821 A oto list ambasador USA Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym poucza ona szefa polskiego rządu, w jaki sposób wolno krytykować dziennikarzy TVN


Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, foto: youtube.com

Accipiter @Accipiter:
Skoro była ambasador Izraela może nas łajać i pouczaś to jej koleżanka z USA chce pokazać, że nie gorsza. A że polski rząd to kundel co to zawsze pod winie ogon jak bije i łasi się jak głaszczą to mamy co mamy.

MacGregor @MacGregor:
@Accipiter Trafnie zauważone. Skadinąd sama kandydatura Żorżety na ambasadora w Polsce to despekt dla nas wszystkich – może pomylili z castingiem na „Mamma mia cz.3”

zefir @zefir:
Co za gafa ministra Moraweicki’ego, nie poprosił Namiestnika ussmańskiego o kontrasygnatę awansu na premiera. To rzecz niesłychana gdy Namiestnik Georgette, która do icków przywiązana, faszystów i nazistów z TVN-u w obronę bierze-może tak pisała bo zapomniała co ostatnio brała.

tagore @tagore:
Z całą pewnością Autorka nie jest zawodowym dyplomatom. Nie ma w tym liście ani słowa krytyki wobec działań prokuratury i policji w sprawie TVN-owych „urodzin”. jest krytyka tego ,że członkowie Rządu angażują się w słowne utarczki w tej sprawie. Przekonamy się jak naprawdę sprawa wygląda gdy dojdzie do postawienia zarzutów w sprawie „urodzin”. Pożyjemy zobaczymy.

jaro7 @jaro7:
@tagore A po co do Republiki Bananowej wysyłać zawodowców, u nas rząd to też sami amatorzy.

jaro7 @jaro7:
Ktoś zdziwiony, nadzorca upomniał wasala i tyle, już kto chce nas poucza od usa izraela do banderstanu i żmudzi.

Kojoto @Kojoto:
List listem… ale reakcja Pisiaków (brak reakcji)…. szkoda słów.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/pelen-tekst-skandalicznego-listu-ambasador-usa-do-premier-ujawniony-foto/

PEŁEN TEKST SKANDALICZNEGO LISTU AMBASADOR USA DO PREMIERA [+FOTO]

27 listopada 2018|11 komentarzy|w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Publikujemy list ambasador USA Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego w którym poucza ona szefa polskiego rządu w jaki sposób wolno krytykować dziennikarzy TVN.

Jako pierwszy o skandalicznym liście ambasador USA napisał w poniedziałek dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski. We wtorek fotografię listu Mosbacher opublikował na Twitterze dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” Bartek Godusławski. Jego autentyczność potwierdził Wybranowski. W treści listu z 19 listopada uwagę zwraca niepoprawny zapis nazwiska Mateusza Morawieckiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego. W dodatku Morawiecki jest tytułowany jako minister a nie premier.

„Piszą aby wyrazić moje głębokie zaniepokojenie zarzutami czynionymi przez członków polskiego rządu przeciw dziennikarzom i zarządzającym TVN i Discovery, odnoszącymi się do reportażu śledczego, który TVN 24 wyemitował w „Superwizjerze” w styczniu 2018 roku na temat aktywności neonazistów w Polsce” – rozpoczęła swój list Mosbacher. W liście wspomina o tym, że minister Brudziński „publicznie oskarżył” dziennikarzy TVN, że „zainscenizowali” nagrane wydarzenia. „Jest niebywałym, że te osoby publiczne atakują dziennikarzy, którzy wypełniają rolę niezależnych mediów w polskiej, żywej demokracji”. Określiła też jako „zaskakujące” to, że „członkowie rządu wyglądają na bardziej zainteresowanych rozsiewaniem wątpliwości co do motywów dziennikarzy i próbują powiązać ich z ekstremistami”.

Ambasador Mosbacher wzywa też Polskę aby wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi wspierała „wolność mediów i wolność słowa, podstawy demokracji”. „Mam nadzieję, że pański rząd powstrzyma się przed atakowaniem, nie mówiąc już o ściganiu karnym, niezależnych dziennikarzy, którzy wyrażają interes publiczny i wzmacniają nasze społeczeństwa”.

