1048 Polskojęzyczne prawo i sprawiedliwość łaskawe na Dzień Babci i Dziadka


Zdęcie ilustracyjne / autor: Fratria

Mikos
Po długich, 11-letnich batalii sądowych, sprawiedliwości stało się zadość. Sprawa 5-ciu groszy znalazła swój szczęśliwy finał. I jest to największy sukces ministra Ziobry w wysiłkach reformatorskich

xyz
To jakże wymowny prezent od wymiaru niesprawiedliwości na dzień Babci! To tylko w Polsce. Dobrze, ze nie skazano babci na bezwzględne więzienie.

abc
wielka afera, bo sprawa ma swój początek w2009r.? Rok 2019, ta sama branża, kwota nie ujęta na kasie fiskalnej 20gr. Kosztowało to kolegę 200zł mandatu. Czy i tym razem PG będzie tak łaskawa?

fadadfadf
Wreszcie Prokurator Generalny może się pochwalić jakimś sukcesem. Długo na to czekał. Należało mu się. I to w jakiej sprawie, szacun…

JAAA
A dlaczego emerytka nie broniła się roztargnieniem? Sąd Najwyższy by ją uniewinnił. 50 zł można było zajumać to i 5 gr też.

kłania się Polska powiatowa..
Największe osiągi mają nasze władze porządkowo-fiskalne w łapaniu i karaniu mandatem babinek, co wysiadują pod moim super samem z pęczkami pietruszki. Ale to latem-do zimy mam nadzieję naciułały na opał

a reszta emerytów tonie
w długach i komornikach, bo bohaterski zero ogłosił jak to będzie ograniczał lichwe chwilówkowych złodziei i…. wepchnął ustawę głęboko do szuflady… już nigdy nie ujrzała światła, można rżnąć emerytów

tom2885
JAK PAN PREZYDENT DUDA OCENIA DZISIAJ SWOJE ZAWETOWANIE USTAWY O REFORMIE WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI? GDZIE BYLIBYŚMY DZIŚ GDYBY TEGO NIE ZROBIŁ? JAKIŚ DZIENNIKARZ WRESZCIE ZAPYTA? A GDZIE RAPORT WSI?

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/535766-skuteczna-kasacja-pg-uchylono-szokujacy-wyrok-dla-emerytki

Skuteczna kasacja Prokuratora Generalnego! Uchylono wyrok dla emerytki za wykroczenie skarbowe na sumę… 5 groszy

opublikowano: 3 godziny temu

Łącznie 300 zł grzywny i kosztów sądowych miała zapłacić emerytka za wykroczenie skarbowe na sumę 5 gr. Chodziło o niezarejestrowaną usługę kserograficzną. Sąd Najwyższy uchylił wyrok i umorzył sprawę po kasacji Prokuratora Generalnego – poinformowała Prokuratura Krajowa.

SN podzielił argumentację Prokuratora Generalnego co do błędnego stanowiska sądu odwoławczego, w zakresie dotyczącym oceny stopnia społecznej szkodliwości

— zaznaczyła PK w komunikacie dotyczącym tej sprawy.

Jak zaznaczono w tym komunikacie, SN uznał, że przepisy Kodeksu karnego skarbowego chronią publiczny interes fiskalny, a także mienie Skarbu Państwa i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Im wyższa wartość świadczonej i podlegającej rejestracji usługi, tym większa wysokość należności publicznoprawnej i odwrotnie. Prawidłowa zatem ocena wszystkich występujących w sprawie okoliczności, z uwzględnieniem wartości niezarejestrowanej usługi kserograficznej, prowadzi do wniosku, iż stopień społecznej szkodliwości czynu oskarżonej jest znikomy

— zauważył SN.

W sprawie chodziło o zapadłe jeszcze w 2009 r. – wyrok Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa oraz utrzymujący orzeczenie I instancji wyrok tamtejszego sądu okręgowego. Na mocy tych orzeczeń emerytkę skazano na karę 130 zł grzywny, dodatkowo zasądzono wobec niej 170 zł kosztów sądowych.

Wartość transakcji – 30 gr, uszczuplenie – 5 gr

Postępowanie zainicjował Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi, który oskarżył kobietę o dokonanie sprzedaży detalicznej z pominięciem kasy rejestrującej.

Wartość transakcji objętej zarzutem wynosiła 30 gr, natomiast wartość uszczuplonej przez kobietę należności publicznoprawnej wyniosła 5 gr

— przekazała PK.

Jak podkreślił w kasacji Prokurator Generalny sąd okręgowy nie dokonał „rzetelnej kontroli odwoławczej w zakresie podniesionego w apelacji zarzutu”. Dodał, że w związku z tym SO nie zakwestionował błędnego poglądu sądu I instancji stwierdzającego, że „przy ustalaniu stopnia społecznej szkodliwości czynu przypisanego oskarżonej nie bierze się pod uwagę wartości dokonanej transakcji i wysokości uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej”.

