1034 Prowokacje Partii Interesów Syjonistycznych, ZOMO, milicji i polskojęzycznych mendiów w Święto Niepodległości i ich wspólna przeciw-polska propaganda


Marsz Niepodległości: analiza filmów i zdjęć!
11,373 views•Nov 12, 2020
Uszi

pawel stra
Mial byc marsz samochodowy i Bakiewicz wszystko mial ustalone z policja jak maja jechac kiedy i ktoredy ma przebiegac trasa z tych wszystkich ustalen policja sie nie wywiazywala blokoeala samochodom dojazd kazala opuszczac samochody i isc pieszo na marsz policja byla inicjatorem wszystkich zajsc policja byla juz w ciezkim umundurowaniu czyli byli juz wczesniej przygotowani do walk

John Blue
W sieci jest filmik z stacji „narodowej” ale z drugiej strony, gdzie widać wielki finał imprezy na peronie i cóż, trochę wychodzi, że to była wojno „p0licyjno” -policyjna gdzie nagle prewencja łączy się z jakąś bojówką bezobjawowo xD

DentargPL
Niezły zbieg okoliczności, że 3 balkony dalej kamera Axel Springer. Na 100% to nie była ustawka ;).

PawelGBW
To była 100% ustawka

nowaera tv
a co mówi Agent Uszi ? kto mu płaci ? zna go ktoś osobiście ??

rose rose
@nowaera tv wystarczy że uszi myśli logicznie. Dla tego ludzie mu wierza

…..


Zdjęcie ilustracyjne / autor: screen YouTube Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Czacha Yorica
Te grupy bandytów prowokujących i atakujących policję bardzo podobne do tych, które urządzały prowokacje i zadymy na MN przed rokiem 2015. Ciekawe kto nimi zarządza? Może któryś z 200 generałów?

Przemo
Ja na tym filmie że profesjonalizmem wykazali się bandyci nie policja. Wywołali zamieszki a potem wmieszali się w tłum, A policja wyczekała i zaatakowała wszystkich… Gratulacje wpolityce..


Stoisz karnowska mendo tam gdzie stało ZOMO

XYZ
A może P. Wikło zamieściłby analizę filmów zrobionych przez uczestników marszu, ale na to trzeba mieć trochę odwagi i nie bardzo to pasuje do tezy lansowanej przez media rządowe że MN to samo zło.

Niegy więcej PiS
Strzelanie z karabinów do Polaków z 2 metrów w wykonaniu pispolicji przelało czarę goryczy.

Tom
dwa dni trwał montaż żeby wyciąć moment jak kilkuset zomowców wyłazi z tego przejścia, atakuje Marsz i staje w poprzek Alei spychając ludzi na jadące prawym pasem motocykle. Jesteście propagandą MSW

Stanley
Prawo i sk-syństwo pokazało swoje prawdziwe oblicze. Za Tuska siepacze i prowokatorzy tylko bili i kopali za Kaczyńskiego strzelają. Niczym nie różnicie się od platformy oszustów. Polacy to zapamiętają !

GÓWNO PRAWDA
ZOMO ORMO MO LATALI JA WŚCIEKLI Z PAŁKAMI TELESKOPOWYMI GRANATAMI HUKOWYMI I W KOMINIARKACH STRZLALI DO WSZYSTKIEGO CO SIE RUSZA DLA PROWOKACJI

Okolica
Co za żenada. Portal wPolityce stal sie tubą policji. Ciekawe za co przechandlowalicie dobre imię. Niestety od tej pory nie wierze w ani jedno wasze słowo. No tak reporter sam sobie strzelił w twarz

pieski
a gdzie nagranie z blokowania samochodow przez drogowke? dlaczego nie izolowano / otoczono tych grup? przeciez byly osobno? samoobrona HUMENDANTOW z lemingradu przed dymisja?

https://wpolityce.pl/polityka/526459-jak-doszlo-do-starc-z-policja-1111-mswia-publikuje-wideo

Jak doszło do starć z policją na Marszu Niepodległości? MSWiA publikuje wideo. „Przedstawiamy rzeczywisty obraz sytuacji”

opublikowano: wczoraj
aktualizacja: wczoraj

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało w sieci 15-minutowe wideo z tegorocznego Marszu Niepodległości, powstałe w oparciu o materiały z monitoringu miejskiego. Przedstawia ono, jak doszło do starć z policją przy rondzie de Gaulle’a. Szczegółowo to wideo przeanalizował Marcin Wikło – zapraszamy do tekstu na ten temat na portalu wPolityce.pl.

