978 PiS i inni w tym i Konfederacja sprzedają Polskę i nasze bogactwa naturalne 02


Musisz to wiedzieć (709) Pierwsza część odpowiedzi w/s polskiej miedzi. Druga zszokuje!
31,774 views•Feb 16, 2020
CW24tv

Iwona Sadowska
Jak słuchałam Winnickego jak tłumaczył się dalszego tak głosowali to myślałam że zwymiotuję niczym się nie różni od Dudy i Morawieckiego

Grzegorz
Panie Maciak, rozsądek – brawo 👏Juda aut ! Dziękujemy Konfederacja zdemaskowana.

john black
Warto zobaczyć filmik jak złotousty braun ucieka pytany ‚jak będą głosować’ – słowa nie potrafił wydobyć.

kasia
Kiedy w latach 70-tych rozpoczęto budowę Huty Miedzi Głogów .powszechna była wiedza ,że pas miedzi ciągnie się do Nowej Soli .Te złoża są połączone prawdopodobnie.Wtedy zastanawiano się gdzie budować kopalnie obok Głogowa czy obok Nowej Soli.

Jan Matejko
Obawiam się, że za infrastrukturę do przyszłych kopalni miedzi już nieźle płacimy z budżetu. Jakoś trzeba tą rudę z Polski wywieźć. Nagle niemożliwe staje się możliwe. Przekop Mierzei wiślanej, tunel pod Świną do Świnoujścia, remont magistrali węglowej ,droga ekspresowa S-3 podejrzanie szybko wybudowana, inwestycje w lotnisko w Babimoście.To wszystko było ukartowane już od początku władzy PiS-u. Myślę,że zapis o tym, że tylko miedz i srebro są obciążone podatkiem miedziowym szybko wykończy KGHM, bo z tych nowych kopalń będzie eksportowana tylko ruda miedzi. Oczywiście rudy miedzi nie są obciążone podatkiem miedziowym. A powinno być dokładnie odwrotnie. Tak, żeby inwestować w przemysł hutniczy w Polsce. To tak proste, że intencje naszych władz są oczywiste 😁

Katiren
Pozdrawiam Panów. Ile czasu temu już żeście Panowie poruszali te tematy, a Polacy śpią dalej! Rozkradają cały majątek, rabują wszystko co się jeszcze da! Lasy też wycinają w zastraszającym tempie! co się dzieje z tym budulcem, gdzie są pieniądze! Wszędzie cisza! Nasz Naród jest głuchy,ślepy i nieprzytomny!


Musisz to wiedzieć (712) Korporacje wiedzą, że zbyt głębokie „drapanie” wywoła bunt
13,123 views•Feb 20, 2020
CW24tv

szczepan
Kaczyński powinien ponieść surowe konsekwencje, to za jego (???) wiedzą i przyzwoleniem tak jest. Zrobili z niego naczelnika państwa . Rozszyfrowali, a raczej rozwalili solidarność robotniczą na plecach której podstępnie dorwali się do żłobu, jedyną siłę w kraju, której władza się bała. Teraz jesteśmy dla nich bezwolną masą i robią co chcą i okłamują jak chcą. ZA NASZYM Q… przyzwoleniem. Jutro o 12 powinna być masa ludzi na manifestacji by pokazać stosunek do poczynań ,, innowacyjnych” tej władzy, tego sejmu i prezydenta!!!. Czy będzie masa gniewnych ??? Pytam. A może wreszcie tak będzie,? Już nie dla nas dziadków, a dla naszych dzieci, wnuków, dla Polski, a nie q…dla innych nacji…..

Jerzy Piotrowski
Nie tylko kaczynski, ale wszyscy Solidurnie

Bozena Mobile
Co sie tyczy Gembickiej to nalezy do Stowarzyszenia Koliber. Za tymi z Kolibra stoi Gowin nalezacy do masonerii koscielnej Opus Dei , a Ci sa bardzo bogaci, bo to organizacja miedzynarodowa Do Opus Dei naleza.: Kulczyk Solos z Polsatu, Marek Jurek, Polaczek-dawny minister, Giertychowie, J.M Jackowski, R. Sikorski, Marian Banas,, Patryk Jaki, J. Brudzinski, Legutko, Cezary Mech i ok. 10 zastepcow ministrow PiS-u

Marlena Staszak
Stare żydowskie zagrywki typu Misiewicz czy Jannigier a teraz słyszymy o Gębickiej i jej mężu Dziubickim bo tak się szkoli wierne kadry i naszej zmiany jak fundacja „Fire” przecież to ręce opadają a do głowy przychodzi tylko jedno żeby tym zasrańcom zasadzić kopa w d..ę żeby zatrzymali sie Usraelu który raz dwa dałby im lekcję życia.