W kasacji podniesiono, że nieuwzględnienie tej okoliczności przy ocenie stopnia karygodności, jak również nieuprawnione nadanie istotnego znaczenia okolicznościom, które nie wschodzą do katalogu przesłanek decydujących o stopniu społecznej szkodliwości, miało nie tylko rażący charakter, ale istotnie wpłynęło na treść orzeczenia

— argumentował PG.

„Sąd odwoławczy nie sprostał obowiązkowi rzetelności”

Sąd Najwyższy uznał zasadność podniesionych w kasacji zarzutów.

Analiza treści uzasadnienia wyroku sądu odwoławczego wskazuje jednoznacznie, iż sąd odwoławczy nie sprostał obowiązkowi rzetelności przy rozpoznawaniu zarzutu apelacyjnego, rozpoznając go bardzo pobieżnie i w znacznej części błędnie, nie dostrzegając jego istoty

— uzasadniono uwzględnienie kasacji.

Tym samym SN uchylił zaskarżony wyrok sądu okręgowego, a także utrzymany nim w mocy wyrok sądu rejonowego i umorzył postępowanie z powodu przedawnienia karalności zarzucanego kobiecie wykroczenia skarbowego.

gah/PAP

@Mnemoniuk
To wszystko jest nieludzkie. Człowiek jest tu niczym!

OMCh
A teraz należy ścigać wszystkich funkcjonariuszy publicznych, który przyczynili się do tego skandalu. Zawsze bezkarne łotry.

dan59
łatwo jest pastwić się na anonimowej „przestępczyni” i w podeszłym wieku za 5 gr, nikomu się Kasta tu nie naraża żadnej sitwie towarzyskiej (np. Walców) bez opcji „zero” jak w RFN nic się nie zmieni

Zbysław
Wynika z tego, że na tylu sędziów w tej sprawie, ktoś normalny jest dopiero w Sądzie Najwyższym. Uzdrowi sytuację-tylko wybieralni sędziowie pokoju+ławnicy wybierani ze społeczeństwa.

przerażony
To woła o pomstę do nieba. To dobitnie świadczy czym zajmuje się nasz wymiar sprawiedliwości.

@Polak24
To nie był sąd ale lincz na tej kobiecie, 12 lat sprawa się toczyła o 5 groszy, ale wałka na 100 baniek to oni jak w Amber Gold nie widują!

xyx
„Postępowanie zainicjował Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi …” Jak psychicznie chory musi byc urzednik, aby zainicjowac POstePOwanie za 5gr. Ten cymbal POwinien byc obciazony tymi calymi kosztami 👎

@Leszek01
I do tego potrzeba było aż kasacji? Kto orzekał w niższych instancjach? Polscy sędziowie? Niemożliwe, nie chce mi się w to wierzyć, to chyba prędzej jakieś ufoludki Bolka a nie sędziowie którym powierzamy tak ważną rolę w społeczeństwie.

mkk
Tuleja sądził?

sad
a gdzie był w tym czasie RPO? aaa on wstawia się głównie za zwyrolami jak facet oskarżony o zabójstwo dziecka który musiał iść w kajdankach na kostach.

kristo
Urzędnicy skarbówki też powinni przejść weryfikację.

kkk
Tu nie chodzi o 5 gr tylko o nie nabicie przychodu na kasę. Jeżeli takie rzeczy są nagminne, a pewnie są, to trudno to określić znikomą szkodliwością czynu. Do ilu zł można nie nabijać na kasę?

III
Sprawa z 2009 r.!

Olaboga
Trzy rozprawy, interwencja Prokuratury-powodem 5 groszy z tytułu podatku. Amber Gold-ukarane dwa słupy, wyjęte z całego płotu, afery bankowe, inne, bez kary. Gdzie żyjemy ?

Adam
Na odległość śmierdzi czosnkiem i rybą. Polacy jesteście już w niewoli, tyle głównych instytucji musi mielić bzdety, to urąga ludzkiej powadze. Wszyscy won.

buntu
Wszyscy won

Kiedy Polacy będą rządzić ???
No brawo, brawo. Takich sądowych ss…nów jest dużo więcej. Jak państwo może działać skutecznie skoro ludzie nie wierzą w sprawiedliwość. O to chodzi rządzącym. Prawda morawiecki, kaczyński duda ?

T M
„Sad odwolawczy nie sprostal obowiazkowi rzetelnosci”? Nazwisko imie tego „sadu” Odebranie „glejtu bezkarnosci” (immunitetu) i pod „normalny „sad! Aha, jeszcze wykop z orzekania!! Wtedy bedzie ok!

