110 Haniebnych kłamstw ciąg dalszy. Niemieccy uczniowie na wycieczce w „polskim obozie zagłady”

mchman | 03.06.2015 [21:29]
taki sobie przykład – w początku lat 90 byłem na targach książki w PKIN w maju w Warszawie. Ciekawe wydawnictwa kartograficzne. Na stanowisku – niemieckim- oglądam sobie mapy i co widzę, brak na mapie miasta Oświęcim mimo, że o wiele mniejsze miasteczka są zaznaczone (szczególnie woj. opolskie,katowickie). Pytam sprzedawcy dlaczego brak Oświęcimia, Treblinki. Pan Patrzy na mnie jakbym powiedział największą herezję. Na stoiskach wydawnictwa inny krajów i owszem Oświęcim jest. Przypadek?

nikoś | 03.06.2015 [20:56]
A czy nie powinno się raczej mówić: żydowskie obozy koncentracyjne? Przecież one były wybudowane dla Żydów i głównie Żydzi tam mieszkali. Tak samo jak mówi się: palestyńskie obozy uchodźców albo getto żydowskie, tak samo powinno się mówić: żydowskie obozy koncentracyjne.

gosc | 04.06.2015 [14:25]
ponad tym napisem powinien być napis ,TO NIEMCY ZGOTOWALI TAKI LOS LUDZIOM – DOMAGAM SIE TEGO i gowno mnie obchodzi co powie reszta

Mirrro | 04.06.2015 [13:28]
Czy ktoś w końcu to usłyszy? Zmienić nazwy wszystkich obozów na „niemieckie obozy” . Przecież taka jest prawda. I zobaczymy co dalej.

Aga | 04.06.2015 [12:16]
Dlaczego mają nas szanować skoro my sie nie szanujemy. „polskie obozy”, „polskie getto”, „winni holokaustu”, niedługo wyjdzie,ze to my byliśmy agresorami w II wojnie swiatowej.Nie podejrzewam młodych z Eur.Zach. o znajomość historii, za to czytają gazety i oglądają tv- i tak kształtują sobie opinie. Takie propozycje jak odpowiednie napisy, w różnych jezykach, w obozie Auschwitz uważam za bardzo trafne i niezbyt kosztowne.

paczino | 04.06.2015 [11:28]
Nie wiem czy mam się zacząć śmiać czy płakać.. tylko czekać , aż Niemcy w roli pokrzywdzonego upomną się o odszkodowanie za najazd Polaków na wolne Niemcy w 39 . Hitler była kobietą ! i pewnie polką w dodatku… parodia ;]

Strażnik UB-ekistanu | 04.06.2015 [09:45]
Skreślono z Kodeksu Karnego artykuł o karnej odpowiedzialności za lżenie Narodu Polskiego. Wystarczy sprawdzić, którzy posłowie za tym głosowali i jakie partie… Tak, tak Panie Uliczno/Alejowo/Arystokratyczny…

cccp | 04.06.2015 [10:07]
Co w tej sprawie zrobili: I-szy prezes IPN „prof.” Leon Kieres i min. kult. i dziedzictwa narodowego Kazimierz Ujazdowski? Praktycznie NIC. Następcy też NIC.

http://niezalezna.pl/67699-haniebnych-klamstw-ciag-dalszy-niemieccy-uczniowie-na-wycieczce-w-polskim-obozie-zaglady

Haniebnych kłamstw ciąg dalszy. Niemieccy uczniowie na wycieczce w „polskim obozie zagłady” – niezalezna.pl Dodano: 03.06.2015 [19:19]

Niemieccy uczniowie odwiedzili niedawno obóz koncentracyjny Auschwitz. Po ich powrocie w lokalnych mediach pojawiła się informacja o pouczającej wycieczce do „polskiego obozy zagłady”. Inni uczniowie przygotowują sztukę teatralna, która dzieje się w „polskim getcie”. – Niestety, postawa polskich sędziów i prokuratorów jest zupełnie niezrozumiała i nie tylko nie odstrasza ewentualnych sprawców, ale ich wręcz zachęca do powtarzania kłamstw o „polskich obozach” i „polskich gettach” – podkreśla w rozmowie z niezalezna.pl Anna Halves ze Związku Polaków w Niemczech.