Pod drukowaną treścią listu znajduje się jeszcze odręczny dopisek Mosbacher: „musimy to rozwiązać, odwraca uwagę od innych naprawdę bardzo ważnych spraw”.

twitter.com/BGoduslawski/kresy.pl

…..


Piotr Wacowski / autor: wPolityce.pl

Leszek Andrzej
Bardzo bawi jak piszecie że stawianie zarzutów jest przedwczesne. Miał dostać jakieś absurdalne zarzuty, amerykanie walnęli pięścią w stół a wstający z kolan rząd cofa się z podkulonym ogonem.

Tyle.w.temacie
No proszę jak się to dziadostwo rozzuchwaliło, wystarczył jeden list ich patronki i taki ćwok jest dumny z faktu narobienia na groby milionom Polaków ofiar niemieckich morderców

anna
ambasador ameryki popiera faszystów z tvn

zapamiętam tą twarz
Współczesne Kapo na usługach TVN,

1
Mało który przestępca uważa, że zrobił coś złego !!!

bret
hajlowal ale sie nie zaciagal..

Hania
Oni zrobią każde świństwo, żeby nas opluć. Kto pamięta jak grzebali w śmietniku i butelki po piwie podrzucali, żeby obwinić policjantów?

Ptaszek
Facet wyprzedził sytuację w Polsce, po likwidacji sądów i orzeka, że nic złego nie zrobił. Pani ambasador mu wierzy

ttt
Bosz, ja już się zupełnie pogubiłam… Przecież władza mówiła,że hajlowanie to ulubiony znak polskich patriotów idących w marszu! To o co teraz chodzi ?!

tomcio paluch
niech ONR zrobi pikietę przed siedzibą TVN pod hasłem „precz z faszyzmem”

https://wpolityce.pl/media/423040-hajlowal-i-tego-nie-zaluje-operator-tvn-zabral-glos

Hajlował i tego nie żałuje! Operator TVN zabrał głos: „Nie uważam, żebym zrobił cokolwiek złego”

opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 4 godziny temu

Nie uważam, żebym zrobił cokolwiek złego. Wręcz uważam, że tym materiałem zrobiliśmy sporo dobrego

— powiedział Piotr Wacowski, operator TVN pracujący przy powstaniu reportażu „Polscy neonaziści”.

Wokół powstania reportażu „Polscy neonaziści” pojawia się wiele znaków zapytania. Coraz więcej spraw wymaga także wyjaśnień. Do powstania materiału odniósł się Piotr Wacowski, operator, którego zdjęcia w sytuacji, gdy wykonuje hitlerowskie pozdrowienie obiegły sieć.

Nie uważam, żebym zrobił cokolwiek złego. Wręcz uważam, że tym materiałem zrobiliśmy sporo dobrego. Nie wiadomo gdzie i jak sprawy, w kontekście tych ruchów wyglądałyby, gdyby nie ten materiał

— podkreśla Piotr Wacowski.

Żali się także na pojawiające się oskarżenia, co do ich postawy i realizacji materiału. Jak stwierdza, drugi raz zachowałby się tak samo.

Materiał o polskich neonazistach chyba rzeczywiście był najtrudniejszy, z jakim miałem do czynienia do tej pory. Mimo oskarżeń, nie zawahałbym się drugi raz, żeby wszystko zrobić dokładnie tak samo, jak zrobiliśmy to za pierwszym razem

— stwierdza operator.

Faktem wykonywania przez Wacowskiego nazistowskiego pozdrowienia zainteresowała się prokuratura. Jak poinformowano, jest stawianie mu zarzutów jest przedwczesne.

CZYTAJ TEŻ: NASZ NEWS. Kto zapłacił za ustawkę z „urodzinami Hitlera”? Jest portret pamięciowy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie do wiary! ABW wypełnia swoje obowiązki, a TVN już tworzy własną narrację: Traktujemy to jako próbę zastraszenia dziennikarzy

TVN 24, rs.

