1055 Wypierdol pustynną plandemię w Pierwszy Dzień Wiosny 2021! :-)


Z okazji Jarych Godów, Nowego Słowiańskiego Roku, Pierwszego Dnia Wiosny i Ostatniego dnia Zimy, Wszystkim Słowiankom i Słowianom, a także Wszystkim Myślącym Ludziom, ja SKRiBHa z całego serca życzę, aby to skurwiałe pustynne ludobójcze zboczenie, które nas od tak dawna napada i morduje, żeby w końcu zdechło i spłynęło wściekłym ściekiem z powrotem skąd przypełzło, czyli na pustynię!

STOP DYSKRYMINACJI SŁOWIAN!

SŁAWA NASZYM SŁOWIAŃSKIM PRZODKOM, NASZEJ PRASTAREJ TRADYCJI, ZWYCZAJOM I JĘZYKOWI!


Oryginalny artykuł: https://bimkal.pl/kalendarz/pierwszy-dzien-wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Zwyczaje naszych przodków nadal żywe

Jak dawniej witano pierwszy dzień wiosny? Nasi przodkowie podchodzili do tego z wielkim rozmachem i poważaniem. Słowianie celebrowali Jare Święto (Jare Gody), a jego głównym symbolem było topienie lub palenie słomianej kukły zwanej Marzanną. To bogini zimy oraz śmierci, jej topienie wraz z końcem zimy przeciwstawiało ją reprezentującemu wiosnę Jaryle, oraz miało zapewnić odejście wszelkich chorób. Działo się to w okolicy równonocy wiosennej, wypadającej 21 marca. Ten zwyczaj przetrwał do dziś – w pierwszy dzień wiosny w wielu miejscach w naszym kraju topi się marzannę. O tę tradycję dbają m. in. uczniowie szkół czy zespoły folklorystyczne. Przebieg obrzędu jest wszędzie podobny – pochód dzieci i dorosłych niesie własnoręcznie zrobione marzanny nad rzekę, gdzie przy tradycyjnych pieśniach wrzuca się je do wody. Prasłowianom także towarzyszyły przy tej okazji śpiewy, gra na instrumentach, tańce czy klekot grzechotek.

Dawniej by przyspieszyć przyjście wiosny rozpalano na wzgórzach ogniska, a domy wietrzono i sprzątano by przepędzić „stare, zasiedziałe zło”. Można więc zażartować, że już setki lat temu Słowianie robili wiosenne porządki. Nasi przodkowie malowali też jajka, które miały zapewnić energię, radość i urodzaj w rozpoczynającym się wiosną nowym roku wegetacyjnym.

W 2021 roku Pierwszy Dzień Wiosny przypada na 20 marca (sobota).

Wiele osób z utęsknieniem czeka na pierwszy dzień wiosny. Wraz z nastaniem ciepłych i długich dni rozkwita przyroda, a w człowieku budzi się energia, chęć do wykonywania najtrudniejszych nawet wyzwań. Single wierzą, że na wiosnę poznają swoją miłość, dzieci powoli już myślą o wakacjach, starsi o urlopach. Kiedy przypada ten długo wyczekiwany dzień?

Kiedy przypada pierwszy dzień wiosny?

Należy rozróżnić dwa pojęcia: pierwszy dzień wiosny kalendarzowej, który zawsze przypada 21 marca oraz pierwszy dzień wiosny astronomicznej związany z równonocą wiosenną. Równonoc wiosenna to moment, kiedy Słońce przechodzi przez punkt Barana, gdzie promienie słoneczne padają prostopadle na równik i są równocześnie styczne do jej powierzchni przy biegunach. Od tego momentu przez pół roku biegun północny będzie bliżej Słońca niż biegun południowy (przez pół roku będzie oświetlać mocniej półkulę północną, na której położona jest Polska.). Najczęściej ma to miejsce w okolicach 20 lub 21 marca – w 2021 roku jest to 20 marca. Zdarza się, że pierwszy dzień astronomicznej wiosny i wiosna kalendarzowa zbiegają się w czasie.

W 325 n.e. równonoc wiosenna wypadała 21 marca i sobór nicejski sugerował się tym terminem, by obliczyć datę świętowania Wielkanocy. Jednak ze względu na niedokładność kalendarza juliańskiego, w XVI wieku równonoc przesunęła się na 11 marca. W wyniku wprowadzenia kalendarza gregoriańskiego w 1582 roku, termin równonocy wypada stale w okolicach 21 marca.

W pierwszy dzień wiosny kalendarzowej odbywa się wiele różnych świąt, jak choćby Międzynarodowy Dzień Astrologii, Światowy Dzień Zespołu Downa, Międzynarodowy Dzień Planetariów, Światowy Dzień Poezji, Dzień Wagarowicza czy Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.

Wiosna meteorologiczna

Z punktu widzenia meteorologii wiosna meteorologiczna trwa od 1 marca do 31 maja. Meteorolodzy dzielą rok na kwartały, aby ułatwić porównywanie statystyk sezonowych i miesięcznych z roku na rok. Pory meteorologiczne opierają się na rocznych cyklach temperatur, a nie na położeniu Ziemi w stosunku do Słońca i są one ściślej zgodne z kalendarzem gregoriańskim. Użycie dat astronomicznych równonocy i przesileń dla pór roku stanowiłoby problem statystyczny, ponieważ daty te mogą się nieznacznie różnić każdego roku.

Równonoc wiosenna
Pierwszy dzień wiosny to dzień, w którym następuje moment równonocy wiosennej zwanej także czasami równonocą marcową. W dniu równonocy wiosennej (na półkuli północnej) punk podsłoneczny wydaje się opuścić półkule południową i przekracza równik niebieski kierując się na północ. W astronomii marcowa równonoc jest punktem zerowym czasu gwiazdowego, a tym samym rektascensji . Służy również jako odniesienie do kalendarzy i uroczystości w wielu kulturach i religiach.

W pozornym ruchu Słońca w dniu równonocy dysk Słońca przecina horyzont Ziemi bezpośrednio na wschód o wschodzie słońca i znowu, jakieś 12 godzin później, bezpośrednio na zachód o zachodzie słońca. Marcowa równonoc, podobnie jak wszystkie równonoce, charakteryzuje się prawie dokładnie taką samą ilością światła dziennego i nocy na większości szerokości geograficznych na Ziemi.

Występowanie Pierwszego Dnia Astronomicznej Wiosny w innych latach

Dzień Data Nazwa święta
Środa 20.03.2019 Pierwszy Dzień Wiosny 2019
Piątek 20.03.2020 Pierwszy Dzień Wiosny 2020
Niedziela 20.03.2022 Pierwszy Dzień Wiosny 2022
Poniedziałek 20.03.2023 Pierwszy Dzień Wiosny 2023
Środa 20.03.2024 Pierwszy Dzień Wiosny 2024
Czwartek 20.03.2025 Pierwszy Dzień Wiosny 2025
Piątek 20.03.2026 Pierwszy Dzień Wiosny 2026
Sobota 20.03.2027 Pierwszy Dzień Wiosny 2027

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Francja 🇫🇷 – Tydzień Grzeczności za Kierownicą
Kalendarz Prawosławny ☦ – Wielki Post

Święta i obchody w kolejnych dniach po 20 marca

31 thoughts on “1055 Wypierdol pustynną plandemię w Pierwszy Dzień Wiosny 2021! :-)


 1. 20.03.2021 Protest In London
  1,558 views•Streamed live 3 hours ago
  MICHAL LONDON CITY

  Aldona Marasek
  * 16 marca 2021 r. Sąd Najwyższy orzekł, że rozporządzenia rządu są nielegalne.
  – Nie istnieją badania, które w sposób kategoryczny, potwierdzałyby skuteczność:
  1. noszenia maseczek,
  2. blokowania wirusów, czy do rozprzestrzeniania się ich podczas noszenia jakichkolwiek osłon,
  zwanych maseczkami, natomiast
  – Zmuszanie do noszenia maseczek, gdziekolwiek, jest to podżeganie do samobójstwa, bądż do
  spowodowania ogromnych szkód na zdrowiu, a na to jest paragraf w kodeksie karnym obarczony
  wysoką karą.

  Polubienie


  • Londyn
   1,989 views•Streamed live 86 minutes ago
   Sebastian Ross

   Marsz Wolności 20 Marca 2021 3 część

   Paszczak z Doliny
   Materiał z Manchester zablokowany na YT.

   Agnieszka Zanko
   W Birmingham wszyscy w parku 🤭

   Polubienie


  • Marsz Wolności 20 Marca 2021 Warszawa
   1,560 views•Streamed live 65 minutes ago
   Sebastian Ross

   peter1200up
   Jak w piosence Młynarskiego: jeden szeryf na jednego mieszkańca 🤦. Te PiSowskie gnidy to dziadostwo jakiego świat nie widział🤮.

   Polubienie


  • Anti-lockdown protesters clash with cops at demo in London
   15,526 views•Mar 20, 2021
   The Sun

   ANTI-lockdown protesters clashed with cops in London today after police warned they could be arrested if they gathered.

   Hundreds of maskless demonstrators marched through the capital to rally against Covid rules, just hours after the Met urged people not to join.

   er du dum eller hvad
   I notice these anti-lockdown protesters are being criticised by the media and called a „mob”. Yet we had 4 days of middle class Feminists breaking Lockdown and being supported by the media and politicians

   Spyro hawk9293 Extra
   My life during lockdown. Work, Home, Minecraft, YouTube. I live on my own If I wasn’t working I’d be going insane can’t imagine what it must be like for those who cannot work staring at 4 walls.

   Marie F
   I was watching it live on Ruptly (till utube started trying to block it), looked a huge orderly crowd! It was announced that today’s U.K. protest is the worlds largest!

   Polubienie


  • Nielegalne zatrzymania przez Policje Warszawa Międzynarodowy marsz o wolność 20.03.2021
   31,311 views•Mar 21, 2021
   Piotr Polok

   Nielegalne zatrzymania przez Policje, Warszawa Międzynarodowy marsz o wolność 20.03.2021

   L M
   Brak słów, ludzie protestują o wolność także dla nich i ich rodzin, szmatławce w mundurach, tfu

   Marysia Mikulska
   to psy mosadu – zacznijcie nazywać po imieniu fakty – gdzie jest Polska skoro nie ma we władzy Polaków a tylko zy d y . W Polin to są psy mosadu.

