66 Nie trzeba było długo czekać na pokłosie „Pokłosia”. Do pieca z tą grą!

https://opolczykpl.files.wordpress.com/2014/10/schetyna.jpg?w=660&h=631

~gusia 3 godziny i 36 minut temu
nie trzeba było długo czekać na pokłosie „Pokłosia”

~em2015 3 godziny i 23 minut temu
dlaczego nikt się nie czepia Hiszpanów, Włochów,Francuzów nie mówiąc już o Niemcach ? pozdrawiam

~Zyga pozdrawia 3 godziny i 37 minut temu
Za PRLu było to nie do pomyślenia.Teraz wzajemne opluwanie się przez polityków i popieranie Banderowców szukanie wojny z Rosjanami staliśmy się dla świata spostrzegani jako naziści.

~polak 3 godziny i 49 minut temu
Czekam kiedy w żydzi przeproszą Polaków za niegodziwości jakie zrobili mojemu Narodowi – im mało podłości i mało tak jak mamony

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Grzegorz-Schetyna-Polska-zada-wycofania-gry-ze-sformulowaniem-o-nazistowskiej-Polsce,wid,17481161,wiadomosc.html

O sprawie pisały m.in. polskojęzyczne gazety w USA. Chodzi o grę karcianą „Apples”. Polega ona na łączeniu hasła z jednej karty z definicją znajdującą się na drugiej karcie. Na jednej karcie dzieci mogą przeczytać, że film „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga opowiada „prawdziwą historię katolickiego przedsiębiorcy, który uratował 1 tys. Żydów z nazistowskiej Polski”.

– Jest reakcja. Jest list ambasadora polskiego w Waszyngtonie, kontaktujemy się z firmą, zażądaliśmy wycofania gry i skorygowania jej programu – powiedział Grzegorz Schetyna.

– Organizujemy też akcję twitterową wśród Polaków na całym świecie, także w Stanach Zjednoczonych. Organizujemy apel z solidarnym protestem, żeby ta gra została wycofana z obiegu – dodał. Jak zaznaczył, te działania powinny odnieść skutek.

– W każdej następnej takiej sprawie będziemy reagować – zapowiedział.

Rzecznik rządu: potrzebna żmudna praca i piętnowanie kłamstw

Zdaniem rzeczniczki rządu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, „ważne, że takie rzeczy są coraz szybciej wychwytywane i polski MSZ, służby dyplomatyczne bardzo szybko działają”. Wyraziła nadzieję, że filmy – m.in. o Janie Karskim, który będzie pokazywany w USA – pokażą, że „należy inaczej patrzeć na polską historię i należy jej się nauczyć”.

Kidawa-Błońska zaznaczyła, że „w ostatnich latach ponad 160 razy polski MSZ zwracał uwagę na niestosowne i kłamliwe zapiski czy wypowiedzi”. – I za każdym razem uzyskiwaliśmy efekt w postaci sprostowania czy usłyszeliśmy słowa ubolewania. Ważne jest, by informować, tłumaczyć, uczyć naszej historii. Potrzebna jest żmudna, cierpliwa praca i konsekwentne napiętnowanie wszystkich kłamstw – podkreśliła rzeczniczka rządu.
(…)

~olo 3 godziny i 45 minut temu
TA PANI ZAŁOŻYŁA FIRMĘ MATTEL – Ruth Handler – amerykańska bizneswoman, prezes firmy Mattel, a także twórczyni lalki Barbie. Była córką polskich emigrantów żydowskiego pochodzenia Jakuba i Idy Moskowiczów……………………PRZYPADEK—–CHYBA NIE!!!!!!

