1005 Tomasz Sommer – Jedwabne. Tajemnice śledztwa


Jedwabne. Tajemnice śledztwa #6: Gross i Grabowski znów będą kłamać || NCzasTV
1,040 views•Premiered 4 hours ago
NCzasTV

antylemingable
Ta gnida wykształciła się w Polsce, za nasze pieniądze, a teraz na Polskę pluje!

Krzysztof Robert Stański
talmud jasno tłumaczy, „kto mówi prawdę i komu należy wierzyć”

marek karkowski
znowu beda klamac – a my przed tymi klamstwami ani sie nie bronimy ani nie mamy w dyspozycji zadnych srodkow zeby sie sukcesywnie bronic . polinem rzadzi chabab lubawicz , cywinski kaze nam POLSKA flage trzymac w zebach , i.pn. zajmuje sie zbrodniami tylko i wylacznie rosji , i przekazywaniem oryginalow dokumentacji propolskiej do yad washem – na szczescie juz nie do berlina , johny daniels wprost mowi co my mozemy w JEDWABNYM . kawalerowie orderu orla bialego glosza co chca i z skad chca – nie wylaczajac KOSCIOLA – a my siedzimy w zakamarkach internetu pod czujnym okiem cenzury youtube i ultraprawicowych nadawcow srajacych ze strachu ze im monetyzacje zabiora …

Leszek Napora
problem polega na tym, że my wiemy jak to było; tylko co z tego? We współczesnym świecie prawda przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. To oszustwo pozwala grabić i ono rządzi światem. Poddanie się kłamstwu to stanie się niewolnikiem – kto tego nie rozumie to jego sprawa. Kto rozumie, to też powinien zrozumieć, że walka o prawdę staje się istotą człowieczeństwa, o co warto walczyć na śmierć i życie.

marek karkowski
PANIE RED. SOMMER – takie ordynarne oszczerstwa , popularyzacja na calym swiecie ewidentnych klamstw antyhistorykow , zenujaca zonglerka liczbami , faktami i zrodlami – jak sam pan stwierdzil , nawet powolujacy sie na swiadectwa swiadkow nie sa w stanie policzyc ich tozsamosci i stwierdzic plci – sa mozliwe z jednego powodu . ta faszystowska , oszczercza narracja nie spotyka sie z zadna replika . monopolizacja mediow , jedynie slusznych postaw i przede wszystkim monopolizacja stawiania na wokandzie jedynie sprawiedliwych krzywd . PANIE SOMMER – ogromna prosba – czy moglby PAN przedstawic na stronach tej telewizji – autoryzowany pomysl na plan dzialania jak temu antypolonizmowi przeciwdzialac ???.


Jedwabne. Tajemnice śledztwa #5: Po co byli Niemcy w Jedwabnem?
4,378 views•Premiered May 4, 2020
Tomasz Sommer

Joanna
Polecam „Jedwabne w oczach świadków”, jest tam skan zeznania Szmula Wasersztajna.

Wiwa .
Akurat agresorzy byli święci i niewinni tylko Polacy których napadnięto ,trzeba być chorym ,albo zakapiorem żeby taką tezę uwierzyć.
Przecież wiadomo jak się zachowywali Niemcy i Rosjanie i co było ich celem na podbitej Polsce.

tomek
Pan Wojciech Sumiński opisuje dokładnie przebieg jak było wg. Teorii Tomasza Grossa, a jak było naprawde. Grupa profesora Koli która prowadziła ekshumacje w Jedwabnem doszła do sedna sprawy

Mark Sakowski
Zgodnie z Konwencja Genewska OKUPANT jest w calosci ODPOWIEDZIALNY za WSZYSTKO co sie dzieje na terenach OKUPOWANYCH!!!!!!!!!!!!!!W czasie zbrodni w Jedqwabnym Niemcy okupowali Polske i jako tacy sa w CALOSCI odpowiedzialni za to morderstwo!!!!!!!!


