572 Kukiz’15, a UPAdlina, czyli złe, niestosowne, niewłaściwe… bo logiczne pytania, które kieruję do myślących ludzi, bo ci folni wiem, że i tak nigdy sobie na nie uczciwie nie odpowiedzą


autor: screen tvp info

Stefan Urynowicz  said:

Dla mnie to była oczywista oczywistość, od kiedy pamiętam. Ale ja jestem „inny”😉 Już w podstawówce nauczyłem się, że ludzie nie chcą wiedzieć. Są źli, gdy mówi się im logicznie i burzy ich świat. A najgorsze były nauczycielki… (…)


Ta odpowiedź pasuje mi jak ulał, jako myśl przewodnia do tego, o czym piszę tu od bardzo dawna. Chodzi mi o zupełne bankructwo folnej logiki tzw. folnych ludzióf, czyli tych, którzy ślepo wierzą w to, że to co dzieje się obecnie na UPAdlinie, to jest samo dobro, ochraniające nas Polaków i Polskę, przed największym złem ze wszystkich, czyli  przed Rosją…

Przyznaję uczciwie, że jest to jedynie czubek góry lodowej, bo takich śmierdzących spraw nam na pieńku z nimi niestety duuużo więcej…

Mam bardzo podobne spostrzeżenia, co do zasadności logicznego myślenia, patrz powyżej… i dotyczy to osobników obu płci w każdym wieku, także… nijak nie dyskryminuję tu nikogo…

Wiem, że i tak nikt z nich nie będzie w stanie odnieść się do niczego, co tu teraz napiszę,.. a jedyne na co jeszcze ich stać, to ponowne nazwanie Mię, „ruskim trollem, agentem, itp.”

Niech im tam, kij im w oczy, bo i tak są zaślepieni miłością do żydobanderowskiej UPAdliny, ale mam pytania do szybciej myślących Polaków..:

Wszystko Wam ciągle z tym gra i bucy, jest cacy i spoko? Rozumiecie, że nie można popierać Kukiz 15… i jednocześnie popierać żydobanderowców z PoPiS i UPAdliny? Czujecie, że macie jeszcze to wasze ciastko, czy już je zjedliście albo zgubiliście… i tylko udajecie, że nadal trzymacie je w dłoni? 

Jeśli tak, no cóż… tradycyjny słowiański krzyż na drogę… Folny i zjednoczony i jednocześnie i głęboki i wysoki… i suchy i mokry…


Piotr
jeszcze…. jeszcze wiecej UKRAINCOW!!! BRAWO PIS

koteq
Burzycie się a powiedział prawdę. Zbliżają się wybory samorządowe. A ci Ukraińcy mogą zagłosować za platfusami i innymi szkodnikami. I może się rozpocząć rozpad Polski.

PIEPRZONY antypolak UDAJĄCY…
…patriotę !!! tyszka od zawsze był jakąś POpłuczyną LEWACKĄ udającą patriotę Polskiego. Każda jego wypowiedż i glosowanie w sejmie o tym ŚWIADCZĄ !!!!!

kara będzie surowa
„Kontrowersyjne”, bo gani PO, ale też PiS? Sprowadzanie banderowskich Ukrów to zdrada narodu polskiego. Kiedyś zostaną za to rozliczeni. Kontynuowanie polityki na kolanach wobec Bandery to błąd PiS.

wolnypolak
Głupków to niech szuka we własnej rodzinie myślę ,że tam ich sporo znajdzie.

głosujenakukiza
Ale Tyszka ma rację! Co z nami, tyrającymi przez lata na śmieciówkach, płacącymi podatki, którzy zostaliśmy upodleni przez własne państwo, a Ukrainiec przyjedzie na parę miesięcy i mam mieć emeryturę?

ryża siedlecka
**Przecwelony głupek i cham blady nieoskrobany I*

antybandera
100% racji! banderowska agentura szkolona w waszyngtonie wypycha Polaków zapełniajac kraj upaińcami! wystarczy popatrzec jak im buty lizą! jak wznosili banderowskie hasła na majdanie!

makaryn6@op.pl
Zakłamany bufon Tyszka gdziekolwiek się pojawi ma tylko jedno do powiedzenia: tylko Kukiz reprezentuje obywateli a PO i PiS to rządy partiokracji. Tylko po co się tak afiszować ciasnotą umysłową?

żenada
Alkotłity to wpisy obrażające Tyszkę – nic na temat! Tylko puste inwektywy od naćpanych PO-PiSowców. Nic o banderyzmie i skutkach zmian demograficznych na przyszłość Polski, możliwej powtórce Wołynia.

MRM
I właśnie dlatego kukiz15 traci poparcie. Po której stronie opowiada się kukiz15?!

Xyz
Brawo Tyszka. I wcale nie zawyzyl liczby Ukraińców w Polsce wręcz założył bo jest ich tu ze 3 mln.

pisowski heroj
Tyszka zapamiętaj sobie całe zło pochodzi od kacapów, a dobro od Banderowców – JEZUS BYŁ SYNEM BANDEROWSKIEJ ZIEMI

https://wpolityce.pl/polityka/364156-kontrowersyjne-slowa-stanislawa-tyszki-glupki-po-pisowe-daja-sie-mamic-tania-propaganda-internauci-nie-kryja-oburzenia

Kontrowersyjne słowa Stanisława Tyszki: „Głupki PO-PiSowe dają się mamić tanią propagandą”. Internauci nie kryją oburzenia

opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu

Wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz‘15 Stanisław Tyszka w dość zaskakujących słowach skomentował politykę migracyjna rządu. Jego wpis na Twitterze dotyczył interpelacji poselskiej w sprawie „emerytur obywateli ukraińskich wypłacanych ze środków ZUS-u do minister pracy Elżbiety Rafalskiej”. Wpis Tyszki wzbudził wiele emocji w internecie.

2,5 mln Polaków za granicą 1,5 mln Ukraińców w Polsce Wielkie zmiany strategicze, a głupki PO-PiSowe dają się mamić tanią propagandą…

— napisał Tyszka na Twitterze, czym wywołał falę komentarzy.

Mam nadzieje, że to tylko alkotłit

— skomentował zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

wkt/Twitter/Stanisław Tyszka

BJ
Jednak Samoobrona i Lepper to w porównaniu z KUKIZEM i jego Krzykaczami ,to byli prawdziwi politycy. Czego ci Kukizowcy chcą.

lamia
na co tu się oburzać?!!! to klaskanie w łapki, ze tylu Ukraińców raczy tu pracować jest paranoją. tylko kwestia czasu jak pół miliona chłopa dostanie broń do ręki i po polaczkach.

Jerzy
Opozycja kukizowa jest bardziej obłudna od totalnej , ton nadają gałgany Tyszka , Apel , kukiz

lamia
Ten konstrukt z wojną na Ukrainie! Niemcy az ręce zacierają, że bedzie ktoś kto na ich sygnał weżmie polaczków za morde. znieść wizy do Unii dla terytorium na którym jest wojna! czemu tak cichutko

Grześ Dyndała
Kukiziatko Tyszka najmądrzejszy z najmądrzejszych ludzików zielonowyspowych. Chłopczyku opamiętaj się i popatrz w lustro z własną podobizną. Widzisz totalnego naiwnika, sterowanego przez Targowicę.

wiarus
Treść nie dociera z powodu formy wypowiedzi. Zastanówcie się, czy mimo prostackiego języka nie ma racji ?

Ela D.
To bufon z przerośniętym ego.

tbs
Choć za nim nie przypadam, to muszę przyznać, że napisał prawdę. Nic nie robi się w kierunku powrotu Polaków, a Polskę zasiedla się Ukraińcami nie pytając narodu o zdanie.

janijarek
Panie Stanisłwie Tyszka posłucha pan, Za 23 miesiace pracy w UK dzisiaj Polak dostaje 56 funtow emerytury i jako nisko zarabiajacy angielski fundusz emerytalny cos dorzucił od siebie i Polak dostaje 340 zl dozywotniej emerytury która przechodzi na zone . Jako wicemarszałek wymaga sie wiekszego rozumu i wiecej empatii. Emerytury dla Ukraincow to dług dla Polakow z Ukrainy. Małzenstwo z dziecmi i babcia to jak rachunek wiazany,rodzice pracuja babcia gotuje im obiad dzieci ucza sie w szkole. Mniejszosc cyganska nie robi nic jej przydatnosc społeczna znikoma i pomoc dla nich pana posla nie drazni..Była Unia Lubelska panie Tyszka jestes pan uczestnikiem jej odrodzenia . Czy nie zauwazył pan ze sa to tacy sami jak my ludzie i mowia jakas inna gwara ktora bardzo łatwo mozna zrozumiec.

