1036 „Szpital Narodowy” to „Umieralnia Narodowa”! Jest pusty i wygląda jak obóz FEMA!


Wstrząsający FILM! Szpital Narodowy Jest PUSTY! Wygląda Jak OBÓZ FEMA – Analiza Komentator Bank PL
63,737 views•Nov 15, 2020
wideoprezentacje

Check Mate
Nad wejściem do Szpitala Narodowego zapewne widnieje napis: „ZDROWIE CZYNI WOLNYM”.

Paweł Ka83
To już wiadomo dlaczego minister kultury chce przekazać dla aktorów 400mln zł- oni tan będą leżeć i udawać za Nasze pieniądze

m n
Dzień dobry. Umieralnia, a nie szpital. Takie pierwsze skojarzenie przyszło mi do głowy. 🙁

Dorota Mar
Panie Krzysiu proszę się nie zmieniać! Jest Pan siła napędową wielu Polaków.!

inmiodek
To wygląda jak taka umieralnia, dogorywalnia dla beznadziejnych przypadków, „niewyleczalnych”

Łapa
Są dwie opcje:
1. Szpital jest przygotowany dla propagandy i szerzenia strachu
2. Szpital jest przygotowany na to co nadejdzie, po szczepieniach
Ewentualnie obie opcje są poprawne

Renata Cyparska
No to gdzie te setki i tysiace chorych?Premier na szubienice!

tomasz admin
Pytanie, skąd pan wie, że wirus istnieje, bo powiedzieli ?.

Przemysław Wierzowiecki
Przygotowanie łóżek na wypadek konfliktu zbrojnego dla żołnierzy. Druga opcja dla osób z problemami po szczepionce

Bohaazil Piąty
To jest zwykła propaganda, to nie szpital narodowy tylko PROPAGANDA narodowa!

Jolanta Hofa
To wygląda jak przygotowanie na wiele ofiar..wojennych

Halina Wolska
21 listopad protest w Warszawie cała Polska do Warszawy

11 thoughts on “1036 „Szpital Narodowy” to „Umieralnia Narodowa”! Jest pusty i wygląda jak obóz FEMA!


 1. 15 tys. ZGONÓW więcej! Kto NAPRAWDĘ zawinił? Jak mogło do tego dojść? Sama PRAWDA
  5,418 views•Premiered Nov 11, 2020
  NCzasTV

  Barbara Brecht
  Rząd wywołał kryzys ekonomiczny oraz rzeź ludności a teraz będzie się chwalił, że ten kryzys rozwiązuje. Na taczki z nimi i do kicia.

  oo ix
  Czyli PO-PIS i reszta lewicy to są mordercy Narodu Polskiego..łącznie z długopisem… W sumie to się nawet nie dziwię bo skoro Polacy wybierają żydów do rządzenia więc czegóż można się spodziewać..??? Jak wybieramy tak żyjemy.

  Darek Fox
  Zgadza się i to każde dziecko musi przekazywać swojemu pokoleniu że rząd Koloni Amerykańskiej sprzedał naszą Polskę 🇮🇱 i 🇩🇪

  Megan Megan
  Ostatnio statystyki pokazują że dwa razy więcej ludzi umiera na lockdown niż na covida. Czyli na nieudolność służby zdrowia w przypadkach niercovidowych

  Barbara Brecht
  Mehan….to nie SŁUŻBA zdrowia, to pomocnicy grabarzy.

  Sebo Pw
  Norymberga dla tego lajdaka Morawieckiego i calej tej bandy z PiS!

  Polubienie


 2. Be A Hero, Be A Couch Potato 🥔 Lockdown Advert / Hugo Talks #Germany
  991 views•Nov 16, 2020
  Hugo Talks

  John James
  The invisible danger you speak of would that be the unelected globilists and oligarchs

  DaDa Man
  If he’s a ‚hero,’ I’m a hero because that’s exactly how I’m living right now.

  Tony Cooper
  I was taught how to spot propaganda when a child. I guess they don’t anymore. Funny that…

  Paul Hoye
  For me its instinct

  Polubienie

 3. jadzia
  W PiSowskim szpitalu narodowym 0 ludzi i puste łóżka. Koronaściema się kręci i kasa idzie

  WulWul
  Karnoś uprawia propagandę przemilczeń faktów – szczególnie aspektu finansowego. Respiratory sobie stoją, „gotowość” za grube pieniądze się dzieje. Do kogo ta kasa leci? Który pociotek PISu zarabia?

  Piter
  Karnowski już tak nie nawilżaj. Czy Ty masz jeszcze jakiś kręgosłup. Państwo zawiodło. Gdzie bank z osoczem krwi, gdzie powszechne testowanie, gdzie szczepionki na grypę. Pytań jest więcej.

  @zbanowany
  Jacek powinien zastąpić Millera, a Michał Fogla. A tak to muszą udawać dziennikarzy.

  jle_ffm
  Karnoś lubi podlizywać się tej władzy. Ostatnio nawoływał aby kupować prenumeratę, bo biedak ze swoim bratem żyją w nędzy.

  @Politico
  Karnoś już przechodzi sam siebie, Szpital narodowy przyjmuje tylko pacjentów lekko chorych, wypowiedz z poniedziałku tego tygodnia jego ordynatora, po drugie to ze na gwałt Orlen, MON i inni budują szpitale świadczy dokładnie o czymś innym niż napisałeś, to nie świadczy o wzięło miesięcznych przygotowaniach tylko o panice rzadu i braku pieniędzy, bo niby czemu firmy prywatne budują za pieniĄdze udziałowców szpitale, czy to nie jest działanie na szkodę spółki, bo komunizm gdzie partia rządziła przemysłem już podobno się skończył?

  Prezes
  Dziękuję mój najwierniejszy skrybo. Na ciebie zawsze mogę liczyć.

  Prawda Was wyzwoli z okowów ..
  Znowu kłamstwa i manipulacje. MON nie wybudował żadnego szpitala, ciągle buduje, marnuje publiczny grosz. Szpital na SN jest drogi, a to 500 (?) łóżek + tlen + 2 lekarzy i 4 pielęgniarki i ….

  Ruch Społeczny Ośmiu Gwiazd
  Tylko Pisowski beton mógłby wstanie uwierzyć że tam się coś dzieje 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 A zwłaszcza po materiale w Bolszewickiej tvpis

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527026-i-znowu-szalenczy-atak-na-szpital-narodowy-oto-powody

  I znowu szaleńczy atak gazety Michnika na Szpital Narodowy. Oto prawdziwe powody

  opublikowano: godzinę temu
  aktualizacja: godzinę temu


  Szpital Narodowy / autor: KPRM

  W zalewie wydarzeń i dyskusji okołokoronawirusowych warto dostrzeć szaleńczy, ale konsekwentnie prowadzony, atak mediów III RP, w tym zwłaszcza gazety Michnika, na Szpital Narodowy – ogromną placówkę rezerwową powstałą w szybkim tempie na Stadionie Narodowym.

  Potężne artykuły dzień po dniu, a dzisiaj tekst o tym, że

  Ten szpital to kpina narodowa.

  Tak wypowiada się cytowany jeden z lekarzy z Bydgoszczy:

  Jakiekolwiek reklamowanie i wspominanie o tym przedsięwzięciu jest srogim policzkiem wymierzonym polskim pacjentom i pracownikom ochrony zdrowia

  — dowodzi rozmówca dziennika.

  Powód? Bo dotychczas hospitalizowanych jest tam ok. 30 pacjentów chorych na COVID-19. Czy to faktycznie kompromitacja?

  O co w tym wszystkim naprawdę chodzi? Uporządkujmy fakty.

  Po pierwsze, Szpital Narodowy jak i wszystkie powstające szpitale tymczasowe są naszą ostatnią, czwartą linią obrony – przygotowaną na najgorszy scenariusz. Jasno mówił o tym premier Mateusz Morawiecki w Sejmie już 21 października. Te linie obrony wyglądają następująco:

  — Rygory i obostrzenia – łącznie z aplikacją STOP COVID, zaleceniami dystansu, nakazem noszenia maseczek i dezynfekcji.

  — System ochrony zdrowia – są to szpitale, izolatoria, ale przede wszystkim nasi medycy, lekarze, pracownicy służby zdrowia.

