1035 ZOMO, milicja, Partia Interesu Syjonistycznego i ich ubeckie praktyki podczas Marszu Niepodległości


„UB-ckie praktyki na Marszu Niepodległości” – Komentarz Konieczny!
7,087 views•Streamed live 4 hours ago
eMisjaTv

Wróciły najgorsze czasy! Nawet nie czasy Platformy Obywatelskiej. Wróciły czasy rodem z PRL-u, gdzie bezpardonowo tłuczono ludzi na ulicach. Tych Polaków, którzy nie chcieli pogodzić się z utratą ojczyzny, o której marzyli.

Pierwszy sygnał tego, że protesty będą brutalnie pacyfikowane otrzymaliśmy 24 października, kiedy policja użyła siły wobec pokojowego wiecu na Placu Defilad. Wtedy też pojawiły się pierwsze nagrania z prowokatorami, którzy usiłowali wywołać zamieszki.

Wszyscy z niepokojem wyczekiwali więc Marszu Niepodległości. Narodowej demonstracji, która po latach kłamstw medialnych, prowokacji służb specjalnych i starć z policją wyrobiła sobie miejsce i renomę w kalendarzu patriotycznych uroczystości w kraju. Przez ostatnich kilka lat udawało się organizatorom marszu kontrolować wydarzenia z nim związane i pomimo próby przejęcia imprezy przez rząd w 2018 r. oraz kilkukrotnych prób blokowania przemarszu decyzjami administracyjnymi Polacy w dniu 11 listopada maszerowali w ogromnym biało-czerwonym pochodzie ulicami Warszawy.

Tak było do 2020 r., kiedy to niemal „egpiskie plagi” zdają się spadać na nasz kraj. W dniu Narodowego Święta Niepodległości wszystkie serwisy informacyjne wyemitowały dobrze wszystkim znany blok zdjęć przedstawiających zamieszki, starcia z policją, strzały, krzyki i demolkę. Można powiedzieć, że „platforma wróciła”, bowiem tylko w czasach rządu Donalda Tuska ludzie widzieli takie zajścia na Marszu Niepodległości. Tym razem jednak służby poszły o krok dalej. Nie tylko istnieją liczne dowody potencjalnych prowokacji, ale jest także wielu rannych, w tym dziennikarze, którzy ucierpieli na skutek działań policji. Kilku uczestników Marszu straciło oczy, bowiem funkcjonariusze celowali z bliskiej odległości w twarz. Zdjęcie reportera „Tygodnika Solidarność”, Tomasza Gutrego, z krwawiącą dziurą w policzku, w której tkwi gumowa kula z policyjnej broni gładkolufowej, stało się najdramatyczniejszym symbolem listopadowego pochodu. Więcej szczęścia miała grupa reporterów na dworcu PKP Warszawa – Stadion, która została „tylko” spałowana i potraktowana gazem. Na schodach stacji policjanci urządzili „ścieżkę zdrowia”, gdzie tłuczono zrzucanych z góry ludzi. Takich obrazków nie powstydziliby się najgorsi kaci PRLu. Tymczasem to nasza rzeczywistość i właśnie o niej dziś w programie z cyklu „Komentarz Konieczny” opowie Kamil Klimczak oraz Piotr Korczarowski, autor słynnego nagrania z bitymi dziennikarzami.

Ja Esteban
Czemu nikt nie zwraca uwagi, że w bramie pod Empikiem stał telewizyjny wóz transmisyjny TVP (te fał PE). Czy on też miał spłonąć?

Szymon simwa
Macie najlepszy materiał, który demaskuje tych sukinsynów. Mnie samochodem też nie wypuszczono a blokady od ul. Targowej i już tam zaczęły się kłopoty a most Świętokrzyski namknięty co najmniej od południa.

jędrek
wina tępego ludu w Polsce, który od 30 lat wybiera szubrawców okrągłostołowych dziś ukrytych pod głupawymi mylnymi szyldami: PO, PIS, PSL, SLD i ich wychowanków jak Wiosna, Razem. Program mają wspólny: nażreć się z wyzysku polskiego robola, dobić go wielkimi podatkami i pierdzieć w stołek, a kasa konkretna na konto za szkodnictwo wobec Polski co miesiąc wpada.

