9 thoughts on “676 Haavara Agreement 1933, Gomberg map 1941 and Zionists and their antisemitism

 1. Żydzi żądali eksterytorialności, Polsce został narzucony traktat mniejszościowy! – S. Michalkiewicz

  asmeredakcja
  Published on Sep 28, 2017

  Gwiazdy Basketu
  Ciekawy wykład Pana Michalkiewicza. Ja przez lata miałem takie przekonanie, że my Polacy jesteśmy u siebie i Ci, którzy nas ubogacają bracia w wierze judaistycznej na naszej ziemi powinni jednak stosować się do naszych reguł, zwyczajów i zasad, a nawet powinni być wdzięczni, że państwo polskie ich przygarnęło. Tymczasem z biegiem lat po pół wieku przemyśleń, stwierdziłem, że nie, oni (lud wybrany) nam wdzięczni nie są wcale, że oni mają tylko roszczenia wobec nas, a ich postawa przypomina amerykańskiego czy brytyjskiego bogacza, który odwiedza zacofane kraje dalekiego wschodu czy Afryki, czyli patrzą na nas z góry, z pobłażaniem i pogardą.

  Iza Kotek
  A może dokładniej.Traktat mniejszościowy został narzucony w wyniku przyjęcia cudownego traktatu wersalskiego,w wyniku którego np. Węgry straciły ok. 2/3 swojego terytorium.Traktat wersalski obarczał winą za wybuch I wojny głównie Niemcy,co było bzdurą.A później było,to co było.

  Ketrid Carsultyal
  Niemcy były najlepiej przygotowane do wojny (militarnie), lecz program modernizacji i reformy rosyjskiej armii i ogólnie boom demograficzny i gospodarczy państwa carów tak przerażał niemieckich generałów i polityków że już przed zamachem w Sarajewie uważali że „teraz albo nigdy” – bo czas grał na ich niekorzyść.

  Iza Kotek
  Jak to potwierdza historia II wojny światowej,Żydzi europejscy ( w pojęciu chazarskich śmieci z USSA) byli podludźmi. To jest pieprzenie o Szopenie,bowiem na teren obozów w GG dostarczali Żydów na śmierć m.ìn. Francuzi,uprzednio grupując ich na welodromie w nieludzkich warunkach.Tylko w Polsce niemiecka swołocz wprowadziła karę śmierci dla Polaków za ukrywanie Żydów.Tragedia tych niewinnych ludzi jest obecnie wykorzystywana przez amerykańskie ścierwo syjonistyczne do robienia kasy.A ja pochodzę z Radomia i wiem co piszę.Tu w ogrodzie Penza i szpitalu żydowskim była masakra.Tu było duże i małe getto,zlikwidowane zresztą.Tu stacjonował słynny szef ģestapo Paul Fuchs,który wyprowadził słynną i podległą sobie Brygadę Świętokrzyską NSZ na tzw. Zachód.To są bohaterowie tej 3 czy 4 rp-Bohun i Paul Fuchs z gestapo Radom,uprzednio funkcjonariusz Einsatzģruppe Liebharda.

  Dawid Lew Lechistanu
  Zydowska Ofiara zeby pozniej miec palke antysemityzmu dzieki ktorej mozna wszystko robic.Poswiecieli swoich .

  Sla Mac
  Kolacja u Jonego Danielsa kosztowała 100mln zł na żydowski cmentarz to 274tys zł dziennie to ponad 1mln szklanek mleka dla polskich najbiedniejszych dzieci dziennie. Polski rząd okrada najbiedniejszych I najsłabszych Polaków by dać najbogatszym Żydom. Hańba

  Polubienie

 2. świętochłowiczanin
  Zrozumcie, to jest wojna! Najskuteczniejszą metodą pokonania wroga, zawsze było odcięcie jego dostaw. Zakręćcie kurek z kasą. Rysunek C. Krysztopy na bilbordy i wznowienie ekshumacji w Jedwabnem!

  bogdan@bogdan
  100 milionów na remont cmentarza z naszych podatków już przyznane, teraz proponuję dorzucić 0,5 mld. na projekt upamiętnienia marca 68, zgodnie z wizją zainteresowanych w szkalowaniu Polski. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Tak nam starsi bracia nieustannie odpłacają za uprzejmość i dobre serce. A tak na marginesie, Polacy to chyba jedyna nacja, która od lat, z upodobaniem i jakąś masochistyczną satysfakcją hoduje i hołubi wrogów we własnym domu. No bo jak nazwać budowę tego muzeum za ogromne pieniądze należące do Polskiego podatnika i oddanie go w zarządzanie żydom, którzy decydują o jego narracji?

  fruzia
  Z czyich pieniędzy jest utrzymywane muzeum Polin i kto jest jego właścicielem i komu ten właściciel podlega?

  podwójne standardy
  dlaczego antypolonizm nie jest karany? dlaczego można nt. narodu polskiego kłamać, obrażać? natomiast gdy my mówimy prawdę to od razu jest akt oskarżenia o mowę nienawiści itp.

  Polin podpadnie nam na zawsze
  Byłem przeciwny powstaniu muzeum Polin zwłaszcza z dotacjami budżetowymi i samorządowymi, oraz kadrami żydowskimi czytaj grossowymi. To była od początku antypolska koncepcja i ślepy tego nie widział.

  abc
  Proszę używać pełnej nazwy Muzeum Historii Żydów w Polsce, tak wolę a ponieważ za to płacę to nalegam.

  https://wpolityce.pl/polityka/383512-tylko-u-nas-opowiedzmy-swoja-historie-zanim-zrobia-to-za-nas-czy-polin-juz-teraz-szykuje-kampanie-znieksztalcajaca-obraz-wydarzen-z-marca-68

  TYLKO U NAS. Opowiedzmy swoją historię, zanim zrobią to za nas. Czy Polin już teraz szykuje kampanię zniekształcającą obraz wydarzeń z Marca ’68?

  opublikowano: 4 godziny temu


  Muzeum / autor: Polin.pl wPolityce.pl

  Do dziennikarzy portalu wPolityce.pl docierają nieoficjalne informacje mówiące o tym, że Muzeum Historii Żydów w Polsce Polin przygotowuje spot sugerujący problem związany ze zjawiskiem antysemityzmu w Polsce. W podtekście – taki sam jak ten sprzed 50 lat i wydarzeń Marca‘68. Tematem ma zajmować się jedna z największych na świecie agencji PR.

