231 Czerwoni naziści nacierają na Nas, nie widzicie tego?!! Ludzie budźcie się TERAZ, bo za chwilę będzie za późno!!!

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niemcy-beda-walczyc-o-demokracje-w-polsce

Niemcy będą „walczyć o demokrację” w Polsce? Dodane przez Lipinski

Dotychczasowe manifestacje Komitetu Obrony Demokracji nie cieszyły się dużą popularnością wśród polskiego społeczeństwa. W odpowiedzi na tę sytuacji polskich „obrońców demokracji” postanowili wesprzeć niemieccy liberałowie.

W planowanej na 12.12. manifestacji w „obronie demokracji” w Szczecinie, poza działaczami KOD, wezmą udział również członkowie PO i Nowoczesnej. Do manifestacji przyłączą się również liberalni aktywiści z Niemiec.

W 2011 polscy lewacy sprowadzali również niemiecką antifę, która miała zablokować Marsz niepodległości 11.11.

PCH24/kresy.pl

artur188:11.12.2015 22:17
A niech walczą.Nie przejmuje się tym.

UPAdlina:11.12.2015 22:24
pewnie banksterzyna petru znowu opłaci jakichś bezdomnych i innych frustratów, żeby przyłączyli się do manifestacji

tagore:11.12.2015 22:28
Niemieccy zbawcy Europy w polskim więzieniu ,to będzie całkiem miłe. tagore

pro_fide:11.12.2015 22:37
te gnidy wzywają o bratnią pomoc, my to znamy z historii

zefir:11.12.2015 22:50
Zbrodnicze i bezczelne szkopy, przy wsparciu nie mniej zdradzieckiej PO i tzw Nowoczesnej Obłudy chcą czcić nadludzką rasę niemieckich panów, której narodową wydajność mierzyć można takimi ośiągnięciami jsak Auschwitz & Birkenau. Szczecińska zgraja tzw KOD to nic innego jak plus dla niemieckiego, wrogiego Polsce rewizjonizmu i nazizmu. Sprzyjają temu demony PO iNowoczesnej Obłudy. Głupota tego antynarodowego szajsu nie zna granic.

Dumin:12.12.2015 06:27
Komitet Obrony Demokracji to taki współczesny, przepoczwarzony PKWN (Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego).

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/terror-poprawnosci-politycznej-udzial-w-manifestacji-anty-imigranckiej-propagowaniem-faszyzmu

Terror poprawności politycznej: udział w manifestacji anty imigranckiej „propagowaniem faszyzmu”?

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 11 grudnia 2015 o godz. 19:07:01

Dwóch dziewiętnastolatków z Łodzi zostało oskarżonych o rzekome propagowanie faszyzmu, grozi im kara do 2 lat więzienia. Młodzi mężczyźni uczestniczyli w manifestacji „Chcemy repatrianta, nie imigranta” we wrześniu.

Dwóch dziewiętnastolatków z Łodzi zostało oskarżonych o rzekome propagowanie faszyzmu, grozi im kara do 2 lat więzienia. Młodzi mężczyźni uczestniczyli w manifestacji „Chcemy repatrianta, nie imigranta” we wrześniu. W marszu brało udział kilkaset ludzi, jednak według prokuratury część z nich propagowała hasła mieszczące siew tzw. „mowie nienawiści”.

Zdaniem prokuratury dwaj nastolatkowie, rozpoznani przez „postronne osoby”, wykonywali podczas manifestacji „gesty faszystowskie”. Przedstawiono im zarzut publicznego propagowania faszyzmu. Śledczy rozpoczęli postępowanie w ich sprawie, ale chcą również ustalić tożsamość innych osób, które brały udział w manifestacji, a które również mogą zostać oskarżone.

Interia/kresy.pl

Braveheart:11.12.2015 19:45
Co na to nowa Władza?

artur188:11.12.2015 19:49
Braveheart: 11.12.2015 19:45 Idioto.To jest właśnie nowa władza.

Braveheart:11.12.2015 20:29
Przygłupie zachowaj takie mądrości dla swojej starej, a jak nie kumasz cudzych komentarzy, to pisz na interii albo onecie, tam całe stada takich kumatych baranów jak ty…

pro_fide:11.12.2015 19:53
tak się niszczy młodych patriotów , zapewne doniesienie o możliwości przestępstwa złożyło jakieś zafajdane nigdy więcej czy inna pochodna organizacja

zefir:11.12.2015 20:32
To jakaś nieuzasadniona maniakalna bzdura wymyślona przez prokuratuę.Pod hasłem”chcemy repatrianta nie imigranta” podpisze się każdy Polak,pewnie z wyjątkiem prokuratury do której coś istotnego,patriotycznego i polskiego nie dociera.Tak samo jak nie dociera,że ta prokuratura jest utrzymywana,żywiona i finansowana,wyłącznie przez polskich podatników.Polskim prokuratorom radzę więcej luzu,młodzi 19-tolatkowie to fantazyjna latorośł,nie niszczmy tego.Po co skazywać takich sympatycznych młodzieńców na prokuratorską skostniałóść?

Zan:11.12.2015 21:33
Za propagowanie faszyzmu powinien iść siedzieć cały polski mainstream, bo struktura UE/USA jest w istocie faszystowska (wielki biznes w stylu IG Farben). Faszystowska symbolika jest w senacie USA (wzorowana na lisciach faszyny z Rzymu). W dodatku art 117 KK. ” Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności…” — w PAŃSTWIE PRAWA pakuje do więzienia Kwasa, Milera, Tuska, Kaczora i cała resztę zbrodniarzy faszystowskich, którzy co prawda nie heilują, ale mordują zza biurka niczym rasowy Hitler. Za faszyzm powinien odpowiadać Dawid W kumplujący się publicznie z nazistowskimi „ziomalami” z Ajdara. Faszystami są dziennikurwy polujące na obywateli i tropiące antyNATOwskie odchylenia. Jeden faszystowski sracz III RP na czele z garbatymi naziolami ściągającymi ciapatą dzicz do Europy tylko dlatego, że NIENAWIDZĄ białych Europejczyków. Tfu!

Czas_przebudzenia:11.12.2015 23:12
Obserwujemy na naszych oczach rozstrzygnięcie kwestii, czy władza PiS będzie reagowała na zastraszanie środowisk patriotycznych przez siły siatki wpływów wyznawców zła – siły bazujące na siatce wysoko obsadzonych kanalii anty-narodowych, wdrażających multi-kulti w Polsce.

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/liberalowie-zapraszaja-do-polski-na-demonstracje-lewicowych-aktywistow-z-niemiec

Liberałowie zapraszają do Polski na demonstrację lewicowych aktywistów z Niemiec

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 11 grudnia 2015 o godz. 17:05:17

Niemieccy lewacy i liberałowie zamierzają przyjechać do Szczecina by demonstrować tutaj w obronie demokracji i przeciwko nietolerancji i antysemityzmowi.

Do kuriozalnego wiecu ma dojść 12 grudnia w Szczecinie. Tamtejsi działacze Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej zrzeszeni w tak zwanym Komitecie Obrony Demokracji zamierzają demonstrować w niedemokratycznym ich zdaniem rządom PiS. Następnego dnia, w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ci sami ludzie będą demonstrować jako stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita przeciwko nietolerancji i antysemityzmowi. Zamierzają zaprosić niemieckich gości.

Niemcy mają być głównie członkami SPD. Jak mówią ich przedstawiciele Niemcy bardzo martwią się o stan demokracji w Polsce. Część z nich demonstrowała już w Polsce w rocznicę nocy kryształowej.

Gazeta.pl/KRESY.PL

…..

http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/ke-wprowadzi-nowy-mechanizm-ktory-sprowadzi-do-europy-miliony-imigrantow

UWAGA! KE wprowadzi nowy mechanizm, który sprowadzi do Europy miliony imigrantów

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 11 grudnia 2015 o godz. 22:10:28

Komisja Europejska zapowiedziała, że wprowadzi nowy mechanizm sprowadzania do Europy imigrantów. Ma on obejmować również osoby przebywające poza granicami UE w tym między innymi w Turcji. Został on roboczo nazwany „dobrowolnym mechanizmem humanitarnego przesiedlenia.

Komisja Europejska zapowiedziała, że wprowadzi nowy mechanizm sprowadzania do Europy imigrantów. Ma on obejmować również osoby przebywające poza granicami UE w tym między innymi w Turcji. Został on roboczo nazwany „dobrowolnym mechanizmem humanitarnego przesiedlenia.

W mechanizm ma być włączona między innymi UNHCR – agenda ONZ do spraw uchodźców. Zgodnie z zapowiedzią, będą mogły być przyjmowane wszystkie osoby, które „znajdują się w potrzebie”.

Początkowo mówi się o przesiedleniu kilkudziesięciu imigrantów, przebywających w Turcji, ale już planowane jest poszerzenie mechanizmu o Jordanię i Libię. W praktyce oznacza to ułatwienie przepływu do Europy imigrantów, którzy od teraz będą mogli to robić w sposób bezpieczny i legalny.

RMF24/kresy.pl

pro_fide:11.12.2015 23:19
ha ha! ta pieprzona nowomowa!-” dobrowolny mechanizm humanitarnego przesiedlenia” na kresach też było dobrowolone przesiedlenie

jaroslaus:11.12.2015 23:29
musimy jak najszybciej wyjść z żydo masońskiej UE, i zacząć likwidować ich V kolumnę tu w Polsce.

Dumin:12.12.2015 06:21
Komisja Europejska jakaś taka anonimowa, kto w chodzi w jej skład, czy są w niej Polacy?.

Poznaniak74:12.12.2015 10:03
Tu jest skład tego „gremium” http://ec.europa.eu/about/structure/index_en.htm Jak widać zlot DEGENERATÓW z całej UE z Juncker(s)em z Lukksemburga na czele…

Rogerio:12.12.2015 08:36
To juz jawnie widac, że to, z przeproszeniem, organ działający przeciwko ludziom. Lewacto chce zakonczyc żywot Europy i robi to juz na chama.

…..


Foto: Reuters Martin Schulz

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-pe-schulz-krytykuje-kraje-odmawiajace-przyjecia-uchodzcow/m787b7

Szef PE Schulz krytykuje kraje odmawiające przyjęcia uchodźców

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz podczas zjazdu SPD w czwartek w Berlinie po raz kolejny ostro skrytykował kraje UE odmawiające przyjęcia uchodźców. Ostrzegł, że brak solidarności może mieć wpływ na podział środków finansowych w UE.

Schulz należy do ścisłego kierownictwa współrządzącej w Niemczech SPD; obecnie jest jednym z wiceprzewodniczących partii.

W wystąpieniu na kongresie partii w Berlinie Schulz powiedział, że przyczyną kryzysu imigracyjnego jest odmowa przez 20 z 28 krajów Unii udziału w rozwiązaniu problemu i jest przejawem braku solidarności. – Apeluję do wszystkich (krajów UE), aby pomogły w rozwiązaniu tego kryzysu – zaznaczył polityk SPD, dodając, że nie zaprzestanie walki o pozyskanie wszystkich państw dla idei rozdziału uchodźców.

 • Kryzysu globalnego, jakim jest kryzys uchodźczy, nie można rozwiązać, wycofując się na pozycje narodowe, do narodowego grajdołka – mówił szef PE.

 • Nie może być tak, że kraje, które finansują Unię Europejską, przeznaczając na ten cel duże pieniądze – co jest słuszne i zgodne z ich interesami – czyli płatnicy netto, muszą same ponosić ciężary finansowego utrzymywania uchodźców – mówił polityk SPD.

 • Przy podziale środków finansowych musimy umieścić politykę uchodźczą, czyli finansowanie i opiekę nad uchodźcami, tak wysoko na liście priorytetów jak postulat nowego polskiego rządu dotyczący wyższych subwencji dla polskich rolników – powiedział Schulz dodając, że zwraca się z tym postulatem jako szef PE do osób odpowiedzialnych w UE za politykę finansową.

 • Jestem zdania, że powinniśmy mówić o tym otwartym tekstem – dorzucił Schulz oklaskiwany przez delegatów. Schulza poparł m. in. szef klubu parlamentarnego SPD Thomas Oppermann. Za sytuację, „z którą nie można się pogodzić”, uznał to, że „UE rocznie wydaje 60 mld euro na subwencje dla rolników, podczas gdy w obozach dla uchodźców w Jordanii i Libanie ludzie nie mają co jeść”.

Obaj socjaldemokraci zabrali głos podczas dyskusji nad uchwałą dotyczącą polityki imigracyjnej. Rozpoczęty w czwartek zjazd SPD potrwa do soboty. Drugiego dnia, w piątek, wybrany zostanie przewodniczący partii. Kandydatem jest dotychczasowy lider Sigmar Gabriel.

~Elżbieta : Niemiaszkom musi sie nieźle palić grunt pod nogami, że taki Schulc wyciera sobie gębę krajami, które nie chcą uczestniczyć w ich szaleństwie muzułmańskim. Teraz jeszcze znalazł miliony głodujących w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie, a on robi za matkę miłosierną dla wszystkich biedaków na całym świecie?…Ale jest też dobra informacja, Polska nie jest osamotniona, znajdujemy się wśród 20 państw należących do Unii….”Schulz powiedział, że przyczyną kryzysu imigracyjnego jest odmowa przez 20 z 28 krajów Unii udziału w rozwiązaniu problemu i jest przejawem braku solidarności.”

~zosia : to niech zaczna uprawiac ziemie,niech sie wreszcie naucza roboty.Opiekowac to sie mozna niemowlakami i ew starcami,ale nigdy,przenigdy zdrowymi bykami,ktorzy tu ida po socjal i poprostu na wojne-szulc wez do swojego domu i sie nimi opiekuj,rowniez wtedy,gdy juz nie bedziesz szefem parlamentu,czy innych intratnych stanowisk.Finansowac opieke nad uchodzcami-powalilo tego bibliotekarza,ktory nigdy nie przeczytal zadnej ksiazki o islamie,tylko czytal marksa i lenina.

~zosia : to niech zaczna uprawiac ziemie,niech sie wreszcie naucza roboty.Opiekowac to sie mozna niemowlakami i ew starcami,ale nigdy,przenigdy zdrowymi bykami,ktorzy tu ida po socjal i poprostu na wojne-szulc wez do swojego domu i sie nimi opiekuj,rowniez wtedy,gdy juz nie bedziesz szefem parlamentu,czy innych intratnych stanowisk.Finansowac opieke nad uchodzcami-powalilo tego bibliotekarza,ktory nigdy nie przeczytal zadnej ksiazki o islamie,tylko czytal marksa i lenina.

~huzare : Panie Schulz cóż to za pomysły, karać nas za wasze błędy? Ty świnko lubisz takie zabawy co? Pejcze, kajdanki lateksowe ubranka – wasz narodowy sport. To pewnie dlatego sobie takie sadomaso z emigrantami urzadziliscie. Kręci cię to? Pewnie dostajesz wzwodu na samą myśl karcenia nieposłusznych. Skarć nas jeśli musisz, pewnie trochę zaboli, ale to i tak lepsze od losu który sobie sami zgotowaliście.

~Wojskowy : AWANTURNICY ŚWIATA – Panie szulc najpierw trzeba przestać bombardować Syrię ,uzbrajać powstańców/awanturników syryjskich, handlować po cichu z państwem Islamskich a nie będzie imigrantów i nie będzie problemu. Nie jest pan Europejczykiem i chce w Europie wzniecać pożogę wojenną. Co nie widzi pan, że już teraz mieszkancy Berlina boją się wyjść na ulicę.

~rejtan : Panie szantażysto Schulz, my ten „narodowy grajdołek” nazywamy Ojczyzną ! I będziemy Jej bronić z nie mniejszą determinacją niż nasi przodkowie .Będziemy chronić Polskę i jej Naród przed islamizacją ,germanizacją i waszą samobójczą poprawnością polityczną.Podpaliliście Europę to gaście pożar własnymi rękami .Euroarabia nie interesuje Polaków.

~Stary do ~ß: Trzeba być muslimem albo durniem żeby porównywać jakiegokolwiek Europejczyka z muslimem. Muslimy mają religijny obowiązek walki z niewiernymi i zabijania ich. Nikt inny nie ma takiego obowiązku. Nie porównuj więc durniu muslimów z kimkolwiek. Jeśliś Niemcem, toś zakałą swego narodu. Aleś na pewno muslimem czyli wrogiem ludzkości. Bronisz swoich kamratów terrorystów brudny muslimie.

…..


Foto: PAP Szef SPD Sigmar Gabriel

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-gabriel-wzywa-do-walki-z-nacjonalistyczna-prawica-w-europie/70ejbl

Niemcy: Gabriel wzywa do walki z nacjonalistyczną prawicą w Europie

Przewodniczący współrządzącej w Niemczech SPD Sigmar Gabriel wezwał dziś do walki z nacjonalistyczną prawicą, którą określił mianem wroga Europy. Gabriel jest wicekanclerzem w rządzie Angeli Merkel; delegaci zjazdu wybrali go ponownie na szefa partii.

W głosowaniu na kongresie SPD w Berlinie Gabriela poparło niespełna 75 proc. delegatów. To najgorszy wynik 56-letniego polityka od czasu, gdy w 2009 roku stanął na czele Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Dwa lata temu dostał 83,6 proc. głosów.

Zabierając głos po ogłoszeniu wyniku wyborów, Gabriel przyznał, że część członków partii uważa prowadzoną przez niego politykę za „nie dość lewicową”. Podczas rozpoczętego w piątek zjazdu krytykowali go, m.in. za poparcie niemieckiej interwencji wojskowej w Syrii, przedstawiciele lewego skrzydła partii oraz młodzieżówka SPD-Juso.

W prawie dwugodzinnym przemówieniu programowym Gabriel poświęcił dużo miejsca zagrożeniom, na jakie wystawiona jest Unia Europejska ze strony nacjonalistycznej prawicy. – Historyczny projekt socjaldemokratów jest kwestionowany i atakowany – powiedział. Jak podkreślił, idea europejska jest atakowana „nie byle gdzie, lecz w samym sercu Europy”.

Jak zaznaczył, kwintesencją tego projektu jest przekonanie, że „w pokoju możemy wspólnie kształtować lepsze życie lepiej niż w pojedynkę i przeciwko sobie”. Polityk SPD ostrzegł, że „nacjonalizm, nietolerancja i rasizm prowadziły zawsze do chaosu i nędzy”.

 • Rozejrzyjcie się wokół siebie – mówił Gabriel. – Prawica rządzi na Węgrzech i kwestionuje europejskie wartości. W Polsce wybory wygrali prawicowi narodowcy, a ich pierwszą czynnością urzędową było usunięcie europejskiego gwiaździstego sztandaru (flagi UE) z biur członków rządu – kontynuował szef SPD.

Gabriel wymienił też Szwecję, Finlandię, Austrię i Wielką Brytanię wśród krajów, gdzie wzrastają wpływy prawicy. – We Francji – macierzy Europy i demokracji – Front Narodowy prowadzi kampanię wyborczą pod hasłem „narodowo” i „socjalnie” – oświadczył Gabriel, sugerując związki z niemieckim narodowym socjalizmem Adolfa Hitlera.

 • Te ruchy zwracają się przeciwko wszystkiemu, czego my bronimy i co jest naszą tożsamością – powiedział wicekanclerz. – Podział zamiast współpracy, wykluczanie zamiast integracji, nacjonalizm zamiast pojednania i współpracy między krajami, otwarty rasizm zamiast humanizmu i poczucia wspólnoty – wymieniał.

Szef SPD obarczył Merkel współodpowiedzialnością za sukces prawicy we Francji. Jego zdaniem forsowana przez Berlin polityka oszczędnościowa wobec zadłużonej Francji doprowadziła do wzrostu popularności Marine Le Pen i jej Frontu Narodowego.

Gabriel oświadczył, że socjaldemokracja prowadzi w tych dniach „decydującą walkę” przeciwko nacjonalistycznej prawicy. – Powiedzmy zdecydowanie „nie” wrogom Europy i ideom zwalczającym wolność – zaapelował, dodając, że w obecnej chwili jest to najważniejsze zadanie dla wszystkich europejskich socjaldemokratów. – Potrzebny jest nam nowy internacjonalizm – podkreślił.

W walce z nacjonalistami Europa powinna, zdaniem Gabriela, zmienić dotychczasową politykę. Wezwał do większego zaangażowania w rozwiązywanie problemów społecznych. – Kwestie socjalne są ładunkiem wybuchowym, który może wysadzić w powietrze nasz europejski dom – ostrzegł, przypominając, że w UE 26 mln osób nie ma pracy.

Nawiązując do problemu uchodźców, szef SPD wyraził przypuszczenie, że brak solidarności z Niemcami ze strony innych krajów, które są obecnie skazane na pomoc, może być następstwem „zarozumialstwa” okazywanego przez Berlin innym stolicom podczas kryzysu w Grecji. – Niemiecka zarozumiałość mści się – zacytował opinię niedawno zmarłego byłego kanclerza Helmuta Schmidta.

 • Większość krajów, nie tylko mieszkańcy Europy Wschodniej, uważa, że zwariowaliśmy, dlatego nie chcą wziąć od nas uchodźców – powiedział Gabriel. – Można nazwać taką postawę nie fair i niesolidarną, ale nie należy mieć złudzeń – dodał. Szef SPD zastrzegł, że krajów, które sprzeciwiają się przyjęciu imigrantów, nie wolno wykluczać, lecz należy z nimi rozmawiać.

Jak zaznaczył, jest przeciwny ograniczeniu funduszy strukturalnych dla krajów odmawiających udziału w podziale uchodźców. – Jestem natomiast za tym, aby przyznać więcej pieniędzy tym krajom, które przyjmują imigrantów – dodał.

Gabriel powiedział, że fakt, iż 70 lat po zakończeniu II wojny światowej Niemcy stały się „nadzieją milionów ludzi poszukujących bezpieczeństwa i przyszłości”, świadczy o „fantastycznym postępie” dokonanym przez jego kraj.

W obecnym rządzie Gabriel piastuje stanowisko ministra gospodarki i energetyki. Zapowiedział, że w 2017 roku będzie kandydował na urząd kanclerza Niemiec.

W rządzie Merkel SPD jest mniejszym koalicjantem CDU. Szanse socjaldemokratów na samodzielne sprawowanie władzy są niewielkie. W sondażach poparcie dla SPD oscyluje od lat w okolicach 25 proc., podczas gdy chrześcijańskich demokratów CDU/CSU popiera ok. 40 proc. wyborców.

~blanc : Gabriel to miernota bez granic. Musza uwazac ci lewyccy SPD-owcy zeby w nastepnych wyborach dostali chociaz 20% glosow. A wiec niech sie martwia o siebie a nie o rzekoma nacjonalistyczna prawice. Zreszta dbanie o interesy wlasnego panstwa a wiec nacjonalistyczne nie jest niczym zdroznym. Swoja droga przydalo by im sie teraz troche wiecej nacjonalizmu, bo jak tak dalej pojdzie, a wszystko na to wskazuje, to na wiosne zaleje ich 5 milionow muzulmanow plus sciaganie rodzin, a wiec faktor 4 do 5 da to cyfre 20 milionow muzulmanow A wiec „Gute Nacht” Deutschland welcome kalifat…

~Poilka : „nacjonalizm, nietolerancja i rasizm prowadziły zawsze do chaosu i nędzy”. Póki co to ta wasza Makrela doprowadza Europę do chaosu i nędzy – czy niemiaszki są naprawdę tak tchórzliwi albo ślepi że pozwalają sobie wciskać takie bzdury? Nie ma tam nikogo kto by walnął pięścią w stół i pogonił to całe lewackie towarzystwo w cholerę.? W części Berlina już żądzą Araby a niemiaszki są bezradni!!!!!! To niech sobie jeszcze więcej tej dziczy do siebie ściągną.

~WZ : A kto to jest Gabriel ? Mętny , drugorzędny facet , wicekanclerz . Powtarza stare , wyświechtane hasła . Jeśli w tylu ważnych krajach UE rosną wpływy prawicy , to oznacza , że ludzie mają dość poprawności politycznej , imigrantów i tzw „socjaldemokracji” A tymczasem Niemcy liczyli na to ,że Europa będzie „zintegrowana” pod kierownictwem Niemiec . I stąd to obrzucanie obelgami rządów prawicy .

