173 Tomasz Otłowski. Kto naprawdę stoi za falą migrantów szturmujących Europę?


Syryjski uchodźca leży przed szpalerem tureckich policjantów (AFP / BULENT KILIC)

~folko 16 godzin i 33 minut temu
Wreszcie dobry artykul. Mam dosc tych lewicowych smieci pisanych na zamowienie arabow.

~Adolf Stalinowicz Putler 13 godzin i 2 minuty temu
Byłby dobry, gdyby mówił CAŁĄ prawdę, a ona wygląda tak, że jedynym, który zyskuje na destabilizacji Europy, której jedność nie pozwalała mu do tej pory odtworzyć ZSRR, jest PUTIN.

~balajanek 10 godzin i 36 minut temu
Też tak uważam. Ciekawe kiedy UE dojdzie do podobnych wniosków?

~kowalski 13 godzin i 27 minut temu
Artykuł tak obiektywny i sensowny że trudno uwierzyć że to W.P.

~Gosiab 9 godzin i 55 minut temu
Bo nie wskazał naprawdę winnych exodusu. Mających korzyści, ale nie prowodyrów akcji.

~ZenekBezSpodenek 19 godzin i 5 minut temu
Niewazne jak na to patrzec, to czlowiek zaczyna zalowac, ze to Merkel a nie Putin ma najwiecej do powiedzenia. Zarowno on jak i ona nie sa nam, Polakom, tak naprawde przychylni, ALE Putin przynajmniej mysli przede wszystkim o swoich i nie ma napadow ekstremalnej glupoty!

~Adolf Stalinowicz Putler14 godzin temu
Ktoś do tego stopnia obłąkany nie ma napadów głupoty bo ona trwa ciągle. Poniał putinsynu?

~istra 11 godzin i 38 minut temu
adolf, ty lewacka łajzo, zdajesz sobie sprawę ze swojej głupoty czy jesteś za głupi, żeby zrozumieć, że jesteś głupi?

~Renniwood 10 godzin i 46 minut temu
Dlaczego obrażasz i wyzywasz innych, myślisz , że wyzywając postwasisz siebie na lepszym miejscu !

~Solotoo 16 godzin i 45 minut temu
Dlaczego nikt nie piszę o tym,że np: w Belgii więzienia pękają w szwach od Marokańczyków. Jak bardzo przestępczy jest Swiat chorej demokracji w UE,udało mi się o tym już przekonać będąc w latach 90-tych w Belgii na urlopie…. moi przyjaciele z Antwerpii powiedzieli:”to ty nie wiesz, że w Belgii po godz. 22-ej rządzą marokańczycy… a w Amsterdamie jest jeszcze bardziej niebezpiecznie.. a ja na to: ” nooo nie wiem, myślałem,że w tej waszej Unii panuję ład i porządek… na to Aureel… to są mity wyssane z palca, a z prawdą spotykasz się na ulicy na codzień. W Belgii Marokańczycy.. to byli „gastarbajterzy”, których , nie udało się Belgom odesłać do domu, ponieważ prawo unijne ich chroni-do dziś

Tomasz Otłowski

akt. 21.09.2015, 10:13

Kto naprawdę stoi za falą migrantów szturmujących Europę?

Wiele wskazuje na to, że szturmujące europejskie granice fale migrantów z Bliskiego Wschodu nie są spontaniczną ucieczką, ale zorganizowaną akcją, która jest na rękę co najmniej kilku ważnym graczom na geopolitycznej, eurazjatyckiej szachownicy. Co więcej, emigracji tysięcy muzułmanów do Europy sprzeciwia się Państwo Islamskie, które oficjalnie oświadczyło, że jest to grzech i działanie zakazane w islamie.

O problemie nielegalnych imigrantów, od kilku tygodni dziesiątkami tysięcy zalewających południową Europę, napisano już dosłownie całe tomy komentarzy, analiz i artykułów. Niestety, niewiele było wśród nich rzetelnych i pozbawionych ideologiczno-politycznych emocji prób poszukiwania faktycznych źródeł tego fenomenu. Temat imigrantów, niezbyt trafnie określanych mianem „uchodźców”, stał się bowiem – jak wiele mu podobnych – elementem politycznej rozgrywki i rywalizacji tak na szczeblu unijnym, jak i narodowym. W takiej atmosferze niezwykle łatwo przeoczyć (lub, co gorsza – celowo pominąć) fakty i wydarzenia, które stanowią o prawdziwej naturze zjawiska masowej migracji do Europy.

Tymczasem coraz więcej danych i faktów wskazuje na to, że nie mamy bynajmniej do czynienia ze spontaniczną, masową ucieczką tysięcy wymęczonych wojną ludzi, lecz z systematycznie wdrażanym w życie planem zalania Europy tłumami imigrantów, który jest na rękę co najmniej kilku ważnym graczom (państwowym i pozapaństwowym) na geopolitycznej, eurazjatyckiej szachownicy. Warto zatem poddać analizie kwestię napływu do Europy imigrantów z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA, Middle East & North Africa) właśnie pod kątem zasadniczych, realnych przyczyn tego zjawiska.

Exodus z dnia na dzień

Pierwszym i najważniejszym faktem, który od razu rzucił się w oczy ludziom nawet na co dzień nie interesującym się zagadnieniami międzynarodowymi, była z jednej strony nagłość i masowość napływu imigrantów z regionu MENA (niemalże z dnia na dzień pojawiły się w Europie Południowej dziesiątki tysięcy przybyszy), z drugiej zaś zadziwiająca koincydencja w czasie między dwoma odległymi geograficznie „prądami”, tj. (mówiąc umownie) „syryjsko-irackim” oraz „libijskim”.

O ile jeszcze gwałtowne wezbranie ludzkiej fali z kierunku afrykańskiego można wyjaśniać postępującym szybko chaosem i anarchią w Libii, gdzie wojna domowa przeżywa właśnie swoje apogeum, o tyle trudno doszukiwać się podobnych uzasadnień w przypadku sytuacji w Lewancie i Mezopotamii. Wojna domowa w Syrii trwa co prawda piąty rok, ale swój krwawy szczyt (lata 2012-2014) ma już za sobą.

Wbrew pozorom, sytuacja na większości frontów syryjskiego konfliktu jest od dłuższego czasu względnie ustabilizowana, a sama wojna zamieniła się w wielu regionach kraju niemalże w pozycyjną. Wyjątki od tej reguły – jak walki wokół Aleppo, w kurdyjskiej Rodżawie i w prowincji Idlib na północy kraju, a także wciąż zmienna sytuacja w starciach sił rządowych z kalifatem w środkowej Syrii – mają w istocie lokalny (a nierzadko wręcz punktowy) charakter i nie wpływają na całościowy, strategiczny obraz wojny. Z pewnością też nie generują już masowego exodusu uchodźców, szukających schronienia w państwach ościennych.

Podobnie jest w Iraku, w którym – po okresie chaotycznej reakcji na żywiołową ekspansję Państwa Islamskiego latem ubiegłego roku – linie frontów także utrwaliły się i okrzepły, a skala walk i przemocy uległa znacznemu zmniejszeniu (choć i tak bije wciąż wszelkie rekordy).

Obecnie wiadomo już jednak, że zdecydowana większość (nawet do 90 proc.) spośród bliskowschodnich imigrantów, szturmujących dzisiaj Europę w drodze do „ziemi obiecanej” w bogatych państwach zachodniej części kontynentu – spędziła ostatnie kilka-kilkanaście (a niektórzy nawet kilkadziesiąt) miesięcy w obozach dla uchodźców w regionie bliskowschodnim. Przede wszystkim w Turcji, ale też (choć w znacznie mniejszym odsetku) w Jordanii i Libanie. Ci ludzie nie uciekali zatem bezpośrednio z Syrii czy Iraku, im nie groziła ani wczoraj, ani przedwczoraj śmierć czy prześladowania. Przebywali w obozach dla uchodźców, oczywiście bez zbytniego komfortu, ale ich życie i zdrowie nie było z pewnością bezpośrednio zagrożone.

Kolejnym elementem, który od razu wzbudził zdziwienie i zaciekawienie dociekliwych obserwatorów wydarzeń związanych z problemem imigrantów, był fakt, iż tłumy owych „uchodźców” składały się niemal w całości z młodych, zdrowych mężczyzn (jak ktoś słusznie zauważył – w wieku poborowym). Do tego całkiem nieźle ubranych i wyposażonych w dobrej jakości telefony komórkowe, smartfony, tablety itp. I co chyba jeszcze ważniejsze – mających przy sobie tysiące euro (w gotówce!), które przeznaczali najpierw na opłacenie przemytników z Turcji, później na przekupywanie urzędników i pograniczników na kolejnych europejskich granicach, tudzież na wydatki na bieżące potrzeby (wodę, żywność, lekarstwa).

Co więcej, uważna analiza wielu nagrań wideo i zdjęć, przedstawiających np. marsz imigrantów przez terytorium Macedonii, Serbii i Węgier, pozwala stwierdzić, iż owe pozornie bezładne masy imigrantów były (są?) w rzeczywistości doskonale wewnętrznie zorganizowane i zdyscyplinowane – podzielone na ok. 100-200 osobowe grupki, z własnymi liderami, w niczym nie przypominają chaotycznej „wędrówki ludów” wywołanej strachem przed wojną i prześladowaniami. Wewnętrzną spójność, dyscyplinę i koordynację działań wśród imigrantów doskonale widać było zwłaszcza w tych sytuacjach, w których z jakichś względów ich wcześniejsze plany i zamiary nie mogły być zrealizowane – jak np. podczas zamknięcia przez władze węgierskie dworca Keleti w Budapeszcie czy późniejszego całkowitego odizolowania granicy serbsko-węgierskiej.

Podobnych pytań jest o wiele więcej, nie sposób wymienić ich wszystkich w tym miejscu. Co jednak najważniejsze, wyłania się zza nich obraz nieco odmienny od tego, który unijni urzędnicy i politycy codziennie serwują od kilku tygodni setkom milionów Europejczyków. Obraz daleko odbiegający od utartego powszechnie wzorca autentycznego uchodźcy, uciekającego przed bezwzględnie grożącym mu niebezpieczeństwem utraty życia.

Polacy – jak zresztą większość innych narodów Środkowej i Wschodniej Europy – są doskonale wyczuleni na każdą fałszywą nutę w zakresie narracji o uchodźcach wojennych. My doskonale wiemy – bo mamy to wręcz zapisane w genach – jak to jest, gdy trzeba naprawdę uciekać w warunkach wojny przed bezlitosnym wrogiem, porzucając przy tym cały dorobek życia swojego i swoich przodków. Obecna sytuacja – te tłumy młodych, nieźle wyglądających, pewnych swego mieszkańców Bliskiego Wschodu z torbami pełnymi gotówki – nijak jednak nie pasuje do tego wykutego w naszej pamięci i świadomości historycznej archetypu autentycznego uchodźcy wojennego. Stąd zapewne ów, niezrozumiały i potępiany przez zachodnich Europejczyków, instynktowny strach przed akceptacją dla przyjęcia owych migrantów.

Wielka geopolityka

Cała sytuacja, związana z obecnym europejskim kryzysem imigracyjnym – bez wątpienia największym od zakończenia II wojny światowej – może stać się nieco bardziej zrozumiała, gdy spojrzymy na nią w szerszym, geopolitycznym kontekście. Takim, który uwzględnia m.in. ogólny stan rzeczy w regionie bliskowschodnim (szczególnie w Lewancie), ale także aktualne relacje między najważniejszymi regionalnymi i światowymi potęgami.

Chyba nikt w Europie nie zwrócił uwagi na serię publikacji o przebywających w Turcji uchodźcach z Syrii, która pojawiła się w mediach tureckich kilka miesięcy temu (wiosną tego roku). Artykuły te, publikowane w kilkutygodniowych odstępach w raczej niszowych, regionalnych gazetach tureckojęzycznych, skupiały się na dwóch zasadniczych tematach: dużej liczbie uchodźców z Syrii (oficjalnie jest to ok. 1,9 mln, nieoficjalnie – nawet blisko 2,5 mln ludzi), którzy do tego przynieśli ze sobą do Turcji swe uprzedzenia i niesnaski (rywalizacja sunnicko-szyicka, islamsko-chrześcijańska, nie wspominając już o uchodźcach kurdyjskich, którzy w Turcji są podejrzani niejako z definicji); oraz na coraz większych problemach (społecznych, ekonomicznych, politycznych), jakich państwo tureckie doświadcza z tytułu utrzymywania tak dużej masy uchodźców na jego terytorium.

W tym ostatnim kontekście wskazywano w tych publikacjach m.in. na fakt, iż uchodźcy z Syrii stanowią niezwykle tanią siłę roboczą, która w wielu sektorach tureckiej gospodarki (np. rolnictwo) skutecznie wyparła miejscowych pracowników, zwiększając bezrobocie w Turcji i wpływając na ogólne obniżenie wynagrodzeń wielu branż. To z kolei przełożyło się na pojawienie się wśród Turków postaw ksenofobicznych i antyarabskich, zresztą czerpiących pełnymi garściami z głębokich historycznych pokładów turecko-arabskiej rywalizacji i wrogości.

Po kilku miesiącach okazało się, że publikacje na temat uchodźców arabskich nie były wyłącznie głosem przeczulonych dziennikarzy. Turcy naprawdę zaczęli „dusić się” od nadmiaru syryjskich uciekinierów, a problemy społeczno-ekonomiczne, wywołane przez rzesze uchodźców, nie dały się już zamieść pod dywan. Co gorsza, nie ma obecnie żadnych perspektyw na powrót choćby części z tych ludzi do swojego kraju. Zresztą, ostatnie działania Rosjan w Syrii (jawnie i bezpośrednio wspierających już militarnie rządy Baszara al-Asada), wskazują, że możliwa jest ponowna eskalacja konfliktu – „podgrzanie” sytuacji w Syrii do tego stopnia, że uśpione dotychczas fronty znowu ożyją, generując przemoc i chaos na skalę nie widzianą tam od dwóch-trzech lat. To zaś z całą pewnością ponownie wywoła kolejne rzeki uchodźców z wymęczonego wojną kraju. Rzeki, które popłyną głównie do Turcji…

Ankara nie mogła zatem dłużej czekać – dotychczasowa polityka wobec uchodźców z Syrii (na marginesie – uznawana oficjalnie przez ONZ i jej wyspecjalizowaną agendę UNHCR za „wzorcową i godną naśladowania”) musiała ulec zmianie. Najprostszym rozwiązaniem, które nie narażało Turcji na szwank w oczach świata (przynajmniej na razie), okazało się… zezwolenie tysiącom syryjskich uchodźców na wędrówkę ku Europie. Nieoficjalne informacje, uzyskane bezpośrednio ze źródeł UNHCR w Turcji, wskazują, że Turcy już wiosną tego roku zaczęli – w planowy, zsynchronizowany i świadomy sposób – akcję „czyszczenia” swoich obozów z uchodźców, głównie tych syryjskich.

Operacja ta polega nie tylko na „przymykaniu oczu” na masowe opuszczanie obozów przez uchodźców, ale też na zaopatrywaniu ich w środki niezbędne dla odbycia długiej wędrówki ku wymarzonej Europie: pieniądze (to wyjaśniałoby ów fenomen posiadania takich ilości gotówki przez każdego imigranta), śpiwory, namioty, żywność. Być może z perspektywy Ankary bardziej opłaca się dać jednorazowo każdemu uchodźcy, skłonnemu do opuszczenia Turcji, kilka tysięcy euro na drogę, niż wydawać znacznie większe sumy na utrzymywanie go w kraju przez kolejne lata.

Turecka pomoc to jednak także tolerowanie, a w istocie – całkowite przyzwolenie, na działalność zorganizowanych grup przemytników ludzi, którzy przecież musieli przerzucić drogą morską, w relatywnie krótkim czasie (kilka tygodni!), dziesiątki tysięcy ludzi z Turcji na greckie wyspy, skąd ruszyli oni dalej na północ, ku swemu „europejskiemu rajowi”. Przemytników takich, jak ojciec owego biednego trzyletniego kurdyjskiego chłopczyka, utopionego w morzu, którego zdjęcia obiegły świat i miały stać się symbolem tragedii „uchodźców”. Jak się później okazało, jego ojciec nie zawahał się cynicznie i świadomie zaryzykować nawet życia członków własnej rodziny, aby tylko odnieść jak największą korzyść materialną z procederu przemytu ziomków do Europy.

Z drugiej strony, tragiczna śmierć małego Aylana dała prezydentowi Turcji Recepowi Erdoganowi pretekst do równie cynicznych wypowiedzi o tym, jak to Zachód (czytaj: Unia Europejska) ponosi odpowiedzialność za „zamienienie Morza Śródziemnego w cmentarzysko” uchodźców.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że greckie wyspy takie jak Lesbos, Kos czy Samos, będące głównym celem imigrantów, znajdują się zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów od brzegów tureckiej Anatolii. Latem, przy sprzyjającej pogodzie, pokonanie tej odległości na małych łodziach lub nawet pontonach nie jest żadnym problemem, nie wymaga też szczególnej znajomości żeglugi morskiej czy nawigacji.

Co równie ważne w tym kontekście, relacje między Turcją a Grecją od dawna są nacechowane niezwykle dużą wzajemną podejrzliwością i nieufnością, a nawet wrogością – pomimo faktu, iż oba państwa od dekad są formalnie sojusznikami w ramach NATO. A granica między obydwoma państwami – także ta morska, wyjątkowo skomplikowana i w zasadzie nieuznawana przez obie strony – jest jedną z najlepiej strzeżonych w całej Europie. Nie sposób zatem wyobrazić sobie, aby dziesiątki tysięcy imigrantów forsowały ją (do tego w tak krótkim czasie) bez wiedzy i faktycznej zgody Turków. Najnowsze informacje z Turcji wskazują zresztą, że na zachodnich wybrzeżach tego kraju koczują już kolejne setki tysięcy „uchodźców”, czekających na przerzut do Europy. Tylko w samym Izmirze na transport do Grecji czekać ma ponad 100 tys. ludzi. Władze i służby tureckie kompletnie nie interesują się ich zamiarami i planami.

Państwo Islamskie przeciwko imigracji

Jeśli spojrzeć na cały problem pod kątem klasycznej analizy geopolitycznej (a więc badając zagadnienie przez pryzmat poszukiwania interesów, korzyści strategicznych i zysków możliwych do osiągnięcia przez poszczególne podmioty, zaangażowane w daną kwestię) – otrzymamy niezwykle ciekawe wyniki.

Większość przeciwników bezkrytycznego przyjęcia imigrantów, forsowanego (i zapewne jednak ostatecznie przyjętego) przez Unię Europejską, podkreśla, iż mamy do czynienia z islamską inwazją, zainicjowaną lub co najmniej inspirowaną przez Państwo Islamskie (IS). Tymczasem samo IS oficjalnie oświadczyło, że ucieczka/emigracja (arab. hidżra) tych tysięcy muzułmanów do Europy to grzech i działanie zakazane (haram) w islamie. Według Państwa Islamskiego obowiązkiem tych ludzi jest raczej udanie się na hidżrę do samego kalifatu. Zachowanie takie postulował zresztą jeden z pierwszych numerów angielskojęzycznego periodyku propagandowo-informacyjnego IS – „Dabiq” – z lata 2014 roku. Poza tym IS nie byłoby w stanie – w sensie organizacyjnym i politycznym – sprowokować takiego masowego exodusu z Turcji, choć z pewnością może do pewnego stopnia stać za większym napływem imigrantów z Libii.

Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od tego, jakie jest oficjalne stanowisko kalifatu w sprawie masowej migracji muzułmanów z Bliskiego Wschodu do Europy, będzie on tak czy siak jednym z największych strategicznych beneficjentów obecnej sytuacji. Napływ dziesiątek tysięcy imigrantów islamskich do Europy w ciągu zaledwie kilku tygodni zdestabilizował sytuację społeczno-polityczną w Unii Europejskiej bardziej, niż jakikolwiek inny czynnik w ostatnich dekadach. Zmusił władze kilku państw UE, w tym zwłaszcza Niemiec będących głównym celem dla większości „uchodźców”, do zawieszenia swobód strefy Schengen – tego sztandarowego symbolu zjednoczonej Europy. Sprowokował też niebywały rozkwit postaw i zachowań ksenofobicznych oraz jawnie rasistowskich na całym kontynencie, co w wielu państwach przekłada się już dzisiaj na wzrost popularności ugrupowań skrajnie antyeuropejskich.

Niewykluczone, że obecny kryzys imigracyjny będzie także czynnikiem, który ostatecznie przesądzi o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To wszystko osłabia Europę, osłabia cały Zachód, a więc tym samym – wzmacnia siły radykalnego islamu, które stawiają sobie za cel walkę z zachodnią kulturą i cywilizacją. Poza tym, wśród tych dziesiątek tysięcy młodych Syryjczyków i Irakijczyków z pewnością znajdą się tacy, którzy chętnie nawiążą współpracę z islamistami – zwłaszcza, gdy ich oczekiwania i wymagania wobec „europejskiego Edenu” brutalnie rozminą się z rzeczywistością (bo np. zamiast do Niemiec czy Austrii trafią na Litwę, do Rumunii albo do Polski).

Swoje geopolityczne korzyści odnoszą jednak i Turcy. Faktyczna zgoda na wyjazd z ich kraju dziesiątek, a może i setek tysięcy uchodźców (przypomnijmy – głównie młodych mężczyzn, a więc osób najbardziej skłonnych do potencjalnego angażowania się w działania sprzeczne z prawem, albo wręcz terrorystycznych) rozładowuje napiętą sytuację w przepełnionych obozach dla uchodźców na terenie Turcji. Bez wątpienia poprawia to stan bezpieczeństwa w tym kraju, szczególnie w warunkach prowadzonej przez Ankarę od dwóch miesięcy „wojny z terroryzmem”, która w praktyce jest jednak wojną głównie z Partią Pracujących Kurdystanu. Jednocześnie daje to Turkom sposobność do osiągnięcia słodkiej zemsty zarówno na wrogiej Grecji, jak i na całej Unii Europejskiej, która od lat odrzuca starania Turcji o członkostwo tego państwa we Wspólnotach.

Jakby na to nie patrzeć, swoistym beneficjentem całej sytuacji jest również Rosja. Po pierwsze, kryzys migracyjny niezwykle skutecznie „przykrył” to, co dzieje się na wschodniej Ukrainie. Aż dziw, że Moskwa nie wykorzystała jeszcze tej sytuacji i nie poszła na całość, szturmując np. Odessę lub Donieck. W UE nikt by pewnie tego nawet dzisiaj nie zauważył, może oprócz Polski, Rumunii i krajów bałtyckich.

Po drugie, masowy napływ imigrantów do Europy (m.in. z Syrii) daje Rosjanom niezwykle dogodne usprawiedliwienie dla ich gwałtownego zwiększenia zaangażowania militarnego w Syrii po stronie rządu Baszara al-Asada. Według oficjalnej narracji Kremla, wzmocnione rosyjskie zaangażowanie w Lewancie jest właśnie następstwem rozkwitu struktur islamskiego ekstremizmu, który wyrzucił z Lewantu miliony uchodźców. Wzmacniając swoją obecność wojskową w Syrii i walcząc z kalifatem, Rosjanie dążą więc dzisiaj do eliminacji źródeł problemu syryjskich uchodźców. Przy okazji Kreml ma sporo satysfakcji, patrząc jak Unia Europejska „nie może sobie poradzić z paroma tysiącami uchodźców” (cytat z prezydenta Władimira Putina).

Jak widać, problem masowego napływu nielegalnych imigrantów w granice Unii Europejskiej nie jest kwestią, którą można rozpatrywać w prostej, czarno-białej perspektywie, tak ulubionej na salonach w Brukseli. Zagadnienie to ma wiele aspektów, uwarunkowań i kontekstów, z których spora część jest jednak przez unijnych decydentów z góry odrzucana jako nie pasująca do założonego wcześniej obrazu. Dzisiaj Unia Europejska (ale i Europa jako całość) zastanawia się i wykłóca, co zrobić z tymi imigrantami, którzy już dotarli na Stary Kontynent. Zamiast tego powinna podjąć zdecydowane i realne działania zapobiegające masowemu napływowi kolejnych „ludzkich fal” z Bliskiego Wschodu. Bo to, że takowe już lada dzień pojawią się na południowych granicach UE, jest więcej niż pewne.

~BRAWO!!! 13 godzin i 36 minut temu
Wreszcie ktoś napisał faktyczny obraz tego co się dzieje na świecie, masz rację corvax jest to akcja zaplanowana w celu wprowadzenia (ostateczny cel) NWO.

~takczyniehmm 13 godzin i 47 minut temu
Czy ja na serio jestem na wp.pl?

~anty Rot 15 godzin i 35 minut temu
Czemu nie wyczytałem nigdzie nazwiska Pana SOROS?

~Adolf Stalinowicz Putler 12 godzin i 55 minut temu
Bo nie miało by żadnego sensu wymienianie jego nazwiska. Chyba że przez FSB w ramach dezinformacji. Jedynym, który zyskuje na destabilizacji i rozpadzie UE jest PUTIN. To wszystko jego krecia robota. Rozłam i osłabienie UE pozwoli mu zrealizować przygotowywany od 10 lat plan podboju Polski, Rumunii i Krajów Bałtyckich, a później reaktywować ZSRR.

~ares 9 godzin i 24 minut temu
Gdyby chciał rozwalić jewrope już dawno by to zrobił.On chce obronić europe przed chazarskimi mongołami jak ty.

~corvax 20 godzin i 53 minut temu
Plan zniszczenia Europy poprzez napływ muzułmańskich uchodźców to dobrze zaplanowane przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest sam George Soros, biznesmen i filantrop reprezentujący interesy bankierów z rodziny Rotszyldów. Wśród wyrzuconych kamizelek ratunkowych i przebitych pontonów przy plaży na greckiej wyspie Lesbos, dziennikarz Sky News odkrył podarty egzemplarz przewodnika. Przewodnik dla imigrantów napisany został w języku arabskim i zawiera numery telefonów organizacji, które zapewnią pomoc uchodźcom. Dystrybutorem jest organizacja w2eu (Welcome to EU) co w tłumaczeniu oznacza Witamy w Europie, jest ona finansowana przez Open Society Institute należące do Sorosa.

~akwarium24 20 godzin i 7 minut temu
Na portalach wschodu i Facebooku pełno ogłoszeń ,,Szczęśliwa podróż do Grecji ,, ,Jutro będziesz w Szwecji,, itp ceny w funtach od 500 do 5500 – mafia zarabia …. Jak można wpuszczać bez wiz i etc skandal … np Arabia Saudyjska żąda wizy i opiekuna na miejscu ,a merkel będzie im wypłacać z naszej kasy po 1000 i przyjmują ile wlezie – to cala Afryka i Albanią i etc to się zwali …..

~akwarium24 20 godzin i 24 minut temu
W weekend w prasie i mediach elektronicznych rozpowszechniany był na szeroką skalę informator pt. „Uchodźcy w Polsce – więcej wiedzy, mniej strachu” (wydany przez „Gazetę Wyborczą” pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców). Masowy kolportaż tej publikacji byłby niemożliwy, gdyby nie należące do Niemców polskojęzyczne gazety i portale. W tym kontekście warto postawić pytanie – jakiemu państwu najmocniej zależy, aby islamscy uchodźcy i imigranci byli lokowani proporcjonalnie między innymi u nas ,choć nie chcą – Najmocniej zależy na tym właśnie Niemcom. Tylko w sprawie rury Nord Stream II nie pytali nas ???

~Jan Ewa Kot 16 godzin i 4 minuty temu
USA likwiduje konkurenta, Unię Europejska.

~Adolf Stalinowicz Putler 12 godzin i 58 minut temu
USA nie ma żadnego interesu w osłabianiu UNII, przeciwnie, w ich interesie jest silna Europa, stanowiąca wraz z USA przeciwwagę dla RoSSji i Chin. Tylko silna Europa daje stabilizację na świecie. Jedynym zainteresowanym destabilizacją i podzieleniem Europy jest PUTIN. Rozłam w UE pozwoli mu bez przeszkód zrealizować gotowy od 10 lat plan podboju Polski, Rumunii o Krajów Bałtyckich a później odtworzyć ZSRR.

~XaX 12 godzin i 53 minut temu
Też mi konkurent, to jest sojusznik jego i mają wspólne interesy, to Rosja likwiduje konkurencję w postaci UE. No ale to typowe dla was zwalić na USA to co robi Rosja ..

~inga 8 godzin i 54 minut temu
ciagle nie odrozniacie amerykanow od amerykanskiej finansjery zydowskiego pochodzenia, niemcow od niemieckiej finansjery zydowskiego pochodzenia itp. itd. i w tematach pieniadze hitlera albo kto finansowal lenina juz nie mamy prawa sie nie orientowac / wiadomo, ze chodzi o bogactwa naturalne / w 1 i 2 wojnie owegiel / teraz o rope na morzu srodziemnym, diamenty i rope w afryce itd.

~inga 8 godzin i 52 minut temu
1> surowce energetyczne w europie wschodniej na celowniku… 2. europejski okragly stol przedsiebiorcow 3. IV rzesza bankowe imperium

~a gdzie Bóg ? 2 godziny i 50 minut temu
czyli co teraz z nami ?? zostaje modlić się by ten co zydów wykańczał z grobu powstał ?? inaczej to po nas !! oni skrupułow nie znaja jak widać ! jak się bronisz to jesteś antysemita ?? ale bagno robią od zarania dziejów.

~kontestator 13 godzin i 57 minut temu
Nie bardzo przekonuje mnie pańska diagnoza. Nie wyobrażam sobie, aby wśród syryjskich uchodźców młodzi mężczyźni stanowili 75% ogółu. Kiedy Polska przyjmowała czeczeńskich uchodźców, większość stanowiły kobiety i dzieci. Nie ulega wątpliwości, że ktoś stoi za tą powszechną imigracją, ale Turcja jest jedynie cichym przyzwolicielem a nie jej organizatorem. Komuś zależy na destabilizacji Europy i są to środowiska lewicowe, bo to właśnie one optują za bezmyślnym przyjmowaniem wszystkich imigrantów.

~Adolf Stalinowicz Putler 12 godzin i 57 minut temu
Jedynym, komu jest na rękę destabilizacja Europy i rozpad Unii jest PUTIN. To on pociąga za sznurki.

~mały_miś 12 godzin i 30 minut temu
No ale to są uchodźcy osadzeni w Turcji i to bez wątpienia. ikt inny nie mógłby zorganizować takiej akcji na terytorium Turcji.

~czydowiezysz 10 godzin i 30 minut temu
Te bzdury krążą od lat. Międzynarodowe żydostwo równomiernie prało mózgi białych z tą różnorodnością i multikulturalnym gównem przez dekady. Możesz włączyć telewizor i to zobaczyć to praktycznie od razu! To wprost niesamowite, co idioci liberałowie i globalne żydostwo zrobiło Szwecji tymi bzdurami. Proszę, obejrzyj krótki film poniżej i uważnie posłuchaj tego, co ten gość mówi. Pomyśl o niegdyś pięknym białym narodzie Nordyckim. To samo dzieje się teraz w Stanach. Różnorodność i poprawność polityczna to wielka obrzydliwa sztuczka na białych ludziach. Jasne i proste. Szwed rozmawia z Ukraińcami o tym, co żydowski porządek świata zrobił z jego krajem. Mógłbyś wypełnić książkę okropnościami, jakie poczyniono na Szwedach i tym, jak żydowskie szmatławe media zaprzeczają tym złym rzeczom się dziejącym, ale przez cały ten sam czas publikującymi narodowościowe artykuły o tym, jak jakiś kłamliwy czarny worek na gówno twierdzi, że rasizm się rozpowszechnia, pozując jednocześnie smutno do zdjęcia komentarz pozostawiony przez wściekłą Szwedkę na mojej stronie trzy lata temu tego miesiąca. Proszę przeczytaj cały artykuł, który wkrótce stał się dostępny wirtualnie: Szwecja obryzgana multikulturalną gówno-burzą.

78 thoughts on “173 Tomasz Otłowski. Kto naprawdę stoi za falą migrantów szturmujących Europę?

 1. http://blogpublika.com/2015/09/22/list-otwarty-polacy-przepraszaja-czechow-slowakow-wegrow-i-rumunow-za-zawstydzajaca-nielojalnosc-naszego-rzadu/

  List otwarty: Polacy przepraszają Czechów, Słowaków, Węgrów i Rumunów za zawstydzającą nielojalność naszego rządu

  Wrzesień 22, 2015 at 23:05 by Blogpublika.com

  Problem uchodźców, który jest oczywiście poważny i bolesny, spolaryzował Europę. Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa opowiada się za odróżnianiem osób rzeczywiście prześladowanych przez ISIS od imigrantów ekonomicznych oraz racjonalną i skuteczną pomoc tym pierwszym, a także przeciwko szaleńczej polityce imigracyjnej UE, której ton nadaje Berlin. Istnieje również ogromna społeczna niezgoda na formę narzucania nam przez Unię podporządkowania się tej nieodpowiedzialnej polityce. Uważamy to za naruszanie naszej suwerenności.

  Jedyny plus, w całej tej sprawie, upatrywany był przez nas w zbliżeniu się do siebie krajów V4. Ogólne zadowolenie i poparcie budziło odrodzenie się wspólnoty naszego regionu Europy oraz to, że nareszcie zaczynamy widzieć sojuszników wśród sąsiadów, z którymi łączą nas: historia, interesy polityczne i poczucie braterstwa.

  Stanowisko polskiego rządu, na dzisiejszym unijnym głosowaniu w sprawie relokacji imigrantów, przyjęliśmy z ogromnym szokiem i niedowierzaniem. Nie jest tajemnicą, że partia rządząca w Polsce jest formacją dogłębnie skompromitowaną, znajdującą się u schyłku politycznej egzystencji. W decyzji, którą podjęli dziś w naszym imieniu, czym po raz kolejny nadużyli społecznego zaufania, upatrujemy rozpaczliwej próby zasłużenia na stanowiska unijne, kiedy w Polsce, po wyborach, będą już skończeni.

  My, niżej podpisani Polacy, wyrażamy głębokie ubolewanie i prosimy o wybaczenie naszych przyjaciół i sojuszników: Węgrów, Czechów i Słowaków oraz Rumunów za nielojalność naszego rządu. Mamy szczerą wiarę i nadzieję, że po październikowych wyborach i zmianie rządu współpraca między naszymi narodami będzie układać się zupełnie inaczej: partnersko i honorowo. Tak, jak życzy sobie nasze społeczeństwo. Z pozdrowieniami i przeprosinami.

  …..

  Mi też jest wstyd i ja przepraszam nasze Siostry i Braci, za wspólnych zdrajców, mających się za „Polki i Polaków”! Ludzie 25 Października 2015 głosujcie na swoje dzieci, a nie na sprzedawczyków z partii Potwornie Obrzezanych i im podobnych!!!

  SŁAWA CZECHOM, SŁOWAKOM, WĘGROM, RUMUNOM!!!
  WIECZNA HAŃBA ZDRAJCOM!!! NA POGIBIEL SQRWSNM!!!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zdrada-w-Grupie-Wyszehradzkiej-Marek-Borowski-nie-ma-unii-w-unii,wid,17866876,wiadomosc.html?ticaid=115a35

   akt. 23.09.2015, 20:20

   Zdrada w Grupie Wyszehradzkiej? Marek Borowski: nie ma unii w Unii

   – Interes Grupy Wyszehradzkiej nie może przeważać nad interesem Unii Europejskiej. Nie ma czegoś takiego jak unia w Unii. Tym bardziej, że dzisiaj nie należy nadawać nadmiernej wagi Grupie Wyszehradzkiej – tak senator Marek Borowski odniósł się w programie „Po przecinku” w TVP Info do zarzutów ze strony PiS, że polski rząd „zdradził Grupę Wyszehradzka, głosując za podziałem liczby uchodźców”. – Jedność grupy była przez wiele lat marginalizowana przez polski rząd – grzmiał Witold Waszczykowski (PiS).
   (…)

   ~roy 20 minut temu
   Nie dla polityki EU …Tuska i Schulza , nie dla Muzułmanów w Polsce !

   ~Ann 9 minut temu
   Nie dla łamania prawa dla nie wiadomo jakich celów niemców. Dobrze że są państwa które bronią prawa. BRAWO Słowacy. Czesi, Węgrzy, Rumuni szkoda że zabrakło głosu Polaków, ale niestety reprezentują nas niePOlacy

   ~liverpool50 14 minut temu
   Jakiego komentarza można oczekiwać od komunisty?

   ~df 16 minut temu
   berman wez zamilcz. polecam czerwone zyciorysy do przeczytania

   ~td 20 minut temu
   Czyli POcy za UE uważają tylko niemcy i francję a Naszych Braci Węgrów nie uważają ?!

   ~łowca 15 minut temu
   To była bezczelna zdrada państwa. Tylko ktoś komu Polska jest obojętna może się dopuścić takiej nieprzyzwoitości.

   ~Marcin 17 minut temu
   NEWS z ostatniej chwili. Podając za TVN 24 Niemcy umieszczają uchodźców w budynkach obozu koncentracyjnego Dachau. – Przebywają tutaj bezdomni i azylanci, lecz nie uchodźcy, których status wciąż jest niejasny – mówi szefowa muzeum w byłym obozie koncentracyjnym Dachau Gabriele Hammermann. (link). Wyobrażacie sobie jaki krzyk podniosłaby Europa, USA, Izrael gdyby Polacy umieścili uchodźców chociażby w pobliży Oświęcimia, Majdanka i innych miejsc? Niemcy to jednak naród z empatią 😀

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,UE-rozmiesci-120-tys-uchodzcow-Czeska-prasa-Polska-zawiodla-Grupe-Wyszehradzka,wid,17865059,wiadomosc.html

   akt. 23.09.2015, 08:56

   UE rozmieści 120 tys. uchodźców. Czeska prasa: Polska zawiodła Grupę Wyszehradzką

   Polska zawiodła Grupę Wyszehradzką – taka jest opinia większości czeskich gazet, zawarta w komentarzach na temat głosowania o kwotach imigrantów w Brukseli. „Lidove noviny” podał wręcz, że „Grupa Wyszehradzka rozpadła się”.

   Czeskie media w bardzo emocjonalnych wpisach komentują decyzję Unii Europejskiej w sprawie rozmieszczenia 120 tys. uchodźców.

   Niezależny dziennik „Pravo” uznał kwoty za wyraz bezradności Unii Europejskiej. Przypomniał też wypowiedź szefa czeskiego MSW Milana Chovanca, który po zakończeniu głosowania stwierdził, że „przegrał zdrowy rozum i wkrótce dowiemy się, że cesarz jest nagi”.

   „Lidvove noviny” z kolei wynik głosowania określają jako „porażkę czeskiej polityki”. „Polacy, którzy, jeszcze w ubiegłym tygodniu zajmowali wraz z Czechami, Słowacją i Węgrami wspólne stanowisko w sprawie kwot, wczoraj zagłosowali inaczej i Grupa Wyszehradzka rozpadła się” – piszą „Lidove noviny”.

   Natomiast „Mlada Fronta Dnes” stwierdza, że gorycz porażki jest większa ze względu na stanowisko Warszawy, która nie chciała uczestniczyć w z góry przegranej walce.

   „Hospodarske noviny” napisały zaś, że Polska opowiedziała się za przyjęciem 5,5 tysiąca uchodźców, aby „zachować dobre stosunki z Niemcami”.

   ~dubertos 12 godzin i 18 minut temu
   Przepraszamy Naszych wyszehradzkich przyjaciół za Nasz rząd. Musicie Nam wybaczyć i wytrzymać razem z Nami do 25 października. To już tylko kilka dni…

   ~Ali11 godzin temu
   Niestety przez te kilka dni może się wiele wydarzyć.

   ~Sejmme2 godziny temu
   Na niemieckich stronach istnieje całkowity zakaz komentowania arykułów dot. Emigrantów… powstaję pytanie, gdzie wolność słowa

   ~Sejmme2 godziny temu
   Niemiec Thilo Sarrazien , opisał w 2010 roku w swoje książce pt: „Deutschand schafft sich ab”, Niemcy się wykończą bardzo precyzyjnie problem muzułmanów w Niemczech, za co został bardzo ostro skrytykowany i efekcie ukaranym natychmiastowym zwolnieniem ze stanowiska w jednym z banków. Dziś pan ten jest milionerem, bo książka sprzedała się w wielomilionowym nakładzie i do dziś cieszy się powodzeniem. Powyższe fakty świadczą o tym, że zwykli Niemcy też nie przepadają za orientalną kultura wnoszoną do Europy.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Czech-krytykuje-Polske-za-glosowanie-ws-kwot-uchodzcow,wid,17866588,wiadomosc.html

   akt. 23.09.2015, 16:42

   Prezydent Czech krytykuje Polskę za głosowanie ws. kwot uchodźców

   Prezydent Czech Milosz Zeman skrytykował Polskę za to, że jako jedyny kraj Grupy Wyszehradzkiej (V4) poparła obligatoryjne kwoty uchodźców, których mają przyjąć państwa UE. – Przyzwoity człowiek nie łamie porozumień – cytuje go agencja CTK.

   Zeman zwrócił też uwagę, że w Polsce zmienił się ostatnio prezydent i oświadczył, że „nie jest pewien”, czy nie to było przyczyną zmiany postawy Polski. Jego zdaniem Polska jest krajem „z systemem na wpół prezydenckim, podobnym do Francji”.

   Czeski prezydent zastrzegł, że nie chce używać tak naładowanych emocjonalnie słów jak „zdrada”. – Chcę tylko stwierdzić, że jeśli kraje V4 wielokrotnie coś uzgadniały, to przyzwoity człowiek nie zrywa takiego paktu – powiedział.

   Z kolei czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz ocenił, że Grupa Wyszehradzka w istocie nie działa. Według niego wydaje się, że V4 istnieje tylko na papierze – pisze CTK.

   Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE przegłosowali we wtorek w Brukseli podział 120 tysięcy uchodźców. Według wstępnych wyliczeń do Polski na razie mają trafić 5082 osoby, ostatecznie może ich być jednak mniej. Przeciw tym planom były trzy kraje Grupy Wyszehradzkiej – Słowacja, Czechy i Węgry – oraz Rumunia.

   ~M9 13 minut temu
   Ale obciach , teraz wszyscy staliśmy się pośmiewiskiem przez jedną idiotkę. Czesi Słowacy i Węgry wykazały się odwaga i hartem ducha , mimo ze nie wiele zdziałają to zasługują na szacunek i tak będą traktowani w przyszłych negocjacjach. Polska zaś wykazała się zdradą swoich sojuszników teraz będą nas wszystkie kraje uważały za popychadło no bo nigdzie zdrajców nie lubią

   ~wk 15 minut temu
   Szanowny Panie Prezydencie ZEMAN-Chciałbym Pana serdecznie przeprosić za fałszywy i zdradziecki rząd Rzeczypospolitej Polskiej!!!

   ~polak 4 minuty temu
   taką mamy panią premier Kopacz ,ona nie oszukała tylko was kochani Czesi ale i naród Polski mamy zdrajców z naszym rządzie POwskim.

   Polubienie

 2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,Ostre-slowa-pod-adresem-Kopacz-i-Tuska-na-antyislamskiej-pikiecie-w-Poznaniu,wid,17866240,wiadomosc.html

  akt. 23.09.2015, 15:51

  Ostre słowa pod adresem Kopacz i Tuska na antyislamskiej pikiecie w Poznaniu

  „Za falą islamskich uchodźców zalewających Europę stoją Żydzi, którzy chcą zniszczyć chrześcijaństwo” – m.in. takie słowa można było usłyszeć podczas środowej manifestacji Poznańskiego Związku Patriotycznego. Jednak za największe zagrożenie dla Polski pikietujący uznają obecny rząd „folksdojczów”.
  (…)

  ~brawo 6 godzin i 8 minut temu
  Pikieta była za słabo rozreklamowana, na pewno, przyszłoby więcej osób. Takie wiece są bardzo potrzebne, zwłaszcza w tym sprzedanym mieście. Duży szacunek za odważne i prawdziwe słowa.

  ~cleo. 2 godziny i 56 minut temu
  W POZNANIU MÓWIĄ, JAK JEST. BO TAK WŁAŚNIE JEST. ZOSTALIŚMY ZAATAKOWANI, A TO (W WIĘKSZOŚCI) NIE SĄ ŻADNI UCHODŹCY.

  ~aacc7 4 godziny i 37 minut temu
  Odważny człowiek. Mówi to co myśli wielu rodaków. Ja nigdy na żadnej pikiecie nie byłem, ale teraz kiedy przejrzałem na oczy, wezmę udział. Żadnego menelstwa islamskiego w Polsce, a dla sprzedawczyków ojczyzny ostracyzm, żeby nie powiedzieć stryczek

  ~Birol 2 godziny i 8 minut temu
  Ważne: Pały oddały p. Freytaga na prokuraturę. Chcą mu dorobić buty i wsadzić bo nie pasuje PO. Zarzucają mu propagowanie Faszyzmu!!! Podajcie dalej!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,140716,title,Szydlo-polski-rzad-oszukal-kraje-grupy-Wyszehradzkiej,wid,17865048,wiadomosc.html

   akt. 23.09.2015, 11:23

   Szydło: polski rząd oszukał kraje grupy Wyszehradzkiej

   – Polski rząd oszukał kraje grupy Wyszehradzkiej – powiedziała na konferencji prasowej Beata Szydło, odnosząc się do wczorajszych decyzji ws. podziału uchodźców.
   (…)

   ~m. 12 godzin i 1 minutę temu
   Polacy nikogo nie zdradzili, Polacy są przeciw przyjmowaniu „uchodzców”. Polaków nikt nie słucha w ich własnym kraju.

   ~Polak 5 godzin i 30 minut temu
   O właśnie nikt z moich znajomych nie chce tutaj islamistów ale nasz rząd nie reprezentuje woli narodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   ~p 1 godzinę i 27 minut temu
   To rzadzi kopaczka razem ze swoim tuskiem ona ferment sieje i rzadzi to chora baba woo z nia ma chory mózg

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wspolne-oswiadczenie-Grupy-Wyszehradzkiej,wid,17866981,wiadomosc.html

   akt. 23.09.2015, 21:39

   Wspólne oświadczenie Grupy Wyszehradzkiej

   Jest wspólne oświadczenie Grupy Wyszehradzkiej o kryzysie imigracyjnym i unijnym porozumieniu. Szefowie rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier stwierdzają w nim między innymi, że potrzebna jest realistyczna mapa drogowa. Premierzy spotkali się jeszcze przed rozpoczęciem w Brukseli nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej, poświęconego kryzysowi imigracyjnemu.

   We wspólnym oświadczeniu czytamy o kluczowych warunkach przezwyciężania kryzysu, którymi są: skuteczna ochrona granic, szybkie przyjęcie listy krajów bezpiecznego pochodzenia, wprowadzenie efektywniejszej polityki powrotu dla uchodźców.

   Pogłoski o kryzysie w Grupie Wyszehradzkiej pojawiły się po tym, jak unijni ministrowie spraw wewnętrznych przegłosowali wczoraj propozycję podziału 120 tysięcy osób. Stało się to mimo sprzeciwu Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Polska, która na początku zgłaszała swoje obiekcje wobec planu, ostatecznie go poparła.
   (…)

   ~fiolla 53 minut temu
   „Rząd polski stwierdził, że warto negocjować…” co? Negocjować tzn. zgodzić się na propozycję Niemiec? Żenada. Polska miała szansę być silnym głosem w tej kwestii, miała szansę być jednym z liderów UE, ale jej reprezentanci woleli znów polizać tyłek Merkel. Brak mi słów, by wyrazic, jak bardzo zawiodłam się na rządzie.

   ~kobza 9 godzin i 51 minut temu
   A co pan Trzaskowski ma do zakomunikowania Polakom na temat dokonanych w Unii uzgodnien dotyczacych uszczelnienia i wzmocnienia granic oraz uzgodnienia listy tzw.panstw bezpiecznych?

   ~hiPOkryzji cd. 18 godzin i 39 minut temu
   Cyniczna,obłudna gra Kopacz -byle nie odspawać się od koryta-8 lat przeciętne rodziny wykańcza,a jeszcze 4 następne?Najpierw przyklepała,co miała,teraz znowu chce z sąsiadami się dogadywać.

   ~moherow berecik 19 godzin i 12 minut temu
   Kto nam zaufa… no kur…. pytam kto nam zaufa po tym wszystkim !

   Polubienie

 3. ~PO kasuje w BRUKSELI SOBIE KASĘ 1 godzinę i 33 minut temu
  EWUNIA TYM sPOsobem ZAPEWNIŁA SOBIE KORYTO W BRUKSELI

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Eksperci-zgodni-decyzja-ws-uchodzcow-oslabi-notowania-Platformy,wid,17866654,wiadomosc.html

  akt. 23.09.2015, 18:10

  Eksperci zgodni: decyzja ws. uchodźców osłabi notowania Platformy

  Sondaże wyborcze nie pozostawiają złudzeń. Platforma Obywatelska wciąż musi gonić Prawo i Sprawiedliwość. Obie partie dzieli w badaniach średnio około 10 punktów procentowych. Zdaniem politologów ten dystans może wkrótce ulec zmianie. To za sprawą decyzji rządu w sprawie uchodźców. Jak wpłynie ona na notowania PO?
  (…)

  ~Mark 2 godziny i 11 minut temu
  Pani Kopacz wie, że w Polsce PO już przegrało, więc dla niej liczy się tylko jakieś dobre stanowisko w Brukseli. Nie miała więc żadnych oporów, by się sprzedac Merkel za fajny stołek. Wszyscy wiedzą, że kobieta, która się sprzedaje do zwykła ku…

  ~Ja 1 godzinę i 33 minut temu
  Ku@#$ przeważnie mają odrobinę honoru a ona nie ma żadnego kręgosłupa moralnego.

  ~waga47 1 godzinę i 33 minut temu
  To już na pewno koniec PO !!! Kłamcy do odstawki.

  ~chiko 2 godziny i 20 minut temu
  Niebędąc expertem mowię: Platfusorma już nie istnieje po tym co robili ostanie 8lat i co wyrabia Kłamacz przez ostatnie tygodnie. PO to już gnijący trup.

  Polubienie

  • Paweł Lisicki akt. 22.09.2015, 20:32

   Paweł Lisicki: Uchodźcy dają PiS-​owi władzę

   – Nikt nie przypuszczał, że tym, co będzie rozstrzygać o wynikach najbliższych wyborów do Sejmu będzie kwestia, która jeszcze przed dwoma tygodniami w ogóle nie miała znaczenia. Sprawa uchodźców z dnia na dzień stała się najważniejszym tematem polskiej polityki. Nie mam wątpliwości, że prawdziwym zwycięzcą będzie ten, kto to zrozumiał, czyli Jarosław Kaczyński i PiS – pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski.

   Jak pokazują badania opinii publicznej, Polacy z coraz większą obawą patrzą na szturmujące granice Unii tłumy muzułmańskich przybyszów z Bliskiego Wschodu. Mimo kolejnych medialnych akcji uświadamiania, mimo coraz bardziej histerycznych i gwałtownych prób przekonania ich, że obawy są bezpodstawne, a lęki fałszywe, Polacy wiedzą swoje. Paradoksalnie im częściej zarzuca się im ksenofobię i oskarża o nacjonalizm, tym mniej entuzjastycznie podchodzą do problemu przyjmowania obcych. Nie pierwszy to zresztą raz, kiedy zmasowana propaganda osiąga efekt odwrotny od zamierzonego.

   Polska premier zamiast zdecydowanie odrzucić pomysł przymusowych kwot dla imigrantów – pomysł lansowany przez kanclerz Niemiec, Angelę Merkel, oraz polityków unijnych – wolała lawirować i poszukiwać niejasnego kompromisu. Nie umiała stanąć w jednym szeregu z innymi przywódcami państw Europy Środkowej – z Czechami, Słowakami czy Węgrami. Była za, a nawet przeciw. Ogłosiła, że Polska przyjmie uchodźców, ale nie pod przymusem i że w żadnym razie nie będą to imigranci ekonomiczni.

   Paweł Lisicki: Uchodźcy dają PiS-​owi władzę
   – Nikt nie przypuszczał, że tym, co będzie rozstrzygać o wynikach najbliższych wyborów do Sejmu będzie kwestia, która jeszcze przed dwoma tygodniami w ogóle nie miała znaczenia. Sprawa uchodźców z dnia na dzień stała się najważniejszym tematem polskiej polityki. Nie mam wątpliwości, że prawdziwym zwycięzcą będzie ten, kto to zrozumiał, czyli Jarosław Kaczyński i PiS – pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski.
   Eastnews / Wojciech Stróżyk/REPORTER
   Jak pokazują badania opinii publicznej, Polacy z coraz większą obawą patrzą na szturmujące granice Unii tłumy muzułmańskich przybyszów z Bliskiego Wschodu. Mimo kolejnych medialnych akcji uświadamiania, mimo coraz bardziej histerycznych i gwałtownych prób przekonania ich, że obawy są bezpodstawne, a lęki fałszywe, Polacy wiedzą swoje. Paradoksalnie im częściej zarzuca się im ksenofobię i oskarża o nacjonalizm, tym mniej entuzjastycznie podchodzą do problemu przyjmowania obcych. Nie pierwszy to zresztą raz, kiedy zmasowana propaganda osiąga efekt odwrotny od zamierzonego.

   Grzegorz Rzeczkowski: Andrzej Duda trochę namącił
   Pierwszą ofiarą nowej sytuacji może stać się rządząca Platforma Obywatelska. Ewa Kopacz raz jeszcze pokazała, że albo nie rozumie nastrojów społecznych, albo, nawet jeśli je rozumie, brak jej woli i siły charakteru, żeby wyciągnąć z tego, co się dzieje, wnioski. Dla premier Kopacz prawdziwym punktem odniesienia nie jest elektorat, lecz lewicowe i liberalne salony. Bardziej liczy się z tym, co napisze „Gazeta Wyborcza”, niż z tym jakie są odczucia wyborców. Nie sposób chyba inaczej tłumaczyć jej zupełnie absurdalnego ataku na Jarosława Kaczyńskiego w trakcie zeszłotygodniowej debaty sejmowej. Wołając, że Kaczyński, który wystąpił przeciw przyjmowaniu uchodźców, pokazał antyeuropejską i ksenofobiczną twarz, Kopacz może zasłużyła sobie na pochwały lewicy, ale straciła wszelką szansę na dobry wynik wyborczy.

   Polska premier zamiast zdecydowanie odrzucić pomysł przymusowych kwot dla imigrantów – pomysł lansowany przez kanclerz Niemiec, Angelę Merkel, oraz polityków unijnych – wolała lawirować i poszukiwać niejasnego kompromisu. Nie umiała stanąć w jednym szeregu z innymi przywódcami państw Europy Środkowej – z Czechami, Słowakami czy Węgrami. Była za, a nawet przeciw. Ogłosiła, że Polska przyjmie uchodźców, ale nie pod przymusem i że w żadnym razie nie będą to imigranci ekonomiczni.

   Takie deklaracje zdają się mieć na celu maskowanie rzeczywistości. Wynika z tego przecież, że na Polskę jest wywierana silna presja; podobnie trudno wziąć za dobrą monetę informację, że nasze służby będą w stanie odróżnić uchodźców politycznych od zarobkowych. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia telewizyjne. Dla każdego, kto widzi tysiące zdeterminowanych ludzi napierających na przejścia graniczne, oczywistym jest brak realizmu rządowych obietnic.

   Premier, owszem, stanęła przed trudnym wyborem. Kryzys imigracyjny sprawił, że to, co do tej pory miało być głównym atutem PO, czyli stanowisko szefa Rady Europejskiej zajmowane przez Donalda Tuska, stało się obciążeniem. Żeby utrzymać poparcie w kraju i zminimalizować straty wyborcze, Kopacz musiałaby wystąpić przeciw Tuskowi. Psychologicznie rzecz trudna, jednak tego wymagał interes partii.

   Kopacz mogła wykonać manewr, który rok temu zrobił sam Tusk, jeszcze jako premier rządu. Wtedy to, postawiony w obliczu kryzysu rosyjsko-ukraińskiego, szef PO nagle zmienił retorykę i zdecydowanie wystąpił przeciw Moskwie. Dzięki temu Tusk wytrącił wówczas opozycji broń z ręki. Nie można go było już atakować za zbyt ugodową i tchórzliwą postawę wobec Moskwy. Były premier doskonale zrozumiał nastroje społeczne po Majdanie i zręcznie zapisał się do obozu antyrosyjskiego, dzięki czemu uratował Platformę przed klęską w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

   Chociaż PiS przez lata atakował go za miękkość i chociaż to politycy opozycyjni wykazali się prawdziwym realizmem w ocenie Putina, Tuskowi to nie zaszkodziło. Wykazał się sprytem i przebiegłością. Wszakże premier Kopacz, na nieszczęście dla PO, to nie Tusk. Dlatego zamiast ogłosić, że popiera Viktora Orbana i że Polska nie zgodzi się na dyktat Brukseli, wolała opowiadać o tym jak bardzo jest otwarta i proeuropejska.

   Sytuację doskonale zrozumiał natomiast Jarosław Kaczyński. Zobaczył, że premier się waha, chwieje i nie potrafi pójść na zwarcie z Donaldem Tuskiem. Po raz pierwszy od miesięcy postanowił zatem wyjść na scenę i zaatakować. Wyczuł słabość premier Kopacz i uderzył celnie. „Chodzi o to – mówił w wystąpieniu sejmowym – że istnieje poważne niebezpieczeństwo, iż zostanie uruchomiony proces, który będzie wyglądał tak: najpierw liczba cudzoziemców gwałtownie się zwiększa, później nie przestrzegają oni naszego prawa i obyczajów, a później narzucają swoją wrażliwość i swoje wymogi w przestrzeni publicznej w różnych dziedzinach życia”.

   Kaczyński przywołał przykłady kilku innych państwa, jak Szwecja. Próby wyśmiania go i wyszydzenia spaliły na panewce. Wbrew bowiem głośnym okrzykom oburzenia i medialnej kampanii, Polacy wiedzą z doświadczenia, że tak właśnie wygląda prawda o imigrantach w UE. Muzułmańskie społeczności nie asymilują się, a dyskryminacja i frustracja stają się źródłem radykalizmu i konfliktów. Kaczyński trafił w czuły punkt i powiedział to, co większość myśli. Dzięki temu wystąpieniu udało mu się podzielić polską scenę polityczną na tych, którzy są za przyjęciem uchodźców i na tych, którzy są przeciw. Stanął na czele tych drugich i na tym wygra.

   Po wyborach prezydenckich wydawało się, że głównym atutem PiS będzie popularność prezydenta. Że to przygotowane przez Andrzeja Dudę ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego i podniesieniu kwoty wolnej od opodatkowania zapędzą rząd w kozi róg. Okazało się, że to premier sama zastawiła na siebie pułapkę. Debata o uchodźcach czyni coraz bardziej prawdopodobnym to, że pierwszy raz po 1989 roku jedna partia zdobędzie absolutną większość w Sejmie. I że będzie to Prawo i Sprawiedliwość.

   Paweł Lisicki dla Wirtualnej Polski

   ~Obserwator 9 godzin i 37 minut temu
   To bardzo smutne. Taki Kaczyński w Anglii czy Norwegii, tępiłby Polaków i robił wszystko, żeby ich deportowano… Może w tych krajch gdzie jest dużo Polaków, powinni z nimi tak samo postępować…

   ~Emigrant…..9 godzin temu
   Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie ?CZY POLAK JEST TERRORYSTA..?puknij sie w baniak zanim cos napiszesz

   ~matka9 godzin temu
   polacy w anglii pracują , płacą podatki , więc wara od nich

   ~ser9 godzin temu
   To będzie sposób PiSu na poprawę demografii w Polsce. Wypedzenie wszystkich Polaków z Niemiec Anglii itd do Polski.

   ~NIE PLATFORMIE9 godzin temu
   Uderz się baranie w ten głupi łeb ,tu nie chodzi o imigrantów ,przecież w Polsce mieszka masa imigrantów i nikt nie krzyczy aby wynosili się z tego kraju ,tu chodzi o Arabów islamskiego pochodzenia ,którzy już zawładnęli zachodnią Europą ,nie chcę w Polsce starych muzułmańskich bab ubranych za kruków ,nie chcę rozprzestrzeniania islamu w Polsce i ich zwyczajów i mam do tego pełne prawo ,tylko trzeba mieć odwagę mówić i pisać to co jest niepopularne .

   ~sing7 godzin temu
   POlacy to nie terrorysci nie odbiegaja lkulturowo od anglikow,Nie odcinaja glow ani nie buduja meczetow

   ~8lat_po5 godzin temu
   Byłeś w UK? Ja byłem. Zakładałem konto w banku, gadam z gościem. Wyciągam polski dowód, a on zaczął do mnie mówić po polsku. Inaczej bym nawet nie wiedział, że to Polak. Po prostu tam polacy nie odróżniają się od tła, nie obcinają głów angielskim weteranom na ulicy, nie tworzą policji szariatowej itp. Owszem, niektórzy chlają alko do oporu (tak jak i gospodarze tego kraju) ale wole pijaczków niż ludzi którzy np. wysadzili się w autobusach londyńskich.

   ~Majka3 godziny temu
   Marny z Ciebie obserwator

   ~andrzej20152 godziny temu
   Kolejny zdrajca expertem .

   ~etett 1 godzinę i 50 minut temu
   to bardzo smutne , obserwujesz ale szkoda że jesteś ślepy

   ~babciula 1 godzinę i 34 minut temu
   Nie platformie, nie islamistom w Polsce.

   ~Madline 1 godzinę i 17 minut temu
   Nie obrażaj POLAKÓW !!!!!!!! Nie waż się !!!!! Polacy sa pracowici, integruja sie i sa wdzieczni za prace i mozliwosc godnego zycia. Do europy wchodzą obecnie hordy nierobów, nie potrafiących sie integrowac, ludzie ktorzy tylko umieja brac ale nic od siebie nie daja. STOP ISLAMIZACJI EUROPY !!!!!!

   ~ATITA 1 godzinę i 4 minuty temu
   do obserwator—-odwal sie od Kaczynskiego ty smieciu.Boicie sie go jak ognia wy zlodzieje i oszusci.Tak bojcie sie,,,zrobimy porzadek ,,musicie oddac wszystko co nakradliscie ,a potem do pierdla.Ktos w koncu musi ratowac Polakow i ojczyzne.Zlodzieje do pierdla,przybłędy won.Polska dla Polakow.Zrozumiales czy powtorzyc?

   Polubienie


 4. Foto: Materiały prasowe Monika Olejnik próbuje wyrwać zdjęcia Wiplerowi

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kropka-nad-i-klotnia-przemyslawa-wiplera-i-moniki-olejnik/tgn2k6

  Kłótnia w studiu u Moniki Olejnik. Wipler: będzie pani prowadzić program „Burka nad i”

  Ostra wymiana zdań pomiędzy Jakubem Rutnickim (PO) a Przemysławem Wiplerem (KORWiN) w studiu Moniki Olejnik. Dziennikarka oraz dwaj politycy pokłócili się o uchodźców. – Będzie pani prowadzić program „Burka nad i” – mówił Wipler, pokazując zdjęcia muzułmanów protestujących we Francji. – Nie będzie pan straszył ludzi – replikowała Olejnik, wyrywając Wiplerowi fotografie z rąk. – Na terenie Polski na razie nie ma tych uchodźców, a ich przybycie będzie rozłożone w czasie – mówił z kolei Rutnicki.
  (…)

  ~ToppErich : Wszyscy tylko szczekaja – ” przyjąć uchodźców, przyjać uchodźców „. To ich przyjmijcie do własnych domów , ubierajcie ich i karmcie , nauczajcie miłości do ludzi. Ale przede wszystkim podpiszcie deklarację ,że własnym gardłem odpowiadacie za ich przestępstwa. I róbcie to za własne pieniadze pieski usraela i makreli !!! Są chętni , własny dom im udostępnić ???? NIE WIDZĘ. Sami wolontariusze , cudzymi łapami !!!

  ~Ted : Może pan Wipler pokazałby zdjęcia gwałconych kobiet i dziewczynek, a także chłopców? Takie rzeczy dzieją się codziennie w państwach zajętych przez państwo islamskie.
  46 minut temu | ocena: 85% | odpowiedzi: 22

  ~telewidz : Panie Wipler nikt poważny i ktokolwiek kto jest człowiekiem honoru nie bierze udziału w programie tej starej niewiarygodnej dzienikary . to wielki obciach pokazywać się u niej w programie. tam pokazują się tylko PO-wcy. ona ma program z przydziału biura politycznego PO-skiej telewizji

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tadeusz-Iwinski-decyzja-Polski-w-sprawie-liczby-uchodzcow-do-przyjecia,wid,17864622,wiadomosc.html

   akt. 22.09.2015, 21:41

   Tadeusz Iwiński: decyzja Polski w sprawie liczby uchodźców -​ do przyjęcia

   Decyzja Polski w sprawie liczby uchodźców, którzy mieliby trafić do Polski jest do przyjęcia, jeśli dobrze przygotujemy się do ich integracji – powiedział poseł Tadeusz Iwiński (SLD) komentując ustalenia ministrów spraw wewnętrznych państw UE dotyczących podziału 120 tysięcy uchodźców.
   (…)

   ~koniec SLD 19 godzin i 29 minut temu
   Lewica Ty zdrajco. To wasz koniec!!!!

   ~matematyk 19 godzin i 14 minut temu
   fajnie jesteście manipulowani – przecież jasno powiedziano dziś w parlamencie UE, że póki co rozlokowano 66tys uchodźców i z tej puli 5tys ma przypaść na Polskę. Z puli następnych prawie 100tyś emigrantów na Polskę przypadnie 7tyś więc tak czy siak wyjdzie 12tyś a w najbliższej przyszłości będą tą dziesiątki tysięcy muzułmanów, którzy zaczną sprowadzać tu swoich krewniaczków.

   ~BigDaddy 18 godzin i 59 minut temu
   Nie do przyjęcia. NIE. Zero muzułmanów. Ani jednego. Standardowa zagrywka. Chcesz komuś wcisnąć 100 tysięcy muzułmanów to mówisz musicie wziąć milion. Cooo milion !!!. No dobra pół miliona. Nie. No to 300 tysięcy. No może, ale jednak nie. To 100 tysięcy. No 100 tysięcy możemy. A ja mówią Polacy się na takie zagrywki nie nabiorą. NIC. ZERO. SLD, PSL i PO nigdy przenigdy nie dostanę mojego głosu. Skończyło się.

   Polubienie

 5. https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/09/16/racjonalnosc-przyjmowania-uchodzcow/

  Racjonalność przyjmowania uchodźców

  Ponieważ w ostatnim czasie, po każdym wejściu na FB, zostaje zalany lewacko-hipsterskim lamentem o tym, jak to w koło sami rasiści i ksenofoby, zero tolerancji dla drugiego człowieka, ale jak tak można? Ale jak tak można?

  Postanowiłem rownież podzielić sie z Wami dlaczego nie zgadzam się na to by salaficcy bracia żyli na moim osiedlu.

  Zdjęcie małego martwego chłopca, którego smierć okazała sie portretem problemu stała sie smutną propagandą, mająca na celu zmiękczenie naszych serc na problem imigrantów. Dlaczego smutną? Bo wykorzystującą smierć dziecka, stąd uważam, ze jest to najobrzydliwsza z możliwych propagand, słanych nam przez media, które w 80% należą do Niemiec. A winę za smierć malucha nie ponosi, jak to zawyrokowały tabloidy – Europa, tylko tatuś chłopca, który chciał naprawić sobie za europejskie pieniądze ząbki.

  Dlaczego w ogóle postanowiłem sie odezwać ? Sprowokował mnie Martin Schulz, który stwierdził, że skoro Polaki nie chcą po dobroci, narzucimy siłą. Otóż Szanowny Panie, swoją siłą to może Pan w domu kluski ugniatać, a nie nam-Polsce, która nie chce tego typu osób i żadną siłą nas do tego nie zmusicie, narzucać czegoś wbrew naszej woli. Następny pomysłowy dobrodziej-Pan Juncker zagaił czy Polacy nie zapomnieli o tym, ze 20 mln potomków Polaków mieszka za granica w wyniku emigracji, przesiedleń, wysiedleń? Otóż nie Panie Juncker, doskonale pamiętamy. Pamiętamy rownież jak to nasi sąsiedzi postanowili, ze Polska zniknie z mapy Europy, jak to w imię europejskiej solidarności oddano Polskę pod wodze Stalina w Jałcie oraz to, ze plan Marshalla trafił do Niemiec, gdy upodlona Polska gniła w biedzie pod sowiecka batutą przez prawie 50 lat. Gdy napadano nas, polscy mężczyźni, skazywani na pożarcie, szli walczyć o wolność, zostawiajac żony i dzieci.

  Dzisiaj tacy sami mezczyzni zostawiają takie same kobiety i dzieci pod obstrzałem, bo podróż podobno jest zbyt niebezpieczna. 75% tych ludzi to mężczyźni w wieku poborowym, którzy w lwiej części maja ochotę żyć u cioci Angie na socjalu. Żyje obok takich ludzi 3 rok i mam moralne prawo ich oceniać. Mam ochotę rownież wrócić do Polski, wiec mam też prawo mieć obawy przed ich najazdem na Polskę. Bo to jest najazd na Europę. Zdaje się, że jesteśmy w Unii Europejskiej a nie Unii Bliskiego Wschodu. Dobra wiadomość jest taka, ze Ci ludzie nie maja ochoty mieszkać w Polsce, bo jesteśmy biedni, co jest jasnym sygnałem, ze większości z nich zależy na pieniądzach europejskiego podatnika. Ostatnio bodajże Łukasz Warzecha próbował porozmawiać z pierwszymi Syryjczykami na polskiej ziemi. Okazało sie, ze został… jeden.

  Kiedy pisałem, ze nie damy rady pomóc wszystkim, zostałem zrugany i nazwany „człowiekiem o lodowym sercu”, dzisiaj kiedy Kanzlerin Merkel mówi,ze sie myliła-te osoby siedzą cicho. Z drugiej strony chciałbym zeby przyjechali tylko po to by lewicowe autorytety jak Szczuka („Jeżeli sie okaże, ze wsród nich sa terroryści to wtedy sie będziemy martwić”) i Basia Nowacka oraz oderwana od rzeczywistości Joasia Mucha po wysadzeniu np naszej cudownej drugiej linii metra w Warszawie lub wielkiej drace w muzułmańskiej dzielnicy mogły stanąć przed nami i powiedzieć: „Myliliśmy sie”, tak jak Angie, która nie panuje już nad sytuacja, czego dowodem są wzmożone kontrole na granicach. Musimy odróżnić rasizm i ksenofobię od zwykłego zapobiegania problemowi. Nie mam nic przeciwko wysyłaniu jedzenia, pieluch (Ale bez logo Czerwonego Krzyża, inaczej znajdzie sie w śmietniku) i innych rzeczy, lub osobistym przyjmowaniu imigrantów, droga wolna, każdy moze przyjąć rodzinkę sześciu chłopa i kobiety, mamy podobno wolny kraj.

  Nie jestem zwolennikiem narzucania siłą czegoś wbrew woli obywateli. Skoro nasz rząd przerosło sprowadzenie setki Polaków z ogarniętego wojną Donbasu, nie podejmujemy w ogóle tematu pomocy Polakom z Kazachstanu, których armia Andersa nie zdołała zabrać ze sobą, a deklaruje on przyjęcie już nie dwoch tysięcy a dziesięciu tysięcy ludzi (Z biegiem lat w wyniku łączenia rodzin to będzie sześć razy więcej ludzi) na darmową strawę, trzeba powiedzieć jasno, że ci ludzie poupadali na głowy. Jeżeli dla Was ten wpis jest objawem rasizmu i ksenofobii to oznacza, że mylimy pewne pojęcia. Tu potrzeba społecznego dialogu i zarówno teksty takie jak: przyjmować wszystkich oraz biegunowo odległe: odpalamy oświęcimskie piece są niewskazane.Osobiście wole dmuchać na zimne niż płakać nad rozlanym mlekiem.

  Piotr Siekierski

  Polubienie

 6. http://www.kufel.pl/pelnykufel/1526/angela-przydzieli-polsce-wiecej-imigrantow/

  Angela przydzieli Polsce więcej imigrantów
  24 września 2015 09:49:58

  – Jestem głęboko przekonana, że Europa potrzebuje nie tyle punktowej relokacji, co raczej wprowadzenia stałego systemu uczciwego rozdziału uchodźców pomiędzy kraje członkowskie – te słowa Angeli Merkel wygłoszone wczoraj w niemieckim parlamencie mówią wszystko. Rozdział imigrantów się nie zakończył i będzie trwał, a więc Polska będzie przymuszana przez Niemcy do przyjęcia kolejnych tysięcy nielegalnych muzułmańskich imigrantów, którzy tysiącami codziennie przekraczają granice Unii Europejskiej.

  Merkel podkreśliła, że wczoraj zakończone negocjacje i ustalenia ws. rozdziału 120 tys. imigrantów są dopiero „pierwszym krokiem”:
  – Daleko nam jeszcze do celu końcowego, do którego musimy dojść.

  Jeżeli 120 tys. imigrantów to „pierwszy krok”, a do celu końcowego jest jeszcze daleko, to ilu imigrantów będzie chciała rozdzielać po Europie Angela Merkel? Miliony?

  W tej chwili Polska zgodziła się na przyjęcie 7 tys. tzw. uchodźców. Wczoraj o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy gen. Romana Polko, który o tej decyzji powiedział wprost:
  – Nie jest to przemyślana decyzja, patrząc na to jak wyglądała debata sejmowa. Jest to po prostu działanie pod presją polityczną Niemiec i tych, którzy w tej chwili wiodą prym w Unii Europejskiej.

  Cały wywiad: Gen. Roman Polko dla Kufel.pl: Nie mamy kontroli nad tym, kto do nas przybywa

  Warto zwrócić uwagę, że z jednej strony mamy szantaż emocjonalny taki, że w sprawie „uchodźców” powinniśmy zachować z solidarność z uciekającymi przed wojną ludźmi oraz krajami Unii, które udzielają „uchodźcom” gościny. Jeżeli ten szantaż nie pomaga kierowane są groźby odcięcia od kasy unijnej. Z drugiej strony mamy cały czas zapewnienia ze strony polityków w rządzie Ewy Kopacz, że w sprawie „uchodźców” Polska podejmuje decyzje suwerennie. Co nie jest prawdą i najlepiej świadczą o tym słowa tych samych polityków. Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski tak mówił 5. miesięcy temu, kiedy Polska zgodziła się na przyjęcie pierwszej partii imigrantów:
  – Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby się zaangażować w negocjacje i wynegocjować te wszystkie kwestie, na których nam zależało. Czysty sprzeciw doprowadziłby do tego, że nie mielibyśmy wpływu na te decyzje, a i tak musielibyśmy przyjąć uchodźców, jak to będzie w przypadku Słowacji czy Czech.

  „I tak musielibyśmy przyjąć uchodźców” oznacza ni mniej, ni więcej, że w sprawie tego ilu nielegalnych, muzułmańskich imigrantów przyjmie Polska, nie decyduje polski rząd, tylko kanclerz Niemiec.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10286,title,Unia-podjela-decyzje-o-rozmieszczeniu-120-tys-uchodzcow,nazywo.html

   Bułgaria zaskoczona wypowiedzią Angeli Merkel

   Konsternacja w Bułgarii po wypowiedzi niemieckiej kanclerz Angeli Merkel. Według kanclerz „Bułgaria zwróciła uwagę, że ona też ma wspólną granicę z Turcją, jest poddana ogromnemu naciskowi i chce otworzyć hotspot”. Dotychczas bułgarskie władze kategorycznie odrzucały możliwość utworzenia takiego ośrodka w kraju. Jak wynika z wypowiedzi kanclerz, propozycja pochodzi od premiera Bojko Borysowa. Nieuzgodniona z koalicyjnymi partnerami propozycja Borysowa spowodowała negatywną reakcję zarówno w kręgach politycznych, jak i w społeczeństwie na ogół przeciwnym rozszerzeniu obecności migrantów.

   Europoseł z nacjonalistycznego Frontu Patriotycznego Angeł Dżambazki zauważył w wywiadzie dla radia publicznego, że utworzenie hotspota w Bułgarii „przekształciłoby kraj w strefę niestabilności, przestępczości, co już się daje odczuć w centrum Sofii zalewanym przez nielegalnych migrantów”. Z kolei rzecznik opozycyjnej lewicy Angeł Merdżanow przypomniał, że stanowisko Borysowa „nie jest stanowiskiem, które podziela bułgarski rząd”.

   Hotspoty, w których ma być dokonywana rejestracja migrantów i gdzie będą zapadać decyzje o ich relokacji lub odesłaniu, według wstępnych decyzji mają zacząć działać w listopadzie. Będą finansowane całkowicie przez KE. Węgry odmówiły utworzenia takiego ośrodka na swoim terytorium.

   ~PAN POLAK (15:18)
   Jak widać zdrada wśród polityków to norma tak jak ich koszerne pochodzenie ! Dodając akcję żyda sorosa i mamy sprawców zamętu i początku upadku Europy !

   Polubienie

  • akt. 25.09.2015, 01:21

   Angela Merkel nie rozmienia się na drobne. Dla uchodźców wyciąga miliardy z niemieckiego portfela

   Niemiecki rząd zwiększy znacznie fundusze na pomoc dla uchodźców. Od przyszłego roku kraje związkowe (landy) otrzymają z budżetu centralnego miesięcznie 670 euro na każdego imigranta – poinformowała kanclerza Angela Merkel w Berlinie.

   W tym roku do Niemiec ma przyjechać według szacunków MSW 800 tys. azylantów. Za ich zakwaterowanie i wyżywienie odpowiadają władze lokalne – kraje związkowe oraz gminy. W związku z nieoczekiwanym napływem uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki w tym roku domagały się one finansowego wsparcia z budżetu centralnego i krytykowały brak pomocy ze strony Berlina.

   Pomoc dla landów ulegnie w tym roku podwojeniu z jednego do dwóch miliardów euro, w roku przyszłym zwiększy się z trzech do ponad czterech miliardów euro – zapowiedziała Merkel.

   Decyzje podjęto na spotkaniu kanclerz i jej ministrów z premierami 16 krajów związkowych.

   Premier Saksonii-Anhaltu Reiner Haseloff powiedział, że porozumienie jest „przełomem, ponieważ umożliwia landom planowanie wydatków na solidnych podstawach”.

   portfela
   Niemiecki rząd zwiększy znacznie fundusze na pomoc dla uchodźców. Od przyszłego roku kraje związkowe (landy) otrzymają z budżetu centralnego miesięcznie 670 euro na każdego imigranta – poinformowała kanclerza Angela Merkel w Berlinie.
   Angela Merkel Angela Merkel (PAP/EPA / Uwe Anspach
   )

   Uchodźcy i migranci w Chorwacji
   Uchodźcy i migranci w Chorwacji
   Zobacz galerię (7)

   W tym roku do Niemiec ma przyjechać według szacunków MSW 800 tys. azylantów. Za ich zakwaterowanie i wyżywienie odpowiadają władze lokalne – kraje związkowe oraz gminy. W związku z nieoczekiwanym napływem uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki w tym roku domagały się one finansowego wsparcia z budżetu centralnego i krytykowały brak pomocy ze strony Berlina.

   Węgierska policja użyła gazu przeciw uchodźcom
   Pomoc dla landów ulegnie w tym roku podwojeniu z jednego do dwóch miliardów euro, w roku przyszłym zwiększy się z trzech do ponad czterech miliardów euro – zapowiedziała Merkel.

   Decyzje podjęto na spotkaniu kanclerz i jej ministrów z premierami 16 krajów związkowych.

   Premier Saksonii-Anhaltu Reiner Haseloff powiedział, że porozumienie jest „przełomem, ponieważ umożliwia landom planowanie wydatków na solidnych podstawach”.

   Władze w Berlinie wyasygnują m.in. 500 mln euro na budownictwo mieszkań dla uchodźców; 350 mln euro przeznaczą na pomoc dla dzieci, które dotarły do Niemiec bez rodziców. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na rozbudowę przedszkoli i pomoc rodzinom.

   Minister finansów Wolfgang Schaeuble zaznaczył, że pomimo wzrostu wydatków z budżetu nie planuje podniesienia podatków, ani zwiększenia zadłużenia państwa. Rząd Merkel doprowadził do zrównoważenia budżetu.

   Kanclerz poinformowała też o podjętych decyzjach, które mają ograniczyć liczbę imigrantów ekonomicznych. Zamiast kieszonkowego wypłacanego w gotówce osoby ubiegające się o status azylanta będę otrzymywały bony na świadczenia socjalne. Albania, Kosowo i Czarnogóra zostaną uznane za kraje bezpieczne, co pozwoli władzom na szybsze rozpatrywanie wniosków obywateli z tych krajów i szybsze odsyłanie ich do krajów pochodzenia w przypadku odrzucenia wniosku.

   Obywatele krajów z Bałkanów Zachodnich stanowili na początku roku około 40 proc. wszystkich osób ubiegających się o azyl. Chociaż nie mają praktycznie żadnych szans na uzyskanie statusu azylanta, przyjeżdżają do Niemiec skuszeniu wysokimi jak na ich warunki świadczeniami socjalnymi.

   Rząd chce, stosując szybką ścieżkę legislacyjną, przyjąć pakiet ustaw dotyczący polityki wobec uchodźców do końca października. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 listopada.

   ~Garnier 19 godzin i 10 minut temu
   To niech jeszcze wyciągnie pieniądze dla Polaków na odszkodowania za zniszczenia dokonane przez Niemców w II wojnie światowej. Do tej pory jest cisza i co Polacy mają nadal milczeć, jak Niemcy znów chcą zniszczyć Polskę!!! Polacy mówią NIE!!

   ~06:37 15 godzin i 55 minut temu
   Jak to łatwo szastać nie swoimi pieniędzmi !!

   ~yonnek 16 godzin i 1 minutę temu
   robcie, robcie te pakiety – przybysze to docenia i zrobia wam w zamian jesien sredniowiecza. Wiecie z czego…

   Polubienie

 7. http://prostozmostu.net/kraj/wojciech-cejrowski-ue-organizacja-politycznie-poprawnych-miekkich-bolkow

  Wojciech Cejrowski: UE to organizacja politycznie poprawnych, miękkich bolków!

  24 września 2015 10:01:43

  Znany ze swojego ciętego języka podróżnik w jednym z ostatnich wywiadów skomentował decyzję rządu o przyjmowaniu do Polski uchodźców. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego „biednym” uchodźcom powinny pomagać bogate kraje muzułmańskie takie jak Katar, Dubaj czy Arabia Saudyjska a nie chwiejąca się w posadach Europa.

  W opinii znanego podróżnika to właśnie w krajach Zatoki Perskiej uchodźcom żyłoby się najlepiej, i to pod wieloma względami. Najważniejsze, że nie musieliby się „aklimatyzować” i uczyć języka ani obyczajów. Co więcej Wojciech Cejrowski zwraca także uwagę na wygląd owych „biednych” uchodźców.

  Kiedy patrzę na tych „uchodźców” widzę młodych, wściekłych kawalerów bez rodzin maszerujących sprężystym krokiem – tłumaczył podróżnik – Kiedy patrzę na tych „biedaków” widzę ludzi ubranych porządnie i wyposażonych w dobry sprzęt turystyczny – namioty, karimaty, plecaki

  Wojciech Cejrowski podkreśla także, że napływ uchodźców to nie ucieczka przed wojną a zaplanowana inwazja, przed którą powinniśmy się bronić.

