60 „Amerykanski” historyk o trupach w szafie polskiej historii

https://i0.wp.com/i.wp.pl/a/f/jpeg/34947/pap_jedwabne_625.jpeg

~Feliks D 7 godzin i 44 minut temu
Czy pisząc o trupach w szafie ma na myśli trupy ofiar żydowskich oprawców z UB , MBP??????????

~Obserwator 5 godzin i 26 minut temu
A czy znany jest jakiś fakt żeby jeden żyd uratował jednego polaka ? No a czy chociaż jeden żyd uratował jednego żyda?

~df 4 godziny i 10 minut temu
Treść komentarza może więcej żydów przetrwałoby wojnę gdyby … tej wojny nie było? Bo to że wybuchła jest w większości zasługą amerykańskich bankierów żydowskiego pochodzenia. Nie byłoby kasy na zbrojenia to nie byłoby wojny….

~Historia 1 godzinę i 10 minut temu
Do „AT” jeżeli interesuje Cię tematyka kolaborantów i szmalcowników poczytaj obie historię Żydowskiej Gwardii Wolności „ŻAGIEW” a później pisz oskarżenia wobec narodu, który najwięcej ucierpiał od Hitlera.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Amerykanski-historyk-o-trupach-w-szafie-polskiej-historii,wid,17473577,wiadomosc.html

Kolejny głos na temat wypowiedzi szefa FBI w amerykańskiej prasie. W komentarzu na łamach „The Washington Post” historyk Laurence Weinbaum krytykuje Jamesa Comey’a za sugestię o współodpowiedzialności Polski za Holocaust. Weinbaum ubolewa jednak, że wielu Polaków „nie chce zmierzyć się z ciemną stroną własnej historii”.
(…)
Historyk uważa jednak, że gwałtowne reakcje niektórych Polaków świadczą o braku wiedzy i niechęci do zmierzenia się z własną historią. Pisze „o trupach w szafie”, które polscy historycy z determinacją i odwagą starają się wytropić. To, jak pisze Weinbaum, dzięki ich pracy wiemy obecnie, że wielu mieszkańców naszego kraju uczestniczyło w zagładzie lub traktowało oczyszczenie Polski z Żydów jako pozytywny skutek bolesnej skądinąd okupacji. Dla wielu Holocaust był też okazją do wzbogacenia się.

Weinbaum cytuje opinię zamieszczoną przez Aleksandra Smolara w 1985 roku w jednym z polskich pism emigracyjnych, że podczas wojny polskie społeczeństwo, zarówno na ulicy, jak i w podziemiu, nie stygmatyzowało mianem kolaboracji z okupantem aktów przeciwko ludności żydowskiej. Wspomina także słowa ks. Stanisława Musiała, który uważał, że wielu Polaków wierzyło, iż Polska ma dwóch wrogów: zewnętrznego czyli Niemców i wewnętrznego – Żydów.

Historyk przytacza też słowa Jana Karskiego, który określał stosunek Polaków do Żydów mianem bezlitosnego i pozbawionego współczucia. Antysemityzm, miał być – cytuje Karskiego Weinbaum – „rodzajem wąskiego mostu, na którym Niemcy i… znaczna część Polaków znaleźli porozumienie”.

Laurence Weinbaum pisze, że chyląc czoła wobec tysięcy Polaków, którzy ratowali Żydów, należy pamiętać, że gdyby nie aktywny udział lokalnych mieszkańców naszego kraju, więcej Żydów przetrwałoby wojnę. Historyk ubolewa, że takie wypowiedzi jak Jamesa Comeya rozpalają emocje i utrudniają debatę na ten temat.

tademo 9 godzin i 39 minut temu
Żydzi sami nie rozliczyli się za ze swojego udziału w holokauście, więc niech nie zakłamują historii. Wielu z nich ma na swoich rękach i pieniądzach krew polskich i europejskich rodaków.

~ASK 9 godzin i 51 minut temu
Każdy naród, z żydowskim włącznie, ma swoje ciemne strony w historii. I różnych przedstawicieli swojego narodu. A próba obrony szefa FBI jest bezsensowna i żałosna. W myśl powiedzenia – a u was Murzynów biją…

~Historia 1 godzinę i 8 minut temu
Pewnie Comey nie słyszał o organizacji „Żagiew”…

~la 9 godzin i 22 minut temu
Szkoda że Polscy Żydzi nie mierzą się sami ze swoją HISTORIĄ , to co robili Polakom, to co sami sobie robili…

~kłamliwamordaputina 7 godzin i 28 minut temu
Przytoczę tu (nie wiem czemu WP nie chce tego opublikować – próbowałem kilka razy – za daleko idąca poprawność?) sprawę żydowskiej grupy (ca 30 osób) gestapowskich konfidentów w Krakowie pod wodzą Maurycego Diamanta, który znając polskie środowisko przyczynił się do spustoszenia w strukturach walki niepodległościowej. AK wydało na niego wyrok śmierci, którego niestety nie udało się na nim wykonać. O działalności kolaborującej żydowskiej policji w gettach już nie wspomnę. Przytoczę tylko fakt, który opowiadała mi Mama, że kiedy (mieszkała w czasie okupacji w Staszowie) pędzono Żydów na egzekucję – jedna z Żydówek uciekła i ukryła się u Mamy, a pytana co z jej dziećmi odpowiedziała, że jest jeszcze młoda i może jeszcze mieć inne dzieci! To by było na tyle.

~El_falangista 9 godzin i 24 minut temu
Przypominam, że w Generalnym Gubernatorstwie była kara śmierci za JAKĄKOLWIEK pomoc Żydom. Może więcej Żydów przetrwałoby wojnę, gdyby alianci zachodni zbombardowali drogi i tory prowadzące do obozów, czy rozpoczęli przeprowadzanie dywanowych nalotów na niemiecki miasta i poinformowali, że to odwet za Holokaust. Alianci dobrze wiedzieli, co się działo w gettach oraz obozach – raporty wywiadu (głównie kurierów Polskiego Państwa Podziemnego).

~ksi9 godzin temu
Zacznijmy od tego, że gdyby nie amerykańskie pieniądze i wsparcie amerykańskich koncernów, Hitler nie miał by funduszy na zbrojenia. Z drugiej strony jeśli nie Hitler, to Europę, a później resztę świata zaatakowałby Stalin. Może miałby gorsze uzbrojenie bez niemieckiej technologii lotniczej i pancernej, ale narobiłby zapewne równie wiele złego.

