533 Post-prawda „uczciwego marketingu i wiarygodnej propagandy”, czyli pranie nofoczesnych mózgów, a właściwie zalewanie ich trucizną, od której także i zęby psują się i rozpuszczają


Nigdy w życiu tego gówna nie miałem w ustach… i to dlatego pewno nie wiem jak smakuje post-prawda. Walu mówi, że podobno smakuje jak szczyny, cokolwiek gorzko i słonawo, coś jak woda z Bałtyku,.. chociaż z braku toalet,.. w sumie to też prawie jedno i to samo. Nie umiem się z tym zgodzić, nie mając porównania, choć wody w Bałtyku w tym roku spróbowałem. Faktycznie była gorzkawo-słonawa… 

Mam takie pytania, do wytrawnych znawców i wykwintnych koneserów post-prawdy:

Jak to jest z tym? Łykacie to, bo utraciliście już smak i to wam smakuje, czy tylko tak kwaśno i nieszczerze uśmiechając się, trzymacie to dziarsko w ustach za zębami, a gdy Nofocześni i POstępowi koledzy i koleżanki nie widzą, to wypluwacie to cichaczem ze wstrętem… i ulgą,.. hm?


tom
wiekszosc konsumentow dowiedziala sie, ze jest to napoj niezdrowy z wielka iloscia cukru, to jest jasny przekaz

Es
P. Maju zamiast „teoryzować” po argument lepszy niż „wycofanie ze sprzedaży”, należało się wybrać do sklepów. „Promocja”typu „2 w cenie jednej”, lub podobne chyba wyjaśniają jakiś wzrost? A co z zyskiem?

@
Widziałam w Tesco – sprzedawali ze zniżką – 3 w cenie jednej puszki!

zaz
Pytanie czy mowimy o sell-in czy sell-out, bo jesli z fabryki chce zapchac hurtownie to wystarczy dobra cena i plan na pol roku mam zrobiony. Ale przez pol roku nic juz nie sprzedam.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/357046-sprzedaz-tigera-po-aferze-zwiazanej-ze-skandaliczna-reklama-wzrosla-a-moze-w-rzeczywistosci-jednak-zmalala-kulisy-manipulacji-czyli-jak-tworzy-sie-postprawde

Sprzedaż Tigera po aferze związanej ze skandaliczną reklamą wzrosła? A może w rzeczywistości jednak zmalała? Kulisy manipulacji, czyli jak tworzy się postprawdę

opublikowano: 2 godziny temu

Bojkot napoju Tiger rzekomo miał odnieść skutek odwrotny do zamierzonego. Taką informację podały media, sugerując, że oburzeni konsumenci są bezsilni, skandal zaś jest prostą drogą do sukcesu rynkowego.

Nikt nie zwrócił uwagi, że informacja oparta jest na starannie wyselekcjonowanych danych, a dostarczył ich i skomentował ekspert, uznawany za  PR— owego guru opozycji i  fachowca od medialnej manipulacji.

Nie jesteśmy zwolennikami podawania publicznie danych dotyczących sprzedaży produktów. To dane prywatne, opracowane na zlecenie klientów, którzy zapłacili za badania, więc nie możemy ich udostępnić

— powiedziała mi Dorota Romanowska z Centrum Monitorowania Rynku. Poprosiłam ją o dane, pokazujące jak wyglądała sprzedaż Tigera bezpośrednio po skandalu, czyli między 14 – 21 sierpnia.

To dziwna odpowiedź i niezrozumiała odmowa. Przecież to właśnie dane Centrum Monitorowania Rynku posłużyły za dowód, że Tiger odniósł sukces rynkowy mimo kryzysu wizerunkowego. I jakoś nie było wtedy problemu z udostępnianiem publicznie badań, za które zapłacili klienci.

Sprawa w rzeczywistości jest prosta — specjalnie udostępniono dane cząstkowe , które miały uzasadnić sensacyjną tezę, że sprzedaż Tigera wzrosła. Nie ujawnia się jednak danych całościowych, o które poprosiłam — bo mogły tej tezie zaprzeczyć . Po raz pierwszy informacja o zaskakującym wzroście sprzedaży pojawiła się na portalu WirtualneMedia.pl. , poświęconym mediom i reklamie. Komentował je Jakub Bierzyński, przedstawiony jako szef domu mediowego OMD Poland.

W przypadku Tigera sprawdziła się stara PR– owa zasada — nieważne jak mówią, ważne, żeby nie przekręcili nazwy. Ludzie wybierają te produkty, o których coś się mówiło – nieważne co.

— tłumaczył Bierzyński.

Warto ujawnić — czego nie zrobił branżowy portal — że Jakub Bierzyński jest właścicielem Centrum Monitorowania Rynku. Oznacza to, że to właśnie on wziął podobno zastrzeżone i prywatne wyniki badań opłacone przez klientów — którym wcale nie jest producent Tigera, koncern Maspex — i popędził z nimi do mediów. A wszystko po to, by uzasadnić tezę , że bojkot konsumencki nie ma sensu, bo się nie udaje. Tiger zaś wygrał, bo najwyraźniej można, jak w jego reklamie, pokazać środkowy palec Powstaniu Warszawskiemu i oświadczyć „chrzanić to, co było, liczy się to, co będzie ” , a konsument jeszcze chętniej kupi napój.

Żaden szanujący swą reputację ekspert nie będzie mówił o trendach w sprzedaży na podstawie jednego tygodnia. To po prostu za mały wycinek czasowy, by można cokolwiek komentować. A poza tym dane , na którym oparto komentarz, dotyczą wyłącznie pewnego typu sklepów — sklepów niezależnych i z tzw. miękką franczyzą , a w których Tiger zanotował mało oszałamiający wzrost 0.7 punktu procentowego.

W całej analizie, która posłużyła do wyciągnięcia wniosku, że sprzedaż Tigera wzrosła, ani słowem nie zająknięto się o tym, że Tigera wycofały ze sprzedaży stacje benzynowe należące do Orlenu i Lotosu .

Co z pewnością mocno wpłynęło na wyniki sprzedaży.

Nie wątpię, że to wszystko Jakub Bierzyński doskonale wie. A  jego komentarz o sukcesie sprzedażowym Tigera wynika nie z braku wiedzy fachowej czy inteligencji, lecz z liczenia na brak wiedzy czytelników.

Ta sprawna manipulacja najwyraźniej się udała. Media powieliły przekaz , utrwalając przekonanie , że  metoda wywoływania skandalu jest marketingowo skuteczna, a jeśli komuś nie podoba się obrażanie uczuć narodowych, to i tak musi się z tym pogodzić.

Można się zastanawiać, dlaczego komuś zależało, by taki przekaż wykreować. Niepokojąco przypomina to inżynierię społeczną, w której wmanipuluje się społeczeństwem, by osiągnąć pewne cele i trwale zmieniać zachowania społeczne. Dodajmy jeszcze jeden element układanki — pominięty w tekstach o sukcesie Tigera — że Jakub Bierzyński, który dostarczył rzekomo sensacyjnych danych — jest PR-owym guru opozycji, której pomaga , jak oświadczył sam, z pobudek patriotycznych. To on miał wykreować Ryszarda Petru i Nowoczesną — chociaż teraz, po klęsce tego projektu, wypowiada się o dawnych klientach bardzo krytycznie.

Zanim więc uwierzymy, że wygrywa ten, kto potrafi wywołać skandal i nic nie może tego zmienić, warto sprawdzić fakty. Problem polega na tym, że fakty coraz rzadziej się sprawdza i dlatego coraz częściej ulegamy manipulacjom i zwycięża postprawda.

autor: Maja Narbutt

Polak
Ciekawy artykol, dziekuje.

Czy to pani R. kłamie?
Proszę drążyć ten temat i ustalić fakty. Jeśli nie moźna ujawniać tych danych, kto je panu Bogu. ujawnił? Jeśli je wymyślił, to jakie spotkają go konsekwencje dyscyplinarne za oszustwo?

zaz
Watpie ze zanotowali oczekiwane wzrosty bo black tez wykorzystal okazje i standy byly wszedzie+dobra cena. Dwa, lato bylo zimne i kazdy sprzedal wiecej niz rok temu w sierpniu.

vh
Ja bojkotuje wszystkie marki Maspexu (kupowalem i cenilem Kotlin oraz Łowicz).

Michał
Nadal bojkotujemy wszystkie marki Maskpexsu. Jest z tym trochę kłopotu, ale da się zrobić. Zamiast Kubusiów polecam Leony.

https://wpolityce.pl/media/355223-po-skandaliczej-reklamie-sprzedaz-tigera-wzrosla-niewazne-jak-o-tobie-mowia-byle-nie-przekrecali-nazwiska

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/352445-srodkowy-palec-w-rocznice-wybuchu-powstania-warszawskiego-skandaliczna-grafika-napoju-tiger-energy-drink

https://wpolityce.pl/media/353525-skandaliczna-reklama-tigera-nauczka-na-przyszlosc-dla-calej-branzy-znaczace-oswiadczenie

…..


autor: screen tvp info

POL
Aferał rosati – FOZZ to jeden z tych komunistów co rozkradał POLSKĘ a teraz chce mordować POLAKÓW rękami islamskich terrorystów. W PZPR 1966-90, kolaborant ruskiego okupanta TW kajtek i buyer

udaje czy jest
udaje glupa czy ma demens-zapomnial np. o tym kto zabil Pl kierowce TIRa w Berlinie. I takie cosik bylo ministrem i reprezentowalo PL! Wstydu wasc za grosz nie masz!

sowa
I pomyśleć, że taka załgana, zdeprawowana moralnie kreatura pełniła kiedyś wysokie funkcje państwowe w wolnej podobno Polsce. Włos się jeży na głowie.

Ania
kiedy wreszcie zdechnie to obrzydliwe sowieckie truchło????

Voice of Poland
Rdzennymi mieszkańcami Europy są biali a nie rozwydrzeni Arabowie. Polska właśnie tego rdzenia broni. Rosati wydawał się rozumniejszy w aferze FOZ-u a tu rżnie głąba. Co z nadzwyczajną kastą nie tak?

JAN
Wyslij wiec chlopie swoja córkę do obozu uchodzcow i niech pozniej zda ci relacje, bedzie zabawnie…

https://wpolityce.pl/polityka/357037-kuriozalne-stwierdzenie-rosatiego-zamachow-dokonuja-nie-uchodzcy-ale-rdzenni-mieszkancy-unii-europejskiej

Kuriozalne stwierdzenie Rosatiego: „Zamachów dokonują nie uchodźcy, ale rdzenni mieszkańcy Unii Europejskiej”

opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu

Przemysł pogardy niestety wciąż ma się świetnie i politycy związani z Platformą Obywatelską wciąż przekraczają granice przyzwoitości. Tym razem Dariusz Rosati oznajmił, że „zamachów dokonują nie uchodźcy, ale rdzenni mieszkańcy Unii Europejskiej”.

Werdykt Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o odrzuceniu skargi Słowacji i Węgier był absolutnie do przewidzenia. Decyzja o relokacji uchodźców była przecież podjęta zgodnie z prawem i pomimo sprzeciwu niektórych krajów była obowiązująca dla wszystkich

— stwierdził na łamach „Super Expressu” Dariusz Rosati.

Dodał, że teraz Polska tym bardziej powinna podporządkować się decyzji o relokacji, żeby nie łamać prawa unijnego, ponieważ – w jego opinii – nikomu nie wyszło to na dobre.

Potem jest już tylko gorzej. Polityk stwierdza bowiem, że argument o zagrożeniu ze strony migrantów nie jest do końca prawdziwy. Jak to wyjaśnia? Co najmniej zaskakująco:

Jest udowodnione, że zamachów dokonują nie uchodźcy, ale rdzenni mieszkańcy Unii Europejskiej. Poza tym przyjęta miała być niewielka liczba, raptem 120 tysięcy osób na 28 krajów Wspólnoty. W dodatku nie ma mowy o kolejnych relokacjach

— przekonuje Rosati.

Uważa, że co prawda żadne z państw UE nie wywiązało się ze swoich zobowiązań w stu procentach, ale Polska nie przyjęła ani jednej osoby.

Uporczywa odmowa przez rząd przyjmowania uchodźców jest nie tylko złamaniem prawa unijnego, ale też gestem braku solidarności wobec zmagających się z problemem migracji Grecji i Włoch. W przyszłości możemy się obawiać, że inne kraje nie będą z nami solidarne w sprawach istotnych dla naszego kraju

— straszy Rosati.

Wygląda, że dla Dariusza Rosatiego rdzenny mieszkaniec Unii Europejskiej to wyznawca islamu, który kontakty z terrorystami złapał na zagranicznych wakacjach…

wkt/se.pl

Tak na oko, … 78.10.216.*za godzinę
… final countdown. Ale jeszcze sobie POrzęzi …

xy
„Rdzenni mieszkańcy UE”, którzy mimo, iż urodzili się w Europie nie zaasymilowali się!! Część z nich wzrastała korzystając ze wszystkich dóbr europejskich a jednak teraz chcą zabić, zniszczyć.

finka
Jest udowodnione, ze uchodźcy są w Libanie, najbliższym bezpiecznym kraju, setki tysiecy zapraoszone przez Makrelę to migranci ekonomiczni z Afryki, mogą jechac do Arabów, bliżej i bogaciej.

Noel 46.134.40.*za 41 minut
Obskurny wygląd starego chazara!

do Lk
psim obowiazkiem kazdego panstwa jest ochrona swoich granic! jak gerecy i italjancy tego nie moga zrobic niech wezwa nato -jest poto! Pl jakos sobie radzi- czeczenow jak przyjmie to ich musi utrzymac!

…..


autor: wPolityce.pl

nie czytam g…
jak widać sporo jest jeszcze osobników lubiących agorową propagandę. Dziwne że lubią jak się nimi manipuluje, kłamie i opluwa tradycję. Cóż masochistów nie brakuje ale liczba ich się zmniejsza…

Borys Dupka
To moja rodzina utrzymuje Agorę i Maleszków bo kupujemy Gazetę Wyborczą zamiast papieru toaletowego ! Może nie jest to zbyt higieniczne ale ile mamy radości przy POdcieraniu !

janka
.. zmniejszą UBekom emerytury i nastąpi całkowita klapa GWna ….

olo
i to jest news na 1 strone. Upadek GW coraz blizej. Pozdrowionka dla redaktorkow i Michnika.

https://wpolityce.pl/media/351720-gazeta-wyborcza-w-potrzasku-w-czerwcu-sprzedano-az-o-163-proc-mniej-gazet-niz-rok-wczesniej

„Gazeta Wyborcza” w potrzasku. W czerwcu sprzedano aż o 16,3 proc. mniej gazet niż rok wcześniej

opublikowano: 3 sierpnia · aktualizacja: 3 sierpnia

Sprzedaż „Gazety Wyborczej”, wydawanej przez giełdową Agorę, zmniejszyła się o 16,3 proc. rdr, do 127,3 tys. szt. Natomiast w porównaniu z majem „Wyborcza” zanotowała nieznaczny wzrost sprzedaży. Zaledwie o 1,8 proc.

