1031 11.11.2020 Przymus szczepień i szczepionka w podarku od polskojęzycznego nierządu dla Polaków na Święto Niepodległości


PILNE! Jest szczepionka na COVID! Morawiecki: „zamówimy 20 milionów!” Będzie PRZYMUS? PM
48,307 views•Streamed live on Nov 10, 2020
wRealu24

Anna Bujak
Gdzie jest nietykalność cielesna??? To jest chyba nasze naturalne prawo…

Elitokracja
Już dawno nie mamy ŻADNYCH PRAW. Oddaliśmy za darmo wolność i tyle. Zrobią z nami wszystko co zechcą. Przecież po coś wojsko szykuje obozy. Dzieci będą szczepić pod przymusem – a potem BEZPŁODNOŚĆ i zmiana DNA. Przespaliśmy życie od wielu dziesięcioleci.

Anna Bujak
Tą wolność nam odebrano, po cichu, skrycie pod pozorem demokracji… Teraz tylko zaciskają pętlę

Elitokracja
@Anna Bujak Tak, podstępem to zrobili. Grillowali nas po trochę. Tylko, że ludzie się dali – tu jest problem…


PILNE! Bez szczepionki nie będzie można normalnie „pracować”!? Komu służy Morawiecki? S i R o FŻP!
81,650 views•Streamed live 21 hours ago
wRealu24

perfekt50
wez pigulke! wez pigulke! (Jezeli zrezygnujemy z wolnosci, na rzecz bezpieczenstwa, to nie bedziemy miec ani jednego, ani drugiego!)

Adam Anty
Mam pytanie. Po co lekarzom specjalizacje lekarskie???? Tyle lat nauki psu w dupe. A mogli robić kierunek covidiologie. Jeden jedyny i jedyna specjalizacja jaka teraz istnieje.

Jola Kaczmarczyk
Dokładnie … juz nie mamy innych epidemii 🤕 umieramy tylko na koronkę 🤕 . Sprzedawczyki .

Adam Anty
@Jola Kaczmarczyk ale to się na nich zemści…. Karma wraca ze zdwojoną siłą… Szybciej niż myślą

…..


Premier Mateusz Morawiecki / autor: PAP/Paweł Supernak

?
20 mil? Myślicie, że co drugi (włączając w to dzieci) będzie chciał się zaszczepić?

Wielki Inkwizytor
Nową „szczepionką” Pfizera niech Pan zaszczepi siebie i poczekamy na efekt – to będzie „narodowa obserwacja”!

@joanis
Głupoty ciąg dalszy. Najpierw niech się zaszczepi rząd z prezydentem, poczekamy dwa-trzy miesiące i jak nie kipną, to się można będzie szczepić. Singapur zrezygnował ze szczepionek bo 6 ludzi zmarło po zaszczepieniu. Dziękuję za ten zbytek łaski.

Koperta
Na święta TVP/TVN/Polsat pokażą masowe szczepienia polityków i dziennikarzy z rodzinami. Program będzie zachęcał do szczepień. Nie przegap !

polka
Czyżby na wiosnę miało nastapić bankructwo Zus i po to ta szczepionka dla emerytów.

Ooo!
Owszem będą pokazywać w tv jak rząd z rodzinami bohatersko się szczepi. I wielu uwierzy, że to ta sama szczepionka, do której będą nas zmuszali. Ale oni nie będą chorować i umierać po szczepionce.

@wikto-r
W marcu tego roku francuski epidemiolog napisał, że na COVID19 zachoruje 10% populacji. W Polsce to około 4 mln ludzi. Pozostała część populacji jest odporna na koroanwirusa. Może to być przyczyna genetyczna. To jest do zbadania. Teraz dowiadujemy się, że jeden z największych koncernów ma szczepionkę, która jest w 90% skuteczna. Czyli zachoruje i tak w Polsce ok. 4 mln ludzi. W takim razie po co wydawać miliardy dolarów na szczepionkę, która jest tak samo skuteczna jak szczepionka opracowana przeze mnie, czyli czysta woda. Jeśli polski lekarz odkrył, że może skutecznie leczyć tanim lekiem, to należy na tym się skupić. Histeria z pandemią nabija tylko kasę koncernom farmaceutycznym, które razem z WHO prześcigają się w tworzeniu najdroższych i wymyślnych leków. Jak jest na to skuteczne i tanie lekarstwo, które pozwala szybko leczyć i traktować COVID19 jak odmianę grypy, wtedy następuje kontrakcja tych, którzy zarabiają na histerii z pandemią. Wiadomo, że koncerny farmaceutyczne opłacają urzędników WHO, mogą opłacać urzędników w ministerstwie, lekarzy w Izbach Lekarskich. Płacimy my, gospodarka i społeczeństwo za bogactwo nielicznych.

DuDu
https://prawy.pl/111073-uwaga-sejm-przyjal-prawo-o-stosowaniu-przymusu-przy-szczepieniach/

Gryf
PMM to rzeźnik narodu. Nowe szczepionki testuje się przez wiele lat zanim dopuści się je do użytku. Covid znany jest od roku, szczepionek jeszcze nie przetestowano, a on chce nas już nimi szczepić!

https://wpolityce.pl/polityka/525782-w-srode-podpisanie-umowy-na-dostawe-szczepionek

W środę podpisanie umowy na dostawę szczepionek! Premier: Chcemy ich mieć co najmniej dwadzieścia kilka milionów. SZCZEGÓŁY

opublikowano: przedwczoraj
aktualizacja: przedwczoraj

W środę planowane jest podpisanie umowy z firmami Pfizer i BioNTech SE na dostawę szczepionek na koronawirusa – poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ TAKŻE: Przełom w walce z koronawirusem? Konsorcjum firm Pfizer/BioNTech ogłasza: Nasza szczepionka jest skuteczna w 90 proc.!

„Bardzo dobra wiadomość” o szczepionce

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki przeciwko Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

Premier nazwał informacje dotyczące skuteczności szczepionki „bardzo dobrymi, przełomowymi”.

To jest bardzo dobra wiadomość, która niesie nadzieję

—zaznaczył Morawiecki.

Szef rządu zastrzegł jednocześnie, że nie jest to szczepionka, „którą tu i teraz możemy dystrybuować”, ale – dodał – „jesteśmy bliżej do tego momentu, niż jeszcze wyobrażaliśmy sobie tydzień czy dwa tygodnie temu”.

Przypomniał, że również Polska ma otrzymać szczepionki wyprodukowane przez firmy Pfizer i BioNTech SE.

Chcę potwierdzić, że poprzez umowy, do których przystąpiliśmy latem tego roku mamy razem z innymi krajami Unii Europejskiej równe prawo do korzystania z tych szczepionek na zasadzie proporcjonalnej do wielkości populacji, a więc jesteśmy przy tej umowie również, którą – można powiedzieć – wczoraj Komisja Europejska zawarła z firmą Pfizer na badania nad szczepionką, a w środę planowana jest podpisanie umowy z tymi firmami właśnie już na dostawę konkretnych szczepionek

—oświadczył Morawiecki.

Rząd pracuje nad planem dystrybucji

Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej zaznaczył, że chociaż dzisiaj szczepionki jeszcze nie ma, to rząd już pracuje nad planem jej dystrybucji. Szczepionka – jak zapowiedział premier – najpierw ma trafić do seniorów i służb medycznych, a także służb mundurowych, które wspierają realizację działań walki z pandemią.

Szczepionka będzie dostępna oczywiście dla chętnych, ale chcemy, żeby była ona dostępna w bardzo dużym wymiarze, tak, żeby możliwe wszyscy, w jak najkrótszym czasie mogli się zaszczepić

—powiedział premier.

Morawiecki dodał, że działania rządu mają na celu ograniczenie transmisji koronawirusa.

Dzisiaj bardzo potrzebna jest wzajemna odpowiedzialność, ta dyscyplina wobec własnych zachowań, wobec tych obostrzeń, które obowiązują

—powiedział.

Zaznaczył, że w czasie, gdy „dzieją się rzeczy w ogromnym tempie, w tych różnych okolicznościach nowych obostrzeń, obostrzeń dotychczas obowiązujących, a także tych wszystkich działań, które prowadzą do obniżenia łańcucha zakażeń” rząd na pewno popełnia błędy.

Rzeczy dzieją się bardzo szybko, jeżeli tak się dzieje, a na pewno tak jest, to przepraszamy za te błędy, bo chcemy zrobić wszystko, żeby walczyć z wirusem

—podkreślił.

20 milionów szczepionek

Premier podczas konferencji prasowej przekazał, że polski rząd w sierpniu przystąpił do unijnego porozumienia ws. szczepionek przeciwko koronawirusowi. Dodał, że dotyczy to firmy Pfizer i 8 innych firm intensywnie pracujących nad szczepionką.

Szef rządu zwrócił uwagę, że zarządził przygotowanie infrastruktury na przyszły rok do szczepienia.

