1015 Nowy szef polskojęzycznego MSZ chce kontynuacji dotychczasowej polityki zagranicznej i kierunków wskazanych w minionych latach


autor: PAP/EPA/IGOR KUPLJENIK

a1
Czaptwicz stwierdził, że jego największym sukcesem było to. że nie reprezentował naszych interesów narodowych ? To ma być to samo? Po co?

Gość @Bonus
„GEREMEK WIECZNIE ŻYWY” – RZĄDZI ZZA GROBU!!! Co za hańba dla rządzących w Polsce! Trzeba trzymać się Żydów? Nie ma Polaków wśród „Polaków”, którzy mają koncepcję i strategię polityki zagranicznej Rzeczpospolitej Polskiej? Kto nami rządzi?

Szerszen
Polska jest w sytuacji przedrozbiorowej, kiedy to jurgieltnicy Rosji, Austrii i Prus bez skrupulow sprzedawali interesy Polski. Dzis zamiast Austrii jest stronnictwo amerykansko zydowskie.

@andante
Po co rekonstrukcja jak nastepca nie ma swojej wizji? Nie ma zadnego pomyslu na lepsze dzialania? Czyli następny będzie siedział na dupie na stołku brał kasę i powielał to co robił poprzednik to nie wymieniajcie innych ministrów bo następni będą tacy sami!!! Nic nie chcecie ulepszać? Nie ma mądrzejszego? To po co te zmiany? Dla wysokich odpraw??? Rau zaakceptowal niemieckiego konsula ktorego tatus wspolpracowal z Adolfem H I TO W ROCZNICE wybuchu II wojny swiatowej! Moze nastepny bedzie tatus Cimoszewicza! Widac ze PIS nie da zginac komuchom. I oni epatuja nas patriotyzmem??? NIECH SPADAJA!

@andante
Czekam tylko kiedy klęcznik PIS ukleknie przed LGBTami zaakceptuje malzenstwa jednoplciowe, powywieszaja ta ich pstrokacizne na Sejmie w kosciolach itp…. Moze juz niech PIS przestanie sie czaic i udawac! Wieszaja im pod nosempstrokate flagi a policji nie ma!!! Ustawki zeby miec temat bo aborcja juz nie dziala! Wieszali NA DZWIGU szmate na Kolumnie Zygmunta i dopiero potem placz ze powiesili. A gdzie byla policja!!??? Rzad Szydlo byl dobry rzad. Potem nagle, nie wiadomo dlaczego Kaczynski wsadzil Morawieckiego i w calej okazalosci wrocila PO!!! Zadnych reform, drozyzna o co najmniej 100%!!! Kzazli nosic maseczki i uznaja ze to juz wystarczy. szumowski pokazal srodkowy palec z jachtu na Karaibach! Teraz czekamy gdzie poleci Ciapuciowicz. Na okraglo pitola o dzieciach a starzy dusza sie w maskach albo w ogole nie wychodza juz sie nie martwia, a przed wyborami ojojoj!! Dalismy sie zrobic w konia na perlowo!

Gucio
Panie ministrze. Na dzień dobry wpadka z awanturką z ambasadorem Niemiec. To dobrze nie wróży na przyszłość.

Andrzej67
„Bezkompromisowy” dziennikarz szczujni nie spytał o niemieckiego ambasadora???😂😂😂😂

J23
Jak zaczął tak skończy. Niewypał PISu.Zatwierdzenie ambasadora niemiec (syna adiutanta hitlera) w rocznice napaści niemiec na Polskę. Jestem pewien że długo nie będzie ministrem.Wojewodą był kiepskim

Helmut1984
Johannes Rau to krewny?

eeee
Pan Rau ma odpowiednie korzenie co jest gwarancją posłusznego wykonywania poleceń z zagranicy.

Leo
Pierwszy wielki „sukces” p. Ministra to akceptacja ambasadora Niemiec. Gratulacje

Wołyń
dokąd mamy prosić o pochowanie szczątków naszych przodków? Nowakowi, który był złodziejem w PRL bis daliści miliardy. Co to jest? Dobra zmiana. A od Białorusi wara.

VIS
Czyli g…. , jak bylo.

https://wpolityce.pl/polityka/515837-rau-bede-kontynuowal-dotychczasowa-polityke-zagraniczna

Bez zmian w dyplomacji. Rau: Będzie kontynuacja dotychczasowej polityki zagranicznej i kierunków wskazanych w minionych latach

opublikowano: 9 godzin temu

To będzie kontynuacja dotychczasowej polityki zagranicznej i kierunków wyznaczonych w minionych miesiącach i latach, przy koordynacji działań między rządem i prezydentem – tak o swoim kierownictwie w MSZ mówi w wywiadzie z PAP nowy minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

PAP: Przejmuje Pan kierownictwo nad resortem spraw zagranicznych w dość gorącym okresie za naszą wschodnią granicą – czy tę temperaturę sporu Pana zdaniem da się obniżyć na Białorusi, czy jest szansa na pokojowe rozwiązanie tego konfliktu?

Zbigniew Rau: Na pewno taka szansa jest. Sądzę, że wszyscy Białorusini zasługują na to, żeby z niej skorzystać. Przede wszystkim beneficjentem będzie społeczeństwo białoruskie, ale także ci, którzy z niepokojem patrzą na rozwój wydarzeń, a więc sąsiedzi Białorusi.

Które państwa, instytucje, organizacje międzynarodowe Pana zdaniem powinny odegrać kluczową rolę w rozwiązaniu tego konfliktu? Czy należałoby uzupełnić bieżący schemat działania, w tym m.in. UE na arenie międzynarodowej o jakieś dodatkowe gremia?

Sprawa Białorusi jest bezwzględnie sprawą europejską. Każda formuła, która pozwala na wyrażenie obaw o rozwój sytuacji na Białorusi i która pozwala wskazać, że te wybory nie były ani wolne, ani sprawiedliwe jest dobra, bo to jest problematyka, którą żyje opinia publiczna w Europie.

Na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w czwartek i piątek deklarowaliśmy gotowość szybkiego uruchomienia sankcji wobec tych, którzy są odpowiedzialni za okrucieństwa. Jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że najbardziej zainteresowani są sąsiedzi Białorusi, w tym także oczywiście Polska, ze względu na wszystko, co nas łączy z Białorusią i Białorusinami, zarówno historycznie, jak i kulturowo oraz na zasadzie wspólnych interesów sąsiedzkich.

Które formaty współpracy Polski na arenie międzynarodowej uznałby pan za szczególnie ważne z punktu widzenia nadchodzących wyzwań i problemów? Udział w których z nich chciałby pan szczególnie rozwijać jako szef polskiej dyplomacji?

Zawsze są trzy punkty wyjścia. Po pierwsze, nasza obecność w regionie, czy to w formule Grupy Wyszehradzkiej czy Trójmorza. Po drugie, relacje transatlantyckie, a po trzecie, nasze głębokie zakotwiczenie w UE, bo to nasze najbardziej naturalne miejsce na mapie Europy. Z perspektywy tożsamościowej, sąsiedzkiej, to Trójmorze. Z perspektywy bezpieczeństwa i najbardziej życiowych interesów trwania, to relacje transatlantyckie, a z punktu widzenia naszego naturalnego funkcjonowania jako Europejczyków to UE.

Jak będzie kształtowana polityka zagraniczna, którą współprowadzą obecnie trzy ośrodki odpowiedzialne za współpracę z konkretnymi instytucjami międzynarodowymi, regionami świata – kancelaria prezydenta, kancelaria premiera i MSZ? Czy ten model zostanie utrzymany czy możemy spodziewać się modyfikacji?

Są regulacje konstytucyjne dotyczące polityki zagranicznej, zatem wspomniane podmioty – prezydent, premier i MSZ – współpracują w tym obszarze. Czasy, kiedy dyplomację uprawiał wyłącznie ambasador czy jego minister spraw zagranicznych już odeszły w niepamięć. Za stosunki międzynarodowe i relacje z innymi państwami są odpowiedzialne ośrodki, o których mówimy. Do tego trzeba pamiętać, że pozostaje jeszcze dyplomacja gospodarcza, kulturalna, parlamentarna. Dyplomacja uprawiana przez MSZ jest osadzona w całej sieci dyplomatycznych wysiłków wszystkich podmiotów, na czele z prezydentem i premierem.

Czy planuje pan jakieś zmiany w funkcjonowaniu ministerstwa czy będzie to raczej kontynuacja dotychczasowych działań resortu?

Będzie to kontynuacja dotychczasowej polityki zagranicznej i kierunków wyznaczonych w minionych miesiącach i latach. Oczywiście przy koordynacji działań między rządem a prezydentem.

gah/PAP

…..


Szef MSZ Jacek Czaputowicz. Fot. Sebastian Indra, MSZ, flickr.com

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/czaputowicz-staralem-sie-nie-uzywac-jezyka-prymatu-interesu-narodowego/

CZAPUTOWICZ: STARAŁEM SIĘ NIE UŻYWAĆ JĘZYKA PRYMATU INTERESU NARODOWEGO

31 sierpnia 2020|0 Komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Były minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, że kierując polską dyplomacją starał się „unikać konfrontacji, nie nadużywać języka geopolityki, czy prymatu interesu narodowego”.

Portal dziennika „Rzeczpospolita” opublikował w niedzielę fragmenty wywiadu z Jackiem Czaputowiczem, w którym były szef MSZ mówił m.in. o przyczynach swojej dymisji. Czaputowicz zaprzeczył, że była nią zwłoka w udzieleniu tzw. agrément baronowi Arndtowi Freytagowi von Loringhovena, wyznaczonemu na nowego ambasadora Niemiec w Polsce. Były szef MSZ przekonywał, że decyzję o odejściu podjął wcześniej, ponieważ uznał „pewien etap swojej pracy” za zakończony.

„Chodzi też o styl działania. Starałem się unikać konfrontacji, nie nadużywać języka geopolityki, czy prymatu interesu narodowego, a szukać porozumienia, akcentować potrzebę współpracy, solidarności i działań wielostronnych. Nie dlatego, żebym nie doceniał uwarunkowań geopolitycznych, czy potrzeby realizacji interesu narodowego, lecz dlatego, że uważam, że środkiem do realizacji tego interesu jest niekonfrontacyjna postawa, przewidywalność i akceptowany przez innych język” – mówił Czaputowicz.

Dyplomata dodawał, że ustępuje, ponieważ nie widzi już możliwości wniesienia „wartości dodanej” do polskiej polityki zagranicznej.

Odnosząc się do braku polskiej zgody na nominację von Loringhovena Czaputowicz powiedział, że jest to „dziwne” według jego rozumienia funkcjonowania dyplomacji. Wskazywał, że w ciągu minionych 20 lat nie było przypadku, aby Polska nie udzieliła agrément jakiemukolwiek ambasadorowi. W tym czasie polskich dyplomatów trzykrotnie spotkały takie sytuacje – dwukrotnie ze strony Iranu i raz, w 2000 roku, ze strony Gruzji. Czaputowicz wyraził przekonanie, że sprawa ta zostanie „pozytywnie” rozwiązana. Według niego zależy na tym jego następcy Zbigniewowi Rauowi.

Jacek Czaputowicz ocenił, że Zbigniew Rau jest dobrze przygotowany do pełnienia funkcji ministra spraw zagranicznych. Określił go mianem „zwolennika kompromisu”. Czaputowicz zbagatelizował obawy, że krytyka rewolucji obyczajowej na Zachodzie zaszkodzi Rauowi. „Gdy przechodziłem do MSZ, też mi wyciągano jakieś kuriozalne rzeczy z przeszłości, jak choćby to, że jestem hiszpańskim agentem. Trzeba się przygotować na krytykę ze strony opozycji, w końcu taka jest jej rola” – mówił były szef MSZ.

Całość wywiadu z Jackiem Czaputowiczem ukazała się w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

CZYTAJ TAKŻE: Czaputowicz chce obejść węgierskie weto w komisji NATO-Ukraina

Kresy.pl / rp.pl

…..


autor: Fratria

agore
Należy docenić szczerość ,niedopowiedziane zostało czyj interes państwowy Pan „dyplomata” reprezentował ,bo jak powiedział nie polski.

makaryn6@op.pl
Polski minister spraw zagranicznych przyznaje, że unikał prymatu interesu narodowego, trudno o większą kompromitację Czaputowicza i szefów, którzy go tolerowali, tj. Morawieckiego i Kaczyńskiego.

poko
Jeszcze jeden Rosati?

BTW
Mówiąc klasykiem: dyplomatołek

Ula
Chciał się wszystkim podlizywac. A co z reprezentowanie polskich interesów? Typowy przedstawiciel Stajni Geremka, siedliska komuny i resortu. Najważniejsze własne stołki.

Brr
Czaputowocz ma cztery corki . Moze nadarzyla sie okazja zeby je ustawić ? Nie ma nic za darmo ,trzeba na rząd poszczekać …

https://wpolityce.pl/polityka/515531-czaputowicz-premier-stal-sie-strona-sporow-z-ziobra

Czemu to ma służyć? Czaputowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Dzisiaj premier stał się stroną sporów z ministrem Ziobrą”

opublikowano: przedwczoraj

Były szef MSZ Jacek Czaputowicz w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” wymieniał swoje działania, które uważa za sukces. Mówił też, dlaczego zdecydował się na rezygnację z funkcji szefa MSZ. W wywiadzie wspominał też o domniemanym konflikcie między premierem Morawieckim a ministrem Ziobrą.

CZYTAJ TAKŻE: Jacek Czaputowicz odchodzi z resortu spraw zagranicznych. „To dobry moment na zmianę na czele polskiej dyplomacji”

Minister Rau po spotkaniu szefów MSZ ws. Białorusi: Jest nacisk, by zmaterializować sankcje jak najszybciej

Główne inicjatywy, które przeprowadziłem jako minister, podejmowałem samodzielnie, bez konsultacji z innymi. To dotyczyło nieraz kontrowersyjnych działań, jak konferencja bliskowschodnia, dzięki której udało się za jednym stołem w Warszawie posadzić przywódców krajów arabskich z premierem Izraela Beniaminem Netanjahu. To otworzyło nam drogę do poprawy relacji USA, które zupełnie się załamały po nowelizacji ustawy o IPN. Podjąłem też działania prowadzące do stępienia ostrza ustawy 447 Kongresu poprzez włączenie w trybie dyplomatycznym naszych argumentów do raportu przygotowanego przez Departament Stanu

— mówił.

Udało się mi wyprowadzić z kryzysu stosunki z UE”

Udało się mi wyprowadzić z kryzysu stosunki z UE, których przyczyną był spór o praworządność. Także z mojej inicjatywy doprowadziliśmy do zasadniczej poprawy stosunków z Niemcami, również gdy idzie o politykę historyczną. Podobnie byłoby z Francją – w lutym do Warszawy przyleciał po sześciu latach francuski prezydent – ale pandemia przerwała ten proces zbliżenia. Do swoich sukcesów zaliczam też wyciągniecie z głębokiego kryzysu stosunków z Ukrainą i Litwą

— dodał.

Dzisiaj premier stał się stroną sporów z min. Ziobrą”

Natomiast „wyciągnięcie” spraw europejskich z MSZ do Kancelarii Premiera skomentował tak:

Stanowiło to jednak pewne ryzyko dla premiera, które szybko się potwierdziło. Otóż wcześniej premier był rozjemcą w sporach między ministrami, jak choćby między min. Ziobrą a mną ws. praworządności czy taktyki postępowania przed TSUE. Dzisiaj premier stał się stroną sporów z min. Ziobrą.

