816 Chazarscy „przyjaciele Polski” i PiS, min. z loży B’nai B’rith, którą w Polsce zainstalował Lech Kaczyński, domagają się dymisji wicepremiera Glińskiego!


Piotr Gliński. Źr. MKiDN

https://skribh.wordpress.com/2018/11/14/810-fielkopomny-i-nieomylny-polityk-ten-co-to-nie-bal-sie-latajacych-rakiet-zatrzymal-ekshumacje-w-jedwabnem-ochoczo-budowal-wrzod-polin-itp-oto-czesc-mojej-pamieci-i-nim/

vader213 @vader213:
dobrze tym antypolskim śmieciom co włażą do semickich odbytów, a kto powołał tego raka z przerzutami o nazwie B’nai B’rith żydowski banderowiec kalksztajn vel „kaczyński”

AlexWolf @AlexWolf:
Nikt nie może się porównywać do żydowskiej rasy panów, tym bardziej taka gojowska mierna pacynka jak gliński, nawet szaber goje muszą znać swoje miejsce, nie dla psa kiełbasa!

Badyl @Badyl:
Nawet najbardziej usłużny szabesgoj nie zna dnia ani godziny…

jwu @jwu:
Buhahahahaaaaa. To byłby chichot, gdyby jednego z największych filosemitów w rządzie PiS-u, usunięto ze stanowiska, na wniosek Żydów.

lp @lp:
@jwu He, he, nawet te 100 mln co tak lekką łapką przeznaczył na żydowski cmentarz w W-wie mu nie pomoże. Wazeliniarz Gliński chciał przypodobać się mośkom ale nie trafił im w gusta i teraz wysadzą go ze stołka, nie od razu może ale ma jak w banku.

Gaetano @Gaetano:
Wielu w tym kraju próbowało przypodobać się parchom. Robili dużo. Bardzo się starali, lecz okazało się to niewystarczające. Niektórzy brak gorliwości przypłacili życiem, inni – jak w przypadku tego obleśnego masona zapewne się okaże – stołkami.

roob @roob:
Chciałoby się żeby państwo polskie tak skutecznie reagowało na wszelkie przejawy antypolonizmu.

lp @lp:
@roob Państwo polskie jest niepodległe tylko teoretycznie, niestety. Ex szef MSW Sienkiewicz w przypływie szczerości postawił straszną ale prawdziwą diagnozę. Symptomy widzimy każdego dnia.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/glinski-porownal-pis-do-zydow-zydzi-protestuja-i-zadaja-jego-dymisji/

GLIŃSKI PORÓWNAŁ PIS DO ŻYDÓW – ŻYDZI PROTESTUJĄ I ŻĄDAJĄ JEGO DYMISJI

20 listopada 2018|8 komentarzy|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Polska loża żydowskiej organizacji B’nai B’rith domaga się od premiera Morawieckiego zdymisjonowania wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego. Powodem żądania jest porównanie Prawa i Sprawiedliwości do Żydów użyte przez Glińskiego. Przeciwko słowom wicepremiera zaprotestowała także ambasada Izraela w Polsce.

“Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie” – powiedział Gliński w wywiadzie dla ostatniego wydania tygodnika Wprost. Słowa te oburzyły B’nai B’rith i izraelskich dyplomatów.

Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith napisał list do Mateusza Morawieckiego, w którym zażądał od premiera przeprosin za słowa Glińskiego i zdymisjonowania go. “Przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych” – napisał Kowalski twierdząc, że Gliński jako profesor socjologii powinien rozumieć „tak oczywistą rzecz” i zachowywać odpowiednie „etyczne proporcje”. Zdaniem Kowalskiego lekkość, z jaką Gliński „żongluje” faktami historycznymi „uwłacza pamięci ofiar nazizmu”.

„Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości”. – zakończył swój list do premiera Morawieckiego Kowalski.

Przeciw porównaniu użytego przez Glińskiego zaprotestowała też ambasada Izraela w Polsce. W oświadczeniu przesłanym redakcji Gazeta.pl ambasada napisała, że przyjęła wypowiedź wicepremiera „z niedowierzaniem i zdziwieniem”. Według izraelskich dyplomatów Gliński wykazał się „głęboką niewiedzą i ignorancją oraz brakiem wrażliwości”. Ambasada zaproponowała Glińskiemu wizytę w Yad Vashem i „zapoznanie się z tą problematyką”.

Sam polityk broni się, twierdząc, że został źle zrozumiany, bądź że jego słowa zostały przekręcone.

B’nai B’rith jest jedną z najstarszych i nieprzerwanie działających żydowskich organizacji na świecie. Powstała w 1843 w Nowym Jorku. Główna siedziba znajduje się w Waszyngtonie. Organizacja skupia się oficjalnie na ochronie interesów państwa Izrael oraz diaspory żydowskiej, jak również angażuje się w zwalczanie antysemityzmu. 9 września 2007 roku otwarto filię organizacji w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE: Gliński: Muzea Getta Warszawskiego i Chasydyzmu będą kosztować około 32 mln zł

Kresy.pl / jewish.pl / gazeta.pl / wprost.pl

…..


Prof. Piotr Gliński / autor: fratria wPolityce.pl

Ultima Thule
List Lecha Kaczyńskiego do B’nai B’rith https://forumemjot.wordpress.com/2014/01/21/list-prezydenta-lecha-kaczynskiego-do-lozy-masonskiej-bnai-brith-odtworzonej-w-warszawie-9-wrzesnia-2007-roku/

\/banzafaktyipogladyH 185.220.101.*wczoraj
Prezydent Mościcki zdelegalizował swoim dekretem (624 z 22 Listopada 1938) syjonistyczną i antypolską organizacje BnaiBrith – prezydent Lech Kaczyński zezwolił tej organizacji działać…

antoni
Co niestosownego jest w tym porównaniu . Ta histeria to jakaś aberracja. Podziękujmy L. Kaczyńskiemu za BB.

E
Pretekst do dymisji. Poza tym słowa zawierają samą prawdę. W III Rzeszy to propaganda poprzedziła zbrodnię. Czy oni nie wiedzą kim byl Goebbels i jak to wszystko się zaczęło? Od mowy nienawiści.

JOR
tylko jeden narut ma prawo twierdzic, ze byl meczennikiem podczas drugiej wojny sw. i nikt wiecej! Polskie goje nie moga sie porownywac do zydow, basta.

Lulek@Lulek
Wszystko jasne. Traktowanie Żydów przez hitlerowców było tak wyjatkowe, że jakakolwiek analogia jest zbrodnią. Tak Żydzi egzekwują swój monopol na Holokaust. Gliński jest już trupem … Naczelnik mu tego nie daruje.

zuzol
Jak widać występy w jarmułce na szabasowych kolacyjkach u Danielsa niewiele dają. Tak Gliński chciał się podlizać, przypodobać a i tak Żydzi go poczęstowali kopniakiem.

sigre
Wystraszony Daniels wrócił???? Bo dzień bez niego to dzień stracony.

Janek
Tak się kończy pobłażanie i służalczość! P. Gliński na jaki jeszcze żydowski pomnik lub muzeum wydasz nasze pieniądze?

Jarek Fujarek
Gliński poleci jak ustawa o IPN. Nie teraz, za miesiąc. Żeby nie było, że „ulegają” 🙂

https://wpolityce.pl/polityka/421960-bnai-brith-domaga-sie-dymisji-wicepremiera-glinskiego

B’nai B’rith domaga się dymisji wicepremiera Glińskiego! „Przykrość polityka ma się nijak do losu milionów pomordowanych”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Polska loża B’nai B’rith w liście do premiera Mateusza Morawieckiego informuje, że oczekuje dymisji ministra kultury Piotra Glińskiego. Chodzi o słowa wicepremiera, które padły w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Wprost”.

Przypomnijmy, że wicepremier Gliński ocenił, że trudność budowania wspólnoty w Polsce wynika dziś „nie tylko z tego, że jest spór”, bo ten jest w każdej demokracji.

Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczać, delegitymizować, mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzać do nas obrzydzenie. W opozycji byliśmy wykluczani, traktowani jak trędowaci (…). Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany, jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd.

— powiedział prof. Gliński.

Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith stwierdził w liście do premiera, że „przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych”.

Nie pojmujemy, dlaczego rzecz tak oczywistą trzeba tłumaczyć ministrowi, który jest profesorem socjologii, powinien więc rozumieć etyczne proporcje i znać podstawowe fakty historyczne. Lekkość, z jaką żongluje nimi w politycznych przepychankach uwłacza pamięci ofiar nazizmu. Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości

— możemy przeczytać w liście.

Do sprawy odniosła się również ambasada Izraela. Służby prasowe przyznają, że słowa wicepremiera zostały przyjęte z niedowierzaniem.

Wypowiedź świadczy o głębokiej niewiedzy i ignorancji oraz braku wrażliwości

— piszą izraelscy dyplomaci.

Do słów odniósł się już sam wicepremier Gliński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wicepremier Gliński: „Gazeta Wyborcza” kłamie! Mówiłem wyraźnie o języku goebbelsowskim, o mechanizmie propagandy

Wicepremier Gliński: Język, którym opozycja mówi o PiS, ma nas odczłowieczać. Mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa

wkt/Twitter/jewish.pl

HWdt
No skoro sam Bnai coś tam coiś tam tak stwierdził to nie ma żadnej nadziei dla Glińskiego… Ależ tym pustynnym gostkom mózgi sie lasuja.!!

Adam. dranie
BB może sobie dymisjonować Natanjahu. Jesteście tu nielegalnie. Gdy prezydent Mościcki rozwiązał tę lożę masońską, powiedział – nigdy więcej, tylko zdrajcy ją odtworzyli, i pora was zdelegalizować

Adam
Myślę, że B’nai B’rith powinna milczeć. I tak jest to żydowska masoneria nie wiadomo z jakich powodów tolerowana w naszym kraju pomimo jej otwartej wrogości wobec Polski.

