1099 Rafał Kopko Orlicki: Międzymorze zdaniem Ukraińców. Międzymorze i jego bohaterowie, czyli jedynie słuszna droga ku naszej wspólnej wielkiej jagiellońskiej przeszłości!

Salwa herojam! Ukraini salwa!

Pierwszego wielkiego hieroja UPAdliny, coś Mię się wydaje, że z pewną taka nieśmiałością, ale chyba jednak kojarzę. Nie wiem natomiast, kim jest ten drugi ukraiński święty…

Czy ktoś wie, co to za szlachetna postać, bo to raczej nie możliwe, żeby jak mi podpowiedziano, to był aktor grający kozackiego posła nadzianego na pal z rozkazu innego aktora grającego kniazia Wiśniowieckiego w filmie Hoffmanna „Ogonem i śmiechem”, hm?


Rafał Kopko Orlicki: Międzymorze zdaniem Ukraińców

Opublikowano pierwotnie 22 marca 2023 przez Białczyński

Чи приєднається Україна до Міжмор’я?
Czy Ukraina wejdzie do Unii Międzymorza?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy poznać zdanie samych Ukraińców. W tym celu, proszę obejrzeć i wysłuchać wskazane filmy. Dialogi są po ukraińsku, lecz warto. Wiele można zrozumieć, bo języki mamy znacząco podobne.

Mogę jedynie dla zachęty wskazać, że Ukraińcy są jak najbardziej zainteresowani utworzeniem Konfederacji Międzymorza, czyli państwowego związku wolnych państw narodowych. Związku głownie obronnego i gospodarczego.

Filmy wskazują, że Ukraińcy często obawiają się rzekomego polskiego imperializmu, jaki wbiła im do głowy sowiecka propaganda.

W tym celu, opowiadając się za Międzymorzem, widzą je znacznie szersze niż koncepcje dawne, bo z wszystkimi krajami po brzegi Hellady. Po to, aby rozbić ewentualną dominację polityczną Polski czy jakiegokolwiek innego członka Konfederacji. Taki zamysł, idzie zgodnie za moją koncepcją, przedstawioną w projekcie konstytucji dla Konfederacji Narodów Międzymorza.

Ukraińscy fachowcy, historycy, zaznaczają jednak, że I-sza rzeczpospolita była państwem, gdzie Polacy stanowili mniejszość, a więc decydowały o jego sprawach warstwy szlacheckie/bojarskie, wyznań nie katolickich i innych narodowości. Ponadto, panujący w niej ustrój głęboko demokratyczny, oddolny, acz szlachecki, powodował, że państwo to było kompletnie nie zainteresowane wojnami zaborczymi, czym zapewniało spokój agresywnym sąsiadom i ich zdolność do zmowy i wspólnej agresji na Rzeczpospolitą. Te przykłady, podają Ukraińcy jako wartość przyszłego Międzymorza, opartego na głębokiej demokracji. Bo zdolnego do potężnego rozwoju gospodarczego, do zyskania obronnej siły militarnej jakiej już ani Rosja ani Niemcy nie pokonają. A zarazem funkcjonującego zgodnie i pokojowo wobec sąsiadów.

Podsumowując, na Ukrainie jest poważne, głębokie poparcie dla tego projektu i jest tylko kwestią czasu, w tym po koniecznym odepchnięciu Rosji, jego realizacja.

Rzecz teraz w tym, aby nie dać o nim zapomnieć i nie pozwolić przekształcić go w ustrój kolejnej partiokracji pseudodemokratycznej, umożlwiającej władanie taką Konfederacją przez siły zewnętrzne, państwa, nacje obce i korporacje. Ukraińcy zauważają, że tak Polsce jak i Ukrainie, nic nie dały gwarancje bezpieczeństwa ze strony w swoim czasie najsilniejszych państw. Dlatego, potrzebna jest im własna, wspólna siła obronna. Bez rozbijania NATO, a w jego ramach. I bez uciekania od struktur UE, a w jej ramach.

Brakuje tylko właśnie zauważenia, że dzisiaj, zagrożeniem nie są dla Polski i Ukrainy tylko obce armie, ale i ich wysłannicy, banki globalne, korporacje, długie ręce nacji zaborczych opanowujących struktury polityczne pod mianem obywateli. Nie należące jednak do narodów rdzennych i często im wrogie kulturowo i politycznie.

Rafał Kopko – Orlicki

J 23 marca 2023 o 09:33
No właśnie jeden z filmów (ten ostatni) co za obrazek zawiera w czołówce ? V banderowskie czytanie – dla nieobeznanych z cyrylicą. Nie wiem, co to znaczy, bo filmu nie obejrzę – nie mam zamiaru dociekać, czy treści są neutralne, czy nie, ale napis chyba coś sugeruje, co mogłoby być przemycane. A może przesadzam. Pozdrawiam

ZwykłyCzłowiekSzary 22 marca 2023 o 08:29
Ukraina tylko żyje dzięki Polsce i lepiej niech się nie napinają,nie rozliczą swoich zbrodni nie będzie pojednania,jedynie normalność jest możliwa na wschód od Winnicy do Charkowa,bo tam jest wolna Ukraińska głowa. Zresztą spłacą Wołyń razy 3.Wiem Pan co przeraża u Kopko Orlickiego brak postawy dumy? Ja na prawdę nie będę przed nikim klękał

Białczyński 22 marca 2023 o 17:53
NIKT KLĘKAĆ NIE ZAMIERZA. WOŁYŃ BĘDZIE ZADOŚĆUCZYNIONY. MUSI TYLKO DOTRZEĆ ŚWIADOMOŚĆ OFIARY KRWI – TEJ KRWI KTÓRA SIĘ TERAZ PRZELEWA. TO SIĘ ROZEGRA DOPIERO PO WOJNIE. 100%.

ZwykłyCzłowiekSzary 23 marca 2023 o 10:16
Interesuje mnie tylko Polska, to moja mantra chcemy repatrianta nie imigranta, Ukraina wybrała drogę ciemności i tam jej dzieci wybite będą, klątwy za Wołyń nie są cofnięte tak samo Ruscy będą mieli swoją udrękę i pełno ich wyginie

…..


Чому Польща не Імперія? | Історія України від імені Т.Г. Шевченка
імені Т.Г. Шевченка
224,568 views Feb 19, 2023

manta manta
Czemu ma służyć ten kanał? Wzniecaniu nienawiści polsko-ukraińskiej? Panie kochany, nie widzisz Pan innego wroga TERAZ u granic swojej Ojczyzny? Czym jeszcze Polska i Polacy mają udowodnić swą lojalność i pomoc !!!!! Mimo trudnej historii. Mimo ofiar, Wołynia, które wołają już nie o sprawiedliwość, ale tylko jedynie o jedno słowo PRZEPRASZAM z ust ukraińskich władz. Mimo czarno- czerwonych sztandarów Bandery, które plują nam Polakom i ofiarom Wołynia w twarz. Nie macie innych przykładów dla swojej historii? Wielkich postaci i bohaterów? Choćby Armia Halicka? Mamy niepowtarzalną, dziejową szansę by zasypać wszelkie podziały, które Nas dzielą. Zagoić stare rany i żyć RAZEM bezpiecznie, ale nie… Pan jątrzy i widzi wroga w przyjacielu, który pomoga Wam odepchnąć wroga TERAZ od Waszych granic? Jak podłym człowiekiem trzeba być, żeby czynić to właśnie w tej decydującej Dla Was dziejowej chwili? Chwała Ukrainie i Polsce! Chwała Wolnym Norodom! Chwała Europie!

manta manta
Jakie to heroiczne i odważne! Pluć na Polskę, zarzucać jej imperializm, kiedy słowem, czynem, pieniądzem i bronią Was wspieramy!!! Jak jesteś taki ukraiński bohater i bezkompromisowy nacjonalista to zdejm ciepłe kapcie, wyłącz kamerkę i stań w okopach Bahmutu!!! Udowodnij czynem swoją ukrainskość!!! Inaczej jesteś tylko ciepłą, internetową, żenującą kluchą poniżej wszelkich kulturalnych poziomów. Tyle.

manta manta
Rzeczpospolita to COSA NOSTRA? Czyli jesteśmy/byliśmy państwem mafijnym i przestępczym, które przypadkowo Wam pomaga? Dlaczego nikt jeszcze nie zamknął tego kanału!!! To jest woda na młyn Rosjan!!! RZECZPOSPOLITA oznacza WSPÓLNĄ SPRAWĘ, WSPÓLNOTĘ

Jezus Nazaretu
Polacy nie jeździli jak Banderowcy po wioskach mordując dzieci i kobiety ale widać w mentalności ten zapęd do brutalnie rozwiązywanych problemów a przecież walczycie sami przeciwko samych sobie obecnie. Dlatego Ukraina nie miała imperialnych zapędów bo trzeba mieć mądrość i odpowiedzialność do rządzenia dużą masą ludzi Ukraina nie przejawia takich cech .Jedynie nadają się jako chłopy pańszczyźniani i mordercy nie mający odrobinę rozumu .

Wrot
Polska nie rości sobie pretensji do żadnych terenów tzw. Kresów. Tak samo jak nie zamierza tworzyć żadnych unii z którymkolwiek z sąsiadów. Żadne unie nie wyszły Polsce na dobre. Nie musi się Pan obawiać o to, że Polska czyha na tereny Ukrainy. Wystarczy, że przestaną nam grozić „Banderowcy”. że zabiorą nam Przemyśl i Kraków (podobno ich odwieczne ziemie). Możemy pomóc Ukraińcom i Ukrainie w tym czasie wojny, ale to nie znaczy, że mamy ochotę na jakieś wymyślone unie.

Jan Kowalski
Rzeczpospolita nie była „Polską” w dzisejszym znaczeniu. Była krajem rzadząnym przez naród polityczny złozony z Polaków, Litwinów i Rusinów. Owszem elity rusińskie i litewskie się polonizowały w tym tkwił jedn z problemów tego państwa – oderwanie rusińskich i litewskich elit od ich żywiołów narodowych. Ale ten problem powstał nie w czasie wojen kozackich bo kozacy byli jak quasi-republika piracka, żadne feudalne państwo nie pogodziłoby się z jej istnieniem w swoich granicach. Pamiętajmy też że na terenach rdzennnie polsich szlachta była całkowicie z własnej woli wyobcowana od pospólstwa. Symbolem tego co forsowano w kolejnych aktach prawnych upośledzajacych chłopów a także mieszczaństwo względem szlachty był sarmatyzm. A generalnie szlachta szkachtą a problemem dla Rzeczpospolitej stała się magnateria o proweniencji głownie (choć nie jedynie) kresowej. Dziś nazalibysmy ich oligarchią. Tak czy siak Rzeczpospolita to nasze wspólne dziedzictwo, przykro mi:) Wiemże chielibyście mysleć o niej – ONI. Kozaczczyza no tylko część histori Rusi i Ukrainy. A właściwie część historii Rzeczpospolitej i okolicznych krajów bo wśród Kozakow byli etniczni Rusini, Polacy (w sensie mieszkańcy Korony) i najróżniejsi zbiedzy z innych grup etnicznych.

Time Traveller
Po kanale ze słowem Historia w nazwie spodziewałbym się więcej rzetelności niż tylko bezmyślnego powtarzania propagandy wymyślonej dawno temu na Kremlu i ochoczo podchwyconej przez propagandonów banderowsko-ukraińskich celem budowy fałszywego mitu założycielskiego narodu in nascu nascendi wymyślonego 100-150 lat temu na poły przez Lenina (tu Putin ma trochę racji) a na poły przez bezpiekę Austro-Węgier w jej zachodniej części.

Zacznijmy od podstaw – Kozacy Zaproscy nie są żadnymi protoplastami Ukraińców. Niżowcy to tylko boczna, błędna ścieżka ewolucji tego ruskiego narodu, wygasła bezpotomnie pod koniec 18 wieku. Wojska carycy Katarzyny po okrążeniu i wzięciu do niewoli Zaporożców na ostatniej Siczy, dokonały masakry jeńców szacowanej na 30 tysięcy ludzi. Niedobitki Zaporożców uszły poza obszar kontrolowany przez Moskwę, bądź zostały przymusowo przesiedlone w inne regiony imperium pozostające poza granicami współczesnej Ukrainy, jak Kubań. Więcej krwii historycznych Niżowców płynie więc zapewne w obywatelach Federacji Rosyjskiej jak w Ukraińcach.

Po drugie, co to za wierutne farmazoństwa o Kozakach jakoby broniących ziem Rzeczpospolitej? Przeciwnie, Kozacy, jako grupa społeczna żyjąca głównie z rozbojów, celowo przepuszczali najazdy tatarskie idące na Ruś, by grabić dopiero powracające oddziały tatarskie z jasyrem. Trudno taką działalność, kradzenia nakradzionego, by pojechać Leninem, nazywać obroną Rusi czy Rzeczpospolitej. Owszem, Kozacy służyli w wojskach Rzeczpospolitej jak i wojskach magnackich, jako wojska zaciężne. Tak samo broniące Rzeczpospolitej jak i zaciężne wojska niemieckie czy szwajcarskie broniące Państwa przed buntem kozackim, wzmiankowane przez H.Sienkiewicza w „Ogniem i Mieczem”.

Po trzecie, Kozacy Zaproscy byli jednymi z największych katów ziem ruskich, zaraz po bolszewikach, hitlerowcach i Mongołach z Tatarami. W samym powstaniu Chmielnickiego Kozacy Zaporoscy wymordowali, często w okrutny sposób, 200 tysięcy Rusinów, 80 tysięcy Polaków i 70 do 170 tysięcy Żydów (te ostatnie szacunki są sporne między samymi Żydami). Poza tym dochodzą ofiary ruchów hajdamackich, które umownie można przypisać i kozactwu, choć hajdamactwo narodziło się na Pokuciu wśród wołosko-ruskiego hultajstwa

Po czwarte, protoplastami Ukraińców są zaś Rusini, czyli województwo ruskie Rzeczpospolitej, szlachta ruska, spadkobiercy de jure Rusi Kijowskiej. 80% dragonów Jeremiego Wiśniowieckiego była Rusinami, jak i on sam oczywiście (miał zresztą korzenie sięgające Rurykowiczów), a z pierwszoplanowych bohaterów Sienkiewiczowskiego „Ogniem i Mieczem” tylko Pan Skrzetuski i jego sługa Rzędzian była Polakami. Reszta, wszyscy to Rusini, włącznie z Litwinem Podbipiętą, choć on to z drugiej strony bagien poleskich. Pomijam tu celowo dość istotną liczebnie domieszkę etniczną w Ukraińcach rodem z Imperium rosyjskiego, powstałą już po rozbiorach Rzeczpospolitej i w miarę uprzemysłowienia Ukrainy, jako ludzkiej magmy bez właściwości.

Po piąte, jak można wygadywać takie aberracje na temat unii hadziackiej, mającej de facto na celu podważenie fundamentów ustrojowych Państwa i jego zgnicie od środka, w końcu ojcem tego rozwiązania był niejaki Niemirycz, który również udziałował się wcześniej w opracowaniu próby rozbiorów Rzeczpospolitej traktatem w Radnot . Kozacy Zaporoscy tworzyli coś na kształt nieuznawanej międzynarodowo republiki piratów lądowych, z takimiż też prawami i obyczajami. Nie można sobie wyobrazić cywilizowanego organizmu państwowego z sądownictwem, prawami i administracją tworzącego unię z republiką niepiśmiennych bandytów. To tak jakby oczekiwać, że Anglia weszłaby w unię państwową z republiką piracką na Karaibach. Można było tworzyć unię 3 narodów, ale to negocjując ze szlachtą kijowską a nie z niepiśmiennymi bandytami od Chmielnickiego. Lecz w połowie 17 wieku było na to jeszcze zbyt wcześnie, ledwo 100 lat wcześniej panowie ruscy poprosili króla o włączenie do Korony Polskiej z Wielkiego Księstwa Litewskiego, celem wejścia w większy i silniejszy organizm. W owym czasie WKL ponosił konsekwentnie seryjne porażki w wojnach z Moskwą, na której korzyść tracił stopniowo województwo za województwem. Stąd i przyłączenie ziem ruskich do Korony, celem ich ochrony przed Moskwą. Ziemie ruskie były wówczas zbyt wyludnione by móc stać się pełnoprawnym trzecim członem Rzeczypospolitej. Pamiętajmy, że po najazadach mongolskich, lewobrzeżna Ukraina pozostawała praktycznie niezaludniona aż po 17 wiek, kiedy to dopiero Wiśniowieccy rozpoczęli program osiedleńczy na Zadnieprzu, zwiększając liczebnośc miejscowej populacji 50-krotnie. Więc gdyby nie powstanie Chmielnickiego, program zasiedleńczy ruskiej magnaterii byłby kontynuowany i gdzieś tak na początku 18 wieku można było robić tę unię 3 narodów, po okrzepnięciu narodu ruskiego ze strat zadanych im przez Mongołów, a potem Tatarów.

Zauważmy też koniecznie, że zakłamanie propagandonów banderowsko-ukraińskich jest tak duże, że na kanale z niemal milionową subskrypcją Історія України від імені Т.Г. Шевченка pozujący na Kozaka Zaporoskiego jegomość wręcz twierdz bez mrugnięcia okiemi, że Ukraińcy są narodem nie posiadającym nigdy szlachty XD. Tak jakby Ostrogskich nigdy nie było, Wiśniowieckich nigdy nie było, Wołodyjowskich nigdy nie było. Ewidentnie, taka załgana narracja służy Moskwie, poprzez wyzerowanie tradycji ruskiej ze spuścizny Ukrainy i podmiankę jej jakimś wymyślonym i na wskroś fałszywym pseudo kozaczym bajaniem.

Natomiast co do samych Kozaków Zaporoskich istotnie Rzeczpospolita popełniła srogi błąd. Moskale tego błędu nie popełnili stosując wobec swoich Kozaków Dońskich, etnosu powstałego tuż później po Zaporożcach, lecz równie kłopotliwego, zgoła odmienną strategię. Car moskiewski dał Dońcom duże nadania ziemskie, sięgające nawet i 200 hektarów, oraz uczynił ich wolnymi ludźmi. Nie szlachtą i nie chłopstwem pańszczyźnianym, lecz zamożnym chłopo-żołnierzem pogranicznym. Podobne rozwiązanie Rzeczpospolita winna była podjąć wobec Zaporożców, zapewniając im dodatkowo autonomię pod postacią lenna. W końcu Mazowsze do początku 16 wieku pozostawało lennem Korony Polskiej, więc sam wehikuł prawny był znany i dopracowany.

Krzysztof Grzybowski
Zanim słodzić swoją historię Słowian, powinieneś najpierw przyznać sìę do popełnionego ludobujstwa na NAROREDZIE POLSKIM, przez ukraińskich banderowców.Na małych dzieciach: topionych w studniach,rozbijanych o ściany , ustawiali je wokół stołu i przybijali ìm języczki do stołu., kobietach, starcach.

Krzysztof Grzybowski
Nie słuchachałem wykładu ukraińca, nie rozumiejąc ukraińskiego. Za to czytałem wasze komentarze, pełne optymistu i radości zachwalające wykład. NIGDY NIE BĘDZIE PRZYJAŻNI MIĘDZY UKRAŃCAMI A POLAKAMI JAK NIE PRZEPROSICIE ZA POPEŁNIONE LUDOBUJSTFO NA NARODZIE POLSKIM 200tys. (na samym WOŁYNIU 120tyś.– DZIECI-30tys., kobiety starców). Dzieci małe rozbijaliście o ściany, nabijaliście na sztachety w płotach, topiliście ,kobietom w ciąży rozprówaliście im brzuchy, a płód wrzucaliście świniom do koryta. Obcinaliście ręce, nogi (głowy na końcu), rozrywaliście końmi żdieraliście ze skóry. Tak wam ukraińcom kazał mordować, zarzynać, nas POLAKÒW wasz bohater narodu BANDERA- ZBRODNIARZ, taki sam jak STALIN, HITLER dla narodu Polskiego. Wasz Bandera nakazywał wam, żebyście tak nas mordowali, żebyśmy pamiętali na wieki. DOPUKI WY UKRAIŃCY BĘDZIE CZCIĆ SWOJEGO BOCHATERA ZBRODIARZA banderę, NIE BĘDZIE ŻADNEJ PRZYJAŻNI. ZAWSZE WY BĘDZIECIE NACJONALISTAMI wobec nas Polaków i będzie dalej tworzyć swoją kulturę, historię opartą na kozaszczyznie i czerni chłopskiej.


Міжмор’я: концепція партнерського блоку держав від Балтійського до Чорного та Адріатичного морів
ПДАБА, ПГАСА, ДІБІ, ДИСИ
1,283 views Mar 6, 2023

Продовжуємо цикл відкритих науково-популярних лекцій
«Незламність української нації: історія та сьогодення»
«Міжмор’я: концепція партнерського блоку держав від Балтійського до Чорного та Адріатичного морів»

Лектор:
Володимир ШАЛОМОВ, доцент кафедри безпеки життєдіяльності

Саша Пилипенко / Sasza Pilypenko
Питання. Це план якого року? / Pytanie. Który to plan na rok?

🏹Robin Hood🏹
Концепція розроблена у 17-18-19 століттях і спочатку була антинімецькою, а тепер вона антимосковська.) / Koncepcja ta rozwinęła się w XVII-XVIII-XIX wieku i początkowo była antyniemiecka, obecnie jest antymoskiewska).
Але думали про це ще Хмельницький з Мазепою.) / Ale Chmielnicki i Mazepa wciąż o tym myśleli).
Зараз цю ідею активно просувають наші націоналісти типу „Свободи” та „Нацкорпусу”.) / Teraz ta idea jest aktywnie promowana przez naszych nacjonalistów, takich jak „Swobody” i „Korpus Narodowy”.)


Міжмор’я: Польща & Україна як базовий вимір проекту — Юрій Міндюк / V Бандерівські читання
Інтернет-радіо Holos fm • Internet Radio Holos fm
672 views Jun 12, 2018 #УКРАЇНА #ПОЛЬЩА

9 лютого 2018 року у Києві відбулись V Бандерівські читання „Місія України та національні інтереси в глобалізованому світі: візія націоналістів”. Експерт інформаційного центру „Міжмор’я” ЮРІЙ МІНДЮК представив експертну доповідь „Співпраця Польща-Україна як базовий вимір проекту Міжмор’я”.

Северин Вернигора / Seweryn Vernigora
Без росії та србії! / Bez Rosji i Serbii!

aker Wara
tak to oglądam i już wiem jakim cudem Putin wam zajebał cały Krym, za darmo, bez walki. Pozdrawiam frajerzy 🙂

…..

Podarek od Mię do kompletu międzymorskich bohaterów, ano bo tu pasuje, nieprawdaż?


What is the Azov Brigade? The Battle For Mariupol Is Not Over. United24 media & @AZOVmedia
UNITED24
112,016 views Mar 23, 2023 #warinukraine #azov #Mariupol

A formation of volunteers that has become one of the toughest in the world. Fighters that kept defense for several months in a complete encirclement. Patriots that became a scarecrow of Russian propaganda. All this is about Azov and their combat path to the world’s recognition.

Roman Khmelnytskyy
Glory to the Heroes! 💙💛

Lalo
Love me some Azov, the deadier the better. Go Ukronazis, marching at the sound of the Orchestra one step at the time towards the eternal fires of hell.

LETO
Half of Azov already got destroyed other half is POWs phaha 🤣🤣

Mateo Blanco
Stop wearing nassi insignia.

Saracsh
why you did not show tatoos on the bodies of these „patriots”?

Viceroy
Azov is a white nationalist and Ukrainian supremacist paramilitary that actively calls for the genocide of slavs. The hoist the black sun in their imagery and conduct pagan rituals to „reconnect with the ancestors”. They are by all metrics the modern day SS and all their fighters and supporters will be liquidated

R.E
Hmm yes, I am sure Ukrainians, especially „Ukrainian supremicists” as you called them, would call for the genocide of slavs. Makes sense. God you american tanky children really have no brain and even less education. Don’t worry, you will grow out of this one day.

Andrew Dobbin
Russians wanted to destroy azov and instead made them immortal. Like the Winged Hussars.

J D
So brave. So noble.. I too wish to fight and die for jewish pedophiles one day. Slava harder guys.

john does
Lol Azov was created in 2014 with the rest of the right wing groups it was first an terrorist right wing group that terrorized people in donbass for years and some members were even arrested by the Kyiv authority of course they were let go a short while later as Kyiv unofficially supported the actions. Donbass was bombed and terrorized for almost a decade and when the war for liberation started these dickheads were finally given a place in the official army of ukrops. Most of them are dead now god bless Russia

Saiam Qurbani
Same as SS in WWII they can be wery brave but this not mean they are heroes

Frishki
They lost the city, keep coping

CHRIS MILLENNI
To hell with azov and those fascist hating mongrels. zelensky sold out Ukraine and his people. Also look up 2014 azov war crimes where they gain bang a mental special ed elderly… they also poured acid on villagers faces who did not want to be part of Ukraine. Wish the best for both Russia and Ukrainian people getting caught up in a proxy war…

Dami Horn
love from Poland…

jew
Bandera smacked Poland

Hubert Larsson
Two words: Stepan Bandera.

Nicholas G
My understanding of Azov is that they are a bunch of nationalists willing to die for their puppet president and Western globalist.

Garry
Your understanding is wrong.

Stefan Hoffmann
What do they do if the war is over with Mariupol still being in Russian hands? Will they keep the name Azov?

King Jehu Khan II
Oh it is over….

Đức Thắng
Heroes? The fuck really happened to you guys? when the whole world is protecting the nazism 🙂

Maga
Is it me or there some Azov flags that’s doesn’t being shown on this video ?

Crimson
Azov is just a bunch of Nazi’s, I don’t know why you are worshipping them

78 thoughts on “1099 Rafał Kopko Orlicki: Międzymorze zdaniem Ukraińców. Międzymorze i jego bohaterowie, czyli jedynie słuszna droga ku naszej wspólnej wielkiej jagiellońskiej przeszłości!


 1. Polski Wład Palownik – Jeremi Korybut Wiśniowiecki. Historia Bez Cenzury
  Historia bez cenzury
  572,440 views Mar 9, 2023

  Dzisiaj odcinek o polskim Władzie Palowniku, Młocie na Kozaków – Jeremim Korybucie Wiśniowieckim, zwanym też Jaremą. Jak skutecznie walczył z Kozakami i jak doszło do tego, że nagle stał się kluczowym dowódcą? Czy za rolą, jaką odgrywał, szła też odpowiednia ranga? Czy dla niewinnych cywilów był tak samo brutalny, jak dla buntowników? I najważniejsze – ile kosztowała wódka w obleganej twierdzy? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego odcinka. Zapraszamy do oglądania!