~Dziekibardzo 3 godziny i 51 minut temu
Niemcy bogactwo i potęga a My nazistami !!!!! Ha dziękujemy zydddddoooom

~Bart 3 godziny i 52 minut temu
Powinniśmy założyć Polish Anti-Defamation League.

alfer 2 godziny i 56 minut temu
JUŻ ISTNIEJE !!! Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Podpisz petycję protestacyjną ! (jeżeli tak uważasz ) …ja podpisałem…

~Kato 3 godziny i 50 minut temu
Macie „POKŁOSIE POKŁOSIA”, „Wasze matki, Wasi ojcowie”, nieźle zdradziecka elita przyczyniła się do utrwalania takiego obrazu Polski. Banda zdrajców!!!

~otwórzcie oczy rodacy 2 godziny i 52 minut temu
to nie są żadne elity to banda łajdusów przy nie swoim korycie

~ccc 1 godzinę i 8 minut temu
Uwaga najnowsza wersja prawdy : 1 września 1939 roku POlska została brutalnie i zdradziecko zaatakowana przez imperium zła jakim był ZSRR. Na szczęście na pomoc POlsce przyszli natychmiast sojusznicy z zachodu rzucając do walki swoje najlepsze wojska : SS , Wehrmacht oraz Luftwaffe . Wspaniali żołnierze niemieccy ramię w ramię z polskimi braćmi dawali zdecydowany odpór przeważającym siłom rosyjskiego okupanta. Ta wojna miała wielu cichych bohaterów np. dziadka obecnego prezydenta UE który dał się poznać jako nieustraszony obrońca uciśnionych .

~Dante 3 godziny i 45 minut temu
Antypolska polityka naszych „polskich” rządzących przynosi skutki. Niech finansują więcej szmir jak „Ida” czy „Pokłosie”, to może wkrótce dowiemy się, że w Wehrmachcie służyli polscy żołnierze, a Hitler był Polakiem.

~Zuzia K 3 godziny i 22 minut temu
I o co tu się oburzać. Mamy pokłosie „Pokłosia” i „Idy”. Radośnie produkujemy antypolskie filmy i jesteśmy z nich dumni. A inni tylko wyciągają z tego wnioski. Słuszne wnioski z finansowanej przez polskich podatników „słusznej” polskiej polityki historycznej (słusznej wg środowiska czytelników pewnej gazety). Jaka polityka – takie efekty. W USA przed II WŚ był antysemityzm, że aż gwiżdże. Gdy Groucho Marx (Żyd) poszedł z synem na plażę w Kalifornii – nie wpuszczono ich, jako Żydów. Groucho (znany komik) poprosił, aby synowi pozwolono wejść do wody tylko do pasa, bo tylko w połowie jest Żydem (mamusia była blond-aryjką). Amerykanie nie finansują filmów nagłaśniających takie fakty ze swojego podwórka i nikt im nie wmawia, że powinni … .

~Tomek 2 godziny i 49 minut temu
Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć, dlaczego u nas takie filmy się finansuje, to trzeba by poszukać prawdziwych nazwisk naszych polityków. Wielu rodaków by się zdziwiło, na kogo tak naprawdę głosuje.

~bolo 3 godziny i 37 minut temu
Korwin ma rację – pozwać Mattel o duże odszkodowanie. Oni akurat mają kasę a jak boleśnie odczują to inni dwa razy pomyślą.

~j23 3 godziny i 38 minut temu
Minister Spraw Zagranicznych nie wie co ględzi. Kogo w USA obchodzi Polska. Wasala nikt nie szanował, nie szanuje i szanował nie będzie. Prezydent Czech powiedział WON! do ambasadora USA i jest szacun dla Czechów. Kasa się liczy i wszystko/helikopter/. Tak się uczy młodzież. Po amerykańsku. Kiedy my nabierzemy rozumu. Ruski to nasz przyjaciel nie jankes.

~mirek 3 godziny i 18 minut temu
żydostwo i USA nie widzi swoich mordów tylko czyjeś czas najwyższy zacząc produkować w Polsce jak to USA wymordowala INDIAN , jak to z rzuciła dwie bomby atomowe na dwa miasta Japońskie, jak napadla na IRAK mordując ludzi jak to oplacała terrorystów aby nimi wywoływać wojny domowe, najświeży przykład Kijów jak to zakładala i ma tajne obozy tortur ojjj było by co pisać

8 thoughts on “66 Nie trzeba było długo czekać na pokłosie „Pokłosia”. Do pieca z tą grą!