Narodowiec
Ma rację. Tylko POLSKA racja stanu STOP UPAdlinie.

tk
Zdaje się że u marszałka leży wniosek o odwołanie Tyszki z funkcji wicemarszałka, bo chyba takie „głupki” nie mogą sprawować tak zaszczytnej funkcji.

tomahawk
Jeden z nielicznych polityków na wysokim stanowisku który widzi nie tylko korzyści , ale również wielkie zagrożenia w przyszłości związane z celowym osadzaniem Ukraińców w Polsce , od razu jest mieszany z błotem . Wystarczy powiedzieć tylko o jednym – jeśli w Polsce liczba Ukraińców osiągnie nawet tylko 3 miliony i z czasem uzyskają obywatelstwo , to większość z nich będzie głosowała na partię ukraińską , która niewątpliwie powstanie , a zatem mogą liczyć nawet na 8-10 % głosów . Mówiąc krótko w przyszłości – KAŻDA koalicja rządowa będzie musiała się liczyć z ich głosami lub będzie musiała włączyć ich do rządu. Obecny rząd trzyma się tylko dzięki 5 posłom . Wystarczy odrobinę wyobraźni , ale akurat tego PO- PiS brakuje.

buntu
WSI15 zawsze coś wrzuci w internet aby zanęcić

internauci spod znaku tryzuba
Ci co atakują Tyszkę w tym temacie to pewnie wnuki przesiedlonych w Akcji Wisła. Jak probanderowska tłuszcza chce finansować Ukraińcom emerytury po 1 roku pracy to niech to robi ze swoich składek

gdw
Przemądrzała wesz Tyszka , zasługuje ,żeby zarobić w przysłowiowego ryja, wywłoka z nadludzi .

vh
Taka prawda… zapraszaja Ukrow ktorzy za jedna moze dwie generacje powiedza ze to oni sa u siebie… Wtedy juz bedzie za pozno…

leję na kukuza
Tyszka , to menda , która judzi i mąci nieustannie . Pomylony psychopata z rozdętym niebywale EGO

circ
Nikt nie liczy się z komentarzami przepłaconych jednozdaniowców. Tyszka ma rację.

Ursa Furiosa
Prawda jest jedna- kto morduje kobiety ,starców i dzieci z takim bestialstwem nie zasługuje na zaufanie

amal
Kukiz-15 prawie w jednakowym stopniu krytykuje zarówno PiS jak i PO. Czy trzeba czy nie trzeba.Czy w ten sposób zyska sobie wyborców? Wątpię!!!

abc
przepraszam chciałbym widzieć czy naprawdę z tego złodziejskiego ZUS-u zamierza się płacić komuś jeszcze oprócz tych którzy tam wpłacali? – nie wierzę „ŻE TAM NIE MA PIENIĘDZY DLA EMERYTÓW”

gosc
https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5215-kiedy-ukraincy-wejda-nam-na-glowe

abc
nie wiem ile jest w tym prawdy ale poczytajcie zanim napiszecie: http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/polska-emerytura-minimalna-dla-ukraincow/87fy90y

…..


ZUS, foto: wikimedia.org

AleksanderWilkk @AleksanderWilkk:
Wolna Polska nie istnieje, to jest wystarczający dowód, żydowskie pijawki z rządu warszawskiego doją Polaków na rzecz obcych ile tylko moga, wszsystko pod stworzenie tworu pod nazwą pasożydopolonii.

gotan @gotan:
no i się rypsło….teraz widać jak na dłoni co robi PiSuar….co jeszcze oddacie z naszych pieniędzy ? Szmaciarze!….Zdrajcy narodowego interesu! Ci co myślą kategoriami Polski powinni zapamiętać te nazwiska,które zdradzają i okradają Polaków…Szczęście,że przeczuwałem do czego są zdolni co pokrzykiwali u upadlińców „sława hierojom” itp….A na „dobrą zmianę” nie głosowałem…Mam czyste sumienie. Żałuję,że oddałem głos na maliniaka…bo to był błąd!…”Dobra zmiana „okrada biednych polaków z ostatnich groszy i daje upadlińcom…To podłe i zdradzieckie. Zapomnieli co tzw .UPAdlina zrobiła na Wołyniu i Polsce Południowp-Wschodniej…PiSuary kiedy rozliczycie tzw. Ukrainę z historii ludobójstwa na Wołyniu..Kiedy?

Monroe @Monroe:
Dużo słów, żeby nie potwierdzić najgorszych obaw. Pijawka podczepi się pod nowego żywiciela.

Monroe @Monroe:
Z trochę innej beczki, ale a propos pijawek: czy Redakcja mogłaby sprawdzić, ile jest w Polsce ukraińskich szkół / klas; ilu uczniów uczyło się w nich w 2012 i teraz; czy o założeniu takowej faktycznie decyduje lokalny samorząd; itp.

https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-ministerstwo-odpowiada-ws-emerytur-dla-ukraincow-pracujacych-polsce/

SEJM: MINISTERSTWO PRZYZNAJE, ŻE ZUS DOPŁACA DO MINIMALNYCH EMERYTUR DLA UKRAIŃCÓW PRACUJĄCYCH W POLSCE

26 października 2017|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na pytania Kukiz’15 odn. wypłaty emerytur z ZUS dla Ukraińców pracujących w Polsce poinformowało, że obecnie miesięcznie na dopłatę do emerytury minimalnej przeznaczanych jest 112 tys. zł.

Podczas trwającego posiedzenia Sejmu posłowie Kukiz’15, Bartosz Jóźwiak, Tomasz Rzymkowski i Sylwester Chruszcz w ramach pytań w sprawach bieżących pytali Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o kwestię prawa do emerytur i rent dla Ukraińców wynikającego z umowy o zabezpieczeniu społecznym z Ukrainą.

Jak pisaliśmy tydzień temu, w odpowiedzi na zadane przez nas pytania, ZUS potwierdził, że polski podatnik sfinansuje emerytury Ukraińców przyjeżdżających do Polski, zarówno za lata przepracowane w Polsce, jak i za lata przepracowane na Ukrainie. Przy czym strona ukraińska nie przekazuje żadnych aktywów na pokrycie tych zobowiązań.

Przeczytaj więcej: ZUS potwierdza: polscy podatnicy sfinansują Ukraińcom emerytury za lata przepracowane na Ukrainie. Rząd nabiera wody w usta

Pytanie ze strony Kukiz’15 dotyczyło konsekwencji umowy z Ukrainą o zabezpieczeniu społecznym z 2012 roku. Poseł  Bartosz Jóźwiak w imieniu K’15 pytał, czy na mocy tej umowy Polska jest zobowiązana do wypłaty emerytur Ukraińcom pracującym w Polsce i czy będzie ona wypłacana przez ZUS nawet wówczas, jeśli okres ich pracy wynosiłby tylko kilka miesięcy.

Przeczytaj: Stanisław Tyszka (Kukiz’15) pyta minister Rafalską o emerytury dla Ukraińców po artykule na Kresy.pl

– Czy strona Polska występowała o to, żeby strona ukraińska rekompensowała takie wydatki emerytalne, jeśli pracownik z Ukrainy pracował w Polsce zaledwie kilka miesięcy, a Polska musiałaby wypłacać mu emeryturę minimalną? A jeśli nie, to dlaczego polski podatnik, a właściwie zrujnowany polski system emerytalny miałby jeszcze wypłacać pieniądze takim osobom? – pytał Jóźwiak.

Z zapisów zawartej w 2012 r. polsko-ukraińskiej umowy, która miała zagwarantować osiedlającym się w kraju Polakom ze Wschodu wypłatę emerytury za lata pracy na Ukrainie, w praktyce skorzystają głównie masowo napływający do Polski Ukraińcy. Polsce grozi imigracja emerytalna, a polskiemu systemowi emerytalnemu całkowita zapaść. Warunkiem otrzymania dopłaty do minimalnej polskiej emerytury (1000 zł brutto) jest nawet bardzo krótki (poniżej roku) okres legalnej pracy w Polsce i prawo stałego pobytu w naszym kraju.

Wcześniej zwracaliśmy m.in. uwagę, że niekorzystne zapisy w umowie polsko-ukraińskiej dotyczącej m.in. wypłat emerytur Ukraińcom pracującym w Polsce mogą wywołać efekt ukraińskiej „turystyki emerytalnej”.  Okazuje się, że pośrednicy już teraz kuszą Ukraińców wyższą polską emeryturą po krótkim czasie pracy w Polsce.

Poseł K’15 pytał również ministerstwo, jaki będzie tego koszt i czy w jakiś sposób to oszacowano, biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost liczby pracowników z Ukrainy Polsce. Ponadto zapytał o szacunki nt. tego, ilu Polaków chcących przenieść się z Ukrainy do Polski miałoby być objętych zapisami tej umowy.