  Źródła informacji:
  W. Tomkiewicz, Jeremi Wiśniowiecki (1612-1651)
  J. Widacki, Kniaź Jarema
  R. Romański, Książę Jeremi Wiśniowiecki
  I.Czamańska, Wiśniowieccy – monografia rodu
  J. Jędrzejski, Hetmani i dowódcy I Rzeczypospolitej

  Rhazael
  Doczekaliśmy się odcinka o prawdziwym koksie, młocie na kozaka, kniaziu Jaremie 🙂 Miło, że słuchacie głosu widzów, nie tylko ja na niego czekałem. Obyśmy wszyscy tak dbali o swoich, a nienawidzili wrogów, jak ten bohater.

  batoon100
  Zgadzam się, to mój chyba ulubiony polski wódz, wódz może nie zbyt tytułowany ale kogo to obchodzi. Wszędzie, każdy chwali tą jego lojalność.

  cocieto ja
  W końcu odcinek o wielkim człowieku, aż szkoda, że królem nie został i jeszcze go tak potraktowali.

  Jacek Rozmysłowski
  Zgadzam się z Tobą

  marciniceman
  typowo po polsku

  nowack nowacki
  Jeśli pobudował liczne miasta,miastka,wsie i sioła , trakty , akademie a w chwilach próby stawał po stronie nie (imaginowanych) praw ruskich lecz po stronie praw Rzeczypospolitej Obojga Narodów musiało to oznaczać ,iż ten przedni Rusin zasługiwał na najwyższe godności nie wyłączając tytułu Króla ! Niestety posiadał także liczne ujmy- mściwość i tego senatorowie obawiali się , że nawet oddanie mu buławy hetmańskiej przysporzy jeszcze więcej zawziętości po stronie niepokornych Rusinów. Po kilku latach lecz jak nie było już Jaremy jednak wybrano eksperyment- Wielkie Ksiestwo Ruskie by tym samym… pogrzebać I RP.

  Polubienie


 2. Week 240 – Goodbye Manstein… Hello Model – WW2 – April 1, 1944
  World War Two
  19,958 views Premiered 3 hours ago

  As the Allies prepare to close in on Germany from all fronts, a shake up of the German military leadership can only achieve so much…

  Edsel62
  Ameba discussion for April Fool’s day. Excellent.

  D A T A
  i think i know why Hyacinth Graf Strachwitz von Gross-Zauche und Camminetz wasnt the first people wanted to mention in the history books.

  The last Prussian
  Hyacinth Graf Strachwitz von Gross-Zauche und Camminetz (1910-1968) is really a difficult name

  He was a German aristocrat and military officer who served during World War II. He is best known for his service as a tank commander in the German army, where he became known for his tactical skills and bravery. Strachwitz was awarded the Knight’s Cross of the Iron Cross with Oak Leaves and Swords for his military achievements, and was also recognized for his humanitarian efforts towards both German and Soviet civilians during the war. After the war, Strachwitz faced difficulties adjusting to civilian life and struggled with alcoholism, but eventually became involved in politics and was elected to the Bundestag in 1965.

  Polubienie


 3. The INSANE world of National Socialism’s Aryan Religion
  TIKhistory
  297,128 views Sep 19, 2022

  This history video discusses the origins of National Socialism, going back to prehistory to look at the Ancient Aryans (the Proto-Indo-Europeans), the rise of nationalism in Germany and Austria-Hungary, the views of numerous völkisch writers like Guido von List, Jörg Lanz von Liebenfels, and Hans Günther (the Race Pope). And we’ll tie that all together by discussing how their beliefs in Hyperboreans, Atlantis, and Fohat played into Hitler’s and Himmler’s beliefs in race, Lebensraum (living space) and a supposed Aryan enclave in Tibet…

  Dear YouTube censors: I’m NOT a National Socialism or anything similar. This video is discussing events or concepts that are academic, educational and historical in nature. This video is for informational purposes and was created so we may better understand the past and learn from the mistakes others have made.

  TIKhistory
  A couple of notes:
  First, if you’ve read books on this topic from the 1960s and 70s that contradict what I mentioned in this video, you should know that many of the books from that era were flat out wrong. In fact, historian Goodrick-Clarke states this in the opening of his book (The Occult Roots of Nazism). He states while there are a couple of exceptions, most of the authors were writing sensational nonsense just to sell books, so I would disregard them and read a more up-to-date book instead.

  And this leads to my second point. I would like to clarify my book recommendation that I stated at the end of the video. Most of the references in the video were from Goodrick-Clarke’s “The Occult Roots of Nazism” and that’s with good reason! It’s a great book on the topic, and while it is academic in nature (which might put people off), I still think it should be your first choice unless you really insist on reading something lighter. If you prefer an easier read, then Hale’s “Himmler’s Crusade” is the book you should get. And Anthony’s “The Horse, the Wheel, and Language” is only on the Proto-Indo-European history NOT the Nazis, but is really interesting in its own right if you want to dive into the Ancient Aryans.

  Finally, I should point out that this is not a sponsored video or post; I’ll only ever recommend books for people to do their own follow-up reading if I genuinely think the book is worth picking up, and in this case I think these three are. This video is also not monetized and doesn’t have adverts on it because YouTube’s “Community” Guidelines are deliberately vague on what “controversial topics” are or aren’t. So this video could only have been made possible thanks to my Patreons and SubscribeStars. Therefore I’d like to say a BIG THANK YOU once again to all of your who have chosen to support my work. You guys are awesome!

  S Abhishek
  Hey Tik, what do you think about Darwin’s white supremacy style racism which is inherent in the evolution theory? I’m stating because Darwin had everything to do with seriously influencing Hitler. I want you to watch this video as well on YouTube: „Darwin, Africa and Genozide: the horrors of scientific racism” by Discovery Science.

  TIKhistory
  @S Abhishek I’ll be honest, I don’t know enough about Darwin personally to really comment on that. I do know that „Social Darwinism” was a twisted version of what Darwin’s evolution theory was actually about, and that’s not the same thing. You can’t conflate what Darwin wrote to „Social Darwinism” because they’re not the same theory.

  S Abhishek
  @TIKhistory Actually Darwin was a social Darwinist although he was not as radical as his followers. He did believe that his theory has applications in human societies. I recommend that you read Darwin’s book „Descent of Man” considering you read books a lot. And i recommend that you watch the video of Discovery Science that I cited in my comments because it explains better than i ever could.

  Aleksa Žunjić
  Actually, you @TIKHistory are flat out wrong on this topic, because you deny simple biology. Languages are not created on their own, they are carried and spread by people that use them. And these people do have certain genetic traits that make them distinct from other people. It is a well known fact that even today Indians themselves prefer lighter skin and certain European traits. It is a well known fact that caste systems was designed to prevent free mixing of various ethnic groups. Migrations are also a historical fact. Therefore, setting aside talk about superiority, Aryan theory of origin is quite possible and even believable – except for those brainwashed by modern PC propaganda.

  S Abhishek
  @Aleksa Žunjić I’m Indian and this is absurd. Caste system has nothing to do with ethnicity and it has much more to do with class and family lineage. We don’t prefer lighter skin because of European traits. Lighter skin in Women in Asia and pretty much rest of the world (especially India) is basically a representation of beauty and it has nothing to do with ethnicity or European traits.

  Also Aryan invasion theory or Aryan migration theory is very controversial subject. Many Indians believe that this theory is nonsense and that this was a tool that was used by the British to justify their rule in India. Not everyone will accept it. It’s not an established fact.

  Polubienie


  • Delusional Nazi’s: Himmler’s Hunt For Aryan Origins In Tibet | World War Weird | War Stories
   War Stories
   228,108 views Dec 26, 2021 #warstories

   Before WWII Heinrich Himmler and the Nazi high command went on the hunt for the origins of the Aryan race, to which they saw themselves as direct descendants. Believing that somehow they were descended from the lost city of Atlantis, and the people who had fled from its destruction they find their way to Tibet where they believed there were still traces of Aryan heritage…

   War Stories is your one stop shop for all things military history. From Waterloo to Verdun, we’ll be bringing you only the best documentaries and stories from history’s most engaging and dramatic conflicts.

   00:00 – Start
   01:17 – The Nazi Hunt For Atlantis
   12:48 – Audrey Hepburn The WWII Spy
   22:36 – The Russian Nightwitches & Angel Of Death
   33:03 – The Angels Of Mons #warstories

   Daniel Chapman
   Himmler stole the plot from Indiana Jones!!! JoKING!

   truth hurts
   Aryan origins are quite well documented. No reason for any of us to be ashamed of them. You will find the beloved swastika throughout many cultures, countries, ethnicities even races.

   The Grills Family Adventure
   The indo aryan peoples was real! Iran literally means land of the aryans too. After ww2 the allies changed history to the indo European people

   Ronald Dunne
   Very misleading title- nothing to do with Tibet and the search for the Grail or Aryan origins…

   Polubienie


 4. Saudi Arabia Just Scored A KNOCKOUT Blow To The U.S. Dollar
  Sean Foo
  52,822 views Apr 1, 2023

  ✅ Timestamps & Chapters:
  0:00 Saudis Join China-led SCO
  1:40 Breaking Away From The West
  4:24 The Future Is In Asia
  6:48 Sponsor – Private Internet Access
  8:17 Saudi Arabia’s Big Bombshell
  11:01 A Global De-Dollarization Race
  13:29 The Next Dollar Crisis

  Rahadian Yap
  2:06 ” U.S weapons don’t belong in the hands of human rights abusers” that sentence comes from the world’s biggest Human Rights Abuser country that known to human history. So ironic…

  Danny Chu
  @Rahadian Yap 100%. I was laughing so Hard when I heard that

  Polubienie


  • OPEC+ Is Winning The Economic War – Checkmate For The West
   Sean Foo
   1,698 views Apr 4, 2023

   In a shocking move, OPEC Plus has cut oil production by over a million barrels per day, reviving the energy crisis for the West. Oil has become a weapon and it goes beyond just OPEC anticipating the coming recession. As oil prices rise, US strategic reserves are now in danger while the Federal Reserve is also trapped. Here’s what you must know!

   ✅ Timestamps & Chapters:
   0:00 OPEC’s Shocking Oil Cut
   2:09 Power Lies With The Producers
   4:42 The West Is Trapped
   7:10 US Energy Security In Trouble
   9:28 Japan Is Buying Russian Oil
   12:16 Prepare For More Inflation

   Dmitriy Shmanko
   OPEC is saying: cap your ass up

   Kora Na
   The US oil reserves are at it’s lowest point since the ’80 rn. I’ve heard that they can bare it for about a year , and then everything will collapse and they will lose control of the markets…

   Sugianto Sutiono
   Let us see when BRICS new currency has starting. That time is real challenge

   Trevor Crook
   So the green new deal and the WEF plans are in big trouble ?

   John Black
   The future is East.

   DreamboatNan
   Karma. karma, karma.

   Mohamed Arif
   This is good lesson to West. Today we have no slavery of colony, it show west is no more ruler of world.

   ARA ARA
   but they live in the garden…. Hahahahahhahaa… delutional garden.

   Polubienie


 5. Zelensky Claims Counteroffensive „Impossible”

  The Dive with Jackson Hinkle
  1,794 views Apr 1, 2023

  Ramphastos
  Always announce your counter offensive to the enemy in advance – Sun Tzu

  Cлава России
  best strategy ever

  Polubienie


 6. Aku’s Real World Origin in Samurai Jack! – Gaijin Goombah
  Gaijin Goombah
  534,580 views Jun 3, 2017

  With Samurai Jack coming to a close, Gaijin takes a look back on Aku, the series memorable and lovable villain, but for a character so corrupt that evil is in his very name, why do we feel for him? Ancient Noh and Kabuki may have the answer!

  KTChamberlain
  Aku’s the only villain I can think of that can tell children fractured fairy tales and yet still retain his credibility as a badass comedic villain–that’s not an easy thing to pull off.

  Steve Smith
  He’s serious yet not.

  Zurc
  Aku was so evil that he knew that propaganda is the most evil weapon in the world.

  ragh
  @Zurc And had no skill in actually using it.
  (During season one at least)

  Polubienie


 7. ROZPRAWA Z BANDEROWCAMI W POWOJENNEJ POLSCE I PORAŻKA AKCJI WISŁA
  Kurier Historyczny
  3,033 views Apr 1, 2023

  Po II wojnie światowej na nowym terytorium Polski działała banderowska partyzantka. Ukraińska Powstańcza Armia operowała na obszarze zamieszkałych w znacznej części przez Ukraińców południowo-wschodnich województw. Władze komunistyczne początkowo nie śpieszyły się, by zniszczyć ukraińskie podziemnie. Po śmierci generała Świerczewskiego przystąpiono do realizacji akcji „Wisła”. Jej głównym celem nadal jednak nie była walka z UPA. Jak Polska Ludowa poradziła sobie z banderowskim podziemiem w Polsce i jak wyglądały deportacje ludności ukraińskiej – o tym opowiadamy w naszym najnowszym odcinku.

  Grzech Grześ
  Trzeba było ich wysłać do zsrr, to obecnie nie mieli byśmy, ukraińskiej noblistki z Polskim paszportem czy innych członków zespołu enej. Oraz wielu innych bardziej zakamuflowanych bamderowców jak np maliniak z Belwederu

  PedroJuan Gutierez
  Żadnej czystki nie było. Dość tych kłamstw. Czystkę to robili Ukraińcy na Wołyniu…Przestańcie pieprzyć bzdury.

  Introwertyk
  Też tak uważam, ale dla nich przesiedlenie i ludobójstwo, to „ta sama kategoria”.

  Adalbert Opielinski
  Dla świadomości: większość tych „banderowców” to było jak najbardziej polskie podziemie.

  Gold
  Z tryzubem i swastyką SS polskie podziemie.

  Emigrant Jo
  Wysiedlenia to zbrodnia
  Tu niema miejsca na spekulację dla nikogo
  Pozdrawiam….

  Gold
  Wysiedlenia to zbrodnia a na Wołyńiu co bylo taka sobie zabawa

  Andrew S
  W tym przypadku złem było by nie przesiedlać, gdyż doprowadziło by to do zbrodniczej kontynuacji zbrojnego ramienia OUN jakim była UPA b. Według Ciebie lepiej zginąć czy żyć?.

  Bartek Sychterz
  No zbrodnia.

  Introwertyk
  @Bartek Sychterz Zbrodnią było ludobójstwo wołyńsko-galicyjskie, a nie przesiedlenie ludzi z jednego miejsca w drugie.

  Polubienie


  • PRZEGRANE ZWYCIĘSTWO? WOJNA POLSKO-UKRAIŃSKA STWORZYŁA BANDEROWCÓW
   Kurier Historyczny
   33,588 views Nov 10, 2022

   W listopadzie 1918 roku obszar dawnej Galicji Wschodniej stał się teatrem wojny między odrodzoną Rzeczpospolitą Polską a Zachodnioukrainską Republiką Ludową. Punktem zapalnym stał się Lwów zarówno dla Polaków, jak i Ukraińców miasto symboliczne. Obydwie nacje nie wyobrażały sobie, że znajdzie się ono poza granicami ich państwa. Cały ten konflikt był nie na rękę Naczelnikowi Państwa Józefowi Piłsudskiemu, który miał własne plany wobec Ukrainy. Czy w imię sojuszu polsko-ukraińskiego Komendant zamierzał zrezygnować ze Lwowa? Jakie były przyczyny późniejszych problemów w relacjach polsko-ukraińskich? Między innymi na te pytania próbujemy odpowiedzieć w tym materiale.

   Więcej na ten temat:
   A. Chwalba, „1919. Pierwszy rok wolności”.
   A. Nowak, „Polska i trzy Rosję”.
   M. Klimecki, „Wojna polsko-ukraińska”.
   M. Kozłowski, „Między Sanem a Zbruczem: walki o Lwów i Galicję Wschodnią 1918-1919”.
   M. Pruszyński, „Wojna 1920”.

   Aleksander D
   @Kurier Historyczny Ukraińcy nie byli wysiedlani ale w okresie międzywojennym Polacy chętnie i dość masowo osiedlali się w Galicji. Mój pradziadek, który pochodził z kieleckiego, za walkę w wojnie polsko-bolszewickiej otrzymał w powiecie sarny (na Wołyniu) niewielkie gospodarstwo rolne z sadem. Z relacji rodzinnych wynika, że była to wcześniej ziemia państwowa ale Ukraińcy mieli pretensje do władz, że nie mieli takiego dostępu do działek rolnych jak Polacy. W trakcie wojny polscy weterani wojenni byli szczególnie znienawidzeni przez ukraińską partyzantkę i sowiecki reżim. Paradoksalnie zsyłka na Sybir ocaliła życie mojej rodziny, bo z polskiej wsi zostało jedynie kartoflisko a po wojnie nie mieli dokąd wracać więc osiedlili się na ziemiach odzyskanych

   Gancarz PL
   Ukraińscy weterani mieli dokładnie taki sam dostęp do działek rolnych jak weterani polscy. Każdy uczestnik wojny polsko bolszewickiej miał równe prawo o ubieganie się o przyznanie działki rolnej.

   tom
   Masz podobną historię z tym ze ojciec mojego dziadka był osadnikiem wojskowym najwpierw na Polesiu później na terenie województwa Tarnopolskiego okolice Zbaraża. Też wywieznienie na podstawie listy NKWD do ZSRR Komi USZUL BAZA. Też w zasadzie to ruscy ocelili im życie tą wywózką. I tak samo rosjanie siedzieli w tych obozach jak i polacy, a czerwonoarmiści wcale nie byli psychopatami jak np strażnicy w hitlerowskich obozach ich życie w bazie na dalekiej północy wiele lepsze od tych więźniów nie było. A brak wymiany ludności po Traktacie Ryskim był największym błedem II RP pozostawili kilakset do 1 mln ludności polskiej w ZSRR zamist zrobić to co Stalin po II wojnie swiatowej. Stosunki narodowościowe w Galicji wyglądałby zupełnie inaczej pewnie wtedy pokojowa koegzystencja byłaby możliwa.

   Beata Czulińska
   Tak było też przypadku mojego dziadka, który walczył również wojnie polsko-bolszewickiej a pośmiertnie oznaczono go medalem niepodległości. Przypuszczam, że za udział w walkach dostał kilku hektarowe gospodarstwo. Był wojskowym, 84 Pułku Piechoty w Pińsku dzisiejsza Białoruś.

   Tahocki Polski PL Mapper
   A przegranie i wojny swiatowej usprawiedliwia hoIo… i cala ii wojne swiatowa

   Adam Polak
   Dla wszystkich, którzy dali sobie wmówić że „jakbyśmy oddali zamieszkany przez Polaków Lwów w 1918, to by Ukraińcy nas tak kochali, iż nie byłoby banderyzmu oraz rzezi” to tylko przypomnę, że ich hasło to „Lachy za San” (więc rżeliby nas by mieć Przemyśl, Chełm …i wtedy ten kanalik też by zrobił filmik że to nasza wina, bo trzeba było dać i Przemyśl i Chełm). !!!! Natomiast co to w ogóle znaczy WDZIĘCZNOŚĆ UKRAIŃSKA, to dziś(!) mamy tego kolejny dowód. Nawet teraz gdy Ukraina żyje bo Polska pomaga (nawet sam Arestowicz ostatnio powiedział, że bez polskiej pomocy Ukrainy by już teraz nie było)… nawet teraz…. plując Polakom w twarz mianowali wiceministrem S.Z. sławnego antypolskiego Melnyka. To jest bardzo wymowny gest polityczny. I ma on wielkie znaczenie. Choć nie wątpię, że wielu „Polaków” będzie robić fikołki aby takie sygnały bagatelizować czy inaczej interpretować. Dokładnie takie filkołki jak tu, że powinniśmy oddać swoje wówczas miasto żeby nas potem lubiano. Powiedźcie to Ukraińcom, czemu nie oddają Rosji Charkowa czy Chersonia. Przecież wtedy Rosjanie by ich nie mordowali? Nonsens! Oczywiście. Zatem dlaczego analogiczny nonsens w stosunku do Lwowa 1918 jest tutaj pokazywany (i co gorsza przez wielu odbiorców tak rozumiany) jako coś mądrego???!!!!
   Tu więcej o tym Melnyku: https://www.youtube.com/watch?v=qShaErsBOyE

   Teresa Majdańska
   Dla mnie to oczywiste że Piłsudski i Petlura chcieli jak najlepiej. Ukraińcy jak dzieci ciągle im mało. Ciągle zmieniają zdanie cytuję Piłsudskiego. Poznałam sporo z nich. Dasz palec utną ci rękę . Staruszka z Wołynia opowiadała że ciągle słyszała jak twierdzili , że Kraków jest Ukraiński. Jak dzieci i wybrali sobie za bohaterów dzieci którzy doprowadzili do ludobójstwa.

   Adam Polak
   Zbiór bzdur i mitów. Teza o tym, że Ukraińcy byliby wdzięczni za autonomię to naiwność a wręcz ostatnio modne przekłamanie. Mamy przecież namiastkę takiej autonomii. Polityka II RP nie była bowiem jednakowa wobec Ukraińców. W woj. wołyńskim rządził proukraiński wojewoda Józewski. I jaki tego był skutek? Że to właśnie TAM ukraiński nacjonalizm najbardziej się zorganizował i potem tam dał największy swój efekt w czasie ludobójstwa. Nie przypadkowo nazywa się to „Rzezią Wołyńską”. Niestety od 30 lat Polakom wkładane są do głów różne bzdury i mity, by ich tresować że powinniśmy wszystko oddawać innym (bo jak coś nasze to zbrodnia). Żenada!!!!!!!!!!!

   slowdiesel
   Dokładnie. To jakieś głupoty. Wojna polsko ukraińska stworzyła banderasow przecinających piłą dla zabawy, a wojna polsko niemiecka kogo stworzyła?

   MrRongai
   Ukraińskie okrucieństwo tli się w tej mniejszości od XVI wieku. Banderyzm I tak by się pojawił, bez względu na wydarzenia z 1918 r., a teza o tym, że ukraińcy byliby wdzięczni za autonomię to naiwność. Dziękuję. Pozdrawiam.

   Ewa Górecka
   już Paweł Jasienica pisał: Ukraina nie raz czkawką nam się odbiła… ..a my wciąż powtarzamy te same błędy…

   andree2000
   Jak rozumiem wasze umiłowanie Ukrainy zasłania wam obiektywizm i prawdę historyczną. Do tego jak widać spora niechęć do własnego kraju powoduje tak idiotyczne wnioski jak ten w filmie, że to Polacy odpowiadają za banderyzm. Czyli wg was to Polacy sami są sobie winni i odpowiadają za ludobójstwo na Wołyniu? To już zakrawa na rasizm i zwykłą podłość.

   Kurier Historyczny
   Ludobójstwa na Wołyniu nie można w żaden sposób usprawiedliwiać. Co więcej, uważamy, że w obecnej sytuacji rząd polski za mało naciskał na Ukrainę w tej sprawie. Dalej nie uzyskaliśmy godnych, nawet symbolicznych przeprosin. Jednocześnie te straszne zbrodnie z czegoś wynikały. I to staramy się przedstawiać. Podobnie jak nazizm narodził się w wyniku klęski Niemiec w I wojnie światowej. Tak samo banderyzm powstał w wyniku klęski Ukrainy w wojnie z Polską. Jednocześnie to nie oznacza, że II wojnę światową wywołała koalicja antyhitlerowska, a rzeź na Wołyniu to wina Polaków.

   mmgg0608
   @Kurier Historyczny rząd naciskał na Ukrainę? Cóż za cynizm😡 Oni przed nimi pełzają.

   Henryk Brzeszczotek
   Chyba muszę jeszcze raz przesłuchać ten materiał, bo mam mieszane uczucia co do końcówki… Przynajmniej mocniej utwierdziłem się w antypatii do tego terrorysty Piłsudskiego.

   Polubienie


  • The alliance of Poles with the Banderites after the Volhynia massacre
   Kurier Historyczny

   Relacje polsko-ukraińskie w czasie II wojny światowej naznaczone zostały rzezią polskiej ludności na Wołyniu i Rusi Halickiej dokonanej przez Ukraińską Powstańczą Armię. Jednak już w 1945 roku Polacy i Ukraińcy zaczęli wysyłać sygnały o gotowości do porozumienia. Najwięcej pod tym względem uczyniono na Lubelszczyźnie, gdzie partyzanci poakowscy i banderowcy przymierzali się nawet do stworzenia wspólnego państwa

   O współpracy polskiego i ukraińskiego podziemia przeciwko Sowietom opowiadamy w naszym najnowszym materiale.

   Więcej na ten temat:
   A. Izdebski, „Kapitan Gołębiewski żołnierz Międzymorza”.
   K. Jóźwiak, „Jak Polacy i UPA razem walczyli z komunistami”
   G. Motyka, „Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła”.
   G. Motyka, R. Wnuk, „Pany i rezuny”.

   Autorzy: Jakub Wojas, Łukasz Szymura, Mateusz Falkowski.

   Arek Trip
   Po 80 latach historia powraca…

   Agresywny Jamnik
   Tym razem jako tragifarsa …

   Arek Trip
   @Zbigniew Rozek zobaczymy, to jedna z teorii, po II wojnie światowej powstał Izrael, teraz pewnie musi być III by powstało nowe państwo dla żydów.

   European Onion
   Więc należy się szykować

   Grumpy Old Man
   @Arek Trip Będzie się nazywać „ukropolin”…

   Kubuś Puuchatek
   Najpierw kolaborowali z ruskimi, później z Niemcami pomagając w czystkach etnicznych, później sami zrobili skrajnie sadystyczną rzeź na Polakach po to żeby w obliczu armii czerwonej (w której 1/10 żołnierzy był Ukraińcem) postanowili się jakoś dogadywać z Polakami ;DD No faktycznie, nie byli źli, można było im już zaufać haha

   DJ K-SYNT
   Mordercy, obejrzyjcie całą serię odcinków, jest ich 10, „Dzieci Wołynia” .

   John Doe
   Może gdyby obejrzeli z podpartymi powiekami i unieruchomionymi głowami obowiązkowo to by ich potomków sumienie ruszyło bo ktoś kto wykazał się takim bestialstwem nie może być człowiekiem. Trudno to nawet nazwać. Nie wyobrażam sobie zabić w podobny sposób nawet zwierzęcia, które mi zrobiło krzywdę.