  Powinniśmy się bronić, ale tego nie zrobimy, bo wstąpiliśmy do Unii Europejskiej – organizacji miękkich, politycznie poprawnych bolków – podsumował

  Polubienie

 8. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Erfurcie-i-Lipsku-demonstrowano-przeciwko-uchodzcom,wid,17867084,wiadomosc.html?ticaid=115a49

  akt. 23.09.2015, 23:26

  W Erfurcie i Lipsku demonstrowano przeciwko uchodźcom

  5 tys. osób demonstrowało w środę w Erfurcie przeciwko liberalnej polityce azylowej niemieckiego rządu. Demonstrację zorganizowała prawicowo-konserwatywna Alternatywa dla Niemiec (AfD). Przeciwko napływowi imigrantów protestowało też kilkaset osób w Lipsku.

  Jak podała gazeta „Thueringer Allgemeine” w wiecu w stolicy Turyngii Erfurcie wzięli też udział działacze skrajnej prawicy. Uczestnicy marszu przeszli przez centrum miasta wznosząc okrzyki przeciwko przyjmowaniu przez Niemcy uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Krytykowali też lokalny rząd Turyngii kierowany przez lewicę. Premier landu Bodo Ramelow w zeszłym tygodniu osobiście witał na dworcu w Erfurcie uchodźców, którzy przyjechali z Monachium. Tydzień temu w podobnej demonstracji wzięło udział 1000 osób.

  Na ulice Lipska wyszło kilkuset przeciwników przyjmowaniu przez Niemcy azylantów. W obu miastach odbyły się też lewicowe kontrdemonstracje.

  W związku ze stale rosnącą liczbą uchodźców demonstracje przeciwników liberalnej polityki azylowej cieszą się coraz większą popularnością.

  W poniedziałek przeciwko uciekinierom z Bliskiego Wschodu protestowało w Dreźnie 7,5 tys. demonstrantów. Tydzień wcześniej było ich 5 tys.

  Organizatorem protestów w Dreźnie był ruch społeczny Pegida (skrót niemieckiej nazwy: Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu ) istniejący od jesieni zeszłego roku. Uczestnicy odbywających się co tydzień demonstracji wyrażają sprzeciw wobec nadmiernym jakoby wpływom muzułmanów na życie społeczne w Niemczech i rzekomemu tolerowaniu przez władze tego zjawiska. Działacze Pegidy krytykują politykę imigracyjną niemieckich władz, szczególnie napływ uchodźców z krajów arabskich.

  Demonstracje Pegidy cieszyły się największą popularnością na początku roku. W styczniu uczestniczyło w nich co tydzień nawet 35 tys. osób. Potem zainteresowanie spadło; marsze organizowane były co dwa tygodnie. W ostatnim czasie w związku z zaostrzeniem kryzysu imigracyjnego, zwłaszcza z gwałtownym wzrostem liczby azylantów z Syrii, liczba demonstrantów ponownie rośnie.

  Od początku roku do Niemiec przyjechało ponad pół miliona uchodźców. Do końca roku ich liczba, według szacunków MSW, ma przekroczyć 800 tys.

  ~dlaczego nie wczesniej 15 godzin i 29 minut temu
  Dlaczego nasza tv tego nie pokazuje ? tylko się nam wciska kit, że Niemcy ich z otwartymi ramionami przyjmują ?

  ~klon 15 godzin i 40 minut temu
  Brawo

  ale cyrk 16 godzin i 6 minut temu
  NO PROSZE NIEMCY SPROSILI WZIELI KASE I NOIE CHCA POLACY TEZ NIE CHCA POLSKA JAST POLAKOW NIE EWY KOPACZ I BRUKSELI

  Polubienie

 9. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1026059,title,Dakaev-jak-poznalem-ludzi-w-Polsce-nie-chcialem-jechac-na-Zachod,wid,17868281,wiadomosc.html

  akt. 24.09.2015, 12:49

  Dakaev: jak poznałem ludzi w Polsce, nie chciałem jechać na Zachód

  Polska jest traktowana przez uchodźców jako kraj przejściowy, a nie docelowy. W moim przypadku było inaczej, ja jestem tutaj z wyboru, bo zakochałem się w Polsce. Studiowałem tutaj, pracuję i żyję – powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Adi Zeizafoun, Syryjczyk mieszkający od lat w Polsce. – Jak poznałem język i ludzi w Polsce, nie chciałem już jechać na Zachód – powiedział z kolei Czeczen mieszkający w Polsce Aslan Dakaev.

  Adi Zeizafoun powiedział, że to w Polsce „czuje się jak u siebie”. – Nigdzie na Zachód nie chcę wyjeżdżać. Jeśli mam do wyboru miejsce w Europie, to jest to Polska, a na Wschodzie Syria – dodał. Przyznał, że „zakochał się w Polsce”, dlatego tutaj studiował, a teraz pracuje.

  – Na początku chciałem trafić do Niemiec, gdzie mieszka mój wujek. Dzięki temu byłoby mi łatwiej wejść do społeczeństwa. Ale jak poznałem język i ludzi w Polsce, nie chciałem już jechać na Zachód – powiedział z kolei Czeczen mieszkający w Polsce Aslan Dakaev.

  ~Znawca 3 godziny i 18 minut temu
  Stop Islamizacji Europy. Ludzie, obudźcie sie, to sa ofiary wojny domowej, sami sobie winni. A jak im sie nie podoba to wyjazd do dżungli skąd przyszli! Pomagać tylko tym którzy zasługują i chcą pomocy!

  ~ksenofob nietolerancyjny antygender 2 godziny i 1 minutę temu
  O i takich imigrantów toleruję i lubię. Pozdrawiam Cie Obawiam się terrorystów potencjalnych

  ~fuks 1 godzinę i 7 minut temu
  To fajnie, że mu się podoba. Oby tak pozostało. Co nie zmienia faktu, że ci nadciągający imigranci to inna bajka kulturowa i nie sądzę by byli w stanie zasymilować się w Polsce.

  ~Fan 6 minut temu
  Najpierw musieli by tego chcieć . Religia im nie pozwala . Nie wiem co jeszcze musi sie wydarzyć żeby to ludzie zrozumieli. Co to znaczy zasymilować sie ? Maja zostać Polakami ?? Z jakiej racji ? Czy Żydzi zostali Polakami po 1000 lat asymilacji ? Czy nas udało sie zrusyfikowac lub zgermanizowac ? Czy Polacy mieszkający w Anglii czuja sie Anglikami ? Z jakiej racji mieli by sie czuć ?

  Polubienie

 10. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Die-Zeit-Czy-Polska-bedzie-nowymi-Wegrami,wid,17867287,wiadomosc.html

  akt. 24.09.2015, 06:55

  „Die Zeit”: Czy Polska będzie nowymi Węgrami?

  Reporter niemieckiego tygodnika „Die Zeit” twierdzi, że wśród syryjskich uchodźców na greckiej wyspie Kos pojawiła się mapka z nowym szlakiem podróży do Niemiec.

  Po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej, nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę.

  Malte Henk opublikował zdjęcie mapki na swoim profilu w serwisie Twitter z podpisem „Czy Polska będzie nowymi Węgrami?”. Zastrzegł, że została mu ona pokazana przez grupę syryjskich uchodźców na Kos i nie może ręczyć za jej autentyczność.

  Obecny szlak, na który organizatorzy przerzutu imigrantów z Turcji do Europy kierują ludzi, prowadzi przez Grecję, Macedonię, Serbię i dalej na północ już przez kraje unijne.

  Węgry w lipcu zaczęły uszczelniać swoją południową granicę. Podobnie czyni Bułgaria na granicy z Turcją.

  Z kolei Grecja ma zamiar skuteczniej walczyć z przerzutem ludzi na swoje wyspy, choć może być to trudne w związku z nową taktyką przemytników. Ci, poruszając się na pontonach, po wejściu w zasięg działania greckiej straży przybrzeżnej, przedziurawiają swoje łodzie, zmuszając Greków do prowadzenia akcji ratunkowych.

  ~Krzysztof 10 godzin i 14 minut temu
  Chcemy im pomagać ale inwazję zmuszeni będziemy odeprzeć skuteczniej i lepiej niż Węgrzy.Reputację mamy zszarganą stąd pozostaje nam tylko skuteczność.

  ~extreme 9 godzin i 52 minut temu
  Niestety masz rację.

  ~Boer 3 godziny i 11 minut temu
  Damy radę. Młoty robotników i widły chłopów załatwią sprawę jak wojsko sobie nie poradzi. Polak potrafi.

  ~mari0 1 godzinę i 26 minut temu
  Również twierdzę, że masz racje, ja jeszcze bym wprowadził powszechny dostęp do broni.

  ~uun 58 minut temu
  Masz rację! Polska powinna już zacząć budowę ogrodzenia na południu i wschodzie, takiego jak zrobili Węgrzy. Jeśli ich wpuścimy, a Niemcy zamkną granicę, to będziemy ich mieli na głowie i nie będzie można już nic z tym zrobić.

  ~Wolf1968 9 godzin i 45 minut temu
  Całe szczęście , że już niedługo będzie rządził PiS , myślę, że oni akurat wiedzą co znaczy obrona granic.

  ~kajtek 9 godzin i 30 minut temu
  Jeszcze się wahałem ale za to że kopacz przyjmuje muzułmanów glosuje za PiS – em to na 100% Ta kobieta z Tuskiem nas zabiją nie unią powiedzieć nie tak jak zrobili to Węgrzy teraz widzę Orban ma jaja.

  Polubienie

 11. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-w-europie-to-niemcy-odpowiadaja-za,48,0,1911856.html

  Kryzys w Europie. „To Niemcy odpowiadają za obecny bałagan”

  – Znam mechanizmy działające wewnątrz europejskich instytucji na tyle, żeby powiedzieć, że Niemcy są odpowiedzialne za ten bałagan, który mamy teraz w Europie. Oni lubią chaos – twierdzi Joseph Stiglitz, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Amerykański ekonomista nie pozostawia suchej nitki na rządzie Angeli Merkel. Te ostre stwierdzenia dzielą natomiast polskich ekonomistów.

  Noblista udzielił obszernego wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Der Tagesspiegel”, w którym porusza przede wszystkim kwestie kryzysu ekonomicznego i imigracyjnego. Krytykuje przy tym Niemcy, które, jego zdaniem, są współodpowiedzialne za to, co dziś dzieje się w Europie, szczególnie w kontekście kryzysu ekonomicznego. Nie szczędzi również opinii dotyczących przyjmowania imigrantów.
  (…)

  gdg
  178.212.43.* 2015-09-24 23:47
  tak to prawda to wina ŻYDA PRUSKIEGO o nazwie merkel

  nikt ważny
  5.172.232.* 2015-09-24 23:47
  Podsuniemy uchodźcow Polaczkom – tak powiedziała Merkel

  obywatel -RFN
  91.96.8.* 2015-09-24 23:37
  na ta babe patrzec nie moge tak tu dobrze zrobila- to skandal co tu sie dzieje

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Donald-Tusk-Schengen-moze-byc-realnie-zagrozone,wid,17869558,wiadomosc.html

  akt. 24.09.2015, 21:19

  Donald Tusk: Schengen może być realnie zagrożone

  Bez kontroli na granicach Unii nie ma mowy o polityce emigracyjnej, tylko o pełnym chaosie. Dlatego zanim zaprosimy kolejnych uchodźców, musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie kontrolować ten proces – stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info, komentując ustalenia nadzwyczajnego szczytu Unii w sprawie uchodźców. Tusk powiedział, że zaproponował unijnym przywódcom rozważenie powołania Europejskiej Straży Granicznej. – Jeśli nie uda nam się odbudować kontroli na zewnętrznych granicach, to Schengen będzie realnie zagrożone – ostrzegł Tusk.

  ~dqd 2 godziny i 29 minut temu
  . Nie rozumiem, skąd te decyzje w sprawie rzekomych uchodźców. Czy kasa szejków płynie do kieszeni polityków, czy dobrobyt zrobił z ludzi głupie i miękkie jednostki, które same chcą wykarmić żmije na własnej piersi. Wyrżną nas jak stado owiec, przecież to jest pewne. Jeśli ktoś uważa, że przesadzam, poczytajcie proszę o rewolucji islamskiej w Iranie. Tam z dnia na dzień z oświeconego kraju (gdzie kobiety chodziły w mini, studiowały, po prostu ludzie żyli normalnie), z dnia na dzień po obaleniu ówczesnej władzy (szach ratował się ucieczką z kraju), cofnięto się do średniowiecza. Wprowadzono szariat, etc, etc. Otwórzcie oczy!!! Naprawdę dojdzie do tragedii

  ~gosc 2 godziny i 30 minut temu
  ON ZAPRASZA?????? SKANDAL! (: NIECH WEZMIE DO DOMU , ROBI BALAGAN!

  ~Rodak 2 godziny i 41 minut temu
  A ja na ciebie głosowałem a teraz w lustro nie mogę spojrzeć ale nadchodzi czas kiedy się odegram za te wasze wszystkie kłamstwa i zagłosuję na PIS. Jeszcze Polska Nie Zginęła……….

  Polubienie

 13. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,ONZ-Unijny-plan-relokacji-uchodzcow-jest-niewystarczajacy,wid,17869577,wiadomosc.html

  akt. 24.09.2015, 21:33

  ONZ: Unijny plan relokacji uchodźców jest niewystarczający

  Unijny plan relokacji 120 tys. uchodźców napływających do Europy nie jest wystarczający; należy ułatwić migrantom dotarcie do UE oraz usprawnić system ich rejestracji i kontroli – ocenił w czwartek Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) Antonio Guterres.
  (…)

  ~POmyje 2 godziny i 15 minut temu
  to jakas parodia !!!!!! – Rozwiązać ten niepotrzebny konglomerat ONZ !!!!! – biorą pieniądze za nic !!!!

  ~6vb54b654qyq5ybq5 2 godziny i 13 minut temu
  Jasne dziadek….następny lewak!

  ~planowa zagrywka 2 godziny i 15 minut temu
  Poczatek chaosu-ONZ zaprzestało wspomagać finansowo uchodzców w obozach tureckich

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Problem-z-imigrantami-Na-Wegrzech-rekordowa-liczba-ponad-10-tys-uchodzcow,wid,17867475,wiadomosc.html

  akt. 24.09.2015, 10:04

  Problem z imigrantami. Na Węgrzech rekordowa liczba ponad 10 tys. uchodźców

  Rekordowa liczba 10 tys. imigrantów napłynęła w środę na Węgry – poinformowała tamtejsza policja. Większość uchodźców i imigrantów przybyła z Chorwacji i zmierza dalej, przez Austrię do Niemiec.

  ~Z Wegier 12 godzin i 42 minut temu
  Szokują mnie ci, którzy krytykują wspieranie przez Rosjan walki legalnie wybranego syryjskiego rządu z nieuznanym przez ONZ i większość państw na świecie tworem widmo jakim jest tzw. >państwo islamskieistzw<). Nie ma tzw. państwa islamskiego nie ma też tzw. isis! Przestańcie tak nazywać rejony zajęte przez 30 tys. wynajętych zagranicznych zbrodniarzy, dzięki którym kilka milionów Syryjczyków straciło cały dorobek: domy i rodziny poszukując obecnie normalnych warunków do życia w Europie.
  —–
  Kto przyczynił się do zniszczenia Libii powinien zaopiekować się jej obywatelami. Za rządów Kadafiego to Europejczycy jechali do pracy w Libii i żyli tam jak w raju. Zazdrościli Arabom, bo prąd, woda i gaz były za darmo. Rzesze turystów zapewniały godziwe dochody rodzinom arabskim, którym dawny "reżym" zabezpieczał kredyty bez odsetek i procentów. Kto obecnie odpowiedzialny jest za wielką nędzę i za zbrodnie, które są codziennie dokonywane w tym kraju.
  —–
  Przyjęcie imigrantów to zadanie wyłącznie dla tych wszystkich, którzy destabilizowali sytuacje na Bliskim Wschodzie, którzy bombardowali Libię, Irak, Afganistan, Syrię, wzniecali rewolucje arabskie w tamtych krajach.
  —–
  Bogactwo Zachodniej Europy pochodzi m.in. z rabunkowej kolonizacji krajów całej Afryki. Uchodźcy z dowolnego obrabowanego afrykańskiego państwa mogą więc śmiało odwiedzać kraj dawnych kolonizatorów.
  —–
  Dokoła nas widać grozę pożaru globalnej rewolucji demokratycznej. Płomienie dotknęły już Afganistan, Irak, Tunezję, Egiptu, Gruzję, Libię, Syrię i Ukrainę. Cechą wspólną tych wojen rewolucyjnych to upadek niedoskonałych ustrojów politycznych na rzecz doskonałego chaosu, przynoszącego znaczne zyski koncernom zbrojeniowym i bankom.
  —–
  W drodze do Europy miliony ludzi, którym zniszczono domy i cały dorobek życia. W ubiegłym tygodniu Polska miała przyjąć 1.200 Syryjczyków, dzisiaj już wiadomo, że 5.000 migrantów. W następnym tygodniu dojdzie do 20.000 osób. W ramach planu opróżnienia Syrii już 4 miliony mieszkańców tego kraju znalazło się poza granicami ojczyzny. Do Północno-Zachodniej Europy podąża obecnie milion bezdomnych ludzi, których trzeba zakwaterować i wyżywić.

  ~Z Niemiec 12 godzin i 28 minut temu
  @ Z Wegier. Dobrze to ujales (as) . Jezeli chodzi o Libie to sie zgadza ,. Bylem tam w 1980 ponad trzy miesiace. To byla "kraina " miodem i mlekiem plynaca.

  ~deportacja brudasów 5 godzin i 10 minut temu
  Aż dziw, że puścili kilka słów prawdy. A najważniejsze: kto za tym wszystkim stoi? I dlaczego chce III wojny światowej?

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Turecka-gra-na-dwa-fronty-Tak-Ankara-rozprawia-sie-z-Kurdami,wid,17868173,wiadomosc.html?ticaid=115a66

  Aneta Wawrzyńczak
  akt. 24.09.2015, 16:11

  Turecka gra na dwa fronty. Tak Ankara rozprawia się z Kurdami

  Turcja prowadzi grę na dwa fronty – pod pretekstem walki z Państwem Islamskim, rozprawia się z kurdyjską opozycją. Kurdowie grożą, że tym razem będzie to wojna domowa na całego. Krew niewinnych już została przelana.

  10-letnia Cemile była ponoć małym aniołkiem. Wyszła z domu tylko na chwilę, przed bramę. Wtedy padł strzał, snajper – może policjant, może żołnierz tureckiej armii, trafił precyzyjnie. Cemile najpierw upadła, później powiedziała „mama”. Później umarła.

  Emine całą noc trzymała ją za rękę. Czuła, jak jej ciało stygnie. Rano nie było już wyjścia, trzeba było Cemile pochować. Ale jak? 100-tysięczne, zamieszkane głównie przez Kurdów Cizre stało się areną operacji antyterrorystycznej, którą Ankara prowadzi od końca lipca w południowo-wschodniej Turcji.
  (…)
  Zrozumieć turecką grę

  By zrozumieć grę, jaką obecnie prowadzi Ankara, trzeba się cofnąć w czasie – ale wcale nie tak daleko, jak mogłoby się wydawać, bo tylko do czerwcowych wyborów parlamentarnych. Ku zaskoczeniu rządzącej nieprzerwanie od 2002 roku Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) ich największym zwycięzcą okazała się Ludowa Partia Demokratyczna, która zdołała pokonać wysoki 10-procentowy próg wyborczy i obsadzić w parlamencie 80 deputowanych (13 proc. głosów).

  Tym samym prezydent Recep Tayyip Erdogan, który miał apetyt na jeszcze większą władzę pod postacią quasi-autorytarnych rządów owiniętych w demokratyczny celofan systemu prezydenckiego (co miała mu zagwarantować łatwo przegłosowana poprawka do konstytucji), musiał obejść się smakiem. Samej AKP do samodzielnych rządów zabrakło 18 miejsc w Meclisie, jedyną więc, na pozór, opcją było powołanie rządu koalicyjnego.

  Nawet jednak średnio rozgarnięty obserwator tureckiej sceny politycznej mógł zauważyć, że „rozpaczliwe” próby jej sformowania były tylko grą pod publiczkę. Nikogo więc raczej nie zdziwiło, że gdy 45-dniowy termin utworzenia rządu koalicyjnego wygasł, to z dwóch opcji – przedłużenia go o kolejne półtora miesiąca bądź rozpisania nowych wyborów – Erdogan wybrał tę drugą. Turcy pójdą więc ponownie do urn 1 listopada, by – jak liczy najwyraźniej urzędujący prezydent – naprawić swój czerwcowy błąd i znów dać AKP pełnię władzy.

  Harde podejście do kwestii kurdyjskiej może więc być niczym innym jak cyniczną rozgrywką polityczną, obliczoną na uszczknięcie paru procent głosów nacjonalistycznej Partii Ruchu Narodowego (MHP), która w czerwcu wprowadziła do parlamentu 80 deputowanych. – Rozpętując wojnę, Erdogan próbuje przyspieszyć wybory w nadziei, że wyborcy odwrócą się od HDP i uda się nas zepchnąć poniżej 10-procentowego progu wyborczego – ocenił Fikri Elmas z Ludowej Partii Demokratycznej.

  Niewykluczone, że ten plan się powiedzie, bo demony już się przebudziły – 20 września na demonstracji tysięcy przeciwników PKK w Stambule premier Ahmet Davutoglu zaklinał się: – Ci, którzy chcą podzielić ten kraj, którzy chcą go rozerwać (…) z Bożą pomocą zostaną potępieni!

  A stołeczni nacjonaliści już nie owijali w bawełnę, skandując: „nie chcemy operacji wojskowej, chcemy ludobójstwa!”

  Także Kurdowie wydają się zdeterminowani. W rozmowie z „The Guardian” lokalny dziennikarz stwierdził: – Przez dwa lata mogliśmy posmakować spokoju. Teraz wygląda na to, że cofnęliśmy się do początku. Ale tym razem ludzie są nie tylko rozczarowani, nie tylko przerażeni, są też wściekli. Jeśli znów wybuchnie wojna, to będzie wojna domowa na całego.

  ~ZXCV 14 godzin i 24 minut temu
  Należy utworzyć niepodległe państwo Kurdystan. Teraz Kurdowie żyją „pod okupacją” czterech państw.

  ~as4408 godzin temu
  Tobie coś na mózg padło? Chcesz Polskę do wojny wciągnąć? Przecież Kurdowie zamieszkują na ponad 20% powierzchni Turcji, a Turcja to kraj NATO. Zamach na jego terytorium nakłada na inne państwa NATO obowiązek przyjścia z pomocą. Kurdowie to taki kolejny naród wybrany, któremu nigdy dosyć.

  ~poll8 godzin temu
  Jeśli NATO ma postępować jak III Rzesza godząc dodatkowo w interes Polski i stwarzać dla nas zagrożenie to sprawa jest oczywista, Polska powinna NATO i UE opuścić i działać w ramach Grupy Wyszehradzkiej. NATO było sojuszem obronnym przed ZSRR, z chwilą rozpadu Układu Warszawskiego powinno zlikwidować się też NATO, bo zniknął cel powstania NATO, czyli ZSRR. Teraz NATO działa wbrew swoim założeniem i jest agresorem. Tak potężny agresywny blok jakim jest NATO stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa świata. Polska powinna stawiać na współpracę z sąsiadami- Grupą Wyszehradzką i Białorusinami, dopóki rządzi Łukaszenka, bo po nim Białoruś może zostać wchłonięta przez Rosję…

  ~Morus7 godzin temu
  Najpierw trzeba oddać Ormianom i Grekom ich ziemie zagrabione przez Turków i Kurdów. A wtedy niech Turcy i Kurdowie wracają do swoich stepów i dziur.

  ~White Nigger7 godzin temu
  As440, to Tobie na mózg padło. Turcja nie będzie potrzebować pomocy, ma ogromną armię i ew. będzie to wojna domowa. Kurdowie są rozdzieleni ale sięgnij do historii, kto tak podzielił Bliski Wschód, oni po prostu walczą o swoje. Do tego są jedyną realną siłą w walce z ISIS, nie są radykałami, Amerykanie znów ich sprzedali, powinniśmy wszyscy ich wspomagać. A sama Turcja do tej pory po cichu prawdopodobnie nawet wspierała ISIS…

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ciezarna-muzulmanka-zaatakowana-na-przedmiesciach-sztokholmu/kyg387

  Ciężarna muzułmanka zaatakowana na przedmieściach Sztokholmu

  Na Facebooku i Instagramie dziesiątki Szwedek zamieściło swoje zdjęcia w hidżabie lub tradycyjnych islamskich chustach. Był to gest solidarności z muzułmanką, którą na przedmieściach Sztokholmu zaatakowano z powodów religijnych oraz kulturowych – informuje World Observer.

  Rzecznik prasowy miejscowej policji powiedział, że nieznany sprawca zaatakował kobietę w ciąży na przedmieściach Sztokholmu w dzielnicy Farsta. Ulf Hoffman wyjaśnił, że agresja, której doświadczyła spowodowana była pobudkami religijnymi oraz kulturowymi. Znaczenie miał też hidżab, który w chwili napaści ciężarna muzułmanka miała na głowie.

  Minister Sprawiedliwości Szwecji zapewnienia, że kraj cały czas walczy z dyskryminacją na tle wyznaniowym, narodowościowym i kulturowym, a muzułmańskie kobiety mają zagwarantowane prawo do bezpieczeństwa osobistego i wolności religijnej.

  ~v : a o tym media milczą Islamiści przecięli 5-letniego chłopca na pół.Państwo Islamskie w wyjątkowo brutalny sposób zamordowało 5-letniego chłopca. Jego winę stanowił fakt, że był chrześcijaninem. Dziecko zostało przecięte na pół. O sprawie poinformował anglikański kanonik Andrew White, który służy w parafii św. Jerzego w Badgadzie. Państwo Islamskie zaatakowało chrześcijan w miejscowości Irbil. Na ich drodze stanął także 5-letni chłopiec, syn założyciela wspomnianego kościoła św. Jerzego w Bagdadzie. Islamiści nie wykazali litości dla dziecka: przecięli chłopca na pół! Kanonik White przyznał, osobiście chrzcił bowiem tego chłopca.

  ~tak, to straszne : to straszne …. w necie krąży zdjecię na którym widać jak islamiści zarzynają, tak, zarzynają nagą dziewczynę , Jazydkę, krew z jej poderżniętego gardła spływa do miski, którą podstawili jak pod szlachtowanego wieprza, jakiś waleczny muzułmanin silnymi dłońmi odchyla jej głowę do tyłu by lepiej spływała

  ~XaX : Bo się popłacze … A jak muzułmanin zaatakuje katolika to media milczą -.-. Co prawda nie powinno się atakować kobiety tym bardziej w ciąży ale jak my do nich jedziemy to musimy się dostosować, a oni jadą do nas i robią co chcą, ba wręcz mają więcej praw niż przeciętny obywatel.

  ~hej do ~XaX: A jak muzułmanin zaatakuje katolika to …. muzułmanki na znak solidarności :
  a) noszą krzyżyki?
  b) noszą mini?
  c) nic je to nie obchodzi

  ~Leszek Półtorak : Ilu muzułmanów mieszkających w Szwecji zaprotestowało publicznie po ostatnim gwałcie na białej Szwedce? Ilu potępiłopublicznie morderstwo dokonane w IKEA prze zmuzułmanina z Erytrei? ZERO.

  ~to się żle skończy !!! do Leszek Półtorak: Kto z muzułmanów potępił zamachy na wyspie Bali,w Madrycie w Londynie ,obcięcie głowy niewinnemu angielskiemu żołnierzowi w Anglii ??.W arabskim kraju ukamienowałyby mordercę kobiety na miejscu !!!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/14-latek-ze-szkocji-znokautowal-mowce-nienawisci/gwz3lk

   14-latek ze Szkocji „znokautował” mówcę nienawiści

   14-letni Daniel Boyle zachwycił mieszkańców St Andrews w Szkocji. Kiedy usłyszał mówcę nienawiści, wrzeszczącego do osób zgromadzonych kawiarniach w centrum miasta, postanowił go… zagłuszyć. Jak zauważają media, zrobił to w „najbardziej szkocki sposób na świecie”, czyli grając na dudach utwór „Scotland the Brave” (ang. „Odważna Szkocja”) – nieoficjalny hymn Szkocji.
   (…)

   ~Mówca PRAWDY : Ten mówca nienawiści mówił zapewne, że muzułmanie mordują i gwałcą… Cóż, dawniej PRAWDĘ nazywano „herezją”. Natomiast w XXI wieku prawda uważana jest za „mowę nienawiści”. Społeczeństwa masowo dały się zmanipulować i pozwoliły wyprac sobie mózgi tzw. „polityczną poprawnością”, która jest niczym innym, jak tylko środkiem kontroli społeczeństwa. XXI wiek, niech żyje głupota!!!!!!

   ~MacAtka : „Scotland The Brave” jest najbardziej rozpoznawalnym utworem, hymnem Szkocji jest „Flower of Scotland”.

   Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Uchodzcy-na-pokolenia-To-zmieni-Stary-Kontynent-nie-do-poznania,wid,17874510,wiadomosc.html

  akt. 28.09.2015, 07:58

  Uchodźcy na pokolenia. „To zmieni Stary Kontynent nie do poznania”

  Nikt w Brukseli nie ma pomysłu, jak powstrzymać bezprecedensową falę imigrantów szturmujących Unię Europejską. Zalew uchodźców będzie więc trwał przez wiele lat, aż zmieni Stary Kontynent nie do poznania – pisze publicysta „Rzeczpospolitej”.

  Wysoki rangą urzędnik Komisji Europejskiej zajmujący się współpracą z krajami arabskimi opowiada historię sprzed 21 lat: – W 1994 r. spotkałem się w Bonn z doradcą ds. zagranicznych kanclerza Kohla. Próbowałem go przekonać do włączenia się Niemiec do tzw. procesu z Barcelony, pomysłu współpracy z krajami Maghrebu. A ten mi mówi: „Co? Znowu Francuzi chcą wykorzystać niemieckie pieniądze na swoje dawne kolonie? Nigdy!”. Takie rozumowanie pozostało w większości Europy do dziś – dodaje.

  W czerwcu kanclerz Merkel niespodziewanie odkryła, że to, co się dzieje na przeciwległym brzegu Morza Śródziemnego, to jednak nie jest daleki, obcy świat. Właśnie wtedy ruszyła w kierunku Niemiec bezprecedensowa fala zdesperowanych uchodźców. Nagle rządzący w Berlinie odkryli, że globalizacja nie sprowadza się do możliwości sprzedaży samochodów na całym świecie i prowadzenia operacji finansowych w skali planety, ale ma też drugą stronę: łatwość przemieszczania się ludzi z krajów Trzeciego Świata, którzy chcą wreszcie żyć tak, jak to widzą na ekranach telewizorów i komputerów.

  Przebudzenie niemieckich i szerzej zachodnich polityków jest brutalne. – U wrót Europy czeka 20 milionów uchodźców, osób, które zostały wyrzucone z własnych domów – ostrzegał w minionym tygodniu komisarz ds. sąsiedztwa Unii Austriak Johannes Hahn na spotkaniu z europejskimi dziennikarzami, także z „Rzeczpospolitej”.
  (…)

  ~HARCERZ 13 godzin i 34 minut temu
  Europa nie pomyslow na ten zalew muzulmanski ?? A od czego jest wojsko ?? Chlopcy bawia sie zespolowo w „podchody” na poligonach. Jedna z glownych zasad mowi ze wojsko sluzy do OCHRONY granic wlasnego kraju

  ~query12 godzin temu
  Granice zewnętrzne UE istnieją tylko teoretycznie. W praktyce każdy jak leci może je przekroczyć bez dokumentów i jeszcze żądać pieniędzy.

  ~hahahahahaha10 godzin temu
  tzw. ziemia niczyja, wolna do rozkradnięcia.

  ~Piotr 8 godzin i 5 minut temu
  Putin ma fajny obraz. Wystarczy że najedzie UE, nawet bez broni. Dojdzie do Hiszpanii bez zbędnego wysiłku.Tyle jest warta ta cała zabawa politykow w UE. Pierwsi składaliby ukłony carowi..

  ~Gość 5 godzin i 40 minut temu
  „U wrót Europy czeka 20 milionów uchodźców, osób, które zostały wyrzucone z własnych domów” Kto ich wyrzucał ?

  ~Bajo 5 godzin i 10 minut temu
  Wielce naiwni, to możemy być ja ze szwagrem !! W przypadku kanclerza Niemiec jest to po prostu…totalna głupota !!

  ~qdq 3 godziny i 14 minut temu
  Przemówienie PUTINA: „Jeśli ktoś woli prawo szariatu, to my proponujemy im aby przenieśli się do krajów gdzie ono obowiązuje. Rosja nie potrzebuje mniejszości, to mniejszości potrzebują Rosji i my nie damy im specjalnych przywilejów oraz nie zmienimy naszego prawa aby je dopasować do ich pragnień, bez względu na to jak głośno będą krzyczeć „dyskryminacja”. I dlatego Rosja przetrwa…bo Europa sama knebluje europejczykow, i odbiera im prawa na rzecz islamistów..kto by pomyslal ze bedę podziwiac za postawę Putina.

  ~machiavelli 13 godzin i 27 minut temu
  Obalenie Asada doprowadzi co sytuacji takiej jak w Iraku i Libii, bo niby kto go zastąpi? Demokratycznie wybrany rząd? Dobre sobie, te lewacko-demokratyczne spojrzenie na świat siłą narzucające swój system często w imię własnych interesów jest nie bezpieczne co już zresztą udowodniono robią z bliskiego wschodu kocioł niekończących się walk,z które dostanie się nam ze 20-40mln imigrantów

  ~gugu10 godzin temu
  Tyle lat wegetowali w obozach, a teraz wydają tysiące euro na przeprawę do Europy. Jak na komendę.

  ~hmm 6 godzin i 2 minuty temu
  Ktoś ich do tego zachęcił.Ciekawe skąd maja po kilka tys, Euro na tą podroż, biedni imigranci.To śmierdzi z daleka!!! Ciekawe też kto dał im tą kasę?

  ~kawa 5 godzin temu
  Gdyby Amerykanie nie dozbrajali tzw. opozycji (czytaj: islamistów), to Asad nie miałby żadnych problemów z rządzeniem krajem.

  ~Marcin 4 godziny i 54 minut temu
  …Soros tym z Majdanu też dawał.

  ~Inazould 2 godziny i 47 minut temu
  Trzeba czytać Orianę Fallacci ,ona dawno temu przepowiedziała zniszczenie Europy przez islam. Ktoś ma w tym cel i zmowa .bo skąd u tych biedaków pieniądze.

  ~Harry 2 godziny i 39 minut temu
  Obalenie Asada ruszy jeszcze większe domino, niż było do tej pory. Wtedy dopiero rozpocznie się jazda bez trzymanki na Bliskim Wschodzie. Wypowiedzieć konwencje genewskie o uchodźcach, zamknąć granice zewnętrzne, a nielegalnych imigrantów traktować, jak nielegalnych imigrantów i potencjalnych terrorystów – kilka serii z broni maszynowej albo torpedowanie łódek skutecznie by ich zatrzymało.Nie ma tu miejsca dla kilku milionów, a co dopiero dla kilkunastu lub kilkudziesięciu.

  Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Konflikt-i-starcie-w-osrodku-dla-uchodzcow-w-Hesji-Sa-ranni,wid,17874965,wiadomosc.html

  akt. 28.09.2015, 10:23

  Konflikt i starcia w ośrodku dla uchodźców w Hesji. Są ranni

  Kilkaset osób uczestniczyło w bijatyce, do której doszło w niedzielę w ośrodku dla uchodźców w Calden w Hesji, w środkowych Niemczech. Podczas interwencji policji kilkunastu funkcjonariuszy i imigrantów odniosło obrażenia – podało radio Deutschlandfunk.

  Konflikt zaczął się od incydentu podczas wydawania jedzenia – informuje w poniedziałek Deutschlandfunk. Jeden z pensjonariuszy ośrodka próbował bez kolejki zdobyć swój przydział żywnościowy i został przywołany do porządku przez innego, czekającego w kolejce. Między obu mężczyznami doszło do szamotaniny.

  Po południu doszło do eskalacji sporu. Dwie grupy liczące po 60 osób starły się na terenie ośrodka. Ośmiu uchodźców odniosło obrażenia.

  Wieczorem konflikt po raz kolejny się zaostrzył. Tym razem w bójce uczestniczyło 370 azylantów. W ruch poszły metalowe pręty i inne twarde przedmioty. Obie strony użyły gazu łzawiącego. Uczestnicy bijatyki zaatakowali interweniujących policjantów. Podczas wieczornych starć rannych zostało trzech funkcjonariuszy i trzech uchodźców. Część imigrantów uciekła z ośrodka. Siły porządkowe potrzebowały kilku godzin na opanowanie sytuacji.

  Media nie podają, jakie narodowości uczestniczyły w bójce.

  Kierownictwo ośrodka zdecydowało się na przeniesienie części uchodźców do innego ośrodka. Rzecznik policji w Calden zaprzeczył, jakoby azylanci zabarykadowali się na terenie ośrodka, co sugerowały media.

  W miasteczku namiotowym w Calden mieszka 1500 osób z Syrii, Pakistanu, Albanii i kilkunastu innych krajów. Niemieckie media zwracają uwagę, że obywatele krajów bałkańskich, którzy nie mają praktycznie żadnych szans na azyl w Niemczech, są bardzo sfrustrowani.

  Pod koniec sierpnia do bijatyki doszło w ośrodku dla uchodźców w Suhl, w Turyngii. Rannych zostało czterech policjantów i co najmniej 10 mieszkańców schroniska. Przyczyną bijatyki była profanacja Koranu.

  ~qaz 11 godzin i 21 minut temu
  Każde takie zajście powinno skutkować natychmiastowym odesłaniem uczestników do kraju z którego przyjechali. Bezwzględnie i natychmiast. Niedopuszczalne jest żeby ktoś przyszedł w gości do mojego domu i jeszcze robił awanturę bo za późno dostał poczęstunek.

  ~jan 1 godzinę i 3 minuty temu
  To dopiero początek zabawy. Przecież cały czas napływają nowi i przenoszą swoje konflikty do nowego kraju.

  ~hk 11 godzin i 20 minut temu
  Ciekawe co bedzie sie dzialo przy kolejkach po zasilek

  ~pablo 1234 44 minut temu
  ja tez chce zasiłek, po co mam pracować?

  ~Bolo 10 minut temu
  Stratuja sie nawzajem jak ci w Mekce…

  ~Dugi 11 godzin i 32 minut temu
  Niemiecka Gazeta HNA melduje że do konfliktu doszło pomiędzy Albańczykami i Pakistyńczykami

  ~moj nik 4 minuty temu
  Ale nasze „ścieki” poprawne politycznie jak zawsze

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Starcia-w-osrodku-dla-uchodzcow-w-Hamburgu,wid,17882525,wiadomosc.html

   akt. 01.10.2015, 13:14

   Starcia w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu

   Starcia wybuchły w środę w ośrodku dla uchodźców w Hamburgu, na północy Niemiec. Porządek przywróciło tam dopiero pięćdziesięciu funkcjonariuszy policji – poinformowały niemieckie media.

   Zdaniem mediów to kolejny dowód napięć, jakie panują w przepełnionych ośrodkach dla azylantów w Niemczech.

   W starciach, które trwały przez całą noc ze środy na czwartek, wzięły udział dwie grupy – Syryjczyków i Afgańczyków; w sumie ok. 200 osób. Nieznany jest dokładny bilans starć, ale AFP pisze, że jest wielu rannych.

   Niejasne jest też, co doprowadziło do zamieszek. Lokalny dziennik „Morgenpost” podaje, że chodziło o używanie pryszniców. Według gazety uczestnicy zajść starli się z użyciem metalowych prętów i kamieni; zniszczeniu uległy krzesła i łóżka.

   W środę władze podały, że w Hamburgu zabrakło kwater dla uchodźców. W liczącym 1,8 mln mieszkańców mieście przebywa obecnie około 30 tys. imigrantów.

   Pomimo przywrócenia w połowie września kontroli granicznych do Niemiec przyjeżdżają bez przerwy nowi obcokrajowcy; według nieoficjalnych danych 10 tys. dziennie.

   Niemieckie władze spodziewają się w tym roku co najmniej 800 tys. uchodźców. Ich liczba może być w rzeczywistości dużo wyższa.
   (…)

   ~janek 7 godzin i 50 minut temu
   No jak najpierw zapraszają a teraz policję na biednych dzieci które przed wojną uciekły wstyd Merkel wstyd cała Europa patrzy.

   ~olo 5 godzin i 35 minut temu
   Przecież ci uchodźcy to takie biedne aniołki, w Calais i Dunkierce zadźgali tylko kilku kierowców i policjantów.

   ~jerras 4 godziny i 43 minut temu
   przecież to biedne dzieci i kobiety. dlaczego policjanci je biją???….

   ~kogel 3 godziny i 42 minut temu
   gliniarze powinni z gąbeczką i mydełkiem do nich pójść, skoro problem mają z myciem, a nie tak rasistowsko – bebe, fuj

   ~Moher Power 1 godzinę i 18 minut temu
   Pożartowaliśmy, pośmieliśmy się, a teraz na poważnie. Po co policja interweniowała, niech się pozabijają.

   Polubienie


 19. Foto: PAP Putin w siedzibie ONZ

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-w-siedzibie-onz-polityka-swiatowa-jest-zdominowana-przez-jeden-osrodek/pwvh7w

  Putin w siedzibie ONZ: polityka światowa jest zdominowana przez jeden ośrodek

  Władimir Putin przemawiał przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ. Zwracając się do reprezentantów państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych, prezydent Rosji powiedział, że po II wojnie światowej w polityce światowej „pojawił się pojedynczy ośrodek dominacji i w tym momencie pojawiła się pokusa, że jeśli ktoś jest tak silny, to lepiej wie, co zrobić”. Władimir Putin dodał także, że brak współpracy z obecnym rządem w Damaszku jest olbrzymim błędem.