 1. „Polskie prawo”…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Adwokat-o-grze-z-nazistowska-Polska-Polska-nie-moze-skarzyc-Mattel-moga-to-zrobic-obywatele,wid,17482412,wiadomosc.html?ticaid=114bf3

  Na gruncie prawa polskiego nie widzę możliwości skierowania przez Polskę pozwu przeciwko firmie Mattel – powiedział adwokat Rafał Koniecek. Podkreślił, że istnieje możliwość pozwania firmy przez obywatela polskiego, który uznałby, że naruszono jego dobra osobiste. Sprawa dotyczy kontrowersji wokół gry edukacyjnej firmy Mattel, w której zawarto sformułowanie „nazistowska Polska”.

  Koniecek przypomniał, że podobne postępowania o naruszenie dóbr osobistych kierowane przeciwko podmiotom zagranicznym toczyły się już w naszym kraju – jedno dotyczyło pozwu przeciwko gazecie „Die Welt”, a kolejne pozwu przeciwko gazecie „Focus”.

  – Obydwa te postępowania zakończyły się – niestety dla powoda – oddaleniem pozwów, co miało związek ze specyficznym pojmowaniem naruszenia dóbr osobistych w polskim prawie. Ono musi być zindywidualizowane, a nie dotyczyć jakieś bardzo szerokiej grupy – podkreślił prawnik.
  (…)

  Kontrowersyjne sformułowanie w grze

  Polska zażądała wycofania gry edukacyjnej firmy Mattel zawierającej sformułowanie „nazistowska Polska” – poinformował szef MSZ Grzegorz Schetyna. Minister powiedział też, że jeżeli nie będzie pozytywnej reakcji ze strony firmy Mattel, trzeba będzie rozważyć możliwości sądowe.

  O sprawie poinformował „Nowy Dziennik”, jedna z najstarszych gazet polonijnych w USA. Chodzi o bardzo popularną grę karcianą „Apples”, w której dzieci mają łączyć hasło z jednej karty z definicją znajdującą się na drugiej. W jednej z edycji gry znalazła się karta, na której dzieci mogą przeczytać, że film „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga z 1993 roku opowiada „prawdziwą historię katolickiego przedsiębiorcy, który uratował 1 tys. Żydów z nazistowskiej Polski”.

  ~akwarium24 1 godzinę i 50 minut temu
  Pozew na 20 mln $ za zniesławianie i zakaz wjazdu dla amerykanów .Ta pani właścicielka – córka polskich żydów ….?

  ~efekt 1 godzinę i 20 minut temu
  Mamy efekty takich filmów jak „Ida” i „Pokłosie”. Dzięki lewakom którzy odwalają kawał roboty dla naszych sąsiadów, powielając propagandę którą ich agenci rozpowszechniają w naszym kraju, nasze wnuki będą sie uczyć w szkołach że była III Rzesza Polska a nie III Rzesza Niemiecka, a całe zło dokonane przez Niemców zostanie zwalone na Polskę…. Niemcy produkują filmy „Nasze matki, nasi ojcowie” wybielające naród niemiecki i zwalające odpowiedzialność za „wyczyny hitlerowców” na Polskę, a Polacy produkują filmy „Ida” i „Pokłosie” również wybielające naród Niemiecki i obarczające Polskę za „wyczyny hitlerowców” a to wszystko przy poklasku polskiej lewicy. ABW i CBA powinno sprawdzić ludzi odpowiedzialnych za powstanie „Idy” i „Pokłosia” czy na ich konta nie wpłynęły większe sumy pieniędzy z „zagranicznych firm”(czyli niemieckich agentów których celem jest wybielanie Niemiec i przerzucenia odpowiedzialności na kozła ofiarnego), jak tak to powinni odpowiedzieć za zdradę!