Reed
Delegalizację tej żydowskiej loży odwołał Lech Kaczyński. Kto nie wierzy niech sprawdzi

Mateusz@MateuszJa
Był już telefon od Danielsa, kto ma być nowym ministrem kultury ?

jaga
Pani Azari wygadywała gorsze słowa o Polakach w styczniu tego roku, i co ?

nert
I znowu nie uszanowano wrażliwości Narodu Wybranego – przecież propaganda Goebbelsa miała niszczyć Tylko podludzi, np. polaków

Sum@Sum
Rafał Ziemkiewicz: Żydzi pracują krok po kroku jeśli nie na kolejny holocaust, to na pewno na kolejna falę pogromów.

Miszka
Panie Szanowny Premierze, nie czas się mazgaić tylko przepraszać starszych braci, ino chyżo!

🙂
Icek do Kowalskiego ,Panie Kowalski pana córka jest k… ,ależ panie Icek ja nie mam córki… nie szkodzi mówi Icek i drze się jeszcze głośniej… Pana córka panie Kowalski to K…

BeBe
ci wszyscy czytaj: „polski” premier, żydowska gadzinówka gw, żydowska loża itd. to jedno. Celem jest tworzenie zasłony dymnej, ogłupienie i podzielenie nas Polaków, a potem… Miej nas w opiece Boże

Pentody
Gdzie my żyjemy, że obce, i można nawet przypuszczać, wrogie nam organizacje, będą dyktowały nam, Polakom, kto ma być w naszym rządzie, a kto nie. Czy żyjemy jeszcze w Polsce, czy już w Polin ?

DP
Za mało na cmentarze i muzea rzydowskie, ma być więcej a wtedy może sobie premier gadać do woli.

Pentody
I to jest wdzięczność za miliony podarowane na cmentarz, teatr i co tam jeszcze ? Baśń o chłopie i żmiji przypomina się

Niekumaty
Zydzi wszystko wiedza lepiej… do czasu !

…..

Anna Azari / autor: wpolityce.pl wPolityce.pl

Ellis
Jak widać ogłoszony przez Morawieckiego miodowy miesiąc stosunków Polsko-Żydowskich wchodzi kolejną fazę.

E.K
Glińskiego akurat mi nie żal, a czego polski rząd ma się domagać od Izraela, za pomówienie o współsprawstwo holocaustu, ale ten rząd zdymisjonuje Glińskiego i jeszcze na kolanach przeprosi, tak ma!

Bogdan@Bogdan
irka@irkaminutę temu A już były zapowiedzi o wymianie ambasadora, a jak się okazuje nieokrzesany babsztyl ciągle siedzi i jątrzy. Ona tylko właściwie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zrozum to wreszcie. Właśnie po to została desygnowana przez ,,Przedsiębiorstwo Holokaust” na to stanowisko, jako fachowiec w tej dziedzinie.

precz z komuna
Gdyby Polska czyli PiS obecnie rządzący miał Honor to już by tej kgbowskiej litwaczki tu nie było.A mądrzy ludzie mówili panie Gliński , jak sie skończy włażenie tym geszefciarzom w tyłek.

monte@monte
Reakcja tego babona jest urągająca. Wychodzi, że nie można użyć już żadnego słowa, które jakkolwiek odnosi się do okresu II WŚ w kontekście innym, niż wspomnienie nieszczęścia Żydów… Z Glińskim się nie zgadzam w ani jednym punkcie, ale porównanie (z którym też się nie zgadzam – jak są tacy w pisie wrażliwi to co robią w polityce) jest retorycznie bardzo dobre. Ale co z tego, że dobre skoro raczkiem się wycofuje i chce przepraszać. Pytam się za co ???

ADA
78 lat temu Niemcy dokonali pierwszej egzekucji POLAKOW w obozie Auschwitz. Najmłodszy z zamordowanych miał 21 lat, najstarszy 63. A dyr. Cywiński zabrania grania hymnu POLSKIEGO

Czytelnik
I co? Nikt z rządu nie zalecił tej pani wizyty z muzeum Aushwitz, miejscu zagłady Żydów i Polaków? Nikt nie wydał oświadczenia, że wypowiedzi tej pani upowszechniają stereotyp Żyda kłamcy i oszusta?

Grenadier
DO: Czytelnik 91.142.199.* Auschwitz, był zbudowany dla Polaków i był miejscem ZAGŁADY POLAKÓW. Miejscem zagłady Żydów był Auschwitz II czyli Birkenau.

https://wpolityce.pl/polityka/422077-jest-i-ona-anna-azari-oburzona-slowami-glinskiego

Jest i ona! Anna Azari oburzona słowami Glińskiego: Nie chciałabym widzieć więcej takich cytatów. Yad Vashem jest gotowe na jego wizytę

opublikowano: 5 minut temu · aktualizacja: 41 minut temu

Na wicepremiera ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego spadła fala krytyki po słowach, które padły w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Wprost”. Swoje trzy grosze do sprawy dołożyła „Gazeta Wyborcza”, a polska loża B’nai B’rith w liście do premiera Mateusza Morawieckiego poinformowała, że oczekuje dymisji wicepremiera. Do kompletu brakowało jeszcze opinii byłej ambasador Izraela w Polsce Anny Azari.

CZYTAJ TEŻ: Wicepremier Gliński stanowczo: Nie mówiłem o ofiarach nazizmu. Moje słowa zostały przeinaczone, także w komunikacie ambasady izraelskiej

Nie trzeba było długo na nią czekać, bowiem pani Azari mogła się wypowiedzieć w tym temacie na antenie radiowęzła z Czerskiej – radia TOK FM. Towarzyszył jej sam Piotr Kraśko.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wicepremier Gliński: Język, którym opozycja mówi o PiS, ma nas odczłowieczać. Mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa

B’nai B’rith domaga się dymisji wicepremiera Glińskiego! „Przykrość polityka ma się nijak do losu milionów pomordowanych”

W rozmowie wspomniano m.in. oświadczenie ambasady Izraela. Służby prasowe napisały, że słowa Glińskiego zostały przyjęte z niedowierzaniem, i świadczą o „głębokiej niewiedzy i ignorancji oraz braku wrażliwości”.

Zalecalibyśmy Panu Premierowi wizytę w  Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie i bliższe zapoznanie się tą problematyką

— napisała ambasada.

Zdaniem Anny Azari to „normalny tekst”.

W gorących sporach politycznych nie można używać określeń, które nawiązują do kwestii dotyczących Zagłady

— stwierdziła była ambasador.

Goebbels był bardzo skuteczny, z jego działaniami związane są ofiary, zabici ludzie. To Goebbels odpowiadał za przygotowanie propagandowego podłoża do przeprowadzenia Zagłady. – Dlatego użyte porównanie jest niezbyt dobre. Myślę, że kiedy mówimy o współczesnej polityce, musimy zapomnieć terminy z czasów II wojny światowej. Nie można porównywać sporu politycznego z Holocaustem. To nie są określenia do używania współcześnie

— próbowała przekonywać Azari.

Co więcej, stwierdziła, że dostała informację z Yad Vashem, że są gotowi na wizytę wicepremiera Glińskiego.

Dodała, że nie oczekuje przeprosin od wicepremiera Glińskiego.

Ja po prostu nie chciałabym widzieć więcej takich cytatów

— oświadczyła Azari.

wkt/Tok FM

Polin i Socjalizm
Kibuc wymieni rząd szabesgojów. Zobaczycie

c
Lol, PiS tyle dla żydów zrobił, a żydy na nich plują. Nie żal mi was!!!

c
Niech PiS znów prześle pieniądze żydom to im wybaczą (na chwilę).

słupy milowe porażki
Porażka PIS-u zaczęła się od braku reakcji na chamskie wystąpienia tego szkaradnego babska, akceptacji głupich pomysłów Dudy i mianowania MM a później doszedł jeszcze najazd imigrantów i teraz TSUE.

ichPotomkowienasNienawidzą
najwyższy czas aby Polacy zarządzali Auschwitz i innymi muzeami związanymi z ludobójstwem na 6 milionach Polaków różnych wyznań – bo tam ginęli Polscy żydzi, a nie bogacze z NY, GB czy nawet niemiec

wasz goj
Zydzi powinni zdobyc tajne wplywy w poszczególnych stronnictwach politycznych; znac przeszlosc kazdego polityka; tak aby móc w kazdej chwili szachowac ich ta przeszloscia. z Protokoły Medrcow Syjo

marduk
a ja bym chcial zeby ta baba powiedziala kto to byl: pulkownik rozanski, sedzia wolinska, lazar kaganowicz albo general erhard milch!!!to tylko namiastka, a mozna by wymieniac bandytow… tej nacji

fajny chłopak
Dajcie sobie spokój z tymi ludźmi pustyni wreszcie ok? Niech tam siedzą i nie wypowiadajmy się na ich temat. Tego najwyraźniej chcą. Nie wpuszczać, ludzi, kapitału, loży itp dobrodziejstw.

DarekPolak@DarekPolak
Nadzorczyni tupnęła w imieniu władcy, Karnowscy. Pokrzyczycie trochę dla picu, ponaprężacie muskuły a potem podkulicie ogonki i zrobicie, jak wam nadzorczyni przekazała.

https://wpolityce.pl/polityka/421935-wicepremier-glinski-gazeta-wyborcza-klamie

https://wpolityce.pl/polityka/422037-glinski-stanowczo-nie-mowilem-o-ofiarach-nazizmu

https://wpolityce.pl/polityka/421691-glinski-mamy-byc-traktowani-jak-zydzi-przez-goebbelsa

https://wpolityce.pl/polityka/422076-jakubiak-pis-i-ja-jestesmy-w-miejscu-zydow

https://wpolityce.pl/polityka/422067-szczerski-uczmy-sie-wrazliwosci-jaka-maja-media-w-izraelu

7 thoughts on “816 Chazarscy „przyjaciele Polski” i PiS, min. z loży B’nai B’rith, którą w Polsce zainstalował Lech Kaczyński, domagają się dymisji wicepremiera Glińskiego!