Chcemy mieć co najmniej dwadzieścia kilka milionów szczepionek. Pewnie nastąpi to wiosna przyszłego roku. Chcemy tak szybko dostać te szczepionki, jak inne kraje UE i dostaniemy je w tym samym czasie

—powiedział Morawiecki.

Premier zaapelował o przestrzeganie dyscypliny społecznej.

Naszym celem jest powrót do normalności dzięki szczepionce, ale także dzięki tej dyscyplinie

—powiedział Morawiecki. Zaznaczył, że są to „dwa skrzydła tego samego działania”.

„Na wiwisekcję przyjdzie czas”

Premier pytany na konferencji prasowej przez dziennikarzy, jakie błędy zostały popełnione w związku z pandemią koronawirusa, odpowiedział: „na taką wiwisekcję na pewno przyjdzie jeszcze czas”.

Dzisiaj mogę tylko podkreślić, że w gąszczu tych różnych działań, przepisów, obostrzeń, nakazów, zakazów, rygorów na pewno takie błędy się zdarzały i zawsze warto za to przeprosić

—przyznał premier.

Na konferencji prasowej mówił, że w czasie, gdy „dzieją się rzeczy w ogromnym tempie, w tych różnych okolicznościach nowych obostrzeń, obostrzeń dotychczas obowiązujących, a także tych wszystkich działań, które prowadzą do obniżenia łańcucha zakażeń” rząd na pewno popełnia błędy.

Rzeczy dzieją się bardzo szybko, jeżeli tak się dzieje, a na pewno tak jest, to przepraszamy za te błędy, bo chcemy zrobić wszystko, żeby walczyć z wirusem

—podkreślił.

Dodał, że rząd postępuje zgodnie z tym, co eksperci, epidemiolodzy, wirusolodzy mu doradzają.

Mamy różne zespoły ekspertów, czerpiemy też najlepsze praktyki z innych krajów, którym powiodło się, np. poprzez jakieś działanie po dwóch tygodniach odnieść duży sukces

—powiedział Morawiecki.

Jak mówił, „na te działania, obostrzenia trzeba popatrzeć w ten sposób, że gdybyśmy byli zdyscyplinowani od strony społecznej, trochę bardziej, to mniej kroków po stronie gospodarczej trzeba by było przeprowadzać”.

Jeżeli byśmy funkcjonowali w najbliższych kilku tygodniach, może paru miesiącach, ale kilku tygodniach – praca, dom, praca, dom – bez spotkań towarzyskich, z minimalną liczbą spotkań zawodowych tam gdzie one tyko muszą być przeprowadzone w formie innej niż zdalna, to z całą pewnością ten drugi filar naszego życia, czyli życie gospodarcze, ucierpiałby mniej

—podkreślił szef polskiego rządu.

Dlatego tak gorąco apeluję zakończmy dzisiaj nasze protesty na ulicach, bo one utrudniają walkę z wirusem. Dziękuję tym, którzy podjęli taką decyzję, bo to jest bardzo dobra decyzja, bardzo mądra decyzja. Starajmy się skupić na walce z COVID-19. Dzięki temu nasza gospodarka ucierpi znacząco, znacząco mniej

—wskazał premier.

kk/PAP

…..


autor: PAP/Paweł Supernak

Dno
A te 6 milionów, które idą na stawianie masztów flagowych, to było chyba na zwalczanie cowidu !!!

ana
Rozumiem, że rządzący i ci którzy wydali nasze pieniądze na to, zaszczepią się potrójną dawką tego cudeńka. Innych proszę zostawić w spokoju. Sami zadecydujemy o swoim zdrowiu.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/525986-premier-kupimy-maksymalnie-duza-liczbe-dawek

Premier rozmawiał z przedstawicielami firm, które opracowały szczepionkę: Kupimy maksymalnie dużą liczbę dawek

opublikowano: wczoraj

„Od wielu dni walki z pandemią niewiele było takich, jak ten wczorajszy. Świat obiegła informacja dająca nadzieję, że w perspektywie kilku miesięcy będziemy dysponować skuteczną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Od pewnego czasu przygotowujemy cały system dystrybucji oraz realizacji szczepień” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ:

– Dla kogo szczepionka na Covid-19? Prof. Horban: Jeśli zostanie wprowadzona, to w pierwszej kolejności dla osób z grup ryzyka

– Obiecujące wyniki badań nad szczepionką na Covid-19. Prof. Gut: Bardzo dobrze, że jest. Trzeba dalej weryfikować jej skuteczność

Szef rządu poinformował, że rozmawiał z prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z Pfizer – firmy, która opracowała szczepionkę działającą na koronawirusa.

Zależy nam, żeby firma jak najszybciej wyprodukowała i dostarczyła szczepionki w liczbie dawek wystarczającej dla naszej populacji. O tym też rozmawiałem z Panią Prezes. Miałem także okazje skontaktować się z wysokim przedstawicielem firmy, który w USA jest zaangażowany w prace w obszarze R&D koncernu

—poinformował.

Polska od początku jest obecna w europejskim mechanizmie zakupowym szczepionki, a umowa UE z firmą Pfizer zostanie podpisana przez Komisję Europejską dosłownie na dniach. W ten sposób zagwarantowane zostanie dostarczenie 300 mln dawek szczepionki do wszystkich państw UE, w tym do Polski

—podkreślił Morawiecki.

Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalnie dużą liczbę dawek szczepionki, oczywiście w relacji do naszej liczby ludności. Chcemy w pierwszej kolejności zaszczepić naszych wspaniałych medyków, służby mundurowe i osoby starsze. A wkrótce potem – mam nadzieję – WRACAMY DO NORMALNOŚCI

—czytamy.

Na koniec Morawiecki podkreślił, że zanim szczepionka będzie dostępna, to wciąż konieczne są: dystans, dezynfekcja, maseczki.

CZYTAJ WIĘCEJ: W środę podpisanie umowy na dostawę szczepionek! Premier: Chcemy ich mieć co najmniej dwadzieścia kilka milionów. SZCZEGÓŁY

kk/Facebook/Mateusz Morawiecki

…..


autor: Fratria

…klonn
Ciekawe kto bedzie odpowiadać za powikłania poszczepienne i płacić odszkodowania

WięcCoToBędzie
Kupowanie kota w worku.Juz zamówione a moze nawet i zapłacone..placebo albo zabójczy zastrzyk.Płaskoziemiec?Nie.Poczytajcie coś na temat a dowiecie się, ze nie da się wykonać szczepionki na wirusy.

Halny
Tak się pytam, żeby później nie było, że znów zaskoczyło lub nie wiedzieli – czy ta szczepionka będzie skuteczna na zmutowanego wirusa covid 19 z Dani, którego wykryto już w 6 krajach ?.

xxx
Gates dobrze się bawi. Produkuje wirusy a później szczepionki, ot zarobić na depopulacji. Mistrzostwo świata!

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526026-ke-zatwierdzila-umowe-na-szczepionki-od-pfizer-biontech-se

Szczepionka przeciw Covid-19 coraz bliżej. KE zatwierdziła umowę z firmami BioNTech i Pfizer na zakup 300 mln dawek

opublikowano: 23 minuty temu

Komisja Europejska zatwierdziła w środę umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi – poinformowala KE.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier rozmawiał z przedstawicielami firm, które opracowały szczepionkę: Kupimy maksymalnie dużą liczbę dawek

Szczepionka coraz bliżej

Bezpieczna i skuteczna szczepionka to jedyna trwała strategia wyjścia z pandemii (…). Dzisiejsze porozumienie wynika z zachęcających pierwszych sygnałów, płynących z wyników badań klinicznych i jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania, by w dziedzinie zdrowia było więcej Europy

— podkreśliła unijna komisarz ds. zdrowia Stela Kiriakidu.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji.

Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

xyz/PAP

…..

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/525828-przed-nami-narodowa-kwarantanna

https://wpolityce.pl/polityka/525820-horban-powinnismy-zamknac-polske-na-miesiac

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526013-szef-mz-dzienna-liczba-zachorowan-stabilizuje-sie

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526037-prezydent-duda-apeluje-do-ozdrowiencow-o-oddawanie-osocza

https://wgospodarce.pl/informacje/87987-rewolucja-w-leczeniu-covid-19-polski-helm-do-tlenoterapii

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526022-cenzura-w-usa-a-szurskie-wywody-gorniak

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526033-don-gisu-nagral-piosenke-dla-gorniak-ja-nie-jestem-statysta

15 thoughts on “1031 11.11.2020 Przymus szczepień i szczepionka w podarku od polskojęzycznego nierządu dla Polaków na Święto Niepodległości

 1. Innik
  Nie ma testów, nie ma zakażeń. Jedna wielka manipulacja, włącznie z Izolatorium Narodowym. Propaganda aż kipi.