Rozpowszechnianie płatne razem ogólnopolskich dzienników w czerwcu spadło rdr o 7,8 proc. do 693,7 tys. sztuk, a w porównaniu z majem spadło o 0,2 proc. – wynika z danych ZKDP.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) w czerwcu liderem sprzedaży na rynku dzienników pozostał „Fakt”, wydawany przez Axel Springer Polska. Jego rozpowszechnianie płatne razem wyniosło 260 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek rok do roku o 3,7 proc. oraz wzrost o 0,1 proc. w porównaniu z majem.

W ujęciu rocznym rozpowszechnianie płatne razem „Super Expressu” spadło o 1,2 proc. do 128,9 tys. sztuk. Miesiąc do miesiąca spadek wyniósł 1,85 proc.

Sprzedaż „Rzeczpospolitej” w czerwcu wyniosła 48,9 tys. sztuk, co oznacza spadek rok do roku o 10,2 proc. i spadek mdm o 0,4 proc.

Rozpowszechnianie „Dziennika Gazety Prawnej”, wydawanego przez Infor razem z Axel Springer Polska, wyniosło 43,9 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek o 9,4 proc. rdr. W ujęciu miesięcznym rozpowszechnianie spadło o 3,2 proc.

eh/PAP

niki
to i tak jest sporo 120k upadek po wyborach 2018 i wycofaniu prenum. samorządowych za publiczne pieniądze to jest c h o r e

jezry
Teraz papier toaletowy jest ogólnodostępnym, więc po co mamy kupować gazetkę ?

Grizzly
Dla mnie w potrzasku to będzie gdy syndyk powie, że wyprzedał ostatnie składniki majątku Agory!! Wroga nie można zaniechać, należy go dobić i sprawdzić czy faktycznie zdechł! Odsyłam do „Potopu”.

geordie
Zdycha jak widać powoli… ale jeszcze kąsa i szczuje… Trzeba ich jak słusznie przywołuje przykład Potopu Grizzly systematycznie dobijać. To antypolskie i szkodliwe pełne jadu szechterowskie badziewie

maciek
w maju było więcej wolnych dni – więc wzrost sprzedaży kału o 1,8% oznacza spadek o kolejne 3% Kiedy zdechnie wyborcza to powinno być ogłoszone 3 dniowe święto narodowe

lanca_ster
Będzie coraz trudniej, bo niezdecydowani przestali kupować, rząd nie wspomaga reklamami, a miliony zwolenników Schetyny są iluzpryczne

geordie
Ps.nie zdziwię się jak po cenach masła podskoczy trzykrotnie czosnek.

Gość
Panie Michnik, kończ pan, wstydu oszczędź i wracaj do brata, a potem do taty w piekle

Szila
A Wiadomości w TVP to nie w potrzasku? O 17% mniejsze oglądalność, niż rok temu, Ach zapominiałabym oczywiście, że nie w potrzasku bo przecież wszyscy się na nią będziemy musieli złożyć.

Tri-X
Szila 89.75.162.*, nie potrafisz się tak naturalnie cieszyć we wspólnocie? Tylko szukasz dziury w całym.

niuniek
Czyli JEST DOBRZE, a będzie jeszcze lepiej 🙂 NARESZCIE ODCHODZI W NIEBYT plugastwo zwane gadzinówką wyborczą!!! Tak trzymać POLACY !!

dziobal5
Jestem w szoku kto to kupuje.

niuniek
Do @dziodal. Przyznaję ZE WSTYDEM, że kiedyś sam kupowałem to plugastwo. Ale wiele lat temu, po przeczytaniu kolejnej bredni dostałem szoku, rzuciłem szmatławca do szamba mówiąc „idź złoto do złota”

Semper fi
Hahahaahhahhahahahahahahahaha

GWno Michnika ciągle śmierdzi
i trudno się go będzie pozbyć. W pierwszym półroczu (I – VI) 2017 r. wpływy z reklam GWna Michnika wyniosły 147,8 mln zł!!! Dla porównania: „Fakt” uzyskał: 67,9 mln, „Rzeczpospolita”: 52,5 mln.

ari
Oj nie długo, Michnik się po mądrzy. Jaki świat będzie czysty jak tego piśmidła zabraknie.

radca
To normalne prawo rynku, gorsze wypiera lepsze. Dlatego sprzedaż GW spada, ale wzrasta sprzedaż na nowym rynku mobilnym, w necie.

Coś dobrego na Dobranoc!
@ radca 77.65.103.* – Składam Wam wyrazy współczucia z powodu dogorywania Waszego ukochanego GóWna!

niewolnik
To w Polsce jeszcze się sprzedaje GW? Wenezuela ma problem z papierem toaletowym, jest zatem ratunek przed całkowitym upadkiem.

dor
To dlatego jeden z reporterów przeszedł na pensję do kancelarii prezydenta?

mik
nie czytam GW od 20 lat. stała się antypolska, antytradycyjna, wroga KRK. manipuluje nastrojami antyprawicowymi. w końcu to dzieci polskich stalinowców ją zakładały

Chwalba
Głos Cadyka solidnie zapracował na swoją opinię .

lanca_ster
Nakład SIECI, DO RZECZY GAZETY POLSKIEJ (tygodnik) jest po ponad 110 000. NAJWYŻSZEGO cZASU (jkm PODAWAŁ) OKOŁO 30 000. A GW? Procenty są infoormacją niepełną

obywatel
Jako, że zbliża się koniec tygodnia i wielu z nas zamierza spożywać napoje procentowe proponuję nowy toast (picie bez toastów, to pijaństwo): „za GW, do dna!” Panie Michnik, niech pan pozdrowi brata!

wacek
spoko Soros dołoży sypnie groszem na pewno

t.
Czyli samorzady zamowily 16.3 % mniej tego badziewia, bo o dobrowolne kupno tej „gazety” raczej nikogo o zdrowych zmyslach nie podejrzewam.

TW Julita
Orwellowska nowomowa: skrajny brak obiektywizmu, propagandowe manipulacje zamiast informacji, oto co wg GW-na znaczy „nam nie jest wszystko jedno”

Ukk
Mogli by wydawac na gorszej jakosci papierze bo ten to po tylku sie slizga za bardzo

20 thoughts on “533 Post-prawda „uczciwego marketingu i wiarygodnej propagandy”, czyli pranie nofoczesnych mózgów, a właściwie zalewanie ich trucizną, od której także i zęby psują się i rozpuszczają

 1. dz 87.205.33.*2 godziny temu
  Oni degradowali polskich bohaterów, konfiskowali ich własność, wyrzucali z mieszkania, z pracy. Prześladowali i dyskryminowali rodzinę, nawet znajomych. Mordowali. A teraz mamy się rozczulać ?

  leda777 94.254.162.*3 godziny temu
  Pracowałam 33 lata w służbie zdrowia w szpitalnej aptece na odpowiedzialnym stanowisku, teraz żyję z emerytury niecałe1500. Moje dzieci usamodzielniły się, pracując nawet w wakacje na studiach

  michal 56 165.225.81.*3 godziny temu
  Chyba podam swoje dane o zatrudnieniu jako ubowiec . Bede mial 2000zl emerytury. Za moja prace jako sanitariusz 35 lat pracy bede mial ok 1300zl netto.

  https://wpolityce.pl/polityka/357024-mocne-slowa-szefa-mswia-w-suchowoli-emerytury-esbekow-zostana-obnizone-uwazaja-ze-za-2-tys-zl-nie-mozna-przezyc-ale-to-sprawiedliwosc

  Mocne słowa szefa MSWiA w Suchowoli: Emerytury esbeków zostaną obniżone. „Uważają, że za 2 tys. zł nie można przeżyć, ale to sprawiedliwość”

  opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


  Mariusz Błaszczak w Suchowoli / autor: Twitter

  Gdyby żył w wolnym kraju, obchodziłby ten dzień. W Polsce takiej, która była jego marzeniem i dążeniem

  — powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Suchowoli podczas uroczystości 70 rocznicy urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

  Kiedy podczas swoich kazań w czasie Mszy za Ojczyznę mówił o Polsce solidarnej i wolnej. To nie podobało się reżimowi komunistycznemu, był prześladowany i zginął śmiercią męczeńską. Ci, którzy byli bezpośrednimi sprawcami tej zbrodni zostali ukarania, ale już ich mocodawcy nie ponieśli kary za swoje czyny. Nierozliczona została także cała formacja, która stała na straży aparatu opresji reżimu komunistycznego

  — mówił minister.

  Przez wiele lat w czasie III RP funkcjonariusze SB cieszyli się takimi samymi przywilejami, jak za PRL. Do 16 grudnia ubiegłego roku, kiedy to Sejm RP przyjął ustawę dezubekizacyjną. Ustawę, która odbiera funkcjonariuszom SB nienależne przywileje. Mimo wściekłego ataku opozycji, ustawa została przyjęta. Od 1 października tego roku będzie obowiązywać. Emerytury i renty funkcjonariuszy SB nie będą wyższe od tych otrzymywanych przez przeciętnego Polaka. Słyszymy, jak oni są tym oburzeni. Uważają, że za 2 tys. zł nie można przeżyć, ale na tym polega sprawiedliwość. To są działania, które znajdowały się w przesłaniu ks. Jerzego Popiełuszki. Ono opierało się o słowa „Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwycięża ” To jest dewiza, która powinna przyświecać nam wszystkim

  — dodał.

  as

  BonaWentura@BonaWentura4 minuty temu
  Wypada wspomnieć, że nie każdy esbek był oprawcą w ścisłym, słownikowym znaczeniu tego słowa, ale każdy esbek od magazyniera, kucharza czy kancelisty do laborantów, wykładowców i instruktorów tę zbrodniczą formację tworzył i swoich towarzyszy oprawców bezpośrednio lub pośrednio obsługiwał. Otrzymywał za to znacznie wyższe (od innych) wynagrodzenia, nagrody i przywileje, w tym mieszkania, talony na samochody i trudnodostępny sprzęt, dostęp do specjalnej służby zdrowia oraz wysokie emerytury po krótszym okresie lat pracy. Poza tym, prawie wszyscy esbecy brali udział w specjalnych akcjach, ze służbowymi pistoletami w kieszeni, przeciwko znaczniejszym protestom społecznym. Nie wszyscy, szczególnie młodsi, zdają sobie z tego sprawę.

  Obserwatorka 83.28.192.*godzinę temu
  Oddajcie prokuratorowi Witkowskiemu wyjaśnienie zbrodni na ks. Jerzym. Zdaje się, że wiele aureolek by poleciało. Od tego trzeba zacząć dobrą zmianę!

  Kaczka 83.4.202.*2 godziny temu
  Ciekawe czy Kaczyńskiego ta ustawa obejmie

  hanna 77.254.58.*3 godziny temu
  niech pojada do niemiec ,jako uchodzcy polityczni-tam socjal wyzszy mieszkanie za darmo i ciapaci jeszcz ich ubogaca!!!

  Kiepski 83.24.8.*3 godziny temu
  I to za dużo!

  ewa-alina 31.16.118.*5 godzin temu
  a jak moga przezyc inni obywalete za mniejsza emeryture ? to ich nie obchodzi

  statystyki 79.184.254.*5 godzin temu
  Trzeba było oszczędzać, gdy mieli dużo. Poza złodziejami i sędziami, którzy mieli zawsze dużo reszta społeczeństwa zyła ubogo.

  Polubienie

 2. fritz@fritzza 44 minuty
  Srodowiska zydowskie przed wojna robily, zeby Polska przestala istniec. Panstwo zydowskie z jezykiem urzedowym hebrajskim tylko mialo powstac. Dla zmylania panstwo mialo w nazwie rowniez okreslenie polonia.I rzeczywiscie, Polska zniknela na 6 lat a zydzi zostali nagrodzenie holokaustem. Sa zdanie, ze jak teraz Polska zniknie, to powstana te zydowskie obszary. Nic bardziej mylnego. Historia wczesniej czy pozniej bez Polski powtorzy sie. Jak widac sierakowski & co niczego nie pojeli: Polska ma zniknac. I oczywiscie nie tylko oni. 99% srodowiska jest tego zdania co przeklada sie wlasnie na extremalna nielojalnosc (targowica w rzeczywistosci) wobec Polski: lewandowski i boni dali ostanio popis w PE.

  Grizzly 83.28.252.*za 44 minuty
  Jeśli ten psi ujek SS finansowany jest z zagranicy to powinny zająć się nim odpowiednie służby!!

  Mosiek Enkawudzista Sierakower 46.11.47.*za 38 minut
  Ajwaj. Sierakowski i ta cala banda kundelkow zyjacych z datkow $oro$a to dzielni kontynuatorzy szajsu z PPR-a. Moze kiedys doczekaja sie tego, co zrobil Stalin z ich dziadziusiami. Ajwaj

  https://wpolityce.pl/polityka/357083-kolodziejski-a-moze-krytyka-polityczna-poprosi-teraz-unie-europejska-o-likwidacje-panstwa-polskiego

  Kołodziejski: A może „Krytyka Polityczna” poprosi teraz Unię Europejską o likwidację państwa polskiego?

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: Public Domain

  „Czekamy na kary dla Polski” – pisze na swoim profilu na FB „Krytyka Polityczna”. To reakcja na informację, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości odrzucił skargę Węgier i Słowacji na przymusową relokację imigrantów. Trudno dłużej udawać, że w Polsce nie istnieją środowiska stojące w faktycznej opozycji do własnego państwa, takie, które swojej szansy upatrują w pozbawieniu go suwerenności.

  Pracuję w mediach nie od wczoraj, w ciągu wieloletniej pracy zawodowej, zdarzało mi się rozmawiać z różnymi ludźmi, w tym także ze środowiska „Krytyki Politycznej”. I muszę przyznać, że ich stosunek do państwa jest dość szczególny. Otóż uważają się oni za „europatriotów” – ludzi, którzy odrzucają „prowincjonalną” polską tożsamość. Z tego punktu widzenia domaganie się kar czy sankcji wobec Polski nie jest niczym nagannym, bo Polska nie jest wspólnotą, z którą chcieliby się identyfikować.W okresie walki o traktat z Nicei (słynne „Nicea albo śmierć!” Jana Rokity), szef „Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski publicznie zapewniał, że on i jego środowisko nie mają nic przeciwko ograniczeniu liczby polskich głosów na forum unijnym. Ten sposób myślenia pozostał do dziś – więcej – rozwinął się, upatrując w szeroko rozumianej polskości, przeszkodę, którą należy zwalczać.

  Nazwałem przed chwilą ludzi z „Krytyki Politycznej” „europatriotami”. To jednak złe określenie. Europatriotami są raczej ci, którzy chcieliby bronić Europy przed szaleństwem wielokulturowości, przed eliminacją kultury i etyki chrześcijańskiej, słowem – ci wszyscy, dla których Europa to zespół kształtowanych przez stulecia wartości, a nie pewien projekt ideologiczny. Lojalność naszych neobolszewików (bo chyba to określenie lepiej oddaje istotę rzeczy) nie odnosi się zatem do Europy lecz do samobójczej wizji świata, która zdominowała dziś europejski liberalny mainstream. To nie jest „patriotyzm” – to słowo odnosi się przecież do znienawidzonej przez „Krytykę Polityczną” tożsamości narodowej. To raczej internacjonalizm w nowym wydaniu. Podobny do tego, który przed wojną kazał działaczom KPP zwalczać własne państwo w imię lojalności wobec stalinowskiej ideologii. I podobny do tego, który po 17 września 1939 roku, kazał współpracować z sowieckim najeźdźcą, a potem prosić go o przyjęcie w skład „wielkiej radzieckiej rodziny narodów.”