 1. Polska leży twarzą w błocie? „Żyjemy dziś w świecie nieustannej propagandy”. K.L. Łuksza i Rola!

  wRealu24.pl
  Streamed live 3 hours ago

  Polubienie

 2. https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ambasador-usa-ostrzegla-poslow-przed-probami-zmian-regulacji-rynku-medialnego/

  https://wpolityce.pl/polityka/422203-czy-ambasador-usa-ostrzega-przed-atakiem-na-wolnosc-mediow

  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-o-kapitulacji-pis-ws-sn-to-nie-jest-rzad-suwerenny-tylko-kleczacy-przed-bruksela-i-waszyngtonem/

  https://kresy.pl/wydarzenia/pis-szykuje-wielkie-zmiany-w-ustawie-o-sadzie-najwyzszym/

  https://wpolityce.pl/polityka/422197-mimo-kleski-w-sprawie-sn-34-reformy-zostalo-zrealizowane

  https://wpolityce.pl/polityka/422199-warchol-jestesmy-rzadem-ue-i-szanujemy-prawo-ue

  https://wpolityce.pl/polityka/422192-nasz-wywiad-kukiz-dawno-mowilem-ze-pis-sie-wycofa

  https://wpolityce.pl/polityka/422186-sejm-poparl-nowelizacje-ustawy-o-sadzie-najwyzszym

  https://wpolityce.pl/polityka/422157-mocne-wystapienie-ministra-ziobry-znamy-wasze-sady

  https://wpolityce.pl/polityka/422111-zmiany-w-sn-mosinski-nie-wiem-czy-to-dobry-kierunek

  https://wpolityce.pl/polityka/422142-mariusz-kaminski-z-pelnym-poparciem-kaczynskiego

  https://wpolityce.pl/polityka/422083-nasz-wywiad-piotrowicz-wyjasnia-przyczyny-zmian-w-sn

  https://wpolityce.pl/polityka/422136-gersdorf-dalej-swojesedziowie-nie-przeszli-w-stan-spoczynku

  https://wpolityce.pl/polityka/422121-krs-gersdorf-ponownie-bedzie-i-prezesem-sn

  https://wpolityce.pl/polityka/422156-pawlowicz-sad-najwyzszy-to-polityka-reformy-nie-porzucamy

  https://wpolityce.pl/polityka/422112-internauci-podzieleni-ws-nowelizacji-ustawy-o-sn

  https://wpolityce.pl/polityka/422274-wos-uspokaja-izba-dyscyplinarna-sn-zostaje

  https://wpolityce.pl/polityka/422271-cymanski-dla-jednej-rzeczy-warto-siedem-razy-zabe-polknac

  https://wpolityce.pl/polityka/422252-wojcik-stanowczo-to-nie-jest-zadna-biala-flaga

  https://wpolityce.pl/polityka/422241-grabowska-spor-miedzy-polska-a-ke-nie-jest-rozstrzygniety

  https://wpolityce.pl/polityka/422177-nasz-wywiad-cymanski-reforma-nie-pojdzie-do-kosza

  https://wpolityce.pl/polityka/422212-nowelizacja-ustawy-o-sn-to-racjonalny-ruch-rzadu

  https://wpolityce.pl/polityka/422218-siarkowska-krytykuje-nowelizacje-kaczynski-grozi-jej-palcem

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/poslanka-pis-wylamala-sie-z-partyjnej-dyscypliny-i-skrytykowala-kapitulacje-przed-bruksela-video/

  Polubienie

 3. nazgul
  „brawo” portal!!! za pamiec o Lwowskich Orletach!!! a moze cenzura upainska nie pozwala napisac? ale za to kazda rocznice zydowska to pamietacie!!! podsjcie sobie rece z onetem!!!

  vidi
  a czy ktoś zabrania PANU REDAKTOROWI popierać PIS.każdy ma prawo do swojej oceny,nie każdy ma możliwość pisania swoich tekstów na portalu w polityce pl.

  Andy@Andy
  CZyżby? A może bardziej uprawniony jest inny wniosek? Za mała determinacja, za małe cojones, za duża ustępliwość – rezultat? Niewiele osiągnięto, a wszystko inne jest odwracalne w ciągu miesiąca po przyszłych „wygranych” (czyli przegranych – bo nie będzie zdolności do samodzielnego rządzenia) wyborach. Tyle, panie Satyryku. Normalie – diagnozuje Pan niezwykle celnie – ale dzisiaj słabszy „dzień w biurze”.

  V
  Takie myślenie, jak Pańskie jest niezwykle szkodliwe. Utrwala patologie i sprzyja dalszej degeneracji. A PIS zawiódł we wszystkim, na czele z realizacją interesów bankowego i globalistycznego lobby.

  BBu
  Nie zawracaj pan kijem Wisly panie Makowski , PIS zachowuje się jak slon w skladzie porcelany w swoim obozie a od ” milosci do nienawisci jeden krok”. Pycha kroczy przed upadkiem…przykre to jest

  brak zgody
  Nie popiera sie kogos, kto zdradzil, oszukuje i swiadomie Polske i narod oddal we wladanie i jurysdykcje obcych – wrogow Polakow.

  adidas
  O czym ty piszesz? PiS sam brnie w kwestie żydowskie, ustępuje i idzie im na rękę na każdym kroku. Dlaczego Karnowscy wyciszyli wypowiedź Mosbacher, że jak będziemy polonizować media to USA zrobi problem

  https://wpolityce.pl/polityka/422246-presja-na-polske-swiadczy-o-tym-ze-rzad-pis-nalezy-popierac

  Presja na Polskę, i ze strony UE, i ze strony środowisk żydowskich, świadczy o tym, że rząd PiS należy popierać

  opublikowano: 31 minut temu · aktualizacja: 31 minut temu


  autor: Krystian Maj / KPRM / domena publiczna wPolityce.pl

  Warto sobie zadać proste pytanie: Jak nie ten rząd to jaki?

  Ostatnie dni nie są dla dobrej zmiany zbyt dobre. Wiele zdarzeń niekorzystnych dla PiS, odpowiednio uwypuklonych medialnie stwarza pozór, że rząd znalazł się w poważnych tarapatach. Okrzyki opozycji, że za rok was rozliczymy, choć groteskowe, mają dopełniać atmosferę grozy i zaświadczyć, że obecna władza jest skończona.

  Rzeczywiście znaleźliśmy się w punkcie, kiedy dobre rzeczy, które PiS zrobił od początku kadencji, są lawinowo przykrywane prawdziwymi i urojonymi zarzutami.

  Afera KNF, kiedy to przedstawiciel obecnej władzy daje się ograć biznesmenowi z peerelowskim rodowodem, wchodząc z nim w dziwaczny układ, jest nie do obrony. Za to próba przykrycia jej taśmami „Grasia” mało zręczna. Przyboczny Donalda Tuska ma utrwaloną reputację i ciężko ją nadwyrężyć.

  Atak na syna Mariusza Kamińskiego, że dostał intratną posadę, to typowa hucpa.

  Źle wygląda wycofanie się rządu z niektórych zapisów reformy sądów, a szczególnie tryumfująca prezes Gersdorf, która sama siebie pozostawiła na stanowisku i jak się okazało jest nie do ruszenia. Sytuacja tutaj jest jednak podobna do czołgania Polski po ustawie IPN przeciwstawiającej się używaniu terminu „polskie obozy śmierci”. Rozsądniej jest ustąpić przed siłą.

  Zrobienie uniku i zastosowanie się do wynikających wyłączanie ze złej woli nakazów UE najwyraźniej jest wymogiem chwili. Czasem warto przeczekać.

  Atmosferę podgrzewa też atak środowisk żydowskich, włącznie z panią ambasador Anną Azari na wicepremiera Piotra Glińskiego. Tendencyjne interpretowanie jego wypowiedzi, prowadzi do kolejnego i niepotrzebnego zagonienia stosunków polsko-izraelskich. A już żądanie dymisji to dalece posunięta niegrzeczność. Tym bardziej dziwi ta obcesowość w stosunku do kogoś kto dokłada starań by relacje pomiędzy Polską i Izraelem były jak najlepsze.

  Oczywiście wiadome media robią niebywały rejwach i próbują wszystkim wklepać do głowy jakim to nieszczęściem dla Polski jest PiS przy władzy.

  Chodzi o osłabienie ducha nawet żelaznego elektoratu i wytworzenie obrazu tonącego okrętu. A nuż ktoś się zbierze do ucieczki.

  Postawianie tezy, że dobra zmiana działa sprawnie byłby całkiem nieodpowiedzialne. Lista zaniechań, chybionych decyzji, niezrozumiałych posunięć, czy wręcz potknięć jest długa. Wielką niewiadomą są relacje pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a obozem dzięki, któremu zasiada dziś w Belwederze. Nie każdy pogodził się z niezrozumiałym do końca pozbawieniem Beaty Szydło funkcji premiera.

  Odrzucając jednak celowo nakręcone emocje i robiąc uczciwy bilans, zbyt pochopne byłoby odsunięcie się od rządów PiS.

  Pomimo dotkliwej porażki w miastach, PiS jednak zdobył rekordowe 34% w wyborach samorządowych, a przejęcie 8 sejmików, w tym śląskiego, to namacalny sukces.

  Wielopłaszczyznowa i niezwykle zajadła presja na obecny rząd świadczy o tym, że interesy gwarantowane tu komuś przez układ PO – PSL zostały poważnienie naruszone i to cały czas trwa.

  Wymagamy od dobrej zmiany większego zdecydowania w działaniu, i słusznie, ale też nie znamy wszystkich uwarunkowań. Może więcej się na tym etapie nie da zrobić.

  Nie wolno obecnej władzy nazbyt gloryfikować. Wszędzie gdzie są ludzie, zestaw wad, przywar i zwykłej głupoty obowiązuje. I zachłyśniecie się posadami także.

  Żeby jednak przywrócić sobie zimną ocenę zdarzeń, zróbmy przegląd kadr PO, PSL, Nowoczesnej, TERAZ, Razem, SLD. To właśnie oni rwą się do władzy.

  Prezydent Donald Tusk, premier Grzegorz Schetyna, minister sprawiedliwości Roman Giertych itd.

  Chcemy tego?

  autor: Ryszard Makowski

  DarekPolak@DarekPolak
  Zapomina pan całkiem o prawej stronie – tej, która zorganizowała Marsz Niepodległości. Mamy wybór.

  Niemcy chca rzadzic w Polsce
  jawne poparcie Merkel + pieniadze Sorosa tu są sucesy opozycji na czele z Tuskiem

  popierałem PiS
  Kto wymyśla te tytuły? Czy oczywista, natrętna propaganda ma pomóc PiS?