Mateusz
W naszej firmie jest taki wybitny chłopak. On się chyba już urodził jako dyrektor, bo ma 30 lat i nasza firma jest już trzecią, w której jest dyrektorem, a pracuje w niej na tym stanowisku już ładnych parę lat. Bardzo zdolny i rozchwytywany. Skończył 18 lat i już chyba wszyscy chcieli, żeby nimi zarządzał.

…..

FeniksFeniks@FeniksFeniks
To jest absolutny skandal: najpierw oddajemy koncesje na poszukiwania zloz w 2014 wypychając KGHM do Chile i Kanady i wpuszczamy lisa do kurnika- tj. obce firmy a w 2019 obniżamy podatek od kopalin na skutek nacisków z zewnątrz. I kto na tym traci – my, cały naród, a zyskują niby sojusznicy. Z takimi przyjaciółmi to sobie dajmy spokój- lepiej serdecznie trzymajmy ich na dystans. W polityce nie ma sentymentów -sa tylko interesy i tak zdecydowanych działań na rzecz polskiej racji stanu oczekujemy. Kto podejmowal decyzje w 2014 i w 2019 powinien teraz byc rozliczony. Czy w Polsce wreszcie doczekamy sie silnego polskiego rzadu?

https://wpolityce.pl/gospodarka/487191-odkryto-ogromne-zloza-miedzi-i-srebra-w-polsce

Odkryto ogromne złoża miedzi i srebra w Polsce. Uruchomienie wydobycia surowców przyczyni się do postania ponad 8 tys. miejscy pracy

opublikowano: 16 lutego · aktualizacja: 18 lutego

Pod Nową Solą położoną w województwie lubuskim odkryto ogromne złoża miedzi i srebra. To pierwsze od 40 lat tak duże odkrycie – informuje portal gospodarczy wnp.pl.

Zatwierdzone zasoby złoża szacowane są na 848 milionów ton rudy miedzi i srebra, 11 milionów ton miedzi oraz 36 tysięcy ton srebra

— wskazuje wnp.pl.

Decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji geologicznej nowego złoża otrzymała firma Zielona Góra Copper, wchodząca w skład Grupy Miedzi Copper.

Firma prowadziła program poszukiwań surowców na tym terenie od dziewięciu lat. Przeznaczyła na ten cel 360 milionów złotych.

Uruchomienie wydobycia miedzi i srebra pod Nową Solą przyczyni się do powstania 8,6 tys. miejsc pracy.

Jak ocenia portal wnp.pl realizacja inwestycji przyniesie około 1,3 miliarda złotych rocznie dodatkowych przychodów do budżetu państwa. Inwestycja wpłynie również na wzrost PKB w wysokości ok. 3,5 miliarda złotych rocznie.

AKTUALIZACJA

Po doniesieniach portalu wnp.pl, które zrelacjonowaliśmy, otrzymaliśmy informację, że nie ma planu budowania kopalni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Złoża srebra i miedzi… odkrywane co roku. Żadna kopalnia w Nowej Soli nie powstanie. Komu służą te bzdury?!

ems/wnp.pl/mall

piszę_co_myślę@piszę_co_myślę
Pytanie za 100 punktów: kto kontroluje Grupę Miedzi Copper? Czy to jest polska spółka skarbu państwa czy zachodnie koncerny do których popłynie większość korzyści z tego wydobycia? Bo nie podnieca mnie fakt, że zatrudnionych zostanie 8 tys. niewolników za miskę zupy. Interesuje mnie kto zgarnie tort.

ikka
Tak. Kto zarobi te miliardy. Nie Polacy. Oni już dawno nasze złoza, sprzedali. Do roboty za miskę ryżu tyle nam oferuje dobra zmiana… bezrobocie spadnie .PIS bedzie, miał czym się szczycić

Agaty
Konfederacja wstrzymała się od głosowania. Pokazali jak im zależy na Polsce i Polakach. Zdrajcy. Nawet nie naglosnili sprawy. W sejmie same gnidy. Nie znalazł się ani jeden PATRIOTA.