  Na czym polega błąd państw Zachodu w walce z ISIS?

  Prezydent Rosji Władimr Putin opowiedział się dziś na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych za powołaniem szerokiej koalicji antyterrorystycznej do walki z dżhadystami w Syrii i Iraku.

  Powiedział, że taka koalicja byłaby podobna do antyhitlerowskiej koalicji z czasów II wojny światowej (w której czołową rolę odegrały USA i ZSRR). Putin powiedział też, że Rosja wzywa wszystkich do współpracy mającej doprowadzić do „społeczno-gospodarczego odrodzenia Bliskiego Wschodu”, dzięki czemu „nie trzeba będzie budować obozów dla uchodźców”.

  Według rosyjskiego prezydenta „kluczowymi uczestnikami (takiej koalicji) powinny stać się kraje muzułmańskie”. „Przecież Państwo Islamskie nie tylko stanowi zagrożenie przede wszystkim dla nich”, ale też poprzez swe krwawe praktyki doprowadza do „ataków na jedną z największych religii świata” – dodał.

  Brak współpracy w walce z terroryzmem z obecnym rządem w Damaszku Putin uznał za olbrzymi błąd wspólnoty międzynarodowej. Jego zdaniem jedynie wojska reżimu Baszara el-Asada i siły Kurdów zwalczają obecnie siły Państwa Islamskiego w Syrii.

  – Powinniśmy wreszcie przyznać, że nikt poza siłami prezydenta Asada i kurdyjskimi milicjami nie walczy naprawdę z Państwem Islamskim i innymi organizacjami terrorystycznymi – powiedział prezydent Rosji.

  Przemawiając wcześniej z tej samej oenzetowskiej trybuny, prezydent USA Barack Obama powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe do współpracy z każdym krajem, w tym Rosją i Iranem, by rozwiązać konflikt w Syrii. Rosja i Iran to najważniejsi polityczno-wojskowi sojusznicy obecnego reżimu w Damaszku.

  Jednak w przeciwieństwie do Putina Obama podkreślił, że rozwiązanie konfliktu nie może oznaczać poparcia dla Asada, przywrócenia status quo sprzed wojny domowej. Przypomniał, że to prezydent Syrii eskalował konflikt, reagując użyciem siły na pokojowe protesty Syryjczyków.

  Putin: „obłuda i nieodpowiedzialność” państw Zachodu przyczyną powstania ISIS

  „Obłudą i nieodpowiedzialnością” nazwał postępowanie niektórych krajów polegające na „głośnych deklaracjach na temat zagrożenia międzynarodowym terroryzmem” przy jednoczesnym przymykanie oczu na „kanały finansowania wspierającego terrorystów”, wśród których są „dochody z narkobiznesu, nielegalnego handlu ropą i bronią” bądź też na manipulowanie grupami ekstremistów obliczone na osiągnięcie „własnych celów politycznych”.

  Prezydent dodał, że Rosja zawsze i zdecydowanie występowała przeciw terroryzmowi „we wszystkich jego formach”.

  Podkreślił, że Rosja udziela „wojskowo-taktycznej pomocy Irakowi i Syrii oraz innym krajom regionu, które prowadzą walkę z ugrupowaniami terrorystycznymi”.

  Zarzucił też ONZ, że jest organizacją, która staje się „przestarzała w wypełnianiu swojej historycznej misji”. Dodał jednak, że Rosja „gotowa jest do współpracy ze wszystkimi partnerami na rzecz dalszego rozwoju ONZ”.

  Putin zapowiedział też, że pojutrze, czyli w ostatni dzień rotacyjnego przewodnictwa Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, odbędzie się spotkanie Rady, poświęcone przeanalizowaniu „zagrożeń dla Bliskiego Wschodu”. Rosja liczy na to, że RB ONZ przyjmie rezolucję, która „prowadzić będzie do skoordynowania działań wszelkich sił walczących z IS oraz innymi ugrupowaniami terrorystycznymi.

  Ponadto Putin uznał, że konflikt w Syrii jest wynikiem destabilizacji w regionie, która z kolei jest konsekwencją arabskiej wiosny, ponieważ doprowadziła ona do „rażącej destrukcji instytucji państwowych” w krajach, które objęła.

  Putin: pojawił się jeden ośrodek dominacji

  – Po końcu zimnej wojny pojawił się pojedynczy ośrodek dominacji i w tym momencie pojawiła się pokusa, że jeśli ktoś jest tak silny, to lepiej wie, co zrobić – mówił Putin – i nie trzeba liczyć się z ONZ-em – dodał.

  – Mówi się często, że organizacja ta stała się przestarzała. Rosja na drodze szerokiego konsensusu jest gotowa współpracować ze wszystkimi partnerami, ale uważamy działania zmierzające do zniszczenia autorytetów za bardzo niebezpieczne, bo prowadzi do nieszanowania żądnego prawa oprócz prawa sił, więc będziemy mieć do czynienia ze światem, gdzie dominuje tylko dyktat, a nie równość- twierdził prezydent Rosji.

  Na Bliskim Wschodzie doszło do agresywnych interwencji zamiast reform

  Władimir Putin odniósł się także do obecnego kryzysu na Bliskim Wschodzie, w szczególności do przyczyn niestabilnej sytuacji. – Eksport rewolucji demokratycznej jest kontynuowany, tym razem na Bliskim Wschodzie. Agresywne interwencje zostały prowadzone zamiast reform. Zamiast tryumfu demokracji mamy do czynienia z narzucaniem reform – mówił.

  – Zasady opierające się na przekonaniu o własnej bezkarności prowadzą do tego, co zdarzyło się w północnej Afryce, powołanie tak zwanego Państwa Islamskiego, pod sztandarem którego wojują już dziesiątki tysięcy ludzi – powiedział prezydent Rosji.

  Jego zdaniem, Państwo Islamskie „nie powstało w próżni, szuka dominacji w świecie islamskim i nie tylko tam. Sytuacja jest więcej, niż niebezpieczna”.

  Władimir Putin dodał także, że brak współpracy z obecnym rządem w Damaszku jest olbrzymim błędem. Zdaniem Putina jedynie wojska reżimu Baszara el-Asada i siły Kurdów dzielnie zwalczają terrorystów w Syrii, czyli siły Państwa Islamskiego.

  Putin: Państwo Islamskie jak Hitler

  Władimir Putin wezwał do utworzenia koalicji państw na rzecz zwalczania terroryzmu na Bliskim Wschodzie. – Nie jesteśmy w stanie dłużej tolerować tego typu sytuacji na świecie. Musimy kreować szeroką koalicję przeciwko terroryzmowi, podobną do koalicji, która powstała przeciwko Hitlerowi, która legła u początków ONZ-u, przeciwko wrogowi, który jest równie okrutny jak Hitler – powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

  Putin zapowiedział powołanie posiedzenia ministerialnego w ramach ONZ. Powiedział, że koalicja powinna działać na podstawie Karty ONZ. – Wówczas nie będzie potrzeby tworzenia nowych obozów dla uchodźców. (…) Uchodźcy z pewnością zasługują na nasze wsparcie, jednak fundamentalnym sposobem pomocy jest zapewnienie pomocy tym krajom i tym organizacjom, które wbrew wszystkim ciężkim zmaganiom będą w stanie naprawdę im pomóc – mówił Putin. – Wszystko, co przeczy Karcie ONZ musi zostać odrzucone – podkreślił.

  – Państwo Islamskie wypacza jedną z najpiękniejszych religii na świecie – dodał. Zwrócił się także do przywódców islamskich „wasze przywództwo jest konieczne”.

  Prezydent Rosji odparł także krytykę funkcjonowania instytucji ONZ. Szczególnie mówił o często komentowanej możliwości blokowania decyzji ONZ poprzez prawo veta, o którym prezydent Duda powiedział, że powoduje „impas” w działaniach Organizacji.

  – Chciałbym przypomnieć, że (…) z prawa veta korzystały i USA, i Rosja, i Chiny i Związek Radziecki. Trudno się spodziewać, że tutaj będzie występowała jednomyślność – mówił Putin.

  Na Ukrainie został przeprowadzony „zamach stanu”

  Prezydent Rosji skomentował także niespokojną sytuację na Ukrainie. Jego zdaniem, „niezadowolenie ludności zostało wykorzystane przez siły zewnętrzne i został przeprowadzony zamach stanu. Można wyjść z tej sytuacji przez efektywne wdrożenie układu z Mińska.”

  Na początku przemówienia Putina salę posiedzeń demonstracyjnie opuścili członkowie delegacji ukraińskiej z prezydentem Petrem Poroszenką na czele. – Nasza delegacja wyszła z sali podczas wystąpienia towarzysza Putina. Na balkonie rozwinięto przed nim (Putinem) flagę Ukrainy z Iłowajska! Niech patrzy – napisał na Twitterze ukraiński ambasador przy ONZ Jurij Siergiejew.

  Wydarzenia pod miastem Iłowajsk na wschód od Doniecka rozegrały się pod koniec sierpnia ub. roku. Oddziały ukraińskie zostały tam otoczone przez przeważające siły separatystów i wojska Federacji Rosyjskiej. Poniosły ogromne straty. Według ukraińskiej prokuratury zginęło tam ponad 360 ukraińskich żołnierzy.

  ~fred do ~smutny: Asad reprezentuje jeden z najbardziej liberalnych reżimów na Bliskim Wschodzie. jeszcze niedawno był z największymi honorami podejmowany w europejskich stolicach. w Syrii nie było żadnych prześladowań religijnych chociaż w tym kraju jest kilkanaście różnych wyznań, ze znaczną przewagą islamu. nagle Asad przestał się podobać i tzw. Zachód zainwestował olbrzymie pieniądze w jego obalenie. całkiem podobnie jak w obalenie Kadafiego. ale tym razem Putin nie dał się oszukać i Asad pozostanie u władzy a pieniądze na jego obalenie zostaną bezpowrotnie stracone.

  ~Poźyczone do ~Enter how you want to introduce: Unia stała się celem zmasowanej agresji, a sztandarem ich jest ISLAM.O tym cisza. Ogłoszenie togo byłoby wprowadzeniem stanu wojennego,lub jak kto woli stanu wyjątkowego. Drugą rzeczą jest odsunięcie od władzy winnych doprowadzenia do tej katastrofy. Jasne stwierdzenie sytuacji, ogłoszenie dla Europy stanu oblężenia i zmiana Unii kierownictwa. Bez tych podstawowych trzech kroków nic się w tej sprawie nie załatwi. Od zaraz zamknąć zewnętrzne granice Unii siłą zbrojną i to zamknąć na ostro. Mówić: wstęp wzbroniony – jak nie – oddać salwę ostrzegawczą – idą dalej – strzelać w nich. Wtedy zrozumieją. Zapowiedzieć zamknięcie zewnętrznych granic Unii i zamknąć je naprawdę, żeby nikt nie myślał, że to jest na żarty. Tej fali ludzkiej nie powstrzyma się gadaniem. Kto liczy na to jest durniem, albo kłamcą. To się bez przelewu krwi nie obędzie. Winne są Niemcy w osobie Angeli Merkel, a może nie tylko

  ~MartiniM do ~robocop: Widać, że nie masz pojęcia. Tak za Sadama, jaki i Asada panowała np. wolność religii. Oni trzymali towarzycho żelazną ręką, ale z Arabami tak trzeba. W Syrii była najstarsza parafia chrześcijańska i miała się bardzo dobrze, aż przyszli brodaci demokraci wysłani przez USA i już jej nie ma. Za Sadama, Kadafiego i Asada przeciętni ludzie mieli spokój i dobrobyt. Teraz jest tam piekło. Ale to Ci się pewnie nawet podoba…

  ~Surpol : Jedno z lepszych wystąpień Putina. Pamiętacie jak za komuny wpierano nam,że kapitalizm jest zły? Teraz wpierają nam,że to Ruscy są źli…Nie tak do końca…Zawsze ktoś wmawia Nam co mamy myśleć. Tymczasem proste pytanie : Jakie może być najlepsze rozwiązanie dla ludzi ,którzy szanują tylko argumenty siłowe(ISIS)? Podpowiem,że Putin wie jakie,a świat zachodni udaje ,że można to rozwiązać …rozmową.,…bo? Bo trzeba był by przyznać w pewnym sensie rację Rosji a to świadczyło by o przyznaniu się do wielkiego błędu. I tak mamy impas, islamiści napływają do Europy,śmieją się w nam w twarz,ludzie giną a wszyscy próbują poprzez rozmowę namówić złych ludzi do stania się dobrymi. ….ehhhh

  ~mix do ~imas: Nie rozumiesz sytuacji i mieszasz sprawy. Arabia Saudyjskie to własność rodowa rodziny Saudów.Monarchia absolutna jak w Europie do 18 wieku. Tradycja Królestwa Hedżasu. Egipt to tradycyjne państwo autorytarne, które w spokoju może funkcjonować tylko przy silnej i niekwestionowanej pozycji egalitarnego wojska. Prezydent Abd al Fattah as Sisi to osoba powszechnie szanowana i popierana przez 50 % społeczeństwa głównie w miastach. Przeciw są fellahowie czyli niepiśmienna wieś. Wieś jest ogłupiana przez kler muzułmański. A były prezydent z Bractwa Muzułmańskiego dr Mursi miał obywatelstwo USA ! Rozumiecie?

  ~Chłopzesłomowbutach : Państwo Islamskie to Hitler. Teraz po latach doskonale wiemy kto sponsorował Hitlera. Więc przyjrzyjmy się KTO sponsoruje PI. Jaką bronią dysponują, jakim szkoleniem. Po nitce do kłębka. To nie Rosja ma zapędy imperialistyczne. Wystarczy popatrzeć na jej polityke zagraniczną, na ilość baz wojskowych do okoła świata, czy ilość konfliktów w których brała udział w ostatnich np. 40latach. Wystarczy porównać to z wynikami USA.

  ~Słowianka : Dlaczego komentarz mojego rodaka nie podobał się Onetowi? Nie zawierał brzydkich słów, a może prawda zabolała? 100% poparcia dla tego komentarza. Pozdrawiam Demokrata. 🙂

  cyt…~Demokrata : No i co? Putina można nie lubić, choćby dlatego, że nazywa sie Putin, ale ten facet ma rację w stu procentach. Niestety, Amerykanie nie dorastają mu do pięt, potrafią tylko robić „demokrację” w krajach, gdzie płynie nafta, a potem do Europy płynie islam szerokim korytem. Tylko Rosja możę uratować Europę przez inwazją całkowitą, bo Amerykanie już szukają zaczepki w innych krajach. Oj, zrobią tam „demokrację”!

  Polubienie

 20. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Der-Spiegel-niemieckie-firmy-robia-kokosowe-interesy-na-uchodzcach,wid,17875188,wiadomosc.html

  akt. 29.09.2015, 07:11

  „Der Spiegel”: niemieckie firmy robią kokosowe interesy na uchodźcach

  Właściciele hoteli, firmy wypożyczające namioty i producenci przenośnych toalet wykorzystują trudną sytuację spowodowaną masowym napływem uchodźców do Niemiec. Zawyżając ceny usług i towarów, robią kokosowe interesy na imigrantach – pisze „Der Spiegel”.

  W Niemczech powstał cały przemysł obsługujący uchodźców – podaje w swoim najnowszym wydaniu wydawany w Hamburgu tygodnik.

  „Geszefty związane z uchodźcami kwitną w całych Niemczech” – piszą autorzy materiału tłumacząc, że mamy do czynienia z klasyczną sytuacją, gdy popyt przewyższa podaż. Właściciele hoteli, producenci przenośnych toalet, firmy wypożyczające łóżka polowe i namioty, a także firmy oferujące catering i usługi telekomunikacyjne są „w nastroju porównywalnym z nastrojami poszukiwaczy złota” – czytamy w „Spieglu”.

  Jak przypominają autorzy, niemieckie władze spodziewają się w tym roku około miliona imigrantów. Władze krajów związkowych szacują roczny koszt utrzymania jednego uchodźcy na 10-14 tys. euro. „Powstał wielomiliardowy rynek, który kusi niezłymi zyskami” – ocenia „Der Spiegel”.

  Zdaniem autorów jedną z branż szczególnie korzystających na uchodźcach jest hotelarstwo. Jako przykład wymieniają Maritim-Hotel w Halle.

  Zbudowany z wielkiej płyty obiekt od dawna przynosił tylko straty, a cena za jednoosobowy pokój spadła do 40 euro – czytamy w „Spieglu”. Dzięki umowie z władzami Saksonii-Anhaltu, które poszukiwały miejsca dla 740 imigrantów, hotel ma teraz okazję „odkuć się”. Umowa przewiduje, że za każdy nocleg dla jednej osoby właściciel zainkasuje 70 euro. W jednoosobowych pokoikach mają zamieszkać po dwie osoby, co jeszcze zwiększy zyski. Wliczając wyżywienie, za jeden mały pokój na dwie osoby właściciel hotelu zainkasuje 200 euro – dwa razy więcej, niż mógł „wyciągnąć” przed przyjazdem azylantów.

  Dobrą koniunkturę wykorzystują też właściciele mniejszych pensjonatów. W berlińskiej dzielnicy Friedrichshain właścicielka hostelu Melana N. kasuje za noc od 25 do 50 euro. W przypadku dziewięcioosobowej rodziny mieszkającej na powierzchni 120 metrów kwadratowych opłata za dobę wynosi co najmniej 225 euro, co daje za miesiąc 7 tys. euro. Za taką cenę można zamieszkać w luksusowym apartamencie w centrum miasta – zauważa „der Spiegel”.

  Władze Berlina przyznają, że nie mają personelu, by kontrolować warunki, w jakich mieszkają imigranci, co umożliwia wynajmującym naruszanie przepisów. Fala uchodźców zaskoczyła władze. „System się załamał” – powiedział „Spieglowi” Klaus Kocks, rzecznik największej prywatnej niemieckiej firmy zarządzającej ośrodkami dla uchodźców, European Homecare (EHC).

  W placówkach firmy mieszka 15 tys. osób. Właściciel EHC kasuje dziennie za każdego imigranta od 10 do 20 euro. „Jesteśmy czymś w rodzaju Aldiego na rynku ośrodków dla azylantów” – mówi Kocks. Obroty jego firmy mają w tym roku osiągnąć 46 mln euro, a zysk wyniesie prawie 10 proc.

  Dla firm w rodzaju EHC możliwości rozwoju są niemal nieograniczone. Brak jest jednak nowych nieruchomości i wyszkolonej kadry. Jak pisze „Der Spiegel”, przedstawiciele EHC odwiedzili niedawno Soczi, gdzie prowadzili rozmowy o odkupieniu kontenerów pozostałych po zimowych igrzyskach olimpijskich.

  Na boomie korzystają przede wszystkim wielkie firmy, które są w stanie szybko reagować na potrzeby władz – pisze „Der Spiegel”. „Konkurencja dawno temu przestała funkcjonować” – czytamy.

  Według tygodnika rozkwit przeżywa też branża cateringowa. „Jesteśmy na ścieżce wzrostu” – mówi rzecznik Apetito, firmy obsługującej 80 ośrodków dla imigrantów.

  Beneficjentem obecnej sytuacji jest też Western Union, firma umożliwiająca uchodźcom pobranie pieniędzy podczas wędrówki do Europy, oraz firmy telekomunikacyjne. Dziennikarze tygodnika zauważyli, że pracownicy Lycamobile przynosili na dworzec w Monachium pudła z kartami sim do telefonów komórkowych. Karty są bezpłatne, ale trzeba je doładowywać.

  Wielu uchodźców potrzebujących pomocy to wielki biznes. Uchodźcy nie mają nic, a potrzebują wielu rzeczy – konkluduje „Der Spiegel”.

  ~potur 3 godziny i 35 minut temu
  14tys rocznie za jednego darmozjada…. szkoda slow . Jak wielu ludzi nue zarabia tyle? Sorry ale kobieta u wladzy to kataklizm …

  ~to bylo do przewidzenia 4 godziny i 5 minut temu
  „Okazja czyni zlodzieja”

  ~Krzysztof 2 godziny i 10 minut temu
  „Władze krajów związkowych szacują roczny koszt utrzymania jednego uchodźcy na 10-14 tys. euro.” Władze naszego kraju dają mojej mamie emerytce z 40 latami pracy jako księgowa całe 15600zł rocznie. O co tu chodzi?

  Polubienie

 21. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Syryjscy-uchodzcy-to-nie-jest-nasza-wojna-chcemy-normalnie-zyc,wid,17877184,wiadomosc.html

  akt. 29.09.2015, 10:39

  Syryjscy uchodźcy: to nie jest nasza wojna, chcemy normalnie żyć

  To nie jest nasza wojna, chcemy normalne żyć – mówią uchodźcy z Syrii, z którymi PAP rozmawiała na austriackiej granicy z Węgrami w Nickelsdorf. – Wojna w Syrii jest jak dżungla – nie widać końca – przekonują. Niektórzy deklarują, że wrócą do ojczyzny, jeśli wojna się skończy.

  – To nie jest moja wojna. Studiowałem archeologię w Damaszku i chcę to kontynuować. Chcę mieć normalne życie. Pójdę na wojnę i co? Zabiją mnie i jaki ze mnie będzie pożytek? Wojna w Syrii jest jak dżungla – nie widać końca – mówi jeden z uchodźców.

  Inny opowiadał, że pochodzi z Aleppo, syryjskiego miasta, które – jak mówi – jest codziennie bombardowane. – Bałem się o swoje życie. Moja rodzina tam została. Ludzie tu pytają, dlaczego nie walczymy, ale tam (w Syrii) jest tyle różnych grup walczących ze sobą, że sam nie wiem, z kim miałbym walczyć – dodaje.

  – Uciekamy przed bombardowaniem Damaszku. Zabrałam dwójkę dzieci, mąż jest z nami. Chcę skończyć studia, chcę, by dzieci mogły się uczyć. W przyszłości wrócilibyśmy do Syrii, gdy skończy się wojna – deklaruje z kolei Syryjka, która zdecydowała się opuścić swój kraj.

  ~Komentator 29 minut temu
  Jak zwykle jedno dziecko, jedna kobieta i zgraja młodych byczków ale reporter wybrał dziecko na pierwszy plan. Panie reporterze to już nie działa. Każdy normalny człowiek ma naprawdę dużo empatii w sobie ale w pokazywaniu trzeba też zachować umiar. Już na nikogo to nie działa. Trzeba pokazywać uczciwie i pisać uczciwie. Piszecie w tytule ” to nie moja wojna” a czyja Polaków nie. Ciekawe czy Oni by nas tam przyjęli gdyby u nas była wojna? Jak jedziemy do krajów muzułmańskich to jesteśmy wręcz zmuszani do poszanowania ich praw, kobiecie na siłę się zakłada chustkę na głowę . Ktoś napisze, no przecież naszych uchodźców przyjął Iran w czasie drugiej wolny, tak to prawda ale nie za darmo i w tamtych czasach Iran był państwem świeckim a nie rządzonym przez islamistów. Dlaczego rząd milczy jak zaklęty w sprawie powrotu naszych emigrantów i Polaków wywiezionych na wschód. Smutne to. Ta sytuacja ma jednak dobre strony odbudowuje w naszym kraju poczucie narodowości.

  ~polak 20 minut temu
  Prawda jest taka że tam nikt z nikim nie chce żyć w zgodzie

  ~mykwa 28 minut temu
  To zewnętrzne siły upatrzyły sobie ten rejon na rejon konfliktu … .Winę za los Syryjczyków pon osi w głównej mierze USrael !

  ~Przemo2 11 minut temu
  Nie jego wojna! Moja tym bardziej nie i nie mam zamiaru ponosić jej skutków czyli żywić imigrantów z Syrii. Jednym z głównych sprawców tej wojny jet niejaki Obama. To dzięki wsparciu USA rebelianci podjęli próbę obalenia al-Asada pod hasłami demokracji, to dzięki pieniądzom i broni z USA ta walka trwa nadal. Nie wiem nawet jak nazwać przyznanie Obamie Pokojowej Nagrody Nobla.

  ~wieszcz 30 minut temu
  I to jest prawda. Wojna w Syrii to nie jest wojna syryjczyków. To jest wojna NWO o hegemonię w swiecie. USrael realizuje politykę Rzadu Światowego i wszczyna coraz to nowe konflikty w różnych rejonach swiata

  Polubienie

 22. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ekspert-wiekszosc-muzulmanow-swietnie-funkcjonuje-w-europejskich-spoleczenstwach,wid,17877213,wiadomosc.html

  akt. 29.09.2015, 11:49

  Ekspert: większość muzułmanów świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach

  W Europie żyje kilkanaście milionów muzułmanów, zdecydowana większość z nich świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach – mówi PAP analityk ISP Rafał Baczyński-Sielaczek. Jak podkreśla, integracja to długotrwały proces, podlegają mu zarówno imigranci, jak i społeczeństwo danego kraju.

  W ubiegłym tygodniu na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli Polska zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców. Ogólnie rozdzielonych ma zostać 120 tys. osób, ale podczas spotkania zapadła decyzja o podziale 66 tys. uchodźców docierających do Włoch i Grecji, z czego Polsce – która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. osób – przypadnie ok. 5 tys. imigrantów.

  – Nie mogę powiedzieć, że Europa posiada sprawdzony model integracji, sprawdzone narzędzia integracji. Każdy z krajów europejskich ma własny model integracji, mówię tu o państwach zachodnich. Kraje popełniają błędy, jeśli chodzi o integrację cudzoziemców, jednak nie jest to generalna zasada, że muzułmanie się nie integrują – przekonuje Baczyński-Sielaczek. – W Europie żyje kilkanaście milionów muzułmanów, zdecydowana większość z nich świetnie funkcjonuje w europejskich społeczeństwach, tak naprawdę od nas, od społeczeństw przyjmujących, zależy to, jak te społeczności będą funkcjonować – mówi.

  Analityk Instytutu Spraw Publicznych zaznacza, że integracja jest procesem długotrwałym. – To nie jest akt, który dokonuje się w jednej chwili, jest to długotrwały proces dwustronny, któremu podlegają zarówno cudzoziemcy docierający do danego kraju, jak i społeczeństwo tego kraju – mówi. Jak dodaje, „musimy umożliwić tym ludziom funkcjonowanie w polskim społeczeństwie”.

  – Z tego względu musimy na przykład przystosować polskie instytucje do tego, by cudzoziemiec mógł sprawnie załatwić w nich swoje sprawy, dostosować przepisy, aby cudzoziemcy którzy pojawią się w Polsce mogli sprawnie funkcjonować – podkreśla.

  ~Asda 9 godzin i 5 minut temu
  Ale brednie pan pisze. Jednakże najlepsze jest to że musimy dostosować nasze prawo do emigrantów. Czyli wprowadzić szariat?

  ~zgadza sie 8 godzin i 20 minut temu
  Dokladnie!jesli przyjezdzaja do innego kraju,to powinni od razu przestrzegac prawa w tym kraju obowiazujacego,a nie naginac je do swoich celow,lub lamentowac o wprowadzenie swojego prawa!!!

  ~ares 1 godzinę i 7 minut temu
  W Szwecji somalijczyk który zgwałcił 12-letnią dziewczynke dostał za kare 180 godzin robót publicznych.

  ~antyekspert 4 godziny i 47 minut temu
  Czeczeni już ogłosili na terenie Polski państwo islamskie. Więcej takich „ekspertów” i po Polakach nie będzie co zbierać… W d..pe sobie wsadź panie ekspert swoje mądrości. Muslimy dostosowują kraje do siebie, a nie siebie do krajów, które ich goszczą.

  ~ja 4 godziny i 46 minut temu
  @ares I pewnie bambusy podnieśli wrzask, że to rasizm…

  ~Czesio 9 godzin i 6 minut temu
  Skad oni wytrzasneli tego pozal sie Boze „Experta”?

  ~tussk 7 godzin i 6 minut temu
  kopara go sciagnela…

  ~jojne 2 godziny i 32 minut temu
  Od Sze…Sze…szechtera:)

  ~Hela 1 godzinę i 34 minut temu
  z d…

  ~Kasia 8 godzin temu
  hahaha islam i integracja czy choćby asymilacja??? wolne żarty!! Drogi panie Polacy są wszędzie i z autopsji znają doskonale możliwości islamskich imigrantów

  ~MM 8 godzin i 33 minut temu
  Przepraszam, ale czemu to my mamy się z nimi integrować?? Coś tu jest na głowie postawione. TO ONI przyjeżdżają do Europy i niech się integrują, niech zmieniają swoje obyczaje do standardów Europejskich.. Poza tym, kto nas obywateli Unii czy Polski pytał czy chcemy społeczeństwa wielokulturowego? Ja nie chcę tysięcy muzułmanów z obcej kultury w Polsce.. Mieliśmy wielokulturowość przed wojną w Europie.. I jak się to skończyło?

  ~hanka 6 godzin temu
  Co za bzdry. Czy byl ktos w arabaaskich dzielnicach w Paryzu, czy tez w tureckim Kreuzberg w Berlinie? Zadnej integracji, wszedzie chustki, bardzo wysokie bezrobocie i wielka ilosc pomocy spolecznej. I to ma byc integracja?

  ~gwar 6 godzin i 2 minuty temu
  ciekawe skąd ten „ekspert” czerpał swoje dane, chyba z sufitu

  ~Oli 5 godzin i 26 minut temu
  Ekspert – Wariat raczej. Dostosować polskie prawo, aby Muzułmanie mogli załatwiać w Polsce swoje sprawy…. Tzn, co : – zezwolić na seks z nieletnimi, – wprowadzić karę śmierci przez ukamienowanie, – ustawę antyprzemocową do kosza – ozdoby świąteczne won z wystaw, nie mówiąc o choinkach ( jak w Danii) Ludzie zróbcie coś, bo ja nie wytrzymam. Ile ten Ekspert wziął kasy za ten artykuł…. Proponuję pozbyć się tego „Eksperta” jak najszybciej…

  ~sww 1 godzinę i 54 minut temu
  nie pozbedziesz sie , po media w calej EU wlasnie takie bezdury plotą, czuje sie jak w Koreii Polnocnej gdzie rzad mowiswoje, a parwda jest zupelnie inna… merkel sama np 3 lata temu powiedziala ze multikulri sie nie sparwdza,i muuzlmaniesie nie asymiluje…..Nie wiem dlazcego nie zamyka sie granic, kto wzial kase i stołki za islamizacje

  Polubienie

 23. ~dddd_110mcdkgodzinę temu
  to jest straszne chamstwo. Czyli generalnie mogą zabrać obywatelowi płacącemu podatki, jego własność aby oddać do użytku imigrantom. Wyobrażacie sobie jak będzie wyglądał taki lokal po opuszczeniu przez nich? Pewnie tak samo jak mieszkania socjalne dawane patologii i obszczymurkom. Będzie brud, smród i ubóstwo.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Hamburg-moze-rekwirowac-dla-uchodzcow-budynki-gospodarcze,wid,17881637,wiadomosc.html?ticaid=115aea

  akt. 01.10.2015, 07:37

  Hamburg może rekwirować dla uchodźców budynki gospodarcze

  W Hamburgu zabrakło kwater dla uchodźców. Nowo przybyli imigranci musieli spędzić noc pod gołym niebem. Władze landu przyjęły w pierwszym czytaniu w środę ustawę umożliwiającą konfiskatę obiektów gospodarczych nawet wbrew woli ich właścicieli.

  81 posłów SPD, Zielonych i Lewicy zagłosowało w parlamencie Hamburga za projektem ustawy umożliwiającej władzom przejmowanie nieruchomości dla potrzeb imigrantów. CDU, FDP i Alternatywa dla Niemiec (AfD) były przeciwne. Ostateczne uchwalenie ustawy zaplanowano na czwartek.

  „Właściwy urząd może zabezpieczyć działki i budynki lub ich część w celu ulokowania uchodźców” – brzmi kontrowersyjny fragment ustawy.

  Rząd Hamburga oświadczył, że nie dysponuje już wolnymi miejscami dla imigrantów. W nocy z wtorku na środę 500 azylantów spędziło noc pod gołym niebem – na placu przed urzędem rejestrującym nowo przybyłych. Także w środę nie udało się znaleźć dla nich dachu nad głową. W liczącym 1,8 mln mieszkańców Hamburgu przebywa obecnie około 30 tys. imigrantów.

  Pomimo przywrócenia w połowie września kontroli granicznych do Niemiec przyjeżdżają bez przerwy nowi obcokrajowcy – według nieoficjalnych danych 10 tys. dziennie.

  Niemieckie władze spodziewają się w tym roku co najmniej 800 tys. uchodźców. Ich liczba może być w rzeczywistości dużo wyższa. Jak podały władze Bawarii, od początku września do Niemiec przyjechało 270 tys. imigrantów.

  ~Lech 2 godziny i 23 minut temu
  No i proszę – jak za wczesnej komuny; przychodziła komisja, która stwierdzała, ze masz nadmetraż i dokwaterowywała kilka osób. Tamto można jeszcze jakoś wytłumaczyć zniszczeniami wojennymi, chociaż często było to działanie nacelowane na tych, którzy coś posiadali, ale tu – zabierać przymusowo komuś część nieruchomości bo ktoś z urzędników tak uznaje? Oczywiście jak zwykle w takich sytuacjach przymusowe „zagospodarowywanie” czyjejś własności nie będzie dotyczyć „królika i jego znajomych” tylko zwykłych obywateli.

  ~mis2 godziny temu
  oj to sie nie skonczy dobrze, jakby mi tak przyszli rekwirowac to by sie krew polala

  ~Zabieranie dzieci to gwałt na polskiej rodzinie2 godziny temu
  Rodzinie z Pruchnika koło Jarosławia na Podkarpaciu odebrano ośmioro dzieci. Dzieci wzrastały w miłości, nie były bite, rodzice o nie dbali, więc co było powodem? Bieda! Ojciec dzieci nie ma pracy, dzieci nie miały oddzielnych łóżek, a w domu nie ma łazienki. W ten sposób można by rozbić połowę rodzin w Polsce. Dzieci są od kwietnia w domu dziecka. Przez ten czas poszło około 140 tys. zł z budżetu państwa do domu dziecka! Przecież za te pieniądze można by było kupić nowy dom!

  ~jack2 godziny temu
  demokratyczna dyktatura,chyba wiecie ze u nas zostaly wprowadzone podobne przepisy,niemka rozmawiala z czlowiekiem ktory stworzyl internet o cenzurowaniu nieprzychylnych wypowiedzi dotyczacych emigrantow ,cenzura zostanie na 100% wprowadzona,maja posunac sie jeszcze dalej i karac tych co zle wypowiadaja sie o uchodzcach wlacznie z pozbawieniem wolnosci,ciekawi mnie opinia rodowitych niemcow w sprawie zaboru mienia prywatnego

  ~agodzinę temu
  Zamiast pomoc takim to Polska chce przyjmowac tego typu rodziny imigrantow, ale im dzieci nie odbiora tylko beda fundowac wszystko…

  ~Czechgodzinę temu
  dodać każdemu Niemcowi rodzinę islamską i niech żyją razem i niech Niemiec musi karmić tą rodzinę i będą mieli pokutę za II woję światową

  ~bebinigodzinę temu
  a niech spróbuje władza podnieść rękę na swojego pana zacznie się po prostu bitwa, która źle to się skończy tylko i wyłącznie dla „władzy”

  ~jackgodzinę temu
  ogladalem kiedys program z celebryta od wizerunku politykow,bedac na spotkaniu dyrektorow domow opieki dla dzieci ,slyszal jak zastanawiali sie co zrobic aby wiecej dzieci trafialo do osrodkow ,podsumowanie tej rozmowy ze trzeba odbierac pod byle pretekstem dzieci, im wiecej dzieci tym wieksza kasa dla nich dobro dzieci nie bylo poruszane na spotkaniu

  ~Waluśgodzinę temu
  Następna ustawa: konfiskata mieszkań, domów ewentualnie dokwaterowanie 2-3 byczków obracających twoją żonę i córki niż demograficzny wnet się skończy pomyślcie przy wyborach kto chce zgotować nam taki los.

  ~przecie to nie moje 58 minut temu
  Niech jaszcze właściciele ogrzewają te nieruchomości, co by uchodźcy nie marzli. Zima przecież idzie. Biedni ludzie.

  ~dybyt 50 minut temu
  To ma być demokracja? To komunizm w pełnej krasie.

  ~Gość 41 minut temu
  W komunie na nas 4 osobową rodzin na 52-metrach , przy wylaniu Warty , dostaliśmy pismo na dokwaterowanie 6-cio osobowej rodziny , szczęście , że się nie zgłosili , bo my baliśmy się niby swoich obcych , a tych to dopiero prawdziwy strach , bo ty niby masz , to oddaj , duchowieństwo ma , i nigdy nie dzieliło się i nie dzieli , chociarz nakazuje im Jezus , oni wolą dac złotą koronkę do obrazu lub kwiatuszek i uważają , że są usprawiedliwieni w dbaniu o wiernych .

  ~sami się o to proszą 17 minut temu
  U nas nie będzie problemów ze znalezieniem dla nich lokum . Przecież każdy z decydentów ma daczę albo nawet kilka . Ponadto w swoich willach mają nadmetraż a jak tego będzie mało to za granicą sporo tego się znajdzie bo musieli gdzieś nadmiar hajsu ulokować .

  ~jola 16 minut temu
  hahah, niech dalej głosują na lewaków, to wszystko im zabiorą i oddadzą „biednym” uchodźcom, zresztą Polskę czeka to samo za rzadów lewicy i PO!

  ~montanaMax 1 godzinę i 55 minut temu
  Mam nadzieję, że Niemcy rozliczą lewaków i merkel w najbliższych wyborach.

  ~uwaga do imigrantów 1 godzinę i 30 minut temu
  Podejrzewam że to muslimy rozliczą Niemców i to jeszcze przed wyborami. Będzie raczej krwawo.

  ~hehe 1 godzinę i 27 minut temu
  Zanim będą wybory to będzie ch ,d i kamieni kupa z Niemiec.

  ~ami 1 godzinę i 5 minut temu
  przed wyborami może się okazać że niemców jest za mało by cokolwiek przegłosować

  Polubienie

 24. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Norwegia-boi-sie-atakow-prawicowych-ekstremistow-w-reakcji-na-naplyw-imigrantow,wid,17880222,wiadomosc.html

  akt. 30.09.2015, 15:44

  Norwegia boi się ataków prawicowych ekstremistów w reakcji na napływ imigrantów

  Islamscy terroryści przedostają się do Europy udając uchodźców? – wcale nie tego najbardziej obawia się Norwegia. Według norweskiej policji bezpieczeństwa narodowego (PTS) dużo groźniejsza jest możliwość, że na fali kryzysu migracyjnego zaktywizuje się zdolna do przemocy skrajna prawica. W kraju nadal pamięta się o atakach jednego z takich radykałów, Andersa Breivika.

  „Ubiegające się o azyl osoby powiązane z radykalnym islamem nie są główną obawą PST w krótkiej perspektywie” – podano w oświadczeniu, które cytował serwis The Local. „Rosnący napływ uchodźców do Norwegii może przede wszystkim mieć negatywne konsekwencje związane zagrożeniem ze strony skrajnie prawicowych środowisk” – oceniało dalej PTS, dodając, że „ważnym mobilizującym czynnikiem” skrajnych prawicowców jest właśnie wrogość wobec imigrantów.

  Norweskie służby, jak dodaje z kolei agencja Reuters, obawiać się także mają napięć miedzy grupami skrajnej lewicy i radykałami z prawicy właśnie na tle kryzys imigracyjnego, z którym zmaga się Europa.

  Norwegia, która nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale należy do strefy Schengen, ma przyjąć w tym roku – jak przypomina Reuters – 16-20 tys. uchodźców.

  ekstremistów w reakcji na napływ imigrantów
  Islamscy terroryści przedostają się do Europy udając uchodźców? – wcale nie tego najbardziej obawia się Norwegia. Według norweskiej policji bezpieczeństwa narodowego (PTS) dużo groźniejsza jest możliwość, że na fali kryzysu migracyjnego zaktywizuje się zdolna do przemocy skrajna prawica. W kraju nadal pamięta się o atakach jednego z takich radykałów, Andersa Breivika.
  AFP / Kay Nietfeld
  „Ubiegające się o azyl osoby powiązane z radykalnym islamem nie są główną obawą PST w krótkiej perspektywie” – podano w oświadczeniu, które cytował serwis The Local. „Rosnący napływ uchodźców do Norwegii może przede wszystkim mieć negatywne konsekwencje związane zagrożeniem ze strony skrajnie prawicowych środowisk” – oceniało dalej PTS, dodając, że „ważnym mobilizującym czynnikiem” skrajnych prawicowców jest właśnie wrogość wobec imigrantów.

  Norweskie służby, jak dodaje z kolei agencja Reuters, obawiać się także mają napięć miedzy grupami skrajnej lewicy i radykałami z prawicy właśnie na tle kryzys imigracyjnego, z którym zmaga się Europa.

  Norwegia, która nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale należy do strefy Schengen, ma przyjąć w tym roku – jak przypomina Reuters – 16-20 tys. uchodźców.

  Ataki, których Norwegia nie zapomni

  W lipcu 2011 r. prawicowy ekstremista Anders Behring Breivik dokonał zamachów w Oslo i na pobliskiej wyspie Utoya, na której trwał zjazd młodzieżówki Partii Pracy. Jest on odpowiedzialny za śmierć w sumie 77 osób. Zamachowiec twierdził, że chciał w ten sposób powstrzymać islamizację Europy. Za ataki został skazany na 21 lat więzienia z możliwością przedłużenia tego wyroku.

  W zeszłym roku służby więzienne alarmowały, że Breivik mógł zza krat próbować budować siatkę terrorystyczną, korespondując z oddanymi jego idei fanatykami (czytaj więcej). Wstrzymano wówczas na pewien czas zamachowcy możliwość wysyłania listów.

  Europejski kryzys

  Według planu Komisji Europejskiej kraje unijne powinny rozlokować na swoich terytoriach w sumie 160 tys. uchodźców. Jednak według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), której dane przytaczał PAP, w tym roku o azyl w krajach UE może się ubiegać aż milion osób.