  Na podstawie ostatniej debaty w owym muzeum już teraz można stwierdzić, że narracja instytucji jest, delikatnie rzecz ujmując, nieprzychylna obecnemu rządowi. Porównywanie wydarzeń z marca 1968 r. do obecnych jest jednak, mówiąc już dosadniej, skandaliczne.

  ZOBACZ WIĘCEJ: Dawid Wildstein o kulisach debaty ws. Marca ‘68: To była granda i żenada. Michnik i Lityński zrobili wielki seans nienawiści do władzy

  Czyżby muzeum chciało stworzyć obraz antysemickiej Polski? Według naszego informatora, w przeddzień 50 rocznicy wydarzeń z 8 marca 1968 r. chce przygotować spot całkowicie wypaczający obraz tamtych dni. Porównujący haniebną nagonkę polityczną komunistycznych władz w Polsce do postawy całego narodu. A także postawy rządu PiS do postawy włodarzy PRL.

  Ma to być film sugerujący antysemityzm w Polsce. Taki sam jak 50 lat temu. Tematem ma zajmować się jedna z największych na świecie agencji PR.

  Bohaterką filmu ma być blondwłosa dziewczynka o niebieskich oczach głosząca antysemickie hasła. W domyśle – Polka antysemitka.

  Czyżby muzeum rzeczywiście chciało w ten sposób dolać oliwy do ognia i tak gorejącego już konfliktu na linii Polska-Izrael? Z przedstawicielami instytucji próbowaliśmy się skontaktować, ale – jak do tej pory – bezskutecznie.

  Zanim rozpoczną się oficjalne obchody upamiętniające tamte wydarzenia, i zanim kolejne działa zostaną wytoczone przeciw Polsce, należałoby wziąć sprawy w swoje ręce. Pokazać światu historię taką, jaką była.

  W istocie, w latach 1968-1969 z Polski wyemigrowało ponad 15 tys. Żydów bądź osób pochodzenia żydowskiego. Wśród nich było m.in. ok. 500 pracowników naukowych, ok. 1000 studentów, a także dziennikarze, filmowcy, pisarze i aktorzy.

  Przyczyny tej sytuacji doskonale opisał prof. Wojciech Roszkowski:

  „Komuniści próbowali zmobilizować w Polsce w marcu 1968 r. najciemniejsze siły drzemiące w każdym społeczeństwie – szowinizm, rasizm i ksenofobię – by rozegrać swoje porachunki oraz przesłonić istotne przyczyny permanentnego kryzysu społecznego w PRL, oduczyć Polaków racjonalnego myślenia i uczynić wspólnikami w walce z urojonym wrogiem”.

  Jeśli takiej kampanii nie przygotował rząd, działać musimy my. Tak jak tysiące internautów już tagujących i przekazujących dalej prawdę o polskiej historii w świat. Jak internauci tworzący nowe filmy, po polsku i po angielsku. Jak młodzi tłumaczący hasła związane z polską historią, z Polakami ratującymi Żydów na jeszcze inne języki.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejni młodzi Polacy biorą sprawy w swoje ręce. Instytut Zmian zadba o pamięć o historii Polski z II wojny światowej przez Wikipedię

  ZOBACZ TAKŻE: Masowe ruszenie Polaków w obronie dobrego imienia Polski w Internecie. Taka odpowiedź dla Izraela jest równie potrzebna, co ta rządowa

  Jak każdy z nas, który spisuje wspomnienia swoich przodków sprzed lat. Dziś widzimy wyraźnie, że to, jaką historię usłyszą nasze dzieci, zależy od naszego pokolenia. Bo ostatnich świadków może za chwilę zabraknąć.

  autor: Edyta Hołdyńska

  Darek
  Wybudujmy im jeszcze jedno muzeum za pieniądze polskiego podatnika ,a oni w podziękowaniu nasiusiają nam na głowę . Uważam że Żydzi to perfidna i niewdzięczna nacja .

  sowa
  Widocznie wg „polinowców” rząd polski wybulił za mało PLN-ów na ich monstrualne gmaszysko

  Baba Banga
  No wlasnie. Zydowskie kiepele jeszcze raz daje znac o sobie. Muzeum wybudowane za pieniadze polskiego podatnika bedzie znowu informowalo swiat o polskim antysemityzmie.

  sake
  Ale to Polska czyli polscy podatnicy finansują Muzeum Polin z jego antypolską działalnoscią, finansowac tez będą opluwajacyc nas spot.

  wsw
  Nie chce mi się pisać, więc pożyczam: „Z czyich pieniędzy jest wybudowane i utrzymywane to muzeum, kto jest jego właścicielem, komu ten właściciel podlega?” Czyj interes broni ta instytucja?