  Anonim
  Szkodliwe to jest żądanie „aby było jak było”. Ważne, że odrywani są „przyspawani”. Że boli? Nie trzeba było się przyspawywać.

  Sławomir
  Wyborcy nie odsunęli się od PiS na razie, ja na przykład nie zagłosuję na tchórzy, a jak widać PiS to partia przesiąknięta tym elementem na wskroś.

  Romana
  Nic im nie zrobią ,za to robią Polaków w bambuko, dobra zmiana, dobre sobie

  Anonim
  Dlaczego izraelska ambasada tak atakuje, czyżby tam szły nitki? To nieracjonalne politycznie więc ktoś z tamtego środowiska zaczął tracić? Nasze agencje bezpieczeństwa powinny się temu przyjrzeć.

  Polubienie

 4. stoczniowiec
  L. Kaczyński przywrócił tę zdelegalizowaną masonerię, a oni nami pogardzają! Nie czytają ze zrozumieniem, tylko szukają jakby przywalić! Wstyd i Hańba.Teraz rozumiem dlaczego ich wszyscy przeganiali.

  jj
  Nie mam wątpliwości, że polska loża B’nai B’rith dobrze wiedziała co minister powiedział. Odegrali tylko swoją rolę, jak swego czasu Azari.

  naczelnik władcą piaskownicy
  Nie żal mi nawet odrobinę Glińskiego i reszty rządu, bo im głośniej histeryzowała i manipulowała diaspora, to tym głębiej włazili im w pewną część ciała. Na koniec zobaczyli ich odwieczną wdzięczność

  irka@irka
  Nie wyszło z bolszewikami , nie było faszystów na ulicach – no to został jedynie antysemityzm. Aha, jeszcze mafia i PiS-owski układ w bankach.

  run
  Trzeba dużo braku życzliwości wobec POLSKI – mówiąc delikatnie – żeby interpretować wypowiedź min. Glińskiego jako przejaw wrogości wobec wyznania mojżeszowego.

  ten rząd to nowy gang olsena
  jj 89.230.193.*, dekret Mościckiego z 1938 roku o zakazie działalności masonerii nie został do dziś uchylony, więc tego typu organizacja powinna być ścigana z mocy prawa.

  Patriota
  Glinski teraz nie udawaj zdziwionego, powszechnie wiadomo ze Żydzi robią aferę z każdego przytoczenia tematu Holocaustu i związanych z nim pojęć i osob. Po co w ogóle mówiłeś te rzeczy? Głupota

  obserwator
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to moim zdaniem chodzi wyłącznie o to by Glińskiego ustawić w roli winnego i żądać kasy na jakąś Żydowską fundację jako zadośćuczynienia.

  obserwator
  Możliwa jest też wersja, że Gliński szukał uzasadnienia by wypłacić Żydom kolejne pieniądze, pewnie na jakąś fundację. Teraz w ramach przeprosin może już to zrobić.

  Tom
  Gliński nikogo nie reprezentuje i nikt nie będzie po nim płakał jak go chałatowi rozszarpią

  https://wpolityce.pl/polityka/422106-nieczyste-gierki-glinski-manipuluje-sie-moimi-slowami

  Nieczyste gierki wokół słów Glińskiego. Wicepremier: Kilku graczy politycznych chciało to podbić, skłamać, zmanipulować

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Piotr Gliński / autor: screen Tłit wp.pl wPolityce.pl

  To była analiza naszego życia publicznego z punktu widzenia języka, jaki jest używany. Wszelkie inne wnioski wyciągane z mojej wypowiedzi są niewłaściwe

  — powiedział w programie Tłit wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, odnosząc się do swoich słów w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wicepremier Gliński: Język, którym opozycja mówi o PiS, ma nas odczłowieczać. Mamy być tak traktowani, jak Żydzi przez Goebbelsa

  Wicepremier Gliński stanowczo: Nie mówiłem o ofiarach nazizmu. Moje słowa zostały przeinaczone, także w komunikacie ambasady izraelskiej

  Wicepremier dodał, że w żadnej mierze nie powinien dawać możliwości interpretacji tych słów.

  Bo ktoś tym zagrał. To nie było tak, że ambasada od razu wydała komunikat. Kilku graczy politycznych chciało to podbić, skłamać, zmanipulować

  — dodał prof. Gliński.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: B’nai B’rith domaga się dymisji wicepremiera Glińskiego! „Przykrość polityka ma się nijak do losu milionów pomordowanych”

  Jest i ona! Anna Azari oburzona słowami Glińskiego: Nie chciałabym widzieć więcej takich cytatów. Yad Vashem jest gotowe na jego wizytę

  Gliński przyznał, że dziś by tych słów nie powtórzył, bo nie chce wpadać w niepotrzebne konflikty dotyczące interpretacji.

  Nie powinienem dawać sposobności, żeby ktoś w złej wierze czy z innych powodów interpretował moją wypowiedź w sposób absolutnie nieuzasadniony. Zostałem oskarżony w związku z tym o antysemityzm – to jest dom wariatów

  — powiedział minister.

  Odnosząc się do wypowiedzi byłej ambasador Anny Azari, wyjaśnił, że nie powiedział słowa o Holocauście.

  Propaganda goebbelsowska to są lata 30-te, kiedy dopiero przygotowywano Holocaust. Mówię o pewnych technikach, które wtedy były wypracowywane. Mam uwagę do komunikatu ambasady izraelskiej – nie powinno się go opierać w przyjacielskich relacjach polsko-izraelskich na przytaczaniu nieprawdziwej formy wypowiedzi

  — mówił wicepremier, dodając, że problemem w polskim życiu publicznym jest stosowanie takiego języka propagandy.

  Takie określenia jak kordon sanitarny, szarańcza. To są odwołania, z którymi powinniśmy walczyć. Ja bym apelował żeby tę wypowiedź rozumieć jako apel o niestosowanie takich metod, które są z obszaru czystego zła. To są działania, które niszczą polską demokrację, polską wspólnotę

  — powiedział wicepremier.

  Rozmowa dotyczyła również kwestii dekoncentracji mediów. Minister kultury ocenił, że bezdyskusyjne jest, że „w Polsce mamy niedobrą sytuację w obszarze mediów z punktu widzenia koncentracji kapitału. Ustawa francuska czy niemiecka na to nie pozwala”.

  Z kolei dopytywany o wcześniejsze wybory, powiedział, że nic na ten temat nie wie i nie sądzi, żeby taki wariant był w ogóle rozważany.

  Nic nie wiem na temat zmian w rządzie. Nic nie wiem na temat wariantu wcześniejszych wyborów. Nie sądzę, by to był wariant poważnie rozważany po naszej stronie. Jestem zwolennikiem tego, że życie demokratyczne powinno być w miarę przewidywalne

  — powiedział minister kultury.

  Dopytywany o sprawę afery wokół Komisji Nadzoru Finansowego wyjaśnił, że to instytucja w ogóle nie powiązana z rządem, tylko niezależna.

  Premier nie ma przełożenia bezpośredniego na KNF. Nieodpowiedzialne zachowanie byłego szefa KNF nie jest na pewno dla nas (PiS) korzystne. To było złamanie standardów

  — mówił Gliński, dodając, że martwi go to, iż cała sprawa może podkopać zaufanie do Prawa i Sprawiedliwości.

  wkt/Tłit

  Ja
  Drodzy politycy PiS ! A wreszcie opi…cie , oczywiście dyplomatyczne, Żydowskie środowisko.

  oko👀
  Czy już przestał się Pan trząść jak galareta ? Sami jesteście winni takiego zachowania wobec Was. Kto się boi , już jest niewolnikiem. Mówi to Panu coś ?

  …….
  Najlepsza obrona jest przez atak. Glinski powinien zasypac przykladami z roznych publikacji, a nie kajać się.

  Warto
  Jerzy Robert Nowak książka „”Andrzej Duda biografia prawdziwa””

  metrios
  Ministrze nie tłumacz się , oni i tak wiedzą lepiej co chciałeś powiedzieć. Nie wolno porównywać Żyda i gojów to BLUZNIERSTWO! Wór już masz gotowy do pielgrzymki do YV? Azari Ci każe!

  z rezerwą
  Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith, p. Anna Azari, abmasada izraelska w W-wie po prostu dopuściły się prowokacji wobec Polski i min. Glińskiego. To trzeba nazywać po imieniu.

  z
  Czym się różni Żyd od Polaka? Oj, różni się, różni i to bardzo!

  sake
  Czlowieku przestań się kajac i tłumaczyć! Czemu wtraca się tu Azari, przeciez juz nie jest ambasadorem.

  aq
  w takim wieku należy już rozumieć, co można mówić

  bonus
  https://macgregor.neon24.pl/post/146475,szabesgoj-z-tabletu-schadenfreude-z-internetu-i-wnioski

  Polubienie

 5. https://macgregor.neon24.pl/post/146475,szabesgoj-z-tabletu-schadenfreude-z-internetu-i-wnioski

  MacGregor – J-23 na angielskiej prowincji

  POLITYKA – POLSKA 21.11.2018 11:49 21 komentarzy

  Szabesgoj z tabletu, schadenfreude z internetu i wnioski.

  Ciekawe, że słowo „Schadenfreude” (czyt. szadenfrojde) czyli radość z cudzej krzywdy wymyślili Niemcy, a inni musza je od ich zapożyczać.

  Znowuż rządom dobrej zmiany zawdzięczamy spektakularny renesans słowa szabesgoj, oznaczającego goja zatrudnionego do wykonywania czynności niezbędnych podczas szabatu, a Żydom prawem religijnym zabronionych. W dzisiejszej Polsce słowo to, używane w przenośni, oznacza takie osoby jak minister Gliński, przekraczające granice śmieszności w swoim płaszczeniu się przed Żydami, a kierujące się przeważnie ukrytym motywem, takim jak chęć umocnienia czy choćby zachowania swojej pozycji politycznej dzięki wsparciu żydowskiego lobby.

  Tymczasem biedny szabesgoj z tabletu zapomniał, że na wdzięczność żydowskiego lobby to mogą liczyć wpływowi szabesgoje wśród polityków amerykańskich, a nie jakaś nadwiślańska hołota bez resztek czci i honoru, która w najlepszym przypadku posłuży za przysłowiowego murzyna, który zrobił swoje i będzie mógł odejść, a najpewniej zostanie spuszczona w kiblu przez jeszcze lepszą i jeszcze bardziej prożydowską zmianę. Polscy szabesgoje, negocjujący w tajemnicy przed narodem warunki przejścia do rezerwatu nie chcą zrozumieć, że w większości sami podzielą los narodu, którym frymarczyli.