  — Tworzenie dodatkowych miejsc i łóżek szpitalnych dzięki zasobom Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Zdrowia wraz z niezbędną infrastrukturą wspomagającą oddychanie – do 30 000 miejsc (teraz jest ich 10 000).

  — Szpitale tymczasowe – Stadion PGE Narodowy, Hala EXPO i dodatkowe miejsca w każdym województwie.

  Po drugie, sprawna budowa tymczasowych placówek przez rząd (także MON, także Orlen i inne spółki z udziałem skarbu państwa) jest dowodem, że miesiące letniego zelżenia epidemii nie zostały zmarnowane, że Polska się przygotowała (choć jak każdy kraj pewne błędy popełniła). A to jest dla opinii publicznej kluczowe.

  Po trzecie, to wiedza zakulisowa ale powszechna, powstanie szpitali tymczasowych miało bardzo dobry wpływ na pozostałe, wyspecjalizowane placówki. Skrócił się czas pobytu pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach (do średniej unijnej, wcześniej był znacznie dłuższy), odnalazło się wiele wolnych miejsc w placówkach zarządzanych przez samorządy.

  Te trzy powody wywołują wściekły atak pisma Michnika na Szpital Narodowy i inne tymczasowe placówki. Warto rozumieć w co grają propagandyści obozu III RP i wiedzieć, jak ważne jest istnienie tej linii obrony – oby pozostała zawsze w rezerwie.

  PS. Słucham właśnie konferencji prasowej Ministra Zdrowia. Wielu dziennikarzy zasmuconych spadkiem liczby zakażeń. Niepojęte.

  Autor
  Michał Karnowski

  Polubienie

 4. nl
  jeszcze nie było zdrowotnej junty wojskowej, przestać straszyć, skończyć to wariactwo, jest wyższa śmiertelność, bo poważne choroby np rak, zawał, depresja, udar przestano leczyć, skończyć szaleństwo

  @kris9999
  A na jakiej podstawie Pan Generał chce identyfikować chorych, skoro testy dają kompletnie losowe wyniki? Czy rządzący chcą zaangażować wojsko w tę wielką kampanię kłamstwa? I skończcie już z tą propagandą „narodowej kwarantanny”. LOCK DOWN – tak to się nazywa. Zresztą lock down już trwa. Szkoły zamknięte. Kolejne branże albo całe regiony upadają. I jeszcze wpolityce, które okłamuje społeczeństwo w kwestii Marszów Wolności.

  PiS jest skończony. Niezależnie od ilości bzdur, które wyplują z siebie Karnowscy ZP nie ma szans na wygranie kolejnych wyborów po tym, co zrobiliście Polakom.

  Ja
  Trepy już tak mają. Chcieliby wszystkich kontrolować cały czas, ale ludzie są sprytniejsi jak widać i zdają sobie sprawę co się z nimi stanie jak się sanepid za nich i rodzinę zabierze.

  I dobrze że mniej
  No proszę takie mądrości głosi a nie przeszkadza panu dyrektorowi to że testy PCR do niczego się nie nadają. Wykazują covida nawet w soku Tymbark! Skończcie się kompromitować.Ludzue pojęli co robicie.

  ewa
  obecnie szpitale to umieralnie, przysłowiowy pies z kulawą nogą nawet nie przyjdzie do pacjenta, ludzie umierają i godzinami tak leżą, bo nie ma personelu. No chyba że się jest vipem, politykiem…

  zastraszanie tresura bezprawie
  manipulują danymi według potrzeb
  https://tinyurl.com/y5yasy92

  PIS won
  PIS razem ze swoimi strachliwymi acz przemądzrzałymi generałami jest już skończony. To zdrajcy! Nie chcemy takiej władzy: karłów wspieranych przez innych karłów. Polacy to wielki i szlachetny naród.

  marta
  Weż człowieku stuknij się w czoło, najlepiej ze dwa razy i przestań ludzi straszyć i wykonywać działania prowadzące do upadku naszego społeczeństwa i kraju. Precz z takim rządem i jego ekspertami.

  asdf
  Skoro wg generala co dziennie mamy 100 tys nowych zakazonych to wychodzi na to ze praktycznie kazdy Polak mial juz kontakt z osoba zarazona wiec juz nawet nie ma sensu ani testowac ani szczepic.

  …klonn
  Pis i prawica może zapomnieć o rzadzeniu na długie lata jak tą bzdurę wprowadzi..i zniszczy gospodarkę w całości …i ludzi wyprowadzi na ulicę

  musztarda po obiedzie
  Trzeba było zamknąc lotniska i granice w styczniu a nie teraz się wymądrzac. Latanie samolotami do życia nie jest niezbędne. Było to niepopularne bo interesy korporacji i Szydło rulez były najważniej.

  wert
  Chip w uchu, o to chodzi panu generałowi.

  Art
  O to to. Czy wpierw namierzą a potem zidentyfikują, czy odwrotnie? Potem złapią i zaprowadzą do Punktu Pobrań. Organów. Resztki przekażą rodzinie.

  Test+a kowida niema
  https://nczas.com/2020/11/21/posel-pis-zaskoczyla-na-mownicy-sejmowej-zadala-rzadowi-niewygodne-pytanie-test-pozytywny-a-koronawirusa-brak-video/ Co na to (nie)rząd!?

  Sokrates
  Stan WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI wymaga, by Policja gazem łzawiącym/ pieprzowym.., rozprawiła się z KOronawirusem wśród protestujących, chroniąc ich i społeczeństwo przed zarażeniem i roznoszeniem pandemii!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527585-mozemy-uniknac-narodowej-kwarantanny-jest-warunek

  Możemy uniknąć „narodowej kwarantanny”? Jest warunek. Gen. Gielerak: To sprawny, powszechny system identyfikacji osób zakażonych

  opublikowano: 42 minuty temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: fratria

  Warunkiem wygaszenia epidemii bez konieczności użycia rozwiązania ostatecznego, jakim jest „kwarantanna narodowa” jest sprawny i powszechny system identyfikacji osób zakażonych – stwierdził w wywiadzie dla PAP dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie gen. Grzegorz Gielerak.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — RAPORT. Polska walczy z koronawirusem. Ministerstwo zdrowia: 24 213 nowych zakażeń koronawirusem; zmarły 574 osoby
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524688-raport-polska-walczy-z-ii-fala-covid-19-stan-na-listopad

  — Galerie handlowe będą otwarte. Co ze szkołą i feriami? Ograniczenia na święta? SPRAWDŹ dalsze etapy walki z pandemią koronawirusa
  https://wpolityce.pl/polityka/527516-znamy-dalsze-etapy-walki-z-covid-19-co-sie-zmieni

  — Znamy kolejne etapy walki z pandemią. Premier: Zaczynamy „100 dni solidarności”, które pomogą nam lepiej przetrwać najbliższe miesiące
  https://wpolityce.pl/polityka/527509-premier-morawiecki-zaczynamy-okres-100-dni-solidarnosci

  Nawet 100 tys. zakażonych każdego dnia
  Szef WIM, nazywanego potocznie szpitalem przy Szaserów, zwraca uwagę, że notowany w ostatnich dniach spadek liczby zakażonych, przy mniejszej niż to wcześniej miało miejsce liczbie wykonywanych testów, nie jest jedynie efektem mniejszej liczby zleceń lekarzy POZ, jak twierdzą niektórzy. Generał stawia tezę, że jest to także wynik kalkulacji, której dokonują chorzy i coraz powszechniejszego procederu unikania wykonywania badań przez osoby mające typowe objawy zakażenia koronawirusem z zamiarem uchronienia się przed konsekwencjami administracyjnymi rejestracji w bazie danych inspekcji sanitarnej.

  Dyrektor WIM podkreśla, że potwierdzana każdego dnia wynikami testów RT-PCR liczbę zakażonych w przedziale 20-25 tys., w rzeczywistości odpowiada 100 tys. osób zakażających się każdego dnia. Stan ten – jak zauważa prof. Gielerak – od kilku tygodni poważnie rzutuje na wydolność systemu ochrony zdrowia, której pierwszym objawem wyczerpania może być notowana relatywnie wysoka, także w stosunku do liczby zakażonych, śmiertelność.

  W wywiadzie dla PAP szef WIM zapowiada m.in., że przyjęcie pierwszego pacjenta do szpitala tymczasowego w lokalizacji „Okęcie” jest planowane na koniec listopada, zaś uruchomienie szpitala modułowego w lokalizacji „Szaserów” nastąpi w połowie stycznia 2021 roku.