Czarek
A czy też jak by ubrali w ubranie essmana i dali broń i powiedzieli by dla programu zabił dzieci też by nie wahał by się i by to zrobił ? by pokazać o polskich nazistach ?

gość
to według tvn-u im wolno hajlować, innym już nie

iza
gdyby tak zarobił dziennikarz tvp, tvn byłaby wyrozumiała?

gość
ten tvn-owiec mówi że nic złego nie zrobił, to według niego hajlowanie jest dobre ? tvn-owcu hajlowanie jest zabronione i karalne

angus@angus
….nie żałuje i nie uważa, że zrobił coś złego – no to już wiemy, gdzie jest gniazdo „faszystów” , nazistów i antysemitów….

erds
Adekwatny dobór kadr w tym TVN do poziomu tego czegoś co się tv nazywa

okijuhygtfdrftghjmk,
jeżeli dobrze, to TVN to hitlerowska gadzinówka

Krystyna
Łapa powinna mu uschnąć, a TVN powinien mieć odebraną natychmiast koncesję!!!

tvnazi
Ano, doczekaliśmy się czasów, kiedy wrogów nad granicami nie ma. Są rodzimi półgłowiny… bidoki moralno-intelektualne, za pieniądze RFN.

gość
hitlerowcu spadaj do szkopowa

Nina
Już samo to, że znalazłeś się w środku lasu o oznaczonej godzinie i wykonywałeś gesty pozdrowień hitlerowskich jest godne kary, a jak jeszcze twierdzisz, że to nic złego to draństwo w czystej postaci.

AZ
W tym kraju za te wybryki powinna być kara chłosty publiczna na gołą żyć, 100 batów cienkim bambusem a na koniec posypać solą, wtedy byś burku pomyślał i zrozumiał co robisz.

Gość Polski
„zrobiliśmy sporo dobrego ” mówi Wacowski. Tyle dobrego że nas Polaków świat za hitlerowców uważa :). Wacowski lepiej schowaj sie POd spodnice tej chazarki Mosbacher co broni SB-ecki TVN.

Głos Poznaniaka
Telewizja Nazistów (TVN)

Jassm
w kwietniu będą kolejne urodziny AH, to sobie znowu pohajluj

tvn=wsi
Ja uwazam ze ty w swojej ustawce operatorku tvn pobileś geobbelsa razem ze swoimi mocodawcami.

ela
takie kity to mozesz wciskac odbiorcom TV cala prawda calą dobę. wstydu nie macie.

właśnie
I co mi rwaku zrobicie ? Prawo jest dla maluczkich ,dzięki popaprańcom w togach

https://wpolityce.pl/polityka/422847-kulisy-materialu-o-urodzinach-hitlera-to-byla-maskarada

…..


Zdj. ilustr. Georgette Mosbacher, Mateusz Morawiecki i Piotr Woźniak. Fot. twitter, @USAmbPoland

1000_szabel @1000_szabel:
Babsko wstydu nie ma. Jeszcze bardziej żenująca jest postawa tego czegoś, zwanego rządem RP. Obrzydzenie mnie bierze, że takie rzeczy dzieją się na mojej ziemi.

Kojoto @Kojoto:
usraelski namiestnik robi swoje… to Pisiaki wstydu nie mają.

bob @bob:
Dokładnie pislamisci sprzedają nas 2x szybciej niż po jeszcze się zdziwimy jak nam rachunki przyjdą a morawiecki to taki petru pisu historyk a nagle wielki bankowiec jak go tatuś wsadził tak jak teraz synek kaminskiego w BS kolejny zarządca koloni szkolony

Gaetano @Gaetano:
Obrzydliwa raszpla może sobie robić co chce w Bantustanie, a tego, że nasz nieszczęśliwy kraj de facto nim jest, nie zakłamią słowa jakiegoś urzędniczyny z nierządu. Ci, którzy żyli za Gomułki, czy Gierka, byli przynajmniej wolni od takiego wrogiego elementu, a to niewymierny plus, bo ta hańba, spowodowana samą bytnością ussmańskiej jędzy, spływa każdego dnia na nas. Oczywiście zostanie nieco utemperowana, może z czasem wymieniona (na kogoś gorszego?), ale dobrze wie, że może sobie tu hasać i szwendać się jak smród po gaciach. Potulna sfora na dźwięk, przykładowo, słowa „fort” – raczej nierealnego tworu, ale dobrze pełniącego rolę marchewki – wybacza każde pomyje i gotowa jest na bardzo wiele.