   Inger Rusin
   Dr polonistyki KGPolicji = takie pokazówki ,jak z tym czlowiekiem bitym pod drzewem,to nasi dziadkowie ,rodzice i Babcie poznawały w czasach niemieckiej okupacji , nowe pokolenie tylko z literatury …

   wojtekb11
   Pisowskie pachołki w akcji

   Aleksander Olsen
   Jakich mamy odważnych milicjantów. Prawdziwi bohaterowie. Dwudziestu na jednego.

   roztoczanski
   Zachowują jak naszprycowani czymś odurzającym , jak zamaskowane bandziory, nie jak „stróże prawa”.

   Inger Rusin
   TO SĄ ŁAPANKI ULICZNE JAK ZA OKUPACJI hitlerowskiej NA ULICACH !!!21 marca 2021

   Polubienie


  • Białe kaski robią przedstawienie Marsz o wolność w Warszawie
   24,295 views•Streamed live on Mar 20, 2021
   Stelok
   dolicja w Warszawie
   Marsz o wolność – Policjac w białych kaskach

   Zbyszek B
   bandyta z policji mówi do obywatela: „poszedł stąd” – tak możesz mówić do swoich dzieci albo do reszty psów z policyjnej bandy

   Marek Witbrot
   Tu trzeba się wykazać cierpliwością i tłumaczyć zawiłości języka polskiego – pomylił najwidoczniej tryb i osobę. Teraz coraz częściej trzeba będzie błędy poprawiać, bo dzieci po nauce zdalnej także mogą mieć problemy z takimi sprawami.

   I tu pasowałoby wstawić scenę z Rzymianami tłumaczącymi zawiłości łaciny w „Żywocie Briana”.

   Zofia Pawlik
   Poszedł stąd to się mówi na psa

   bluemad
   mówi do psa , patrzy na człowieka. WSTYDZI SIE WAS KRAJ zomowcy!!

   Justyna Andrzejewicz
   @Zofia Pawlik ja tak nie mówię do swojego psa

   Janusz Janusz
   To wataha nie banda…

   Dorota Sawicka
   @Zofia Pawlik Zofia, bo to są psy, parszywe !! I dlatego posługują się językiem, psa ” poszedł stąd” . Psy zdechną jak psy !!!!!!!

   Polubienie


 2. Russians burn 24m ‚corona castle’ to celebrate Maslenitsa and bid ‚farewell’ to pandemic
  18,025 views•Mar 14, 2021
  Ruptly

  Subscribe to our channel! rupt.ly/subscribe

  A giant ‚castle’ made of natural materials was torched on Saturday as part of the Maslenitsa week celebration at the Nikola-Lenivets Art Park, in the Kaluga Region.

  The audience, with pre-purchased tickets, attended the ceremonial burning of the 24-metre (78 feet) art installation, made from vines and hay.

  The burning of the giant ‚Castle of the cannibal corona’ symoblised a hopeful goodbye to the COVID-19 pandemic.

  The Maslenitsa programme included traditional dances around fire and competitions in which participants could win ‚BliniCoins’ (Russian cryptocurrency) and exchange them for souvenirs afterwards.

  Meanwhile, nine other art installations made from metal, plywood and knitted fabrics by artist Olga Lesnikova were presented to the audience alongside the castle.

  The week-long Maslenitsa celebration of festivities precedes the most significant fast of the Orthodox year, Lent, which also commemorates the coming of spring.

  During the Maslenitsa week, people eat Blini pancakes, which are the most popular foodstuff during the celebration.

  #Russia​ #KalugaRegion​ #Maslenitsa​ #COVID19pandemic​ #coronavirus

  Dogifish 00
  I love Russian tradition ❤️❤️❤️❤️ so cool

  dreams
  actually it’s kind of common in the Baltics and some other regions too (well, we all have a common past together 🙂 ) – this is a common pagan tradition, way older than christianity. it just was tied to christianity (maslenitca) when christianity took over, to push out paganism and convert people easier – same days, different names. in Lithuania, we also burn straw sculptures on spring and autumn equinoxes, we have bonfires and celebrations on summer solstice and of course, we celebrate winter solstice too – most call it christmas here, but some call it the old ways. but, this is common in other countries across Europe as well. paganism is still alive.

  John Olson
  @dreams people will believe just about anything

  Rado
  ​ @John Olson Yeah, for example democracy and freedom.

  Кипящий разум
  This is a pagan tradition. Even Christianity could not eradicate it.

  John Olson
  @Кипящий разум Or the Communists

  Polubienie


 3. Florida 🇺🇸 is EMBARRASSING the Locked Down World
  40,820 views•Mar 18, 2021
  Carl Vernon

  Matthew Smith
  If there really was a dangerous pandemic, then everywhere would be closed, and the army would be delivering supplies to your door

  Pedro Roque
  Sweden, Florida, Belarus, Dubai, Tanzania, Ivory Coast, Brazil, Mexico, Texas… these are Some of the places where normality still exists.

  Mike Hunt
  If only it was the same where I live. It seems people are so afraid of dying that they stop living, such a shame I honestly can’t stand the world we are living in right now

  Polubienie


 4. ALL AROUND THE WORLD ANTI LOCKDOWN PROTESTS / Hugo Talks #lockdown​
  6,490 views•Mar 21, 2021
  Hugo Talks

  karman Smith
  It was brilliant to see!!👏👏the MSM are totally IRRELAVENT now!!they do not brings us NEWS just LIES! 👏TY🙏❤

  James
  The middle-England lockdown and mask zealots are still convinced that these demonstrators are all „conspiracy theorists”. Because the BBC and Sly News told them so.

  Polubienie


 5. Polski lekarz pracujący w Niemczech obala kłamstwa o „pandemii” i koronawirusie! | lek. Piotr Rubas
  198,190 views•Premiered Mar 21, 2021
  Media Narodowe

  Małgorzata Wieteska
  Kto chciałby żeby ten lekarz był naszym ministrem zdrowia ?

  xxx xxx
  Normalny lekarz a nie przekupna gnida.

  Teresa Ciurkowska
  Mądre i prawdziwe wypowiedzi Pana Doktora Dziękuję za głoszenie prawdy jak jest a nie ciągle nas oszukują i sieją propagandę u nas

  Ania Anna
  Prawdziwy uczciwy lekarz i jeszcze jest paru prawdomównych reszta to przekupne judasze

  Jerzy Wisłowski
  1 dzień temu
  Normalny prawy czlowiek ,wszystko jest logiczne,kasa pojebala mozgi wladzy., do pokzania wszystkim cowidianom

  M
  Więcej takich lekarzy, ukłony w pana stronę za pana odwagę

  Martina Stoessel
  Ale nas oszukują .PORA SIĘ OBUDZIĆ

  Endrju 56
  CZŁOWIEKU z nieba mi spadłeś, panie doktorze jak to miło mądrego człowieka posłuchać, który głosi prawdę. Pozdrawiam.

  Polubienie


 6. PILNE! Co powiedziało EMA o Astrazeneca! Czy rząd ryzykuje życiem Polaków? Dr Hałat wRealu24
  15,768 views•Streamed live 58 minutes ago
  wRealu24

  Bożena Kapela
  Ogromny szacunek dla Pana Doktora Hałata,dla mnie to lekarz NIEZŁOMNY ,życzę zdrowia i wytrwałości, przekazuję dalej ,często z marnym skutkiem ,niestety

  magda ijuż
  Panie Boże miej nas w opiece. A Panu Doktorowi z całego serca dziękuję

  Elżbieta Aaaa
  Przecież to nie jest minister zdrowia tylko minister śmierci i jemu jak tej całej reszcie niby rządowej absolutnie nie zalezy na narodzie polskim oni maja na oczach tylko mamone.

  Andrzej Kowalczyk
  Przywołując piękną myśl z nagrobka mistrza pięści ZYGMUNTA CHYCHLI – PAN dr.ZBIGNIEW HAŁAT wypowiada się „… bez zuchwałości i bez lęku…”. Moje najniższe ukłony PANIE DOKTORZE !!!

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/swiat/544148-usa-bardzo-wysoka-skutecznosc-szczepionki-astrazeneca

   Amerykańskie badania: Niezwykle wysoka skuteczność szczepionki AstraZeneca, nawet wśród osób starszych. „32 tysiące ochotników”

   opublikowano: wczoraj


   Szczepienia preparatem AstraZeneca twają już w Australii / autor: PAP/EPA

   Wyniki ostatnich etapów badania szczepionki AstraZeneca wykazują jej wysoką, 79 – procentową skuteczność zapobiegania wystąpienia ciężkich objawów COVID-19

   — podaje amerykańska rozgłośnia publiczna National Public Radio (NPR).

   To wstępne wyniki badania w którym wzięło udział ponad 32 tysiące ochotników, którym dwie dawki szczepionki podane w odstępie czterech tygodni. Co ciekawe, wśród uczestników badania w wieku powyżej 65 lat skuteczność wyniosła 80 procent.

   Te wyniki oznaczają, że szczepionka w 100 procentach zapobiega ciężkiemu zachorowaniu i konieczności hospitalizacji (w przypadku zakażenia)

   — czytamy.

   poster
   Trzeba dodać, że dane o wynikach podała AstraZeneca, ale ze względu na trwający proces oficjalnej rejestracji preparatu w USA muszą być one wiarygodne, bo będą sprawdzone.

   Wszystko zatem wskazuje, że produkt wkrótce może być podawany Amerykanom.

   Co ważne i co podkreśla NPR, szczepionka AstraZeneca może być przechowywana i transportowana w normalnej „lodówkowej” temperaturze. Dodajmy, że jest także wielokrotnie tańsza od produktów konkurencyjnych.

   gim, NPR

   śmiać się czy płakać?
   Ponoć jestem ciemnym ludem ze wschodniej Polski-ale mimo tego czytając uśmieliśmy się tu jak norki…

   Ale dlaczego??????????
   Niezwykła skuteczność Astra Zeneki i oczywiście brak nazwiska autora artykułu z tymi rewelacjami.

   i.
   jasne, czyli wsadzac do lbow polaken, ze kazde takie swinstwo to niemalze KOMUNIA SWIETA, ze nie dosc ze sie tym zbawi to jeszcze uzyska niesmiertelnosc…

   NIT
   Tępa propaganda. Uczestniczycie razem z PiS-em w wielkim resecie.

   stąd te ataki
   AstraZeneca może być przechowywana i transportowana w normalnej „lodówkowej” temperaturze. Dodajmy, że jest także wielokrotnie tańsza od produktów konkurencyjnych.

   były za pis
   te karnowskie powinni stanąć pod murem za sianie non top propagandy

   Adam
   A w Polsce miliony ochotników! Na nich zbadajcie skuteczność preparatu Astra Zeneca.

   a1
   Producent podał 59,5 % dla grupy poniżej 55. Nagle znalazły się badania , o których nikt nic nie wie i skuteczność 74%. Przekręt, Macie wiarygodność 0,

   Ja
   Uwaga, artykuł sponsorowany. Dajcie spokój Karnowsy, Faktu i tak nie przebijecie.