  PAP: Wojskowy Instytut Medyczny odpowiada za jednego z tymczasowych szpitali w Warszawie. Gdzie i kiedy powstanie, na jakim etapie są prace?

  Gen. Grzegorz Gielerak: Inwestycja będzie przebiegać w dwóch etapach, co wynika z przyjętego priorytetu, którym jest możliwie najszybsze uruchomienie nowych miejsc opieki nad chorymi z COVID-19. W pierwszym etapie, w perspektywie najbliższych 7-10 dni powstanie szpital tymczasowy w lokalizacji „Okęcie”.

  Jednocześnie prowadzona jest inwestycja, której celem jest sformowanie w terminie 8-9 tygodni szpitala modułowego w lokalizacji „Szaserów” jako kompletnego i dojrzałego rozwiązania technologiczno-użytkowego dedykowanego podejmowaniu zaawansowanych interwencji medycznych w sytuacjach kryzysowych, w tym zagrożeń epidemicznych takich jak obecny koronakryzys. Szpital modułowy będzie następcą szpitala tymczasowego, co w praktyce oznacza przejęcie jego zadań.

  Dlaczego wybór padł na 1. Bazę Lotnictwa Transportowego?

  Zdecydowały o tym możliwość ograniczenia do niezbędnego minimum kosztów stałych funkcjonowania placówki, a także infrastruktura pozwalająca, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu, stworzyć warunki do skutecznego i bezpiecznego leczenia chorych z COVID-19. Od początku inwestycja jest realizowana z wykorzystaniem doświadczeń jakie zdobyliśmy podczas misji zagranicznych WIM w rejonach dotkniętych pandemią. Uzupełnienie tej wiedzy o własne doświadczenia, pomysły poprawiające funkcjonalność placówki realizowane od wiosny tego roku we współpracy z profesjonalnym biurem projektowym zdecydowały, że proponowany przez WIM model funkcjonalno-użytkowy szpitala tymczasowego jest rozwiązaniem głęboko przemyślanym i na swój sposób rewolucyjnym.

  Ilu pacjentów będzie mogło w nim liczyć na opiekę?

  Zgodnie z wytycznymi szpital jest przewidziany dla 250 chorych, w tym 30 miejsc intensywnej terapii. Od początku chcemy skupić się na leczeniu chorych wymagających tlenoterapii i oddechu wspomaganego, tj. grupy pacjentów, których los w największym stopniu jest uzależniony od sprawności funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, w tym dostępności do stanowisk respiratorowych.

  Specyfika leczenia chorych z COVID-19 jasno pokazuje, że największe wyzwanie terapeutyczne stanowią chorzy niewydolni oddechowo, którzy często wymagają stosowania oddechu wspomaganego nawet przez kilka tygodni, co siłą rzeczy powoduje, że miejsc udzielania tego rodzaju świadczeń zaczyna w pewnym momencie brakować. Jeśli więc chcemy uniknąć sytuacji z jakimi spotkaliśmy się w Lombardii – przypomnę jednym z najbogatszych regionów Europy z doskonale zorganizowanym i wyposażonym system ochrony zdrowia, gdzie każdego dnia lekarze stawali przed dylematem, którego pacjenta odłączyć od respiratora, dając w ten sposób szansę na życie innemu – musimy posiadać odpowiednie do tego zaplecze medyczne.

  Osobiście jestem zwolennikiem przypisania szpitalom tymczasowym głównie funkcji jednostek terapii respiratorowej (70 proc. spośród 60-100 łóżek) z niewielką liczbą miejsc przeznaczonych dla pacjentów wymagających tlenoterapii, w tym nieinwazyjnych procedur oddechu wspomaganego, czyli tzw. przed- i porespiratorowych w miejsce dziś obowiązującej kwalifikacji, tj. pacjentów przed- i poszpitalnych.

  No właśnie, WIM ma doświadczenia własne dotyczące walki z COVID-19 opieki nad pacjentami, a także doświadczenia zebrane za granicą. Co one pokazują?

  Nasze doświadczenia z misji włoskiej oraz w USA szczegółowo przedstawiliśmy w przygotowanych raportach oraz wielu webinariach. Zwłaszcza misję w Lombardii można uznać za szczególnie pożyteczną i wybitnie wręcz praktyczną.

  Doświadczenia dotyczące organizacji opieki nad chorymi z COVID-19 prowadzonej zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i szpitalnych, podobnie jak pozyskane procedury diagnostyczne i terapeutyczne stanowiły doskonały materiał do opracowania i wdrożenia standardów postępowania w kraju.

  Z perspektywy czasu widać jak wiedza, doświadczenie oraz praktyczne dokonania Włochów okazały się wartościowe w procesie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego wobec pacjentów zakażonych koronawirusem. Wiele z nich, jak np. protokół oceny wyników badań radiologicznych płuc czy praktyka prowadzenia opieki nad chorym pozostającym w izolacji domowej z powodzeniem dziś jeszcze mogą służyć jako standard postępowania klinicznego. Wiedza ta, podobnie jak pojawiające się z upływem czasu doświadczenia własne spowodowały, że także w WIM nasze postępowanie zostało podporządkowane stale aktualizowanym procedurom opierającym się na najnowszej wiedzy oraz narzędziach diagnostycznych. Rozbudowana diagnostyka laboratoryjna i molekularna, ale także włączenie do rutynowego postępowania diagnostycznego tomografii komputerowej klatki piersiowej pozwoliły poprawić jakość i bezpieczeństwo opieki nad chorymi.

  Osobnym problemem jest skuteczny sposób prowadzenia terapii chorych. Mierzenie się z wyzwaniem jakim jest hamowanie replikacji koronawirusa w ostrej, początkowej fazie choroby, podobnie jak rozpoznanie i skuteczne przeciwdziałanie wygórowanej odpowiedzi immunologicznej z jej klinicznymi skutkami w postaci cytotoksycznego zapalenia płuc czy powikłań zakrzepowo-zatorowych stanowi namiastkę skali problemów związanych z prowadzeniem skutecznej terapii. Dobór właściwych leków, ordynowanych w należyty sposób na odpowiednim etapie choroby, połączony z opieką uwzględniającą także stosowanie procedur z zakresu intensywnej terapii są jednymi z najważniejszych działań jakie korzystnie mogą zmienić bieg zdarzeń związanych z epidemią, w tym przede wszystkim zmniejszyć śmiertelność chorych.

  Szpitalem ma pokierować kpt. Jacek Siewiera, przybliżmy krótko jego sylwetkę.

  Anestezjolog, oficer i prawnik Wojskowego Instytutu Medycznego od marca 2020 roku aktywnie zaangażowany w zwalczanie pandemii SARS-CoV-2. Dowodził misjami medycznymi WIM w Lombardii oraz Stanach Zjednoczonych, za co został wyróżniony podczas wizyty w Białym Domu przez Prezydenta USA. Na co dzień pełni obowiązki kierownika Kliniki Medycyny Hiperbarycznej WIM, łącząc je z pracą naukową w dziedzinie strategii i innowacji na Uniwersytecie Oksfordzkim.

  Co znajdzie się na wyposażeniu szpitala tymczasowego WIM, jacy pacjenci będą mogli tam trafić. Jak będzie wyglądało jego „zaplecze” m.in. czy będzie diagnostyka laboratoryjna, sprzęt inny niż zapewniający wsparcie oddechowe?

  W kwietniu br. opracowaliśmy w WIM koncepcję oraz kompletny projekt inwestycyjny szpitala modułowego na 60 stanowisk intensywnej terapii oraz 25 łóżek nieinwazyjnej tlenoterapii wraz z pełną infrastrukturą diagnostyczną i logistyczną. Projekt skupia w sobie najlepsze rozwiązania techniczne i organizacyjne z jakimi personel WIM zetknął się podczas misji we Włoszech, uzupełnione dodatkowo o doświadczenia własne. Dzięki temu powstanie placówka realizująca dwa najważniejsze cele: prowadzenie intensywnej terapii pacjentów z COVID-19 w warunkach najwyższego poziomu bezpieczeństwa epidemicznego personelu medycznego. Budowany w WIM szpital ma jednoczenie pełnić funkcję referencyjnego ośrodka szkoleniowego dla kadry medycznej kierowanej następnie do pracy w innych szpitalach tymczasowych.