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #4: Prokurator Ignatiew przyznaje racje UB
983 views•Premiered Apr 23, 2020
Tomasz Sommer

Joanna
BTW. Dlaczego Pan nazwisk prokuratorów i sędziów nie podaje? Wyroki sądów i nazwiska sędziów są jawne.

Wojciech Palczewski
Proces w 1949 roku rozpoczął się po rajdzie na Jedwabne NZW pod dowództwem Stanisława Grabowskiego „Wiarusa” dnia 29/09/1948. Cytat: Pod koniec września 1948 roku oddział „Wiarusa” dokonał akcji, która rozsławiła jego pseudonim w całym województwie i ugruntowała mit.

We wczesnych godzinach rannych 29 owego miesiąca, 12 żołnierzy „Szalonego” na pewien czas zajęło łomżyńskie miasteczko Jedwabne. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami sztuki: odcięto łączność, zdobycznym autobusem partyzanci wjechali na rynek miasteczka. Nie było żadnej przypadkowości – działano zgodnie z planem. Zablokowano drogi wjazdowe do miejscowości a erkaemy ulokowano naprzeciw posterunku MO, który sprawiał wrażenie opustoszałego. Dzielni bowiem „ obrońcy ludu pracującego miast i wsi” na wieść o tym, że chłopaki „Wiarusa” zajęli miasteczko… zabarykadowali się wewnątrz i udawali, że ich nie ma!
Partyzanci tymczasem rozbili Urząd Gminy, Urząd Poczty i Gminną Spółdzielnię SCh. W miasteczku tamtego dnia odbywał się cotygodniowy targ i napłynęła większa liczba ludzi. „Wiarus” urządził coś w rodzaju mini-wiecu, gdzie wezwał do oporu wobec władz komunistycznych. Po akcji nie niepokojeni przez nikogo odjechali w kierunku Wizny… https://muzeumzolnierzywykletych.pl/gaweda-o-szalonym-stasku/ Ciekawe czy list Wasersztajna nie spadł z nieba UB-owcom?

Uchodźca Zarobkowy
Polacy byli sterroryzowani przez niemieckie karabiny, a pierwsza hipoteza jak najbardziej prawdopodobna panie Sommer, gdyż odpowiada ten, który uczynił, a wynika to z faktu, że człowiek sterroryzowany bronią nie realizuje swojej woli, jest jedynie narzędziem terroryzującego.

Uchodźca Zarobkowy
P.S. Dlaczego pan Sommer nie mówi, że była to egzekucja osobników podejrzewanych o wspieranie Sowietów tudzież bolszewizm?
Niemcy/Naziści czyścili front z takowych osobników, jeżeli znaleźliby Polaka wspierającego Sowietów też by go zabili.


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #3: Masakra Wikipedii – Tomasz Sommer
1,387 views•Premiered Apr 14, 2020
Tomasz Sommer

Piotr Hetman
Świetna seria filmów o zbrodni w Jedwabnem. Niech pana nie zrażają te negatywne wpisy. Sam interesując się tematem, kiedyś z ciekawości zajrzałem do Wikipedii i odniosłem wrażenie , delikatnie mówiąc, nierzetelności w naświetlaniu zdarzenia przez jej redaktorów. Można się tylko domyślać komu i czemu to służy. Pozdrawiam gorąco

TOM TAYLOR
Panie Sommer, teraz jeszcze metodami „naukowymi” powinien pan punkt po punkcie,az wszystkie oskarzenia pan zanegujesz to samo zrobic ze zbrodniami w Radzilowie, w Wasoczu,Rajgrodzie,Goniadzu i wielu innych miejscowosciach.Tak jak tutaj z pewnoscia dasz pan rade sklecic natepne wypociny.

Bogdan Szopa
T.Sommer, ale ty klapiesz ozorem na temat poszczeguonych slow, nie majacych nic wspulnego z wina Polakow. Nadal nie udowodniles, ze Polacy Zydkow w Jedwabnem nie wymordowali. A cala wine za polskie przestepstwo chcesz zrzucic na Niemcow.

