1052 Działania PiS przeciw Polakom z powodu plandemii są niekonstytucyjne, taki jest wyrok sądu!


Rządowy zakaz zgromadzeń jest niekonstytucyjny! Wyrok sądu w Krakowie
17,704 views•Streamed live on Feb 19, 2021
Konfederacja

Tomasz Grabarczyk, Witold Tumanowicz i Jacek Wilk o wyroku krakowskiego sądu jasno określającym rządowe obostrzenia.

Piotr
Po bolszawicki system terroru działa ZUS, SANEPID, Urzędy fiskalne, Administracja Państwowa i Publiczna, Policja. Polska jest krajem trzeciego świata w którym miliony Polaków w kraju i zagranicą pracują na pobolszewicki aparat terroru.

65anetka
Brawo Sąd!!!!!!

Marta Stolarczyk
Cóż z tego, że zwoływana jest konferencja prasowa, jeśli później i tak żadna stacja tv tego nie pokaże…

Tadeusz Buchowski
Dlaczego prokuratorom wypłaca się pensje skoro nie łapią ministrów-przestępców. Niepojęte!

Jan Nowak
Nie Mówcie o żadnej epidemii tyko pseudopandemi mówcie prawdę a skurwysyny dostanaa to na co zasługują…

Tomek Wodzu
„Festiwal hipokryzji trwa w najlepsze” – miedzy innymi dzięki tym niby-dziennikarskim szmatom, którzy nakręcali kampanie nienawiści do logiki i miłości do komunizmu.

eman mac
Nic dodać, nic ująć!! Rzeźba wyjść i wywieść te szuje na taczkach.

Theresa Theresa
to co mamy robic jak oni robia z nas totalnych durniow ich plandemia nid obowiazuje bo oni wiedza ze zadnej pandemii nie ma maja nakaz od gejtsa nas zniewolic pod niby wirusem a nam na wigilie kurwa psy naszly na mieszkanie

Arkadiusz Kuźnicki
Pytam się gdzie są te „czarne media”??!!!!!!! Macie okazje pokazać biednym zastraszonym ludziom PRAWDĘ!!! Gdzie do cholery jesteście??!! Brawo konfa 👏🇵🇱🇵🇱

Piotr Lewandowski
Nie trzeba się bać wirusa tu trzeba bać się psychopatów którzy wprowadzają nowy ład w Polsce

Michal Scislo
Do tych śmieci trzeba strzelać!!!

…..


Młotek sędziowski, źr. pixabay

Kojoto
no i po co jeszcze debilne Polaczki noszą te maseczki? Sam widziałem… noc, mróz, prawie pusty park, przechodnie w kagańcach, byłem jednym z nielicznych wyjątków, często jedynym…

https://kresy.pl/wydarzenia/sad-uznal-ze-politycy-pis-nie-zlamali-obostrzen-na-wawelu-bo-rzadowe-zakazy-sa-niekonstytucyjne/

SĄD UZNAŁ, ŻE POLITYCY PIS NIE ZŁAMALI OBOSTRZEŃ NA WAWELU, BO RZĄDOWE ZAKAZY SĄ NIEKONSTYTUCYJNE

19 lutego 2021|1 Komentarz|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Zdaniem sądu, politycy PiS, którzy w kwietniu ub. roku pojawili się na Wawelu, nie złamali prawa m.in. dlatego, że rządowe zakazy i obostrzenia sanitarne są niekonstytucyjne. Dodano, że tym samym nie ma podstaw prawnych do ścigania np. za otwarcie restauracji czy uczestników proabrocyjnych protestów.

W kwietniu 2020 roku, gdy w Polsce obowiązywały ścisłe restrykcje w ramach kwarantanny z powodu pandemii SARS-CoV-2, w tym zakaz zgromadzeń, politycy PiS w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej pojawili się na Wawelu, gdzie pochowany jest śp. prezydent Lech Kaczyński z żoną, Marią. Przyjechali m.in. Ryszard Terlecki, Beata Szydło, Jadwiga Emilewicz, Andrzej Adamczyk, a także prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Do prokuratury dwukrotnie składane było zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie, z uwagi na złamanie wprowadzonych przez rząd zakazów, a także na nieprzestrzeganie dystansu społecznego i nie noszenie maseczek. Zawiadomienia składał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, znany z kontrowersyjnych działań w obszarze ideologicznym. Przedstawiciele Ośrodka twierdzili, że politycy PiS powodowali zagrożenie epidemiologiczne.

Za każdym razem odmawiano wszczęcia śledztwa. Za pierwszym razem prokuratura uznała, że zawiadomienie opiera się wyłącznie na doniesieniach medialnych. Później uznano, że politycy wykonywali swoje obowiązki zawodowe. W związku z tym, Ośrodek złożył zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa.

W tym tygodniu sąd wydał postanowienie, uznając decyzje śledczych za słuszne. Wskazał, że limity osób nie zostały przekroczone, a uczestnicy uroczystości byli w grupach tylko przez chwilę, po czym rozmawiali na zewnątrz.

Jednocześnie, sąd uznał jednak, że przepisy wprowadzające obostrzenia były niezgodne z konstytucją.

„Rozporządzenia wprowadzone 30 marca i 10 kwietnia 2020 (jak i kilka kolejnych) niezależnie od oceny ich zasadności łamały zasadę wyrażoną w art. 31 ust. 3 Konstytucji i jako takie nie mogły i nie mogą stanowić podstawy przypisania odpowiedzialności karnej. Wprowadzały one bowiem ograniczenia, formalnie umocowane (…) niemniej jednak z uwagi na ich charakter, tak mocno ingerujący w większość praw i wolności obywatelskich oraz ogólnopolski zasięg, wykraczały poza materię, która może być regulowana w rozporządzeniu” – oceniła w uzasadnieniu sędzia Joanna Makarska, cytowana przez „Gazetę Wyborczą”.

„Jest już wiedzą powszechną, że obostrzenia wprowadzone tymi rozporządzeniami nie miały podstawy prawnej, stąd też ich nieprzestrzeganie nie może być z założenia uznane za czyn bezprawny” – dodała. „Owszem pojawiły się »pomysły«, by gromadzenie się ludzi np. w ramach Strajku Kobiet, jak również otwarcie wbrew zakazom restauracji, stoków narciarskich kwalifikować z art. 165 (…), lecz sądy nie działają w oparciu o »wytyczne« (kimkolwiek nie byłby ich autor), orzekając wyłącznie na podstawie prawa”.

Gazeta Wyborcza / onet.pl / Kresy.pl

…..


Adam Niedzielski. Fot. Adam Guz/KPRM

jazmig @jazmig:
Kulczyk uruchomił produkcję masek chirurgicznych na dużą skalę

Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
jeśli rząd, dla mojego dobra chce żebym nosił jakieś maski, to rząd niech mi te maski dostarczy i to za darmo. Ja nie będę dokładał do ich interesu.

Stefans @Stefans:
Według ministra Niedzielskiego przyłbice i części garderoby „nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia”. ,a według ministerstwa zdrowia narastanie epidemii jest efektem poluzowania obostrzeń i zwiększenia dynamiki kontaktów międzyludzkich – gdzie tu sens. Zakładając, że tak w rzeczywistości jest, to władza zezwalając (przez prawie rok) na powszechne stosowanie przyłbic i osłon z części garderoby doprowadziła do zwiększenia liczby zachorowań i zgonów. Nadto jeżeli władza potrzebuje prawie roku na stwierdzenie ,że te osłony nie są skuteczne, to jaką wartość mają zapewnienia tej władzy o skuteczności i bezpieczeństwie stosowanych szczepionek.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/minister-zdrowia-koniec-z-zaslanianiem-twarzy-przylbicami-i-szalikami/

MINISTER ZDROWIA: KONIEC Z ZASŁANIANIEM TWARZY PRZYŁBICAMI I SZALIKAMI

19 lutego 2021|3 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmiany w rozporządzeniu o zwalczaniu epidemii koronawirusa – od przyszłego tygodnia wyeliminowana zostanie możliwość zasłaniania twarzy przyłbicami i częściami garderoby.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, w piątek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że resort zdrowia zamierza w przyszłym tygodniu tak zmienić przepisy, by usta i nos zasłaniano tylko maseczkami. „W skrócie: przyłbice – nie, chusty – nie, maseczki – tak” – mówił Niedzielski. Według niego przyłbice i części garderoby „nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia”.

Według RMF FM rząd pozostawi możliwość używania dowolnych maseczek, w tym materiałowych. Używanie profesjonalnych maseczek medycznych będzie tylko zalecane a nie nakazane, jak jeszcze dzisiaj rano mówił główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Zdaniem resortu zdrowia w Polsce jest już trzecia fala pandemii. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz wskazywał na wzrost wskaźników epidemicznych w ostatnim czasie – średniotygodniowej liczby zakażeń a także liczby osób hospitalizowanych. „Ona [trzecia fala – red.] nie kształtuje się tak dynamicznie, jak kształtuje się ta fala na Słowacji czy w Czechach. (…) Ale niestety obserwujemy trend wzrostowy” – mówił Andrusiewicz.

Na konferencji poinformowano także o wykryciu w Polsce południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa. Pierwszy jej przypadek w okolicach Suwałk wykryli naukowcy z uniwersytetu w Białymstoku.

Rośnie też udział brytyjskiej mutacji koronawirusa w ogóle wykrywanych przypadków. Obecnie wynosi on 10%, co oznacza dwukrotny wzrost w ciągu tygodnia.

Według ministerstwa zdrowia narastanie epidemii jest efektem poluzowania obostrzeń i zwiększenia dynamiki kontaktów międzyludzkich.

CZYTAJ TAKŻE: Minister zdrowia: Nie wykluczamy powrotu do większych obostrzeń

Kresy.pl / wp.pl / rmf24.pl / polsatnews.pl

54 thoughts on “1052 Działania PiS przeciw Polakom z powodu plandemii są niekonstytucyjne, taki jest wyrok sądu!


 1. Update From Sweden 🇸🇪 (NO Lockdown)
  12,615 views•Feb 20, 2021
  Carl Vernon

  Black Cats Matter
  Does anyone else suspect there is no need for face coverings and the risk is massively exaggerated.?

  Jean Wallace
  Go Sweden don’t let Bile Gates WORD program the world. No Surrender

  Zephyr and McCARBY
  the whole MSM has tried making an example of Sweden, twisting facts and propaganda. however it has proven the critics wrong.

  Michael Tappin
  The Nigerian variant infects you, then takes your bank details.

  Kevin Stocks
  No lockdown here in Finland 🇫🇮 either….. UK 🇬🇧 is the tip of the spear for the world’s largest fascist training ground!! 😔

  Polubienie


 2. Wtargnięcie policjantów wrocławskich i próba zajęcia przestrzeni prywatnej 21.02.21 Wrocław, Pasaż N
  9,804 views•Feb 21, 2021
  KONKRETNY KANAŁ

  KK Konkretny Kanał do działania na rzecz Polski poprzez dokumentowanie wydarzeń wolnościowych, strajków, protestów, marszy, rozpraw sądowych, interwencji i wywiadów z konkretnymi rozmówcami.

  Cezary Krajczynski
  Milicjantem z kurczakiem na czapce zwanym kuricą mylnie nazywając godłem polskim

  Aleksander Wilk
  Milicja została zaorana !

  Bolo Quadro
  a wystarczył Jeden Dobry byczek pewnie Nie pajacowali bo w 10 by sobie nie poradzili

  Adam Marcol
  Brawo tak powinno się postępować z tymi bandytami w mundurach, gdyby każdy tak postępował te eunuchy bez jaj musieliby nosić pampersy by gaci nie obsrać ze strachu

  Polubienie


 3. Morawieckim zajmie się zakopiańska prokuratura?
  32,219 views•Streamed live on Feb 18, 2021
  Tygodnik Podhalański

  Ewa Poszyler
  Brawo ZUCHY. Jesteście Bohaterami

  Barbara Krakowska
  Tak trzymajcie z Wami jest cała prawdziwa Polska z krwi i kości.🇮🇩🇮🇩🇮🇩

  Marta Rubczewska
  Stopień upodlenia i ogłupienia Polaków sięgnął apogeum! NIERZĄD WON! WON! WON! WON !AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bathman
  LUDZIE NIE DEJCIE SIĘ……..JESTESCIE W PRAWDZIE…

  Józefa Czajczyk
  Chłopaki jesteście rewelacyjni. Szacun za odwage. Choć mam 63 lata cenie odwage i wolnosc.

  kamil szabla
  J PIS-POLICJE to rodacy to hańba Polak Polakowi wilkiem i o to im chodzi zgoda buduje łączmy się

  Hernyka Pisarska
  To nie jest państwo to burdel !!!

  Jan Chopper 1100
  Już niedługo Zakopane zasiedlą górale że Wzgórz Golan. Knajpy i restauracje będą serwować tylko jedzenie koszerne. Taki jest cel tego rządu.

  Polubienie

 4. Zoltar
  No proszę, Żydzi popierają segregację ludzi. Co za czasy…

  @Aureliusz
  Oni przyzwyczajeni do selekcji . Już Judenraty typowały kto może żyć a kto nie .Eskimosi tak mają, vide Chaim Rumkowski.

  W UE nie można dyskryminować
  Rezolucja Rady Europy 2361 – art. 7.3.2 cytat „dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu braku szczepienia”

  —>> https://pace.coe.int/en/files/29004/html

  Segregacja ludzi
  Aż trudno uwierzyć co z ludźmi zrobili!

  @Mnemoniuk
  Oni, gnębiąc Palestyńczyków, od lat wykorzystują stare totalitarne niemieckie metody. Teraz swoim ziomkom powiedzieli jasno: „Szczepienie czyni wolnym”, ale tak jak u Niemców, tak i u nich jest to kłamstwem.

  nohood
  ujawni też tych, którzy gotowi są powtórzyć rzeź niewiniątek- winnych zawierzenia zbrodniarzom. żydzi kochali niemców i ufali im bezkrytycznie. z niemiec wyszedł rotszyld, który utrzymuje izrael.

  @jac
  W momencie kiedy dotknie nas duże nasilenie zakażeń i co za tym idzie wzrost zgonów takie rozwiązanie wydaje się być sensowne chociażby dla utrzymania gospodarki w jakiejś kondycji pozwalającej przetrwać. Inaczej zrujnowaną gospodarkę wykupią Chińczycy za bezcen

  nohood
  akt lojalności ze strachu nie jest powrotem do zdrowia. jest uwikłaniem się w niewolę. zaszczepieni syfem, za które nikt nie bierze odpowiedzialności ujawnia ludzi gotowych na bezsensowny holokaust.

  https://wpolityce.pl/swiat/540060-w-izraelu-zielone-paszporty-dla-zaszczepionych-na-covid-19

  W Izraelu „zielone paszporty” dla zaszczepionych przeciwko Covid-19. Netanjahu: „Idź, zaszczep się i zacznij swój powrót życia”

  opublikowano: 3 godziny temu


  Izrael / autor: PAP/EPA

  Od niedzieli osoby posiadające tzw. zielony paszport – zaszczepione przeciwko Covid-19 i te, które wyzdrowiały – będą mogły korzystać z siłowni i basenów, uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i religijnych, przebywać w hotelach i w synagogach.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Koronarestrykcje: Część krajów UE wprowadziła obowiązek noszenia maseczek FFP2. W niektórych regionach lokalne lockdowny
  https://wpolityce.pl/swiat/540055-czesc-krajow-ue-wprowadzila-obowiazek-noszenia-maseczek-ffp2

  -Niemcy przeznaczą ponad 2 mld euro na COVAX i WHO. „Stoimy ramię przy ramieniu z najbiedniejszymi krajami”
  https://wpolityce.pl/swiat/539917-niemcy-przeznacza-ponad-2-mld-euro-na-covax-i-who

  W związku z systematycznym spadkiem wskaźników zapadalności, szczególnie wśród grup wysokiego ryzyka – do czego przyczyniła się sprawna kampania szczepień – izraelskie władze zdecydowały się na poluzowanie niektórych obostrzeń nałożonych pod koniec grudnia w ramach tzw. trzeciego lockdownu.

  Sklepy, centra handlowe, targowiska i biblioteki będą otwarte dla wszystkich Izraelczyków, jednak część miejsc – w tym niektóre synagogi – będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

  „Zielony paszport” dopiero po drugiej dawce szczepionki

  „Zielony paszport” – przemianowany ostatecznie na „zieloną przepustkę”, by uniknąć skojarzeń ze swobodnymi podróżami zagranicznymi – może być przyznany tym, którzy co najmniej tydzień wcześniej przyjęli drugą dawkę szczepionki i około 740 tys. osobom, które przeszły zakażenie koronawirusem. Będzie on ważny sześć miesięcy od daty otrzymania drugiej dawki.

  Istnieją trzy sposoby otrzymania przepustki. Izraelczycy mogą ściągnąć wymagany certyfikat bezpośrednio na telefon komórkowy za pomocą aplikacji, przez stronę ministerstwa zdrowia – w wersji do wydrukowania, a korzystając z infolinii ministerstwa mogą zamówić przepustkę pocztą tradycyjną. W każdym przypadku muszą podać swoje dane osobowe.

  Właściciele placówek, które honorują „zielone przepustki”, nie będą potrzebowali dodatkowego sprzętu do skanowania kodów QR znajdujących się na przepustce, ponieważ umożliwia to aplikacja w telefonie, zobowiązani będą jednak do umieszczenia przy wejściu specjalnego zielonego oznakowania oraz informacji w języku hebrajskim, arabskim i angielskim o obowiązku przedstawienia certyfikatu przez klientów.

  Ograniczenia nadal obowiązują

  Dzieci, które przeszły zakażenie koronawirusem, również mogą otrzymać przepustkę i towarzyszyć swoim rodzicom. Reszta najmłodszych będzie musiała mieć negatywny wynik testu, by np. przebywać w hotelu czy korzystać z basenu.

  Pomimo wejścia w życie systemu „zielonych przepustek” nadal obowiązują ograniczenia w liczbie osób przebywających jednocześnie w danym obiekcie. W wypadku siłowni i basenów obowiązuje zasada, że jest to jedna osoba na siedem metrów kwadratowych, a podczas imprez kulturalnych i sportowych w pomieszczeniach może znajdować się 300, a na dworze 500 osób.

  Znajdujący się na przepustce certyfikat generowany w postaci kodu QR został już skrytykowany jako łatwy do podrobienia. Według kanału 12. telewizji na komunikatorze Telegram ponad 100 tys. użytkowników dołączyło do grup oferujących fałszywe kody do kupienia.

  Za łamanie obostrzeń grożą surowe kary

  Minister zdrowia Juli Edelsztajn zapowiedział surowe kary za łamanie prawa w tym zakresie, jednocześnie zapewnił, że „w Izraelu nie będzie przymusowych szczepień” i „nie będzie żadnych sankcji wobec tych, którzy się nie szczepią”.

  Ponad 4,2 miliona z 9,3 milionów Izraelczyków otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, z czego 2,8 miliona przyjęło obie dawki. Obecnie około 3 miliony osób w kraju nie kwalifikuje się do szczepienia. W skład tej grupy wchodzą dzieci poniżej 16 roku życia oraz ozdrowieńcy.

  Idź, zaszczep się, zdobądź „zieloną przepustkę” i zacznij swój powrót życia

  — zachęcał w sobotę wieczorem premier Benjamin Netanjahu. Wkrótce potem strona ministerstwa zdrowia przestała czasowo działać z powodu wzmożonej aktywności użytkowników.

  aw/PAP

  Polubienie

 5. ja
  Uczciwość nakazywałby napisać o Szwecji i Białorusi. Manipulatorzy.

  kazik
  Te maseczki kupowałem po 3,4 zł za szt. W Niemczech są już po 8 euro. I to chyba w tym jest ta tajemnica opieki. Podobnie jak z Chlorowodorkiem Amantydyny.

  adam
  to też nie jest pewna ochrona-tylko maska przeciwgazowa jest dobra.

  oooooooooo
  Teraz pewnie Niedzielski musi sobie dorobić, Szumowski już zaspokoił byt swojej rodzinie. A pan Morawiecki nadal nienasycony.

  Wtedy im się nie udało
  Wiecie że ten Cyrk miał być 12 lat temu?Nie wypalił bo nie wszyscy wtedy na to poszli.Dziś im się udało.Poczytajcie sobie o świńskiej grypie,to wtedy właśnie im nie wypaliło.Też wtedy panikę robili.

  nopisowi
  Ale przebieracie nogami żeby znowu w Polsce jeszcze jeden LOCKDOWN, później jeszcze jeden i następny. Będą nowe mutacje, nowe szczepionki nowe lockdowny. Dość pisu

  Tom
  Noszenie masek jest tak skuteczne jak skakanie na jednej nodze – trzeba wprowadzić obowiązkowe skakanie na jednej nodze bo w ten sposób wyeliminuje się z ulic ludzi 60+ 🙂 skutecznie

  Marek
  A gdzie inne kraje? Czy tylko potraficie pisac o tych krajach gdzie są durne obostrzenia. To jest wiarygodność i rzetelność wasza. Wstyd

  Anty
  To nic nie pomoże, wirus ma to głęboko, ale w kwietniu wiele krajów osiągnie odporność stadną , a eksperci zaskoczeni będą kiwać głowami

  https://wpolityce.pl/swiat/540055-czesc-krajow-ue-wprowadzila-obowiazek-noszenia-maseczek-ffp2

  Koronarestrykcje: Część krajów UE wprowadziła obowiązek noszenia maseczek FFP2. W niektórych regionach lokalne lockdowny

  opublikowano: 4 godziny temu
  aktualizacja: 4 godziny temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: Pixabay

  W obawie przed rozprzestrzenianiem się nowych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa w kilku krajach Europy zaostrzono już regulacje dotyczące zasłaniania nosa i ust. W Austrii i Bawarii w sklepach i pojazdach komunikacji zbiorowej trzeba nosić maskę typu FFP2, od wtorku podobny obowiązek będzie istniał w Czechach.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Chorwacja chce kupić rosyjską szczepionkę . „Sputnik V istnieje i potrzebujemy go teraz”
  https://wpolityce.pl/swiat/540007-chorwacja-chce-kupic-rosyjska-szczepionke-sputnik-v

  -Premier Słowacji chce kupić szczepionkę Sputnik V. Na rosyjski preparat nie zgadza się najmniejszy z koalicjantów
  https://wpolityce.pl/swiat/539919-premier-slowacji-chce-kupic-szczepionke-sputnik-v

  W Czechach od północy z poniedziałku na wtorek (z 22 na 23 lutego) w środkach komunikacji publicznej i w innych miejscach, w których spotyka się więcej osób, np. w czynnych jeszcze sklepach trzeba będzie nosić maseczkę typu FFP2, KN95 lub maskę wykonaną z nanowłókien. W tych miejscach dozwolone będzie też używanie dwóch nałożonych na siebie maseczek chirurgicznych. Oprócz tego usta i nos trzeba zakrywać we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych i na świeżym powietrzu, gdy nie można zachować dwumetrowego dystansu od innych osób, ale można do tego używać np. maseczek materiałowych. W Czechach od godz. 21 do 5 trwa godzina policyjna. Działają tylko sklepy z najpotrzebniejszymi towarami, restauracje serwują jedynie posiłki na wynos. Zamknięte są miejsca rozrywki, obiekty sportowe (w tym wyciągi narciarskie) i placówki kultury. Większość uczniów objęta jest edukacją zdalną.