  Ile osób personelu będzie pracowało w „wim-owym” tymczasowym szpitalu? Trwa nabór personelu? Są chętni? Podpowiedzmy, gdzie można się zgłaszać. Kogo szukacie – oprócz oczywiście pielęgniarek, lekarzy, ratowników, salowych, potrzebujecie techników informatyków, rejestratorek, kierowców, techników radiologii. Jaki będzie transfer kadr z Szaserów?

  Przy pełnym obłożeniu szpitala tymczasowego prowadzenie opieki nad 250 pacjentami wymaga nieco ponad 500 osób kadry medycznej, pomocniczej i administracyjnej, stąd prowadzimy intensywny nabór kandydatów do pracy, także poprzez portal https://szpitaltymczasowy.wim.mil.pl. Liderzy poszczególnych zespołów oraz procesów (ok. 30 osób) będą rekrutowani spośród etatowych pracowników WIM, co już na starcie zapewni wdrożenie w nowym szpitalu pożądanych standardów wiedzy i jakości.

  Okazuje się, co bardzo cieszy, że nasza koncepcja organizacji szpitala tymczasowego spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska medycznego. Trzy dni po uruchomieniu naboru swój akces do pracy w naszej jednostce zgłosiło ponad 200 pracowników medycznych. Teraz, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy indywidualne spotkania z każdym zainteresowanym. Oczywiście wciąż czekamy na kolejnych chętnych.

  Już na początku epidemii postulował Pan generał tworzenie szpitali tymczasowych. Obecna formuła będzie realizacją tamtej koncepcji czy coś zostało państwu narzucone wytycznymi z MZ?

  Podstawową jednostką organizacyjną jest 15 łóżkowy OIT, który może być powielany do łącznej liczby 60-100 łóżek. Przy czym 70 proc. stanowią stanowiska respiratorowe, natomiast kolejne 30 proc. to łóżka terapii tlenowej, dzielone równo dla pacjentów przed i po terapii respiratorowej. Uzupełnieniem niezbędnego wyposażenia będą wstawiane moduły – kontenery – diagnostyki radiologicznej (CT i rtg). laboratoryjnej, dekontaminacji. Budowany w ten sposób szpital jest rozwiązaniem tańszym, tym niemniej będącym kompromisem pomiędzy szybkością wykonania (ok. 7-10 dni) i kosztami a jakością i bezpieczeństwem realizowanych w jego obszarze zabiegów diagnostyczno-terapeutycznych.

  Kiedy pierwszy pacjent trafi „do Was” na Okęcie?

  Przyjęcie pierwszego pacjenta do szpitala tymczasowego w lokalizacji „Okęcie” jest planowane na koniec listopada. Natomiast uruchomienie szpitala modułowego w lokalizacji „Szaserów” nastąpi w połowie stycznia 2021 roku.

  WIM a COVID-19. Jak zmieniło się funkcjonowanie placówki. Czy oprócz leczenia, prowadzone są np. projekty badawcze dotyczące koronawirusa?

  Podobnie jak w przypadku każdego podmiotu leczniczego epidemia znacząco zmieniła funkcjonowanie WIM. To nie tylko kwestia konieczności stosowania nowych procedur podnoszących bezpieczeństwo epidemiczne personelu i pacjentów, ale także wiele zmian organizacyjnych spowodowanych wydzieleniem obszarów leczenia chorych z COVID-19.

  Aktualnie jesteśmy w stanie jednoczasowo poddać leczeniu 180 chorych zakażonych, w tym 17 wymagających oddechu wspomaganego. Jednocześnie udzielamy świadczeń medycznych pozostałym, zgłaszającym się do WIM chorym, a o skali naszego zaangażowania najlepiej świadczy fakt, że do końca roku zrealizujemy roczną wartość kontraktu na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z płatnikiem.

  Pacjenci z urazami wielonarządowymi trafiający do funkcjonującego w instytucie centrum urazowego, chorzy z ostrymi zespołami wieńcowymi, udarami mózgu, podobnie jak pacjenci onkologiczni są dla nas takim samym priorytetem jak chorzy z COVID-19.

  Aby ograniczyć wpływ pandemii na dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w WIM już w maju, po 8 tygodniowym częściowym lockdownie, rozpoczęliśmy przywracanie działalności szpitala w pełnym zakresie. Wielokrotnie podejmowaliśmy również akcje informacyjne skierowane do pacjentów zachęcając ich do korzystania z usług placówki w każdej sytuacji, kiedy tylko uznają to za konieczne.

  Skala i rodzaj powikłań jakie obserwujemy od kilku miesięcy wśród zgłaszających się do szpitala chorych wyraźnie pokazują jak poważnym problemem czegoś co mieści się w szeroko rozumianym pojęciu zdrowia Polaków jest unikanie kontaktu ze służbą zdrowia. Brak specjalistycznego nadzoru, zwłaszcza w zakresie chorób przewlekłych, pozbawia chorych szans na szybki powrót do zdrowia, zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań, w tym także zagrażających życiu. To bardzo niebezpieczny trend, który jak najszybciej powinien zostać przerwany przez szeroko zakrojoną akcję informacyjną skierowaną do społeczeństwa, ale także możliwie jak najszybsze otwarcie podmiotów leczniczych dla pacjentów nie-COVID-19. Do tego jednak potrzebna jest precyzyjna strategia walki z epidemią, która pozwoli m.in. sprawnie i efektywnie zarządzać najbardziej wrażliwym – trudno dostępnym zasobem systemu jakim bez wątpienia są dziś kadry medyczne.

  Oczywiście jako placówka naukowo-badawcza podejmujemy także inicjatywy mające na celu poznanie klinicznych aspektów przebiegu COVID-19 w drodze identyfikacji czynników, które wiążą się z poprawą, względnie rzutują na pogorszenie rokowania chorych. Nie wystarczy bowiem widzieć, jak ludzie chorują, jak umierają. Trzeba problemy nazwać i zmierzyć – posługiwać się przy tym miernikami i wskaźnikami pozwalającymi zobiektywizować decyzje diagnostyczne i terapeutyczne.

  Prowadzimy również badanie kliniczne pierwszej fazy nad aktywną cza?steczka? – trójpirofosforanem mioinozytolu (ITPP) – posiadającą zdolnos´c´ zwiększania uwalniania tlenu przez hemoglobine? poprawiając w ten sposób utlenowanie tkanek, co może przeciwdziałać skutkom powikłań związanych z niewydolnością oddechową w przebiegu COVID-19.

  Jaka jest pana profesora diagnoza aktualnej sytuacji epidemicznej? Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Jakie kroki należałoby wykonać?

  Mamy niebezpiecznie dużą, potwierdzaną każdego dnia wynikami testów RT-PCR wykonywanych głównie u osób objawowych i to tych, którzy mając objawy, chcą się przetestować, liczbę zakażonych zawierającą się w przedziale 20-25 tyś., co w rzeczywistości odpowiada 100 tyś. osób zakażających się każdego dnia. Stan ten od kilku tygodni poważnie rzutuje na wydolność systemu ochrony zdrowia, której pierwszym objawem wyczerpania może być notowana relatywnie wysoka, także w stosunku do liczby zakażonych, śmiertelność. To bardzo niepokojąca sytuacja biorąc pod uwagę, że zgodnie z kalendarzem wirusowych epidemii okresu jesienno-zimowego realnie jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań.

  Stąd myśląc o korekcie obecnego kursu uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy przystąpić do opracowania oraz upowszechnienia do stosowania standardu diagnostyczno-terapeutycznego określającego sposób prowadzenia opieki nad chorymi. Czas trwania choroby oraz towarzyszące objawy wyznaczają wąskie okna możliwości prowadzenia skutecznego leczenia. Wiremia to faza choroby właściwa do podania leku przeciwwirusowego i swoistych przeciwciał. Jej ustąpienie i przejście choroby w etap burzy cytokinowej jest z kolei wskazaniem do rozpoczęcia leczenia immunosupresyjnego. Z tego powodu tak ważne jest skrupulatne monitorowanie ewolucji zakażenia koronawirusem i adekwatne do okoliczności reagowanie. Tylko bliska współpraca personelu medycznego opiekującego się chorymi realizowana w oparciu o jednolite standardy postępowania zarówno na etapie leczenia ambulatoryjnego, jak i specjalistycznego prowadzonego w szpitalach i oddziałach zakaźnych daje szansę uniknięcia bezpowrotnej utraty dostępnych w leczeniu COVID-19 możliwości terapeutycznych przyczyniając się wprost do zmniejszenia śmiertelności.

