20.10.2016. ZDRADA NARODOWA PiS, PO, PSL, Nowoczesnej, Europejskich Demokratów… I HAŃBA NA WIEKI :-(

20.10.2016 – DZIEŃ HAŃBY

DEVILGERWAZ2 hours ago
Pierdolone skurwysyństwo nic więcej .Ile jeszcze w tym kraju będzie dupolizów .Te ponad 300 posłów głosujacych za ma krew na rekach pomordowanych obywateli Polskich na ziemiach wschodnich przez dupowślizgów od Bandery.

John Doe1 hour ago
No proszę, jak kolejna sprawa kiedy to występując przeciwko narodowi Polskiemu PiS i PO głosują zgodnie, razem, normalnie cuda jakieś. Więcej plują oni na pamięć wszystkich ofiar banderowców. Kiedy wreszcie ludzie się opamiętajcie i przestaniecie wybierać tych zdrajców. Ludobójstwo popełnione przez ukaińców nigdy nie zostało właściwie rozliczone i potępione. Dziś na Ukrainie kultem są otoczeni zbrodniarze z OUN-UPA, w tej sytuacji czekać tylko jak dojdzie do kolejnego ludobójstwa. Ale wówczas pierwszymi którzy powinni ponosić konsekwencje winni być ci „posłowie” którzy legalizowali kult owych zbrodniarzy. Hańba.

Mark 135 hours ago
PiS pro banderowcy oszusci i zdrajcy morde sobie wycieraja patriotyzmem gdzie sie da wy skurwysyny jebane bo inaczej was nazwac nie mozna jeszcze kurwy zaplacicie za to ludzie widza co odpierdalacie…to samo Duda oszust sie schowal pod czerwona czarna szmata…Stonoga mial racje jak zwyzywal ludzi za glupote.

zwierzak225 hours ago
Skur…synstwo!!! Ttffiu!!

Wiesław Kowalski6 hours ago
Jeszcze brawo biją. Niech Bóg się nad nimi ulituje, my Polacy nie powinniśmy.

Hedi1990HD5 hours ago
I nie będziemy 🙂

Komunikat specjalny.

Puszczam te wiadomości jak leci. Zawieszam wykonanie wszystkich obiecanych publikacji i jak ochłonę, to wypowiem się, co zamierzam robić dalej.

A napiszę tylko tyle, że dla mnie wiele osób dziś przestało istnieć, aczkolwiek zaczęło to dziać się dużo wcześniej… I nikogo z nich nie żałuję, bo zasłużyli na to co ich spotka, tak jak taki jeden wielki zdrajca, a karzeł nie tylko etyczny, co to całym swoim życiem zasłużył sobie na to, jak skończył. Z innymi żydobanderowcami będzie tak samo… Wierzę w to.

Jedwabne, Wołyń, CETA, itd pamiętamy i nigdy nie wam zapomnimy!!! 😦

Przy okazji w mediach cisza… Niemiecka wp.pl nie zamieściła nawet jednego słowa o tym, a inni już zniknęli wiadomość o tym zaprzaństwie ze swoich stron. Pragnę dodać, że nic nie wiedziałem do wczoraj wieczorem, że coś takiego ma mieć miejsce…

SKRiBHa

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sejm-przyjal-kontrowersyjna-deklaracje-pamieci-i-solidarnosci&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl


Foto: wikimedia.org

Sejm przyjął kontrowersyjną deklarację pamięci i solidarności

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 20 października 2016 o godz. 22:10:32

Za „Deklaracją pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy” głosowało większość klubów parlamentarnych.

Za przyjęciem deklaracji opowiedziało się 367 posłów, sprzeciwiło 44, a 14 wstrzymało się od głosu. Wcześniej Sejm odrzucił wniosek klubu Kukiz”15 i koła Wolni i Solidarni o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Za deklaracją opowiedział się niemal cały obecny na sali sejmowej klub Prawa i Sprawiedliwości (211 za, 3 przeciw, 7 wstrzymało się od głosu), Platformy Obywatelskiej (121 za, 1 osoba wstrzymała się od głosu), cały klub Nowoczesnej (28 posłów za) oraz koło Europejskich Demokratów (4 za)

Za odrzuceniem opowiedział się cały klub Kukiz’15 (33 głosy przeciw). Mocno podzielony był z kolei klub PSL (3 za, 3 przeciw, 5 wstrzymało się od głosu). Przeciw głosowało jeszcze koło Wolni i Solidarni (3 głosy przeciw).

Kontrowersyjna deklaracja w polskiej wersji językowej sugeruje, zdaniem polityków Kukiz’15 uhonorowanie Ukraińskiej Armii Powstańczej i zrównanie jej z polskimi patriotami. Różna od polskiej, przyjęta przez ukraińską Radę Najwyższą deklaracja jest w tym twierdzeniu jeszcze bardziej sugestywna.

kresy.pl / onet.pl

azar:
PiS=PO=N.=uPa i bandera!!!!

krok:
PIS jednak przyniósł klęskę Polakom w walce o Kresową pamięć historyczną, bez której nie będzie lepszego jutra. Poznając i pamiętając to ludobójstwo Narodu Polskiego, mogliśmy wyciągnąć wnioski, by ponownie się ono nie przydarzyło, by móc na nowo budować relacje pomiędzy sąsiadami. PIS dał zielone światło ukraińskim nazistom, uznając zbrodnicze organizacje UPA i OUN za walczące tylko z komunizmem i faszyzmem, gdzie wiadomo, że głównie zabijali Polskie kobiety i dzieci. OUN i UPA to faszyści w czystej krwi, nie bohaterowie, lecz zbrodniarze wojenni.

Kojoto:
To jest po prostu niebywałe! Jak można uchwalać jakąkolwiek wspólną deklarację z parlamentem UPAdliny, który otwarcie gloryfikuje zwyrodniałych zbrodniarzy i wprowadza prawo penalizujące krytykę UPA, OUN etc.? Od dawna wiadomo, że kierownictwo PiS to obcy agenci i zdrajcy, teraz wychodzi na to, że są nimi prawie wszyscy członkowie.

Algirdaitis:
Dziwisz sie? Marszalek sejmu Kuchcinski Ukrainiec, Kaczynski Zyd z Odessy, Michnik vel Szechtar, ukrainski Zyd, Siemoniak Zyd, tak jak wczesniejszy szef MON Onyszkiewicz (ten mial nawet stryja w UPA), Miron Sycz, Halicki dawny szef min. cyfryzacji i administracji, oficjalny sponsor organizacji ukraincow w Polsce, ktore setki milionow na Ukraincow w Polsce wydalo, u Kopacz ziec Ukrainiec, pewnie tez banderowiec, bo cos za bardzo ladny dla jej corki, doradcy Kaczynskiego, Komorowskiego, Tuska, jak Berdychowska (jej maz tez Ukrainiec, tworca studiow wschodnich i tuba banderyzmu), Alexandra Hnatiuk, tez zakamuflowana Ukrainka, Pawel Kowal i jeszcze petro tyma, szef banderowcow w Polsce. To cale towarzystwo jest kompletnie bezkarne i robi co chce. I jak ma byc lepiej, skoro w Polsce ludzie sie tym nie interesuja? Zdziwilem sie, ze ten swiat ukrainski na skrzyzowaniu Swietokrzyskiej i Nowego Swiata w Warszawie w koncu zlikwidowali. Jak kiedys zobaczyl tam dom ukrainski w mojej dawnej ulubionej kawiarni, myslalem, ze mi serce stanie. Jakis postep. Ale kolejnych wyborach, trzeba zrobic przesiew. Wszystkich Ukraincow ujawniac i nie wpuszczac do Sejmu Senatu.

lp:
Czy to Polska jeszcze?! Czy już rządzą nami Ukraińcy? Miała być dobra zmiana a wyszła zmiana haniebna!!!

malkontent:
POPISdzielcy to najeźdźca i okupant , nic gorszego i bardziej podłego nie mogło przytrafić sie Polsce i Polakom :-(((

UPAdlina:
Zero głosów na pookrągłostołowe zdradzieckie ścierwa: Pojeby ze swetrem, PISdzielce, LSD, PSL !!… To anty-polskie szmaty popierające nazizm i banderyzm na rozkaz pana z faszyngtonu !!… Hańba ku**om !!

Pro_Patria:
Myślę, że ta haniebna deklaracja rozwiewa wszelkie wątpliwości co do patriotyzmu pisiorów, przedmiotowego traktowania przez nich społeczeństwa, dbania o polską rację stanu itd. Wspaniale, że po raz kolejny okazali prawdziwe oblicze w momencie, gdy nieświadoma ogromu upaińskich zbrodni warstwa społeczna dowiaduje się o tym z filmu „Wołyń”.

POLSKIEDZIKIEPOLA:
PROSTE TO SA ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO!!!PRZYJDZIE DZIEN ZE ZAPLACA ZA TO MIEJMY NADZIEJEZ ZE NASTENE WYBORY WYCZYSZCZA POLSKE Z TAKICH „ELIT” POLITYCZNYCH!!!

Algirdaitis:
Haniebne zrownanie mordercow z upa i oun z AK. To sie zle skonczy. Moj dziadek, jakby zyl, chyba zawalu by dostal. Wiem jak opowiadal, jak bandy suchewycza w niemieckich mundurach SS szalaly na Bialorusi jeszcze przed rzezia wolynska. Oprocz Zydow pozabijaly calkiem sporo Bialorusinow i Polakow. Ze swoimi bracmi napsul juz wtedy sporo tych banderowcow suchewycza, jeszcze zanim przylaczyl sie do 27 Dywizji AK. Jednemu z braci udalo sie uciec z Andersem, drugiemu pozostal juz tylko Berling. Trzeci pozostal i byl w roznych samoobronach. Po wojnie tak niecierpial Sowietow, ze potajemnie ich wylapywal i likwidowal tak jak wczesniej banderowcow, az sie niepoatrznie wygadal i jakis post-banderowiec go u Sowietow zakapowal i jego zlikwidowali. Generalnie bardzo smutny dzien. Jesli Polacy sie nie obudza, i beda tak bezjajowo, jak to w filmie Wolyn zostalo pokazane, na banderowskie zagrozenie reagowac, to znow sie skonczy tragicznie dla nich.

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wspolna-deklaracja-pamieci-i-solidarnosci-przyjeta-na-ukrainie-w-innym-brzemieniu


Foto: wikimedia.org

Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 20 października 2016 o godz. 21:09:20

Chodzi o budzące kontrowersje zdanie „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła deklarację podczas dzisiejszego posiedzenia.

Kontrowersyjne zdanie w ukraińskiej wersji brzmi: „Ми пам`ятаємо про боротьбу литовських, польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав”, co w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza: Pamiętamy walkę litewskich, polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw.

Wyrażenie ruch oporu, jest jednoznacznie kojarzone na Ukrainie z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR.

Polska Agencja Prasowa w swoim komunikacie podaje błędnie, że Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę w dokładnym tłumaczeniu.

Tekst ukraińskiej uchwały podał portal „Ukraińska Prawda

CZYTAJ WIĘCEJ:
Sylwester Chruszcz z Kukiz’15: wspólna deklaracja parlamentów Polski i Ukrainy zrównuje polskich patriotów z upowcami
Kukiz’15 protestuje przeciwko wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy

Skomentował to dla nas poseł Kukiz’15 Sylwester Chruszcz. Stwierdził on, że takie różnice świadczą o tym, że uchwała była przygotowana bardzo szybko w sposób niedbały. PiS-owi zależało na podkreśleniu współpracy polsko-ukraińskiej dla której może poświęcić polską pamięć o kresach. – zależało na wypuklenie aktu – położyło na szalę polską pamięć o kresach. Takie działania i pozwolenie na niejednoznaczość w treści na pewno nie służy pojednaniu i w przyszłości na pewno staną się kolejną kością niezgody.

kresy.pl / pravda.com / gazetaprawna.pl

AlexanderWolf:
Tak się właśnie tworzy pseudopaństwo żydopolonioukrainy, wszystko zlane w jedno na wszystkich płaszczyznach. Chciałbym serdecznie podziękować redaktorom Kresów.pl za kawał dobrej rzetelnej roboty informacyjnej, dlatego jesteście opluwani ze wszystkich stron, zarówno banderowskich, jak im ipodobnych, daję tu przykład: artykuł niejakiego Nieczypora: http://www.eastbook.eu/2016/09/19/na-kolanach-przed-rosyjska-potega-o-dzialalnosci-portalu-kresy-pl/

krok:
PIS zrobił „prezent” Polakom na 11 listopada. Jeżeli ktoś mi teraz powie, że PIS to patrioci, to szybko go wyprowadzę z błędnego myślenia. Niczym nie różnią się od PO, czy nowoczesnej. Grają Polakami jak kukiełkami, z kórymi nie trzeba się liczyć. Najważniejszy interes obcych państw.

Kojoto:
Takich co uważają PIS za patriotów ciężko jest czegokolwiek nauczyć. Ileż to razy usiłowałem przekonać np: ojca małżonki, że to partia realizująca obce interesy i biorąca udział w antypolskich działaniach, niczego nie słucha, tylko zaczyna bełkotać o putinie i ruskich agentach. Ludzie zachowują się tak jak by byli po jakiejś zbiorowej lobotomii… a inni jak nie są za PISem, to najczęściej za PO, lub Nowoczesną. Mało jest ludzi myślących choćby zdroworozsądkowo.

Kojoto:
Wstyd i hańba – co tu dużo mówić. Wcześniej rosja, niemcy, żydzi, anglosasi robili z Polski pośmiewisko świata, a teraz plują nam w twarz nawet takie zafajdane karły jak litwa, czy ukraina. Ile jeszcze będziemy to znosić?

UPAdlina:
„anty-nazistowski ruch oporu”…?????? Upadlińcy raczej prowadzili pro-nazistowski ruch poparcia !!… Plugawe strony ich historii im nie w smak, więc próbują je nieudolnie fałszować !!… Nie uda się to jednak !!

baciar:
naród do tego odpowiednio sie odniesie zdrajcy zostana rozliczeni pisowskie szmaty jeszcze beda tego żalować

Algirdaitis:
Czytajac wiele lat temu antypolskie postanowienia OUN z 1990 roku nie docenialem skutecznosci tej V ukrainskiej banderowskiej kolumny w Polsce. Wczoraj „polski” sejm wypelnil kolejny punkt tych postanowien. Bandycka upa zostala wczoraj zrownana z AK. Teraz bedzie odbudowa slusznie zdewastowanych pomnikow zbrodniarzy z upa a potem budowanie nowych pomnikow upa w Polsce. Na koniec stepan bandera bedzie bohaterem Polski. I sie okaze, ze oun byl natchnieniem dla Solidarnosci i Krakow jest ukrainski. To jedne z najsmutniejszych dni mojego zycia….

51 thoughts on “20.10.2016. ZDRADA NARODOWA PiS, PO, PSL, Nowoczesnej, Europejskich Demokratów… I HAŃBA NA WIEKI :-(

 1. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-przyjal-polsko-ukrainska-deklaracje-pamieci-i-solidarnosci/527eef

  Wczoraj o 21:42

  Sejm przyjął polsko-ukraińską deklarację pamięci i solidarności

  Posłowie przyjęli wspólną „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy”. Mówi ona m.in. o potrzebie bezstronnych badań historycznych i potrzebie „powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  Za przyjęciem deklaracji głosowało 367 posłów, przeciw było 44, 14 wstrzymało się od głosu.

  Wcześniej Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu o co wnioskował klub Kukiz”15 i koło Wolni i Solidarni.

  „My przedstawiciele Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Verkhovnej Rady Ukrainy, wspólnie i jednocześnie przyjmujemy niniejszą +Deklarację Pamięci i Solidarności+, aby oddać hołd milionom ofiar poniesionych przez nasze narody w czasie II wojny światowej oraz potępić zewnętrznych agresorów, którzy próbowali zniszczyć naszą niepodległość” – czytamy w deklaracji.

  „Składamy hołd milionom ofiar agresji i okupacji naszych krajów przez komunistyczny ZSRR i nazistowskie Niemcy” – głosi deklaracja. Zwrócono w niej uwagę na „walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  W deklaracji podkreślono potrzebę „intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  Zwrócono też uwagę, że „prowadzenie agresywnej polityki zagranicznej przez Federację Rosyjską, okupacja Krymu przez Rosję, wspieranie i prowadzenie interwencji zbrojnej we wschodniej Ukrainie przez Kreml, łamanie podstawowych norm praw międzynarodowego oraz układów zawartych z Ukrainą, niestosowanie się Rosji do postanowień oraz prowadzenie hybrydowej wojny informacyjnej stanowią zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa całej Europy”.

  W deklaracji podkreślono też potrzebę jedności działań w ramach NATO wobec nowych zagrożeń i rozszerzenie wsparcia dla współpracy Sojuszu z Ukrainą i jej strategicznego celu, jakim jest członkostwo w Sojuszu.

  W uchwale wezwano też „wszystkich europejskich partnerów, by zademonstrowali jedność i międzynarodową solidarność oraz chronili zjednoczona Europę przez zewnętrzną agresją”.

  Również Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy przyjęła uzgodnioną z Sejmem RP wspólną „Deklarację pamięci i solidarności”.

  (RZ)

  ~Polak z Polski : Jest mi po prostu wstyd, że Sejm przyjął uchwałę takiej treści. O ile doceniam wiele działań obecnego Rządu i większości parlamentarnej, o tyle uważam, że taka uchwała jest haniebna dla Polski i absolutnie pochwalam postawę tych 44 posłów, którzy głosowali przeciwko jej przyjęciu. Jeżeli rządząca dzisiaj w Polsce Zjednoczona Prawica nie zmieni podejścia do tego banderlandu, a na razie na to się nie zanosi, to mimo tego, że docenię wprowadzone przez nich teraz i w przyszłości dobre reformy, mojego głosu w wyborach więcej nie uzyska i nie jestem w takim podejściu odosobniony. Na pohybel upainie!

  ~Venom : Ta deklaracja to jest hucpa post banderowskich polskojęzycznych posłów. Tylko ostatnia kreatura mogłaby się podpisać pod tymi kłamstwami. Wrzucono do jednego kotła ofiary terroru sowieckiego oraz niemieckiego. A przecież każdy z nich wynikał z innych pobudek. Na dodatek szowiniści z upa brali w tym terrorze niemieckim ogromny udział. Zapomniano o bestialsko zamordowanych Polakach na Wołyniu i innych miejscach Małopolski Wschodniej. Bezczelne zrównanie opozycji antykomunistycznej na Ukrainie, którą stanowiła głownie bandycka upa z AK i innymi polskimi organizacjami podziemnymi to niebywała hańba dla tych co za tym głosowali. Zdrajcy, głupcy i niegodni zasiadania w polskim parlamencie. Pamiętajmy o tym przy wyborach.

  ~rozmawiać zawsze warto : Mówi ona m.in. o potrzebie bezstronnych badań historycznych

  ~znowu nas sprzedali? do ~rozmawiać zawsze warto: czy to oznacza wyrzucenie do kosza uchwały o ludobójstwie banderowskim???

  ~v v do ~znowu nas sprzedali?: Tak właśnie jest.

  ~JaCie do ~znowu nas sprzedali?: Jak twierdzą upaińscy badacze ludobójstwa nie było. Wołyń to były tylko mało znaczące nieporozumienie sąsiedzkie. Ukraińcy chętnie pogodzą się z Polakami wystarczy,że my Polacy przeprosimy ich za to ,że w tych kłutniach sąsiedzkich dla animuszu musieli używać własnych narzędzi i materiałów jak np. siekiery , piły , młoty, sierpy, noże gwoździe czy dróg kolczasny. A że przy okazji komuś obcięto głowę, ręce czy nogi, czy też wbito parę gwoździ, obowiązano drutem, nabito na sztachety no jak to się mówi gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Podobno takich drobnych nieporozumień było około 200 000 ale czy dzisiaj ktoś to jeszcze zliczy. Na znak pojednania niech w Polskim? Sejmie stanie pomnik bohatera Upainy znaczy Ukrainy Wielkiego zabijaki bandery.

  ~five do ~JaCie: Drogi znawco historii. Jaki związek z Rzezią Wołyńską miał Bandera ?

  ~as do ~five: genetyczny

  ~five do ~as: Ty masz związek genetyczny z Feliksem Dzierżyńskim

  ~smok do ~five: OUN-B, prowidnik krajowy od 1940r. do 1959r. bandera..na na II konferencji OUN w kwietniu 1942r. powołano upa… Wystarczy?

  ~MAX do ~five: Plan wyniszczenia Polakow powstal przed wojna (vide ostatnie wywiady prof.Motyki,warto tez rzucic okiem na prace czlonka Kierownictwa OUN Mychajlo Kolodzinskiego o doktrynie wojskowej ukrainskich nacjonalistow – napisana przed wojna)…W tym czasie Bandera byl szefem OUN…Ponosi wiec Bandera pelna odpowiedzialnosc za zbrodnie na Wolyniu i w Malopolsce Wschodniej,pomimo,ze w tym czasie siedzial w Sachsenchausen… zwiń

  ~five do ~MAX: Mylisz się. W tym czasie OUN mówiło o wysiedleniu Polaków. Swoją drogą nie kochali nas na ukrainie za naszą zdradę w 1920.Po pokoju ryskim oddaliśmy sowietom pół Ukrainy, a drugie pół wcieliliśmy do Rzeczypospolitej. A Ukraińcy (Petlura) byli naszymi sprzymierzeńcami w tej wojnie. Chętnie zapominamy o tym wstydliwym fakcie.

  ~prut do ~five: naprawdę myślisz, że ktoś da się nabrać, że jesteś Polakiem???

  ~five do ~prut: Staram się dojść prawdy.Nie tylko bezrozumnie powtarzać za tłumem.To według ciebie przekreśla moją polskość ?

  ~spadaj, krecie do ~five: twoją polskość przekreślają geny przekazane przez mamę, tatę i banderę

  ~smok do ~five: Mylisz się… Nie było zdrady, bo jak można ‚zdradzić” tych, którzy woleli siedzieć w domach zamiast walczyć o niepodległość. Za Petlurą poszła garstka…

  ~dora do ~JaCie: taaaa i jeszcze przyslą nam rachunek -za robocizne -bo zmęczyli sie srodze i za nafte czy tam benzyna …szok!!!!

  ~v v do ~rozmawiać zawsze warto: Jasne tylko wyniki „badań” ukraińskich „histeryków” są wiadome z góry. Z czcicielami morderców polskich dzieci, kobiet i staruszków przyzwoity człowiek nie ma o czym rozmawiać. Amen

  ~nie wierzę do ~rozmawiać zawsze warto: rozmowa oznacza wysłuchanie drugiej strony, a nie znam przypadku, by Ukraińcy przyjęli do wiadomości ustalenia polskich historyków. nazywane są one szowinistycznymi i prokremlowskimi

  ~,, Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę ” : Pomniki Bandery i innych „bohaterów UPA” wyrastają na Ukrainie jak grzyby po deszczu – 7 metrowy pomnik Bandery znajduje się m.in we Lwowie ale i w wielu innych miastach zachodniej Ukrainy ….. Już przed Majdanem Ukraina była mocno podzielona a np ustawy językowe tylko zaogniły sytuacje. Ukraińcy muszą zrozumieć że dobra nie biorą się same ale trzeba je wypracować i muszą zrozumieć że skłócone narody jak skłócone rodziny upadają, niszczeją. Więc jak chca normalności to muszą wyzbyć się nienawiści, wrogości wobec siebie i innych i muszą zabrać się do pracy, być uczciwymi. Bez tych rzeczy ten kraj będzie podpalany cały czas i będzie upadał. Zrzucanie całej winy na Rosję nic nie da, nie da chleba. Rosja nie jest niewiniątkiem ale państwo Ukraińskie to fikcja (…)

  edkrol do ~,, Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę „: Każde forum w Polsce powinno być niedostępne dla rosyjskich pasożytów. „Kłamstwo jest tak stare jak Rosja”.- A. Besancon

  ~v v do edkrol: Bnaderowski kmiot edknur znowu nadaje. Żałosny świniopasie wy chachałki Ruskich w kłamstwach, fałszu i obłudzie przebijacie milion razy, przeklęci hiv-litycy banderowscy.

  tw 1x do edkrol: i dla Ukraińskich trolli również

  ~? do edkrol: Szo ty skazaw swinojibe banderiwski Idi ty w pis….u szliucha rezunska ?

  ~spq do edkrol: Edkrol, przecież ta uchwała to zwykłe jaja są. Kto niby Ukraińców mordował milionami w czasie II WŚ? Sowieci? Przecież 20% Armii Czerwonej to byli Ukraińcy! Od 1934 do 1941, kiedy to Stalin przejął dowództwo, Armią Czerwoną dowodził najpierw Ukrainiec Woroszyłow, a potem Timoszenko. To niby kto? Niemcy? Przecież ukraińskie formacje policyjne, SS Galizien i strażnicy obozowi (w większości Ukraińcy) Niemcom pomagali! To gdzie te miliony? Po stronie bestialskich banderowców? Co to za brednie?

  ~chwała powstańcom Ługanska i Donbasu do ~,, Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę „: Jedyny pomnik poświęcony Polakom ofiarom UPA stoi od dawna w Ługańsku.

  kuku1 do ~,, Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę „: Bardziej niepokoją mnie pomniki Stalina w moskwie o groźby ataku nuklearnego na Polskę. Dla ciebie to nie ejst zagrożenie, za to jest grupa bandziorów z widłami? Kto ci płaci powiedz?

  ~apolityczny do ~,, Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę „: Na Ukrainie Bandery, a w Polsce Piłsudskiego ( niedlugo pewnie i Kaczynskiego).

  ~asd do ~apolityczny: Nie przypominam sobie by Piłsudski wydał kiedykolwiek rozkaz by zamordować w bestialski sposób 100 tys Ukraińców lub kogokolwiek innego.

  ~Włos mi się jeży do ~,, Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę „: To się musi na nas kiedyś zemścić.W Kijowie,Polskim mieście pomnik rzeźnika polaków i jeszcze nasza”wadza” patriotów wmawia nam solidarność z oprawcami.

  ~v v do ~Rafał: ??? Przecież Ukraińcy ze wschodnich województw II RP po 17 IX 1939 witali Sowietów jak braci. Dosłownie chlebem i solą i z czerwonymi opaskami na rękawach. Do VI 1941 roku Ukraińcy służyli w sowieckiej milicji lokalnej. Donosili na Polaków do NKWD i w dodatku pomagali Sowietom w przeprowadzaniu wywózek Polaków z Kresów o czym niestety się nie mówi, a powinno. Wystarczy poczytać pamiętniki naszych Sybiraków i zesłańców do Kazachstanu.

  Polubienie

 2. nie tak 83.143.240.*
  Nie przyjeli,tylko przepchneli w pospiechu kolanem,to,co im nadrzadca-ukrainski parlament-w expresowym tempie zlecil.Transmisja byla dostepna w internecie.Czy to jeszcze polski sejm,czy parobek UPA?

  banderowskie_kłamstwa 87.207.180.*
  To jest plucie przez PiS i PO na groby bestialsko pomordowanych na Kresach Wschodnich Polaków oraz szlachetnych Ukraińców, którzy nie wstąpili do UPA i nie chcięli „rziat lachiv”. To WSTYD i HAŃBA

  PL V 164.126.165.*
  Na czym ma polegać „Powstrzymanie sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach” ? Ogłaszam was zdrajcami! Mam się teraz obawiać Ziobry w asyście kamer o 6.00 rano? Ukraina = UPA-dlina

  sledzik 93.89.197.*
  Sejm POLSKI zdradziliscie tych wszystkich Polakow zamordowanych przez banderowcow i ich rodziny. Jedyna ,,partia” ktora sie ujela za swoimi rodakami to KUKIZ i tylko oni zdobenda glosy mojej rodziny

  http://wpolityce.pl/polityka/312613-krok-w-strone-historycznego-pojednania-przyjeto-wspolna-deklaracje-pamieci-i-solidarnosci-sejmu-rzeczypospolitej-polskiej-i-rady-najwyzszej-ukrainy

  Krok w stronę historycznego pojednania? Przyjęto wspólną „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy”


  fot. PAP/Jakub Kamiński

  Sejm przyjął w czwartek wspólną polsko-ukraińską „Deklaracją pamięci i solidarności”. Przed głosowaniem odbyła się gorąca debata. Zwolennicy deklaracji mówili, że buduje ona mosty między Polską i Ukrainą; według przeciwników pomija ona kwestię rzezi wołyńskiej.

  W „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy” mowa jest m.in. o potrzebie bezstronnych badań historycznych i potrzebie „powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”. Za przyjęciem deklaracji było 367 posłów, przeciw było 44, 14 wstrzymało się od głosu.

  Wcześniej posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu, o co wnioskował klub Kukiz‘15 oraz koło Wolni i Solidarni.

  Robert Winnicki (niezrzeszony) przekonywał do odrzucenia projektu uchwały pytając, czy relacje polsko-ukraińskie są oparte na „tak kruchych podstawach”, że na skutek jednego filmu „Wołyń”, na który „idą masowo do kina Polacy”, doprowadza się do powstania „przepychanej kolanem” w Sejmie deklaracji.

  „Dlaczego w treści uchwały nie znalazło się to, co najbardziej bolesne w stosunkach polsko-ukraińskich, czyli sprawa banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu” — pytał Winnicki.

  Wicemarszałek Ryszard Terlecki podkreślił, że uchwała odnosi się zarówno do historii, ale przede wszystkim do teraźniejszości.

  „Ukraina broni swojej niepodległości i integralności terytorialnej. W tej kwestii jesteśmy po stronie Ukrainy” — zaznaczył.

  „W wielu kwestiach historycznych się różnimy, ale uważamy, że polską racją stanu jest poszukiwanie współpracy z naszym sąsiadem” — dodał marszałek.

  W podobnym duchu głos w debacie zabrał Sławomir Nitras(PO). Jak zaznaczył uchwała mówi o historycznej prawdzie i „historycznej wspólnocie losów narodów polskiego i ukraińskiego.

  „Najistotniejszym znaczeniem tej uchwały jest to, że ona patrzy w przyszłość. Ona buduje, mam nadzieję, wspólną, dobrą, sąsiedzką współpracę narodu polskiego i narodu ukraińskiego (…), które wyciągają lekcje ze wspólnej historii” — przekonywał poseł.

  Również Adam Szłapka (Nowoczesna) ocenił, że uchwała idzie w dobrym kierunku, budując mosty zamiast pogłębiać rowy. Szłapka pytał też, w czyim imieniu występują posłowie Kukiz‘15, którzy złożyli wniosek o odrzucenie uchwały.

  „W naszym narodowym interesie jest budowanie mostów między Polską a Ukrainą” — podkreślił.

  Lider Kukiz‘15 Paweł Kukiz zadeklarował, że jest zwolennikiem „polsko-ukraińskiego braterstwa”, który marzy o tym, że by Polska i Ukraina „były jak brat i siostra”.

  „Pan Bóg nigdy nie da prawdziwej wolności tym, którzy czczą szatana. A takimi bez wątpienia byli (Stepan) Bandera, (Roman) Szuchewycz, SS Galizien i cała ta ferajna. Jeżeli dbacie o wolność Ukrainy i wierzycie w pana Boga, to dla ich dobra i dla naszego dobra popracujmy nad tą uchwałą. Błagam” — apelował przed głosowaniem Kukiz.

  Michał Kamiński (Europejscy Demokraci) podkreślił, że jako „oponent PiS” może pochwalić większość rządową za uchwałę, która jest „krokiem w dobrą stronę”. Kamiński podkreślił, że stosunki polsko-ukraińskie są trudne, a „cieniem na nich kładzie się” rzeź wołyńska. Według posła cieniem kładzie się też burzenie cerkwi przed wojną, przymusowa polonizacja i prześladowanie ukraińskiej mniejszości (w II Rzeczpospolitej).

  Kamiński zaznaczył, że w rosyjskiej historii oprócz agentury, byli też ludzie, których Włodzimierz Lenin określił, jako „pożyteczni idioci”.

  „Ludzie w najlepszej wierze służyli rosyjskim interesom będąc przekonani, że tego nie robią” — dodał.

  Na słowa Kamińskiego zareagował Kornel Morawiecki (WiS), który swoje wystąpienie zaczął słowami:

  „Wolę być po stronie pożytecznych idiotów, niż po stronie obłudników i kłamców”.

  Zdaniem Morawieckiego uchwała nie jest „deklaracją pamięci i solidarności, tylko deklaracją „zapomnienia i oszustwa”.

  „Nie można budować dobrych wartości między narodami, między państwami na fałszu, bo z tego się nic nie zbuduje” — przekonywał Morawiecki. Dodał, że uchwała będzie dzielić.

  „Bardzo proszę, byśmy nie przyjmowali tej uchwały” — zaapelował.

  W deklaracji czytamy:

  „My przedstawiciele Sejmu RP oraz Verkhovnej Rady Ukrainy, wspólnie i jednocześnie przyjmujemy niniejszą +Deklarację Pamięci i Solidarności+, aby oddać hołd milionom ofiar poniesionych przez nasze narody w czasie II wojny światowej oraz potępić zewnętrznych agresorów, którzy próbowali zniszczyć naszą niepodległość”.

  „Składamy hołd milionom ofiar agresji i okupacji naszych krajów przez komunistyczny ZSRR i nazistowskie Niemcy” — głosi deklaracja. Zwrócono w niej uwagę na „walkę polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  W deklaracji podkreślono potrzebę „intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  Zwrócono uwagę, że

  „prowadzenie agresywnej polityki zagranicznej przez Federację Rosyjską, okupacja Krymu przez Rosję, wspieranie i prowadzenie interwencji zbrojnej we wschodniej Ukrainie przez Kreml, łamanie podstawowych norm praw międzynarodowego oraz układów zawartych z Ukrainą, niestosowanie się Rosji do postanowień oraz prowadzenie hybrydowej wojny informacyjnej stanowią zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa całej Europy”.

  W deklaracji podkreślono potrzebę jedności działań w ramach NATO wobec nowych zagrożeń i rozszerzenie wsparcia dla współpracy Sojuszu z Ukrainą i jej strategicznego celu, jakim jest członkostwo w Sojuszu. W uchwale wezwano też „wszystkich europejskich partnerów, by zademonstrowali jedność i międzynarodową solidarność oraz chronili zjednoczona Europę przez zewnętrzną agresją”.

  Również Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy przyjęła w czwartek uzgodnioną z Sejmem RP wspólną „Deklarację pamięci i solidarności”.

  ansa/PAP/ TVP Parlament

  klaris589@klaris589
  Tu nie chodzi o przeszłość a raczej o teraźniejszość. Dość czczenia Bandery, Szuchewycza i Kriuczkowa. Co to za „przyjacielski naród” wyrośnie nam za wschodnią granicą wychowany na takich wzorcach? Przyjaciela czy wroga sobie hodujemy bojąc się wtrącić kilka słów prawdy do wspólnej deklaracji?

  ??? 95.108.26.*
  Zadziwiająca jest ta rządowa (taka sama za PO i za PiS) miłość do Ukrainy. Miłość bez wzajemności.

  declaracias absurdas 78.11.169.*
  Stalin i „…komunistyczny ZSRR…” ustanowił Ukrainę na obecnym terytorium. „Cieszyć” może, że polski Sejm to uznaje za wynik walki z Niemcami np. SS-Galizien.

  PL V 164.126.165.*
  Jeszcze UPA-dlina nie obejrzała filmu „Wołyn”, a ci już będą się jednać. Pojednanie narodów to coś więcej niz widzimisię Kaczyńskiego. Ono musi wyjśc od ludzi, nie od polityków.

  ŹLE! 94.254.164.*
  To nie jest jednoznaczne i ani słowem nie wspomina o krzywdzie jakiej doznali Polacy ze strony Ukraińców! To nie jest krok naprzód tylko dalsze zamrażanie tematu!

  stary nudziarz 82.177.224.*
  „Składamy hołd milionom ofiar agresji i okupacji naszych krajów przez komunistyczny ZSRR i nazistowskie Niemcy” Ukraina nie była odrębnym krajem w 1939 i 1941. Na tych napaściach zarobiła.

  straszne! 87.205.48.*
  Patrząc na poczynania polskiego (?) rządu, należy się cieszyć, że zezwolił na premierę „Wołynia”. To kolejny krok w stronę narzucenia banderowskiej narracji. Taka repolonizacja przez depolonizację

  to_był_zamach 87.207.180.*
  Zdrajcy z PiS myślą, że fałszywymi uchwałami zbudują pojednanie z hołotą, która czci Banderę. Żałosne pachołki. Ale ludzie oglądają już „Wołyń” w kinach- prawie 800 tys. widzów -a jak tam „Smoleńsk”?

  Polubienie

 3. http://wpolityce.pl/polityka/312626-gosiewska-o-decyzji-klubow-ws-uchodzcow-dobrze-ze-przyszlo-opamietanie-bo-przede-wszystkim-musimy-chronic-naszych-obywateli

  Gosiewska o decyzji klubów ws. uchodźców: „Dobrze, że przyszło opamiętanie, bo przede wszystkim musimy chronić naszych obywateli”


  Fot. TVP Info/wPolityce.pl

  Nie uciekniemy od naszego sąsiedztwa. Mamy Ukrainę i od naszych wzajemnych relacji zależy bardzo wiele. Możemy zdecydować czy będzie to państwo przyjazne nam czy wrogie

  — powiedziała na antenie TVP Info Małgorzata Gosiewska, posłanka PiS.

  Gosiewska pytana była o decyzję klubów, które jednomyślnie uznały rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady dot. mechanizmu przymusowej relokacji uchodźców za niezgodne z zasadą pomocniczości.

  Wcześniej czy później przychodzi jakiś rozsądek. Mieliśmy rację, pokazywaliśmy od paru lat zagrożenia związane z tym tematem. (…) Dobrze, że przyszło opamiętanie, bo przede wszystkim musimy chronić naszych obywateli

  — skomentowała.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Nie ma zgody na przymusową relokację uchodźców. Wszystkie kluby poparły projekt uchwały chroniący Polskę

  Jak podkreśliła, PiS próbuje odbudować relacje w Europie.

  Unia psuje się od środka. Widać to dobrze w Gruzji

  — stwierdziła, przypominając swoje doświadczenia z okresu wyborów w Gruzji.

  Odniosła się także do trudności w relacjach polsko-ukraińskich, naznaczonych historią. Zwróciła uwagę, że wzmacnianie podziałów nie służy Polsce.