  ~as 19 minut temu
  Polska powinna wprowadzić prawny zakaz opowiadania takich rzeczy . Działało by to jak tzw kłamstwo Oświęcimskie. I domagać się wprowadzenia go i respektowania w krajach sojuszniczych takich jak USA.

  ~Leszek 1 godzinę i 37 minut temu
  Moja propozycja to pozew zbiorowy polakow o odszkodowanie w kwocie kilkudziesięciu milionów dolarów. Myślę że to by było ostrzeżenie dla innych żydów.

  ~emerytka 1 godzinę i 35 minut temu
  rząd Kopacz prezydent liżą tylki USA a oni ich kiwają i wydaja miliardy dol. na wojny dla nich USA to hańba w bieda w kraju na nic nie ma kasy

  ~P 22 minut temu
  Kopacz udała, że zostaliśmy przeproszeni, a to był tylko świstek z wyrazami ubolewania. Ta pani ma mentalność pachołka, który szanuje pana, bo mocno w gębę bije. Jej przodkowie w obronie honoru i czy Rzeczypospolitej chyba nie stawali pod Wiedniem czy Chocimiem.

  Polubienie

  • http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nazi-poland-od-mattel-polacy-moga-skarzyc,101,0,1773925.html

   Sprawa producenta lalki Barbie, który używa w jednej ze swoich zabawek określenia „Nazi Poland” nie pozostała bez echa. Szeroko komentują ją amerykańskie media. Będzie odpowiedź Polski w tej sprawie? – Istnieje możliwość pozwania firmy przez obywatela polskiego, który uznałby, że naruszono jego dobra osobiste – uważa Rafał Koniecek, adwokat.

   Określenie ”nazistowska Polska” znalazło się w edukacyjnej grze karcianej wydanej przez amerykański koncern Mattel. Emocje wywołuje jedna z kart. Można na niej przeczytać, że film Stevena Spielberga ”Lista Schindlera” opowiada o przedsiębiorcy, który uratował około tysiąca Żydów w „Nazi Poland”

   O sprawie wspominają amerykańskie media. Agencja Associated Press zaznacza, że nie ma oficjalnego komunikatu firmy Mattel, która wypuściła grę. Tutejsza prasa zwraca również uwagę na stanowczą reakcję naszego rządu. Na profilu firmy na stronie internetowej Facebook nie ma jak na razie żadnej reakcji producenta.

   Są za to wpisy oburzonych internautów i pytania dlaczego Mattel świadomie wprowadza w błąd ludzi na całym świecie, niektórzy domagają się także przeprosin. Jest również propozycja aby bojkotować zabawki produkowane przez Mattela.
   (…)

   2015-04-24 19:15:41 dgen [ Tysiącznik na forum ]
   Re: „Nazi Poland” od Mattel. Polacy mogą skarżyć firmę [0]
   nie dziwmy się – nasze polskojęzyczne elity pompują kase na pokłosie i idę a nie mają kilkunastu tysięcy na film o rodzinie ulmów (tyle kosztował fil zrobiony przez jedną z fundacji za prywatna kase bo rząd odmówił finansowania).

   po drugie – dlaczego każdy gimnazjalista w czeciej erpe słyszał o jadwabnym a nic nie wie o zbrodniach zydowskich na Polakach w koniuchach i nalibokach?

   Polubienie

  • Sprzedano 3.000.000 tej gry. Za każdą sprzedaną kopię tego przeciw-polskiego oszczerstwa powinni zapłacić po 100USD a wtedy JUŻ NIGDY BY TEGO BŁĘDU NIE POPEŁNILI PONOWNIE!!! Co może nie mam racji?

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Producent-edukacyjnej-gry-przeprasza-za-karte-nazistowska-Polska,wid,17483432,wiadomosc.html

   Firma Mattel, producent edukacyjnej gry karcianej, w której pojawiło się kłamliwe określenie „nazistowska Polska” przeprosiła w oświadczeniu za swój błąd i zapewniła, że kłamliwa karta została usunięta z produkcji już w 2013 roku.

