SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

SKRiBH

747 „Amerykańskie” media jątrzą ws. noweli ustawy o IPN: Polska chce udobruchać Trumpa i wyjść z izolacji. „Polacy uczestniczyli w Holokauście i nie uda im się tego ukryć”


Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau / autor: Wikimedia Commons wPolityce.pl


Tytuł tego wpisu miał być taki:

Izraelskie pismo o sukcesie Polski: „Prawo zostało zniesione, ale Warszawa wygrała bitwę o narrację”… Aha, ale czy na dłużej niż 7 dni?

… ale nie ostał się nawet jednego dnia… 🙂


Lisicki: Deklaracja Netanjahu i Morawieckiego to kapitulacja Polski wobec USA i Izraela

Radio WNET
Published on Jun 28, 2018

Brzęczyszczykiewicz 447
Wstyd, hanba, panstwo polskie lezy w zydowskiej kupie teraz.

Letni Wiatr
Panie Lisicki. Jak to Polska nie miała narzędzi. Przecież powstała Polska Fundacja Narodowa z milionami na koncie. NIC nie robili! Tysiące INTERNAUTÓW walczyło o dobre imię Polski. Kuwra, gdzie był wtedy rząd? Dlaczego podejmowano inicjatywy oddolne a wladze miały w DOOPIE?! Wreszcie Polonia, która walczyła ile sił a celowo była dzielona przez wyslannikow Dudasza i Morawieckiego! Sakiewicz robił czarną robotę w sprawie ustawy 447 i Pomnika Katyńskiego. Wystarczy posłuchać w Realu24 i wypowiedzi Witka z USA. To SKANDAL bo rząd zamiast wspierać Polonię, rzucał kłody pod nogi. A TVP Kurskiego? Gdzie była? Czy chodzi o to, że teraz PIS spłaca dlugi za taśmy PRAWDY o Targowicy i dojście do władzy ? Gdzie w tym wszystkim Polska?

Po prostu pytam
Wreszcie jeden redaktor co mówi trochę prawdy, bo te kręcenia braci Karnowskich, Sakiewicza i kilku profesorków – komentatorów lizusów PISu aż biorą na mdłości. Zmiana ustawy o IPN z 27.06.2018r i wyłączenie odpowiedzialności karnej to porażka Polski i zwycięstwo Izraela. To może teraz Dudę ktoś wreszcie przyjmie w USA, a nie tylko burmistrz malutkiego New Jersey i agenci secret service na lotnisku? Biedny Duduś.

Mata Hari
Szkalowanie Polski będzie się teraz nasilalo bez ponoszenia żadnych konsekwencji Gross zaciera ręce. PIS to ZDRAJCY!

Mieszko Manijak
OK. Zakladajac ze poszlismy na wojne ktorej nie moglismy wygrac nasuwa sie pytanie dlaczego? Czy to skrajna niekompetencja czy juz zla wola? Osobne pytanie czy my juz czasem nie jestesmy na tej wojnie od dluzszego czasu a to byla tylko bitwa – takie Powstanie Warszawskie.

Janusz RYbicki
Pan Lisiecki znowoz kłamie! W końcu trzeba się przyznać, że Polacy nie byli bez swieci w czasie Holocaust .

/ˈtiː piː/
Procentowo w porównaniu do Niemców to ile wyjdzie? 5%

jan kowalski
Janusz RYbicki zydy mordowali zydow i tu masz rację

Magdalena-Anna Kmiecik
Janusz RYbicki jedno co trzeba to znalezc ” bata ” na takich wymoczkow jak ty. A wlasciwie to sami na siebie taki ” bat ” wijecie.

…..

Jeśli którykolwiek z durni
miłościwie nam panującego PISu myślał że to koniec, to ma swoją odpowiedź Jeśli na dodatek myśli , że obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce to sukces to jest głupszy od Nawałki. Doprawdy smutne to

NO I ZNOWU NASRALI ZYDZI
NA KARTOFLA KNESET NA WIEJSKIEJ ORAZ POLSKĘ

PL
Czerwiec 2018: przegraliśmy z Senegalem, Kolumbią, USA i Izraelem 🙂

Chwalba
Media amerykańskie te zwłaszcza na Wschodnim Wybrzeżu są opanowane przez mniejszość żydowską . I jak widać u nich bez zmian . Szkalowali Polskę i nadal będą .

Chwalba
Ta wspólna deklaracja Morawieckiego i Netanjahu jak widać ma bardzo ograniczone znaczenie . Amerykańscy Żydzi nadal szkalują Polskę . Tego nie zmienimy .

Kasawery
Żydzi mordowali Polaków i nigdy wam tego nie zapomnimy i nie wybaczymy .

ja
tu macie swój sukces!!! pluli, plują i pluć będą! A sami nie kiwnęli palcem w obronie swoich braci!!

adamZuk
No to teraz zacznie się jeszcze większe oskarżanie Polski. Brawo PISie, ulegliście no to teraz za to zapłacicie.

artur@artur
Amerykanie uczestniczyli w Holokauście i nie uda im się tego ukryć

kontras@kontras
To najlepiej pokazuje że jest to „walka z wiatrakami”. Holokaust i antysemityzm to jest zydowska „broń polityczna” której nie odrzucą do czasu kiedy jest skuteczna i przynosi im korzyści. Zamiast głupio sie tłumaczyć należałoby raczej dla równowagi zacząć kolportować w mediach na szeroką skalę przykłady ludobójstwa i uczestniczenia w nim Żydów różnych narodowości (kolaboracja, szmalcownictwo, wyszydzanie, donosicielstwo, zbrodnie formacji policyjnych) i Izraela jako państwa które dokonuje aktów segregacji rasowej, zbrodni policyjnych i wojennych, dyskryminacji rasowej, łamania praw człowieka poprzez tortury (w Izraelu zgodne z prawem). Należy polskie sprawstwo przedstawiać jako jednostkowe a Żydowskie jako Państwowe i systemowe (Judenraty, Żagiew, etc…)


grundy@grundy
Gdy urządza się polowanie na wilki rozwiesza się fladry na sznurkach rozpiętych między drzewami. A jak to z dzikimi wilkami bywa te boją się powiewających szmatek i wpadają w mentalnie w pułapkę. Ale wystarczy, że wilk odważy się przeskoczyć sznurek z fladrami i nigdy już żadna łopocząca na wietrze szmatka go nie zatrzyma. I choć znów oberwaliśmy to jedno co wyszło Polakom na pożytek z tej całej awantury o ustawę IPN i prób osaczania nas wyimaginowanymi winami za Holocaust, już nigdy obojętnie kto i jak mocno będzie machał flagą antysemityzmu nie zrobi na nas żadnego wrażenia. A całkiem sporo z nas zaśmieje się takiemu szyderczo w twarz.


https://wpolityce.pl/polityka/401725-media-w-usa-o-ustawie-o-ipn-polska-chce-udobruchac-trumpa

Amerykańskie media jątrzą ws. noweli ustawy o IPN: Polska chce udobruchać Trumpa i wyjść z izolacji. „Polacy uczestniczyli w Holokauście i nie uda im się tego ukryć”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

„Polska rozmywa swoją ustawę o Holokauście, by udobruchać Trumpa. Pierwotna wersja ustawy, która przewidywała kary za kłamstwa na temat roli Polski pod okupacją hitlerowską, rozgniewała szczególnie Stany Zjednoczone. Nacjonalistyczny rząd w Warszawie uczy się obecnie, jak przymilić się do prezydenta USA, minimalizując jednoczesnie tarcia z Unią Europejską” – tak amerykańska agencja Blolomberg komentuje zmiany wprowadzone wczoraj do ustawy o IPN.

Jak czytamy w komentarzu Leonida Bershidsky’ego nowa wersja ustawy nie przewiduje już kary pozbawienia wolności za mówienie o „polskich obozach śmierci”, tylko grzywną, ale ta kara „także raczej nie będzie stosowana”.

Statut Instytutu Pamięci Narodowej nie tylko zaalarmował polskich Żydów, których historia zawiera epizody zarówno polskiego rycerstwa, jak i polskiej brutalności podczas II wojny światowej. Spowodował on także publiczny spór z Izraelem. Premier Benjamin Netanjahu powiedział rządowi polskiemu, że „nie można zmienić historii, ani negować Holokaustu”. Społeczność żydowska w USA także przeżyła szok

—pisze Bershidsky. Według niego premier Mateusz Morawiecki nie spodziewał się tak ostrego sprzeciwu.

W lutym powiedział mi, że to niefortunny zbieg okoliczności, że ustawa została uchwalona w 73. rocznicę wyzwolenia Auschwitz. PiS jednak nie wycofał się od razu z kar przewidzianych w ustawie, argumentując, że stanowią one skuteczny straszak dla tych, którzy używają pojęcia „polskie obozy śmierci”, co od dawna irytowało polski rząd

—czytamy na stronach internetowych agencji „Bloomberg”. Teraz jednak, pisze Bershidsky, Morawiecki zwrócił się do Sejmu o zmianę ustawy, nie czekając na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, argumentując, że groźba kar nie jest tak naprawdę konieczna, aby obronić prawdy historycznej.

Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego prawodawcy podjęli takie działania, jest to, że rząd PiS wmanewrował się w kąt, a teraz próbuje z niego wyjść, aby uniknąć międzynarodowej izolacji

—przekonuje publicysta. Z jednej strony Polska toczy bowiem spór z Unią Europejską o praworządność a z drugiej rząd PiS „chce być najlepszym przyjacielem Trumpa w Europie”.

I tak rzeczywiście przez jakiś czas było. Prezydent USA przybył do Warszawy rok temu i wygłosił przemówienie, które rozgrzało serca nacjonalistów – ale Trump wydaje się teraz mniej entuzjastyczny. Gdy Duda odwiedził USA przez cztery dni w maju, Trump nie znalazł czasu na spotkanie z  nim

—wyjaśnia Bershidsky. Tymczasem, jak dodaje, alienacja Stanów Zjednoczonych byłaby poważną porażką dla polskiego rządu, który lobbuje za stałą amerykańską bazą wojskową na swoim terytorium i zwiększoną presją USA na Niemcy, by porzuciły rosyjski projekt gazociągu Nord Stream 2.

Wycofanie się z ustawy o Holokauście jest kolejną uwerturą w kierunku przyjaznej Izraelowi administracji Trumpa. Teraz organizacje żydowskie już nie będą mogły zgłosić zastrzeżeń, gdyby Trump chciał się spotkać z Dudą lub Morawieckim

—twierdzi publicysta. Jego zdaniem rząd PiS lubi mówić o suwerenności, a  tymczasem „jest zmuszony lawirować między UE, która trzyma klucze do  gospodarczego rozwoju Polski, a USA, które zapewniają jej bezpieczeństwo. Jeszcze ostrzej decyzję polskiego rządu, by wycofać się z części zapisów ustawy o IPN, skomentowało amerykańsko-żydowskie pismo „The Algemeiner”, ukazujące się w Nowym Jorku.

Według pisma zmiany w ustawie o Holokauście to zwycięstwo pamięci historycznej i wolności wypowiedzi. „The Algemeiner” przytacza wypowiedzi byłego przewodniczącego komitetu sterującego Jerozolimskiego Centrum Spraw Publicznych Manfreda Gerstenfelda, który uważa, że zmiany w ustawie to „żadne zwycięstwo, tylko nieco mniejsza porażka organizacji żydowskich”.

Ta ustawa zniekształcała prawo. A chodzi o podstawowe kwestie pamięci i historii. Polacy mieli rację mówiąc, że pamięć o wojnie rozwija się w kierunku kłamliwym. To nie były „polskie obozy śmierci”. W tym momencie, mówiąc to, mieli rację.


Jeśli chodzi o masowy udział Polaków w mordowaniu Żydów, nie mieli jednak i nie mają racji. I ta prawda historyczna, mimo iż została odkryta i ujawniona już 50 lat temu przez polsko-żydowskiego historyka Szymona Dapnera, pozostawała nieznana, do chwili gdy Jan Grabowski nie wygrzebał tych faktów, ale to się stało dopiero w tym stuleciu


—czytamy na łamach pisma. Zdaniem Gerstenfelda Dapner i Grabowski „niepodważalnie” ustalili, że pojedynczy Polacy zamordowali w czasie Holokaustu 200 tys. żydów.


Polska była wyjątkowo antysemickim krajem przed wojną. Dlatego Niemcy właśnie tam umiejscowili swoje obozy koncentracyjne.


Nie ulega wątpliwości, że cała ta sprawa zaszkodziła Polsce.


W wyniku sporu „wszelkiego rodzaju fakty” o polskim współudziale w Holokauście, którymi dotąd zajmowała się wyłącznie społeczność akademicka, trafiły do szerszej świadomości opinii publicznej


—twierdzi Gerstenfeld dalej. Według niego „Polacy maja problem bo chcą mieć dobre relacje z USA, a także z Izraelem”. Zwycięstwem wycofanie części zapisów z ustawy jednak nie jest bo „ona w ogóle nigdy nie powinna była powstać”.

Ryb, bloomberg.com, algemeiner.com

mimi
„Polacy uczestniczyli w Holokauście i nie uda im się tego ukryć” Teraz już mogą na nas pluć bezkarnie i oto chodziło.

kazioo
Ha, ha ,ha no i macie ustalenia i deklaracje z pejsami. Raz się cofniesz i jedziesz na wstecznym aż do katastrofy. Dasz palec to będą obcinać ręce jeszce twoim pra, prawnukom. Wszytskim, ilu będzie.

Olo
A czego się spodziewaliście? Że żydom to wystarczy? Do upadłego będą drążyć i żądać więcej. Tylko idyota może liczyć na porozumienie.

n
i co na to ambasadorka chazari?

Konrad
Wkrotce bedziemy bardzo zalowac, ze uleglismy presji i przeprowadzilismy nowelizacje ustawy o IPN. Uleglosc sie nie oplaca. Ze slabymi nikt sie nie liczy. 27.06.2018 byl Dniem Narodowej Hanby.

Ha ha ha
Przez Żydów PIS przegra wybory.Tak to jest grać na 3 fronty zamiast z Polakami swomi wyborcami byc w zgodzie to oni postawili na Żydów, USA i Ukrainę.

hhh
Oto zydowskie judzenie, które dopiero teraz zacznie się na całego jak pokazaliśmy jak można Polską pomiatać.

Konrad
Co zrobili Amerykanie (zwlaszcza Zydzi), by ratowac Zydow europejskich przed Holokaustem ? Nic !!! Absolutnie nic !!! Raport Karskiego wyrzucili do kosza. Nie chcieli nic wiedziec.

taa
zydzi to jest bagno ,dopoki USA tego nie zrozumie bedzie sie coraz bardziej pograzac

taa
a chyba juz sie pograza od dluzszego czasu ,lepiej z Chinczykami sie dogadac i z Ruskimi

zdelegalizujmy PiS
Zacytuję zdanie mistrza słowa, Pana Stanisława Michalkiewicza. ta władza to kupa gówna Czas w końcu zareagować i odsunąć tę kupę waryatów od władzy, PiS prowadzi Państwo Polskie do katastrofy.

Uwaga nałukowcy wszelkiej maś
ci, żydy znikły bo stały się „polakami” po wojnie! Tym samym zmniejszyła się liczba zamordowanych Polaków, bo raptem pojawiło się ich z 3 mln! I to ich przychówek zawłaszcza teraz Polskę!

64.55.* !
Władza jest kupą gxwna i całe to państwo jest już taką kupą! Tu, poza wlepianiem mandatów na drogach, to już nikt niczym nie rządzi, a byle żydówa tupnie nogą i Wwa jest jej na zawsze!

no to macie pisie
wasz sukces, wybraliscie hanbe a macie i hanbe i wojenke nadal buahahaha teraz poszaleja wszyscy bo z takim chwiejnym panstwem nikt sie nie liczy.

To Państwo z Galarety, ta Kupa
Gxwna, nie ma własnej polityki informacyjnej, nie potrafi przekazać swoich racji światowej opinii publicznej! PFN daje nasze pieniądze parxhom w Stanach zamiast zrobić ofensywę propagandową w necie!

xixi
Morawiecki! Brawo! Już widać owoce wczorajszego sukcesu! Ta deklaracja toż to nasz oręż! Ha, ha

Aronek
Amerykanie znani są z tego że uczestniczą we wszystkim co najpodlejsze i najniegodziwsze, więc pewnie w holocauście też.

taa
USA to banda swirow ktos kto na to liczy oszalal ,oni juz maja problemy finansowe wiec sobie wymyslili ze napadna Polske

Datner nie Dapner!
Czy wyborcy PiSu zaglosuja na PiS? Bez watpienia, testem bedzie pozwanie lub nie prof. Grabowskiego za klamstwo w sprawie rzekomych 200,000 zydow zamordowanych przez Polakow podczas i po II wojnie.

ddds
Morawiecki i każdy jeden żyd do piachu !

fermior
„Amerykańskie media jątrzą”- To są Żydowskie anglojęzyczne, to samo u nas polskojęzyczne. Seneka: Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosięgają wszelkich krajów.

Marek
Jeszce nigdy nie czułem takiej wściekłości jak teraz na tych parszywych żydów ! Doszukiwali się antysemityzmu to teraz będą mieli !

Marian
Rząd robi interes ? Interes w pospiechu pod presją, to zaden interes. Mało bankrutów ? Lekcwazenie Trybunalu Konstytucyjnego ? Na Zachodzie narracja ? „Jest Git ! Polacy się przyznali i połozyli.”

Czesław
Warto przypomnieć zbrodniarzy w Procesie Norymberskim, niektórzy podważają te ustalenia, właśnie chcą zmieniać historie licząc na zapomnienie faktów wraz z upływem czasu

Steve
Tak to jest, Kaczyński, jak się niepotrzebnie negocjuje z żydami.

cytat
B. Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę

olo
największym naszym błędem w historii było pozwolenie na osiedlanie się żydów w naszym kraju, to gorsze niż sporwadzenie krzyżaków…

demades@demades
PiS Partia interesów Syjonistycznych, PO to jawne POLIN nie POLSKA.

rząd nic nie robi.
Mówiłem nie raz że USA to nie są żadni sojusznicy. Nie warto mieć sojuszu za wszelką cenę bo będzie tak jak w 1939 r. Trzeba przerzucić się na sojusz gospodarczy i militarny z Chinami a rząd nic nie

patriota polski
Dlaczego jeszcze nie zmian prawa w Polsce? Dlaczego dalej funkcjonuje ustawa 1066. Dlaczego są zmiany w ustawie o IPN? Dlaczego obce państwa mieszają się do rządzenia w Polsce?

krycha
Nic gorszego niż zydosowieckie myślenie.

Żydów zdyscyplinować!
To kanibale są i zarodzie kondensacji wszelkiego GWna. https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst

I CO POLSKIE BARANY
DO STRZYŻENIA I GOLENIA Z KASY TEN RZĄD TO WIELKIE GÓ ŻYDOWSKIE

syfff
popraw koszernie treść komentarza, popraw koszernie treść komentarza, popraw…… zytkoskie ciule!

kowalski
Nie amerykańskie tylko żydowskie media. Zapewne juz wiedzą że rozważne i sprytne zagranie rządu Morawieckiego utrudni im bandycki skok na polskie mienie narodowe [art.447]

antyparch
szmalcownicy i zdrajcy-ZAGIEW,policja zydowska, 13-tka, sonderkommando, judenraty, stella kubler, rumkowski, szerynski, merin, nossig, gens starczy czy jedziemy dalej?

kaka
Koledzy Applebaumsuki i Michnikutasa zabrali głos na ich prośbę.

hehe
Drodzy żydzi. Polacy nie uczestniczyli w holokauście ale macie gwarancje, że w następnym będą.