  [Tak przy okazji, wg pani dr Ewy Kurek, współczesnym kandydatem na złego Hamana (tego z księgi Estery) są akurat Stany Zjednoczone, tak więc w dłuższej perspektywie Amerykanie doświadczą od trawiącego ich pasożyta takiej samej wdzięczności jak Polacy, jest to tylko kwestia czasu. Ewentualna „schadenfreude” będzie słabym pocieszeniem – niech wątpliwe moralnie uczucie określane obcym słowem pozostanie nam obce].

  Biednemu szabesgojowi Glińskiemu nie pomogło ani 100 mln na renowację warszawskiego kirkutu, ani obiecane muzeum chasydów, ani 150 mln na rewitalizację teatru żydowskiego (grającego w jidysz) w Warszawiwie, ani stałe finansowanie jawnie antypolskiego MHŻP (skądinąd największego pomnika ś.p. Lecha Kaczyńskiego). Wystarczyło jedno zdanie nie po myśli gudłąjów i natychmiast został obity przez nich medialnym kijem jak pies niewierny.

  Chodziło o zdanie min. Glińskiego, że: „PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa”. Jest to akurat prawda, ale dla herrenvolku uzurpującego sobie prawo do wyjątkowości we wszechświecie oraz narzucającemu reszcie świata zastępczą religię holokaustu taka wypowiedź nosi znamiona religijnego bluźnierstwa (w tym sensie, że nikt nie był traktowany tak, jak Żydzi przez dr Goebbelsa, jak to bowiem ujęła pani Barbara Engelking-Boni: śmierć Żyda ma wymiar metafizyczny, zaś śmierć goja jest jak smierć każdego innego zwierzęcia i ma wymiar tylko biologiczny).

  Z miejsca zrugał Glinskiego niezrównoważony psychicznie, a robiący za filozofa Jasio Hartman:

  „Jako Żyd – dziecko i wnuk ofiar Goebbelsa i Hitlera – domagam się od premiera Piotra Glińskiego przeprosin. I sądzę, że podobnie powinni postąpić inni polscy Żydzi. Proszę sobie gęby Żydami i Holokaustem nie wycierać!”

  Ambasada Izarela zalecila ministrowi wizytę w Jad Washem, co jest odpowiednikiem średniowiecznej kary religijnej w formie pielgrzymki pokutnej do powiedzmy Santiago de Compostela.

  Znowuż warszawska loża takich synów (Bnaj Brit) napisała do premiera „Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości”.

  Nie wiemy oczywiście do końca, jakie zasady obowiązują wśród pisowskich szabesgojów i zapewne polityczny los Glińskiego zależy nie tyle od tego, co on powiedział, ale co o nim myślą Żydzi, a ponieważ nie pośpieszył w jego obronie kuglarz Jojne Daniels, więc wróżę bezsenne noce i widmo wydłubywania kitu z okien. Oczywiście w suwerennym kraju Żydom nie przyszłoby nawet do głowy pokazywać tak jawnie swoja prawdziwą twarz, no ale na pochyłe drzewo wiadomo.

  Za podsumowanie niech posłuży komentarz Katarzyny TS z portalu wprawo.pl:

  W kwietniu napisałam felieton, w którym zaapelowałam do ministra Glińskiego, żeby albo sam podszkolił się w kwestii żydowskiej, albo żeby zatrudnił jakiegoś doradcę, który się na tym zna. Oczywiście nic z tego apelu nie wynikło i minister Gliński nadal błąka się jak dziecko we mgle, czego rezultat możemy dziś podziwiać w postaci oświadczenia Ambasady Izraela i listu B’nai B’rith. Z twitterowego wpisu ministra Glińskiego wynika, że w ogóle nie ma on pojęcia, o co chodzi. Zatem wyjaśniam.

  Po pierwsze – w myśl zasad religii Holokaustu wicepremier Gliński popełnił świętokradztwo, ponieważ porównał cierpienie gojów do cierpienia Żydów. I nie ma znaczenia wymiar tego porównania. Już sam fakt, że Gliński to zrobił, kwalifikuje go do odstrzału.

  Po drugie – Żydzi nie przepuszczą żadnej okazji, żeby sponiewierać Polskę i Polaków. Nie zmieni tego ani 100 milionów na Cmentarz Żydowski, ani 8 milionów rocznie na Muzeum POLIN. Goje mają płacić, bo to ich obowiązek. Na wdzięczność niech minister Gliński nie liczy. Wprost przeciwnie.

  Po trzecie – politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie pokazali Żydom, że są wobec nich ulegli i bezradni. Nie ma więc co się dziwić, że Żydzi jadą po nich jak po łysej kobyle. Tłumaczenie, co minister Gliński miał na myśli, tylko ich rozzuchwali i będzie jeszcze większy jazgot, „aj waj” i „giewałt”.

  Ciekawa jestem, co z tym fantem zrobi premier Morawiecki. Szczerze mówiąc, cała ta sytuacja niezmiernie mnie bawi. Gdyby wicepremier Gliński został zdymisjonowany na wniosek B’nai B’rith, popłakałabym się ze śmiechu.

  Mniej śmieszny jest juz fakt, iż w osobie skądinąd zupełnie nienadającego się na obecne stanowisko szefa zupełnie zbędnego ministerstwa po raz kolejny sponiewierana zostala Polska. A tymczasem coraz bardziej przerażona władza warszawsko-belwederska po raz kolejny zetrze kał z twarzy przekonując nas i przysiegając, że to najlepsza wedlowska czekolada.

  I smieszno i straszno
  http://dzienniknarodowy.pl/azari-strofuje-wicepremiera-glinskiego-chcialabym-widziec-wiecej-takich-cytatow/

  A rzyć głupiemu szabesgjowi wybatożyć, żeby mu aż jarmułka spadła 😉

  MacGregor
  Jakże cieszy mnie to wydarzenie i pokazanie miejsca usłużnemu nad miarę szabesgojowi, miejsca w szeregu. To szkodnik i anty-polak jedna z mroczniejszych postaci w tym „świetlanym rządzie”. Tylko mała refleksja. Sądzę że po tym doświadczeniu, jego naśladowcy będą jeszcze bardziej żarliwi w obdarowywaniu tej nacji , tu widząc drogę swego żałosnego awansu… A pies ich …..

  ZBYSZEK
  No cóż Gliński na utrzymanie młodej żony i maleńkiego dziecka, potrzebuje mnóstwo kasy, więc robi za pomiotło. W przeciwnym razie nieodległa starość w samotności mu grozi.

  zadziwiony
  Szanujmy Glinskiego naszego bo możemy mieć gorszego :))

  Jarek Ruszkiewicz
  @Jarek Ruszkiewicz Czyżby Jasio Hartman szykowany byłby na to stanowisko ?. Gorszy by nie był , tylko bardziej wyrazisty…

  ZBYSZEK
  Minister Gliński stracił rewolucyjną czujność. Każdemu może się zdarzyć . Ciekawe co zrobi rząd ? No i przede wszystkim co zrobi Żorżeta? Zmarszczy brwi? Oby tylko na tym się skończyło, bo inaczej p.Gliński będzie pamiętał swój brak czujności ruskie miesiące

  zbig
  @zbig // Ciekawe co zrobi rząd ? //przyzna kolejne 100 milionów na żydowski cmentarz ? dobuduje dwa skrzydła muzeum Polin ? albo całkiem od nowa zbuduje wreszcie muzeum chasydyzmu ?

  ikulalibal
  @ikulalibal Ciepło, ciepło Chyba muzeum chasydyzmu, albo muzeum Powstania w getcie!!!! W końcu jest tyle możliwości….

  zbig
  słychać brawurę w stylu aż miło poczytać a naczelnik znów będzie musiał zasadzić las aby ukryć liść

  humainv
  @zbig71 Łoj tam…łba nie urwie.Kłótnia w rodzinie i tyle!Pójdzie Piotruś G., za karę wysprzątać jakiś żydowski cmentarz, wypoleruje posadzkę w synagodze, a Mateo dokupi latem jeszcze ponownie jak w tym roku z 12 ton złota i pośle do London!!Ajawaja…i gra!!

  https://prawy.pl/41799-zona-wicepremiera-amerykanskim-rezydentem-w-polskiej-fundacji-posel-winnicki-sklada-interpelacje-w-tej-sprawie/

  Anna Azarisię pożołądkuje, jako nad ludź, jakoś ja udobruchają bo piniondze popłyną!!

  Ponoć, jak twierdzi moja znajoma krakowianka, piniondze już w drodze!
  Podstawą naliczania „opłaty przekształceniowej”użytkowania wieczystego we własność/hahaha/ hucznie zapowiadanej od nowego roku, miała być najpierw stan na styczeń 2018 roku.

  Potem nagle zmieniono to na styczeń 2019 roku, po to aby samorządy mogły jeszcze ją podnieść.Znajoma miała rozmowę z urzędnikiem, który oznajmił jej dużą podwyżkę uż. wieczystego,od stycznia stanowiącą podstawę naliczania opłaty przekształceniowej, oraz potem kolejne podwyżki tejże.

  https://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_hipotecznych/32308-od-2019-r-koniec-uzytkowania-wieczystego-ile-wyniesie-oplata-przeksztalceniowa.html

  https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/oplata-przeksztalceniowa-od-czego-zalezy-jej-wysokosc-kto-zaplaci-nizsza-oplate-przeksztalceniowa-aa-s8xL-Tshv-8Lch.html

  Będziemy skrojeni na cacy!!Lajt motiw dla „uwłaszczenia Polaków brzmi:dał nam przykład Gąsiorowski jak kroić mamy!! To wszystko dla naszego dobra!!nasze dobra zostaną zabrane!!

  trojanka
  Chyba Niedługo święto Chanukowe? Od 2 Grudnia do 10. 8 dni , więc min Gliński ma dostatecznie dużo czasu, aby się „poprawić” . Oczywiście, jeśli dotrwa do tego 2 Grudnia.

  zbig
  @trojanka Ta ambasadorowa Izraela w Izraelu ma niedługo się zmienić. Najpóźniej za rok w kongresie ma być odczytany raport w sprawie S447. Także ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej puka do naszych drzwi. A Żydzi przyślą tu takiego bandytę, że będziemy tęsknić za p,Azarii

  zbig
  @zbigJedna już jest na „posadę” w Polsce!!kumpela Danielsa!
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6014-tylko-u-nas-corka-szpiega-wiceambasadorem-w-polsce

  trojanka 21.11.2018 16:57:40
  Doprawdy nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać Loża masońska strofuje ministra. To się po prostu w głowie nie mieści! Teraz już wiem, po co Lech Kaczyński sprowadził tę lożę do Polski: po to, żeby wydawała instrukcje polskiemu rządowi. Paranoja. Dotąd masoni działali z ukrycia, no ale skoro już zostali przywitani i zainstalowani w Polsce z honorami, skoro już wszystkim wiadomo, że są i kim są – to dlaczego nie mieliby działać otwarcie i dać wszystkim jasno do zrozumienia, po co są? Po co się szczypać?