Mathias Smith
SS UB też wykonywało tylko rozkazy.

leszek stefaniak
zagazowany czlowiek ale jeszcze im malo, polin…cjanci wala go pala po glowie, jakim czlowiekiem trzeba byc zeby robic takie rzeczy?!

Dariusz Dudek
Rozkazy wydaje jebany pinokio ksywa miska ryżu

Wesley Young
Ciekawe ile ci zomowcy zarabiaja na miesiac czy ktos wie ???? Ze tak gorliwie paluja i gazuja i strzelaja do ludzi bezbronnych !!!

Dariusz Dudek
Jak to jest mozliwe??? POLIN!!!czego kurwa nie rozumiesz???

Małgorzata Wieteska
Dla mnie to zwykłe bańdziory a nie policja z naszych podatków, to prymitywy, psychole. Przelożony –do DYMISJI

Maja Majeczka
bardzo dobre podsumowanie na dowodach i faktach 🖒🖒🖒Zomo przegielo paly !!! i tu nie ma wytlumaczenia ani usprawiedliwienia ze wykonywali polecenia !!! to co zrobili jest nie do przyjecia i mam nadzieje ze w przyszlosci ludzie im sie za to odwzajemnia …

https://kresy.pl/wydarzenia/dodatki-dla-policjantow-z-oddzialow-prewencji-i-kontrterrorystow/

https://kresy.pl/wydarzenia/aktor-serialu-barwy-szczescia-pobity-przez-policje-na-marszu-niepodleglosci/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pisowska-sciezka-zdrowia-kolejne-nagrania-pokazuja-brutalnosc-policji-podczas-mn-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/brutalne-dzialania-policji-wobec-uczestnikow-marsz-niepodleglosci-i-dziennikarzy-video-foto/

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526153-macierewicz-antifa-atakowala-a-policja-strzelala-do-marszu

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/minister-kaminski-chwali-dzialania-policji-wobec-uczestnikow-marszu-niepodleglosci/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/przywodztwo-pis-bedzie-naradzac-sie-w-sprawie-marszu-niepodleglosci/

https://wpolityce.pl/polityka/526080-ksp-odpowiada-policjanci-musieli-dzialac-zdecydowanie

https://wpolityce.pl/polityka/526089-szef-mswia-na-agresje-musi-byc-zdecydowana-reakcja-policji

https://wpolityce.pl/kryminal/526128-rzecznik-ksp-rannych-zostalo-35-policjantow-to-byla-bitwa

https://wpolityce.pl/polityka/526355-jest-sledztwo-ws-zdarzen-na-marszu-niepodleglosci

https://wpolityce.pl/polityka/526172-kierownictwo-pis-zebralo-sie-ws-biezacej-sytuacji-w-kraju

9 thoughts on “1035 ZOMO, milicja, Partia Interesu Syjonistycznego i ich ubeckie praktyki podczas Marszu Niepodległości


 1. A Veteran’s Warning | Smedley Butler
  196,024 views•Nov 11, 2020
  Knowing Better

  Brian Garrow
  My father, a WW2 veteran, had a saying about the country he loved. America would support Al Capone as a dictator as long as he said he was anti-communist. My old man was right. Somehow I think he read Smedley Butler.

  Kevin Van
  @Harry Heller If people can be convinced that a moderate democrat like Biden is communist, than the problem is just as bad as it always was. We still stage coups to this day when countries even go towards socialism, under the guise of fear of communism, when really, companies need the resources from those nations to thrive. Having fear of something like socialism and communism is the best way for the U.S justify expansion of industry, through subjugation of other countries

  Polubienie

 2. Dr Strosmeier
  Czyli za całą bandycką prowokacją na MN i nie bronieniem kościołów stoi kierownictwo PiS . Nie jest to żaden bunt Szymczyka.

  Lirr
  Mają do niego zaufanie bo biją narodowców, brak dymisji ministra i komendanta to brak poparcia dla PIS.

  anonim
  A powinien.Ochraniali czerwoną hołotę a atakowali patriotów.