   Skuteczna?????????????????????
   https://m.facebook.com/janpaweltomaszewski/videos/251945539904081/

   Polubienie

 7. BYŁY WYBORCA PiS
  Caappo na Europę wydało już zalecenia teraz marionetki przetłumaczą na poszczególne języki….

  xyx
  Erich Honeckers summienna uczennica M(F)erkel nie odpuszcza „zemsty Honeckera”, zrujnowac Niemcy do POziomu gosPOdarczego NRD ☭

  https://wpolityce.pl/swiat/544150-niemcy-przedluzaja-lockdown-do-polowy-kwietnia

  Niemcy przedłużają lockdown do połowy kwietnia, a w świętą będą szczególne restrykcje. Merkel: Wirus nie odpuszcza

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: EPA/PAP

  Konferencja kanclerz Angeli Merkel z premierami landów w sprawie przedłużenia lockdownu w Niemczech trwała kilkanaście godzin i skończyła się we wtorek nad ranem. Uzgodniono, że lockdown potrwa do 18 kwietnia, a w święta wielkanocne będą obowiązywać szczególne restrykcje.

  Szczególne restrykcje na święta
  Aby zwalczyć trzecia falę pandemii koronawirusa, życie publiczne, gospodarcze i prywatne w Niemczech ma zostać zamknięte w okresie świąt wielkanocnych, jak nigdy dotąd od początku kryzysu. Oprócz świąt wielkanocnych Wielki Czwartek i Wielka Sobota mają być zdefiniowane jako „dni odpoczynku” z „zakazem gromadzenia się”. Dlatego, jeśli to możliwe, nie należy odprawiać nabożeństw wielkanocnych z bezpośrednim udziałem wiernych, a spotkania religijne powinny odbywać się jedynie wirtualnie. Rządy federalne i stanowe chcą zwrócić się do wspólnot religijnych z odpowiednim wnioskiem.

  Jak stwierdziła kanclerz podczas konferencji prasowej po szczycie, dni wielkanocne powinny przekształcić się w „fazę spoczynku” w obliczu rosnącej liczby infekcji.

  W przypadku wczasowiczów przebywających za granicą, ma zostać wprowadzony powszechny obowiązek poddania się badaniom na obecność koronawirusa przed lotem powrotnym. Ma to być warunkiem wjazdu do Niemiec.

  W regionach o 7-dniowej częstości występowania zakażeń powyżej 100 w ciągu siedmiu dni, należy ponownie zaostrzyć obowiązujące ograniczenia. Mogą one obejmować godziny policyjne, zaostrzenie ograniczeń dotyczących kontaktów oraz wymóg noszenia przez pasażerów masek medycznych, nawet w prywatnych samochodach.

  Rząd planuje również dodatkową pomoc „dla tych firm, które są szczególnie dotknięte zamknięciami w kontekście pandemii koronawirusa. Rząd federalny opracuje dla nich dodatkowy instrument pomocy „w ramach europejskich wymogów prawnych”.

  Rząd federalny i stanowe chcą rozszerzyć testowanie na koronawirusa dla uczniów, nauczycieli i opiekunów i dążą do „jak najszybszego przeprowadzania dwóch testów tygodniowo”.

  Wirus nie odpuszcza
  Niemcy znajdują się w „bardzo, bardzo poważnej sytuacji” w związku z rozprzestrzenianiem się wariantów koronawirusa i rosnącą liczbą infekcji – stwierdziła kanclerz. Merkel podkreśliła, że ważne są „ostrożność i elastyczność”.

  Nie udało nam się jeszcze pokonać wirusa, on nie odpuszcza

  —powiedziała.

  Lockdown w Niemczech trwa od połowy grudnia. Na lekkie poluzowani ograniczeń zdecydowano się na początku marca, od tego czasu jednak liczba zakażeń zaczęła ponownie rosnąć.

  kk/PAP

  Polubienie

 8. M. Dekiel
  Jak można wprowadzać ograniczenia tylko do 9 kwietnia? Bo jeden staruch musi złożyć wieniec to mają umierać tysiące Polaków? Pisowscy mordercy.

  Bolo
  Ciekawe czy Ci wszyscy piewcy kowidowi tak ochoczo namawiał by do restrykcji jakby od marca 2020 nie mieli wynagrodzenia .

  @celnik
  W Polsce wszelkie demonstracje uliczne czy zabawy, jak choćby niedawno na Krupówkach, są piętnowane jako śmiercionośne. Nazywa się uczestników „siewcami śmierci”, obciąża się ich bezpośrednią odpowiedzialnością za wzrost zakażeń i zgonów. To oni są mordercami seniorów, swych ( i nie tylko swych) babć, dziadków itd. Na Białorusi miesiącami trwały masowe, wielotysięczne demonstracje uliczne, dzień w dzień – w licznych miastach, w całym kraju. Setki tysięcy, miliony osób. Bez masek, bez dystansu. TVP INFO pokazywała to na bieżąco godzinami, dniami, tygodniami. Nie było mowy o mordercach, o siewcach śmierci. Nie było krzyku – to oni odpowiadają za szerzenie zarazy, za zgony! Nie było ostrzeżeń – przestańcie, opamiętajcie się, tak nie wolno – przecież jest pandemia! Przeciwnie – cała UE, w tym Premier Morawiecki, chwalili te demonstracje non stop. Popieraliśmy, solidaryzowaliśmy się, zachęcaliśmy. Jakoś wtedy nie było pół słowa o zagrożeniu epidemicznym. Liczby dot. ofiar pandemii na Białorusi też nie różnią się jakoś od innych krajów – a jeśli, to na korzyść. Cóż – można oczywiście powiedzieć – Łukaszenka kłamie! To tylko nasi politycy mówią prawdę, prawdę i tylko prawdę! Czy to wszystko nie jest czystą polityką?


  Min. Kraska rozkazał wysyłać KAŻDEGO kto ma saturację poniżej 94% (prawie wszyscy ludzie się kwalifikują) do szpitala na łózko covid. Celowe działanie na zapchanie szpitali.

  ss500
  „Musimy was pozabijać żebyście się nie zakazili” Minister Niedzielski

  …klonnddd
  Ludzie chorują po szczepionce i od noszenia maseczek które szkodzą zdrowym ludziom i powodują niedotlenienie serca i grzybicę płuc i zapalenie płuc a nawet raka płuc

  Tom
  Nie da się inaczej dostać do szpitala z np. zawałem jak tylko podpisując oświadczenie że jest się chorym na covid. W szpitalach jest ponad 200tyś łóżek a oni robią panikę przy 20tyś zajętych.

  godzinę temu
  Faktycznie zabicie 20 mln Polaków nie jest takie proste, ale nierząd dzielnie walczy aby to zrealizować. Ma zostać max 15 mln słabo wykształconych do podcierania starych dojczy. Święty covid-19 panuje

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544477-prof-rejdak-nie-ma-wyjscia-obostrzenia-musza-byc-wieksze

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544506-kiedy-efekt-zwiekszenia-obostrzen-eksperci-wyjasniaja

  https://wpolityce.pl/polityka/544503-zmeczenie-robi-swoje-ale-to-teraz-stoimy-przed-wyzwaniem

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544496-koscioly-przedszkola-i-handel-nowe-ograniczenia-sprawdz

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544393-przegrywamy-z-tym-wirusem-rok-tlumaczen-poszedl-na-marne

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544452-jakie-objawy-po-szczepionce-czego-sie-spodziewac

  Polubienie

 9. m
  Jakby uchwalili większy deficyt, to byłaby jeszcze większa nadwyżka.

  Obserwator

  LN11
  Czemu obcokrajowiec jest ministrem finansów? Obcy doją nas kraj od 89 roku.

  i.
  przepraszam czego nadwyzke, skoro przemysl turystyczny, rozrywkowy nie dzala, sport bez kibicow, gastronomia ledwie dycha i wszystkie firmy dla niej robiace…chyba ze chodzi o druk pustego pieniadza

  M. Dekiel
  Bo zamrozili wynagrodzenia w budżetówce.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/544475-optymistyczne-wiesci-z-ministerstwa-finansow-ws-budzetu

  Optymistyczne wieści z Ministerstwa Finansów! Kościński: „Po lutym budżet wykazuje nadwyżkę w wysokości 876,3 mln zł”

  opublikowano: 2 godziny temu


  Minister Tadeusz Kościński/Banknoty / autor: Fratria/pixabay.com

  Wpływy do budżetu pozostają stabilne, po lutym budżet miał nadwyżkę w wysokości 876,3 mln zł – poinformował PAP w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

  CZYTAJ TAKŻE:

  -Szykuje się duża zmiana w podatkach! Kościński zapowiedział „reset”. Kto na nim skorzysta? „Musimy poczekać kilka tygodni”
  https://wpolityce.pl/gospodarka/544158-szykuje-sie-duza-zmiana-w-podatkach

  -Mimo trwającej pandemii koronawirusa, realizacja budżetu na 2021 rok jest niezagrożona
  https://wpolityce.pl/gospodarka/544018-mimo-pandemii-realizacja-budzetu-na-2021-jest-niezagrozona

  -Czy wzrosną podatki? Minister Finansów zapewnia: Nie ma planu, aby podwyższyć podatek CIT, VAT, czy PIT
  https://wpolityce.pl/gospodarka/543163-czy-wzrosna-podatki-minister-finansow-odpowiada

  Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu za luty pokazują, że mimo ograniczeń związanych z pandemią, wpływy do budżetu pozostają na stabilnym poziomie. Po lutym budżet wykazuje nadwyżkę w wysokości 876,3 mln zł

  — poinformował w komentarzu przekazanym PAP szef resortu finansów Tadeusz Kościński.

  Zgodnie z danymi resortu finansów, w lutym br. dochody budżetu państwa były wyższe o ok. 0,8 mld zł, tj. 2,6 proc. r/r i wyniosły ok. 30,4 mld zł. W okresie styczeń-luty 2021 r. wykonanie dochodów budżetu państwa wyniosło ok. 71,1 mld zł i było wyższe o ok. 1,2 mld zł (tj. 1,7 proc.) w stosunku do wykonania w okresie styczeń – luty 2020 r. – zauważyło MF.