Uczniowie z małego niemieckiego miasteczka Herzogenrath przed kilkunastoma dniami udali się na wycieczkę do Polski, m.in. do Oświęcimia aby zwiedzić Pomnik Pamięci Niemieckiego Obozu Zagłady KL Auschwitz. Z relacji umieszczonych po powrocie z tej podróży mogliśmy się dowiedzieć, że była to pouczająca wyprawa do „polskiego obozy zagłady”. W taki sam sposób, używając tych samych fałszywych i obraźliwych dla Polski i Polaków określeń, zrelacjonował to wydarzenie dziennik „Aachener Zeitung”, a za nim także lokalne media, m.in. portale localxxl.de i supersonntag.de. Tytuł artykułu z niemieckiej prasy: „Auschwitz: Herzogenrath besucht das polnische Vernichtungslager” – którego nie trzeba chyba tłumaczyć.

To, niestety, nie są jedyne przykłady tego typu oszczerczej „niemieckiej twórczości”. Drukując recenzję książki „Klang der Hoffnung – Głos nadziei” portal superlesehelden.de pisze m.in. o tym, że bohaterkę książki Hannę Mendel, jako piętnastoletnią dziewczynę, zamknięto do „polskiego obozu koncentracyjnego – Auschwitz”. Takich samych określeń używa portal .lovelybooks.de. Portale internetowe z Brandenburgii informują, że uczniwie ze szkoły Bernard Kellermann Oberschulle z miejscowości Senfttenberg pokażą 10 czerwca premierę własnej sztuki teatralnej, którą zrealizowali na podstawie pamiętników żydowskiej dziewczyny Rutki Laskier. Liczne informacje na ten temat dowodzą, że pamiętniki dotyczą pobytu Rutki w… „polskim getcie”.

Przy biernej i wręcz niechętnej postawie polskiego wymiaru sprawiedliwości – sądy i prokuratorzy najczęściej odmawiają wszczęcia postępowania za używanie przez niemieckie media skandalicznych określeń – nie może dziwić ciągły wysyp obraźliwych sformułowań typu „polskie obozy koncentracyjne lub zagłady” albo „polskie getta” w niemieckiej prasie i na tamtejszych stronach internetowych.

– Niestety, postawa polskich sędziów i prokuratorów jest zupełnie niezrozumiała i nie tylko nie odstrasza ewentualnych sprawców, ale ich wręcz zachęca do powtarzania kłamstw o „polskich obozach” i „polskich gettach” – powiedziała nam Anna Halves ze Związku Polaków w Niemczech, przypominając, że ta organizacja kierowała podobne sprawy do polskich sądów, ale jak do tej pory pozwy okazywały się nieskuteczne.

W jednej z takich spraw prokurator uznał, że nie zachodzi w tym wypadku wypełnienie czynu zabronionego. – Jeszcze bardziej przykre jest to, że często tego typu kłamstwa w niemieckich mediach pojawiają się przy okazji częstych szkolnych wycieczek do niemieckiego obozy KL Auschwitz. Jeżeli te dzieci i ta młodzież najpierw się dowiedziała, że tych okropnych zbrodni dokonali hitlerowcy lub naziści, a później przeczytają relację, iż właśnie zwiedzali „polskie obozy zagłady”, to obraz mają gotowy – podkreśliła Halves.

Należy przypomnieć, że 17 czerwca 1991 roku podpisano w Bonn polsko-niemiecki traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, który miał stać się fundamentem współpracy między obu krajami. Niestety, przez dwie dekady niewiele zrobiono w tej materii i dlatego już pięć lat temu, w 20. rocznicę podpisania tego dokumentu, obydwa kraje wydały wspólną deklarację zawierającą propozycje realizacji spraw, które do tej pory nie zostały rozwiązane. Polonia w Niemczech, oraz prawicowi politycy zawsze krytykowali brak symetrii w traktowaniu polskiej mniejszości w Niemczech i niemieckiej mniejszości w Polsce, oczywiście na niekorzyść tej pierwszej. W celu nadrobienia zaległości powołano instytucję okrągłego stołu, czyli regularnych spotkań z udziałem mniejszości niemieckiej i mniejszości polskiej, którą zarówno polska, jak i niemiecka strona, z uporem nazywa niemiecką Polonią. Zdaniem wiceprzewodniczącej Związku Polaków w Niemczch, Anny Wawrzyszko należy przy okazji 25. rocznicy polsko-niemieckiego traktatu i rozmów polsko-niemieckich powrócić do wielu ważnych dla nas, Polaków, spraw, także wyciągania prawnych konsekwencji za obrażanie polskiego narodu.