  W Niemczech i Austrii wymaga się profesjonalnych maseczek w miejscach publicznych
  W całych Niemczech noszenie maseczek chirurgicznych lub masek z filtrem (FFP2 lub FFP3) jest obowiązkowe w sklepach i pojazdach transportu zbiorowego. W Bawarii w tych miejscach trzeba używać maseczek FFP2. Maseczki tego typu trzeba też zakładać przebywając na wszystkich niemieckich lotniskach i w samolotach. W całym kraju co najmniej do 7 marca zamknięte są restauracje i bary, sklepy niesprzedające podstawowego asortymentu, placówki kultury i zakłady usługowe. Fryzjerzy będą mogli wznowić pracę od 1 marca. Co najmniej do 15 marca pracodawcy muszą umożliwić pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.

  W Austrii noszenie maseczki FFP2 jest obowiązkowe w wielu zamkniętych przestrzeniach publicznych, m.in. w sklepach, środkach komunikacji zbiorowej, muzeach i bibliotekach. Minister zdrowia Rudolf Anschober zapowiedział w czwartek, że noszenie tego typu masek niedługo będzie wymagane także w niektórych otwartych przestrzeniach publicznych, w których styka się ze sobą wiele osób. W Austrii nadal zamknięte są hotele, kina, teatry, restauracje i bary prowadzą tylko sprzedaż na wynos. By skorzystać z usług fryzjerskich lub kosmetycznych trzeba okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Między godz. 20 a 6 rano obowiązuje godzina policyjna. Wyciągi narciarskie są czynne, ale mogą z nich korzystać praktycznie wyłącznie mieszkańcy Austrii, gdyż w kraju nie działają hotele, a przybywający praktycznie z całej Europy, w tym z Polski muszą okazać negatywny wynik testu i przejść 10-dniową kwarantannę.

  Władze Francji zalecają maseczki medyczne

  We Francji, w której zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w zamkniętej i otwartej przestrzeni publicznej, władze zalecają, by używać do tego celu maseczek medycznych, a nie tych wykonanych ze zwykłego materiału. W kraju między godz. 18 i 6 rano obowiązuje godzina policyjna. Miejsce zamieszkania można wówczas opuszczać tylko z uzasadnionych powodów, jak praca, wizyta u lekarza czy ważne sprawy rodzinne. Znajdując się w tym czasie w przestrzeni publicznej, należy mieć przy sobie zaświadczenie, w którym podaje się swoje dane i powód, dla którego przebywa się poza miejscem zamieszkania. We Francji zamknięte są bary, restauracje, kina, teatry, muzea, siłownie i wyciągi narciarskie. Otwarte pozostają szkoły. Jeżeli jest to możliwe istnieje obowiązek pracy z domu.

  W Holandii obowiązuje kwarantanna

  W Holandii od godz. 21 do 4.30 obowiązuje godzina policyjna. We wtorek sąd w Hadze orzekł, że rząd nie miał prawa jej wprowadzać, rząd odwołał się od wyroku do sądu apelacyjnego w Amsterdamie, który zdecydował, że ograniczenie będzie dalej obowiązywało do czasu rozpatrzenia apelacji. W całym kraju obowiązuje kwarantanna: wychodzić z domu można tylko z uzasadnionych powodów, zalecana jest praca zdalna, zamknięte są restauracje, zakłady usługowe, lokale rozrywkowe i sklepy z innymi niż najpotrzebniejsze towarami. Działają szkoły podstawowe, szkoły średnie są zamknięte.

  OD 24 lutego Ukraina znajdzie się w „strefie żółtej”

  Na Ukrainie w środę rząd przedłużył związane z epidemią koronawirusa ograniczenia do 30 kwietnia. Restrykcje w poszczególnych regionach będą dopasowane do aktualnej sytuacji epidemicznej na ich terenie. Na razie, od 24 lutego cały kraj znajdzie się w tzw. strefie żółtej, w której obowiązywać będą aktualne obostrzenia, niektóre z nich w nieco złagodzonej formie. Obecnie na Ukrainie działają kina, muzea i siłownie, jednak może w nich przebywać ograniczona liczba osób. Lokale gastronomiczne mogą być otwarte do godz. 23. Zamknięte są kluby nocne i dyskoteki.

  Słowacja i Litwa z ograniczeniami

  Na Słowacji miejsce zamieszkania można opuszczać tylko w określonych sytuacjach. By pójść do pracy, uprawiać sport w otwartej przestrzeni, udać się do urzędu lub na pocztę, do banku czy biblioteki, trzeba mieć jednak negatywny wynik badania na obecność koronawirusa. Bez takiego zaświadczenia można wyjść tylko do najbliższego sklepu po niezbędne zakupy, do apteki, lekarza, punktu wykonywania testów czy do bliskich osób, jeżeli potrzebują pomocy. Wynik testu (antygenowego lub PCR) można też zastąpić zaświadczeniem potwierdzającym przebycie infekcji lub zaszczepienie przeciw Covid-19. Na Słowacji nie działają sklepy niesprzedające najpotrzebniejszych produktów, a także kina, teatry, siłownie i baseny, hotele i stacje narciarskie, a restauracje i bary prowadzą tylko sprzedaż na wynos.

  Na Litwie nadal zamknięte są lokale gastronomiczne, nie działają obiekty sportowe i miejsca rozrywki, nauka w szkołach i na uczelniach odbywa się zdalnie, urzędy państwowe i część firm również pracują w tym trybie. Z domu można wychodzić tylko do pracy, po niezbędne zakupy, do lekarza, na spacer czy do bliskich potrzebujących pomocy.

  Lokalne lockdowny we Włoszech i na Wyspach Brytyjskich

  We Włoszech do 25 lutego obowiązuje zakaz podróży między regionami bez uzasadnionego powodu. Do 5 marca zamknięte mają pozostać wyciągi narciarskie. Od początku lutego w większości regionów zniesiono jednak część restrykcji. Na terenach tzw. żółtej strefy otwarte zostały restauracje i bary (klienci mogą być obsługiwani przy stolikach do godz. 18) i muzea, do szkół wrócili też uczniowie szkół średnich, ale mogą zajmować tylko połowę miejsc w klasach. W całym kraju między godz. 22 a 5 rano nadal obowiązuje godzina policyjna. Pogorszenie się sytuacji epidemicznej w niektórych regionach grozi jednak ponownym zaostrzeniem restrykcji, już teraz w bardziej dotkniętych epidemią gminach wprowadzane są lokalne lockdowny.

  W poszczególnych częściach Wielkiej Brytanii i w Irlandii obowiązują zbliżone regulacje dotyczące obostrzeń. Z domu można wychodzić tylko z uzasadnionego powodu, obowiązuje też zakaz spotkań towarzyskich i odwiedzin w prywatnych domach, z wyjątkiem konieczności sprawowania opieki nad dziećmi lub osobami potrzebującymi pomocy. Zamknięte są sklepy, które nie sprzedają towarów pierwszej potrzeby, punkty usługowe, obiekty sportowe i rozrywkowe. Nauka w szkołach odbywa się zdalnie. Od poniedziałku do szkół stopniowo zaczną wracać uczniowie w Szkocji, ale lockdown potrwa przynajmniej do marca. Ograniczenia w Irlandii Północnej potrwają do 1 kwietnia, najmłodsi uczniowie powrócą do nauki stacjonarnej od 8 marca. W poniedziałek premier Boris Johnson ma przedstawić plan stopniowego wychodzenia z kwarantanny w Anglii.

  Na południu Europy ograniczenia w przemieszczaniu się

  W Portugalii zamknięte są szkoły i uczelnie. Wychodzić z domu można tylko w uzasadnionych sytuacjach, takich jak zakupy czy praca; wszędzie, gdzie jest to możliwe, należy pracować zdalnie; w kościołach nie odprawiane są msze święte z udziałem wiernych.

  W Grecji obowiązuje kwarantanna w stołecznym regionie Attyki, zamieszkiwanym przez około jedną trzecią mieszkańców kraju. Do końca lutego zamknięte pozostaną tam m.in. szkoły i świątynie. Otwarte są tylko supermarkety, sklepy spożywcze, piekarnie i stacje benzynowe. W całym kraju między godz. 21 a 5 rano obowiązuje godzina policyjna, w niektórych regionach jest ona wydłużona w weekendy i zaczyna się wówczas o godz. 18.

  Na Węgrzech restauracje i kawiarnie mogą przygotowywać posiłki tylko na wynos, a hotele mogą przyjmować tylko gości podróżujących w celach biznesowych lub edukacyjnych. Między godz. 20 a 5 rano obowiązuje godzina policyjna. Zamknięte pozostają kina, teatry, siłownie i baseny.

  W Danii i Szwajcarii centra handlowe są nieczynne

  W Danii nieczynne są centra handlowe poza sklepami spożywczymi i aptekami, nauczanie w szkołach odbywa się zdalnie, a w spotkaniach może brać udział do pięciu osób.

  W Szwajcarii zamknięte są sklepy niesprzedające podstawowych produktów, prywatne spotkania ograniczono do maksymalnie pięciu osób. Nie działają także placówki kultury i obiekty sportowe. Restauracje i bary mogą prowadzić sprzedaż tylko na wynos. Pracodawcy muszą wprowadzić pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe.

  aw/PAP

  Polubienie


 6. Marsz o Wolność Sfera zadyma Bielsko Biała 20.02.2021
  10,865 views•Feb 20, 2021
  Piotr Polok

  Krystyna Dziennik
  Brawo dzięki za odwagę
  JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA. 🇵🇱

  joker
  Daszki to się w lato na głowie nosi a nie na nosie

  Aldona Marasek
  * PiS-raelskich zbrodniarzy, oraz większość sejmowego ścierwa, trzeba
  niezwłocznie postawić przed plutonem egzekucyjnym. Nie ma i nie było
  żadnej PANDEMII, ani nawet epidemii, bo Z A R A Z Y brak. Te zdarzające
  się schorzenia, to sezonowa grypa. Po to rozsiewają strach, żeby
  mogli podstępem doprowadzić do przekazania naszych prywatnych własności i
  dóbr narodowych, obcym nacjom, za symboliczną złotówkę.

  PeoniaFloks
  Dziekuje Wam Wolni Ludzie z Bielsko Bialej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie


  • Bielsko-Biała. Co Wolni Ludzie i Policja sądzą o milicjancie „Psim Wy*ysku”?
   41,448 views•Feb 20, 2021
   TAKT. TV

   janka nieznane
   Bielsko – szacunek dla wolnych i zdrowo myślących ludzi.

   marian koniuszko
   SZACUN DLA CIEBIE CZŁOWIEKU ZA WALKĘ Z KURESTWEM H.W.D.P

   manyzg
   Czujny chwała Ci za świetną i odważną robotę !! Jest wielu podobnych i dzięki wam damy radę zniszczyć system !! Emil sam rozwalił system fotoradarowy !!!

   Kristan Adamson
   Brawo Marecki.!!! Pozdrawiam Ludzi Wolnych.!!! Niech Żyje Wolna Polska!!! 🤩😍🇵🇱

   Polubienie


 7. W oczekiwaniu na wyrok lekarskiej kasty w sprawie dr Katarzyny. 19.02.2021
  20,903 views•Feb 20, 2021
  TAKT. TV

  wasiu000
  Ale Polska i Polacy mają szczęście że ma takich wojowników prawdy jak Wy dziękujemy!!!!

  Farrow of Salzburg
  Alez jak to? To lekarze nie kieruja sie honorem i zdrowiem pacjentow? To sa tacy ktorzy daja siw przekupic kartelom farmaceutycznym? Kto by pomyslal

  Ewa Bartosiak
  Większość lekarzy, do utyl…,.cji. Łotry w białych kitlach, którzy sprzedali się za 30 srebrników. Przyjdzie na dr. Mengele Czas , CZAS, CZAS🤪🤪🤪

  Ewa Bartosiak
  Lekarze, w dupie byli i gówno widzieli, dla nich tylko kesz, kesz i nic więcej, dobry samochód, chata pimpusia sadelko, i grube konto bankowe. A ludzie , cóż mają nas w du,,,,,IE.

  J 23
  BRAWO dla was wszystkich, a szczególnie dla obcokrajowca za mówienie prawdy. Niech się niesie🤝👏👏👏👏👏👏

  Polubienie

 8. świętochłowiczanin
  Wnioskuję o to, aby medycy opłacani przez Big Farmę mieli zakaz wypowiadania się publicznie. Ewentualnie, aby Ich wypowiedzi były poprzedzone informacją, że jest to reklama.

  Tom
  Czy jest znany przypadek wyleczenia przez Sutkowskiego kogokolwiek z covida, choroby typu wirusowego trzeba leczyć a nie izolować ludzi, ile lat jeszcze mamy znosić tą histerię skorumpowanych lekarzy

  Wielki Inkwizytor
  Możecie sobie bełkotać te brednie o mutacjach, ”pandemiach”. Ludzie chcą żyć i wrócić do normalności. Psychoza sprzed roku nie do powtórzenia. Spadaj pajacu!

  @Romek_kolega_Tytusa
  Nie żadnej trzeciej fali bo nie ma pandemii. Pseudo pandemia utrzymywana na podstawie testów, które w oleju silnikowym, wykrywają wirusa. Trybuna Ludu pisowskiego jakby miała odrobinę honoru mówiłaby prawdę ale po co lepiej kłamać i brać kasę pisowską a właściwie to kasę z podatków. Czy ktoś chce czy nie chce musi płacić na takie zakłamane pisowskie portale.

  @Marconi
  Trzecią falę to ma sutek w mózgu . Przekupiony farmaceutyczny pachołek. Nie ma zadnej pandemii. Zwykla grypa i koronawirus znany od lat.

  ja
  Gdzieś blisko jest granica, że ludzie wezmą kije w ręce i pogonią tę milicję i całą tą zgraję. Łącznie z braćmi Karnowskimi. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540131-lekarz-musimy-sie-liczyc-ze-zwiekszona-fala-zakazen-covid19

  Dr Sutkowski alarmuje: Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19. Jesteśmy w przedbiegu trzeciej fali

  opublikowano: 2 godziny temu


  Koronawirus w Polsce. Turyści wypoczywają nad morzem w Sopocie. To drugi weekend ze zluzowanymi obostrzeniami / autor: PAP/Adam Warżawa

  Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń Covid-19 – powiedział w niedzielę PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski. Dodał, że ma nadzieję, że trzecia fala będzie niższa niż jesienią.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: RAPORT. Polska walczy z II falą koronawirusa. 7038 nowych zakażeń Covid-19, zmarły 94 osoby. Dzienna liczba szczepień – 33 tys.
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/537255-raport-polska-walczy-z-ii-fala-koronawirusa-stan-na-luty

  CZYTAJ TAKŻE: Nie ma wątpliwości! Do Polski dotarła trzecia fala Covid-19. Szef MZ: „To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/539855-nie-ma-watpliwosci-do-polski-dotarla-trzecia-fala-covid-19

  Weekendowy raport o koronawirusie

  Jak podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły 7038 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej na Mazowszu, gdzie odnotowano ich 1339. Zmarły 94 osoby. Ostatniej doby wykonano 37,4 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 9736 testów antygenowych.

  „Wnioskuję, że pandemia przyrasta”

  W ocenie Sutkowskiego to duża liczba zakażeń jak na weekendowe dane i średnia liczba wykonanych testów. Jego zdaniem weekendowa liczba zgonów jest nieadekwatna do obecnej sytuacji.

  Po liczbie osób hospitalizowanych, po zwiększonej liczbie osób pod respiratorami oraz zwiększonej liczbie wykonanych testów wnioskuję, że pandemia przyrasta

  — dodał.

  Według prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dalszy rozwój pandemii zależy „w największym stopniu od nas samych, od naszej dyscypliny, solidarności, odpowiedzialności”.

  Musimy się liczyć ze zwiększoną falą zakażeń. Jesteśmy w przedbiegu trzeciej fali, miejmy tylko nadzieję, że będzie ona niższa niż jesienią

  — powiedział.

  kpc/PAP

  Polubienie

 9. @AMF
  Na Węgrzech nie ma i nigdy nie było wymogu noszenia maseczek na zewnątrz a liczba zakażeń w stosunku do liczby ludności jest znacznie mniejsza niż w Polsce. Czyli co daje noszenie maseczki na drodze wiejskiej czy ulicy miejskiej? Nic, oprócz tego, że nakaz noszenia szmatki gnoi człowieka i łamie jego wolność. Dlaczego zatem rząd w Polsce tak bardzo naciska na tego typu zniewolenie? Każdy niech odpowie sobie sam.


  Zwyczajnie wszyscy olejmy ich i po temacie

  olaf
  rozumiem, że szmata typu komin nie będzie mogła być stosowana, ale ta sama szmata z gumką na uszy już tak? BRAWO WY

  Gurszte Lecher
  Pajace na sznurkach

  covid – 1984
  3 fala, 200 fala, 768 mutacja, 5 masek na twarzy,120 masek na twarzy, ‘cudowne szczepionki’, wiadra na głowach, cyrk pseudopandemii trwa, w nieskończoność, aż do obłędu, wariactwa, totalnego zniszczenia.

  Cc
  Przy 4 fali każą nam chodzić w kombinezonach.

  *
  W grudniu 2020 Kulczyk junior uruchomił w Bydgoszczy produkcję maseczek FFP2, 50 tys. sztuk dziennie zjeżdża z taśmy. No to trzecia fala musi być!!!

  d@x
  A kiedy ktoś polobbuje za rękawiczkami gumowymi – najlepiej tymi kuchennymi bo jakoś słabo schodzą ostatnio… A spacer bez rękawiczek gumowych w parku może być niebezpieczny.

  ba..
  Oczywiście wprowadzają nielegalni jak wszystkie zakazy. Wszystko co wprowadzili, jest nie zgodne z Konstytucją i nielegalne. Rząd od roku łamie notorycznie KONSTYTUCJĘ a my też wykonując te nakazy.

  kasia
  Musimy zbojkotowac tych oszolomow! Dosc masek! Bo zachwile karza nam worek nalozyc na leb!

  we the people
  won do kibuca na stepy banderowskie…tfuuu… wschodnia banda ynteligentów u władzy…tfuuu

  @pastuszek
  Pan każe – bydło posłusznie się stosuje

  enceladus
  No nie wiem. Od dzisiaj ja już maski nie noszę. Za ciepło a pod maska za wilgotno.

  nohood
  noszenie masek medycznych fatalnie wpływa na mózg

  pan Dworczyk
  Czy pan mnie sfinansuje te szmate na gumce?

  Gryfon
  W magazynach ARP zalego duża ilość gumofilców jeszcze z PRLu, a nic tak nie chroni przed wirusem jak lewy gumofilc na twarzy, czekajmy na rozporządzenie.

  visor
  Na jakiej podstawie prawnej mamy nosic wszyscy maseczki? rozporzadzenia? ktore nie ma mocy prawnej bo nie jest ogloszony stan wyjatkowy. Musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce. Kto ma zarobic na tym?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540172-koniec-z-noszeniem-przylbic-szef-kprm-odpowiada

  Koniec z noszeniem przyłbic? Szef KPRM: „Zgodnie z zapowiedziami MZ nastąpią zmiany”. „Będziemy musieli wszyscy nosić maseczki”

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: PAP/EPA

  Nastąpią zmiany w sprawie noszenia przyłbic i zakrywania twarzy szalikiem czy arafatką – zapowiedział w poniedziałek szef KPRM. Przyznał, że przyłbice są gorszym środkiem ochronnym niż maseczka.

  CZYTAJ TAKŻE:

  -Rząd planuje zmiany ws. zasad zasłaniania ust i nosa. Minister Niedzielski: „Przyłbice – nie; chusty – nie; natomiast maseczki – tak”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/539945-rzad-planuje-zmiany-ws-zasad-zaslaniania-ust-i-nosa

  -Koronarestrykcje: Część krajów UE wprowadziła obowiązek noszenia maseczek FFP2. W niektórych regionach lokalne lockdowny
  https://wpolityce.pl/swiat/540055-czesc-krajow-ue-wprowadzila-obowiazek-noszenia-maseczek-ffp2

  Dworczyka zapytano w poniedziałek w Radiu Zet, czy będzie wprowadzony w Polsce obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych.

  Według mojej wiedzy to będzie funkcjonowało na zasadzie pewnego zalecenia, a nie obowiązującego prawa

  — powiedział.

  Zalecenia zamiast nakazu
  Jeśli chodzi o typ maseczki, to nie będzie tutaj obowiązku noszenia określonego typu maseczki, będą raczej zalecenia

  — dodał.

  Jeżeli chodzi o przyłbice czy zakrywanie twarzy szalikiem lub arafatką, to zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia nastąpią zmiany

  — odpowiedział zapytany, czy będzie kategoryczny zakaz noszenia przyłbic.

  Będziemy musieli wszyscy nosić maseczki

  — podkreślił.

  Odniósł się również do pytania internauty, dlaczego tyle czasu rząd potrzebował, aby ocenić, że zakrywanie ust i nosa szalikiem nic nie daje.

  To raczej nie jest kwestia tego, że nic nie dają, tylko, że są gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, w szczególności maseczka chirurgiczna czy FFP2 albo FFP3. Proszę zwrócić uwagę, że wirus mutuje, pojawiają się kolejne odmiany, coraz bardziej zaraźliwe – tak jak w przypadku odmiany brytyjskiej czy południowoafrykańskiej – i trzeba w związku z tym odpowiadać na bieżącą sytuację

  — podkreślał Dworczyk.

  mm/PAP

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540156-minister-niedzielski-oczekujemy-ze-trzeba-powoli-wychodzic

  Polubienie


 10. ODEZWA NARODU POLSKIEGO DO POLICJI
  8,252 views•Feb 22, 2021
  Polacy vs oprawcy

  Barbara Adamczyk
  Piękna przemówa do Policji, oby tylko zrozumieli !!

  pjr899
  Szacunek dla tego Pana. Niecałe 2 min wypowiedzi, a natchnęło moje biedne, zmęczone, wypalone tym rocznym nonsensem serce, jak nic od dawna. Piękne. Jeszcze nie wszystko stracone.

  Piotr Kabzinski
  Co tu duzo komentowac ,facet ma racje mowi to co wszyscy normalni od dawna wiedza .Pozdrawiam

  Tomasz i Gosia
  Brawo 👍🇵🇱🐺👊🔥

  Haarhus
  Rozwiązać policję a w jej miejsce powołać służbę, która będzie HONOROWAĆ przysięgę złożoną Narodowi Polskiemu! W Polsce nie są potrzebne psy partyjne przerabialiśmy to za komuny i dziś nie pozwolimy na powrót tamtych czasów! Każdy atak kryminalistów w mundurach powinien spotkać się z ODWETEM, ich rodziny nie noszą mundurów…

  piotr Piotr
  Mowa do słupa a słup dalej stoi jak dupa.

  wakama boncza
  Wściekłego psa który gryzie rękę która go karmi trzeba bezzwłocznie zatłuc

  Błękitny Motyl
  Brawo👏👏👏👍❤

  kadgam
  niestety chyba tylko drogą siłową możemy odzyskać godność i wolność. Tym sku*wysynom rządowo-policyjnym nic nie przemówi, są perfidni w swoich działaniach i z dnia na dzień udowadniają co raz bardziej jak plują na polaka.

  https://nczas.com/2021/02/23/mocne-slowa-w-kierunku-policji-na-demonstracji-jestescie-jedynym-zagrozeniem-na-ulicach-od-prawie-roku-wideo/

  Mocne słowa w kierunku policji na demonstracji. „Jesteście jedynym zagrożeniem na ulicach od prawie roku” [WIDEO]
  Przez xD -23 lutego 2021 19:00


  Protest pod komendą policji w Legionowie. (Fot. YouTube/screen)

  Podczas niedawnego protestu pod komisariatem policji w Legionowie jeden z demonstrujących wypowiedział ostre słowa w kierunku funkcjonariuszy. Przesadził?

