1075 11/11/2021 tzw. Święto Niepodległości Polski w Kaliszu, Warszawie, Wrocławiu


„W Kaliszu” Czw. 11.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
5,251 watching now Started streaming 62 minutes ago

Polski Len
23.9K subscribers
„W Kaliszu” Czw. 11.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
Czw. 11.11.2021
Aleksander Jabłonowski (P.N. Wojciech Olszański), Marcin Gustaw Osadowski

Jadwiga Slowinska
​Nie mogę powstrzymać łez, wzruszające

Michal Banasiak
​Chwała Wielkiej Polsce 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

AngeloDevil
​Coś Pięknego!!! Jest moc!! Wrogi już mają gacie!! 🇵🇱♥🏴‍☠💪⚔

Jerzy Młynarczyk
​”brzmi jak marsz pogrzebowy ” .. tak bo jak to nie obudzi Polaków … to został tylko marsz pogrzebowy …


DOKONAŁO SIĘ ! Spalenie Statutów Kaliskich. RODACY KAMRACI – Dołącz do nas: https://nptv.pl
1,488 viewsNov 12, 2021
Mario__PL

Fragment Ceremonii Spalenia tzw Statutów Kaliskich.
Dokonano 11 Listopada 2021. Andrzej Szumski, Wojciech Olszański / Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski, Maciej Poręba. Prawa autorskie nptv Marcin Osadowski

Renata
Smierć wrogom Polski 🐺🐺🇵🇱🇵🇱❤️❤️ Tu jest Polska a nie Polin 💪🇵🇱💪🇵🇱

https://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_kaliski

(…)

Kontrowersje wokół treści

Romuald Hube stwierdził w artykule pt. Przywilej żydowski Boleslawa i jego Potwierdzenia, że 36-punktowa wersja dokumentu została sfałszowana w czasach Kazimierza Jagiellończyka[1][2]. (…)

Przypisy

 1.  Przywilej żydowski Bolesława [Pobożnego] i jego potwierdzenia, „Biblioteka Warszawska”, t. I, 1880, s. 438 [dostęp 2016-02-03], Cytat: Opierając się na tém wszystkiém, stanowczo twierdzimy, że przerobiony przywilej Bolesława, jest fabrykatem czasów po Kazimierzu W[ielkim]. Dopiéro téż teraz pojmujemy, dlaczego żydzi poznańscy przedstawiając go do potwierdzenia Kazimierzowi Jagiellończykowi, nie przedstawili oryginału onego, ale kopią, bo oryginału rzeczywiście nigdy nie było, a powołanie się na pożar w Poznaniu było tylko zręczném skorzystaniem z okoliczności, zresztą prawdziwéj. (pol.).
 2.  Stanisław BylinaKościół, kultura, społeczeństwo: studia z dziejów średniowiecza i czasów nowożytnych, Semper, 2000, ISBN 978-83-86951-78-9 [dostęp 2016-08-04] (pol.).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Hube

…..

https://pl.wikipedia.org/wiki/Statuty_nieszawskie

Statuty nieszawskie

Statuty nieszawskie 1454 (lub przywileje nieszawskie) – przywileje wydane w listopadzie i grudniu 1454 przez króla Kazimierza IV Jagiellończyka, w czasie wojny trzynastoletniej, dla szlachty poszczególnych ziem Polski.

Po klęsce pod Chojnicami, pod naciskiem szlachty małopolskiej, król 11 listopada 1454 wydał w Nieszawie przywilej dzielnicowy dla Małopolski, a 12 listopada – dla Wielkopolski (cofnięto przywilej cerekwicki 1454). W następnych dniach wystawiono zapewne osobne przywileje dla poszczególnych ziem Małopolski. Przywilej małopolski stał się też wzorem dla wystawionych wkrótce przywilejów dla ziem ruskich. Na podstawie przywileju wielkopolskiego 16 listopada wydano przywilej dla ziemi sieradzkiej, następnie zaś dla Kujaw i ziem tworzących szeroko rozumianą Wielkopolskę. Kwestia, czy został wydany ogólny przywilej nieszawski dla całego Królestwa, stanowi przedmiot naukowego sporu.

Statuty nieszawskie sankcjonowały dotychczasowe swobody szlachty, wprowadzały nowe oraz ingerowały w swobodę decyzji króla. Odzwierciedlały antagonizm małopolsko-wielkopolski i różnice w szczegółowych rozwiązaniach prawnych w tych dzielnicach. Najważniejsze było postanowienie redakcji wielkopolskiej, iż król nie może ustanawiać nowych praw, zwoływać pospolitego ruszenia i nakładać podatków nadzwyczajnych bez odwołania się do sejmików ziemskich (postanowienie to pominięto w tekście dla Małopolski i Rusi).

Statuty nieszawskie wprowadzały zakaz łączenia urzędów wojewody i kasztelana z urzędem starosty (z wyjątkiem starostwa krakowskiego), gwarancję dla Wielkopolan równego z Małopolanami uzyskiwania nominacji na urzędy nadworne i zobowiązanie króla niezastawiania starostw grodowych. Wojewodowie uzyskali prawo ustanawiania taks (cenników) na wyroby rzemieślnicze w miastach, kasztelanowie zaś zostali pozbawieni własnych sądów kasztelańskich (a więc kompetencji karno-sądowych) nad niektórymi kategoriami szlachty. W statutach nieszawskich znalazły się też m.in. uregulowania dotyczące funkcjonowania sądownictwa, ograniczenia zbiegostwa chłopów, zniesienia ograniczeń handlu oraz cofnięcie przywilejów dla Żydów (z 1453).

Statuty nieszawskie powtórzone i rozszerzone w przywileju piotrkowskim 1496, należały, obok przywileju koszyckiego 1374 i konstytucji nihil novi 1505, do najważniejszych pomników prawa sprzyjających powstaniu w Polsce demokracji szlacheckiej.

41 thoughts on “1075 11/11/2021 tzw. Święto Niepodległości Polski w Kaliszu, Warszawie, Wrocławiu


  • „coś Krakowskiego” 🤠
   1,012 viewsNov 12, 2021
   Hanna Ostrowiec

   Dzwon Zygmunta
   11 listopada 2021 #naKalisz
   Rodacy Kamraci

   Michał Lesner
   Piękne. Nikt nie zniszczy Słowian. Zaczęło się odrodzenie.

   Sofia Norway
   To było Piękne. To jest Piękne.
   Historyczna chwila.
   Chwała Wielkiej Narodowej POLSCE !!!
   Śmierć wrogom Polski !!!
   Śmierć !!! Śmierć !!! Śmierć !!!

   Polubienie

  • @krzyswroblowiec
   Zaraz zaraz. Żydzi są jawnymi wrogami Polski. Ich ministrowie i premierzy nieustannie demonstrują swoją nienawiść do Polski i Polaków. Wydalili naszego ambasadora z Izraela. Ich pisarze i naukowcy bez przerwy atakują nas i oczerniają w swoich książkach i gazetach. Nie lepsi są Żydzi w Polsce – ich gazety nieustannie opluwają Polaków, obrażają i oczerniają polskich bohaterów.

   Więc do jasnej trąby – dlaczego Polakom nie wolno okazać tego, że nie lubią Żydów? Co to za schizofrenia?!

   darko………..
   Ja kurne żyję w Polsce czy Izraelu ? Żydzi non stop obrażają Polaków i cichosza a spal jakiś papierek i te pejsy piszczą jakby się świat walił Jaki kraj pozwolił by sobie na osobne sądy dla Żydów ? ..

   Konrad
   dlugoletnia kampania niszczenia Polski przez GWno szechtera, przez zydowski TVN, przez zydowska fundacje Batorego, przez zydowska Rzeczpospolita itd. itd. wywoluje takie reakcje wsrod Polakow

   miniu
   To juz wszedł ten obowiązek ze musimy kochać żydow i czapkowac im

   GWno TO AUTORYTET DLA WAS?
   Jako ,,autorytet” w sprawie wiadomego wydarzenia jest cytowana pismaczka z GWna. Oczywiście ,,potępiająca” wydarzenie. A GNno to szmatławiec rasistowsko antypolski. Oto ,,autorytety” wpolityce.

   ajax
   za godzinę
   94.254.235.*
   POpieram czas pokazac ,ze czas skonczyc z okradaniem Polski .

   777r
   Trzeba powiedzieć że opluwanie Polaków jest bezkarne, nawet rząd dopłca na książki ( dalej jest noc) i filmy antypolskie ( wesele) w instytucie antypolonizm i nikt nie ukarany. To żydzi prowokują.

   Polka katoliczka
   te episkopat to ci co chcieli żeby katolicy w swoich parafiach utrzymywali islamistów co w efekcie znaczy z trzeba by im budować w parafiach meczety i łożyć nie tylko na episkopat ale i islam

   łubdub
   A ja nie potępiam, a wprost przeciwnie!

   kaczyński to kolega michnika
   no może i jabłonowski jest prowokatorem (były o tym programy) ale statut kaliski dawał większe prawa żydom niż Polakom ;głosowanie na pis=wspomaganie smarzowskiego, grosa itp.;

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

   Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania

   opublikowano: 4 godziny temu


   W Kaliszu spalono tekst Statutu Kaliskiego / autor: screenshot TT/Karlina Pawliczak

   Prezydent Kalisza złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu 11 listopada, podczas którego spalono Statut Kaliski i wznoszono antysemickie okrzyki – informuje w piątek PAP biuro prasowe kaliskiego magistratu.

   Reakcja władz – jak wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Katarzyna Ciupek – dotyczy marszu zorganizowanego 11 listopada w Kaliszu przez grupę nacjonalistów na czele z Wojciechem Olszańskim występującym pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski.

   Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”
   Uczestnicy wydarzenia, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalono tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   Statut Kaliski to jeden z najważniejszych dokumentów w historii Kalisza. Zagwarantował on Żydom istnienie sądów żydowskich i osobnych sądów dla spraw, w których brali udział zarówno Żydzi, jak i chrześcijanie. Dodatkowo zapewniał on wolność osobistą i bezpieczeństwo Żydom, włączając w to swobodę wyznania, podróżowania i handlu.

   Mieszkańcy oburzeni
   Tuż po wydarzeniu na portalach społecznościowych kaliszan pojawiły się komentarze, krytykujące brak reakcji władz miasta.

   Wstyd hańba i smutek

   — napisał na swojej stronie społecznościowej kaliski historyk Maciej Błachowicz.

   Jego zdaniem „spalenie statutu można z pełną odpowiedzialnością porównać do palenia książek podczas Nocy kryształowej w Berlinie”.

   Zdaniem wielu kaliszan, współodpowiedzialność za te zdarzenia ponoszą prezydent Krystian Kinastowski i wydelegowany przezeń na marsz obserwator, którzy nie rozwiązali zgromadzenia oraz policja, która nie zareagowała.

   Wszyscy wiedzieli, kto przyjedzie do Kalisza. Wszyscy znali język, jakim posługują się ci ludzie, a jak nie wiedzieli, to wystarczyło zajrzeć na ich profile w mediach społecznościowych; (…) Łatwo było przewidzieć, dlaczego wybrali Kalisz. Trochę za późno na wielkie słowa, ale może jeszcze wystarczy czasu na refleksję i od teraz NIE dla takich rzeczy

   — skomentowała na profilu prezydenta Kalisza Agnieszka Walczak z Gazety Wyborczej.

   Moim zdaniem po hasłach „Śmierć wrogom ojczyzny” oraz „Śmierć Żydom” takie zgromadzenie powinno być rozwiązane! Policja powinna dostać przyzwolenie na zatrzymanie osób, które nawołują do popełnienia zbrodni! To był teatr nienawiści, który nigdy nie powinien się odbyć! Pan jako włodarz miasta powinien dbać o to, żeby do takich wydarzeń nie dochodziło

   — napisał Marcin Woźniak z portalu Calisia.

   Szkoda, że wczoraj, gdy zwykli kaliszanie bali się wyjść z domu i zastanawiali się, dlaczego nie przerwano tego bestialstwa, nie zabrał pan głosu i nie uspokoił ich. O przerwaniu +marszu+ już nawet nie wspomnę

   — skomentowała Katarzyna Górcewicz z TVP 3 Poznań.

   Zawiadomienie do prokuratury
   W piątek rzecznik prasowy prezydenta Katarzyna Ciupek przekazała PAP oświadczenie urzędu. Poinformowała, że prezydent złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej.

   W oświadczeniu czytamy:

   Zgodnie z prawem Prezydent Miasta Kalisza nie wydaje zgody na organizację zgromadzeń. Przyjmuje jedynie zawiadomienie przekazane przez organizatora, a następnie podejmuje określone w ustawie czynności.

   Poinformowano, że w zgromadzeniu wziął udział przedstawiciel prezydenta, który „był w stałym kontakcie z obecnymi na miejscu funkcjonariuszami policji”.

   Przedstawiciel Prezydenta Miasta Kalisza, wspólnie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podjęli decyzję o nierozwiązywaniu zgromadzenia z uwagi na bezpieczeństwo i zachowanie porządku publicznego. Rozwiązanie zgromadzenia mogłoby doprowadzić do eskalacji agresji wśród uczestników

   — podano.

   Nie podjęto decyzji o przerwaniu zgromadzenia
   Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował PAP, że „policjanci zabezpieczali zgłoszone i niezakazane zgromadzenie w formie przemarszu”. Podkreślił, że „w trakcie tego wydarzenia na miejscu obecny był pełnomocnik prezydenta miasta, który nie podjął decyzji o przerwaniu zgromadzenia”.

   Podczas zgromadzenia publicznie wypowiadał się między innymi Piotr Rybak. Jego wypowiedzi mogły naruszać przepisy dotyczące nawoływania do nienawiści i znieważenia na tle narodowościowym (art. 256 kk i 257 kk). W związku z tym policjanci przeprowadzili konsultację z prokuratorem, który nie podjął decyzji o konieczności zatrzymania. Zalecił przekazanie materiałów dowodowych. Policjanci wylegitymowali więc Piotra Rybaka oraz zabezpieczyli nagranie wideo jego wypowiedzi do celów procesowych

   — powiedział rzecznik wielkopolskiej policji. Wyjaśnił, że w stosunku do innych osób zabierających publicznie głos policjanci także zabezpieczyli nagrania wideo, które wraz z innymi materiałami zostały przekazane prokuraturze do oceny prawnej.

   W trakcie wystąpień organizator zgromadzenia Wojciech Olszański oraz towarzyszący mu mężczyzna, pomimo pouczeń ze strony policjantów, wygłaszali publicznie wulgaryzmy. W związku z tym osoby te zostały wylegitymowane oraz ukarane mandatami karnymi

   — powiedział.

   Policjanci ponadto zabezpieczyli dwa transparenty mogące zawierać treści zakazane. Ogółem wylegitymowano 67 osób.

   KEP potępia antysemickie zachowania
   Stanowczo potępiamy zachowania antysemickie w Kaliszu. Takie postawy nie mają nic wspólnego z patriotyzmem – napisał przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP bp Rafał Markowski po spaleniu tekstu Statutu Kaliskiego i antysemickich wystąpieniach, które miały miejsce 11 listopada.

   Jak czytamy w oświadczeniu, bp Markowski „z bólem” przyjął wiadomość o spaleniu tekstu Statutu Kaliskiego i antysemickich wystąpieniach.

   Stanowczo potępiamy zachowania antysemickie w Kaliszu. Takie postawy nie mają nic wspólnego z patriotyzmem. Godzą w godność bliźniego oraz niszczą ład społeczny i pokój. Stoją w jawnej sprzeczności z Ewangelią i nauczaniem Kościoła

   — stwierdził.

   Przypomniał słowa papieża Franciszka wypowiedziane dwa dni przed tymi zajściami: „Zaangażujmy się w promocję wychowania do braterstwa, aby nie zwyciężyły odradzające się przejawy nienawiści, które chcą je zniszczyć. Zagrożenie antysemityzmem, wciąż tlące się w Europie i w innych miejscach, jest lontem, który trzeba zgasić”.

   Pragniemy wyrazić współczucie wszystkim zranionym zajściami w Kaliszu. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji umacniania wzajemnego szacunku i ducha braterstwa

   — podkreślił bp Markowski.

   wkt/PAP

   Polubienie


   • „Maria” Sob. 13.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
    5,103 viewsStreamed live 92 minutes ago
    Polski Len

    „Maria” Sob. 13.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
    Sob. 13.11.2021
    Aleksander Jabłonowski (P.N. Wojciech Olszański), Marcin Gustaw Osadowski
    Prod. NPTV.PL Marcin Osadowski

    Elżbieta Ostaszewska
    Uwielbiamy Was za budzenie w nas Polskiej Dumy Narodowej.
    Dosyc zakompleksiania!!!

