906 Prawdomówna i uczciwa ambasador Usraela wcale nie wtrąca się w wybory w Polin


Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher / autor: Fratria

baptista@baptista
Skoro Mosbacher mówi prawdę to znaczy że Kongres i Senat jednogłośnie uchwalili bubla prawnego bez znaczenia a Trump go podpisał a Pompeo kazał temu w Polsce nadać bieg prawny, To że Georgette opowiada bzdury jednocześnie sama sobie sobie zaprzeczając to wiadomo ale to że znajduje ludzi w to wierzących to dziwne. Gdybyście posłuchali wypowiedzi izraelskich polityków w tej sprawie dawno byście wiedzieli że to nie tylko organizacje żydowskie a Izrael za tym stoi. Dlaczego Mosbacher odwraca kota ogonem z prostej przyczyny nie mają tu mimo wszystko żadnej siły by okraść wiedzących Polaków.

PanJa@PanJa
Czyli nawet ambsada sie wlacza w kampanie? Najlepszy dowod ze traktuja nas jak republike bananowa i jakis tubylcow, gojow, co maja miejsce dla Panow zrobic bo czas Izraela jest juz policzony…

Bogdan@bgh
Konfederacja dla wszystkich którym los Polski jest bliski. Pilnuj Polski nie bądź głupi Nie daj więcej Polski łupić. Polska to jest wielka sprawa to nie żarty, nie zabawa. Polskę trzeba kochać szczerze – uwierz w nią jak ja w nią wierzę.

wybory
Wracają czasy Bieruta i carycy Katarzyny II, kompletnie upadła Polska i panoszący się obcy ambasadorzy. A PiS obiecywał wstawanie z kolan…co będzie następne-wybory pod „ochroną” obcych wojsk?

so
konfederacja to ruskie onuce sbecy ubecy i tw tylko sprzedawczyki na takie cos glosuje skundlili sie jak gumofilce czy teraz lepiej karnosie czy jeszcze cos poprawic bo praWDA BOLI

Konfederat
Wartość złóż tytanu koło Suwałk to pon.6 bilionów$$. Czy teraz wiecie po co u nas us army i przekop mierzeji do Elbląga??? A to nie wszystkie skarby, które sa w Polsce-żydki chcą to zdobyć za 447!!!!

Bogdan@bgh
Konfederacja dla wszystkich którym los Polski jest bliski. Pilnuj Polski nie bądź głupi Nie daj więcej Polski łupić. Polska to jest wielka sprawa to nie żarty, nie zabawa. Polskę trzeba kochać szczerze – uwierz w nią jak ja w nią wierzę.

Adam Paris
Już sam fakt, że zajmuje stanowisko polityczne w kampanii wyborczej jest pogwałceniem elementarnych zasad dyplomacji. To o czymś świadczy, może jeszcze nie wszystko stracone!

dedek
Słowom pani ambasador przeczą ruchy rządu Izraela – nieproszeni przysłali delegację na rozmowy a teraz dzieją się dziwne rzeczy: obrażanie naszego ambasadora, artykuł w jeruzalem Post

silent
Żydom i Amerykanom puszczają zwieracze. Konfederacja, tak trzymać!

https://wpolityce.pl/polityka/446889-mosbacher-ws-447-konfederacja-mowi-nieprawde

Mosbacher ws. ustawy 447: Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są nieprawdziwe. Jakubiak: Zwrócimy się do MSZ i PKW

opublikowano: za 3 minuty · aktualizacja: za 33 minuty

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oceniła w czwartek, że informacje przekazywane przez Konfederację nt. tzw. ustawy 447 są „rażąco nieprawdziwe”.

Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami

— podkreśliła.

Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe (…) Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami

— napisała Mosbacher w czwartek na Twitterze. W swym poście zamieściła też link do szczegółów ustawy „JUST”.

Na tweet ambasador Mosbacher odpowiedzieli liderzy Konfederacji na konferencji w Sejmie.