  J23
  Jego stanowisko powinni nazwać „Szef Ochrony Lewackiej Hołoty”. Amen

  KCN
  Policyjni, a może i inni, PROWOKATORZY od 30 lat są BEZKARNI, wręcz popierani przez rządzących!

  anonymous
  Znaczy antypolski uklad komunistyczny zostaje w policji nienaruszony jak dlugo kaminski jest ministrem. Kaminski do odwolania. PiS stanelo w jednym szeregu w nienawisci do patriotw z PO. Nieszczescie

  autochton
  I znowu 5% dla Pis mniej. Róbcie i rządźcie tak dalej, to zimą będziecie w klapkach chodzić i mieć wolny czas na zimowe ferie.

  BHO
  Bandyterka! Nigdy wiecej PIS a tym bardziej PO i czerwonych!!

  kaem
  Ja się w zasadzie z tym zgadzam. Dymisja Komendanta Głównego PP jest niepotrzebna – nic nie da. Należy zdymisjonować ministra Kamińskieg (nieudolność, matactwo)

  @Vitingo
  Pierwszy powinien zostać zdymisjonowany człowiek-zagadka czyli nieudolny Kamiński.

  Art
  Nieoficjalnie. A oficjalanie-Polacy,szczególnie patrioci szykujcie karki pod pałę.

  https://wpolityce.pl/polityka/527031-nieoficjalnie-nie-bedzie-dymisji-szefa-policji

  Nieoficjalnie: Nie będzie dymisji szefa policji. Minister Kamiński nie zawnioskuje do premiera o odwołanie gen. Szymczyka

  opublikowano: 35 minut temu
  aktualizacja: 33 minuty temu


  gen. Jarosław Szymczyk / autor: Fratria

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński nie będzie wnioskował do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie komendanta głównego policji gen. Jarosława Szymczyka – wynika z informacji PAP ze źródeł w rządzie oraz w Prawie i Sprawiedliwości.

  Marsz Niepodległości
  11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że – zgodnie z zapowiedziami organizatorów – miał być zmotoryzowany – wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas Marszu doszło do zamieszek; policja informowała m.in., że w stronę policjantów poleciały kamienie i race. KSP przekazywała, że „grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwo innych ludzi”. Do działań ruszyły pododdziały zwarte, które użyły środków przymusu bezpośredniego – gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

  W związku z tymi wydarzeniami media spekulowały o możliwych dymisjach w policji, m.in. odwołaniu szefa KGP gen. Jarosława Szymczyka.

  Jak wynika z informacji PAP, generał nie zostanie odwołany, choć wielu w polityków PiS obwinia go za postawę policjantów i wobec Strajku Kobiet i zamieszek w Dzień Niepodległości.

  Wobec manifestantów ze strajków kobiet policja była zbyt uległa, a 11 Listopada doszło do regularnych starć

  — twierdzili w rozmowie z PAP przeciwnicy Szymczyka. Inni z kolei przekonywali, że policji udało się nie doprowadzić do zamieszek podczas protestów kobiet, co wizerunkowo byłoby fatalne dla rządzących.

  Zwolennicy pozostawienia generała na stanowisku podkreślali także, że jest on jednym z najlepiej dogadujących się z podwładnymi komendantem na przestrzeni ostatnich kilku lat, a także że cieszy się zaufaniem zwierzchników.

  Miał zaufanie kolejnych ministrów: Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego, Elżbiety Witek i ma zaufanie Mariusza Kamińskiego

  — zwróciło uwagę źródło PAP w rządzie.

  Według informacji PAP minister Mariusz Kamiński od początku nie chciał słyszeć o dymisji gen. Szymczyka i bronił komendanta w rozmowach zarówno na rządowych i partyjnych szczeblach. Ponadto resort publikował filmiki przedstawiające, kto prowokował zamieszki i jak reagowała policja. Powołano także komisję, która wyjaśnia szczegółowo wszystkie incydenty pokazywane w mediach, także społecznościowych.

  Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z generałem Szymczykiem.

