1005 Tomasz Sommer – Jedwabne. Tajemnice śledztwa


Jedwabne. Tajemnice śledztwa #6: Gross i Grabowski znów będą kłamać || NCzasTV
1,040 views•Premiered 4 hours ago
NCzasTV

antylemingable
Ta gnida wykształciła się w Polsce, za nasze pieniądze, a teraz na Polskę pluje!

Krzysztof Robert Stański
talmud jasno tłumaczy, „kto mówi prawdę i komu należy wierzyć”

marek karkowski
znowu beda klamac – a my przed tymi klamstwami ani sie nie bronimy ani nie mamy w dyspozycji zadnych srodkow zeby sie sukcesywnie bronic . polinem rzadzi chabab lubawicz , cywinski kaze nam POLSKA flage trzymac w zebach , i.pn. zajmuje sie zbrodniami tylko i wylacznie rosji , i przekazywaniem oryginalow dokumentacji propolskiej do yad washem – na szczescie juz nie do berlina , johny daniels wprost mowi co my mozemy w JEDWABNYM . kawalerowie orderu orla bialego glosza co chca i z skad chca – nie wylaczajac KOSCIOLA – a my siedzimy w zakamarkach internetu pod czujnym okiem cenzury youtube i ultraprawicowych nadawcow srajacych ze strachu ze im monetyzacje zabiora …

Leszek Napora
problem polega na tym, że my wiemy jak to było; tylko co z tego? We współczesnym świecie prawda przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. To oszustwo pozwala grabić i ono rządzi światem. Poddanie się kłamstwu to stanie się niewolnikiem – kto tego nie rozumie to jego sprawa. Kto rozumie, to też powinien zrozumieć, że walka o prawdę staje się istotą człowieczeństwa, o co warto walczyć na śmierć i życie.

marek karkowski
PANIE RED. SOMMER – takie ordynarne oszczerstwa , popularyzacja na calym swiecie ewidentnych klamstw antyhistorykow , zenujaca zonglerka liczbami , faktami i zrodlami – jak sam pan stwierdzil , nawet powolujacy sie na swiadectwa swiadkow nie sa w stanie policzyc ich tozsamosci i stwierdzic plci – sa mozliwe z jednego powodu . ta faszystowska , oszczercza narracja nie spotyka sie z zadna replika . monopolizacja mediow , jedynie slusznych postaw i przede wszystkim monopolizacja stawiania na wokandzie jedynie sprawiedliwych krzywd . PANIE SOMMER – ogromna prosba – czy moglby PAN przedstawic na stronach tej telewizji – autoryzowany pomysl na plan dzialania jak temu antypolonizmowi przeciwdzialac ???.


Jedwabne. Tajemnice śledztwa #5: Po co byli Niemcy w Jedwabnem?
4,378 views•Premiered May 4, 2020
Tomasz Sommer

Joanna
Polecam „Jedwabne w oczach świadków”, jest tam skan zeznania Szmula Wasersztajna.

Wiwa .
Akurat agresorzy byli święci i niewinni tylko Polacy których napadnięto ,trzeba być chorym ,albo zakapiorem żeby taką tezę uwierzyć.
Przecież wiadomo jak się zachowywali Niemcy i Rosjanie i co było ich celem na podbitej Polsce.

tomek
Pan Wojciech Sumiński opisuje dokładnie przebieg jak było wg. Teorii Tomasza Grossa, a jak było naprawde. Grupa profesora Koli która prowadziła ekshumacje w Jedwabnem doszła do sedna sprawy

Mark Sakowski
Zgodnie z Konwencja Genewska OKUPANT jest w calosci ODPOWIEDZIALNY za WSZYSTKO co sie dzieje na terenach OKUPOWANYCH!!!!!!!!!!!!!!W czasie zbrodni w Jedqwabnym Niemcy okupowali Polske i jako tacy sa w CALOSCI odpowiedzialni za to morderstwo!!!!!!!!