  Kilkanaście osób zebrało się pod komendą policji w Legionowie.

  Wcześniej Piotr Biedka z internetowego kanału chwdp.tv poinformował, że został brutalnie potraktowany przez policjantów. Został wyniesiony z komisariatu.

  Przed komendą ustawiło się kilkunastu funkcjonariuszy. Naprzeciw stanęli protestujący. Jeden z nich wygłosił kilka żołnierskich słów w kierunku policjantów, co na YouTube zostało opublikowane pod tytułem „Odezwa narodu polskiego do policji”.

  – Jeśli uznamy, że koniec z wygłupami i że jesteście zwyczajnymi bandytami, to postąpimy z wami jak z bandytami. Jest was 30 tysięcy chłopców dzielnych ze zbrojnych oddziałów. Nas jest dużo więcej – zaczął przemówienie.

  – Nie mówię o ludziach, którzy się dopiero obudzą. Mówię o ludziach, którzy już mają was dosyć. Jedyne, co was w tej chwili chroni, to że my wierzymy w tę Konstytucję. Wierzymy w to, że powinno obowiązywać prawo i porządek. Wy to naruszacie – kontynuował.

  – Moje dzieci boją się spotykać z bliskimi ludźmi. Przez was. Jesteście jedynym zagrożeniem na ulicach od prawie roku, jedynym bandytyzmem, który się szerzy – mówił dalej.

  – To, co nas powstrzymuje, to nie wasz gaz i wasze pałki. Tego się nikt nie boi. Piotrkowi (Piotr Biedka – red.) weszliście do domu i co? Czy on się was boi? Czy się ugnie? Dziewczynę żeście pobili w radiowozie, bohaterzy jedni, a ona dalej tu będzie. Jedyne, co ją powstrzymuje, aby się wami na poważnie nie zająć, to to, że ona walczy o wolność i praworządność, a nie o konkurowanie z waszym bandytyzmem. Przeginajcie dalej, a zobaczycie, jak daleko można nagiąć sprężynę, zanim ona pęknie – zakończył.

  Całe nagranie z demonstracji poniżej:

  Polubienie

 11. @kamil
  Tak możemy się 10 lat bawić albo i dłużej. We wrześniu na miesiąc ruszy edukacja, w październiku w sezonie grypowym (zwanym covidowym) znowu stanie do końca roku szkolnego. Dziesiąta fala, dwudziesta szczepionka, kolejne występy Guta, Simona, Horbana.. kolejne „jeszcze wytrzymajmy miesiąc dwa” pinokia… aż nie zostanie kamień na kamieniu. Najgorsze, że na horyzoncie nie widać zmiany polityki, PiS woli przegrać wybory niż podpaść mocodawcom z zagranicy.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540586-niedzielski-trzecia-fala-koronawirusa-sie-rozpedza

  Trzecia fala koronawirusa się rozpędza! Niedzielski: Z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o blisko jedną trzecią

  opublikowano: za godzinę


  Minister zdrowia Adam Niedzielski / autor: Fratria

  Trzecia fala koronawirusa się rozpędza; średnia dzienna zakażeń na poziomie 8 tys. przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tys. Przyrost obłożenia łóżek covidowych o 1200, wcześniej notowaliśmy spadki – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Rzecznik rządu: „Dzisiaj bariera 10 tysięcy zachorowań będzie przekroczona”. Czy to oznacza zaostrzenie obostrzeń?
  https://wpolityce.pl/polityka/540488-muller-bariera-10-tys-zachorowan-bedzie-dzis-przekroczona

  -Nowe obostrzenia – od soboty, a może nawet wcześniej! Będzie też regionalizacja? Minister Niedzielski: „Tutaj nie ma co czekać”
  https://wpolityce.pl/polityka/540494-niedzielski-nowe-obostrzenia-od-soboty-a-moze-wczesniej

  Szef MZ wskazywał na środowej konferencji prasowej, że w Polsce rozpędza się trzecia fala koronawirusa.

  Ta dynamika zaczyna być przedmiotem troski, bo wzrosty, z którymi mamy teraz do czynienia stają się naprawdę coraz większe i dynamika zakażeń zaczyna doganiać tę, z którą mieliśmy do czynienia na początku drugiej fali, w październiku

  — dodał.

  Jesteśmy już w sytuacji, kiedy średnia dzienna na tle ostatniego tygodnia osiągnęła poziom 8 tys. przypadków, a tydzień temu było niecałe 6 tys. przypadków. Czyli z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o blisko 1/3

  — mówił Niedzielski, zaznaczając, że nie jest to jedyny parametr, który wskazuje na dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej.

  Odnosząc się do systemu szpitalnictwa, minister zdrowia podkreślił, że odwróciła się tendencja, która miała miejsce w ostatnich wielu tygodniach systematycznego zmniejszenia liczby zajętych łóżek. Przekazał, że w ostatnim tygodniu obserwowany jest przyrost obłożenia łóżek covidowych o ponad 1 200.

  A do tej pory z tygodnia na tydzień mieliśmy do czynienia z spadkami, nawet rzędu 1000 łóżek

  — zaznaczył.

  Niedzielski: W ciągu tygodnia wzrost o 24 proc. liczby zlecanych testów na obecność koronawirusa
  W ciągu tygodnia nastąpił wzrost o 24 proc. liczby zlecanych testów na obecność koronawirusa – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. To – jak podkreślał – jeden z dowodów na „rozpędzanie się” trzeciej fali zachorowań epidemii.

  Mamy do czynienia z bardzo dynamiczną zmianą – ta zmiana to jest ponad 20 procent. W zeszłym tygodniu mieliśmy mniej więcej 73 tysiące zleceń w ciągu całego tygodnia od lekarzy rodzinnych, czyli osoby, które przychodziły na miejsce z objawami, czy identyfikujące ryzyko, otrzymywały takie zlecenia. W tym tygodniu już przekroczyliśmy liczbę 90 tysięcy

  — powiedział Niedzielski na środowej konferencji prasowej. Jak dodał, jest to zmiana, która wynosi dokładnie 24 procent.

  Trzecią falę zakażeń – według szefa resortu zdrowia – widać też po liczbie wykonanych badań.

  W poprzednich tygodniach ta średnia badań oscylowała wokół 40 tysięcy. Teraz już jest wyraźnie na poziomie 45 tysięcy, a dzisiaj już przekroczyliśmy poziom 60 tysięcy badań

  — powiedział.

  Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły 12 146 nowych zakażeń koronawirusem. Wzrost tego rzędu ostatnio odnotowano na początku stycznia. 7 stycznia wykryto ich 12 054, a dzień wcześniej 14 151.

  Resort poinformował też, że z powodu COVID-19 zmarło 67 osób, a 305 zmarłych miało też inne schorzenia. Razem odnotowano 372 zgony. To więcej o 125 ofiar śmiertelnych niż we wtorek, o 355 niż poniedziałek i o 93 więcej porównując do ubiegłej środy.

  W środę odnotowano również o 5836 więcej nowych zakażeń niż we wtorek i o 3452 więcej niż w ubiegłą środę.

  Zmiany w obostrzeniach

  Rezygnujemy z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami; przyłbice mogą być stosowane dodatkowo – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Minister zdrowia mówił na konferencji prasowej, że do tej pory dopuszczona była możliwość zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami.

  W tej chwili chcemy zrezygnować z tej możliwości zastępowania

  — poinformował Niedzielski.

  Przekazał, że przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki.

  Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy

  — mówił szef MZ.

  Niedzielski zachęcał też do stosowania aplikacji Stop Covid, która – jak mówił – pozwala w bezpieczny sposób, zapewniający anonimowość chronić się przed koronawirusem

  Minister zdrowia poinformował również, że od 27 lutego po przyjeździe z Czech i Słowacji – z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki – będzie obowiązywać kwarantanna.

  Obecne restrykcje utrzymane w całym kraju, oprócz województwa warmińsko – mazurskiego.

  Chcemy, aby w woj. warmińsko-mazurskim nauka w klasach 1-3 wróciła do trybu zdalnego; zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej

  — powiedział szef resortu zdrowia.

  aw/PAP

  Polubienie

 12. Teraz wszystko wiadomo
  To nie ekspert, to prorok.

  marekzkrosna
  TO WIELKIE SIECI NIE PRZESTRZEGAJĄ RYGORÓW. NP. W KAUFLANDZIE, LIDLU ,BIEDRONCE OBSŁUGA W OGÓLE NIE ZWRACA UWAGI LUDZIOM BEZ MASEK ALBO Z MASKAMI NA BRODZIE.

  toja
  a gdzie dyżurny autorytet horban i sutkowsk?

  Jakotako
  Straszenia ciąg dalszy.

  Zigi
  Co roku jest sezon grypowy i choruje wiele ludzi. Oczywiście, gdyby wszystkich zamknąć w pojedynczych bunkrach pod ziemią, to nie byłoby zakażeń. Ale wówczas NIC by nie funkcjonowało.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540533-prof-gut-nowe-obostrzenia-nie-pomoga

  Co dalej z restrykcjami? Prof. Gut: Nowe obostrzenia nie pomogą, skoro wiele osób nie przestrzega tych wprowadzonych

  opublikowano: 2 godziny temu
  aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: Fratria

  Wprowadzanie nowych obostrzeń związanych z koronawirusem nie pomoże, jeśli wiele osób nie przestrzega już tych wprowadzonych – powiedział PAP w środę wirusolog prof. Włodzimierz Gut. W jego ocenie do piątku wyjaśni się, czy zmierzamy do większego szczytu zachorowań niż kilka miesięcy temu. (…)

  Polubienie


 13. Sebastian Pitoń: Presja ma sens! Wygraliśmy z Niedzielskim i Kaczyńskim!
  1,241 watching now•Premiere in progress. Started 54 minutes ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  Alex Iksiński
  Producent przyłbic dał za mało, komu trzeba, więc go odstrzelili.😀

  Rafał Priman
  Błędnie Panie Piton Pan twierdzi że im się coś nie udaje. Im się wszystko udaje. Cały czas idą do celu. Ich potknięcia są celowe.

  Polubienie


 14. Sommer: Korona jak „Miś”! Bareja by tego nie wymyślił! Co z koronaparty na Krupówkach?
  3,000 views•Premiered 69 minutes ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  Tomasz Nowak
  Wcześniej chorowali górnicy czego następstwem były obietnice zamknięcia kopalń , na Mazurach jest sporo złóż pierwiastków ziem rzadkich ,ja wiem komu zależy na tych terenach a Państwo się DOMŚLCIE !!!

  magdalena aleksandra
  Nie zapomnij o hotelach i pensjonatach 💪👍

  Malina Luft
  teraz na Mazurach są hotele do przejęcia?????

  Tomasz Nowak
  Zbiegiem okoliczności w Izraelu NIE WPROWADZONO 5G !!!

  beholder2012
  Ja spotkałem się z poglądem, że w Izraelu „wyszczepiają” swoich obywateli nie żadną szczepionką, a jakimś rodzajem placebo. Po co mieliby to robić? Korzyści są istotne:
  — nie trują swoich obywateli, jednocześnie upewniając ich, że „rząd o nich dba”, skoro zapewnia im „ochronę przed śmiertelną zarazą”
  — „uwiarygadniają” w ten sposób szczepionkę wobec „głupich gojów” („patrzcie, przecież swoich tym szczepimy!”)
  — „zaszczepieni” obywatele Izraela, dzięki „efektowi placebo”, NAPRAWDĘ mogą poczuć się lepiej

  ARMED CITIZEN
  Ciekawe, że od placebo zdechło ponad 320 ydów?

  Elżbieta Ganfler
  panie Tomaszu prosze mówić prawde ,hiszpanka była poszczepienna .Chorowali i umierali zołnierze zaszczepieni przeciw tyfusowi wiek 20-40 lat

  Polubienie


 15. Nalot policji w Pszczynie Cyrk na kółkach !
  22,052 views•Feb 25, 2021
  Stelok

  policjanci nie dali nawet w spokoju zjeść, najważniejsze aby wykonać rozkaz nowego komendanta, który po przeniesieniu z Rybnika panoszy się tym razem w Pszczynie. Zobaczcie co przez tego nadgorliwego pana się wyprawiało. Najpierw czekali ponad 10 radiowozów czekało na zapalonych silnikach aż przyjedzie sanepid a później to już tylko się pogrążali w swoich chaotycznych działaniach, a to wszystko rzekomo, by chronić nasze zdrowie!

  Niestety następnego dnia sanepid nakazał zamknięcie PUB-u i jak na razie właściciel postanowił się do tego nakazu dostosować.

  feliksa Tellos
  Pies wierny swemu panu, a kto nim jest cała Polska już wie…

  ja jestem
  PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  D-U-N-S® Nummer: 42-221-0589

  Firmeninformation

  Adresse: 84-86 Ul. Nowogardzka
  02-018 Warszawa
  Die Angaben sind nicht korrekt und Sie möchten Änderungen vornehmen?

  Dann wenden Sie sich bitte an den zuständigen D&B-Partner in Ihrem Land, den Kontakt finden Sie HIER.

  Władek N
  Przez takie wyczyny milicji dojdzie do nieszczęścia, komuś puszczą nerwy i udusić pajaca. To będzie iskra .Po drugie powinni poczekać aż skończę posiłek ,kultura czegoś wymaga. Ale kultury u policji ZERO!

  Polubienie

 16. janK
  Księgowy zachowuje się jak egipski kapłan. Tradycyjny, coroczny okres grypowy nazywa 3 falą. Tylko bić pokłony, ale kto wypina tego wina.

  Wielkanocny COVID
  Niedzielski jest nosicielem mutacji izraelskiej. Wirus ten atakuje w święta chrześcijańskie

  @kamil
  Przy obecnej polityce, każdego roku będzie normalne lato, natomiast jesień, zima i wiosna będą oznaczały demontaż państwa. Ile lat wytrzymają dzieci bez edukacji? Jak długo możemy uprawiać taką demolkę gospodarki?

  @pastuszek
  Śniło mi się, że cały nieRząd Krzywomordego został osądzony i rozstrzelany.

  Dardanell
  PiS rządzi nami, a PiSem rządzi mafia medyczna

  https://wpolityce.pl/polityka/540822-niedzielski-ryzyko-ktore-wisi-nad-nami-jest-bardzo-duze

  Minister Niedzielski: Ryzyko, które wisi nad nami, jest bardzo duże. Mamy bardzo poważne zagrożenie w postaci trzeciej fali

  opublikowano: 18 minut temu
  aktualizacja: za 9 minut


  autor: Fratria

  Mamy bardzo poważne zagrożenie w postaci trzeciej fali — powiedział w „Sygnałach Dnia” na antenie radiowej Jedynki minister zdrowia Adam Niedzielski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: WSZYSTKO o pandemii koronawirusa
  https://wpolityce.pl/tag/koronawirus

  Ryzyko trzeciej fali pandemii koronawirusa

  Ryzyko, które wisi nad nami, jest bardzo duże. Trzeba sobie realnie powiedzieć, że to nie jest wyimaginowane niebezpieczeństwo, tylko mamy bardzo poważne zagrożenie w postaci trzeciej fali

  — podkreślał Niedzielski.

  Wystarczy się rozejrzeć dookoła i zobaczyć, co się dzieje w Czechach i na Słowacji

  — dodał.

  Minister zwrócił uwagę na fakt, że III fala nie startuje z poziomu, z jakiej rozpoczynała się II fala i wskazywał, że szczyt nowej fali może być w związku z tym potencjalnie wyższy.

  Jednocześnie szef resortu zdrowia wskazywał na odporność populacyjną, nabytą dzięki przeciwciałom u 15-20 procent osób, które już przechorowały koronawirusa, a także dzięki szczepieniom.

  Jak mówił, są to argumenty świadczące o tym, że „trzecia fala powinna być nieco mniejsza”.

  Z prognoz analitycznych wynika, że średni poziom apogeum powinien być między 10-12 tys. Obecnie wynosi około 8 tysięcy. Perspektywa szczytu to 3-4 tygodnie

  — opowiadał.

  Mutacje koronawirusa mogą zburzyć nasze prognozy zakażeń

  — dodał jednak minister.

  „Przyłbica nie zastąpi maseczki”

  Podczas rozmowy poruszono także temat rozporządzenia nt. zakrywania ust i nosa.

  Przyłbica nie zastąpi maseczki, podobnie jak kominy, szaliki

  — podkreślał Niedzielski.

  Maseczka ma największą skuteczność

  — powiedział minister zdrowia.

  olnk/Polskie Radio 1

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540866-niepokojaca-sytuacja-epidemiologiczna-rzecznik-mz-wyjasnia

  Polubienie

 17. @19M64
  jak taki grożny ten VAIRUS to musi mieć tez nazwę ciekawo-grożną np. „Pejśiata krzyzówka Soro-Geates” – bardziej debulnego art. dawno nie było jak system immuno. nie działa to i szczepionka do „D” więc po co szczepić ?????!!!!!!!!!!!!

  @celnik
  Ciekawe, a Białorusini nie wymarli mając w głębokim poważaniu DDM. Cud covidowy. Hosanna. Czekam na odkrycie przerażająco groźnej mutacji z Samoa. Czego to pismaki nie wymyślą, żeby straszyć ludzi? Fura z gnojem czeka. Nie tylko na załganych polityków.

  @Crusader
  Ale szczepionka pewnie chroni? Tak samo jak przed gradobiciem, szarańczą i trzęsieniem ziemi w Bangladeszu. Czy nasz ober-minister już złożył zamówienie na nową wersję kolanoświrusa? Czwarta fala sama się nie zrobi, a długi weekend majowy coraz bliżej…

  BumTarara
  Wygląda to na przygotowywanie ludzi na sytuację, kiedy zaszczepieni okażą się nieodporni. Jakoś tak moment „opóźnień w dostawach” zbiega się z coraz nowymi i mutacjami. „Wyszczepiamy”, tylko po co?

  BumTarara
  Te wirusy są strasznie inteligentne. Siedziały cicho przez całe dziesięciolecia, aż tu nagle Gates wypuścił Pandorę z puszki i już nie ma na nie kota.

  Kreon
  No, a durnie typu Morawiecki i Niedzielski wierzą ślepo tylko w szczepionki. Lekarstwa nikt nie szuka. AMANTADYNĘ traktuje się gorzej niż Niemcy nasze reparacje wojenne.

  belzebub
  nie ma sprawy – nasz nierząd zakupi kolejne 90 milionów dawek nowej szczepionki a potem kolejne 90 milionów kolejnej szczepionki. Najlepiej od izraela. Jarosław nas zbawi i płody nienarodzone tysz

  Tomek
  Polska kategorycznie żąda polskiej odmiany koronawirusa i to tej najgorszej.

  Brunhilda
  CNN-cala dobe,same klamstwa!Widocznie lewactwo doszlo do wniosku ,ze USA sa jeszcze zbyt WOLNE i zbyt NIEZLEZNE:((

  gimbaza
  proponuję wypróbować go na biilu Gejtsie

  wirus trwoga
  Przecież dopiero wprowadzacie lockdown dla trzeciej fali brytyjskiej. Już straszycie amerykańską? A gdzie czas na mutację afrykańską? Polska gospodarka jeszcze działa to ją dobijecie w ‘21 lockdownami

  @kamil
  Szczepionka nie działa więc wymyślili alibi

  Refleksja @kasiawywazona
  ELDORADO W USA BĘDZIE TRWAŁO – BIDEN OBIECAŁ MUSI SIĘ WYWIĄZAĆ A PANDEMIA SPRZYJA DOLINIE KRZEMOWEJ, LUDZIE SĄ ZBĘDNI SKORO PRACUJĄ NAD SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ, TRZEBA LUDZI PRZETRZEBIĆ. A BILL GATES NIE MOŻE SIĘ MYLIĆ ON WIE – CO ROBI ??? CZY INNA EKIPA ZABEZPIECZONYCH. KOSZMAR…BOŻE PROSIMY JUŻ O INTERWENCJĘ ODŁĄCZ TYCH CO SĄDZĄ, ŻE MAJĄ PRAWO UKŁADAC ŚWIAT POKAŻ IM SWĄ TWARZ

  Maniek C
  Ciekawie zapowiada się terapia przeciwciałami mono-kolono-analnymi.

  Krk
  Może ktoś wreszcie zainteresuje się LEKAMI, a nie bez końca – szczepionkami…

  @Crusader
  Ale szczepionka pewnie chroni? Tak samo jak przed gradobiciem, szarańczą i trzęsieniem ziemi w Bangladeszu. Czy nasz ober-minister już złożył zamówienie na nową wersję kolanoświrusa? Czwarta fala sama się nie zrobi, a długi weekend majowy coraz bliżej…

  https://wpolityce.pl/swiat/540793-niepokojace-wiesci-z-usa-odkryto-nowy-wariant-koronawirusa

  Niepokojące wieści z USA! Odkryto nowy wariant koronawirusa. Nie chroni przed nim system immunologiczny ani antyciała

  opublikowano: za 8 minut
  aktualizacja: za 9 minut


  autor: PAP/EPA/Chris Kleponis/ POOL

  Dwa pracujące niezależnie od siebie zespoły naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku powiadomiły o odkryciu nowego wariantu koronawirusa. Za niepokojące uznano, że nie chroni przed nim system immunologiczny organizmu ani antyciała.

  Wariant B.1.526 pojawił się w mieście Nowy Jork oraz na północnym wschodzie kraju. Zdaniem ekspertów z Columbii zawiera mutacje, które pomagają mu uniknąć naturalnej reakcji immunologicznej organizmu. Nie zabezpieczają też przed nim przeciwciała monoklonalne.

  Niepokojąca tendencja

  Jak podkreśla stacja CNN, jedna z mutacji przypomina wariant B.1.351 zaobserwowany po raz pierwszy w RPA. W pewnym sensie wymyka się reakcji organizmu na szczepionki i jest coraz bardziej powszechny.

  Obserwowaliśmy stały wzrost wskaźnika wykrywalności od końca grudnia do połowy lutego, z niepokojącym wzrostem do 12,7 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni

  — ocenił zespół z Columbia University Medical Center.

  Badaczy najbardziej niepokoi mutacja E484K. W ich opinii ma ona zdolność częściowego uniknięcia reakcji immunologicznej organizmu, a także terapii przeciwciałami monoklonalnymi.

  Według ekspertów im więcej osób jest zakażonych i im dłużej to trwa, tym większa szansa na zmianę i mutacje wirusa. Większość pojawia się i odchodzi, inne pozostają i są transmitowane.