Jacek Czaputowicz wypowiadał się też na temat sprawy kandydata na ambasadora Niemiec w Polsce Arndta Freytaga von Loringhovena. Zdaniem byłego szefa MSZ to dziwne, że sprawa jeszcze nie została załatwiona.

Według mego rozumienia funkcjonowania dyplomacji jest to dziwne. W czasie minionych 20 lat nie zdarzyło się, aby Polska nie udzieliła agrément jakiemukolwiek ambasadorowi, czy to z Rosji, Chin, czy Korei Północnej, nie mówiąc już o państwach przyjaznych, członkach UE i NATO. (…) Myślę, że ta sprawa znajdzie w końcu pozytywne rozwiązanie, na czym także bardzo zależy ministrowi Rauowi

— mówił.

Czaputowicz zapytany o powody swojej dymisji, powiedział:

Decyzję o dymisji podjąłem wcześniej. Uznałem, że pewien etap mojej pracy został zakończony. Chodzi też o styl działania. Starałem się unikać konfrontacji, nie nadużywać języka geopolityki czy prymatu interesu narodowego, ale szukać porozumienia, akcentować potrzebę współpracy, solidarności i działań wielostronnych. Nie dlatego, żebym nie doceniał uwarunkowań geopolitycznych czy potrzeby realizacji interesu narodowego, lecz dlatego, że uważam, że środkiem do realizacji tego interesu jest niekonfrontacyjna postawa, przewidywalność i akceptowany przez innych język.

Niektóre wypowiedzi Jacka Czaputowicza z wywiadu dla „Rzeczpospolitej” są dość zaskakujące. Można je bowiem potraktować jako krytykę działań innych polityków Zjednoczonej Prawicy, w tym jego poprzednika na stanowisku szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego.

tkwl/rp.pl

…..


autor: Fratria/Twitter Beata Szydło

Izab
Polski minister przyznaje, że unikał prymatu interesu narodowego! Skandal i wstyd dla premiera, że takiego kogoś powołał na tak ważne stanowisko! Hańba!

@EwaWeronika
Czaputowicz w ogóle nie powinien być ministrem. Był nieprofesjonalny i jak sam powiedział „unikał prymatu interesu narodowego”, co w normalnym języku brzmi; nie dbał o polskie interesy.

dokąd to wszystko zmierza?
Jak Polska może być postrzegana jako poważne państwo na arenie międzynarodowej, jeśli kolejny wysoki jej urzędnik zachowuje się jak najzwyklejszy gnojek.

analityk
Od początku to było wiadomo, po co stracono te lata??? Geremek wiecznie żywy.

duduś reformator
Pani premier, panią wypchnięto, po to, aby tacy ludzie jak czaputowicz mogli być w rządzie. Pytanie, ile jeszcze mamy takich POdwójnych, reprezentujących nie koniecznie polskie interesy? Kto rekomendował go

liberal, lewak
Czaputowicz kandydat liberala dudy, ktory mianowal po wywroceniu rzadu B Szydlo, zachwalany przez Karnowskich, chyba piszacy dla nich.

azorek
Przez tyle lat nie zauwazono,ze minister MSZ nie kierowal sie interesem POLSKI ? W czyim interesie dzialal? Rzad to tolerowal, dlaczego?

@aleksanderwsieci
Pokazał na końcu swój charakter, wersję polaka z gazety wyborczej.

To dlaczego uczeń Geremka
znalazł się w rządzie PiS? Nie było lepszych od niego? Na prawdę?

https://wpolityce.pl/polityka/515537-szydlo-krytykuje-czaputowicza-za-slowa-z-wywiadu-dla-rz

Zaskakujący wywiad Czaputowicza. Szydło: Sugeruje, jak wiele musiał naprawiać po poprzedniku. Wydaje mi się to nieprofesjonalne

opublikowano: przedwczoraj

Były szef MSZ Jacek Czaputowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą” m.in. chwalił swoje działania na stanowisku szefa resortu dyplomacji, co można było odebrać także jako krytykę wobec swojego poprzednika, Witolda Waszczykowskiego. Słowa Czaputowicza ostro skrytykowała Beata Szydło.

CZYTAJ TAKŻE: Czemu to ma służyć? Czaputowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Dzisiaj premier stał się stroną sporów z ministrem Ziobrą”

Minister Czaputowicz sugeruje w wywiadzie dla „Rz” jak wiele musiał naprawiać po swoim poprzedniku. Wydaje mi się to nieprofesjonalne i krzywdzące wobec @WaszczykowskiW. Równocześnie dziwi mnie wyznanie min. Czaputowicza, że w swoich działaniach „unikał prymatu interesu narodowego”

— napisała na Twitterze była premier Beata Szydło, obecnie europoseł PiS.

tkwl/Twitter

…..


Witold Waszczykowski / autor: Fratria/Twitter

Maria
Czemu Ci ludzie nie trzymają fason do końca Zawsze okazują się maciciel ami we własnym środowisku Odejdź jeden z drugim z honorem a nie jak zadufana w sobie łajza

az
A tymczasem Europa zastygła z przejęcie, bo to gówienko Szynkowski vel Sęk zgodził się na przyjęcie ambasadora RFN w Polsce.

attache
Przecież PiS wybrał Ciaputowicza, aby skasował nowelizację ustawy o IPN. Robił co mógł i zrobił.A teraz będziemy mieli 447. Waszczu nie mówi o tym,że też maczał w tym palce.

Max
Geremek w grobie z dumy pęka.Kto Czaputowicza ministrem zrobił? Jakiś szwindel i Morawieckiemu pistolet do głowy przyłożyli?

A
Po co Czaputowicz skoro był już Haiko Maas?

https://wpolityce.pl/polityka/515547-ostra-odpowiedz-waszczykowskiego-na-wywiad-czaputowicza

Waszczykowski: Gratulacje za udany eksperyment. Zaproszenia dla Czaputowicza z TVN i innych totalsów już zapewne w drodze

opublikowano: przedwczoraj

Były szef MSZ Jacek Czaputowicz w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, w którym między innymi chwalił swoje działania na tym stanowisku, co można było odebrać jako krytykę aktywności swojego poprzednika na tym stanowisku. Wywiad Czaputowicza w ostry sposób skomentował na Twitterze Witold Waszczykowski.

CZYTAJ TAKŻE: Zaskakujący wywiad Czaputowicza. Szydło: Sugeruje, jak wiele musiał naprawiać po poprzedniku. Wydaje mi się to nieprofesjonalne

Czemu to ma służyć? Czaputowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Dzisiaj premier stał się stroną sporów z ministrem Ziobrą”

Gratulacje za udany eksperyment ⁦@pisorgpl @MorawieckiM zaproszenia z KOD, TVN, Tok FM, GW, Batory Fund, Konf Ambasadorów i innych totalsów już zapewne w drodze dla #Czaputowicz

— napisał na Twitterze Witold Waszczykowski.

tkwl/Twitter

…..

29 thoughts on “1015 Nowy szef polskojęzycznego MSZ chce kontynuacji dotychczasowej polityki zagranicznej i kierunków wskazanych w minionych latach

 1. Piotr
  Jakie sądy??? Po co??? Obraziła Niemca – wysłać ja do Oświęcimia!!!

  LN11
  A gdzie jest państwo polskie? Ponoć Niemiec miał nam nie pluć w twarz…

  BEK
  Część sędziów, tzw. kasta, na.rałaby na wszystko, na Polskę, na PiS, na rząd, na wszystko, co kojarzy się jej ze znienawidzoną przez nią prawicą. A już kasta z „Wolnego Miasta” musi chronić nazistę.

  Refleksja @kasiawywazona
  Skoro dla 10 milionów ludzi 77 letnia staruszka na potrącona na pasach przez kierowce/celebrtę bez dokumentów została słusznie oskarżona o to, że wtargneła na miejsce wyznaczone dla pieszych i została słusznie obwiniona o to, że popełniła przestępstwo, skoro Margot jest Kobietą, skoro Czajka to wina …, skoro finansowanie byłych ludzi służb udajacych obrońców ofiar Akcji Hiacynt jest ok**, itd, itp…To to tylko jedna z konsekwencji takiego stanu rzeczy. Czy można manifestować że jest inaczej, czy nie wypada ?

  BumTarara
  Dziwne, że p. Duda nie wydał oświadczenia potępiającego krytykę wyroku. W końcu dobre samopoczucie komunistycznych sędziów to w kancelarii prezydenta priorytet.

  BumTarara
  To wszystko dzieje się w PL rządzonej przez „patriotyczną prawicę”.

  https://wpolityce.pl/polityka/516006-szokujace-nitek-plazynskiej-grozi-areszt-ws-hansa-g

  Szokujące! Nitek-Płażyńskiej grozi areszt. Nie wykonała wyroku sądu i nie przeprosiła Niemca, który mówił, że „zabiłby wszystkich Polaków”

  opublikowano: 6 godzin temu


  Natalia Nitek-Płażyńska / autor: Youtube.pl/Natalia N.

  „Może się tak zdarzyć, że niebawem trafię do aresztu. Taka kara grozi mi w związku z faktem, że nie zamierzam przepraszać mojego prześladowcy – publicznie pochwalającego nazizm Niemca Hansa G. Sąd właśnie odrzucił mój wniosek o zawieszenie wykonania wyroku do czasu rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy złożonej przeze mnie skargi kasacyjnej” – poinformowała Natalia Nitek-Płażyńska. Sąd w Gdańsku nakazał jej przeproszenie Niemca, który mówił, że „zabiłby wszystkich Polaków”.

  CZYTAJ TEŻ:

  -Skandaliczny wyrok! Sąd w Gdańsku nakazał Nitek-Płażyńskiej przeproszenie Niemca, który mówił, że „zabiłby wszystkich Polaków”
  https://wpolityce.pl/polityka/489752-skandaliczny-wyrok-nitek-plazynska-ma-przeprosic-hansa-g

  -Nitek-Płażyńska dla wPolsce.pl: Hans G. zelżył naród polski. Absolutnie nie mam zamiaru go przeprosić. Wyrok jest skandaliczny
  https://wpolityce.pl/polityka/490028-nitek-plazynska-dla-wpolscepl-hans-g-zelzyl-narod-polski

  Skandaliczny wyrok w Gdańsku!

  Sąd Apelacyjny zdecydował, że Natalia Nitek-Płażyńska ma przeprosić Hansa G. i wpłacić pieniądze na cele społeczne. Kobieta ma nie tylko przeprosić Hansa G., który sam siebie nazywał nazistą, ale też wpłacić 10 tysięcy złotych na WOŚP. Niemiec też usłyszał wyrok. Ma zapłacić na cele społeczne tyle, ile Polka.

  Według sędziów naruszyłam dobra mojego byłego pracodawcy, ponieważ nagrałam a następnie upubliczniłam, jak mi grozi, wykrzykuje, że chciałby zabić wszystkich Polaków, określa się mianem hitlerowca i gloryfikuje nazizm. W moim przekonaniu Hans G. popełniał przestępstwo i moim obowiązkiem było ujawnienie jego zachowania. Według sądu wyrządziłam w ten sposób krzywdę miłośnikowi hitleryzmu

  —napisała Nitek-Płażyńska na Facebooku.

  Haniebne słowa Hansa G.
  Przypomniała też, że to Hans G. popełnił przestępstwo, co stwierdził sąd w postępowaniu karnym. Dodała, że nie zgadza się z wyrokiem, który nakazuje jej przeproszenie Hansa G.

  Wyrok ten jest nie tylko podeptaniem podstawowych norm logiki i przyzwoitości (jak mogłam bezspornie udowodnić przestępstwo, nie nagrywając jego słów?), ale też siarczystym policzkiem wymierzonym nam wszystkim. Okazało się bowiem, że polski sąd wyżej ceni komfort psychiczny mobbera gloryfikującego Hitlera i popierającego mordowanie Polaków, niż dobra osobiste znieważanej Polki

  —napisała.

  Nitek-Płażyńska przypomniała, że od razu po usłyszeniu wyroku poinformowała, że nie przeprosi agresora za to, że się przed nim broniła.

  Nie zamierzam przepraszać za to, że uważam, iż goszczący u nas Niemcy nie mają prawa nas obrażać. Nie będę przepraszać Hansa G., który krzyczał, że jest hitlerowcem i udawał odgłos strzelania z karabinu będąc kilkanaście kilometrów od Lasu Piaśnickiego, gdzie jego rodacy naprawdę strzelali do Polaków, mordując tysiące przedstawicieli mieszkańców Pomorza

  —napisała.

  Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku jest prawomocny. Oznacza to, że Nitek-Płażyńska musi zapłacić koszty postępowania – w tej sprawie rozpoczęła się już egzekucja komornicza. W dalszej kolejności sąd może nakładać grzywny (do wysokości miliona złotych) a także zamienić je na areszt.

  Oznacza to, że muszę być przygotowana na pobyt za kratami. Nie uwzględniono mojego wniosku o zawieszenie wyroku do czasu rozpatrzenia przez Sąd Najwyższy złożonej przeze mnie skargi kasacyjnej. Proszę, bądźcie nadal ze mną; to dla mnie bardzo ważne. Postaram się Was nie zawieść, zrobię wszystko, by doprowadzić sprawę do końca i wywalczyć sprawiedliwość

  —apeluje Natalia Nitek-Płażyńska.

  aes/Facebook/Natalia Nitek-Płażyńska

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/nagrala-niemca-krzyczacego-ze-jest-hitlerowcem-moze-trafic-do-aresztu/

  Polubienie

  • @krzysztofwroblowiec
   Wyobraźcie sobie, że w Izraelu jakiś niemiecki przedsiębiorca krzyczy, że nienawidzi Żydów i że by ich najchętniej wszystkich pozabijał…. Wyobraziliście sobie co by się wtedy stało? No właśnie. Pytanie brzmi – dlaczego Polacy są takimi miękkimi fajami?

   Obserwujący dogłębnie
   Środowisko Gazety Wyborczej to likwidatorzy Państwa Polskiego, znaczy się taki mają rozkaz , oni dobrze wiedzą co znaczy odmowa wykonania rozkazu..!!!!!.

   https://wpolityce.pl/polityka/516131-harlukowicz-zadrwil-z-nitek-plazynskiej-internauci-oburzeni

   Dziennikarz „GW” zadrwił z Nitek-Płażyńskiej. Internauci oburzeni: Polka przepraszająca polonofoba to spełniony sen tego towarzystwa

   opublikowano: wczoraj


   autor: Fratria/Twitter

   Dziennikarz „GW” Jacek Harłukowicz zadrwił na Twitterze z Natalii Nitek-Płażyńskiej, której grozi areszt za to, że nie wykonała wyroku sądu i nie przeprosiła Niemca, który mówił, że „zabiłby wszystkich Polaków”. Internauci są oburzeni. (…)

   …..

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/516040-nasz-wywiadnitek-plazynska-z-kazdej-strony-jestem-osaczana

   Woytek76
   Przecież wyroków nakazujących przeproszenie nie trzeba wykonywać – przykład to TVP która po wyroku powinna przeprosić Konfederację i tego nie zrobiła – i co ? I nic. Więc proszę olać ten wyrok.

   @Maria_Jablonska
   Mnie w tej sprawie dziwi postawa Konfederacji…Tzw. „sąd” krzywdzi Polkę, staje po stronie hitlerowca {sam się tak określa}, a Konfederacja zamiast skorzystać z okazji i zorganizować pikietę czy akcję ulotkową – milczy.Przecież gdyby działali, postawiliby PiS w głupiej sytuacji i zyskali uznanie…

   DośćSyfa
   Weźcie się PISowskie nieroby i tchórze do roboty! Bronić dziewczyny, która sama jedna wystąpiła przeciwko hitlerowskim pomiotom.