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #4: Prokurator Ignatiew przyznaje racje UB
983 views•Premiered Apr 23, 2020
Tomasz Sommer

Joanna
BTW. Dlaczego Pan nazwisk prokuratorów i sędziów nie podaje? Wyroki sądów i nazwiska sędziów są jawne.

Wojciech Palczewski
Proces w 1949 roku rozpoczął się po rajdzie na Jedwabne NZW pod dowództwem Stanisława Grabowskiego „Wiarusa” dnia 29/09/1948. Cytat: Pod koniec września 1948 roku oddział „Wiarusa” dokonał akcji, która rozsławiła jego pseudonim w całym województwie i ugruntowała mit.

We wczesnych godzinach rannych 29 owego miesiąca, 12 żołnierzy „Szalonego” na pewien czas zajęło łomżyńskie miasteczko Jedwabne. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami sztuki: odcięto łączność, zdobycznym autobusem partyzanci wjechali na rynek miasteczka. Nie było żadnej przypadkowości – działano zgodnie z planem. Zablokowano drogi wjazdowe do miejscowości a erkaemy ulokowano naprzeciw posterunku MO, który sprawiał wrażenie opustoszałego. Dzielni bowiem „ obrońcy ludu pracującego miast i wsi” na wieść o tym, że chłopaki „Wiarusa” zajęli miasteczko… zabarykadowali się wewnątrz i udawali, że ich nie ma!
Partyzanci tymczasem rozbili Urząd Gminy, Urząd Poczty i Gminną Spółdzielnię SCh. W miasteczku tamtego dnia odbywał się cotygodniowy targ i napłynęła większa liczba ludzi. „Wiarus” urządził coś w rodzaju mini-wiecu, gdzie wezwał do oporu wobec władz komunistycznych. Po akcji nie niepokojeni przez nikogo odjechali w kierunku Wizny… https://muzeumzolnierzywykletych.pl/gaweda-o-szalonym-stasku/ Ciekawe czy list Wasersztajna nie spadł z nieba UB-owcom?

Uchodźca Zarobkowy
Polacy byli sterroryzowani przez niemieckie karabiny, a pierwsza hipoteza jak najbardziej prawdopodobna panie Sommer, gdyż odpowiada ten, który uczynił, a wynika to z faktu, że człowiek sterroryzowany bronią nie realizuje swojej woli, jest jedynie narzędziem terroryzującego.

Uchodźca Zarobkowy
P.S. Dlaczego pan Sommer nie mówi, że była to egzekucja osobników podejrzewanych o wspieranie Sowietów tudzież bolszewizm?
Niemcy/Naziści czyścili front z takowych osobników, jeżeli znaleźliby Polaka wspierającego Sowietów też by go zabili.


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #3: Masakra Wikipedii – Tomasz Sommer
1,387 views•Premiered Apr 14, 2020
Tomasz Sommer

Piotr Hetman
Świetna seria filmów o zbrodni w Jedwabnem. Niech pana nie zrażają te negatywne wpisy. Sam interesując się tematem, kiedyś z ciekawości zajrzałem do Wikipedii i odniosłem wrażenie , delikatnie mówiąc, nierzetelności w naświetlaniu zdarzenia przez jej redaktorów. Można się tylko domyślać komu i czemu to służy. Pozdrawiam gorąco

TOM TAYLOR
Panie Sommer, teraz jeszcze metodami „naukowymi” powinien pan punkt po punkcie,az wszystkie oskarzenia pan zanegujesz to samo zrobic ze zbrodniami w Radzilowie, w Wasoczu,Rajgrodzie,Goniadzu i wielu innych miejscowosciach.Tak jak tutaj z pewnoscia dasz pan rade sklecic natepne wypociny.

Bogdan Szopa
T.Sommer, ale ty klapiesz ozorem na temat poszczeguonych slow, nie majacych nic wspulnego z wina Polakow. Nadal nie udowodniles, ze Polacy Zydkow w Jedwabnem nie wymordowali. A cala wine za polskie przestepstwo chcesz zrzucic na Niemcow.