ZDRADA polskiej racji stanu
tak się PiS spieszył by przegłosować ustawę w której wydobywać nasze bogactwo będą obce koncerny i PiS i rząd sprzedali nasz majątek obcym ludzie o tym nie wiedzą wszystko odbyło się w nocy po cichu

Agata
Właśnie Pis zmienilo prawo i cale to bogactwo przekazalo kanadyjskiej firmie Cooper, przekop wlasnie w tym celu wykonują- latwiej wyprowadzić caly urobek. Pis za koraliki sprzedslo POLSKĘ I POLAKÓW.

D@Dza 30 minut
Czy te złoża w całości wzbogacą Polaków, czy żydów? Nie ważne skąd żydów, z Kanady, Izraela czy USA. Czy zysk z wydobycia w całości przyczyni się do pomnożenia POLSKIEGO kapitału, czy „podzielimy” się tym z gudłajami w ramach jakiegoś cichego geszeftu, typu 447? Słowem, czy CAŁY zyska pozostanie w Polsce? Tylko to mnie interesuje.

żydostwo PiSu sprzedało nas
PiS potraktował Polske jak Kongo wszyscy się bogacili a kongijski naród przymierał głodem tak jest i u nas zachodnie koncerny zawłaszczyły polskie złoża dzięki głosowaniu 58 w sejmie w nocy po godz.21

Morawiecki i rząd to zdrajcy
a PiS głosował w 58 głosowaniu 13-02-2020 w sprawie wydobycia surowców przez obce koncerny- sprzedał te bogactwa obcym koncernom tak PiS sprzedał można to sprawdzić czysta zdrada PiS-u , sprzedali nas

Krzysztof
W tej sprawie warto obejrzeć „Opowieści o kanadyjskich kopalniach”:

…..

https://wpolityce.pl/gospodarka/487505-kopalnia-w-nowej-soli-nie-powstanie-komu-sluza-te-bzdury

Złoża srebra i miedzi… odkrywane co roku. Żadna kopalnia w Nowej Soli nie powstanie. Komu służą te bzdury?!

opublikowano: 18 lutego

W ostatnich dniach polskie media obiegła elektryzująca wiadomości o gigantycznych złożach miedzi i srebra odkrytych rzekomo przez kanadyjską spółkę Miedzi Cooper w okolicach Nowej Soli w województwie lubuskim. Wystarczy jednak szybki i dosyć pobieżny przegląd archiwalnych wiadomości internetowych by zorientować się, że złoża te są „odkrywane” przez tę samą spółkę regularnie co kilka miesięcy od kilku lat. Zasadne zatem wydaje się pytanie w co tak naprawdę grają Kanadyjczycy, których interesy w Polsce reprezentuje prezes Stanisław Speczik, człowiek od lat świetnie zorientowany w polskich zasobach geologicznych.

Istnienie złóż, o których w takim sensacyjnym tonie informują media od kilku dni, jest świetnie znane naukowcom od kilkudziesięciu lat! Prezes Miedzi Cooper dr Stanisław Speczik to były szef KGHM, a także były dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego, a także wysoki urzędnik Ministerstwa Skarbu Państwa w rządzie premiera Marka Belki. Nie ulega wątpliwości zatem, że Speczik posiada pełnię wiedzy o złożach, których istnienie udokumentowano jeszcze w czasach komunizmu. W jakim celu zatem co roku ogłasza odkrycie skarbów pod Nową Solą i szybkie ich wydobywanie, które jakoś wciąż nie może się zacząć?

Osoby zorientowane w branży wydobywczej świetnie wiedzą, że eksploracja złóż pod Nową Solą przy obecnej technologii wydobywczej jest absolutnie nieopłacalna. Pokłady miedzi leżą tam bowiem tak nisko, że ich wydobycie wiązałoby się z działalnością górniczą w bardzo wysokich temperaturach. Budowa technicznego zaplecza dla wydobycia z takich pokładów wiązałaby się z gigantycznymi kosztami, które na dziś czynią całe przedsięwzięcie nieopłacalnym. Powyższe fakty nie przeszkadzają jednak prezesowi Speczikowi snuć przed dziennikarzami wizji i planów budowy kopalni, która ma przynieść krociowe zyski.