    ANDZREJ CWYNAR
    W Jedności Siła.Cześć i Wieczna Pamięć P. M.Konopnickiej.

    Zefirka. R
    Czołem Wielkiej Narodowej Polsce 🇵🇱

    MUR Przytomnych Poznań

    Maria Konopnicka „Pieśń o domu”

    „Kochasz ty dom, rodzinny dom,
    Co w letnią noc, skroś srebrnej mgły,
    Szumem swych lip wtórzy twym snom,
    A ciszą swą koi twe łzy?

    Kochasz ty dom, ten stary dach,
    Co prawi baśń o dawnych dniach,
    Omszałych wrót rodzinny próg,
    Co wita cię z cierniowych dróg?

    Kochasz ty dom, rzeżwiącą woń
    Skoszonych traw i płowych zbóż,
    Wilgotnych olch i dzikich róż,
    Co głogom kwiat wplatają w skroń?

    Kochasz ty dom, ten ciemny bór,
    Co szumów swych potężny śpiew
    I duchów jęk, i wichrów chór
    Przelewa w twą kipiącą krew?

    Kochasz ty dom, rodzinny dom,
    Co wpośród burz, w zwątpienia dnie,
    Gdy w duszę ci uderzy grom,
    Wspomnieniem swym ocala cię?

    O. jeśli kochasz, jeśli chcesz
    Żyć pod tym dachem, chleb jeść zbóż,
    Sercem ojczystych progów strzeż,
    Serce w ojczystych ścianach złóż!…”

    Polubione przez 1 osoba


   • „Adam” Sob. 13.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
    3,137 watching nowStarted streaming 5 minutes ago
    Polski Len

    „Adam” Sob. 13.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
    Sob. 13.11.2021
    Aleksander Jabłonowski (P.N. Wojciech Olszański), Marcin Gustaw Osadowski
    Prod. NPTV.PL Marcin Osadowski

    Polubione przez 1 osoba


  • „Po Kaliszu” Pt. 12.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
   3,627 watching nowStarted streaming 14 minutes ago
   Polski Len

   „Po Kaliszu” Pt. 12.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
   Pt. 12.11.2021
   Aleksander Jabłonowski (P.N. Wojciech Olszański), Marcin Gustaw Osadowski
   Prod. NPTV.PL Marcin Osadowski

   Polubione przez 1 osoba


  • Statuty Kaliskie – My to likwidujemy ! Wersja HDR Dolby Vision
   2,737 viewsNov 13, 2021
   Mario__PL

   DOKONANO NA RYNKU W KALISZU 11.11.2021
   Na zawsze w historii już:
   Wojciech Olszański / Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski, Andrzej Szumski, Maciej Porębą

   Prawa Autorskie: Marcin Osadowski https://nptv.pl
   Masz dość tego co się dzieje w POLSCE ?
   Dołącz do nas – Oddolne Stowarzyszenia Rodacy Kamraci, Polski LEN
   Jest już nas zarejestrowanych w Polsce ponad 50 tyś.
   Pamiętaj ! Nasze Sojusznicze Państwa Sławiańskie to: SERBIA, ROSJA, BIAŁORUŚ.

   36 Punktów Statutów Kaliskich / źródło Wikipedia:
   Kiedy jest sprawa przeciwko Żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym Żydem.
   Kiedy chrześcijanin pozywa na Żyda o zastaw, Żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy Żyd przysięgą się uwolni.
   Kiedy chrześcijanin utrzymuje, że na zastaw od Żyda mniej pieniędzy otrzymał, aniżeli Żyd teraz żąda, Żyd przysięgą dowód złoży.
   Kiedy Żyd, nie mając świadków, utrzymuje, że chrześcijanin zastaw wypożyczył, chrześcijanin się odprzysięże.
   Prócz rzeczy kościelnych i krwią zabarwionych wolno Żydom wszystko brać w zastaw.
   A gdyby zastaw jaki był kradziony, Żyd się odprzysięże, że o kradzieży nie wiedział, a chrześcijanin winien mu kapitał na zastaw ten wypożyczony z procentem zapłacić.
   Kiedy zastaw chrześcijanina przez ogień lub kradzież u Żyda zginie, Żyd od nalegającego chrześcijanina przysięgą się uwolni.
   Żydzi w sporach swoich (tj. między sobą) wyłączeni są spod sądów miejskich; zostają pod opieką króla lub wojewody.
   Za zranienie Żyda słuszna kara i koszta kuracji.
   Za zabicie Żyda słuszna kara i konfiskata majątku.
   Za uderzenie Żyda kara zwyczajna w kraju.
   Żydzi ceł większych od mieszczan nie płacą.
   Od przewożonych zmarłych nic nie płacą.
   Chrześcijanin niszczący cmentarz oprócz kary zwyczajnej majątek traci.
   Rzucający kamieniem na szkołę Żydowską odda wojewodzie dwa funty pieprzu.
   Gdy Żyd u swojego sędziego ulegnie karze, która się „wandel” nazywa, zapłaci mu funt pieprzu. (Wandel – wina pieniężna.)
   Gdy Żyd raz i drugi od swego sędziego zapozwany, nie stawi się, zapłaci karę zwyczajną, gdy się trzeci raz nie stawi, zapłaci karę stosunkowo wyższą.
   Za zranienie Żyda Żyd płaci karę zwyczajną.
   Przysięga na dziesięć przykazań nie powinna być Żydowi naznaczoną, tylko o wartość przechodzącą szacunek 50 grzywien srebra, a w mniejszych rzeczach przed szkołą przysięgać będzie.
   Gdyby dowodów nie było, kto zabił Żyda, my Żydom damy przeciw podejrzanym prawną opiekę.
   Za gwałt na Żydzie wyrządzony, chrześcijanin będzie karany podług prawa ziemskiego.
   Sędzia Żydowski żadnej sprawy przed sąd nie wytoczy, jeżeli do tego przez skargę strony spowodowany nie będzie.
   Gdy chrześcijanin odbierze dany Żydowi zastaw, a procentu nie zapłaci w ciągu miesiąca, przybywa procent od procentu.
   U Żyda nikt na kwaterze być nie ma.
   Nie wolno jest Żydom wypożyczać pieniądze na dobra nieruchome.
   Odwodzenie dziecka Żydowskiego, jako kradzież uważane będzie.
   Zastaw gdy rok i dzień u Żyda pozostaje, staje się jego własnością.
   W dnie świąt swoich Żydzi nie mogą być przymuszani do oddawania zastawu.
   Zastawy od nich gwałtem biorący ściągnie na siebie karę.
   Nie wolno Żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej.
   Występki Żydów w ich szkołach sądzone być mają.
   W jakiej monecie Żyd pożyczał, w takiej żądać może oddania długu z należnym procentem.
   Konie Żydzi w zastaw tylko we dnie brać mogą.
   Mincarzom nie wolno chwytać Żydów pod pretekstem, że fałszują pieniądze.
   W gwałcie nocnym sąsiedzi Żydowi pomoc dać winni pod karą 30 szelągów.
   Wolno jest Żydom wszystkie towary kupować, chleba i innych żywności dotykać się.

   Polubione przez 1 osoba

  • Tak czy nie?
   W Statucie Kaliskim Żydzi uzyskali przywileje, urośli w siłę i obecnie gojom zabrali, można powiedzieć, że wszystkie wolności. Czyż nie?

   must
   histeria…, to już 4 lub 5-y tu tekst na ten temat, bo komuś nie podobaja sie „…przywileje..”a tak w ogóle to w demo nie powinno być żadnyhc, wpuścić tu tego cudaka z peło, to on je „przypiłuje”..

   czesio i muchy
   Jabłonowski przynajmniej ma jaja i walczy jak potrafi z najeźdźcą bez napketka ! A wy co robicie cioty różańcowe?

   Co jest grane?
   W „Mediach narodowych” już od jakiegoś czasu nagonka, obgadywanie Olszańskiego, że sterowany a kiedyś soczyście z nimi przemawiał, może na jednej scenie? Co im zrobił? Wiedzieli co teraz zrobi?

   https://wpolityce.pl/polityka/573890-tylko-u-nas-narodowcy-odcinaja-sie-od-olszanskiego-i-rybaka

   TYLKO U NAS. Narodowcy odcinają się od Olszańskiego i Rybaka. „To farbowane kukły, które podszywają się pod środowisko narodowe”

   opublikowano: godzinę temu


   autor: screenshot Twitter Karolina Pawliczak

   W Kaliszu 11 listopada miała miejsce manifestacja z udziałem m.in. Wojciecha Olszańskiego, znanego jako Aleksander Jabłonowski, a także Piotra Rybaka. Podczas zgromadzenia doszło do skandalicznych zdarzeń, m.in. spalono Statut Kaliski. Niektóre media podają, jakoby to był „marsz narodowców”. Portal wPolityce.pl pyta zatem przedstawiciela środowisk narodowych, wiceprezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i szefa Straży MN Mateusza Marzocha, czy środowisko narodowe popiera to, co zdarzyło się w Kaliszu.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

   — Będą konsekwencje prawne dla organizatorów antysemickiej prowokacji w Kaliszu? „Wszystkie materiały są w prokuraturze”
   https://wpolityce.pl/polityka/573872-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-beda-konsekwencje-prawne

   Nie, absolutnie tego nie popieramy. Uważamy osoby pokroju tych, które przewodniczyły temu zgromadzeniu, za szkodników i osoby podszywające się pod środowiska narodowe. Pan Olszański jest znanym aktorem, robiącym na YouTubie tzw. patostreamy. To, co się tam odbywa, to tragikomedia i nie ma to nic wspólnego ze środowiskiem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nie ma to też żadnego związku z polską ideą narodową i polskim nacjonalizmem

   — podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl Mateusz Marzoch.

   „Jedyne, co oni tworzą, to patologiczne postawy i zachowania”
   Niestety media głównego nurtu lubią zrównywać całe środowisko do najgorszych osób, które twierdzą, że są narodowcami. Tamci panowie to są po prostu farbowane kukły, które podszywają się pod środowisko narodowe. Natomiast jedyne, co oni tworzą, to patologiczne postawy i zachowania, których nie należy poważnie traktować

   — dodaje.

   not. as

   Polubienie

  • BIBA
   pytanie do MSZ ; dlaczego palą ten statut , może chcą wyrazić sprzeciw wobec żydowskiego anty polonizmu i braku szacunku do gospodarza i polskiego chleba , który żrą i na który plują .

   Rejtan
   Wiele ministerstw jest w ręku 7ydów. W tym MSZ, ambasady.

   @witekgl
   Jak MSZ zareagowało na deportację Ziemkiewicza? Czy skończyło się tylko na obiecankach? Panie wiceministrze, czy w tej sprawie wezwał Pan w końcu ambasadora UK, czy nie?

   Ale jaja !!!
   A mogli spalić tekst Konstytucji 3-Maja ! Nie byłoby tyle szumu, a nawet pojawiłyby się POchwały.

   Romel
   Ciąg dalszy komedii w Polin , czyli prawda jest zawsze najbardziej zwalczana

   gwiazda śmierci
   zbrodnicze żydziory wydały prikaz swej placówce a ta natychmiast ogłasza jak wyżej 🙂 To jest komedia pt wPolinie

   https://wpolityce.pl/polityka/573887-rzecznik-msz-stanowczo-potepia-antysemicka-hucpe-w-kaliszu

   Rzecznik MSZ potępia antysemicką hucpę w Kaliszu: To jest oburzające. Sprzeciwia się wieloletniej walce Polski o niepodległość

   opublikowano: 2 godziny temu


   Zdj. ilustracyjne / autor: Fratria/Twitter

   „Dzień, w którym Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, został wykorzystany do propagowania nienawiści, antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji religijnej” – napisał na Twitterze rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina, odnosząc się do spalenia przez grupę prowokatorów Statutu Kaliskiego.

   CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczny marsz w Kaliszu. Komentatorzy: „Prowokacja przeciwko Polsce”; „To jest dywersja uderzająca w zdolności obronne RP”
   https://wpolityce.pl/polityka/573861-skandaliczny-marsz-w-kaliszu-komentatorzy-to-prowokacja

   Prowokacja w Kaliszu
   Podczas marszu zorganizowanego 11 listopada przez grupę, na której czele stoi Wojciech Olszański posługujący się pseudonimem Aleksander Jabłonowski, spalono Statut Kaliski, wznoszono także antysemickie okrzyki.

   Olszański to postać znana ze swojej działalności internetowej. Niejednokrotnie prowokuje, używa wulgarnego i agresywnego języka, wypowiada się również przychylnie na temat Federacji Rosyjskiej, atakuje za to Zachód, USA i Żydów. Mimo wszystko część polityków, dziennikarzy i komentatorów opozycyjnych próbuje łączyć go z narodowcami, a nawet z PiS.

   Stanowisko szefa MSWiA i rzecznika MSZ
   Do prowokacji w Kaliszu odnieśli się przedstawiciele polskiego rządu. W rozmowie z RMF FM szef MSWiA Mariusz Kamiński zapewnił, że całe zgromadzenie zostało zarejestrowane przez policję, a nagrania są w prokuraturze. Wyraził przy tym nadzieję, że organizatorzy skandalicznego wydarzenia odpowiedzą prawnie za działania o charakterze antysemickim.

   Policja nagrała całość tego zgromadzenia. Wszystkie materiały są w prokuraturze. Ja będę rozmawiał zaraz po weekendzie z prokuratorem krajowym

   — zapowiedział Kamiński.

   Głos zabrał także rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

   1/2 Jednoznacznie i zdecydowanie potępiam wydarzenie, które miało miejsce w Kaliszu 11 listopada. Dzień, w którym Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, został wykorzystany do propagowania nienawiści, antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji religijnej

   — napisał na Twitterze.

   Jest to oburzające i sprzeciwia się wieloletniej walce Polski o niepodległość i wolność. To wbrew historii Polski, historii Kalisza, podstawowym wartościom, na których zbudowany jest nasz kraj. Prokuratura została powiadomiona

   aja/Twitter

   Polubienie

  • dmirał
   To prymitywna prowokacja, ale na jakiej niby podstawie prawnej będą sądzeni? Czy wszystkim musi się podobać Statut Pobożnego? A podpis Glinskiego pod skandaliczną definicją antysemityzmu?

   Krzysztof Kowalski
   Antysemityzm to prawda, której żydzi nie lubią.

   Ale jaja !!!!
   Sfałszowany przez żydów tzw. „Statut Kaliski”, został nominowany do, cyt.: „przywileju tolerancyjnego dla Żydów”. (Patrz tekst).

   Jan @gdanszczanin
   Panie Kamiński! Zajmij się pan żydami którzy plują na Polskę i Polaków! Zajmij się tez za ukraincow w Polsce którzy wprowadzają terroryzm i są bezkarni! A od Polaków to się odczep!

   to ci dopiero
   Kto ich oskarża no kto? czy w israelu też by ponieśli konsekwencje za antypolonizm?

   @krzyswroblowiec
   Zaraz zaraz. Przecież Żydzi są jawnymi wrogami Polski. Ich ministrowie i premierzy nieustannie demonstrują swoją nienawiść do Polski i Polaków. Ich pisarze i naukowcy bez przerwy atakują nas i oczerniają w swoich książkach i opracowaniach. Nie lepsi są Żydzi w Polsce – ich gazety nieustannie opluwają Polaków, obrażają i oczerniają polskich bohaterów. Pogarda i nienawiść do Polaków leje się na forum wyborcza.pl szerokim strumieniem.

   A prokuratora to wszystko kompletnie nie interesuje.

   Więc do jasnej trąby – dlaczego Polakom nie wolno okazać tego, że nie lubią Żydów? Czy Polacy są obywatelami drugiej kategorii w tym kraju?

   @krzyswroblowiec
   Jak polscy politycy nawołują do zabrania Polsce należnych funduszy, to to nie jest działalność antypaństwowa.

   Jak domagają się wpuszczenia do Polski setek tysięcy Arabów, to też nie jest działalność antypaństwowa.

   Tak samo jak oczerniają polskich bohaterów, piszą że Polacy to mordercy i szmalcownicy, opluwają nas w swoich filmach i książkach i gazetach. Wtedy to nawet Gliński daje im dotacje.

   Ale powiedz coś złego o Żydach. Od razu zainteresuje się tobą ABW, prokuratura, od razu dostaniesz wyrok. Bo to właśnie jest wyjątkowo niebezpieczna działalność antypaństwowa.