  Stalin nie szanował swoich wyznawców. Zwłaszcza tych najbardziej oddanych internacjonalistycznej wizji. Wielu z nich zakończyło swoje marne życie z kulą enkawudzisty w potylicy.

  Dziś nikt nikomu kuli w potylicę wpychać nie będzie, zatem zwolennicy „ukarania Polski” mogą bezpiecznie donosić na własny kraj w Brukseli, Berlinie, czy gdzie tam jeszcze chcą. Jednak szacunku nie zyskają. Ani w Brukseli i Berlinie, ani – tym bardziej – w kraju, który najwyraźniej przestali uważać za swój.

  autor: Konrad Kołodziejski

  geordie 46.238.239.*za godzinę
  Krytyka Polityczna powinna zostać zdelegalizowana i odcięta od subwencji… To są lewaccy terroryści.. Patrz antifa!

  As 94.254.147.*za godzinę
  sierakowski to głupek

  IP 455.43.33.* 77.114.88.*za godzinę
  Sierakowski to komuszy pomiot, jego babka była kochanką towarzysza Czernienki z ZSRR kiedy przyjeżdżał do Polski. Czego się po nich spodziewać?

  rutmistrz 89.66.42.*za godzinę
  Trzeba pomyśleć o karach za taką postawę dla Krytyki Politycznej i podobnych patriotów. I też nie ma na co czekać.

  Jasnowidz z Matplanety 94.254.139.*za godzinę
  A co na to przyszli liderzy Platformy Niemieckoobywatelskiej, jak wnuk Władysława Gomułki z PZPR-Borys Budka albo prawnuk Bolesława Bieruta z NKWD-Michał Szczerba?

  GGG 89.64.48.*za godzinę
  Czy to nie podpada pod paragrafy. Bo to przecież nie jest sprawa różnic w ocenie lecz jawne wspieranie działań przeciw własnemu państwu.

  Polubienie

 3. zbig 89.73.168.*za 24 minuty
  @do autora. Racja. Zwykła propagandowa agitka dla tych miłośników władzy, którzy nie identyfikują się z Januszami. Usprawiedliwiająca ich kołtuńskie lęki i dokonywane wybory.

  terazja 77.88.149.*za 7 minut
  Trudny tekst, ale nad wyraz orzeźwiający i otrzeźwiający. Perła rzucona mam nadzieję, że nie przed wieprze Dziękuję bardzo.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/357076-wolanie-o-szarosc-czyli-o-upadku-cywilizacji-jestesmy-u-progu-calkowitego-zniewolenia-czlowieka

  WOŁANIE O SZAROŚĆ, czyli o upadku cywilizacji. „Jesteśmy u progu całkowitego zniewolenia człowieka”

  opublikowano: 38 minut temu · aktualizacja: 34 minuty temu


  autor: pixabay.com

  W czasach głębokiej komuny Bohumil Hrabal napisał znakomite surrealistyczne opowiadanie „Bawidułki”. Bohater opowieści przyjeżdża do zapomnianej przez Boga i ludzi mieściny, aby ocenić obrazy dobrze zapowiadającego się malarza. Zachwycony kolorytem płócien, pyta młodego artystę, skąd czerpie pomysły na nasączone barwami pejzaże. Ten ze wzruszeniem wskazuje na miejscowy krajobraz. Za oknem rozpościera się przygnębiająca kraina przysypana grubą warstwą pyłu z pobliskiej cementowni… – Nasze życie, na przekór wszystkiemu, wcale nie musi być szare – zdaje się mówić Hrabal.

  Minęły lata. Różnokolorowy strumień dóbr dosłownie zalał naszą zgrzebną rzeczywistość. Lśniące samochody, uginające się pod ciężarem luksusowych towarów sklepowe półki, telewizory z ogromnymi taflami ekranów, internet, komputery, laptopy, tablety, telefony komórkowe, smartfony, ipady, iphony, błyskotki, błyskotki. Na wyciągnięcie ręki, po promocyjnej cenie, płatne w nigdy niekończących się ratach, których jesteśmy warci. Kuszeni reklamami („Gdy żyły sobie podciął nie zakrzepły blizny – Gillette najlepsze dla mężczyyyzny !”), rzuciliśmy się na słodkie makagigi, słodsze niż usta przewodniczącego Junckera. Wreszcie nie musimy ubarwiać naszego życia, które wprost eksploduje jaskrawymi kolorami. Młodym ludziom dorastającym w tym wesołomiasteczkowym entourage’u nie przyjdzie nawet do głowy, że mogłoby być inaczej.

  Niezmiennie wzrusza widok poety Herberta liczącego miedziaki na Piazza del Campo. Wystarczy na dwa, może trzy kawałki pizzy i szklaneczkę chianti w pobliskiej knajpce, której półmrok da wytchnienie porażonym urodą sieneńskiego trecenta oczom. Chwilę później zastygnie w oniemieniu przed „Wielką Maestą” Duccia. Swój zachwyt wyrazi słowami pokornej modlitwy: „Dziękuję Ci, że dzieła stworzone ku chwale Twojej udzieliły mi cząstki swojej tajemnicy i w wielkiej zarozumiałości pomyślałem, że Duccio, van Eyck, Bellini malowali także dla mnie”. Znajomi, którzy właśnie wrócili z Toskanii byli zawiedzeni. Hotelowy basen nie miał olimpijskich wymiarów, batystową pościel zmieniano zaledwie trzy razy na dobę, pośród ostryg i krewetek na bielszych ponad śnieg obrusach daremnie wypatrywali homara. Jednak na Piazza del Campo miło spędzili czas pod parasolem drogiej kawiarni, sącząc leniwie szampana i podziwiając występy ulicznych iluzjonistów. Z pewnością puściliby mimo uszu informację, że oddalone o rzut kamieniem Palazzo Publico skrywa utkany z mgły XIV-wieczny fresk Simone Martiniego. Delikatny majestat Madonny z Dzieciątkiem w otoczeniu aniołów i świętych zgina najbardziej harde karki.

  Bohater naszych czasów – homo ludens – w obłąkańczej pogoni za wiatrem domaga się, niczym rozkapryszone dziecko, coraz mocniejszych wrażeń. Możni tego świata właśnie na to czekają, umiejętnie kreując i zaspokajając kaprysy mas kupujących miast i wsi. Nie wymaga to wiele zachodu, gdyż konsumenckie potrzeby wyrafinowane nie są, a niespotykany w historii rozwój techniki zapewnia wysyp błyskotek, od których szumi w oczach. Kult materii w połączeniu z  infantylnym hedonizmem stworzył piorunującą mieszankę rozsadzającą fundamenty naszej cywilizacji. Rosyjski filozof Wasilij Rozanow, ostrzegał przed ponad stuleciem, że „postęp ludzki jest konieczny, ale nie dla duszy, która, dzięki niemu nie rośnie, lecz karleje”; również Jan Lechoń nie tryskał optymizmem, gdy na początku lat 50-tych wieszczył:

  „Cały świat zmierza do nowej bolszewii, bez fizycznego terroru, ale również bez wolności duszy”.

  Dzisiaj jesteśmy u progu całkowitego zniewolenia człowieka, który, nieprzywykły do samodzielnego myślenia, ogłuszony fajerwerkami wyznawców postępu ulega każdej manipulacji. Ideolodzy totalitaryzmów zaczynają swoje dziejowe misje od odrzucenia Boga. Jego miejsce zajmuje CZŁOWIEK, przed którym roztaczane są piękne miraże, pękające niczym mydlane bańki. Nagle Wolność, Równość, Braterstwo przepoczwarzają się w swoje przeciwieństwa, a radosne bachanalia na cześć Zbawców Ludzkości znajdują finał w Wandei, na Kołymie, w obozach naprawy przez pracę Mao Zedonga, na polach śmierci Czerwonych Khmerów. Ciekawe, jaki los szykują nam dzisiejsi budowniczowie NOWEGO WSPANIAŁEGO ŚWIATA? Pytanie na czasie, gdyż właśnie przyspieszył proces wielkiego prania mózgów, owocujący festiwalem nonsensów, idiotyzmów, profanacji. Polityczna poprawność, wyniesiona na wyżyny lewackiego sacrum, zbiera obfite żniwo. Seryjny afroamerykańskoskóry morderca, któremu na kadrach CNN fachowo wybielono twarz, jakże słusznie okazuje się białym katolikiem. Przygotowywana dyrektywa o strukturze zatrudnienia w jednej z europejskich stacji telewizyjnych: na 6 dziennikarzy co najmniej 1 gej, lesbijka lub osoba niepełnosprawna (oj, nie obejdzie się bez skutkujących kalectwem samookaleczeń i chwalebnych zmian orientacji). Brytyjskie Towarzystwo Medyczne każe nazywać ciężarne kobiety „osobami w ciąży”, co uchroni ponoć przed traumą istoty dwupłciowiowe i transgenderowe oraz niewiasty przy nadziei nieczujące się kobietami. W skandaliczny sposób nie uwzględniono homoseksualnych mężczyzn uwięzionych w kobiecych ciałach lesbijek przejawiających heteroseksualne skłonności, najczęściej w środy po 16.00. Istny wymiot ! – zwykł był mawiać w takich sytuacjach Charles Bukowski, który posiadł bardzo przydatną w czasach zidiocenia umiejętność wykonywania dwóch czynności naraz: siedział i pił. Toż nawet ideowi ojcowie postmarksistowskiego lewactwa miewali przebłyski racjonalnego myślenia. Choćby tow. W. Gomułka, podpytujący swojego sekretarza o homoseksualistów. Usłyszawszy, że chodzi o mężczyzn, którzy żyją ze sobą jak chłop z babą, zaryczał niczym mickiewiczowski niedźwiedź: „Co wy mi tu, towarzyszu Namiotkiewicz, pieprzycie ? Przecież to jest absolutnie niemożliwe !”.

  Wydalane przez unijnych lewaków idiotyzmy przekroczyły wszelkie wyobrażalne granice. Władze Amsterdamu zamierzają w gettach na obrzeżach miasta reedukować nieprzychylne homoseksualistom osoby, również dzieci. Warto próbować. Podobne eksperymenty, choćby ten z hunwejbinami w roli edukatorów, kończyły się przecież sukcesem. Towarzysz Mao, był z efektów ich pracy zadowolony, czego nie da się powiedzieć o żadnej z 40 – milionowych ofiar. Kto następny w kolejce do reedukacji ? Ani chybi zatwardziali reakcjoniści trzymający się chrystusowej wiary jak chłop ziemi. Ku radości goszystów są na straconej pozycji, zwłaszcza, że nieuchronnie nadchodzą czasy masowych konwersji na islam. Nie uczyniła tego malezyjska katoliczka ubiegająca się o azyl w Eurokołchozie. Wraz z synkiem wepchnięto ją więc do samolotu, który wylądował w przyjaznym chrześcijanom Kuala Lumpur. To nie koniec krzepiących wiadomości. Otóż w niemieckich, o przepraszam, oczywiście nazistowskich szpitalach i domach opieki personel medyczny na coraz większą skalę „aktywnie kończy życie pacjentów, zaprzestając uporczywej terapii”. W stachanowskim tempie rośnie też liczba homoseksualnych „rodzin”, gdzie opiekę nad zawłaszczoną dziatwą sprawują Rodzic A i Rodzic B („Rodzicu A, czy mogę iść na huśtawkę ?”). Czy w tej sytuacji warto sobie zawracać głowę nadciągającą muzułmańską nawałnicą ?

  Nie sposób przecenić roli papieża Piusa V w graniczącym z cudem triumfie wojsk Świętej Ligi pod Lepanto. Błagalne wołania Innocentego XI o ratunek nakłoniły króla Sobieskiego do wiedeńskiej odsieczy, zakończonej równie chwalebną wiktorią jak wcześniejsza o dekadę bitwa pod Chocimiem dająca mu polską koronę. Obecny Biskup Rzymu, za przykładem Angeli I, potężnej cesarzowej Tysiącletniej Europejskiej Unii, stręczy nam przy każdej okazji nachodźców, ślepo posłusznych koranicznemu nakazowi: „Zabijajcie bałwochwalców tam, gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki !”. Piotr Naszych Czasów, niczym sumienny urzędnik ONZFAO lub Czerwonego Półksiężyca, o  przepraszam, oczywiście Czerwonego Krzyża, nieustannie zabiera głos w sprawach doczesności. Eschatologii w jego pełnych społecznikowskiej pasji wystąpieniach tyle, co kot napłakał. Wynagradza nam to Franciszek duszpasterską aktywnością, której ukoronowaniem jest siejąca zamęt wśród kapłanów i wiernych adhortacja „Amoris laetitia”. Coraz liczniejsze papieskie wypowiedzi przesiąknięte są duchem nemodernizmu, np. „Każdy ma swoją wizję dobra i zła. Musimy zachęcać ludzi, by kierowali się ku temu, co im wydaje się dobrem”. I pomyśleć, że w ciągu minionych tysiącleci niepodatni na pokusy relatywizmu ojcowie Kościoła stawiali raczej Dekalog za wzór ludzkiego postępowania… . Uff ! Święty Janie Pawle II miej nas w swojej opiece !

  Przed islamskim potopem próżno też szukać ratunku u protestanckich hierarchów. Szwedzka biskupka Eva Brunne, wychowująca syna w lesbijskim związku małżeńskim, przekształca właśnie budynek luterańskiego kościoła na świątynię dla wyznawców wszystkich religii. Chrystusowe symbole zostały dawno usunięte; teraz montowany jest „ołtarz” skierowany w stronę… Mekki. Nie da się, niestety, uciec przed odpowiedzią na pytanie, czy bez aktywnego zaangażowania politycznych i religijnych przywódców skuteczna obrona naszej cywilizacji jest jeszcze możliwa. Trudno być optymistą, skoro nawet policjanci pospołu z żołnierzami na widok śniadolicego młokosa z tobołkiem na plecach wrzucają w swoich pancernych pojazdach wsteczny bieg. A jak na nadciągający Armagedon reagują zwykli eurokołchoźnicy – prości zjadacze nasion chia, jagód goji, pożywnego sushi ? Otóż potomkowie walecznych Franków, Gallów, Longobardów składają w miejscach krwawych zamachów bukieciki fiołków; najchętniej podczas joggingowej pogoni za wiatrem („Po Paryżu sobie tuptam. Patrzę – trup tu, patrzę – trup tam”). Wznoszą przy tym kabotyńskie okrzyki, że oto wszyscy jesteśmy paryżanami. Jacy wszyscy ? Poważnych ludzi proszę do tej błazenady nie mieszać ! Nasi przodkowie podejmowali podróże w głąb siebie. Homo ludens potrafi już tylko szwendać się po świecie, jedynie po to, aby na plaży w Acapulco lub w ruinach rzymskiego Koloseum wgapić się w ekran smartfona („Ich oczy były niejako na uwięzi”). Ponoć potomkowie tych osobników opuszczają łona matek z „wypasioną komórką” przy uchu. Tak jak rodzice nie rozstaną się z nią, nawet na sekundę, do końca swoich dni. I jak tu nie przyznać racji Arturowi Perez – Reverte, wzdychającemu z rezygnacją: „Tak już jest, że po bogach i bohaterach przychodzą nieuchronnie miernoty, tchórze i idioci”.

