1027 Muzeum Auschwitz niszczy pamięć o Polakach, czyli wzmacnianie patriotyzmu wg PiS


PILNE! Muzeum AUSCHWITZ wprowadza radykalne zmiany I W. Terlecki
49,176 views•Premiered Sep 26, 2020
Media Narodowe

Bozena S
Nie ma na rozbiór bloków zgody Polaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wara łapy precz ludzie budźmy się !!!!!

Piotr Galinski
Robią co chcą za przyzwoleniem pseudo polskiego rządu a naród śpi .

Adventure Bonsai
Czyli Żydowski Disneyland. To nie dramat, to HEKATOMBA!

Joanna Schmid
To jest likwidacja państwa polskiego krok po kroku w imię interesów państwa położonego w Palestynie a wykonawcami są polskojęzyczni politycy

listonoszpat233
Pewnie za wujka hitlera za to „przyspieszenie przejścia” ta fałszywa franca dostałaby krzyż żelazny ale co się dziwić najlepszy Jüdischer Ordnungsdienst jakiego naród szemrany miał.

Witek Witek
Oby ręce uslchly wszystk którzy chcą zmieniać zeczywistosc. Niemcy i Żydzi im nie odpowiada prawda historyczna.

Pawel K,
Zmiana dyrektora nic nie zmieni, przynajmniej tak długo jak długo przy nierząd ach będzie mafia okragłostołowa KCPZPR 🙈

Artur Jutkowiak
Judeochrześcijański rząd sprowadził już nową policję – wojska amerykańskie , które będą bronić żydowskiego muzeum przed bezpodstawnymi roszczeniami Polaków.

King of the earth
I co zrobią Janusze i Grażynki? Nic dalej będą tyrać, spłacać kredyty obżerać się i żłopać browary aż im kichy pękną i zdechną.

…..


autor: fratria

@Andy49
To nie pierwsza tego typu sprawa (chociażby zakaz polskich flag itp). Wydaje mi się (z dużą dozą prawdopodobieństwa), że p. Cywiński ma wsparcie z dalekiego południowego kraju. Nasz rząd jest za słaby aby to zmienić.

@MateuszMateusz
Niesłychany skandal. Cywiński już dawno powinien być odwołany. Czy prezydent Duda zareaguje ?

ba…
a druh prezydent z gęba pełną bogoojczyźnianych haseł, do tej pory ani mru mru.

hhaaa
pismo szło miesiąc

nieważne
Jeżeli złamał prawo, to gdzie jest prokurator? Czyżby w Polsce byli równi i równiejsi?

nieważne
Za zniszczenie zabytku w Polsce jest kara.

cóż
To jest po prostu fałszowanie naszej historii!! Cywiński, won!!

Święta sprawa
Panie PAD proszę wykonać może ostatnią wolę Tego Wielkiego Polaka,któremu Pan Bóg dał długie życie aby zachował pamięć grozy tamtych podłych czasów.Bo jeżeli odejdzie to kto się o to upomni?!

szlachetny człowiek
Dyrektor Muzeum Państwowego Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński zwrócił się do prezydenta Nigerii z prośbą o ułaskawienie 13-latka skazanego na 10 lat więzienia za bluźnierstwo.

Jam
Cywiński nie jest do ruszenia ponieważ to icek z nadania Izraela…

visor
Tym miejscem nie zarzadza min. Glinski tylko Zydzi ,ktorzy traktuja Auschwitz jako strefe exterytorialna. Polacy nie maja nic do gadania. Zydom bardzo przyjazny jest dyr. Cywinski jak mowia rodziny ofiar.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/519334-przejmujacy-list-najstarszego-zyjacego-wieznia-auschwitz

Przejmujący list najstarszego żyjącego Więźnia Auschwitz: „Druhu Prezydencie, weź w obronę pamięć o żołnierzach w pasiakach”

opublikowano: 26 września
aktualizacja: 26 września

Najstarszy Więzień Auschwitz, 102-letni Bogumił Sojecki, skierował do prezydenta Dudy przejmujący list, w którym apeluje o interwencję i natychmiastowe wstrzymanie prac związanych z rewitalizacją Muzeum Auschwitz: „Druhu Prezydencie – weź w obronę pamięć o bohaterskich ŻOŁNIERZACH w PASIAKACH – MĘCZENNIKACH AUSCHWITZ!…”.