  Kowienczyk@Kowienczyk
  Tak się kończy bezmyślne i bezwarunkowe podlizywanie zamiast racjonalna polityka, przypomnę wydano 300 mln PLN na Polin i 10 mln PLN na Polaków na Wschodzie (nie mówiąc o muzeum Kresów, którego nie ma a jak będzie to w prowincjonalnym Lublinie, by nie drażniło naszych różnych „partnerów strategicznych”)

  Joanna
  Trzeba pisać jak było w M’68? Ale gdzie? W listach do znajomych? A może w którymś z pism prawicowych? Tu jednak zero szans. Nie jest tajemnicą, że nikogo poza swym grajdołkiem nie dopuszczą do druku.

  polish_proud@polish_proud
  Dziś Pan Duda (prezydent) na spotkaniu z żydami w Krakowie powiedział m.in. że nasze kultury się przenikały i nie wiadomo ile procent krwi żydowskiej płynie w żyłach polaków, oświadczam że choćby jutro przyszedł do mnie mój ojciec i powiedział że mamy korzenie żydowskie, ani bym się tym nie przejął przez sekundę, już bym wolał raczej być nie wiem, nazistą komunistą w jednym niż powiedzieć że jestem żydem. Żydzi, uważają się za naród wybrany i że im wolno więcej niż nam, gojom… i właśnie przez to podejście nie cierpię tej nacji, nie cierpię ich pogoni za mamoną, chciwości, ich zdrad, przekłamań i fałszywych interpretacji faktów/historii… Ktoś powie, Jezus był żydem, był, bez dwóch zdań ale powiedział o nich, plemię żmijowe…i to plemię wydało swojego proroka na śmierć i do dziś dnia neguje GO (proszę poczytać co dzieje się z Jezusem po śmierci wg tory), czekając dalej na swojego proroka, którym będzie antychryst…

  as
  Cofnąć finansowanie! PiS za to płaci!

  Polska
  A kto zbudował im to muzeum jak nie Kaczyński pora zamknąć ten syf dosyć okradania Polskich podatników to PIS i Kaczyński jest winny to on wymyślił tą narracje ratowania żydów

  Polubienie

 3. visor
  Najwyzszy czas wymienic w tym muzeum dyrekcje.Co tam robia ludzie ktorzy przypisuja Polakom antysemityzm na sile?to przeciez w Polsce Zydzi czuja sie najbezpieczniej ze wszystkich panstw Europy.

  czytelnik
  Aż drgawek dostaję na myśl, że taki nowotwór jest dotowany z moich podatków… Dzieci nie mają co jeść, emerytów na leki nie stać, a w antypolskie muzeum pompuje się miliony złotych…

  Rozliczajcie, ale uczciwie
  A czy zajmiecie sie SWASTYKAMI malowanymi na drzwiach Ambasady RP w Izraelu? A rozliczycie ZYDOW amerykanskich za brak pomocy dla zydow europejskich?

  Warszawiak
  Paskudne kłamstwa ludzi pokroju Grossa, Grabowskiego, Kosińskiego et consortes to czysty ANTYPOLONIZM. Obnażanie tych kłamstw to nie ANTYSEMITYZM!!! Dlaczego Polin chce walczyć z czymś czego nie ma??

  monika
  Muzeum utrzymywane a pieniądze polskiego podatnika działa na szkodę Polski. W 1968 roku większość żydowskich „męczenników” wyjechała z własnej woli do wolnego świata, uciekła zza żelaznej kurtyny

  ooo
  Może w końcu konkretnie przykłady takich wypowiedzi i ile ich jest. ADL w USA też obserwuje setki antysemickich zachowań, najwiecej gdy jakiś dyrektor nie chce dać wolnego w dzień żydowskiego święta.

  https://wpolityce.pl/polityka/383567-tylko-u-nas-polin-odpowiada-wpolitycepl-niektore-wypowiedzi-spotykane-dzis-sa-bardzo-zblizone-do-tresci-ktore-padaly-w-prl-wiosna-1968-roku

  TYLKO U NAS. Polin odpowiada wPolityce.pl: „Niektóre wypowiedzi spotykane dziś są bardzo zbliżone do treści, które padały w PRL wiosną 1968 roku”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za godzinę


  Flaga Izraela / autor: Fratria wPolityce.pl

  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odpowiada na informacje wPolityce.pl. Do dziennikarzy portalu dotarły nieoficjalne informacje mówiące o tym, że Muzeum Historii Żydów w Polsce Polin przygotowuje spot sugerujący problem związany ze zjawiskiem antysemityzmu w Polsce. W podtekście – taki sam jak ten sprzed 50 lat i wydarzeń Marca‘68. Tematem ma zajmować się jedna z największych na świecie agencji PR.

  CZYTAJ WIĘCEJTYLKO U NAS. Opowiedzmy swoją historię, zanim zrobią to za nas. Czy Polin już teraz szykuje kampanię zniekształcającą obraz wydarzeń z Marca ’68?

  O sprawę zapytaliśmy biuro prasowe Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na pytanie, czy muzeum faktycznie przygotowuje spot sugerujący problem związany ze zjawiskiem antysemityzmu w Polsce, porównujący obecną sytuację do tej sprzed 50 lat i wydarzeń Marca‘68, muzeum odpowiada:

  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN planuje liczne dziania komunikacyjne związane z wystawą czasową i programem „Obcy w domu. Wokół Marca’68

  — czytamy.

  Żadne z tych działań – w tym materiały wideo – nie mają i nie będą służyć wskazanym w Pani pytaniu porównaniom czy analogiom – byłoby to całkowicie fałszywe i nieprawdziwe zestawienie

  — dodaje biuro prasowe.

  Będziemy natomiast zajmować się tematyką mowy nienawiści, w tym antysemickiego hejtu. Niestety, zjawisko to narasta w wielu krajach Europy, w tym także Polsce, w szczególnie widoczny sposób w Internecie. Niektóre wypowiedzi spotykane dziś online są bardzo zbliżone do treści, które padały w PRL wiosną 1968 r. Zapewne wiele osób czyni to dziś bezwiednie, stąd potrzeba edukacji oraz wskazywania i piętnowania mowy nienawiści – aby nie doprowadzić do eskalacji tego zjawiska.

  — zaznacza.

  Edyta Hołdyńska

  gość
  Zrewidować wysokość dotacji na to muzeum

  saga
  drugie takie po Auschwitz !!!

  Lestek
  2 Świadomi ludzie wiedzą, że na was już nie zagłosują. Na dodatek teraz PiS postanowił zarżnąć małe firmy nowym podatkiem, odpowiednikiem OFE, czyli haracz 8% dla obcych firm obracających tym. Wstyd

  Ursa Furiosa
  A ten ,,Polin,, co się wypowiada to kto to jest konkretnie? Oddać muzeum pod zarząd IPN. Kropka.

