181 GŁOSOWANIE ZA GRANICĄ – ZAPISY TYLKO DO 07,10,2015

GŁOSOWANIE ZA GRANICĄ – ZAPISY TYLKO DO 07,10,2015

SŁOWIANKO I SŁOWIANINIE

NIE DAJMY WoDziC’/T’ SIĘ DŁUŻEJ ZA NOSY NASZYM WROGOM!!!

NIE GŁOSUJCIE NA NICH, NIECH WPaDNa” W CzeLuS’C’/T’ SWOICH KŁAMSTW!!!

NIECH oTcHL”aN’ ICH PocHL”oNie!!!

SL”aWa SLoWu PRzoDKo”W!!!

…..

Nie zwlekajcie, można głosować na wiele sposobów. Przekażcie to komu możecie. Zróbmy kolejny bardzo ważny krok i skończmy z tym pustynnym zbrodniczym zakłamanym „czymś”, niech to będzie początek końca pustynnej tradycji, na S’Wie”Tej ZieMi SL”oWiaN!!! WYNOCHA DO DOMU, NA PUSTYNIĘ!!!

Tu macie odnośniki, co, gdzie, jak, kiedy itd. zrobić:

http://parlament2015.pkw.gov.pl/aktualnosci/0/13_Informacja_o_warunkach_udzialu_w_glosowaniu_w_obwodach_glosowania_utworzonych_w_kraju_w_wyborach_do_Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej_i_do_Senatu_Rzeczypospolitej_Polskiej_zarzadzonych_na_dzien_25_pazdziernika_2015_r

http://www.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/wiadomosci/jak_zaglosowac_za_granica_w_wyborach_do_sejmu_i_senatu_rp_

http://www.wroclaw.pl/jak-glosowac-w-wyborach-parlamentarnych-2015-zasady

http://www.polishexpress.co.uk/wybory-parlamentarne-2015-za-granica-jak-zaglosowac/

…..

NIE ZMARNUJMY SZANSY DANEJ NAM TERAZ PRZEZ LOS!!!

NASZE DZIECI NAM TEGO NIGDY NIE DARUJĄ, JEŚLI ZROBIMY… NIC…

34 thoughts on “181 GŁOSOWANIE ZA GRANICĄ – ZAPISY TYLKO DO 07,10,2015

 1. ja na wybory pójdę, wiodące partie i te kryptonowoczesne nie mają szans na mój glos, sam nawet będę głosował poza swoim obwodem do głosowania, aby zwiększyć szansę na wybór w innego kandydata, którego bardziej podzielam jego pogląd.

  Polubienie

  • Robienie Nic „zmienia” Nic i Nikogo… Tego chcemy?

   A tak przy okazji, NiC i NiKT to raczej kolejny problem dla germańskich językoznawców i ich wyznawców, bo mamy tu i słowiański dźwięki „C”, jak i „K”, a także „T”, jak w słowie NiT. Dodatkowo jest jeszcze NiSKo dla kompletu z „S”.

   Nalezy także przy okazji wyborów i głosowania pamiętać, że tzw. j. PIE, to język Przed Słowiański (PS) i że on ZAWIERAŁ i NADAL ZAWIERA w sobie ZARÓWNO
   dźwięki tzw. satem jak i centu/kentum/hentum itp.

   Wykopmy wszystkich kłamców w NiCoS’C’/T’ NieByTu!!!

   SL”aWa NaSzyM SL”oWiaN’SKiM PRzoDKoM i NaSzeMu PRaDaWNeMu je”ZyKoWi!!!

   Polubione przez 1 osoba

 2. ~Barbara 13 godzin i 15 minut temu
  Pycha kroczy przed upadkiem.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Malgorzata-Kidawa-Blonska-Platforma-coraz-mniej-wkurza-Polakow,wid,17891260,wiadomosc.html

  akt. 06.10.2015, 10:27

  Małgorzata Kidawa-​Błońska: Platforma coraz mniej wkurza Polaków

  Małgorzata Kidawa-Błońska w programie „Gość Radia Zet” przekonywała, że „Platforma coraz mniej wkurza Polaków”, a wynik wyborów nie jest jeszcze przesądzony. – Jesteśmy na ostatniej prostej kampanii wyborczej, a jaki będzie wynik, powiemy 25 – ucięła pytanie o scenariusze powyborcze.
  (…)

  ~akwarium24 13 godzin i 39 minut temu
  Wygląda na to, że Kidawa „jedynka” z podwarszawskiej listy PO do Sejmu, zaliczyła kolejną kompromitację jako Marszałek Sejmu. Podczas wywiadu dla radia RMF FM okazało się, że nie ma pewności jakiej większości potrzebuje Sejm, aby odrzucić prezydenckie weto sami fachowcy w PEło ?

  ~Nie wolno zabijac dzieci. 11 godzin i 4 minuty temu
  Art. 25 § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem. § 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia. § 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.[1]

  ~zytk@ 13 godzin i 13 minut temu
  Pani Małgosiu, nie przypuszczałam, że PO jest aż tak bardzo oderwana od rzeczywistości. To, że wynajmujecie płatnych hejterów, by w internecie opanowywali niby głosami poparcia dla was pierwsze strony, to, że media promują waszą partię kosztem czasu antenowego, który powinny poświecić równo wszystkim kandydującym partiom, to ,że komentarze „niezależnych” mediów są skrajnie tendencyjne…. To jeszcze nie znaczy, że ludzie są ” coraz mniej wkurzeni na Platformę”. Rozmawiając z ludźmi można zauważyć coś zupełnie innego.

  ~Polak 12 godzin i 33 minut temu
  Cieszę się że ich czas się kończy. Ta partia kojarzy mi się tylko z kłamstwami, aferami, nieróbstwem i nieudolnością.

  ~c43 12 godzin i 45 minut temu
  PO już wkurzyło wszystkich do granic mozliwości i faktycznie bardziej się juz chyba nie da. No ale wlasciwie mogą dalej słuchając się Niemiec w sprawie imigrantów.

  ~sawo 11 godzin i 55 minut temu
  Kidawa Błońska dołączyła poziomem do Muchy i Kopacz…. żal patrzeć na ten zjazd do poziomu zero…

  ~dyzio 11 godzin i 30 minut temu
  wg siebie kolesie i kryminaliści z PO są zawsze najlepsi, wspaniali i lubiani (na pewno przez siebie!). Według mnie, razem z kumplami wieśniakami (PSL) – won z biura!!!!!!!

  ~ada 11 godzin i 32 minut temu
  Zaiste nie wkurza a wq>wia

  ~az 11 godzin i 30 minut temu
  I znowu kidawa jest w błędzie.

  ~seba 11 godzin i 30 minut temu
  Ale to arogancki babsztyl,lecz sie ty stary sprochnialy babolu.Wy wkurzacie Polakow na kazdym kroku i tylko ich niezwykla tolerancja trzyma was tam gdzie jestescie

  ~ŚWO 11 godzin i 47 minut temu
  gdzie sie kopacz nie poojawia to skanduja ze to zdrajca i ona smie teraz mowic ze po nie wkurza Polakow? pff zdrajcom nalezy sie tyklko jedna kara ! Ś.

  ~Raphael 13 godzin i 34 minut temu
  Na jakiej podstawie ta paniusia tak twierdzi? Wstrętna kłamczucha ,ludzie już sie nie mogą doczekać ,żeby dać wam w wyborach kopa w dooope ! No ,a paniusia niech przyjmie tą dobrą radę od posła Ryfinskiego i zajmie się dojeniem krów .Dziekuje .

  ~LALA 11 godzin i 30 minut temu
  KIDAWA , ty się kobito nie słyszysz ? Już PO was .

  ~Marco 11 godzin i 34 minut temu
  Kidawa pakuj walizy

  ~Mietek 11 godzin i 33 minut temu
  Gdys słysze Kidawe to nie mam pewności kto gada większe bzdury, ona czy moze jej szefowa.

  ~Raphael 13 godzin i 34 minut temu
  Na jakiej podstawie ta paniusia tak twierdzi?Wstrętna kłamczucha ,ludzie już sie nie mogą doczekać ,żeby dać wam w wyborach kopa w dooope ! No ,a paniusia niech przyjmie tą dobrą radę od posła Ryfinskiego i zajmie się dojeniem krów .Dziekuje .

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Zamieszanie-wokol-Komorowskiego-uderzy-w-PO,wid,17894853,wiadomosc.html?ticaid=115b85

  akt. 07.10.2015, 16:06

  Zamieszanie wokół Komorowskiego uderzy w PO?

  – Komorowski wywodzi się ze środowiska Platformy Obywatelskiej i jest twarzą tej partii. Dlatego swoim zachowaniem pracuje na jej zły wizerunek – tłumaczy Wirtualnej Polsce dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, komentując zamieszanie jakie w ostatnich dniach występuje wokół osoby byłego prezydenta.

  Medialne doniesienia o zaginionych dziełach sztuki oraz informacja o tym, że Bronisław Komorowski sam sobie wypożyczył meble z pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, kładą cień na końcowe tygodnie jego prezydentury. Oliwy do ognia dolała wizyta w USA, gdzie reklamował markę jednego z polskich kantorów internetowych. Zdaniem dr Jabłońskiego wspomniane zdarzenia negatywnie rzutują na wizerunek byłego prezydenta oraz rykoszetem uderzają w PO.

  – Więzów politycznych nie da się odciąć z dnia na dzień, a nawet podczas jednych wakacji. Mimo że Komorowski nie został oficjalnie twarzą kampanii PO, to jest nią w rzeczywistości. W mojej ocenie medialne doniesienia kompromitujące byłego prezydenta, uderzają w formację, która popierała jego kandydaturę na stanowisko głowy państwa, czyli Platformę Obywatelską – tłumaczy Jabłoński.

  Inaczej sprawę postrzega politolog, dr Bartłomiej Biskup. – Te doniesienia mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek Komorowskiego, ale nie sądzę, aby zaszkodziły Platformie – tłumaczy rozmówca WP. Zdaniem Biskupa były prezydent jest odrębnym od PO bytem politycznym.

  Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu dla „Rzeczpospolitej”. Na PiS chce zagłosować 34 proc. badanych. Drugie miejsca zajmuje PO z poparciem 24 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Zjednoczona Lewica (10 proc.), Nowoczesna (9 proc.), Kukiz’15 (8 proc.) i PSL (6 proc.). Poniżej progu wyborczego znajduje się KORWiN z wynikiem 3 proc.

  ~PO jak MO 4 godziny i 57 minut temu
  Bul jest wypadkową PO i nikt i nic tego nie zmieni.

  dranie 5 godzin i 6 minut temu
  piekne to jest powywozone meble okradzione obrazy z palacu prezydenckiego maja wprawe do tego wlasnie po chce trzymac zlob by lepiej krasc i aferowac fajna parti polacy podoba wam sie to

  akwarium24 3 godziny i 37 minut temu
  Podwyższyli podatki, ukradli kasę z OFE, a teraz zabierają nawet krzesła i obrazy . Komorowski wyniósł z prezydenckiego pałacu ponad setkę przedmiotów i mebli – toż to złodziejstwo ,doniesienie do prokuratury i do paki !!!

  ~Polak 2 godziny i 12 minut temu
  Jeszcze niszczarke do dokumentów warta sto tysięcy.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jest-sledztwo-ws-kradziezy-przedmiotow-z-Kancelarii-Prezydenta,wid,17899037,wiadomosc.html

   akt. 09.10.2015, 15:31

   Jest śledztwo ws. kradzieży przedmiotów z Kancelarii Prezydenta

   Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo ws. kradzieży z Kancelarii Prezydenta RP obrazu „Gęsiarka”, innego obrazu, rzeźby oraz miniwieży stereo – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak.

   W końcu września Kancelaria Prezydenta RP zawiadomiła prokuraturę, że w okresie prezydentury Bronisława Komorowskiego zaginęły dwa obrazy olejne: „Gęsiarka” Romana Kochanowskiego i „Bydło na pastwisku” nieustalonego malarza, rzeźba rycerza na podstawie marmurowej oraz miniwieża stereo produkcji japońskiej. Braki stwierdzono na podstawie spisu inwentaryzacyjnego z kwietniu 2014 r.

   Jak powiedział w piątek Nowak, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ jeszcze 5 października wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dodał, że prokuratura zamierza przesłuchać osobę zawiadamiającą oraz osoby, które korzystały z pomieszczeń, gdzie znajdowały się zaginione przedmioty. Według Nowaka prokuratura zamierza też uzyskać dokumentację aukcji, na której „Gęsiarka” miała być sprzedana.

   Podstawą śledztwa jest artykuł 278 Kodeksu karnego, który stanowi: „Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

   We wrześniu szefowa biura prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, mówiła, że o zgłoszeniu sprawy prokuraturze zdecydowano w związku z informacjami, że na portalu aukcyjnym pojawił się obraz, który przypomina brakujący w zasobach kancelarii obraz „Gęsiarka”. – Rama jest podobna, obraz jest podobny. Jednak my dysponujemy jedynie zdjęciem katalogowym. Nie mamy w 100 proc. pewności, że jest to ten sam obraz. Ponieważ jednak znalazł się na aukcji, nie mogliśmy zwlekać z zawiadomieniem prokuratury – powiedziała.

   Adamiak-Sroczyńska przyznała w piątek, że spodziewała się takiej decyzji prokuratury ws. zaginionych przedmiotów z zasobów kancelarii. – Wiemy, że obrazy zniknęły; obraz „Gęsiarka” pojawił się na aukcji. Cieszymy się, że wreszcie ktoś zajął się wyjaśnianiem sprawy – podkreśliła.

   – Proszę pytać poprzedniego szefa kancelarii, dlaczego nie złożył doniesienia – dodała

   Zaznaczyła, że inwentaryzacja w Kancelarii Prezydenta jeszcze się nie zakończyła. Pytana, czy możliwe jest, że te przedmioty jeszcze się odnajdą, odpowiedziała: „wszystko jest możliwe”. – Nie mamy informacji, żeby jeszcze coś zginęło – dodała.

   B. szef kancelarii prezydenta Komorowskiego Jacek Michałowski powiedział, że „jeśli kancelaria przeszukała swoje zasoby i nie odnalazła zagubionych przedmiotów, musiała to zgłosić do prokuratury”. – Słusznie zrobiła. Jeżeli przedmioty zginęły, to trzeba wszcząć śledztwo – dodał.

   Jak podkreślił, kancelaria prezydenta Komorowskiego nie podejmowała żadnych kroków w sprawie, bo miała nadzieję, że zagubione przedmioty się znajdą. – Bywały sytuacje, że rzeczy znikały, a potem znajdowały się w magazynie – powiedział Michałowski.

   ~no comment 4 godziny i 12 minut temu
   Cały czas bzdety w wiadomościach i owijanie w bawełnę. Proszę podać nazwisko osoby, która umieściła ten obraz na aukcji. Czy to takie trudne. Niech ta osoba wytłumaczy się, skąd wzięła ten obraz.

   ~Red 15 minut temu
   Czy główny podejrzany Bronisław K. już siedzi w areszcie?

   ~rt 3 godziny i 49 minut temu
   Bronek ma jskąś fobie z tymi krzesłami albo po nich skacze albo je zabiera. Może jak byl mały to zakazano mu siadać…

   Polubienie

   • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gesiarka-zabezpieczona-przez-policje-Sledczy-wiedza-juz-kto-ja-wstawil-do-domu-aukcyjnego,wid,17905228,wiadomosc.html?ticaid=115bfd

    akt. 12.10.2015, 20:06

    „Gęsiarka” zabezpieczona przez policję. Śledczy wiedzą już, kto ją wstawił do domu aukcyjnego

    Policjanci, na polecenie prokuratury, zabezpieczyli obraz „Gęsiarka” znajdujący się w domu aukcyjnym „Rempex” – dowiedział się portal tvp.info. Funkcjonariusze otrzymali także dokumentację z danymi personalnymi osoby, która w kwietniu 2015 r. przekazała obraz w komis do „Rempexu”. Teraz biegli ustalą, czy to właśnie ta „Gęsiarka” zniknęła z Kancelarii Prezydenta i czy osoba, która chciała sprzedaży jest zamieszana w ewentualną kradzież.
    (…)

    ~dziunia 19 minut temu
    Jakiz to dobry obyczaj wynosic przedmioty z palacu i sobie przyswajac? Wstyd tego sluchac.

    ~Damian 19 minut temu
    Czy to trudno podac do publicznej wiadomości nazwisko złodzieja? Co prokuratura znowu ukrywa?

    ~haker… 22 minut temu
    Jak prokuratura wie to niech POwie a nie kuźwa jakieś tajemnice. Wiem ale nie POwiem. Śmiechu warte !!!

    Polubienie

 4. Proszę zerknąć na:

  https://www.facebook.com/RuchNarodowy.net

  Nowości np:


  http://prostozmostu.net/kraj/coraz-wiecej-gejow-chce-do-sejmu

  9 października 2015 19:18:00

  Coraz więcej gejów chce do Sejmu!

  19 kandydatów na posła Sejm oficjalnie przyznaje się do „homoseksualnej orientacji płciowej” – pisze Rzeczpospolita.

  Po ośmiu startuje z list partii Razem i Zjednoczonej Lewicy. Dwóch zadeklarowanych homoseksualistów znalazło swoje miejsce u Ryszarda Petru w Nowoczesnej. Obecna partia rządząca, Platforma Obywatelska, wystawiła jednego przedstawiciela lubującego się w innym rodzaju „miłości”.

  Dla porównania cztery lata temu do parlamentu kandydowało dziewięć osób publicznie przyznających się do związków z ruchem LGBT. Dwóm się udało – Robertowi Biedroniowi i Krzysztofowi Bęgowskiemu (obecnie Anna Grodzka). Zdaniem przedstawicieli homoaktywistów, ich środowisko nie ma odpowiednich środków, by skutecznie promować swoje pomysły. Mandat poselski ma to ułatwić.

  źródło: Rzeczpospolita


  http://prostozmostu.net/kraj/pudzia-punktuje-nowoczesnapl-petru-oszust

  9 października 2015 16:56:00

  Pudzian punktuje NowoczesnąPL: Petru to oszust

  Znany strongmen po raz kolejny skomentował bieżąco politykę, a jego wypowiedź robi furorę w internecie, „Petru to oszust” – mówi Mariusz Pudzianowski.

  „NowoczesnaPL” z panem Ryszardem Petru na czele – polecam przeczytać tym co jeszcze lekcji nie odrobili, aby nie byli zaślepieni gruszkami na wierzbie. Kilka lat temu tego pana już przewidział ŚP Andrzej Lepper i z mównicy sejmowej uprzedzał przyjdzie taki Pan Petru i Balcerowicz, wiec skąd to wiedział??????

  Petru długo zapewniał, że kredyty we frankach są bezpieczne. Swój przewalutował już w 2008 r.

  Ekonomista Ryszard Petru, lider NowoczesnaPL, przed wybuchem kryzysu finansowego, zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem. – Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem – przekonywał m.in. na antenie TOK FM. Ale swój kredyt we frankach jakoś szybko przewalutował – przypomina Fakt.pl._
  (…)

  Polubienie

 5. http://wiadomosci.wp.pl/kat,140716,title,Sondaz-inny-niz-wszystkie-Kopacz-nie-kojarzy-sie-z-PO-a-najwieksza-sila-PiS-jest-prezydent,wid,17900890,wiadomosc.html?ticaid=115be5&_ticrsn=3

  akt. 11.10.2015, 10:17

  Sondaż inny niż wszystkie. Internauci bezwzględni dla Kopacz i Szydło

  Platformy Obywatelskiej nie kojarzy się z Ewą Kopacz, a siłą PiS nie jest Beata Szydło tylko tercet: Duda, Kaczyński i Macierewicz – takie wnioski można wysnuć po analizie wszystkich wzmianek w internecie na temat poszczególnych ugrupowań. Z wpisów na forach, w portalach i mediach społecznościowych, gdzie toczy się codzienna dyskusja na temat wyborów parlamentarnych, można wyciągnąć naprawdę ciekawy przedwyborczy obraz.

