1062 Jedwabne. Historia prawdziwa: wyrok NSA – początek końca chazarskiego kłamstwa!


Jedwabne. Historia prawdziwa: wyrok NSA. Przedsprzedaż ruszyła!
962 views•Premiered 6 hours ago
Tomasz Sommer EXTRA

Darek Kot
Nasze Panstwo posadza inne Panstwo o zbrodnie, miejsce tej zbrodni znajduje się na terenie Polski i my jako Narod i Panstwo nie możemy nic z tym zrobić większego idiotyzmu trudno szukać w świecie. Najgorsze jest jednak to ze zmieniają się rzady i nic się z tym nie da zrobić wyglada tak ze Polska ma zakaz robienia z tym co kolwiek na terenie własnego Państwa. Ciezko to pojac ze Polacy przedstawiani sa jako mordercy Zydow w całym świecie i nic z tym nie robią.


Konferencja Konfederacji: Prawda o Jedwabnem! – 11 maja 2021 r.
552 views•May 11, 2021
Janusz Jaskółka

Konferencja Konfederacji
Prawda o Jedwabnem!

Makary
Oj niejedna mycka zsuwa sie ze strachu z wiadomych czerepow.

Sofi Aga
Prawda nas wyzwoli. Dziękuję Panom za rzetelną pracę w obronie prawdy.

Zofia Krowinska
Informacje od p. mecenasa J. Litwina przekazana p. Braunowi.

Radosław Kossakowski
Jak zwykle wśród dziennikarzy (chyba polskich?) las rąk i pytań. Media i mocodawcy już wiedzą jak było. Fakty i dowody nie są im potrzebne.

Angry Ball
bo ci dziennikarze byc moze przyszli zadawac tam pytania…. ale w momencie jak zaczeli dowiadywac sie jak bylo naprawde oniemieli….. sorki za ortografie..

Richard Tamer
Konsternacja wśród dziennikarzy widoczna. Nie będą w stanie napisać czy przekazać czegokolwiek z tej konferencji w obawie przed reżimem dyscyplinarnym we wszystkich anty/polskich mediach głównego nurtu.

JEN GRZEGORZEWSKI
Tych co kłamali że to Polacy na szafot zdrajców

Pierre JANKIEWICZ
Nie mozemy wieszac za kłamstwa ale procesy powinny sie posypac przynajmniej dla tych ktorzy w naszym imieniu to robili za łapówki.

Rob Al
No właśnie – żadni winni nie będą ukarani. Wylewanie pomyj na głowę Polaków będzie trwało – żadne ryzyko, a można zarobić!

Bozena S
Przeczytałam 2 książki P. Sumlińskiego Powrót do Jedwabnego polecam.

markowa33
pierwsza książka „Powrót do Jedwabnego” to gniot, który odesłałam autorowi. Nie wniosła niczego, napisana po grafomańsku. Odradzam.

1939antares
A co w w tym powrocie Sumlińskiego jest warte polecenia.

Agnieszka Lesniewska
@markowa33 A co miała „wnieść” książka opisująca prawdę, spontaniczną relację wspieraną przez panią Ewę Kurek, której wiedza historyczna nie jest farbowana, nawet jeśli współczesność jest trudna do zdefiniowania.

Jarema W
@Agnieszka Lesniewska „A co miała „wnieść” książka opisująca prawdę…” Hahaha! Jaką prawdę? Przecież bohater z klechdy doktór Kurek, Kaczyński Spieprzaj Dziadu Lech wstrzymał wyjaśnienie tej prawdy. „…wspieraną przez panią Ewę Kurek, której wiedza historyczna nie jest farbowana…” Hahaha! Chce się Pani założyć? Przecież ta nawiedzona kobieta przyznała kiedyś, że nie słyszała określenia „przemysł Holokaustu”. Nie potrafiła też powiedzieć który prezydent odznaczył Grossa krzyżem zasługi. Mało kto w swoich wypowiedziach kompromituje się tak, jak ona, a mimo to pozostaje idolem dla wielu. „przeceniacie Państwo spryt i skuteczność żydów” , w kwestii roszczeń powinniśmy dogadać się z żydami i wypłacić im 10% z tego co otrzymamy od Niemców” , „wierzymy w Boga, a nie w Kościół” i takie tam. Zarówno Kurek, jak i Sumliński lansują się używając Jedwabnego, tak jak Gadowski ekploatuje Auschwitz.
Gdyby Kurek naprawdę zależało na wznowieniu ekshumacji, nie popierałaby jawnie i nachalnie PiSu. Na myśl przychodzi stary żydowki kawał: „głupiś, żeś wygrał tę sprawę. Miałbyś utrzymanie jeszcze przez 20 lat”. Założę się, że jest Pani zażyłą oglądaczką wRealu24? Dzisiaj był tam Ziobro. Skoro sprawa Jedwabnego jest tak ważna dla kurko-sumlińsko-realowego stronnictwa, to dlaczego nie padło pytanie o wznowienie ekshumacji?