  Nie uciekniemy od naszego sąsiedztwa. Mamy Ukrainę i od naszych wzajemnych relacji zależy bardzo wiele. Możemy zdecydować czy będzie to państwo przyjazne nam czy wrogie

  — podkreśliła, dodając że albo będziemy w odpowiedni sposób mówić o rzezi wołyńskiej albo będziemy bać się, że to się powtórzy. Przypomniała gest prezydenta Ukrainy, który oddał cześć ofiarom rzezi wołyńskiej.

  Dopytywana o przekłamania w ukraińskiej historii, zaleciła ostrożność w ocenach.

  Nastawienie społeczeństwa ukraińskiego do Polski i Polaków bardzo się zmieniło, zwłaszcza po Majdanie. Jesteśmy narodem najcieplej i najlepiej ocenianym przez Ukraińców

  — podkreśliła.

  Gosiewska wskazała, że wiele zbrodni wojennych Rosji nie zostało w ogóle rozliczonych.

  Problem leży w tym, że Rosji się pobłaża, że Rosji wolno więcej

  — dodała, podkreślając że stosunek Europy wobec Rosji dotyka też Ukrainę.

  Pytana o umowę CETA, powiedziała że negocjacje trwają a sytuacja nie jest jednoznaczna.

  Też mamy wątpliwości wobec tej umowy i też toczymy wewnętrzne dyskusje

  — powiedziała, dodając:

  Jest wiele niebezpieczeństw, ale w okresie przejściowym, ale może warto zaryzykować.

  Na zarzut, że sprawy naprawy państwa idą zbyt powoli, powiedziała że problemy rozwiązywane są po kolei.

  8 lat rządów PO namnożyło problemów. W tej chwili przerabiamy problem frankowiczów. Mam nadzieję, że uda się go rozwiązać

  — powiedziała Gosiewska.

  mall

  snajper@snajper
  Popieram PiS, ale w sprawie relacji z Ukrainą nie zgadzam się z panią Gosiewską. Co z tego, że prezydent Ukrainy złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar banderowców, ale stawia bandytom pomniki i nie robi niczego aby znieść prawo, które za samo mówienie źle o bandytach karze więzieniem. Wiem jakie zbrodnie popełniła Rosja, ale takiego okrucieństwa jakim „popisali” się ukraińcy nie zna historia Świata. Mordowano nawet dzieci i to w taki sposób aby ich męki były jak najdłuższe. Polki całowały banderowców po butach prosząc by zabijając nie męczyli. Podkreślić trzeba, że tego nie robiła armia najeźdźców, obce wojska, ale sąsiad zabijał sąsiada, jego żonę, bliskich i dzieci. W imię szacunku i pamięci 200-stu tysięcy zamęczonych Polaków musimy domagać od zbrodniarzy przeprosin. Obawiam się też, że te prawie 2 mil. Ukraińców przebywających w Polsce może być 5-tą kolumną, która może kiedyś nam wbić nóż w plecy.

  Cesia 91.146.202.*
  Przerażające.Wielka koalicja PiSu z PO-Nowoczesną-PSL odkryła twarz i poparła skandaliczną uchwałę Deklarację Pamięci i Solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rady Najwyższej Ukrainy.

  W-Ł 188.146.92.*
  „Możemy zdecydować czy będzie to państwo przyjazne nam czy wrogie” A więc to zależy tylko „od NAS” ??

  edd 89.69.38.*
  Tfu… banderowsko-faszystowska wschodnia zdzira z PiS, Od samego rana wschodni syf serwują.

  CM 88.220.124.*
  wawa 89.79.131.* – W RZECZY SAMEJ, A POTEM MAJĄ POWÓD DO DARCIA PASZCZU: „FASZISTY!”… })

  BB 83.5.52.*
  Nastawienie polskiego społeczenstwa do Ukrainy po Pamaranczowej Rewolucji i gloryfikacji Bandery tez sie zmieniło i nie bedą Ukraincy pluc nam w twarz jak chcialyby Gosiewskie i srodowiska GP!!

  wawa 89.79.131.*
  Moskwie zależy na tym by Ukraina była naszym wrogiem, dlatego sowiecka agentura na Ukrainie nakręca mit banderyzmu

  Obserwator 217.153.230.*
  „albo będziemy w odpowiedni sposób mówić o rzezi wołyńskiej albo będziemy bać się, że to się powtórzy” – ????! O czym ta Pani bredzi? To niesamowite, że można w TV gadać takie głupoty

  Ada. 83.4.9.*
  PIS i Gosiewskie są zainfekowane wirusem Judasza. Mówią Polska a myślą swoje.

  antyparch 86.8.44.*
  szechter na lewakach z PO,za taka postawe (antyemigrancka) nie powinien pozostawić suchej nitki, czekam, szumowino szechter z niepokojem,czekam!

  CM 88.220.124.*
  „PATRIOTOM” POD MOSKIEWSKIM PRZEWODEM PRZYPOMINAM „Właściwie w każdym oddziale UPA był sowiecki instruktor” http://kresy24.pl/krzesimir-debski-wlasciwie-w-kazdym-oddziale-upa-byl-sowiecki-instruktor/

  Cesia 91.146.202.*
  Jezu Chryste broń Naród Polski przed Ukraińcami i ich zwplennikami

  kot-K 37.47.100.*
  przerażona „Cesia” niech zmieni bieliznę,bo cuchnie infantylną agenturą na kilometr

  Zadwórz 146.185.28.*
  Popierajmy banderowców, a będziemy miele bardzo przyjazne państwo u bram. Do czasu. Do następnej rzezi.

  jk 46.169.128.*
  a ta banderowa niech lepiej sie teleportuje do ajdaru-pic wodke z rezunami-antypolska swolocz!!!

  głupota czy ograniczenie 78.11.192.*
  Może ta pani coś rzecze o nie istniejących grobach Wołyniaków zaszlachtowanych przez UPA.

  WSTYD, HANBA!!!!!(zdjecia) 89.238.166.*
  Czy Pani ma rozsadek? O czym Pani bredzi? „Du plomatka na salonach” http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/poslanka-malgorzata-gosiewska-odwiedzila-batalion-ajdar/gwpfp77

  katon 178.42.252.*
  To nie opamiętanie, tylko cyniczne wyrachowanie.

  sowa 78.11.28.*
  Samorządy niższego szczebla trochę oprzytomniały po tym,jak u schyłku poprzedniej ekipy otrzymały pismo,żeby podać możliwości lokalowe dla zadeklarowanej przez Kopacz pierwszej transzy tzw. uchodźców

  Ola 89.238.14.*
  https://ndie.pl/gdansk-mieszkania-komunalne-dla-uchodzcow-nie-polakow/

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kornel-morawiecki-wole-byc-po-stronie-pozytecznych-idiotow-niz-po-stronie-obludnikow-i-klamcow-video


  Foto: wikimedia.org

  Kornel Morawiecki: Wolę być po stronie pożytecznych idiotów niż po stronie obłudników i kłamców [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 20 października 2016 o godz. 23:11:59

  Poseł koła Wolni i Solidarni w dosadny sposób skomentował przegłosowaną przez Sejm deklarację o pamięci i solidarności z Ukrainą.

  W swoim wystapieniu sejmowym przed głosowaniem ws. przyjęcia wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy o solidarności i pamięci, poseł koła WiS Kornel Morawiecki powiedział: Wolę być po stronie pożytecznych idiotów niż po stronie obłudników i kłamców. To nie jest deklaracja pamięci i solidarności, to jest deklaracja zapomnienia i oszustwa. To jest, proszę państwa, nieprawda, która wyziera z wielu zdań tej deklaracji. Nie było tak, jak państwo mówicie, że Jałta, że pakt Ribbentrop-Mołotow doknął oba nasze narody jednakowo, bo pakt Ribbentrop-Mołotow i Jałta dał Ukraińcom te granice, które mają teraz i zabrały połowę Polski. Nie można budować wartości, dobrych wartości między narodami, między państwami, na fałszu, bo z tego nic się nie zbuduje.

  kresy.pl / youtube.com

  Bojno:
  Kornel jest sumieniem narodu polskiego. Od zawsze głosowałem na PiS, ale z powodu stosunku PiS do OUN-UPA ostatecznie, po wielu latach lojalności, przechodzę na stronę Endecji. Ta deklaracja jest samobójstwem. Ukraińscy nacjonaliści czekali na ten dzień zrównania polskich i ukraińskich dążeń niepodległościowych. Hańba.

  UPAdlina:
  znam wielu wielbicieli PISuarów, ale teraz nawet oni mają już dosyć popierania przez tych zwyrodnialców nazizmu i banderyzmu na upadlinie !!… PISuary skończą tam, gdzie POjeby, czyli na śmietniku historii !!… Zero głosów na te śmiecie !!

  baciar:
  Pieknie powiedzial pan Morawiecki a na dotatek dodał fakty historyczne a nie mity jak reszta baranów zaglosowala na mit to i oni niedługo bedą tylko przykrym wspomnieniem i mitem TERAZ WIDAC NA KOGO GLOSOWAC ILU JEST antyPOLAKÓW A ilu PATRIOTÓW

  Polubienie

 5. Debata ws. projektu uchwały Polsko-Ukraińskiej Deklaracji Pamięci i Solidarności (20.10.2016)

  Published on Oct 20, 2016

  Debata ws. uchwały Polsko-Ukraińskiej Deklaracji Pamięci i Solidarności.
  źródło: http://www.sejm.gov.pl/

  eleonora dudek16 minutes ago
  Święcicki jak zwykle bredzi. Wg niego to ta uchwała obroni nas przed Rosją. Jak Rosja będzie chciała wywołać konflikt, to wywoła.

  Wera98715 hours ago (edited)
  Co to jest? Coraz bardziej nie lubię Ukrainy!! I to przez tych dupków!!! Ukraina jeszcze Wam pokaże.. Na siłę teraz mamy kochać Ukrainę! No szlag by trafił!

  monika akinom20 minutes ago
  wera987 ale ty glupia , poddajesz sie sowieckiej prowokacji ,to wlasnie rosji zalezy ,zeby ukraina zniknela z mapy europy . Zbrodnie ukraincow to jedna sprawa , ale obecnie musimy z nimi wspolpracowac przeciw rosji , to jest priorytet dla Polski !!!. jak tego nie rozumiesz to ……

  HR13 minutes ago
  Jak mamy z Usrainą współpracować przeciw Rosji, jak oni sami nie występują przeciw Ruskim ? Ukraina to jest jedyne państwo w Europie, które zniosło sankcje przeciw ROsji. Zamiast walczyć w Donbasie, ukraińcy masowo uciekają do Polski. Mamy w Polsce 1,5 Usraińskich dekowników. Ględzenie o sowieckiej prowokacji, to bzdura ! Ukraina cały czas prowokuje i gra na polskich emocjach używając rosyjskiej karty.

  Wera9877 minutes ago
  +monika akinom
  Ukraina sama karmi Rusków! Dalej niech hołduje mordercom, to Rusek będzie miał w trybie ciągłym pełną michę, Ukraina sama daje żreć Ruskom! Sama jesteś głupia! To powiedz mi dlaczego Ukraina nie przedłużyła sankcji? Wszystkie kraje ponoszą straty przez sankcje, a Ukraina sobie z wrogiem handluje, dosłownie daje im żreć!!!

  eleonora dudek2 hours ago
  Brawo niezależny poseł Janusz Sanowski !! Powiedział czysta prawdę.

  Janek Parczynski36 minutes ago
  Zgadzam się w 100 % Polecam sprawdzić 32:15

  andrzej kapusta18 hours ago
  ta uchwała to jakis żart na 1go kwietnia?

  eleonora dudek1 second ago
  Co ten ostatni poseł Terlecki bredzi ?

  Tekaneable3 hours ago
  Tylko Kukizy i kilku niezależnych posłów faktycznie walczy o Polskę. Reszta to zdrajcy, proporcje są zatrważające.

  monika akinom17 minutes ago
  tylko kukiz i kilku niezaleznych poslow faktycznie chce niszczsc ukraine oddac je w sowieckie lapy , aby rosji bylo blizej do Polski .Jestes zwyklym idiota ,czy swiadomym czy nie -nie wiem ale idiota !.

  Polubienie

 6. Robert Winnicki o uchwale Polsko-Ukraińskiej Deklaracji Pamięci i Solidarności (20.10.2016)

  Published on Oct 20, 2016

  Poseł niezrzeszony Robert Winnicki
  Debata ws. uchwały Polsko-Ukraińskiej Deklaracji Pamięci i Solidarności.
  źródło: http://www.sejm.gov.pl/

  24025216 hours ago
  Bardzo inteligentny i przenikliwy komentarz. Brawo pan Winnicki!

  Mi Ma16 hours ago
  B R A W O !!!!!!!!!!!!

  frank castle4 hours ago
  Chwała Wielkiej Polsce i panu poslowi za kilka słów prawdy .

  Polubienie

 7. Winnicki(RN),Szycht(prawy.pl) miażdżą banderowców z PiS

  Published on Oct 8, 2016
  Winnicki RN Ruch Narodowy

  Quetzalcoatl1 week ago
  Żaden z naszych sąsiadów nie ma roszczeń terytorialnych względem Polski za wyjątkiem Ukrainy. WiN to Wolność i Niezawisłość, a nie Wolność i Niepodległość. Swoją drogą dzięki takim pokrętnym, antynarodowym programom jak „południk Wildsteina” oglądalność TVP coraz bardziej zbliża się do zera.

  Andy Reasoner1 week ago
  A to były polskie ziemie i miasta, z wyjątkiem Kijowa. To przewrotność. Nigdy nie było tam takiego państwa, były różne ludy zjednoczone przez Polske. Tam nawet księcia nie mieli a my byliśmy już potężnym królestwem, a z Lechią licząc to ok. 3-4 tysięcy lat historii, kto wie czy nie więcej. Jest książka autor Bieszk – Słowiańscy królowie Lechii ! LEKTURA OBOWIĄZKOWA KAŻDEGO POLAKA.

  Polubienie

 8. Polityka zagraniczna rządu to zdrada interesu Polski. III miesięcznica Wołyńska

  Published on Oct 14, 2016

  Polityka zagraniczna rządu to zdrada interesu Polski. Waszczykowski musi odejść.

  Ukraińskie ludobójstwo dokonane na Polakach – III Miesięcznica Wołyńska pod Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Każdego „11” miesiąca Kresowianie i Patrioci będą w Warszawie i innych miastach spotykać się na Miesięcznicach Wołyńskich pod urzędami, pod biurami PiSu – aby kontynuować walkę o USTAWĘ upamiętniającą ukraińskie ludobójstwo. Gdy zmieni się partia rządząca – przeniesiemy się spod biur PiS pod biura aktualnie rządzącej partii.

  zora Polar6 days ago
  pan Waszczykowski ma gdzies polskich kresowian ,gdyby dziala sie krzywda polskojezycznym zydom to juz by skakal z nozki na nozke

  ce pe6 days ago
  Dziękuję Wam drodzy rodacy, kresowianie , patrioci za wasz trud , jaki wkładacie by Polska była Polską a prawda, prawdą,i o naszą godność .Chwała Wam ! Jeszcze raz serdeczne dzięki , bo robicie to także w moim imieniu.Dzięki, że jesteście !

  Konrad K6 days ago
  A co jeśli zadaniem ministra jest właśnie kompromitowanie Polski? Może to Ukrainiec mówiący po polsku, nadal będziemy go prosić żeby przestał?

  Chreptusio6 days ago (edited)
  Trzeba mieć zdrowie, aby być polskim Kresowiakiem. Nawet jeżeli udało ci się przeżyć ruskie czy ókraińskie ludobójstwo, Wołyń, gułag czy Kazachstan. Nawet jeżeli będąc skazanym na milczenie dożyłeś wolnej Polski, to nadal ze strony kolejnych rządów doznajesz najrozmaitszych upokorzeń. Nadal, coraz słabszym, z powodu wieku głosem zmuszony jesteś krzyczeć: „Nie zapominajcie o nas!”

  Dokładnie rok temu PiS wjechał triumfalnie do Sejmu między innymi dzięki Kresowiakom i Ich rodzinom. Będąc u władzy jednak, wielokrotnie bezczelnie kupczył ich losem, wspierając politycznie i materialnie (cztery miliardy złotych) butną ókrainę i układając się z banderowcami (Kaczyński, Kuchciński, Waszczykowski, Kowal, Gajewska i inni). Swoimi głosami sprawmy, aby to ubiegłoroczne zwycięstwo było ich ostatnim.

  Antysystemowiec Polski6 days ago
  PiS – amerykańsko – izraelska agentura w Polsce, strażnik ich racji stanu i interesów na ziemiach polskich pod szyldem PiS dla zmylenia przeciwnika czyli narodu. W imie poprawności politycznej by nie urazić USA którzy są za Ukrainą zdrajcy narodu z PiS nie kultywują pamięci ofiar kaźni wołyńskiej z 1943 r. dokonanej przez zbrodniarzy ukraińskich z OUN-UPA na polakach. Zaprzedano pamięć o brutalnie pomordowanych polakach w imię zgniłego sojuszu wojskowego z USA który jest nic nie wart. Zdrajcy !

  Polubienie

 9. „Stop pedagogice wstydu” Sejm konferencja.

  Published on Oct 20, 2016
  Stop pedagogice wstydu – konferencja popularnonaukowa w sejmie RP.

  danielos16 hours ago
  Pan leszek Zebrowski jest jednym z niewielu po polskiej prawicy ktoremu mozna bezgranicznie zaufac w jego patriotycznej misji.

  Adam Jot12 hours ago
  +Tades Sobl pudło

  Biały Polak6 hours ago
  tak? nie słyszałem słowa krytyki USA z jego ust !!! Więc moim zdaniem nie jest godny zaufania! faktem jest że zna historię ! mnie jednak bardziej interesuje terażniejszość i przyszłość KURWA!!!! gdzie rozliczenia post komuny ?!! gdzie kary dla pierdolonych ubeckich świń !??

  Solipsi Rai17 hours ago (edited)
  02:07:00 holokaust Polaków się wcale nie zakończył – trwa po dziś dzień tyle że zamiast w piecach kończą z rakami lub samobójstwem z braku perspektyw – a wszystko to sponsorowane by polskojęzyczny rząd wraz z polskojęzycznymi mediami jak tv radio gazety…

  Polubienie

 10. http://wgospodarce.pl/informacje/30189-ukraincy-inwestuja-w-polskie-nieruchomosci

  Ukraińcy inwestują w polskie nieruchomości

  opublikowano: 19 października 2016 roku, 10:37


  W Fabryce Czekolady, inwestycji położonej blisko centrum Krakowa; zauważa się największe zainteresowanie zakupem mieszkań przez Ukraińców, fot. 123rf/PrimeTimePR

  Z roku na rok coraz więcej obcokrajowców przybywa do Polski, wśród nich najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy. Liczba wniosków o zezwolenie na pracę rośnie, co przekłada się na zainteresowanie w sektorze nieruchomości. Zamożni biznesmeni z Ukrainy wynajmują biura i hale magazynowe, a studenci szukają mieszkań. Czy to korzystna sytuacja dla polskiego rynku nieruchomości?

  Z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat nabywania nieruchomości przez obcokrajowców wynika, że w 2015 roku sprzedaż mieszkań i lokali użytkowych cudzoziemcom w Polsce wzrosła o 15,9 proc. w stosunku do roku poprzedniego i aż o 20,6 proc. w porównaniu z rokiem 2013. W zestawieniu listy wpisów do rejestru dotyczących nieruchomości przodują Niemcy, a tuż za nimi znaleźli się Ukraińcy.

  Z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie polskimi nieruchomościami wśród obywateli Ukrainy. Szukają biur dla swoich firm, inwestują w lokale z wyższej półki, których nie kupują Polacy. Jednak największą popularnością cieszą się mieszkania – komentuje Piotr Kijanka Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Grupie Deweloperskiej Geo. – To dla nas dobra informacja, obcokrajowcy przyczyniają się bowiem do dynamicznego rozwoju rynku – dodaje.

  Siła w studentach

  Osoby migrujące z Ukrainy, w Polsce znajdują pracę w różnych profesjach. Są dobrze wykształceni, a do tego biorą prace, których Polacy nie chcą. Większość Ukraińców wybierających Małopolskę trafia do Krakowa. To nie tylko poszukujący stałego zatrudnienia, ale przede wszystkim studenci. Według danych GUS, w poprzednim roku akademickim w Polsce studiowało ich 30.589, a to ponad 53% wszystkich studentów zagranicznych. W Krakowie, na Uniwersytecie Jagiellońskim studiowało 700 obywateli Ukrainy, na AGH 368, najwięcej jednak, bo 2 tysiące studentów, wybrało Krakowską Akademię. Okoliczności te znacząco ułatwiła zmiana przepisów. Od 2014 roku obywatele krajów nie należących do Unii Europejskiej mogą uzyskać pozwolenie na stały pobyt od razu na 3 lata. Wiele ułatwień dotyczy także studentów. Prawo do pobytu czasowego trwa 15 miesięcy, a w przypadku kontynuacji studiów zostaje przedłużone na dodatkowe 3 lata.

  Trudna sytuacja gospodarcza i polityczna na Ukrainie zmusza coraz większą liczbę osób do decyzji o emigracji – ocenia Kijanka – a uproszczenia w prawie, niedawno przyjęte w Polsce, ułatwiają podjęcie tego kroku.

  Zmiany w przepisach nastąpiły także w kwestiach stałego pobytu i pozwolenia na podjęcie pracy, które obecnie obejmuje jedna procedura. Wcześniej, to po stronie pracodawcy leżało staranie się o pozwolenie na pracę dla pracownika, który z kolei po otrzymaniu zgody, mógł starać się o stały pobyt. W kwestiach zamieszkania, przepisy również nie są zbyt skomplikowane. Cudzoziemiec nie musi być zameldowany w Polsce, by móc starać się o kartę pobytu, wystarczy sama umowa najmu.

  Zezwolenia i formalności nie takie straszne

  Zgodnie z polskim prawem, zezwolenie MSWiA jest konieczne przy zakupie nieruchomości przez obcokrajowców, ale nie dotyczy mieszkań i lokali użytkowych. Jest ono wymagane jedynie dla inwestorów pochodzących spoza UE, przy transakcjach obejmujących lokale znajdujące się w przygranicznych miejscowościach.

  W przypadku wynajmu, nie wymaga się dodatkowych formalności. Najważniejsze jest jednak dopilnowanie, aby umowa została sporządzona w dwóch językach.

  A co w przypadku konieczności zaciągnięcia kredytu? Inwestując w nieruchomość, obcokrajowcy kierują swe kroki do banku, a tam procedura przyznania kredytu jest już bardziej skomplikowana. Dotyczy przede wszystkim badania i udokumentowania zdolności kredytowej. Wiele instytucji ma ustalone warunki przyznawania kredytów obcokrajowcom, nie oznacza to jednak, że trudno go dostać. Kredyt długoterminowy może być bardziej problematyczny w przypadku osób posiadających czasowe zezwolenie na pobyt, w takiej sytuacji najczęściej przyznaje się tzw. kredyt konsumencki na czas nie dłuższy niż ważność karty pobytu.

  Wytyczne w przypadku przyznawania kredytu nie powinny różnić się od tych, które dotyczą obywateli polskich – mów Piotr Kijanka – Jednak w sytuacji podwyższonego ryzyka, należy się liczyć z wyższą marżą. Wszystko zależy od konkretnego przypadku – dodaje.

  Przy ubieganiu się o kredyt, warto pamiętać, że obcokrajowiec musi wykazać się co najmniej sześciomiesięcznym okresem pracy u danego pracodawcy, a w przypadku gdy uzyskuje dochody z różnych źródeł, dokumentacja musi obejmować co najmniej dwanaście miesięcy.

  W jednej z naszych inwestycji położonej blisko centrum Krakowa; Fabryce Czekolady, zauważamy największe zainteresowanie zakupem mieszkań przez Ukraińców – komentuje dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Geo. – Odwiedzają biuro sprzedaży, pytają o szczegóły transakcji i wielu z nich zawiera z nami umowę – dodaje.

  Można prognozować, że w przyszłych miesiącach czy nawet latach, wzmożony napływ Ukraińców do Polski nie ustanie. Jeżeli sytuacja polityczna w ich kraju się nie poprawi, nastąpią kolejne fale emigracji w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Obywatele Ukrainy inwestują w nieruchomości, bo znajdują tu dobre warunki do życia i pracy, a upraszczanie przepisów oznacza, że taki rodzaj wpływów jest polskiej gospodarce potrzebny.

  Natalia Sikora, Prime Time PR

  Gość 19 października 2016 roku
  Duża część mieszkańców Ukrainy to etniczni Rosjanie. Witajcie zielone ludziki!

  Gość 19 października 2016 roku
  Gorzej, to nowa fala rezunów spod znaku tryzuba, przygotowują się do zajęcia tzw’ etnicznych ziem ukraińskich”

  Gość 19 października 2016 roku
  Oj ludzie, ludzie. Tak źle i tak niedobrze. Z Muslimami byłoby lepiej?. Połowa polskich bohaterów to różni, zasymilowani mieszkańcy Tej ziemi. Jeśli nie akceptujecie obcych, to starajcie się mieć po min.5-cioro dzieci. Innego wyjścia nie ma.

  Gość 19 października 2016 roku
  Pewnego dnia obudzimy się z ręką w nocniku. Na własne życzenie zrobimy sobie w przyszłości problemy narodowościowe jak w II RP. Trwa niekontrolowany napływ Ukraińców, niebawem 2-3 a moze 5 mln. Nikt tego nie kontroluje. Chyba jedyne państwo w UE, które tak dużo pozwala obcokrajowcom.Jak widać rząd jest zadowolony tylko czy Polacy też ?

  Gość 21 października 2016 roku
  POLACKE GLUPI przed i PO SZKODZIE dUPAincy smieja sie w KULAK z durnych LJACHIV

  Gość 21 października 2016 roku
  Powtarzam mój komentarz zamieszczony na wPolityce.pl Popieram PiS, ale w sprawie relacji z Ukrainą nie zgadzam się z panią Gosiewską. Co z tego, że prezydent Ukrainy złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar banderowców, ale stawia bandytom pomniki i nie robi niczego aby znieść prawo, które za samo mówienie źle o bandytach karze więzieniem. Wiem jakie zbrodnie popełniła Rosja, ale takiego okrucieństwa jakim „popisali” się ukraińcy nie zna historia Świata. Mordowano nawet dzieci i to w taki sposób aby ich męki były jak najdłuższe. Polki całowały banderowców po butach prosząc by zabijając nie męczyli. Podkreślić trzeba, że tego nie robiła armia najeźdźców, obce wojska, ale sąsiad zabijał sąsiada, jego żonę, bliskich i dzieci. W imię szacunku i pamięci 200-stu tysięcy zamęczonych Polaków musimy domagać od zbrodniarzy przeprosin. Obawiam się też, że te prawie 2 mil. Ukraińców przebywających w Polsce może być 5-tą kolumną, która może kiedyś nam wbić nóż w plecy.

  Gość 21 października 2016 roku
  ZAstanawiam się czy równie łatwo można kupić nieruchomość na upa-inie? Neo-banderia również jest taka liberalna?

  Polubienie

 11. http://wpolityce.pl/polityka/312732-jednobrzmiace-czy-jednak-inne-w-tekst-wspolnej-uchwaly-polskiego-i-ukrainskiego-parlamentu-wkradly-sie-roznice

  Jednobrzmiące, czy jednak inne? W tekst wspólnej uchwały polskiego i ukraińskiego parlamentu wkradły się różnice


  fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

  To różnice o charakterze redakcyjnym; mogło do nich dojść przy tłumaczeniu – tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) odniósł się do różnic w treści wspólnej „Deklaracji pamięci i solidarności” przyjętej przez Sejm RP i Radę Najwyższą Ukrainy.

  Przyjęte w czwartek przez Sejm RP i Radę Najwyższą Ukrainy teksty wspólnej „Deklaracji pamięci i solidarności” różnią się od siebie treścią w wersji polskiej i ukraińskiej – wynika z tekstu deklaracji opublikowanego na stronie internetowej parlamentu w Kijowie.

  CZYTAJ TEŻ: Krok w stronę historycznego pojednania? Przyjęto wspólną „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy”

  W wersji polskiej dokument mówi o „walce polskich i ukraińskich sił opozycji antykomunistycznej, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”. W wersji ukraińskiej czytamy o „walce polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, która dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  Terlecki pytany w piątek przez PAP, czy Prezydium Sejmu wiedziało o różnicach, gdy w Sejmie posłowie głosowali nad polską wersją uchwały odpowiedział, że są to „różnice o charakterze redakcyjnym”.

  „Nie powodują jakiś nadzwyczajnych różnic” — zaznaczył.

  Dopytywany jak mogło dojść do różnic odpowiedział, że „mogło (do nich) dojść przy tłumaczeniu”.

  „Słowo +narodowy+ mogło się zgubić” — podkreślił Terlecki. Jak dodał, w języku ukraińskim słowo „narodowy” ma inne znaczenie niż w polskim.

  Wicemarszałek zastrzegł, że szerzej będzie mógł skomentować sprawę po zapoznaniu się w oficjalną wersją przyjętej przez Radę Najwyższą deklaracji.

  Szef polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej Michał Dworczyk (PiS) pytany przez PAP o różnice w deklaracji odpowiedział:

  „Powinniśmy się skupić raczej na przesłaniu tej uchwały, a nie na szczegółowym badaniu ewentualnych różnic”.

  „Dobrze, że skupiamy się na wspólnym doświadczeniu historycznym Polaków i Ukraińców i możemy swobodnie rozmawiać o tym, ile zła wyrządził zarówno sowiecki, jak i niemiecki totalitaryzm w naszej części Europy” — podkreślił poseł.

  Różnice w przyjętych deklaracjach znaleźć można także we fragmencie, mówiącym o potrzebie badań historycznych między Polską i Ukrainą.

  Tekst przyjęty przez Sejm głosi:

  „Wierzymy w potrzebę intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  W wersji zamieszczonej na portalu ukraińskiego parlamentu czytamy o

  „konieczności aktywizacji bezstronnych badań historycznych i konieczności powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  Rozbieżność pojawia się też w zdaniach, w których oba parlamenty składają hołd ofiarom wydarzeń z przeszłości.

  Wersja polska mówi o hołdzie złożonym „milionom ofiar agresji i okupacji naszych krajów przez komunistyczny ZSRR i nazistowskie Niemcy”. W wersji ukraińskiej mowa jest o „milionach ofiar agresji i okupacji naszych krajów w XX wieku”.

  ansa/PAP

  babcia 46.186.52.*
  A przecież można było wczoraj tego nie uchwalać.Były wnioski posłów aby to poprawić.

  df 51.37.90.*
  Będziecie w jednym piekielnym kotle pisowcy, razem z banderą suchewyczem i doncowem HAŃBA WAM ŚMIECI PO WSZE CZASY

  rk 83.7.19.*
  dalej właźcie w d.. banderowskim pomiotom

  RYSK 31.179.118.*
  alez kalmuckie trolle zapracowane–kit wam w rzyc, dla waszej przyjemnosci…

  Jadzka 74.57.14.*
  Kiepsko Pan rozumie, Panie Terlecki, różnice tych treści wyrażone innymi słowami. Albo musi sie Pan kontaktować z fachowcem z filologii albo złożyć swój urzad innej osobie.

  as 31.175.191.*
  Skąd tylu Upafili w rządzie i Sejmie?

  PISdojebek 5.172.255.*
  Banderowska żydoPÍSda rozłożyła Polsce szeroko kopyta żeby UPAińskiej hołocie było łacniej ją chędożyć. Ha ha ha. Prawdziwi patrioci głosują tylko na PIS. Ha ha ha. Tacy z Tworek.

  Tak to jest z przyjaźnieniem 89.229.32.*
  się z przyjaciółmi nazistowskich niemców. No ale nic to, sami tysz jesteśmy przyjaciółmi niemców i musieliśmy zacząć od przepraszania ich, czyż nie?

  KAT 176.221.121.*
  Jak przekonać wielki naród który przez 100lat był wychowywany w nienawiści do Polski i Polaków.

  ik 83.6.207.*
  PIS nie dba o interes Polski i polaków.

  adam 78.154.78.*
  A jakby tego leckiego odesłać Ukrainie. Podłość.

  df 51.37.90.*
  @Trochę realizmu: Wypier*** na niezalezna. Tam krąg judo-banderowskich, giedroyciowych klakierów skupionych wokół red. sakowicza powinien przypaść ci do gustu.

  Polubienie

 12. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/winnicki-w-sejmie-kto-z-kogo-robi-durnia-ws-wspolnej-uchwaly-parlamentow


  źr: polskaniepodległa.pl

  Winnicki w Sejmie: kto z kogo robi durnia ws. „wspólnej” uchwały parlamentów?

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 21 października 2016 o godz. 13:01:53

  Robert Winnicki zażądał od Prezydium Sejmu wyjaśnień w związku tekstem „wspólnej” polsko – ukraińskiej deklaracji przyjętym przez Wierchowną Radę, w którym znalazło się nawiązanie do Ukraińskiej Armii Powstańczej.

  Wczoraj kresy.pl jako pierwsze zauważyły, że Polska Agencja prasowała błędnie podała, że ukraiński parlament przyjął uchwałę w dosłownym tłumaczeniu z języka polskiego.

  Dziś poseł Robert Winnicki przytoczył z mównicy sejmowej fragmenty ukraińskiej wersji uchwały. – Z informacji jakie podają ukraiński media wynika, że polski parlament przyjął inną uchwałę niż parlament ukraiński. Mianowicie w zdaniu, które wzbudziło najwięcej kontrowersji, w ukraińskiej wersji brzmi ono: „Ми пам`ятаємо про боротьбу польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав”, czyli: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”

  – Wyrażenie ruch oporu, jest jednoznacznie kojarzone z walką zbrojną, a więc na Ukrainie przede wszystkim z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR. – tłumaczył

  Teraz pojawia się pytanie: kto z kogo robi durnia? Czy Prezydium polskiego Sejmu Wysoką Izbę, podając nieprawdę, że taki sam tekst został uchwalony w Polsce i na Ukrainie? Czy strona ukraińska oszukała Wysokie Prezydium? Bo tylko takie dwie możliwości są w tej sprawie. Uważam, że (…) Wysokie Prezydium powinno wyjaśnić tę sprawę. – domagał się szef Ruchu Narodowego

  Wczoraj Polska Agencja prasowała błędnie podała, że ukraiński parlament przyjął uchwałę w dosłownym tłumaczeniu z języka polskiego.

  kresy.pl/ youtube.com

  Pro_Patria:
  Dobrze, że w parlamencie są ludzie pokroju Winnickiego. Nie pozwolą tej HAŃBIE przejść bez należnego echa. Szkoda tylko, że jest ich tak mało…

  Algirdaitis:
  Polacy smieja sie z Niemcow, ze nabrali sobie ajatollahow, nie zauwazajac, ze sami nabrali sobie jeszcze wiecej Ukraincow, ktorzy oficjalnie maja za panstwowych bohaterow Ukrainy bestialskich mordercow Polakow. Doprawdy nie wiem, w ktorym kraju bedzie bezpieczniej, w Polsce czy na Ukrainie? Ktos naprawde strasznie miesza obecnie na tym swiecie i koniecznie chce doprowadzic do nieszczescia. Brawo posel Winnicki! Ostro z tymi tumanami w naszym sejmie.

  UPAdlina:
  Ktoś miesza?…. Ci „ktoś” są nam znani !!

  kresmen:
  Duduś przecież zapowiedział, ze będą BEZALTERNATYWNIE WSPIERAĆ BANDERALAND ! Po tych słowach już mnie nic nie zdziwi !

  Polubienie

 13. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lwowscy-radni-wnioskuja-o-ograniczenie-dostepu-do-cmentarza-orlat


  Foto: wikimedia.org

  Lwowscy radni wnioskują o ograniczenie dostępu do Cmentarza Orląt

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 21 października 2016 o godz. 17:05:26

  O ograniczenie wnioskują deputowani Ukraińskiej Partii Galicyjskiej (UPG).

  Ograniczenia dostępu do Cmentarza Orląt we Lwowie miałoby mieć charakter tymczasowy. Projektodawcy tłumaczą, że działanie takie miałoby na celu „ograniczenie możliwości symetrycznych prowokacji” ze strony Ukraińców po zniszczeniu pomnika UPA pod Przemyślem i jest związane z apelem lidera nacjonalistycznego ugrupowania „Bractwo” Dmytra Korczyńskiego o zniszczeniu tej nekropolii.

  W oświadczeniu UGP można przeczytać: Musimy z przykrością stwierdzić, że nieodpowiedzialne działania niektórych sił politycznych w Polsce, które celowo lub nieumyślnie doprowadziły do zamrożenia procesu historycznego pojednania między Polakami a Ukraińcami, spowodowały bezprecedensową liczbę przypadków dewastacji ukraińskich grobów wojskowych w Polsce. Mamy nadzieję, że to była prowokacja sił trzecich, które wykorzystują napiętą atmosferę stosunków polsko-ukraińskich orz bierności polskiego rządu, w zapobieganiu aktów wandalizmu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Dokonano patriotycznej rekonstrukcji tablic na grobach zbrodniarzy z UPA [+FOTO]

  Z projektem wystąpił Igor Diakowicz, deputowany tej partii w Radzie Lwowa. UPG liczy 4 deputowanych.

  UPG apeluje do mieszkańców Lwowa o godne uhonorowanie pamięci pochowanych tu żołnierzy poległych w latach 1918-1920 oraz o uczestnictwo w tradycyjnych nabożeństwach przy grobach polskich i ukraińskich żołnierzy 1 listopada.

  kresy.pl / kuriergalicyjski.com / zbruc.eu

  Polubienie

 14. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dzien-hanby-kukiz15-opublikowal-film-o-przyjetej-polsko-ukrainskiej-wspolnej-deklaracji-video


  Foto: wikimedia.org

  „Dzień Hańby” – Kukiz’15 opublikował film o przyjętej polsko-ukraińskiej „wspólnej” deklaracji [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 21 października 2016 o godz. 20:08:47

  Ugrupowanie Kukiz’15 w swoim filmie wskazuje, dlaczego przyjęta przez Sejm i Radę Najwyższą Ukrainy deklaracja godzi w polskie interesy.