  No cóż, wygląda na to, że ostatnia nadzieja w kibicach warszawskiej Legii („Legio, ukochana Legio, dziś Europa czeka na zwycięstwo tweeee !!!”). Toż wystarczy zwabić na trybuny stadionu przy Łazienkowskiej tych wszystkich uzbrojonych po zęby islamistów, a eurkołchozowe problemy wnet znajdą pomyślne rozwiązanie. Jednakże skutki tytanicznej próby sił pomiędzy kibicami z tak odmiennych kręgów kulturowych mogłyby się okazać dla ortopedycznych oddziałów rodzimej służby zdrowia nie do udźwignięcia. Któż nam zresztą zaręczy, że warszawscy herosi nie zostaną okrzyknięci przez niezawodnego F. Timmermansa ksenofobami, nacjonalistami i faszystami, a nasze państwo uniknie drakońskich kar za każdego przegnanego na cztery wiatry bisurmana oraz członków jego szykującej się do przyjazdu rodziny. Gdyby tak się stało, przy niemieckim Związku Wypędzonych powstałaby niechybnie muzułmańska filia domagająca się odszkodowań za utracone nadwiślańskie mienie. Jeszcze nie zdążyliśmy zadośćuczynić okrutnie skrzywdzonym nazistom za zbrodnie popełnione w polskich obozach koncentracyjnych, a tu, proszę, kolejna turbacja. Poza tym, czy wypada inkomodować cesarzową Angelę I ? Po Łazienkowskiej Wiktorii znów by  przecież musiała tańcować przed nachodźcami niczym król Dawid przed Arką – byle ich tylko zwabić w gościnne progi Tysiącletniej Europejskiej Unii. Jej mieszkańcy przygotowują właśnie na swoją zgubę wystawną ucztę Fokosa. Dajmy więc pokój ryzykownym spekulacjom.

  Cóż zatem nam czynić? Na początek spróbujmy przywrócić naszemu życiu szarość, gdyż nadmiar barw otępia, degeneruje. A gdy to zrobimy, niech każdy myślący, wrażliwy „na niteczki wzruszeń” człowiek zacznie kolorować własne życie sam – rozważnie, mądrze, z umiarem. Kategorycznie odrzućmy kiczowate oferty pacykarzy – manipulatorów. Może wówczas uda się nam mozolnie poskładać rozbity na tysiące kawałków witraż świata, tak, aby wszystko trafiło na swoje miejsce.

  A co z Europą ? Talleyrand, zapytany o stan zdrowia króla Jerzego III odparł: Jedni twierdzą, że umarł, inni – że jeszcze żyje; po czym konfidencjonalnie dodał: Ja nie wierzę ani jednym, ani drugim.

  autor: Marek Czernicz

  chemik@chemik4 minuty temu
  Tych paru posłów , ministrów, dziennikarzy, kapłanów NIE DA RADY , trzeba milionów ROZSĄDNYCH ludzi. To co obecnie robi tzw. zachód, to dążenie do SAMOZAGŁADY .

  Baba Banga 85.197.190.*5 minut temu
  Piekny tekst na zakonczenie wieczoru. Dzieki.

  Do Autora 89.76.81.*8 minut temu
  Skąd u tak wrażliwego autora taki kult siły i chamstwa. Kiedy barbaria walczy z barbarią Muzy zamykają oczu i zatykają uszy bo Kultura jest bezbronna, jeżeli traktuje pióro jako broń to jest propaga

  marco 79.184.253.*16 minut temu
  wspaniale studium. dzieki, ze w panskie slowa zostaly przyodziane nasze mysli.

  Andrzej 185.15.3.*21 minut temu
  Perełka ! Znakomity tekst

  zbig 89.73.168.*23 minuty temu
  Manifest kołtuna, ale podpisany pseudonimem. To resztki wstydu?

  katarzyna 87.205.74.*26 minut temu
  Jakby ktoś wpuścił strumień czystej wody. Dziękuję.

  Polubienie

 4. ola 178.37.217.*godzinę temu
  Europa Zachodnia zostala totalnie zduraczona przez lewackie ideologie multikuti , gender, LGBT. To szalenstwo musimy kategorycznie odrzucic!

  Marks, Marcuse, Spinelli 79.184.75.*4 godziny temu
  Zbiór idei realizowanych przez elity UE, to kolejne przedzierzgnięcie się marksizmu w inną skórę. Ale dalekosiężny cel jest ciągle ten sam jak u Karola Marksa. Właśnie jego realizację obserwujemy!

  Ada 83.7.243.*6 godzin temu
  Pawlicki w „Sieci”: „Polska nie chce brać udziału w naprawie Europy. „PORUTA i SMUTEK” próbuje ocalić Polskę ksenofobiczną i chorą, przed nowoczesnym i wolnym światem!!”

  https://wpolityce.pl/polityka/356916-ubogacenie-gwaltowne-pawlicki-w-sieci-polska-nie-chce-brac-udzialu-w-samobojstwie-probuje-ocalic-europe-przed-jej-wlasnym-szalenstwem

  Ubogacenie gwałtowne. Pawlicki w „Sieci”: „Polska nie chce brać udziału w samobójstwie. Próbuje ocalić Europę przed jej własnym szaleństwem”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: screen/sieci

  — pisze na łamach tygodnika „Sieci” Maciej Pawlicki.

  Publicysta podkreśla, że gdyby w Rimini nieznani sprawcy („być może z Afryki Północnej”) nie napadli na dwoje Polaków, być może świat w ogóle nie dowiedziałby się o sprawie.

  Pobitym Włochom i zgwałconym Włoszkom wytłumaczono by, że lepiej nie zaczynać awantury, bo to pachnie rasizmem. Przecież trudno będzie udowodnić, że mężczyzna nie używał mowy nienawiści, poniżając gwałcicieli, a kobieta nie prowokowała do gwałtu, np. mając odkryte ramiona. I być może pobici i zgwałceni Włosi by ulegli, nie chcąc mieć kłopotów w pracy i szkole jako rasiści, faszyści, islamofoby

  — zwraca uwagę publicysta.

  Pawlicki podkreśla, że zdeprawowane polityczną poprawnością, lub przerażone podejrzeniem o niepoprawność władze i media Europy Zachodniej zatajają przed obywatelami nie tylko kulturową tożsamość sprawców przestępstw, lecz wręcz sam fakt ich popełniania.

  W minionych kilku latach Europa instytucjonalnie amputowała sobie swój instynkt samozachowawczy, a teraz pozbawia swój organizm kolejnych zmysłów: wzroku, słuchu i czucia. Udaje, że nie widzi i nie rozumie, co się w niej dzieje. Już codzienne zamachy i „incydenty” spowszedniały, elity zachodniej Europy zabiegają, by uznać je za nieuniknioną normę, jak deszcz. Ale proces postępuje

  — ocenia Pawlicki.

  Dodaje, że wojna już się zaczęła. Muzułmanie rozpoczęli zajmowanie – jak uważają – należnych im terytoriów.

  Polska nie chce brać udziału w europejskim samobójstwie, próbuje odurzoną, słaniającą się Europę ocalić przed jej własnym szaleństwem. Polska jest wolna i niepodległa, ale w przeddzień stulecia odzyskania niepodległości znowu musi o niepodległość walczyć. Na razie tylko politycznie, ale to wojna na serio

  — pisze Maciej Pawlicki.

  dziobal@dziobaldzisiaj, g. 10:08
  Przypuszczam że opinia publiczna dowiaduje się o jednej setnej przestępst jakich dopuszczają się migranci.

  sake 83.10.115.*dzisiaj, g. 10:01
  czemu wpolityce.pl nie pokazano jak dotad choć wycinka z obszernych fragmentów jej artykułów i książek o islamie? Jakże trafna jest ocena faktów dziś i wizja jutra tej niezyjącej już dziennikarki.

  gosc 100 91.63.32.*dzisiaj, g. 9:38
  DANIEL opisał w swojej książce jak pracował w przeszłości z małymi dziecmi i cyt. chętnie pomagałem małym chłopcom jak chcieli siusiu (otwierał rozporek i co?) miałem wtedy przyjemność. Ot lewactwo

  Polubienie

 5. Kazik 83.9.148.*za 21 minut
  Niech wielokulturowe, imigracyjne kraje jak Niemcy, Francja itp. sobie ujednolicają świadczenia dla swoich imigrantów. To nie dotyczy krajów, które nie chcą być wielokulturowe i imigracyjne.

  j 185.97.16.*5 minut temu
  To nie chytry tylko głupi pomysł bez szans powodzenia. Już widzę jak pokojowe ludy afrykańskie zgadzają się na zabranie im ich pieniędzy co im się należą od niejakiego Allacha, ha ha ha ha ha

  asdd 77.254.1.*godzinę temu
  To głupi pomysł – ekonomicznie wykluczający się. Upadnie śmiercią naturalną.

  przemyśl-7 31.183.0.*godzinę temu
  To ,że wasze procedury są wspaniałomyślne , świadczy ,że jesteście chorzy na umyśle…. Trzeba to zmienić i imigrantów zniechęcić .

  wracajcie do swoich 82.143.153.*2 godziny temu
  chore, dlaczego mamy pracowac na ludzi, którzy nigdy nie podejma pracy. w austri 80% tzw. uchozców zyje tylko z zasiłków. Dośc tego. Nalezy deportowac wszystkich uchodzcóe do Arabi Saudyjskiej

  https://wpolityce.pl/swiat/357038-chytry-pomysl-niemiec-kosztem-innych-krajow-unii-szef-msw-ma-sposob-na-nadmiar-imigrantow-chce-ujednolicenia-swiadczen-dla-uchodzcow-w-ue

  Chytry pomysł Niemiec kosztem innych krajów Unii! Szef MSW ma sposób na nadmiar imigrantów. Chce ujednolicenia świadczeń dla uchodźców w UE

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu


  autor: PAP-EPA

  Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere opowiedział się w sobotę za ujednoliceniem wysokości świadczeń dla uchodźców w UE. Wyższy niż w innych krajach poziom świadczeń w Niemczech przyciąga jego zdaniem zbyt dużą liczbę migrantów.

  Niemcy są krajem, w którym pragnie zamieszkać większość (migrantów), ponieważ nasze procedury i warunki przyjmowania są w porównaniu z innymi krajami europejskimi wspaniałomyślne

  — powiedział de Maiziere w wywiadzie dla dziennika „Rheinische Post”.

  Szef MSW zaznaczył, że poziom niemieckich świadczeń dla uchodźców jest relatywnie wysoki i wywołuje „efekt zasysania”.

  Nowy rząd utworzony po wyborach powinien, jego zdaniem, niezwłocznie podjąć zabiegi o stworzenie jednolitego systemu azylowego w całej UE.

  Procedury azylowe i świadczenia dla uchodźców powinny być we wszystkich krajach Unii takie same

  — powiedział polityk CDU. Oznacza to, że wysokość świadczeń w Niemczech zostałaby obniżona – przyznał.

  De Maiziere skrytykował obowiązujące w Niemczech przepisy prawne, pozwalające jego zdaniem na zbyt długie odwlekanie na drodze sądowej deportacji osób, którym odmówiono azylu.

  Agencja dpa przytacza dane Eurostatu, z których wynika, że w zeszłym roku o ochronę w krajach UE wystąpiło 1,2 mln osób. 60 proc. z nich złożyło wnioski w Niemczech.

  Mieszkający w ośrodku dla uchodźców obcokrajowiec otrzymuje początkowo kieszonkowe w wysokości 143 euro. Gdy zamieszka w kwaterze poza ośrodkiem, świadczenia wzrastają o 216 euro. Po upływie 15 miesięcy kandydat do azylu ma prawo do zasiłku w wysokości przysługującej także Niemcom – 392 euro miesięcznie, a także do dodatku na mieszkanie.

  PAP/mall

  Robert@rob.lodzza 42 minuty
  Każdy bez wyjątku kto popiera przyjmowanie muzułmańskich imigrantów jest współsprawcą zamachów terrorystycznych w Europie

  michael112 193.239.83.*22 minuty temu
  No i wtedy trzeba będzie KONIECZNIE zamknąć granicę z Niemcami!~ Ujednolicony socjal + niższe koszty życia w Polsce = co najmniej spora ilość imigrantów.

  ZmielonyPrzezPO/PSLD 185.15.2.*26 minut temu
  Niech niemieckie firmy wspaniałomyślnie wyrównają pensje Polskim pracownikom do poziomu pensji Niemców, podobnie francuskie itd. Wzbogacili się na II WS i to bylo ok, płacić reperacje to już problem

  Kali Fat 78.11.203.*38 minut temu
  Niemcy przeprowadzają de-germanizcję kraju. Szczęść Ałłach czy nie daj Boże? Dobrze to czy źle?

  politycy to wielkie k…wy 109.47.3.*39 minut temu
  nalezy przypomniec ze w De wnet wybory, Wszystkie partie siegaja po populistyczne idee-aby zdobyc glosy wyborcow! Na wyscigi- by sie przypodobac-oglupic-tak jest wszedzie!. Po wyborach inaczej bedzie!.

  bet 188.146.162.*2 godziny temu
  Wojna w SYRII się już skończyła, więc „mili ciapaci goście” niech wracają zuruck nach Hause. Die Schwarzen auch.

  hg@Henia2 godziny temu
  szkopy uważają że jełuropa to ich państwo oni zawłaszczyli sobie europę a teraz jak na nazisto-komuchów przystało unicestwią ją dzikusami i mordercami z afryki , co za podłe państwo podłe i niebezpieczne szczególnie dla nas Polaków , ale co się dziwić wcielony diabeł nienawidzi Państwa które pomimo tak apokaliptyczny czasów nadal jest po stronie Chrystusa i Matki Bożej. 23 września rocznica śmierci Ojczulka Pio módlmy się do niego , jego wstawiennictwo uratowało mnie w ciężkiej chorobie . Całe życia widział Maryję ona towarzyszyła mu już o dzieciństwa dlatego tak mocne jest jego wstawiennictwo.

  Polubienie

 6. Xxc 216.66.91.*za godzinę
  Przecież gołym okiem widać że Macierewicz kocha Putina a Putin nie może żyć jak nie zadzwoni raz dziennie do Antka. Boże jak te lemingi czyli prymitywne dzieci POstkomuny są głupie!!

  Polka 213.5.212.*za godzinę
  Ależ oni mają pietra. Strach zamulił ich mózgi. Przecież to co opisuje GW to właśnie przezywały miliony Polaków za rządów cwanych i bezwzględnych liberałów

  https://wpolityce.pl/polityka/357125-gazeta-michnika-wie-jak-wyslac-polakow-do-nieba-i-tam-nagrodzic-programem-5-000-000-plus

  Gazeta Michnika wie, jak wysłać Polaków do nieba i tam nagrodzić programem 5 000 000 plus

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: Wikimedia Commons

  Po licznych zapowiedziach końca świata nadszedł czas na to, co po końcu świata. I tę wizję przedstawia niezawodna gazeta Michnika. Z jednego z najbardziej kuriozalnych tekstów, jakie czytałem w ostatnich latach, autorstwa Marka Beylina, wyłania się obraz budzący grozę, wywołujący zgrzytanie zębów i ciarki na plecach, a generalnie taki, że odechciewa się żyć. Nawet gdyby nie czytać dalszego ciągu, kilka wybitych zdań odbiera oddech. „Jeśli PiS utrzyma władzę, spadniemy do trzeciego, piekielnego kręgu nowej Europy. Rozhulana niestabilność, potęgujące zacofanie, coraz mniej praw, wyzysk, znój, szybki przyrost nierówności – taki będzie nasz świat poza Europą. (…) Mieszkaniec Berlina lub Amsterdamu będzie żył dostatnio i bez socjalnych zgryzot. A tobie, obywatelu z Warszawy bądź Krakowa, uganiającym się za pracą i walczącym o poczucie bezpieczeństwa, pozostanie smęt i zazdrość”.