Budowę takiej kopalni Miedzi Cooper zapowiada już od kilku lat, a jej powstanie ma rzekomo zająć trzy lata, co dla każdego fachowca znającego górnicze realia jest kolejnym absurdalnym założeniem. Miedzi Cooper zapowiada, że pracę przy wydobyciu znajdzie 8 tysięcy osób, a jednocześnie kopalnia będzie zautomatyzowana, co samo w sobie stanowi oczywistą sprzeczność. Dodatkowo warto podkreślić fakt niedoboru fachowców z jakimi borykają się dziś firmy z branży wydobywczej, a z którym na przykład KGHM radzi sobie nawiązując współpracę w obszarze szkolenia przyszłych kadr już na etapie szkół podstawowych! Zatrudnienie 8 tysięcy fachowców w trzy lata należy więc także włożyć między bajki!

Wobec powyższych faktów pojawia się zasadne pytanie o co tak naprawdę chodzi kanadyjskiej spółce, że z takim rozmachem postanowiła po raz kolejny rozpalić zmysły Polaków informując o „wielkim odkryciu”? Nie ma wątpliwości, że kierownictwo Miedzi Cooper musi sobie zdawać sprawę, że nie powstanie żadna kopalnia eksploatująca złoża w Nowej Soli. Warto przyglądać się zatem czy za jakiś czas Miedzi Cooper nie rozpocznie walki o inne polskie złoża, których eksploatacja byłaby już zdecydowanie opłacalna, a pompowanie srebrno-miedziowego balonika z Nowej Soli ma jedynie wzmocnić markę i pozycję negocjacyjną spółki przed polskim rządem, któremu doradzamy najwyższą ostrożności w kontaktach z kanadyjskim partnerem.

Przypomnijmy jedynie, że chilijska kopalnia miedzi Sierra Gorda, o której nabyciu przez KGHM tak negatywnie wypowiedziała się Najwyższa Izba Kontroli i której zakup być może zwróci się Spółce Skarbu Państwa po wielu latach eksploatacji została nabyta od innej kanadyjskiej spółki – Quadra. Na razie to Quadra może być zadowolona z tej transakcji, a państwo polskie musi cierpliwie czekać na niepewne zyski. Apelujemy zatem do urzędników, by po raz kolejny nie dali się zwieść entuzjastycznym przekazom medialnym i byli ostrożni w kontaktach z zagranicznymi firmami wydobywczymi!

autor: Zespół wPolityce.pl

w
inna „kanadyjska’ spółeczka odkryła złoza gazu na Zalewie Szczecińskim/ Ten sam przekret, ci sami ludzie te same zrodła wiedzy

republikanin
Miedz Cooper to komuszy przekręt, kupili za bezcen koncesję i liczyli na ogromne zyski sprzedając ją dla KGHM.KGHM wtopił 20 mld zł w Sierra Gorda za PO+PSL i ledwo zipie, nie kupi trefnej oferty

Adam
Jak zawsze dezinformacja.jak to cudownie,że mamy taki portal wPolityce.pl.To tu zespół anonimowych dziennikarzy pokaże ci słuszną linię partii.Kiedys to robiła Trybuna Ludu.Zenada do kwadratu.

Dobrze, że zrobiliście
korektę poprzedniej naiwnej wiadomości. Dlaczegoż nie ma dotąd nawet wGospodarce pogłębionej informacji i faktów o tych WIELKICH przekrętach, spółkach, inw. zagran.? Dziennikarz ŚLEDCZY potrzebny.