  Zapis monitoringu z zajść 11 listopada
  W sobotę MSWiA opublikowało zapis monitoringu z zajść 11 listopada. Film pokazuje dokładny przebiegu wydarzeń, które miały miejsce w rejonie ronda de Gaulle’a. Widać na nim m.in. moment starć z policją i postrzelenia fotoreportera „Tygodnika Solidarność”.

  W mediach społecznościowych i na portalach internetowych publikowane są krótkie filmy z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu Marszowi Niepodległości. Wyrwane z kontekstu i ograniczone tylko do wybranego fragmentu produkcje stają się podstawą do kreowania fałszywego obrazu zdarzeń z okolic ronda de Gaulle’a. W oparciu o nie formułowane są również oskarżenia pod adresem Policji zabezpieczającej trasę „marszu”, a nawet pojawiają się teorie o policyjnych prowokacjach w dniu 11 listopada

  — napisało MSWiA.

  W związku z tym jak zaznaczył resort, kierując się ważnym interesem publicznym, przedstawia rzeczywisty obraz sytuacji, utrwalony na monitoringu miejskim i dokumentujący zdarzenia u zbiegu Al. Jerozolimskich i Nowego Światu.

  tkwl/PAP

  Polubienie

 3. @MateuszMateusz
  Spokojnie, nikomu włos z głowy nie spadnie – Szymczyk nie traci stanowiska, policja działała „adekwatnie do sytuacji”. Kamiński stoi murem za Szymczakiem, który działał za Platformy Obywatelskiej i jest odpowiedzialny za pałowanie patriotów z Marszu Niepodległości w czasach Platformy.

  Konrad
  facet rzucil race i nieumyslnie spowodowal zapalenie sie w mieszkaniu firanki. I juz ma 3 miesieczny areszt. A bandyta, ktory pobil ksiedza jest wolny. I „margot” tez. I giertych. I inni zlodzieje

  każdy kto posługuje się bronią
  policjant, żołnierz czy cywil, zanim zostanie do tego dopuszczony jest szkolony, że nie strzela się do nierozpoznanego celu (zagrożenia). Reporter z aparatem fotograficznym raczej nim nie był.

  jakbym strzelił do agresywnego
  złodzieja w twarz w moim domu, to choćbym miał uprawnienia do użycia broni, każdy sąd by mnie skazał za przekroczenie obrony koniecznej

  Wiola
  I brawo prokuratura. Strzelanie ludziom w twarz to jakaś nowa jakość w policji? Nie mówiąc już o wywoływaniu zamieszek żeby się wyżyć.

  pis to juz degeneraci ZOMO
  Nie nalezy liczyc ,ze na lewackiego i zdradzieckiego pis zostana dokonane zmiany,oni sa juz skorupowanymi stracencami, trzeba tylko modlic patrząc co jeszcze u nas zniszcza na polecenie obcej agentury

  ddd
  Szkoda chłopa.. Ale przyglądając się temu co pokazuje nagranie, to chce się powiedzieć gdzie się chłopie PCHASZ!! „Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”

  Mieszko @Mieszko
  Dokładnie, też tak uważam. Choć nie byłem w Wojsku bo PO zniosła zasadniczą służbę wojskową to z czego jsk mi mówili starsi znajomi co byli to jest chyba coś takiego jak „prawo użycia broni”, zapamiętanie numeru swej broni i są pewne bardzo rygorystyczne zasady użycia jej do człowieka. Na pewno na warcie trzy razy jeśli się nie zatrzyma czy to cywil czy żołnierz na komendę może strzelić ale i tak w nogi!!! Jeśli dalej zbliża się to wtedy kula w łeb. Ale to muszą się zgadzać ścisłe okoliczności. Nie można od razu celować w głowę. Nawet z broni gładkolufowej. Po….ło ich??? Zabrać broń, odznakę i orzełek….

  morawiecki, kaminski barbarzyn
  Sledztwo w sprawie postrzelenia? co z wydaniem rozkazu strzelania do Polakow przez ZOMO pis ?Juz wiemy ze szymczyk nie bedzie zdymisjonowany, czyli rozkazaz wydany na szczytach wladzy,duda, kaczynski,

  jasnowidze na emeryturze
  Emerytowani generałowie „proroczo” przewidzieli, że „poleje się krew”.