Ministerstwo: nie ma powodu do obaw

W odpowiedzi wiceminister pracy, Marcin Zieleniecki stwierdził, że „obawy związane z wypłatą przez ZUS polskich emerytur za okresy przepracowane na Ukrainie są nieuzasadnione”. Zaznaczył, że polskie emerytury mogą być wypłacane za okresy ubezpieczenia w Polsce. – Nie jest możliwe wypłacanie z polskiego systemu ubezpieczenia społecznego emerytur za okresy osiągnięte na Ukrainie –powiedział. Jego zdaniem, odpowiada za to ukraiński odpowiednik ZUS. Zaznaczmy, że Kresy.pl pisały o tej kwestii, zwracając uwagę na zasadę proporcjonalności zawartą w umowę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: ZUS zarzuca nam pisanie nieprawdy. Podtrzymujemy to, co napisaliśmy

Odnośnie kwestii emerytur minimalnych Zieleniecki powiedział, że umowa polsko-ukraińska nie reguluje tego wprost, podobnie jak podwyższania wypłacanych obywatelom Ukrainy świadczeń do kwoty minimalnej, czyli 1000 zł brutto.– Stąd do obywateli Ukrainy mają zastosowanie takie same uwarunkowania, jak do wszystkich innych osób uprawnionych do polskich emerytur, niezależnie od obywatelstwa.

Wiceminister zaznaczył, że kwota podwyższenia do kwoty minimalnej polskiej emerytury zależy od spełnienia określonych warunków. Sprecyzował, że kwota dopłaty zależy od sumy świadczenia zagranicznego i polskiego. Dodał, że nawet po spełnieniu określonych warunków, kwota dopłaty nie osiągnie wysokości tysiąca złotych. – Nie jest możliwe,  żeby za ukraińskie okresy zatrudnia była wypłacana [w całości] polska emerytura minimalna – powiedział.

Przypomnijmy, że Kresy.pl również pisały o tej kwestii, zwracając jednak uwagę na znaczną różnicę wysokości średniej emerytury na Ukrainie (270 zł), a minimalnej emerytury w Polsce, co przy sprawia, że po krótkim okresie legalnej pracy w Polsce ZUS musiałby dopłacać w takich przypadkach nawet ponad kilkaset złotych.

Odnośnie skutków finansowych dot. stosowania tej umowy posiłkował się szybką analizą kosztów, przeprowadzonej przez ministerstwo, jakie ponoszone są obecnie. – Łączna kwota dopłat do minimum w październiku wypłacanych przez oddział ZUS w Rzeszowie, który realizuje postanowienia umowy, wyniosła 111 tys. 934 zł. Nie ma danych w wysokości dopłat dla poszczególnych emerytów – powiedział Zieleniecki. Dodał, że ponieważ dopłaty pobierają na razie 263 osoby, to jej średnia wysokość wynosi 425 zł.Wiceminister nie odniósł się dokładniej do kwestii skutków finansowych umowy, tłumacząc, że były one wcześniej omawiane podczas prac nad ratyfikacją dokumentu.

Poseł Jóźwiak po tych odpowiedziach zwrócił uwagę, że strona Polska jednak dopłaca do minimum, a wzrost skali imigracji ukraińskiej do Polski z czasem może wygenerować znaczne koszty dla polskiego systemu emerytalnego. – Czy Polska zamierza renegocjować tę umowę, by strona ukraińska w tym partycypowała, a nie, żeby obciążało to tylko polskiego podatnika? – pytał poseł Kukiz’15. Zapytał też, czy są plany dotyczących takich umów z Białorusią, Rosją czy Kazachstanem.

Wiceminister Zieleniecki w odpowiedzi powiedział, że wraz z rosnąca liczbą pracowników z Ukrainy rośnie liczba pracujących w Polsce Ukraińców wpłacających składki do systemu polskiego. Jak powiedział, obecnie jest to ok. 275 tys. osób.

 – Teraz jesteśmy na etapie 3 lat po wejściu w życie ustawy, ale kwota wydatków przeznaczonych na pokrycie tego wyrównania do wysokości emerytury minimalnej i tego, ile system osiąga ze składek opłacanych przez pracowników pochodzenia ukraińskiego jest nieporównywalna.

Przeczytaj: DGP: składki Ukraińców ratują ZUS. Dr Mech: to bardzo mylące informacje

Wiceminister powiedział, że negocjacje robocze  podobnej umowy z Białorusią zostały zakończone . – Czeka nas cała procedura związana z jej podpisaniem i ratyfikacją. Zieleniewicz nie odpowiedział jednoznacznie, czy Polska zamierza renegocjować umowę z Ukrainą.

Kresy.pl

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/tyszka-o-skali-emigracji-polakow-imigracji-ukraincow-glupki-pisowe-daja-sie-mamic-tania-propaganda

13 thoughts on “572 Kukiz’15, a UPAdlina, czyli złe, niestosowne, niewłaściwe… bo logiczne pytania, które kieruję do myślących ludzi, bo ci folni wiem, że i tak nigdy sobie na nie uczciwie nie odpowiedzą

 1. Oszczędzę Wam tych bredni, ale czytajcie ciekawe komentarze…

  https://wpolityce.pl/polityka/364329-nasz-wywiad-czarnecki-tusk-powinien-wyslac-kilka-butelek-szampana-na-kreml-bo-tam-sie-ciesza-najbardziej-z-postawy-ukrainy-wobec-polski

  NASZ WYWIAD. Czarnecki: Tusk powinien wysłać kilka butelek szampana na Kreml, bo tam się cieszą najbardziej z postawy Ukrainy wobec Polski

  opublikowano: za 21 minut


  autor: Fratria

  (…)

  po to mafia 178.37.186.*za godzinę
  Kolwjny raz przedstawiam realny kierunek dla Polski. Ukraina jest naszym ważnym sąsiadem- zgoda. Ake ” ktoś” wywiera na nas presję żebyśmy bezwarunkowo ich popierali a to nie jest w naszym interesie

  po to mafia 178.37.186.*za godzinę
  C.d. należy utrzymywać dobre stosunki ale z jakiej racji mamy np. fundować im emerytury za darmo leczymy ich żołnierzy dlaczego ukraińcy studiują u nas za darmo i jeszcze im dopłacamy do stypendiów

  ojoj 89.79.131.*za godzinę
  kult banderyzmu nakręca sowiecka agentura na Ukrainie, nie trzeba nikomu tłumaczyć w jakim celu!

  radca 77.65.100.*za 22 minuty
  Znowu kula w płot. To PIS ściągając Ukraińców do Polski, dokładnie realizuje wytyczne Putina., czyli podział Ukrainy na właściwą zachodnią i wschodnią rosyjską (radziecką). Oj Richard dałeś ciała.

  Dyplomata 46.76.237.*za 42 minuty
  A dlaczego Tusk, a nie Waszczykowski? To on prowadzi politykę zagr. Poza tym Grupa Wyszechradzka to najpierw powinna uzyskać poparcie w Grupie Wyszechradzkiej. Czasami tych bredni nie można czytać.

  Pytanie 83.238.195.*za 31 minut
  Dlaczego polska może prowadzić „politykę nacjonalistyczną” a Ukraina już nie? Te nasze gloryfikowane NSZ to byli liberalni internacjonaliści???

  Polubienie

 2. Kukiz ’15
  1 hr ·

  [Z ostatniej chwili❗] Mocne wystąpienie Paweł Grabowski – Kukiz’15! Dawno nikt tak nie obnażył hipokryzji i kłamstw PiS! Posłuchajcie i podajcie dalej!

  „Dlaczego wprowadzacie w błąd Polaków, mówiąc, że podwyższacie kwotę wolną od podatku?! To pozoranctwo! Wszystkim, którzy uwierzyli, że mają wyższą kwotę wolną zachęcam, by spojrzeli do swojego PIT-u. Dlatego jako Kukiz’15 występujemy przeciwko wszystkim partiom i od początku proponujemy podwyższenie kwoty wolnej dla wszystkich Obywateli do 30 tys. zł, czyli takiej jaką mamy my posłowie!”

  Polubienie

 3. tagore @tagore:
  Ludzie zarabiający na tym transferze świadomie pomijają fakt ,że ilość tych pracowników już przekracza granicę akceptacji społecznej. Dalsze poszerzanie importu pracowników
  przyniesie poważne problemy ,o których powiedzą to nie nasza sprawa.

  encino.us @encino.us:
  @tagore PRECZ Z NIMI, GDZIE POWINNI ZNAJDOWAC SIE-ZA URAL, BLADZ

  Monroe @Monroe:
  To nie ilość pracowników jest problemem. Poważnym problemem będzie dopiero zrobienie z nich licznej mniejszości narodowej. I to do tego drugiego nie wolno dopuścić.

  https://kresy.pl/wydarzenia/x2018-roku-polsce-pracowac-bedzie-3-mln-ukraincow-eksperci-zbawienie-dla-naszej-gospodarki/


  Fot. svitua.org / Jan Gorko

  W 2018 ROKU W POLSCE PRACOWAĆ BĘDZIE 3 MLN UKRAIŃCÓW. EKSPERCI: TO „ZBAWIENIE” DLA NASZEJ GOSPODARKI

  26 października 2017|3 komentarze|w gospodarka, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Opublikowano raport „Barometr Imigracji Zarobkowej”.

  Jak twierdzi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service, „To, że pracownicy z Ukrainy zarabiają mniej niż Polacy jest mitem. Zarabiają tyle samo, co pokazuje, jak wielki problem mamy na rynku pracy, gdzie jest wciąż 150 tys. wakatów”.