  Niższe dochody z podatku VAT i akcyzowego
  Dochody z VAT w lutym br. były niższe o ok. 0,9 mld zł, tj. 7,0 proc. r/r i wyniosły ok. 12,4 mld zł. W okresie styczeń-luty 2021 r. wykonanie dochodów z VAT wyniosło ok. 35,7 mld zł i było wyższe o ok. 0,5 mld zł (tj. 1,4 proc.) w stosunku do wykonania w okresie styczeń – luty 2020 r.

  Dochody z podatku akcyzowego w lutym br. były na poziomie niższym od dochodów w lutym poprzedniego roku o 0,2 mld zł, czyli o 4,4 proc. i wyniosły ok. 5,1 mld zł. Dochody budżetu z PIT w lutym br. były wyższe o ok. 0,03 mld zł, tj. o 0,7 proc. r/r i wyniosły ok. 4,6 mld zł.

  Wyliczenia MF wskazują, że dochody budżetu państwa z CIT w lutym br. były wyższe o ok. 0,1 mld zł, tj. 4,8 proc. r/r i wyniosły ok. 3,3 mld zł.

  Tegoroczny budżet przewiduje, że dochody państwa w 2021 r. wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł, co oznacza maksymalny deficyt w wysokości 82,3 mld zł. Zgodnie z wcześniejszymi danymi, pod koniec stycznia budżet miał 6,6 mld zł nadwyżki.

  mm/PAP

  Polubienie

 10. Tomek
  Czy to oznacza że Pan Prezes nie złoży ostentacyjnie kwiatów 10 kwietnia żeby uczcić ofiary ZAMACHU ?

  @AMF
  Polityka i decyzje podejmowane na podstwawie doradztwa takich ludzi jak Horban prowadzą do tragedii. Ci ludzie nie potrafią analizować i wyciągać wniosków, a przede wszystkim nie potrafią przyznać, że ich pomysły na walkę covid były błędne, bo dały przeciwne do zakładanych skutki. Gdyby było prawdą to co mówi Horban, to w Szwecji i na Białorusi trupy leżałyby gęsto na ulicach. Jednak nic takiego się nie stało. Może pan Horban odpowie dlaczego? Może odpowie też dalczego w Polsce umiera najwięcej ludzi na niecovid? To nie społeczeństwo zawiodło ale rząd i jego przemądrzali doradcy tupu Horban i reszta.

  LN11
  Naczelny „szaman” pana Mateusza czy czasem nie jest powiązany z farmaceutycznymi molochami szczepionkowymi?

  @kamil
  ten pan to chodzące samobójstwo PiSu

  ML
  Dramatyczna nieudolność PiS w walce z pandemia. Polska przoduje w liczbie zgonów. PiS się tylko kłóci o stołki. Jedyny sukces PiS ostatnio to 38 nieruchomości Obajtka. Katastrofa

  @celnik
  PIS zachowuje się jak okupant.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544605-czy-zamykamy-polske-jutro-nie-ale-pojutrze-moze-tak

  Czy zamykamy Polskę? Alarmujące słowa głównego doradcy Rady Medycznej przy Premierze! „Jutro jeszcze nie, ale pojutrze może tak”
  Społeczeństwo
  opublikowano: 3 godziny temu


  Prof. Andrzej Horban, główny doradca Rady Medycznej przy Premierze RP / autor: Fratria

  Epidemie dzielą się na: epidemie, duże epidemie, epidemie nadzwyczajne i katastrofalne. Jesteśmy blisko górnej granicy epidemii nadzwyczajnej – powiedział prof. Andrzej Horban, główny doradca Rady Medycznej przy Premierze RP w piątkowej „Rzeczpospolitej”. (…)

  https://wpolityce.pl/polityka/544608-goraca-wypowiedz-premiera-chodzi-o-prywatna-sluzbe-zdrowia

  @irmaconnors
  Proste pytanie – czy prywatne szpitale miałyby rację bytu gdyby normalnie działała państwowa służba zdrowia? Czy ktoś chciałby wydawać swoje pieniądze na leczenie, gdyby miał taką możliwość robić to za darmo w państwowej służbie zdrowia ?

  wujekwania
  Panie Morawiecki! Dlaczego”publiczna” służba nie mogła zrobić mi operacji kręgosłupa? Dlaczego nie respektuje zleceń na rehabilitację wydanych przez prywatną służbę? Przecież ja za to, kur12wa, płacę!

  Zigi
  Morawiecki plecie bzdury. Przecież składki zdrowotne na NFZ są OBOWIĄZKOWE i to państwowa służba zdrowia musi się wywiązać ze swoich obowiązków. Nie ma obowiązkowych składek na podmioty prywatne.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544602-to-mogloby-zrewolucjonizowac-program-szczepien

  Ja
  Mleko sie rozlało, chetnych na szcepienia brakuje. Okazuje sie, że ludzie mają więcej rozumu niż Dworczyk, Niedzielski i „eksperci” .

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544633-zero-tolerancji-dla-lamiacych-obostrzenia

  Dzbany z rządu
  Cały czas brną w schemat, że obostrzenia coś dają. Mamy najwięcej zgonów ma świecie, kraje które nic nie robią mają lepsze wyniki.

  @Gedeon_1959
  „Działania służb (…) będą bardzo stanowcze”; „Musimy egzekwować prawo” —-> Szkoda, że nie wcześniej, kiedy tzw. Strajk Kobiet nakręcał zarażenia. potem już był efekt kuli śniegowej…

  BumTarara
  Tak, w kościołach kontrole będą, ale niech no tylko macice i 23. płeć wyjdzie na uluce, a stanowczość naszych władz ograniczy się do ojcowskich apeli i ostrzeżeń. To już nudne.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544647-zakaz-przemieszczania-sie-czego-nie-wyklucza-szef-mz

  Agata
  KONSTYTUCJA!Zakaz przemieszczania się Niedzielski moze wprowadzić swojej żonie. Ograniczanie wolnosci obywatelom jest niedopuszczalne.Wiecej szczepień- wiecej chorych,czy nie widać zależności?

  Zigi
  Polskie prawo ZABRANIA ustanowienia zakazu przemieszczania się. Nawet w przypadku stanu klęski żywiołowej można wprowadzić TYLKO zakaz lub nakaz OKREŚLONEGO SPOSOBU poruszania się.

  policja uspokaja katolików
  Tam, gdzie będzie lekceważenie, pojawi się represja – podkreśla komendant główny policji gen.Jarosław Szymczyk. Jednocześnie zapowiedział, że nie będzie kontroli przestrzegania obostrzeń w kościołach.

  Polubienie

 11. Zuza
  Na dziesięciu Polaków ośmiu nie doświadczyło śmierci nikogo bliskiego ani znajomego na Covid (z covidem?) czemu siejecie strach i terror. Geobels byłby z was dumny.

  Pablito
  Jak najbardziej, dwie osoby zmarły bo nie otrzymały pomocy medycznej od rozwalonej przez was służby zdr. Nie zmarły na covid

  balbina
  Najleprze jest to że do tej pory nikt kogo pytam nie zna nikogo chorego. I nikt nie wierzy w tą ściemę😆😆😆😆😆😆

  Aronek
  Czy właściwiej nie brzmi tytuł: „Co piąty Polak musiał się zmierzyć ze śmiercią kogoś bliskiego lub znajomego w wyniku błędnych decyzji rządu, skutkujących całkowitym paraliżem służby zdrowia..”?

  AK
  Niech rząd zabierze się za leczenie amantadyną; najważniejsze jest zdrowie a nie ambicje doradców premiera z p. Horbanem na czele.

  @AMF
  No i co z tego wynika? Oprócz tłuczenia w kółko topornej propagandy i żerowaniu na ludzkich emocjach, nic. Nie lepiej byłoby szukać jakichś rozsądnych rozwiązań tej sytuacji. Bo zamykanie ludzi nic nie daje, przekonujemy się o tym od roku: zamykamy, ale później musimy otworzyć … i znowu to samo. To nie działa bo dzisiejszego świata nie da się zamknąć. Dopuście do głosu specjalistów, którzy mają inne pomysły, niż te w kółko wałkowane przez Horbana, Simona i resztę. No tak, ale to wymagałoby przyznania się przez rząd do błędu i wzięcia za niego odpowiedzialności. A tego rząd Morawieckiego nie zrobi, zatem bracia Karnowscy też tego nie zrobią i tak dochodzimy do kwadratury koła. Ile niewinnych ludzi musi jeszcze umrzeć aby coś drgnęło w umysłach decydentów?

  Zigi
  Regulacje NICZEGO nie zahamują. CO ROKU sezon chorób grypopodobnych kończy się wraz z nadejściem wiosny. Zaczyna się jesienią, a kończy na wiosnę. Skończcie tę histerię.

  @kamil
  Kolejne obostrzenia były wprowadzane pod hasłem „musimy się przygotować na kolejną falę, to nam da czas”. Po roku służba zdrowia jest bardziej zdezorganizowana niż na początku. Zasadniczo nie istnieje. Rzeka pieniędzy popłynęła do szpitali covidowych, w porównaniu z lekarzami dyżurującymi w tych szpitalach Obajtek to gołodupiec. Pieniądze zostały zmarnotrawione a jedyną receptą na tą patologię ma być jeszcze mocniejsze kontynuowanie dotychczasowej polityki.

  @wikto-r
  Gdyby powszechnie stosować Amantadynę, nie było by przypadków śmierci lub zdarzała by się sporadycznie. Ten rząd przez blokowanie stosowania AMANTADYNY DOPROWADZIŁ DO ŚMIERCI TYSIĘCY LUDZI. Jeśli o sposobie leczenia nas decydują tzw. eksperci, którzy są na listach płac koncernów farmaceutycznych, np. Pfizera, mamy dramat. Wiadomo, że im więcej zaszczepionych tym więcej zarażonych. Każdy zaszczepiony w ciągu 2 tygodni zaraża inne osoby z otoczenia niezaszczepione. Zamiast powszechnie stosować AMANTADYNĘ w leczeniu każdego zarażonego, czeka się czy przejdzie mu, czy wyląduje pod respiratorem i umrze. Powszechne stosowanie Amantadyny zapobiegło by lockdownowi i szybko społeczeństwo uzyskało odporność stadną. A tak mamy obłęd i koło zamknięte. Gdyby jeszcze wiedzieli jak szczepić? Tylko szczepienia terytorialne miały by jeszcze jakiś sens. Np. jednego dnia szczepimy daną miejscowość. Większą w ciągu 2-3 dni. Ale trzeba myśleć, a nie opierać się na tzw. ekspertach z Rady Medycznej będących na listach płac koncernów farmaceutycznych. Coraz bardziej przekonuję się, że Minister Zdrowia to pomyłka, a M. Morawiecki nie nadaje się na premiera.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/544642-co-piaty-polak-zmierzyl-sie-bolesna-strata-w-czasie-pandemii

  Co piąty Polak musiał się zmierzyć ze śmiercią kogoś bliskiego lub znajomego w wyniku pandemii. Oby nowe regulacje zahamowały zarazę…

  opublikowano: za 5 minut


  autor: Fot. PAP

  Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, niemal co piąty Polak musiał się zmierzyć z odejściem kogoś bliskiego lub znajomego w czasie pandemii koronawirusa.