  Lestek
  1 Duda pojechał żydom d.. lizać. Takiego kwilącego chanukowego prezydenta na pewno nie wybiorę. Zaklinacie rzeczywistość a prawda lezy i kwiczy. Ustawy w Polsce tworzy kneset i senat usa. Wy na łączkę

  KarPa
  Składam sprzeciw wobec finansowania jakichkolwiek żydowskich miejsc społeczno kulturalnych z podatków Polaków żadnej budowy kolejnego miejsca do propagowania antypolonizmu!

  Warszawiak
  Paskudne kłamstwa ludzi pokroju Grossa, Grabowskiego, Kosińskiego et consortes to czysty ANTYPOLONIZM. Obnażanie tych kłamstw to nie ANTYSEMITYZM!!! Dlaczego Polin chce walczyć z czymś czego nie ma??

  ghost
  CI którzy używają MOWY NIENAWIŚCI i KŁAMSTWA…właśnie WSZSTKICH WOOKOŁO POSĄDZAJĄ o to w stosunku do siebie.OCENA żydów jest SUROWA i prawdę mówiąc ZASŁUŻYLI NA JESZCZE SUROWSZĄ. To źli „ludzie”

  fruzia
  A może pogadamy o komunistach przedwojennych i PKWN?

  monika
  Muzeum utrzymywane a pieniądze polskiego podatnika działa na szkodę Polski. W 1968 roku większość żydowskich „męczenników” wyjechała z własnej woli do wolnego świata, uciekła zza żelaznej kurtyny

  em
  Dla Polaków należenie do pzpr było obciachem…

  Polubienie

 4. zarty sie skonczyly . antypolski rzad, parlament. prezydent. nie mamy reprezentantow. mamy za to antyreprezentantow. czas odswierzyc staropolska tradycje: KONFEDERACJA NARODOWA

  Polubienie

 5. Eksterytorialny Obszar Polski dla Izraela – Tak radzi przyjaciel Morawieckiego, Dudy i PIS

  wideoprezentacje
  Published on Feb 27, 2018

  miecio1948
  Judeopolonia i mord poprzez chorą medycynę rodowitych polaków, wszechobecne reklamy leków, przymusowe szczepienia, ogłupianie mas paradokumentami. Masowa budowa mieszkań, dawanie paszportów żydkom, którzy juz migrują do pl. Ustawy pod dyktando żydów. W polityce sami żydzi na czele z Kilksztajnem (kaczynskim) wybijanie zdrowej trzody chlewnej polakow, pod pretekstem jakiegos asf, ktory nie zagraża życiu ludzi.. Wiele wymieniać, zakłamywanie historii i indoktrynacja polaków w szkołach dokańcza dzieła. To jest PRZERAŻAJĄCE

  Polubienie

 6. panthera
  100% w sedno! Auschwitz przyciaga ludzi z całego swiata, bo niemcy i austriacy swoje obozy polikwidowali! od lat jest zawłaszczone przez zydów realizujacych swoja, antypolska polityke historyczna!

  gąska
  Świetna diagnoza problemu i jego rozwiązanie. Niestety nie wierzę, że Gliński będzie miał wolę działania w tej kwestii. Mam wielką nadzieję, że ten list do niego dotrze i da mu do coś do myślenia.

  obyrzonyobywatelRP
  Porażające jest to , że my za to wszystko płacimy i to utrzymujemy a żydzi przedstawiają tam swoją narrację jakoby to Polacy ich wymordowali – szczyt hipokryzji !!! Panie Gliński do roboty !!!!!!!!!

  jolka@jolka
  Piękny ale i tragiczny list,jak na dłoni widać wiele źródeł kłamliwej narracji,serwowanej przez opłacanych przez nas,przewodników.Sami wyhodowaliśmy ten wrzód….

  WOR
  Groby zydowskie powinny utrzymywac gminy zydowskie, ktore odzskaly i odzyskuja swoj majatek od Polski! Prosze oddac naszze 100 milionow panie Glinski , to skandal! Ile pieniedzy dostaly gminy zydows?

  https://wpolityce.pl/polityka/383708-list-otwarty-do-premiera-glinskiego-w-sprawie-falszowania-historii-w-muzeum-kl-auschwitz

  List otwarty do premiera Glińskiego w sprawie fałszowania historii w muzeum KL Auschwitz

  opublikowano: 44 minuty temu


  autor: wPolityce.pl wPolityce.pl

  Szanowny Panie Premierze.

  Byłem niedawno uczestnikiem wycieczki zwiedzającej niemiecki obóz zagłady KL Auschwitz. Wycieczka składała się młodzieży z kilku krajów. Młodzi ludzie nieśli w rękach swoje flagi narodowe lub byli owinięci w chusty w barwach narodowych. Wśród uczestników najwięcej było młodzieży z Izraela oraz ze Szwajcarii, ale też kilku innych krajów. Wycieczka oprowadzana była przez panią przewodnik, która miał zawieszony na szyi identyfikator Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, zatem była reprezentantem państwa polskiego. Wśród uczestników byli również obecni organizatorzy lub opiekunowie wycieczki, którzy byli jednocześnie tłumaczami oraz ochrona, prawdopodobnie z Mosadu.

  Wskazując na druty kolczaste i budki strażnicze, pani przewodnik rozpoczęła wykład na temat osób pełniących straż w obozie, ich liczebności, warunkach życia, ich rodzinach itp. Podczas wykładu cały czas mówiła o SS-manach. Jeden z młodych ludzi zapytał jakiej narodowości byli owi SS-mani będący obozowymi strażnikami. Wówczas pani przewodnik odpowiedziała, że „SS była to „formacja wojskowa, którą organizowali naziści z młodych ludzi, których dzięki nazistowskiej propagandzie rekrutowano do specjalnych wojskowych szkół, gdzie poddawano ich straszliwej indoktrynacji, czy wręcz „praniu mózgu”, wpajano im nienawiść do Żydów, oraz poddawano gruntownemu przeszkoleniu wojskowemu”.