Czy pani ambasador w Polsce się za dobrze nie czuje?

— pytał poseł Marek Jakubiak, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Warszawy.

W historii dyplomacji nie jest przyjęty ani zarejestrowany przypadek, kiedy dyplomacja ingeruje w sprawy wyborcze obcego dla siebie, choć zaprzyjaźnionego kraju. Dzisiaj pani ambasador USA w bezpośrednich słowach zwróciła się do obserwatorów na Twitterze twierdząc, że Konfederacja, czyli ugrupowanie, które ja w tym momencie wraz z  kolegami reprezentuję, wprowadza wyborców w błąd

— mówił.

Ponieważ jest to skandal, będziemy w tej sprawie reagować tak do MSZ jak i do PKW

— zapowiedział Jakubiak.

Przyjęta przez Kongres USA i podpisana w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa ustawa o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447), dotyczy zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, ale jej zapisy mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy od dłuższego czasu krytykuje uchwalone w USA regulacje.

W środę projekt Kukiz‘15 dotyczący ochrony własności RP przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 został zdjęty z porządku obrad obecnego posiedzenia Sejmu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Projekt Kukiz‘15 związany z ustawą 447 zdjęty z obrad Sejmu. Dworczyk: Nie pozwolimy, aby wykorzystywać to w kampanii

Projekt Kukiz‘15 zakłada m.in. zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu, które byłoby penalizowane. Zgodnie z projektem ustawy, zobowiązywałby on Radę Ministrów do corocznego sprawozdania przed Sejmem i Senatem o podmiotach, które w roku poprzednim wystąpiły z roszczeniami.

W środę posłowie Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową, podczas której krytykowali zdjęcie z porządku obrad propozycji Kukiz‘15.

Szef poselskiego koła Konfederacji Marek Jakubiak mówił m.in., że PiS, wycofując projekt ustawy „anty 447”, z porządku obrad,

daje paliwo wszystkim „Polakożercom pochodzenia żydowskiego” oraz tym, którym się wydaje, że „im się należy” bezspadkowe mienie w Polsce.

Stop ustawie 447

— oświadczył Jakubiak.

Poseł Robert Winnicki wyraził pogląd, że „rząd RP pracuje razem ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem nad tym, żeby środowiskom żydowskim zapłacić roszczenia warte setki miliardów dolarów”.

To co oni dzisiaj robią, oznacza, że Polska jest w olbrzymim zagrożeniu, jeśli chodzi o roszczenia majątkowe środowisk żydowskich

— ocenił poseł.

Strona amerykańska wielokrotnie podkreślała, że przepisy ustawy „JUST” mają głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

ems/PAP/Facebook Partia Wolność

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/mosbacher-skomentowala-kampanie-wyborcza-konfederacji-ws-ustawy-447/

https://wpolityce.pl/polityka/446676-mosbacher-w-ustawie-447-nie-ma-nic-czego-mozna-sie-obawiac

https://wpolityce.pl/swiat/446357-ustawa-447-i-polska-mosbacher-ponownie-zabiera-glos

http://wgospodarce.pl/informacje/63505-ustawa-447-ambasador-usa-uspokaja

…..

SZOK! Mosbacher atakuje Konfederację! Żydzi sprzedają siedzibę PiS! Zemsta za 447? B. Marzec i Rola

wRealu24.pl
Streamed live 21 hours ago

Norman M
Żydzi powinni płacić za uratowanie życia. Gdyby nie Polacy nie było by żydów. USA nie zrobili NIC żeby ratować żydów podczas II WOJNY ŚWIATOWEJ.

Regor777 Regor
Niech nie płacą, ja jestem dumny że moi rodacy-bohaterowie ratowali Żydów za darmo, narażając życie własne i swoich rodzin, bo Ci Polacy wyssali bohaterstwo z mlekiem matki….

…..