Eleo
Jakiś horror!

gosc100
POkomusze bękarty miały noty w szkole i miejsca na studiach za przynaleznosc do partii do dzisaj LOS się MSCI Cała „INTELIGENCJA i WYKSZTAŁCIUCHY” dają się we znaki POLAKOM w kazdej dziedzinie zycia

@kristo
Sprawa toczy się już 12 lat. O 5 groszy. Urzędnik skarbowy i jego przełożony, którzy skarżyli kobietę powinni pokryć wszystkie koszty kolejnych procesów a na koniec dostać kopa w zadek i wylecieć z roboty z taką opinią by móc się zatrudnić jedynie do wożenia taczek z gnojem. Albo brak im rozumu albo są aż tak złośliwi. I jedno i drugie wyklucza ich dalszą pracę w takim urzędzie.

@rudyLIS
Skandal ❗️A z takimi oszustami jak Amber Gold to co robił przez 2 lata US, ze pozwolił złodziejowi okraść ludzi na 900milioniw ❓❗️

lippu
Takich sędziów tylko lać i patrzeć czy równo puchną i gęby.

Czesław
Sprawa jest prosta. Przez 12 lat ktoś brał kasę za prowadzenie sprawy metodą odraczania o kwartał. To standard.

OOO
CZUJEMY SIĘ OKŁAMYWANI. DLA PEŁNEJ PRAWDY NALEŻY PODAWAĆ NAZWISKA SĘDZIÓW WYDAJĄCYCH PODOBNE WYROKI. NAZWISKO PROSZĘ !!!

Anna
Co te bydlaki zafundowały starszej Pani! tego nic nie naprawi. Czekam na surowe kary, zwłaszcza na wnioski do sądów rodzinnych dla smarkaczy bezkarnych na ulicach Warszawy w zadymach strajku Lamparcic

poko
Czy w reformie ISTNIEJE GWARANCJA, że takie rzeczy nie będą się przydarzać?

wacek
J K Bielecki wydał jasną instrukcje ” pierwszy milion trzeba ukraść” to kradli a kto kradł ano ten co miał możliwości i co ukraść to nic innego jak tworzenie milionerów z niczego

tk
Karać za 5 groszy, za batonik, za cukierek ale umarzać za miliony – tak działa nasze sądownictwo a raczej kasta sędziowska.

DNOOO DNAAA
w państwie gdzie od zawsze sędziowie są zależni od układów i przekupni i boją sie karków, gdzie prawo robione jest pod zamówienie grup interesów w tzw. konsultacjach hahaha TO WIELKI SUKCES PISU:)))

NICK
to są NASZE sądy , PO naszej stronie mocy 🙂

Iwona @iwonaiwinska
To się w głowie nie mieści, a złodzieje którzy kradną miliony są poza prawem.

Kasta
Cymbał z urzędu skarbowego w Łodzi musi ponieść karę – bardzo surową!!

xyz
„… chronią publiczny interes fiskalny, a także mienie Skarbu Państwa i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. ” A gdzie był US gdy S. Nowak crossował z żoną swoje należności wobec niego?

xdr
No Kaczor, twoje i Dudy tchórzostwo w sprawie reformy sadów, rezultuje takimi bzdurnymi wyrokami. Nie dziwota, ze PiS niebawem jest na aucie.

janina
To jest zwyczajnie hańba. Państwo oligarchiczne, skorumpowane. Aby ukryć wielkie przekręty najlepiej jest być „bardzo rzetelnym w obowiązkach” w stosunku do najmniej winnych, a mafie śpią spokojnie.

OPRÓCZ SĘDZIEGO ROBOTA AMAZON
STOSUJĄCEGO NORMY PRAWNE, BRAWA DLA URZĘDNIKÓW URZĘDU SKARBOWEGO KTÓRZY TYM SPOSOBEM WYKAZALI SIĘ PO RAZ NTY CZUJNOŚCIĄ I DOKŁADNOŚCIĄ DLA SŁABSZYCH – ZOBACZCIE ŻYCIORYSY TYCH URZĘDNIKÓW I ZNAJOMYCH

abada
Pan Strzembosz były prezes SN na pewno jest z siebie dumny, że takimi sprawami zajmowały i pewnie zajmują się jego pupile, i że wydają takie wyroki za takie wielkie oszustwa(5 gr. słownie pięć groszy)

wmk
jaką karę poniesie sędziowie niższej instancji I i II?

anonim
Zasady KASTY biednych i słabych surowo karać.[,łapókarzy,aferzystów,itp[szczególnie tych POszustów] umarzać im sprawy.