  W naszym badaniu zadaliśmy respondentom następujące pytanie:

  Czy ktokolwiek z Pani/Pana rodziny lub znajomych zmarł na COVID-19?

  Na tak zadane pytanie 18 proc. badanych odpowiedziało twierdząco.

  82 proc. badanych udzieliło odpowiedzi „nie”.

  W przeliczeniu na liczby wynika, że straty kogoś bliskiego lub znajomego doświadczyło w czasie pandemii ok. 5-6 mln Polaków.

  Oby wprowadzone przez rząd regulacje zahamowały zarazę…

  CZYTAJ TAKŻE: Jak wielu Polaków chciałoby pójścia drogą Wielkiej Brytanii? Jak wielu sądzi, że Polska poza Unią Europejską miałaby się lepiej? SPRAWDŹ
  https://wpolityce.pl/polityka/543788-jak-wielu-polakow-chcialoby-pojscia-droga-wielkiej-brytanii

  Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1085 osób w dniach od 19 do 22 marca 2021 roku.

  Skaj

  Polubienie


 12. The Bed Wetting Media & Twitter Tosspots Lose Their Minds Over Brits Enjoying The Sun
  17,111 views•Mar 31, 2021
  WE GOT A PROBLEM

  Bôbiê Xx
  Mask swimming lmao

  jay cam
  These people have mental health issues!!!They have lost the plot and out of touch!!!!

  DRC 1
  I wouldn’t trust this clown to peel off a plaster wind your necks in MSM

  J
  Any healthy person afraid of covid at this point is nothing but a coward


  Nottingham goes wild
  10,356 views•Mar 31, 2021
  RT
  Following easing COVID restrictions, people gathered in Nottingham’s Arboretum. Crowds largely ignored social distancing and scattered rubbish around.

  Polubienie


  • UNHAPPY HOLIDAYS / Hugo Talks #lockdown
   13,972 views•Mar 31, 2021
   Hugo Talks

   England’s Guard
   It’s funny that millions got the vaccine to go on holiday and nothing changed. We did say this would happen

   Ryan Holland
   And then they said if you all get the jib jab you can go on holiday and get your “freedom” back 😂😂😂

   Teresa Steele
   It was good to see the youth out mixing in Leeds and Nottingham. No masks, should have picked up their litter, but hey they were letting off steam, still good to see. #NOCOMPULSARYVACCINE

   cleanhit777
   And now the parks are closed, riots incoming when the weather warms up properly.

   Polubienie

 13. @manes
  tylko imbecylny czlowiek mógl napisyć takie dyrdymaly w fiksum tyrdum

  PiSfaker
  Ta Panno Dekiel dziękujemy ePiSkopatowi za to jak dobrze mu idzie laicyzacja Polski. Bóg zapłać.

  Prawdziwy Polak
  Za co tym bucom dziękować?

  niePISmienny
  Podziękujmy za ich pedofilię, za tuszowanie przestępstw, za pazernego Rydzyka, za wyrzuconych przez papieża biskupów – przestępców, za handel ziemią, za sterowanie polityka państwa…

  arizona
  dziekujemy ze niektorzy kaplani nie sa pederastami, homoseksualistami, pijakami i zwyklymi pasozytami. Reszte zamiecie pod dywan pis i pisowskie slugi propagandowe , lachociagi

  https://wpolityce.pl/kosciol/545409-w-wielki-czwartek-podziekujmy-kaplanom-pomagaja-nam-trwac

  W Wielki Czwartek, podczas niekończącej się pandemii, podziękujmy kapłanom, którzy wbrew wszystkiemu, trwają i pomagają trwać nam

  opublikowano: 2 godziny temu
  aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: Pixabay

  Rok temu, tuż po wybuchu w Polsce pandemii, przeżywaliśmy najtrudniejsze Triduum Paschalne i święta Zmartwychwstania Pańskiego w życiu większości z nas. Dla wielu kapłanów był to wyjątkowo bolesny Wielki Czwartek. Widok pustych ławek w zamkniętych kościołach łamał serca. I choć puste nie znaczy opuszczone, Kościół jako wspólnota potrzebuje obecności, trwania razem. Mieliśmy wtedy nadzieję, że te święta Wielkiej Nocy będą już inne, że pandemia minie w kilka miesięcy. Nie minęła. Nasiliła się. Wiele zmieniło się przez ten rok. Nie tylko dlatego, że żyjemy od lockdownu do lockdownu w obawie o zdrowie naszych bliskich, ale także dlatego że przez ten czas wybuchła niespotykana dotąd w takiej skali w Polsce fala nienawiści wobec Kościoła. Może więc dziś, w Wielki Czwartek, powinniśmy w sposób szczególny podziękować kapłanom za ich służbę i podjąć szczególną modlitwę w ich intencji.

  Niełatwo być księdzem, gdy walka z Kościołem staje się wyjątkowo brutalna i podła. I choć prześladowanie chrześcijan nie jest niczym nowym, choć pierwszą ofiarą tego wściekłego ataku był sam Chrystus, a później apostołowie i ich następcy, wciąż zmagamy się z tym od nowa równie boleśnie. Pociesza jedynie myśl, że pomimo tej agresji i chęci zniszczenia, Kościół trwa nieprzerwanie już 2 tysiące lat i „bramy piekielne go nie przemogą”. Ale żyjemy dziś i bierzemy odpowiedzialność za teraz i jutro Kościoła, za stan naszej wiary i za kondycję społeczną. A z nimi coraz słabiej. Trudno się dziwić, że spada liczba powołań, skoro ludzkość cierpi na galopujący kryzys męskości. Coraz mniej młodych ludzi decyduje się na założenie rodziny, jeszcze mniej ma odwagę odpowiedzieć na powołanie. Wpływa na to bez wątpienia zdemolowany obraz kapłaństwa, jaki przeciwnicy Kościoła wykuli przez lata i jaki został urobiony przez media. Księża obrzucani są najcięższymi oskarżeniami. Nie ma dziś bardziej sponiewieranej przez media grupy społecznej czy zawodowej.

  Mimo wszystko trwają. Trwają kapłani, trwa Eucharystia, trwa Kościół. Byli i będą. Modlący się, słuchający, głoszący najtrudniejsze prawdy, wyszydzani, opluwani, przebaczający, rozgrzeszający i niezmiennie przemieniający chleb w Ciało. Poprzednie Triduum, ale i cały ten pandemiczny rok dał nam możliwość doświadczenia tego, czym jest głód Eucharystii, jak bolesny jest ograniczony dostęp do spowiedzi. Zatęskniliśmy za sakramentami. Może dzięki temu jeszcze bardziej zrozumieliśmy istotę kapłańskiej posługi. Bo to oni byli przy chorych na covid z ostatnim namaszczeniem, gdy szpitalne restrykcje zabraniały widzeń pacjentów z rodziną. Byli przy nich do samego końca, często z narażeniem życia. Kilkuset z nich zmarło…

  Dziś, w tajemnicy Wielkiego Czwartku, w dniu ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa, pozostaje więc podziękować tym, którzy trwają na straży naszego trwania. Pomimo szyderstw, ataków i kłamliwych oskarżeń. Bo to dzięki kapłanom, dzięki ich sakramentalnemu pośrednictwu, mamy siłę kroczyć dalej w codzienność, porządkować zagmatwaną rzeczywistość w świetle Słowa Bożego i trzymać się Prawdy. Życzmy im Bożej siły, wierności i świętości. I nie przestawajmy się za nich modlić. Bo jak mówił św. Jan Paweł II: „takich będziemy mieć kapłanów, jakich sobie wymodlimy”.

  CZYTAJ TAKŻE: Najpierw wyprowadzali tłumy na ulice, teraz polują na ludzi w kościołach. A cel wciąż ten sam. Senyszyn wskazała go jasno

  Autor
  Marzena Nykiel

  Polubienie

 14. @AMF
  Ten gość jest szalony. Ale dlaczego Morawiecki i Kaczyński tolerują to szaleństwo kosztem śmierci tysięcy Polaków?Dobrze podsumowuje całą tę sytuację doktor Paweł Basiukiewicz w raporcie „Ani jednej łzy”, który mówi o tragicznym zarządzaniu służbą zdrowia w okresie pandemii i proponuje konkretne rozwiązania. Ale to wymaga cywilnej odwagi i patriotyzmu, a ten u rządzących jest tylko na ustach.

  Zigi
  „Przyjdzie też czwarta fala” – LOL, takiego kabaretu i szaleństwa jeszcze w Polsce nie było. NIE MA ŻADNYCH FAL ludzie. CO ROKU na jesieni i zimą mamy sezon chorób grypopodobnych.

  Pablitol
  Ciulu. Jakoś nie widać tych tysięcy ofiar, inaczej widać twoje ofiary zamknięcia przychodni. Lecz się opętany ośle.


  @AMF – to jest ten raport:

  Click to access Ani-jednej-%C5%82zy.-Ochrona-zdrowia-w-pandemii.pdf

  eric
  Ci cholerni szaleńcy -świadomie lub nie- niszczą kraj, bo wraz z upadkiem zaufania do prawicy koloniści różnego autoramentu będą mogli kształtować sytuację w Polsce wg własnych potrzeb i widzimisię.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545407-covid-19-nie-odpuszcza-niedzielski-najgorsze-przed-nami

  Koronawirus nie odpuszcza! Niedzielski: Pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali. Szczyt hospitalizacji jeszcze przed nami

  opublikowano: godzinę temu


  Adam Niedzielski / autor: Fratria

  „Pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali. Trzeci dzień z rzędu obserwujemy spadek zleceń POZ na testy w stosunku do poprzedniego tygodnia” – napisał w czwartek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. „Jeśli chodzi o obłożenie łóżek, to zdecydowanie najgorsze przed nami” – mówił szef resortu zdrowia. Podkreślił, że to, co obecnie przeżywamy, to najgorsza z dotychczasowych fal pandemii. „Przyjdzie też czwarta fala, ale jej skala będzie zdecydowanie mniejsza” – dodał.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Rząd uruchomi w ciągu 2 tygodni dodatkowych 6828 łóżek covidowych. Gliński: Jesteśmy wciąż kilka kroków przed rozwojem epidemii
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545352-rzad-uruchomi-w-ciagu-2-tygodni-6828-lozek-covidowych-wiecej

  -Policja pilnuje przestrzegania obostrzeń! Ostatniej doby przeprowadzono 24 tys. kontroli. Insp. Ciarka: Nałożono 7 136 mandatów
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545341-kontrole-policji-7-tys-lamiacych-obostrzenia-z-mandatami

  Pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali. Trzeci dzień z rzędu obserwujemy spadek zleceń POZ na testy w stosunku do poprzedniego tygodnia. W rezultacie dzienna średnia tygodniowa spadła z 38 na 35 tys. Zlecenia z wyprzedzeniem pokazują, co będzie działo się z liczbą zakażeń

  — napisał szef resortu zdrowia.

  Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że ostatniej doby wykonano ponad 102,8 tys. testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, z czego blisko 25 tys. antygenowych. Wykryto 32 874 zakażeń. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili 3 225 029 badań na wykrycie wirusa SARS-CoV-2.

  Szef MZ: Jeśli chodzi o obłożenie łóżek – najgorsze przed nami
  O to, czy – pod kątem pandemii – najgorsze jest jeszcze przed czy już za nami, Niedzielski pytany był w czwartkowej rozmowie na antenie TVN24.

  Chyba tak naprawdę w trakcie

  — odparł minister. Podkreślił, że nie dysponuje jeszcze najnowszymi danymi dotyczącymi liczby zakażeń, natomiast w ostatnim czasie doszło do zmniejszenia liczby zleceń na badania przeciwko COVID-19 wystawianych przez POZ. Jak tłumaczył, ich średnia dzienna liczba spadła z ok. 38 tys. do 35 tys.

  poster
  Widać pewien sygnał, ale na razie nie interpretowałbym go tak jednoznacznie pozytywnie, bo zawsze w okresie przedświątecznym mamy zmniejszoną liczbę badań

  — wskazał minister.

  Niedzielski podkreślił przy tym, że „jeśli chodzi o obłożenie łóżek, to zdecydowanie najgorsze przed nami”. Zaznaczył, że między szczytem zakażeń a szczytem hospitalizacji zawsze występuje opóźnienie.

  To zawsze jest pewna sekwencja, która ma miejsce. W tym sensie uważam, że w ciągu tego tygodnia lub następnego (…) będziemy mieli szczyt zachorowań, a w konsekwencji w następnym tygodniu, czy mniej więcej 10 dni później, będziemy obserwowali szczyt hospitalizacji

  — powiedział.

  Będzie czwarta fala pandemii
  Pytany, czy to, co obecnie przeżywamy, to ostatnia z pandemicznych fal, Niedzielski odparł, że czwarta fala zachorowań przyjdzie, ale jej skala będzie „zdecydowanie mniejsza”.

  To jest najgorsza z fal, które przeżywamy

  — podkreślił minister.

  W rozmowie padło też pytanie, czy warto „artykułować takie żale do prywatnej służby zdrowa” jak te, które wyraził premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o wypowiedź z ubiegłego tygodnia, kiedy premier pytał m.in. o to, czy prywatne podmioty „ratują zdrowie i życie pacjentów COVID-19”.

  Myślę, że nie rozliczajmy się tutaj z takich pojedynczych słów (…) W moim przekonaniu – zresztą rozmawiałem na ten temat z panem premierem – to jest nadinterpretacja, która potem jest wykorzystywana do różnych ataków medialnych

  — powiedział Niedzielski.

  Ja przede wszystkim uważam, że prywatny system opieki zdrowotnej uczestniczy w tej chwili w walce i to zaangażowanie jest rzeczywiście widoczne

  — dodał.

  Przypomnijmy sobie jeszcze raz, co opozycja w sytuacji służby zdrowia proponowała – komercjalizację. A czy służba prywatna dzisiaj – wobec której mam najwyższy szacunek oczywiście także – ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i właśnie zamieniane na (szpitale) dla pacjentów leczonych na COVID-19? Otóż nie, tylko państwo w takich najtrudniejszych chwilach próby musiało rzucić i rzuciło wszystkie swoje siły i środki, wszystkie swoje rezerwy i odwody po to, żeby uratować jak najwięcej Polaków; po to żeby ratować zdrowie Polaków, życie Polaków, ale jednocześnie też ratować miejsca pracy, ratować gospodarkę

  — mówił w ubiegły czwartek Morawiecki.

  aw/PAP

  Polubienie

  • @AMF
   Już najwyższy czas zmienić tych beznadziejnych doradców. Polecam raport doktora Pawła Basiukiewicza „Ani jednej łzy” o ochronie zdrowia podczas pandemii w Polsce.

   RomanS
   „Włos na głowie się jeży” – tyle, że na mojej po wysłuchaniu wywiadu tego „eksperta z Bożej łaski” na antenie Polsatu. Żadnej konkretnej odpowiedzi na pytania prowadzącego tylko głupie uśmieszki sic!

   Zbigniew
   Tak poważnie. Jaki ma cel nieustanne promowanie tego szaleńca w mediach main -streamowych?

   Zigi

   Jeśli takie osoby jak Horban mają wpływ na nasze życie, to trzeba zacząć się bać. To tak jakby dać małpie pistolet.

   @kamil
   Takich doradców wybrał i wypromował premier. Jaki pan taki kram.

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545406-jest-az-tak-zle-prof-horban-rekomenduje-drastyczne-kroki

   Jest aż tak źle? Prof. Horban rekomenduje drastyczne kroki: Włos na głowie się jeży. Nie mam wahania. Decydują w tej chwili 2-3 dni

   opublikowano: 3 godziny temu


   Andrzej Horban / autor: fratria

   „Europa Zachodnia wprowadza zakaz przemieszczania się, godzinę policyjną i ograniczenie liczby spotkań do kilku osób. Zawsze postulujemy o przestrzeganie dotychczas istniejących zaleceń, od tego trzeba zacząć. To nie ja wprowadzam zakaz przemieszczania się, tylko pan premier. Ja nie mogę pełnić funkcji za pana premiera. Od tego jest pan premier. Jestem bardzo bliski rekomendacji takich posunięć” – powiedział na antenie radia Zet prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. walki z Covid-19.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — RAPORT. Polska walczy z III falą koronawirusa. 32 874 nowe przypadki zakażenia. REKORD na Śląsku. Przybywa chorych w szpitalach
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541203-raport-32-874-nowe-przypadki-zakazenia-rekord-na-slasku

   — Rząd uruchomi w ciągu 2 tygodni dodatkowych 6828 łóżek covidowych. Gliński: Jesteśmy wciąż kilka kroków przed rozwojem epidemii
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545352-rzad-uruchomi-w-ciagu-2-tygodni-6828-lozek-covidowych-wiecej

   — Policja pilnuje przestrzegania obostrzeń! Ostatniej doby przeprowadzono 24 tys. kontroli. Insp. Ciarka: Nałożono 7 136 mandatów
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545341-kontrole-policji-7-tys-lamiacych-obostrzenia-z-mandatami

   Dodatkowe obostrzenia
   Prof. Horban w czwartek w Radiu Zet pytany był, czy w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce będzie rekomendował premierowi jeszcze przez Wielkanocą wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną.

   Powiedział, że po dzisiejszym raporcie o liczbie potwierdzonych przypadków zakażenia koronawisem będzie dyskusja.

   Mam nadzieję, że pan premier podejmie decyzję

   — powiedział. Dopytywany, czy jego odpowiedź oznacza, że taką rekomendację przedstawi premierowi, odpowiedział: „Tak”.

   Główny doradca premiera pytany był także, czy na Śląsku, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja, zostaną wprowadzone jeszcze dodatkowe obostrzenia.

   To przynajmniej powinny być obostrzenia tylko w tych województwach, które są w tej chwili bardzo narażone na zwiększoną liczbę zachorowań i na krytyczną sytuację jednostek ochrony zdrowia

   — zaznaczył.

   Zapytano go też, czy w takim razie, jeśli zakaz przemieszczania się i godzina policyjna nie zostaną wprowadzone w całym kraju, to czy przynajmniej tam, gdzie jest najgorzej, czyli np. na Śląsku.

   O, tu jesteśmy w domu, to chyba byłoby kompromisowe wyjście z sytuacji, ale mówię, to ja nie mam wahania, podobnie jak nie mają wahania rządy w innych krajach europejskich. Sytuacja jaka jest, każdy widzi

   — powiedział prof. Horban.

   Doradca premiera zwracał uwagę również na fakt, że wiele osób lekceważy obostrzenia.

   Jeżeli nadal widzi się osoby bez masek na twarzy, biegające po ulicy czy sklepie, jeżeli nadal jest podziemie organizujące imprezy – aż mi się wierzyć nie chce – na kilkaset osób, to włos na głowie się jeży

   — podkreślił profesor.

   Poprawa sytuacji?
   Zdaniem doradcy premiera, sytuacja może poprawić się za 2-3 tygodnie, kiedy będzie spadek liczby zakażeń.

   Już poniekąd widzimy światełko w tunelu, tylko dość daleko

   — przyznał prof. Horban.

   wkt/Radio Zet/PAP

   Polubienie

 15. @witekgl
  No popatrz pan, to eksperci już w marcu 2020 roku, twierdzili to samo, a dopiero potem, pod wpływem zapewne czynników zewnętrznych, coś im się w głowach pojechało.

  @kleckiman
  Tyle straszono koronawirusem o cięzkich powikłaniach, śmiertelności oraz ciężkim przebiegu choroby. A teraz to tylko grypa.

  Ol
  No i dobrze czs najwyższy!! Koniec tego cyrku . tylko kto odpowie za 70 tys nadmiarowych zgonõw ?

  efekt ps poniżej 25%
  „epoka lockdownów odchodzi w przeszłość” – to znaczy, że pis ma już wewnętrzne sondaże w których partia spadła trwale poniżej 25%. pis mają dość wszyscy oprócz twardego emeryckiego elektoratu

  Kaszubski hacjendero
  Kto miał zarobić, ten zarobił. I po temacie.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545610-to-sa-dobre-wiesci-koronawirus-bedzie-tym-czym-byla-grypa

  To są dobre wieści: koronawirus będzie tym, czym była grypa. „Nie zamierza stąd odejść. Musimy wypracować racjonalną politykę”

  opublikowano: 7 godzin temu
  aktualizacja: 7 godzin temu


  St James’s Park w Londynie / autor: Fot. PAP

  Prof. Chris Whitty – epidemiolog, który jest głównym doradcą brytyjskiego rządu w sferze walki z COVID-19 – oświadczył właśnie, że epoka lockdownów odchodzi w przeszłość. Zdaniem naukowca, Wielka Brytania musi nauczyć się traktować koronawirusa tak jak traktuje grypę.