  Nie jest niczym niezwykłym, że pojawiają się nowe warianty, ale jeśli nadają wirusowi niepokojących właściwości, takich jak lepsza zdolność przenoszenia się lub niepoddawania leczeniu i szczepionkom, lekarze zaczynają się martwić

  — zwraca uwagę CNN.

  W nawiązaniu do B.1.526 badacze twierdzą, że wskaźnik wykrywalności nowego wariantu w ciągu ostatnich kilku tygodni rośnie. Może być on wkrótce bardziej powszechny niż wariant brytyjski i południowoafrykański.

  Jednak nie mamy teraz wystarczających danych, aby to potwierdzić. (…) Wszystko, co wiemy o tej kluczowej mutacji sugeruje, że wydaje się unikać presji przeciwciał

  — wyjaśniał CNN dr David Ho, dyrektor ośrodka badawczego AIDS im. Aarona Diamonda na Uniwersytecie Columbia.

  Nie będzie gwałtownego wzrostu liczby zakażeń?

  Podchwycili to wyznanie niektórzy inni specjaliści oraz doradcy władz miejskich i stanowych. Krytykowali ustalenia jako potencjalnie przedwczesne i podane na podstawie niedokończonych badań.

  Miejski komisarz ds. zdrowia dr Dave Chokshi, którego cytuje stacja NBC, tłumaczył, że nie ma dowodów, aby wariant zidentyfikowany przez nowojorskich badaczy przyczynił się do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Jak argumentował, ich liczba od skoku związanego ze świętami wciąż się zmniejsza.

  gah/PAP

  Polubienie


 18. Oni już totalnie oszaleli! Niedzielski startuje z trzecią falą… Konferencja prasowa (analiza)
  22,415 views•Feb 24, 2021
  Suwerenny PL

  Mówią, że głupota nie zna granic. Konfefencja prasowa Ministra Niedzielskiego jest tego dowodem.

  Anna Kruszewska
  Aplikacja obniża ilość zakażeń… Psychiatra niezbędny.

  Simon Simon
  Niech idą w_PIS_du, nie mogę już tych głupot słuchać.

  Gawrosz
  Niedługo będzie mutacja marsjańska. Łazik już wysłał.

  Szaw Paw
  Niedzielki ma schizofrenię, 3 fala jest tylko w jego głowie. Żadne statystyki nie wskazują na żadną trzecią falę

  Mimi Mim
  Co za psychole rządzą swiatem , a dlaczego my sie dajemy ? No nie rozumiem.oni robia z nami i ta planeta to jakby ona i my byli jej wlasnoscia

  L H
  Jak powiedział klasyk „mają rozmach skur…..y”.

  Miłosz Es
  Kabaret. Jak można wierzyć w te ich bzdury? Do 2020 wydawało mi się, że społeczeństwo jest mądrzejsze. Skoro wierzą we wszystko, to nierząd wymyśla nowe absurdy. Dramat.

  Polubienie

  • xxx
   Boże dopiero we wtorek pandemia powie nam dokąd zmierza ???

   wee
   Wyjaśniam – w poniedziałek jest posiedzenie Światowego Sanhedrynu. Postanowienia otrzymają właśnie we wtorek lub środę. Nie jest pewne czy to Gut dostarcza…

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541075-w-ktora-strone-zmierza-pandemia-najblizsze-dni-decydujace

   Prof. Gut: Jak wygląda faktyczna sytuacja i w którą stronę zmierza pandemia, będziemy widzieli dopiero we wtorek bądź w środę

   opublikowano: wczoraj


   autor: Fratria

   W którą stronę zmierza pandemia w Polsce, będziemy widzieli dopiero we wtorek bądź w środę. Sobotnie dane są na pograniczu. Wszystko zależy, czy wychwycono wszystkie przypadki, które się łączyły z wcześniejszymi zdarzeniami – powiedział PAP w sobotę wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

   W sobotę Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły 12 100 nowych zakażeń koronawirusem. To o 561 chorych więcej niż w piątek i o 3 590 więcej niż tydzień temu. Zmarły 303 osoby.

   Prof. Gut: To dane na pograniczu
   W ocenie prof. Guta, „mogło być dużo gorzej”.

   To są dane, które są na pograniczu. Wszystko zależy, czy wychwycono wszystkie przypadki, które się łączyły z wcześniejszymi zdarzeniami i czy udało się wyłapać prawie wszystkich. Jeżeli tak, to wówczas tendencja zakażeń utrzyma się na obecnym poziomie. Jeśli sytuacja się wymknęła spod kontroli, albo ktoś był osobą zakażoną, a nie chciał się zbadać i zastosować obowiązujące zasady samoizolacji i izolacji, to w najbliższych dniach liczba stwierdzonych zakażeń pójdzie w górę

   — powiedział prof. Gut.

   Jak wygląda faktyczna sytuacja i w którą stronę zmierza pandemia, będziemy widzieli dopiero we wtorek bądź w środę

   — zaznaczył wirusolog.

   W niedzielę ludzie nie udają się do lekarza, więc wyniki podawane w poniedziałek nie do końca odzwierciedlają stan zakażeń w kraju

   — dodał.

   Pytany o dużą liczbę zakażeń na Mazowszu – gdzie odnotowano 2272 nowe przypadki – prof. Gut wyjaśnił, że jest to efekt turystyki.

   Większość osób, które wypoczywała m.in. w Zakopanem, pochodziła z centralnej Polski

   — wskazał.

   „Mamy za mało szczepionki”
   W ocenie wirusologa, 303 osoby, które w ciągu ostatniej doby zmarły, to duża liczba.

   Trzeba pamiętać, że wciąż trwają szczepienia grupy seniorów, a więc osób, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby. Poza tym, mamy za mało szczepionki

   — stwierdził prof. Gut.

   Zaznaczył, że jeśli uda się zaszczepić najstarsze roczniki obywateli, wówczas – nawet jeśli wskaźnik zakażeń będzie się zwiększał – nie powinna proporcjonalnie rosnąć liczba zgonów osób chorych na COVID-19.

   Wśród młodszych osób ciężkie przypadki przechodzenia choroby są zdecydowanie rzadsze

   — powiedział prof. Gut.

   gah/PAP

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541110-sutkowski-trzecia-fala-pandemii-bedzie-wiecej-zakazen

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541113-zdecydowana-wiekszosc-polakow-nosi-maseczki

   https://wpolityce.pl/swiat/541095-kontrowersje-wokol-paszportow-covidowych

   Polubienie


 19. Sommer: Korona jak „Miś”! Bareja by tego nie wymyślił! Co z koronaparty na Krupówkach?
  9,182 views•Premiered 18 hours ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  Malina Luft
  teraz na Mazurach są hotele do przejęcia?????

  Maris Sia
  Potwierdzam. Nauczyciele chorują po szczepieniach.

  Hanna Gałęcka
  Jeżeli chodzi o Rumunię , to zgadzam się w 100%. Mieszkam w Rumunii i pracuję , więc wiem o czy piszę.

  Pa Ko
  Z tego wniosek taki że kowiidioci którzy łykaj te swoje wirusy i sami siebie zarażali.

  Tomasz Nowak
  Wcześniej chorowali górnicy czego następstwem były obietnice zamknięcia kopalń , na Mazurach jest sporo złóż pierwiastków ziem rzadkich ,ja wiem komu zależy na tych terenach a Państwo się DOMŚLCIE !!!

  Polubienie


 20. Konferencja Góralskiego Veta
  1,168 views•Streamed live 59 minutes ago
  Tygodnik Podhalański

  Magda Lena
  Panie Sebastianie, dzieki za odwage i przekaz faktow. Klamstwa nierzadu i ” Ministerstwa Zdrowia”. Caly rzad do dymisji i odpowiedzialnosci karnej za swiadomy zamordyzm niewinnych Polakow.

  Dziwak Dziwak
  Pan powinien być naszym premierem

  Polubienie

 21. @grundy
  nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki – wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw. Z rozporządzenia wynika co najwyżej, że można równie dobrze chodzić w maseczce z ogórków. Wystarczy je przeczytać. KsRobak Wszysto to jest BEZPRAWNE! Rozporzadzac to sobie durak morawiecki moze w swojej kuchni lub sypialni!

  Kasia
  Kulczyka syn otworzyl firme z maseczkami w grudniu to rzad probuje mu pomoc sprzedac. Wojciech Sumlinski na youtub.

  Kasia
  Rezim komunistyczny wprowadzony! Zbrodniarze!

  wee
  Nie „obowiązują”, bo są bezprawne, tylko „tyranski rząd wymusi posłuszeństwo”. Słowa są ważne. Wiem, że całe prawo wraz z konstytucją jest pisane na wodzie. Władza i tak robi co chce, wiem…

  Kazek
  Widocznie producenci maseczek jeszcze za mało do tej pory zarobili na tej histerii.

  Oleńka @aleksandraolenka
  Trzeba cisnąć baranów ile się da – do oporu!

  L
  Jak długo jeszcze będziemy znosić te z d … wyciągnięte durne wymysły.

  Oleńka @aleksandraolenka
  Do „@kamil (…) a posłuszni są więc będą padać jak muchy”. I oto właśnie tym zbójom chodzi. Depopulacja NARODU POLSKIEGO w toku!

  Tom
  Nie ma w rozporządzeniu zakazu noszenia szalików przyłbic czy bandan. Jest mowa o nakazie zakrywania nosa i ust maseczką. Jeżeli obowiązuje słownikowa definicja maseczki to można nosić cokolwiek.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540985-nowe-obostrzenia-juz-obowiazuja-sprawdz-co-sie-zmienia

  Maseczki, kwarantanna i zaostrzone rygory epidemiczne w województwie warmińsko-mazurskim. Nowe obostrzenia już obowiązują!

  opublikowano: godzinę temu
  aktualizacja: godzinę temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: fratria

  Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki – wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw. Do tej pory można było stosować w tym celu również przyłbice lub część odzieży.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — Polacy nie chcą ani rosyjskiej, ani chińskiej szczepionki. Wyjątkowa zgodność elektoratów największych partii w tej sprawie. SPRAWDŹ
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540863-polacy-nie-chca-ani-rosyjskiej-ani-chinskiej-szczepionki

  — W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie o nowych obostrzeniach. Ważne zmiany dot. warmińsko-mazurskiego i maseczek
  https://wpolityce.pl/polityka/540967-w-dzienniku-ustaw-rozporzadzenie-o-nowych-obostrzeniach

  — Nowy stan wyjątkowy i nowe ograniczenia w Czechach. Premier Babisz apeluje: „Dajcie nam jeszcze jedną szansę”
  https://wpolityce.pl/swiat/540978-nowy-stan-wyjatkowy-i-nowe-ograniczenia-w-czechach

  poster
  Nowe obostrzenia
  W piątek wieczorem ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

  Dokument dotyczy również nakazu noszenia maseczek. Z rozporządzenia wynika, że od soboty nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa. Do piątku obowiązywało rozporządzenie, według którego usta i nos należało zasłaniać przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.

  Nakaz używania maseczki od soboty obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, na statkach pasażerskich w żegludze krajowej lub statkach żeglugi śródlądowej przeznaczonymi lub używanymi do przewozu osób.

  Maseczki należy nosić również w miejscach ogólnodostępnych, m.in. na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów czy parkingów leśnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej.

  Wymóg ten dotyczy też osób przebywających w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym.

  Maseczki należy nosić też w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach).

  W rozporządzeniu wskazano również przypadki, w których nie stosuje się nakazu zakrywania ust i nosa. Są z niego zwolnione m.in. dzieci do ukończenia 5 roku życia, osoby ze względu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, oraz mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa. Nakazu nie stosuje się też w przypadku sprawującego kult religijny podczas jego sprawowania. Maseczki nie trzeba mieć założonej na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży.

  Restrykcje dla osób podróżujących z Czech i Słowacji
  Od soboty osoba przekraczająca granicę lądową z Czechami lub Słowacją ma mieć negatywny wynik testu na koronawirusa. Jeśli dotyczy to Polaka wracającego do domu, także transportem indywidualnym, negatywny wynik testu jest podstawą do zwolnienia z kwarantanny.

  Zgodnie z regulacjami obowiązującymi od soboty osoby, które nie mieszkają lub nie przebywają na stałe w Polsce, są zobowiązane mieć negatywny wynik testu na koronawirusa przy przekraczaniu granicy.

  Dotyczy to osób przekraczających granicę różnymi środkami transportu – indywidualnymi i zbiorowymi – oraz osób przekraczających tę granicę pieszo

  — informuje Straż Graniczna.

  Test nie może być wykonany później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Podróżni mają obowiązek przedłożyć, na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej lub Policji, wynik testu w języku polskim albo w języku angielskim

  — zaznacza SG.

  Obowiązek trwającej 10 dni kwarantanny jest stosowany także do osób przekraczających lądową granicę z Czechami lub Słowacją w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu Polsce niezależnie od środka transportu, którym się poruszają, także pieszo.

  Natomiast osoby, które wracają do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terenie Polski i będą posiadały negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, nie będą podlegały obowiązkowej kwarantannie

  — podkreśla SG.

  Ponadto obowiązku odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy polsko-czeskiej i polsko-słowackiej oraz posiadania negatywnego wyniku testu zwolnione są również m.in. osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej szczepionką.

  Kto jest zwolniony z kwarantanny?
  Zwolnieni z kwarantanny są też na przykład: pracownicy transgraniczni, czyli osoby, które przekraczają granicę w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych, uczniowie pobierający naukę w Polsce, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce, studenci kształcący się w Polsce, osoby prowadzące działalność naukową i wykonujący zadania służbowe żołnierze Sił Zbrojnych RP lub wojsk sojuszniczych, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

  Zwolnienie obejmuje także członków misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych i przedstawicieli organizacji międzynarodowych oraz członków ich rodzin oraz kierowców wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

  W województwie warmińsko-mazurskim obowiązują zaostrzone rygory epidemiczne
  Od północy w woj. warmińsko-mazurskim obowiązują zaostrzone rygory epidemiczne, które mają na celu ograniczenie skali rozprzestrzeniania się koronawirusa w regionie. Zamknięte są m.in. kina, teatry, hotele i galerie handlowe. Taki stan ma trwać do 14 marca. Wprowadzenie obostrzeń wywołało w regionie wiele kontrowersji.

  Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zaostrzenia rygorów sanitarnych w woj. warmińsko-mazurskim opublikowano w piątek wieczorem. Wynika z niego, że do 14 marca cały region został uznany za obszar szczególnie zagrożony zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

  W związku z tym zamknięte zostały galerie handlowe, kina, teatry, baseny oraz hotele. Dzieci z klas 1-3 od poniedziałku powrócą do zdalnego nauczania.

  Z opublikowanego rozporządzenia wynika, że baseny są zamknięte „z wyłączeniem basenów: działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych”.

  Kina, teatry, ośrodki kultury i miejsca rozrywki mogą prowadzić swoją działalność dla publiczności wyłącznie zdalnie. Muzea, czy galerie mogą prezentować te zbiory, które znajdują się na wolnym powietrzu. Do 14 marca 2021 r. dopuszczalne jest natomiast, ale bez udziału publiczności „prowadzenie działań niezbędnych do przygotowania wydarzeń artystycznych, takich jak próby i ćwiczenia; nagrań fonograficznych i audiowizualnych; wydarzeń transmitowanych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość”.

  Wydarzenia sportowe mogą się odbywać bez udziału publiczności.

  Zamknięte będą także automaty do gier hazardowych oraz kasyna, „z wyłączeniem kasyn internetowych”.

  Wskazano, że do 14 marca 2021 r. w obiektach handlowych lub usługowych, w tym parkach handlowych, o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m kw. ustanawia się zakaz handlu detalicznego właścicielom lub najemcom powierzchni handlowej, z wyłączeniem takiego, którego przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych innych niż przeznaczone do perfumowania lub upiększania, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych w tym aptek lub punktów aptecznych, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, gazet lub książek, lub kuponów gier losowych, artykułów budowlanych lub artykułów remontowych, lub mebli, artykułów dla zwierząt domowych, usług telekomunikacyjnych, części i akcesoriów do pojazdów samochodowych lub motocykli, paliw.

  Zgodnie z rozporządzeniem będą mogły działać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, punkty optyczne, medyczne, bankowe, pocztowe, logistyczne oraz takie, których działalność polega na wydawaniu i odbieraniu przesyłek; punkty ubezpieczeniowe; naprawy pojazdów samochodowych lub motocykli oraz naprawy lub wymiany opon i dętek, myjnie samochodowe; zakłady ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnie, punkty gastronomiczne przygotowujące i podające żywność na wynos lub dostarczające innym podmiotom żywność.

  wkt/PAP

  Polubienie

  • to tylko rozporządzenie
   nie mające umocowania w ustawie zgodnej z Konstytucją. Znowu robicie z Polaków wała

   LN11
   Jeszcze Niemcy na Warmii i Mazurach nie wszystko wykupili panie Mateuszu?

   pacjent
   A chorzy na serce niech się duszą.

   Ja
   To dobrze, że się ukazało. Będzie dowód w sprawie przed trybunałem stanu. Rozporządzenie nie ma umocowania prawnego bez stanu wyjątkowego.

   https://wpolityce.pl/polityka/540967-w-dzienniku-ustaw-rozporzadzenie-o-nowych-obostrzeniach

   W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie o nowych obostrzeniach. Ważne zmiany dot. warmińsko-mazurskiego i maseczek

   opublikowano: wczoraj
   aktualizacja: wczoraj


   autor: Fratria/dziennikustaw.gov.pl

   W Dzienniku Ustaw opublikowano w piątek rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z epidemią. Wprowadza ono m.in. regionalne obostrzenia na Warmii i Mazurach i obowiązek zasłaniania nosa i ust wyłącznie maseczką.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zmiana obostrzeń w związku z nasileniem pandemii. Które branże i gdzie zostaną zamknięte? Co ze Świętami Wielkanocnymi? SPRAWDŹ
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540591-zmiana-obostrzen-w-zwiazku-z-nasileniem-pandemii-sprawdz

   CZYTAJ TAKŻE: Koniec z przyłbicami i szalikami! Od soboty nakaz noszenia maseczek. Rzecznik MZ: „Zakaz używania tego typu osłon będzie kategoryczny”
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/540512-koniec-z-przylbicami-od-soboty-nakaz-noszenia-maseczek

   Regulacja powiela wiele rozwiązań zawartych w poprzednim rozporządzeniu rządu z 21 grudnia 2020 r.

   Od soboty nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek
   Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki – wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

   W piątek wieczorem ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

   Dokument dotyczy również nakazu noszenia maseczek. Z rozporządzenia wynika, że od soboty nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa. Do tego czasu obowiązywało rozporządzenie, według którego usta i nos należy zasłaniać przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.

   Nakaz używania maseczki od soboty obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, na statkach pasażerskich w żegludze krajowej lub statkach żeglugi śródlądowej przeznaczonymi lub używanymi do przewozu osób.

   Maseczki należy nosić również w miejscach ogólnodostępnych, m.in. na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów czy parkingów leśnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej.

   Wymóg ten dotyczy też osób przebywających w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym.

   Maseczki należy nosić też w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach).

   W rozporządzeniu wskazano również przypadki, w których nie stosuje się nakazu zakrywania ust i nosa. Są z niego zwolnione m.in. dzieci do ukończenia 5. roku życia, osoby ze względu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, oraz mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa. Nakazu nie stosuje się też w przypadku sprawującego kult religijny podczas jego sprawowania. Maseczki nie trzeba mieć założonej na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży.

   Nowe obostrzenia dla osób podróżujących z Czech i Słowacji
   Osoba przekraczająca granicę lądową z Czechami lub Słowacją od soboty ma mieć negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin licząc od wyniku testu – zakłada opublikowane w piątek wieczorem rozporządzenie Rady Ministrów.

   Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z epidemią opublikowane zostało w piątek po godz. 20 w Dzienniku Ustaw. Regulacja powiela wiele rozwiązań zawartych w poprzednim rozporządzeniu rządu z 21 grudnia 2020 r.

   W odniesieniu do ograniczeń w związku z przekraczaniem granic rozporządzenie wprowadza nowe obostrzenia dla osób podróżujących z Czech i Słowacji. Mają one obowiązywać od dnia następującego po dniu ogłoszenia rozporządzenia, czyli od soboty.

   Według zapisów rozporządzenia, osoby, które nie mieszkają lub nie przebywają na stałe w Polsce są zobowiązane mieć negatywny wynik testu na koronawirusa.

   Dotyczy to osób przekraczających granicę różnymi środkami transportu – indywidualnymi i zbiorowymi – oraz osób przekraczających tę granicę pieszo

   — przekazała w piątek wieczorem Straż Graniczna.

   Test nie może być wykonany później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Podróżni mają obowiązek przedłożyć, na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej lub Policji, wynik testu w języku polskim albo w języku angielskim

   — poinformowała SG.

   Zgodnie z zapisami rozporządzenia obowiązek trwającej 10 dni kwarantanny ma być stosowany do osób przekraczających lądową granicę z Czechami lub Słowacją, „niezależnie od środka transportu, którym się przemieszcza, bądź pieszo, w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej”.

   Natomiast osoby, które wracają do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terenie Polski i będą posiadały negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, nie będą podlegały obowiązkowej kwarantannie

   — podkreśla SG.

   Ponadto obowiązku odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy polsko-czeskiej i polsko-słowackiej oraz posiadania negatywnego wyniku testu zwolnione będą również m.in. osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej szczepionką.

   Zwolnieni z kwarantanny będą też na przykład: pracownicy transgraniczni, czyli osoby, które przekraczają granicę w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych, uczniowie pobierający naukę w Polsce, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce, studenci kształcący się w Polsce, osoby prowadzące działalność naukową i wykonujący zadania służbowe żołnierze Sił Zbrojnych RP lub wojsk sojuszniczych, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

   Zwolnienie obejmie także członków misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych i przedstawicieli organizacji międzynarodowych oraz członków ich rodzin oraz kierowców wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

   Jak mówił niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski „w Czechach i na Słowacji mamy trudną sytuację”.

   Pierwszym naturalnym krokiem będzie wprowadzenie ograniczeń w ruchu między naszymi południowymi sąsiadami a Polską. Chcemy, aby osoby, które wjeżdżają do Polski musiały wykazać się negatywnym testem w kierunku koronawirusa. Jeżeli takiego testu nie mają, to będą musiały odbywać kwarantannę

   — zapowiadał szef resortu zdrowia.

   Dopytywany w mediach, czy bez testu obywatel nie będzie mógł wrócić do Polski, Niedzielski odpowiadał, że „będzie mógł, tylko będzie musiał wpaść na kwarantannę”. Jak zaznaczał, negatywny wynik nie będzie przepustką dla powrotu do kraju, ale przepustką dla zwolnienia z kwarantanny.

   Hotele mogą nadal być otwarte – wyjątkiem woj. warmińsko-mazurskie
   Możliwość prowadzenia usług hotelarskich przedłużono do 14 marca. Dla gości nadal można udostępniać nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w obiekcie – wynika z opublikowanego w piątek rozporządzenia. Wyjątkiem są hotele w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie zakazano prowadzenia takiej działalności do 14 marca.