   Zico Bonafonte
   Po obejrzeniu tego filmu, jak dla mnie, ze strony Polaków była to bolesna zdrada ofiar Wołynia, w imię wspólnego interesu dowództwa – walki z ZSRR, bandytów z obu krajów.. Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg, bo w kupie raźniej i zawsze są większe szanse na przeżycie… Ten film zdaje się być jawną, chamską agitacją dla zrozumienia współczesnej sytuacji współpracy.. A co gorsze wciągania Polski i Polaków do wojny, po to jak rozumiem te historyczne przykłady…

   Paulina Naliszewska
   Proszę nie mieszać w tę współpracę Armii Krajowej jako organizacji. AK zostało rozwiązane 19 stycznia 1945 r., rozmowy z UPA odbyły się pod koniec maja 1945 r., w przysiółku Żory i o żadnej współpracy z nie mogło być mowy. Co najwyżej o pojedynczych próbach podejmoeanych na własną rękę przez byłych akowców.

   Azazel Demon
   Armia krajowa i tak swoje odjebała względem ludzi z kresów wschodnich…

   Polubienie


   • Armia Krajowa zawiodła na Wołyniu. Nie obroniła Polaków przed ludobójstwem UPA. Piotr Zychowicz
    HISTORIA REALNA
    12K views 2 years ago

    Michał Stolarczyk
    „Mit AK” jest tu mocno podważany. W zasadzie wystarczy zaniechanie na Wołyniu i wywołanie PW, aby bilans działań AK był na minus. Czy faktycznie? Mnie jednak zawsze uczono, że AK to chluba. Największa i najlepiej zorganizowana armia podziemna w Europie (może poza Jugosławią Tity). Czy coś z tego jest prawda?

    MEOWOJ
    Ja niestety także byłem zaślepiony mitem AK.

    Lolo Pindolo
    Jak rząd londyński miał w szeregach takich ludzi jak Józef Retinger to nic dziwnego że Ak postępowała w taki sposób …..

    Berserker Saiyan
    Armią Krajową, rządził wywiad brytyjski. Rząd na uchodzstwie i Naczelny wódz miał z nią kontakt fasadowe i sporadyczne w dodatku przez agentów wszelkich obcych służb.

    PLrc
    Hańba dowództwu Armii Krajowej.

    Berserker Saiyan
    Studnicki – patriota, jeden z największych analityków XX wieku, wszystko o czym pisał, sprawdziło się, spacyfikowany przez sanacyjnych ” patriotów ” – całkowicie zapomniany bo mądry Polak / dobrze ze nie wyklety a zapomniany /

    Polubienie


 8. Putin ICC warrant debunked. China, Ursula needs better script writers. Dancing Queen election. U/1
  Alex Christoforou
  5,083 views Apr 1, 2023

  Putin ICC warrant debunked. China, Ursula needs better script writers. Dancing Queen election. U/1 Topic 917

  Katelynn’s Giraffe
  Nuland is a part of the tiny hat tribe.

  Alec Foster
  Yeah, and many of them (not all!) have a hard-on for Russia as Mother Russia is so devoutly Christian and all those past pogroms don’t cha know. I’ve seen „Fiddler on the Roof”!

  Channel 66 NEWS
  Did anyone know 70,000 children were taken from Vietnam , never to go back home

  Gerry
  Yes, I watched that Grayzone episode last night. I think they were only 2 week breaks for the kids. Love the Grayzone and Aaron Mate debunked chemical attacks in Syria and recently presented to UN. Thanks Alex. You explained it so well. ❤

  Cherise Moss
  American politicians should show concern for the many American young people dropping dead due to drug overdose… Show concern for the American children who go to bed hungry. Evil is as Evil DOES.

  Polubione przez 1 osoba


 9. How Europe Transitioned from Slavery to Serfdom – Middle Ages DOCUMENTARY
  Kings and Generals
  653,977 views Oct 28, 2021

  Blau Bord
  Looking forward for part two: How Europe Transitioned from Serfdom to Internships

  Francois P
  Nice one ! ^^

  starwarsnerd100
  Slaves: “We’re free!”
  Lords: “Oh I wouldn’t say free. More like under new management.”

  X 7
  Same thing as today, all that’s changed is what it’s called.

  Mrkabrat
  Lord: So, what are you qualifications?
  Peasant: Well, I used to be a slave for 20 years
  Lord: Splendid, you’ll make a great serf!

  D.E Sánchez
  Thats a goodamn curriculum

  Polubione przez 1 osoba


  • MITY O PAŃSZCZYŹNIE. LUDOWA HISTORIA POLSKI – PRAWDA CZY FIKCJA?
   Kurier Historyczny
   49K views 5 months ago

   Jan Sliwa
   Wielka i piękna historia.kiedy byłem dzieckiem ciężko pracowałem na wsi z rodzicami.ale nigdy nie myślałem że kiedyś będę dumny z tego że to mnie krztaltowalo na całe życie.Piekna POLSKA wieś.ktora już nigdy taka niebedzie.szkoda.🕊️🙋🌳🌲

   Ggnago Gnagoma
   Dziś osiemnastoletni młodzieniec nie wie jak wygląda krzak ziemniaczany. Niczym żydek przed wojną. O tej porze roku mnóstwo było ognisk z pieczonymi w popiele ziemniakami. Dziś strażnicy czy policja gonią taką zbrodnie produkcji ditlenku węgla

   Matyjasz Matyszek
   @Ggnago Gnagoma Bo też i nie ma krzaków ziemniaczanych.

   Ggnago Gnagoma
   @Matyjasz Matyszek super odkrywco, niech będzie łęty kartoflane

   Jacek Malicki
   A jak to się stało, że król i szlachta byli posiadaczami ziemi a chłop, żeby móc ją uprawiać w celu utrzymania siebie i rodziny musiał w zamian odrabiać pańszczyznę? Jak przypuszczam zanim przybyli królowie ze swoją szlachtą lub się wyłonili z ludu to ten lud już był na tych ziemiach od setek a nawet tysięcy lat i ją uprawiał.

   Kurier Historyczny
   Początki państw są przeważnie mafijne. Przybywa książę ze swoją drużyną i podporządkowuje sobie dany teren. Tak było z Mieszkiem I. Nadania ziemskie otrzymywali ci, którzy służyli władcy lub ciążył na nich obowiązek obrony ojczyzny. Z tym, że trzeba zaznaczyć, że u tych prapoczątków taki chłop miał wybór: albo być panem, ale za to musiał brać udział w wojnach, albo dalej pracować na roli, ale już nie tylko na siebie, ale również na rzecz tego, który ma go w założeniach bronić.

   Michał H
   6% szlachty było w Polsce wg Normana Davies. Szlachta uważała się za Sarmatów (nadludzi), którzy przybili ta te tereny i wzięli je w posiadanie razem z miejscową ludnością. Podobną legendę mieli niemieccy naziści o Arianach.

   Arbeit Kommando
   Chwilunia. Chłop nie mógł opuścić sam wioski, mógł zostać sprzedany innemu szlachcicowi z ziemią, musiał odrabiać panszczyzne której wysokość ustalał szlachcic, szlachta też sądziła chłopów i mogła ich tłuc (chyba że owa przemoc mogła działać też w drugą stronę ), zmuszanie do pijaństwa. Co więcej wiadomo jak szlachta spostrzegała chłopów – Pan od Sarmaty, chłop od chama. Dla mnie niewolnictwo. A tłumaczenia że dziś jesteśmy także uzależnieni od elit na które pracujemy…. To tylko oznacza że nie zmieniło się aż tak wiele.

   dan911911dan
   Zapytajcie ludzi jeszcze żyjących o czasach przedwojennej „chwalebnego 20 lecia międzywojennego” ,bieda była niemiłosierna, na terenach malopolski-podkarpacia chłopi (większości społeczeństwa) przymierała głodem.

   Tomi Zubi
   Dan -masz rację. Było bardzo biednie. Głód był w całych wsiach. Babcia opowiadała, że w każdym domu na wsi (lubelskie) umarł ktoś z głodu. Dziecko stawało się dzieckiem gdy mogło iść do pracy. Wcześniej nikt takim dzieckiem się nie interesował. Za dużo umierało.

   Grzegorz Sep
   Z uwagą posłuchałem tego odcinka, niestety to nieprawda wręcz bzdury ,które publikujcie , chłop nie przedstawiał żadnej wartości w oczach rozpasanych panów, byli zabijani , gwałceni i trzymani w ciemnocie nie bez powodu.

   Kurier Historyczny
   W opisie podajemy bibliografię. Wszystkie informacje są popartami rzetelnymi badaniami uznanych naukowców, a to że stoi to w sprzeczności z obiegowymi opiniami i niektórymi publicystycznymi książkami- cóż, właśnie o tym był ten odcinek, że pewni autorzy wciskają ludziom kit.

   Grzegorz Sep
   To nie ,,obiegowe opinie,, wystarczy poczytać Żeromskiego nie bez powodu zwanego sumieniem narodu .Jest mnóstwo spisanych relacji jak to chłopom ,,było dobrze,, Szlachta i ziemiaństwo w konflikcie z chłopstwem było nietykalne. Proszę głupstw nie publikować bo modelowanie historii nigdy nie wychodzi na dobre.

   Kurier Historyczny
   @Grzegorz Sep Jeszcze raz, to co publikujemy, to wyniki badań uznanych naukowców. Co do Żeromskiego, to opisywał on rzeczywistość chłopską głównie w XIX wieku. W tym filmie natomiast skupialiśmy się na okresie I Rzeczypospolitej, gdzie również sytuacja chłopów była różna w zależności od czasu i miejsca.

   Jan Alter
   Hmmm… wysłuchałem audycji i zostałem oświecony prawdą o sytuacji chłopów w Rzeczpospolitej szlacheckiej! Pomijając wewnętrzne podziały chłopstwa to ogólnie nie było im źle, inni mieli gorzej, nawet niektóre kmiotki z państw ościennych uciekali do nas. Mieli do tego wiele wolnych dni, pan szlachcic pomagał im, nie umniejszając jak współczesny MOPS potrzebującym. Żyć w takich czasach to miód-cud! A teraz to nawet wszyscy jesteśmy szlachcicami. Kurka wodna, takiego mydlenia oczu to dawno nie słuchałem. A porównanie tzw. LHP do turbolechitow, to już wyjątkowe chamstwo (bez konotacji klasowych).

   Kurier Historyczny
   Akurat to porównanie nie jest nasze i wśród badaczy dziejów wsi często się pojawia. Ale i tak dziękujemy za uznanie i zachęcamy do zapoznania się z literaturą fachową. W opisie jest bibliografia.

   Jan Alter
   Bibliografia przednia, grono historyków zacne, dziękuję. Tylko, że wybieracie z niej co Wam odpowiada do tezy, że panszczyzna nie była w sumie taka zła, krytykujecie tzw. LHP, a sami lansujecie wszechobecną w szkole, w publicznym TV i radiu neoendecką klechdę narodową. Przepraszam, ale to nie jest pełny obraz ciekawej i skomplikowanej społecznej historii Polski.

   Cezarkiewicz
   ​ @Jan Alter LHP jest na tym samym poziomie fantasy co mity o „Wielkiej Lechii”.

   Marek Wolski
   Resztki pańszczyzna zniósł Sejm IIRP w 1934 roku ustawą. Sprawa dotyczyła wsi żeleźniackich na Spiszu. Właściciele ziemscy sami z siebie z resztek pańszczyzna nie byli w stanie się zrzec. Pokłosiem panszczyzny była też kwestia rolna w IIRP. W pełni pokazała ona ” postępowość” właścicieli ziemskich w Polsce i stała się kamieniem u szyi przedwojennej Polski. W 2022 roku nowoczesną pańszczyznę uprawia największy obszarnik w Polsce, Kościół Katolicki.

   Anna Mon
   Po przeczytaniu kilku pozytywistycznych powieści (pisanych przez Polskich patriotów, a nie przez pisarzy opłacanych przez zaborców), stwierdzam, że całkowicie nie zgadzam się z tezami postawionymi w filmie. Jestem zdania, że autor filmu manipuluje faktami.

   Kurier Historyczny
   Powieści pozytywistyczne odnoszą się do XIX wieku. Film natomiast skupia na okresie I RP, gdzie i tak zaznaczyliśmy, że u zaborców było gorzej. Poza tym, można nam nie wierzyć. Warto samemu się przekonać. Zachęcamy do zapoznania się z literaturą przedmiotu – prac naukowych. Wykaz w opisie.

   Polubione przez 1 osoba


  • Rzeź galicyjska, czyli jak chłopi zbuntowali się przeciw panom i księżom. Łukasz Kazek
   History Hiking
   223,271 views Premiered Jan 20, 2022 #tarnów #urbex #history

   Dzisiejszy odcinek został zrealizowany w Muzeum Dwór w Dołędze które jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Zachęcamy do odwiedzania!

   Zabieramy Was do zjawiskowego Dworu w Dołędze pod Tarnowem, gdzie opowiemy o krwawych dniach, w których chłopi zbuntowali się przeciw panom. Rabacja galicyjska, znana również jako rzeź galicyjska, była brutalnym powstaniem uciśnionych chłopów przeciwko ziemianom, księżom i pańszczyźnie. Na jej czele stanął między innymi Jakub Szela, który sam z ręki panów doświadczył wielu upokorzeń. My zaś sięgniemy między innymi do pamiętnika Marianny Pikuzińskiej, która szczegółowo opisała kolejne dni buntu. Dlaczego doszło do rabacji galicyjskiej? Jak przebiegała rzeź? Czy można jej było zapobiec? Łukasz Kazek postara się odpowiedzieć na te pytania w dzisiejszym odcinku.

   Marek Dragan
   Niestety mamy w Polsce pseudoszlachtę – armię urzędniczo- biurokratyczną i kasty wielopokoleniowe !

   Kamil Halacz
   Identyczny się zachowuje jak szlachta wobec reszty społeczeństwa.Zmieniło się to że szlacheckie pochodzenie nowych panów pochodzi od dawnych chlopów ,którzy byli straszliwie wyzyskiwani,i oni teraz chca ,a właściwie nas wyzyskują ! Niewolnik chce się wyzwolić z niewolnictwa ,i sam stać się panem ,i zniewalać innych ,lub dołączyć do grona panów niewolnictwa ! Pozdrawiam!

   Przemysław Małek
   Mieszkam w okolicach Tarnowa i coś tam słyszałem o rzezi Galicyjskiej poprzez szkołę i opowiadania ale nigdy tak zwięźle i dobrze nikt mi tego nie wytłumaczył 😀 dziękuję 😀

   Peter P
   Historia rabacji ukazuje nasze narodowe skundlenie ktore dziedziczne pozostalo do dzis w zyciu codziennym tak w Kraju jak za granica . Swietny odcinek dziekuje

   JuraMalopolska
   Skundlenie rządzących dodaj ściślej znęcających się nad słabszymi i produkujących takich Szelów

   Michał Ciarka
   Zapomniał Pan powiedzieć że w Galicji panowała przeraźliwa bieda i głód pośród chłopstwa i że to było było jedną z głównych przyczyn rabacji

   Tomek Es
   Autor zapomniał też, że rozruchy z 1846 i potem cała Wiosna Ludów u swego zarania miała wielki nieurodzaj 1845 roku. Ten bardzo pogorszył warunki życia i to on głównie pchnął ludzi do mordowania. Polityka i pańszczyzna to dla ludu tematy drugorzędne. Głód.

   niewiel
   W rodzinie mojego kolegi pamięć Jakuba Szeli była wiecznie żywa i przekazywana z dziada pradziada. Ponoć ulubionym sposobem pozbawiania panów życia w tej okolicy było zamykanie ich w skrzyni i rżnięcie piłą. W trakcie takiego aktu ktoś się zreflektował i krzyknął: „Chłopy! Pan był dobry, rżnijmy wolniej.”

   DM_94
   Ja słyszałem wersję że było to sarkastyczne „pomału rżnij bo „dobre” panisko było”.

   kcjw 93
   No tak ale skąd taka przyczyna. Nie zapominajmy o ty, że pan szlachcic sarmata potrafił przyjechać i zgwałcić chłopkę na polu przy wszystkich. Że potrafił dla zabawy biczować chłopa np. 50 razy po czym przy 49 stwierdzić, że jednak się pomylił i musi liczyć od początku. Wyburzanie chłopu ściany w chałupie wdzień wigilii w środku zimy to też nic nowego. Odmawianie chłopu dostępu do edukacji czy normalnego pokarmu i masa innych rzeczy. Nic bez przyczyny. Wg. mi panów nie żal i rozumiem najprawdopodobniej swoich przodków. (jakieś 97% polaków wywodzi się z chlopstwa)

   Polubienie


   • Rżnięcie szlachty – rabacja galicyjska. Historia Bez Cenzury
    Historia bez cenzury
    1,110,821 views Jan 21, 2021

    Dzisiaj opowiemy Wam o tym, jak w praktyce działa zasada „dziel i rządź”, czyli o rabacji galicyjskiej. Jak niewiele trzeba, aby ludzie, ku radości rządzących, skoczyli sobie do gardeł? W jaki sposób postanowiono rozprawić się ze szlachtą? Czyja to była sprawka? I czy dziś coś podobnego może się powtórzyć? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego odcinka. Zapraszamy do oglądania!

    Źródła:
    T. Szubert, Jak(ó)b Szela. (14) 15 lipca 1787 – 21 kwietnia 1860
    K. R. Tarciłowski, Jakub Szela
    S. Białas, Jakub Szela. Kim był?

    Bernarda Przybyła-Zaremba
    „Dziel i rządź” zawsze się sprawdzało. Co do mediów Napoleon twierdził, że 4 gazety mogą więcej niż 10 tys bagnetów.

    Rafał Qwerty
    Kolejny odcinek, w którym wykorzystuje się historię jako pretekst do uświadomienia ludzi że i współcześnie mamy podobne problemy. Historia lubi zataczać koło i szanuję że ktoś próbuje to uświadomić 🙂

    Amnesiahazeee
    Nie lubi , tylko historia się kołem toczy , niech ludzie to w końcu zrozumieją bo marny nasz los .Podpisano potomek „szlachecko-plebejski”.

    Damian Skory
    Dokładnie. Wielcy posiadacze kapitału próbują swoimi działaniami sprawić by powrócił feudalizm gdzie garstka ultra bogaczy będzie miała władzę absolutną tak jak w dawnych folwarkach gdzie z darmowej pracy milionów korzystał magnat, milionów które nie miały żadnych praw, milionów zdanych na łaskę pana.
    Przywrócenie systemu feudalnego i pańszczyzny o to chodzi w Liberaliźmie.

    Polubienie


   • Jakub Szela i rzeź szlachty. Rabacja galicyjska w 1846 roku.
    Na bitewnym szlaku
    63,267 views Jul 11, 2022

    „Myśmy wszystko zapomnieli;
    mego dziadka piłą rżnęli…
    Myśmy wszystko zapomnieli.
    Mego ojca gdzieś zadźgali,
    gdzieś zatłukli, spopychali:
    kijakami, motykami
    krwawiącego przez lód gnali…
    Myśmy wszystko zapomnieli.”

    Wesele – Stanisław Wyspiański

    Rzeź galicyjska, rzeź tarnowska, rabacja galicyjska, rabacja chłopska w 1846 roku.

    The most iconic scenes in movies
    Piękny materiał jak zawsze. Czy mógłbyś zrobić film o Koliszczyźnie? Temat praktycznie nie znany w Polsce.

    Na bitewnym szlaku
    Zgadza się – ciekawy temat. Przyjrzę się bibliografii.

    Michał Chojecki
    Oprócz władz cyrkułu, karczmarze(w większości żydzi) podpuszczali chłopów do walki ze szlachtą. Kwestia Boguszów a Jakóbem Szelą jest bardzo dyskusyjna(być może prawda jest pośrodku). Polecam do przeczytania materiały o Słotwińskim oraz relacje z Pilzna, Brzostka, Wielopola. Warto przeczytać książkę Rzeź 1846 Mariana Morawczyńskiego.

    Jerzy Ćwik
    A jaką książkę napisaną przez chłopa na ten temat czytałeś? Te wszystkie opisy „rzezi” zostały napisane przez panów. Ja jak czytam nawet te opisy, to tam prawie nie ma gwałtów ani pobić kobiet. Zazwyczaj palono dwór, często zabijano pana i bito następcę „tronu” czyli najstarszego syna jak był już dorosły.

    Michał Chojecki
    Panie @Jerzy Ćwik zgadzam się że podczas rabacji ginęli pełnoletni mężczyźni. Z materiałów polecam oprócz podanego wyżej Rok 1846 w Galicji. Materiały źródłowe, J.
    Sieradzki, Cz. Wycech, Warszawa 1958. oraz Ćwik W., W dobie przedautonomicznej, w: Dębica, red. J. Buszko, F. Kiryk,
    Kraków 1995, s. 173-196.Warto też szukać materiałów w parafiach(w kronikach parafialnych znajdują się często relację chłopstwa oczywiście spisane przez duchowieństwo).Pozdrawiam

    Polubienie


 10. End of the dollar by this year? Saudi Join SCO and buy Chinese Stealth, Brazil ASEAN trade in Yuan
  PTE Geopolitics „World Gone Crazy”
  1,249 views Premiered 104 minutes ago

  End of the dollar by this year? Saudi Join SCO and buy Chinese Stealth, Brazil ASEAN trade in Yuan

  Jiidawg
  Great segment on digital banking and international banks, the first 15min very straight forward reality check to come. HORRORS to come in USA and around the world.

  Sun Temple
  🌍🌍Victory to BRICS 🌎🌏

  Polubienie


 11. Ofensywa dyplomatyczna Europy
  Sebastian Pitoń
  3.3K views 8 hours ago

  Janusz Kolodziej
  „Polska debilem narodów” 😂😂😂 Świetny tekst, brawo ! Trafił pan w sedno problemu. 👍

  Lola R
  To dobre wiadomości. Wojenka pomału upada i pomysły na czerpanie zysków i to cieszy. Sebastian mówiłeś o tym kilka miesięcy temu, że może być taka możliwość ze strony Chin a teraz jeżdżą się układać przywódcy Europy z Chinami to ciekawe a w tv Polskiej cisza.

  Dionizy Talaga
  Dziękuję Panie Sebastianie 😊. Kim Iversen podała informacje, jakże radosną, że nawet aktor zagraniczny stracił wiarę w zwycięstwo. To dobra informacja. Tym bardziej powinniśmy być czujni. Niektórzy w Warszawie mogą myśleć inaczej. Życzę spokojnej niedzieli wszystkim ludziom dobrej woli😊.

  MsJewka
  a USA są skłonne przyjąć te wersje?

  Dionizy Talaga
  Miejmy nadzieję, że będą zajęci sprzątaniem brudów na własnym podwórku.

  Polubione przez 1 osoba


  • Zelensky Says War Could Be Over Soon
   Kim Iversen
   147,924 views Apr 2, 2023

   Scott Ritter, Author and former UN Weapons Inspector joins Kim to discuss why Zelensky, President of the Kiev, regime is suddenly saying he may have to compromise with Russia. Scott’s new book is available: https://www.amazon.com/Disarmament-Time-Perestroika-Control-Personal/dp/B0BML6B6WB

   Richard Kenneth Eng
   The war in Ukraine didn’t start in February 2022. It started in 2014. The special military operation was simply the next phase of the 8-year-long war.

   Louise Rose
   True of course – although Kiev refused to call what they were embroiled in over in Donbass an actual war all the way till early 2022 (because such a recognition would have obliged them, under international law, to treat the separatist militia units as soldiers and military prisoners of war, not as mere rebels and criminals). Kiev defined the conflict in the east as some kind of internal, policing action – and left much of the dirty work there to semi-regular militias like the Azov battalion.

   The optics of when and how a war is deemed to have started is an important part of winning the PR war.

   Polubione przez 1 osoba


 12. 01 Apr: UNEXPECTED. Ukrainians FORCED TO CANCEL BAKHMUT COUNTEROFFENSIVE | War in Ukraine Explained
  Reporting from Ukraine
  356K views 12 hours ago

  Нац. республиканский укр. сценарист
  It’s so fitting that this gigantic snowfall happened on April Fool’s Day.

  Geography Lover
  Kremlin: we will take Bakhmut now!
  Weather: April Fools!!!😂😂

  cruiser
  And damn Wagner used it for surprise attack to take city centre!

  Polubienie


  • Wagner Advance In Central Bakhmut | Bakhmut Quick Update 02/04/23
   Weeb Union
   3K views 14 minutes ago

   ASNTSoldier
   I thought winter was going to help Ukraine, not Russia

   Zeus
   Well when wagner uses only shovels it’s easy for them to advance through snow 😂

   reno202
   According to Zelensky, Ukrainen troops are advancing towards Moscow!


   Ukraine War: Wagner group close in on Bakhmut city centre
   Sky News
   19,475 views Apr 2, 2023 #ukraine #ukrainewar #russia

   Sky News military analyst Sean Bell takes a look at the latest developments in Bakhmut, where soldiers from the Wagner group are closing in on the centre of the city but Ukrainian troops are still protecting their supply lines. Despite the beginning of spring, heavy snow has blanketed parts of Ukraine, temporarily freezing the fighting along the eastern front.

   semperxian
   2:10 Sean is always worried that Russia is being foolish 😆😆. Hopefully Putin sees this and does something smarter Sean, good looking out😉

   Hai Domo
   Bakhmut is now not symbolic? I’m confused.

   Paul Coba
   So if Russia is in the city centre doesn’t that mean Bakhmut has fallen to the Russians?

   The Doctor
   ‚Russia is taking heavy losses and running out of ammunition.’

   DDs Only
   again

   Kai Ammons
   I thought Russia was retreating 😂 cant trust the news

   Polubienie


  • Ukraine Suffering HEAVY LOSSES In Avdeevka
   The Dive with Jackson Hinkle
   7.3K views 1 hour ago

   Buster
   Support for Russia from the constitutional republic of the united states of America against neo Nazi democracy in the USA .

   Dan K. Memes
   Me one year ago: „I’m on neither side”
   Me now: „Glory to Mother Russia! ZZZZZZZZZ”

   Alex Kachur
   Bakhmut is a ukranian name. The Russian name is Artyomovsk. It’s time to start using a proper name

   Everdine Stenger
   As long as Ukrainian troops admire Banderas and fascism I can’t feel any compassion or pity


   EU „Peacekeepers” In Ukraine Will Be Treated As Enemy Combatants
   The Dive with Jackson Hinkle
   900 views Apr 2, 2023

   Jozsef Toth
   The big NAZO bosses seem really desperate if they talk about sending their soldiers to Ukraine

   Rik Omar
   The United Nations has lost it’s credibility long ago. I don’t understand why nations even bother to participate. One can say the same for ICC.