  Każdego roku na grypę umiera w Wielkiej Brytanii od 7 do 9 tys. osób, głównie starszych. Co kilka lat zdarza się także rok szczególnie ciężkiej grypy, w wyniku której umiera od 20 do 25 tys. osób. Ostatni raz miało to miejsce trzy lata temu, i nikt tego nawet nie zauważył.

  Przypomnijmy, że jak dotąd w Wielkiej Brytanii zmarło na COVID 127 tys. osób.

  Wniosek jest jeden: musimy nauczyć się akceptacji pewnego poziomu śmiertelności związanej z COVID, tak jak akceptujemy śmiertelność związaną z grypą. W przeciwnym razie zapłacimy ogromną cenę w innych dziedzinach: w gospodarce, edukacji, życiu społecznym. Bo – jak przekonuje prof. Whitty – ludzie muszą żyć „pełnią życia”.

  Naukowiec uważa, że w przyszłości rządy będą sięgał po sygnały alarmowe tylko wówczas, gdy pojawi się nowy, niebezpieczny wariant wirusa, którego nie zatrzymują istniejące w danym momencie

  COVID nie zamierza stąd odejść. Musimy wypracować racjonalną politykę wobec niego. Musimy zrozumieć różnicę między pandemią a sezonową grypą –

  — przekonuje Whitty, cytowany przez „The Daily Telegraph”.

  W przypadku grypy jednostki i społeczeństwa wybrały pewien sposób postępowania, pewien poziom ryzyka. Tak samo będą musiały zrobić w odniesieniu do koronawirusa.

  Prof. Whitty uważa, że należy dążyć do jak najniższej liczby ofiar COVID jak to możliwe, ale jednocześnie ostrzega, że społeczeństwa nie zaakceptują lockdownów tylko po to, by unikać tej skali ofiar, która jest porównywalna z tym, co przynosi ze sobą zwykła grypa.

  Pokazaliśmy w zeszłym roku, że można nie mieć w ogóle grypy, jeśli tylko bardzo się tego chce. Nasze działania przeciwko COVID doprowadziły do niemal całkowitej eliminacji grypy. Ale jeśli w przyszłym roku powiemy, że możemy to powtórzyć, i zażądamy zamknięcia wszystkiego na zimę, to sądzę, że profesja medyczna nie stanie się przez to popularna wśród szerokiej publiczności” –

  — mówi naukowiec, wzywając do wypracowania zdrowego balansu.

  Takiego, który zagwarantuje minimalny poziom śmiertelności – ale jednocześnie takiego, na który zgodzi się społeczeństwo. A więc poprzez szczepionki czy leki. Bo chodzi o to, by ograniczać śmiertelność, ale minimalizować też wpływ pandemii na życie gospodarcze i społeczne.

  W Polsce będzie zapewne podobnie. No, może z jedną różnicą: nasza akceptacja dla lockdownów jest wyraźnie niższa niż w krajach zachodnich. W każdym razie to są generalnie dobre wieści. Nasz świat może wrócić na mniej więcej dawne tory, i to już dosłownie za parę tygodni lub miesięcy.

  CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus nie odpuszcza! Niedzielski: Pierwszy sygnał przełamania trendu w III fali. Szczyt hospitalizacji jeszcze przed nami
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545407-covid-19-nie-odpuszcza-niedzielski-najgorsze-przed-nami

  Autor
  Jacek Karnowski

  Polubienie


 16. Jak traktuje się dzieci w szkole! Opowieść Nauczycielki z Katowic
  42,296 views•Premiered Mar 17, 2021
  CHWDP.TV

  Wczoraj tj. 16.03.2021 r. podczas prowadzonego liva, zadzwoniła do mnie Pani Marta z Katowic.
  Pani Marta jest nauczycielką w szkole i opowiedziała mi jak są traktowane dzieci oraz nauczyciele…… Tego nie da się opowiedzieć to trzeba wysłuchać!

  Kris 45
  Walczmy o nasze dzieci o wolność i niepodległość . Skurwisyny nami chcą sterować. Wspaniała kobieta ta pani więcej takich ludzi.

  Droga do wolności
  Długotrwale niedotleniony mózg u dziecka wywołuje nieodwracalne skutki

  Droga do wolności
  Jedyna rzeczą jaka człowiekowi nikt nie może zabrać bez jego zgody jest ROZUM

  Richard Niksa
  Tysiac kroc dzieki Pani Marta z Katowic za wiarygodny komentarz, a takze Panie Piotrze za wiarygodny przekaz dla 80% cowidiotow na calym Swiecie , Narodzie spiacy obudz sie . „Cowidioci” Pozdrawiam z Niem.

  Piotr Kruczek
  W jednej z krakowskich szkół mają testować dzieci na covid. Dramat. Mam nadzieję że rodzice do tego nie dopuszczą.

  Ewelina Lina
  Mój syn 10 letni to wysłuchał , mówi że mamo kocham cię i się nie damy

  Jolanta Polonia
  Szacunek dla Pani nauczycielki !___💝💝💝 Mam 65 lat i jestem przerażona co oni wyprawiaja z z Panią i dziećmi !!jak ludzie dali się omamic okupantom i globalistom !💝💝💝

  Dernina Msdfg
  To wina głupich rodziców ,że na to pozwalaja

  Polubienie


  • Pilotażowy program pomiarowy dla uczniów w Ostrowie Wlkp. Czy będzie działał w całej Polsce?
   1,605 views•Apr 2, 2021
   Uszi

   Licho co nigdy nie śpi
   Psychoza strachu nakręcana non stop.

   STOP2NWO
   Moze „Sztuczna inteligencja z Ostrowa” zrobiłaby maszynerie do sejmu i senatu na „wykrywanie: korupcji, nepotyzmu, pedofilii, bycia agentem obcego kraju, braku napleta, podwojnego paszportu…” Od razu biegunka legislacyjna uspokoiłaby sie na dobre… Zdrowia.

   Louise Chambawamba
   To nie jest bez sensu, to wszystko jest dokładnie przemyślane. Chodzi o to, żeby jak najbardziej zastraszyć ludzi już od małego. Wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie.. W Anglii dzieci w szkołach średnich już są testowane.
   Nowy wspaniały świat

   P. B.
   Ten program jest chory, nienormalny, permanentna inwigilacja.

   Przemysław Pawliński
   😦 ćwiczenie niewolników.

   Polubienie

 17. wee
  Wlaśnie Niedzielski powiedziało, że dzisiejsi 40- 50-cio latkowie będą żyć w stanie epidemii do końca ich życia. Czas na strajk generalny i może powtórka z tego, co Polacy zrobili biskupom w Warszawie

  ba..
  Amantadynę znany lek antywirusowy trzeba badać, ale nie przebadaną „szczepionką”, dopuszczoną warunkowo na rok, można w ciemno infekować miliony ludzi. Maja rację, że wychodzą na ulicę i mówią DOŚĆ

  BYŁY WYBORCA PiS
  Bravo Niemcy, zmieniam o Was zdanie…POLACY śpią jeszcze, a zydzi robią co chcą…

  https://wpolityce.pl/swiat/545740-coraz-wieksze-problemy-niemiec-z-opanowaniem-pandemii

  Coraz większe problemy Niemiec z opanowaniem pandemii. Już nie chodzi tylko o III falę, ale o ogromne protesty koronasceptyków

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: EPA/PAP

  Tysiące zwolenników koronasceptycznego ruchu „Querdenken” zgromadziły się w sobotę na ulicach Stuttgartu na południu Niemiec w proteście przeciwko obostrzeniom wprowadzonym przez władze w związku z pandemią Covid-19.

  6 tys. osób na proteście w Stuttgarcie
  Lokalna policja przekazała, że oprócz centralnej demonstracji koronasceptyków na placu festiwalowym Cannstatter Wasen, w północno-wschodniej części miasta, zgłoszonych było również 10 innych demonstracji. Z tego powodu od rana w Stuttgarcie rozlokowano setki funkcjonariuszy.

  Pierwotnie policja mówiła o ok. 2,5 tys. uczestników głównego protestu, ale wczesnym popołudniem szacowała już, że liczba ta została znacząco przekroczona. Organizatorzy doliczyli się 6 tys. manifestantów.

  Jak przekazała agencja dpa, wielu uczestników protestu nie stosowało się do wymagań sanitarnych, nie nosząc maseczek ochronnych ani nie zachowując odstępu od innych.

  poster
  Widzę tu tylko 20 osób noszących maseczki i są to policjanci

  —powiedział rzecznik prasowy stuttgarckiej policji Stefan Keilbach na pytanie, czy ludzie zmierzający na Cannstatter Wasen zasłaniają nos i usta. (…)

  Polubienie

  • @raz_kozie_trzaskowski
   Jak widać Niedzielski powtarza to, co niedawno mówił Gates. Czemu mnie to nie dziwi? Macie jakieś złudzenia jeszcze, że jakikolwiek rząd to ludzie niezależni, dbający o swój naród i społeczeństwo? Od prawa do lewa, wszyscy wykonują rozkazy tajnego rządu światowego, a może raczej światowej kliki różnych mend w rodzaju sorosa, gatesa i wielu innych z pierwszorzędnymi korzeniami, jak mawia Michalkiewicz.

   Oni realizują plan
   Skąd ten człowiek to wszystko wie? Mówi jak globalista, ktory zaplanował Nowy Ład. Przecież powinien uspakajać, że wirus minie, wrócimy do normalnego życia, hiszpanka też minęła. Nie oni knują coś innego.

   @Julianna
   A Texas i inne Stany??!!!! Tam wrócili do normalnego życia. A Białoruś? Będziemy chcieli tam się przeprowadzić?

   Omg!
   Orędzie świąteczne komunistycznego trepa. On jest mentalnie bardziej czerwony od Lenina czy Breżniewa

   Zigi
   Facet bredzi. Ludzie potrafili wrócić do normalności nawet po okupacji hitlerowskiej i epoce komunizmu. A wcześniej np. po epidemii „hiszpanki” też ludzie wrócili do normalności.

   Nosam
   Czyżby jego loża przysłała mu „życzenia” świąteczne?

   @Julianna
   Musi być naprawdę źle, i nie chodzi tu o cowida, że Niedzielski wali z grubej rury. PRL będziemy wspominać jak eden? Cierpnie mi skóra.