  Młody człowiek całkiem przytomnie zauważył, że pani przewodnik nie odpowiedziała na jego pytanie, dlatego nalegał na uzyskanie odpowiedzi jakie owi SS-mani byli narodowości. Pani przewodnik ponownie zgrabnie ominęła pytanie odpowiadając, iż „naziści prowadzili swoją straszliwą propagandę w całej Europie, kierując ją w szczególności do młodych europejczyków i wielu z nich udało się im oszukać i poddać tej indoktrynacji. Dlatego w SS służyli ludzie z wielu krajów Europy – Belgowie, Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie, Węgrzy, Ukraińcy, Łotysze itp.”. Nie powiedziała, że w SS służyli Niemcy.

  Ponieważ oburzyła mnie taka odpowiedź, podszedłem do pani przewodnik i zwróciłem jej uwagę, że pominęła Niemców. Poprosiłem bardzo grzecznie, żeby podała ten prosty fakt do wiadomości uczestników wycieczki oraz fakt, że niemieckim SS-manom wpajano nienawiść również do innych grup etnicznych, narodowych lub społecznych – np. do Polaków, Cyganów, niepełnosprawnych, czy homoseksualistów.

  Pani przewodnik zareagowała gwałtownie. Najpierw poinformowała mnie, żebym się nie wtrącał, bo to ona jest przewodnikiem i historykiem, a ponadto będzie mówić to, co sama uważa za stosowne i jak zechce to powie, że w SS służyli tylko Polacy. Następnie zaczęła głośno mówić do całej wycieczki, że jest to antysemicki napad na Żydów z wycieczki.

  Zostałem otoczony przez izraelskich ochroniarzy i oddzielony od młodzieży. Wezwano policję. Pani przewodnik oskarżyła mnie wobec policjantów, że napadłem na uczestników wycieczki, wygłaszając przy tym obraźliwe, antysemickie hasła. Na szczęście policjanci wysłuchali również mojej wersji zdarzeń i byli tak samo jak ja oburzeni jej zachowaniem. Odmówili przyjęcia zawiadomienia o popełnieniu przeze mnie przestępstwa.

  Moim zdaniem istnieje ścisły związek takich incydentów jak ten przeze mnie opisany, a obecnym kryzysem polsko – żydowskim i falą antypolskich zachowań na całym świecie.

  Zwracam się zatem do Pana Premiera z pytaniem dlaczego polskie państwo tworzy i finansuje muzea budujące i rozpowszechniające na cały świat kłamstwo o ”polskich obozach koncentracyjnych”? Muzea, które goszczą co roku setki tysięcy zwiedzających z całego świata i w swoim przekazie ukrywają męczeństwo Polaków oraz zbrodnie Niemców, a tym samym informują zwięxających o wszechobecnym polskim antysemityzmie oraz o odpowiedzialności państwa i narodu polskiego za wymordowanie europejskich Żydów. To za pieniądze polskich podatników zakłamywane jest prawda, że nigdy podczas II Wojny Światowej nie było „polskich obozów koncentracyjnych” czy „polskich obozów śmierci”, że większość europejskich Żydów wymordowanych przez Niemców to byli obywatele polscy, a gdyby nie pomoc Polaków i państwa polskiego nie byłoby Izraela, bo nie miałby go kto zamieszkiwać.

  W obliczu trwającego od kilku tygodni kryzysu międzynarodowego, dziwimy się, że naród żydowski doświadczony przez Niemców w tak straszliwy sposób podczas ostatniej wojny światowej opowiada dziś, że sprawcami ich nieszczęść byli Polacy. Skąd to zdziwienie? Przecież młodzi Żydzi z całego świata, uzyskaną w swoich ojczystych krajach wiedzę, że to Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust, konfrontowali podczas pobytu w Polsce w naszych państwowych muzeach. I co w nich zobaczyli? Polskie obozy śmierci, w których nasi ojcowie służący w oddziałach SS kierowani wrodzonym antysemityzmem wymordowali swoich żydowskich sąsiadów i wymordowali Żydów ze wszystkich krajów Europy (być może przy nieznacznym i niechętnym udziale Niemców).

  Trudno oczekiwać, by zwiedzający muzeum w Auschwitz polemizowali z Polakami, którzy sami, w swoich państwowych muzeach, przedstawiają się jako odpowiedzialni za zagładę Żydów, jako kaci, a nie ofiary. Zwiedzałem dwie tego rodzaju placówki, które są w całości finansowane z pieniędzy publicznych państwowych i samorządowych), a zostały oddane w zarządzanie tzw. organizacjom pozarządowym. Pierwszą jest oczywiście Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

  W jaki sposób od kilkudziesięciu lat organizowane są tam wycieczki żydowskiej młodzieży z całego świata można było się przekonać z filmu „Defamation”, nakręconego w 2009 roku przez Yoava Shamira. Dzieci, które już wcześniej na lekcjach historii dowiadywały się o „współudziale i winie” Polaków za zagładę Żydów, przed przyjazdem do Polski ostrzegane są przez organizatorów wycieczek i pracowników służb specjalnych, że przyjeżdżają do kraju im wrogiego. Na miejscu w Polsce wprowadza się psychozę strachu, wmawia się im, że są otoczone przez bardzo wrogich ludzi, że oddalenie od grupy to pewna śmierć z rąk polskich neonazistów. Opowiada, że jedyny sposób na przeżycie i ratunek dla uczestników wycieczek to ochrona agentów izraelskich służb specjalnych i ścisłe przestrzeganie wydawanych przez nich nakazów i zakazów. M.in. zakazu rozmowy i jakiegokolwiek samodzielnego kontaktu z miejscową ludnością, zakazu oddalania się od grupy, zakazu opuszczania pokoi hotelowych, czy otwierania w pokojach hotelowych okien lub drzwi. Bo wtargnąć mogą polscy antysemici i natychmiast wymordować wszystkich Żydów, jak to robią od setek lat.