   Олек Лис
   Yes, I remember how the United States and NATO destroyed Iraq and Yugoslavia, and the UN pretended that nothing had happened.

   Polubienie


  • The „Battle of Bakhmut” + Russia’s GLONASS-Guided Glide Bombs
   The New Atlas
   11,757 views Apr 2, 2023
   Update on Russian military operations in Ukraine for April 3, 2023:

   -Russian forces continue encirclement of Bakhmut and Avdeevka;

   – Western media continues to measure Russia’s strategy of attrition by territorial gains;

   – Over the past month there has been an uptick in Russian precision airstrikes along the line of contact;

   – Reports indicate that one of the munitions used is the GLONASS-guided UPAB-1500B glide bomb with a range of 40-50km;

   – The UPAB-1500B is released out of range of most of Ukraine’s mobile force protection air defense systems, most of Ukraine’s S-300s are either destroyed or deployed far behind the line of contact opening an opportunity for the glide bomb’s use;

   – Further degradation of Ukraine’s air defenses will lead to Russian military aviation becoming a more decisive factor;

   References:

   Guardian – Surrounded and outgunned, Ukraine’s tank crews prepare for battle of Bakhmut (April 2, 2023):
   https://www.theguardian.com/world/2023/apr/02/surrounded-and-outgunned-ukraines-tank-crews-prepare-for-battle-of-bakhmut
   TASS – Russian troops persistently grinding down enemy forces in Ukraine operation — commander (October 2022):
   https://tass.com/defense/1524503
   Kyiv Independent – Media: Public data suggests over 16,000 Russian soldiers have been killed during first year of all-out war (March 2023):
   https://kyivindependent.com/media-public-data-suggests-over-16-000-russian-soldiers-have-been-killed-during-first-year-of-all-out-war/
   Kyiv Independent – Defense Express: Russia uses new 1.5-ton gliding bombs on Ukraine for first time (March 5, 2023):
   https://kyivindependent.com/defense-express-russia-uses-new-1-5-ton-gliding-bombs-on-ukraine-for-first-time/
   Army Recognition – Russia uses in Ukraine new UPAB-1500B GPS-guided gliding bomb to destroy highly protected targets (March 10, 2023):
   https://www.armyrecognition.com/ukraine_-_russia_conflict_war_2022/russia_uses_in_ukraine_new_upab-1500b_gps-guided_gliding_bomb_to_destroy_high_protected_targets.html
   Ukrainska Pravda – Russians launch airstrike on Avdiivka, destroying kindergarten and damaging house (March 29, 2023):
   https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/03/29/7395633/
   Amnesty International – Ukraine: Ukrainian fighting tactics endanger civilians (August 2022):
   https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/08/ukraine-ukrainian-fighting-tactics-endanger-civilians/
   Ukrainska Pravda – Russians strike Avdiivka, damage administrative building (April 1, 2023):
   https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/04/1/7396047/
   The Drive – Su-57 Felon Fighters Are Flying Ukraine Combat Missions: U.K. Intel (January 2023):
   https://www.thedrive.com/the-war-zone/su-57-felon-fighters-are-flying-ukraine-combat-missions-uk-intel

   Alexander Seven
   Basically Russia launches gliding bombs outside the range of Ukraine’s mobile BUK systems, and if Ukraine tries to use larger S300 systems, they get destroyed by anti-radar missiles launched by su-35’s which cover bombers.

   Baccus Ali
   Russian alone is fighting about 30 different countries in Europe also USA and Canada and UK with Shovels. 😅😂 NATO countries winning the propaganda campaign war but War on the ground is not necessarily so. Thanks again Brian for your information and analysis

   Polubienie


  • 02 KWI: NIESPODZIEWANE. Ukraińcy ZMUSZENI DO ODWOŁANIA KONTROFENSYWY w BACHMUCIE | Wojna w Ukrainie
   Raporty z Ukrainy
   24,255 views Apr 2, 2023

   Dzień 402.

   Dziś największe wieści dochodzą ze wschodu. Tutaj Ukraińcy przygotowywali się do wykorzystania faktu, że siły Wagnera nadmiernie rozciągnęły kontrolowaną przez nich linię frontu i przeprowadzić zmasowany kontratak uderzając na ich wrażliwe flanki. Ukraińcy zgromadzili w Donbasie nawet 80 tysięcy żołnierzy, ściągnęli mnóstwo sprzętu, jednak wszystkie plany stanęły pod znakiem zapytaniaw ciągu 1 dnia, ponieważ Bachmut stanął w obliczu największych opadów śniegu w tej dekadzie i uczynił teren niezdatnym do użytku.

   Ostatnim razem mówiłem, że pomimo ciągłej wysokiej intensywności walk, Ukraińcom nie zabrakło zapasów i kontynuowali trzymanie obrony w Bachmut. Mówiłem też, że niedawno ujawniono, że Ukraińcy dostarczają zaopatrzenie tunelami, co wyjaśnia, dlaczego ukraińska obrona wciąż ma czym walczyć.

   Skoro rosyjskie media głównego nurtu opublikowały informację o tunelach dwa dni temu, to znaczy, że siły Wagnera wydobyły ją od ukraińskich jeńców około tygodnia temu. I to był dokładnie ten czas, kiedy siły Wagnera zaczęły zauważalnie przenosić swoją uwagę na miasto, a liczba szturmów na flanki zaczęła się zmniejszać.

   Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii oceniło zresztą 25 marca, że rosyjskie działania ofensywne wokół Bachmutu ulegają zahamowaniu. Tego samego dnia rzecznik ukraińskiej Grupy Sił Wschodnich zauważył, że siły rosyjskie przeprowadziły 18 ataków naziemnych w pobliżu Bachmutu, mimo że zwykle prowadziły ich do 50. Następnego dnia zauważył, że siły rosyjskie wydawały się manewrować z rezerwami.

   Ukraiński wywiad poinformował, że nieokreślone konwencjonalne siły rosyjskie wzmacniają Grupę Wagnera wokół Bachmutu. W tym samym czasie rosyjscy blogerzy rozpoczęli zrzutkę, automatycznie ujawniając, że Rosjanie przenieśli jednostki powietrzno-desantowe do Soledaru, aby wzmocnić północną flankę Wagnera. Później ujawniono również, że pewne elementy zmotoryzowane powiększyły siły Wagnera w tym rejonie.

   Instytut Studiów nad Wojną ocenił sytuację i stwierdził, że ze względu na trwający proces zastępowania różnych elementów sił rosyjskich, tempo działań zwolniło wzdłuż krytycznych sektorów frontu, dając siłom ukraińskim zwiększoną szansę na odzyskanie inicjatywy.

   I właśnie to zaczęło się dziać. Ukraińcy przeprowadzili szturm czołgów na drogę na Słowiańsk i zepchnęli Rosjan z jednej z najwyższych pozycji w regionie. Ukraińcy zepchnęli Rosjan z linii drzew na wzgórzach przed drogą w Chromowie, co oznacza, że Rosjanie nie mogą już używać przeciwpancernych pocisków kierowanych do uderzania w ukraińskie pojazdy na drodzdrodzee. A niedawno ujawnione kilkudniowe materiały filmowe pokazują również, że Ukraińcy przeprowadzili udany kontratak na południe od Iwaniwskie, odsuwając Rosjan od linii drzew przed miejscowością.

   Szef sił Wagnera, Prigożyn, zaczął się martwić o bezpieczeństwo swoich flanek. Nieznajomość miejscowego krajobrazu, jak również słabe wyposażenie, zaczęły odgrywać rolę. Słaba jakość sprzętu jest oczywista, skoro musieli zorganizować zrzutkę. Prigożyn wezwał konwencjonalne siły rosyjskie wokół Bachmutu do utrzymania flanki i nawet udostępnił nagranie z mapą pokazującą jak katastrofalne w skutkach byłoby zaniechanie tego działania.

   Wydawało się, że warunki do ukraińskiej kontrofensywy stają się coraz lepsze, dopóki pogoda nie sprawiła wszystkim ogromnej niespodzianki. Dwa dni temu spadły temperatury i zaczął padać deszcz ze śniegiem. Temperatury nadal spadały, a już wczoraj wszystko było pokryte śniegiem. Opady śniegu w kwietniu są anomalią samą w sobie, ale na domiar złego ten opad okazał się największy w tej dekadzie. Śnieg całkowicie pokrył ziemię i okopy, uniemożliwiając walki piechoty. W niektórych miejscach śnieg jest tak głęboki, że sięga do pasa. Nie trzeba dodawać, że gdy tyle śniegu rozmarznie, wszystkie okopy zamienią się w baseny, a ziemia spłynie błotem. Sytuacja mogłaby się szybko poprawić, gdyby po tych kilku dniach od razu nastąpił tydzień lub dwa naprawdę gorącej i słonecznej pogody, ale obecna prognoza wskazuje, że w ciągu najbliższych 2 tygodni będzie 9 deszczowych dni. Przy takich warunkach, jakie teraz panują na Ukrainie, kwietniowa operacja kontrofensywna zostanie prawdopodobnie odwołana.

   Podsumowując, pomimo korzystnych zmian w terenie, takich jak podmiana sił chroniących flanki Rosjan oraz fakt, że ich siły są mniej zdolne do ich ochrony, Ukraińcy nadal nie będą w stanie wykorzystać ostatnich zdobyczy taktycznych do przeprowadzenia kontrofensywy
   ze względu na obfite opady śniegu. Ale jest też pozytywna strona. Po pierwsze, Rosjanie również nie mogą atakować, co daje Ukraińcom więcej czasu na przyjęcie zachodniego sprzętu i szkolenie 8 nowo utworzonych brygad szturmowych.

   Don Pedrosso
   Ciągle im coś nie pasuje ,udają ze coś robią , aby tylko kaska płynęła i sprzęt a my płacimy za to

   Elliot Dec
   Ta ukraińska ofensywa to już trwa od roku i coś się zacząć nie może xD

   Piotr Kabzinski
   Jak latem bedzie ponad 30 C to wstrzymaja dzialania bo sie silniki przegrzewaja ?

   quelvox
   Jaka „anomalia”. Jest takie porzekadło: „Kwiecień plecień, co przeplata trochę Zimy trochę Lata”. Tyle w temacie „anomalii” pogodowych.

   Falkenberg
   Poprzewracało się w dupach od tej teorii globalnego ocieplenia.

   Polubienie


  • Scott Ritter: Russia Will WIN in Ukraine Despite Spring Counteroffensive
   The Left Lens with Danny Haiphong
   4,598 views Apr 2, 2023 #ukriane #russia #nato

   Former UN Weapons Inspector Scott Ritter joined the program to discuss why Russia has the advantages it needs to secure victory in the Ukraine conflict.

   Schrodinger’s Cat
   Scott Ritter has a way of explaining the unfolding of events in their proper context. Nuance is important. Russia’s intial intentions have changed, Russia does not hate Ukrainians, the grind of attrition became necessary due to the collective west injecting money, etc. This explanation resonates with critical thinkers so please continue this good work.

   Kathy Collett
   The US loses against sandaled shepherds in Afghanistan and third world jungle dwellers in Vietnam, and now they lose against soldiers with shovels. Milley and Austin are talented.

   Polubienie


  • Petersburg, TERRORIST attack. Wagner is in central Bakhmut. Military Summary And Analysis 2023.04.02
   Military Summary
   10,866 views Premiered 49 minutes ago

   This video describes the military situation in Ukraine on the 2nd of April 2023

   really me
   Yep, you are right on the shifting of the focus: On the Dutch news it’s just the death of the blogger in Saint Petersburg. No news on the progress of Wagner in Artemovsk or Bachmoet.

   Halina Trolle
   I read about it earlier. That is really scary news, which can be a some kind of distraction from Bakhmut withdrawal, something like the ‚last accent’ : – ‚we are stepping down, but …here we go – have that one instead!’ It’s terrible. Thank You, Dima for the very detailed update. Greetings.

   Polubienie


  • Why Zelensky FEARS Bakhmut Loss
   The Dive with Jackson Hinkle
   14K views 11 hours ago

   Ya El Z
   The real reason is that after this victory sellesnki and his banderites will no longer be able to kill Russian civilians.

   Nikolay Karlovich
   That’s Adveeka

   I love Tea
   There was also an interview with a ukranian soldier where he said Russians are shooting men like rabbits in Bakhmut, they send in men with three days of training. It was uploaded to a pro Ukraine documentary and was taken down and re-uploaded without that soldiers interview but was already saved

   R V
   Saw it on history legends channel

   Jim C. Goodfellas
   Can’t wait for the day Elensky has to flee Kyiv….. to one of his many mansions somewhere else around the world

   _Laboratorija
   Thing about that governmental building Russians captured – alleged tunnel Ukrainians still have in Bakhmut is located in vicinity of that building, which means Ukrainian troops are now finally cut off from supplies and situation there is going to get really ugly, really fast. Especially now, with snow melting into the ground all around the city.

   Fedor Baggins
   “April 2, 2023, 23:00. We hoisted the Russian flag with the inscription „Good memory to Vladlen Tatarsky” and the flag of PMC „Wagner” on the city administration of Bakhmut. Legally Bakhmut is taken. The enemy is concentrated in the western regions.”

   Patrick C
   Zelensky gets the Worst Dressed Dictator award …

   betterseatsinc2010
   He doesn’t need to sell a victory. His society does not need to be sold the victory. Victory sells itself.

   marshall julie
   Just like the truth doesn’t need defending

   prosimulate
   Glory to Russia❤❤❤

   Polubienie


  • 02 Apr: NICE. Ukrainians Make the MOTHER OF ALL BOOBY TRAPS | War in Ukraine Explained
   Reporting from Ukraine
   178K views 7 hours ago

   Gary Filmer
   Excellent, detailed, tactical war report, thank you. Looks like the Wagner Group got some very unpleasant surprises in Bakhmut! Well done to the unbreakable, valiant armed forces of Ukraine!🇺🇦Victory to Ukraine!🇺🇦Slava Ukrajina!🇺🇦

   david schneide
   He just copies everything from Dmitry Kiselyov on Rossiya Segodnya.

   Nathan
   its not a sport where you should celebrate bloodshed and human suffering… like its a great thing to blow the arms and legs off men who have been conscripted against their will.
   Keep talking from the safety of the other side of the planet.

   david schneide
   @Nathan surely you’re responding to the wrong comment, unless „excellent, detailed report. thank you” equates to celebrating human suffering?( I’ll pass on whatever you’re smoking)

   Geography Lover
   B: Booby Traps for the Russians
   A: Artillery wipeout for the Russians
   K: Kill Zone for the Russians
   H: Hell Zone for the Russians
   M: Meat grinder for the Russians
   U: Unexpected deadly surprises for the Russians
   T: Tactical failure for Russia and the anhiliation of Russian forces in the region.

   kevin
   That’s terrible, you should apply for a job in HR.

   RonJohn63
   And yet Wagner keeps taking ground in Bakhmut.

   Surfing Cavachon
   This battle will be studied for decades

   Astro Gremlin
   Yes, also Vuhledar. A masterpiece.

   Polubienie


  • Bakhmut Freedom Square Has Fallen | Full Front Update 03/04/23
   Weeb Union
   23K views 1 hour ago

   Nick Coryell
   Glory to the great shovel army!!!

   Linda Kep
   The greatest shovel Army 🙏✌️🙏

   ASNTSoldier
   @Linda Kep THE ONE shovel army

   miguel gameiro
   The engineer company is goat

   Rainbow Lion
   The shovel jojes are really old and nobody on the ukrainian side says them.

   John O Connell
   I know can you imagine what an army they would be if they had guns and missiles

   Polubienie


 13. Russia takes over UN Security Council presidency: What it means for Ukraine | DW News
  DW News
  111,344 views Apr 2, 2023 #UN #Russia #UkraineWar
  Russia has taken over the rotating presidency of the United Nations Security Council – sparking furious reaction in Ukraine.

  Kyiv’s Foreign Minister Dmytro Kuleba called it a ‚slap in the face for the international community.’ Ukraine had urged members to block the move. But the US says there’s no mechanism for doing so. The largely ceremonial role puts Moscow in charge of setting the security council’s agenda.

  camelshit
  If anything ever deserved to be an April Fools’ joke, and a grotesque one at that, it is this.

  Ann An
  It is not a joke but the rule you made when you were able to be in charge.

  Polubienie


  • When and where will Ukraine’s Spring counteroffensive happen? | DW News
   DW News
   49,682 views Apr 2, 2023 #Ukraine #Russia #UkraineWar

   Russia doesn’t appear to have made any significant gains on the frontline in eastern Ukraine and is continuing to suffer major losses. All eyes have been on Bakhmut and Avdiivka for months now, and Ukraine has held on when most thought that the city was about to fall. But civilians who managed to survive constant bombings and assaults have been urged to evacuate.

   Phillip Leech
   Stalled Again? The Security Council suffers from the same disfunction as the UN as a whole. It’s rules are designed to keep members engaged, but the rules don’t take into account political changes that can occur in any country. There is no enforcement mechanism for membership. NATO has a similar problem. What if a member is no longer a democracy? It is a requirement, but not enforceable.

   Milan Mali
   Finally admitting that Bakhmut is really important because, as noted in the video, its capture leads to the collapse of the entire defense line. It’s disheartening to come across reports that undermine its strategic value.

   P Pen
   It is not important at all. Ukraine may keep it, but with losses that it could have avoided. Ukraine thinks that by keeping Bakhmut, it will take Russian momentum of incremental victories away. That is the only value of Bakhmut.

   Polubienie


  • Zelensky cries ‚Slap In The Face’ as Russia takes over UNSC Presidency amid Ukraine war | Watch
   Hindustan Times
   114,074 views Apr 2, 2023 #russiaukrainewar #putin #zelensky

   Russia has assumed the charge of the UN Security Council on Saturday, causing fury in Ukraine. Ukrainian President Volodymr Zelensky called Russian Presidency ‚absurd and destructive’ move as the war in Ukraine rages. Zelensky slammed global institutions like the UN and called for its overhaul. Watch the video for more.

   Bhagavad Gita
   Who else besides myself literally laughed out loud when they read at 1:35 „The United States on Thursday urged Russia to conduct itself professionally”, like as if the United States has every done so itself.

   Ultra Vlogs by Elias
   If Zelensky adviser Andriy Yermak is calling Iran a „Terror State” for supplying weapons (which hasn’t been proven yet) to Russia, what do you call all those nations supplying weapons to Ukraine? Regardless, despite all those weapons supplies from the collective West to Kiev, Russia is still winning!

   Nathalie Sinovich
   Last month the Nord pipe bombing investigation was rejected by UNSC. By a vote of 3 in favour (Brazil, China, Russian Federation) to none against, with 12 abstentions, the Council rejected the draft resolution, owing to a lack of sufficient votes in favour. Wonder if they will push for it again.

   PerceivedReality
   In 2021, the US and Ukraine were the only countries which voted against a UN resolution banning the glorification of Nazism and neo-Nazism. In 2022, 52 countries voted against this resolution. Why is that? Making fascism fashionable. What could possibly go wrong?

   Polubione przez 1 osoba


  • NATO Nation admits West’s ‘failure to isolate Putin’ as Russia takes over UNSC presidency
   Hindustan Times
   12,356 views Apr 2, 2023 #NATO #poland #russia

   Poland has pointed out that the U.S.-led West has failed to isolate Russia as the country takes over the Presidency of United Nations Security Council. “This is not funny at all, because unfortunately, it serves as proof that in international organizations, this mechanism of isolating Russia does not work as it should,” Polish deputy foreign minister claimed. Watch this video for more details.

   Juan Cruz
   Bden, zelenski and ICC are both comedians 😂😂😂😂😂😂

   Enriquillo Bribiesca
   The Polish government is almost as hypocritical as its US and UK bosses. If the Polish leadership is ever reckless enough to openly intervene in the Ukraine it will receive a righteous long overdue as* kicking.

   Novonil Sinha Roy
   Poland ? why would a small nation with no international standing or leadership have anything to say except for historical reasons for animosity.

   Favio
   Hey Polish foreign minister this is extremely funny 😂 LoL 😂.ha haha

   Jay Cee
   The survival of countries like Poland and other European countries depends on energy, food, and fertilizer from Russia, but in the United Nations, they think that Russia must be vilified. How truly treacherous are these people. Who is better than Russia today to take the presidency of the Security Council?. Russia’s foresightedness will be a plus in that council.

   M.T.M
   Poland will have big problem

   al rent
   The collective west every step is a failure! 😂😂

   Polubione przez 1 osoba


 14. Why do people believe propaganda? (German ‘justification’ for invading Poland 1939)
  TIKhistory
  85,557 views Dec 5, 2022

  Why do people believe propaganda? Why do people still believe that Poland attacked Germany first in 1939? This video will explain why.

  This video is discussing events or concepts that are academic, educational and historical in nature. This video is for informational purposes and was created so we may better understand the past and learn from the mistakes others have made.

  Mothman
  The purpose of propaganda isn’t to convince you what to think, it’s to convince you that everyone else thinks like that. It serves to isolate and demoralize you.

  George Henehan
  It’s always easier to convince someone that they are not to blame for any problem, that the fault lies with „them,” someone else.

  Artyom
  Well Germany was defending itself from Judeo bolshevism and aggressive polish state. Germany didn’t want war expect UK wanted war

  Saeronor
  @Artyom „aggressive polish state.” Yeah, so aggressive they even cancelled (reciprocal) mobilization few days before war. Germany had to be crapping themselves before. …oh, wait, no, Germans weren’t crapping themselves – not only had more than twice soldiers at the ready, they also fully expected that Allies would not join in.

  Polubienie


  • Who controls the past controls the future: who controls the present controls the past
   International School History
   144,247 views Jun 29, 2012

   ‚Who controls the past controls the future: who controls the present controls the past.’ Edited extracts from Michael Radford’s version of Orwell’s 1984 to show Winston’s editing of the historical record to meet the political requirements of the present.

   KOLN555
   It’s an incomplete phrase. It should be „Who controls the past controls the future: who controls the present controls the past: who controls the Spice controls the present.” Or perhaps my memories of novels are sliding together.

   Grant Goldberg
   It’s like looking at the future of the United States.

   maximumjesus
   Wouldn’t he need to correct the entire article, not just the title?

   Ashy Carpenter
   Probably up to another department.

   Mindraker1
   Oh, I get it, it’s kind of like the admins on Wikipedia.

   flash kraft
   Today we look inside of Wikipedias editing room and see how all those articles are kept up to date.

   Polubione przez 1 osoba


  • Nineteen Eighty Four, 1984 by George Orwell (film clip)
   James Addicott
   194,661 views Nov 27, 2020
   Opening scenes of the Michael Radford’s 1984: Big Brother movie

   Anna Stark
   I watched this movie in 1984, as a 13 year old. Nothing has changed.

   Fred Landry
   I was 14 when this came out but I didn’t see the film until later on tv.


   Nineteen Eighty Four Hate Week Rally
   CamoShoeClub
   303,342 views Nov 6, 2012

   Fireside Chats with Luke
   It’s so cult like, it gives me chills!

   Polubienie


  • US Allies Demand Meta CENSOR ‚False Narratives’ On Ukraine; This Is TOTALITARIANISM: Shellenberger
   The Hill
   46,077 views Premiered Apr 3, 2023 #metal #censorship

   Twitter Files author Michael Shellenberger weighs in on a recent letter sent to major social media platforms over disinformation.

   T C
   How dare people have conversations about things they observe with their bare eyes?

   Charmaine Silva
   That means to restrict anything that is truth against them!

   TraditionalAnglican
   “Censorship in the Service of Democracy!” Don’t you just love it?!?

   El Grand Jefe
   In short: „We want no competition to our own lies and propaganda. We want to tell you green today, blue tomorrow and yellow the next day without some pesky conspiracy theorist reminding you that yesterday it was a different color. It costs a lot to make up these narratives, stop ruining them.”

   Jt Jones
   It’s 1775 and a British loyalist has the biggest printing operation in the colonies. As war rages he’s printing and distributing papers claiming the colonists are losing every battle and George Washington has Smallpox and died. He has distribution to 75% of colonists.

   Though the 1st amendment didn’t yet exist would he be protected under it or would Washington had his shop burned to the ground??

   CaptainZ
   We have always been at war with Eastasia.
   We have always been at war with Eurasia.

   Polubienie


 15. KOMENTIK 009 – Idiokracja [BaldTV] 🇵🇱
  BaldTV
  7,844 views Premiered 100 minutes ago

  💥 Przyglądamy się wiedzy przypadkowych młodych amerykanów podczas sond ulicznych. Poziom niewiedzy jest zatrważający ale i bawiący! Zapraszam. Trochę zamulam bo nie czułem się za dobrze, ale chciałem dać coś na niedziele. Pozdro!

  Gkar
  Przyjdą czasy, gdy ludzie będą szaleni, a kiedy spotkają kogoś normalnego, powiedzą – jesteś szalony bo nie jesteś do nas podobny..

  Tech&IT
  już tak jest…

  Natalia PaSIKUROWSKA
  40 lat w polskim szkolnictwie i nie mogłam pojąc dokąd zmierzamy..no teraz wszystko jasne..nasz amerykański brat wyznaczył trendy i cel edukacji..dlatego andemia sie tak przyjęła i rozkwitła…każdy absurd był prawdą objawioną ,im głupszy -tym większą…

  Marcin Sitko
  Jest coś gorszego…intelektualiści też wierzyli w andemię.

  Kliczko Vski
  Poczułem się jak encyklopedia. System rozjebał chłopak trzymający się za lunta i ten jego sposób na określenie która jest godzina 🤣

  P8 L1
  Właśnie tak ten świat zaprojektowali sobie ‚wielcy’ tego świata, by ich kłamstwa nie wychodziły na jaw… Dlatego się dzieje to co się dzieje.