  Stawki dla pracujących w naszym kraju obywateli Ukrainy przekroczyły już poziom ustawowej pensji minimalnej, tj/ 13 złotych brutto na godzinę, co przy umowie zleceniu daje wypłatę „na rękę” w wysokości 9,73 zł. Inglot uważa, że stawka będzie zbliżać się do 14-15 zł za godzinę pracy.

  „W tym samym okresie [2014-2017] Polska z punktu widzenia transferów finansowych, tj. wysyłanych przez obywateli pieniędzy, stała się z krajem imigracyjnym. Przez lata byliśmy państwem emigracyjnym. Najprościej rzecz ujmując, więcej środków jest obecnie z Polski wysyłanych za granicę, niż trafia do nas z innych państw. Według szacunków Personnel Service do końca roku w Polsce złożonych zostanie około dwóch milionów oświadczeń o zatrudnieniu osób z Ukrainy. Ponad 900 tys. z 948 tys. dokumentów o zatrudnieniu cudzoziemca złożonych do końca czerwca dotyczyło obywateli Ukrainy. W przyszłym roku liczba zatrudnionych obywateli Ukrainy ma sięgnąć trzech milionów. Dane ukraińskich urzędów mówią o tym, że w modelu idealnym do Polski mogłoby przyjechać łącznie 5,4 mln Ukraińców” – informuje portal Money.pl.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: 42 proc. Polaków uważa, że napływ pracowników z Ukrainy hamuje wzrost płac

  Portal informuje, że wielu eskpertów jest zdania, że „zmiany prawa powinny zmierzać przede wszystkim w stronę zatrzymywania napływowych pracowników w Polsce na stałe.” Chodzi przedw wszystkim o rodziny z dziećmi. „Po osiedleniu w naszym kraju zazwyczaj porzucają bowiem pomysł na powrót do ojczyzny, dzięki czemu zmniejsza się transfer gotówki za granicę i rośnie konsumpcja” – podaje portal.

  Inglot proponuje całkowite otwarcie rynku pracy dla specjalistów w branżach, w których widoczny jest stały deficyt pracowników lub w odniesieniu do których prognozuje się, że taki deficyt się pojawi. „Gdyby nie dwa miliony pracowników z Ukrainy, sytuacja na polskim rynku pracy byłaby zaburzona. Doprowadziłaby do braku równowagi między podażą a popytem na pracę, co spowodowałoby gwałtowne podwyżki płac. Oczywiście w UE zarabia się trzy razy więcej niż w Polsce, ale te kraje dochodziły do tego kilkadziesiąt lat. My musimy na to poświęcić jeszcze kilkanaście. Nie można tego zrobić w 2-3 lata” – powiedział Inglot. Jak dodał „Pracownicy z Ukrainy są zbawieniem dla gospodarki z punktu widzenia koniunktury. Fala imigracji nałożyła się na pędzący pociąg rozwoju gospodarczego i firmy wchłonęły tych pracowników”.

  Kresy.pl / Money.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/x42-proc-polakow-uwaza-ze-naplyw-pracownikow-ukrainy-hamuje-wzrost-plac/

  Polubienie

 4. Polska Wypłaci Emerytury Ukraińcom.

  wideoprezentacje
  Published on Oct 27, 2017

  Mark 13
  8 hours ago
  Krew mnie zalewa… krew mnie kurwa zalewa

  Filip Mazurek
  9 hours ago (edited)
  To oni powinni podlizywać się nam. Za to co nam robili skurwysyny

  Patryk Bellows
  8 hours ago
  Stop ukranizacji Polski

  PROGRAMISTA NA WAKACJACH – ALTERNATYWNA KARIERA
  9 hours ago (edited)
  W UK tez Polacy biora emeryture, ale… tu chyba trzeba az 10 lat przepracowac minimum… Wychodzi na to ze „dobra zmiana” jest tez strasznie anty-Polska. Biznes woli sprowadzac tansza sile zamiast dac w koncu zarobic troche wiecej swoim. To samo rzad – „niech jada”. No to jada :/ Szczegolnie lekarze pojada. Nie dosc ze wiecej zarobia bo kazdy kraj ich potrzebuje to jeszcze moze wyladuja w cieplejszym, ciekawszym geograficznie (niz szara Europa wsch) , kolorowszym miejscu. 😑😑😑😑

  Admiral Kongo
  9 hours ago
  Emerytury dla ukraińców. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że ani ten ani żaden rząd po 45′ roku nie był Polski.

  teraz pozostaje im tylko przyznać:

  – Reparacje wojenne dla niemców za II WŚ.
  – Odszkodowania dla żydów za Holocaust
  – Nagrody pieniężne dla ruskich za PRL
  – Odszkodowania dla Czechów za interwencję w Czechosłowacji
  – Odszkodowania dla Litwinów za to, że odebraliśmy im Wilno
  – Dodatkowe świadczenia dla Cyganów żeby nie musieli kraść ani żebrać
  – 500+ dla księży żeby mogli lepiej pełnić posługę

  Polubienie

 5. https://kresy.pl/wydarzenia/wyniku-zmian-forsowanych-rzad-350-tys-osob-zaplaci-wyzszy-zus/


  W wyniku zmian forsowanych przez rząd 350 tys. osób zapłaci wyższy ZUSInspektorat ZUS w Gdyni. Fot. wikimedia.org

  W WYNIKU ZMIAN FORSOWANYCH PRZEZ RZĄD 350 TYS. OSÓB ZAPŁACI WYŻSZY ZUS

  27 października 2017|0 Komentarze|w gospodarka, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Ministerstwo pracy chce naliczania składki emerytalnej od pełnego wynagrodzenia. Wyższy ZUS ma oznaczać dodatkowe 5,2 mld złotych rocznie.

  W czwartek ministerstwo rodziny i pracy rozesłało do konsultacji projekt ustawy o ZUS, zaznaczając, że nie ma czasu na konsultacje. Ewentualne uwagi mogą być zgłaszane już podczas prac nad projektem w parlamencie.

  Pośpiech wynika z faktu zaplanowania przez ministerstwo wejścia w życie nowego prawa już w styczniu 2018 r. Według propozycji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe będą wyliczane podobnie jak w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego i wypadkowego od całego wynagrodzenia. Aktualnie istnieje górny limit podstawy obliczania składki, który jest ustanowiony na poziomie równowartości 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia w roku.

  ZOBACZ TAKŻE: ZUS potwierdza: polscy podatnicy sfinansują Ukraińcom emerytury za lata przepracowane na Ukrainie

  Likwidacja limitu oznacza wyższy ZUS dla etatowców zarabiających 11-12 tys. zł brutto miesięcznie (czyli ponad 2,5 średnie krajowe), a także zatrudniających ich pracodawców. Według ministerstwa zmiany dotkną około 350 tys. osób. Jako argument ministerstwo wskazuje, że płacący wyższe składki będą mieli wyższe emerytury.

  Szacunki wskazują, że przeciętny zatrudniony znajdujący się w gronie 350 tys. osób będzie musiał zapłacić o 3,5 tys. zł więcej na ubezpieczenie emerytalne. ZUS ma na tej operacji zyskać 5,2 mld zł rocznie. Jest to połowa kwoty, jaką budżet państwa będzie wydawał w przyszłym roku na sfinansowanie wcześniejszych emerytur.

  Ministerstwo przyznaje, że zmiany spowodują spadek wpływów z podatków. Wpływy z PIT i CIT będą mniejsze w pierwszym roku obowiązywania ustawy o 1,3 mld zł, z tego do budżetu trafi o 800 mln zł mniej, a do samorządów budżetu 500 mln zł mniej.

  Kresy.pl / pb.pl

  Polubienie

 6. Poznaniak74 @Poznaniak74:
  Oto są „polscy faszyści”, a gdzie kontrdemonstracje tzw. polskiej lewicy przeciwko „niewolniczemu wykorzystaniu ukraińskich gastarebeiterów”? Nie ma ich? Może to dlatego że „guru” owej „lewicy” Kwaśniewski to udziałowiec ukraińskiej spółki „Burisma’…

  https://kresy.pl/wydarzenia/demonstracja-ruchu-narodowego-mlodziezy-wszechpolskiej-przeciw-masowej-imigracji-ukrainy-foto/


  Fot. twitter / piskorz_monika

  DEMONSTRACJA RUCHU NARODOWEGO I MŁODZIEŻY WSZECHPOLSKIEJ PRZECIWKO MASOWEJ IMIGRACJI Z UKRAINY [+FOTO]

  28 października 2017|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska protestowały pod KPRM przeciwko masowemu ściąganiu do Polski tanich pracowników z Ukrainy, a także przeciw uległej polityce rządu PiS wobec Ukrainy.

  W sobotę w południe pod Kancelarią Premiera odbyła się demonstracja pod hasłem „W obronie polskiego pracownika! Stop imigracji!”. Organizatorem był Ruch Narodowy, obecni byli także przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Demonstracja była wyrazem sprzeciwu środowisk narodowych wobec masowego ściągania ukraińskich pracowników do Polski, a także uległej postawie rządu Beaty Szydło względem Kijowa.