  Kontrowersyjna uchwała, w której można odczytać pochwałę dla ludobójczej UPA, została wczoraj przyjęta przez Sejm. Przeciw głosował jedynie klub Kukiz’15 i koło poselskie założone przez Kornela Morawieckiego. Sama uchwała miała zostać przyjęta w jednobrzmiącej wersji przez Radę Najwyższą Ukrainy, jednak okazało się, że przegłosowana przez Sejm wersja starała się ukryć pochwałę dla UPA, która jest obecna w ukrainskiej wersji tekstu.

  kresy.pl / youtube.com

  JaremaW:
  Sprzedawczyki. Tylko tyle i aż tyle mogę napisać.Bóg wam tego nie wybaczy a dusze zamordowanych Polaków przez ukraińskich bandytów będą was dręczyć za życia i po śmierci. Tego wam życzę.Żeby tak się zaprzedać w imię poprawności politycznej? Judasz mógłby się od was uczyć bo za to nawet jednego srebrnika nie dostaniecie.

  Polubienie

 15. greg:
  Pisowska frajernia zgrywając rzekomych patriotów, dorwała się oszukańczo do żłobu, przekupiła naiwnych hasłem 500+, sobie wzięła Koryto+, a teraz zaprzedaje naród bratając się z potomkami i czcicielamów bestialskich morderców i ludobójców Polaków. Jedem naiwniak, pod maminą spódnicą chowany, wystawił na śmierć siebie i 95 czołowych osób w państwie ruskim służbom, drugi jeżdził na kocie i spod pach banderowca Tiahnyboka wykrzykiwał banderowskie zawołania „slava ukrajini, herojam slava”. „Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” tępe szkodniki i zaprzańce!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ta-deklaracja-to-krok-do-tylu-i-skrajna-poprawnosc-polityczna-ks-isakowicz-zaleski-dla-kresowpl


  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Fot. youtube.com

  „Ta deklaracja to krok do tyłu i skrajna poprawność polityczna” – Ks. Isakowicz-Zaleski dla Kresów.pl

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 21 października 2016 o godz. 12:12:31

  – Tego typu rezolucja to krok do tyłu w stosunku do uchwały wołyńskiej i skrajna poprawność polityczna. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z ogromnymi naciskami ze strony ukraińskiej – mówi w rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując przyjęcie „Deklaracji pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”.

  W czwartek Sejm głosami PiS, PO, Nowoczesnej i koła Europejskich Demokratów przyjął w pierwszym czytaniu „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Mimo, że twierdzono, że dokument to „wspólna” deklaracja, to treść obu z nich znacząco się różni. Zawiera ono jednak kontrowersyjne sformułowanie, które w wersji ukraińskiej brzmi: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  PRZECZYTAJ: Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

  Wyrażenie ruch oporu jest jednoznacznie kojarzone z walką zbrojną, a na Ukrainie przede wszystkim z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR. W ukraińskiej wersji tekstu zamiast sformułowania „sił opozycji antykomunistycznej” znajduje się wyrażenie: „narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu”.

  – Tego typu rezolucja to skrajna poprawność polityczna, która wynika bardziej z nacisków politycznych niż z jakiegokolwiek sensu dla historii, a także dla przyszłości – mówi w rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. – Zaledwie kilka dni temu władze Ukrainy zablokowały emisję filmu „Wołyń”, który ma przełomowe znaczenie dla relacji polsko-ukraińskich i odkrywania prawdy o ludobójstwie – przypomina duchowny.

  Pan Parubij wręcz domagał się czy wzywał polityków polskich, żeby się nie wypowiadali na temat ludobójstwa. A jednocześnie zaanonsował, że taka rezolucja będzie. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z ogromnymi naciskami ze strony ukraińskiej – mówi ksiądz, nawiązując do słów przewodniczącego Werchownej Rady.

  – Natomiast kompletnie nie rozumiem, co przez to chce osiągnąć polski Sejm. Poza tym, po raz kolejny będzie postawiony zarzut, że pod wpływem nacisków obcego państwa podejmowane są w Polsce takie a nie inne decyzje – zaznacza ks. Isakowicz-Zaleski.

  – Rzeczą szokującą jest to, że w sposób bardzo niedwuznaczny, bez wymieniania z nazwy ukraińskiej powstańczej armii, ustawia się w tym samym szeregu polski ruch oporu, jak rozumiem Polskie Państwo Podziemne, jak i działalność antyniemiecką i antysowiecką wśród innych narodów, z działalnością ukraińską – podkreśla ksiądz. Przypomina, że formacje ukraińskie podczas wojny nie prowadziły walk z Niemcami, lecz z nimi kolaborowały:

  – Trzeba pamiętać, że w okresie II wojny światowej organizacje ukraińskie nie prowadziły walki z Niemcami. Była pełna kolaboracja: były tworzone przez Stepana Banderę i Romana Szuchewycza bataliony Abwehry „Nachtigall” i „Roland” na służbie niemieckiej. Później była SS Galizien, formacja całkowicie kolaborancka, a wcześniej jeszcze ukraińska policja pomocnicza, która brała udział w Holokauście. Natomiast UPA swojego ostrza też nie kierowała przeciwko Niemcom. A więc generalnie brała udział w ludobójstwie Polaków, a później walczyła z sowietami, więc nie za bardzo wiem jakie to formacje ukraińskie walczyły z Niemcami. Tu nie można postawić znaku równości np. z AK, która była w koalicji aliantów i walczyła z Niemcami, którzy byli agresorem.

  – Uważam, że jest to krok do tyłu w stosunku do uchwały wołyńskiej z 22 lipca – podkreśla duchowny. – W przyjętej wczoraj przez Sejm uchwale nie ma ani słowa o ludobójstwie. Jest mowa o dwóch systemach totalitarnych: niemieckim i sowieckim. Natomiast ponownie całkowicie pomięto milczeniem sprawę ludobójstwa na Polakach.

  Polska Agencja Prasowa w swoim komunikacie podaje błędnie, że Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę w dokładnym tłumaczeniu. Tekst ukraińskiej uchwały podał portal „Ukraińska Prawda

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Sylwester Chruszcz z Kukiz’15: wspólna deklaracja parlamentów Polski i Ukrainy zrównuje polskich patriotów z upowcami
  Kukiz’15 protestuje przeciwko wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy

  Poseł Kukiz’15 Sylwester Chruszcz komentując wcześniej tę sytuację dla Kresów.pl stwierdził, że tego rodzaju różnice „świadczą o tym, że uchwała była przygotowana bardzo szybko i w sposób niedbały”.

  – PiS-owi zależało na podkreśleniu współpracy polsko-ukraińskiej dla której może poświęcić polską pamięć o kresach. Zależało im na uwypukleniu aktu, co położyło na szalę polską pamięć o kresach. Takie działania i pozwolenie na niejednoznaczość w treści na pewno nie służy pojednaniu i w przyszłości na pewno staną się kolejną kością niezgody – stwierdził Chruszcz.

  KRESY.PL / Marek Trojan

  Czas_przebudzenia:
  Dzięki takim odważnym ludziom jak ks. Isakowicz-Zaleski małe kanalie mają problem ze przeforsowaniem swojej wersji kłamstwa. Prawdę dał Chrystus, a znakiem rozpoznawczym zła jest ciągłe kłamstwo. Bo szeregowi wyznawcy zła, nawet gdy tego nie rozumieją, są tylko pożytecznymi durniami w rękach masonów, a masoni są tylko pożytecznymi durniami w rękach demonicznych bytów duchowych (i choćby jakiś nędznik spośród ziemskich kanalii nawet bardzo się starał, to jest tylko marionetką upadłych aniołów i jest zbyt głupi, by zrozumieć grę toczoną wyżej – ziemska kanalia ma tylko swą tymczasową radość czynienia zła tutaj na ziemi). ————–. Znak Boży jest dość wyraźny dla banderowców – chcieli opanować zbrodnią i podstępem Polskę (jakieś „sukcesy” mieli na tym polu), a podana im wizja „wielkiej ukrainy” rozjechała im się w strzępy i mają tylko krew, nędzę i upadek. Może do ogłupionych łbów neo-banderówców dotrze, że są tylko pożytecznymi głupcami w rękach całkiem ziemskich sił, których nawet nie rozumieją – zostali wrobieni w zbrodnie, w wojnę domową i w postępującą nędzę. A będzie jeszcze gorzej, gdy tego nie zrozumieją.

  kresmen:
  Ks. Isakowicz jak zwykle – w samo sedno. Nic to, może nawet dobrze – poznaliśmy zaprzańców i potrafimy ich wskazać ! Sukcesem jest, że film WOŁYŃ został ukończony i możemy go oglądać w kinach ! TEN FILM OTWORZY OCZY POLAKOM jakich „przyjaciół” ma PIS !

  UPAdlina:
  naciski upadlińskie nie są takie istotne!!.. Pytanie dlaczego „nasze” barany słuchają tych nacisków!!… Odpowiedź brzmi: Bo są naciski uSSmańskie!!… I to właśnie te zaoceaniczne ku*wy stoją za tym, że „nasze” barany zachowują się jak cioty!!… Czy to w sprawie upadliny, czy CETA !!

  piotr3005:
  to jest głos wyborczy i namawianie rodziny i znajomych aby nie głosowali na żadnych lewaków czyli PO, PSL, PiS, KOD czy Nowoczesna i tylko tyle bo na rząd zdradziecki nie ma co liczyć.

  Algirdaitis:
  I sejm Polski klepnal takie zdanie: „jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”? Rozumiem przez to, ze sejm Polski podkresla, ze zbrodnie banderowskie, ludobojstwo upa na Polakach, Czechach, Ormianach, Zydach i sprawiedliwych Ukraincach dalo moralne podstawy???? No po prostu rece opadaja. Co za tumany i co za banderowcy siedza w tym polskim sejmie? Wszystkich ich natychmiast poza Kukizem15 z sejmu wywalic!!!!! Wstydu te posly osly nie maja. Nesamowita bezczelnosc. Ksiadz Zaleski ma racje, tyle ze powinien byl powiedziec, ze to nie krok ale dwa w tyl. Czyli jestesmy dalej w tyle niz bylismy przed Uchwala Wolynska. I wydaje mi sie, ze to nie tylko naciski Ukrainy ale pewnie USA i Kanada naciskaly, zeby za wszelka cene taki belkot zostal ogloszony w parlamentach Polski i Ukrainy. Zreszta za kanadyjskie pieniadze ukrainskiej diaspory w Kanadzie juz sie wykupuje nieruchomosci w Przemyslu, gdzie w dodatku rzadzi jako prezydent Ukrainiec Choma. Ludzie, obudzcie sie, mowcie w rodzinie, przyjaciolom, znajomym kolegom, mowcie wszedzie, gdzie jestescie, co nam Ukraincy znow szykuja. A w trakcie wyborow pogoncie te wszystkie sprzedajne partie PO, PiS, N. Wszedzie w nich siedza banderowcy, Zydzi i inne antypolskie gnidy. Poki nie jest za pozno.

  azar:
  O trudnych relacjach polsko – ukraińskich w kontekście prawdy o zbrodni wołyńskiej , pokazanej w najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego rozmawiali goście wczorajszego programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego: Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce, ks. Isakowicz-Zaleski, Paweł Zalewski z PO, Michał Dworczyk z PiS, a także Kazimierz Wóycicki , historyk pisarz oraz Stanisław Srokowski autor powieści „Nienawiść” i współautor scenariusza filmu „Wołyń”. … http://wpolityce.pl/historia/312685-warto-rozmawiac-o-wolyniu-i-relacjach-z-ukraina-ks-isakowicz-zaleski-smarzowski-przelamal-mur-milczenia-i-intryg

  gotan:
  Poznaliśmy zdrajców z Sejmu RP…to ważne aby wiedzieć,że oprócz tych 44 sprawiedliwych co widziało zło…reszta polskojęzycznych poszła jak muchy na lep!. Szkoda jakiegokolwiek komentarza dot. tzw „deklaracji”….Tak postępuję najgorsze kanalie !!!…Poznać należy nazwiska tych co tak „uczynnie” głosowali za przekłamywaniem naszej historii.! Okazuje się ,że podłość nie zna granic! Wszelkie dywagacje nic tu nie dadzą Zapewne część z komentujących widziała wczoraj program J.Pospieszalskiego….za komentarz wystarczy tylko oglądanie takich …jak tyma, woycicki..czy też zalewski….ale to probanderowscy protektorzy ! Mam nadzieję,że w najbliższych wyborach do Sejmu RP…PiS.PO.PSL.Nowoczesna nie będą wybierani…..Takich ludzie należy sie wystrzegać!

  kbog:
  Tzw. „nasze ” pożal się Boże elity polityczne , czytaj korytowcy nie działają w interesie naszego kraju ale w interesie USA , bo stamtąd płyną polecenia. Nasze sprzedajne kundle realizują je na kolanach wbrew oczywistym interesom Polaków. Na użytek maluczkich wrzeszczą jak to Polska jest suwerenna. Prawda jest zupełnie inna – jest bardziej zależna od USA aniżeli w głębokim PRL od ZSRR.

  Polubienie

 16. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rzymkowski-dla-kresowpl-politycy-pis-stali-sie-pozytecznymi-idiotami-strony-ukrainskiej


  Tomasz Rzymkowski. Fot. facebook.com

  Rzymkowski dla Kresów.pl: politycy PiS stali się pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 21 października 2016 o godz. 22:10:44

  – W tej poprawności politycznej przedstawiciele PiS już przekroczyli ostatni most. Zarzucanie nam agenturalnych powiązań z Rosją czy nazywanie nas pożytecznymi idiotami pokazuje tak naprawdę nie to, kim my jesteśmy według PiS, ale jest koronnym dowodem na to, że pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej są politycy PiS. Jeżeli pod dyktando jakiegoś „Wierchownego Sowieta” Sejm RP przyjmuje uchwałę godzącą w polski interes narodowy – mówi Kresom.pl poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15, Endecja).

  – Już w czwartek z mównicy sejmowej mówiłem, że przedłożony projekt uchwały jest dziełem wybitnie niechlujnym pod względem językowym. Wielokrotnie pytani wnioskodawcy, w tym pan wicemarszałek Terlecki nie byli w stanie odpowiedzieć, kto redagował ten projekt uchwały i jakie gremium decydowało o jego kształcie – mówi Kresom.pl poseł Kukiz’15 i Stowarzyszenia Endecja Tomasz Rzymkowski, odnosząc się do przyjętej przez Sejm „Deklaracji pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Dokument ten zawiera nie tylko kontrowersyjne sformułowania, wręcz zrównujące polskich patriotów z UPA. Jak ujawnił nasz portal, parlament ukraiński przyjął „wspólną” deklarację w wyraźnie innym brzmieniu, faktycznie oddając hołd tej zbrodniczej organizacji, odpowiedzialnej za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Wczoraj Kresy.pl jako pierwsze zauważyły, że Polska Agencja prasowała błędnie podała, że ukraiński parlament przyjął uchwałę w dosłownym tłumaczeniu z języka polskiego.

  – Wczoraj wszystko to przypominało dyktat „Wierchownego Sowieta”. I nie bez powodu użyłem tego stwierdzenia, bo marszałek Terlecki prezentując projekt uchwały mówił o projekcie, który ma przyjąć „Rada Najwyższa Ukrainy”. Natomiast w samym projekcie mówi się nie o „Radzie Najwyższej”, tylko o „Wierchownej Radzie”. Doktryna i nauka prawa mówi, że jeśli jest możliwość przetłumaczenia jakiegoś pojęcia na język polski, to się je tłumaczy. Bez problemu możemy powiedzieć „Rada Najwyższa” jako nazwa ukraińskiego parlamentu, więc po co tworzyć takiego potworka językowego jak dosłownie „Wierkhowna Rada”? – zwraca uwagę poseł.

  – To tak naprawdę było preludium do tego, co dzisiaj zostało bezapelacyjnie stwierdzone. Że to tłumaczenie miało na celu przypudrowanie bardzo śmierdzącego dania – podkreśla Rzymkowski. – Ponieważ i te akapity, które po tym nawet mocnym liftingu i upudrowaniu było bardzo ciężko strawne, a wręcz niestrawne – przynajmniej dla mnie i dla naszego klubu parlamentarnego – zawierały stwierdzenia ewidentnie mające na celu załatwienie dwóch rzeczy. Po pierwsze, zniwelowanie uchwały Sejmu z lipca br. mówiącej wprost o dokonaniu ludobójstwa na obywatelach II RP przez UPA. A z drugiej strony mające na celu zalegalizowanie zakazu wyświetlania filmu „Wołyń” na Ukrainie, czy też ograniczenie rozmowy na ten temat nawet w Polsce. Bo znalazło się tam stwierdzenie o swobodzie działania badaczy naukowych przy jednoczesnym stwierdzeniu o wzmożeniu wysiłków, by siły polityczne podnoszące argumenty niezbliżające nas do pojednania zwalczać.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Kukiz’15 protestuje przeciwko wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy

  – Przywołałem z mównicy sejmowej ten fragment jako jeden z koronnych dowodów pokazujących kompletną głupotę naszych elit politycznych, które decydują się na przyjęcie tak skandalicznej w treści uchwały – podkreśla poseł Kukiz’15.

  ZOBACZ: Winnicki w Sejmie: kto z kogo robi durnia ws. „wspólnej” uchwały parlamentów?

  – Po wczorajszej bardzo burzliwej debacie, odnotowanej w zasadzie tylko przez portal Kresy.pl, bo bardzo mało było na ten temat w mediach ogólnopolskich, widziałem absmak i zgorzkniałość posłów PiS, którzy naprawdę nie cieszyli się z powodu przyjęcia tej uchwały. Ona została przyjęta wbrew ich woli. Słyszeli argumenty, które przywoływali Paweł Kukiz, Józef Brynkus czy Kornel Morawiecki – mówi Rzymkowski.

  Poseł odniósł się także do oskarżeń formułowanych pod adresem posłów Kukiz’15, którzy sprzeciwiali się przyjęciu uchwały, zwracając uwagę na kontrowersyjne zapisy:

  – W tej poprawności politycznej przedstawiciele PiS już przekroczyli ten ostatni most. Zarzucanie nam albo agenturalnych powiązań z Federacją Rosyjską, albo nazywanie nas pożytecznymi idiotami po prostu uwłacza naszej godności. I pokazuje tak naprawdę nie to, kim my jesteśmy według Prawa i Sprawiedliwości, ale jest koronnym dowodem na to, że pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej są politycy PiS. Jeżeli pod dyktando jakiegoś „Wierchownego Sowieta” Sejm RP przyjmuje uchwałę godzącą w polski interes narodowy.

  Jak informowaliśmy wcześniej, w czwartek Sejm głosami PiS, PO, Nowoczesnej i koła Europejskich Demokratów przyjął w pierwszym czytaniu „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Mimo, że twierdzono, że dokument to „wspólna” deklaracja, to treść obu z nich znacząco się różni. Zawiera ono jednak kontrowersyjne sformułowanie, które w wersji ukraińskiej brzmi: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  PRZECZYTAJ: Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

  Wyrażenie ruch oporu jest jednoznacznie kojarzone z walką zbrojną, a na Ukrainie przede wszystkim z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR. W ukraińskiej wersji tekstu zamiast sformułowania „sił opozycji antykomunistycznej” znajduje się wyrażenie: „narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu”.

  – Tego typu rezolucja to krok do tyłu w stosunku do uchwały wołyńskiej i skrajna poprawność polityczna. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z ogromnymi naciskami ze strony ukraińskiej – mówił w rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując przyjęcie deklaracji.

  Przeczytaj również: Lwowscy radni wnioskują o ograniczenie dostępu do Cmentarza Orląt

  Kresy.pl / Marek Trojan

  Polubienie

 17. http://wpolityce.pl/polityka/312712-nasz-wywiad-siemaszko-o-polsko-ukrainskiej-deklaracji-pamieci-i-solidarnosci-to-zobowiazanie-dla-polski-by-przestala-mowic-o-zbrodni-wolynskiej


  fot. YouTube

  NASZ WYWIAD. Ewa Siemaszko: Deklaracja polsko-ukraińska może rodzić niedobrą sytuację. „Nie widzę perspektyw, by Ukraińcy zmienili podejście ws. UPA”

  opublikowano: wczoraj, g. 23:11 · aktualizacja: wczoraj, g. 23:15

  Wspomniana deklaracja obu parlamentów zawiera postulat bezstronnych badań naukowych, ale oczywiście zupełnie inaczej rozumie się to w Polsce, a inaczej na Ukrainie. Nie widzę na razie żadnych perspektyw, by nastąpiła zmiana w podejściu strony ukraińskiej do UPA

  —mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Ewa Siemaszko, badaczka zbrodni nacjonalistów ukraińskich dokonanych na ludności polskiej Wołynia w czasie II wojny światowej.

  wPolityce.pl: Sejm RP i Rada Najwyższa Ukrainy przyjęły „Deklarację pamięci i solidarności”, w której mówi się o potrzebie bezstronnych badań historycznych. Doskonale jednak wiemy, że na Ukrainie takich nie było. Ta deklaracja to kolejny ukłon w ich stronę?

  CZYTAJ WIĘCEJ: Krok w stronę historycznego pojednania? Przyjęto wspólną „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Najwyższej Ukrainy”

  Ewa Siemaszko: Oczywiście, że tak. Jest to wycofywanie się z dobrej zmiany w polityce historycznej naszego państwa, bo w tym roku po raz pierwszy od odzyskania niepodległości w 1989 roku polski parlament uchwalił prawdę o zbrodni wołyńskiej. Uchwała przywróciła pamięć i właściwą terminologię dla tej zbrodni. Do tej pory bowiem przez polityków w różnych formach ukrywany był charakter tej zbrodni. Wspomniana deklaracja obu parlamentów zawiera postulat bezstronnych badań naukowych, ale oczywiście zupełnie inaczej rozumie się to w Polsce, a inaczej na Ukrainie. Nie widzę na razie żadnych perspektyw, by nastąpiła zmiana w podejściu strony ukraińskiej do UPA.

  Dlaczego?

  Od 1991 roku trwa systematyczna praca nad gloryfikacją UPA, co zresztą jest już osiągnięte. Mamy uchwały historyczne parlamentu ukraińskiego z ubiegłego roku, w których przywraca się chwałę zbrodniarzom z UPA, a kwestionowanie ich etosu może być karane. Słyszałam już o przypadkach oskarżeń sądowych, więc jest państwowy terror w stosunku do innego postrzegania UPA. Obecnie ukraiński parlament usiłuje wpłynąć na nas, żebyśmy wycofali się z naszej linii poostrzegania UPA. I ta deklaracja jest właśnie ukłonem w stosunku do życzeń Ukrainy w tej sprawie.

  CZYATJ WIĘCEJ: NASZ WYWIAD. Ewa Siemaszko: Ukraina próbuje narzucić nam swoją wizję historii. „Trzeba z tego wyciągnąć wnioski”

  W deklaracji jest zapis „o potrzebie powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”…

  To sformułowanie jest haniebne. Każdy człowiek, który obserwuje stosunek Ukrainy wobec UPA i naszej pamięci o zbrodni ludobójstwa nie może inaczej tego odczytać, że jest to zobowiązanie w stosunku do naszego państwa, aby powstrzymywało ujawnianie prawdy o ludobójstwie. By w Polsce w ogóle przestano mówić o tej zbrodni. Taka jest intencja tego dokumentu i to jest haniebne, czego nie można naszym parlamentarzystom wybaczyć. Mało tego, przy tej sprawie widać styl działania Wschodu, ponieważ tłumaczenie ukraińskie deklaracji zmieniło treść uchwały.

  W jaki sposób?

  W polskiej wersji deklaracji czytamy: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy do przywrócenia niepodległości naszych państw”. W wersji ukraińskiej jest: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy do przywrócenia niepodległości naszych państw”. Słowa „narodowych” nie ma w polskiej wersji. Zostało ono wprowadzone po to, żeby ta deklaracja ujmowała również UPA. To nie pierwszy przypadek takiego podstępnego działania strony ukraińskiej.

  Może Pani przywołać inny?

  Przypomnę chociażby rok 2003 i pomnik w Porycku, którego treść była wynegocjowana przez Polskę i Ukrainę i została ustalona na podstawie umowy. Tuż przed uroczystościami została ona zerwana przez Ukrainę. W ten sposób, że skuto cześć napisu na pomniku, by zmienić jego wymowę na korzystniejszą dla zwolenników UPA. I to jest norma w działaniach Wschodu.

  W tym kontekście należy patrzeć na zablokowanie przez ukraińskie MSZ pokazu „Wołynia” w Kijowie?

  Tak, oni nie chcą tego filmu oglądać. Pół roku stawali na głowie, żeby nie dopuścić do uchwały Sejmu w sprawie ludobójstwa na Wołyniu. Choć wywierali różne naciski, nie udało im się to. Można skwitować, że dziś to wszystko, co dobrego zostało zrobione w pewnym sensie zostało częściowo anulowane.

  Jak więc traktować zapis w deklaracji o podjęciu szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy?

  To jest śmieszny zapis w świetle tego, co tam się dzieje w tej sprawie. Trzeba podkreślić, że ta cała deklaracja prowadzi również do upolityczniania nauki. Naukowcy oczywiście powinni ze sobą współpracować i nawiązywać kontakty pomiędzy instytutami badawczymi, ale nie potrzeba do tego deklaracji parlamentów. Jeżeli takie są uchwalane, to znaczy, że te badania będą pod kuratelami państwowymi i nie będą niezależne, zwłaszcza na Ukrainie. Moim zdaniem ta deklaracja nie jest tylko symbolicznym dokumentem i może rodzić dla nas niedobrą sytuację.

  Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

  fritz @fritz
  Najwyzsze slowa uznania, Pani Ewo. Taka postawa Polski jest samobojcza. Zacheca wprost do mordowania Polakow przez Ukraincow. Slyszymy bardzo czesto argumentacje: co jest lepsze dla Polski, wojska ukrainskie czy rosyjskie na granicach Polski. Porownajmy sytucje. Rosja gospodarczo i ludnosciowo pada. Szczytem marzen Rosji jest utrzymanie Ukrainy. Rosja ma cos do stracenia i do zarobinia. Ukraina de facto jest sterowana przez Niemcy. Prawie nie ma nic do stracenia. Niemcy moga Ukraina dziecinnie prosto sterowac, np. obiecujacy wschodnia Polske. Ukraincy z dziecinnym zapalem zgodza sie. Ludzenie sie za Ukrana banderowska nie bedzie extremalnie antypolska, jest dziecinniada. Mamy wiec do wyboru dwie sytuacje: Polska miedzy Rosja a Niemcami czy tez Polska zakleszczona przez Niemcy dazace do likwidacji Polski? Co jest gorsze dla Polski? Pytanie dla strategow szczegolnie z PiS. Bo jak na razie slychac tylko beczenie owiec, ktore zgodzily na sprzedaz ziemi polskiej Niemcom i Zydom dajac wolna reke do wykupu zwiazkom wyznaniowym. W ten sposob PAD i PiS rozpoczeli likwidacje Polski.

  Reytan @Reytan
  Fakty dowodza,ze Kaczynski nie jest patriota polskim,i nawet nie rozumie tego pojecia. Jesli mu sie politycznie oplaca,jest propolski,jezeli mu sie to politycznie oplaca,jest probanderowski (lub za CETA,lub ACTA) i antypolski. Fakty pokazuja,ze moze byc tak niemal z tygodnia na tydzien. On sam nie widzi w tym zadnej sprzecznosci. Wszystko odbywa sie to w jego glowie,i nie ma nic wspolnego rzeczywistoscia. Rezultatem bedzie kolejna rzez Polakow,albo wojna Ukrainy z Polska. Oczywiscie,obie te mozliwosci na raz wykluczone nie sa. Albo powiazane ponadto z interwencja niemiecka. Istnieje wiec takze scenariusz rozbiorowy BEZ ROSJI.

  Marek 195.117.61.*
  Na ukrainie już zaczęła się nagonka na aktorów ukraińskich co zagrali w filmie Wołyń. Nie wiadomo czy nie będą zmuszeni wyjechać z kraju aby uniknąć problemów.

  Qwerty 83.6.210.*
  Obłęd wobec Rosji im na to pozwala. Ukraina się domaga 17 powiatów. To Ukraina ma silnych sojuszników (USA i Niemcy) i większe terytorium, liczbę ludności. I po osłabieniu Rosji będą liderem regionu.

  Trochę realizmu 83.31.255.*
  Kompletna bzdura. A w jaki to sposób możemy zmusić Ukrainę, aby zaczęła mówić prawdę o UPA? Cała sprawa jest podgrzewana przez ruskich trolli!

  Asior 109.173.156.*
  Kto przepchnął określenie nazizm w tej deklaracji. Znowu ktoś próbuje przerzucić zbrodnie dokonane przez Niemcy czyli przez Niemców na jakichś przybyłych nie wiadomo skąd nazistów.

  mkk 89.228.86.*
  UPA udaje bohatera a tchórzy przed prawdą i cooo dalej? Wałęsa tak samo stchórzył i stracił wszystko co osiągnął Nawet rodzinę

  OTO „polski ” parlamentarzysta 89.238.166.*
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/134520,kim-jest-miron-ukr-myron-sycz

  Ślązak 77.255.70.*
  To po prostu bezczelnośc ustalania niekonsultowanych społecznie z Kresowianami uchwał.

  bienda Ukraina 85.4.224.*
  Politycy PO już są na Ukraninie, będą podburzać Ukraińców przeciwko PIs owi a co za tym idzie przeciwko Polsce i Polakom. To wysłannicy Szatana, ich zadanie to mieszać siać zło rujnować.

  to nie jest jeszcze dobry czas 85.4.224.*
  Wróg dmucha i wiatraczek się kręci. Oj głupi, głupi.. zmarłych już nikt nie wskrzesi, trzeba żyć dla żywych. Na Ukraninie ciągle rządzi oligarchiczno mafijna spółka – dowód politycy PO już tam są

  wooonnn 193.109.199.*
  20.10.2016 – DZIEŃ HAŃBY:

  sake 217.99.76.*
  czy naprawdę musimy się aż tak upierać przy ,, przyjaźni” z Ukrainą? Czy nie zrobilismy już dość przyjmując uchodźców ukraińskich?

  Zagorski 89.65.70.*
  W praktyce wygląda na to, że rząd PiS’u w relacjach z Ukrainą frymarczy pamięcią o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej…

  Trochę realizmu 83.31.255.*
  Z Ukrainą można próbować załatwić sprawę dyplomacją (co się wreszcie teraz dzieje) lub wojną. Tertium non datur. Kto więc, podpuszczany przez ruskie trolle, pójdzie sam na tę wojnę?

  cep 83.25.121.*
  Te deklaracje sa funta klakow warte

  kobra 83.28.255.*
  To czego nie potrafiła zrobić władza zrobili obywatele. nielegalny pomnik UPA w Werchracie rozebrany. http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/zniszczono-pomnik-upa-w-werchracie,10723906/

  az 37.205.186.*
  Zachód jest naiwny wobec Rosji? A co powiedzieć o polskim Sejmie i władzach w stosunku do Ukrainy?Bezstronne badania? Chichot panowie. Ocknijcie się tam na górze! Nie słyszeliście o „ręce w nocniku”?

  Orly 109.173.149.*
  Skad AKURAT TERAZ jest tyle siemaszenia i w Toruniu i w Warszawiw??? Mamy skoczyc sobie do gardel z Ukraincami??? Zeby sowietom dac sie pozrec? Zaraz po „Smolensku” wypchneli Wolyn PRZYKRYWKE!!!

  stop wojnie hybrydowej 87.205.48.*
  @Orly 109.173.149.* nie przenoś nam Donbasu do Krakowa. To nie jest polska wojna i żadna deklaracja tego nie zmieni

  MM 178.252.28.*
  Wstaliśmy z jednego kolana a padliśmy na drugie i to w gorszym stylu.

  Polubienie

 18. Pies zPiSił się? Masło nie może się zmaślić…

  zefir:
  Oj Terlecki,te różnice zawsze mają pierwszorzędne znaczenie.Jako v-ce marszałek pieprzysz bzdury.Zapytaj swej nałożnicy co ma znaczenie,może wielkość też ma znaczenie.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ryszard-terlecki-pis-roznice-w-tresci-wspolnej-deklaracji-parlamentow-maja-charakter-redakcyjny


  Ryszard Terlecki. Fot. twitter.com

  Ryszard Terlecki (PiS): różnice w treści „wspólnej” deklaracji parlamentów nie mają większego znaczenia

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 21 października 2016 o godz. 23:11:14

  Według wicemarszałka Sejmu z ramienia PiS Ryszarda Terleckiego, różnice w treści wspólnej „Deklaracji pamięci i solidarności” przyjętej przez Sejm RP i Radę Najwyższą Ukrainy mają „charakter redakcyjny” i „nie powodują nadzwyczajnych różnic”, a „mogło do nich dojść przy tłumaczeniu”.

  Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki stwierdził w rozmowie z PAP, że różnice w treści „wspólnej” deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy to „różnice o charakterze redakcyjnym”, które „nie powodują jakiś nadzwyczajnych różnic”.

  PRZECZYTAJ: Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

  Terlecki nie odpowiedział jednak jednoznacznie na pytanie, czy Prezydium Sejmu wiedziało o różnicach w treści dokumentu między wersją polską a ukraińską, gdy w Sejmie posłowie głosowali nad deklaracją. Dopytywany, w jaki sposób mogło dojść do różnic w treści odpowiedział, że „mogło [do nich] dojść przy tłumaczeniu”. – Słowo „narodowy” mogło się zgubić – powiedział Terlecki, co pośrednio może sugerować, że pierwotna wersja dokumentu mogła zostać sporządzona w języku ukraińskim.

  Terlecki stwierdził ponadto, że w języku ukraińskim słowo „narodowy” ma inne znaczenie niż w polskim [w rzeczywistości w oryginale nie ma sformułowania „narodnyj” – czyli „ludowy”, „popularny”, lecz „nacionalnyj” – czyli narodowy – red.].

  Politycy PiS stali się pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej

  – W tej poprawności politycznej przedstawiciele PiS już przekroczyli ostatni most. Zarzucanie nam agenturalnych powiązań z Rosją czy nazywanie nas pożytecznymi idiotami pokazuje tak naprawdę nie to, kim my jesteśmy według PiS, ale jest koronnym dowodem na to, że pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej są politycy PiS. Jeżeli pod dyktando jakiegoś „Wierchownego Sowieta” Sejm RP przyjmuje uchwałę godzącą w polski interes narodowy mówił Kresom.pl poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15, Endecja).

  – Tego typu rezolucja to krok do tyłu w stosunku do uchwały wołyńskiej i skrajna poprawność polityczna. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z ogromnymi naciskami ze strony ukraińskiejmówił w rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując przyjęcie deklaracji.

  Przeczytaj: Kukiz’15 protestuje przeciwko wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy

  Jak informowaliśmy wcześniej, w czwartek Sejm głosami PiS, PO, Nowoczesnej i koła Europejskich Demokratów przyjął w pierwszym czytaniu „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Mimo, że twierdzono, że dokument to „wspólna” deklaracja, to treść obu z nich znacząco się różni. Zawiera ono jednak kontrowersyjne sformułowanie, które w wersji ukraińskiej brzmi: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  Wyrażenie ruch oporu jest jednoznacznie kojarzone z walką zbrojną, a na Ukrainie przede wszystkim z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR. W ukraińskiej wersji tekstu zamiast sformułowania „sił opozycji antykomunistycznej” znajduje się wyrażenie: „narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu”.

  Ponadto, tekst przyjęty przez Sejm brzmi:

  – Wierzymy w potrzebę intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach.

  Z kolei w wersji ukraińskiej jest mowa o „konieczności aktywizacji bezstronnych badań historycznych i konieczności powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

  Kojoto:
  Zakłamana gnida. Mordy z PiS są tak samo ohydne jak te z PO, czy SLD.

  MP:
  miernota PISowska z Krakówka czerwonego.Mieszanina śmierdzących dmuchów.ANTYPOLSKIE KURESTWO

  franciszekk:
  PO+dobnie jak PiS-iory przestaną wkrótce mieć większe ZNACZENIE! Niech tak dalej kolaborują z zdziczałymi moralnie ludźmi – ludobójcami!

  UPAdlina:
  ale h** ma szkaradny ryj !!… Pewnie ta morda banderowska odbija wnętrze jej właściciela !!

  jazmig:
  PiS to jest banderowska partia w Polsce. Oni nie są pożytecznymi idiotami, lecz sprzedawczykami.

  SobiePan:
  Na głupotę nie ma lekarstwa tyle że głupiec nie ma obowiązku pełnienia odpowiedzialnej funkcji Państwowej .PiS okazał się partią manipulującą narodem i działającą na jego szkodę.

  jaro7:
  Czas aby ten stary dziad(67 lat) przeszedł na emeryturę i nie zaśmiecał swoją szkaradna fizjonomią Sejmu.Od początku pisałem że PiS to pseudo patrioci,działający pod publiczkę(do takich zadań wysyłany jest Dworczyk,który ma mydlic oczy słuchaczom).Takich Terleckich w PiS jest mnóstwo.Dziwi mnie jedno ,ponoć środowisko Kresowe to około 5 mln ludzi,to na kogo oni głosują skoro jedyna pro polska partia w Sejmie Kukiz15 ma w sondażach 6-9% .czyżby Polacy byli tak samo głupi przed jak i po szkodzie?

  Dajaman:
  Sprzedajne K.rwy PISowskie. To sie odbije kiedyś czkawką, jeszcze się przekonacie na własnej skórze, chyba że spier..licie wcześniej z Polski w Bieda Howkach.

  Polubienie

 19. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/poslowie-kuki15-pytaja-ministerstwo-o-program-nauczania-w-szkolach-mniejszosci-narodowych


  Fot. youtube.com

  Posłowie Kukiz’15 pytają ministerstwo o program nauczania w szkołach mniejszości narodowych

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 22 października 2016 o godz. 11:11:41

  Posłowie Kukiz’15 w interpelacji skierowanej do MEN zadają pytania dotyczące m.in. programu nauczania historii w szkołach mniejszości narodowych. W rozmowie z Kresami.pl posłowie Wojciech Bakun i Paweł Szramka zaznaczają, że nie można dopuszczać do nauczania treści antypolskich. „Żadna mniejszość nie może gloryfikować swoich pseudo-bohaterów, którzy w naszych oczach są zwyczajnymi mordercami”.