  Emes Emesta
  Bald a widziałeś matura to bzdura??? Ja osobiście nie wierzyłem w głupotę młodych Polaków…. Niestety to dzbany…

  Sendai
  Przerazajace

  Polubione przez 1 osoba

 16. https://wpolityce.pl/swiat/640947-apel-spd-o-negocjacje-pokojowe-ambasador-ukrainy-oburzony

  Ambasador Ukrainy oburzony apelem polityków niemieckiej SPD o podjęcie negocjacji pokojowych: „To cynizm wobec ofiar rosyjskiej agresji”

  opublikowano: 2 godziny temu
  aktualizacja: 2 godziny temu


  Niemiecka postawa jest znamienna / autor: Fratria

  Ambasador Ukrainy w Berlinie Ołeksij Makejew ostro skrytykował apel grupy polityków SPD i związkowców o negocjacje pokojowe między Rosją a Ukrainą. „Ten apel o pokój nie jest żartem prima aprilisowym. To czysty cynizm wobec licznych ofiar rosyjskiej agresji” – powiedział agencji dpa. (…)

  Gdańszczanin
  Już niedługo banderowcy podkulą ogon i będą negocjować z sowietami! Przecież ta wasn braterska zbyt dużo kosztuje inne kraje i robi się nudna! Po za tym, ile dasz pomocy banderowcom to i tak wszystko rozkradną! A do UE i NATO to mogą pomarzyć o wstąpieniu!

  prezesknesetu
  Ogłoszenie przez prezydenta Rosji zamiaru rozmieszczenia elementów taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi do 1 lipca wywołało prawdziwy szok wśród wszystkich światowych przywódców. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa magazynów dla tego typu broni. W tym samym czasie wszystkie kraje Unii Europejskiej zaczęły wyciągać zakurzone traktaty i porozumienia, które rzekomo stanowiły, że broni jądrowej nie wolno przenosić w granice NATO. Rzekomo fakt przemieszczania broni jądrowej podnosi napięcie w całym regionie. Nikt jednak nie wspomniał, że Putin nie wydał tego oświadczenia bez powodu, ale zaraz po tym, jak władze brytyjskie ogłosiły, że zamierzają przekazać Ukrainie amunicję ze zubożonym uranem. Była to ta sama amunicja, której siły NATO używały do bombardowania Jugosławii przez 78 dni w 1999 roku. W efekcie dzisiejsza Serbia jest liderem wśród krajów europejskich i drugim najgorszym krajem na świecie pod względem ilości zachorowań na raka.

  Pac
  Do GrzegorzJ: Podobnie po II wś bezkarni pozostali banderowcy którzy obecnie są na Ukrainie bohaterami. A ci „bohaterzy” potrafili w jednej wsi Wola Ostrowiecka wymordować w ciągu jednej nocy całą wieś polską liczącą ponad 1000 mieszkańców w tym ponad 300 dzieci .

  …..

  https://wpolityce.pl/swiat/640793-czesc-zachodu-zdradza-ukraine-zdradza-panstwa-wsch-flanki

  Część Zachodu zdradza Ukrainę, zdradza państwa wschodniej flanki NATO. I jest to zdrada absolutnie samobójcza

  opublikowano: przedwczoraj
  aktualizacja: przedwczoraj


  autor: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

  Prezydenci Čaputová i Pavel odsłaniają kulisy zmęczenia wojną społeczeństw naszej części Europy. Inna część Europy ma to gdzieś.

  Opis jest prawdziwy, ale wnioski nie zostały wyciągnięte. I ten prawdziwy opis jest właściwie tragiczny, zaś brak wniosków to niepotrzebny, a wręcz szkodliwy unik. Tyler Durden, autor tekstu, który 31 marca 2023 r. ukazał się na portalu zerohedge.com, zapomniał albo nie chciał powiedzieć, że nie tylko część Zachodu zdradza Ukrainę, lecz zdradza także państwa wschodniej flanki NATO. I jest to zdrada absolutnie samobójcza, szkodząca Ukrainie, tym państwom oraz całemu Zachodowi. I pomagająca Putinowi. (…)

  LechBostonUSA
  „Zmęczenie wojną w państwach, które dla Ukrainy robią najwięcej jest zrozumiałe” – wobec tego nie rozumiem posługiwania się przez autora zwrotem „Zdrady Ukrainy”. Jeśli już ktoś Ukrainę „zdradza” to czyni to UE z Niemcami na czele! I w tym przypadku owa „zdrada” to pilnowanie WYŁĄCZNIE krótkowzrocznie pojętych interesów własnych. Patrząc na to wszystko, a na Polskę szczególnie, z oddalenia trudno mi nie zauważyć niezwykłą determinację władz polskich we wszelkiej dosłownie pomocy Ukrainie w przeciwieństwie do ich bezradności w niszczeniu Polski przez UE, się dzieje w przy ostentacyjnym łamaniu prawa! Ja też jestem za wypełnianiem artykułu 82 konstytucji: „Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne.” – w odniesieniu do KAŻDEJ sytuacji!

  Polubienie


 17. Russia’s Wagner group claims control of Bakhmut in Ukraine – BBC News
  BBC News
  26,256 views Apr 3, 2023 #Ukraine #Russia #BBCNews

  The head of Russia’s Wagner mercenary group says he has raised a Russian flag over Bakhmut’s city hall in Ukraine.

  In a video, Yevgeny Prigozhin said Bakhmut was now Russian „in a legal sense,” but he admitted Ukrainian forces were still concentrated in western districts.

  Ukraine has insisted its army still holds Bakhmut.

  Meanwhile, Russian investigators have detained a woman in the hunt for the killers of a pro-war blogger Vladlen Tatarsky in a blast at a St Petersburg cafe.

  E M
  Cute how he’s hiding in the dark as he says they are in control 😂

  Chris Angel
  thats why they are winning.. because they dont take stupid risks!!!!
  SNIPERS can still shoot and there might be a few rogue soldiers left hiding…

  Shab Elijsg
  He could stay at home instead. The fact that he’s even in bakhmut as the wagner boss is respectable

  Minh Vo
  Or maybe because they took it that night?

  Polubione przez 1 osoba


  • Douglas Macgregor: „Ukrainian regime is ON THE VERGE OF COLLAPSE, THIS IS IT” in Exclusive Interview
   Red Pilled TV
   98,009 views Premiered 11 hours ago #douglasmacgregor #interview #redpilledtv

   Douglas Macgregor is back on the show to talk about the war in Ukraine. Macgregor gives his assessment of where things stand on the ground. They talk about the astounding casualty numbers and the horrifying nature of the battle over Bakhmut. Macgregor then gives some predictions for the next stages of the war. They talk about the rising tension with China. They agree there is no need to go to war with China but discuss what may explain the sudden attention shift towards Beijing. Lastly, they talk about the effects of cronyism in the weapons industry and the probability of a nuclear war.

   Cw Pemberton
   I think a list of all corruption in Ukraine, past and present. Labs, money laundering ect. would be helpful for the world if exposed more.

   MarVig
   I m from Crimea. We couldn’t believe we did reunite with Russia ! We celebrated on the streets ! We never identified ourselves as Ukrainians just because Khrushev gifted us to Ukraine, never spoke Ukrainian .
   And when Ukraine regime became anti Russian , we said „enough ” ! We are not going back to Ukraine. It’s hostile to Russian speaking population there

   Nutshell
   Why didn’t you vote to remain part of Russia in 1991?

   蔡金瀚
   @Nutshell Actually over 70% of Ukraine (which included Crimea at the time) voted to remain in the Soviet Union. The breakup of the USSR was a thoroughly anti-democratic event.

   Stefan Kropf
   They did, maybe you should know your history before asking dumb questions nutshell!

   MarVig
   @Nutshell we did . Ukraine made it impossible for us

   Steve Tilbrook
   @Nutshell The Ukrainian govt became hostile to its Russian population after the 2014 overthrow of its government. There has been armed conflict between the Russians in the eastern Ukraine and Kiev ever since. The Crimean people voted to remain with Russia for this reason since an attack on them by Zelensky would be answered by the Russian military. Zelensky stated publicly before this current conflict that he wished to take the Crimea by force,

   Polubione przez 1 osoba

 18. https://wpolityce.pl/kosciol/640922-rosyjscy-zolnierze-w-habitach-mnichow-tego-broni-abp-sawa

  Dla abpa Sawy opowieść o tym, jak prawosławny klasztor stał się siedzibą putinowskiej akcji zbrojnej. Nie chcemy tego w Polsce

  opublikowano: 2 kwietnia


  Pod Ławrą Pieczerską w Kijowie / autor: PAP/EPA/OLEG PETRASYUK

  Działo się to w zeszłym roku, gdy major „Czarny” stał się moim przewodnikiem po piekle „Donbasu” na własne oczy zobaczyłem prawdziwe oblicze prawosławnej cerkwi patriarchatu moskiewskiego.

  Rosyjscy żołnierze w habitach
  Cerkiew i prawosławny klasztor żeński w Adamiwce tętniły życiem. Właśnie do kompleksu białych budynków gospodarczych podjeżdżała szara furgonetka, kierowca kiwał na tutejszego mnicha, obaj się wtali, zamienili parę słów, zamieniają parę słów. Wyglądało to całkiem normalnie, pytałem więc kpiąco przyjaciela – który od dwóch tygodni w Donbasie tłukł mi do głowy, że wszędzie tu żyją zdegenerowani rosyjscy separatyści – gdzie owe jego „separy”? „Czarny” wbił we mnie wzrok, uśmiechnął się i powoli wycedził przez zęby: „To klasztor ż e ń s k i”. „Tu nie ma mnichów”. Słuchałem dalej. Powoli niewinna cerkiew i kompleks klasztorny nabrały innych barw. Owa furgonetka nie była widziana na żadnym z gęsto rozsianych wokoło posterunków wojskowych, bo kierowca specjalnie omijał główne drogi, by z tajemniczym transportem dojechać do cerkwi poza spojrzeniami ukraińskich żołnierzy. Czyż musiałby się maskować, wioząc jedzenie albo dewocjonalia? Człowiek w habicie nie był mnichem, a drony zwiadowcze ukraińskiego wywiadu zarejestrowały już kilka dni wcześniej, że w ośrodku pojawili się obcy mężczyźni po cywilnemu, którzy następnego dnia występowali już w tutejszych habitach. Niestety, to rosyjscy dywersanci i separatyści, funkcjonariusze Putina przygotowujący działania wojskowe na terenie kontrolowanym przez Ukrainę. Tak oto prawosławny ośrodek religijny zamienia się w wojskową placówkę pod przykryciem modlitwy i skupienia. Zresztą już szybkie spojrzenie na mapę działań wojennych powinno wzbudzić podejrzenia, albowiem cerkiew znajdowała się wówczas dwa kilometry od linii frontu, a nic jej się nie stało, wręcz przeciwnie, tam tętniło życie, był ruch, docierają tajemnicze transporty, nikt nie ucieka, a w okolicznych domach dalej mieszka ze sto lub więcej osób, cierpliwie czekając na… rosyjskie zwycięstwo?

  Czy to możliwe, że prawosławni duchowni podlegający Patriarchatowi Moskiewskiemu w sposób zinstytucjonalizowany i zorganizowany wspierają inwazję rosyjską? (…)

  Szczerbiec
  Dla ciebie Maciejewycz greckokatlicki banderowiec Szewczuk jest pewnie gut i charaszo?

  Suweren_Polak
  Maciejewski: Nie odwracaj uwagi jakimiś durnymi wiadomościami co się dzieje w ruskich klasztorach! Nie widzisz , że atakują Jana Pawła II? Mam nadzieję , że to co zrobiłeś wynika z twojej głupoty a nie , że przekupili cię lewacy by odwrócić uwagę! Pilnuj się i śledź wytyczne bo skończysz jak Klarenbach!

  neb
  Українська правда – новини онлайн про Україну TYTUŁY artykułów

  Sztandar z Banderą na fasadzie Tarnopolskiej Rady Obwodowej został wpisany do Księgi Rekordów Ukrainy Wołodymyr Wjatrowycz: Rosja dyskredytuje nie tylko Banderę, ale cały ukraiński ruch wyzwoleńczy Marsz na cześć Bandery: Izrael i samozwańczy Łukaszenka potępiają. Rosja grozi sankcjami W Tarnopolu rzucano jajkami pod pomnik Stiepana Bandery W Tarnopolu nieznane osoby wylały farbę na pomnik Bandery

  neb
  Українська правда – новини онлайн про Україну Nowością jest piosenka „Nasz ojciec Bandera, Ukraina jest matką”, która stała się modna dzięki flash mobowi ukraińskich użytkowników na TikToku, a następnie rozprzestrzeniła się na inne sieci społecznościowe, a nawet zabrzmiała w Radzie Najwyższej. 3 STYCZNIA 2022 R. Informuje o tym NV powołując się na folklorystkę Instytutu Filologicznego KNU Jarenę Zakalską. Zaznaczyła, że są to po części tradycyjne pieśni przerobione w nowoczesny sposób, a częściowo odtworzone. „Ten tekst pojawia się gdzieś wraz z ogłoszeniem niepodległości Ukrainy, kiedy stało się możliwe otwarcie szerokiej warstwy takiego folkloru, kiedy nazwisko Stepana Bandery nie było już cenzurowane przez władze sowieckie i kiedy nastąpił ogólnonarodowy zryw” – powiedziała Zakalska. Po raz pierwszy pieśń tę wykonali kapłani diecezji tarnopolskiej, powiedział ksiądz Oleh Lutsan, członek chóru Pentarchii. https://www.istpravda.com.ua/short/2022/01/3/160732/

  Polubienie


 19. New Zealand’s Prime Minister STYMIED By “What Is A Woman?” Question
  The Jimmy Dore Show
  4,292 views Apr 5, 2023

  Timothy Wiebe
  ‘A vinyl glove filled with mayonnaise’! Thanks for the tip 🙏

  linkes28
  Coming from nz I can tell you everyone thinks this is radiculouse. Our government has lost their minds.

  Peter Early
  The Prime Minister of New Zealand hasn’t had time to formulate an answer to what a woman is 🙂 His own Mother must be so proud of him

  Barbara Grosvenor
  Here in the UK, the leader of the Labour Party couldn’t define what a woman although he is married to one. He is never going to be taken seriously again.

  Polubione przez 1 osoba

 20. https://wpolityce.pl/polityka/641223-coraz-blizej-ukrainskiej-kontrofensywy-nyt-to-wyzwanie

  Coraz bliżej ukraińskiej kontrofensywy? „NYT”: Armia formuje nowe jednostki szturmowe, a nawet odtwarza słynny pułk Azow

  opublikowano: 4 godziny temu


  Zniszczenia w wyniku rosyjskich ataków w miejscowości Izium w obwodzie charkowskim / autor: PAP/Vladyslav Karpovych

  Ukraińska armia formuje nowe jednostki szturmowe, a nawet odtwarza słynny pułk Azow, szykując się do nadchodzącej kontrofensywy przeciwko rosyjskim wojskom; takie natarcie prawdopodobnie nastąpi w ciągu najbliższego miesiąca, ale jego skuteczne przeprowadzenie będzie dla Kijowa dużym wyzwaniem – ocenił amerykański dziennik „New York Times”.

  Kontrofensywa
  Kluczowe znaczenie dla Ukrainy ma czas tej operacji. Kontrofensywa musi nastąpić dosyć szybko i przynieść zakładany efekt – tak, aby sojusznicy Kijowa utwierdzili się w przekonaniu, że warto wciąż finansować pomoc zbrojeniową dla ukraińskiej armii. Dalsze wsparcie w tym zakresie nie jest bowiem gwarantowane. Budżet USA przeznaczony na ten cel ma się wyczerpać około września, dlatego wielu amerykańskich urzędników postrzega ostatnie dostawy broni dla Kijowa jako „wysiłek ostatniej szansy” – czytamy na łamach „NYT”.

  Z drugiej strony, zachodni analitycy zdają sobie sprawę z wagi ewentualnego ukraińskiego sukcesu.

  Ukraina jest w stanie zadać rosyjskim wojskom straty, które mogą mieć daleko idące konsekwencje geopolityczne. (…) Rosja może stać się osłabioną potęgą militarną z ograniczonym wpływem na przebieg negocjacji kończących wojnę

  — oceniła dyrektor think tanku Instytut McCaina Evelyn Farkas.

  Eksperci przypuszczają, że ofensywa nastąpi prawdopodobnie na południu Ukrainy, na równinach obwodu zaporoskiego. Natarcie zapewne rozpocznie się od intensywnych bombardowań artyleryjskich, po czym do „akcji” wkroczą jednostki rozminowujące teren. Później nastąpi szturm formacji pancernych – przewiduje amerykański dziennik.

  Wyzwania stojące przed ukraińską armią
  Jak podkreślono, nie należy jednak zapominać o poważnych wyzwaniach stojących przed ukraińską armią, która od lutego ubiegłego roku straciła około 100 tys. żołnierzy, w tym najbardziej doświadczonych. Trudności mają charakter zarówno czysto militarny, związany z koniecznością pokonania rozległych pól minowych, jak też organizacyjny, a nawet emocjonalny. Kluczową kwestią będzie m.in. utrzymanie wysokiego morale w siłach zbrojnych wyczerpanych wielomiesięcznymi krwawymi walkami w Donbasie.

  Wiemy, jak działają Rosjanie i wiemy też, jak się im przeciwstawiać

  — uspokaja w rozmowie z „NYT” porucznik Illa Samojłenko z pułku Azow, uwolniony we wrześniu ubiegłego roku z rosyjskiej niewoli.

  W ostatnich tygodniach w ukraińskich i zachodnich mediach, a także opracowaniach analitycznych pojawiają się różne przypuszczenia dotyczące terminu i kierunku wiosennej kontrofensywy Kijowa przeciwko rosyjskim wojskom. Spekuluje się, że atak może nastąpić w obwodzie zaporoskim, chersońskim lub ługańskim. Władze Ukrainy podkreślają, że niezbędnym warunkiem tej operacji jest zgromadzenie odpowiedniej liczby żołnierzy i ich wyszkolenie oraz przygotowanie do użytku uzbrojenia przekazywanego przez zachodnich sojuszników, m.in. czołgów Leopard 2 i Challenger.

  Z podziwem czytam prasę zachodnią, która wie, z którego kierunku nadejdzie atak i kiedy do niego dojdzie. Decyzje takie zapadają na zamkniętych naradach prezydenta z dowódcami wojskowymi. Ludzi, którzy o tym wiedzą, można przeliczyć na palcach

  — przyznał przed kilkoma dniami w rozmowie z PAP Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.

  CZYTAJ TEŻ:

  — RELACJA. 405. dzień wojny. Drony zaatakowały Odessę. ISW: Rosyjscy najemnicy zajęli siedzibę administracji w Bachmucie
  https://wpolityce.pl/swiat/641151-relacja-405-dzien-wojny-pelnowartosciowe-przygotowanie

  — TYLKO U NAS. Tak wyglądają kostnice, w których Ukraińcy trzymają odnalezione zwłoki rosyjskich żołnierzy
  https://wpolityce.pl/swiat/641136-w-kostnicy-pelnej-orkow-chcemy-ich-wymienic-na-naszych

  — Zełenski: Nie przebaczymy Rosji zbrodni przeciw ludzkości. Rosja to państwo-zło i nie zdoła zasłonić się swym miejscem w RB ONZ
  https://wpolityce.pl/swiat/641148-zelenski-nie-przebaczymy-rosji-zbrodni-to-panstwo-zlo

  wkt/PAP

  Mię
  Dziwne, ze i tu jakoś nie ma komentarzy, więc ja napisze swój. Zwolennicy i wyznawcy zbrodniczej ideologii żydobandorowskiej, dostają teraz orgazmu…

  Polubienie

 21. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/641803-prezes-pis-zycze-by-spelnilo-sie-marzenie-o-pokoju-wideo

  Świąteczne życzenia od prezesa PiS: Wszystkim Polakom chciałbym życzyć, by spełniło się marzenie o pokoju, o rozwoju naszego kraju

  opublikowano: godzinę temu
  aktualizacja: godzinę temu


  autor: Twitter/PiS

  Wszystkim Polakom chciałbym życzyć dobrych, szczęśliwych, błogosławionych świąt; chciałbym życzyć, by spełniło się marzenie o pokoju, spokoju, o rozwoju naszego kraju, o naszym umocnieniu we wszystkich wymiarach – powiedział w życzeniach z okazji Świąt Wielkanocnych prezes PiS Jarosław Kaczyński. (…)

  Hamletpl
  Dalszy rozwój POLSKI jako niezależnego bytu jest możliwy tylko pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. JEDYNEJ polskiej partii która dotrzymała większości obietnic wyborczych.

  Suweren_Polak
  Hamletpl : Nie większość tylko absolutnie wszystkie! Nie podpadaj pod lewaków, pewnie czytasz wybiórcza i oglądasz tvn!

  Suweren_Polak
  Do Prawdziwych Polaków katolików! Czy spełniłeś już swój patriotyczno-katolicki obowiązek i naszczułes na ryżego? Jeżeli tego nie zrobiłeś nie śmiej nazywać się prawdziwym POLAKIEM I W DODATKU KATOLIKIEM! Pozdrawiam naszych patriotycznych redaktorów i dziękuję za codzienną , wyśmienita porcję patriotycznego zaszczuwania oponentów naszej jedynie słusznej partii PIS!

  Fila
  Zdrowych i spokojnych Świąt i dużo siły do dalszej walki, a nie będzie łatwo. Zdziczenie, chamstwo i pogarda niektórych są przerażające. Niestety ubecja nadal trzyma się mocno…

  aria
  Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi Panu Panie Jarosławie i wszystkim Polakom i tym z prawa i tym z lewa Polska ma być Wielką Ojczyzną nas wszystkich. Alleluja.

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/641797-premierpogloski-o-smierci-chrzescijanstwa-mocno-przesadzone

   Premier Morawiecki: Pogłoski o śmierci chrześcijaństwa są mocno przesadzone, z pewnością jeśli chodzi o Polskę

   opublikowano: 2 godziny temu


   autor: PAP/Leszek Szymański

   U nas wciąż Wielkanoc jest symbolem odrodzenia i świętowaniem zwycięstwa życia nad śmiercią. W niewielu miejscach na świecie celebruje się tajemnicę zmartwychwstania tak, jak w Polsce – ocenił premier Mateusz Morawiecki. (…)

   Suweren_Polak
   Czy w tym roku zaczniemy Chrystianizację Europy a później całego świata? Hufce różańcowe są gotowe !

   Heim_ins_Reich
   każdy chrześcijanin jak Morawiecki wysyła dzieci do żydowskiej szkoły Laudera Morasha w Warszawie

   Hamletpl
   Chrześcijanin Morawiecki zamykający cmentarze na Wszystkich Świętych i wprowadzający totalne restrykcje przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/641806-zyczenia-prezydenta-andrzeja-dudy-dla-twitterowiczow

   Życzenia prezydenta dla twitterowiczów: Niech czas Zmartwychwstania przyniesie spokój i pogodę ducha. Wesołego Alleluja!

   opublikowano: 41 minut temu


   Prezydent Andrzej Duda / autor: Fratria/Twitter

   „Składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia na cały okres Wielkanocny. Niech czas Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie Państwu wiele spokoju, pogody ducha, dobrych chwil, miłych rodzinnych spotkań i wspomnień” – złożył życzenia świąteczne na Twitterze prezydent Andrzej Duda. (…)

   antykaczor
   Kaczyński , Morawiecki i Duda w swoich życzeniach odnoszą się do wiary chrześcijańskiej i Pana Jezusa Chrystusa. Dlaczego więc ci panowie tak wspierają wrogów naszego Kościoła. Wspierają nadzwyczajną kastę, LGBT czy komunistycznych oficerów oraz skorumpowane unijne lewactwo? Dlaczego robią wszystko aby wzmocnić Brukselę a osłabić Naszą Ojczyznę podpisując antypolskie umowy i uchwalając ustawy oddające naszą suwerenność w obce ręce?

   rysiekbielinski
   antykaczor-Konfederacja dostała Kopiejki z Moskwy?

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/641804-zyczenia-premiera-niech-chrystus-przyniesie-swiatu-pokoj

   Życzenia premiera: Niech zmartwychwstały Chrystus przyniesie światu wyczekiwany pokój, a nasze serca wypełni nadzieją i radością

   opublikowano: 11 godzin temu


   Mateusz Morawiecki / autor: screenshoot: Twitter: Mateusz Morawiecki

   „Premier Mateusz Morawiecki złożył w sobotę rano życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Niech zmartwychwstały Chrystus przyniesie światu długo wyczekiwany pokój, a nasze serca wypełni nadzieją i radością” – mówił premier w opublikowanym nagraniu. (…)

   baatezu1313
   no dobra, w swieta cuda sie zdarzają, ale zeby talmudyczny towarzysz bankster takie zyczenia skladal, dziwnym jest., zwazywszy ze synkowie do jeshewy chadzają nauki pobierać..

   prezesknesetu
   @riiter – Czego to się nie robi dla wyborów, a ż yd dla wygrania wyborów zrobi wszystko, nawet największe świństwo!

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/641861-para-prezydencka-sklada-polakom-zyczenia-z-okazji-wielkanocy

   Para prezydencka składa życzenia z okazji Wielkanocy: Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera

   opublikowano: 4 godziny temu


   Para prezydencka / autor: Twitter/@prezydentpl (screenshot)

   W niedzielę rano para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii – powiedział prezydent. (…)

   Gdańszczanin
   O, nawet viceprezydent Banderalandu Dudu złożył Polakom życzenia!

   X
   Co za obluda zionie z tej pary”prezydenckiej”… ze ta Polska rzadza takie HYBRYDY…

   xxx.z
   Niech się zajmie sprawami Ukrainy to jego ojczyzna.

   Heim_ins_Reich
   Agacie coś tam po żydowsku-Dudzie i jej mężowi życzymy udanego wciąż trwającego Pesach

   Ajax+
   Do: speedygonzales #35092 „Cytat z Gdańszczanina: Życzę UPAdlińcom całkowitego wyrżnięcia przez sowietów! Niech piły, widły i siekiery pójdą w ruch tak jak to było na Wołyniu! Jeden z wielu wpisów o tej treści. Screeny w posiadaniu. Sprawa w prokuraturze.”.

   Cóż za emocjonalna obrona UPA! Toś ty potomek przesiedleńców po akcji Wisła? Ciekawe. Uderz w stół…

   Ajax+
   Do speedygonzales #35092 Spadaj za Zbrucz dekowniku. Pokaż męstwo w Bachmucie, zamiast tutaj produkować brednie.

   Antyparch
   pisowski durniu, od kiedy życzenia są karalne?