  W apokalipsie wedle gazety Michnika mamy wyraźne nawiązanie do „Boskiej komedii” Dantego. Marek Beylin serwuje nam przecież swego rodzaju katabazę (wędrówkę po zaświatach) na podstawie arcydzieła włoskiego poety, a może nawet „Eneidy” Wergiliusza. Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości to przecież ewidentnie piekło Dantego, z jego dziewięcioma kręgami, choć autor gazety Michnika wspomina o trzecim piekielnym kręgu. Gdy się jednak wczytać w tekst Beylina, Polska znajdzie się w najlepszym wypadku w VI kręgu piekła Dantego, przeznaczonym dla heretyków. A herezją jest tu oczywiście niezgoda na lewicowo-liberalny raj, który powinna realizować Unia Europejska. Tak właściwie to wskutek rządów PiS Polska znajdzie się w VIII kręgu piekła, tym podzielonym na dziesięć czeluści. A w najgorszym scenariuszu znajdzie się wręcz w kręgu IX – najstraszniejszym, gdzie Dante spotkał m.in. zdrajców Judasza i Brutusa.

  Podobnie jak u Dantego, nad bramą prowadzącą do piekła zgotowanego Polakom przez PiS też wisi napis. Autor gazety Michnika go nie podaje, ale można go zrekonstruować jako: „Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wychodzicie”. Wychodzicie z Unii Europejskiej. Nawet jeśli nikt z UE nie wychodzi i wychodzić nie zamierza, gazeta Michnika od miesięcy dmie w trąby wyjścia. A owo wyjście jest złem najgorszym, zasługującym co najmniej na VIII krąg piekielny (ten trzeci u autora z gazety Michnika to chyba właśnie ósmy u Dantego). Podczas gdy Polacy będą skazani na piekło, pojawi się nowy porządek europejski, który „pochłonie ogromne sumy, wszak trzeba będzie szybko wyrównywać poziom gospodarek w strefie euro, uwspólniać polityki socjalne i fiskalne, a także intensywnie rozwijać polityczne więzi z basenem Morza Śródziemnego i Afryką, by je stabilizować”. Polakom pozbawionym tych pieniędzy nie pozostanie nic innego jak poszukać sobie jakiejś w miarę wygodnej czeluści w VIII piekielnym kręgu. Tym bardziej że przestaną cokolwiek rozumieć, skoro „polska edukacja pod władzą PiS będzie nas cofać, a nie rozwijać mentalnie, nie da nam narzędzi do rozumienia współczesnego świata”.

  W niebie znajdą się „Niemcy, Holandia, Luksemburg, pewnie Dania, może Austria, część Belgii, Francji, Skandynawii, zapewne też Szwajcaria”. I „tam będą się koncentrowały bogactwo i postęp. Tam też najłatwiej przyjdzie realizacja tego, co dziś zdaje się jeszcze utopią – choćby powszechnego dochodu obywatelskiego. Bogaty świat powoli zmierza w tym kierunku”. W europejskim niebie będzie mało pracy i dużo pieniędzy na wygodne życie. Przy tym 500 plus czy inne socjalne programy PiS to żenujące ochłapy, nie warto się więc na nie nabierać. W unijnym niebie będzie bowiem realizowane coś w rodzaju 5 000 000 plus, i to bez rodzenia dzieci, czyli zgodnie z ideałami wyzwolonych feministek. Czy warto popierać PiS i 500 plus, gdy przed Polakami perspektywa 5 000 000 plus? Oczywiście nie warto, ale trzeba się spieszyć, bo może być za późno. „Jeśli PiS przegra, powróci polska szansa. Choć będzie znacznie trudniej ją wykorzystać, ponieważ przepadł na Zachodzie obraz Polski przewidywalnej, stabilnej i związanej z demokratycznymi standardami. Odzyskanie takiej pozycji zajmie lata”. Jeśli Polacy pozostaną omotani przez PiS i ślepi na niebo 5 000 000 plus, „w tym cholernym świecie, gospodarczej kolonii zintegrowanego Zachodu, znajdziemy się wraz z Chorwacją, Bułgarią, Rumunią i Węgrami Orbána. Niby będziemy w Unii, ale głównie jako jej roboczy folwark”. Innymi słowy, znajdziemy się w jakiejś cywilizacyjnej studni, co wprost odsyła do IX kręgu piekielnego z Dantego.

  Tylko postęp i wiara w niego, poparte zaufaniem do takich gigantów europejskiego nieba jak Angela Merkel, Emmanuel Macron, Jean-Claude Juncker, Frans Timmermans, Donald Tusk czy Elżbieta Bieńkowska (zgłosiła swoje aspiracje do tego towarzystwa za pośrednictwem niemieckiego „Spiegla”) mogą Polskę i Polaków wyrwać z piekielnych czeluści. Ku niebu prawdziwej Unii Europejskiej z programem 5 000 000 plus. I żeby nie było, że wizję piekła maluje tylko teoretyk z gazety Michnika, ten organ postępu odwołał się do praktyka, czyli prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (w obszernym wywiadzie). I ów herold wolności z Gdańska w mig „rozkminia” pisowskie „inne plemię”, które łączy „negatywizm, lęk i odrzucenie, np. liberalnego, demokratycznego państwa prawa, albo ucieczka przed myślą, że Polska może być w przyszłości bardziej różnorodna etnicznie”. Prymitywne pisowskie plemię nie tylko trwale odgrodzi od nieba takich wolnościowców jak Adamowicz (36 kont, 7 mieszkań, liczne rady nadzorcze, hojne darowizny od rodziców i teściów), ale i mniej obrotnych, czyli na przykład elektorat PO i demonstrantów spod znaku KOD.

  W piekle PiS wolnościowców może czekać, jak przestrzega Paweł Adamowicz, „seria prewencyjnych aresztowań, a przynajmniej stawiania jakichś aktów oskarżenia wobec liderów opozycji”. A masy da się zoportunizować: „zawsze część osób pomyśli: ‘Jak będę cicho, nic mi nie zrobią’. (…) Nie będę sponsorował Fundacji Lecha Wałęsy, bo jak się dowie o tym skarbówka, to przyśle mi do firmy dodatkową kontrolę i będę miał kłopoty”. Adamowicz sobie poradzi, gdyż ma „doświadczenie barykad z lat 80.”, „parę razy spędził 48 godzin w areszcie, zna twardość pryczy w celi, wie, jak ogląda się niebo z perspektywy okratowanego spacerniaka”. Inni natomiast w piekle stracą resztki nadziei. Konkluzja apokalipsy wedle gazety Michnika (konkretnie wedle Marka Beylina i Pawła Adamowicza) jest więc taka, że odsunięcie PiS od władzy, to nie tylko kwestia polityczna i cywilizacyjna (odcięcie od programu 5 000 000 plus), ale wręcz sprawa eschatologiczna. Polska trafi doi piekła i będzie się staczać po ścianach piekielnego stożka (taki kształt ma piekło Dantego), aż nie wyląduje na samym dnie, czyli w IX piekielnym kręgu. Tylko Michnik ze swoimi aniołami oraz archaniołowie Merkel, Macron, Juncker, Timmermans oraz Tusk z Bieńkowską mogą nas przed tym strasznym losem uratować. W dodatku zapewniając wszystkim korzystanie z programu 5 000 000 plus.

  autor: Stanisław Janecki

  lektura dla Janeckiego 91.246.66.*za godzinę
  Zamordyzm. Plan utworzenia federalnego państwa europejskiego, którego autorem jest włoski komunista Spinelli – https://www.youtube.com/watch?v=NxrVzXhndyg

  rp 185.188.117.*za godzinę
  michnik ty durniu co u twojego brata bandyty

  stary dziad 46.113.49.*za 42 minuty
  Gdybym miał super kasę to kupowałbym ziemię w Zachodniopomorskim. Za kilka lat sprzedałbym ją BIAŁYM nieoczadziałym postępacko Europejczykom. I za tę kasę sprowadzałbym Polaków z Kazachstanu.

  Sylwia 83.30.125.* 39 minut temu
  Tak to prawda, w zach-pom. w jednej wsi niemka bedzie budować 10 domów (willi). Na wsi pod Szczecinem, jak myślicie dla kogo?

  danton 83.5.177.*za 29 minut
  michnik jak każdy żyd ma w genach księgę wyjścia z egiptu do ziemi obiecanej, więc my wyjdźmy z tego eurokołchozu, do obozu wolnych od lewactwa narodów!!

  Stan 217.99.128.*za 27 minut
  Bomba !!!!

  ewa-alina 31.16.118.*za 25 minut
  wiekszych fanaberii nie slyszalam-ubaw po pachy a tak na powaznie czas sie zainteresowac glebiej p.Abramowicz i p. Michnik

  Ursa Furiosa 94.254.153.*za 12 minut
  Te kręgi piekielne jak najbardziej na czasie. Spieszcie się towarzysze marksizm zdycha na waszych oczach….

  Kasia 89.64.37.*za 8 minut
  Michnik, Kutz, Palikot, KOD, RAŚ, PO, PSL, N, SLD, MN, folksdojcze to jedna ferajna nienawidząca polskiego narodowego patriotyzmu’ PO-PSL bylo w koalicji z separatystami z RAŚ I Niemcami na Śląsku

  Polubienie

  • JakubGalicyjski@JakubGalicyjski2 godziny temu
   Czarno to widzę, jeżeli czytelnictwo gazety z Czerskiej będzie systematycznie spadało jak dotychczas, to za rok do dwóch lat o GW będzie można poczytać na portalach historycznych.

   mruk 82.5.27.*3 godziny temu
   Cymbalom z Wyborczej raczej nic nie pomoze. Strasznie sie mecza biedaki. Wiec niech wyemigruja. To przeciez szansa jak mawial jeden z ich guru :))

   https://wpolityce.pl/polityka/357104-a-to-dobre-czarne-wizje-wyborczej-o-przyszlosci-polski-jesli-pis-utrzyma-wladze-spadniemy-do-trzeciego-piekielnego-kregu-nowej-europy

   A to dobre! Czarne wizje „Wyborczej” o przyszłości Polski: „Jeśli PiS utrzyma władzę, spadniemy do trzeciego, piekielnego kręgu nowej Europy”

   opublikowano: 7 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu


   autor: wPolityce.pl/pixabay.com

   Jeśli PiS utrzyma władzę, spadniemy do trzeciego, piekielnego kręgu nowej Europy

   — taki histeryczny tytuł możemy zobaczyć na wyborcza.pl. Jak może wyglądać życie w nowej Europie wg. „Wyborczej”?

   Zdaniem Marka Beylina, autora artykułu, to mieszkańcy Berlina czy Amsterdamu będą żyli dostanie, a Polakom pozostanie „smęt i zazdrość”. Wszystko to przez to, że „obywatel z Warszawy bądź Krakowa” będzie uganiał się za pracą i poczuciem bezpieczeństwa.

   To nie koniec tej mrocznej wizji. Kolejny problem, to wspólna waluta. Unia Europejska – zdaniem „GW” – podzieli się na tych, którzy będą integrować się w strefie euro i na „maruderów”, którzy będą spychani na peryferia. Beylin dodaje również, że taki jest najczęściej pogląd europejskich polityków, ale jego zdaniem, będzie ciekawiej, niekoniecznie dla Polski.

   Bo jeśli część Europy postawi na zacieśnianie współpracy i zacznie budować wspólny obszar gospodarczo-polityczny, schemat Unii dwóch prędkości diabli wezmą. Źle, bo to schemat optymistyczny

   — twierdzi dziennikarz.

   Co jest w tym takiego optymistycznego? Otóż Unia dwóch prędkości to wersja drogi „od pucybuta do milionera”. W artykule możemy przeczytać, że zgodnie z tą drogą słabe, opóźnione w rozwoju kraje, dzięki własnym wysiłkom i pomocy z UE mogą zbliżyć się do czołówki. Jak przekonuje, z takiego rozwiązania korzystały biedniejsze kraje, takie jak Portugalia, Hiszpania i Grecja. Martwi sie tym, że nowa wersja integracji przerwie ten proces. A szczególnie tym, że unijne fundusze zostaną przeznaczone na rozwój krajów strefy euro.

   Prezydent Francji Emmanuel Macron ma rację – bez tego nowa, nazwijmy ją Euro-Unia będzie zagrożona kryzysami migracyjnymi i pozbawiona cennych rynków zbytu

   — dramatyzuje.

   Zdaniem autora jest jednak jeden promyk nadziei. Dumnie oświadcza, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory, to powróci szansa dla Polski. Jednak trudno będzie ją wykorzystać.

   Na Zachodzie przepadł obraz Polski przewidywalnej, stabilnej i związanej z demokratycznymi standardami. Odzyskanie takiej pozycji zajmie lata. Ale jeśli PiS utrzyma władzę, spadniemy do trzeciego piekielnego kręgu nowej Europy. To będzie obszar rozhulanych niestabilności i potęgującego się zacofania w stosunku do centrum. Coraz więcej biedy, coraz mniej praw, wyzysk, znój, szybki przyrost nierówności – taki będzie nasz świat

   — wieszczy „Wyborcza”.

   Dodaje, że nie będziemy sami w tym „cholernym świecie gospodarczej kolonii zintegrowanego Zachodu”. Towarzyszem naszej niedoli mają być Węgry, Rumunia, Chorwacja i Bułgaria.

   Czyli znów Czerskiej marzy się powrót do tego, żeby było tak, jak było, żeby Polska była państwem uległym, które Niemcy i Francja poklepywałyby pieszczotliwie po ramieniu wciskając coraz więcej imigrantów, by „kulturowo nas ubogacić”.

   wkt/wyborcza.pl

   Zdzierski@Zdzierski3 minuty temu
   Na stacji BP widziałem tydzień temu nachalną reklamę GW. Leżała stosami na ladzie w miejscu, gdzie klient otwiera portfel, by zapłacić. Teraz omijam BP by się nie natknąć na tą antypolską gadzinówkę.

   smętek@smentek27 minut temu
   Takie teksty czytało się w Trybunie Ludu, gdy Polaków chciano nastraszyć, jak to będzie im źle, gdy zabraknie Związku Radzieckiego, któremu, za wszelką cenę, a był ona strasznie wysoka, należy się nasza, polska uległość i podporządkowanie. Beylin, którego tatuś był komunistą z krwi i kości, daleko nie odpadł od swojej jabłoni. Tak, jak Michnik. Tymczasem ZSRR upadł, a Polska żyje i ma się dobrze, mimo wielu Beylinów i Michników. Także czas Trybuny Ludu minął, o czym zdaje się zapominać nadredaktor GieWu, choć gołym okiem widać, jak mija nieodwracalnie czas jego gazety, skradzionej Solidarności. Bo „kradzione – nie tuczy”, jak słusznie powiada stare porzekadło.

   ostatnileming@ostatnileminggodzinę temu
   A my do tego trzeciego kręgu spadniemy z drugiego, czy z czwartego? I w którym kręgu są Francuzi i Niemcy? A kto jest najbliżej centrum?

   les 89.68.106.*godzinę temu
   Myślę, ze szybciej GW spadnie w mroki zapomnienia…. Ich czarnowidztwo i stałe judzenie przeciwko legalnej władzy jest na dalszą metę nie do przyjęcia

   PO 83.28.251.*2 godziny temu
   właśnie widzę jak od prawie dwóch lat upadamy… straszne… nic nie można zapier… lić

   Podatnik Państwa Polskiego 188.146.168.*3 godziny temu
   A jeżeli nie utrzyma rządzenia Polską to liberalne cwaniaczki będziecie musieli wprowadzić równowartość 1500€ minimalną płacę oraz 1000€ dla bezrobotnych do czasu podjęcia pracy. Lub konfiskata mienia

   przemyśl-7 31.183.0.*3 godziny temu
   Jeśli ten scenariusz się dokona to ,,Wyborcza ,, zostanie zatopiona .

   https://wpolityce.pl/polityka/357317-dziennikarze-gw-przebrali-sie-za-aktywistow-greenpeace-internauci-nie-wytrzymali-koledzy-jacka-hugo-badera-poszli-o-krok-dalej

   https://wpolityce.pl/polityka/357275-nasz-news-maskarada-dziennikarze-z-wyborczej-przebrali-sie-za-aktywistow-greenpeace-i-demonstrowali-przed-resortem-srodowiska

   Polubienie

  • Adam 91.233.157.*za 29 minut
   Adamowicz, jedyny podział pomiędzy Polakami to Naród okradany i kasta złodziejska, wiecznie żądna kasy. Ten podział zakopiemy, gdy kasta znajdzie się pod kluczem wraz z utraconym lewym majątkiem.

   tracker 89.73.111.*godzinę temu
   Wszyscy wiedzą, że to łapówkarz i kombinator. Wystarczy porównać dochody i obecny majątek, a trafi za kraty.

   Obserwator 93.157.153.*godzinę temu
   Pan Adamowicz powinien zrozumieć, że jeśli jest mu obojętne kto będzie mieszkał w Polsce, to może niech mu będzie obojętne gdzie on będzie mieszkał. Nie musi to być ta nielubiana przez niego Polska.

   https://wpolityce.pl/polityka/357026-skandaliczne-slowa-adamowicza-w-gw-dzieli-polakow-na-plemiona-i-atakuje-to-inne-ich-lacza-negatywizm-lek-i-odrzucenie

   Skandaliczne słowa Adamowicza w GW! Dzieli Polaków na „plemiona” i atakuje to „inne”: „Ich łączą negatywizm, lęk i odrzucenie”

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   Paweł Adamowicz / autor: Fratria/’Gazeta Wyborcza’

   Ludziom o nieskoszarowanych poglądach trudniej się zorganizować, szukać tego, co łączy, niż rodakom z tego „innego plemienia”, którzy na każde pytanie i problem mają prostą odpowiedź

   — tłumaczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej”.

   Ich łączą negatywizm, lęk i odrzucenie, np. Liberalnego, demokratycznego państwa prawa, albo ucieczką przed myślą, że Polska może być w przyszłości bardziej różnorodna etnicznie. Nas – wolność, sceptycyzm, niepokora i krytycyzm wobec samych siebie

   — sprecyzował.

   CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Krajewski ujawnia kulisy przesłuchania Adamowicza: „Amber Gold wspierało gdański samorząd”. WIDEO

   Prezydent Gdańska zaznaczył, że ten podział Polaków na dwa obozy mógł wystepować od zawsze.

   Jeden skierowany do wewnątrz, karmiący się tak czy inaczej rozumianą wyjątkowością, swojskością, silną amplitudą uczuć religijnych i narodowych, megalomanią. No i ten drugi, zdecydowanie prozachodni, szukający inspiracji w tamtejszej kulturze. Myślę, że w mentalności Polaków te echa są ciągle obecne

   — mówił.

   Adamowicz kreuje się na ofiarę obecnych władz i jednocześnie bohatera totalnej opozycji.

   Mam doświadczenie barykad z lat 80., więc pewnie jestem bardziej uodporniony na to, co się dzieje i może stać. Natomiast zdaje sobie sprawę, że nie każdy przeszedł peerelowski trening

   — powiedział.

   Bardzo interesujący jest fragment wywiadu z prezydentem Gdańska, dotyczący podejścia państw do przyjmowania imigrantów.

   Czy po ostatnim zamachu w Barcelonie Katalończycy się przelękli? Nie. Przeciwnie – wyszli na ulice z okrzykami, że nie dadzą się zastraszyć. Spójrzmy na Francuzów po zamachach w Paryżu – czy którykolwiek polityk, włącznie z populistyczną, skrajną Marine Le Pen, nawoływał do palenia meczetów? Nie! To pokazuje, że ci ludzie są kształceni i kształtowani

   — podkreślił Adamowicz.

   Nie dość, że prezydent Gdańska dzieli Polaków, to jeszcze uznaje, że nasza racjonalna postawa wobec problemu przyjmowania imigrantów obcych kulturowo i terroryzmu islamskiego to efekt „nieodpowiedniego kształcenia”. Zdaje się, że według niego, gdyby w Polsce doszło do zamachu terrorystycznego, powinniśmy reagować tak jak na Zachodzie – czyli rysować kredkami po ziemi i krzyczeć, że nie damy się zastraszyć… i tak do kolejnej tragedii.

   as/”Gazeta Wyborcza”

   autor: Kronika kłamliwej histerii

   zwd 94.254.129.*2 godziny temu
   jestem ciekaw kiedy ten łobuz wyląduje wreszcie w więzieniu. Ludzie czekają, p.Ziobro do roboty

   jan 5.172.255.*3 godziny temu
   jedni ludzie kradna inni nie, to jest prawdziwy podzial obywatelu adamowicz

   Jan 178.37.238.*3 godziny temu
   i takie coś rządzi miastem!

   andre 83.21.11.*5 godzin temu
   Czemu w demokracji wybiera się takich głupków? Nie można tego cofnąć?

   ANIA 83.31.146.*7 godzin temu
   Kiedy ten”TŁUSTY KOCUR’,utuczony na naszych pieniądzach,zniknie z przestrzeni publicznej?

   nil 178.235.40.*7 godzin temu
   Czas prześwietlić jego konta i skąd ma taki majątek , Urzędzie Skarbowy czas do pracy , chyba że jesteście w kieszeni Adamowicza.

   upss… 83.24.148.*7 godzin temu
   A kogo obchodzi co przypalony Budyń plecie. Zostawcie to „Pudelkowi”, GW i MSN-owi.

   Rodak 88.156.44.*7 godzin temu
   Ten foksdojcz , Adamowicz, występuje przeciwko Polakom bo służy Niemcom dla ukrycia swoich przekrętów w Gdansku i czas najwyższy zająć sie nim jako szkodzącym Polsce i Polakom.

   kornik 94.254.172.*8 godzin temu
   To ile było tych kont ?

   Polubienie

 7. za duzo obcego kapitału 83.26.239.*godzinę temu
  Polacy są tak zabiegani, zaangażowani poprzez zatrudnienie lub brak zatrudnienia, i nie dostrzegają co się za ich plecami dzieje. Wielu jest takich co uwierzyli wielu reklamom i to ich oślepia.

  anucha 5.172.232.*2 godziny temu
  A Izrael przejmuje polskie wodociągi i cisza.

  -rach. Homo homini lupus est ! 79.185.124.*2 godziny temu
  To kolejny przykład jak metodą soft-power można skolonizować kraj. Próba upodmiotowienia Polski wywołuje skowyt obecnych rzeczywistych właścicieli rynku w Polsce. Strzeżcie się wilków w owczych skó-

  bądzcie czujni !!!!! 83.26.239.*3 godziny temu
  A wiele kobiet takich podchodów niemieckich wcale nie dostrzega i to jest bardzo smutne. Mogą powstać ( CELOWE ) błędy analityczne niebezpieczne w diagnozie i leczeniu.

  kkk 89.65.186.*4 godziny temu
  Sprzątanie, jedzenie, teraz laboratoria. Zostało jeszcze zlecenie leczenia do firm zewnętrznych i wreszcie kadra w szpitalach będzie miała święty spokój. Jeszcze tylko podwyżki płac i już.

  stary Polak 88.199.192.*4 godziny temu
  a przy okazji zbierane są dane wrażliwe milionów Polaków które zawsze są przydatne służbom obcego państwa. i firmom.

  Andrzej Kocikowski 5.174.104.*4 godziny temu
  Teraz Wam się k …a oczy otwierają?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/357056-niemcy-przejmuja-laboratoria-medyczne-nasz-dziennik-co-czwarte-zostalo-przejete-przez-firme-zewnetrzna

  Niemcy przejmują laboratoria medyczne! „Nasz Dziennik”: Co czwarte zostało przejęte przez firmę zewnętrzną

  opublikowano: wczoraj


  autor: pixabay.com

  Co czwarte szpitalne laboratorium zostało przejęte przez firmę zewnętrzną. Są to głównie podmioty niemieckie

  — alarmuje „Nasz Dziennik”.

  Prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych i dr nauk medycznych Elżbieta Puacz powiedziała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że już 24,6 proc. laboratoriów szpitalnych zostało wykupionych przez zewnętrzne podmioty, aż 90 proc. z nich zostało przejętych przez niemieckie podmioty. Dodaje, że „zagraniczne firmy kontrolują połowę laboratoriów analitycznych wykonujących standardowe badania zlecane w przychodniach”. Polskie laboratoria przejmowano przez wykup i przez zakładanie konkurencyjnych placówek, które stosując sztucznie zaniżone ceny doprowadzały nasze laboratoria do bankructwa.

  Gazeta pisze, że proces zlecania zewnętrznym firmom usług realizowanych przez laboratoria diagnostyczne trwa od kilku lat i negatywnie wpływa na ochronę zdrowia pacjentów.

  Doktor Elżbieta Puacz skrytykował szpitale za outsourcing, bo jak wskazała kontrola NIK, nie przynosi on oszczędności, a co istotniejsze – szpitale nie są w  stanie kontrolować pracy laboratoriów.

  Oprócz jednego szpitala żaden nie kontrolował tego, co to laboratorium robi, jaką ma jakość badań, kto tam pracuje

  — powiedziała.

  Bardzo często zdarza się, że tylko podstawowe badania są wykonywane w tym laboratorium, natomiast wszystkie inne wywożone są do tzw. centralnych laboratoriów, czyli takiej „fabryki wyników”, gdzie one docierają po pewnym czasie, ktoś wykonuje to badanie, nie wiadomo kto, wynik dociera z powrotem do szpitala. I w tym momencie lekarz czy personel medyczny nie ma od razu informacji, że coś jest nieprawidłowego, że należy badanie powtórzyć, że należy zrobić badania kontrolne, które uwiarygodnią, czy rzeczywisty wynik jest tak krytyczny czy nie i czy może nastąpił jakiś błąd analityczny. W tym momencie znowu przedłuża to czas pobytu pacjenta w szpitalu. Kolejną kwestią są zwiększone koszty dla szpitala

  — dodała dr Elżbieta Pukacz.

  ems/naszdziennik.pl

  abc 77.91.37.*12 minut temu
  „Lody” Sawickiej.

  trudna odpowiedź 88.66.253.*godzinę temu
  czy to prawda, że niemieckie f-my farmaceutyczne skupują w polskich mleczarniach substancje maślane, a to co pozostaje jest potem sprzedawane Polakom jako pełnowartościowe masło?

  j 94.254.147.*5 godzin temu
  Od jutra ustawa regulujaca wykonywanie badan przez jednostki finansowane przez nfz. Zakaz zlecania na zewnatrz. Proste.

  643128 37.47.33.*5 godzin temu
  PIS-lemingi będą jak niepodległości bronić szkodnika , zdrajcy i funkcjonariusza obcych koncernów farma, bo „z PIS” i wyzywać od troli, Doświadczyłem już na FB. Żenada.

  aria 79.184.130.*5 godzin temu
  Dlaczego nie ma danych o czasie kiedy to się zaczęło? I czy się nasila?

  Polubienie

 8. Foudre 185.63.201.*6 minut temu
  Nie ma co się dziwić wzór mają od proroka Mahometa który był mordercą, gwałcicielem, pedofilem swoje pseudomadrosci opisane sa w hadisach Mahometa. Diabeł przyjął -ma twarz islamu

  ds 188.114.70.*12 minut temu
  No jesteśmy bardzo, ale to bardzo „zdziwieni”

  https://wpolityce.pl/swiat/357134-zatrwazajace-wnioski-niemieckiego-raportu-statystycznie-na-uchodzce-przypada-15-razy-wiecej-przestepstw-seksualnych-niz-na-niemca

  Zatrważające wnioski niemieckiego raportu. Statystycznie na uchodźcę przypada 15 razy więcej przestępstw seksualnych niż na Niemca

  opublikowano: 30 minut temu · aktualizacja: za godzinę


  autor: Kinolamp via Foter.com

  Po zagłębieniu się w niemiecki policyjny raport statystyczny na 2016 rok (Polizeiliche Kriminalstatistik 2016) można dojść do przerażających wniosków. Wynika bowiem z niego, że choć przybysze z bliskiego wschodu i z Afryki stanowią w niemieckim społeczeństwie mniejszość, to – proporcjonalnie – popełniają więcej przestępstw seksualnych.

  Okazuje się, że na 1 milion Niemców mieszkających w kraju pojawiły się 54 podejrzenia o przestępstwa seksualne. Natomiast jeśli chodzi o tzw. azylantów (czy osoby szukające w Niemczech azylu) na 1 milion przebywających w niemczech przypadało 819 podejrzeń o gwałt czy molestowanie seksualne.

  I choć w Niemczech żyje tylko nieco ponad milion osób ubiegających się o azyl, to liczba przestępstw seksualnych dokonywanych przez nich jest proporcjonalnie o wiele większa.

  Warto zapoznać się ze źródłem informacji o przestępczości w Niemczech w 2016 roku: Polizeiliche Kriminalstatistik.

  BKA/Twitter/gnor

  patriota 185.150.135.*21 minut temu
  kara za krzywdy, jakich dopuscili sie na innych narodach w historii

  m 89.68.176.*33 minuty temu
  Wśród księży ten odsetek jest jeszcze większy – księża na księżyc!!!

  KORnik@drukarz 178.235.1.*44 minuty temu
  Przekazać dla niemieckich kobiet koronkowe stringi koniakowskie z dodatkiem jelita wieprzowego. Lepsze niż elektroniczne pasy cnoty które mogą powodować złe pole magnetyczne dla rozruszników serca.

  W 79.175.212.*godzinę temu
  A w Polsce coraz więcej ciapatych – pytam dlaczego ??????????

  Chwalba 83.4.204.*godzinę temu
  Do W . Coraz więcej ciapatych , bo Polki też jeżdżą za granicę do pracy .

  Chwalba 83.4.204.*godzinę temu
  Hmm, ale dla Makreli ważne może jest że z tych gwałtów ktoś się narodzi : tania siła robocza .

  mexx 5.172.234.*15 minut temu
  A skąd te arabusy, pakisy i inne mahoniem pastowanie szuwaksy, których coraz więcej na ulicach Warszawy?

  mexx 5.172.234.*18 minut temu
  gwałty to jeszcze nic, zaczęły się już szerzyć choroby zawleczone przez nachodzcow, jakoś ciocia Makrela nie nakazała sprawdzać szczepienia..co na to obchodzi, niech szkopy pochorują sobie..

  Patologiczny pomysł 89.73.221.*19 minut temu
  Pomysł wsadzenia tych ludzi do obcego społeczeństwa, z niewielkimi szansami na integrację, z restrykcjami religijnymi co do relacji damsko-męskich, to bomba! I oni też oni są ofiarami tej patologii!

  Polubienie

 9. aka@akaza 31 minut
  Budowa IV Rzeszy trwa w najlepsze.

  boy 37.47.113.*8 minut temu
  Marzy jej się IV Rzesza oj marzy. Najgorsze co dla świata zrobiono to zgoda na połączenie Niemic. Będzie tylko gorzej. Podobno historia uczy ???

  czyt drob druk 94.240.33.*za 26 minut
  Unia Europejska – federacja suwerennych państw? państwo federacyjne? federacja ‚eurona’? lustrzane odbicie dolara ( „dolar to waluta USA, a problemy to wasze, „). Oj ateno wielkooka z Branibora,

  helmut 178.235.146.*za 25 minut
  Merkel agentka Putina

  https://wpolityce.pl/polityka/357120-merkel-chce-zmieniac-unijne-traktaty-musimy-zakotwiczyc-to-co-juz-w-praktyce-robimy-w-strefie-euro

  Merkel chce zmieniać unijne traktaty! „Musimy zakotwiczyć to, co już w praktyce robimy w strefie euro”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 17 minut temu


  autor: PAP/EPA/DANIEL MAURER

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel opowiedziała się na łamach niedzielnego wydania „Frankfurter Allgemeine Zeitung” – „FAZ” – za zmianą unijnych traktatów w celu zacieśnienia integracji w strefie euro.

  Skrytykowała szefa FDP Christiana Lindnera za chęć pogodzenia się z aneksją Krymu.

  Musimy zakotwiczyć w traktatach to, co już w praktyce robimy w strefie euro

  — powiedziała Merkel w rozmowie z „FAZ”.

  Większa integracja w strefie euro możliwa będzie w niektórych punktach tylko po zmianie traktatów

  — zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu. Jak dodała, obecnie większość działań opiera się o porozumienia między rządami, ponieważ kraje członkowskie „nie znalazły dotychczas czasu i siły, by zmienić traktaty UE”.

  Do gruntownej reformy strefy euro dąży prezydent Francji Emmanuel Macron. Jego propozycje obejmują m.in. powołanie ministra finansów strefy euro i stworzenie odrębnego budżetu dla strefy euro. W maju Merkel i Macron zapowiedzieli opracowanie „mapy drogowej” reform Unii.

  W wywiadzie dla „FAZ” Merkel zwróciła uwagę na znaczenie problematyki bezpieczeństwa w UE.

  My Europejczycy musimy dokładnie wiedzieć, kto u nas przebywa

  — podkreśliła. Oceniła jako „naiwną” nadzieję, że można stworzyć europejską przestrzeń swobodnego poruszania, nie kontrolując skutecznie granic zewnętrznych. Zapowiedziała powstanie rejestru osób, które wjeżdżają i wyjeżdżają z UE, oraz wymianę tych informacji między wszystkimi krajami Unii.

  Merkel skrytykowała szefa Wolnej Partii Niemieckiej (FDP) Christiana Lindnera, który uważa, że Zachód powinien pogodzić się z aneksją Krymu przez Rosję jako „trwałym prowizorium” i podjąć dialog z prezydentem Władimirem Putinem w celu umożliwienia mu „wyjścia ze ślepej uliczki”.

  Co by się stało, gdyby tak samo postąpiono z nami w NRD, zgodnie z dewizą: nic się nie da zmienić?

  — zapytała Merkel. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że podziwia odwagę ludzi, którzy przez całe życie podtrzymywali wiarę (w zjednoczenie Niemiec).

  Odwaga jest wielką cnotą

  — podkreśliła.

  W przypadku powstania po wyborach koalicyjnego rządu CDU/CSU z FDP Lindner może zostać ministrem spraw zagranicznych w gabinecie Merkel.

  wkt/PAP

  peter 178.235.146.*za 18 minut
  traktat unijny należy bezwzględnie zmienić na unię niezależnych suwerennych państw, rozwiązać wszystkie unijne struktury a powołać tylko radę konsultacyjną

  he,he 77.112.48.*6 minut temu
  Traktaty ,traktatami ale Mein Kampf w wersji hard pisane przez tante Angele to dopiero będzie bestseler . Widać ciasni frycom w obecnych traktatach.

  nie ona 89.238.146.*14 minut temu
  Czy na zdjeciu jest makrela? Brakuje glebokich bruzd wokol ust, inny ma nos, inna barwa oczu. To sobowtor.

  zimny 83.11.46.*16 minut temu
  Apel! Koniecznie oglądaj!


  KRZYSZTOF KAROŃ na stronie:
  https://www.youtube.com/user/HISTORIASZTUKI2011/videos

  o jo joj 95.160.152.*27 minut temu
  UWAGA-epidemia choroby wściekłych krów znowu ATAKUJE !!!!!!!!!!!!!!

  Gosc 104.15.172.*27 minut temu
  Miedzy wierszami: UE tak naprawde istnieje tylko w sferze euro, trzeba nieznacznie przestac mowic o UE i zostawic tylko wyrazenie „sfera euro”. Niech Polacy pograza sie w niebycie, swiat nie zauwazy.

  ead 89.77.205.*35 minut temu
  zmienić to sobie możesz majtki MAKRELA

  kasia 188.146.2.*godzinę temu
  No i teraz odkryje dyktator karty. Czas na wyjście z unii muzułmańskiej. To wszystko nie tak miało być,czegoś innego oczekiwaliśmy. Jak zwykle kiwają nas ile się da.

  Polubienie

 10. awa 83.10.37.*za 13 minut
  Szkoda na niego czasu i miejsca. To reklama posła za darmo. Sprytny jest.

  Natenczas Wojski 77.254.109.*5 godzin temu
  Cieszę się, że niedorozwinięci umysłowo też mają swoją parlamentarną reprezentację. Gdzie jest drugi tak demokratyczny kraj?!…

  Robert1701 37.47.12.*2 godziny temu
  I kto takiego śmiecia na posła wybrał ,takie same gnidy jak on sam

  https://wpolityce.pl/polityka/357110-kompromitacja-posla-nowoczesnej-stwierdzil-ze-atak-na-pomnik-odsieczy-wiedenskiej-to-akt-antypisowski-tam-bylo-pis-napisane-wideo

  Kompromitacja posła Nowoczesnej! Stwierdził, że atak na pomnik odsieczy wiedeńskiej to… akt antypisowski. „Tam było PiS napisane”. WIDEO

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Piotr Misiło i pomnik odsieczy wiedeńskiej / autor: YouTube/screen TVP INFO

  Jednym z tematów programu „Woronicza 17” (TVP INFO) była kwestia zbezczeszczenia pomnika odsieczy wiedeńskiej na wzgórzu Kahlenberg. Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło stwierdził, że widzi na nim napis „PiS”, a zatem to było działanie antypisowskie.

  Jeśli ktoś do kogoś podejdzie na ulicy i da mu w mordę, to odróżniamy, czy to akt chuligański, czy rasistowski. Czyli to samo zdarzenie fizyczne jest czymś różnym w zależności od motywacji. Tutaj wydaje się, że to nie jest czysty wandalizm

  — powiedział prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.

  Niewykluczam, że jest to przejaw postawy, która jest wyrazem antypolonizmu, którego podgłębianie jest skutkiem nieodpowiedzialnego zachowywania się części opozycji, która tworzy nieprzyjazne dla polski nastroje

  — dodał.

  Pan profesor mam 50 proc. racji, bo to wcale nie musi być tak, że to jest działanie antypolskie. Z tego co widzę, to często jest to wymiar antypisowski. Widzieliśmy tam napis PiS. Jakoś wcześniej takich aktów wandalizmu nie było

  — powiedział poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej.

  Jeżeli to by było działanie antypisowskie, to jest to ciekawe, że PiS jest kojarzony za granicą z tradycją i chwałą polskiego oręża

  — odpowiedział prof. Zybertowicz.

  Czy to oznacza, że Jan III Sobieski był w PiS?

  — zwrócił się do posła Nowoczesnej prowadzący program Michał Rachoń.

  To nadinterpretacja

  — odpowiedział Misiło.

  Niestety, Jan III Sobieski nie należał do PiS-u

  — oświadczył wiceszef MON Bartosz Kownacki. Być może zaskoczyło to nieco posła Nowoczesnej.

  Ja bym go mianował honorowym członkiem

  — dodał prof. Zybertowicz.

  as/TVP INFO

  gre 80.110.126.*2 godziny temu
  nastepny nowoczesny cymbal

  milicjant 84.151.116.*3 godziny temu
  Czy ten zakompleksiony kurdupel Misiło nie wygląda jak pener spod budki z piwem?, się zapytuje

  Misio 178.37.238.*3 godziny temu
  ci Nowocześni sa tak nowocześni w myśleniu że któż by tam za nimi zdążył. Przerastają w swoim myśleniu pozostałą opozycję o lata świetlne. Ten właśnie wystrzelił jak rakieta w kosmos.

  jembond@jembond4 godziny temu
  To misiło, to cóś ebniętego z wyglondó i rozómka.

  Ula 188.146.106.*4 godziny temu
  Czego sie spodziewac po tym posle osle? Osiol skonczyl licencjat na byle jakiej szkole prywatnej, a wiec byl na tyle oslem, ze nie dostal sie na panstwowa uczelnie. Taki ktos chce komus imponowac?

  kalop13 84.10.229.*5 godzin temu
  wisidło, stuzidło i halidło, i brakuje tylko kukizidło – czwórka do brydż..pardon, brydżidła!

  Toni 83.4.7.*5 godzin temu
  W tej nowoczesnej ruskiej grupy są sami nienormalni, szkoda ich cytować bo to zbieranina głupoli.

  Polubienie

 11. Edi 79.66.159.*za godzinę
  czyli Polakow w Polsce sądy gnębią a arabowie sie ślizgają. czerwone łachudry precz z sądów!

  napewno im dopier.. 213.241.93.*7 godzin temu
  Z tego co wiadomo jednego już zwolnili z kryminału .Brudasy są w Polsce pod szczególną ochroną

  bravo 79.191.221.*8 godzin temu
  A czy mordercę już skazano? Jeden trzymał a drugi zadawał ciosy nożem, typowe morderstwo z premedytacją. Ten przeklęty tzw. wymiar sprawiedliwości należy rozwiązać.

  .
  https://wpolityce.pl/kryminal/357113-w-srode-proces-uczestnikow-ulicznych-burd-w-elku-zamieszki-wybuchly-po-zabojstwie-21-letniego-daniela-w-noc-sylwestrowa

  W środę proces uczestników ulicznych burd w Ełku. Zamieszki wybuchły po zabójstwie 21-letniego Daniela w noc sylwestrową

  opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 9 godzin temu


  autor: fot. wPolityce.pl

  Przed Sądem Rejonowym w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) rozpocznie się w środę proces dziewięciu uczestników zamieszek, które wybuchły w tym mieście na początku roku po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabami.

  Do ulicznych burd w Ełku doszło po śmierci 21-latka, który zginął od ciosów nożem w sylwestrową noc przed prowadzonym przez cudzoziemców barem z kebabami. W tłumie mieszkańców, którzy zebrali się, by wyrazić sprzeciw wobec tego zabójstwa, były osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu. Po tych wydarzeniach policja zatrzymała ponad 30 osób.

  W środę przed ełckim sądem stanie dziewięciu z nich, oskarżonych o „czynny udział w niebezpiecznym zbiegowisku”, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Sześciu ma dodatkowo zarzuty czynnej napaści na policjantów, co jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  Pozostałych 27 uczestników ulicznych awantur dobrowolnie poddało się karze na początku lipca. Wszyscy oni przyznali się do winy i uzgodnili wysokość kary z prokuratorem. Swoje zachowanie podczas zbiegowiska tłumaczyli m.in. uleganiem „reakcji tłumu” i wzburzeniem po zabójstwie młodego człowieka. Większość z nich została skazana za udział w zbiegowisku na kary od kilku miesięcy do roku ograniczenia wolności. Pięciu, którzy przyznali się do atakowania policjantów, otrzymało kary po roku więzienia w zawieszeniu na 2-3 lata.

  Wobec jednej osoby, której rola w zbiegowisku była „podrzędna”, sąd na wniosek prokuratury warunkowo umorzył postępowanie. W przypadku trzech osób prokuratura umorzyła postępowanie ze względu na brak dowodów.

  Do zabójstwa 21-letniego Daniela doszło w noc sylwestrową w pobliżu jednego z barów z kebabami. Młody mężczyzna wybiegł z lokalu, zabierając stamtąd dwie butelki napojów. W pościg za nim ruszyły dwie osoby z baru: pracujący tam jako kucharz Tunezyjczyk oraz właściciel, który ma pochodzenie algierskie. Gdy go dogonili, doszło do szarpaniny. Według ustaleń prokuratury, Algierczyk szarpał i przytrzymywał Daniela, a Tunezyjczyk zadał chłopakowi ciosy nożem, które okazały się śmiertelne.

  Początkowo obu cudzoziemcom przedstawiono zarzuty współudziału w zabójstwie. W maju Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zmieniła zarzuty stawiane właścicielowi baru. Algierczyk jest teraz oskarżony nie o współudział w zabójstwie, ale udział w bójce i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Przyznał się do tego i chce poddać się karze bez przeprowadzania rozprawy. Ełcki sąd ma rozpoznać jego sprawę na posiedzeniu w poniedziałek.

  Suwalska prokuratura nadal prowadzi główny wątek śledztwa, w którym podejrzanym o zabójstwo jest obywatel Tunezji. Śledztwo wobec niego ma zakończyć się aktem oskarżenia jeszcze we wrześniu.

  pc/PAP

  autor: wSumie.pl

  Polubienie

  • RJCHK @RJCHK:
   Polskie sądy i prokuratura… Zamordowany został młody człowiek i wyrok w zawieszeniu bez rozprawy ???.Rozpędzić to „towarzystwo wzajemnej adoracji” !.

   ka9q @ka9q:
   @RJCHK No i jak tu nie chcieć szeroko pojętej reformy sądownictwa. ,,Zawiasy” przy sprawie dotyczącej morderstwa, ciekawe swoją drogą jak to się dzieje że zmieniono mu kwalifikacje z współudziału na nie udzielenie pomocy ?