CZYTAJ TAKŻE:

— NASZA ANALIZA. Policja była agresywna na Marszu Niepodległości?! Wręcz przeciwnie! ZOBACZ NIEZNANY FILM

— UJAWNIAMY. Fotograf „Tysola” na chwilę przed postrzałem! Mamy nagranie, na którym widać dramat Tomasza Gutrego

W mediach społecznościowych i na portalach internetowych publikowane są krótkie filmy z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Marszowi Niepodległości. Wyrwane z kontekstu i ograniczone tylko do wybranego fragmentu produkcje stają się podstawą do kreowania fałszywego obrazu zdarzeń z okolic ronda de Gaulle’a. W oparciu o nie formułowane są również oskarżenia pod adresem Policji zabezpieczającej trasę „marszu”, a nawet pojawiają się teorie o policyjnych prowokacjach w dniu 11 listopada br. Kierując się ważnym interesem publicznym, przedstawiamy rzeczywisty obraz sytuacji, utrwalony na monitoringu miejskim i dokumentujący zdarzenia u zbiegu Al. Jerozolimskich i Nowego Światu

— podało MSWiA w opisie wspomnianego wideo.

tkwl/Twitter/YouTube

…..


autor: sceen YT MSWiA

normals

PiS wszedł w buty PO. Chce zniszczyć Konfederację i zrobił to samo co PO. Tyle że ja, Polak patriota i antykomunista, nie mogę tego zaakceptować – chociaż też nie cierpię konfy. DOŚĆ !

@MateuszMateusz
W tłumie była grupa tajniaków-policjantów z pałkami teleskopowymi, którzy prowokowali zajścia. Ale o tym w reportazu ani słowa.

Zigi
Policja nie była agresywna – jeden z dziennikarzy sam się postrzelił w twarz z broni gładkolufowej, a inni dziennikarze sami pałowali się po plecach.

???
A przy stadionie? Też są filmy.

@Eddy88
Po co uzbrojona po zęby policja stała tak aby ją było widać? W latach 2015-2019 policji nie było widać i nic się nie stało, szukano tylko „faszystowskich” banerów jakichś dziwaków.

POLIcjaCZAskoskiegoRAtusza
policja była przygotowana na to, że nie zostanie dotrzymana zmotoryzowana formuła MN…JAK MOGŁA BYC DOTRZYMANA przeciez celowo nie wpuszczano pojazdow-POLICJA KAZAŁA WYSIAC I DALEJ ISC PIESZO

To tyle
Moja analiza. Zbrodnicze dzialania MO Zomo.

APART
Jak zwykle, Wiklo i Pyza uważają Polaków za #urniow? Stu tysięczny tłum pokojowych demonstrantów a Antifa i tajniacy rzucają race!

Kaśka
Wstyd panie dziennikarzu- rzeczniku prasowy milicji. Artykuł na zamówienie? Akurat prawakom takiej ciemnoty pan nie wciśnie. Niech się pan przeniesie do Agory, tak czytelnicy łykają wszystko.

MERTO
Wikło – Goebbelsie Karnowskich i PiS- u pokaż niezależne filmy z Dworca Stadion jak Gestapo pałuje wszystkich w amoku Oraz jak sobie strzelanie robi mimo podobno zakazu

@Eddy88
A teraz pokażcie film ze stacji Warszawa Stadion!

Chłodnym Okiem
Pominął p. red.: od 7:25 wyraźne uspokojenie sytuacji, za sprawą kilku osób uspokajających tłumek. Równolegle w pustym przejściu wybuchają granaty hukowe 7:40 tłum odpuszcza 7:45 seria z gładkolufowej

pieski
widac ,jak ‘policja ‘ stoi po drugiej stronie budynku i czeka! dlaczego nie odizolowano / otoczono tych kilkudziesieciu osobnikow. KUMENDANCI z lemingradu bronia sie przed dymisja, rozpedzic na 4 wiatry

https://wpolityce.pl/polityka/526451-policja-byla-agresywna-1111-nasza-analiza

NASZA ANALIZA. Policja była agresywna na Marszu Niepodległości?! Wręcz przeciwnie! ZOBACZ NIEZNANY FILM

Sporo słów i komentarzy padło na temat zachowania policji podczas Marszu Niepodległości. Jednym z punktów zapalnych były okolice warszawskiego ronda de Gaulla. To tam został raniony gumową kulą fotoreporter „Tygodnika Solidarność” Tomasz Gutry. Czy była to policyjna prowokacja? Czy policja była agresywna? Absolutnie nie! Widać to dokładnie na filmie udostępnionym przez MSWiA. To piętnastominutowe nagranie z kamery ustawionej na dachu budynku BGK, po przeciwnej stronie ulicy. Warto przeanalizować ten film sekunda po sekundzie.
(…)
Gdy będziecie Państwo oglądac film udorstępniony przez MSWiA, zwróćcie uwagę na powyższe fragmenty. Czuję się nieswojo widząc, że ranny został dziennikarz w pracy. To nie powinno sie zdarzyć. Ale czy winę za to można przypisać jedynie policji?