  @Pac
  Policja dostała polecenie od PISu aby skompromitować MN a tym samym Narodowców bo mają coraz większe notowania. Policją zgofnie z zezwoleniem PISu użyła wszelkich środków w tym m.in. tajniaków i broni gładkolufowej aby rozbić MN. Inne sugestie są dla naiwnych.

  OLKA
  Za użycie broni przeciw POLAKOM Kamiński KACZYŃSKI i główny komendant do wyrzucenia a emerytura 1200 zł jak nie zrobi to PIS to zrobi to następny rząd z prawdziwych POLAKÓW

  ołówek
  Skandal!! Kibolstwo w kominiarkach doprowadza do burd a prokurator ściga policjantów?? Prokurator generalny do dymisji!!

  wyborca
  za PIS policja była zawsze bezkarna I le popełniono przestępstw i zawsze uznawano za przekroczenie uprawnień SKANDAL PIS Strzelać do POLAKÓW

  https://wpolityce.pl/polityka/527089-prokuratura-wszczela-sledztwo-ws-postrzelenia-gutrego

  Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zachowania policji na Marszu Niepodległości. Chodzi m.in. o postrzelenie Tomasza Gutrego

  opublikowano: za 7 minut


  autor: wPolsce.pl

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, którzy podczas zabezpieczania Marszu Niepodległości użyli broni gładkolufowej. Postrzelone zostały dwie osoby – dowiedziała się PAP.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: UJAWNIAMY. Fotograf „Tysola” na chwilę przed postrzałem! Mamy nagranie, na którym widać dramat Tomasza Gutrego
  https://wpolityce.pl/polityka/526191-ujawniamy-gutry-na-chwile-przed-postrzalem-mamy-nagranie

  Jak poinformowała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledztwo z artykułu 231 p.1 kodeksu karnego zostało wszczęte w poniedziałek 16 listopada.

  Śledztwo ws. przekroczenia uprawnień
  Śledztwo prowadzone jest w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji w dniu 11 listopada 2020 roku przy rondzie de Gaulle’a, polegającego na użyciu broni palnej gładkolufowej w trakcie zabezpieczania porządku publicznego, czym działano na szkodę interesu publicznego i prywatnego dwóch pokrzywdzonych

  — podała prok. Skrzyniarz.

  Jak ustaliła PAP, postrzelony został nie tylko fotoreporter „Tygodnika Solidarność” Tomasz Gutry, ale jeszcze jedna osoba.

  Wykonywane są czynności dowodowe, w tym nagrania. Zostanie uzyskana również dokumentacja medyczna, planowane są również czynności z zasięgnięciem opinii biegłych

  — przekazała prok. Skrzyniarz.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Relacja postrzelonego przez policję fotoreportera: Pocisk wszedł na taką głębokość, że mam złamane kości i założono mi płytkę tytanową
  https://wpolityce.pl/polityka/526201-gutry-mam-zlamane-kosci-i-zalozono-mi-plytke-tytanowa

  Wcześniej Tomasz Gutry mówił PAP, że do ataku na policję na rondzie de Gaulle’a doszło 11 listopada, którą dokumentował.

  Kiedy policja wkroczyła, to ludzie jak zwykle w panice uciekli. Ja jeszcze trochę stałem, 10 metrów od policjantów i w pewnym momencie nikogo już nie było. Jeden z policjantów strzelił do mnie. On stał w szeregu z innymi

  — opisywał przebieg zdarzenia Tomasz Gutry.

  Nie słyszał ostrzeżeń
  Jednocześnie podkreślił, że wcześniej nie słyszał żadnych ostrzeżeń.

  Był taki rumor (…) Policja się tłumaczy, policja przeprasza, a ja słyszałem, że w szpitalu przy ul. Szaserów jest mężczyzna, który jest trzecią godzinę operowany i też dostał pociskiem. Został trafiony prawdopodobnie gdzieś w okolice nosa

  — relacjonował PAP Gutry.