  Tak psychicznie sterroryzowana młodzież przywożona jest następnie do obozu w którym zgładzono jej przodków. W obozie mogą zobaczyć i przeczytać na licznych planszach informacyjnych jak wyglądała olbrzymia machina śmierci, która stworzona została na polskiej ziemi dla ich żydowskiego narodu. Gdziekolwiek się rozejrzą, z opisów oraz wyjaśnień swoich tłumaczy dowiadują się, że wszystkie te okropności przygotowali SS-mani, naziści lub hitlerowcy. Tablice takie prawie zawsze informują w trzech językach (po polsku, angielsku i hebrajsku), że:

  • Budka chroniąca przed złymi warunkami atmosferycznymi esesmana odpowiedzialnego za kierowanie apelem i odbieranie meldunków o stanie liczbowym więźniów.

  • Znajdujesz się w budynku w którym esesmani zamordowali tysiące ludzi. Uszanuj ich cierpienie i pamięć o nich. Zachowaj ciszę.

  • W tym bloku znajduje się część mienia zrabowanego przez SS ofiarom Auschwitz, znalezionego po wyzwoleniu obozu.

  • Pamięci mężczyzn, kobiet i dzieci, ofiar nazistowskiego ludobójstwa. W tym miejscu znajdują się ich popioły. Niech spoczywają w pokoju.

  Setki takich tablic przekonuję zwiedzających, że sprawcami zagłady Żydów byli SS-mani lub szerzej naziści. Celowe niedopowiedzenie narodowości tych SS-manów (nazistów) daje oczywiste skojarzenie, choćby ze względu na umiejscowienie obozu, że byli to Polacy. Jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości co do polskiej narodowości SS-manów, to rozwiewają je na pewno „wyjaśnienia” przewodników oraz organizatorów zwiedzania KL Auschwitz przez młodzież z całego świata.

  To samo dzieje się z informacjami o ofiarach. W ogóle nie podaje się do wiadomości liczbę obywateli polskich zamkniętych i zamordowanych w obozie. Władze muzeum ukrywają prawdę historyczną, o tym że:

  • KL Auschwitz utworzono w roku 1940 dla Polaków w związku z rosnącą lawinowo falą terroru niemieckiego i masowymi aresztowaniami Polaków. W latach 1940 – 1942 więźniami obozu byli prawie wyłącznie polscy katolicy . Dopiero od 1942 roku obóz stał się jednym z ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej i zaczęli tu trafiać Żydzi z większości krajów okupowanej przez Niemców Europy.

  • wśród 1 100 000 Żydów deportowanych do obozu ponad 300 000 byli to Polacy wyznania mojżeszowego,

  • ok. 150 000 byli to Polacy – katolicy i prawosławni

  • organizatorami obozu i strażnikami byli Niemcy (słowo Niemcy zostało właściwie na terenie muzeum KL Auschwitz całkowicie wymazane z publicznego obiegu i zastąpione słowami SS-mani lub naziści, którym w domyśle przypisano narodowość polską)

  • polscy katolicy ratowali swoich rodaków wyznania mojżeszowego (polskich żydów) przed niemiecką machiną śmierci, ukrywając wielu z nich i udzielając im wszelkiej pomocy, a jakakolwiek pomoc Żydowi zagrożona była i karana przez Niemców śmiercią osoby udzielającej pomocy i jego rodziny; karę śmierci stosowali Niemcy wyłącznie na okupowanych terenach Polski,

  • istniało polskie państwo podziemne, które przez cały okres wojny walczyło z nazistowskimi Niemcami, organizowało walkę zbroj z niemieckim okupantem, walkę organizowano nawet na terenie KL Auschwitz; państwo to w każdy możliwy sposób pomagało polskim i europejskim Żydom.

  Zwracam również uwagę Pana Premiera na sposób w jaki wszechobecne, trójjęzyczne tablice informują zwiedzających o narodowości ofiar zamordowanych w obozie. Są to napisy typu:

  • Główne miejsca – getta, obozy przejściowe i więzienia, z których deportowano Żydów i więźniów innych narodowości do KL Auschwitz.

  • Od 26 marca 1942 roku do połowy sierpnia 1942 roku w blokach 1 – 10 mieścił się obóz dla więźniarek. Oddzielone one były od obozu męskiego wysokim murem. Umieszczono tu około 17 000 Żydówek i nie-Żydówek, przywiezionych z Niemiec i krajów okupowanych….”

  Tablice informacyjne ukrywają narodowości, podają jedynie, że ofiarami były osoby narodowości żydowskiej oraz innych narodowości. Oburzamy się na przemilczanie przez komunistów tysięcy polskich ofiar , gdy tymczasem w wolnej Polsce informacje 120 000 Polaków zamordowanych przez Niemców w KL Auschwitz w polskim muzeum wyrugowano, ukryto, nazywając ich zbiorczo nie–Żydami lub więźniami innych narodowości .

  To samo dzieje się podczas oficjalnych obchodów dnia wyzwolenia obozu. Organizatorzy tego wielkiego, międzynarodowego święta całkowicie pomijają polskich więźniów, przedstawiając światu jedynie ich żydowskich współbraci. Polska organizacja zrzeszająca byłych więźniów KL Auschwitz-Birkenau i ich rodziny, przez wiele miesięcy walczyła o prawo do obecności na tegorocznych uroczystościach swoich członków – byłych więźniów obozu i ich krewnych. Po wielomiesięcznej batalii otrzymali zaproszenia jedynie dla… trzech osób. Jak poinformowała przewodnicząca organizacji, przekazanie tych zaproszeń obwarowano zakazem wnoszenia polskich flag i jakichkolwiek symboli narodowych. Flagi izraelskie wnoszone są bez ograniczeń. Zakazywanie przez władze polskiego, państwowego muzeum używania na oficjalnych, międzynarodowych uroczystościach biało-czerwonych flag RP i zakazywanie byłym więźniom obozu ujawniania swojej polskiej narodowości, przy wszechobecnym eksponowaniu flag Izraela i żydowskich więźniów obozu kwalifikuje się już do podjęcia działań nie tylko przez podlegle Panu Premierowi ministerstwo, ale i przez prokuraturę.