Bogdan Szopa
T.Sommer twoje klapanie ozorem nie wyjasnia mordu w Jedwabnem. Probujesz zrzucic wine na Niemcow, zeby oddalic wine Polakow od tego przestepstwa. Od 1945r zrzucacie wine na Niemcow, za wojne, ktora Polska w 1939r rozpetala. To moze Gross mowi prawde, a ty klamiesz?

Bogdan Szopa
T.Sommer, bez korzystania z Wikipedji. Polska od 1945r zrzuca wine na Niemcow za wojne w Europie w 1939r, zeby ukryc swoja odpowiedzialnosc. Wszystko co mowia Polacy na temat tej wojny mozna z gory uznac za klamstwo. To Polska utrudniala wyjasnienie mordu w Jedwabnem i to Polska boryka sie teraz ze swoimi klamstwami. Po tylu latach truno jest jednozncznie wskazac winnych. Sledztwo IPN nie moze byc miarodajne. To organzacja majaca na celu uwierzytelnienie polskich klamstw.

M J
Kłamiesz


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #2: Tortury – Tomasz Sommer || NCzasTV
1,362 views•Mar 24, 2020
NCzasTV

Elżbieta Konopka
Przydałyby się nazwiska śledczych. Ich życiorysy, przebieg ich kariery w aparacie bezpieczeństwa, zbadanie innych śledztw, przez nich prowadzonych i procent śledztw( w latach), w których oskarżeni przyznawali się do winy. Ogólnie warto wykazać, że ci akurat śledczy mogli, lub nie posługiwać się torturami w śledztwie. Rozumiem, że tortury były wówczas powszechną praktyką, ale doprecyzowanie tego zagadnienia byłoby naprawdę istotne. Te procesy są w zasadzie główną poszlaką w oskarżeniach formułowanych wobec Polaków, więc ich podważenie powinno być naprawdę mocne. Odnoszenie się do Rzeplińskiego jest trochę słabe. To taka gra pod publiczkę. Wiadomo jakim poważaniem się cieszy w środowisku ludzi, do których dociera Pan Sommer. To co Pan opisał- czyli praktyki NKWD, szkoła w Kujbyszewie to tło. Potrzeba badania szczegółów.

Joanna
jest wywiad z Jerzym Laudańskim, tam pada to nazwisko ubeka, który był sławny z bicia. (nawet była ofiara śmiertelna tego ubeka) śledczy: Grzegorz Matulewicz, szef UB jakis Zyd.


Jedwabne: Tajemnice śledztwa #1: Wymiar prawny – Tomasz Sommer || NCzasTV
2,124 views•Premiered Apr 3, 2020
Tomasz Sommer

Tomasz Klimkiewicz
Bardzo podoba mi się spokój p. Sommera. Z Grossową propagandą trzeba walczyć spokojnie, metodycznie i rzeczowo. Popadanie w przesadę jest przeciwskuteczne i tego udało się uniknąć. Brawo Panie Tomaszu!

Bogdan Szopa
T.Sommer, znowu klapiesz ozorem o wymordowaniu Zydkow w Jedwabnem i nadal nie udowodniles, ze Polacy nie sa winni. Najwyrazniej Polacysa winni tego mordu, skoro od kilku miesiecy sie tlumaczycie, nie przedstawiajac zadnych dowodow.

Artur Arturo
Nie ośmieszaj się.

10 thoughts on “1005 Tomasz Sommer – Jedwabne. Tajemnice śledztwa

 1. irek66 @irek66:
  Można? Można, niech jeszcze ktoś powie że żyjemy w Polsce. Dla niepoznaki zostawili Nam jeszcze hymn i flagę, żeby głupie „polaczki” myśleli że są u siebie w Ojczyźnie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-szczatki-zamordowanych-zydow-zostana-ekshumowane-i-przeniesione-na-cmentarz


  Rabin Aleksander Feingold. Źr. lenta.ua

  UKRAINA: SZCZĄTKI ZAMORDOWANYCH ŻYDÓW ZOSTANĄ EKSHUMOWANE I PRZENIESIONE NA CMENTARZ

  28 lipca 2020|1 Komentarz|w religia, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Szczątki prawie 300 Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej w Satanowie na Ukrainie zostaną ekshumowane i przeniesione na żydowski cmentarz. Co ciekawe, przeniesienie szczątków odbędzie się z inicjatywy miejscowej społeczności żydowskiej na czele z rabinem.