~ktoa : To pod tym gwiazdzistym sztandarem panie Gabriel jezdzi pan do Moskwy w sprawie Nordstreem 2 ktory umozliwi umocnienie niemiecko-rosyjskiej dyktatury w europie srodkowej? Czy to pod tym sztandarem pani Merkel lamie prawo miedzynarodowe oglaszajac w ustnym wystapieniu, ze miedzynarodowe traktaty juz nie obowiazuja?

~Artur : No co taaam!!! „Niervy” panu, panie towarzyszu puszczają?! Jeszcze was pognają, razem z tą swołoczą, co to żeście ją do Europy zaimportowali. Pojedziecie tam, skąd wywodzi się główny obecnie nurt multi-kulti. Na Saharę i w okolice.

~GG : Cała Europa zmierza w kierunku nacjonalizmu. Nie można zatrzymać, za późno. Rozmawiaj z Angela Merkel, o dawnych czasach. Młodzi ludzie są zmęczeni z ideologia socjaldemokratyczna.

~x : taaa, najlepiej tylko softis albo geje, wszyscy maja byc posluszni i pracowac na chleb dla grubasow „elity” brukselskiej.

~ja nie : Grabriel ble,ble,ble, a kto już słucha Niemiec ?”islam częścią Niemiec” to słowa kanclerz Merkel -to macie to co pragnęliście.

~jaro7 : I żeby było dobrze w Europie właśnie takich oszołomów trzeba usunąć.Gabriel to typowa lewacka miernota,dążąca do zniszczenia tradycji,rodziny,narodów w imię lewackiego multi kulti.

44 thoughts on “231 Czerwoni naziści nacierają na Nas, nie widzicie tego?!! Ludzie budźcie się TERAZ, bo za chwilę będzie za późno!!!

 1. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Philippe-Legrain-Unia-Europejska-wlasnie-sie-rozpada-ryzyko-Brexitu-jest-bardzo-realne,wid,18035482,wiadomosc.html

  akt. 11.12.2015, 10:32

  Philippe Legrain: Unia Europejska właśnie się rozpada, ryzyko Brexitu jest bardzo realne

  Listopadowy atak Państwa Islamskiego w Paryżu sprawił, że po raz kolejny odsunięta została brytyjska próba renegocjowania członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej przed planowanym referendum na temat dalszej przynależności do UE. Dyplomatyczną agendę zdominowały bowiem najpierw sprawy Grecji, potem uchodźcy, a ostatnio terroryzm – pisze w komentarzu dla Project Syndicate Philippe Legrain, były doradca ekonomiczny przewodniczącego Komisji Europejskiej.

  3 grudnia konserwatywny premier David Cameron oficjalnie zrezygnował z planów sfinalizowania porozumienia z innymi unijnymi przywódcami na szczycie zapowiedzianym na 17 i 18 grudnia. Zamierza osiągnąć to w lutym. Zwłoka jest jednak poważnym ciosem: o ile samo porozumienie raczej nie przekona wielu niezdecydowanych Brytyjczyków, by głosowali za pozostaniem w Unii, to dla Camerona jest warunkiem rozpoczęcia kampanii na rzecz takiego rozwiązania. Przeciwnicy Unii, mający pieniądze i mnóstwo sojuszników w mediach, zyskują dzięki temu co najmniej dwa miesiące, by – praktycznie bez żadnej opozycji – przekonać wahających się konserwatystów. Jak wynika z sondaży, obie strony idą łeb w łeb, groźba Brexitu narasta więc z każdym dniem.

  Chwiejne nastroje

  Oczywiście w następstwie paryskich ataków lęk o bezpieczeństwo może skłonić część wyborców, by opowiedzieli się za pozostaniem w UE. Kiedy ludzie się boją, często wolą unikać ryzyka, a tym samym trzymać się status quo. Walka z transgranicznym terroryzmem to także sfera, w której unijna współpraca powinna liczyć się szczególnie. 13 listopada, w wystąpieniu wygłoszonym w Chatham House, Cameron podkreślał korzyści, jakie płyną z członkostwa w UE dla bezpieczeństwa narodowego Wielkiej Brytanii.

  Jednak terroryzm, imigracja i członkostwo w Unii razem wzięte mogą równie dobrze odnieść przeciwny skutek i Brytyjczycy odrzucą wspólną Europę. Sondaże wskazują, że brytyjskich wyborców najbardziej niepokoi imigracja, a powszechne obawy potęguje fakt, że co najmniej jeden z paryskich terrorystów dostał się na teren Unii przez Grecję, udając syryjskiego uchodźcę.

  To niezbyt logiczny powód, by opuszczać UE. Wielka Brytania nie wchodzi w skład strefy Schengen, zachowuje więc kontrolę nad swoimi granicami, i nie włączyła się w unijną politykę azylową, nie będzie więc uczestniczyła w rozmieszczaniu syryjskich uchodźców w poszczególnych krajach. Strach może jednak nakłonić ludzi, by podnieśli most zwodzony. Źle wróży też to, że w referendum z ubiegłego miesiąca Duńczycy, powodowani podobnymi obawami przed uchodźcami i terroryzmem, odrzucili propozycję zacieśnienia transgranicznej współpracy policyjnej z UE.

  Warunki Camerona

  Na tle tej wzbierającej fali różnych uczuć dość skromne cele związane z renegocjacją, przedstawione przez Camerona w liście z 10 listopada, skierowanym do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, nie są szczególnie znaczące. Cameron chce utrzymać Wielką Brytanię w Unii Europejskiej, podobnie jak inni unijni przywódcy, ale nie za wszelką cenę. Orientuje się, na ile skutecznie może naciskać, dlatego stawia na stosunkowo umiarkowane zmiany w czterech obszarach: konkurencyjności, suwerenności, gwarancji dla państw nieobjętych strefą euro oraz imigracji.

  Pierwsze żądanie – Europy, która zwiększa konkurencyjność i ogranicza regulacje prawne dotyczące działalności gospodarczej – będzie najłatwiejsze w realizacji. Propozycje Camerona zgodne są ze sposobem myślenia unijnych urzędników (a nawet, niestety, powielają ich merkantylistyczny język).

  Niewiele problemów powinny też rodzić żądania gwarancji suwerenności. Część z nich ma jedynie charakter symboliczny. Zawarte w traktacie UE zobowiązanie „coraz ściślejszych związków” najwyraźniej nie odnosi się do Wielkiej Brytanii, która wynegocjowała klauzulę pozwalającą jej pozostać poza strefą euro oraz wiele innych; spisanie tego nie powinno stanowić problemu. Istotne gwarancje, takie jak nadanie grupom parlamentów narodowych prawa wetowania propozycji UE, to rzecz trudniejsza, ale i w tym przypadku negocjatorzy powinni wypracować jakieś misterne rozwiązanie.

  Najważniejszym celem Camerona jest uzyskanie zapewnienia, że członkowie strefy euro nie mogą zmawiać się przeciwko Wielkiej Brytanii ani innym krajom nienależącym do strefy. W ważnych kwestiach, w których decyzje UE nie wymagają jednomyślności – zwłaszcza wspólnego rynku – 19 państw strefy euro mogłoby stworzyć kwalifikowaną większość potrzebną do przegłosowania dziewięciu krajów, które euro nie przyjęły. Nic takiego do tej pory się nie zdarzyło, głównie dlatego, że państwa takie jak Niemcy i Grecja rzadko się ze sobą zgadzają. Jeśli jednak strefa euro ma się silniej integrować i budować wspólne instytucje, może dążyć do narzucenia swojej woli państwom spoza niej. Pewnym rozwiązaniem byłby system podejmowania decyzji podwójną większością głosów, wymagający zgody zarówno państw należących do strefy euro, jak i niebędących jej członkami. W taki właśnie sposób głosowano nad utworzeniem unii bankowej strefy euro.

  Najwięcej kontrowersji budzi żądanie dotyczące imigracji. Wielka Brytania chce, by imigranci z krajów UE uzyskiwali dostęp do świadczeń socjalnych, w tym ulg podatkowych dla nisko opłacanych pracowników, dopiero po czterech latach pobytu. Jednak Niemcy i inne kraje z zasadniczych względów są przeciwne dyskryminowaniu obywateli Unii, a państwa takie jak Polska i Republika Czeska zdecydowanie sprzeciwiają się środkom, które niewspółmiernie krzywdziłyby ich obywateli. Jakimś rozwiązaniem byłoby narzucenie podobnego systemu Brytyjczykom, którzy też musieliby odczekiwać cztery lata, by korzystać ze świadczeń pracowniczych, w tym ulg podatkowych.

  Porozumienie jest realne. Ale nawet gdyby Cameron osiągnął wszystkie swoje cele, krytycy oczekujący wielkich zmian, dotyczących na przykład kwot imigrantów z UE, wciąż byliby niezadowoleni. A kwestie techniczne w rodzaju gwarancji dla państw spoza strefy euro z pewnością nie przekonałyby zbyt wielu niezdecydowanych wyborców.

  Mając to na uwadze, Cameron powinien przede wszystkim jak najszybciej dokończyć renegocjacje, ogłosić zwycięstwo i rozpocząć energiczną kampanię, szeroko przedstawiając powody, dla których Wielka Brytania winna pozostać w UE.

  Inni unijni przywódcy też nie mogą spoczywać na laurach. Unia Europejska właśnie się rozpada, ryzyko Brexitu jest bardzo realne. Jeśli wiarygodne porozumienie nie zostanie zawarte do lutego, ryzyko to może łatwo stać się rzeczywistością.

  Philippe Legrain- były doradca ekonomiczny przewodniczącego Komisji Europejskiej, wykłada gościnnie w Instytucie Europejskim London School of Economics; jest autorem książki „European Spring: Why Our Economics and Politics are In a Mess – and How to Put Them Right”.

  ~ciekawostkixxx.blogspot.com 2 godziny i 36 minut temu
  To nie jest Unie Europejska tylko Unia Niemiecka.Kraje europejskie mają dosyć dyktatu Berlina i to jest powód upadku UE.

  ~logika 15 godzin i 17 minut temu
  Eurokolchoz jest skazany na rozpad. To oczywiste. Niech socjalisci – spece od wydawania nie swoich pieniedzy – zaczna zyc na SWOJ WLASNY rachunek!

  ~Skad my to znamy.. 15 godzin i 17 minut temu
  Londyn – wylegarnia światowej marxistowskiej zydomasoneri I poligon inzynieri społecznej. Fabian society, loondon school of economics… It’d etc. To przez nich mamy plany islamizacji i 3 wojny św – wlasnie wdrazane w zycie.

  ~Barbara Spectre 2 godziny i 48 minut temu
  Youtube: Barbara Spectre o przyczynach mulitkulti w Europie.

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemiecki-minister-spraw-wewnetrznych-ostrzega-przed-wzrostem-ksenofobii

   Niemiecki minister spraw wewnętrznych ostrzega przed wzrostem ksenofobii

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 11:11:46

   „Musimy uważać, by rasizm, ksenofobia i prawicowy ekstremizm nie rozpanoszył się w naszym społeczeństwie” – powiedział Thomas de Maizière, minister spraw wewnętrznych Niemiec.

   Według danych ministra w Niemczech rośnie liczba przestępstw popełnianych przez prawicowych ekstremistów i tak zwanych neonazistów. De Maizière uważa, że niemieckie służby powinny skupić się na rozpracowywaniu tych środowisk ponieważ stanowią one zagrożenie dla niemieckiej państwowości.

   Służby mają także sprawdzić czy nie powstaje żadna międzynarodowa siatka prawicowych radykałów, która mogła by zagrozić konstytucyjnemu porządkowi w Niemczech. W samym tylko październiku zanotowano 1717 przestępstw na tle politycznym, głównie wymierzonych w uchodźców. Minister jest także zaniepokojony wzrostem poparcia dla ruchu PEGIDA.

   Euronews/KRESY.PL

   Mazowszanin:12.12.2015 12:03
   Thomas de Maizière to kuzyn dla Lothar de Maizière. Podobnie jak ten drugi gasił światło w pokoju o nazwie NRD, tak ten pierwszy będzie jednym z ostatnich opuszczających pokój o nazwie RFN (przed odejściem może jeszcze zdąży „zabłysnąć” ze zmianą nazwy Berlina na Berlinabad).

   piotr3005:12.12.2015 13:31
   a niepokoi go wzrost przestępczości muzułmańskich terrorystów , gangi, kradzieży, gwałty??? Czyli co? gwałcić, kraśc można ale popierać prawicy czyli obecnie samoobrony to nie można!!!

   Zan:12.12.2015 15:04
   NATOwskie rządy bacznie pilnują by obywatele myśleli jak trzeba. Poza tym jest full demokracja.

   Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/marian-kowalski-o-demoliberalach-kolaboranci-i-szmalcownicy

  Marian Kowalski o demoliberałach: kolaboranci i szmalcownicy

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 16:04:56

  Były kandydat narodowców na prezydenta RP w mocnych słowach wypowiedział się przeciwko Komitetowi Obrony Demokracji. Jego przedstawicielom zarzucił działanie na rzecz obcych interesów, jak również porównał ich do kolaborantów i szmalcowników.

  W wywiadzie udzielonym portalowi polskaniepodlegla.pl Marian Kowalski stwierdził: – KOD – to jest szeroka koalicja od zwolenników Jerzego Urbana, przez dziennikarzy z czasów stanu wojennego, po polityków typu Ryszard Petru. Widać wyraźnie, że to jest taki fołksfront ludzi, którzy potrzebowali protekcji Moskwy lub Brukseli, a w istocie szkodzą narodowi polskiemu. Podkreślił, że środowiska te po utracie mandatu demokratycznego szukają protekcji obcych rządów czy też instytucji ponadnarodowych. Ich celem jest również obrona szkodliwej konstytucji sprzed dwudziestu lat. Zdaniem Kowalskiego konstytucja ta powoduje paraliż Polski i wstrzymuje możliwość reformowania państwa.

  – To zwykli kolaboranci sięgający najgorszych tradycji szmalcownictwa – stwierdził Kowalski. – Skutkiem wygranych przez PiS wyborców, jest przejęcie władzy. Jak Platforma Obywatelska przejmowała wszystko – to było zwycięstwo demokracji. Teraz jak robi to PiS to jest zdrada. Otóż nie! – dodał. Zaznaczył, że choć sam woli monarchię, to jednak żąda respektowania reguł i praw demokratycznego państwa.

  polskaniepodlegla.pl / PCh24.pl

  pro_fide:12.12.2015 16:40
  dobrze prawi polać mu!

  Dumin:12.12.2015 18:18
  KOD można przyrównać do PKWN nawet jest tam taka „Wanda Wasilewska”.

  Polubienie

 3. Ciekawe ile muzułmańskich dzieci jest indoktrynowane podobnie a nawet gorzej i ile zostało odebrane ich rodzicom? Może jakuś obłe cioć sprawdzi i napisze tu? Odwagi, przecież nie zarżną cię ciocio… od razu… Odwagi! 😦

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/norwegia-sad-zabral-rodzicom-dzieci-za-chrzescijanska-indoktrynacje

  Norwegia: sąd zabrał rodzicom dzieci za „chrześcijańską indoktrynację”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 16:04:45

  Norweski urząd odebrały rodzicom pochodzącym z Rumunii piątkę dzieci. Rodzice mieli je „indoktrynować” i „radykalizować” wiarą chrześcijańską, ucząc między innymi, że Bóg karze za grzechy.

  Norweski urząd ds. młodzieży i dzieci (Barnevernet) odebrał w połowie listopada państwu Ruth i Mariusowi Bodnarius dwie córki oraz trzech synów, z których jeden miał zaledwie kilka miesięcy. Dziewczynki zostały zabrane ze szkoły bez wiedzy rodziców, po synów urzędnicy przyszli do domu. Zabrano je do „bezpiecznego miejsca”.

  Matkę i ojca aresztowano. Panią Ruth policja zabrała wraz z niemowlęciem z domu, pana Mariusa – z pracy. Podczas kilkugodzinnego przesłuchania zarzucono im, że wychowują swoje dzieci w radykalnej wierze, ucząc je między innymi w niewłaściwy sposób, że Bóg karze za grzechy.

  Urzędnicy zapewnili rodziców, że odebrane im córki i synowie mają się dobrze, a starsze dzieci w ogóle „nie tęsknią za rodzicami”. Rodzice będą mogli spotykać się z niemowlęciem dwa razy w tygodniu po dwie godziny, a sama już matka raz w tygodniu ze starszymi synami. Córek rodzice nie będą mogli widzieć wcale.

  Rodzice odwołali się do sądu domagając się oddania im dzieci, ale na początku grudnia to żądanie zostało odrzucone. Zapowiadają dalsze kroki, konsultowane jeszcze z prawnikiem.

  kath.net / PCh24.pl

  Braveheart:12.12.2015 16:31
  Przyjdzie abaddon i posprząta…..

  krok:12.12.2015 17:00
  Prędzej drugi Breivik

  Dumin:12.12.2015 18:26
  A dlaczego milczy w takich sprawach społeczność międzynarodowa, w tym nasi europosłowie z D.Tuskiem na czele jak i inni np. R.Czarnecki, M.Jurek oraz obrończyni praw człowieka Pani Senyszyn.

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-warszawie-rozpoczal-sie-protest-pod-trybunalem-konstytucyjnym

  W Warszawie rozpoczął sie protest pod trybunałem Konstytucyjnym

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 12:12:01

  Pod gmachem Trybunały Konstytucyjnego rozpoczęła się demonstracja organizowana przez tak zwany Komitet Obrony Demokracji.

  Pod gmachem Trybunały Konstytucyjnego rozpoczęła się demonstracja organizowana przez tak zwany Komitet Obrony Demokracji.

  W manifestacji uczestniczą członkowie PO, Nowoczesnej, PSL oraz wszelkiej maści liberałowie. Jest ich kilka setek, trzymają zarówno flagi Polski jak i Unii Europejskiej. Wznoszą hasło: Wolność! Równość! Demokracja! Równolegle odbywa się kontrmanifestacja narodowców, jest jednak znacznie mniejsza. Demonstrujący demokraci chcą zakończyć swój protest pod Pałacem Prezydenckim.

  TVP Info/KRESY.PL

  Leszek1963:12.12.2015 13:04
  Proszę nie kłamać jest ich parę tysięcy !!!!!!!!!!!!! Przedtem lubiłem czytać waszą stronę teraz zaczynacie kłamać i zaczyna zalatywać PISOWCAMI szkoda !!!!!!!!!!

  krok:12.12.2015 13:36
  Fakt, jest ich kilka tysięcy. Niemniej to garstka oszołomów funkcyjnych z PO, SLD i Judko-Petru, częściowo opłaconych. Mój znajomy też tam pojechał, kilkaset km jechał na ten spęd. Nie miał bym nic do powiedzenia, bo ma prawo, gdyby nie jego rodowód, którym się wokół chwali. Mianowicie jak mówi, jest dzieckiem resortowym, jego ojciec był w ORMO, później wstąpił do milicji, a terach brni rzekomej demokracji. Nie mam złudzeń, może kilka setek jest tam naprawdę przekonanych, że istnieje jakieś tam potencjalne zagrożenie demokracji. Reszta to jak wspomniałem, funkcyjni partii opozycyjnych i trochę ludków do wynajęcia.

  Leszek1963:12.12.2015 16:56
  Jedynym oszołomem jesteś ty !!! Moja córa by powiedziała że gdyby głupota mogła latać to byś latał całe życie !!!!!

  krok:12.12.2015 13:51
  Ja nie mam złudzeń, ta fala demonstracji jest również po to, by móc później pisać i mówić w negatywnym świetle o Polsce, rządzie, Pisie, w zagranicznych mediach. PO ma etatowych opluwaczy Polski, pracujących w CNN, BBC, ARD, Berliner Zietung i innych. Pewnie już artykuły są gotowe, tylko zdjęcia dodadzą z „setek tysięcy manifestujących obrońców pokoju i demokracji w Polsce przeciwko faszystowskim rządom”.

  Jacek_POZ:12.12.2015 15:03
  W Poznaniu też dzisiaj demonstracja i na Placu Wolności wielkie tłumy. Ruch obywatelski w czystej postaci, kolorowy, wielopokoleniowy tłum, flagi Polski i Unii Europejskiej, pokojowa demonstracja. Wolność do zgromadzeń, możliwość wyrażenia protestu to podstawa demokracji. Gdyby PIS tak bezczelnie nie łamał prawa, konstytucji, nie stosował metod rodem z PRL do zawłaszczania państwa to ludzie by nie protestowali.

  Corve:12.12.2015 15:54
  A w czymże owy pis łamie demokrację? Że chce rozgonić trybunał Jaruzelskiego? Czy może w tym, że został demokratycznie wybrany ? Nawet jakby na te ubeckie bydło wysłał pałkarzy w białych kaskach to nawet wtedy nie byłoby złamania demokracji. Bo wroga i zdrajców trzeba zniszczyć, a nie z nimi dyskutować. Nie ma zgody aby jakiś lump Petru za pieniądze Sorosa podpalał Polskę!

  krok:12.12.2015 16:30
  Nie daj się ogłupić. To konflikt polityków, nie nasz. Jedne argumenty warte drugich, a już Trybunał Konstytucyjny to wyjątkowo upolityczniona konstrukcja. Wiem jedno, Petru, Nowacka i Kalisz, to celebryci, którzy demokrację ma ją za nic, jedynie do robienia kasy. Całe to KOD to manipulacja, do robienie burd, bo odsunięto ich od koryt.

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/terror-poprawnosci-politycznej-udzial-w-manifestacji-anty-imigranckiej-propagowaniem-faszyzmu

   Terror poprawności politycznej: udział w manifestacji anty imigranckiej „propagowaniem faszyzmu”?

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 11 grudnia 2015 o godz. 19:07:01

   Dwóch dziewiętnastolatków z Łodzi zostało oskarżonych o rzekome propagowanie faszyzmu, grozi im kara do 2 lat więzienia. Młodzi mężczyźni uczestniczyli w manifestacji „Chcemy repatrianta, nie imigranta” we wrześniu.

   Dwóch dziewiętnastolatków z Łodzi zostało oskarżonych o rzekome propagowanie faszyzmu, grozi im kara do 2 lat więzienia. Młodzi mężczyźni uczestniczyli w manifestacji „Chcemy repatrianta, nie imigranta” we wrześniu. W marszu brało udział kilkaset ludzi, jednak według prokuratury część z nich propagowała hasła mieszczące siew tzw. „mowie nienawiści”.

   Zdaniem prokuratury dwaj nastolatkowie, rozpoznani przez „postronne osoby”, wykonywali podczas manifestacji „gesty faszystowskie”. Przedstawiono im zarzut publicznego propagowania faszyzmu. Śledczy rozpoczęli postępowanie w ich sprawie, ale chcą również ustalić tożsamość innych osób, które brały udział w manifestacji, a które również mogą zostać oskarżone.

   Interia/kresy.pl

   Braveheart:11.12.2015 19:45
   Co na to nowa Władza?

   artur188:11.12.2015 19:49
   Braveheart: 11.12.2015 19:45 Idioto.To jest właśnie nowa władza.

   Braveheart:11.12.2015 20:29
   Przygłupie zachowaj takie mądrości dla swojej starej, a jak nie kumasz cudzych komentarzy, to pisz na interii albo onecie, tam całe stada takich kumatych baranów jak ty…

   pro_fide:11.12.2015 19:53
   tak się niszczy młodych patriotów , zapewne doniesienie o możliwości przestępstwa złożyło jakieś zafajdane nigdy więcej czy inna pochodna organizacja

   zefir:11.12.2015 20:32
   To jakaś nieuzasadniona maniakalna bzdura wymyślona przez prokuratuę.Pod hasłem”chcemy repatrianta nie imigranta” podpisze się każdy Polak,pewnie z wyjątkiem prokuratury do której coś istotnego,patriotycznego i polskiego nie dociera.Tak samo jak nie dociera,że ta prokuratura jest utrzymywana,żywiona i finansowana,wyłącznie przez polskich podatników.Polskim prokuratorom radzę więcej luzu,młodzi 19-tolatkowie to fantazyjna latorośł,nie niszczmy tego.Po co skazywać takich sympatycznych młodzieńców na prokuratorską skostniałóść?

