r. w Warszawie odbył się protest mający na celu „odwołanie pandemii”
  Jednym z prelegentów był Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji wyraził swój stanowczy sprzeciw wobec totalitarnych praktyk władzy państwowej. Na stronie organizatora protestu czytamy:
  „Naszym celem jest fundamentalna wolność, sprzeciw wobec odbierania podstawowych praw, planów globalnej kontroli i przymusu procedur medycznych, w tym szczepień.
  Solidaryzujemy się z ponad milionowym protestem obywateli Niemiec buntujących się przeciw medycznej tyranii.”

  Jolanta Jolan
  W jakiejś przepowiedni jest ,że władza w Polsce będzie uciekała przed gniewem narodu! Myślę,że to już niedługo!!!

  Aleksandra Anna
  Brawo!!! Dziękuję za odwagę posiadania własnego zdania i użycie swojego autorytetu żeby uświadomić ludziom tak ważne sprawy 👌👌

  Polubienie


 25. Minister Zdrowia Szumowski Odchodzi po Odrzuceniu Ustawy o Bezkarności – Analiza Komentator Bank PL
  wideoprezentacje

  MYHEARTBEATSFOR CROATIA
  Raczej odchodzi bo był za cienkim kłamcą i ludzie nie kupowali więcej jego papki.Teraz wrzucą cięższy sprzęt .

  Marek Myszograj
  Wcale bym się nie zdziwił gdyby dostał fuchę przy WHO lub u nas do utworzenia jakiegoś organu np milicji sanepidu. A może wzorem np Olechowskiego rzeczywiście idzie w odstawkę. Cóż czekamy na nowego ministra zdrowia. Po PiS-e można się wszystkiego spodziewać… Macierewicz? 🙃

  Polubienie


 26. Pilne! Liczby nie kłamią! Mamy fałszywą pandemię?! Kto za to zapłaci? P. Klimczewski wRealu24
  1,997 watching now•Streamed live 50 minutes ago
  wRealu24

  Polubienie


 27. Francuski lekarz powiedział prawdę
  70,141 views•Aug 26, 2020
  Suwerenny PL

  Marta Jarek
  Ludzie przestali chodzić do lekarzy…(nie z własnej woli) i odrazu śmiertelność w PL się zmniejszyła.

  Michael BMW
  Tak jest, mówię o tym od dawna. To są mordercy!!!!

  Megan Megan
  Ja zamierzam podjąć studia naturopatii. Od obecnej medycyny to można się przekręcić. Pójdę jak złamie noge. Gips potrafią jeszcze założyć. A w innych kwestiach to wolę Czerniaka na you tube posłuchać

  Polubienie


 28. Ministerstwo Zdrowia się przyznało – 296 osób
  11,312 views•Aug 27, 2020
  Suwerenny PL

  Robert Lewandowski
  To niezła” pandemia „. Przypominam, że dziennie umiera 1100 osób.

  Matthew Snow
  Policzyłem to w procentach, przez czas korony zmarło 0,00007% ludności polski, pozdrawiam 😉 zaparzcie sobie meliski i miłego weekendu

  Anna M
  W tym z tych 296 osób no i tak nie wierzę, że zmarli na koronowirusa. Nie wierzę już w nic. Okazuje się, że jedyna choroba to Covid i inne choroby nie istnieją. Pozdrawiam

  Lesio Czesio
  Dobrze ze Szumowina zrezygnował bo do końca roku uśmiercił by więcej ludzi niż Mengele w czasie wojny

  bejk tom
  Ministerstwo zagłady i żenady nie zdrowia…

  Tomek Lucek
  To i tak nieprawda . Na jakiej podstawie stwierdzili że ktoś w ogóle zmarł na wirusa ? Wirusa nie wyizolowali , badań nie robią , sekcji zwłok ani jednej nie zrobili w Polsce ! Nie ma ani jednego dowodu naukowego na tą plandemię . Za to na oszustwo o wirusie jest dużo dowodów .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.