   Kojoto @Kojoto:
   to jest nie do pomyślenia jak się traktuje bandziorów w Polsce… chyba naprawdę wszystko jedno gdzie będą sądzić bandziorów z Rimini….

   http://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/algierczyk-zamieszany-zabojstwo-polaka-elku-uniknie-rozprawy-sadowej/


   Fot. facebook

   ALGIERCZYK ZAMIESZANY W ZABÓJSTWO POLAKA W EŁKU NIE UNIKNIE ROZPRAWY SĄDOWEJ

   11 września 2017|3 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Prokuratura i oskarżony Algierczyk uzgodnili wyrok w zawieszeniu bez przeprowadzania rozprawy, jednak sprzeciw zgłosiły matka i siostra zmarłego.

   Przed Sądem Rejonowym w Ełku nie doszło dzisiaj do ogłoszenia wyroku bez rozprawy w procesie Algierczyka zamieszanego w wydarzenia, które zakończyły się śmiercią 21-letniego Polaka w noc sylwestrową w Ełku. Sprzeciwiła się temu rodzina zabitego.

   Chodzi o sprawę z początku roku, kiedy w noc sylwestrową 21-letni mieszkaniec Ełku został zamordowany w pobliżu lokalu gastronomicznego „Prince Kebab” przy ulicy Armii Krajowej. Wcześniej był on klientem lokalu i miał nie zapłacić za dwie butelki napoju. Kilku mężczyzn, którzy znajdowali się w środku, wybiegło na zewnątrz. Doszło do bójki, w trakcie której 21-latek został dwukrotnie ugodzony nożem w okolice serca. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

   PRZECZYTAJ: Ełk: Algierczyk i Marokańczyk zwolnieni bez zarzutów, objęto ich nadzorem policyjnym

   Algierczyk, właściciel baru, początkowo był oskarżony o zabójstwo Polaka, jednak po zebraniu różnych dowodów i po przeprowadzeniu wizji lokalnej zmieniono zarzut wobec niego na udział w bójce i nieudzielenie pomocy. Mężczyzna przyznał się do winy i zgodził się poddać się karze więzienia w zawieszeniu, bez przeprowadzania rozprawy. Sprzeciwiły się temu matka i siostra zabitego, które mają w sprawie status poszkodowanych. W związku z tym prokuratura jest zobowiązana do skierowania do sądu aktu oskarżenia i dojdzie do rozprawy. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Algierczyk stanie przed sądem.

   Podejrzanym o zabójstwo Polaka jest obywatel Tunezji. Jak podaje TVP Info, akt oskarżenia przeciwko niemu będzie gotowy do końca września.

   rzypomnijmy, że sprawa stała się głośna, kiedy 1. stycznia 2017 przed barem „Prince Kebab” doszło do gwałtownych protestów. Wczesnym popołudniem zebrało się tam kilkuset mieszkańców, żeby wyrazić sprzeciw wobec tej tragedii i zapalić znicze. W tłumie były też osoby agresywne, które wybiły szyby i niszczyły mienie w witrynie lokalu, rzucały petardami, butelkami oraz kamieniami w stronę funkcjonariuszy i radiowozów. Zamieszki zakończyły się przed północą.

   Kresy.pl / TVP Info

   http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/lublin-akcja-antyterrorystow-mieszkaniu-ahmeda-s-ktory-probowal-kupic-bron-palna/


   Antyterroryści. Zdjęcie ilustracyjne. Źr. Policja

   LUBLIN: ARESZTOWANO AHMEDA S., KTÓRY PRÓBOWAŁ NIELEGALNIE KUPIĆ BROŃ PALNĄ

   12 września 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Policyjni antyterroryści oraz przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych byli zaangażowani w aresztowanie Ahmeda S. w Lublinie.

   Ahmed S., student medycyny z Lublina, legitymujący się norweskim paszportem, został w sobotę zatrzymany przez lubelską policję przy udziale antyterrorystów i przewodnika z psem do wykrywania materiałów wybuchowych – informuje Dziennik Wschodni. Powodem zatrzymania była próba nielegalnego zakupu broni przez studenta z Norwegii, o której dowiedzieli się lubelscy policjanci.

   Podczas zatrzymania w jego mieszkaniu na lubelskiej Kalinowszczyźnie Ahmed S. nie stawiał oporu. Śledczy nie znaleźli w mieszkaniu żadnych substancji wybuchowych.

   Według tłumaczeń Ahmeda S., próbował on zakupić broń, ponieważ chciał popełnić samobójstwo. Jak pisze Dziennik Wschodni, nieoficjalnie wiadomo, że miał on problemy na uczelni, nie zdał kilku egzaminów i groziło mu skreślenie z listy studentów. Śledczy odmawiają podawania dalszych okoliczności tej sprawy.

   W poniedziałek prokurator postawił Ahmedowi S. zarzut usiłowania nielegalnego nabycia broni palnej. Student z Norwegii przyznał się do winy. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Ahmedowi S. grozi do 8 lat więzienia.

   CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała agresywnego ukraińskiego studenta w Lublinie. Miał broń białą i flagi UPA

   Kresy.pl / Dziennik Wschodni

   Polubienie

 12. http://kresy.pl/wydarzenia/liga-przeciw-znieslawieniu-oskarza-syna-premiera-izraela-o-antysemityzm/


  Liga Przeciw Zniesławieniu oskarża syna premiera Izraela o antysemityzmPost który wywołał polityczną awanturę w Izrealu, foto: facebook.com

  LIGA PRZECIW ZNIESŁAWIENIU OSKARŻA SYNA PREMIERA IZRAELA O ANTYSEMITYZM

  10 września 2017|0 Komentarze|w Bliski Wschód, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Liga Przeciw Zniesławieniu stwierdziła, że Yaira Netanjahu, syn Benjamina Netanjahu wrzucił w serwisie Facebook obrazek zawierający treści antysemityzm.

  Izraelski oddział Ligi Przeciw Zniesławieniu (ADL) w komunikacie oświadczyła, że obrazek (mem), który w serwisie Facebooku umieścił syn premiera Izraela zawiera elementy antysemickie. Nie można bagatelizować zagrożenia związanego z antysemickim dyskursem – oświadczono.

  26-letni Yair Netanjahu opublikował wczoraj mem, na którym można zobaczyć znanego finansistę George’a Sorosa kuszącego Reptilianina (przedstawicielowi rasy humanoidalnych jaszczurów, która – według jednej z teorii spiskowych – ma rządzić światem), który z kolei kusi symbolem alchemii przedstawiciela Iluminatów. Ten z kolei macha banknotami przed twarzą byłego premiera Ehuda Baraka, który kusi urną wyborczą skrajnie prawicowego polityka Eldada Janiwa, a ten zaś kusi jedzeniem Meni Naftaliego, byłego służącego w domu Netanjahu oskarżającego żonę premiera Izraela o złe traktowanie. Janiw występował w obronie racji Naftaliego. Podpis pod obrazkiem brzmi: łańcuch pokarmowy.

  CZYTAJ TAKŻE: W ocenie minister Ajelet Szaked krytyka Izraela to antysemityzm

  Reakcję Ligi Przeciw Zniesławieniu wywołał fakt, że niemal wszystkie postacie poza Reptilianinem składają ręce w takim samym geście jak „Zadowolony żydowski kupiec” – inny mem przedstawiający stereotypowo Żyda, który zaciera ręce z uśmiechem na ustach.

  Ehud Barak, który pojawił się na rysunku spytał na Twitterze: Czy to słyszy ten chłopak w domu? Czy to jest genetyczne, czy to tylko jego choroba psychiczna?. Zalecił również synowi Benjamina Netanjahu wizytę u psychiatry. Yair odpowiadając stwierdził, że Barak powinien udać się do geriatry.

  Z kolei minister ds. komunikacji Ayoub Kara stara się uciąć sprawę nazywając syna premiera Netanjahu dzieciakiem, który bawi się Facebookiem.

  Kresy.pl / rp.pl

  Polubienie

 13. http://kresy.pl/wydarzenia/usa-tysiace-osob-zadeklarowalo-strzelanie-huraganu-aby-go-zawrocic/


  Huragan Irma, foto: wikimedia.org

  USA: TYSIĄCE OSÓB ZADEKLAROWAŁO STRZELANIE DO HURAGANU ABY GO ZAWRÓCIĆ

  10 września 2017|0 Komentarze|w Ameryka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Policja zareagowała już na szybko zdobywające popularność wydarzenie na Facebooku i ostrzega przed strzelaniem w kierunku huraganu Irma.

  Dzisiaj w serwisie Facebook powstało wydarzenie „Strzelaj do huraganu Irma”, które zachęca osoby posiadające broń do strzelania w kierunku żywiołu. Autorzy wydarzenia apelują: Irma nadchodzi w naszą stronę, pokażmy jej, że to my strzelamy pierwsi. 27 tys. osób zaznaczyło, że weźmie udział w tym wydarzeniu, a 54 tys. wyraziło zainteresowanie.

  W efekcie dużego zainteresowania tym wydarzeniem sprawę skomentowała florydzka policja. Podkreśla ona w wpisie w serwisie Twitter, że strzelanie do huraganu może zawrócić burzę, a także zaznacza, że to wystrzelone pociski mogą wrócić.

  CZYTAJ TAKŻE: Trump odwiedzi Teksas po katastrofalnym huraganie Harvey

  Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) poinformowało, że po przejściu nad Kubą huragan Irma nieco osłabł, jednak żywioł pozostaje dalej bardzo niebezpieczny. W 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona, gdzie 5 oznacza maksymalną siłę huraganu, Irmę oceniona jest obecnie na poziomie 4. Wiatr może osiągać prędkość około 205 km/h.

  Szef Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego Brock Long przekazał, że część Florydy będzie pozbawiona prądu przez wiele dni. Ocenia, że ponad 100 tys. osób może potrzebować schronienia. Huragan Irma nadal jest zagrożeniem, które zdewastuje Florydę i część obszarów w stanach południowo-wschodnich – oświadczył Long.

  kresy.pl / wprost.pl

  Polubienie

 14. Michał Marusik 13 hrs ·
  W obcych państwach Polakom żyje się dużo lepiej niż w państwie polskim, ponieważ III RP urządzona jest w taki sposób, że można dużo robić, ale nie można się dorobić.

  Joanna Schlezwig-Holstein
  9 hours ago
  Kwiecień 2013.
  Morawiecki u Sowy i Przyjaciół. cytat Morawieckiego(historyka z wykształcenia nie ekinimisty) „Ja trochę tę historie znam i lata 30ste -chuja a nie wyciągnęły Stany Zjednoczone, wojna wyciągnęła”.

  Polubienie

  • Polacy są traktowani przez władzę jak parobcy

   Michał Marusik
   Opublikowany 31 sie 2017

   Europoseł Michał Marusik opowiada o iluzji transformacji ustrojowej w Polsce, która nie zmieniła istoty systemu marksistowskiego czyli wyzysku milionów obywateli przez wąską kastę polityczno-biurokratycznej nomenklatury.

   artix86
   1 tydzień temu
   No madrze i prawda, ale co z tego, jak ja to rozumiem, Pan, pare innych osob, a motłoch sie cieszy z pincet+…

   Polubienie

  • Michał Marusik: Polska rodzina jest już kupą gruzów

   Michał Marusik
   Opublikowany 29 kwi 2017

   Wystąpienie europosła Michała Marusika na rozpoczęcie konferencji naukowej „Wyzwania wobec rodziny na forum europejskim – w aspekcie prawnym, ekonomicznym i moralnym”, która odbyła się na Uniwersytecie m. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. (26.04.2017)

   Biały Kamyk
   3 miesiące temu
   Nie naprawimy państwa dopóki psychopaci przy władzy będą stanowić własne pojęcia nt rodziny, własności itp

   Joanna van der Jagt
   3 miesiące temu
   Dobry wieczor , Od jakiegos czasu z pomoca YouTube’a sledze pana dzialalnosc . Podoba mi sie ( prawie ) wszystko co Pan mowi i moglabym podpisac sie obiema tekoma pod wieloma panskimi tekstami . Brawo! Tak trzymac 🙂 Zywie do Pans jeszcze wiekszy szacunek, kiedy dowiedzialam sie , ze w PE glosowal Pan przecieko CETA w Europie . Za to chce Panu podziekowac. Dziekuje za SZCZERA I PRAWDZIWA TROSKE OP PRZYSZLOSC MOICH DZIECI . Pozdrawiam:-)

   Piotrek Majkowski
   4 miesiące temu
   100 lat temu podatki w Austro-Wegrzech wynosiły. ….. 10%

   Kosmo o
   1 miesiąc temu
   No, zaraz będziemy mieli zniszczoną bazę populacyjną…

   Kosmo o
   1 miesiąc temu
   Hodowle obywatelskie…
   Kpina z narodu polskiego.
   Naród,
   Ród.
   rodzina.
   Narodziny…
   A jak się zdaje jesteśmy jednym z wyjątkowych narodów

   Polubienie

 15. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-polnocna/szwecja-mieszkania-dla-imigranta-zony/


  youtube.com

  SZWECJA: TRZY MIESZKANIA DLA IMIGRANTA BO MA TRZY ŻONY

  20 września 2017|0 Komentarze|w Europa Północna, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Jedna ze szwedzkich gmin kupiła imigrantowi z Syrii trzy mieszkania. Stało się tak dlatego ponieważ w Syrii przywiózł on trzy żony.

  57-letni imigrant z Syrii ma trzy żony i 16 dzieci. Położona w sąsiedztwie Sztokholmu gmina Nacka wykupiła osobne mieszkania dla każdej z żon. Wszystkie mieszkania znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Gmina musiała wydać na ich zakup równowartość 6,3 milionów złotych.

  Działania władz samorządowych nagłośniła sceptyczna wobec imigracji partia Szwedzcy Demokraci. Wywołała to intensywną debatę. Wielu szwedzkich użytkowników Facebooka, gdzie pierwotnie pojawiła się informacja, zadawało retoryczne pytania wskazujące, że nie każdy bezdomny w Szwecji ma szansę na bezpłatne udostępnienie mieszkania, a co dopiero trzech. Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak fakt, że szwedzka instytucja publiczna, obdzielając tak hojnie Syryjczyka, de facto uznała jego poligamiczną rodzinę, gdy tymczasem poligamia nie jest uznana w szwedzkim prawie.

  Co znamienne początkowo upowszechniana przez Szwedzkich Demokratów informacja, była traktowana przez część komentatorów z mediów głównego nurtu jako fałszywa, tzw. „fake news”. Tak głosiła między innymi gazeta „Metro”, jednak jej redakcja zmieniła zdanie gdy zgłębiła temat.

  Frida Plym Forshel z gminy Nacka powiedziała „Metro”, że władze samorządowe zakupiły od 2016 r. za publiczne pieniądze 94 mieszkania i przyjęły 339 imigrantów z zalegalizowanym statusem. Mieszkania zostały udostępnione Syryjczykowi i jego żonom na dwa lata.

  „Technicznie rzecz biorąc, gmina postąpiła zgodnie z prawem” – skomentował dziennik, dodając, że „wykładnia prawna jest taka, że Szwecja akceptuje wielożeństwo zawarte w innym kraju”. Apeluje też – „gniew nie powinien być skierowany w syryjską rodzinę. Ona tylko szuka tu bezpieczniejszego życia. Odpowiedzialność ponosi szwedzki rząd”.

  Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”, powołując się na dane szwedzkiego urzędu skarbowego, w Szwecji funkcjonuje ponad 300 rodzin poligamicznych.

  Czytaj także: Szwecja: Coraz więcej imigranckich enklaw poza kontrolą

  rp.pl/kresy.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.