Przejmujący list do prezydenta

Pan Bogumił Sojecki ma 102 lata. W Auschwitz był numerem obozowym 15683. Spędził tam trzy i pół roku. Obecnie znajduje się w szpitalu, a jego stan jest ciężki. mężczyźnie bardzo zależy na tym, żeby list, skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy, przeczytało jak najwięcej osób.

Poniżej publikujemy pełną treść listu

Pan dr Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

Ja, Bogumił Sojecki, zapewne dziś najstarszy więzień Auschwitz (mam obecnie 102 lata) zwracam się do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o natychmiastowe wstrzymanie prac budowlanych, prowadzonych na terenie Państwowego Muzeum w Oświęcimiu, w obrębie strefy ochronnej, otaczającej Muzeum Oświęcimskie.

Bez żadnej konsultacji ze Środowiskiem Więźniów Oświęcimskich, bez konsultacji ze środowiskiem Naukowym naruszono bezprawnie strefę ochronną, rozebrano – łamiąc prawo – jeden z autentycznych, zabytkowych, zachowanych do naszego czasu obiektów KOMPLEKSU AUSCHWITZ – budynek RZEŹNI SS, gdzie w czasach Zagłady pracowali Więźniowie, rozpoczęto na ogromną skalę wielkie prace budowlane w obrębie strefy ochronnej Państwowego Muzeum!…

Informacje o tych planach nie były tajne, są prawdopodobnie w internecie, ale ich absurdalność jest tak ogromna, że trudno było sobie wyobrazić,że ktoś o zdrowych zmysłach podejmie się tak zuchwałego planu zniszczenia autentycznych obiektów poniemieckiego łagru zagłady Auschwitz-Birkenau!…

Plan zakładający przekopanie dwóch tuneli pod jezdniami ulic otaczających Muzeum, wprowadzenie ogromnej rzeszy dwóch milionów turystów rocznie bezpośrednio schodami pod „Bramę Śmierci”- jest zuchwałym zamachem na świętą ziemię Oświęcimia!…

Miejsce, gdzie przed wejściem do lagru zagłady setki tysięcy ludzi usłyszały wydany na siebie wyrok śmierci- to najświętsze miejsce na Ziemi. Jest to miejsce uświęcone krwią Męczenników Oświęcimia…

Jeśli tam miałby być tunel – to ta święta ziemia zostanie zniszczona, wykopana i wyrzucona, powstaną tam betonowe schody, a Pielgrzymi nie będą czuli grozy miejsca kaźni, ale będą się czuli jak na Dworcu Głównym w Gdańsku, lub na Dworcu Centralnym w Warszawie…

Groza wieje także z planów „konserwacji” baraków Birkenau. Dyr. Cywiński zorganizował fundację, która zebrała ogromne sumy na ratowanie niszczejących baraków Brzezinki.

Niedawno oddano pierwszy taki blok po „konserwacji”. Mogliśmy się przekonać, w jaki sposób tego dokonano. Wejściu do tego bloku towarzyszy szok. Podłoga jest szklana, straszliwe wnętrze już nie istnieje, budzące grozę prycze to w tej chwili schludne łóżka, słowem = akurat świetna stanica dla harcerzy… Ale – oczywiście – w stanicach dla harcerzy nie ma szklanych posadzek!…

Jeżeli i inne bloki będą tak „zakonserwowane”, to w miejscu największej w dziejach fabryki śmierci powstanie SANATORIUM BRZEZINKA…

Powstaje pytanie, czy na szklanej podłodze nie ślizgałyby się szczury, które biegały po bloku i żywcem napoczynały ludzi?…

Panie Prezydencie!

Proszę o natychmiastowe wstrzymanie tych prac, wydanie polecenia przywrócenia blokowi stanu sprzed tego „remontu”, proszę też o natychmiastowe zwolnienie winnych tej NIESŁYCHANEJ i STRASZLIWEJ PROFANACJI!

