1024 Czarny Dżizas, biała rasistowska ryba i wszystko inne co złe do usunięcia


Źr. Twitter/JustinWelby

lp @lp:
Skretynienie do kwadratu.

Poznaniak74 @Poznaniak74:
Gorzej, to zalatuje ANTYSEMITYZMEM 🙂

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
Ciekawe kiedy będzie dyskusja o napletku Jezusa i co się z tą najważniejszą relikwią stało?

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/arcybiskup-canterbury-jezus-nie-byl-bialy-foto/

ARCYBISKUP CANTERBURY: JEZUS NIE BYŁ BIAŁY [+FOTO]

28 czerwca 2020|3 komentarze|w Europa Zachodnia, kultura, polityka, religia, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Na fali protestów ruchu Black Lives Matter zwierzchnik Kościoła anglikańskiego, arcybiskup Canterbury Justin Welby uznał, że Kościół powinien rozważyć zmianę sposobu przedstawiania Jezusa jako białego mężczyzny.

W rozmowie z BBC abp Welby został zapytany, czy sposób, w jaki zachodni Kościół przedstawia Jezusa, wymaga „ponownego przemyślenia” i „ponownego wyobrażenia” w świetle protestów po śmierci George’a Floyda.

„Tak, oczywiście, że tak” – odpowiedział abp Welby, dodając, że Jezus jest przedstawiany inaczej w różnych częściach świata. Hierarcha przekonywał, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Kościoła anglikańskiego z całego świata, którzy nie przedstawiają Jezusa jako białego.

„Wchodzicie do ich kościołów i nie widzicie białego Jezusa. Widzicie czarnego Jezusa, chińskiego Jezusa lub Jezusa z Bliskiego Wschodu – co jest oczywiście najbardziej dokładne”. – mówił abp Welby. Hierarcha dodał, że wizerunki Jezusa nie są „tym, kogo czcimy”, ale raczej służą jako „przypomnienie uniwersalności Boga, który stał się w pełni człowiekiem”.

Na Twitterze abp Welby napisał, że „Jezus był z Bliskiego Wschodu, a nie biały”. Według niego „jest ważne, by o tym pamiętać”.

W rozmowie z BBC abp Welby obiecał też, że posągi w katedrze w Canterbury zostaną zweryfikowane pod kątem rozliczeń z historią kolonializmu i niewolnictwa.

CZYTAJ TAKŻE: Anglikańscy biskupi do homoseksualistów: często byliście prześladowani i wykluczani przez Kościół

Kresy.pl / cnn.com

…..


Uncle Ben’s / autor: Petar M/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

ghost
JEŚLI wizerunek CZARNEGO mężczyzny na LOGO Uncle Bean’s DRAŻNI „rasistów inaczej” z m.in. BLM (to lewaccy TERRORYŚCI), firma powinna umieścić WIZERUNEK BIAŁEGO MEŻCZYZNY ! wtedy SZLAG TRAFI DURNI!

Marta @martastarzomska
Pokrętność lewacka jest oszałamiająca! Pan promujący produkt powinien się czuć wyróżniony wśród tysięcy, ale w wyniku poprawności politycznej został usunięty z loga rozpoznawalnej marki. W wyniku tej samej poprawności politycznej „Mars zaznacza też, że będzie współpracował z National Urban League w USA, wspierając czarnoskórych szefów kuchni”. To się kupy nie trzyma!

Polak z Wawy
A może tak zdjęcia przedstawiające murzynów powinny być publikowane tylko wówczas gdy będą zamieszczane w formie negatywu. Może wówczas nikt nie będzie zarzucał nam, że jesteśmy rasistami.

md.
Uwaga w zimie śnieg może być zagrożony, w końcu biały jest. A co z Białym Domem, już przemalowali ?