Jarema W
@Agnieszka Lesniewska Coś mi się przypomniało, a co może świadczyć o poziomie dkotór Kurek: „proszę Państwa, nie zagłosuję na narodowców, bo Korwin powiedział, że mam mniejszy mózg” xD

Agnieszka Lesniewska
@Jarema W To, że pani dr Kurek ma pewne nierzeczywiste obeznanie we współczesnej polskiej polityce, to nie żadna nowość. Nie każdy musi być świetnym analitykiem sceny politycznej. Ta pani ma ogromną wiedzę historyczną, lecz jest nieco pogubiona w ocenie politycznych rozgrywek. Niestety Polska jest w szachu wszelkich sił wrogich i obojętnych nam, na dodatek, jak zwykle, mamy prężnie działającą ekipę rodzimych zdrajców i sprzedawczyków. Wiem, że pani dr EK ma „wywalone” na Konfederatów, przynajmniej na niektórych. Ale czy my, tzw zwykli ludzie nie potrafimy myśleć i oceniać?
Prawda i tak prędzej, czy później wychodzi na jaw, że tak kolokwialnie i retorycznie się wyrażę…

Jarema W
@Agnieszka Lesniewska ”…prawda i tak prędzej, czy później wychodzi na jaw….” Dzięki doktór Kurek to będzie raczej później, niż prędzej, bo niezdolna do wyciągnięcia właściwych wniosków z rozległej wiedzy którą rzekomo posiada, popiera PiS który dopóki jest przy władzy do wznowienia ekshumacji nie dopuści.

Jarema W
@Agnieszka Lesniewska ”…Ta pani ma ogromną wiedzę historyczną…” Co komu po przepastnej wiedzy, skoro nie potrafi jej stosować? Pogubiona w ocenie politycznych rozgrywek? Hahaha! Nie wiem jak ograniczonym trzeba być, żeby nie zauważyć, że PiS jest częścią wspomnianej przez Panią „ekipy rodzimych zdrajców i sprzedawczyków”.


PILNE! Nowy wyrok w sprawie Jedwabnego! J.Litwin
3,647 views•Streamed live 97 minutes ago
Media Narodowe

Old Timer
Instytut Pamieci Narodowej ale jakiego narodu ? Jak to mozliwe ukrywanie prawdy przez tyle lat.

Pico Belo
Kłamstwo o Jedwabnem jest powtarzane przez każdego prezydenta, pytanie jaki kraj oni reprezentują.

Anador
Żydowski

Krzysztof Nawrocki
@Anador a ktory z nich nie był zydem albo nie miał żony zydowki.?

Zbigniew Smolak
Nareszcie wreszcie dowiemy się prawdy z tego zakłamania i obłudy

Malgorzata Małgorzata
Icki nami rządzą dlatego idzie jak po grudzie.

Magdalena Lisoń
Żaden rząd nie reprezentował Polski od tego trzeba zacząć, bez wyjątku, nie dbali i nie dbają o dobre imię Polski i Polaków.

Lucyna C
Dbają tylko o kasę i władze

Janina Wiśniewska
Wreszcie slychac prawde o koszernych

MatsyaAvatar
Ekshumacja natychmiast!

Przemysław P
to nie rząd Polski, tylko polsko języczny!!!!!!!!