  Lotna
  Tak jest „Tymczasem biedny szabesgoj z tabletu zapomniał, że na wdzięczność żydowskiego lobby to mogą liczyć wpływowi szabesgoje wśród polityków amerykańskich, a nie jakaś nadwiślańska hołota bez resztek czci i honoru, która w najlepszym przypadku posłuży za przysłowiowego murzyna, który zrobił swoje i będzie mógł odejść, a najpewniej zostanie spuszczona w kiblu przez jeszcze lepszą i jeszcze bardziej prożydowską zmianę. ”

  Potwierdziło się to w 2007 roku gdy odesłali szabesgojów z PIS-u na boczny tor i zlikwidowali czołowego szabesgoja w 2010 roku. Obecnych przy władzy to samo moze czekać, jak za płytko będą włazić Żydom do d…..

  35stan
  @Jarek Ruszkiewicz Gliński już jest gorszy, jawnie się kompromitował płaszczeniem przed żydami.
  A że może być gorszy w tej żydowskiej kolonii to też prawda.

  Po prostu w koloniach już tak jest że do władzy desygnowani są tylko ci którzy są bezwzględnie posłuszni kolonizatorowi (u nas kolonizatorem jest globalna mafia żydowska za sprawą solidaruchów oraz KK z JPII n czele.

  Oscar
  @MacGregor Będzie unijna definicja antysemityzmu? Sytuacja europejskich żydów robi się coraz gorsza. http://niezalezna.pl/246627-bedzie-unijna-definicja-antysemityzmu-sytuacja-europejskich-zydoacutew-robi-sie-coraz-gorsza

  Ps..No i proszę. Czy jeszcze trzeba wam innych rzeczy by pojąć czyja właściwie jest ta UE i po co była stworzona? Ciekawe, że te lewusy i kryptolewusy z prawej nie kwapią się tak gorąco do stworzenia unijnej definicji antypoolonizmu, którego doświadczamy dzień w dzień, będąc wyzywani od faszystów i nazistów. Widać wyraźnie czyj jest ten jewropejski twór. Brawo. Teraz jak już ustalimy czym jest antysemityzm i zunifikujemy to unijne pojęcie, to wszyscy zaczną kochać, cenić i szanować członków narodu wybranego. Najlepiej wydać unijną dyrektywę, że ślimak to ryba, marchewka to owoc, zlikwidować dyrektywą biedę, i zobowiązać do kochania żydów. Brawo ! Jacy jesteśmy teraz mądrzy i postępowi. A kto będzie chronił nas przed żydami? Powinno być wręcz odwrotnie. Należałoby uchwalić międzynarodową ustawę chroniąca państwa narodowo-chrześcijańskie przed żydowską ekspansją. Przed ich wrogą i kłamliwą polityką…przed agresywną propagandą…przed szantażami na bazie przemysłu holokaust. Żydzi uważają się za pępek świata…za rasę Panów która powinna rządzić całym światem i mieć go na własność; a reszta gojów powinna na nich pracować i im służyć…. i jeszcze dziękować za ich szlachetność i wyrozumiałość.Oj…! Herr Kurz jesteś za młody i za krótki aby to zrozumieć…Równie dobrze te pajace mogą ustawami i przepisami walczyć z grawitacją. Gdy się czegoś zabroni, to nie znaczy, że to coś zniknie. Efekt w przypadku opisywanego projektu będzie dokładnie odwrotny. Świat ma już dość jęków żydowskich. To nie żydzi są obecnie wyrzutem sumienia świata. To świat jest wyrzutem sumienia żydów. Penalizacja antysemityzmu jest obrazą dla wszystkich innych nacji. Oto bowiem próbuje się wmówić światu, że żydzi są nadludźmi i tylko oni mogą cieszyć się prawną ochroną. Antysemityzm istniał, istnieje i istnieć będzie. Żadne regulacje prawne tego nie zmienią. Zmienić to mogą tylko żydzi, ale oni tego nie zrobią. Dla nich antysemityzm jest maczuga polityczną i gospodarczą. Nie pozwolą sobie tej maczugi odebrać. To funkcjonariusze żydowscy sporządzali wykazy imienne wraz z informacjami o majątku żydów, zapewniali Niemcom pomoc w chwytaniu żydów i ładowaniu ich do pociągów, które wiozły ich do obozów zagłady. Na podstawie prac i wspomnień: Hannah Arendt, Baruch Milch, Emanuel Ringelblum, Baruch Goldstein, Klara Mirska, Chaim A. Kaplan https://forumemjot.wordpress.com/2013/06/12/zydzi-mordowali-zydow-judenraty-i-zydowska-policja-w-gettach-irn/
  Wypowiedź byłej minister Izraela: https://twitter.com/PrawyPopulista/status/959436140305702912

  kula Lis
  Nawiasem mówiąc Termin „szabesgoj” w ujęciu syjonistycznej wikipedii to litościwy chrześcijanin, który z zyczliwości zastępował w różnych niezbędnych czynnościach zyda w dzień święty szabas. Tak naprawdę to coś gorszego a przykładem prawdziwego szabesgoja jest raczej Roman Giertych. Jak samo nazwisko sugeruje „Gliński” pochodzi z frankistowskich żydów którzy w XVIII wieku masowo przechodzili na chrześcijaństwo. To bardzo niebezpieczni ludzie gdyż łatwo, w zależności od koniunktury, konwertują do różnych wyznań religijnych. Byli judaistami, islamistami, chrześcijanami i znów mogą się nawrócić jak chwila historyczna będzie od nich tego wymagać. Są zawsze tam gdzie trzeba i jak zajdzie potrzeba być muzułmaninem tą będą i nawet wtedy Gliński będzie mógł być ministrem kultury. Tak więc jest to człowiek raczej nie do usunięcia, a różnego rodzaju wycieczki żydów pod jego adresem to tylko gra pozorów nastawiona na oszukiwanie i wręcz narąganie się z naiwności polskiego społeczeństwa. Gliński jako frankista nie dziwi gdy dofinansowuje żydowskie cmentarze lub obiecuje wybudować muzeum chasydów. To są rzeczy jemu bliskie a kultura polska odległa, służąca jedynie jako parawan sprawowanej przez niego opiekuńczej funkcji plemiennej.

  Slav
  @zadziwiony On 64 ona 43. Dziecko syn roczek. Dobry jebaka i „katolik”

  kula Lis
  @Jarek Ruszkiewicz Ten dziadyga o mongolskich rysach nie zasluguje na szacunek! Co gorszego moze spotkac POLAKÖW, ktörzy pokladali nadzieje w tym /nie/rzadzie?!? Moze wreszcie gawiedz obudzi sie i popedzi ten „rzad” aportujacy byle zydowinie! To juz przestaje byc zabawne !

  Polubienie

 6. Gregor@gregor_wro
  Państwowe (PAŃSTWOWE!) MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU W OŚWIĘCIMIU jest „Jednostką Budżetową” (to forma prawna). NIP: 5490005549, REGON: 000276015. Organem Rejestrowym / Ewidencyjnym jest Minister Kultury, a forma własności to Własność Skarbu Państwa. Cywiński Piotr jest Dyrektorem Zarządzającym, ergo: etatowym pracownikiem państwowej placówki muzealnej (wiodące PKD: 91.02.Z). CZY TYLKO JA TU CZEGOŚ NIE ROZUMIEM???????

  tagore
  Świadoma prowokacja, wypada natychmiast wszcząć procedurę odwołania kierownictwa Muzeum.

  Ina
  Krok po kroku zawlaszczyli cale muzeum by je uzywac w propagandzie antypolskiej. A p Glinski ? Cichutko…

  Mirrro
  Auschwitz jest pod pełną jurysdykcją żydów. I my sobie możemy …pokiwać palcem w bucie.

  Genia
  Kto powoluje dyrektora owego Muzem? Jestem w szoku

  asdfz
  Czy PIS potrafi i ma odwagę stawić odpór żydowskiemu zakłamaniu?? Dymisja Glińskiego i dyr. Cywińskiego. A może to już nie POLSKA.

  https://wpolityce.pl/polityka/426790-kontrowersyjna-decyzja-muzeum-auschwitz

  Kontrowersyjna decyzja Muzeum Auschwitz. Jedno ze stowarzyszeń wykluczone z obchodów rocznicowych

  opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


  Auschwitz / autor: Fratria wPolityce.pl

  Czyżby biało-czerwona flaga przeszkadzała komuś w Muzeum Auschwitz, którym kieruje Piotr Cywiński? Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych przekonuje, że nie zostało zaproszone na uroczystości rocznicowe w dniu 27 stycznia 2019 r., bo rok temu jedna z osób ze stowarzyszenia miała rozwiesić tam biało-czerwoną flagę. Kierownictwo Muzeum odpiera te zarzuty i przekonuje, że chodzi o złe zachowanie jednej z osób, która uczestniczyła w uroczystościach.

  Szanowni Państwo, z przykrością i niedowierzaniem informujemy że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalne pismo z Muzeum Auschwitz, z którego wynika wykluczenie Rodzin Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019 r. Muzeum (czytaj dyr. Cywiński) „ukarało” nas tą decyzją za jedną Biało-czerwoną flagę, która tak strasznie „przeszkadzała” na ubiegłorocznej uroczystości. Muzeum Auschwitz nie znosi głosu prawdy, bo PRAWDA OSKARŻA!!!