  Posłowie Andrzej Kobylarz, Wojciech Bakun, Maciej Masłowski i Paweł Szramka z klubu Kukiz’15 wystosowali interpelację do ministra edukacji narodowej ws. szkół mniejszości narodowych. Zadali m.in. pytania o to, „czy w szkołach tych realizowany jest inny niż w przypadku polskich szkół publicznych program nauki historii?”, a także „jaki jest wymiar godzin nauki języka polskiego, a jaki dla innych języków nauczanych w poszczególnych szkołach?”. Zapytano również o biblioteki w tamtejszych placówkach, w tym oto, według jakich kryteriów publikacje w innym języku niż w polskim są do nich dopuszczane, a także o to, kto sprawuje nadzór nad publikacjami obcojęzycznymi w tego rodzaju bibliotekach.

  W rozmowie z Kresami.pl posłowie przyznają, że ma to związek ze sprawą opisaną przez Kresy.pl, przy współpracy z Tomaszem Maciejczukiem, odnośnie ukraińskiej szkoły w Bartoszycach. W zbiorach tamtejszej biblioteki znalazły się bowiem publikacje jawnie gloryfikujące banderyzm, w tym UPA oraz samego Stepana Banderę.

  Przeczytaj: „Bandera i Ja”. Banderowska propaganda w polskiej szkole dla Ukraińców [+FOTO / +VIDEO]

  Poseł Wojciech Bakun podkreślił w rozmowie z naszym portalem, że otrzymano zgłoszenia o tym, że książki propagujące nacjonalizm ukraiński znajdują się w bibliotekach dwóch szkół ukraińskich, w tym w Bartoszycach. – Podjęliśmy inicjatywę, czy w tego typu szkołach, które generalnie są finansowane z budżetu państwa, nie dochodzi do nauczania jakiś antypolskich postaw – mówi Bakun. Zastrzega, że nie chodzi tu o żadną ingerencję w sprawy mniejszości, lecz o to, czy nie naucza się tam treści antypolskich. – Trudno, żeby np. prowadzić w Polsce szkołę z niemieckim językiem nauczania, w której wychwalano by nazizm – mówi obrazowo Bakun, nawiązując do sytuacji w Bartoszycach.

  – Szkoły na Ukrainie nauczają czego sobie chcą i nie mamy na to specjalnie wpływu, ale uważamy, że w Polsce szkoły mniejszości z ukraińskim czy jakimkolwiek innym językiem nauczania nie powinny kreować wśród młodzieży postaw antypolskich, przeciwko krajowi, w którym żyją – zaznacza.

  Z kolei poseł Paweł Szramka zaznacza, że propagowanie banderyzmu w szkołach w Polsce jest niedopuszczalne. – Widać, jakie są działania PiS: niby chcą żyć z Ukrainą w nie wiadomo jakiej przyjaźni, a jednocześnie pozwalamy na zniekształcanie rzeczywistości. Wiemy, że Bandera nie był bohaterem, tylko zwykłym bandziorem. Jak to ujął ostatnio Paweł Kukiz: szatanem – mówi Szramka Kresom.pl. Jego zdanie uczenie w szkołach mniejszości w Polsce treści wbrew naszej historii jest niedopuszczalne. – Nie chcemy nawet, żeby uczyli się nie wiadomo jak dobrze o Polakach. Ale przynajmniej niech to nie będzie tak wypaczone w stronę ukraińskiego nacjonalizmu – dodaje.

  Sprawę opisała m.in. „Gazeta Wyborcza”, która cytowała opinie oburzonych działaczy mniejszości narodowych, w tym białoruskiej, niemieckiej czy ukraińskiej. Przytoczono również wypowiedź Piotra Tymy, prezesa Związku Ukraińców w Polsce:

  – Środowisko Kukiza chce sytuować mniejszości jako zakładników polityki polskiej, chce wymusić zastosowanie zasady wzajemności oraz utrzymywania organizacji pozarządowych mniejszości pod presją. I tu moim zdaniem tkwi źródło zagrożenia. Jest to niebezpieczne. Może okazać się – jak w PRL – że społeczności mniejszościowe nie mogą mieć prawa do własnej oceny historii, do innego widzenia przeszłości niż polska. (…) To jest rezultat konceptu, który każe postrzegać mniejszości narodowe i etniczne jako zagrożenie dla państwa (…). Może jeszcze niebawem będą kazali palić te „niesłuszne” książki? Ci posłowie nie widzą problemu ataków na mniejszości w Polsce, niszczenia np. grobów, a chcą wyolbrzymiać jakieś marginalne problemy na forum parlamentu.

  Przeczytaj więcej:

  Prezes Związku Ukraińców w Polsce: UPA walczyła za wolną Ukrainę

  Piotr Tyma kłamie na wizji

  Z kolei oficjalni przedstawiciele mniejszości białoruskiej i litewskiej zaznaczają w rozmowie z GW, że w szkołach z językiem mniejszości jest realizowany program historii Polski z podręczników zatwierdzonych przez MEN.

  Poseł Bakun zaznacza, że działania posłów Kukiz’15 nie są ingerencją w prawa Ukrainy do kreowania swojej wizji historii. – Ale oczywiście będziemy to napiętnowywać, jeżeli ta historia będzie przekłamana i w jakiś sposób szkalująca stronę polską. Takie mamy prawo, ale wpływu na sposób i kształt edukacji na Ukrainie nie mamy. Natomiast wpływ na kształt edukacji w Polsce jednak mamy. Przyznajemy mniejszościom narodowym wszelkie prawa do równouprawnienia, natomiast trudno przyznać mniejszościom ukraińskim, białoruskim czy litewskim prawo do tego, żeby kreowały one w Polsce jakieś postawy antypolskie. Na to nie możemy wyrazić zgody.

  Dla posła Bakuna jest niezrozumiałe, jak można robić tego rodzaju rzeczy za pieniądze polskich podatników:

  – Jeżeli przyjmujemy uchwałę mówiącą o ludobójstwie na Wołyniu, a z drugiej strony Rada Najwyższa Ukrainy uznaje, że bojownicy UPA byli bohaterami narodowymi to nie rozumiem, jak mniejszość ukraińska w Polsce miałaby przyjąć sobie w szkole i kreować tezę, że UPA to byli bohaterowie. Na to naszej zgody nie ma. Dla nas to byli zbrodniarze i ludobójcy.

  – Chcielibyśmy, żeby był jakikolwiek nadzór z strony MEN nad tym, jakie książki faktycznie wprowadza się do nauki. Żebyśmy mieli świadomość, czego uczą się ludzie w Polsce. Żeby nie uczyli się, że Polacy byli źli, albo że dobrze było, że banderowcy mordowali – zaznacza poseł Szramka.

  – Mało nas obchodzi to, czy to jest mniejszość ukraińska, białoruska czy litewska. Żadna z nich nie może gloryfikować swoich pseudo-bohaterów, którzy w naszych oczach są oprawcami i zwyczajnymi mordercami – podkreśla poseł Bakun.

  Kresy.pl / Marek Trojan

  azar:
  Ukraińcy skarżą się na ksenofobię w Polsce. Potrzebna reakcja władz? …. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ukraincy-skarza-sie-na-ksenofobie-w-polsce-potrzebna-reakcja-wladz/dhpc2t ….. poczytajcie komentarze co sądzą o tym Polacy a co robią ,,nie nasi” politycy, tfuuuu

  Wolodyjowski:
  U susida – Wołyniu, Wołyniu…

  zefir:
  Potwierdzam słowa posła Bakuna: „Przyznajemy mniejszościom narodowym wszelkie prawa do równouprawnienia,natomiast trudno przyznać mniejszościom ukraińskim ,białoruskim,czy litewskim prawo do tego by kreowały w Polsce jakieś antypolskie postawy”.Banderowski Tyma jest pierwszym przykładem żerującego na polskim budżecie i będącym wrogiem tych,którzy ten budżet tworzą.Ten banderowski,antypolski typ winien być wydalony z Polszki jako jej banderowski szkodnik.

  baciar:
  banderyzacja kraju postepuje duzymi krokami tylko ruchy społeczne moga temu sie przeciwstawic bo na rzad nie ma co liczyć inicjatywy oddolne moga to powstrzymac bo gora zastanowi sie kto ja wybiera jesli macie w swoim regionie posła posłanke który glosowal za aktem przeciw Polsce to mozna to zrobić trzeba troche inicjatywy i taka menda nie dostanie sie do koryta przykład Pavlo kovalo nastepny MYRON SYCZ trzeba tylko mocno informowac lokalna społecznośc że to są antypolacy teraz ŚWIECICKI I NIE JAKA Gosiewska dostanie czerwona kartke im mniej bandersynów w rządzie tym mniejsza ich inicjatywa

  Polubienie

 20. duch soboru 5.172.255.*
  Ktoś jeszcze bierze na poważnie to, co ten chachłak nakłapie czarnym podniebieniem? Niedługo będzie ten Kowal żaby podkuwał w Donbasie. Cierpliwości. Banderowski pyerdolnik nie dociągnie do 2018.

  http://wpolityce.pl/polityka/312818-kowal-o-zakonczeniu-przez-putina-konfliktu-na-ukrainie-nie-zalezy-mu-na-tym-rozgrywa-to-bardzo-taktycznie

  Kowal o zakończeniu przez Putina konfliktu na Ukrainie: Nie zależy mu na tym. Rozgrywa to bardzo taktycznie


  fot. polskarazem.pl

  Putin rozgrywa konflikt na Ukrainie bardzo taktycznie. Z kolei opinia publiczna np. w Niemczech bardzo takich gestów oczekuje. W momencie, kiedy jest tylko szansa, żeby Putin wykonał jakiś gest, to pole jest dla niego robione, ponieważ słaba jest reputacja tej pokojowej polityki kanclerz Angeli Merkel czy Hollande’a we Francji — powiedział na antenie TVP.Info dr Paweł Kowal, lider Polski Razem, historyk i publicysta (Instytut Studiów Politycznych PAN), były europoseł.

  Podkreślił, że istotą tej obecnej sytuacji jest to, że niestety na świecie robi się wielki zamrożony konflikt.

  Terytorialnie i ludnościowo jest to znacznie większy konflikt niż Naddniestrze, do którego już przywykliśmy, a od czasu do czasu tylko eksperci o nim pamiętają. Niestety będą z tego problemy — stwierdził historyk.

  wkt/TVP.Info

  szlachcic@szlachcic
  czytam i podziwiam was najemne gnidy łonowe wyklute na jajach .urwy putina, ścierwa wracajcie do kacapów tam wasze miejsce. Panie Kowal bardzo precyzyjna ocena kagiebisty putina.

  jacuś 79.191.118.*
  kiedy w końcu ten ukrainiec da nam spokój?? Kowal, ludzie mają dosyć już ciebie, jedź do swoich kolesi, banderowców!!

  elf 95.49.3.*
  Kowal to banderofil. Dziś rano w PR1 Wychwalał po niebiosy banderowski rząd w Kijowi.

  z 31.2.83.*
  Kowal jest skończony, bo już nikt poważny nie będzie brał tego prowokatora banderowskiego na serio.

  997788 37.47.32.*
  upaińcy na upainę, Polska dla Polaków,Orban na Dyktatora RP! Przestańcie się tu kompromitować wobec Narodu banderowską propagandą!!!!

  duch soboru 5.172.255.*
  Ktoś jeszcze bierze na poważnie to, co ten chachłak nakłapie czarnym podniebieniem? Niedługo będzie ten Kowal żaby podkuwał w Donbasie. Cierpliwości. Banderowski pyerdolnik nie dociągnie do 2018.

  kobra 83.28.255.*
  Kowal adwokat Upainy

  Narodowiec 83.22.247.*
  Proszę tego Pana nie cytować. Nie potrzeba nam rzecznika UPAdliny.

  . 90.217.163.*
  Brednie banderowskiego śmiecia Pavlo Kowala… Tfu!

  Ajwaj 92.30.49.*
  Dlaczego reklamujecie V-tą kolumnę PO, w postaci Kowala?

  koko 83.142.220.*
  kowal -a co powiesz o spalonych żywcem w ODESSIE?

  Polubienie

 21. http://wpolityce.pl/polityka/312819-kto-tu-rzadzi-postepkiem-instytutu-w-nowym-jorku-powinno-zainteresowac-sie-msz

  Kto tu rządzi? Postępkiem Instytutu w Nowym Jorku powinno zainteresować się MSZ


  Rys. Rafał Zawistowski

  Tekst ukazał się na portalu sdp.pl.

  Czy prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej blokują prawdę o Jedwabnem? Książka J. T. Grossa „Sąsiedzi” wyrządziła wielką szkodę opinii o Polsce za granicą. Wydawałoby się, że z tego powodu aparat państwa powinien szukać wszelkich dowodów, że zbrodnia w Jedwabnem została dokonana z udziałem Polaków ale pod terrorem Niemców. Dzieje się inaczej.

  Prokuratorzy IPN nie chcą dopuścić świadectw zmniejszających winę Polaków. Dziwne że IPN bierze udział w hucpie J. T. Grossa nie tylko za czasów prezesa Leona Kieresa ale też obecnie. Tak przynajmniej wynika z rozmowy, którą dał Wacław Kubijda – Błażejowi Torańskiemu dla portalu SDP.

  Wacław Kubijda jest realizatorem dokumentu „Jedwabne – Świadkowie – Świadectwa – Fakty”. Film został pokazany na festiwalu Niezłomni, Niezależni, Wyklęci w Gdyni oraz na festiwalu filmu niezależnego OKNO. Pan Kubijda pragnie, aby film pokazała również Telewizja Polska. Jeśli spełnia warunki ekranowe i rzetelności dziennikarskiej, to moim zdaniem TVP powinna film udostępnić szerokiej publiczności.

  Nowy prezes dr Jarosław Szarek oświadczył w Sejmie wkrótce po swoim wyborze , że „wykonawcami zbrodni byli Niemcy, którzy wykorzystali w machinie własnego terroru – pod przymusem – grupkę Polaków”. Odpowiedzialność spada w pełni na totalitaryzm niemiecki, gdy podziemne Państwo Polskie wszelkie przejawy kolaboracji z Niemcami karało śmiercią. Jednak prokuratorzy IPN sami decydują, czym mają się zajmować, a co odrzucić. Sprawa jest tak dużej wagi dla państwa polskiego, że moim zdaniem decyzjami śledczych IPN powinien zainteresować się prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Fakty przytoczone w rozmowie są bulwersujące.
  Opinia o Polakach, jako udziałowcach w Zagładzie jest raczej powszechna w Ameryce. Można by więc sądzić, że polska placówka państwowa wykorzysta każdą okazję w celu polemiki z tym fatalnym wizerunkiem. W październiku ub. roku wyszedł tam przekład książki Anny Bikont „My z Jedwabnego” w poważnym wydawnictwie Farrar, Strauss & Girroux. Autorka miała objazd pod patronatem najważniejszych uczelni Wschodniego Wybrzeża, m.in. Harvard, Princeton, Yale, gdzie powstają panujące opinie.

  Książkę promował Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku, który tak ją reklamuje (po angielsku) na swoim portalu:

  Jana Grossa ogromnie kontrowersyjni „Sąsiedzi” to było ujawnienie przez historyka wydarzeń w małym polskim mieście Jedwabne 10 lipca 1941 roku, gdy obywatele otoczyli żydowską ludność i spalili żywcem w stodole. Masakra była szokującą tajemnicą tłumioną ponad 60 lat i wywołała najważniejszą debatę publiczną w Polsce od 1989 roku.

  O Niemcach ani słowa!

  W reklamie Polskiego Instytutu Kultury jest więcej przekłamań. Debata o Jedwabnem nie była najważniejsza. Najważniejszą debatę wywołała transformacja ustrojowa: kto na zyskał, kto stracił, kto tu rządzi. Ale być może dla kierownictwa Instytutu ważniejsze są zbrodnie Polaków na Żydach w II wojnie. Każdy ma swoje priorytety. Istotny jest fakt, że J.T. Gross nie jest historykiem ale socjologiem. Warsztat jego badań historycznych został bardzo źle oceniony przez polskich historyków. Jednak Instytut nie wykorzystał z okazji promocji książki Anny Bikont opracowania prof. Tomasza Strzembosza podważającego ustalenia J.T. Grossa, chociaż jest dostępne także po angielsku. Czemu nie umieścił tego artykułu na swoim portalu? Za to ogłasza, że książka Bikont jest „głęboko poruszającym rozpoznaniem, co to znaczy być Żydem w nowożytnej Polsce.” Czy bycie Żydem w Polsce powinno sprowadzać się do męczeństwa? Fakty mówią co innego. Postępkiem Instytutu w Nowym Jorku powinno zainteresować się Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Polskie.

  Piotr58 79.175.212.*
  Jak Kwaśniewski zrujnował Polskę !! ten artykuł jest dla Polaczków którzy podczas wyborów siedzą z dupami w domu, żydzi o tym wiedzą dlatego maja nas za BARANÓW i nas kroją !!

  JerzyP 23.240.120.*
  Wiele polskich instytucji w USA jest przejętych przez antypolaków.

  Jadzka 74.57.14.*
  Pare razy, odwiedzajac Nowy Jork, patrzyłam, co Instytut ten proponuje. Naprawde jego propozycje były mało wspolne z polska kultura, moze byli to artysci polonijni?

  dziobal5@dziobal5
  Ciekawe kto jakie pochodzenie ma w IPN ?.Skoro nie zależy mi na wyjaśnieniu zbrodni w Jedwabnem. Żydom i grossowi nie zależy Wcale!.

  Piotr Warszawa 77.65.89.*
  Jan Tomasz Gross studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim” Gross NIE JEST ani historykiem ani socjologiem ! Gross zajmuje się GŁÓWNIE SZKALOWANIEM i OPLUWANIEM Polski w USA ! To WRÓG Polski

  Ani Gross, ani Bikont nie są 89.229.35.*
  historykami, a amerykański świat naukowy czerpie od tych żydowskich paszkwilantów wiedzę.I co,polscy naukowcy nie są w stanie tego Amerykanom uświadomić? Nie znają języka? Czyż to nie żydowski geniusz?

  Obserwator77@Obserwator77
  Najważniejsze Polskie Instytuty Kultury jak ten opisywany w NY ale też ten w Berlinie, zatrudniają członków rodzin (nepotyzm!) postkomuszego lewactwa. Kłamstwo, zakamuflowani konfidenci, totalne lekceważenie interesu Państwa rządzą tymi instytucjami. Za polskie pieniądze, panie ministrze Waszczykowski.

  Obserwator77@Obserwator77
  Edit do poprzedniego wpisu: „…postkomuszego lewactwa rodem z personelu MSZ”.

  duch soboru 5.172.255.*
  Polskie MSZ? Kłopotowski nie rozśmieszaj nas. Nie ma czegoś takiego jak polskie MSZ. W „polskim” MSZ rządzi lobby sprężystych baczków -złogi pogeremkowe. Jako dyżurny judeofil portalu tego nie wiesz?

  Jadzka 74.57.14.*
  Zabieracie głos bez spojrzenia na Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku, ktory jest raczej Instytutem odłamu polskiej kultury. Poszukajcie imprez, jakim patronował i dopiero zabierajcie głos.

  wiz 89.77.6.*
  Wszystkich Żydów w Oświęcimiu spalili ŻYDZI. Żydów z Getta Warszawy do Oświęcimia wyekspediowali Żydzi niektórzy ekspediowani płacili za to. Mało w którym Getcie nieżydzi decydowali kto teraz jedzie.

  kruba 93.180.181.*
  Jak Polacy zaczynają używać słowa ,,Naród polski ,,to jest to faszyzm ,nazizm ,rasizm etc .Jak Żydzi używają słowa ,,Naród żydowski ,,to jest to syjonizm ze wszech miar pozytywny.Ot i dialektyka

  Polak patriota 89.70.114.*
  Może tzw.dyplomacja polska w Waszyngtonie opowie coś ziomkom w USA o żydowskiej bandzie Brawermana mordującej Polaków w pow.iłżeckiom począwszy od 1942 roku

  Piotr58 79.175.212.*
  Amerykańscy żydzi to wróg Polaków nr 1 ciekawe kiedy Polacy przyjdą po rozum !! widowisko które zorganizował Kwaśniewski w Jedwabnym nazywa się 65mld !!

  pisowiec @pisowiec
  Wielcy i Sławni Żydzi – Ryszard Schnepf Loża B’nai B’rith i Ambasador III RP w USA- i wszystko jasne.Nie wiem czemu się pan redaktor tak denerwuje za brak reakcji na te wszystkie przekłamania dotyczace Jedwabnego,przecież na przekazanie w tej chwili, jakiegokolwiek,sprostowania,nie ma najmniejszego sensu,bo i tak będzie odebrane przez diasporę żydowską ,jako nieudolą próbę wybielania „zbrodni”Polaków. Żeby to zmienić potrzeba jest długofalowej kampanii informacyjnej ,a na to nie ma pieniędzy.Takim małym kroczkiem,ku poprawie, jest działalność Reduty Dobrego Imienia,gdzie każdy może zgłaszać takie szkalowanie Polski.

  grundy @grundy
  Dopiero gdy się przyjrzy temu co Żydzi amerykańscy zrobili z Holocaustem za granicą otwierają się oczy. Pierwszego z brzegu przykład np. w The Museum of Jewish Heritage na wystawie wciąż prezentuje się przerobione zdjęcia lub zupełnie nic nie mające wspólnego z tym co działo się w czasie wojny w obozach. Np. słynne palenie zwłok na stosach w Brzezince, to zdjęcie sprzed wojny z katastrofy kolejowej w Ohio. Inne zdjęciu – rozbierający się do egzekucji Żydzi to zdjęcie (przerobione!) żołnierzy wybierających się popływać w morzu etc. Oczywiście żadne monity nie pomagają, nie wolno nic zmieniać. W USA stworzyli sobie coś takiego jak instytucję „świadka historii” to są zwykle, przeważnie młodzi Żydzi chodzący od szkoły do szkoły i opowiadający jak to było. Przeważnie totalne bzdury, ale żaden dyrektor nie ośmieli się takiemu odmówić poprowadzenia spotkania w szkole bo wiadomo czym by się to dla niego skończyło. Były już akcje, że po czymś takim dzieci Polonusów znający nasza historię opowiadały o tym rodzicom i niektórzy urządzali w szkole później awantury o takie fałszowanie historii.

  Kazimierz 83.6.41.*
  Ktoś w Sejmie powinien publicznie zapytać PiS w co oni grają w sprawie Jedwabnego. Miała być ekshumacja i dokładne zbadanie sprawy. Chcemy prawdy. Oszukiwanie Polaków może się źle skończyć dla PiS.

  ELENNA 188.146.19.*
  Żyd ,Norman Finkenstein napisał o tym -Przedsiębiorstwo Holocaust -to jest książka bardzo niewygodna ! Sam autor jest bardzo tępiony za slowa prawdy !Tu jest odpowiedż o co chodzi , o pieniądze !

  wPotylicy @wPotylicy
  Jak długo jeszcze, nasze narodowe – plemienne i bytowe sprawy – będą dyskutowane i rozstrzygane przez żydów i niemal wyłącznie w ich kręgu? Po, z górą, 70 latach zarządzania Polską przez żydowskie komando ds nowego człowieka, ten eksterminacyjny nowotwór powinien ZOSTAĆ CZYTELNIE I OSTATECZNIE ZLIKWIDOWANY NA OCZACH I W PRZYTOMNOŚCI POLAKÓW (!!!) Czy ścierwo liczy na tępotę i odmóżdżenie młodego pokolenia, po talmudycznemu, „wyhodowanego” w zdegenerowanych szkołach i pozbawionego tego słynnego instynktu, który Polak „wysysał z mlekiem matki” – natychmiastowego rozpoznawania żyda? Co mi z tego, że paru żydów pogada między sobą o „koledze redaktorze” i jego karierze z okazji jego urodzin. Michnik to BARDZO GROŹNE ŚCIERWO – od maleńkości kształtowane na „poszukiwacza sprzeczności” – a jestem absolutnie pewien, że to przywołane w cudzysłowie określenie NIC MŁODEMU POLAKOWI NIE MÓWI. Nawrót do publicznej aktywności „zapomnianych” lub „długo nieobecnych” żydów (np. Modzelewscy), jest spowodowany koniecznością dopilnowania i zapewnienia młodym żydom i żydówkom należytego i trwałego osadzenia we wszelkich upatrzonych strukturach. I muszę z rozpaczą przyznać, że to im sie udaje – takiej fali zażydzenia od szczytów po partery, ja, w swoim długim życiu, jeszcze nie widziałem. Da się to tylko porównać z masowym zażydzeniem państwa przez ścierwa przywiezione na sowieckich czołgach w latach 40. Dziś nie ma czołgów, więc instalacja następuje poprzez pełną kontrolę stanowisk i awansów – w częściach: politycznej, administracyjnej, edukacyjnej i kulturalnej struktur administracyjnych, kierowniczych i oczywiście – prawodawczych – bez tego daleko by nie ujechali. I to także tłumaczy nieziszczalność iluzji wyborców PIS i kompletną inercję władzy, która „MOGŁABY”, ale tego nie zrobi – żadnych rozliczeń i kar, pełna teatralność i dreptanie w miejscu – słynne przeczekiwanie „aż przyschnie”…

  Bill 77.65.85.*
  Instytutem rządzi Agata Grenda, za PO była wickiem tego Instytutu, potem także za PO miernym dyr. dep. kultury UM w Poznaniu. W ub. roku znów za PO ponownie dyr. Instytutu w N. J. I wszystko jasne!

  Reytan @Reytan
  W MSZ nic sie nie zmienia,a nawet dzieje sie coraz gorzej. Wiceministrem do spraw amerykanskich zostal Amerykanin pochodzeniazydowskiego, Robert Gray. Odpowiedzialny jest rzad,ktory chce wspolrzadzic razem z Komuna.

  Polubienie

 22. http://wpolityce.pl/polityka/312831-kto-nami-gra-4-wazne-raporty-ktore-trzeba-znac-rosyjska-propaganda-trzesie-europa-od-lat-jakie-beda-dalsze-kroki

  Kto nami gra? 4 ważne raporty, które trzeba znać. Rosyjska propaganda trzęsie Europą od lat. Jakie będą dalsze kroki?


  Fot. pixabay.com

  Jesteśmy rozgrywani za pomocą dezinformacji i propagandy. Wyczuleni na manipulację medialną za czasów poprzednich rządów, teraz powoli tracimy czujność. A działania na froncie wojny informacyjnej ani na moment nie ustały. Przejęcie władzy przez formację, która walczy o polską rację stanu, jeszcze bardziej uruchamia aktywność „wroga”.

  O wojnie informacyjnej mówimy już na nasze szczęście otwarcie i bez ogródek. Minęły czasy, gdy podnoszenie tej kwestii ucinane było zarzutem forsowania spiskowej teorii dziejów. Diagnozę postawiło w ostatnich latach wielu wybitnych ekspertów, a jej słuszność potwierdzona została przez służby specjalne poszczególnych krajów Europy. Dostrzegła to także sama Unia Europejska.

  Niespełna dwa tygodnie temu europosłowie z komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego poparli projekt rezolucji, w której **wyrażają zaniepokojenie coraz silniejszą i wymierzoną w UE propagandą ze strony m.in. Rosji, Państwa Islamskiego, Al-Kaidy i innych grup terrorystycznych. Podkreślają, że „strategiczna propaganda”, wymierzona w UE i jej kraje członkowskie, ma na celu przeinaczanie faktów, wzbudzanie wątpliwości, dzielenie UE oraz jej partnerów w Ameryce Północnej, sparaliżowanie procesu podejmowania decyzji, dyskredytowanie instytucji UE oraz wzbudzanie lęku i niepewności wśród obywateli Unii.**

  Niepokojące jest to, że w niektórych państwach i społeczeństwach unijnych brakuje świadomości, co jest propagandą i celową dezinformacją

  — alarmują europosłowie w dokumencie, którego inicjatorką jest Anna Fotyga z PiS.

  Rezolucja jest ważną przestrogą przed zagrożeniem, związanym z szybkim rozprzestrzenianiem się propagandy inspirowanej przez Kreml. Eurodeputowani wskazują jakimi kanałami prowadzona jest gra.

  Rosyjski rząd wykorzystuje szeroki wachlarz narzędzi, jak think-tanki, wielojęzyczne stacje telewizyjne (jak telewizja RT), agencje informacyjne (jak Sputnik), trolle mediów społecznościowych

  — wyliczają euro posłowie, podkreślając że „zakłamywanie historii jest jedną z głównych strategii Rosji”. Apelują jednocześnie do mediów i ekspertów o gromadzenie danych na temat oddziaływania propagandy.

  Rosyjska propaganda koncentruje się także na poszczególnych krajach, nie tylko należących do UE. Polska narażona jest na nią w sposób szczególny. Agentura wpływu czuje się u nas wyjątkowo dobrze, a poprzez gęsto usianą siatkę działaczy ma możliwość przeprowadzania szeroko zakrojonych akcji dezinformacyjnych i destabilizujących. Próby te obserwujemy każdego dnia.

  W maju 2016 roku sejmowa komisja ds. służb specjalnych przedstawiła własny raport na temat działalności propagandowej Rosji w Polsce.

  Służby rosyjskie mają przygotowane odpowiednie mechanizmy i modele, które działają zarówno w Unii Europejskiej, jak i w innych krajach, które sąsiadują z nami

  — powiedział szef komisji Marek Opioła.

  Widoczne były wówczas działania rosyjskiej agentury, której celem było zdezawuowanie szczytu NATO w Polsce, zdyskredytowanie polskich władz i doprowadzenie do przeniesienia wydarzenia w inne miejsce. Wykorzystywano w tym celu wszystkie możliwości, włącznie ze strefami wpływów rosyjskich w UE.

  To jest wojna informacyjna, dezinformacja, agentura wpływu. To jest kreowanie różnego rodzaju informacji, które są tworzone w Moskwie, a potem powielane w mediach nie tylko w Polsce, ale też w mediach światowych

  — podkreślił szef komisji, dodając że działaniami rosyjskiej propagandy objęte są także Światowe Dni Młodzieży.

  Doskonale pamiętamy jak chętnie wchodziły w antyrządową narrację niektóre media, powtarzając wrzutki wątpliwego pochodzenia. Zarówno szczyt NATO, jak i Światowe Dni Młodzieży osnute były negatywną opinią niektórych dziennikarzy. Przekonywano, że w Polska nie jest gotowa na uniesienie takich wydarzeń, że zostanie sparaliżowana komunikacyjnie, że nie jest wystarczająco zabezpieczona i dlatego jest pewnym i łatwym celem terrorystów.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Rosyjska agentura wkroczyła w kolejną fazę ataku przed szczytem NATO. Dlaczego totalna opozycja tak łatwo wchodzi w tę grę?

  Kłamstwa i manipulacje. Tak próbowano zablokować międzynarodowe święto katolików. Kościół jest wzmocniony, Polska dumna, a Agora?… Rosyjska agentura rozgrywa swoją partię także w innych krajach. W marcu tego roku opublikowany został raport szwedzkich służb SAPO za 2015 rok.

  Autorzy sprawozdania podkreślili, że Rosja prowadzi przeciwko Szwecji wojnę psychologiczną, której celem są decydenci oraz opinia publiczna. Kreml chce wpływać na podejmowane w Szwecji decyzje poprzez wspieranie ruchów ekstremistycznych, działania informacyjne oraz dezinformacje.

  Celem wojny psychologicznej jest utrata zaufania społeczeństwa do wybranych demokratycznie władz

  — stwierdzili w raporcie eksperci. Jako przykład dezinformacji podali sfałszowanie listu podpisanego przez ministra obrony Szwecji Petera Hultqvista, w którym gratuluje on szwedzkiej firmie BAE Systems Bofors zdobycia kontraktu na dostawy broni Ukrainie. Zdaniem ekspertów fałszywka powstała w Petersburgu. Rozeszła się błyskawicznie na portalach społecznościowych i w niektórych mediach, zanim szwedzki rząd zdążył zareagować i zaprzeczyć autentyczności listu.

  Również Szwedzi ostrzegają w sprawozdaniu przed działaniem rosyjskich władz, wspierających media, będące coraz częściej ich narzędziem. Wymieniają tu grupy medialne „RT” oraz „Sputnik”, wchodzące w skład koncernu założonego przez prezydenta Władimira Putina i kontrolowane są przez Kreml.

  W szwedzkim raporcie pojawia się jeszcze jedna ważna uwaga. Eksperci podkreślają, że „granica pomiędzy czasem pokoju a stanem wojny rozmyła się”. Wzmożoną aktywność rosyjskich służb Szwedzi odnotowują od czasu wybuchu wojny na Ukrainie. Stwierdzono, że nielegalnie gromadzą oni informacje o szwedzkim wojsku, polityce, gospodarce, zaawansowanych technologiach, badaniach naukowych, a także o imigrantach politycznych.

  Podobny raport wydała także Bułgaria w czerwcu 2016 r.. Bułgarski kontrwywiad zaalarmował, że obce służby penetrują wewnętrzne sprawy kraju. Próbowano przejąć media i energetykę. Z doniesień medialnych wiadomo, że rosyjski oligarcha Konstantin Małofiejew dążył do kupienia jednego z czterech kanałów telewizyjnych o ogólnokrajowym zasięgu. Nie otrzymał na to zezwolenia.

  Stwierdzono konkretne działania na rzecz stworzenia i rozszerzenia wywiadowczych pozycji w celu dotarcia do tajnych informacji krajowych i zagranicznych

  — napisano w dokumencie. Autorzy raportu podkreślili, że tradycyjnym obiektem zainteresowania były „procesy w sferach: politycznej, gospodarczej, społecznej, kulturalnej, religijnej i wojskowej”.

  Rosyjska wojna informacyjna prowadzona jest konsekwentnie od wielu lat. Jej strategię i przebieg opisałam szczegółowo w książce „Pułapka gender”. W dużym skrócie relacjonowałam jej etapy w kilku tekstach na portalu Polityce.pl

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Sowiecka strategia „wojny bez walki” dobiega końca. Państwo nie działa, podziałów nie sposób zasypać, a naród ma dosyć degrengolady. Kiedy wkroczy polityczny zbawca?

  Trzynaście przykazań tajnego wroga zrealizowane z sukcesem

  Kreml zwiera szyki militarne. Sukcesywnie zwiększa nakłady na wojsko do tego stopnia, że najnowszy budżet opatrzył najwyższą klauzulą tajności. Jednocześnie prowadzi coraz bardziej zaostrzoną wojnę informacyjną w Europie. Zmiana władzy w Polsce jest dla Rosji wyjątkowo szkodliwa, więc działania propagandowe i dezinformacyjne nabierają tempa. Pogłębianie podziałów, sianie niepokoju, wyprowadzanie ludzi na ulice, wrzutki medialne, dyskredytacja władzy, wzmożona aktywność agentów wpływu – wszystko to ma służyć celom wroga. Co będzie dalej? Warto przywołać fragment rosyjskiej doktryny wojennej. Dokument z 2010 roku jasno pokazuje strategię Kremla:

  Szczególna cecha współczesnych konfliktów zbrojnych: (a) nieprzewidywalność wybuchu; (b) szerokie spektrum celów militarno-politycznych, gospodarczych, strategicznych i innych; (c) rosnąca rola wysoce efektywnych, nowoczesnych systemów zbrojnych, jak również modyfikacja znaczenia poszczególnych aspektów walki zbrojnej; (d) wcześniejsze prowadzenie działań o charakterze walki informacyjnej, zorganizowanych w celu realizacji interesów politycznych bez użycia siły wojskowej, następnie zaś – w celu wywołania pozytywnej reakcji światowej społeczności na wiadomość o użyciu sił zbrojnych.

  autor: Marzena Nykiel

  smartboy 78.10.205.*
  coś słaba ta ruska agentura skoro wszystkie media w Polsce są proamerykańskie:-)

  Wołyń 72.43.138.*
  Szanowna Pani Nykiel. Proszę nie zapominać o najważniejszym graczu w Polsce, nawiasem mówiąc pani zwierzchniku, Kościele Katolickim. Wiem że prawda jest czasami niewygodna ale nie da się tego ukryć.

  PiS=PO=JEDNO ZŁO 87.207.180.*
  Napisz coś Marzenko o amerykańskiej agenturze w PiS, która jest równie szkodliwa i antypolska co rosyjska, z tym że lepiej zakamuflowana i tym samym groźniejsza. Np. CETA/TTIP, polityka wobec UPAiny

  janka 37.17.115.*
  Kto wami gra? Wlasna glupota i fobje

  piterb1@piterb1
  taaa. kto nie łyka amerykańskej papki jest ruskim trollem . tak się składa że pachołki faszyngtonu sami sie dezawują, np oficjlna władza na ukraine stawia pomniki banderze.

  sławek 213.73.8.*
  A czym się ta władza różni od poprzedniej? Chodzą do kościoła? Nasz system podatkowy, opresyjne prawo i system gospodarczy nawet nie drgnęły. Państwowy wyzysk to największy problem Polaków.

  Tomasz 83.6.112.*
  Tarcza antyrakietowa celem pierwszego uderzenia jądrowego. Dlaczego USA wystawia nas na strzał?

  bukor@bukor
  Jedno jest pewne, kto oddala Polskę od Unii Europejskiej, ten przybliża Polskę do Rosji nawet wtedy, kiedy jest przekonany, że nie ma i nie chce mieć z nią nic wspólnego. Brytyjczycy sami się od nas oddalili, teraz robią piekło naszym rodakom. Walczymy z Niemcami, Francją i wszelkimi możliwymi euroopejskimi agendami. Powstaliśmy z kolan, by iść w stronę Rosji.

  dr Goebbels byłby dumny 188.33.236.*
  @bukor – sam uprawiasz propagandę: „Brytyjczycy (…) robią piekło naszym rodakom”. Poza pojedynczymi (oczywiście nieakceptowalnymi!) przypadkami brutalnych ataków, gdzie widzisz to „piekło”?

  szalom 62.178.123.*
  Mamy wrogów za granicą i niestety w Polsce.Niech państwo dziennikarze śledczy (Polacy)powiedzą społ. kim są ci wrogowie.Ale nie,oni boją się zarzutu antyeskimosizmu.