   Antyparch
   JAKOŚ ŻADEN PISOWIEC NIE ZGŁASZA DO PROKURATURY antypolskie wypowiedzi i zachowania UPAdlincow do Polaków i to we własnym kraju!. Ciekawe,co nie? tak Polaków z zadzie ma ta pisowska okrągłostołowa banda>

   Antyparch
   dawać i się nie ociągać Lachy – Polska zrobiła wszystko, co zadeklarowała w sprawie czołgów. Teraz pora na transportery opancerzone” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/641858-campus-polska-zyczy-radosnych-swiat-tylko-jakich

   Campus Polska życzy „Radosnych Świąt”. Tylko jakich? Tego już się nie dowiemy… Czyżby Wielkanoc nie przeszła im przez gardło?

   opublikowano: 5 godzin temu


   Rafał Trzaskowski / autor: Fratria/Twitter

   Campus Polska Przyszłości składa na swoim profilu na Twitterze życzenia z okazji Świąt… No własnie, jakich? Tego już się nie dowiemy. (…)

   (…)

   Gajowy
   Czepiacie się. No i co z tego że jest synem TW” Justyna” . Co z tego że łupią lemingów na śmieciach, że czysciciele kamienic wyrzucili 40 tys ludzi z ich domów , dają złupioną kasę na fundacje założone przez SBeków .Ma prawo podzielić się opłatkiem i zakąsić karpiem pod Stolicznają. Niech się święci 1 mają i nasz rodzinna strana ZSRR. A wy towarzysze że źle, czepiacie się.

   Jozin
   Niech mu Sorosz błogosławi ! Amen !

   Adam Lemberg
   ja zycze im -radosnego dolu z wapnem. Ci co POdnosza reke na Polske,nie sa godni ,zeby usiasc z nami , przy stole swiatecznym. Donosiciele z teczowego eurolandu,czyli targowica-nie zasluguja na jaki kolwiek szacunek-niech sie smaza we wlasnym jadzie-Nawet w Swieta Wielkanocne ,nie mam szacunku dla zdrajcow

   Suweren_Polak
   Adam Lemberg: Wielkie Bóg zapłać za patriotyczną postawę – od razu widać , że czytasz nasz patriotyczny portal wPolityce i Jesteś Prawdziwym Polakiem! Szczęść Boże!

   Suweren_Polak
   Dziękuję w imieniu naszej wspaniałej partii za piękne, świąteczne patriotyczne szczucie na dupiarza! Jesteście wielkimi patriotami i katolikami! Z Panem Bogiem!

   porfirion
   Czyli coś w stylu „goloneczki na wigilię”, ale jak ci sami ludzie żydom składają życzenia z okazji ich świąt to wszystko konkretnie i z najwyższym szacunkiem. Tak to „świadome mniejszości chcą zmarginalizować i zdominować nieświadomą większość”😃

   Polubienie

 22. https://bialczynski.pl/2023/04/10/3-polka-o-tym-jak-chinczycy-niszcza-afryke-gambia/

  1. J. Zięba – Czy Polacy się w końcu obudzą?; 2. Wizyta Zełenskiego w Warszawie – Celem Unia Polsko-Ukraińska (prawda historyczna i współczesność); 3. Czerwona płachta na Łukaszenkę; Biełsat jako pierwsza niezależna białoruska TV; 4. J. Karwelis: Lasy jako trening przed pójściem na całość

  Opublikowano 10 kwietnia 2023 przez Białczyński

  Polka o tym jak Chińczycy niszczą Afrykę – Gambia

  Oczywiście wiecie, że jest to ilustracja do materiału nr 2 i 3 – Niezbędny wstęp do zbudowania Unii Polsko-Ukraińsko-Białoruskiej. Mówimy tutaj o tym i piszemy od roku 2011, a już szczególnie mocno od 2014. Myślę, że po obejrzeniu materiału nr 3 będziecie mieć pewność i nie będziecie się dziwić, że język rosyjski zostanie na Białorusi zwyczajnie wykreślony raz na zawsze z życia publicznego jako język największych wrogów Białorusinów. (…)

  …..

  Polka o tym jak Chińczycy niszczą Afrykę – Gambia – Ciągle 01/04/2023, czy co? Komuś nie tylko z url coś chiba pojebało siem, hm? 🙂

  Polubienie


  • Macron-China panic. Ursula exits China, passport check. Telegraph Putin fantasy; Et tu, Brute? U/1
   Alex Christoforou
   15,353 views Apr 10, 2023

   Macron-China panic. Ursula exits China, passport check. Telegraph Putin fantasy; Et tu, Brute? U/1 Topic 924

   Mrmike Mrmike
   Little Marco… We Americans are not spending our tax dollars on the Ukraine… You’re spending our tax dollars on the Ukraine. Thanks Alex!

   Seashell 🐚
   Von de Crazy leaving China via ordinary passenger lines at the airport…. ABSOLUTE GOLD 🏆🥇😂🤣😂🤣

   Sm y
   Her ego is in tatters, in tatters!🤣🤣

   Michael Dortmund
   The US must be thinking ‚Time for regime change in France ‚.

   Yurichtube
   For sure. But Macron may leave anyway.

   Barbara Wilson
   I think the public in France trying anyway .

   Tiger Tough
   The US itself also requires a regime change.

   Polubione przez 1 osoba

 23. https://www.youtube.com/post/UgkxpbdzydxluL4oFZJtTIhJfBmoq20gaOHU

  Itapirkanmaa2
  1 day ago
  Seal of Approval to Polo-Ukraine so it shall come.

  „Foreign Policy published an article saying that Ukraine and Poland should unite „into an anti-Russian alliance.”

  The authors are sure that the Polish-Ukrainian union may be the easiest way to turn post-war Ukraine into a „stable and prosperous” country, Ukrainian TG channel ZeRada analyzes the article.

  According to the new plan, Ukraine and Poland should unite into the Commonwealth, which was once one of the largest countries in Europe.

  The best solution for the Ukrainian question turned out to be a political construction created almost 700 years ago. And perhaps this can be a political solution to all the problems facing Ukraine and Poland today.
  For the US and the EU, such an alliance would be a permanent way to protect Europe’s eastern flank from Russian aggression.

  The Polish-Ukrainian alliance will become the largest state in the EU and possibly its largest military power.

  This will provide a counterbalance to the Paris-Berlin alliance, and at the same time, the problem of Kyiv’s unpreparedness for independent entry into the EU and NATO will be solved.

  The publication cites the reunification of Germany as an example. In March 1990, the new government quickly concluded an agreement on monetary, economic, and social union between East and West Germany.

  It is important that Polish taxpayers do not have to pay for the reconstruction of Ukraine and its subsequent economic growth.
  The merger will have to be carried out at the expense of frozen Russian assets ($300 billion from the Central Bank of Russia). The EU and the wealthy Western European states also have a role to play.

  For all the seemingly fantastic nature of this option, this is not the first time the topic of a lasting alliance with Poland has been raised recently. Starting from yesterday’s controversial statements by President Zelensky, to statements by a number of Ukrainian politicians and experts.

  In addition, the union will solve the important problem of the post-war reconstruction of Ukraine. The new terms of cooperation with the IMF do not imply an explosive growth of the Ukrainian economy, and the planned 6–12 billion dollars of investment per year will never cover the 130 billion dollars needed for the reconstruction of the country. Therefore, the only option for retribution is payment with land.
  From the point of view of the globalists, the plan looks profitable, but, of course, it is not easy to implement.

  Here we are forced to agree: it will be very difficult to implement such a plan because … who will let them implement it!🤷‍♀️”

  #source (https://t.me/ukraina_ru/141445)
  Join Slavyangrad
  @Slavyangrad
  Join SLG 🔺 Intelligence Briefings, Strategy and Analysis, Expert Community

  toto
  It won’t happen. For a very simple reason: Ukraine promised same sex marriage after the war and Poland rejects it. Can’t be a single country. They may form tight links but can’t be one country

  M. MAX
  What do the Poles think about such a delirium ?

  Polubienie

  • https://www.youtube.com/post/UgkxXsGmLoKXpKLLpfiJWDbI7FiVecfpFp2Q

   Itapirkanmaa2
   2 hours ago
   „Zelensky’s former adviser Arestovich predicts Ukraine’s collapse and „Putin’s revenge”

   After the war ends, he said, Ukraine is in for „the toughest period”:

   ◾️12 million refugees,

   ◾️ ruined infrastructure and housing, economy

   ◾️ high foreign debt,

   ◾️ shortage of workers (one worker supports four pensioners and children),

   ◾️ hundreds of thousands of returning AFU fighters will become socially dangerous

   ◾️ several former military men who used to earn 100-120 thousand UAH will become unemployed,

   ◾️ the West, because of corruption problems, will refuse to support Ukraine economically and will not take it into the EU,

   ◾️ the country will turn into a grey area with a ruined economy and hundreds of thousands of disillusioned war veterans.

   Arestovich said that if these problems are not solved, Zelensky’s rating „will plummet to a vanishing point and all the troubles will be blamed on him”. And Putin will try to take revenge — and start a second war in 2028-2029, which may end up with much worse results for Ukraine.” (TG / Ukraine Watch)

   https://yt3.ggpht.com/1Vh6vJupE7Xv24qHbh6ZjPYcsizzGFTrGLD3n6kna2Ye-0D2xJbIjoBC26kSHQSPTpp7hmT4PvGXbQ=s664-nd-v1

   Joe O
   Crazy to think that just months ago, most of the Western media outlets and people would have believed anything that came out of his mouth.

   Halina Trolle
   Did he know all of that, when he was Zelensky’s adviser?

   Mikhail Belkin
   They all will recall these years with warmth, will cherish the memories and have a good laugh over a mug of Root Beer

   eSense
   Ukraine will be lucky if they can have an economy that recover for 5 years after this war.

   R PN
   No way..

   ses hat
   You forgot a 0

   Polubienie


 24. 2023.04.24 “The Russians Are Winning Too Slowly!”
  Gonzalo Lira — Again
  9.1K views 2 hours ago

  ☨St Louis IX opposed paganism, hæresy & debauchery
  Thanks for keeping us up to date with your unique perspective as a chap living in Kharkiv, Eastern Ukraine. It’s unfortunate that many ethnic Ukrainians (including those who speak Russian as their first language and mother tongue) are severely nationalistic to the point of being Russophobic. Russophobia from Ukrainians and generally is harming the poor ethnically Russian people of Donetsk who never harmed any Ukrainians and have never been ultra-nationalistic or felt in any way superior to anyone else.

  Karimson Safehold
  Kiev is using the old Soviet Ukraine method. Recruit from inferior groups like Odessa Kharkiv, throw them as meat shields into Bakmut and preserve your NKVD comissar troops from more loyal provinces alive in the back.

  Gordon Bennet
  If NATO has no weapons for Ukraine, why would they have weapons for Poland?

  Prof. Spudd
  They think with their emotions with no concern for consequences or the future. They’ll do the exact same scrambling and bellyaching about supplies for Poland that they’re doing right now for Ukraine and hope things work out.

  Cyrus Farlow
  Darn good question!

  Polubione przez 1 osoba

 25. https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81931

  26 kwietnia 2023 o 08:22
  Wystarczy gdy w ramach porozumienia Polska i Ukraina powolaja wspolnie z innymi narodami Miedzymorza, niezalezny Trybunal Historyczno Etyczny Konfederacji Miedzymorza i on zajmie sie tym tematem. Podobno Bandera stworzyl ideologie Upa, wymordowania mniejszosci i Niemcy pozwalali mu wysylac rozkazy z wiezienia. Niech to osadza, skale zbrodni, odwety, kto zaczal. Obiektywnie. Bo klamstwa ukrainskie, zmnuejszanie skali tej zbrodni, porownywanie do niej wywozki w akcji Wisla, sa widoczne i bardzo niesmaczne, pachnace kolejna propaganda. THEK moglby stac sie jedym z organow sadowych inicjujacych budowe Miedzymorza.

  https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81941

  stefar26 kwietnia 2023 o 15:50

  Jeśli Ukraińcy nie przeprowadzą denazyfikacji to mogą zapomnieć o UE i NATO. PiS po wyborach przestanie być sługą narodu ukraińskiego . Jeśli w USA Biden przegra wybory to kto będzie sponsorował wojnę? A mówią , że Moskwa się zbroi i po ustąpieniu roztopów przystąpi do kontynuowania Operacji Specjalnej. Kluczowa może się okazać rola Chin. Tak dla przypomnienia Chiny pogodziły Arabię Saudyjską z Iranem. Teoria spiskowa: Ten konflikt to mistyfikacja mający na celu przygotowanie do ewakuacji Izraela z Palestyny do Nowej Jerozolimy. Rosjanie niszczą miasta ale Ukraińcy też masowo bombardują swoje terytorium. I jeszcze ważny fakt w niedzielę w nocy Krakowianie mogli podziwiać zorzę polarną . Czyli ten biegun magnetyczny wędruje na południe. Możliwe , że to jest powodem takich gwałtownych zmian temperatury. Raz ciepło a raz zimno.

  https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81943

  Białczyński26 kwietnia 2023 o 18:48

  Łatwo się pisze takie bzdury, bo to gotowce które Kreml rozrzuca na wszystkie strony świata. Właśnie się zaczęło, ale nie jest to żadna ofensywa rosyjska tylko zdobycie lewego brzegu Dniepru przez Ukraińców w Chersońskiem i wysp na Dnieprze.

  Akurat w kwestii Ukrainy PIS działa tak jak trzeba i niczego po wyborach nie przestanie – mało tego wykona cały plan uzbrojenia 300 000 armii polskiej w broń USA – i nie będzie to 50 Abramsów, 20 Patriotów, ani 50 Krabów, czy F 35 – tylko setki, tysiące.

  Chiny nie będą miały nic do powiedzenia po tej kontrofensywie. Moskwa dostanie ostatnią szansę po wycofaniu wszystkich wojsk do granic Ukrainy z 1991. Potem na tapetę pójdzie Mińsk za sprawą Białorusinów i Gruzja. I to by było na tyle… Nie, przepraszam – Ciąg dalszy nastąpi jutro.

  https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81947

  26 kwietnia 2023 o 20:09
  Moskwa jeszcze bedzie musialakiedys oddacBialorusi wschodnie obszary i miasta, jak Smolensk. Boi sie, ze historyczna Rus Biala wypomni jej te grabieze.

  Polubione przez 1 osoba

  • Bez kozery powiem pińcet milijonów… i za te milijiony Polacy znów będą cierpieć, a pewno i umierać dla rozrywki swoich żydobanderowskich i upadlińskich panów… 😦

   Polubienie

  • https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81953

   stefar26 kwietnia 2023 o 23:37
   Allo ! Allo! To PiS jednak dobry jest? Więcej nie warto pisać .

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81956

   Białczyński27 kwietnia 2023 o 06:42
   Szanowny Stefar

   Czyżbyś podzielał poglądy Totalnej Opozycji, które głoszą że cokolwiek zrobi PIS to wal go w mordę i potępiaj w czambuł? Moim zdaniem trudno o głupszą taktykę i trudno uzasadnić taką postawę jako MĄDRĄ, gdyż nikt nie jest nieomylny i nikt nie jest OMYLNY w 100%.

   Tylko Doradcy Polityczni Totalnej Opozycji mogli wymyślić tak głupią linię walki z PISem, która jest nieskuteczna od 8 lat i pozostanie nieskuteczna przez następnych 8 lat. Nie idź Szanowny Stefarze w ślady Totalnej Opozycji – bo jest ona opozycją głupią, nikczemną, fałszywą, faryzejską i ta cała jej taktyka jest idiotyczna.

   Trudno mi sobie wytłumaczyć co może być przyczyną takiego zaślepienia bandy ludzi – wielkiej rzeszy podlegającej narracji tejże opozycji że PIS to czyste zło. Tłumaczyć to może jedynie Małpi Rozum Stadny – ten sam, który kazał wystraszonemu Stadu poddać się zastrzykom RMNA. Owszem PIS to zło ale mniejsze niż Totalna Głupia Opozycja z jej pomysłami na walkę z PISem. Kompletna klęska.

   O-PIS-uj przeciwnika politycznego takim jaki jest, bo inaczej wpadniesz we własną pułapkę. A PIS jest i przebiegły i sprytny i miewa rację oraz prawidłowe pociągnięcia wobec Narodu – a potwierdza to wciąż jego pozycja polityczna i potwierdzą to kolejne wygrane przez PIS wybory w 2023.

   Realizacja idei Międzymorza i Trójmorza ci się nie podoba?! To zły pomysł PIS – według ciebie? Idea silnej polskiej armii nie jest papu dla Stefara? Podniesienie stopy życia – ekonomicznej – narodu – nie jest do kupienia przez Stefara? Gdzie PIS jest zły to wszyscy Wolni Ludzie – Wolni Polacy – wiedzą, w czym jest dobry i trzeba się z nim na serio zmierzyć też wiedzą. Tyle w kwestii że PIS jest dobry.

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81954

   Sarmatus Rex27 kwietnia 2023 o 01:27
   Panie Bialczynski pojecia nie masz ani o polityce ani o historii ale jak widac na zalaczonym obrazku, nie brakuje Ci arogancji zeby komentujacym tutaj dowalac tekstami w ktorych twierdzisz ze pisza bzdury po czym sam piszesz piramidalne juz glupoty o setkach czolgow itd z peanami na czesc pisu.. Odklejony czlek zatem jestes i w Polsce to raczej nie zyjesz skoro takie teksty popelniasz. POMIJAM FAKT KIM TRZEBA BYC ZEBY cieszyc sie i zarazem podkrecac w kierunku uczestnictwa Polski w wojnie..stary pierdel jestes pewnie i dzieci nie masz ze z taka latwoscia to piszesz. Ciekawe czy jakbys odebral syna bez nog lub martwego w czarnym worze tez bylbys takim gierojem..i ten filmik…znam wypowiedzi tych ludzi ale nie wyrwane z kontekstu..jaki Ty Polak jestes…nie masz zadnej wrazliwosci na krzywde jaka doznali Polacy i masz gdzies sprawiedliwosc i rzeczywisty przebieg wspolnej historii na Kresach skoro propagujesz tak spreparowane antypolskie gowno.

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81957

   Białczyński27 kwietnia 2023 o 07:01
   Sarmatus REX – O ja pieprzę! Niezła ta ksywa! A może by tak z własnego imienia i nazwiska rzucić gównem w wiatrak?!

   Przytaczam i nie banuję wypowiedzi Sarmatusa Rex bo przypomina ona setki wypowiedzi, które mieliśmy tutaj okazję przeczytać przez 14 lat istnienia blogu, a szczególnie od roku 2014 kiedy zjawili się tutaj po pierwszej napaści Putina na Ukrainę masowo Trolle Kremlowscy – jak tenże osobnik RuskiEx.

   Posłuchaj IDIOTO!

   Piszę IDIOTO z dużych liter bo musisz być idiotą w 100% żeby powtarzać błędy wszystkich swoich poprzedników i powtarzać wciąż do znudzenia te same głupoty o Białczyńskim. Po tylu latach ktoś tam na górze – jakiś wasz Generał Oberlojtnant powinien wreszcie wyciagnąć wnioski i przynajmniej zmienić taktykę plucia. Plucie centralne jest waleniem łbem w Bachmut kolego – daje świadectwo Myśli i Czynu Sowieckiego, które tkwią w twoim U-Myśle. Daje skutek przeciwny już tyle lat że trzeba być kompletnie tępym żeby to powtarzać jak Generalicja Moskiewska czyni to w Bachmucie mieląc swoje własne odddziały.

   Gdybyś w ogóle interesował się i bywał tutaj przez te 14 lat walki z Systemem Pan-Niewolnik to wiedziałbyś więvej nieco o osobie którą atakujesz. Wiedziałbyś że mam własne3 CVórki iSynów, Zięciów i Wnuki, wiedziałbyś też że Córką Moją i Synem jest każdy Polak, każdy Ukrainiec , każdy Białorusin i każdy prawy Rosjanin. Do ataku trzeba się dobrze przygotować bo inaczej Bachmut!

   Wiesz oczywiście co to znaczy Prawy Rosjanin? Przede wszytskim nie złodziej w cudzym domu i nie morderca w cudzym domu i nie kłamca historyczny w cudzym jak twój szef Putler – który stawia pomniki Lednina w Mariupolu. Co za ohyda! Co za kacapstwo debilne! Komu mądremu mogłoby przyjść do głowy takie GÓWNO TOTALNE żeby pod Teatrem w którym rakietami zamordowali Kacapy 600 Ukraińców podstawić pomnik Lenina!!!

   Sam powiedz piewco synów w workach bez nóg???

   Jeżeli myślałeś Sarmaticus że nie potrafię cię z-jechać w twoim języku – jedynym języku jaki rozumiesz – toś się prze-jechał.

   Puszczam twoją wypowiedź Sarmaticus Rex bo jest wystarczająco wymownym świadectwem samym w sobie twojej głupoty oraz debilizmu twoich mocodawców.

   PS

   Sarmatus Rex – w Polsce to ty nie żyjesz skoro brak w twojej klawiaturze znaków polskiego alfabetu – Ty Moskiewski Trollu!

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/historia-w-5-minut-historia-polski-wg-ukrainy/#comment-81958

   Białczyński27 kwietnia 2023 o 07:11
   Jak widzicie kochani pozostajemy w samym Jądrze Krystalizacji – Tu wykuwa się NOVE – Jak tutaj uderzysz w stół to Moskwa z pewnością się odezwie żeby obnażyć do cna swoją bezdenną głupotę.

   Czekamy na kolejne szarże Moskali – Ostrza naszej Husarii w gotowości!

   Polubione przez 1 osoba

   • No tak. Także i ten nazi-aryjsko-folno-słofiańsko-żydobanderowski narcyzek powoli się rozkręca i pokazuje swoją prawdziwą tfasz, dokładnie zgodnie z instrukcją obsługi tych typków. Jestem w szoku, jak oni są do siebie podobni…

    Jak widać, coraz trudniej jest mu się kontrolować, nie tak jak dawniej. Ciekawe, co wysmaży dalej, jak i te mokre fantazje mu się zaraz upierdolą, tak samo jak wszystkie poprzednie? Gdzie on znajdzie nowych naiwnych frajerów, tak potrzebnych do podtrzymywania kultu jego jednostki? Oj coś podejrzewam, że tam na zapleczu musi się to i owo gotować, bo pewno kolejne źródełka wysychają i nie ma na kim pasożytować, stąd ten wkurw… hehehe

    Polubienie


   • Clayton Morris: This is pure insanity and no one is stopping it!
    Redacted
    163,061 views Apr 27, 2023 #redacted #claytonmorris #natalimorris

    Ukraine’s president Zelensky just announced the ultimate mission for his country which is for Russia to lose and Ukraine to retake Crimea and the Donbass. Meanwhile we’re learning why the November offensive never happened. Could it have something to do with the massive causulties that were covered up by the mainstream media?

    PerceivedReality
    Zelensky had the chance to prevent this conflict through diplomacy. But he lacked the courage and the conviction. What Zelensky is doing to his people is a crime against humanity.

    Sic Semper Tyrannis
    He’s just following orders…. From Klaus and the WEF.

    Spartan600
    @Rob Z makes sense that had experience in that sort of thing

    Marjen Demhare
    He took the highest paying acting job with the greatest risk to his safety. He’s really gotten into character so much that I doubt he remembers who he was.

    Lam Jay
    As a parent, taking your kid to fight in a war, not even an adult, knowing that when they get in the field they will most likely die in 4 hours, is so heartbreaking. Their president is a criminal. Anyone who supports and rationalizes this war, no matter how intelligent they are, is so uninformed and ignorant.

    Cooper Young
    I would be telling my kid to defect to Russia as soon as he gets an opportunity. If not smuggling him across myself.

    Polubienie

  • https://bialczynski.pl/2023/04/26/1-j-zieba-partie-pozasejmowe-szansa-na-zmiane-4-bielsat-jasina-dialog-z-rezimem-lukaszenki-mozliwy-tylko-na-naszych-zasadach/#comment-81948

   Ostas26 kwietnia 2023 o 21:07
   Zastanawiam się czy Jerzy Zięba rozumie o jakich nonsensach mówi. Aby wprowadzić do Sejmu partię, której głównym hasłem jest demokracja bezpośrednia trzeba spełnić minimum warunków:

   – taka partia musi być zarejestrowana, czyli musi istnieć już TERAZ
   – taka partia musi mieć struktury regionalne
   – taka partia musi mieć struktury i kandydatów minimum w 21 okręgach
   – taka partia musi w tych 21 okręgach zebrać minim 1000 podpisów pod tymi kandydatami
   – taka partia musi mieć sensowną ilość członków, by akcję wyborczą sfinansować ze składek i darowizn
   – taka partia musi mieć swoje antysystemowe środki przekazu/komunikowania – YT, FB, R, T, TW lub własne

   ŻADNA taka partia nie istnieje!!! Jerzy Zięba chyba to wie, ale nadal nie rozumie, że o żadnej demokracji bezpośredniej w jesiennych wyborach NIE MA MOWY!!! Nul, zero, nic.
   Jedynie PJJ ma silną strukturę, ale niestety tylko regionalną (Śląsk). W terenie mają koordynatorów w 16 województwach, ale są to pojedyncze osoby, a wybory są już za 5 miesięcy! A jednocześnie PJJ przysięga, że za żadne skarby nie połączy z żadnym innym, antysystemowym ruchem!

   Jerzy Zięba i podobni mu ludzie nie rozumieją też, że przekaz wyborczy skierowany do ludzi gotowych poprzeć ruch/partię antysystemową musi być prosty. Tłumaczenie ludziom na spotkaniach wyborczych zasad demokracji bezpośredniej to nonsens. Nie rozumie również, że najbliższe wybory (o ile się odbędą) będą OSTATNIMI! Drugiej szansy już nie będzie, bo już będziemy mieli e-paszporty klimatyczne. Będzie robił Pan wykłady o demokracji bezpośredniej nadając z 15 minutowych obozów koncentracyjnych, przegryzając karaluchy.

   I jeszcze jedno – wiedza kto jest/był kim i co robił jest kluczowa! Czyli żadnych Kukizów, Tanajnów itp. pseudoantysystemowców, których podsuwa nam agentura, a która doskonale wiem jak nas rozgrywać.

   Panie Zięba, mówi Pan „czekajcie spokojnie, bo za kulisami rzeczy się dzieją…” Nie, nie będziemy czekać – o to chodzi tym, którzy nas rozgrywają. I tymi wezwaniami do czekania stracił Pan u mnie cały autorytet.

   Ale jest dobra wiadomość! Antysystemowa, ogólnopolska partia już jest. Z dokładnym planem działania, rozpisanym na miesiące, z wiarygodnymi ludźmi. Bez demokracji bezpośredniej ale z innymi, ważniejszymi na dziś kwestiami dla naszego zanikającego kraju.