  Po drugie, warunkiem wygaszenia epidemii bez konieczności użycia rozwiązania ostatecznego jakim jest „kwarantanna narodowa” jest sprawny, powszechny system identyfikacji osób zakażonych.

  Notowany w ostatnich dniach spadek liczby zakażonych przy mniejszej niż to wcześniej miało miejsce liczbie wykonywanych testów jest okolicznością, która powinna zainspirować do pogłębionej refleksji nad przyczynami zjawiska. Czy rzeczywiście mamy do czynienia wyłącznie z efektem mniejszej liczby zleceń lekarzy POZ spowodowanym ubywającą liczbą zakażonych? Obserwacja zachowań pacjentów wskazuje, że równie istotną w tym rolę odgrywa coraz powszechniejszy proceder unikania wykonywania badań przez osoby mające typowe objawy zakażenia koronawirusem z zamiarem uchronienia się przed konsekwencjami administracyjnymi rejestracji w bazie danych inspekcji sanitarnej.

  Powszechność identyfikacji osób zakażonych, także bezobjawowych np. z kontaktu, holistyczna opieka medyczna nad zarejestrowanymi zakażonymi oraz maksymalne uproszczenie i usprawnienie procedur urzędowych są instrumentami do tego, aby nasza wiedza o skali zakażeń w jak największym stopniu odwzorowywała otaczającą rzeczywistość.

  Po trzecie, nowe sposoby finansowania świadczeń opieki zdrowotnej przez płatnika dotyczą dziś niemal wyłącznie chorych z COVID-19. Praktyka funkcjonowania podmiotów leczniczych w dobie epidemii pokazała, że zachowanie możliwości leczenia pozostałych pacjentów wymaga większej elastyczności w zarządzaniu środkami finansowymi w poszczególnych pozycjach planu finansowego NFZ. Kredytowanie procedur wysokokosztowych przez podmioty lecznicze powodowane odroczonymi o wiele miesięcy terminami refundacji okazało się dla wielu szpitali barierą nie do pokonania w warunkach pojawienia się dodatkowych kosztów związanych z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego pacjentów i personelu medycznego. Stąd maksymalne skrócenie terminów płatności za wykonane procedury na pewno wydatnie poprawi możliwości udzielania wysokokosztowych świadczeń opieki zdrowotnej, w tym procedur onkologicznych przez podmioty lecznicze.

  wkt/PAP

  Polubienie

 5. SzaryCzłowiek
  Naprawdę? h.t.tp.s://www.tysol.pl/a56919-Wystapilem-w-propagandowym-kabarecie-Dziennikarz-Polityki-publikuje-relacje-lekarza-pracujacego-na-Stadionie-Narodowym 200pln/h, mieszkanie w 5*hotelu

  O KURWA ALE JAJA
  TE ŁÓŻKA -GRAŁY W FILMIE CZTEREJ PANCERNI I KUNDEL Z LAT 1945

  Okolica
  Czemu Narodowy Fundusz Zdrowia płaci w szpitalu tymczasowym 18.000 za dzien a w zwyklym 200zl!!.To jest skok na kase. Umiera nas wiecej niz Niemcow chociaż mamy 3 razy mniej mieszkanców.Hanba i Żenada

  Misio-Pysio
  A tymczasem w liczbie zmarłych już prawie dogoniliśmy Niemcy (które mają 2x więcej mieszkańców). Co prawda rząd obiecywał, że mamy je doganiać w PKB na głowę, ale może liczy się, że w czymś doganiamy

  Obajtki, spasiny czyszczą PL?
  Spółki pis Skarbu z Państwa od 2015 STRACIŁY 70% wartości, I TO NIE PRZEZ COVID, JUŻ NA LISTOPAD 2019 straty to PONAD 90mld,ponieważ PIS nigdy i nigdzie nic nie wybudował, TO GDZIE SĄ TE MILIARDY???

  Od 4.VIII do 29.X,w 3miesiące
  Spółki pisi Skarbu z Państwa straciły kolejne 16 MILIARDÓW WARTOŚCI. LOTOS, przynoszący dotąd 660 Milionów zysku, ma 2 MILIARDY 200 MLN STRAT, PONAD 4 MILIARDY STRAT MA PGE, 1,8 MILIARDA STRATY ORLEN

  KOLEJNY PISI BUBEL
  PROPAGANDOWY jak słynny Antonow i lewe maski. Służy do wyprowadzania milionów, każdego dnia kosztuje Polaków 18 MILIONÓW,GDZIE IDĄ TE MILIONY? DZIWICIE SĘ WETO w UE?oni wszyscy z PIS powinni siedzieć

  pol
  Pisowskie gestapo mordercy Polakow

  MoneyForNothing
  Oczywiście.Ale przekupijecie ich tym że gamonie leżą w robocie bezrobotni a gruba kasa nieustannie spływa do ich kieszeni.ZA NIC NIE ROBIENIE!!!!!

  Ujawniamy
  Ministerstwo Zdrowia odcięło się od tego „szpitala”. Wywiad jest żenujący.

  ILUZJA
  CO Z LODZKIM SZPITALEM ?? , GDZIE PACJETKA LEZALA NAGO NA PODLODZE!!!!??? HANBA JEST TEN SYF CO NIBY LECZY LUDZI A NIESTETY ZABIJA !! CO W ZLOTORYJII 50 PACJENTA ZMARLA !!!!MINISTEREK DO DYMISJI !

  https://wpolityce.pl/polityka/527908-dr-nasilowski-szpitale-tymczasowe-pelnia-role-rezerwowa

  NASZ WYWIAD. Dr Nasiłowski ze szpitala na Narodowym: Nie drenujemy szpitali z lekarzy. Nie przekupujemy wyższymi stawkami

  opublikowano: 6 godzin temu
  aktualizacja: 6 godzin temu


  Szpital Narodowy / autor: Fratria

  „Gdyby okazało się, że epidemia się skończyła i nie brakuje miejsc w regularnych placówkach, to zamkniemy ten szpital i będziemy szczęśliwi, że nie musimy już go prowadzić” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Jacek Nasiłowski, który pracuje w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szpital na Narodowym już otwarty. Dr Zaczyński: Przecieramy szlaki. Pokazujemy, jak szybko i sprawnie budować szpitale tymczasowe
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524221-szpital-na-narodowym-juz-otwarty-przecieramy-szlaki

  CZYTAJ TAKŻE: Jak działa Szpital Narodowy? Kryteria przyjęć? Dlaczego łóżka są puste? Sprzęt z demobilu? Znamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania
  https://wpolityce.pl/polityka/527893-jak-dziala-szpital-narodowy-sprzet-z-demobilu-sprawdz

  wPolityce.pl: Czy to prawda, że przyjmujecie tylko „zdrowych pacjentów”?

  Dr Jacek Nasiłowski: To oczywista nieprawda. Sama definicja pacjenta mówi o tym, że jest to osoba chora. Nie przyjmujemy jednak pacjentów w ciężkim stanie oraz osób z chorobami współistniejącymi, które wymagają takiego leczenia, z którym nie moglibyśmy dać sobie rady, bo nie jesteśmy szpitalem wieloprofilowym.

  Pojawiają się głosy, że „drenujecie” warszawskie szpitale z lekarzy.

  Znów mamy do czynienia z nieprawdą. Lekarze zgłaszają się dobrowolnie i pochodzą z całej Polski. Nie są to tylko lekarze ze szpitali warszawskich. Skoro padają takie zarzuty, to niech ktoś powie, z którego szpitala i ilu lekarzy przeszło. Nie dzwonimy do szpitali i nie namawiamy nikogo do przejścia, nie przekupujemy wyższymi stawkami. Sam przyszedłem dobrowolnie. Byłem przekonany, że jest taka potrzeba i powinienem tutaj być. I tak podchodzi do tego zdecydowana większość pracujących w tym szpitalu tymczasowym. Po prostu czuli chęć wsparcia tego miejsca. Ten zarzut jest kompletnie nietrafiony.