   Zan:11.12.2015 21:33
   Za propagowanie faszyzmu powinien iść siedzieć cały polski mainstream, bo struktura UE/USA jest w istocie faszystowska (wielki biznes w stylu IG Farben). Faszystowska symbolika jest w senacie USA (wzorowana na lisciach faszyny z Rzymu). W dodatku art 117 KK. ” Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności…” — w PAŃSTWIE PRAWA pakuje do więzienia Kwasa, Milera, Tuska, Kaczora i cała resztę zbrodniarzy faszystowskich, którzy co prawda nie heilują, ale mordują zza biurka niczym rasowy Hitler. Za faszyzm powinien odpowiadać Dawid W kumplujący się publicznie z nazistowskimi „ziomalami” z Ajdara. Faszystami są dziennikurwy polujące na obywateli i tropiące antyNATOwskie odchylenia. Jeden faszystowski sracz III RP na czele z garbatymi naziolami ściągającymi ciapatą dzicz do Europy tylko dlatego, że NIENAWIDZĄ białych Europejczyków. Tfu!

   Czas_przebudzenia:11.12.2015 23:12
   Obserwujemy na naszych oczach rozstrzygnięcie kwestii, czy władza PiS będzie reagowała na zastraszanie środowisk patriotycznych przez siły siatki wpływów wyznawców zła – siły bazujące na siatce wysoko obsadzonych kanalii anty-narodowych, wdrażających multi-kulti w Polsce.

   Chojny:12.12.2015 11:08
   Nie jestem pewien, ale ci młodzi ludzie dostali oskarżenie za rządów PO-PSL, a sankcje(wyrok) dostali za PiS. Pamiętajcie, że proces sądowy w Polsce trwa do kilku miesięcy. Dobrze, żeby ktoś podał jakieś źródło kiedy ci chłopacy zostali oskarżeni przez prokuraturę, a nie ukarani przez sąd.

   Polubienie

  • Ktoś tu robi komuś wodę z mózgu!

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dziesiatki-tysiecy-ludzi-na-manifestacji-kod-foto-video

   Dziesiątki tysięcy ludzi na manifestacji KOD? [+FOTO / +VIDEO]
   Dodane przez Lipinski
   Opublikowano: Sobota, 12 grudnia 2015 o godz. 22:10:13

   Dzisiaj ulicami Warszawy przeszedł tzw. marsz w obronie demokracji, organizowany przez środowiska opozycyjne względem rządu PiS. Większość liberalnych mediów twierdzi, że wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

   Organizatorem demonstracji było Komitet Obrony Demonstracji. Wzięli w nim również udział politycy PO, PSL, Zjednoczonej Lewicy i Nowoczesnej. Szereg mediów liberalnych, m.in. TVN, RMF czy „Gazeta Wyborcza” podawało, że w manifestacji środowisk lewicowo-liberalnych wzięły udział „tłumy”. Konsekwentnie podawano również informację, że liczba manifestantów sięgała 50 tys. (początkowo kilkanaście tysięcy lub 15 tys. ). Tak postąpiła również stacja TVP Info. Powoływano się przy tym na nieoficjalne dane stołecznego ratusza, a ściślej wiceprezydenta Warszawy Jarosława Jóźwiaka. Który podobnie jak prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz brał w niej czynny udział. Sami organizatorzy spodziewali się 20 tys. uczestników.

   „Podsumowanie: ponad 50 tyś. uczestników, sprawny i bezpieczny przebieg. Nie odnotowano żadnego incydentu” – napisał na Twitterze Jóźwiak, dodając ha sztag „zKODpodTK”.

   Na jednym z portali w nagłówku popełniono również błąd – pojawiła się tam liczba 500 tys. demonstrantów. W serwisie gazeta.pl miała również pojawić się informacja o 200 tys. uczestników, jednak portal ten utrzymuje, że to nieprawda, a krążący po sieci screen został przerobiony.

   Szereg zdjęć wydaje się również kadrowanych w taki sposób, by pokazać zdecydowanie większą liczbę infestujących, niż miało to miejsce w rzeczywistości. Z pewnością jednak były to tysiące osób.

   Powyższym informacjom wydają się przeczyć niektóre fotografie lub kadry z nagrań, które pojawiły się w Internecie. Widać na nich, że choć w marszu niewątpliwie wzięły udział tysiące osób, to trudno mówić o liczbie 50 tys. Fotografie te zaczęto również zestawiać, w formie memów, ze zdjęciami Marszu Niepodległości z różnych lat – przy czym w części z nich wykorzystano fotografie przedstawiającymi marsz KOD na zakręcie na trasie, kiedy nie był on w całości widoczny. Niektóre źródła podają informację o około 3-5 tys. uczestników, inne – m.in. te sympatyzujące z PiS- o 10 tys.

   W pochodzie, poza polskimi flagami, często widoczne były również flagi Unii Europejskiej. Pojawiały się także tęczowe flagi środowisk LGBT.

   https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366364_1040524706028087_4741099518078539469_n.jpg?oh=f47a2a8bfbc05ed4a66a970f27a33780&oe=56D4D3BB

   https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/12360065_1098243490205990_1511159840173638736_n.jpg?oh=84ab04da6c850be2c0e0d34d644bed22&oe=571B3C40

   http://r-scale-97.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/v/6b8eba43551742214453411664a0dcc8/93f60ede-50f6-4634-a497-d89c8a000655/S/000.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=1/2&srcy=0/1&srcw=400&srch=247&dstw=400&dsth=247&quality=80

   jaroslaus:12.12.2015 22:57
   takie manipulacje powinny być karalne.

   artur188:12.12.2015 22:59
   Cesarzowa i liberały z Usra walczą do upadłego.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/policja-na-marszu-kod-od-17-20-tysiecy-protestujacych/fq5yd1

   Policja: na marszu KOD od 17-20 tysięcy protestujących

   Z policyjnych danych wynika, że we wczorajszej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji wzięło udział od 17-20 tysięcy uczestników. Organizatorzy podawali natomiast, że marsz zgromadził nawet 50 tysięcy protestujących. Informacje w tej sprawie podaje Radio Zet.

   KOD zorganizował wczoraj manifestacje w wielu miastach Polski. Z przedstawionych przez nich danych wynika, że w warszawskim marszu wzięło udział około 50 tysięcy protestujących. Tymczasem informacje udostępnione Radiu Zet przez policję mówią o maksymalnie 20 tysiącach demonstrantów.

   Wczorajszy protest skierowany był przeciw rządom prezydenta Andrzeja Dudy i Prawa i Sprawiedliwości. Tuż po rozpoczęciu manifestacji po godz. 12 – przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha – wystąpił: lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski i politycy opozycji: Ryszard Petru (Nowoczesna), Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica), Sławomir Neumann (PO) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). W manifestacji udział wzięli też posłowie PO, m.in. Rafał Grupiński i Andrzej Halicki.

   – Będziemy szerokim, ponadpartyjnym frontem bronić demokracji i wyrażać nasze zaniepokojenie tym, co się dzieje ostatnio z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce – mówił na briefingu w Sejmie Mateusz Kijowski.

   ~zjs : Internet czuwa. Oglądamy sobie zestawienia obrazków różnych marszów i porównanie sposobów ujęć kamery dla osiągnięcia propagandowego celu. Np.pomniejszyć liczebność Marszu Niepodległości, wyeksponować marsz kodowców, Proszę porównać ujęcie perspektywy marszu kodowców i liczbę 50tys. z marszem kibiców Lecha przed meczem w Kijowie gdzie było…2tys ludzi. Widzicie różnicę w ujęciu kamery? W pierwszym wypadku można skorygować ten marsz do właściwych rozmiarów. Natomiast marsz kibiców gdzie rzeczywiście było 2tys ludzi, sprawia wrażenie o wiele liczniejszej grupy. Sprawa przekazu.

   ~dragon : Z notatki policyjnej wynika że na wczorajszej pikiecie było około 1000 osób,co potwierdzają zdjęcia.Nie wiem co komuś strzeliło do głowy żeby podać 20 tyś.W łatwy sposób można tą ilość zweryfikować,jest sporo zdjęć gdzie można fizycznie policzyć manifestantów z jakimś oczywiście błędem ale niewielkim.Jednak te media to propaganda przegranego poprzedniego rządu i nic innego.

   ~wersacze : Komitet Obrony Dezinformacji właśnie … pod patronatem pana Petru – „genialnego doradcy w sprawie każdej”, który sam świetnie wychodzi na swoich radach … bo swoich rad sam nie słucha.

   ~Kisior : To był marsz nienawiści . Widzieliście te polskie flagi? To jacyś nacjonaliści i faszyści ! Jeszcze skandowali „nie odbierzecie nam Polski” to przestępstwo i mowa nienawiści! Czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka zgłosi to do prokuratury? Jak nie to ja chyba muszę. PRECZ Z KSENOFOBIĄ!!! Ale skaczącego Romana Giertycha hop hop nikt nie przebije

   sharif : Jak szedł Marsz Niepodległości to media trzykrotnie zaniżały ilość uczestników. Teraz, jak idzie ich Petru i Palikot, to trzykrotnie zawyżają. Kłamstwo i obłuda to twarz tych polskojęzycznych, głównie będących w niemieckich rękach, mediów. A TVP PO tak gęsto obsadziła swoimi agentami, że jedynym wyjściem jest rozpędzić tą całą tłuszczę na cztery wiatry i utworzyć telewizję publiczną z prawdziwego zdarzenia od nowa. Ta hołota będzie sypać piasek w tryby i wpychać kij w szprychy dopóki nie znajdzie sie tam gdzie jej miejsce, tj. na śmietniku historii. Pełna gęba demokracji a demokratycznego rządu i prezydenta nie uznają.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ilu-naprawde-bylo-uczestnikow-marszow-w-Warszawie-Rozbiezne-szacunki-wladz-miasta-i-policji,wid,18042182,wiadomosc.html?ticaid=1161cb&_ticrsn=3

   akt. 13.12.2015, 16:19

   Ilu naprawdę było uczestników marszów w Warszawie? Rozbieżne szacunki władz miasta i policji

   W sobotę ratusz podawał, że w demonstracji Komitetu Obrony Demokracji udział wzięło 50 tys. osób. Dzień później stołeczna policja szacowała tę liczbę na 17-20 tys. W niedzielę sytuacja jest odwrotna. Władze Warszawy poinformowały, że manifestacja organizowana przez PiS zgromadziła 15 tys. osób, natomiast policja oszacowała, że udział w tym marszu wzięło 40-45 tys. ludzi. Zapytaliśmy obu stron, skąd takie rozbieżności.

   W sobotę wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak napisał na Twitterze, że według szacunków stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w proteście udział wzięło 50 tys. osób. – Sami organizatorzy mówili o 20 tys. Ciężko to ocenić, ale rzeczywiście przyszło bardzo dużo ludzi – mówił będący na miejscu reporter WP.

   Jednak w niedzielę stołeczna policja podała, że według ich szacunków demonstrantów było 17-20 tys. Informację tę potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

   Zadzwoniliśmy do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z pytaniem, skąd takie rozbieżności. Dyżurny odesłał nas do rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy. – Wszystkie manifestacje od zawsze liczmy w ten sam sposób, tzn. przyjmujemy, że na metr kwadratowy powierzchni przypadają dwie osoby. I z naszych danych wynikało, że było to ok. 50 tys. osób – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską stołeczny rzecznik Bartosz Milczarczyk, dodając, że taka metoda zawsze jest najbliższa prawdzie.

   Rzecznik KSP asp. szt. Mrozek nie chciał się odnieść do metody używanej przez miasto. Zapytany zatem przez WP, na jakiej podstawie policja oszacowała liczebność sobotniej demonstracji odpowiedział: – Przede wszystkim nasze doświadczenie wpływa na to, że potrafimy oszacować, ile osób w danym miejscu w Warszawy może się zgromadzić, jaka jest pojemność takiego miejsca. Na to się przekłada wiele lat pracy nad zabezpieczaniem manifestacji i zgromadzeń w Warszawie.

   Mrozek wyjaśnił, że sobotnia manifestacja była mniejsza, bo gdy znajdowała się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego (skąd rozpoczynał się marsz), tłum kończył się na Alei Szucha. Natomiast niedzielna demonstracja PiS, gdy dotarła przed TK, zajmowała całą Aleję Szucha, pl. Na Rozdrożu i część Alei Ujazdowskich, do wysokości Alei Róż. Rzecznik KSP dodał, że w sobotę uczestnicy marszu zajmowali tylko ulice, natomiast w niedzielę ulice i chodniki.

   ~los 1 godzinę i 45 minut temu
   czemu telewizja nie pokazaLa obu demonstracji z góry .Sami byśmy ocenili .Wy ciągle dworscy co wam każą to pier….. Najpierw musicie to wstępnie strawić i potem tą papką nas karmicie.My potrafimy przeżuwać .To klientela PO ma trzeci garnitur uzębienia dlatego robicie papkę.Nam to obrzydło

   ~rrr 1 godzinę i 6 minut temu
   dokładnie. media nie pokażą demonstracji z góry bo przewaga niedzielnego marszu była ogromna.

   ~Młody Polak 1 godzinę i 53 minut temu
   Polska to jednak dziwny kraj. Nie protestowali jak wyprzedawano za bezcen majątek. Nie protestowali jak podnoszono wiek emerytalny. Nie protestowali jak ukradziono ich pieniądze z OFE. Nie protestowali jak bankowcy świadomie zadłużyli oszukując milion polskich rodzin, które nigdy nie spłacą długu. Ale część poszła protestować w obronie dziadków z TK, którzy zarabiają 30-50 000 miesięcznie za to, że zbiorą się parę razy do roku, którzy to wszystko przyklepali wbrew Konstytucji. I jak może być dobrze w Polsce? Może się Polacy wreszcie obudzą? Jak myślicie?

   Polubienie

  • ~sedno 17 minut temu
   Najbardziej mnie bawi, gdy ludzie pokroju Żakowskiego komentują zwykłych Polaków, takich jak ja. Czytam ich nonsensy i zastanawiam się, jak to możliwe, że rozmijają się z rzeczywistością tak spektakularnie? Jedyna rozsądna odpowiedź, nie ujmująca ich inteligencji to założenie, że interesuje ich wyłącznie manipulacja opinią publiczną i nic innego się nie liczy.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-KOD-czyli-to-dopiero-poczatek,wid,18042809,wiadomosc.html

   Jacek Żakowski akt. 13.12.2015, 22:11

   Jacek Żakowski: KOD, czyli to dopiero początek

   – Oba marsze były sukcesem tych, którzy je zwołali. Ale przed Komitetem Obrony Demokracji stoi trudniejsze wyzwanie. Bo PiS wie, o jaką konkretnie demokrację mu chodzi. Jarosław Kaczyński mówi to otwarcie i bez ogródek. A KOD wyraża łączącą większość (według sondażu – 56 proc.) obawę, czy demokracja przetrwa, oraz tęsknoty, które jeszcze nie zostały nazwane i z pewnością tę większość dzielą – pisze Jacek Żakowski dla Wirtualnej Polski.

   Statystycznie w ten weekend społeczeństwo obywatelskie wygrało z narodem politycznym. Prawo i Sprawiedliwość na swoim marszu zgromadziło kilkanaście tysięcy. Komitet Obrony Demokracji – kilkadziesiąt. Trudno jednak te dwa fakty porównywać. W niedzielę kilkanaście tysięcy osób poparło działania rządu i prezydenta. W sobotę kilkadziesiąt tysięcy protestowało przeciw temu, co rząd i prezydent robi, a zwłaszcza przeciw temu, co Jarosław Kaczyński zamierza zrobić. W niedzielę chodziło o konkretny projekt. W sobotę o kontrprojekt, którego pozytywna treść dopiero ma powstać.

   Pięćdziesiąt tysięcy osób w Warszawie i jeszcze kilkanaście w kilku innych miastach protestowało „w obronie demokracji”. Pierwszy raz po 1989 r. tylu obywateli zmobilizowało się, by wspólnie pokazać, że wolność i państwo prawa są dla nich istotne. I pierwszy raz tylu polityków z tylu różnych partii mówiło do nas zgodnie tyle ważnych, potrzebnych i bardzo słusznych rzeczy.
   (…)

   ~jan 29 minut temu
   Jakaś ściema z tą nadzieją,renesansem,jeśli na czele KOD stoją cyniczni politycy jak najbardziej PO staremu upartyjnieni i co najbardziej cyniczne,p.Żakowski doskonale o tym wie,jednak pisze ”bajkę”o wielkiej ‚obywatelskości,przywracanej przez KOD Petru,Neumana i Nowackiej.Euforia-POwrót do przeszłości.

   ~jola 30 minut temu
   80000 tysięcy było dzisiaj .Pan Źakowski chyba na marszu nie był i słucha szacunków Pani Wall. Na marszu kodu było moje 15000.

   ~bb48 23 minut temu
   Cóż, jacus wykazuje wyraźne objawy obłędu!!! Temu homo sapiens, nikt nie jest w stanie pomoc!!!

   ~NT 24 minut temu
   Artykul jest pelen mowy nienawisci.

   ~ciekawostkixxx.blogspot.com 17 minut temu
   Komisarzem politycznym KOD jest rabin Hartman z Loży Czosnku i Cebul izwanej BnaiBrith.Ale macie idoli fani Peło i Petru.

   Polubienie

 5. ~marco 4 godziny i 3 minuty temu
  Dla porządku należy przypomnieć, że hitlerowcy byli członkami partii socjalistycznej, a nie … prawicowej redaktorku. Przestańcie okłamywać POLAKÓW.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,69-niemieckich-policjantow-rannych-podczas-starc-z-demonstrantami-w-Lipsku,wid,18041619,wiadomosc.html?ticaid=1161c6

  akt. 13.12.2015, 07:29

  69 niemieckich policjantów rannych podczas starć z demonstrantami w Lipsku

  Lewicowi demonstranci, protestujący w Lipsku przeciwko marszowi przez miasto neonazistów, zaatakowali policjantów ochraniających marsz. W starciach ulicznych obrażenia odniosło 69 funkcjonariuszy. Burmistrz Lipska mówi o jawnym terrorze na ulicach.

  Ubrani na czarno zamaskowani demonstranci obrzucili policjantów kamieniami, butelkami i racami – podała agencja dpa. Służby porządkowe użyły do rozpędzenia tłumu armatek wodnych i gazu łzawiącego. Do akcji skierowano policję konną oraz śmigłowce.

  Według policji awanturnicy uszkodzili 50 pojazdów służbowych, z których cztery nadają się tylko do złomowania.

  Powodem zamieszek był marsz kilkuset neonazistów przez jedną z dzielnic Lipska. W demonstracji przeciwko skrajnej prawicy uczestniczyło 1 000 osób. Manifestanci podpalili na pobliskich stacjach metra pomieszczenia z kablami elektrycznymi, aby zapobiec przyjazdowi neonazistów. Próbujący ugasić pożar strażacy byli atakowani. Zniszczeniu uległy przystanki autobusowe, podpalano pojemniki na śmieci.

  Burmistrz Lipska Burkhard Jung powiedział, że jest zszokowany skalą zniszczeń dokonanych przez anarchistów. – Mamy do czynienia z jawnym terrorem na ulicach – powiedział polityk SPD. Jak zaznaczył, „pod płaszczykiem antyfaszyzmu” ludzie stosujący przemoc atakują państwo.

  Policja zatrzymała angażującego się w walkę ze skrajną prawicą księdza Lothara Koeniga, zarzucając mu naruszenie porządku publicznego. Koenig przemawiał na wiecu lewicowych demonstrantów. Władze zarzucają duchownemu, że w 2011 roku nawoływał do przemocy wobec policji.

  Jak pisze „Der Spiegel”, do incydentów doszło już w nocy z piątku na sobotę. Nieznani sprawcy podpalali opony samochodowe i pojemniki na śmieci, a także biura partii politycznych.

  Lipsk jest jednym z bastionów niemieckich skrajnych lewicowców i anarchistów. Od miesięcy w mieście odbywają się też regularne demonstracje przeciwników przyjmowania uchodźców. Prowadzi to do dalszej polaryzacji w mieście, które w 1989 roku było kolebką demokratycznej opozycji wschodnio-niemieckiej.

  ~Paul86 4 godziny i 46 minut temu
  I to tych bandytów tak chwalono, gdy przyjechali rozbijać marsz niepodległości.

  ~leo4 godziny temu
  Sierakowski i Krytyka Polityczna ich zaprosili.

  ~Zdzichu 3 godziny i 19 minut temu
  Przypomnę że zaprosił ich nie kto inny a sam redaktor Blumsztajn z Gazety Wyborczej…

  ~informacja 38 minut temu
  Do lewackich dziennikarznyn wp. Księża są tylko w Kościele katolickim, natomiast Lothar Koenig jest jakimś pastorem jakiejś sekty protestanckiej.

  ~Rysiek ze Zgorzelca. 4 godziny i 18 minut temu
  o przyczynach marszu ani słowa.Nacjonalisci niemieccy już walczą z islamska zarazą a lewacy im przeszkadzają

  ~Jasność 4 godziny i 25 minut temu
  I wszystko jasne. Skąd tam faszyści. Faszystą jest tam kazdy komu nie podoba sie to że Merkel wpuszcza masowo migrantów z południa.

  ~ip 2 godziny i 54 minut temu
  Faszystą NAZYWANY jest tam każdy, kto nie zgadza się NACZELNĄ. LINIĄ PARTII.

  ~viFil 2 godziny i 19 minut temu
  A ty sie tak tymi nacjonalistami nie zachwycaj, Polakow tam tez oni nie kochaja, I’m w glowie nadal czysta niemiecka krew w glowach a reszta to podludzie.

  ~misza 4 godziny i 24 minut temu
  teraz widzicie jak to lewica nawet w niemczech chce zniszczyc swoj kraj!!!

  ~Wolter 4 godziny i 22 minut temu
  Się zaczyna robić dym i syf w Niemczech. A do tego jeszcze te arabskie gangi i ich terror. Bezradna, lalusiowata policja- wyszkolona na złodziei samochodów a nie na nowoczesne hordy dzikich i zwyrodniałych bandytów nie dae rady… Niemcy upadają… powoli ale systematycznie…

  ~Rys 3 godziny i 57 minut temu
  Ale beka.. gazety zachodnie o polskiej prawicy mowia w kategoriach skrajności, a tu proszę!

  ~gh 3 godziny i 48 minut temu
  Raczej lewicowi bandyci. Tyle gadają o wolności, a sami są pierwsi do narzucania swojego zdania innym. Siłą by wszystkim wmusili tą „tolerancję”.

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10482,title,Demonstracje-i-protesty-w-rocznice-stanu-wojennego-w-Warszawie,nazywo.html

  Demonstracje i protesty w rocznicę stanu wojennego w Warszawie

  W Warszawie odbywa się dziś kilka manifestacji. Organizowany przez PiS „Marsz Wolności i Solidarności”, marsz pod hasłem „Dość kłamstw w mediach” oraz protesty pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

  – Dzisiaj nie o demokrację chodzi, lecz o to, by demokracja mogła decydować, a nie garstka zaprzedana obcym interesom – przemawiał prezes PiS przed wyruszeniem marszu Wolności i Solidarności. Demonstracja ma przypominać o mrocznej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, ale ma być także wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. Dziś, 13 grudnia, 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

  Z kolei od 12:30 odbywa się zgromadzenie, które manifestuje pod hasłem „Dość kłamstw w mediach”. Trasa pochodu: z ul. Chełmskiej pod siedzibę Agory na ul. Czerskiej, a następnie pod Telewizję Polską na ul. Woronicza.

  Wieczorem od 19:00 do 22:00 są planowane również dwie manifestacje przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu.

  Polubienie

  • Film dostępny tylko na stronie.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Marsz-poparcia-PiS-Byc-moze-jada-po-bandzie-ale-w-dobrym-kierunku,wid,18042696,wiadomosc.html

   akt. 13.12.2015, 19:39

   Marsz poparcia PiS. „Być może jadą po bandzie, ale w dobrym kierunku”

   Przez Warszawę przeszedł Marsz Wolności i Sprawiedliwości organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Celem manifestacji było uczczenie pamięci ofiar stanu wojennego. Dodatkowo uczestnicy marszu wyrazili poparcie dla rządu Beaty Szydło i prezydenta Andrzej Dudy. W manifestacji wzięło udział nawet 45 tysięcy osób – szacuje Komenda Stołeczna Policji. Na marszu obecni byli politycy rządzącej partii, m.in. Jarosław Kaczyński. – Dziś jesteśmy radośni, ponieważ rozpoczynamy dobrą zmianę Polski – tłumaczył WP Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. A jak swoją obecność uzasadniali Polacy uczestniczący w manifestacji?

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sueddeutsche-Zeitung-polski-rzad-lamie-prawo,wid,18038664,wiadomosc.html

   akt. 11.12.2015, 11:30

   „Sueddeutsche Zeitung”: polski rząd łamie prawo

   Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” zarzuca polskiemu rządowi konsekwentne łamanie prawa. Komentator gazety pisze o dramatycznych wydarzeniach w Polsce i zaskakującym braku reakcji Europy.

   Jak czytamy, nowy polski rząd, kierowany przez faktycznego przywódcę Jarosława Kaczyńskiego, szybko i cynicznie rozbudowuje swoją władze. Najbardziej dramatyczny przykład to atak na Trybunał Konstytucyjny.

   Autor tekstu pisze, że „propaganda Kaczyńskiego chce wmówić ludziom, że istnieje spór o Trybunał”. Ale to wprowadzenie w błąd. Mamy bowiem do czynienia z konsekwentnym naruszaniem prawa przez nowe władze – podkreśla dziennik.

   Jak czytamy, Europa pozostaje zdumiewająco cicha w obliczu tych wydarzeń. Także sami Polacy prawie wcale nie protestują. Nadszedł najwyższy czas, by się przebudzić – pisze komentator „Sueddeutsche Zeitung”

   „Polska niepokojąco przechyla się w prawo”

   To nie pierwsze słowa krytyki wobec polskiego rządu. Negatywnie o ostatnich zmianach w Polsce wypowiadał się m.in publicysta „Washington Post” Jackson Diehl.

   W gazecie ukazał się krytyczny komentarz na temat nowych polskich władz. Publicysta wyraził zaniepokojenie działaniami PiS i przestrzegł, że mogą one sygnalizować odejście Europy od politycznego umiarkowania.

   – Jarosław Kaczyński, podobnie jak premier Węgier Viktor Orban, to wytwór ohydnego, przedwojennego populizmu, będącego mieszanką ksenofobii, antysemityzmu, prawicowego katolicyzmu i ciągot autorytarnych – pisał Diehl.

   Diehl w komentarzu zatytułowanym „Polska niepokojąco przechyla się w prawo” wymieniał długą listę niepokojących, jego zdaniem, działań rządu Beaty Szydło. Były wśród nich m.in. nominacje dla Antoniego Macierewicza i Mariusza Kamińskiego, przejęcie kontroli nad Trybunałem Konstytucyjnym, próba zablokowania premiery spektaklu we Wrocławiu i groźby pod adresem dziennikarki publicznej telewizji.

   „Wydarzenia w Polsce przybrały bardzo zły obrót”

   Z kolei w programie „GPS” na antenie CNN dziennikarz Fareed Zakaria wyrażał obawy o przyszłość Polski, cytując między innymi opinie prof. Andrzeja Zolla na temat zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Dziennikarz porównywał też wydarzenia w Warszawie do tych na Węgrzech pod rządami Wiktora Orbana.

   – Wydarzenia w Polsce przybrały bardzo zły obrót, odkąd władzę w Polsce przejęła prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość, która ruszyła do wielkiego, błyskawicznego przejmowania władzy, co doprowadziło do pojawienia się porównań do zamachu stanu – mówił Zakaria.

   ~Asda 6 godzin i 51 minut temu
   Oj tak! Niemcy obudźcie się! Niemiecki kalifat wkrótce!

   ~makmak 22 godzin i 58 minut temu
   Nie drwij z Niemców. Ośle nie zdajesz sobie sprawy z tego co będzie z Polską, gdy z zachodu będziemy mieli kalifat, a ze wschodu Ruś Putina.

   ~kalifat 2 godziny i 30 minut temu
   Putin ci tego głupiego łba w przeciwieństwie do islamistów nie obetnie

   ~jola 7 godzin i 19 minut temu
   może „Sueddeutsche Zeitung” zainteresowało by się jak są traktowani Polacy pracujący w Niemczech, szczególnie w urzędach pracy , gdy stracą pracę, i chcą się zarejestrować w biurze pracy, ( nie wykorzystują , ponieważ przepracowali ileś tam lat w Niemczech), traktuje się ich gorzej niż nierobów-emigrantów którzy przybywają tylko po zasiłki.

   ~marian% 1 godzinę i 8 minut temu
   niech Niemcy zainteresują się swoimi, niech wsadzą głowę w swoją historię: przypomnę co „jedynie” II wojnę światową, tak szybko zapomnieli co zrobili ? !….no i polscy autorzy …. niemieckich tekstów wstydziliby się (oj Michnik wściekły i reszta pro PO-wych mediów…..)

   ~ekspertwymb 7 godzin i 53 minut temu
   Proponuję Niemcom przebudzić się w sprawie uchodźców a ich mediom przestać pisać wszystko co wysyłają im polskie pismaki (określani jako niemieccy korespondenci).

   ~marian% 1 godzinę i 11 minut temu
   szczególnie wściekły na sytuację jest redaktor Gazety Wybiórczej – bo w końcu skończyło się koryto – czyli wielomilionowe dofinansowanie państwa za rządów PO w ramach ogłoszeń rządowych publikowanych jedna po drugiej z wielkim pośpiechem i radością, dużymi czcionkami

   ~lool 1 godzinę i 4 minuty temu
   a czemu zmieniasz temat??? bo obcy widzą co się dzieje w tym chorym kaczogrodzie?????? a ty mieszkając tu slepy ???? wstrętna obłuda

   Polubienie

 7. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przesmyk-suwalski-kluczem-do-planow-Rosji-Putin-wykorzysta-slabosc-NATO,wid,18037953,wiadomosc.html

  Przemysław Dubiński akt. 13.12.2015, 10:31

  Przesmyk suwalski kluczem do planów Rosji. Putin wykorzysta słabość NATO?

  Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu alarmuje, że tzw. przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie. Polscy eksperci nie mają złudzeń, że gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub uderzyć na Zachód, to ten region były zarzewiem konfliktu i stanowił autostradę dla wojsk Wladimira Putina.
  (…)

  ~Białystok 20 godzin i 15 minut temu
  To jeszcze do tej pory tego obszaru nie zabezpieczyli???

  ~danton 16 godzin i 43 minut temu
  Putin głupi nie jest i dobrze wie,że Polskę może pokonać,ale utrzymać nie da rady.Nawet carska Rosja musiała to robić przy pomocy dwóch ówczesnych mocarstw,a i tak naszej świadomości narodowej nie dała rady zniszczyć.Jesteśmy krajem o blisko 400 lat starszym od Rosji,w dodatku jednolitym narodowo.

  ~Jarosław 06666665 godzin temu
  Putin dobrze wie jak i Angela ze mediami i takimi ludźmi jak Petru zniszczy Polską jedność a my frajerzy o jaka Trybunał walczymy ktory pozwalał na okradanie OFE , wiek emerytalny i demokracje sprzedajna

  ~Manstein5 godzin temu
  A po co komu ta żałosna Polska, która jest kolonią zachodu i nawet nie potrafi zadbać o swoich obywateli, którzy masowo z niej uciekają za chlebem jak przed wojną. A ci którzy pozostali klepią biedę i bezrobocie.

  ~J 4 godziny i 15 minut temu
  Żeby Putin na pewno wiedział że utrzymać Polski nie da rady, polscy niekarani obywatele powinni mieć dostęp do broni i zostać NATYCHMIAST przeszkoleni z jej obsługi. Ta jest przygotowana Szwajcaria, która jest w stanie przeprowadzić mobilizację w ciągu kilku godzin. MON do roboty!

  ~Ja 3 godziny i 56 minut temu
  Polską jedność niszczy Jarosław. Dopóki on żyje zgody nie będzie.

  ~zizu 3 godziny i 38 minut temu
  Za to Niemcy byli dość skuteczni w mordowaniu i wynaradawianiu Polaków i Słowian.Za co skutecznie wchodzimy im w cztery litery

  ~XAR 2 godziny i 33 minut temu
  Dokładnie tak jak mówisz, z tą tylko różnicą, że Putin ma inne problemy na głowie, a ktoś inny ma interes w tym, żeby doprowadzić do wojny.

  ~ja 9 godzin i 45 minut temu
  I czego w kółko szczujecie na Ruskich. Jeszcze się wam sojusz z USA nie przejadł?

  ~Set 3 godziny i 34 minut temu
  Za to biorą,kasę a pismaki dla kasy zrobią wszystko

  ~romano 4 godziny i 4 minuty temu
  Czy ktoś słyszał aby Rosja wysuwała jakiekolwiek roszczenia terytorialne przeciwko Polsce? Powyższy artykuł to jawna prowokacja. Komu zależy na podsycaniu nienawiści do Rosjan. Czy Polacy są na tyle głupi aby móc być obiektem manipulacji paranoików. Budowanie psychozy zagrożenia jest częścią tzw. wojny psychologicznej uprawianej z różnym skutkiem ale najczęściej doprowadzającym do tragedii niewinnych ludzi wide Afganistan, Irak, Syria, Libia i tak bez końca. Amerykanie są w tym bardzo dobrzy. W Polsce o klakierów też bardzo łatwo.

  ~asdf 15 godzin i 57 minut temu
  Rosja ma i będzie miała większy problem z islamem, bo z nimi ma wojnę, a o Polsce nawet nie myśli.

  ~VIP 4 godziny i 13 minut temu
  Działasz na uśpenie ,,zielony ludziku”

  ~J 4 godziny i 12 minut temu
  O Ukrainie jakoś pomyślała.

  ~olaaaaaa 2 godziny i 20 minut temu
  Chyba o Krymie. Pamiętaj jak nie Rosja to USA by zajęła Krym, a to byłoby nieszczęście Europy.

  Polubienie

  • Zły Putin, zła Rosja, Assad też zły… Dobry Osama, dobry…

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/syryjscy-rebelianci-uczcili-osame-ibn-ladena-foto

   Syryjscy rebelianci uczcili Osamę ibn Ladena [+FOTO]

   Dodane przez Zyga Opublikowano: Niedziela, 13 grudnia 2015 o godz. 14:02:21

   Na jednym z placów miasta Idlib pojawił się bilbord z wizerunkiem założyciela Al-Kaidy Osamy ibn Ladena. Idlib od marca tego roku jest pod kontrolą ugrupowań zbrojnych walczących z władzami Syrii.

   W marcu tego roku Idlib 160-tysięczne miasto będące stolica prowincji, zostało zajęte przez koalicję antyrządowych ugrupowań w której wiodącą rolę odgrywał Dżabhat an-Nusra. Wizerunek ibn Laden nad miejskim placem potwierdza kierowniczą rolę tej organizacji w mieście – jest ona bowiem syryjskim skrzydłem Al-Kaidy, założonej niegdyś przez ibn Ladena, którą kieruje teraz jego towarzysz Ajman al-Zawahiri.

   Według syryjskiego portalu zdjęcie zostało wykonane w moemncie gdy na placu dżihadyści rozpoczynali palenie skonfiskowanych książek i papierosów – uznanych za nieprawomyślne przez takfirystów. Na terenie prowincji Idlib współpracują z nimi oddziały określające się „Wolną Armią Syrii”, powiązany z Arabią Saudyjską Ahrar asz-Szam oraz Dżund al-Aksa.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-resort-obrony-wezwal-attache-turcji-po-incydencie-na-m-egejskim/nbnd8h

   Rosja: resort obrony wezwał attache Turcji po incydencie na M. Egejskim

   Rosyjskie Ministerstwo Obrony wezwało attache wojskowego Turcji w związku z incydentem, do którego doszło tego dnia na Morzu Egejskim. Według tego resortu rosyjski okręt wojenny musiał oddać salwę, by uniknąć zderzenia z tureckim kutrem.

   Rosyjskie ministerstwo podało, że niszczyciel znajdował się w odległości 22 kilometrów od greckiej wyspy Limnos w północnej części Morza Egejskiego. Załoga spostrzegła kuter, który znajdował się w odległości 1000 metrów i zbliżał się do stojącej na kotwicy rosyjskiej jednostki. Kuter nie odpowiadał na próby nawiązania łączności radiowej, ani też nie reagował na sygnały wizualne i rakiety sygnalizacyjne. Gdy zbliżył się na ok. 600 metrów, na rosyjskim okręcie oddano ogień z broni lekkiego kalibru.

   Kuter zmienił kurs i minął rosyjski okręt bez prób nawiązania kontaktu – podało ministerstwo obrony w Moskwie.

   Stosunki rosyjsko-tureckie pozostają bardzo napięte od końca listopada, gdy tureckie myśliwce zestrzeliły nad Syrią rosyjski bombowiec. Moskwa w odpowiedzi na strącenie samolotu, który zdaniem Ankary wtargnął w turecką przestrzeń powietrzną, a w opinii Kremla pozostawał w syryjskiej strefie lotów, wprowadziła embargo na szereg tureckich produktów żywnościowych i zawiesiła współpracę międzypaństwową w różnych dziedzinach.

   ~qsad : „walić w Rosję” jest politycznie poprawne, przy czy, robione jest to tak nieudalnie, zę znieważa zdrowy rozsądek.

   – np. Rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner oświadczył, że „resort nie wyklucza, że strzelanie do katapultujących się rosyjskich pilotów Su-24 przez syryjskich Turkmenów było z ich strony obroną”.

   – nie wazne, że zestrzelenie SU24 przez tureckie siły powietrzne za 17 sek przekroczenie ich granicy wiązało się ze złamaniem wszystkich procedur NATO dotyczących przechwycenia obcego samolotu-ale nie wrogiego.

   Parę prowokacji więcej i pójdą w ruch ładunki atomowe…

   ~observer : Bandyckie państwo bisurmanów czuje się niezagrożone dzięki poparciu soldateski usraelskiej z waszyngtonu. Bez nich te fezy rozsypaliby się. Na razie nasyłają nam setki tysięcy najeźdżców, szmuglują broń dla terrorystów, handlują ropąz ISIS. Ale prawda jeszcze wypłynie: mafia turecka ma monopol na przerzut narkotyków z AFganistanu czy Iraku a także ze Złotego Trójkąta do zniewolonej Europy. Handlarzy z tych nacji widać na ulicach Jewropy.

   ~lemmy do ~Polak: „Szpiegować i kontrolować”, ty w ogóle znasz pojęcia tych słów? Od kiedy Rosjanie rozmieścili swoje baterie przeciwlotnicze na granicy Syryjsko-Tureckiej to F16 nie zbliżają się na bliżej niż 100km do swojej granicy… Teraz mogli zatopić kuter i mieli ku temu wszelkie powody, a tylko dlatego, że nie wszyscy są tak skretyniali jak Turcy albo tobie pokrewni kuter mógł sobie odpłynąć.

   ~stefans : Są dwie możliwości. Albo kuter z ludzka kontrabandą ( oficjalnie Turcja ma pilnować aby taki przemyt nie miał miejsca za jedyne 3 miliardy euro) albo była to kolejna, świadoma prowokacja. W tym drugim przypadku już widzę ogromne tytuły w mediach zachodnich jak to rosyjski okręt wojenny zatopił niewinny turecki kuter. Zachowanie d-cy okrętu na piątkę.

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/hamas-chce-sie-pojednac-z-iranem

   Hamas chce się pojednać z Iranem

   Dodane przez Zyga Opublikowano: Niedziela, 13 grudnia 2015 o godz. 15:03:48

   Przez lata Teheran był jednym z czołowych sojuszników radykalnego palestyńskiego ugrupowania polityczno-wojskowego. Do rozłamu doszło na tle konfliktu w Syrii.

   Hamas posiada profil islamistyczny toteż gdy wybuchł konflikt w Syrii, palestyński ruch wsparł niektóre salafickie ugrupowania zbrojne. Stało sie tak mimo tego, że zarówno Baszar al-Asad, jak wcześniej jego ojciec Hafiz, zapewniali Hamasowi oparcie w Damaszku. Polityka Hamasu doprowadziła do załamania się jego relacji nie tylko z Syrią, ale też czołowymi sojusznikami tego państwa – Iranem i libańskim ugrupowaniem polityczno-wojskowym Hezbollahem. Iran odciął swoje wsparcie materialne, które było istotne dla Hamasu rządzącego zamkniętą w izraelskiej blokadzie Strefą Gazy.

   W czasie sobotnich obchodów 28 rocznicy powstania Hamasu jeden z jego liderów Mahmud Zahar wezwał „braci z Iranu do utorowania drogi dla odbudowania silnych więzi z palestyńskim ruchem oporu, w szczególności z Hamasem”. Zaprzeczał roli organizacji w syryjskim kryzysie twierdząc, że „Hamas nie był częścią koalicji jakie wytworzyły regionalne konflikty i kryzysy”.

   almasdarnews.com/kresy.pl

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nie-ma-dobrej-opcji-ws-pokonania-ISIS-Ale-bez-duzej-operacji-ladowej-nie-ma-na-to-szans,wid,18041707,wiadomosc.html?ticaid=1161cd&_ticrsn=3

   akt. 13.12.2015, 09:28

   Nie ma dobrej opcji ws. pokonania ISIS. Ale bez dużej operacji lądowej nie ma na to szans

   Eksperci zgadzają się, że bombardowanie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku nie wystarczy i konieczna będzie duża operacja lądowa. Póki co brakuje do niej uczestników, a bez zapewnienia stabilności na Bliskim Wschodzie dżihadyści szybko się odrodzą.

   Kwestia powstrzymania Państwa Islamskiego (IS) jest przedmiotem intensywnych debat w trwającej w USA kampanii wyborczej. Niemal wszyscy zgadzają się, że trzeba czegoś więcej niż to, co dotychczas zrobiła administracja Baracka Obamy. Niewielu kandydatów ma jednak konkretne propozycje, nie licząc tak radykalnych jak naloty dywanowe. – Bombardujmy ich, aż znikną z powierzchni ziemi – zaproponował związany z Tea Party senator Ted Cruz, nie bacząc na ofiary cywilne, jakie pociągnęłoby za sobą takie rozwiązanie.

   Eksperci, którzy też głowią się nad tym, jak pokonać IS, przyznają, że nie ma prostego rozwiązania. Świetnie pokazała to niedawna debata w think tanku Brookings Institution, podczas której pięciu specjalistów przedstawiło różne rozwiązania – od zachowawczych przez stworzenie w Syrii konfederacji, gdzie porozumienia o podziale pilnowałyby międzynarodowe siły pokojowe, aż po daleko idącą interwencję militarną.

   – Nie ma dobrego rozwiązania. Możemy najwyżej wybierać te najmniej złe – powiedział uczestniczący w debacie ekspert Brookings Kenneth Pollack. Trudność – wyjaśnił – polega na tym, że nie można skutecznie zająć się IS, nie rozwiązując problemu wojny domowej w Syrii. A to bardzo trudne ze względu na rozbieżne interesy państw Zatoki Perskiej, które wspierają, także finansowo, różne strony w trwającym od pięciu lat konflikcie.

   Potrzeba tysięcy żołnierzy

   Słabością wojskowej interwencji jest to, że można wyeliminować bojowników IS, ale nie jego ideologię czy patologie, które umożliwiły rozwój tej organizacji w Iraku i Syrii. Jeśli nie będzie tam zapewniona stabilność – a to zadanie znacznie trudniejsze i rozpisane na lata – to mimo sukcesu interwencji wojskowej dżihadyści mogą szybko odrodzić się w postaci jeszcze brutalniejszej organizacji „synów IS” – przekonywał znawca dżihadyzmu i autor książki „The ISIS Apocalypse” William McCants. Tak uczą przynajmniej amerykańskie doświadczenia wojny z Al-Kaidą w Iraku, gdzie po wycofaniu się wojsk USA próżnię bezpieczeństwa wykorzystało IS.

   Zdaniem Pollacka pokonanie IS będzie jednak wymagało konwencjonalnej, liczącej około 50 tys. żołnierzy interwencji wojskowej w Syrii. – W ciągu ostatnich 20 lat prawie 40 proc. wszystkich wojen domowych zostało zakończonych interwencją strony trzeciej – powiedział. Przyznał jednak, że „nie da się tego zrobić szybko, łatwo i tanio”. Po wojskowym zwycięstwie konieczne byłoby powstanie nowego syryjskiego rządu, w którym reprezentowane byłyby różne wspólnoty i mniejszości, a następnie długoterminowe, międzynarodowe gwarancje w sprawie respektowania porozumienia o podziale władzy.

   Część wojskowa tego planu jest najłatwiejsza i może być zrealizowana najszybciej – przyznał Pollack. Odpowiednio przeprowadzona, interwencja nie powinna zająć więcej niż kilkanaście miesięcy. – Najtrudniejszy jest etap trzeci, czyli długoterminowe gwarancje, gdzie zazwyczaj wszystko psujemy, wycofując się zbyt szybko – powiedział.

   Główny problem z interwencją na dużą skalę – wytknął Pollackowi McCants – jest taki, że trudno zmobilizować do niej sojuszników USA w regionie, np. Arabię Saudyjską, Katar czy Turcję. – Różni gracze mają różne interesy, więc sami musielibyśmy się znacząco zaangażować. A wtedy pojawia się pytanie: „dlaczego my, skoro zagrożenie dla sojuszników w regionie jest znacznie większe?” – zauważył.

   Bezczynność jeszcze gorsza

   Większość ekspertów zgadza się jednak, że bezczynność może mieć jeszcze gorsze skutki. Dopóki dżihadyści będą budować na Bliskim Wschodzie swoje pseudopaństwo, będzie ono magnesem przyciągającym bojowników z całego świata, gotowych umierać za proklamowany przez IS kalifat. To zaś oznacza wzrost zagrożenia terrorystycznego także na Zachodzie, a zwłaszcza w Europie, gdzie IS ma wielu sympatyków wśród młodych muzułmanów.

   Nawet sekretarz stanu USA John Kerry przyznał niedawno, że wojny z IS nie da się wygrać jedynie atakami z powietrza, na czym koncentrują się obecnie wysiłki międzynarodowej koalicji po wodzą USA. Konieczny jest udział sił lądowych. Zastrzegł jednak, że walczyć powinni Arabowie i Syryjczycy, nie Amerykanie. Prezydent Barack Obama wykluczył „wciąganie USA w kolejną długą i kosztowną wojnę” na Bliskim Wschodzie i jak mantra powtarza: „No boots on the ground” (żadnych wojsk lądowych). Nie jest to do końca prawda, bo niedawno zgodził się na wysłanie do Syrii i Iraku ok. 150 żołnierzy sił specjalnych. Zdaniem ekspertów to jednak za mało, by radykalnie zmienić sytuację w terenie.

   Wielu specjalistów zgadza się z Obamą, że wysłanie Amerykanów do Iraku i Syrii nie jest dobrym pomysłem, bo mogłoby jeszcze bardziej zaostrzyć konflikt. Tego zresztą dżihadyści bardzo pragną, widząc to jako spełnienie proroctwa o ostatecznej, apokaliptycznej wojnie islamu z Zachodem. – Wysyłając siły lądowe, wpadlibyśmy w ich pułapkę – ocenił francuski znawca Bliskiego Wschodu prof. Jean-Pierre Filiu. Obecność amerykańskich sił lądowych – tłumaczył niedawno na łamach „New York Timesa” – byłaby doskonałym narzędziem dla IS w dalszej rekrutacji bojowników.

   I on przyznał jednak, że do „przerwania dynamiki” rozwoju IS konieczne jest militarne zwycięstwo, np. odbicie Ar-Rakki, stolicy dżihadystów w Syrii. – Ale to muszą być lokalne siły, sunniccy Arabowie – zaznaczył. – To, czego naprawdę potrzebujemy, to więcej „sandałów” w terenie, czyli znacznie większe zaangażowanie sił lokalnych, zwłaszcza arabskich sunnitów, w walkę przeciw IS – zgodził się z nim McCants.

   Taką strategię stara się realizować administracja Obamy, która zbroi i wspiera atakami z powietrza różne grupy walczące z IS w północnym Iraku oraz w Syrii. Rezultaty tych działań są jednak na razie dość mizerne. Jedynie Kurdowie są naprawdę gotowi do walki z IS i odnoszą w niej sukcesy; chcą jednak walczyć tylko w zamieszkałej przez ludność kurdyjską północnej części Syrii i Iraku, nie palą się do atakowania terenów zdominowanych przez sunnickich Arabów. Z kolei wysiłki USA, by stworzyć i wyszkolić armię arabskich sunnitów, jak dotąd się nie powiodły.