  To może być pierwsza kampania wyborcza, której najważniejszą częścią będą działania w internecie. W 2011 roku Facebook nie był jeszcze tak popularny, a Twitter w Polsce praktycznie nie istniał.

  Jedno jest pewne – żadna z partii nie może sobie obecnie pozwolić na zignorowanie siły internetu, nazywanego coraz częściej „V władzą”. To, jak ważna jest obecność w wirtualnej przestrzeni, udowodniły wybory prezydenckie, przegrane przez Bronisława Komorowskiego, którego sztab naprawdę kiepsko radził sobie w sieci, co wykorzystał jego oponent Andrzej Duda.

  Sondaże kontra internet

  Przyjmijmy na chwilę, że w internecie nie ma osób niezdecydowanych na jakąkolwiek z partii, a każda wypowiedź pozytywna na temat ugrupowania jest głosem oddanym na jedną z nich. Na bazie takich danych można stworzyć sondaż, który przedstawiłby rozkład sił w przyszłym parlamencie.

  Dla porównania, taki prowizoryczny internetowy sondaż zestawmy z jednym z najnowszych, autorstwa IPSOS dla „Wiadomości TVP”, według którego PiS mogłoby liczyć na 36 proc. poparcia, PO na 25 proc., a Zjednoczona Lewica na 8 proc. Następne miejsca zajęłyby: Kukiz ’15 (7 proc.), PSL (6 proc.), Nowoczesna (5 proc.) i KORWiN (3 proc.).

  Według danych zebranych przez SentiOne, w ciągu ostatniego tygodnia (2-9 października) pojawiło się 15 482 pozytywnych wzmianek na temat wymienionych wcześniej partii. Sondaż sporządzony na podstawie tylko internetowej aktywności wyglądałby następująco:

  Pierwsze miejsce przypadłoby PiS-owi – 36 proc. poparcia. 28 proc. uzyskałaby Platforma Obywatelska, a na trzecim miejscu znalazłby się KORWiN – 10 proc. Kukiz ’15 – 9 proc., PSL – 6 proc., Zjednoczona Lewica – 6 proc., a Nowoczesna – 5 proc.

  Te wyniki naprawdę niewiele różnią się od tych z tradycyjnych sondaży. Warto też dodać, że w przypadku Zjednoczonej Lewicy z racji dwóch ugrupowań (koalicji i komitetu wyborczego) startujących w wyborach, nie zawsze da się dokładnie oszacować, które wzmianki dotyczyły „właściwej lewicy”. Z kolei odrobinę wyższy wynik Platformy Obywatelskiej ma związek z powiązaniem tej partii z Donaldem Tuskiem, o którym dosyć często pisali internauci. To samo tyczy się ugrupowań Kukiz ’15 i KORWiN – w ich przypadku wysoki wynik to efekt ich silnego związania z liderami, czego nie da się zauważyć w tradycyjnych sondażach, a jest widoczne w internecie.
  (…)
  Kopacz i Platforma? Ważniejszy jest Tusk

  W przypadku Platformy sprawa ma się zupełnie inaczej. Kogo najczęściej – w kontekście PO – wymieniają internauci? Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Sporo wzmianek powiązanych z tym ugrupowaniem dotyczyło też Ryszarda Petru, Janusza Korwin-Mikkego i Pawła Kukiza. W zestawieniu zawierającym najczęściej występujące wyrazy zabrakło za to słów… „premier” i „Ewa Kopacz”.

  To oznacza jedno – Kopacz praktycznie nie istnieje w świadomości internautów jako ktoś związany z Platformą. Liderka partii, której sondaże wróżą porażkę w nadchodzących wyborach, nie jest wspominana przez internautów, nie pojawia się w dyskusjach. Z punktu widzenia mediów społecznościowych to katastrofa i powtórka sytuacji z wyborów prezydenckich, w których sztab Platformy całkowicie zignorował sieć.

  Ewenement Kopacz i PO jest jeszcze bardziej widoczny w porównaniu do innych partii – każdą z nich internauci kojarzą przynajmniej z liderem danego ugrupowania. Przykładowo, gdy pisze się o Zjednoczonej Lewicy, bardzo często pojawiają się wzmianki o Barbarze Nowackiej – na pewno pomogło jej w tym niedzielne nominowanie jej na przewodniczącą ZL, ale jest ona obecna w świadomości internautów i komentatorów. Do tego oceniana jest raczej neutralnie, co już można uznać za sukces. Dobry wynik Nowoczesnej to zasługa aktywności Ryszarda Petru, tak samo w przypadku PSL, gdzie duży wpływ na odbiór ugrupowania ma Janusz Piechociński.

  Podsumowując – tegoroczna kampania naprawdę rozgrywa się w sieci. Może się to zmienić po serii debat, które są organizowane przez telewizję, ale na kilka dni przed ich startem to w internecie najlepiej widać nastroje Polaków.

  ~statystyk 21 godzin i 47 minut temu
  Z tego sondażu wynika, że po zatrudniło liczną grupę hejterów. Tyle w temacie.

  ~dukacz 22 godzin i 7 minut temu
  ~statystyk – Albo nie umiesz czytać albo czytasz od tyłu, bo ja tu czytam same brzydkie wypowiedzi pod adresem PO !!! Widzę też, że jednakowa ilość łapek w górę świadczy o innej grupie hejterów !!!

  ~strzygący baranów 9 godzin i 50 minut temu
  PO ośmiu latach złodziejstwa, ośmiorniczek i drogiego wina na nasz koszt, kamieni kupy, państwa w teorii i niekończącego się ciągu afer wcale się nie dziwię, że ludziska plują żywym ogniem na tę złodziejską Przestępczą Organizację.

  ~papilion 8 godzin i 11 minut temu
  To nie są hajterzy tylko ludzie widzący rzeczy takimi jakie są, a rzeczywistość jest porażająca. Ciekaw jestem co Polacy dowiedzą się po ustąpieniu formacji zwanej PO.

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sueddeutsche-Zeitung-Berlin-i-KE-chca-unijnego-podatku-na-uchodzcow-Rzad-Niemiec-dementuje,wid,17901352,wiadomosc.html

  akt. 10.10.2015, 11:21

  „Sueddeutsche Zeitung”: Berlin i KE chcą unijnego podatku na uchodźców. Rzad Niemiec dementuje

  Niemcy i Komisja Europejska prowadzą nieformalne rozmowy o specjalnym podatku w UE przeznaczonym na pokrycie kosztów przyjęcia i integracji uchodźców – podał dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Rząd Niemiec zdementował te doniesienia.

  Dodatkowe środki mogłyby pochodzić z podwyżki podatku od paliw lub podwyżki VAT-u – pisze „SZ”, powołując się na informacje uzyskane podczas obrad Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Limie.

  Pozyskane w ten sposób pieniądze wpływałyby do unijnego budżetu, a następnie byłyby przeznaczane na wzmocnienie granicy zewnętrznej UE oraz na pokrycie kosztów związanych z przyjęciem i utrzymaniem imigrantów. Część środków byłaby kierowana do krajów pochodzenia uciekinierów, aby poprawić warunki życia.

  Rzecznik rządu Steffen Seibert zdementował informację podaną przez gazetę. – Nie chcemy ani podwyżki podatków w Niemczech, ani też wprowadzenia podatku w UE – oświadczył rzecznik kanclerz Angeli Merkel.

  Wysokość podatku jest sprawą otwartą – zastrzega „SZ”. Redakcja przypomina niedawną wypowiedź unijnego komisarza Pierre Moscovici, że rozmowy o dodatkowych pieniądzach z budżetu UE mają sens dopiero wtedy, gdy Unia będzie dysponować „solidnymi kalkulacjami” dotyczącymi liczby imigrantów.

  Wyzwanie dla Europy

  Niemiecki rząd podkreślał w minionych tygodniach wielokrotnie, że problem uchodźców jest „wyzwaniem europejskim”. Jak pisze „SZ”, inicjatorem podatku na uchodźców jest niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble.

  Z niemieckiego punktu widzenia „dodatek solidarnościowy” jest jak najbardziej sensowny. Niemcy przekazały na rozwiązanie kryzysu migracyjnego najwięcej pieniędzy ze wszystkich krajów UE. Koszty ponoszone przez władze centralne, landy i samorządy szacowane są na 20 mld euro.

  „SZ” przypomina, że w przeszłości wszystkie propozycje dotyczące socjalnego europejskiego podatku rozbijały się o sprzeciw państw członkowskich. Podatek na uchodźców sprawiłby, że UE po raz pierwszy w swojej historii dysponowałaby własnymi środkami. Kryzys migracyjny doprowadziłby tym samym do „dużego kroku” w kierunku większej integracji UE – pisze niemiecki dziennik.

  ~ffff 9 godzin i 22 minut temu
  Janusz Korwin-Mikke: „Nie dla imigrantów w Polsce i ani JEDNEJ złotówki z polskich kieszeni dla imigrantów, mamy własne problemy. Bądźmy mądrzy przed szkodą.”

  ~Pytanie 5 godzin i 55 minut temu
  To co robi ta cała Miriam na liście wyborczej jego partii ???

  ~emeryt 5 godzin i 25 minut temu
  Tylko powiedz to wyraźnie w Parlamencie Europejskim a wybierzemy Cię na następną kadencję

  ~UE to zgnilizna moralna. 27 minut temu
  Polska musi natychmiast wyjść z UE!!!!!!!!

  ~negat 11 godzin i 59 minut temu
  Mogli napisać jasno to pomysł Berlina bo Komisja Europejska to tylko przystawka Niemiec. Co do imigrantów bo nie uchodźców sprawa powinna być jasna kto zapraszał niech teraz utrzymuje. Niemcy porzucili własną kulturę i religię to teraz zastąpi te wartości dziki islam. Głupota ludzka była znana od wieków ale czegoś takiego nawet w Starożytnym Rzymie nie widziano. Merkel właśnie zamordowała Unię Europejską. To babsko realnie rozważa koniec unii skoro wbrew naszym interesom buduje sobie gazociąg na dnie Bałtyku. Stara prawda sprawdza się i dziś liczysz na kogoś licz na siebie.

  ~he?? 9 godzin i 37 minut temu
  a czy islamiści zapłaca POdatek od wiary i od wzbogacenia? czy tylko my?

  ~Bolo 9 godzin i 27 minut temu
  CO!!!!??? My mamy płacić na to, aby oni sobie ściągali uchodźców do roboty???

  ~Ewela 7 godzin i 57 minut temu
  Do jakiej roboty,o czym mowisz?

  ~jolka 6 godzin i 17 minut temu
  Przecież to nieroby dlatego trzeba na nich płacić,taki unijny plan.Żenada

  ~rezun-one 5 godzin i 33 minut temu
  Widać Angeli już Niemcy nie starczają. Araby jurniejsze, ach te Niemki.

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kto-rzucil-granatem-w-polski-konsulat-we-Lwowie,wid,17900113,wiadomosc.html

  akt. 09.10.2015, 16:40

  Kto rzucił granatem w polski konsulat we Lwowie?

  Ukraińska prokuratura bada okoliczności wybuchu przed polskim konsulatem we Lwowie. – W miejscu zdarzenia pracują śledczy. Uzyskaliśmy pozwolenie od polskich przedstawicieli zgodę na przegląd terenu. Szukamy rzeczowych dowodów i przeprowadzamy kompleksowe badania. Według wstępnych danych był to przejaw chuligaństwa – powiedział Dmitro Zagaria, pułkownik milicji w obwodzie lwowskim.

  W środę (07.10) wieczorem przed konsulatem Polski we Lwowie doszło do wybuchu. Prawdopodobnie eksplodował granat. Jak informowała lwowska milicja, zniszczony został tylko betonowy kosz na śmieci. Według świadków, w pobliskich domach zadrżały szyby.

  Sprawą również zajęła się prokuratura w Warszawie. – Badamy, czy nie doszło do aktu terrorystycznego na terenie konsulatu – poinformował przedstawiciel Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie w rozmowie z portalem tvn24.pl.

  ~drzewiecki 5 godzin i 40 minut temu
  Dziki kraj ? Tak banderowcy dziękują za pomoc !

  ~Chester 5 godzin i 41 minut temu
  Oto jak nam dziekuja bracia upadlincy za poparcie Majdanu za sprowadzanie ich do Polski, prace , itd. No to niech pan zaspiewa teraz cos po ukrainsku panie Kukiz !!!!

  ~agrest 5 godzin i 21 minut temu
  a nie Kowal?.

  ~xxxl 4 godziny i 53 minut temu
  w duecie z prezie, bo i kudupel z wywieszonym ozorem gnał na Majdan.

  ~Husaria polska 5 godzin i 34 minut temu
  Jesli potomkowie ludobójców np. Szychlewicz dzisiaj uchwalają prawa nazistowskie o gloryfikowaniu satanistycznego banderyzmu, wzywania do niszczenia mniejszości zamieszkałej na obszarze zwanym Ukrainą, o zakazie posługiwania sie jeżykami ojczystymi (rosyjski i polski). Napadaja na Polaków, rzucają granaty. To już było jak w 39 strzelali do WP z ukrycia, jak mordowali dzieci i bezbronna ludność polską Coś takiego jak upanina nie powinno nigdy powstać. Za ludobójstwo, które dzisiaj hołdują i dalej nawołują do mordowania i mordują ludzi ( oddziały bandyckie Azow). Niczym sie nie różnią od bestii z IS. V kolumna czy to islamska czy banderowska zawsze jest wrogiem naszego społeczeństwa. upanina musi przejść czyściec i 40 lat pustyni by naród sie nawrócił i pojął czego w historii dokonal, wtedy po przeproszeniu i po pokucie możemy mówić o budowaniu wzajemnych stosunków. Lepiej będzie upanine odgrodzić od świata niż znowu przechodzić z banderowcami i islamistami piekło „integracji”. I dla wszystkich komentatorów. Miejcie wyczucie i badajcie kto i co wam przedstawia, aby na manowce się nie wyprowadzić. Myślenie ma przyszłość. A teraz pomyślcie co by sie działo gdyby tak upanina miała rakiety atomowe i prosienko z banderowcami dalej rządzili? Jak ich knucie i pokrętna demagogia uzasadniała ich użycie? Małpe się trzyma albo w buszu albo na zamknietym wybiegu a nie daje brzytwę.

  ~kaa-yo 2 godziny i 22 minut temu
  A GEROJOM SLAVA!!!!!!!

  ~racjonal 8 godzin i 34 minut temu
  przesadzasz, wez pod uwage ze brali oni udzial w bitwie pod grunwaldem razem z polska bronili naszego rejonu, ze wzgledu na jedno zachowanie nie ma stawiac pod kreska calego narodu, bardziej boisz sie ukrainy ktora nigdy nie okupowala polski niz rosji czy niemiec

  ~Al 8 godzin i 44 minut temu
  Takiego narodu nie było, wymyślili go Austriacy przeciwko Polakom i Rosjanom.

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.wp.pl/kat,139316,title,Raz-dwa-trzy-zwyciezymy-wlasnie-my-Ewa-Kopacz-na-konwencji-PO,wid,17902929,wiadomosc.html

  akt. 11.10.2015, 19:07

  „Raz, dwa, trzy, zwyciężymy właśnie my”. Ewa Kopacz na konwencji PO

  Na regionalnej konwencji PO w Stargardzie Szczecińskim premier Ewa Kopacz przekonywała, że „drużyna Platformy Obywatelskiej jest silna”. – Możecie mówić: krytykują nas. Pewnie niekiedy mają rację, nie wszystko nam się udało, ale my wiemy, co nam się nie udało, co chcemy jeszcze zrobić. My nie obiecujemy, my po prostu robimy – dodała premier. – Kiedy spotykam się z moimi ministrami, którzy od roku są w moim gabinecie, to mówią: „trochę za mało czasu, tyle fajnych rzeczy można zrobić”. Na co ja im odpowiadam słowami piosenki, której słuchałam ostatnio w busie: „raz, dwa, trzy, zwyciężymy właśnie my” – powiedziała Kopacz i poprosiła uczestników konwencji, żeby powtarzali te słowa za nią.

  ~mke 2 godziny i 12 minut temu
  Dno i dwa kilometry mułu

  ~Tomasz 2 godziny i 7 minut temu
  Raz, dwa, trzy spadajcie PO-wcy

  ~tyr2 godziny temu
  Raz, dwa, trzy, cztery….idźcie peowcy do cholery.

  ~eryk2 godziny temu
  Peło i jego głupota a raczej kolesiostwo jest porażające.ak podaje Główny Urząd Statystyczny 10 największych sieci handlowych w 2014 roku miało ponad 110 miliardów złotych przychodów, z których zapłaciły 500 milionów złotych podatku, czyli mniej niż 0,5% obrotów. Robią tak, bo wykazują niski dochód, sami go w ten sposób generując. Schemat jest prosty – wielkie firmy, zarejestrowane chociażby w Luksemburgu, za znacznie zawyżone kwoty sprzedają swoje produkty spółkom-córkom, a następnie deklarują, że nie wykazały zysku. Wielkie korporacje wykorzystują frajerstwo naszych służb skarbowych – skupionych na ograbianiu małych krajowych przedsiębiorców. To nie hipoteza – to ocena rzeczywistości dokonana przez Najwyższą Izbę Kontroli. Za przykład walki z bezlitosnymi korporacjami– nie pierwszy raz – spokojnie możemy brać Węgrów, którzy za rządów Victora Orbana postawili zakończyć erę wyzysku państwa. W kraju, gdzie 80 procent rynku kontrolują zagraniczne przedsiębiorstwa, Madziarzy wprowadzili 6-procentowy podatek obrotowy. Kontrowersyjny premier zadecydował także o zamykaniu tych hipermarketów, które przez dwa lata z rzędu nie wykazują dochodu. Nawet jeśli rzeczywiście znikną, otworzy to drogę do zdrowej konkurencji dla mniejszych, rodzimych marek. Tymczasem w Polsce wiele korporacji nadal ma jak w raju. Bo też jak inaczej nazwać zjawisko, gdy firma rok rocznie przez 15 lat wykazuje stratę, a nadal funkcjonuje, jednocześnie otwierając przynoszące – a jakże – stratę, kolejne oddziały i siedziby. Nawet małe dzieci wiedzą, że coś tu brzydko pachnie. Wreszcie zobaczyły to także organy kontrolne, jak Komisja Europejska. Kiedy i my to dojrzymy?. Jest szansa w rządzie PiS.

  ~marta2 godziny temu
  Kadencja Sejmu dobiega końca, zostało tylko kilkanaście dni, lecz to nie powód aby ograniczyć wydatki. Wręcz przeciwnie – Sejm właśnie zapłacił 50 tysięcy złotych za nowe logo. Stare przypominało podobno ślimaka i nie było w nim barw narodowych. Autorem nowej identyfikacji jest Jerzy Janiszewski. Artysta jest kolegą byłego pana prezydenta, komorowskiego i na wniosek peło zapłacono mu te pieniądze.