   Zgodnie z rozporządzeniem do 14 marca województwo warmińsko-mazurskiego jest obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. W przypadku tego województwa wprowadzono dodatkowe obostrzenia związane m.in. z zamknięciem basenów, ograniczeniami w zakresie prowadzenia usług hotelarskich, z ograniczeniami związanymi z prowadzeniem działalności kulturalnej (kina, teatry), związane ze sportem, z działalnością kasyn oraz działalnością tzw. galerii handlowych.

   Na pozostałym obszarze kraju jest dozwolone prowadzenie usług hotelarskich w hotelach, motelach i pensjonatach.

   Nadal będą zamknięte siłownie, aquaparki, kluby i centra fitness. Restauracje, tak jak do tej pory, będą mogły tylko wydawać posiłki na wynos.

   Dopuszczalna jest natomiast działalność polegająca na przygotowywaniu i podawaniu posiłków lub napojów przeznaczonych do spożycia przez pasażerów po zajęciu miejsca siedzącego w pociągach objętych obowiązkową rezerwacją miejsc.

   Gości nadal nie będą mogły przyjmować wesołe miasteczka i parki rozrywki, pokoje zagadek czy dyskoteki. Wyłączone z zakazu są sportowe kluby taneczne.

   Szczepienia

   Rozdział piąty rozporządzenia poświęcono kwestii szczepień m.in. kolejności ich przeprowadzania.

   Warmińsko-mazurskie obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2

   Do 14 marca województwo warmińsko-mazurskiego jest obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

   Ma ono na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

   Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do 14 marca „obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 jest obszar województwa warmińsko-mazurskiego”.

   W przypadku tego województwa wprowadzono dodatkowe obostrzenia związane m.in. z zamknięciem basenów, ograniczeniami w zakresie prowadzenia usług hotelarskich, z ograniczeniami związanymi z prowadzeniem działalności kulturalnej (kina, teatry), związane ze sportem, z działalnością kasyn oraz działalnością tzw. galerii handlowych.

   Z rozporządzenia wynika, że do 14 marca 2021 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego baseny są zamknięte „z wyłączeniem basenów: działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych”.

   Zamknięte będą hotele, kina, teatry, ośrodki kultury i miejsca rozrywki, „z wyjątkiem działalności, która może być realizowana przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość”.

   Z rozporządzenia wynika, że do 14 marca 2021 r. w przypadku sportu zawodowego dopuszczalne jest organizowanie współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego, ale bez udziału publiczności. Wskazano, że zapewniony powinien być dostęp do środków dezynfekcji rąk, dezynfekcja sprzętu sportowego oraz „15 minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami”.

   Zamknięte będą także automaty do gier hazardowych oraz kasyna, „z wyłączeniem kasyn internetowych”.

   Zakazano również udostępniania zbiorów publiczności oraz organizowania z jej udziałem wydarzeń. Zakaz „nie dotyczy udostępniania zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu, z wyjątkiem wnętrz obiektów kubaturowych, które mają być zamknięte dla zwiedzających; zwiedzania lasów, parków i ogrodów zabytkowych należących do instytucji kultury oraz innych podmiotów” – czytamy w rozporządzeniu.

   Do dnia 14 marca 2021 r. dopuszczalne jest natomiast, ale bez udziału publiczności „prowadzenie działań niezbędnych do przygotowania wydarzeń artystycznych, takich jak próby i ćwiczenia; nagrań fonograficznych i audiowizualnych; wydarzeń transmitowanych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość”.

   Wskazano, że do dnia 14 marca 2021 r. w obiektach handlowych lub usługowych, w tym parkach handlowych, o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m kw. ustanawia się zakaz handlu detalicznego właścicielom lub najemcom powierzchni handlowej, z wyłączeniem takiego, którego przeważająca działalność polega na sprzedaży: żywności, produktów kosmetycznych innych niż przeznaczone do perfumowania lub upiększania, artykułów toaletowych, środków czystości, produktów leczniczych w tym aptek lub punktów aptecznych, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, gazet lub książek, lub kuponów gier losowych, artykułów budowlanych lub artykułów remontowych, lub mebli, artykułów dla zwierząt domowych, usług telekomunikacyjnych, części i akcesoriów do pojazdów samochodowych lub motocykli, paliw.

   Zgodnie z rozporządzeniem będą mogły działać zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, punkty optyczne, medyczne, bankowe, pocztowe, logistyczne oraz takie, których działalność polega na wydawaniu i odbieraniu przesyłek; punkty ubezpieczeniowe; naprawy pojazdów samochodowych lub motocykli oraz naprawy lub wymiany opon i dętek, myjnie samochodowe; zakłady ślusarskie, szewskie, krawieckie, pralnie, punkty gastronomiczne przygotowujące i podające żywność na wynos lub dostarczające innym podmiotom żywność.

   PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA W DZIENNIKU USTAW
   https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/367

   kpc/PAP/dziennikustaw.gov.pl

   Polubienie


 22. Młody ZAORAŁ Policjanta i nie dostał mandatu
  13,630 views•Premiered 3 hours ago
  Media Narodowe

  p1v1i1l1
  Zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu nie ulegają przedawnieniu. Ostatnim Polskim aktem prawnym jest dekret Prezydenta RP z 30 listopada 1939 o nieważności aktów władz okupacyjnych i rozliczeniu kolaborantów dz u 1939 nr 102 pozycja 1006

  Adam Henig
  Nie ma żadnych obostrzeń, to są szykany i represje, a społeczeństwo niestety w większości bezmyślne i tchórzliwe.

  Miro NN
  Policjanci czja sie bezkarni, dlatego beszczelnie mowia, ze ,,do najblizszej prokuratury niech pan zglosi,,

  Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
  Czy pan policjant wyłapał juž wszystkich okolicznych włamywaczy i bandziorów?

  Emilia Sosenka
  Komu służy policja. Utrzymuje się ich z naszych podatków. Hańba i jeszcze raz hańba dla policji.Pozew zbiorowy Polaków przeciwko Niedzielskiemu, cyrk czas zakończyć.

  manyzg
  W wykazie chorób zakaźnych sars cov2 nie widnieje na stronie gov sanepid !!!

  Barbara B
  Bo nie został wyizolowany!

  Polubienie

 23. Zdziwiony
  Ależ promujecie te szczepionki! Tam to musiały pójść „korzyści”, takie, że aż głowa boli!

  @celnik
  To dlaczego przychodnie POZ są nadal zamknięte przed pacjentami? Dlaczego za grypopodobny Covid lekarze są nadal przepłacani? Hipokryci.

  Biedrona z Lidlem
  Wśród pracowników Lidla, Biedronki, Auchan też nie widać trzeciej fali. Oni nie robili telesprzedaży jak lekarze telepoerady

  Ja
  Nie widać jej bo jej nie ma. Nigdzie. Oprócz głowy Horbana, Niedzielskiego i tym podobnych dzbanów. No i oczywiście łże mediów.

  LL
  Do roboty konowały!!!koniec nic nie robienia i nabijania kabzy na ściemie pandemii.Zabrać im kasę to ozdrowieją nawet bez pseudoszczepionek.

  Cuda statystyki
  To jest doskonala szczepionka. Dziala nie tyle natychmiast po podanju ale nawet miesiac przed podaniem. 600 % normy jak za Zsrr. To sa epokowe odkrycia naukowe ministra.

  Cuda statystyki
  Na podanym wykresie z 200 do ok 100 dziennie spadlo juz w grudniu czyli przed poczatkiem szczepien 26.12. Ale widac juz przed pocztkiem szczepien szczepionka zadzialala.

  ex
  Wstrzymać testy i jutro po plandemii . Rządy które niszczą poszczególne kraje ,pod sąd .

  edol
  akurat, czekają na czwartą i piątą falę, okropnie nachalne te wasze wciskanie kitu.

  Loli
  To dlaczego te nieroby i konowaly-lekarze rodzinni ciagle nie przyjmuja, tylko rozmawiaja przez telefon?

  Stanley
  Są już bezpieczni a nadal boją się pacjentów.Najlepiej opracować program komputerowy udzielający pacjentom teleporad a tym nierobom podziękować.Po co płacimy składki zdrowotne panie Premierze?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541373-szef-mz-wsrod-lekarzy-nie-widac-trzeciej-fali-zachorowan

  Minister zdrowia: Wśród lekarzy nie widać trzeciej fali zachorowań! To wpływ szczepień przeciw koronawirusowi

  opublikowano: 4 godziny temu
  aktualizacja: 4 godziny temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA

  Wśród lekarzy nie widać trzeciej fali zachorowań. To wpływ szczepień przeciw COVID-19 – zauważył we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — RAPORT. Polska walczy z III falą koronawirusa. 7 937 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 216 chorych. Ponad 3,3 mln szczepień
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541203-raport-polska-walczy-z-iii-fala-koronawirusa-marzec

  — Rząd nie wyklucza powiatowych lockdownów. Müller: To wariant brany pod uwagę, ale wszystko zależy od struktury zakażeń
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541355-rzad-nie-wyklucza-powiatowych-lockdownow

  — Prof. Włodzimierz Gut: Epidemia nadal nabiera tempa. Należy obawiać się tych, których system przegapił jako zakażonych
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541231-prof-gut-epidemia-nadal-nabiera-tempa

  Szczepienia a zachorowania lekarzy

  Wpływ szczepień przeciw #COVID19 na zachorowania lekarzy. Od początku grudnia spadek z dziennego poziomu powyżej 200 do 10. Tutaj nie widać trzeciej fali!

  — napisał na Twitterze szef resortu.

  Minister zdrowia, 18 lutego, w czasie sejmowej Komisji Zdrowia wskazał, że od 27 grudnia, gdy rozpoczęły się szczepienia, przyjęło je prawie 120 tys. lekarzy. Według zestawienia Naczelnej Izby Lekarskiej z lutego br. w Polsce jest 137,3 tys. lekarzy mających prawo wykonywania zawodu.

  wkt/PAP

  Polubienie

 24. obserwator
  COVID to pierwsza choroba zakaźna na którą nie dostaje się żadnego leku, za to podłączanją do respiratorów, które rozsadzają osłabione płuca. Tak to można sterować dowolnie „ciężkością” przebiegu

  Zbyszek
  A rząd w dalszym ciągu zabrania leczyć amantadyną . W oddziałach covidowych czeka się na śmierć .

  @anna-anna
  Tyle obostrzeń, chodzenia w maskach, szczepionki i kolejne fale. To wszystko nie trzyma się kupy. Dlaczego nie podaje się amantadyny skoro nikomu nie zaszkodziła, a wszystkim, którym ją podano pomogła?

  HorbanKurwoJebanaWbrudneDupe
  A już ciéżaròwki z Bergamo zabrały wszystkie trupy z Zakopanego, nie brakuje plastikowych workòw? I czy już sobie waliłeś konia ze szczęścia, bo III fala?

  ss500
  Texas kończy z zajobem ! Ahttps://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210309824-Teksas-zrywa-z-obostrzeniami-Koniec-z-maskami-otwarcie-firm.html

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541528-covid-19-ma-coraz-ciezszy-przebieg

  Covid-19 ma coraz cięższy przebieg! Horban: W tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń dziennie

  opublikowano: 13 minut temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria

  W tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń koronawirusem dziennie; podążamy ścieżką, którą przeszły kraje leżące na zachód od nas – powiedział główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Przyznał, że sytuacja nie jest dobra, ale pełny lockdown nie udałby się.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Wiceminister alarmuje: Trzecia fala nabiera impetu. Dzisiaj mamy 15 698 nowych przypadków. 309 osób zmarło
  https://wpolityce.pl/polityka/541507-wiceminister-podaje-dane-mamy-15-698-nowych-przypadkow

  -Polska dołączy do krajów, w których produkowana jest szczepionka przeciw Covid-19! Borys: PFR sfinansuje inwestycję firmy Mabion
  https://wpolityce.pl/gospodarka/541515-w-polsce-bedzie-produkowana-szczepionka-na-covid-19

  Horban mówił w środę w radiowej „Trójce”, że w walce z pandemią rząd „radzi sobie na tyle, na ile może radzić sobie w tej sytuacji”.

  poster
  Spodziewaliśmy się trzeciej fali, niestety nadeszła i nie wiemy, jaka ona będzie

  — zaznaczył.

  Mówił, że jej przebieg będzie zależał od samego wirusa, zachowania ludzi oraz dostępności szczepionki.

  Na uwagę, że w środę mamy prawie 16 tys. nowych potwierdzonych zakażeń, Horban zgodził się ze stwierdzeniem, że „dobrze nie jest”.

  To żeśmy też mówili już parę dni temu, że w tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń (dziennie). To jest bardzo logiczne, to już wiemy, dlatego, że podążamy ścieżką, którą przeszły kraje leżące bardziej na zachód od nas

  — powiedział Horban.

  W kontekście obostrzeń mówił, że pełny lockdown nie uda się z trzech powodów – nie można zamknąć wszystkich zamknąć granic, trudno zamknąć gospodarkę, bo ledwo „zipie”, a także trudno wszystkich zamknąć znowu w domach. Horban mówił, że to, co można zrobić to uprawianie polityki zmniejszenia szkód.

  Główny doradca premiera ds. COVID-19 wyraził też opinie, że chińska szczepionka być może jest niezła, ale nie zostały udostępnione żadne dane, dokumentacja i wyniki badań klinicznych. Z kolei szczepionka rosyjska ma bardzo porządnie zrobione badania kliniczne i gdyby producent złożył dokumentacje Europejskiej Agencji Medycznej albo do polskiego urzędu ds. rejestracji leków „to jest rzeczą oczywistą, że należy bardzo poważnie brać tego typu szczepionkę pod uwagę”.

  Do końca tygodnia wszyscy chętni nauczyciele zostaną zaszczepieni
  Horban podkreślił, że do końca tego tygodnia wszyscy chętni nauczyciele zostaną zaszczepieni.

  Zaczynamy szczepić ludzi starszych, bo cały czas Rada Medyczna i medycy upierają się przy swojej koncepcji słusznej oczywiście, że należy szczepić przede wszystkim te osoby, które są zagrożone śmiercią i chorobą

  — podkreślił Horban.

  Dodał, że służby mundurowe już przeszły przesunięte dalej w kolejności szczepień, ale np. żołnierze WOT pracujący w szpitalach powinni być traktowani tak jak służba zdrowia i szczepieni.

  Myślę, że raczej będziemy szli w kierunku szczepienia grup najbardziej zagrożonych

  — powiedział Horban.

  Powiedział też, że większość członków Rady Medycznej jest za tym, żeby zaszczepić około tysiąca osób z rządu, bo to nie jest wielka grupa, a „lepiej mieć jest rząd zdrowy niż rząd, który ledwo ‘zipie’”.

  Mówił też, że jest szansa, że spędzimy Święta Wielkanocne w „warunkach półlockdownu, a nie całego lockdownu”.

  Nie potrafię powiedzieć jak to będzie wyglądało, ale na pewno nie będą to normalne święta jeszcze

  — podkreślił Horban.

  W środę wiceszef MZ Waldemar Kraska przekazał, że mamy 15 698 nowych zakażeń koronawirusem, 309 osób zmarło. Z danych MZ wynika, że tydzień temu w środę potwierdzonych zakażeń było 12 146, a 372 osoby zmarły. Z kolei dwa tygodnie temu – potwierdzono 8 694 zakażenia, a zmarło 279 osób.

  Coraz więcej zakażeń koronawirusem, coraz cięższy przebieg
  Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem, obniżył się wiek hospitalizowanych, przebieg jest coraz cięższy – ocenił w środę prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja.

  Prezes NRL pytany na antenie TVN 24 o szczyt zakażeń i możliwe scenariusze rozwoju sytuacji stwierdził, że przebieg epidemii jest nieobliczalny i nieprzewidywalny.

  Trudno dziś mówić, co będzie za tydzień czy dwa. Niemniej jednak, jak widać w ostatnich tygodniach, wzrost zakażeń jest widoczny. Odczuwamy go jako lekarze, jako personel medyczny w naszych szpitalach

  — powiedział prof. Matyja.

  Wskazał w tym kontekście m.in. wzrost liczby osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem.

  Alarmujemy, by nie doszło do tego, że chorzy nie będą mogli skorzystać z naszych usług, o przygotowanie wolnych łóżek, które by zabezpieczyły ewentualny i niekontrolowany wzrost zachorowań

  — powiedział prezes NRL.

  Decyzje te, jak wskazał, leżą w gestii wojewodów, którzy na bieżąco mają dane o zachorowalności, wolnych i zajętych łóżkach covidowych i o tym, jaka jest perspektywa wzrostu zachorowań.

  Wydaje się w tej chwili, populacyjnie patrząc na chorych w szpitalach, że obniżyła się średnia wieku hospitalizacji pacjentów, a przebieg jest dużo cięższy niż na początku epidemii

  — powiedział prof. Matyja.

  W przypadku brytyjskiej mutacji wirusa objawy są dużo bardziej nasilone
  Szef lekarskiego samorządu wskazał, że w przypadku brytyjskiej mutacji wirusa przebieg zakażenia jest dynamiczny, a objawy dużo bardziej nasilone, niż w przypadku wirusa, który rok temu dotarł do Polski.

  Wskazał też, że od dawna lekarze podnoszą, że jest wiele osób, które mają objawy, ale unikają badań. Często, jak dodał, pomoc udzielana jest im późno, gdy zmiany w płucach są zaawansowane.

  Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał w środę rano, że najnowsze dane mówią o 15 698 nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń. Tydzień temu, 24 lutego, resort informował o 12 146 nowych zakażeniach.

  aw/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/541507-wiceminister-podaje-dane-mamy-15-698-nowych-przypadkow

  …..

  hmmm…
  za godzinę
  31.60.66.*
  Nanocząstki w szczepionce? Ilez to już wariantów technologicznych tych szczepionek?

  AdamTertiumNonDatur
  Jedyne co mi przychodzi na myśl to afera z osoczem i miliony wyrzucone w błoto. Czuję szwindel, albo zaczniemy produkcję, gdy zapotrzebowanie spadnie do zera, albo utopimy kupę forsy jak w atomówkę

  https://wpolityce.pl/gospodarka/541515-w-polsce-bedzie-produkowana-szczepionka-na-covid-19

  Yellow
  To nie będzie fabryka polskiej szczepionki tylko rozlewnia tak jak nie ma produkcji polskiego samochodu są tylko montownie.

  Dwa wyroki za kłamstwa…
  Morawieckiemu można wierzyć! Buahahahaha…

  https://wpolityce.pl/gospodarka/541539-kiedy-ruszy-produkcja-szczepionki-w-polscepremier-odpowiada

  Polubienie

 25. @Moi
  Nie zdziwiłbym się gdyby wszystkie (albo wiele) zgony z powodu szczepionki były wbijane na przyczynę: Covid.

  fala goni falę
  Co zrobiliście od października? Drugi lockdown zrobiliście w październiku. Zamknęliście prawie wszystko. Co zrobiliście w tym czasie? Macie inny pomysł od: LOCKDOWN, fala, LOCKDOWN, fala LOCKDOWN

  ratunek – wybory
  Ostatnia nadzieja dla Polski to przedterminowe wybory. Przed wyborami wirus jest w odwrocie, jest niegroźny, nie ma powodów by się bać wirusa

  STOP NAZISTOM-MASONERII
  Nie tylko Teksas, ale też Missisipi wycofuje się z polityki lockdownu i obostrzeń-https://nczas.com/2021/03/03/missisipi-konczy-z-lockdownem-i-maskami-minal-czas-na-ingerencje-rzadu/

  świętochłowiczanin
  Nie wiem, czy Pan Minister jest świadomy tego, że uzasadnia akt oskarżenia przeciw sobie (i Ł. Szumowskiemu). Nie wiem, czy amantadyna działa, ale wielomiesięczne wstrzymanie nad nią badań to zbrodnia

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541555-niedzielski-alarmuje-trzecia-fala-sie-rozpedza

  Niedzielski alarmuje: Trzecia fala się rozpędza, mamy tendencję wzrostową. Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych

  opublikowano: 33 minuty temu


  Niedzielski alarmuje: Trzecia fala się rozpędza! / autor: PAP/Tomasz Gzell

  Trzecia fala epidemii się rozpędza. Na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

  CZYTAJ WIĘCEJ: RAPORT. Polska walczy z III falą koronawirusa. Duży wzrost zakażeń. Mamy 15 698 nowych przypadków, 309 osób zmarło
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541203-raport-polska-walczy-z-iii-fala-koronawirusa-marzec

  „Jesteśmy w sytuacji bardzo trudnej”
  Minister Niedzielski na konferencji prasowej w Gdańsku zwrócił uwagę, że opublikowane w środę wyniki zakażeń pokazują, że „jesteśmy w sytuacji bardzo trudnej”. Z danych MZ wynika, że ostatniej doby odnotowano 15,7 tys. zakażeń – to o ponad 3,5 tys. więcej niż tydzień wcześniej.

  Od wielu dni mamy do czynienia permanentnie z taką sytuacją, że ta liczba (zakażeń) z tygodnia na tydzień zwiększa się w takiej skali 2-3 tys., a teraz widzimy że nawet więcej

  —zwrócił uwagę Niedzielski.

  Trzecia fala się rozpędza, mamy stałą tendencję wzrostową, dynamika absolutnie nie słabnie, mamy powielenie o ponad 1/3 przypadków z tygodnia na tydzień i co więcej to wszystko już zaczyna oddziaływać na infrastrukturę szpitalną

  —powiedział Niedzielski. Zwrócił uwagę, że „w ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o ponad 2 tys. hospitalizacji, czyli o mamy o 2 tys. więcej łóżek zajętych niż jeszcze tydzień temu”.

  Ocenił, że w związku z tym konieczne jest uruchomienie szpitali tymczasowych.

  Dzisiaj na rządowym zespole zarządzania kryzysowego, obradującym pod przewodnictwem pana premiera Morawieckiego, została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach, m.in. w woj. pomorskim

  —poinformował szef MZ. Dodał, że wojewodowie deklarują, że szpitale te będą mogły szybko rozpocząć przyjmowanie pacjentów.

  Rośnie liczba zleceń na testy
  Notujemy wzrosty ilości zleceń na testy na koronawirusa, wykonanych testów, potwierdzonych zakażeń oraz obłożenia szpitalnego – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Jak podkreślił na konferencji prasowej, patrząc tygodniowo lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zlecili ponad 110 tys. badań pod kątem obecności koronawirusa.

  To ponad 20 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego tygodnia

  —wskazał Niedzielski.

  Zwrócił uwagę, że mamy do czynienia z bardzo dużym wzrostem zarówno jeśli chodzi o ilości zleconych testów na koronawirusa, wykonanych testów, potwierdzonych zakażeń, ale także patrząc na obłożenie szpitalne. Szef MZ ocenił, że ten wzrost jest dynamiczny.

  Dzisiejsze dane pokazują, że jest taka potrzeba, by tworzyć szpitale tymczasowe. Rozpoczniemy korzystanie z tej infrastruktury w 9 województwach, bo w tylu rozpoznaliśmy taką potrzebę

  —powiedział Niedzielski.