Sąd: Raport z ekshumacji w Jedwabnem to informacja publiczna?! KAŻDY może zażądać sprawozdania-Braun
878 views•Premiered 22 hours ago
Wolność TV

We wtorek 11 maja o godzinie 13.00 w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja prasowa posła Grzegorza Brauna z udziałem mecenasa Jarosława Litwina (https://kancelaria-litwin.pl), prowadzącego Kancelarią Radcy Prawnego w Oławie, oraz dr. Tomasza Sommera, historyka i redaktora naczelnego tygodnia Najwyższy Czas!, pt. Przełom w sprawie Jedwabnego, gdzie poseł Grzegorz Braun ogłosił, iż po prawie trzech latach procesu wszczętego i przeprowadzonego z inicjatywy mec. Jarosława Litwina, wyrokiem z dnia 28 kwietnia br. w sprawie III OSK 865/21 (wcześniej I OSK 306/19) Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Prokuratora Okręgowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, Radosława Ignatiewa, złożoną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 11 października 2018 r., sygn. akt II SAB/Bk 87/18.

Tym samym prawomocnym stał się ww. wyrok WSA, w którym stwierdzono, że sprawozdanie z badań archeologicznych oraz prac ekshumacyjnych w Jedwabnem, powołanego przez prokuratora Oddziałowej Komisji w Białymstoku zespołu z Instytutu Archeologii i Etnologii UMK w Toruniu, pod kierownictwem profesora Andrzeja Koli, w sprawie tzw. mordu w Jedwabnem, sygn. akt S 1.2000.Zn, posiada walor informacji publicznej.

Powyższa sprawa jest o tyle istotna, że prawomocny wyrok w swojej istocie dotyczy sprawozdania jako takiego, tym samym każdy może zażądać przedstawienia mu tego sprawozdania np. w formie skanu przesłanego na adres email, zaś Prokurator Ignatiew winien go bezzwłocznie, czyli natychmiast, udostępnić i to pod groźbą popełnienia przestępstwa z art. 23 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2176) w przypadku odmowy.

Przytoczona sprawa zakończyła się w cieniu właśnie procedowanej przez Prawo i Sprawiedliwość i dziwnie skorelowanej z jej wynikiem zmianie brzmienia art. 156 kpk, która, jeżeli ostatecznie przyjęta, wyłączy dokumenty akt zakończonych postępowań przygotowawczych spod działania ustawy o dostępie do informacji publicznej, co uniemożliwi społeczną kontrolę poczynań prokuratorów i utajni m. in. treść opinii biegłych, w tym ww. sprawozdanie z ekshumacji żydowskich szczątków w Jedwabnem.

Tym samym w sprawie jest możliwym, że Prokurator Radosław Ignatiew celowo nie udostępni treści sprawozdania zainteresowanym wnioskodawcom czekając na zmianę przepisów, co uczyni złożone wnioski w tej sprawie bezprzedmiotowymi.

W niniejszej sprawie, opierając się o wspominane prawomocne wyroki, swój wniosek o udostępnienie mu kopi sprawozdania złożył wobec prokuratora Ignatiewa m. in. poseł Grzegorz Braun.

#Jedwabne #Braun #Litwin

4 thoughts on “1062 Jedwabne. Historia prawdziwa: wyrok NSA – początek końca chazarskiego kłamstwa!

 1. vektor @vektor:
  No i zaraz czosnki podniosą larum.

  https://kresy.pl/wydarzenia/grzegorz-braun-przelom-w-sprawie-jedwabnego-decyzja-sadu-akta-sledztwa-moga-byc-ujawnione-video/


  Grzegorz Branu, źr. Facebook

  GRZEGORZ BRAUN: PRZEŁOM W SPRAWIE JEDWABNEGO, DECYZJĄ SĄDU AKTA ŚLEDZTWA MOGĄ BYĆ UJAWNIONE [+VIDEO]

  12 maja 2021|1 Komentarz|w polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Mateusz Pławski

  „Przełom w sprawie Jedwabnego: decyzją NSA ujawnione mogą być akta śledztwa prowadzonego przed laty przez IPN – w tym ów legendarny raport prof. Koli, w którym mowa o niemieckich łuskach, odkrytych zanim z polecenia min. Kaczyńskiego przerwano ekshumację” – oświadczył we wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun. „Dopełnieniem sprawy Jedwabnego musi być oczywiście pełna ekshumacja” – powiedział z kolei Tomasz Sommer.