  ~gosc 20 godzin i 14 minut temu
  jak tak dalej pojdzie to sie okaze ,ze Breivik jest prorokiem. przewidzial zalew Europy przez te fale

  ~emil 1 godzinę i 29 minut temu
  Tylko dlaczego ten dupkowaty prorok nie poszedł do dzielnicy muzułmańskiej i tam nie wypróżnił magazynków jeżeli tego nie zrobił a zrobił to co zrobił jest psycholem nie prorokiem jego działanie było iracjonalne

  ~apud 1 godzinę i 13 minut temu
  Zrobil cos madrzejszego. Zlikwidowal tych (niestety mala czesc), ktorzy doprowadzaja do tej sytuacji.

  ~wrrr 1 godzinę i 11 minut temu
  Strzelał do tych, którzy imigrantów zapraszają, lub będą zapraszać, czyli do lewackiej młodzieżówki

  ~Polak 1 godzinę i 9 minut temu
  I co za tym idzie też się obawiam że w Moim kraju Polsce będzie takich kilku Brevików ,więc sorry uchodzcy ale sami rozumiecie(Przepraszam Was kochani bardzo)

  ~Jeremi 56 minut temu
  Prorokiem? Przeczytaj sobie „Obóz świętych” Raspaila, to dopiero zobaczysz proroka!

  ~nie dla uchodzcow 17 godzin i 20 minut temu
  Prawda jest taka że koles nie jest glupi. Okej jego pomysł byl chory żeby zabijać dzieci! To niedopuszczalne. Ale pokzal jak państwo radzi sobie z takimi jak on i Ze imigranci to poważne zagrożenie. Nikt nie jest przygotowany na ataki terrorystyczne i to się zle skończy!!.

  ~Będą”polować”naBiałych 1 godzinę i 6 minut temu
  ataki to już były. teraz rozpocznie się regularna wojna domowa na tle nie tylko religijnym ale etnicznym.

  ~mój nick 40 minut temu
  jakie dzieci? to takie norweskie hitlerjugend

  ~chc 17 godzin i 16 minut temu
  Berwick to bedzie za niedługo bohaterem narodowemu Mam taka nadzieje szkoda tylko ze niewinni ludzie powinno byc wiecej takich tylko przeciwko muzułmanom

  ~Kot24 54 minut temu
  Norwegia się boi własnych patriotów

  ~Patriota 29 minut temu
  a co myślisz o emigracji żydów

  Polubienie

 25. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019407,title,W-sobote-kolejna-antyimigrancka-manifestacja-w-Poznaniu,wid,17882258,wiadomosc.html

  akt. 01.10.2015, 10:47

  W sobotę kolejna antyimigrancka manifestacja w Poznaniu

  3 października pikietę przeciwko przyjęciu przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu organizuje poznański oddział Młodzieży Wszechpolskiej.

  W ostatnich tygodniach w stolicy Wielkopolski odbyły się już dwie demonstracje przeciwników przyjęcia przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu. W pierwszej, którą zorganizowała partia KORWiN wzięło udział kilkaset osób. W drugiej organizowanej przez Poznański Związek Patriotyczny „Wierni Polsce” wzięli udział tylko jego członkowie i sympatycy – w sumie około 30 osób.

  W sobotę, 3 października na kolejną pikietę przeciwko imigrantom zaprasza poznaniaków lokalny oddział Młodzieży Wszechpolskiej, który w środę zorganizował na ul. Półwiejskiej krótki happening. W jego trakcie osoby przebrane za bojowników Państwa Islamskiego zainscenizowali egzekucję chrześcijan.

  – To tylko happening, ale wkrótce może przerodzić się w rzeczywistość” – ostrzegali członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, zachęcając do przyjścia na sobotnią demonstrację przeciwko imigrantom.

  W swoim apelu o udziału w manifestacji organizatorzy piszą m.in.:

  „Nie wiemy, kim oni są! Nie wiemy, jakiego będą wyznania! Nie wiemy, kto będzie za nich płacić i opłacać ich zasiłki! Nie wiemy, gdzie będą mieszkać! Nie wiemy, gdzie będą się uczyć i jak będą funkcjonować, nie znając totalnie języka!

  Mówimy jasno: DOŚĆ! Mamy dość (nie)rządu, który realizuje wszystkie dyrektywy unijne jak niewolnik! DOŚĆ! Braku realizacji interesu narodowego w polityce międzynarodowej! DOŚĆ! Kopiowaniu niesprawdzonych metod z Zachodu! DOŚĆ! Okradaniu Polaków i przeznaczaniu pieniędzy z budżetu na imigrantów totalnie nieprzystosowanych do polskiej kultury! DOŚĆ! Ignorowaniu woli Narodu!”

  Demonstracja odbędzie się w sobotę, 3 października o godz. 16 na placu Mickiewicza.

  Polubienie

 26. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/grecja-uchodzcy-nielegalni-imigranci/25mpsk

  Masowy napływ uchodźców do Grecji

  W ciągu kilku ostatnich dni grecka straż przybrzeżna uratowała ponad tysiąc migrantów, kiedy próbowali przedostać się na wschodnie wyspy na Morzu Egejskim z pobliskiego wybrzeża Turcji.

  Przeprowadzono kilkadziesiąt operacji ratunkowe u wybrzeży wysp Lesbos, Chios, Samos, Agatonisi, Kalimnos, Kalolimnos, Kos, Symi i Rodos.

  Od początku roku przez Grecję przetoczyło się ponad 250 tys. osób ubiegających się o azyl – podaje agencja Associated Press. Większość stanowili Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy uciekający przed konfliktami zbrojnymi.

  Nowe ustalenia po szczycie UE

  Na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich UE, które miało miejsce 22 sierpnia, podjęto decyzję w sprawie relokacji uchodźców. Następnego dnia przywódcy unijni, po siedmiu godzinach rozmów i negocjacji, uzgodnili w Brukseli, że zmobilizują dodatkowo co najmniej 1 mld euro na pomoc dla uchodźców w obozach poza UE.

  Wspólnota ma też skorygować politykę otwartych drzwi i lepiej chronić swoje granice zewnętrzne. Z przebiegu negocjacji zadowolony był Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. W wystąpieniu po zakończeniu nadzwyczajnego szczytu przyznał, że atmosfera podczas debaty była lepsza niż można się było spodziewać. – Zakończyliśmy tę trochę ryzykowną grę oskarżeń – przyznał.
  (…)

  ~taka prawda : 1. Upadek mentalny liderów w UE. Panaceum na wszystko to limity, kwoty, przydziały, dotacje, ulgi rabaty, dopłaty. Do tego mechanizmu dotyczącego produkcji rolnej i bydła włączono tez ludzi w postaci migrantów.
  2. Merkel popełniła coś gorszego niż zbrodnię, czyli błąd polityczny otwierając niekontrolowany proces wędrówki ludów przez Europę i powodując chaos. Po tygodniu wycofuje się rakiem po buncie landów, ale konsekwencje są nie do przewidzenia.
  3. Pytanie zasadnicze. Dlaczego płacą 5000 Euro/osobę za miejsce w łajbie skoro nasza kultura jest zdegenerowana, obyczajowość grzeszna, religia obraża Allacha, a prawa człowieka Koran. Nie bądźmy naiwni – tylko pieniądze.
  3. Oderwanie od rzeczywistości elit brukselsko-berlińsko-paryskich. Myślą że cały świat wygląda jak Bawaria z dochodem 40 tys. Euro na głowę i zasiłkiem 1300 Euro+ dodatki.
  4. Złamanie ustaleń z Dublina przez Niemcy. Azyl przydziela pierwszy bezpieczny kraj, uchodźca nie ma prawa decydować w jakim kraju zamieszka.
  5. Hipokryzja UE sięga Himalajów. Eksperci stawiają sprawę jasno – takiej masie ludzkiej nie można pomóc skutecznie na dłuższą metę, poza wodą i zupą. Merkel stworzyła iluzję milionom Afrykańczykom, którzy już są w drodze do UE, niektórzy zapłacą za to życiem.
  6. W żadnym kraju służby bezpieczeństwa nie są przygotowane do kontroli i weryfikacji takiej ilości ludzi. Teraz terroryści zyskali zaplecze, w którym mogą się ukrywać.
  7. Dla Polaków niemiecki rynek pracy był zablokowany przez ponad 10 lat. A teraz 800 tysięcy utrzymanków, bez znajomości jakiegokolwiek języka czy porządnego fachu, pomnożone przez 670 euro/osoba/miesiąc to nie problem. A za chwilę czeka nas łączenie rodzin. Szaleństwo.

  ~ToJakiśObłęd!!! do ~a nie?: POWINNI TO NATYCHMIAST ODSYŁAĆ !!! Inaczej ta inwazja się nigdy nie skończy a my rdzenni Europejczycy możemy już zamawiać s księgarniach hurtowo koran !!! Jestem załamany tą beztroską i uległością ludzi odpowiedzialnych w Europie za nasze europejskie bezpieczeństwo !!! Tu potrzeba się nie cyrtolić tylko trzeba ZDECYDOWANIE I BEZ SENTYMENTÓW ZAMKNĄĆ GRANICE I KONIEC !!! Dzisiaj wszystkie opłacane media każą nam się wszystkim litować a ja mam pytanie a kto będzie się za chwilę litował nad nami rdzennymi europejczykami jak ta islamska nawała najwyraźniej w świecie zmierza do zasiedlenia i opanowanie na swoją modłę naszego kontynentu. Czy naprawdę Europa tego nie widzi o co tu chodzi !!? Europa tego nie wytrzyma !!! I dla własnego europejskiego bezpieczeństwa i dla zachowania naszej przyszłości trzeba zdecydowanie powiedzieć wreszcie tym ludziom STOP !!! Koniec !!! Przecież Europa nie jest w stanie przyjąć do siebie wszystkich którzy tylko mają na to ochotę o jeszcze im dawać mieszkania i kasę za nic nie robienie !!! TO JAKIŚ OBŁĘD !!!

  ~Olo do ~LARUM: Masz całkowitą rację też już pytałem jakim cudem ich na to stać i kto to finansuje nam w Polsce było by ciężko uzbierać kilkanaście tysięcy euro albo pożyczyć od znajomych a oni mają.Boję się że jednak wybuchnie dramat w Europie i albo oni urosną w siłe albo w Europie odrodzi się nacjonalizm w najgorszej postaci tak czy tak perspektywy są złe.Zal mi tych ludzi co naprawdę są w potrzebie ale ich pośród tych tłumów imigrantów jest garstka.Pytacie co robić?Weryfikować sprawdzać dokumenty i odsyłać do państwa z którego przyszli bo co można innego zrobić zostawić bo już tu są a co dalej?Unia ma odpowiednie przepisy ale Niemcy je zlekceważyły a teraz płaczą że inne państwa nie chcą pomagać.Zaprosili tych ludzi do siebie a teraz chcą ich podrzucić innym.Za głupote powinni sami teraz zapłacić, nas w innych sprawach ważnych dla Unii pomijają.

  ~Demon : Biedne pieski, zwierzątka, aby przedostać się do jułesej muszą przejść kwarantannę. Bo przecież mogą przywlec jakieś choróbsko np. wściekliznę. Uchodźcy zalewający Europę, nie są badani na okoliczność eboli, dżumy, cholery kiły ,syfilisu, ameby i innych chorób tropikalnych. Co będzie, gdy gdzieś wybuchnie epidemia np. eboli ? Jakoś przywódcy państw ignorują takie zagrożenie. Gdy coś takiego się wydarzy a wykluczyć tego nie można, to koncerny farmaceutyczne zarobią miliardy. Zachodzi pytanie, kto wyłoży takie pieniądze. Wiadomo, że nie uchodźcy. Wyobraźnia a w zasadzie jej brak, jest porażająca. Zastanawia dlaczego nikt nie porusza tego tematu. Czyżby wszyscy byli zdrowi i babcia też ? To nie żart, ale realne zagrożenie.

  ~PunktPrzegięcia do ~metal: Chodzi o zasady ,że niby demokracja a zamykają normalnym ludziom usta ! Bo przeciwników jest przeszło 95% i nie mogą sobie poradzić. W Niemczech np Angela traci w sondażach niemieckich z każdym dniem BO LUDZIE MAJĄ JUŻ DOŚĆ !!! Także zwyczajni Niemcy ,a cała ta propaganda przykrywa smutną dla Angeli i jej podobnych politycznych miernot prawdę i próbują coraz częściej zamykać ludziom którzy krytycznie się wypowiadają na ten temat.A jak ludzie mają się nie wypowiadać krytycznie jak im w Niemczech mieszkania gminne odbierają dla islamskich „przyjemniaczków” !

  ~qń : Świat się dziwi że ci „emigranci ” w prawie 80 %-ach składają się z silnych młodych mężczyzn a kobiety i dzieci zostały przez nich opuszczone . Tylko że ci „emigranci ” idą na wojnę do Europy i dlatego nie biorą z sobą kobiet i dzieci .Czy wy jakbyście szli gdzieś wywołać wojnę i w niej brać udział to by braliście z sobą swoje żony i dzieci ? Ci „emigranci ” to są po prostu żołnierze oni wchodzą do Europy bez broni bo z bronią nikt by ich nie wpuścił i strzelano by do nich .A broń to żaden problem oni ją dostaną od swoich koleżków w Europie a resztę zdobędą .Najważniejsze to jest to żeby był ktoś kto będzie tą bronią walczył czyli beżowy lub czarnawy z chorym łbem i zrytym beretem przez islam

  Polubienie

 27. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Szkola-kluczem-do-integracji-mlodych-uchodzcow-Czy-polska-oswiata-jest-gotowa,wid,17884859,wiadomosc.html?ticaid=115b04

  akt. 02.10.2015, 11:17

  Szkoła kluczem do integracji młodych uchodźców. Czy polska oświata jest gotowa?

  Polska zobowiązała się przyjąć ok. 7 tysięcy uchodźców. Będą to głównie Syryjczycy, Erytrejczycy oraz Irakijczycy. Wśród nich duży odsetek stanowić będą dzieci. Ich edukacja może być kluczem do integracji imigrantów. Czy polskie szkoły są gotowe na takie wyzwanie?

  Rząd pewny, eksperci z wątpliwościami

  – W systemie edukacji w Polsce dzieci cudzoziemskie mamy od dawna. W związku z tym, jeśli w polskich szkołach pojawią się kolejne dzieci cudzoziemskie, to nie będzie to pierwsza taka sytuacja. Co prawda nie wszystkie polskie szkoły miały z dziećmi cudzoziemskimi kontakt i nie wszystkie szkoły są na to przygotowane, ale my jako system edukacji już wiemy, co w takiej sytuacji robić – zapewniała w połowie września na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska i dodała – Są dodatkowe pieniądze na to, aby dzieci cudzoziemskie uczyły się języka polskiego.

  Słowa te wprawiły w zdziwienie prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza. – Fakt, że pani minister mówi o tym, że ma pieniądze, jest dla mnie pewną nowością. Ja spotkałem się raczej z wypowiedziami, że mamy kredki, ołówki i nauczycieli, ale nie mamy pieniędzy. Nie oszukujmy się jednak. Dzieci uchodźców nie rozłożą budżetu państwa, ani skromnego budżetu MEN. Byłby to wręcz wstyd gdyby 40 milionowy kraj nie był w stanie przyjąć tysiąca, czy 5 tysięcy uczniów. Nie w tym jest problem. Istotą sprawy jest jednak to, czy będziemy szukać pieniędzy w samorządach, czy w budżecie państwa.
  (…)

  ~Red 1 godzinę i 44 minut temu
  Jakim kluczem? Jakiej integracji? Przypomnę tylko, że zamachy w metrze londyńskim ,w Madrycie na dworcu i na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu dokonali urodzeni i „zasymilowani” potomkowie IMIGRANTÓW ISLAMSKICH!!!

  ~asd 38 minut temu
  i trzeba o tym stale przypominać

  ~Front przeciw uchodzcom 26 minut temu
  Dokładnie. Liberami durnie starają się tego nie dostrzegać, ale każde państwo które przyjmowało muzułmanów, ma z nimi duże problemy. Poza tym, jakie szkoły, jaka integracja, przecież następnego dnia po przyjeździe do Polski wszyscy uciekną do Niemiec.

  ~z 12 minut temu
  W kolejnym propagandowym artykule mówi się, że „duży odsetek stanowić będą dzieci”. Według Eurostatu 75% tych ludzi stanowią dorośli mężczyźni w wieku poborowym, a 25% to kobiety, starcy i dzieci! Więc pytam się jaki ten duży odsetek dzieci? To po pierwsze! A po drugie, bardzo jestem ciekaw jak takie dziecko załóżmy w wieku 11 lat jest analfabetą, nie potrafi czytać ani pisać we własnym języku, a co dopiero w Polskim, będzie się u nas uczyć! Nie wspomnę nawet o barierach językowych! Od razu jak jeden z drugim głąby nie będą sobie dawać rady to będą oskarżenia o rasizm, ksenofobię i nie wiadomo co jeszcze! Co spowoduje przepychanie ich na siłę z klasy do klasy, albo dramatyczne obniżenie i tak niskiego poziomu nauczania w Polsce!

  ~spad 1 godzinę i 4 minuty temu
  szkolnictwo jest za darmo dla obywateli polskich, a wiec jak muzulmanscy analfabeci dobrze zaplaca, to przeciez nic nie szkodzi, aby ich pod odpowiednia policyjna opieka uczyc, ale taniej i tak wspomodz ich, aby sami z siebie wyjechali na szybkich obrotach do ich muzulmanii!

  ~tola 40 minut temu
  Polska oświata nie radzi sobie z edukacją polskich dzieci i młodzieży, a co dopiero kształceniem uchodźców. Czarno to widzę…

  Polubienie

 28. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bomba-zniszczyla-biuro-bylego-ministra-na-Lesbos,wid,17885069,wiadomosc.html

  akt. 02.10.2015, 10:55

  Bomba zniszczyła biuro byłego ministra na Lesbos

  Przed biurem byłego ministra sprawiedliwości Grecji na wyspie Lesbos w piątek rano wybuchła bomba. Eksplozja wywołała pożar, który zniszczył budynek. Nikomu nic się nie stało. Żadna grupa nie przyznała się do podłożenia ładunku – poinformowała policja.

  Według policji bomba eksplodowała przed biurem Haralambosa Atanasiu, który był wiceministrem spraw wewnętrznych, a następnie szefem tego resortu w rządzie Antonisa Samarasa od 2012 roku do stycznia 2015 roku.

  – Policja podejrzewa, że prawdopodobnie atak jest związany z kryzysem migracyjnym na wyspie – powiedział anonimowy funkcjonariusz.
  (…)

  ~lenka 1 godzinę i 26 minut temu
  jakos ucichło w mediach na temat napływu imigrantów. Był tmat ale się znudzi, a ci napływają… I tu bomba, tam podpalenia, ogólnie wszystko to ejst przyczyną niepokojów. Niestety, wg mnie to wszystko to cisza przed burzą, jak się zacznie to będzie wielkie larum. A wszystko przez brak logiki w politycznych „zabawach”.

  ~Aster 1 godzinę i 8 minut temu
  Bo nalywac beda jeszcze przez lata. Ludzie juz nie klikali tych „newsow” to i mediom sie to przestalo oplacac zamieszczac.

  ~rozpadeuropy 57 minut temu
  @lenka.masz 100% racje . Calkowicie popieram. No zeby tak tylko kolo makreli jeszcze jeblo ….:-))

  ~xyz 49 minut temu
  Polityke w Europie uprawiaja kobiety , geje ,i zniewiescieli pseudo faceci ,dlatego mamy jak mamy.

  ~Raja 48 minut temu
  ucichło, bo nałożono „cenzurę” i zasugerowano, że każdy, kto źle wypowie się na temat emigrantów, może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za „hejt”.

  ~ŁajtPałer 1 godzinę i 24 minut temu
  Haha, zaczyna się! Obudź się europo, obudźcie się ludzie! Niedługo kochani politycy będą mieli krew naszych rodzin na rękach, ciekawe co wtedy powiedzą.

  ~koko 1 godzinę i 10 minut temu
  A coż mogli by powiedzieć. Jak zawsze umyją rączki. Winny jest zawsze ten maluczki a nigdy władza, która jest nieomylna

  ~ammaass22 49 minut temu
  Albo zwieją na posadkę do Brukseli

  ~człowiek z biedronki 31 minut temu
  nasza jedynie słuszna władza nigdy się nie myli.A tak na poważnie to brak jest w Polsce i Europie prawdziwych mężów stanu. Ludzi mądrych i odpowiedzialnych.

  ~ssth 31 minut temu
  Nic.Przecież władza nie musi się tłumaczyć ze swoich postanowień.

  Polubienie

 29. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tysiace-uchodzcow-naplywaja-do-Niemiec-Waskie-gardlo-w-Berlinie,wid,17873633,wiadomosc.html

  akt. 27.09.2015, 12:33

  Tysiące uchodźców napływają do Niemiec. Wąskie gardło w Berlinie

  Przywrócenie kontroli granicznych nie powstrzymało fali uchodźców napływających do Niemiec. Przed punktami rejestracyjnymi tworzą się kolejki, dochodzi do incydentów. Jednym z wąskich gardeł jest Berlin. Władze stolicy wezwały na pomoc Bundeswehrę.

  Decyzja rządu o przywróceniu kontroli na niemieckich granicach nie powstrzymała fali uchodźców. Jak pisze najnowszy „Der Spiegel”, powołując się na dane MSW, w poprzedni poniedziałek do Niemiec przyjechało 8,5 tys. imigrantów, we wtorek 6,7 tys., a w środę 7,8 tys. W czwartek 400 z nich przetransportowano z Bawarii do Berlina.

  Od początku roku do stolicy Niemiec dotarło 32 tys. uciekinierów z Bliskiego Wschodu, Bałkanów i Afryki.
  (…)

  ~Ewa 23 godzin i 33 minut temu
  Zamienię zasiłek dla bezrobotnych na zasiłek dla emigrantów z darmowym mieszkaniem.

  ~Ix Ypsilon 23 godzin i 54 minut temu
  Głupota ludzka nie zna granic i to jest prawda. W małym niemieckim miasteczku Nieheim w Westfalii, urząd miasta wypowiedział dwóm lokatorom umowy najmu mieszkań. Jedna osoba ma czas do maja, a druga do sierpnia na znalezienie sobie innego lokum. Do ich mieszkań mają wprowadzić się imigranci.

  ~islamska zalewka 23 godzin i 33 minut temu
  Tante Angela w siodmym niebie

  Polubienie

 30. akt. 02.10.2015, 08:35

  Jacek Żakowski: świat wydaje więcej na bombardowania niż na utrzymanie uchodźców

  W Syrii dobrze widać, że to wszystko zaczyna składać się w groźny problem. Francuzi bombardują ISIS. Amerykanie bombardują ISIS i Asada. Rosjanie bombardują walczącą z Asadem i ISIS prozachodnią opozycję. Bomby lecą wszędzie. Ludzie uciekają. Obozy uchodźców pęcznieją. Pieniądze na ich utrzymanie topnieją. Na bombardowania świat wydaje więcej niż na utrzymanie uchodźców. Europa kłóci się, co z nimi zrobić, gdy wyławiamy ich z morza. A zima nadchodzi – pisze Jacek Żakowski w felietonie dla Wirtualnej Polski.
  (…)

  ~tomasz 15 godzin i 37 minut temu
  Jacek Żakowski: świat wydaje więcej na bombardowania niż na utrzymanie uchodźców – tak, należy się rozbroić, przyjąć więcej uchodźców, a oni z tej dobroci wbiją nam nóż w plecy, bo będziemy bezbronni.

  ~faktoid3 godziny temu
  ” muzułmańskie wyznanie wiary – szahada : ” Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem ” ______ Mahomet to jeden z fałszywych proroków – owoce Mahometa pokazują to : ” Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. ” – Mateusz 7:15-17 …….. wpiszcie w wyszukiware : ” Neron tym razem podpali świat ”

  ~wyszukiwarka :2 godziny temu
  ” Neron tym razem podpali świat imigranci ”

  ~von basior 2 godziny i 12 minut temu
  Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. To też z muzułmańskie?

  ~membrana 1 godzinę i 55 minut temu
  uchodzcy to rezultat wojny o bogactwa naturalne /diamenty i ropa w afryce, ropa w basenie morza srodziemnego – klikaj 1. surowce energetyczne w europie wschodniej na celowniku 2. kto rzadzi europa europejski okragly stol przemyslowcow itd/

  Polubienie


 31. Protest przeciwko przyjmowaniu imigrantów do Polski. Warszawa (PAP / Rafał Guz)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obcokrajowcy-boja-sie-niecheci-Polakow,wid,17884693,wiadomosc.html

  akt. 02.10.2015, 07:33

  Obcokrajowcy boją się niechęci Polaków

  Obcokrajowcy boją się agresji. To efekt fali przemocy słownej w internecie w związku z tematem uchodźców.

  Elmi Abdi ze Stowarzyszenia Somalijskiego w RP od dziewiętnastu lat mieszka w Polsce. Otrzymał polskie obywatelstwo, ale dziś poważnie myśli o wyjeździe z naszego kraju. Obawia się agresji osób, które czarnoskórego muzułmanina będą utożsamiać z osobą, która chce zabrać im miejsce pracy, może być gwałcicielem i terrorystą.

  – Teraz po prostu się boję. Jestem kojarzony z taką osobą i boję się chodzić po ulicach, żeby ktoś mnie nie zaatakował z tego powodu, że jestem imigrantem – powiedział Abdi w rozmowie z IAR.

  Zuzanna Rejmer z Polskiego Forum Migracyjnego powiedziała, że dostaje wiele doniesień o narastającej atmosferze niechęci wobec obcokrajowców. Ci mówią o przypadku pomylenia hiszpańskiego turysty w autobusie z syryjskim terrorystą.

  Są także doniesienia o przypadkach niechęci dzieci do rówieśników mówiących ze wschodnim akcentem. Paradoksalnie ofiarą takich zachowań są polscy repatrianci ze Wschodu.

  Orientalistka Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podkreśla, że do głównych mediów przedostały się skrajne opinie na temat uchodźców. Z nich powstał nieprawdziwy obraz uchodźcy, który miałby być skrajnym islamistą, gwałcącym i podkładającym bomby.

  Ekspert porównuje te lęki z sytuacją, w której do Polski przyjechałoby kilka tysięcy Niemców, a w dyskusji pojawiłyby się obawy o germanizację i nakaz noszenia bawarskiego stroju ludowego. Tymczasem taki nieracjonalny przekaz wypiera z przestrzeni debaty faktyczne problemy na przykład dotyczące skutecznej integracji przybyszów z naszym społeczeństwem.

  Eksperci podkreślają, że obraz imigrantów szczególnie w mediach społecznościowych i na forach dyskusyjnych w internecie został zniekształcony i wyolbrzymiony. Część Polaków obawia się imigrantów, bo nigdy nie miała z nimi kontaktu. Tylko 12 procent obywateli naszego kraju kiedykolwiek spotkała się twarzą w twarz z muzułmaninem.

  ~JKP 4 godziny i 42 minut temu
  Jestem w tych 12-tu procentach. Miałem okazję poznać trzech emigrantów z rajów islamskich. Dlatego wolę ich nie sprowadzać, po co robić sobie wrzoda na d…?

  ~xzx 2 godziny i 3 minuty temu
  Większość młodych Polaków miało osobisty kontakt z muzułmaninami. Media kłamią.

  ~ada 4 godziny i 42 minut temu
  Bzdura, nikt się nie boi. To szykują podwaliny pod zwiekszenie cenzury. Kopacz z tydzień temu malowała ściany z jakimiś wyzwiskami i mówiła o tym, że trzeba zmienić prawo, bo nie można pisać co się chce. Merkel dogadała się w sprawie facebooka. U nas też już niby zaczynają dyskusję , że jest taka potrze\ba, niedługo wyskoczą z ustawą. W Niemczech za krytykowanie muzułmanów odbierają dzieci, w Anglii idzie się do więzienia ! U nas będzie to samo. Wyborcza już usunęła opcję dodawania komentarzy pod tekstami o uchodźcach.

  ~hhahahahahaha 4 godziny i 20 minut temu
  ~ada — Dokładnie to jest cel jaki przyświeca wszystkim rządom w całej UE. Gdyby ci uchodźcy w 100% byli naprawdę uchodźcami z krajów gdzie panuje straszna wojna i byliby z kultury łatwo asymilującej się z kulturą europejską to nikomu w Polsce nie przeszkadzała nawet liczba 100-200 tyś. Mówimy jednak o ludziach , którzy nie chcą się asymilować bo wiedzą ,że prawa multikulturalizmu powstrzymują jakiekolwiek słowa krytycyzmu wiec mogą żądać czegokolwiek ,a najmniejsze słowo krytyki uznają za „rasizm”.

  ~Ewa 4 godziny i 2 minuty temu
  Ada nie jestem za islamistami, ale nie pisz bzdur ze w niemczech za krytykowanie odbieraja dzieci!

  ~incorrect 3 godziny i 32 minut temu
  Ciekawe co jeszcze polskie bezprawie wymyśli, kneblują usta, a co, jeśli ludzie podniosą bunt, będą do nas strzelać, wyjadą czołgami, wojska UE wkroczą do akcji … będą nas zabijać, obywateli we własnym kraju, bo przeciwstawiają się obcej inwazji … W czyim interesie działa rząd ? … na pewno nie w naszym… Oby po 25.10. zaszły pozytywne zmiany.

  ~Andy 2 godziny i 52 minut temu
  100/100

  ~Piotr 2 godziny i 28 minut temu
  Jak Islamista przyjedzie w celach turystycznych wydawać kasę, pozwiedzać to ok. ale jak przyjedzie podebrać mi pracę lub mnie zaczepiać to wynocha z mojego kraju. Jak przyjeżdża to niech burke zdejmie bo to godzi w Moje przekonania, tak ja muszę się stosować do nich u nich w kraju.. Jak Islamista będzie ok. wobec mnie, to ja będę ok. wobec niego. Ale w moim kraju Ja mam większe prawa od niego, a on ma się do moich stosować. Na to płace podatki i opłacam darmozjadów w Urzędach abym czuł się dobrze u siebie.. Jak Islamista mnie nie zaczepi to dam mu spokój i nie musi się bać, mogę go nawet obronić przed chuliganami. Proste, zdrowe i uczciwe nastawienie

  ~Rad 4 godziny i 43 minut temu
  I bardzo dobrze, że się boją. Efekt zamierzony został osiągnięty. Nie dla Islamu w Polsce, Nie dla imigrantów – macie swój kraj o niego walczcie, my też to robiliśmy i nadal będziemy jeśli będzie trzeba!

  ~Maryla 4 godziny temu
  Masz racje niech bronią swojego kraju.Nasi dziadkowie pradziadkowie walczyli o nasz kraj żeby wróg nie petal się po naszej ojczyźnie.

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ile-pieniedzy-dostanie-w-Polsce-uchodzca-z-Syrii,wid,17884905,wiadomosc.html

   akt. 02.10.2015, 09:33

   Ile pieniędzy dostanie w Polsce uchodźca z Syrii?

   Sześć lub dziesięć tysięcy euro na osobę zapłaci Unia Europejska Polsce za przyjęcie uchodźców z Bliskiego Wschodu. Ile z tych pieniędzy trafi do ręki uchodźcy? Rzeczniczka Urzędu do Spraw Cudzoziemców dementuje internetowe spekulacje.

   – Pieniądze te trafią do budżetu państwa – podkreśla Ewa Piechota. – Taka osoba fizycznie nie otrzyma ich do ręki – dodaje. Piechota tłumaczy, że te środki są rekompensatą dla państwa za nakłady na przyjęcie uchodźców.

   Azylant otrzyma takie same świadczenia, jakie otrzymują teraz inni cudzoziemcy oczekujący na status uchodźcy. Jeśli przebywa w ośrodku dla uchodźców, może otrzymać co miesiąc kieszonkowe w wysokości 70 złotych. Kwota ta określana jest jako pieniądze na środki higieny osobistej.

   Osoby nie mieszkające i nie żywiące się w ośrodku dla uchodźców mogą otrzymywać pieniądze na samodzielne utrzymanie się do momentu otrzymania statusu uchodźcy, który pozwala też podjąć legalną pracę.

   Kwota dofinansowania zależy od liczby osób w rodzinie. Do czasu uzyskania zgody na stały pobyt samotny uchodźca mieszkający poza ośrodkiem otrzymuje 750 złotych miesięcznie. Dwuosobowa rodzina dostaje w takiej sytuacji na osobę 650 złotych miesięcznie. Im liczniejsza jest rodzina, tym mniejsze środki na osobę otrzymuje.

   „Świat wydaje więcej na bombardowania”

   „W Syrii dobrze widać, że to wszystko zaczyna składać się w groźny problem. Francuzi bombardują ISIS. Amerykanie bombardują ISIS i Asada. Rosjanie bombardują walczącą z Asadem i ISIS prozachodnią opozycję. Bomby lecą wszędzie. Ludzie uciekają. Obozy uchodźców pęcznieją. Pieniądze na ich utrzymanie topnieją” – stwierdził Jacek Żakowski w felietonie dla Wirtualnej Polski.

   Zdaniem Żakowskiego, na bombardowania świat wydaje więcej niż na utrzymanie uchodźców.

   ~JaroZet 2 godziny i 17 minut temu
   pieniądze należą się za pracę!!!! nie wystarczy być by dostać kasę!!!! nawet uchodźca by dostać pieniądze powinien na nie zapracować np. prace interwencyjne (czyszczenie rowów, grabienie liści, koszenie trawy, odgarnianie śniegu…)

   ~KKP 2 godziny i 10 minut temu
   Muzułmanin jak nie będzie miał zapewnioną kasę jak Niemiec to dopiero zacznie się podpalanie, kradzież, demolowanie i mordowanie ! Taką prawdę powiedzcie i nie ma co ukrywać propagandą!

   ~goska 1 godzinę i 54 minut temu
   baju baju beda w raju unia to polska a wiec my podatnicy bedziemy dawac pieniadze i zapierdzielac na nich do smierci oni nie moga pracowac beda sie za nas modlic do allaha

   Polubienie

  • https://bialczynski.wordpress.com/aktualnosci/02-08-2013-ruszyl-slovianski-sklepik-gdzie-mozna-nabyc-ksiege-ruty/jeszcze-polska-nie-zginela-na-blogu-wspaniala-rzeczpospolita/02-10-2015-tzw-uchodzcy-slowacja-rozpocznie-procedure-zawieszenia-czlonkostwa-w-unii-europejskiej/

   02 10 2015 – Tzw „Uchodźcy”: Słowacja rozpocznie procedurę zawieszenia członkostwa w Unii Europejskiej

   Premier Fico postawił sprawę jasno; tzw. uchodźców i tak nie przyjmiemy, a z UE możemy się pożegnać. Chyba, że się opamięta i zreformuje.

   Ofiara słowackich powstańców nie pójdzie na marne!

   „Kwot obowiązkowych nie przyjmujemy, a to dlatego, że zostały wzięte z sufitu i nie będą działać w praktyce.” – uzasadnił swoje stanowisko Robert Fico. Cała prasa słowacka cytuje jego inne, znacznie mocniejsze zdanie z wczorajszej konferencji prasowej: „Jak długo będę premierem rządu Republiki Słowackiej tak długo nie przyjmę tego dyktatu!” W swoim oświadczeniu słowacki rząd podkreśla, że nie uchyla się od współpracy w stawianiu czoła skutkom obecnej sytuacji nad Morzem Śródziemnym:

   „Regularnie przekazujemy środki finansowe, personel i pomoc w postaci odpowiednich materiałów krajom, na których terytorium znajdują się migranci. Jesteśmy również gotowi pomóc w tworzeniu korytarzy humanitarnych, którymi mogliby posuwać się migranci oraz wysłać oddziały wojska mające chronić strefy bezpieczeństwa. Podpisaliśmy umowę z Austrią w sprawie obozów tymczasowego pobytu na naszym terytorium. Przyjmujemy też migrantów będących w stanie przedstawić dokumenty potwierdzające ich podstawy do prośby o azyl oraz zdolnych do integracji.”

   (Slovensko podáva žalobu voči EÚ, rozhodnutie Rady ministrov vnútra neakceptujeme, vlada.gov.sk)
   Słowacy rasiści?

   Przytoczyłem te słowa (a nie są to tylko słowa; przedstawione w nich działania są w toku od wielu tygodni) by pokazać jaką „wartość” ma kampania oskarżeń Węgrów i Słowaków o rasizm. Rasizm polegający rzekomo na całkowitej odmowie udzielania pomocy uchodźcom. Tyle, że każdej pomocy trzeba udzielać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i w wykonalnych rozmiarach. Zarazem tak, aby była to pomoc skuteczna. Jej pierwszy etap powinien mieć miejsce w strefach bezpieczeństwa czyli w obozach położonych w strefach graniczących z Syrią i Irakiem. Ze względu na ogromne masy uciekinierów konieczna jest tam wielka pomoc międzynarodowa.

   Natomiast tych, którzy przedostali się do Europy nie należy puszczać samopas dokąd chcą, ale niejako ich odfiltrować. M. in. konieczne jest podjęcie prób ujawnienia podejrzanych o działalność terrorystyczną. Tę grupę należy po prostu przymknąć za grubymi murami i rozpocząć procedurę wyjaśniania czy rzeczywiście są to terroryści. Ponadto nie wolno pozwolić, aby idące jak chcą i dokąd chcą tłumy tratowały po drodze pola, przerywały ruch drogowy i kolejowy itd. itp. Jeżeli ktoś uważa, że takie postulaty są przejawem rasizmu to doznał pomieszania pojęć, jeśli nie gorzej.

   Osobna kwestia to odmowa przyznania prawa stałego pobytu czy też bezterminowego azylu ludziom wyznającym islam. Islam nie jest rasą, ale religią, podzieloną na wiele wyznań i kierunków. Ujemny stosunek do islamu jako takiego może być co najwyżej nierozsądny. Są wśród muzułmanów takie grupy, które są solą w oku krwawych fanatyków. Grupy skłonne do współpracy tak z chrześcijanami jak z państwem świeckim. Ich ochronę i wykorzystanie jako sojuszników dyktuje racja stanu państw, gdzie mieszkają na stałe miliony mahometan. Jednak niechęć do islamu jako takiego nie jest przejawem rasizmu. Co najwyżej braku wiedzy. Z drugiej strony wymaganie przyjęcia ogromnych mas muzułmańskich do krajów, w których dotąd nie ma dużych skupisk wyznawców tej religii… Lansujące to środowiska lewacko-libertyńskie powinny zadać sobie pytanie co zrobiły, by Europejczycy pracujący w krajach jednolicie muzułmańskich mieli jakiekolwiek swobody?
   Co dalej ze Słowacją i UE?

   Premier Fico podkreślił, że jeżeli Unia Europejska ma odtąd opierać się na przyjmowaniu pod naciskiem, większością głosów bzdurnych i niebezpiecznych pomysłów, to nie warto w niej pozostawać. Grozi mu za to odpowiednik średniowiecznego procesu o czary czyli wykluczenie jego partii Smer z klubu partii socjalistycznych pod zarzutem rasizmu i ksenofobii. Najpierw jednak rząd słowacki złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na niewłaściwą procedurę głosowania Rady Ministrów Spraw Wewnętrznych. W przypadku jej odrzucenia lub zastosowania jakichś środków odwetowych wobec Słowacji rozpocznie się procedura zawieszania słowackiego udziału w działalności UE.

   Polubienie

 32. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rosjanie-zaatakowali-oboz-w-ktorym-CIA-szkolilo-rebeliantow,wid,17883867,wiadomosc.html

  akt. 01.10.2015, 16:13

  Rosjanie zaatakowali obóz, w którym CIA szkoliło rebeliantów

  Rosyjskie siły zaatakowały w Syrii obóz treningowy rebeliantów, w którym byli szkoleni przez amerykańską CIA. Informację o nalocie potwierdził senator John McCain.

  Szef rebelianckiej grupy Liwa Suqour al-Jabal, Hassan Haj Ali, poinformował Reutera, że na obóz w regionie miasta Idlib spadło około 20 pocisków, które zrzucono podczas 2 osobnych nalotów. Dodał, że lekko ranne zostały osoby pilnujące obozu.

  Fakt nalotu na obiekt treningowy, z którym związek ma CIA potwierdził w rozmowie z CNN amerykański senator John McCain. Mówił o ataku na grupy „finansowane i szkolone” przez CIA. Polityk dodał, że pokazuje to prawdziwy cel Moskwy, którym ma być wsparcie prezydenta Syrii Baszara al Asada.
  (…)

  ~Dawac w doope 19 godzin i 48 minut temu
  bardzo dobra nauczka na przyszlosc. Trzeba chciec i umiec wspolpracowac z innymi a nie strugac z siebie „ratownika” calego swiata.

  ~Ziggy 18 godzin i 4 minuty temu
  USA produkuje uchodzcow a Europa ich przyjmuje. Ktos to moze zrozumiec?

  ~a123 17 godzin i 58 minut temu
  Mc Cain proszę powiedzieć ile jeszcze takich terrorystów wspiera USA na całym świecie ? Skoro są w Syrii, Libii a byli w Egipcie to właściwie USA walczy z terroryzmem używając terroryzmu ? Mocarstwo powinno mieć odwagę wystepowania jawnie a nie pokatnie.

  ~Prawdzic 14 godzin i 20 minut temu
  USA tak postępuje, bo – czy się to komuś podoba, czy nie – dąży do obalenia legalnego rządu w Syrii, który ma tę wadę, że nie chce podporządkować się dyktatowi „wzorcowej demokracji świata”. „Jawne” – jak sugerujesz – występowanie przeciw państwu będącemu członkiem ONZ, byłoby propagandowo przecież niestrawne.