   Hj
   Jeden sędzia broni nazistę.Inny nakłada cenzurę na dziennikarza.Dlaczego opozycja nie woła Konstytucja?

   …..

   https://wpolityce.pl/polityka/516052-fala-poparcia-dla-nitek-plazynskiej-muermzanatalia

   @TerazPolska
   Panie prezydencie Andrzeju Dudo – czekamy na spełnienie obietnicy sprzed 5 lat, by państwo przestało być słabe wobec silnych i silne wobec słabych i aby „untouchable” stali się w reszcie karalni i skończyła się niemiecka medialna okupacja Polski! Pamiętamy to, że pan Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną, pozbawiającą stopni wojskowych wysokich rangą żołnierzy z czasów stanu wojennego, z Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego oraz reformę sądownictwa ograniczającą samowładztwo kasty. Pamiętamy ekspresowe uchylenie artykuł 55a (ustawy o IPN), który groził między innymi więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Teraz czekamy na skorzystanie z prerogatyw Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wynikającą z art. 139 Konstytucji, pozwalających zastosować prawo łaski wobec wszystkich skazanych, tak jak wcześniej postąpił pan w przypadku ministra Mariusza Kamińskiego, ułaskawionego zanim uprawomocnił się wyrok skazujący. Pan prezydent Duda na spotkaniu z mieszkańcami gminy Niebylec mówił, że w drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem i takie będzie to rządzenie. Dodał, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną. Pani Natalia Nitek-Płażyńska (i nie tylko), która przeciwstawiając się niemieckiej pogardzie, bohatersko broniła Polskości, stale czeka na sprawiedliwość! Jak pan postąpi, tak zostanie przez Polaków zapamiętany. (Poza tym uważam, że) kastę należy zniszczyć!

   Jerry 1954
   Poproszę nazwisko sędziego, który wydał taki wyrok… !!! Chyba to nie tajemnica ?

   Polak Mały
   Ile sędzia wziął od niemca za zdradę Polski?

   Polubienie


   • Dlaczego sądy w Polsce zezwalają na obrażanie Polaków? Szokująca sprawa Hansa G. | N. Nitek-Płażyńsk
    4,810 views•Streamed live 7 hours ago
    Media Narodowe

    Tomasz Płoski
    No cóż, PiS za 3 lata przegra wybory właśnie dlatego, że nie robi NIC aby zlikwidować mafię sędziowską…

    Noname Unknown
    Oni nigdy nie chcieli likwidować układu, tylko chcą go przejąć, i w większości im się to udało.

    Jan Janas
    cały wymiar sprawiedliwości, jest w rękach potomków tych, co przyjechali na czołgach ze wschodu !

    Bogatyr Bogumir
    I wschodu i zachodu. Zachodu niestety bardziej.

    highersoul
    Na czołgach? Elita z NKWD nie jeździła na czołgach, sowieccy czosnkowie nie nadawali się do walki, oni potrafili tylko mordować i torturować.

    J Jpolak
    Nie tylko wymiar sprawiedliwości , a cała reszta to kto ? A jak myślisz o urzędach i instytucjach w Polsce jest inaczej , Sejm mamy międzynarodowy ,nawet mamy ludzi z Afryki , Po wojnie byli MY i Oni , obecnie nie wiesz kto jest kto , wszyscy udają polskich patriotów ,namnożyło się wiele partii ,i tak naprawde nie wiadomo gdzie się usadowili antypolscy polityczni agenci .A RODO im sprzyja ,

    Noname Unknown
    Dokładnie … od 5 lat. Z PISraelitami komuna wróciła.

    Robertosław Iksiński
    Moim zdaniem zakompleksiona „elyta wielkomiejskiego narodu europejskiego” z „wyższym UBeckim wykształceniem prawniczym” (bo dziedzicznym) POwinna być wreszcie uszczęśliwiona i przesiedlona do swojego właściwego vaterlandu euroarabskiego za Odrą, a najlepiej do „nadeuropejskich” stref „No-Go”, gdzie już nie będzie cierpiała z POwodu polskojęzyczności.

    Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/516678-do-hansa-g-i-marka-dekana-jestescie-tu-tylko-goscmi

   Do Hansa G., który gnębi Nitek-Płażyńską i Marka Dekana z RASP: Jesteście tu tylko gośćmi. Nie nadużywajcie cierpliwości Polaków

   opublikowano: za 36 minut
   aktualizacja: za 40 minut


   autor: tvpinfo/Nitek-Płażyńska/Facebook/Mark Dekan

   Co łączy Hansa G. – zadeklarowanego hitlerowca i gnębiciela Natalii Nitek-Płażyńskiej z Markiem Dekanem – szefem niemiecko-szwajcarskiego koncernu RASP, który wydaje media dla Polaków? Obaj cieszą się nieskrępowanymi przywilejami, jakie daje im państwo polskie i obaj walczą z wolnym słowem oraz prawem do krytyki. Mogą spać spokojnie. Polska nie reaguje na ich zachowanie. (…)

   Tomek
   Lament bezsilnego PIS.. Państwo z dykty . Zamiast wziąć krótko za mordę to PiS ogon ze strachu pod siebie bo ważniejsze unijne srebrniki niż Polacy .!!!

   Gdyby…
   Gdyby jakiś polski wydawca gazety w Niemczech instruował swoich pracowników, że mają występować przeciwko niemieckiemu rządowi, jeszcze tego samego dnia gazetę zamykają a on idzie pie….ć w pasiaki.

   Polubienie


  • SKANDAL! Polka pójdzie do aresztu za zdemaskowanie niemieckiego neonazisty?! N. Nitek-Płażyńska
   13,780 views•Streamed live 22 hours ago
   wRealu24

   Maria Cierpicka
   Jest takie powiedzenie: ” Poniewaz dobrzy zawsze ustepuja, rzadza tym swiatem zloczyncy”. Oburzenie i poruszenie wywola najwyzej atak smiechu u tych kanalji. Mozemy pomoc pani Natalii jesli zainwestujemy tyle samo czasu co w napisanie komentarza, w maila do sadu/sedziego, ktory wydal wyrok, o uzasadnienie swojej decyzjji i ustosunkowanie sie do art. 30 Konstytucji RP, ktora mowi, ze godnosc czlowieka jest „przyrodzona i niezbywalna”, oraz „stanowi zrodlo wolnosci i praw”, Bojkotujcie firme tego nasisty, zorganizujcie protesty przed nia (firma). Piszcie maile w ktorych grzecznie, ale stanowczo zalecacie opuszczenie Polski, zeby hiterowiec nie doznal uszczerbku na zdrowiu, muszac ciagle obcowac z „podludzmi”. Pani Natalia moze zaskarzyc tego nasiste w Niemczech, tutaj za sianie nienawisci (Volksverhetzung) idzie sie do wiezienia. Pozdrawiam i zachecam do dzialania.

   https://kresy.pl/wydarzenia/sprawa-hansa-g-ziobro-to-hanbiacy-wyrok-dla-polskiego-wymiaru-sprawiedliwosci/

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/517003-wojcik-o-sprawie-nitek-plazynskiej-skandaliczne-orzeczenie

   Wójcik o sprawie Nitek-Płażyńskiej: To jest absolutnie skandaliczne, rażąco niesprawiedliwe orzeczenie. Do sprawy przystąpi prokuratura

   opublikowano: godzinę temu


   Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik/Natalia Nitek-Płażyńska / autor: Fratria/Screen/wPolsce.pl

   To jest absolutnie skandaliczne orzeczenie – ocenił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik wyrok, w którym gdański sąd nakazał Natalii Nitek-Płażyńskiej, by przeprosiła swojego b. niemieckiego pracodawcę za potajemne nagrywanie go, gdy ubliżał Polakom. (…)

   @krzyswroblowiec
   Ciekawe jaki wyrok musiałby wydać sędzia, aby można było go jakoś ukarać. Sędziowie wydają tak absurdalne wyroki, jak np. uniewinnienie Wałęsowicza, który w warunkach recydywy po pijaku spowodował groźny wypadek (pomroczność jasna), albo skazanie na areszt – bez zawieszenia! – za pokojowy protest przeciwko wykładom Baumana na UWr. A teraz to. Przecież każdy z tych wyroków to po prostu PRZESTĘPSTWO. Czekam, kiedy jakiś sędzia nakaże komuś wpłatę 500.000 na konto np. swojego syna. Bo niby czemu nie? Przecież jest niezawisłym sędzią i może wydawać wyroki jakie mu się żywnie podoba, prawda?

   @No_koments
   Problem „Kasty” na nasze nieszczęście nie został w porę rozwiązany, na skutek „okrągłostołowej” ustawki z postkomunistycznym reżimem, a potem sejmowej zdradzieckiej „nocnej zmiany” i to się na Polsce ciągle mści! Osławione wyjście sędziów w mafijnym towarzystwie z siedziby Platformy Obywatelskiej, to nie był tylko kompromitujący ich incydent. Tam odbywała się ważna narada spiskujących przeciwko demokratycznie wybranym władzom, aby jak najdotkliwiej w nie uderzyć tak w kraju, jak i z uruchomieniem instytucji UE, dla piętnowania nas i ew. wprowadzenia drakońskich kar dla Polski kosztem całego społeczeństwa. Nie wiadomo jaki „cyrograf” w tej sprawie podpisano i czy odbyło się to dopiero w czasie owej narady, ale zwróćcie Państwo uwagą, jak od tego momentu wzmogły się ataki tej całej sitwy i próby destabilizacji kraju. Warto też zauważyć, że w najbardziej spektakularnych i kontrowersyjnych działaniach „kasty”, oraz w największych skandalach politycznych stale powtarzają się te same nazwiska, głownie uczestników tej „sławnej” narady. Ponadto nagrana wypowiedź Neumana, o bezkarności „swoich” przez sądami potwierdzają, że moja teza o ich mafijnej współpracy nie jest jakąś urojoną teorią spiskową…

   Piotr
   My to wiemy, że skandaliczne. I co z tego?

   m
   Powoli się budzą do obrony, bo gdyby nie opinia publiczna, zbulwersowana do czerwoności podłym wyrokiem, to by olali.

   ABC
   Ilu sędziów w Gdański miało dziadka,czy pradziadka w AK-Afrika Korpus,Wermachcie czy tylko był folksdojczem? Robił ktoś takie badania? Tak tylko pytam?

   cyc
   pis tylko gada a nic nie robi z kastą, tam trzeba wywalić wszystkich plus ich dzieci bo tam są pokoleniowo ustawieni wrogowie wolnej Polski

   Jan
   To nie jest skandaliczne. Pani sędzia powinna zostać postawiona w stan oskarżenia bez zbędnej zwłoki!

   Tomislaw
   Szkoda. Gdyby poszła do tego więzienia efekt byłby mocniejszy. Ale Ok – ma małe dziecko.

   abc
   Czy Hans G. nie powinien mieć zakazu przebywania na terenie Polski z powodu publicznego wyrażania nienawiści do narodu polskiego?

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/517017-rdi-splacila-komornika-nie-pozwolimy-na-areszt-p-natalii

   Nitek jest NIEWINNĄ Ofiarą!!!
   Panie Świrski, po jaką cholerę dokonał Pan wpłaty?! Pani Nitek jest niewinną OFIARĄ. Osoby niewinne nie muszą nic płacić, to jeszcze IM należy się zadośćuczynienie. Płacąc wysłał Pan zły sygnał!

   Hmm
   Ładny Reduty gest w stosunku do Pani Nitek, ale czy nie poddańczy w stosunku do Niemiec? To chyba nie o taką walkę chodzi?

   jacek
   według mnie niepotrzebnie pieniądze zostały przelana na komornika, to jak przyznanie się…

   Apacz
   Zaraz! Ale ona chciała do tego aresztu wy głupole z RDI. Coście najlepszego zrobili?

   Spieprzyła sprawę
   Dokonując wpłaty RDI spieprzyła sprawę! Pani Nitek gotowa była pójść do aresztu, dla zasady. A teraz co, pewnie Prezydent ja uniewinni, w ten sposób jeszcze bardziej ośmieszając sprawę.

   RDI niepotrzebnie skrewiła!
   Trzeba było walczyć do końca! RDI niepotrzebnie skrewiła! Przecież p. Nitek była gotowa iść do aresztu w obronie godności Polaków! Przy okazji dostałoby się kaście, oj dostało! A Pan to spieprzył…

   Czy p. Nitek zgodziła się?
   Czy pani Nitek-Płażyńska zgodziła się na tę wpłatę?! Jeszcze parę dni temu mówiła, że dla zasady i w obronie godności Polaków nie zapłaci i gotowa jest nawet pójść do aresztu. Co się zmieniło?!

   Były wyborca PO
   Jak ma być dobrze w Polsce jeśli mamy tylu zaprzańców i agentury niemieckiej także na forum?? Cesie, radcy i oczywiście niezawodny Andrzej z Düsseldorfu wiernie służą swoim panom…

   Mirmilo
   Za to powinien Glinski placic z kasy na Polska Kulture. Prawdziwy obraz PiSu, miliony na pejsate inwestycje a dla Polakow 0.

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/517026-nitek-plazynska-dziekuje-rdi-ale-to-bez-wplywu-na-areszt

   Natalia Nitek-Płażyńska dziękuje Reducie Dobrego Imienia, ale wskazuje: „Zajęcie komornicze na areszt nie ma wpływu”

   opublikowano: 5 godzin temu
   aktualizacja: 3 godziny temu

   autor: Youtube/Natalia N./TVP3 Gdańsk

   Natalia Nitek-Płażyńska podziękowała Reducie Dobrego Imienia za opłacenie komorniczego tytułu egzekucyjnego wystawionego na żądanie Hansa G. Jednocześnie zaznaczyła, że „zajęcie komornicze na areszt nie ma wpływu”. (…)

   TRP
   Dlaczego żaden europoseł nie przedstawi tego wyroku w parlamencie UE. Czy nie ma rady na tak bandycki wyrok? Dlaczego nie można sędziego postawić w stan oskarżenia? Jak to się ma do rzeczywistości?

   Litawor
   Pani sedzina Zwierzynska po takiej kompromitacji prawnej i moralnej powinna zrezygnowac z pracy lub zostac oskarzona przed Trybunalem Stanu.

   Adan
   Kaczor i Pinokio swoich janczarów i halabardników potrafią wspierać i chronić. Nie potrafią jednak chronić prostych zwyczajnych ludzi przed bezkarną bezprawną bandycką kontrybucją urzędów skarbowych.

   Polubienie

 2. https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/strona-koliber-na-facebooku-zablokowana-po-wpisie-o-rocznicy-napasci-iii-rzeszy-na-polske/


  Fot. fot. Keystone/Getty Images

  STRONA KOLIBER NA FACEBOOKU ZABLOKOWANA PO WPISIE O ROCZNICY NAPAŚCI III RZESZY NA POLSKĘ

  2 września 2020|0 Komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Stowarzyszenie KoLiber poinformowało, że jego facebookowy profil został zablokowany po zamieszczeniu wpisu przypominającego o 81. rocznicy niemieckiej agresji na Polskę. Wpis był opatrzony słynnym zdjęciem niemieckich żołnierzy wyłamujących polski szlaban graniczny, za publikację którego Facebook szykanował również nasz portal.