  Powiedział też, że nabój, który go trafił, miał długość 7 centymetrów.

  Wszedł na taką głębokość, że mam złamane kości i założono mi płytkę tytanową

  — mówił PAP raniony fotoreporter.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZA ANALIZA. Policja była agresywna na Marszu Niepodległości?! Wręcz przeciwnie! ZOBACZ NIEZNANY FILM
  https://wpolityce.pl/polityka/526451-policja-byla-agresywna-1111-nasza-analiza

  Dodał, że jego operacja trwała ponad dwie godziny, a on będzie przebywał w szpitalu prawdopodobnie do jutra.

  Po godz. 2 w nocy policja przyjechała zabrać ten pocisk. Nie widziałem tego (…) Zabrali go od lekarzy

  — twierdził Gutry.

  Poinformował również, że będzie walczył o odszkodowanie.

  mly/PAP

  Polubienie


 4. Pełen zapis z wjazdu tajniaków w tłum Marszu Niepodległości 2020.
  31,622 views•Nov 14, 2020
  TAKT. TV

  Krzysztof R
  Pis-iory robią to co Platforśmieci a te niebieskie bezmózgi zaj….ać.

  Dolce Vita
  Gestapowcy

  Ryszard Wojciechowski
  W Polsce niema policji.To jest bandycja.

  Łukasz S
  Bez teleskopow większość wpierdol by dostała,milicja nie wstyd wam?

  Mark Gandi
  Tak samo bylo za Platformy i PSL.

  Marek Bas
  Popisk to skończony kaczofil!!🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱😎

  Jacek Costam
  Wszędzie są fszy i od tego są tajniacy proste !

  Jurek Taborski
  Tainiacy z pseudo policji zadanie zrobić zadyme na marszu stadionie tak jak w latach 68 70 80 I PRL PRL bis stary numer komunistów pamiętam rocznik 52 .

  Marek Bas
  Jebać zomo to przypomona 70 my time!💪💪💪💪💪💪🇵🇱🇵🇱🇵🇱😎

  Michal S
  2013, 2014 to samo było… POPiS sie ujawnił. Teraz już wiecie , matoły, że POPiS to jedna banda złodziei.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/528716-szczerski-jestem-oburzony-porownywaniem-policji-do-zomo

  Szczerski: Jestem oburzony próbami porównywania policji do ZOMO przez opozycję i niektóre media. Nie rozumieją sytuacji w Polsce

  opublikowano: 2 godziny temu
  aktualizacja: godzinę temu


  autor: Fratria

  Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski na antenie radiowej Jedynki wypowiadał się m.in. na temat negocjacji dotyczących nowego budżetu UE. Zabrał też głos ws. protestów zwolenników aborcji. (…)

  Nie udało się załadować komentarzy.

  Polubienie

 6. KJN
  Ja, Panie Profesorze Szeremietiew mam tylko doktorat. Wybrałem pracę lekarza a nie karierę naukową. I ja panu mówię, że ZOMO pamiętam dobrze – i między obecną polską policją a ZOMO różnicy nie widzę.

  Gerda
  Prawi i sprawiedliwi stoją tam, gdzie stalo ZOMO, i cóż, takie są fakty.

  porównanie
  Grzegorz Przemyk, lat 19, zamordowany na komisariacie milicji w Warszawie w 1983, sprawcy bezkarni. Igor Stachowiak, lat 25, zamordowany na komisariacie milicji we Wrocławiu w 2016. Wyroki po 2 latka.

  https://wpolityce.pl/polityka/528742-prof-szeremietiew-porownywanie-policji-do-zomo-to-skandal

  NASZ WYWIAD. Prof. Szeremietiew: Porównywanie polskiej policji do ZOMO to skandal. Ci, którzy to robią, powinny być karani

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: wPolsce.pl

  „Trzeba poza wszystkim zapytać o tzw. dobrą wolę panów i pań posłów, którzy biorą w tym udział. Przecież to wygląda tak, jakby chodziło o to, aby uniemożliwić działania policji, która musi działać. Policjanci nie mogą udawać, że się nic nie dzieje”- mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Romuald Szeremietiew polityk, publicysta i wykładowca akademicki, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej, odnosząc się do reakcji policji na protesty zwolenników aborcji. (…)

  Polubienie

 7. adx
  Policja nie reaguje zgodnie z prawem bo te osoby powinny zostać aresztowane za organizowanie nielegalnych zgromadzeń.