  Reytan@Reytan
  Histeria sluzy tylko Putinowi. W Polsce opinia publiczna jest bardzo odporna wobec dzialan Rosji. A przypisywanie jej wszystkich nieprzyjemnych faktow to wariactwo. Wystarczy,ze powiemy ze cala opozycja,poza Kukizem,ma charakter zdrady narodowej.

  Polubienie

  • ania 83.30.197.*
   Patriota roku to żart!!! On tylko dba o dobro ukrainy

   lanis 94.254.152.*
   To jest szaleństwo, wiedzą, że odważny, ale nie wiedzą, który król patronuje 🙂 krejzole

   BB 83.26.218.*
   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dzien-hanby-kukiz15-opublikowal-film-o-przyjetej-polsko-ukrainskiej-wspolnej-deklaracji-video…..ktos tu smie pisac o patriotyzmie???

   http://wpolityce.pl/polityka/312825-antoni-macierewicz-laureatem-nagrody-im-kazimierza-wielkiego-patriota-roku-2016-prof-nowak-nie-zawahal-sie-walczyc-o-prawde-o-smolensku


   Fot. PAP/Bednarczyk

   Antoni Macierewicz laureatem nagrody im. Kazimierza Wielkiego „Patriota Roku 2016”. Prof. Nowak: „Nie zawahał się walczyć o prawdę o Smoleńsku”. WIDEO

   Bez odwagi nie ma patriotyzmu. Przypomnę, dwa lata temu kiedy echa wojny na Ukrainie doszły do Polski, wtedy celebryci odpowiadali „uciekniemy”

   —mówił prof. Andrzej Nowak podcza wręczenia nagrody im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku 2016”, któą otrzymał szef MON Antoni Macierewicz.

   Bez odwagi nie ma patriotyzmu. Przypomnę, dwa lata temu kiedy echa wojny na Ukrainie doszły do Polski, wtedy celebryci odpowiadali „uciekniemy”. Pewien finansista odpowiedział, że „wybierze Nową Zelandię, bo stać go na to”. Jeżeli uciekasz, ze swojego domu to ten dom się nie ostoi. Jeżeli rzucimy ziemię, z niechęci przed podjęciem wyzwania, wtedy tej ziemi nie obronimy i nie będzie już naszej ziemi

   —przypominiał.

   Profesor wskazał na trzy elementy w biografii Macierewicza, które wskazują na cnotę odwagi.

   Oczywistymi punktmi jest działalność w harcerstwie i powołnie KOR, kiedy bycie opozycją wymagało odwagi. Punkt drugi to 10 kwietnia. Podjecie odpowiedzialności za dochodzenie prawdy, kiedy przeciwnik jest ogromny mający na rękch krew wielu ludzi, wymaga odwagi. Macierewicz się nie zląkł Putina i Tuska. Nie zawahał się. Trzecim elementem odwagi jest, odwaga cywilna, aby objąć stanowisko szefa MON, gdzie podjęcie reform wymagało wielkiej cywilnej odwagi

   —podkreślił.

   Wręczenie nagrody – przyznanej po raz pierwszy przez środowiska związane z krakowskim wydawnictwem Biały Kruk – odbyło się podczas gali w Operze Krakowskiej. Minister obrony narodowej otrzymał nagrodę między innymi za wkład w służbę ojczyźnie i Polakom. Wieczorna gala w Operze Krakowskiej była zwieńczeniem obchodzonego po raz drugi Dnia Patrioty.
   (…)

   dominika 89.69.165.*
   Zajady mi się ze śmiechu zrobiły. Wstydu nie macie chwaląc gościa, o którym wszyscy wiedzą kim jest…..Patriota ….właśnie straciło sens to słowo.

   Zniesmaczony 151.67.202.*
   Jesli patriotyzmem jest pchanie narodu na mieso armatnie (w wojence o co? wie ktos o co?)to tak ,to patriota!

   PiS=PO=JEDNO ZŁO 87.207.180.*
   Ja bym mu przyznał w Tworkach nagrodę OSZOŁOMA Roku 2016, a wręczać mu ją powinno jego wariackie lustrzane odbicie czyli Stefek „kaftan” Niesiołowski laureat ubiegłorocznego plebiscytu.

   dankawojtek001@dankawojtek001
   Panie MON Macierewicz kto odpowiada w „drobnej zmianie” w tym w służbach za ukraińską nominację dla balcerowicza,j.millera i sł. nowaka ?

   A dolf 89.77.17.*
   O Boże!-Prof.Nowak:-kpi pan,czy tak na poważnie? Gdyby Macierewicz przelicytował Ruskich i kupił od Egiptu te mistrale np.po 100$ szt. -no to nagroda by mu się należała, ale za te wszystkie głupoty?

   http://wpolityce.pl/polityka/312779-szef-mon-w-toruniu-poprzedni-rzad-w-ogole-nie-myslal-i-nie-wskazywal-na-koniecznosc-myslenia-w-kategoriach-obronnych-wideo

   Polubienie

  • Co tam… widać i Francuzi są częścią tego haniebnego spisku… a i TVN także… no i ja… „ruski troll”…

   http://wiadomosci.wp.pl/producent-mistrali-egipt-nie-wystapil-z-zadna-prosba-o-reeksport-sprzetu-do-krajow-trzecich-6051092576916609a

   Producent Mistrali: Egipt nie wystąpił z żadną prośbą o reeksport sprzętu do krajów trzecich

   • Producent Mistrali odpowiedział na pytanie TVN24 BIS dotyczące sprzedaży przez Egipt okrętów Rosji
   • Egipt nie wystąpił z żadną prośbą o reeksport tego sprzętu do krajów trzecich – informuje TVN24 BIS

   Egipt nie wystąpił z żadną prośbą o reeksport Mistrali do krajów trzecich – poinformował TVN24 BIS producent okrętów, francuska stocznia DCNS.

   Jako pierwszy o odsprzedaży przez Egipt Mistrali Rosji napisał portal niezależna.pl. Mistrale, miały zostać odsprzedane Moskwie za symbolicznego dolara. Informację te potwierdził z mównicy sejmowej szef MON Antoni Macierewicz. Jest prawdą, że Mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja miała rzeczywiście miejsce – powiedział w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Później na sejmowych korytarzach mówił dziennikarzom, że te informacje ma z dobrych źródeł.

   Dzień później Antoni Macierewicz zaczął dopuszczać do siebie myśl, że wiadomość o sprzedaży Mistrali Rosji może nie być prawdziwa. – Gdyby Egipt się teraz wycofał z tej operacji, to byłby zysk dla pokoju światowego i dobra informacja dla Federacji Rosyjskiej, że nie można sobie na wszystko pozwalać – mówił dziennikarzom w Sejmie. Choć nadal twierdził, że jego informacje są pewne i sprawdzone.

   Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow komentując wypowiedź szefa polskiego MON Antoniego Macierewicza powiedział, że jest to „całkowita bzdura”. Pieskow wyraził ocenę, że źródła, na które powołuje się polski resort, nie są pewne.

   – Sądzę, że wyjaśnieniem jest widocznie nadmierne emocjonalne tło, jakie panuje w ostatnich tygodniach w Warszawie – powiedział Pieskow, cytowany przez agencję TASS. Dodał następnie: – To jest całkowita bzdura.

   Informację o odsprzedaży zdementował także Egipt.

   Zgodnie z prawem, gdyby Egipt chciał odsprzedać kupioną broń, musiałby wystąpić o zgodę do producenta. Inaczej naraziłby się na problemy – nikt nie chciałby sprzedać mu nowoczesnego uzbrojenia. TVN24 BIS postanowiło więc sprawdzić u źródła czy Egipt o taką zgodę wystąpił w przypadku Mistrali. Odpowiedź francuskiej stoczni jest jednoznaczna.

   Dwa okręty typu Mistral miały pierwotnie trafić do Rosji. Po aneksji Krymu kontrakt został jednak zerwany. Zbudowane okręty stały w porcie, a Francja uzgodniła z Rosją warunki odszkodowania w związku z unieważnieniem kontraktu. W ramach tej rekompensaty Francja zobowiązała się zwrócić Rosji 950 mln euro.

   We wrześniu 2015 Pałac Elizejski podał, że prezydenci Francji Francois Hollande oraz Egiptu Abdel Fattah el-Sisi uzgodnili, że Kair kupi jednostki pierwotnie przeznaczone dla rosyjskiej marynarki. Według egipskich zapowiedzi, okręty miały być wykorzystywane do operacji w Jemenie i do walki z tzw. Państwem Islamskim. Pierwszy okręt został przekazany Egiptowi w czerwcu, a drugi we wrześniu tego roku. Okręty nazwano na cześć byłych egipskich prezydentów – Gamala Abdel Nasera i Anwara as-Sadata.

   http://opinie.wp.pl/marcin-bartnicki-antoni-macierewicz-prowadzi-polske-na-przegrana-wojne-6050394858955905a

   Marcin Bartnicki wczoraj (19:00)

   Marcin Bartnicki: Antoni Macierewicz prowadzi Polskę na przegraną wojnę

   Antoniemu Macierewiczowi nie można odmówić patriotyzmu i odporności na korupcję, które są niezbędne dla każdego ministra obrony narodowej. Ale sama determinacja to za mało, a w połączeniu z oderwaniem od rzeczywistości może jeszcze pogłębić skalę przyszłej katastrofy. Podobne oddanie ojczyźnie cechowało przywódców II RP, którzy poprowadzili Polskę na z góry przegraną wojnę. Macierewicz robi wszystko, aby złożyć na narodowym ołtarzu taką samą ofiarę. Z nas – pisze Marcin Bartnicki (WP Opinie).
   (…)

   nikt
   Francja nie jest członkiem NATO panie ekspercie od obronności.

   Kamp
   Wystarczy spojrzeć na jego oczy i mamy odpowiedź. Z NATO to bym uważał, jak przyjdzie co do czego, każdy będzie bronił własnych interesów a nie cudzych. Chcesz na kogoś liczyć, licz na siebie. Wirtualna polska buja w obłokach chwaląc tak bardzo NATO. NATO to Niemcy, a Niemcy to też Wirtualna i kółko się zamyka w mydleniu nam oczu…

   Bejbi King
   NATO jest podstawą naszego bezpieczeństwa, dlatego powinniśmy wzmacniać sojusz, poprzez poprawne stosunki dyplomatyczne, oraz zwiększanie siły własnej. Jednocześnie błędem jest szczekanie na Rosję, z którą powinny łączyć nas możliwie poprawne stosunki oparte głównie na wymianie handlowej. Im więcej będziemy handlować z Rosjanami tym mniej prawdopodobny będzie fakt, że będzie się im opłacało nas zaatakować. Tymczasem robimy wszystko „wprost przedziwnie”, tylko w gadce jesteśmy dobrzy.

   Warszawiak
   Moim zdaniem, przez te wszystkie wasnie z Rosja, Niemcami, teraz Francja, Polska jest skonczona. Nastepny rozbior Polski, to kwestia czasu. Szalency z PIS-u, dostali teraz swira na punkcie Wegier, razem sie zwachali, dwa ksenofoby. Dwie bidy do kupy sie zebraly, chca wojowac z Bruksela. Wegry troche cwane, bo maja dobry uklad z Putinem, polskie glupki pala mosty wszedzie. Dobrze, glupich nie szkoda, jak sie nie chca uczyc na bledach.

   ses
   „odporność na korupcję” wolne żarty, jeszcze autor doda może, że helikoptery z wolnej ręki to nie jest objaw korupcji, że prywatne kontakty z lobbystą na rzecz Sikorsky Helicopters to nie objaw korupcji? pomijam rezygnację z umowy z offsetem na rzecz umowy bez offsetu. w sumie to już nie korupcja, to zdrada stanu, a pan m. powinien jak najszybciej stanąć przed sądem.

   onionland+++
   Wcześniej się śmiałem z tego, jak mówiono o hakach Macierewicza na Kaczyńskiego, ale coś w tym jest . Chyba po prostu oni oboje są świrnięci na władze.

   Polubienie

 23. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/winnicki-wspolna-deklaracja-parlamentow-polski-i-ukrainy-zawiera-grozbe-wobec-kresowian-video


  Robert Winnicki w Sejmie. Fot. youtube.com

  Winnicki: „wspólna” deklaracja parlamentów Polski i Ukrainy zawiera groźbę wobec Kresowian [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 22 października 2016 o godz. 21:09:32

  – Przepychana kolanem polsko-ukraińsko uchwała jest czymś kuriozalnym pod kątem prawdy historycznej. Poza tym – zawarto w niej niedwuznaczną groźbę wobec środowisk narodowych i kresowych w Polsce – zaznacza poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

  – Czy relacje Polski i Ukrainy są oparte na tak kruchych podstawach, że nasze interesy wspólne są tak nikłe, że jeden film, „Wołyń”, na który masowo chodzą Polacy, doprowadza do pospiesznego, przepychanego kolanem uchwalenia takiej uchwały w polskim Sejmie i w parlamencie Ukrainy? – pytał w Sejmie Robert Winnicki.

  Zdaniem posła, w tekście uchwały znalazły się trzy karygodne sformułowania. Po pierwsze, o „antykomunistycznym ruchu oporu”, co można interpretować jako wsparcie dla UPA. Po drugie jest tam mowa o piętnowaniu sił, które dążą do zatrzymania procesu pojednania pomiędzy Polską a Ukrainą.

  – Czy mamy na myśli środowiska kresowe? – pytał Winnicki. Zaznaczył, że po trzecie, w dokumencie nie ma mowy o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  PRZECZYTAJ: Winnicki w Sejmie: kto z kogo robi durnia ws. „wspólnej” uchwały parlamentów?

  – Przez kogo zostali oszukani polscy posłowie – przez Ukraińców, czy przez nasze prezydium Sejmu? Tego nie wiemy. Wiemy, że przyjęta wczoraj [20 X – red.], a przepychana kolanem polsko-ukraińsko uchwała jest czymś kuriozalnym pod kątem prawdy historycznej. Poza tym – zawarto w niej niedwuznaczną groźbę wobec środowisk narodowych i kresowych w Polsce. Po trzecie wreszcie – jest w niej zawarte obłudne oszustwo również wobec Ukraińców – zaznacza Winnicki we wpisie na Facebooku.

  – Wreszcie – prezydium Sejmu twierdziło, że proponuje identyczną uchwałę jak w ukraińska Rada Najwyższa, co okazało się nieprawdą. W tekście jest zasadnicza różnica – zaznacza prezes Ruchu Narodowego.

  ZOBACZ: „Dzień Hańby” – Kukiz’15 opublikował film o przyjętej polsko-ukraińskiej „wspólnej” deklaracji [+VIDEO]

  – W tej poprawności politycznej przedstawiciele PiS już przekroczyli ostatni most. Zarzucanie nam agenturalnych powiązań z Rosją czy nazywanie nas pożytecznymi idiotami pokazuje tak naprawdę nie to, kim my jesteśmy według PiS, ale jest koronnym dowodem na to, że pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej są politycy PiS. Jeżeli pod dyktando jakiegoś „Wierchownego Sowieta” Sejm RP przyjmuje uchwałę godzącą w polski interes narodowymówił Kresom.pl poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15, Endecja).

  Jak informowaliśmy wcześniej, w czwartek Sejm głosami PiS, PO, Nowoczesnej i koła Europejskich Demokratów przyjął w pierwszym czytaniu „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. Mimo, że twierdzono, że dokument to „wspólna” deklaracja, to treść obu z nich znacząco się różni. Zawiera ono jednak kontrowersyjne sformułowanie, które w wersji ukraińskiej brzmi: „Pamiętamy walkę polskich i ukraińskich narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu, jaka dała moralne podstawy dla przywrócenia niepodległości naszych państw”.

  PRZECZYTAJ: Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

  Wyrażenie ruch oporu jest jednoznacznie kojarzone z walką zbrojną, a na Ukrainie przede wszystkim z UPA, w przeciwieństwie do opozycji antykomunistycznej, obecnej tylko w polskiej wersji tekstu, a która dotyczy głównie dysydentów w czasie ZSRR. W ukraińskiej wersji tekstu zamiast sformułowania „sił opozycji antykomunistycznej” znajduje się wyrażenie: „narodowych sił antykomunistycznego i antynazistowskiego ruchu oporu”.

  – Tego typu rezolucja to krok do tyłu w stosunku do uchwały wołyńskiej i skrajna poprawność polityczna. Widać wyraźnie, że mamy do czynienia z ogromnymi naciskami ze strony ukraińskiej mówił w rozmowie z Kresami.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, komentując przyjęcie deklaracji.

  Facebook.com / Kresy.pl

  azar:
  Liczcie się koledzy i koleżanki, że wkrótce nasze kresy.pl ogłoszą tubą propagandową sterowaną z Kremla bo krytykuje pojednanie polsko-banderowskie więc trzeba będzie zamknąć ten portal w imię dobrych relacji z naszym najważniejszym sojusznikiem w braterstwie krwi. Tyma już spisuje nasze nicki i przekazuje je do ABW tak więc spodziewajcie się za jakiś czas najść i konfiskaty komputerów!!!

  Polubienie

 24. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/posel-sanocki-w-sejmie-jestesmy-bardziej-ukrainscy-niz-sama-ukraina-video


  Janusz Sanocki. Fot. facebook.com

  Poseł Sanocki w Sejmie: jesteśmy bardziej ukraińscy niż sama Ukraina [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 22 października 2016 o godz. 23:11:19

  My wychodzimy przed szereg. Jesteśmy bardziej ukraińscy niż sama Ukraina. Musi się skończyć ta głupota, bo ta uchwała jest objawem zwykłej głupoty politycznej – mówił poseł niezrzeszony Janusz Sanocki podczas burzliwej debaty sejmowej nt. „wspólnej” uchwały parlamentów Polski i Ukrainy.

  – Państwo ukraińskie nie jest w stanie wojny z Rosją – podkreślił Sanocki, zabierając w Sejmie głos podczas debaty nad projektem przyjętej w czwartek „wspólnej” uchwały parlamentów Polski i Ukrainy. Przypomniał, że ukraiński prezydent Petro Poroszenko, jako biznesmen i właściciel fabryki „Roshen” znajdującej się na terenie Rosji, w 2015 roku zapłacił kilkadziesiąt mln dolarów podatku na rzecz budżetu rosyjskiego.

  – My wychodzimy przed szereg. Jesteśmy bardziej ukraińscy niż sama Ukraina – mówił poseł. Podkreślił, że skoro Ukraina nie godzi się z aneksją Krymu, to powinna wypowiedzieć Rosji wojnę.

  – Proszę państwa, musi się skończyć ta głupota, bo ta uchwała jest objawem zwykłej głupoty politycznej, ponieważ wychodzimy przed szereg. Nie mamy w tym żadnego interesu, wręcz szkodzimy polskim interesom – mówił Sanocki.

  – Ja pomagam Ukraińcom osobiście. Pomagam rodzinom ukraińskim. Jestem za wolną Ukrainą, ale jestem przeciwko banderyzmowi, przeciwko temu, że tam cały patriotyzm ukraiński jest budowany na mitach Bandery i faszystów. I zamykanie na to oczu jest po prostu jakąś koszmarną głupotą i antypolonizmem, i antyukraińskością – zaznaczał poseł. Dodawał, że uchwała zaszkodzi Polsce i stosunkom polsko-ukraińskim. Jego zdaniem wynika to m.in. z „paranoicznej antyrosyjskości”. Pytał również o to, jak traktowani są Polacy na Ukrainie.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Sylwester Chruszcz z Kukiz’15: wspólna deklaracja parlamentów Polski i Ukrainy zrównuje polskich patriotów z upowcami
  Kukiz’15 protestuje przeciwko wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy

  Wcześniej poseł Sanocki również zabierał głos ws. uchwały:

  – Gdyby ta uchwała służyła dobru Ukrainy, pierwszy bym ją poparł. Moja babcia była Ukrainką, moja rodzina pochodzi z Kresów, pomagam Ukraińcom, znam Ukrainę i wiem, że Ukraina jest głęboko podzielona. Ale środowiska postbanderowskie, postupowskie narzuciły jej, całemu społeczeństwu ukraińskiemu, narrację fałszywą historycznie. Nie możemy na to zamykać oczu, nie możemy podejmować naiwnych działań, kierując się pobożnymi życzeniami i naszymi nieprawdziwymi wyobrażeniami. Dzisiaj, jeśli używamy sformułowania ˝ci, którzy walczyli o wolność na Ukrainie˝, to wszyscy Ukraińcy zrozumieją to jako poparcie dla OUN i UPA. My nie możemy na to zamykać oczu.

  Jego zastrzeżenia budził również fakt, że uchwałę zgłoszono ze względu na to, że przyjmuje ją ukraiński parlament. – Przecież my nie mieliśmy szansy wcześniej uzgodnić, przedyskutować tego tekstu. Nie można tak stawiać nas, polskiego Sejmu, w takiej sytuacji, bo wychodzi na to, że my jesteśmy w zasadzie podporządkowani temu, co zrobi Werchowna Rada Ukrainy – mówił Sanocki. Zwrócił również uwagę, że Polska tym samym stwarza Ukraińcom fałszywą perspektywę:

  – To jest wielki błąd i tego nam Ukraińcy nie zapomną – ponieważ my nie jesteśmy w stanie im przyjść z żadną realną pomocą. Doskonale państwo o tym wiecie.

  Przeczytaj także:

  „Ta deklaracja to krok do tyłu i skrajna poprawność polityczna” – Ks. Isakowicz-Zaleski dla Kresów.pl

  Tomasz Rzymkowski dla Kresów.pl: politycy PiS stali się pożytecznymi idiotami strony ukraińskiej

  Winnicki: „wspólna” deklaracja parlamentów Polski i Ukrainy zawiera groźbę wobec Kresowian [+VIDEO]

  Youtube.com / sejm.gov.pl / Kresy.pl

  azar:
  Tak panie Sanocki działa włąśnie w Polsce ukraińska V kolumna. Kiedyś ukryta a obecnie od jakiegoś czasu juz nawet jawna i dumna ze swoich poczynań bo zmanipulowany i ogłupiały naród i tak nic nie pojmuje co sie ogólnie dzieje.

  jaro7:
  Honoru Polski bronią ksiądz o korzeniach ormiańskich i poseł o korzeniach ukraińskich, bo tych pseudopolaków z PiS, PO, N na to nie stać. Mało tego wspierają wszystko co antypolskie na upainie i żmudzi. Od wielu lat Polska ma rządy hańby i wstydu,kolaboracji i zdrady polskiej racji stanu.

  kbog:
  Tzw. polski rząd i p osłowie dbają tylko o swoje koryto a nie o interes Polski. Dla nich jest najważniejszy interes USA a nie własnego kraju!!

  Polubienie

 25. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/jurij-szuchewycz-polska-jest-dla-ukrainy-takim-samym-wrogiem-jak-rosja


  źr: hubs.ua

  Jurij Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 23 października 2016 o godz. 21:09:57

  „Dla ukraińskich nacjonalistów Polska jawi się takim samym wrogiem jak Rosja” – powiedział w trakcie programu „Ostatnia Barykada deputowany ukraińskiej Wierchownej Rady Jurij Szuchewycz, syn komendanta UPA Romana Szuchewycza.

  Według Szuchewycza, ukraińscy nacjonaliści na zachodzie Ukrainy w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku walczyli przeciwko Polakom, tak samo jak i przeciwko Rosjanom. Zgodnie z tym co mówi Szuchewycz, niewiele się od tego czasu zmieniło

  Dla mnie nie miało znaczenie czy wróg jest ze wschodu czy z zachodu. Dlatego Rosja dla nas (ukraińskich nacjonalistów – red.) była takim samym wrogiem, jak Polska.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szokujący wywiad J. Szuchewycza dla Gazety Wyborczej

  Wytłumaczył także w jaki sposób stał się nacjonalistom. Szuchewycz powiedział, że jego poglądy ukształtowały się dzięki nacjonalistycznemu nastawieniu rodziców w czasie pobytu na emigracji w Krakowie.

  To zostało przekazane z mlekiem matki. Mój wuj był bojownikiem OUN-u, został zabity w 32-tym roku. Późnij, w Krakowie, gdzie mieszkałem w czasie bolszewickiej okupacji Lwowa, byłem z matką i ojcem, bywał tam i Stepan Bandera i (Jarosław) Stećko i (Stepan) Łenkawski. Wszystkie te rozmowy, atmosfera, wszystko to musiało pozostać – powiedział Szuchewycz.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kuchciński paktował na Ukrainie z synem Szuchewycza

  kresy.pl/ politnavigator.net

  Polubienie

 26. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pajace-wiecie-za-czym-zaglosowaliscie-szuchewycz-o-polsko-ukrainskiej-deklaracji-pamieci


  źr: podrobnosti.ua

  „Pajace, wiecie za czym zagłosowaliście?” – Szuchewycz o polsko – ukraińskiej deklaracji pamięci [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 24 października 2016 o godz. 13:01:45

  Syn komendanta UPA, Jurij Szuchewycz zarzucił deputowanym Wierchownej Rady, że przyjęli uchwałę „podsuniętą przez Polaków”. Jego zdaniem uchwała neguje ukraińskość dawnych wschodnich województw II Rzeczpospolitej. Z kolei ukraińskich aktorów biorących udział w filmie „Wołyń” nazwał „lokajami” i „chamami”

  Jurij Szuchewycz zabrał w piątek głos w ukraińskiej parlamencie. W emocjonalnym wystąpieniu zarzucił deputowanym, że bez dyskusji przyjęli uchwałę – jego zdaniem – napisaną przez Polaków.

  Narodzie ukraiński! Wczoraj w tej sali, nasi deputowani przegłosowali tak zwaną deklarację pamięci i solidarności. Bez dyskusji, bez niczego! Wielu nawet nie wiedziało nad czym głosuje. W tym czasie, jak słyszałem wieczorem, podobna dyskusja miała miejsce w polskim sejmie. Tam szczegółowo, jak należy, w dwóch czytaniach omówiono sprawę. U nas nic takiego nie było, bo też inaczej być nie mogło, dlatego że Polacy podsunęli nam tę deklarację a my gotowi byliśmy ją podpisać. Śmieszność, pajace! Wy rozumiecie za czym zagłosowowaliście?grzmiał syn Romana Szuchewycza

  Za tym, że my utraciliśmy niepodległość po pakcie Ribbentrop – Mołotow? My zamieniliśmy jedną okupację na drugą. Polską na sowiecką. Myślicie, że to puste słowa? Nie, panowie, z tej deklaracji wynika, że pakt Ribbentrop – Mołotow był bezprawny. I w rezultacie tego wybuchła druga wojna światowa. A w rezultacie tej wojny Polska była okupowana. I tym samym, oni (Polacy) uznają nasze zachodnie ziemie za swoje polskie ziemie. Tam jest zawartych o wiele więcej niejednoznacznych wniosków… zaznaczał

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: J.Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja

  Szuchewycz odniósł się także do filmu „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego. Ukraińskich aktorów biorących w nim udział oraz dyrektora lwowskiego Teatru im. Marii Zańkowieckiej nazwał chamami.

  I jeszcze druga sprawa: wyszedł film „Wołyń”. Ohydny, antyukraiński film. I znalazłem takie… wiecie wszystkich tych słów cytować tu… nie będę tu cytował całych zdań z Lenina, ale jeden jest wniosek, że on nazwał takich ludzi „lokajami, chamami”. I 30 naszych (aktorów) tam i wychwalają to wszystko! Dyrektor teatru Zańkowieckiej (Teatr im. Marii Zańkowieckiej we Lwowie – red.) Stryhun… lokaje Chamy! Hańba na całej Ukrainie tym, którzy wzięli udział w antyukraińskim filmie.

  kresy.pl/ strana.ua/ youtube.com

  Dajaman:
  Przyjdzie czas i na tę kanalię.

  UPAdlina:
  no co ty dajaman??…. Jesteś pierwszy do darcia mordy i opluwania tych, którzy walczą z tymi kanaliami !!…. Kanalio !!

  Kojoto:
  Padlina – to że jesteś (obecnie) antyukraiński rublowy trollu nie znaczy, że jesteś pro-polski. Nawiasem mówiąc ta banderowska gnida szuchewycz cytował jednego z waszych ulubionych morderców – Lenina. Widać, że wy tam macie sraczkę zamiast mózgów.

  UPAdlina:
  hujoto, przestań łgać banderowski trollu od tymy !!… Od kiedy to moim ulubionym mordercą jest lenin??… Może jakieś konkrety, czy tylko jak zwykle wyssane z palca bzdety??.. To, że ty hrywnowa dziwko krytykujesz banderyzm nie jest dowodem na to, że jesteś pro-polski !!… Zauważyliście, że nie uda wam się zamieść pod dywan ludobójstwa na Wołyniu, więc obraliście inną taktykę!!… Poświęcacie swoich „herojów” i krytykujecie ich aby wzbudzic do siebie zaufanie Polaków, co potem pozwalałoby wambez podejrzeń z ich strony realizować główną doktrynę uchhwały oun z 1990 roku, która brzmi: „Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…”… .Oto wasz glówny cel hrywnowa dziwko od tymy, a to kim jesteś wszo udowodniłaś juz wielokrotnie atakując Polaków za pro-rosyjską retorykę, która dziś jest usprawiedliwiona i zrozumiała ze wzgledu na okupacje kraju przez żydo-uSSmanię i odpalenie przez tą ostatnią nazi-banderyzmu na upadlinie !!… Rosja w obecnej sytuacji staje sie polskim sojusznikiem, co sprzeciwia się głównej doktrynie oun i dlatego gnido rzucasz się na wszystkie strony w rusofobicznym amoku !!… Ilu to już forumowiczów poznało się na tobie hrywnowy trollu od tymy??… Sporo, co??… Dlatego na gwałt szukasz przyjaciół i spadłeś już do takiego poziomu, że skumplowałeś się z sułkiem-tutejszym, żydo-bolszewickim kapusiem i potomkiem banderowców, który pozostał wierny ich doktrynom !!… Jesteś zdekonspirowanym anty-polskim trollem, więc szczekaj sobie, a muzom !!

  tagore:
  Dla podtrzymania dotychczasowej polityki historycznej i indoktrynacji społeczeństwa neobanderowcy mogą lewem lub prawem doprowadzić do konfrontacji z Polską. Nie zdziwię się gdy dla podgrzania nastrojów zniszczą podszywając się pod Polaków jakiś pomnik na terenie Polski.Smutni Panowie powinni o tym poważnie pomyśleć. Dorwanie takiej ekipy dało by sporo korzyści politycznych. tagore

  bejski:
  Teraz zniszczą coś na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Podgrzeja atmosferę pol. – ukr. oraz odwrócą uwagę od niedogrzanych mieszkań i szkół na ukrainie.

  zefir:
  Temu banderowskiemu pajacowi wczasy w gułagach i sovieckich tiurmach wyrażnie zaszkodziły.Jedynie co sovieci skutecznie wbili do jego łba,to przekonanie iż pakt Ribbentrop-Mołotow miał prawne podstawy i był legalny?! Niby aspiruje do banderowskiej wyroczni a pieprzy coś „nasze zachodnie ziemie”.Panie Szuchewycz,pan rodził się w IIRP,te ziemie to Kresy wsch IIRP,te ziemie to wschodnie województwa II Rzeczypospolitej Polskiej,zagrabione przez Stalina,przy wsparciu dwóch zachodnich żydów,aktualnie okupowane przez UPAdlinę. Aktorzy nie powinni się obrażać i nie powinni wdawać się w polemikę z durnym ultra-hiper-banderoszowinistą.

  Pro_Patria:
  Pajacem i do tego niedoinwestowanym bublem genetycznym jest szumowina szuchewycz. Cieszą mnie jego agresywne, pełne nienawiści wystąpienia, gdyż skracają jego ludobójczy żywocik i przybliżają do spotkania w odmętach piekła z tatą romkiem. Gdyby władze dbały o należny Rzeczpospolitej szacunek nie miałby on ani upowscy siepacze racji bytu: od lat powinni być oni wyłapywani, osądzani bądź likwidowani (oczywiście przy użyciu metod, które stosowali na swoich ofiarach).

  krok:
  Ciekawe Szuchewycz ta kreatura własnoręcznie zabiło Polskich dzieci ? Haga dla ludobójcy.

  Rudy:
  Widocznie dla deputowanych w ukraińskiej Radzie (oraz innych wysokich stanowiskach rządowych) ta cała gloryfikacja UPA to po prostu przykrywka do załatwiania własnych interesów, najprawdopodobniej interesów własnych kieszeń. 🙂

  krok:
  U nas jest podobnie, tłuszcza chwyta hasełka polityków, jak na ukrainie czerń. Wracając do Szuchewycza, tak właśnie wyobrażałem sobie banderowca z siekierą mordującego dzieci, wpisuje się wyglądem i zachowaniem w tą rolę. W filmie „Wołyń” ukraińcy są wyglądem przedstawieni bardzo pozytywnie, piękni, młodzi, natomiast Polacy wręcz odwrotnie. A Szuchewycz jest ideałem aktora, zawistnego ukraińskiego zgreda, który czeka z siekierą przed kościołem, na swoje ofiary. Szkoda, że reżyser „Wołynia” nie umiał tak przedstawić rzeczywistości, osobiście szukał bym sobowtórów ukraińskich polityków: Liaszko, Szuchewycz, Turczynow, Tiahnybok, a w roli ukaińskich amantów Nadia Sawczenko z Pawłem Kowalem. Gosiewska grała by rolę miejscowej Horpyny ganiając za dobytkiem zabitych Polaków.

  Piotr071:
  Na Ukrainie stary banderowiec rządzi !!!

  Algirdaitis:
  Ohydny typ ten suchewycz. Od razu widac, syn zbrodniarza. Jaki ojciec taki syn. Hanba dla sejmu Ukrainy, ze takiego ohydnego typa wpuszczaja do siebie do sejmu. I hanba dla marszalka sejmu polskiego Kuchcinskiego, ze z takim typem jak suchewycz negocjowal date uchwaly wolynskiej. No ale Kuchcinski to tez Ukrainiec i najwyrazniej z tego samego banderowskiego ugrupowania co suchewycz.

  ViS:
  Szuchewycz pajacu czemu jeszcze po tym świecie chodzisz i zużywasz niepotrzebnie tlen

  UPAdlina:
  no, to prawda ZWISIE, ale może zapytaj o to uSSmańskiego zbira dzięki któremu taka kanalia jak szuchewycz może dziś na upadlinie robić to, co robi !!

  Polubienie

 27. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wyrazny-spadek-poparcia-dla-pis-w-sondazu-ibris


  Parlamentarny.pl

  Wyraźny spadek poparcia dla PiS w sondażu IBRiS

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Wtorek, 25 października 2016 o godz. 09:09:48

  Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla dziennika „Rzeczpospolita” ujawnia odpływ sympatii elektoratu od partii rządzącej.

  W badaniu przeprowadzonym przez IBRiS Prawo i Sprawiedliwość zostało poparte przez 30,2% respondentów. To o około 7% mniej, niż partia ta uzyskała rok temu. „30% to jedne z niższych notowań PiS od powstania rządu” – przypomniał „Rzeczpospolitej” szef IBRiS Marcin Duma. Według niego partia rządząca „jest mniej więcej na granicy swego żelaznego elektoratu, który od 2005 r. nigdy nie spadł poniżej 27%”.

  Drugie miejsce w sondażu zajęła Nowoczesna z 20,1% poparcia. Platforma Obywatelska zyskała poparcie 16,7% badanych, a Kukiz ’15 8,9%. Do Sejmu dostałby się także Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,7% poparcia i Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,1%.

  Taki wynik wyborczy oznaczałby, iż PiS nie byłby w stanie samodzielnie utworzyć rządu uzyskując jedynie 188 mandatów. 107 posłów miałaby Nowoczesna, PO – 87, Kukiz ’15 – 44, PSL – 18, SLD – 15. Rozkład mandatów pracownia obliczyła uwzględniając poparcie w poszczególnych okręgach w czasie ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych.

  Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 października.

  Czytaj także: Dlaczego PiS wystraszył się Ukrainy

  rp.pl/kresy.pl

  cyna:
  Widać że sondaż na zamówienie ale aż krew się gotuje na sama myśl że tych durni z nowoczesnej mogło by być w sejmie więcej.

  UPAdlina:
  idź cyna do swoich PISuarów i powiedz im, żeby częściej i dokładniej lizali banderowskie zady na rozkaz zwyrodnialców z faszyngtonu, to niedługo ich notowania spadną do jednocyfrówki !!

  UPAdlina:
  i to jest problem !!… Lemingi mając dosyć lizania banderowskich dup przez PISuarowe elyty zagłosują w swojej ignorancji na swetra przy którym PISuary to mały problem !!… Na dodatek ten sorosowy lachociąg sprowadzi nam do Polski już nie tylko upadlińców, ale i islamskich nachodźców !!… Swetru to armageddon dla Polski !!

  Polubienie

 28. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukrainskie-media-rozwazaja-atak-polski-na-ukraine


  Foto: wikimedia.org

  Ukraińskie media rozważają atak Polski na Ukrainę

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 23 października 2016 o godz. 17:05:24
  Zdaniem ukraińskiego eksperta wojskowego Wojsko Polskie osiągnęłoby przedwojenne granice w ciągu pięciu dni, a okupacja mogłaby cieszyć się poparciem lokalnej ludności.

  W rozmowie jaką opublikował uznawany za związany z nacjonalistyczną „Swobodą” ukraiński portal vgolos.com.ua, rozważany jest możliwy atak Polski na Ukrainę. Zdaniem redaktorów portalu, zarówno polska polityka związana z dążeniami do uznania rzezi wołyńskiej za ludobójstwo, jak i pojawianie się filmów takich jak „Wołyń” wskazuje, że Polska moża dążyć do wojny z Ukrainą. Redaktorzy sugerują również związki niektórych polskich polityków, takich jak chociażby Janusz Korwin Mikke, z Rosją.

  Portal zaprezentował także dyskusję pomiędzy dziennikarzem Ołeksijem Arestowyczem, wykładowcą Akademii Kijowsko-Mohylańskiej Ołeksijem Kurinnyjem oraz ekspertem wojskowym Olegiem Żdanowem. Kurinnyj stwierdził, że dążenie Polski do uznania rzezi wołyńskiej za ludobójstwo jest wstępem do wystąpienia przez nasz kraj o odszkodowanie. Zdaniem wykładowcy żądanie poprzedzone będzie widocznymi już teraz działaniami propagandowymi. Jak twierdzi, później zostaną wysunięte roszczenia finansowe bądź terytorialne.