Po tej analizie, odpowiedź na wiele pytań będzie już prosta. Widać gołym okiem, że 11 listopada na ulicach Warszawy dochodziło do prowokacji, ale na pewno nie ze strony funkcjonariuszy.

Autor
Marcin Wikło

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526540-pobozy-nagranie-potwierdza-profesjonalne-dzialanie-policji

https://kresy.pl/wydarzenia/nowe-nagranie-z-marszu-niepodleglosci-wandale-z-ronda-de-gaullea-po-zniszczeniu-barierek-wmieszali-sie-w-tlum/

https://wpolityce.pl/polityka/526457-semka-na-mn-z-policja-dzialo-sie-cos-zlego

https://wpolityce.pl/kryminal/526307-wstrzasajace-nagrania-ze-starc-podczas-marszu-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526207-nasz-wywiad-loranty-nie-doszukiwalbym-sie-premedytacji

…..


Białoruska TV o Marszu Niepodległości

https://kresy.pl/wydarzenia/bialoruska-tv-o-brutalnosci-policji-na-marszu-niepodleglosci-zaden-swiatowy-polityk-nie-zareagowal/

BIAŁORUSKA TV O BRUTALNOŚCI POLICJI NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI: ŻADEN ŚWIATOWY POLITYK NIE ZAREAGOWAŁ

14 listopada 2020|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Białoruś, Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Adam Szabelak

W czwartkowym wydaniu wiadomości na głównym państwowym kanale telewizyjnym Biełaruś-1 wyemitowano materiał o brutalności policji na tegorocznym Marszu Niepodległości.

Wmateriale skupiono się na nagraniu z akcji policji na dworcu Warszawa Stadion, gdzie kordon funkcjonariuszy użył pałek i gazu przeciw wszystkim zgromadzonym tam osobom, w tym dziennikarzom.

Ani jeden polski ani europejski polityk nie powiedział ani słowa w obronie ludzi przed policyjną przemocą – przekazała prowadząca.

Temat Marszu Niepodległości poruszany jest od 3:16.

Wcześniej w czwartek polski działacz z Białorusi, Andrzej Poczobut, zamieścił w sieci fragment wydania serwisu informacyjnego innej z białoruskich stacji telewizyjnych, gdzie również poruszono temat policyjnej brutalności na Marszu Niepodległości.

W relacji wykorzystano te same fragmenty nagrania z akcji policyjnej na dworcu Warszawa Stadion. Na pasku zamieszczono komentarz „policja stworzyła ‘korytarz’ dla protestujących”.

CZYTAJ TAKŻE: „Pisowska ścieżka zdrowia”. Kolejne nagrania pokazują brutalność policji podczas MN [+VIDEO]

Zobacz: Nieoficjalnie: PiS powoła komisję do wyjaśnienia kontrowersji związanych z Marszem Niepodległości

Prowadząca przypomniała też o wcześniejszych protestach proaborcyjnych, zilustrowanych dużą manifestacją w Warszawie, mówiąc przy tym o masowych protestach w Polsce pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Reżimowa TV straszy Białorusinów brutalnością polskiej policji i mówi o pałowaniu protestujących – podsumował Poczobut. Dodał, że według narracji białoruskiej stacji „nikt z światowych liderów na to nie reaguje”.

Policyjna brutalność na Marszu Niepodległości

W policyjnej akcji na dworcu Warszawa Stadion i jego pobliżu ucierpieli liczni postronni obserwatorzy.

„Zostałem brutalnie skatowany przez kordon policji, wracając z planu filmowego. Nie brałem udziału w marszu, w tym czasie byłem na planie. Mijał mnie kordon policji, który udawał się na interwencję. Natomiast agresorzy byli dalej, po drugiej stronie torów, w ogóle na innym peronie. Natomiast policji najwidoczniej zabrakło odwagi udać się do nich i postanowili brutalnie pobić zwykłych ludzi, nawet media i kobiety” – czytamy we wpisie aktora znanego z serialu „Barwy Szczęścia”, Jaspera Sołtysiewicza.

„Uczestnicy marszu obstawili peron stacji kolejowej. Ruszyli za nimi policjanci. Chciałem pokazać, co się tam działo i wchodząc po schodach, zauważyłem schodzących policjantów. Zszedłem im z drogi, podniosłem ręce i krzyczałem “media”. Policjanci okładali mnie pałami w nogi i po plecach. Na odchodne dostałem w oczy gazem pieprzowym” – stwierdził reporter “Gazety Wyborczej” Dominik Łowicki.