MOLAS
no niech te murzyny i stojący za nimi neo-bolszewicy wyprodukują CZARNY ryż. murzyny nie wolno wam jeść BIAŁEGO ryżu, bo od tego wasz iloraz zbliża się do 50

@Anonim
Teraz kolej na polską firmę meblową Black Red White. Proponuję by zmienili Black na White a White na Black. Czarni rasiści z BLM się ucieszą 😉

Darek
Jak tak dalej pójdzie to lewactwo to jeszcze zabronią Włochom na prostytutki mówić „la polacca” czyli Polki. Dość tej poprawności politycznej.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/518972-poprawnosc-ponad-wszystko-uncle-bens-zmienia-nazwe-i-logo

Poprawność ponad wszystko? Koniec Uncle Ben’s. Zmieniono nazwę i logo marki. To wynik nacisku ruchu Black Lives Matter

opublikowano: 24 września

Znane na całym świecie produkty Uncle Ben’s pojawiły się na rynku w 1946 roku. Wizerunek czarnoskórego mężczyzny zniknie jednak z opakowań produktów marki od teraz Ben’s Original. To wynik oczywiście poprawności politycznej i protestów ruchu Black Lives Matter. Firma była oskarżana o rasizm.

CZYTAJ TEŻ:

Szaleństwo poprawności politycznej! Knorr zmienia nazwę znanego produktu. „Termin ‘sos cygański’ może być interpretowany negatywnie”

„Przeminęło z wiatrem” ofiarą poprawności politycznej. Film wraca na platformę video ze specjalnym komentarzem

Ks. Waldemar Cisło: Poprawność polityczna zamyka nam usta, by nie mówić o mordowaniu chrześcijan, zamyka nam oczy, by tego nie widzieć

Koniec Uncle Ben’s

Nie ma już Uncle Ben’s, jest Ben’s Original. Koncern Mars zgodnie z zapowiedziami z czerwca zmienił nazwę i logo marki, by włączyć się do walki z uprzedzeniami na tle rasowym. W ostatnim czasie firma krytykowana była za utrwalanie stereotypów rasowych. Zmiana to wynik nacisku ruchu Black Lives Matter. Z opakowań ryżu znika zdjęcie czarnoskórego mężczyzny.

Nie ma miejsca na rasizm

Firma na swojej stronie internetowej poinformowała, że obecnie jest „jest odpowiedni czas na ewolucję marki”.

Rozumiemy nierówności związane z nazwą i twarzą poprzedniej marki, jak zapowiedzieliśmy w czerwcu, zobowiązaliśmy się do zmian

—przekazał w komunikacie koncern Mars, właściciel marki Uncle Ben’s.

Firma deklaruje, że stworzyła „bardziej sprawiedliwą ikonografię”, usuwając logo z wizerunkiem czarnoskórego mężczyzny. Mars zaznacza też, że będzie współpracował z National Urban League w USA, wspierając czarnoskórych szefów kuchni. Koncern przekaże 2 mln dolarów na stypendia i zainwestuje 2,5 mln dolarów w Greenville w stanie Missisipi, gdzie produkuje się ryż.

Nowe opakowania mają trafić do sklepów na początku 2021 r. W czerwcu po śmierci George’a Floyda przez Amerykę przelała się fala dyskusji na temat rasizmu w Stanach Zjednoczonych. Wiele firm zadeklarowało, że ich marki powinny przejść rebranding, by nie utrwalać rasistowskich stereotypów.

aes/bbc.com/TVP.infoopakowania

…..


L’Oreal quarter, źr. Wikimedia Commons

https://kresy.pl/wydarzenia/loreal-usuwa-slowa-bialy-wybielajacy-i-rozjasniajacy-z-opisow-i-nazw-produktow-poniewaz-to-rasizm/

L’OREAL USUWA SŁOWA „BIAŁY”, „WYBIELAJĄCY” I „ROZJAŚNIAJĄCY” Z OPISÓW I NAZW PRODUKTÓW, PONIEWAŻ „TO RASIZM”

27 czerwca 2020|Komentarze 0|w polityka, Wydarzenia |Przez Mateusz Pławski

Francuska firma kosmetyczna L’Oreal wycofuje słowa „biały”, „wybielający” oraz „rozjaśniający” z opisów swoich kosmetyków. Jest to efektem protestów Black Lives Matter – poinformował L’Oreal w piątek. W czwartek na podobny krok zdecydowała się firma kosmetyczna Unilever.