   Szalom!

   https://wpolityce.pl/polityka/573872-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-beda-konsekwencje-prawne

   Będą konsekwencje prawne dla organizatorów antysemickiej prowokacji w Kaliszu? „Wszystkie materiały są w prokuraturze”

   opublikowano: 2 godziny temu
   aktualizacja: 2 godziny temu


   Spalenie tekstu Statutu Kaliskiego. Na zdjęciu znany prowokator Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski / autor: screenshot TT/Karolina Pawliczak

   Mam nadzieję, że osoby, które organizowały w Kaliszu haniebne i skandaliczne zgromadzenie 11 listopada poniosą konsekwencje prawne – powiedział w sobotę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

   CZYTAJ TAKŻE:

   -Skandaliczny marsz w Kaliszu. Komentatorzy: „Prowokacja przeciwko Polsce”; „To jest dywersja uderzająca w zdolności obronne RP”
   https://wpolityce.pl/polityka/573861-skandaliczny-marsz-w-kaliszu-komentatorzy-to-prowokacja

   -Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

   Antysemicka prowokacja w Kaliszu
   Szef MSWiA został zapytany w radiu RMF FM zapytany m.in. o marsz zorganizowany 11 listopada w Kaliszu, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   Kamiński stwierdził, że były to wydarzenia haniebne i skandaliczne.

   Policja nagrała całość tego zgromadzenia. Wszystkie materiały są w prokuraturze. Ja będę rozmawiał zaraz po weekendzie z prokuratorem krajowym

   — powiedział minister.

   Wskazywał, że zgodnie z prawem na miejscu takie zgromadzenie może rozwiązać przedstawiciel samorządu, który zarejestrował tę manifestację.

   Przedstawiciel miasta Kalisza powinien przerwać to zgromadzenie, jeżeli nabrało ono takiego charakteru. Tego nie uczynił, co jest – moim zdaniem – wielkim błędem i zaniedbaniem. Zostaną podjęte w tym zakresie odpowiednie działania i mam nadzieję, że osoby, które organizowały to haniebne zgromadzenie poniosą konsekwencje prawne

   — oświadczył Kamiński.

   Bp Markowski: Takie postawy nie mają nic wspólnego z patriotyzmem
   W piątek władze Kalisza poinformowały, że prezydent miasta zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu. Reakcja władz – jak poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Ciupek – dotyczy marszu zorganizowanego 11 listopada w Kaliszu przez grupę nacjonalistów na czele z Wojciechem Olszańskim występującym pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski.

   Antysemicie wystąpienia potępił przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski bp Rafał Markowski.

   Stanowczo potępiamy zachowania antysemickie w Kaliszu. Takie postawy nie mają nic wspólnego z patriotyzmem. Godzą w godność bliźniego oraz niszczą ład społeczny i pokój. Stoją w jawnej sprzeczności z Ewangelią i nauczaniem Kościoła

   — oświadczył bp Markowski.

   Przebieg Marszu Niepodległości
   Szef MSWiA zapytany został także o ocenę przebiegu tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie. Za organizację marszu odpowiadają środowiska narodowe, jednak w tym roku – aby umożliwić jego legalne przejście – nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów.

   Najważniejsze dla nas było od samego początku, żeby było bezpiecznie i godnie. Dlatego też w ostatniej chwili podjęliśmy tę inicjatywę, aby dać legalną formułę uczestnikom tego święta (…). Jestem bardzo, bardzo zadowolony

   — powiedział Kamiński.

   Zapytany o zapowiedź prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, że stołeczny ratusz wystawi rachunek wojewodzie mazowieckiemu za uprzątnięcie ronda Dmowskiego – gdzie trwały prace remontowe i skąd ruszał marsz – przed 11 listopada, odpowiedział, że jest „zasmucony działaniami prezydenta Warszawy, który nie rozumie i nie dorósł do tego, żeby ocenić skalę zagrożeń, które w tym momencie dotyczą naszego kraju”.

   Robił wszystko, żeby pochód był nielegalny. To jest coś niewyobrażalnego. Brak wyobraźni politycznej i ciasne partyjne myślenie

   — powiedział Kamiński.

   W wywiadzie padło też pytanie, czy zidentyfikowano już mężczyznę, który podczas marszu w Warszawie podpalił zdjęcie byłego premiera, szefa PO Donalda Tuska oraz niemiecką flagę.

   Jeżeli chodzi o portret jakiegoś polityka, to to są incydenty, które – niestety – są znakiem czasu. Bardzo wielu polityków i uczestników sceny politycznej spotyka się z różnego typu aktami symbolicznej agresji. Nie powinno tego być. Ja nie lubię takich rzeczy, ale przyjmuję, że – niestety – to występuje w naszym kraju

   — powiedział szef MSWiA.

   Z kolei zniszczenie flagi innego państwa Kamiński określił jako niedopuszczalne.

   Na szczęście była to sytuacja całkowicie incydentalna i należy traktować to jako pewien margines zachowań, jakie miały miejsce przy okazji tego pięknego marszu

   — dodał.

   Pytany o przemówienie prezesa stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Roberta Bąkiewicza, który przekonywał 11 listopada, że „trwa wojna z Niemcami, z Unią Europejską”, Kamiński stwierdził, że są to indywidualne wypowiedzi Bąkiewicza, za które bierze on odpowiedzialność.

   Organizatorzy mają swoją specyfikę. My patrzyliśmy jako państwo, jako rząd na to, żeby dziesiątki tysięcy naszych obywateli mogły bezpiecznie, legalnie świętować tego dnia, w sposób godny, spokojny i ten cel osiągnęliśmy

   — dodał.

   aja/PAP

   Polubienie

  • mich
   Oczywiście że prowokacja. Niemniej sam Statut Kaliski i jego późniejsze fałszowanie przez wspolnotę żydowską, niewiele dobrego Polsce przyniósł. I o tym też warto pamiętać…

   @Ajax+
   Na czym polega prowokacja? Że niby co? W wolnym kraju nie wolno nłośno powiedzieć o roli Żydów, Rosjan czy niemców? Aaaa! O Ruskich można. Super. O niemcach też? Jasne. A o Żydach? ….. Nie?…… A to jeszcze wolny kraj, ta Polska?

   ded
   obejrzałam Kalisz , było śmierć wrogom Polski , a nie jest hańbą że obóz Auschwitz zrobili sobie eksterytorialny , nie jest hańbą że nie wolno wnieść na teren obozu flagi polskiej na drzewcu ,

   Jolka
   Jacyś ludzie wyrazili swoją niechęć do Żydów tak jak Szatan wyraziła swoją niechęć do żołnierzy broniących granic. Obrażanie Żydów to mowa nienawiści obrażanie żołnierzy to tylko emocje.Więc albo albo

   Rzymski Legionista
   ale przecież rózgi liktorskie są przez Zamkiem Królewskim w Warszawie 😀

   WP
   Rozumiem, że w Polsce antypolonizm jest dozwolony, a o żydach cichosza, a żydzi też ludzie – mają swoje złe i gorsze cechy. I kto w ogóle na świecie lubi żydów?

   https://wpolityce.pl/polityka/573861-skandaliczny-marsz-w-kaliszu-komentatorzy-to-prowokacja

   Skandaliczny marsz w Kaliszu. Komentatorzy: „Prowokacja przeciwko Polsce”; „To jest dywersja uderzająca w zdolności obronne RP”

   opublikowano: 7 godzin temu


   autor: Twitter

   W Kaliszu 11 listopada odbył się marsz, zorganizowany m.in. przez grupę, na której czele stoi Wojciech Olszański, występujący pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski. Podczas zgromadzenia wznoszono antysemickie okrzyki, spalono też Statut Kaliski. Komentarzy podkreślają, że całe to wydarzenie to prowokacja, która jest na rękę Rosji.

   CZYTAJ TAKŻE: Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

   W związku z brakiem incydentów na #MarszNiepodleglosci2021 gwiazda konfederackich mediów dostała zlecenie w Kaliszu. Tak mszczą się klikbajty… Śmierć Żydom? Serio?

   Widzicie rózgi liktorskie na początku? po łacinie fasci – fasces. Nawiązanie jest oczywiste. Obrazki są dla telewizji zachodnich, żeby kompromitować Polskę i odbierać nam poparcie. Ten facet powinien zostać natychmiast izolowany. To jest dywersja uderzająca w zdolności obronne RP

   Skandaliczny antysemicki ściek zorganizowany przez agentów reżimu Putina. Prowokacja przeciwko Polsce

   Z panów Olszańskiego i Rybaka tacy narodowcy, jak z Żytnickiego dziennikarz. To wypróbowane prowoki w typie sławnego Hadacza. Zwracam uwagę na tę żonglerkę słowami: uparte wtłaczanie, że nie Marsz Niepodległości, tylko „marsz narodowców” i zarazem nazywanie narodowcami prowoków.

   Na czapce orzeł pozbawiony korony, rosyjski orzeł carski ukoronowany, naszywka z flagą rosyjską… Tak wyglądał marsz rzekomych „narodowców” – prowokatorów: Rybaka i Olszańskiego vel Jabłonowskiego w Kaliszu. Kolejna prowokacja ku zadowoleniu nie wątpię, wielkiemu zadowoleniu, rosyjskich służb. Prowokacja jak na zamówienie, w tak trudnym dla Polski momencie.

   tkwl/Twitter

   Polubienie

  • ortodoksyjny jełop
   Czy księża nie dostrzgają gorszego zagrożenia niż bolszewików i komunistów.Przecież to właśnie potomkowie żydów z CZEK,NKWD,UB,GB w WSI-24,GW,PO,ZSL,PZPR doprowadzili do śmierci zakonnika niszczą RP!

   lepsi i gorsi? Dlaczego?
   Dlaczego kościoły i wspólnoty chrześcijańskie nie protestowały, kiedy na ulice wypełzły lemparcice i atakowały chrześcijan, zapowiadały dym w kościołach, a nawet atakowały kościoły? Coś tu nie tak?

   RASIŚCI ANTYPOLSCY?
   Ta grupa katolicko-protestancko-prawosławna nigdy nie protestowała przeciw prawdziwemu rasizmowi, prawda? To jest przeciw rasizmowi wobec Polaków. Rasizmowi żydowskiemu, niemieckiemu, ukraińskiemu.

   korfu!
   Szkoda, że o wielkim zagrożniu Polski ze strony Żydów, dowiadujemy się od Olszańskieo, a nie od was, Karnowskie. Jak się boicie pisać prawdy, piszcie o …modzie, Karnowskie.

   @lanca2
   Bzdurne uwagi o tzw.”dialogu polsko-żydowskim”. Kto i kiedy potępi i wyciągnie wnioski z ciągłych,bezkarnych, antypolskich ataków resortowej POUBeckiej hołoty ? Bezczelność żydowska niema granic,a Polacy muszą znosić to w milczeniu !!!

   Włodzimierz
   KK zawsze popierał rasistowskie przywileje dla Żydów, którzy mogli rozpijać i wyzyskiwać lichwą polski lud do woli. Dlaczego Żydzi i kler nie klękną teraz i nie przeproszą polski lud za to zło. SLM

   Kola
   czy prymas Mosze Polak dał też głos?

   https://wpolityce.pl/kosciol/573907-antysemicki-marsz-w-kaliszu-jest-oswiadczenie-duchownych

   „Wydarzenia w Kaliszu podważają podstawowe wartości”. Jest oświadczenie kaliskich Kościołów i wspólnot chrześcijańskich

   opublikowano: za 13 minut


   Antysemicka prowokacja w Kaliszu / autor: screenshot Youtube/Hanna Ostrowiec

   Wydarzenia z 11 listopada, jakie miały miejsce w Kaliszu, są bolesne, gdyż podważają podstawowe wartości ogólnoludzkie i chrześcijańskie, jak wzajemny szacunek, dialog i współpraca – napisali w sobotę we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu.

   CZYTAJ TAKŻE:

   -TYLKO U NAS. Narodowcy odcinają się od Olszańskiego i Rybaka. „To farbowane kukły, które podszywają się pod środowisko narodowe”
   https://wpolityce.pl/polityka/573890-tylko-u-nas-narodowcy-odcinaja-sie-od-olszanskiego-i-rybaka

   -Rzecznik MSZ potępia antysemicką hucpę w Kaliszu: To jest oburzające. Sprzeciwia się wieloletniej walce Polski o niepodległość
   https://wpolityce.pl/polityka/573887-rzecznik-msz-stanowczo-potepia-antysemicka-hucpe-w-kaliszu

   Antysemicki marsz w Kaliszu
   11 listopada w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   W sobotę oświadczenie w tej sprawie wydali przedstawiciele Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu.

   Oświadczenie przedstawicieli Kościołów i wspólnot chrześcijańskich
   Podkreślili w nim, że Kalisz od wieków był miastem wielu religii i kultur, które współistniały, szanowały się oraz ubogacały.

   To dziedzictwo jest dziś dla nas – mieszkańców Kalisza – ważne i stanowi fundament, na którym budujemy dobre relacje między nami oraz pobudza nas do współpracy dla dobra naszej małej ojczyzny ziemi kaliskiej

   — napisali.

   Wydarzenia z 11 listopada br., jakie miały miejsce w naszym mieście, są bolesne, gdyż podważają podstawowe wartości ogólnoludzkie i chrześcijańskie jak wzajemny szacunek, dialog i współpraca. Incydent spalenia Statutu Kaliskiego uderza w szczególny sposób w społeczność żydowską. Jest on przejawem antysemityzmu. Wyrażamy nasze współczucie wobec wszystkich osób które to zdarzenie szczególnie dotyka i rani

   — podkreślili sygnatariusze oświadczenia.

   Jako chrześcijanie różnych wyznań i wspólnot kościelnych współistniejących w Kaliszu chcemy budować teraźniejszość i przyszłość naszego miasta i naszej ojczyzny w duchu Ewangelii, miłości bliźniego i wzajemnego szacunku

   — oświadczyli.

   Pod dokumentem podpisali się: biskup Damian Bryl (Kościół Rzymskokatolicki), ks. Julian Kopiński (Kościół Polskokatolicki – w imieniu Oddziału Kaliskiego Polskiej Rady Ekumenicznej), ks. Michał Kühn (Kościół Ewangelicko–Augsburski), ks. Mirosław Antosiuk (Kościół Prawosławny), ks. Roman Woznyak (Kościół Greckokatolicki), pastor Jerzy Rycharski (Kościół Boży w Chrystusie), pastor Andrzej Stawikowski (Kościół Słowa Bożego).

   Zawiadomienia do prokuratury i słowa potępienia
   W piątek władze Kalisza poinformowały, że prezydent miasta zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu. Reakcja władz – jak poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Ciupek – dotyczy marszu zorganizowanego 11 listopada w Kaliszu przez grupę nacjonalistów na czele z Wojciechem Olszańskim występującym pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski.

   Antysemickie wystąpienia potępił przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski bp Rafał Markowski.

   Stanowczo potępiamy zachowania antysemickie w Kaliszu. Takie postawy nie mają nic wspólnego z patriotyzmem. Godzą w godność bliźniego oraz niszczą ład społeczny i pokój. Stoją w jawnej sprzeczności z Ewangelią i nauczaniem Kościoła

   — oświadczył bp Markowski.

   Również szef MSWiA Mariusz Kamiński powiedział w sobotę, że wydarzenia, które 11 listopada miały miejsce w Kaliszu, były „haniebne i skandaliczne”. Wyraził nadzieję, że osoby odpowiedzialne za antysemicki i rasistowski incydent poniosą konsekwencje.

   aja/PAP

   Polubienie

  • @Tosiantosia
   Polskie społeczeństwo z najwyższym oburzeniem przyjęło do wiadomości fakt,że Instytut Jad Waszem nie przyznał Polakom ratującym życie żydom w czasie II wojny światowej Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Wasz jad jest obrzydliwy i niesprawiedliwy!

   OddajciePalestyne zbrodniarze
   Izrael to państwo terrorystyczne i powinno być na marginesie razem ze wszystkim czosnkami !!!! Czemu tak nie reaguje świat jak groby opróżniają Palestyńczyków aby zbudować 7dowskie osiedla ?? MORDERCY

   @krzyswroblowiec
   Przecież Lapid dał Polakom wyraźnie do zrozumienia, i to kilka razy że ich nienawidzi i pogardza. Zresztą, podobnie wypowiada się większość Knessetu i izraelskich mediów. Polscy Żydzi nie są do nas ani trochę lepiej nastawieni – wystarczy poczytać Grossa, Grabowskiego i Wyborczą, albo posłuchać co mówią Smarzowscy i Stuhrowie. Nienawiść, pogarda i obrzydzenie do Polski leją się strumieniami.

   I żaden prokurator ani myśli się tym zainteresować.

   Za to spróbuj powiedzieć jedno złe słówko o Żydach.

   Gdzie my żyjemy? Kto nami rządzi?

   Wolter odpowiedział na to pytanie ponad 200 lat temu. „Ci tobą rządzą, których nie wolno ci krytykować”.

   Szalom.