Bogdan Szopa
T.Sommer twoje klapanie ozorem nie wyjasnia mordu w Jedwabnem. Probujesz zrzucic wine na Niemcow, zeby oddalic wine Polakow od tego przestepstwa. Od 1945r zrzucacie wine na Niemcow, za wojne, ktora Polska w 1939r rozpetala. To moze Gross mowi prawde, a ty klamiesz?

Bogdan Szopa
T.Sommer, bez korzystania z Wikipedji. Polska od 1945r zrzuca wine na Niemcow za wojne w Europie w 1939r, zeby ukryc swoja odpowiedzialnosc. Wszystko co mowia Polacy na temat tej wojny mozna z gory uznac za klamstwo. To Polska utrudniala wyjasnienie mordu w Jedwabnem i to Polska boryka sie teraz ze swoimi klamstwami. Po tylu latach truno jest jednozncznie wskazac winnych. Sledztwo IPN nie moze byc miarodajne. To organzacja majaca na celu uwierzytelnienie polskich klamstw.

M J
Kłamiesz


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #2: Tortury – Tomasz Sommer || NCzasTV
1,362 views•Mar 24, 2020
NCzasTV

Elżbieta Konopka
Przydałyby się nazwiska śledczych. Ich życiorysy, przebieg ich kariery w aparacie bezpieczeństwa, zbadanie innych śledztw, przez nich prowadzonych i procent śledztw( w latach), w których oskarżeni przyznawali się do winy. Ogólnie warto wykazać, że ci akurat śledczy mogli, lub nie posługiwać się torturami w śledztwie. Rozumiem, że tortury były wówczas powszechną praktyką, ale doprecyzowanie tego zagadnienia byłoby naprawdę istotne. Te procesy są w zasadzie główną poszlaką w oskarżeniach formułowanych wobec Polaków, więc ich podważenie powinno być naprawdę mocne. Odnoszenie się do Rzeplińskiego jest trochę słabe. To taka gra pod publiczkę. Wiadomo jakim poważaniem się cieszy w środowisku ludzi, do których dociera Pan Sommer. To co Pan opisał- czyli praktyki NKWD, szkoła w Kujbyszewie to tło. Potrzeba badania szczegółów.

Joanna
jest wywiad z Jerzym Laudańskim, tam pada to nazwisko ubeka, który był sławny z bicia. (nawet była ofiara śmiertelna tego ubeka) śledczy: Grzegorz Matulewicz, szef UB jakis Zyd.


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #1: Wymiar prawny – Tomasz Sommer || NCzasTV
2,124 views•Premiered Apr 3, 2020
Tomasz Sommer

Tomasz Klimkiewicz
Bardzo podoba mi się spokój p. Sommera. Z Grossową propagandą trzeba walczyć spokojnie, metodycznie i rzeczowo. Popadanie w przesadę jest przeciwskuteczne i tego udało się uniknąć. Brawo Panie Tomaszu!

Bogdan Szopa
T.Sommer, znowu klapiesz ozorem o wymordowaniu Zydkow w Jedwabnem i nadal nie udowodniles, ze Polacy nie sa winni. Najwyrazniej Polacysa winni tego mordu, skoro od kilku miesiecy sie tlumaczycie, nie przedstawiajac zadnych dowodow.

Artur Arturo
Nie ośmieszaj się.