  We wtorek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa posła Grzegorza Brauna (Konfederacja), mecenasa Jarosława Litwina oraz dr. Tomasza Sommer (redaktora naczelnego „Najwyższego Czasu!”). Grzegorz Braun poinformował, że prawomocnym stał się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym stwierdzono, że sprawozdanie z badań archeologicznych oraz prac ekshumacyjnych w Jedwabnem, posiada walor informacji publicznej.

  W czasie konferencji przypomniano, że po prawie trzech latach procesu wszczętego i przeprowadzonego z inicjatywy mec. Jarosława Litwina, wyrokiem z dnia 28 kwietnia br. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Prokuratora Okręgowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, Radosława Ignatiewa, złożoną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 11 października 2018. W związku z powyższym sąd uznał, że sprawozdanie z badań archeologicznych oraz prac ekshumacyjnych w Jedwabnem, posiada walor informacji publicznej. Tomasz Sommer zaznaczył, że „dopełnieniem sprawy Jedwabnego musi być oczywiście pełna ekshumacja”.

  Zobacz także: RMF: ekshumacji w Jedwabnem nie będzie
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rmf-ekshumacji-w-jedwabnem-nie-bedzie/

  „Powyższa sprawa jest o tyle istotna, że prawomocny wyrok w swojej istocie dotyczy sprawozdania jako takiego, tym samym każdy może zażądać przedstawienia mu tego sprawozdania np. w formie skanu przesłanego na adres email, zaś Prokurator Ignatiew winien go bezzwłocznie, czyli natychmiast, udostępnić i to pod groźbą popełnienia przestępstwa z art. 23 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej w przypadku odmowy” – podkreślono w komunikacie prasowym.

  Zaznaczono, że „przytoczona sprawa zakończyła się w cieniu właśnie procedowanej przez Prawo i Sprawiedliwość i dziwnie skorelowanej z jej wynikiem zmianie brzmienia art. 156 kpk, która, jeżeli ostatecznie przyjęta, wyłączy dokumenty akt zakończonych postępowań przygotowawczych spod działania ustawy o dostępie do informacji publicznej, co uniemożliwi społeczną kontrolę poczynań prokuratorów i utajni m. in. treść opinii biegłych, w tym ww. sprawozdanie z ekshumacji żydowskich szczątków w Jedwabnem”.

  W związku z opisywaną sprawą poseł Grzegorz Braun zapowiedział złożenie wniosku o udostępnienie mu kopi sprawozdania prokuratora.

  Zobacz także: Ziemkiewicz: Dokończyć proces ekshumacji w Jedwabnem
  https://kresy.pl/wydarzenia/ziemkiewicz-dokonczyc-proces-ekshumacji-jedwabnem/

  Kresy.pl

  Polubienie


 2. Sąd: Raport z ekshumacji w Jedwabnem to informacja publiczna?! KAŻDY może zażądać sprawozdania-Braun
  878 views•Premiered 22 hours ago

  Wolność TV

  We wtorek 11 maja o godzinie 13.00 w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja prasowa posła Grzegorza Brauna z udziałem mecenasa Jarosława Litwina (https://kancelaria-litwin.pl), prowadzącego Kancelarią Radcy Prawnego w Oławie, oraz dr. Tomasza Sommera, historyka i redaktora naczelnego tygodnia Najwyższy Czas!, pt. Przełom w sprawie Jedwabnego, gdzie poseł Grzegorz Braun ogłosił, iż po prawie trzech latach procesu wszczętego i przeprowadzonego z inicjatywy mec. Jarosława Litwina, wyrokiem z dnia 28 kwietnia br. w sprawie III OSK 865/21 (wcześniej I OSK 306/19) Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną Prokuratora Okręgowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, Radosława Ignatiewa, złożoną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 11 października 2018 r., sygn. akt II SAB/Bk 87/18.