„Byłem na dziesiątkach takich wydarzeń jako reporter i nigdy nie spotkałem się z taką agresją ze strony policji wymierzoną w media. Myślę, że oberwawszy wieloma kamieniami, usłyszawszy o sobie wszystko co najgorsze, niektórych policjantów poniosło” – ocenił w rozmowie z “Wyborczą”.

Ranna została też dziennikarka “Newsweeka” Renata Kim. “Nie pomogło to, że krzyczeliśmy, że jesteśmy z prasy, zaczęli nas pałować. Miałam na sobie niebieską kamizelkę z napisem PRESS, podniosłam do góry ręce i krzyczałam, że jestem tu służbowo, ale policjanci, teraz już naprawdę rozwścieczeni, bili nas pałkami. Mnie po nerkach, ale fotoreporter Adam Tuchliński oberwał po głowie i został zrzucony ze schodów” – relacjonowała.

Według rzecznika Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwestra Marczaka, „w związku z przestępstwami po środowym Marszu Niepodległości zatrzymano dotychczas 36 osób”. Policja wystawiła też ponad 260 mandatów, a do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie. Podał też, że rannych zostało 35 policjantów, a łącznie zatrzymano ponad 300 osób. Zdaniem rzecznika, rzucanie w kierunku policjantów niebezpiecznych przedmiotów i rac stanowiło dla nich realne zagrożenie. Nadkom. Marczak twierdził zarazem, że działania policji były takie same, jak podczas protestów przedsiębiorców czy przy okazji tzw. protestu kobiet.

W czwartek Lewica oświadczyła, że składa wniosek do prokuratury na Roberta Bąkiewicza, szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście dotyczy, jak podano, „podejrzenia popełnienia przestępstwa na szkodę w sprawstwie pomocniczym, polegającego na narażeniu ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, naruszeniu nietykalności funkcjonariusza, niszczenia mienia znacznej wartości przez Roberta Bąkiewicza, który umożliwił wywołanie pożaru nieruchomości w Warszawie, narażając na utratę zdrowia lub życia jej mieszkańców oraz naruszenia nietykalności i czynne napaści na funkcjonariuszy Policji w dniu 11 listopada 2020 roku”. Politycy Lewicy domagają się też zdelegalizowania stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Organizatorzy Marszu Niepodległości podkreślali z kolei wczoraj podczas konferencji prasowej, że środowe wydarzenia w centrum Warszawy nie były formalnie żadnym zgromadzeniem oraz, że to „policja złamała wszelkie ustalenia”, a teraz zrzuca na organizatorów całą odpowiedzialność. Zwrócono m.in. uwagę na to, że funkcjonariusze nakazywali większości kierowców, którzy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcieli wziąć udział w wydarzeniu samochodami, żeby parkować na Woli, a do Śródmieścia dostać się na piechotę. Inne samochody miały być celowo blokowane i przetrzymywane przez policjantów.

Sam Bąkiewicz podkreślał, że policja zachowywała się bardzo brutalnie i eskalowała, atakując m.in. dziennikarzy, zamiast „wyłapać chuliganów i ochraniać zgromadzenie”.

– Wobec tych skandalicznych działań żądamy dymisji Komendanta Głównego Policji, bo uważamy, że te wszystkie działania podjęte przez policje wczoraj, to był powrót z działań sprzed marszu w 2015 roku, czyli z lat 2010-2014 – powiedział Bąkiewicz. Zaznaczył też, że policja nie wywiązała się z żadnych uzgodnień z organizatorami marszu.

CZYTAJ TAKŻE: Nie było zgody dowódcy operacji na użycie broni gładkolufowej podczas Marszu Niepodległości

Kresy.pl / tvr.by

https://wpolityce.pl/swiat/526563-na-bialorusi-zatrzymano-kilkadziesiat-osob

…..

https://wpolityce.pl/polityka/526470-rzucal-raca-w-mieszkanie-jest-w-rekach-policji

anka @anka-anka
A może był zaskoczony, bo to nie on?

T.S.
Nie uciekał ale wyjeżdżał służbowo na szkolenie organizowane przez ANTIFA w tzw.” grach ulicznych”.

tak
I za co zamierzał żyć po ucieczce z Polski? Kto go by finansował i za co?

J23
A milicja zatrzymała bandytę który strzelił do dziennikarza? Tak trudno zweryfikować ? Nie macie nagrania? Może się samo skasowało, pachołki czosnkowskiego. Kamiński do dymisji. lempart się śmieje.