  Miliony maseczek do najbardziej dotkniętych regionów
  Razem z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych regionów; do regionu pomorskiego trafi 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

  W związku z pogarszającymi się wynikami dotyczącymi nowych zachorowań, hospitalizacji, w związku z wydanymi też ostatnio zaleceniami dotyczącymi konieczności noszenia masek – a nie stosowania przyłbic czy innych surogatów w postaci kominów, chust, i tak dalej – razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom na razie najbardziej dotkniętych regionów – maseczek

  —powiedział Niedzielski na środowej konferencji prasowej.

  Jak dodał, zapadła decyzja, że do regionu pomorskiego zostanie przekazanych 10 mln maseczek, a do regionu warmińsko-mazurskiego, który – jak mówił, jest obecnie najbardziej dotknięty pandemią – 5 mln. Jak dodał, różnica w liczbie maseczek wynika z liczby osób zamieszkujących te regiony.

  Te maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach

  —zapowiedział szef MZ.

  kk/PAP

  Polubienie

 26. @kamil
  Popieram. Pragnę dodać, że ten doktor zachowuje się dokładnie jak cała służba zdrowia: trzepie kasę na rozdmuchiwaniu pandemii a miga się od prawdziwej roboty, leczenia pacjentów.

  Adam
  Jaki premier taki doradca.

  Realista
  Ten kozioł z każdą swoją wypowiedzią jeszcze bardziej się ośmiesza. Na zmianę z innym pajacem Gutem otumaniaja ludzi swoimi, wyssanymi z palca i nie mających z nauka żadnego związku wnioskami.

  Jan
  P. Łosiewicz jest wyjątkiem na tle albo głupich albo skundlonych dziennikarzy. Wielkie brawa dla niej za odwagę!

  ho
  Najwazniejsze, ze p.Horban jest prof.i ma dobra fuche. A reszta ,w tym seniorzy,niech radza sobie jak chca. Czy p.Premier „nie widzi” w wypowiedziach swojego doradcy blazenstwa i zwyklej glupoty ?.

  https://wpolityce.pl/polityka/541609-bajanie-prof-horbana-idzie-na-konto-szefa-rzadu

  Paplanina i nieustające wpadki prof. Horbana obciąża szefa rządu. Może najwyższa pora na zmianę doradcy?

  opublikowano: 44 minuty temu
  aktualizacja: za godzinę

  Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 zdradził dziś, że w tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych zakażeń koronawirusem dziennie. Może najwyższa pora, żeby doradca premiera zamiast chodzić po mediach i opowiadać, jak rozwinie się epidemia zajął się wreszcie doradzaniem rządowi, co zrobić, by tych zakażeń było mniej, bo chyba taka powinna być rola rządowego doradcy. Tymczasem ten opowiada co mu ślina na język przyniesie, a skutki tej zabawy obciążają samego szefa rządu.

  Nie dalej, jak dwa dni temu profesor Horban doradził polskim przedsiębiorcom, by przekwalifikowali się na szycie maseczek

  Od roku jest epidemia… Troszeczkę tutaj bym do wszystkich panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć… A gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć

  -zawyrokował doradca premiera z gracją słonia w składzie porcelany lub butą Bronisława Komorowskiego, który w 2015 roku podczas spaceru ulicami Warszawy radził młodemu człowiekowi, jak żyć za 2 tysiące złotych: „Zmienić pracę. Wziąć kredyt”. Wszyscy jednak pamiętamy czym to się skończyło dla byłego prezydenta.

  Na szczęście już kilka godzin później ktoś powiedział rządowemu doradcy, że polscy przedsiębiorcy szyją maseczki.

  Przedsiębiorcy stanęli na wysokości zadania i nie tylko produkują, ale i eksportują maseczki. To poniekąd zmusza mnie do tzw. staropolskiego odszczekania tego, co mówiłem. Jestem dumny, że jednak produkujemy maseczki

  -ucieszył się w programie Newsroom WP.PL profesor Andrzej Horban, uważając, że temat zamknięty. Przedsiębiorcy raczej jednak tych słów szybko nie zapomną.

  Doradca premiera popisał się także całkowitym brakiem wiedzy o tym, ilu jest seniorów w Polsce. Twierdził w jednym z wywiadów, że w naszym kraju żyje ok. 2 mln osób 60 plus. Według danych GUS jest ich jednak ponad 9,7 mln. Wydaje się, że tych parę milionów ludzi, to istotna liczba dla kogoś, kto odpowiada za strategię walki z epidemią, w którą troska o seniorów powinna być mocno wpisana.

  Chwały nie przyniosły rządowemu doradcy także słowa na temat uprawiania sportu i brak zrozumienia dla ludzi, którzy domagają się otwarcia siłowni.

  Rozumiem biznes, ale jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu, kupić sobie hantle za parę groszy i poćwiczyć w domu

  mówił w RMF FM główny doradca premiera ds. walki z COVID-19.
  Doradca, odpowiedzialny za zdrowie nas wszystkich powinien chyba wiedzieć, że na siłowni wykuwa się formę, kondycję, czyli odporność organizmu. A przecież lekarze do znudzenia powtarzają, że zdrowy tryb życia podnosi odporność, a ta jest niezbędna w walce z wirusem. Ludzie korzystający z usług branży fitness, to przeważnie ludzie zdrowi, którzy nie obciążają systemu opieki medycznej. Nie cierpią na otyłość, nadciśnienie, cukrzycę, itd. Na zdrowy rozsądek odcięcie ludzi od możliwości uprawiania sportu wzmacnia wirusa, a nie osłabia go.

  Zupełnym skandalem były jednak słowa o liczbie zgonów w Polsce. Trochę ponad miesiąc temu profesor Horban przyznał niefrasobliwie, że

  I tak szczęśliwie się złożyło, że umiera tylko dwa razy więcej ludzi niż normalnie, a nie np. pięciokrotnie jak w Lombardii.

  To był jego komentarz do danych Ministerstwa Zdrowia, z których wynika, że w 2020 r. zmarło w Polsce 29 tys. osób, u których test wykazał koronawirusa SARS-CoV-2. W tym samym roku w Polsce zmarło 486 tys. osób, czyli o 82,3 tys. więcej niż średnio w ciągu czterech poprzednich lat (wzrost umieralności o ponad 20 proc.). Z tych danych niezbicie wynika, że ludzie umierają z powodu ograniczenia im dostępu do służby zdrowia po prostu.

  I tu znów profesor Horban zapomniał, że jego robota powinna polegać na tym, żeby jak najmniej ludzi umierało, a nie na tym, by ogłaszać sukces, że umiera ich „tylko” dwa razy więcej niż normalnie.

  A może umierało by mniej, gdyby nie otwarta wojna, jaką prof. Horban wypowiedział amantadynie? Choć nie mamy jeszcze wyników dwóch, prowadzonych w Polsce badań klinicznych na temat skuteczności amantadyny w leczeniu Covid 19, Rada Medyczna mocą swego autorytetu stwierdziła, że lek jest nieskuteczny i nie zaleca się stosowania amantadyny w COVID-19. Co więcej przy każdej nadarzającej się okazji prof. Horban opowiada o toksyczności i szkodliwości amantadyny, mimo, że w 2009 roku sam zalecał ją w leczeniu grypy. A przecież skład leku się nie zmienił. Nawet jeśli przestała być skuteczna w leczeniu grypy typu A, to nie stała się z dnia na dzień trucizną.

  Na szczęście mimo stanowiska Rady Medycznej, Ministerstwo Zdrowia wydało w ostatnim czasie zgody na czasowe dopuszczenie do obrotu na terenie Polski ponad 100 tys. opakowań leku Viregyt-K sprowadzanych z innych krajów.

  Więcej o tym pisałam tutaj:

  Ministerstwo Zdrowia ściąga do Polski amantadynę. Czyżby ktoś spodziewał się pozytywnego wyniku badań klinicznych nad lekiem?
  https://wpolityce.pl/polityka/539571-mz-sciaga-do-polski-amantadyne-czyzby-wbrew-ekspertom

  Ciekawe co jeszcze w najbliższych miesiącach będzie musiał „odszczekiwać” (przypomnę: to jego słowa) profesor Horban?

  Polecam także:

  Sprawiedliwości stało się zadość! Będzie badanie kliniczne amantadyny z udziałem doktora Bodnara!
  https://wpolityce.pl/polityka/537914-bedzie-badanie-amantadyny-z-udzialem-doktora-bodnara

  Autor
  Dorota Łosiewicz

  Polubienie

 27. Leszek
  Przecież wszyscy noszą maseczki, to gdzie się ludzie zarażają? Czy są jakieś analizy?

  Won z tym waszym wirusem
  Biedna ta Europa, już ma trzecią falę. Skąd te wiatry ją przyniosły panie Sutkowski? Inne kontynent skończyły na pierwszej, lub żadnej. Pytam reraz poważnie : ILE WZIĘLIŚCIE ZA TO OSZUSTWO?

  Bystry.
  Jak wyjaśnić zachowanie MZ że mając skuteczny lek AMANTADYNĘ nie pozwala leczyć Ludzi?

  hh
  Sutkowski ile dostajesz kasy za te klamstwa ??????????????

  moher
  slusznie ktos napisal, Braciszkowie piszcie przy takich wywiadach -atrykol sponsorowany!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541587-dr-sutkowski-takiego-tempa-zakazen-nie-przewidywalismy

  TYLKO U NAS. Dr Sutkowski: Liczba zakażeń koronawirusem wzrasta w tempie, którego chyba nie przewidywaliśmy

  opublikowano: 3 godziny temu


  Dr Michał Sutkowski / autor: Screen/TVP

  „Myślę, że powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że sytuacja robi się naprawdę bardzo niepokojąca, bo wzrasta w tempie, którego chyba nie przewidywaliśmy kolejna wysoka fala koronawirusa” – mówi portalowi wPolityce.pl prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. (…)

  Polubienie

 28. https://polfejs.live/video/473/%F0%9F%93%A2ten-film-powinien-obejrze%C4%87-ka%C5%BCdy-nie-dlatego-%C5%BCe-youtube-bez-wyja%C5%9Bnienia-ostrze%C5%BCenia-i-powiadomienia-ci%C4%85gle-go-usuwa.-tylko-dlatego-%C5%BCe-to-pokazuje-jak-wiele-jest-w-nim-prawdy-i?channelName=UcieczkaZMatrixa

  Wrzuciłem, go dziś kilka razy na swój kanał i za każdym razem, po około godz. ZNIKAŁ. Nawet, nie napisali czemu usunęli. Ale po jego obejrzeniu, łatwo jest zrozumieć powód… No cóż, ich brak odpowiedzi, już jest dla mnie odpowiedzią 🙂

  Dlatego, UDOSTĘPNIAJCIE ten wpis jak najszybciej, gdzie się tylko da i komu się da, bo już dokładniej nie da się tego wyjaśnić, o co tu tak naprawdę chodzi

  Podziękowania, za tłumaczenie dla Justyny Walker

  Jeżeli chcesz zrozumieć, czym według mnie jest tzw. LOCKDOWN, to odsyłam do mojego wczorajszego wpisu:

  https://www.facebook.com/groups/425616271224709/permalink/1120005508452445/

  Po obejrzeniu, odsyłam do równie ważnego materiału, który nie pozostawi żadnych złudzeń… to jest taka kropka, która zamyka temat

  https://www.bitchute.com/video/50kEYqeY68wN/

  Serdecznie zapraszam też do subskrypcji mojego nowego kanału na Youtube, na którym za jakiś czas będę częściej wrzucać filmiki, niż udzielać się na Facebooku:

  https://youtube.com/channel/UCeysx-MF3M5OcCdmAkGmb2Q

  Serdeczności

  Polubienie

 29. https://kresy.pl/wydarzenia/nie-zaszczepiono-nawet-polowy-lekarzy-ministerstwo-podawalo-bledne-dane/


  Szczepionka, źr. Pixino

  NIE ZASZCZEPIONO NAWET POŁOWY LEKARZY. MINISTERSTWO PODAWAŁO BŁĘDNE DANE

  5 marca 2021|0 Komentarze|w Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Adam Szabelak

  Resort zdrowia przedstawił samorządowi lekarzy dane dot. liczby zaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce. Naczelna Izba Lekarska podkreśla, że dotychczas przedstawiane przez ministerstwo dane były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną.

  Dnia 3 marca 2021 r. Ministerstwo Zdrowia udostępniło Naczelnej Radzie Lekarskiej informacje na temat liczby zaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów. Rada wyjaśniła, że jest to to odpowiedź na pismo Prezesa NRL z 10 lutego 2021 r. dot. wstrzymania szczepień osób z etapu „0” Narodowego Programu Szczepień oraz napływających do NIL zgłoszeń o problemach ze szczepieniem się przez te osoby zarówno pierwszą, jak i drugą dawką szczepionki.

  CZYTAJ TAKŻE: Francja: 15% pielęgniarek po podaniu szczepionki AstraZeneca nie było w stanie przyjść do pracy
  https://kresy.pl/wydarzenia/francja-15-pielegniarek-po-podaniu-szczepionki-astrazeneca-nie-bylo-w-stanie-przyjsc-do-pracy/

  Samorząd obawia się, że zapewnienia o wysokiej liczbie zaszczepionych lekarzy mogą być pierwszym krokiem w kierunku odebrania osobom walczącym z pandemią COID-19 dodatku za tę pracę w wysokości 100 proc. wynagrodzenia.

  NRL przypomniała, że jeszcze na początku lutego tego roku minister zdrowia zapewniał, że już 90 proc. lekarzy zostało zaszczepionych i apelował do powrotu do regularnych wizyt lekarskich.

  „Poniższe dane pokazują jednak, że przekazywane dotychczasowo przez resort informacje były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną. Tego typu niejasności przeszkadzają w odpowiednim rozplanowaniu pracy w podmiotach leczniczych czy też w kształceniu młodych lekarzy. Przykładem może być decyzja w sprawie najbliższego terminu części ustnej Państwowego Egzaminu Specjalistycznego – czy w obliczu upublicznionych danych egzaminy ustne powinny się odbyć?” – przekazała NRL.

  CZYTAJ TAKŻE: Słowacja odebrała pierwszą dawkę rosyjskiej szczepionki
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/slowacja-odebrala-pierwsza-partie-rosyjskiej-szczepionki/

  Z danych resortu wynika, że zaszczepiono 40% lekarzy-dentystów i 46% lekarzy wykonujących zawód.

  Jak ostrzegła NRL, wysoka liczba niezaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów może być powodem braku ciągłości w opiece i leczeniu pacjentów, w szczególności, że nie wiadomo kiedy ani gdzie będą szczepieni. W opinii samorządu lekarskiego szczepienia personelu medycznego powinny być jak najszybciej przywrócone, aby ograniczyć emisję wirusa, a tym samym przestoje w opiece medycznej.

  Kresy.pl / politykazdrowotna.com / nil.org.pl

  Polubienie

 30. STOP MASONSKIM NAZISTOM
  Szykuje się „druga Norymberga”? Pozew przeciw odpowiedzialnym za „skandal covidowy”-https://nczas.com/2021/03/05/szykuje-sie-druga-norymberga-pozew-przeciw-odpowiedzialnym-za-skandal-covidowy/

  Zbigniew
  Cóż tu komentować, covido-paranoi ciąg dalszy. Miejmy tylko nadzieję, że wcześniej czy później sprawcy tych restrykcji zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

  Pablito
  Jedyna nadzieja w tym, że tym razem maska zadziała prawidłowo wywołując kwasicę oddechową i niedotlenienie mięśnia sercowego

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541889-wracaja-obostrzenia-w-kolejnym-wojewodztwie

  Wracają obostrzenia w województwie pomorskim! Szef MZ: „Wycofujemy te luzowania, które miały miejsce na początku roku”

  opublikowano: 6 godzin temu
  aktualizacja: 5 godzin temu


  autor: screen TVP INFO

  „Podjęliśmy decyzję, że w województwie warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone o tydzień obowiązujące tam regulacje z jednym wyjątkiem. Zamiast prowadzenia edukacji w trybie zdalnym chcemy zastosować nauczanie hybrydowe” – mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Wspomniane nauczanie hybrydowe rozpocznie się od 20 marca.

  Regulacje dotyczące województw będziemy chcieli teraz komunikować w cyklu tygodniowym

  — powiedział.

  Kolejna decyzja dotyczy województwa pomorskiego. Tutaj chcemy zastosować dokładnie te same rozwiązania, które obowiązują w tej chwili w województwie warmińsko-mazurskim. Wycofujemy te luzowania, które miały miejsce na początku roku

  — zaznaczył. Od 13 do 20 marca nauka będzie się odbywała w tym województwie w trybie hybrydowym.

  W pozostałych regionach sytuacja pozostaje bez zmian

  — mówił.

  Dynamiczny przyrost dziennych zachorowań
  Mamy do czynienia obecnie z dynamicznym przyrostem dziennych zachorowań, wzrostem zleceń na badania diagnostyczne, co przekłada się na coraz większe obłożenie szpitali – powiedział w piątek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, oceniając bieżącą sytuację epidemiczną.

  Minister podkreślił, że cały czas mamy do czynienia z trendem wzrostowym, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. W piątek przekazano informacje o zdiagnozowaniu 15 829 nowych chorych, czyli – jak wyliczył – jest to o 4,2 tys. więcej niż tydzień wcześniej.

  Ta liczba robi wrażenie. Mówię tutaj o tym przyroście, bo to kontynuacja stałego trendu dynamicznego przyrostu dziennej liczby zachorowań

  -– powiedział.

  Zaznaczył, że z tygodnia na tydzień liczba dziennych zachorowań przyrasta o jedną trzecią.

  To dorowadziło do tego, że średnia zachorowań w ostatnim tygodniu przekroczyła 11 tys., a dokładnie osiągnęła wartość 11 600. To oznacza, że wzrosła ona względem zeszłego tygodnia o 33 proc. W zeszłym tygodniu było to 8,8 tys.

  — wyliczył.

  Zauważył, że liczba zlecanych testów przez lekarzy POZ na badania w celu wykrycia SARS-CoV-2 stale rośnie. W zeszłym tygodniu było to 96 tys. zleceń, w tym tygodniu 125 tys. Zaznaczył też, że wzrost tych wszystkich wskaźników przekłada się na coraz większe obłożenie szpitali.

  tkwl/PAP/Twitter

  Polubienie


 31. Policja wynosi towar z klubu PiwPaw Parkingowa
  13,294 views•Mar 6, 2021
  Uszi

  Przemysław Pawliński
  Jebani złodzieje, przestępcy i zdrajcy narodu.

  baszko81
  Czym to się różni od napadu rabunkowego? Jedna rzeczą, nie możesz zadzwonić po policję bo ona już jest na miejscu

  SHIVUS111
  Smutne podsumowanie. Niestety mam podobne odczucia. Spora część ludzi, gdyby kazać im nosić włochatego kutasa na czole, cieszyła by się że może wrócić do normalności. Jeszcze by modne fryzury powstawały, żeby kudły w oczy nie wyłaziły, podobnie jak to stało się z maseczkami. Trendy modowe. Idź pan w CH..j z takim życiem i społeczeństwem. Dramat.

  Polubienie


 32. Lawyers Tell Human Rights Committee The Government Has Breached Our Human & Common Law Rights
  37,103 views•Feb 25, 2021
  WE GOT A PROBLEM

  Subject Access
  https://www.youtube.com/channel/UCnGBNHhhgXeTjmqM_C-drsg/videos

  Full Human Rights Committee Meeting
  https://parliamentlive.tv/Event/Index/8d216e31-a2e1-46fb-a87a-c3cef5e227eb

  Kevin Pawsey
  Human rights what human rights, I am English I have no human rights. Now if i was an illegal that had just came into the UK by a little rubber boat then i would have human rights. Human rights are not for British people

  Nick Brajkovich
  We need a class action against Handcock, Twitty , Unbalanced and Prof shagalot ……….and all other corrupt ‚advisors’ on the sage committee . Nuremberg style trials need to be held…in public…what has been done constitute crimes against humanity ….God knows how many elderly and vulnerable people have been murdered by these villains and their barbaric and unscientific lockdowns

  Polubienie

 33. yupiter @yupiter
  Polska nie zawiesi szczepień tą trutką. Liczy się ilość nie jakość . Zdrowie obywateli dla Morawieckiego nie ma znaczenia.

  Króliki doświadczalne
  Na kimś musieli robić doświadczenia żeby wyszło na jaw że ta szczepionka powoduje zakrzepy krwi.Miliony Polaków zostało przymuszonych,lub dobrowolnie wzięli tą szczepionkę jako króliki doświadczalne

  LN11
  Skoro Polaków ma być 15 miliony to pan Mateusz i jego „marksiści” nie zatrzymają tego eksperymentu medycznego. Dla Mateusza cel uświęca środki…

  https://wpolityce.pl/swiat/542764-rumunia-zawiesza-podawanie-szczepionki-firmy-astrazeneca

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kolejne-panstwa-wstrzymuja-szczepienia-preparatem-astrazeneca/

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/542787-kraska-widzimy-ze-koronawirus-w-naszym-kraju-rozpedzil-sie

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/542780-prof-horban-jestesmy-juz-blisko-szczytu-epidemii

  https://kresy.pl/wydarzenia/resort-zdrowia-nie-rekomenduje-wstrzymania-szczepien-preparatem-astryzeneki/

  https://kresy.pl/wydarzenia/who-nie-ma-powodu-aby-zaprzestac-stosowania-szczepionki-astrazeneca/

  https://wpolityce.pl/swiat/543073-astrazeneca-nasza-szczepionka-nie-zwieksza-ryzyka-zakrzepow

  Polubienie

  • @franekdolas
   A kogo interesuje czym ty byś się zaszczepił 🤣

   Tomasz
   to nie klap japa tylko to zrob

   alala
   Czy stanąłby pan przed dziećmi i rodzina nauczycielki z Leszna 36-letniej, do czasu szczepienia zdrowa. Lać po głupiej pale!

   Ewka
   Ty wieprzu. Wyglądasz ja spasione bydle. A czy zaszczepiłbyś się rzadkim gównem? Wstrzyknij sobie co chcesz do tego pustego łba.

   BHO
   To sie sprzedajna kūrwo szczep, możesz poprawić moją dawką, będziesz zabezpieczony. Myślących wolnych Polaków zostaw w spokoju. Astra zeneka z łaciny Gwiazda Śmierci

   https://wpolityce.pl/polityka/543199-tylko-u-nas-posobkiewicz-zaszczepilbym-sie-astrazeneka

   TYLKO U NAS. Dr Marek Posobkiewicz: Zaszczepiłbym się AstraZeneką. Mamy do czynienia z efektem domina paniki

   opublikowano: za godzinę


   autor: Fratria

   „Każdy przypadek należy oczywiście rozpatrywać. Potrzebna jest też odpowiednia analiza” – mówi dr Marek Posobkiewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:

   AstraZeneca zapewnia: „Nie ma dowodów, że nasza szczepionka zwiększa ryzyko zakrzepów krwi”. Ważne wyniki z Francji i Wielkiej Brytanii
   https://wpolityce.pl/swiat/543073-astrazeneca-nasza-szczepionka-nie-zwieksza-ryzyka-zakrzepow

   Niemcy, Francja i Włochy wstrzymują szczepienia preparatem AstraZeneca. WHO przekonuje: „Nie ma powodów, by jej nie stosować”
   https://wpolityce.pl/swiat/543174-niemcy-francja-i-wlochy-wstrzymuja-szczepienia-astrazeneka

   Rzecznik MZ: Nie ma decyzji o wstrzymaniu w Polsce szczepień preparatem AstraZeneca. Nie mamy żadnego przypadku zgonu
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543186-andrusiewicz-nie-wstrzymujemy-szczepien-astrazeneka

   Kilka europejskich państw, w tym Niemcy, Francja i Włochy wstrzymały szczepienia preparatem firmy AstraZeneca. Do sprawy odniósł się dr Marek Posobkiewicz.