Berliński adwokat Stefan Hambura także uważa, że czas na przepraszanie, które nic nie wnosi, już minął. „Powtarzające się określenia o „polskich obozach koncentracyjnych lub zagłady” lub „polskich gettach” pokazują dobitnie, że nic innego, jak tylko sądy i inicjatywa ustawodawcza, mogą nam zagwarantować, że takie nazwy przestaną być używane przez zagraniczna prasę, w tym także niemiecką.

jcieszkowska | 04.06.2015 [14:53]
Ponieważ Auschwitz jest niemiecką budowlą i planem architektonicnym oraz socjalnym, uważam że cała budowlę oddać niemcom w podzięce a na miejscu OSwięcimia powinien powstać cmentarz pod opieka Watykanu, any ci którzy chca się pomodlić na tym jednym z największych grobowców. Dokumentacji zbrodni też należałoby przekazać polskiemu kościołowi na Jasną Górę i zawierzyć Bogu dusze wszystkich zmarłych. Nie urządzać już więcej tych międzynarodowych cyrków, ponieważ świat nie reaguje właściwie na to miejsce, jest to całkowite okrutne uwłaczanie tym któzy zostali zamordowani. Jeśli społeczność żydowska chciałaby odebrać swoją skradzioną własność proszę bardzo. Dosyć już nadużywania i szastania Polską. Nie chcemy już tych wycieczek. Polska bez niemców i ruskich była bardzo pogodnym pięknym krajem, Najzwyczajniej wont z Polski.

oczy kobry | 04.06.2015 [11:21]
Właśnie… dlaczego jak dobrze zauważył „kojot | 04.06.2015 [10:40]” nie umieścimy tabliczki w kilku językach że jest to niemicki obóz zagłady w polsce i każdy odwiedzający który sobie to przeczyta nie będzie miał watpliwości, a może i się czegoś o 2 wojnie światowej i masowych ludobójstwach dowie.
Miejmy nadzieję że nowy prezydent jakos wpłynie na te nasze komunistyczne świnie i zaczną oni dbac o dobre imię naszego kraju, a nie o swoje stołki i portfele.

uriah | 04.06.2015 [11:02]
nie istnieje obecnie coś takiego jak polskie sady czy polscy sędziowie to sa pozostałości po komunie i dopóki ich nie usuniemy ,dopóty nasze państwo nigdy nie będzie prawdziwą wolną Polską

kojot | 04.06.2015 [10:43]
Proszę Państwa. Aby choć trochę przeciwstawić się tym kłamstwom, proponuję umieścić nad bramą główną z napisem ARBEIT MACHT FREI, napis „NIEMIECKI OBÓZ ZAGŁADY W AUSCHWITZ”. Może to, napisane w jęz. Niemieckim i Angielskim, poprawiło by tą zafałszowywaną historię. Nieduży wkład, a efekt murowany.

wojtt | 04.06.2015 [11:21]
super pomysł- na początek czasowo, w odpowiedzi na niemieckie prowokacje- będzie głośno na świecie za każdym wywieszeniem

vwlodek | 04.06.2015 [09:11]
To się w głowie nie mieści….
To,że niemiecka prasa zamieszcza podobne treści to jedno… Z drugiej jednak strony brak jakiejkolwiek reakcji polskich władz i polskich instytucji do tego powołanych,by protestować przeciwko tym kłamstwom… Nie łudźmy się,to celowa polityka prowadzona przez Niemców przy milczącej akceptacji wszystkich polskich władz i instytucji… Sam wielokrotnie interweniowałem bezpośrednio u autorów tych łgarstw o tzw. polskich obozach zagłady i proszę mi wierzyć,za każdym razem taka interwencja przynosiła natychmiastowy efekt-kłamliwe określenia obrażające Polaków natychmiast znikały…naturalnie nie zawsze ukazywała się notka z przeprosinami… To dowód na to,że polskie władze zupełnie nie reagują tego typu publikacje…a może nawet je akceptują…sorry,powinienem napisać polskojęzyczne władze… Również tym razem napisałem do Aachener Nachrichte, czekam na odpowiedź…
Oto tekst…

Sehr geehrte Damen und Herren,

Ich muss wieder staunen…

Warum deutsche Presse diese schreckliche Lüge verbreitet…!!!!???