L’Oreal podjął decyzję o usunięciu z opakowań i opisów swoich kosmetyków wszystkich słów, które mogłyby zostać uznane za rasistowskie. Zniknął takie określenia jak „biały”, „wybielający” oraz „rozjaśniający” – czytamy w wydanym w piątek komunikacie firmy. Ma to związek z protestami Black Lives Matter – podaje portal „The News Minute”. W czwartek na podobny krok zdecydowała się firma kosmetyczna Unilever.

W komunikacie L’Oreal nie sprecyzowano czy dotychczasowe produkty zawierające opisywane słowa zniknął ze sklepowych półek.

Francuska firma podjęła decyzję o usunięciu wspomnianych słów w ślad za firmą Unilever, która postanowiła zmienić nazwę popularnego kremu rozjaśniającego „Fair & Lovely” (Jasny i piękny). Decyzja została ogłoszona w czwartek. Firma Unilever tłumaczyła, że nie zamierza już używać słowa „jasny”, ponieważ ceni wszystkie kolory skóry. Dodatkowo, firma wyraziła opinię, że użycie wspomnianych słów sugeruje istnienie „ideału piękna, który nie jest właściwy”.

Unilever i L’Oreal to dwaj duzi gracze na globalnym rynku kremów wybielających do skóry. Produkty wspomnianych firm są używane w wielu krajach azjatyckich, afrykańskich i karaibskich, gdzie posiadanie jasnej skóry jest często uważane za pożądane.

Unilever spotkała się z krytyką z powodu wypuszczenia serii „ Fair & Lovely” („Jasna i śliczna”) w momencie, w którym na świecie odbywały się protesty „Black Lives Matter”.

Zobacz także: L’Oreal reklamuje szampon modelką w hidżabie [+FOTO]

reuters.com / unilever.com / twitter.com / thenewsminute.com / kresy.pl

…..


Kopenhaska Mała Syrenka / autor: PAP/EPA

ciotka
Obalą pomniki białych i zamiast nich postawią wszędzie pomniki Murzynów. I obowiązkowo biali będą przed nimi klękać. A potem biały kolor skóry zdelegalizują… Potem już tylko komory gazowe…

aleryk
errata – czarna ciemnota BEZPARDONOWO WYKORZYSTYWANA przez faszystowskich białych cwaniaków…

czarnoskórzy myślą logicznie..
Duńska MałaSyrenka jest rasistowska – bo jest biała. Wszyscy równi ale biali to rasiści. Jak coś/ktoś jest białe to jest rasistowskie-to chyba oczywiste..

mikołaj
nasza Syrenka też jest niebezpieczna. jak można wymachiwać mieczem w kierunku wschodnim? przeciwko centrali sił bolszewickich?

@Dinozaur
Pan Trzaskowski przemaluje Syrenkę Warszawską na czarno.

https://wpolityce.pl/swiat/507696-na-pomniku-malej-syrenki-napis-rasistowska-ryba

Co za absurd! Kopenhaska „Mała Syrenka” ofiarą wandali. Na pomniku pojawił się napis „rasistowska ryba”

opublikowano: 4 lipca
aktualizacja: 4 lipca

Przedstawiający postać z baśni Hansa Christiana Andersena posąg Małej Syrenki, jeden z symboli Kopenhagi, został zdewastowany. Pojawił się na nim napis „rasistowska ryba” – poinformowała w piątek agencja AP.

Słowa napisano na kamieniu, na którym siedzi postać Syrenki. Policja nie zidentyfikowała jeszcze sprawców. Nikt też dotąd nie przyznał się do zdewastowania rzeźby.

Uważamy to za wandalizm i rozpoczęliśmy dochodzenie

— powiedział rzecznik policji w Kopenhadze.