Sciana Placzu
Zydzi z UB systemowo mordowali Polaków. Potem osiedlili sie w Izraelu Tak wyglada zydowska wdziecznosc za kilku wiekowa goscine w naszym kraju. Pazerni i msciwi. MAMY NAUCZKE

Jak??
Autor jest Niemcem czy niemieckim Żydem? Niemcy powinni mieć naturalny zakaz mówienia o Polsce i Holokauście. Jeżeli Żydem, to Izraelu wstyd i hańba atakować wybawicieli.

sylen
Amerykanie kochali Indian i zydow ,dlatego ststkow z nimi ,nie wpuszczali do USA. To sie nazywa milosc!

Janina Obacz@Janina Obacz
Czy są jeszcze Stany Zjednoczone Ameryki? Nie! Jest wielki Izrael Czy nie jest zatem naiwnością ze strony Polski upatrywać w nim sojusznika?

wolnosc slowa w USA
Amerykanscy zydzi finansowali Hitlera a zydowskie korporacje zarabialy na produkcji gazu CYKLON B. Dlaczego Polska i świat o tym milczy 🙂

oko proroka
Zydzi to śmiertelni wrogowie naszego kraju

Sciana Placzu
i co można na dziś z tym zrobić ??… POgonić tych co oczerniaja Polske a ustawy zabraniajacej finansowania organizacji dzialajacych w Polsce przez zagraniczny kapital ,jak nie bylo tak i nie ma.

..
no na co czeka PFN ; już powinna zostać wynajęta kancelaria adwokacka w USA i złożony pozew za kłamstwo; niedojdy na co czekacie

mj@mj
Żydzi z USA zapomnieli chyba jak udawali że nie słyszą głosów zarówno polskich i żydowskich, donoszących im w czasie wojny o trwającym Holokauście. Ignorowali je, patrzyli w inną stronę i robili swoje geszefty na wojnie.

naiwni Polacy !!!!
Od kiedy to zydzi byli za Polska ??? Czy to ten sikorski co glasno glosil ze amerykanie moga nam zrobic laske? a czy ta jego zydowska antyPOlska zoncia tez robi amerykanom?

zosia
Mam po dziurki w nosie tych wszystkich Żydów. Z nimi nie da się żyć w spokoju. Rozleźli się po świecie i szczują, judzą, trzęsą całym światem. To nie do wytrzymania. Nie da się ich lubić i szanować.

Talmudczyk Bershidsky !!!!
Po prostu nie sa to amerykanskie media, a zydowskie media w Ameryce, a to czyni zasadnicza róznice.

leonidowy
Te 3 miliony polaków, to zginęli zaganiając 200 tysięcy żydów do obozów i mordując ich tam??? kurcze, kiepski bilans.

Tom
Czy to antysemickie pytanie? Kto zagłodził w getcie warszawskim dziesiątki tysięcy jeżeli nie setki tysięcy biednych Żydów?

saga
bardzo amerykańskie imię i nazwisko !

cacuś 12
daj żydkowi palec zeżre całą rękę. Jak nie wiesz o co chodzi ,to o kasę. Kiedy jako Polacy dowiemy się o co w tym bałaganie chodzi? konkrety!a nie pitolenie o szopenie!

emeryt
Z tymi ludźmi nie warto rozmawiać. To są podli , mali ludzie.

Rebe Żabol
A w grudniu Adrian znowu zapali świece chanukowe…

kubas
Czytając ten artykuł, miejmy na uwadze, że zarówno Bershidsky, jak i Gerstenfeld to żydzi.

Kasawery
‚…nigdy nie powinna była powstać…’ nigdy powstać nie powinno było państwo światowych wichrzycieli.

DNO ZAKLAMANE DNO
to nie AMERYKANSKIE MEDIA tylko znowu jakis DEWIANT RUSKOJ HEWREJ albo TURKO-MONGOL o poziomie wiedzy dyletanta z BROOKLINU postanowil napluc najadzic naklamac na POLSKE I POLAKOW – Bershidsky DNO

cqqfwqf
W Polsce były obozy bo najwięcej Żydów mieszkało w Polsce. Tak trudno to zrozumieć?

zmień tekst…
Niemcy w Polsce zakładali obozy śmierci bo w Polsce była najbardziej rozbudowana administracja Żydowska **z Niemcami na usługach.

badania
Amerykańscy Żydzi uczestniczyli w Holokauście i rdzennych Polaków i Polaków pochodzenia żydowskiego. Żydzi komuniści brali czynny udział w mordowaniu Polaków. Prosimy o badania na ten temat.

czy to polska jeszcze ?
Hahaha,daj kurze grzede ona wyzej siede. Po tchorzostwie mezykow stanu i klesce jaka przekuli w sukces dopiero teraz zacznie sie hucpa i uchwalanie ustaw przez obce mocarstwa w Polskim Sejmie, zdrada!

prawda to prawda
Żydzi w NKWD, UB, KGB mordowali Polaków i tego nie da się wymazać. Wystarczy przypomnieć tylko co zrobili z gen. Fieldorfem.

Andy@Andy
Ściślej amerykańskie – żydowskie media jątrzą, jątrzyły i będą jątrzyć. Zgadnijcie dlaczego? Podpowiedź (hint) – ustawa JUST (S-447) i bezprecedensowa i całkowicie nielegalna próba wyłudzenia poparta powagą państwa amerykańskiego.

Anna
Amerykańscy żydzi. Prosze o dokladne sformułowania.

Chwalba
Szkalowanie Polaków przez żydowskie media to taki element współczesnej wojny hybrydowej . Tego nie przeskoczymy , ani nie pokonamy mediów w USA . Trzeba robić swoje w kraju .

Głupota PiSu zwala z nóg
A matoł Kaczyński że jak sie sprzeda Netanyahu to przestana nas szkalować. Żydostwo w USA ZAWSZE nas szkalowało. Geszefciarze robiący biznes na trupach swoich ziomków. St. Louis wyparli ze świadomości

\/banzaprawdeH
Szymon Datner a nie Dapner, Datner szacował ilość zbiegłych z gett Żydów na ok 200 tys z czego jego zdaniem miało uratować się ok 40tys – ci którzy zginęli umierali często z chorób i głodu.

\/banzaprawdeH
Datner nigdy nie sformułował takiego oskarżenia wobec Polaków mimo ze sam byl Żydem uratowanym. Datner szacował ze duża cześć tych co zginęli została wyłapana przez Niemców lub zmarła z chorób i głodu

Zbych
I to jest budujące! To straszne poczucie wstydu Żydów amerykańskich (nawet w 2., 3. pokoleniu), że paluszkiem nie kiwnęli, aby uratować choć garstkę pobratymców od rzezi niemieckiej.

\/banzaprawdeH
Jan Grabowski w wywiadzie (TVN24) stwierdził ze 200 tys Żydów zamordowanych przez Polaków to jest jego hipoteza i niech inni badacze wykażą ze nie ma racji. Odciął się tez od Datnera.

ZdradzonyPrzezPiS
Nacjonalistyczny rząd w Warszawie uczy się obecnie, jak przymilić się do prezydenta USA, minimalizując jednocześnie tarcia z Unią Europejską” – ot skala zwycięstwa – słabych się kopie a nie szanuje

\/banzaprawdeH
Twierdze ze Jan Grabowski, Janusz Gross i Barbara Boni Engelking (i parę innych osób) to kłamcy i ze szkalują Polskę i Polaków mówiąc o znacznym udziale Polaków w Holokauście – Art 133 KK (3 lata)

\/banzaprawdeH
W najgorszych szacunkach dotyczących winy Polaków możemy mówić o ok 7 – 8% udziału – to nie jest znaczny udział – zachowanie proporcji jest obowiązkiem wiarygodności naukowej.

nie będziemy przyjaciółmi
Każdy Żyd na świecie w gruncie rzeczy myśli podobnie o nas, ale tamci z USA szczerze o tym piszą i chwała im za to, to bardzo pouczające dla mniej świadomych Polaków. Politycy będą udawać że jest ok

abc
Miałem lepsze zdanie o amerykanach ale okazuje się, że to jest kolonia israela i to zmienia moje nastawienie.

tylko prawda nas wyzwoli
co to znaczy „amerykańskie? Jeżeli naciski i media to tylko żydowskie pod amerykańska flagą

sprawdzam obietnice
Czy będą pozwy ze strony polskiej tych redakcji w USA? Od każdej żądać po 100 mln $ za sianie tych bzdur, kłamstw. Miały być pozwy, zatem czekamy. Nie będzie wygranych pozwów, nie będzie głosu na PIS

McG
PiS – partia interesu syjonistycznego i tyle – zobaczycie mój głos w wyborach jak świnia niebo

seba
St. Louis, Rumkowski, żydowskie gestapo, bracia Bilscy, Szechter …. itd. może o tym porozmawiajcie z udziałem Pani dr Ewy Kruk

Mec
No to teraz zobaczymy czy Polski Rząd będzie miał jaja cywilnie pozwać Pana Gerstenfelda …

1313_1
To dobry moment by wyciągnąć cieplutkie jeszcze porozumienie z Izraelem i zażądać od lewackich oszczerców odszkodowania i przeprosin.

mkk
Jest subtelna różnica Polska uczestniczyła i Polacy uczestniczyli /niektórzy/

do zagospodarowania przezCHAZA
Żydowskie media USA niech zamiast zajmować się POLSKĄ, zajmą się wyszukiwaniem przestrzeni życiowej tj LEBENSRAUM dla chazarskich mośków – na terenie USA. KRAJ to bogaty i przestrzenny.W sam raz do

Berniego Madoffa piramida
Skoro wg postów- USA to kolonia izrael.- to niech mośki daniels, schudrich i inni z rabinatów krak- warszaw. CHABAD-L.spadają do USA. TAM jest wasz paradis,LEBENSRAUM, kreatywni geszefciarze typu

Mike
Won chazar- polish ‚paszportowcy’ do USA – tam jest wasz paradis judeaorum!

Grafini Von Fackenstein
A ci wciąż mendzą i prowokują !!! — Co za bezczelna nacja ?

PiS to RARGOWUCA
Kazdy to widzi, ze sie nie wycofujecie z wyprzedawania Polski zdykom. Jestescie szbesgojami i skonczycie w szambie historii. Zydki nie ostana sie w Polsce. Zobaczycie! Nadzieja w IRANIE!

ORTOPEDA OSTRZEGA
„Szalony Moher powiedział: Prowadząc politykę międzynarodową na kolanach można się dorobić wyłącznie choroby kolan”.– cytat z blogu w sieci

https://wpolityce.pl/polityka/401576-izraelskie-pismo-warszawa-wygrala-bitwe-o-narracje

https://wpolityce.pl/polityka/401535-premier-netanjahu-nie-bylo-polskich-obozow-smierci

https://wpolityce.pl/historia/401549-pelna-tresc-deklaracji-premierow-izraela-i-polski

https://kresy.pl/wydarzenia/tajne-rozmowy-polsko-izraelskie-ws-ustawy-o-ipn-zadaniem-bylo-cofniecie-zapisow-ustawy/

https://wpolityce.pl/polityka/401554-wildstein-oswiadczenie-izraelskiego-premiera-jest-istotne

https://wpolityce.pl/swiat/401589-haaretz-osiagnieto-kompromis-zadowalajacy-obie-strony

https://wpolityce.pl/polityka/401579-premier-morawiecki-wychodzimy-z-tej-batalii-zwyciesko

https://wpolityce.pl/polityka/401435-premier-mateusz-morawiecki-taki-wstrzas-byl-potrzebny

https://kresy.pl/wydarzenia/tajne-rozmowy-polsko-izraelskie-ws-ustawy-o-ipn-zadaniem-bylo-cofniecie-zapisow-ustawy/

https://wpolityce.pl/polityka/401653-nasz-wywiad-dr-zoltaniecki-o-deklaracji-premierow

https://wpolityce.pl/polityka/401711-prezydent-duda-rozmawial-telefonicznie-z-prezydentem-izraela

https://wpolityce.pl/polityka/401787-wojcik-dla-wpolscepl-deklaracja-jest-wielkim-sukcesem

31 thoughts on “747 „Amerykańskie” media jątrzą ws. noweli ustawy o IPN: Polska chce udobruchać Trumpa i wyjść z izolacji. „Polacy uczestniczyli w Holokauście i nie uda im się tego ukryć”

 1. żenada!
  Ten potal juz przebija Gazetę Wyborczą:)

  BB
  Wsparcia Polakow dla zydowskich interesow p Karnowski nie będzie, chociazbyscie calymi dniami pisali o bohaterstwie Polakow i o Zolnierzach Wyklętych. Oszukac mozna tylko raz!!!

  Daiana
  Karnosie to nie prawicowi publicyści tylko sprzedajni szabesgoje. Żaby zarabiać napiszą wszystko, dajcie juz spokój. PiS razem z PO PSL SLD UW N i innymi zydami z magdalenki od 89 robi z Polski polin

  https://wpolityce.pl/polityka/401791-lekcje-z-ostatnich-dni-warto-madrze-bic-sie-o-prawde

  Lekcje z ostatnich dni: warto (mądrze) bić się o prawdę. Po imigracji i sporze o historię da się wygrać także reformę sądownictwa

  opublikowano: 8 minut temu · aktualizacja: 8 minut temu


  autor: wPolityce.pl wPolityce.pl

  W trzech ważnych i dużych sprawach Polska poszła w ostatnich latach pod prąd i stanęła w obronie prawdy, rozsądku, przyzwoitości. Pierwsza to przymusowa relokacja głównie islamskich imigrantów, druga to zdecydowana walka z wybielaniem niemieckiego sprawstwa zbrodni Holocaustu, przypisywania tych win narodowi i państwu polskiemu, trzecia próba wyrwania się z pęt postkomunizmu w sądownictwie.

  Polubienie

 2. Awerno@Awerno
  Antysemityzm ze wszech miar potępiany, ale antypolonizm – „odrzucamy”..? Tylko semantyka, czy raczej celowe zróżnicowanie? To pytanie retoryczne! Deklaracja w 3/4 zabezpiecza żydowską wersję, a reszta to taka właśnie „semantyka”.. O, np. stwierdzenie, że Żydzi „przyjmują do wiadomości, że Polacy pomagali Żydom”… „Przyjmują do wiadomości”…. Ooo, to mi ulżyło… Warto, więc było moim przodkom narażać dla nich życie… Żydzi mają tupet! Jeśli to jest w następstwie szantażu USA (a tak należy domniemywać), to USA jest dla nasz żadnym sojusznikiem…!

  Awerno@Awerno
  Gowin, co ty tu wstawiasz? Znowu gadki w stylu PO…? Żadne tam „negocjacje”! Żyd tupnął i w trybie nagłym, z dnia na dzień, odstąpiliście na całej długości i szerokości! Oczywiście Żyd z USA… Sejm i rząd RP- do usług, a przecież jesteśmy „wolnym krajem”!? ŻENADA!

  waciak
  jest bardziej zalosny niz kopacze na mundialu!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/401773-gowin-o-negocjacjach-z-izraelem

  Wicepremier Gowin odpowiada krytykom nowelizacji ustawy o IPN: Wykazaliśmy się realistycznym patriotyzmem. To były bardzo złożone negocjacje

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: PAP/Leszek Szymański wPolityce.pl

  Do przerwy przegrywaliśmy 2-0 i to po golach samobójczych, ale po przerwie udało nam się wyrównać straty

  —mówił wicepremier Jarosław Gowin, gość poranka „Siódma-9”, wspólnej audycji rozgłośni katolickich, odnosząc się do porozumienia polsko-izraelskiego.

  CZYTAJ TAKŻE: Prezes Kaczyński o deklaracji polsko-izraelskiej: „Został odniesiony sukces odnoszący się do elementarnych interesów każdego Polaka”

  Gość red. Marcina Fijołka pytany, czemu negocjacje z Izraelem trwały kilka miesięcy, odpowiedział:

  Dlatego, że nie chcieliśmy się tak po prostu wycofywać z tych zapisów, ale chcieliśmy wycofać się w taki sposób, który przyniesienie nam oręż w walce o prawdę historyczną.

  Wicepremier podkreślił, że deklaracja polsko-izraelska ma historyczne znaczenie.

  Mamy historyczne oświadczenia premiera Netanjahu, które stawia znak równości pomiędzy antypolonizmem a antysemityzmem

  —zauważył wicepremier.

  Byliśmy zaskoczeni nieproporcjonalnie ostrymi reakcjami naszych partnerów z Izraela i USA. Paradoksalnie zbyt ostre reakcje ze strony środowisk żydowskich związały nam ręce

  —dodał.

  Fijołek pytał również o znaki ostrzegawcze, które pojawiały się przed podpisaniem ustawy o IPN.

  Były przestrogi ze strony MSZ, ale zostały one trochę niedocenione

  —przyznał Gowin.

  Wicepremier powiedział również kilka słów o kulisach powstawania deklaracji.

  Treść tego oświadczenia była negocjowana od paru miesięcy, ale ostateczny jej kształt powstał w ostatnich dniach

  —zdradził minister.

  Gowin odniósł się również do krytyki ze strony środowisk narodowych, które zarzucają rządowi „płaszczenie się” przed środowiskami żydowskimi.

  Premier Netanjhau jest krytykowany przez środowiska skrajnie antypolskie w Izraelu. Ci, którzy mówią, że nie powinniśmy ustępować, wystawiają jak najgorsze świadectwo swojej realnej odpowiedzialności za Polskę. My tym realistycznym patriotyzmem potrafiliśmy się wykazać. (…) Polityka jest grą bardzo złożoną, trzeba stosować różne instrumenty

  —tłumaczył Gowin.

  Wykazaliśmy się w tej sprawie dużym profesjonalizmem. To były złożone negocjacje. (…) Chcę podkreślić osobistą zasługę premiera Morawieckiego

  —dodał.

  kk/Siódma9

  srulok
  Iran ma zapłacić 6 miliardów dolarów odszkodowania ofiarom zamachu z 11 września! Gdzie pozwy przeciw bankom finansującym Hitlerowi wojnę ?

  prawyobywatel
  Gowin i Gliński to krety

  A co, pytaliśmy cię o coś?
  NIE! To nie odpowiadaj, xxuju kozikiem strugany! Będziesz wisiał!

  Aa
  Teraz zostaje tylko zmiana konstytucji pod ustawę 447. Trzeba się obronić przed złodziejami.

  Maksymilian@maksolma
  Kret Gowin do …..

  007
  NIE MA SŁÓW !!!!! Napluliście naszym przodkom – którzy przelewali krew i za was, i za żydów – w twarz. SPOTYKAMY się gnoyu przy urnach. I TYLE NA TEN TEMAT.

  belzebub
  haniebny żydofil – przyjaciel złodzieja z mafii paliwowej królikowskiego – takie kiepy nigdy nie powinny tknąć nawet polityki na poziomie powiatowym

  św.NH
  Gwiazda białą, gwiazda biała to są wasze ćwoki z księżyca ideały!

  dora
  W ustawie o IPN, pomimo korekty, nadal gwałcona jest tak ulubiona żydom wolność słowa. Pozostał przecież penalizowany zakaz negacji holokaustu.

  xcvbn
  HAŃBA!! HAŃBA!!, już powinno być ogłoszone referendum o odwołaniu i PAD i Rządu, nowe wybory, Deal z Izraelem jest zdradą stanu, kupczycie po cichu, a sposób protegowania bandycki.

  Gama
  Gowin i reszta pisuaru mają nowy wynalazek. Kieszonkowy klęcznik przed zydami

  asdfg
  Gowin wykazał się realistycznym patriotyzmem do swoich przodków, i do Izraela. Czy tak mam rozumieć,???