Wollt ihr die Geschichte neu schreiben und auf diese weise Jugend unterrichten?

Es ist Ihnen nicht bekannt, dass in besetzten Polen nur die deutschen Vernichtungslager gab…?

Ich wiederhole, in besetzten von Deutschen Polen gab es nur DEUTSCHE VERNICHTUNSLAGER…

Bitte diese Lüge die sehr alle Polen verletzt sofort korrigieren…

Eine schnelle und Antwort würde mich freuen…

Wenn ich keine Antwort bekomme und in Ihre Zeitung diese Satz über Auschwitz als polnische

Vernichtungslager nicht verschwindet gehe ich Morgen zu Polizei in W……. und mache eine Anzeige

gegen Zeitungverlag-aachen…

Mit freundlichen Grüssen

W…….. ……………

Darek M. | 04.06.2015 [08:58]
Kilka lat temu przewodniczka po obozie powiedziała nam, że Żydzi mają swoich przewodników i nikt nie ma prawa się włączać do przedstawianej przez nich wersji historii. Nasi przewodnicy przechodzą koło takiej grupy młodych Żydów faszerowanych kłamstwami, zaciskają zęby z bezradności i idą dalej, oprowadzając swoją wycieczkę. Teraz okazuje się, że i Niemcy też pod naszymi nosami wychowują antypolskie pokolenie wnuków i prawnuków oświęcimskich rzeźników.

Vita Bravo | 03.06.2015 [21:46]
1) Na początku każdej wizyty młodzieży wyświetlać dla nich krótki film zmontowany z archiwalnych nagrań i fotografii.
2) Na ścianach trasy zwiedzania umieścić zdjęcia w niemieckich mundurach oprawców (najlepiej w naturalnych rozmiarach, w tym ich żydowskich pomocników zatrudnionych jako kapo.
Niech młodzież pyta, czy są to poprzebierani Polacy.

PL68 | 03.06.2015 [21:40]
„Deutsch Konzentration Lagier Auschwitz” – przede wszystkim w niemieckim oraz w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, hebrajskim i wielu innych ustawić informatory o dojeździe do obozu, już od granic Polski przy najbardziej ruchliwych drogach, na lotniskach, dworcach itp. najlepiej jeszcze z postacią przystojnego, uśmiechniętego, ubranego w schludny mundur SS oficera ze szpicrutą i owczarkiem szczerzącym ząbki

bm | 03.06.2015 [21:10]
skoro te obozy są nasze to zdemontujmy je i ustawmy nad brzegiem Odry tak, żeby młodzież niemiecka nie musiała jechać tak daleko. No i nie byłoby problemu z tą izraelską młodzieżą przyjeżdżającą tylko po to aby nas obrażać. A gdyby te obozy – muzea miały stać tam gdzie stoją, to bezwarunkowo należy usunąć Żydów ze stanowisk dyrektorskich, zwłaszcza z Oświęcimia…

Agnieszka | 03.06.2015 [21:09]
Przecież jesteśmy w Uni. Więc narzędzia mamy. Wydać europejski nakaz aresztowania dla tych niemiaszków co te kłamstwa oświęcimskie rozppwszechniają i doprowadzić przed oblicze polskiego sądu w kajdankach za pomocą niemieckich polzai (muszą bo takie prawo unijne) i tam zasądzić od 5 do 10 lat więzienia dla każdego. Po pięciu ewentualnie ułaskawić, jakby Makrela błagała na kolanach i obiecywała poprawę za swych plugawców, ale tylko skracając do 7 lat. Tak by wyglądały sprawy jakby polski rząd i polscy sędziowie a nie żydokomuna z ryżym folksdojczem była u władzy. Polacy obudźcie się i nie tolerujcie tej obcej gnidy na swoim ciele.

zbyszek | 03.06.2015 [20:43]
Nie było by „polskich obozów zagłady” gdyby od początku mówiono,że taki los ludzkości zgotowali NIEMCY a nie naziści bo teraz mały niemiaszek nawet nie wie kto czy co to jest nazista a może nawet nie słyszał o czymś takim.