   @Tosiantosia
   Apeluję do polskich wladz aby wykazały się honorem i zaprzestały raz na zawsze lizać doopy żydom! To skandal co wyprawiacie zarówno rządzący jak i polski rzekomo Kościół katolicki. Jesteście sługusami Izraela! Domagam się respektowania opinii polskiego społeczeństwa odmiennej od tego co wyczyniacie a prywatnie nawet możecie im buty czyścić

   000
   Jak Lapid opluwał Polaków to nikt w Izraelu nie protestował. Poszli won. Kiedy PIS ukarze Smarzyńskiego, Grosa, Sadurskiego za antypolonizm? HAŃBA dla pisu za brak ustawy penalizującej ANTYPOLONIZM.

   https://wpolityce.pl/polityka/573924-izrael-skrytykowal-antysemicka-prowokacje-w-kaliszu

   Szef izraelskiego MSZ skrytykował antysemicką prowokację w Kaliszu. Z zadowoleniem jednak przyjął reakcję polskich władz

   opublikowano: za 43 minuty

   Minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid w sobotę na Twitterze mocno skrytykował antysemickie zdarzenie, do którego doszło w Kaliszu 11 listopada. Jednocześnie polityk przyznał, że z zadowoleniem przyjął oświadczenie władz polskich o jednoznacznym potępieniu przez nie wydarzeń z Kalisza, podkreślając, że jest ono ważne i konieczne.

   CZYTAJ WIĘCEJ: „Wydarzenia w Kaliszu podważają podstawowe wartości”. Jest oświadczenie kaliskich Kościołów i wspólnot chrześcijańskich
   https://wpolityce.pl/kosciol/573907-antysemicki-marsz-w-kaliszu-jest-oswiadczenie-duchownych

   Przerażający antysemicki incydent w Polsce przypomina każdemu Żydowi siłę nienawiści jaka istnieje na świecie

   —oświadczył na swoim koncie na Twitterze minister Lapid.

   Tego samego dnia szef izraelskiej dyplomacji napisał, że z zadowoleniem przyjął reakcję polskiego rządu na antysemickie wydarzenia z Kalisza.

   Jednoznaczne potępienie (antysemickich wydarzeń) przez polskie władze jest ważne i konieczne. Z przyjemnością przyjmuję ich słowa potępienia i oczekuję, że polski rząd podejmie bezkompromisowe działania przeciwko tym, którzy wzięli udział w tym szokującym akcie nienawiści

   —przekazał Lapid na swoim koncie na Twitterze.

   11 listopada w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczny marsz w Kaliszu. Komentatorzy: „Prowokacja przeciwko Polsce”; „To jest dywersja uderzająca w zdolności obronne RP”
   https://wpolityce.pl/polityka/573861-skandaliczny-marsz-w-kaliszu-komentatorzy-to-prowokacja

   Do wydarzeń odniosło się wcześniej polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

   Jednoznacznie i zdecydowanie potępiam wydarzenie, które miało miejsce w Kaliszu 11 listopada. Dzień, w którym Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, został wykorzystany do propagowania nienawiści, antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji religijnej

   —napisał w sobotę na Twitterze rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

   CZYTAJ WIĘCEJ: Rzecznik MSZ potępia antysemicką hucpę w Kaliszu: To jest oburzające. Sprzeciwia się wieloletniej walce Polski o niepodległość
   https://wpolityce.pl/polityka/573887-rzecznik-msz-stanowczo-potepia-antysemicka-hucpe-w-kaliszu

   kk/PAP

   Polubienie

  • Postum @Postum
   Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że w moim Kraju Żydzi są pod większą ochroną aniżeli Polacy. Plucie na Polaka staje się „normalką”, zaś jakakolwiek krytyka Żyda niemal tragedią narodową. Wydarzenia w Kaliszu to ewidentna prowokacja i z tym można się zgodzić. Ale to co wyczynia Tusk, TVN i GW jest tylko „demokratycznym dyskursem”. Nazwijmy to po imieniu :ANTYPOLSKA DZIAŁALNOŚĆ NIEMIECKIEJ AGENTURY.

   @Elem
   Dobrze by było, żeby prezydent z równą stanowczością potępiał akty antypolonizmu, szczególnie te wychodzące od Żydów, Izraela i żydowskich środowisk w USA, które są fabrykowane masowo, a wynikają wręcz z zaprogramowanej politycznie nienawiści, a które mają na celu różne bezprawne wyłudzenia. A poza tym, co zdarzenia z Kalisza mają wspólnego z atakiem na granice?

   Polak
   My Polacy stanowczo potępiamy próby dojenia przez Żydów!

   @emerytzmiedzi
   ale to dzięki tobie się to dzieje twoje VETA i kasta rządzi i ma WAS tam gdzie słońce nie dochodzi , wielka szkoda że PIS nie wystawił M.Morawieckiego na prezydenta , z musu głosowałem na A. DUDĘ najgorszym prezydentem nie jesteś ale na obecne czasy potrzebny jest twardziel , a TVN dalej opluwa Polaków i Polskę , nawet nie stać was na porządną ustawę medialną żeby sługusy Berlina nas nie opluwali i szczególności POLSKICH ŻOŁNIERZY – POLICIANTÓW

   Postum @Postum
   Pałac Prezydencki ma jakieś dziwne szczęście do Pierwszych Dam Żydówek. Bierutowa, Komorowska no i teraz.

   q
   „Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu”, antypolonizm jest jak najbardziej w porządku ?

   Paweł1982
   A ja nie potępiam! Wiecznie na nas plują szydy a my mamy się ciągle kajać? A kłamstwo jedwabieńskie? Dość tego załgania!

   Jan W
   Prezydencie Duda a dlaczego tak stanowczo nie potępiasz gdy Żydzi szkalują i opluwają Polaków i Polskę?!!! Zostałeś wybrany przez Polaków i to ich masz reprezentować !

   abc
   Nie nadymaj się tak Kornhauser. Ja myślę, że wszystkie przejawy potępienia Żmijowego Plemienia przysparzają nam sympatii i zrozumienia. Chyba że założymy że reszta świata sympatyzuje z żydami.

   Mały stołeczek i prawda
   Zmieniacie prawo, ciągle ustawy a czegoś z przed lat dającego większe przywileje i szkodliwe mniejszości niż rdzennej ludności Polski nie potępiacie? Gdzie oryginał statutu z 1264 bo bez to legenda

   and
   prezydencie potępiaj stanowczo plucie na Ambasadora, antypolonizm w Usa i izraelu, a w Kaliszu Polacy wyrazili swoja wolę.

   WIEM WIEMY PANIE
   DUDA —TEŚCIOWEJ SIĘ NIE ODMAWIA —-ŻONIE TEŻ – ALLELUJA I DO PRZODY JAK MÓWI GADECKI U SCHUDRICHA W OBECNOŚCI TADEUSZA R.

   Mirrro
   A gdzie była reakcja Prezydenta i Episkopatu na wycięcie Krzyża i wiele podobnych aktów wandalizmu. Wstyd. Czy chrześcijanie są osobami II kategorii w RP po żydach ?

   TEGO NIE DA SIĘ OBRONIĆ
   DUD A —JAK PALĄ PISMO ŚWIETE CISZA —PANIE DUDA WRACAJ DO DOMU DO SWOICH NA UKRAINE —

   babcia były wyborca pis i dudy
   dlaczego a,duda nie potepia antypolonizmu zydowskich urzedników w stosunku do narodu polskiego i POLSKI tylko jak z zwykle milczy dlaczego tak duda boi sie zydów jakie haki mają zydzi na a.dudę !

   https://wpolityce.pl/polityka/573957-prezydent-stanowczo-potepiam-wszelkie-akty-antysemityzmu

   Prezydent stanowczo potępia wydarzenia w Kaliszu! Andrzej Duda: To barbarzyństwo, a wobec sytuacji na granicy jest to wręcz akt zdrady

   opublikowano: 44 minuty temu


   Andrzej Duda / autor: Fratria

   Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita – podkreślił w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

   — „Wydarzenia w Kaliszu podważają podstawowe wartości”. Jest oświadczenie kaliskich Kościołów i wspólnot chrześcijańskich
   https://wpolityce.pl/kosciol/573907-antysemicki-marsz-w-kaliszu-jest-oswiadczenie-duchownych

   — TYLKO U NAS. Narodowcy odcinają się od Olszańskiego i Rybaka. „To farbowane kukły, które podszywają się pod środowisko narodowe”
   https://wpolityce.pl/polityka/573890-tylko-u-nas-narodowcy-odcinaja-sie-od-olszanskiego-i-rybaka

   Prezydent potępia wydarzenia w Kaliszu
   W czwartek 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita. A wobec sytuacji na granicy i akcji propagandowych przeciwko Polsce jest wręcz aktem zdrady

   — napisał w niedzielę na Twitterze Andrzej Duda.

   Antysemicka prowokacja w Kaliszu
   W piątek władze Kalisza poinformowały, że prezydent miasta zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu. Reakcja władz – jak poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Ciupek – dotyczy marszu zorganizowanego 11 listopada w Kaliszu przez grupę nacjonalistów na czele z Wojciechem Olszańskim występującym pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski.

   Antysemickie wystąpienia potępił w piątek przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski bp Rafał Markowski.

   Stanowczo potępiamy zachowania antysemickie w Kaliszu. Takie postawy nie mają nic wspólnego z patriotyzmem. Godzą w godność bliźniego oraz niszczą ład społeczny i pokój. Stoją w jawnej sprzeczności z Ewangelią i nauczaniem Kościoła

   — oświadczył bp Markowski.

   Również szef MSWiA Mariusz Kamiński powiedział w sobotę, że wydarzenia, które 11 listopada miały miejsce w Kaliszu, były haniebne i skandaliczne. Wyraził nadzieję, że osoby odpowiedzialne za antysemicki i rasistowski incydent poniosą konsekwencje.

   Do wydarzeń odniosło się także Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

   Jednoznacznie i zdecydowanie potępiam wydarzenie, które miało miejsce w Kaliszu 11 listopada. Dzień, w którym Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, został wykorzystany do propagowania nienawiści, antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji religijnej

   — napisał w sobotę na Twitterze rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

   wkt/PAP

   Polubienie

  • K2
   Pytanie: – w którym zdaniu czy słowie Braun broni prowokatorów, tak potrzebnych TVN i GW?

   Braun ma rację
   Fakt, powoływanie się na bliżej niezdefiniowany paragraf antysemicki jest kuriozalne, my żyjemy w Polsce, nie w Palestynie. A statut kaliski był ogromnym błędem, efektem jest haracz 300 mld $, wg 447

   six million z powietrza wziete
   zydy przestancie zawracac dvpe swiatu holobelkotem. zyd Jagoda sam wymordowal 10 mln ludzi

   Anna
   Ludzie, zajmujemy się spalona kartką, a w Siedlcach ZATŁUCZONO! trzydziestoletniego polskiego zakonnika!

   https://wpolityce.pl/polityka/574000-braun-broni-prowokatorow-z-kalisza-komentarze

   Kogoś to dziwi? Braun broni organizatorów antysemickiej prowokacji w Kaliszu. Co na to jego koledzy z Konfederacji?

   opublikowano: 27 minut temu
   aktualizacja: za 22 minuty


   autor: Fratria/Twitter

   Politycy Konfederacji przekonują, że ich partia odcina się od skandalicznych wydarzeń, które miały miejsce 11 listopada w Kaliszu. Innego zdania jest Grzegorz Braun.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent stanowczo potępia wydarzenia w Kaliszu! Andrzej Duda: To barbarzyństwo, a wobec sytuacji na granicy jest to wręcz akt zdrady
   https://wpolityce.pl/polityka/573957-prezydent-stanowczo-potepiam-wszelkie-akty-antysemityzmu

   CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Narodowcy odcinają się od Olszańskiego i Rybaka. „To farbowane kukły, które podszywają się pod środowisko narodowe”
   https://wpolityce.pl/polityka/573890-tylko-u-nas-narodowcy-odcinaja-sie-od-olszanskiego-i-rybaka

   W niedzielę prokuratura poinformowała o wszczęciu postępowania w sprawie wydarzeń 11 listopada, kiedy w Kaliszu wznoszono okrzyki „śmierć Żydom” i spalono kopię Statutu kaliskiego – XIII przywileju tolerancyjnego, który gwarantował prawa Żydów w Polsce.

   My niżej podpisani prezesi lokalnych struktur partii politycznych współtworzących Konfederację oświadczamy, że nie jesteśmy organizatorami, nie braliśmy udziału przy organizacji ani nie wspieramy tzw. „Marszu na Kalisz”, jaki w dniu 11 listopada 2021 r. planowany jest przez pana Wojciecha Olszańskiego, pseudonim Aleksander Jabłonowski, znanego także jako „Jaszczur”, oraz środowiska przy nim działające

   — napisali działacze na Facebooku.

   Od Olszańskiego odcięli się też Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prokuratura wszczęła postępowanie ws. wydarzeń z 11 listopada w Kaliszu. Zawiadomienie w tej sprawie złożył prezydent miasta
   https://wpolityce.pl/polityka/573988-prokuratura-wszczela-postepowanie-ws-wydarzen-z-kalisza

   Inne zdanie Brauna
   Konfederacja może mieć jednak problem ze stanowiskiem Grzegorza Brauna. Poseł tej partii jest przeciwny wyciąganiu konsekwencji wobec organizatorów antysemickiego wydarzenia.

   Pan Olszański vel Jabłonowski ani mi brat, ani swat, ale grożenie mu „konsekwencjami” przez min. bezpieki @Kaminski_M_ i psychiatrykiem przez v-marsz. @PzgorzelskiP, to jest co najmniej zamiar ewentualny przestępstw p-ko wolności zgromadzeń i wypowiedzi

   – napisał Braun na Twitterze.

   Rytualne oburzenia, potępienia, asekuranckie „odcinanie się” i domaganie śmierci cywilnej dla ww. delikwenta – z powoływaniem się na prawnie niezdefiniowany „paragraf anty-antysemicki” – to dopiero jest barbarzyństwo i totalniactwo w czystej postaci

   – czytamy.

   Braun przekonuje też, że statu kaliski jest „fałszywką”.

   Nota bene: tzw. statut kaliski w wersji propagowanej od czasów Jagiellonów jest ewidentną fałszywką, co dowodnie wywiódł już w XIX w. Romuald Hube. Czy polemiki historyczne i happeningi artystyczno-polityczne mają w Polsce podlegać cenzurze prewencyjnej?

   Reakcja w sieci
   Wpis Brauna wywołał falę komentarzy w sieci.

   Sądziłem, że polityczny ostracyzm wobec Olszańskiego vel Jabłonowskiego, który odstawia internetowe cyrki (niekiedy znacznie gorsze niż sprawa z Kalisza), to rzecz co najmniej oczywista. Jak widać niekoniecznie – może on liczyć na wstawiennictwo pana posła Brauna.

   Czy ktoś zaskoczony? Ja nie.

   Część @KONFEDERACJA_ stoi murem za Jaszczurem. Zero zdziwienia. Tylko później Konfederaci nie płaczcie, że ludzie Was łączą z antysemickim szambem wylewanym przez Olszańskiego.

   A podobno cała Konederacja miała się odciąć od tego prowokatora. Jak widać, niekoniecznie.

   mly/Twitter/PAP

   Polubienie

  • @MarekzWilanowa
   A co z pobitym śmiertelnie Franciszkaninem? O incydencie kaliskim nawet Prezydent Duda wyraził oburzenie na twitterze. Dla Żydów jesteście w stanie nawet prawo zmieniać. Polscy kapłani są obrażani, bici i zabijani, ale to nie rusza naszych rządzących…

   Jan @gdanszczanin
   Dajcie spokój już z tymi zydami! To nie jest naród wybrany ale naród przeklęty! Od początku swojej historii tylko mordowali i zajmowali innych tereny! Tak jest i dziś! Nigdy z mojej strony nie będzie sympatii dla narodu ludobojcow!

   Czesław
   Sądząc po reakcji, rząd po uszy umoczony jest w żydowskich interesach.

   @Ajax+
   Panie Kaleta! Zajmij się Pan niejakim Maślakiem z TOK FM, który dzisiaj rano powiedział o mieszkańcach Podlasia, że Polacy znowu zaczęli robić to, co 80 lat temu”. To jest powód do twardych i bardzo dotkliwych działań prokuratury i sądów. Oto Żydzi z Agory i innych polskojęzycznych mediów, bez cienia żenady nazywają Polaków zgłaszających obecność w pasie przygranicznym nielegalnych migrantów – szmalcownikami. A co robi prokuratura? Udaje, że pada deszcz.