  Uczestnicy pikiety domagali się zahamowania niekontrolowanej imigracji zarobkowej z Ukrainy, ochrony polskiego pracownika przed napływem taniej siły roboczej, a także pracy w Polsce dla Polaków, godnej płacy dla naszych rodaków, a także szybkiego wzrostu wynagrodzeń i innowacyjności gospodarki.

  Przedstawiciele Ruchu Narodowego podkreślali, że masowy napływ Ukraińców do Polski hamuje wzrost wynagrodzeń, a sięganie po tanią siłę roboczą ze Wschodu utrzymuje Polskę w pułapce średniego dochodu.

  – Płace nie rosną, a wręcz przeciwnie, polscy pracownicy są pod presją płacową wobec tańszej konkurencji ze wschodu – mówiła Anna Bryłka z Ruchu Narodowego.

  Z kolei Piotr Filipek, prezes warszawskiego Ruchu Narodowego odczytał apel prezesa RN, Roberta Winnickiego. Zaznaczono w nim, że tańsza konkurencja wciąż zmusza wielu młodych Polaków do wyjazdu zagranicę.

  – Żądamy przede wszystkim wstrzymania masowego napływu taniej siły roboczej ze wschodu, ograniczenia ilości wydawanych pozwoleń na pracę i pobyt w poszczególnych województwach – wymienił Filipek. Ruch Narodowy zwraca też uwagę na długofalowe skutki otwarcia granic na imigrantów z Ukrainy.

  W marcu podobną pikietę zorganizowali przedstawiciele MW i ONR.

  PiS dąży do podmiany ludności

  W pikiecie brali udział również przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, m.in. rzecznik prasowy tej organizacji, Mateusz Pławski.

  – Masowa imigracja zarobkowa z Ukrainy to bardzo szkodliwe zjawisko i to na wielu polach. Począwszy od ekonomicznego, gdzie mamy do czynienia z dumpingiem płacowym przez napływ tanich pracowników, przez kulturowo-etniczno-religijne –mówi Kresom.pl Pławski. Zaznacza, że choć Ukraińcy są Polakom kulturowo bliżsi niż migranci z Bliskiego Wschodu, to jednak są od nas różni. – Jest to pewna forma podmiany ludności, czemu stanowczo się sprzeciwiamy, bo to również jest zagrożenie.

  Czytaj również: Młodzież Wszechpolska: jesteśmy przeciw przyjmowaniu imigrantów z Ukrainy

  Rzecznik MW powiedział, że rząd PiS pod naciskiem środowisk narodowych wycofał się z tzw. systemu kwot imigrantów, narzucanego przez Brukselę. – Ale za to tylnymi drzwiami stara nam się wciskać imigrantów z Ukrainy, co uważamy za skandaliczne.

  PRZECZYTAJ: „Jeden naród ponad granicami”. Młodzież Wszechpolska przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie [+VIDEO / +FOTO]

  Pławski zaznacza, że obecne władze prowadzą bardzo uległą politykę względem władz w Kijowie, podobnie jak w przypadku Litwy. Przypomina w tym kontekście m.in. o sprawie polskiego szkolnictwa, zagrożonego w związku z przyjęciem na Ukrainie nowej ustawy oświatowej. – Ta ustawa utrudni mniejszości polskiej na Ukrainie egzystencję w przestrzeni kulturowej. Uważamy, że to skandaliczne. PiS mimo wznoszenia patriotycznych haseł w trakcie kampanii wyborczej nie zrobiło nic, by umożliwić powrót Polaków z zagranicy, np. z Wysp Brytyjskich. Zamiast tego, starają się podmienić ludność. My mówiliśmy już wcześniej: „cudzymi dziećmi narodu nie zbudujemy”.

  Rzecznik MW przypomniał też o działaniach prawnych podejmowanych w tym temacie. Wymienił tu wniosek do MSZ ws. udzielenia informacji nt. przywilejów dla studentów z Ukrainy, na które nie mogą liczyć młodzi Polacy oraz nt. zatrudniania Ukraińców „na czarno”, a także do NIK ws. poważnych nieprawidłowości przy wydawaniu Kart Polaka. – Otrzymują je nieraz obywatele Ukrainy, które z narodem polskim nie mają nic wspólnego – mówi Pławski. Podkreśla również, że masowa imigracja jest zawsze szkodliwa dla obu stron. W tym przypadku – również dla Ukrainy.

  Ruch Narodowy przeciwko ukraińskiej imigracji

  Ruch Narodowy podkreśla, że masowy napływ zarobkowej imigracji ukraińskiej powoduje zaniżanie stawek płacowych Polaków oraz utratę miejsc pracy na rzecz tańszego pracownika imigracyjnego, co jest zaprzeczeniem postulatu “doganiania” państw wysoko rozwiniętych i dalszym tkwieniem w pułapce średniego dochodu. – Polska powinna skorzystać z sytuacji niskiej podaży siły roboczej i wykorzystać to jako drogę do wzrostu płac do poziomu europejskiego. Godna płaca powinna być podstawowym prawem pracownika! –zaznaczają narodowcy.

  Przeczytaj: W 2018 roku w Polsce pracować będzie 3 mln Ukraińców. Eksperci: to „zbawienie” dla naszej gospodarki

  Czytaj także: Tyszka o skali emigracji Polaków i imigracji Ukraińców: głupki PO-PiSowe dają się mamić tanią propagandą

  Ponadto, RN chce również stworzenia warunków umożliwiający powrót do kraju Polaków, którzy wyemigrowali za pracą. Jednocześnie wskazują, że masowe ściąganie Ukraińców powoduje zmniejszenie efektywności pracy oraz innowacyjności. Z kolei w interesie potężnych grup biznesu (i ich lobbystów w mediach i w rządzie) jest obniżanie kosztów poprzez zatrudnianie jak najtańszych, ale także mniej wykwalifikowanych i mniej wydajnych pracowników. Ruch Narodowy zaznacza, że takie działania uzależniają również niektóre sektory gospodarki od pracowników napływowych, jak również odpływ kapitału za granicę. Narodowcy apelują też o ścisłą kontrolę imigracji zarobkowej, która prowadzi do zmiany struktury demograficznej Polski. Szczególnie w sytuacji, gdy imigranci z Ukrainy mogą liczyć na różne świadczenia socjalne: jak emerytury czy 500+.

  PRZECZYTAJ TAKŻE:
  Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospodarczą zapaść”

  Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

  Raport Credit Agricole: Ukraińcy pracujący w Polsce powodują wolniejszy wzrost płac

  RIRM / Kresy.pl

  Polubienie

 7. Misza @Misza:
  Panie Premierze. Szerzej już się nóżek nie da. Grozi to uszkodzeniem miednicy. Apel do związków zawodowych o zaakceptowanie jeszcze większej niekontrolowanej migracji zarobkowej , by rodzimym pracownikom nie tylko nie rosły pensje, lecz by na swoim rynku musieli niejako konkurować z prawie darmowymi przybyszami. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było żenującym absurdem. Będzie to Was panie BanderPremier kosztowało władzę w przyszłych wyborach.

  bob @bob:
  1,5 miliona im mało!!??

  banderacwel @banderacwel:
  Skurwysynom z PISbandera jeszcze mało trzody banderowskiej chcą całkiem upokorzyć polskich pracowników śmieciarze pro banderowskie

  tagore @tagore:
  Dwadzieścia parę lat wstecz można było Solidarność naciągnąć na bezwarunkowe poparcie
  „reform” ,dziś niespecjalnie.

  tagore @tagore:
  Społeczeństwo zaczyna tej ilości emigrantów nie tolerować.

  https://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-prosi-solidarnosc-o-wsparcie-rzadu-dla-przyjmowania-pracownikow-ze-wschodu/#comments


  Mateusz Morawiecki, foto: wikimedia commons

  MORAWIECKI PROSI „SOLIDARNOŚĆ” O WSPARCIE RZĄDU DLA PRZYJMOWANIA NA PRACOWNIKÓW ZE WSCHODU

  29 października 2017|5 komentarzy|w gospodarka, polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Wicepremier Morawiecki zaapelował w sobotę do Solidarności aby wspierała rząd w tym, żeby otworzyć się bardziej na pracowników ze Wschodu, na imigrację zarobkową.

  Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom: Jestem w dialogu z przewodniczącym Piotrem Dudą i Solidarnością, i bardzo gorąco chciałbym zachęcić, aby patrzeć na gospodarkę w całości. Ja byłbym gotów zgodzić się, choć to nie jest moja główna i wyłączna kompetencja, żeby niedziele były wolne, ale bardzo bym prosił o to, żeby Solidarność wspierała ministerstwo gospodarki, ministerstwo rodziny w tym, żeby otworzyć się bardziej na pracowników ze Wschodu, na imigrację zawodową.

  Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki brak wykwalifikowanych pracowników to pięta achillesowa polskiej gospodarki. Mamy już bezrobocie jedno z najniższych w Europie (..). Ukraina, Białoruś to są bardzo pokrewne nam narody i widzę w tym ogromną szansę – twierdzi Mateusz Morawiecki.