  Realista
  Bzdury! Następny konformista straszący czymś, czego nie ma! Dlaczego ten koronawirus i COVID 19 NIE SPEŁNIA ANI JEDNEGO Z POSTULATÓW KOCHA? Sianie paniki i strchu i gra liczbami a nie jakaś pandemia!

  antyfan
  Wystarczy zrobić 75-80 tys.testów czyli tyle ile w zeszłym tygodniu a liczba zakażonych osiągnie 30 tys.Od kilku dni testów jest 53-54 tys.dlatego trochę zakażeń spadło.Od przyszłego tygodnia lockdown

  Janusz
  Ale kłamstwa…testów około 50 tys. i 25 tys. zakażonych czyli połowa! Jeśli testów byłoby 80-100 tys. to ile byłoby zakażeń?Już nie wspomnę o zgonach z powodu zapaści służby zdrowia.

  @zwykły_obserwator
  Kiedy wreszcie CBA weźmie się za GIS, NFZ i MZ? Przy nich wirus to pikuś, zmarnują wszystkie pieniądze i dodatkowo, sieją zamęt i zamieszanie. Zero informacji dlaczego jest tak jak jest, dlaczego w Kraju nie prowadzi się żadnych badań w tym temacie, lek niby jest, respiratory niby wynaleźli, sposoby diagnozy niby są. I nic z tego, tylko z zagranicy biorą. Najgorszy patogen to właśnie NFZ, GIS i minister 3M/marża.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526016-czy-mamy-do-czynienia-ze-stabilizacja-prof-gut-odpowiada

  TYLKO U NAS. Czy mamy do czynienia ze stabilizacją krzywej zakażeń? Prof. Gut: Decydujące będzie jutro, pojutrze

  opublikowano: 2 godziny temu


  Prof. Włodzimierz Gut / autor: Fratria

  „Ponieważ cały czas to są piki-dołki-piki-dołki, ale należałoby oceniać w stosunku do tego, co tydzień wcześniej, przy czym ocenia się kolejne etapy, a nie tylko jeden do jednego czyli jeszcze nie wiemy, czy mamy do czynienia ze stabilizacją” – mówi portalowi wPolityce.pl prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. (…)

  Polubienie

 2. bravo
  Co za reklamówka, ile zapłacili za ten potok słów. szczepionka nie przeszła badań klinicznych, powstała bez zrozumienia działania wirusa i skutków na organizm po zastosowaniu po latach.

  Ja
  Wpolityce reklamuje Pfizera, niezłe jaja. A jeszcze lepsze, niewiele wiemy o wirusie, nie wiemy czy trzeba szczepienia powtarzać ale szepionka na pewno jest skuteczna i bezpieczna. jaja sobie robicie?

  woo
  Czemu nie padło pytanie o ewentualne odszkodowania w przypadku pojawienia się powikłań poszczepiennych? Kto poniesie odpowiedzialność karną i finansową kiedy pacjent po szczepieniu umrze?

  Były wyborca już na zawsze
  Zobaczymy po najwcześniej 10-20 latach czy ten eksperyment naukowy naprawdę jest bezpieczny. Czy nie zaczną się rodzić”dziwne” dzieci jak po taliamidzie – też był absolutnie bezpieczny!

  JimmyFinger
  Proszę zadawać pytania które najbardziej interesują ludność…czy producent szczepionki jak i jego zespół badawczy oraz zarząd firmy przyjeli szczepionkę???????? Przyjeli czy nie ????

  @jb7
  wirusy są, pandemii nie ma, po co ten cyrk, inżynieria społeczna: uderzenie w gospodarki, Kościół, relacje społeczne, alew również m. in. służyło to obaloniu Trumpa, tym szaleństwem, po ogłoszeniu przez media lewicowe zwycięstwa Bidena, następnego dnia, pojawiła się… ‘cudowna szczepionka’, kończą cyrk,… bo teraz szkodziłby Bidenowi

  Rosyjska ruletka !
  Chcesz umierać w męczarniach ? zaszczep się ! Twój wybór ! A może przymus ? Zasadnicze pytania ! Gwarancje bezpieczeństwa ? Żadnych !

  Sprzedać i zwinąć kasę
  Producent twierdzi przede wszystkim bezpieczeństwo, więc trzeba czekać kilka lat,bo po latach wśród ochotników może rozwinąć się choroba autoagresji,system immunologiczny będzie atakować własne ciało.

  mac
  Czyli nawet,, jak szczepionka będzie dobra to podziała moze jeden sezon! Oszuści i cwaniacy, na pewno się nie zaszczepię!

  Adam
  https://prawy.pl/111305-szok-vloger-przewidzial-koniec-pandemii-ator-odkrycie-bezpiecznej-szczepionki-ogloszono-zaraz-po-wyborach-w-usa-powstana-centra-szczepien-wideo/

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526116-co-wiemy-o-szczepionce-na-covid-pfizer-odpowiada-na-pytania

  Czy szczepionka na koronawirusa przeszła wszystkie badania? Kiedy trafiłaby do sprzedaży? Pfizer odpowiada na pytania

  opublikowano: 4 godziny temu


  autor: PAP/EPA/BIONTECH SE / HANDOUT

  Wstępne dane o skuteczności szczepionki przeciw koronawirusowi podano 9 listopada. Kolejne analizy zostaną przedstawione w trzecim tygodniu listopada – przekazał PAP koncern farmaceutyczny Pfizer. Bezpieczeństwo jest priorytetem -zaznacza firma.

  Pfizer o szczepionce. Jakie znamy szczegóły?
  Koncern – w odpowiedzi na pytania Polskiej Agencji Prasowej – poinformował, że ma opracowane szczegółowe plany logistyczne oraz narzędzia zapewniające skuteczny transport, składowanie i ciągłą kontrolę temperatury szczepionek. Model dystrybucji opiera się na systemie JIT (just-in-time – dokładnie na czas) – zamrożone fiolki mają trafiać do punktów szczepień. Koncern deklaruje, że może wyprodukować do 50 milionów dawek szczepionki w 2020 r. oraz do 1,3 miliarda dawek w 2021 r.

  Pfizer zaznaczył, że na początkowym etapie pandemii zawarł umowy z administracjami publicznymi, poszczególnymi rządami dlatego będzie dostarczać dawki zgodnie z ich preferowanym kanałami i wyznaczonymi miejscami szczepień. Koncern podał, że w czasie niedawnych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami koncernu omawiano m.in. wyzwania przed jakimi stoi Polska w dobie pandemii i możliwości szczepionki przeciwko COVID-19.

  Pfizer informuje ponadto, że na obecnym etapie, trudno przesądzić, czy będzie to szczepionka jednorazowa czy sezonowa, ta kwestia jest badana. Konieczna jest – jak wyjaśnia – szersza wiedza m.in. o wirusie i właściwościach ochronnych szczepionek, które aktualnie są w opracowaniu. Koncern zauważa, że ważne jest posiadanie technologii, pozwalającej zarówno na powtarzanie szczepienia przypominającego w razie potrzeby, jak też na reakcje na możliwe mutacje wirusa. Technologia mRNA – jak akcentuje Pfizer – umożliwia jedno i drugie.

  Koncern podał w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki. Środowy kontrakt z konsorcjum jest czwartym, który zawiera Komisja. Do tej pory podpisano umowy z firmami AstraZeneca, Sanofi-GSK i Janssen Pharmaceutica NV. Zakończono też wstępne rozmowy z CureVac i Moderną.

  Firma odpowiada na pytania
  PAP: Jaki jest aktualnie stan prac nad szczepionką? Czy szczepionka przeszła wszystkie prawnie wymagane badania?

  Pfizer: W oparciu o pierwszą i jedyną tymczasową analizę skuteczności przeprowadzoną przez zewnętrzny, niezależny Komitet Monitorujący Dane (DMC) z badania klinicznego Fazy 3, Pfizer i BioNTech ustaliły, że potencjalna szczepionka oparta na mRNA BNT162b2, wykazała skuteczność przeciw COVID-19 u uczestników bez wcześniejszych dowodów na zakażenie SARS-CoV-2.

  W ramach tej pierwszej wstępnej analizy oceniono 94 potwierdzonych przypadków COVID-19 u uczestników bez wcześniejszych dowodów na zakażenie SARS-CoV-2, w momencie włączenia do badania, w wieku od 16 do 85 lat.

  W pierwszej, wstępnej analizie skuteczności stwierdzono, że kandydat na szczepionkę był w ponad 90 proc. skuteczny w zapobieganiu COVID-19 u uczestników, u których nie stwierdzono wcześniejszego zakażenia SARS-CoV-2.

  Badanie będzie kontynuowane zgodnie z planem do czasu przeprowadzenia ostatecznych analiz skuteczności dla pierwszo- i drugorzędowego punktu końcowego po zgromadzeniu co najmniej 164 przypadków ogółem.

  Pracujemy w tempie określonym przez wymogi naukowe. Jak w przypadku każdej szczepionki, istnieją trzy kluczowe obszary w których musimy wykazać sukces, aby móc ubiegać się o dopuszczenie produktu do obrotu.