  ~jack. 7 godzin i 48 minut temu
  a kto rzadzi w usa-ot i masz odpowiedz kto za tym stoi

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Barack-Obama-ostrzega-Rosje-ws-Syrii-to-wejscie-w-bagno-z-ktorego-trudno-wyjsc,wid,17886824,wiadomosc.html

   akt. 03.10.2015, 02:55

   Barack Obama ostrzega Rosję ws. Syrii: to wejście w bagno, z którego trudno wyjść

   Prezydent Barack Obama ostrzegł Rosję, że jej naloty w celu wzmocnienia prezydenta Syrii „wepchną ją w bagno”, z którego trudno się wydobyć. Zapewnił, że USA nie będą prowadzić zastępczej wojny z Rosją w Syrii i dalej będą atakować Państwo Islamskie.

   – Podjęta przez Rosję i Iran próba, by wesprzeć (prezydenta Baszara) el-Asada i spacyfikować ludność nie zadziała, a jedynie wepchnie ich w bagno, z którego długo się nie wydostaną – powiedział Obama na konferencji prasowej w Białym Domu.

   Ocenił, że Rosja, która prowadzi naloty w Syrii, „nie rozróżnia między Państwem Islamskim (IS) a umiarkowaną opozycją sunnicką”. – Z ich perspektywy wszyscy oni są terrorystami. To jest przepis na katastrofę – zaznaczył. – My odrzucamy rosyjską teorię, że każdy, kto się sprzeciwia Asadowi, jest terrorystą – powtórzył.
   (…)
   wejście w bagno, z którego trudno wyjść
   Prezydent Barack Obama ostrzegł Rosję, że jej naloty w celu wzmocnienia prezydenta Syrii „wepchną ją w bagno”, z którego trudno się wydobyć. Zapewnił, że USA nie będą prowadzić zastępczej wojny z Rosją w Syrii i dalej będą atakować Państwo Islamskie.
   PAP/EPA / KEVIN DIETSCH

   Zobacz, jaki sprzęt Kreml rozmieścił na Bliskim Wschodzie
   Su-24
   Zobacz galerię (8)

   – Podjęta przez Rosję i Iran próba, by wesprzeć (prezydenta Baszara) el-Asada i spacyfikować ludność nie zadziała, a jedynie wepchnie ich w bagno, z którego długo się nie wydostaną – powiedział Obama na konferencji prasowej w Białym Domu.

   Dramat syryjskich uchodźców
   Ocenił, że Rosja, która prowadzi naloty w Syrii, „nie rozróżnia między Państwem Islamskim (IS) a umiarkowaną opozycją sunnicką”. – Z ich perspektywy wszyscy oni są terrorystami. To jest przepis na katastrofę – zaznaczył. – My odrzucamy rosyjską teorię, że każdy, kto się sprzeciwia Asadowi, jest terrorystą – powtórzył.

   Wskazał, że na spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem, przy okazji Zgromadzenia Ogólnego NZ, oferował gotowość współpracy, by doprowadzić do politycznej transformacji w Syrii, w wyniku której Asad odejdzie. W Syrii nie może być „powrotu do status quo sprzed wojny”, gdyż – jak tłumaczył – nie można rehabilitować w oczach Syryjczyków kogoś, kto jest odpowiedzialny za zrzucanie bomb beczkowych na dzieci.

   Zapewnił, że pod przewodnictwem USA międzynarodowa koalicja nadal będzie prowadzić naloty na cele dżihadystycznej organizacji Państwa Islamskiego, a USA dalej będą współpracować z umiarkowaną opozycją w Syrii. Ale nie podał żadnych konkretów, w jaki sposób USA wesprą rebeliantów atakowanych obecnie także przez rosyjskie lotnictwo.

   Obama ocenił, że „Rosja nie jest silniejsza w konsekwencji tego, co robi w Syrii”, a jedynie zwróciła na siebie uwagę świata. Przyznał, że rosną sondażowe notowania prezydenta Putina wśród Rosjan, ale to łatwiejsze, gdy – jak powiedział – kontroluje się państwowe media.

   Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Obama ocenił też, że prowadzące bombardowania rosyjskie siły są postrzegane przez większość cywilnej ludności Syrii jako „wróg”, gdyż Rosja wspiera reżim brutalnego prezydenta Asada. Zdaniem Obamy przeciwko Putinowi będzie też wkrótce sunnicka ludność Bliskiego Wschodu, co powinno go martwić, zważywszy, że w Rosji też mieszkają sunnici.
   (…)

   ~una 1 godzinę i 55 minut temu
   Czy w Syrii sa jeszcze Syryjczycy cywile?

   ~Adolf Stalinowicz Putler 40 minut temu
   Putin jeszcze wszystkich nie zabił, więc są.

   ~r-ek 52 minut temu
   O ile pamiętam to usa zawsze we wszystkich widziała terorystów a teraz taka zmiana. Boja się ,że Rosja z koalicja zbyt szybko załatwia sprawę i ich interes przeciągania wojenki a z tego zyski własnych firm legną w gruzach?Brawo Rosja w końcu ktoś tym terrorystą z USA utarł nosa

   ~Fang 52 minut temu
   Mambo na usługach korporacji zbrojeniowych jest niezadowolony że konflikt może zakończyć się porażką rebeliantów i nie będzie gdzie używać produkowanej broni. Spokojnie .Służby wywiadowcze wzniecą gdzieś następną rewolucję.W tym Jankesi są dobrzy.A może by tak coś na drugiej półkuli?Bliżej własnych granic .

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Siostrzenica-wiceprezydenta-Syrii-dla-WP-pomozcie-nam-pozbyc-sie-rezimu-Asada,wid,17886450,wiadomosc.html

   akt. 02.10.2015, 19:31

   Siostrzenica wiceprezydenta Syrii dla WP: pomóżcie nam pozbyć się reżimu Asada

   Jihan Al-Chara jest siostrzenicą Farouka al-Sharaa, wiceprezydenta Syrii, który od początku wybuchu rewolucji syryjskiej głośno opowiadał się za szukaniem kompromisu z opozycją i niedopuszczeniem do rozlewu krwi. Kobieta apeluje o pomoc w pozbyciu się reżimu Baszara al-Asada.

   Rodzina al-Sharaa pochodzi z miasta Dara w Syrii. To właśnie tam, w marcu 2013 roku rozpoczęły się protesty antyrządowe. Przyczyną ich wybuchu było aresztowanie grupy dzieci podejrzewanych o wykonanie antyrządowych napisów na miejskich murach.

   Jihan Al-Chara, od dzieciństwa mieszka w Berlinie. Od czasu wybuchu rewolucji organizuje protesty przeciwko reżimowi Baszara al-Asada. W rozmowie z Wirtualną Polską stwierdza: – Doprowadzenie do tego, że Syria opustoszeje, to nie jest rozwiązanie. Czy pozostaną nam tylko klucze do naszych domów? Czy to koniec Syrii? Zawsze to powtarzam, pomóżcie nam pozbyć się tego reżimu, to jedyne rozwiązanie, tylko tego potrzebujemy!

   Kobieta na co dzień wspiera przybyłych do miasta Syryjczyków, ucząc ich języka niemieckiego i pomagając załatwiać sprawy urzędowe. Zdaniem Jihan, azylu w Niemczech szukają także ludzie z bliskich kręgów Asada.

   – Ludzie reżimu też tu przyjeżdżają, oni też boją się o swoje życie w Syrii. Mam nadzieję, że Europa znajdzie sposób, żeby postawić im zarzuty przed sądem – mówi Wirtualnej Polsce.

   ~( 12 godzin i 48 minut temu
   Nie siej babo wrogiej propagandy !!! Za Asada Syria była pięknym , rozwijającym się … I PRZEDE WSZYSTKIM ŚWIECKIM PAŃSTWEM !!! Kto Ją zdestabilizował i kto „użył broni chemicznej” , to już wiadomo – NIEEEE , NIE ASAD !!! … Putin pomoże tam to wszystko uspokoić , Asad ogłosi amnestię – I WYPAD !!! NIE BĘDZIECIE NIEMCÓW , ANI NAS „ZMIENIAĆ” !!! … I we własnym kraju pokażecie ,jak to ‚chcecie pracowac”… PRZY ODBUDOWIE SYRII !!!

   ~jabol 2 godziny i 7 minut temu
   przy budowie Syrii to juz oni nie beda pracowac bo czy widziales pracujacego Araba?

   ~moherow berecik 13 godzin i 11 minut temu
   „Siostrzenica wiceprezydenta Syrii dla WP: pomóżcie nam pozbyć się reżimu Asada” Bo my chcemy IGIL, przekazujemy broń i bojowników w ich „święte ręce” Czy do zachodu jeszcze nie dotarło, że tzw opozycja to przybudówka IGIL ? mało jeszcze filmów i relacji że ussmańska broń trafia do islamistów?

   ~niegłupi 11 godzin i 31 minut temu
   Kolejna propaganda amyrykańska, którą mają łyknąć polacy i świat. Tyle lat rządził, Syria była pięknym krajem, ludzie żyli w dostatku, ALE RZĄD NIE BYŁ PROAMERYKAŃSKI prawda? To samo z Irakiem i Libią. Kupili opozycję za dolary

   ~Oj tam 12 godzin i 6 minut temu
   A ISIS nie przeszkadza siostrzenicy wiceprezydenta? I raczej nie jest patriotką, skoro obce wojska prosi o zamach stanu w swoim kraju.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,NYT-pozwolmy-Putinowi-poszalec-w-Syrii-stanie-sie-wrogiem-numer-jeden,wid,17881296,wiadomosc.html

   akt. 30.09.2015, 21:54

   „NYT”: pozwólmy Putinowi poszaleć w Syrii; stanie się wrogiem numer jeden

   Niech USA pozwolą prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, by sam prowadził przez miesiąc naloty w Syrii, i patrzą, jak staje się wrogiem numer jeden muzułmańskich sunnitów na całym świecie – pisze czołowy komentator „New York Timesa” Thomas Friedman.

   Przekonuje, że taka samotna ingerencja Putina w Syrii zakończy się dla niego porażką i paradoksalnie skłoni go, by zaangażował się w poszukiwanie pokojowego rozwiązania, które doprowadzi do zawieszenia broni w Syrii i powstrzymania fali uchodźców.

   Friedman ocenia, że Putin wykazuje się „głupotą”, idąc do Syrii tylko po to, „by pokazać swemu narodowi, że Rosja jest wciąż światowym mocarstwem”. Teraz Putin jest na świeczniku, przyznaje Friedman, a prezydent Barack Obama i sekretarz stanu John Kerry „powinni go tam zostawić na miesiąc” i pozwolić samotnie walczyć u boku jego sojusznika, prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

   Zdaniem Friedmana, jeśli USA nic nie zrobią i pozwolą Putinowi bombardować cele Państwa Islamskiego (IS) i wzmacniać Asada, to bardzo szybko stanie się on „wrogiem numer jeden” „każdego sunnickiego muzułmanina na Bliskim Wschodzie, nie mówiąc o dżihadystach”. Friedman przypomniał, że sunnici stanowią większość w Syrii i są dominującą grupą w świecie arabskim.

   „Putin i Rosja będą postrzegani jako ci, którzy działają w obronie proirańskiego Asada, alawity, ludobójcy i zbrodniarza wojennego. Putin zraziłby do siebie sunnitów z całego świata, w tym rosyjskich muzułmanów” – ocenia Friedman.

   Przekonuje, że nawet gdyby Putinowi udało się pokonać IS, to jedyną drogą, by utrzymać tę sytuację, będzie zastąpienie bojowników IS umiarkowanymi sunnitami. „A którzy umiarkowani sunnici poprą Rosję, gdy Putin postrzegany jest jako główny obrońca Baszara el-Asada, mordercy, który zrzucając bomby beczkowe zabił więcej sunnitów niż ktokolwiek inny na świecie?” – powątpiewa Friedman.

   Jedynym rozwiązaniem dla Putina, przekonuje Friedman, jest zaangażowanie się na rzecz wypracowania „z pomocą USA” politycznego rozwiązania dla Syrii. „A to stanie się tylko wtedy, gdy Rosjanie i Irańczycy zmuszą Asada – po okresie transformacji – do ustąpienia z urzędu i opuszczenia kraju, w zamian za zgodę opozycji na ochronę podstawowego bezpieczeństwa i interesów społeczności alawitów, a obie strony zgodzą się na przyjęcie międzynarodowych sił, które będą stanowić gwarancje porozumienia” – pisze Friedman.

   Przyznał, że dotychczasowa strategia USA w Syrii polegająca za zbrojeniu umiarkowanych rebeliantów nie działa, ale stanął w obronie prezydenta Baracka Obamy. „Republikańskim krytykom Obamy totalnie brakuje mądrości i doświadczenia” – powiedział, wskazując, że Republikanie „beztrosko nawołują” do militarnego zaangażowania USA w wojnę, ale nie mają żadnych argumentów, czemu miałoby się to udać lepiej niż w Iraku czy Libii.
   (…)

   ~sqssqsq 11 godzin i 33 minut temu
   Angela Merker 3 lata temu powiedziałaze „Multi kulti nie działa, tzw. model „który ludzie żyją szczęśliwie obok siebie, nie działa” A trzy lata pozniej postanowiła zalac Europe islamistami. Czy zwariowała? czy dostała za to sporą kase od ludzi, któym zależy na rzeżi i dystybailizacji Europy?

   ~rebe2015-10-01 07:19
   rebe friedman, w swej niezgłębionej mądrości powiedział: Baszara el-Asada, mordercy, który zrzucając bomby beczkowe zabił więcej sunnitów niż ktokolwiek inny na świecie?”. Czy rebe friedman jest w posiadaniu podobnych danych na temat ilości zamordowanych przez Imperium Dobra Japończyków w Nagasaki i Hiroshimie oraz zamordowanych Wietnamczyków (napalm, agent orange)? Plus ludność w Iraku, Jemenie, Libii, Syrii, byłej Jugosławii? Chętnie poczytamy, rebe friedman. A na marginesie, rebe friedman – ile miliardów dolarów chce od Polski Amerykański Kongres Żydów w ramach odszkodowań za utracone majątki?

   ~OBA MA 1 godzinę i 55 minut temu
   a ja nie zdziwię się jak ktoś powie że to ktoś od rabe fridmana dozbraja państwo islamskie . nie jest tajemnicą że ten ktoś sprzedaje tam broń a jak ma tam rynek zbytu to wcale nie zależy mu na uspokojeniu tam sytuacji bardziej na zaostrzeniu

   ~baj 1 godzinę i 48 minut temu
   rebe grossman też wie lepiej kto kogo więcej zabił

   ~sqe2 8 godzin i 39 minut temu
   amerykanie sposnoruja ISIS, do tego im dluza wojna tym wiecej zarabiaja na zbrojeniach, plus- moga bezkarnie rozgrabiać bliski wschod z surowców…a przy okazji destabilizuja Europe, USA nie chce konca wojny, to chyba jasne.

   ~222 22 godzin i 6 minut temu
   Napisałeś to po łebkach, czyli w bardzo dużym skrócie. Ale to czysta prawda. Amerykanie wprowadzili ISIS do Syrii i nawet im się nie śni, żeby i ch zniszczyć

   Polubienie


 33. Punkt rejestracji imigrantów w Berlinie. (PAP/EPA / Gregor Fischer)

  ~gret 1 godzinę i 32 minut temu
  jak niemców wzbogaca ta banda to są naprawde ubogim narodem….

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemcy-coraz-bardziej-zaniepokojeni-fala-migrantow-Traci-przez-to-Merkel,wid,17885710,wiadomosc.html?ticaid=115b18&_ticrsn=3

  akt. 02.10.2015, 14:29

  Niemcy coraz bardziej zaniepokojeni falą migrantów. Traci przez to Merkel

  Nieco ponad połowa Niemców jest zaniepokojona masowym napływem migrantów do ich kraju, co przekłada się na spadające notowania szefowej rządu Angeli Merkel – wynika z sondażu opublikowanego w piątek przez telewizję ARD. Jednocześnie 58 proc. pytanych uważa, że imigranci są potrzebni na niemieckim rynku pracy, a 47 proc. odczuwa ich obecność jako „wzbogacającą” życie w kraju.

  51 proc. badanych przyznało, że napływ tysięcy migrantów do Niemiec jest dla nich powodem do niepokoju. W poprzednim badaniu, przeprowadzonym trzy tygodnie wcześniej, mówiło tak 38 proc. respondentów.

  Wśród mieszkańców wschodnich landów, gdzie w ostatnich miesiącach koncentrowały się antyimigranckie protesty, odsetek osób obawiających się fali przybyszów wyniósł 59 proc., podczas gdy na zachodzie kraju było to 48 proc.

  Jednocześnie 58 proc. pytanych uważa, że imigranci są potrzebni na niemieckim rynku pracy, a 47 proc. odczuwa ich obecność jako „wzbogacającą” życie w kraju. 39 proc. osób uczestniczących w badaniu wyraziło obawę, że duża liczba imigrantów może obniżyć ich poziom życia.

  Wraz z rosnącymi obawami spadają notowania kanclerz Angeli Merkel – z badania wynika, że zadowolonych z jej rządów jest 54 proc. osób, czyli o 9 punktów procentowych mniej niż miesiąc wcześniej i najmniej od blisko czterech lat.

  Sondaż został przeprowadzony w dniach 28-29 września z udziałem 1001 dorosłych przez ośrodek Infratest dimap.

  Według oficjalnych danych we wrześniu do Niemiec przybyło ponad 160 tys. migrantów. Jednak według MSW Bawarii rzeczywista liczba to 270-280 tys. osób, czyli więcej niż w całym zeszłym roku.

  Minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział w czwartek, że od początku roku do Niemiec przyjechało 600 tys. uchodźców. Wcześniejsza prognoza MSW szacowała liczbę azylantów w całym roku bieżącym na ponad 800 tys.

  Napływ migrantów do Niemiec przyspieszył, gdy we wrześniu rząd w Berlinie zezwolił na przyjazd migrantom czekającym na Węgrzech na dalszą podróż na zachód Europy. Mimo czasowego wznowienia kontroli granicznych migranci mogą nadal bez przeszkód wjeżdżać na terytorium Niemiec, jeśli zgłaszają chęć ubiegania się w tym kraju o azyl.

  ~Ben 2 godziny i 1 minutę temu
  Niemcy przez 10 lat blokowali swój rynek pracy dla Polaków. Oni nas nienawidzą, bo czują, że mają polską krew na rękach, czują winę za II wojnę, zabory itd. Wiedzą, że niszczyli naród dumny, pracowity i czasem bardziej zdolny. Oni podskórnie wiedzą, że kulturowo i cywilizacyjnie jesteśmy konkurencją. Dlatego wolą sprowadzić średniowiecze z Arabii i Afryki, żeby mieli poczucie wyższości. Polskę i Polaków niszczą kulturowo i ekonomicznie poprzez instytucje unijne i finansowe, również, przez szkalującą propagandę o , np. polskim Auschwitz.

  ~n 1 godzinę temu
  nie zgodzę się tylko z tym ;czasem bardziej zdolnym'”. Siedzę w Nemczech i wiem,że 99 procent Polaków jest bardziej zdolnych,bo Niemcy są wyjątkowo niezdolni,ale tylko bardziej dbają o swoje

  ~Merkel otworz oczy!!! 2 godziny i 32 minut temu
  Juz migranci pala sie do pracy.! Slyszelismy z mezem jak jedna Turczynka mowila ze to wstyd pracowac sezonowo w Niemczech za 2€ za kiste truskasek. Migranci dostaja w Niemczech taka kase ze dla nich uczciwa praca to wstyd i zenada!!! Biedni Polacy i Rumunii musza ciezko i uczciwie pracowac noi dodatkowo Niemcy zabiora im podatek a dla kogo dla tych co praca ich chanbi !!!

  ~PolakMesjasz 30 minut temu
  Spokojnie, jeszcze beda nas po stopach calowac niedlugo, Polska sie rozwija , my rynek pracy tez niedlugo ucywilizujemy, rolnictwo idzie do przodu + eskport. Wiec nawet do niemiec nie bedzie sie oplacilo jezdzic. Unia sie rozpadnie, wiec i nie bedzie u nich komu robic, bo arab sie nie schyli. Taka prawda.

  ~Elektor 2 godziny i 13 minut temu
  Lewacki terror przybiera na sile. Pisali, że w Niemczech za negatywne opinie o imigrantach można stracić pracę lub mieć siłą odebrane dzieci. Czy to jest jeszcze wolność?!!!!!!!!!!!! Idź do wyborów i głosuj przeciw terrorowi! ZA chwilę może on być u nas!

  ~( 12 godzin i 20 minut temu
  Sondaże zaklamane , jak i u Nas !!! Jak ktoś protestuje , to mu się dzieci odbiera ( sic! ) !!! Na YT są filmiki , jak to się „Niemcy cieszą” !!! TAK WRZESZCZĄ , ŻE NIE SŁYCHAĆ , CO MAKRELA MÓWI !!!

  Polubienie

 34. ~pobudka 1 godzinę i 26 minut temu
  Poradził sobie?!?!? Gosciu co ty pleciesz? Oni jeszcze do nas nie dotarli.

  akt. 03.10.2015, 02:56

  Donald Tusk: polski rząd poradził sobie ws. uchodźców

  Rząd polski postąpił bardzo roztropnie w sprawie uchodźców – powiedział w Sopocie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który gościł na zakończeniu Europejskiego Forum Nowych Idei 2015.

  – Nie zepsuł reputacji Polski – to, co niestety niektórym naszym przyjaciołom się udało się wyjątkowo skutecznie – a równocześnie jest głosem rozsądku, że tutaj nie ma dobrych wyjść. Nikt nie jest jakoś szczególnie mądry i kompetentny w Europie. Każdy ma z tym kłopot, akurat polski rząd sobie z tym nieźle poradził. I to jest jeden z powodów, dla których życzę mu jak najlepiej, ale jest tych powodów oczywiście więcej – powiedział dziennikarzom Tusk po wyjściu z gali kończącej EFNI 2015.

  Jak podkreślił, bardzo wysoko ceni „racje polskiego rządu w tej niezwykle skomplikowanej i trudnej sytuacji”.
  (…)
  Tusk: musimy odzyskać kontrolę nad granicami zewnętrznymi Europy

  Humanitarna, europejska polityka migracyjna będzie możliwa tylko wtedy gdy odzyskamy kontrolę nad europejskimi granicami zewnętrznymi – ocenił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w Sopocie.
  (…)Tusk podkreślił, że „nie zgadza się z pesymistycznym tonem o stanie dzisiejszej Europy”. – W tym dramatycznym marszu milionów ludzi do Europy jest wyraźna nuta optymizmu – nikt nie ma wątpliwości dokąd zmierzać, gdzie życie jest najbardziej godne i najbezpieczniejsze – argumentował.

  – Setki tysięcy a niedługo – obawiam się – miliony uchodźców, bezbłędnie wskazują ten punkt na mapie świata; ten najbardziej tolerancyjny, gwarantujący standardy, wolność i to jest właśnie Europa – mówił. Ocenił, że „Europa wciąż pozostaje miejscem, gdzie uchodźców wciąż traktuje się najlepiej () jeżeli zastanawiamy się, jak uporządkować sytuację na granicach to dlatego, że chcemy pomagać ludziom a nie dlatego, że chcemy Europe przeciwko nim zamurować”.

  – Uchodźcy stali się elementem konfrontacji politycznej i czasami stają się w rękach i umysłach niektórych polityków kartą przetargową a nawet elementem kolejnej fazy wojny hybrydowej, której pierwsze oznaki obserwowaliśmy na Krymie i w Donbasie – tłumaczył Tusk w Sopocie.

  – Mamy do czynienia dziś z setkami tysięcy uchodźców na granicach i w obrębie Europy, ale – i nie jest to moja intuicja, ale wiedza – mamy do czynienia także z milionami uchodźców, którzy są w drodze do Europy () i prędzej czy później dotrą do tego wymarzonego raju, jakim dla nich jest Europa – tłumaczył przewodniczący Rady Europejskiej.
  (…)
  Ocenił, że „dziś najważniejszym wyzwaniem dla Europy jest odzyskanie tej świadomości, która towarzyszyła narodzinom zjednoczonej Europy, że świat wokół nas nie jest wystarczająco bezpieczny, abyśmy zapominali o najbardziej tradycyjnych obowiązkach polityki wobec własnych obywateli – zapewnieniu bezpieczeństwa i stabilności także na własnych granicach”.

  Swoje wystąpienie Donald Tusk zakończył myślą, którą – jak powiedział – dedykuje swoim rodakom w gorącym sezonie wyborczym w Polsce: „zmiana jest dobra tylko wtedy kiedy jest dobra”.

  ~taka prawda 7 godzin i 30 minut temu
  tusk to podnóżek cioci Merkel, parszywy zdrajca Polski.

  ~mamy cię dość Donaldino 7 godzin i 44 minut temu
  Tusk ty lepiej nie POkazuj się w Polsce, my nie chcemy ciebie sprzedawco sreber rodowych

  ~jasiu 7 godzin i 35 minut temu
  Tusek dla ojro gotowy na wszystko, człowiek bez zasad.

  ~wyborca 5 godzin i 43 minut temu
  Ryży oszuście nie rozśmieszaj mnie , lepiej śiedz sobie łajzo tam gdzie icki cię POsadzili i ciesz się że niszczenie Polski i Polaków opłaciło ci się !

  ~bea 3 godziny i 48 minut temu
  że też to łajno jeszcze święta ziemia nosi !!!… jest obrzydliwy…

  ~ixi68 2 godziny i 39 minut temu
  Tusku Rząd Polski to będzie dopiero po wyborach teraz to zgraja oszustów ! Stop arabskim imigrantom i kaszubskiemu emigrantowi zarobkowemu aby nigdy więcej nie wracał do Polski !!!!

  ~PolCan 1 godzinę i 8 minut temu
  Takie Eurocentryczne bzdurki. W Europie nawet europejski, wewnętrzny imigrant jest traktowany gorzej ( Polacy w Angli, Irlandi Północnej, Norwegi, Itali, Austri, nie wspominając Germani), a ci z za kontynentu żyją w gettach, zupełnie odcięci od społecznej drabiny awansu. Tuskin, przyjedź do Kanady to zobaczysz jak się powinno traktować imigrantów. Takie bajki o gejropie to ty se opowiadaj wnuczkom. Idą do Niemiec i do Szwecji, bo tam najwyższe zasiłki i pomoc dla nierobów i leni, a nie do Europy. I do Was od nich najbliżej.

  Polubienie

 35. http://www.fakt.pl/politycy/do-tych-polskich-miast-trafia-uchodzcy,artykuly,581378.html

  Dwa polskie miasta. Tu trafi 7 tys. uchodźców

  7 tysięcy osób z Syrii i Erytrei, które uciekały przed wojną i prześladowaniami trafi najpierw do dwóch polskich miast, by tutaj odzyskać siły i przejść badania w kierunku ewentualnego rozpoznania HIV, żółtaczki, gruźlicy i chorób wenerycznych. To Podkowa Leśna i Biała Podlaska – dowiedział się RMF FM. Za badania Polska zapłaci 12 mln zł.

  Średni miesięczny koszt opieki medycznej nad osiedlonym w Polsce cudzoziemcem to 263 złote – podaje RMF FM. Stacja dodaje, że przybysze z Syrii i Erytrei to ludzie, którzy byli wcześniej w obozach w Libanie i obozów dla uchodźców w Europie.

  Dlaczego do akurat do Podkowy Leśnej i Białej Podlaskiej?

  W miejscowościach tych są ośrodki, które funkcjonują na zasadzie tzw. filtrów epidemiologicznych. Mają przychodnie, w których osoby ubiegające się o status uchodźcy mogą przejść kompleksowe badania lekarskie. Chodzi o ewentualne wykrycie żółtaczki, gruźlicy, HIV, chorób wenerycznych, a także pasożytniczych. Dodatkowo w dwóch szpitalach uchodźcy będą poddawani rentgenowi klatki piersiowej.

  Badania finansuje Urząd do Spraw Cudzoziemców. Cudzoziemcy, którzy trafią do nas z obozów w Libanie, przejdą badania w tamtym kraju.

  Każda osoba ubiegająca się o status uchodźcy w Polsce ma zagwarantowaną bezpłatną opiekę medyczną na czas postępowania administracyjnego w jego sprawie, czyli zazwyczaj 6 miesięcy. Poza podstawowymi świadczeniami zdrowotnymi przysługuje mu w tym czasie leczenie specjalistyczne, długoterminowe, hospitalizacja i usługi stomatologiczne.

  Wiadomo również, że koszt wstępnych badań i opieki medycznej nad uchodźcami z Syrii i Erytrei, których Polska ma przyjmować od przyszłego roku, wyniesie minimum 12 milionów złotych. Z ogólnej kwoty prawie milion złotych zostanie przeznaczony na wstępne badania 900 imigrantów przebywających w Libanie, którzy mają trafić do Polski.

  ~Katarzyna : Po długotrwałym leczeniu na wskutek przyjmowania leków mam problemy z zębami. Leczę się regularnie u stomatologa i na ten cel wydaję mnóstwo pieniędzy, bo moja przychodnia nie może mi świadczyć bezpłatnie odpowiedniego leczenia. Muszę składać pieniądze zanim umówię się na zabieg. Natomiast nowo przybyli mają zagwarantowanie leczenie stomatologiczne. Czy to sprawiedliwe? Czy my obywatele jesteśmy gorsi od imigrantów?

  ~Iga : Za to wszystko podziękują nam nasze wnuki,przez tyle lat Polska walczyła o niepodległość,a teraz na siłę wciska się nam tych niby uchodżców którzy z naszej Polski zrobią śmietnik.Większość Polaków mówi nie .Niech im pomaga Arabia Saudyjska i inne bogate kraje, zaproszenie wysłała Merkel,a teraz chce przerzucić odpowiedzialność na inne kraje.Tusk zawdzięcza jej stanowisko i na wszystko się zgadza,ale on nie mieszka w Polsce.Pomóc tym ludziom na miejscu i wstrzymać tą migrację siła wojskową,bo dojdzie do katastrofy.

  ~patologia państwowa : Problem nie w tym, że będą ich badać a to, że za nasze. Obecnie np w sierpniu rejestrują nas na następny rok bo nie ma już pieniędzy. Po tym sponsoringu okaże się, że już np w kwietniu będą rejestrowali na rok następny do specjalisty. Od razu czuję się zdrowszy wiedząc na co pójdą nasze pieniądze. Jedyna nadzieja w tym, że im marzy się pobyt w Niemczech.

  Polubienie

 36. http://www.fakt.pl/wydarzenia/ojciec-3-letniego-aylana-jest-winny-katastrofy-lodzi,artykuly,572764.html

  Świadkowie: wywrócił łódź
  To ojciec 3-letniego uchodźcy spowodował jego śmierć?

  Na początku września światem wstrząsnęło zdjęcie ciała 3- letniego Aylana Kurdiego na plaży w tureckim kurorcie Bordum. Zwłoki chłopca wyrzuciło na brzeg morze po tym, jak łódź, którą płynął z innymi uchodźcami do greckiej wyspy Kos rozbiła się na Morzu Egejskim. Jak się okazuje to prawdopodobnie ojciec Abdullah Kurdi ponosi winę za wypadek.

  Dziecko utonęło w trakcie przeprawy przez Morze Egejskie, kiedy dwie łodzie z kilkunastoma imigrantami z Syrii zatonęły niedługo po wypłynięciu. Agencja Reutera powołując się na relację innych płynących łodzią uchodźców podała informację, że to właśnie ojciec chłopca, Abdullah Kurdi, kierował łodzią. Świadkowie twierdzą, że kiedy pogorszyły się warunki na morzu i wysokie fale zaczęły uderzać w burty, mężczyzna wpadł w panikę i niepotrzebnie zwiększył prędkość. To miało doprowadzić do katastrofy.

  Tymczasem Kurdi twierdził, że ktoś inny kierował łodzią. Mówił, że po wypłynięciu, ok. 500 m. od brzegu łódź zaczęła nabierać wody i tonąć. Nie mógł też uratować dzieci, bo kiedy chciał je wyciągnąć ich dłonie wyślizgnęły mu się z rąk.

  Ahmed Hadi Jawwada i jego żona, którzy uczestniczyli w przeprawie i w wyniku tragediistracili syna i córkę zeznają też, że to właśnie ojciec Aylana był również organizatorem podróży.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/ciala-dzieci-na-plazy-bodrum-rodzina-uciekala-kobane-,artykuly,570742.html

  Ciała dwóch malutkich chłopców i ich matki znaleziono na plaży w Bodrum. Kurdyjska rodzina próbowała dostać się na wyspę Kos. Przeżył jedynie ojciec dzieci. Mężczyzna opowiedział dziennikarzom o swoim dramacie – wciąż nie potrafi uwierzyć w to, że jego najbliżsi zginęli w tak tragicznych okolicznościach.

  Zdjęcia ciał Aylana i Galipa Kurdi obiegły media na całym świecie. Chłopcy uciekali z rodzicami z ogarniętego wojną Kobane. Łódź, którą próbowali dopłynąć na wyspę Kos rozbiła się niedaleko tureckiej miejscowości Bodrum. Ciała chłopców i ich matki wyrzuciło na plażę morze. Przeżył jedynie ojciec maluchów. W czwartek w miejscowej kostnicy dokonał identyfikacji najbliższych.

  Wiadomo, że rodzina Kurdi starała się o wizy do Kanady, gdzie mieszkają ich krewni, kiedy odmówiono im wyjazdu, postanowili dostać się do Europy. – Odebrałam dziś telefon od Abdullaha. Powiedział mi tylko – Moja żona i chłopcy nie żyją – relacjonowała ciotka rodziny, która mieszka w Vancouver.

  Abdullah pracował przed wojną w Damaszku – był fryzjerem. Mężczyzna planuje wrócić z ciałami bliskich do Syrii – Powiedział, że chce być pochowany obok nich – dodała pani Moussa.

  Na łodzi, którą płynęła rodzina Kurdi znajdowało się w sumie 13 pasażerów. Każdy z nich zapłacił ponad 2 tys. euro za miejsce na pontonie. Oprócz żony i synów mężczyzny w morzu utonęło jeszcze troje innych dzieci.

  Artyści z całego świata uczcili pamięć chłopców pięknymi ilustracjami, na których wyglądają jakby spali. Chcą by rysunki zastąpiły zdjęcia ich martwych ciał leżących na plaży.

  ~dak : Bardzo nieodpowiedzialny, bezmyślny i okrutny człowiek! Nie dostali wizy do Kanady, no to wsiadł z żoną i małymi dziećmi do pontonu i sobie popłynęli do Europy. Bo tak sobie wydumał.
  Jaki z niego ojciec i mąż? Zwłoki dzieci i żony znaleziono wyrzucone na brzeg, a on zdrowiutki dotarł do brzegu. Zastanawiające, dlaczego przeżyli tylko mężczyźni? Czy był to przypadek, czy może ponton był przeciążony i…

  ~Bolek 007 : moje zdanie jest takie,ze te zdjecie z tym chlopczykiem to jest propaganda zeby ludzie zlitowali sie nad tym wszystkim.Normalna reakcja czlowieka,ktory zauwaza takie dziecko to biegnie do niego,wyjmuje z wody i probuje reanimowac a nie robie zdjecia chlopca lezacego twarza w piachu!!!!ja bym napewno inaczej zareagowal a nie robil zdjec!!!

  Polubienie

 37. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Marsze-antyimigracyjne-w-Bialymstoku-i-Poznaniu,wid,17887571,wiadomosc.html?ticaid=115b26

  akt. 03.10.2015, 19:53

  Marsze antyimigracyjne w Białymstoku i Poznaniu

  Obawiają się ludzi z innych kręgów kulturowych, dlatego nie chcą ich w Polsce. Kilka tysięcy osób wzięło udział w marszu antyimigracyjnym w Białymstoku. Pikietowano także w Poznaniu.

  Wielu uczestników marszu w Białymstoku miało ze sobą flagi, szaliki i ubrania w biało-czerwonych barwach. Przez całą trasę skandowali hasła „Repatrianta zamiast imigranta”. Wielu z nich sądzi, że nie powinniśmy przyjmować imigrantów, dopóki w Polsce są ludzie, którzy z powodów ekonomicznych są wykluczeni z życia społecznego. – Poza tym mamy swoich repatriantów, których powinniśmy w pierwszym rzędzie tutaj ściągnąć, a nie brać ludzi, którzy wywodzą się z obcych kulturowo kręgów – mówili protestujący.

  Marsz w Białymstoku odbył się pod hasłem „Podlasie bez imigrantów”. Zdjęcia z tego wydarzenia zamieściło na swoim Twitterze Polskie Radio Białystok.

  Akcja w Poznaniu

  Przeciwko sprowadzaniu do kraju islamskich imigrantów protestowało także ponad 200 osób w Poznaniu. Pikietę na Placu Mickiewicza zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Stamtąd uczestnicy przeszli na Plac Wolności.

  Manifestacja rozpoczęła się od krytyki rządu i głośnego „NIE” dla imigrantów. Uczestnicy dodawali, że imigranci to nie problem Polski, a Niemiec i całego Zachodu. – Nasz rząd, tak zwany, reprezentuje interes niemiecki – mówił jeden z liderów protestu. Na wiecu pojawił się też transparent z napisem: „Zajmijcie się repatriantami, precz z obcymi imigrantami”.

  ~bobik 19 minut temu
  Islam to religia nie tolerująca nie poszanowania koranu.Za to islamiści zażgają każdego.Nie szanują kobiet,dziewczynek-te muszą ukrywac każdą częśc ciała prócz twarzy i dłoni niezależnie od temperatury powietrza.To jest znęcanie się nad kobietami.Wczesnym porankiem pędzą do meczetu,żeby tam walic łbem o ziemię chwaląc Allacha./sami faceci/ .To przerażająca sekta.

  ~lio 42 minut temu
  te manifestacje to przejaw zbiorowego zdrowego rozsądku. Polecam książkę Roberta Spencera „Niepoprawny politycznie przewodnik po Islamie i krucjatach”.

  ~kotek 49 minut temu
  Brawo !!!! Dziekuje , trzeba myslec o przyszlosci , o naszych dzieciach, wnukach , kobietach !!! Bardzo dziekuje !!! trzeba juz o swoja wolnosc walczyc !!!

  ~bodan 58 minut temu
  WON Z POLSKI.KOPACZ i babcia katechetka ps”minister” pod TRYBUNAL STANU!

  ~MarszMarsz 1 godzinę i 22 minut temu
  Jak zwykle liczby mocno zaniżone. W Bytomiu także odbył się dziś marsz, było min. około 500 osób. Ciekawe ile podawać będą w nielicznych mediach.

  ~paulek 1 godzinę i 34 minut temu
  dlaczego nic nie piszecie o innych miastach! byłem dziś na takim marszu w Bytomiu!!!

  ~pablo 1 godzinę i 5 minut temu
  dlaczego zamiast zdjęć z manifestacji zmowy nas meczycie zdjęciami „biednych” imigrantów ,oczywiście nie zabrakło kobiet i dzieci których jest zaledwie kilka %

  ~elka 1 godzinę i 14 minut temu
  brawo!Nie ustańmy w protestach.Powstańmy z kolan.Sobota dniem protestu,każdego tygodnia.Tyle możemy dla siebie zrobić.Może jeszcze damy radę?

  ~jas 1 godzinę i 40 minut temu
  to nie strach gna ludzi przeciw tym najeźdźcom ale dobro naszego kraju, kultury. wszyscy wiemy jaka jest ta dzicz, co robią w krajach zachodu, my tego nie chcemy. polska dla polakow, nie dla islamu!!

  ~luisaa 1 godzinę i 32 minut temu
  im wiecej takich marszow tym lepiej!!!

  ~cyrkiek 1 godzinę i 34 minut temu
  SUPER, ja też ich NIE CHCĘ – POLSKA ICH NIE CHCE – SŁYSZYCIE RZĄDZĄCY POLSKĄ !!!!!!

  Polubienie

 38. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Problem-z-uchodzcami-Somalijczyk-mieszkajacy-w-Polsce-boje-sie-zastanawiam-sie-nad-wyjazdem,wid,17886971,wiadomosc.htm

  akt. 03.10.2015, 14:41

  Problem z uchodźcami. Somalijczyk mieszkający w Polsce: boję się, zastanawiam się nad wyjazdem

  – Wielu Polaków boi się kontaktu z ludźmi innych kultur i religii; to jest bariera, która zniechęca was do przyjęcia uchodźców – powiedział Elmi Abdi, który 20 lat temu uciekł z Somalii do Polski, gdzie otrzymał status uchodźcy. Dziś zastanawia się nad wyjazdem.
  (…)
  Somalijczyk: boje się, zastanawiam się nad wyjazdem

  Elmi przyznaje, że jest tym trochę zdziwiony i zasmucony. – Przecież Polacy przyjmują uchodźców od lat 90., a dzisiaj te kilka tysięcy uchodźców, którzy mają trafić do Polski, wywołało taką wielką awanturę. Zrobiło się tak, że Polacy są temu przeciwni – dodaje.

  – Dotychczas, będąc już obywatelem Polski, nie miałem żadnych nieprzyjemności, ale ostatnio boję się. Jestem po prostu kojarzony z imigrantem, który przyjechał do Polski, aby zabrać pracę Polakom; muzułmaninem, który będzie podkładał jakieś bomby i gwałcił polskie kobiety. Zaczynam po prostu się bać wychodzić na ulicę; bać się, że ktoś mnie zaatakuje z tego powodu, że jestem imigrantem – mówi.

  Jak podkreśla, wielu ludzi jest nastawionych agresywnie do przybyszów z zagranicy. Internet jest pełen nienawistnych komentarzy pod adresem imigrantów.

  – Boję się, że to pójdzie dalej i że wyjdzie na ulice. Teraz naprawdę zastanawiam się nad tym, żeby wyjechać z Polski. Wcześniej nie przyszło mi to do głowy i nawet nie miałem takich myśli. Nawet jak w 1997 roku dostałem status uchodźcy i miałem możliwość legalnie wyjechać z kraju. Do tej pory nie chciałem tego, ale jeżeli teraz sytuacja tak wygląda, to myślę o tym – mówi Elmi.

  Mężczyzna podkreśla, że różnice religijne i kulturowe nie mają dla niego znaczenia.