Hmmm
A ten co o włos nie zabił człowieka,też jest już w waszych rękach?

buntu
A podpalacz i zleceniodawca podpalenia budki pod ambasadą Rosji śmieje się z takiej policji

nikt
A tych bandytów z Dworca Stadion, którzy bili starców i kobiety też już aresztowano, czy są dalej poszukiwani…

Longin
Błonia zawczasu otoczone zostało przez oddziały szturmowe policji. Policja uzbrojona po zęby już tam na uczestników Marszu czekała to była pułapka, starannie przygotowana „ustawka” i prowokacja.

polko
nasze sądy go uniewinnią Bo działał na szkodę Polski I Kaczor możesz mu skoczyć na pukiel

https://kresy.pl/wydarzenia/policja-zatrzymano-mezczyzne-podejrzanego-o-podpalenie-mieszkania-11-listopada-w-warszawie/

https://wpolityce.pl/kryminal/526579-mezczyzna-podejrzany-o-podpalenie-mieszkania-uslyszal-zarzut

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526072-pozar-mieszkania-na-trasie-marszu-swiadkowie-rzucono-race

https://wpolityce.pl/kryminal/526166-policja-szuka-sprawcow-podpalenia-mieszkania-podczas-mn

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526104-co-wydarzylo-sie-na-trasie-marszu-niepodleglosci-wideo

https://wpolityce.pl/polityka/526076-stoleczny-ratusz-uderza-w-uczestnikow-marszu-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/polityka/526174-pisowska-policja-zaatakowala-pisowskich-manifestantow

https://wpolityce.pl/polityka/526176-marsz-niepodleglosci-oskarza-policje-zlamano-ustalenia

https://wpolityce.pl/polityka/526159-bakiewicz-komendanci-glowny-i-stoleczny-policji-do-dymisji

https://wpolityce.pl/polityka/526085-bakiewicz-nie-ma-mojej-zgody-na-zadne-akty-chuliganskie

https://wpolityce.pl/polityka/526075-marsz-niepodleglosci-odcina-sie-od-wszystkich-prowokacji

https://wpolityce.pl/polityka/526055-relacja-marsz-niepodleglosci-2020-na-ulicach-warszawy

https://wpolityce.pl/polityka/525998-relacja-obchody-swieta-niepodleglosci-w-cieniu-epidemii

https://wpolityce.pl/polityka/526082-trzaskowski-juz-naciera-odpowiedzialny-jest-kaczynski

https://wpolityce.pl/polityka/526086-politycy-pis-odpowiadaja-na-ataki-trzaskowskiego

https://wpolityce.pl/polityka/526021-prezydent-w-oredziu-wspolnie-poradzimy-sobie-z-wyzwaniami

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526149-min-malag-nie-moze-byc-zgody-na-przejawy-chuliganstwa

https://wpolityce.pl/polityka/526119-dworczyk-nie-ma-zgody-na-zadne-czyny-chuliganskie

https://wpolityce.pl/polityka/526295-szef-kprm-grupy-chuliganow-zaklocily-swieto-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526389-rzecznik-ksp-o-pieszych-podczas-marszu-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/polityka/526107-presja-rosnie-bo-rzad-w-warszawie-coraz-bardziej-zawadza

https://wpolityce.pl/polityka/526136-wyborcza-oskarza-rzad-i-krytykuje-marsz-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/polityka/526133-gowin-zgromadzenie-wielu-tysiecy-osob-bylo-zlamaniem-prawa

https://wpolityce.pl/polityka/526093-glinski-przez-ostatnie-5-lat-nie-bylo-prowokacji-na-mn

https://wpolityce.pl/polityka/526154-czerwinskaodpowiedzialnosc-ponosza-organizatorzy-i-opozycja

https://wpolityce.pl/polityka/526229-partia-holowni-chce-delegalizacji-marszu-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/polityka/526286-bakiewicz-wnioski-o-delegalizacje-marszu-nie-maja-podstaw

https://kresy.pl/wydarzenia/pis-wydalo-oswiadczenie-ws-marszu-niepodleglosci-krytykuje-konfederacje-winnicki-odpowiada/

https://wpolityce.pl/polityka/526270-wazne-oswiadczenie-pis-chodzi-o-wydarzenia-podczas-marszu

https://wpolityce.pl/polityka/526212-pis-powola-komisje-do-wyjasnienia-kontrowersji-wokol-mn

https://wpolityce.pl/polityka/526425-gowin-sytuacja-na-marszu-wymknela-sie-spod-kontroli

https://wpolityce.pl/polityka/526458-zwolennicy-aborcji-przypuscili-atak-na-dom-bakiewicza

https://kresy.pl/wydarzenia/manifestacja-tzw-strajku-kobiet-pod-domem-prezesa-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-ty-ku-o/