  Po pierwsze, szczepionka musi być skuteczna, co oznacza, że musi pomóc w zapobieganiu chorobie COVID-19 przynajmniej u większości zaszczepionych pacjentów. Po drugie, co równie ważne, szczepionka musi wykazać bezpieczeństwo, poparte solidnymi danymi uzyskanymi od tysięcy pacjentów. I wreszcie, musimy udowodnić, że szczepionka może być wytwarzana w sposób powtarzalny przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

  Wstępne dane o skuteczności zostały udostępnione 9-go listopada. Bazując na obecnej liczbie pacjentów objętych badaniem i liczbie podanych dawek szacujemy, że osiągniemy wymagany próg w zakresie bezpieczeństwa w trzecim tygodniu listopada. Bezpieczeństwo jest i pozostanie naszym głównym priorytetem, będziemy monitorować i informować o danych w zakresie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników badań przez okres dwóch lat.

  Pfizer od początku pandemii inwestuje w doskonalenie procesów produkcyjnych i szybkie zwiększenie mocy wytwórczych. Oceniamy, że dane produkcyjne będą gotowe do przedłożenia przed osiągnięciem wymogów w dziedzinie bezpieczeństwa.

  Różne instancje regulacyjne mają różne procedury; współpracujemy z nimi w celu dostarczenia im danych, koniecznych do oceny naszego kandydata na szczepionkę. Szóstego października ogłosiliśmy rozpoczęcie etapowego składania danych dotyczących naszego głównego kandydata na szczepionkę do Europejskiej Agencji Leków (EMA). W ramach przeglądu etapowego, Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) rozpoczął ocenę danych, zgromadzonych podczas testów przedklinicznych. Formalne złożenie Wniosku o Pozwolenie na Dopuszczenie do Obrotu (MAA) mogłoby nastąpić po zakończeniu przeglądu etapowego wykazującego skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki oraz potwierdzenia przez EMA, że przedłożone dane są odpowiednie.

  PAP: Jakie są możliwości produkcyjne?

  Pfizer: Według aktualnych prognoz będziemy mogli wyprodukować do 50 milionów dawek szczepionki w 2020 r. oraz do 1,3 miliarda dawek w 2021 r.

  PAP: Która z testowanych szczepionek – informowaliście Państwo o czterech różnych skierowanych do badań klinicznych – okazała się mieć obiecujące wyniki?

  Pfizer: Program BNT162 rozpoczęto z czterema eksperymentalnymi szczepionkami zawierającymi różne formaty mRNA kodujące różne antygeny wirusa SARS-cOv-2 i połączone z nanocząsteczką lipidową (LNP). 27-go lipca 2020 r. Pfizer i BioNTech poinformowały o wyborze kandydata opartego na mRNA ze zmodyfikowanymi nukleozydami (modRNA) – BNT162b2 – do dalszych zaawansowanych globalnych klinicznych badań.

  PAP: Kiedy szczepionka mogłaby być dostępna w sprzedaży?

  Pfizer: W marcu Pfizer uruchomił pięciopunktowy plan, zobowiązujący wszystkich uczestników ekosystemu innowacyjnego – od dużych producentów farmaceutycznych po najmniejsze firmy biotechniczne i od instytucji rządowych po akademickie – do współpracy przy zwalczaniu ciężkiego kryzysu, wywołanego przez COVID-19. Wedle aktualnych prognoz możemy wyprodukować do 50 milionów dawek szczepionki w 2020 r. oraz do 1,3 miliarda dawek w 2021 r.

  PAP: Jakimi koncern dysponuje mocami przerobowymi i gdzie odbywałaby się produkcja?

  Pfizer: Jeśli chodzi o geograficzne położenie zakładów produkcyjnych Pfizer posiada fabryki na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Europy: Saint Louis, MO (produkcja surowców), Andover, MA (składniki leków), Kalamazoo (receptura, napełnianie, pakowanie), Puurs, Belgia (receptura, napełnianie, pakowanie). Dział produkcji substancji czynnych BioNTech będzie również częścią sieci dostaw komercyjnych.

  PAP: Jakie wymogi organizacyjne i logistyczne warunkują rozpoczęcie szczepień?

  Pfizer: Mamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchami dostaw i łańcuchami chłodniczymi. Codziennie dostarczamy miliardy sterylnych dawek produktów leczniczych różnych wielkości i o różnych parametrach kontroli temperatury do destynacji na całym świecie. Mamy duże doświadczenie i zasoby kadrowe w zakresie dostaw leków o kontrolowanej temperaturze na cały świat. Wiemy, jak skutecznie współpracować z odbiorcami na wszystkich rynkach.

  Nasza metoda dystrybucji będzie głównie polegała na dostawach bezpośrednio do miejsca użytkowania (point of use – POU) z lokalizacji w Kalamazoo i Puurs. Jednakże będziemy również wykorzystywać nasze centra dystrybucyjne do dostaw szczepionek przeciw COVID-19 na obszar USA i Europy. W USA będziemy korzystać z transportu drogowego i lotniczego we współpracy z naszymi partnerami przewozowymi, takimi jak UPS i Fedex. Na terenie UE będziemy korzystać z usług Fedex i DHL.

  Na początkowym etapie pandemii zawarliśmy umowy z administracjami publicznymi, poszczególnymi rządami dlatego będziemy dostarczać dawki zgodnie z ich preferowanym kanałami i wyznaczonymi miejscami szczepień. Chcemy współpracować z przedstawicielami administracji publicznej w celu wsparcia dostaw do wyznaczonych priorytetowych grup odbiorców i przypuszczamy, że będą istnieć różne punkty szczepień, w tym być może szpitale, przychodnie, społeczne punkty szczepień i apteki.

  Opracowaliśmy szczegółowe plany logistyczne oraz narzędzia zapewniające skuteczny transport, składowanie i ciągłą kontrolę temperatury szczepionek. Nasz model dystrybucji opiera się na elastycznym systemie JIT (just-in-time – dokładnie na czas), przy pomocy którego będziemy dostarczać zamrożone fiolki do punktów szczepień.

  PAP: Jakie doświadczenie ma Państwa firma w rozwijaniu programów szczepień?

  Pfizer: Pfizer jest sprawdzonym, wiarygodnym globalnym producentem szczepionek, dostarczającym szczepionki do ponad 165 krajów. Obecnie Pfizer produkuje ponad dwieście milionów dawek szczepionek ponad miliard sterylnych preparatów iniekcyjnych rocznie.

  Przy założeniu pomyślnego zakończenia badań klinicznych nad szczepionką przeciw COVID-19, Pfizer i BioNTech przewidują produkcję na poziomie ponad miliarda dawek szczepionki przeciw COVID-19 w 2021 r., co jest znaczącym przedsięwzięciem. Nasze dotychczasowe osiągnięcia dają nam pewność, że będziemy w stanie szybko skalować oraz wyprodukować i rozprowadzić duże ilości wysokiej jakości szczepionki przeciw COVID-19, wykorzystując do tego celu wiele zakładów w Stanach Zjednoczonych i Europie.

  PAP: Jak przekłada się Państwa doświadczenie na aktualny program badań nad rozwojem szczepionki?

  Pfizer: W ramach walki z COVID-19 szczepionka stanowi krytyczny element radzenia sobie z globalnym kryzysem zdrowotnym, ponieważ obniża poziom infekcji, zachorowań i zgonów w skali globalnej. Pfizer i BioNTech korzystają ze swoich wieloletnich doświadczeń w sferze ekspertyzy naukowej w celu wspólnego opracowania, przetestowania i wyprodukowania szczepionki opartej na mRNA aby dopomóc w prewencji COVID-19.

  PAP: Jakie są efekty partnerstwa z BioNTech?

  Pfizer: We współpracy z BioNTech Pfizer pracuje w bezprecedensowym tempie nad przetestowaniem i wyprodukowaniem potencjalnej pierwszej w swojej klasie szczepionki na bazie mRNA, która pomoże zapobiec chorobie COVID-19.

  Po raz pierwszy nawiązaliśmy kontakt z BioNTech dwa lata temu w celu opracowania lepszej szczepionki przeciw grypie. Ta współpraca stworzyła obiecującą bazę wyjściową dla działań przeciw obecnej pandemii, podejmowanych równolegle z działaniami podejmowanymi przez władze zdrowotne na całym świecie.

  BioNTech dostarczył szereg kandydatów na szczepionkę przeciwko COVID-19. Ponadto, BioNTech bierze udział w badaniach a działaniach regulacyjnych we współpracy z Pfizer. Pfizer również wnosi swoje zdolności produkcyjne i dystrybucyjne. Wspólnie z naszym partnerem BioNTech dokonaliśmy znaczącego postępu w opracowaniu potencjalnej szczepionki, oraz wybraliśmy dawkę 30 µg dla kandydata na szczepionkę – BNT162b2, który został wybrany do naszego globalnego badania Fazy 2/3 (ogłoszonego 27-go lipca).