   @Ajax+
   A od kiedy sympatie dla jakiegokolwiek kraju są ścigane prawem? Ja nie kupuję tego całego „Jabłonowskiego”, ale nie widzę najmniejszego powodu, by histeryzować, i by jakiś cieć z Izraela, znany z patologicznej nienawiści do Polaków, miał być poważnie traktowany. Proponuję wrócić do ustawy o IPN i skazać tego ćwoka, a w celu wykonania wyroku wysłać chłopaków z Gromu.

   m
   Ulubionym zajęciem prezydenta to zapalanie świeczek,ale nie tych na Boże Narodzenie

   antyparch
   my dopniemy swego celu adam szechter w izraelu!!! pieknie spiewali w Kaliszu.

   I co – pisowskie pelikany?
   Ciekawe – na Marszu 11 listopada spalono flagę Niemiec i portret Tuska. Nie wywołało to żadnej reakcji PiS ale to co wydarzyło się w Kaliszu jak najbardziej! Brawo Pachołki i Szabesgoje!

   karol
   Zauważam asymetrię. Wolno oskarżać Polaków o holokaust i mordy żydów, ale jakiekolwiek wspomnienie o policji żydowskiej w gettcie, wysyłającej brutalnie na śmierć nawet swoich rodziców to antysemityzm

   Rafa
   Lapy precz od p.Jablonowskiego…. 👿👿👿⚔️⚔️⚔️https://m.youtube.com/watch?v=X8oVgRnWqzE

   Rafa
   izrael mowi o bezkompromisowym rozwiazaniu problemu z p. Jablonowskim… ktos ma arogancje wydawac wyrok smierci na Polaka??? ostroznie z taka idea#nas jest moc i moc jest z nami😈⚔️⚔️⚔️🍺🍺🍺🌊🗽🗽🗽

   …klonn
   CZYLI PIS PO PSL TO TO SAMO….BRAWO KALISZ…

   były za pis
   te przeklęte żydostwo wyje kolejny dzień, niech wyje!!!

   manu
   DO MINISTRA KALETY. POSTĄPIONO NIEGODNIE. FAKT. Od 2007r. Pana ORGANA CHRONIĄ SYJONISTÓW NĘKAJĄCH POLAKA ZA OCHRONĘ PAMIĘCI POLAKÓW. CZY PANA ORGANA SĄ POLSKIE? CZY Z TERENU POLSKI? TO TRWA NADAL.

   XXX
   Skandaliczne spalenie kilku kartek papieru w Kaliszu i cały świat niegojowski zamarł!

   https://wpolityce.pl/polityka/574037-kaleta-za-twarda-reakcja-na-skandal-w-kaliszu

   Kaleta: Materiały z marszu w Kaliszu zostaną pilnie przeanalizowane. Zdecydowanie jestem zwolennikiem twardej, stanowczej reakcji

   opublikowano: godzinę temu


   autor: Twitter Karolina Pawliczak

   „Samo korzystanie z formalnych narzędzi, które są w pakcie wskazane, wskazuje na hierarchizację problemu, który istnieje. Mamy do czynienia z oczywistym aktem nowego rodzaju agresji i trzeba wśród grona sojuszników, z którymi zobowiązaliśmy się wspólnie i wzajemnie bronić swojej integralności terytorialnej, rozmawiać w trybie formalnym na temat tego, jak przeciwdziałać tego rodzaju agresji” – powiedział Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, odnosząc się do możliwości uruchomienia artykułu 4. NATO w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — Czy zostanie uruchomiony art. 4? Fogiel: W pierwszej kolejności musimy zadbać o siebie najbardziej, jak to jest możliwe
   https://wpolityce.pl/polityka/574033-czy-zostanie-uruchomiony-art-4-wicerzecznik-pis-odpowiada

   — TYLKO U NAS. Narodowcy odcinają się od Olszańskiego i Rybaka. „To farbowane kukły, które podszywają się pod środowisko narodowe”
   https://wpolityce.pl/polityka/573890-tylko-u-nas-narodowcy-odcinaja-sie-od-olszanskiego-i-rybaka

   Istotą rozwiązania tego problemu jest to, by ta agresja została wstrzymana i tutaj potrzebujemy sojuszników, by wspólne działania natury sankcyjnej, międzynarodowej i politycznej spowodowały, że Łukaszenka z Putinem z tego planu agresji po prostu się wycofają i uznają, że ta operacja się nie powiodła

   — zaznaczył.

   Skandaliczna demonstracja w Kaliszu
   Sebastian Kaleta odniósł się też do marsz w Kaliszu, podczas którego doszło do skandalicznych wydarzeń, m.in. do spalenia Statutu Kaliskiego.

   Przede wszystkim pilnie zostaną przeanalizowane wszystkie materiały, bo sprawa jest o tyle ważna, że mamy do czynienia z organizatorem tego zgromadzenia, który jest jawnym zwolennikiem Rosji, prezentował to w ostatnich miesiącach wielokrotnie, choćby w ubiegłym roku wstawiał się za Łukaszenką i dziwnym trafem nagle w takim momencie, kiedy oczy całego świata są skierowane na Polskę, mamy do czynienia z takim wydarzeniem. Ja zdecydowanie jestem zwolennikiem twardej, stanowczej reakcji

   — mówił.

   tkwl/rmf24.pl

   Polubienie

  • @Ajax+
   „(…) państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość.”. Silni wobec słabych, słabi wobec silnych.

   CO TO ZA DNO nie PANSTWO
   gdzie jakis STUKNIĘTY BOLEK (Bolesław niby POBOŻNY) gwarantuje PRZYBŁĘDOM WOLNOŚĆ poruszania sie handlu religii a POLAK POLSKI CHŁOP jest NIEWOLNIKIEM przypisanym do PANA PLEBANA I ŻYDA azdo 1919 roku

   To nie POlin pieski
   zyd uprzewilejowana mniejszascia 0d 13 wieku a polski chlop od 1864 roku jest wolny! Popieram happening.

   inka
   -Ale po antypolskich i ,z mową nienawiści do katolików \sądy uniewinniają-mówią < że podobno wielka część sędziów to nasi tzw „Starsi bracia ” ?-

   Kola
   Siedzą za kawałek spalonej kartki. Czy mordercy księdza w Siedlcach też złapani. A politycy i bolszewicy szczujący na katolików siedzą. Nie i nic im nie zrobią. Czy to już Polin.

   Polak mały
   Nie ma zgody na antysemickie marsze ale już na antypolskie jest. Słuszną linię ma nasza władza…

   Agaton
   Żałosne, wystarczyło wezwać do prokuratora, a w razie niestawienia użyć policji. To przypomina bolszewię. A co z obrażaniem polskości i antypolonizmem?

   goj
   ANTYSEMITYZM to słowo wydmuszka i mało kto wie od kogo pochodzi-w Polsce nie ma semitów – słowo to pochodzi od syna NOEGO SEMA a jego lud to semici – proszę mi wskazać gdzie są ludzie SEMA w Polsce?

   https://wpolityce.pl/polityka/574053-zatrzymania-po-antysemickim-marszu-w-kaliszu

   Zatrzymania po skandalicznym marszu w Kaliszu! Kamiński: "Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym"

   opublikowano: za 24 minuty
   aktualizacja: za 35 minut


   Wojciech O. / autor: Twitter Polska Policja

   Policja zatrzymała trzy osoby, w związku z antysemickim marszem w Kaliszu, który odbył się 11 listopada – poinformował w poniedziałek na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

   — Skandaliczny marsz w Kaliszu. Komentatorzy: „Prowokacja przeciwko Polsce”; „To jest dywersja uderzająca w zdolności obronne RP”
   https://wpolityce.pl/polityka/573861-skandaliczny-marsz-w-kaliszu-komentatorzy-to-prowokacja

   Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym. Wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość

   — napisał.

   Dziś (w poniedziałek – PAP) Policja zatrzymała trzy osoby w tej sprawie

   — poinformował szef MSWiA.

   Dzisiaj rano policjanci z @PolicjaWlkp zatrzymali Piotra R., Wojciecha O. i Marcina O., którzy zostaną doprowadzeni do Prokuratury w związku ze zorganizowanym przez nich wydarzeniem, podczas którego wyrażano nienawiść na tle narodowościowym. Nie ma ma zgody na takie zachowanie

   — napisano z kolei na Twitterze policji.

   Zatrzymani w związku z niedopuszczalnymi zachowaniami, jakich dopuścili się podczas wydarzeń w Kaliszu są doprowadzani do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty nawoływania do nienawiści (art. 256 kodeksu karnego) i znieważenia na tle narodowościowym (art. 257 kodeksu karnego)

   — podała policja.

   Marsz w Kaliszu
   W czwartek 11 listopada uczestnicy wydarzenia, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalono tekst Statutu Kaliskiego, przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r

   Statut Kaliski to jeden z najważniejszych dokumentów w historii Kalisza. Zagwarantował on Żydom istnienie sądów żydowskich i osobnych sądów dla spraw, w których brali udział zarówno Żydzi, jak i chrześcijanie. Dodatkowo zapewniał on wolność osobistą i bezpieczeństwo Żydom, włączając w to swobodę wyznania, podróżowania i handlu.

   Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu 11 listopada złożył m.in. prezydent Kalisza.

   tkwl/Twitter/PAP

   Polubienie

  • A antypolonizm legalny
   Trwa polityka poprawnosci wstydu zastraszania Polakow czy prokuratura sciga osoby z Izraela plujace na Polskosc czemu z ustawy o IPN w 1 dzien usunieto karalnosc antypolonizmu czy sciga tworcow wesela

   @krzyswroblowiec
   Jak polscy politycy nawołują do zabrania Polsce należnych funduszy, to to nie jest działalność antypaństwowa.

   Jak domagają się wpuszczenia do Polski setek tysięcy Arabów, to też nie jest działalność antypaństwowa.

   Tak samo jak oczerniają polskich bohaterów, piszą że Polacy to mordercy i szmalcownicy, opluwają nas w swoich filmach i książkach i gazetach. Wtedy to nawet Gliński daje im dotacje.

   Ale powiedz coś złego o Żydach. Od razu zainteresuje się tobą ABW, prokuratura, od razu dostaniesz wyrok. Bo to właśnie jest wyjątkowo niebezpieczna działalność antypaństwowa. Szalom!

   Hmm…
   Nie jestem ich kamratem, ale przy bezkarności Grossa itp., a tej reakcji prokuratury… Wygląda że mogą mieć trochę racji ci kamraci.

   Polska dzisiaj
   Wolno coś przeciw Rosji? Wolno. Wolno spalić flagę niemiecką (jak 11 listopada)? Wolno. Wolno coś przeciw Żydom? NIE WOLNO! Wezmą się za takiego służby prokuratura, prezydent, Kościół, wPolityce

   chango
   Wypuścić. Nałożyć sankcje ewentualnie. Nie róbcie z siebie histerycznych hipokrytów. Traktujcie równo antysemityzm i antypolonizm.

   mmd
   ZLDZIEJE I MORDERCY CHODZA WOLNI PO ULICA, PANIE PROKURATORZE…ANTYPOLONIZM TO NIC, ALE ANTYSEMITYZM OOO… TO DOPIERPO ZBRODNIA…

   były za pis
   żydowskie pachoły!!!

   gość
   Bez przesady. Mogą siedzieć, ale po co jeszcze areszt na koszt podatnika. Nic nie zrobią, lepiej niech pracują społecznie, może w jakiejś synagodze?

   @krzyswroblowiec
   Wszyscy rzucili im się do gardeł – prezydent, ABW, prokurator, Michnik, Lapid, Karnowscy. I to jest najlepszy dowód na to, że mówili prawdę.

   Żydzi są naszymi wrogami, i na dodatek są tu w Polsce tak potężni, że nie wolno nawet o tym wspomnieć. Dokładnie tak samo jak w PRL nie wolno było ani jednego złego słówka pisnąć o Rosjanach.

   Kaszub
   Prokuratura domaga się aresztu? A niby za co i jak to motywuje? Jestem antysemitą i to jest moje ŚWIĘTE PRAWO, tak jak wolno mi być antynazistą, antypolakiem czy antybułgarem.

   kuku
   Jeśli to była ustawka przeciwko polskiemu rządowi, zostaną uniewinnieni. Jeśli to było antysemickie ze źródła zostana skazani przez szytoski trybunał.

   @ObserwatorJW
   Pytam się jaka kara spotkała uczestników Rytualnego Mordu kiedy to poderżnięto gardło kukle Biskupa?

   https://wpolityce.pl/kryminal/574270-wnioski-o-areszt-dla-antysemickich-prowokatorow-z-kalisza

   Prokuratura domaga się aresztu dla antysemickich prowokatorów, którzy zorganizowali antysemicki marsz w Kaliszu. Co zrobi sąd?

   opublikowano: 3 godziny temu


   autor: policja

   Prokuratura wnioskuje o areszt dla organizatorów antysemickiego marszu w Kaliszu Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie Wojciecha O., Piotra R. oraz Marcina O. – poinformowano we wtorek. Chodzi o organizatorów antysemickiego marszu, którym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:Zatrzymania po skandalicznym marszu w Kaliszu! Kamiński: „Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym”
   https://wpolityce.pl/polityka/574053-zatrzymania-po-antysemickim-marszu-w-kaliszu

   Wnioski o tymczasowe aresztowanie uzasadnione są m.in. obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych oraz ukrycia się w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej

   – przekazano w komunikacie.

   Prokuratura podkreśliła, że pomimo zgromadzenia obszernego materiału dowodowego potwierdzającego sprawstwo podejrzanych sprawa ma wciąż charakter rozwojowy.

   Wyjaśniania wymaga m.in. wątek ewentualnego udziału innych współdziałających w zdarzeniu, gdzie grupa osób, przy spokojnym przebiegu obchodów Święta Niepodległości w całej Polsce, dopuściła się działań, które skutkować mogły wykreowaniem negatywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej

   – czytamy.

   Głośna prowokacja
   W czwartek, 11 listopada, w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego – przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   Trzem organizatorom marszu – Piotrowi R., Wojciechowi O. oraz Marcinowi O. – przedstawiono zarzuty dotyczące publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publicznego nawoływania do popełniania przestępstw przeciwko osobom z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej.

   Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa złożył w ubiegły piątek prezydent Kalisza. Incydent potępiło wielu polityków, w tym prezydent Andrzej Duda. „Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita. A wobec sytuacji na granicy i akcji propagandowych przeciwko Polsce jest wręcz aktem zdrady” – napisał w niedzielę na Twitterze.

   PAP

   Polubienie

  • Gostek
   A gdzie wolność sztuki. Klątwę i inne paskudztwa wystawiali w teatrach

   Pamela
   „By odkryć, kto tobą rządzi, po prostu sprawdź, kogo nie wolno ci krytykować.” – Wolter.

   Soldier1
   Gruba przesada, proszę wskazać, który z KOD-ziarskich zadymiarzy trafił do aresztu choćby na tydzień! Albo łachudry z kasty prawniczej zdradzające Polskę jawnie i bez wstydu – włos z głowy nie spadł!

   Królowa Śniegu
   Kiedy do aresztu trafią żydowscy prowokatorzy? Engelking-Boni, Gross oraz większość tzw „kadry naukowej” z Muzeum żydów polskich za kłamstwa historyczne??

   Jarozbaw
   Zresztą nie tylko można nas obrażać i obsmarowywać bezkarnie, bo jakiś Gliński, czy inny pseudoMinister odpali dotację w nagrodę za wyśmiewanie i gnębienie Polaków z Polin.

   Polka
   ci co wydali wyroki na Pileckiego i gen Fildorfa później dożywali ostatnich lat swego życia w Izraelu,a ci co osadzają obecnie Polaków za propolski kaliski marsz i zablokowali Amantadyne

   Mieszko
   Za to że nie bali się powiedzieć prawdy o żydach w wolnej Polsce trafiają do aresztu!!! Tfuuu…

   https://wpolityce.pl/polityka/574348-antysemiccy-prowokatorzy-trafia-do-aresztu

   Antysemiccy prowokatorzy trafią do aresztu! Wojciech O., Piotr R. oraz Marcin O. spędzą co najmniej trzy miesiące za kratami

   opublikowano: godzinę temu


   autor: policja.pl

   Sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec Wojciecha O., Piotra R. oraz Marcina O., organizatorów antysemickiego marszu – poinformowała we wtorek szefowa Prokuratury Rejonowej w Kaliszu Katarzyna Socha.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prokuratura domaga się aresztu dla antysemickich prowokatorów, którzy zorganizowali antysemicki marsz w Kaliszu. Co zrobi sąd?
   https://wpolityce.pl/kryminal/574270-wnioski-o-areszt-dla-antysemickich-prowokatorow-z-kalisza

   Podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

   Posiedzenia aresztowe zaczęły się w Sądzie Rejonowym w Kaliszu w wtorek o godz. 16 i trwały 6 godzin. Na salę rozpraw podejrzanych doprowadzano pojedynczo, więc nie mieli możliwości zobaczenia się.

   Sąd w całości podzielił argumentację prokuratury zawartą we wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu i przychylił się do szczegółowo wykazanych przesłanek

   — powiedziała Socha.