  ~gabi 49 minut temu
  Ładny kabarecik , nie ma co ! Kopacz chce być śmieszna i mydli nam oczy , tylko , że my Polacy już nie damy się złowić ! Dość tego paplania bez sensu .

  ~ges 16 minut temu
  Pewnie liczy że jeśli poczaruje, to jej wyjdzie. Chyba za późno na czary.

  ~tenobcy 2 godziny i 8 minut temu
  zbiera mi się na wymioty ……

  Polubienie

 9. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Skandaliczny-profil-na-Facebooku-Nie-narusza-standardow-spolecznosci,wid,17903902,wiadomosc.html

  akt. 12.10.2015, 14:50

  Skandaliczny profil na Facebooku. „Nie narusza standardów społeczności”

  Czy Facebookowy profil o nazwie „Jan Paweł 2 gwałcił małe dzieci xd” (pisownia oryginalna) obraża uczucia religijne i powinien być usunięty z witryny? Zdaniem użytkowników serwisu społecznościowego – tak. W opinii administratora „nie narusza on standardów społeczności”.

  Profil został zarejestrowany jako partia polityczna. Jego użytkownik często zmienia nazwę. Gdy wpadł na pomysł, by nazwać go „Jan Paweł 2 gwałcił małe dzieci xd”, wiele osób korzystających z serwisu zgłosiło sprawę do administratora. Ich, trwająca ponad tydzień, interwencja zawsze kończyła się jednak tak samo, czyli odpowiedzią:

  „Dziękujemy za poświęcenie czasu na zgłoszenie treści, które Twoim zdaniem naruszają nasze Standardy społeczności. Zgłoszenia takie jak to przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na Facebooku i stwarzania przyjaznego miejsca. Zapoznaliśmy się ze stroną zgłoszoną przez Ciebie z powodu zawierania treści lub symboli propagujących nienawiść, ale stwierdziliśmy, że nie narusza ona dokumentu Standardy społeczności”.

  W końcu profil obrażający Jana Pawła II zniknął z serwisu. Jednak nie dlatego, że został usunięty. Jego właściciel postanowił zmienić po prostu nazwę. Na jaką? Obecnie nazywa się on: „s…m na grób pileckiego”. W opisie profilu nie brakuje wulgarnych słów oraz obrażania polskiego bohatera.

  O ile powstanie skandalicznego profilu i jego treść można tłumaczyć bezmyślnym „trollingiem”, o tyle bulwersujące w całej sprawie jest zachowanie administratora Facebooka, który w przeszłości sprawnie usuwał np. zdjęcia karmiącej matki, piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulkach z symbolem Polski Walczącej, czy relację Kamila Bulonisa, opisującego uchodźców na granicy włosko-austriackiej. W tym przypadku nie dopatrzył się jednak nieprawidłowości.

  Wirtualna Polska zgłosiła się do przedstawicieli Facebooka z prośbą o komentarz. Firma zapewniła, że wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Na razie nie wydała jednak oficjalnego oświadczenia.

  ~Lech 2 godziny i 57 minut temu
  Ciekawe, czy gdyby powstał profil o podobnym tytule lecz w miejscu JP II widniałyby litery wskazujące na jakiegoś przedstawiciela żydowskiego, to wtedy byłaby obraza uczuć religijnych, czy nie? Ja myślę, że taki profil nawet by się nie ukazał!

  ~obserwator 2 godziny i 48 minut temu
  Śmierdzące szambo i tyle na ten temat.

  Polubienie

 10. Aha.. No i wyszło upaińskie szydło z Kanady… Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości, co do tego jak to tam jest w tym „polskim rządzie” z tą przyjaźnią do upainy, skoro zieńciunio pani płemieł to potomek upaińców i banderowców, co to ich Anders za Polaków wziął i ocalił, wysyłając do Kanady, zamiast oddać Stalinowi??!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Corka-Ewy-Kopacz-wyjedzie-z-Polski-Obawia-sie-rzadow-PiS,wid,17903641,wiadomosc.html

  akt. 12.10.2015, 10:44

  Córka Ewy Kopacz wyjedzie z Polski? „Obawia się rządów PiS”

  Córka Ewy Kopacz Katarzyna Kopacz-Petranyuk w rozmowie z „Super Expressem” wyznała, że jeżeli PiS wygra wybory, to wyjedzie z Polski i zamieszka w Kanadzie. Premier skomentowała te doniesienia.

  – To za rządów PiS była nagonka na lekarzy. Dziś z kolei partia Kaczyńskiego jest przeciwna in vitro. A do mnie do gabinetu przychodzi mnóstwo par, które są szczęśliwe, że dzięki PO mogą wreszcie korzystać z zabiegu sztucznego zapłodnienia – mówiła „Super Expressowi” Katarzyna Kopacz-Petranyuk.

  O te słowa pytana była Ewa Kopacz. – Ma męża Kanadyjczyka, jak państwo wiecie, oboje są lekarzami i pracują. Mój zięć bardzo ukochał ten kraj, w związku z tym nie namawia mojej córki – zapewniła Kopacz.

  – To, że obawia się rządów PiS, to nic nowego, wielu Polaków obawia się rządów PiS i te wspomnienia z lat 2005-2007 są jednak mimo wszystko zakodowane w naszych głowach. To są młodzi ludzie, którzy mają wolny zawód, znają języki, ludzie niezależni i wielką sztuką jest, by nie tylko moją córkę, ale tych wszystkich młodych wykształconych ludzi zatrzymać w Polsce – powiedziała premier. – Aby zatrzymać ich w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego – podkreśliła.

  ~jasiu 1 godzinę i 37 minut temu
  Tia, Kanadyjczyk. Zza Sanu.

  ~Sara 1 godzinę i 41 minut temu
  Przecież to pan Komorowski a nie PIS twierdził, że wyjazd jest szansą dla młodych :))) Więc nich pani dr -uk (końcówka nazwiska ukraińskiego) wyjeżdża i nie wraca ! Dlaczego ja mam się tym martwić? My potrzebujemy w Polsce Polaków a nie ukraińców czy jeszcze innych uków. Nam zależy żeby Polska była dla Polaków pani Kopacz !!!!

  ~cynik 1 godzinę i 38 minut temu
  dzieki tej syjonistycznej k…. kopacz miliony bardziej wartosciowych mlodych Polakow zostalo SKAZANYCH na banicje zarobkowa,niech jej sliczna zydoweczka da przyklad innym ziomalom i niech wszyscy z Polski wypi……., mamusia niech zostanie! za gnuj ktory stworzyla z krolem europy tuskiem trzeba bedzie odpowiedziec przed NARODEM POLSKIM!!!!!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Kopacz-przeznaczymy-8-milionow-zlotych-na-pomoc-uchodzcom,wid,17904409,wiadomosc.html

   akt. 12.10.2015, 15:43

   Ewa Kopacz: przeznaczymy 8 milionów złotych na pomoc uchodźcom

   Polska przeznaczy 8 mln zł na unijny program pomocy uchodźcom – powiedziała w poniedziałek premier Ewa Kopacz. Pieniądze z krajów UE zostaną przeznaczone m.in. na dostawy żywności, wody czy środków czystości.

   Kopacz była pytana w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Świnoujściu o pomoc jaką Polska przeznaczy na pomoc uchodźcom w przyszłym roku.

   Na ostatniej Radzie Europejskiej uznaliśmy, że musi być realizowany bardzo kompleksowy plan, żeby z tym kryzysem sobie poradzić. Olbrzymi kryzys, także humanitarny, wymaga również odpowiednich środków. Koncepcja musi być bardzo spójna, czyli i hotspoty, i dobra polityka powrotowa, i pomoc dla uchodźców, którzy są w tej chwili w obozach, to wszystko wymaga odpowiednich nakładów – powiedziała premier.

   Kopacz zaznaczyła, że nasza pomoc jednorazowa trafi do wspólnej, europejskiej puli, służącej realizacji planu walki z kryzysem migracyjnym. – Takiej wymagano od nas deklaracji podczas ostatniej Rady Europejskiej; byłam w stałym kontakcie z ministrem spraw zagranicznych, jak również ministrem finansów. To jest ta kwota, którą ostatnio przyjęliśmy na Radzie Ministrów – dodała premier, precyzując, że Polska przeznaczy na pomoc uchodźcom „dwa razy po 4 mln. zł”.

   Przywódcy państw UE zadeklarowali na szczycie pod koniec września, że zmobilizują dodatkowo co najmniej 1 mld euro na pomoc dla uchodźców w obozach poza UE, która jest przekazywana za pośrednictwem biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców (UNHCR) i Światowego Programu Żywnościowego.

   Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski informował PAP na początku października, że Polska przekaże na wsparcie UNHCR 4 mln zł, kolejne 4 mln zł zostaną przeznaczone na dofinansowanie Światowego Programu Żywnościowego.

   – Te programy już dawno funkcjonują, ale Polska składała się na nie do tej pory w stopniu minimalnym, to były składki rzędu 100 czy 200 tys. zł, a przez ostatnie dwa lata w ogóle się nie dorzucaliśmy – powiedział Trzaskowski.

   Oprócz pomocy dla uchodźców przebywających poza UE, dotychczas, po negocjacjach państw członkowskich, Unia zdecydowała o rozdzieleniu 120 tys. osób. Ustalono, że najpierw rozdzielonych zostanie 66 tys. uchodźców docierających do Włoch i Grecji, z czego Polsce – która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców – przypadnie ok. 5 tys. uchodźców. W sprawie relokacji 54 tysięcy osób, które według początkowych planów miały zostać przesiedlone z Węgier, zapadną odrębne decyzje Rady UE.

   Trzaskowski zapewnił w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu sejmowej komisji ds. UE, że do Polski trafią tylko uchodźcy z potwierdzoną tożsamością i zweryfikowani pod względem bezpieczeństwa. Według niego jeżeli centra weryfikacji uchodźców, tzw. hotspoty, nie zadziałają, nie będzie też relokacji uchodźców.

   ~oak 20 godzin i 39 minut temu
   a ile pani premier przeznaczy na szklanke mleka i buleczke dla ubogich dzieci w polskich szkolach prosze pamietac to sa polskie dzieci i sa glodne

   ~Andersen 20 godzin i 53 minut temu
   Pani Kopacz do niedawna widniała na plakatach z hasłem „słucham, rozumiem, pomagam” więc Pani Kopacz nie chcemy Islamizacji POLSKI! to jest 3 wojna światowa i chrześcijanie są atakowani tak jak to było przepowiedziane w biblii ale nie bójcie się Bóg ma dla Polski inne plany Proroctwo św. Malachiasza z 1128 r. podaje: €œPolska powstając majestatycznie jak feniks z popiołu stanie się jednym z mocarstw w Europie€. Módlmy się więc o jedność narodu!

   ~kazimierz 20 godzin i 27 minut temu
   A dla polskiego emeryta wsparcie 23,50 rewaloryzacji w marcu.Nie wspomnę o kwocie emerytury.Uchodźca uznałby tę biedę za niedopuszczalne prześladowanie.Kopacz pewnie nie wspomina na Radzie Europejskiej o tej tragicznej sytuacji swoich obywateli.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Beata-Szydlo-odpowiada-corce-premier-Kopacz-ws-emigracji-po-wygranej-PiS,wid,17905157,wiadomosc.html

   akt. 12.10.2015, 19:13

   Beata Szydło odpowiada córce premier Kopacz ws. emigracji po wygranej PiS

   – W czasie rządów PO-PSL moi synowie nie wyemigrowali – tak Beata Szydło odpowiada córce szefowej rządu. Katarzyna Kopacz-Petranyuk powiedziała w wywiadzie dla „Super Expressu” , że jeśli PIS wygra wybory to wyjedzie z Polski i zamieszka w Kanadzie.
   (…)

   ~mańka 15 godzin i 28 minut temu
   A gdzie synowi Pani Szydło księdzu katolickiemu będzie lepiej niż w Polsce ? Przecież nie w Niemczech, Francji czy Angli.

   ~ewka 14 godzin i 46 minut temu
   Przecież też możes iść na księdza skoro tak dobrze tylko trzeba mieć rozum baranie

   ~OLa 2 godziny i 44 minut temu
   Proponuję studia teologiczne! Dopiero potem wypowiadaj się na takie tematy …!!!

   ~kinio 31 minut temu
   czy uważasz,że jest jakiś przymus wyjeżdżania? To czasem konieczność, a nie moda

   Polubienie

 11. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Otwarcie-gazoportu-czyli-kpina-z-wyborcow,wid,17905384,wiadomosc.html

  akt. 13.10.2015, 04:03

  Otwarcie gazoportu, czyli kpina z wyborców

  W konkursie na najbardziej absurdalne pomysły kampanii uroczystość otwarcia nieczynnego gazoportu w Świnoujściu przez premier Ewę Kopacz powinna dostać grand prix z wyróżnieniem – pisze „Rzeczpospolita”.

  I to nie tylko dlatego, że pierwsze gazowce ze skroplonym błękitnym paliwem będą zawijać do Polski dopiero za ponad pół roku. Wszak gazoport czekają jeszcze skomplikowane procedury. Nawet minister Skarbu Państwa przyznał, że pełny rozruch terminalu LNG będzie możliwy w „drugim kwartale przyszłego roku”.

  Uroczystość, w której wzięła udział premier Ewa Kopacz, przypomina więc sytuację, w której ktoś przed wyborami otwiera kawałek autostrady. Tyle że po uroczystym przecięciu wstęg na drogę wrócą walce i buldożery, a kierowcy pojadą nią dopiero wiosną kolejnego roku. Czy to nie kpina z wyborców?

  Ale największy absurd poniedziałkowego eventu polega na tym, że on wcale może nie pomóc rządowi i Platformie Obywatelskiej z jeszcze innego powodu. Przypomina bowiem opinii publicznej o wielu zaniedbaniach związanych z budową tego – kluczowego dla polskiego bezpieczeństwa – obiektu. Historia powstawania gazoportu jest bowiem historią nieudolności polskiego państwa, które z jedną z najważniejszych inwestycji spóźni się niecałe dwa lata.

  Przy okazji PO przypomina obywatelom o kontrowersjach wokół kontraktu katarskiego, w którym w zamian za drogi gaz Katarczycy mieli zainwestować w nasze stocznie. Ze stoczniami nie wyszło, lecz względnie wysokie rachunki za gaz będziemy musieli płacić (od czasu jego podpisania ceny błękitnego surowca na świecie spadły wszak na łeb na szyję). Przy okazji przypomina się polskie marzenie o gazie łupkowym, które z cudownego snu zmieniło się w senny koszmar – przez lata rząd nie był w stanie stworzyć przepisów zachęcających potencjalnych inwestorów do poszukiwania złóż niekonwencjonalnego paliwa w Polsce. Efekt – liczba ważnych koncesji na poszukiwanie łupków spada z roku na rok dramatycznie. Powodem są nie tylko rozczarowujące pierwsze wyniki badań, ale również – a może przede wszystkim – niepewność inwestorów.

  Dlaczego więc Platforma w kampanii organizuje event, który tak jej szkodzi? Wiele wskazuje na naprawdę niskie mniemanie o inteligencji wyborców. Oraz na zwykłą desperację. Desperacją jest bowiem sytuacja, w której córka Ewy Kopacz – by pomóc PO w kampanii – ogłasza, że wyemigruje, jeśli wygra PiS. A zdesperowani politycy zdolni są do wszystkiego.

  ~Polak7 5 godzin i 35 minut temu
  Wyslijmy córke kopacz na zmywak do Anglii!!! :))))))))))

  ~Wojtas 6 godzin i 5 minut temu
  pic na wodę, fotomontaż jak i cała platforma…. To tak jakby otworzyć most, a można po nim pojechać za rok, bo nie wiadomo czy się nie zawali, bo nikt nie próbował…

  ~nn 6 godzin i 35 minut temu
  Kopacz odejdź w końcu i zabierz ze sobą cala bandę …wyjedz i zabierz muslimow, których odbierasz Merkel

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.onet.pl/krakow/szczuka-boje-sie-rzadow-pis-ale-polacy-jakos-to-przetrwaja/r7g82m

  Kazimiera Szczuka, znana krytyczka literacka, postanowiła na dobre wejść do polityki. Jak przyznaje w wywiadzie z Onetem, nie mogła się już dłużej od tego migać. W wyborach do Sejmu startuje z konserwatywnego Krakowa i liczy, że powtórzy sukces Anny Grodzkiej sprzed czterech lat. Mówi, że lewica jest potrzebna w Sejmie, bo inaczej grożą nam rządy POPiS-u do końca świata, a kraj zaleje „ultrakonserwa”. Dodaje także, że boi się rządów Prawa i Sprawiedliwości, a Barbara Nowacka mogłaby zostać premierem.
  (…)

  ~Ark : Pani Szczuka-mnie jest wszystko jedno.PO pokazało jak rządzi i jak można sobie bezkarnie,do woli,używać na Polakach.Gwoździem do politycznej trumny PO są liczne nierozliczone i niewyjaśnione afery.Żaden z aferzystów (przynajmniej ja nic o czymś takim nie słyszałem) nie zostal rozliczony i adekwatnie ukarany nie mówiąc już o konfiskacie wszystkiego co dany aferzysta uzyskał w drodze uczestnictwa w aferze.Do rządzenia każdy inny,choćby nawet PiS byle tylko nie PO ! Rządy tych ostatnich spowodowały,że straszenie PiS-em od dawna po prostu n-i-e d-z-i-a-ł-a. Jeszcze jedno-rządy pani Kopacz pokazują,że ta pani nie radzi sobie na stanowisku premiera.Ponad 90 procent Polaków w sprawie sprowadzenia muzułmanów do Polski mówi „NIE”,a mimo to ona ciągle gada,że Polska jest gotowa przyjąć ileś tysięcy emigrantówon.To jest kolejny „kamień u szyi”,który pomoże szybciej zatonąć PO.

  ~jacek : A ja się boję Kopaczowej i jej PO !!!! ,,anonimowe źródło w otoczeniu Komisji Europejskiej, pisze o ukrywanych przed krajową opinią publiczną ustaleniach z Brukseli, zgodnie z którymi do Polski ma trafić sto tysięcy nielegalnych imigrantów z ostatniej fali, a nie siedem tysięcy, jak uspokajająco zapewniają władze w Warszawie. Rząd Ewy Kopacz w imieniu naszego państwa miał się na to zgodzić, a wybłagał jedynie, aby wiadomość ta została ogłoszona dopiero po wyborach parlamentarnych w Polsce. Brukselscy urzędnicy dysponują już nawet listą miejsc, w których mają zostać ulokowani skierowani nad Wisłę przybysze. Są na niej nieczynne koszary wojskowe i inne ośrodki, w których można umieścić duże grupy ludzi – informuje nasz rozmówca, pragnący zachować anonimowość urzędnik Komisji Europejskiej”

  ~zły : A ja się boję ludzi pokroju pani Szczuki, co to żądają dla siebie i swoich poglądów tolerancji od wszystkich, a sami nie dają tego prawa innym. Boję się tzw. lewactwa i chorej poprawności politycznej, która nie pozwala mi nazywać rzeczy „po imieniu” Boję się, że moje dzieci nie będą mogły powiedzieć mi tato, a za nazwanie Żyda Żydem zapłacę grzywnę lub pójdę siedzieć. Boję się, że „wojujące” feministki i wszelkiej maści inne orientacje seksualne zawładną kiedyś „przestrzenią publiczną” i to one będą decydować o życiu moim i moich dzieci.

  ~OzD : A Ja Kaziu się boję Ciebie i pomysłów Twojego środowiska. Ultrakonserwa? Odpowiem dobrze Ci znaną nowomową. To język nienawiści tak nazywać ludzi którzy są patriotami, kochają tradycję i w sferze swojej seksualności są skromni. Skromni czyli się nie afiszują się tym co kto lubi i z kim w łóżku. Wiem wiem powiesz że to „takhie prowincjonalne” ale my kochamy tą prowincję i ciemnogród. Z tego ciemnogrodu jasno widać Waszą lewacką głupotę.

  ~Do-skoczyć : A co mnie obchodzi kogo się boi Szczuka, ja np. boję się choroby, brzydkiej pogody itd. To jest jej prywatna sprawa. A w ogóle kto to jest ta Szczuka. Teraz każdy ma urojenia komentować swoje upodobania, a to lubi odmienną płeć a to lubi Tuska, a to lubi murzynów a to lubi żydów a to lubi ekologię. A ja lubię dobry alkohol i dobrą czekoladę. Ale to jest moje lubienie. Szczuka weź się za ścierę i tam jest robota dla Ciebie.

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/wybory-parlamentarne-2015-za-granica-informacje-w-pigulce/zgejet

  Wybory parlamentarne 2015 za granicą. Informacje w pigułce

  Do otwarcia lokali wyborczych pozostało 9 dni. Osoby przebywające za granicą także mogą wziąć udział głosowaniu. Oto wybory parlamentarne 2015 za granicą, czyli informacje w pigułce.

  Wybory parlamentarne 2015 odbędą się 25 października. Głos może oddać wyborca na stałe zamieszkujący za granicą, jak i wyborca stale zamieszkujący w Polsce, a za granicą przebywający jedynie czasowo.

  Jak można głosować

  Głos będzie można oddać osobiście w konsulacie, korespondencyjnie lub na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania. Wyborcy mieli czas na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego do 7 października.

  Jeśli wybrałeś głosowanie korespondencyjne

  Konsul nie później niż do 12 października 2015 r. powinien był przesłać ci pakiet wyborczy na wskazany adres przesyłką umożliwiającą potwierdzenie odbioru. Wyborca może też osobiście odebrać pakiet wyborczy w konsulacie, jeżeli zapowiedział to w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego.

  Na kartach w wyborach parlamentarnych 2015 wyborca oddaje głos, w sposób określony w informacji znajdującej się w dolnej części każdej z kart do głosowania. Trzeba pamiętać, że znakiem „x” są dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

  Zobacz szczegóły głosowania korespondencyjnego:

  http://www.polishexpress.co.uk/wybory-parlamentarne-2015-jak-glosowac-korespondencyjnie-za-granica/

  Jeśli chcesz głosować osobiście

  Jeśli nie zdążyłeś zadeklarować chęci głosowania korespondencyjnego, możesz się nadal dopisać do spisu wyborców. Uwaga! Masz na to czas do 22 października, a wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania musisz złożyć do 23 października. Link do elektronicznego spisu wyborców znajdziesz pod adresem: ewybory.msz.gov.pl. Do spisu możesz też dopisać się bezpośrednio w konsulacie albo:

  – pisemnie: wysyłając wypełniony formularz na adres: Consular Section, Embassy of the Republic of Poland, 10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London;

  – telefonicznie: pod numerem +44 207 8228 963;

  – faksem wysyłając wypełniony formularz na numer + 44 207 9363 571;

  – osobiście w siedzibie Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie (10 Bouverie Street, EC4Y 8AX London) w godzinach obsługi interesantów: poniedziałek w godz. 11.00-17.00, wtorek-piątek w godz. 8.30-14.30;

  – telegraficznie.

  Jakie dane będę potrzebne do wypełnienia wniosku?

  Będą to: imię i nazwisko, imię ojca, dokładną datę urodzenia, numer PESEL, adres zamieszkania za granicą, numer WAŻNEGO polskiego paszportu i datę jego wydania.

  Komisje obwodowe

  Do wyboru mamy 40 obwodowych komisji w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Po dokonaniu wyboru obwodu podajemy dane osobowe, adres i weryfikujemy je, by nie popełnić błędu. Po zakończonej rejestracji w elektronicznym spisie wyborców można pobrać PDF z potwierdzeniem rejestracji. Potwierdzenie przyjdzie też na adres e-mail podany podczas wypełniania elektronicznego formularza.

  Lista obwodów do głosowania

  Tutaj możesz znaleźć swój obwód na liście obwodów do głosowania znajduje się tutaj: http://www.polishexpress.co.uk/obwody-glosowania-w-uk-wybory-parlamentarne-2015/

  Lista obwodów do głosowania w Irlandii: http://www.polishexpress.co.uk/wybory-parlamentarne-2015-obwody-glosowania-w-irlandii/

  Adres polskiego konsulatu w Londynie:

  Wielka Brytania, Londyn, 10 Bouverie Street, London, , EC4Y 8AX

  Tel.: +44 2078228900 Tel. dyżurny: +44 7939594278 Faks: +44 2079363571

  londyn.konsulat@msz.gov.pl

  http://www.londyn.msz.gov.pl

  ~szerszeń32 do ~karolek: A ja uważam ze mam do tego prawo bo jestem Polakiem i chcę wrócić do Polski do mojego prawdziwego domu . Przebywanie od 10 lat za granicą pozwoliło mi spojrzeć na rzeczywistość inaczej co przekłada się na wyrobienie własnej opinii i poglądów .Z czystym sumieniem pójdę zagłosować i tak samo kiedyś kupię bilet w jedną stronę właśnie do Polski. Pozdrawiam.

  ~piotrwozniak do ~rafal: Ja tez nie mieszkam w Polsce, ale brakuje mi jej i mysle kazdego miesiaca by juz wrocic z tego zachodniego syfu do swojej ojczyzny i budowac jej potege na nowo. Pozdro dla normalnych, dla ktorych sa wazniejsze sprawy w zyciu niz chory wyscig o pieniadz.

  ~szok i niedowierzanie : super. konsul musi przesłac dokumenty do 12 paxdziernika a wy informujecie nas o tym 17 pazdziernika. od razu widac kto tu komu słuzy. na szczescie sa inne portale, które informowały rzetelnie. dlatego ja swoj głos juz oddałem

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/adam-michnik-porownuje-mozliwe-rzady-pis-do-putinowskiej-rosji/l07y8p

  Adam Michnik porównuje możliwe rządy PiS do putinowskiej Rosji

  „Jeśli ktoś jest ciekaw, jak może wyglądać Polska pod rządami Kaczyńskiego i Macierewicza, niech spojrzy na Rosję rządzoną przez Putina” – pisze w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” Adam Michnik. Ostrzega również przed możliwą „aksamitną dyktaturą” pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

  Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” postanowił odpowiedzieć na apel jednej z czytelniczek dziennika, która w prywatnym liście zaapelowała do niego o zabranie głosu w sprawie obecnej sytuacji politycznej. „Nie mam dzisiaj w sobie energii szyderców” – odpowiada Michnik. I porównuje możliwe rządy Prawa i Sprawiedliwości do dyktatury rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

  „Nie obawiam się dziś inwazji putinowskich »zielonych ludzików«. Obawiam się inwazji putinowskiego ducha i modelu państwa” – pisze. Stawia również pytanie o los państwa po nadchodzących wyborach parlamentarnych. Dotychczasowe sondaże wskazują na prawdopodobne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. „To będzie z pewnością oznaczało wielki zwrot w polityce wewnętrznej, na wzór tego, co widzieliśmy w latach 2005-07” – dodaje publicysta.

  „Czy będzie temu towarzyszył także zwrot w polityce zagranicznej? Czy Kaczyński za cenę nieistotnych gestów ze strony Putina rozpocznie antyeuropejską krucjatę na wzór Orbana?” – pyta autor. Porównuje również rząd PiS z lat 2005-07 do „aksamitnej tyranii”. Takiej, która zachowuje pozory wolności.

  „Jeśli ktoś jest ciekaw, jak może wyglądać Polska pod rządami Kaczyńskiego i Macierewicza, niech spojrzy na Rosję rządzoną przez Putina” – dodaje. Krytykuje również retorykę Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą kwestii przyjęcia w Polsce uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. „W latach okupacji hitlerowskiej naziści rozwieszali plakaty »Żydzi, wszy, tyfus plamisty« „Czy Lech Kaczyński przewraca się w grobie?” – podsumowuje Michnik.

  ~GooMiś : Michnik, którego gazeta utrzymuje się głównie z ogłoszeń rządowych i reklam spółek Skarbu Państwa, jest osobą nieobiektywną bo materialnie zainteresowaną w utrzymanie PO u władzy. Michnik i jego gazeta łaskawie patrzy na rządy PO, w trakcie których: wzrosła liczba podsłuchów, aresztowani są dziennikarze i internauci, pozbawiono opozycję zwyczajowego stanowiska Przewodniczącego Sejmowej Komisji ds Służb Specjalnych, łamana jest konstytucja (rozmowa Sienkiewicza z Belką w Sowa&Przyjaciele). I ten pseudointelektualista śmie coś mówić o grożącej Polsce putynizacji, gdy PiS wygra?

  ~dajspokojfacet : Michnik ,daj spokój .Walczyłeś kiedyś o „wolność” i poprawę bytu „ludzi pracy”.I co wywalczyłeś?Tobie może byt się poprawił ,ale pracujący w zakładach i stoczniach znależli się na ulicy.I to ci nie przeszkadza? Nie przeszkadzają ci miernoty w rządzie i że kraj od 20 lat idzie po równi pochyłej i bilionowy dług?A jaką maja ludzie wolność czekając miesiącami do lekarza specjalisty i latami na operację.No chyba ,ze maja forsę .Spocząłeś na laurach i już nic ci nie przeszkadza oprócz PiSu /chociaż to też nie moja bajka/.

  ~Prometeusz : Michnik walczy o życie – swoje medialne i ekonomiczne życie. Wie doskonale, że wraz z dojściem do władzy PiS i Kukiza skończy się dla niego czas prosperity i odejdą zamówienia obecnej władzy jako zapłata za przychylne do niej nastawienie władz AGORY. On już raz postawił na złego konia – Bronisława Komorowskiego. Przegrał ale tylko „drobne”. Teraz jest stawka „wa bank” więc mąci, szkaluje i konfabuluje jak tylko można. Podobnie zagrał Tomasz Lis i właściciele TVN. Może to być ich ostatnia taka zagrywka.

  ~pragmatyk : Po pierwsze nie jest Polakiem, po drugie z tego powodu to wyjątkowy egzemplarz zakłamanego, który chyba był jednym z faktycznie zarządzających w Polsce. Niestety, ludzie już wiedzą kto to jest i to ciche skomlenie byłego „rewolucjonisty” nic nie da. Kończy się czas „róbta co chceta”. Nie jestem zwolennikiem Kaczyńskiego, bo z perspektywy lat okres ich rządów to od strony politycznej szczyt naiwności, a skończyło się to Smoleńskiem. Zobaczymy jak to teraz się potoczy . . . .

  ~ziemowit piastowic : To nie Adam Michnik?
  „”Ja mam z Ukrainą więzi sentymentalne. Mój ojciec urodził się we Lwowie, mój przyjaciel Jacek Kuroń też się urodził we Lwowie, ja się czuje uczniem Jerzego Giedroycia, który uważał Ukrainę za centralny element naszego myślenia o polityce polskiej przyszłości, marzę byśmy mogli razem zbudować coś wspólnego, wspólny twór państwowy. np. POL – UKR, lub UKR – POL, to będziemy państwem z którym będzie musiał się liczyć każdy i na Wschodzie i na Zachodzie. To jest olbrzymia szansa.” (Adam Michnik na Ukrainie – „Kurier Galicyjski” nr 17 18 – 28 września 2009).”

  ~ksee : Panie Michnik, po co odnosisz się pan do Putina. Przecież w Polsce mamy doskonałe przykłady tego, co pan nazywa dyktaturą, czy tyranią i nie trzeba sięgać do Putina, nawet nie trzeba poszukiwać w Polsce. Dyktaturę i to wcale nie aksamitną, ale na wskroś inną reprezentuje ktoś bardzo panu bliski. Pan jest spadkobiercą tego systemu i ten system zostanie w Polsce posprzątany wraz z panem i nie mówię nic nowego, nieprawdaż…?

  ~Bebebe : jaki on Adam to ARON !!! który promuje PO i cały ten układzik szkalując PIS, KUKIZA i Polską Prawicę – patriotów! Ten redaktorek naczelny antypolskiej gadzinówki powinien trafić pod sąd, a z racji na przestępstwa dokonana na narodzie polskim przez członków jego najbliższej rodziny powinien z Polski zostać deportowany z dożywotnim zakazem wjazdu! BANICJA dla tego pajaca!… znaczy przepraszam BARANA

  ~d G : Jeżeli ktoś nie miał okazji żyć w komunizmie, to niech zwróci uwagę na zdanie z epoki: „Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” postanowił odpowiedzieć na apel jednej z czytelniczek dziennika…” Myślałem, że Michnik poddał się po 25 latach utrwalania władzy ludowej a tutaj, proszę, jeszcze szarpnął elektorat do boju ostatniego. Wręczył w końcu Komorowskiemu nagrodę „Człowieka Roku”, czy odwołał?

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Cisza-wyborcza-na-Ukrainie,wid,17929952,wiadomosc.html?ticaid=115d0a&_ticrsn=3

  akt. 24.10.2015, 01:54

  Cisza wyborcza na Ukrainie

  Na Ukrainie dzień ciszy wyborczej. Zakaz politycznej agitacji obowiązuje 24 godziny przed niedzielnymi wyborami samorządowymi.

  Zgodnie z ukraińskim prawem, polityczna agitacja powinna być wstrzymana na dobę przed dniem wyborów. Dotyczy to nie tylko spotów wyborczych w radiu, telewizji czy gazetach, ale również wyborczych plakatów i banerów. Muszą one być usunięte. Dlatego nie dziwi zrywanie przez sztaby wyborcze własnych plakatów. Za nieusunięcie wyborczej politycznej reklamy grozi kara grzywny.

  Nie wszystkie plakaty są jednak zrywane. Często też pomysłowi politycy wynajdują sposoby aby obejść prawo. Na przykład w Dniepropietrowsku już dwa dni temu pojawiły się banery przygotowane specjalnie na ciszę wyborczą. Nie ma na nich co prawda ani nazwy partii, ani personaliów kandydatów, ale reklama utrzymana jest w charakterystycznej kolorystyce i ma hasło identyfikowane z jedną z partii.

  Ukraińcy będą jutro wybierać radnych powiatów, gmin i regionów, ale też między innymi merów miast.

  Polubienie

 16. akt. 23.10.2015, 21:08

  O północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Sprawdź, co jest w tym czasie zabronione

  W piątek o północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do zakończenia głosowania, czyli do godziny 21 w niedzielę jeżeli żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.

  W tym okresie zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

  W trakcie trwania ciszy wyborczej zabronione jest także podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.

  Beata Tokaj, sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej przypomniała, że cisza wyborcza obowiązuje również w internecie. Jak wyjaśniła, to, co zostało umieszczone w sieci przed ciszą wyborczą, może pozostać; nie można tylko wprowadzać nowych informacji.

  Kary za naruszenie ciszy wyborczej

  Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów — występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów. Dlatego też, wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać policji.

  Zgodnie z Kodeksem wyborczym kto, w związku z wyborami w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania, podaje do publicznej wiadomości wyniki przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej podlega grzywnie od 500 tys. do 1 mln zł. Z kolei za czynną agitację grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

  ~makaron530 4 godziny i 51 minut temu
  Zakazy nakazy itd. w doopu sobie wsadzić możecie, to prawo na terenie Polski działa (też nie skutecznie) a ja poza terenem działania.

  ~polska to syf i szambo 3 godziny i 48 minut temu
  u nas z rana zawsze ksiadz dyktuje z ambony na kogo glosowac ,bylo to anonimowo zglaszane I nic jak nakazywal tak nakazuje w kazde wybory ,ja mam wybory w dupie nie chodze

  ~Jerry obywatel USA 3 godziny i 50 minut temu
  mam 58 lat I w zyciu nie bylem na zadnych polskich wyborach

  Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Malgorzata-Kidawa-Blonska-za-ostatnich-8-lat-nalezy-sie-nam-nagroda-a-nie-kara,wid,17927936,wiadomosc.html

  akt. 23.10.2015, 10:42

  Małgorzata Kidawa-​Błońska: za ostatnich 8 lat należy się nam nagroda, a nie kara

  Rządy PO to był najlepszy czas dla Polski w ostatnim 25-leciu. Zamykamy te osiem lat. Dlaczego nie powiedzieć, że należy nam się nagroda za rzeczy, które zrobiliśmy bardzo pozytywnie? – pytała w „Kontrwywiadzie RMF FM” Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Marszałek Sejmu zapewniła, że Platforma na pewno nie zniknie ze sceny politycznej.

  Komentując ujawnione kilka dni temu nowe taśmy, oświadczyła, że nie przywiązuje do nich specjalnej wagi. – Nawet nie wiem, czy są prawdziwe. Taśmy na trzy dni przed wyborami, a przecież ostatnie półtora roku to są taśmy – mówiła. Dodała, że w nagranych rozmowach było „dużo przede wszystkim fatalnego języka”, ale – zaznaczyła – na razie prokuratura nie postawiła nikomu żadnego zarzutu.

  Pytana, czy Platformie należy się kara za afery i zaniedbania, Kidawa-Błońska odparła: „Dlaczego nie powiedzieć, że należy się nagroda za rzeczy, które zrobiliśmy bardzo pozytywnie?” – Te osiem lat to był najlepszy czas dla Polski w ostatnim 25-leciu – podkreśliła.

  Jej zdaniem każda partia „ma lepsze i gorsze momenty” i nie obawia się, że obecna sytuacja doprowadzi do końca PO. – Jestem spokojna o Platformę, niezależnie od tego, co będzie w niedzielę – stwierdziła.

  RMF FM

  ~baba jaga 13 godzin i 10 minut temu
  Po do wiezienia !!!!!!!!!!!!!!Pomyśleć że kiedys na nich głosowałem szok!

  ~POLAKO 13 godzin i 35 minut temu
  WAM należy się TRYBUNAŁ STANU!

  ~Nikoś 13 godzin i 30 minut temu
  To wasze dureczenie nijak się ma do rzeczywistości. Zapominacie oszuści, że ludzie żyją w realu, a nie w matrixie jak wy. PiS musi wygrać, żeby tą skorumpowaną bandę odsunąć od władzy. Czemu główny nurt nie publikuje taś z Kulczykiem? Tam widać kim jest Tusk i jego ekipa: chłopcy na posyłki dla oligarchy Kulczyka. Dla tej bandy Polska to prywatny interes. Koniec!!!

  Polubienie

 18. akt. 23.10.2015, 16:24

  Schetyna: dzisiaj, jutro, pojutrze naszym trenerem i kapitanem jest Ewa Kopacz

  Dzisiaj, jutro, pojutrze naszym trenerem i kapitanem jest Ewa Kopacz – oświadczył szef MSZ Grzegorz Schetyna na konwencji wyborczej w Kielcach. Zadeklarował, że Platforma nie zostawi Świętokrzyskiego i zrobi wszystko, żeby to była „Polska pierwszej prędkości”.
  (…)

  ~J.k.ż.w. 8 godzin i 15 minut temu
  Akcja ratunkowa SAR na Bałtyku. Kapitan PO wzywa pomocy: Mayday, Mayday Mayday, tu s/y „Kopaczka”. Moja pozycja: N 52°12,946′, E 21°1,536′. Mam niebezpieczny przeciek. Weszliśmy na skałę i toniemy. Mayday. Kapitan Nowoczesnejpl odpowiada na wezwanie: Mayday, s/y „Kopaczka”, tu s/y „Nowoczesnapl” odebrano Mayday, jednak nie mogę przyjść z pomocą bo jestem na mieliźnie. Radzę wsiąść do szalup i wiosłować do Izraela. PSL już się ewakuuje, ale jeszcze nie wie w którą stronę płynąć. Na horyzoncie zbliża się jakiś kajak, a w nim Adrian Zandberg wraz z Barbarą Nowacką, ale oni płyną w drugą stronę. Głosy z tratew ratunkowych: Ajwaj, Ajwaj… co to sze porobiło, goje chcą nasz zatopić. Ratuj nas Jahwe !!!!!!

  ~szarak 9 godzin i 23 minut temu
  Skończy się koryto to ani śladu nie będzie po platformie rozpierzchną się szukać fantów do innych ugrupowań i tutaj będzie sprawdzian wiarygodności tych co ich przygarną.

  ~gucio 6 godzin i 1 minutę temu
  Dlaczego te prymitywy z PO zajmują cały czas antenowy na TVP INFO? Ci faszyści z PO są bezczelni jakby media do nich należały. Życzę im tęgiego kopa 25 X

  ~JaGa 8 godzin i 27 minut temu
  ” dzisiaj, jutro, pojutrze naszym trenerem i kapitanem jest Ewa Kopacz” -Dobrze powiedziane Grzesiu, bo po pojurze juz nie !! 🙂

  Polubienie

 19. Właśnie to zobaczyłem i polecam sobie zobaczyć.


  Manipulacje w debacie przedwyborczej – Max Kolonko Mówi Jak Jest

  Published on Oct 23, 2015

  Ravda Rutland Bay 13 hours ago
  Manipulacja oczywista. Szkoda, ze tylko jeden człowiek o tym mówi. Niech żyje Max Kolonko !
  Reply · 61

  Polubienie

 20. http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/kryzys-finansowy-kolejni-bankierzy-na,103,0,1937511.html

  Kryzys finansowy. Kolejni bankierzy na Islandii idą do więzienia, już 26 za kratami

  Już 26 islandzkich bankierów zostało skazanych na wyroki więzienia o łącznej długości 74 lat za udział w kryzysie finansowym, jaki w 2008 r. zdestabilizował finanse Islandii. Za manipulacje rynkiem, malwersacje i nadużycie zaufania za kraty idą szefowie i pracownicy islandzkich banków najwyższego szczebla. To jedyny kraj, który tak bezwzględnie rozprawia się ze swoim sektorem bankowym w związku z jego rolą w kryzysie finansowym.

  Jak informuje „Iceland Magazine”, w pierwszej połowie października Sąd Najwyższy Islandii i Sąd Okręgowy w Reykjaviku skazały trzech menedżerów banku Landsbankinn i dwóch menedżerów banku Kaupthing, a także jednego z ważnych inwestorów za przestępstwa, których dopuścili się przed wybuchem kryzysu w 2008 r.

  Większość z nich zostało skazanych na wyroki więzienia od 2 do 5 lat. Najwyższą karą za przestępstwa finansowe jest 6 lat pozbawienia wolności, ale Sąd Najwyższy rozważa wydłużenie maksymalnego tego okresu.

  Jak ocenili sędziowie, działania bankierów przyczyniły się do katastrofy gospodarczej Islandii, co z kolei wpędziło ten kraj w wielkie i praktycznie niemożliwe do spłacenia długi.

  W reakcji na kryzys, Islandia obrała zupełnie inny kurs niż inne kraje europejskie. Zamiast dokapitalizowywać pogrążone w tarapatach finansowych banki, władze tego tego kraju pozwoliły im upaść, a potem postanowiono rozliczyć ich szefów i dyrektorów.

  Prezydent Olafur Ragnar Grimsson uznał, że banki trzeba traktować tak samo jak inne spółki i jak sam stwierdził, odrzucił praktyki stosowane przez ostatnie 30 lat w zachodnim świecie finansowym. Nie wprowadził cięć i oszczędności, za to zastosował kontrolę przepływu kapitału i pozwolił upaść bankom.

  guru122 93.105.244.* 2015-10-24 21:50
  W Polsce i innych krajach opanowanych przez pejsatych banksterów nie do pomyślenia…

  kil 37.248.255.* 2015-10-24 21:07
  w Polsce za rządów PO by takim mendom nawet włos z głowy nie spadł

  JAN197 87.205.245.* 2015-10-24 20:51
  można? MOŻNA i do tego Islandia już wyszła z dołka i rośnie w siłę. CO NA TO NASI PSEUDO EKSPERCI OD FINANSÓW PROFESOROWIE OD SIEDMIU BOLEŚCI

  Polubienie

 21. http://ksiazki.wp.pl/tytul,Cos-sie-stalo-Ludzie-mowia-ze-nienawidza-wywiad-z-Marcinem-Kackim,wid,21409,wywiad.html?ticaid=115d2d

  (…)
  Minister Sienkiewicz, być może we wzmożeniu wizerunkowym, bo z ksenofobią wypada walczyć – mówi: „Idziemy po was”. Swastyki są zamalowywane, ale nie przez władze miasta, ani policję. To społeczni działacze, aktywiści zrzeszeni wokół takich inicjatyw jak Teatr TrzyRzecze czy profil facebookowy „Normalny Białystok”. Kilka osób, fascynatów zgłasza doniesienia na policję, choć początkowo słyszą: „mamy ważniejsze sprawy”, a jeden z prokuratorów uznaje swastykę za „azjatycki symbol szczęścia” i odmawia ścigania sprawców.

  Co w tym czasie robi policja?

  Nie ma pojęcia po kogo ma iść. Nie prowadziła wywiadu kryminalnego, nie zna struktur faszyzujących grup, nie ma rozpoznania. Zna tylko personalia ludzi legitymowanych podczas demonstracji i zamieszek stadionowych. Więc uczy się, rozpoznaje teren. W końcu, wobec własnej bezradności ściąga posiłki z Centralnego Biura Śledczego. Przyjeżdżają agenci, zwani w policyjnej nomenklaturze – operatorami. To mężczyzna i kobieta, którzy udają skinów i wnikają w strukturę skinheadów. Po roku zostanie rozbita grupa około 60 osób, którym postawione zostaną przeróżne zarzuty – od propagowania faszyzmu (dla tych, którzy w komputerach mają zdjęcia, na których hajlują w miejscach publicznych) po handel narkotykami i czerpanie korzyści z nierządu (wielu z nich ochraniało agencję towarzyską). Z tej grupy zostaje wyłoniony twardy trzon – „Dragon”, „Staszyn” i „Buben” – których prokuratura uznaje za przywódców grupy.

  Nie sądzę jednak, by można było dziś powiedzieć, że minister spełnił swoje obietnice. Jego wystąpienie nie tyle wzmogło działania policji, co pokazało jej bezradność. Okazało się, że środowiska neonazistowskie nie były rozpoznawane, bagatelizowano je. Tak samo, jak swastyki na murach.
  (…)
  Jak Białystok wyglądał przed wojną?

  Miasto należało do zaboru rosyjskiego. Cały region był w strefie wpływów caratu. Żydzi pojawili się tam większą grupą prawie 300 lat temu, na zaproszenie Klemensa Branickiego, arystokraty, który wybudował prywatne miasto otaczające jego pałac. Białystok zaczął się szybko rozwijać, gdy zbudowano linię kolejową Petersburg-Warszawa. Ale wciąż kształtowały je przede wszystkim środowiska niemieckie i żydowskie.

  Podlasie było wtedy regionem naprawdę wielokulturowym. Zamieszkanym przez wielu prawosławnych pochodzenia białoruskiego, Polaków, Tatarów, Żydów. Nie był to region wolny od konfliktów, ale jakoś żyli we względnej komitywie.

  Wojna to zmiotła i wystawiła na próbę nie tylko człowieczeństwo Niemców, ale i wszystkich, którzy znaleźli się w strefie frontu. Do pogromów żydowskich z udziałem Polaków doszło w Jedwabnem, Wąsoszu, Radziłowie i innych miastach na Podlasiu.

  Podczas wojny nie trzeba być bohaterem, ale nie da się wytłumaczyć morderstw. Można nie pomóc Żydowi, można go nie nakarmić, bojąc się śmierci swojej i rodziny. Ale nie można wytłumaczyć zbiorowego ludobójstwa. Trzeba skończyć z tym gadaniem, że Niemcy Polakom przystawiali karabiny do głowy, by mordowali Żydów. To element kołysanki, o której mówiła ostatnio Olga Tokarczuk. Polacy, jak wynika z wielu źródeł, często mordowali Żydów w sposób nieprzymuszony i systematyczny.

  Po wojnie ludzie zaczynają pisać historię na nowo. Pojawia się wolna Polska, w której Podlasie jest polskie. Na stronach internetowych Urzędu Miasta w Białymstoku znalazłem wzmiankę, że w czasie wojny zniknęła „większość zabudowy”. Nie było słowa, że zniknęła też cała populacja żydowskich mieszkańców, ponad połowa miasta. Dewastujący w pisaniu tej historii był oczywiście okres komunizmu – zacierający pamięć o Żydach, karmiący się antysemityzmem, jak choćby w 1968 roku. Ale po 1989 roku, w wolnej Polsce, jak się okazuje, także nie widać, by tę pamięć chętnie pielęgnowano.

  Jak mówiła Olga Tokarczuk: my, Polacy, wymyśliliśmy sobie pewną legendę o nas samych. Według niej jesteśmy bohaterami lub ofiarami, gnębionymi przez Ruskich i Niemców. Ale wojna nas sprawdziła i nie zawsze wypadaliśmy pozytywnie.

  Wielu twoich rozmówców używa następującego argumentu: nawet jeżeli Polacy czynili źle, to była to odpowiedź na masową współpracę Żydów z NKWD.

  To jest alibi. Dam ci przykład z Jedwabnego, o którym też mówiono przecież, że był to odwet za donosy do NKWD. W okolicach Jedwabnego operował partyzant Burski wraz ze swoimi ludźmi. NKWD namierzyło go jednak i wymordowało niemal cały oddział. A po torturach na tych, którzy przeżyli, odkryto długaśną listę okolicznych mieszkańców współpracujących z partyzantami. Niefrasobliwość partyzantów spowodowała, że bardzo wielu ludzi trafiło na Syberię. Opisuje to wspomniany Mirosław Tryczyk, w „Miastach śmierci”, który powołuje się na bogatą dokumentację. Ale ponieważ w tej okolicy z NKWD współpracowali Żydzi – tak samo, jak Polacy współpracowali z hitlerowcami – zostają oni obarczeni winą za wszystkie wywózki.

  I tak powstawał mit, który powiela się do dziś. Mit bardzo odległy od prawdy. Równie dobrze Żydzi mogliby powiedzieć, że Polacy współpracowali z hitlerowcami. Przecież w niektórych wioskach Polacy budowali bramy powitalne dla wojsk niemieckich, gdy witali ich jako wyzwolicieli spod okupacji rosyjskiej. Nie dziwmy się więc, że Żydzi z wdzięcznością witali Rosjan – przecież Niemcy ich mordowali.
  (…)

  ~era [5 minut temu]
  Ponoć mamy ciszę wyborczą?

  ~patriota [przed chwilą]
  Zgłaszam ten artykuł jako łamanie ciszy wyborczej! Ty cwaniaku z Wyborczej – bekniesz za to!

  ~DONEKBRONEK [2 godziny temu]
  Ty śmieciu z Gazety wyborczej. Po dzisiejszych wyborach stracisz pracę bo ta gazeta przestanie istnieć. Nowy rząd przestanie tam zamieszczać sponsorowane ogłoszenia!

  ~XXX [godzinę temu]
  @DONEKBRONEK ^ Zgłaszam łamanie ciszy wyborczej i groźby karalne. Portal jest prywatny jeśli coś to Polska dostanie embargo i zniknie może i dobrze na własne życzenie.

  ~asdafasfad [przed kwadransem]
  czemu takie rzeczy sa pokazywane w dzien wyborow ?

  ~śwo [przed chwilą]
  @asdafasfad ^ Dlatego, że odzyskujemy powoli Polskę a oni tracą władzę

  ~ZGLASZA AGITACJE ANTY -POLSKA [przed kwadransem]
  agitacja ZYDO – KOMUSZA PRZECIW PRAWICY W DNIU WYBOROW !!!

  ~2015 [5 minut temu]
  proletariusze wszystkich krajów łączcie się ! sierp i mlot ! poczytajcie ,,WIELKĄ CZYSTKĘ ,, WEISBERGA o ROSJI SOWIECKIEJ w 1937 roku , eliminowaniu niewygodnych , faszystą byl też komunista , ten sam scenariusz lewakow !!!!!!!!!!!!!!

  ~zenka [przed chwilą]
  Ciekawe dlaczego nie ma nic o Wołyniu, Stalinizmie… w czasie wyborów można pisać o NSDAP ale nic o czerwonej zarazie… :-)))

  ~Kaczkofan [przed chwilą]
  Taki yntelygentny facet, a pisze takie bzdury o Jedwabnem…

  ~Polak mały [5 minut temu]
  Pani Olga Tokarczuk nie ma prawa mówić o sobie „my Polacy”, ponieważ jest żydówką, czy raczej chazarką, niszczącą polską tożsamość narodową. Odnośnie Jedwabnego, czy innych zbrodni „polskich” proponuję ujawnić zdradę żydów wobec Polaków i ich współpracę z bolszewickimi okupantami przy ich eksterminacji i wywózce na Sybir.

  ~słowianka [przed kwadransem]
  Polska ty chyba jedyny kraj na Świecie w którym mając zaledwie obywatelstwo polskie, można bezkarnie opluwać Naród Polski , pisząc paszkwile o Polakach i jeszcze do tego niezłą kasiorę na tym trzepać !

  ~zima [przed chwilą]
  @słowianka ^ i tak jest

  ~jury [pół godziny temu]
  Brawa dla tych chłopaków. Robią im lewackie media propagandę, ale to są właśnie POLACY!!! Wiwat wolna Polska! Od kiedy homoseksualiści mogą naruszać nasze prawa i narzucać większości obywateli homoseksualne poglądy? Od kiedy obca władza może nam narzucać sposoby rządzenia? Nie ma się co dziwić skoro dziś grzech nazywa się dobrem i postępem, a dobro i moralność okrzyknięto jako zło, ciemnota i zacofanie!

  ~m [przed kwadransem]
  @jury ^ Co jest wg ciebie „wolną Polską” ? W którym miejscu homosekusualiści naruszyli twoje prawo, gdzie i kiedy? co jest wg ciebie grzechem? Czy nie jest nim nienawiść, nawoływanie do niej, nawoływanie do przemocy? Mówisz o Polsce i polskości , a wyznajesz ideologię Hitlera, który wg tej ideologii chciał Polaków zrobić niewolnikami, a Polskę zniszczył?

  ~Misiu [przed chwilą]
  @jury ^ Ta sytuacja Ta wściekłość młodych myślących Polaków bierze się z arogancji obecnych rządów !!!! Na każdym kroku tylko żydzi albo o żydach !!! Budowa albo dotacje na ich muzea, synagogi czy po niemieckie obozy gdzie tylko (według żydów) tylko oni ginęli !!!! Tylko im oddaje się odbudowany przez Polaków majątek !!! Czy myślicie (wy obrońcy żydów) że to nie jest właśnie powód tej nienawiści ??!! Przecież dawniej Polacy tolerowali jako nie liczni w Europie właśnie żydów !!!!! A teraz znowu jacyś szaleńcy chcą zaimportować do Polski zupełnie obcych nam kulturowo islamistów !!!!!! TO MUSI SIĘ ŹLE SKOŃCZYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

  ~Rozum [pół godziny temu]
  Faszyzm powinno się zwalczać faszyzmem. Naziści to nie ludzie, to antyludzie. Do kamieniołomu i głęboka resocjalizacja. Jak nie to izolacja na wieki wieków amen!

  ~To ja [przed kwadransem]
  @Rozum ^ Tak samo powinni robić ze śmierdzącymi , mąrdującymi islamistami . U mnie w mieście siedzą po cichu , ludzie nie wiedzą , władze pewnie tak . Bo jakby to byli Polacy śpiący pod namiotami a nawet nie pijący piwa to od razy było by rutynowe trzepanie i mandat . Precz z multi kulti !!! Tym ludziom jeszcze za to podziękujesz !

  ~Dex [przed chwilą]
  @Rozum ^ I lewactwo też

  ~88 [przed kwadransem]
  Ci narodowcy to banda kolaborantów. Skoro hitler jest dla nich bogiem to takich drani należy wieszać.

  ~Path [14 minut temu]
  @88 ^ A ty nie używaj swojego rozumu tylko wierz w to co ci lewackie mendia napiszą to będziesz w zimie w trampkach biegał.

  ~greg [7 minut temu]
  Stek bzdur, lecz fragment „Rodzice mają synów gdzieś, a synowie rodziców jeszcze głębiej” obraża mnie jako ojca dwóch synów. Haruję jak wół, często nie śpię po nocach czuwając nad nimi gdy są chorzy lub cierpią z innego powodu, staram się o ich przyszłość a taki pismak lekką ręką mówi, iż jestem ojciec do d*py. Co za bezczelny typ.

  ~SZUKAM [7 minut temu]
  dziennikarz Gazety Wyborczej – i wszystko jasne .

  Polubienie

  • ~zasan [2 godziny temu]
   jak moja pamięć sięga żydo-komuna organizowała strachy neonazistami. Towarzysz Gomułka wygłaszał przemówienia o rewizjonistach niemieckich, towarzysze z SB o V kolumnie niemieckiej i reakcjonistach . Zaś premier Cyrankiewicz groził, że ręka będzie odrąbana. Mimo, że rządziła żydokomuna to w 68 roku wyeksportowali 80.000 swoich towarzyszy ze wszystkich funkcji kierowniczych od gminnej spółdzielni do ministrów i rektorów. Młodzi z Krzywego Koła nie wyjechali a szkoda. Od 1995 do dziś roku strachy na lachy organizuje Michnik , dziś wydał Gazetę Wyborczą straszącą upadkiem demokracji i przyjściem faszystów a wezwał czytelników do głosowania na PO. Pan Kącki też wydał podobny manifest, że idą neonaziści. Mnie oni nie straszą, bo nigdy w życiu ich nie widziałem. Faszystów ja widzę codziennie w głównych mediach i w Gazecie Wyborczej. Napisy jude pamiętam od czasów Gomółki i mają takie znaczenie jak ” Kocham Julkę”.

   ~chir [godzinę temu]
   @zasan ^ popieram w całej rozciągłości tematu!!!! Autor artykułu niejaki Kącki ma wyraźnie problem z rozróżnieniem Faszyzmu od nazi-komunizmu

   ~zasan [pół godziny temu]
   @zasan ^ internet nie wie co to jest Klub Krzywego Koła. W 67-68 utworzony przez komandosów : Michnik, Lasota, Toruńczyk, Grudzińska, Zambrowski , Dojczgewant, Gross, Blumsztajn, Smolar i minister Komorowskiego ( prezydent otaczał się mocno tym środowiskiem) Lityński oraz inni. Byli to młodzi rewizjoniści żydokomuny, którzy chcieli osłabić Gomułkę, wzniecili zamieszki marca 68r. Z zemsty Gomułka i Jaruzelski wygonili żydów z władz państwowych.

   ~fel [pół godziny temu]
   Być cool tzn. żle pisać o polakach. Za takie powieści otrzymuje się nagrody państwowe, Nike, itp. Odbrązawianie historii, odpowiedzialność za holokaust , polskie obozy śmierci. Co raz więcej i z większym tupetem. Obrona dobrego imienia pozostawiona organizacjom poza rządowym, których głos nie przebija się przez harmider antypolonizmu wspierany przez państwowe fundusze i nie tylko. Potrzebne zmiany i to może nastąpi od jutra.

   ~Misiuu [2 godziny temu]
   Mam identyczne poglądy na tolerancję i wielokulturowość, jak Żydzi. Nie chcę wieokulturowości, tak jak oni nie chcą w Izraelu. Macie coś przeciez takiej postawie? Jeżeli tak, to macie coś przeciw postawie Izraela. A stąd blisko do oskarżenia o antysemityzm..

   ~Heniek [2 godziny temu]
   @Misiuu ^ 100/100

   ~Henrietta [2 godziny temu]
   @Misiuu ^ Ciekawa wypowiedź. Zgadam się

   ~Normalny [2 godziny temu]
   @Polak ^ Lecz się świrze!

   ~upr [godzinę temu]
   @Normalny ^ na nic więcej lewaku cię nie stać?

   ~ella [pół godziny temu]
   @Misiuu ^ Misiuu, gdybys ty cokolwiek wiedzial o Izraelu, to bys bredni nie pisal. Tak sie sklada, ze w tym panstwie mieszka wiele narodowosci, to jedyne demokratyczne panstwo w tym rejonie.

   ~eszeweria [pół godziny temu]
   Przez tą wielokulturowośc, przyjnmoiwanie barachła z całego świata, łączenie się z byle kim, Rzeczpospolita z europejskiego mocarstwa stała się pośmiewiskiem i znikła z map świata na 123 lata. Może dlatego polacy dzis sa ostrożniejsi?

   ~cekin [pół godziny temu]
   Cała nasza ciężka historia świadczy tylko o jednym: nigdy nie powinniśmy liczyć na jakieś sojusze, unie, traktaty, tzw. bezinteresowną pomoc i przyjaźń. Nie powinniśmy też oczekiwać wdzięczności od tych, którym w swojej naiwności kiedyś pomogliśmy. Żydzi, których kiedyś przygarnęliśmy, choć nikt ich nie chciał, dziś plują nam w podzięce w twarz. Niemcy już zapomnieli jak uciekali z NRD-ówka przez Nysę i jak Polacy im pomagali dostać się do ambasady RFN w Warszawie. Zresztą oni jeśli chodzi o to, co są komu winni, to mają już tradycyjnie krótką pamięć. Na pierwsze skinięcie wsparliśmy USA w Iraku i Afganistanie. Odpłata? Wpakowali nas w jakąś aferę z CIA, a teraz nas jeszcze pouczają kogo to my powinniśmy przyjmować pod swój dach, a kogo nie. Grecy też nie lepsi. Kiedyś przyjęliśmy ok. 20 tys. ich uciekinierów. Czy wspierają nas dzisiaj swoim głosem w Brukseli? Nie. I dokładnie tak samo będzie z muzułmanami, których chcą nam wrzepić. Jeśli komukolwiek się wydaje, że będą nam w jakikolwiek sposób wdzięczni za naszą gościnę, to chyba żyje w jakimś matrixie, a nie w realnej rzeczywistości. Dobrych snów panowie redaktorzy i politycy. Dobrych snów.

   ~Madlen [pół godziny temu]
   NOP to nie swastyki… Nie wprowadzajcie laików w błąd.

   ~lysy11 [pół godziny temu]
   Żałosne wypociny. Polski Naród Polska Kultura Tradycje .Ci którzy walczą o te wartości są Narodowcami i to jest podstawa każdego Narodu Walka o Polskę z Rdzennymi Polakami a nie Mieszanką rasową i kulturową tutaj potrzeba Polski Tolerancyjnej ale jak Polacy mają być tolerancyjni gdy nasz kraj sterowany jest przez Żydowsko komunistyczne i różne inne siły dlatego takie ruchy narodowe będą powstawać dopóki Polską nie zaczną RZĄDZIĆ PRAWDZIWI POLACY NIE FARBOWANE LISY . Takie anty -polskie artykuły świadczą o tym że niewielu Polaków jest w POLSCE………….

   ~Madlen [pół godziny temu]
   Włączcie myślenie, wylaczcie tvn, przestańcie czytać ta lewacka i antypolska wyborcza. Radzę poczytać konkretnie o Zolnierzach wykletych i nie czytać ten belkotu… Skoro sobie nie życzymy osiedlania hindusow, arabów czy innych to może warto to uszanować i odpuścić. Bez odbioru

   ~Blondi [pół godziny temu]
   Niebawem problem sam się rozwiąże. Polska wymiera. Polakom nie chce się płodzić dzieci, zamiast dziecka wolą sobie kupić wieśwagena, za kilkadziesiąt lat ostatni Polak umrze. A że przyroda nie znosi próżni, więc na tych ziemiach będą mieszkać inni, mądrzejsi ludzie. Całkiem prawdopodobnie będą to ludzie ze wschodu, muzułmanie, bo Rosjanie – prawosławni, też wymierają.

   Polubienie

  • ~Spioch [2 godziny temu]
   Sory taki mamy klimat. Nie podoba ci sie sytuacja to wyjedz. Przeciez to nie jest dramat jak mowila zona bronka

   ~trzy [godzinę temu]
   Ci biedni czeczeni o których mowa to zwykła bandytka , narko-biznes tak ze nie było pewnie przypadku porachunki,a koleś nie ma pojęcia co za bzdury wypisuje. A co do tego ze Białystok był żydowski to prawda i zwykli Polacy byli szykanowani ..hasło brzmiało ”wasze ulice nasz kamienice ” i za to mamy być wdzięczni komu.

   ~ufo [2 godziny temu]
   Michnik, Żakowski, Kącki, Zandberg to wszystko jedna klika. Ich poglądy na muslimską imigrację są poniekąd zrozumiałe. Bo im więcej tej islamskiej szarańczy w Europie, tym mniej jej na bliskim wschodzie. A im mniej jej na bliskim wschodzie, tym lepiej dla prawdziwej ojczyzny tych panów.

   ~nation [2 godziny temu]
   Zastanawiam się czy nie zgłosić tego ‚chu ja’ na policję za złamanie ciszy wyborczej.

   ~Zdziwiony [2 godziny temu]
   Skrajnie lewacka, bolszewicka propaganda w dniu wyborów? Czy to aby nie przestępstwo?

   ~radex [3 godziny temu]
   Nie rozumiem, przecież faszyści byli socjalistami, a ONR czy inne ugrupowania to skrajna prawica. Jacy z nich neofaszyści? To nacjonaliści. Czytałem jak po wojnie władza ludowa nazywała Polskie Podziemie faszystami. Wyczuwam tą samą narrację w tym artykule.

   ~dd [3 godziny temu]
   @radex ^ stara spiewka AK tez kiedys byla faszystowska:)))

   ~Michał [2 godziny temu]
   @radex ^ W Polsce nigdy nie było faszystów, zawsze byli nacjonaliści. A jeżeli narkomańskie łazęgi,lewactwo i inne antypolskie szumowiny o tym zapomnieli, to przypomnę: Aktion A -B, lista 61 tys. Polaków, którzy mieli być zlikwidowani przez hitlerowców – powstańcy śląscy,narodowcy, inteligencja… A dlaczego po 1945 r. Polacy nie zlikwidowali morderców swego narodu ? Bo to nie oni rządzili !!! I tak zostało do dnia dzisiejszego !!!

   ~gosc [2 godziny temu]
   no a zamiast tego jak dobrze pojdzie niedlugo pojda po sienkiewicza.

   ~Krystian [2 godziny temu]
   @GallAntonin ^ Kapitalizm pod kontrolą państwa

   ~xxx [2 godziny temu]
   @radex ^ niestety ale gazeta wyborcza nie rozumie dokładnych pojęć

   Polubienie

  • ~JWrocław [2 godziny temu]
   Napisze krótko WP=GW. I trochę szkoda bo myślałem że jest inaczej

   ~xxx [2 godziny temu]
   A może po prostu ich rodziny doznały krzywdę przez Żydów z UB, NKWD?

   ~Gigaherc [2 godziny temu]
   Nie chcemy być wielonarodowym państwem. Niemcy są multikulti, bo to spuścizma po wojnie oni za to pokutują. Niedługo nie będzie narodu niemieckiego. Franzui mają gigantyczne problemy z ludźmi którzy są 100 lat za nami w kulturze i mnoża się nie patrząc na koszty potem wyrasta z nich patologia. Polska dla Polaków.

   ~Polak mały [2 godziny temu]
   Pani Olga Tokarczuk nie ma prawa mówić o sobie „my Polacy”, ponieważ jest żydówką, czy raczej chazarką, niszczącą polską tożsamość narodową. Odnośnie Jedwabnego, czy innych zbrodni „polskich” proponuję ujawnić zdradę żydów wobec Polaków i ich współpracę z bolszewickimi okupantami przy ich eksterminacji i wywózce na Sybir.

   ~bozena [3 godziny temu]
   SWASTYKA TO ZNAK SZCZESCIA, BYL STOSOWANY JUZ HOHOHOHOHO 2000 LAT TEMU PRZEZ CHINCZYKOW. MYSLE ZE POWINNISMY ZAKAZAC „TECZOWEJ FLAGI” BO TA TAKZE WYWOLUJE WIELE KONTROWERSJI I PODZIALOW

   ~devo [3 godziny temu]
   @bozena ^ Taaa ,tylko zależy w którą stronę się kręci ta swastyka 🙂

   ~ella [2 godziny temu]
   @bozena ^ Tak, tak, tlumacz to sobie jak ci sie podoba. To, ze dzis jest wizana przed wszytskim z faszyzmem i Hitlerem nie ma przeciez najmniejszego znaczenia, a ci, ktorzy jej uzywaja chca propagowac szczescie. Smieszka jestes doprawdy.

   ~mama [2 godziny temu]
   @bozena ^ bozena idiotko !!!!!!!!!!!!! obóz w Oświęcimiu to taki sam symbol szczęścia !??????? szkoda że nie miałaś okazji pomieszkać tam …

   Polubienie

  • ~Jolka [2 godziny temu]
   Faszyści to lewacy i ich media, a nie Ci chłopcy…

   ~Naemi [2 godziny temu]
   Ten artykuł to żenada , a autor jest nierzetelny i brak mu wiedzy. A fragment o Burym to aż się nóż w kieszeni otwiera po prostu. Wstyd mi, że taki ktoś jak autor tego tekstu śmie nazywać siebie POLAKIEM!!!

   ~tomma [2 godziny temu]
   Ta tzw. „rozmowa” z dziennikarzem szmatławej „Gazety Wybiórczej” to naruszanie ciszy wyborczej, bo sugeruje na kogo nie głosować. Zgłaszam do PKW skargę!!!

   ~Ant [2 godziny temu]
   Czego w ogole publikuja takie wypociny????

   ~ZGLASZA AGITACJE ANTY -POLSKA [3 godziny temu]
   agitacja ZYDO – KOMUSZA PRZECIW PRAWICY W DNIU WYBOROW !!!

   ~oburzony [3 godziny temu]
   Obrzydliwy artykuł. Piszą o bandyctwie narodowej lewicy,a wstawiają zdjęcie narodowej prawicy, która nie ma z tymi działaniami nic wspólnego. Za takie coś NOP powinien podać wp do sądu.

   ~asdafasfad [3 godziny temu]
   czemu takie rzeczy sa pokazywane w dzien wyborow ?

   ~Misiu [2 godziny temu]
   @asdafasfad ^ Ta sytuacja Ta wściekłość młodych myślących Polaków bierze się z arogancji obecnych rządów !!!! Na każdym kroku tylko żydzi albo o żydach !!! Budowa albo dotacje na ich muzea, synagogi czy po niemieckie obozy gdzie tylko (według żydów) tylko oni ginęli !!!! Tylko im oddaje się odbudowany przez Polaków majątek !!! Czy myślicie (wy obrońcy żydów) że to nie jest właśnie powód tej nienawiści ??!! Przecież dawniej Polacy tolerowali jako nie liczni w Europie właśnie żydów !!!!! A teraz znowu jacyś szaleńcy chcą zaimportować do Polski zupełnie obcych nam kulturowo islamistów !!!!!! TO MUSI SIĘ ŹLE SKOŃCZYĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

   ~śwo [2 godziny temu]
   @asdafasfad ^ Dlatego, że odzyskujemy powoli Polskę a oni tracą władzę

   ~Janek [3 godziny temu]
   No to przekichane mamy (my Polacy) ,z jednej strony neonaziści z Polski ,a z drugiej banderowcy z akcji Wisła ,którzy budują pomniki swoim idolom.I to na terenie Polski.

   ~ostry [3 godziny temu]
   Artykuł pod wybory, wy dranie! Brońmy naszej ojczyzny! Nie dajcie się oszukiwać. Taki artykuł jak ten ma na celu pokazać, że każdy kto głosuje na partie, które są przeciwko emigrantom to nazista. Tfu, co za oszczerstwa :/

   ~lolo [3 godziny temu]
   normalne Gwiazdy Smierci nie czytuje ale po przeczytaniu tych wypocin czuje sie jakbym tego szmatlawca prenumerowal. co to za pomysl zeby dawac wywiad z przydoopasem szechtera w dniu wyborów

   ~Krzysiek [3 godziny temu]
   autorzyno….”Bury” był jest i będzie bohaterem !!!!!! Tępił ukraińskie robactwo bo doskonale zdawał sobie sprawę ,że jeżeli ich nie wytępi to nocą przyjdą mordować i palić polskie wsie !!!!! A tak a pro po to kiedy mosiek zmieniłeś nazwisko na polsko brzmiące ?

   ~T.S. [4 godziny temu]
   bla bla bla, jacy to Polacy straszni, to może napiszesz pismaku o braciach bielskich, o obrońcach Grodna, o konfidentach żydowskich i białoruskich, dlaczego o tym nie napiszesz ?!

   ~kaaf [4 godziny temu]
   @T.S. ^ Nikt nie pisze że Polacy są straszni, tylko że nasza historia nie jest wcale taka czarno-biała jak byśmy chcieli.

   ~Andrzej [3 godziny temu]
   @T.S. ^ Oj nie napiszą w końcu te resortowe zakamuflowane bachory musiały by napisać o swoich żydoubeckich ojcach i dziadach.

   ~Jędrek [3 godziny temu]
   Cyt.:”Zanim zaczniemy domagać się od państwa, by zaczęło nas edukować, to sami wytłumaczmy naszym dzieciom pewne oczywiste sprawy.” Przede wszystkim należałoby wyedukować Pana Marcina Kąckiego. Wyraźnie miesza ze sobą pojęcia faszyzmu i nazizmu. Faszyzm powstał we Włoszech, sprzeciwia się demokracji parlamentarnej i głosi wrogość przeciwko m.in komunizmowi. Natomiast nazizm narodził się w Niemczech, jest ideologią socjalistyczną (narodowy socjalizm) i, wbrew temu co pisze Wikipedia, lewicową. Dlatego też określanie ugrupowań prawicowych (czyli liberalnych w sensie ekonomicznym – bo tylko takie winny być określane jako prawicowe) mianem nazistowskich czy neonazistowskich jest skrajnie nieuprawnione i pachnie tzw. poprawnością polityczną i nowomową.

   ~Ja [3 godziny temu]
   Straszni Polacy jak zwykle winni… Zadziwiające jest to, jak łatwo ludzie pokroju tego pana przypisują nam Polakom każdą zbrodnię. Śmieszy mnie to całe bicie się w pierś i posypywanie głów popiołem, przy jednoczesnej ignorancji w odniesieniu do krzywd jakie nam zadano. Dochodzi jeszcze plucie na Żołnierzy Wyklętych, no i te zestawienia: „Polacy też mordowali!” „Polacy też donosili!” – jacyś z pewnością, ale byłą to mniejszość. Ale Polacy nie robili bram powitalnych jak chociażby Żydzi w Białymstoku – wystarczy wklepać hasło w wyszukiwarkę i już mamy zdjęcia. A mimo tych zachowań ogromna część Polaków i tak Żydom pomagała, nawet pomimo kary śmierci jaka im za to groziła. Po dziś dzień najwięcej Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jest właśnie Polaków. Na koniec autorowi powinno zostać zadane jedno, bardzo proste pytanie: Czy rozumie pojęcie polityki historycznej i jak ta polityka jest prowadzona przez naszych sąsiadów ?

   ~kier [3 godziny temu]
   @Ja ^ Myślę, że on doskonale rozumie pojęcie polityki historycznej, czego dał dowód tym artykułem. Świetnie wpisał się w linię tejże polityki swojej ojczyzny. Swojej prawdziwej, a nie tej aktualnej, przybranej.

   Polubienie

  • ~Obywatel [3 godziny temu]
   Polska jako pierwsza pokaże jak bronić się przed najeźdźcą. Na władze liczyć nie mogliśmy bo nie reprezentowała interesu państwa polskiego. Takie oszczerstwa jak w tym artykule mają nas przygotować do zadania chłopca na posyłki i wiernego sługi, tylko że my nie mamy żadnych obowiązków względem UE, a tym bardziej Niemiec które prowadzą cyniczną grę o dominację w Europie.

   ~09 [3 godziny temu]
   wp.pl się bardzo jasno zdeklarowała i dodatkowo złamała ciszę wyborczą. To ostatni raz jak jestem na tej stronie.

   ~polin [3 godziny temu]
   @ola ^ A ja poproszę o artykuł o braciach Bielskich, bo jeszcze nie było.

   ~ulalala [3 godziny temu]

   Kącki to ten co wykończył medialnie Leppera ? Teraz widać dostał zlecenie na narodowców wszystko wrzucając do jednego wora. Jest symbolem „Wybiórczej” HIPOKRYZJI, OBŁUDY i ZAKŁAMANIA. Jedna wielka propaganda i manipulacja na miarę „Wybiórczych” bastionów medialnych. Nienawiść zaczyna się tam gdzie wskaże medialny mędrek. Mówi że opadły fasady. Ale kiedy duma lewicy dyrektor teatru PUBLICZNIE w necie papieża nazywa „chu… ” w imię jej wypaczonych urojeń taki Kącki nie pieje że padła fasada lewicowej tolerancji , nie mówi o nienawiści, kiedy jego lewackie ukochane bastiony medialne których jest częścią chłoszczą propagandą od rana do wieczora i falą inwektyw w stylu „ciemnogród, ksenofobia” itp itd wszystkich opornych którzy nie chcą przyjąć lewackiego punktu widzenia, nie pieje że to nienawiść i fasady opadły. Kiedy urządzają swoje antykatolickie seansy nienawiści Nergale , golgoty Picniki i inne itp itd pastwią się PUBLICZNIE nad przekonaniami czy wierzeniami innych szydzą i opluwają publicznie Kącki nie lamentuję że rodzi się nienawiść, że fasada opada.Wtedy ogłosi pewnie że to „wyraz artystyczny”,choć taka retoryka niczym nie różni się od tej kiedy prokurator uznał Kiedy maszerują dumnie z symbolami zbrodniczego systemu komunistycznego który był źródłem setek MILIONÓW ofiar na całym świecie i nawet faszyści się do niego nie umywają Kącki nie pieje o nienawiści, i eskalacji radykalizmu. Fasada mu nie opada 🙂 Kiedy paradują z bohaterami komunistycznego totalitarnego reżimu jak zbrodniarz Che też nie bije na alarm że trzeba już zrywać te koszulki , już wyrywać z łap te symbole żeby nie eskalowały. Kiedy żyd Gross autorytet jego „wybiórczego” bastionu medialnego publicznie pieje że Polacy w czasie wojny zabili więcej żydów niż niemców Kącki nie lamentuje że opadły fasady, kiedy taki Gross pieje że Polska że chce przyjmować „uchodźców” i urabia jakieś ideologie podczas gdy słowem nie odnosi się do tego że jego Izrael również nie chce tych uchodźców przyjmować , a ma dług uchodźczy chyba większa od Polaków, bo akurat żydzi przez całe wieki byli uchodźcami i ciągle korzystali z gościny innych , jak choćby w Polsce. Kiedy taki poseł Adam Szejnfeld w do celów politycznych lansuje obraz krzyża zestawiony ze słowami „paranoja , schizofrenia” to Kącki się nie oburza , nie pieje że opadły fasady, że trzeba taką agresję w symbolice zatrzymać i powiedzieć stop póki jeszcze można. Nie pieję kącki o nienawiści, szyderstwie . Słowem ten typ to chodząca HIPOKRYZJA , OBŁUDA i ZAKŁAMANIE. I tu dopiero opadła fasada na jaką sam siebie mozolnie pozuje i fasada towarzystwa jakie reprezentuje. Nienawiść i radykalizm jest tylko tam gdzie wskaże wam Kącki. Ubaw po pachy. Taki Kącki niech naprawianie świata zacznie od siebie i swojego towarzystwa bo tam mu wystarczy roboty na całe życie, niech przebada ich idoli i pochodzenie. Niech zbada drogi życiowe takich Michników, niech napisze o Różańskich, Baumanie i tym podobnych „autorytetach”. Bo tak to tylko można parsknąć śmiechem na takie tendencyjne artykuliki na polityczne zapotrzebowanie .

   ~Nemo [3 godziny temu]
   Artykuł tendencyjny. Towarzysz Kącki to w wolnej Polsce za zdradę bw pierdlu będzie siedział.

   ~stefan [3 godziny temu]
   Poebana lewacka logika tylko wzmacnia skrajnie prawicowy ekstremizm, jeśli mam wybierać między multi kulti rodem z zachodnioeuropejskich stref don’t go, a skrajną prawicą jakakolwiek by nie była wybieram to drugie.

   ~ja [3 godziny temu]
   Boze skad biora sie tacy ludzie jak ten autor? Wygaduja bzdury i klamstwa i sieja nienawisc bo ludzie sluchajac bzdur o sobie czuja wscieklosc, tak hak ja teraz. Jestem z Bialegostoku i to wspaniale, spokojne miasto. Malo przestepstw, usmiechnieci ludzie. Moze kogos z Wawy czy Gdanska to drazni stad takie klamliwe paszkwile…

   ~Polak [3 godziny temu]
   Łachudry z WP łamią ciszę wyborczą !!!!!! Zgłaszam do PKW

   ~Andrzej [3 godziny temu]
   PasoŻydy robią wszystko by poprzez zastraszenie w dniu wyborów chociaz ten jeden procent zabrać a niezdecydowanych zachęcić by głosowali na ich zakamuflowane ukryte struktury partyjne i to ma być cisza wyborcza chyba dotyczy tylko Gojów.

   ~chir [3 godziny temu]
   Panie Kącki a co żydzi robili po wkroczeniu bolszewików w 1939r ?? Bury miał prawo i obowiązek tak postępować

   ~RP [3 godziny temu]
   W normalnym kraju taki antypolski pismak by już wisiał (bez żadnej przesady: do 1939, w sumie aż do 1945, za szkalowanie Polski i żydokomunistyczną propagandę groziła kara śmierci, tym bardziej za zdradę; podobnie zresztą za poważną korupcję, z hienami nie można się patyczkować).

   ~obywatel RP [3 godziny temu]
   Niniejszy artykuł jest nielegalny, naruszajacy ciszę wyborczą promujący zbrodnicze lewactwo we we wszelkich jego odcieniach. Zgłoszę to do PKW. A miliony z kar przeznaczy na biedne dzieci i naukę o historii Polski

   ~Azazel [5 godzin temu]
   Wystarczy że przez 50 lat oczernialiscie Wojsko Niepodległościowe,gdyby nie bolszewia nie było by partyzanki,nie musieli by się ukrywać przed oprawcami z NKWD,UB,KBW i MO.Proste kumuszy łbie

   ~wojt [4 godziny temu]
   Ta książka to paszkwil opluwajacy normalnych ludzi a pan ,, autor,, doczeka sie paru procesow.

   ~olo ze sledzikowa [4 godziny temu]
   Widzisz pryjacielu bialostoczanie wyciągnęli wnioski z historii i nie chcą żydów, islamistów,komunistow i faszystow w swoim mieście. Chcą spokoju w swoim mieście, ale żeby był spokój trzeba być silnym, nieugietym, a tacy są przedstawiciele ruchów narodowych. W wielu sprawach się z nimi nie zgadzam , ale może kedys im podziekujemy za miłość do ojczyzny.

   ~poznaniak [3 godziny temu]
   Szukam normalności, miejsca na ziemi gdzie nie panuje unioeuropejski marksizm kulturowy, gdzie rodzina, wierność, dekalog jest wartością, może taką enklawą będzie Białystok

   ~Stolarerz [3 godziny temu]
   A co, jeżeli Białystok nie chce wielokulturowości, tak po prostu i zwyczajnie nie chce, to czy wtedy należy im ją wmuszać? Po prostu PO CO?

   ~Marta1 [3 godziny temu]
   ”moze Bialystok nie chce byc multikulti” Wlasnie. Moze Bialystok nie chce byc multi kulti. Trzeba szanowac ludzi, a nie wypisywac historyjki, ktore wymuszaja na Polakach ”mieszanie” sie z innymi nacjami. ”przed wojna miasto bylo w 90% zydowskie”- moze i bylo. Teraz jest w 100% polskie. I to uwazam za normalne gdyz Bialystok lezy na terenie Polski.

   ~kk [3 godziny temu]
   FAŁSZOWANIE historii przez pseudodziennikarzynę Kąckiego- usprawiedliwia postępowanie żydów i ich współpracę z NKWD- przecież zanim Niemcy wkroczyli na NASZE tereny już urzędowali tam sowieci , a żydom do tego czasu nic się nie działo. I jeszcze to indywiduum śmie twierdzić, że „moją pasją jest (…) tworzenie opowieści (…) uczciwej i szczerej”. Kolejny artykuł na zlecenie.

   ~Prostaczek [3 godziny temu]
   A może to jest tak, że ci ludzie doznali i nadal doznają krzywd od cudzoziemców rządzących w ogromnym stopniu Polską (a w szczególności duszą Polski poprzez media reprezentujące nie nasz polski interes). Czy ktoś się nad tym zastanowił i spojrzał z naukowego punktu widzenie bo jak mówi nauka nie ma skutku bez przyczyny. Czemu nie ma w Polsce wystąpień przeciwko Eskimosom, Indianom a nawet Aborygenom, zgadza się ???

   ~śwo [3 godziny temu]
   Dzięki takim żydokomunistycznym kłamcom mamy taką Polskę jaką mamy i tak już od 71 lat. Nie dajcie się duraczyć takim typom i szukajcie prawdy. Tym co chcą poznać prawdę polecam wykłady Leszka Żebrowskiego „Wymiana elit w Polsce po 1944 roku”.

   ~Piotr [3 godziny temu]
   Artykuł narusza ciszę wyborczą zdjęcie jest opisane nazwą partii która bierze udział w wyborach.

   ~wolnapolska [3 godziny temu]
   Witam. Ta ciagla nagonka na Polakow jest do obrzydzenia. Polacy zostali zaatakowani i nie mieli obowiazku pomagac zydom w ich ratowaniu. Polakow nikt nie bronil a byli u siebie ,w swojej Polsce .Od kiedy zydy przybyli do Polski zaczeli zagarniac majatek nie swoj a spolecznosc polska zaczela zubozec,a nawet musiala pracowac u bogatego zyda za jedzenie. Polak zawsze byl szczery i goscinny. Zydy nie uczciwie dorobily sie obrzydliwego bogactwa na Polakach . Dlatego tak upodobali sobie ten kraj,co widac golym okiem do dzis, jak Polski Narod jest wynagradzany za prace

   ~Prawda [3 godziny temu]
   Panie towarzyszu Kącki Januszu, jeżeli tak lubi Pan pisać o rasizmie, faszyzmie i nacjonalizmie, jedź Pan do Izraela. Tam znajdzie Pan całe pokłady materiału na niejedną książkę na ten temat. Podróż po Europie i Rosji tez się Panu przyda. A od spokojnej i w miarę tolerancyjnej Polski.. wara!

   ~śwo [3 godziny temu]
   Panie Kącki proszę nie obrażać nas Polaków, bo nazywanie narodowców neonazistami jest obrzydliwym syjonistycznym kłamstwem. Nie zdziwiłbym się jakby większość tych rasistowskich napisów robili pańscy ziomale tak jak ci na zachodzie co smarują antysemickie hasła na murach i jednocześnie oburzają się na antysemityzm (proszę poszukać sobie w internecie)

   ~staś [3 godziny temu]
   Polska dla Polaków a Izrael dla żydów. Czy to takie trudne do zrozumienia. Buda dla psa, domek dla ptaków, nora dla myszy ,dziupla dla wiewiurki. Każdy ma swój dom i o niego zawsze będzie walczył . Wg tego pisma to mysz ma wejść do budy i spacyfikować psa.

   ~heeh [3 godziny temu]

   Białystok przed wojną był miastem żydowskim pieje autor. I CO Z TEGO ? że żydzi którzy w Polsce gdzie chronili się przed prześladowaniami w całej Europie korzystali z gościny Polaków tak dobrze że zajęli całe miasto ? Wcześniej ich tam nie było , dziś też tam ich nie ma więc po co mącić takie historyczne kołomyje. Wcześniej może byli a dziś nie ma tam za wiele żydów i tyle. Na ziemiach dzisiejszego izraela nie było ich całe wieki , a teraz są. Co to ma do rzeczy ? Autor powołujący się na „szalejący antysemityzm” w jego mniemaniu nie jest w stanie wykazać jak w tym szalejącym antysemityzmie udało się tym żydom przetrwać tak radośnie całe wieki w Polsce że przed wojną było na terenach Polski ich drugie skupisko na świcie i a niektóre miasta jak Białystok jak sam autor przyznaje zajmowali w 100% ? Jakże się oni biedni w tej „antysemickiej” krainie przez tyle wieków uchowali tak dobrze ? Oto jest pytanie przed którym intelekt takiego Kąckiego klęka. Pamięć bywa „Wybiórcza” tak jak i autora tekstu. No cóż nie chcą pamiętać, tak samo jak żydzi nie chcą pamiętać jak w Skidlu mordowali Polaków we wrześniu 1939r. , jak mordowali Polaków w Nalibokach, Koniuchach , jak ochoczo współpracowali z NKWD i sporządzali listy Polaków do wywózki na Sybir po czym radośnie zajmowali po nich stanowiska. Nie chcą też żydzi pamiętać o takich swoich korzeniach w tym kraju jak stalinowski aparat w którym ochoczo uczestniczyli ich żydowscy przodkowie. Tak to bywa z pamięcią nic odkrywczego poza tym jakim sposobem na zaistnienie dla takich Kąckich jest wywlekanie jakichś Jedwabnych i zupełnie zapomnienie o Brzostowicy Małej. Ot taka „słaba pamięć” autora który jak wielu przed nim próbuje dorobić się na walce z „antysemityzmem” który najpierw sam musi mozolnie wykreować żeby potem dostać kasę na walkę ze stworzonymi przez siebie mitami

   ~DareK [3 godziny temu]
   Bardziej szkodliwe dla życia społecznego są lewacy przesladujacy za pozwoleniem niektórych wykładowców pracowników naukowych o prawicowych poglądach.

   Polubienie

  • ~Masakra [3 godziny temu]
   Zupelnie nie rozumiem skad bierze sie ta „poprawnosc polityczna” skoro defakto caly narod mysli inaczej ? Czemu banda rozpieszczonych dzieciakow ktorym wmowiono ze wszystko co obce i brudne musza kochac jak swoje stawia symbol uprawiania milosci analnej miedzy dwoma faceta i w srodku stolicy ? Jak to wszystko jest mozliwe ?! Z kim sie nie rozmawia albo jest ostro na nie, albo zdystansowanie na nie… 1/10,20 osob jest wielce „tolerancyjna”… Wiec czemu cala to mase zmusza sie do wstydu ze swoich przekonan ktore wydaja sie byc naturalne… ?

   ~Koziołek [3 godziny temu]
   Marcin Kącki jest z Gazety Wyb.do tego narodowości żydowskiej i dlatego pisze takie dłuuuuuugie rozprawy co są tyle warte i pełne prawdy co wypowiedzi grossa, czy wiesentala. Czy on myśli że naprawde mu ktoś w to uwierzy ? Ja piernicze przecież to propaganda jak za stalina. Niewątpliwie jego Ojciec mógł być w UB stąd ten cały syf. To poraniony duchowo człowiek jak i większość żydów, masonów i lewaków i resortkidsów. Macham mu skarpetami i pozdrawiam plwociną.

   ~ania [3 godziny temu]
   Zyd Kącki niczego nie rozumie…..Czy temu jełopowi nie przyszło do pustego łba olśnienie ; przecież skądś się to wzięło !!!! Podstawą tego są rządy obcych agentów, nieważne: żydowskich, niemieckich, ruskich czy jeszcze innych. Obca swołocz tylko rabowała, gwałciła, wynaradawiała Polaków. Dzisiaj także się tak dzieje. A więc ludzie biorą sprawy we własne ręce. Boję się, że jak zaczniemy do Polski ściągać islamską hołotę to wraz z nią na szafot pójdą i rządzący !!!!!!!! A to nie żarty ! Młodzi Polacy umieją wyciągać wnioski z hostorii i z tego co się dzieje obecnie w Niemczech czy we Francji.

   ~qlfon [3 godziny temu]
   Ty oseudo literacie z WP napisz jak po wejściu ruskiego NKWD te Chazary zaczęły mordować Polaków i wysyłać i w setkach tysięcy na Sybir do gułagów. Naucz się historii . Przypominam ci że na 100% zabitych akowców zamordowanych i zabitych w II wojnie świtowej I po 90% zostało zamordowanych przez NKWD i UB składające się w 85% z Chazarów. Obecnie miliony Polaków wyganiacie z Polski za chlebem , a po cichu co roku obywatelstwo polskie dostaje 2700Żydów. Nap[isz kłaco z WP prawdę, a nie piszesz jako pożyteczny idiota.

   ~Rzyd [4 godziny temu]
   Skąd się to bierze? Przez 8 lat niszczycie Polskę, szkalujecie Polaków oraz historię. Zrobiliście z Polaków psów i dzisiaj jesteście ździwieni? Kto sieje wiatr burzę będzie zbierać.

   ~dość [4 godziny temu]
   Tym tendencyjnym artykułem politycznym WIRTUALNA POLSKA bezczelnie złamała CISZĘ WYBORCZĄ !!!

   ~mmm [4 godziny temu]
   Białystok piękne miasto, w każdym zakątku kraju mieszkają prawdziwi POLACY ( Ci dla, których Polska jest najważniejsza a nie sprzzedawczyki)

   ~soter [3 godziny temu]
   Jakbym czytal artykul w wybiorczej,ten sam tolerastyczny belkot

   ~never [3 godziny temu]
   Artykuł sponsorowany przez Grossa, Michnika, Lisa i żydokomunę

   ~wyborca [3 godziny temu]
   Ten artykuł jest co prawda datowany 23 października, ale wrzucony na pierwszą stronę w dniu wyborów. Cyniczne, podprogowe propagandowe działanie lewackich mediów. Lewactwo spod znaku PO, wsteczne wobec rozwoju cywilizacyjnego, przemija coraz szybciej. To są ostatnie podrygi.

   ~Zwykły Polak [4 godziny temu]
   Nie mam żadnych uprzedzeń do innych, ale po Grossie, „Polkłosiu”, fałszywkach Michnika i innych obrzydliwych anty-polskich atakach na Polskę, Wiarę i Honor naszego narodu powoli staję się radykałem jak ci opisani w artykule.

   ~aktor artykułu kanalia-kłamca [4 godziny temu]
   a żydłacki autor artykułu słyszał o żydowskim wolnym mieście Białystok,jak nie słyszał to niech s…….a do macy.Słuszna uwaga jednego z przedmówców na temat łamania ciszy wyborczej.

   ~jurek [5 godzin temu]
   Kim ten Kącki jest i kto dał mu prawo oczerniać Polaków .Dlaczego prokuratura nic nie robi w sprawie tego jełopa

   ~jaszczur [4 godziny temu]
   @jurek ^ To człowiek Wyborczej, kolega Lisa i Żakowskiego.

   ~Tomuś [4 godziny temu]
   Mieszkam całe życie w Białymstoku i nie wiem co ten człowiek właśnie napisał… 😉

   GallAntonin [4 godziny temu]
   Mimo wszystko widzę jednostronne podejście do tematu. Np to: jak Polacy współpracowali z Hitlerowcami, więc Żydzi z NKWD. To brzmi, jak usprawiedliwienie dla Żydów. Ale co było pierwotne, a co wtórne, to już nieważne. Najpierw na te ziemie wkroczyli Rosjanie, a nie odwrotnie. Potem się wycofali na podstawie porozumienia z Niemcami. Nie widzę też chęci autora do zdiagnozowania powodów takiej niechęci Polaków (ale i całej Europy także) do Żydów. Jeden wniosek mam. Jak Żydzi w Palestynie zasiedlają kolejne tereny palestyńskie spychając Palestyńczyków do gett, to najpierw zrównują teren z ich budynków, a potem budują osiedla dla siebie. Nikt wtedy nie powie, że są jakieś ślady po jakiś poprzednich mieszkańcach. Widzę też, że Żydzi wzmocnili działania propagandowe dla zdyskredytowania Polaków. Przypominam, że do dzisiaj np Belgowie, ale i Włosi, Hiszpanie nie rozliczyli się z kolaboracji z Hitlerem. Niemcy zaczęły jakiekolwiek swoje (często pozorowane) rozliczenia dopiero od roku 1960. Do dzisiaj żyje spokojnie dożywając starości tysiące nazistów niemieckich rozsiani od Niemiec, poprzez kraje Ameryki Południowej skończywszy na USA. Ukarano tylko garstkę z nich. My w ostatecznym rachunku mimo pogromów nie mamy takich powodów do wstydu, jak reszta Europy. Praktycznie wszystkie kraje, nawet z Wielką Brytanią kolaborowały z Niemcami. Wielka Brytania podobno negocjowała z Hitlerem strefy wpływów po zakończeniu wojny, ale do dzisiaj nie chcą pokazać na ten temat dokumentów. Dla nas okupantem były zarówno Niemcy, jak i Rosjanie. A Polska tak nienawistna wobec żydów miała ich 6 mln, podczas, gdy reszta Europy goniła ich ze swoich krajów. Oczywiste, że nazizm jest zły i wszelkie przypadki ruchów neonazistowskich trzeba likwidować, ale nie dawajmy historycznych argumentów Europie na odreagowanie ich win. Po wojnie wszelkie przypadki pogromów PRL starał się wyjaśniać i opisywać, dlatego teraz mamy tę wiedzę.