@Julianna
Co raz bardziej się upewniam, że Polska, to wariatkowo. CELOWO niszczą POLAKÓW?

szymon
Kazdy z nas! Powtarzam kazdy z nas za takie postepowanie jak sedziowie wylecial by z roboty na zbity ruj! A Sedziowie?? dalej pracuja i dalej beda wydawac takie thebilne wyroki! Wolne sady!? Paranoja

Krzysiek
No to są te zgniłe sady prZez komuchow skazują emerytkę za 5 gr a uniewinniają przestępców okradających polskich podatników na miliony kasta do łopaty a nie do sądów

Nałożyć !!! …
… KARĘ NA BIURWOKRATĘ W WYSOKOSICI 5000 zł CO NARAŹIŁ BUDŻET PAŃSTWA NA STRATY W WYNIKU ABSURDALNEGO POSTĘWANIA !!!

emeryt
Jeden z niewielu sukcesów Ziobry w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości. Tylko szkoda, że w tym zapale do radykalnych reform zapomniał całkowicie o stawianiu zarzutów złodziejom kradnącym grube miliony

o matuchno
5 groszy??? ta sprawa pokazuje „profesjonalnosc” kasty… z drugiej strony 250 tys zl odszkodowania na bandziora Boguckiego za ciasna cele…tfu!

Robol
Czekam na wiadomości o dyscyplinarkach dla wszystkich pracowników administracji skarbowej i sędziów, którzy mieli z tą haniebną sprawą do czynienia. Brak zdrowego rozsądku i przyzwoitości to ich wada.

hany
Szok, prokuratura jest od takich spraw w Polsce i tyle pisania o tym. Ścigajcie złodziei na miliony.

Anorysz
Urzędniczka z UG telefonicznie poinformowała mnie, o konieczności dopłacenia 26 gr podatku zaległego z ubiegłych lat. Natychmiast opłaciłem i na razie cisza. Ale groził mi KOMORNIK!!!!!

Urzędas …
… który wszczyna procedury ,których koszt rażąco przekracza „wartość uszczuplenia” ,czy „sumę mandatu” , dostaje kopa w „cztery litery” i wylatuje na „zbitą twarz” .

xxxx
w jednym miesiacu mialem siedem kontroli za po-psl, przychodzil kontroler kserowal kartkę za 20 gr. i wyskakiwał z legitymacją skarbowki z uśmiechem. Do ostatniego – spadaj , nie mam kasy fiskalnej.

nigodne postępowanie US
Wstyd, wstyd, wstyd US !!!!…..silni wobec słabych, słabi wobec silnych….

@Semper
I cały ten cyrk za nasze pieniądze.

Lech
Choćby dla tego jednego przypadku Ziobro musi pełnić stanowisko Prokuratora Generalnego. „Praworządny wymiar sprawiedliwości” stworzony przez PO gnębił od 2009r.(!) kobiecinę. A Gawłowski? A Nowak?

Podatnicy …
… co sfinansowali tę ” egzekucję w trybie administracyjnym” czują się okradzeni z ciężko wpłaconych podatków do fiskusa .

r46
A za 90 milionów nie zatrzymano „zemdlonego”.

Widz
Panstwo mocne wobec slabych , slabe wobec mocnych, a mialo byc odwrotnie paranoja za 5gr

Szczyt szczytów!!
A Amber Gold i Spółka ile uchybili???? Buhahahahahahahahaha…

łobywatel
To nie jest takie proste. Babcia pewnie – kserując kwity – trzepała na lewo kasę, ale złapano ją na jednej usłudze. Nie ma przepisu – który zobowiązywałaby US do odstąpienia od nałożenia kary.

ddddd
A zadośćuczynienie z kasy własnej tych der bili to gdzie ? Od 2009 roku sprawa za 5gr? KASTA wonnn

miecias
Pomyliłem się przy zaokrąglaniu o 10 gr. Urzędniczka pozwoliła mi błąd poprawić i procesu nie miałem.

GOSC
Macie sie czym chwalic to wstyd i chanbya dla prokuratury sadzic kogos za 5 Groszy ale Kaczory Banasia za miliony to chowacie glowa do piachu ZENADA

ANNA
NALEZY WYRZNAC WSZYSTKIH SEDZIOW JAK HWASTY,-ZBIOROWO

senka
Degrengolada sędziowska będzie się w piekle smażyć.

@sebaxx72
sędzia który wydał taki wyro powinien wylecieć z roboty to jest faktycznie kasta ale osłów

ANNA
DO LEWACKIEJ HOLOTY-SADY SA Z PRLu ! TOTALITARNE ZAKLAMANA LEWACKIE ROBACTWO.DOBRZE ZE LEWAKI SCIAGAJA MUZULMANOW DO SIEBIE-ONI RAZ DWA WYRZNA TYCH ZWYRODNIALYH LEWACKIH ZBOCZENCOW I DZIECIOJADOW

rudy 102
Jaka kara spotka Naczelnika US?