https://kresy.pl/wydarzenia/do-rzeczy-ambasador-usa-naciskala-na-rzad-pis-ws-uprzywilejowania-amerykanskich-firm-w-polsce/

„DO RZECZY”: AMBASADOR USA NACISKAŁA NA RZĄD PIS WS. UPRZYWILEJOWANIA AMERYKAŃSKICH FIRM W POLSCE

27 listopada 2018|4 komentarze|w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Amerykańska ambasador Georgette Mosbacher naciskała na ministrów i urzędników rządu, aby wprowadzić zmiany przepisów stawiające w uprzywilejowanej pozycji firmy z USA działające w Polsce – czytamy na stronach internetowych tygodnika „Do Rzeczy”.

Dziennikarze tygodnika „Do Rzeczy” uzyskali informacje wskazujące, że skandaliczny list ambasador USA Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ostrzeganie polskich posłów przed próbą regulowania rynku medialnego w kontekście zapowiadanej przez PiS dekoncentracji i repolonizacji mediów, to „nie pierwszy taki wyskok ambasador Mosbacher”.

Według redaktorów Wojciecha Wybranowskiego i Marcina Makowskiego, powołujących się na swoje źródło w rządzie PiS, ambasador USA jesienią tego roku wzywała do siebie „na rozmowy” osoby związane z polskim rządem, zaangażowane w prace nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych.

Źródło to twierdzi, że sposób zapraszania polskich oficjeli „sprawiał wrażenie, że to bardziej polecenie służbowe”. Podczas rozmów Mosbacher była bardzo dociekliwa i zainteresowana tym, jak przebiegają prace nad zmianami w przepisach.

Ambasador USA przedstawiła stronie polskiej żądanie, by nowe przepisy zapewniały amerykańskim firmom działającym w Polsce uprzywilejowaną pozycję.

„Pani ambasador bardzo wyraźnie, otwartym tekstem zadeklarowała, że nie powinno być tak, że wszystkie podmioty funkcjonujące na polskim rynku płacą podatek w podobnej wysokości. Mówiła, że polski i europejski rynek jest trudny dla amerykańskich firm i oczekiwała, że wprowadzone zostaną rozwiązania zmniejszające wysokość obciążeń podatkowych dla firm pochodzących ze Stanów Zjednoczonych” – cytuje swoje źródło „Do Rzeczy”. Według tej osoby amerykańska dyplomatka „oczekiwała, że nowe przepisy w efekcie postawią amerykańskie podmioty w uprzywilejowanej pozycji wobec polskich firm”. Miała wspomnieć w tym kontekście m.in. o firmie Uber.

Czytaj także: PGNiG podpisało kolejną umowę długoterminową na dostawy gazu LNG z USA

Sprawa ta miała wywołać konsternację w otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego. Źródło „Do Rzeczy” twierdzi, że zwołano z tego powodu specjalną naradę na temat możliwości zareagowania na takie roszczenia. Rzekomo rozważano wysłanie pisma do Waszyngtonu.

O sprawie tej mówił we wtorek na antenie Polskiego Radia były poseł Przemysław Wipler. Twierdzi, że dochodziły do niego informacje o bardzo poważnych interwencjach ambasador Mosbacher, dotyczących kształtu przygotowywanych przez polski rząd ustaw gospodarczych.

Wczoraj red, Wybranowski ujawnił, że Ambasador USA w Warszawie wysłała list do Mateusza Morawieckiego w którym poinstruowała w jaki sposób polscy ministrowie powinni wypowiadać się o telewizji TVN. Dziś w mediach społecznościowych opublikowano fotografię tego skandalicznego listu, a zarazem jego pełny tekst. Pod drukowaną treścią listu znajduje się jeszcze odręczny dopisek Mosbacher: „musimy to rozwiązać, to staje na drodze naprawdę bardzo ważnym sprawom”.