   Gdybym zostało mi wyznaczone szczepienie preparatem firmy AstraZeneca, to z pewnością bym się zaszczepił. Mamy do czynienia z efektem domina paniki. Nie należy tego typu doniesień lekceważyć, ale nie należy też ulegać tej panice

   – powiedział w rozmowie z wPolityce.pl.

   Posobkiewicz przekonuje, by nie popadać w histerię w związku z doniesieniami dot. preparatu firmy AstraZeneca.

   Od początku pandemii wszystkie państwa obserwują reakcję innych na różnego rodzaju wydarzenia. Ma to miejsce np. w przypadku obostrzeń czy wprowadzania lockdownu. To samo dzieje się w przypadku szczepionek. Gdy jedno państwo zgłosiło, że grupa seniorów w badaniach klinicznych była za mało reprezentatywna, to te szczepienia wstrzymano. Pamiętajmy, że już zapewne kilka milionów ludzi zostało zaszczepionych tym preparatem. Gdyby istniały istotne problemy, to byśmy o tym wiedzieli. Każdy przypadek należy oczywiście rozpatrywać. Potrzebna jest też odpowiednia analiza dot. ewentualnych zgonów czy powikłań i ustalenie ewentualnego związku ze szczepieniem. Znam przykład osoby, która przyszła na szczepienie i z poważnym krwawieniem mózgowym została zabrana z punktu szczepień. Stało się to dosłownie kilka minut przed szczepieniem. Gdyby doszło do tego np. dwadzieścia minut później, to ktoś mógłby to zakwalifikować jako NOP. Dlatego niezbędna jest dokładna analiza, by nie popadać w paranoję

   – stwierdził.

   Belgijski naukowiec dr Geert Vanden Bossche przekonuje, że „masowe szczepienia przeciwko COVID-19 niszczą nasz naturalny system immunologiczny i powodują, że pojawiają się coraz groźniejsze odmiany koronawirusa”. Do tych słów odniósł się dr Marek Posobkiewicz.

   Można równie dobrze powiedzieć, że nie należy robić nic, wstrzymać szczepienia i czekać aż ludzie będą dalej umierać

   – mówił w rozmowie z wPolityce.pl.

   not. TK

   Polubienie

  • dfgre
   Francja, Niemcy, Norwegia, Dania, Bułagaria wiele innych państw Europy wstrzymują szeczepienie Astrą Zeneką, a nasz rząd milczy jak zaklęty

   zuzia @zuzia
   A nasz najmądrzejszy minister dokładnie się przygląda. CZY ON NIE WIDZI ŻE JEDNE PO DRUGIM PAŃSTWA CZASOWO WSTRZYMUJĄ SZCZEPIENIA. A ON SIĘ PRZYGLĄDA I CZEKA NA MASOWE ZGONY!

   ORKA
   A u nas intelekty medyczne będą stosować dopóki trup nie będzie się ścielił. No to nauczyciele mają przerąbane. Ale to tak jak się wyszczepia nie sprawdzonymi preparatami medycznymi

   Jan
   Przypomnijmy,że w lutym 9 staruszków z DPS koło Puław zmarło po szczepieniu,uwaga, Pfeizerem, a 21 zachorowało na covid. Czy ktoś reagował? Nie, bo to firma niemiecka.

   https://wpolityce.pl/swiat/543174-niemcy-francja-i-wlochy-wstrzymuja-szczepienia-astrazeneka

   Niemcy, Francja i Włochy wstrzymują szczepienia preparatem AstraZeneca. WHO przekonuje: „Nie ma powodów, by jej nie stosować”

   opublikowano: 2 godziny temu
   aktualizacja: za 35 minut


   autor: PAP/EPA

   Niemcy idą za przykładem innych krajów i na razie wstrzymują szczepienia szczepionką AstraZeneca, ogłosiło w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia, które wdraża tym samym zalecenie Instytutu Paula Ehrlicha. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że preparat tej firmy powinien być nadal stosowany.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: AstraZeneca zapewnia: „Nie ma dowodów, że nasza szczepionka zwiększa ryzyko zakrzepów krwi”. Ważne wyniki z Francji i Wielkiej Brytanii

   Po nowych doniesieniach o zakrzepicy żył mózgowych w związku ze szczepieniami w Niemczech i Europie, instytut uważa, że konieczne są dalsze badania. Europejska Agencja Leków (EMA) zadecyduje, „czy i jak nowe odkrycia wpłyną na zatwierdzenie szczepionki”.

   Rzeczniczka WHO Margaret Harris przekonywała, że ta szczepionka nie stanowi zagrożenia:

   To świetna szczepionka, nie ma powodów, by jej nie stosować

   — powiedziała w piątek.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: WHO nie widzi problemu? „Nie ma związku między szczepionką AstraZeneca a zakrzepami krwi. Powinniśmy dalej ją stosować”
   https://wpolityce.pl/swiat/542864-who-szczepionka-astrazeneca-nie-powoduje-zakrzepow

   Zawieszenie szczepień
   Kilka krajów zawiesiło szczepienia tym preparatem po zgłoszeniach, dotyczących skutków ubocznych. Ostatnio irlandzka komisja ds. szczepień opowiedziała się za tymczasowym zaprzestaniem podawania szczepionek przygotowanych przez firmę AstraZeneca. Jest to środek zapobiegawczy. Wcześniej w Danii i Norwegii odkryto pojedyncze przypadki, w których po podaniu leku wystąpiły ciężkie zakrzepy krwi.

   Decyzja Macrona
   Prezydent Emmanuel Macron poinformował w poniedziałek, że we Francji wstrzymane zostaną szczepienia przeciw Covid-19 preparatem AstraZeneca, do oczekiwanej we wtorek rekomendacji Europejskiej Agencji Leków w sprawie.

   Włosi też wstrzymują
   Włoska Agencja Leków zdecydowała w poniedziałek o czasowym zawieszeniu w całym kraju szczepień preparatem koncernu AstraZeneca. W wydanym komunikacie poinformowano, że decyzję tę podjęto w ramach prewencji.

   Włoska agencja ogłosiła, że czeka na zajęcie stanowiska przez Europejską Agencję Leków w sprawie szczepionek AstraZeneca. Jak zaznaczyła, jej decyzja jest zgodna z rozporządzeniami wydanymi w innych krajach UE.

   Dzień wcześniej ten sam włoski urząd zapewniał, że preparat jest bezpieczny. Tak odniósł się do tego, że w Piemoncie zawieszono w niedzielę stosowanie tej szczepionki z jednej z serii po tym, gdy po jej podaniu zmarł w mieście Biella 57-letni nauczyciel. Przypadek ten jest obecnie wyjaśniany, podobnie jak dwa wcześniejsze zgony, do których doszło na Sycylii. Zmarli tam po zaszczepieniu 43-letni żołnierz i 50-letni policjant.

   Do zablokowania szczepień produktem tego koncernu doszło we Włoszech w dniu, gdy liczba osób w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi przekroczyła 2 miliony. Zapowiedziano też znaczne przyspieszenie kampanii szczepień.

   Dołącza Hiszpania
   Władze Hiszpanii wstrzymały w poniedziałek stosowanie podczas szczepień przeciwko Covid-19 szczepionki firmy AstraZeneca. Wcześniej zawieszenie stosowania tego produktu ogłosiło kilka wspólnot autonomicznych tego kraju, w tym m.in. Andaluzja i Katalonia.

   Decyzja w sprawie wstrzymania szczepień zapadła podczas popołudniowego spotkania tzw. rady międzyterytorialnej odpowiedzialnej za szczepienia oraz walkę z epidemią koronawirusa.

   Według informacji przekazanej przez ministerstwo zdrowia Hiszpanii spotkanie rady, w skład której wchodzi przedstawiciel ministerstwa zdrowia oraz reprezentanci służb sanitarnych poszczególnych regionów, zostało zwołane w poniedziałek w trybie pilnym.

   mly/PAP

   Polubienie

  • STOP ZWYRODNIALCOM PIS
   Rozmowa z Agatą Klimkiewicz nauczycielką , szczepioną AstraZeneca , była blisko śmierci – https://www.facebook.com/telewizjaleszno/videos/3697199570366254/

   Lu x
   Jasne , w Polsce w ogóle jest super, tylko ponadplanowo przekręciło się 85 tys ludzi, ale o tym pan Dworczyk nie słyszał. Przecież on nie jest od słuchania, to jego Polacy mają słuchać.

   BHO
   Po konsulatacji z ZUSem postanowiono ze szczepienia Astrą Zenka nie zostaną wstrzymane, a wrecz przyspieszone ze względu na docierające z kolejnych krajów odrzuty tej trutki

   Tom
   w Polsce nie przyjmuje się żadnych zgłoszeń o komplikacjach po szczepieniach – w innych krajach lekarze dbają o swoich chorych a u nas jest skorumpowana patologia w kitlach i rządowy NFZ

   Demokratyczna Republika Konga
   Demokratyczna Republika Konga też wstrzymała Astra Zeneca. Elektoracie pis, co ty na to?

   testowanie na Polakach
   Spotykają się dwa szczury. Zaszczepisz się na COVID Astrą Zenecą? No coś ty, poczekam, dopiero pis testuje ją na Polakach. Inne kraje UE też czekają na wyniki testów na Polakach

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543202-szczepienia-preparatem-astryzeneki-nie-beda-wstrzymane

   Dworczyk: W Polsce nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w konsekwencji której należałoby wstrzymać szczepienia preparatem AstryZeneki

   opublikowano: 5 minut temu


   autor: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

   Każde państwo zawieszało szczepienia preparatem firmy AstraZeneca na skutek zdarzeń, które miały tam miejsce; w Polsce nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w konsekwencji której należałoby wstrzymać szczepienia tym preparatem – podkreślił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

   Dworczyk pytany w TVP Info, czy rząd nie rezygnuje ze szczepień preparatem firmy AstraZeneca w obawie o zepsucie „dobrych statystyk” szczepień, odparł, że nie ma to nic wspólnego ze statystykami.

   Żadnego potwierdzonego przypadku w Polsce
   Każde państwo podejmowało tę decyzję na skutek zdarzeń, które miały miejsce w tych konkretnych państwach. W Polsce nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, w konsekwencji której należałoby zdecydować się na wstrzymanie szczepień szczepionką firmy AstraZeneca” – mówił szef KPRM.

   Podkreślił, że w Polsce nie ma na razie żadnego potwierdzonego bezpośredniego następstwa najcięższego przypadku niepożądanego odczynu poszczepiennego.

   W Polsce nie było również, jeśli mówimy o szczepionce firmy AstraZeneca, takiej sytuacji, w której w konsekwencji podania szczepionki, nastąpiłby jakiś ciężki niepożądany odczyn poszczepienny

   — dodał minister.

   Dworczyk podkreślił, że zarówno instytucje polskie, jak i europejskie nie wydały wytycznych dotyczących wstrzymania szczepień firmy AstraZeneca.

   W Wielkiej Brytanii, gdzie głównie mamy do czynienia ze szczepieniami szczepionką AstraZeneca w ogóle takiego pomysłu nie ma

   — zauważył.

   Rząd trzyma rękę na pulsie
   Szef KPRM zapewnił, że jeśli Europejska Agencja Leków albo Urząd Regulacji Produktów Leczniczych wydadzą zalecenia dotyczące wstrzymania szczepień preparatami firmy AstraZeneca, wówczas rząd „natychmiast” takie zalecenie wykona.

   W poniedziałek szczepienia przeciw Covid-19 preparatem AstraZeneca zawiesiły Niemcy, Włochy, Francja i Hiszpania.

   Ministerstwo zdrowia Niemiec zastosowało się do zalecenia Instytutu Paula Ehrlicha, który po nowych doniesieniach o zakrzepicy żył mózgowych w związku ze szczepieniami, uznał, że konieczne są dalsze badania.

   Włoska Agencja Leków zdecydowała o czasowym zawieszeniu w całym kraju szczepień preparatem koncernu AstraZeneca. W komunikacie poinformowano, że decyzję tę podjęto w ramach prewencji.

   Kilka krajów już wcześniej zawiesiło szczepienia tym preparatem po zgłoszeniach dotyczących skutków ubocznych – najpierw w Danii i Norwegii, gdzie w kilku przypadkach po podaniu leku wystąpiły ciężkie zakrzepy krwi.

   Za ich przykładem poszły między innymi rządy Irlandii, Islandii, Holandii, Bułgarii, Tajlandii i Demokratycznej Republiki Konga.

   EMA informowała w ubiegłym tygodniu, że nie ma wskazań, by szczepionka powodowała problemy związane z zakrzepami.

   gah/PAP

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543324-szefowa-ema-uspokaja-ws-szczepionki-astrazeneca

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543355-preparat-astrazeneca-prof-gut-kupmy-go-ile-sie-da

   https://wpolityce.pl/polityka/543391-burza-wokol-astrazeneki-co-zrobi-polski-rzad

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543647-jest-stanowisko-ema-ws-szczepionki-firmy-astrazeneca

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543731-premier-zacheca-do-szczepien-i-przypomina-opinie-ema

   https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/szczepionka-astrazeneca-wraca-do-lask/

   https://wpolityce.pl/polityka/543781-skad-zamieszanie-wokol-astryzeneki-ostrzezenie-z-grudnia

   https://wpolityce.pl/polityka/543840-niepokojacy-sondaz-chodzi-o-szczepienie-astrazeneka

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543776-trzeba-zaoferowac-astrazeneke-tym-ktorzy-chca-ja-przyjac

   Polubienie


 34. It’s Here: First Court Case Against Mandatory Vaccination: Attorney Interview
  419,783 views•Mar 7, 2021
  Spiro Skouras

  In this interview, Spiro is joined by Attorney Ana Garner of New Mexico. Garner represents her client Isaac Legaretta, an officer at the Doña Ana County Detention Center and a military veteran, who is suing the county over its new policy for first responders to receive the COVID-19 vaccinations or face termination.

  Attorney Garner explains the significance of this case and what is at stake, as it is the first of its kind and may set a new standard for legal precedent regarding mandatory vaccination. Garner says she is prepared to take this case to the Supreme Court if necessary.

  Spiro and Ana Garner also discuss another case of her’s that is ongoing currently. A case that challenges not only the Governor of New Mexico, but the emergency itself.

  NM Stands Up! https://nmstandsup.org​

  https://www.activistpost.com/2021/03/its-here-first-court-case-against-mandatory-vaccination-attorney-interview.html

  Polubienie


 35. FIESTA ORAZ RADOŚĆ W WARSZAWIE PO OFICJALNYM ZAKOŃCZENIU PRZEZ KIBICÓW LOCKDOWNU W POLSCE
  4,756 views•Mar 13, 2021
  Polacy vs oprawcy

  !!! OFICJALNE ZAKOŃCZENIE LOCKDOWNU W POLSCE PRZEZ KIBICÓW LEGII WARSZAWA – https://youtu.be/2M7UlCaGbvI​
  Jeżeli boisz się głosić prawdę – już jesteś niewolnikiem

  legia, warta poznań

  Piotr Nowak
  Chuliganem nie jestem, ale jazda z kurw4mi 😉

  grzegorz Lenart
  Tak trzymać kibice trzeba się ziednoczyci żeby przełamać impas władzy.

  Radoslse Ziwrczyk
  Jestem z Poznania ale szacun dla kiboli legi za to co zrobili 🤜🤛

  Mariusz Grassmann
  Co? Żółwie wadza nie legitymowali? Mandatów nie dawali? No, patrz pan; a to siurpryza!🤡

  Polubienie


 36. RELACJA: KIBICE LEGII OFICJALNIE KOŃCZA LOCKDOWN W POLSCE
  2,237 views•Mar 13, 2021
  Polacy vs oprawcy

  Jeżeli boisz się głosić prawdę – już jesteś niewolnikiem

  Ewa Nowicka
  Za ciosem!!!!Nie popuścić skur…

  W. R.
  Teraz inne Kluby💪🇵🇱❤️

  Ka Cul
  Jednak są jeszcze ludzie w tym kraju.

  Anakonda Z dżudżimitsu
  Bóg Honor i Ojczyzna!!

  Dawid Moldoch
  W końcu! Od dawna panowało stwierdzenie że w razie wojny będzie można liczyć na kibiców. Brawo

  Polubienie


 37. !!! OFICJALNE ZAKOŃCZENIE LOCKDOWNU W POLSCE PRZEZ KIBICÓW LEGII WARSZAWA
  7,326 views•Mar 13, 2021
  Polacy vs oprawcy

  FIESTA i RADOŚĆ W WARSZAWIE PO OFICJALNYM ZAKOŃCZENIU PRZEZ KIBICÓW LOCKDOWNU W POLSCE – https://youtu.be/gHmbTV7PZ-E​
  Jeżeli boisz się głosić prawdę – już jesteś niewolnikiem

  plejadjanin
  Milicja nie reagowała. Co się stało? Napadają na ludzi, terroryzują restauratorów i przedsiębiorców z okradaniem lokali włącznie. Strach ich pewnie obleciał? Poczuli że tym razem mogą zebrać bęcki?

  Chudy
  wpierdol by ich czekał więc sie obsrali

  Mcn Wu
  @Chudy wątpię psy by ich spacyfikowali szybko wezwaliby 10k tylko dymy by były duże a tak chłopaki sobie postrzelali i poszli do domu spokojnie

  Chudy
  No gdyby wezwali wszystkie kurwy w mundurach z całej Warszawy to raczej bez szans

  Agent Blue
  A moze nierzad im zezwolil

  Piotr T
  @Mcn Wu Za to kobiety 8 marca napierdalały w pislicję kamieniami i petardami dlatego wszystkie zostały spisane.

  Wieslaw Kazmierczak
  Ta policja to nie ta liga

  majkello
  @Mcn Wu Panowie ale wiecie o tym, że większość Policjantów na służbie w Warszawie było właśnie pod Stadionem Legii? Byłem pod stadionem z dziewczyną. Specjalnie zakończyliśmy doping 10min przed końcem meczu bo byliśmy się blokady przez psy a samochód mieliśmy zaparkowany pod samym stadionem. Wiecie co? Jadąc z Łazienkowskiej na starówkę a później ze starówki na Pragę Południe nie widzieliśmy ani 1 radiowozu powtórzę ani 1 radiowozu nie było na ulicy. Wszystkie kurwy były pod stadionem. Zawsze na większe imprezy ściągane jest wsparcie policji z innych miast a wczoraj tego nie było bo nie spodziewali się takiej dużej grupy kibice. Myśleli, że przyjdzie 100 osób tak jak w innych klubach. Było widać, że Policja jest obsrana. Butelki w nich leciały i zero reakcji, parę razy słyszałem jak pies do któregoś z kibiców coś mówił to tak niemrawo pod nosem coś gadał a każdy miał ich w dupie. Widać było, że chcieliby wszystkich spacyfikowac ale bali się, że nie dadzą rady. Ilu ich było? Z 400? A wkurwionych Kiboli ze 2 tysiące.

  Polubienie


 38. Cały zapis- kibice Legii przeciw pandemii. Tylko u Czujnego.
  22,960 views•Mar 14, 2021
  TAKT. TV
  29.5K subscribers

  sierściuch
  Pierwszy raz w życiu jestem za kibicami i już nigdy zdania nie zmienię

  Malwina Spyra
  Ja też, mieszkam blisko stadionu i jak po meczu, szli i śpiewali to słynne: ” Zawsze i wszędzie policja je… będzie” to uszy mi więdły. Teraz uważam, że tylko oni. Pislicjanci na kucach🤦🤣

  Mizumiri Chan
  Mam nadzieje ze kibice sie obudzili

  For Cesur
  Nie sprawiaja wrazenia spiacych

  michal kosla
  Brawo brawo Legia Legia tak czeba tak dalej jebac PiS

  Henryk Paweł Tadeusz
  POLUCJANCI LUBIĄ BIĆ BEZKARNIE KOBIETY, ALE STRZELAĆ DO FOTOREPORTERÓW TEŻ POTRAFIĄ….

  Polubienie

 39. Ja
  Szuja która terroryzuje całe społeczeństwo krzyczy, że nie może dać się terroryzować „nieodpowiedzialnym jednostkom”. Otóż takich jednostek jest wiekszość Sutkowski, ty dzbanie.

  Marzena
  Panie Sutkowski a co z AMANTADYNĄ, skutecznym lekiem na koronę? A może ma Pan problemy z bieżącą edukacją na ten temat? Maseczki, nawet kilka naraz na pańskiej twarzy powinny zagłuszyć mówienie głupot

  Tom
  Nie możemy się dawać terroryzować takim lekarzom którym pasuje żeby ta sytuacja trwała na zawsze; oni nawet na trupach robią kasę, oni nikogo nie muszą leczyć a kasa sama leci

  gość
  zgadzam sie nie mozemy dawać sie terroryzować jednostkom typu Niedzielski Horban czy Adrusiewicz

  Pablito
  Medyczny oszuście. Maska przed niczym nie chroni a wręcz może zabić przez kwasicę oddechową. Jesteście terrorystami, na szczęście coraz mniej ludzi wierzy w wasze sponsorowane bajki.

  nikt
  To wy terroryzujecie ludzi którzy chcą normalnie żyć! Żadne z waszych działań NIC nie daje poza śmiercią ludzi z powodu braku dostępny do normalniej opieki medycznej. Statystyki nie kłamią.

  LN11
  Czy za niepoważną jednostkę możemy uznać doradców premiera Mateusza powiązanych z firmami farmaceutycznymi w tym szczepionkowymi? Skoro Interesy tych ludzi nie są zbieżne z interesem narodu.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543065-mocny-glos-lekarza-w-obliczu-trzeciej-fali-pandemii

  Mocny głos lekarza w obliczu trzeciej fali pandemii: „Nie możemy dawać się terroryzować nieodpowiedzialnym jednostkom”

  opublikowano: wczoraj


  Punkt szybkich testów na obecność koronawirusa (zdjęcie ilustracyjne) / autor: PAP/Marcin

  Wyniki są spodziewanie niepokojące – ocenił w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski niedzielne dane o zakażeniach COVID-19. Jak podkreślił, nie możemy dawać się terroryzować osobom lekceważącym przepisy.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: RAPORT. Polska walczy z III falą koronawirusa. Ponad 17 tys. nowych zakażeń. Rośnie liczba zajętych łóżek w szpitalach. Zmarło 110 chorych
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541203-raport-polska-walczy-z-iii-fala-koronawirusa-marzec

  CZYTAJ TAKŻE: Niepokojący wzrost zachorowań na COVID-19. Minister Niedzielski nie ukrywa: „Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543021-niedzielski-nie-ukrywa-czekaja-nas-trudne-tygodnie

  „Wyniki spodziewanie wysokie, spodziewanie niepokojące”
  Wyniki są spodziewanie wysokie, spodziewanie niepokojące, a nawet zatrważające. Bardzo źle to rokuje na przyszłość

  — ocenił Sutkowski. Z niedzielnych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby badania potwierdziły 17 259 nowych zakażeń koronawirusem, a 110 chorych zmarło.