  Dalej rozmówcy rozpatrywali realność scenariusza polskiego ataku mającego na celu przyłączenie terenów dawnej II Rzeczypospolitej aż po rzekę Zbrucz. Według Olega Żdanowa, chociaż na razie Polska pozostaje w bloku NATO-wskim, który nie pozwali na atak na sąsiada, można wyobrazić sobie sytuację w której nasz kraj opuści Sojusz Północnoatlantycki i skieruje swoją agresję na Zachodnią Ukrainę.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Polska armia silniejsza niż niemiecka? Tak wynika ze szwajcarskiego zestawienia

  Rozmówcy nie zgadzają się jednak ze sobą w rozważaniach nad wynikim takiego starcia. Według Arestowicza, wojna taka przyniosłaby łatwe zwycięstwo armii Ukrainy, posiadającej znaczące doświadczenie bojowe zdobyte podczas wojny w Donbasie. Przeczy temu jednak Żdanow, który podkreśla, że Wojsko Polskie, chociaż jest mniej liczne, jest dużo nowocześniejsze od ukraińskiego, dostosowane do standardów NATO. Według eksperta wojskowego polskie uderzenie w ciągu dwóch do pięciu dni osiągnęłoby granice z 1939 roku i tam przeszło do defensywy, skutecznie broniąc zajętego terytorium.

  Żdanow podkreśla, że ludność ukraińska mogłaby powitać z radością polską armię, widząc w Polsce szansę na wejście do prawdziwego Zachodu, cywilizowanego świata i Unii Europejskiej. Zdaniem eksperta bardzo dużo zależałoby od tego jaki model okupacji przyjęłoby Wojsko Polskie, ale według niego nie można byłoby liczyć na rozbudowane podziemie antypolskie.

  kresy.pl / vgolos.com.ua

  azar:
  bez obaw panowie. zachodnia banderowska ukraina do niczego Polsce nie jest potrzebna była by tylko kłopotem. chyba, że cos już wiecie czego my jeszcze nie wiemy? co tam Antoś z Jarkiem i kotem zaplanowali?

  Remiqius:
  Antoś z Jarkiem są proukraińscy. Nie wierzę w ich inteligencję, by pod pozorem przyjaciela spiskowali przeciw Ukrainie.

  Algirdaitis:
  Tylko problem w tym, ze tych ukrainskich banderowcow juz ponad milion w Polsce a bedzie jeszcze wiecej. Wiec teraz nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zabrac rdzenne ziemie Ledzian z Lwowem, Stanislawowe, Tarnopolem z powrotem do macierzy. Roznicy wielkiej w liczbie Ukraincow w Polsce juz to nie zrobi.

  ManeTekelFares:
  „Bracia Upaińcy” rozważają wszystkie możliwe opcje w tym wojenną z nami, nawet w sytuacji, gdy nasza pomoc jest bezwarunkowa i bezalternatywna, gdy tymczasem „nasi pisiorkowscy stratedzy” mają tylko jedną i tę samą opcję antyrosyjską i w ich kapuścianych łbach ani może zakiełkować myśl, że kiedykolwiek może dojść do konfliktu z rezunami. Zresztą nawet jak dojdzie, to i tak będą mieli jedną i tę samą śpiewkę, że to „robota Putina”, względnie „ruskich agentów”

  greg:
  Bandersyny dobrze wiedzą, żę siedzą na 4 polskich województwach II RP, zrabowanych i podarowanych im przez Sowiety za lizanie dUPY stalinowi, więc nic dziwnego, że każemu dUPA się parzy. A ty ciołku i tchórzu jeden z drugim psychiatrą czy psychoterapeutą banderowców jesteś, że ich tak uspokajasz? Co im jeszcze oddasz? Płacą ci za to frajerze? 🙂

  rebeliant80:
  Zaskakujące jest to, że i Ukraińcy i Rosjanie uważają iż Polska chciałaby odzyskać Lwów, gdy tymczasem polski rząd robi wszystko aby temu zaprzeczyć. Ale cóż nie wiadomo co przyniesie przyszłość, pożyjemy zobaczymy.

  Gan:
  Pisałem o tym – nagonkę na „zwrot mienia utraconego i odszkodowania” po lipcowym przyjęciu uchwały skutecznie rozpoczęły rosyjskie media strasząc Ukraińców Polakami.

  zefir:
  Banderland poszukuje głupszego od siebie.Może sumienie budzi się i gryzie?Po cóż bandery bestialsko wyrżnęły tych niewinnych Lachów,do których dzisiaj tak ciągną?Nawet wojenkę prowokują by łaskawie poddać się góra po 5-ciu dniach.Do Zbrucza tak,ale bez bander i banderowców.

  UPAdlina:
  Hhehehehe!!.. Co tym bandero-upadlińskim baranom chodzi po tych pustych łbach??… W tej chwili okupowana ekonomicznie przez żydo-uSSmańską banksterkę Polska nie mogłaby podjąć decyzji o ataku na upadlinę !!… To science-fiction !!

  Algirdaitis:
  Tu masz racje, USA i Zydzi chca Ukrainy tylko dla siebie. I nie dopuszcza do wlaczenia Lwowa z powrotem do Polski. Nie wiadomo co te puste lby banderowskie znow knuja.

  Gan:
  Business is business. Jeśli lepiej zadbamy o amerykańskie interesy na Ukrainie to czemu nie? Patrząc na ostatnie wiadomości widzę to tak, że majątek zostanie Sorosa ale zarządzać będą nim Balcerowicze, Nowaki, itp. Gdyby tak się jednak stało, to na pohybel nam. Historia znów zatoczyłaby koło, bo po raz kolejny nasza „dwójka” kitrałaby głęboko pod dywan niewygodne fakty z Ukrainy w strachu przed namiestnikami z USA. A z raportów przedwojennej dwójki z Ukrainy za same lata 1922-1939 wystarczyło na przeszło 700 stronicowe opracowanie.

  Tutejszym:
  Ci ma Pan na myśli?. Jakie raporty przedwojennej dwójki z Ukrainy za lata 1922-1939 (źródła) ma Pan na myśli. Znam zbiorczy raport dwójki za te lata, ale dotyczy on ludobójczej polityki ZSRR wobec Ukrainy, nędzę i wyludnienie wsi pod władzą sowietów.

  JMCh:
  Wskazywanie Ukrainców na zagrożenie ich kraju atakiem ze strony polskiej, przy takim zagrożeniu jak: „Żdanow podkreśla, że ludność ukraińska mogłaby powitać z radością polską armię” to nawoływanie do likwidacji tejże ludności, być może w sposób, w jaki dokonano mordu ludności prorosyjskiej dwa lata temu w Odessie.

  Gan:
  Nie. To kolejne potwierdzenie braku spójności etnograficznej Ukrainy (jedyny przypadek w historii, gdy państwo stworzyło naród a nie na odwrót). Np. nie było szansy utrzymać Krymu, bo etnograficznie nie należał do … Ukraińców(Rusinów?).

  krok:
  Ukraina to mały banderowski pikuś, Macierewicz ze swoim Misiu, jak dostanie dwa nowe helikoptery, to zaatakuje Rosję. W Polsce zrobi wielkie pole bitwy , to marzenie PISu.

  Beresteczko1651:
  Ukraińcy usiłują w ten sposób jeszcze bardziej upodlić i tak już zeszmaconych do szpiku kości ukrofilów w polskiej administracji i zmusić ich po pierwsze do podjęcia upokarzających dla Polski zapewnień i deklaracji, po drugie ukarać ich za uchwałę o ukraińskim ludobójstwie i dopuszczenie do powstania oraz emisji filmu „Wołyń” oraz zniechęcić do podejmowania wszelkich tego typu działań w przyszłości a także wymóc na nich podjęcie środków prawnych, które będą stały na straży interesów naziukraińskich ludobójców i ich współczesnych gloryfikatorów a posłużą do ścigania w Polsce wszelkich działań i wypowiedzi będących nie w smak banderowcom. To jest przemyślane działanie propagandowe i prawdopodobnie odniesie zamierzone skutki. Pierwszym takim skutkiem była niedawno przyjęta haniebna deklaracja Sejmu o solidarności z ukraina.

  POLSKIEDZIKIEPOLA:
  Panie Beresteczko1651 zgadzam sie z Panem w 100%,niestety nasze „elity” to tchorzliwi zdrajcy narodu!!!

  Piotr071:
  Ja się bardziej obawiam ze może być na odwrót…

  Kojoto:
  Jeśli UPAdlina będzie się rozwijać w takim tempie jak dotychczas to nie spodziewał bym się, że Polska będzie chciała odzyskać kresy, ale że Rusini z kresów sami ogłoszą secesję i będą żebrać o przyłączenie do jakiegokolwiek państwa na zachodzie, najlepiej Polski, ale choćby i Słowacji…

  tagore:
  Jakoś muszą uzasadnić neobanderowcy ,przed społeczeństwem wrogie wobec Polski działania. Mogą rzeczywiście coś zmajstrować. Rząd w Kijowie popiera podobnie jak Niemcy polską opozycję, ciekawe jak daleko się posuną w wspieraniu polityki Niemiec wobec Polski. tagore

  Algirdaitis:
  Nie wiem, jaka zupke Kijow z Berlinem dla nas gotuja, ale watpie, ze bedzie ona nam smakowala. Ciekawe, ze Berlin, ktory z taka energia zwalcza przejawy nazizmu u siebie praca u podstaw, uchwalil rzez Ormian przez Turkow za ludobojstwo, tak milczy na temat banderyzmu na Ukrainie. W Bundestagu tylko chyba raz posel Gysi grzmial, czy rzad Niemiec zdaje sobie sprawe, co banderowcy zaczeli robic w 1943 roku z Polakami i kogo on na Ukranie popiera.

  tagore:
  W opiniach ukraińskich polityków Litwa jest bliskim sojusznikiem Ukrainy ,coraz sztywniejsza polityka litewska wobec Polski i Polaków na Litwie jest nieprzypadkowa. tagore

  Gan:
  Eksterminacją Ormian parała się Turcja. Eksterminacji Polaków dokonywała Ukraińska Policja, która pomagała – i tu pojawia się magiczne słowo – Niemcom. Wróciłaby bumerangiem sprawa ukraińskich dywizji SS Galizien, deklaracji niepodległości Stećki i inne koszmary z niemieckiej przeszłości.

  Algirdaitis:
  Latami mowiona, ze dobrze, ze Polska stracila Lwow, Tarnopol, Stanislawow , bo inaczej miala problemy z Ukraina i scenariusz z Jugoslawii bylby calkiem realny. Ale teraz w Polsce mamy juz zdrowo ponad milion Ukraincow a Lwowa wciaz nie mamy z powrotem w Polsce. Wiec, skoro mamy juz Ukraincow w Polsce, to teraz nic nie stoi na przeszkodzie wziac co swoje i pradawne ziemie Ledzian wlaczyc z powrotem do Polski. Tym samym sprawiedliwosci dziejowej stanie sie zadosc.

  polski_Pan:
  Jest pewna różnica : Ukraińcy przebywający w Polsce (nawet jeśli jest ich milion w co wątpię – milion pewnie przyjeżdża w całym roku na kilka miesięcy) posiadają obywatelstwo ukraińskie i nie posiadają praw politycznych. W szczególności nie musimy zapewniać emerytury i pełnej opieki zdrowotnej. W obwodzie lwowskim jest 2.5 mln ludzi, na całym terenie b. II RP w obrębie Ukrainy po Zbrucz 7 mln ludzi.

  Leo:
  Wywołanie wojenki, choćby tylko medialnej jest skutecznym sposobem na odwrócenie uwagi własnego społeczeństwa. W końcu ktoś zada pytanie „To kto właściwie jest winien utraty Donbasu, Krymu, katastrofy ekonomicznej itp ?” A w trakcie wojny kradnie się nawet lepiej i więcej.

  Dajaman:
  PRzy obecnej władzy w Polsce, to faktycznie im grozi napaść ze strony Polski… takie kłamstwa gnidy rozprzestrzeniają że się w głowie nie mieści… Polska moze napaść na Ukrainę… Banderowska świnia takie same łgarstwa rozpowszechnia jak przededniu Rzezi Wołyńskiej!

  duch1987:
  operacja ”Zbrucz” nierealna…Polska musiała by wystawić co najmniej minimum kilkanaście dywizji piechoty, już o dodatkowych 3 czy 4 dywizji pancernych nie wspomnę. Poza tym zdecydowana większość ludności zachodniej Ukrainy nie witała by nas z podniesionymi rękami, wręcz przeciwnie – uciążliwa była by nie mała przecież partyzantka banderowców…Jeśli już to TYLKO obwód lwowski, ale naprawdę nic więcej

  Gan:
  W czasach IIWS pisano tak: „Narody dzielne, przydatne do walki, tylko w walce wzrastają. Jeżeli Rusini mają zostać Polakami, to trzeba ich polonizować, jeśli zaś mają zostać samoistnym, zdolnym do życia i walki narodem ruskim, trzeba im kazać zdobywać drogą ciężkich wysiłków, co chcą mieć, kazać im hartować się w ogniu walki, który jest im jeszcze potrzebniejszy, niż nam, bo są z natury o wiele jeszcze bierniejsi i leniwsi od nas. Jeżeli im będziemy dawali bez oporu wszystko, czego chcą, nawet więcej niż chcą, to ty sposobem tylko sami się z Rusi wycofamy, ale narodu ruskiego nie stworzymy. Zaspokoiwszy ich nadmierne, dziś apetyty, pozostawimy te piękne ziemie gnuśnym, sytym próżniakom, których samoistność dopóty będzie trwała, dopóki ktoś energiczniejszy od nas swej ręki na nich nie położy”

  Leszek1:
  Bardzo czytelna propaganda, majaca na celu spotegowanie i skierowanie przeciwko Polakom jeszcze wiekszej nienawisci. niz ta ktora od wiekow egzystuje w ukrainskich duszach. „Polska chce zabrac nam ziemie ukrainskie po Zbrucz”. Wiec spodziewana reakcja ” – to my im zabierzemy nasze ukrainskie az po Krakow.” *** Nie mowie, ze to bedze dzialalo na wszystkich Ukraincow, ale na czern i wyznawcow Bandery – z pewnoscia. Wniosek: – Ukraina przygotowuje sie do konfrontacji z Polska.

  Dajaman:
  Pisałem wyżej że budują sobie grunt pod Wołyń v2. Prą do wojny nieudacznicy, a PISdzielce ślepe w dupę im wchodzą, może też liczą na posadki jak stracą władzę w Polsce?

  ViS:
  Z chęcią bym widział znów Polską flagę na szczycie Lwowskiego Ratusza

  baciar:
  Odkąd pamietam rozprawiali o desańcie z Kanady a teraz Polska ma ich atakować celowa banderowska propaganda by jeszcze bardzie podbużyc ukrainców w zwiazku z coraz liczniejszymi głosami sprzeciwu wobec upa w Polsce

  Polubienie

 29. Ukraińcy żądają aby Polska oddała im Przemyśl z okolicznymi powiatami

  Opublikowany 14.07.2016
  Banderowcy panoszą się na Ukrainie już od kilku lat. Wsparci przez USA doprowadzili do destabilizacji najpierw zachodniej części kraju, a potem utracili po ciężkich bojach Krym i niemal cały wschód. Teraz nie zwracając uwagi na niezrozumiałą przychylność dla nich polskich władz, pokazali ponownie swoje prawdziwe oblicze żądając zwrotu Przemyśla i kilkunastu okolicznych powiatów.

  Polubienie

 30. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nowa-sarzyna-grozi-zerwaniem-wspolpracy-z-miastem-na-ukrainie-z-powodu-gloryfikacji-bandery


  Pomnik Stepana Bandery w Stanisławowie (ob. Iwano-Frankiwsk). Zdjęcie ilustracyjne. Fot. wikimedia.org

  Nowa Sarzyna zawiesza współpracę z miastem na Ukrainie z powodu gloryfikacji Bandery

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 26 października 2016 o godz. 12:12:42

  Rada Miejska Nowej Sarzyny na Podkarpaciu zawiesiła współpracę z miastem partnerskim Dolina na Ukrainie po tym, jak jego władze nadały Stepanowi Banderze tytuł honorowego obywatela miasta. Jeśli ten stan rzeczy się nie zmieni, Rada zapowiada zerwanie umowy o współpracy.

  Miasto Nowa Sarzyna na Podkarpaciu zdecydowała się podjąć działania ws. współpracy z miastem partnerskim Dolina na Ukrainie po tym, jak tamtejsze władze nadały tytuł honorowego obywatela miasta Stepanowi Banderze, odpowiedzialnemu za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Rada Miejsca w Nowej Sarzynie w specjalnym oświadczeniu z 26 września br. uznała to za sprzeczne z duchem umowy o współpracy partnerskiej.

  W oświadczeniu zaznaczono, że „w razie dalszego trwania stanu obecnego”, Rada uznaje za zasadne zawieszenie współpracy, a w przyszłości wypowiedzenie umowy o współpracy.

  Radni tłumaczyli w trakcie obrad, że „w sytuacji, gdy władze partnerskiego miasta wynoszą na piedestały człowieka odpowiedzialnego za śmierć wielu tysięcy naszych rodaków, to nie możemy tego przemilczeć”. Zaznaczyli, że partnerstwo powinno polegać na szacunku względem partnera. Podkreślono także, że oświadczenie dotyczy wyłącznie postępowania władz miasta Dolina, nie zaś do mieszkańców. – Jest to reakcja na postępowanie władz miasta Dolina – mówił radny Jacek Wojdałowicz.

  Oświadczenie zostało przyjęte przez radnych jednogłośnie.

  Jak informowaliśmy wcześniej, we wrześniu krakowscy radni przegłosowali specjalną rezolucję skierowaną do władz Lwowa. Wzywali w niej, by Ukraińcy podjęli działania na rzecz odzyskania kościołów i budynków kościelnych przez Archidiecezję Lwowską.

  Nowasarzyna.eu / Kresy.pl

  Polubienie

 31. Niezgoda 83.10.107.*
  Piewcą zapominania o Wołyniu był właśnie Skwieciński.

  Moje serce bije z Prawej stron 217.99.10.*
  Niby skrytykujemy politykę wobec Wołynia ale szpileczkę w narodowców trzeba wbić bo zagrażają jedynym patriotom z PiS. Ale jak to zrobić by bohatera Dmowskiego nie skrytykować? Sprytnie redaktorze.

  fritz @fritz
  Cytat: I między innymi dlatego pomysły tych, którzy żądają milczenia o Wołyniu, są i bezbrzeżnie naiwne, i szkodliwe.

  Dokladnie tak. I dokladnie to samo dotyczy ludobojstwa dokonanego na Polakach po wojnie przez komunistow. Tylko ze tak jak nazsci to sa Niemcy to komunisci wtedy to byli Zydzi. Milczenie o tym jest wlasnie „*bezbrzeżnie naiwne, i szkodliwe.**. Dlatego trzeba mowic, ze to Zydzi popelnili ludobojstwo na Polakach po wojnie.

  Qwerty 217.99.10.*
  Coś ty Rosjanie! Którzy ucierpiały najbardziej od komunizmu. Fakt faktem Rusy święte nie są ale pisanie komunizm=Rosja to głupota. Ich winą było to, że dali sobie go narzucić. No cóż carat ciężki był.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/313401-wolyn-jeszcze-jedna-przyczyna-dla-ktorej-nie-mozna-milczec

  Wołyń – jeszcze jedna przyczyna, dla której nie można milczeć


  IPN

  Przy okazji dyskusji o pogorszeniu relacji polsko-ukraińskich, związanych z wołyńskim ludobójstwem, ze strony tych polskich uczestników dyskusji, którzy wobec podnoszenia tej kwestii są nastrojeni sceptycznie lub wprost niechętnie, pojawia się często argument: po co nam to? Przecież niezależnie od tego, że w sporze tyczącym masowej zbrodni z ’43 roku mamy rację, to podnoszenie tej racji nic nam nie daje. Osłabia Ukrainę, walczącą z Rosją, która i nam zagraża. Więc ze wszech miar lepiej milczeć. Bo na milczeniu nic realnie nie tracimy. To wszak tylko historia…

  Ta argumentacja jest logiczna, ale jest to logika, że tak powiem, wybitnie jednostronna, a przez to nieżyciowa. Tak rozumujący nie dostrzegają tego, że fakty nie układają się w łańcuch przyczynowo-skutkowy, tylko w siatkę. I fakty, w tym nasze działania i zaniechania, język którego używamy albo nie używamy, powodują nie tylko takie rezultaty, które najprościej dostrzec.

  Może najlepiej na przykładzie, pozornie dotyczącym czegoś zupełnie innego.

  W czasie wojny, w Poznaniu, moi dziadkowie żyli obok jakiegoś poznańskiego zakamieniałego endeka (ze sfer raczej rzemieślniczych czy drobnohandlowych, niż inteligenckich). Ten facet, jak wspominał ojciec, każdą polityczną dyskusję (np.na temat przyczyn klęski wrześniowej) zwykł kwitować zdaniem:

  — A ja zawsze mówiłem, że Lech zawsze powinien słuchać starszego brata Rusa!

  Oczywiście wiadomo, że to nie jest myśl Dmowskiego. I że Dmowski byłby zdumiony, że jego wyznawca tak interpretuje jego politykę.

  Tylko że tak już jest. Można oczywiście prowadzić wysublimowaną politykę w kompletnym oderwaniu od powszechnych emocji. Na przykład o czymś społecznie ważnym wyrafinowanie milczeć. Tylko że naiwnością jest myślenie, że taka polityka wyrafinowanego milczenia, albo też mówienia czegoś nie do końca zgodnego i z tymi emocjami i z prawdą, nie przynosi skutków wewnątrz społecznej materii. Przynosi, choć nie od razu widoczne. Ta materia się bowiem zmienia – w sposób niezrozumiały dla chłodnego intelektualisty, który pojmuje przemilczenia i nieprawdy jako po prostu wymóg chwili.

  Intelektualista, chcący być architektem polityki, uważa, że wszyscy to rozumieją i kiedy minie czas, w którym przemilczenia czy nieprawdy są konieczne, wszyscy będą tacy sami jak przedtem. Otóż nie. On będzie taki sam jak kiedyś, ale poddawani jego perswazji „maluczcy”- nie. Oni się zmienią. W kierunku niekoniecznie przez niego przewidzianym i akceptowalnym.

  I między innymi dlatego pomysły tych, którzy żądają milczenia o Wołyniu, są i bezbrzeżnie naiwne, i szkodliwe.

  autor: Piotr Skwieciński

  RYSK 31.179.118.*
  ale gadka-autor juz zapomnial,iz sejm uchwalil rezolucje o judobojstwie wolynskim klamka zapadla- nich sie ukraincy sami martwia lub nie; PiS w prawdzie historycznej gora

  asdfgh 217.99.10.*
  Uchwalił po naciskach i w marnym stylu. Jak kogoś cieszy ta uchwała to upadł na głowę. To powinna być ustawa, godne upamiętnienie i jawna krytyka UPA. No i nazwanie tego strasznym ludobójstwem.

  ewa 78.154.78.*
  Panie Piotrze. Posłałam Panu do red.Artykuł jak nauczyciel mówi do dzieci przed filmem, ze Polacy robili to samo.

  Polubienie

 32. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/nowy-ambasador-rp-w-kijowie-nazwal-polakow-na-ukrainie-polonia


  Jan Piekło i Petro Poroszenko. Fot. twitter.com / @PLinUkraine

  Nowy Ambasador RP w Kijowie nazwał Polaków na Ukrainie „Polonią”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 27 października 2016 o godz. 13:01:44

  Jan Piekło, nowy ambasador Polski na Ukrainie podkreślił również, że filmu „Wołyń” nie należy traktować jako „jedynej prawdy na temat zbrodni wołyńskiej”. Wcześniej nazwał rzeź wołyńską „epizodem bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami”.

  Nowy ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło złożył na ręce prezydenta Petra Poroszenki listy uwierzytelniające. Po ceremonii w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że jego misją „jest kontynuacją polityki wszystkich dotychczasowych rządów polskich” wobec Ukrainy. – Jest to wspieranie integracji Ukrainy z Unią Europejską i dobra współpraca dwustronna – deklarował Piekło.

  Piekło zadeklarował również dbanie o interesy… ukraińskiej „Polonii”:

  – Ważne jest, żeby próbować pracować z Polonią w taki sposób, by mogła ona wspierać wizerunek Polski w kraju, w którym żyje. To jest założenie, które powinniśmy bardziej intensywnie realizować.

  Nowy Ambasador RP w Kijowie pozytywnie ocenił również „wspólną” deklarację pamięci i solidarności, przyjętą w ubiegłym tygodniu przez parlamenty Polski i Ukrainy. Jak wykazał nasz portal zawiera ona nie tylko kontrowersyjne sformułowania, ale także różnice w treści w obu wersjach językowych.

  Przeczytaj więcej:

  Ukraińska wersja „wspólnej” deklaracji parlamentów z jasnym odniesieniem do UPA

  Kukiz’15 protestuje przeciwko wspólnej deklaracji parlamentów Polski i Ukrainy

  Piekło odniósł się również do odwołania projekcji filmu „Wołyń” w Kijowie, co nastąpiło po naciskach ze strony ukraińskiego MSZ. Jego zdaniem, nie należy traktować tego filmu jako „jedynej prawdy na temat zbrodni wołyńskiej”:

  – Niedobrze byłoby, gdyby ten film był traktowany jako film dokumentalny, czy jako jedyna prawda na temat zbrodni wołyńskiej. Sam artysta (Smarzowski) mówi, że jest to film fabularny, który jest pewną wizją artystyczną, i warto w ten sposób do tego podejść. Nie widzę, żeby politycy specjalnie komentowali ten film, co jest chyba pozytywnym objawem.

  Wcześniej Polskę w Kijowie reprezentował ambasador Henryk Litwin.

  Piekło w jednym z wywiadów nazwał zbrodnię wołyńską „epizodem bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami”. W jego ocenie nie ma nic złego w fakcie, że Ukraińcy czczą pamięć „ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem”. Jak informowaliśmy, Jan Piekło oficjalnie został ambasadorem RP na Ukrainie.

  PRZECZYTAJ:

  Amerykański cień Jana Piekło

  Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie

  Jan Piekło jako ambasador będzie realizował politykę bezwarunkowego wspierania Ukrainy

  W połowie lipca w Sejmie poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15, Endecja), nawiązując do swojej interpelacji skierowanej do ministra Witolda Waszczykowskiego, zwrócił uwagę, że nie uzyskał odpowiedzi na dwa pytania: czy zasięgnięto opinii jakichkolwiek organizacji nt. kandydatury Jana Piekło i jakie było ich ewentualne znaczenie, a także o wypowiedzi Piekło, w których mówił o bratobójczym konflikcie na Wołyniu i wybielał UPA. „Czy osoba, która niszczy dobre imię Polski może być dobrym ambasadorem? Czy przeciwnik filmu Wołyń może być polskim ambasadorem w Kijowie?” – pytał Rzymkowski.

  Przeczytaj: MSZ unika konkretnych odpowiedzi na wątpliwości ws. nominacji Jana Piekło na ambasadora w Kijowie

  W odpowiedzi wiceminister Marek Ziółkowski nie podał precyzyjnych informacji, odpowiadając wymijająco: „Nie jest naszym zadaniem i nie mamy powodów, by dziś informować te środowiska, które pytano o Jana Piekło”. Dodał, że MSZ ma recenzje, nie wszystkie pisemne, m.in. nt. dorobku Piekło właśnie z Fundacji PAUCI, a także Znak.

  PRZECZYTAJ: Rzymkowski (Kukiz’15): postawa MSZ ws. nominacji Jana Piekło na ambasadora w Kijowie to skandal

  dzieje.pl / PAP / Kresy.pl

  Dajaman:
  „epizodem bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami”. Ja pierdziele… jak kiedyś dojdzie do rzezi tym razem Ukraińców to tez powinniśmy się zasłonić „Okupacją Ukraińską” oraz wojną polski-ukraińską… tak żeby się szmaciarze rozumu nauczyli.

  Algirdaitis:
  Dokladnie, ale oni tego nie rozumieja. Albo wlasnie tego chca. Albo neobanderowcy sa tak bardzo pewni siebie, ze pojdzie im tak latwo jak na Wolyniu. Ale jesli dojdzie do takiej rzezi, o ktorej piszesz, to dokladnie tak bedziemy sie zaslaniac. Sami dali nam przyklad. Fortuna kolem sie toczy.

  UPAdlina:
  ta wsza piekło pewnie została ambasadorem z polecenia uSSmańskiego zbira, tak jak psychiczny antonii i tępy witek ministrami obrony narodowej i spraw zagranicznych!!

  Beresteczko1651:
  Gdyby Poroszenko był prezydentem z prawdziwego zdarzenia i reprezentował normalne państwo a nie jego żałosną parodię, nie przyjąłby listów uwierzytelniających od osobnika, który w ewidentny sposób łże i prezentuje postawę sprzeczną z postawą przytłaczającej większości przedstawicieli narodu, który rzekomo reprezentuje. No, bo kogo reprezentuje ten Piekło na ukrainie, wyłącznie siebie i swoich antypolskich mocodawców. Ale z drugiej strony wszystko się zgadza – marionetka reprezentuje marionetki w kraiku marionetek. Tylko co ma do tego Polska?

  krok:
  Takimi jak J. Piekło, jest piekło wybrukowane.

  Algirdaitis:
  Zadziwiajace, ze PiS wychwala patriotyzm z 1939, ze Polska jako pierwsza sie nazizmowi przeciwstawila, a na Ukraine wysyla zdrajce, plecacego glupoty o jakis epizodach wojny ukrainsko-polskiej i nie widzacym nic zlego, ze Ukraina ma za bohaterow kolaborantow hitlerowskich i juz jawnie banderyzuje cala Ukraine. Co to jest za belkot tego Pieklo? Prawda jest jedna panie ambasadorze. Przodkowie i cala rodzina mowila mi, co tam sie dzialo. Nie bedziesz mi tu panie Pieklo mowil o jakis epizodach. banderyzm tak jak faszyzm i komunizm nalezy zwalczac. banderyzm to jest rasizm najczytszej postaci. Nie zapominaj tego. To Ukraina bardziej Polski potrzebuje a nie odwrotnie. To Ukraina powinna uwazac co robi i z kogo robi bohaterow a nie odwrotnie. To skandal i hanba, ze promujesz panie Pieklo banderyzm, ty juz nie milczysz, ty juz go wybielasz. To jest podlosc wobec pomordowanych przez ukrainskich nacjonalistow z upa-oun Polakow i wobec tych, ktorzy przezyli, ich potomkow. Ale rowniez to jest podlosc wobec tych wspanialych sprawiedliwych Ukraincow, ktorzy zostali przez siepaczy bandery, szuchewycza, eneja, klyma sawura i innych wyrznieci, bo sie sprzeciwiali zbrodniczej ideologii oun-upa, ktora sie dzis na Ukrainie niby przeciw Rosji szerzy. Ale nie zapominaj pan, ze korzenie tej organizacji sa antypolskie i nikt nie zagwarantuje, ze to sie jeszcze raz przeciw Polsce obroci. Hanba panie Pieklo. Skutki waszej polityki i popuszczania neobanderowcom beda oplakane.

  Algirdaitis:
  I jeszcze jedno panie Pieklo. Epizodem w II WS i w walce przeciw komunizmowi to byla walka bandytow i mordercow z oun-upa. Nie gadaj pan, ze w szczytowym momencie upa-oun 35 tys. ich czlonkow bestialskich mordercow moglo cos zmienic w walce z ZSRR. To smiesznie niska liczba, zeby mogli z sukcesem mierzyc sie przeciw komunistycznemu kolosowi ZSRR. Ilu komunistow te 35 tys. moglo zlikwidowac? Za to wyrzneli kilkaset tysiecy niewinnych cywili. Patrz sie pan panie Pieklo w proporcjach na ta sprawe, bo klamiesz pan jak diabel z piekla.

  smollag:
  Pan Piekło to ukrainiec po mamusi czy tatusiu?

  Polubienie

 33. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-o-janie-pieklo-poroszenko-ma-nowego-ambasadora


  Jan Piekło. Fot. facebook.com

  Ks. Isakowicz-Zaleski o Janie Piekło: Poroszenko ma nowego ambasadora

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 27 października 2016 o godz. 15:03:34

  – Od wczoraj prezydent Petro Poroszenko, oligarcha i gloryfikator ludobójczej OUN-UPA ma dwóch ambasadorów: Andrija Deszczyscię w Warszawie i Jana Piekło w Kijowie – ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski skomentował objęcie urzędu przez nowego polskiego ambasadora w Kijowie.

  W środę Jan Piekło, nowy ambasador Polski w Kijowie, złożył na ręce prezydenta Petra Poroszenki listy uwierzytelniające.

  – Od wczoraj prezydent Petro Poroszenko, oligarcha i gloryfikator ludobójczej OUN-UPA ma dwóch ambasadorów: Andrija Deszczyscię w Warszawie i Jana Piekło w Kijowie. Podobnie bywało za czasów Chruszczowa i Breżniewa, gdy polscy ambasadorowie w Moskwie reprezentowali nie interesy swojego kraju, ale ZSRR – napisał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  Zwrócił też uwagę na wypowiedź Jana Piekło ws. filmu „Wołyń”. – Poniżej kolejna wypowiedź pupilka Amerykanów i Waszczykowskiego o filmie „Wołyń”. Za to lokajstwo wobec Ukrainy wszyscy zapłacimy – napisał duchowny.

  – Niedobrze byłoby, gdyby ten film był traktowany jako film dokumentalny, czy jako jedyna prawda na temat zbrodni wołyńskiej. Sam artysta (Smarzowski) mówi, że jest to film fabularny, który jest pewną wizją artystyczną, i warto w ten sposób do tego podejść. Nie widzę, żeby politycy specjalnie komentowali ten film, co jest chyba pozytywnym objawem – powiedział nowy Ambasador RP na Ukrainie. Do tej wypowiedzi odnosił się ks. Isakowicz-Zaleski.

  Jak informowaliśmy, nowy ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło złożył na ręce prezydenta Petra Poroszenki listy uwierzytelniające. Po ceremonii w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że jego misją „jest kontynuacją polityki wszystkich dotychczasowych rządów polskich” wobec Ukrainy. – Jest to wspieranie integracji Ukrainy z Unią Europejską i dobra współpraca dwustronna – deklarował Piekło.

  Piekło zadeklarował również dbanie o interesy… ukraińskiej „Polonii”:

  – Ważne jest, żeby próbować pracować z Polonią w taki sposób, by mogła ona wspierać wizerunek Polski w kraju, w którym żyje. To jest założenie, które powinniśmy bardziej intensywnie realizować.

  Nowy Ambasador RP w Kijowie pozytywnie ocenił również „wspólną” deklarację pamięci i solidarności, przyjętą w ubiegłym tygodniu przez parlamenty Polski i Ukrainy. Jak wykazał nasz portal zawiera ona nie tylko kontrowersyjne sformułowania, ale także różnice w treści w obu wersjach językowych.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Amerykański cień Jana Piekło

  Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie

  Jan Piekło jako ambasador będzie realizował politykę bezwarunkowego wspierania Ukrainy

  Rzymkowski (Kukiz’15): postawa MSZ ws. nominacji Jana Piekło na ambasadora w Kijowie to skandal

  Facebook.com / Kresy.pl

  UPAdlina:
  do piekła tę banderowską ku*wę, która pewnie dostała ten stołek z rozkazu faszyngtonu, które to rozkazy jaro wypełnia bez szemrania !!

  Polubienie

 34. http://wpolityce.pl/polityka/313436-oburzajace-wicepremier-ukrainy-o-wolyniu-niestety-polscy-politycy-podniesli-historyczne-pytanie-w-sposob-niezwykle-ostry-na-poziom-polityczny

  Oburzające! Wicepremier Ukrainy o Wołyniu: Niestety polscy politycy podnieśli historyczne pytanie, w sposób niezwykle ostry, na poziom polityczny


  Fot. wPolityce.pl/TVP 1

  Niestety to właśnie polscy politycy zdecydowali podnieść historyczne pytanie, w sposób niezwykle ostry, na poziom polityczny. Uważam, że reakcja Rady Najwyższej, która była przyjęta na posiedzeniu parlamentu w związku z uznaniem przez polski Sejm wołyńskiej tragedii za ludobójstwo, była bardzo mądra, umiarkowana i ukierunkowana na budowanie wspólnej przyszłości z Polską

  — mówiła w programie „Warto rozmawiać” (TVP 1) Iwanna Kłympusz-Cyncadze, wicepremier Ukrainy ds. integracji z UE i NATO.

  Uważam, że bardzo niesłusznie zapomnieliśmy o wielkiej pracy, jaką wykonali nasi prezydenci Kwaśniewski i Kuczma dla pogodzenia ze sobą naszych dwóch narodów, z tymi trudnymi kartami, jakie mają obie strony

  — dodała wiceszefowa ukraińskiego rządu.

  Zapomnieliśmy też, jak dużo na rzecz pojednania z Polakami wykonała Cerkiew. Dlaczego właśnie dzisiaj, w tak trudnych czasach, wasi politycy znów na poziomie politycznym zdecydowali o sprawach, które powinny być obiektem rzetelnej debaty i śledztwa historyków

  — zaznaczyła Kłympusz-Cyncadze.

  Nie zabrakło również wypowiedzi o nacjonalistycznym wydźwięku.

  Jeśli w rezultacie badań z polskimi i innymi historykami ustalimy, że są konkretni ludzie, którzy wydali rozkazy mordowania cywilów i są odznaczeni na Ukrainie, to myślę, że Ukraińcy są wystarczająco silnym i potężnym narodem, by uznać, że takie uhonorowanie jest nie do przyjęcia

  — powiedziała wicepremier Ukrainy.

  Zapytana o sprawę katastrofy smoleńskiej, stwierdziła:

  Jak dla was, tak i dla nas smoleńska tragedia jest tak samo ważna. Jest tak samo bolesna jak dla polskiego narodu. Dla nas ważne jest, by cały świat dowiedział się, co się stało z tym samolotem, ponieważ była tam elita z parą prezydencką na pokładzie. Dla nas to również bardzo ważne, żeby zrozumieć, co się stało. Wspieramy was w dochodzeniu do prawdy.

  W rozmowie pojawił się również temat stanowisk obejmowanych na Ukrainie przez takie osoby jak Sławomir Nowak, Jerzy Miller czy Leszek Balcerowicz.