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/1-j-zieba-partie-pozasejmowe-szansa-na-zmiane-4-bielsat-jasina-dialog-z-rezimem-lukaszenki-mozliwy-tylko-na-naszych-zasadach/#comment-81949

   Białczyński26 kwietnia 2023 o 21:39
   Dziękujemy za głos Konfederatów, szkoda że nie był to głos konstruktywny, a jedynie bezproduktywna krytyka wskazująca na kompletne niezrozumienie sytuacji RWL i DB. Racja o tyle że rzeczywiście istnieją partie i porozumienia które maja Demokrację Bezpośrednią jako pierwszy punkt swojego programu i struktury – chociażby E-Parlament to kilka tysięcy ludzi i struktura w prawie w każdym okręgu wyborczym, ale są przecież Wolnościowcy i Kukiz 15 DB.

   Proszę sie nie martwić o podpisy itp. OK?! Martwcie się o swoje sprawy w Konfederacji skoro skreśliliście Wolnościowców.

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/1-j-zieba-partie-pozasejmowe-szansa-na-zmiane-4-bielsat-jasina-dialog-z-rezimem-lukaszenki-mozliwy-tylko-na-naszych-zasadach/#comment-81950

   Ostas26 kwietnia 2023 o 22:00
   Nonsens. Nie jestem z Konfederacji. Konfederacja to partia systemowa. Ja napisałem wyraźnie o partii antysystemowej.
   Powtórzę swoją „bezproduktywną krytykę”:

   NIE MA żadnej partii antysystemowej, która byłaby gotowa organizacyjnie przystąpić do wyborów w jeszcze w miarę Wolnej Polsce.

   Żadne mniejsze ugrupowania antysystemowe nie doszły do porozumienia.

   Mam pełne zrozumienie sytuacji RWL i DB – jest to bezsilne bicie głową w mur. To jest fakt, a ja jestem sympatykiem tych ludzi, co nie zmienia powyższego faktu.

   Powstała nowa partia antysystemowa – organizuje się od prawie roku i na szczęście Polacy będą mogli wkrótce jej się przyjrzeć dokładnie, zamiast słuchać bezproduktywnych wykładów o DB.

   Mamy 5 miesięcy i ostatnie wybory, ilu ludzi potrafi to zrozumieć???

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/1-j-zieba-partie-pozasejmowe-szansa-na-zmiane-4-bielsat-jasina-dialog-z-rezimem-lukaszenki-mozliwy-tylko-na-naszych-zasadach/#comment-81955
   Białczyński27 kwietnia 2023 o 06:18
   Ostas
   „Powstała nowa partia anty-systemowa – organizuje się od prawie roku i na szczęście Polacy będą mogli wkrótce jej się przyjrzeć dokładnie, zamiast słuchać bezproduktywnych wykładów o DB.”

   Nielogiczność goni nielogiczność w twoich wypowiedziach – piszę twoich bo nie wiem Kto ZACZ? Pan czy Pani??? Już to że używasz pseudonimu / nicku / ksywki – wystarczy za całą „rekomendację” przedstawionego przez ciebie tekstu.
   Oczywiście ten pierwszy jest pełen kłamstw a ten drugi nie odnosi się merytoryczne edo moich uwag i stwierdzeń, bo nie może – musiałby zaprzeczyć pierwszemu tekstowi i przyznać NAM Prawdę, a samego siebie postawić w sytuacji KŁAMSTWA i MANIPULACJI – jakimi rzeczywiście jest.

   Cytat jaki tu z drugiej wypowiedzi przytoczyłem też jasno potwierdza to kłamstwo. Jak piszesz do wyborów jest 5 miesięcy a ty opowiadasz że niedawno – powiedzmy rok temy powstała jakaś partia, której nazwy tu nie wymieniasz. Bo jak by została wymieniona to co by się okazało?

   1. że nikt jej nie zna
   2. że ewidentnie grasz na rozbicie
   3. że jest niczym w porównaniu z Ruchem Wolnych Ludzi który ma ponad 2,5 miliona nieformalnych członków uprawnionych do głosowania
   4. że jest niczym w porównaniu z RWL który jest budowany już od 12 lat
   5. że jest niczym strukturalnie w porównaniu z 6000 działaczy zlokalizowanych we wszytskich niemalże okręgach wyborczych i gotowych do działania, do zbierania głosów poparcia i funduszy itp.
   6. że wymądrzasz się i krytykujesz człowieka który juz w kwietniu 2020 rozkminił całą tę szopkę PLANDEMICZNĄ, który jest wrogiem Systemu nr 1 , który toczy teraz proces przeciw Prokuraturze i wygra go – za zamknięcie jego firmy Visanto bezprawnie tuż przez PLANDEMIĄ.
   7. że krytykujesz człowieka ktory stał sie Ikoną oporu przeciw Ssytemowi Pan-Niewolnik i światowej Banksterce, przeciw Big Pharmie, przeciw rządowi PIS i PO/KO 2050, czyli Układowi Okrągłego Stołu. Którego dr Hałat uznawał za autorytet, który stworzył Niezależne Lecznictwo w Polsce i Niezależną Farmację Naturalną, który zorganizował juz dawno Niezależnych Lekarzy i Gabinety lecvzące ludzi, który jest blisko ze wszystikmi osobami które troszczą się o ZDROWIE POLAKÓW.
   8. Atakujesz RWL i oskarżasz o naiwność , głupotę, brak organizacji, i imputujesz różne inne wyssane z palca braki -między innymi niezrozumienie polityki, brak orientacji globalnej itp. – Ty ANONIM – czyli absolutne ZERO – bo tak muszę określić człowieka który wypowiada sie w sprawach Polskiego Narodu jako ANONIM, bojący sie odkryć własną twarz.
   9. Łatwo ten lęk przed odkryciem własnej twarzy wytłumaczyć:
   a) jesteś hejterem
   b) jesteś nikim na przeciw autorytetów Ruchu Wolnych Ludzi takich jak prof Matyja, J. Zięba, J., Zagórski, dr Bodnar i setki innych
   c) nie dokonałeś niczego przez te 12 lat ani przez ostatnie 2 lata Plandemii co mógłbyś tutaj przedstawić jako argument świadczący o twoim doświadczeniu, mądrości, obyciu w świecie polityki i zrozumieniu procesów z jakimi mamy do czynienia.
   d) Musisz być kimś ABSOLUTNIE NIEŚWIADOMYM albo będącym na Usługach SYSTEMU żeby pisać tutaj takie farmazony i liczyć, że trafią do przekonań kogokolwiek kto śledzi i czyta ze zrozumieniem sytuację Polaków i Polski oraz kto jest świadom Polskiej Racji Stanu.

   Gra na rozbicie RWL i sianie zamętu TUTAJ – w samym jądrze Ruchu Wolnych Ludzi – to co najmniej GŁUPOTA. Koniec. Kropka.

   Już za chwilę Polacy będą się mogli przyjrzeć Partii Tajemnej OSTASA, już już na 4 miesiące do wyborów dowiedzą się o jej Tajemnych Ogólnopolskich Strukturach i będą mieli wreszcie okazję poznać jej Tajemny Magiczny Program!!!

   Trudno napisać i wymyślić większą brednię. Nie próbuj się wybielać, żeś nie jest przedstawicielem SYSTEMU albo Konfy. Po intencjach poznaje sie wypowiedzi takie jak twoja, a po czynach ludzi takich jak ty. Przedstaw się odważnie i pokaż kim jesteś i cożeś dokonał przez lata Stanu Wojennego 2020-2022, który zresztą wciąż w niektórych „rozporządzeniach” i oficjalnie trwa.

   https://bialczynski.pl/2023/04/26/1-j-zieba-partie-pozasejmowe-szansa-na-zmiane-4-bielsat-jasina-dialog-z-rezimem-lukaszenki-mozliwy-tylko-na-naszych-zasadach/#comment-81962

   Ostas27 kwietnia 2023 o 10:43
   Ostas to moje nazwisko rodowe. Pochodzę w pierwszej linii z herbowej szlachty mazowieckiej o XVI wiecznych korzeniach. Można nas poznać po tym, że słowo „Ty” piszemy z dużej litery, podobnie jak słowo „Pan”, Panie Białczyński.

   Druga nasza cecha (naszego Rodu) – swoich wypowiedzi nie nasycamy nienawiścią, Panie Białczyński.

   Trzecia – działamy, a nie gardłujemy. I jeśli widzimy, że ktoś tylko gardłuje, a nie działa, to BEZWZGLĘDNIE krytykujemy. Łatwo rozpoznajemy kto jest kim. Szczególnie jeśli ktoś w sposób pozbawiony klasy i kultury używa obraźliwych określeń typu „absolutne zero”, „kłamca”, „manipulant”, „hejter”, „nikt” itp. Jednak na autorów takich epitetów patrzymy z pewną wyrozumiałością, Panie Białczyński.

   (to gady stworzyły pojęcie „hejt”, po to by niszczyć wszelką krytykę, a Pan, jak dziecko, dał się na to nabrać)

   Nowa partia, o której wspomniałem nazywa się Patrioci Polska. Wiele miesięcy trwało powołanie grupy inicjatywnej, opracowanie statutu Stowarzyszenia, zarejestrowanie Stowarzyszenia, założenia partii i jej zarejestrowanie, stworzenie oddziałów regionalnych, zorganizowanie spotkań z ludźmi, którzy zdecydowali się DZIAŁAĆ w ramach partii we wszystkich okręgach wyborczych.

   Długo obserwowałem różne grupy/partie poza systemowe i zdecydowałem, że będę pracował z partią Patrioci Polska, ponieważ jest to JEDYNA partia, która jest w stanie przygotować się do zbliżających się wyborów.
   Być może w wyborach uda się jeszcze wystartować, już nieźle zorganizowanej, partii PJJ, czego im serdecznie życzę.

   Panie Białczyński – pisze Pan o mnie z pogardą „po czynach poznaje się ludzi takich jak ty”. Ja, emeryt, podjąłem się do różnych prostych prac; przy organizowaniu spotkań, druku materiałów, organizacji zjazdu itp., zbierania podpisów, wpłacam składkę na działalność PP itd. A w przerwach od tej pracy słucham pogadanek Pana Zięby.

   Natomiast w wyborach nie wystartują ani DB Pana Zięby, ani E-parlament, ani Zjednoczenie ponad Podziałami, ani Ruch Wolnych Ludzi. RWL – dwa i pół milina ludzi, którzy od 12 lat nie potrafili się zorganizować? To się nazywa impotencja polityczna.

   Pan również nie będzie głosował na żadne z ugrupowań, które Pan jednym tchem wymienia, ponieważ nie są one w stanie się zorganizować i prowadzą wyłącznie internetową działalność polityczną. I w wyborach nie wystartują, bowiem nie są na to gotowi. Dowie się Pan o tym we wrześniu i wtedy – jak Pan pisze „zrozumie Pan procesy z jakimi mamy do czynienia”.

   Pisze Pan: „Musisz być kimś ABSOLUTNIE NIEŚWIADOMYM albo będącym na Usługach SYSTEMU żeby pisać tutaj takie farmazony „. To się nazywa AROGANCJA. Panie Białczyński, wkrótce zrewiduje Pan swoją świadomość i będzie to bolesny proces.

   POLSKA RACJA STANU – praca dla Polski rękoma, a nie obelgami nasyconymi nienawiścią.

   Polubione przez 1 osoba

   • (…) Pisze Pan: „Musisz być kimś ABSOLUTNIE NIEŚWIADOMYM albo będącym na Usługach SYSTEMU żeby pisać tutaj takie farmazony „. To się nazywa AROGANCJA. Panie Białczyński, wkrótce zrewiduje Pan swoją świadomość i będzie to bolesny proces.

    POLSKA RACJA STANU – praca dla Polski rękoma, a nie obelgami nasyconymi nienawiścią. (…)

    Brawo i w punkt, tyle że, ten żałosny narcystyczny lunatyk i bajkopisarz fantastyczny gorąco od bardzo dawna wspierający nazistów z AZOV i innych żydobanderowców, nigdy nic nie zrozumie. On nie od tego jest… 😦

    Jego i to co on tam se pierdoli pod nosem i tak już mało kto bierze poważnie, choć to jest żadna pociecha, bo Polaczki, Poliniaki, czy inni Jewropejczycy są tacy sami, tak samo folni i niepodlegli… Smutek, ale cóż. Trzeba iść dalej.

    Polubienie

   • https://bialczynski.pl/2023/04/30/michal-luczynski-co-z-ta-prapolska/#comment-81992

    stefar30 kwietnia 2023 o 10:42
    Rozpad Wielkiej Lechii był pierwszą przyczyną wyłonienia się nowych państewek zarządzanych przez feudalnych pachołków zaczadzonych fałszywą religią. Obecnie mamy podobnie Piękna Idea Wolności i Współpracy w Europie została zastąpiona Ekoterroryzmem. Ekozboki niszczą ostatnie bastiony Wolności. Im więcej dochodów gwarantowanych tym mniej wolności. Dobrze o tym świadczy historia nierobów z antycznej Grecji i Rzymu.Taka kolej losów. Europa staje się zadupiem świata. Nadchodzące przebudzenie będzie najbardziej bolesne dla gospodarza i jego harcowników.

    https://bialczynski.pl/2023/04/30/michal-luczynski-co-z-ta-prapolska/#comment-81994

    Białczyński30 kwietnia 2023 o 13:48
    Kto śpi ten się przebudzi. Nikt tutaj.

    Polubione przez 1 osoba


 26. Hang on! Biolabs under attack in Sudan? What is going on? | Redacted w Clayton Morris
  Redacted
  69,948 views Apr 27, 2023 #redacted #claytonmorris #natalimorris
  „The World Health Organization [is warning](https://www.aljazeera.com/news/2023/4/25/more-foreigners-flee-sudan-fighters-seize-labouratory) that biolabs in Sudan are a „”huge biological risk”” because Sudanese fighters have seized at least one in the capital of Khartoum. Biolabs!?

  The U.S. and Saudi Arabia [had brokered](https://www.aljazeera.com/news/2023/4/24/us-says-sudan-factions-agree-to-ceasefire-as-foreigners-evacuated) a 72-hour ceasefire in Sudan this week that seems to be in compliance. But the WHO says that one side of the fighting parties had seized control of a biolab that holds „”samples of cholera, measles, polio, and other infectious diseases.”” Stop me if you think that you’ve heard this one before.”

  cali4tune
  Folks if you haven’t noticed our guberment is WAY out of control. Stand up America!

  john smith
  US must be held responsible for all the biolabs they keep installing wherever they can. Why would any country have more than 350 labs with highly dangerous materials anywhere else than on their own territory?

  Kyp Shillam
  Our military, CIA and deep state are totally out of hand. I was always such a patriot. Now that their lies have been exposed and I find we’re truly the big bully of the world, I’m done. Gonna vote for every candidate who will stand up to them.

  Denise Horn
  I am worried about the „Plum Island” facility that has been moved to Kansas. None of these labs are safe enough to operate in population centers, and in my opinion, they’re not safe at all! Why risk it?

  Old Man Peace
  Thank you for raising the issue of the bio labs, if anyone is interested in a more detailed outlook on why the Sudanese generals are currently fighting each, check out Amit Sengupta’s analysis on the crisis, it is the most educational I have seen so far.

  ingo pinkowski
  Who builds Biolabs in unstable war zones? The WHO?

  Two Cent Productions
  WHO

  Alexander Stone
  The Pentagon.

  Amber Combs
  Obama.

  Txori Morea
  Do you know a better way to spread a new pandemic to sell brand new experimental vaccines?

  Zozo Art Studio
  Literally thought this

  Najib Sahely
  THE PARASITES

  Polubienie


  • It’s STARTING! This is how they will track everything you do | Redacted with Clayton Morris
   Redacted
   164,687 views Apr 25, 2023 #redacted #claytonmorris #news

   Today the European central bank announced the beginning process for the roll out of the digital euro. While at the same time new penalties are now in place for people that use cash above €1000. You’ll be fined and possibly imprisoned. We are watching freedom slip away in the face of fascism. We need to fight back against CBDC’s or Central Bank Digital Currencies.

   Tiggywinkle
   I am in U.K. and people STILL haven’t woken up to the seriousness of this. I told someone about WEF and she said as long as she could continue her life it would be ok. I replied “No it won’t be ok”! I am member of U.K. Column News here. Keep going Clayton and Natali and friends. Thank you.🇺🇸🇬🇧🙏

   karl marxx
   sadly world already gave up on UK! just leave while you can!! that’s what my grandparents were told when Austrian painter came to power in Germany! history on repeat my friend!!

   Rodney 1984
   I wonder if it’s starting to dawn on you that the BNP would have been a better bet…

   Rodney 1984
   @karl marxx „Came to power” and how would anyone in 1933 have known what was to come marx? The „painter” had NO designs on the U.K, all that was wanted was the return of some of the lands and an end to the Versailles dictate and a rail corridor to Danzig; Like WW1, WW2 has been one of the best propaganda campaigns in history…

   Adam A
   SHEEPLE WILL ALWAYS be the problem. She’s one of them.

   Debbie Curtis
   I’m in the UK. At least 90% of people are still asleep.

   MercedesMadman
   Agreed ! im in the Uk too, People are just sleep walking into oblivion ! Covid long forgotten! Sheeple

   Bob Nicholson
   I know…here in uk they don’t have a clue nor want to know….

   Polubienie


  • The WHO Pandemic Treaty will change EVERYTHING | Redacted with Clayton Morris
   Redacted
   90,557 views Apr 25, 2023 #redacted #claytonmorris #news

   British MP Andrew Bridgen is trying to warn us about the World Health Organization’s pandemic treaty that will erase all government and sovereignty as we know it. Do any politicians care? This will literally give government power to the Bill and Melinda Gates Foundation and other wealthy donors vested in experimental medicine. He calls for a referendum vote on the matter but no one else seems to be alarmed.

   P Kenny
   W.H.O. needs to be abolished and investigated.

   Almost Skynard
   The definition of insanity is giving up authority to the WHO.

   John Hutton
   It’s time for like-minded people of the world to unite against the evil corrupt people in positions of power and remove them. They need to be held accountable.

   Andy Vande Reyd
   We as a people need to stand up against this tyranny and bring this madness to an end.

   Dave Blackman
   Thank you for covering this. People are getting too comfortable. They are definitely trying to push this through while we’re distracted by Tucker Carlson or bud light.

   Michelle Murphy
   This is truly terryfing… Andrew Bridgen is a hero here in the UK, he has also campaigned about the vaccine injuries people have had…but the majority of the MPs either don’t care or don’t really have a clue what is going on….we need to keep the pressure on

   Queen Gormflaith
   If the MP’s didn’t know whats going on…they would not fear being seen listening to him in Parliament… all afraid of losing their pay check…

   Polubienie


 27. Czy Polska przetrwa bez Białorusi? Pan Nikt – Tomasz Gryguć po wizycie u wschodniego sąsiada
  Pan Nikt
  36,109 views Premiered Apr 26, 2023

  K
  Moja mama urodziła 1932 r. w Pińsku na Białorusi.W 1942 r. wywieziona z rodziną na roboty do Niemiec.Po wojnie wracając z robót zostali w Gdyni.Pozdrawiam wszystkich Białorusinów którzy wiedzą że my zwykli Polacy chcemy aby byli naszymi braćmi tylko nam nie pozwalają.Chciałbym z żoną zamieszkać na Białorusi.Wszystko bym sprzedał i wyjechałbym ale mam już swoje lata a starych nikt nie chce ani tam a zwłaszcza tu.

  pawel085
  Na Białorusi jest zdrowe nieskażone jedzenie co musi się przełożyć na długość i jakość życia. A my co mamy…. jemy chleb z zatrutego zboża….co oni zrobili z Polski… Nie rezygnowałbym z tego pomysłu. Życzę wszystkiego najlepszego.

  Bogdan Kierat
  K Szanowny Panie K 🙂. Proszę nie rezygnować z tego pomysłu. Chcieć to móc. Od czegoś trzeba zacząć. Każdy dobry POLAK życzliwy naszym braciom BIAŁORUSINOM będzie z pewnością Ambasadorem Mądrych Polaków życzliwie przyjętym przez sąsiadów ! Pozdrawiam 👋. Bogdan Kierat.

  Robert
  Zrobiłbym to samo może nie jest wcale za późno też jestem z Gdyni a ojciec rocznik 23 pochodził z Branska

  Szymon Olszewski
  Nie tylko Ty tak myślisz. Sporo , moich znajomych, tak uczyniło i są szczęśliwi. Mam z nimi kontakt.

  Jarosław Kupś
  Myślałem ,że jak akcyze na paliwo podnieśli to się naród ruszy.Myślałem,że jak się srovid zakończy to się naród ruszy.Myślałem,że jak ZUS podnieśli to się naród ruszy.Myślałem,że jak sprawa z ukrami wyjdzie na jaw to się naród ruszy.Myślałem wreszcie ,że jak się naród dowie ,że ukr za jeden dzień pracy może iść na Polską emeryturę to się naród ruszy.Głupi byłem bom nie zauważył ,że narodu już nie ma = niby ludzie jacyś są ale jakby jak te ryby z Odry i wszyscy ciągną tylko w swoją urojoną stronę.Ciekaw jestem czy jak ukry de facto przejmą władzę nad tym terytorium to ludzie się obudzą ?

  Małgorzata Kitka
  Martwi?

  Hikari-sama Takase
  No, obudzą się, jak pewnego dnia we własnym domu zobaczą upadlińca z siekierą

  Liliana Wojtulewicz
  Narodu już nie ma, w wyniku socjotechniki przekształcono Naród w Motłoch śliniący się za drobne datki do emerytury.

  Polubione przez 1 osoba

  • https://wpolityce.pl/swiat/644818-jak-nie-budowac-relacji-z-ukraina-opowiesc-o-zbozu

   Jak nie budować relacji z Ukrainą. Dalsza część opowieści o zbożu. Interesy, różnice i kontrowersje nie znikną, nawet jeśli jest dobra wola

   opublikowano: wczoraj
   aktualizacja: wczoraj


   autor: pixabay.com

   Od co najmniej roku mówię i piszę, że słabnąca w wyniku wojny Ukraina, z jej mnóstwem nierozwiązanych problemów wewnętrznych, wśród których korupcja jest tylko najbardziej głośnym, i nowymi bolączkami, jest zagrożeniem dla Polski. Jej problemy będą się stawać naszymi destabilizacja sytuacji wpływać będzie na nas, a nastroje opinii publicznej po obu stronach, mogą podlegać szybkiej ewolucji. (…)

   Gdańszczanin
   Budzisz, ty jak zwykle bredzisz! Zawsze zastanawiałem się czy ty jesteś Polakiem czy ukraincem! Wychodzi na to, ze jednak ukraincem! A te „nasze” sługi żydowskiego komika z kijowa zobaczą przy urnach co Polacy sądzą o jakimś sojuszu z UPAdliną!

   Precz z banderyzmem
   Proponuje, azeby panowie Duda, Morawiecki i cala zgraja lubitieli banderowcow zaczeli jesc pieczywo z ukrainskiego zboza, ktorego podobno nikt nie chce bo wg polskich rolnikow jest wyjatkowo podlej jakosci i nie spelnia wymogow UE. A dziennikarzyny, ktore zarzucaja Polakom zla wole w stosunku do Ukraincow przeswietlic od kogo biora pieniadze; oststnio wysluchalem dwoch bylych ambasadorow polskich reprezentujacych Towarzystwo Wspomagania Wsi, czy cos w tym rodzaju, i takich bzdur antypolskich dawno nie slyszalem, zaznaczam ze nie ogladam TVN, TVP i nie czytam Gazety Wyborczej.

   JaroArc
   Długo zastanawiałem się czy pan Budzisz jest na żołdzie SBU i nie mam już wątpliwości…

   JacekNH
   Pokłosie polityki polskiego rządu p/n „wszyscy jesteśmy sługami narodu ukraińskiego” Tragedia

   LechBostonUSA
   Tak się kończy bezmyślność, hurra! Optymizm i zwyczajny brak wyobraźni. To fakt. Mnie uderza inna rzecz; jak wielka jest siła produkcji rolnej na Ukrainie, jeśli w rok potrafi zdestabilizować rynki 5 państw sąsiednich i to w kilku obszarach?! Niech to będzie swego rodzaju memento dla rządzących w przyszłych stosunkach z Ukrainą!

   miglanc
   Relacje z Ukrainą należy budować wyłącznie w oparciu o narodowy interes Polski. Mizdrzenie się do tak naprawdę diabli wiedzą kogo drenuje polską kasę. Stajemy się parobkami i niewolnikami. Za darmo to możemy dać dobre rady. Rosja nie ma ani interesu gospodarczego, ani terytorialnego, ani politycznego aby nas zaatakować. A Niemcy i Ukraińcy taki interes mają. Ufam, że rząd polski wie co robi prowadząc politykę którą prowadzi. Ale radziłbym więcej realizmu a mniej „braterskiej pomocy”.

   KamilPretor
   Większym problemem jest ze Polski rząd jest najgłośniejszym orędownikiem jak najszybszego przyjęcia Ukrainy do UE. Tylko ze to oznacza zalanie naszego rynku tanimi produktami rolniczymi bo w Unii nie ma cel. Czy rząd chce zniszczyć nasze rolnictwo czy po prostu ma ograniczenia umysłowe i tego jeszcze jie zrozumiał?

   Eem
   Afera drobiarska. Tanie mięso zalewa Polskę i UE, a zarabia miliarder z Ukrainy 2023-04-14

   Wylano dziecko z kąpielą. Zniesienie unijnych ceł i kontyngentów miało na celu pomóc gospodarce Ukrainy objętej wojną. Jednak trafiający do Polski drób nie dość, że nie spełnia odpowiednich wymogów, to jeszcze głównie daje zarobić jednemu przedsiębiorcy, który zajmował 5. miejsce wśród najbogatszych ludzi w Ukrainie.

   Pod apelem o przywrócenie ceł i kontyngentów na import z Ukrainy mięsa drobiowego i jaj podpisali się przedstawiciele 12 organizacji z całej Polski, skupieni w Zespole ds. Drobiarstwa Porozumienia Rolniczych Zrzeszeń i Organizacji Drobiarskich.

   W adresowanym do resortu rolnictwa piśmie jego autorzy informują, że od czerwca 2022 roku, gdy zniesiono ograniczenia w imporcie artykułów spożywczych z Ukrainy do UE, miesięcznie granicę Wspólnoty przekracza średnio 18 tysięcy ton mięsa drobiowego, natomiast import jaj wzrósł o 300 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

   Jak alarmują polscy drobiarze, zniesienie ceł nie pomogło mniejszym ukraińskim rolnikom, a tylko tej jednej wielkiej firmie.