   Zdaniem sądu – jak wyjaśniła prokurator – na obecnym etapie „żaden inny środek zapobiegawczy nie jest w stanie zagwarantować prawidłowego toku postpowania karnego w tej sprawie”.

   Wnioski o tymczasowe aresztowanie uzasadniono m.in. obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych oraz ukrycia się, a nawet ucieczki w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.

   Prokurator podkreśliła, że pomimo zgromadzenia obszernego materiału dowodowego potwierdzającego sprawstwo podejrzanych, sprawa ma wciąż charakter rozwojowy.

   Wyjaśniania wymaga m.in. wątek ewentualnego udziału innych współdziałających w zdarzeniu, gdzie grupa osób, przy spokojnym przebiegu obchodów Święta Niepodległości w całej Polsce, dopuściła się działań, które skutkować mogły wykreowaniem negatywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej

   — powiedziała szefowa prokuratury.

   W czwartek, 11 listopada, w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego – przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

   Zarzuty nawoływania do nienawiści
   Trzem organizatorom marszu – Piotrowi R., Wojciechowi O. oraz Marcinowi O. – przedstawiono zarzuty dotyczące publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia grupy ludności z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publicznego nawoływania do popełniania przestępstw przeciwko osobom z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej. Grozi im do 5 lat więzienia.

   Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa złożył w ubiegły piątek prezydent Kalisza.

   Incydent potępiło wielu polityków, w tym prezydent Andrzej Duda. „Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita. A wobec sytuacji na granicy i akcji propagandowych przeciwko Polsce jest wręcz aktem zdrady” – napisał w niedzielę na Twitterze.

   mly/PAP

   Polubienie


  • Janusz Korwin-Mikke zaskoczony represjami za Kalisz
   3,408 viewsStreamed live 85 minutes ago
   eMisjaTv

   Jeden z zatrzymanych po aferze w Kaliszu to były współpracownik posła Janusza Korwin-Mikke. Mowa tu o Marcinie Osadowskim, który był organizatorem wielkopolskiego marszu jaki odbył się 11 listopada w Kaliszu. Uczestnicy zgromadzenia wznosili tam hasła uznane przez prokuraturę za wyczerpujące znamiona art. 256 Kodeksu Karnego. Najlepiej znany fakt z tego dnia dotyczył jednak spalenia księgi Statutu Kaliskiego uznawanego za pierwszy przywilej nadany żydom na ziemiach polskich. Informacja o tym bardzo szybko nabrała globalnej rangi i niemal natychmiast trafiła do Izraela, gdzie szef tamtejszej dyplomacji powiedział, iż jest to „przerażający antysemicki incydent w Polsce, który przypomina każdemu żydowi siłę nienawiści, jaka istnieje na świecie”. Władze państwa położonego w Palestynie zażądały od rządu w Polsce podjęcia natychmiastowych działań wobec uczestników wydarzeń w Kaliszu. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Do domów Marcina Osadowskiego, Wojciecha Olszańskiego i Piotra Rybaka policja wkroczyła już 13 listopada, zatrzymując całą trójkę i doprowadzając do aresztu, w którym mają oni spędzić najbliższe 3 miesiące. Za spalenie niewłaściwej książki grozi im teraz do 5 lat więzienia!

   Czy poseł Konfederacji, a zarazem prezes partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke potępia incydent? A może jest zaskoczony reakcją władz w Polsce? Czy będzie działał na rzecz uwolnienia oskarżonych jak jego partyjny kolega Grzegorz Braun, który udzielił już poselskiego poręczenia za organizatorów marszu w Kaliszu? Tego dowiecie się Państwo w najnowszym programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy”, na który zaprasza autor, Piotr Korczarowski.

   Cyprian Torunski
   O Żydzie nawet nie można myśleć źle to jest karalne przez samego Jahwe

   Polubienie


 1. „Wigilia naKalisz” Śr. 10.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
  25,360 viewsStreamed live 20 hours ago
  Polski Len

  „Wigilia naKalisz” Śr. 10.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
  Środa. 10.11.2021

  simka1ful
  tak trzymać śmierć wrogom ojczyzny Polska tylko dla Polaków jestem duchem zwami kamraci cały czas jesteśmy u siebie każdy kamyk kamyczek jest nasz Polski wszystkie miasta wsie są Polskie wkurw pielęgnować ducha nie gasić na Kalisz

  Polubione przez 1 osoba


 2. „PRZEDKALISKIE WARKNIĘCIA” Wt. 9.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
  30,176 viewsStreamed live on Nov 9, 2021
  Polski Len
  24K subscribers

  „PRZEDKALISKIE WARKNIĘCIA” Wt. 9.11.2021r. Aleksander Jabłonowski, Marcin Osadowski NPTV.pl
  Wtorek. 9.11.2021
  Aleksander Jabłonowski (P.N. Wojciech Olszański), Marcin Gustaw Osadowski
  Prod. NPTV.PL Marcin Osadowski

  D. M
  Chwala Wielkiej Polsce, Jej Kamratom, Kamratkom i Kamraciatkom!

  Polubione przez 1 osoba


 3. PŁONIE Żydowski geszeft, statut Kaliski 🔥🔥🔥 11 listopada 2021 Kalisz Rodacy Kamraci NPTV
  116 viewsNov 11, 2021
  Miasto Królów

  11.11.2021 Rodacy Kamraci NPTV.PL Jabłonowski Osadowski

  Topór Peruna – ᛈᛖᚱᚢᚾ
  Wrogie prawa tam gdzie ich należyte miejsce – wśród popiołów i zgliszczy…

  Polubione przez 1 osoba

 4. wujekwania
  Dziwić się wydarzeniom w Kaliszu ???

  b. slabe
  to wiszenie na zydowskiej klamce

  XXXXX
  Izrael zmienia front następnym sprawiedliwym zostanie Hitler i Gebels.!!!!!!!!!!!!

  VM
  Osobiscie brzydziłbym sie jakiekolwiek wyróżnienie od tego JAD-U-u.Mówimy o potomkach Zwi Migdal z 19 wieku.W czasie IIws przebrandowali sie w ZAGIEW a dziś, chcą zmieniać świat pod flaga Bilderberga.

  Elżbieta
  Tu jest teraz miejsce na protest potomków uratowanych przez polskich dyplomatów… Pytanie czy ktoś z nich to podejmie? Choćby z wdzięczności…

  pabllo
  Zobaczcie życiorys „słynnego” Szindlera na wikipedia .Warto porównać.

  pabllo
  niech sobie te drzewka wsadzą w d..,

  Kropka
  Zawsze to był niewdzięczny i uprzedzony do nas naród. Nic się nie zmieniło. Szkoda tych Polaków którzy za nich zginęli.

  Kazik
  Jad Waszem uhonorował Niemca Schindlera, ktory ratował tylko bogatych żydów, za dużą kaskę. Nie honoruje Polaków, którzy robili to bezinteresownie i pod groźbą kary śmierci dla siebie i dla bliskich.

  Dość poniźania się
  Olać te izraelskie „zaszczyty”. Czas przestać pisać jakiekolwiek wiadomosci o tym instytucie.

  @AhB
  Każdy PRZYZWOITY Polak, któremu nadano ten tytuł od fałszywej, żmijowej nacji, powinien NATYCHMIAST ODDAĆ go. Nie krzywdzi się narodu, który tak wiele dobrego wyświadczył żydostwu!!!

  JK
  A na co nam Polakom jakiś Jad Waszem. Sami wiemy jacy jesteśmy i na prawdę nie potrzeba nam potwierdzenia i uznania przez kogo kolwiek.

  https://wpolityce.pl/historia/573545-lados-i-ryniewicz-nie-otrzymaja-tytulu-od-jad-waszem

  Ładoś i Ryniewicz nie otrzymają tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Minister Kumoch: „Bezprecedensowa decyzja”

  opublikowano: 10 listopada


  Aleksander Ładoś / autor: Wikimedia Commons

  Instytut Jad Waszem nie przyznał Aleksandrowi Ładosiowi i Stefanowi Ryniewiczowi tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ładoś i Ryniewicz byli polskimi dyplomatami działającymi podczas II wojny światowej w Szwajcarii. Dzięki wydawanym przez Polaków, sfabrykowanym paszportom państw latynoamerykańskich, udało się ratować Żydów z rąk niemieckich okupantów.

  CZYTAJ TAKŻE: Historia Aleksandra Ładosia w brytyjskim „Daily Mail”. Jego akcja wystawiania fałszywych paszportów uratowała około 3000 osób
  https://wpolityce.pl/historia/541652-historia-aleksandra-ladosia-w-brytyjskim-daily-mail

  Tzw. Grupa Ładosia ratowała Żydów w latach 1941 – 1943.

  Bezprecedensowa decyzja o nieuznaniu osoby, która była jedną z tych, która uratowała życie największej liczby ludzi podczas Holokaustu tworzy paradoks: Ładoś został nazwany Sprawiedliwym przez swoich żydowskich kolegów podczas Holokaustu, ale tego tytułu odmówili mu Izraelczycy, niektórzy z nich urodzeni wiele lat po wojnie

  — skomentował w środę decyzję Instytutu szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP, Jakub Kumoch, który wcześniej pełnił funkcję m.in. ambasadora w Szwajcarii i od wielu lat przybliża działalność Grupy Ładosia.

  Kumoch zwraca uwagę, że w piśmie Instytutu, kierowanym do honorowego konsula Polski w Zurychu Markusa Blechnera nie podano powodów odmowy przyznania tytułów polskim dyplomatom. Zaznaczono w nim za to, że Ładoś i Ryniewicz nieśli pomoc Żydom podczas Holokaustu, a Jad Waszem niezmiennie „pozytywnie ocenia” ich postawę.

  Kierujący polskim poselstwem w Bernie podczas II wojny światowej Ładoś i skupiona wokół niego grupa (znana jako Grupa Ładosia lub grupa berneńska), w skład której wchodził również pracujący jako dyplomata Ryniewicz, fabrykowała paszporty Paragwaju i trzech innych państw Ameryki Łacińskiej – przypomina Kumoch.

  „Lista Ładosia”
  W 2020 roku Instytut Pileckiego opublikował „Listę Ładosia” – spis nazwisk 3262 Żydów, którym wydano paszporty. Dokumenty na pewno uratowały życie 796 osobom z tej grupy, 957 nie przeżyło Holokaustu, los reszty nie jest na razie znany. Historycy podkreślają, że lista jest niepełna i szacują, że grupa berneńska mogła wydać paszporty dla 8-10 tys. osób.

  Jak zaznacza Kumoch, jednemu z członków Grupy Ładosia, konsulowi Konstantemu Rokickiemu w 2019 roku przyznano tytuł Sprawiedliwego, ale jego rodzina odmówiła przyjęcia medalu na znak protestu przeciwko nieuwzględnieniu Ładosia.

  Tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata jest przyznawany w imieniu państwa Izrael i narodu żydowskiego nie-Żydom, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów podczas Holokaustu – informuje Jad Waszem na swojej stronie internetowej. Do tej pory przyznano blisko 28 tys. takich tytułów, najwięcej, 7177 – Polakom.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Ocalali z Holokaustu wnioskują do Trzaskowskiego o upamiętnienie A. Ładosia i K. Rokickiego. Schudrich: Lepszych ludzi w świecie nie ma
  https://wpolityce.pl/historia/529461-wniosek-o-upamietnienie-a-ladosia-i-k-rokickiego

  -Nie będzie ulic Ładosia i Rokickiego w Warszawie. Kumoch: „Ocaleni, którzy o to wnioskowali usłyszeli, że nie ma miejsca”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/557794-w-warszawie-nie-ma-miejsca-dla-ulic-ladosia-i-rokickiego

  mm/PAP

  Polubienie

 5. przesada?
  Grabowski jest antysemitą bo kłamie na temat Żydowski to straszne.

  @Ajax+
  Uprzejmie proszę nie nazywać pana Jana Grabowskiego „historykiem”. To żydowski kłamca i propagandzista.

  wertyn
  Po 1. Grabowski nie jest prof. historykiem a dr socjologiem = kłamstwo i oszustwo normalka jak to u żydów, po 2.Grabowski znany jest z kłamstw i oszustw historii i wymyślania razem z Engelkimg kłamstw

  Obserwator @mbielski23
  Minister sam sobie winny. Już dawno należało odebrać tym „naukowcom” budżetowe finansowanie poprzez różnej maści instytuty, PAN, itp. A redakcji odebrać akredytację w Polsce. To bardzo proste.

  Szalom Alejkum
  Dagens Nyheter należy do starej żymskiej familii. Co się dziwić.

  epul
  No i dobrze. Było nie chodzić na hanukowe świece tylko pilnować klutury polskiej. Gliński jest cienki jak zaliczka

  Kaz
  Są sami sobie jesteście winni. Była dobra ustawa o IPN. O karaniu takich szkalujących Polskę za holokaust. Zmieniliście ja w siedzibie Mosadu w Wiedniu, na kolanach. Teraz są skutki. Żałośne.

  yeti
  Gliński, zamiast akceptować definicję antysemityzmu popracuj nad definicją antypolonizmu. Osoba tego szabesgoja jest już nie do zniesienia.

  Grzegorz.
  A wiec zydzi Ci sie odwdzieczyli panie Glinski za miliony zl polskiej krwawicy przyznane na szkalowanie Polakow. Nie zaluje Pana.

  Olo
  I jeszcze potrzebne było to aresztowanie jakichś pionków za spalenie statutu kaliskiego. Macie odpłatę od wdzięcznych Źydów

  https://wpolityce.pl/swiat/576158-atak-grabowskiego-w-szwedzkim-dzienniku-odmowiono-polemiki

  Grabowski zaatakował wicepremiera Glińskiego w szwedzkim dzienniku. Gazeta odmówiła polskim władzom publikacji polemiki

  opublikowano: 20 minut temu


  Wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, prof. Jan Grabowski / autor: Fratria/Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org/CC BY-SA 3.0 pl

  Szwedzki dziennik „Dagens Nyheter” odmówił polskim władzom publikacji polemiki do artykułu Jana Grabowskiego, w którym historyk oskarżył wicepremiera prof. Piotra Glińskiego o wypaczanie obrazu Holokaustu oraz wspieranie antysemityzmu. W związku z publikacją interwencję podjęła ambasador RP w Sztokholmie Joanna Hofman. Sprawa trafiła do Rzecznika ds. mediów.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wolność debaty naukowej nie dla wszystkich. „Zaplanowane przeinaczanie historycznych faktów, fałszywe relacjonowanie źródeł”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/565135-wolnosc-debaty-naukowej-nie-dla-wszystkich

  W gazecie „Dagens Nyheter” w dziale debaty 14 października ukazał się artykuł Jana Grabowskiego oraz Katarzyny Markusz zatytułowany „Na forum w Malmoe nie ma miejsca dla polskiego ministra kultury”, w którym autorzy odnieśli się do wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego na Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście.

  To ironiczne i smutne, że przedstawiciel nacjonalistycznego i autorytarnego reżimu, który tak metodycznie poświęca się wypaczaniu obrazu Holokaustu, uczestniczy w konferencji poświęconej zwalczaniu antysemityzmu

  — napisali Grabowski oraz Markusz.

  poster

  W związku z publikacją interwencję podjęła ambasador RP w Sztokholmie Joanna Hofman, która towarzyszyła wicepremierowi prof. Glińskiemu podczas jego wizyty w Malmoe. Wysłana 25 października do redaktora naczelnego „Dagens Nyheter” polemika rzecznika Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mimo wielokrotnych próśb, nie została opublikowana. Ambasada 24 listopada otrzymała od redakcji odpowiedź odmowną. O sprawie poinformował na swojej stronie internetowej tygodnik „Do Rzeczy”.

  Ambasada RP w Sztokholmie w ubiegłym tygodniu uniemożliwienie publikacji w „Dagens Nyheter” stanowiska wicepremiera prof. Glińskiego zgłosiła do szwedzkiego Rzecznika ds. Mediów (MO).

  Jak przekazało PAP biuro rzecznika MSZ, ambasador RP Joanna Hofman zwróciła uwagę, że „debata powinna w równym stopniu dać prawo zarówno autorowi szkalującego artykułu, jak i osobie atakowanej, do przedstawienia swojej wersji i stanowiska”.

  Takie wybiórcze traktowanie jest zaprzeczeniem demokratycznych standardów wolnych i niezależnych mediów, kiedy dopuszcza się do debaty publicznej tylko stronę atakującą

  — podkreśliła.

  W Szwecji Rzecznik ds. Mediów jest organem powołanym przez organizacje zrzeszające wydawców prasy oraz media elektroniczne, w tym publiczne oraz prywatne telewizje, a także stacje radiowe. Zadaniem rzecznika jest podejmowanie interwencji w przypadku złamania przez redakcje zasad dziennikarskich lub przekazanie sprawy do Rady Etycznej ds. Mediów (MEN).