  JM
  No nie do końca Panie Ciarka. Gdyby obywatel RP pluł na policję i obrażałby ją, natychmiast wylądowałby na dołku.

  Spiritusamovens
  Taaa. Policja ma zawsze racje szczegolnie jak ma pałke. Jak ktos umrze na komisariacie nigdy nie ma winnych. Taka SOLIDARNOŚĆ.

  Żenada
  Biedaki. Czy nie mają armatek wodnych? Jakoś zawsze są nieporadni wobec lewaków i liberałów. Za to z narodowcami od razu przystępują do roboty. Róbta tak dalej a kobietony będą was kopać i opluwać.

  https://wpolityce.pl/polityka/528905-ciarka-policja-reaguje-adekwatnie-i-zgodnie-z-prawem

  TYLKO U NAS. Ciarka: Polska policja reaguje naprawdę powściągliwie, adekwatnie i zgodnie z prawem

  opublikowano: za 41 minut
  aktualizacja: za 42 minuty


  autor: Telewizja wPolsce.pl

  Interwencja poselska, o tym mówią wprost przepisy, jest przeprowadzana na terenie danego organu, instytucji. Nie na ulicy

  – powiedział w telewizji wPolsce.pl Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. (…)

  Polubienie

 8. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pap-komendant-glowny-policji-utrzyma-stanowisko/

  18 listopada 2020|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Nie będzie dymisji komendanta głównego policji gen. Jarosława Szymczyka – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w swoich źródłach w rządzie i w partii rządzącej.

  W związku z kontrowersjami dotyczącymi zachowania policji podczas ostatniego Marszu Niepodległości przez ostatni tydzień pojawiały się żądania dymisji m.in. komendanta głównego policji gen. Jarosława Szymczyka. Jak komunikowało wielu uczestników Marszu Niepodległości policjanci najpierw utrudniali dojazd samochodami na miejsce rozpoczęcia manifestacji, która w tym roku miała przybrać formułę zmotoryzowanej kawalkady, doradzali zmotoryzowanym pozostawienie pojazdów i dołączenie do Marszu pieszo, a potem agresywnie interweniowali wobec maszerujących. Doszło do użycia broni gładkolufowej mimo iż, jak twierdziło RMF FM, nie było na to zgody dowódcy operacji. Jeden z fotoreporterów został postrzelony w twarz. Doszło też do brutalnej interwencji na dworcu Warszawa-Stadion, gdzie policjanci z premedytacją atakowali m.in. dziennikarzy.

  PRZECZYTAJ:
  Brutalne działania policji wobec uczestników Marszu Niepodległości i dziennikarzy [+VIDEO/+FOTO]
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/brutalne-dzialania-policji-wobec-uczestnikow-marsz-niepodleglosci-i-dziennikarzy-video-foto/

  Aktor serialu „Barwy Szczęścia” pobity przez policję na Marszu Niepodległości
  https://kresy.pl/wydarzenia/aktor-serialu-barwy-szczescia-pobity-przez-policje-na-marszu-niepodleglosci/

  „Pisowska ścieżka zdrowia”. Kolejne nagrania pokazują brutalność policji podczas MN [+VIDEO]
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pisowska-sciezka-zdrowia-kolejne-nagrania-pokazuja-brutalnosc-policji-podczas-mn-video/

  Policja uzasadniała swoje działania tym, że „grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwo innych ludzi”.

  Brutalność funkcjonariuszy podczas Marszu Niepodległości kontrastowała z pobłażliwością policji wobec protestów tzw. Strajku Kobiet wiążących się m.in. z profanacjami kościołów i pomników.

  Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń PAP, pomimo tych kontrowersji gen. Jarosław Szymczyk pozostanie na stanowisku. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński nie zamierza występować do premiera z wnioskiem o dymisję Szymczyka. Kamiński, który już 11 listopada usprawiedliwiał działania policjantów, ma bronić komendanta w rozmowach na szczeblu rządowym i partyjnym. Według PAP za zasługę Szymczyka uważa się fakt, że podczas manifestacji Strajku Kobiet nie doszło do zamieszek. Na jego korzyść ma przemawiać także to, jest „jednym z najlepiej dogadujących się z podwładnymi komendantem” na przestrzeni ostatnich lat i cieszył się zaufaniem także byłych szefów resortu spraw wewnętrznych – prominentnych polityków PiS takich jak Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński i Elżbieta Witek.

  Kresy.pl / polsatnews.pl

  Polubienie

 9. https://tarnogorski.info/policjanci-palowali-przypadk/

  Policjanci pałowali przypadkowe osoby. Prokuratura umorzyła śledztwo

  7 maja 2022


  screen Twitter

  Niebywały skandal. Jak donosi RMF-FM, prokuratura umorzyła śledztwo ws. funkcjonariuszy policji, którzy pałowali przypadkowe osoby podczas Marszu Niepodległości, który odbył się w listopadzie 2020 roku. Powód umorzenia jest szokujący.

  Do ataku policjantów w białych kaskach, maseczkach i bez identyfikatorów doszło w okolicach stacji Warszawa-Stadion. Pałujących policjantów widać na udostępnionych w sieci nagraniach.

  Reporter radia RMF-FM ustalił, że w tej sprawie przesłuchano kilkudziesięciu świadków. To jednak nic nie dało, ponieważ nikt nie przyznał się do winy.

  „Podwładnych kryli też przełożeni, których przesłuchano” – czytamy na portalu rmf24.pl

  „Prokuratura potwierdziła, że policjanci pałujący ludzi na dworcu po Marszu Niepodległości 2020 popełnili przestępstwo. Jednak ponieważ wszyscy się kryją nawzajem śledztwo zostało umorzone i nikt nie zostanie ukarany. Pozostaje chyba raczej retoryczne pytanie o dymisje dowódców” – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji.

  Przypomnę tylko, że to właśnie podczas tego „MN” doszło do postrzelenia gumową kulą fotoreportera „Tygodnika Solidarność”. Dziennikarz Tomasz Gutry prawie stracił oko. Czy ktoś za to odpowiedział? Odpowiedź również bulwersuje, ponieważ prokuratura uznała, że do postrzelenia doszło w sposób niezamierzony.

  To bardzo niepokojące informacje dla Polaków. Pojawia się pytanie, czy w Polsce policjant bezkarnie może pałować bezbronnych ludzi? To wszystko dzieje się za rządów PiS. Oczywiście nie możemy zapominać, że za rządów Platformy Obywatelskiej również dochodziło do bezkarnych i agresywnych działań policji.

  Po agresywnych działaniach policji PiS opublikował oświadczenie.
  „Uczynimy wszystko, aby powody każdego z tych zdarzeń, w tym zranienia red. Tomasza Gutrego, a także wielu policjantów, jednego z nich ciężko, zostały w pełni wyjaśnione. Jeśli okaże się, że wynikały one także z błędów popełnionych przez organy porządku publicznego, odpowiedzialni zostaną potraktowani zgodnie z prawem” – napisano w jednym z fragmentów oświadczenia.
  Bezkarność policji i postępująca cenzura. Czy to początek systemu totalitarnego w Polsce?
  Kilka dni temu media obiegła informacja, że ABW zablokowała portal wRealu24.pl. Według przekazów medialnych polskie służby zdecydowały się na taki ruch w związku z zarzutem szerzenia „rosyjskiej propagandy”. Portal należący do Marcina Roli nie jest jedynym, który został w ostatnim czasie zablokowany. Blokadą objęto kilkadziesiąt innych adresów.

  Kilka tygodni wcześniej minister ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński zapowiadał, że zostaną wprowadzone mechanizmy, które mają wzmocnić działania na rzecz walki z dezinformacją w sieci.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.