Co i dlaczego

Aktualizacja 29/11/2019

Czytelniczko / Czytelniku, która / który tu dotarłaś /dotarłeś, dziękuję Ci, że tu jesteś! 🙂

Proszę przeczytaj najpierw tę całą stronę, nazwaną „Co i dlaczego”, jak i jej wszystkie podstrony, żebyś nie miała / nie miał mi niczego za złe, że np. nie wiedziałaś / nie wiedziałeś co to jest za miejsce itp.


Pamiętaj i nigdy nie zapominaj, że czytając te słowa, właśnie zostałaś / zostałeś grzecznie i uprzejmie ostrzeżona / ostrzeżony przez Mię, czyli SKRiBHa, który jestem gospodarzem tego miejsca, które jest jakie jest.


Miejsce to jest w całości poświęcone:

 • sławieniu, poznawaniu i przywracaniu należnej przyrodzonej świetności Prastarej Tradycji Słowiańskiej,
 • dzieleniu się wiedzą o Niej,
 • ale także o wszystkich tych i wszystkim tym, którzy i co Ją prześladowało i niszczyło,
 • i nadal prześladuje i niszczy, a także dlaczego to robi.

Pamiętaj i nigdy nie zapominaj, że jesteś tu TYLKO ze swojej własnej i nie przymuszonej woli i że ja SKRiBHa do niczego Cię nie zmuszam.

Szanuję Ciebie i Twoje przekonania, o ile:

 • Ty szanujesz mnie i innych,
 • moje i innych przekonania, poglądy, wierzenia, kulturę, tradycję, dzieje, itd,
 • a w szczególności Prastarą Tradycja Słowiańską.

Szanuj prawdę i logikę i nigdy świadomie nie pisz tu nieprawdy.

Nigdy nie manipuluj ani informacją, ani wiedzą, ponieważ jest to tu ZABRONIONE, pod karą NATYCHMIASTOWEGO zablokowania możliwości pisania uwag itp. itd.


Jeśli nie zgadzasz się

 • z powyższym wstępem, jak i poniższymi zasadami obowiązującymi na moim sieciopisie,
 • jeśli Ci to miejsce nie odpowiada, to jest to TYLKO I WYŁĄCZNIE Twój problem.

Odejdź więc stąd już teraz i nigdy tu nie wracaj, a ja życzę Ci miłego dnia 🙂

…..

Miło mi, że odnalazłaś / odnalazłeś mój sieciopis, czyli tak naprawdę mój elektroniczny notatnik. Gromadzę w nim różne ciekawiące mnie wiadomości, a także a może przede wszystkim źródła, które je potwierdzają i uwiarygadniają.

W tym miejscu, czyli na stronie „Co i dlaczego”, postarałem się wytłumaczyć wszystko to, co jest związane z powstaniem tego Mojego Miejsca, jak i z kilkoma prostymi  zasadami, które w im panują.

1.

Strona https://skribh.wordpress.com jest zupełnie darmowa i nie zarabiam na niej. Powstała ona, jako miejsce do ćwiczenia, uczenia się jak się tworzy sieciopis (tzw. blog), a właściwie coś pośredniego między sieciopisem, a stroną statyczną. Powstała ona na bazie darmowego oprogramowania tzw. open source / otwarte źródło / otwarte oprogramowanie, zwanego wordpress., który jest tzw. CMS (Content Management System), czyli systemem zarządzania treścią.

Nie korzystam tu z żadnych płatnych dodatków, dlatego strona wygląda, tak jak wygląda.

Jest to miejsce, gdzie będę sprawdzał różne rozwiązania. Gdy nie sprawdzą się lub gdy pojawiały się błędy, lub gdy znajdę lepsze rozwiązanie, lub zwyczajnie zmienię zdanie o czymś, wtedy będę to czy tamto usuwał, zmieniał, czy przestawiał. Znając życie wszystko będzie się tu zmieniało, także proszę miej to na uwadze.

O zmianach będę ogłaszał i wyjaśniał dlaczego one następują i będę to robił tu tak, jak to uznam za stosowne.

Docelowo, po zrozumieniu jak działa to oprogramowanie i po znalezieniu innych lepszych rozwiązań, wiadomości zawarte tu, także i uwagi / komentarze piszących, będą przeniesione na nowe miejsce pod podobną nazwą, nawiązującą do tej użytej tu.