  Od tego roku Rzecznikiem ds. mediów jest Caspar Opitz, były redaktor oraz korespondent „Dagens Nyheter”.

  Wystąpienie premiera Glińskiego
  Na Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu w Malmoe 13 października wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński podkreślił, że „Polska nieustannie przeciwstawia się wszelkim formom rasizmu i antysemityzmu”.

  REKLAMA

  Podejmowane są liczne wysiłki, aby zapobiegać antysemityzmowi we wszystkich dziedzinach życia

  — zapewnił.

  Jak mówił, „aby wesprzeć nasze wysiłki, opracowaliśmy krajowe strategie i plany, a także wprowadziliśmy międzynarodowe akty i rekomendacje”. Gliński przypomniał, że w 2016 roku Polska, jako członek Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście, uznała roboczą definicję antysemityzmu, a od 2009 r. polska Policja realizuje „Program zwalczania przestępstw z nienawiści dla funkcjonariuszy organów ochrony porządku publicznego” (LEOP) oraz, konsekwentnie, „Trening przeciwdziałania przestępstwom z nienawiści dla funkcjonariuszy organów ścigania” (TAHCLE).

  Oba programy koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim osobom, które mogą stać się potencjalnymi ofiarami przestępstw z nienawiści. Do 2019 r. szkolenia te ukończyło łącznie ponad 100 tys. funkcjonariuszy, czyli praktycznie cała kadra

  — podał minister kultury.

  Wicepremier Gliński dodał, że polska Policja wdrożyła także plan przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom z nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych lub religijnych.

  W efekcie od 2018 r. sukcesywnie zmniejsza się liczba przestępstw z nienawiści motywowanych antysemityzmem

  — zwrócił uwagę.

  mly/PAP

  Polubienie

 6. jeszcze bedziecie błagać!
  ZYDZI sprzedawali się nawet ci z elit!!! to rasa panów pazerna na kasę! mordercy Palestynczyków pouczają nas Polaków? paradne. zera honoru nie mają bo tylko kasa, kasa, kasa. sprzedawczyki

  stan umysłu
  zydoskie zera bedziecie ….dalać w poskokach nastepnym razem! coorvy sprzedajne! Polacy narażali własne życie a te zera kłamią i zmieniają historię, bo Niemcy ich podpłacili. SPRZEDAWCZYKI I KŁAMCY

  Elżbieta Morawiec
  Oto wdzięczność…

  Vincent
  Śmiecie piSSowskie znów się tłumaczą na kolanach zachłannym żydom. To takie upokarzające dla Polaków.

  https://wpolityce.pl/historia/576261-pamiec-o-polakach-ratujacych-zydowjest-reakcja-na-list-w-gw

  Komu przeszkadza pamięć o Polakach ratujących Żydów? Zdecydowana odpowiedź samorządowców na list w „Wyborczej”

  opublikowano: za godzinę


  Jan Maletka / autor: screenshot TT @WojciechKozows

  Kolejarz Jan Maletka, zamordowany przez Niemców 20 sierpnia 1942 roku za podanie wody Żydom transportowanym do obozu zagłady Treblinka II, został upamiętniony w ramach programu Instytutu Pileckiego „Zawołani po imieniu”. Sprawa wywołała oburzenie żydowskiej loży B’nai B’rith, która opublikowała w „Gazecie Wyborczej” agresywny list, w który stwierdzono, że „Polska polityka historyczna sięgnęła granic obrzydliwości”. Na te działania zdecydowanie zareagowali samorządowcy.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — Awantura na Twitterze! Grabowski, Bilewicz i Jewish.pl atakują wiceminister Gawin za… upamiętnienie Polaków ratujących Żydów
  https://wpolityce.pl/historia/575632-burza-na-twitterze-po-uroczystosci-w-treblince

  Upamiętnienie kolejarza zastrzelonego za pomoc Żydom
  Instytut Pileckiego (IP) upamiętnił w miniony czwartek Jana Maletkę, pracownika kolei zamordowanego przez Niemców 20 sierpnia 1942 roku za podanie wody Żydom transportowanym do obozu zagłady Treblinka II. W uroczystości, której współorganizatorami byli Fundacja Grupy PKP oraz Grupa PKP, Muzeum Treblinka oraz samorządy powiatu Ostrów Mazowiecka i gminy Małkinia Górna, wzięli udział przedstawiciele rodziny upamiętnianego oraz wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdalena Gawin, zastępca dyrektora Instytutu Pileckiego Anna Gutkowska, dyrektor Muzeum Treblinka dr Edward Kopówka oraz przedstawiciele Fundacji Grupy PKP i władz samorządowych.

  Wiemy, że tuż przed swoją śmiercią Jan Maletka szykował się do ślubu. Chciał otworzyć nowy etap swojego życia. Wraz ze swoim bratem i przyjacielem wielokrotnie widzieli Żydów duszących się w bydlęcych wagonach. Pomagali im wielokrotnie. Tym razem w Jana wycelował niemiecki funkcjonariusz

  — powiedziała podczas uroczystości wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. IH PAN Magdalena Gawin.

  Podkreśliła, że Jan Maletka wspominany jest pierwszy raz – do tej pory nikt o nim nie słyszał, a jego nazwisko „miało zginąć w ludzkiej niepamięci”.

  Oprawcy chcieliby, żebyśmy nie pamiętali. Ale my musimy robić wszystko, by pamiętać. Tak, żeby dobro zwyciężało, a sprawcy tych okrutnych zbrodni nigdy nie odczuwali satysfakcji

  — wskazała Gawin.

  Pochodzący z Mińska Mazowieckiego Jan Maletka (21 lat), jego brat Stanisław (lat 22) i kolega Remigiusz Pawłowicz (lat 20), decyzją niemieckich władz okupacyjnych zostali skierowani do Małkini i zatrudnieni tam jako robotnicy kolejowi. Mieszkali w wagonach pracowniczych przy żwirowni w Treblince. W zależności od potrzeb pracowali m.in. „przy torach” i obsługiwali składy wywożące kruszywo ze żwirowni. Wspólnie spędzali wolne chwile po pracy. Jan i Remigiusz znaleźli w Małkini swoje wybranki. Jan miał już nawet ustaloną datę ślubu.

  B’nai B’rith atakuje na łamach „Gazety Wyborczej”
  Upamiętnienie kolejarza zastrzelonego za pomoc Żydom nie spodobało się żydowskiej loży B’nai B’rith, która opublikowała agresywny list w „Gazecie Wyborczej”. Przekonywano w nim, że „polska polityka historyczna sięgnęła granic obrzydliwości”, a Polska „musi sobie przypomnieć o Żydach zamordowanych przy udziale Polaków”.

  Polska polityka historyczna sięgnęła granic obrzydliwości. Tym razem w wykonaniu wiceministry kultury Magdaleny Gawin, która odsłoniła w Treblince – uwaga, w Treblince! – pomnik Polaków ratujących Żydów. Magdalenie Gawin, jej szefowi Piotrowi Glińskiemu, oraz nadszefowi obojga, pragniemy przypomnieć, że w obozie zagłady w Treblince zagazowano nas ok. 900 tys., a udział Polaków na rampie polegał głównie na sprzedawaniu wody za dolary, złoto i brylanty. Zanim Polska zacznie stawiać pomniki dla Polaków na cmentarzach żydowskich, musi sobie przypomnieć o Żydach zamordowanych przy udziale Polaków [pisownia oryginalna – red.]

  — oświadczono w liście.

  Byli, oczywiście, Polacy sprawiedliwi wśród narodów, którzy zapłacili życiem za pomoc Żydom. Zasługują na wieczną pamięć i uznanie za odwagę i piękny czyn – ale nie na tamtej rampie! Jak nisko upadły polskie władze w swej nędznej próbie zaspokojenia apetytów wyborców pragnących uwierzyć w tę heroiczną fantazję. Część naszych przyjaciół i krewnych przeżyła Auschwitz. Nikt nie przeżył Treblinki

  — napisali Andrzej Friedman i Sergiusz Kowalski, członkowie loży B’nai B’rith.

  Zdecydowana odpowiedź samorządowców
  Na napastliwy list zareagowali samorządowcy. Wójt Gminy Małkinia Górna Bożena Kordek i Sekretarz Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy w zdecydowanych słowach podkreślili, że nieprawdą jest, że „Treblinka zapomniałą o Żydach”, a w liście loży B’nai B’rith padają mylne i krzywdzące wnioski.

  Czujemy się w obowiązku zabrać głos w reakcji na list żydowskiej loży B’nai B’rith, podpisany przez Andrzeja Friedmana i Sergiusza Kowalskiego, opublikowany w »Gazecie Wyborczej« 29 listopada 2021 r. Prezentowane w nim mylne, krzywdzące wnioski dotykają także nas – współorganizatorów uroczystości upamiętniającej Jana Maletkę

  — podkreślili samorządowcy.

  Nie jest prawdą, że wspólnie odsłoniliśmy „pomnik Polaków ratujących Żydów”. Upamiętniliśmy jedną osobę – Jana Maletkę, pracownika kolei zastrzelonego przez Niemców przy próbie podania wody Żydom stłoczonym w wagonach, w miejscu jego śmierci. Nie jest prawdą, że upamiętnienie stanęło na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Treblinka II czy też na „cmentarzu żydowskim”. Zostało ono odsłonięte w należącej do naszej Gminy wsi Treblinka, oddalonej o około 4 km od obozu zagłady, położonego w gminie Kosów Lacki

  — wskazano w piśmie.

  Nie jest prawdą, że upamiętnienie znajduje się na rampie kolejowej czy obozowej, ponieważ taka rampa już nie istnieje. Nie jest prawdą, że wieś Treblinka zapomniała o Żydach – ofiarach Zagłady. Jedyny pomnik, jaki stanął we wsi Treblinka w miejscu dawnej stacji kolejowej, upamiętnia właśnie pomordowanych Żydów. W 2016 r. apel o upamiętnienie stacji w ten sposób podpisało ponad 500 mieszkańców naszej gminy i skierowało go do Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, Polskich Kolei Państwowych S.A., PKP Polskich Linii Kolejowych S. A., Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim, Urzędu Gminy w Małkini Górnej oraz Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince

  — podkreślili samorządowcy w liście.

  wkt/PAP/wyborcza.pl/TT

  Polubienie

 7. No cóż…
  A jakie ma zdanie nt. żydowskiego antypolonizmu w izraelskiej edukacji?

  pawel
  a ja zydowko nigdy bym nie pomyslal,ze w izraelu mozna opluc polskiego dyplomate pania zegnamy

  uwolnic olszanskiego
  bezkarny najsztub, wujec, cimoszewicz bezkarni zydowscy zlodzieje i mordercy z UB/PZPR w Polin to sa wlasnie statuty kaliskie

  h.Trzaska @h.Trzaska
  A holocautst palestyńczyków jest OK pani zdaniem?

  Andrzej
  A jak pluja na Polskę żydzi ,gross, Grabowski i mnóstwo ich towarzyszy umocowanych wysoko w Polsce to jest ok? jak się zachowuje Michnik i jego brudna gazeta to jest ok? można by długo wymieniać, długo.

  Art
  Wołać Lampart,niech jej powie to co umie najlepiej,czyli wyp…..

  Wiewior
  Niech jedzie do swoich ukochanych niemiec

  i.
  ale w izraelu to nie ma problemu w ostrzekszym tonie mówić o Palestynczykach, czy Persach… o Polakach nie wspomonajac…

  wujekwania
  Żydzi te „pomosty” budowane od lat już dawno spalili. A gdzie mieli lepiej niż w Polsce? Zakłamany babsztyl. Ile prowokacji dzieje się na co dzień w Niemczech? Ale tam żydom nie przeszkadza.

  VM
  Chce mi sie poprostu zygac’ na te wszystkie żydowskie kłamstwa prowokacje i próby wyłudzenia kasy od wszystkich. Ich skamlanie i fałsz budzi odrazę i obrzydzenie. Ci ludzie nie zasługują na sympatie.

  Tik-tak
  Wynocha z Polski!!!!

  gość
  Szanowna Pani, w kwestii żydowskiej nikt nie zrobił tyle złego co sami żydzi! Chcecie być traktowaniu na równi z innymi to zachowujcie się tak samo. Polska nic wam nie jest winna.

  https://wpolityce.pl/polityka/576385-charge-daffaires-izraela-mowila-w-kaliszu-o-antysemityzmie

  Charge d’affaires Izraela odwiedziła Kalisz. „Nie pomyślałabym, że w dzisiejszej Polsce usłyszę okrzyki wzywające do mordowania Żydów”

  opublikowano: 14 minut temu
  aktualizacja: 5 minut temu


  Ambasador Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon / autor: PAP/Tomasz Wojtasik

  Nigdy nie pomyślałabym, że w dzisiejszej Polsce usłyszę okrzyki wzywające do mordowania Żydów – powiedziała w środę w Kaliszu (Wielkopolskie) charge d’affaires Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon podczas otwarcia wystawy „Rzecz o Izraelu”.

  CZYTAJ TAKŻE:

  -Zatrzymano czwartego uczestnika antysemickiego marszu. 55-latek usłyszał dwa zarzuty. Jeden dot. nielegalnego posiadania broni
  https://wpolityce.pl/kryminal/576365-zatrzymano-czwartego-uczestnika-antysemickiego-marszu

  -Antysemicka prowokacja w Kaliszu! Spalono tekst „Statutu Kaliskiego”. Episkopat: Stanowczo potępiamy takie zachowania
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/573789-antysemicka-prowokacja-w-kaliszu-spalono-statut-kaliski

  -Rzecznik MSZ potępia antysemicką hucpę w Kaliszu: To jest oburzające. Sprzeciwia się wieloletniej walce Polski o niepodległość
  https://wpolityce.pl/polityka/573887-rzecznik-msz-stanowczo-potepia-antysemicka-hucpe-w-kaliszu

  Otwarcie wystawy „Rzecz o Izraelu”
  W środę na Głównym Rynku w Kaliszu otwarto wystawę „Rzecz o Izraelu”. W uroczystości uczestniczyła m.in. charge d’affaires Izraela w Polsce Tal Ben-Ari Yaalon, która jest kuratorem wystawy.

  Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski powiedział, że „jest to ekspozycja, która w szczególny sposób opowiada o historii Izraela. Ukazuje ją bowiem przez pryzmat przedmiotów. Niektóre są blisko związane z grupami izraelskiego pochodzenia, inne nabrały uniwersalnego znaczenia i można je znaleźć w domu każdej rodziny, niezależnie od pochodzenia, czy wyznania”.

  Ambasador o antysemickiej prowokacji z Kalisza
  Charge d’affaires Izraela w Polsce w swoim wystąpieniu odniosła się do wydarzeń z 11 listopada. Tego dnia podczas marszu doszło do antysemickich zachowań. Uczestnicy wiecu, wznosząc antysemickie hasła, przeszli na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego – przywileju tolerancyjnego dla Żydów, wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 roku.

  To, co wydarzyło się tutaj przed trzema tygodniami jest bolesnym przypomnieniem, że nie wszyscy wierzą w pokojowe współistnienie, równe prawa i przeciwstawianie się niesprawiedliwości

  — powiedziała charge d’affaires.

  Nigdy nie pomyślałabym, że w dzisiejszej Polsce usłyszę okrzyki wzywające do mordowania Żydów czy zobaczę akt spalenia historycznego dokumentu, nadającego prawa Żydom. Wierzyłam, że te czarne rozdziały naszej wspólnej historii są już za nami. Niestety, te wydarzenia w bolesny sposób przypomniały mi, że aby zło zwyciężyło wystarczy, aby dobrzy ludzie nic nie robili

  — mówiła.

  Zaapelowała, żeby nie tolerować aktów nienawiści, antysemityzmu „a tych, którzy się ich dopuścili powinni stanąć przed sądem. Myślę, że to jest jasne dla nas wszystkich. Natomiast tym, którzy stali i przyglądali się należy przypomnieć cytat Mariana Turskiego o tym, że Auschwitz nie spadło z nieba”.

  REKLAMA

  „Paląc Statut Kaliski, próbowali spalić mosty budowane przez lata”
  Zdaniem charge d’affaires, „szczególnie bolesny jest fakt”, że te wszystkie wydarzenia miały miejsce w mieście, które przed wojną było symbolem tolerancji i domem dla 27 tysięcy Żydów, którzy stanowili jedna trzecią jego populacji.

  Paląc Statut Kaliski ci ludzie próbowali spalić mosty budowane przez lata między Polakami a Żydami, między Izraelem a Polską. Naszym zadaniem jest dopilnować, żeby ponieśli porażkę

  — oświadczyła.