5 thoughts on “1034 Prowokacje Partii Interesów Syjonistycznych, ZOMO, milicji i polskojęzycznych mendiów w Święto Niepodległości i ich wspólna przeciw-polska propaganda

 1. @Ajax
  Obecni „aktywości” organizujący te pseudoprotesty to w nieodległej przyszłości odpowiednicy Margota, Staszewskiego, Frasyniuka, Lempart i innego lewackiego badziewia. Pracują na swoją kasę i pozycję; to taka szlachta starsza i mądrzejsza.

  jan
  piSSowska policja moze strzelac do uczestnikow marszu niepodlegosci to Lukaszenko ma prawo aresztowac agenture ,ktorej marzy sie majdan na bialorusi-brawo prezydencie LUKASZENKO

  Zenek
  Po co o Białoruś. Łukaszenko wygrał uczciwie chociaż podrasował sobie sobie wynik. Ale to co sie stało w USA bije Białoruś na głowę. Po wyborach doniesiono glosy na Bidena , wyrzucono na Trumpa

  a dość tych sorosowych rebelii
  I tak dobrze mają, że pocisków z broni gładkolufowej tam nie użyto i do fotoreporterów nie strzelali..

  @Ajax
  No taki reżim, że łeb urywa….Ze śmiechu! 😂

  @AWD
  To tak jak na Marszu Niepodległości,chyba aż taki reżim tam nie jest skoro jeszcze wyłażą.Mają więcej wolności niż my,a kto tam wichrzy,to każdy wie.

  brac przyklad z Bialorusi
  Polacy tez musza zaczac zbierac dowody-palowanie i strzelanie policji 11.11 do Polakow!! Pl lamie prawo-jest jak za jaruzela-moze byli na prochach i dostali 500+ zato byli tak aktywni jak ZOMO?!

  hihihi………………..
  No patrzcie-Bandarenka zmarł a Gutry żyje-PiS miał więcej szczęścia niżŁukaszenka w tym tygodniu.Ale gdyby porównać pałowanie policji białoruskiej,pisowskiej i francuskiej-pewnie ta ostania by wygrała

  hihihihi………………….
  A jakie sankcje nałoży Morawiecki na USA za ich niepraworządność i podrasowanie wyborów?

  Po owocach ich czynów..
  O popatrz, to jak na MN. Z jedną różnicą: w Mińsku prowokatorzy to raczej zewnętrzni najemnicy.

  barabasz
  Zespół wPolityce.pl….w doope wsadzcie te newsy

  https://wpolityce.pl/swiat/526563-na-bialorusi-zatrzymano-kilkadziesiat-osob

  Białoruski reżim walczy z opozycją. Zatrzymano ponad 500 osób. Media informują o użyciu przez milicję m.in. gumowych kul

  opublikowano: 6 godzin temu
  aktualizacja: godzinę temu


  autor: PAP/EPA

  Podczas niedzielnych akcji protestacyjnych na Białorusi zatrzymano ponad 500 osób – wynika z danych centrum praw człowieka Wiasna. Media poinformowały o użyciu przez milicję gazu łzawiącego, granatów hukowych i gumowych kul. (…)

  Polubienie

 2. @grzegorz100
  Ja już na PiS w życiu nie zagłosuję. Żydzi, zdrajcy i lawiranci. Za Jandę, za Marsz Niepodległości i za lewackie kxurwy na ulicach i za bezkarne ataki na kościoły. PIS to żydowska partia zdrady!

  TD21
  Typowy trefny sondaż zapewne chodzi o to żeby pokazać Aranowskiemu że poza pisem nie ma przyszłości.

  były wyborca PIS
  PIS zdradził swoich wyborców ,od PLANDEMII którą zniszczył wszystko :gospodarkę ,szkolnictwo, lecznictwo może uzyskać poparcie 20% to maksimum. KONIEC PISu. PIS= PO, już nie ma alternatywy

  https://wpolityce.pl/polityka/526566-sondaz-pis-odrabia-straty-konfederacja-poza-sejmem

  SONDAŻ. PiS odrabia straty! Duży wzrost partii Jarosław Kaczyńskiego. Traci Hołownia; Konfederacja poza Sejmem

  opublikowano: 6 godzin temu


  autor: Fratria

  Gdyby wybory do Sejmu obywały się w najbliższą niedzielę PiS mogłoby liczyć na 33 proc. głosów. Chęć głosowania na KO wyraziło 24,1 proc. badanych. Podium zamyka Polska 2050 z poparciem 13,1 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. (…)

  Polubienie


 3. Kryzys w policji? Minister do zadań specjalnych?! | K. Baliński
  2,156 views•Streamed live 38 minutes ago
  Media Narodowe

  Polubienie

 4. k.
  Wśród osób uczestniczących w strajkach kobiet nie ma „bandytów”. Prędzej spodziewam się, że ów terrorysta pochodzi z szeregów tzw. patriotów i walczył w znanej bitwie pod Empikiem!