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/401875-gowin-w-tej-chwili-relacje-z-amerykanami-sa-odblokowane

   R
   kolejne kłamstwa. Strona polska została ZMUSZONA do WYCOFANIA najważniejszego zapisu w ustawie o IPN, którego przecież PIS był autorem. Oszukiwanie Polaków, robienie z Polaków durniów

   Uj
   Cóż za szczerosc Goownina. Pol roku wciskali kit ze Adrian bana nie dostal od trampa. Ze nie ma zadnych sankcju od naszych super „przyjaciol” a teraz cie koorwiiszonek cieszy ze sankcje anulowali

   PiS obciachu cd
   Ustawa o IPN była wielkim sukcesem, teraz zmiana ustawy jest historycznym sukcesem. Morawiecki jest pan porażką , chyba czas sie pakować i na śmietnik jak najlepsza premier i jej sukces 1-27

   zxx
   acha panie Gowin czyli jednak były zablokowane!! niestety pod naciskiem innych panstw zmieniamy ustawe, czy jest drugi taki przypadek w Europie? poczytajcie izraelska prase i ten ich tryumfalizm,

   KKKK@KKKK
   Jakos nikt już „nie chce pamiętać”, że ta ustawa o IPN była konsultowana z ambasadami Izraela i USA. Oni wtedy nie zgłaszali ŻADNYCH zastrzeżeń. Czyli co, podpuścili Polaków i wystawili nas na strzał, po czym oni okazali się wygranymi? A cala wina leży po naszej stronie? Dziwne. Eskimosi rozegrali nas naiwniaków wzorcowo. Tyle wart były konsultacje Jakiego z naszymi „sojusznikami”…

   Andrzej
   Czy PL ma dość pieniędzy aby utrzymać wojska amerykańskie? Niemcy kostowało to ostatnie 10 lat ok. 2mld€.

   „USA jest teraz przejmowany
   przez żydów i szarpie się jak mucha w pajęczynie!„ A jego wojskami w Rzeszy zarządza SHAPIRO! Tenże napiera na stałą ich obecność w Polsce!? I zgadnij, durniu, dlaczego!?

   Jak przez wieki!
   Tysiąc lat doświadczeń, a Baran Polski jak był baranem tak jest! Informuję i objaśniam, że taki gigant jak USA jest teraz przejmowany przez żydów i szarpie się jak mucha w pajęczynie!

   gosc
   PiS się wycofał z ustawy o IPN. Została wydmuszka dla pelikanów…

   „Z `uŻYDkowaniem wieczystym`
   włącznie!„ Obywatele polscy mają prawo wykupić te grunty. A właśnie nastąpił wysyp obywateli polskich made in erzac i srajel! I goj będzie takiemu obywatelowi płacił dzierżawę. Jak przez wieki!

   Polska jak dziwka na plecach
   – stosunki zostały odblokowane. Ale to taka dziwna dziwxa co sama płaci. Wszystkie czynności tych zaqoorwieńców zmierzają do wzmocnienia żydowskich żądań! Z „uŻYDkowaniem wieczystym” włącznie!

   Bo to tylko KOPROIMITACJA PAŃS
   TWA. Można się spierać co lepsze – Kamieni Kupa czy ta KUPA GxWNA jaką obecnie jest „tenkraj”. „Polski Żyd: Ustawy należało twardo bronić. Nagonka na nią była kłamliwa!” – http://tiny.pl/gskjq

   Rodak
   Na jakim poziomioe i w jakim celu te relacje z USA są odbnlokowane, tego pan Gowin nie wyjaśnia, a to byłoby najciekawsze wyjasnienie, czy wiarygodne , trudno powiedzieć.

   wspólne planowanie uzbrojenia,
   które podpisał jeszcze sam nasz ukochany Antoni! TAK, wspólnie i w porozumieniu z żydowskimi zaqoorwieńcami upiexxolą Polskę i nas wszystkich na amen! Bo to tylko KOPROIMITACJA PAŃSTWA!

   Cały naród ruskimi szpionami?
   Nigdy więcej głosu na PIS i Judę. To nieważne że narodowcy czy szerszy komitet tym razem nie wygra, a nawet nie wejdzie do sejmu, senatu, europarlamentu, czy nawet samorządu. W końcu wygrają z POPIS.

   `Zarządzanie siecią energetycz
   ną PL jest!` Bo pewnie Barany Polskie tego nie wią, mimo że ta właśnie witryna o tym pisała!!! TAK, PSE są zarządzane z erzac israjela na mocy umowy takiej jak np. „wspólne planowanie uzbrojenia”

   Polubienie

 3. halszka
  Jedno pytanie , posle Jakubiakczy stanal pan obok Winnickiego? – nie to caly patriotyzm , juz nie bede opisywac zachowania w trakcie awantury o Polske

  https://wpolityce.pl/polityka/401802-nasz-wywiad-jakubiak-w-mocnych-slowach-o-andruszkiewiczu

  NASZ WYWIAD. Jakubiak w mocnych słowach o Andruszkiewiczu: „Ja z takimi endekami nie chcę mieć nic wspólnego”

  opublikowano: 22 minuty temu · aktualizacja: za godzinę


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Historia nas uczy, że trzeba patrzeć realistycznie na pisanie polskiego prawa pod naciskiem obcych nam mocarstw. Nie można im ulegać i trzeba mieć własne zdanie. Jeżeli Andruszkiewicz, Chruszcz i Porwich tego nie rozumieją, to ja im daję „krzyżyk na drogę” i niech sobie idą. Ja z takimi endekami nie chcę mieć nic wspólnego

  — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Kukiz‘15 Marek Jakubiak. Odniósł się w ten sposób do słów, które wypowiedział w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce pod adresem posła Wolnych i Solidarnych Adama Andruszkiewicza. Po tym, jak poparł on środową nowelizację ustawy o IPN, Jakubiak nazwał go m.in. „chorągiewką” i „lizusem”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Andruszkiewicz o nowelizacji ustawy o IPN: „Do głosowania przekonał mnie premier Morawiecki”

  wPolityce.pl: Panie Pośle, skąd tak mocne słowa pod adresem Adama Andruszkiewicza? Jeszcze niedawno był Pańskim kolegą z Endecji i klubu poselskiego Kukiz‘15.

  Marek Jakubiak: Przede wszystkim to wynika z oceny postępowania głosowania. Albo umawiamy się, że naszym sztandarem są interesy polskie, bo jesteśmy Polakami, albo mamy interesy rządzących. Rządy się zmieniają, Polska zostaje. Trzeba coś wybrać.

  A wcześniej, kiedy Adam Andruszkiewicz był posłem Kukiz‘15, nie miał Pan mu nic do zarzucenia?

  Nie. To był zupełnie inny człowiek.

  Co zatem mogło być przyczyną tej zmiany?

  Nie chcę oceniać tej postawy. W każdym razie, czuję się podwójnie zdradzony, ponieważ to najważniejsze interesy endeckie, jakie można zdradzić. Jestem Polakiem, mam interesy jedynie polskie. Dosłownie kieruję te słowa do Andruszkiewicz i do Chruszcza, który, mam nadzieję, zachowa się jak trzeba jako prezes endecji.

  W wywiadzie dla naszego portalu Adam Andruszkiewicz powiedział m.in., że w sporze międzynarodowym ze Stanami Zjednoczonymi nie mamy szans na zwycięstwo i dlatego lepiej zawrzeć konsensus. Jak Pan to skomentuje?

  To jest wpływ lobby żydowskiego opartego o ustawę 447. Mamy do czynienia z przedmurzem tej sprawy. Andruszkiewicz nie wie o czym mówi. Chce mi powiedzieć, że gdybyśmy tych paragrafów nie skasowali, to Amerykanie by baz w Polsce nie założyli? Potrzeba trochę realizmu, a nie tylko posłuszeństwa wobec nowego pana pod tytułem „Morawiecki”.

  A jak Pan ocenia postawę polityków Prawa i Sprawiedliwości? Niemal jednogłośnie przyjęli środową nowelizację.

  Przede wszystkim muszą się zastanowić, czy są od Morawieckiego, czy od Prawa i Sprawiedliwości. PiS dzieli się na naszych oczach. Niestety, z żalem konstatuję, że przyjmują bardzo niebezpieczną dla Polski linię. Nie będę cytował starego polskiego przysłowia, wszyscy inni mogą się natomiast spodziewać kolejnych takich wybryków, skoro raz się udało. Historia nas uczy, że trzeba patrzeć realistycznie na pisanie polskiego prawa pod naciskiem obcych nam mocarstw. Nie można im ulegać i trzeba mieć własne zdanie. Jeżeli Andruszkiewicz, Chruszcz i Porwich tego nie rozumieją, to ja im daję „krzyżyk na drogę” i niech sobie idą. Ja z takimi endekami nie chcę mieć nic wspólnego.

  Czyli, Pańskim zdaniem, możemy się spodziewać dalszych nacisków ze strony innych krajów?

  Oczywiście, że tak. Przecież od wczoraj największą frajdę z tej sytuacji ma Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Timmermans i spółka. Wszyscy się cieszą, a nasz rząd mówią, że to sukces. Należy więc zapytać, po co ta cała szarpanina na naszych oczach była prowadzona. Przez pół roku w związku w wprowadzeniem ustawy wylano nam na głowę wszystko, co tylko można było wylać. Ci sami ludzie mówili: ani kroku w tył. Andruszkiewicz mówił, że nie będziemy wycieraczką do butów dla Europy. A dzisiaj pytam: kto jest tą wycieraczką? Bo ja nie.

  Posłowie partii rządzącej przekonują natomiast, że zamknęli usta „totalnej opozycji” i nieprzychylnym Polsce podmiotom zagranicznym.

  Sądzę, że nie zamknęli im ust, tylko sobie zatkali uszy.

  Rozmawiał: Paweł Zdziarski

  Daniels
  Niech żyje wspaniały naród żydowski! Chwała Wielkiemu Izraelowi!. Nasze zwycięstwo w Polin jest druzgocące.

  lenin
  Pan Jakubiak , to chyba pachnie FSB , dziwna postać. Broni Pawlaka ???

  mordechaj
  Wczoraj kukizowy piwosz Jakubiak (specjalista od wszystkiego) walnął, że Gersdorf powinna dokończyć kadencję.

  aj waj
  Polak, żydek dwa batanki i do macy i do szklanki.

  puma
  Pan Jakubiak „okrakiem” jak prof Bugaj, nic z tego nie będzie, nawet po dobrym piwie.

  belzebub
  andruszkiewicz popełnił błąd. Za bardzo lgnie do żydoPiSu.

  VINCENT
  Brawo Jakubiak. Jedziemy z tymi PISowskimi zdrajcami Polski. Kaczyńscy zostali tutaj zainstalowani po 89r. Do pilnowania interesów Izraela. Są zdrajcami, którzy nie mają nic wspólnego z Polska.

  cyd@cyd
  absurd, rząd załatwił deklarację polsko-izraelską do której będzie można sie odwoływać w kazdej spornej sprawie dot. stosunków polsko-zydowskich. Jeśli ktoś nie widzi profitu, współczuję. Zmusiliśmy Izrael by wymierzył prztyczka amerykańskim lobby z Grossem na czele.

  Igor
  Niestety ,posłowie Kukiz 15 w głosowaniach jak totalni, albo przeciw, albo wstrzymują sie od głosu,,,,,,,,,szkoda

  launau
  …….. cóż to tylko dalszy zalegalizowany żydowski rozbiór Polin

  Toi Toi Brejzaaa
  Ruch Narodowy -nie oddamy ani jednego guzika i nic więcej .Walka z każdym o byle co .Czyli jaki mają program oprócz wiecznej walki?????? Wie ktoś??? Bicie Niemca ,Rusa i Żyda? To jest ten program?

  kumaty
  Ha ha ha. A ja nie chcę mieć nic wspólnego z Jakubiakiem i całym tym Kukizem15

  seaviper
  Zlew na ruskim pasku.

  on taki endek
  on taki endek jak kaczyński kosmonauta.

  Andrzej
  Pan Jakubiak nie uwzględnia sytuacji w otoczeniu Polski. Od wprowadzenia Ustawy o IPN do ostatniej nowelizacji, to logiczny ciąg zdarzeń. Funkcjonuje pojęcie antypolonizmu, z tego pojęcia następstwami

  kontras@kontras
  PiS to jest partia Magdalenkowa i nie można być przy zdrowych zmysłach i jednocześnie oczekiwać że będzie nieugietym reprezentantem Polskiej Racji Stanu. Magdalenka i Okrągły Stół to jest zło strukturalne zagnieżdżone w samym jądrze stosunku do Sprawy Polskiej Suwerenności. PiS nie neguje takich autorytetów jak Mazowiecki, Geremek (Duda to jego wychowanek), Bartoszewski, Rotfeld, Michnik, Kuroń i cała plejada tak zwanych opozycyjnych intelektualistów bedących pomostem do sojuszu z sowieciarzami takimi jak Kiszczak, Dukaczewski, Czempiński, Jaruzelski, etc.. ).

  vidi
  POLSKI PARLAMENT jest efektem złej ordynacji wyborczej.listy partyjne to PRL-ski przeżytek.listy układa wąskie grono by realizować własne cele z biernych ale wiernych.

  onr
  Jaki z niego „endek”? To zwykły śmieć.

  krasnal
  P Jakubiak w każdym z mediów mówisz co innego dlaczego bronisz Gersdorf i twierdzisz że dla zwykłego pracownika 2000 zeta to dużo itp

  hola@hola
  Nie rozumiem pana Jakubiaka. Przecież każda ustawa uchwalona była, jest lub może być poprawiana, doskonalona czy zmieniana. Kukiz15 było przeciwne tej zmianie części ustawy, ale przecież powinni spojrzeć szerszym okiem, bo ten widok pokazuje,że Polska zyskała na tej awanturze. Wszyscy wiedzą, że nie było ” polskich obozów” tylko niemieckie obozy śmierci na terenach okupowanych Polski.

  Parobki i Szbesgoje
  Podobno Ojczyznę sprzedano za garść szekli w ośrodku Mosadu w Glilot obok Tel Awiwu. Czy to prawda???

  F
  Andruszkiewiczem zdaniem Pawła Kukiza powinna zająć się prokuratura za kombinowanie z kosztami paliwa na 70 tyś. zł. Ktoś taki ma poglądy na sprzedaż. Dzisiaj głosuje tak, jutro inaczej.

  1313_1
  Pan jest w całkowitym błędzie. Wczoraj Polska odniosła sukces, którego zbawienne skutki będą z czasem lawinowo narastać. Każdy Polak powinien dziś świętować. Droga do Polin została zablokowana.

  Polubienie

 4. jwu @jwu:
  I na co nasi liczą ,ze w ślad za ustępstwem, przyjaciele wznowią ekshumacje i ustaną antypolskie incydenty ? Obawiam się tego ,że po tym ustępstwie nastąpią i to lawinowo inne ustępstwa ? A pomniki ku czci UPA (w Polsce) będą rosły jak grzyby po deszczu.

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Jedyne, co należy poprawić w zapisach penalizujących ukraiński nacjonalizm, to ramy czasowe! Rok 1925 został wzięty z sufitu i nijak się ma do zbrodni ukraińskich, które popełniano przed i po tej dacie. Szczególne nasilenie ich miało miejsce w czasie wojny polsko-ukraińskiej 1918-1919. Jakakolwiek dyskusja wokół nazwy Małopolska Wschodnia byłaby skandalem. Póki co, terminologia „Zachodnia Ukraina” narzucona przez okupanta Ziem Wschodnich, nas nie obowiązuje!

  https://kresy.pl/wydarzenia/szczerski-watek-ukrainski-ustawy-o-ipn-oczekuje-na-rozpatrzenie-przez-tk/


  Krzysztof Szczerski, foto: wikimedia.org

  SZCZERSKI: WĄTEK UKRAIŃSKI USTAWY O IPN OCZEKUJE NA ROZPATRZENIE PRZEZ TK

  29 czerwca 2018|2 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zmiana ustawy o IPN wywołała pytania o to, co będzie dalej z zapisami penalizującymi kłamstwo wołyńskie i umożliwiające ściganie za propagowanie banderyzmu w Polsce.

  Po tym, jak z ustawy o IPN usunięto zapisy penalizujące przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich, czego żądały środowiska żydowskie, a także USA i Izrael, pojawiły się pytania o dalsze losy tzw. zapisów ukraińskich. Ich usunięcia domagali się w Sejmie prounijni liberałowie z PO i Nowoczesnej, którzy złożyli do głosowania poprawkę wykreślającą z ustawy artykuł 2a, który dotyczy zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą. Poprawkę w głosowaniu odrzucono.

  Jeszcze w lutym prezydent Andrzej Duda skierował dopiero co podpisaną ustawę o IPN w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Miał w znacznym stopniu zastrzeżenia do zapisów dotyczących „wątku ukraińskiego”. który dotyczy zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą. Prezydent wyrażał obiekcje odnośnie użycia sformułowań „Małopolska Wschodnia” i zbrodnie „ukraińskich nacjonalistów”, co było zbieżne z oczekiwaniami strony ukraińskiej, domagającej się wykreślenia tych zapisów.

  Przeczytaj: Rzymkowski: zastrzeżenia prezydenta odn. ukraińskich nacjonalistów i Małopolski Wschodniej są zaskakujące

  W środę prezes TK Julia Przyłębska pytana powiedziała, że w sytuacji, gdy przepisy zaskarżone do Trybunału przestają obowiązywać, to postępowanie w tym zakresie jest umarzane. Tak stanie się w przypadku zastrzeżeń prezydenta do usuniętego już artykułu 55a.

  Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski w rozmowie z PAP powiedział, że o ile część postępowania dotycząca uchylonego artykułu 55a styczniowej nowelizacji zapewne zostanie umorzona, o tyle „część dotycząca pozostałych przepisów dalej oczekuje na rozpatrzenie przez Trybunał”. Podkreśli, że dotyczy to tzw. artykułów ukraińskich.

  – Ta część wniosku [prezydenta do TK – red.] nie ulega umorzeniu, dlatego że środowa nowelizacja nie zmieniła tamtych artykułów –powiedział Szczerski.

  Ukraina też chce zmian w ustawie o IPN

  Charge d’Affaires Ambasady Ukrainy w Warszawie Wasyl Zwarycz powiedział wcześniej, że zmiany w ustawie o IPN nie zadowalają strony ukraińskiej:

  – Niestety, polski Sejm nie skorzystał z tej dobrej okazji, żeby rozważyć także te zapisy, które wywołują nasze zaniepokojenie i blokują normalną, konstruktywną współpracę w sprawach pamięci historycznej. (…) Głosowanie nie spełnia oczekiwań strony ukraińskiej.

  Jednocześnie, ukraiński dyplomata podkreśla, że Ukraina postrzega wprowadzone zmiany do ustawy o IPN jako „przejaw gotowości strony polskiej do rewizji tych jej zapisów, które wytworzyły niechciane przeszkody dla współpracy Polski z partnerami, w tym z Ukrainą”.

  Zwarycz dodał, że Ukraina uważnie śledzi to, co dzieje się z wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy do Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o IPN. Prezydent wyrażał w nim zastrzeżenie odnośnie użycia sformułowań „Małopolska Wschodnia” i zbrodnie „ukraińskich nacjonalistów”, co było zbieżne z obiekcjami strony ukraińskiej. Przedstawiciel Ambasady Ukrainy w Polsce wyraził nadzieję, że w najbliższej przyszłości orzeczenie TK doprowadzi do zmian zapisów w ustawie o IPN, które dotyczą Ukrainy. Co z kolei „otworzy drogę do dalszych konstruktywnych relacji między Polską a Ukrainą w kwestii pamięci historycznej”.