Niedawno słyszałem relację dwóch Pań, których Ojcowie byli więźniami Auschwitz i byli przetrzymywani w Bloku 8. Bloki 8 i 9 – to jedyne Bloki gdzie jest rezerwat, od 1945 roku Bloki te są zamknięte i niedostępne. Jest to zachowany stan w chwili, gdy więźniowie wyszli z Oświęcimia w styczniu 1945 roku.

Wspomniane Panie mają pełną dokumentację w Muzeum, wiadomo, że tam byli więzieni ich ojcowie i dlatego tylko dostały one prawo wejścia do Bloku 8.

Po wejściu do Bloku 8 – całowały one klamki w drzwiach, których dotykali ich ojcowie, zydle, na których siedzieli, umywalki, w których się myli.

Te bloki rezerwatowe wkrótce przestaną istnieć. Dyr. Cywiński podjął decyzję, że wystawy na piętrach EKSPOZYCJI GŁÓWNEJ ( 4,5,6,7 blok) będą rozebrane, aby przyspieszyć ruch turystów (pozostaną tylko wystawy na parterach!) a wystawy zostaną przeniesione do bloków rezerwatowych!

A więc ratowane przez 75 lat autentyczne bloki rezerwatowe – zachowujące ślady Męczenników – mają przestać istnieć!

Tak więc zarówno w Birkenau, jak i w Oświęcimiu – mają ulec zagładzie autentyczne relikty przeszłości!

Ale największa tragedia jest dopiero przed nami! Na piętrach Bloków 4,5,6 i 7 – są eksponowane DOWODY ZBRODNI NIEMIECKICH. Jest tam największa relikwia Rodziny Ludzkiej – kilka ton WŁOSÓW KOBIET – MĘCZENNICZEK AUSCHWITZ!

Jeśli te Włosy zostaną dotknięte – rozsypią się w proch i w pył… Czy o to właśnie chodzi w tej „przebudowie”?

Jest więcej faktów, od których wieje grozą- jak choćby zamknięcie na I piętrze Bloku 11 Ekspozycji „POLSKI RUCH OPORU W OŚWIĘCIMIU”. Pisałem kilkakrotnie do dyr. Cywińskiego z prośbą o otwarcie tej wystawy. Prosiłem o przesłanie ekspertyzy budowlanej, ponieważ dyr. Cywiński twierdził, że piętro Bloku grozi zawaleniem. Ekspertyzy nie otrzymałem! A więc dyr. Cywiński kłamał – okłamał nas – Więźniów, okłamał min. Glińskiego!

Po przedstawieniu tych faktów – pora zadać pytanie: Kto w Państwowym Muzeum w Oświęcimiu JEST SOJUSZNIKIEM ADOLFA HITLERA?

Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

Wiem, że jest Pan – tak, jak i ja – Harcerzem, Instruktorem Harcerskim w stopniu Harcmistrza. Dlatego ośmielam się powiedzieć:

Druhu Prezydencie!

8 września 1939r. w Gdańsku, gdzie mieszkałem, zostałem aresztowany przez Gestapo za to tylko, ze byłem polskim Harcerzem. Za to też zostałem skazany na trzy i pół roku męki w Auschwitz.

Dlatego dziś proszę: Druhu Prezydencie – weź w obronę pamięć o bohaterskich ŻOŁNIERZACH w PASIAKACH – MĘCZENNIKACH AUSCHWITZ!

Otocz wdzięczną pamięcią BOHATERSKIE SZARE SZEREGI HARCERZY, którzy w Auschwitz spełnili swoje przyrzeczenie! Tak o walce Harcerzy w Auschwitz napisał mój Przyjaciel, dowódca najsłynniejszej ucieczki z Oświęcimia, Więzień KAZIMIERZ PIECHOWSKI:

„My, więźniowie Pierwszego i Drugiego Transportu w większości byliśmy Harcerzami. W następnych transportach do Oświęcimia – było podobnie. Oświęcim to była wielka, choć cicha i ukryta, walka Harcerzy z uzbrojonym po zęby wrogiem, który pastwił się nad bezbronnymi. Niemcy chcieli zabić godność w więźniach, zniszczyć solidaryzm i wszelkie odruchy człowieczeństwa. Pragnęli, aby umierający z głodu więźniowie wzajemnie się zabijali o kromkę chleba. Naszą postawą udaremniliśmy Niemcom zniszczenie w ludziach godności. W tych najtrudniejszych i najtragiczniejszych warunkach pozostaliśmy ludźmi”.