   Wydaje się więc, że kluczowi dla pokonania IS są regionalni gracze – Iran, Turcja, Arabia Saudyjska, Katar czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dopóki będą widzieć interes we wspieraniu różnych stron w wojnie w Syrii, dopóty znalezienie rozwiązania będzie bardzo trudne. – Szczerze mówiąc nie wierzę, by konsensus między nimi był możliwy – przyznał Pollack.

   Z Waszyngtonu Inga Czerny, Polska Agencja Prasowa

   Historyk. 6 godzin i 10 minut temu
   Wystarczy, żeby Turcja przestała bombardować Kurdów , NATO Asada a Rosja dostarczyła im broń i wsparcie lotnicze. Tylko tyle trzeba , żeby pokonać ISIS ale zachód uparcie temu przeszkadza.

   ~Argamedon 6 godzin i 25 minut temu
   Do pokonania tej zdziczałej formacji islamskich fanatyków trzeba użyć taktycznej broni jądrowej ,najlepiej czystych bomb neutronowych o podwyższonym promieniowaniu . Jeżeli świat tego nie zrobi teraz to oni to zrobią jutro. Wypalić cały teren ogarnięty tą zarazą tak żeby została tylko goła ziemia i wtedy zobaczą czy Allach im pomoże. Nie ma co pchać tysięcy naszych młodych ludzi w to piekło bo się tam potopią we krwi. Siłą tych zwyrodnialców jest niesamowity fanatyzm religijny i strach jaki sieją swym bezwzględnym postępowaniem i okrucieństwem. Ci ludzie nie przestrzegają międzynarodowych praw wojny i nie maj żadnej etyki i moralności w naszym rozumieniu tych pojęć. Ich po prostu trzeba zniszczyć jak stonkę ziemniaczaną.

   ~Megrez 2 godziny i 5 minut temu
   W tej wojnie nie jest kluczowa ani Turcja ani Arabia ani tym bardziej Katar wielkości dużego miasta. Tylko i wyłącznie Asad i Rosja. Dajcie im wolną rękę i będzie spokój. Kiedy ojciec Asada – Hafez walczył z Bractwem Muzułmańskim nikogo nie potrzebował sam zrobił porządek w swoim kraju i był spokój aż Baszszar chciał być dobry i wprowadził trochę więcej wolności islamistom. Tym wydało się że Baszszar to mięczak i znów zaczęli rozrabiać, do tego dostali wsparcie i kasę od „przyjaciół Syrii”.

   Polubienie


  • spiskowca: Reyaad Khan (po lewej) na filmie propagandowym państwa Islamskiego

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/przerwany-plan-brytyjskiego-dzihadysty

   Przerwany plan brytyjskiego dżihadysty

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 13 grudnia 2015 o godz. 21:09:28

   Brytyjski dżihadysta z ISIS, który poniósł śmierć w wyniku nalotu drona RAF miał niedokończone plany.

   Brytyjski dżihadysta zabity podczas ataku drona w sierpniu tego roku planował, podobne do tych w Paryżu, ataki na ulicach Londynu.
   Reyaad Khan był w środku planowania ataku na stolicę Wielkiej Brytanii kiedy został zabity podczas nalotu RAF w Syrii pod koniec sierpnia jak podaje The Sunday Express.

   Atak był częścią operacji osobiście zaaprobowanej przez premiera Davida Camerona jako oczywisty akt samoobrony, który był rozważany jako jedyna opcja w zapobiegnięciu ataku na brytyjskiej ziemi.

   Wysokie rangą źródło ze służb bezpieczeństwa podaje dla The Sunday Express:
   „Dwa spiski, którym zapopiegnięto miały być atakiem na paradę ku czci zwycięstwa nad Japonią w IIWŚ oraz skoordynowaną z nim strzelaniną w Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej na terenie Londynu.”

   „W pierwszym ataku miał nadzieję na zabicie rodziny królewskiej i wysokich rangą osób kolejna część planu miała wyglądać jak masakra na Charlie Hebdo. Uśpiona komórka państwa Islamskiego, uzbrojona w broń o wysokiej prędkości początkowej pocisku miałą zaatakować wiele celów i zabić jak najwięcej ludzi lecz plany zostały wstrzymane w związku z jego śmiercią.

   donald:13.12.2015 22:02
   https://pbs.twimg.com/media/CWIG5QjWwAAAw_2.jpg:large A to link do zdjecia na ktorym na pierwszym planie sa tureccy zolnierze a na drugim planie ( na wzgorzu) jest baza ISIS. Wyglada na to ze sa bardzo przyjaznie do siebie nastawieni.

   Polubienie

 8. http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/szczecin-starcie-podczas-manifestacji-przeciwko-aktom-nietolerancji-i-rasizmowi/48g8yd

  Szczecin: starcie podczas manifestacji przeciwko aktom nietolerancji i rasizmowi

  Nacjonaliści zaatakowali uczestników legalnej manifestacji „Solidarność bez granic”. Na placu Grunwaldzkim w Szczecinie doszło do interwencji policji. Kilkanaście osób ze stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita demonstrowało przeciwko aktom nietolerancji i rasizmowi.

  Ponad stuosobowy tłum zakłócił spotkanie wyrywając manifestującym transparenty i wykrzykując ksenofobiczne hasła: „Szczecin wolny od islamu”, „Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”.

  Policja zatrzymała osiem osób, w tym jedną nieletnią, w celu wyjaśnienia okoliczności starcia. Przedstawione im będą zarzuty zakłócenia zgromadzenia, a także utrudnianie czynności służb mundurowych.

  ~zxr : „Tolerancja” jest dziś najbardziej nadużywanym słowem. Ja biały facet muszę dziś tolerować wszystko. Gejów ,lesbijki, żydów, muzułmanów ,cyganów. Jeśli powiem homoseksualizm jest obrzydliwy, żydzi ciągną profity z swojej historii nie chcę meczetu w moim miescie i koczowiska cyganów. To zaraz zostaje homofobem antysemitą islamofobem i ogólnie nazistą.Bo musze znosić wszystko. Roszczeniowych muzułmanów uciążliwych cyganów i żydów dla których to Polska a nie hitlerowskie Niemcy jest winna zbrodni ludobojstwa (polskie obozy śmierci) Nie słyszałem aby światowa rada żydów protestowała przeciwko tym kłamstwom. Biały facet co kocha kobietę i nie chce islamskiego potopu. To dziś wrog nr 1

  jerzyjj : Proszę Państwa w kwestii imigrantów to jesteśmy już dawno na etapie gdzie żadne żelazne argumenty ze sfery logiki do tego bydła nie docierają. To są ludzie fanatyczni w lewackiej – „postmodernistycznej” ideologii, jak terroryści dżihadyści w swoim islamskim szaleństwie. To bydło nie myśli nad tym co głosi, ani nad tym robi – oni nie mają „tolerancji” dla naszych poglądów, tylko dla siebie i sobie podobnym. Te bydło zostało ukształtowane przez dekady kłamstw i oszczerstw środowisk masońskich i żydowskich – umownie nazywanych „lewicowymi” albo „liberalnymi” – pod adresem własnej rasy. Ich celem jest zniszczyć cywilizację europejską, w tym także polską. Robią to bo do tego zostali zaprogramowani – oni nie rozumieją tego mechanizmu tylko wykonują program. Z nimi nie można się dogadać, ich trzeba zwalczać, siłą i przemocą jeżeli tego będzie wymagać chwila. W Niemczech, mimo widzimy, być może objawy otrzeźwienia, choć mogą to być ostatnie konwulsje Volku przed jego ostatecznym upadkiem. Nie możemy do tego dopuścić. Poczytajcie o „ojcu duchowym” Unii Europejskim – Richardzie Coudenhove-Kalergim, i jego wizji przyszłej Paneuropy – przecież to jest wykonanie tego planu.

  ~Quran {Never be a helper to the disbelievers Nigdy nie pomagaj niewiernemu Sura 28:86} do lekarzniezwarszawy(2): Muzułman nie ma za co szanować. Poczytaj koran.
  Koran jednoznacznie nakazuje zabijać niewiernych.
  Tylko w 2. 190 i 2.191 oraz w 60.8 i 60.9 Koranu nakaz walki z niewiernymi ograniczony jest do tych, którzy są agresorami. Pozostałe wersety Koranu nakazujące walkę z niewiernymi nie zawierają takiego zastrzeżenia.
  2. 191:
  „I zabijajcie ich [niewiernych], gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili !
  – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – […]. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich !”
  2.216:
  „Przepisana wam [wiernym] jest walka […].”
  Bóg wzywa muzułmanów do walki.
  2. 244:
  „Walczcie na drodze Allacha.”
  Przyjaźń muzułmanina z niewiernym jest zabroniona, ale udawanie przyjaźni z niewiernym czyli kłamstwo jest przez Koran dopuszczane
  3. 28:
  „Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych ! A kto tak czyni ten nie ma nic wspólnego z Allachem, chyba, że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa.”
  3. 118:
  „O wy, którzy wierzycie ! Nie bierzcie sobie bliskich przyjaciół spoza waszego [muzułmanów] grona; […].”
  Muzułmanin, który poniesie śmierć w czasie walki automatycznie uzyskuje przebaczenie grzechów i raj.
  3. 157:
  „[…] jeśli zostaniecie zabici na drodze Allacha albo umrzecie … – to przecież przebaczenie od Allacha i miłosierdzie lepsze jest od tego, co oni [niewierni] gromadzą !”
  3. 158:
  „I na pewno, jeśli pomrzecie albo jeśli zostaniecie zabici, to ku Allachowi zostaniecie zebrani !”
  3.169
  „I nie uważaj tych, którzy zostali zabici na drodze Allacha, za umarłych. Przeciwnie, oni są żyjący ! Oni u swego Pana otrzymają zaopatrzenie, […].”
  3. 171:
  „Oni się radują błogosławieństwem i łaską od Allacha.”
  3. 195:
  „A tym […], którzy walczyli i zostali zabici – My, z pewnością, odpuścimy ich złe czyny,
  i wprowadzimy ich do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki: to jest nagroda płynąca od Allacha !”
  Według Koranu powinnością muzułmanina jest zwyciężyć albo zginąć w walce z niewiernymi.
  4. 74:
  „Niech walczą na drodze Allacha ci, którzy za życie tego świata kupują życie ostateczne ! A kto walczy na drodze Allacha i zostanie zabity albo zwycięży, otrzyma od Nas nagrodę ogromną.”
  Koran nawołuje muzułmanów do zabijania niewiernych w każdych okolicznościach i na całym świecie.
  4. 89:
  „Oni [niewierni] by chcieli, abyście byli niewiernymi […]. A jeśli [niewierni] się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie !
  4. 91
  „[…] A jeśli oni [niewierni] nie odejdą od was […] to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie.”
  Muzułmanin, który nie walczy jest w oczach Allacha gorszy niż ten, który walczy.
  4. 95:
  „Ci spośród wiernych, którzy siedzą spokojnie […] i ci, którzy z zapałem walczą na drodze Allacha […] – nie są wcale równi. Wywyższył Allach gorliwie walczących […] nad tych, którzy siedzą spokojnie, o jeden stopień. Wszystkim Allach obiecał rzeczy piękne. Lecz Allach wyróżnił walczących gorliwie ponad tych, którzy siedzą spokojnie, nagrodą ogromną”
  Według Koranu niewierni są z definicji wrogami i dlatego muzułmanom nie wolno ustawać w walce z nimi.
  4. 101:
  „[…] Zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym !”
  4.104:
  „I nie traćcie ducha w ściganiu tych ludzi !”
  Allach szczegółowo poucza muzułmanów, że niewiernych należy traktować okrutnie.
  5. 33:
  „Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Allacha i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju.”
  Przyjaźń z Żydem lub chrześcijaninem automatycznie wyklucza muzułmanina z grona wiernych. Nie ma takiej opcji by muzułmanin przyjaźnił się z niewiernym i pozostał muzułmaninem. Ale udawać przyjaźń Koran pozwala (3:28).
  8. 51:
  „O wy, którzy wierzycie ! Nie bierzcie sobie za przyjaciół Żydów i Chrześcijan; […] A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich.”
  Muzułmanie mają religijny zakaz przyjaźni z niewiernymi. Muzułmanin, który przyjaźni się z niewiernym będzie ukarany przez Allacha wiecznym cierpieniem.
  5.80:
  „Ty widzisz wielu spośród nich, jak biorą sobie za przyjaciół tych, którzy są niewierni. Jakże złe jest to, […] i będą przebywać w cierpieniu na wieki ! Gdyby wierzyli w Allacha i Proroka, i w to, co jemu zostało zesłane, to nie wybraliby sobie niewiernych za przyjaciół.”
  Zniszczenie wszystkich niewiernych jest wolą Boga
  8. 7:
  „[…] Lecz Allach chciał utwierdzić prawdę przez Swoje słowa i zniszczyć niewiernych do ostatniego, […]”
  Okrutne traktowanie niewiernych przez muzułmanów jest nakazem Allacha.
  8.12:
  „[…] Ja [Allach] wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach ! Bijcie ich po wszystkich palcach !”
  Muzułmaninowi nie wolno unikać walki z niewiernymi. Muzułmanin unikający walki z niewiernymi będzie ukarany piekłem.
  8. 15:
  „O wy, którzy wierzycie ! Kiedy spotkacie niewiernych, posuwających się w marszu, to nie odwracajcie się do nich plecami [nie unikajcie walki] !”
  8. 16:
  „A kto tego dnia odwróci się do nich [niewiernych] plecami [będzie unikał walki] […] to ten ściągnie na siebie gniew Allacha, a jego miejscem schronienia będzie Gehenna [piekło] !”
  Zabijając niewiernych muzułmanie wypełniają tylko wolę Allacha.
  8.17:
  „To nie wy ich [niewiernych] zabijaliście lecz Allach ich zabijał.”
  Zabijanie niewiernych przez muzułmanów ma na celu to aby jedyną religią świata był islam.
  8. 39:
  „Zwalczajcie ich [niewiernych], aż nie będzie już buntu i religia w całości należeć będzie do Allacha.”
  Przeznaczeniem niewiernych jest piekło pełne udręki
  8. 50:
  „[…] aniołowie zabierają tych, którzy nie uwierzyli ! Oni [aniołowie] biją ich po twarzy i po plecach: „Zakosztujcie kary ognia palącego ! […]”
  Dla muzułmanina niewierni nie są ludźmi. Są gorsi od zwierząt.
  9. 55:
  „Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Allacha są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą;”
  Koran poucza, że celem walki z niewiernymi są ci, którzy stoją za wojskiem, czyli cywile.
  8. 57:
  „A jeśli spotkasz się z nimi [niewiernymi] na wojnie, to postępuj z nimi w taki sposób, by rozproszyć tych, którzy znajdują się za nimi [to znaczy cywilów].”
  Dopóki islam nie opanuje całej Ziemi, Koran zaleca muzułmanom zabijanie niewiernych a nie branie ich do niewoli.
  8. 67:
  „Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki nie dokona całkowitego podboju ziemi.”
  Koran dopuszcza krzywoprzysięstwo wobec niewiernych.
  9.1:
  „Allach i jego Posłaniec są wolni od zobowiązań względem tych bałwochwalców,
  z którymi [wy wierzący] zawarliście przymierze.„
  9.2:
  „[…] Bóg pokryje wstydem niewiernych ! „
  9.3:
  „Oto wezwanie od Allacha i Jego Posłańca do ludzi w dniu wielkiej pielgrzymki: „Allach i Jego Posłaniec są wolni od zobowiązania względem bałwochwalców. […] Obwieść karę bolesną tym, którzy nie wierzą !”
  Jedynym ograniczeniem w zabijaniu niewiernych jest czas muzułmańskich świąt. Muzułmanin nie ma obowiązku walczyć z niewiernymi „z otwartą przyłbicą”. W walce z niewiernymi Koran dopuszcza podstęp.
  9. 5:
  „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki !”
  Przyjaźń muzułmanina z niewiernymi jest zabroniona nawet wtedy kiedy są najbliższymi członkami jego rodziny. Rodzina dla muzułmanina nie jest najwyższą wartością. Więzy krwi nie chronią niewiernych członków rodziny. Wartości i rodzinne są zagrożeniem dla islamu. Ci muzułmanie, którzy nie stosują tej zasady są równi niewiernym.
  9. 23:
  „O wy, którzy wierzycie ! Nie bierzcie sobie za przyjaciół waszych ojców i waszych braci, jeśli oni przedkładają niewiarę ponad wiarę. A ci z was, którzy biorą ich sobie za przyjaciół, ci są niesprawiedliwi.”
  Koran każe niewiernych zwalczać a pokonanych uciskać finansowo i poniżać
  9. 29:
  „Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Allacha i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego co zakazał Allach i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.”
  Za nie podejmowanie walki z niewiernymi Allach obiecuje karę
  9. 39:
  „A jeśli nie wyruszycie [na walkę], to ukarze was Allach karą bolesną i zmieni was na inny naród.”
  Muzułmanin w walce z niewiernymi nie może okazywać litości lecz powinien być surowy dla zabijanych (koraniczne uzasadnienie tortur).
  9. 73:
  „O Proroku ! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy ! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna.”
  9. 86:
  „[…] Wierzcie w Allacha i walczcie [przeciw niewiernym] razem z Jego Posłańcem !”
  Allach żąda od wiernych poświęcenia życia w zabijaniu niewiernych w zamian za co otrzymają oni życie w raju.
  9. 111:
  „Zaprawdę, Allach kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Allacha i zabijają i są zabijani, zgodnie z Jego prawdziwa obietnicą w Torze, Ewangelii i w Koranie.”
  Koran każe muzułmanom zabijać niewiernych nawet wtedy kiedy są oni bliskimi osobami. Należy to robić z całą surowością. Dla muzułmanina rodzina nie jest najwyższą wartością. Więzy krwi nie chronią niewiernych członków rodziny przed zabiciem. Wartości rodzinne są według Koranu zagrożeniem dla islamu.
  9.123:
  „O wy, którzy wierzycie ! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością.”
  Muzułmanin ma obowiązek walczyć z niewiernymi z gorliwością godną Allacha.
  22.78:
  „I bądźcie gorliwi w walce za sprawę Allacha gorliwością, na jaką On zasługuje !”
  Zdaniem muzułmanów bezlitosne zabijanie niewiernych bez względu na okoliczności to odwieczny zwyczaj Allacha, którego nie wolno zmieniać. Zniszczenie niewiernych jest wolą Allacha.
  33.61:
  „Przeklęci [niewierni] ! Gdziekolwiek się znajdą, zostaną schwytani i zabici bez litości; zgodnie ze zwyczajem Allacha ustanowionym dla minionych pokoleń. A nie znajdziesz odmiany w zwyczaju Allacha.”
  33.64:
  „Zaprawdę, Allach przeklął niewiernych i przygotował dla nich ogień płonący ! Będą tam przebywać na wieki.”
  Allach każe muzułmanom zabijać niewiernych a tych, którzy przeżyją uczynić niewolnikami i mocno uciskać.
  47.4:
  „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta […].”
  Muzułmanie nie chcący walczyć z niewiernymi w oczach Boga są przeklęci.
  47.20:
  „A kiedy zostaje zesłana jakaś sura, pewnie wyłożona, i wspomina się w niej walkę, widzisz jak ci, których serca są chore [bo nie chcą zabijać niewiernych], spoglądają na ciebie zamglonym spojrzeniem umierającego.”
  47.23:
  Tamci [wierni nie chcący zabijać] to tacy, których przeklął Allach, […].
  47.24:
  „Czyż oni [nie chcący zabijać] nie zastanowią się nad Koranem ? Czyż na ich serca nałożono zasuwy ?”
  Bóg poddaje próbom gorliwość walczących.
  47. 31:
  My [Allach] na pewno będziemy was [muzułmanów] doświadczać, aby poznać tych spośród was, którzy są gorliwi w walce, tych, którzy są wytrwali, […].
  Unikającym, walki należy się bolesna kara.
  48.16:
  „Powiedz Beduinom, którzy pozostali w tyle [by uniknąć walki]: „Będziecie niebawem wezwani przeciwko ludowi odznaczającemu się groźną dzielnością. Będziecie walczyć z nimi […]. Jeśli będziecie posłuszni, to Allach da wam piękną nagrodę; a jeśli się odwrócicie plecami [od walki z niewiernymi], jak odwróciliście się plecami przedtem, to On [Allach] ukarze was karą bolesną [za unikanie walki].”
  Zwolnieni od obowiązku walki są tylko chorzy, ślepi i kulawi.
  48.17:
  „Nie ma jednak żadnej nagany dla ślepego, nie ma też żadnej nagany dla kulawego ani też nie ma żadnej nagany dla chorego.”
  Bóg nagrodzi wiernych za walkę i ukarze boleśnie tych, którzy jej unikają.
  48.17:
  „A kto będzie posłuszny Allachowi i Jego Posłańcowi [i będzie walczył], Tego On [Allach] wprowadzi do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki. A kto odwróci się plecami [od walki], tego On [Allach] ukarze karą bolesną.”
  Prawdziwi muzułmanie „są gwałtowni wobec niewiernych”.
  48.29:
  „Muhammad jest posłańcem Allacha. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie.”
  Bóg oczekuje nienawiści wiernych wobec niewiernych.
  49.7:
  „[…] Allach dał wam pokochać wiarę i On ozdobił ją w waszych sercach, a uczynił dla was nienawistną niewiarę […].”
  Prawdziwymi muzułmanami są tylko ci, którzy nie mają wątpliwości, że należy walczyć.
  49.15:
  „Wiernymi są tylko ci, którzy uwierzyli w Allacha i jego Posłańca – potem nie mieli wątpliwości – i walczyli swoimi majątkami swoimi osobami na drodze Allacha.”
  Wierni walczący przed zwycięstwem islamu są w oczach Boga lepsi od tych, którzy przyłączą się do walki dopiero po jego zwycięstwie.
  57.10:
  „Nie jesteście wszyscy sobie równi: ci, co rozdawali i walczyli przed zwycięstwem, będą na znaczniejszym stopniu aniżeli ci, którzy rozdawali i walczyli po zwycięstwie.”
  Muzułmanin odnoszący się przyjaźnie do niewiernych automatycznie wyklucza siebie z grona wiernych.
  58.22:
  „Nie znajdziesz ludzi, którzy wierzą w Allacha i w Dzień Ostatni, żeby odnosili się przyjaźnie do tych, którzy się sprzeciwiają Allachowi i Jego Posłańcowi; […].”
  Przyjaźń muzułmanina z niewiernym jest zabroniona.
  60.1:
  „O wy, którzy wierzycie ! Nie bierzcie sobie za przyjaciół Mojego [Allacha] wroga i waszego wroga ! […] Skoro wyszliście walczyć na Mojej drodze i poszukiwać Mojego zadowolenia, to czy będziecie w skrytości okazywać im [niewiernym] przyjaźń ? A ktokolwiek z was to czyni, ten już zbłądził z równej drogi.”
  Bóg zakazuje małżeństw mieszanych religijnie
  60.10:
  „O wy, którzy wierzycie ! […]. I nie zatrzymujcie przez węzły małżeńskie kobiet niewierzących ! […] Takie jest dla was postanowienie Allacha !”
  Muzułmanin nie ma prawa przyjaźnić się z niewiernymi.
  60.13:
  „O wy, którzy wierzycie ! Nie bierzcie sobie za przyjaciół ludzi, na których Allach jest zagniewany. […].”
  Bóg miłuje tych, którzy walczą.
  61.4:
  „Zaprawdę, Allach miłuje tych, którzy walczą na Jego drodze w zwartych szeregach, jak gdyby byli budowlą solidną.”

  ~Muzułmańska bajka dla małych dzieci… i pranie mózgów do ~Quran {Never be a helper to the disbelievers Nigdy nie pomagaj niewiernemu Sura 28:86}: Muzułmańska Bajka dla dzieci jaką widziałem w islamskim kraju – pan w turbanie mówi dzieciom:
  „Dzieci. Pijak to taki chory człowiek któremu trzeba pomagać. On sam nie potrafi przestać pić. Trzeba mu udzielać pomocy.
  Opowiem wam historię żyda pijaka i dobrego muzułmanina:”
  Dobry muzułmanin zapytał raz pijaka żyda – Czemu nie przejdziesz na islam?
  Zyd na to. Nawet mi się islam podoba. Możecie mieć wiele żon i one się was słuchaj, a moja żona jest taka nieusłuchana…
  Dobry muzułmanin na to: – To powiedz trzy razy że Allah jest moim bgiem i zostaniesz muzułmanem.
  – Ale ja piję dużo alkoholu – odpowiada żyd
  – Nie przejmuj się tym mówi muzułmanin
  – Naprawdę?! – cieszy się zyd po czym 3 razy wypowiada wymaganą sentencję.
  – Teraz – mówi – muzułmanin należysz do islamu. Nie pij już więcej alkoholu.
  – Jak to?! – wykrzykuje żyd. Przecież mówiłeś żebym się nie przejmował piciem?
  – Jeśli będziesz pił dostaniesz muzułmańską karę – 50 batów i pójdziesz do więzienia. Jeśli zechcesz odejść od islamu czeka cię kara śmierci…
  Potem pan który opowiadał bajkę śmieje się i mówi:”Moje małe dzieci. Czy to nie zabawna historia?”