   ~ania [4 godziny temu]
   Autor tego gofna chciałby by po ulicach chodzili hindusi i czarni a żydzi znów przejęli miasto :). A co do pani Kowalczyk – jakby nauczyła, by nie wiązać się z jakimiś przybyszami to problemu by nie miała przecież. A multikulti zostało wymyślone po to by zatrzeć białą kulturę lub zrównać ją do poziomu czarnej i śniadej kultury.

   ~TU [4 godziny temu]
   Czy ktoś w WP.PL napisze wreszcie o narodowości oraz szlachetnych czynach „elit” NKWD i UB. Wstydzicie się swoich korzeni drodzy dziennikarze?

   ~ro [4 godziny temu]
   Wbrew faktom i relacjom historycznym wmawiacie im jakieś zbrodnie np. Jedwabne a potem dziwicie się że się bronią.

   ~aleksy [4 godziny temu]
   Podpalenia, zastraszanie, mury zamalowane swastykami…….w porównaniu z islamem gdzie się morduje, sprzedaje dzieci, namawia do zamachów itp., itd…….to są niewinne zabawy……

   ~fwe [5 godzin temu]
   nie wszyscy chcą wielokulturowości i nie muszą być rasistami dlaczego na siłę chce się to zmieniać? polska jest jedno kulturowa i tak powinno pozostać jak wam się nie podoba to jedźcie sobie do belgi holandi…

   ~x [4 godziny temu]
   Typowy, lewacki przedstawiciel „straszyzmu”, wywodzacy sie z żydowskich środowisk związanych z GW. To ludzie chorzy z nienawiści, opętani obsesją deprecjonowania wszystkiego co polskie, i jednocześnie, na zasadzie inwersji, nazywania obiektów swoich paranoidalnych fobii, faszystami. Biorąc pod uwagę, że redakcja GW to siedziba sztabu wyborczego PO, artykuł jest zawoalowana formą łamania ciszy wyborczej (nomen omen)

   ~Jaszczur [5 godzin temu]
   Nie czytajcie tych anty polskich bzdur ten cały Marcin Kącki to jest człowiek Wyborczej, kolega Tomasza Lisa i Żakowskiego. Oni chorobliwie nienawidzą Polskę i wszystko co patriotyczne, dlatego pod wybryki chuligańskie prostych chłopaków podciągają szczerych patriotów i historię antykomunistycznego podziemia tak by ludzie kojarzyli słowa naród, patriotyzm, ojczyzna z chuliganami malującymi bezmyślnie swastyki na murach. Kącki to jeden ze szkodników srający do naszego gniazda.

   ~Meduza [4 godziny temu]
   Pan chyba stara sie o angaż w wyborczej. Albo poprostu za dużo TVN oglada:D uśmiałem sie strasznie.

   ~Polak [4 godziny temu]
   Panie śmieszny redaktorku w wolnej Polsce po wyborach rozliczamy takich jak Pan.precz z uchodzcami.niech żyje wolna Polska

   ~Toczone kłamstewka [4 godziny temu]
   Przyłapałem autora tego paszkwila na kłamstwie. Napisał, że NKWD i Sowietom, żydzi stawiali bramy, bo byli mordowani przez Niemców………………drogi panie, o pseudonimie Kącki. Do 17-nastego września 1939 roku. Nie ginął żaden Żyd. Do dnia 17-nastego września, nikt z żydów nie wiedział, że nadchodzi, na nich Jom Kippur………………..ty bezczelny kłamco. ….Osiedlili byście się w Polsce, tylko „KLIMACIK”, polaków wam nie pasuje. Jazda do Izraela. Polin wam się marzy ? Powiedz swojemu jąkale, pseudonim Michnik, że w opluwaniu Polaków, przegoniłeś Gro$$a.

   ~mentor [4 godziny temu]
   To jest właśnie pokłosie lewackiego multi kulti. Czyli sztucznego i na siłę mieszania kultur i ras. To się nie udało nawet w USA, gdzie podskórny rasizm jest wciąż bardzo silny. Ta ideologia doprowadziła do powstania casusu Breivika, neofaszyzmu, ale i niedawnych aktów przemocy zarówno ze strony rdzennych Europejczyków jak i imigrantów i ich potomków. Integracja i asymilacja tak skrajnych kultur i mentalności nigdzie na świecie na dłuższą metę się nie udała i dalsze w to brnięcie przez europejskich polityków przypomina sytuację, w której ktoś siedzi już w szambie po pachy, ale idzie dalej bo chce się przekonać jak to będzie gdy go owno zaleje mu też i usta.

   ~Jonasz [4 godziny temu]
   Żyje tu czterdzieści lat i takich głupot o tym mieści i mieszkańcach nie czytałem. Siewca nienawiści, drugi Gross, i te zdjęcie – zadumany yntelektualysta – żenada. Wasz czas się właśnie kończy.

   ~Katarzyna [5 godzin temu]
   Przecież swastyka jest symbolem szczęścia i była na długo przed II wojną światową…poznawanie historii własnego kraju nie boli, ale po co poznawać? ‚Trudne sprawy’ i inne dziadostwo lepiej obejrzeć, niż po porządną książkę sięgnąć…

   ~Katarzyna [5 godzin temu]
   @Ktoś ^ To że jakiś pajac wybrał swastykę na swój symbol, nie zmienia jej prawdziwej roli, a to że komuś się źle kojarzy, bo nie wie z czym powinien ją skojarzyć i być z niej dumny… cóż, żyjemy w kraju gdzie nie uczymy się o swoich symbolach, o swoich prawdziwych tradycjach, o naszej potędze przez 966,o tym jak Chrobry oddał majątek Polski dla Watykanu, by ten go koronował i jak ludzie walczyli o to co nasze i jak obcej kultury tj. chrześcijaństwa tu nie chcieli…z dumą noszę kołowrót na szyi i żal mi że przestaliśmy walczyć o to co nasze i uśmiecham gdy widzę ‚brata’ na swojej drodze…Sława Słowianom!

   ~Rep 71 [5 godzin temu]
   @Katarzyna ^ Nie ściemniaj, w Polsce swastyka nigdy nie była symbolem szczęścia. Zawsze była symbolem nazizmu i ludobójstwa. W Białymstoku też.

   Polubienie

  • ~remi [5 godzin temu]
   Gratuluję tekstu panie Marcinie. Poruszane w nim tematy są ością w gardle Polaków-katolików. Jako naród, musi się z nimi zmierzyć i poznawać prawdziwą historię.

   ~next [5 godzin temu]
   @remi ^ :Prawdziwa historię” dyktowaną pedagogiką wstydu… BTW – czy o Podlasie nie zahaczała swoją działalnością Otriad Bielskich?

   ~zet [4 godziny temu]
   w 1918 roku żydzi domagali się statutu wolnego miasta białystok

   ~prawda [4 godziny temu]
   Swastyki malują lewacy, żeby móc oskarżać w mediach polskich narodowców o faszyzm!

   ~Dante [5 godzin temu]
   Przeciętni ludzie są coraz bardziej wnerwieni tym co wyrabia władza centralna i lokalna – i raczej to nikogo nie powinno dziwić. Gdyby władza działała porządnie dla dobra ludzi, naród by się nie wk*rwiał. A próba etykietowania nas przez media jako „faszystów” oraz „nazistów” jest jawną kpiną i tym bardziej działa jak płachta na byka. Dlatego polityków i dziennikarzy nie powinno dziwić, że naród żąda ukarania winnych obecnej sytuacji!

   ~wt [5 godzin temu]
   Właśnie się zeszczałem ze śmiechu !!!! Chce żyć w POLSCE bo jestem faszystą,nazistą,rasistą i czym jeszcze mogę być??? Bo KOCHAM MÓJ KRAJ!!!!

   ~duma [5 godzin temu]
   to nie nazisci tylko patrioci ! to wlasnie tacy ludzie walczyli i walcza za nasza piekna Polske. Polske ktora powoli traci suwerennosc przez niemcow i pieprzona unie europejska.

   ~Kac [5 godzin temu]
   Przecież tę postawę ukształtowali lewacy sprawujący w Polsce, pośrednio lub bezpośrednio władzę od 25 lat. W początkach XX w. czerwone śmieci stworzyły Hitlera to dla czego tym razem ma być inaczej.

   ~hjgf [5 godzin temu]
   TEN ARTYKUŁ TO ZŁAMANIE CISZY WYBORCZEJ !!!!! ZAGŁOSUJĘ OCZYWIŚCIE WBREW INTENCJOM AUTORA TYCH WYPOCIN. NIECH ŻYJE POLSKA !

   ~prawda [5 godzin temu]
   Drodzy agitatorzy! Nie miejcie złudzeń i szkoda waszego wysiłku. Widząc co się dzieje i w jakim kierunku zmierzamy, zagłosuję na nich! Niech tylko wystawią kandydatów do rządu. To co piszecie że źle uczą, to już na naszych oczach się spełnia. Rząd z rozmysłem i świadomie sprowadza na nas zagrożenie. Na dodatek ten przymus ze strony Unii, to niedopuszczalne. Nie będę nikogo kochał na siłę.

   ~Uważny [5 godzin temu]
   Tekst zadaniowy , sponsorowany.

   ~Warszawiak [5 godzin temu]
   Uważajcie bo kiedyś to My przyjdziemy po was i tak wesoło nie bedzie 😛

   ~adi [5 godzin temu]
   Nareszcie coś się zaczyna dziać bo ktoś musi się za tą polską wstawić chłopaki tak trzymać pełen szacun dla was róbcie tak dalej.

   ~marks rudy z brodą [5 godzin temu]
   A dlaczego promujecie RUDEGO Z BRODA który chodzi w ekstremistycznych lewackich pochodach którym przyświeca MArks/ Lenin/ Stalin. wytłumaczcie to dlaczego promujecie partie która markuje sie zaciśnięta pięścią podniesioną w górę.

   ~demokracja [5 godzin temu]
   Chwila, skoro lewacy, dewianci, pederaści, komuniści, masoni, sataniści i islamiści normalnie funkcjonują w kraju a nawet są lansowani w mediach to nie widzę powodu by rasista, homofob czy faszystka nie miał prawa znaleźć sobie miejsca na funkcjonowanie i głoszenie swoich poglądów skoro wszyscy inni mogą to robić!

   ~asdff [5 godzin temu]
   fajna propaganda z ukrytą agitacją, tylko zapominacie że w demokracji głupich jest więcej niż mądrych, mądry tego nie kupi a głupi nie przeczyta bo za długie i nie zrozumie i woli piwo i piłkę nożną 🙂

   ~Alina [5 godzin temu]
   Ten artykuł to zwane złamanie ciszy wyborczej i dlatego zagłosuje na przekór wp

   ~RR [5 godzin temu]
   No, no… Ktoś namalował swastykę, ktoś nosi celtyk. Zły Białystok. Bla, bla, bla. To samo można powiedzieć np o tolerancyjnych szwedach. Strzelają, kłują nożami… A nikt nie zwraca uwagi że jest to reakcja na multikulti. Jeżeli zwykli ludzie się boją lub wstydzą mówić o swoich obawach i sprzeciwiać się głośno multikulti to do głosu dochodzą frustraci. Tyle.

   ~Jarek z Brzezin [5 godzin temu]
   Kto pisze te artykuły? Najgorsze jest to że nie ma pojecia co pisze.Człowieku przeczytaj parę książek o Burym i jego historii a później weź napisz coś rzetelnego.Polecam książkę Wilczęta 2 dowiesz się wiecej.I nie pisz takich paszkwili bo prawdziwi patrioci w grobach się przekraczają.PS.Przygotuje się lepiej jak coś piszesz o Żołnierzach Wyklętych.

   ~PKW [5 godzin temu]
   Ten teks to jawne łamanie ciszy wyborczej. Zgłaszam do PKW.

   ~Hornet [5 godzin temu]
   Nie popieram faszyzmu w każdej postaci, ale to, co przedstawia ten artykuł to jawnie antypolska agitka. Panie redaktorze, z rąk stalinowskich oprawców żydowskiego pochodzenia zostało zamordowanych tysiące niewinnych Polaków. Tymi oprawcami byli zarówno ci, którzy sporządzali listy proskrypcyjne dla sowietów, jak i ci, którzy zasiadali za stołami sędziowskimi oraz ci, którzy strzelali polskim patriotom w potylicę. Jeśli chce pan pisać prawdę, to proszę o tych rzeczach pisać merytorycznie i rzeczowo. Niech pan napisze też o tych, którzy denuncjowali i skazywali na wywózkę do obozów śmierci swoich współobywateli z gett. Byłoby co napisać.

   ~cogito1966 [5 godzin temu]
   Dlaczego nikt nie ściga bandytow lewackich z sierpem i mlotem lub z koszulkami che

   ~Znawca [5 godzin temu]
   Brak wiedzy aż bije po oczach. Ta wasza lewacka retoryka „dla prawosławnych jest demonem” To dlaczego zastępcą „Burego” był Mikołaj Kuroczkin „Leśny” prawosławny z pochodzenia Białorusin a w całej Brygadzie było sporo żołnierzy tej narodowości i tego wyznania mało tego niektórzy pełnili nawet i funkcje dowódce jak np. Władysław Jurasow „Wiarus”. Odejdź pan wstydu oszczędź !

   ~lol [5 godzin temu]
   Polsko języczne „niemieckie” media w Polsce patriotom przypinają latki ksenofobi nazizmu itd.

   ~oran [5 godzin temu]
   Próbuję odpowiedzieć na to pytanie i przyznam, że przychodzi mi to jak własnoręczne usuwanie wyrostka. Skoro gołym okiem widać, że ewolucja europejskiego społeczeństwa, stymulowana przez tzw. nowoczesnych polityków, gender ideologów i lewackich dziennikarzy, przypomina kurs Titanica na górę lodową, z tą różnicą, że tutaj, cała załoga i pasażerowie widzą to dokładniej, a nawet przynieśli ze sobą leżaki i drinki, aby lepiej obserwować swoją własna, nadciągającą katastrofę.

   ~Pl [5 godzin temu]
   Nasza pseudodemokracja w której nawet nie masz prawa nie lubić Murzyna muzułmana żyda. A nasi pseudodziennikarze nie widzą różnicy pomiędzy nie lubianym i nie akceptowanie a mordowaniem jak to robili faszysci. Nie każdy musi wszystkich kochać i witać z otwartymi ramionami bo Polska to nasz kraj i albo akceptujesz i szanujesz nasza kulture albo wypad.

   ~Veritas [5 godzin temu]
   Manipulacja jak za PRL-u u góry zdjęcie z swastyką na dole zdjęcie patriotów z ONR. Rozumiem, że mediom głównego ścieku marzy się wrzucenie do jednego worka skinhedów-faszystów, kiboli-bandytów i patriotów, którzy chcą sami decydować o przyszłości kraju w którym mieszkają. Przy czym wole skinheda z jego hasłem „White Power” (zaznaczam ci ludzie wg mojej opinie nie mają wiele wspólnego z chrześcijaństwem tylko przemocą) niż tęczowego lewaka z hasłem „Adopcja dzieci dla gejów”

   ~jorry123 [5 godzin temu]
   lewackie bzdety, nazizm to wynalazek niemiecki i tylko niemiecki, więc nie ma co tego pojęcia przenosić na polski grunt… panie ładny

   ~Inny [5 godzin temu]
   Zadeklarowanych, prawdziwych neonazistów w Polsce jest niewielu. Ci ludzie z artykułu to kilkuosobowa grupka której nie wystarczą burdy na meczach piłkarskich. Skierowali się w stronę imigrantów. To, że mają tatuaż, nieudaczne namalują obelgi na murach czy posuną się do wandalizmu nie świadczy to o nich że są neonazistami tylko chuliganami na tle rasowym.

   ~Dmow(s)ki [5 godzin temu]
   Kilka różnych zdarzeń powiązanych zręcznie przez autora dla jednej tezy – grożą nam prawicowi ekstremiści. Haha w dzień wyborów – przypadek, czy WP narusza ciszę wyborczą? Ten wniosek wyciągam po przeczytaniu kilku zdań, zdjęć. Proste! Autor to skrajny lewak! Wolno mu, czemu nie. Wolno mu także pisać, czemu nie. Ale to „dziełko” nie jest warte przytaczania, omawiania itp., bo jest nieobiektywne, ale stanowi wynik ideologicznego (skrajnie lewicowego) skrzywienia autora. Mogą je czytać więc środowiska skrajnej lewicy w kawiarniach pełnych dymu i na salonie, ale dla obiektywnego czytelnika książka niczego nie wnosi!

   Polubienie

  • ~antykacki [7 godzin temu]
   Jestem bialostoczaninem i wcale sie tego nie wstydze. Bialystok uwazam za jedno z piekniejszych i czystszych miast w Polsce. Jesli chodzi natomiast o ten artykul, to uwazam, ze jest zdecydowanie stronniczy. Nie chce wnikac co jest powodem tej stronniczosci, jak rowniez tego skad pochodzi autor tych obrazajacych slow o moim miescie i ludziach w nim mieszkajacych. Uwazam, ze cala Polska jest rasistowska w takim samym stopniu jak Bialystok. W calej Polsce zyja ludzie wierzacy w gusla, czy jakies inne wymysly. I skupianie zla wszelkiego na miescie, ktore znajduje sie w poblizu granicy bialoruskiej, czy rosyjskiej, jest zwykla podloscia ze strony pana autora. Emigranci – temat ostanio naglacy i niebezpieczny – nie sa delikatnie rzecz ujmujac mile widziani w calej Polsce i w Bialymstoku takze. Z reszta ostatnio chyba wielu Polakow (nie tylko bialostoczan) dowiedzialo sie, ze wedlug srodkow masowej dezinformacji sa rasistami o pogladach faszystowskich. Pana autora wiec nie pozdrawiam, bo uwazam, ze robi zla robote probujac dzielic Polakow na zlych i dobrych w imie… No wlasnie… Czego? Niech pan autor sam postara sie zajrzec w glab swojego serca, tylko mam nadzieje, ze jesli to zrobi, to zrobi to z nastawieniem bardziej obiektywnym niz robi to w stosunku do bialostoczan.

   ~JA [7 godzin temu]
   Kolejny Gross nam kwitnie.

   ~kggf [7 godzin temu]
   Z Polski już nic nie zostało prawie. Trzeba jej bronić po trupach.

   ~nick [7 godzin temu]
   co to za uposledzony chlopczyk na koncu. wyslicie sms zeby mu pomoc 🙂

   alfons-van-worden [7 godzin temu]
   Niedługo do Polski przyjadą terroryści bandyci z Afryki i Bliskiego Wschodu nastąpi zbilansowanie sił i chyba wtedy lewactwo już będzie zadowolone

   ~miś [7 godzin temu]
   90% propagandy 10% prawdy. koniec prania mozgow polakow, nie damy sie juz nabierac na wasze klamstwa!

   ~Daro [7 godzin temu]
   Totalny brak prawdy w artykule

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.