  PAP: Jaki będzie harmonogram szczepień? Czy to będzie szczepionka jednorazowa czy sezonowa?

  Pfizer: Tę kwestię wciąż jeszcze badamy. Szczepienia sezonowe to oczywiście potencjalny scenariusz, ale trzeba jeszcze wiele się dowiedzieć o chorobie, wirusie i właściwościach ochronnych szczepionek, które aktualnie są w opracowaniu zanim będzie można wyciągnąć wiarygodne wnioski. Nie wiemy jak wirus będzie się rozwijał, również nie wiemy, jak trwałe będzie działanie ochronne jakiejkolwiek szczepionki.

  Dlatego też ważne jest posiadanie takiej technologii, pozwalającej zarówno na powtarzanie szczepienia przypominającego w razie potrzeby, jak też na reakcje na możliwe mutacje wirusa. Na szczęście technologia mRNA doskonale umożliwia jedno i drugie.

  PAP: Jak może przebiegać dystrybucja szczepionki?

  Pfizer: Specjaliści ds. produkcji i łańcucha dostaw Pfizera podjęli szereg kroków aby przyspieszyć tempo przygotowywania i produkcji najbardziej obiecujących potencjalnych szczepionek. Współpracują z wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami w celu wymiany technologii i umożliwienia szybkiego projektowania obiektów, sprzętu i procesów. Zamawiają materiały i inicjują produkcję wielu wariantów szczepionki równolegle z prowadzeniem wstępnych badań klinicznych. Budują dwa równoległe łańcuchy dostawcze – jeden w USA, drugi w Europie – aby zapewnić wiarygodność naszych wysiłków oraz ich należyte wspomaganie. Modyfikują obiekty przyjmujące chętnych do szczepienia i tworzą plany, umożliwiające firmie przekierowanie zdolności produkcyjnych z innych, mniej niezbędnych produktów. Zatrudniają i szkolą personel w wybranych lokalizacjach w celu zapewnienia koniecznego wsparcia dla naszych działań i nadania im stosownej elastyczności. Mamy wieloletnie, sprawdzone doświadczenie w zarządzaniu łańcuchami dostaw i łańcuchami chłodniczymi.

  Nasza metoda dystrybucji będzie głównie polegała na dostawach bezpośrednio do miejsca użytkowania (point of use – POU) z lokalizacji w Kalamazoo i Puurs. Jednakże będziemy również wykorzystywać nasze centra dystrybucyjne do dostaw szczepionek przeciw COVID-19 na obszar USA i Europy.

  PAP: Przedstawiciele Państwa firmy spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim. Jaka była główna tematyka spotkania?

  Pfizer: Spotkanie dotyczyło wyzwań przed jakimi stoi dzisiaj Polska w dobie pandemii i możliwości zadbania o życie i zdrowie najbardziej potrzebujących przy zastosowaniu skutecznej i bezpiecznej szczepionki na COVID.

  kpc/PAP

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/szef-pfizera-sprzedal-wiekszosc-akcji-tej-firmy-w-dniu-ogloszenia-sukcesu-szczepionki-na-covid-19/

  Polubienie

 3. Jan
  Dobrowolność na zasadzie: nie chcesz to nie musisz… ale raczej nigdzie samolotem nie polecisz, dziecka do przedszkola nie poślesz, być może zakupów nie zrobisz…

  Polak
  Ten parszywiec kłamie przez cały czas…

  neobolszewia pis rzadzi
  Morawiecki z UW i liberal prosze poinformowac kto wydal rozkaz strzelania do ludzi, do patriotow! Kto ochrania lewackie bojowki niszczace koscioly, oraz bijace brawa przez policje? Zgnoiliscie Polskie

  ze rzadzi neobolszewia pis
  Rzadzi nami bandycki, liberalny rzad dudy, morawieckiego ,za zgoda kaczynskiego, wyniszczajacy, gazujacy, strzelajacy, uzywajacy armatek na patriotow. Zadne glupie tlumaczenia nie pomoga wszyscy widzieli

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526151-premier-rozwiewa-watpliwosci-ws-szczepionki-na-covid-19

  Premier rozwiewa wątpliwości ws. szczepionki na Covid-19: Będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności

  opublikowano: za 4 minuty


  Mateusz Morawiecki / autor: fratria

  Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności; pracujemy już nad logistyką ich dystrybucji – poinformował w czwartkowym wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

  Umowy na zakup szczepionki
  Komisja Europejska zatwierdziła w środę umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer, przewidującą zakup do 300 milionów dawek szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi.

  Dzięki umowom, które podpisaliśmy razem z innymi krajami UE mamy prawo do korzystania ze szczepionek, gdy tylko będą dostępne. Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji – w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych

  — napisał szef rządu.

  Dostępność na zasadzie dobrowolności
  Szczepionka będzie również dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności

  — zapewnił Morawiecki.

  Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

  wkt/PAP

  Polubienie

 4. Dojczówka
  Polska będzie niezależna, jak się podporządkuje Niemcom!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526156-osobliwy-wpis-spurek-z-okazji-11-listopada

  Osobliwy wpis Spurek z okazji 11 listopada: „Mechanizm powiązania funduszy z praworządnością to kwestia polskiej niepodległości”

  opublikowano: za 32 minuty


  Sylwia Spurek / autor: screen youtube/ dr.Sylwia Spurek

  Europosłanka Sylwia Spurek zamieściła na Twitterze wpis, w którym odniosła się do 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wpis, delikatnie mówiąc, osobliwy. Spurek jest zdania, że oznaką polskiej niepodległości jest… powiązanie funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności. Taka z niej patriotka. (…)

  https://wpolityce.pl/polityka/526099-jaki-prezydencja-niemiecka-dokonuje-napasci-na-polske

  Polubienie

 5. @Politico
  Znów wygrał z pandemią, który to raz w tym roku i co na to Covid?

  xxx
  kolejny raz polski rząd zwyciężył koronawirusa!

  Obatel
  Tak tak, wszystko super, same sukcesy. Od wczoraj wzrost maleje. Niedługo: sól cukrzeje, niebieski zielenieje, ogień zimnieje. Co za nieudacznik omg

  Obserwator
  A gdyby zmniejszyć ilość testów o połowę? Byłoby zapewne dwa razy mniej chorych.

  nie musimy wprowadzac kwaranta
  jaruzel byl uczciwszy -oglosil stan wojenny- zanim rozkazal palowac i strzelac do Polakow! Wy to robicie ze swoimi wyborcami! To=roznica! Narod wam tego nie zapomni! Mamy Honor i Pamiec! czego wam brak

  https://wpolityce.pl/polityka/526265-premier-nie-musimy-wprowadzac-narodowej-kwarantanny

  Premier: Wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. WIDEO

  opublikowano: 13 minut temu
  aktualizacja: za 37 minut


  Premier Mateusz Morawiecki / autor: Facebook/Mateusz Morawiecki

  W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń koronawirusem zaczęła spadać; jest to pierwszy sygnał stabilizacji; wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym; nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny – ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. (…)

  Polubienie

 6. Straszny wirus
  No proszę co za straszny wirus, musisz zrobić test żeby dowiedzieć się, że go masz!

  internauta
  24 TYSIĄCE ZAKAŻONYCH, 419 OSÓB ZMARŁO….. WIEJE OPTYMIZMEM, JPD, KTO TO WYSYŚLA??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wielki Inkwizytor
  Jak to było? Nie zamkniemy cmentarzy…

  @Mnemoniuk
  Ale których świąt, bo my mamy w Polsce religijne i patriotyczne. Ostatnio wszystkie religijne rząd odwołał, a hierarchowie z KIEP to klepnęli. A z okazji ostatniego patriotycznego- Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada rządowo- polińska policja pałowała, gazował i strzelała do polskich patriotów. To w okolicy których świat będzie w miarę normalnie? Czy chodzi o chanukę?

  abc
  Ciekawe czy Kornhauser-Duda będzie latał w jarmułce „w okolicach” świąt?

  Były wyborca już na zawsze
  Kłamstwa kłamstwa kłamstwa złodziejstwo i mordowanie naprawdę chorych ludzi i to ma być lekarz? Wstyd!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526300-prof-horban-jest-duza-szansa-na-normalne-spedzenie-swiat

  Powiało optymizmem! Prof. Horban: „Istnieje bardzo duża szansa, że w okolicach świąt będziemy w miarę normalnie funkcjonować”

  opublikowano: 36 minut temu
  aktualizacja: za 4 minuty


  Ludzie w maseczkach / autor: Fratria

  „Jesteśmy na takim wypłaszczeniu, jak w Górach Stołowych. Wdrapaliśmy się i jesteśmy na płaskim. Od nas zależy czy znów wrócimy do krzywej wznoszącej się, czy że za jakiś czas – mam nadzieję, że liczony w dniach, tygodniach – liczba chorych zacznie spadać” – powiedział na antenie Radia Zet prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19.