  PiS to DNO
  Kolejna prowokacja jak w przypadku afery gruntowej, która miała pogrążyć Leppera.

  Jan
  A dlaczego z nim nie zamknęli Lempart Budki i innych. tych co nawołują do mordowania Polaków.

  Nic mu nie zrobią.
  Tak jak Giertych miał siedzieć,a jest wolny.Natomiast „niezależny sędzia” uzna,że to znikoma szkodliwość,żaden policjant nie zabity,etc.Taki będzie wyrok.Dziki kraj.

  UJAWNIAMY. Samochód pułapka pod warszawskim komisariatem! Wiemy kim jest terrorysta! „Chciał zabić jak najwięcej policjantów”

  opublikowano: 19 minut temu
  aktualizacja: za godzinę


  autor: wPolityce.pl

  O krok od niewyobrażalnej tragedii! Komenda Stołeczna Policji ujawniła, że w weekend próbowano zdetonować samochód pułapkę pod jednym z warszawskich komisariatów. Na szczęście szaleńcowi nie udało się zrealizować swojego planu. Na trzy miesiące trafił do aresztu. Portal wPolityce.pl ustalił, że mężczyzna, który chciał zabić policjantów, to notowany za rozboje bandyta. W samochodzie miał butle z gazem. Od lat nienawidzi policjantów i zapowiadał zemstę. Czy polityczny i medialny hejt na funkcjonariuszy pchnął psychopatę do szaleńczego czynu?

  W samochodzie było tyle materiałów, że gdyby doszło do eksplozji, to w promieniu 5 metrów zginęliby wszyscy, którzy stali przy samochodzie. Z kolei w promieniu 15 metrów wiele osób mogłoby zostać rannych

  – mówi informator portalu wPolityce.pl.

  Policja opisuje szokujące szczegóły próby zamachu terrorystycznego w Warszawie.

  Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów. Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu. Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy

  – informuje Komenda Stołeczna Policji.

  Bandyta nie jest wprawdzie powiązany ze „Strajkiem Kobiet”, ale wielotygodniowa nagonka na policjantów przez aktywistki ST oraz polityczny lincz na policji w wykonaniu opozycji totalnej mogły mieć wpływ na szaleńca.

  WB

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/warszawa-23-latek-zatrzymany-pod-zarzutem-proby-zamachu-na-policjantow/

  Polubienie


 5. Przypominamy Doktora Ozdyka: Kto powinien polecieć za Marsz Niepodległości? || Tomasz Sommer EXTRA
  9,924 views•Premiered Mar 27, 2021
  Tomasz Sommer EXTRA

  …..

  Kojoto @Kojoto:
  Na dworcu Warszawa Stadion policja odstawiła żenującą inscenizację z choreografią rodem z musical’u. ekipa „bandziorów” co jakiś czas miksowała, i mijała się z oddziałami prewencji, i nie było żanych interakcji między nimi, po za wymienianiem wrzasków i rzucaniem kamieniami przed rzędy tarcz. W związku z brakiem uczestników Marszu na peronch policja biła w zasadzie wszystkich po za swoimi kolegami przebranymi za bandziorów. Bici byli po prostu dziennikarze i nieliczne przypadkowe osoby stojące wzdłuż ścian dworca.

  https://kresy.pl/wydarzenia/prokuratura-wszczela-sledztwo-ws-przekroczenia-uprawnien-przez-policje-podczas-marszu-niepodleglosci/


  Brutalne działania policji wobec uczestników Marsz Niepodległości i dziennikarzy [+VIDEO/+FOTO]

  PROKURATURA WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO WS. PRZEKROCZENIA UPRAWNIEŃ PRZEZ POLICJĘ PODCZAS MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

  13 marca 2021|1 Komentarz|w Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Adam Szabelak

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe wszczęła postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji w dniu 11 listopada – wynika z informacji przekazanych przez rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie prok. Katarzynę Skrzeczkowską.

  Jak przekazała Skrzeczkowska, w ostatni wtorek Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe wszczęła postępowanie z artykułu 231 p. 1 kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji w dniu 11 listopada 2020 roku.