@MKL12345
Wszyscy urzędnicy i sędziowie, którzy zajmowali się tą sprawą (z wyjątkiem SN) powinni solidarnie pokryć wszystkie koszty takiego działania.

ico
dawniej jakis tam sedzia zaj przy kasie 50zł bo sie pomylil i co nic .ot sprawiedliwosć

kaz
Takie same „sądy ” kasty tuleyów i juszczyszynów uwalniały swoich obrońców z KOD UBywateli RP gdzie groziła im kara finasowa w tys PLN. A tu za 5 gr kara 300 zł + koszty. HAŃBA KAŚCIE PSEUDOSĄDOWEJ

Sasza
Musza kogoś ścigać bo ci co buchną miliony maja na prawnika i swoje układy a babcia to plebs można ja podeptać bo taka jest lewica która uplotla wymiar sprawiedliwości

6 thoughts on “1048 Polskojęzyczne prawo i sprawiedliwość łaskawe na Dzień Babci i Dziadka


 1. Rząd wyda miliardy na 87 milionów dawek. Po co im 20 milionów dodatkowych dawek?
  35,920 views•Jan 27, 2021
  Suwerenny PL

  Arginy1605
  Sydowska PIS-owska mafia promująca Eksperymenty Medyczne
  komentarz z Radia Wnet Dr. Hałat mówi były Główny Epidemiolog Kraju ! zatem Osoba jak najbardziej Kompetentna

  ​https://www.youtube.com/watch?v=8W2YZtzcBYk​

  Adam PRO
  bo to są seryjni przestępcy i mordercy ! Eksperyment na Polakach mora-witzka i spółki

  Nie będzie drugiej magdalenki sukinsynie mora-witzka

  Bo No

  Tomas
  Mam pytanie, kiedy ci trzej semici się WYSZCZEPIĄ, oby szybko im się wszystko należy wszystko mają bez kolejki więc te szczepionki też a nie dwie tylko od razu 20!

  Julia Lewandowska
  Wyszczepią się vit C lub chowającą się igłą?

  Krzysztof P.
  Żaden z nich nie jest taki głupi, żeby to zrobić. Nakradli miliony i chcą się nimi nacieszyć więc ich szczepionką będą co najwyżej witaminy.

  Polubienie

 2. Mm
  38 mln na 535 komorników to wychodzi ponad 70 tys dofinansowania. Ja jako przedsiębiorca dostałem tylko 5 tys!

  visor
  Komornicy to nastepna kasta po sedziach, o uczciwosci ktorej mozna wiele mowic. Wielu ludziom zrujnowali zycie ,biznesy w imieniu zbojeckiego prawa i sa bezkarni.

  lidarnośćDlaSolidarnych
  No, nie to jakaś paranoja, są tak uczciwi jak sędziowie, źle się dzieje w państwie „duńskim”. Nie pamiętacie łobuzy ilu rolników powiesiło się lub straciło dorobek życia przez waszą szlachetność? So

  Sasza
  Hieny i tyle doją każdego bez litości wiec państwo tez wydolili komornicy to ludzie bez sumienia moralności

  nemo
  Czy w tym Funduszu Rozwoju ktos mysli? Po tych wszystkich aferach z ta mafia jeszcze rzad im doplaca

  Wartomyśleć.pl
  Jak jest błąd systemu i wypłaciło się pieniądze, to nie można teraz żądać ich zwrotu. Pretensje do programistów. (A mówi ten, co komorników nie cierpi).

  keruj
  Komornicy zobaczyli zielone światełko w tunelu przepisów i poszli jak za GPS em. Zupełnie nieswiadomi ale pełni zaufania. Do serca przytul psa… to cię nie ugryzie.

  PA
  Jak to przepuścił system ? raczej jakiś urzędnik , który bogatej kaście pozwolił by jeszcze bardziej się wzbogaciła , zabrać i tyle

  W DUPĘ MOŻECIE ICH
  TERAZ POCAŁOWAĆ PANOWIE KACZYŃSKI DUDA MORAWIECKI

  To boli zwlaszcza starszych
  a czy wszystkie roszczenia w oparciu lewackich sadow i firm windykacyjnych to nic ? Z ich winy Polacy musza cierpiec? Kto to rozliczy, co wynikalo czesto z przekretu?!

  benio
  To znaczy oddadzą ale nie oddadzą.