  — czytamy na Facebooku Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Muzeum Auschwitz likwiduje ekspozycję poświęconą Polakom? Historyk prosi ministra Glińskiego o interwencje

  Prosimy o należyte stanowisko w tej haniebnej dla Polaków sprawie odpowiedzialnych za dyskryminacje, poniżanie Rodzin Polskich Ofiar przez Muzeum Auschwitz

  — apeluje stowarzyszenie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Dr Cyra: Pomysł likwidacji wystawy w Auschwitz o więźniach policyjnych kosztem Pileckiego jest niefortunny

  Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych otrzymało następujące pismo od Muzeum Auschwitz:

  Pismo / autor: tysol.pl
  Pismo / autor: tysol.pl

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ostra riposta historyka na zarzuty dyrektora Muzeum Auschwitz: Jaki sens ma zakaz śpiewania hymnu Polski i odprawiania Mszy św.?

  Już w lutym Muzeum Auschwitz zarzucało członkom stowarzyszenia niedostosowanie się do zasad panujących podczas uroczystości rocznicowych. Działacze stowarzyszenia odpowiadali, że dostosowali się do wszystkich zarządzeń organizatorów. Przyjęli trzy zaproszenia, chociaż wnioskowali o pięć, co przecież nie jest przesadnie dużą liczbą.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Rodziny Ofiar odpowiadają na oświadczenie Muzeum Auschwitz: Dementujemy wszystkie oskarżenia

  ems/tysol.pl

  Ember
  Zbierzmy sie wszyscy 27 stycznia z polskimi flagami i oddajmy czesc ofiarom niemieckiego ludobojstwa nie ogladajac sie na rasistowskie zachowanie dyrekcji obozu.

  Jan
  Czy to już autonomia eskimoska?

  Ember
  To może pan „dyrektor” nie powinien zapraszac młodzierzy zydowskiej bo jeden z nich sikał na pomnik w Auschwitz? Co za chamski, antypolski rasista!!!¡

  Jazzz
  Ja też nie rozumiem. Tu jest Polska ?

  Al
  Trzeba to zbojkotować, niech zostaną sami.

  vav
  to jest miedzynarodowe muzeum. polacy musza to pojac, albo stracic. kase smieci polskie robia na tym duza. milczec, swinie polskie!

  Makutra
  Pismo podpisał zastępca a nie dyrektor Cywiński ? 80 tys zamęczonych Polaków nie ma prawa do katolickich modlitw? narodowej flagi ? Kto odmawia im tego ? Kto ma taki brak szacunku dla nich ?

  E.K
  Panie Gliński, czy pan jest ministrem, czy powołany (przez kogo) Cywiński, czy to jeszcze jest Polska czy już jakaś kolonia, do cholery!

  Przypominam, że gliński wziął
  nam pieniądze i zrobił żydom muzeum getta a jego szefem ustanowił parcнa w Jerozolimie! Czyli polska instytucja kulturalna zarządzana będzie bezpośrednio z izraela!!! Tak jak rząd i JUDEusz zresztą!

  Podobno „Zmarł ostatni uczest
  nik powstania w getcie warszawskim!„ A co on robił jak JUDEN’RATSY pakowały żydów do pociągów? Są jakieś świadectwa jego zasług i dla kogo one? Bo to JUDEN’RATSY przeżyły i to oni rządzą erzacem!

  444@444
  Czytając te ograniczenia, które chce wprowadzić w obozie dyr. Piotr Cywiński, przypominają one zarządzenia wydawane przez dowódców faszystowskich. O tym, co w tym obozie będzie dziś obowiązywać, powinny decydować głównie rodziny ofiar, a nie jednoosobowo szef obozu!

  Polubienie

  • Wprost
   Muzeum Auschwitz nie jest od publicznego wyjaśniania faktów tym bardziej że nic nie wyjaśnia a wyjaśniać zamieszanie powinno w zasadzie polskiemu rządowi .Beznadzieja bezprawna ludzi rządu poraża

   jacek
   ale tu się nie ma co cackać, całe kierownictwo Auschwitz won na zieloną trawkę !!

   jacek
   …i jeszcze jedno: według mnie ta sytuacja to celowa marginalizacja męczeństwa Polaków, narracja ma być taka że tylko Żydzi umierali w Auschwitz, widać to gołym okiem!

   Aloj
   Prawda jest taka, że dawnym obozem Auschwitz zarządzają nie nasi. Wycieczki z Izraela oprowadzane są przez nie naszych i opowiadają im co chcą. A barak poświęcony Polakom jest niedostępny.

   MOLAS
   Auschwitz to byl oboz dla Polakow, potem zwozono innych wiezniow. W Muzeum przy pierwszym torze BRAKUJE szczekaczek na slupach, powinno sie ciagle tam puszczac szczekanie rozkazow i szczekanie psow

   San
   Podstawowy dogmat holocaustianizmu: żaden Polak w Auschwitz nie zginął.

   qazxc
   Gliński i Cywiński do dymisji, chyba że chcecie przegrać wybory. Taka jest niepodległość?? Z Izraela przyjeżdżają tajniaki z kaburą broni, i przeganiają Polaków z muzeum. HAŃBA.

   Bożena
   Wysłać im te baraki do izraela! Nie będą tu przyjeżdżac! Na miejscu postawić pomnik umęczonych, zamordowanych Polaków przez niemców z biało-czerwoną flagą. A żydzi niech się modlą do murów w izraelu!

   https://wpolityce.pl/polityka/426847-oswiadczenie-muzeum-auschwitz-w-kontrowersyjnej-sprawie

   Muzeum Auschwitz wydaje oświadczenie w kontrowersyjnej sprawie. Jakubiak: „Według mojej opinii niczego nie wyjaśnia”

   opublikowano: 23 grudnia · aktualizacja: 23 grudnia


   Auschwitz / autor: Fratria/Twitter wPolityce.pl

   Muzeum Auschwitz zareagowało na zarzuty Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych, że jego przedstawiciele zostali wykluczeni z obchodów 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W swoim oświadczeniu twierdzi, że to kłamstwo.

   CZYTAJ TAKŻE: Kontrowersyjna decyzja Muzeum Auschwitz. Jedno ze stowarzyszeń wykluczone z obchodów rocznicowych

   Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych opublikowali 21 grudnia 2018 r. informację, jakoby Muzeum Auschwitz wykluczyło ich przedstawicieli z obchodów 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

   Piszą oni, iż SPROOK otrzymało od Muzeum pismo, „z którego wynika wykluczenie Rodzin Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019 r. Muzeum (czytaj dyr. Cywiński) ” ukarało” nas tą decyzją za jedną Biało-czerwoną flage, która tak strasznie „przeszkadzała” na ubiegłorocznej uroczystości. [cyt. – pisownia oryginalna]”.

   Jest to kłamstwo podwójne. Zapewne dlatego SPROOK nie upublicznił otrzymanego od Muzeum pisma.

   Kłamstwem pierwszym jest sama sprawa flagi. Na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz nie obowiązuje zakaz wnoszenia flag i nie ze względu na wniesienie flagi delegacja SPROOK nie otrzyma oficjalnego zaproszenia.

   Chodzi o bolesny incydent z 27 stycznia 2018 roku, kiedy do zaproszeni przez Muzeum członkowie SPROOK w obraźliwy sposób potraktowali byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Podczas modlitwy na pomniku delegacja SPROOK weszła do sektora i rozwinęła flagę zasłaniając widok siedzącym na krzesłach starszym osobom. Poproszono ich o cofnięcie się. Przedstawicielka Stowarzyszenia zareagowała oskarżeniami, iż osoba, którą ją o to poprosiła, nie prawdziwą Polką. Kiedy z prośbą o właściwe zachowanie zwrócili się także polscy byli więźniowie i więźniarki, pod ich adresem padły zarzuty, że nie są oni prawdziwymi Polakami

   — można przeczytać między innymi w oświadczeniu Muzeum Auschwitz. Stwierdzono w nim też, że kłamstwem jest, iż SPROOK zostanie wykluczone z obchodów rocznicowych. Oficjalnego zaproszenia SPROOK faktycznie nie dostało, ale jego członkowie mogą uczestniczyć w obchodach w sektorze otwartym.

   Takie tłumaczenie zbulwersowało posła Marka Jakubiaka.

   Otrzymałem oficjalne stanowisko @AuschwitzMuseum wg mojej opinii niczego nie wyjaśnia, pisanie, że członkowie S.R.O.O.K mogą sobie z boku pooglądać jest niestosowne. Namawiam do rozmów i porozumienia, Polskie flagi, to oddanie hołdu tysiącom polskich ofiar zbrodni Niemieckich

   — napisał na Twitterze Jakubiak.

   as/Twitter

   ano
   Rozebrac ten oboz i cegla po cegle wyslac do Izraela. Zobaczymy jak beda wtedy ”swietowac” swoje ”umeczenie” i kto na swiecie bedzie sie tym przejmowac.??? !!!

   Kiks
   Całe kierownictwo muzeum Auschwitz powinno zostać dawno zwolnione. No ale wiadomo jaki podniósł by się ajwaj…. PiS pełzałby już na plecach przed Izraelem.

   irka@irka
   A jakim to prawem dyrekcja Muzeum może stosować kary w stosunku do tych, którzy podobno źle się zachowywali? Mają jakiś kodeks a w nim sklasyfikowane przewinienia i przypisane do nich kary? Ci ludzie poszaleli!

   Dorota303@Dorota303
   Potrzebujemy prawdziwie propolskich elit.

   niuniek
   A min Gliński CORAZ BARDZIEJ ZADOWOLONY z siebie i coraz bardziej wręcz PUCHNIE 😁 z SAMOZACHWYTU nad własną genialnością😁😠 A może jest tak ZACHWYCONY młodą żonką i jej fundacją przy MKiDN? 😀😕

   Dorota303@Dorota303
   Trzy lata temu dziś rządzący, jak byli opozycją, domagali się usunięcia dyrektora tego muzeum. Pokazuje to ile mogą,

   mierzone dwiema miarkami ?
   A czy am. Azari zachowywała się właściwie i stosownie wygłaszając politycz. przemów. na uroczyst. w Auschwitz ? Czy stosownie zachował się rząd Iraela ignorując kanały dyplomatyczne, zlecając jej to ?

   dada1@dada1
   Czy nadal będzie tylko banowanie zamiast WPROWADZIĆ POLSKĘ DO KIEROWANIA POMNIKIEM – DOWODEM – OBOZEM ZAGŁADY? KIEDY ODZYSKAMY NIEPODLEGŁOŚĆ.