Posąg dłuta Edvarda Eriksena powstał w hołdzie Andersenowi i kilkakrotnie był już celem wandali. 107-letnia rzeźba, którą co roku odwiedza milion turystów, została wcześniej zdewastowana m.in. przez protestujących przeciw rzezi wielorybów na Wyspach Owczych. Dwukrotnie odcięto jej głowę.

Usunięcie pomników

W ostatnich tygodniach, w związku z protestami ruchu Black Lives Matter, w wielu krajach podnoszono temat usunięcia pomników postaci historycznych, które były związane m.in. z handlem niewolnikami i kolonializmem. Jak pisze agencja Reutera, sprawa pomnika Małej Syrenki nie była w tym kontekście poruszana, ale w ubiegłym roku remake filmu animowanego Disneya z 1989 roku o tym samym tytule wywołał kontrowersje po tym, jak afroamerykańska aktorka Halle Bailey została obsadzona w głównej roli.

Trudno mi dostrzec, co konkretnie jest rasistowskie w baśni „Mała Syrenka”

— powiedziała duńskiej agencji prasowej Ritzau Ane Grum-Schwensen, badaczka z Hans Christian Andersen Center na Uniwersytecie Południowej Danii.

mly/PAP

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/kopenhaga-na-podstawie-pomnika-malej-syrenki-nabazgrano-napis-rasistowska-ryba/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/w-chicago-zdemontowano-dwa-pomniki-kolumba-video/

https://wpolityce.pl/swiat/509888-szokujace-atak-na-policjantow-broniacych-pomnika-kolumba

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/bristol-posag-colstona-zastapila-w-londynie-figura-uczestnika-protestu-black-lives-matter/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/pomnik-rzymskiego-na-celowniku-aktywistow-walczacych-z-rasizmem/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/postawiono-zarzuty-podejrzanemu-o-zniewazenie-pomnika-kosciuszki-w-warszawie/

https://kresy.pl/wydarzenia/uniwersytet-princeton-usunie-nazwisko-woodrowa-wilsona-z-budynkow-uczelnianych-bo-byl-rasista/

https://kresy.pl/wydarzenia/mlodzi-katolicy-w-kalifornii-ochronili-pomnik-swietego-przed-zniszczeniem-wideo/

https://kresy.pl/wydarzenia/holandia-zdewastowano-kapliczke-mb-czestochowskiej-na-oltarzu-napis-blm/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/w-paryzu-na-fali-protestow-black-lives-matter-oblano-farba-pomnik-wroga-kosciola-i-polski/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/usa-pomnik-amerykanskiego-prezydenta-zostanie-usuniety-uznano-go-za-rasistowski/

https://kresy.pl/wydarzenia/praga-proba-podpalenia-niedawno-ustawionej-kolumny-maryjnej/

https://kresy.pl/wydarzenia/katolicki-swiety-autor-slow-hymnu-usa-general-wojsk-unii-autor-don-kichota-zniszczono-ich-pomniki-w-san-francisco-wideo/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/donald-trump-wezwal-do-aresztowania-osob-obalajacych-pomniki/

https://kresy.pl/wydarzenia/gelsenkirchen-odslonieto-pomnik-lenina-byl-myslicielem-wyprzedzajacym-swoje-czasy-wczesnym-bojownikiem-o-wolnosc-i-demokracje/

https://kresy.pl/wydarzenia/seattle-do-programu-nauczania-trafi-historia-lgbtqia/

https://wpolityce.pl/polityka/511272-hucpa-dzialaczy-lgbt-zbezczescili-figure-chrystusa

https://wpolityce.pl/polityka/511287-kaleta-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-akcji-lgbt

5 thoughts on “1024 Czarny Dżizas, biała rasistowska ryba i wszystko inne co złe do usunięcia


 1. The Church ⛪️ I Worry
  18,846 views•Oct 7, 2020
  Alex Belfield – THE VOICE OF REASON

  São João do mundo
  This SOY church is blasphemy and a disgrace.

  icdgyixify
  There is no such thing as blasphemy – just child abuse.