  Jak podkreślił, miał nadzieję, że liczba nowych zakażeń zacznie spadać około 25-30 marca i że szczyt będzie łagodniejszy niż ostatnio, ze średnim poziomem tygodniowym na poziomie 16 tys., ale rozwój wypadków na to nie wskazuje.

  Dr Sutkowski zastrzegł, że jest wiele nieznanych zmiennych i trudno przewidywać rozwój wypadków.

  Rośnie również udział brytyjskiej odmiany koronawirusa. Ciężko też ocenić, jak będą wyglądały dalsze działania administracyjne. Jeżeli chodzi o zachowania społeczne, to było źle, a jest jeszcze gorzej

  — wymieniał.

  „Nie możemy dawać się terroryzować…”
  Jak zaznaczył, trzeba apelować o właściwe zachowania społeczne, bo obok szczepień to jedyny element, na który mamy wpływ.

  Nie możemy okazać się słabym państwem i społeczeństwem wobec tych, którzy nie przestrzegają żadnych reguł, np. w sprawie noszenia maseczek. Nie możemy dawać się terroryzować takim nieodpowiedzialnym jednostkom. Nasze zaniedbania wobec „bezmaskowców” czy wręcz medycznych oszustów zabijają

  — podkreślił dr Sutkowski.

  kpc/PAP

  Polubienie


 40. Rządzący i „eksperci” zmiażdżeni przez Zbigniewa Martykę. Podsumowanie roku nieudolności
  74,715 views•Mar 14, 2021
  Suwerenny PL

  Bo No
  To nawet nie jest plandemia. To jest voyna. Ze zdrowiem z edukacją z ochroną zdrowia z przedsiębiorczością …Z LOGIKĄ I ZE ZDROWYM ROZSĄDKIEM. Z Polską i z Polakami…

  Krystyna Puchalska
  Ich to nie interesuje ich interesują pieniądze globalistów

  Paszczak z Doliny
  Spójrzcie na nosy i nazwiska następujących indywiduów: Simon, Horban, Gut.

  ewa
  Suwerenny . Tak, to jest systematyczne wyludnianie . nikogo to nie interesuje by leczyć,ważne by gadaniem zagadać logikę działań …i zastraszać

  Polubienie

 41. Ja
  Jest oczywistym, że przed świetami rząd ogłosi całkowity lockdown. Takich prymitywnych, propagandowych wrzutek, usprawiedliwajacych to posunięcie będzie pojawiać się coraz więcej.

  @kamil
  Jedynym sposobem zakończenia pandemii jest niedosypywanie żarcia do covidowego koryta. Pan lekarz opowiada historie o dramatyzmie proporcjonalnym do jego zarobków w tym szpitalu. Tłusty żer się musi skończyć,

  Jjj
  Efektem izolacji jest spadek odporności. Cel osiągnięty.

  Uwaga
  Trzymajcie się z daleka od wyszczepionych, to oni teraz zarażają i dzięki nim jest tzw trzecia fala!

  Pablito
  Cienki aktorzyna ze słabo przygotowaną rolą z suflerem niedzielskim

  trwa wojna o zyski
  Niemcy i Wlosi beda mieli nowe szczepionki to chca wyeliminowac konkurencje Brytyjska ktora sprawdza sie w walce z brytyjski covid Rzad odkupowac AstraZeneca i szczepic kto chce lub odsprzedawac zysk

  monika
  Staruszków wybili albo zastraszyli, to teraz wirus atakuje młodszych. Stąd te odmiany. Gates i spółka działają nadal, a ludzkość tańczy jak jej zagrają .A może zmiana narracji dla lepszego efektu?

  Luis
  Też bym poleżał z dziesięć dni na narodowym do świąt ominęło by mnie sprzątanie.

  nam nic nie zaszkodzi?
  Młodzi, ostentacyjnie lekceważą ddm i śmieją się, w najlepszym przypadku, w żywe oczy, gdy zwróci się im uwagę na zagrożenie z ich strony. Niestety, skutki bezstresowego wychowania i ignorancji wiedzy

  Ja
  Ilu więcej? 5, milion? Czy to osoby w dobrej kondycji, czy schorowane i otyłe? Takie newsy to nic tylko podsycanie strachu na zamówienie rządu. Liczby są jasne choruje ciężko 0,05% w wieku do 60 lat.

  Tom
  I po co te kłamstwa? Do tego szpitala nie są przyjmowane ciężkie przypadki bo nie ma tam sal zabiegowych i operacyjnych. Już się gubicie w swoich kłamstwach.

  As
  Mimo dużej liczby wyszczepień, maseczek i lockdownów, zakażonych jest radykalnie więcej. Wirus jest cały czas udoskonalany..

  koko
  Trzecia fala?Zapytajcie pajace jak leczyc pana dr Bodnara.Wezcie sie do roboty za normalne pieniadze bez:”doplat covidowych”to zniknie ta fala wyszczepieni oszusci,respiratorowi mordercy!!!

  wee
  Jest strasznie, ja nawet biorę prysznic w trzech maseczkach! Służby nie nadążają usuwać trupów.

  Teraz płacą rachunek
  To ci co siedzieli w domu bez slonca swiezego powietrza i ruchu, co sie w kolko dezynfekowali i maskowali: stracili przez rok cala odpornosc.Teraz beda umierac

  Brak słów
  Odpowiecie za to wszystko ! wPolityce.pl zeszła na takie dziady w tej propagandzie,że już niżej nie można! Na was też przyjdzie czas, dziennikarzyny pożal się Boże!

  katastrofa notowań pis
  Według najnowszego sondażu Kantar premier i prezydent w większości nie są oceniani pozytywnie. Aż 60 proc. respondentów negatywnie ocenia premiera, i prezydenta. Morawiecki i Duda równo aż 60% na NIE

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543313-dr-nasilowski-w-ciezkim-stanie-jest-wiecej-mlodych-ludzi

  TYLKO U NAS. Trzecia fala pandemii. Lekarz ze Szpitala Narodowego: W ciężkim stanie jest więcej młodych ludzi

  opublikowano: wczoraj
  aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/Przemysław Piątkowski

  ”Jest więcej chorych, w związku z tym więcej osób jest ciężko chorych. To, co obserwujemy, to że w ciężkim stanie jest może więcej młodych ludzi w wieku 40-50 lat” – mówi portalowi wPolityce.pl dr Jacek Nasiłowski, lekarz w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. (…)

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543411-wroci-lockdown-w-calej-polsce-to-praktycznie-przesadzone

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543430-lockdown-w-kolejnych-wojewodztwach-sytuacja-jest-powazna

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543435-prezydent-mozemy-spodziewac-sie-restrykcji-w-calym-kraju

  Polubienie

 42. @kamil
  Wybory mają 24 marca – to zawsze najlepiej zwalcza wirusa.

  sara
  zaszczepili się szczepionkami GOI z UE i się śmieją z GOJI ,no ale wszystko zgodnie z Talmudem ,icki w kawiarniach a GOJE zdychają i nikt tego nie widzi????

  kilim
  A za jakiś czas ponowny wysyp zarażonych.

  mmm
  Czyli to bardzo dobrze dać się wyszczepić, dostaje się tyle nowych praw …

  żałosne
  wyzwolony „naród’ który sam sobie założył obozy-poprzez segregację ludzi-Hitler wiecznie żywy

  Zuza
  Geobels by się was nie powstydził, czemu nie dajecie zdjęć ze Szwecji? albo z Texasu?

  beret
  I zaraz się okaże, że nastała 4-ta fala w Izraelu i znowu pany zamkną lokale, a świat uda, że nie ma z Izraela wieści o tym fakcie…

  https://wpolityce.pl/swiat/543408-tlumy-na-ulicach-tel-awiwu-pelne-kawiarnie-i-restauracje

  Tłumy na ulicach Tel Awiwu. Mieszkańcy korzystają z otwartych restauracji. Na miejsce w lokalu trzeba czekać nawet 10 dni

  opublikowano: 2 godziny temu


  Tel Awiw / autor: screen TT @xruiztru

  Tydzień temu Izrael zdecydował się na luzowanie obostrzeń. Otwarte zostały między innymi restauracje. Jak podają media, na stolik w niektórych lokalach trzeba czekać nawet 10 dni, a firmy zajmujące się obsługą kart kredytowych zanotowały gwałtowny wzrost ich użycia. (…)

  Polubienie

 43. TST
  Moim marzeniem jest aby ten minister stanał przed Trybunałem Stanu. Nie wiem czy wiecie, ale 1 kwietnia rusza spis powszechny…

  Ja
  Będziemy zamykac wszystko! Niech zaczną od zamknięcia siebie. Jeśli lockdown nie działa to potrzeba go więcej, ot logika polityczna.

  A.
  Jakie to wszystko przewidywalne-nadchodzą święta Wielkiej Nocy, więc ponoć chrześcijański rząd ogłasza lockdown.

  Uwaga
  Trzymajcie się z dala od wyszczepionych! To ich jest coraz więcej, więcej NOPów ,więcej rozprzestrzenianego wirusa, więcej zarażonych! To wyszczepieni zarażają.

  bezrobotny
  I nie będzie niczego. Sam się zamknij, najlepiej w Tworkach.

  Tyk
  Uje qwy bandyci będziecie wisieć

  i będzie po plandemii
  W pierwszej kolejności należy zamknąć nie-rząd z czarownikiem Horbanem….

  Tyk
  Życzę tej władzy i tym którzy popierają ten bandytyzm aby konali w męczarniach. Możecie mnie kasować ale zbrodnia zostanie rozliczona w 100%

  https://wpolityce.pl/media/543478-lockdown-w-calym-kraju-od-2003-galerie-i-hotele-zamkniete

  Lockdown w całym kraju od 20 marca! Galerie, hotele i szkoły zamknięte. Szef MZ: Jeżeli ograniczenia nie zadziałają, to będziemy zamykać wszystko

  opublikowano: za 9 minut
  aktualizacja: za 27 minut


  Adam Niedzielski / autor: PAP/Wojciech Olkuśnik

  Wprowadzane nowe restrykcje będą miały charakter ogólnopolski; zamknięte zostaną hotele, nastąpi ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięte będą też kina, teatry, zamknięte będą też baseny i obiekty sportowe – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, trzecia fala pandemii przyspiesza, więc jeśli ograniczenia nie zadziałają, „będziemy zamykać wszystko”. „Musimy podjąć zdecydowane kroki”. Podjęte decyzje obowiązują od 20 marca do 9 kwietnia.

  Przyspieszone przekształcanie łóżek
  W porozumieniu z szefem MSWiA wydaliśmy wojewodom polecenie o przyspieszone przekształcanie łóżek w szpitalach na infrastrukturę covidową. Poprosiłem NFZ i wojewodów, żeby weryfikowali dostępność deklarowanej przez szpitale bazy łóżkowej. Specjalni kontrolerzy będą to weryfikować. Scenariusz, z jakim mamy do czynienia pokazuje, że pandemia nadal się rozwija i nie widać, żeby hamowała

  – mówił minister zdrowia.

  Coraz większy udział mutacji brytyjskiej
  Główna przyczyną rozwoju tej sytuacji jest mutacja brytyjska koronawirusa. Prowadzimy systematyczne badania, które weryfikują udział tego wirusa. Próbki pochodzą z całego kraju. Świeże dane mówią, że ten procentowy udział osiągnął już wartość 52 proc. Widać, że ten wzrost jest szalenie dynamiczny

  – zwrócił uwagę szef MZ.

  Lockdown od 20 marca
  Najbardziej dotkniętymi regionami w tej chwili cały czas jest Warmia i Mazury – tam liczba zachorowań na 100 tys. przekroczyła 60. W przypadku woj. mazowieckiego wartość wskaźnika wynosi 61,3. Woj. pomorskie – 60,3. Woj. lubuskie – tu parametr wynosi 55,9. Analizując sytuację w innych województwach widzimy, ze sytuacja pogarsza się w całym kraju. Średnia wynosi 47,9. To oznacza, że decyzje o kolejnych restrykcjach będą miały charakter ogólnopolski. Od 20 marca zamknięte zostają hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych , ograniczamy działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną obiekty rozrywkowe, baseny, sauny i obiekty sportowe. Wracamy do nauki zdalnej w klasach I-III

  — poinformował szef MZ.

  Do 9 kwietnia wprowadzamy naukę zdalną. To decyzja przejściowa i mam nadzieję, że skuteczna

  — dodał.

  Rozszerzenie obostrzeń to jedyne wyjście. Martwi nas mobilność, intensywność przemieszczania się. Apeluję do wszystkich pracodawców, by w miarę możliwości przejść na pracę zdalną

  — zaapelował minister zdrowia.

  Wskazywał, że bardzo ważne jest ograniczenie mobilności, a w konsekwencji transmisji wirusa, dlatego należy „w maksymalnej skali powrócić do pracy zdalnej”.

  wkt

  Polubienie


 44. Widziałbym Wojsko i Policję na Ulicach! Chcą Mega Obostrzeń i Lockdown! Analiza Komentator Wielkanoc
  57,505 views•Mar 18, 2021
  wideoprezentacje

  Adi Adiqu
  Jebany psychopata z tego doktorka…

  Obserwator 66
  Ja tak delikatnie o Sutkowskim. Bierze udział w ludobójstwie na Polakach i mam nadzieje za to zobaczyć go na lawie oskarżonych.👍👍😊

  janek dzbanek
  Stan wojenny to pikuś z tym co wyprawia pisiorski reżim i motłoch

  Polubienie

  • Anda
   Taa, dzieciaczki do przedszkola i żłobka bo szkoda wysupłać na opiekę. I koniec zamknięcia 9.04. przypadek?Nie, bo 10 kwietnia banda wypruje z wieńcami Antoni zrobi apel poległych. Hipokryci.

   @AMF
   Ten Sutkowski jest szalony. Kto dopuszcza takich ludzi do doradzania w sprawach państwa naszemu rządkowi?

   @pawelolszewski
   Czy Wy poważni jesteście???? Cytujecie skompromitowanego gościa (którego pamiętam jako rozsądnego lekarza z programów w Tyle Wizji sprzed roku), mówiącego że po 12 miesiącach restrykcji, lockdownów, itd., które doprowadziły nas do dnia dzisiejszego, trzy tygodnie więcej zamknięcia rozstrzygnie sprawę? Myślę, że obecny wzrost „zachorowań” to zamówienie rządowe, po przyroście śmierci związanych z totalną porażką zarządzania COVIDem w ostatnich 12 miesiącach… Teraz te śmierci trzeba czymś wyjasnić i przykryć, a nie ma lepszej metody, niż drastyczne podniesienie „zachorowalności”… USA to już przerobiło, tyle, że na polityczne zamówienie: COVID zaczął siać spustoszenie tuż przed wyborami… a dokładnie po zatwierdzeniu elektorów Bidena ustąpił jak ręką odjął….

   @Ita
   Czołgi, ZOMO i strzelanie do bezmaskowców? To juz ostra schizofrenia!!!

   @ayway
   Tak panie Sutkowski wojsko na ulice i granatami w tego wirusa:):):)

   Robert Szmigielski
   Skąd takich durniów i psychopatów bierzecie? Rok temu była ta sama śpiewka i co? Kończcie ten cyrk fałszywej pandemii

   Sutkowski ty sługusie
   BigFarmy! Wybić to ty sobie możesz swoje zęby a nie wirusa, którego fizycznie jeszcze nikt nie wyodrębnił. I przestań robić ludziom wodę z mózgu. Z grypy robisz pandemię przy 3 promilach śmiertelności

   Ciekawe
   czy tego pajaca badał psychiatra ?

   @Filipzkonopi
   Wielki dureń z tytułem doktora: Szwecja bez lockdownu 13236 zmarłych, Polska z dwoma lockdownami 48 388 czyli stosujemy placebo ze śmiertelnym efektem ubocznym. Pasą się na biedzie innych – eksperci

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543746-dr-sutkowski-ostro-w-sprawie-covidowych-obostrzen

   Mocne tezy dr Sutkowskiego: „Trzy tygodnie ostrego lockdownu wyprowadziłoby nas na prostą”; „Widziałbym wojsko na ulicach”

   opublikowano: 2 godziny temu
   aktualizacja: 2 godziny temu


   Dr Sutkowski ostro w sprawie covidowych obostrzeń / autor: Screen TVP Info

   Wirus zadecydował o tym, że wprowadzenie lockdownu było w mojej ocenie koniecznością – powiedział w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Jego zdaniem pierwszy dzień obowiązywania mocniejszych restrykcji to dzień bliżej do normalności.

   CZYTAJ TAKŻE:

   -Prof. Horban: „Jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się”. Kiedy poprawa sytuacji? Padła konkretna odpowiedź
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543719-bedzie-zakaz-przemieszczania-sie-prof-horban-odpowiada

   -Lockdown lekarstwem gorszym od choroby? Prof. Horban: Nie zazdroszczę politykom, którzy podejmują te decyzje
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/543574-lockdown-lekarstwem-gorszym-od-choroby-profhorban-wyjasnia

   -Lockdown bezzasadny? Starcie polityków ws. działań rządu. Wiceminister rozwoju reaguje: „Kropki na kartce to nie rzeczywistość”
   https://wpolityce.pl/polityka/543589-lockdown-bezzasadny-starcie-politykow-ws-dzialan-rzadu

   Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju zamknięte zostaną hotele, ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięte będą kina, teatry, baseny i obiekty sportowe, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki zdalnej.

   25 tys. zakażeń zaraportowanych dzisiaj zrobiło na wszystkich wrażenie. Ja także nie spodziewałem się, że ta fala epidemii będzie aż taka wysoka. Lockdown stał się nieunikniony. Moim zdaniem jest być może nawet za miękki. Ja widziałbym wojsko i policję na ulicach. Nie dlatego, aby się znęcać nad ludźmi, ale nad wirusem. Trzeba go jak najszybciej wybić, aby wracać do normalności

   — podkreślił w rozmowie z PAP Sutkowski.

   W jego ocenie pierwszy dzień obowiązywania mocniejszych restrykcji to dzień bliżej do otwarcia.

   Takiej perspektywy, pozytywnej, zabrakło mi w komunikacji rządowej. Jasno trzeba ludziom uzmysłowić, że kluczem do otwarcia różnych branż jest mniejsza liczba chorych. Zadziałanie szybko i mocno powinno być powiązane z pokazaniem, o co nam chodzi. A chodzi nam o to, aby mieć normalny maj, czerwiec, normalne wakacje. Przedstawiciele zamkniętych branż też muszą usłyszeć, że gdy zejdziemy do poziomu 5 tys. zakażeń dziennie, to wszystko uruchomimy w reżimie sanitarnym

   — powiedział Sutkowski.

   Jego zdaniem gdyby zamknięto wszystkie branże jednocześnie na trzy tygodnie, te efekt spadków byłby pewny. Gdyby jednak ogłoszone dziś restrykcje wystarczyły, to za trzy tygodnie średnia dzienna zakażeń nie powinna wynosić 20 czy 25 tys., ale 8-10 tys..

   To będzie już zupełnie inna historia. Do tego dojdzie wiosna, a ludzie wyjdą w otwarte przestrzenie. Dodatkowo przez te trzy tygodnie zaszczepimy kolejne osoby. Wszystko to rysuje dobrą, a nie złą perspektywę

   — wskazał Sutkowski.

   Brytyjska mutacja odpowiedzialna za gwałtowny wzrost zachorowań
   Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o zakażeniu koronawirusem u 25 998 osób i śmierci 419 chorych.

   Za gwałtowny wzrost zachorowań w Polsce odpowiada teraz brytyjska odmiana koronawirusa. Transmisja wirusa odbywa się swobodnie, gdyż wiele osób nadal nie przestrzega reżimu epidemicznego

   — powiedział dr Sutkowski.

   Zdaniem dra Sutkowskiego konieczne jest podjęcie radykalnych środków.

   Lockdown w tej sytuacji jest konieczny. Powinien być nawet szerszy niż proponuje resort zdrowia, może należałoby go zaostrzyć, ale to zostanie poddane jeszcze analizie. Trzy tygodnie ostrego lockdownu wyprowadziłoby nas na prostą. Wprowadzenie radykalnych rozwiązań spowoduje, że szybciej dojedziemy do celu

   — powiedział.

   Na razie resort zdrowia informuje, że od soboty do 9 kwietnia w całym kraju zostaną zamknięte hotele, ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięte będą kina, teatry, baseny i obiekty sportowe, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki zdalnej.

   Zdaniem dr Sutkowskiego należy nadal przypominać o bezwzględnym nakazie noszenia maseczek, także w miejscach pracy, niegromadzeniu się, uświadamiać społeczeństwu, jak wiele zależy od nas, od naszego odpowiedzialnego zachowania.

   Z egzekwowaniem prawa mamy ogromny problem. Nie może być tak, że władza i eksperci wydają rekomendacje, które nie są respektowane przez część społeczeństwa

   — powiedział.

   Dr Sutkowski przestrzega przed leczeniem się na własną rękę i przed zbyt późnym robieniem testów przeciw COVID– 19.

   Nie może być takiej sytuacji, że osoba, która źle się czuje, nie zgłasza się do lekarza, leczy się sama, chodzi i zaraża innych. Zdarza się, że pacjenci zgłaszają się za późno: z wysoką gorączką, niską saturacją

   — powiedział.

   Dodał, że choć nie ma celowego leku na koronawirusa, „to nie odstajemy od świata i leczymy naszych pacjentów. Na razie nie brakuje również miejsc w szpitalach i respiratorów, chociaż w Warszawie prawie wszystkie są już zajęte. Są natomiast braki kadry medycznej, zwłaszcza anestezjologów”.

   Zdaniem dra Sutkowskiego szczyt epidemii może być różny, może długo utrzymywać się na wysokim poziomie zachorowań. W zwalczaniu epidemii pomogą radykalnie szczepienia, ale na ich efekt w Polsce musimy jeszcze poczekać.

   Idzie wiosna, jest coraz cieplej, będziemy przebywać więcej czasu na świeżym powietrzu i wietrzyć pomieszczenia, co także wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa

   — powiedział dr Sutkowski

   mm/PAP

   Polubienie


 45. Police Broke Law 👮‍♂️ SHARE THIS MASSIVE STORY 😳 High Court Rule Demanding Our Name & Address 🚫
  113,092 views•Mar 10, 2021

  Alex Belfield – THE VOICE OF REASON

  😳 This is massive! For months I’ve been saying that the way the police have been behaving is unacceptable and not within the law. The High Court agrees!

  Josephine Holme
  Wish they were so keen on arresting organised grooming gangs….

  John Dee
  The man who was able to go to the court needs to be given a medal. UK citizen of the year award.

  Lynn Cuthbert
  They are not Police!! They are rent a mob. Bolsheviks.

  JANGLEPOP1
  So we are lied to by the Police, lied to by Scientists, lied to by NHS, lied to by MSM and lied to by our Government. Is it any wonder that we don’t trust anyone with any authority.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.