  Prof. Horban został zapytany o liczbę wykonywanych testów na koronawirusa, która od początku listopada się zmniejszyła.

  To paradoksalnie pocieszające, bo przyjęliśmy taką zasadę, że testujemy ludzi objawowych. Wiemy, że wirus u zdecydowanej części osób (70-80 proc.) przechodzi w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy

  — powiedział doradca premiera.

  Od miesiąca mniej więcej testujemy ludzi, którzy mają objawy infekcji górnych dróg oddechowych

  — dodał.

  Prof. Horban wyjaśniał, że kluczowe jest odróżnienie osób, które wymagają hospitalizacji od tych, którzy mogą przechorować Covid-19 w domu.

  Ludzie objawowi mogą wymagać pomocy szpitalnej. Problem polega na odróżnieniu tych, którzy mogą przechorować w domu od tych, którzy muszą trafić do szpitala. Często czas od zakażenia do pogorszenia się jest dramatycznie krótki – kilka dni

  — wskazywał.

  Testujemy ludzi objawowych stąd ten wysoki odsetek dodatnich odczynów – 40-50 proc. Świadczy o tym, że koledzy lekarze, którzy kierują, wykonują to, co wykonywać powinni

  — podkreślił.

  Wypłaszczenie krzywej
  Doradca premiera wskazał, że na tym etapie możemy mówić o wypłaszczeniu krzywej zachorowań.

  Polemizowałbym z tym, że nam spadło. Nam nie spadło. Nam nie wzrosło. I to jest pocieszające

  — mówił.

  Jesteśmy na takim wypłaszczeniu, jak w Górach Stołowych. Wdrapaliśmy się i jesteśmy na płaskim. Od nas zależy czy znów wrócimy do krzywej wznoszącej się, czy że za jakiś czas – mam nadzieję, że liczony w dniach, tygodniach – liczba chorych zacznie spadać

  — zaznaczył prof. Horban.

  Ponad 20 tys. osób dziennie, rozpoznanych z objawami klinicznymi to olbrzymia liczba. To naprawdę nie jest mała epidemia

  — zauważył.

  Prof. Horban: „Nie chcę być znów traktowany jako człowiek przemawiający wbrew premierowi”
  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier: Wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. WIDEO

  Prof. Horban pytany był również o stwierdzenie premiera Mateusza Morawieckiego, że „zyskaliśmy delikatną przewagę w tej walce z wirusem”.

  Nie chcę być znów traktowany jako człowiek przemawiający wbrew premierowi. Zyskaliśmy delikatną równowagę z wirusem. Jesteśmy na równo a nie w odwrocie

  — powiedział.

  Rozumiem obawy pana premiera. Wygodna jest rola doradcy, ale ktoś musi podejmować decyzje. Nie zazdroszczę nigdy tym ludziom, bo doradzałem wielu rządom

  — dodał.

  Nie będzie lockdownu?
  Prof. Horban odniósł się również do zapowiedzi szefa rządu, że na tym etapie nie będzie pełnego lockdownu.

  Rozumiem, że człowiek, który widzi, że się wypłaszcza, mówi: Boże, jesteśmy na dobrej drodze, bo jesteśmy w tej chwili na dobrej drodze

  — powiedział.

  Antycypować tak dalece to my nie bardzo możemy. Jeżeli ludzie będą stosować się do naszych zaleceń to należy mniemać, że będzie dobrze

  — zaznaczył.

  Jeżeli wszyscy utrzymają ten sposób zachowania, jak teraz, to liczba nowych zachorowań powinna spadać. Jak zacznie spadać to jesteśmy na zupełnie dobrej drodze

  — wskazał prof. Horban.

  Z punktu widzenia gospodarki, uniknięcie pełnego lockdownu jest rzeczą podstawową. Trudno zamknąć znów ludzi na miesiąc w domach i powiedzieć: Siedźcie, a pieniądze same się zrobią w mennicy państwowej na wasze pensje

  — zauważył.

  Prof. Horban odpowiada Górniak
  CZYTAJ TAKŻE: Hospitalizowany z powodu Covid-19 były szef GIS nagrał piosenkę dla Górniak. Don Gisu: „Ja nie jestem statystą. Dosyć mam głupich tez”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526033-don-gisu-nagral-piosenke-dla-gorniak-ja-nie-jestem-statysta

  Doradca premiera odpowiedział również Edycie Górniak, która neguje pandemię koronawirusa.

  Serdecznie zapraszam panią artystkę do szpitala. Damy jej nawet ładny kombinezonik i maskę, żeby się nie ochroniła

  — powiedział.

  Każdy ma prawo to głoszenia poglądów, jakie sobie uważa za stosowne. Są ludzie, którzy głoszą, że ziemia jest płaska i mają jakieś argumenty. W końcu jak człowiek popatrzy to ona jest płaska

  — zaznaczył.

  A widział ktoś wirusa? Nie widział. Pani artystka nie widziała wirusa, bo to małe

  — dodał.

  Marsze i ewentualne poluzowanie restrykcji
  Wirus nie bardzo odróżnia czy to jest narodowiec czy to lewicowiec. Może być przenoszony tak samo

  — odpowiedział prof. Horban na pytanie o niedawne marsze feministek i narodowców, które odbyły się mimo pandemii.

  Jednocześnie doradca premiera zaznaczył, że jeśli liczba zachorowań spadłaby do ok. 10 tys. dziennie, wtedy można spodziewać się luzowania restrykcji.

  Tak, wtedy to już jesteśmy bardzo bliscy takiej decyzji

  — zaznaczył.

  Sytuacja w służbie zdrowia
  Prof. Horban wskazywał, że kluczowe jest dbanie o to, żeby system opieki zdrowotnej się nie załamał.

  Jeżeli odprowadzimy do załamania systemu opieki medycznej, to liczbę ofiar będziemy liczyli nie w setkach dziennie tylko w tysiącach albo i więcej, dziennie. Zaczną cierpieć również ludzie, którzy chorują z innego powodu

  — powiedział.

  Jeżeli doprowadzimy do tego, że wszystkie łóżka w szpitalach będą zajęte przez ludzi, którzy mają niewydolność oddechową z powodu śródmiąższowego zapalenia płuc, to inne osoby pomocy nie dostaną. Nazywałoby się to krachem systemu

  — dodał.

  Powrót dzieci do szkół i Boże Narodzenie
  Wszystko zależy od tego, co wydarzy się w najbliższych 2 tygodniach

  — tak prof. Horban odpowiedział na pytanie o ewentualny powrót dzieci do szkół pod koniec listopada.

  Optymistycznie doradca premiera wypowiedział się o Świętach Bożego Narodzenia.

  Jeżeli będziemy stosowali się do zaleceń, to istnieje bardzo duża szansa, że w okolicach świąt będziemy w miarę normalnie funkcjonować i zdecydowana część zaleceń zostanie wycofana

  — wskazał prof. Horban.

  Co ze szczepionką?
  CZYTAJ TAKŻE: Prof. Horban sceptycznie: Na tę szczepionkę tak bardzo bym nie liczył. Jeżeli będzie dostępna dla wszystkich, to wiosną
  https://wpolityce.pl/polityka/526124-prof-horban-na-te-szczepionke-tak-bardzo-bym-nie-liczyl

  Prof. Horban pytany był również o swoją oceną nadziei związanych ze szczepionką i ewentualną różnicę zdań z premierem.

  Doradca jest do doradzania a nie do różnienia się z premierem

  — wskazał.

  Jest punkt widzenia i siedzenia. Wiadomo, ze cykl produkcyjny szczepionki trwa. Nie możemy dopuścić szczepionki, która nie jest dokładnie zbadana

  — przekonywał prof. Horban.

  Zakładamy, że wyniki badań klinicznych III fazy, czyli ocena bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki skończy się w grudniu lub styczniu. W tym momencie ruszy produkcja masowa

  — podkreślił.

  Jeśli szczepionka ruszy w styczniu, to będzie dostępna stopniowo. Najpierw będziemy szczepić ludzi, których powinniśmy szczepić w pierwszej kolejności a wczesną wiosną będziemy mieli szczepionkę dla każdego

  — stwierdził.

  Jeżeli doprowadzimy do tego, że np. 3/4 społeczeństwa jeszcze będzie wrażliwe na tego wirusa i będziemy mieli tę szczepionkę, to te 3/4 społeczeństwa będzie zaszczepione. O ile zechce być zaszczepione

  — podsumował prof. Horban.

  xyz/Radio Zet

  Polubienie


 7. Szczepionka na koronawirusa NIEBEZPIECZNA? Znany lekarz NIE MA WĄTPLIWOŚCI
  30,199 views•Nov 10, 2020
  Super Express

  stanislawa domanska
  Panie doktorze nie antyszczepionkowcow lecz za dobrowolnoscia szczepień !