  Pracujecie po godzinach pracy w swoich macierzystych placówkach?

  Jest to praca dodatkowa. Wiele osób wzięło bezpłatny urlop i przyjechało tutaj na dwa lub trzy miesiące, niektórzy na krócej. Nie brakuje też takich, którzy mieszkają blisko i biorą dodatkowo dyżury tutaj.

  Jak wygląda tryb Waszej pracy?

  Większość lekarzy pracuje biorąc dyżury dwunastogodzinne lub dwudziestoczterogodzinne. Wtedy, gdy mogą, to są na miejscu, by zapewnić pełną obsadę.

  Kolejny zarzut, to rzekome korzystanie przez Was ze starego sprzętu. To prawda?

  Pracujemy na nowym sprzęcie, który dopiero został kupiony. Chodzi o respiratory, aparaty do podawania tlenu. Słowa o tym, że używamy starego sprzętu jest nieprawdziwa. Monitory, z których korzystamy, przyjechały prosto w fabryki czy magazynu.

  Podobno na Narodowym macie za dużo nieużywanych respiratorów, które potrzebne są w innych szpitalach.

  Mamy zapas ok. czterdziestu respiratorów. Na razie nie są używane, stoją w pogotowiu. Nie dostaliśmy jednak sygnału z żadnego szpitala, że jest chęć pożyczenia tego typu sprzętu. Współpracujemy głównie ze szpitalem przy ul. Wołoskiej. Często jest tak, że od nas, razem z pacjentem, jedzie respirator lub sprzęt do tlenoterapii, właśnie do tego szpitala. To właśnie my zasilamy swoim sprzętem tamtą placówkę. Pozostałe respiratory czekają, bo możliwe, że koniecznym będzie otwarcie OIOM-u. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

  Kolejny zarzut jest taki, że w Waszym szpitalu jest mnóstwo wolnych i niepotrzebnych łóżek.

  Proszę znaleźć osobę, która z pełną odpowiedzialnością powie, ile łóżek jest potrzebnych. Wtedy zlikwidujemy resztę. Może znajdzie się ktoś, kto weźmie na siebie odpowiedzialność i powie, że musimy pozbyć się części łóżek, bo potrzebne będzie mniej. Ale nikogo takiego nie ma. Te łóżka, które mamy, to zapas niezbędny w sytuacji, w której nasiliłaby się epidemia. Wtedy musimy być gotowi. Planujemy liczbę zespołów lekarsko-pielęgniarskich, ale nawet my nie wiemy, ilu chorych będziemy leczyć. To jest nieprzewidywalne. Nie mamy planowanych przyjęć. Dlatego mamy tak dużo łóżek. Jest ich ok. trzystu, zajętych pięćdziesiąt, reszta czeka w pogotowiu.

  Jaką rolę pełnią szpitale tymczasowe?

  Szpital tymczasowe pełnią rolę rezerwową. Gdy zabraknie miejsc w szpitalach stałych, to przyjmujemy pacjentów do nas. Gdyby okazało się, że epidemia się skończyła i nie brakuje miejsc w regularnych placówkach, to zamkniemy ten szpital i będziemy szczęśliwi, że nie musimy już go prowadzić. To rola wspomagająca system opieki zdrowotnej. Szpital tymczasowy nie jest w stanie w pełni zastąpić prawdziwego szpitala.

  Not. TK

  Polubienie


 6. PILNE! Dziennikarz ujawnia szokujące info ws. Szpitala Narodowego? To jest farsa! Sklepowicz i Rola!
  84,224 views•Streamed live 19 hours ago
  wRealu24

  Nieczerwony
  Szpital narodowy jest szykowany na to co będzie po szcsepionkach

  Zofia Mikula
  Powariowali z tymi szpitalami robią ludziom wodę z mózgu. Świetna robota panowie. Nie ma słów na to oszustwo

  agawa
  W Sopocie coś budują , jakichś szpital kolejny polowy.

  motoCHERRY
  „Dziewietnastolatek ujawnia błędy w statystykach”, jakaś „studentka z niemiec ujawnia wadliwość PCR” itd… Co to qrwa jest ?!?!? Co to za medialne rewelacje ?!?!? Od paru miesięcy wszystkie WOLNE MEDIA m/i wRealu24 krzyczą o przekrętach cytując naukowców i lekarzy, w TV wychodzi pan prof.Flisak i mówi iż wynik badań nad skutecznością PCR ujawnia 40% skuteczność, 3miliony Polaków na kwarantannie bazując na wadliwych testach, a w TV nowy pomysł BADANIA PRZESIEWOWE W TRZECH WOJEWÓDSTWACH i po jaki ch…, żeby stwierdzić ” CO ??? ” Nawet SZUMOWINA mówił o bezsensowności testów przesiewowych, a wielu zdrowo myślących ludzi to potwierdza… Nowe wytyczne chyba przyszły z GÓRY !!!! RZĄD MARIONETKOWY STOI NA BACZNOŚĆ !!!

  Mr X
  Robia co im karza. Wytyczne ida od swiatowych elit i sa takie same w kazdym kraju, ktory bawi sie w plandemie.

  Michał Żurawski
  Wszystko składa się w logiczną całość której podsumowaniem jest wniosek ze pandemia jest tylko plandemią, zjawiskiem polityczno-medialnym a nie zdrowotnym. NWO a raczej OWO ( „old” zamiast „new”) czyli powrót do czasów z przed pierwszej wojny światowej czyli grupka elitarnych rodzin pseudoarystkrackich ( około 200-300 rodzin ) i osiem miliardów sztuk bydła które na tą „arystokrację” zapie***a.

  Michał Żurawski
  @Tom Jar Takie wnioski mi się nasuwają po spojrzeniu całościowo na światową sytuację. Mamy pandemię która tak naprawdę nie jest pandemią ( no chyba że ktoś się modli do TV i słucha od rana kazań o chorych i zakażonych to wtedy tak. Wtedy to „argagamedon” i „akopalipsa”). Mamy lockdowny które w niczym nie pomagają tylko szkodzą ( oczywiście tym małym i średnim, bo wielkie corpo mają się świetnie). Mamy policję która zachowuje się jak filmie V jak vendetta i ludzie już całkiem stracili do niej szacunek. Mamy lekarzy którzy mówią że trzeba ludzi wyłapać i wyszczepić jak bydło. Itp, itd. Nie lubię Tomasza Lisa, ale patrząc na to co się teraz dzieje to on miał rację mówiąc „Ludzie nie są głupi, oni są aż tak głupi!” że tego wszystkiego nie widzą i pozwalają się tak gnębić.

  Polubienie

 7. Banksterzy Zachodni przy zgodz
  PiS mordując celowo ludzi przy wsparciach propagandowych tvp i Karnowskich i innych tub. Dzisiaj 674 zgonów najwięcej na świecie, przy 15 tys zakaxonych. Trzeba się napracować, holokaust nam urzadzili

  @Politico
  Co dziennie inny przekaz co do istnienia szpitala do konferencji prasowych Morawieckiego;) Wczoraj miał leczyć a dziś obserwować ;))) Ciekawe co jutro wymyślicie;) Pamietam jak Morawiecki ogłaszał budowę promów;) Konferencja kosztowała 12 milionów do dziś 0 promów;)

  Bożena
  Przydadzą się po okaleczeniu ludzi po szczepionkach!Kiedy uczciwi lekarze podniosą bunt w spr.szczepionek i sprzeciwią się temu diabelsk. planu niszczenie ludzi!Neurolodzy wiedzą co robią szczepionki!

  testy PCR do kosza
  Proponuję zakończyć pandemię zgodnie z zaleceniami WHO i odmrozić kraj, bo inaczej będziemy wszyscy cienko śpiewać. Dr M.Yeadon też twierdzi, że nie ma żadnej drugiej fali a jest tylko gra polityczna.