Druhu Prezydencie!

W okolicy Muzeum Oświęcimskiego są nieużytkowane budynki przemysłowe. Zamiast utopić dziesiątki milionów w bezsensowne kopanie tuneli – trzeba zachować PIERWSZY SZLAK ZWIEDZANIA w STARYM AUSCHWITZ, oraz zbudować nowoczesne ekspozycje i stworzyć DRUGI SZLAK ZWIEDZANIA w którymś z pobliskich budynków pofabrycznych. My, Harcerze, mamy pomysły, jak zbudować nowe Muzeum Oświęcimskie, które przekaże prawdę o Auschwitz nadchodzącym czasom!

Niech Druha Bóg wspiera i zachowa! Bóg z nami!

Czuwaj!

Bogumił Sojecki
więzień KL Auschwitz nr 15683
Przewodniczący Komisji Historycznej Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem

Puck, dnia 1 września 2020r.

złożone w Kancelarii Prezydenta RP 17 września 2020r.

wkt/tysol.pl

…..


SZOK! Cywiński gloryfikuje kapo z Auschwitz?! Skandal i zapomniane święto 14 czerwca! A. Wolska!
22,191 views•Streamed live on Jun 18, 2020
wRealu24

bryxus
Cywinski to koszerna swine… proponuję mu za szekle Her Kanclerz postawić pomnik doktora Mengele za zasługi dla medycyny

Jacek Sitarski
tylko patrzec jak ten Cywinski zacznie ubolewac nad losem Niemcow w polskich obozach zaglady

Elizabeth Rat.
Cywiński nie tylko do dymisji, ale pod sąd. Poniża wszystkich prawdziwych Polaków. Niszczy pamięć pomordowanych Polaków w tym niemieckim obozie.

Shadow 8
Wyp…..ć rząd i prezydenta na zbitą mordę, bo to co robią wzywa o pomstę do nieba. Z żydem Cywińskim przy takim sprzedajnym rządzie, nie da się nic zrobić. To ich skandaliczna polityka prowadzi do takich skandali. Zresztą wszyscy z okrągłego stołu są g…..o warci.


Niemiecki kapo bohaterem? Cywiński chce uczcić pamięć kryminalisty! | R. Bąkiewicz
9,704 views•Streamed live on Jun 17, 2020
Media Narodowe

Ja. B.
Narrację historyczna piszą dzisiaj pociotki niemieckich strażników i żydowskich kapo.

Mane Tekel Fares
Obóz w Oświęcimiu musi zostać wreszcie naprawdę wyzwolony.

marek karkowski
kiedy skonczymy bic piane i zaczniemy dzialac ??? – jak sie spoznimy – to kapo szabesgoj bedzie naszym nadzorca – nie tylko kamiennym bohaterem …

Heythrop Memories
Dostal kilka milionow od Merkeli to plecie glupoty..ale ryj…

Mirosław Dokurno
Piotr Cywiński – z jednej strony agent Holocaustu, z drugiej strony nazistów z Niemiec.

Waldemar Sobkowiak

Petycja o odwołanie Piotra Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Auschwitz

…..


Piotr Cywiński / autor: By Wojciech Grabowski – http://www.auschwitz.org, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

joanna
Tania demagogia! On nie wytrzymałby nawet 10 min w Nigeryjskim więzieniu. Dobrze jest udawać bohatera gdy wie sie że to co sie mówi jest niemożliwe. Populizm i demagogia!

mn
Lans. I tyle. Przykre.

Kolo
I co ? Już pojechał do tej Nigerii aby się zaofiarować czy tylko tak sobie gada aby się wypromować ?

edek
Wczoraj chciał odbyć całą karę, dzisiaj już tylko część. Ciekawe czy jutro będzie pamiętał , że w ogóle coś deklarował – aj waj.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/519380-dyrektor-muzeum-auschwitz-apeluje-o-ulaskawienie-13-latka