  Wszyscy doradcy doradzają w reformach, jakie Ukraina ma przeprowadzić. Chodzi o reformy ekonomiczne. Te osoby mają konkretne doświadczenia w reformowaniu swojego kraju w tych kierunkach, które są dla nas ważne. Dlatego zapraszamy ludzi nie tylko z Polski

  — powiedziała Kłympusz-Cyncadze.

  gah

  Marek 195.117.61.*
  Niech się pochwalą czego teraz to uczą w szkołach młode pokolenie ukrainców. Najdziwniejsze że to w ogóle nie przeszkadza Brukseli.

  zene 195.117.101.*
  Marek (195.117.61.*) naiwny! czy Ty nie masz wiedzy kto rządzi w Brukseli? przede wszystkim nieuki z mózgami zrytymi poprawnością i anty chrześcijanie i to wystarczy by popierać naszych wrogów

  radar 83.9.238.*
  kto daje glos tym zaklamanym szmaciarzom upainskim!jak mozna takie cos zapraszac do tv?!!pisioki wyjdzie wam bokiem popieranie upainy!!!

  grzego. 94.254.141.*
  Modlilem sie , aby wygral PIS, ale nie podoba mi sie ze okazujemy slabosc Litwinom i Ukraincom przez obecne rzady, zapominajac o Kresach i naszych Rodakazh tam mieszkajacych.W imie czego?

  Gość 83.248.99.*
  Dostaliście od nas 70 lat na to aby uporządkować ten temat. Teraz basta. My nie będziemy milczeć dłużej. Wszyscy, którzy próbują kneblować nam usta są wspólnikami bestii UPA.

  epul 178.183.128.*
  bełkot, i niespokojne świdrowate oczka. Ot polityk jak każdy inny. Jest totalna opozycja? jest totalna negacja! Dylemat stary jak świat.Z chamem dyskutować czy chama lać w pysk? Wot zagwozdka

  maja 89.71.160.*
  Ukraina w szponach sorosa niegodziwca i on poslal tam swoich tzw ekspertow-balcerowicz nowak itd

  ot wot 31.2.31.*
  Mam sąsiadkę Ukrainke, jest menedżerem i chce wszystkich tylko „po mordzie lac”.

  winni będą Polacy 185.23.150.*
  Moja obawa jest następująca: jeśli „reformy” na Ukrainie doprowadzą tam, gdzie mają doprowadzić czyli do nędzy i chaosu, to winni będą „reformatorzy” czyli Balcerowicz, Nowak, i inni Polacy.

  A-R-B-D 176.221.120.*
  belkot jakies marionetki – przywiezli ja bankierzy w teczce, albo jakis oligarcha wyjal z kapelusza; stara spiewka, szkoda czasu na jej medrkowanie

  nowe nazwy ulic to co? 109.47.3.*
  negocjator kwas i Zdradek-albo podpiszecie-albo zginiecie.! Caly pucz zaplanowano. Dlaczego nie cierpia ani Pl ani Ros na wsch.Donbasu?. A rzad im w tym pomaga=dzieli! Ci co w Pl pracuja=dezerterzy!

  Jan 46.151.142.*
  Politycy podnieśli sprawę ludobójstwa na Wołyniu dlatego,że przyjaźń buduje się na prawdzie, a nie na kłamstwie.

  Jastrzebiec @Jastrzebiec
  Dobre relacje o których tak wiele mówią Ukraińcy oskarżając na o ich popsucie Uchwałą o Ludobójstwie na Wołyniu w rzeczywistości psują Ukraińcy prowadzący politykę gloryfikacji zbrodniarzy z UPA. Manifestuje się ona pomnikami zbrodniarzy, wielbieniem zbrodniczych formacji, ustawami gloryfikującymi UPA i zakazie ich krytyki. Polska powinna prowadzić własną i nie ustępować w tym szantażu, który oznacza – dobre relacje za cenę zapomnienia o ludobójstwie. Warto także dodać, że genezą mordu było oczyszczenie ziem z Polaków przed planowaną walką z Polakami o upadku Niemiec i pokonaniu Rosji – takie plany snuli nacjonaliści. To oznacza, że UPA była antypolska, dobitnie o tym świadczą skandaliczne słowa syna zbrodniarza Jurija Szuchewycza. Rzecz jasna Polska powinna prowadzić ostrożnie swoją politykę wobec Ukrainy. Lepiej, aby nacjonaliści ukraińscy i Ukraińcy widzieli wroga w Rosji. To korzystne dla Polski. Bliskie relacje z Ukrainą tylko po wyrzeczeniu się kultu UPA. Wydaje się to dziś niemożliwe, stąd polska polityka powinna unikać występowania w roli darmowego adwokata Ukrainy. Dla Polski jest korzystne istnienie Ukrainy, ale nie jest korzystne istnienie silne (antypolskiej) Ukrainy.

  tanley 46.113.151.*
  Przyznam że znam wielu uczciwych Ukraińców i pewnie było wielu prawdziwych bohaterów tego narodu. Jak również przyznam że „gieroj” Szuchewicz to zwykła gnida i wesz ludzka, zboczony morderca dzieci

  dr 91.150.145.*
  SŁOWA TEJ UPAINSKIEJ KOBYŁY BYŁY OBELZYWE ! LUDOBOJSTWO NA POLAKACH PRZEZ TYCH UKRAINSKICH ZWYRODNIALCOW TO FAKT A NIE „WSPOLNE USTALENIA ” UPAINSKA SLOWOCZO ! KLAPKI Z OCZU PIS-IE !

  30% bylej II RP! 95.44.79.*
  Jaka Ukraina? Potworek utworzony na potrzeby zydowskich oszolomow i banksterow. Wrzod na dupie Europy jak mowil Dmowski juz w 1920. I nic sie nie zmienilo od stu lat!

  AntyBAnderowiec 46.229.158.*
  Paszło ty WON na swoją UPAdlinę . Kogo obchodzi co ma do powiedzenia jakaś Cynadze- Srynadze. Paszła WON do swoich panów w Waszyngtonie Brukseli i Telawivie.

  precz z Ukropami 46.229.158.*
  W Warszawie roi się od Ukrów w każdym tramwaju autobusie czy biedronce słychać ten ich bełkot. Do czego to ma doprowadzić ?

  prawdziwek 78.10.111.*
  Tymczasem na ulicach polskich miast coraz więcej banderowców.

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wicepremier-ukrainy-o-wolyniu-polscy-politycy-podnosza-kwestie-historyczne-w-sposob-niezwykle-ostry


   Foto: wikimedia.org

   Wicepremier Ukrainy o Wołyniu: polscy politycy podnoszą kwestie historyczne w sposób niezwykle ostry

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 28 października 2016 o godz. 18:06:52

   Według Iwanny Kłympusz-Cyncadze reakcja Rady Najwyższej Ukrainy na polską uchwałę ws. ludobójstwa na Wołyniu była umiarkowana i mądra.

   Wicepremier Ukrainy ds. integracji z UE i NATO Iwanna Kłympusz-Cyncadze wystąpła w programie „Warto rozmawiać” na kanale TVP1. Stwierdziła w nim: Niestety to właśnie polscy politycy zdecydowali podnieść historyczne pytanie, w sposób niezwykle ostry, na poziom polityczny. Uważam, że reakcja Rady Najwyższej, która była przyjęta na posiedzeniu parlamentu w związku z uznaniem przez polski Sejm wołyńskiej tragedii za ludobójstwo, była bardzo mądra, umiarkowana i ukierunkowana na budowanie wspólnej przyszłości z Polską.

   Uchwała, która została przyjęta przez większość frakcji w ukraińskim parlamencie wyrażała sprzeciw przeciwko „upolitycznianiu historii” i stwierdzała, że decyzja polskiego Sejmu odsuwa na dalszy plan budowę „wspólnych konstruktywnych relacji” pomiędzy oboma krajami.

   Wicepremier Ukrainy stwierdziła również: Uważam, że bardzo niesłusznie zapomnieliśmy o wielkiej pracy, jaką wykonali nasi prezydenci Kwaśniewski i Kuczma dla pogodzenia ze sobą naszych dwóch narodów, z tymi trudnymi kartami, jakie mają obie strony. Zapomnieliśmy też, jak dużo na rzecz pojednania z Polakami wykonała Cerkiew. Dlaczego właśnie dzisiaj, w tak trudnych czasach, wasi politycy znów na poziomie politycznym zdecydowali o sprawach, które powinny być obiektem rzetelnej debaty i śledztwa historyków.

   W wypowiedzi Kłympusz-Cyncadz można znaleźć również fragemnty sugerujące, że nieznane są osoby, które wydawały ludobójcze rozkazy: Jeśli w rezultacie badań z polskimi i innymi historykami ustalimy, że są konkretni ludzie, którzy wydali rozkazy mordowania cywilów i są odznaczeni na Ukrainie, to myślę, że Ukraińcy są wystarczająco silnym i potężnym narodem, by uznać, że takie uhonorowanie jest nie do przyjęcia.

   kresy.pl / wpolityce.pl

   Polubienie

 35. http://wpolityce.pl/polityka/313453-nasz-wywiad-wiceprezes-ipn-ukrainscy-historycy-sa-bardzo-otwarci-na-dialog-jednak-rozbieznosci-sa-bardzo-duze

  NASZ WYWIAD. Wiceprezes IPN: Ukraińscy historycy są bardzo otwarci na dialog, jednak rozbieżności są bardzo duże


  fot. youtube.com/TV Trwam

  Rozbieżności są bardzo duże. Dotyczą i oceny tego co się zdarzyło (my stoimy na stanowisku, że było to ludobójstwo, Ukraińcy uważają, że była to wojna polsko-ukraińska ze zbrodniami wojennymi po obu stronach), a także przyczyn i przebiegu tych zbrodni; rozbieżności dotyczą także liczby ofiar

  — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Mateusz Szpytma, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.

  wPolityce.pl: Był Pan uczestnikiem polsko-ukraińskiego forum historyków, które odbywało się w Kijowie. Czego ono dotyczyło?

  Dr Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN: To były dwa dni bardzo rzeczowej, twardej dyskusji na najtrudniejsze tematy Polsko-Ukraińskiej historii.

  Czy ukraińscy historycy chcą takich spotkań?

  Ukraińscy historycy są bardzo otwarci na dialog. Chętnie wymieniamy się źródłami, własnymi badaniami. Dogłębnie je sprawdzamy, badamy i dyskutujemy. Jednak te rozbieżności są bardzo duże. Dotyczą i oceny tego co się zdarzyło (my stoimy na stanowisku, że było to ludobójstwo, Ukraińcy uważają, że była to wojna polsko-ukraińska ze zbrodniami wojennymi po obu stronach), a także przyczyn i przebiegu tych zbrodni; rozbieżności dotyczą także liczby ofiar. Mimo to, a może właśnie dlatego warto kontynuować te spotkania. W marcu odbędzie się kolejne, czwarte spotkanie. Tym razem w Warszawie.

  Niedawno ulicami Kijowa przechodził marsz upamiętniający powstanie Ukraińskiej Powstańczej Armii. Czy może to świadczyć o tym, że Ukraina powoli staje się czarno-czerwona?

  Z naszej wiedzy wynika, że nie ma to charakteru masowego, chociaż widać coraz większą fascynację Ukraińską Powstańczą Armią. Z naszej wiedzy wynika, że niemal wszyscy, którzy idą w tych marszach, nie wiedzą kogo czczą. Oni świętują „upowców” walczących z komunistami, nie zdając sobie sprawy, że ci sami ludzie wcześniej mordowali Polaków.

  Czy Polska powinna obawiać się takich manifestacji?

  Taka fascynacja nigdy nie jest czymś z czego należałoby się cieszyć i co należałoby ignorować. Dobrze byłoby, gdyby ci młodzi uczestnicy wiedzieli, kim się fascynują.

  Jak Pan ocenia działanie Instytutu Pamięci Narodowej w kwestii polityki historycznej?

  My robimy swoje. Prowadzimy badania naukowe i publikujemy książki. Mamy stronę internetową na temat zbrodni wołyńskiej. Staramy się pokazać historię taką, jaką była. Jeśli Pani pyta o nasze działanie na Ukrainie to trudno na siłę z czymś do kogoś jechać i na siłę mu coś tłumaczyć. Tak to nie działa. To nie jest proste. Wydawało się, że film „Wołyń” będzie pokazywany nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie. Ostatnie wydarzenia pokazują, że może być to bardzo trudne.

  Jak Pan odbiera film Wojtka Smarzowskiego „Wołyń”?

  To bardzo mocny, twardy film. Nie jest to dokument, ale film fabularny, a więc pewna wizja artysty. Nie przypominam sobie jednak innego filmu, który byłby tak dobrze osadzony w realiach historycznych.

  not. Weronika Tomaszewska

  adam 78.154.78.*
  Żenada wice gada jak Kargul z Pawlakiem . Po co nam mącicie w głowach? Nie chcą i kłamią.

  Marek 195.117.61.*
  Z ukraińcami nigdy nie będzie dialogu bo oni rozumieją tylko język siły. Nikt poza ruskimi nie jest w stanie dać sobie z nimi rady.

  west 95.49.125.*
  Ukraina to bolszewizm wymieszany z faszyzmem ,wyjątkowy gnoj . Trzymac to na odleglosc

  historia 88.69.131.*
  Dla mnie Ukraincy to to samo,co bolszewia.Ten sam jezyk,ta sama kultura.Atakuja bolszewie,a zapominaja,ze sami w tym uczestniczyli.Prawa reka Hitlera i KAPO w obozach.

  Jastrzebiec@Jastrzebiec
  Szkoda, że tego zdania, że film Wołyń jest rzetelnym przedstawieniem historii rozmówca z IPN nie miał odwagi powiedzieć na konferencji w Kijowie. Przyznaję jednak, że twardo stwierdził, że Wołyń to ludobójstwo! Mam watpliwości, czy rozmowy z ludzmi pokroju manipulatora Wiatrowycza szefa ukraińskiego IPN mają sens?

  radar 83.9.238.*
  upaincy otwarci na dialog!!!szczegolnie jak druga zwrotke hymnu spiewaja!!!

  olo 185.53.155.*
  ofiary mordów nie maja wątpliwości i ich opinie nie mają rozbieżności KTO….

  G..o Prawda 159.205.188.*
  Oni chcą dialogu, w którym polska strona przyjmie i ogłosi światu, że polskie niemowlęta, dzieci, kobiety i starcy mordowali UPA i siekierników. Mogą mieć nadzieję, widząc to, co robią ss..ny z PISu

  Narodowiec 83.22.247.*
  Ta wypowiedź świadczy że PiS zaczyna coś kręcić, Ale skandalem jest bagatelizowanie roli UPA. My NARODOWCY patrzymy wam na ręce

  Prosba 143.28.116.*
  Sluchajcie po pierwsze zrobmy rachunek sumienia:czy jak Polska byla od morza do morza to wtedy podjechalismy Ukraine, czy sami przyszli? Musimy ustalic czy robilismy im to samo co oni nam na Wolyniu.

  observator 84.10.30.*
  nie ma co się dawać nabierać na otwartość Ukraińców na dialog! Pokażcie choć jeden pozytywny przykład działania z ich strony w stosunku do Polski, oprócz pustych słów!!!

  Polubienie

 36. Aleksander Jabłonowski do posłów RP bądźcie za Narodem nie dla CETA .

  Published on Oct 28, 2016
  Aleksander Jabłonowski głosowania demaskują partie polityczne. Teraz przychodzi moment

  Polubienie

 37. Czy Ukraińcy są naszymi braćmi? Zobacz!

  Published on Mar 10, 2016

  Kogo popierają Ukraińcy? Kim był Bandera, czym były OUN i UPA? Czy są podstawy do nazywania Ukraińców naszymi braćmi? – na te pytania odpowiada film.

  Ukraińcy organizują liczne marsze, pochody na cześć OUN-UPA i SS Galizien. Formacje te są uważane na Ukrainie za bohaterskie. Przypominam, że są to zbrodnicze organizacje. Ich członkowie zamordowali ponad 100 000 Polaków – cywili. Jednocześnie Ukraińcy lubią nazywać Polaków bratnim narodem. Czy mają do tego podstawy? Moim zdaniem zdecydowanie NIE. Ukraińcy NIE SĄ naszymi braćmi.

  Polubienie

 38. Kto kryje zbrodnie ukraińskie na Polakach ujawnia Stanisław Srokowski

  Published on Jun 7, 2016

  Nienawiść czyli Wołyń jak Ukraińcy mordowali Polaków.
  Stanisław Srokowski
  11 Lipca dniem pamięci ofiar ludobójstwa ukraińskiego dokonanych na Polakach.
  200 000 Polaków bestialsko zamordowanych przez Ukraińców.
  Spotkanie, zorganizowane przez Ruch Narodowy oraz Stowarzyszenie Rodzin „Polska Pamięć i Tożsamość”.
  Stanisław SROKOWSKI poeta, prozaik, dramaturg i autor licznych pozycji książkowych dotyczących ludobójstwa na Polakach na Kresach, dokonanego przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
  Pan SROKOWSKI jest autorem książki „Nienawiść”, która była inspiracją do stworzenia scenariusza filmu „WOŁYŃ” W. Smarzowskiego.

  Polubienie

 39. http://wpolityce.pl/historia/313706-gloryfikowanie-oun-upa-grozi-izolacja-ukrainy-na-arenie-miedzynarodowej-i-utrata-sojusznikow-wtedy-gdy-najbardziej-ich-potrzebuje

  Gloryfikowanie OUN — UPA grozi izolacją Ukrainy na arenie międzynarodowej i utratą sojuszników wtedy, gdy najbardziej ich potrzebuje


  fot. PAP/EPA

  Gloryfikowanie OUN — UPA grozi izolacją Ukrainy na arenie międzynarodowej i utratą sojuszników wtedy, gdy najbardziej ich potrzebuje. Jak piszą media zachodnie, Europa nie może zaakceptować fałszowania historii i odradzania się nacjonalizmu na Ukrainie . Argument , że krytyka Ukrainy, jest dziełem putinowskiej propagandy , przestaje działać.

  Ukraińskie elity polityczne zachowują się tak, jakby nie zdawały sobie sprawy, że coraz bardziej zrażają do siebie Zachód, w tym dwa kraje, na których powinno zależeć im najbardziej, czyli Polskę i Niemcy. To teza, którą postawił prestiżowy magazyn amerykański „Foreign Policy”.

  W kolejnym już artykule na ten temat, jaki opublikowano w magazynie w ciągu ostatnich miesięcy, Andreas Umland podkreśla, że sytuacja Ukrainy na arenie międzynarodowej będzie się stawała coraz bardziej niekorzystna. W miarę jak zachodni historycy badają zbrodnie popełnione przez ukraińskich nacjonalistów, a wyniki ich badań są upubliczniane, maleje tolerancja dla wybielania wojennej przeszłości przez Ukrainę .

  Państwo ukraińskie robi to w sposób systemowy. Ukraiński IPN na mocy dekretu prezydenta Poroszenki przejął wszelkie dokumenty, którymi dysponowały archiwa sowieckich służb specjalnych działających na terenie obecnej Ukrainy. Na czele instytutu od dwóch lat stoi młody historyk Wołodymyr Wiatrowicz, co jest interpretowane jako spłata politycznych zobowiązań wobec nacjonalistycznego „Prawego Sektora ”

  Instytut stał się monopolistą w zakresie przedstawiania historii Ukrainy. Jak pisze „Foreign Policy ” w innym artykule, autorstwa Josha Cohena, w praktyce na Ukrainie wprowadzono bezwzględną cenzurę — obowiązuje wersja, że ukraińscy nacjonaliści bohatersko walczyli o niepodległość z władzą radziecką, przemilcza się okrutne etniczne czystki wobec ludności polskiej i masowy udział UPA w Holocauście. Szef ukraińskiego IPN twierdzi, że informacje o zbrodniach UPA są „wytworem sowieckiej propagandy ” i posuwa się nawet do publicznej obrony ukraińskiej SS— Galizien. Ukraińscy historycy , którzy odważają się zakwestionować obowiązującą narrację są pozbawiani dostępu do dokumentów i wręcz prześladowani.

  „Foreign Policy ”, cytując amerykańskich historyków , twierdzi, że ukraiński IPN posuwa się nawet do fałszowania dokumentów, usuwając z nich całe fragmenty, które są niewygodne i dotyczą zbrodni na mniejszościach etnicznych.

  Amerykański magazyn punktuje ukraińska politykę historyczną i jej wpływ na życie polityczne Ukrainy znacznie ostrzej niż robi to znakomita większość mediów polskich. Przestrzega też, że Ukraina wybielając swą krwawą przeszłość, przegrywa walkę o swą teraźniejszość, zrażając do siebie państwa NATO, które nie mogą akceptować gloryfikowania nacjonalizmu i historycznej narracji, która rozgrzesza krwawe zbrodnie i kolaborację z nazistowskimi Niemcami.

  autor: Maja Narbutt

  ech 94.254.131.*
  ktoś powinien jasno powiedziec, ze nie po drodze nam z mordercami naszych prodków. niech ukry ida w ruski jasyr.

  Jehwen Karpiniu 31.175.252.*
  MY POLACY ZAJMIJMY SIE NA POWAŻNIE DOBREM NASZEGO zemontowanego częściowo PAŃSTWA i V kolumną upaiską w RP. A nie likwidowanym przez Usrael Niemcy Rosje i własną zydooligarchię sąsiedzkim państwem.

  angrusz@angrusz
  Z krajem , który gloryfikuje OUN i UPA , nie rozmawia się poważnie .

  Juliś 83.7.65.*
  Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony – powiedział kiedyś Henry Temple. Abecadło polityki.

  szymon 176.114.238.*
  wszystkich Ukraińców za ZBRÓCZ

  Juliś 83.7.65.*
  Ludzie opowiadający o jakiejś „przyjaźni” w polityce są po prostu śmieszni.

  na pohybel chechłom 83.22.195.*
  Takich heroi chechły mają Krym bez wystrału i Donieck oddają, zamiast walczyć o kraj do Polski uciekają, na co liczą. Przestć ich do Polski sprowadzać, bo tu marsze urządzają, co zza rządy nastały?

  mandzi 89.231.244.*
  Maju, a czym się takim różnią mordy UPA a mordy żołnierzy przeklętych takich jak Łupaszka czy Ogień, obecnie powiewających na sztandarach PiS? No czym? I UPA i te bandziory z WiN mordowali Polaków.

  anty bandera 83.31.231.*
  @mandzi!!! kup sobie kolo i je…ij sie w czolo!!!to ze cie wali prawy sektor to widac!!!tylko gdzie?w rzopu czy paszczu?

  Polubienie

 40. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/313688-film-wolyn-mozna-potraktowac-jako-sprawdzam-dla-ukrainy-reakcja-wschodnich-sasiadow-mowi-sama-za-siebie

  Film „Wołyń” można potraktować jako „sprawdzam” dla Ukrainy. Reakcja wschodnich sąsiadów mówi sama za siebie


  Materiały prasowe filmu „Wołyń”

  Wydawało się, że dzieło Wojciecha Smarzowskiego o ludobójstwie na Kresach doprowadzi do zerwania z pewnym tabu w relacjach polsko-ukraińskich. Nic z tego. Przedstawiciele strony ukraińskiej dobitnie pokazują, że nie chcą rzetelnej dyskusji. Stawiają na negację skali zbrodni, marginalizowanie jej znaczenia i rozmywanie odpowiedzialności.

  Filmu takiego jak „Wołyń” nie dało się zrobić bardziej uczciwie. Smarzowski wyraźnie zilustrował traktowanie Ukraińców jako obywateli drugiej kategorii przez II Rzeczpospolitą. W swoim wstrząsającym obrazie uwzględnił również zjawisko akcji odwetowych. Reszta była tylko oddaniem faktów. Ukraińscy krytycy filmu powinni mieć pretensje do swoich „gierojów”. To oni, swoim bestialstwem, napisali wstrząsający scenariusz na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Smarzowski jedynie oddał przeniósł realia na ekran.

  Zamiast posypania głowy popiołem, mamy do czynienia z pokazem zawziętości i konfrontacyjnej postawy. Najlepszym przykładem jest prezes Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma, który w jednym z programów internetowych (Onet) na argumenty dotyczące ludobójstwa na Wołyniu, rzucił tekstem o „polskich chłopach mordujących Żydów”. Jak zwykle, gdy sprawa dotyczy Wołynia, nie schodził mu z twarzy ironiczny uśmieszek.

  W tym samym programie Natalia Panchenko (EuroMajdan) zaprzeczała faktom próbując wmawiać, że zło ukazane przez Smarzowskiego to tylko kwestia fabuły filmowej. Później aktywistka usilnie kreowała się na ofiarę polskiego szowinizmu. Szkoda, że zapomniała o treściach, jakie swego czasu publikowała na swoim profilu na Facebooku. Nakręcanie sprali niechęci nigdy się dobrze nie kończy.

  Szczytem wszystkiego były jednak wypowiedzi wicepremier Ukrainy Iwanny Kłympusz-Cyncadze, która udzielił wywiadu Janowi Pospieszalskiemu („Warto rozmawiać”).

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Oburzające! Wicepremier Ukrainy o Wołyniu: Niestety polscy politycy podnieśli historyczne pytanie, w sposób niezwykle ostry, na poziom polityczny

  Niestety to właśnie polscy politycy zdecydowali podnieść historyczne pytanie, w sposób niezwykle ostry, na poziom polityczny. Uważam, że reakcja Rady Najwyższej, która była przyjęta na posiedzeniu parlamentu w związku z uznaniem przez polski Sejm wołyńskiej tragedii za ludobójstwo, była bardzo mądra, umiarkowana i ukierunkowana na budowanie wspólnej przyszłości z Polską

  — powiedziała wicepremier do spraw… integracji z UE i NATO (sic!).

  Jeśli w rezultacie badań z polskimi i innymi historykami ustalimy, że są konkretni ludzie, którzy wydali rozkazy mordowania cywilów i są odznaczeni na Ukrainie, to myślę, że Ukraińcy są wystarczająco silnym i potężnym narodem, by uznać, że takie uhonorowanie jest nie do przyjęcia

  — zaznaczyła Kłympusz-Cyncadze.

  „Wystarczająco silnym i potężnym narodem”… I pomyśleć, że takie frazy rodem z neofaszystowskiej ulotki wypowiada osoba odpowiedzialna za integrację z Unią Europejską (pomijając już niezwykle cyniczny charakter całej wypowiedzi).

  Ktoś tu najwyraźniej nie odrobił lekcji. Bez tego, dalsze udawanie dialogu i „wspólnego dążenia do prawdy” jest tylko i wyłącznie dyplomatycznym fałszem. Podobno w imię wspólnych interesów. Tyle, że jak do tej pory beneficjentem wspomnianej troski jest tylko jeden naród.

  autor: Aleksander Majewski

  west 178.42.213.*
  Ale potrzebny był film Wolyn i wielka praca ks .Isakiewicza Zalewskiego inaczej zamieciono by wszystko pod dywan

  stary Polak 88.199.192.*
  „jakie śliczne samobójstwo” – tak trzeba ocenić budowę państwowości na micie UPA. Oni tak naprawdę już utracili sympatię Polaków. Przyznajmy – jesteśmy spokojniejsi wiedząc że Putin upuszcza im krwi.

  V 89.64.36.*
  KULTYWOWANIE BANDERY TO SAMOBÓSTWO UKRAINY. IZOLACJA OD POLSKI ZAWSZE RÓWNAŁA SIĘ KOŃCU UKRAINY – NIEMCY ODDADZĄ JĄ PUTINOWI. DURNIE NIE MAJĄ PANSTWA…

  dd 83.31.233.*
  trochę za późno , ale wreszcie doszło do dyskusji.. Gloryfikacja Bandery to samounicestwienie się Ukrainy na własne życzenie….

  LOL 78.28.31.*
  Ukraińscy nacjonaliści niczym nie różnią się od naszych. Jedni i drudzy fałszują historię. Jedwabne, Bereza Kartuska. PIS ogłosił Lecha Kaczyńskiego przywódcą Solidarności i wymazuje Wałęsę.

  dziobal5@dziobal5
  Polakom i Ukraińcom nie bardzo po drodze.Współpraca owszem lecznic nic na chama.

  Jastrzebiec@Jastrzebiec
  Problem z pojednaniem polsko-ukraińskim generują Ukraińcy (ich część), którzy prowadzą politykę gloryfikacji zbrodniarzy z UPA. Według nich pojednanie ma polegać na wzajemnym wybaczeniu win …. i przy założeniu że UPA to odpowiednik AK, a nie ludobójczą formacją. Słowem w przyszłości polskie delegacje na Ukrainie będą zapraszane do złożenia kwiatów na grobie nieznanego geroja z UPA! Polska ma albo tą wersję pojednania przyjąć, albo „popsuć” wzajemne relacje. Relacje z Ukrainą nie są łatwą sprawą ze względów historycznych, znane są także koncepcje Dmowskiego, Piłsudskiego, Giedroycia. Sądzę, że Polska powinna wykazać więcej stanowczości wobec Ukrainy – to państwo upadłe, gdzie najniższa krajowa to 200 zł! Czy i przed takim państwem Polska ma grać rolę brzydkiej panny na wydaniu? Niezależnie na jakiej koncepcji w z w/w będzie się opierać polska polityka, to stanowczość jest wskazana. To dopiero uchwała PiS z lipca o ludobójstwie wołyńskim zmusiła Ukraińców do reakcji. Nie jest ona taka, jaką byśmy sobie życzyli, ale „polityka klepania po placach” pani Berdychowskiej, pana Kowala, Wójcickiego itp. doprowadziła do tego, że dziś na Ukrainie gloryfikuje się UPA. Tak, to zasługa polityki, której zwolennikami są w/w osoby.

  pisowskobanderowskie scierwa! 31.183.99.*
  Wujek 91.231.122.* niebezpieczni? oni nawet nie sa zwierzetami! .. http://wpolityce.pl/polityka/229501-ksiadz-isakowicz-oburzony-makabryczna-impreza-ukraincy-kpia-z-wolynia-az-sie-wierzyc-nie-chce

  Polubienie

 41. http://wpolityce.pl/polityka/229501-ksiadz-isakowicz-oburzony-makabryczna-impreza-ukraincy-kpia-z-wolynia-az-sie-wierzyc-nie-chce

  Ksiądz Isakowicz oburzony makabryczną imprezą. Ukraińcy kpią z Wołynia. „Aż się wierzyć nie chce”

  opublikowano: 13 stycznia 2015 · aktualizacja: 13 stycznia 2015


  Fot. Youtube.pl

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest oburzony sprawą skandalicznej ukraińskiej imprezy, w czasie której kpiono w Rzezi Wołyńskiej oraz jej ofiar. Oficjalnie impreza została zorganizowana w związku z przyznaniem prześmiewczych nagród „Watnika Roku”. Jednak to, co się działo w czasie tego spotkania, nie było niczym zabawnym.

  W ramach poczęstunku przygotowano mięsne danie, któremu nadano nazwę „rzeź wołyńska”. Serwowano również takie dania jak „odeski dom związków zawodowych” (w maju 2014 żywcem spłonęło tam kilkadziesiąt osób), mięsne burgery czy też potrawę „zgwałcona emerytka”. Równie szokującym pomysłem było przygotowanie tortu w kształcie niemowlęcia leżącego na rosyjskiej fladze. Na filmiku nagranym na imprezie widać, jak uczestnicy zafascynowani patrzą, jak jeden z uczestników kroi tort przypominający niemowlę.

  Jak wskazuje portal Kresy.pl „Watnik” to potoczne określenie osoby bezkrytycznie wierzącej w rosyjską propagandę, a rozdanie „nagród” miało być wyśmianiem ruchów prorosyjskich i propagandy na ich usługach. Jednak cała impreza głównie budzi niesmak i wygląda jak horrendalne kpiny z tragicznej historii ukraińskiej zbrodni.

  ZOBACZ WIDEO:

  Sprawą zniesmaczony jest również ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W tekście pt: „Skandaliczna impreza w Kijowie” opublikowanym na Onet.pl wzywa władze RP do wyjaśnienia sprawy:

  Aż się wierzyć nie chce. Dlatego też szef polskiego MSZ i ambasador RP na Ukrainie muszą wyjaśnić, czy rzeczywiście na imprezie w Kijowie serwowane było danie mięsne pod nazwą „rzeź wołyńska”. Jest to ich obowiązek prawny (także moralny). Poza tym, gdyby serwowano danie „Holokaust Żydów”, to służby dyplomatyczne tak Izraela, jaki i USA oraz Unii Europejskiej, z pewnością nie chowałyby głowy w piasek.

  Czy sprawa Wołynia to dobry temat do żartów? Zdaje się, że odpowiedź jest oczywista. Jednak jak widać nie dla wszystkich Ukraińców…

  wrp,Kresy.pl

  …… 62.69.221.*
  Już powinniśmy na granicy zrozpocząć budowę nowoczesnych pól minowych o szerokości do 10 km. Granicę uszczelnić wprowadzić limit wiz. Ukraina to niebezpieczne państwo mafijne.

  Jestem apolityczny 86.22.201.*
  Ale miejsce swołoczy i oprawców tylko na Syberii! Po odstrzeleniu zachodnich rezunów można zacząć rozmawiać!

  Rojsty 89.68.135.*
  Banderowska swołocz.

  x 79.188.226.*
  jak po ukraińsku będzie „charlie hebdo”? podobny poziom – piwnica pod oborą.

  Gość 91.224.116.*
  We wszystkim ma rację ksiądz Zaleski – a redaktorzy GP odbierają nagrody z rąk siepaczy i sami ich nagradzają. W Polsce nie rządzą Polacy.

  Polak z Kanady 75.159.53.*
  Sam koncept (nie mowiac o realizacji, krojeniu i uciesze gawiedzi) dokumentuje ponad wszelka watpliwosc, ze zamieszani w to Ukraincy to zdegenerowani, sadystyczni bandyci !!!!

  Robert 78.9.120.*
  PO i PIS ich wspiera i to jest dopiero przerażające i obrzydliwe.Gosiewska była ostatnio z przyjacielską wizytą w ukraińskim batalionie o nazwie O.U.N.

  Warszawianka 95.40.23.*
  @paproch, o wielkich marszach banderowców w 106 rocznice urodzin Bandery w Kijowie, Lwowie i Odessie tez nie słyszałeś? Nawet w autobusach warszawskich pokazywali to na ekranach.

  zdumiony 89.230.90.*
  Wpolityce traktuje nas jak lemingi – przecież ks. Isakowicz do niedawna robił tu za ruskiego agenta, który sypie piasek w tryby odwiecznej przyjaźni polsko-ukraińskiej.

  krycha 46.76.43.*
  Mamy MSZ , które [powinno sprawę wyjaśnić i złożyć noty dyplomatyczne

  gosc 83.26.209.*
  Ty jak chcesz @goj to godz sie z wsciekla rezunska dzicza banderowska , a zydow do tego nie mieszaj , oni sobie z nimi poradza.

  dick 83.31.19.*
  Ciekawe czy na niezależnej Sakiewicza bohatera fsb będzie notka jak myslicje

  Polubienie

 42. https://justice4poland.com/2016/10/09/wszystko-co-sie-dzieje-na-swiecie-zostalo-zaplanowane-z-premedytacja/

  Wszystko, co się dzieje na świecie zostało zaplanowane z premedytacją.

  Kto gra w szachy i zmierzy się ze słabszym przeciwnikiem – kolejnymi ruchami zmusi go do określonego zachowania i przegrania walki – w wyniku kiepskich kontr-ruchów.
  Taka sytuacja niemożliwą jest – gdy stoją naprzeciwko siebie równorzędni gracze, bo ci okładają się wzajemnie.
  Obecna sytuacja na świecie przypomina walkę przebiegłego i wyjątkowo cynicznego gracza z początkującym amatorem – jakim są Narody świata.
  Wszystko – co się dzieje na świecie – zostało zaplanowane i jest z premedytacją realizowane – na nieszczęście milionów ludzi!
  W celu wyjaśnienia tej sytuacji przypomnę, że od blisko 20 lat wmawia się Europejczykom, iż są „cywilizacją wymierającą” i dlatego „muszą przyjąć emigrantów ze wschodu”.
  Ponieważ zarówno stosowana propaganda – jak też polityczne możliwości NWO – są za małe, by dostatecznie ogłupić Europejczyków, wywołano wiele konfliktów na świecie, by szantażem moralnym zmusić Europę do przyjęcia całej masy imigrantów – pod pozorem przyjęcia „uciekinierów”.
  Jednak Izrael nie przyjął ani jednego uchodźcę i strzela na granicy do tych ludzi, dlatego mamy pewność, że nie o względy humanitarne chodzi, ale o zdestabilizowanie każdego kraju poza Izraelem.
  Sytuacja w Polsce jest pochodną planów NWO.
  Porażająca nieudolność, albo świadoma agenturalność PiS powodują, że w Polsce realizowana jest strategia wewnętrznego skłócenia i stopniowego chaosu!
  Ani jednego – ważnego problemu nie rozwiązał do tej pory PiS!
  W Polsce dalej panuje bezprawie, przestępcy w togach odgrażają się Społeczeństwu,
  złodzieje pouczają uczciwych Polaków, a medialna hołota dalej obraża Naród.
  Wszystko to naprawiać można tylko – poprzez wprowadzenie osobistym przykładem standardów moralnych, których jednak nie znajduję wśród członków PiS.
  Kto jest na tyle naiwnym, by dać się wciągnąć w rzekomą „walkę o ochronę życia”?
  Kto ma prawo do pouczania kobiet w sprawie prokreacji, bo przecież nie biskupi, którzy niejedną aborcję mają na sumieniu!
  Dlatego ponawiam swoje wezwanie sprzed kilku miesięcy…
  Im bardziej Platforma Obywatelska przegrywała w kampanii wyborczej, tym większe – choć nieuzasadnione nadzieje budziły się w Narodzie Polskim, że partia Kaczyńskiego może zmienić Kraj na lepsze.
  Po roku widzimy, że prócz sloganów – bardzo niewiele zrobili dla Polski i dalej wysługują się NWO.
  Najlepszym testem, jest temat „odebrania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP” Janowi Tomaszowi Grossowi.
  Po szumnych deklaracjach sprawę wyciszono – przekazując ją Prokuraturze. A ta będzie ją prowadzić przez kolejne kilkanaście lat, by w końcu umorzyć.
  Tak – jak większość spraw prowadzonych przez przestępców prokuratorów.
  Kto jest dzisiaj na tyle naiwnym, by wierzyć PiS, by dać się wciągnąć w uliczne ruchawki służące odwróceniu uwagi od naprawdę ważnych problemów Polaków?