  Tyle.w.temacie
  Przecież oni cały czas prowadzili egzekucje, wyjątkowo pazerne środowisko, a potem mają pretensje, że nikt ich nie znosi!!! Dziwię się że wzorem adwokatów nie chcieli być zaszczepieni poza kolejnością

  egron
  Hieny … aż trudno w to uwierzyć, że można być takim wrednym chamem. Nie wiem co napisać o tej kaście ludzi… wredna kasta hien.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/537238-pfr-nakazal-komornikom-zwrot-srodkow-otrzymanych-z-tarczy

  PFR nakazał komornikom zwrot środków otrzymanych z Tarczy. Kwestionowana kwota sięga blisko 38 mln zł! Wiceszef MS komentuje

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: Fratria

  Polski Fundusz Rozwoju zakwestionował przyznanie finansowego wsparcia dla komorników sądowych na utrzymanie miejsc pracy w kancelariach, którego udzielił im w ubiegłym roku. I nakazał zwrot środków, bo przeznaczone są tylko dla przedsiębiorców – to blisko 38 mln zł – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

  Z informacji dziennika wynika, że z programu rządowego „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm”, którą rozdzielał fundusz, skorzystało w ubiegłym roku 535 komorników (na 3 tys.), a kwestionowana kwota sięga blisko 38 mln zł.

  Błąd systemu?
  Komornicy dostali wsparcie, bo – jak wyjaśnia dziennik – system, weryfikując wnioskodawców po NIP (mają go przedsiębiorcy), przepuścił tę grupę.

  A komornicy mają szczególny status. Zgodnie z ustawą są funkcjonariuszami publicznymi działającymi przy sądzie rejonowym i nie mogą prowadzić działalności gospodarczej

  — wskazano.

  Jeden z warszawskich komorników cytowany anonimowo w dzienniku powiedział, że nikt nie chciał wyłudzić dotacji, a komorników zmyliło zielone światło Ministerstwa Sprawiedliwości, „które pewnie miało dobre chęci, ale ktoś decyzją polityczną wyłączył nas z grona uprzywilejowanych”.

  MS nie ma wpływu na decyzję
  Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta cytowany przez „Rz” zaznacza, że „przepisy regulujące status komorników są sporne”.

  Naszym zdaniem komornicy, którzy zatrudniają pracowników, powinni być objęci wsparciem z tarczy antykryzysowej. Jednak decyzja należała do dysponenta środków, czyli PFR. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma na nią wpływu

  — mówi dziennikowi Kaleta. Podkreślił, że ministerstwo nie będzie wszczynać wobec komorników postępowań.

  gah/PAP

  Polubienie

 3. Zxx
  A od ilu lat jest sie seniorem? Bo w innych krajach nie szczepią ta szczepionka powyżej 55 lat życia, wy sobie eksportujcie sobie ja na Ukraine

  …karol…
  Szkoda zdrowia tych ludzi jeszcze zdrowych…w ulotce jest napisane że szczepić nie można ludzi którzy biorą jakie kolwiek leki czy widzieliście starszą osobę która nie bierze leków

  Dworczyk kręci….
  Dworczyk, jeszcze niedawno nadawałeś, że szczepionka AstraZeneca będzie podawana dla ludzi 18 – 60 lat życia. Teraz nagle wyskoczyło do 65 roku. Czy aby nie gracie zdrowiem ludzi w podeszłym wieku !!!

  EWA
  Jak będę miał 60 + 1 godz. to mogę, czy nie mogę się szczepić ? To jest jedna wielka fuszera !!!

  lubelak @lubelak
  Czyli te szczepionki niebezpieczne i funta kłaków warte. Dobrze że się nie szczepię.

  Bożena
  Jak go widzę to chce mi się wymiotować!!!!!!!!!

  Emilewicz
  Kiedy tchórzu wyklety niewypale bedziesz miał honor i weźmiesz odpowiedzialność za powikłania poszczepienne, których wg ciebie tchórzu nie ma. Ubogi celebryto.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/538931-szczepionka-astrazeneca-moze-byc-stosowana-u-osob-18-65-lat

  Szczepionka od firmy AstraZeneca nie dla seniorów. Szef KPRM: Może być stosowana u osób w wieku 18-65 lat

  opublikowano: 2 godziny temu


  Szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej przed KPRM w Warszawie / autor: PAP/Wojciech Olkuśnik

  Szczepionką firmy AstraZeneca mogą być szczepione osoby urodzone w roku 1956 i młodsze – poinformował w piątek pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk. Szczepionką mogą być szczepione osoby od 18. do 65. roku życia. (…)