~realist7 godzin temu
Faktem jest również złodziejstwo, korupcja i inne plagi. Amerykanie niech się wezmą za własny antysemityzm. Bo mają z czym walczyć. Amerykańskie bombowce droge do rafinerii w Czechowicach umiały znaleść. Ale zbombardować zakłady IG Farben w Oświęcimiu gdzie produkowano m.in. gaz Cyklon B już nie potrafiły. Bo podobno było za daleko. Tylko przemilcza się taki drobiazg, że w IG Farben udziały miał amerykański DuPont. A wybierając cele do bombardowań bardzo starannie omijano wszystkie te, gdzie był jakiś amerykanski interes. Dotyczyło to oczywiście przede wszystkim zakładów przemysłowych w Niemczech. Frankfurt zbity był na miazgę ale odległe o 20 kilometrów Russelheim gdzie były zakłady Opla czyli GM wyszły z bombardowań obronna reką. Gdy Enrico Fermi starał sie o amerykańska wizę bo miał kontrakt na wykłady z fizyki na Uniwersytecie Kalifornijskim, urzędnik ambasady USA odmówił mu tłumacząc, ze w Stanach Zydów maja pod dostatkiem. Fermi Żydem nie był ale jego żona była Żydówką. I gdyby nie dostał nagrody Nobla po odbiór której rząd włoski dał mu paszport, to pewnie razem z żoną ( bo byli bardzo do siebie przywiązanym małżeństwem ) wylądowałby w Auschwitz. A on przez Norwegię i Anglię dotarł do USA i jeszcze Ameryce bombę atomową zbudował. W sprawach Holokaustu, Amerykanie są ostatnim narodem na świecie który może zabierać głos.

~janek 8 godzin i 20 minut temu
machnąłbym ręką na te wszystkie uwagi pod adresem Polski i Polaków w sprawie Żydów ale nie mogę – dlaczego politycy amerykańscy, Żydzi, wszelkie media – tylko na Polskę i Polaków tak się zawzięły? Czyżby sprawa miała drugie dno? Finansowe ? A co z Francją, Niemcami, Włochami, Austrią, Belgią, Holandią i innymi krajami? Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego w Polsce były obozy koncentracyjne dla Żydów? Bo tu było ich najwięcej – nie trzeba było ich przewozić – a tu było ich najwięcej dlaczego? Bo tu mieli najlepiej !!!!! Zostali wypędzeni kilkaset lat temu z większości krajów europejskich – i tzw „Drugą Jerozolimę” znaleźli właśnie w Polsce – tu mieli od kilkuset lat bezpieczna przystań i warunki do życia – w tej „antysemickiej” Polsce !

~Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r 8 godzin i 5 minut temu
„Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.”

~bugwojny 8 godzin i 48 minut temu
Aleksander Smolar kłamie. Polskie Państwo Podziemne karało śmiercią za wydawanie polskich Żydów w ręce niemieckie, traktując to jako zdradę. Laurence Weinbaum powinien o tym wiedzieć, jako rzekomy historyk-specjalista od relacji polsko-żydowskich.

~xcxc 8 godzin i 30 minut temu
Panie Laurence Weinbaum jaki jest obecnie stosunek ortodoksyjnych Żydów w Izraelu do Palestyńczyków?? Czy można określić go: ” mianem bezlitosnego i pozbawionego współczucia”, czy wielu Żydów nie uważa ich za wrogów wewnętrznych, a państwa wspierające organizacje terrorystyczne w Palestynie (Polaków i Irlandczyków Niemcy i Brytyjczycy też tak określali) za wrogów zewnętrznych. Czy wie pan o tym, że Żydzi podczas rozbiorów w Wielkopolsce współpracowali z Niemcami przeciw Polakom. Czy zna Pan postawy polskich Żydów w okresie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku??? Jeśli już chce Pan badać historię polskiego antysemityzmu przed 1939 rokiem, niech pan na chwilę przestanie myśleć o Holokauście …

~viks 8 godzin i 30 minut temu
Panie Weinbaum, a ilu Żydów oddało swe życie ratując Polaków.? To pytanie przesądza o odpowiedzi na Pański zarzut. Jesteście żmijowym, egoistycznym plemieniem, które widzi wszędzie swoje sprawy nie zauważając, że inni mają swoje racje.

~Observer 8 godzin i 35 minut temu
Proponuje by Żydzi mniej akcentów w swoich wypowiedziach kładli na przeszłość. II wojna się skończyła dawno temu. Niemcy zapłacili Żydom za swoje występki. Wszystko jest rozliczone. Nikt, a w szczególności Polacy, nie jest im nic winien. Niech Żydzi zajmą się teraźniejszością. Przyjmując ich optyke można stwierdzić: Dla wielu Żydów Palestyna stała się świetną okazją do wzbogacenia się (tania siła robocza z arabskich dzieci, zabór ziemi prawowitych mieszkańców itd.). Dla wielu Zydów mitologia o ziemi obiecanej stała się wygodnym wytłumaczeniem dla podłych czynów, takich jak prześladowania ludności arabskiej (ściślej: mieszanki filistyńsko-hebrajsko-arabskiej). Jeszcze raz proszę wiec Żydów: krytykę zacznijcie od siebie.

~Julek 8 godzin i 5 minut temu
Trzeba tylko przypomnieć, ze Żydzi najbardziej bali się policji gettowej. Żydowskiej. Kiedy w latach 70-tych na konferencji w Łodzi próbowano przedstawić ten problem, żydowscy uczestnicy konferencji zerwali konferencję pod hasłem: To antysemityzm. Warto, żeby sami Żydzi rozliczyli się za swój udział w Holokauście

~mefisto 7 godzin i 41 minut temu
Może czas zapytać takich historyków o to ilu uratowanych Żydów to dużo? W jaki sposób Polacy mieliby uratować więcej Żydów w kraju w którym rządzili Niemcy? Dlaczego ten pan nie wspomni o tym kto zrobił w tej sprawie więcej? Francuzi? Anglicy? Amerykanie? Rosjanie? Może Holendrzy?

~Misiu 7 godzin i 55 minut temu
Np. w niemieckim obozie zagłady w Treblince było zaledwie 20-25 SS-manów ,Niemców i Austriaków, a 80-120 Ukraińców w stopniach podoficerskich SS. Coś pan James Komey o tym nie wie?? Nie każe Ukrainie rozliczać się z historią. Ciekawe.

~Palmel 7 godzin i 39 minut temu
Laurence Weinbaum zarzuca nam złe traktowanie żydów a co oni zrobili i robili na terenach zajętych 17 września 1939r. to oni witali chlebem i solą armie czerwoną to oni założyli czerwone opaski na ubrania i dostali karabiny od Rosjan bo zostali milicjanierami, dlaczego na tamtych terenach nie było ZWZ bo znali Polskie środowisko patriotyczne i wskazywali do wywozu na wschód a później całe UB za to nas jeszcze nie przeprosili ale żyją jeszcze ludzie którzy to widzieli na kresach

~lidka 7 godzin i 20 minut temu
A ilu Polaków zostało wydanych w ręce NKWD i gestapo po donosach żydowskich kolaborantów? Setki tysięcy. A ilu żydów , udzieliły polakom pomocy lub schronienia pod okupacją sowiecką? Rzaden. Więc to nie my zakłamujemy i ukrywamy fakty, a ci co nas o nie oskarżają.

~Gene 7 godzin i 32 minut temu
Nikt nie ma obowiązku ginąć za inną osobę, zwłaszcza, jeśli jest cywilem. Czy należałoby rozliczać Żydów, bo nie ratowali Polaków? Że nie dzielili się swoimi majątkami, że wyjeżdżając z kraju nie zabierali ze sobą polskich dzieci, żeby je ocalić od zagłady? Prawda, jak to absurdalnie brzmi? A niby dlaczego?

zapora1755.55 1 godzinę i 41 minut temu
Widocznie ” specjalista historyk” nie wie, że Armia Krajowa i Armia Ludowa, które karały nawet śmiercią za tzw. ” szmalownictwo” to było polskie podziemie. Ponadto z jednej strony pisze o tysiącach Polaków ratujących Żydów, a z drugiej strony manipuluje artykułami dobierając te, które potwierdzają jego z góry założoną tezę ,że społeczeństwo nie chciało pomagać Żydom. Poziom amerykańskich historyków jest żenujący. Prawdopodobnie nie zna wyników ekshumacji przeprowadzonej przez IPN w roku 2001 w słynnej stodole w Jedwabnem. Znaleziono tam w ciałach ofiar niemieckie pociski ( operowały tam EinsatzGruppen). Była to zapewne główna przyczyna przerwania ekshumacji- nie uzyskano potwierdzenia z góry założonej tezy. Ciekawe, dlaczego nie zaczepiają narodów, które naprawdę miały władze kolaborujące z nazistami i pomagające w eksterminacji Żydów. Jestem zwolennikiem karania oszczerców na równi z kłamstwem oświęcimskim oraz procesów o odszkodowania.

~wal 5 godzin i 56 minut temu
niechęci jakie były między żydami i polakami miały inne podłoże, to była rywalizacja o podłożu gospodarczym, kulturowym, nikt by nigdy nie wpadł na pomysł taki, żeby budować fabryki śmierci, jak to zrobili Niemcy, ale niestety pierwsze takie obozy budowali bolszewicy sowieccy, lenina i trockiego, a w tym przodowali żydzi, architekci rewolucji bolszewickiej w Rosji, niestety

~gonzo65 6 godzin i 16 minut temu
dlaczego ten historyk nie uderzy się w piersi i nie wspomina o udziale jego rodaków w Holocauscie.Standart Oil ExxonMobil/Esso (właściciel rodzina Rockeffelerów) ściśle współpracował IG Farben (producent Cyklonu B)i współfinansował budowę obozu w Oświęcimiu.Amerykańskie i brytyjskie banki finansowały Hitlera i NSDAP.Nie czarujmy się ale gro banków na Świecie jest własnością żydów.Więc niech żydzi nie szukają winnych w innych nacjach tylko niech poszukają u siebie

~wtf 1 godzinę i 45 minut temu
dlaczego Laurence Weinbaum nie opisuje tego jak po wkroczeniu w 1939 r. armi czerwonej przedstawiciele mniejszości żydowskiej i ukraińskiej ochoczo współpracowali z nkwd donosili,doprowadzali,mordowali polskich działacz samorządowych,wojskowych,policjantów,nauczycieli o tych „trupach w szafie” to raczej nie słychać w reżimowych mediach nie kręcą o tym filmów ???

~Gość 6 godzin i 41 minut temu
Przecież żydzi na wsochonich ziemach Polski wydawali Polaków Ruskom i masowo Polacy zostali wyworzeni na sybir a żydzi zajmowali ich miejsca,przecież żydzi byli zarzartymi komunistami ,a po wojnie dostali się do rządu Polskiego i dopiero mordowali Polaków.

~…. 6 godzin i 31 minut temu
Prezydent Kwaśniewski za Jedwabne przeprosił, co opinia międzynarodowa odebrała jednoznacznie, jako potwierdzenie wszystkich oskarżeń. Minęło kolejnych 10 lat i następny prezydent RP, Bronisław Komorowski, wystosował o uczestników skromniejszej już uroczystości w Jedwabnem list w którym zawarł haniebną sugestię, by naród polski przyzwyczaił się do myśli, że był również sprawcą……

~Wikta 6 godzin i 44 minut temu
Bardzo proszę by POLSCY reżyserzy w końcu nakręcili film fabularny na postawie PRAWDZIWYCH faktów jak np.RODZINA ULMÓW ukrywała Żydów i ich rozstrzelali. Całą ośmioosobowa rodzinę Ulmów i dziewiąty członek w drodze! Dlaczego tego się nie wyreżyseruje??????? Choćby również i to jak Żydzi donosili na Polaków do Niemców! Ile Polaków zginęło, rozstrzelanych przez Niemców??? Jak robi się filmy,które rzucają zły obraz na Polaków i Polskę,to proszę pokazywać obraz odwrotny i również prawdziwy!Oczywiście,że się nie odważą tego zrobić,ponieważ byłoby to żle widziane i nie byłoby multikulturowe….:)

~Lenka 6 godzin i 57 minut temu
Niech każdy z krajów zmierzy się ze swoimi własnymi „trupami w szafie”..Jest ich nie mało..A następnie odważy się krytykować innych..Wojna jest jedną z najgorszych „wynalazków” ludzkości. Służy przede wszystkim bogaceniu się jednych kosztem drugich, często pod pretekstem danej ideologii..”Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono”. Wojna w większości przypadków wyzwala w ludziach to co najgorsze, nie to co najlepsze. Gra toczy się o życie jednostki i jej najbliższej rodziny. O chęć przeżycia, choćby jednego dnia dłużej. Może pan Comey spróbuje się postawić na miejscu człowieka, który ma do wyboru ocalić swoją lub czyjąś rodzinę..Nie każdy jest bohaterem. W polskiej historii było ich wielu, tak samo jak w historii każdego innego państwa. Teraz się o nich mówi, gloryfikuje..Ale to nie zwróci im życia..Nie ma narodu na tej planecie, któremu nie byłoby można niczego zarzucić. I gdyby sławetna wypowiedź szefa FBI dotyczyła tego, że podczas wojny, w każdym narodzie (również żydowskim) byli tacy, którzy pomagali i tacy, którzy szkodzili nie miałabym jej nic do zarzucenia. Jednakże wskazywanie na Polaków i Węgrów palcem nie jest, niestety, wyrazem ignorancji historii z jego strony. Nikt mi nie wmówi, że osoba, która stoi na czele jednej z najprężniej działającej instytucji nie zna historii. Nikt mi nie wmówi, że on sam pisał to przemówienie, a nawet jeżeli tak było, że nikt tego przemówienia nie sprawdzał i nie poprawiał. Słowa, które wypowiedział, miały osiągnąć określony cel. Na tym polega gra polityczna, w której NIC nie dzieje się przypadkowo. Można domniemywać, czy chodziło o kwestię roszczeń żydowskich wobec Polaków, czy nadchodzące wybory prezydenckie w USA, czy o coś zgoła innego. Jednego jestem pewna-wkrótce się dowiemy..

~mtmt 6 godzin i 53 minut temu
Polska świetnie sobie radzi z historią. „Ida”, „W ciemności”, „Pianista”, „Pokłosie” to polskie lub częściowo polskie filmy, w których poruszany jest wątek antysemityzmu, czy kryminalnych zachowań wobec Żydów. Wydawane są książki J.T. Grossa, powstają muzea historii Żydów. Nawet po pogromie kieleckim (inspirowanym zresztą przez NKWD w osobie Michaiła Diomina) sąd polski skazał 9 winowajców na karę śmierci. Ilu Niemców powinno wisieć za 6 mln zabitych Żydów, a ilu powieszono?

~Don 1 godzinę i 27 minut temu
Tylko skąd u kolegi, lub koleżanki, aż 6 mln zamordowanych żydów? Proszę a nawet zalecam prace badawcze historyków amerykańskich, no raczej nie tych pochodzenia żydowskiego. Ci spoza tego kręgu, jak Richard Lucas, lekko nie mają, i mogli by naprawdę wiele powiedzieć o tzw.”obiektywnej historii”. Bardzo polecam jego pracę „Zapomniany holocaust”. Jeżeli o czymkolwiek mamy obiektywnie pamiętać to czytajmy taki prace ponieważ operują ogromnym materiałem źródłowym.

10 thoughts on “60 „Amerykanski” historyk o trupach w szafie polskiej historii

 1. Przykład wyparcia w innym wydaniu, także pustynnym. Ciekawe, czy wszyscy wyznawcy pustynnej tradycji, to anioły bez skazy? Na to by wychodziło, sądząc po ich własnych słowach i tylko Polacy/PoLahy, no i dodatkowo Słowianie, to „czyste zło”, a jakże… hehehe. Niektórzy powinni się już zacząć bać, bo coraz więcej Słowian i Polaków/PoLahów, tego kłamstwa już nie kupuje. I dobrze! Kajanie się jest może i dobre, ale tylko dla obrzezanych umysłów. Ja oczekuję prawdy, a nie „prawdy obrzezanej”, albo „prawdy wygodnej dla …*” * – potrzebne wpisać…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Turcji-nasi-przodkowie-nigdy-nie-dopuscili-sie-ludobojstwa,wid,17479734,wiadomosc.html

  Nasi przodkowie nigdy nie dopuścili się ludobójstwa – oświadczył w czwartek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Mówił o tym, przemawiając na „szczycie na rzecz pokoju”, zorganizowanym w Stambule z okazji setnej rocznicy bitwy o Gallipoli.

  – Twierdzenia Ormian na temat wydarzeń 1915 roku są nieuzasadnione i bezpodstawne – oświadczył turecki prezydent. Wspomniał o „cierpieniach” ludności ormiańskiej w imperium otomańskim podczas deportacji. – Sprawa ormiańska stała się narzędziem w kampanii oczerniania Turcji, odrzucamy to – oznajmił.
  (…)

  ~Durbert 1 godzinę i 3 minuty temu
  Ormianie sami się wtedy wyrżnęli, żeby świat mógł 100 lat później szkalować Turków

  ~polack 1 godzinę i 20 minut temu
  Nie możliwe, to Turcy nie przepraszają za to co zrobili a nawet czego nie zrobili ich dziadowie? Powinni brać przykład z Polski i Polaków. Ci będą niedługo przepraszać za wywołanie II wojny światowej bo sami w to uwierzą 🙂

  ~Aper 29 minut temu
  Nie przyznają, bo zamordowali 1,5 mil. Ormian, 750 tyś Asyryjczyków i 500 tyś Greków. Według turkobaranów sami się pozabijały, a teraz biednych turków w tym winią.

  ~Kazimierz 45 minut temu
  Erdogan kręci. Ormian zaczęto mordować faktycznie w imperium osmańskim -przy pomocy wojska tureckiego. Największych pogromów dokonano jednak już w państwie Tureckim i przy pomocy tureckich żołnierzy. Było tych Ormian ponad 2 mln., zostało paręset tys. żywych -resztę armia turecka wyrżnęła.

  ~b..aca…i 19 minut temu
  w przypadku ormian, słowo ludobójstwo nie jest na miejscu

  ~dg 1 godzinę i 22 minut temu
  Szkoda że Polacy dają sie oczerniać 😦

  ~as 36 minut temu
  Możesz podać jakiś przykład? Kiedy i kto mówił coś o Polsce nie prawdziwego i szkalującego a Polska jako państwo nie zaprotestowało? Czy jesteś pryszczem z piaskownicy i oczekujesz nalotów dywanowych za krzywdzące słowa?

  …..

  Nie „as”, ja oczekuje pozywanie kłamców do sądów i zasądzanie przez nie sprawiedliwych i wysokich odszkodowań, jako zadość uczynienie, za kłamstwa i oszczerstwa. Takie nauczanie rozumu i szacunku, przez kieszeń do głowy…

  Tak jeszcze mi coś przypomniało się. A czy to nie cesarskie „kaiserowskie” Niemcy współpracowały z Imperium Osmańskim, doradzały co i jak, dozbrajały jego armię itd? Coś te „cywilizowane” Niemcy, jakoś dziwnie co i rusz są zamieszane w jak nie jedno to drugie ludobójstwo… Czyżby to taka niemiecka tradycja, jak Oktoberfest, tyle tylko że trochę starsza?

  Polubienie

  • Usrael nie lubi konkurencji, nawet w sprawie ludobójstwa. Tylko on ma prawo mówić co jak było, reszta jest nieważna i nieistotna. Zresztą kto by się tam tymi nędznymi ormiańskimi, greckimi, asyryjskimi gojami przejmował, przecież to tylko bydło z twarzą, no nie? Także Słowianie i inne zwierzęta, mordy w kubeł!

   http://www.forumbiodiversity.com/showthread.php/44163-Turkey-and-the-Armenian-Assyrian-Greek-Genocide?p=1190283#post1190283

   The Apple Today, 08:08 #1
   So, I don’t know if anyone is keeping up with the news, but several countries have recognized the Armenian, Assyrian(also „Aramean”), and Greek Genocides as of late. A few of the countries being Australia, Austria, Germany, the Netherlands, and possibly soon, even Israel and the US! This may have come as a result of lobbying efforts by Armenians, Assyrians, and Pontic Greeks in the diaspora or the fact that it is the 100 year anniversary of the genocides? Well, this has caused some tension between Turkey and these other states, as well as animosity in the diaspora.

   https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11164826_10153305540529697_400574804143814192_n.jpg?oh=35b54e355e538869eedfd80b7f4e388c&oe=55D6AB43&__gda__=1440760954_9e66281ea7366a3b0f62e3547cfd34f3

   http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/70/a1/70a18587f14012e1306a9649f3766190.jpg?itok=-CuhDsjl

   Do you think it’s appropriate that the genocides are recognized today? What does this mean for Turkey? The Turkish government used to threaten countries into not recognizing it, such as the case with Sweden in 2010. Does that mean Turkey’s political power is fading and alliances are changing?

   Polubienie

   • To jest dobre, bo pokazuje jak potomek winnych dokonania ludobójstwa, nie umie przyznać się do tego, co jego przodkowie zrobili i zwyczajnie odwraca kota ogonem, wskazując na dwulicowość i zakłamanie innych ludobójców! To może być ciekawy wątek, z duża ilością agresji i wzajemnego oskarżania się i obnażania! Uwielbiam coś takiego! To jak zawody obłudników, który jest bardziej obłudny! Znając życie, dowiemy się ciekawych rzeczy, bo Elias, czyli moderator to Asyryjczyk… A i jeszcze jedno. Ten dumny turecki obrońca Turcji, mieszka sobie w najlepsze w Finlandii…

    Tamerlane Today, 12:09 #5
    Quote Originally Posted by The Apple View Post
    (…) A few of the countries being Australia, Austria, Germany, the Netherlands, and possibly soon, even Israel and the US!
    This is just too hilarious to be true. All I can say is, look who’s talking.

    Australia has raped, pillaged and killed the aborigines for about 100 years and still, today, they continue to treat them like garbage.

    Holland conquer and pilage South Africa after which they decide to establish on of the most horrible oppression law in modern history, Apartheid.

    Israel have, ever since the state was found, killed and massacred Palestinian civilians and even bomb Palestinian school kids! Also they together with the US, are the founders of goddamn ISIS and both US and Israel are the world champions of genocide.

    And now these countries demand Turkey to confess? Ooh, please. How ironic.

    Polubienie

   • Awale Today, 12:13 #6
    Quote Originally Posted by Acquisitorz View Post
    Don’t see the US recognizing them though.
    Care to elaborate, akh? Why would the US in particular not acknowledge the genocide(s)?

    Acquisitorz Today, 12:16 #7
    Quote Originally Posted by Awale View Post
    Care to elaborate, akh? Why would the US in particular not acknowledge the genocide(s)?
    Because Turkey is a major strategic partner of the US in the region, so recognizing these events would make Ankara very angry.

    EliasAlucard Today, 12:20 #8
    Quote Originally Posted by Tamerlane View Post
    This is just too hilarious to be true. All I can say is, look who’s talking. Australia has raped, pillaged and killed the aborigines for about 100 years and still, today, they continue to treat them like garbage. Holland conquer and pilage South Africa after which they decide to establish on of the most horrible oppression law in modern history, Apartheid. Israel have, ever since the state was found, killed and massacred Palestinian civilians and even bomb Palestinian school kids! Also they together with the US, are the founders of goddamn ISIS and both US and Israel are the world champions of genocide.

    And now these countries demand Turkey to confess? Ooh, please. How ironic.
    But how does it change anything, the genocidal activities of Europeans, what Turks/Kurds did? Obviously this EU recognition of Seyfo (and unlike Armenians, I include all Christian ethnic groups that were massacred in this genocide, not just Assyrians but also Pontic Greeks), is about putting pressure on Turkey not only because it’s now 100 years ago, but also because Turkey being one of the strongest supporters of ISIS, has to be shamed with its past when reminded of its behavior that how Erdogan today is fully supportive of ISIS, is exactly how Turks back then did against Christians in the name of Islam.

    What colonial Europeans did in the past is one thing; back then, there was no such thing as human rights and all that stuff modern lying sanctimonious politicians talk about today in order to boost their own self-serving feelgood image. Everyone back then whether it was Europeans or Asians, engaged in imperialism, colonialism and various other genocidal activities (Tocharians were pretty much genocided after the Turco-Mongols began their empire, as a case in point).

    Turkey however, pretends that its a modern, civilized country. That there’s like 1% or less Christians today in Turkey, is not the result of a natural development or Islam’s strong attraction power, but rather the result of hundreds of years of anti-Christian persecution and anti-Christian discrimination within the Ottoman Empire and even in the Turkish Republic.

    Why should Turkey be let off the hook when it’s guilty?

    Quote Originally Posted by Awale View Post
    Care to elaborate, akh? Why would the US in particular not acknowledge the genocide(s)?
    Because the US is not an independent country; its regime is a profit-corrupt puppet whore sell-out to money, as opposed to morality. In this case, being its business relations with Turkey and Turkey’s membership in NATO.

    Skomand Today, 12:45 #10
    http://www.spiegel.de/politik/auslan…a-1030404.html
    Gauck talks of „genocide”

    …..

    Do wszystkich obrzezanych serc i rozumów, a czy wy jesteście już gotowi, żeby zmierzyć się z waszymi winami i winami waszych przodków, dotyczącymi LUDOBÓJSTWA SŁOWIAN I NISZCZENIA NASZEJ PRASTAREJ TRADYCJI?!!

    Polubienie

   • ~Oko !!! : Nie którzy mają honor i przyznają się do popełnianych błędów i nawet ludobójstwa jeśli go popełnili a są i tacy że nawet gdyby ich pokroić będą zaprzeczać faktom do upadłego, a wytykanie historii właśnie tym co się rozliczyli z przeszłością graniczy co najmniej z nietaktem i polityczną głupotą !!!

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-ostra-reakcja-turcji-na-slowa-gaucka-o-ludobojstwie/9j1stn

    Turcja ostro skrytykowała prezydenta Niemiec Joachima Gaucka za nazwanie ludobójstwem masakry dokonanej przez imperium osmańskie na Ormianach w czasie I wojny światowej. Naród turecki nie zapomni tych słów i nie wybaczy mu ich – oświadczyło MSZ w Ankarze.

    Prezydent Niemiec nie ma uprawnień, by obarczać naród turecki winą za rzekome czyny, które nie odpowiadają prawnym i historycznym faktom” – czytamy w oświadczeniu tureckiego MSZ. Resort spraw zagranicznych ostrzegł przed „długofalowymi negatywnymi skutkami” tej wypowiedzi dla relacji turecko-niemieckich.

    Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odrzucił oskarżenia o ludobójstwo. Szczególnie Rosja, Francja i Niemcy powinny raczej zatroszczyć się o własną historię – oświadczył. – Te państwa muszą najpierw, jedno po drugim, oczyścić brudne plamy własnej historii – dodał Erdogan.

    Gauck jako pierwszy oficjalny przedstawiciel niemieckiego państwa określił w czwartek mianem ludobójstwa rzeź popełnioną na Ormianach przez Turków w czasie I wojny światowej. W piątek kwestią rzezi Ormian zajmował się Bundestag, jednak uchwała w tej sprawie ma zostać przyjęta w terminie późniejszym. Rząd unikał dotąd nazywania masakry ludobójstwem, obawiając się pogorszenia relacji z Turcją.

    – Los Ormian jest przykładem masowego unicestwienia, czystek etnicznych, wypędzeń, ba, nawet ludobójstwa, które w tak straszliwy sposób wywarły piętno na dwudziestym stuleciu – powiedział Gauck podczas nabożeństwa ekumenicznego w protestanckiej katedrze Deutscher Dom w Berlinie.

    Kanclerz Angela Merkel ostrzegała, że taka presja na Ankarę może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. W Niemczech mieszka 1,5 mln obywateli tureckich oraz kilka milionów osób pochodzenia tureckiego.

    Według historyków w latach 1915-17 w dokonanych przez siły tureckie rzeziach i deportacjach życie straciło około 1,5 mln ormiańskich mieszkańców ówczesnego imperium osmańskiego. Natura i skala tej zbrodni, określanej powszechnie przez historyków jako pierwszy akt ludobójstwa w XX wieku, pozostaje niezmiennie tematem sporu, w którym strona turecka kwestionuje określenie „ludobójstwo”. Przyznaje jedynie, że w walkach między Turkami i Ormianami, które zaczęły się w 1915 roku, było wiele ofiar po stronie Ormian, ale w żadnym wypadku nie półtora miliona, jak uważa strona ormiańska.

    bogdaan : Oczywiście, że prezydent Niemiec ma prawo powiedzieć to co powiedział. To nie on dokonał mordu na ponad milionie Ormian tylko Turcy. Zgodnie z definicją ludobójstwo to „celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.” i to co się działo wtedy wyczerpuje znamiona tej definicji tak, jak znamiona te wyczerpują mordy UPA na Wołyniu. Można zaklinać przeszłość ale Turcy dokonali ludobójstwa, tak samo dokonali ludobójstwa Ukraińcy. Zarówno Tureckie jak i Ukraińskie rozkazy o mordowaniu ludności tylko to poświadczają.

    bogdaan do ~ wygnany: Przywróćmy sprawom ich właściwy wymiar. Wypędzenie Niemców z terenów Śląska było uzgodnione na szczycie Wielkiej Trójki i nie było decyzją Polaków tak jak ich wyjazd ze Lwowa nie był ich decyzją. Nie można mówić zatem o tym, że to Polacy wypędzali Niemców – to jest niezrozumienie historii. Mój dziadek od strony ojca pochodził z okolic Lwowa. Rosjanie zagrabili wszystko – a w tym mieście 90% mieszkańców przed wojną to byli Polacy i Żydzi. Niemcy razem z Ukraińcami wymordowali Żydów i to samo zaczęli robić z Polakami. Nie przypominam masowych mordów na Niemcach z inspiracji Polaków i z rozkazu dowództwa Polskiego. Po wojnie te osoby właśnie ze Lwowa i wschodnich części Polski przedwojennej, wcale tego nie chcąc , zostały przesiedlone w okolice Wrocławia i Opola. Miej pretensje do Rosjan i do Wielkiej Trójki o to – decyzja nie była Polska

    bogdaan do ~patriota, katolik: Po pierwsze Polacy przyznali się do Jedwabnego, ale istnieje pewna różnica pomiędzy ludobójstwem a zwykłymi mordami tak jak to miało miejsce w Jedwabnym. Ludobójstwo musi być zorganizowane odgórnie i na rozkaz – nigdy w Polsce nie dokonano ludobójstwa na rozkaz odgórny. Co do morderców i nawet sporych mordów zgadzam się powinny być one ujawnione i pokazane, bo takie też u nas się zdarzały i powinniśmy to jako naród zrobić. W historii Polski nie było jednak odgórnie zorganizowanych morderstw, które by mogły być zdefiniowane jako ludobójstwo

    bogdaan do ~s.r. 61 l.: widać, ze nie zna Pan samej historii życia Gaucka – on ma prawo to mówić. Jeśli wróci Pan do podręczników historii to dowie się Pan, że reżim Hitlera wypędził miliony rodowitych Niemców z kraju, wśród nich Tomasz i Klausa Manna, literatów, Marlene Dietrich piosenkarkę i wielu wielu innych. Poza tym Niemcy nie ukrywają tego , że ich zbrodnie były ludobójstwem a Turcy to Ukrywają , podobnie zresztą jak Ukraińcy. Nie chodzi tu o zemstę ale prawdę, która nie pozwoli z morderców robić bohaterów

    ~Gauck Jest W Porzadku : Argument Turkow przeciwko Gauckowi mozna wyrazic tak: „Gauck nie ma prawa krytykowac Turcji za ludobojstwo na Ormianach, bo Niemcy tez zrobily cos rownie okropnego. Ukarzemy Niemcy za slowa Gaucka!” To falszywy argument. To, ze Niemcy zrobily cos zlego, nie znaczy ze Turcja nie zrobila nic zlego. I to nie znaczy, ze prezydent niemiecki nie ma prawa krytykowac zlych czynow Turcji, bo jest Niemcem. Akurat Gauck to sama szlachetnosc. W przeszlosci nieraz potepial zbrodnie hitlerowskie oraz komunistyczne.. Ma prawo potepiac zbrodnie osmanskie.

    ~Hate Punk do ~s.r. 61 l.: Zgadza się, ale czy Niemcy się tego wypierają ? dla nich to niezwykle haniebna karta historii i fakt, że Niemcy mają jedno z największych ludobójstw w historii na koncie, nie powoduje, iż nie można udawać, że Turcy, ZSRR (aktualnie Rosja), Ukraińcy, Hiszpanie itd. nie dokonywali równie haniebnych czynów. Tak więc oburzenie Turków, jest bez zasadne, bo to jakby syn mordercy, licytował się z synem innego mordercy, którego ojciec więcej wymordował i kto jest bardziej winny. Nie jestem miłośnikiem Niemców, ale mają jedną przewagę w przeciwieństwie do innych narodów które mordowały, potrafią się przyznać do błędu i wstydzić się tego, nie robią z nazistów bohaterów, jak Ukraińcy z UPA, nie zwalają winy na poprzedni ustrój i inną nazwę państwa jak czynią Rosjanie, nie wypierają się ludobójstwa jak robią teraz Turcy.

    Polubienie

 2. Dziwny tytuł i teza: Bog-nie-jest-prymitywnym-dziadem-ktory-zsyla-choroby… Nie jest, bo nie robi tego, ani innych złych rzeczy?!! Ktoś tu chyba pustynnych źródeł nie czytał, albo mu pamięć nimi obrzezano, albo komuś tu chyba mózg zachorował, na logikę inaczej…

  ~123 [11 godzin temu]
  Nie słyszałem o żadnym żydzie, który oddałby życie za Polaka ,współczuje Polakom i ich rodzinom co ratowali żydów jak słyszą teraz, że Polacy byli wspólnikami nazistów.

  http://ksiazki.wp.pl/tytul,Bog-nie-jest-prymitywnym-dziadem-ktory-zsyla-choroby,wid,21253,wywiad.html?ticaid=114bd2

  Dawid Sierakowiak mógł zostać kimś wybitnym: za osiągnięcia w nauce dostał stypendium, znał pięć języków, tłumaczył, pisał artykuły do gazet, udzielał korepetycji, był społecznikiem wrażliwym na ludzką krzywdę. Wybuchła jednak wojna, Niemcy stworzyli w Łodzi getto, gdzie Dawid trafił wraz z rodziną. Tu obserwował jak jego ojciec umiera z głodu, a matka zostaje wywieziona do obozu zagłady. Wszystko spisywał w dzienniku, którego pięć brulionów odnaleziono już po wojnie. Sam Dawid już tego nie dożył. Zmarł 8 sierpnia 1943 roku.
  (…)

  ~X X X [12 godzin temu]
  „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (…) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym” – Izrael Singer. Te oburzające słowa nie wymagają komentarza. Tylko dlaczego potem się dziwią że Polacy nieszczególnie ich lubią?

  ~malabiala [11 godzin temu]
  @X X X ^ To prawda, nie wiem dlaczego dostałeś minusy. Tego przemówienia można (jest tłumaczenie u Maksa Kolonko) posłuchać w oryginalnej wersji w necie. Obrzydliwe przemówienie pełne wulgaryzmów wobec Polaków. To co napisałeś to tylko meritum, otoczka dopiero obrazuje nienawiść wobec nas. Przykre, że młodzi żydzi z Izraela mają tak skrzywiony obraz Polaków.

  ~Dusia [14 godzin temu]
  czytając komentarze zaczynam wątpić w ludzi i człowieczeństwo. cóż chyba nie jesteśmy lepsi niż hitlerowcy. kultury zero, sumienia zero. aby mówić o kulturze trzeba poznać historię i kulturę innych narodów, a z nas wychodzi prostactwo.

  ~pppwe [14 godzin temu]
  @Dusia ^ Danusia cała dzisiejsza cywilizacja ‚opiera się ‚ (jest fundamentem) na wynalazkach hitlerowców i wczesniejszych wynalazców np. Tesli, przecież to jankesi wszystkich naukowców niemieckich ściągnęli do siebie dali pieniądze na badania i polecieli ich rakietą w kosmos, bombę atomową też wymyślili Niemcy tylko nie zdążyli jej użyć ale amerykanie nie są gorsi i Japończycy odczuli to na własnej skórze.

  ~dar [11 godzin temu]
  @Dusia ^ Dusia człowieczeństwa muszą się nauczyć wpierw oni zacząć szanować innych ludzi a walory które przytoczyłaś dotyczą ich nie znasz tej nacji dla nich jesteś tylko gojką -zwierze z ludzką twarzą uczą się nienawiści w szkołach jak hitlerowcy wojna ich niczego nie nauczyła umarli dobrzy żli się ostali

  ewa.wiatr [13 godzin temu]
  Pan Turowski zapomniał dodać, że zabronione było publikowanie dziennika wcześniej. Ktoś nieprawnie przywłaszczył sobie prawa autorskie i zakazał publikacji. Dopiero po 70 latach od śmierci i uwolnienia praw, stała się ona możliwa. I mam nadzieję, że będzie kolejna publikacja, bo ta jest poniżej krytyki.

  ~Jo [12 godzin temu]
  @ewa.wiatr ^ Ciekawe; czy wiadomo coś bliżej kto przywłaszczył?.

  ~icek.bażant [12 godzin temu]
  @Jo ^ Odpowiedź jest prosta: kto wydawał dotychczas ten tekst? Wystarczy zajrzeć do katalogu Biblioteki Kongresu!

  ~Janko Muzykant [12 godzin temu]
  Jakie z tego wszystkiego wnioski? Ano: 1. zwrócić kamienicę wraz z przyległościami jej „prawowitym” właścicielom, 2. nakręcić z funduszy państwowych kolejny film o nazistowskich Polakach prześladujących Żydów i pokazać go na Zachodzie.

  ~Kris [14 godzin temu]
  Nie ma już innych tematów, wszędzie żydzi w gazetach, w telewizji, w banku, w rządzie jeszcze z lodówki zaczną wyłazić!

  ~Aga [12 godzin temu]
  @nb ^ Już ktoś napisał w innym miejscu na tym forum, że dobrze, że Polakom włos z głowy nie spadł. Mówiąc o ludobójstwie podczas II WŚ najczęściej mówi się o Żydach, jakby Polacy nie przeżywali tragedii w tamtych czasach. Jak jestem empatyczną osobą, tak nawet ja zaczynam mieć tego po dziurki w nosie.

  ~Zbig [12 godzin temu]
  @Kris ^ ~Kris A czyja to wina, że się tak promują Żydzi? czy nie głupich i infantylnych goi co tak wszystko łykają.Czy nie mamy podane na tacy aby nie trzeba było wysilać się przy myśleniu? I to na tacy niemieckiej polsko-języcznych przekaziorów?

  Polubienie


 3. Imperium zła – Lektor PL

  Published on Jan 5, 2014
  Mógłbym tu wiele wytknąć wytykającemu, ale pozostawię to oglądającym (KRK który kradł, mordował, spiskował, stworzył strukturę „mafijną”-kościelną, rządził światem jako państwo-religia nadal chce mieć władzę nad światem.) Nagranie dla tych którzy umieją rozdzielić fakty od manipulacji.

  Polubienie

 4. http://vod.pl/programy-tv/teorie-spiskowe-czwarta-rzesza-nazisci-w-ameryce-online-za-darmo/prbq5#

  Teorie spiskowe: „Czwarta Rzesza – Naziści w Ameryce” The Conspiracy Show with Richard Syrett

  2010
  Kanada
  Lektor PL
  20 min
  HD
  Kat. wiekowa: 12
  Gatunki: Reality Show
  Obsada:Richard Syrett
  Dostępny w pakietach: Teorie spiskowe
  Dostępny do 30 września 2016

  Teorie spiskowe: „Czwarta Rzesza – Naziści w Ameryce”

  Chociaż alianci pokonali nazistowskie Niemcy, to okazuje się, że największymi wygranymi tej wojny są sami faszyści. Według historyków, naziści nigdy się nie poddali oficjalnie, w przeciwieństwie do armii niemieckiej. Dziesiątki tysięcy wysokich rangą nazistowskich dygnitarzy potajemnie uciekło do bezpiecznych krajów – azyli, gdzie dokończyli swoje życie w spokoju. Ilu z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych? I jak wielu pracowało później ku chwale USA? Prawda jest przerażająca…

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/list-do-zagranicznych-mediow-przed-rocznica-wyzwolenia-obozu-auschwitz


  Lokalizacja obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Większość z nich znajdowała się na terenie III Rzeszy. Źródło: Wikipedia

  List do zagranicznych mediów przed rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz
  Dodane przez wachmistrz_Soroka
  Opublikowano: Poniedziałek, 25 stycznia 2016 o godz. 09:09:51

  W związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz, do zagranicznych mediów zostanie rozesłany list, który ma na celu zapobiec używania kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  W porozumieniu z MSZ akcję prowadzi Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. Adresatami są głównie niemieckie media, gdzie między 26 a 27 stycznia pojawia się wiele artykułów dotyczących wkroczenia Armii Czerwonej do Auschwitz. Po otrzymaniu takiego listu, trudniej im będzie wytłumaczyć się z użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Chodzi o to, by nie pojawiały się te oszczerstwa w druku, bo one zatruwają relacje polsko-niemieckie. Zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy Niemcy wywierają nacisk na polski rząd i polskie społeczeństwo w celu przyjęcia tych warunków, które oni nam narzucają w związku z imigrantami, albo też chcąc obalić rząd RP – mówił Maciej Świrski, prezes Reduty.

  „Polskie obozy koncentracyjne” (ang. Polish concentration camps) to błędne określenie stosowane w niektórych mediach, publikacjach, w tym również w opracowaniach historycznych w odniesieniu do niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych znajdujących się w granicach okupowanej od 1939 roku przez Niemców Polski. Termin „polskie obozy koncentracyjne” nie tylko wyznacza położenie geograficzne tych obozów, ale sugeruje, że zakładali je i zarządzali nimi Polacy. Według niektórych poglądów sformułowanie wprowadzane jest celowo jako propaganda wymierzona w państwo polskie. Spotyka się także określenia pochodne jak „polskie obozy zagłady” (ang. „Polish death camps”) lub „Polski Holocaust” (ang. Polish Holocaust), niem. »polnische Häuser des Todes« – »Polish death houses«, »polnische Vernichtungslager«, »polnische Vernichtungslager Sobibor und Treblinka«.

  Państwo polskie, organizacje pozarządowe oraz środowiska polonijne od lat próbują przeciwdziałać pojawianiu się tego określenia w przestrzeni publicznej.

  Polubienie

 6. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.