   Dorota303@Dorota303
   Sprawa pomnika Katyńskiego w New Jersey pokazuje, że mają sens oddolne inicjatywy. Nie oglądajmy się na rząd, pracujmy dla dobra Polski.

   Wknp303
   „popraw treść komentarza” nie mozna publikować – może mi ktoś wytłumaczyć na jakich zasadach działa tu cenzura?

   Prawdecka
   Szanowni Państwo, weźmy sprawę w swoje Ręce i nie patrzma, co inni zrobią. Mój stryj był więźniem NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO w Auschwitz, tak jak tysiące innych Polaków . DO DZIEŁA!!!

   PIS się zdekonspirował
   świadomi Polacy nie zagłosują już na PiS ani żadną inną partię Układu Okrągłego Stołu. Żadnych negocjacji z Targowiczanami. Bojkot.

   saga
   wielu wyborców zniechęci ta do przesady uległość rządu i brak reakcji,działań po takich wyraźnych prowokacjach a Cywińskiego od roku co najmniej być tam nie powinno.

   tgbyh
   Proponuję dużą manifestację przed muzeum, i nikogo nie przepuścimy, tak jak robią to kodowcy, ich przykładem zablokujemy kłamstwa .

   Sass@Sass
   Cyt. „Problem antysemityzmu ma w Polsce identyczny status, jak w Rosji Lenin – jest „WIECZNIE ŻYWY”, tak dowcipnie swego czasu Waldemar Łysiak skonstatował tę „WIECZNIE ŻYWY” wśród polskich Żydów problem antysemityzmu w Polsce. I choć według wszystkich sondaży, badań, a nade wszystko zdarzeń o podłoży antysemickich w Polsce zdarza się ich najmniej w Europie, to problem jest wciąż podsycany i wznawiany, co przypomina mi znany wierszyk Adama Asnyka: „ANTYSEMITYZM CZĘSTO HODUJĄ HANDLARZE,/ Z KTÓRYCH KAŻDY DLA SIEBIE SWÓJ ZYSK W TYM WIDZI,/ GDY SIĘ KORZYSTNYM INTERESEM UKAŻE,/ UJMĄ GO W SWOJE RĘCE, NIEZAWODNIE ŻYDZI”.. Richard C. Lukas to amerykański historyk polskiego pochodzenia, a jego zainteresowania koncentrują się wokół tematu związanej z okupacją niemiecką Polski oraz relacjami polsko- żydowskimi. Zasłynął napisaną w 1986 roku książką „FORGOTTEN HOLOCAUST” („ZAPOMNIANY HOLOCAUST”), poświęcona cierpieniom Polaków w czasie II wojny światowej. Publikacja spotkała się z głosami krytyki ze strony środowisk żydowskich, a równanie wojennych doświadczeń Polaków i Żydów, jako swoisty wybryk Polaków!.. Widzimy więc, że żydowskich historyków czy samych Żydów interesuje w całej historii II wojny światowej wyłącznie jeden temat – CIERPIENIE ŻYDÓW!. Nie interesuje ich nic poza tym, wszystkie oczy świata mają być skierowane na cierpienie Żydów, wszyscy pozostali cierpiący mają być tylko i wyłącznie tłem. Książka pana Lukasa wywołała szok i oburzenie w USA środowisk żydowskich, a mnie nie dziwi taka reakcja i nie powinna dziwić Polaków, bo jeśli tym ludziom od kilkudziesięciu lat wbija się do głowy, że tylko Żydzi cierpieli, a Polacy byli antysemitami oraz współsprawcami Holocaustu, to nic dziwnego, że kiedy pojawił się historyk, który napisał, że Polacy także padli ofiarą tegoż Holocaustu, to Żydzi są zaszokowani i traktują tę informacje z niechęcią i niedowierzaniem, a nawet z werbalną agresją!. CDN..

   Sass@Sass
   CD. Oba narodu poniosły podczas tej wojny straszliwe straty i padły ofiarą równie straszliwych represji niemieckich bandytów i barbarzyńców, którego ludzkość do tego momentu nie znała, zginęło miliony Polaków i miliony Żydów za sprawą niemieckich zwyrodnialców i katów, ale jakoś dziwnie się składa, że dziś do Niemców sprawców tych zbrodni nikt z żydowskich środowisk nie zgłasza pretensji i nikt im tego w USA nie przypomina, ale z Polską i Polakami toczą nieustanną walkę, by Nam wmówić choćby część odpowiedzialność za Holocaust i udowodnić, że to im należy się palma pierwszeństwa w tym makabrycznym rankingu ofiar, nie dostrzegając Naszych ofiar i ofiar tych, którzy Żydów podczas wojny ukrywali i zapłacili za to największa cenę- cenę życia całych niejednokrotnie polskich rodzin. Przykre to, że Żydzi odpłacają się Nam w taki haniebny sposób, a decyzje o wykluczeniu jednej z polskich organizacji i zakaz wnoszenia na teren obozu polskich flag, wpisuje się w szereg żydowskich prowokacji i niechęci do Polaków i Polskiego Państwa!., a dowodów na to całe mnóstwo, od dewiacyjnego lewaka francuskiego, żydowskiego pochodzenia, niejakiego Claude Lanzmanna i jego haniebnego w treści film „Shoah” czy obsesyjnego anty Polaka, niejakiego Jana T. Grossa.. Tylko gdyby dla odmiany sięgnąć po antysemickie opinie samych Żydów, to sprawa się komplikuje, a przykładem tu choćby sam Marks czy Zygmunt Freud, a pierwszy z nich ciągle pomstował na „wrodzone szachrajstwo Żydów”, przekonując, że: „Kultem Żyda jest oszustwo”, a „Wszyscy Żydzi to szalbierze”. CDN..

   Sass@Sass
   CD.. Drugi widział w Żydach „fałszywych, obdarzonych sprytem geszefciarzy, wyjątkowe nieznośne towarzystwo” , dodając, iż „modelowy Żyd to szczwany fałszywiec”., a aby uściślić temat, to przywołam tu znanego, genialnego szachistę pochodzenia żydowskiego Bobby Fischera, zafascynowanego Hitlerem, wszędzie węszący żydowskie spiski i mówiący o co drugim Żydzie per „typowy żydowski wąż”, albo przywołać znanego na całym świecie argentyńskiego dyrygenta żydowskiego pochodzenia Daniela Barenboima, którego rozwścieczona izraelska minister edukacji Limor Livant nazwała „żydożercą”.. Więc przeglądnijcie się w tym własnym „lustrze”, drodzy nasi starsi w wierze bracia, a i docencie w końcu Nasze POLSKIE WIELKIE SERCA i Naszą POMOC niesioną Żydom w okresie okupacji niemieckiej, wszak jak zauważył brytyjski historyk pochodzenia żydowskiego David Cesarani: „Latem i jesienią 1942 roku około 20 tysięcy Żydów uciekło z getta i zniknęło w chrześcijańskiej Warszawie. 20 tysięcy osób! Wszystkim tym ludziom ktoś pomógł się ukryć po aryjskiej stronie”.. stanisław sass sadlik.

   x
   Muzeum to powinni utrzymywać Niemcy!

   WON
   Wywalić obcą Agendę z Auszwitz!!!!. Zakłamana polonofobiczna sitwa.

   japa
   wyjście jest jedno: zlikwidować Auschwitz, zaorać teren i posadzić rabatki z kwiatami, ludzie nie wyobrażacie sobie jaki będzie potem spokój…

   Jak Austriacy
   zaorać obozy koncentracyjne i skończy się gadanie o polskich obozach koncentracyjnych i pielgrzymki z Izraela opluwające Polaków. Przestańmy być naiwni i nie dawajmy się wykorzystywać.

   Polak
   Trzeba walczyć ludzie. Czy jest jakaś organizacja która zbierze tam ludzi żebyśmy mogli protestować?

   stop globalizacji
   Wynika z tego, że byli to Obywatele innego państwa, nie Polski. Chyba tak to wszystko trzeba rozumieć.

   Waffel SS

   podaj dalej ;-)))))

   Vera
   Muzeum Polin i Auschwitz to jakieś eksterytorialne placówki żydowskie na polskiej ziemi. Czy nasza niepodległość jest już tak znikoma, że nawet muzea są pod obcą władzą?

   https://wpolityce.pl/polityka/426861-glinski-zabiera-glos-ws-auschwitznie-dajmy-sie-prowokowac

   https://wpolityce.pl/historia/396086-ostra-riposta-historyka-na-zarzuty-dyrektora-muzeum-auschwitz-jaki-sens-ma-zakaz-spiewania-hymnu-polski-i-odprawiania-mszy-sw

   https://wpolityce.pl/polityka/387447-dyrektor-muzeum-auschwitz-odpiera-zarzuty-w-gw-atak-na-muzeum-to-odreagowywanie-napiecia-wokol-ustawy-o-ipn

   https://wpolityce.pl/polityka/387447-dyrektor-muzeum-auschwitz-odpiera-zarzuty-w-gw-atak-na-muzeum-to-odreagowywanie-napiecia-wokol-ustawy-o-ipn

   https://wpolityce.pl/polityka/386803-slowo-w-obronie-wicepremiera-ministra-kultury-i-dziedzictwa-narodowego

   https://wpolityce.pl/polityka/407228-ipn-dolacza-watek-do-sledztwa-ws-zbrodni-w-gross-rosen

   https://wpolityce.pl/historia/355797-zmarl-wiezien-pierwszego-transportu-polakow-do-kl-auschwitz-oznaczono-go-numerem-obozowym-88

   https://wpolityce.pl/historia/387054-tragiczna-rocznica-85-lat-temu-w-dachau-powstal-pierwszy-niemiecki-nazistowski-oboz-koncentracyjny

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.