  Oblokadzie nałożonej przez amerykańską korporację KoLiber powiadomił na Twitterze prezentując zrzut ekranu z komunikatem o treści „Nie możesz publikować ani komentować przez 30 dni”. Facebook dodał w powiadomieniu, że blokada wynika z zamieszczenia treści „niezgodnych ze Standardami Społeczności”. Komunikat dotyczył postu zilustrowanego słynnym zdjęciem niemieckich żołnierzy wyłamujących w 1939 roku polski szlaban graniczny.

  Stowarzyszenie podkreśliło, że jego post upamiętniał rocznicę wybuchu II wojny światowej.

  „Mamy bana na miesiąc. Za nic. To mało śmieszny żart, zważywszy na to, że fanpage’e typu +Stop Bzdurom+ działają bez problemów…” – napisał KoLiber na Twitterze prosząc o nagłośnienie sprawy.

  Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku Facebook za publikację tego samego zdjęcia ukrył jeden z artykułów naszego portalu, przy czym zrobił to ponad 4 lata po publikacji. Jednocześnie zagrożono likwidacją całego naszego fanpage’a na Facebooku. Zdaniem korporacji zdjęcie „łamało standardy społeczności”. Po tym jak poinformowaliśmy o tym akcie cenzury firma przywróciła usuniętą fotografię i przeprosiła za pomyłkę.

  Wcześniej Facebook usunął zdjęcie jednej z produkowanych przez nas koszulek patriotycznych, ponieważ zdaniem moderatorów XVI-wieczny wizerunek feniksa powstającego z popiołów oraz napis „Polonia Restituta” to treści o charakterze „erotycznym”. Ponadto, jak informowaliśmy, na przełomie maja i czerwca 2019 roku Facebook ściął niemal do zera zasięgi naszych postów.

  Wpis Stowarzyszenia KoLiber, który nie spodobał się Facebookowi, jest widoczny w tym serwisie. Jak poinformował nas wiceprezes stowarzyszenia Maciej Antczak, sprawa blokady jest obecnie wyjaśniana.

  CZYTAJ TAKŻE: Trump: Facebook, Twitter i Google są kontrolowane przez radykalną lewicę. Trzeba to zmienić

  Kresy.pl

  Polubienie


 3. Czy Niemcy plują nam w twarz? Skandal na proteście przed ambasadą RFN! M. Dybowski!
  26,573 views•Streamed live on Sep 2, 2020
  wRealu24

  Krzysztof C
  To jest żenujące że my jako Polacy musimy iść pod ambasadę faszystowską i prosić się o swoje a jeden z obywateli nawet chce klękać! Oni mają niezły ubaw tam z Nas i do tego wysyłają nam pociotka Adolfa jako ambasadora. Te elyty nasze pseudo polskie nic nie zrobiły i nic nie zrobią.

  Elżbieta Aaaa
  To nie jest Polski rząd to są sprzedawczyki którzy za mamone sprzedali nasza ojczyznę i naród z całym dobrem narodowym.

  RYSZARD WIESNIAK
  ile lat potrzeba bylo aby to stwierdzic

  Jolanta Jola
  Panie Redaktorze, nie mamy elity politycznej i nigdy nie mieliśmy,po drugiej wojnie światowej, mamy nieustającą KLIKĘ polityczną, elita to pojęcie oznaczające pozytywną wartość więc nie odnosi się do rządzących Polską

  Wiktoria Lipska
  Dosłownie przepraszam za wyrażenie” rzygać mi się chce”,co warabiają z Naszym Krajem☹,sprzedali nas jak bydło z całym dobytkiem,jedynie jak to w takim przypadku bywa jeszcze pozostało im szczepić bydło,żeby ich utrzymywało i żeby mogli istnieć na tym łez padole,dobrze że jestem starszą osobą i żylam w latach 60,70 to była sielanka,dorabiało się ciężko,ale chciało się żyć,nawet dzieci wracają wspomnieniami z rozrzewnieniem do tamtych czasów gdy czekały na zabawkę do Mikołaja,a teraz nawet nie włączam telewizora, nie mogę patrzeć,ani słuchać na nich!!!!!!

  Barb Home
  Pozwole sobie przytoczyc panstwu komentarz bardzo madrego forumowicza pod pseudonimem Slowianski Bog;Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest wspak, wszystko jest do góry nogami. Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, psychiatrzy niszczą umysły, naukowcy niszczą prawdę, religie niszczą duchowość, a rządy niszczą wolność.

  Anna Kozlowska
  Pan Marcin Dybowski to wielka osobowość intelektualna, patriota z ogromnym doświadczeniem i potencjałem politycznym. Niestety, dla takich ludzi nie ma po prostu miejsca we władzach naszej Polski. To wynika z obserwacji tego co się dzieje wokół nas. Proszę zapraszać Pana Marcina jak najczęściej. Potrzebujemy takich ludzi słuchać, potrzebujemy zarażać się tym bogactwem duchowym i postawą uczciwego człowieka, który po prostu mówi jak jest. Jest bardzo żle, coraz gorzej, a ludzie zachowują się w wielkiej masie jak zaczadzeni, omamieni i pogodzeni z tym wszechobecnym złem i zakłamaniem. Elity ukryte są po kątach bez prawa głosu w telewizji „publicznej”. Za nasze ciężkie pieniądze pasie się nas – suwerena – hipokryzją, zaciemnianiem faktów, pozornymi działaniami i gołosłowiem. Dziękuję za wspomnienie naszej Pierwszej Solidarności – to mowa pogrzebowa zgodna z rzeczywistością w przeciwieństwie do rzucania pustych słów rocznicowych będących okazją do przyklepywania kłamstw magdalenkowych III RP. To niewybaczalne co z nami zrobili po raz kolejny „wielcy” tego pazernego świata obłudy. Ta krzywda przeniosła się na kolejne pokolenia nie mające świadomości realiów i prawdy.

  Helena Noszczak
  QUO VADIS POLSKO ojczyzno moją moich rodziców i moich dzieci?? Rządzona przez pseudo polski rząd!!! Skraj przepaści już widać

  Polubienie


 4. PiS zaakceptował nowego ambasadora RFN
  3,226 views•Sep 3, 2020
  Uszi

  eddie bigluck
  pis juz od dawna nic nie udaje, bo wszyscy wiedza, ze nic im nie zrobia, bo kto…zydom zabroni?

  Paweł
  Biedny Uszi wciąż wierzy, ze pisuar to patrioci? Chyba izraelscy. Haha.

  Konrad Ziemba
  „Niemcy powinny być bombardowanie co pięćdziesiąt lat,profilaktyczne bez podania przyczyny”Winston Churchill

  Michal Xinski
  Pan uwierzył, że Kaczyński jest samodzielny? On nawet palcem w kanale dłubać samodzielnie nie może. To jest pacynka.

  Polubienie


 5. Sumliński wRealu24 OSTRO o nowym ambasadorze RFN, „Margot”, LGBT i pseudo pandemii!
  46,732 views•Streamed live on Sep 2, 2020
  wRealu24

  Bozena Dachwitz
  Niemcy szanują tych którzy sami się szanują a jak się Polacy szanują to wystarczy spojrzeć na nasz rząd

  Xxx Xxx
  Skoro ambasador USA, Izraela, poucza tzw. rząd w Polsce, to Niemcy też usiłują. Jurgielt w Polsce ma się dobrze.

  Eva Giovanna Sayduda
  Stary niedźwiedź mocno śpi, my się go boimy, ale nie zbudzimy, jak się zbudzi, to nas zje. Czyli nie zadzierać z Niemcami

  Polubienie


 6. Syn adiutanta Hitlera ambasadorem w PL! Gwałty, grabież i ludobójstwo Niemiec!! Prof. W. Polak
  24,758 views•Streamed live on Sep 1, 2020
  wRealu24

  Pani Tarotka
  Jest naiwnością wierzyć ze ten ambasador to tak jakos wyszło..

  Martin Johnson
  schtaufenberg planował zamach na hitlera, bo uważał, że tamten doprowadzi do przegranej wojny, a nie dlatego, że był złym nazistą.

  jacek
  Dokladnie tak! to by super nazista!

  Szymon Wójtowicz
  Jestem w Niemczech od 18 lat . Niemcy to Hipokryci .., są zdania aby nie wracać do przeszłości najlepiej zapomnieć , nie znają historii i przekłamują ja na swą korzyść. A jednocześnie wypominają ciągle i upominają się o swoje stare granice. Mam dużo do czynienia z osobami które przeżyły „II wojnę światową ” . Jeden z nich który był oficerem w obozie koncentracyjnym powiedział mi w oczy – ” Dienst ist Dienst ” tak właśnie wygląda ich zdanie i skrucha . Większość tak myśli tylko wielu się do tego nie przyznaje !!!

  Beata J.
  Zwykle milczą na temat co robili w czasie wojny. Moja znajoma Niemka powiedziała, że w obozach KL Ukraińcy mordowali, Niemcy niewinni … Dienst ist Dienst – oni po prostu musieli mordować 😦

  Polubienie

 7. Roman1 @Roman1:
  Morawiecki obudził się dopiero przed chwilą, czy wcześniej miał inne zdanie?

  https://kresy.pl/wydarzenia/premier-morawiecki-reaguje-na-antypolska-uroczystosc-w-hucie-pieniackiej-tydzien-po-fakcie/


  źródło: flickr.com

  PREMIER MORAWIECKI REAGUJE NA ANTYPOLSKĄ UROCZYSTOŚĆ W HUCIE PIENIACKIEJ – TYDZIEŃ PO FAKCIE

  5 września 2020|1 Komentarz|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Premier Mateusz Morawiecki „z oburzeniem” przyjął informację o tablicy ustawionej przez neobanderowców w wymordowanej przez SS Galizien i OUN-UPA polskiej wsi Huta Pieniacka. Zareagował tydzień po tym, jak wydarzenie to miało miejsce.

  Wsobotę premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Twitterze wpis, w którym krytycznie, „z oburzeniem” odniósł się do antypolskiej uroczystości neobanderowców na terenie wymordowanej polskiej wsi Huta Pieniacka, leżącej obecnie w granicach Ukrainy.

  „Z oburzeniem przyjąłem informację o nowej tablicy w Hucie Pieniackiej – miejscu śmierci wielu Polaków. Nie ma zgody na zacieranie pamięci o ofiarach ukr. szowinistów i próby reinterpretacji historii. Dzięki bohaterstwu AK śmierci z rąk bestialskich oprawców uniknęło tysiące osób” – napisał premier Morawiecki.

  Należy jednak zaznaczyć, że tablica, o której wspomniał szef rządu, została ustawiona tydzień temu, po wcześniejszych zapowiedziach środowisk neobanderowskich, o czym informowano w mediach. Aż do teraz żaden z członków rządu PiS nie odniósł się do tego faktu, nie wiadomo też nic o jakichkolwiek działaniach wyprzedzających podjętych przez Warszawę i polską dyplomację.

  Przeczytaj: Rząd chce osiedlać Ukraińców i Białorusinów w Polsce, pod pretekstem „deklarowania związku z Polską”
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/rzad-chce-osiedlac-ukraincow-i-bialorusinow-w-polsce-pod-pretekstem-deklarowania-zwiazku-z-polska/

  Jak pisaliśmy, ukraińscy nacjonaliści dokonali w niedzielę 30 sierpnia odsłonięcia odnowionej tablicy pomnika Ukraińców „zamordowanych przez AK i NKWD” w wymordowanej przez SS Galizien i OUN-UPA polskiej wsi Huta Pieniacka. Na łamach naszego portalu pisaliśmy o planach przeprowadzenia opisywanego wydarzenia. Aktywiści ukraińskiej nacjonalistycznej partii Swoboda zebrali się w niedzielę przy pomniku w pobliżu dawnej Huty Pieniackiej poświęconym Ukraińcom, którzy mieli zginąć z rąk polskiego podziemia. Pomnik został postawiony dla przeciwwagi dla wzniesionego w 2005 roku przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa pomnika zamordowanych Polaków z Huty Pieniackiej.

  W reakcji na to, ambasador Polski na Ukrainie, Bartosz Cichocki, skierował list do przewodniczącej Brodzkiej Rejonowej Administracji Państwowej Oksany Prokopec. Pytał w nim, czy lokalne władze udzieliły zgody na umieszczenie w Hucie Pieniackiej płyty ze sformułowaniem „bandyci z AK”.

  W Hucie Pieniackiej są już dwa ukraińskie „upamiętnienia”, które mają być przeciwwagą dla pomnika zamordowanych Polaków. Jedno z nich to wspomniana „tablica informacyjna” twierdząca m.in., że w czasie wojny w Hucie Pieniackiej działała „polska bojówka, której członkowie dokonywali ataków na Ukraińców”, a pacyfikacji wsi dokonali „niemieccy naziści”. W 2019 roku ambasada RP w Kijowie przekazała do MSZ Ukrainy notę protestacyjną w sprawie tej tablicy. Na skandaliczną treść tablicy zwracano uwagę już w 2018 roku, podczas obchodów 74. rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej. Ustawiono ją na miejscu rok po tym, jak pomnik zamordowanych Polaków został wysadzony i zniszczony w styczniu 2017 roku. Kilka dni temu informowaliśmy, że z postawionej przez Ukraińców nieopodal pomnika pomordowanych w Hucie Pieniackiej Polaków „tablicy informacyjnej” starto kłamliwe sformułowania na temat polskiej samoobrony i mordu na Polakach.

  Drugie upamiętnienie to stojący w pobliżu dawnej wsi krzyż poświęcony kilku Ukraińcom, którzy mieli ponieść śmierć z rąk polskiego podziemia.

  W 1944 r. w Hucie Pieniackiej funkcjonowała polska samoobrona, która 23 lutego wdała się w walkę z ukraińskimi esesmanami. Z tego powodu 28 lutego wieś stała się celem akcji pacyfikacyjnej policyjnego batalionu SS Galizien złożonego z Ukraińców oraz lokalnego oddziału UPA. W ataku uczestniczyli także ukraińscy cywile. W czasie pacyfikacji doszło do bestialskich mordów, także na kobietach i dzieciach. Z tysiąca mieszkańców i znacznej liczby uciekinierów z wołyńskich miejscowości atakowanych przez UPA przeżyły tylko 162 osoby.

  Kresy.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/media-czaputowicz-nowym-ambasadorem-w-usa/

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/516361-morawiecki-nie-ma-zgody-na-zacieranie-pamieci-o-ofiarach

   Premier Morawiecki: Nie ma zgody na zacieranie pamięci o ofiarach ukraińskich szowinistów i próby reinterpretacji historii

   opublikowano: wczoraj
   aktualizacja: wczoraj


   autor: PAP

   Z oburzeniem przyjąłem informację o nowej tablicy w Hucie Pieniackiej – miejscu śmierci wielu Polaków; nie ma zgody na zacieranie pamięci o ofiarach ukraińskich szowinistów i próby reinterpretacji historii – oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

   Szef rządu odniósł się w mediach społecznościowych do sprawy umieszczenia w Hucie Pieniackiej płyty ze sformułowaniem „bandyci z AK”.

   Z oburzeniem przyjąłem informację o nowej tablicy w Hucie Pieniackiej – miejscu śmierci wielu Polaków. Nie ma zgody na zacieranie pamięci o ofiarach ukr. szowinistów i próby reinterpretacji historii. Dzięki bohaterstwu AK śmierci z rąk bestialskich oprawców uniknęło tysiące osób

   — napisał na Twitterze Morawiecki.

   Interwencja ambasadora

   Ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki skierował przed kilkoma dniami do przewodniczącej Brodzkiej Rejonowej Administracji Państwowej Oksany Prokopec list z zapytaniem, czy lokalne władze udzieliły zgody na umieszczenie w Hucie Pieniackiej płyty ze sformułowaniem „bandyci z AK”.