  CZYTAJ TAKŻE:Morawiecki: Ja nie jestem przeciwnikiem dołączenia do strefy euro

  Komentując sprawę możliwego zakazu handlu w niedzielę wicepremier zaznaczył: Nie widzę nic bardzo zdrożnego w tym, żeby Polska miała wolne niedziele od wielkiego handlu podobnie, jak jest we Francji czy Niemczech.

  Nie widzę tu żadnej tragedii w PKB, jak niektórzy straszą, sądzę, że nie będzie tak zauważalnych ubytków. Po prostu ludzie będą spędzali czas inaczej – wiele dojrzałych krajów Zachodniej Europy i ich obywatele potwierdziliby to, że w taki sposób tam jest urządzone życie gospodarcze i życie handlowe w niedzielę – tłumaczył.

  ZOBACZ WIĘCEJ: Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

  Na pytanie odnośnie strefy euro i możliwego przystąpienia do niej Polski Morawiecki stwierdził, że to pytanie na przyszłość. Na razie trzymamy mocno kciuki za to, żeby strefa euro przetrwała i pozbyła się swoich immanentnych problemów, które wiążą się z tym, że sama nie jest optymalnym obszarem walutowym – mówił. Tutaj ta konwergencja nie zachodzi, tak jakby sobie twórcy strefy życzyli. Chcielibyśmy, żeby strefa euro była silna i zobaczymy za kilka lat, jak ona będzie sobie radziła ze swoimi problemami – tłumaczy wicepremier.

  Kresy.pl / bankier.pl

  Polubienie

 8. greg @greg:
  Ciekawe, ilu kebabiarzy bez polskiego obywatelstwa, też korzysta? A nastepne muslimy juz przebieraja nogami by uzyskac karte pobytu i 500+ na kazde z licznych muzulmaniatek.

  Pisowska
  flejowatosc i nieudolnosc wWersji hard. @greg

  https://kresy.pl/wydarzenia/we-wroclawiu-500-plus-korzysta-300-rodzin-ukrainskich/


  Wrocław, hotelpatio.pl

  WE WROCŁAWIU Z 500 PLUS KORZYSTA OK. 300 RODZIN UKRAIŃSKICH

  30 października 2017|3 komentarze|w gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  500 plus przysługuje również cudzoziemcom pracującym w Polsce.

  Jak informuje „Gazeta Wrocławska”: „W stolicy Dolnego Śląska z programu 500 Plus korzysta ponad 31. tys. rodzin. Świadczenie wypłacane jest na ponad 41 tys. dzieci. W tym gronie są także obywatele Ukrainy, których w naszym regionie jest coraz więcej. Naszych sąsiadów zza wschodniej granicy na Dolny Śląsk przyciągają przede wszystkim atrakcyjne warunki pracy. Ukraińcy to najliczniejsza mniejszość narodowa we Wrocławiu. Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec miasta to obywatel zza naszej wschodniej granicy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej obywateli Ukrainy na Dolny Śląsk przyjeżdża z rodzinami.”

  Dziennik podaje, że we Wrocławiu z 500 plus korzysta już około 300 ukraińskich rodzin. Świadczenie przysługuje tylko cudzoziemcom pracującym w Polsce i dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu ma zamiar kontrolować i weryfikować informacje podawane przez obywateli innych państw.

  Kresy.pl / Gazeta Wrocławska

  Polubienie

 9. zefir @zefir:
  Oj polskojęzyczni, Ukraińcy kpią z was w żywe oczy, robią was na szaro, wy zaś związki zawodowe im zakładacie, szarą strefę tolerujecie. Bezgraniczne to wasze przed banderowcami skundlenie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainiec-zatrudnial-nielegalnie-we-wroclawiu-137-obcokrajowcow/


  Wrocław, hotelpatio.pl

  UKRAINIEC ZATRUDNIAŁ NIELEGALNIE WE WROCŁAWIU 137 OBCOKRAJOWCÓW

  31 października 2017|1 Komentarz|w gospodarka, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  35-letni Ukrainiec zatrudniał obcokrajowców w firmie budowlanej i agencji pracy tymczasowej.

  Jak wynika z kontroli przeprowadzonej przez placówkę Straży Granicznej Wrocław-Strachowice, 35-letni Ukrainiec zatrudniał 178 obcokrajowców, z czego 137 było zatrudnionych bez zezwolenia na pracę w Polsce. W firmach prowadzonych przez obywatela Ukrainy pracowało nielegalnie 115 Gruzinów, 20 Ukraińców, jeden Rosjanin i jeden Peruwiańczyk. Nielegalnie zatrudnieni wykonywali prace budowlane.

  Ukraińcowi grozi grzywna w wysokości 3 tys. złotych. Każdemu nielegalnemu pracownikowi grozi grzywna do tysiąca złotych.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef ukraińskiego związku zawodowego w Polsce: Chcielibyśmy, żeby 1 stycznia 2018 roku weszła w życie amnestia dla Ukraińców, którzy tu pracują nielegalnie

  Kresy.pl / Gazeta Wrocławska / Prawy.pl

  Polubienie

 10. Accipiter @Accipiter:
  Święte słowa. Lubię posłów z partii Kukiza za to właśnie, że jako jedyni nie trzymają głów w dupach ukraińców czy żmudzinów. Głośno mówią to co wie i uważa polskie społeczeństwo. Ukry szmaca nasze państwo jak chcą. Mi jako Polakowi, wnukowi Wołyniaka jest wstyd i krew się we mnie gotuje na to. Dziadek żołnierz 27 Dywizji AK, którego cała rodzina (2 braci, siostra i rodzice) zostali zarżnięci przez ukraińskich sąsiadów zawsze powtarzał, że dobry rezun to martwy rezun. A on raczej wiedział co mówi.

  https://kresy.pl/wydarzenia/rzymkowski-ukraincy-robia-nami-chca/


  Tomasz Rzymkowski. Fot. Kresy.pl

  RZYMKOWSKI: UKRAIŃCY ROBIĄ SOBIE Z NAMI CO CHCĄ

  31 października 2017|1 Komentarz|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) na antenie Radia ZET mocno skrytykował politykę wschodnią, prowadzoną pod kierunkiem Witolda Waszczykowskiego. „Dajemy Ukraińcom pieniądze, wpieramy ich politycznie, a oni fundują pomniki Bandery, Szuchewycza i zrównują AK ze zbrodniarzami z UPA”.

  Podczas niedzielnego programu „Śniadanie w Radiu ZET” poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski zabrał głos przy okazji omawiania tematu zapowiadanej na połowę listopada rekonstrukcji rządu. Przyznał, że nie wie jakie będą zmiany, ale ma „swoich faworytów do dymisji”. Na pytanie, kogo w takim razie by wymienił, odpowiedział, że zacząłby przede wszystkim od ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego.

  – Uważam, że Polska nie ma żadnej  polityki wschodniej od 1989 roku. Tutaj mamy kompletną białą plamę. Ukraińcy robią sobie z nami co chcą. My im dajemy pieniądze na budowę dróg, my ich wpieramy politycznie na arenie międzynarodowej, a oni nam fundują pomniki Bandery i Szuchewycza – powiedział poseł. Przypomniał również o wypowiedziach byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki podczas wizyty w Polsce:

  – Juszczenko przyjeżdża do Polski i zrównuje Armię Krajową z bandytami z UPA. To jest skandal, taka osoba powinna mieć zakaz wjazdu do Polski. Mówię tu jasno, bo strona ukraińska jest bardzo restrykcyjna wobec naszych przedstawicieli państwowych.

  Czytaj również: Wiktor Juszczenko: Stepan Bandera był święty [+VIDEO]

  W tym kontekście, Rzymkowski przypomniał o sprawie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, któremu SBU wydała zakaz wjazdu na Ukrainę– Tylko dlatego, że przypomniał, co w 1943 roku Ukraińcy zrobili z naszymi, a także ze swoimi rodakami. Mordując ich w okrutny sposób.

  Przeczytaj: Kukiz o sprawie Chomy: czekam jeszcze, aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla, bo „chroni nas przed Rosją”

  Poseł K’15 wśród ministrów, którzy powinni zostać odwołani, wymienił także szefa resortu infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Tłumaczył to trwającym od dwóch lat, „porażającym” zastojem w inwestycjach infrastrukturalnych. Zdaniem posła, w ministerstwie tym środki finansowe są niewłaściwie wydatkowane. Odnosząc się do spekulacji nt. możliwości objęcia przez szefa PiS teki premiera, powiedział:

  – Jeżeli Jarosław Kaczyński chce zostać premierem, to teraz jest dla niego najlepszy moment. Później może już takiej okazji nie mieć, to jest środek kadencji. Jeśli teraz tak się nie stanie, to można mieć pewność, że Beata Szydło pozostanie premierem do końca kadencji.

  radiozet.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 11. Karol
  Polska dla Polaków, Ukraina dla Ukraińców w przeciwnym wypadku za ileś dziesięcioleci wschód Polski dołączy do Ukrainy a po drodze będzie drugi Wołyń tyle że 10 razy większy.