  Britt Rubin
  Justin Welby is the worst type of handwringing clergy 🤦‍♀️he reminds me of Obadiah Slope obsequious and wet ..the problem is that there are too many in high office involved..

  Annie Wood
  Welby comes across creepy and woke. Sticking his nose into removing our historic artefacts 🤐
  It’s not even a couple of kids. 400 ffs😱

  Polubienie

 2. marcin
  Nic o Chrystusie,nic o tragicznej sytuacji mordowanych chrześcijan na całym świecie,nic o Kościele.Nic o Bogu…

  Głupota lewactwa nie ma końca
  Eko-papież, lewak nie obchodzi go los milionów katolików prześladowanych przez islam, żydów, nawet przez hinduistów. A co tam ekoszaleństwo najważniejsze.

  @kamil
  Soros w sutannie

  normal
  To po co wlazł do auta na kopalinę?

  palina
  Papież ekolog jakich wielu. A gdzie Chrystus? Gdzie Ewangelia? Czy potrzebny jest nam kolejny ekolog, zamiast Piotra naszych czasów? Chyba nie.

  zenek
  30 lat do wyczerpania paliw kopalnych to ogłoszono 50 lat temu…

  Zib
  Fałszywy prorok prowadzi dialog z fałszywymi ekologami, wspartymi przez masonerię FEDu , City of London , Bilderbergow… A wszystko to by oglupić do reszty, resztki wierzących

  Ba
  Czy papież nie powinien zajmować się sprawami zbawienia człowieka, a nie zbawianiem świata ?

  ert2000
  Akurat to powinno byc Jego najmniejsze zmartwienie? ZApomnial po co jest wybirany Papież?

  https://wpolityce.pl/kosciol/521428-papiez-franciszek-apeluje-o-odchodzenie-od-paliw-kopalnych

  Papież apeluje o odchodzenie od paliw kopalnych. „Mamy przed sobą niewiele lat; naukowcy liczą, że mniej niż trzydzieści”

  opublikowano: 3 godziny temu
  aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: Fot. PAP/EPA

  Potrzebna jest „energetyczna przemiana” na świecie i stopniowe, ale bez zbędnej zwłoki, odchodzenie od paliw kopalnych na rzecz czystych źródeł energii – mówił papież Franciszek w przesłaniu na globalną internetową konferencję na temat kryzys klimatycznego.

  W wystąpieniu wyemitowanym przez Watykan w sobotę wieczorem na konferencję pod hasłem „Countdown” (odliczanie) papież podkreślił:

  „Mamy przed sobą niewiele lat; naukowcy liczą, że mniej niż trzydzieści na to, by drastycznie zredukować emisję gazów i efekt cieplarniany w atmosferze”.

  „Sposobem działania na rzecz takiej zmiany jest przekonywanie przedsiębiorstw o naglącej potrzebie zaangażowania się w całościową troskę o wspólny dom poprzez odmowę inwestowania w firmy, które nie spełniają wymogów kompleksowej ekologii i nagradzanie tych podejmujących konkretne kroki, by w centrum umieścić zrównoważony rozwój, sprawiedliwość społeczną i dobro wspólne” – powiedział Franciszek.

  „Trzeba działać pilnie, jeśli chcemy mieć nadzieję na to, że unikniemy radykalnych i katastrofalnych zmian klimatycznych” – stwierdził papież.

  Wyraził przekonanie, że gospodarka nie może ograniczać się do produkcji i dystrybucji. Konieczne – zaznaczył – jest branie pod uwagę wpływu na środowisko i godność osób.

  Papież zaapelował o budowę w następnej dekadzie świata, w którym „można będzie odpowiedzieć na potrzeby teraźniejszych pokoleń, włączając w to wszystkich, bez odbierania szans przyszłym generacjom”.

  Przywołał słowa ze swej ekologiczno- społecznej encykliki „Laudato si”, w której wzywał, by wysłuchać wołania Ziemi i ubogich.