  ~Szczecinright : Szczecin to miasto w ktorym urodzilem sie i wychowalem. Kiedys myslalem ze w miescie jest za malo (kolorowo) etnicznie-kulturowo. Dzis wiem ze mylilem sie, obecna Unia Europejska to zagrozenie dla nas rdzennych europejczykow. Ta sila polityczna musi przebudzic sie z letargu i wstrzasnac masy obywateli w obronie przed islamem i (Ich) nie tolerancja dla naszej kultury chrzescijansko-judeistycznej. Nie chce widziec na ulicach Szczecina i innych polskich miast tych przyglupow co opowiadaja sie za rzekoma TOLERANCJA wobec INNYCH. Ja chce innej Polski wolnej od islamskich mordercow i faszystowskich idiotow. Rozwiazanie to, Panstwo Narodowe i wolne od przybyszow z bronia lub pasami wybuchowymi.

  Polubienie

 9. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/wiktor-orban-zrugal-europejskich-przywodcow

  Wiktor Orban zrugał europejskich przywódców

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 13 grudnia 2015 o godz. 18:06:40

  Węgierski premier Viktor Orban nazwał przywódców Unii Europejskiej, którzy odrzucają jego wezwanie do nie wpuszczania uchodźców, ludźmi słabymi, niepewnymi i bezsilnymi.

  Orban powiedział delegatom rządzącej partii Fidesz na jej kongresie w niedziele, że kontynent wygląda jak pole bitwy a najgorsze dopiero nadejdzie. Jak wielu jeszcze ruszy ku Europie? Myślę, że miliony lub dziesiątki milionów.

  Węgry broniąc się przed zalewem uchodźców wzniosły płot na granicy z Serbią i od września są właściwie zamknięte dla imigrantów.

  Yahoo News/KRESY.PL

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Merkel-wladze-CDU-uzgodnily-kompromis-ws-uchodzcow,wid,18042757,wiadomosc.html?ticaid=1161cf&_ticrsn=3

   akt. 13.12.2015, 21:41

   Merkel: władze CDU uzgodniły kompromis ws. uchodźców

   Władze CDU uzgodniły w przeddzień zjazdu partii w Karlsruhe kompromis w sporze o politykę migracyjną – poinformowała w niedzielę kanclerz Angela Merkel. Część delegatów domagała się zaostrzenia przepisów w celu ograniczenia liczby uchodźców.

   „Zarząd partii zaakceptował przed chwilą niemal jednomyślnie – przy jednym głosie przeciw – projekt uchwały zjazdowej dotyczący polityki wobec uchodźców” – powiedziała Merkel w wywiadzie dla telewizji publicznej ZDF.

   – Cieszę się, że władze partii potwierdziły kierunek, który uważam za słuszny – zaznaczyła szefowa Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej dodając, że uważa tę decyzję za swój „wielki sukces”.

   Merkel wyjaśniła, że tekst projektu uchwały nie zawiera pojęcia „limit” ani „ograniczenie”, jest w nim natomiast mowa o „odczuwalnym zmniejszeniu” liczby imigrantów. Jak podkreśliła, w uchwale uwzględnione zostały także „troski obywateli”.

   Jej zdaniem „kluczowe znaczenie” dla rozwiązania problemu uchodźczego ma zwalczanie przyczyn migracji, w tym pomoc uchodźcom w Turcji i walka z przemytnikami, oraz skuteczniejsza ochrona granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Problem imigrantów można rozwiązać tylko w skali całej Europy, a nie na poziomie narodowym – zastrzegła szefowa niemieckiego rządu w rozmowie z ZDF.

   Merkel od początku kryzysu wyklucza możliwość wprowadzenia przez Niemcy górnego pułapu liczby przyjmowanych uchodźców. Jej zdaniem wszyscy uciekinierzy z krajów, w których toczy się wojna, mają prawo do ochrony. Berlin opowiada się natomiast za wprowadzeniem kontyngentów dla uchodźców w skali całej UE. Ten pomysł odrzuca jednak szereg krajów członkowskich Unii.

   Dyskusja o polityce wobec uchodźców ma być głównym punktem rozpoczynającego się w poniedziałek zjazdu CDU. W programie spotkania w Karlsruhe jest przemówienie Merkel oraz trzygodzinna dyskusja nad tym punktem. Brak porozumienia co do treści uchwały groziłby sporem podczas kongresu, co mogłoby wpłynąć niekorzystnie na wizerunek kanclerz będącej równocześnie szefową partii.

   Włączenia do uchwały postulatu ograniczenia imigracji domagała się m. in. młodzieżówka CDU – Junge Union. Jej szef, pochodzący z Polski Paul Ziemiak, oświadczył wieczorem, że wycofa swój wniosek. „Osiągnęliśmy to, co chcieliśmy – sygnał, że możliwości kraju są ograniczone” – powiedział.

   Sprzeciw wobec liberalnej polityki rządu jest szczególnie silny w organizacjach lokalnych CDU. ZDF przytoczyła opinie członków CDU z Dolnej Saksonii zarzucających szefowej partii i rządu zdradę narodową.

   Z sondażu opublikowanego w niedzielę przez „Bild” wynika, że 62 proc. Niemców, w tym także zwolenników CDU (55 proc.), domaga się wprowadzenia limitu imigrantów. 36 proc. jest przeciwnych takiemu ograniczeniu.

   W tym roku do Niemiec przyjedzie ponad milion imigrantów.

   Polityka Merkel krytykowana jest także przez bawarską CSU – siostrzaną partię CDU. Poparcie dla szefowej rządu spadło do najniższego poziomu od początku tej kadencji rozpoczętej pod koniec 2013 roku. Kanclerz jest natomiast chwalona przez opozycję oraz media zagraniczne. Amerykański tygodnik „Time” przyznał jej tytuł Człowieka Roku.

   ~Alek 42 minut temu
   Finansować Turcję a Turcja terrorystów poprzez zakup ropy od państwa islamskiego. Błędne koło. To żadne wyjście. Tylko zamknięcie granic zewnętrznych UE. Większość nie pochodzi z krajów objętych wojną.

   ~Jawol 40 minut temu
   Merkel uzgodniła z Tuskiem że strumień uchodaźców zostanie skierowany do Polski !!!!

   ~oko5987 40 minut temu
   Wielka mama wprowadziła ograniczenia mózg sobie ogranicz to nie są uchodźcy to zwykły najazd poczucie winy sumienie cie ruszyło za 2 wojnę światową do czego chcesz doprowadzić Europa przyjmuje a inne kraje sąsiadujące z krajami ska pochodzą migranci to co przyjmują nie bo wiedza co to za „ludzie” mam cicha nadzieje ze polska nie przyjmie ani jednego a te ośrodki co je niby w Polsce budują powinny spłonąć zawczasu stop takiemu działaniu polski rząd powinien powiedzieć kategorycznie stop dość klamania i oszukiwania Polska to katolicki Kraj i nie godzimy sie na takie działania ona człowiekiem roku chyba amerykańska e maja niezły interes w tym ze taki tytuł dostała Merkel kim a raczej czym jesteś bo raczej nie człowiekiem skoro mówisz ze tak trzeba każdy normalny by chwycił za bron i walczył za kraj ale nie oni bo to nie roby i nikt ci nie dal i nie da przyzwolenia aby Polakom mówić co maja robić we własnym kraju wara od naszej niepodleglosci zbyt dużo wycierpielismy aby teraz ba w legalny niby sposób znów to stracić czekam aż WP znów skazuje mój post

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Atenach-doszlo-do-zamieszek-pomiedzy-imigrantami,wid,18041567,wiadomosc.html

   akt. 13.12.2015, 00:13

   W Atenach doszło do zamieszek pomiędzy imigrantami

   W Atenach doszło dziś do zamieszek pomiędzy imigrantami różnych narodowości, których ewakuowano z granicy grecko-macedońskiej. Policja, która musiała interweniować, aresztowała około 100 osób.

   Jak opowiada burmistrz Argiroupoli-Elliniko Janis Konstantatos w hali sportowej, do której przewieziono imigrantów, grupa Marokańczyków próbowała sprzedać swoją „ochronę” pozostałym przybyszom. Jednemu z nich złamała rękę, drugiego – ciężko pobiła, kilku innych, którzy nie zapłacili, chciała wyrzucić z obiektu.

   Sytuacja była napięta już od piątku, kiedy imigrant, któremu ukradziono komórkę i bilety komunikacji miejskiej próbował z tego powodu popełnić samobójstwo. Wyjął żyletkę i groził, że podetnie sobie żyły, jeśli nie zostaną oddane jego rzeczy. Powstrzymała go policja.

   Grecki rzecznik praw obywatelskich, Nikos Toskas obawia się, że może dochodzić do kolejnych zamieszek pomiędzy imigrantami w ośrodkach i hotspotach, czyli miejscach ich rejestracji.

   ~hd 11 godzin i 37 minut temu
   Niech się pozabijają, będzie spokój

   ~Karolina 8 godzin i 40 minut temu
   Jedno wielkie nieszczęście dla Europy, dlaczego nie walczą u siebie o wolność i normalne życie.

   Polubienie

 10. ~Mariusz 5 godzin i 16 minut temu
  Rekonstrukcja powinna wyglądać tak.Ani jeden muslim nie ma prawa przekroczyć polskiej granicy.Amen.

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18041681&kat=1342&title=MSWiA-rozwazamy-rekonstrukcje-decyzji-o-przyjeciu-uchodzcow

  akt. 13.12.2015, 06:48

  MSWiA: rozważamy rekonstrukcję decyzji o przyjęciu uchodźców

  Polska rozważa rekonstrukcję decyzji dotyczącej zobowiązania o przyjęciu kilku tysięcy osób w ramach unijnych programów relokacji uchodźców – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jakub Skiba.

  O rozdzieleniu 120 tys. uchodźców postanowili we wrześniu unijni ministrowie spraw wewnętrznych.

  Wiceszef MSWiA, który sprawuje nadzór nad polityką migracyjną państwa, powtórzył w rozmowie z PAP, że Polska sprzeciwia się stałemu mechanizmowi podziału uchodźców pomiędzy kraje Unii Europejskiej. Dodał, że nasz kraj weźmie udział w procesie ich wspierania poza UE.

  Skiba podkreślił także, że niewywiązanie się z zobowiązań poprzedniego rządu w sprawie przyjęcia około 7 tysięcy uchodźców narażałoby Polskę na postępowanie przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. – Nie rozważamy czegoś takiego jak niewykonanie tego obowiązku. Rozważamy inną rzecz. Zawsze możliwa jest jakaś rekonstrukcja tej decyzji i tej sprawie się przyglądamy – powiedział.

  Wiceminister przypomniał, że na początku grudnia Słowacja złożyła w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości skargę przeciwko rozmieszczaniu uchodźców w państwach UE na podstawie obowiązkowych kwot. Słowacki pozew domaga się, by ETS uznał wprowadzenie obowiązkowych kwot za niebyłe.

  – Słowacja złożyła taki wniosek. Jest on badany przez nasze służby prawne. Trudno przewidzieć, co z tego wyniknie, nie wykluczam jakichś działań analogicznych czy wspierających Słowację. Ale oczywiście musi to zostać bardzo dokładnie przygotowane. Może się okazać, że nie ma takiej możliwości, bo nasza pozycja procesowa jest taka, że Polska zgodziła się (na przyjęcie uchodźców). Więc nie będziemy się narażać na jakiś niekorzystny rozwój sytuacji – powiedział Skiba.

  Jak podkreślił, stanowisko Polski w sprawie kryzysu migracyjnego jest „jasne, czytelne i konsekwentne”. Zaznaczył, że podstawowym obowiązkiem rządu jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli.

  – Podejmiemy nasze zobowiązania i postaramy się ten obowiązek rzetelnie wykonać, ale z zachowaniem bezpieczeństwa. Tutaj będziemy pryncypialni, ponieważ odpowiedzialność jest zbyt duża – powiedział Skiba.

  Polska stoi na stanowisku, że potrzebne jest jak najszybsze wcielenie planu, który ma zabezpieczyć granice i dokonać rozróżnienia pomiędzy uchodźców a imigrantów ekonomicznych. Poprzedni rząd (PO-PSL) zadeklarował, że Polska miałaby przyjąć ok. 7 tys. osób w ciągu dwóch lat. Zdaniem przedstawicieli rządu PiS ta liczba w rzeczywistości jest wyższa ze względu na będącą obecnie w toku procedurę rozlokowania uchodźców przez Komisję Europejską w ramach nierozdysponowanej rezerwy.

  ~Sowa 10 godzin i 21 minut temu
  Żeby cholera wzięła Kopacz i PO . Co oni zrobili Polakom ? Jaka przyszłość zgotowali naszym dzieciom i wnukom ? Bedzie z nimi mordować kolejne wieki, tak samo, jak z żydami.

  ~OLA 8 godzin i 59 minut temu
  Przecież PIS może ANULOWAĆ zobowiązania jakie podjęła PLATFORMA w sprawie UCHODŻCÓW, ma do tego PRAWO. NIe rozumiem w czym jest PROBLEM!!!

  ~narodowy 9 godzin i 6 minut temu
  no teraz się okaże co Polacy zrobią z tą partią na ulicach

  ~żadnych „uchodźców” w RP! 5 godzin i 52 minut temu
  Walić ten cały kołchozowy trybunał! Nie ma u nas prawników? Należy szukać jakichś możliwości opóźnienia przyjęcia tych wszarzy i ściśle współpracować z Grupą Wyszehradzką. Natomiast tego arcytłuka z Szydłowca oskarżyć o zdradę stanu i niech gnije w pierdlu,czekając na rudego szubrawca oraz cała resztę tej złodziejskiej hałastry.

  ~Stanislaw 5 godzin i 17 minut temu
  Cos tu nie gra – mamy placic turasom na uchodzcow i jeszcze ta arabsko – murzynska zbieranine przyjmowac. PiS mial zabezpieczyc Polske od tego kolorowego g.. na polskich ulicach. No wiec o co tu chodzi ???

  Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-zapowiada-protest-ws-europejskiej-strazy-granicznej/y39p6y

   Waszczykowski zapowiada protest ws. Europejskiej Straży Granicznej

   Polska mówi „nie” Europejskiej Straży Granicznej, która ograniczy suwerenność państw UE. – Zaprotestujemy – zapowiada szef polskiej dyplomacji, Witold Waszczykowski w rozmowie z korespondentką RMF FM, Katarzyną Szymańską-Borginon.

   Jak informuje radio RMF FM – szef MSZ odrzucił propozycję Komisji Europejskiej stworzenia Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej, która mogłaby interweniować na granicach zewnętrznych kraju UE nawet wbrew jego woli. Waszczykowski nazwał ten pomysł „niedemokratycznym”.

   Z dokumentu KE, który zdobyła korespondentka RMF FM jasno wynika, że Europejska Straż Graniczna mogłaby prowadzić operacje na przykład na wschodniej granicy Polski czy w Grecji nawet wbrew woli zainteresowanego kraju.

   „W nagłych sytuacjach zagrażających funkcjonowaniu strefy Schengen Agencja może podjąć działania operacyjne, gdy nie ma wniosku ze strony zainteresowanego kraju lub nawet, gdy zainteresowany kraj uznaje, że nie ma potrzeby takiej dodatkowej interwencji” – możemy przeczytać w piśmie. Bruksela ten kontrowersyjny projekt przedstawi we wtorek. Waszczykowski już zapowiada polskie „nie”.

   – To oznacza, że powstałaby instytucja, która arbitralnie decydowałaby o swoich działaniach bez udziału państwa członkowskiego. Jest to jedna z tych decyzji, przeciwko którym zaprotestujemy. Jesteśmy przeciwni tworzeniu ciał i instytucji nieopartych na szerszej reprezentacji europejskiej – powiedział RMF FM Waszczykowski.

   Waszczykowski dla „Daily Telegraph”: sprzeciw wobec dyskryminacji Polaków nie zmienił się

   W opublikowanej wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika „Daily Telegraph” minister SZ Witold Waszczykowski zadeklarował, że sprzeciw Polski wobec jakiegokolwiek dyskryminowania Polaków w Wielkiej Brytanii „nie zmienił się”.

   Minister spraw zagranicznych podkreślił w rozmowie z „Daily Telegraph”, że polskie stanowisko w tej kwestii nie zmieniło się. Gazeta rozmawiała z Waszczykowskim krótko przed wizytą brytyjskiego premiera w Warszawie.

   Jak przypomina „Daily Telegraph”, Cameron wystosował w ubiegłym tygodniu do Brukseli i Paryża swe „bezkompromisowe” propozycje, ale spotkał się z natychmiastową kontrą ze strony głównych europejskich graczy, w tym Niemiec i Holandii, która uważana jest za główną sojuszniczkę Wielkiej Brytanii w UE. Cytowane przez gazetę osoby bliskie negocjacjom wskazują, że brytyjski premier wystąpił ze swym żądaniem zmodyfikowania traktatów unijnych mimo ostrzeżeń przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, iż w kwestii tej „nie ma konsensusu”.

   ~rawa : Bardzo dobrze panie ministrze , tak trzymać . Niech najpierw Unia wstrzyma potok byczków do Europy. Każdy nowy byczek to śmierć dla Europy . Zalewanie tymi ludźmi Europy to celowa sprawa zmiękczenia białej rasy i zastąpienie jej islamską. To jest wojna. Obecnie przytomne kraje na południu Europy już zabezpieczają granice Unii . Problem jest w Grecji i tam niech wysyłają francuską armię, dają radę.

   ~uchwalone przez PO : my juz mamy ustawe 1066

   Tajemnicza ustawa nr 1066, była już kiedyś procedowana w polskim parlamencie, ale słuch o niej zaginął. Wróciła jednak do Sejmu 9 stycznia, a już 10 stycznia została niezwłocznie uchwalona. Fakt, że nie informują o tym media głównego nurtu świadczy paradoksalnie, że waga tego aktu prawnego może być znacząca.

   Z ustawy wynika, że na terenie Polski będą mogły funkcjonować siły zbrojne i służby obcych państw. Jako cel takiej obecności przedstawia się pomoc służbom polskim w wyjątkowych sytuacjach. Może to być mecz międzypaństwowy w piłkę nożną, ale i zamieszki. Co więcej funkcjonariusze obcych służb, policji czy wojska, będą mogły zatrzymać każdego z nas i nie wiadomo, według jakich procedur ma się to odbywać

   ~takaprawda : Co to jest i skąd się wziął tzw. ”Komitet Obrony Demokracji”?
   Oto garść faktów:
   24.02.2014 roku pan Bronek podpisał cichcem, bez konsultacji ze społeczeństwem tzw. Ustawę 1066. Chodzi w niej o to, że gdy w jakimś państwie Unii występuje zagrożenie demokracji to rząd tego kraju może zwrócić się do Unii z prośba o ”bratnią pomoc” i interwencję wojskowa innych państw Unii celem przywrócenia ”ładu demokratycznego” w tymże kraju. Innymi słowy na prośbę polskiego rządu uzbrojeni niemieccy faszyści mogliby w majestacie prawa przyjechać do Polski 11.XI i pacyfikować Marsz Niepodległości.
   Problem w tym, że niemieccy faszyści nie mogą liczyć na zaproszenie obecnego polskiego rządu. Nie otrzymają też zaproszenie od prezydenta Dudy. Kto mógłby więc zaprosić nazistów do Polski? Ano choćby jakowyś Komitet który w swojej nazwie ma Obronę Demokracji i ewentualnie wsparcie jakiegoś Trybunału.
   I to właśnie był powód dla którego agenci W-S-I zdecydowali się na ten rozpaczliwy gest w nadziei, że naziści z UE pochylą się nad ich wrzaskami i jednak wejdą do Polski by „przywrócić demokratyczny ład”.

   ~Boleslaw Wielki : Czy nie lepiej przywrocic granice i ich pilnowac przez wlasne sluzby graniczne. Wtedy mozna decydowac o tym kogo mozna wpuscic a kogo nie. W przypadku zewnetrznej kontroli granic przez unie panstwa o tym kto wjezdza a kto nie nie beda mialy nic do powiedzenia. I o to im chodzi. Jest teraz jasnym ze Unia chce zlikwidowac panstwa narodowe i zastapic je multikulturalnym spoleczenstwem.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-beda-odsylac-uchodzcow-na-granicy/ph99r8

   Niemcy będą odsyłać uchodźców na granicy?

   Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maizière nie wyklucza zawracania uchodźców na granicy. Jutro rozpoczyna się dwudniowy zjazd CDU ws. polityki azylowej.

   W wywiadzie dla „Welt am Sonntag” Thomas de Maizière powiedział, że zawracanie imigrantów i uchodźców na granicy jest możliwe w świetle niemieckiego prawa. – Do tej pory nie zdecydowano się na takie rozwiązanie ze względów politycznych, ale Strefa Schengen nie może się utrzymać, jeśli nie funkcjonuje należycie ochrona zewnętrznych granic UE – oświadczył szef niemieckiego MSW.

   Jak dodał, priorytetem jest obecnie zabezpieczenie zewnętrznych granic UE i rozmowy z Turcją ws. kryzysu migracyjnego. – Gdyby jednak zaszła potrzeba wprowadzenia innych rozwiązań, to należałoby tak uczynić, bez wcześniejszego mówienia i wyjaśniania, na czym miałyby one polegać – oświadczył minister de Maizière.

   Jak mówił, możliwość zawracania uchodźców na granicy Niemiec rozważano już we wrześniu, kiedy z uwagi na dużą liczbę nowo przybyłych migrantów z Węgier i Austrii zdecydowano się przywrócić przejściowo kontrolę na południowej granicy Republiki Federalnej. – Potrzebne jest nam rozwiązanie, które będzie działało skutecznie i długofalowo – powiedział minister.

   ~ad : smieszne, jak ktoś sie wybiera do Berlina to zobaczy co sie tam wyprawia , imigranci śpią gdzie chcą, chodzą gdzie chcą, sikają, kradną , zaczepiają, jeżdzą po Berlinie taryfami, nikt ich nie sprawdza, nie kontroluje, żebrzą pod marketami i nikogo to nie interesuje…….

   ~Tyrion.L : Jak tak można ?! To przecież nieetyczne i niehumanitarne. Swoja drogą narobiliście zamieszania to niełatwo będzie to przerwac , kiedy Turcja wysyła tu pół Afryki i Bliskiego wschodu. Jedyna rada to wysłać okręty i zawracać towarzystwo łódkami z powrotem

   ~ręceopadają : Niemcy nie przestrzegały prawa ze względów politycznych jak same przyznają i teraz się budzą z ręką w nocniku ! Trzeba było imigrantów od razu na granicy zawracać ,uchodźcami wg konwencji genewskiej to oni byli w Turcji,Libanie, Jordanii a nie w Niemczech !

   ~x : Będą odsyłać uchodźców na granicy? Oni są niepoważni! Sami rozpętali cały ten chaos z uchodźcami, sami ich zapraszali, a teraz zamkną swoje granice i każą tej dziczy osiedlić się w innym państwie Europy?!

   ~prof Jebiewdenko88 : No – i okazało sie ze Węgrzy i Polacy jednak mieli racje. Ale tego Niemczury nigdy nie powiedza.

   ~polak ja : widać że Niemcy już najedli się uchodzców

   Polubienie

 11. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/exit-polls-front-narodowy-nie-wygral-w-zadnym-regionie/51y462

  Exit polls: Front Narodowy nie wygrał w żadnym regionie

  W oczekiwanej z napięciem drugiej turze wyborów regionalnych we Francji skrajnie prawicowy Front Narodowy (FN) Marine Le Pen najwyraźniej nie wygrał dzisiaj w żadnym z regionów, mimo zwycięstwa w pierwszej turze w skali kraju – wynika z sondaży exit polls.