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545719-niedzielski-nigdy-juz-nie-wrocimy-do-swiata-sprzed-pandemii

   Dokąd zmierzamy? Niedzielski o nowej rzeczywistości: Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii. Zagrożeń będzie już tylko więcej

   opublikowano: 5 godzin temu
   aktualizacja: 4 godziny temu


   Adam Niedzielski / autor: Fratria

   „Zagrożeń biologicznych będzie już tylko więcej. Mało tego: będą coraz bardziej niebezpieczne i świat będzie na nie reagował inaczej niż reagował do tej pory” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z cyklu „Między Faktami” Arlety Zalewskiej i Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN24.

   Scenariusz na najbliższe dni
   Na kiedy minister przewiduje szczyt III fali?

   Jesteśmy w jego pobliżu. Zaczynamy obserwować delikatną zmianę tendencji wzrostowej i wyhamowywanie

   —poinformował.

   Okolice świąt to powinien być szczyt. Mówię tu o liczbie zakażeń, potem za 7-10 dni nadejdzie szczyt hospitalizacyjny. Następnie niestety będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów, które będą tego konsekwencją

   —powiedział, dopytywany o możliwy scenariusz na najbliższy dzień.

   To, co jest optymistyczne, to przypuszczenia Niedzielskiego, że przed wakacjami w Polsce zostanie osiągnięte „coś w rodzaju odporności populacyjnej”.

   Więcej czy mnie restrykcji?
   W rozmowie nie mogło zabraknąć pytań o restrykcje. Czy rząd nie powinien zakazać Polakom przemieszczania się?

   Jeżeli teraz, w okresie świąt, ludzie zostaliby w domach, przeczekali te kilka kolejnych dni w otoczeniu tylko swoich domowników, to ta fala w ciągu dwóch tygodni by wygasła. Niestety przekonywać jest coraz trudniej

   —przyznał, dodając, że „naprawdę niewiele trzeba, żeby postawić tamę” III fali.

   Niedzielski dopytywany, dlaczego zatem rząd nie zakaże ludziom przemieszczania się, odpowiedział:

   Bo nie możemy abstrahować od tego, w jakim my funkcjonujemy otoczeniu. Nasze decyzje i obostrzenia z zasady są przez pewne grupy kontestowane. One nie padają niestety na grunt zdyscyplinowanego społeczeństwa, które odbiera obostrzenia jako wyraźny sygnał, że jest źle. Niestety. Dziś jako rząd widzimy to niestety wyraźnie. Możemy wprowadzać setki obostrzeń, ale chodzi przecież o ich przestrzeganie.

   Chodzi o to, że coś, co działało rok temu, dziś już nie działa tak skutecznie ze względu na brak dyscypliny społecznej. Widzimy to, analizując mobilność społeczną. Efekt nie jest tak duży, jak byśmy chcieli. Jak rok temu mówiliśmy „zostańcie w domach”, to widzieliśmy po danych operatorów telefonicznych, że ludzie zostali w domach. Dziś niestety jest inaczej. Dlatego powiem jasno: twierdzenie, że ratunkiem jest wprowadzanie dalszych obostrzeń, jest złym postawieniem sprawy

   —tłumaczył Niedzielski, dodając, że kolejne restrykcje mogłyby przynieść odwrotny skutek od oczekiwanego.

   Nastrój społeczny jest dziś taki, że wystarczy pretekst – a takim byłyby ostrzejsze restrykcje – żeby ulice zapełniły się protestującymi. Wtedy tracimy kontrolę nad tym, kto i kiedy się zaraża

   —powiedział.

   Jak będzie wyglądać przyszłość?
   Niedzielski w rozmowie z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim stwierdza, że „nigdy nie wrócimy już do czasów sprzed pandemii”.

   Nigdy! Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem

   —podkreśla, dodając, że musimy być świadomi tego, że przyjdą kolejne wersje wirusa.

   Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak

   —dodaje.

   Ale to nie wszystko.

   Zagrożeń biologicznych będzie już tylko więcej. Mało tego: będą coraz bardziej niebezpieczne i świat będzie na nie reagował inaczej niż reagował do tej pory. Inspekcje sanitarne będą jednymi z lepiej wyposażonych instytucji we wszystkich krajach. Pora zacząć oswajać się z myślą, że to nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu

   —przyznaje.

   kk/TVN24

   Polubienie

 18. wieśniak
  To nie obłęd, To zamierzone działanie. Historia zna takie przypadki. Niezależnie od wielkości posiadanych środków i możliwości te zamiary upadały szybko. Teraz jest gorzej bo mają całą kasę świata.

  @asinus
  „Choć to szaleństwo, jest w nim przecie metoda” – cytat William Szekspir. Widać kto tę głupotę napędza i finansuje oraz czemu ona służy. Nienawiść tych co to lansują do chrześcijaństwa liczy sobie ponad 2 tys. lat.

  Pale 80
  WHO to faszystowska organizacja czerpiąca z doświadczeń niemieckich w obozach koncentracyjnych

  @raz_kozie_trzaskowski

  A czym się przejmować? To pokazuje czym jest WHO. Nikogo normalnego to nie dziwi, przecież to od dawna prywatna firma na usługach masona Gatesa i reżimu komunistycznego Chin. Za parę lat dodadzą tam pentagram. Naprawdę chcielibyście, żeby symbol krzyża widniał w takim towarzystwie?

  https://wpolityce.pl/swiat/545753-who-prezentuje-symbole-islamu-i-judaizmu-brakuje-krzyza

  Obłęd politycznej poprawności! WHO przestrzega na Wielkanoc. Prezentuje symbole islamu i judaizmu, ale dla krzyża nie ma miejsca

  opublikowano: wczoraj
  aktualizacja: 12 godzin temu


  autor: © Yann Forget / Wikimedia Commons / CC-BY-SA

  Światowa Organizacja Zdrowia skierowała apel związany z pandemią koronawirusa. I chociaż pojawił się w okresie Wielkanocy, trudno dopatrzyć się w grafice dołączonej do komunikatu symboli chrześcijańskich.

  Rozważ wirtualny udział w uroczystościach religijnych i towarzyskich lub tylko z osobami, z którymi mieszkasz. Są to najbezpieczniejsze opcje, ponieważ minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa

  — czytamy w oświadczeniu.

  Brak krzyża
  Działanie WHO jest o tyle kuriozalne, że na obrazku pojawiły się półksiężyc – symbol islamu i Gwiazda Dawida – symbol judaizmu. Nie było jednak miejsca dla krzyża. Najwidoczniej przedstawiciele organizacji uznali, że chrześcijanie powinni zadowolić się jajkiem.

  Jak widać, polityczna poprawność się nie zatrzymuje. Tylko co to za pluralizm, w imię którego eliminuje się wybrane symbole?

  gah

  Polubienie

 19. https://geekweek.interia.pl/astronomia/news-rownonoc-wiosenna-2022-w-niedziele-poczatek-astronomicznej-w,nId,5867221


  Równonoc wiosenna, czyli początek astronomicznej wiosny. W 2022 roku wiosna zaczyna się w niedzielę, 20 marca. /123RF/PICSEL

  Równonoc wiosenna 2022. W niedzielę początek astronomicznej wiosny
  ASTRONOMIA Wczoraj, 19 marca (22:43)

  Równonoc wiosenna to początek astronomicznej wiosny, której datę determinuje ruch Słońca. To moment, na który czeka wielu obserwatorów nieba, kiedy dzień i noc, przynajmniej teoretycznie, mają równo po dwanaście godzin. Co to jest równonoc wiosenna i kiedy początek astronomicznej wiosny wypada w 2022 roku?

  Równonoc, inaczej zwana ekwinokcjum, to szczególny moment w kalendarzu. Podczas równonocy przez całą dobę centrum tarczy słonecznej pod i nad horyzontem obecne jest tyle samo czasu. Co więcej, promienie słoneczne padają na równik pod kątem 90º. Potocznie równonoc nazywana jest zrównaniem dnia i nocy, co nie jest zgodne z prawdą.

  To dlatego, że długość dnia i nocy nigdy nie będą dokładnie równe. Wszystko przez rozmiar kątowy Słońca oraz występowanie zjawiska refrakcji, czyli ugięcia promieni świetlnych w atmosferze ziemskiej. W związku z tym dzień trwa wówczas nieco dłużej niż 12 godzin i na przykład w Warszawie jest dłuższy o około 9 minut i 30 sekund.

  Zmiana czasu z zimowego na letni w marcu 2022. Kiedy przestawiamy zegarki?

  Równonoc wiosenna w Polsce to równonoc, po nastąpieniu której Słońce przez pół roku będzie oświetlać mocniej naszą półkulę. Moment równonocy wiosennej wyznacza na danej półkuli początek astronomicznej wiosny, która trwa aż do przesilenia letniego.

  Kiedy wypada równonoc wiosenna w 2022 roku?

  Każdego roku równonoc wiosenna w Polsce przypada w okolicach 20 oraz 21 marca. To wtedy Słońce przechodzi przez punkt Barana, który nazywany jest także punktem równonocy. Od tego momentu biegun północny będzie bliżej Słońca niż biegun południowy.

  Kiedy początek wiosny w Polsce? Równonoc wiosenna 2022 przypada w tym roku na niedzielę 20 marca i to tego dnia rozpoczyna się astronomiczna wiosna. To oznacza, że nadejście nowej pory roku można świętować podwójnie, ponieważ data astronomicznej wiosny nie pokrywa się z tą kalendarzową. Ta, jak co roku, przypada na 21 marca.

  Początek astronomicznej wiosny 20 marca to jeden z dwóch momentów zrównania dnia i nocy. Kolejna równonoc, ale jesienna, przypada na wrzesień. W tym roku równonoc jesienna przypada na 23 dzień września.

  Równonoc wiosenna: Słowianie i magia

  W bogatej kulturze słowiańskiej równonoc wiosenna oznaczała kilkudniowe obrzędy związane z zakończeniem zimy i powitaniem wiosny, które popularnie określano jako Jare Święto lub Jare Gody. Równonoc wiosenna Słowian zwyczajowo rozpoczynało topienie lub spalenie słomianej kukły, Marzanny. Temu towarzyszyło trzaskanie z batów, terkot i klekot grzechotek. Nie brakowało śpiewów i przygrywaniu na różnego rodzaju instrumentach.

  Aby przyspieszyć przyjście wiosny i słonecznych dni, nocami rozpalano na wzgórzach ogniska. Kulminacyjnym punktem przygotowań na przyjście wiosny było urządzane na świętych wzgórzach uczt, podczas których organizowano igrzyska połączone ze śpiewem i tańcem. Wieczorem kolejnego dnia udawano się na mogiły przodków, gdzie pozostawiano dla nich jedzenie i wspominano zmarłych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.