O tworzeniu sieciopisu

O tworzeniu sieciopisu, zbieraniu źródeł i upowszechnianiu jego treści.


Wladimir Megre – o Księdze Rodu PL.avi

Na dzień dzisiejszy, czyli 2015,04,014 prawie wszystko, to co zamierzałem tu zrobić, zostało zrobione, aczkolwiek STRONA TA JEST I BĘDZIE CIĄGLE W NIEUSTAJĄCEJ (mam taką nadzieję) BUDOWIE. Krok po kroku, w wolnym czasie, zacznę zamieszczać tu wpisy dotyczące tego, jak za darmo , ale i nie tylko można zbudować sieciopis, ale nie tylko, w oparciu o różne oprogramowania, takie jak np. wordpress i inne. Wygląd tej strony jest podporządkowany jak największej czytelności i prostocie. Strony zawierają wytłumaczenia użytych słów i zwrotów, w kolejności począwszy od języka polskiego, przez inne języki i od źródeł pisanych do filmów. Materiały lub źródła użyte w wpisach, będą zaznaczane na odpowiednich stronach tak, czyli pogrubionym krojem pisma, a na wpisach pojawią się odnośniki do stron, z których zostały zaczerpnięte jak i umiejscowione. Cała zawartość tego sieciopisu, zarówno zgromadzona na stronach jak i we wpisach, może podlegać zmianom, a dokładniej mówiąc takim zmianom podlegać będzie, jeśli uznam to za stosowne, by coś zostało zmienione lub kiedy ktoś stwierdzi, że coś powinno zostać zmienione, dodane, usunięte itp. Istotne zmiany będą ogłaszane.

W jakiejś przyszłości, zamierzam uruchomić nową stronę, z nowymi lepszymi możliwościami zamieszczania wpisów i stron. W planach jest uruchomienie forum, bo z góry przyznaję, że nie jestem zwolennikiem uwag, zamieszczanych pod wpisami, ze względu na ich małą czytelność. Na razie jest jak jest i tak musi na jakiś czas pozostać, do chwili, kiedy nowa strona na nowym nawiązującym to tego adresie sieciowym będzie już w pełni przygotowana i sprawna. O rozpoczęciu prac nad tym bardziej niż ten zaawansowanym projekcie, poinformuję tu, kiedy uznam to za stosowne.

Obiecuję, że wszystkie strony, wpisy, jak i uwagi będą tu utrzymywane tak długo, jak wordpress nie zakończy tej swojej darmowej usługi.

Obiecuję, że dodatkowo wszystkie strony, wpisy, jak i uwagi zamieszczony tutaj, zostaną przeniesione na nową stronę, gdyż nawet ta darmowa wersja wordpressa, ma taką możliwość, co nie ukrywam było i jest jednym z głównych powodów, dla których postanowiłem zbudować wszystko tu, tak jak to zostało zrobione.

Wszelkie ew. uwagi, co do strony użytkowej tego sieciopisu, są jak najbardziej wskazane i mogą być dokonywane, bezpośrednio na każdej ze stron, nie tylko pod wpisami. Ostrzegam, że wszystkie uwagi nie na temat, związany z daną stroną (jak i wpisem) mogą być i pewno będą przenoszone do miejsca, które jeszcze nie zostało stworzone ani nazwane, po to, aby utrzymywać tu wszędzie porządek i nie pozwolić zaśmiecać tego miejsca, nieprawdziwymi, nieprzydatnymi, nieistotnymi, niechcianymi lub wrogimi (wg mnie) itp. wiadomościami lub danymi.

Jest w zamierzeniu by w przyszłości, każde zdjęcie było tu udostępniane jedynie w postaci tekstowego odnośnika, do zewnętrznego miejsca, gdzie będą one składowane, ze względu na szybkość działania tej strony i jej bezpieczeństwo. Prawdopodobnie nastąpi to jednak w już na nowej odsłonie tej strony, na innej skórce/temacie/szablonie wordpressa. Jak to będzie jeszcze nie wiem.

W skrócie: jak najszybciej, jak najmniej kodu, jak najwięcej i tylko prawdziwych wiadomości.

Jeśli zauważycie jakiś błąd lub będziecie mieli jakieś uwagi, proszę o powiadomienie mnie o tym. Z góry bardzo dziękuję.
skribha

2 thoughts on “O tworzeniu sieciopisu

  1. Wprowadź captcha jak możesz i zmień ustawienia w uwagach, tak żeby można się było wpisywać bez konieczności logowania na wp itp.

    Polubienie

  2. Ogólnie strona jest ciekawa ale lepiej by było gdyby z każdej strony można było wejść na inne tzn. gdyby ten pasek boczny z art. kategoriami, stronami pojawiał się na każdej stronie. Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.