  Łysy
  A może by tak Polacy wrócili z UK i Niemiec?

  bliscy Wołyniakom
  Napisać o Ukrach że są „bliscy kulturowo”… to trzeba być banderofilem. I to obecnie, gdy oficjalnie na Ukrainie mają kult bandery. Banderyzm w skrócie to budowanie UPAiny na trupach Polaków.

  xyz
  Już teraz są ich 3 mln. Jak przyjadą następne 4 mln to będzie 7 czyli 1/5 Polaków…

  cyprys100
  Panie, pan zwariował chyba.

  przestane głisować na PiS
  Panie Potocki zgłupiałeś pan? Do tej pory nie zitegrowaliśmy tego miliona ukraińców ! Nie damy sobie z tym rady i będziemy takim kulti srulti jak Szwecja Francja czy Niemcy.

  https://wpolityce.pl/polityka/361949-az-4-mln-ukraincow-chcialoby-zyc-w-polsce

  Aż 4 mln Ukraińców chciałoby żyć w Polsce

  opublikowano: 12 października · aktualizacja: 12 października


  autor: Fratria autor: Fratria

  Na Ukrainie nie dzieje się najlepiej. Tę powszechną wiedzę uzupełnił sondaż wykonany przez tamtejszą grupę socjologiczną Rating. Chodzi w nim o procentową liczbę chętnych do wyjazdu z kraju na emigrację.

  Ankietę przeprowadzono między 8 i 18 września b.r. na 1.200 respondentach. Okazało się, że ponad 1/3 Ukraińców (35%) chciałaby wyemigrować ze swojego kraju na stałe, podczas gdy 61% wolałoby pozostać w ojczyźnie. W ciągu ostatniego roku liczba osób chcących opuścić Ukrainy wzrosła o 5%. Wynika z tego, że 45 mln populacja może teoretycznie (gdyby prognozy sondażowe spełniły się w 100 procentach) skurczyć się o aż 15 mln obywateli. Z tych 15 mln chciałoby wyjechać do Niemiec (37% – 5,55 mln), Polski (26% – 3,9 mln), a do USA (22% – 3,3 mln).

  Z pozostałych państw Ukraińcy najchętniej wybraliby: Kanadę (21%), Czechy (16%), Włochy (15%), Wielką Brytanię (14%), Francję lub Szwecję (po 12%). Do Rosji chciałoby się udać zaledwie 6% naszych południowo-wschodnich sąsiadów co daje liczbę zaledwie 750 tys. mieszkańców.

  Co do motywacji, to 64% pragnących wyemigrować chce to zrobić w celu poprawy warunków życia, 34% chce zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom, 23% jest gotowych do tego ze względu na brak godnej pracy na Ukrainie. Około 12% chce lepiej wykształcić się, a 8% nie czuje się bezpiecznie na Ukrainie.

  A więc nie tyle wojna w Donbasie lecz warunki bytowania oraz niski poziom zarobków motywuje rzesze Ukraińców do wyjazdu. Choć Polska jest bardzo wysoko w tym rankingu jako kraj docelowy, to wyprzedzają nas Niemcy. Tak czy inaczej w naszym kraju chciałoby się osiedlić według deklaracji prawie 4 mln.

  Z punktu widzenia poprawy sytuacji demograficznej oraz niedoboru rąk do pracy w naszym kraju mamy całkiem blisko potężny rezerwuar ludnościowy, bliski kulturowo z łatwością przyswajający sobie nasz język.

  Tym bardziej kompletną abstrakcją wydaje się ściąganie sobie na głowę imigrantów z Południa.

  autor: Andrzej Potocki

  z netu
  Podobno jest ich w Polsce juz kilka milionow.

  UU
  Śmierdzi to kilometr problemami.

  kali
  Spadaj Gościu z ukraińcami!!!!!!!!!!!!!!!

  LupaToBuc
  Wiemy, wiemy. W Krakowie brak już mieszkań dla Polaków!

  karuzela
  A na Ukrainé chcialoby wyemigrowac 40 mln ruskich, tak tam dobrze.

  Widły
  Boże uchowaj nas przed Ukraińcami, chcieli swój kraj to niech w nim żyją , pracują ,walczą o niego, od Polski wara

  WK
  Zważywszy nierozwiązane spory historyczne a nawet graniczne, 4 mln Ukraińców w Polsce może być wkrótce poważnym problemem politycznym.

  nie bawcie się w Michnika
  PiS wchodzi w buty POz tym kulti srulti. PiS powinien prowadzić politykę narodową sprawdzić co w 500+ nie działa że jest tak mały przyrost urodzeń. Polska powinna pozostać jednolita narodowo

  ffolkes
  A Polakom w Kazachstanie jest tak dobrze, że nie chcą emigrować do Polski?

  tomahawk
  Kolejny naganiacz na Ukraińców , chyba nie zdajecie sobie sprawy z własnej głupoty.

  Robert1701
  Niech się dziady wezmą u siebie za ten skorumpowany do szpiku kości kraj ,a u nas my ich nie chcemy bo są gorsie od ruskich

  Andrew just
  Poczytajcie sobie „Wolyn plonie”a odechce sie..

  Polubienie

 12. greg @greg:
  Jakim trzeba być matołem aby wprost i w pełni, zrównywać prawa i obowiązki obywateli UE wewnątrz Unii, z prawami obywateli państw spoza UE?! Może by tak ten głupi sędzia, z uprzywilejowanej, pasożytniczej kasty, nie odprowadzający składek nawet na swoje świadczenia, ufundował 500+ na dzieci tej Ukrainki?! A tu 1-3 bln zł szybko przyrastającego DŁUGU PUBLICZNEGO, matołki. A pisiorki – natychmiast poprawiać tę dziurawą ustawę!

  greg @greg:
  @greg. Poza tym, nie ma ani jednego przypadku, aby polska matka pracująca i mieszkająca z dziećmi na Ukrainie pobierała jakiekolwiek świadczenia w tym banderowskim państwie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polski-sad-ukraincy-maja-prawo-500-nawet-jesli-cala-rodzina-mieszka-polsce/


  500+. Zdj. ilustr. Fot. wikimedia.org

  POLSKI SĄD: UKRAIŃCY MAJĄ PRAWO DO 500+, NAWET JEŚLI CAŁA RODZINA NIE MIESZKA W POLSCE

  9 listopada 2017|6 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Jak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, cudzoziemcy, w tym Ukraińcy mają prawo do świadczenia 500+ także w przypadku, gdy cała ukraińska rodzina nie mieszka w Polsce, a jedno z rodziców żyje i pracuje na Ukrainie.

  Sprawę opisuje dziennik „Rzeczpospolita” na swoich stronach internetowych. Odnosząc się do wyroku WSA w Łodzi wnioskuje, że „świadczenie wychowawcze może być przyznane cudzoziemcom nawet, jeśli nie wszyscy członkowie rodziny zamieszkują na terenie Polski”.

  Wszystko zaczęło się od tego, że Prezydent Łodzi odmówiła obywatelce Ukrainy Tamarze K. przyznania świadczenia w ramach programu 500+. Powołano się przy tym na niespełnienie przesłanki wspólnego zamieszkiwania wszystkich członków rodziny na terytorium RP. Choć kobieta wraz z dziećmi żyje w Polsce, to jej mąż przebywa i pracuje na Ukrainie.

  Generalnie, zgodnie z art. 1 ust. 2 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje cudzoziemcom, do których odnoszą się przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego lub umowy dwustronne o zabezpieczeniu społecznym. Świadczenie przysługuje też cudzoziemcom z pobytem czasowym w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji (na podstawie art. 127 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach), a także posiadaczom karty pobytu z adnotacją „dostęp do rynku pracy” – w obu przypadkach pod warunkiem, że zamieszkują z członkami rodzin na terytorium RP. W drugim przypadku (karta pobytu z dostępem do rynku pracy), nie dotyczy to obywateli krajów spoza UE (np. Ukraińców) z zezwoleniem na pracę na okres do 6 miesięcy, studiujących lub pracujących na podstawie wizy.

  Jak pisze „Rz”, Ukrainka podkreśliła, że posiada Kartę Polaka i stara się o uzyskanie polskiego obywatelstwa, a ponadto mieszka w Polsce i zamierza w niej pozostać. Jedno z jej dzieci studiuje, a pozostałe chodzą do szkoły i przedszkola. Z kolei ojciec dzieci pracuje na Ukrainie, ale regularnie odwiedza rodzinę. Nie pobiera tam żadnych świadczeń na dzieci. W Polsce będzie mógł zamieszkać dopiero, gdy Tamara K. i dzieci dostaną polskie obywatelstwo.

  Adwokat Tamary K. podniósł w odwołaniu, że nie można kategorycznie stwierdzić, iż ustawa wymaga, aby cudzoziemiec przebywał na terytorium Polski ze wszystkimi członkami rodziny. Powołał się na analogiczne jego zdaniem sytuacje, gdy np. ojciec-Polak zarabia na rodzinę za granicą, a ta ma prawo do 500+. Sugerował, że nie można w ten sposób dyskryminować cudzoziemców w analogicznej sytuacji, mieszkających w Polsce.