Wszystko związane z tworzeniem tego sieciopisu, zostanie opisane na stronie „O tworzeniu sieciopisu”

2.

Strona ta jak napisałem, jest poświęcona

 • poszukiwaniom Moich Słowiańskich Korzeni i Słowiańskiej Tradycji Moich Przodków,
 • a zwłaszcza Ich i Mojemu Językowi,
 • a także innym zagadnieniom jak Świadomość, Kultura, Dzieje Słowian i Ich Przodków itd, czy naukom, jak archeologia, antropologia, genetyka, językoznawstwo, historia itd.

O wszystkich tych sprawach będę pisał na odpowiednich stronach, jak i w artykułach.

Strona ta będzie pisana w języku słowiańskim / lechickim / polskim.

Zastrzegam sobie jednak prawo do publikowania całych tekstów lub ich części w innych językach, zwłaszcza w j. angielskim.

O sprawach związanych z tłumaczeniami i źródłami itp. będę pisał na podstronie nazwanej „O źródłach i językach”.

Moje dotychczasowe poszukiwania i zgromadzone źródła i dowody, doprowadziły mnie do punktu, w którym muszę stanowczo stwierdzić, że:

 • nie zgadzam się z oficjalnie głoszonymi poglądami, dotyczącymi Pochodzenia, Dziejów, Języka, Wierzeń itd, czyli krótko mówiąc Tradycji Moich Słowiańskich Przodków.

Celem istnienia tego sieciopisu / strony jest pokazanie i udowodnienie, że to co tu głoszę jest prawdziwe, w przeciwieństwie do tego, co głoszą tzw. oficjalne nauki, zwłaszcza językoznawstwo, historia, dziejopisarstwo / kronikarstwo, archeologia itd.

Twierdzę, że to co głoszą te nauki, zostało celowo zmanipulowane i świadomie przedsięwzięte od ponad około 2800 lat (tzw. Homer, Zaratusztra i inni), w celu przynajmniej zupełnego zmanipulowania, jeśli nie całkowitego zniszczenia, Pradawnej Tradycji Kultury i Wiary Moich Pra-Słowiańskich Przodków.

Nic niestety nie zmieniło się do dziś. Ta najdłuższa w dziejach ludzkości rasistowska wojna przeciw Nam Słowianom i Naszym Przodkom, trwa sobie w najlepsze. Dzieję się tak ponieważ osoby które ją rozpoczęły, pozostawiły pilnych naśladowców. Mają oni zwyczajnie interes w tym, żeby tak było, jak jest i żeby prawda o Słowiańszczyźnie nie wyszła na światło dzienne pod żadnym pozorem.

Nikt nie chce być prześladowany, ja też. Niestety nie tylko ja jestem prześladowany tylko za to kim jestem i kim chcę być, za to kim byli Moi Przodkowie, w Co Wierzyli itd. Nie dziwcie się, że nie lubię i nie będę lubił wszystkich tych, którzy głoszą i popierają to wszystko, co poniża i pozbawia mnie i inne Słowianki i Słowian, tego co mi jako Słowianinowi, słusznie się należy!

Mam nadzieję, że spróbujesz postarać się rozumieć moje wzburzenie i ból. Jeśli nie, no cóż… Nie dziw się zatem, że i ja Twojego wzburzenia i bólu także nie będę chciał zrozumieć…

Przyrodnią rzeczą jest, że jesteśmy takimi samymi ludźmi i mamy takie same prawa i uczucia… Jeśli ktoś nie szanuje mnie, ani Pradawnej Tradycji Moich Słowiańskich Przodków, dlaczego ja mam nagle szanować jego i to na co ten ktoś powołuje się?

Ja przynajmniej nie wchodzę z brudnymi butami do czyjegoś domu, nie palę go, nie podrzynam gardła jego domownikom, nie kradnę wszystkiego co znajduje tam dla siebie cennego itd.

A to wszystko rzekomo w imieniu jakiejś „miłościwej i miłosiernej” Nadistoty lub Jej / Jego jakichśs rzekomych „praw”…

Nie dziw mi się wiec i spojrzyj w lustro. Jeśli jesteś jedną / jednych z tych ludzi, pamiętaj że to samo co robisz mi i innym Słowianom, może przytrafić się także i Tobie,.. zgodnie z prawem karmy i tzw. trzecią zasada dynamiki…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady_dynamiki_Newtona

„Każdej akcji towarzyszy reakcja równa co do wartości i kierunku, lecz przeciwnie zwrócona.” [Lecz należy pamiętać, że te siły się nie równoważą (gdyż działają na różne ciała).]