  Kilka lat temu były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss powiedział w programie polskiej telewizji, że w Auschwitz powinno się stworzyć z byłego niemieckiego obozu światowe centrum informujące o prawdziwej historii II wojny światowej, kierowany do międzynarodowej społeczności swoisty „University of Auschwitz”.

  Szanowny Panie Premierze posłuchajmy tego starego, madrego Żyda. To doświadczony człowiek, który rozumie świat. Oraz wspaniały Polak.. Niech polska, prawdziwa narracja o tych strasznych czasach kształtuje żydowską młodzież z całego świata, niech Polska stworzy ten światowy „uniwersytet” pozostawiając w rękach Pana Premiera i ministerstwa, którym Pan kieruje dobór treści tam nauczanych.

  Nie wymagałoby to prawie żadnych nakładów finansowych. Co najwyżej zmianę opowiadanej przez muzeum, kłamliwej narracji (być może związanej ze zmianą obecnych władz muzeum); wymianę tych nieszczęsnych tablic informacyjnych i obowiązkowe dodanie do nowych tablic informacji pisanej również w języku sprawców zagłady – czyli w języku niemieckim. zmianę adresu placówki z ulicy Więźniów Oświęcimia na np. Al. Rotmistrza Witolda Pileckiego; otwarcie się na współpracę z polską młodzieżą, polskimi patriotami i organizacjami pozarządowymi chcącymi przekazywać światu prawdę i oddanie im (szczególnie tym młodym) misji stworzenia prawdziwego cyfrowego KL Auschwitz czy organizowania spektakularnych wydarzeń naukowych lub kulturalnych.

  Szanowny Panie Premierze, dlaczego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zamówiło na przykład u znanego w świecie artysty (niestety zabrakło już nieodżałowanej Magdaleny Abakanowicz) dzieła obrazującego jaką liczbę obywateli z poszczególnych państw europejskich wymordowali Niemcy podczas II wojny światowej? Taka artystyczna mogłaby stanąć w miejscu, które stało się już ikoną popkultury – w słynnej bramie obozowej z niemieckim napisem „Arbeit macht frei”. Codziennie miliony ludzi na całym świecie, szukający zdjęć albo informacji o historii II wojny światowej lub po prostu interesujących się sztuką, dowiadywałoby się z tak jednoznacznego przekazu czym był niemiecki nazizm i jaki naród poniósł z jego rąk największą ofiarę. Taka instalacja mogła by stać się ikoną KL Auschwitz, prawdy o Holokauście, niemieckich zbrodniach oraz ich polskich i żydowskich ofiarach.

  Analogicznie wygląda sytuacja mieszczącego się w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jak pokazuje trwający od kilku tygodni kryzys stosunków polsko – żydowskich, muzeum POLIN nie realizuje celów do jakich zostało powołane. Misją tego muzeum miało być przedstawienie 1000 lat dziejów polskich Żydów w sposób rzetelny i kompleksowy, m.in. wyjaśniający zakłamywane przez media na całym świecie fakty z historii XX wieku. Niestety, jak widać po ostatnich wydarzeniach i rozpętanej w świecie histerii, muzeum nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Zasadne jest zadać pytania:

  • Dlaczego przed muzeum nie stoi pomnik poświęcony pamięci setkom tysięcy polskich obywateli zaangażowanych w ratowanie Żydów przed zagładą?

  • Dlaczego w sposób wysoce niewystarczający przedstawiane są zaangażowanie polskiego państwa podziemnego i Polaków w ratowanie Żydów oaz olbrzymia cena tej pomocy składającą się z życia naszych rodaków. pomordowanych wraz z rodzinami przez niemieckiego okupanta?

  • Dlaczego muzeum POLIN nie reklamuje innych instytucji zajmujących się historią polskich Żydów takich jak Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej czy Kaplica Pamięci Polaków Ratujących Żydów w Toruniu?

  • I pytanie do władz Warszawy: dlaczego dotąd nie zmieniono adresu tej placówki muzealnej np. na Plac Jana Karskiego, Witolda Pileckiego, Henryka Sławika albo Ireny Sendlerowej, czy na Skwer Rodziny Ulmów, Baranków, Obuchniewiczów, Deców, Skoczylasów, Kosiorów czy Kowalskich?

  Jak podały media, w czasie gdy kończono budowę muzeum POLIN zostało wystawione na sprzedaż mieszkanie w Warszawie, w którym polska katolicka rodzina ukrywała w specjalnych pomieszczeniach rodzinę polskich żydów. Mieszkanie miało całkowicie zachowane, oryginalne wyposażenie – łącznie z pomieszczeniami służącymi za kryjówkę i szafą, która była zamaskowanym wejściem do schowka. Właściciel mieszkania chciał je odsprzedać po cenie rynkowej i zwrócił się z tym zarówno do dyrekcji muzeum jak i do pani prezydent m. st. Warszawy. Nikt nie chciał z nim rozmawiać, Mieszkanie zostało sprzedane na wolnym rynku i nowy właściciel podczas kapitalnego remontu usunął całą instalację. Zaniechanie dyrekcji muzeum i władz Warszawy doprowadziły do bezpowrotnej utraty tego bezcennego świadectwa historii. W muzeum POLIN pieczołowicie odtworzono wiele pomieszczeń, mieszkań, lokali użyteczności publicznej związanej z historią polskich Żydów, a nawet całych ulic. Dlaczego nie odtworzono jednej z tysięcy kryjówek, w których Polacy ukrywali Żydów? Dlaczego nie odtworzono tego małego mieszkania, w którym czteroosobowa rodzina ukrywała trzyosobową rodzinę swoich żydowskich sąsiadów? A w nim stolik z czterema talerzami na których leżałyby dzienne, głodowe racje żywnościowe 4 osobowej rodziny mieszkającej po aryjskiej stronie okupowanej Warszawy, a obok ten sam stolik z 7 talerzami na których rozłożono i tak już głodowe racje 4 osobowej rodziny dzielącej się tymi strzępkami jedzenia ze swoimi żydowskimi podopiecznymi. Takie dwa stoliki w muzeum POLIN opowiedziałoby prawdziwą historię polskiego narodu podzielonego i wyniszczonego przez Niemców szybciej , pełniej i mocniej niż tysiące listów, sprostowań i not pisanych przez urzędników Pańskiego ministerstwa.