  Czytaj także: Wjatrowycz pochwalił zmiany w ustawie o IPN i liczy na więcej

  Warto przypomnieć, że wcześniej, podczas pospiesznego procedowania zmian w ustawie o IPN w Senacie, premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w sprawie kwestii ukraińskich jest przekonany, iż w ślad za rozstrzygnięciem stanu prawnego przez TK, dojdzie do odblokowania relacji z Ukrainą. Zapewnił, że dialog ze stroną ukraińską jest bardzo intensywny. Wypowiedź premiera w tej kwestii koreluje z tym, co mówił Zwarycz, który liczy na to, że TK uchyli niewygodne dla Ukrainy zapisy.

  PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 5. idi w p…
  Oj, jak mi przykro, po tym, jak Morawiecki mądrze i asertywnie dogadał się z Netanjahu, ruskie trolle przeżywaja tu masową epidemię biegunki.

  olo
  komu ty człowieku ten kit wciskasz?? nasz kraj leży na kolanach przed Izraelem i USA!! ludzie przecież to widzą, myślisz że łykną te twoje bzdety!!

  Adam
  Zobaczcie co piszą światowe media – POLSKA PRZYZNAŁA SIĘ DO UDZIAŁU W HOLOKAUŚCIE. Przegraliście bitwę i całą wojnę o pamięć… Teraz roszczeniom nikt się nie przeciwstawi. Nie ma Polski mamy POLIN…

  Gerwazy
  Co dzień to inne stanowisko, już sami pogubiliście się w tym plątaniu i kłamaniu.

  https://wpolityce.pl/polityka/401836-prof-zaryn-deklaracja-premierow-jest-naszym-zwyciestwem

  Prof. Żaryn: Deklaracja premierów Polski i Izraela jest naszym zwycięstwem w walce o narrację historyczną. WIDEO

  opublikowano: za 10 minut · aktualizacja: za 10 minut


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Deklaracja premierów jest naszym zwycięstwem w walce o narrację historyczną, ponieważ strona izraelska stara się, by historia Holocaustu nie uległa żadnej deformacji, poprzez jakieś wyjątkowe doświadczenie innego narodu. My mieliśmy wyjątkową historię tego czasu

  — powiedział na antenie Radia Wnet prof. Jan Żaryn, odnosząc się korekty ustawy o IPN.

  Po raz pierwszy w dokumencie wspólnym polsko-izraelskim ta wyjątkowość została nazwana po imieniu. Właśnie poprzez uznanie, że istniał polski rząd na uchodźstwie, który rozświetlał aliantom informacje o zagładzie, choć niestety nieskutecznie i że Polskie Państwo Podziemne to były struktury, które zajmowały się m.in. udzielaniem pomocy Żydom we czasie II wojny światowej

  — zaznaczył senator PiS.

  Stwierdził, że kwestii roszczeń bezspadkowych, czyli kolejnego tematu, który stał się kwestią sporną między Polską a Izraelem, deklaracja obu premierów zostanie dopiero zweryfikowana przez dalsze działania.

  Jeżeli chodzi o kwestie roszczeń bezspadkowych, to niewątpliwie wartość deklaracji premierów zobaczymy dopiero w trakcie kolejnych negocjacji, które pewnie będą wynikiem nacisków USA

  — mówił.

  as/wnet.fm

  stary sznyt WSI
  żarym udawadnia że w 3 UBeckiej każdy może zostać profesorem, pod warunkiem posiadania sumiastych wąsów.

  wyborca
  to żadne zwycięstwo!!! jesteśmy już nie tylko na kolanach ale upadliśmy na twarz na klepisko przed Żydami! już gorzej nie mógł nas rząd „db. zmiany” upokorzyć…

  j23
  https://kresy.pl/publicystyka/pis-zamienia-polske-w-amerykanska-kolonie/

  SAME SUKCESY . . .
  brawo, same sukcesy . . . nawet onkologom się udało z kolanem . . .

  Precz z PIS
  Mają haki na PIS a haki mają takie, że ustępstwa wobec roszczeń o majątki to nic w porównaniu z tym co mają. Wszędzie widzicie agentów ale cały PIS jest cacy. Polski nie będzie dzięki WAM!

  BB
  Nie zawracaj pan kijem Wisly panie Zaryn! Osmieszyliscie nas przed całym swiatem…. TCHORZE….

  taa
  Niech przeczytaja te wszystkie ksiazki https://bookmaster.com.pl/ksiazki-historia-ii-wojna-swiatowa-1750 i pozniej bedzie mozna z nimi o czyms rozmawiać.

  Wujek
  Wstyd profesorze… po panu sie nie spodziewalem takiej propagandowej kaszanki. We wspolnym pismie jest laskawie ze nie caly narod Polski przyczynil sie do holokaustu a wy piejecie z zachwytu. Zenada

  celnik@celnikwczoraj
  Mnie jako zadeklarowanego wyborcę PISu obraża takie tłumaczenie. Nazwać zwycięstwem całkowite upokorzenie Polaków prze Górali ze wzgórz Golan to jakaś aberracja. Proszę nie traktować wyborców jak bandę imbecyli. Czytając te brednie o „zwycięstwie” należy tylko gratulować PISowi, że nie pojawił się jeszcze zjednoczony Ruch Narodowy z wyrazistym liderem. Ostrzegam, że przy takim traktowaniu wyborców i ewentualnym pojawieniu się patriotycznej prawicy pozostanie wam tylko wyprowadzić sztandar.

  wartiwer
  Nigdy nie głosujcie na Żydów z polskimi nazwiskami. Pełno ich w polityce i mediach. Próżniacze plemię pracą fizyczną się nie zhańbi i tam się kręcą gdzie łatwa kasa

  jeden
  Jest klęską, otwarciem drogi do realizacji ustawy 447. Wniosek do Kongresu USA o przesunięciu środków na wprowadzanie państwa prawa w Polsce i na Węgrzech! -komentarz Gadowskiego. Polacy obudźcie się!

  ja
  dwa dni temu miał pan wątpliwości i śpiewał inaczej panie psorze

  Gerwazy
  Panie Żaryn, czy panu rozum odebrało, że ma pan nas za prymitywnych ciemniaków?

  dada
  Słowa, profesorów do pominięcia. Pokolenia Szeli, doszły daleko, lecz nie mogły dać i nie dają Dziedzictwa Tradycji, Dorobku Ziemian. Wygadują więc głupoty, nieprawdy. To była Deklaracja Poddaństwa

  Kaz
  Naciski USA o zmianę ustawy o IPN (izraelskie zrozumiałe), pokazują jakiej kategori jesteśmy partnerem.

  Kaz
  Jaki suwerenny kraj pozwoli aby inni tworzyli mu prawo, które na dodatek jest w ich interesie. Niech Polski rząd wpłynie na USA żeby zmienili ustawę 447 co się nie stanie to będzie zwycięstwo p Żaryn.

  PiotrDCS@PiotrDCS
  W polityce międzynarodowej sprawdza się prawo Salvadore Dali – „Gdy chcesz mieć oddanego przyjaciela, musisz go najpierw mocno kopnąć w kostkę”

  j23
  Jeszcze kilka takich „zwycięstw” i Polski nie będzie.

  Co nas teraz czeka?
  Mysle ze zacznie sie INWAZJA ZYDOW NA POLSKE! 447 da im kamienice a jak sie bedziemy buntowac przeciwko tej inwazji to nas oskarza o antysemityzm! Kaczynski beda cie przeklinac pokolenia Polakow!!!

  Gama
  Zarys za kasę powie wszystko co pisuar każe.

  xixi
  Żaryn jeśli to jest zwycięstwo to jak wygląda porażka! Też się zeszmaciłeś chłopie. Czyżby to szekle?

  Polubienie

  • Prof. Żaryn: Broniąc prawdy o historii, będziemy musieli zderzyć się z żydowskim mitem Holokaustu

   Radio WNET
   Published on Jun 29, 2018

   M.K TV
   ZYDOW ZGINELO OKOLO 300 TYS.W OBOZACH ZAGLADY I BYLI TO GLOWNIE CHASYDZI.CHAZAROWIE NIE CHCA BY SWIAT POZNAL PRAWDE O CHASYDACH KTORYCH PRZEZNACZYLI NA ZAGLADE BO CALE KLAMSTWO HOLOKOUSTU BY IM UPADLO.POLSKA POWINNA JAK NAJSZYBCIEJ PRZEPROWADZIC EKSHUMACJE W JEDWABNEM.CI KTORZY PODAJA SIE ZA DZISIAJ ZYDOW NIECH PRZEDSTAWIA SWOJE D.N.A I HAPLOGRUPE JESTEM CIEKAW CZY W ICH ZYLACH PLYNIE HEBRAISKA SEMICKA KREW BO OSOBISCIE SMIEM W TO WATPIC.

   Jan Nowak
   M.K TV ,tzw. Żydów zginęło ok. 2-3% ogólnej liczby ofiar II w. sw….

   ZoV Hax
   Szanowny profesorze Żaryn, nie nazywajmy żydowskich kłamstw mitologią… Żydzi po wojnie stworzyli sobie (i propagowali na zachodzie – głównie w USA) zakłamaną wersję historii, w celach czysto materialnych, finansowego zysku.

   Bogdan Sikorski
   ZoV Hax a co to jest? dla normalnych to kłamstwo ale dla kabalo-talmudystow to ich prawdy, więc mity😆

   Andrzej Nowak
   Wyborcy PiSu są chyba rozczarowani, chociaż cholera wie. Aha dla ewentualnych komentatorów – nie jestem wyborca PO i ruskim trollem 🙂 życzę miłego dnia zdrajcom ojczyzny i tym którzy dali się nabrać na „hasła narodowe” serwowane przez PiS podczas wyborów i tym , którzy wciąż twierdzą , ze nie ma alternatywy.

   Anna-Maria R.
   Andrzej Nowak Wyborcy na pewno są rozczarowani,wyznawcy ich będą za wszystko wychwalać.

   mavo
   Andrzej Nowak ostatnią alternatywą jest Ruch Narodowy Winnickiego, jest to ostatnia szansa na jakąkolwiek niepodległość Polski i Polaków. Największym oszustwem jest mówienie o setnej rocznicy niepodległości. To jest tylko setna rocznica odzyskania niepodległości na chwilę. Polska obecnie jest w gruncie rzeczy pod zaborami.

   Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/401788-nasz-wywiad-prof-wroblewski-o-nowelizacji-ustawy-o-ipn

  NASZ WYWIAD. Prof. Wróblewski: Nowelizacja ustawy o IPN to dobry krok. Usunęliśmy pewną przeszkodę w relacjach polsko-amerykańskich

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Prof. Artur W. Wróblewski, amerykanista / autor: wPolsce.pl

  Dobrze, że zniknęła kwestia nowelizacji ustawy o IPN. Dobrze, że zniknęła kwestia nowelizacji ustawy o IPN. Po pierwsze, dlatego, że była niepraktyczna w użyciu. A po drugie, ponieważ usunęliśmy pewną możliwą przeszkodę czy też punkt zapalny w relacjach polsko-amerykańskich, które nie są już zakładnikiem środowisk żydowskich i opiniotwórczych grup sympatyzujących z Izraelem

  — mówi znawca prawa międzynarodowego, amerykanista z Uczelni Łazarskiego prof. Artur Wróblewski w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Prof. Wróblewski: Ustawa 447 jest pierwszym krokiem, żeby wszcząć dalsze działania przeciwko Polsce

  wPolityce.pl: Ustawa o IPN została znowelizowana. Jak to może wpłynąć na stosunki polsko-amerykańskie? Dobry czy zły krok?

  Prof. Artur W. Wróblewski: Bardzo dobry krok w stronę realizmu. Utrzymywanie przepisów karnych w art. 55a i b w ustawie o IPN i wykorzystywanie prokuratora IPN do zaskarżania z automatu każdego kto na kuli ziemskiej powiedział coś defamacyjnego przeciwko Polsce byłoby nierealne i prowadziłoby do pieniactwa sądowego. Według zasady legalizmu z art. 10 Kodeksu postępowania karnego jeżeli ktoś by coś takiego powiedział przeciwko Polsce to z automatu należałoby go skarżyć. Byłaby to kompetencja prokuratora IPN.

  Czy można skutecznie na drodze sądowej walczyć z „polskimi obozami śmierci”?

  Tak, ale lepiej stosować taki styl jak w USA. Pierwsza poprawka do amerykańskiej Konstytucji gwarantuje tak naprawdę nieograniczoną wolność wypowiedzi z wyjątkiem oczywiście mowy nienawiści. W amerykańskim prawie nie ma mowy o kłamstwie oświęcimskim. W USA można propagować nawet nazizm, ale trzeba liczyć się z pozwami cywilnymi wytaczanymi przeciw głoszącemu różne treści. W takich sprawach sądy w USA zaskarżają duże odszkodowania. Dlatego ludzie bardzo mitygują się i baczą na to co mówią i piszą. Być może Fundacja Rudermana dlatego wycofała się w lutym z kampanii nienawiści przeciwko Polsce i wzywania do podpisywania petycji o zerwanie stosunków USA z Polską ze względu na nowelizację ustawy o IPN.

  Fundacja obawiała się procesów cywilnych np. o zniesławianie Polski?

  Sądzę, że tak, więc filmik szybko się pojawił i szybko zniknął.

  Dlaczego rząd polski nie poczekał do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego?

  Ta kwestia budzi znak zapytania. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego miało się pojawić do końca sierpnia. Być może TK jak w przypadku podobnych przepisów wprowadzonych do ustawy lustracyjnej w 2006 r. uznałby je za niekonstytucyjne. Prezydent skierował w kontroli następczej skierował nowelizację ustawy o IPN do TK. Prezydent i Rzecznik Praw Obywatelskich i Prokurator Generalny zwracali uwagę, że być może zapisy ustawy o IPN stoją w pewnej kolizji z art. 54 polskiej Konstytucji, która gwarantuje swobodę wypowiedzi oraz art. 2, który mówi, że Polska jest demokratycznym państwem prawa. Dodatkowo w przepisie znalazły się niedookreślone wyrażenia typu Wschodnia Małopolska w kontekście ukraińskiego zapisu. Znalazł się tam również niejasny termin nacjonaliści ukraińscy, jako ci, którzy wykrzywiają prawdę historyczną w kontekście zbrodni ukraińskich w latach 1925-1950. Jeżeli chodzi o aspekt prawny dobrze, że wycofano się z sankcjonujących zapisów.

  Dlaczego?

  Dlatego, że urealnia się sytuacja. Będzie można wspierać powództwa cywilne wspierane autorytetem państwa. W przepisach o IPN jest mowa o organizacjach pozarządowych, które będą mogły wytaczać sprawy. Jest tam również oczywiście mowa o wsparciu pozwów przez IPN.

  Premier Morawiecki przekonywał, że styczniowa nowelizacja nagłośniła problem polskiej wrażliwości i problem świadomych czy nieświadomych pomyłek dotyczących „polskich obozów zagłady”. Podziela pan zdanie szefa polskiego rządu?

  Tak. Pod koniec maja 2012 r. nawet prezydent Obama się pomylił, kiedy dawał medal ambasadorowi Adamowi Rotfeldowi za czyny dokonane przez Jana Karskiego. Przedostał się do getta warszawskiego oraz do obozu w Izbicy, żeby zobaczyć co Niemcy robią Żydom. Pojechał z tymi informacjami do prezydenta Franklina Delano Roosevelta i sędziego Sądu Najwyższego USA Felixa Frankfurtera. Później słowa Obamy o „polish death camps” zwalono na pomyłkę pięciorzędnej osoby.

  Przeorano świadomość środowisk zagranicznych. Przez pięć miesięcy wysyłano silny sygnał ostrzegawczy do świata, do wpływowych pism amerykańskich, niemieckich stacji telewizyjnych, że teraz nie ma żartów. Jeżeli ktoś będzie używał określeń typu „polskie obozy śmierci” to będą powództwa. Autorytet polskiego rządu będzie stał za tymi pozwami.

  Po zmianie nowelizacji zmienią się relacje Polski z USA?

  Relacje amerykańskie nie tyle poprawią się co zostanie usunięty bardzo niewygodny element, który się w nich pojawił. Środowiska żydowskie w USA mają bardzo duże przełożenie na administrację prezydenta Trumpa. W otoczeniu prezydenta USA jest silne środowisko osób związanych z ewangelikalnymi chrześcijanami, którzy literalnie interpretują Biblię. Uważają, że tak jak napisano w Księdze Rodzaju kto wspiera lud Izraela ten jest miły Bogu. Z tego powodu ludzie Trumpa mocno wspierają Izrael. Jedną z takich osób jest szef Departamentu Stanu ds. Europy i Eurazji Wess Mitchell, który kreuje amerykańską politykę wobec Europy i Azji. Ci ludzie uważają, że Izrael powinien kontrolować wszystkie ziemie biblijne należące do starożytnego Izraela. I z tego powodu blokują jakąkolwiek formę porozumienia między Palestyną a Izraelem. Dlatego też USA opowiedziały się za przeniesieniem stolicy Izraela do Jerozolimy. Takie poglądy głosi pastor Robert Jeffress, który doradza Trumpowi czy pastor Tommy Hugues. W otoczeniu Trumpa są też inne osoby związane ze środowiskiem żydowskim, chociażby jego zięć Jared Kushner. Jest John Robert Bolton, doradca do spraw bezpieczeństwa po gen. McMasterze, zwany „jastrzębiem”, bo wzywał do zerwania umowy z Iranem i uderzenia na Koreę Północną. Jest zwolennikiem radykalnych rozwiązań. Był zawsze związany ze środowiskiem neokonserwatystów amerykańskich, które wywodzi się z dawnej lewicy.

  M. in. z działaczy trockistowskich.

  Również, ale nie tylko. To środowisko powstało w latach 60. wokół pisma „Commentary” wydawanego przez American Jewish Comittee. Środowisko neokonserwatystów z lewicowego przekształciło się w neokonserwatywne. Stało się konserwatywne w sferze wartości, liberalne pod względem rozwiązań gospodarczych. Do lat 90. jego szefem był Norman Podhoretz, który napisał książkę o czwartej wojnie światowej, czyli o powstaniu islamo-faszyzmu. Teraz Bolton z Ławrowem zastanawia się z gdzie zorganizować szczyt Putin-Trump.

  W Departamencie Stanu USA jest Biuro ds. Holocaustu, którym kieruje Thomas K. Yazdgerdi, który pojawił się w notatce Onetu jako jedna z trzech osób, oprócz Molly Montgomery i Wesa Mittchella. Yazdgerdi groził polskim dyplomatom zamrożenia kontaktów z USA na najwyższym szczeblu. To pokazuje jak bardzo mocne są wpływy środowisk żydowskich i prożydowskich, czyli neokonserwatywnych na amerykańską prezydenturę. Warto też przypomnieć o Kushnerze, który obecnie w ograniczonym zakresie zajmuje się sprawami bliskowschodnimi. Dobrze, że zniknęła kwestia nowelizacji ustawy o IPN. Dobrze, że zniknęła kwestia nowelizacji ustawy o IPN. Po pierwsze, dlatego, że była niepraktyczna w użyciu. A po drugie, ponieważ usunęliśmy pewną możliwą przeszkodę czy też punkt zapalny w relacjach polsko-amerykańskich, które nie są już zakładnikiem środowisk żydowskich i opiniotwórczych grup sympatyzujących z Izraelem.