  Tym samym prawomocnym stał się ww. wyrok WSA, w którym stwierdzono, że sprawozdanie z badań archeologicznych oraz prac ekshumacyjnych w Jedwabnem, powołanego przez prokuratora Oddziałowej Komisji w Białymstoku zespołu z Instytutu Archeologii i Etnologii UMK w Toruniu, pod kierownictwem profesora Andrzeja Koli, w sprawie tzw. mordu w Jedwabnem, sygn. akt S 1.2000.Zn, posiada walor informacji publicznej.

  Powyższa sprawa jest o tyle istotna, że prawomocny wyrok w swojej istocie dotyczy sprawozdania jako takiego, tym samym każdy może zażądać przedstawienia mu tego sprawozdania np. w formie skanu przesłanego na adres email, zaś Prokurator Ignatiew winien go bezzwłocznie, czyli natychmiast, udostępnić i to pod groźbą popełnienia przestępstwa z art. 23 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2176) w przypadku odmowy.

  Przytoczona sprawa zakończyła się w cieniu właśnie procedowanej przez Prawo i Sprawiedliwość i dziwnie skorelowanej z jej wynikiem zmianie brzmienia art. 156 kpk, która, jeżeli ostatecznie przyjęta, wyłączy dokumenty akt zakończonych postępowań przygotowawczych spod działania ustawy o dostępie do informacji publicznej, co uniemożliwi społeczną kontrolę poczynań prokuratorów i utajni m. in. treść opinii biegłych, w tym ww. sprawozdanie z ekshumacji żydowskich szczątków w Jedwabnem.

  Tym samym w sprawie jest możliwym, że Prokurator Radosław Ignatiew celowo nie udostępni treści sprawozdania zainteresowanym wnioskodawcom czekając na zmianę przepisów, co uczyni złożone wnioski w tej sprawie bezprzedmiotowymi.

  W niniejszej sprawie, opierając się o wspominane prawomocne wyroki, swój wniosek o udostępnienie mu kopi sprawozdania złożył wobec prokuratora Ignatiewa m. in. poseł Grzegorz Braun.

  #Jedwabne #Braun #Litwin

  Polubienie


 3. Na KOLANACH przed Żydami! ATAKI na Polskę! Nowy Ład – nowa okupacja? | dr B. Józwiak
  17,037 views•Streamed live 5 hours ago
  Media Narodowe

  Obserwator
  Klamia o nas – mowmy o nich prawde:
  1/ film Y.Shamira Znieslawienie /Defamation/ – po polsku na yt
  2/ australijski dokument Stone cold justice – traktowanie dzieci palestynskich przez okupanta

  Stan Belczewski
  bardzo dobrze sami na siebie bata krecą,niedługo zbiorą co zasiali…zobaczymy kto tym razem bedzie za nich ryzykował życie,ta ich polityka i narracja doprowadzi ich tam gdzie co jakiś czas lądują taki madry naród a nie wyciąga lekcji z historii

  Polubione przez 1 osoba


 4. Sommer: Prawda o Jedwabnem coraz BLIŻEJ! A OKO już mataczy!
  3,472 views•Premiered May 26, 2021
  Tomasz Sommer EXTRA

  Graty Tunberga
  Pani Estero, są przesłanki ku temu że pani przypadek da się leczyć

  Krzysztof G
  Wątpię. W tamtym środowisku panuje pogarda dla nauki, faktów a w szególności prawdy która jest fundamentem dociekań i badań naukowych w naszej cywilizacji – naszej nie ich.

  Ilion Tichy
  Jedwabne – szopka medialna z wydumaną winą polaków aby obrabować polaków za pomocą 447 i przejąć ich państwo – co właśnie dzieje się na naszych oczach – przecie PIS to partia interesów syjonistycznych

  sowa zezowata
  To ciekawe, że żydów od lat jedzących polski chleb tak martwi perspektywa odkłamania zbrodni w Jedwabnem. Przecież powinni być szczęśliwi, że to nie Polacy, wśród których żyją, od których doznają dobrodziejstwa gościny są winni. Powinni się cieszyć, powinni skakać do góry z radości i śpiewać głośno „Hava Nagila”. A tymczasem oni są smutni! Dlaczego?!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.