  Zdaniem Franciszka obecny system ekonomiczny nie jest zrównoważony.

  „Stoimy w obliczu imperatywu moralnego nakazującego przemyśleć wiele rzeczy: jak produkujemy, jak konsumujemy, pomyśleć o naszej mentalności marnotrawstwa, krótkoterminowych wizjach, wyzysku ubogich, obojętności wobec nich, o wzroście nierówności i zależności od szkodliwych źródeł energii” – powiedział papież do uczestników wydarzenia z cyklu TED poświęconego problemowi kryzysu klimatycznego i ochronie środowiska. W ich trakcie popularyzuje się idee warte propagowania.

  Z Rzymu Sylwia Wysocka PAP

  Polubienie


 3. 2+2=5 Critical Theory : Math Anxiety and Stereotype Threat
  26,304 views•Premiered Oct 16, 2020
  Aydin Paladin

  Recently, teachers, the Smithsonian, and scholars have argued that 2+2 equaling 4 is offensive. Let’s examine the effects of government programs on education and the effects of student math anxiety and stereotype threat; the idea that students conform to common beliefs about their gender or ethnicity, creating self-fulfilling prophecies, on education.

  Manannan anam
  As an engineer; I have felt the war on science and math quite closely. I’m really sick of it. Not only are their antics delegitimizing legitimate science and math, but it’s causing the youth to grow up and learn WRONG things and that will harm Western society. A harm that we won’t even begin to measure until 10-20 years when they’re in the work force. People can only hope that this brainwashing and misinformation can be rewired correctly in the work force…

  KingArthurVIII
  They’re trying to delegitimize everything that works.

  Landy
  We live in the timeline where people claiming to fight racism are saying things far more racist than the actual racists. The line between reality and parody hasn’t been smeared, it’s been erased.

  Polubienie


 4. 2+2=5 Critical Theory : The Crisis of Common Core
  108,978 views•Premiered Sep 28, 2020
  Aydin Paladin

  Trump has banned critical theory from government institutions. What are the effects of government education programs on students both within schools and outside education? Let’s examine the impact of U.S. government programs on education.

  whm_w
  I remembered the newer Simpson episode where Lisa was really hating the feminist version of math class. It was surreal. And now this is reality, really surreal

  DragonRebelRose
  I remember when I was a senior in high school (this would have been around 2012) our Literature teacher had us read „Brave New World.” I loved it, the other students not so much, but there was one thing that our teacher kept saying over and over to help us understand the structure of the world and society in the book: „2+2=5, 2+2=5, 2+2=5.” She would repeat that over and over and say „If you repeat something, even a lie, often enough, it becomes reality to those who are swayed by it.” I thought to myself „No way society could ever get THAT dumb in the future. How could they prove that 2+2=5?” Lo and behold, not even 8 years later, that eerie statement my teacher made is starting to become reality. She was a great teacher, she could see what was coming, and she tried to warn us in a subtle way.

  Polubienie


 5. „Gender is a Social Construct” is a Social Construct
  144,599 views•Nov 18, 2019
  Aydin Paladin

  We often hear that gender is a social construct, but is it? In a recent article, „Confessions of a Social Constructionist” published in Quillette, Dr. Christopher Dummit admits that much of his work on the study of gender was basically, all made up. He believed that gender was self-evidently a social construct, and never thought to question that presupposition. Let’s question it today, but looking at the history of biological denial in the social sciences and whether or not gender really is a social construct.

  TheGuyWhoIsSitting
  Oh yes. Math is a social construct. Tell that to the IRS when they demand your taxes.

  Banacheck Gaming.
  I was a boy trapped in a woman’s body, until I was born 😎

  Christophe Bédouret
  “I would rather have questions that can’t be answered than answers that can’t be questioned.”
  ― Richard Feynman

  Laughing Chinaman
  >cooking is feminine
  im single and i live alone, what am i supposed to do? starve?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.