3.

Nie jestem wszystkowiedzącym i nie roszczę sobie prawa do głoszenia jedynie słusznej prawdy. Poszukuję prawdziwych, a nie nieprawdziwych, czy zmanipulowanych informacji.

Chcę się podzielić tym co znalazłem, tym co wydaje mi się, że wiem ze wszystkimi zainteresowanymi.

Chcę aby i inne osoby mogły skorzystać z wiedzy, która jest ogólnie dostępna w internecie.

Świadomie nie kradnę, ani nie naruszam żadnych ani niczyich dóbr, czy praw. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, proszę o poinformowanie mnie o tym, z podaniem dowodów na takie ew. twierdzenie. Po zapoznaniu się z zarzutami odniosę się to nich w możliwie jak najszybszym czasie.

O problemach związanych z poszukiwaniem prawdy będę pisał na stronie nazwanej „O poszukiwaniu prawdy”.

Tymczasowo na tej stronie będę umieszczał materiały, które nazywam „Zabroniona wiedza”. Będę tak robił do czasu, aż postanowię, co z nimi zrobić.

4.

Uważam, że blokowanie dostępu do wiedzy, jak i jej niszczenie, czy tez manipulowanie nią, jest WIELKIM ZŁEM. Powinno to podlegać karze i być piętnowane.

Dlatego ostrzegam, że każda osoba, którą uznam za świadomie piszącą nieprawdę lub manipulującą danymi, zostanie nazwana przeze mnie, tak jak na to zasługuje.

Osoba wg. mnie pisząca tutaj świadomie nieprawdę lub manipulująca, będzie trzykrotnie ostrzeżona.  Zostanie to ogłoszone publicznie, po czym zostanie ona z jej danymi i każdą następną jej pisaniną wtrącona do Czeluści. Tam wszyscy będą widzieli i wiedzieli z kim mają do czynienia. 

5.

Strona https://skribh.wordpress.com ma na celu gromadzenie prawdziwych wiadomości i danych. Będę tego przestrzegał z całą surowością.

Jestem Słowianinem i brzydzę się kłamstwem i zakłamaniem, także proszę pamiętać o tym, że tu obowiązują Słowiańskie Wartości i Tradycja. Naruszanie tego, będzie skutkowało działaniami opisanymi w punkcie 4.

Z tym że zastrzegam sobie prawo, do natychmiastowego zablokowania KAŻDEJ osoby, która świadomie narusza Moje Uczucia Religijne i Pamięć Moich Słowiańskich Przodków.

6.

Mój światopogląd jest już ustalony i nie życzę sobie być tu narażonym na żadną anty-słowiańską propagandę, czy coś w tym rodzaju.

Ja z zasady nie wchodzę na inne strony i nie robię tam nic niestosownego, więc uprzejmie proszę doceń to i idź swoją drogą.

Jeśli to, co napisałem w powyższych punktach nie odpowiada Tobie, to uszanuj mój cenny czas i oszczędź sobie, mi i innym bezsensownych działań. Nic tu po tobie, patrz punkty 4 i 5 i czuj się ponownie ostrzeżona / ostrzeżony.

WIECZNA SŁAWA I CHWAŁA TWÓRCZYNI / TWÓRCY WSZECHŚWIATA I WSZECHRZECZY WE WSZYSTKICH JEJ / JEGO PRZEDSTAWIENIACH!!!

WIECZNA SŁAWA I CHWAŁA SŁOWIANKOM I SŁOWIANOM I NASZYM SŁOWIAŃSKIM PRZODKOM!!!

WIECZNA SŁAWA I CHWAŁA NASZEJ PRASTAREJ SŁOWIAŃSKIEJ TRADYCJI I NASZEMU PRASTAREMU JĘZYKOWI SŁOWIAŃSKIEMU i PRA-SŁOWIAŃSKIEMU, WG MIĘ TOŻSAMEMU Z TZW. PIE!!!

Im wszystkim moja pracę poświęcam, ku pamięci.

PZDRWM

SKRiBHa

2 thoughts on “Co i dlaczego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.