Mike Pompeo i Jacek Czaputowicz. Fot. MSZ, twitter

jazmig @jazmig:
Za 300 mld USD możemy kupić całą rosyjską armię, więc nie będzie komu na nas napadać.

donald @donald:
Ambasadora Marka Magierowskiego zaatakował „architekt” Arik Lederman. Sprawdzamy w nieocenionych bazach IPN nazwisko: Lederman
Imiona: Sara; Nazwisko: Lederman
Imię ojca: Mojżesz; Imię matki: Blima
– UB SZCZECIN – 1948
– UB WARSZAWA – 1950

zpfilo @zpfilo:
rozumiem, że to to były miejsca pracy rodziców AL

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
Super! Nie będzie ani płacenia żadnych roszczeń, ani obcych wojsk okupacyjnych. Jakby to była prawda, to byłoby tak pięknie 🙂

AlexWolf @AlexWolf:
Niech idą won, na polskiej ziemi tylko Wojsko Polskie!!!

janusz123 @janusz123:
OK – nich spadaja na prerii krowy ganiac. Zabierac meneli w mundurach z Polski i 447

zefir @zefir:
Bez łaski i tak trzymać.”Polacy nie mogą mieć korzyści z bazy USA”?-kogoś poje..ło.Za kasę którą USSrael chce z Polski wyłudzić możemy zbudować kilkadziesiąt baz wojskowych na bazie konkurencyjnego wyposażenia,jak tylko będze to zasadne.Żydzi namawiają i podpuszczają Kongres USA by ten strzelił sobie w kolano.

lp @lp:
Pozwolę sobie ostudzić nieco entuzjazm szanownych przedmówców – Duda nie darmo jedzie do Trampka i zgodzi się na wszystko co mu Trampek wciśnie, oczywiście non – stop uśmiechając się przymilnie.

bob @bob:
a kto ich rtu chce tylko pisiopsie goje

voy @voy:
PiS znowu w głębokim ukłonie przed USA i Żydami zdejmując z porządku obrad Sejmu projekt ustawy”anty447″. Nie może być mowy o jakiejkolwiek negocjacji, w sprawie zwrotu mienia bezspadkowego. Jeśli USA próbują grać tą kartą Polska natychmiast powinna wybić im to z głowy, dając jasno do zrozumienia że to nie może być przedmiotem żadnego układu. Dla Polski nie ma ważniejszej sprawy jak zdecydowanie odrzucenie tego chorego żydowskiego żądania i to odrzucenie z potężnym kopem w żydowską d…pę. Jeśli dla USA ważniejsze od współpracy z Polską jest forsowanie tej idiotycznej ustawy to niestety, ale nie ma pola do jakichkolwiek rozmów, a Polska powinna przemyśleć zakup broni od USA zastępując ją bronią z państw Europy Zach.

dls Maverick @dls Maverick:
Upragnionego PISowego Fortu Trump i tak nie bedzie.

https://kresy.pl/wydarzenia/amerykanskie-media-bez-rozwiazania-kwestii-roszczen-zydowskich-nie-bedzie-fortu-trump/

Amerykańskie media: bez rozwiązania kwestii roszczeń żydowskich nie będzie Fortu Trump

16 maja 2019|11 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, polityka, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Grupa kongresmenów wspólnie z działaczami żydowskimi chce zmusić władze USA do uzależnienia powstania w Polsce stałej bazy sił amerykańskich od rozstrzygnięcia przez Warszawę kwestii roszczeń żydowskich – podaje portal Washington Free Beacon.

Koalicja członków Kongresu USA rozważa szereg inicjatyw, które miałyby zmusić administrację Trumpa do zażądania od Polski rozwiązania kwestii roszczeń z czasów Holokaustu, nim Stany Zjednoczone zgodzą się na stałą bazę wojskową w Polsce – podał w środę amerykański portal The Washington Free Beacon. Powołuje się na „licznych amerykańskich oficjeli i inne źródła pracujące nad tą sprawą”.

„Washington Free Beacon” przypomina, że toczą się polsko-amerykańskie rozmowy ws. ustanowienia w Polsce stałej bazy sił zbrojnych USA, mającej „przeciwdziałać zagrożeniu ze strony Rosji i Iranu”. Jednak w tym kontekście zaznacza, że „wielu członków Kongresu i czołowych przedstawicieli społeczności żydowskiej zakulisowo lobbuje administrację prezydenta Donalda Trumpa i sekretarza stanu Mike’a Pompeo”, żeby wzmocnić kwestię roszczeń. Portal pisze, że Polska jest jedynym krajem UE, który nie ustanowił prawa „nakazującego restytucję na rzecz starzejących się ocaleńców z Holokaustu i ich rodzin, których mienie zostało skonfiskowane w czasie II wojny światowej”.

Jak informuje portal, część amerykańskich ustawodawców z Kongresu widzi w negocjacjach ws. Fort Trump okazję do wywarcia przez USA presji na Polskę, „żeby wreszcie zmierzyła się z kwestią restytucji”. Zaznaczono, że sam Pompeo kilka razy mówił o tym w rozmowach z Polską, co wywoływało zadowolenie środowisk żydowskich. Według źródeł portalu w Departamencie Stanu, rozmowy trwają.

Przeczytaj: Mosbacher o kwestii roszczeń żydowskich: Pompeo wyraził się jasno w tej sprawie

Szereg źródeł „Washington Free Beacon”, zarówno w Kongresie USA jak i w środowiskach żydowskich twierdzi, że to na kongresmenów może spaść kwestia przyjęcia ustawodawstwa, które wstrzymywałoby finansowanie Fort Trump do czasu rozwiązania „kwestii restytucji” przez Polskę. Jeden z rozmówców portalu z Kongresu, znający sprawę starań na rzecz forsowania tzw. restytucji mienia powiedział, że obecne działania Polski sprzyjają wzrostowi antysemityzmu w naszym kraju, a Polacy nie powinni mieć korzyści z bazy USA bez rozwiązania kwestii roszczeń.

„Washington Free Beacon” przy różnych okazjach twierdzi, że w Europie narasta antysemityzm, ale ma to miejsce szczególnie w Polsce. W krytycznym tonie opisuje niedawny marsz Stop 447, zarzucając jego uczestnikom wykorzystywanie obrazów i retoryki i antysemickim charakterze. Zwrócono też uwagę na wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który twierdził, że kwestia odszkodowań została uregulowana.

„Te ostatnie wydarzenia podsycają wezwania zwolenników powiązania Fort Trump z kwestią restytucji w wywieraniu presji na Polskę, by tę sprawę rozwiązała” – pisze „Washington Free Beacon”.

Portal twierdzi, że dotarł do kopii projektu listu krążącego wśród kongresmenów, w którym wzywa się Sekretarza Stanu i Biały Dom do nacisków na Warszawę ws. „restytucji mienia”.

„Zachęcamy was do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe” – napisano w dokumencie. „Jako zagorzali zwolennicy stosunków USA-Polska piszemy, aby namawiać do odważnego i pilnego działania, by pomóc Polsce w kompleksowym rozwiązaniu tego problemu oraz w kontekście wzmocnienia dwustronnych stosunków między naszymi krajami”.

W projekcie listu zaznaczono też, że Polska wielokrotnie odrzucała wcześniejsze wezwania w tej sprawie, a po wojnie komunistyczne władze znacjonalizowały zarówno mienie Żydów, jak i nie-Żydów, którym teraz uniemożliwia się jego odzyskanie lub uzyskanie rekompensat. W związku z tym, treść listu wzywa do zaspokojenia ich roszczeń. Przypomniano też o głośnym liście 59 senatorów do premiera ws. ustawy reprywatyzacyjnej.

W oficjalnym komentarzu dla Free Beacon, Departament Stanu zapewnia, że wzywa Polskę do „posunięcia naprzód kwestii kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji własności prywatnej dla tych, którzy stracili mienie w czasach Holokaustu”. Zaznaczono, że będzie dalej poruszać tę sprawę.

Przeczytaj: Fort Trump w zamian za dokumenty IPN na temat Żydów? Mosbacher zaprzecza

Czytaj również: „Rz”: rząd chce dać jeszcze więcej pieniędzy na bazy wojsk USA w Polsce

Według „Washington Free Beacon”, jeden z doświadczonych przedstawicieli społeczności żydowskiej, który pracował nad omawianą kwestią twierdzi, że „Kongres jest sfrustrowany bezkompromisową postawą Polski”. Ostrzega, że Polska nie powinna w tej kwestii wystawiać na próbę swoich relacji ze społecznością żydowską i z Izraelem. W zawoalowany sposób grozi też, że taka postawa wystawi na szwank relacje z Waszyngtonem. – Jeśli nie chcą posłuchać nas, Żydów, to będą musieli posłuchać nas, Amerykanów.

Czytaj także: Powraca temat roszczeń żydowskich wobec Polski

Freebeacon.com / Kresy.pl

…..

https://wpolityce.pl/polityka/447098-fort-trump-powiazany-z-ustawa-447-szef-mon-dementuje

Pytajniczek
Jak Polski nie zaludnią Żydzi to po co ten Fort Trump? Kogo mają ochraniać i po co?

Polka
Panie ministrze, jesteście niewiarygodni i skończeni. Wybory za 8 dni. Zdziwicie się, co o was sądzą Polacy.

i mogą do nas strzelać (1066)
Gulfstreamy są po to, by rządząca Targowica mogła się ewakuować do Izraela w razie W Jak już spalili Polsce kierunki ucieczki, dostosowali prawo (1066 i knują z 447) to zapraszają wojska okupacyjne.

i mogą do nas strzelać (1066)
nasz masoński brat, Anton z Macierowa, w trakcie urzędowania w MON zaostrzył ustawę 1066 o przyznanie prawa obcym wojskom do użycia ostrej amunicji poza terenami poligonów na wniosek prezydenta.

5 thoughts on “906 Prawdomówna i uczciwa ambasador Usraela wcale nie wtrąca się w wybory w Polin

 1. KONFEDERACJA chce odwołania ambasador USA Georgette Mosbacher

  Niezależny Lublin
  Premiered May 20, 2019

  Konferencja Konfederacji w sejmie. Materiał pochodzi z fanpage Janusza Korwin-Mikke

  Imperium Polonarum
  PIS gra nieczysto! Informujcie Polaków w swoim otoczeniu co nam szykują: „nasz” judeoprezydent, „nasz” judeopremier, „nasz” judeoprezes i inni PISowcy nazywający siebie patryjotami, np. Gowin – „obywatel dwóch narodów” . To chyba judeopatryjota! Głosujcie na KONFEDERACJĘ !!!!!!!! LISTA NR 1

  Sla Mac
  A jak tam nasza nowa gwiazda porno? Marszałek Sejmu Kuchciński..

  Elzbieta Zemirline
  Sia Mac dobre! ano przedzie wlokno,,,,,,,,Ta PENELOPA to jest z wyksztalcenia technik ogrodnik? pewnie sie myle,to moze teraz zacznie swetry robic dla reszty ,,,,,,, Pozdrawiam serdecznie z Francji

  Zygmunt Cysewski
  a tyy sie pedofiami interesuj a nie kuchcinskim tak steruje wadza

  22annabella 22
  ​@Zygmunt Cysewski „…pedofiami interesuj a nie kuchcinskim…” Ha Ha ha. O ile wiem to jest film na ktorym ktoś bardzo podobny do marszalka K, (lub on sam) współżyje seksualnie z nieletnią Ukrainką (15 lat) i odbywalo sie to w jednym z ośrodków rozkoszy na Podkartpaciu, których wlaścielami jest mafia ukraińska.

  Sutello
  Taśmy już są w 🇮🇱, 🇺🇦 je im przesłała

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/447490-brudzinski-glos-oddany-na-konfederacje-bedzie-zmarnowany

  Brudziński: „Każdy głos oddany na Konfederację będzie zmarnowaniem głosu i będą się z niego cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą”


  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  Marek Jakubiak/Piotr Liroy-Marzec/Joachim Brudziński / autor: PAP/Paweł Jaskółka/PAP/Lech Muszyński

  Każdy głos oddany na Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy to będzie zmarnowaniem głosu i będą się z niego cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą – powiedział we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński.
  Advertisement

  Brudziński w porannej audycji w Polskim Radiu 24 zaapelował do wyborców o nie oddawanie głosów na KWW Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy.

  Jeżeli komukolwiek z was, czy waszym znajomym chodziło po głowie, czy zastanawialiście się państwo, czy nie zdywersyfikować swojego poparcia dla prawicy, czy nie warto oddać głos na nich, to będzie to zmarnowanie głosu

  — ocenił minister.

  Każdy głos oddany na ludzi Korwina, na ludzi Winnickiego (…) będzie zmarnowaniem głosu i będą się z tego głosu cieszyć ci, którzy źle Polsce życzą w Izraelu i wszędzie na świecie, (…) to skrajne ugrupowania, bazujące na pseudo patriotycznym nurcie. Jest to osłabianie szans na utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość

  — podkreślił Brudziński.

  Jak dodał, „dzisiejsze głosowanie na Konfederacje jest de facto wspieraniem Platformy Obywatelskiej”. (…)

  MateuszMateusz@MateuszMateusz
  Każdy głos oddany na PiS nie tylko będzie głosem zmarnowanym, ale szkodzącym Ojczyźnie i przybliżającym powstanie państwa Polin, w którym pan Brudziński jak widać, będzie się świetnie czuł.

  Prawyobywatel 188.146.31.*
  Konfederacja jest batem na PiS więc trzeba na nią głosować,. a pań Brudziński niech swoje pouczenia zachowa dla siebie

  Dared 94.254.185.*
  Coraz więcej obywateli uważa, że głos oddany na PIS to antypolskie działanie!

  kit 83.26.241.*
  Wybij sobie z głowy że oddam głos na oszustów . Dwa razy zostałem oszukany , trzeci już się nie dam oszukać!!! TYLKO KONFEDERACJA!!!

  afburt 178.175.132.*
  Taśmy kelnerów to była robota mosadu i teraz PiS trzymany jest za jaja. Wykonują tylko rozkazy. Stawką jest rozbiór Polski. Z części kraju ma powstać Polin. Dalej to masakra jak w Palestynie

  esejendiej 188.146.173.*
  Coś takiego głos oddany na KONFEDERACJĘ stracony a na pedałów Bidronia już nie Jaja Pan sobie robisz? KONFEDERACI są Polsce potrzebni jak powietrze dzięki Nim skończy się komuna i to ostatecznie

  ooo 95.160.158.*
  Zatrzęsły się zadki pejsopisu?

  U 37.248.138.*
  Zydowska załgana szmata

  a ja glosuję na sprawdzony PIS
  a sprawdził się, blokując protesty Polonii przeciwko 447, sprawdził się knując i spiskując za plecami narodu z żydami, dobre PiSożydy, dobre szabesgoje

  Głosuję na listę nr 1! 77.253.131.*
  Tylko Konfederacja! Innej opcji polskiej nie ma! Myślę, mówię, czuję po polsku, a nie hebrajsku, więc panie Brudziński chyba się nie zrozumiemy!

  Polubienie

 3. https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/sakiewicz-twierdzi-ze-dyskusja-o-ustawie-447-to-potezna-operacja-moskwy


  Tomasz Sakiewicz. Fot. TVP Info, kadr z nagrania

  Sakiewicz twierdzi, że dyskusja o ustawie 447 to „potężna operacja Moskwy”

  19 maja 2019|8 komentarzy|w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Redakcja

  Redaktor naczelny prorządowej „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz twierdzi, że dyskusja nad amerykańską ustawą w sprawie roszczeń amerykańskich organizacji żydowskich to spisek Kremla.

  Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz wystąpił w czwartek w programie Telewizji Republika „W punkt”, w którym prorządowy publicysta był pytany o kwestię amerykańskiej ustawy JUST, nazywanej również ustawą 447. Ustawa ta została w zeszłym roku uchwalona przez amerykański parlament, zobowiązując dyplomację USA do raportowania przed kongresmanami w jaki sposób Departament Stanu wspiera roszczenia finansowe organizacji amerykańskich Żydów. Organizacje te rozpoczęły naciski na Polskę, domagając się wielomiliardowych wypłat za mienie pozostawione przez obywateli II RP narodowości żydowskiej, którzy zginęli w czasie drugiej wojny światowej nie pozostawiając prawnych spadkobierców. Roszczenia te zostały w lutym bieżącego roku oficjalnie poparte przez szefa amerykańskiej dyplomacji Mike’a Pompeo.

  Roszczenia środowisk żydowskich i naciski jakie w tej sprawie wywierają na Polskę władze USA wywołały w Polsce gorącą debatę między politykami, publicystami ale i zwykłymi obywatelami. 11 maja w Warszawie odbył się liczby marsz protestacyjny przeciwko roszczeniom środowisk amerykańskich Żydów organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jednak Tomasz Sakiewicz widzi w dyskusji jaka toczy się w Polsce na temat działań tych środowisk i dyplomacji USA skutek aktywności władz Rosji. Jak twierdzi – „to potężna operacja Moskwy […] Dostrzegamy dziś nieprawdopodobnie duże zaangażowanie po stronie rosyjskiej. Kreml dąży do podgrzania tematu jak tylko się da”.

  „Dużo jest szumu z tego powodu w internecie. Temat został wrzucony, aby wypromować jedną z partii, która jest jawnie prorosyjska – Konfederację. Zagadnienie wywołano akurat wtedy, gdy na stole jest umowa o zwiększeniu amerykańskich wojsk w Polsce” – powiedział prorządowy publicysta. Oceniając zachowanie władz amerykańskich w tej sprawie sugerował, że nie popierają one jednoznacznie roszczeń organizacji żydowskich – „Amerykanie zachowują się w tej sprawie dość ambiwalentnie”.

  Debatę jaka toczy się w Polsce wobec zagrożenia związanego z ustawą 447 Sakiewicz uznał za „sukces, jaki odniosła działalność rosyjska”. Dodał – „Problem młodych narodowców w Polsce, prawdziwych patriotów, jest taki, że nie znają historii. Nikt im jej nie wytłumaczył”.

  Czytaj także: Prawicowa amerykańska telewizja doradza Trumpowi nacisk na Polskę w sprawie roszczeń i powiązanie ich z kwestią amerykańskiej bazy

  niezalezna.pl/kresy.pl

  bob @bob:
  gruby bezczelny tępy wieprz

  zefir @zefir:
  Zaraz, zaraz Sakiewicz, mnie żadne władze Rosji nie dopingują do tego by być bezmyślnym i Sakiewicza propagandzie nie sprzyjać. Zwykły ludzki rozsądek, jego spostrzegawczość dowodzi, że Sakiewicz Polaków buja, zaś nie mając merytorycznych argumentów Sakiewicz bezmyślnie ruskim kremlem się ratuje. USSraelska ustawa nr 447 to ewidentna próba Polaków zniewolenia względem Żydów, zaś Sakiewicz z sobie znanych biznesowych powodów temu zniewoleniu w hańbiący go sposób sprzyja.

  janusz123 @janusz123:
  Ten prosiak to czubek prawilny hehehe

  tagore @tagore:
  Pan Pompeo to Moskiewski szpieg? Przenikliwość Pana Sakiewicza należy docenić. Jakoś tak się składa ,że organizacje żydowskie atakujące Polskę i broniące jej traktują sprawę bardzo poważnie i jest to bardziej wiarygodne niż opowieści Pana Sakiewicza.

  turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
  To właściwie jest „gazeta polska” czy „gazeta żydowska”?

  Misza @Misza:
  Jak go już wszyscy obśmieją, najbardziej zatwardziali wyznawcy zorganizują akcję #MuremZaKnurem

  Antysejsmita @Antysejsmita:
  Zostaniesz tłusta kirwo rozliczony i to prędzej niż myslisz, medal od banderowców nie pomoże i wesołych chłopiec naćialnik Kalkstein

  dexter1504 @dexter1504:
  Panie Sakiewicz błagam , niech pan nie używa PeOwskiej demagogii. Czy to Putin uchwalił ustawę 447? Aberracja umysłowa u pana występuje , bez wątpienia.

  Polubienie

 4. Lisicki: Gdyby Konfederacja nie informowała o ustawie 447, ta sprawa by nie zaistniała. PiS zaspał

  Radio WNET
  Published on May 24, 2019

  Jarek Cudaczek
  pis nie wymienil nawet dyrektorow zydowskich sraczy propagandowych !!! – szudrich sie uparl i stola dalej bedzie polin w polinie budowal i przekonywal zagranicznych turystow ze sa na wspolnej ziemi zydow i polakow !!! , glinski pelna para buduje zydowskie muzea a duda krzyze wymienia na zydowskie swieczniki – atak na kosciol polski jest wspolnym dzielem szechtera , kaczynskiego i nycza !!! – tylko glos na konfederacje daje nam szanse na walke o odzyskanie kraju – KONFEDERACJA !!!

  eko log
  Jedno wielkie lajdactwo JEDNA WIELKA ZDRADA Wystrzelic w kosmos Wczesniej zasadzic kopa

  Elżbieta Piętka
  Czyli,,,,nikomu już nie można wierzyć!!

  lolololo Lolo
  PiS – reprezentuje i pilnuje interesu USA i Izraela oraz zydo na calym swiecie przy jednoczesnym niszczeniu polskiego gornictwa, zamykaniu kopaln oraz przy REKORDOWYCH ILOSCIACH SPROWADZAJA WEGIEL Z ROSJI !!!!!!!!! Pytanie zachodzi czy PiS nie reprezentuje rowniez interesy Rosji.

  PO/PSL/SLD/i inne z tej koalicji – reprezentuja interesy Niemiec oraz Rosji

  Wiosna – reprezentuje interesy LGBT oraz eko terrorystow, ktorzy sa kompletnie oderwani od rzeczywistosci i nie maja pojecia ze polskie elektrownie sa dostosowane tylko i wylacznie do spalania wegla. Niezaleznie od woli politykow nie da sie odejsc od energetyki opartej na weglu jesli wczesniej nie bedziemy mieli innych juz istniejacych i sprawdzonych zrodel energii, ktore zaspokoja potrzeby naszego kraju.

  Kukiz15 – reprezentuja tylko i wylacznie wlasny interes. Liczy sie dla nich tylko to jakie beda mieli korzysci bedac w polityce.

  KONFEDERACJA- reprezentuje tylko i wylacznie interesy NAS, POLAKOW oraz osob, ktore czuja sie polakami dlatego, ze maja obowiazki polskie.

  Drogi wyborco. W dniu wyborow podczas oddawania swojego glosu, dokladnie sie zastanow czyje interesy chcesz aby wybrani politycy reprezentowali.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.