   Jak podkreślił we wstępie pisma ambasador, leżąca na terenie obwodu lwowskiego „Huta Pieniacka to szczególne miejsce dla Polaków i Ukraińców”.

   28 lutego 1944 r. wieś stała się celem ataku jednego z batalionów 4. Pułku Policji SS, sformowanego z Ukraińców, oraz jednostki UPA. W okrutny sposób śmierć poniosło kilkuset moich Rodaków, nie wyłączając dzieci, kobiet i starców

   — przypomniał.

   Mimo tego – jak dodał – w czasach współczesnych Huta Pieniacka zyskała szansę, by stać się symbolem pojednania między dwoma narodami. Zaznaczył, że od lat w rocznicę tej zbrodni Polacy i Ukraińcy wspólnie modlą się przy pomniku ku czci polskich ofiar, w uroczystościach biorą udział przedstawiciele władz, a w 2009 r. na ich czele stanęli prezydenci Polski i Ukrainy.

   Niestety równocześnie działały w Hucie Pieniackiej środowiska wrogie zbliżeniu polsko-ukraińskiemu

   — oznajmił polski ambasador.

   Jak dodał, „kilka lat temu w pobliżu polskiego pomnika stanęła kłamliwa tablica +informacyjna+ usprawiedliwiająca zbrodnię na Polakach”.

   Do tej pory nikt nie odpowiedział na nasze zapytania o autorstwo tej tablicy i wydanie zgody na jej postawienie. Kilka lat temu nieco dalej stanął krzyż upamiętniający ukraińskiego nauczyciela, jego żonę i duchownego, zabitych w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach z dala od Huty Pieniackiej

   — kontynuował.

   Jak zaznaczył, „ten historycznie wątpliwy i prowokacyjny pod względem lokalizacji pomnik został przez działaczy GO +Swoboda+ uzupełniony haniebną tablicą, upamiętniającą +niewinnych Ukraińców zabitych przez polskie podziemie oraz radzieckie służby specjalne+”.

   Na kamiennej płycie znalazło się sformułowanie „bandyci z AK”

   — napisał ambasador.

   Cichocki zwrócił się do Prokopec z zapytaniem, czy podległy jej urząd wydał zgodę na postawienie tego pomnika, „w szczególności kłamliwej i obraźliwej płyty”. Ponowił też pytanie o tablicę „informacyjną” w bezpośrednim sąsiedztwie pomnika polskich mieszkańców Huty Pieniackiej.

   Ambasador wyraził „stanowczy protest” wobec działań Swobody oraz podkreślił, iż oczekuje podjęcia bezzwłocznych kroków, by na terytorium podległym Brodzkiej Rejonowej Administracji Państwowej „zakończyć demonstracje nienawiści i pogardy wobec tych, którzy doznali już krzywdy i o sprawiedliwość upomnieć się nie mogą”.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — Jarosław Kaczyński w Toruniu: Rzeź wołyńska była potworną zbrodnią. Byli tacy, którzy chcieli, by została zapomniana. WIDEO

   — Szef MON: Byli Ukraińcy, którzy ratowali Polaków. Czy to bohaterstwo byłoby możliwe, gdyby nie fundamenty chrześcijańskie? WIDEO

   — „Dziękczynienie w Rodzinie” w Toruniu. Bp Dec: Aktualnie najpoważniejszym zagrożeniem ludzkości jest ideologia gender. WIDEO

   Notujemy …

   grzego
   Dodam jeszcze , ze plucie banderowcow na Polske ich rozzuchwala,skoro p. Kaczynski wudzieral sie na majdanie,”Slawa ukrainu ,herjom slawa”.A nasi patrioci sa sciganie przez prokuratorkow.

   grzego
   Niestety. Jest zgoda i to Wy ja wyrazacie, Panie Premierze.Banderowcy dzialaja a Wy skladacie protesty.Wolne zarty. A moze za malo kasy tam pchacie?

   @Pio
   Tymczasem młodzi banderowcy coraz skuteczniej wypierają Polaków z rynku pracy w ich własnym kraju. Kiedy to się skończy Panie Premierze ?

   BYŁY WYBORCA PiS
   Czyli w niedzielę ten pan odsłania przepiękny pomnik pana Pityńskiego, który od kilku lat jest chowany po garażach…bo antypolscy zdrajcy to najzwyklejsi kłamcy i tchórze…

   śpioch
   A ha i to dlatego z paru milionów tych szowinistów , chcecie zrobić Polaków. Dworczak już przedstawił plan,by mogli stać się Polakami. Morawiecki proponuję jeszcze więcej fałszu i obłudy. Sława PISu.

   Ania
   Niech rząd polski ładuje więcej pieniędzy Ukraińcom, będą mieli więcej siły by pluć nam w twarz. Na podwyżki dla budżetówki nie ma, ale na Ukrainę dawali mnóstwo pieniędzy, teraz pchają na Białoruś

   Polubienie

 8. @MalinaR
  Padłam ze śmiechu, przyjęcie ambasadora, syna faszysty, adiunkta Adolfa, byłego wice szefa Niemieckiego wywiadu to sukces;)) Najzabawniejsze jest ze bezm0zga masa głosująca na PiS w to uwierzy;)

  Kasia @Kasia
  PiS owski rząd to rząd marionetek! Głosowałam na was ale mam was dość tchórze i nieudacznicy! Żadnej poważnej sprawy dla Polski nie umiecie zalatwić sami. Musi was ciągnąć lasso żydowskie lub niemieckie! Jesteście śmieszni i podli jednocześnie! Prowadzicie naród polski do zguby na wieki…

  gotują nas jak żaby – powoli..
  Czy w Polsce rządzi rząd Polski, czy polskojęzyczny ??? Wygląda no to, że oni tylko posługują się naszym językiem, a sprawy Polski i Polaków mają gdzieś i wykonują polecenia z zagranicy.

  Kasia @Kasia
  …Polska wygrała ten spór. ????? O ambasadora Niemiec wygrała????Kłamstwo! Oczywiste kłamstwo! Polska ulegla,poddala się,zgodzila się na tę osobę o hitlerowskich korzeniach i podejrzanej i dziwnej przeszłości ! To ma być zwycięstwo!!!

  To skandal co wypisujecie!!! Jesteście na pisowskiej smyczy i coraz trudniej was spokojnie czytać! Robicie baranów w z Polaków bo tak nakazuje partyjny – prożydowski kierunek! To podlość! Jeszcze kilka tak jasnych przekazów i nie będzie was czytał żaden Polak.!

  @mezisak
  O nadzór szwabów nad Polską „rządzoną” przez przestraszonych PiSowców z geniuszem naczelnikiem, mistrzem cofania się przed wszystkim i wszystkimi … proste? Po co jakieś udawane analizy głebokie …

  Pat
  Żenada nigdy więcej nie będę głosował na PIS jesteście po prostu mocni w gębie i nic więcej plują na Was Niemcy Ukraińcy a wy udajecie że deszcz pada Dziady i nic więcej

  @Piotr_Artur
  Redakcjo, gratuluję zajawki. Jeśli ktoś miał wątpliwość, czy Pawlicki jest kompletnym d*m pomogliście mu ten dylemat rozwiązać

  https://wpolityce.pl/polityka/516413-w-nowym-numerze-sieci-bitwa-o-ambasadora-niemiec

  W nowym numerze „Sieci”: Bitwa o ambasadora Niemiec! O co chodziło w konflikcie, który sparaliżował relacje Warszawy z Berlinem?

  opublikowano: 2 godziny temu

  W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze ujawniają kulisy dyplomatycznej gry wokół nowego ambasadora Niemiec w Polsce. Wyjaśniają, o co naprawdę chodziło w konflikcie, który na kilka tygodni sparaliżował relacje Warszawy z Berlinem i dlaczego Polska wygrała ten spór. (…)

  Polubienie

 9. nieważne
  @Tigermoth: „Tak to już jest , że przez niektóre środowiska Polska będzie potępiana za wszystko co zrobiła i czego nie zrobiła.” – Trudno zaprzeczyć.

  donek
  Dziś meblując Białoruś dbamy o interesy Niemiec i Rosji tak jak drąc po banderowsku mordę na majdanie pomogliśmy im w rozbiorze Ukrainy. To proste. Jednak widać nie dla wszystkich.

  donek
  Tak dzisiaj jesteśmy tępym narzędziem w polityce mocarstw jak w 1939 roku. Przykład angażowania się w sprawy Ukrainy i Białorusi to tylko jeden z przykładów.

  https://wpolityce.pl/historia/516342-sojusz-ii-rp-z-hitlerem-dzialania-skrajnie-szkodliwe

  Sojusz II RP z Hitlerem? Burzliwa dyskusja w sieci! „Działania szkodliwe dla interesów Polski, korzystne dla Niemiec i Rosji”

  opublikowano: wczoraj

  Żołnierze niemieccy niszczą polski szlaban graniczny i godło Polski. Rozpoczęcie II wojny światowej 1 września 1939 roku; Apoloniusz Zawilski (1972) Bitwy Polskiego Września (Battles of Polish September) / autor: wikimedia commons/Hans Sönnke/domena publiczna; Twitter
  Żołnierze niemieccy niszczą polski szlaban graniczny i godło Polski. Rozpoczęcie II wojny światowej 1 września 1939 roku; Apoloniusz Zawilski (1972) Bitwy Polskiego Września (Battles of Polish September) / autor: wikimedia commons/Hans Sönnke/domena publiczna; Twitter

  „Działania skrajnie szkodliwe dla interesów Polski”; „Ten tekst znakomitą jest ilustracją, że fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki”; „Nie ma w tych działaniach przypadku, ani nie jest to przejaw spontanicznej debaty” – to głosy w burzliwej dyskusji po tekście nt. 1 września opublikowanym na łamach „GW”. (…)

  Polubienie

 10. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/zapis-dotyczacy-restytucji-tzw-mienia-bezspadkowego-w-umowie-serbii-i-kosowa-zawartym-pod-egida-usa/


  Podpisanie porozumienia w Białym Domu. Źr. Twitter/Donald Trump (screan)

  ZAPIS DOTYCZĄCY RESTYTUCJI TZW. MIENIA BEZSPADKOWEGO W UMOWIE SERBII I KOSOWA ZAWARTEJ POD EGIDĄ USA

  7 września 2020|0 Komentarze|w Ameryka, Europa Południowa, polityka, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  W podpisanym w Białym Domu porozumieniu o normalizacji stosunków gospodarczych pomiędzy Serbią a Kosowem znalazł się punkt, w którym oba kraje zobowiązały się do czynienia wysiłków na rzecz restytucji „bezspadkowego” żydowskiego mienia. (…)

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/prezydent-serbii-zdziwiony-zapisami-porozumienia-jakie-podpisal-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/oburzenie-w-serbii-po-wpisie-rzeczniczki-rosyjskiego-msz-o-vuciciu-foto/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/msz-serbii-wezwalo-do-siebie-rosyjskiego-ambasadora/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/prezydent-serbii-zdziwiony-zapisami-porozumienia-jakie-podpisal-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/trump-oglosil-wielki-przelom-w-stosunkach-miedzy-kosowem-a-serbia/

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/516782-glinski-ochronilismy-rynek-pracy-uratowalismy-gospodarke

  Wicepremier Gliński: Dzięki właściwym decyzjom gospodarczym ochroniliśmy rynek pracy. W pewnym sensie uratowaliśmy gospodarkę

  opublikowano: za 4 minuty


  autor: screenshot/TVP

  „Nie ma mowy o tym, byśmy znowu zamykali gospodarkę. Musimy sobie radzić w tej trudnej pandemicznej sytuacji” – zapewnił wicepremier Piotr Gliński w programie „Gość Wiadomości”. (…)

  🙂
  Gospodarkę to moga uratować tylko zasuwający do roboty ludzie, a rynek pracy to ratuja przedsiębiorcy. Można im tylko udzielić finansowe wsparcie, a jak wiemy tego nie było w pandemii xD

  BYŁY WYBORCA PiS
  Ten pan zajmuje się gospodarką ? a kultura ?….

  pp
  BU HA HA HA ! TY GNOJU ILE DALES NA ZYDOWSKIE CMENTARZE SETEM MILIONOW TY KRYMINALISTO ZLODZIEJU JESTES KUPA GOWNA KRADNACA PIENIADZE NA FUNDACJE ZONY!!!!!

  Greg
  Jeśli branie kredytów bez opamiętania na koszt podatników nazywa się ratowaniem gospodarki to temu panu potrzeba zapisać jakieś dobre tabletki.

  Steve
  „Dobra zmiana” po raz 3542 uratowała Polskę. To chyba rekord Kosmosu. Kolejny cud gospodarczy podejrzewam nastąpi za 2 tygodnie.

  von peło
  czy po tzw rekonstrukcji nie zobaczę tego antypolskiego dziada w rządzie i tego od reformy uniwersytetów narcyza też?

  Tyle.w.temacie
  Gliński na emeryturę, pora skończyć z setkami milionów na macewy!!!!

  https://wpolityce.pl/gospodarka/516768-premier-morawiecki-udalo-sie-obronic-miejsca-pracy

  Premier Morawiecki: Udało się obronić miejsca pracy. Nasza gospodarka była także odporna na obniżanie czasu pracy

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: PAP/Radek Pietruszka

  Dane Eurostatu wskazują, że udało się nie tylko obronić miejsca pracy, ale nasza gospodarka była także odporna na obniżanie czasu pracy – napisał we wtorek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując dane Eurostatu o zatrudnieniu w II kwartale 2020 r. (…)

  @MalinaR
  Bzdura, zadłużanie kraj na potęgę, miejsca pracy jeszcze nie znikły tak szybko bo firmy dostają pieniądze na ich utrzymanie, ale ile to kraj wytrzyma? Jeszcze pół roku? Fala zwolnień dopiero nadejdzie…

  BYŁY WYBORCA PiS
  Za ten pana dowcip o zbilansowanym bilansie, stosowny komunikat jako preludium do corona-świrusa ma pan plus ujemny, to był propagandowy meisterstiick …niektórzy uwierzyli…

  prosty
  Ubyło ponad 200 tys. miejsc pracy, firmy 9+ zaczynają się odbijać, globalnie nie, czyli w mikrofirmach miejsc pracy ubywa. Zobaczymy dane po pełnych wynikach sierpnia.

  Polubienie

 12. Waldemar
  Coz z tego, ze ma Pan profesor racje, ja mam racje i miliony Polakow maja racje, a polski rzad trzy miesiace bawi sie w sport przeciaganila liny by w koncu wziac pistolet i strzelic sobie w leb?

  Były wyborca PO
  Tylko ktoś kto miał z Niemcami bezpośredni kontakt wie jaką nas darzą „miłością”…pilnowali się bardzo przez ostatnie lata gdy plotli o przyjaźni z Polakami a w rzeczywistości są jak ten Hans G!!!

  @SPIRIDONOW
  nowy ambasador jako funkcjonariusz wywiadu niemieckiego BND bedzie mogl prowadzic w latwy sposob ich najwazniejszych agentow , nie wzbudzajac zadnych podejrzen. PROSTE

  https://wpolityce.pl/historia/517021-prof-polak-swawolny-dyzio-we-fraku-niemieckiego-dyplomaty

  TYLKO U NAS. Prof. Polak dla wPolityce.pl: Swawolny Dyzio we fraku niemieckiego dyplomaty

  opublikowano: za 35 minut
  aktualizacja: za 36 minut


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: pixabay.com

  Około 200 tysięcy polskich dzieci zostało w czasie II wojny porwanych do Niemiec i poddanych germanizacji. Sprawa porywania i germanizacji polskich dzieci rzadko była przypominana w RFN.