  @krystynakowalska
  Jakie luksusowe łóżka na zdjęciu. Chyba szpital dla tych na świeczniku. U nas, na SOR, jak za komuny. Miasto ok 70 tys. mieszkańców.

  obywatel
  ŚCIEMA…..na narodowym kręcą LODY….KASA musi się zgadzać…ten korona ŚCIEMA NIGDY SIĘ NIE SKOŃCZY….tam jest wykorzystanych tylko 1/20 łużek….kasaaaa

  A76
  Lekarz z innych szpitali juz nawet nie dzwonią do Szpitala Narodowego z prośbą o przyjęcie pacjenta z ich przepełnionych placówek – bo przyjmują tylko w stanie ,,do wypisu”.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/528071-szarowska-szpital-tymczasowy-to-bufor-miejsc-obserwacyjnych

  NASZ WYWIAD. Szarowska: Szpital tymczasowy daje bufor miejsc obserwacyjnych, jeżeli chodzi o leczenie Covid-19

  opublikowano: 2 godziny temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/Darek Delmanowicz

  ”W momencie takim, w którym w szpitalu standardowym przeprowadzimy pełną diagnostykę, sprawdzimy, zbadamy chorego, wyrównamy jego stan, jak najbardziej możemy wtedy przekazać go celem kontynuacji leczenia do szpitala tymczasowego, tak żeby nie zajmował miejsc w szpitalu wysokospecjalistycznym dla pacjentów w stanie ciężkim wymagającym szybkiej interwencji i leczenia” – mówi portalowi wPolityce.pl dr Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych, Pełnomocnik Dyrekcji CSK MSWiA ds. Covid-19. (…)

  Polubienie

  • Aronek
   Czy to zdjęcie, to ilustracja działania Szpitala na Narodowym? Widocznie tak. Ten artykuł i zdjęcie, pokazują deficyt intelektualny pisich synów i ich politruków.

   ada
   żadne laurki w piowskich mediach nie zakryją, że cały ten „narodowy miś” jest jednym wielkim przekrętem jak zakupy „szumiego”, jak i wszystkie „polowe misie” tworzone przez SSP.

   rozum @MariuszB
   Problem jest zupełnie gdzie indziej. Przykład, proszę bardzo, Pan dr Bodnar i amantadyna, dlaczego Panowie Morawiecki i Niedzielski to blokują, bo że temat znają to chyba nikt nie ma wątpliwości? A może takich i podobnych terapii lekowych jest więcej? Juz wiosną uruchomiłbym conajmniej kilkanaście zespołów lekarskich, zmobilizował lekarzy do poszukiwań, skoncentrowałbym działania na grupę wiekową 65+ (ok. 80 % przyp. śmiertelnych) i krytyczne choroby, bardziej specjalne oddziały szpitalne niż całe szpitale. Właściwie tak na dość dobre wyczucie biznesowe ok. 5000 łóżek z dyspozycyjnym sprzętem by wystarczyło. Ci dwa panowie, Morawiecki i Niedzielski albo nie panują nad tym albo ich motywacja jest zastanawiająca. Ta nieudolność jest porażająca.

   https://wpolityce.pl/polityka/528360-szef-szpitala-na-narodowym-jestem-rozzalony

   Szef szpitala na Narodowym: Jestem bardzo rozżalony, bo media podają nieprawdę. Każdy początek działalności jest trudny

   opublikowano: 2 godziny temu


   autor: Fratria

   Szef szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym Artur Zaczyński powiedział, że jest rozżalony, bo – według niego – media mówią nieprawdę o szpitalu. Każdy początek jest trudny, to nowe miejsce, ale osiągnęliśmy pełną gotowość, a kwalifikacja pacjentów jest na poziomie 80 proc. – zaznaczył.

   Szef szpitala na Narodowym: jestem rozżalony
   Doktor Artur Zaczyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, pytany był w piątek w Programie Pierwszym Polskiego Radia o pojawiające się doniesienia medialne na temat szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, którym kieruje, mówiące m.in. o tym, że załoga szpitala nie ma co robić oraz że placówka nie przyjmuje pacjentów chorych, tylko takich, którzy równie dobrze mogliby leczyć się w domu.

   Jestem bardzo rozżalony, że media starają się kształtować politykę zdrowotną państwa i podają nieprawdę, jeśli chodzi o działalność szpitala. (…) Każdy początek działalności jest trudny, to jest nowe miejsce, nowi ludzie, to trzeba wszystko poustawiać, wszystkie procesy działalności, by to było najbezpieczniejsze dla pacjentów po pierwsze i bezpieczne dla pracowników

   — odpowiedział Zaczyński.

   Podkreślił, że szpital tymczasowy w tej chwili osiągnął pełną gotowość operacyjną.

   Od kilku dni są pełne załogi, które przyjmują pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas, zdrowieją, wychodzą do domu, przyjmujemy nowych. Coraz więcej jest zgłoszeń. (…) Praktycznie kwalifikacja jest na poziomie 80 proc., czyli wszystkie telefony, które zwracają się do nas, praktycznie są akceptowane i pacjenci są przenoszeni

   — podkreślił.

   Jak zapewnił do szpitala może zostać przyjęty każdy pacjent, który nie jest bezpośrednio w stanie zagrożenia życia. W placówce przebywają, jak mówił, pacjenci covidowi z zapaleniem płuc, wymagający różnego rodzaju wspomagania oddechu, w tym terapii tlenowej, a także opieki pielęgniarskiej. Zaczyński zwrócił uwagę, że do szpitala tymczasowego nie mogą natomiast trafiać m.in. osoby wymagające natychmiastowej wentylacji zastępczej, mające zawał serca, zaostrzenia chorób wymagających specjalistyki czy ci wymagający operacji – bo w placówce nie ma bloku operacyjnego.

   Pytany, czy w szpitalu przebywają także pacjenci wymagający leczenia pod respiratorowego, odparł:

   Zabezpieczenie w respiratory jest dla pacjentów, którzy będą wymagali podjęcia respiratoroterapii i leczenia OIOM-owego w momencie, gdy zabraknie miejsc w szpitalach standardowych.

   Podkreślił, że jeśli wśród pacjentów szpitala znajdą się osoby wymagające respiratora, „ten respirator będzie dla nich zabezpieczony”.

   Nie będziemy musieli szukać miejsca w Warszawie czy na Mazowszu, jeśli tych pacjentów będzie coraz więcej

   — dodał.

   Zarzuty opozycji? „To chyba komentarza nie potrzebuje”
   Zaczyński pytany był również o zarzuty polityków opozycji, że szpital narodowy to drogie i nieuzasadnione przedsięwzięcie oraz że placówki tymczasowe mogłyby być organizowane np. w starych budynkach szpitalnych.

   Pozostawię to bez komentarza, bo to chyba komentarza nie potrzebuje. Na całym świecie wykorzystywane są duże hale, duże infrastruktury, takie jak stadiony, hale widowiskowe, które w zależności od temperatury zewnętrznej są w stanie po pierwsze na dużej powierzchni pomieścić dużą ilość chorych, by zminimalizować potrzeby kadrowe

   — zauważył.

   Według Zaczyńskiego, „problem innych proponowanych miejsc to niefunkcjonalność”. Podkreślił, że leczenie zakaźne musi gwarantować możliwość utworzenia specjalnych stref, „jednokierunkowego tak naprawdę obiegu pracowników, by się nie skazili, nie ma ruchu wstecznego”.

   Te wszystkie rzeczy można tylko zaplanować na dużych powierzchniach

   — dodał.

   CZYTAJ WIĘCEJ: Ekspert: Nie można zbyt szybko likwidować szpitali tymczasowych. Mogą to być miejsca przyjmujące pacjentów pocovidowych
   https://wpolityce.pl/polityka/527959-nie-mozna-zbyt-szybko-likwidowac-szpitali-tymczasowych

   kpc/PAP

   Polubienie

 8. @kamil
  Każdy kolejny sezon infekcji wirusowych to zgodnie z obecną polityką będzie „pandemia”. Jeśli ktoś tego podejścia nie zmieni to będziemy się bez końca wyniszczać.

  Szkoda słów
  Czyli wszystko zgodnie z planem! Ta plandemia nigdy się nie skończy. Ci którym się opłaca czuwają nad tym, a nas wykończą.

  PLANDEMIA
  pytanie do morawieckiego wybitnego plandemiusza,czy obniżył swoje oczekiwania i pracuje za miskę ryżu ?zgodnie z tym co pier****ł ” u sowy „

  …karol…
  Niedługo będziemy wybierać czy umrzeć z głodu czy od wirusa bezobjawowego ale oni diety poselskie z naszych podatków sobie fundują w całości a my bankruci

  były już na zawsze wyborca pis
  wyjadą ludzie na ferie do Szwajcarii, Austrii, wydadzą 500+ na zimowy wypoczynek, tak czy tak, ale nie w Polsce. Decyzja głupia, ośmieszająca rząd i bezsensowna.