  A co byłoby gdyby nie ustawa o IPN nie została znowelizowana?

  Nawet jeżeli by nam nie zaszkodziła stale byłaby wykorzystywana przeciwko Polsce. Sądzę, że ci trzej politycy amerykańscy Mitchell, Montgomery i Yazgirdi nie do końca straszyli Polskę. Polsko-amerykańskie interesy są oparte na silnych fundamentach gospodarczych. Polacy kupują od USA gaz LNG (5 statków w tym roku), ropę naftową, uzbrojenie. I to pokazuje, że firmy amerykańskie zaczynają mieć w Polsce interesy finansowe i są beneficjentami tych interesów. W USA nie ma spółek Skarbu Państwa, wszystkie firmy są prywatne, więc beneficjenci nie dopuszczą, aby Polsce stała się krzywda. Straciliby miliardy dolarów na zerwaniu stosunków Polski z USA. Oni też mają wpływ na politykę amerykańską ponieważ są darczyńcami w kampanii wyborczej. Straszenie, że wszystko w USA jest zakładnikiem polityki Tel Awiwu i środowisk żydowskich to częściowo są „strachy na Lachy”. Trochę jest w tym prawdy, bo wiemy, że te środowiska mają wpływ na Trumpa, ale z drugiej strony mamy z Ameryką coraz więcej interesów gospodarczych, które przynoszą tamtejszym firmom ogromne korzyści materialne. Dynamicznie wzrastają obroty gospodarcze między Polską a USA. Nastąpił wzrost obrotów z 8 do 12 miliardów dolarów rocznie. Dlatego powinniśmy dbać o to, żeby nasze stosunki były coraz lepsze i obroty handlowe rosły. Nic tak nie łączy ludzi i państw jak wspólne interesy finansowe.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  kontras@kontras
  W systemie republiki demokratycznej Suwerenem sa Obywatele a nie wąska klika cwaniaków którzy zabezpieczyli swój status qvo i rządzenie z ukrycia (trzeci szereg) poprzez instrumenty wzajemnie się uzupełniające (media, poszczególne władze i system partyjny, TK, SN, KRS, utajnione dokumenty związane ze współpracą z systemem totalitarnym, sieć powiązań rodzinnych i businesowych, mechanizmy „demokracji”, zapisy konstytucyjne, ustawowe i ich dowolna interpretacja przez kastę sądową, sieć agenturalna)

  kontras@kontras
  PiS to jest partia Magdalenkowa i nie można być przy zdrowych zmysłach i jednocześnie oczekiwać że będzie nieugietym reprezentantem Polskiej Racji Stanu. Magdalenka i Okrągły Stół to jest zło strukturalne zagnieżdżone w samym jądrze stosunku do Sprawy Polskiej Suwerenności. PiS nie neguje takich autorytetów jak Mazowiecki, Geremek (Duda to jego wychowanek), Bartoszewski, Rotfeld, Michnik, Kuroń i cała plejada tak zwanych opozycyjnych intelektualistów bedących pomostem do sojuszu z sowieciarzami takimi jak Kiszczak, Dukaczewski, Czempiński, Jaruzelski, etc..

  Hana@Hania
  Kto w końcu pisał tę ustawę: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23611583,izraelski-dziennikarz-o-kulisach-dot-ustawy-o-ipn-spotkania.html#MT2

  jesiotr@jesiotr
  To jednak Onet miał rację pisząc kilka miesięcy temu o zamrożeniu stosunków polsko-amerykańskich

  Gerwazy
  Już nie mogę czytać ani słuchać tego ględzenia, same sukcesy jak za Gierka, a tak naprawdę to klęczymy, czoło na dywaniku i wypinamy tyłek do kopania.

  tom
  Teraz już pójdzie z górki. Będziecie usuwać ,,przeszkody” taśmowo, czyli obcy będą nam dyktować jakie ustawy, prawo, a może budżet mamy przyjmować. Następni u władzy z kompleksami niższości.

  Chwalba
  No tak, wasal musiał posłuchać suzerena .

  DonVito@DonVito
  Niemieckim pachołkom bardzo nie na rękę ten manewr PIS , już myśleli , że będą dalej stręczyć Polskę niemieckim zbójom a tu nagle się zesr….. teraz wyją i jazgoczą.

  xixi
  Dobre, polska tożsamość jest przeszkodą w relacjach polsko-„amerykańskich” i właśnie została usunięta!! Ale nas PIS zeszmacił niewiarygodnie!

  DonVito@DonVito
  To nie jest żaden sukces ani brak sukcesu to jest real polityka im będziemy poważniejszym państwem tym będą się z nami bardziej liczyć ale może Polacy wyłonią jakąś reprezentację lepiej dbającą o nasze interesy niż dotychczasowi włodarze pochodzący w dużej mierze od środowisk zainstalowanych w Polsce przez Stalina.

  DarekPolak@DarekPolak
  Dobrze pisze o sprawie K. Kratiuk na pch.24:
  […} w punkcie szóstym deklaracji czytamy: Oba rządy z całą mocą potępiają wszelkie formy antysemityzmu oraz dają wyraz swemu zaangażowaniu w zwalczanie jakichkolwiek jego przejawów. Oba rządy odrzucają również antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe. […]

  Wniosek z opiewanej deklaracji jest więc prosty: istnieje coś takiego jak antysemityzm, którego „wszystkie formy” trzeba „potępić” i „dać wyraz zaangażowaniu w zwalczanie jakichkolwiek jego przejawów”. Istnieje też coś takiego jak antypolonizm, na równi z innymi negatywnymi stereotypami dotyczącymi jakichkolwiek narodów, ale to trzeba już tylko „odrzucić”.

  ZAJEBISTY SUKCES
  TERAZ NATENJAHU BĘDZIE MÓGŁ URUCHOMIĆ KOMORNIKÓW ŻYDOWSKICH W SPRAWIE NIECIERPIĄCEJ ZWŁOKI 447 I ZABLOKOWAĆ KONTA POLSKI W UE I USA

  bliżniaki
  To kolejny wielki sukces naszej Partii.

  obserwator
  Wystarczy tupnąć a Pis zawsze się cofa – zakaz wycinki drzew, import kozich, żydowskie roszczenia, repolonizacja, sądownictwo… Zawsze. Czyli albo cieniasy albo nieprzekonani i nie wiedzą co robią

  Polubienie

 7. Stanisław Michalkiewicz – Ustawa PIS pod dyktando Tel-Awiwu, Kneset zamiast Sejmu.

  Grazyna Krakowiak
  PMIETAJ Polaku,Polko,musimy z najwieksza nienawiscia rozwalac unijny totalitarny KOMUNISTYCZNY EURO-BURDEL z unijna hunta mordercow, z miedzynarodowka bandytow,kryminalistow,okupantow z nadania masonskich oprawcow swiata i powrocic do suwerennosci,obrony wlasnych granic,samostanowienia ! Nie bedzie nam unijna swinia,unijny wieprz dyktowal co mamy robic u siebie ! Kazda unijna swinia,unijny wieprz musi byc zabity !!!! Jestem dumna ,ze zawsze jestem Polka i brzydze sie antypolskimi euro-baranami z POglupionymi mozgami,ze zamiast Polakami,Polkami mienia siebie jako „europejczyki” czyli wynarodowione unijne euro-barany idace na rzez przez unijna hunte okupantow,kryminalistow,mordercow z nadania masonskich oprawcow swiata !!!!!!!!!! Obrzydliwe unijne wynarodoione padliny w smietnisku EURO-TRUPA !!!!!!!!!!

  Polubienie

 8. prof. Jerzy Robert Nowak o samobójczych działaniach PiS i ustawie o IPN

  Media Narodowe
  Published on Jun 29, 2018

  Janek9553
  No dobra, pomijając już fakt, że to da paliwo dla Izraelskich żądań. Ale niech ktoś mi odpowie jaka była efektywność tej ustawy czyli karalności za ten czyn karalny?

  Angela Merkel
  Janek9553 zerowa, nawet jak już ustawa zgodnie z przepisami weszła w życie i bodajże Młodzież Wscechpolska złożyła doniesienie do prokuratury na preżydęta israhella tego przygłupa rivlina, to prokuratura nic nie zrobiła, zamiast wydać nakaz aresztowania tego idioty.

  Pio Kol
  Janek9553 żadna

  Martika’s kitchen
  Skoro kazali im to wywalić, to chyba jednak się trochę bali tego… Więc skutki teoretycznie nawet maja znaczenie chociaż dla Pr kraju

  Małgorzata Chudek
  Prawie wszyscy wypowiadający się na ten temat , a większość nie jest z zawodu prawnikami , bezmyślnie powtarzają jak mantrę czyjeś słowa, o tym, że ustawa ta była bublem. Jest to ewidentna bzdura , bowiem nie pozwalałaby ona co prawda skutecznie ścigać ,, oczerniających,, poza granicami Polski , niemniej działałaby na obszarze państwa polskiego , na statkach pod polską banderą i w placówkach Polski za granicą , o ile byśmy mieli rząd z prawdziwego zdarzenia, zamiast rządzącego nami konglomeratu o składzie mentalnie ,, niby-polskim,, . Ustawa ta mogłaby zrobić porządek z wewnętrznymi wrogami-skończyłoby się zniesławianie Polaków w mediach takich jak TVN , Gazecie Wyborczej, Polsacie, Wirtualnej Polsce, w publikacjach wydawniczych , w Muzeum Polin, czy w Auschwitz. Wystarczy mieć odrobinę wyobraźni, żeby uświadomić sobie, że kiedy przyjeżdżają obcokrajowcy i słyszą w formalnie polskich instytucjach, jak na przykład w polskich ambasadach, gdzie wystawiane są antypolskie broszurki na ten temat , a także podczas zwiedzania w działających na obszarze państwa polskiego placówkach , jak np muzeum poświęcone zagładzie Żydów Polin oraz Auschwitz ,że Polacy są winni holocaustowi, to jedyny wniosek , jaki z tego dla nich płynie jest taki, że to oczywista prawda.
  Poza tym , skoro ta ustawa jakoby nie miała praktycznej skuteczności, to proszę mi wyjaśnić, skąd taka furia światowego żydostwa.Ta ustawa w kształcie pierwotnym utrącała żydowskie roszczenia. Żydzi głupi nie są i doskonale wiedzą, że prawnie nic się im od nas nie należy, dlatego wymyślili sobie przesłankę moralną uzasadniająca roszczenia, a mianowicie to, że mordercom nie powinno należeć się mienie po ofierze. Chciałabym dożyć czasów, że przywróci się karę śmierci dla zdrajców ojczyzny i karę konfiskaty mienia

  Magdalena-Anna Kmiecik
  Janek9553 skoro Izrael napisac dla zarzadzajacych nowelizacje tzn , ze ustawa miala moc wykonawcza jezeli rzad bylby konsekwetny w dzialaniu.

  Magdalena-Anna Kmiecik
  Małgorzata Chudek dzieki🙂nic dodac nic ujac👍

  rebeliant80
  Ustawa była oczywiście bublem prawnym, ale skoro już ją uchwalono, to trzeba było jej bronić, w celu zachowania twarzy. Tymczasem PiS ośmieszył Polskę na oczach całego świata wycofując się z ustawy w tempie ekspresowym, bo Bibi Netanjahu tylko do 18 mógł zrobić konferencję, więc musieli zdążyć. Po prostu to już nawet nie jest śmieszne.

  Polubienie

 9. https://wpolityce.pl/polityka/401875-gowin-w-tej-chwili-relacje-z-amerykanami-sa-odblokowane

  xd-c
  A ten z Pałacu dostał już od żydów zgodę na wizytację kibla w Białym Domu?

  R
  kolejne kłamstwa. Strona polska została ZMUSZONA do WYCOFANIA najważniejszego zapisu w ustawie o IPN, którego przecież PIS był autorem. Oszukiwanie Polaków, robienie z Polaków durniów

  ZYDO KACZA KOMUNA
  STANY NAS DOKLADNIE TAK OBRONIA , JAK FRANCJA W 1939 – PRZESTANCIE BREDZIC- JEDYNYM PANSTWEM , KTORE MOZE ZMUSIC NATO BY SIE RUSZYLO , SA NIEMCY- DLATEGO KACZE SOWIECKIE PLUJA NA NIEMCY – DLA ROSJI

  ppaleczny@ppaleczny
  Polecam świetny artykuł pt. J. Kaczyński – nowa „Jałta” jest konieczna Fragment: Prezes J. Kaczyński ma rację – nowa Jałta jest konieczna. Jałta w której nareszcie narody Europy uznają jednoznacznie, że to Polska i polski naród był główną ofiarą dwóch totalitaryzmów. Prezes PiS ma rację, ale nie umie jej jasno i precyzyjnie wyrazić. Oto próba odpowiedzi na pytanie – dlaczego narody Europy są Polsce nadal coś winne.
  http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/119-j-kaczynski-nowa-jalta-jest-konieczna

  Stachu
  Nataniachu to zbrodniarz wojenny, dlaczego nie jest ścigany za zbrodnie przeciw narodowi palestynskiemu

  Czytelnik
  Izraelski kanał 10 UJAWNIŁ, że negocjacje prowadzono w siedzibie Mosadu. Strona polska całkowicie spełniła żądania i się wycofała z zapisu ustawy o IPN. Gdzie tu wielkie polskie zwycięstwo?

  czytelnik
  Jestem zdruzgotany że znowu dałem się wykiwać , myślałem że ta ekipa będzie wreszcie suwerenna zawiodłem się,

  qwqwqwq
  żenada.życzę przegrania wyborów

  won
  Bezczelny kłamca i nierób. Bankster Morawiecki doradca Tuska nie jest w Polsce dla nikogo autorytetem. Jego poparcie wynosi 0 głosów. Nikt na niego nie głosował. Koń trojański w PiS.

  kubus2x@kubus2x
  Szydo zmiana zakłamuje fakty i powali buduje Polin , Nadają żydom obywatelstwa a wkrótce będą oddawać majątki z polskimi niewolnikami.

  Krystyna
  Scenariusz: Niemcy płacą nam odszkodowania, my oddajemy 99% tych pieniędzy żydom (ustawa 447) i wychodzimy na 0. Trzeba wybrać w 2019 tych, którzy głosowali w sejmie przeciw noweli ustawy o IPN.

  Polubienie

 10. https://wpolityce.pl/polityka/401866-daniels-o-niemieckich-odszkodowaniach

  dama1953@dama1953
  Daniels nie okłamuj Polaków. Niemcy zapłacili Żydom za świadectwo moralności i przyjęliście Niemców do grona swoich przyjaciół. Tu masz dowód – ,,Izraelski dziennik „HAOLAM HAZE” 1965 r. – Sprzedaliśmy N.R.F.- owi świadectwo moralności następującej treści: My państwo Izrael, ofiary nazizmu, uratowani z Oświęcimia, dyplomowany symbol postępu i socjalizmu w świecie, potwierdzamy niniejszym, że posiadacz tego świadectwa nie jest już faszystą, lecz całkiem nowym Niemcem, który ma prawo być przyjęty do każdego grona.”

  Dziadek Borowik
  Kapralu Ionny nie odkryles „hameryki“, pisalem przeszlo 2 lata temu u Matki Kurki, wziasc adwokatow z USA i wyprocesowac od Niemiec NALEZNE dla Polski 6,5 BLN.$, dostaniecie Wasze 65mld.$ i KWITA!

  ELKA
  UWAGA! Klęczenie przed Żydami kończy się chorobą kolan.

  bolo
  ELKA 79.184.39.* Lepiej mieć chorobę kolan niż głowy 😆

  xixi
  Od kiedy jest polskim Żydem?? Jest tu od paru lat dopiero. I jaką słodką fotkę ma z P. Jakim.

  <>
  Daniels opowieści z mchu i paproci.

  gb
  izaelski agent wplywu ropzfrywa pis i karnoskich jak male dzieci; i za co? za szekle?

  Kameleon
  MOSAD agentura w Polsce to rozumiem ale czyim jest „opiekunem” proszę o nazwisko

  iMisio
  Ziemkiewicz w TV Republika bredził że Rząd się poddał. Oczywistym stało się, że Polacy i Żydzi są razem ofiarami napaści Niemiec. I indywidualne przypadki okrucieństwa nie mają tu nic do tego.

  czytelnik
  Zaczyna się powolne urabianie narodu dla zagarnięcia odszkodowań za wojnę przez żydów. To przepowiednia.

  anna
  krptonim ma mało wymyślny…znam już jednego danielsa ” mo sad” go lubi ,podobnie jak polskie władze to- JACK DANIEL’S

  Dziadek Borowik
  Kapralu Ionny nie odkryles „hameryki“, pisalem przeszlo 2 lata temu u Matki Kurki, wziasc adwokatow z USA i wyprocesowac od Niemiec NALEZNE dla Polski 6,5 BLN.$, dostaniecie Wasze 65mld.$ i KWITA!

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/401872-konsekwencja-i-nieustepliwosc-tak-trzeba-walczyc-o-swoje

  RRG
  Czytając tytuł tego artykułu myślałem, że ta „nieustępliwość” rządu w walce o swoje to w związku z ustawą o IPN ;)))

  Nicklowane scierwo
  Doradca Tuska, bankster MORAWIECKI bez skrepPOwania niszczy Polske i zamienia Nasza Ojczyzne w POLIN. To POlityka sp. Lecha, ktory POdpisal Traktat Lizbonski, wstrzymal ekshumacje w Jedwabnem itp

  xixi
  Marzenko! nie ośmieszaj się! Patrz na hołd polski przed Żydami z 27.07.18. A może po prostu wolisz szekle od euro?

  Polubienie

 12. PIS Poddał Polskę Izraelowi i USA. Odwołanie Ustawy o IPN TO POCZĄTEK – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jun 28, 2018

  Legion Geth
  Powstańcy, Żołnierze i wielu innych Bohaterów Polskich w grobach się przewraca. Zapewne zadali by gdybyśmy mogli ich usłyszeć teraz pytanie: „Po co ta nasza ofiara?”. Swoją drogą jakoś dziwnie każdy rząd podstawia się przed samymi wyborami… Im bliżej ich tym więcej cudactw nawet nie tyle wychodzi co są ostentacyjnie wyprawiane na naszych oczach. Dla mnie to trochę plucie w twarz w stylu: „Robie co mi się podoba ze szkodą dla ciebie i co mi zrobisz? Mam w d… twoje poparcie.” Nieładnie? Mało powiedziane, ale w obecnych czasach nawet nie da się słów adekwatnych znaleźć…

  mqrio
  Jak można wrogów nazywać przyjaciółmi?

  Mike Smith
  PiS wczoraj sprzedał Polskę jak worek kartofli.

  Polubienie

 13. prof. Bartyzel „Stajemy się zakładnikami roszczeń żydowskich”

  Media Narodowe
  Published on Jun 29, 2018

  Irena Smolik
  Tylko głupi myśli że amerykanie będą nas bronić. Zresztą przed kim . Nie wiem kto prowadzi taką propagandę że Rosja chce nas atakować. Do obrony powinniśmy szkolić Polaków nie obce wojska. Klika Dudo-Morawiecka wikła nas w jakieś dziwne sojusze amerykańsko izraelskie które prowadzą poligony na polskiej ziemi. Kolej transportuje jakieś czołgi i samochody wojskowe. Co to się dzieje. PIS ze swoimi sojusznikami gotuje nam wojnę ????? Czy zostaniemy o tym poinformowani , czy będzie tak jak z innymi rzeczami . Po kryjomu.

  Magdalena-Anna Kmiecik
  Irena Smolik mysle ,ze bedzie jak zwykle czyli zdecyduje „nocna zmiana” , rankiem oglosza.