  Polubienie

 4. @wikto-r
  Spisek koncernów farmaceutycznych, medialnych i rządów doprowadził do śmierci milionów ludzi na świecie i tysięcy ludzi w Polsce. Na Covid może umrzeć ok. 4 promile populacji. Zamiast podawać chorym jedynie skuteczny lek -Amantadynę, postanowiono czekać na szczepionkę, zamrożono gospodarkę, życie społeczne, doprowadza się ludzi do stanu upodlenia niby dla ich dobra. Jednocześnie za szczepionkę płaci się miliardy dolarów. Firma Pfizer już płaciła miliardowe odszkodowania za śmiercionośne leki i szczepionki. Teraz kupuje się od niej szczepionki z klauzulą, że nie ponoszą odpowiedzialności za skutki swojej szczepionki. Złoty interes. Nie wiem czy rząd Morawieckiego jest tak głupi i podatny na kłamstwa podawane przez prof. Horbana, czy razem z nim czerpie korzyści z zakupu szczepionek? Po pierwsze od kwietnia Rada Medyczna i chyba także rząd wie o skutecznym leku na COVID19. Przy jego stosowaniu nie potrzeba nikogo szczepić, tylko podawać Amantadynę, tym którzy zachorują. W dodatku brytyjski naukowiec ostrzegał, że nie powinno szczepić się osób po 70 roku życia, gdyż ich układ odpornościowy jest osłabiony. Robi się dokładnie odwrotnie, nie leczy się ludzi chorych na COVID19 amantadyną, w dodatku szczepi się ich niby dla ich ochrony, doprowadzając do szybkiej śmierci. Panie Prokuraturze Generalny, to ostatni sygnał do działania. Jeśli nie podejmie Pan żadnych kroków przeciwko tym, którzy są odpowiedzialni za śmierć w Polsce tysięcy ludzi, można będzie uznać, że jest Pan w tej grupie.

  Tomek @agentTomek
  A jeszcze niedawno pisaliście, że nie ma wyjścia, trzeba się szczepić i co drugi artykuł na portalu był promocją Phizera. W miedzy czasie PHIZER się „wypiął” nie nadążał nalewać zawiesiny mRNA do fiolek, sprzedał drożej do Izraela, bo UE już mu zapłaciła z góry i program szczepień leży. Czyli zrobił dokładnie to czego można było się spodziewać po firmie, która płaciła miliardowe kary w USA za oszustwa i testy na dzieciach w Etiopii. Zachłanność i wysysanie rządowych miliardów. Pomijam już fakt, że te preparaty mRNA to jeden wielki „eksperyment norymberski”. Myślę, że już nawet Panowie redaktorzy przejrzeli na oczy. Pytanie co dalej?? Sputnik V?? Jonnson and Jonnson? Którego profesora teraz się zaangażuje do promocji?? Którą influencerkę z Youtuba?? Kto przekona do dobroci szczepień?? Co z mutacjami?? Jak długo odporność? Co z ozdrowieńcami?

  @Gedeon_1959
  Szanowny Panie Macieju, jak to dobrze, że Pan jest na tym portalu (+Sieci+TV), a właściwie w ogóle, że Pan jest i walczy Pan o prawdę!! Dziękuję! Te informacje są naprawdę makabryczne… A inni dziennikarze portalu – jak Pan i jak Pani Dorota Łosiewicz – niech też się włączą w szukanie CAŁEJ PRAWDY o Covid i o szczepionkach!

  CoZaFarsa
  No i oczywiście teraz śledztwo wykaże, że umarli na choroby współistniejące…bo przecież szczepionka jest bezpieczna w uj. Sam tak minister zdrowia mówił, cała akcja #szczepimySie.

  Piotr1313
  Wg kołtuna z ministerstwa zbrodni wszystko jest pod kontrolą.

  Adam
  Prostego i najbardziej prawdopodobnego wyjaśnienia autor widzę nie przyjmuje. Pensjonariusze najprawdopodobniej zarazili się koronawirusem przed lub też niedługo po zaszczepieniu i zmarli na covid-19.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/538857-9-osob-z-domu-opieki-kolo-pulaw-zmarlo-po-zaszczepieniu

  Dziewięć osób z domu opieki koło Puław zmarło po zaszczepieniu. Czy śledztwo trwa?

  opublikowano: wczoraj


  autor: PAP/EPA/TOMS KALNINS

  Jak poinformował „Dziennik Wschodni”, w Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim do wczoraj zmarło 9 pensjonariuszy, których 19 stycznia zaszczepiono przeciw covid-19 szczepionką produkcji Pfizer-BionTech.

  Zgodnie z prawną definicją NOP wszystkie „niepożądane objawy”, jakie zachodzą w ciągu 30 dni są „niepożądanym odczynem poszczepiennym” i wymagają szczegółowego zbadania. Śmierć jest niepożądanym odczynem. Na trzydzieści kilka zaszczepionych w tym ośrodku osób, 9 zmarło, a „zdecydowana większość” pensjonariuszy i personelu zachorowała na covid-19. Chorobę przechodzą ciężko. W związku z tymi faktami odwołano szczepienie pacjentów ośrodka „A w sercu maj” drugą dawką szczepionki Pfizer-BionTech, które miało odbyć się wczoraj, 9 lutego.

  Sytuacja „zgodna z oczekiwaniami” producenta?