Rajner | 03.06.2015 [20:38]
Podstawić bydlęcy wagon na rampę w Auschwitzu, zapakować do wagonu tych uczniów i odwieźć do Dachau (ciekawe czy tam też był „polski obóz”???)
A więźniów pilnowali Polacy 😉 Chyba sie niemiaszki nawdychały cyklonu…

z-k | 03.06.2015 [20:26]
Tak się Niemcy z Żydami umówili i tak realizują już od lat sześćdziesiątych. Powoli, systematycznie jak z podgrzewaniem żaby przeznaczonej do ugotowania przerzucają odpowiedzialność za swoje zbrodnie na Polaków. Po 1989 roku z powodzeniem zaangażowano w ową propagandę naszych zaprzańców – dziennikarzy, polityków, „uczonych” tudzież wystrugane z banana „autorytety” i proces ogłupiania i zakompleksiania Polaków przyśpieszono bo mają w swoich rękach prawie wszystkie media. Została nam Gazeta Warszawska, Nasz Dziennik i przestraszona ostatnio telewizja Trwam. Co jeszcze?

Rudy | 03.06.2015 [22:37]
I ja myślę, że PIS powinien umieścić w swoim programie (nagłośnione hasło) – „zrobimy wszystko, aby kłamliwe stwierdzenia o polskich obozach zagłady, o polskich gettach dla Żydów, o polskich bandytach z AK i.t.p. zostały raz na zawsze wykreślone z umysłów ludzi całego świata. To samo dotyczy ponownego zbadania zbrodni w Jedwabnem – wyjaśnijmy to do końca!!!

amer | 03.06.2015 [20:55]
Ja bym powiedziala Niemieccy Zydzi z Zydami?!!!!!! Bo tak w ogole kto wynalazl cyklon I kto produkowal I robil badania tych suplementow?:(

Homerek | 03.06.2015 [20:26]
Niemieccy uczniowie powinni również wiedzieć i pamiętać, że: http://pl.wikipedia.org/wiki/Limes_Sorabicus

ceel | 03.06.2015 [20:16]
Niemcy pracuja bardzo mocno nad tym aby takie slowa jak: hitler, hitlerowiec, nazista, oboz koncentracyjny, zaglada Zydow, krematoria, nie kojarzyly sie z Niemcami i z panstwem niemieckim.
Wycieczka mlodych ludzi do Oswiecimia to bardzo dobry sposob do zakodowania w swiadomosci mlodego czlowieka iz Oswiecim jest w Polsce. Jezeli jest w Polsce wiec logika wskazuje ze jest polskim. Poza tym wycieczka do innego kraju – Polski, byc moze pierwsza w zyciu, takze powoduje to, ze wrazenia ze zwiedzanego obiektu beda kojarzone z Polska. Potomkowie Gebelsa wiedza jak urabiac spoleczenstwo. Rola rzadu polskiego jest obrona interesow Polski. Najwyzsza pora aby podszedl do tego problemu z konsekwencja i stanowczoscia. Procesy z zadaniem wysokich odszkodowan, na pokrycie strat finansowych zwiazanych z prostowaniem niezgodnego z prawda obrazowania Polski we wszystkich panstwach swiata, a takze strat moralnych kazdego Polaka. Na pewno po kilku tego rodzajach procesach, sami Niemcy nauczyliby sie historii o sobie. No ale potrzebujemy do tego prawdziwych Polakow patriotow a nie Europejczykow urodzonych gdzies tam miedzy Odra a Wisla zachlysnietych odkryciem ze urodzili sie w Europie

Rudy | 03.06.2015 [22:48]
Zgadzam się. Te głuptasy (albo cwaniaki) z POŁO przecież nie mają na myśli POLSKIEJ RACJI STANU – to są chłoptasie pokroju dawnych cinkciarzy stojących pod pewexami i naciągających ludzi na oszukaną gotówkę. Popatrzcie na nich w TP (I lub II) – toż to te same typy. To jest straszne, na co się te lemingi dali nabrać!!!!