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/zatwierdzono-nowe-zloze-rud-miedzi-i-srebra-w-lubuskiem-odkryte-przez-kanadyjska-firme/

https://kresy.pl/wydarzenia/ekspert-przez-dzialania-lobbystow-w-ministerstwach-oddajemy-zasoby-miedzi-obcemu-kapitalowi/

https://kresy.pl/wydarzenia/amerykanie-interweniuja-w-sprawie-podatku-cukrowego

https://wpolityce.pl/polityka/487331-zwiazkowcy-wysypali-wegiel-przed-biurem-premiera

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/gornicy-rozsypali-wegiel-pod-biurem-poselskim-mateusza-morawieckiego-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/gornicy-beda-protestowac-aby-powstrzymac-rabunek-naszych-zasobow-naturalnych/

https://wpolityce.pl/gospodarka/488072-sasin-bede-namawial-do-korzystania-z-polskiego-wegla

https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/chiny-kontroluja-swiatowy-rynek-magnezu/

https://wpolityce.pl/polityka/487195-sosnierz-wywiad-dla-sputnika-to-wywiad-jak-wywiad

2 thoughts on “978 PiS i inni w tym i Konfederacja sprzedają Polskę i nasze bogactwa naturalne 02


 1. Należy nadawać koncesje i czerpać z tego zyski. Złoża nie mogą być najważniejsze! R. Winnicki
  2,888 views•Streamed live 4 hours ago
  Media Narodowe

  Pleyer in Game
  Czyli Arabia saudyjska lub emiraty arabskie powinny dac wydobywac swoje złoża innym narodom
  według tej polityki tylko czy wtedy byłyby tak bogate?

  Loki Śląsk
  Nie da się tego słuchać. Niby mamy mega wysoki podatek miedziowy i mamy czerpać dochód jeśli zezwolimy na wydobycie. Genialne panie Winnicki, gdyby nie to że znamy polityków i wiemy jak lekką ręką potrafią zwolnić zagraniczne firmy z podatków, aby one tworzyły miejsca pracy za pensje bliskie najniższej krajowej. Konfederacja sobie może składać propozycje, nawet najlepsze, ale co z tego, jeśli nikt z wami nie chce współpracować, póki nie zaczniecie czegoś znaczyć w danym rozdaniu politycznym? Ponoć macie wsparcie młodych ludzi i wszyscy są tak zdeterminowani, abyście nie podzielili losu nowoczesnej albo palikociarni, ale jakoś strona konfederacja wygląda mega biednie. Wchodzę na aktualności a tam 3 niusy w aktualnościach – z listopada 2019 o propozycji podwyższenia kwoty wolnej od podatku, potem styczeń 2020 o wycofaniu wojsk z Iraku i Bosak2020. Gdzie znajdę informacje na temat spraw wokół których robiliście wiele szumu na konferencjach takich jak – zawiadomienie do prokuratury odnośnie czarzastego, telefon do ABW w sprawie kłamstwa morawieckiego, komisji w jakich przedstawiciele konfederacji są członkami i co tam dokładnie robią? W klipach na youtube widoczny głównie Pan Braun, a reszta słabiutko. Jestem za stary na to, aby ekscytować się że Korwin wygarnął kidawie coś z mównicy, bo nic to nie zmieni. Nie takie rzeczy mówił Lepper i co to dało? Dalej te same mordy w zdradzieckich partiach w Polsce i EU. Ostatnie posiedzenie sejmu było 14 lutego 2020, a kolejne będzie 25 marca 2020. Co robicie z czasem jaki dostaliście od wyborców? Pokażcie, że wam zależy, bo wielu ludzi może nie oddać już na was głosu jak dalej będzie to tak wyglądać.

  Sebastian Kaczmarek
  https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-gornik Pierdoli pan

  Babba
  Bardzo przykro, ale pan Winnicki coś niejasno się wypowiada. Nie bardzo można Go zrozumieć. Nie dał jasnej odpowiedzi, dlaczego głosowali tak, jak głosowali. Trudny rozmówca.

  50viki
  Winnicki miesza mąci kombinuje zaprzecza sam sobie i jakoś nie widzi dziwnej koincydencji w tym że KGHM straciła co najmniej 5 miliardów złotych na zakupie KANADYJSKIEJ spółki Quadra
  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/476-o-czym-milczy-kghm
  /na marginesie ówczesny prezes KGHM Herbert Wirth, wcale nie siedzi a za to otrzymał w 2019 roku od Andrzeja Dudy tytuł profesora /
  https://www.wnp.pl/hutnictwo/herbert-wirth-otrzymal-od-andrzeja-dudy-tytul-profesora,355934.html
  a teraz inna nomen omen „kanadyjska spółka „na wydrę wchodzi w wydobycie naszej miedzi po spacyfikowaniu potencjalnej konkurencji czyli KGHM-u TEGO WSZYSTKIEGO WINNICKI NIE WIDZI ZA BREDZI O TYM ŻE SZYBKO MAMY SIĘ POZBYWAĆ NASZEGO BOGACTWA .
  Śmierdzi to szwindlem na kilometr żałuję że popierałam Konfederację bo teraz widać że to albo zdrajcy albo idioci i jest mi w zasadzie wszystko jedno czy to pierwsze czy drugie bo skutki katastrofalne dla Polski w obydwu wypadkach są takie same .