  CZYTAJ TAKŻE: Nowe nagranie z Marszu Niepodległości: wandale z ronda De Gaulle’a po zniszczeniu barierek wmieszali się w tłum

  Wcześniej o sprawie informowało RMF FM. Według informacji portalu prokuratura sprawdzi czy  funkcjonariusze popełnili przestępstwo interweniując wobec uczestników demonstracji i dziennikarzy w okolicach stacji PKP Warszawa-Stadion.

  „Prokurator przeprowadził czynności sprawdzające, przeanalizował materiał, który został nadesłany przez policję i postanowił wszcząć śledztwo, aby wykonać kolejne czynności” – powiedziała Skrzeczkowska. Jak dodała, będą to m.in. przesłuchania pokrzywdzonych i świadków.

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe zainicjowała 26 listopada 2020 roku postępowanie sprawdzające, w ramach którego materiały w celu oceny prawno-karnej miała prokuraturze przesłać Komenda Stołeczna Policji. W dokumentacji znajdują się m.in. opis podjętych czynności m.in. na stacji Warszawa-Stadion, wnioski funkcjonariuszy, monitoring oraz nagrania, które były publikowane w Internecie.

  Jak informowaliśmy, w sieci pojawiły się liczne nagrania świadczące o brutalnym zachowaniu funkcjonariuszy policji podczas Marszu Niepodległości. Jedno z nich opublikował na Twitterze radny PiS (członek Solidarnej Polski) ze Szczecina Dariusz Matecki. Widać na nim szpaler policjantów „pałujących” ludzi na schodach dworca Warszawa Stadion. Według Mateckiego autorem nagrania jest jego przyjaciel będący dziennikarzem, który został uderzony w biodro i plecy. Jeden z internautów nazwał scenę nagraną przez znajomego Mateckiego „pisowską +ścieżką zdrowia+”.

  CZYTAJ TAKŻE: Nie było zgody dowódcy operacji na użycie broni gładkolufowej podczas Marszu Niepodległości

  Nagrania m.in. z dworca zamieszczał także wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski.

  Nagranie pokazujące „spałowanie” kobiety z napisem „PRESS” na kasku zamieścił też na Twitterze dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.

  „Zostałem brutalnie skatowany przez kordon policji, wracając z planu filmowego. Nie brałem udziału w marszu, w tym czasie byłem na planie. Mijał mnie kordon policji, który udawał się na interwencję. Natomiast agresorzy byli dalej, po drugiej stronie torów, w ogóle na innym peronie. Natomiast policji najwidoczniej zabrakło odwagi udać się do nich i postanowili brutalnie pobić zwykłych ludzi, nawet media i kobiety” – czytamy we wpisie aktora znanego z serialu „Barwy Szczęścia”, Jaspera Sołtysiewicza.

  „Uczestnicy marszu obstawili peron stacji kolejowej. Ruszyli za nimi policjanci. Chciałem pokazać, co się tam działo i wchodząc po schodach, zauważyłem schodzących policjantów. Zszedłem im z drogi, podniosłem ręce i krzyczałem “media”. Policjanci okładali mnie pałami w nogi i po plecach. Na odchodne dostałem w oczy gazem pieprzowym” – stwierdził reporter “Gazety Wyborczej” Dominik Łowicki.

  „Byłem na dziesiątkach takich wydarzeń jako reporter i nigdy nie spotkałem się z taką agresją ze strony policji wymierzoną w media. Myślę, że oberwawszy wieloma kamieniami, usłyszawszy o sobie wszystko co najgorsze, niektórych policjantów poniosło” – ocenił w rozmowie z “Wyborczą”.

  Ranna została też dziennikarka “Newsweeka” Renata Kim. “Nie pomogło to, że krzyczeliśmy, że jesteśmy z prasy, zaczęli nas pałować. Miałam na sobie niebieską kamizelkę z napisem PRESS, podniosłam do góry ręce i krzyczałam, że jestem tu służbowo, ale policjanci, teraz już naprawdę rozwścieczeni, bili nas pałkami. Mnie po nerkach, ale fotoreporter Adam Tuchliński oberwał po głowie i został zrzucony ze schodów” – relacjonowała.

  Według rzecznika Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwestra Marczaka, „w związku z przestępstwami po Marszu Niepodległości zatrzymano 36 osób”. Policja wystawiła też ponad 260 mandatów, a do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie. Podał też, że rannych zostało 35 policjantów, a łącznie zatrzymano ponad 300 osób. Zdaniem rzecznika, rzucanie w kierunku policjantów niebezpiecznych przedmiotów i rac stanowiło dla nich realne zagrożenie. Nadkom. Marczak twierdził zarazem, że działania policji były takie same, jak podczas protestów przedsiębiorców czy przy okazji tzw. protestu kobiet.

  Kresy.pl / tvn24.pl / rmf24.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.