  Jak poinformowała w poniedziałek Żydowska Agencja Telegraficzna (JTA), 15 maja 1942 roku Niemcy (konsekwentnie nazywani przez JTA wyłącznie „nazistami”) wraz z ukraińską policją zamurowali 286 miejscowych Żydów, główne kobiety dzieci, w dwóch piwnicach. Uwięzione ofiary zadusiły się. Po wojnie budynki, pod którymi znajdowały się szczątki ofiar, popadły w całkowitą ruinę, a na tym miejscu funkcjonował bazar. O tym, że jest to miejsce zbrodni, informowała przez pewien czas tablica pamiątkowa.

  Z depeszy JTA wynika, że z inicjatywą odnalezienia i przeniesienia szczątków żydowskich mieszkańców Satanowa na cmentarz wystąpili ich rodacy. Rabin Aleksander Feingold powiedział, że społeczność żydowska prowadziła sześcioletnią batalię prawną z właścicielem nieruchomości o przeszukanie piwnic. Chociaż sprawę przegrała w sądach, ostatecznie osiągnęła porozumienie z właścicielem ziemi. Część ciał odkryto w 2019 roku, a resztę około dwa tygodnie temu.

  Ekshumowane szczątki zostaną przeniesione na dawny żydowski cmentarz. W pobliżu miejsca zbrodni na satanowskich Żydach zostanie utworzony park pamięci.

  Więcej o tej sprawie można dowiedzieć się z artykułu, który ukazał się 23 lipca na portalu Lenta.ua. Wynika z niego, że budynki, w których zamurowano Żydów, stały na miejskim Rynku i już wówczas były ruiną. Po zajęciu miasta przez Armię Czerwoną w 1944 roku komisja ds. badania zbrodni hitlerowskich uznała, że na pół rozłożonych ciał nie da się ekshumować. Szczątki przeleżały do 1953 roku, gdy z jednej z piwnic ekshumowano największe kości i pochowano je na starym kirkucie. Ekshumację tego „dołu śmierci” dokończono w ubiegłym roku – w ciągu tygodnia pracy zebrano prawie siedemdziesiąt toreb ze szczątkami. Szczątki pochowano na żydowskim cmentarzu.

  Drugą piwnicę odkryto na początku lipca br. Jak napisano, prace ekshumacyjne utrudniło przemieszanie szczątków z ziemią naniesioną przez wody opadowe spływające do piwnicy. Jak wyjaśnił rabin Feingold, oddzielenie ludzkich szczątków od ziemi okazało się prawie niemożliwe. Dlatego postanowiono zebrać ziemię wraz ze szczątkami i dużymi kośćmi do kartonów, by je pochować na kirkucie. Według rabina prawo żydowskie nakazuje pochowanie wszystkich fragmentów – nawet wielkości ziarenka maku.

  Przypomnijmy, że w Polsce nie dochodzi do podobnych ekshumacji, ponieważ podnoszony jest argument, że zgodnie z żydowską tradycją zwłoki są nienaruszalne. Tak było w przypadku niedokończonej ekshumacji w Jedwabnem. W ubiegłym roku Departament Stanu USA ostrzegł ambasadora RP w Waszyngtonie, że jakiekolwiek prace w Treblince powinny być przeprowadzone wyłącznie po wcześniejszych konsultacjach ze środowiskami żydowskimi.