  W ostatnich latach zrobiło się jednak wokół niej głośno, głównie dzięki działalności Christopha Schwarza – nauczyciela historii z Fryburga. Dziennikarka Monika Sieradzka pisała:

  Ciszę przerwał nauczyciel historii z Freiburga Christoph Schwarz. Gdy poznał mieszkającą w pobliskim Achern Helenę Lanig, która jako dziecko została przywieziona z Polski do tutejszego ośrodka Lebensbornu, był w szoku. Helena już w latach 80. zdecydowała się walczyć o uznanie krzywd zadanych porwanym dzieciom. Ówczesny prezydent Richard von Weizsaecker zbywał jej listy milczeniem.

  Działający wówczas w Badenii Wirtembergii polityk CDU, dziś minister finansów Wolfgang Schäuble, argumentował, że Helena nie powinna narzekać na swoje porwanie w dzieciństwie, ale cieszyć się z tego, że może mieszkać w Niemczech.

  Historyk Christoph Schwarz postanowił wesprzeć jej starania. Założył stowarzyszenie „Geraubte Kinder – vergessene Opfer” (Zrabowane dzieci – zapomniane ofiary). Rozpoczął wędrówkę po urzędach i pisanie listów do polityków, zmuszając ich do zajęcia stanowiska.

  Dwie twarze Wolfganga Schäuble
  Warto uzupełnić, że wspomniany powyżej Wolfgang Schäuble, mieniący się przyjacielem Polaków (doktor honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) jest obecnie przewodniczącym Bundestagu. Nigdy nie przeprosił za swoją wypowiedź, niezwykle dla nas obraźliwą.

  Jednakże ten sam pan dnia 10 września 2019 r. wygłosił, podczas rozpoczęcia pierwszego po wakacjach posiedzenia Bundstagu piękne przemówienie w którym oddał cześć Polakom walczącym pod Wizną i przypomniał, że wskutek Paktu Ribbentrop-Mołotow polskie państwo zostało podzielone i pozbawione suwerenności. Zastrzegł też, że odniesienie do interwencji ZSRR 17 września „nie relatywizuje niemieckich zbrodni” i stwierdził, że Polacy najdłużej cierpieli pod okupacją Wehrmachtu i terrorem SS.

  Można zapytać się: która twarz p. Wolfganga Schäublego jest prawdziwa? Nie mam w tej kwestii wątpliwości. To co powiedział (zapewne spontanicznie) jako minister finansów wyraża jego rzeczywiste poglądy. To co mówi jako przewodniczący izby parlamentu jest już wystudiowaną mową w stylu dobrze opanowanym przez niemieckie elity polityczne. Niemcy są mistrzami świata w wygłaszaniu wzruszających przemówień o niemieckiej winie, dobrej współpracy, pojednaniu etc. Tylko za tą retoryką kryje się:

  1) Niechęć do ponoszenia skutków zbrodni popełnionych przez Niemców w czasie II wojny światowej (kwestia reparacji). Perspektywa, że z powodu reperacji obywatele RFN będą zmieniać samochody co 4 lata (zamiast co trzy) i latać na Majorkę tylko dwa razy w roku jest dla wielu nie do zniesienia.

  2) Niestety – także coraz częstsza, zwłaszcza wśród elit niemieckich niechęć do Polaków, połączona z pogardą i przeświadczeniem o własnej wyższości kulturowej (to ostatnie jest wręcz niewiarygodne – ale tak jest).

  3) Tradycja polityczna nie liczenia się w ogóle z interesami Polski (sprawa rurociągu pod dnie Bałtyku, budowanego razem z Rosjanami) i traktowania nas w duchu neokolonialnym, przykryta frazesami o dobrosąsiedzkich stosunkach.

  Złośliwy i psotny Dyzio
  Polityka i dyplomacja jest sztuką udawania. Ale czasem spod grubego pudru nowomowy wychodzi wykrzywiona buzia złośliwego i psotnego Dyzia. To przykład z ostatnich dni – wyznaczenie na ambasadora w Polsce pana barona, którego ojciec był adiutantem samego Adolfa Hitlera i niemieckiego zbrodniczego generała Heinza Guderiana. Wśród elit niemieckich można było znaleźć wielu kompetentnych ludzi bez podobnych obciążeń. Wybrano kogo wybrano – złośliwie, żeby po prostu nas poniżyć i zdenerwować. Po czym nad Renem i Łabą zaczęto dziwną grę – udawanie, że nie rozumiemy o co tym Polakom chodzi. Rozumiecie, rozumiecie! W dyplomacji nie ma przypadków- są tylko znaki. Nauka dla nas wynika z tego bardzo wyraźna. Musimy jeszcze wyraźniej stawiać na pierwszym miejscu nasz interes narodowy, jakże różny od interesu berlińskich polityków wdychających duszne pruskie powietrze. Po prostu!

  Prof. Wojciech Polak

  Polubienie

 13. jaro7 @jaro7:
  Zły adresat,reakcji nie będzie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/stanislaw-srokowski-interweniuje-w-msz-ukraincy-scinaja-krzyze-nad-polskimi-dolami-smierci/


  Sunia na Wolyniu. Krzyż podczas poswięcenia i po jego usunięciu. Fot. facebook, Stanisław Srokowski

  STANISŁAW SROKOWSKI INTERWENIUJE W MSZ. „UKRAIŃCY ŚCINAJĄ KRZYŻE NAD POLSKIMI DOŁAMI ŚMIERCI”

  11 września 2020|1 Komentarz|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Znany pisarz i działacz kresowy, Stanisław Srokowski, napisał list do szefa MSZ. Prosi w nim o interwencję w związku z ujawnieniem faktu ścięcia krzyża, postawionego na miejscu wymordowanej przez Ukraińców polskiej wsi na Wołyniu.

  Wśrodę Stanisław Srokowski, znany pisarz, publicysta i działacz kresowy, opublikował list otwarty do ministra spraw zagranicznych, prof. Zbigniewa Rau, w sprawie ścinanych przez Ukraińców krzyży, postawionych w miejscach zagłady Polaków, zamordowanych podczas ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego.

  Srokowski pisze o sprawie w oparciu o relację Janusza Horoszkiewicza, opiekuna polskich miejsc pamięci na Wołyniu, działacza kresowego niezwykle zasłużonego dla upamiętniania ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów oraz laureata nagrody Kustosza Pamięci Narodowej.

  „Janusz Horoszkiewicz to bohater naszych czasów, ten od krzyży. Ten, co samotnie, bez pomocy państwa polskiego, postawił na miejscach ukraińskiej zbrodni 40 krzyży. Jeden z ostatnich krzyży postawił tam, gdzie niegdyś istniał przysiółek SUNIA. Krzyż zaniósł, można powiedzieć, na własnych ramionach. A historia była taka: Po ukraińskim napadzie w lipcu 1943 r. na Hutę Stepańską, w której z rąk Ukraińców padło ok. 600 Polaków, przybyło do Suni i w jej okolice wielu uciekinierów. Bandyci napadli także i na Sunię” – przypomina w swoim liście Srokowski.

  „Po dziesięcioleciach Horoszkiewicz chciał zachować pamięć ofiar. Pojechał na tę ziemię, by postawić krzyże. Pomagali mu dobrzy ludzie. Pod krzyżami można się było pomodlić. Także pod krzyżem w dawnej Suni. Ale niedługo. Bowiem krzyż ktoś ściął. I nie ma już krzyża” – podkreśla pisarz.

  „Krzyż ścięli, jak twierdzi Horoszkiewicz, funkcjonariusze SBU z Równego. Pozostała po Krzyżu tylko dziura w ziemi. Horoszkiewicz jednak tego symbolicznego mordu dokonanego na polskiej pamięci narodowej długo nie rozgłaszał. Nikomu w Polsce o nim nie mówił. Uważał, że Ukraińcy krzyż zwrócą, postawią na swoim miejscu. Bo to dobrzy ludzie. Tylko musi o to poprosić. I zaczął prosić. Napisał list do przewodniczącego tzw. Selrady, czyli tamtejszego urzędy gminnego” – czytamy w liście.

  Srokowski zacytował też fragment listu Horoszkiewicza do lokalnych ukraińskich władz:

  „W ubiegłym roku zwracałem się do Pana w sprawie ściętego krzyża w Suni, do dziś dnia nie otrzymałem odpowiedzi (…). O ścięciu krzyża w Polsce nikt się nie dowiedział (…). Moim celem jest głoszenie pojednania między naszymi narodami, a nie sianie złości. Krzyż dla nikogo wrogiem nie jest. Z Bogiem”.

  Pisarz zaznaczył, że „krzyż jednak nie wrócił na swoje miejsce”, zaś „Horoszkiewicz otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę”. Dowiedział się też, z kim nie wolno mu się spotykać.

  „ (…) banderowcy nie chcą, abym odnalazł następne Ostrówki lub Wolę Ostrowiecką (…). Życzliwi ostrzegali mnie, że jeśli będę utrzymywał kontakty z Panem, a Pan sprawę nagłośni, to do 3 lat zakazu dopiszą mi jeszcze zero. Pan jest głównym wrogiem banderowców, trzeba sobie dobrze zasłużyć, żeby tak kogoś określano”(…) – cytuje wiadomość od Horoszkiewicza Stanisław Srokowski.

  „Oto ukraińska zemsta za chrześcijańską postawę Polaka. Za stawienie krzyży. Zaczyna się od ścięcia jednego krzyża, a jak państwo polskie nie zareaguje, będą ścinać następne” – zaznacza pisarz.

  Przeczytaj: Horoszkiewicz: Ukraińcy obawiają się odkrycia wielkich dołów śmierci ze szczątkami ofiar OUN-UPA

  „Szanowny Panie Ministrze, prosimy o reakcję. Zwracamy się o interwencję. Sądzimy, że jest to też sprawa marszałka polskiego Sejmu, polskiego IPN -u i ambasadora Polski w Kijowie. Wszystkie te instytucje powinny się zająć tą skandaliczną sprawą. Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa zasługują przynajmniej na krzyż i modlitwę. A polski obywatel ma prawo pochylić głowę nad dołami śmierci. Przyjacielska Ukraina jednak na to nie pozwala. Karze polskiego obywatela za stawienie krzyży. I odbiera mu prawo do modlitwy nad dołami śmierci” – podkreślił Srokowski.

  „Panie Ministrze, polskie państwo zaniedbało te miejsca kaźni i pamięci. Ukraińskie państwo robi wszystko, by wszelkie ślady po ludobójstwie zniknęły. Liczymy na to, że Pan minister zajmie się tą bulwersującą i skandaliczną sprawą. I liczymy na godną odpowiedź” – czytamy zakończeniu listu, podpisanego przez Srokowskiego w imieniu Narodowego Forum Kresowego. Pod listem podpisało się już wiele osób, w tym działacze środowisk kresowych i eksperci.

  Przeczytaj: Stanisław Srokowski pisze do Ziobry ws. ścigania ocalałych z rzezi wołyńskiej: Proszę powstrzymać szaleństwa podległej Panu prokuratury

  Czytaj również: Stanisław Srokowski o skazaniu ocalonego z Rzezi Wołyńskiej: Prokuratorze, mnie też zamknij!

  Jak pisaliśmy, Janusz Horoszkiewicz od 12 lat co roku wyjeżdża w okolice Huty Stepańskiej, rodzinnej miejscowości swoich przodków, która z wraz z innymi ponad 20 miejscowościami w parafiach Huta Stepańska i Wyrka zostały wymordowane przez UPA w lipcu 1943 roku. W ciągu ostatnich 11 lat Janusz Horoszkiewicz postawił w okolicach Huty Stepańskiej około 40  głównie metalowych krzyży. Stanęły one na terenie nieistniejących już polskich wiosek, kościołów i cmentarzy, a także w miejscach, gdzie – według naocznych ukraińskich świadków – zakopane zostały ciała zamordowanych Polaków. Wszystko to realizował z aprobatą, a nawet z pomocą miejscowych ukraińskich władz wiejskich i zwykłych Ukraińców. Z wieloma udało mu się zaprzyjaźnić. Janusz Horoszkiewicz dotarł też do ponad 330 naocznych świadków ludobójstwa i zebrał ponad 2,5 tys. godzin relacji. Byli to zwykle 80-90-letni Wołyniacy, którym łut szczęścia pozwolił ujść z życiem z banderowskiego piekła i osiedlić się w powojennej Polsce. W archiwum pana Janusza znalazły się także wspomnienia szeregu najstarszych ukraińskich mieszkańców Wołynia, w tym także byłych członków ruchu banderowskiego.

  W celu odnalezienia tych dołów śmierci Horoszkiewicz nawiązał kontakt z dwoma byłymi banderowcami, braćmi Witoszkami ze Stydynia Wielkiego, i, jak twierdzi, zaprzyjaźnił się z nimi. Mieli oni przejść duchową przemianę i nie utożsamiać się już z OUN-UPA. Horoszkiewicz liczył, że wskażą mu oni miejsca, gdzie leżą wspomniane ofiary. „Cały czas myślałem, jak o tę zbrodnię zapytać Aleksija Witoszkę, bo siłą rzeczy narzucały się pytania: czy twój brat był między nimi [zbrodniarzami – red.], a czy ty też rąbałeś i rabowałeś? Pytania dojrzewały i prawda w końcu wyszłaby na jaw, zabrakło tego jednego spotkania” – mówił Horoszkiewicz. SBU dowiedziała się jednak o planach Horoszkiewicza przejmując jego list do Aleksija Witoszka, w którym zawarł pytania przygotowujące go do ostatecznej rozmowy. Po tym działacz kresowy otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę a Aleksij Witoszek zabrał swoją tajemnicę do grobu.

  Facebook / Kresy.pl

  Polubienie

  • gosc
   Polak madry po szkodzie pomagaliscie ukraincom dajac wegiel gaz ipieniadze teraz macie zaplate popieram w 100 % ukraincow to samo spotka was jak pomorzecie Bialorusi pchacie sie tam gdzie was nie chca

   Refleksja @kasiawywazona
   POnieważ za tą rzezią nie stali Ukraińcy, a Ci co kreują się na męczenników Świata, niestety z Rosji. Tam srodowisko tworzące komunizm świtowy wyhodowało bestie.

   Pseudopatrioci
   Gdzie jest MSZ, p.. Morawiecki i Duda mający usta pełne frazesów?

   cep
   Polacy pomagaja Ukraincom a oni nas krzyzuja

   program BIZANCJUM+
   rząd ma ważniejsze sprawy: „Żona Adama Andruszkiewicza jednoosobowym zarządem fundacji. 3.000.000 budżetu!”

   edmund
   Nasz rzad powinien pamietac czym skonczyly sie ustepstwa zachodnich demokracji wobec Hitlera wspieranie banderowswkich i neofaszystowskich wladz Ukrainy to samobojstwo

   bezkonta
   To jest efekt naszej otwartości i szczodrości. Im więcej dajemy, tym bardziej nas nie szanują. Nie zasługują. Dość tego włażenia bez….

   kresowiak
   nie sadzę aby rząd wyciągnął wnioski w obecnej sytuacji.Ten rząd to nierząd. Polskojęzyczni „zapominają ” o obowiązkach wobec Narodu Polskiego.Gadają na okrągło zamiast tę dzicz turańska przycisnąć.

   kalcynian
   No i co dalej z tą waszą obłąkaną ideologią wobec Ukrainy,p Kaczyński,p Morawiecki ? Ukrainiec to tak jak Ruski,to ta sama nacja,ten sam korzeń,ten sam pień, która rozumie tylko politykę siły i kopa

   https://wpolityce.pl/swiat/517307-zdjecie-krzyzy-z-grobow-ofiar-wolynia-przejawem-banderyzacji

   Usuwanie krzyży z grobów ofiar Rzezi Wołyńskiej to przejaw banderyzacji. Tylko szatańska ideologia walczy z symbolami chrześcijaństwa

   opublikowano: 2 godziny temu
   aktualizacja: 2 godziny temu


   Zdjęcie ilustracyjne / autor: Pixabay

   Polska od kilku lat czeka, aby strona ukraińska zezwoliła na prowadzenie na terenie Ukrainy prac poszukiwawczych w celu ekshumacji i godnego pochowania szczątków ofiar Rzezi Wołyńskiej. Nie zanosi się jednak, aby obecne władze Ukrainy wyraziły zgodę. Tymczasem, jak alarmują środowiska kresowe, z mogił ofiar ukraińskiego, banderowskiego ludobójstwa Służba Bezpieczeństwa Ukrainy usuwa krzyże postawione tam z potrzeby serca przez Polaków i Ukraińców.

   Polska od kilku lat czeka, aby strona ukraińska zezwoliła na prowadzenie na terenie Ukrainy prac poszukiwawczych w celu ekshumacji i godnego pochowania szczątków ofiar Rzezi Wołyńskiej. Nie zanosi się jednak, aby obecne władze Ukrainy wyraziły zgodę. Tymczasem, jak alarmują środowiska kresowe, z mogił ofiar ukraińskiego, banderowskiego ludobójstwa Służba Bezpieczeństwa Ukrainy usuwa krzyże postawione tam z potrzeby serca przez Polaków i Ukraińców.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:

   -Będzie reakcja MSZ na usuwanie krzyży upamiętniających ofiary Rzezi Wołyńskiej? Wnoszą o to środowiska kresowe
   https://wpolityce.pl/swiat/517034-bedzie-reakcja-msz-na-usuwanie-polskich-krzyzy-na-ukrainie

   -Prof. Szwagrzyk: Wciąż czekamy na to, aby zaistniała wreszcie możliwość prowadzenia prac poszukiwawczych na Ukrainie
   https://wpolityce.pl/historia/508852-prof-szwagrzyk-czekamy-na-mozliwosc-poszukiwan-na-ukrainie

   Postępująca banderyzacja państwa ukraińskiego staje coraz bardziej widoczna i aż dziw bierze, że reagują na nią jedynie Brytyjczycy i to jedynie w umiarkowanym stopniu. Tymczasem banderyzm to nic innego jak ukraińska wersja totalitarnej ideologii nazizmu, którą bł. bp Grzegorz Chomyszyn określał mianem „chorobliwego nacjonalizmu ukraińskiego”. Opętani tą ideologią Ukraińcy w ubiegłym stuleciu w sposób bezprecedensowo bestialski mordowali Polaków tylko dlatego, że byli Polakami, a współcześnie coraz więcej ukraińskich polityków do tej ideologii się odwołuje, utożsamiając z nią ukraiński patriotyzm!

   Próba wymazania ludobójstwa ze zbiorowej pamięci

   Walka z krzyżami na grobach Polaków pomordowanych w zbrodni, którą historycy określają mianem genocidum atrox, to nie tylko próba wymazania ze zbiorowej pamięci tego potwornego ludobójstwa, ale walka z symbolem, który stoi dokładnie po przeciwnej stronie niż widniejący w herbie Ukrainy tryzub – symbol ukraińskich nacjonalistów.

   W przyszłym miesiącu planowana jest oficjalna wizyta na Ukrainie prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa polskiego będzie miała okazję upomnieć się i o mogiły i o krzyże. Prawo do chrześcijańskiego pochówku, krzyża na grobie i modlitwy jest prawem podstawowym w cywilizacji europejskiej. Odmawianie Polakom tego prawa świadczy najdobitniej o stosunku władz Ukrainy i chyba najwyższy czas, żeby zostały wyciągnięte wnioski.

   Anna Wiejak

   Polubienie

  • teve
   Takie są skutki nieudolnych rządów „dobrej zmiany” i osobiście pana Morawieckiego z banku.

   duduś reformator
   Nie będzie żadnej reakcji,POnieważ PiSiaki nie mają honoru,a zależy im tylko na korycie.

   yle.w.temacie
   Mogą sobie na to pozwolić bo wiedzą, że w Polsce rządzą cieniasy niestety…rozczarowujecie coraz bardziej i dajcie jeszcze więcej naszych lasów „ofiarom” akcji Wisła, potem będzie Just447 i Danzig

   amon2
   ten rząd ściąga ukrów i ciapatych na potęgę – to zdrada Polski…

   https://wpolityce.pl/swiat/517034-bedzie-reakcja-msz-na-usuwanie-polskich-krzyzy-na-ukrainie

   Będzie reakcja MSZ na usuwanie krzyży upamiętniających ofiary Rzezi Wołyńskiej? Wnoszą o to środowiska kresowe

   opublikowano: przedwczoraj


   Zdjęcie ilustracyjne / autor: Pixabay

   Środowiska kresowe zwróciły się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z prośbą o interwencję w sprawie usuwania przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy krzyży wzniesionych przez Polaków i Ukraińców w miejscach ukraińskich, banderowskich zbrodni na Polakach.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:

   -Ginęli, bo byli Polakami. 77. rocznica rzezi wołyńskiej. Ukraińcy dokonali ataku na ok. 100 miejscowości na Wołyniu
   https://wpolityce.pl/historia/508808-gineli-bo-byli-polakami-77-rocznica-rzezi-wolynskiej

   -IPN zapowiada uroczystości upamiętniające 77. rocznicę zbrodni wołyńskiej. W Chełmie powstanie Instytut Prawdy i Pojednania
   https://wpolityce.pl/historia/508723-77-rocznica-zbrodni-wolynskiej-szczegoly?fbclid=IwAR1LbNzp5OKhFXv7HukLakJ8ihfLJrwuGXUFONC0iiMV5SLkTotfJ75zzhA

   Polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa zasługują przynajmniej na krzyż i modlitwę. A polski obywatel ma prawo pochylić głowę nad dołami śmierci. Przyjacielska Ukraina jednak na to nie pozwala. Karze polskiego obywatela za stawienie krzyży. I odbiera mu prawo do modlitwy nad dołami śmierci

   — piszą autorzy petycji, odnosząc się do objęcia zakazem wjazdu na Ukrainę Janusza Horoszkiewicza, który postawił w miejscach banderowskich zbrodni 40 krzyży.

   „Ukraińskie państwo robi wszystko, by wszelkie ślady po ludobójstwie zniknęły”
   .

   Panie Ministrze, polskie państwo zaniedbało te miejsca kaźni i pamięci. Ukraińskie państwo robi wszystko, by wszelkie ślady po ludobójstwie zniknęły. Liczymy na to, że Pan minister zajmie się tą bulwersującą i skandaliczną sprawą. I liczymy na godną odpowiedź

   — dodają.

   W petycji kreślą tło historyczne całej sprawy:

   Historia była taka: Po ukraińskim napadzie w lipcu 1943 r. na Hutę Stepańską, w której z rąk Ukraińców padło ok. 600 Polaków, przybyło do Suni i w jej okolice wielu uciekinierów. Bandyci napadli także i na Sunię. Po dziesięcioleciach Horoszkiewicz chciał zachować pamięć ofiar. Pojechał na tę ziemię, by postawić krzyże. Pomagali mu dobrzy ludzie. Pod krzyżami można się było pomodlić. Także pod krzyżem w dawnej Suni. Ale niedługo. Bowiem krzyż ktoś ściął. I nie ma już krzyża. Krzyż ścięli, jak twierdzi Horoszkiewicz, funkcjonariusze SBU z Równego. Pozostała po Krzyżu tylko dziura w ziemi. Horoszkiewicz jednak tego symbolicznego mordu dokonanego na polskiej pamięci narodowej długo nie rozgłaszał. Nikomu w Polsce o nim nie mówił. Uważał, że Ukraińcy krzyż zwrócą, postawią na swoim miejscu. Bo to dobrzy ludzie. Tylko musi o to poprosić. I zaczął prosić. Napisał list do przewodniczącego tzw. Selrady, czyli tamtejszego urzędy gminnego. List brzmiał następująco: „W ubiegłym roku zwracałem się do Pana w sprawie ściętego krzyża w Suni, do dziś dnia nie otrzymałem odpowiedzi (…). O ścięciu krzyża w Polsce nikt się nie dowiedział (…). Moim celem jest głoszenie pojednania między naszymi narodami, a nie sianie złości. Krzyż dla nikogo wrogiem nie jest. Z Bogiem”.

   Krzyż nie wrócił na swoje miejsce
   Krzyż jednak – jak wskazują autorzy petycji, nie wrócił na swoje miejsce. Tymczasem – jak dodają – Horoszkiewicz otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę. Przy okazji dowiedział się, z kim nie wolno mu się spotykać.

   Szanowny Panie Ministrze, prosimy o reakcję. Zwracamy się o interwencję. Sądzimy, że jest to też sprawa marszałka polskiego Sejmu, polskiego IPN -u i ambasadora Polski w Kijowie. Wszystkie te instytucje powinny się zająć tą skandaliczną sprawą

   — czytamy w petycji.

   Autor
   Znalezione w sieci

   Polubienie

 14. https://kresy.pl/wydarzenia/sugerowal-bialoruskosc-bialegostoku-i-gloryfikowal-sowieckiego-zbrodniarza-dzis-wystapil-jako-ekspert-w-tvp-info/


  Franciszek Wiaczorka

  SUGEROWAŁ BIAŁORUSKOŚĆ BIAŁEGOSTOKU I GLORYFIKOWAŁ SOWIECKIEGO ZBRODNIARZA. DZIŚ WYSTĄPIŁ JAKO EKSPERT W TVP INFO

  30 sierpnia 2020|0 Komentarze|w Białoruś, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Adam Szabelak

  Franciszak Wiaczorka, znany ze specyficznego podejścia do Polaków na Białorusi i do państwa polskiego, wystąpił dzisiaj w roli eksperta na antenie TVP Info.

  Wiaczorka w programie Studio Zachód, wyemitowanym 30 sierpnia br., komentował bieżące wydarzenia na Białorusi. Obecność w polskiej telewizji państwowej byłego czołowego działacza białoruskiej opozycji budzić może kontrowersje.

  W 2014 roku Wiaczorka udostępnił na swojej stronie na Facebooku mapę opublikowaną przez redakcję Radia Svaboda – białoruskiej sekcji Radia Wolna Europa. Na mapie tej Białoruś przedstawiona jest jako obejmująca polskie Podlasie wraz z Białymstokiem, a także Mazury co Wiaczorka określił jako „ciekawą wersję” nowego podziału politycznego regionu.

  W tym samym roku Wiczorka krytykował jednego z opozycyjnych polityków białoruskich za to, że kandydując w wyborach parlamentarnych z okręgu zamieszkanym przez Polaków użył na swoich plakatach języka polskiego. W zeszłym roku krytykował prezydenta Andrzeja Dudę za to, że w czasie uroczystości pochówku szczątków dwóch dowódców powstania styczniowego Wincentego Kalinowskiego i Zygmunta Sierakowskiego jakie odbył się tego dnia w Wilnie unikał słowa białoruski opisując dziedzictwo [Wincentego] Kastusia Kalinowskiego.

  W czerwcu br. komentując przepychanki do jakich doszło między milicjantami a mieszkańcami Nowogródka, Wiaczorka postanowił przybliżyć miasto czytelnikom z USA, gdzie teraz mieszka. „Nowogródek był centrum żydowskiego ruchu oporu w czasie drugiej wojny światowej. Tu się zaczęła historia słynnych żydowskich partyzantów prowadzonych przez braci Bielskich. O tym jest film z Hollywood „Opór” [„Defiance”]” – napisał Wiaczorka.

  Białorusko-amerykański działacz napisał w ten sposób o oddziale partyzanckim pod dowództwem Tewje Bielskiego. Składał się on z Żydów uchodzących do lasów przed Niemcami. Oddział ten działał na obszarze byłego województwa nowogródzkiego II RP, w Puszczy Nalibockiej. Znany był z rabunków dokonywanych w okolicznych wsiach. Inaczej niż ukazano to w amerykańskim filmie, Bielski unikał walk z Niemcami, traktując swój oddział jako grupę przetrwania. Jednak 8 maja 1943 r. wziął wraz innymi oddziałami sowieckiej partyzantki w ataku na wieś Naliboki gdzie miejscowi Polacy utworzyli samoobronę mającą chronić ich przed rabunkami. W wyniku ataku zginęło ponad 120 mieszkańców wsi..

  Wiaczorka, syn Wincuka, działacza Białoruskiego Frontu Narodowego, przez kilka lat studiował na Uniwersytecie Warszawskim korzystając ze stypendium oraz pracował dla utrzymywanej z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP telewizji Biełsat. Polski Instytut Sztuki Filmowej wyłożył równowartość 2 milionów dolarów na film fabularny „Żywie Biełaruś” wyprodukowany w 2012 r. którego współscenarzystą był właśnie Wiaczorka. Fabuła filmu została częściowo oparta na jego doświadczeniach jako opozycjonisty.

  Po wyjeździe z Polski Franciszak Wiaczorka rozpoczął pracę w Pradze w Radiu Svaboda. Obecnie przebywa w USA gdzie jest analitykiem dla rządowej, amerykańskiej Agencji na rzecz Mediów Globalnych oraz Atlantic Council.

  Kresy.pl / TVP Info

  Polubienie


 15. Polska idzie na konflikt z Chinami. Kończy biznes dający milionowe korzyści. Kompromitacja
  14,269 views•Sep 12, 2020
  Suwerenny PL

  Teresa Stepanowicz
  Ponad 180 lat temu wieszcz napisał o Polsce: „…pawiem narodów byłaś i papugą a teraz jesteś służebnicą cudzą…”. Czy coś się zmieniło? Pytanie raczej retoryczne.

  Johny Deep
  Lukaszenka powiedzial kto rzadzi w Polsce. Z jego wypowiedzi wynika ze to sa obcoplemienni i nie maja nc wspolneo z naszym narodem. Tak ze robia praktycznie wszystko wbrew polskiej racji stanu. Naduzyciem jest mowic ze to sa polscy politycy. Ich czyny mowia same za siebie.

  Anastazja Lyczko
  Zamiast dołączyć się do budowy jedwabnego szlaku i na tym zarabiać to nasze kacyki podskakują jak pajace w 39 do Hitlera – że też Polakami od dawna zarządzają pajace uważający się za mądrych gdy tak na prawdę są to wiejskie mędrki skaczące w rytm muzyki grane przez dawniej ZSRR a obecnie USA+ israel. Dojdzie do kryzysu to zostaniemy skazani na zagładę jak zdradzeni przez USA Kurdowie.

  Palilonco Palilonco
  Wszystko w tym kraju już ch…j strzela, a kaczyński z morawieckim robią sobie czelendze na tik toku. 😂😂 No pojeby

  Maark Kaamil
  Tu chodzi o NOWY JEDWABNY SZLAK usa chce odciąć dostawy z Chin do Europy przez Polskę i dalej ochraniać i brać podatki za transport morski. KIEDY ZACZĘLI WIRKUSKA WTEDY KIEDY OTWARTO NOWE POŁĄCZENIE HANDLOWE Z CHINAMI I POLSKA

  Marcin Biernacki
  Zydy widza ze Chiny zerwaly sie im ze smyczy wiec za wszelka cene chca je zniszczyc.

  William Mayer
  That’s true. American financial institutions are not allowed to Chinese market. We know why? They don’t want to be used by these greedy financiers.

  Polubienie


  • Oficjalnie! Chiny Zaatakowały Gospodarkę USA. Konflikt Zbrojny Wisi na Włosku – Analiza Komentator
   111,911 views•Sep 8, 2020
   wideoprezentacje

   adam malenczuk
   Chińczycy poprostu znają się na ekonomii i sa wolnym krajem w przeciwieństwie do Polski która pomimo że pożycza kasę o MFW bo nie może dopiąć budżetu ale i tak skupuje obligacje bankruta amerykańskiego.

   *** Antares
   USA to powinny szybko zając się sprzątaniem własnych problemów: chorego systemu gospodarczego który doprowadził to monopoli na krajową skalę (Boeing ), naprawić system edukacji który praktycznie stracił zdolność produkcji kandydatów zdolnych do podjęcia studiów doktoranckich, ogarnąć problem długów – federalnego, studenckiego, przywrócić ducha zaradności i przedsiębiorczości a ponad wszystko postawic tamę zalewającej im oczy i mózg ugrzecznionej kulturze poprawności politycznej zdać sobie sprawę, że model amerykański nadal może być atrakcyjny, jeżeli tylko przestanie być snem i słowem, a zmieni się w czyn. A jak na razie USA To kolonia eskimoska nad Potomakiem i z nimi nam nie po drodze -patrz ustawa 447 XD


   Kto Wygra Konflikt Gospodarczy USA – CHINY – Czy Będzie Konflikt Zbrojny – Wywiad Analiza Komentator
   44,347 views•Sep 10, 2020
   wideoprezentacje

   Polubienie

 16. https://wpolityce.pl/polityka/517798-ambasador-niemiec-w-polsce-to-dla-mnie-zaszczyt

  Nowy ambasador Niemiec w Polsce na Twitterze: To dla mnie prawdziwy zaszczyt, że mogę być ambasadorem w państwa wspaniałym kraju

  opublikowano: wczoraj
  aktualizacja: wczoraj


  autor: Twitter/@Amb_Niemiec

  Agenda polsko-niemiecka jest pełna szans i wyzwań; z Polską łączy nas 1000-letnia historia pełna blasków, ale i tragiczna przeszłość, w której wielu Polaków stało się ofiarami zbrodni naszych przodków – stwierdził we wtorek nowy ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven. (…)

  Włodek
  Niech go wyślą na placówkę do Izraela. To będzie dopiero zaszczy i prestiż, nie taki zacofany i niedemokratyczny kraik jak Polska.

  Anna
  Panie Niemiec, ” nie wielu Polaków stało się ofiarami zbrodni naszych przodków” tylko Polacy stali się ofiarami waszych ojców ( pana ojciec w SS przy Hitlerze) i dziadków! Taka jest Prawda!!!

  @Słupawa-Końska
  Nie waszych przodków tylko waszych ojców i dziadków z panem włącznie! Przestańcie bełkotać i honorowo sami zaproponujcie reparacje! Czas najwyższy po 70 latach! 6 mln Polaków, głównie polskiej inteligencji, życia to nie wróci i nie naprawi bezmiaru krzywd doznanych z waszych rąk, ale chociaż tyle możecie zrobić dla Polski zamiast tego bajdurzenia o wspólnej historii. A na początek niech pan zajmie się sprawą niemca z Gdańska, który wrzeszczał do p. Nitek-Płażyńskiej, że jest nazistą i że Polaków należy zabić. Dlaczego ten człowiek jeszcze chodzi wolno?

  Tyle.w.temacie
  Dopóki nie zadośćuczynicie za swoje zbrodnie to swoje gładkie słówka wsadźcie hitlersyny!!! A wPolityce jeszcze niedawno można było co innego przeczytać o tym „ambasadorze”…co za obłuda!!

  opiom
  pogadamy panie po wypłacie odszkodowań wojennych

  Jorgen
  Przepraszam, że zapytam. A jakieś pamiątki po tatusiu ma Pan w domu? Jakieś drobiazgi, obrazki, może biżuterię, ładne mebelki, które może tatuś od nas wypożyczył kiedyś?

  Polubienie

 17. Gryfon
  Świetny przykład na to że lepiej milczeć i wydać się 1di0tą niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  kazik
  Bez rosyjskiego zaplecza ormiańska wyspa utonęła by islamskim bagnie. Już to robili i robią dalej. Islamski faszyzm jest chorobą nienawiści i podłości. Lewacki faszyzm wspomaga się islamistami .

  Suweren
  Niech Waszczykowski zwróci się do Komisji Weneckiej o rozstrzygnięcie tego dylematu. Ktoś kto odwraca się od chrześcijan i nie widzi islamskich zagrożeń był ministrem MSZ!

  dobrego samopoczucia
  Pan Waszczykowski wykazuje lekkie myślenie! A tu za granicą w siłę rośnie kalifat Islamogerman!

  martin
  JESTES OSOBNIKIEM NIEBEZPIECZNYM WASZCZYKOWSKI! NIE IDZIEMY NA WASZA ZYDOWSKA WOJNE Z ROSJA JAK KUNDEL NA PASKU USA. CO Z S447 TY PAJACU!

  Pat
  Pan Waszczykowski nie zauważa ,że Niemcy zagrażają teraz suwerenności Polski dużo bardziej niż Rosja.

  brat Lehmana
  Ale to nie Rosjanie zorganizowali trzy armenocydy.

  krycha
  Jedno i drugie jest zło. Nie ma mniejszego zła. nie chcę sobie wyobrazić co by zrobili muzułmanie gdyby opanowali Polskę. Jedna wielka rzeź.

  https://wpolityce.pl/polityka/522500-waszczykowski-komentuje-wywiad-dla-sieci

  Były szef MSZ komentuje wywiad ks. Isakowicza-Zaleskiego dla „Sieci”: Imperializm rosyjski to zagrożenie suwerenności państw

  opublikowano: za 30 minut


  autor: Fratria

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzielił wywiadu tygodnikowi „Sieci”. Duchowny mówi o sytuacji Armenii, która walczy z Azerbejdżanem. Do jego słów odniósł się Witold Waszczykowski.

  Ks. Isakowicz-Zaleski mówi o stosunku państwa ormiańskiego do Rosji.

  Armenia nie jest prorosyjska. Związek Ormian z Rosją polega nie na sympatii, ale na konieczności wybrania mniejszego zła

  — twierdzi.

  Zwraca też uwagę na to, co jest największym zagrożeniem dla państwa Ormian.

  Dla Ormian największym zagrożeniem jest świat muzułmański, czyli Turcja i Azerbejdżan

  — przekonuje.

  Odpowiedź Waszczykowskiego
  Do wywiadu z księdzem Isakowiczem-Zaleskim odniósł się Witold Waszczykowski. Były szef MSZ nie zgadza się z opinią duchownego.

  Związek Ormian z Rosją to wybór mniejszego zła. „Największym zagrożeniem jest świat muzułmański” – Nie! Fundamentalizm muzułmański prowadzi do terroryzmu, ale nie zagrozi suwerenności Europie. Imperializm rosyjski to zagrożenie suwerenności całych państw

  — napisał na Twitterze.

  Cały wywiad z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim do przeczytania w tygodniku „Sieci”
  https://wpolityce.pl/swiat/522284-nasz-wywiad-isakowicz-zaleski-zwiazek-ormian-z-rosja

  mly/Sieci/Twitter

  Polubienie

 18. https://prawy.pl/110972-chadecy-z-zchr-apeluja-do-prezydenta-andrzeja-dudy-o-wsparcie-polakow-na-litwie-ktorych-chce-rozstrzeliwac-byly-przewodniczacy-litewskiego-sejmu/

  Chadecy z ZChR apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o wsparcie Polaków na Litwie, których chce rozstrzeliwać były przewodniczący litewskiego Sejmu!

  18.10.2020 19:00


  Foto: Andrzej Duda, Bogusław Rogalski (ZChR), Piotr Zgorzelski (PSL)/FB

  – Szanowny Panie Prezydencie, z powodu braku reakcji Ambasady RP w Wilnie na skandaliczne nawoływanie w telewizji litewskiej do rozstrzeliwania Polaków z Wileńszczyzny, apelujemy do Pana Prezydenta o wystosowanie protestu skierowanego do Prezydenta Republiki Litewskiej i potępienie ksenofobicznej mowy nienawiści, z którą w ostatnich tygodniach mamy do czynienia na Litwie– pisze prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski w swoim wczorajszym wystąpieniu do Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudy.

  Ostry list do przewodniczącego Sejmu Republiki Litewskiej Viktorasa Pranckietisa skierował również Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu RP.

  Przed naszymi krajami jest szereg wyzwań, tak we wzajemnych relacjach (…) ze smutkiem przyjąłem wystąpienie Arūnasa Valinskasa – byłego przewodniczącego Sejmu Litwy, który kilka dni temu w programie publicystycznym powiedział, że politycy tacy jak Waldemar Tomaszewski, lider reprezentującej Polaków partii Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, powinni być rozstrzeliwani. O ile zawsze będę wspierał prawo do krytyki, jako podstawę demokratycznego, wolnego państwa, o tyle uważam, że jej granicą jest nawoływanie do przemocy. Nawet, a może przede wszystkim, gdy mowa o największym politycznym adwersarzu. Z przekonaniami czy polityką partii lub jej polityków można się nie zgadzać, ale słowa nawołujące do rozprawy fizycznej nigdy nie powinny paść, tym bardziej w krajach tak doświadczonych demonami przemocy, jak nasze – napisał w swoim liście do Pranckietisa wicemarszałek Zgorzelski.

  „Agresja wobec Polaków na Litwie przybiera groźny wymiar, zagrażający bezpieczeństwu publicznemu, a co gorsza, życiu i zdrowiu Polaków. Kilka dni temu, w jednym z największych litewskich mediów jakim jest Delfi TV, w programie „Rozmowa z Daivą Žeimytė-Bilienė”, Arūnas Valinskas, były przewodniczący litewskiego Sejmu (!) nawoływał do fizycznej rozprawy z litewskimi Polakami, którzy wspierają Akcję Wyborczą Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin. Mówiąc o Polakach i ich liderze Waldemarze Tomaszewskim, użył skandalicznych i pełnych nienawiści słów: „Takich na ogół powinno się rozstrzeliwać po jednym na rok, zaczynając od niego” (https://www.youtube.com/watch?v=q-SbCvZYH9w). To niebezpieczne słowa, które nie mogą pozostać bez odpowiedniej reakcji Rzeczypospolitej Polskiej, która nie powinna pozwolić na prześladowanie naszych Rodaków żyjących poza Macierzą.

  Nawoływanie w telewizji litewskiej do rozprawienia się z Polakami na Litwie i ich liderem oraz podżeganie do zabójstwa, to akt nienawiści na tle narodowościowym, to ksenofobia, dla której nie może być miejsca w przestrzeni publicznej. Działania Valinskasa, byłego przewodniczącego litewskiego Sejmu, to więcej niż skandal, to przestępstwo, które musi być potępione i ścigane, a on sam powinien stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i ponieść za swoje czyny surową karę. Potrzebny jest jasny sygnał ze strony najwyższych władz RP mówiący o tym, że dla zachowania pełnego nienawiści wobec Polaków nie może być miejsca we współczesnym świecie.
  Niestety, aktywność Valinskasa to nie jedyny przypadek ataku na polską społeczność na Wileńszczyźnie. Kilka tygodni temu dziennikarz telewizyjny Andrius Tapinas, podobnie jak Valinskas, wzywał do działań przeciwko Polakom na Wileńszczyźnie w związku z wyborami sejmowymi. Tapinas w sposób zorganizowany zniechęcał do głosowania na Polaków. W tym celu prowadził kampanię oszczerstw, pomówień, dezinformacji i manipulacji. To także klasyczny przypadek dyskryminacji oraz mowy nienawiści na tle narodowościowym. Tapinas i Valinskas są aktywni w mediach prywatnych oraz prowadzą programy w telewizji państwowej. Milczenie w tych sprawach Ambasady RP w Wilnie jest niedopuszczalne”.

  napisał lider ZChR dr Bogusław Rogalski w swoim wystąpieniu do prezydenta Dudy.

  Nie należy tego zaostrzać. Jeżeli nie rozumieją tej formy wypowiedzi i nie rozumieją, czym jest komizm słowny, mogą się zwrócić do sądu, by wyjaśnił, czy była to poważna groźba czy była to tylko i wyłącznie forma wypowiedzi

  – tak skomentował dla portalu zw.lt Arūnas Valinskas, były przewodniczący Sejmu Litwy, swą wypowiedź w DELFI TV. Na taki komentarz litewskiego polityka natychmiast zareagował na swoim profilu na Twitterze lider polskich chadeków.

  Nie wiem kogo uważa za kretynów były przewodniczący Seimasu A. Valinskas w wypowiedzi dla ZW, bo jego „komizm słowny” w wezwaniach do zabójstw politycznych Polaków na Litwie mnie nie śmieszy. Ciekawe czy śmieszy Piotra Zgorzelskiego?

  – napisał polski polityk.

  Piotr Galicki, http://www.ngopole.pl

  ZOBACZ SKANDALICZNE WYSTĄPIENIE Arūnasa Valinskasa:


  The former chairman of the Lithuanian parliament Arūnas Valinskas called for the elimination Poles!
  217 views•Oct 17, 2020
  OSTRO NA TEMAT NGO

  The former chairman of the Lithuanian parliament, Arūnas #Valinskas called for the physical elimination of Lithuanian Poles! #politics #Lithuania #Delfi

  https://kresy.pl/wydarzenia/byly-przewodniczacy-litewskiego-sejmu-uwaza-ze-polakow-z-litwy-powinno-sie-rozstrzeliwac/

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-partia-na-litwie-chce-uniewaznienia-wynikow-wyborow-parlamentarnych/

  http://l24.lt/pl/polska/item/349720-reakcja-sejmu-polskiego-na-niespotykana-dotad-skale-mowy-nienawisci-przeciwko-polakom-na-litwie

  Polubienie


  • „Rozstrzelać Polaków” – SKANDALICZNE SŁOWA byłego marszałka! LOCKDOWN zniszczy Polskę? R. Winnicki!
   59,763 views•Streamed live on Oct 21, 2020
   wRealu24

   Krystyna Dulka
   O jakim wy rzadzie mowicie ??? My polacy nigdy nie mielismy prawdziwego rzadu tylko sprzedawczykow !!

   Lilla Wojtal
   Dokładnie, Morawiecki były bankier z żydowskimi korzeniami , Izraelskie media tak go prezentowały gdy Kaczynski uczynił go premierem , żona dudy to Żydówka, Mariusz Błaszczak to polonofob to o czym mowa, rządzą nami nie Polacy z krwi i kości tylko Żydzi 🙄

   Jarema W
   „Sława ókraini” darli się ókraińcy paląc wioskę mojej Babci i mordując jej mieszkańców. O tym, że jest to banderowskie pozdrowienie Duda nie mógł nie wiedzieć, bo przecież podnieśliśmy wrzask kiedy kilka lat temu Kaczyński wykrzyczał te słowa na Majdanie. Duda zrobił to z rozmysłem, ale niczego innego po zdrajcy nie można się spodziewać.

   White Pride Roni
   To były ostatnie słowa jakie słyszał mó pradziadek który nawet nie ma grobu bo prababcia z dziećmi uciekła z Marcelówki koło Włodzimierza Wołyńskiego do Hrubieszowa.

   Stanisław As1
   Teraz już wiecie kim jest Duda.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.