  Według prognozy TNS Sofres dzisiejszym głosowaniu w skali kraju zwyciężyli konserwatyści z partii Republikanie byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego. Za nimi plasują się rządzący socjaliści i FN.

  Z sondaży wynika, że skrajnie prawicowy i antyimigracyjny Front Narodowy przegrał w trzech kluczowych dla siebie regionach. Agencja AFP komentuje, że jest to cios dla trzech głównych polityków FN: szefowej Marine Le Pen, która przegrała na północy, jej siostrzenicy, Marion Marechal-Le Pen, która została pokonana na południowym wschodzie, i głównego stratega FN Floriana Philippot, który startował na wschodzie Francji.

  Republikanie odnieśli zwycięstwo w co najmniej pięciu z 13 regionów, podobnie socjaliści. Wyniki ze wszystkich regionów będą znane późnym wieczorem. Politolog Jean-Yves Camus uważa, że wyniki drugiej tury „potwierdzają, iż Front znalazł się w impasie – to świetna partia pierwszej tury, która jednak nie potrafi pójść dalej”. – W pewien sposób jest to pyrrusowe zwycięstwo – dodał.

  Aby utrudnić zwycięstwo Frontu, socjaliści ogłosili „blokadę republikańską”, czyli wycofanie się w wyścigu w dwóch regionach – na północy i południowym wschodzie. Wzywali swych zwolenników do głosowania na partię Sarkozy’ego.W niedzielę w północym regionie Nord-Pas-de-Calais-Pikardia, Republikanie i ich centroprawicowi sojusznicy zdobyli 57,5 proc. głosów. Startująca tam Marine Le Pen otrzymała 42,5 proc. głosów – wynika z exit poll Ifop Fiducial.

  Według tej prognozy, przeprowadzonej na zlecenie iTELE, „Paris Match” i radio Sud, na południowym wschodzie Francji (Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże), gdzie o zwycięstwo walczyła Marion Marechal-Le Pen, Republikanie otrzymali 54,5 proc., a FN – 45,5 proc.

  W tych dwóch regionach frekwencja wyniosła ponad 61 proc., o wiele więcej niż w pierwszej turze.

  Na wschodzie kraju, w trzecim kluczowym dla FN regionie (Alzacja-Szampania-Ardeny-Lotaryngia), z którego socjaliści się nie wycofali, centroprawica zdobyła 48,4 proc., a FN 36,4 proc. – wynika z innego badania TNS Sofres-One Point.

  Jeśli te wyniki się potwierdzą, będzie to wielkie rozczarowanie dla Marine Le Pen, która liczyła na umocnienie swej pozycji przed wyborami prezydenckimi w 2017 roku – wskazują obserwatorzy.

  W pierwszej turze 6 grudnia najlepszy wynik w skali kraju uzyskał FN (28 proc.). Republikanie zdobyli 27 proc. głosów, a Partia Socjalistyczna (PS) 23 proc.

  Do głosowania uprawnionych było 44,6 mln wyborców. Francuzi wybierali władze 13 regionów (dotychczas było 22) we Francji kontynentalnej oraz czterech z pięciu francuskich regionów zamorskich. Po uchwalonej pod koniec 2014 reformie regionalnej, nowo utworzone regiony mają zacząć funkcjonować z początkiem 2016 roku.

  Wyłoniono w sumie blisko 1757 członków rad regionów. Rady te mają znaczne kompetencje w dziedzinie finansowania działań lokalnych: decydują o budowie i utrzymaniu publicznych szkół średnich, organizacji transportu regionalnego, zagospodarowaniu przestrzennym. Dysponują budżetem w wysokości 29 mld euro rocznie.

  Były to ostatnie wybory we Francji przed wyborami prezydenckimi w 2017 roku.

  (mb)

  ~thomik : trudno sie dziwic, skoro nagonka na FN byla bez precedensu, wszyscy przeciw Le Pen, co to mialo wspolnego z demokracja? mieszkam we Francji i to bylo po prostu szokujacy zamach na demokracje, to tak jakby w Polsce w prezentacjach przedwyborczych jakas partia nie mialaby prawa przedstawic swoich racji,mimo ogromnego poparcia, bo ktos uznal, ze nie szanuja politycznej poprawnosci i praw gosci do narzucenia gospodarzom swoich obyczajow, a mowia, ze to w Polsce lamane sa podstawowe prawa…

  ~marzan : Teraz to już losy wyborów prezydenckich we Francji w ręku islamistów – jak rozwalą jeszcze parę razy spektakularnie iluś żabojadów, to koalicja sił proislamskich przegra z Le Pen i ta weźmie władzę. A jeśli muzułmanie nie zechcą albo nie dadzą rady zorganizować skutecznych zamachów – diabli wiedzą. Jedno co widać: że jeszcze Francuzi nie dojrzeli do zrozumienia, że im islamizacja grozi w następnym pokoleniu. Ciągle sporo tam takich, co wierzą, iż przerobią Arabów i Murzynów na prawdziwych Francuzów. Smutne jest to, że za kilkadziesiąt lat, gdy muzułmanów będzie w tym kraju większość i przyjdzie moment powiedzenia „sprawdzam”, byli właściciele Francji nie będą już w stanie naprawić popełnianego właśnie błędu. Choćby dlatego, że ich armia, jak dziś ich drużyny piłkarskie i inne, będzie obsadzona w 80% przez kolorowych niby-Francuzów i ci, gdyby zaszła potrzeba, wezmą za mordę białasów.

  ~jawo : Coś tu jednak brzydko pachnie! Może im PSL organizował tę II turę? To by tłumaczyło nagłą zmianę wyborczych zachowań Francuzów. Ale widocznie liberalna demokracja czyli rządu hien nad osłami składa się głównie z mataczenia? Zresztą niedługo przyjdą wyznawcy Mahometa i sprawa nie będzie aktualna – Houellebeckq ma rację – wkrótce, prezydentem Francji będzie muzułmanin, a Francuzi masowo wyemigruja do Polski i na Węgry. Tylko skąd my weźmiemy tyle żab i ślimaków?

  ~Polak : No to teraz żydy nazywaja Faszystami tych co walczą o swój kraj i zakaz wstępu muslimów z isis do kraju. Ładne perspektywy holande i sarkozy dwaj żydkowie sprezentowali FRANCUZOM na święta oby im isis nie pokazało kto rządzi już większościowo i jaka nacja w Francji. Za półtora roku muslimy przekroczą 60% ludności Francji, a w niemcach 50/50. Makrela uwędziła na święta niemiaszków prezencikiem . W przyszłym roku w landach zaczną rządzić muslimy,a makrela na zmywaku z Donkiem .

  ~inxs : widać gołym okiem ze we francji sa fałszowane wybory i to już na potege.Ten kraj jest pod okupacja grupy interesów które robia z niego kolonie masońska.To dlatego sa nasaczani murzynami i arabami.Zeby zniszczyć ich od wewnątrz,podobnie szwecja i Niemcy.To sa firmy zarzadzane przez mafijne rodizny rotszildów czy morganów bądź monsanto.Ludzie obudzcie się i zobaczcie o co tutaj chodzi.Traktuja państwa jak feudalne kolonie.

  ~ja : Cieszyłabym się, gdyby te wybory zostały sfałszowane. Przynajmniej oznaczałoby to, że istnieją jeszcze Francuzi odporni na propagandę lewactwa i otwartości. Niestety mieszkam w Paryżu i widzę, jak to tu wygląda. Większość osób nadal uważa, że islam to religia pokoju i nie ma nic wspólnego z terroryzmem. A za chwilę znów będzie płacz i Je Suis Paris. Francuzi to tępaki i jeszcze zapłaczą przez swoją głupotę.

  ~Paryzanin19 : dlatego nie wygrali, ze w 2 turze startowali samodzielnie. Jak na samodzilnych to fantastyczny wynij, przegrywali nieznaczeni z socjalistami lub Prawica, ale tam bylo po 3 lub wiecej Partii razem. FN jako jedyny byl bez sojuszniow, gdyby startowalyp ojedyncze partie tobezdyskusyjna wygrana. Wybory We Francji sa inne niz w Polsce, nawet nie ma co porownywac, inna struktora. FN to najmocniejsza partia we Francji tu nic sie nie zmienilo. A Le Pen prawdopodobnie bedzie przudentem. Ale nie ma zle bo Sarkozy zwyciezyl dzis i jego partie. Byle tylko Hollande i lewica socjalistyczna do wladzy nie doszla! Sarko Le Pen oboje OK!

  ~Che : Towarzysz Stalin był geniuszem gdy powiedział: „Nieważne jak na kogo głosujesz, ważne kto liczy głosy”. Miał na myśli właśnie wybory na Zachodzie, w latach 30-tych. Nie jestem zwolennikiem Prawicy, ale FN to była realna szansa Zmian a Sarkozy to zwykły Mafiozo prowojenny, członek Koszernostry

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Muzulmanie-we-Wloszech-miedzy-mlotem-a-kowadlem-czyli-tu-zle-i-tam-niedobrze,wid,18052880,wiadomosc.html

   Agnieszka B. Gorzkowska

   akt. 18.12.2015, 12:12

   Muzułmanie we Włoszech „między młotem a kowadłem”, czyli tu źle i tam niedobrze

   • Integracja muzułmanów we Włoszech staje się coraz trudniejsza
   • W kraju tym mieszka ich ponad 1,6 miliona
   • Choć większość potępiła ataki terrorystyczne we Francji, wzajemna nieufność rośnie
   • Według sondażu z 2014 r. 63 proc. Włochów jest wrogo nastawionych do muzułmanów, podobnie jak w Grecji i Polsce

   Prezydenci północnych regionów Włoch, Lombardii i Wenecji Euganejskiej, obaj z prawicowej i antyimigranckiej Ligii Północnej, ogłosili zakaz wstępu do szpitali, biur publicznych i muzeów osobom w burkach i nikabach. Politycy innych partii skwitowali wiadomość jako oznakę czystych działań propagandowych. Nawet populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd Beppego Grilla potwierdziła, że w prawie włoskim jest już zakaz poruszania się w miejscach publicznych w całkowitym zakryciu twarzy, i takie rozporządzenia nic nowego nie wnoszą. A Liga Północna „pogrywa” tak, jakby chciała walczyć z kebabem.

   Muzułmanie we Włoszech

   Sprawa jednak zwróciła uwagę na społeczność muzułmańską żyjącą we Włoszech. Islam jest tu drugą po katolicyzmie religią pod względem liczby wyznawców i według statystyk z 2014 r. w Italii mieszka ponad 1,6 miliona jego wyznawców. Stanowią 32 proc. wszystkich cudzoziemców i pochodzą głównie z Pakistanu, Maroka, Bangladeszu, Tunezji, Egiptu, Nigerii, a także z krajów bałkańskich. To jednak niewielka liczba, biorąc pod uwagę, że w Europie mieszka ogółem 41,5 miliona muzułmanów, z czego najwięcej we Francji (ok. 4 mln), Niemczech (4 mln) i Wielkiej Brytanii (3 mln).

   Największe skupiska wyznawców islamu rejestruje się na północy kraju, m.in. właśnie w Lombardii i Wenecji Euganejskiej. W całym kraju funkcjonuje 700 legalnych meczetów. Przez lata muzułmanie przybywali do Włoch przede wszystkim w poszukiwaniu zatrudnienia, dzisiaj jednak dziesiątki tysięcy osób opuszcza Italię ze względu na głęboki kryzys na rynku pracy.

   „Not in my name”

   Z sondaży (w których można było podać więcej niż jedną odpowiedź) wynika, że aż 80 proc. społeczności muzułmańskiej we Włoszech potępia ataki terrorystyczne we Francji, 12 proc. je usprawiedliwia, 8 proc. nie ma opinii na ten temat, 15 proc. twierdzi że terroryści nie mają racji, ale ich rozumie, a tylko 5 proc. zgadza się z taką formą zwalczania kultury zachodniej.

   21 listopada, zaraz po atakach terrorystycznych w Paryżu, społeczność muzułmańska we Włoszech, tzw. umiarkowani, zebrali się na wielkiej manifestacji w Rzymie i Mediolanie pod hasłem „Not in my name” (Nie w moim imieniu). Zjechali się ze wszystkich regionów z transparentami głoszącymi m.in: „Nie dla terroryzmu”, „Nie dla ISIS”, „Żadna wojna nie jest święta”, „Nie bójcie się nas”, „ISIS jest rakiem w ciele islamskim”, „ISIS jest poza islamem”, i wreszcie: „Kto produkuje broń dla ISIS? Kto im ją sprzedaje? Europejczycy zadają sobie takie pytanie?” Manifestacja została odebrana bardzo pozytywnie zarówno przez rząd i prezydenta Włoch, jak również przez władze Watykanu.

   Inny z przeprowadzonych ostatnio sondaży pokazuje, że jedna czwarta muzułmanów we Włoszech jest przekonana, że wina za ataki we Francji leży po stronie krajów zachodnich, a 40 proc. twierdzi, że Francja przeprowadzając ataki militarne tylko podjudza terrorystów.

   Nieufni Włosi

   Według danych amerykańskiego centrum badań Pew Research Center z 2014 r. aż 63 proc. Włochów jest wrogo nastawiona do muzułmanów, podobnie zresztą jak społeczeństwa w Grecji i Polsce. Podczas gdy w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji większość ankietowanych miała raczej pozytywny stosunek, a przynajmniej taki był przed atakami we Francji.

   Wracając do Włoch, badania pokazują, że jedna czwarta muzułmanów nie czuje się tutaj zintegrowana, zresztą połowa z nich nie jest tym nawet zainteresowana. Jednak na pytanie, czy donieśliby policji na potencjalnego terrorystę, 70 proc. odpowiada twierdząco. Taką postawę deklarowali także manifestujący umiarkowani muzułmanie, zdecydowani informować władze policji o każdym podejrzanym osobniku. Trzeba pamiętać, że dzięki wskazówkom tutejszych wyznawców islamu, którzy przyznają, że mają duży problem z plagą samozwańczych imamów, przeszukano setki piwnic i garaży funkcjonujących jako nielegalne meczety.

   To z takich miejsc wywodzą się zradykalizowani europejscy muzułmanie, którzy wyruszają do Iraku i Syrii, dołączając do szeregów ISIS. Jak podają włoskie media, większość europejskich bojowników pochodziła z Francji (ponad 1000 osób), z Wielkiej Brytanii (750 osób), i Niemiec (600 osób), oraz z Belgii i Szwajcarii. Tymczasem z Włoch wyruszyło stosunkowo mało bojowników, bo tylko około 50 osób.

   Iracki pisarz Younis Tawlik, fundator włosko-arabskiego centrum kultury w Turynie nie zaprzecza, że wśród tradycjonalistów mogą ukrywać się potencjalnie niebezpieczne osoby, ale jest ich niewielu i czują się kontrolowani, więc nie przychodzą do meczetów, preferując kontakty na social network.

   Tak więc mimo pozytywnych sygnałów ze strony muzułmańskiej społeczności, integracja staje się coraz trudniejsza, a wzajemna nieufność wzrasta proporcjonalnie do poczucia zagrożenia Włochów po każdej informacji o aresztowaniu muzułmanina za podżeganie do nienawiści rasowej i terroryzmu, jak też po medialnych deklaracjach liderów Ligii Północnej.

   Tymczasem eksperci podkreślają, że dopóki społeczeństwo krajów Zachodu widzi muzułmanów wyłącznie jako terrorystów, a muzułmanie odbierają nas tylko jako „krzyżowców”, to pokojowe rozwiązanie konfliktu jest jeszcze bardzo odległe.

   ~Sams 1 godzinę i 21 minut temu
   Az 30% nie donioslo by na terroryste!! To jest szokujace! Takiego wrzoda wychodowala sobie wlasnie Europa. Trzeba go teraz wycisnac……

   ~Inga 6 godzin i 13 minut temu
   30% powiedziało prawdę, w reszcie może tak myśleć spora grupa, ale takijja obowiązuje i nie należy mówić prawdy niewiernym. Liczą się czyny a te przeczą dobrej woli muzułmanów. Kiedy w końcu Europa zrozumie, oni nie chcą się asymilować, oni chcą prawa szariatu dla wszystkich. Fallaci napisała prawdę.

   ~kalach 5 godzin i 58 minut temu
   proponuje ci isc na policje i powiedziec , podejzewam sasiada i sympatie dla IS , wpierw cie spisza i sasiadowi powiedza kto ich o tym powiadomil , potem ew. sprawa sadowa i ty na niej wobec wszystkich zeznajesz co wczesniej powiedziales i co dodal do tego sedzia potem ew. jestes wolny, tak dziala policja w wiekszosci panstw, dlatego w ameryce kazdy ma bron

   ~statystyka 5 godzin i 41 minut temu
   i aż 80% nie popiera (potępia) zamachów, a co te 20 % czy to terroryści

   ~oko 20 godzin i 41 minut temu
   pozatym NIE MA umiarkowanych muzulmanow, oni po prostu albo jeszcze nie przeczytali do konca koranu albo czekaja sie milo usmiechajac i zartujac, jak ten morderca z paryza, na odpowiedni rozkaz do pacyfikacji niewiernych

   ~Rafał 5 godzin i 38 minut temu
   A ty czytałeś ,że masz coś do powiedzenia? Naszą biblię też kazdy moze zrozumieć jak chce, większość osób wypowiadających się na temat islamu nie ma zielonego pojęcia o religii zbudowanej zresztą na fundamentach naszej religii.

   ~misiu555 5 godzin i 5 minut temu
   Czytałem i wszystkie religie są jednakowe. Wszystkie mają jeden cel – ogłupić i wydoić wyznawców jednocześnie dając największą władzę klerowi.

   ~yankes 4 godziny i 56 minut temu
   Skoro tak bronisz ich religii to pewnie małe dziewczynki też lubisz, zboku.

   ~iks 4 godziny i 48 minut temu
   Zgadza sie! Jak ruszy ich dzihad wszyscy sie dolacza! Nawet najbardziej usmiechniety i sympatyczny moslem!

   Polubienie

  • http://o2.pl/artykul/prawicowe-patrole-chronia-finow-przed-muzulmanami-5940920841560705a

   Prawicowe patrole „chronią” Finów przed muzułmanami

   Dwa miasta w Finlandii doczekały się patroli skrajnej prawicy na ulicach.
   Mieszkańców Pori przed muzułmańskimi uchodźcami „broni” Fiński Ruch Oporu, w Kemi działają Żołnierze Odyna. Patrole neonazistowskich organizacji szczególnie widoczne były 6 grudnia, w fińskie Święto Niepodległości. Chętnie paradowali też w miastach, gdzie są ośrodki dla uchodźców.

   Obudziliśmy się w sytuacji zderzenia różnych kultur. To budzi lęk wśród Finów. Zebraliśmy się i dbamy, by bali się mniej – mówi Mika Ranta, szef patrolu Żołnierzy Odyna.

   Policja niechętnie patrzy na chodzące po ulicach grupki z pochodniami i flagami, ale ręce ma związane. Nie może tego nikomu zabronić. Patrole, jako takie są nielegalne, ale Żołnierze Odyna i członkowie Fińskiego Ruchu Oporu tłumaczą się zawsze potrzebą wspólnego spacerowania.

   Fińskie władze szacowały, że w 2015 roku do kraju liczącego 5,5 mln mieszkańców może przybyć nawet 50 tys. imigrantów. Ostatecznie jednak liczba ta zapewne okaże się nieco mniejsza – zauważa „Rzeczpospolita”.

   wsh 18 gru, 12:17
   żałosne nazywanie ludzi którzy boją się o siebie i swoich bliskich „neonazistami”

   Tmk 27 minut temu
   Poziom tej strony już dawno upał a Ten artykuł napisał chyba gimnazjalista. Każdy kto boi się o życie i bezpieczeństwo rodaków jest teraz nazistą ? A Muzułmańscy gwałciciele kim są? ofiarami wojny w której nigdy nie brali udziału?

   Kuba 18 gru, 09:59
   Finowie 100% poparcia dla Was!! Patrioci to nie nazisci! Pamietajcie o tym pelowcy i swetrowcy.

   ja 31 minut temu
   skoro nazywamy tych ludzi nazistami, to jak nazywać muzulmanskie patrole policji szariatowej?

   asd 34 minuty temu
   Trzeba bedzie i u nas wprowadzić takie patrole. Zanim uchodzcy zaczna na naszych ulicach organizować swoje szariackie patrole jak to ma miejsce np. w Anglii.

   romek godzinę temu
   poczytajcie sobie ludzie co się dzieje w Szwecji… przygłupi politycy, przygłupie media, ogłupione społeczeństwo… i zalani imigrantami… budzą się powoli ale już jest za późno. Oby u nas do tego nie doszło.

   yog sothoth 2 godziny temu
   Nie dajmy się zmanipulować – dla liberalnych psychopatów każdy objaw patriotyzmu jest nazizmem. Pozdrowienia dl braci Finów.

   krkrkr 3 godziny temu
   Nazistowskie znaczy prawicowe ?? wp juz od pewnego czasu stało się żałosne

   Ata 3 godziny temu
   Ale profesjonalizm… nazywać w tytule patrole nazistowskimi, by w tekście nazwać je już prawicowymi…. To są dwa różne bieguny. Przecież czołowy nazista ever był przywodcą Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). =SOCJALISTYCZNEJ (does it ring a bell?) . A żeby już nazwać bardziej po imieniu to komunistycznej. Dlaczego nie możecie nazywać rzeczy takimi jakie są? Nie ładnie tak nazywać ludzi chroniących własnych obywateli, czy dających im otuchę że ktoś ich obroni (bo ewidentnie państwo nie daje rady.. bo doprowadziło do tego stanu ). Dobrze że chociaż jakaś garstka ludzi trzeźwo myślących podejmuje jakąś inicjatywę. Proszę nie rozmywać pojęć i porównywać nazizmu do prawicowości.

   Ali 4 godziny temu
   ja jestem muzułmaninem, i jest do dla mnie dziwne. CZY ktoś z Was słyszał o atakch terrorystycznych w 15 wieku lub 14 wieku robionych przez muzułmanina ???????????????? Nie ! poczytajcie historię proszę. Teraz po prostu zachód miesza nam wszystkim w głowach, bo chcą wywłać wojnę globalną. U Was rodzą panikę, i strach, a nas już bombardują na 15 lat, w Afganistanie, Iraku, Libanie, Syrii. Ich ataki zmuszają nas do wyjazdu. A u Was rodzą panikę atakami jak PARYŻ. a ten atak na pewno uczynił ZACHÓD rękami zmanipulowanych muzłumanów. USA wie jak manipulować. Oni stworzyli, talibów to walki z USSR, oni stworzyli ISIS to walki u Baszszarem Assadem. Wy w POLSCE nie bujcie się. Bo MY muzułmanie szanujemy Was za Wiedeń. O którym uczą nas w szkołach.

   Jano godzinę temu
   Ali a kiedy nazywano nas „Niewiernymi Psami ” ?

   lkojiuh 2 godziny temu
   nie bylo zamachow bo nie mieli sentexu

   Proszę o szczery komentarz 3 godziny temu
   Poczytaj sobie swoją książkę: 3:29, 5:34, 9:29, 2:192 – proszę odnieś się do tego, skoro mówisz, że jesteś muzułmaninem, to powinieneś wykonać te nakazy co do słowa, tak?

   Bua 3 godziny temu
   A co, masz ochotę położyć moją głowę na pień i dać wybór śmierć albo allah ?

   Ali 3 godziny temu
   do Bua, wojna jak, kraj kontra kraj to knowencjonalna wojna, a teraz niszczą ludzi na dyskotekach w paryżu, lub na weselu w mosulu. Stambuł to wynik wojny. DLACZEGO mnie obraziłeś ?????????????????????? tym o kozie

   amer 3 godziny temu
   Poczytaj sobie o starcu z gór i jego słynnej sekcie. Powiem Ci też dlaczego nie stało się to tak popularne : Otóż przyszli do Arabów Mongołowie a oni się nie czuli się w obowiązku przestrzegać praw człowieka i mieli ze sobą chińskich inżynierów od zdobywania górskich twierdz. To nie byli brytole ani amerykanie 🙂 Wyrżnęli wszystkich w pień łącznie z małymi dziećmi. Tak się wtedy załatwiało takie sprawy, natomiast przywołując Wiedeń potwierdzasz jeden fakt odnośnie waszej natury : SZANUJECIE TYLKO SIŁĘ

   Bua 3 godziny temu
   No tak mózgu, w XIV/XV wieku nie bylo terrorystow, tylko otwarta wojna i upadek Konstantynopola. Spadaj bić głową w dywan i dymać kozy.