  Najnowsze komentarze
  Tom
  każdego roku na wirusowe zapalenie płuc umierało 10-15tyś Polaków; w tym roku to zapalenie płuc zniknęło razem z grypą ludzie wmawiają sobie covida przy każdym przeziębieniu i grypie to hipochondria

  SzaryCzłowiek
  Ludzie przestają się bać i to zaczyna boleć Władców Świata.Trzeba wykreować kowid-21 i dalej wymuszać strachem bezwzględne posłuszeństwo.

  PLANDEMIA
  mordercy ,robią to świadomie i z premedytacją ,a na równi z nimi media .Nie mogę już nic oglądać ,nawet słuchanie jedynki przyprawia o rzyg.

  Tom
  PiS będzie kreował statystyki tak żeby z nich wynikały kolejne fale zachorowań żeby wykończyć Polaków eksperymentalnymi szczepionkami do których aplikacji się zobowiązali ludobójcom -ich właścicielom

  PLANDEMIA
  taki nowoczesny holokaust ,w białych rękawiczkach

  PLANDEMIA
  to jest wszystko zaplanowane, bezsensowna budowa tych szpitali ,które są puste to czekają na coś ,na coś czego w ogóle się nie spodziewamy i to jest zagwozdka. Może tam będzie mordownia.

  Tom
  zbrodniarze się przygotowują na kolejne urojone fale a każdego dnia w listopadzie umierają przez ich blokadę służby zdrowia tysiące Polaków – odczepcie się od Polski , przestańcie szkodzić Polsce

  Polo
  Kłamiecie. Czytaliście już „Zapis zarazy”? Czy tak jak Wyborcza rżniecie głupa?

  Polak
  kraska lecz sie na glowe

  Były wyborca PiSu
  Wojciech Sumiliński napisał nową książkę ZAPIS ZARAZY. Polecam bardzo przeczytać. Tam widać jak PiS nas zdradził. Karnowscy ją już pewnie przeczytali ale milczą bo to takie dziennikarze jak ci z TVN

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/528536-kraska-przygotowujemy-sie-na-trzecia-fale-pandemii

  Będzie trzecia fala pandemii? Wiceminister Kraska: Może nastąpić w styczniu i lutym. Przygotowujemy się na taką ewentualność

  opublikowano: 2 godziny temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/Łukasz Gągulski

  Przygotowujemy się na trzecią falę zakażeń koronawirusem, która może nastąpić w styczniu i lutym. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe – powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  Przygotowanie na ewentualną trzecią falę pandemii
  My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci też o tej trzeciej fali mówią, mniej więcej w okresie stycznia i lutego, dlatego też jest budowa tych szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu tych zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na ewentualność trzeciej fali

  — powiedział Kraska w Polsat News.

  Zapytany, czy Polacy będą mogli spędzić Sylwestra w sposób zbliżony do tego co było zazwyczaj, odpowiedział, że to zależy od sytuacji epidemiologicznej.

  Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili

  — stwierdził.

  Ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju

  Na pytanie, czy ferie zimowe w jednym terminie dla całego kraju, czyli od 4 do 17 stycznia, sprawią, że Polacy nie zdecydują się na wyjazd w góry i nie będzie nasilać się rozprzestrzenianie się wirusa, odrzekł, że ta decyzja rządu może do tego „zachęcić”.

  W tym wyjątkowym roku musimy ograniczyć nasze wyjazdy do minimum, spędzić ferie w domu. To była trudna dla nas decyzja, ale pobudki za nią stojące są epidemiologiczne i zdrowotne

  — zaznaczył wiceszef MZ.

  Kraska ocenił również, że automatyczna kwarantanna miała ułatwić pracę sanepidu, ale Polacy często nie zgłaszają się w miarę szybko z objawami do lekarzy.

  Czekają aż będą tak duże, że jest już za późno i trafiają do szpitala w bardzo ciężkim stanie. To dlatego mamy tak wiele zgonów. W tej chorobie w pewnym momencie dochodzi do załamania stanu zdrowia, dlatego jeśli coraz gorzej się czujemy – nie czekajmy

  — podkreślił.

  Resort zdrowia podał w sobotę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 178 osób; zmarło 599 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto 973 593 przypadki COVID-19. Zmarło 16 746 chorych.

  tkwl/PAP

  Polubienie

 9. Krzysztof
  Panie Dworczyk, proszę o zwięzłą odpowiedź. Dlaczego zamiast stadionu nie wykorzystaliście pustych sanatoriów, których przystosowanie mogłoby służyć Polakom na długi czas?

  Teo
  Niech Pan Dworczyk wyjaśni nam, ile z tych zakupów do szpitala realizowanych było w polskich przedsiębiorstwach? Wszak mamy wspierać polski biznes.

  bronco bull
  nie wycierajcie sobie geby slowem „narodowy”!!!bo to co robicie, to raczej przeciwko narodowi!!!

  AMANTADYNA
  Apeluję do rządu, aby umożliwił badania nad skutecznością w leczeniu covid-19 AMANTADYNNOM !!!! Ilu już teraz można by uratować życie chorym i oszczędzić cierpienia rodzinom !!!!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/529370-wazny-apel-dworczyka-do-politykow-ws-szpitala-narodowego

  Opozycja nakręca spiralę emocji ws. Szpitala Narodowego. Dworczyk: Apeluję o niewykorzystywanie epidemii do celów politycznych

  opublikowano: 2 godziny temu
  aktualizacja: godzinę temu


  Michał Dworczyk / autor: Adam Guz/KPRM

  W Polsce mamy 1300 wolnych respiratorów i około 18 tys. wolnych łóżek covidowych – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do doniesień medialnych o braku sprzętu w szpitalach. Zaapelował również do polityków opozycji o odpowiedzialność i niewykorzystywanie epidemii do celów politycznych. (…)

  Polubienie

 10. TO NIE SZPITAL
  To szczepionkownia oraz umieralnia na odczyny poszczepienne. Trzymajcie się z daleka od tych pseudo szczepionek które zawierają mRNA zdolne do modyfikacji waszego DNA. Nikt nie wie jak się to skończy.

  Pis zrobil z Polski holokaust
  Co z tego ze powstal szpital, dzisiaj zmarlo 531 osob,tak codziennie, zakazonych ponad 13 tys.osob.Czy cos sie poprawilo w tym temacie? NIC!Pis stal sie lewacki usmierca najwiecej w europie srodkowej!

  Konrad
  Czy tam jest w ogóle jakiś chory ?

  Tom
  ile jeszcze tysięcy Polaków chcecie poświecić na waszą obłędną walkę z pandemią? od września zmarło ponad 50-tysięcy Polaków pozbawionych przez was dostępu do służby zdrowia w tym roku

  J.
  Statystyki trzeba rozumieć. Ponieważ Polacy nie rozumieją statystyk bo ich tego nie nauczono, to polscy politycy sprzedają im kłamstwa. Nie możemy mieć demokracji, jeżeli nie rozumiemy statystyki.

  Tom
  dziadek ty uważaj żeby ciebie w psychiatryku nie wsadzili bo doszczętnie zgłupiałeś od tego telewizora PiSowskiego

  Dumny Patriota
  Narodowy Szpital Pokazowy

  https://wpolityce.pl/polityka/529452-atak-opozycji-na-szpital-narodowy-lekarz-odpowiada

  Lekarz ze szpitala na Narodowym: Został stworzony przez rząd, dlatego opozycja robi wszystko, żeby go zdewaluować

  opublikowano: 2 godziny temu


  Szpital Narodowy podczas budowy / autor: Fratria

  „Sprawa jest oczywista. Szpital został stworzony przez rząd i rząd pokazywał, że jest to jego twór i dlatego opozycja robi wszystko, żeby zdewaluować ten szpital i tu wszystko ma podłoże polityczne. Niestety, walka, która trwa od wielu lat, się nie kończy, a my jesteśmy tylko ofiarą tej walki” – podkreśla w rozmowie z Maksymilianem Wysockim w programie „Wywiad gospodarczy” dr Jacek Nasiłowski, pulmonolog, lekarz szpitala tymczasowego na Stadionie PGE Narodowy. (…)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.