gość | 03.06.2015 [20:15]
a wystawić przed tym obozem olbrzymi napis NIEMIECKI OBÓZ ZAGŁADY a wtedy nawet jak przyjadą niemieccy uczniowie sami będą pytac jak to naprawdę było – takie napisy powinny być na wszystkich drogach wjazdowych do Oświęcimia…to powinno dużo pomóc…

big_lebovski | 03.06.2015 [20:58]
i jestem tego samego zdania!!! -w każdym miejscu dokonanych zbrodni powinna być umieszczona tablica informująca o prawdziwych sprawcach i ich ofiarach!!! -w każdym miejscu pobytu zbrodniarza, jeżeli unika sprawiedliwego wyroku z „powodu wątłego zdrowia” powinno być umieszczone info o jego działalnosci… (a nawet w miejscach gdzie spokojnie żyli przed „zejściem” z pominięciem sprawiedliwego wyroku !!!) -i powinno to dotyczyć zarówno zbrodniarzy hitlerowskich jak i komunistycznych !!!

amer | 03.06.2015 [20:48]
Ale to jest naprawde dobry pomysl z tym napisem Niemiecki Oboz Zaglady , ja dodam jeszcze ze takie napisy powinne byc w najbardziej uczeszczanych miejscach np .lotniskach w szczegolnosci Chopena- obraz oboz I duzy napis , Stare miasto, stadion nowy , na granicach, drogach szybkiego ruchu itp. Tym pomyslem powinien zainteresowac sie nowy Prezydent lub jego otoczenie .

y6rt5yh5ttyrtyh | 03.06.2015 [19:52]
Czy debile z Niemiec, znają język niemiecki? Co za napis widzieli nad wejściem do obozu? Widzieli zdjęcia strażników?

ceel | 03.06.2015 [20:28]
I w tym szkopol iz znaja. A wierz mi haslo bardzo przemawia do nich, bo takie niemieckie. Takie dziecko czy mlody czlowiek bedac w Polsce i widzac wejscie do obozu gdzie nad wejsciem wisi napis w jezyku niemieckim wyciaga prosty wniosek – oboz polski bo na polskiej ziemi w Polsce, napis niemiecki bo dla niemcow. Niejeden z nich w dzisiejszych czasach pewnie mysli ze to oboz polski dla niemcow. Wyjsc moze na to ze to niemcy byli wiezniami !!! Jeszcze troche czasu uplynie a ta przewrotna logika moze stac sie prawda, wystarczy tylko nic nie robic…

….. | 03.06.2015 [19:27]
Oddajmy pieniądze żydom to przestaną nas atakować

piwko | 03.06.2015 [20:27]
Obywatel Polski pochodzenia żydowskiego (lub niemieckiego, włoskiego, chińskiego itd.) jest Polakiem. Jeśli pozostawiony przez niego majątek nie ma spadkobierców to przechodzi na własność państwa a więc Polski. Tak samo się dzieje w przypadku wszystkich innych obywateli Polski. Żydzi chcą abyśmy traktowali ich ponad prawem. Jeśli Polak miał pochodzenie żydowskie i nie ma spadkobierców to Żydzi chcą aby jego majątek został przekazany innym Żydom. Poza tym najprawdopodobniej to jest wielki przekręt polegajacy na tym, że pod pretekstem odszkodowań wyprowadzi się z Poslki 65 miliardów dolarów z której to sumy pewna część pójdzie na łapówy dla urzędników (i wiadomego środowiska) którzy ułatwią realizację tego przekrętu.

Gosc~Polski | 03.06.2015 [20:08]
POlacy nie sa Zydom zupelnie NIC winni !!!! A szczegolnie tym , ktorych potomkowie przezyli spokojnie ostatnia wojne swiatowa zyjac spoko na Wall Street w NYC oraz im podobnym, ktorzy odsylali do Europy z powrotem statki z ich biednymi ziomalami, nie pozwalajac im wysiasc w Ameryce. !! Widocznie jestes od pejsatych i juz sobie rozprules sobie swoja hazarska kieszen na nasza ciezko wypracowana polska kapuche !!!! Niedoczekanie twoje )))) ENDE

HdeS | 03.06.2015 [19:54]
Oddajmy, a na koniec Radek Sikorski wraz z małżonką zrobią im laskę.

sarmata | 03.06.2015 [19:41]
Jak im zabrałeś oddaj. Ja im nic nie zabrałem.

3 thoughts on “110 Haniebnych kłamstw ciąg dalszy. Niemieccy uczniowie na wycieczce w „polskim obozie zagłady”

 1. ~historyja 4 godziny i 8 minut temu
  myślałem , że tylko ŻYDZI … tam ginęli

  ~jds 2 godziny i 2 minuty temu
  to źle myślałeś

  ~dżingiel 1 godzinę i 46 minut temu
  ale tak wszyndzie mówio …w TVP-ałach , RTV-ałach polskich a zagranicą jyszcze gorzyj ….

  ~Gość 1 godzinę i 24 minut temu
  Do tej pory była informacja że to Romowie byli pierwsi…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rocznica-pierwszego-transportu-polskich-wiezniow-do-Auschwitz,wid,17632817,wiadomosc.html?ticaid=1150bf&_ticrsn=3

  Z apelem, by użycie terminu „polskie obozy zagłady”, wskazujące na Polaków jako współsprawców Holokaustu, było ścigane z urzędu, wystąpiła podczas obchodów 75. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów do Auschwitz córka jednego z nich – Teresa Adamczyk.

  Adamczyk, córka Bronisława Gościńskiego, wygłosiła apel, stojąc przy ścianie straceń na dziedzińcu bloku 11 w byłym niemieckim obozie Auschwitz.

  – Jesteśmy świadkami kolejnych skandalicznych i niemających nic wspólnego z wiedzą i prawdą historyczną wypowiedzi osób publicznych, których głos dociera do milionów ludzi i wielu środowisk na całym świecie. Bezkarnie stosowane są terminy „Polskie obozy zagłady”, wskazujące Polaków jako współsprawców Holokaustu. W naszym odczuciu wypowiedzi te wyczerpują definicję „kłamstwa oświęcimskiego” i powinny być ścigane z urzędu – mówiła Adamczyk.

  Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich, które zorganizowało uroczystości, w oświadczeniu wyraziło zarazem nadzieję, że polskie władze wobec medialnych kłamstw o „polskich obozach” nie będą się domagały „wymuszonych przeprosin”, lecz sprostowań.

  Wśród uczestników niedzielnej uroczystości był Jerzy Bogusz, były więzień deportowany w pierwszym transporcie. – Tak się złożyło, że zostałem aresztowany przez Niemców i uwięziony w Nowym Sączu, skąd wywieziono mnie do Tarnowa, a stamtąd 14 czerwca 1940 r. do obozu Auschwitz. Przyjmowali nas kapowie, więźniowie kryminalni z Sachsenhausen, którzy zostali tu przywiezieni, aby się nami „właściwie opiekować”, czyli zwyczajnie znęcać się. Starannie to robili. Miałem dziwne szczęście. W tym jest łaska Matki Bożej, bo różne tragiczne rzeczy widziałem i przeżywałem, ale mnie to omijało – powiedział.

  List do uczestników przesłał prezydent-elekt Andrzej Duda, który podkreślił doniosłość rocznicy. Przesłanie skierował także przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. „Ten, kto nie doświadczył grozy wojny, nie jest w stanie wyobrazić sobie ogromu zbrodni, jakie dokonano w tym straszliwym miejscu, w KL Auschwitz. Dziś żyjemy w wolnej ojczyźnie. Wielu nie tylko nie pamięta okresu niemieckiej okupacji, ale też czasów PRL. Dlatego tak ważne jest świadectwo o tamtych czasach – by ciesząc się z wolności, wiedzieli, jaką cenę trzeba było za nią zapłacić” – napisał szef Solidarności.

  Podczas uroczystości dziekan oświęcimski ks. Krzysztof Straub odprawił mszę św. przy bloku 11, na terenie byłego obozu Auschwitz I. Po niej uczestnicy złożyli kwiaty pod ścianą straceń, gdzie Niemcy rozstrzelali wiele tysięcy Polaków, a także pod tablicą na budynku tzw. Monopolu Tytoniowego, upamiętniającą pierwszą deportację. W jego podziemiach 14 czerwca 1940 r. naziści umieścili pierwszych więźniów.

  Pierwszy transport polskich więźniów składał się z 728 osób. Do Auschwitz deportowani zostali z więzienia w Tarnowie. Byli wśród nich żołnierze kampanii wrześniowej, harcerze oraz osoby zatrzymane przy próbie przedostania się do polskiego wojska we Francji. 14 czerwca 1940 r. uważany jest za dzień, w którym zaczął działać obóz Auschwitz.

  W Auschwitz Niemcy więzili około 150 tys. Polaków. Około 75 tys. zginęło. W pierwszym okresie istnienia obozu przebywali w nim głównie Polacy, dla których go założono. Począwszy od połowy 1942 r., z powodu coraz liczniejszych transportów Żydów, ich liczba zrównała się z Polakami. Od 1943 r. Żydzi stanowili większość. Obóz został wyzwolony 27 stycznia 1945 r. przez Armię Czerwoną.

  W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln osób, głównie Żydów, a oprócz Polaków, także Romów, jeńców sowieckich i przedstawicieli innych narodowości.

  14 czerwca obchodzony jest jako Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

  ~SS 3 godziny i 28 minut temu
  w AUSCHWITZ JEDEN TRZYMANO OD 1 TRANSPORTU PRZEDE WSZYSTKIM POLAKÓW ,ŻYDZI TRAFIALI DO BIRKENAU

  ~aca 57 minut temu
  ż y d z i przyjechali do obozu w lipcu 1942 i byli kadrą obozową, reszta przeżyła wojnę w ZSRR i wrócili do Polski na kierownicze stołki

  ~hist 2 godziny i 18 minut temu
  Przypominam ,że w wyniku II Wojny Światowej rozpętanej przez Niemcy terytorium Polski zostało zmniejszone z przedwojennych 388 000 km2 do obecnych 312 000 km2 ,czyli Niemcy winne są jeszcze Polsce 76 000 km2 terytorium nie licząc wszelkich innych odszkodowań za straty materialne i ludzkie poniesione przez Polskę w latach niemieckiej okupacji. Tak więc większość terytorium byłej NRD (na wschód od Łaby i Soławy) ,czyli rdzennych ziem Słowian Połabskich powinny być niemiecką terytorialną rekompensatą dla Polski (nie licząc innych finansowych rekompensat). PS Trzeba pamiętać ,że Niemcy na wschód od Łaby i Soławy nie są u siebie lecz na rdzennych ziemiach Słowiańszczyzny Zachodniej ,której integralną częścią i historyczną spadkobierczynią jej dziedzictwa jest (również) Polska.

  ~wujek władek 5 godzin i 11 minut temu
  Sprostowania wiadomości- to bzdura. Każdy pismak bądź gazeta, która te „pseudo-informacje” wypuściła winna zapłacić i to duże pieniądze, które wyegzekwowane, powinny zasilić budżety obozów zagłady z przeznaczeniem na ich utrzymanie w należytym stanie dla potomnych i ku ich przestrodze!!!!

  ~over 2 godziny i 13 minut temu
  Ci więźniowie przywiezieni byli do Auschwitz von Warschau, Krakau, Litzmannstad, Bromberg, Posen und Gotenhafen.

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/list-do-zagranicznych-mediow-przed-rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz


  Lokalizacja obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Większość z nich znajdowała się na terenie III Rzeszy. Źródło: Wikipedia

  List do zagranicznych mediów przed rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 09:09:51

  W związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz, do zagranicznych mediów zostanie rozesłany list, który ma na celu zapobiec używania kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  W porozumieniu z MSZ akcję prowadzi Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Adresatami są głównie niemieckie media, gdzie między 26 a 27 stycznia pojawia się wiele artykułów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Po otrzymaniu takiego listu, trudniej im będzie wytłumaczyć się z użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Chodzi o to, by nie pojawiały się te oszczerstwa w druku, bo one zatruwają relacje polsko-niemieckie. Zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy Niemcy wywierają nacisk na polski rząd i polskie społeczeństwo w celu przyjęcia tych warunków, które oni nam narzucają w związku z imigrantami, albo też chcąc obalić rząd RP – mówił Maciej Świrski, prezes Reduty.

  „Polskie obozy koncentracyjne” (ang. Polish concentration camps) to błędne określenie stosowane w niektórych mediach, publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski. Termin „polskie obozy koncentracyjne” nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie. Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), niem. »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka«.

  Państwo polskie, organizacje pozarządowe oraz środowiska polonijne od lat próbują przeciwdziałać pojawianiu się tego określenia w przestrzeni publicznej.

  Polubienie

 3. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.