  Valsary
  celowa manipulacja, kto nie jest za przymusowymi szczepieniami to jest zwolennikiem płaskiej ziemi i foliarzem

  Marek Reusch
  prędzej czy później zapłacicie za to ….ludzie wam tego nie odpuszcza…

  Katrina G
  Marku, musi być więcej świadomych ludzi, bo z tego, co widać, to niestety, większość jest jeszcze uśpiona. Niemniej jednak, masz rację – prędzej czy później zapłacą za to dranie. Ludzie na pewno nie odpuszczą, tym bardziej rodzice okaleczonych dzieci.

  Iza Kotek
  Lekarz z tytułem profesora, twierdzi, że „wirusy się wylęgają ” !!! To jakieś niebywałe odkrycie zasługujące na nagrodę Nobla. Czy taki jest poziom polskiej medycyny?

  Natalia Marusińska
  To nie wiedziałaś Izuniu, że wirusy się wylęgają? Ha, ha, ha🤣🙃😂😅😇 Dużo zdrówka kochana rodaczko💓🇵🇱

  Maria Szała
  Ten felczer jest solidnie opłacony Kłamca do kwadratu Nie mogę tego gada słuchać. POWTARZA CO MU KAZANO MÓWIĆ ZA ŁAPÓWKĘ. POLACY NIE DAJCIE SIĘ ZASZCZEPIĆ.

  Polubienie

 8. Gość
  A pan mądraliński widział „małego wirusa”? Niech pan się tak nie wczuwa w rolę…

  Pytanie bez odpowiedzi
  A pan doktor widział? Czekam w końcu na odpowiedź kto i kiedy wyizolował wirusa covid 19.

  marghe
  „są ludzie, którzy głoszą, że ziemia jest płaska” są „naukowcy”, którzy twierdzą, że noszenie szmat na twarzy powstrzyma zarażanie się!

  wielki wezyr
  a ten profesor to jakas wyrocznia na cala Polske? najlepiej by zamknal Polske na miesiac ,a sam by zyl z panstwojej pensyjki!!!

  kris
  kpina = brak argumentów

  KichawaKonska
  Pan HORBAN tez tego WIRUSA NIE WIDZIAL, bo jeszcze NIE ZOSTAL WYIZOLOWANY!!! Cynizm to nie argument a pozytywny test PCR oszusta Drostena z Niemiec nic nie znaczy!

  oko
  Do jansyn…. Umarł sąsiad w Poznaniu??? A wcześniej to ludzie byli nieśmiertelni ???? A sekcja była ???? Ile płacą za diagnozę C-19 ??? Srebrniki zawsze w cenie………….

  dziwne rzeczy się dzieją…
  „Pond 99% Słowaków NIE jest zarażonych Covid-19. Wśród zakażonych 2% ma objawy – większość z nich jak przy grypie” https://tinyurl.com/y2twt3xp

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526311-prof-horban-o-gorniak-nie-widziala-wirusa-bo-to-male

  Prof. Horban odpowiada Górniak: „Pani artystka nie widziała wirusa, bo to małe”; „Są ludzie, którzy głoszą, że ziemia jest płaska”

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: Wikimedia Commons/Fryta 73/CC BY-SA 2.0/Fratria

  „A widział ktoś wirusa? Nie widział. Pani artystka nie widziała wirusa, bo to małe” – tak prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. Covid-19 skomentował słowa Edyty Górniak, która neguje pandemię koronawirusa. (…)

  Polubienie

 9. @Ajax
  „Andrzej67 37.201.193. Ciemny lud nie chce nazistowskiej szczepionki…*”… Czy ty, folksdeutschu, wszędzie widzisz swoich braci z chlewa, czyli szwabów??? Pfizer to firma amerykańska, a pakiet kontrolny ma diaspora żydowska.

  @Ajax
  „Andrzej67 kpi z kołka pisiego 37.201.193. Pfizer+Merkel dali kasę. Szczepionkę opracowali naziści, kołku😁”

  …Dla Pfizer pracował BioNTech. Jest to wprawdzie firma zarejestrowana w Moguncji, ale to firma tureckich naukowców Uğur Sahin i Özlem Türeci!!!. Od 2019 roku finansowo są kontrolowani przez Billa Gatesa, i wiszą na kroplówce inwestycyjnej singapurskiej firmy Temasek Holdings oraz chińskiego konglomeratu Fosun. I to we współpracy z Fosun oraz z Pfizer opracowali szczepionkę na Covid 19. I co ty na to, szwabski kołku?

  Wielki Inkwizytor
  1. Prezes koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla z wykształcenia jest weterynarzem.

  Wielki Inkwizytor
  2. Skrzętnie ukrywana jest narodowość prezesa, ale w greckich mediach głośno o tym typie z uwagi na jego porównania do znanych postaci eksperymentujących na więźniach.

  Wielki Inkwizytor
  3. Sam prezes parał się również finansową lichwą… – był rekinem finansowym.

  Art
  Czy premier poinformuje nas dlaczego wlasciciciel,ktory stworzyl te szczepionki sprzedal wszystkie akcje?

  @doktor
  Polecam wywiad – https://stowarzyszenierkw.org/spoleczenstwo/zdrowie/jak-dzialaja-i-czym-groza-szczepionki-genetyczne/

  https://wpolityce.pl/polityka/526340-premier-po-spotkaniu-z-przedstawicielami-pfizera-wygramy

  Premier po spotkaniu z przedstawicielami Pfizera: Omówiliśmy kwestie dot. logistyki. Wygrywamy walkę z koronawirusem

  opublikowano: godzinę temu
  aktualizacja: za 21 minut


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: screen tvp info

  „Dziś możemy potwierdzić informacje, które parę dni temu przekazał koncern Pfizer o dostępności szczepionki. Dziś omówiliśmy kwestie dotyczące logistyki, organizacji związanych z dystrybucją szczepionki. Ona musi być przechowywana w bardzo niskich temperaturach i musi dotrzeć do punktu, w którym będzie zastosowana. To ważne i owocne spotkanie. Model dystrybucji opiera się o skrupulatne wyliczenia. Przedyskutowaliśmy je, by jak najszybciej wejść w proces szczepień. Chcemy też zapewnić wszystkich, że ci, którzy będą chcieli się zaszczepić, to jak w najkrótszym czasie będzie ona dostępna” – poinformował premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer.

  Logistyka dot. szczepionki
  Chcemy rozpocząć szczepienia od naszych seniorów, od tych, którzy są najbardziej narażeni, także od personelu medycznego, od służb mundurowych

  — dodał Morawiecki.

  Jednak mimo tych optymistycznych informacji o szczepionce, nadal musimy w sposób zdyscyplinowany podchodzić do życia codziennego, stosować dezynfekcję, dystans i maseczki, by ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Widzę, że tę walkę wygramy. Musimy tylko jak najszybciej ograniczyć straty dla gospodarki do tego będzie służył cały proces szczepienia

  — podkreślił premier.

  Szczepionka szybko i bezpiecznie
  W piątek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami firmy Pfizer, poświęcone współpracy w zakresie przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19.

  Hryniewiecka-Firlej wystąpiła po tym spotkaniu na konferencji prasowej razem z premierem. Dziękowała za zaproszenie do roboczego zespołu naukowego, który ma wypracować najlepszy możliwy logistyczny system dostaw szczepionki na COVID-19 do polskich pacjentów. Zaznaczyła, że eksperci w tym zespole „mają ogromne doświadczenie w swoich obszarach”.

  Jesteśmy w stanie bardzo szybko wypracować skuteczny model tak, żebyście państwo mieli poczucie bezpieczeństwa. My ze swojej strony jako Pfizer i ja osobiście, jako Dorota Hryniewiecka-Firlej i lekarz zobowiązuję się do tego, żebyśmy w sposób rzeczywiście szybki i skuteczny oraz bezpieczny, dzieląc się naszymi kompetencjami, które są niemałe, wypracowali system, z którego wszyscy będziemy zadowoleni

  — powiedziała.

  Przypomniała, że jej firma ma 170 lat, a w Polsce działa od ponad 60 lat i ma doświadczenie także w profilaktyce szczepionkowej, co pokazała w przypadku walki z chorobą Heinego-Medina. Wskazywała, że ich szczepionka spowodowała zatrzymanie rozprzestrzeniania się tej choroby.

  Wtedy nauka wygrała nad chorobą, odnieśliśmy wspólnie ogromny sukces i mam nadzieję, że dzisiaj, mierząc się z nowymi wyzwaniami, bo koronawirus jest dramatycznym wyzwaniem dla zdrowia, życia, i dla gospodarki tym samym – że znowu damy radę i stawimy temu czoła w sposób konkretny

  — mówiła.

  Zaznaczyła, że jest o tym przekonana widząc pracę, pasję i kompetencję naukowców w całym świecie, którzy stoją za wykreowaniem i produkcją szczepionki, a „nauka po raz kolejny wygra nad chorobą.

  Jesteśmy tu po to w tym zespole, aby wypracować i dostarczyć państwu skuteczną, bezpieczną szczepionkę w skuteczny i bezpieczny sposób i jestem przekonana, że nam się to uda

  — dodała.