  Tal Ben-Ari Yaalon podkreśliła, że z zadowoleniem przyjęła powszechne potępienie tego wydarzenia, ale „czyny mówią więcej, niż tysiąc słów”.

  Dlatego musimy działać. Pierwszym krokiem jest dzisiejsze otwarcie wystawy. Myślę, że wymiar symboliczny tego wydarzenia jest jasny dla wszystkich

  — powiedziała.

  Wystawa „Rzecz o Izraelu” przedstawia Izrael poprzez historię ludzi i rzeczy.

  Chciałabym, aby zwiedzanie tej wystawy było dla widzów niczym kameralna wycieczka z lokalnym przewodnikiem, który nie tylko oprowadza po ulicach Tel Awiwu czy Jerozolimy, ale także zaprasza do swojego domu, opowiada o zwyczajach i w ten sposób pozwala prawdziwie poznać Izrael

  — powiedziała.

  Wyraziła nadzieję, że prezydent i miasto zainicjują kolejne projekty, które zbliżą „nasze narody, pozwolą zbudować nowe mosty i sprawią, że Żydzi na powrót poczują się w Kaliszu mile widziani” – oświadczyła.

  Według charge d’affaires, „dialog jest drogą naprzód, edukacja najlepszą bronią przeciwko ignorancji i nienawiści, współpraca zaś najlepszą odpowiedzią dla antysemitów, którzy powinni usłyszeć od każdego mieszkańca „NIE w moim mieście”.

  Przykłady współpracy Kalisza z Izraelem
  Prezydent Kalisza wskazał przykłady współpracy miasta z Izraelem. Podziękował „za wszystkie rozmowy z przedstawicielami gminy żydowskiej, dotyczące starego cmentarza przy Nowym Świecie”.

  Jego godne upamiętnienie było przez lata nierozwiązaną, delikatną i budzącą emocje sprawą. Cieszę się, że w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia udało nam się wypracować w tej sprawie porozumienie wynikające z troski o nasze wspólne dziedzictwo

  — powiedział.

  Wskazał na przyjazd młodzieży z Izraela do III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu czy organizowane Dni Kultury Żydowskiej.

  W ramach współpracy Kalisza ze Związkiem Kaliszan w Izraelu w mieście stanęły dwie tablice upamiętniające synagogi i społeczność żydowską.

  Naszym wielkim wspólnym życzeniem jest, aby na starym cmentarzu żydowskim z XIII wieku przy ulicy Podmiejskiej wyeksponować macewy, przywrócić pamięć o Żydach, którzy współtworzyli nasze miasto i zaprezentować ich historię

  — powiedział Kinastowski.

  Obecni na uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu, poinformowali charge d’affaires Izraela, że w ramach projektu „Szkoła dialogu”, ogłoszonego przez fundację Forum Dialogu, odkrywają ślady społeczności żydowskiej w Kaliszu, ucząc się jednocześnie tolerancji wobec wszystkich mniejszości. Opracowali również program wycieczki po Kaliszu, w której będą mogli wziąć udział zainteresowani mieszkańcy miasta.

  Projekt zostanie utrwalony w przestrzeni wirtualnej, dzięki czemu będzie dostępny dla wszystkich

  — powiedział prezydent.

  Kinastowski zauważył, że ślady społeczności żydowskiej, pochodzącej z Kalisza, są obecne nie tylko w mieście, ale także w kraju i za jego granicami.

  Znakomitym przykładem jest sztandar, który kaliszanki wyznania mojżeszowego wyszyły i podarowały powstańcom styczniowym, dowodzonym przez generała Edmunda Taczanowskiego. Można go podziwiać w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Trudno o lepszy przykład pokazujący dobre relacje społeczności polskiej i żydowskiej w Kaliszu w tamtych czasach

  — podkreślił Kinastowski.

  W rozmowie z PAP ambasador Tal Ben-Ari Yaalon powiedziała, że bardzo trudno było wybrać eksponaty, które chciano pokazać na wystawie.

  Niektóre zostały wybrane przez specjalistów. Mieli wzgląd na to, żeby wybrać takie przedmioty, które najlepiej pokażą Izrael. Inne są pokazane jako te, którymi na codziennie można posługiwać się w Izraelu.

  Na wystawie można dowiedzieć się m.in. dlaczego mieszkańcy Izraela nie są uczuleni na orzeszki ziemne, kto pracuje przy produkcji popularnej wody pitnej, dlaczego kawa znalazła miejsce w sercu społeczeństwa czy dlaczego panna młoda w dniu swojego ślubu powinna zawiesić na szyję zawieszkę – hamsę.

  aja/PAP

  Polubienie


  • PILNE! POLSKA TO NIE ŻADNE POLIN! Jesteś p. Duda zdrajcą, agentem czy głupcem? ZDECYDUJ SIĘ!
   80,642 viewsPremiered Dec 4, 2021
   wRealu24

   Ola Przybylska
   Tu jest i będzie Polska nie Polin Panie Duda, kim Pan jesteś?. Nie uważam Pana za prezydenta mojej ojczyzny Polski.

   Józef 77
   A kiedy on był Polakiem i bronił interesów Polski ?

   Grzegorz Dzierża
   Jest zdradzieckim żydowskim pachołkiem a za zdradę jest tylko jedna kara

   Pawel W
   Andrzej Duda, prezydent Polin. Rozumiem, że jeśli czuje się prezydentem Polin, to nie Polski?

   Polubione przez 1 osoba


  • Andrzej Duda podczas palenia świec chanukowych: tu jest Polin
   34,337 viewsDec 2, 2021
   Uszi

   Anna Zablocka
   Nie ma takiego kraju jak polin, była, jest i będzie Polska i nikt tej prawdy nie zmieni!!!!

   Hernyka Pisarska
   Wczoraj słuchałam z trudem to — HAŃBA ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️

   Smalec Polski
   Widać wyraźnie, że Anżej nie ma ani jednej kropli polskiej krwi w obiegu, tylko sama oliwa.

   Robert Kosecki
   Duda używając tych słów przyznał, że nie jest prezydentem Polski.

   Mister Globetrotter
   Tu jest POLSKA !!! Dzięki Uszi !!

   Pixi
   My potrzebujemy prezydenta Polski, nie prezydenta Polin!

   x x
   Niech ten Duda znajdzie sobie i dla swoich bliskich inne Polin i zostawi Polskę dla Polaków 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

   Andrzej Morański
   Kiedy patrzę na tą sierotę, płakać mi się chce, że ktoś taki jest prezydentem mojego kraju.

   Polubione przez 1 osoba


 8. Statut kaliski. Przemyślenia i analiza wybranych paragrafów
  15,006 viewsNov 20, 2021
  Uszi

  Torrorist
  Olszanski i Osadowski uderzyli celnie w bardzo starego nerwa

  M. G.
  Sukces Kaliski czuć 🙂 Pozdrawiam wszystkich Kamratów ! Ś.W.P !!!

  Lumperator
  Jednak prawda jest taka, że gdyby nie W. Olszański, taki materiał nie pojawiłby się i o żadnym statucie kaliskim nikt by nie rozmawiał. Gość miał jaja, wyciągnął najgorsze kłamstwo korzennych i je przełamał.

  Izabela M
  Uszi dziękuję za podjęcie tematu. Byłam w Kaliszu i jestem z tego dumna. ŚWP …

  Haneczka Haneczka
  Nagonka głównych mediów na przedstawicieli organizujących marsz w Kaliszu spowodował że obejrzałam to wydarzenie i spowodowało ono że zainteresowałam się tymi statutami . Jakież było moje zdziwienie treścią ! Nie wyobrażam sobie aby ktoś komu leży na sercu dobro narodu Polskiego mógł coś takiego podpisać ! Nie rozumiem tej nagonki na środowisko ludzi którzy się temu przeciwstawiają ! To hańba że obecni przedstawiciele narodu Polskiego tak reagują , zastanawia mnie to czy aby napewno zależy im na dobru narodu Polskiego !!!!!! Jestem pełna szacunku dla osób które się zajęły tym kłamstwem , to spowodowało również że zainteresowałam się działaniami stowarzyszeń i watah powstających oddolnie i broniących prawdy historycznej . Jeżeli do tej pory nikt nie raczył się zająć tym zakłamaniem to sposób w jaki to zrobili pan Olszański Osadowski nie powinien gorszyć bo jak inaczej przebiłoby się to do większej ilości ludzi ! Trzeba się raczej zastanowisz kogo reprezentują Ci którzy robią na nich nagonkę . Myślę że grono ludzi którym się otworzyły oczy jest ogromne i im większa będzie na nich nagonka płynąca z wiadomo jakich mediów tym to grono będzie się powiększało . Dziękuję że zainteresował się pan tym tematem , pora budzić uśpiony naród .

  Alicja Malgorzata Brygida
  USZI podziwiam za odwagę. Super materiał. PS. Proponuje napisac odwrotnosc statutu. W miejscu „żyd” wpisac „polski narodowiec” a w miejscu „chrześcijanin” wpisać „żyd” to od razy rwetes sie podniesie i kwestie statutów bedziemy mieli raz na zawsze wyjaśnioną. 😀

  Tomasz Zuchowski
  Nie ma sie nad czym zastanawiac. Zapakowac na statek wszystkich i odeslac do Izraela. Natychmiast!!!

  Alles Pomidores
  Piękne i postępowe prawa. Jestem za ich wdrożeniem po zamienieniu Chrześcijanina i Żyda miejscami, tak, że to np. Chrześcijaninowi będzie się wierzyć na słowo. Mam jednak wrażenie, że to się już Żydom nie spodoba i nagle będą krzyczeć że to już nie postępowość, tylko dyskryminacja i antysemityzm.
  Czyli „bujać to my, ale nie nas”…..

  Polubione przez 1 osoba


  • Za co Duda przeprosił rabinów? Niezręczna sytuacja podczas palenia świec chanukowych!
   10,203 viewsDec 5, 2021
   Uszi

   Wiesłachim Gruszkenbaum
   Przyszedł pan „Chcę wasz hajs” .
   Szermierka słowna wysokich lotów , brawo Uszi.
   Edit: Końcówka bomba ,w ogóle cały materiał , super treść Uszi , tak trzymaj!

   Dvymitr_1_
   Chanuka święto na ,,cześć” wymordowania Greków i co tu świętować ? A przepraszać to człowiek może , jak coś przeskrobie . Ja sobie nie przypominam , żebym coś zrobił i żeby w moim imieniu prezydent Polski musiał za cokolwiek przepraszać i zmieniać nazwę Mojej Ojczyzny z Polski na polin . Wstyd panie Duda !!!

   Don DomiNico SeliG’a
   Ano! Racja! Nasze władze, czy to z lewa czy też z prawa zawsze w naszym imieniu przepraszaja ten podły naród za winny innego narodu. Czemu? Co my mamy do tego?! Masakra!

   Franek Gosie
   Niedługo niemcy zrobią sobie święto 01.08 ,na cześć wymordowania Warszawy, co za różnica ,tamtym wolno,to i niemcom wolno.

   Polubione przez 1 osoba


 9. Duda oddaje Polskę Żydom?! Sumliński OSTRO: „Polin to niebezpieczna idea!”
  64,865 viewsStreamed live on Dec 3, 2021
  Media Narodowe

  Krzysztof Domozych
  Przez cały okres kryzysu schował się jak szczur i nigdzie go nie było… A kiedy nadszedł czas chanuki obudził się i stwierdził jednoznaczne że „tu jest polin” 😂😂😂 cały Josek z polin ..😁

  Dariusz Janikowski
  Przede wszystkim nigdy w niczym nam nie pomogli, nigdy nie było z nich żadnego pożytku, nigdy żadnej wdzięczności , A zawsze i tylko na szkodę Polski. Panie Wojciechu jestem z Panem!

  אלי שגיב
  Polska przyjela Zydow bo ich potrzebowala ,nie za ich piekne oczy.
  Zydzi zaprowadzili handel i przemysl w Posce.
  Zydzi byli tez szabesgojami Polakow bo pozyczali pieniadze za procenty.
  Poniewaz kosciol zabrania brac procenty to dali robic to Zydom.
  Jak mozna prowadzic handel bez pozyczek i procentow za pozyczki.
  Kiedy Muzulmanie zaleja Polske i to predzej czy pozniej sie stanie to bedzie tesknic za Zydami ktorzy nie maja zamiaru przyjechac do Polski.

  Amanda
  @אלי שגיב
  Ali Szagib
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo_S%C5%82owian

  Adam Kowalski
  @Amanda Polowa tego linku z wikipedii to STEK BZDUR, wiadomo przez kogo napisany. Germancow na poczatku pierwszego tysiaclecia jeszcze nie bylo a Slowianie zamieszkiwali ich terazniejsze ziemie. Brac jakikolwiek link od was, to jak zdrapac gowno z chodnika.

  Witcher Watcher
  @אלי שגיב Wasza historia, to historia wygnań z wszystkich państw europejskich, tylko Polska Wam pomogła i mieliście ti raj.

  M Majewski
  Człowiek który przysięgał stać na straży godności narodu polskiego , napluł nam w twarz .Ja GORĘ .Czy ten człowiek ma szacunek do samego siebie ? Pytanie retoryczne. Skoro tak chce być prezydentem polin to niech będzie,tylko że nie tutaj .Zdrada

  Polubione przez 1 osoba


 10. Marsz Niepodległości #Wrocław 2021. „Marsz Polaków” pod hasłem „Polska antybanderowska”
  22,656 viewsPremiered Nov 11, 2021
  TuWrocław

  Choć „Marsz Polaków” we Wrocławiu przeszedł przez miasto bez poważniejszych incydentów, w ostatnich minutach urzędnicy z wrocławskiego magistratu zdecydowali o jego rozwiązaniu z uwagi na użycie rac podczas śpiewania hymnu.

  Pełna relacja z marszu:
  https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,11-listopada-we-wroclawiu-zakonczyl-sie-marsz-polakow-z-okazji-swieta-niepodleglosci-zdjecia,wia5-3266-62399.html

  Roland Rewolwer
  Cześć i chwała bohaterom

  Eazy Eazy
  Wielkie brawa dla Was 💪💪💪

  Jola Opole
  DZIEKUJEMY ,jestescie nadzieja .

  Mieczyslaw Popis
  Brawo Brawo pięknie pięknie łezka w oku się a zarazem wielka radość widząc że Polska powstaje z kolan.

  kamil B
  Dziękuje Wrocław! Dzięki Jacek !… „Wołyń pamiętamy” !

  rkX-
  Moja babcia była świadkiem rzezi, wpław przez Bug uciekała razem z rodziną. Opowiedziała mi wiele historii i strach tkwił w niej do końca jej dni, które nadeszły w zeszłym roku.

  Polubione przez 1 osoba


 11. Andrzej Duda chyba odfrunął na inną orbitę. „Nie jesteśmy pewni pochodzenia”
  29,036 viewsDec 4, 2021
  Suwerenny PL

  Brygida Czerwińska
  Zdrajca, obrzydliwy zdrajca. Cała Polska powinna podać go o zniesławienie. 🧐. Proszę wybaczyć ale brzydzę się tym potworem, bo inaczej go nie mogę nazwać.

  Doktor wiee
  Podręcznikowy przykład zdrady dyplomatycznej.W normalnym kraju był by Trybunał Stanu.

  bertonek85
  NIE polin. Już wiemy dlaczego aresztowano patriotów… Prezydent nie powinien takich rzeczy mówić, robić wstyd i powiem więcej, że jest jak rudy z PO. Zdrada Polski. 👊👎

  Ewa Lachowska
  Tragedia, że ktoś taki jest prezydentem Polski.

  Ka Pa
  trzeba umieć czytać i aktywnie słuchać gry słów, trzeba znać co to znaczy metafora, symbolika, trzeba znać cały kontekst wypowiedzi. Nie dajmy się podzielić, tak jak podzielono nas przed pierwszymi rozbiorami Polski.

  Ewa Lachowska
  @Ka Pa umiem czytać i słuchać że zrozumieniem, a Andrzej to błazen i sprzedajny dupek.

  Polubione przez 1 osoba


 12. Pierwszy raport studyjny. 9.12.2021 Jablonowski Osadowski NPTV.PL
  14,048 viewsDec 9, 2021
  RodacyKamraci

  Raportujemy…

  Antosia Świtezianka
  Witam .Spoko kamraci .Jesteśmy z Wami .ŚMIERĆ WROGOM POLSKI!!!

  Ja Ch
  Walka jest naszym przeznaczeniem💪🦎

  Polubione przez 1 osoba


 13. Dlaczego Polska przestała być potęgą? Geopolityczne uwarunkowania, które Cię zaskoczą (dr Wozinski)
  503 viewsPremiered 2 hours ago
  Tomasz Sommer DELTA

  Ela Heksa
  Czyli historia się powtarza teraz też zostaje wszystko wygaszane

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.