21 listopada na posiedzeniu grupy parlamentarnej Polska-USA ostrzegała polskich polityków przed próbą regulowania rynku medialnego w kontekście zapowiadanej przez Prawo i Sprawiedliwość dekoncentracji i repolonizacji środków masowego przekazu.  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało, że prace ustawodawcze nad repolonizacją mediów zostały wstrzymane.

Dorzeczy.pl / Kresy.pl

https://wpolityce.pl/polityka/423106-mosbacher-naciskala-na-czlonkow-rzadu-kolejne-doniesienia

https://wpolityce.pl/polityka/423059-andrzej-duda-dostal-kopie-listu-od-ambasador-mosbacher

https://wpolityce.pl/polityka/423035-nasz-wywiad-waszczykowski-mosbacher-jest-celebrytka

https://wpolityce.pl/media/423077-tajemnica-interwencji-ambasador-w-nie-swoje-sprawy

https://wpolityce.pl/swiat/423001-mosbacher-w-ogniu-krytyki-internautow-komentarze

https://miziaforum.wordpress.com/2018/11/27/warszawskie-marionetki-jerozolimskie-rzad-ma-dylemat-czy-tvn-jest-ruski-czy-amerykanski/

https://www.tysol.pl/a26423–video-Przypominamy-amb-Mosbacher-co-J-Pienkowska-mowila-w-TVN-o-wyborze-Trumpa-Co-teraz-bedzie-

https://wolnemedia.net/nasi-okupanci/

https://wpolityce.pl/polityka/423013-wpadka-mosbacher-literowki-morawiecki-jako-minister

https://wpolityce.pl/polityka/422991-wiemy-co-dokladnie-mosbacher-powiedziala-o-wolnosci-mediow

https://wpolityce.pl/polityka/423023-znalezli-sie-i-tacy-radosc-po-liscie-mosbacher

https://wpolityce.pl/polityka/423005-tylko-u-nas-melak-i-wypych-o-slowach-mosbacher

https://wpolityce.pl/polityka/423030-sikorski-dyplomata-usa-ktory-nas-pouczal-trafil-do-iraku

https://wpolityce.pl/polityka/423031-spotkanie-gowina-z-mosbacher-zostalo-odwolane

https://wpolityce.pl/polityka/422994-janecki-merkel-i-mosbacher-tak-jak-ich-poprzednicy

https://wpolityce.pl/polityka/422948-pawlowicz-do-mosbacher-zadam-szacunku-dla-narodu-polskiego

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ambasador-usa-wyslala-list-do-premiera-morawieckiego-w-ktorym-instruuje-go-co-mozna-mowic-o-tnv/

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ambasador-usa-napisala-list-do-premiera-morawieckiego-chodzi-o-wolnosc-mediow/cpdld68

https://wpolityce.pl/polityka/422926-mosbacher-pisze-list-do-premiera-gowin-odwoluje-spotkanie

https://wpolityce.pl/polityka/422934-znow-wraca-pytanie-czy-suwerenem-sa-polacy-czy-tez-tvn

https://wpolityce.pl/polityka/422935-burza-po-doniesieniach-nt-listu-mosbacher-komentarze

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/media-jaroslaw-gowin-odwoluje-spotkanie-z-ambasador-usa-po-jej-slowach-o-mediach-w/ldc358e

https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-gowin-odwoluje-spotkanie-z-ambasador-usa-6321159509366913a

https://dorzeczy.pl/kraj/85129/Gowin-odwoluje-spotkanie-z-ambasador-USA-po-jej-slowach-dotyczacych-mediow-w-Polsce.html

https://tysol.pl/a26414-Jaroslaw-Gowin-odwoluje-spotkanie-z-Georgette-Mosbacher-ambasador-USA-w-Polsce

https://www.tvp.info/40153022/min-gowin-odwolal-spotkanie-z-ambasador-usa-powodem-jej-wypowiedz-o-mediach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24214736,gowin-nie-spotka-sie-z-ambasador-usa-za-ostrzezenia-dla-pis.html

https://wpolityce.pl/polityka/422897-brudzinski-o-mediach-polska-to-nie-terytorium-zalezne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.