  Kresy.pl / jta.org / lenta.ua

  Polubienie


 2. Tomasz Sommer: JEDWABNE. Założycielska baśń Szmula Wasersztajna
  5,514 views•Premiered Feb 5, 2021
  Tomasz Sommer EXTRA

  Maria Popko
  Panie Tomaszu Kazda publikacja oparta na prwdzie historycznej dotyczcej Jedwabnego jest dobrodziejstwem dla Polski. Oby ta prawda poszla w swiat I pokazala falsz I zaklamanie okreslonej grupy ludzi.Pozdrawiam z Nowego Yorku

  MrMetalized
  To chłopy mieli skilla w rzucaniu (oraz żaroodporne wszczepy haha) jak wrzucali ciało kobiety do płonącej stodoly. Jak miałem 6 lat spaliła się pełna siana po świeżych sianokosach stodola moich rodziców , nawet termin podobny, bo jakoś lipiec to był. Żar bił okrutny, nie podeszło się na kilkadziesiąt metrów, strażacy nawet nie tyle gasili stodolę, raczej skupili się na polewaniu wodą dachów budynków i drzew w pobliżu. A ci se podeszli i wrzucali. BUAHAHA. wierzę w to mocno

  Piotr Rybarczyk
  jak się już fantazjuje to co sobie żałować

  Tat
  Haha, opętani krwiożerczą nienawiścią, ani jednego sprawiedliwego pośród nich. Tylko naiwni w to uwierzą.

  Polubienie


 3. Sommer: JEDWABNE. Jesteśmy coraz bliżej PRAWDY! Bliżej niż Macierewicz. Kiedy książka? Sprawdź!
  4,358 views•Premiered Feb 2, 2021
  Tomasz Sommer

  rychubmw
  Mam chyba rozwiązanie zagadki… Oprawcy z UBP czy jak się ich zwać nie byli przypadkiem narodowości narodu wybranego??? Bo tak naprawdę z perspektywy dzisiejszej to tylko oni mieli interes w oskarżaniu Polaków za wszystkie zbrodnie świata. To ludzie myślący . Na Niemców mieli dowodów wystarczającą ilość. Brakowało zbrodni Polaków. No to sobie dorobili i gdy zrobiło się dla nich gorąco to wyjechali do Palestyny czy Szwecji. Dzisiaj widać 447 . Przyda się każda „zbrodnia”. No i ten zakaz wykonania badań archeologicznych ma polskiej ziemi? Tonie się w głowie nie mieści. Gdyby to chodziło o Niemców to nie wiadomo kiedy jakiś poważny instytut zajął by się wykopami, a rząd udawały by ,że nic o tym nie wie do czasu zakończenia prac… No ale to nie my. Jacyś grzeczni jesteśmy…

  Polubienie


 4. Jedwabne – skąd Kwaśniewski, Kaczyński, kardynał Glemp i Kieres znali NIEPRAWDĘ?
  1,855 views•Premiered 78 minutes ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  DAREK KACZANOWSKI
  CZY ANDRZEJ DUDA BĘDZIE PRZEPRASZAŁ W 80 ROCZNICĘ W JEDWABNYM..??? OCZYWIŚCIE W IMIENIU POLAKÓW

  Polen sind korrupte Schweine
  Ja moge sobie doskonale wyobrazic, jak Polaczki za kilo cukru wydawali swoich sasiadow. Niemiecka metoda bylo, ze napuszczano jedna grupe na druga, Niemcy brudnej roboty nie wykonywali, a jak pozwolono bezkarnie rabowac i krasc, nooo…znamy sie, znamy sie…Nie?
  P O L S K A T O G N O J !

  Polubienie


 5. Sommer: Od operacji antypolskiej do Jedwabnego. JESTEŚMY CORAZ BLIŻEJ PRAWDY
  1,109 views•Premiered 118 minutes ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  Justyna Deptuła
  Kochany Panie Tomaszu, jest Pan Wielki …

  Polubienie


 6. Sommer: Jedwabne – socjologia oprawców. MUSISZ zobaczyć!
  4,148 views•Premiered 20 hours ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  🔥 JEDWABNE. HISTORIA PRAWDZIWA – pomóż ją ujawnić!
  http://odpalprojekt.pl/p/jedwabne

  grzes
  Po co ten cały anty semityzm ??? Po to żeby nie można było bandytów nazywać bandytami…..!!!

  roman romanowski
  19 godzin temu
  Każdy normalny nie oskarżał by ludności miejscowej. Nawet sami żydzi nie oskarżyli Palestyńczyków za ich własną zbrodnię. Ale Polaków zawsze oskarżą o wszystko. To jest patologiczna nienawiść wobec Polaków, ze strony żydów.