  Angela Merkel
  Brawo dla Profesora, Narodowców i Mediów Narodowych.

  Piotr Polak
  Na stronie Mediów Narodowych pod artykułem o Andruszkiewiczu fanatyk PiS atakuje narodowców i tłumaczy totalne kapitulanctwo wobec odwiecznych „przyjaciół” -układem sił międzynarodowych czy jakoś tak. Odpisałem więc mu to co pozwolę sobie wkleić i tutaj:

  Układ sił na świece zmusza nas do tego żebyśmy byli wycieraczką dla odwiecznych „przyjaciół”? To czemu dużo mniejsza i dużo bardziej zagrożna Litwa nie jest tak „czołgana”? A przypomnę, że Litwini w przeciwieństwie do nas naprawdę „mają za uszami”. Gdyby brać pod uwagę tylko mienie II RP to znaczna część mienia pożydowskiego jest obecnie w granicach Litwy, Białorusi, Ukrainy. Wobe tych państw nie ma mowy o tak bezczelnych roszczeniach. Co do szmalcowników to radzę poczytać co nieco – być może dotrze że najwięcej procentowo było ich nie wśród Polaków tylko wśród tych co dziś tak bezczelnie oskarżają. W czasach antypolskich nie-rządów Polacy walczyli i poddawni byli za to represjom. Od zabicia lub zamęczenia dr Ratajczaka po dziesiątki skazanych pod przedziwnymi zarzutami. Wysiłek i ofiara Polaków, koniunktura międzynarodowa, totalna kompromitacja oPOzycji etc to wszystko jest teraz marnotrawine przez chłopców w krótkich spodenkach z „dobrej zmiany”. Gdyby zwolennicy PiS postawili twarde warunki swoim wybrańcom to umiłowani rządzący być może wzięli by pod uwagę to, że wysługując się wrogom Polski spowodują swoje odejście w niesławny niebyt poltyczny. Jeśli zwolennicy PiS będą ich fanatycznie popierać nawet a tak drastycznych sytuacjach to polin zostanie dopięty na ostatnie guziczki i staniemy się europejska wersją Palestyńczyków.

  rudolf lehrman
  Ten lizus i kurdupel sprzedał się jak tania dziwka.

  George Ford
  Kaczynski jest zydem chazarskim i mysli i postepuje jak Zyd.

  Polubienie

 14. M.Chodakiewicz, komentarz po nowelizacji ust.IPN 27.06.2018

  Wow!
  Published on Jun 27, 2018

  Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  W trakcie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski brakiem lojalności wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

  viktor Jankowski
  Kolaboracja polskich Zydow polegala na tym, ze sie niemal w calosci dali zabic…

  Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  Tanie usprawiedliwienie!!W Równem na Wołyniu kwiatami witali Armię Czerwoną
  Michael Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

  Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  Potwierdziło się,że narzędziem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jest KULT HOLOKAUSTU.W nim jest rozdział : ANTYPOLONIZM.

  Mariusz Kisielewski
  Panie Mieczysławie, Ci polscy Żydzi nie byli często polskimi. Zapomniałem określenia, ale byli to częstokroć potomkowie napływowych Żydów z głębi Cesarstwa Rosyjskiego, którzy osiedlali się na Kresach pod koniec XIX i na początku XX wieku. Nie wiem na ile można traktować to jako okoliczność łagodzącą ale takie są fakty. To oni w zdecydowanej większości witali Sowietów z kwiatami. Wśród prawdziwie polskich Żydów przeważała bierność i strach. Tak samo, jak wśród Polaków świadków późniejszego holocaustu.

  Mirek K
  Republika idzie na pasku finansowym żydoPISu i jego żydorządu. Niemniej trzeba słuchać co Chodakiewicz obywatel amerykański mówi. Polacy w Ameryce poddani są mocnej presji ze strony żydostwa – o tym chciał nam powiedzieć. Każdy kto chce postawić się i mówić prawdę jest natychmiast miażdżony falą retoryki wstydu i winy wykształconej w tym tzw wolnym kraju od kilkudziesięciu lat. To my w Polsce musimy prawdą historyczną zpchnąć żydostwo do defensywy by polonia na całym świecie mogła odetchnąć i poczuć więź z krajem. Co więcej żydostwo i ich polityczne kumy zaczynają narzucać nam nową jakość i nowa prawdę. Alarm, Mobilizacja , Wici wszystkich o poglądach patriotycznych. Nie kłócić się, uświadamiać innych, nie dać się rozbić bo do tego dążą wszystkie 3 stronnictwa żydowsko-amerykańskie, niemieckie oraz rosyjskie.

  Eugeniusz Gacek – Hodowca nietoperzy pocztowych
  01.30min. – Dokładnie, teraz dopiero zacznie się nagonka żydowstwa na Polskę ((

  Polubienie

 15. Jakubiak ostro o noweli ustawy o IPN: Jeśli Żydzi mają taki wpływ na Polskę, to czyj jest nasz rząd?

  Radio WNET
  Published on Jun 27, 2018

  januszoficer
  kuchcinski, który wyłaczył miktrofon Winnickiemu czy jak to tam jemu naprawdę to banderowski antypolak – hiena chazarstwa wschodniego – to ten co kolaborował z szuchewyczem przeciw polskiej racji stanu – powinien gnić w wiezieniu na podstawie art bodajze 129 KK za zdradę polskiej racji stanu a nie zasiadać na polskim stanowisku Marszałka Sejmu. PIS to antypolska partia – to WROGOWIE ŚMIERTELNI POLSKI !!!! WYWALAĆ TO Z SAMORZADÓW I Z POLSKIEJ POLITYKI

  Aleksandra Samiec
  Oni już się zakwaterowali z pomocą prezydenta.Kneset juz obradowal w Krakowie.JAKIM PRAWEM.?

  Krecia P
  Pojedynczy posłowie nic nie wskórają, Żydzi przeforsują co chcą i tak będą się rządzić w naszym państwie dopóki ich polski, wściekły naród nie wyrzuci. Mam nadzieję, że ta chwila jest bliska, na pohybel gadom!!

  Aleksandra Samiec
  No dopiero teraz będą załamywać zydzi historie , bo kary za to nie będzie.

  Michał Sroka
  Jak obserwuje ten polski rząd, to z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że kupili wyborców za 500+ i piękne gadanie ohistorii, o patriotyzmie. Tak naprawdę wygląda na to, że gardzą Polakami myśląc że są idiotami którzy nie potrafią żyć bez pomocy państwa. Państwa które musi być wszędzie według PiS-u. Niestety, te pis jest nieudolny pokazuje to juz któryś raz.

  Andrzej Chabros
  Prędzej sobie rękę odrąbie, niż zagłosuje na PiS, PO lub inne po „Magdalenkowe” gówno. A teraz zainteresuję się, kto w okolicy w samorządach jest z nadania gnojarzy z PiS..!

  Luc Scaywalker
  Więcej ludzi pokroju Jakubiaków, Winnickich, Bosaków w SEJMIE

  Polubienie

 16. Willgraf @Willgraf:
  ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO zostaną osądzeni i straceni w II RP bo tak każe się zdrajców ….a Posłowie przysięgali ,że będą głosować w zgodzie ze swoim sumieniem a nie sumieniem Partii ..to ZDRADA i sprzeniewierzenie przysięgi która złożyli

  Willgraf @Willgraf:
  planują potraktować Polaków jakby byli ruskimi agentami..oto komunikat Armii Brytyjskiej w Polsce ,która uważa ,że niedługo w Polsce zacznie się Wojna Hybrydowa !
  http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/brytyjczycy-obawiaja-sie-wojny-hybrydowej-w-polsce/

  pytanie kto niby zacznie te wojnę …??? czyżby przeciwstawienie się zdrajcom Polski u władzy przez Naród Polski zostanie uznane za Wojnę Hybrydowa, a wszyscy Polacy – patrioci a nie żydowska agentura …zostanie uznani za ruskich agentów lub zielonych ludzików ..już widać ,że obca wojska w Polsce są już instruowane jak traktować Polaków jak ruskich agentów lub zielonych ludzików z Moskwy

  https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-dziennikarz-ujawnia-kolejne-szczegoly-tajnych-polsko-izraelskich-rozmow-ws-ustawy-o-ipn/


  Mateusz Morawiecki, Benjamin Netanjahu. Fot. wikimedia.org

  IZRAELSKI DZIENNIKARZ UJAWNIA KOLEJNE SZCZEGÓŁY TAJNYCH POLSKO-IZRAELSKICH ROZMÓW WS. USTAWY O IPN

  29 czerwca 2018|2 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Barak Ravid, izraelski dziennikarz ze stacji “Kanał 10”, który ujawnił sprawę ściśle tajnych negocjacji przedstawicieli premierów Polski i Izraela ws. ustawy o IPN, w czwartek opublikował kolejne informacje na ten temat.

  Izraelski dziennikarz Barak Ravid, jak informowaliśmy, ujawnił kulisy tajnych polsko-izraelskich rozmów, które doprowadziły do zmian w ustawie o IPN. Twierdzi, że w ich trakcie sporządzono przyjęty w środę projekt nowelizacji oraz treść wspólnego oświadczenia premierów Polski i Izraela. Przedstawiciele negocjatorów izraelskich mówią otwarcie, że ich zadaniem było bezkompromisowe doprowadzenie do usunięcia z ustawy niepożądanych zapisów

  Ravid przedstawił kolejne informacje na ten temat w czwartek na Twitterze. Twierdzi, że to polski premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z prośbą do Benjamina Netanjahu, by wyznaczył zespół złożony z zaufanych osób, ktory mógłby działać poza oficjalnymi kanałami. W samym Izraelu, o istnieniu takiego tajnego kanału miało wiedzieć nie więcej, niż 10 osób.

  Dziennikarz, powołując się na wysokiego rangą urzędnika izraelskiej administracji podał, że Polacy chcieli prowadzić rozmowy w Warszawie, ale Izraelczycy kategorycznie odmówili. Większość spotkań odbyła się w Wiedniu – bez wiedzy tamtejszej izraelskiej ambasady. Obie strony prowadziły też korespondencję poprzez zabezpieczoną pocztę elektroniczną.

  Podczas rozmów, przedstawiciele Izraela żądali usunięcia z ustawy o IPN zapisów penalizujących przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie podczas II wojny światowej. Z kolei strona polska chciała, żeby obie strony podpisały wspólną deklarację wspierającą „polską narrację” ws. wydarzeń z II wojny światowej. Izrael dał do zrozumienia, że złoży taką deklarację dopiero wówczas, gdy odpowiednie artykuły ustawy o IPN zostaną ostatecznie usunięte.

  PRZECZYTAJ: PiS zamienia Polskę w amerykańską kolonię

  Ravid twierdzi, że kluczowe spotkanie z udziałem dwóch polskich parlamentarzystów odbyło się dwa tygodnie temu, w tajemnicy, w siedzibie Mosadu w Glilot. Według izraelskiego oficjela, na którego się powołuje, miał wówczas nastąpić jakiś kryzys negocjacyjny, gdy Polacy wycofali swoją zgodę na to, by wspólna deklaracja została ogłoszona dopiero po usunięciu żądanych części ustawy o IPN. Izrael nalegał, by trzymać się pierwotnych ustaleń. Dzień później strony doszły do porozumienia ws. oświadczenia i dalszych działań.

  Dziennikarz podaje też, że wszystkie punkty polsko-izraelskiej deklaracji zostały zaaprobowane przez zespół izraelskich historyków, na czele z profesor Diną Porat z Wydziału Historii Żydów Uniwersytetu w Tel Awiwie i głównego historyka Instytutu Yad Vashem.

  – Nie zapłaciliśmy i nie poddaliśmy się – cytuje swoje źródło Ravid. Dodaje też, że w środę wieczorem premier Netanjahu spóźnił się kwadrans na równoległą konferencję z Morawieckim, ponieważ czekał na potwierdzenie, że prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN.

  Przeczytaj: Gowin: zmiana ustawy o IPN odblokowała relacje z USA i rozmowy o stałej obecności ich wojsk w Polsce

  Przypomnijmy, że Netanjahu pół roku temu wyznaczył dwie zaufane osoby, które miały przewodzić stronie izraelskiej w tajnych rozmowach z Polską: Yossiego Ciechanovera, byłego dyrektora generalnego MSZ Izraela i Jacoba Nagela, swojego byłego doradcę ds. bezpieczeństwa. Nazwiska dwóch negocjatorów ze strony polskiej nie są znane, choć według źródeł izraelskich, mieli to być posłowie klubu PiS.

  Ciechanover i Nagel zabrali oficjalnie głos przy okazji odczytania wspólnego, polsko-izraelskiego oświadczenia. – Wierzę, że osiągnąłem ten cel poprzez odwołanie ustawy – powiedział Ciechanover. Po nim głos zabrał Nagel, który podkreślił, że wraz z Ciechanoverem podeszli do swoje misji „z respektem i szacunkiem, z wymaganą wrażliwością i bez kompromisów. – Zadaniem było cofnięcie zapisów ustawy –zaznaczył Nagel, dodając, że zarazem chodziło o podtrzymanie relacji współpracy z Polską. – Myślę, że osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty dla ludu Izraela, które spełniają wszystkie kryteria.

  Choć wiceszef MSZ Bartosz Cichocki w wywiadach twierdził, że ostatnia nowela ustawy o IPN i treść oświadczenia polsko-izraelskiego nie były konsultowane z Izraelem co do treści, to fakt prowadzenia tajnych negocjacji potwierdził w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  – Negocjacje zaczęły się wiele miesięcy temu i najważniejsze elementy wspólnej deklaracji też zostały wypracowane już dość dawno. Przez ostatnie tygodnie trwało doprecyzowanie szczegółów – mówił Kaczyński. Potwierdził, ze negocjacji toczyły się „w wielkiej dyskrecji” i wiedziało o nich „bardzo ograniczone grono osób”.

  Przeczytaj: Kaczyński: polityka „dobrej zmiany” to alternatywa wobec nurtu europejskiego, a także amerykańskiego

  Prezes PiS nie chciał ujawnić, kto w tych rozmowach reprezentował Polskę, ponieważ nie ma na to zgody tych osób. Potwierdził, że chodzi o dwie, „niezwykle sprawne, profesjonalne” osoby, które „wykonały dla naszej ojczyzny doskonałą robotę”. Z kolei wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że „treść tego oświadczenia była negocjowana od paru miesięcy, ale ostateczny jej kształt powstał w ostatnich dniach”.

  twitter.com / msn.com / gazeta.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 17. https://wpolityce.pl/polityka/401822-nasz-wywiad-tarczynski-o-szczycie-ue


  Dominik Tarczyński, poseł PiS / autor: Fratria

  Kordian
  Panie Tarczyński , przyjęliśmy za to 3 mln legalnych imigrantów z Ukrainy 10 000 żydów , 8 000 Hindusów , nieokreśloną liczbę Wietnamczyków i Chińczyków. Widzi Pan jakąś różnicę? ,,,,bo ja nie!!!

  prawda sama wychodzi
  Panie Tarczyński,w sprawie ustawy IPN mówił Pan,ze nie cofniemy się o krok,a jednak cofnął sie Pan.Jest więc Pan niewiarygodny i taki sam obłudny jak ci z PO.

  bogna@bogna
  Panie Tarczynski sami sie zaorujecie, uwazacie ludzi za baranow? tylko patrzec jak bedziemy wyrzucani z wlasnych domow przez arabow .Ulegliscie polityce merkel multi kulti nazywajac to sukcesem?!

  kazik
  Ustawa IPN zrobiła swoje. Otworzyła oczy Polakom . Oraz upubliczniła problem fałszerstwa komunistów. Bo on jest podsycany od wojny. Teraz niech oni się martwią kto na nich będzie glosował.

  Michał
  „Geniuszowi” Kaczyńskiego zaufałem w 2015. Przedwczoraj było „sprawdzam” i wyszło szydło z worka. Więcej PiSowi nie zaufam.

  KŁAMLIWA *****
  http://wyborcza.pl/7,75398,23504639,dominik-tarczynski-klamie-ze-nie-pobiera-pensji-posla-ostatnia.html

  Aronek
  Jakim trzeba być pismakiem aby odwracać kota worem, rozpoczynać temat zastępczy, wobec kapitulacji z ustawą o IPN przed Izraelem?

  EGZORCYSTA jeden . . .
  „jenot” Tarczyński, wnuk wyklęty dziadka z AK, „nie pobieram pensji” – sami mi ją wciskają! TERAZ NAM CIEMNOTĘ PRÓBUJE WCISNĄĆ

  B
  Skoro PiS nie zgodzil sie na przyjecie imigrantow, to jakim cudem widzimy ich coraz wiecej, nie studentow, nie turystow, na naszych ulicach? Cudowne rozmnozenia?

  weris
  Panie Tarczyński dlaczego Pan kłamie i oszukuje wyborców? Co Pis zrobił aby przeciwdziałać mafii sprowadzającej nielegalnych migrantów do Polski? Co robi przeciw psuciu rynku pracy przez ukr.?

  stan
  Towarzyszu ,szabesgoju Tarczyński,już wam nic nie pomoże,możecie sobie gadać i tylko pozbawieni przez Stwórcę rozumu będą was słuchać.Głosowaliście razem ze zdrajcami z UW,PO,Nowoczesną,Kukizem.

  RYS
  PANIE TARCZYNSKI NIE, TYLKO PAN MORAWIECKI WALCZYL , ALE TEZ ORBAN MOWIL NA NIE CALA V WYSZACHRADZKA

  troll suweren
  Polin i Socjalizm. Wam już dziękujemy!!

  Polubienie

 18. https://wpolityce.pl/polityka/401913-sellin-celem-ustawy-byla-walka-o-honor-i-godnosc-polski

  Zenekijuz@Zenekijuz
  czyli jednak sukces!! :DDD

  Shatyn@Shatyn
  Sellin: Upowszechniliśmy na świecie wiedzę, że nie można używać sformułowania „polskie obozy”
  Nie. Upowszechniliście na świecie fałszywe pojęcie „polskie obozy koncentracyjne”.

  Es
  Minister powinien odpowiedzieć na pytanie cz można sprzedać swoją cześć,jeśli to za jakie pieniądze i do kiedy taką transakcję nie można określić słowem uważanym za obelżywe

  Es
  Stworzyliście bubla jakich mało i z wrzaskiem nie pozwoliliście go krytykować a teraz odwracacie kota ze strachu i to jest największa kompromitacja Polski i Polaków.

  Shatyn@Shatyn
  Agganus@Agganusminutę temu Shatyn A no i jeszcze współfinansowany przez bandyterkę PO/PSL i Putina film „POkłosie” wyświetlany obowiązkowo we wszystkich ambasadach w tamtych ciemnych czasach na świecie. To wg Ciebie posłużyło do rozpowszechniania zwrotu „polskie obozy koncentracyjne/śmierci” ? Oglądałem ten film parę razy i nie zauważyłem czegoś takiego.

  Agganus@Agganus
  Shatyn A no i jeszcze współfinansowany przez bandyterkę PO/PSL i Putina film „POkłosie” wyświetlany obowiązkowo we wszystkich ambasadach w tamtych ciemnych czasach na świecie.

  Kiks
  Znowu zwycięstwo. Ale żeby było zwycięstwo, to ktoś musiał przegrać. Więc kto przegrał? Żydzi nie, PiS też nie. Więc kto? Znowu my Polacy przegraliśmy głosując na tych durni i tchórzy.