  W piątek po godz. 11.30 rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z przedstawicielami firmy Pfizer, poświęcone współpracy w zakresie przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19.

  Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że szczepionka na COVID-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

  Premier Morawiecki zapowiedział, że Polska kupi w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki, w relacji do liczby naszej ludności.

  Szef rządu informował we wtorek, że rozmawiał z prezes Dorotą Hryniewiecką-Firlej z Pfizer. Zapewnił, że w sprawie szczepionki rozmawiał również z wysokim przedstawicielem Pfizer z USA.

  wkt/PAP

  Polubienie


 10. Nic nie jest takie jak się wydaje – nawet sól wygląda jak cukier
  18,406 views•Nov 13, 2020
  FAB News

  Aktulaności z 13 listopada 2020. USA, Polska, Japonia.

  Maciek Medyj
  Posobkiewicz zakaszlałby się na śmierć, jak tak by sobie z kowidem śpiewał, nawet pompowany czystym tlenem przez wszystkie dziurki.

  Bernadette Senger
  Grubasowi widocznie dobrze zapłacili za tą pozbawioną talentu kompromitację. 👎👎👎Ha, ha,ha. Niesamowite do jakiego stopnia ludzie za pieniądze mogą się posunąć w swej głupocie. 😂

  Małgorzata Leoniec
  Jemu to nawet płacić nie trzeba bo on taki sam w sobie idiota.

  Adam
  posobkiewicz jak widać blokuje łóżko przeznaczone dla chorych na covid. Nieładnie panie urzędniku, oj nieładnie….

  Polubienie

 11. Tryglaw @Tryglaw
  Jestem lekarzem i choć nie uważam że „leżą statyści” to Pan Prezes próbuje karać kogoś za to co powiedział. To CENZURA i jeżeli Pan To powiedział to powinien się Pan natychmiast zrezygnować ze stanowiska.

  RP
  No a wolność słowa gdzie?

  @kamil
  Ten pan broni kolosalnych pieniędzy, jakie lekarze w szpitalach covidowych wyciągają na dyżurach

  cóż
  @co my tu mamy? | Wariactwem to jest narzucanie ludziom kagańców, śledzących aplikacji, doprowadzenie ich do bankructw i odbieranie im dzieciństwa z powodu wirusa podobnie groźnego do wirusa grypy.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526348-gorniak-odpowie-za-szerzenie-teorii-spiskowych

  Górniak odpowie za szerzenie teorii spiskowych nt. koronawirusa? Lekarz ostrzega: Takie osoby trzeba z urzędu ścigać

  opublikowano: godzinę temu


  prof. Andrzej Matyja/Edyta Górniak / autor: screen youtube/NBP/TVP

  Edyta Górniak ostatnio ogłosiła, że w tzw. szpitalach covidowych jako pacjenci leżą statyści, a za pandemię odpowiedzialny jest Bill Gates, któremu zależy na zmniejszeniu populacji Ziemi. Sama nazywa koronasceptyków „świetlistymi osobami”. Prezes NRL chce, by poniosła odpowiedzialność za szerzenie teorii spiskowych. (…)

  Polubienie

 12. BHO
  Nic jej nie będzie, jeszcze zaśpiewa w międzyczasie. Dać jej ze dwie dawki nowej szczepionki tak na dzień dobry.

  @Anakonda
  Za tę prace pobiera heroicznie 50k miesięcznie…

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526491-profesor-kierujaca-oddzialem-covidowym-jest-powaznie-chora

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526491-profesor-kierujaca-oddzialem-covidowym-jest-powaznie-chora

  Profesor kierująca oddziałem covidowym jest poważnie chora! Jerzy Polaczek: To bohaterka czasu próby. Proszę o modlitwę

  opublikowano: za 16 minut


  autor: Fratria/Facebook Jerzy Polaczek

  Prof. Karolina Sieroń, kierująca oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA, poważnie zachorowała na COVID-19. W miesiącu poprzedzającym chorobę lekarka aż 21 dni spędziła na 24-godzinnych dyżurach wśród pacjentów z koronawirusem. (…)

  Polubienie


 13. Stało się! Prezydent DUDA podpisał USTAWĘ KOWIDOWĄ
  229,403 views•Nov 4, 2020
  Suwerenny PL

  agonstaw
  Dzisiaj ustawa: nie nosisz maseczki – wypad ze sklepu, nic ci nie sprzedamy. Jutro ustawa: nie zaszczepiłeś się – wypad ze sklepu, nic ci nie sprzedamy. Po jutrze ustawa: nie masz czipa – wypad ze sklepu – nic ci nie sprzedamy. Nie jestem jasnowidzem, ale tak to widzę. Ale żeśmy doczekali czasów.

  zoska toska
  Rząd bezkarny ,doktorzy bezkarni ,Wojska USA ,bezkarni a naród jak widzimy karany za byle co.Po prostu szok że ludzie to tolerują .

  karon domicki
  To jakim cudem w Szwecji jeszcze istnieje życie biologiczne przecież tam już nie powinno być żadnej żywej osoby bo przecież tam praktycznie nie ma żadnych obostrzen.

  Michal S
  To samo Białoruś, Rosja, inne kraje byłego ZSRR, Serbia itd.

  Kot Na włościach
  To jawna łapówka dla lekarzy i służby zdrowia

  Wojtek Garbacz
  70 lat temu byli już tacy „doktorzy” którzy nieodpowiadali za nic. Jeden nawet bardzo sławny o nazwisku Mengele.

  Jacek Cikowski
  Ten debil podpisze nawet swój wyrok śmierci.

  Polubienie

 14. aaa
  Jeżeli po pierwszym szczepieniu przeżyjesz trzy lata to oczywiście trzeba będzie powtórzyć

  Zybstar
  To jest marzenie lekarzy, zwłaszcza wirusologów…..

  SM
  Lekarze, a szerzej służba „zdrowia” nie jest od wyleczenia choroby ale od permanentnego leczenia. To ja już wolę babkę zielarkę, ona chociaż chciała wyleczyć.

  gosc
  Ponieważ nie ma epidemii, a tym bardziej pandemii. Łatwo będzie po wyszczepieniu bydła ogłosić koniec. Poprostu łowcy skór przestaną robić testy. Covid był tu w listopadzie zeszłego roku.

  Wielki Inkwizytor
  Wirusolog, który używa trybu warunkowego, potwierdza tylko swoją ignorancję.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526535-szczepienie-na-covid-19-co-3-lata-prof-gut-mozliwe

  Szczepienie na Covid-19 trzeba będzie powtarzać co trzy lata? Prof. Gut: Jeżeli Covid jest taki, jak inne koronawirusy

  opublikowano: 3 godziny temu


  Prof. Włodzimierz Gut / autor: Fratria

  Jeżeli spełni się czarny scenariusz, że Covid jest taki, jak inne koronawirusy, to szczepienie będzie trzeba powtarzać mniej więcej co trzy lata – podkreślił w sobotę wirusolog prof. Włodzimierz Gut. (…)

  Polubienie


 15. Wstrząsający FILM! Szpital Narodowy Jest PUSTY! Wygląda Jak OBÓZ FEMA – Analiza Komentator Bank PL
  63,737 views•Nov 15, 2020
  wideoprezentacje

  Check Mate
  Nad wejściem do Szpitala Narodowego zapewne widnieje napis: „ZDROWIE CZYNI WOLNYM”.

  Paweł Ka83
  To już wiadomo dlaczego minister kultury chce przekazać dla aktorów 400mln zł- oni tan będą leżeć i udawać za Nasze pieniądze

  m n
  Dzień dobry. Umieralnia, a nie szpital. Takie pierwsze skojarzenie przyszło mi do głowy. 🙁

  Dorota Mar
  Panie Krzysiu proszę się nie zmieniać! Jest Pan siła napędową wielu Polaków.!

  inmiodek
  To wygląda jak taka umieralnia, dogorywalnia dla beznadziejnych przypadków, „niewyleczalnych”

  Łapa
  Są dwie opcje:
  1. Szpital jest przygotowany dla propagandy i szerzenia strachu
  2. Szpital jest przygotowany na to co nadejdzie, po szczepieniach
  Ewentualnie obie opcje są poprawne

  Renata Cyparska
  No to gdzie te setki i tysiace chorych?Premier na szubienice!

  tomasz admin
  Pytanie, skąd pan wie, że wirus istnieje, bo powiedzieli ?.

  Przemysław Wierzowiecki
  Przygotowanie łóżek na wypadek konfliktu zbrojnego dla żołnierzy. Druga opcja dla osób z problemami po szczepionce

  Bohaazil Piąty
  To jest zwykła propaganda, to nie szpital narodowy tylko PROPAGANDA narodowa!

  Jolanta Hofa
  To wygląda jak przygotowanie na wiele ofiar..wojennych

  Halina Wolska
  21 listopad protest w Warszawie cała Polska do Warszawy

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.