   Do tej pory to mięso polskich hodowców królowało na europejskich stołach. Teraz to się zmienia.

   Jurij Kosiuk posiada 60 proc. akcji notowanego na giełdzie w Londynie agroholdingu MHR, który jest największym ukraińskim producentem i eksporterem drobiu. Spółka odnotowała właśnie 255 mln dolarów zysku operacyjnego. Było to możliwe dzięki unijnemu rynkowi, na który trafiły produkty wyjeżdżające z zakładów należących do MHR. Wcześniej Kosiuk handlował z krajami arabskimi i afrykańskimi.

   Polubienie

 28. https://wpolityce.pl/polityka/644991-premier-tylko-panstwo-narodowe-gwarantem-wolnosci-obywateli

  Premier: „Tylko państwo narodowe – a nie ponadpaństwowa federacja – może być rzetelnym gwarantem wolności dla swoich obywateli”

  opublikowano: 3 godziny temu


  Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas spaceru ulicą Ostrobramską w Wilnie / autor: PAP/Valdemar Doveiko

  „Losy Konstytucji 3 maja dają nam jeszcze jedną lekcję. Tylko państwo narodowe – a nie ponadpaństwowa federacja – może być rzetelnym gwarantem wolności dla swoich obywateli. Gdy Polska zniknęła z mapy, straciliśmy naszą wolność, a odzyskaliśmy ją dopiero wraz z niepodległością. Czym byłaby Europa bez tworzących ją narodów?” – napisał premier Mateusz Morawiecki w ramach kolejnej 22. edycji projektu „Opowiadamy Polskę światu”. (…)

  mezisak
  Powiedział premier, który podpiasał de facto dokumenty zrzeczenia się przez Polskę suwerenności.

  Ita
  I KTO TO MÓWI??? TEN,KTÓRY JUZ ZA TUSKA BRAŁ UDZIAŁ W SPRZEDAWANIU POLSKI!!! TAK!!! BYŁ „DORADCĄ” RUDEGO. Masz już bilet do TelAvivu na październik?

  emil21
  pewien kłamca i oszust co mu podstawją i podsuną to podpisuje a co innego mówi ubierając w tony patriotyzmu naiwnym Polakom

  DobromirMściwoj
  Wyjatkowy szkodnik i demagok. No i ten uśmieszek bazyliszka. Pseudopandemia i wojna na ukrainie ukazały prawdziwe oblicze PIS. Niszczyć gospodarkę i patriotów, zadłużać kraj, oddawać suwerenność w zamian za obietnice UE. Dla niego sąd polowy. Obok pięknej flagi bialoczerwonej wszedzie barwy ukrainskie!!!

  Polubienie

 29. https://wpolityce.pl/polityka/646397-korwin-mikke-wygrana-ukraina-zazadalaby-polskich-miast

  Korwin-Mikke szokuje strasząc ukraińskim rewizjonizmem: Jeśli wygrają z Rosją, zwrócą się przeciw Polsce, jak III Rzesza przeciw ZSRR

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fratria / twitter.com/JkmMikke

  Były prezes partii KORWiN postanowił przypomnieć o sobie i zszokować odbiorców swoich twitterowych wpisów sugerując, że po wygranej z Rosją Ukraina zwróciłaby się przeciwko Polsce żądając Chełma, Przemyśla i Tarnowa.

  Janusz Korwin-Mikke wypuścił na swoim twitterowym koncie wpis, w którym postraszył Polaków rewizjonizmem ukraińskim.

  Ten, kto myśli, że po wygranej z Rosją Ukraina nie zwróciłaby się przeciwko Polsce żądając Chełma, Przemyśla i Tarnowa – ten popełnia błąd Stalina, który był pewny, że po wygranej z Francją i Anglią III Rzesza nie zwróci się przeciwko ZSRS, który przecież tak jej podczas tej wojny pomagał!

  — napisał.

  Były prezes partii KORWiN nie rozwinął swojej myśli. Należy się jednak domyślać, że odnosił się do trudnej historii pogranicza polsko-ukraińskiego, w której m.in. Chełm należał do Rusi Kijowskiej, później Halicko-Włodzimierskiej, zaś w XIII wieku stał się głównym ośrodkiem Księstwa Halicko-Włodzimierskiego. Z tego też powodu na Ukrainie spotyka się twierdzenia, że Chełmszczyzna jest „ukradzioną Ukraińcom ojczyzną”.

  Fobie i uprzedzenia Janusza Korwina-Mikkego wobec Ukrainy są powszechnie znane. Trudno nie odnieść jednak wrażenia, że mentalnie zatrzymał się w bardzo dalekiej przeszłości. Ukraina to nie III Rzesza, a Polska to nie ZSRR. Walcząca o swoje być albo nie być Ukraina potrzebuje Polski i traktuje nas jak najlepszego przyjaciela.

  CZYTAJ TAKŻE: To oficjalne stanowisko Konfederacji?! Korwin-Mikke znów szokuje: Nie boję się Niemców prorosyjskich, tylko proukraińskich
  https://wpolityce.pl/polityka/645518-zenujace-korwin-mikke-nie-boje-sie-niemcow-prorosyjskich

  — Szokujące! Korwin-Mikke znów broni Rosji: „Występuje w obronie starych, sprawdzonych wartości”. Winnicki ripostuje: „Bzdury”
  https://wpolityce.pl/polityka/633937-korwin-mikke-znow-broni-rosji-winnicki-ripostuje-bzdury

  — Seria głupich wpisów Korwina! Promuje tezę o mitycznych komunistach i wybiela Rosjan ws. Katynia oraz Wielkiego Głodu
  https://wpolityce.pl/polityka/627448-seria-glupich-wpisow-korwina-wybiela-rosjan-ws-katynia

  rdm/Twitter

  anonymous
  Akurat w tym punkcie moze miec racje. Ukrainski deep staate jest skrajnie antypolski i proniemiecki. Czego Ukraincy nie pojmuja, ze w przypadku wygranej z Polska, Niemcy wrecza Ukraine Rosji na srebrnym tablecie w formie zakaski do wodki.

  Jezeli z Polska przegraja co jest bardzo prawdopodobne to i tak Rosja wchlonie Ukraine bo zadnej pomocy z Polski nie bedzie.

  Elem
  Kto nie wierzy Korwinowi, niech sobie sprawdzi jakie mapy Ukrainy wieszają w swoich gabinetach ministrowie ukraińscy. Np. minister spraw zagranicznych Ukrainy prezentował Blinkenowi mapę Ukrainy z przyłączonymi terenami polskimi (Ziemia Chełmińska, Podkarpacie, część Małopolski), białoruskimi, rosyjskimi (Kubań). Jakbyśmy nie zakłamywali rzeczywistości, to banderyzm na Ukrainie trzyma się mocno.

  Polubienie


 30. Ciekawe w jakim celu organizują wizytę…
  Suwerenny PL
  28,410 views Apr 3, 2023

  Łukasz G
  U nas prezydent został komikiem a u nich komik został prezydentem 🤮🤮🤮

  Lukasz Kurek
  Aron został Andrzejem potem prezydentem co niby go wybrali ludzie 🤣🤣🤣a na końcu komikiem 🤣🤣🤣

  Moher 60
  Nie tylko za Przewodów, jeszcze za Wołyń i inne ludobójstwo. Cham nie zna słowa przepraszam.


  Polska i Ukraina jako jedno państwo? Już nawet w amerykańskich mediach o tym piszą
  Suwerenny PL
  41,027 views Apr 4, 2023

  Carlos
  Moja prababcia niedawno skończyła 100 lat. Kiedyś uciekając z rodzeństwem zostawiła pod Lwowem duże gospodarstwo. Bardzo często opowiada mi historię, które już słyszałem x razy bo zapomina ale jak to opowiada to za każdym razem mam ciarki. Zawsze powtarzała, że Ukrainiec nigdy nie będzie naszym bratem. Absolutnie nie jestem zamknięty na inne narodowości a wręcz przeciwnie, ale na to się nie godzę!

  Agata
  Moja też z podobnych terenów, a konkretnie to dziadek z Sambora, babcia z Sasowa. Ale tego Sasowa to nie mogę znaleźc

  Kamil
  Moja rodzina pochodzi z Łucka, dziadek kiedyś mówił że ,,Lepszy swój wróg w nocy, jak Ukrainiec za dnia”.

  Zofian
  Taki trakt pomiędzy Polską, a Ukrainą bez referendów w obu krajach będzie bezprawny. Ale ostatnio nie takie cuda globaliści przeprowadzają.

  Bo No
  Ma być: Bóg…Honor….Ojczyzna…JEST: wróg…horror…drożyzna

  trus kawka
  Nigdy ! Po naszym trupe ! Co my Naród Polski mamy wspólnego z Ukrami ? Nic !


  Duda zawalił sprawę
  Suwerenny PL
  34,454 views Apr 7, 2023

  Barbara B
  Patrzę jak Duda składa kwiaty na łące, zamordowanym na Wołyniu, to przykre nawet tablicy nie ma upamiętniającej to ludobójstwo. Panie Duda tyle lat jest pan prezydentem Polski i nic pan nie zrobił, żeby ekshumować naszych rodaków. WSTYD😡😡 Przecież to dla Pana żaden problem na Ukrainie rządzi teraz Pana przyjaciel. Zycze wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

  varden
  Szlag mnie trafia, ze TAKI SPRZEDAJNY CHLYST jest Prezydentem Mojej Ojczyzny I sukcesywnie kladzie moj kraj na kolana przed kazdym innym narodem na Swiecie.

  Adam Nowak
  Pięknie napisane, mam takie samo zdanie.

  Teresa Maliszewska
  Jak czytam ilu to polaków ma zaufanie do pana Dudy to szlag mnie trafia przecież to nie są tylko pisowcy , pytam kto ma w naszym kraju wybrać nam władze ustawodawcze i wykonawcze?.

  Teresa Kosicka
  Duda nie ma uczuć ani zasad moralnych wstyd mieć takiego prezydenta 🙁

  szostka3
  Dukacz to dlugopis , jeszcze oddal orla bielika temu usrancowi

  Joanna Szulc
  😂😂😂 Osoby z ,, Rodu Zatęperowanych ołòwkòw ” tak traktują naiwnych gojôw ! beznamiętnie !

  hyeraPL
  nie pierd… sami go wybraliście, i do tego pajaca którego kaczyński wystawił dla żartu ^^

  Polubienie


  • Dziwne sytuacje mają miejsce
   Suwerenny PL
   53K views 1 month ago

   Barbara B
   Ukraińce wzięli social,zrobili zakupy i pojechali na Święta na Ukrainę.Ta wojna od początku jest baaaaardzo dziwna 🤦🤦🙊🙊 Wojna trwa a Ukraińce rozgrywają mecze. Dlaczego o tych meczach nie mówią w Polskich mediach, tylko ciągle słyszymy jak strasznie jest w wschodniej Ukrainie.

   Grazyna Zak-Bilaszewska
   Oni już tam nie wrócą , Przesiedleńcy roszczeniowi rozgościli się w Naszej Ojczyźnie POLSCE … już na dobre !!! oni na nich będą głosować , jeśli będą wybory , ale wyborów może nie być , raczej stan wyjątkowy a nawet stan wojenny … oni zastąpią tych , co wzięli trutkę i odejdą , jeszcze chwilę i przejmą nasze majątki , biznesy itp Będzie bardzo ciężko i bardzo nieprzyjemne Nam Polakom z tego typu typami żyć !!!

   Radek
   Coś w tym jest co twierdzisz, gdyż już widziałem protest właścicieli firm spedycyjnych (polskich), którzy zgodnie twierdzą, że ludzie ze wschodu (bliskiego) zakładają u nas firmy przewozowe, które są zwolnione z wielu opłat administracyjnych etc, a tym samym stanowią nieuczciwą konkurencję dla rodzimych firm. W ile branżach jeszcze taki proceder trwa – nie wiem, ale domyślam się, że jest ich więcej. Acha, jedna anegdotka sprzed miesiąca – szukałem pracy i poszedłem na rozmowę, okazało się, że na strefie ekonomicznej w jednej lokalizacji rozgościli się Ukraińcy – przenieśli całą produkcję do nas, i Polacy mieliby być pracownikami… Zatem siostro – raczej rację masz… Tłum debili po prostu nie wie co się dzieje, gdyż patrząc nie dostrzegają, bo umysły mają otępiałe, otępione, lub ich w ogóle nie posiadają. O rozumie już nawet nie wspominam…


   Ujawnili ile kasy Polska wydała na pomoc Ukrainie
   Suwerenny PL
   24,219 views Apr 16, 2023

   Super Mario
   Czesi wyszli na ulicę chcą odwołać pro Ukrainski rząd 100 tys ludzi wyszło w Pradze, Polska dalej śpi masakra

   teddy bear
   I pomyśleć że jeszcze nie tak dawno nabijaliśmy się z pepików. Teraz, jak to historia stanowi, wychodzi, kto ma jaja

   Alicia Bogunia
   Zgadza się, byłam wczoraj w Pradze,

   NOLE S Spotkania Polaków
   Konfa rośnie a PISiory mają swoje – NOLE – Spotkania Polaków aby tworzyć grupy ŚWIADOMYCH ludzi – w Środy o 17 lub Soboty o 15 – na wszystkich Rynkach Polskich Miast – Czołem Wielkiej Polsce

   Dario
   no to widzimy się 04.06 ciekawe ilu tych co najwięcej płacze wyjdzie na ulice

   Andrzej Smołkowicz
   pisiory płacą za milczenie i przyzwolenie na ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej/koniec państwa narodowego


   Robią z nami co chcą
   Suwerenny PL
   25,316 views May 4, 2023

   Obserwator 66
   Mychajlo już nie jeden raz udowodnił jaki jest mądry.😃😃

   Duch B
   Duda żyjesz z socjalu, za darmo, jesteś żulem, za Nasze. 🤪

   Majka D
   A goście jakoś nie narzekają, siedzą, jedzą ,piją, lulki palą, zakupy w marketach pełne kosze. Niech ten pan długopis da nam to co dał ukrom i będziemy wszyscy weseli.

   Halina Cwojdrak
   Panie Duda każdy sądzi według siebie, tylko władza i złodzieje mają się znakomicie fonansowo, reszta klepie ubóstwo !!!!

   Aleks Pe
   100 % racji. Zarząd warszawski robi Polaków w konia tylko nie wszyscy o tym wiedzą. Pozdrawiam myślących..

   Polubienie


  • Jedna armia, jedna gospodarka i 80 mln obywateli. Projekt połączenia Polski i Ukrainy w jedność
   Suwerenny PL
   59K views 2 weeks ago

   prix
   Szacunek dla Rosjan i Czeczenów, że jako jedyni w regionie mieli odwagę i stawili czoła tej nazibanderowskiej hydrze! Wieczna hańba dla nazibanderlandii i innych sługusów, pod „nadzorem” i przewodnictwem loków od Łolli Strittów i innych Sity Londonów!…

   Lil-lake
   Jeszcze zatęsknimy za Rosją, tą słowiańską Rosją. Ta jest ostoją dla wszystkich Słowian, dlatego się nas z nią skłóca.

   Rafał Kaźmierski
   Widzę tęsknisz za czerwoną armia w Polsce, może spałeś na historii

   prix
   @Rafał Kaźmierski Widzę, że boisz sią Armii Czerwonej, która z Wojskiem Polskim wyzwoliła nas od nazizmu? A ty, albo raczej twoi przodkowie brali udział w tej „historii” na Wołyniu i za tym tęsknisz!?

   Jacek
   Jakiś czas temu Pan Józef Białek mówił, że ta akcja przesiedleńcza jest po to, żeby napędzić tutaj rąk do pracy (czytaj „niewolników”). Spis powszechny, przedterminowy widocznie nie miał służyć tylko plandemicznym zamordystom… Układają się puzzle. Widać na nich obrazek kolejnej czystki etnicznej na narodzie polskim.


   Podejrzanie to wszystko wyglada! „polsko-ukraińska współpraca rozwojowa”
   Suwerenny PL
   23,793 views May 12, 2023

   Bogusław Fatyga
   Pan Kumoch miłościwie oświadczył nam że robią z nas kolonnię Ukrainy taka to będzie współpraca.

   Marek Wafel
   Nie nazywaj chama panem.

   Stop-Ukrainizacji-Polski!
   @Marek Wafel Nawet cham to dla niego to za lekkie określenie.

   Obserwator 66
   Pewno niedługo dowiemy się, że w nowej historii Wołyń to nasza robota.😅😅

   Krystyna Zetzet
   Duda już powiedział o Wołyniu —–,, popełniliśmy dużo błędów i zapłaciliśmy wysoką cenę,,……….


   Będzie w Polsce płacz i zgrzytanie zębów
   Suwerenny PL
   40,872 views May 15, 2023

   Sławomirrr
   „ludzie są tacy głupi że to działa! Niesamowite” Morawiecki 2013. Śmieją się z naiwności Polaków i w sumie nic dziwnego

   Grubas
   No i miał świętą racje.

   soydemusica 1
   No są, udowodnili to w latach 20 – 21. Test na niski poziom inteligencji większości-zaliczony

   Miroman Orzechowski
   Polak + rzad z polski =wybrali milosc do ussa wybrali placic karta przez to wszystko maja drozej bo obsluga ussa drogo kosztuje wolnosc zabierze obroze na szyje przykuje + przed telewizorem ekranem handlowym czas marnuje nie ? bo widzi naiwnie nadzieje ze 150 lat dluzsze zycie z reklamy se doladuje ? + wybrali obce sklepy markety ,mrozone pieczywo i niezdrowa zywnosc wiec ussaki do wojny ich nie pchaja bo i tak od tej zywnosc ? te resztki co na trawe wyzucaja niewinne ptaki zdychaja ? aktorow maja takich co ich zdluzaja okradaja majatek rozdaja = To Mateus Podaj plaszcz i Adrejloo synek Banderowcaka = jak czopki chlopom do tyll sie wkladaja ?

   Walter Ted
   Klap klap klap.a ja dam wiecej😀

   Wioleta Kaminska
   Beda Nas szabrowac ile wlezie !

   Polubienie


   • Pani z Ukrainy tłumaczy jak w prosty sposób można mieć POLSKĄ EMERYTURĘ po tygodniu pracy. ZUS da!
    Suwerenny PL
    32,650 views Apr 24, 2023

    TheWojtek132
    Ja mam 24 lata, studiuję w Polsce na lekarza, chcę tu pracować, działać lokalnie i czekam na swój zabieg kardiologiczny 2 lata i 2 miesiące, a tu dla urków wszystko z pierwszej ręki leci. Jak się dowiedziałem od prowadzącego na uczelni, że do mojego szpitala będzie transportowany ukrainiec któremu nie zagraża utrata życia to człowieka szlag trafia.

    Stefan
    Ja tydzień do dentysty próbuję się dostać. Tylko na przegląd na NFZ

    Sławomir Grocholski
    To moja świętej pamięci babcia lepiej potrafiła i skutecznie i przede wszystkim leczyć ludzi aniżeli dzisiejszy tak zwany student studiów medycznych czytaj Rockefeller owskich dziś człowiek po studiach medycznych tak naprawdę to jest diler big farmy……. Smutne ale niestety prawdziwe!!!!

    Karol Nowakowski
    na USG miesiąc a ukry „od reki” qrwa !

    Kamil Kupiec
    2 godziny temu Uszi też zrobił o tym film. Robicie dobrą robotę trzeba takie tematy rozgłaszać jak jesteśmy w bambuko robieni…Tylko czy nie powinno być tak w drugą stronę ? My musimy harować 40 lat a tu 1 miesiąc i gotowe.

    Tomasz Adamowicz
    Jack Caleib i Maciej MACIAK…. Już poruszali ten temat….


    Polska emerytura dla obywateli Ukrainy? ZUS potwierdza informacje pani Heleny
    Suwerenny PL
    24,178 views Apr 28, 2023

    Minato
    Trzeba zabrać Polakowi, by dać ukraincowi.

    Sławomirrr
    Rozbiór Polski trwa w najlepsze. Społeczeństwo temu przyklaskuje

    jacek bąk
    Rozkradną Polskę Andrzejku w biały dzień z taką władzą. Chroń nas Boże. Dopłacają Ukraińcom ze składek polskich pracowników do ZUS na emerytury. Ten dodatek to rozbój w biały dzień. To są przywileje dla obywateli Ukrainy, Turcji, Mongolii, Izraela i Bóg wie ilu jeszcze państw. Ktoś podpisał takie umowy wiedząc , że są one skrajnie niekorzystne dla Polaków. KDZ.

    Zygmunt Oscypek
    Pomaganie obcej nacji kosztem własnej – to zdrada. Odpowiedzialni powinni być rozliczeni i skazani na najwyższą karę. Dla Polaków – oprawcy, dla obcych – dobroczyńcy.

    Polubienie


  • Chyba oszaleli! Chcą by Polska razem z Ukrainą zaatakiwała Białoruś
   Suwerenny PL
   24,842 views May 17, 2023

   Check Mate
   Kto się czuje „sługą Ukrainy” niech rusza na front. Droga wolna.

   RF 1
   Coraz więcej coraz dziwniejszych rzeczy dzieje się ostatnio w związku z „porozumieniami” i „rozmowami” polsko- ukraińskimi, żebym mógł się nie zastanawiać nad tym, czy ten z azowa przypadkiem nie wygadał się przed czasem. Coś jest mocno nie tak.
   Mam złe przeczucia.

   Val de Mar
   Fakt, należy brać to pod uwagę.

   Tomasz ŁUKASZYK
   @Val de Mar coś jest na rzeczy, koledzy z pracy dostali wezwania na obowiazkowe ćwiczenia wojskowe. Byli już na takich kilka razy, zawsze Szczecin, Gorzów Wielkopolski a w tym roku mają się zgłosić na jakiś poligon przy bialoruskiej granicy…

   Val de Mar
   @Tomasz ŁUKASZYK słyszałem to samo o tym poligonie przy Białorusi, dziwna sprawa, no ale to amerykanie decydują…

   …..

   https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-dowodca-pulku-azow-chce-zaatakowac-bialorus-liczy-na-pomoc-p,nId,6779063

   https://i.iplsc.com/bohdan-taur-krotewicz/000H5L9G57KAPODS-C122-F4.webp
   Bohdan „Taur” Krotewicz /Bohdan Krotevych /Twitter

   Dowódca pułku „Azow” chce zaatakować Białoruś. Liczy na pomoc Polski

   Pełniący obowiązki szefa sztabu pułku „Azow” Bohdan Krotewicz opowiadał o sytuacji na froncie i planowanej kontrofensywie. W pewnym momencie przyznał, że Ukraina powinna zaatakować Białoruś, która wspiera rosyjską agresję. – Nie wiem, może Polska nam w tym pomoże – powiedział. (…)

   …..

   https://wiadomosci.onet.pl/swiat/dowodca-pulku-azow-chce-uderzyc-w-sojusznika-rosji-moze-polska-pomoze/s3f0zkl

   Dowódca pułku Azow chce uderzyć w sojusznika Rosji. „Może Polska nam pomoże”

   15 maja 2023, 20:42

   Bohdan Krotewicz, pełniący obowiązki szefa sztabu pułku Azow, uważa, że Ukraina powinna wejść z siłami zbrojnymi na terytorium Białorusi. Żołnierz, który rok temu stał się „twarzą” obrony Mariupola, był gościem ukraińskiego radia NV. Powiedział, że ​​Ukraina nie może czuć się bezpiecznie, dopóki na terytorium Białorusi stacjonują wojska rosyjskie. Ukraiński oficer nie ukrywa, że liczy na pomoc Polski.

   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Daek9kpTURBXy82NTNjMmVkMGFjYWVjNjIxOGI5OWZjMDc3YWU2NTlkZS5wbmeTlQMAAM0HgM0EOJMFzQMUzQG8kwmmNzQ3MDlkBt4AAaEwBg/bohdan-krotewicz-pelniacy-obowiazki-szefa-sztabu-pulku-azow-chce-atakowac-bialorus-fot-youtuberadio-nv.avif
   Bohdan Krotewicz, pełniący obowiązki szefa sztabu pułku Azow, chce atakować Białoruś (Fot. YouTube/Radio NV)

   Krotewicz wychodzi z założenia, że — aby zniszczyć wroga — należy najpierw pokonać jego sojuszników. A takim dla Rosji jest Białoruś, zarządzana przez Aleksandra Łukaszenkę. Uważa, że siły ukraińskie powinny wyzwolić Białorusinów od jego reżimu i pomóc wprowadzić na terytorium kraju prawowitego lidera, którym jest Swiatłana Cichanouska.

   „Może Polska nam w tym pomoże”

   — Jeśli chcesz zniszczyć wroga, najpierw zniszcz jego sojuszników. Mamy bardzo piękny kraj, taki jak Białoruś, a przy okazji mamy prawowitego prezydenta. To jest Cichanouska. I może po prostu legalnie wydać rozkaz, który pomoże jej wyzwolić jej kraj. Po prostu wyda rozkaz i tyle — powiedział dowódca pułku Azow, cytowany przez serwis Nasza Niwa.

   Ukraińcy szykują kontrofensywę. W walkach ma wziąć udział pułk Azow

   Krotewicz twierdzi, że Białorusini na pewno będą wdzięczni za takie rozwiązanie sytuacji. Wspomina też o Polsce, która miałaby pomóc Ukrainie wyzwolić Białoruś. — Jeśli wejdziemy z siłami zbrojnymi (nie wiem, może Polska nam w tym pomoże), 90 proc. ludności po prostu poprze zarówno wojska ukraińskie, jak i polskie. A reszta albo ucieknie, albo złoży broń — mówi wojskowy, podkreślając, że są to jego osobiste opinie, a nie zdanie dowództwa sił zbrojnych czy władz Ukrainy.

   Pułk Azow, w którym jednym z dowódców jest Krotewicz, to specjalna jednostka Gwardii Narodowej Ukrainy, wywodząca się z ochotniczego batalionu uformowanego w 2014 r. Z początku budziła kontrowersje z powodu rzekomych poglądów nazistowskich, co Kreml wykorzystywał w propagandzie antyukraińskiej. Na początku inwazji wsławiła się m.in. obroną Mariupola, a szczególnie zakładów Azowstal.

   Źródło: radio.nv.ua, nashaniva.com

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.