  Shatyn@Shatyn
  Agganus@Agganusminutę temu ad. Shatyn co ty myslisz, że Polacy to cierpią na sklerozę? Taka ” wiedzę” to upowszechniali ludzi promowani przez unię wolności ,a dalej przez PO, SLD PSL, czyli ambasadorzy w rodzaju Schnepfow, Grossy, Grabowskie, Engelkingi i inne potomkowie eskimoso-komuny! Zresztą nie tylko „polskie” obozy ale, że Polacy to faszyści, pomocnicy Hitlera , itd. To typowe dla tej barbarii i dzisiaj; czerwoni kolaboranci Hitlera do 41′ potem Moskwy na wskroś zakłamani. Skoro Ty nie cierpisz na sklerozę to może podasz jakiekolwiek fakty na poparcie tego co napisałeś? Potrafisz?

  Agganus@Agganus
  ad. Shatyn co ty myslisz,że Polacy to cierpią na sklerozę? Taka ” wiedzę” to upowszechniali ludzi promowani przez unię wolności ,a dalej przez PO, SLD PSL, czyli ambasadorzy w rodzaju Schnepfow, Grossy, Grabowskie, Engelkingi i inne potomkowie eskimoso-komuny! Zresztą nie tylko „polskie” obozy ale, że Polacy to faszyści, pomocnicy Hitlera , itd.To typowe dla tej barbarii i dzisiaj; czerwoni kolaboranci Hitlera do 41′ potem Moskwy na wskroś zakłamani

  PiS obciach
  Ustawa o IPN była wielkim sukcesem, teraz zmiana ustawy jest historycznym sukcesem. Morawiecki jest pan porażką , chyba czas sie pakować jak najlepsza premier i jej sukces 1-27

  gosc
  Ustawa PIS pod dyktando Tel-Awiwu, Kneset zamiast Sejmu.

  Ruth Goldberg zd. Wassermann
  wstali z kolan, ale przy okazji głowami o parapet się uderzyli ! Polak tak ma, najpierw robi, a potem – ewentualnie – myśli.

  Agganus@Agganus
  Skoro my jestesmy tak slabi w starciu z tym trzecim odwiecznym wrogiem Polaków jakim po Niemcach, Rosjanach są kolaborujący od zawsze z tymi pierwszymi żydzi, a niekokształceni zniewoleni umysłowo przez żydów USA tak bronią Izrael,to najwyższa pora ,że może w tej walce o prawdę historyczną i o to aby historia nie powtórzyla się , uświadomimy wreszcie Amerykanom jakim zdrajca i sowieckim sprzedawczykiem był Roossevelt o czym mądrze prawi świadek tamtych pojałtańkich Prof. Kieżun:

  Polubienie

 19. http://dzienniknarodowy.pl/polski-zyd-ustawy-nalezalo-twardo-bronic-nagonka-nia-byla-klamliwa/

  Polski Żyd: Ustawy należało twardo bronić. Nagonka na nią była kłamliwa!

  Cze 30, 2018, 10:171101

  Janusz Symcha Sujecki – politolog pochodzenia żydowskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego który pracuje w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy – zdecydował się na początku lutego zwrócić otrzymany w 1998 r. z rąk ówczesnego ambasadora Izraela w Polsce Yigala Antebiego dyplom uznania za „zasługi dla ochrony zabytków kultury żydowskiej w Polsce”. Dyplom wraz z listem otwartym został przesłany obecnej ambasador Annie Azari.

  – W związku z bezprecedensowym, haniebnym atakiem ze strony Państwa Izrael, skierowanym przeciwko Polsce, zwracam na Pani ręce dyplom uznania za zasługi dla ochrony zabytków kultury żydowskiej w Polsce, jaki otrzymałem w lipcu 1998 r. od ambasadora Izraela w Polsce z okazji jubileuszu 50. rocznicy utworzenia Państwa Izrael. Miałem nadzieję, że miniony tydzień przyniesie opamiętanie i przerwanie antypolskiej nagonki, ale nic podobnego się nie stało. Wręcz przeciwnie: w sytuacji, gdy w Izraelu trwa polakożercza histeria i Polakom przypisuje się współodpowiedzialność za Holokaust, izraelska dziennikarka Lahav Harkov 14 razy wpisuje na Twitterze frazę „polish death camps” a w sieci na masową skalę rozsyłana jest grafika szkalująca Polskę, ambasada Izraela wydaje oświadczenie, w którym odnotowuje „falę ataków o podłożu antysemickim”, jaka rzekomo zaistniała w polskich mediach. W ostatnich dniach rzeczywiście można było zaobserwować falę ataków – były to antypolskie ataki wychodzące ze strony Państwa Izrael, połączone z próbami szantażu Rzeczpospolitej Polskiej przez USA – pisał w uzasadnieniu Sujecki.

  Tym razem w wypowiedzi dla portalu DoRzeczy.pl mocno skrytykował uleganie przez rząd Żydom ws. ustawy o IPN.

  – Ta ustawa w formie, w której pojawiła się styczniu była bardzo precyzyjna. Określała dokładnie co ma być karane. Chodziło jedynie o obrażanie całego narodu, bądź państwa polskiego o masowy udział w mordowaniu Żydów. Nie o wskazywanie pojedynczych przypadków zbrodni. Dlatego cala nagonka na ustawę, kłamstwa, że nastąpi zablokowanie badań była kłamliwa. Wszyscy, którzy atakowali ustawę mieli świadomość, że to atak na państwo polskie i społeczeństwo. Ustawy należało twardo bronić. Tymczasem nastąpiło wycofanie się z części zapisów. To tak, jakby kogoś pomówiono o pospolite przestępstwo, a pomówiony najpierw złożył pozew, ale jeszcze przed procesem, pozew wycofał i chciał sam iść na ugodę. Taki człowiek nie przekona nikogo, że nie jest złodziejem, bo wszyscy będą mówić: no tak, ale się wycofał, to znaczy, że przyznał się. Z ustawą o IPN jest bardzo podobnie – stwierdził Sujecki.

  za: dorzeczy.pl

  Polubienie

 20. http://dzienniknarodowy.pl/izraelskim-dzienniku-o-zmianach-ws-ustawy-o-ipn-niemozliwoscia-ignorowanie-tego-ze-polacy-pomagali-niemcom-eksterminacji/

  W izraelskim dzienniku o zmianach ws. ustawy o IPN: Jest niemożliwością ignorowanie tego, że Polacy pomagali Niemcom w eksterminacji

  Cze 27, 2018, 10:343360

  Dziennik „Haarretz” z zadowoleniem przyjął dzisiejsze wystąpienie szefa Kancelarii Premiera – min. Michała Dworczyka, który w porannej audycji Polskiego Radia, iż premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z wnioskiem o uzupełnienie porządku posiedzenia niższej izby parlamentu o punkt, który dotyczyć ma nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

  – Chcemy dokonać korekty polegającej na odstąpieniu od części styczniowej nowelizacji ustawy o IPN. Odchodzimy od przepisów karnych, które mogą odwracać uwagę od celu, jaki przyświecał tym pierwszym zmianom. Trzeba pamiętać, że tym celem była i jest obrona dobrego imienia Polski i prawdy historycznej – stwierdził Dworczyk.

  – Polski premier zapowiedział, że rząd ponownie rozpocznie dyskusje na temat prawa, które kryminalizowałoby oskarżanie narodu polskiego o współudział w zbrodniach nazistowskich. Dlatego rząd zmieni przepisy, aby nie nakładać kary pozbawienia wolności na każdego, kto narusza prawo – czytamy w komentarzu izraelskiej gazety. – W swojej obecnej formie prawo czyni przestępstwem oskarżani narodu polskiego lub państwa polskiego o bycie odpowiedzialnymi lub współsprawcami zbrodni nazistowskich i zakazuje używania terminu „polskie obozy śmierci” w odniesieniu do obozów zagłady, które nazistowscy Niemcy założyli w Polsce w czasie II wojny światowej. To także przestępstwo rażącego minimalizowania „odpowiedzialności prawdziwych sprawców zbrodni” (tu warto zauważyć, że użyty jest cudzysłów!).

  Gazeta przytacza również słowa szefa Międzynarodowego Stowarzyszenia Adwokatów i Prawników Żydowskich – Meira Linzena, który wywierał naciski na polski Trybunał Konstytucyjny ws. ustawy.

  – Nałożenie takich ograniczeń karnych na wolność wypowiedzi nie tylko narusza standardy konstytucyjne i międzynarodowe, ale także szkodzi samej Polsce i jej relacjom z narodem żydowskim – powiedział Meir Linzen. – Organizacja uznaje, że Polacy byli ofiarami nazistowskiego reżimu horroru, po tym. jak Polska przestała istnieć jako państwo i była okupowana przez hitlerowców od początku II wojny światowej. Organizacja uznaje i jest wdzięczna za Polaków, którzy ryzykowali życiem pomagając ratować Żydów podczas Holokaustu. Jednak nie można ignorować faktu, że niektórzy Polacy pomagali nazistom w ich działaniach na rzecz eksterminacji narodu żydowskiego, i nie ma miejsca na nakładanie ograniczeń w zakresie wolności słowa w odniesieniu do tego wrażliwego i bolesnego problemu który powinien być przedmiotem swobodnego i nieograniczonego dyskursu publicznego i badań akademickich.

  za: haaretz.com

  Polubienie

 21. http://dzienniknarodowy.pl/weiss-oskarza-polakow-o-antysemityzm-wybiela-zydow-byly-ambasador-izraela-o-ustawie-ipn/

  Weiss oskarża Polaków o antysemityzm i wybiela Żydów! Były ambasador Izraela o ustawie IPN.

  Cze 28, 2018, 07:143300

  Szewach Weiss – były ambasador Izraela w Polsce i nie wiedzieć czemu uważany wciąż za autorytet, zwolennik roszczeń żydowskich od Polski, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” wyraził swoje zadowolenie z ograniczenia ustawy o IPN przez polskie władze. Weiss zarzucił Polakom antysemityzm i stwierdził, że Żydzi nigdy nie używali sformułowania „polskie obozy zagłady”.
  – Antysemityzm rozszerzył się między Polakami. Oni chcieli, żeby już dać spokój z tą przeszłością. I to nawet ludzie, którzy nie mieli podejścia antysemickiego, mieli dosyć Żydów. Po stronie izraelskiej objawił się antypolonizm. To było bardzo niepotrzebne – mówi Weiss w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” próbując stawiać na równi wściekłą, antypolską nagonkę z marginalnymi przykładami rzeczywistej nienawiści do Żydów.

  Weiss nie ukrywa zadowolenia ze zmian w ustawie o IPN, ale i tutaj nie obywa się bez manipulacji. Według byłego ambasadora Izraela w Polsce, Żydzi nigdy nie mówili o „polskich obozach”:

  – Dzisiaj czuję się lepiej. Osobiście. Zarówno jako człowiek, ale jako Żyd i polityk, który poświęcił długie lata polepszeniu stosunków polsko- żydowskich, polsko-izraelskich. Ustawa o IPN ujawniła się na tle oskarżenia Polski o polskie obozy zagłady. Ja nigdy nie słyszałem z ust Żydów, Izraelczyków takich oskarżeń – mówił, ewidentnie mijając się z prawdą. Wystarczy przytoczyć chociażby jeden z wpisów Jaira Lapida – byłego ministra finansów Izraela i człowieka, którego agresja rozpętała antypolską nagonkę pod koniec stycznia. Lapid napisał na Twitterze między innymi: „Były polskie obozy śmierci i nikt tego nie zmieni”.

  Nie obyło się również bez strofowania Polski za ustawę o IPN w pierwotnym kształcie, która według izraelskiego polityka „była nieprzyjemną niespodzianką”:

  – Ustawa o IPN była nieprzyjemną niespodzianką dla nas wszystkich. Rozszerzała możliwości podania do sądu ludzi, którzy opowiadali o szmalcownikach. Prawdą jest, że Polska oficjalnie, Polska podziemna, wydawała karę śmierci na szmalcowników i wykonała takie wyroki. Ale polscy szmalcownicy też byli i nie można o tym nie mówić – stwierdził.

  Pytany o powrót do dobrych relacji na linii Polska-Izrael, były ambasador tego kraju odpowiedział: „nie wiem”, ale dodał, że liczy na prezydenta Andrzeja Dudę, o którym powiedział, że ” jego głęboką wolą jest powrót do dobrych relacji z Izraelem”. Szewach Weiss po raz kolejny manipuluje i próbuje kreować się na przyjaciela Polaków. Wystarczy tylko przypomnieć jego słowa dla „Rzeczpospolitej” z 2008, kiedy popierał wprost roszczenia żydowskie, które według niego polska powinna zapłacić:

  – Donald Tusk obiecuje, że jeszcze w tym roku na biurko prezydenta trafi ustawa dotycząca restytucji mienia żydowskiego w Polsce. Chodzi o setki tysięcy domów pozostawionych przez Żydów na terenie Polski. Ich wartość eksperci szacują na 30 – 60 miliardów dolarów. Bo przecież było tutaj tyle żydowskich miasteczek – sztetli. Większość spadkobierców już nie żyje, ale pozostałym wciąż można zwrócić ich własność. Czasem Polacy pytają mnie, dlaczego młodzi Żydzi przyjeżdżają tylko do Auschwitz czy do Majdanka, dlaczego nie zwiedzają Polski? Odpowiadam: odwiedzają, ale gdy jadą do Białegostoku czy innego miasta, to mają świadomość, że w domach, w których dziś mieszkają Polacy, kiedyś żyli Żydzi. Wiedzą też, że Polska nie zapłaciła za to Żydom grosza i czują ból. Oczywiście, Polaków nie można stamtąd wyrzucić, bo nie można pozwolić, by jedna niesprawiedliwość tworzyła drugą. Wtedy ten konflikt byłby wieczny. W tak dramatycznej i nienormalnej sytuacji trzeba jednak znaleźć jak najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.(…) my rozumiemy problemy Polski. Wiemy, że nie może oddać wszystkiego. Dlatego też już dawno proponowaliśmy, by powstała polska fundacja, która szybko wypłaciłaby pieniądze – powiedzmy 5 miliardów dolarów – starszym ludziom, którzy jeszcze żyją. Drugie pokolenie spadkobierców mogłoby dostać specjalne bony, których spłata byłaby rozłożona na 10 – 20 lat, chyba że inwestowaliby w Polsce, to wtedy otrzymaliby je szybciej. Dzięki temu pieniądze zostałyby w Polsce, gdzie by pracowały i tworzyły nowe miejsca pracy. Głowa żydowska i głowa polska mogą wymyślić wiele rozwiązań. Lepiej późno niż nigdy – mówił w kwietniu 2008 roku.

  za: onet.pl, jerzyrobertnowak.blogspot.com

  Polubienie

 22. http://dzienniknarodowy.pl/izraelski-historyk-uderza-polske-polakow-niesamowity-popis-pogardy-agresji/

  Izraelski historyk uderza w Polskę i Polaków! Niesamowity popis pogardy i agresji …

  Lip 01, 2018, 10:09240

  Yehuda Bauer uznawany za jednego z najważniejszych izraelskich badaczy Holocaustu stwierdził w radiowym wywiadzie, że wspólna deklaracja podpisana przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego „legitymizuje polską narrację”, która według niego jest „kompletnie zakłamana”. Historyk z Bliskiego Wschodu ponadto miał pretensje wobec Polaków, że uratowali zbyt małą liczbę Żydów.

  Według Bauera, rząd w Tel Awiwie podpisał wspólną deklarację z Polską „ponieważ dla państwa Izrael związki ekonomiczne, polityczne i kwestie bezpieczeństwa są ważniejsze niż małe sprawy jak Holokaust”. Jego zdaniem parafowanie tego dokumentu przez szefa izraelskiego rządu to „zdrada”.

  Badaczowi Holocaustu nie podoba się następujący fragment: „w tamtym czasie niektórzy ludzie – niezależnie od pochodzenia, wyznania czy światopoglądu – ujawnili swe najciemniejsze oblicze”. Rozjuszony żydowski historyk uważa to za „kompletne kłamstwo” i w obrzydliwy sposób opluwa Polaków:

  – Co to znaczy „niezależnie od pochodzenia”? Urodzili się na Księżycu? To byli Polacy, i to nie jeden czy dwóch – zaatakował, jakoś kompletnie zapominając o masowej kolaboracji ludności żydowskiej z Sowietami w latach 1939-41, nie wspominając o Judenratach i żydowskiej policji w gettach.

  Ponadto, Yehuda Bauer kompletnie bagatelizuje bohaterstwo Polaków w czasie II wojny światowej i ich niebagatelny, największy ze wszystkich narodów wkład w ratowanie jego rodaków, mówiąc, że 6700 drzewek dla Sprawiedliwych Polaków w Yad Vashem to niewiele:

  – Nawet jeśli założymy, że prawdziwa liczba to 200 tys., to jedynie 1 proc. z 21 milionów Polaków – zauważył. – Co z pozostałymi 99 procentami? – mówi, okazując wyjątkową pogardę bohaterom, którzy ryzykowali życie nie tylko swoje, ale i swoich rodzin, znajomych i sąsiadów, nie wspominając, że na terenach okupowanych przez Niemców za pomoc Żydom groziła Polakom kara śmierci.

  Nie zabrakło również uderzenia we współczesną Polskę i Polaków, którą wyraził w słowach „oszukali nas, owinęli nas sobie wokół palca, a my na to przystaliśmy, ponieważ dla państwa Izrael związki ekonomiczne, polityczne i kwestie bezpieczeństwa są ważniejsze niż małe sprawy jak Holokaust”.

  Tak właśnie wygląda antypolonizm w Izraelu i działalność historyków z tego kraju. Wynurzeń tego człowieka nie ma co więcej komentować, ale wygląda na to, że uległość wobec Tel Awiwu dopiero rozpocznie kolejną, zmasowaną akcję propagandową przeciwko Polsce …

  za: onet.pl

  Polubienie

 23. Trzeba płacić
  Nie miejmy złudzeń jak nie zapłacimy odszkodowań za mienie bezdziedziczne to nic nie będzie z jakichkolwiek pozytywnych relacji Polsko Amerykańsko Jest szansa że armia USA dopilnuje tego

  Krystyna
  Zmieni sie rzad w Izraelu i znowu zrobia nas w bambuko!

  Polak
  „Opowieść o agencie – Józef-Josek Mutzenmacher” Warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=iO0qVh3Xmtg

  Mosze
  Niestety Żydzi z Niemiec, tworzący dziś elitę różnych żydowskich organizacji ds. roszczeń pogardzali Żydami z naszej części Europy, zdążyli w dużej części uciec i teraz budują narrację „nazistów”

  https://wpolityce.pl/polityka/402002-zydowski-historyk-zbulwersowany-deklaracja-polsko-izraelska

  Kuriozum! Żydowski historyk zbulwersowany treścią deklaracji polsko-izraelskiej: „Omotali nas, owinęli wokół palca”

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


  autor: wPolityce.pl wPolityce.pl

  Yehuda Bauer, izraelski historyk Holokaustu w Yad Vashem powiedział w wywiadzie radiowym, na który powołuje się Haarec, że izraelsko-polska deklaracja w sprawie nowelizacji ustawy o polskim IPN była „zdradą”, która „rani naród żydowski i pamięć Holokaustu”.

  92-letni historyk oświadczył, że podpisanie wspólnej deklaracji pomiędzy premierem Benjaminem Netanjahu i Mateuszem Morawieckim było „małym osiągnięciem i bardzo dużym błędem, graniczącym z zdradą”.

  Uznał, że Izrael zaakceptował polską narrację i „usankcjonował ją”, mimo iż była to „całkowicie kłamliwa opowieść”.