   – Jesteśmy świadomi, że w starszej wersji gry „Apple to Apple” zawarty został nieodpowiedni opis filmu „Lista Schindlera” – oświadczyła przedstawicielka kierownictwa firmy Mattel Stephanie Cota Teithelabaum. – Nasz zespół ds. gier odkrył błąd i usunął kartę. Chcielibyśmy przeprosić za to ogromne niedopatrzenie, szczególnie w obliczu niedawnych obchodów Yom HaShoah (Dnia Pamięci o Holokauście i Bohaterstwie) na świecie – dodała.

   Chodzi o popularną grę karcianą „Apple and Apple”, w której dzieci mają łączyć hasło z jednej karty z definicją znajdującą się na drugiej. W jednej z edycji gry pt. „Party Tin” znalazła się karta, na której dzieci mogą przeczytać, że film „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga z 1993 roku opowiada „prawdziwą historię katolickiego przedsiębiorcy, który uratował 1 tys. Żydów z nazistowskiej Polski”.

   W komunikacie prasowym firma Mattel tłumaczy, że błąd, który był wynikiem „niedopatrzenia” podczas procesu produkcji gry, został zauważony i natychmiast usunięty już w 2013 roku. – Ta karta nigdy nie powinna była znaleźć się w zestawie i pragniemy wyrazić głębokie ubolewanie z powodu błędu – podkreślono.

   Niemniej firma przyznaje, że „możliwe jest”, że egzemplarze gry w starej wersji, z błędną kartą „znajdują się jeszcze na niektórych sklepowych półkach”. Poza tym w komunikacie zapewniono, że klienci posiadający starą wersję gry mogą ją bezpłatnie wymienić na nową.

   O istnieniu gry Mattel, w której pada określenie „nazistowska Polska” jako pierwszy poinformował w czwartek wieczorem polonijny „Nowy Dziennik”, zaalarmowany przez jedną z czytelniczek. Na opakowaniu pudełka, w którym znalazła się ta kontrowersyjna karta, producent zamieścił informację, że sprzedano już ponad 3 mln egzemplarzy.

   Oburzona tą informacją ambasada RP w USA już w czwartek wieczorem wysłała list do prezesa Mattel, żądając wycofania ze sprzedaży gry edukacyjnej, która określa Polskę jako kraj nazistowski. – To sformułowanie jest tak ewidentnie nieprawdziwe i bulwersujące, że wielu wyjaśnień nie trzeba. Natomiast oczekujemy wycofania tych gier ze sprzedaży i jakiegoś odniesienia się dyrekcji (do zaistniałej sytuacji) – powiedział PAP w piątek ambasador Ryszard Schnepf.

   W reakcji na komunikat firmy Mattel rzecznik ambsady RP w Waszyngtonie powiedzia, że „to dobry kierunek działania firmy, która przyznaje się do błędu”. Dodał jednak, że ambasada nadal oczekuje na odpowiedzi na list wysłany do prezesa firmy Mattel w czwartek wieczorem przez ambasadora Ryszarda Schenpfa.

   Polubienie

 2. ~Ziobro 3 godziny i 20 minut temu
  tracy jak Schetyna, Siemoniak, Kowal, Onyszkiewicz, Gosiewska – trzymajacy strone banderowców powinni być wyeliminowani z rządu i władz !!! Precz z bandera i banderowcami !!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rossijskaja-Gazieta-o-Polsce-UPA-i-Holokauscie,wid,17480805,wiadomosc.html
  (…)
  Według „Rossijskiej Gaziety”, dwaj najważniejsi polscy politycy zajmujący się sprawami zagranicznymi: prezydent Bronisław Komorowski i szef dyplomacji Grzegorz Schetyna „różnią się w ocenie” przyjętej przez Radę Najwyższą Ukrainy ustawy uznającej członków OUN-UPA za bojowników o niezależność Ukrainy w XX wieku.