Dyrektor Muzeum Auschwitz apeluje o ułaskawienie 13-latka skazanego w Nigerii. Cywiński chce odbyć za niego część wyroku

opublikowano: 27 września
aktualizacja: 27 września

Dyrektor Muzeum Państwowego Auschwitz-Birkenau Piotr Cywiński zwrócił się do prezydenta Nigerii z prośbą o ułaskawienie 13-latka skazanego na 10 lat więzienia za bluźnierstwo. W liście zadeklarował, że jest gotów odbyć część kary za chłopca. (…)

2 thoughts on “1027 Muzeum Auschwitz niszczy pamięć o Polakach, czyli wzmacnianie patriotyzmu wg PiS

 1. vis
  Niemiecki naziol oficjalnie deklaruje , chęć wymordowania Polaków a polski sąd karze kobietę , która ujawniła te grożby , niech mnie ktoś uszczypnie , bo może mi się , to śni.

  L.
  Wcale mnie to nie dziwi! Skoro polskie(?) władze Gdańska zachowują się jakby rządziły niemiecko- polskim (co najmniej, a może niemieckim) miastem to i Niemcy się rozzuchwalają.

  @Ajax
  Niemcy powinni być natychmiast pozbawieni niezrozumiałych przywilejów. Jakim prawem mają zagwarantowane miejsce w parlamencie?

  @Pio
  To jest taki balon próbny. Przy braku reakcji ze strony naszych służb , nastąpi eskalacja roszczeń i dalsze podżeganie. Ten pan powinien już mieć u siebie wizytę ABW

  Jola
  Znieść niemieckie nazwy miejscowości na Opolszczyźnie i do paki z premierem za którego rządów to wprowadzono na Opolszczyźnie.a PIS to olewa a Niemcy robią co chcą.Są 4tą medialna władza w Polsce

  Action @Action
  Czy w Polsce jest władza czy jej nie ma? Mam wrażenie, że szwaby są dziwnie uprzywilejowani w naszym kraju.

  https://wpolityce.pl/polityka/523672-skandaliczny-wpis-szefa-zwiazku-mniejszosci-niemieckiej

  Skandaliczny wpis szefa Związku Mniejszości Niemieckiej! Płażyński: To nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski

  aktualizacja: 6 godzin temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria/Twitter Kacper Płażyński/Facebook Roland Hau

  Skandal! Przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku Roland Hau zadał na swoim Facebooku gdańszczanom pytanie, czy cały czas chcą „zwierzchności Warszawy”.

  To pytanie pobędzie tylko 24 godziny na moim profilu. Patrząc na to, co się właśnie teraz na naszym przykładzie dzieje, mam pytanie: Czy naprawdę, w swoim bezkrytycznym patriotyzmie, cały czas chcecie zwierzchności Warszawy, a dokładnie jej żoliborskiej dzielnicy, nad naszym wspólnym Gdańskiem?

  — napisał na swoim Facebooku Roland Hau.

  Płażyński: Trudno odebrać to inaczej, niż nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski
  Roland Hau, przew. Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, pyta publicznie, czy mieszkańcy miasta nadal chcą „zwierzchności Warszawy” nad „naszym wspólnym Gdańskiem”. Trudno odebrać to inaczej, niż wykorzystywanie napięć społecznych i nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski

  — skomentował powyższy wpis na Twitterze Kacper Płażyński, poseł PiS.

  tkwl/Twitter/Facebook

  Polubienie


 2. Muzeum Auschwitz zakłamuje historię? Cywiński oskarża syna więźnia niemieckiego obozu! J. Klistała
  22,878 views•Premiered Apr 9, 2021
  wRealu24

  MATERIAŁ ARCHIWALNY z 02.03.21

  Leszek gałosz
  Wszystko się zgadza w 100% Polacy w tym muzeum są traktowani jak terroryści ,kontrole osobiste z wykrywaczem metali, flagi biało czerwone pozabierane do depozytu bo mogą nimi pozbawić życia turystów z Izraela:)))

  Mieczysława Sosnowska
  Na co sobie Polacy pozwolą to mają. Na rządzących nie ma co liczyć ponieważ to polsko _jezyczni judasze. Pozdrawiam serdecznie.

  Beata
  Pan Klistała ma rację, nie dziwię się jego emocjom i dziękuję, że broni resztki prawdy.

  Beata Jałocha
  Cywiński WON!!!! Ale niestety to się nie stanie, bo dobrze jest umocowany😠😠😠

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.