  Co stoi na przeszkodzie, żeby w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dawano jako dodatek do biletu dzienną rację żywnościową polskiego dziecka znajdującego się po aryjskiej stronie okupowanej Polski? Na pakiecie tym widniałoby ostrzeżenie wynikające z wprowadzonego przez Niemców prawa, że przekazanie jakiemukolwiek Żydowi całości lub części tego jedzenia skutkować będzie śmiercią osoby dzielącej się z Żydem oraz jej całej rodziny. Co stoi na przeszkodzie, żeby każdego odwiedzającego poproszono, by przez jeden dzień tą racją żywnościową sam się żywił albo jeszcze lepiej karmił nią swoje dziecko. I żeby po takim dniu odpowiedział na pytanie: czy widząc powolną śmierć głodową swojego dziecka znalazłby w sobie tyle heroizmu, by codziennie zabierać mu połowę jedzenia i karmić nim swoich żydowskich współbraci?

  Z wyrazami szacunku i wielką nadzieją na szybkie działanie

  Michał Dąbrowski

  Poznanianka
  To jest demokracja w wydaniu Stalina rano kłamać, w południe kłamać i wieczorem kłamać. I co się zmieniło. NIC. Potomkowie żydowskich komunistów w radzie muzeum Polin.

  super@super
  Gliński nie powinien być w PiS. On i Gowin powinni być poza zjednoczoną prawicą

  tyle
  Gliński tzw.Premier z Tableta to lewak i nie powinien być ministrem,a jeżeli już jest to powinien zostać natychmiast usunięty.

  prawyobywatel 46.169.117.*za godzinę
  100% prawdy, ale Glińskiemu nie ufam. Nie uważam, aby reprezentował on interesy Polaków.

  krycha
  Panie premierze niezwłocznie odwołać min. Glińskiego. Jego działania szkodzom Polsce i Polakom. Upokarza nas.

  krycha
  Do min. Glińskiego 20 lutego wysłałam list o podjęcie dział wobec prof.A. Żbikowskiego współpracownika ŻIH im Ringelbluma za skandaliczna wypowiedź w TVN.Wysyłacie listy z żądaniem ,dość opluwania nas

  WZW
  To dawno powinno być wyprostowane, a obecny Dyrektor Muzeum w Auschwitz dawno powinien być wymieniony!!

  toni
  Właśnie zobaczyłem Zarządzenie MKiD podpisane przez Glińskiego w sprawie powołania Rady Muzeum Polin, na liście min. Rotfeld., Schnepf, Niezabitowska, Grupińska, ręce opadają, PIS sprzedawczyki

  anna
  Ten facet z UW nic nie zrobi- to miękka glina. Wszystkie nasze muzea leżą, nie spełniają swojej misji a on nic. Polin jest finansowane przez Polskę nie mamy na nie żadnego wpływu. Gliński musi odejść

  Mateusz@MateuszJa
  List jest bardzo dobry, dodałbym jeszcze że w Muzeum Auschwitz marginalizuje się postać Witolda Pileckiego. Czy adresatem listu powinien być p. Gliński? List powinien być skierowany do premiera Morawieckiego, to jest sprawa wagi państwowej. Min. Gliński zobowiązał się, że odtąd będzie intensywnie promował kulturę żydowską (dlaczego nie polską?), przekazał z ministerstwa 100 mln na żydowski cmentarz, a ostatni jego krok to powołanie do Rady muzeum Polin takich ludzi jak znany anty-Polak, były ambasador Ryszard Schnepf, Adam Daniel Rotfeld, czy też (sentymenty z Unii Wolności?) Małgorzata Niezabitowska. Taki skład gwarantuje, że będzie się umacniać jedynie słuszną wersję historii, czyli tak jak wygląda oczami Żydów. Pan Gliński jest ostatnim człowiekiem, który może zrozumieć taki list i najpewniej wyrzuci go do kosza.

  11
  KAPITALNE. Ten pomysł z mieszkaniem i z racją żywnościową znakomity! Głęboko poruszają mnie te obywatelskie inicjatywy, ta szczególnie. Panie Michale wyrazy najwyższego uznania.

  Byku
  Już dawno pisałem że dyrektor muzeum w Oświęcimu jest do odwołania tak samo jak gliński ale jaki pan taki kram!

  Polubienie

 7. Jak dotak obrona Polska jest dosc chaotyczna. Dla mnie sprawa jest jasna: POLSKA rzada dwukrotnosci wartosci bezpodstawnych roszczen. Jesli „rzad” nie wystapi z rzadaniem wymienimy wtedy rzad. kropka

  Polubienie

  • Poloki spiom i majom to w dupie, bo wolom mniejszom promocję z Ldila, drożej niż to samo, ale wincy w Rzeszy, czy innym Rajchu… 1000 lat czarnej tradycji pustynnej + 70 lat czerwonej i gumoludki z telewizorami zamiast mózgów gotowe…

   Polubienie

 8. Pingback: 110 SKRiBH 676 Haavara Agreement 1933, Gomberg map 1941 and Zionists and their antisemitism | SKRBH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.