  Autorka publikacji pisze, że Komorowski w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych powiedział, że „nieszczęście tej ustawy polega na tym, że w zasadzie uniemożliwia ona dialog historyczny polsko-ukraiński”, zaś „bez dialogu nie może być mowy o pojednaniu Polski z Ukrainą”.

  Z kolei Schetyna wyraził przekonanie, że „należy kontynuować proces pojednania historycznego z Ukrainą”.

  Rosyjska Gazeta zauważyła jednocześnie, że zarówno prezydent Komorowski jak i minister Schetyna krytykowali słowa dyrektora amerykańskiej FBI, który – jak czytamy- „w ubiegłym tygodniu zaliczył Polskę do krajów odpowiedzialnych za Holokaust”.
  (…)

  ~antischet 8 godzin i 58 minut temu
  No ten Schetyna to na głowę upadł, bratać się karze z psubratami Ukraincami- nigdy! Proszę pogońcie tego Schetynę przecież wstyd przynosi!

  ~bentek 2 godziny i 56 minut temu
  Min.Schetyna jest człowiekiem o mentalności urzędnika gminnego z Pcimia Dolnego. Stanowisko przerasta jego możliwości intelektualne, tak że proszę internautów o darowanie temu człowiekowi jego bredni. Nie wie co robi i mówi, bądzcie litościwi.

  ~Gość 8 godzin i 46 minut temu
  Pierwsze ukryte kłamstwo – Holokaust nie zaczął się od holokaustu po wybuchu II Ustawki Światowej, wcześniej święci przywódcy bez czipów w zadach na patencie czarnych skrzynek dokonywali takich rzeczy … Ten okres należy rozpatrywać wraz z powstaniem ruchów które wzięły udział w II Ustawce Światowej.. Komunizm i Nazizm były ruchami kibolskimi stworzenia zaprogramowania nowego człowieka z nowymi wierzeniami podporządkowanego nowym pastuchu. Polegało to na wywołanie takich zamieszek aby można było zlikwidować 10% 20% procent liderów nie z jednej warstwy ale z każdej… Mimo że „kluby” owe miały inne proporczyki i stosowały różne okrzyki bojowe to były własnie inżynierką społeczną do stworzenia nowego wyznania i nowych słupów bogów.. Znajdźcie sobie „Holokaust Słowian” i zastanówcie kim zastąpiono elity np. na Ukrainie po dokonani tam holokaustu… Dopóki nie zmuście tych świrów do upublicznienia tajnych archiwów, aby można je było konfrontować z wiedzą ludzi z tamtego okresu, dopóty takie świry będą wam takie ustawki organizować.

  Polubienie

 3. Czas pozwać Niemcy o wypłatę odszkodowania za poniesione straty. Jakiś polski naukowiec określił tą kwotę na ponad 1 bilion dolarów lub euro. Do tej kwoty dołączyć zniszczenie majątków Żydowskich czyli te 36 miliardów zł i z tej sumy odjąć kwotę nieopłaconych do dnia dzisiejszego podatków od nieruchomości z odsetkami. Nie wiem czy coś żydom z tej kwoty zostanie czy będą musieli jeszcze dopłacić ale sprawa ma być rozliczona uczciwie.

  Polubienie

 4. I oto chodzi!!!

  wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/chcialem-pokazac-nasz-heroizm-tworca-planszowki-uczy-brytyjczykow-historii-polski/frym5f

  7 dni Westerplatte to gra planszowa, dzięki której możemy stać się bohaterami pierwszych momentów II Wojny Światowej. W Polsce wydana w 2013 roku, od niedawna dostępna również na Wyspach, planszówka pozwala wczuć się w role polskich oficerów, zmagających z nieustannym naporem ze strony niemieckiego agresora.