  Pierwsza dawka wystarczyła, rzec by można sarkastycznie. Ale nie jest temat do żartów. Śmierć prawie jednej trzeciej zaszczepionych seniorów wygląda jak zbiorowa eutanazja. Czy policja i prokuratura bada ten przypadek? Może – zamiast szczepionki – podano seniorom truciznę? A może… Może zmarli bezpośrednio po zaszczepieniu mieszczą się w tej grupie, których śmierć producent szczepionki spokojnie przewidywał i spokojnie przewiduje, pisząc o podobnych sytuacjach w Norwegii, a potem Hiszpanii, że są „zgodne z oczekiwaniami”, „in the line with expectations”.

  „Dziennik Wschodni” dał swemu artykułowi ostrożny tytuł: „Koronawirus w domu seniora. Rośnie liczba zgonów”. Z tekstu dowiadujemy się, że przed szczepieniem, koronawirusa w tym domu nie było, pojawił się po zaszczepieniu zabijając co trzeciego pensjonariusza. Chwała autorowi artykułu Radosławowi Szczęchowi i „Dziennikowi Wschodniemu” za ujawnienie dramatu w Woli Czołnowskiej i niesława mediom, które temat omijają.

  Na koniec, jak Katon powtórzę: już nie proszę, ale domagam się usunięcia za strony gov.pl nieprawdziwej i niebezpiecznej informacji, że stałe przyjmowanie leków na inne choroby nie jest przeciwskazaniem do szczepienia na covid-19 oraz umieszczenia tam jedynie informacji podawanej przez producenta, że takich badań nigdy nie przeprowadzono.

  Autor
  Maciej Pawlicki

  Polubienie


 5. Zgony w domu seniora na Lubelszczyźnie! Zaszczepili się i zmarli? Będzie śledztwo? P. Kubala w MN!
  7,420 views•Streamed live 72 minutes ago
  Media Narodowe

  Wieslawa Konieczna
  Zaden szok, nie bedzie dochodzenia ,depopulacja globalna ,po prostu,a ze tester nie wytrzymal to juz jego strata😂😂😂, a ZUS otwiera szampana i liczy kase ile im zostanie, taka jest prawda 😭😭😭

  Jolanta Kurys
  Gdyby ktos umarl przed szczepionka, powiedzieli by, ze cowid.

  Karol Cieslar
  Zgodne z oczekiwaniami, to prawda, przecież producent szczepionek w ulotkach o tym mówił

  butelkawyborowej
  Dyrektor szpitala w Puławach to inżynier elektryk z wykształcenia. Dla mnie żaden autorytet w sprawach medycznych.

  Grażyna Łupkowska
  O jakich badaniach mówicie. To złe myślenie. Amantadynę stosuje z dużym sukcesem dr. Bodnar. Ludzi się nie leczy i za dużo umiera. Posłuchajcie dr Bodnara! A simon, cóż, obraz nędzy i rozpaczy. „Eksperci” tacy przy morawiecki i Dudzie to kpina ze służby zdrowia. Leczyć nie zabijać! Jest możliwość, to korzystać! Nie eutanazji ludzi!!

  Ula Adam
  Staruszki po szczepionce umierają w tej chwili szczepią nauczycieli ludzie waszych dzieci za niedługo nie będzie miał kto uczyć! !!!

  Sybilla Scott
  I o to chodzi. Globalistom na kij kształceni? To wg nich robole do kasacji.

  Radek Knopik
  @Sybilla Scott i wlasnie o to chodzi zeby nauczycieli wykonczyc i polske zrobic analfabetami bo nie befzie mial kto uczyc

  mc 123
  @Radek Knopik ale to nie tylko w Polsce to sie dzieje globalnie. To oznacza ze rzad swiatowy juz dziala na nasza niekorzysc

  Sylwia Nie
  Jest bardzo prawdopodobne, że są różne preparaty dla różnych grup”bydła”. Stare sztuki wyeliminować a młode genetycznie wysterylizować. Różne zawody też mogą mieć dedykowane różne preparaty modyfikujące odpowiednie geny. Przecież to preparat genowy.

  Polubienie


 6. Sommer: Kasta nietykalnych. Przypadek Durczoka
  12,754 views•Premiered Mar 30, 2021
  Tomasz Sommer EXTRA

  Barbara Godlewska
  W Polsce aktualnie nie ma żadnego wymiaru sprawiedliwości bo skoro rząd wydaje przepisy niezgodne z prawem to co można wymagać od sędziów którzy są poza jakąkolwiek kontrolą

  openworld poland
  Są pod kontrolą esbeckiej mafii.

  Agata Neblo
  @openworld poland żydokratura’44

  openworld poland
  @Agata Neblo Tak Agato. W każdym kraju rządzą służby, ale te są nam wrogie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.