   Polubienie

 12. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/norweska-telewizja-wycofuje-okreslenie-polskie-obozy-zaglady

  Norweska telewizja wycofuje określenie „polskie obozy zagłady”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 15 grudnia 2015 o godz. 12:12:20

  Po licznych interwencjach, w tym Reduty Dobrego Imienia , z norweskiej telewizji publicznej zniknęło kłamliwe sformułowanie „polskie obozy zagłady”. Zastąpiono je określeniem „niemieckie obozy zagłady w okupowanej przez nazistów Polsce”.

  Dzięki interwencji Reduty i złożeniu skargi do Norweskiej Rady Etyki Mediów, udało się zaprzestać fałszowania historii II wojny światowej. Według prezesa Reduty, ta sprawa pokazała, że warto działać i sprzeciwiać się kłamstwom.

  „To wszystko razem napawało otuchą, że mamy możliwość wpływu. Ale pamiętajmy o tym, że to są rzeczy, które mają szersze tło – tzn., że sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne” jest używane masowo przez media zachodnioeuropejskie czy światowe. Tylko uciążliwa i ustawiczna działalność może zmienić ten fakt – i my to robimy” – powiedział Świrski.

  Inicjatorzy protestu zwrócili uwagę, że strona norweska wielokrotnie wypaczała i zakłamywała historię. Wcześniej Reduta interweniowała m.in. w sprawie użycia sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” przez jedną z norweskich gazet.

  RIRM / Kresy.pl

  Polubienie

 13. Paradowska oburzona słowami Dudy: „ja za III RP się nie wstydzę”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 17 grudnia 2015 o godz. 10:10:02

  Janina Paradowska odnosząc się do słów prezydenta Dudy stwierdziła, że nie wstydzi się za III RP, ale za obecne działania prezydenta, m.in. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

  Dziś rano w Gdyni, podczas obchodów 45. rocznicy Grudnia’70, prezydent mówił o wstydzie za III RP, w której „komunistycznych bandytów nazywano ludźmi honoru” i która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku.

  „Za tę III RP po 1989 roku, która nie umiała skazać sprawców tej zbrodni, wstyd, zwyczajnie wstyd dzisiaj” – powiedział Andrzej Duda.

  ZOBACZ: Prezydent na rocznicy Grudnia 70: wstyd za III RP, która z honorami pochowała oprawców [VIDEO]

  Jego słowa nie spodobały się znanej lewicowej dziennikarce i publicystce, Janinie Paradowskiej.

  „Można mówić wielkie słowa przy okazji rocznic, a w codziennym wypełnianiu obowiązków zachowywać się inaczej!” – stwierdziła na antenie radia TOK FM.

  „Duda zaatakował i powiedział, że wstydzi się za III RP. Ja za III RP się nie wstydzę, natomiast wstydzę się za to, co w tej chwili robi pan prezydent z Trybunałem Konstytucyjnym czy ułaskawianiem Mariusza Kamińskiego!” – mówiła dziennikarka.

  Tokfm.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 14. http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10522,title,Demonstracje-KOD-w-calej-Polsce-Patrzymy-wam-na-rece,nazywo.html?ticaid=116256

  W całej Polsce odbyły się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Hasłem przewodnim pikiet było „Patrzymy wam na ręce”. – Mamy wolności i będziemy o nie walczyć i o nie zabiegać” – mówił lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

  W Warszawie manifestacja odbyła się przed gmachem Sejmu. Przemawiali: Agnieszka Holland, Krzysztof Materna, Maja Komorowska oraz prof. Monika Patek. Uczestnicy manifestacji mieli ze sobą hasła, m.in. „Stop psuciu demokracji”, „Pod osłoną nocy, PiS kraj na dno stoczy”, „Dość nocnych zmian”, „Trybunał gwarantem demokracji”, „Ręce precz od Trybunału”.

  Zebrani skandowali: „Cała Polska dziś się śmieje, zaczynamy mieć nadzieję”, „Jesteśmy równi”, „Damy radę”, „Obronimy demokrację”.

  Podobne pikiety zorganizowano w Krakowie, Tarnowie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Gdańsku oraz za granicą: w Brukseli pod biurem Stałego Przedstawicielstwa RP, a także przed polskimi ambasadami w Berlinie, Londynie i Tokio.
  (…)
  Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w Brukseli przed Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE. – Nie negujemy wyników wyborów, w których większość zdobyło PiS, ale chcemy pokazać, że nie godzimy się na to, co robi ta partia, bo to powolne niszczenie demokracji – powiedział Marcin Mycielski, koordynator unijnej sekcji KOD.

  ~ziomziom (13:08)
  Żal za ośmiorniczkami?

  ~Polak (13:03)
  Ta organizacja KOD wygląda jak antypolska Żydowska organizacja POlityczna która robi zamęt w Polsce bo przegrali wybory i stracili dostęp do koryta oraz POdziału dóbr Polskich .

  ~LL (13:01)
  ludzi z KOD-u poznajemy po kodzie „genetycznym”!!!

  ~Karol (13:08)
  zakłamani POlitycy żerują na ludzkim bezmózgowiu KOD powinien być zdelegalizowany a lewackie śmieci spałowane

  ~Lewir (13:08)
  Niemieckie media nie krzyczcie tak bardzo bo i tak to wam nic nie da. Polska wraca do Polaków i nic na to nie poradzicie.

  ~Polak (13:08)
  Demokracja jaki powietrze….ale pełne smrodu, po 8 latach rządów PO-PSL !!! Tak ja to widzę, jako zwykły obywatel

  ~Tom (13:07)
  Panie Materna jak Pan chce żyć w spokoju to co pan tam robi na ulicy??????????

  ~sawa (13:08)
  Następny aktor zdrajca !!!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027191,title,Polsce-grozi-wojna-domowa-Eksperci-podzieleni-w-ocenie-slow-bylego-prezydenta,wid,18054466,wiadomosc.html

   akt. 18.12.2015, 15:31

   Polsce grozi wojna domowa? Eksperci podzieleni w ocenie słów byłego prezydenta

   • Lech Wałęsa ostrzegł, że Polsce może grozić wojna domowa
   • Niepotrzebne podgrzewanie atmosfery – komentuje dr Sergiusz Trzeciak
   • To wyraz troski byłej głowy państwa – mówi dr Agnieszka Kasińska-Metryka
   (…)

   ~Mich 23 godzin i 1 minutę temu
   Jedyne co z tego bredzenia wynika to to, że „Bolek” jest całkowicie oderwany od rzeczywistości w której żyje. kogo on chce na ulicę wyprowadzić? Żonę Danutę? A kto mu motorówki do skoku przez płot pożyczy?

   ~ja 22 godzin i 49 minut temu
   człowieku kto ciebie słucha?????/

   ~Lew 22 godzin i 21 minut temu
   Pewno bedzie mial Walesa wojne domowa z swoja baba On tez nalezy do beneficjentow PRL obok PO na czym sie wzbogacil

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Maciej-Stuhr-Wkurzylem-sie-Nowa-wladza-zaczela-jak-najgorzej,wid,18055727,wiadomosc.html

   akt. 20.12.2015, 20:44

   Maciej Stuhr: Wkurzyłem się. Nowa władza zaczęła jak najgorzej

   – Trochę zacząłem się bać, bo widzę, że państwo i wartości, w które wierzę, mogą za chwilę przestać istnieć. Jeżeli ktoś, kogo głównym zadaniem jest stać na straży konstytucji, w trzy miesiące ją trzy razy narusza, no to co mam myśleć? Każdy ochroniarz, postawiony na straży czegoś, co trzy razy z rzędu by zginęło, pożegnałby się ze swoją robotą… I proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie głoszę, że PO, Nowoczesna czy Razem są super, tylko martwię się, że źle się dzieje i że idzie to wszystko w niedobrą stronę – mówi Maciej Stuhr w rozmowie z Wirtualną Polską. Aktor i współautor wywiadu rzeki „Stuhrmówka” opowiada m.in. o polskiej polityce, kabaretach, ostrych żartach i poczuciu humoru Polaków. Wraca także do swojej roli w „Pokłosiu” i późniejszej awantury wokół filmu, tłumaczy dlaczego uchodźcy powinni się pojawić w serialu „Na Wspólnej” oraz wyjaśnia, czy jest uzależniony od Facebooka i czy planuje w Polsce rewolucję jak Paweł Kukiz.
   (…)

   ~tomasz 5 godzin i 40 minut temu
   panie stuhr,jak poprzednia wladza PO 48 razy nie wykonała orzeczeń trybunału,to było porządku? nikt nie wychodził na ulice..demokracja nie by,la zagro,zona…? badzmy obiektywni.

   ~dddd 4 godziny i 38 minut temu
   Pani Macieju blokuje Pan naprawę kraju……Polacy wybrali rząd patriotyczny który wspiera obywatela a nie elity! Co wy robicie zamach stanu na legalnie wybrany rząd!!!

   ~tom 4 godziny i 55 minut temu
   Faktem pozostanie, że zagrał pan w „Pokłosiu”, i tego pan nie zmieni Każdy aktor podejmując decyzję o przyjęciu roli i kręcąc film ma duuuużo czasu na refleksję. Pan nie dość, że zagrał, to jeszcze później bronił. Tego się nie wybacz. Gdy widzę Pana w TV, to przełączam kanał.

   ~emal 4 godziny i 18 minut temu
   Rozczarowałam się do młodego Stuhra, czy obawa przed utrata wolności kieruje go tak na lewo? Nikt mu jej nie zabiera, nadal będzie grał co chciał. I niektóre wypowiedzi jakby trochę jednak mało odważne…

   ~Bolek 3 godziny i 30 minut temu
   Miałem go za doskonałego aktora , miałem bo to padlina moralna

   ~wic 3 godziny i 18 minut temu
   Szanowny Panie Macieju, niech pan uwierzy, że nie oczekujemy od pana niczego więcej poza błazenadą, do czego ma pan znakomite predylekcje. Umie pan robić miny, przedrzeźniać, grać w filmie. To jest pana zawód, więc niech się pan nie przymierza do roli „autorytetu”. Chyba że pan gra. Jeśli tak, to jest to pana najsłabsza rola.

   ~rolnik 3 godziny i 16 minut temu
   Niech pan nie przesadza Macieju ,dobrze wam SIE żyło ot i tyle ,wiec może teraz i nam by trzeba było pozyc prawda???? I dość juz mamy tej krzyczacej paczki od PETRU

   ~Ola 4 godziny i 55 minut temu
   Idź, przywiąż sobie dzieci do tarczy, pajacu!

   ~mmmm 3 godziny i 24 minut temu
   Fajny aktor ale poglądy ma niepolskie. Żałuje, że nie jest Żydem, ciągnie go do Izraela, popiera wtrącanie sie Niemiec do polskich spraw. Niezbyt dobrze to wygląda. Jakbym się źle czuła w Polsce to bym wyjechała i już. Po co szkalować kraj i sie męczyć jak można się po prostu wyprowadzić.

   ~Polacy 3 godziny i 18 minut temu
   Panie Sztur , my pana nie lubimy i tyle

   ~kris 3 godziny i 25 minut temu
   Szczur znowu bredzi.

   ~Bec 3 godziny i 14 minut temu
   Moze i fajny jestes ale zona od ciebie uciekla i przyprawila co rogi.. Musiala sie w pore zorientowac, ze cos z toba nie tak.. My tez myslimy, ze nie pchaj sie chlopie gdzie cie nie chca.

   ~Aksa 2 godziny i 10 minut temu
   Jeszcze jeden Karolak

   ~Marian 2 godziny i 36 minut temu
   Lis zostal hiena roku, a stuhr szczurem roku i wielkim opluwaczem bohaterow Polskich.!!!!

   Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Slowency-odrzucili-w-referendum-malzenstwa-osob-homoseksualnych,wid,18058473,wiadomosc.html

  akt. 20.12.2015, 21:49

  Słoweńcy odrzucili w referendum małżeństwa osób homoseksualnych

  • Słoweńcy w referendum odrzucili nowelizację ustawy o małżeństwie, pozwalającą na zawieranie małżeństw przez osoby homoseksualne.
  • Wynika tak ze wstępnych rezultatów podanych przez komisję wyborczą po przeliczeniu ok. 93 proc. głosów.

  Przeciwko uchwalonej w marcu przez parlament nowelizacji definiującej małżeństwo jedynie jako związek dwojga dorosłych wypowiedziało się 63 proc. głosujących, za jej utrzymaniem było 37 proc. uczestników referendum.

  Aby doprowadzić do odrzucenia nowelizacji, konieczne było quorum; za zniesieniem musi zagłosować nie tylko większość osób głosujących w plebiscycie, ale też co najmniej jedna piąta wszystkich uprawnionych do głosowania – 20 proc. z 1,7 mln, czyli 343 tys. osób. Według komisji wyborczej, choć frekwencja była niska, na poziomie ok. 35 proc., to liczba osób głosujących na „nie” okazała się wystarczająca.

  Słowenia jest pierwszym kraju postkomunistycznym, który zorganizował referendum w sprawie małżeństw homoseksualnych – przypomina agencja AP. Referendum rozpisano na wniosek konserwatywnej inicjatywy obywatelskiej „Chodzi o dzieci”, wspieranej przez Kościół katolicki i prawicowe ugrupowania opozycyjne, która zebrała 40 tys. podpisów pod swoim wnioskiem.

  W 2012 roku doprowadziła już ona do anulowania liberalnej ustawy o rodzinie, która m.in. miała zwiększyć prawa osób homoseksualnych. W podobnym referendum Słoweńcy odrzucili wówczas większością 55 proc. możliwość przyznania osobom homoseksualnym prawa do małżeństwa.

  Odrzucona w referendum nowelizacja przepisów przyjęta w marcu 2015 r. stanowiła, że w myśl słoweńskiego prawa małżeństwo to „związek dwóch osób niezależnie od ich płci”. Przeciwnicy małżeństw jednopłciowych są za dalszym definiowaniem małżeństwa jako związku zawieranego przez kobietę i mężczyznę oraz sprzeciwiają się szczególnie adoptowaniu dzieci przez pary homoseksualne. Zwolennicy nowelizacji wskazują z kolei, że zrównywałaby w oczach prawa pary homo- i heteroseksualne. Za wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych jest też rząd w Lublanie.

  ~Hei 41 minut temu
  Wybrali normalnie normalnych a co na to Petru

  ~Mike 28 minut temu
  Piękny kraj i dumny naród. Kocham Was

  ~Jasiek z IV b 25 minut temu
  No to Petru zwoła manifestację pod hasłem Kłamcie, Okradajcie, Demoralizujcie … KOD !

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Dutkiewicz-proba-zblizenia-sie-do-form-demokracji-bezposredniej-jest-trudna,wid,17827183,wiadomosc.html

  akt. 07.09.2015, 11:54

  Dutkiewicz: próba zbliżenia się do form demokracji bezpośredniej jest trudna

  Frekwencja w lokalnym referendum we Wrocławiu świadczy o tym, że próba zbliżenia się do form demokracji bezpośredniej jest dość trudna – powiedział w poniedziałek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

  Frekwencja w lokalnym referendum dot. spraw miejskich, które we Wrocławiu odbyło się w niedzielę przy okazji referendum ogólnopolskiego, wyniosła ponad 10 proc. Oznacza to, że wynik głosowania nie jest wiążący dla władz miasta. Inicjatorem referendum był prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
  (…)

  ~G. 8 godzin i 9 minut temu
  Pytania były manipulacją – w pytaniu o ochronę Starego Miasta de facto nie pytano o jego ochronę, a o odebranie miejsc parkingowych i dojazdu do posesji i miejsc świadczenia usług. Nie ma to też nic wspólnego z ochroną środowiska, bo na tym terenie środowiska naturalnego już nie ma. Zauważyć należy, że prezydenta Dutkiewicza nie obejmą ograniczenia, bo ma immunitet, dlatego policja kara go wyłącznie wtedy, gdy wjeżdża pod tramwaj, a za jazdę pod prąd i parkowanie w miejscach niedozwolonych już nie. Sformułowanie tego pytania świadczy o wysokiej „empatii” tego pana prezydenta i jego ludzi.

  ~Ojciec 7 godzin i 11 minut temu
  Prawdziwym problemem jest paraliż komunikacyjuny Wrocławia. Z tego miasta nie da się wjechać ani wyjechać poniżej godziny. Kiedyś to było moje miasto, teraz dzięki wysiłkom władz miasta stało się betonową odrażającą pustynią bez zieleni, gdzie nie ma jak zaparkować i skąd trudno jest się wydostać. Każdy kierunek wjazdu i wyjazdu (np. Wojnów, Buforowa, Grota Roweckiego, Karkonoska) rano i po południu zapewnia teraz ponad godzinę stania. A władze zajmują się autopromocją i bzdurami dla hołoty jak stadion miejski.

  ~Ela 5 godzin i 15 minut temu
  a dlaczego nie było pytania, czy chcesz aby nie było więcej podwyżek we wrocławiu, np. podwyżki opłaty za śmieci? Bo z tej opłaty pokrywane są kredyty na World games i inne. Płacę po to, zeby dutkiewicz był podziwiany. Dziwie się tym wrocławianom, którzy głosowali za world games. Widocznie do referendum szli ci, co dobrze się mają.

  ~anty_emigrant 7 godzin i 51 minut temu
  Ile mieszkańcy Wrocławia zapłacili za referendum Dutkiewicza

  ~fg45 8 godzin i 17 minut temu
  Wiecej terenow zielonych to kazde miasto chce.. w Polsce.. Rozbudowa sieci tramwajowej tez pozytywne.. Mniej spalin od samochodow, korki sa we Wroclawiu.. Autobusy szybkie przyspieszone.. tez wazne.. Zlikwidowano autobus E , ktory to byl wazny dla mieszkancow Biskupina.. i okolic . .. Po co likwidowac.. kazdy chce sie dostac szybko i bezpiecznie do centrum miasta z okolic.. Wybudowano wielki stadion z Euro.. to sie go kolejnie wykorzysta.. podobny jest do stadionu narodowego w Warszawie.. po co referendum w tej sprawie.. To sa sprawy nardzo zasadnicze dla kazdego mieszkanca .. Bez dobrej przystepnej komunikacji nie mozna sie po miescie, przeciez poruszac, a na ulicach duze korki. szczegolnie w godzinach szczytu . Co zrobia z ta z utostrada ktora miala przebiegac przez Sepolno. Nie widac , ze cos sie robi.. zostaly zarosniete tereny zielone z eksmisji.. na referendum wydano pieniadze, a przeciez to sa sprawy podstawowe. mozna zauwazyc ze wladze juz odchodza od podstawowych spraw obywateli.. na korzysc kosmopolitycznych roznych dzialan, podnoszacych wizerunek miasta, ktory to ma byc w pierwszej kolejce.. jak z tego widac placi sie podatki na pensje urzednikow, niech zorganizuja ankiety kazdy sie wypowie.. tansze niz referenda.. pozatym przeciez to widac..

  ~Grażyna 12 godzin i 4 minuty temu
  nikomu nie zostało wyjaśnione nic

  Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ostra-wymiana-zdan-miedzy-Miriam-Shaded-i-Kazimiera-Szczuka-w-studiu-WP-Poszlo-o-uchodzcow,wid,18156536,wiadomosc.html?ticaid=116767

  akt. 11.02.2016, 14:52

  Ostra wymiana zdań między Miriam Shaded i Kazimierą Szczuką w studiu WP. Poszło o uchodźców

  W #dziejesienazywo doszło do gorącej wymiany zdań między Miriam Shaded i Kazimierą Szczuką. Rozmowa dotyczyła uchodźców.

  – 90 proc. uchodźców nie jest w trudnej sytuacji. Statystyki przekłamują fakty. Nikt nie jest w stanie tego zweryfikować. Ja to wiem, ponieważ sprowadzam ludzi bezpośrednio z terenu zagrożenia – przekonywała Miriam Shaded. Na jej wypowiedź natychmiast zareagował prowadzący #dziejesienazywo Sławomir Sierakowski. – To akurat jest nieprawda, bo sprawdziłem statystyki ONZ. Według nich, od 50 do 70 proc. osób to są uchodźcy – zaznaczył.

  Po tych słowach prezes Fundacji Estera zaatakowała Kazimiera Szczuka. – Chyba pani to niedobrze idzie. Pani sprowadziła tu jakichś ludzi, którzy się rozpłynęli w powietrzu – stwierdziła. Na co Shaded odparła: „nie rozpłynęli się – dostali zaproszenie do innych krajów, dostali wizy Schengen”.

  – Czym oni się różnili od tych innych. Religią, tak? – pytała dalej Szczuka. – Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie są najbardziej prześladowaną grupą. Dlaczego pani w ogóle o tym nie mówi? – zdenerwowała się Shaded.

  – Mówimy o sytuacji ludzi, którzy przyjeżdżają do Europy z krajów, gdzie zagrożone jest ich życie, panują reżimy i prawa człowieka zagrożone są w sposób skrajny. Prawa człowieka to taka idea, która obejmuje ludzi bez względu na wyznawaną religię, płeć, status majątkowy, rasę – upominała rozmówczynię Szczuka.

  – Tylko, że tam są prześladowania ze względów religijnych – wyraźnie podkreśliła prezes Fundacji Estera.

  ~orzeł biały 54 minut temu
  Drogie Panie. Obie macie racje, ale w tym wszystkim nie chodzi o to skąd oni są jakiego wyznania ale chodzi o to aby przybywając do kraju który zapewnia im status uchodźcy, szanowali kulturę tego kraju i przystosowali się do niej a nie próbowali narzucać swoją religię czy zwyczaje kulturowe. To jest nie do przyjęcia.

  ~Baruch Spinoza 16 minut temu
  Nie zgadzam się. Każde państwo ma prawo do selektywnej polityki emigracyjnej. Polska może przyjmować kogo chce. Niech Arabia Saudyjska przyjmuje sunnitów a Iran szyitów.

  ~fdfdf 6 minut temu
  Muzułmanie nie szanują innych religi i nie będą szanować..Gdy tylko pojawi się okazjia ( gdy będzie ich dużo ) będą jawnie zwalczać chrześcijaństwo.

  ~Marek Bałachowski 11 minut temu
  „Orle”. Najgorszą rzeczą jest zabierać głos w taki sposób, w jaki zabierają pp. Szczuka i Sierakowski. To para lewaków wprawiona w mieszaniu w głowach. Pan Sierakowski z rękawa przytoczył dane, jakoby 70% było uchodźcami (procent CZEGO? Skąd te dane? Przecież, wzorem naszej PO -wy 500 a my więcej- może się znaleźć w dyskusji anty-sierakowski który palnie: nie, pan się myli, nie 70, a 80 procent, A nawet 102%. A pani Szczuka udaje głupią (a głupia nie jest) próbując wcisnąć definicję, według której prześladowani z powodu religii nie mogą liczyć na pomoc, jaka się należy uchodźcom. I tu Pan, panie „orle” dostosował się do poziomu i sposobu myślenia owych lewaków rzucając, jako problem to, że uchodźcy mają się przystosowywać. Nie zauważył Pan, że mowa o chrześcijańskich uchodźcach? Że to, ten fakt właśnie lewacy atakują? Twierdzę, że nie zauważył Pan, bo chrześcijanie NIE MUSZĄ się dostosowywać. Oni są TACY JAK MY.

  ~Wstyd p. Szczuka 10 minut temu
  Żenująca rozmowa, ponieważ p. Szczuka przerywa, nie pozwala dokończyć innym wypowiedzi i jeszcze zarzuca, że nie mówią. Jak mają powiedzieć, skoro im nie pozwala dojść od głosu. Publicystka, intelektualistka, niby wykształcona a kultury prowadzenia rozmwoy za grosz. Wstyd! I ten jej sposób mówienia! Zjadliwy, autorytatywny. Chyba ma niską samoocenę. Nazwisko do niej pasuje.

  Polubienie

 18. to ja tylko dodam w temacie:

  Bardzo dziękuje Ci Tom za ten film! Gross, Tokarczuk, Wegener, Obama, Comey… i inni wam podobni mali Goebbelsi i przeciw-polscy, przeciw-słowiańscy oszczercy i kłamcy… napawajcie się… także i waszą jewropejska i usraelską spuścizną, skoro ośmielacie się zaprzeczać faktom!!! 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.