  „Mam żonę Polkę, katoliczkę. Mamy wspólnego syna”

  – Wiem, że trafiłem do Polski, która jest krajem katolickim. Nie miałem z tym problemu. Zachowywałem i zachowuje się wedle polskiego prawa. Mam swoją religię, modlę się pięć razy dziennie. Mam żonę, która jest Polką i katoliczką. Mamy wspólnie syna. Ja nie narzucam mu tego, aby był muzułmaninem, żona tak samo. Niech on sam zdecyduje, kim będzie chciał zostać, gdy już dorośnie – deklaruje.

  – W naszym mieszkaniu nie ma reguł, które muszą być tylko muzułmańskie albo katolickie. Po prostu żyjemy tak, jak chcemy żyć i to samo robi tysiące innych muzułmanów mieszkających w Polsce – dodaje.

  Elmi jest prezesem Stowarzyszenia Somalijskiego w RP. Jak szacuje, w Polsce mieszka 5-6 tys. osób pochodzenia afrykańskiego.

  Główne cele organizacji to promowanie wspólnoty somalijskiej w Polsce, somalijskiej kultury, języka i literatury. Beneficjentami Stowarzyszenia są nie tylko Somalijczycy, ale wszyscy migranci, którzy potrzebują pomocy.

  ~CF 7 godzin i 38 minut temu
  Nie odgrażaj się tylko. Zrób to !!! Wyjeżdżaj !!!

  ~poll 7 godzin i 33 minut temu
  Panie Elmi: Polacy boją się przyjmowania takich ludzi, „uchodźców” przed którymi pan musiał uciekać ze swojej ojczyzny. W zachodniej Europie już są na pewno terroryści. W Polsce jeśli nie przyjmiemy tych imigrantów ich nie będzie. Robimy to po to by Polska nie zamieniła się w Somalię, z której pan musiał uciekać…

  ~bari 7 godzin i 32 minut temu
  Wyjedz chlopie i rozglaszaj wszedzie,ze w Polsce islam nie jest tolerowany. Mow,ze Polska to scizle katolickinkraj,a wszelkie odstepstwa i szerzenie islamu,sapotykaja sie z ostra reakcja spoleczenstwa. Zrobisz dobra robote. Z gory dziekuje.

  Polubienie

 39. ~Verayher 2 godziny i 9 minut temu
  K.rwy polityczne wystawią każdą mendę, aby zdobyć stołki. W te brednie uwierzę, gdy zobaczę chrześcijańskiego burmistrza Mekki.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Syed-Kamall-dla-WP-to-nie-ludzie-Zachodu-sa-najwiekszym-wrogiem-fanatykow-islamskich,wid,17891309,wiadomosc.html?ticaid=115b6e

  akt. 06.10.2015, 11:39

  Syed Kamall dla WP: to nie ludzie Zachodu są największym wrogiem dla fanatyków islamskich

  Dla ekstremistów islamskich największym wrogiem nie są chrześcijanie, ale umiarkowani muzułmanie, postrzegani przez nich jako zdrajcy i heretycy – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Syed Kamall, przewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim. – Najwięcej muzułmanów zamordowali w Afganistanie, Iraku, Libii, a teraz w Syrii, nie ludzie Zachodu, ale fanatycy muzułmańscy, tacy jak ci z ISIS – podkreśla polityk.

  Dominika Ćosić: Jest Pan pierwszym muzułmaninem, który z ramienia konserwatystów ubiegał się o nominację na kandydata na burmistrza Londynu.

  – Tak, ale tym razem także partia socjalistyczna zdecydowała się na kandydata będącego muzułmaninem. Tak więc dwie największe partie wystawiły muzułmanów. Nie dlatego, że wyznajemy taką wiarę, ale także i wiara nie była przeszkodą dla nas. Obaj jesteśmy dziećmi imigrantów. To pokazuje jak niesamowitym miastem jest Londyn, zróżnicowanym, tolerancyjnym i dającym każdemu równe szanse. Nie musisz być od pokoleń londyńczykiem, by móc ubiegać się o fotel burmistrza. To fenomen Londynu, miasta wielu kultur, religii, poglądów.
  (…)

  ~Allah 2 godziny i 47 minut temu
  Ale propaganda. Ściema. Bzdura. WP, wstydźcie się!

  ~olo 1 godzinę i 45 minut temu
  100% racja. Mógłby sie chociaż ten ściemniacz muslimski umyć do zdjęcia.

  ~nazim 47 minut temu
  Allah brawo damy radę

  ~wwqq 22 minut temu
  WP i wstyd ? buhahha

  ~WITEK 2 godziny i 49 minut temu
  Dzis udaje ” umiarkowanego, pokojowego muzulmanina ” , a jak osiagnie wladze i wplywy oraz srodki materialne to bedzie nawolywal do zabijania „nierwiernych”. To ich podstepna taktyka nauczana w szkolach koranicznych.

  ~xcxzczx 22 minut temu
  Niezmiernie wątpię w twoje słowa aczkolwiek uważam, że problem zaistnieje w momencie, gdy mniejszość zacznie stawać się większością…

  ~Polak 2 godziny i 24 minut temu
  Kłamie jak każe mu koran, dopóki nie będą większością.

  ~kokochanel 2 godziny i 41 minut temu
  Co wy nam ku…..a chcecie wmówić, że oni kochają nas chrześcijan. Hmmmm u siebie wszystkich wybili i teraz gnają nas wybić, a wy pier………e media próbujecie nam wmówić, że to są może nasi bracia i siostry. Media to zero prawdy.

  ~No 2 godziny i 42 minut temu
  Jak muzlumanin dojdzie do takiej wladzy jaka ma burmistrz londynu to biada wam i nam wszystkim . Takim sposobem chca przejac wladze w europie a potem wyrzna nas jak prosiaki. Biada nam wszystkim

  ~Polak 2 godziny i 22 minut temu
  Dziś słyszałem wywiad z burmistrzem Supraśla który powiedział że muzułmanów nie przyjmie bo to byłoby samobójstwo. Mądry gość i chcę go stąd pozdrowić. TAKICH LUDZI NAM TRZEBA a nie pachołków Berlina.

  ~rUMUN 2 godziny i 36 minut temu
  Demokracja europejska jest chora w swych założeniach! Jeżeli muzułmanie będą przejmować władzę za 20 czy 30 lat , wtedy będą ich mordować w imieniu prawa i to będzie patriotyczny obowiazek europejczyka. Teraz nadzieja tylko w Rosji , która może dop[rowadzić do wygrania jedznej ze stron w konflikcie syryjskim. Amerykanie jednak dozbroją siły przeciwne Asadowi i konflikt przeniesie się na cały Bliski Wschód a imigranci zaleją Europę. Amerykanie wzmacniają Rosję przez swe nieodpowiednie działania. Przykro mi stwierdzić ale w tym wszystkim najgłupszymi politykami są POLACY.

  Polubienie

 40. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSW-Wielkiej-Brytanii-chcemy-odzyskac-kontrole-nad-naszymi-granicami,wid,17892681,wiadomosc.html

  akt. 06.10.2015, 18:04

  MSW Wielkiej Brytanii: chcemy odzyskać kontrolę nad naszymi granicami

  Wielka Brytania zaostrzy od nowego roku politykę imigracyjną i wprowadzi surowsze kryteria udzielania azylu. Brytyjska minister spraw wewnętrznych oświadczyła, że nadmierna imigracja szkodzi krajowi. – Nie możemy dłużej utrzymywać imigracji do Wielkiej Brytanii na obecnym poziomie. Musimy zmienić unijne przepisy, aby odzyskać kontrolę nad naszymi granicami – powiedziała w ocenianym jako ostre wystąpieniu programowym szefowa brytyjskiego MSW Theresa May.
  (…)

  ~NIE PLATFORMIE 50 minut temu
  Angole kochają czarnych i śniadych ,białe ich razi,nie mogą znieś ze to Polacy są bardziej wykształceni a polskie dzieci wbijali w kompleksy angielskie dzieci .

  ~Bartek 54 minut temu
  niech Wielka Brytania przyjmuje sobie muzułmańskich uchodźców, których widocznie pragną

  ~Nika 44 minut temu
  w tekście nie było ani słowa o narzekaniu na Polaków. Ani słowa.

  ~ina 2 godziny i 38 minut temu
  Europa zalana imigrantami o innej kulturze, religii , a ich tylko Polacy kłują w oczy. Jak Ci Anglicy muszą nas lubić, ale sprzątać sami nie lubią.

  Polubienie

 41. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-piatek-pierwsza-relokacja-migrantow-w-ramach-uzgodnionych-kwot,wid,17892830,wiadomosc.html

  akt. 06.10.2015, 20:30

  W piątek pierwsza relokacja migrantów w ramach uzgodnionych kwot

  Pierwszy transfer uchodźców z jednego kraju członkowskiego UE do drugiego będzie miał miejsce w piątek, wraz z przeniesieniem grupy Erytrejczyków z Włoch do Szwecji – poinformowała we wtorek Komisja Europejska.
  (…)
  W ramach programu relokacji 40 tys. uchodźców zatwierdzonego ostatecznie 14 września przez kraje UE, Szwecja ma przyjąć 821 migrantów przybyłych do Włoch i 548 do Grecji. 22 września kraje UE – przy sprzeciwie Rumunii, Węgier, Słowacji i Czech – przegłosowały podział kolejnych 120 tys. migrantów.

  ~PL 2 godziny i 46 minut temu
  Polska chce ich przyjąć równe 0

  ~jedyna relokacja to won z Europy 2 godziny i 17 minut temu
  Po relokacji caly ten obecny „burdel” zacznie siie od nowa bo smoluchy na „upartego” beda chcieli dostac sie mimo wszystko do swojego upatrzonego wczesniej „raju”

  ~Narodowiec 2 godziny i 18 minut temu
  Jakoś mi nie żal Szwedów. Nakradli i naniszczyli w Polsce to niech ich teraz zeżrą.

  ~jungle man 1 godzinę i 41 minut temu
  Bedziemy miec Afryke na polnoc od nas zamiast na poludniu…. Fachowo to sie chyba nazywa przebiegunowanie ziemi czy odwrocenie biegunow ziemi…

  Polubienie

 42. akt. 06.10.2015, 13:04

  Tusk: fala uchodźców może stać się narzędziem w wojnie hybrydowej

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ostrzegł, że fala uchodźców może stać się narzędziem w nowej formie wojny hybrydowej i „bronią przeciwko sąsiadom”. Zdaniem Tuska na świecie narasta krytyka wobec UE za reakcję na kryzys migracyjny.
  (…)

  ~Zeena 7 godzin i 2 minuty temu
  Chce bronic dobrego imienia Europy przed ONZ zamiast bronic Europy przed inwacja islamistow. Smiszny jest.

  ~Kac 7 godzin i 4 minuty temu
  Jak można w parę tygodni zniszczyć to co budowano latami a marzono przez wieki.

  ~Ja 8 godzin i 32 minut temu
  Tusku uciekles z Polski po tym jak uczyniles z niej zielona wyspe, teraz bedziesz musial uciekac z Uni Europejskiej. Badzmy szczerzy, nie nadajesz sie do polityki, jestes mistrzem ucieczek

  ~Kleopatra 7 godzin i 5 minut temu
  Ciekawe, gdzie nie pojawi się Tusk zaraz pojawiają się kłopoty i „zjadliwa krytyka”. Przypadek? Druga rzecz. Tusk i odpowiedzialność. No to chyba go w UE jeszcze nie znają…

  ~pan pankracy 6 godzin i 46 minut temu
  Nie jestem złośliwy ,ale temu panu powinno się wytoczyć proces o zdradę stanu…

  ~Marek 8 godzin i 1 minutę temu
  Dopiero teraz to widzisz człowieku? Jak ściągnąłeś z Angelą miliony islamistów w imię poprawności politycznej. Klęska Europy tacy cwaniaczkowie z KLD.

  ~ok 6 godzin i 53 minut temu
  przykre jest, że gdzie Tusk.to problem.

  Polubienie

 43. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Beata-Szydlo-Polska-nie-jest-przygotowana-do-przyjecia-uchodzcow,wid,17892715,wiadomosc.html

  akt. 06.10.2015, 18:23

  Beata Szydło: Polska nie jest przygotowana do przyjęcia uchodźców

  Polska nie jest w tej chwili przygotowana na przyjmowanie uchodźców w takiej liczbie, o której mówi premier Kopacz – powiedziała we wtorek w Lubinie (woj. dolnośląskie) kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

  Szydło podczas konferencji prasowej była pytana przez dziennikarzy o to, czy PiS po wygranych wyborach będzie renegocjowało liczbę uchodźców, których ma przyjąć Polska.

  Podczas niedawnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli Polska zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców, docierających już do Europy. Ogólnie rozdzielonych ma zostać 120 tys. osób, ale wówczas zapadła decyzja o podziale 66 tys. uchodźców docierających do Włoch i Grecji, z czego Polsce – która już wcześniej zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców – przypadnie ok. 5 tys. uchodźców. W sprawie relokacji 54 tysięcy osób, które według początkowych planów miały zostać przesiedlone z Węgier, zapadną odrębne decyzje Rady UE.

  Szydło podkreśliła, że problem uchodźców jest „bardzo trudny”. – Każdy kolejny dzień pokazuje, że UE nie ma wypracowanego, stabilnego rozwiązania tego problemu. Politycy, którzy zapraszali uchodźców do Europy, którzy byli bardzo otwarci, dziś się z tego wycofują – mówiła.

  Dodała, że PiS konsekwentnie trzyma się swojego stanowiska ws. uchodźców. – My mówimy, że nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo polskich obywateli. W naszej ocenie Polska nie jest w tej chwili przygotowana na przyjmowanie uchodźców w takiej liczbie, o której mówi premier Kopacz. Nie jesteśmy przygotowani również systemowo – mówiła Szydło. Jej zdaniem Polska może udzielić pomocy humanitarnej „w tych regionach świata, gdzie jest problem”.

  Jak informowało MSW, zapewnienie schronienia uchodźcom w Polsce będzie finansowane ze środków UE. Unia ma zwrócić Polsce po 10 tys. euro na każdego uchodźcę przyjętego z Bliskiego Wschodu i 6 tys. euro na uchodźcę przebywającego w obozach na terenie UE – w Grecji i na terenie Włoch.

  ~Mariusz1975 3 godziny i 53 minut temu
  A na 100 000 Czeczenów byliśmy gotowi? Czemu nikt o tym nie mówił, nikt nie informował społeczeństwa, nikt nie pytał się o zgodę Polaków. Macie jak na dłoni fałszywą twarz kaczora. Teraz protestują bo grają o wynik wyborczy a sami ściągnęli do Polski mafię czeczeńską.

  ~Nicola3 godziny temu
  Tia tia tia. Gdzie widzisz u nas mafię czeczeńską? czy były jakieś zamachy?

  ~obserw. 2 godziny i 23 minut temu
  dranstwo peowskie niebawem bedzie bzdilo o milionie czeczencow

  ~anna 1 godzinę i 12 minut temu
  Trzeba wreszcie jasno powiedzieć, nigdy nie było u nas 100 000 Czeczenów. Zdecydowana większość z nich od razu wyjechała z Polski na zachód. Było to zorganizowane, dostawali status uchodźcy w Polsce, a potem często już na granicy Polskiej czekały rodziny i zabierały ich dalej np. do Niemiec. Dziennikarze którejś ze stacji dokładnie sprawdzili, ile osób było w ośrodkach dla uchodźców w Polsce. Było to 1500 osób, a nie żadne 100 000. Przestań wprowadzać ludzi w błąd

  Polubienie

 44. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,20-letnia-Syryjka-znaleziona-martwa-w-Niemczech-Policja-podejrzewa-ze-zamordowala-ja-rodzina,wid,17896107,wiadomosc.html

  akt. 08.10.2015, 11:17

  20-​letnia Syryjka znaleziona martwa w Niemczech. Policja podejrzewa, że zamordowała ją rodzina

  Niemiecka policja prowadzi postępowanie ws. 20-letniej Syryjki, której ciało zostało znalezione w piątek w Dessau. Śledczy podejrzewają, że kobieta padła ofiarą honorowego zabójstwa, a zbrodni dokonał jej ojciec i bracia. 20-latka została bowiem uznana przez swoją rodzinę za „nieczystą” po tym, jak zgwałciło ją trzech Syryjczyków.
  (…)

  maginst 8 godzin i 32 minut temu
  Karząc w tak bestialski sposób niewinną OFIARĘ (której nie uchronili przed własnymi rodakami!!!), dają przyzwolenie na kolejne gwałty. Kobieta się nie liczy, ale ich honor… Precz z takimi ludźmi!

  ~kuba 8 godzin i 43 minut temu
  Takie wydarzenia na terenie naszego kontynentu godzą w kulturę całej Europy, powinno się takich degeneratów ścigać i publicznie wieszać ku przestrodze.

  ~gg 8 godzin i 31 minut temu
  no tak, kultura islamska, kulturą pokoju

  Polubienie


 45. Foto: AFP Horst Seehofer

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-premier-bawarii-krytykuje-merkel-zapowiada-odsylanie-imigrantow/9m63qh

  Niemcy: premier Bawarii krytykuje Merkel, zapowiada odsyłanie imigrantów

  Premier Bawarii Horst Seehofer ponownie skrytykował politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, zarzucając szefowej rządu zachęcanie uchodźców z Bliskiego Wschodu do przyjazdu do Niemiec; zapowiedział, że Bawaria będzie cofać imigrantów z granicy z Austrią.

  – Wskutek błędnych sygnałów wysyłanych z Niemiec w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie powstało +zjawisko zasysania+ z przesłaniem: Niemcy chcą, abyśmy przyjechali. Dlatego Angela Merkel musi teraz jasno powiedzieć: jesteśmy ludzcy, pomagamy, ale nasze możliwości są ograniczone – powiedział Seehofer w w wywiadzie dla dziennika „Bild”.

  Premier Bawarii uznał za błędną tezę Merkel, że uchodźcy i tak byliby przyjechali do Niemiec, niezależnie od słów wypowiedzianych przez nią. – Fakty świadczą o czymś wręcz przeciwnym – zauważył bawarski polityk.

  – Bawaria dotarła do granicy swoich możliwości – stwierdził Seehofer, który jest też szefem bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej CSU. Opowiedział się za stałymi kontyngentami dla ofiar wojen domowych w skali całego świata. – Amerykanie nie mogą udawać, że nie mają nic wspólnego z sytuacją w Syrii, Libii czy Iraku – powiedział. Jak dodał, ilość uchodźców przyjmowanych przez USA i Francję „graniczy z żartem”.

  Seehofer zaprzeczył sugestii „Bilda”, że chce doprowadzić do ustąpienia Merkel. „To całkowita bzdura. Chcę rozwiązać problem. Problemem nie jest Angela Merkel, lecz duża liczba uchodźców” – wyjaśnił. Jego zdaniem konieczne jest ograniczenie liczby imigrantów. – Mówienie, że mamy do czynienia z wędrówką ludów i poradzimy sobie, nie rozwiąże problemu – zastrzegł bawarski polityk.

  Seehofer zapowiedział, że Bawaria będzie cofać imigrantów z granicy z Austrią lub będzie odsyłać ich z Bawarii do innych krajów związkowych Niemiec. Bawarski rząd ma podjąć decyzję w tej sprawie na nadzwyczajnym posiedzeniu jeszcze w pitek.

  Codziennie przez granicę niemiecko-austriacką przedostaje się do Bawarii kilka tysięcy imigrantów. Od 1 września do 3 października do Bawarii wjechało w ten sposób 225 tys. osób.

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere poinformował, że od początku roku na terenie Niemiec doszło do 490 ataków na obiekty przeznaczone dla azylantów. „Hańbą” dla Niemiec nazwał podpalenia ośrodków i schronisk oraz przypadki pobicia imigrantów. Dwie trzecie sprawców tych czynów to wcześniej niekarani mieszkańcy z okolicy.

  ~duduś : cyt. „”Hańbą” dla Niemiec nazwał podpalenia ośrodków i schronisk oraz przypadki pobicia imigrantów. Dwie trzecie sprawców tych czynów to wcześniej niekarani mieszkańcy z okolicy.” Panie ministrze, to nie „hańba” tylko prewencja. Bo to nie wy, politycy będziecie żyć z tymi ludźmi w sąsiedztwie tylko ci którzy wam płacą pensję. Politycy nie jeżdżą autobusami, tramwajami czy metrem. Pomiędzy nimi a tym potencjalnym zagrożeniem wrzeszczącym „Allach akbar” stoją policyjne kordony, rządowi ochroniarze, kuloodporne szyby, bramy z elektronicznymi kontrolami itd. Z tej pozycji łatwo jest udawać matkę Teresę z Kalkuty. Mam w związku z tym propozycję dla tych wszystkich którzy chcą przytulić w swoich krajach Arabów: Niech zostaną zarejestrowani w jakiejś bazie danych. I niech wypłacają z własnej kieszeni na spółkę z tymi przepełnionymi altruizmem na niby politykami solidne zadośćuczynienia w każdym przypadku gdy ktoś w Europie poniesie szkodę od Araba. Oj, po pierwszym uderzeniu w kieszeń liczba „altruistów” spadłaby chyba do zera 🙂

  ~ukulele : migranci nie pokonują tysięcy kilometrów ze swych skromnych siedzib do wypasionych miast i wsi Zachodu dlatego, że nikt ich tu nikt nie chciał. Wprost przeciwnie! Chciano ich bardzo, tyle że nie w takiej masie na raz, no i nie tylu zwykłych pastuchów i ludzi bez zawodów lub, co gorsza, osobników gotowych podkładać bomby; marzono o fachowcach lub dzieciach gotowych od zaraz podjąć naukę np. po niemiecku… http://www.konserwatyzm.pl

  ~lulas : Co robią Niemcy to ich sprawa. Sprawą kluczową dla nas jest by wybrać za dwa tygodnie władze, które nie przyłączą się do tego szaleństwa. Wybór niestety jest cieniutki i raczej nie są to formacje słynące z poszanowania dla prawa, wolności czy zdrowego rozsądku a jednak.. Nie czas żałować demokracji gdy grozi nam zniszczenie całej naszej kultury w jednym pokoleniu. Turcja właśnie dzisiaj ogłosiła, ze kolejne 3 mln ludzi ruszyło z Syrii na Europę. Jak przyjadą to jak myslicie – ilu nasza p. Premier usłużnie weźmie od koleżanki Angeli, kiedy nie będzie już presji wyborów i nie będzie trzeba udawać, że się słucha Narodu przez kolejne 4 lata? A milion oznacza po 100 tys w 10 największych miastach i po kilka tysięcy w mniejszych. To wystarczy byście bali się wypuszczać dziewczynki w sukienkach a sami po zmroku będziecie drzwi barykadować. Wystarczy by zniszczyć małe sklepy i restauracje, gdzie 20-osobowe grupy będą wchodziły i brały co chcą bez płacenia, jak to miało miejsce na oczach mojego kolegi wczoraj we Frankfurcie. Mamy jedyną i niepowtarzalną szansę wyłączyć się z tego szaleństwa które zniszczy Europę. Ta szansa będzie przy Urnach. Potem nikt nie będzie pytał nas czego chcemy.

  ~smutne to było, jak wielu Polaków zostało oszukanych do ~ukulele: Ja pamiętam czasy komuny, miraż zachodu był sporo przereklamowany ( filmy z Hollywood powszechne wtedy w Polsce (cenzura nie miała nic przeciw ) , każdy dziś wie że to taka fajna dekoracja, ładna tapeta ). Więc ruszali Polacy masowo na zachód, i bardzo wielu wracało pogruchotanych. Najbardziej czarna robota na czarno, obozy przejściowe, mieszkanie po piwnicach. No i te ceny – co z tego że zarobki niby wyższe niż pod komuną, ale te ceny na zachodzie. A do tego, trzeba było być mistrzem bluesa żeby dostać robotę adekwatną ( na poziomie magistra, czy lekarza ), którą wielu z nich wykonywało w Polsce. Tam byli tylko półniewolniczą siła roboczą do najgorszych fizycznych robót.

  ~qaduq : Patrz Sobieski na nas z nieba. Celem wędrówki ludów są tylko i wyłącznie Niemcy i Wielka Brytania. Żadne zaklęcia, relokacje, dofinansowania tego nie zmienia. Kraje, zmuszone do przyjęcia niechcianych gości maja najprostsze rozwiązanie. Natychmiastowe obywatelstwo i paszpost Schengen, a te kilka milionów samo trafi do rodzin, już tam mieszkających. Wmawianie wszystkim, że jest to spontaniczna ucieczka przed reżimem Asada, to samookłamywanie się, a z pewnością okłamywanie Europejczyków. Willkommen i welcome to tylko chcą słyszeń gromady ludu spragnionego zachodniej cywilizycji.

  ~prawniczka : Gdyby ci ludzie naprawdę uciekali przed wojną, a nie przyjeżdżali dla zarobków i zgodnie ze swoim planem podbicia Europy przez zasiedlenie, to by poszli do ambasady danego kraju i poprosili o azyl. A ci niszczą swoje dokumenty, przekraczają granice i zachowują się jak bydło. Ostatnio jechałam metrem i wsiadł młody arab… z plecakiem. Cały wagon patrzył na niego i jego tobołek a ja wysiadłam wcześniej bo się bałam, że cholera wie co on w tym plecaku ma. Narzeczony w drodze do pracy został zaczepiony przez araba z torbą wypchaną po brzegi ewidentnie kradzionymi perfumami i bardzo nachalnie chciał mu je wcisnąć. Nie chcę żyć w takim kraju. Niech przyjeżdżają Ukraińcy, niech przyjeżdżają wszyscy ale nie araby, które nie chcą się asymilować i mają roszczeniową postawę do wszystkiego i wszystkich.

  madyar : Plan globalistów pokroju Sorosa (który finansuje transport Arabów do Europy) wspiera ich pacynka – Merkel, ale już nie ludzie niższego szczebla, jak Seehofer, a jeszcze mniej – zwykli ludzie. Czas na zmianę władz, odkłamanie mediów, rewolucję informacyjną, nowy, lepszy system. I pozbawienie psychopatów – „elit”, globalistów, banksterów – na nasze życie.

  ~ada : Niemcy zachciały se sprowadzić islamskich imigrantów, zaprosili ich w swoich interesach – a nadwyżki chcą upychać po innych krajach – które tego nie chcą! Dlaczego Niemcy narzucają swoje pomysły i decyzje innym suwerennym państwom, jakie mają do tego prawo? Czy nie potrafią zrozumieć, że mniejsze od nich narody boja się utraty swej tożsamości i kultury – i boją się być zalane przez islamską inwazję i terroryzm??? Jakim mają prawo do tego, by zaprosiwszy islamistów – upychali ich teraz po suwerennych krajach, które ich po prostu nie chcą? Dość tego! Nie chcemy niemieckiego panowania nad Europą i nie chcemy islamskich terrorystów u siebie! Zagłosujmy na te partie – które jasno opowiedzą sie przeciw przyjmowaniu przez Polskę nielegalnych muzułmańskich imigrantów!

  ~DR_WRÓG : Zalecam zakrojone na szeroką skalę badania psychologiczne oraz psychiatryczne jakim należałoby poddać panią kanclerz. Jej zachowanie w sprawie imigrantów sugeruje że mamy do czynienia z jakimś niezdiagnozowanym przypadkiem choroby umysłowej u podstaw której może leżeć np. alkoholizm w rodzinie, choroba sieroca, obsesyjna fascynacja ( np.matka Teresa ), ciężki uraz głowy we wczesnym dzieciństwie itp. Choroba ta o ile występuje, nieleczona może spowodować dalsze spustoszenie w organizmie a w dłuższej perspektywie może spowodować skłonności do autoagresji co może stanowić bezpośrednie zagrożenia dla życia

  Polubienie

 46. http://vod.pl/programy-tv/teorie-spiskowe-co-11-wrzesnia-wydarzylo-sie-w-pentagonie-online/s5hrzz#

  Teorie spiskowe: „Co 11 września wydarzyło się w Pentagonie?” The Conspiracy Show with Richard Syrett

  2010 Kanada Oryginalny PL 19 min HD Kat. wiekowa: 12 Teorie spiskowe: „Co 11 września wydarzyło się w Pentagonie?”

  11 września 2001 roku oczy całego świata zwrócone były na budynki WTC w Nowym Jorku, które zawaliły się z wiadomego powodu. Mniej uwagi poświęcono atakowi na Pentagon tego samego dnia, w którym zginęło kilkanaście osób, a sama unikanlna konstrukcja budowli została poważnie naruszona. Istnieje sporo przesłanek, które mówią, że zamach wcale nie wyglądał tak, jak go pamiętamy, a same przyczyny wciąż są tajemnicą…

  Gatunki
  Reality Show
  Obsada
  Richard Syrett
  Dostępny w pakietach
  Teorie spiskowe
  Dostępny do 30 września 2016

  Polubienie

 47. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Angela-Merkel-krytykuje-kraje-Europy-Srodkowo-Wschodniej-nie-wyciagnely-lekcji-z-historii,wid,17895719,wiadomosc.html

  akt. 08.10.2015, 07:42

  Angela Merkel krytykuje kraje Europy Środkowo-​Wschodniej: nie wyciągnęły lekcji z historii

  Angela Merkel krytycznie o krajach Europy Środkowo-Wschodniej w sprawie uchodźców, przychylnie o drugiej nitce Gazociągu Północnego. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, jak przebiegało zamknięte spotkanie niemieckiej kanclerz z grupą chadeków wczoraj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

  To polscy europosłowie spytali Angelę Merkel o projekt drugiej nitki Gazociągu Północnego, przebiegającego po dnie Morza Bałtyckiego, omijającego wschodnią Europę, w tym Polskę, dostarczającego gaz z Rosji do Niemiec. Wyrażali zaniepokojenie politycznym projektem. Angela Merkel – jak wynika z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej – zbyła to pytanie, odpowiadając krótko, że to czysto komercyjne przedsięwzięcie i najważniejsze, że gaz do Europy będzie płynął.

  Natomiast wiele miejsca podczas spotkania z chadekami niemiecka kanclerz poświęciła kryzysowi migracyjnemu i skrytykowała kraje Europy Środkowo-Wschodniej za niechęć wobec przyjmowania migrantów. Mówiła, że te państwa nie wyciągnęły lekcji z historii, że przecież same się przekonały, że izolacja i budowa murów to nie jest rozwiązanie. – To smutne, że ci, którzy z radością obserwowali koniec zimnej wojny, teraz w ogóle nie chcą się włączyć we wspólne decyzje podejmowana w Europie – miała powiedzieć na zamkniętym spotkaniu niemiecka kanclerz.

  ~Kpina 2 8 godzin i 23 minut temu
  Nie pytając nikogo o zdanie sama zaprosiła, teraz chce się dzielic,.kukulczym jajem? Niech spada, narobila zamętu i bałaganu na dziesiątki lat, naszym dzieciom i wnukom.

  ~Eksperto 18 godzin i 31 minut temu
  Makrela ma gdzieś solidarność europejską jeśli chodzi o biznes. Polacy płacą najdrożej za gaz i prąd w kołchozie unijnym. Zapraszała imigrantów więc niech ich gości. My ich nie zapraszaliśmy bo nas na to nie stać. Każdy polityk powinien ponosić konsekwencje swoich decyzji. Czas pomyśleć o wyjściu z kołchozu unijnego zanim ten reżim zniewoli Polskę tak jak Grecję.

  ~sztetke 🙂 7 godzin i 45 minut temu
  Makrela o krajach europy wschodniej : ,, te kraje nie wyciągnęły lekcji z historii ” Pani Makrelo , to pani nie wyciągnęła wniosków z historii . Po raz kolejny to Niemcy robią zadyme w europie wciągając sąsiadów w klopoty. W historii to Niemcy w konsekwencji najgorzej na tym wyszły , skoro o historii mówimy.

  ~007wczoraj
  Chyba jednak nie najgorzej skoro są największą potęgą w eurolandzie. Niemcy zawsze myślą strategicznie reszta ma im wiernie służyć. Idee III rzeszy do dziś aktualne (dominować w europie)

  ~bolowczoraj
  Co to za potęga, która zależy od eksportu. Wystarczy, że państwa Europy wprowadzą bariery celne i w Niemczech bida z nędzą. Ba, wystarczy, że kraje Europy Centralnej-Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia opodatkują niemieckie firmy i koniec niemieckiej potęgi. A dziś społeczeństwo Niemiec to emeryci i imigranci. Nawet nie ma dostatecznej liczby ssmanów do okupacji i siłowej eksploatacji. Ruscy im nie pomogą bo sami maja na karku Azję a Ukraińcy nie chcą być ich mięsem armatnim. Niemcy przegrały wszystko. Gdyby nie wojna dziś byłoby to państwo ze 100 milionami etnicznych Niemców, posiadające broń atomową i granice na Śląsku i w Prusach wschodnich. I żadnych amerykańskich baz na ich terytorium. To niemieckie bazy rozsiane byłyby po całym świecie.

  ~rycho 3 godziny i 58 minut temu
  Niemcy sprzedaja swoje produkty (czytaj nowoczesne technogie) na calym swiecie, wiec te4-y kaje ktore wyminiles nie sa az tak wazne, jak pozamykaja swoje firmy w samej Polsce to min. 100tys. ludzi straci prace,na razie prace traca Niemcy gdyz firmy niemieckie min. doPolski sie wyniosly.
  Odpowiedz
  ZgłośZgadzam się z opinią39 Nie zgadzam się z opinią4
  ~Mike 3 godziny i 45 minut temu
  Gdyby nie wojna, to Polska byłaby niewiele mniejsza od Niemiec a może nawet mogłaby konkurować z Niemcami gospodarczo; niekoniecznie jako równy z równym, ale Niemcy musiałby się z Polską liczyć.

  ~bolo 3 godziny i 1 minutę temu
  Nie. Niemcy nie mogą zamknąć swoich firm w tzw. nowych państwach UE. Oni nigdzie nie znajdą milionów solidnych robotników. Nawet w Niemczech bo społeczeństwo szybko się starzeje a imigranci wolą prowadzić knajpy z kebabami niż stać przy taśmie produkcyjnej. Ponadto robotnikowi w Niemczech trzeba kilka razy więcej zapłacić. Niemieckie firmy przenoszą produkcję nie dlatego, że chcą rozwijać państwa sąsiednie ale dlatego, że chcą konkurować na świecie. Bez taniej i solidnej siły roboczej w naszej części Europy niemieckie produkty przegrałyby konkurencję na świecie z produkcją japońską czy koreańską. Niemcom powinno zależeć na dobrych relacjach z regionem. Ale gdy zaczną się za bardzo panoszyć stracą więcej niż my.

  ~aleksy 2 godziny i 53 minut temu
  te kraje nie wyciągnęły lekcji z historii ………może jej chodziło o 2 wojny światowe wywołane przez Niemców…..a teraz przygotowują 3 na tle religijnym….

  ~Alek 4 godziny temu
  bolo racja. Nałożeni przez Niemcy właściciele wykupionych w Polsce Spółek w Zarządach Polskich firm lub jako dyrektorzy zarabiają tysiące euro, a pracownicy lekko powyżej minimalnej krajowej. Wieczna rotacja powoduje zaniżanie pensji po stronie Polaków w Spółkach niby Polskich lecz należących do grupy Niemieckiej. Kasa jest wyprowadzana do Niemiec poprzez sprzedaż lub wynajęcie z niemieckich firm danej grupy maszyn, oprogramowań lub urządzeń, które w Polsce byłyby znacznie tańsze. W ten sposób wyprowadzany jest zysk firm niby Polskich a podległych Spółkom właścicielskim Państwa Niemieckiego.

  Polubienie

  • akt. 07.10.2015, 12:24

   Hegemonia Niemiec -​ nowy problem Europy?

   Wiele wskazuje na to, że stajemy się świadkami hegemonii Niemiec w Europie. Pytanie, gdzie zaprowadzą siebie i nas?

   Przez pierwsze półrocze tego roku dominował na naszej agendzie problem Grecji. Mocno przeżywaliśmy najpierw styczniowe wybory i triumf skrajnie lewicowej i eurosceptycznej koalicji Syriza, a potem lipcowe referendum z wysoką stawką: czy Grecy pozostaną w strefie euro?

   Potem jednak ten temat skutecznie „przykryli” migranci. Toteż kiedy mieszkańcy Hellady 20 września po raz trzeci w tym roku poszli do urn, przywracając na fotel premiera grającego wcześniej va banque Aleksisa Tsiprasa z okrojoną już Syriza, echo było o wiele mniejsze. Tak, jakby w Grecji było już „pozamiatane”. Tymczasem nie jest
   (…)
   Nowy hegemon?

   Wygląda na to, że mamy do czynienia z kwestią poważniejszą i szerszą niż tylko problem czy kontekst grecki. Dostępne dane i statystyki potwierdzają, że kryzys 2008 r. dokuczył Europie, ale nie Niemcom, które przynajmniej w ostatnim czasie gospodarczo wręcz kwitną. Owszem tempo wzrostu nie jest wysokie, tylko 1,4 proc. PKB w stosunku do poziomu z roku poprzedniego, ale za to finanse publiczne są w doskonałym stanie. Nie tylko nie ma deficytu budżetowego, lecz jest jego nadwyżka. Dodatnie saldo obrotów handlowych z zagranicą w 2013 r. przekroczyło poziom sprzed kryzysu (195,3 mld euro w 2007 r., 198,9 mld w 2013 i aż 216,5 mld w 2015 r.), a saldo obrotów bieżących w stosunku do PKB też jest dodatnie – 7,4 proc. Owszem, ostatnio handel nieco hamuje (dodatnie saldo 12,7 mld euro w czerwcu i 10,4 mld w lipcu), ale gdy dodamy do tego zerową inflację i niską stopę bezrobocia (4,5 proc.), otrzymujemy obraz jaskrawo przeciwny nie tylko do tego w znękanej kryzysami w Grecji, ale nawet w całej UE.

   Nic dziwnego, że w elitach nie tylko Grecji, ale też – przykładowo – Włoch, Hiszpanii czy wyjątkowo uczulonej na niemiecką dominację czy przywództwo Francji, coraz częściej i głośniej stawia się tezę, iż kanclerz Merkel bardziej dba o interesy Niemiec i swego elektoratu, aniżeli całej Unii.

   Głosy te, słyszalne od dawna, stały się jeszcze bardziej donośne w świetle kryzysu migracyjnego, z którym przyszło nam się teraz borykać. Nie podobało się ani zaproszenie dla uchodźców, by do Niemiec przybywali, ani tym bardziej decyzja na spotkaniu gabinetu pani Merkel z szefami 16 landów, gdzie uzgodniono sumę 670 euro miesięcznie dla każdego migranta, który uzyska w Niemczech prawo pobytu.

   Nie tylko u znękanych kryzysem Greków, ale w całej Europie dał się odczuć pomruk, że tu chyba coś jest nie tak. Czy starzejące się Niemcy, pragnące dodatkowych rąk do pracy i młodego wigoru przypadkiem nie przesadzają w swej szczodrości dla przybyszy, a przy tym nie kierują się egoizmem?

   Ten ton można było usłyszeć i u nas – i to nawet od osób tak bardzo wyważonych i dyplomatycznych w wypowiedziach, jak były ambasador w Niemczech (potem w USA) Janusz Reiter, który uznał politykę kanclerz Merkel wobec uchodźców za „błąd”. On też postawił – kluczową, wydaje się – dla dzisiejszej Europy i UE tezę, zgodnie z którą należy wracać do źródeł procesu integracyjnego i walczyć o to, by Niemcy na kontynencie nie zostały pozostawione same sobie, by w jakiś sposób były kontrolowane przez innych, w tym instytucje europejskie, którym najwyraźniej ostatnio mocno się wyrwały spod pieczy.

   Tym samym dochodzimy do kolejnej zasadniczej kwestii, którą stała na porządku dnia w pierwszym półroczu tego roku w związku z kryzysem greckim: co dalej ze strefą euro? Przecież pod tym względem niczego nie rozwiązano i nawet najwybitniejsi specjaliści i ekonomiści spierają się o to, czy przypadkiem jej funkcjonowanie w tej co dotychczas formie nie prowadzi właśnie do gospodarczej hegemonii Niemiec w całym organizmie.
   (…)

   ~Trassss 3 godziny i 10 minut temu
   Sen Hitlera się spełnił, wielkie Niemcy rządzą w Europie. Dziękuje wszystkim sprzedajnym politykom którzy ciągną do Unii bo kasa, staliśmy się niewolnikami Niemiec. Hitler marzył o tym żeby Polacy pracowali w Niemczech ale nie przewidział tego że Polacy z chęcią będą tam jechać pracować. Historia was i nas osądzi, niebawem wszystko się zmieni i nie będzie to podczas wyborów bo PiS to to samo co PO. Niebawem przyjdzie wolność w Polsce, ta prawdziwa wolność a okrągłostołowcy i komuniści zawisną za zdradę Polski.

   ~bb 1 godzinę i 16 minut temu
   …tak nam dopomógł TUSK……

   ~polak 3 godziny i 21 minut temu
   jak dobrowolnie niemcy wzieli samodzielnie odpowiedzialnosc za islamistów to teraz niech sie sami z tego wyplączą. Nikt nie pytał Polski czy chce islamistow w swoim kraju.

   ~Hungarica _ 1 2 godziny i 55 minut temu
   no ale jak ludzie wybierają lewaków PO PSL LEWICA PETRU to co się dziwić te partie I następcy PO popierają ich wpuszczenie. Skoro wlaczy się z krzyżami I z kościołem to jest jak jest – dla naszych dzieci niebezpiecznie! Pietru np stwierdził, że nie nalezy negocjować ilości tylko kwoty. Więc?

   Polubienie

 48. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Twarde-stanowisko-UE-nielegalni-imigranci-wroca-do-domu,wid,17895520,wiadomosc.html

  akt. 08.10.2015, 07:25

  Twarde stanowisko UE: nielegalni imigranci wrócą do domu

  Szefowie MSW mają przyjąć twarde stanowisko w sprawie odsyłania imigrantów – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

  Wymuszona przez Niemcy „Willkommen Politik” wobec uchodźców dobiega kresu. Wobec ogromnych rozmiarów potencjalnej fali uchodźczej do Europy unijni politycy zaczynają wysyłać na południe sygnały mające zniechęcić obywateli do szukania bezpiecznej przystani w UE.

  W czwartek w Luksemburgu zbierają się ministrowie spraw wewnętrznych UE, którzy mają przyjąć twarde stanowisko w sprawie polityki odsyłania imigrantów do ich krajów. „Zwiększone wskaźniki odsyłania powinny zniechęcać do nieregularnej imigracji” – brzmi fragment przygotowanego na to spotkanie dokumentu.

  Obecnie tzw. polityka powrotów działa słabo. Rocznie ok. 500 tys. osób przybyłych do UE nie spełnia kryteriów uchodźcy i powinno być odesłanych do swoich krajów pochodzenia.

  Ale dzieje się tak tylko w 40 proc. przypadków. Inni zostają w Europie, bo trudno określić ich obywatelstwo, bo kraj ich pochodzenia nie ma umowy o readmisji z UE albo jej nie przestrzega, bo zainteresowany znika przed negatywną decyzją i żyje w kraju UE nielegalnie albo wyjeżdża do innego, licząc tam na pozytywną decyzję.

  – To jest wyzwanie, z którym państwa europejskie próbują sobie poradzić od lat. Na razie nieskutecznie – mówi „Rzeczpospolitej” Michael Diedring, sekretarz generalny Europejskiej Rady ds. Uchodźców i Wypędzonych.

  Inteligentne granice

  UE chce to zmienić, proponując całą serię działań. Przede wszystkim lepsza ma być wymiana informacji między państwami UE. Od 2016 roku każda decyzja o nakazie powrotu ma być wprowadzana do systemu SIS, który jest bazą danych dla państw strefy Schengen. Do końca tego roku mają być gotowe przepisy, które umożliwią odebranie prawa pobytu każdemu imigrantowi z kryminalną przeszłością.

  Również do końca 2015 roku ma być gotowy pakiet legislacyjny o tzw. inteligentnych granicach, który pozwoli na rejestrowanie każdego przekroczenia granic zewnętrznych UE przez obywatela kraju trzeciego. Jeśli okaże się, że dalej coś nie działa, to Komisja Europejska ma zaproponować nowe przepisy. Ale kraje mają też dostać więcej kompetencji.

  Będzie im pomagało nowo tworzone biuro ds. powrotów w unijnej agencji zarządzania granicami Frontex oraz zespoły ds. szybkiego powrotu, które mają działać w hotspotach – miejscach rejestrowania imigrantów w państwach granicznych UE, czyli na razie we Włoszech i Grecji.

  Dokument mówi wprost o możliwości przymusowego przetrzymywania imigranta, któremu wydaje się negatywną decyzję. Ma to być działanie ostateczne, ale w określonych sytuacjach zalecane.

  Kraje trzecie

  Kluczowa dla powodzenia polityki powrotów jest współpraca z krajami trzecimi. Teoretycznie zasada przyjmowania swojego obywatela jest wynikającym z prawa międzynarodowego obowiązkiem każdego państwa.

  Dodatkowo UE ma wspólne i indywidualne (w imieniu państw członkowskich) umowy z poszczególnymi krajami w tej sprawie. Ale wiele z nich nie działa.

  Państwa UE, Komisja Europejska i jej służba dyplomatyczna (Europejska Służba Działań Zewnętrznych – ESDZ) mają to zmienić. Wszystkie negocjowane obecnie umowy o readmisji mają być przyspieszone, te już podpisane – przejrzane pod kątem ich efektywności.

  Ministrowie zwrócą szczególną uwagę na tzw. układ z Kotonu, który łączy UE z 79 państwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku i szczegółowo opisuje zasady readmisji. I powiedzą wprost: jeśli ktoś ich nie wypełnia, to powinno się to spotkać z odpowiedzią ze strony UE. Jaką? Od odmowy ułatwień wizowych po wszystkie możliwe inne skutki we wszystkich politykach, czyli także udzielania pomocy finansowej biednym krajom.

  Organizacje pozarządowe zalecają ostrożność w zwiększaniu efektywności polityki powrotów.

  – Jeśli już będziemy ją wprowadzać, to trzeba pamiętać, że za każdym razem mamy do czynienia z indywidualną sytuacją. Musimy zachowywać się z szacunkiem i przestrzegać prawa – mówi Michael Diedring.

  ~Gocha 8 godzin i 9 minut temu
  I właśnie dlatego LEPIEJ ICH DO SIEBIE NIE WPUSZCZAĆ. Bo się ich później nie pozbędziemy!

  ~obawa 8 godzin i 4 minuty temu
  „Nielegalni imigranci”,będą odsyłani do domów? Ciut za póżno P. Merkel!To Pani zgotowała ten przeklęty LOS WSZYSTKIM UNIJNYM CZŁONKOM! Bez weryfikacji,bez przeswietlania tych tłumnie przyjeżdżających do Niemiec,nikt im nie bronił wjazdu! Kanclerz Merkel SERDECZNIE ich ZAPRASZAŁA! A teraz wyprasza?Jak zwykle Niemiecka Polityka,pokrętna,fałszywa,bez cienia „zaufania”! Szkoda ogromna,że P. Merkel,tak póżno przejrzała na oczy? Pozwoliła w swojej naiwności zalać całą EUROPĘ,tymi nierobami,grożnymi terrorystami,islamistami! Jeszcze ośmieliła się Grozić,straszyć szantażować,pozostałych,którzy JASNO! powiedzieli,że nie chcą tych”uchodżców”,bo się zwyczajnie ich boją!

  ~oko 8 godzin temu
  w ubieglym roku JEDEN azylant sprowadzil do SZWECJI 400 osob, ze niby to jego rodzina. jakimi idioatami sa urzednicy w szwecji i innych krajach ze pozwalaja na takie przekrety

  alfons-van-worden 7 godzin i 28 minut temu
  Bo są opętani politpoprawnością która niszczy resztki zdrowego rozsądku

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,130496,title,Coraz-wiecej-uchodzcow-przedostaje-sie-do-Polski,wid,17899802,wiadomosc.html

   akt. 09.10.2015, 16:42

   Coraz więcej uchodźców przedostaje się do Polski

   Rośnie liczba Syryjczyków, którzy przedostają się do Polski. Tylko w sierpniu i wrześniu było ich tylu, co niemal w całym ubiegłym roku – według danych Straży Granicznej niemal 100 osób. – Zauważyliśmy większy ruch od strony słowackiej. Pojawiły się też informacje, że imigranci m.in. z Syrii mogą próbować przekraczać naszą granicę od strony Ukrainy. Straż Graniczna jest czujna, na bieżąco monitoruje sytuację na granicy i wewnątrz kraju. Podejmuje działania w oparciu o bieżącą analizę – mówi WP ppor. SG Joanna Rokicka, rzecznik Straży Granicznej.

   Jak wynika z danych Straży Granicznej, w 2014 roku do Polski przedostało się i zostało zatrzymanych 108 Syryjczyków. W tym roku już 140, z czego aż 95 osób w sierpniu i wrześniu, kiedy znacznie nasilił się kryzys migracyjny, a do Europy zaczęła przybywać lawinowa liczba cudzoziemców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Funkcjonariusze w 2014 r. zatrzymali w sumie 4 344 cudzoziemców. Do końca września tego roku już 5281 osób obcego pochodzenia, którzy nielegalnie przedostali się do Polski lub próbowali dostać się do innych krajów bez wymaganych dokumentów.

   – Dwie największe grupy, które zatrzymaliśmy, przedostały się do Polski przez granicę ze Słowacją – mówi Joanna Rokicka. I podaje przykład 30-osobowej grupy głównie Syryjczyków, których próbowano przewieźć przez granicę zamkniętych w busie. – Ci ludzie płacą ogromne sumy, by wydostać się ze swojego kraju i dotrzeć do Europy. Gdy funkcjonariusze zatrzymali samochód, nawet nie wiedzieli, gdzie się dokładnie znajdują – mówi rzecznik SG.

   W sierpniu w rejonie Jeleniej Góry SG ujęła 23 obywateli Syrii, pięciu z Afganistanu i trzech z Jemenu. Nie wszyscy posiadali dokumenty tożsamości. W połowie września funkcjonariusze SG na stacji benzynowej w Chyżnem zatrzymali dziewięciu uchodźców z Syrii i Iraku. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Poruszali się samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych.

   Straż Graniczna monitoruje Syryjczyków, którzy dostają się do Polski. – W pierwszej połowie tego roku wniosek o status uchodźcy złożyło 55 osób tej narodowości. Spora część traktuje nasz kraj jako przejazdowy i próbuje dostać się nielegalnie do Niemiec – mówi Rokicka.

   Straż Graniczna wzmacnia ochronę granic. Mają w tym pomóc kupione niedawno cztery drony. SG rozbudowuje także wieże obserwacyjne, rozmieszczone wzdłuż granic. Są one wyposażane w specjalne kamery termowizyjne i tzw. dalmierz laserowy, które także w nocy pozwalają dokładnie zlokalizować potencjalnych intruzów.

   Kilkanaście tygodni temu sfinalizowano także zakup dwóch samolotów ES-15. Maszyny są wyposażone w sprzęt obserwacyjny dalekiego zasięgu i przekazują obraz w czasie rzeczywistym do placówek SG. Samoloty posiadają wyciszony układ napędowy, by jak najdłużej mogły pozostać niezauważone.

   ~noikoniec 2 godziny i 28 minut temu
   Pakować ich do samolotów i odwozić skąd przyjechali. Nie pływać po morzu i nie zbierać łódek tylko pomagać im wrócić skąd wypłynęły. Pomóżmy najpierw sobie i zachowajmy porządek w Europie a później będziemy się martwić ludźmi z Afryki.

   ~atos 1 godzinę i 16 minut temu
   Skąd taka pewność że to Syryjczycy? W Turcji na każdej ulicy można kupić paszport syryjski pomimo tego że wcześniej za handel lewizną dostawali 25 lat pierdla.

   ~ciekawe 36 minut temu
   skąd ich tylu u nas. najlepiej widać ich ilość w centrach handlowych, marketach. w dodatku z reguły chodzą kilkuosobowymi grupami

   wiadro1234 32 minut temu
   Przecież ciocia terenia co twarz ma nieskalaną myślą objechała granice jakiś miesiąc temu i powiedziała że jest dobrze i granice są szczelne.

   Polubienie

 49. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/imigranci-w-europie-niemcy-beda-musieli,77,0,1924173.html

  Imigranci w Europie. Niemcy będą musieli wdrożyć radykalne reformy

  Niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn uważa, że Niemcy będą mogły poradzić sobie ze skutkami napływu imigrantów tylko wtedy, gdy wdrożą radykalne reformy społeczne. Konieczne będzie jego zdaniem m.in. wydłużenie wieku emerytalnego.

  W wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Die Zeit” Sinn ostrzegł, że pojawienie się na niemieckim rynku pracy wielu niewykwalifikowanych pracowników z Bliskiego Wschodu i Afryki doprowadzi do spadku zarobków w tym segmencie gospodarki.

  – Wśród uchodźców jest wielu analfabetów i osób bez ukończonej szkoły. Syryjski lekarz jest raczej wyjątkiem od reguły – powiedział Sinn, uważany za najbardziej wpływowego niemieckiego ekonomistę. Sinn kieruje monachijskim instytutem badań nad gospodarką Ifo.

  Imigranci będą zabiegać o miejsca pracy wymagające niewielkich kwalifikacji, a ucierpią na tym gorzej wykształceni niemieccy pracownicy. – To oni będą przegranymi – podkreślił ekonomista.

  Na imigrantach skorzystają natomiast zdaniem Sinna osoby lepiej sytuowane, które korzystają z usług. – Łatwiej będzie można znaleźć sprzątaczkę albo tanią myjnię samochodową, ponieważ wynagrodzenie za proste usługi spadnie – powiedział.

  Sinn zaznaczył, że jeżeli utrzymana zostanie płaca minimalna (obecnie 8,50 euro za godzinę), to tanie miejsca pracy w ogóle nie powstaną, a nisko wykwalifikowani imigranci pójdą na bezrobocie. – Bez pracy imigranci nie zintegrują się, a to będzie oznaczało poważne napięcia społeczne – wyjaśnił Sinn. Jego zdaniem rząd powinien obniżyć płacę minimalną.

  Niemiecki ekonomista uważa, że opanowanie kryzysu migracyjnego wymagać będzie podwyższenia wieku emerytalnego. – Powinniśmy raczej podnieść wiek emerytalny (niż zwiększyć zadłużenie państwa), aby wyżywić uchodźców – powiedział Sinn. Starsi pracownicy będą ponadto potrzebni, by przyuczać imigrantów do zawodu.

  Według szacunków MSW do Niemiec przyjedzie w tym roku co najmniej 800 tys. uchodźców. Koszty ich zakwaterowania, wyżywienia oraz ich integracji szacowane są na 10 mld euro rocznie.

  szarakomóra
  Nie trzeba być niemieckim ekonomistą, a nawet ekonomistą !!! Aby stwierdzić tak „oczywistą oczywistość „wystarczy używać czasami jednej szarej komórki. Oczywiście mogą to robić tylko ci, którzy ją posiadają.

  oloi
  Niemcy będą dłużej pracować za niższe pieniądze aby utrzymywać islamskich nierobów których sobie sprowadzili. Muszą być idiotami aby się na to zgodzić.

  ReligiPokojuOrazPedofilswa
  Kalifat Europejski. Więc nie ma zmartwień, nie dożyjecie bo wam kozoposuwacze łby odrąbią

  Polubienie

 50. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17892080&kat=1342&title=Rzad-przyjmuje-uchodzcow-ale-nie-beda-mieli-gdzie-mieszkac

  akt. 06.10.2015, 14:38

  Rząd przyjmuje uchodźców, ale nie będą mieli gdzie mieszkać?

  Gdzie zostaną rozlokowani uchodźcy, gdy trafią do Polski? Urząd do Spraw Cudzoziemców chce ich umieścić w istniejących już ośrodkach. Tyle że obecnie jest tam wolnych ok. 600 miejsc. Nawet gdyby zwolnić z nich wszystkich lokatorów, zmieściłoby się 3100 osób. A w sumie Polska ma ich przyjąć ponad dwa razy tyle. Rząd szuka też dla nich miejsc w samorządach. Na razie są dane z województwa lubelskiego: na 233 gminy i starostwa jedynie cztery z nich wskazały budynki, w których mogliby zamieszkać cudzoziemcy.

  Pierwsi uchodźcy mają trafić do Polski wiosną przyszłego roku. Będą przyjeżdżać w maksymalnie 150-osobowych grupach. Plan zakłada, że będą kierowani do ośrodków dla cudzoziemców, gdzie czeka ich procedura przyznawania statusu uchodźcy. Zgodnie z przepisami, powinna ona trwać do sześciu miesięcy, ale w praktyce zajmuje to około roku. – Obecnie łącznie we wszystkich ośrodkach jest ok. 600 wolnych miejsc. Trudno przewidzieć, ile się zwolni do czasu przyjazdu uchodźców, ale na pewno znajdziemy dla nich miejsce – mówi WP Ewa Piechota, rzecznik Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

  Dodaje, że w razie konieczności ludzi można umieścić w innych pomieszczeniach. – Do dyspozycji są świetlice, izolatki, czy sale szkolne – mówi rzeczniczka. Jeśli wziąć pod uwagę przewlekłość procedur nadawania statusu uchodźcy i stały napływ kolejnych grup Syryjczyków oraz Erytrejczyków, których mamy przyjąć, miejsc może jednak zabraknąć. – Plan zakłada, że jeśli będą potrzebne kolejne lokale, ewentualnie wybudujemy nowe ośrodki – mówi Piechota. Żadne decyzje w tej sprawie jednak nie zapadły.

  Po tym, jak uchodźcy otrzymają status uchodźcy, będą mogli opuścić ośrodki. Rząd już szuka dla nich miejsc. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wysłało w tej sprawie pisma do wojewodów. Mają oni sprawdzić, które samorządy dysponują budynkami, w których mogliby zamieszkać cudzoziemcy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to duży problem.

  – Wysłaliśmy pisma do 233 jednostek samorządu. Tylko cztery odpowiedziały, że na ich terenie są budynki, w których można umieścić uchodźców. Pozostałe twierdzą, że nie mają takich nieruchomości – mówi WP Marcin Bielesz, rzecznik wojewody lubelskiego. Początkowo pozytywnie odpowiedziały Biała Podlaska i Krasnystaw, ale po kilku dniach się z tego wycofały. Uchodźców są gotowe przyjąć Lublin, Janów Podlaski oraz starostwa powiatowe w Puławach i Tomaszowie Lubelskim.

  Także Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej sprawdzało, które samorządy mają lokale, w których mogliby zamieszkać uchodźcy. – To standardowa procedura. Tak samo robiliśmy przy okazji przyjmowania Ukraińców czy podczas procesu repatriacji – mówi WP Janusz Sejmej, rzecznik MPiPS. Zbiorczych danych jeszcze nie ma, ale już wiadomo, że większość samorządów odpowiedziało, że uchodźców nie może przyjąć, w tym Ciechanów, Lubin, Opole i Polkowice. Pozytywnie zareagowały natomiast gmina Gniewino, Słupsk, Gdańsk, Gdynia i Sopot.

  ~kk 3 godziny i 7 minut temu
  a moze bezdomnym Polakom by rzad wybudowal mieszkania ?

  ~elka2015-10-06 19:45
  a moze domy spokojnej starosci gdzie na miesce czeka sie latami a na prywatne nie kazdego stac

  ~Polak 22015-10-07 09:48
  Nas Polaków ma nie być , ma zapanować inny porządek i islam , a innowiercy wiecie co

  ~Ela2015-10-07 10:44
  Już niedługo PiS wybuduje te mieszkania! ;-)))

  ~Kaszub2015-10-07 12:30
  W Gdansku ziec Adamowicza-PO nabudowal mieszkan – wiec juz stoja gotowe na przyjezdnych – co z tego ze budyje w srodku parkow innych osiedli! POczta na Dlugim targu na sprzedaz, nie wspominajac Stoczni, a Wspanialy Palac Kultury w Gdansku – musza zlikwidowac zdrajcy!

  ~Absurd2015-10-07 13:02
  Bezdomnym Polakom rząd zagwarantował wyjazdy za granicę w ramach Schengen i UE. Wystarczy już tych dobrodziejstw.

  Polubienie

 51. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-sprawie-imigrantow-Bawaria-grozi-rzadowi-Merkel-skarga-do-TK,wid,17900426,wiadomosc.html

  akt. 09.10.2015, 20:49

  W sprawie imigrantów Bawaria grozi rządowi Merkel skargą do TK

  Rząd Bawarii wezwał władze RFN do ograniczenia napływu imigrantów i zagroził, że w przeciwnym razie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego skargę przeciwko rządowi Angeli Merkel. Poinformował o tym w Monachium szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann. Rząd w Berlinie reaguje ze spokojem na pogróżki koalicjanta. Merkel nadal traci poparcie.

  Szef bawarskiego Herrmann wyjaśnił, że we wniosku do TK władze landu będą argumentowały, iż obecna polityka migracyjna rządu centralnego „naraża na szwank zdolność do działania” Bawarii. Zastrzegł, że ma nadzieję, iż Bawaria nie będzie musiała sięgać po aż tak drastyczny środek.

  Bawaria chce ponadto, by imigranci, którzy nie mają szans na uzyskanie statusu azylanta, bądź uchodźcy, byli cofani od razu na granicy z Austrią. Jeżeli rząd centralny nie podejmie skutecznych kroków, Bawaria będzie zmuszona do działań na własną rękę – oświadczył Herrmann.

  Szef urzędu kanclerskiego Peter Altmaier powiedział, że „nie zawraca sobie głowy” możliwością skargi do TK, gdyż rząd dokładnie przestrzega konstytucji. To właśnie konstytucja zobowiązuje nas do pomocy ludziom, którzy są w potrzebie – zaznaczył Altmeier. Zaufany współpracownik Merkel został w tym tygodniu wyznaczony na koordynatora polityki migracyjnej.

  Merkel skargą do TK
  Rząd Bawarii wezwał władze RFN do ograniczenia napływu imigrantów i zagroził, że w przeciwnym razie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego skargę przeciwko rządowi Angeli Merkel. Poinformował o tym w Monachium szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann. Rząd w Berlinie reaguje ze spokojem na pogróżki koalicjanta. Merkel nadal traci poparcie.
  Angela Merkel Angela Merkel (AFP / JOHN MACDOUGALL
  )
  Szef bawarskiego Herrmann wyjaśnił, że we wniosku do TK władze landu będą argumentowały, iż obecna polityka migracyjna rządu centralnego „naraża na szwank zdolność do działania” Bawarii. Zastrzegł, że ma nadzieję, iż Bawaria nie będzie musiała sięgać po aż tak drastyczny środek.

  Bawaria chce ponadto, by imigranci, którzy nie mają szans na uzyskanie statusu azylanta, bądź uchodźcy, byli cofani od razu na granicy z Austrią. Jeżeli rząd centralny nie podejmie skutecznych kroków, Bawaria będzie zmuszona do działań na własną rękę – oświadczył Herrmann.

  Szef urzędu kanclerskiego Peter Altmaier powiedział, że „nie zawraca sobie głowy” możliwością skargi do TK, gdyż rząd dokładnie przestrzega konstytucji. To właśnie konstytucja zobowiązuje nas do pomocy ludziom, którzy są w potrzebie – zaznaczył Altmeier. Zaufany współpracownik Merkel został w tym tygodniu wyznaczony na koordynatora polityki migracyjnej.

  Telewizja publiczna ZDF nazwała inicjatywę władz bawarskich „ultimatum pod adresem Merkel”. Ekspert prawny ZDF zastrzegł, że sprawy azylu oraz ochrony granicy znajdują się zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem w gestii władz centralnych. Działania na własną rękę Bawarii byłyby złamaniem prawa – ocenia ZDF.

  Premier Bawarii Horst Seehofer zapowiedział utworzenie ponad 3700 nowych etatów w aparacie administracyjnym, policji, w sądownictwie oraz w szkolnictwie. Planowane jest zatrudnienie 1,7 tys. dodatkowych nauczycieli. Bawaria chce w przyszłym roku wydać na ten cel prawie pół miliarda euro.

  „Granice możliwości”

  Granicząca z Austrią Bawaria przyjmuje większość uchodźców wędrujących z Bliskiego Wschodu i Afryki przez Turcję, Grecję i Bałkany do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Codziennie przez granicę austriacko-niemiecką przedostaje się do Bawarii kilka tysięcy imigrantów. Od 1 września do 3 października do Bawarii wjechało w ten sposób 225 tys. osób.

  Seehofer od miesięcy krytykuje politykę migracyjną Merkel, zarzucając jej zachęcanie uchodźców do przyjazdu do Niemiec. W wywiadzie dla piątkowego wydania „Bilda” premier oświadczył, że Bawaria „dotarła do granic swoich możliwości”.

  – Wskutek błędnych sygnałów wysyłanych z Niemiec w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie powstało „zjawisko zasysania” z przesłaniem: Niemcy chcą, abyśmy przyjechali. Dlatego Angela Merkel musi teraz jasno powiedzieć: jesteśmy ludzcy, pomagamy, ale nasze możliwości są ograniczone – powiedział Seehofer „Bildowi”.

  Zgrzyty w koalicji

  Seehofer jest też szefem rządzącej w Bawarii Unii Chrześcijańsko-Społecznej CSU – partii, która tworzy koalicyjny rząd Merkel. Jego ostra krytyka pod adresem kanclerz osłabia rząd.

  Seehofer zaprzeczył sugestii „Bilda”, że chce doprowadzić do ustąpienia Merkel. – To całkowita bzdura. Chcę rozwiązać problem. Problemem nie jest Angela Merkel, lecz duża liczba uchodźców – wyjaśnił. Jego zdaniem konieczne jest ograniczenie liczby imigrantów. – Mówienie, że mamy do czynienia z wędrówką ludów i poradzimy sobie, nie rozwiąże problemu – zastrzegł bawarski polityk.

  Merkel potwierdziła w środę w wywiadzie dla ARD, że nie zamierza wstrzymać przyjmowania uchodźców, którzy uciekli z terenów objętych wojną domową. – Damy radę – zapewniła szefowa rządu.

  Z najnowszego sondażu telewizji ZDF wynika, że tylko 46 proc. Niemców ocenia pozytywnie politykę migracyjną rządu. 48 proc. ma o niej krytyczne zdanie. Odsetek osób, które wierzą w to, że Niemcy poradzą sobie z problemem migracji, spadł w ciągu dwóch tygodni z 57 proc. do 45 proc. 74 proc. obawia się, że wydatki na integrację uchodźców doprowadzą do cięcia funduszy na inne cele. 62 proc. boi się wzrostu przestępczości.

  W rankingu najpopularniejszych polityków Merkel znajduje się, tak jak dwa tygodnie temu, na czwartym miejscu z wynikiem najgorszym od początku rozpoczętej w grudniu 2013 roku kadencji.

  Z Berlina Jacek Lepiarz

  ~nauczka na przyszlosc 20 godzin i 29 minut temu
  Rozum wygral i zdrowy rozsadeki wiec Nobel przelecial jej kolo nosa ale makrela choc rozczarowana zostanie chyba zmuszona do zmiany swojej „chorej” polityki bo inaczej grozi jej skarga do Trybunalu Konstytucyjnego. Jezeli tak to trzymam palce za to by jej porzadnie utrzec nosa.

  ~jerko 19 godzin i 49 minut temu
  Merkelowa straciła kontakt z rzeczywistością ???

  ~bolo 20 godzin i 23 minut temu
  Za zapraszanie z kwiatami emigrantów i terrorystów z ISIS do UE powinna się podać do dymisji razem z Tuskiem i Junckerem , ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji zapewnienia bezpieczeństwa i obrony granic UE.

  Polubienie

  • akt. 11.10.2015, 16:42

   Angela Merkel wyklucza podwyżkę podatków z powodu imigrantów

   Kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania dziennika „Bild” definitywnie wykluczyła możliwość wprowadzenia specjalnej opłaty lub podwyższenia istniejących podatków na pokrycie kosztów przyjęcia i integracji imigrantów.

   – Możemy pochwalić się tym, że od lat dobrze gospodarujemy i że nasza gospodarka jest obecnie w dobrym stanie – powiedziała Merkel w wywiadzie, którego fragmenty redakcja „Bilda” opublikowała w niedzielę na stronie internetowej. Dlatego – jak dodała – nie będzie w związku z kryzysem migracyjnym ani opłaty solidarnościowej, ani też nie zostaną podniesione podatki.

   Na pytanie, czy jej obietnica, że pomimo uchodźców nie będzie podwyżki podatków, jest nadal aktualna, Merkel odpowiedziała: – Tak, definitywne.

   Merkel przyznała, że w Niemczech istnieje szereg zachęt materialnych, mogących zachęcać imigrantów do wędrówki właśnie do tego kraju. – Wiem, że kieszonkowe, które obecnie wypłacamy azylantom (140 euro miesięcznie), jest w porównaniu z innymi krajami europejskimi wysokie – powiedziała szefowa rządu „Bildowi”. – Holandia czy Luksemburg płacą mniej – dodała.
   (…)

   ~abdulwisimulaha 16 godzin i 30 minut temu
   Świetnie.Niemiaszki same nałożyły na siebie dżizję.Islam zniszczy Europę na jej własne życzenie.

   ~art 256 i 257 kk 12 godzin i 53 minut temu
   merkel to nie Europa, merkel to internacjonalista marksistowski

   ~Rd 1 godzinę i 18 minut temu
   Niemcy chcą nałożyć dżizję na Polaków, Czechów, Słowaków, Węgrów, ale nie na siebie.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czarne-chmury-nad-Angela-Merkel,wid,17905378,wiadomosc.html

   akt. 13.10.2015, 06:45

   Czarne chmury nad Angelą Merkel

   Coraz więcej obywateli RFN nie aprobuje polityki rządu wobec uchodźców. Pani kanclerz może za to zapłacić najwyższą polityczną cenę – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

   – Darzę wielkim respektem ludzi przyjmujących uchodźców, ale ja nie mogę tego uczynić – wyznała kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla „Bild Zeitung”. Odpowiedź ta dotarła do wielu milionów czytelników, chociaż niekoniecznie na tym przesłaniu pani kanclerz zależało. Starała się w wywiadzie stworzyć wrażenie, że panuje nad kryzysem z uchodźcami, tak jak swego czasu udało jej się zminimalizować skutki światowego kryzysu finansowego czy zapobiec wyjściu Greków ze strefy euro. O tym już jednak wyborcy dawno zapomnieli.

   10 tysięcy nowych uchodźców dziennie przekraczających granice Niemiec sprawia, że zadaje się jedno pytanie: kiedy to się skończy. Na to Merkel nie znajduje odpowiedzi.

   – Wiem doskonale, że nie jesteśmy w stanie przyjmować rocznie miliona uchodźców, i wie to także równie dobrze pani kanclerz – zapewniał wicekanclerz Sigmar Gabriel z SPD na spotkaniu z aktywem swojej partii. Podsumowując 22 miesiące koalicji z CDU/CSU, nie szczędził słów krytyki pod adresem koalicjanta nie tylko w związku z uchodźcami.

   Świadczy to o narastającym napięciu w łonie rządu, co skończyć się może nawet jego rozpadem. – Taki moment jeszcze nie nadszedł, ale rozwoju sytuacji w tym kierunki wykluczyć nie można – mówi „Rz” prof. Klaus Schroeder z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie. Tym bardziej że rząd nie ma nadal wiarygodnego planu opanowania sytuacji z uchodźcami.

   Kanclerz Merkel zapowiada jedynie przyśpieszenie procedury odsyłania tych wszystkich, którzy nie mają szans na uzyskania azylu, do kraju, z którego przybyli. Usprawniona ma też zostać procedura wydalenia tych, których podania zostały rozpatrzone negatywnie. Po otrzymaniu urzędowego pisma o takiej treści wielu z nich prezentuje zaświadczenie od lekarza o licznych dolegliwościach, co wstrzymuje procedurę ich deportacji. To Merkel zamierza zmienić, jak i zmienić sposób wypłaty zasiłków finansowych dla uchodźców.

   Do tego dochodzi pomysł ustanowienia stref tranzytowych dla przybyszów, czyli swego rodzaju kwarantanny na czas rejestracji. Wicepremier Gabriel zapowiada zwiększenie pomocy finansowej dla państw takich jak Turcja w celu stworzenia lepszych warunków dla imigrantów. Angela Merkel wybiera się nawet pod koniec tego tygodnia do Ankary, aby wszystko omówić na miejscu.

   Berlin nalega też na uszczelnienie zewnętrznych granic UE, czyli całych 14 tys. km, czego Niemcy nie są w stanie lub też nie chcą zrobić z własnymi 3 tys. km granicy. – Proste tłumaczenie, że nie da się uszczelnić naszych granic, jest po prostu kapitulacją państwa prawa – głosi premier Bawarii Horst Seehofer, szef CSU, krytykując Angelę Merkel. Grozi jej nawet skargą konstytucyjną, co miałoby zmusić rząd do ograniczenia liczby uchodźców. Tymczasem nowa prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) zapowiada złożenie doniesienia o przestępstwie, którego miała się dopuścić pani kanclerz, podejmując decyzję o przyjęciu tysięcy uchodźców z Węgier bez wymaganych procedur prawnych, co miałoby być równoznaczne z karalnym przemytem ludzi.

   Politykę Merkel wspiera obecnie 39 proc. obywateli, 48 proc. jest przeciwnych. Liczba tych ostatnich rośnie z dnia na dzień. W takiej sytuacji Merkel jeszcze nie była.

   ~BBC 2 godziny i 58 minut temu
   W jej ślady Idzie Ewa Kopacz reprezentantka Partii która jest już trupem.

   ~Tom 2 godziny i 59 minut temu
   Dla przykladu,,, babcia merkel pierwsza powinna przyjac do domu co najmniej 10 ciu!!!!!!!! I za swoje utrzymywac nie panstwowe!!!! Politycy to szalency!!!!!!!!!!

   ~won 2 godziny i 23 minut temu
   Rozwiązanie jest jedno – nie pływać po morzach i nie zbierać łódek z imigrantami tylko zawracać! Posyłać statki z żołnierzami, z karabinami i zawracać! Uszczelnić wszystkie granice – wprowadzić kontrole. Przejście przez granicę bez dokumentów czy w miejscu do tego nie przeznaczonym jest NIELEGALNE i Ci ludzie powinni zostać jak najszybciej wydaleni (najlepiej przez morze do swojego kraju). Popatrzcie jak wyglądali uchodźcy z Polski jak uciekali przed wojną – zmordowani, pozbawieni dobytku, niosący ze sobą ostatki tego co się im ostało. Popatrzcie teraz na tych byczków z Iphonami w rękach i markowych ubraniach zalewających Europę. WON!

   Polubienie

 52. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Turcji-IS-glownym-podejrzanym-o-zamach-w-Ankarze,wid,17903970,wiadomosc.html

  akt. 12.10.2015, 13:00

  Premier Turcji: IS głównym podejrzanym o zamach w Ankarze

  Organizacja Państwo Islamskie (IS) jest głównym podejrzanym o sobotni podwójny zamach samobójczy w Ankarze, w którym zginęło co najmniej 97 osób – oświadczył premier Turcji Ahmet Davutoglu. Władze są bliskie identyfikacji jednego z zamachowców.

  Obecnie przeprowadzane są badania DNA – powiedział szef tureckiego rządu w wywiadzie dla telewizji NTV. – Jesteśmy bliscy określenia nazwiska, które wskazuje na jedną grupę – dodał.

  – Sobotni atak był próbą wywarcia wpływu na wynik wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 1 listopada – ocenił Davutoglu, podkreślając że do głosowania dojdzie pomimo tego, co się stało. – Bez względu na okoliczności, wybory odbędą się – zadeklarował premier. Zapowiedział, że zostaną podjęte konieczne kroki, jeśli okaże się, że do ataków przyczyniły się błędy w sferze bezpieczeństwa.

  Według prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) w podwójnym zamachu w Ankarze zginęło 128 osób; do tej pory zidentyfikowano 120 ciał. Ponad 240 osób zostało rannych.

  Dwóch przedstawicieli tureckich władz poinformowało agencję Reutera, że śledczy wpadli na ślady sugerujące, iż odpowiedzialność za zamach mogą ponosić dżihadyści z IS. Ich zdaniem atak w Ankarze przypominał ten z 20 lipca w Suruc, w pobliżu syryjskiej granicy, gdzie zginęły 33 osoby, w tym młodzi działacze lewicowi popierający sprawę kurdyjską.

  Sobotni zamach przed dworcem kolejowym w Ankarze był najpoważniejszym we współczesnej historii Turcji. Do eksplozji doszło przed początkiem pokojowej demonstracji działaczy prokurdyjskich i lewicowych.

  Rządząca w Turcji Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), której współzałożycielem jest prezydent Recep Tayyip Erdogan, chce w nadchodzących wyborach odzyskać większość, utraconą w wyborach z 7 czerwca. W tamtym głosowaniu partia prokurdyjska zdobyła wystarczającą liczbę głosów, by wejść do parlamentu i pozbawić AKP większości, którą to ugrupowanie dysponowało od 2002 roku.

  ~jojo 1 godzinę i 40 minut temu
  W ramach odwetu Turcja zaatakuje Kurdów.

  ~Olek 2 godziny i 3 minuty temu
  A ja mówię że równie dobrze za zamachem mogą stać służby USA i ludzie z nimi powiązani w celu pogłębienia destabilizacji w regionie.

  ~Jola 1 godzinę i 29 minut temu
  Tylko 128 ofiar? Najwyraźniej terroryści zwani gdzieniegdzie uchodźcami dopiero testują nowe detonatory, które dostali od pałętających się po okolicy rosjan przebranych za wielbłądy.

  ~zcx 1 godzinę i 19 minut temu
  tyrasy pod pretekstem walki z isis nic poza mordowaniem kurdów nie robią. więc im też obecność Rosji w Syrii jest nie na rękę.

  Polubienie

 53. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjskie-sluzby-zamach-w-Moskwie-przygotowywali-ludzie-szkoleni-przez-Panstwo-Islamskie,wid,17904196,wiadomosc.html

  akt. 12.10.2015, 16:07

  Rosyjskie służby: zamach w Moskwie przygotowywali ludzie szkoleni przez Państwo Islamskie

  Zatrzymane w Moskwie w niedzielę osoby podejrzewane o przygotowywanie zamachu terrorystycznego przeszły szkolenie bojowe w obozach Państwa Islamskiego (IS) w Syrii – podała agencja TASS, powołując się na Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB).

  Dwaj zatrzymani planowali zamach terrorystyczny w środkach transportu miejskiego w Moskwie – oświadczyły służby prasowe FSB. – Przywódcy bandyckiego podziemia przyznali im fundusze i przekazali elementy ładunku wybuchowego w celu zorganizowania i przeprowadzenia zamachu – dodały służby.

  Według FSB podejrzani o planowanie zamachu przyjechali do Rosji na długo przed rozpoczęciem rosyjskiej interwencji w Syrii, czyli przed 30 września. – W Moskwie zidentyfikowano adres, pod którym przebywało czasowo od sześciu do 11 osób. Część z nich przeszła przygotowanie bojowe w obozach IS w Syrii i przybyła do Rosji na długo przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji wojskowej – przekazała FSB.

  Dodała też, że podczas rewizji po zatrzymaniu znaleziono bombę zawierającą 5 kg materiału wybuchowego i przygotowaną do użycia. W mieszkaniu znaleziono również detonator, precyzyjną wagę, narzędzia i instrukcje do montażu ładunków wybuchowych – przekazały służby.

  W niedzielę informowano, że w mieszkaniu, gdzie doszło do aresztowania grupy podejrzanych, znaleziono ponad 4 kg trotylu. Jak podał Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK), z budynku, znajdującego się w zachodniej części Moskwy, ewakuowano 120 ludzi.

  Według agencji Interfax zatrzymano dziesięć osób, głównie obywateli byłych azjatyckich republik ZSRR oraz trzech Syryjczyków. Informację o planowanym ataku przekazała policji lokatorka jednej z kamienic w centralnej części Moskwy. Kobieta podsłuchała rozmowę grupki mężczyzn, w której wielokrotnie padło słowo „detonator”. Z nieoficjalnych informacji, przekazywanych przez rosyjskie media wynika, że terroryści chcieli detonować ładunki wybuchowe w metrze lub na lotnisku.

  Władze szacują, że już ponad 1000 obywateli rosyjskich przyłączyło się do IS; wskazują też, że po powrocie do kraju osoby te mogą stanowić duże zagrożenie dla bezpieczeństwa.

  ~ewaldt 3 godziny i 19 minut temu
  Jak ich wezmą w obroty na Łubiance, to na judaizm przejdą.

  ~Rusofob 39 minut temu
  coś już o tym wiesz?

  Polubienie

 54. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Dreznie-znow-9-tys-osob-demonstrowalo-przeciwko-imigrantom,wid,17905481,wiadomosc.html

  akt. 13.10.2015, 02:33

  W Dreźnie znów 9 tys. osób demonstrowało przeciwko imigrantom

  W zorganizowanej przez ruch społeczny Pegida demonstracji przeciwko imigrantom uczestniczyło w poniedziałek w Dreźnie, tak jak tydzień temu, 9 tys. osób. Według radia Deutschlandfunk, uczestnicy protestu ustawili symboliczną szubienicę dla Angeli Merkel.

  Symboliczna szubienica przeznaczona była dla kanclerz Niemiec oraz dla wicekanclerza Sigmara Gabriela z SPD – podał Deutschlandfunk. „Zarezerwowana dla Angeli „mamusi” Merkel” – głosił napis na kartce przyczepionej sznurem do drewnianej konstrukcji.

  Podczas wiecu na placu przed Operą im. Sempera w Dreźnie uczestnicy skandowali hasła przeciwko uchodźcom i krytykowali zbyt liberalną, ich zdaniem, politykę migracyjną rządu. Przywódca Pegidy Lutz Bachmann powiedział, że rząd w Berlinie otwierając granice dla imigrantów „prowadzi Europę w kierunku wojny domowej”. Jego wypowiedź przytoczyła agencja dpa.

  Po okresie marginalizacji, Pegida ze względu na kryzys migracyjny zyskuje znów nowych zwolenników. Tydzień temu w demonstracji uczestniczyło też 9 tys. osób, dwa tygodnie temu na wiec przyszło 7,5 tys. przeciwników imigrantów.

  Demonstracje Pegidy odbyły się też w Lipsku i Chemnitz w Saksonii.

  Organizatorem cotygodniowych protestów w Dreźnie i innych niemieckich miastach jest ruch społeczny Pegida (skrót niemieckiej nazwy: Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu) istniejący od jesieni zeszłego roku. Uczestnicy demonstracji wyrażają dezaprobatę wobec nadmiernych, jakoby, wpływów muzułmanów na życie społeczne w Niemczech i rzekomego tolerowania przez władze tego zjawiska.

  Bachmann zapowiedział, że w pierwsza rocznicę powstania Pegidy, w przyszły poniedziałek, do Drezna przyjadą politycy z innych krajów europejskich.

  Demonstracje przeciwko imigrantom mnożą się w ostatnim czasie w związku ze stale rosnącą liczbą uchodźców docierających do Niemiec. Niemieckie MSW oficjalnie spodziewa się w tym roku 800 tys. azylantów. Dziennik „Bild” podał, że w poufnych dokumentach władz jest mowa o 1,5 mln uchodźców.

  ~aleksy 1 godzinę i 24 minut temu
  Pełne poparcie dla tego ruchu, bo tu chodzi o zatrzymanie islamizacji europy……po takich demonstracjach widać jak to Niemcy z kwiatami i ze łzami szczęścia witają muzułmanów……

  Polubienie

 55. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.