  – Nie powiedziałbym, że historia jest jakąś moja wielką pasją – wyznaje w rozmowie z „The Guardian” twórca gry – Łukasz Woźniak. – Pamiętam tyle, ile nauczyłem się w szkole, jednak obrona Westerplatte to wielkie wydarzenie i zarazem świetny temat na grę planszową. Fakt, że tak mały, niedozbrojony oddział był w stanie stawiać opór przez siedem dni, zawsze mnie zadziwiał – przyznaje 25-latek. – Chciałem stworzyć grę, która pozwoli zawodnikom poczuć napięcie i stres podobne do tych, jakie odczuwają żołnierze na polu walki – dodaje.

  7 dni Westerplatte to tzw. gra kooperacyjna, w której uczestnicy muszą współpracować, aby osiągnąć wspólny cel. W tym przypadku gracze wcielają się w role Polaków broniących półwyspu przed atakiem nazistów.
  (…)
  Recenzenci podkreśłają, że 7 dni Westerplatte opiera się na schemacie gier komputerowych, w których trzeba bronić oblężonej twierdzy, jak na przykład Plants vs Zombies. Woźniak twierdzi, że to trafne porównanie. – Właśnie z takich gier czerpałem inspiracje – przyznaje. – Tak naprawdę to chciałem stworzyć grę, której tematem przewodnim byłby zombie. Pewnie trafiłyby w gusta szerszej publiczności. Uważam się jednak za patriotę i chciałem, żeby moja gra upamiętniała heroizm, jakim wykazali się Polacy podczas II Wojny Światowej – tłumaczy Woźniak.

  ~janko polak : Panie Lukaszu Wozniak jest pan dalej niedoinformowany … Tam byl oddzial w sile okolo kompanii 185 ludzi, ktory na uzbrojeniu mial kilkkanascie o ile pamietam 15 karabinow maszynowych, armaty bunkry a mieli wytrzymac tylko kilka godzin Sumujac byl to jeden z najlepiej uzbrojonych, oddzial w WP. Gratuluje wykonania i pomyslu Powodzenia.

  ~janko polak do ~janko polak: do Poczytaj troche — Na uzbrojeniu bylo 41 karabinow maszynowych ,armata kal 75mm ,4 mozdzierze 81 mm i 2 armaty p/panc 37 mm, 1000 granatow …. to jest wedlug ciebia ta mala armatka polowa???? poczytaj sobie troche i wroc do szkoly

  Father Ted : Dla mnie Bitwa pod Wizna to bylo cos. Hard core. Niesamowite. Widze ta odwage, dume, honor….Nie to co teraz. Jakby Polska dzis stanela w plomieniach zaatakowana z trzech stron jak w 39 to 90 % Polskich facetow w UK / RoI czy reszcie zachodniej Europy wcale nie kwapiloby sie z powrotem zeby walczyc.

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/list-do-zagranicznych-mediow-przed-rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz


  Lokalizacja obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Większość z nich znajdowała się na terenie III Rzeszy. Źródło: Wikipedia

  List do zagranicznych mediów przed rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 09:09:51

  W związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz, do zagranicznych mediów zostanie rozesłany list, który ma na celu zapobiec używania kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  W porozumieniu z MSZ akcję prowadzi Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Adresatami są głównie niemieckie media, gdzie między 26 a 27 stycznia pojawia się wiele artykułów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Po otrzymaniu takiego listu, trudniej im będzie wytłumaczyć się z użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Chodzi o to, by nie pojawiały się te oszczerstwa w druku, bo one zatruwają relacje polsko-niemieckie. Zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy Niemcy wywierają nacisk na polski rząd i polskie społeczeństwo w celu przyjęcia tych warunków, które oni nam narzucają w związku z imigrantami, albo też chcąc obalić rząd RP – mówił Maciej Świrski, prezes Reduty.

  „Polskie obozy koncentracyjne” (ang. Polish concentration camps) to błędne określenie stosowane w niektórych mediach, publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski. Termin „polskie obozy koncentracyjne” nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie. Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), niem. »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka«.

  Państwo polskie, organizacje pozarządowe oraz środowiska polonijne od lat próbują przeciwdziałać pojawianiu się tego określenia w przestrzeni publicznej.

  Polubienie

 6. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.