1 thought on “1005 Tomasz Sommer – Jedwabne. Tajemnice śledztwa

 1. irek66 @irek66:
  Można? Można, niech jeszcze ktoś powie że żyjemy w Polsce. Dla niepoznaki zostawili Nam jeszcze hymn i flagę, żeby głupie „polaczki” myśleli że są u siebie w Ojczyźnie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-szczatki-zamordowanych-zydow-zostana-ekshumowane-i-przeniesione-na-cmentarz


  Rabin Aleksander Feingold. Źr. lenta.ua

  UKRAINA: SZCZĄTKI ZAMORDOWANYCH ŻYDÓW ZOSTANĄ EKSHUMOWANE I PRZENIESIONE NA CMENTARZ

  28 lipca 2020|1 Komentarz|w religia, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Szczątki prawie 300 Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej w Satanowie na Ukrainie zostaną ekshumowane i przeniesione na żydowski cmentarz. Co ciekawe, przeniesienie szczątków odbędzie się z inicjatywy miejscowej społeczności żydowskiej na czele z rabinem.

  Jak poinformowała w poniedziałek Żydowska Agencja Telegraficzna (JTA), 15 maja 1942 roku Niemcy (konsekwentnie nazywani przez JTA wyłącznie „nazistami”) wraz z ukraińską policją zamurowali 286 miejscowych Żydów, główne kobiety dzieci, w dwóch piwnicach. Uwięzione ofiary zadusiły się. Po wojnie budynki, pod którymi znajdowały się szczątki ofiar, popadły w całkowitą ruinę, a na tym miejscu funkcjonował bazar. O tym, że jest to miejsce zbrodni, informowała przez pewien czas tablica pamiątkowa.

  Z depeszy JTA wynika, że z inicjatywą odnalezienia i przeniesienia szczątków żydowskich mieszkańców Satanowa na cmentarz wystąpili ich rodacy. Rabin Aleksander Feingold powiedział, że społeczność żydowska prowadziła sześcioletnią batalię prawną z właścicielem nieruchomości o przeszukanie piwnic. Chociaż sprawę przegrała w sądach, ostatecznie osiągnęła porozumienie z właścicielem ziemi. Część ciał odkryto w 2019 roku, a resztę około dwa tygodnie temu.

  Ekshumowane szczątki zostaną przeniesione na dawny żydowski cmentarz. W pobliżu miejsca zbrodni na satanowskich Żydach zostanie utworzony park pamięci.

  Więcej o tej sprawie można dowiedzieć się z artykułu, który ukazał się 23 lipca na portalu Lenta.ua. Wynika z niego, że budynki, w których zamurowano Żydów, stały na miejskim Rynku i już wówczas były ruiną. Po zajęciu miasta przez Armię Czerwoną w 1944 roku komisja ds. badania zbrodni hitlerowskich uznała, że na pół rozłożonych ciał nie da się ekshumować. Szczątki przeleżały do 1953 roku, gdy z jednej z piwnic ekshumowano największe kości i pochowano je na starym kirkucie. Ekshumację tego „dołu śmierci” dokończono w ubiegłym roku – w ciągu tygodnia pracy zebrano prawie siedemdziesiąt toreb ze szczątkami. Szczątki pochowano na żydowskim cmentarzu.

  Drugą piwnicę odkryto na początku lipca br. Jak napisano, prace ekshumacyjne utrudniło przemieszanie szczątków z ziemią naniesioną przez wody opadowe spływające do piwnicy. Jak wyjaśnił rabin Feingold, oddzielenie ludzkich szczątków od ziemi okazało się prawie niemożliwe. Dlatego postanowiono zebrać ziemię wraz ze szczątkami i dużymi kośćmi do kartonów, by je pochować na kirkucie. Według rabina prawo żydowskie nakazuje pochowanie wszystkich fragmentów – nawet wielkości ziarenka maku.

  Przypomnijmy, że w Polsce nie dochodzi do podobnych ekshumacji, ponieważ podnoszony jest argument, że zgodnie z żydowską tradycją zwłoki są nienaruszalne. Tak było w przypadku niedokończonej ekshumacji w Jedwabnem. W ubiegłym roku Departament Stanu USA ostrzegł ambasadora RP w Waszyngtonie, że jakiekolwiek prace w Treblince powinny być przeprowadzone wyłącznie po wcześniejszych konsultacjach ze środowiskami żydowskimi.

  Kresy.pl / jta.org / lenta.ua

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.