  Ryszard Gira
  „Jak najszybciej wydobywać miedź…” I co daje z nią robić? Dla jasności: wydobywa się rudę miedzi, a nie miedź. Aby otrzymać czystą miedź (produkt o najwyższej wartości) należy przetworzyć rudę w hucie miedzi. Więc kto i gdzie ma wytwarzać miedź z wydobytej rudy? Jedyne istniejące w Polsce huty miedzi należą do KGHM. A więc, aby jak najszybciej wytworzyć miedź z wydobytej rudy, musiałby to robić KGHM (o ile ma wolne moce produkcyjne). Bo nie sądzę, że ktoś inny byłby w stanie szybko wybudować od zera nową hutę. Ciekaw jestem, jaką p. Winnicki ma odpowiedź w tej kwestii. Chyba, że ma na myśli jedynie wydobycie rudy i sprzedaż jej jako nieprzetworzony surowiec. Jak w takim razie przedstawiałyby się zyski: zysk ze sprzedaży rudy w stosunku do zysku ze sprzedaży wysoko przetworzonego wyrobu (czystej miedzi elektrolitycznej)? Skoro p. Winnicki tak gorąco optuje za jak najszybszym „wydobyciem miedzi”, to czy dysponuje takimi wyliczeniami? Dlaczego prowadzący nie zadał podobnego pytania?

  janusz miklasewicz
  Mam wrażenie że ten Winnicki jest posłem PiS a nie konfederacji.Wyglada na to że to wszystko zdrajcy ktorzy popierają PiS w wydawaniu koncesji obcym.Panie Winnicki a co zbardzo zasobnymi zlozami miedzi i zlota.Dość klamstw pana i Sosnierza.A KGHM niech nie wyprowadza za granice miliardow a inwestuje w Polsce.

  MsJewka
  A dlaczego miedź ma tanieć? Przecież to wspaniały, zdrowy dla naszych organizmów surowiec.
  Rury miedziane, klamki, wszelkie metalowe przedmioty w gospodarstwach domowych przedmioty, naczynia, garnki, a nawet zdrowotne bransoletki.

  janusz miklasewicz
  Nie mozna patrzeć i sluchac tego zdrajcy namawiajacego do oddawania naszych złóż obcym.

  Darius Maximus
  koles klepie bzdury, chce jaks wybrnac z tego blota w jakie wdepnela konfa, ale to mu nie wychodzi… zalosne !

  janusz miklasewicz
  Panie zdrajco Winnicki dla kogo pan obecnie pracuje czy aby nie dla diaspory żydowskiej z kanady i usraela.

  Jerzy Walczyna
  Co ty pieprzysz jak może być coś tańsze jeśli tego jest mało i jest na to zapotrzebowanie . Przestańcie oddawać obcym resztę naszych bogactw obcym za darmo . Już Balcerowicz oddał handel banki i przemysł i mówił że to nic nie warte

  Filutek Sklep
  Bełkot bzdur ,zdrada i zaprzaństwo ! Tyle w temacie konfederacji ! Hańba i na pohybel wszystkim na Wiejskiej, od 30 lat nie ma tam polskiego interesu narodowego ani polskiej racji stanu. Są tylko przepychanki partyjne, skandale i malwersacje, aby nasz kraj sięgnął dna jak ta miedź i nasz polski węgiel.!

  JACK Brafitter
  hahaah mają powstawać samochody elektyczne do których potrzeba mnóstwo miedzi a Winnicki superekspert chce wmówić ze zapotrzebowanie na miedz bedzie malało i trzeba szybciutko sprzedawać chyba mojego głosu nie dostaniecie więcej , takim mądralą , pseudo EKSPERTOM I narodowcom STANOWCZE NIE!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.