  Artysta i teoretyk kultury
  Artur Łoboda
  _____________________

  http://www.polishclub.org/2016/10/07/artur-loboda-tyle-naiwnym/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29

  Polubienie

 43. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/roman-szychewycz-z-napisem-wolyn-nasz-i-symbole-ss-galizien-na-ukrainskich-koszulkach-foto


  Koszulka z Romanem Szuchewyczem. Fot. vk.com

  Roman Szuchewycz z napisem „Wołyń nasz” i symbole SS Galizien na ukraińskich koszulkach [+FOTO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 02 listopada 2016 o godz. 08:08:19

  Ukraińska, polonofobiczna strona „Ukraiński nastup” promuje koszulkę z podobizną głównodowodzącego UPA Romana Szuchewycza i napisem „Wołyń nasz”. Strona reklamuje również koszulki z symboliką kolaboranckiej ukraińskiej dywizji ochotniczej Waffen-SS Galizien.Reklama

  Na portalu społecznościowym vk.com ukraińscy nacjonaliści reklamują koszulkę ze zbrodniarzem Romanem Szuchewyczem – głównodowodzącym UPA, odpowiedzialnym za zamordowanie ponad 100 tys. Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Podobiźnie Szuchewycza towarzyszy napis „Wołyń nasz”. Do rzezi wołyńskiej nawiązuje także podpis pod zamieszczonym postem: „Dla wszystkich ceniących gorące lato 1943 roku”. Cena koszulki to 275 hrywien (ok. 40 zł).

  Reklama pojawiła się na stronie ukraińskich nacjonalistów, „Ukraińskij nastup”. Jak pisze dziennikarz Tomasz Maciejczuk, ma ona charakter polonofobiczny. Wcześniej, w rozmowie z Kresamil.pl podkreślał, że grupa ta, choć oficjalnie ma charakter satyryczny, staje się coraz popularniejsza wśród Ukraińców. Wcześniej na tym profilu zamieszczono m.in. zwiastun filmu „Wołyń”, pod którym zamieszczano m.in. takie komentarze: „Aż duma rozpiera za rodzimy kraj. Wyrżnęliśmy lachów, wyrżniemy i kacapów”; „Co sobie myślą te polskie ścierwa?”; „Dziękuję za rzeź wołyńską. Niski pokłon przed weteranami”.

  ZOBACZ: „Dziękuję za rzeź wołyńską” – młodzi Ukraińcy komentują film „Wołyń” [+VIDEO / 16+]

  Na profilu społecznościowym „Ukraińsi Nastup” znajdują się również koszulki gloryfikujące dywizję SS „Galizien”.

  – Kolejna ukraińska prowokacja. I to w tak ważne dla katolików dni – skomentował na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Materiały na stronie zostały dodane 1 listopada.

  Maciejczuk.pl / vk.com / facebook.com / Kresy.pl

  zefir:
  Bubel nie koszulka.Brakuje przecież wideł i siekiery zbroczonych we krwi.

  Polubienie

 44. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/gaz-dla-ukrainy-strategiczny-cel-polskiego-rzadu/bhsjh6

  Dostawy gazu na Ukrainę to strategiczny cel polskiego rządu

  Prawie 800 kilometrów nowych gazociągów do polskiej granicy z Ukrainą ma zwielokrotnić możliwości eksportu surowca w tamtym kierunku. Pomysł, aby skorzystać na rezygnacji Ukrainy z gazu kupowanego bezpośrednio od Gazpromu, nie jest nowy. Teraz jednak rząd sygnalizuje, że ta idea staje się osią strategii gazowej na najbliższe lata.

  Jak deklaruje Gaz-System, wzmocniona trasa ze Świnoujścia do Hermanowic ma pozwalać na przesył przez granicę 5-8 mld m sześc. surowca, a powinna być gotowa w 2019 lub 2020 roku. Dziś przez Hermanowice w kierunku Ukrainy można wysyłać ok. 1,5 mld m sześc. rocznie. W dużej mierze wykorzystuje to PGNiG, sprzedając gaz ukraińskim klientom.

  Możliwości eksportu wzrosną wcześniej niż planowane pojawienie się gazu z Norwegii, sprowadzanego gazociągiem z Danii. Do czasu zmaterializowania się tej drogi dostaw, zadanie zapewnienia odpowiedniej ilości gazu będzie spoczywało na terminalu LNG, o którego rozbudowie mówi się coraz głośniej. Natomiast plany dostosowania polskiego systemu gazowego do przesyłu na Ukrainę sięgają znacznie dalej. Do 2025 r. wzmocniona ma zostać inna trasa prowadząca do Hermanowic od węzła warszawskiego. To prawie 350 km nowych rur.

  REKLAMA
  Rząd otwarcie deklaruje, że uruchomienie przesyłu gazu w kierunku ukraińskim na większa skalę ma priorytet. Aby zapobiec importowi rosyjskiego gazu z zachodu i południa, uruchomienie nowych połączeń z Czechami i Słowacją powinno nastąpić dopiero po zapewnieniu dostaw gazu z Norwegii i do terminala LNG oraz po zbudowaniu trasy przesyłu na Ukrainę – mówi minister Piotr Naimski. Z deklaracji Naimskiego podczas niedawnego spotkania z amerykańską branżą LNG można wywnioskować, że to nie koniec polskich ambicji. Terminal LNG to podstawa budowania nowych konstrukcji politycznych od Ameryki po Odessę – mówił wtedy Naimski. Można tu przypomnieć, że z Ukrainy gazociągi prowadzą na Słowację, na Węgry, do Rumunii, ale też i do Mołdawii.

  Aby jednak w całości wykorzystać te możliwości niezbędna jest budowa nowego gazociągu na Ukrainie. To około stu kilometrów od granicy Polski do najbliższego magazynu gazu – wyjaśnia Naimski. Zapewne chodzi o kompleks magazynów Bilcze-Uhersko koło Stryja, największy w Europie, bo zdolny pomieścić aż 17 mld m sześc. gazu. To ponad połowa wszystkich zdolności magazynowych Ukrainy. Skoro brakujące sto kilometrów rury ma tak decydujące znacznie, a Polsce na całym przedsięwzięciu wyraźnie bardzo zależy, to może wybudować ten gazociąg np. przy polskim udziale finansowym? Nie wykluczamy żadnej opcji – odpowiada minister Naimski na tak postawione pytanie.

  Jeżeli determinacja rządu jest odpowiednio duża, to wszystkie polskie elementy tej strategii zostaną zrealizowane. Co więcej, w zgodzie z strategicznymi prognozami Gaz-Systemu, bo te zakładają utrzymywanie stałej nadwyżki poziomu technicznych możliwości dostaw nad popytem krajowym na poziomie rzędu 10 mld m sześc. rocznie. w miarę rozbudowy sieci. Również po 2023 r., czyli wygaśnięciu kontraktu jamalskiego, bo w prognozie dostawy z tego źródła już nie występują. Dopiero po 2030 r. ta nadwyżka spadnie do 8 mld.

  Pozostają jeszcze pytania o ryzyka, które towarzyszą każdej strategii. O popyt na gaz można być chyba spokojnym. Co prawda w Europie Zachodniej jego zużycie spada, ale dla Europy Środkowo-Wchodniej – wraz z Ukrainą – prognozuje się wzrost konsumpcji z ok. 68 mld m sześc.w 2017 r. do 86 mld w roku 2035. Pewnym ryzykiem w znacznej mierze poza zasięgiem rządu w Warszawie jest natomiast samo zachowanie Ukrainy, która nie jest oazą politycznej stabilności. Dziś Ukraińcy chcą kupować gaz z Zachodu po cenach rynkowych, a nie chcą kupować go od Rosji, co jednak nie oznacza, że w ciągu kilku lat sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

  To niepewność o charakterze stricte politycznym, ale jest też czynnik ceny. Ostatnio Władimir Putin napomknął, że Gazprom mógłby sprzedawać Ukrainie gaz po 180 dol. za 1000 m sześc., dodając przy okazji, że Polska płaci 185 dol. To już nie są poziomy cen sprzed kilku lat. Jesienią 2014 r., w szczycie konfliktu zbrojnego w Donbasie Rosjanie żądali od Ukrainy prawie 380 dol., a Kijów był gotowy płacić 268. Zresztą ostatnia propozycja Putina nie jest dziś zbyt atrakcyjna. Już w maju wiceprezes Gazpromu Aleksiej Miller przewidywał na ten rok na rynku europejskim średnie ceny w przedziale 167-171 dol.

  Zatem LNG również powinien być dla Ukraińców atrakcyjny cenowo. Przy okazji warszawskiego spotkania z przedstawicielami amerykańskich eksporterów LNG, prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień deklarował, że opłaty regazyfikacyjne i przesyłowe nie zagrożą konkurencyjności cenowej gazu, sprowadzanego do Świnoujścia na przykład z USA. O tym, że perspektywa prawdziwej konkurencji zdaje się materializować świadczy też zachowanie samego Gazpromu. Rosyjska firma ogłosiła bowiem niedawno, że LNG z Ameryki nie będzie w stanie konkurować w Europie z gazem sprowadzanym rurami i dla amerykańskich firm eksport w tym kierunku przyniesie tylko straty. W tym przypadku takie oświadczenie należy chyba odczytywać w kategoriach zaniepokojenia.

  Autor: Wojciech Krzyczkowski

  ~qwert : Kundle na amerykańskim postronku bardziej dbają o interesy upadliny niż Polski

  ~ende : Reasumując: wybudują 800km rury po to by dostarczać Ukrainie gaz za darmo, bo Ukraina nie płaci. A potem podniosą podatki żeby była na to kasa. Genialny plan!

  ~RP : Przez Ukrainę nie mamy taniego gazu, ruscy nas ominęli przez nich, a rząd dalej brnie, nie wiedziałem , że jest tam aż tylu z korzeniami ukraińskimi.

  ~szkoda gadac : Jakos POPiS badzo pasuje do banderolandu… Tylko taka „przyjazn” oparta na wspolnym wrogu, ma krotkie nogi. Na negatywnych zlych, „wartosciach” nic pozytywnego sie nie zbuduje…

  ~Piotr : A ja myślałem że obniżka cen gazu to strategia obecnego rządu i zmniejszenie smoga.,widać pomyliłem się bardzo ,Rządzący bardziej dbają o ukraińców za Wołyń jak o polaków.

  ~marzan : Faktycznie, świetnego klienta sobie znaleźliśmy – kraj sławny w świecie przez całe ostatnie dziesięciolecia głównie z tego, że NIE PŁACIŁ za dostawy gazu, który to gaz dostawał zwykle TANIEJ niż inne. No po prostu genialnym biznesplanem powiało, zwłaszcza, gdyby Polska miała wybudować teraz rurociągi za miliardy po to, by Ukraińcy zyskali za friko dywersyfikację dostaw i mogli potem, strasząc Rosję kupnem naszego gazu, kupić go taniej od Rosji – a nam pozostawić rachunki za spłacanie tych rdzewiejących rurociągów. Mam zatem nadzieję, że ktoś, kto tak ryzykownie pogrywa, jednak rzecz przemyślał biznesowo i wie co robi, a nie robi, co rządy polskie od ćwierćwiecza, czyli zarzyna dobrą świnię tylko po to by jako padlinę Rosji podłożyć – co tam, że myśmy przez to ubożsi o 100 kg dobrej wieprzowiny, ważne, by Iwanom ewentualnie pod nosem śmierdziało. Wolę nie myśleć, ile już miliardów Polska straciła na polityce gazowej, próbując wymusić na Rosji, by wszelki gaz przepuszczała przez pełne złodziei gazu państwo ukraińskie. Trudno – poszło, nie ma, przepadło. Ale niefajnie by było, gdyby Polska nadal pakowała się w takie marnowanie pieniędzy, by zrobić dobrze narodowi sławiącemu UPA i jeszcze trochę bardziej zaognić stosunki z Rosją, było nie było i mocarstwem, i sporym rynkiem zbytu tudzież dostaw po niezłych cenach.

  Polubienie

 45. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainskie-msz-wezwalo-na-rozmowe-konsula-generalnego-rp-we-lwowie-ktory-nazwal-bandere-bandyta


  Wiesław Mazur, Konsul Generalny RP we Lwowie. Fot. lwow.msz.gov.pl

  Ukraińskie MSZ wezwało na rozmowę Konsula Generalnego RP we Lwowie za nazwanie Bandery bandytą

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 08 listopada 2016 o godz. 21:09:23

  Ukraińskie MSZ wezwało na rozmowę Wiesława Mazura, Konsula Generalnego RP we Lwowie. Wcześniej, podczas przesłuchania przed sejmową komisją, nazwał Stepana Banderę „bandytą” i stwierdził, że Ukraińcy słabo znają swoją historię.

  MSZ Ukrainy wezwało polskiego dyplomatę na rozmowę. Odbyło się to w reakcji na publiczny apel ukraińskiego niezależnego deputowanego Werchownej Rady, byłego ministra zdrowia i znanego aktywisty EuroMajdanu, Ołeha Musija. Publicznie domagał się on, by uznać Mazura za persona non grata na Ukrainie. Musij napisał na portalu społecznościowym, że ukraiński resort dyplomacji odbył z polskim dyplomatą „rozmowę edukacyjną”, zaś Mazur przyznał się do błędu i zapewnił, że „antyukraińska retoryka więcej się nie powtórzy”, zaznaczając, że jest to „niezależne od jego przekonać”. Jak twierdzą ukraińskie media, Mazur stwierdził również, że Ukraińcy słabo znają swoją historię

  21 września, podczas przesłuchania przez sejmową Komisję Łączności z Polakami za Granicą Mazur, który ma zostać nowym konsulem generalnym w Łucku, został zapytany przez posłów o rzeź wołyńską. Jak informowalismy, przytoczył swoją wypowiedź dla mediów wygłoszoną w 2010 roku, po nadaniu Banderze tytułu Bohatera Ukrainy przez byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę:

  – Jak może być bandyta bohaterem. Te rzeczy muszą być nazwane po imieniu, nie mamy co głowy w piasek chować – powiedział wówczas Mazur. Dodawał wówczas, że „rozmowa, współpraca i nasza otwartość spowoduje, że oni jednak uznają i nauczą się, że jednak to zrobili”. – Niezależnie od różnych strategii, należy rzeczy nazywać po imieniu – ludobójstwo jest ludobójstwem – powiedział Mazur.

  Przeczytaj: Przyszły konsul RP w Łucku o Banderze: jak może być bandyta bohaterem

  Twierdzenia ukraińskiego polityka nie znajdują jednak pełnego potwierdzenia w oficjalnym komunikacie ukraińskiego MSZ. Według oficjalnego dokumentu z ukraińskiego ministerstwa, polskiemu konsulowi przekazano, że Ukraina uważa, że zaostrzanie dyskusji publicznej na temat skomplikowanych kwestii wspólnej historii” jest „niecelowe”. Zaznaczono też, że Ukraina nie akceptuje „dalszego upolityczniania tej problematyki”, chcąc zapobiegać pogorszeniu relacji dwustronnych i „nasilaniu napięcia społecznego między ukraińskim i polskim narodem”.

  Z kolei oficjalnie sam Mazur „wyraził żal w związku ze swoimi wypowiedziami” i „zapewnił, że podobne incydenty nie powtórzą się w przyszłości”. Opowiedział się również za rozstrzyganiem „skomplikowanych kwestii wspólnej historii” w drodze prac naukowców z Polski i Ukrainy, a zarazem przeciwko ich wykorzystywaniu „dla manipulacji politycznych”. MSZ Ukrainy przypomniało jednocześnie pozytywne w oczach tego kraju działania Mazura, w tym zaangażowanie na rzecz żołnierzy ATO i ich rodzin.

  Ukraińskie MSZ zaznaczyło także, że analiza publicznych wypowiedzi konsula Mazura nie wykazała, by w swoich wystąpieniach medialnych dotykał on politycznych aspektów relacji między dwoma krajami, bądź omawiał wewnętrzną sytuację na Ukrainie.

  Jednocześnie ukraińskie MSZ zaznacza, że będzie obserwowało dalsze wypowiedzi i działania Mazura, by stwierdzić, czy przyznać mu akredytację na stanowisko konsula w Łucku. Jednocześnie odrzucono wniosek Musija ws. uznania polskiego dyplomaty persona non grata. – Takie działania doprowadziłyby do niechcianego napięcia w stosunkach ukraińsko-polskich i analogicznej odpowiedzi polskiej strony – stwierdził podpisany pod pismem zastępca ministra spraw zagranicznych Wołodymyr Prystajko.

  Niezależny deputowany Ołeh Musij był wcześniej ministrem zdrowia w pierwszym pomajdanowym rządzie Arsenija Jaceniuka. W trakcie Majdanu był koordynatorem sztabu medycznego.

  Na początku sierpnia złożył on w ukraiński parlamencie projektu uchwały ws. upamiętnienia ukraińskich ofiar „ludobójstwa dokonanego przez polskie państwo w latach 1919-1951” i ustanowienia 24 marca Dniem pamięci o nich. Jak informowaliśmy, padały w nim ostre oskarżenia pod adresem Polski.

  „Szanując pamięć wielu ofiar zorganizowanego i masowego wyniszczania Ukraińców na terytorium państwa polskiego w latach 1919-1951, potępiamy polityczny reżim, który sankcjonował masowe przesiedlenia i zabójstwa z przyczyn narodowościowych i religijnych” – tymi słowami zaczynał się projekt uchwały ws. uszanowaniu pamięci „ofiar ludobójstwa, którego dopuściło się polskie państwo na Ukraińcach”.

  Na wstępie zaznaczono, że odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku okazało się być „wielkim smutkiem i katastrofą dla setek tysięcy Ukraińców”. Podkreślono, że „historia ukraińskich ziem pod władzą II RP i narodu polskiego była historią niesprawiedliwości i represji – historią ludobójstwa ukraińskiego narodu, systematycznie i konsekwentnie popełnianego przez państwo polskie”.

  Zaxid.net / PAP / onet.pl / Kresy.pl

  mop:
  http://www.spotkamsie.pl Stepan Bandera – terrorysta, faszysta i bandyta – Bohaterem Ukrainy! Wstyd i Hańba!!! Bandyci z organizacji UPA Stepana Bandery okrutnie zamordowali prawie 200 000 polaków- malutkich dzieci, kobiety, mężczyzn i starców. Na terytorium Polski w latach drugiej wojny światowej. Teraz Prezydent Wiktor Juszczenko nadaje ludobójcy Stepanowi Banderze tytuł bohatera Ukrainy. Hańba i potępienie dla ludobójców narodu polskiego!!! Hańba dla Juszczenki! Сором і ганьба! Бандити з УПА Степана Бандери по-звірячому вбито близько 200 000 поляків, дітей, жінок, чоловіків і людей похилого віку. На території Польщі під час Другої світової війни. В даний час президент Віктор Ющенко дав Степану Бандері звання Героя України. Ганьба і засудження вбивць польського народу! Сором за Ющенка! Стыд и позор! Бандиты из УПА Степана Бандеры зверски убиты около 200 000 поляков, детей, женщин, мужчин и стариков. На территории Польши во время Второй мировой войны. В настоящее время президент Виктор Ющенко дал Степану Бандере звание Героя Украины. Позор и осуждение убийц польского народа! Стыд за Ющенко!

  Pro_Patria:
  HAŃBA !!! Wybrał najgorsze rozwiązanie z możliwych: wycofał się ze swojej wypowiedzi !!! Oczywiście upaińcy nie odmówili sobie przyjemności powolnego, bestialskiego upokarzania go. Kontynuuję je naet w postaci stwierdzenia o obserwowaniu jego poczynań i wypowiedzi w kwestiach ich zbrodniczego tworu. Czy nasi dyplomaci nie rozumieją, że do tego motłochu docierają jedynie twarde argumenty, w tym brutalna siła ??

  jaro7:
  ” Takie działania doprowadziłyby do niechcianego napięcia w stosunkach ukraińsko-polskich i analogicznej odpowiedzi polskiej strony – stwierdził podpisany pod pismem zastępca ministra spraw zagranicznych Wołodymyr Prystajko.”To zdanie mnie rozbawiło, jakiej analogicznej odpowiedzi? Leją pisory hektolitry wazeliny banderowcom a ci boja się jakis reperkusji hahaha.Te matoły prędzej odwołaja tego konsula do Polski a dadza jakiegoś czarciego pomiotu typu drugi Piekło.

  Kojoto:
  Czy należy to rozumieć tak, że pan Mazur „ściągnął gacie i się wypiął” przed tymi łajzami, tylko po to żeby zachować posadkę? Bardzo szkoda.

  Polubienie

 46. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/krok-blizej-do-karania-za-propagowanie-banderyzmu-sejmowa-komisja-przyjela-projekt-ustawy-kukiz15


  Zdjęcie ilustracyjne. Fot. rferl.org

  Krok bliżej do karania za propagowanie banderyzmu. Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy Kukiz’15

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 09 listopada 2016 o godz. 00:12:08

  Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła projekt ustawy o IPN i Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, która zakłada penalizację banderyzmu i podważania ludobójstwa na Wołyniu. – Tacy ludzie jak poseł Święcicki czy Piotr Tyma już nie będą mogli więcej kłamać i relatywizować tego co się działo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – mówi Kresom.pl poseł Tomasz Rzymkowski.

  Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa Kukiz’15, który zakłada penalizację propagowania banderyzmu w Polsce.

  Przeczytaj więcej: Sejm zajmie się projektem ustawy penalizującej kłamstwo wołyńskie i propagowanie banderyzmu

  – Udało się przeforsować, przy faktycznie kosmetycznych poprawkach, nasz projekt ustawy zakazujący propagowania banderyzmu i zakładający zwiększenie nacisku prac IPN na ukazywanie polskiej i światowej opinii publicznej prawdy nt. zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów i członków formacji ukraińskich kolaborujących z III Rzeszą – mówi Kresom.pl Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15), wiceszef Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. – To wielki sukces – uważa poseł.

  Przeczytaj: Kukiz dla Kresów.pl: z propagowaniem banderyzmu w Polsce trzeba skończyć raz na zawsze

  Kukiz’15: Podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu będzie karane – jest projekt ustawy

  W korelacji z przepisami karnymi ustawy o IPN, dokładnie z art. 54, projekt ustawy przewiduje karę dla osób podważających zbrodnie dokonane przez wspomniane wcześniej ugrupowania i organizacje w postaci grzywny, ograniczenia wolności i pozbawienia wolności do lat 3. – To realna sankcja karna za pomawianie narodu polskiego. Niemówienie prawdy, a wręcz bagatelizowanie tej kwestii, co czynią niektórzy politycy, publicyści czy pseudonaukowcy, to poniżanie narodu polskiego. Jak powiedział ś.p. ojciec ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, Kresowian zabito dwa razy – raz widłami i siekierami Ukraińców, a drugi raz wycierając tę pamięć historyczną o nich – powiedział Rzymkowski.

  – Dzisiaj najbardziej agresywny i proukraiński poseł, pan Marcin Święcicki z PO dziwił się, dlaczego mamy na równi ze zbrodniami komunizmu i nazizmu ustawiać zbrodnie ukraińskie. Widział w tym jakąś niechęć, uprzedzenie względem Ukrainy – powiedział poseł Rzymkowski. Dodał, że takie zachowanie ze strony Święcickiego nie budziło w nim żadnego zdziwienia. – Wręcz można powiedzieć, że zachował się modelowo – stwierdził poseł Kukiz’15. – A takie fakty jak ponad 160 tys. naszych pomordowanych rodaków, blisko 100 tys. tych, którzy do tej pory nie doczekali się właściwego pochówku, lecz leżą w zbiorowych mogiłach, a najbliższe rodziny, których nieraz po prostu nie ma, nie wiedzą, gdzie spoczywają… Obowiązkiem naszej wspólnoty narodowej jest upomnieć się o naszych rodaków – podkreśla.

  Rzymkowski zaznacza, że procedowana ustawa to również forma działania prewencyjnego ze strony państwa polskiego:

  – Mamy w Polsce co najmniej milion Ukraińców, a niektórzy mówią już o ponad 2 mln. W większości są to Ukraińcy już „skażeni” tym bakcylem nacjonalizmu ukraińskiego, banderowskiego. Niebawem mielibyśmy do czynienia z jawną promocją banderyzmu czy zmasowanym relatywizowaniem historii, według której Polacy sami się pozabijali na Wołyniu. Czy też kontynuację takich wywodów, jak posła Święcickiego, że to nie było żadne ludobójstwo, tylko bratobójcza walka. Tacy ludzie jak on, czy szef Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma, już nie będą mogli więcej kłamać i relatywizować tego co się działo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej i wybarwiać tej czarnej karty w historii narodu ukraińskiego.

  Podczas posiedzenia komisji obecni byli również eksperci: prof. Włodzimierz Osadczy z KUL i dr Wojciech Muszyński z IPN. – Obaj wspierali nas merytorycznie. Prof. Osadczy zabrał nawet głos, tłumacząc posłowi Święcickiemu, czym było ludobójstwo na Wołyniu i co to jest nacjonalizm ukraiński – mówi Rzymkowski.

  Projekt zyskał akceptację również dzięki poparciu ze strony posłów PiS, a także prokuratora z IPN, który uczestniczył w posiedzeniu komisji. – Przedstawił pragmatykę ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu i był wielkim adwokatem tej sprawy – powiedział Rzymkowski. Dodał, że w trakcie posiedzenia przypomniano, że obecnie IPN prowadzi ponad 40 postępowań dotyczących zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów i formacje kolaborujące z III Rzeszą.

  Według naszych informacji, najprawdopodobniej podczas kolejnego posiedzenia Sejmu odbędzie się II czytanie projektu ustawy Kukiz’15. Ponieważ jest on procedowany razem z projektem PiS dotyczącym m.in. wprowadzenia kary grzywny lub więzienia za sformułowania typu „polskie obozy śmierci”, jak również o cmentarzach wojskowych, zapewne zostaną przez PO lub Nowoczesną zgłoszone jakieś poprawki. – Mam nadzieję, że te poprawki nie dotkną akurat naszych przepisów. I że PiS, nie zmieni zdania – mówi Rzymkowski. Niezależnie od tego, III czytanie odbyłoby się zapewne również podczas tego samego posiedzenia Sejmu.

  Przeczytaj również: Ukraińskie MSZ wezwało na rozmowę Konsula Generalnego RP we Lwowie za nazwanie Bandery bandytą

  KRESY.PL / mt

  baciar:
  mama nadzieje że ta ustawa przejdzie inaczej niedługo psie syny banderowcy zaczną stawiac pomniki w Polsce mordercom i zwyrodnialcom tak trzymac banderyzm i takich swięcickich tymów i innych psi synów należy zwalczać bo to sa antypolacy

  General:
  Już teraz się panoszą w naszym kraju. A to wszystko wynik działań oddolnych ZUwP i Tymy. Ostatnio pochylał się nad grobami upowców w Werchracie który rozebrali chłopaki z ONR-u (chyba?). Uchwalenie odpowiedniej ustawy umożliwi takie rozbiórki w majestacie prawa i będzie podstawą do karania za ich stawianie. Pamiętajmy że w tym momencie są pomniki tych zwyrodnialców w Hruszewicach, Werchracie/Monasterzu, Radrużu, Horyńcu, Pikulicach.

  Pro_Patria:
  Kolejny krok w najwłaściwszym kierunku, daje nam broń do eliminowania banderowskiej patologii. Jednakże jestem daleki od huraoptymizmu: zobaczymy w jakiej postaci ustawa wejdzie i jak będzie egzekwowana.

  jaro7:
  Dobrze że jest Kukiz15, ktoś kto dba o Polaków na Kresach i to o tych pomordowanych jak i obecnie żyjących a prześladowanych przez antypolską Żmudz i UPAinę. Jeżeli ten projekt przejdzie (bo wcale nie jest pewne jak zagłosuje PiS, bo renegaci z PO i .N wiadomo jak zagłosują ) będzie super a taką mendę i zaprzańca jak ten stary komuch święcicki można będzie ukarać.

  ViS:
  Mam nadzieję, ze PiS przepchnie ten projekt i będzie można karać bandersynów. Skoro zagłosowali za uchwałą o ludobójstwie na Wołyniu. Tak w ogóle, to ideologia banderowska powinna zostać w Konstytucji RP zrównana z nazizmem i bolszewizmem, bo to takie same zarazy. nie tylko banderowska zaraza się panoszy w Polsce, bolszewicka również http://www.komsomol.pl/

  UPAdlina:
  przydałoby się, aby i uSSmany zaczęły ścigać za propagowanie banderyzmu !!… Ale w tej chwili musieliby ścigać samych siebie !!

  Polubienie

 47. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kolejny-krok-ku-penalizacji-sformulowania-polskie-obozy-smierci


  źr: wikimedia

  Kolejny krok ku penalizacji sformułowania „polskie obozy śmierci”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 08 listopada 2016 o godz. 23:11:04

  Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zarekomendowała rządowy projekt ustawy wprowadzający karę grzywny lub więzienia za sformułowania typu „polskie obozy śmierci”

  Pierwsze czytanie obu projektów nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej miało miejsce na początku października na posiedzeniu Sejmu i wówczas zostały one skierowane do prac w komisji. Początkowo miały być procedowane odrębnie, jednak w toku prac komisja zdecydowała się rozpatrzyć je łącznie. Taki tryb procedowania zaproponował przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (PiS), według którego oba projekty uzupełniają się.

  Czytaj również: Trzy lata więzienia za zwrot „polskie obozy”?

  W trakcie posiedzenia komisji zostały zgłoszone poprawki o charakterze redakcyjnym i legislacyjnym. Ostatecznie za przyjęciem łącznie obu projektów ustaw wraz z poprawkami głosowało 13 posłów, 1 był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

  Zgodnie z treścią projektu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, który przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką, lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3. Taka sama kara grozi za rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni.

  Jeśli sprawca działałby nieumyślnie, podlegałby karze grzywny lub ograniczeniu wolności. Nie byłoby przestępstwem popełnienie tych czynów w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

  Nowy przepis ma się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu. Śledztwo z urzędu wszczynałby prokurator IPN; wyrok podawano by do publicznej wiadomości.

  Czytaj również: „Polskie obozy śmierci” 636 razy w światowych mediach. Najczęściej w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech

  Ponadto projekt zakłada możliwość wytaczania za takie zwroty jak polskie obozy śmierci procesów cywilnych, m.in. przez organizacje pozarządowe i Instytut Pamięci Narodowej. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie będą przysługiwać Skarbowi Państwa.

  kresy.pl/ pap

  Polubienie

 48. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/waszczykowski-przyznaje-ze-polska-nie-ma-zadnych-kontaktow-z-otoczeniem-trumpa


  Witold Waszczykowski. Fot. twitter.com / @MSZ_RP 2

  Waszczykowski przyznaje, że Polska nie ma żadnych kontaktów z otoczeniem Trumpa?

  – Z tego, co wiem, tam są Polacy, związani z Polonią. Trzeba będzie natychmiast uruchamiać wszystkie kanały – tak Witold Waszczykowski odpowiedział na pytanie o to, czy Polska ma swojego człowieka w sztabie Donalda Trumpa, nowo-wybranego prezydenta USA.

  W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie TVN24 szef polskiej dyplomacji został zapytany, czy Polska ma swojego człowieka w sztabie Trumpa.

  – Z tego, co wiem, tam są Polacy, związani z Polonią. Trzeba będzie natychmiast uruchamiać wszystkie kanały – odpowiedział Witold Waszczykowski.

  – Jesteśmy na dobrej drodze, bo Amerykanie są w tej chwili u nas, więc my możemy mówić Amerykanom jasno: Polska jest zabezpieczonym krajem. Możemy odejść od tylko wyłącznie kwestii bezpieczeństwa wojskowego i przejść na poważną współpracę gospodarczą – mówił minister Waszczykowski.

  W rozmowie Waszczykowski przyznał również, że w kampanii Trump „grał”, kierując swój przekaz przeciwko establishmentowi i przeciwko poprawności politycznej. – Mam nadzieję, że Donald Trump skoryguje wyborczą retorykę i wróci do realizowania interesów amerykańskich – powiedział szef MSZ. Zaznaczył również, że strona polska będzie trzymać Donalda Trumpa za słowo w sprawie wiz. – Pierwszym punktem rozmów z nową administracja, będzie bezpieczeństwo – implementacja decyzji sojuszniczych ze szczytu NATO – mówił Waszczykowski.

  Odnosząc się do kwestii NATO w kontekście spodziewanego zwycięstwa Trumpa Waszczykowski powiedział, że ma nadzieję, iż wybrany nowy prezydent będzie realizować interesy bezpieczeństwa, wg niego które są zbieżne z interesami NATO i Polski.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Ameryka wybrała – Trump prezydentem

  300polityka.pl / tvn24.pl / onet.pl / Kresy.pl

  baciar:
  odejdz wasc i wstydu oszczedż boją sie że usmańską niepodleglośc jaka nam serwowali w Polsce szlag trafi a zły moskal zaraz zaatakuje ich propaganda siegnie dna i okaże sie że napedzali ja sami przeciwko ludziom oj marnie widzę pisuarów przy nastepnych wyborach marnie

  mop:
  WASZCZYKOWSKI !!! Nie można uczynić Polski bezpiecznej cudzą bronią kosztem polskiej suwerenności. Permanentne bazy niemieckie, czy amerykańskie w Polsce oznaczają efektywne podporządkowanie Polski obcym mocarstwom i koniec kruchej niepodległości. Polska bezpieczna i suwerenna możliwa jest wyłącznie drogą własnego wysiłku. Jest to wyzwanie o wiele trudniejsze aniżeli pisanie felietonów do New York Times i błaganie o zachodnią jałmużnę. Pan minister zamiast pisać felietony, winień nareszcie wybrać się do Moskwy i zacząć uprawiać prawdziwą politykę zagraniczną, czyli mozolny wysiłek polegający na naprawie stosunków polsko-rosyjskich. A jeśli już mamy oprawić naszą politykę zagraniczną w jakieś hasła i slogany, niech wystarczy jedno i najprostsze: „Za wolność naszą”. PS… Niezależni zagraniczni obserwatorzy nie kryją zadziwienia, jak państwo, które dwie dekady temu pozbyło się okupacyjnych wojsk ZSRR, dziś domaga się sprowadzenia jak największej ilości amerykańskich okupantów. Przy czym istotną różnicą między sowieckim i amerykańskim okupantem jest to, że ten pierwszy odszedł z naszej Ojczyzny pokojowo. Natomiast Amerykanie, jeśli już opuszczają jakieś okupowane terytorium, to tylko po uprzednim przemienieniu go w pustynię. Zadaniem kontyngentu okupacyjnego NATO w Polsce będzie ochrona instalowanych na Pomorzu wyrzutni rakietowych Cruise nacelowanych na Rosję i tłumienie ewentualnych odruchów obronnych ludności tubylczej. Tak więc, w najlepszym razie, mieszkańcy III RP będą przeżywać wszystkie przyjemności okupacji pokonanego państwa, no może za wyjątkiem gwałtów jakich dokonują np. na Okinawie amerykańscy żołnierze na Japonkach. „Polskie patriotki” same ustawią się w kolejce do koszar „natowskich obrońców” i o żadnych gwałtach nie będzie mowy! W najgorszym przypadku rosyjskie rakiety z ładunkami jądrowymi przemienią nasz piękny kraj w radioaktywna pustynię. Bez ogródek wspomniał o tym Putin podczas swej niedawnej wizyty w Grecji, stwierdzając, że Rumunia, gdzie systemy rakietowe są już ukończone, znalazła się „na rosyjskim celowniku”, a Polska dostąpi tego samego „zaszczytu” z chwilą instalacji amerykańskich rakiet na Pomorzu. Perspektywy powyższe nie zrażają „polskich przywódców”, których służalczość w stosunku do ich amerykańskich panów może konkurować jedynie ze skrajnym ograniczeniem umysłowym nie pozwalającym im pojąć losu, który nie tylko Polakom , ale i sobie szykują. ========== TRAMP 45-tym PREZYDENTEM to powinno ulec zmianie https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

  zefir:
  Błazenada Waszczykowskiego ujawnia się w jego stwierdzeniu :”Mam nadzieję ,że Donald Trump skoryguje wyborczą retorykę i wróci do realizowania interesów amerykańskich”.Przecież D.Trump wygrał wyścig prezydencki dlatego że obiecał wyborcom troskę o interesy amerykańskie.

  Pro_Patria:
  Tyle zabiegów, upokorzeń, upodleń ze strony pisiorów i wszystko na nic.. Koniec kretyńskich marzeń o amerykańskich bazach, stacjonowaniu wojsk itd. Trump porozumie się z Rosją (nigdy nie krył takiego zamiaru), a Polska pozostanie z balastem w postaci uwiązanego do nas morderczego kraiku żartu historii upainy. Reasumując, cała dotychczasowa polityka zagraniczna pisiorów jest na minus dla naszego kraju: CETA, haniebna deklaracja Sejmu RP i werchownej rady upainy, nieustanne upokorzenia ze strony banderlandu, które znosili by idea amerykańskich baz doszła do skutku itd. Można mnożyć bez końca…

  cyna:
  Srać na wizy, potrzebny nam zastrzyk gotówki dla MON na wzór Egiptu lub izraela po 5 mld rocznie na dozbrojenie żebyśmy mogli bronić swojej suwerenności i bronić się przed mongołami ze wschodu.

  UPAdlina:
  hehehehehehe!!………….Spokojnie cyna !!…………Twoja mongoidalna upadlińska nacja już chyba ma pozamiatane, więc Polsce nie będzie zagrażać !!………..Poluzuj gumę w majtach !!

  jaroslaus:
  kurwa mać, Corey Lewandowski prowadził Trumpowi prawie całą kampanię a ten idiota, ten skończony nieudacznik dopiero teraz chce „uruchamiać wszystkie kontakty”?! I za to nie ma żadnej odpowiedzialności?! Szubienica winna iść w ruch w tej chwili!

  Ilona:
  Taki znaleziony mem, ciekawe czy to prawda? Bo jeśli tak to mamy się z czego cieszyć.

  Ilona:
  Niestety, mem jest nieprawdziwy. A szkoda. http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/babcia-donalda-trumpa

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.