  Jak twierdzi Haarec, w środę po „tajnych negocjacjach pomiędzy Izraelem i Polską, Warszawa poinformowała, że nowelizuje ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej, uchylając art. 55a, grożący karami grzywny lub 3 latami więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej”.

  Gazeta pisze, że we wspólnej deklaracji przedstawionej w telewizji przez obu premierów – Netanjahu i Morawieckiego tylko jedno zdanie odnosi się do roli Polaków w mordowaniu Żydów:

  Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej.

  Bauer ostro skrytykował dalsze słowa zawarte w deklaracji –

  Smutna prawda jest niestety taka, że w tamtym czasie niektórzy ludzie – niezależnie od pochodzenia, wyznania czy światopoglądu – ujawnili swe najciemniejsze oblicze.

  „To kompletne kłamstwo”, powiedział.

  Co to znaczy „niezależnie od pochodzenia? Czy urodzili się oni na księżycu? To Polacy, a nie jeden czy dwóch.

  Nawiązując do uhonorowania przez instytut Yad Vashem 6700 Polaków medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” za ratowanie Żydów Bauer powiedział, że liczba ta jest daleka od określenia „liczni”.

  Nawet jeśli przyjmiemy, że ich faktyczna liczba to 200 tysięcy z 21 mln Polaków, to tylko 1 procent. A co z pozostałymi 99 procentami?

  — mówił.

  Według izraelskiego historyka wspólna deklaracja premierów dewaluuje prawdziwych „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” i minimalizuje wartość ich bohaterstwa.

  Bauer dodał, że Polacy „omotali nas, owinęli wokół palca i zgodziliśmy się na to, ponieważ dla państwa Izrael więzy gospodarcze, bezpieczeństwa i polityczne są ważniejsze niż jakaś mała sprawa jak Holokaust”.

  Podkreślił, że podpisując deklarację Izrael zdradził polskich historyków, którzy byli prześladowani przez polski rząd, gdyż „mówili prawdę”. Odniósł się tu do naukowców takich jak profesorowie Jan Tomasz Gross i Jan Grabowski, którzy badają rolę Polaków w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu.

  Izraelski historyk zauważył, że Polska może w dalszym ciągu wykorzystać przepisy cywilne do prześladowania polskich uczonych, którzy „mówią prawdę”.

  Będą żądać od nich pieniędzy, będą ich zubażać (..). I my (to) legitymizujemy. Oni powiedzą: „Czego chcecie, Izraelczycy zgodzili się na to, dlaczego więc robicie szum?”

  PZ/PAP

  TO-YA@TO-YA
  „Będą żądać od nich pieniędzy, będą ich zubażać (..). I my (to) legitymizujemy. Oni powiedzą: „Czego chcecie, Izraelczycy zgodzili się na to, dlaczego więc robicie szum?” I co żyd wymienia na pierwszym miejscu? – pieniądze. Nie mówi w pierwszej kolejności, że Polacy mogą się domagać niesłusznych z jego punktu widzenia przeprosin, czy rewizji niektórych utartych schematów – pieniądze. Przypadek czy reguła, a może główny punkt ciężkości w relacjach z tym krajem?

  Polak
  @TO-YA Na Żydów działają tylko bodźce ekonomiczne, bo w ich narodzie dominują motywacje ekonomiczne. To bardzo skuteczny sposób sterowania Żydami. Niemcy też ich przekupili dlatego są Polskie obozy

  Tom
  Kto zagłodził biednych Żydów w getcie warszawskim? Gdzie była solidarność miedzy Żydami że jedni opływali w luksusy i wyjeżdżali przez Portugalię do USA a inni umierali z głodu na ulicach?

  xyz
  Jednym słowem Polacy za mało aktywnie ratowali Żydów w czasie Holokaustu. Zbyt mało spośród Polaków chciało umierać za swoich żydowskich sąsiadów i tego nie można nam zapomnieć! Po prostu wstyd!

  powód-rezultat
  Gdy Hitler doszedł do władzy kasa była pusta. Hitler zwrócił się do żydowskich banków w Szwajcarii o olbrzymią pożyczkę. Dlatego mogła wybuchnąć IIWS. Dlatego mogli zginąć żydzi i powstać Izrael.

  rambox
  Bauer podaj liczną listę Żydów ratujących Polaków!

  krasnal
  I po co tyle szumu powiedział co powiedział normalny człowiek wie że żydzi nie mają żadnych zasad kłamią itd im chodzi tylko o szmal a ten typ ma 92 lat niedługo odejdzie w niebyt amen

  obserwator
  jak widac wsrod Zydow jak i wsrod Polakow istnieja grupy ekstremistow historycznych, ktorzy wiedza lepiej od samej historii jaka ona byla i zainteresowani sa wojna polsko-zydowska raczej niz pokojem

  isia
  I to są właśnie prawdziwi antysemici. Ludzie, którzy w imię jakiejś chorobliwej nienawiści do Polski i Polaków gotowi są szargać dobre imię Izraela, który wreszcie przyznał Polsce historyczną rację.

  Mosze
  Czyli albo będziemy przytakiwać fantastom nienawidzącym Polaków pokroju Grossa i Grabowskiego, albo będziemy antysemitami… czy to nie jest przypadkiem szantaż?? Już ta wypowiedź go dyskredytuje

  Teo@Teo
  Ilu było sprawiedliwych w NKWD?

  zgłoś nadużycie
  gregg@gregg
  te karnowski czemu nie chcecie opublikowac mojego komentarza prawdy o zydacz polskich.tez jestescie zydami.zapytam dr kurek. napewno zna wasze pochodzenie

  danielasobanska@danielasobanska
  Nawet nie chcę się tego cyrku komentować, to kuriozum jak można w ciągu jednego dnia zaorać kraj i oddać w pacht Zydom!

  gregg@gregg
  karnowski sam jestes trolem.ja jestem polakiem.

  hhh
  Żydek zawsze będzie żydkiem, czego się spodziewaliście, oni nas nienawidzą przecież, nie widzicie tego durnie.

  Janek
  Cenzura na tym portalu osiąga apogeum jak za komuny ! Zmieńcie nazwę na wPolin.pl

  E.K
  Brawo, wspaniały sukces „dobrej zmiany”, Polacy pod sąd, Żydzi mają rację, jesteśmy sprawcami holocaustu, dzięki „dobra zmiano!

  to się nazywa HUCPA !!!
  Stojąca nad grobem 92letnia izraelska dziadyga,robiąca za historyka w Przedsiębiorstwie Holocaust ma czelność uprawiać ŻYDOWSKIE KOROWODY cdn ws polskiej ustawy o IPN uzgad. z MOSSADEM we Wiedniu

  Katarzyna Szulc@Kasia
  chazarskie bydlę! A mógł być wówczas w gettcie…

  brodaty@brodaty
  Należy 92-letniemu dziadkowi przypomnieć „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona !!! A właściwie wszystkim Żydkom zaaplikować to jako LEKTURĘ OBOWIĄZKOWĄ !!!

  lektura
  Czytajcie bo może się przydać – https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf

  szkoda_gadać
  Demagogia. Zniekształcenia prawdy, Niedopowiadanie prawdy. Ukrywanie prawdy. P. Karnowscy ludzie dziś naprawdę potrafią szperać w „internetach”. Jesteście coraz bardziej żałośni.

  Rajfel
  Izraelski historyku, wszelkie lamanie prawa na ziemiach okupowanych ponosza najezdzcy.Polacy walczyli z najezdzcami ,broniac Zydow, Zydzi z tym najezdzcami wspolpracowali.Tyle w temacie!!!

  Polubienie

 24. https://wpolityce.pl/polityka/402021-szef-ksrm-oswiadczenie-polsko-izraelskie-bezprecedensowe

  Dar
  Propaganda za Gierka to przy was cieniasy!

  belzebub
  polinowe kozy nawet kilka dni po zrobieniu Iachy bandytom żydowskim, są zachwycone swoim zaprzaństwem – hańba bez precedensu w historii

  gregg@gregg
  przyszlo polecenie z kwatery gownej i trzeba wykonac.

  magda
  Merkel własnie ogłosiła że Morawiecki z Kaczyńskim zgodzili się przyjąc imigrantów z Niemiec

  gregg@gregg
  dlaczego morawiecki nas oszukuje i podpisuje bez…jarmolki. czyzby ktos mu na to pozwolil. no ten to ma chody. u zydow

  matta
  Kartofel Merkel nałgała w kwestii porozumień z Węgrami i z Polską dotyczących nachodźców i kłamstwo zostało ujawnione przez Budapeszt i Warszawę 🙂 SUPER! 🙂

  bliźniaki
  Pan Premier Izraela ma napięty kalendarz. Dał naszej Partii czas tylko do 18:00, ale na szczęście udało się zdążyć.

  wyborca
  N I C a nic nie ufam tym rządzacym,bo goja można oszukać,naklamac bezkarnie– tej plugawej zjedn.prawicy juz nie ma.!! Nie będzie żadnych manifetacji gdyz moga NAS roztrzeliwać(u.1066)

  ola
  Sasin mowi calkowicie od rzeczy. Na polecenie zydow i Ameryki w ekspresowym tempie zmieniliscie ustawe. Upokorzyliscie narod polski,pozbawiliscie nas godnosci. Tylko NARODOWCY !!!

  Kostek@kostekspeedway1
  chciałbym zauważyć, że portal niezależna zachowuje się skandalicznie odnośnie żydowskiego wątku. A najbardziej nie cenzurują ruskich trolli tylko te mądre wypowiedzi trafijące w meritum, ale które nie są po myśli linii Pana Nadredaktora. Zresztą gdzie indziej tez tak jest. jakich czasów my doczekali. Jak mi ktoś powie ze nie ma w Polsce cenzury, to się usmieję

  gregg@gregg
  zydowska cenzura

  Wiedeń i biuro Mosadu
  PIS został przygnieciony przez własną propagandę sukcesu. Po uchwaleniu zapisu do ustawy o IPN ogłosili zwycięstwo Polski, teraz robią to samo po usunięciu tego zapisu.

  gregg@gregg
  plan obrony rosji od drugiej wojny swiatowej grad bomb atomowych na polske aby odciac glowne uderzenie zachodu.ha…ha…. i co wy na to ciagotki jankesow i zydow

  Czytelnik
  Dlaczego rozmowy odbywały się we Wiedniu i biurrze Mosadu? Co ma Izraelski wywiad do ustawy o IPN? To były rozmowy, czy instrukcje dla strony Polskiej? Czy tak wg Kaczyńskiego wstaje się z kolan?

  gregg@gregg
  bylo bezprecedensowe bo podpisane w kwaterze glownej polskiej ustawy przez nieznanego zyda

  Ala.Winnicka@Ala.Winnicka
  Trata tata, kazali zmienić ustawę a w zamian dostaliśmy notatkę prasową:) To ani nie jest żadne porozumienie międzyrządowe, ani traktat:) To zwykłe oświadczenie obecnie rządzącego w Izraela, następny rząd może to odwołać albo wyśmiać. Izrael kazał Morawiecki wraz z PiS wykonał, taki mamy „niezależny” rząd…

  preŻYDent
  Kiedy Polacy ockna sie i usuna filosemickie resztki z Wawelu? Kto Podpisal Traktat Lizbonski, wstrzymal ekshumacje w Jedwabnem, sprowadzil zydowska mafie Bnai Brith, wstrzymal publikacie Aneksu?

  Wyborca
  46.101.57.*
  godzinę temu
  Zmieniliście ustawę o IPN, bo była dobra i premier Szydło, bo była dobra. Podpowiadam, że PiS ma jeszcze bardzo dobrego prezesa

  Co widać po głosowaniach
  Morawer nie jest żadnym parlamentarzystą. ‚Namaścił’ go na stołki rządowe sam Kalkstein,żyd. I rekomendował aparatczykom partyjnym przyjęcie bankstera do ‚swej’ partii. W tej partii zero demokracy.

  kasia
  W jakim ogręgu głosowano na Morawieckiego.Czy ktoś wie?

  Polubienie

 25. tagore @tagore:
  Cóż przynajmniej są świadomi sytuacji polityczno gospodarczej Izraela.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/izraelski-dziennik-pisze-o-kwestionowaniu-holokaustu-w-polsce/


  tabletmag.com

  IZRAELSKI DZIENNIK PISZE O KWESTIONOWANIU HOLOKAUSTU W POLSCE

  2 lipca 2018|1 Komentarz|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Na łamach jednego z izraelskich dzienników ukazał się artykuł, którego autor sugeruje, że w polityka historyczna Polski to „rewizjonizm Holokaustu”.

  Czołowy izraelski dziennik „Haaretz” opublikował w niedzielę artykuł Chemi Shaleva w którym autor ostro krytykuje władze Izraela za zbytnią łagodność wobec Polski i Węgier. Shalev przytacza twierdzenie znanego izraelskiego historyka Yehudy Bauera, który skrytykował niedawną deklarację premiera Polski Mateusza Morawieckiego i jego izraelskiego odpowiednika Binjamina Netanjahu za „umniejszanie roli Polaków w zniszczeniu polskiego Żydostwa”.

  Izraelski premier stał się celem krytyki publicysty „Haaretz” nie tylko za przyjęcie wspólnej deklaracji z Polską, ale też zgodę na wizytę w Izraelu premiera Węgier Viktora Orbána. Shalev przytacza też porównanie publicysty Nahuma Barnei, który twierdził na łamach „Yedioth Ahronot”, że przyjęcie z Polską wspólnej deklaracji w kwestiach historycznych podobne jest do nawiązania przez premiera Ben Guriona przyjaznych relacji z Republiką Federalną Niemiec w latach 50 XX wieku. Shalev określa to „triumfem realpolitik nad historyczną prawdą”, choć przyznaje, że skala historycznego kompromisu z Polską i Niemcami nie jest dla Izraelczyków taka sama. Jednocześnie jednak podkreśla, że w latach 50 XX wieku Izrael był biednym państwem dla którego niemieckie wsparcie finansowe miało wielkie znaczenie, Polska nie ma zaś obecnie dla Tel Awiwu takiego znaczenia. Ocenia też, że o ile kanclerz Konrad Adenauer przyjął „odpowiedzialność za Holokaust jako przestępstwo popełnione w imieniu narodu niemieckiego” to polscy politycy „zaspokajają nacjonalistyczne sentymenty poprzez uchwalanie rewizjonizmu historycznego”. W Izraelu terminem rewizjonizm określa się przede wszystkim kwestionowanie ludobójstwa Żydów w czasie drugiej wojny światowej.

  „Ponadto wola Netanjahu do wybaczania, zapominania i odwracania wzroku od rewizjonizmu Holokaustu i zwykłego antysemityzmu nie ogranicza się tylko do Polski” – napisał Shalev określając w ten sposób także stosunek premiera Izraela, do węgierskiego szefa rządu, Viktora Orbána. Publicysta wypomniał temu ostatniemu „wylewne pochwały” pod adresem Miklósa Horthy’ego, przywódcy Węgier w latach 1920-1944, którego określił jako współodpowiedzialnego za zagładę węgierskich Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Shalev skrytykował też kampanię węgierskiego rządu „przeciw George’owi Sorosowi, którą węgierscy Żydzi i międzynarodowi obserwatorzy określili jako antysemicką w tonie i treści”. Publicysta spodziewa się nawet wspólnej węgiersko-izraelskiej deklaracji krytykującej Sorosa co uznaje za „aktywną współpracę w antyżydowskiej propagandzie”.

  Shalev tłumaczy politykę Netanjahu chęcią wykorzystania Polski i Węgier do blokowania antyizraelskich posunięć Unii Europejskiej „ale taka kalkulacja nie usprawiedliwia gotowości Netanjahu do zamykania oczu na rewizjonizm Holokaustu i antysemityzm”. Polską ustawę o IPN określa „haniebnym polskim prawem przeciw o Polskim zaangażowaniu w Holokaust”.

  Czytaj także: PiS zamienia Polskę w amerykańską kolonię

  haaretz.com/kresy.pl

  Polubienie

 26. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/411556-ambasador-usa-w-muzeum-powstania-warszawskiego

  „Byłam bardzo poruszona” – Georgette Mosbacher odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. ZDJĘCIA

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Muzeum Powstania Warszawskiego/Facebook wPolityce.pl

  Od 6 września Georgette Mosbacher jest oficjalnie ambasadorem USA w Polsce. Swoje pierwsze kroki skierowała do Muzeum Powstania Warszawskiego. (…)

  Słowianin
  Widać że wśród wypowiadających się przeważa zdecydowanie zydoprawica z jej koczowniczą „sympatią” do kobiet Ja Polak Słowianin Narodowiec jestem zniesmaczony Dać im w pysk nie mogę.. więc tyle

  LelumPolelum@LelumPolelum
  „Słowianin 171.25.193.*” Prawica jest DZIELONA Jej obraz się zmienia.. A Słowianie jak to Słowianie pomału, ale jednak BUDZĄ SIĘ! To co jest PRAWDĄ zaczyna się OBJAWIAĆ..To żadna mistyka, to żródła informacji..

  must-przeczytac…znacie?
  „Zapomniany Holokaust. Polacy pod okupacją niemiecką 1939−1944” – R.C. Lukas

  Topacz1@Topacz1
  Nie bój nic, zaraz Daniels jej wytłumaczy, ze kilka strzałów getcie to…. dopiero było powstanie.

  Vera
  pewnie była przekonana, że to powstanie w getcie

  tom
  Babol powinien mieć zakaz wjazdu do Polski po swojej wypowiedzi, i nie powinna mieć okazji do ,,ocieplania wizerunku” w muzeum powstania. PiS jest tak samo zakompleksiony i na kolanach jak PO.

  Dla porównania
  proszę sprawdzić co o Polsce i Polakach mówiła ta pani na przesłuchaniu w kongresie.

  AnKa
  Zabraliście się za tzw. „ocieplanie wizerunku” starej żydowskiej lafiryndy ?

  pola
  To piękne, że Pani Ambasador rozpoczyna urzędowanie od wizyty w MPW, a nie w Polin. Dobrze to rokuje nie współpracę. Bo większość polskich Żydów niestety POLSKĘ niszczyła i dalej to czyni.

  447 razy….
  Pani ambasador niech wy… dala tam skad przyszla …. burdelu czy kibuca. Od polskiej Historii i Bohaterow milion obcietych napletkow w bok.

  wiiiktor
  ta kobieta jest niestety śmieszna

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/411788-mosbacherwspolpraca-wojskowa-polski-i-usa-jest-bardzo-dobra

   sake
   Jak widać pompowanie antypolskiej dzidzi piernik trwa.

   Marco
   „Owocne” rozmowy o nowej farbie do włosów i lakierze do paznokci. Życzymy zmiany fryzjerki Pani Ambasador, bo chyba Pani łysieje.

   wybierzmy dobrze
   USA/diaspora żydowska/Izrael – PiS, Partia Razem, R11L
   Rosja – PSL, część SLD
   Niemcy – PO, N. , część SLD
   to jawne agendy
   nasze (być może po części zinfiltrowane)
   ONR, RN, KNP, UPR, K15, Wolność

   przyszłość zbudujemy MY sami
   powiedz kim są Twoi wrogowie a powiem Ci kim jesteś. lista imponująca
   -USA/żydzi/Izrael
   -Rosja
   -Niemcy
   jesteśmy na Międzymorzu jednym z 11 sworzni Świata, przeznaczeni do wielkości lub zmielenia

   nie jesteśmy sojusznikami
   447 i wszystko jasne
   USA i żydowska diaspora są krótkoterminowo największym zagrożeniem dla Rzeczpospolitej
   średnioterminowo jest to Rosja (kwestia Białorusi)
   długoterminowo Niemcy (granice)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: