748 PIS ZAMIENIA POLSKĘ W AMERYKAŃSKĄ KOLONIĘ… raczej w Usraelską…

Polska oficjalnie kolonią a nie państwem? Akt. 447 podpisany, agentura się cieszy! Witek z USA! LIVE

wRealu24.pl
Streamed live on May 11, 2018

irydka22
Jest jeszcze szansa dla naszej Ojczyzny .Wybory samorządowe 5 czerwca . Zróbmy to. Nie wybierać pisu jak i po- wskich pachołków a nowych ludzi ! A w niedalekiej przyszłości Ruch Narodowy zbuduje nowy kraj , rządzony przez Polaków !!!

Pitoń.TV
„Sojusz a USA jedyną opcją.” Takie twierdzenia to istota polityki, która zmierza do zniszczenia Polski. I to bardzo szybkiego. Tak, że można krytykować to i owo, i co z tego, skoro wnioski na przyszłość są fałszywe ?? Z deszczu pod rynne. Ja NIGDY nie głosowałem na POPIS, to mi jest lżej rozstać się z nadzieją (bo nadzieje miałem) że PIS robiąc wiele złego, zrobi również coś dobrego. Nie zrobił. Trudno. Ale za PISem stoi USrAel. I to USrAel jest powodem tego gówna jakie w Polsce mamy.

Kazimierz Wolański
NIE PODDAMY SIE WAM AMERYKANCE…

Józek Szymański
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!. Przecież to co robi Trump i nie ,,Nasz” żydowski rząd, jest zaplanowane od dawna. 90% polityków nie jest w stanie udowodnić polskiego pochodzenia. Czyli nie ważne na jaką partię głosujemy to wybieramy największych wrogów Polski czyli… ŻYDÓW!!!.

Biały Polak
ja juz stracilem nadzieję ,że będę żył w normalnym kraju !!! nas juz kurwa nie ma wszyscy nas pierdolą . lejemy sie między soba zamiast napierdalać wszystkich szkodników TR GE DIA !!!!!

Majoch Music
Panowie , Żydowski okrągły stół już się wypalił i teraz czas na Prawdziwy Polski Rząd .

mark woro
Putin rechocze że śmiechu..Tak wyglądają nasi sojusznicy.. Polacy jakby mieli jaja już dawno zmieniliby front..Uczcie się od Orbana. .

…..

Willgraf @Willgraf:
PIS to wroga Polsce i Polakom Partia Syjonistyczna – żydowska, która w oparciu o Talmud MOŻE KŁAMAĆ i być w zgodzie z ich zakłamana religią – OSZUKALI i otumanili Polaków, a wszelkie partie Narodowe nazywają ruskimi agentami i kto to nazywa żydowscy dziennikarze PIS-u element antypolski ..czas to jasno powiedzieć kto jest wrogiem Suwerennej Polski rządzonej przez Polaków , to PIS i super patrioci żydzi udający Polaków

jaro7 @jaro7:
„Ustawa o IPN powinna zostać w niezmienionym kształcie – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl Janusz Simcha Sujecki, Polak żydowskiego pochodzenia wyznania mojżeszowego, varsavianista i muzealnik. Jego zdaniem złagodzenie ustawy i ugoda z Izraelem jest tragedią.– Ustawy należało twardo bronić. Tymczasem nastąpiło wycofanie się z części zapisów. To tak, jakby kogoś pomówiono o pospolite przestępstwo, a pomówiony najpierw złożył pozew, ale jeszcze przed procesem, pozew wycofał i chciał sam iść na ugodę. Taki człowiek nie przekona nikogo, że nie jest złodziejem, bo wszyscy będą mówić: no tak, ale się wycofał, to znaczy, że przyznał się. Z ustawą o IPN jest bardzo podobnie – mówi Sujecki. „

Willgraf @Willgraf:
planują potraktować Polaków jakby byli ruskimi agentami.. oto komunikat Armii Brytyjskiej w Polsce ,która uważa ,że niedługo w Polsce zacznie się Wojna Hybrydowa !
http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/brytyjczycy-obawiaja-sie-wojny-hybrydowej-w-polsce/

pytanie kto niby zacznie te wojnę …??? czyżby przeciwstawienie się zdrajcom Polski u władzy przez Naród Polski zostanie uznane za Wojnę Hybrydowa, a wszyscy Polacy – patrioci a nie żydowska agentura …zostanie uznani za ruskich agentów lub zielonych ludzików ..już widać ,że obca wojska w Polsce są już instruowane jak traktować Polaków jak ruskich agentów lub zielonych ludzików z Moskwy

https://kresy.pl/publicystyka/pis-zamienia-polske-w-amerykanska-kolonie/

PIS ZAMIENIA POLSKĘ W AMERYKAŃSKĄ KOLONIĘ

29 czerwca 2018|13 komentarzy|w Opinie, Publicystyka |Przez Karol Kaźmierczak

Cała sprawa jest dowodem na to, jak niebezpieczny jest PiS u władzy. Środowisko to, żyjące w oparach absurdalnej wizji o rychłym ataku Rosji, nie widzi dla Polski innej roli i innego ratunku niż całkowite podporządkowanie się USA. Sprawa ustawy o IPN to jaskrawy, ale nie jedyny przejaw myślenia, że Polska może być tylko albo kolonią Rosji, albo kolonią Stanów Zjednoczonych. Obóz PiS świadomie i z determinacją zamienia naszą ojczyznę w to drugie – pisze Karol Kaźmierczak.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości już wkrótce po dojściu do władzy stwierdzili, że ich polityka zagraniczna będzie prowadzono w myśl hasła o „wstawaniu z kolan”. Pospieszna kapitulacja w sprawie ustawy o IPN to demonstracja niesuwerenności władz RP większa niż jakiekolwiek posunięcie poprzedniej ekipy rządzącej. Rząd i posłowie ze zgodnej koalicji PiS i przystawek, PO, Nowoczesnej, PSL upokorzyli Polskę i wystawili ją na kolejne ataki.

Kapitulacja pisowskich władz przed żądaniami Tel Awiwu i Waszyngtonu oburza, nawet jeśli nie zaskakuje. Oficjalnej asertywności wystarczyło władzom Polski na mniej więcej tydzień od rozpoczęcia ataku Izraela. 28 stycznia tego roku rzecznik PiS i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek gromko deklarowała: „Nie będziemy zmieniać żadnych przepisów w ustawie o IPN. Mamy dosyć oskarżania Polski i Polaków o niemieckie zbrodnie”. Już tydzień później prezydent Andrzej Duda podpisując nowelizację ustawy o IPN skierował ją jednocześnie do Trybunału Konstytucyjnego co było oczywistym sygnałem, że obóz PiS szuka drogi wycofania się z uchwalonych wcześniej przepisów o ściganiu i karaniu osób zniesławiających naród polski i zrzucających na Polaków odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie z czasów drugiej wojny światowej. Już wtedy nie było to zaskakujące, bo przecież już nazajutrz po rozpoczęciu ataku na Polskę przez izraelskiego premiera Binjamina Netanjahu zadzwonił do niego Mateusz Morawiecki. Dopiero cztery dni później rząd miał odwagę przyznać Polakom, że w czasie tej rozmowy polski premier obiecał izraelskiemu stworzenie „zespołu do spraw dialogu prawno-historycznego”. Zatem nawet trwające przez kilka dni deklaracje nieugiętości były tylko teatrem na potrzeby elektoratu.

Zobacz także: Wasalizm zawsze kosztuje drogo

Od pierwszych dni, w których Izraelczycy wyrazili i to w bardzo brutalny sposób, swój brak akceptacji dla polskiej ustawy, rząd PiS negocjował z nimi jej zmianę. Późniejsze sygnały od prominentnych polityków obozu rządzącego, wicepremiera Jarosława Gowina czy obejmującego ambasadę w Tel Awiwie Marka Magierowskiego, nie pozostawiały żadnych złudzeń – Polska Izraelowi ustąpi. Oficjalnie zostało to potwierdzone już 20 lutego. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski stwierdził wówczas w telewizji TVN, że mimo, iż ustawa o IPN wchodzi w życie w dniu 1 marca przez pewien okres czasu po tej dacie ustawa „nie będzie działać”. O „zamrożeniu” ustawy 28  lutego poinformowało także Ministerstwo Sprawiedliwości, co jest skandalem także dlatego, że było to stwierdzenie i działanie nie mieszczące się w granicach prawa. Można się domyślać, że owo łamiące polski porządek prawny „zamrożenie” było jedną z rekomendacji przekazanych polskiemu rządowi przez stronę izraelską, która została natychmiast wdrożona. O tym, że zmiana ustawy odbyła się w ścisłym porozumieniu z władzami Izraela mówił też sam Netanjahu.

Oburza, choć nie zaskakuje, także sposób powtórnej nowelizacji ustawy o IPN pod dyktando Tel Awiwu i Waszyngtonu. Szybkość z jaką została ona przeprowadzona był wprost proporcjonalna do stopnia kompromitacji partii rządzącej. W ciągu jednego dnia, a właściwie nieco ponad ośmiu godzin, odbyła się w trybie nagłym debata w Sejmie, Senacie i podpis prezydenta. O stopniu zaskoczenia świadczy fakt, że nie było żadnych medialnych przecieków, powszechnych w Polsce nawet w sprawach najwyższej wagi państwowej. Oznacza to, że rząd i partyjne kierownictwo PiS nie informowało o dniu przeprowadzeniu kapitulacji nawet własnych posłów. Wiceprezes IPN Mateusz Szpytma przyznał na antenie TVP Info, że o nowelizacji ustawy Instytut, którego ta ustawa przecież dotyczy, dowiedział się dzień przed jej ekspresowym przeforsowaniem.

W tajemnicy przed Polakami

Według portalu 300polityka.pl w proces negocjacji z Izraelczykami i przygotowywania wymuszonej przez nich nowelizacji ustawy wtajemniczonych było tylko kilkadziesiąt osób z zespołu Bronisława Wildsteina, który był prawdopodobnie głównym rozmówcą strony izraelskiej, oraz najbliższego otoczenia premiera i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ten stopień dyskrecji oddaje stopień obaw polityków PiS przed reakcją ich własnego elektoratu  na kapitulację przed „sojusznikami”. Sam Kaczyński potwierdził w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”, że grupy prowadzące rozmowy z Izraelczykami były „nieliczne”, a „negocjacje trwały w ciszy, w wielkiej dyskrecji. Wiedziało o nich bardzo ograniczone grono osób”. Wszechwładny prezes PiS zadeklarował również, że „elementy wspólnej deklaracji też zostały wypracowane już dość dawno”. Wypowiedzi Kaczyńskiego stoją w ostrej sprzeczności z deklaracją wiceministra spraw zagranicznych Bartosz Cichockiego, który oświadczył w poniedziałek telewizji TVN, że „kształt uchwalonej w środę nowelizacji ustawy o IPN na żadnym etapie nie był przedmiotem negocjacji z Izraelem”. Cichocki twierdził w marcu, iż „nie było żadnego ultimatum, że Amerykanie wstrzymają spotkania najwyższego szczebla z polskimi władzami do czasu zmiany nowej ustawy o IPN”. Tymczasem tygodnik „Wprost” ujawnił w dniu przeprowadzenia drugiej nowelizacji tej ustawy, że właśnie takie ultimatum władze USA postawiły.

PiS zrobił co mógł by jak najkrócej pozostawać na scenie, przy podniesionej kurtynie, w pozie hołdu lennego. Dlatego rząd zgłosił, a Sejm zgodził się uchwalać nowelizację w trybie nagłym. Także wspólna deklaracja Polski i Izraela i realizowana za pośrednictwem telełącza wspólna konferencja prasowa Morawieckiego i Netanjahu musiały być przygotowywane od miesięcy. Przez te miesiące wewnętrzny krąg władzy obozu PiS konsultował warunki kapitulacji w tajemnicy już nie tylko przed polską opinią publiczną, ale i partyjnym aktywem czy nawet szeregowymi posłami.  O tym samym świadczy fakt, że portal Niezależna tego samego dnia w którym kapitulację przeprowadzono, opublikował fragmenty obszernego wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim dla „Gazety Polskiej”, który najwyraźniej musiał być przygotowany jeszcze przed wniesieniem do Sejmu projektu nowelizacji i zaznajomieniem z nim posłów. Na sposób procedowania zmian w ustawie o IPN przez polski parlament wpływał także sam sojusznik. Marszałek Senatu tłumaczył w czwartek w wywiadzie dla Polskiego Radia, że proces ten „był szybki”, ponieważ „premier [Morawiecki] był umówiony z premierem Netanjahu”.

Klęska polityki historycznej

Przemówienie premiera w którym uzasadniał on konieczność zmiany ustawy przejdzie do historii jako popis hipokryzji wyjątkowej nawet jak na standardy III RP. Trudno w to uwierzyć, ale Morawiecki przedstawił nagonkę na Polskę ze strony Izraela i środowisk żydowskich jako sukces „uświadamiania” ich przez polski rząd w sprawach historycznych. Mówił to, uzasadniając całkowitą kapitulację przed tą nagonką, na którą składały się nie tylko dosłowne sformułowania o „polskich obozach zagłady” ale też szersze spekulacje o współodpowiedzialności całego narodu polskiego, czy nawet państwa polskiego za zagładę Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Izraelskie media były pełne tego typu twierdzeń podobnie jak tyrady izraelskich polityków. Izraelczycy atakowali polską ustawę przede wszystkim nie w imię wolności słowa i badań naukowych – ten element odgrywał większą rolę w krytykach wychodzących z USA. Izraelczycy atakowali polską ustawę właśnie jako niedopuszczalny historyczny rewizjonizm, jako niedopuszczalne ustawianie się przez Polaków w roli niemieckich ofiar, a nie współsprawców zbrodni na narodzie żydowskim. Teraz gdy polski rząd dokonał skasowania tego zapisu, który był kontestowany przez Izraelczyków i środowiska żydowskie, politycy, publicyści, opinia publiczna w innych krajach nie będzie wnikać w niuanse. Uzna po prostu, że w sporze o to, czy Polacy byli też ofiarami (jak Żydzi) czy raczej współsprawcami (jak Niemcy), rację mieli i mają Izraelczycy, stawiający od lat tę drugą tezę. To prawdziwa klęska Polski na polu polityki historycznej.

Zobacz także: Kompleks Izraela – kiedy sojusznik okazuje się wrogiem

Wystarczy choć trochę znać izraelskie życia polityczne, by mieć pojęcie o wysokim poziomie potocznego nacjonalizmu i agresywności niemal wszystkich jego uczestników, a przynajmniej tych tworzących obecny rząd, szczególnie w kwestii historii drugiej wojny światowej. Ideologia ustawiająca Żydów jako główne jeśli nie jedyne ofiary wyjątkowej historycznie zbrodni holocaustu, zaś wszystkie inne narody jako sprawców bądź współsprawców, jest legitymacją mającą usprawiedliwiać wszelkie agresywne czy nawet zbrodnicze posunięcia Izraela, które obserwujemy przecież w Palestynie. Dlatego demonstracja uległości ze strony rządu PiS będzie jedynie zachętą do eskalacji ofensywnego wobec Polski stanowiska Tel Awiwu. Próbkę dał już Jair Lapid, lider jednej z głównych partii opozycyjnych, który zainicjował w styczniu swoimi komentarzami izraelski atak na Polskę. „To prawo [ustawa o IPN] powinno być wymazane z dzienników ustaw Polski. Oni powinni anulować to skandaliczne prawo i poprosić o wybaczenie” – napisał Lapid. Czołowy izraelski dziennik „Haaretz” już skrytykował deklarację premierów, piórem Ofera Adeta oceniając, że jest ona zbyt ustępliwa w kwestii „roli wielu Polaków w prześladowaniu, wydawaniu i zabijaniu Żydów przed Holokaustem, w trakcie Holokaustu i po nim”. Jak podsumowuje „po stronie Polski zabrakło uczciwego rozliczenia się z wnioskami płynącymi z licznych badań historycznych, także tych przeprowadzonych w Polsce”.

Ani słowa o polskich ofiarach

Ochłapem jaki Netanjahu rzucił Morawieckiemu jest wspólna deklaracja w kwestiach historycznych. Premier macha teraz Polakom przed oczami kartką, której tekst, mówiący nam, że „kontakty między naszymi krajami opierały się na zaufaniu i zrozumieniu”, a „Izrael i Polska są przyjaciółmi i partnerami”, stoi w jaskrawej sprzeczności z tym czego byliśmy świadkami w ostatnich miesiącach.

W samej deklaracji ujęto wyłącznie żydowskie ofiary „nazistowskich Niemiec”, o etnicznych Polakach jako ofiarach nie ma ani słowa. Jednoznacznie zanegowano jedynie termin „polskie obozy koncentracyjne/polskie obozy śmierci”. Sformułowanie deklaracji o niezgodzie na „działania polegające na przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów z różnych krajów” zostało skonstruowane niezwykle sprytnie. W tej formie nie obejmuje ono tez o „endemicznym polskim antysemityzmie” czy opowieści o mordach na Żydach popełnianych rzekomo przez „polskich chłopów” czy nawet przez polskie podziemie, spontanicznie, oddolnie i masowo, niejako poza machiną zagłady organizowaną przez Niemców. A przecież takie tezy nieustannie padają ze strony izraelskich, ale też żydowskich publicystów w Polsce, którzy zresztą przenoszą je już nawet na historię pierwszych lat powojennych, kiedy to Polacy mieli rzekomo en masse „dobijać ocalonych”. Tekst deklaracji w oczywisty sposób tego typu oskarżeń nie obejmuje odnosząc się tylko do tych działań, które izraelscy czy inni żydowscy historycy już uznali jako popełnione przez Niemców i ich kolaborantów. Zresztą fraza o „kolaborantach z różnych krajów” umożliwia stawianie tez o zorganizowanej kolaboracji w Polsce, której przecież nie było.

W deklaracji potępia się „każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej” zabrakło natomiast potępienia przypadków okrucieństwa Żydów wobec Żydów i Żydów wobec Polaków, jakie zdarzały się w czasie wojny. Władze obu państw „potępiają” antysemityzm i zobowiązują się do pełnego zaangażowania w jego „zwalczanie”. W przypadku antypolonizmu ustawionego w szeregu „innych negatywnych stereotypów narodowych” strony deklaracji jednie, że go „odrzucają” i do żadnych działań się nie zobowiązują. Nie ma więc racji Jarosław Kaczyński mówiący „Gazecie Polskiej”, że „władze Izraela” deklaracją „w całości potwierdzają polskie stanowisko”. Poza wszystkim innym sama deklaracja jest tylko kartką papieru, nie mającą żadnej mocy prawnej.

Polska jako kolonia

Premier Morawiecki potraktował wręcz Polaków jak idiotów, gdy tłumaczył w Sejmie, że można wykreślić z ustawy zapis o karnej odpowiedzialności osób zniesławiających naród polski, bo istnieje przecież możliwość występowania przeciw nim w postępowaniach cywilnych. A przecież oczywistym jest, że do używania tych ostatnich nie potrzebna była żadna ustawa, nie wspominając o tym, że uchwalając w styczniu pierwsza nowelizację, politycy PiS właśnie możliwość karnych postępowań przedstawiali jako jej główny powód i atut roztaczając wizję „wstawania z kolan”. Premier uznał więc obywateli za głupków z krótką pamięcią.

Morawiecki odtrąbił sukces ale przecież tego dnia PiS i jego przystawki weszły w koalicję z PO, Nowoczesną, PSL. Te ostatnie głosowały wszakże zgodnie z tym co głosiły od początku walki o nowelizację ustawy o IPN, a partia rządząca po prostu do nich dołączyła. Zarządzono przy tym także żelazną dyscyplinę, Według przecieków, które następują dopiero post factum, dyscyplinę osobiście zarządził Jarosław Kaczyński. Nowelizację poparło wszystkich 227 głosujących posłów PiS, a także wszyscy głosujący posłowie przystawki w postaci Wolnych i Solidarnych. Wykreślenie kontestowanych przez Izraelczyków poparł także koncesjonowany przez PiS „narodowiec” Adam Andruszkiewicz, który jeszcze 2 lutego w wywiadzie dla portalu wPolityce twardo mówił, iż „jeśli chcemy mieć należny nam szacunek i miejsce to musimy robić swoje” i utrzymać ustawę o IPN w niezmienionym kształcie, w przeciwnym razie „jeśli się ugniemy to zostaniemy taką wycieraczką dla innych państw”. W środę Andruszkiewicz, tak jak inni prorządowi posłowie, według jego własnych słów, zrobił sobie z Polski wycieraczkę. Przeciw niemal jednogłośnie zagłosowali posłowie wywodzący się z ruchu Kukiz ’15, a także prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który próbował nawet zablokować mównicę by przerwać procedowanie. Niestety, okazało się, że w tym Sejmie narodowców jest zbyt mało.

W istocie środowa kapitulacja przed Izraelem jest jawną demonstracją serwilistycznej postawy obozu rządzącego naszym państwem, które tym samym zostało zamienione w państwo niesuwerenne. Żaden z międzynarodowych aktorów, nawet państwa stosunkowo słabe nie będą już w istotnym stopniu liczył się z Polską, uwzględniały naszego interesu narodowego i aspiracji. Wszystkie państwa otrzymały od samego polskiego premiera i posłów jasny komunikat, że kwestii odnoszących się do Polski nie załatwia się w pierwszej kolejności w Warszawie, ale w Waszyngtonie, bo to nacisk władz USA odegrał niebagatelną rolę w postawieniu Polski na kolana. Cała sprawa jest dowodem jak niebezpieczny jest PiS u władzy. Środowisko to, żyjące w oparach absurdalnej wizji o rychłym ataku Rosji, nie widzi dla Polski innej roli i innego ratunku niż całkowite podporządkowanie się USA. Sprawa ustawy o IPN to jaskrawy, ale nie jedyny przejaw myślenia, że Polska może być tylko albo kolonią Rosji, albo kolonią Stanów Zjednoczonych. Obóz PiS świadomie i z determinacją zamienia naszą ojczyznę w to drugie. Rzeczywiście suwerenna i podmiotowa Polska jest poza pojmowaniem stosunków międzynarodowych polityków obecnego obozu rządzącego z Kaczyńskim na czele. Ludzie ci, żyjący przeszłością, żyjący czasami „zimnej wojny” i PRL, który był dla nich szkołą myślenia politycznego, są mentalnie niezdolni do prowadzenia takiej polityki balansowania i podnoszenia pozycji swojego państwa na grze z różnymi mocarstwami, jaką na Węgrzech prowadzi Viktor Orbán. Politycy PiS gotowi są na wszystko by wpisać się w politykę Waszyngtonu.

Ignorancja rządzących

Sprawa ustawy o IPN obnaża zresztą cielęcą głupotę tego naiwnego proamerykanizmu. Można podejrzewać, że politycy PiS przygotowujący ustawę czyli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i jego zastępca Patryk Jaki, marszałkowie Sejmu i Senatu forsujący ją przez obie izby, tak bardzo wierzyli w sojusz z Amerykanami i Izraelczykami, że nie podejrzewali jak agresywną i brutalną reakcję wzbudzi ich działanie ze strony Tel Awiwu i Waszyngtonu. Ta ignorancja jest udziałem samego zwornika  układu rządzącego Polską. „Mogę zupełnie szczerze powiedzieć, iż wówczas nikt z nas – ale i nikt z naszych oponentów – nie przewidywał, że wprowadzenie rozwiązań prawnych nakierowanych, proszę o podkreślenie tego słowa, na obronę dobrego imienia Rzeczpospolitej, a nie na ograniczenie czyjejkolwiek swobody działań badań, wywoła takie perturbacje i zostanie tak opacznie zrozumiane w Izraelu” – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński. To szokujące gdy faktyczny przywódca Polski, od lat chwalący się wręcz swoimi proizraelskimi poglądami, okazuje się nie mieć większego pojęcia o Izraelu i jego polityce. Podobnie zresztą jak o polityce amerykańskiej, skoro Kaczyński dopiero po wybuchu izraelskiej agresji zrozumiał, że „dla władz Stanów Zjednoczonych kluczowe jest stanowisko Izraela”.

Uświadamia nam to, że rządzący Polską, którzy opierają całą politykę zagraniczną na formule protektoratu Stanów Zjednoczonych nad Polską, nie mają tak naprawdę wielkiej wiedzy o przesłankach i regułach amerykańskiej polityki. To samo można zresztą napisać o podejściu do Izraela. Politycy partii, która nawet w czasie nasilonej izraelskiej nagonki przymilała się i reklamował swój praktykowany od lat filosemityzm, okazali się być całkowicie nieświadomi jaka narracja na temat drugiej wojny światowej obowiązuje w Izraelu i jak wielkie znaczenie polityczne ma ona dla izraelskiej polityki.

Ofensywa propagandowa

Stopień obaw kierownictwa obozu rządzącego przed reakcją obywateli oddaje nasilenie i charakter kampanii propagandowej jaką natychmiast rozpoczęło jego zaplecze medialne. W głównym wydaniu Wiadomości TVP1 niezastąpiony redaktor Ziemiec obwieścił „sukces dyplomatyczny polskiego rządu” a także „zwycięską polską walkę o prawdę historyczną”.

Najwyraźniej chyba jednak sami prorządowi macherzy medialni nie wierzą w skuteczność takiej propagandy sukcesu, gdyż od razu sięgnęli po czarną propagandę dezawuowania z góry ewentualnych krytyków. Prorządowych publicystów jak zwykle nie stać było na zbyt wielką oryginalność i rozpoczęli odgrzewanie po raz setny starego i zepsutego kotleta – zagrania „na ruskiego agenta”. „Brawo Polska, brawo Izrael! Wygrała prawda historyczna” – cieszy się czołowy publicysta „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz i przekonuje że tylko „agentura Moskwy będzie wyć”. W podobne tony uderzył sam redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz, posuwając się do tezy wyrażonej w poniedziałkowym wydaniu swojej gazety, że „Rosjanie byli bliscy ogrania nas w tej sprawie i skłócenia nas z głównym sojusznikiem czyli USA”. Sakiewicz nie ukrywający obaw przed nastrojami elektoratu i otwarcie określający propagandowe zadanie dla siebie i współpracowników, czyli „wytłumaczenie elektoratowi” tego ruchu rządu, nie dba o elementarną logikę swojego wywodu. Przecież gdyby potraktować ją poważnie okazałoby się, że to właśnie napisana przez wiceministra rządu PiS i przeforsowana przez jej parlamentarzystów ustawa umożliwiła rzekomą „rosyjską grę”. Wszędzie ci ruscy agenci, można by z przekąsem skomentować.

„Ruskie trolle już zarzuciły internet antysemickimi wpisami?” – pytała na Twittterze retorycznie doradca prezesa TVP ds. publicystyki i informacji Marzena Paczuska. Ten ostatni wpis znamionuje pewną innowację w prorządowej propagandzie. Realizujący ją publicyści uciekają się do ulubionego narzędzia propagandy izraelskiej – kto krytykuje politykę Tel Awiwu (i ustępstwa wobec niej) ten antysemita. Czołowy publicysta „Gazety Polskiej” Wojciech Mucha napisał na Twitrze: „w związku z odwlekaną (a konieczną) decyzją o ustawie dot. IPN spodziewajmy się dziś wybicia antysemickiego szamba. Obserwujmy, skąd wybije”.

Co najbardziej uderzające to ignorancja lub świadome zakłamanie redaktorów „Gazety Polskiej”. Ich propagandowa narracja w świetle faktów nie ma bowiem żadnego sensu. Izraelscy politycy od lat wspierają narrację historyczną Moskwy o bohaterskiej Armii Czerwonej wyzwalającej Europę Środkową i więźniów obozów koncentracyjnych od nazistowskich oprawców. W izraelskiej narracji historycznej jedynymi „czarnymi charakterami” lat 1939-1941 są naziści (bo już nawet nie Niemcy), a próby wpisania w obraz drugiej wojny światowej sprawczej roli Związku Radzieckiego i sowieckich zbrodni, a tym bardziej zrównania tej roli i zbrodni z działania III Rzeszy traktowane są jako niewybaczalna zniewaga żydowskiej pamięci. To dlatego w Izraelu stoi pomnik wdzięczności Armii Czerwonej, a Kneset uchwalił 9 maja, czyli dzień zakończenia wojny według rytu rosyjskiego świętem państwowym. To dlatego zarówno w rosyjskiej Dumie jak i w izraelskim parlamencie rozległy się w lipcu  2017 r. głosy potępiające usuwania pomników żołnierzy radzieckich w Europie, przy czym nastąpiły one po nowelizacji polskiej ustawy „o zakazie propagandy komunizmu lub innego ustroju totalitarnego”, która umożliwiła likwidację monumentów gloryfikujących radzieckich żołnierzy. Kto zatem jest największym „ruskim agentem”, można by zapytać, gdyby użyć spiskologicznej logiki Sakiewicza et soncortes.

Warto w tym miejscu dodać, że działania rządu pochwaliły też niektóre media liberalne, jak chociażby dziennik „Rzeczpospolita”, który obwieścił w wyraźną satysfakcją, że Polska i Izrael „mówią jednym głosem”.

Koszty będą wysokie

Spektakularna kapitulacja wobec nacisków Izraela i wspierających go Stanów Zjednoczonych to upokorzenie Polski w oczach całego świata. PiS przegrał pozycję Polski na długo. Nawet słabe państwa nie liczą się z państwami niesuwerennymi, w właśnie takim państwem uczynił Polskę PiS. Suwerenność to bowiem w klasycznej definicji, rządzenie się własnym prawem. Tymczasem okazało się, że polskie prawo jest pisane nie tyle w Warszawie co w Tel Awiwie i Waszyngtonie.

W wielu innych stolicach pojawia się najpewniej refleksja – po co rozmawiać z Warszawą skoro Warszawa i tak musi podporządkować swoje prawo i posunięcia polityczne dyspozycjom Waszyngtonu? Lepiej rozmawiać od razu z prawdziwie decyzyjnym ośrodkiem. Nie ma żadnych wątpliwości, że tak miękka postawa władz Polski, postawa, wbrew retoryce, na kolanach, zachęci Amerykanów i Izraelczyków do eskalacji żądań i roszczeń. Także roszczeń tych najbardziej wymiernych, liczony w dziesiątkach miliardów złotych, które uchwalona przez Kongres USA ustawa 447 nakazuje windykować od Polski na rzecz organizacji amerykańskich Żydów. Trudno uwierzyć, że PiS, który uczynił nasz kraj zakładnikiem Stanów Zjednoczonych będzie się w stanie jej oprzeć. Kaczyński używał w cytowanym już wywiadzie usłużnej wobec Izraela retoryki, mówiąc o „władzach w Jerozolimie” a nie Tel Awiwie czy twierdząc, że „antyizraelizm [to] współczesna forma antysemityzmu”. Cena dalszych samodzielnych rządów tej partii może być dla Polaków bardzo wysoka.

Karol Kaźmierczak

Yogi @Yogi:
Ach ta fizjonomia. On wygląda, jak przyczajona kobra. W dodatku nazwisko Morawiecki kojarzy mi się bardzo z morowym powietrzem.

Roman1 @Roman1:
Można podzielać poglądy autora co PiS-u, ale trzeba pamiętać, iż PO jest również partią antyrosyjską i o wiele bardziej probanderowską. Również leży plackiem przez USA. Polska nadal nie odzyskała niepodległości (najwyżej ograniczoną, jak za komuny).

jaro7 @jaro7:
@Roman1 Dokładnie bo PiS i PO to takie same DNO. Obie partie sa antypolskie i probanderowskie i prozydowskie. Takiego „chłamu” dorobilismy się w „wolnej Polsce”.

Tutejszym @Tutejszym:
Panie Karolu Kaźmierczak, proponujesz Pan wystąpienie z NATO, opluć USA i Izrael? Położyć się na brzuchu, rozluźnić pośladki i wezwać ruskich? Ćwicz to Pan dalej, skoro to pański sposób na życie, nam daj pan spokój. Naród dokonał wyboru, żadne pohukiwanie tego nie zmieni.

Poznaniak74 @Poznaniak74:
@Tutejszym Robią cię w „wuja”, a ty ciągle „Polacy nic sie nie stało!”
https://wpolityce.pl/polityka/401811-die-welt-polska-gotowa-zawrzec-umowe-z-merkel-ws-azylantow
Czego się PISowszczyzna nie tknie to wychodzi nie tylko blamaż, ale i szkodliwe działanie dla dobra Polski. A co do wyborów to masz rację, ale jak tak dalej pójdzie to skończy się na tym że to „Suweren” na nich „huknie” i to tak że już się nie beda w stanie pozbierać…

Tutejszym @Tutejszym:
„Francja, Hiszpania, Polska oraz Dania są gotowe negocjować z Berlinem ws. tzw. „turystów azylowych”…, którzy zostali zarejestrowani w jednym z krajów UE a następnie pojawili się w Niemczech, gdzie ponownie złożyli podanie o azyl”….wszystkie cztery wyżej wymienione kraje są gotowe zawrzeć bilateralne umowy z Niemcami ws. cofnięcia tych imigrantów na ich terytorium. Jeśli złożyli podanie o azyl w Niemczech i uzyskali go, to nie ma sprawy, tam zostaną. Inaczej zostaną cofnięci do 1-go kraju i bezwzględnie deportowani. Negocjacje mają dotyczyć tematu – kto za tą deportację zapłaci.

Poznaniak74 @Poznaniak74:
@Tutejszym Poczekamy i zobaczymy co „wyjdzie w praniu” jak zwykle, ale sądząc po ‚stonowanej” odpowiedzi z twojej strony to mam wrażenie że sam masz co do tego wątpliwości…

Tutejszym @Tutejszym:
@Poznaniak74 Masz absolutną rację!
Do tej pory Polska jak by się nie obróciła to d### ma z tyłu.

tagore
Jakoś w Izraelu szczęśliwi z tego porozumienia nie są,co do oceny musimy poczekać, poprawka nakłada na IPN obowiązek występowania na drodze sądowej w obronie „polskiego dobrego imienia”.

Poznaniak74 @Poznaniak74:
@tagore Zapytam „przekornie”, a znasz Żyda co to by był zadowolony ze zrobionego przez siebie „geszeftu”? Raczej nie, bo zawsze pozostaje mu niedosyt w związku z tym że jak przeszedł ten „geszeft” to mógł przejść jeszcze większy…

https://www.salon24.pl/u/ronald-lasecki/877445,polska-jest-kolonia-usa

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/787-polska-gospodarcza-kolonia-usa

https://www.wykop.pl/link/225634/polska-stala-sie-kolonia-usa-bez-zadnych-praw/

https://www.ekspedyt.org/2017/10/26/wicepremier-morawiecki-potwierdza-polska-jest-kolonia-krajem-posiadanym-przez-kogos-z-zagranicy/

https://prawda2.info/viewtopic.php?t=10018

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pokonana-ameryka-ameryka-izraelska-kolonia-czesc-2014-09

https://pl.sputniknews.com/polityka/201802277445041-Ukraina-USA-kolonia/

18 thoughts on “748 PIS ZAMIENIA POLSKĘ W AMERYKAŃSKĄ KOLONIĘ… raczej w Usraelską…

 1. https://wpolityce.pl/polityka/401924-nasz-wywiad-dr-kozlowski-o-deklaracji-polsko-izraelskiej

  Aronek
  Pokazaliśmy, że nie stajemy murem, tylko klękamy otwieramy usta i bierzemy do buzi.

  BB
  Podjęcie takich decyzji powinno byc tłumaczone Polakom PRZED a nie PO po podjęciu takich decyzji! Polscy politycy mają obowiązek reprezentowac Polakow a nie swoje widzimisię . Nie jestescie wlascici

  Małopolanin
  Czy nie moglibyście dać wypowiedź chociaż jednego Polaka!

  Ellis
  Pokazaliście że wykonujecie polecenia obcych rządów. Tyle w temacie.

  Michał
  I znów żałosna propaganda. Miały być wolne, niezależne media, a mamy TVN w wersji PiSowskiej.

  feeee
  a co robią małe kłamliwe żydki- sami popatrzcie na zdjecia
  https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5228704,00.html

  Michał
  Marszałek Tyszka o haniebnej nowelizacji ustawy o IPN:

  Krystyna
  No cuz jestesmy slabym krajem i musielismy dac sie w….-Taki los slabych! moze jednak zle wyjdzie na dobre i Narodowcy za jakis czas zwycieza!

  tchórze i zdrajcy
  I taki typek stoi na czele instytutu, który ma męstwo w nazwie… porażające!

  Chwalba
  Ot i propagandzista , jak za Stalina

  Pokazaliście, że jesteście
  Kupą Gxwna! Jak dziwha, co leży na plecach i mówi – „stosunki zostały odblokowane”! Niby dlaczego w konflikcie z państwem, które „okopało się” wasze „odkopanie” ma być cnotą, zaqoorwieńcu! TFUU!

  TG
  Aha. W sumie prawda, tylko że pokazaliśmy to wszystko po tym, jak wcześniej wyprodukowaliśmy głupie prawo i jak nas zmuszono do odszczekania tego prawa. PiS narobił Polsce wstydu na cały świat 😦 .

  TG
  @Krystyna, 2 sprawy: 1) siła państwa nie jest budowana na kłamstwie i na cenzurze 2) propaganda siły nie zastąpi. Udawanie, ze się jest mocarstwem, podczas gdy się nim nie jest, to grzech śmiertelny.

  adik
  wycofacie się ze wszystkiego, wy PISowcy jesteście podszyci tchórzem, Jankes lub Żyd tupnie nogą a wy macie pełne gacie, wiecie chyba czego?

  Mędrcy się wypowiadają
  Przecież celem tej całej deklaracji jest zwalczanie w Polsce jakichkolwiek przejawów antysemityzmu. Więc przestańcie pieprzyć o jakichś korzyściach dla Polski z tej deklaracji.

  LeW
  Polska nie może karać więzieniem za kłamstwa, szyty mogą do 5 lat za mówienie prawdy! Niech mi nikt nie pitoli, że nie-rząd nie skapitulował. I owszem, ale jakoś mnie to nie dziwi. Pytanie za jaką cenę ???

  Mędrcy się wypowiadają
  Punkt pierwszy deklaracji – ogólnik o wzajemnych relacjach. Punkt drugi – powołanie zespołu do dialogowania. Punkt trzeci-„Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów”

  JaWiem
  Deklaracja jest jednostronnie korzystna dla Żydów. Potwierdzenie mojej opinii: nie jest publikowana a jedynie omawiana. się dogadać: zlikwidujcie stocznie, cukrownie, huty, kopalnie, FSO, URSUS, PLO, elektrownie węglowe, Waryńskiego, Cegielskiego, ELWRO, itd. – Nie ma sprawy. Deal! Selbstvertandig!

  To tyle
  No i punkt 6 – najważniejszy. Zwalczmy jakiekolwiek przejawy antysemityzmu, a antypolonizm tylko odrzucamy.

  xyz
  W głowie mi się kręci od sukcesów obecnego rządu.

  KCN
  Nie stajemy murem, nie okopujemy się, ale zapamiętamy TO sobie do końca życia , przekażemy dzieciom i wnukom, że z Żydami trzeba uważać, bo mogą nas napaść bez powodu w każdej chwili!

  japa
  Polska na kolanach przed Izraelem!!!! https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-dziennikarz-ujawnia-kolejne-szczegoly-tajnych-polsko-izraelskich-rozmow-ws-ustawy-o-ipn/

  To rozbrojenie Polaków
  Czy polską racją stanu jest bezwzględne zwalczanie antysemityzmu, gdy szerzony jest antypolonizm w celu grabieży mienia bez spadkowego? Pytanie do Trybunału Stanu.

  Baba Banga
  Jeszcze jeden dialogista.

  Buvi
  Pokazaliśmy panie doktorku, że jesteśmy ich sługusami, których będą mogli dowolnie ograbiać.

  To jak?
  Skoro polski rząd odrzuca antypolonizm, a nie zwalcza go, to jak się ma do tego ta cała propaganda, że będą pozwy do sądów cywilnych. Przecież pozwy są wbrew deklaracji, bo to jest zwalczanie.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/401934-wasik-o-przebiegu-negocjacji-z-izraelem

  mówi pan bzdury
  Izrael ostoją cywilizacji zachodniej na bl.wschodzie? Aha, to dlatego okrada z ziemi i morduje Palestyńczyków. Panie ministrze, PiS klęczy przed Żydami z USA/Izraela. Większość Polaków tak to widzi.

  Jednak jeśli ktoś wygląda jak
  przygłup to nim jest! „Zmiany w ustawie o IPN pod dyktando Izraela i z inicjatywy Morawieckiego. Tajne rozmowy m.in. w siedzibie Mosadu” – http://tiny.pl/gsk1l.

  KKKK@KKKK
  Pięć miesięcy wytrzymali a potem skapitulowali i ogłosili sukces!

  POGROM PiSu Programem Narodu!!
  POGROM PiSu Programem Narodu! STOP✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡! Precz z KaczХУЙskim! STOP✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡! Precz z KaczХУЙskim ! STOP✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡! KaczХУЙski precz!

  Stop ✡Parchia✡ i ✡Syjon✡!
  Nie bądź ŻYDŁO, nie kolaboruj! Precz z JUDENRATSAMI. Żydy do ♻ ! POGROM PiSu Programem Narodu! STOP✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡! Precz z KaczХУЙskim! STOP✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡! KaczХУЙski precz!

  duck666
  KKKK@KKKK mylisz się nie skapitulowali tylko puściły im zwieracze.

  zwz@zwz
  zaczęła się teraz żydowska okupacja Polski !!!

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/401911-lapinski-o-ustawie-o-ipn

  PIS=PO=PSL=SLD
  USA to wróg Polaków. Pozostawili nas jednym podpisem na kikadziesiąt lat po sowietami a Żydzi z UB katowali do woli i mordowali patriotów polskich jak Pilecki i innych

  no tak
  kanalem komunikacyjnym byla winda i uscisk dloni przed jej drzwiami

  dfn
  po co brnąć w te idyotyczne dementi? Mały Jasio wydaje sobie politykiem … Pan Bóg sprawiedliwie ukarał nas takimy jelitami

  szalom Łapiński
  Dudus, a kiedy ustawa reprywatyzacyja bo ta sadowa czy o IPN to totalna klapa ?!

  he he
  notowal Kamil Kwiatek he he kto to?? a kto zadawal pytania??

  szalom Łapiński
  Nawet nie kryja sie ze swoim wasalizmem. Dobry naiwniak przyklepal, co netanyahu mu podsunal. A teraz dostanie „zaproszenie”…Ale my nie chcemy relacji z Izraelem

  PIS=PO=PSL=SLD
  Kaczyński = Duda.PIS niby ci dobrzy i uchwalają ustawy dobre dla Polaków ,a Duda vetuje bo lewactwo się nie zgadza.Urabiają nas Polaków na żywca z postkomuchami jak robił to Wałęsa z Kwaśniewskim

  szalom Łapiński
  PAD na krótkim pasku opozycji…………..

  zgłoś nadużycie
  Hak
  Kanały były. Jeden kanał nad który przesunie się pomnik. I drugi czyli komunikacja z atakującym Polaków burmistrzem miasta średniej wielkości i wpływowym człowiekiem w trampkach. Kanał.

  zgłoś nadużycie
  Agganus@Agganus
  Jak to? – przecież Gowin o tym bełkotal po swojej nędznej wizycie w USA…

  hehe
  tak tak. Absolutnie nie ma to żadnego związku.

  szalom Łapiński
  to co będzie z Gersdorf 🙂 Też expresowo ?!

  monika
  Nie wiem co przebiło się na świecie z ustawy IPN ale na pewno wybuch granatu w szabie otworzył oczy Polakom. To jest największ wartość z tej awantury. Dobrze wiedzieć kto jest wrogiem

  saga
  nie mówią jednym głosem z PiS i Zj Prawicą – każdy sobie..

  KASIA
  POLSKA NIEZAISŁA  z wrogimi niemieckimi mediami czyli 4-tą niemiecka władzą na terytorium Polski germanizujaca ponad 20 lat Polaków pozoswi nam PIS

  pisowiec
  Łapiński spadaj razem z całym towarzystwem_ przydupasami PAD !!!

  jesteś może etnologiem?@ kokos
  Przecież to mały niewykształcony oszust i kłamca. Nie znający języków, który widział w swoim życiu tylko NRD i Czechosłowację. Wychowany w marksistowskim sosie. Kłaki w nosie. Problemy z orientacją.

  niewolnik Polin nie @suweren
  ta fotka jest sprzed paru lat i wizyty Trumpa w Warszawie, tę knajacką pozę rozwalonego Dudy zakonotowałem sobie w głowie 🙂

  św.NH
  Deklaracja opium propagandowe PIS. Teraz nie ma pola do dyskusji. Wybrani laikowi dziennikarze propagandyści. PIS idzie na dno jak Titanic

  morda
  patrzcie jak PIS był na kolanach przed Izraelem: https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-dziennikarz-ujawnia-kolejne-szczegoly-tajnych-polsko-izraelskich-rozmow-ws-ustawy-o-ipn/

  Pashowvon
  Czerpach majaczy o sukcesie? Chyba własnym, że tak pod żyrandol zalazł.

  gosc
  Stany Zjednoczone traktuja Polske instrumentalnie i ani Swiety Boze nie POmoze licznie na to, ze w razie czego nam POmoga jest bardzo NIEADRE p. Dudmann

  df
  Kosztem zniewolenia Polski przez żydów? To ja mam gdzieś takie sojusze.

  zwykly niechluj
  Nie, no skąd…

  Logik
  Slowacki modlil sie aby Polska byla dluzej na krzyzu cierpienia aby byla potem silniejsza. Zniewalanie Polski trwa od 1939 roku przez potwora ktory przyjmuje roznorodne formy.

  Jacek NH
  Donald Trump szykuje „przedpole” do wojny z Iranem. Korea Północna, konflikt Poslka-Izrael, a teraz Rosja. Z podpuszczenia i w interesie Izraela. Czy tego nie widzicie?

  Art
  Gaz Wyb była duża (nakład) to fakt. Teraz godnie?! zastąpiły ją dwie: W Sieci – sama prawda i „GazetaPolska” – cała prawda. Przecież tego bełkotu nie idzie czytać.

  Zapora
  Szczęść Boże a właściwie shalom lawaki tchòrzliwi masoni co to sami nic nie znaczą, muszą w kupie, szabesgije i żydzi myślicie że zniszczycie ducha Polaków?

  operacja MOST i Art-B @Art
  Sakiewicz adresuje swe piśmidło do czerni, która ledwo ukończyła 4 klasy szkoły elementarnej.
  A Karnowskie do półgłówków, fryzjerów, pakowaczy towarów w magazynach itd. Czytam tylko komentarze 🙂

  Mick USA
  PiS=czerwone świnie=WSI=Polska pod zydowska Amerykańska okupacja.=350 miliardow dla Śmierdzącego Żydostwa.

  Chwalba
  Hmm, może ale sam prezes w PR1 o tym mówił .

  Agganus@Agganus
  Pan Jaroslaw Kaczyński powinien sobie odsłuchać , przede wszystkim analiza Dybowskiego, Kowalskiego ale także ks. Isakowicza o Dudzie; i arogancji PiS ala ‚POPSL. Większość absolutna mocno pod znakiem zapytania a o większości konstytucyjnej to raczej pomarzyć sobie może PiS.

  asdsa
  a co robią małe kłamliwe żydki- sami popatrzcie na zdjecia https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5228704,00.html

  TG
  Ten łysy bubek Lapinski , to odrażający i bezczelny f a c i o .

  Chwalba
  Kiedy polscy politycy będą zależni od polskich wyborców , a nie o możnych z zagranicy .

  Żydy nam tu piszą, że żyd
  lepiej wie i „Zmiany w ustawie o IPN pod dyktando Izraela i z inicjatywy Morawieckiego. Tajne rozmowy m.in. w siedzibie Mosadu” to tylko hucpa. A ten żyd to wnuk mordercy rtm. Pileckiego!!

  TG 208,54,87,**
  @Mick Usa , 208,54,87,* to zasyfiała , wenerycznie chora prostytutka , chazarsko kałmucka

  ZmielonyPrzezPO/PSLD i PiS
  nie prawda? – łupią Polskę z przyzwoleniem PiSu zmiana prawa pod dyktando, oni ustawa 447 i kasa z reprywatyzacji. Kadencja się kończy a Banksterzy, Izrael i komuchy nadal górą wstyd PiS – oszukańcy

  @ morda 79,185,133,
  Ciągle szczekanie głupawych sobak od Putina udających narodowców, Plugawa brudna trzoda z kołchozów ruskich, michalkiewicza , winnickiego , brauna , giertycha **

  Chwalba
  Ciekawe kiedy zostanie zainstalowana w Polsce szlachta jerozolimska ?

  Ula
  Wampirek godny swojego pryncypała.

  z
  Na wesoło

  Petrucchio
  Trzy czytania w Sejmie z przerwą na komisję, a zaraz potem Senat i podpis pana Długopisiorka — wszystko w jeden dzień! Takiej paniki nawet PiS nie znał wcześniej. Strach przed USA czyni cuda.

  Pług
  Już facjaty tego gnojka Ł. nie pokazyjecie? Polacy są wku…ni na to jak władza pluje im w twarz i wasalizuje kraj. 3cie pokolenie ubekow i nkwdzistow z Israela przejmują władze gdzy rządzi pis. Paradox

  prosto w oczy
  Jaki pan, taki kram. Załgany facet.

  E.K
  Grzeczny chłopczyk PAD, teraz może wreszcie zostanie przyjęty przez prezydenta Trumpa.

  Ela0021@Ela0021
  Wrażenie do sprawia PiS i Pisopodobni – prezydent ze swoją świtą. Wrażenie, że jesteśmy na Świecie postrzegani dobrze. Ale jest internet, ludzie umieją czytać i wiedza, że to tylko Pisopodobnych pobożne życzenie.

  qwerty
  Obecna sytuacja przypomina ostatni okres czasów przedrozbiorowych w Polsce czyli rządów ambasadorów.

  Andrzej Muras
  Gwoli prawdy należy zmienić nazwę IPN na TZMŚ – Towarzystwo Zmanipulowanych (przez Polskęzbawa) Mściwych Świrów. A potem tę od dawna już zbędną i szkodliwą instytucję zlikwidować.

  Triss
  Ustawa o IPN sprawiła, że z dnia na dzień odżył na świecie stereotypowy wizerunek Polaka-antysemity. Być może stosunki dyplomatyczne udało się naprawić, ale to, jak mówi się o Polsce to katastrofa.

  seaman
  Jak referendum konstytucyjne ma śmiałość i bezwstydność rozpisywać człowiek, który ją łamie?

  Pijarowcy Wołkowyjscy
  to proszę powiedzieć redaktor naczelnej by nie publikowała obok siebie Pańskich wypowiedzi i wypowiedzi prem. Gowina „relacje Polski i USA zostały odblokowane” 😉

  Elżbieta
  PIS poległ w międzynarodowym konflikcie, który wywołał swoją arogancją i ignorancją, klęskę okrzykuje zwycięstwem, ciekawe, kto poza twardym elektoratem nabierze się na tą gomułkowską propagandę…

  Magda Rybka@Magda Rybka
  Nie wiem komu takie „dyplomatyczne ” działania się oplacją, ale na pewno nie polskiemu społeczeństwu. Uważam to wszystko za marnowanie czasu i pieniędzy podatnika. niestety nie sa to jedyne straty. Zupelnie też nie wiem po co nam kolejna konstytucja, której i tak nikt nie będzie przestrzegać. Rozumiem, że Prezydent chciałby zaznaczyć swoją obecność, ale kogo to właściwie obchodzi, że dał się zdominować interesom jednej partii a teraz mu żal straconych możliwości.

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/401925-grzegorz-dlugi-o-ustawie-o-ipn

  Andy@Andy
  Strasznie pompujecie tego Długiego. A dlaczegóż tak się Wam wydawało, Panie pośle Długi. Był pan na placówkach w USA to trzeba było zweryfikować tę kwestię „z pierwszej ręki”.

  zdzisława
  100% racji panie pośle, ale to jest tak jak do władzy dojdą amatorzy i nieudacznicy -teraz niektórzy nazywają ich zdrajcami

  Ula
  Cały Kukiz 15.

  Skorpion48@Skorpion48
  Dotychczas myślałem, że p. Długi jest mądrzejszy. Przepraszam, myliłem się.

  ol
  Kukiz niby nie totalna ale taka sama jak PO N i PSL to samo dno

  Michał
  O proszę – po trzech dniach nachalnej propagandy i otrąbiania „sukcesu” jaśnie pana premier i szukania „ekspertów” którzy wytłumaczą to ciemnemu ludowi, zauważyliście jednak, że niektórzy byli przeciw

  TO-YA@TO-YA
  Ten człowiek jak widać niczego nie zrozumiał i mała nadzieja że to się kiedyś zmieni.

  troll suweren
  Polin i Socjalizm. Wam już dziękujemy!!

  krk
  rzygam już tymi dobrymi stosunkami z Żydami…. mam gdzieś dobre stosunki z opluwaczami Polski chcącymi wyłudzić od Polaków majątek w oparciu o 447. Pytanie, dlaczego PiS kłamie w sprawie 447 ????

  Bill
  Długi czy Krótki – rozum ma krótki. Same banały, byle sprawić wrażenie, że Kukizowcy to „najmądrzejsze” chłopy i i krytyczne. I byle ich nikt nie posądził, że mówią dobrze o poczynaniach władzy.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/401959-morawiecki-w-rzeszowie-panstwo-jest-wyrozumiale-dla-slabych

  Julia
  A nędzarze w Polsce dalej 18% podatku. 8000 kwota wolna to hańba !!! A dla firm inwestujących zwolnienie na 15 lat!!! To jest opieka PiS nad najsłabszymi.

  A rzeczywistość skrzeczy
  No niestety tak nie jest. Państwo nadal jest najbardziej brutalne wobec najsłabszych, bo samo jest słabe. Silny i suwerenny pobłaża drobiazgowi. Więc nawet jak się coś nam rodzi to i tak wyjedzie.

  martin
  morawiecki to czlowiek lobby bankowego. Marksista ktory chce nas wporwadzic do sterfy euro i zlikwidowa pieniadz fizyczny aby nas kontrolowac i zabic do konca drobna przedsiebiorczosc.

  KCN
  Na razie to państwo jest silne w gadaniu. Jak zobaczymy złodziei i mafiozów w więzieniach na dożywociu lub 25 latach odsiadki to uwierzymy!

  vasco
  Gdzie dementi wsprawie imigrnatow odsyłanych z niemiec?

  św.NH
  Moryl ale fajny interes sprzedać Polskę ina kolanach przed gangsterami bankowymi z USA i odlot na deklaracji do Jerozolimy!

  xz
  PiS jest wspaniały, dotrzymuje obietnic, właśnie zedcydowano, że podwyższony przez Tuska VAT ZOSTAJE NA STAŁE, i ma być obniżany tylko sezonowo, w czasie dobrej koniunktury Brawo, kolejny sukces!!

  z
  póki co to jesteśmy kolonią żydowską, sprzedaliście nas!!!

  Teo@Teo
  „Wstajemy z kolan” .. https://medianarodowe.com/kurpas-wstajemy-z-kolan/ .. Żałosne!

  Tak się robi biznesy
  Czy stary Morawiecki oddał już fundacji księdza Jegierskiego 100 tysięcy zł., „pożyczone” po wypłaceniu dotacji przez bank kierowany przez młodego Morawieckiego?

  Tak się robi biznesy
  Ksiądz Jegierski twierdzi, że poseł Kornel Morawiecki wymusił od niego 96 tysięcy złotych, w zamian za uzyskanie dotacji z banku WBK, którym kierował Mateusz Morawiecki.

  darek
  gadane to on ma

  Pobożna Bogumiła
  Rzeszów to Rzeszow ale u nas Kolbuszowie to Pis ma bez kozery 110%

  Narodowiec
  Do nick Pobożna Bogumiła 83.9.16.* PiS ma nie 110% ale 138,99%. Rośnie mu zmianie ustawy o IPN. Dobije mu na jesień do 222%.

  Aronek
  Czy ten bełkot to przez knockout po ustawie o IPN? Czy Żydzi aż tak sponiewierali Mateuszka?

  Jesteście żydowskimi skurwysy
  nami. I to koniec diagnozy.

  zdziwiony?
  Ot i portal „ludzi myślących” (inaczej chyba)

  heh
  „(…), że państwo jest silne dla silnych” No popatrz pan, a ja myślałem że zderzyliście się ze ścianą. https://wpolityce.pl/polityka/401399-to-gorzka-korekta-ale-wazne-by-nadal-bic-sie-o-prawde

  j23
  Łże jak pies !

  tratata
  500 plus, mieszkanie plus, uleglosc plus tralalala hopsasa oto Polska pelzajaca AD 2018.

  Ala.Winnicka@Ala.Winnicka
  Zgadzam się z premierem, Polska jest silna wobec silnych na przykład niepełnosprawnych i wyrozumiała dla słabszych jak Izrael i USA co widać było po ustawie IPN. Co ty bredzisz człowieku??? Odleciałeś już w kosmos, czy uważasz swoich słuchaczy za niepełnosprawnych umysłowo?

  Antoni-kun
  Może się nie znam ale w szkole uczyli że prawo powinno być jednakowe dla wszystkich

  bad karma
  Czyli kolejny ..gigantyczny sukces..

  kalop13
  Uczeń szatana, a facjata do szpiku załgana!!!!

  wydalo sie, wydalo
  PIS to Polish Israel Society ,odnosi sukcesy, a jakze i tworzy nowe programy m.in. kapitulacja +

  Tom
  władza PIS w rzeszowskim niczym się nie różni od PO/PSL . Etaty nie dla fachowców tylko dla swoich i rodzin . Do tego przejmuje się PSLowców do PiS masowo, a dla uczciwych ludzi miejsca w PiS nie ma

  jacek
  Tanie sztuczki

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/401963-myslenie-zyczeniowe-nie-zastapi-panstwa

  taka prawda
  Wy tej Polski znowu nie utrzymacie. Nadal nie rozumiecie że Polska nie ma prawdziwych sojuszników w otoczeniu są albo wrogowie (R i N) albo zdrajcy (W-B F USA) Zapomnieliście co to jest Jałta.

  dfvgbn
  w tym calym zamieszaniu widze jeden plus…… Deklaracje jakie padly z ust nataniachu nie da sie cofnąć, a penalizację kłamstw i oskarżeń panstwa Polskiego zawsze można wprowadzić od nowa:)

  Kreon
  Może to przeczyta ten smarkaty trefniś z IQ30, Andruszkiewicz, który przejechał kulę ziemską ze zwrotów za paliwo z Sejmu, nie mając prawa jazdy, a który ze strachu przed premierem Izraela ma pełne pory

  kubek@wWazelinie
  Do tego jakie ekspresowe tempo, pełna zgodność PO&PiS, prezydent z podpisem elektronicznym. Tym razem nie miał żadnych uwag, wątpliwości, nie zwlekał. Jakby dogadzanie żydom były celem nadrzędnym władzy warszawskiej. Oni naprawdę mogą sprzedać Polskę z inwentarzem w jeden dzień, i oczywiście ogłoszą to jako sukces.

  jb
  w archiwach np. Danii, znajdują się oświadczenia Polaków wyznania mojżeszowego, którzy od 1968 roku otrzymali tam obywatelstwo–pod warunkiem oświadczenia, że JAKO ŻYDZI W POLSCE BYLI PRZEŚLADOWANI…

  tak tylko pytam
  Tatuńcio preżydenta (optował jako radny za przyjęciem do Polski ‚nachodźców’) i śp dziadunio preżydenta (kuśnierz) – to nie chazarstwo?

  Ten zydowski rzad jest do dupy
  Nasz rzad nadstawia tylka gdzie sie tylko da! Cale szczescie ze w UE wystepowali z V4 bo sami napewno by sie podlozyli!!Zreszta morawiecki moze wciaz przyjac i imigrantow i euro jak makrela zażąda

  uleglosc +
  uleglosc plus ,chetnie,szybko i w podskokach no ale taki mamy kolejny rzad i musimy sie przyzwyczaic, ze tu nic nowego nie bedzie oprocz calowania po raczkach „wielkich” tego swiata i to jest”sukces”

  Wanda
  Dokładnie tak to jest. Zgadzam się w całej rozciągłości i napisam to Kaczyńskiemu. Niech mi nie wmawia, jak w Żyda chorobę, ze to jest dla dobra Polski. Jest przeciwnie. Byłam tzw twardym elektoratem.

  Steve
  Pan ma rację. Tak zachowuje się Kaczyński. Zawsze zmienia zdanie, wystarczy go naciskać. Nie ma sukcesu w sprawie „uchodźców”. Niemcy chcą ich teraz wysłać m.in. do Polski. Kaczyński zapewne ustąpi.

  cesia
  PiS – KAPUT , wszystko w temacie .

  krk
  100% racji, propaganda sukcesu z wycofywania się z zapisów ustawy, bo Żyd Netanjahu nie ma czasu poza 18:00 prowadzona przez PiS , rząd i TVP to zwykła chamówa …. Poddał się PiS w podskokach i tyle

  Polubienie

 7. Boteah
  OBnT z jewrej. Gutkowską na czele-kolejna budżet. ‚narośl biurokratyczna’ powołana w 2016 przez żydostwo ministerialne MKiDN Gliński i Gawin do finansowania projekcji żydowskich z naszych podatków

  wqrwiony
  A gdzie ta deklaracja? Dlaczego jej nie publikujecie a jedynie omawiacie? Wniosek jest oczywisty! Ta deklaracja jest jednostronnie korzystna dla Żydów.

  jeden taki
  Dajcie choć jedną opinie nie Żyda. Jedną, jedyną.

  wknp303
  Ostatnio, by czegoś się dowiedzieć zamiast artykułów na tym portalu czytam komentarze.

  https://wpolityce.pl/polityka/401990-obnt-pozytywnie-o-deklaracji-premierow-polski-i-izraela

  Dyrektor Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami: „Deklarację premierów Polski i Izraela przyjęłam z zadowoleniem”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: Fratria/obnt.pl wPolityce.pl

  Z zadowoleniem przyjęłam wspólne stanowisko premierów Polski i Izraela – napisała dyrektor Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami Anna Gutkowska w oświadczeniu przesłanym PAP. Jak oceniła, ukazanie rzeczywistego obrazu II wojny światowej jest ważnym elementem budowania relacji polsko-żydowskich.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polska umie wygrywać! Premier Morawiecki w nowym numerze „Sieci”: „Państwo moich snów: atrakcyjne, które zatrzymuje i przyciąga talenty”

  W środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awivie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

  CZYTAJ TAKŻE: Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

  CZYTAJ WIĘCEJ: PEŁNA TREŚĆ deklaracji premierów Izraela i Polski. „Oba rządy nawołują do powrotu do spokojnego dialogu”

  Jak podkreśliła Gutkowska w oświadczeniu, wspólne stanowisko premierów Polski i Izraela przyjęła „z dużym zadowoleniem”.

  Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego od ponad dwóch lat opracowuje i udostępnia, także w języku angielskim, źródła historyczne o wspólnym doświadczeniu Polaków i Żydów pod okupacją niemiecką. Dzięki temu zwiększamy w międzynarodowej debacie o historii XX wieku świadomość skali terroru, który dotknął nasze Narody. Właśnie ukazanie rzeczywistego obrazu tych wydarzeń jest bardzo ważnym elementem budowania wspólnych relacji polsko-żydowskich

  — napisała.

  W środę parlament uchwalił, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN, uchylającą przepisy karne za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej.

  Zmiana uchyla przepisy wprowadzone styczniową nowelą ustawy o IPN: art. 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

  W uzasadnieniu tych zmian, przygotowanych przez rząd, podkreślono, że „bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych”.

  Przepisy uchwalonej w styczniu noweli ustawy o IPN, którą przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości w intencji walki ze sformułowaniami typu „polskie obozy śmierci”, wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i USA.

  ak/PAP

  Kiks
  Z zadowoleniem to zasolimy wam kopa na jesień PiSowska mentownio.

  dada
  Bzik mnie obchodzi co Żydzi gadają w Polsce. Spadać . Polska jest Niepodległa i ONI zapomnieli, nadludzie a la Hitler.

  Tom
  to gdzie jest ten totalitaryzm którego szuka ta stalinówka?

  mops
  napisać tej pani gdzie mam jej opinię?

  państwowe posady
  Czy Jojne z szabas kolacyjek doradza żydu Glińskiemu jak ciągnąć kasiorę budżetową na kolejne biurokratyczne narośle państwowe, zatrudniające żydostwo? ŻYDY ODWIECZNIE HISTORYCZNIE pchali się na

  zdzisława
  kolejna sługa szabesgojów – NIGDY pis i duda

  S
  …teraz widać jak dalece polityka zakłamywania historii przez Niemcy (niektórzy mówią o nich „przyjaciele”-co w tym kontekście jest oczywistą kpiną) szkodziła przez lata Polsce

  https://dailystormer.name
  Ośrodek Badań nad Judeo-bajkami by się przydał… Bajka o 6 milionach, bajka o abażurach, bajka o mydle…

  lektura
  Ta wiedza już jest niezbędna – https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf

  wyjedzcie do swoich państw
  kiedy oficjalny IV rozbiór .pis-najgorsza partia w przedrozbiorowej polsce.kiedy będa rzadzic polskie partie prawicowe.Zdelegalizowac parie okrągłego stołu i zlustrowac urzedników i funkcjonariuszy

  Polubienie

 8. http://dzienniknarodowy.pl/kiedys-byly-hold-ruski-pruski-dzisiaj-premier-morawiecki-ramach-holdu-polskiego-poklonil-sie-zydom/

  Kiedyś były hołd ruski i pruski. Dzisiaj premier Morawiecki w ramach hołdu polskiego pokłonił się Żydom

  Cze 27, 2018, 18:543100

  W 1525 r. Albrecht Hohenzollern – ostatni mistrz Zakonu Krzyżackiego i pierwszy książę Prus złożył hołd lenny Polsce. Wydarzenie to utrwaliło się w świadomości Polaków dzięki obrazowi Jana Matejki. Drugie, podobne wydarzenie zwane hołdem ruskim miało miejsce w 1611 r. , gdy zdetronizowany car Rosji Wasyla IV Szujski i jego bracia: Dymitr (dowódca sił rosyjsko-szwedzkich w bitwie pod Kłuszynem) i Iwan pokłonili się królowi Polski Zygmuntowi III Wazie i królewiczowi Władysławowi.

  28 czerwca 2018 r. przejdzie niestety do historii jako hołd polski, gdyż tego dnia rządząca koalicja (tzw. Zjednoczona Prawica, w której prym wiedzie Prawo i Sprawiedliwość) w sposób urągający zasadom demokracji w trybie niespotykanym w historii III RP przeprowadziła przez Sejm i Senat tzw. nowelizację ustawy o IPN, ulegając presji środowisk żydowskich. Również prezydent Andrzej Duda zapowiedział już podpisanie aktu prawnego „w możliwie najkrótszym terminie”.

  Jakby tego było mało, premierzy RP i Izraela w tym samym czasie wygłosili transmitowane na żywo oświadczenia w tej sprawie.

  – My z tym dokumentem w ręku będziemy walczyć o nasze prawa dużo bardziej niż wcześniej – usłyszeliśmy od Mateusza Morawieckiego. – Prawo, które zostało dzisiaj przyjęte i które zostało przyjęte pięć miesięcy temu. Ono powinno zostać przyjęte 25 lat temu. Nie da się nadrobić tego czasu, ale my dziś dzięki tej deklaracji jesteśmy dużo mocniejsi. Ta zmiana osłabia atak na Polskę i pokazuje zupełnie nowy wymiar rozumienia polskiej sprawy na arenie międzynarodowej (…)
  W ciągu ostatnich 30 lat kontakty między naszymi krajami opierały się na zaufaniu i zrozumieniu. Izrael i Polska są przyjaciółmi i partnerami, którzy blisko ze sobą współpracują na arenie międzynarodowej, ale także w odniesieniu do pamięci o Holokauście.

  Zadowolenia nie krył Benjamin Netanjahu, który powiedział:

  – Jestem zadowolony, że polski rząd, parlament, Senat oraz prezydent całkowicie wycofali przepisy, które spowodowały burzę i konsternację w Izraelu i wśród międzynarodowej społeczności.

  Wszystkich przebił jednak red. naczelny fantycznie pro-PiSowskiego portalu niezalezna.pl

  Polubienie

 9. http://dzienniknarodowy.pl/prof-bartyzel-stajemie-zakladnikami-roszczen-zydowskich-wideo/

  Prof. Bartyzel: Obecna sytuacja przypomina ostatni okres czasów przedrozbiorowych czyli rządów ambasadorów

  Cze 30, 2018, 14:47730

  – Sytuacja ta przypomina ostatni okres czasów przedrozbiorowych czyli rządów ambasadorów – gorzko ocenił sytuację po uchwaleniu zmian w ustawie o IPN prof. Jacek Bartyzel, publicysta, działacz społeczny i nauczyciel akademicki, profesor nauk społecznych.
  Profesor przypomniał nawet tak podobną sytuację jak ta z ołówkiem ambasadora Iosifa Igelströma, który przygotował go dla króla Stanisława, aby ten podpisał traktat rozbiorowy.

  -To nie jest przypadek tylko rezultat metody uprawiania polityki zagranicznej przez obecną partię rządzącą. Polega ona na wywoływania konfliktów ze wszystkimi, którzy mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla Polski czyli przede wszystkim wszystkimi sąsiadami – powiedział prof. Bartyzel.

  Polubienie

 10. Profesor z USA – Polska Zostanie Zaludniona przez Żydów – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jul 5, 2018

  Fulgrim MJ
  No to macie odpowiedź do czego zmierza PiS.

  Playonstereo
  Żydzi już tu w Polsce byli i zawsze działali na szkodę Polaków – czy to podczas rozbiorów, zaborów, wojen czy w czasie komuny. Niech jadą do islamskich krajów skoro tak ochoczą wspierają multi-kulti!

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/402955-prof-nowak-podleglosc-tak-jak-niepodleglosc-jest-wyborem

  mordechaj
  Czy mówiąc o podległości pan A. Nowak ma na myśli PiS i zmianę ustawy o IPN ?

  patriota
  A czy błyskawiczna zmiana ustawy o IPN nie JEST POKAZANIEM PODLEGŁOŚCI, upadkiem na kolana, prezesa Jarosława, rządu RP przed zagranicą

  Czesław
  Kłopoty z ustawą o IPN czy uległość wobec banderowskiej Ukrainy świadczą że władza „pisowska” też działa pod dyktando Izraela i USA.

  ttt
  Jezu,jakim śmodrakom dają tytuły naukowe… Co za upadek polskiej nauki,smutne. Zawsze się tacy nadworni Łysenkowie znajdą…

  Jacek
  Zacytuję fachowca: ,,Nie ma miękkiej gry”! On zawsze prowadzi do nieszczęścia.

  Ad vocem
  Pan z Krakowa znów obłudny

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/402971-gdy-nasi-przyjaciele-plasaja-w-balecie-wladimira-putina

  RYSK
  wikło POwoli traci rozum, co ma obecnośc na stadionie gdzie gra drużyna narodowa z normalna walka polityczna-nic pod słoncem i o żadnych zbliżeniach nie swiadczy, nawet przeciwnie

  Hunert
  Polityka to biznes ,a nie unoszenie sie honorem, nie widze powodu zeby premier Chorwacji nie spotykala sie z Putinem ,to ze z nim rozmawia nie oznacza ze popiera jego calosciowa polityke i metody,

  zgreda@janijarek
  Facet deklaruje ze jezdzi na wakacje z rodzina do tatusia na Chorwacje.A tatus -zyje tam na emeryturze a wczesniej był komendantem powiatowego posterunku policji w wojewodztwie malopolskim. Tak jak najwyzszy szczebel złodziei z Polski mieszka na florydzie to ten nizszy w Chorwacji. Co do meczu, jaki mecz?

  dzieciaku
  przyjaciele, w polityce? ile Pan ma lat. I dotyczy to także wrogów. takie myślenie jest bardzo naiwne w wypadku dziennikarzy i niebezpieczne w wypadku polityków

  ERh
  tak, tak, dla Rosjan przy pałacu powstał specjalny kanał dyplomatyczny oparty o oficerów Ludowego Wojska Polskiego. Szalom panie Marcinie,.,

  cebulaki z pis
  dalej marzą o międzymorzu i bredzą o przyjaźni z Orbanem pachołkiem Kremla

  NA
  Żałosny tekst panie Wikło… a Duda wznosił toasty i pił szampana z Putinem, przy jednym stole.

  Alfons Sęk
  Nie przeginajmy pały bo za moment zostaniemy sami i nikt nie będzie miał ochoty z nami rozmawiać ! — Chorwaci czy Węgrzy jako niezależne i wolne kraje mają prawo do własnej polityki zagranicznej !

  Jokk
  „Ale nijak to się ma do solidarności państw,” w polityce nie ma zadnej solidarności jest wyłącznie tymczasowa zbieznosc interesów

  Olej@Olej
  Niestety Polska jest słaba i niema siły ciążenia politycznego ku sobie. Ameryka czeka nie wiadomo na co ?

  Krótka ławka piss
  Nie spinaj tak tyłka, każdy kraj prowadzi swoją politykę, niektóre lepiej (Węgry-UE a zblatowane z Rosją) inne tragicznie (nadęta banda dyletantów dobrej zmiany, pośmiewisko całego Zachodu i Wschodu

  cesia
  Wikło , rozum ci zamuliło koleżko , napij się wody święconej jest dobra na wszystko , zapobiega nawet nieplanowanej ciąży .

  wiem
  Gdyby Viktor Orban był na miejscu Kolindy nawet 5 minut by się nie zastanawiał i strzelił „niedźwiedzia” z Putinem. A tak dla reszty V4 Chrwacja to cenny sojusznik zwłaszcza na rosyjskim odcinku 😉

  asss
  jak widać reszta świata ma w d… naszą rusofobię

  Polubienie

 13. https://wpolityce.pl/gospodarka/412852-zaciesnia-sie-wspolpraca-polski-i-usa-ws-energii

  aandy@aandy
  jednego wielkiego brata zastępuje drugi … i wcale nie będzie kosztował mniej … a 447 będzie nasz kosztować 300 mld $$$$ … i cicho sza o tym złodziejstwie … i wychodzi na to że lepiej już i taniej było przepłacać ruskim za gaz …

  janK
  The best, Polska ma wszystkie swoje bogactwa naturalne, w tym gaz. Dlaczego kupuje a nie inwestuje w wydobycie?

  ale konkretnie
  bez bredzenia!będa sankcje na ns2??? nie będzie ! no to porażka ps jak z wizami? aha zostają 😉 to tak dla „przyjaciół”

  Lemingica
  Strategiczne porozumienie podpisał 10 lat temu z Amerykanami Sikorski. Teraz zostało przedłużone. Prezydent przy okazji może się lansować. Stałe bazy? Po efektach ich poznacie.

  Art
  Naimski a kiedy wreszcie wdrożysz program budowy w polskich stoczniach gazowców niezbędnych dla obsługi naszego gazoportu ! Tak tylko pytam , bo akta Bolka to chyba Tobie wyciekły !

  Polonus
  Ile Polska placi „partnerowi” i „najlepszemu sojusznikowi” za gaz? Dlaczego cena jest ukrywana przed Polakami?

  a cena gazu ?
  -dalej nikt nie wie!W Pl ponoc sa wielkie zloza gazu lupkowego! Tak jak wegla a ten kupujemy z Rosji! Czyli wszystko jast bala-bala!

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/412849-internauci-komentuja-spotkanie-duda-trump

  Internet żyje spotkaniem Duda-Trump. „Nigdy między Polską i USA nie było tak dobrych relacji!”. KOMENTARZE

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: za godzinę


  autor: epa/pap wPolityce.pl

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Waszyngtonie z Donaldem Trumpem. Prezydenci podpisali m.in. deklarację polsko-amerykańską, której założeniem jest zacieśnienie współpracy obu państw. Prezydenci rozmawiali również m.in.: o Trójmorzu czy Nord Stream 2, który został skrytykowany przez Donalda Trumpa. Wizyta pary prezydenckiej w Białym Domu nie mogła umknąć internautom, którzy szeroko komentowali ją na Twitterze. Nie zabrakło porównań do spotkania Bronisława Komorowskiego z Barackiem Obamą. Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze użytkowników Twittera. (…)

  BHO
  Wysoka cenę przyjdzie Polsce zapłacić za tą wizytę i te doskonałe relacje, vide 447

  ja
  „Pierwszy raz od dziesięcioleci nie muszę się wstydzić za Polskiego Prezydenta.” 100/100

  Karol rrrr
  Nawet w komunie, gdy Gierek spotykał się z Fordem lub Carterem, nigdy nie było takiego wasalstwa i co z tego , że b. ładnie się prezentują, jeśli właściwy przekaz jest przerażający, tak czuję .

  Prawicowiec
  Karnoskie, przestańcie się podlizywać, TAK NAPRAWDĘ PRZEKAZ BYŁ STRASZNY , TEN SKACZĄCY WOKÓŁ TRUMPA DUDA, CZY MY NAPRAWDĘ NIE MOŻEMY BYĆ NIEZALEŻNYM , DUMNYM NARODEM?

  Tomek
  Ale faktycznie to podpisywanie umowy na stojaka to jakiś żart. Tak jest w protokole dyplomatycznym?

  KLASA
  Pierwszy raz od dziesięcioleci nie muszę się wstydzić za Polskiego Prezydenta.

  Baba Banga
  Skoro przy tak wspanialych relecjach Polska bedzie musiala placic 300 miliardow dolarow , to ile bedzie placic jesli relacje beda gorsze?

  Andrew just
  Polacy by musieli spasc na ryj z Giewontu by zaklamanej sffolovzy placic miliardy,tffu

  Franciszek
  Jeszcze nigdy poprawa stosunków z USA nas tyle nie kosztowała. Miliardy dolarów za uścisk dłoni.

  Polubienie

 14. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izrael-domaga-sie-miliardow-dolarow-odszkodowania-od-panstw-arabskich


  alfahir.hu

  IZRAEL DOMAGA SIĘ MILIARDÓW DOLARÓW „ODSZKODOWANIA” OD PAŃSTW ARABSKICH

  7 stycznia 2019/7 komentarzy/w Bliski Wschód, polityka, Wydarzenia /Przez Karol Kaźmierczak

  Rząd Izraela żąda od szeregu państw arabskich 250 miliardów dolarów. Izraelska minister twierdzi, że tyle powinno wynosić „odszkodowanie” za pogromy i wygnanie Żydów jakiego mieli dopuścić się Arabowie.

  Prace specjalnej rządowej komisji, która miała wyliczyć kwotę odszkodowań jakich Izrael będzie domagał się od państw arabskich trwały 18 miesięcy. „Nadszedł czas by naprawić historyczną niesprawiedliwość pogromów w siedmiu państwach arabskich i Iranie, i aby przywrócić setkom tysięcy Żydów, którzy stracili swoją własność to, co należy do nich” – powiedziała nadzorująca prace wspomnianej komisji izraelska minister równości społecznej Gila Gamliel, której słowa cytowała w sobotę gazeta „Times of Israel”. (…)

  Gaetano @Gaetano:
  Żydostwo w swej chorobliwej pazerności i chciwości wpisanej w genotyp, nie dopuszcza tego, że potencjalnie same na siebie kręci bicz.

  lp @lp:
  @Gaetano Ta zagrywka to na pewno element większej układanki. O co tak naprawdę pejsatym chodzi to czas pokaże ponieważ dobrze wiedzą, że od Arabów dostaną… wała.

  jwu @jwu:
  @lp Wała ??? Dopóki jankeska armia jest żandarmem świata ,dopóty szanse na odszkodowania są na poziomie 99.99 %.A jak nie, to sankcje lub arabska wiosna,lato,jesień,albo zima.Starsi w wierze, mają mocne argumenty w postaci kraju z za wielkiej wody.

  lp @lp:
  @jwu Pożyjemy, zobaczymy…

  Gaetano @Gaetano:
  @lp Też mi się nie chce wierzyć, żeby np. taka Syria, a zwłaszcza Iran zapłaciły bandziorom choć złamanego centa.

  jwu @jwu:
  Idąc dalej tą drogą, to następnymi będą rodacy Poncjusza Piłata i Egipcjanie ?

  banderapadlina @banderapadlina:
  Jebanym szmaciarzom żydowskim wszyscy winni kasę to plemię powinno się wyeliminować

  Polubienie

 15. W PUNKT (R. GROMADZKI) – M. KOŁODZIEJCZAK (AGROUNIA) – CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ Z ROSJĄ

  Telewizja Republika
  Published on Feb 7, 2019

  Frankorus YT
  Ale Was pan Kołodziejczak pocisnął. 😀 Miło patrzeć. A rolnicy strajkują teraz ostrzej, panie redaktorze, ponieważ chcieli przez ponad rok rozmawiać, ale byli olewani. Więc jak widać to jedyne wyjście żeby PiSowski aparat coś zaczął robić.

  Tadeusz Czubowski
  ŻENUJĄCY poziom tego prowadzącego w imieniu tej telewizji … arogant został przez tego młodego rolnika stosownie ” zaorany”

  Marcin 123
  Ale kretyn z tego dziennikarzyny a tepy jak bolek.

  Grzegorz Skwara
  Ty zwykły cham jesteś, a nie dziennikarz bucu zapyziały. Brawo Panie Michale, ma Pan cierpliwość do takich prostaków.

  Pekok Antylichwiarz
  Brawo dla pana Kołodziejczaka! Syjon zaorany.

  marwasz199117
  I ten spokój Kołodziejczaka 🙂 BRAWO

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.