1016 Program nauczania w polskich szkołach, uczniowie mają przepraszać za urojone winy!


Uczniowie mają przepraszać za UROJONE winy!? TOTALNY upadek! Co dalej? | R. Patlewicz
15,705 views•Streamed live on Sep 9, 2020
Media Narodowe

R P
Pranie mozgow juz od dziecka, zeby Polacy nigdy nawet nie pomysleli o “powstaniu z kolan” 😏 Pan dobrze mowi, niby czemu mam przepraszac za cos, czego nie zrobilam i nie mialam na to wplywu. Nalezy zadac rowniez pytanie, kto kogo mordowal i nadal morduje???

Robert Lewandowski
Tak się kończy państwowy monopol na edukację. Jakim prawem takie książki są zatwierdzane przez MEN? Czy już oficjalnie mamy Polin?

Ania RN
Napiszę Wam tak, nie mam zamiaru za nikogo dziedziczyć win, a tym bardziej moje dzieci. Jak w kościele grzechy, tak i w tym podręczniku winy. Rodzice, my jesteśmy, by wyjaśniać i edukować! A ten podręcznik nawet do klopa się nie nadaje, tym bardziej do nauki.

Me Now
Wpadły mi w ręce stare podręczniki szkolne i zobaczyłem, że cały czas od dziesięcioleci cytuje się tam Gazetę tfu Wyborczą!

Piotr G
Może na początek uczniowie zapoznają się z biografią brata Pana Michnika.

Marcin Zaniewski
U Michnika to rodzinne, mamusia także była „autorytetem” , bodajże w dziedzinie historii ….

Administrator B2S
a co sobie wyobrażaliście po nauczycielkach szkolonych przez samorządy z lewaczenia i lgbt-owania dzieci

adam900100
PiSrael już zrobił polin , podręczniki w polin , same kłamstwa i oszustwa ..jak za hitlera !!!

Malgorzata Makowska
pan Kaczynski prokurator generalny ,? a imie ? jezeli chodzi o podtytul o winie moze pan gros zacznie wyznawac swoje winy!!

Barbara Stanowska
Póżniejszy prezydent -bohater poległy w bitwie pod Smoleńskiem.,i bohaterski akcionariusz traktatu Lizbońskiego.


Greta Thunberg i Adam Michnik autorytetami w polskich podręcznikach szkolnych!
5,693 views•Aug 30, 2020
Uszi

Artur Gorzej
1 week ago
Thunberg i Michnik w polskich podręcznikach szkolnych? Kiedy George Soros, Nathan Jacob Rothschild i David Rockefeller?

Michał Siepsiak
Dzięki PiS i MEN że tak martwią się o edukację młodych Polaków

4 thoughts on “1016 Program nauczania w polskich szkołach, uczniowie mają przepraszać za urojone winy!

 1. Pan Cernik @Pan-Cernik
  Bo parada klaunów to emanacja „fajności” i „kupy serducha” dominującego we władzach Warszawy – natomiast cięcia w oświacie to „wina pisowców” a poza tym to dotyka głównie rodzin których nie stać na „fajność” i na organizowanie odpłatnych zajęć pozalekcyjnych swoim dzieciom – więc to jednym słowem uderza w elektorat „pisowców” a nie uderza w „młodych, wykształconych z dużych miast” wyborców PO. Finezja, no nie ??

  be ton
  A może ograniczyć liczbę godzin organizacji kryjącej pedofilii . Zboczeńcy w sutannach, chronieni przez hierarchów uczące szkołach dzieci

  Lewak
  Ksiądz = pedofil, ale nie można mówić że tylko gej zgwałci ministranta bo to uderza w LGBT

  xyz
  Rafał to nieodrodne i bardzo wdzięczne sponsorowi „Sorosowe dziecię”. Co tam śmierdząca Czajka, pomoc dla ościennych województw, wąchających dzień i noc warszawskie guano! Genderowcy górą!

  sumer
  Żydziurki na Uniwersytecie Sorosa w Paryżu wyszkoliły ideologicznie /i żonę też/ i zainwestowały na promocję w Polsce tego NIEUDACZNIKA, więc teraz przyszedł czas „odwdzięki” i spłaty zobowiązań

  Odczepcie się od Rafaua!
  A ja uważam, że Rafau trafnie zdiagnozował poziom inteligencji warszawskich yntelygentów. Parada Klaunów jest w sam raz dla nich.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/517310-rpd-napisal-list-do-trzaskowskiego

  RPD w mocnym liście do Trzaskowskiego: Panie Prezydencie, klaun zamiast edukacji!? Czy taka jest hierarchia ważności Pańskich zadań?

  opublikowano: 2 godziny temu


  Rafał Trzaskowski i Mikołaj Pawlak / autor: Fratria/PAP/Mateusz Marek

  Prawo do edukacji dzieci mieszkających w Warszawie jest zagrożone – alarmuje Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i wzywa prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego do pilnych wyjaśnień, dlaczego zmniejsza liczbę godzin bezpłatnych zajęć dodatkowych w szkołach i skraca godziny pracy przedszkoli i świetlic. Tymczasem – jak wskazuje Rzecznik – miasto wydaje pieniądze na paradę klaunów i wartą miliony promocję w mediach.

  Panie Prezydencie, klaun zamiast edukacji!? Czy taka jest hierarchia ważności Pańskich zadań? Czy cele marketingowe mają być stawiane nad obowiązek zapewnienia dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do nauki i rozwoju?

  —pyta Rafała Trzaskowskiego Rzecznik Praw Dziecka i wylicza ujawnione przez media wielomilionowe wydatki z budżetu Warszawy, m.in. na promocję miasta.

  Zamierza Pan wydać prawie 300 tys. zł na paradę klaunów w Warszawie. Do tego ponad 3 miliony zł na warsztaty z elementami seksedukacji adresowane do dzieci i młodzieży. Z ogromnym zdziwieniem przyjmuję informację o planowanym wydatkowaniu w tym roku w sumie 37 mln zł na dialog społeczny, badanie opinii publicznej i komunikację społeczną. Od początku Pańskiej prezydentury – jak wyliczają media – samo tylko Pańskie Biuro Marketingu wydało prawie 4,5 mln zł na promocję i akcje informacyjne. A to tylko niewielka część sygnałów o tego typu wydatkach

  —napisał Mikołaj Pawlak w liście do warszawskiego prezydenta.

  Rzecznik przypomina, że samorządy muszą podejmować przemyślane i roztropne decyzje finansowe i organizacyjne, tak aby w pełni odpowiadały na potrzeby szkolnych społeczności – w tym dzieci i młodzieży o różnych potrzebach i możliwościach edukacyjnych, pochodzących z różnych domów, znajdujących się w różnych sytuacjach opiekuńczo-wychowawczych oraz zdrowotnych.

  Dla wielu uczniów – podkreśla Rzecznik – w szczególności tych pochodzących z rodzin w trudniejszej sytuacji finansowej, nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne prowadzone w szkołach stanowią jedyną możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a niejednokrotnie również jedyną możliwość rozrywki, oderwania się od codzienności i spędzania czasu z rówieśnikami poza godzinami lekcji.

  Tym większe moje wzburzenie – w kontekście wprowadzanych ze szkodą dla dzieci i młodzieży oszczędności – budzą informacje medialne o innych wydatkach m. st. Warszawy, które z uwagi na swój charakter powodują niejednokrotnie również sprzeciw mieszkańców, a które uznał Pan Prezydent najwyraźniej za istotniejsze od właściwej edukacji dzieci

  —zaznacza Mikołaj Pawlak.

  Rzecznik Praw Dziecka wezwał też Rafała Trzaskowskiego do wyjaśnienia, czy wdrożone oszczędności stanowią sytuację doraźną, czy też będą utrzymane w kolejnych latach szkolnych, a także, czy cięcia w budżecie stołecznej oświaty były skonsultowane z warszawskimi radnymi.

  KK

  Polubienie

 2. Pan Cernik @Pan-Cernik
  Ja wiem i Pan to też wie, że marksizm i inne lewicowe totalitaryzmy nie wywodzą się z Rosji Sowieckiej tylko z zupełnie innych źródeł. Ale też zdaję sobie sprawę, że wymagałoby to podniesienia tematów które są obecnie zupełnym tabu.

  @Robert_Edward_Lee
  Wpolityce to komedia. Hitler i Stalin zwalczali i mordowali LGBT. Ale PIS uważa że LGBT to komunisci i faszysci. taaaaaaaaa wiedze to ty masz na poziomie gazety gooownianej

  pierwsza manifestacja LGBT odbyła się w PETERSBURGU w roku 1920 kiedy to lenin zalegalizował wszystkie zboczenia .. a stalin bo taka była „historyczna konieczność” wysłał homoseksualistów do łagru cała wierchuszka NSDAP to homoseksualiści wraz z Romem jej przywódcą…

  https://wpolityce.pl/polityka/517993-sikorski-ma-racje-to-przyszlo-z-moskwy-wyrasta-z-bolszewii

  Sikorski ma rację. Wojna kulturowa przyszła z Moskwy, wyrasta wprost z Bolszewii. Usadowiła się na zachodzie, i teraz znów nas atakuje

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fot. wPolityce.pl

  Zdaniem Radosława Sikorskiego, opór dużej części polskiego społeczeństwa przeciwko lewicowej agresji, przeciwko próbom narzucenia nowego systemu wartości, to operacja rosyjskich służb specjalnych: (…)

  Polubienie

 3. słoń a sprawa polska..
  Wszędzie (w Polsce też) historia edukacyjna jest przykrajana na miarę aktualnych potrzeb. W dodatku nasi historycy nie mają umiejętności obiektywnej analizy źródeł-więc albo nas biczują albo gloryfikują..

  Tyle.w.temacie
  Gdyby Francuziki choć raz wywiązali się z umowy sojuszniczej i w 39 r weszli do III Rzeszy to by było do Bożego Narodzenia po wojnie i w efekcie uchronili by miliony ofiar Adolfa i Josifa

  ROOZVELT
  FRANCUZI ZDRADZILI POLSKE NIE ATAKUJAC NIEMCOW W 1939 R UDAWANA WOJNA NA SIEDZACO W BUNKRACH LINII MAGINOTA BRYTYJCZYCY ZDRADZILI POLSKE DWA RAZY RAZ W 1939 R DRUGI RAZ Z JALCIE I POCZDAMIE

  szach
  zdjęcia nie kłamią jest to dowód na współprace ruchajów ze szwabami przeciw polsce . bolszewik trzyma rower kolarzówkę ale jeżdżć nie umiał kradli wszystko co wpadło w ręce

  Polak z Wawy
  Nikt niczego za nas nie zrobi, My powinniśmy uczyć, że w wojnę z Niemcami w 1939 r. wmanewrowali nas Brytole z Francuzami. Beck dał się podejść jak dziecko we mgle i naraził Polaków na zniszczenie.

  tego się nie wybacza
  na zdjęciu widać ruskich oficerów NKWD pochodzenia żydowskiego,wszyscy ci ruscy oficerowie to żydzi którzy mordowali bestialsko Polaków i tego temu narodowi wybaczyć nie należy to najpdlejsi z podłych

  @Maria_Jablonska
  Najlepsze w tym wywiadzie jest „francuski ruch oporu”!!!!!!! „Francuski ruch oporu ” najlepiej { i prawdziwie!!!} oddaje ” Allo, Allo”

  J23
  Wszystko, co ten facet powiedział, dowodzi tego, że francuzi byli, są i będą podli, koniunkturalni i tchórzliwi. Za kilka lat muzułmanie zamkną ich w gettach i taki będzie ich koniec. Amen

  https://wpolityce.pl/historia/517974-historyk-we-francji-nie-uczymy-o-17-wrzesnia-1939-r

  WYWIAD. Francuski historyk: We Francji nie uczymy o 17 września 1939 r. i ataku ZSRR na Polskę

  opublikowano: 5 godzin temu


  autor: Wikipedia/CC BY-SA 3.0 de

  We Francji nie uczymy o 17 września 1939 r. i ataku ZSRR na Polskę. Mówienie o Katyniu, czy pakcie Ribbentrop-Mołotow było do 1991 r. uważane za ideologiczne, dziś koncentrujemy się na Holokauście i rządach Vichy. Komunizm w Polsce był narzucony przez ZSRR i antykościelny, we Francji szczycił się udziałem w ruchu oporu przeciwko Niemcom – powiedział PAP francuski socjolog i historyk dr Yves Santamaria.

  CZYTAJ WIĘCEJ: 81. rocznica napaści ZSRS na Polskę. „Było dla nas jasne, że dostaliśmy podstępny cios w plecy, który przesądzał ostatecznie o losach kampanii”
  https://wpolityce.pl/historia/517967-81-rocznica-napasci-zsrs-na-polske

  PAP: Mamy rocznicę ataku Armii Czerwonej na Polskę 17 września 1939 r. Czy ta data znana jest we Francji?

  Y-S: O pakcie niemiecko-sowieckim i roli Związku Radzieckiego na początku II wojny światowej tak naprawdę nie uczymy w szkołach, w liceach. Niektórzy nauczyciele o tym mówią, ale nie jest to specjalnie podkreślane. Nauczyciele o poglądach skrajnie lewicowych pomijają pakt niemiecko – sowiecki, uważając, że w nauczaniu ten aspekt jest zbyt skomplikowany. Czasami wspomina się o Katyniu, ale nie w programach nauczania, choć, moim zdaniem, dla młodych nauczycieli nie ma już żadnego tabu jeśli chodzi o historię sprzed 1991 r. Przed upadkiem ZSRR rzeczywiście mówienie o pakcie Ribbentrop-Mołotow, o Katyniu było wyznacznikiem ideologicznym.

  Dlaczego we Francji historia drugiej wojny oraz rola Związku Radzieckiego w niej była elementem ideologicznym?

  Przed 1991 r. mieliśmy sojusz gaulistów i komunistów oraz uznaną rolę komunistów we francuskim ruchu oporu przeciwko Niemcom. O pakcie sowiecko-niemieckim mówiła raczej sama prawica, a lewica milczała. Dziś młodzi nauczyciele nie traktują tej części historii jako elementu ideologicznego, podobnie, jak wielkiego głodu na Ukrainie. Nie zajmujemy się jednak specjalnie tymi elementami historii. Koncentrujemy się na Holokauście oraz na roli marszałka Petaina w naszej historii. O Polakach i Polsce mówimy rzadko. Dlaczego? Dziś interesują nas raczej rząd Vichy oraz wojna w Algierii. Upraszczając: w świadomości francuskiej ci źli, to byli Niemcy, a ci dobrzy – Rosjanie, alianci oraz komuniści walczący we francuskim ruchu oporu przeciwko kolaborantom rządu Vichy.

  Czy mord w Katyniu dokonany przez Sowietów na polskich oficerach i przedstawicielach inteligencji jest znany?

  Film Wajdy „Katyń” w Polsce był wydarzeniem. Na ten film nauczyciele zabierają uczniów w Polsce. We Francji film ten był dystrybuowany w bardzo ograniczonym zakresie. Napisałem na ten temat nawet opracowanie i przedstawiłem je w Brukseli na jednym z seminariów.

  Jaki stosunek do komunizmy mają Francuzi? Partia Komunistyczna Francji (PCF) poparła ruch „żółtych kamizelek” w ostatnim czasie.

  Partia Komunistyczna we Francji jest obecnie słaba i podzielona, nie ma środków ani zdolności do forsowania swoich idei. W latach 50. czy 60. miała 25 proc. poparcia. Obecnie, według mnie, jest martwa. Na tę partię wpłynął pujadyzm, czyli populistyczny ruch małych przedsiębiorców i sklepikarzy w latach 50., który przejął część postulatów komunistów. Ruch ten za zagrożenie uważał rozwój supermarketów w powojennej Francji oraz potępiał nieskuteczność parlamentaryzmu praktykowanego w IV Republice. Jean- Marie Le Pen był związany z tym ruchem. Obecnie na ruch „żółtych kamizelek” wpływają trockiści oraz nie stroniący od przemocy Blacblok. Kiedy okazało się, że jest to ruch masowy i oddolny, komuniści ich w końcu poparli.

  Czy można powiedzieć, że miejsce francuskiej Partii Komunistycznej zajęła Francja Nieujarzmiona?

  Oni, podobnie, jak „żółte kamizelki” defilują pod francuską flagą i mają na ustach Marsyliankę. Francja Nieujarzmiona przejęła elementy patriotyczne, które kultywowała francuska partia komunistyczna, ponieważ – o ile w Polsce komunizm i jego przywódcy byli narzuceni przez ZSRR i byli elementami obcymi kulturowo – o tyle we Francji mieliśmy własną tradycję ruchu komunistycznego. Francuski komunizm nie odżegnywał się od patriotyzmu, od Republiki, a po II wojnie światowej szczycił się swoim udziałem we francuskim ruchu oporu. Francuski komunizm nie był też specjalnie antyreligijny; miał raczej oportunistyczne podejście do religii. Dialektycznie tłumaczono, że religia to idea, która najpierw pojawiła się na świecie jako kontestacja zła, a następnie była swego rodzaju opium dla ludu, który miał cierpliwe znosić biedę i nieszczęścia, wyzyskiwany przez kapitalistów. Podsumowując, dziś Francja Nieujarzmiona przyciągnęła tradycyjny elektorat francuskich komunistów. Mamy natomiast jeszcze odłam skrajnej lewicy, jaką jest partia Lutte Ouvrier, która jest partią trockistów i jako taka jest internacjonalistyczna, nie maszeruje pod francuską flagą, a jej członkowie nie śpiewają Marsylianki.

  Dr Yves Santamaria jest socjologiem i historykiem komunizmu, autorem m.in. książki „La Découverte Histoire du Parti communiste français” oraz współautorem dzieła „Comment se fait l’histoire”. Santamaria związany był w Instytutem Nauk Politycznych w Paryżu oraz w Grenoble.

  kk/PAP

  Polubienie


 4. Ważne! Młody Polak mówi jak wyglądają lekcje w szkole w czasie zarazy
  24,568 views•Oct 3, 2020
  Suwerenny PL
  108K subscribers
  Tym razem jeden z moich widzów zrobił dla Was film.

  Robert Lewandowski
  Chłopak jest mądrzejszy od 90% narodu.

  Jolanta Nawrocka
  !!! Młody człowieku , jesteś o wiele mądrzejszy , od dorosłych , a na pewno od ministrów edukacji 😀Mam 60 lat , i wysylam Ci szacunek , oraz Twoim rodzicom. Mogą Oni być dumni , że wychowali mądrze , logicznie myślącego Polaka . Młody 😘✊✊✊👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏

  Rohen Thar
  E, nie, po prostu szkoła „średnia” nie zdążyła go sformatować na drona. Pozdrawiam.

  1a
  U mnie w szkole jedynie nieliczni uczniowie noszą maskę oraz chyba prawie wszyscy nauczyciele. Jest to największa szkoła w mieście i nadal nie znam kogokolwiek chorego.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.