  Rob Al
  Oskarżają, oskarżają – Żydzi w Palestynie oskarżają Palestyńczyków także o żydowskie zbrodnie

  Rob Al
  Początkowo w Państwie Izrael było niecałe 2 mln. Żydów – wyraźna mniejszość i tylko oni zawsze wygrywali wybory w tym demokratycznym państwie. To daje do myślenia czym naprawdę jest demokracja

  Krzysztof Piątkowski
  To nie dziwne że pan się zajmuje wyjaśnieniem tych wydarzeń w Jedwabnem a nie IPN który jest do tego powołany i finansowany z naszych podatków coś mi się tu nie zgadza ale może się myle? być może dla IPN to temat zakazany?jak tak to mamy rząd który nas Polaków ośmiesza a nie reprezentuje!

  Polubienie


 7. Jedwabne, Prawdziwa Historia: Dlaczego Lech Kaczyński zastopował ekshumację? WYJAŚNIAMY!
  3,859 views•Premiered 5 hours ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  Andrzej Fikier
  Dziękuję że walczy Pan o dobre imię naszych przodków.

  Mir Ra
  Tak właśnie wygląda nasza historia jak ją piszą inni

  Mark Mal
  Wspaniale, Panie Tomaszu! Pana gigantyczna praca, w celu wyjaśnienie faktów o mordzie w Jedwabnym i ODKŁAMANIE OSZCZERSTW kierowanym przeciwko Polakom, będzie punktem zwrotnym w naszej walce z antypolską nagonką prowadzoną przez Żydów. Chwała Panu za ponoszony trud!

  Tomasz Wojcik
  CZY TO NIE WYGLĄDA DZIWNIE lata lecą a co nasi UMIŁOWANI PRZYWÓDCY NIC NAWET GUZIKA NIE ODDAMY??????? A MOŻE CAŁY KRAJ ODDADZĄ WŁĄCZNIE Z NAMI

  Ryszard Cybulski
  Jak Wybierasz Żyda do rzadu Polskiego ,to czego się dziwisz.

  kluscia
  Juz to zrobili 😡

  Polubienie


 8. Sommer: Tajemnica ekshumacji w Jedwabnem! TO ukrywali 20 lat! Zobacz dowody!
  4,662 views•Premiered 21 hours ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  Check Mate
  Ekshumacja w Jedwabnem, czyli fajką i różdżką.

  Kokosz
  Dwa żydy Kaczyński i Kwaśniewski. Dobre zestawienie,jeden wart drugiego.

  SeaWolf Roni
  Wszyscy premierzy i prezydenci po 89 to żydzi albo blisko powiązani z żydami. Nawet mason Olszewski. Szydło niby matka księdza a do Izraela jeździła jak ze sraką i dała się namaścić rabinowi.

  Polubienie


 9. Jedwabne. Co i dlaczego trzeba zmienić w Wikipedii. Sprawdź!
  1,375 viewsPremiered 5 hours ago
  Tomasz Sommer EXTRA

  marek karkowski
  po pierwsze , drugie i trzecie – nie walczymy o swoja i PRAWDZIWA historie z zydami – walczymy o nia z pisem i szechterami !!!- to nie lapid wstrzymal ekshumacje w jedwabnym , dyskryminuje POLSKA flage w auschwitz , przyjmuje ustawy pod obce dyktando i nie lapid trzyma w lodowce ustawy anty 447 – i to musi dotrzec do WSZYSTKICH POLAKOW !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.