  Przeczytaj: Kielce: 500 zł dla Ukraińców

  Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie dopatrzyło się zarówno w zaskarżonej decyzji jak i w rozwiązaniach ustawowych naruszenia konstytucyjnej zasady równości. W opinii kolegium, decyzja Prezydent Łodzi była zgodna z prawem.

  Jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi w wyroku z 12 października 2017 r. uchylił obie decyzje, inaczej interpretując przepisy.

  W uzasadnieniu stwierdzono, że „prawidłowa wykładnia art. 1 ust. 2 pkt 2d ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci nie może wszak prowadzić do wniosku, iż świadczenie wychowawcze przysługuje wyłącznie w sytuacji wspólnego zamieszkiwania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wszystkich członków rodziny wnioskodawcy będącego cudzoziemcem”. – Tak bowiem jak w przypadku rodzin polskich, nierzadko jedno z rodziców jest zatrudnione za granicą, a drugie wraz z dziećmi zamieszkuje w Polsce– uzasadnia WSA w Łodzi.

  Sąd nie miał wątpliwości, że intencją ustawodawcy było wyeliminowanie przypadków pobierania świadczenia przez uprawnionych nie zamieszkujących na terenie Polski. Zaznaczył, że w tym przypadku uprawniona razem z dziećmi zamieszkuje w Polsce, gdzie również znajduje się „centrum jej spraw życiowych”. Wskazano na edukację dzieci w Polsce i na to, że jedynie mąż kobiety pracuje na Ukrainie.

  Wcześniej poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki przyznał, że świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” mogą także trafiać do ukraińskich dzieci, zamieszkujących stale na Ukrainie. Pytany, czy przysługujące polskim rodzinom świadczenia należą się także tym cudzoziemcom, którzy podejmując w Polsce legalną pracę pozostawili jednocześnie swoje dzieci za wschodnią granicą.

  – Nie sposób wykluczyć tego, że osoby, które zamieszkują na terenie Polski i będą chciały tu zostać, uzyskać obywatelstwo, będą również objęte programem „500 plus”.– stwierdził poseł Lisiecki.

  Przeczytaj: We Wrocławiu z 500 plus korzysta ok. 300 rodzin ukraińskich

  Dodał także, że na terytorium naszego państwa przebywa aktualnie bardzo liczna grupa Ukraińców. – Trzeba się zastanowić w jaki sposób ich asymilować. Być może także program „500 plus” będzie miał taki cel i skutek. – podkreślił.

  Czytaj więcej: Poseł PiS chce asymilować Ukraińców programem 500 plus

  rp.pl / Kresy.pl

  zgr1985 @zgr1985:
  Ja też będę miał prawo za jakiś czas oddać głos na Kukiza…

  gotan @gotan:
  tych zasrańców w togach należy czym prędzej przetrącić…..Ależ ten Maliniak narozrabiał.W kancelarii prezydenckiej brakuje ludzi odpowiedzialnych za sprawy polskie. ….Taki pajac co deklamuje powinien zrozumieć do czego doprowadza jego bełkot…Coś cicho ostatnio o babci Romaszewskiej…zapewne zajęła się dzierganiem makatek..

  zefir @zefir:
  To granda,gdy sąd z interesem Polski się nie utożsamia i wg własnego widzi mi się prawo interpretuje.W uzasadnieniu sądu mogło być bardziej zasadne stwierdzenie:prawidłowa wykładnia art 1ust2 pkt 2d ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci może wszak prowadzić do wniosku,że świadczenie wychowawcze przysługuje wyłącznie w sytuacji wspólnego zamieszkiwania na terytorium RP wszystkich członków rodziny wnioskodawcy będącego cudzoziemcem.Nie ma podstaw by prawo polskie na korzyść cudzoziemców naginać.Gdy są dziury ustawowe,niejednoznaczności,Sejm RP winien je awaryjnie cerować i prostować,więc do roboty posłanki i posłowie.

  zefir @zefir:
  @zefir I pamiętajcie,że służycie Suwerenowi tj Obywatelom Polski,zaś obywatelom UE na zasadzie wzajemności.

  Polubienie

 13. https://kresy.pl/wydarzenia/tyszka-o-2-latach-rzadow-pis-realizuja-program-ukraina-plus/


  Stanisław Tyszka (Kukiz’15) pyta minister Rafalską o emerytury dla Ukraińców po artykule na Kresy.plStanisław Tyszka. Fot. facebook.com

  TYSZKA O 2 LATACH RZĄDÓW PIS: REALIZUJĄ PROGRAM „UKRAINA PLUS”

  14 listopada 2017|3 komentarze|w gospodarka, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zdaniem Stanisława Tyszki, wicemarszałka Sejmu z ramienia Kukiz’15, rząd PiS przez dwa lata rządów realizuje w istocie program „Ukraina plus”, ściągając do Polski pracowników z Ukrainy.

  Wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka, odniósł się do podsumowania 2 lat rządów PiS, które na wspólnej konferencji przedstawili premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jako największe sukcesy wskazano m. in. program Rodzina 500+, obniżenie wieku emerytalnego oraz uszczelnienie systemu podatkowego.

  Tyszka zwrócił uwagę na jedną z niezrealizowanych przez PiS obietnic, dotyczącą podniesienia kwoty wolnej od podatku dla obywateli.

  – Posłowie co prawda cieszą się kwotą 30 tys. złotych, a obywatele nadal taką jak przed rządami PiS – powiedział polityk. Jego zdaniem, polityka podatkowa Prawa i Sprawiedliwości jest faktycznie kontynuacją działań PO. Wymienił tu „nieustanne podwyżki podatku VAT-u, PIT-u, cen energii, elektryczności, gazu”.

  – To jest polityka wypychająca młodych ludzi z Polski – zaznaczył Tyszka. W tym kontekście, zarzucił partii rządzącej realizację programu „Ukraina plus”. – Program, ten jak ogłosił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki polega na uzupełnianiu braków na rynku pracy pracownikami z Ukrainy – powiedział poseł Kukiz’15.

  Już wcześniej Tyszka powiedział, że plan Morawieckiego to plan ukrainizacji polskiego rynku pracy.  Minister Morawiecki powiedział, że trzeba uzupełnić ubytek na rynku pracy i zaproponował zaproszenie aż 2 mln Ukraińców w perspektywie lat. Oznacza to oczywiście białą flagę ws. ściągnięcia z powrotem polskich emigrantów. Każdy polski rząd powinien mieć naczelny priorytet: sprowadzić ich do Polski – mówił we wrześniu 2016 roku.

  Przeczytaj: Tyszka o skali emigracji Polaków i imigracji Ukraińców: głupki PO-PiSowe dają się mamić tanią propagandą

  Ponadto, wicemarszałek Sejmu wytknął partii Jarosława Kaczyńskiego nieudolność w sektorze służby zdrowia. Przypomniał, że PiS szumnie obiecywało likwidacje NFZ. – Nic się nie zmieniło. Ludzie cały czas czekają miesiącami, nawet latami na operacje –powiedział.

  Do kwestii „Ukraina plus” odniósł się również na Twitterze. – Znacie cywilizowane państwo, które przyjęło 1,5 miliona imigrantów ekonomicznych bez żadnej dyskusji o skutkach gospodarczo-społecznych? – pytał Tyszka. Zaznaczył też, że np. w Wielkiej Brytanii, dokąd wyemigrowało za praca wielu Polaków, była i jest powszechna debata na temat imigracji ekonomicznej.

  Dorzeczy.pl / twitter.com / Kresy.pl

  Gaetano @Gaetano:
  Wielkie brawa i słowa uznania dla pana Tyszki. Gość ujął to bardzo krótko i zwięźle. Pensje są zamrożone i nie ma żadnych podwyżek. Jest tylko propaganda o wzroście wynagrodzeń. Na wschodnich krańcach sytuacja jest dopiero tragiczna. Z tego, co słychać, to tam bardzo są faworyzowani ukry, którzy są coraz bardziej rozzuchwaleni i nie jest bynajmniej prawdą, jakoby Polacy nie podjęliby się „byle jakiej” pracy. Swoją drogą dobrze, że odpłynęli z K’15 ludzie dryfujący w stronę pisiatych, w dodatku ci mieniący się jako „narodowcy”, jak A.A. Ugrupowanie może na tym tylko zyskać.

  Accipiter @Accipiter:
  Celne podsumowanie poczynań rządu w temacie ukraińców. Można powiedzieć, że Polska też zaczyna mieć swoich „islamistów”. Ukry też nie integrują się, w dużej części utożsamiają się z ideologią bandery (narazie nie demonstrują tego, choć i takie przypadki są w naszej Ojczyźnie), maja coraz większe roszczenia socjalne (już dostają 500+, założyli swój zwiazek zawodowy). Może nie tą samą drogą ale w tym samym kierunku zmierzamy co Zachód.

  tagore @tagore:
  Intencje Pana Tyszki są proste jak korkociąg.

  https://kresy.pl/wydarzenia/krakow-nastoletni-ukraincy-napadli-nozem-przechodniow/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.