950 Zakaz wnoszenia polskich flag na teren Muzeum Auschwitz. Byli więźniowie KL Auschwitz proszą o godną organizację obchodów wyzwolenia obozu


Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria

Kolo
Dla mnie to jest niewyobrażalne że taki zakaz w ogóle istnieje. Ktoś kto w Polsce zakazuje symbolów polskości powinien być z urzędu ścigany przez prokuraturę

Teat
byli więzniowie proszą? Co na kolana może jeszcze, przed kim? Żyjemy w panstwie z dykty, gdzie jest rząd

odpowiedź nadeszła
Dyrekcji Muzeum” Wniosek? Gliński przyznaje, że nie ma kontroli nad tą państwową polską instytucj. Jedyne co go z nią łączy, to sponsorowanie tej żydowskiej propagandy w Polsce i w Stanach.

Jakiś rok temu wysyłaliśmy
masowe petycje do Glińskiego w sprawie skandalicznego zachowania żydowskich esesmanów w Auschwitz. I dacie wiarę, odpowiedź nadeszła od Dyrekcji Muzeum w stylu „nie musimy się wam tłumaczyć”!

dada
Dlaczego w Polsce prześladujecie Polaków? Czy mordowany Polak mniej cierpiał jak Żyd? Czy z tą patologią nigdy nie skończycie? Obelżywa z buta odpowiedż tzw dyr. Obozu to policzek Polsce.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/474541-byli-wiezniowie-auschwitz-apeluja-do-muzeum

Byli więźniowie Auschwitz apelują o godną organizację obchodów przez muzeum. Proszą m. in. o zniesienie zakazu wnoszenia polskich flag

opublikowano: 25 listopada

Byli więźniowie Auschwitz i rodziny ofiar apelują o godne uczczenie organizacji obchodów 80. rocznicy pierwszego transportu Polaków. Zwrócili się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau m.in. z prośbą o możliwość odprawienia Mszy św. przed Ścianą Śmierci oraz zniesienie zakazu wnoszenia na teren obozu polskich flag na drzewcach – pisze „Nasz Dziennik”.

List w tej sprawie do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau wysłało przed kilkoma tygodniami Stowarzyszenie Kontynuatorów Pamięci o Zagładzie Narodu Polskiego – Prawo do Prawdy – informuje „Nasz Dziennik” w tekście zatytułowanym „Byli więźniowie Auschwitz opuszczeni”.

Odpowiedź na podniesione w liście otwartym kwestie będzie możliwa dopiero po ich przeanalizowaniu przez wszystkie zaangażowane w organizację strony. Takie spotkanie odbędzie się już po 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, czyli po 27 stycznia 2020 r.

— powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Bartosz Bartyzel, rzecznik prasowy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau jest Piotr Cywiński.

Natomiast w odpowiedzi na pismo stowarzyszenia instytucja stwierdziła, że nie jest jedynym organizatorem uroczystości, które odbędą się 14 czerwca 2020 r. Jednak jak pisze „Nasz Dziennik” inne podmioty mają ograniczony udział w organizacji.

Formuła obchodów 14 czerwca jest wypracowana przez dyrektora Muzeum. Inne podmioty wpisują się w tę  koncepcję. Dla mnie jest oczywiste, że za organizację uroczystości odpowiedzialna jest Dyrekcja Muzeum

— mówi w rozmowie z gazetą Krzysztof Utkowski, prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich.

„Nasz Dziennik” podkreśla, że „14 czerwca ma istotne znaczenie, bo przypomina o polskich ofiarach Auschwitz”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zgrzyt z hymnem Polski podczas rocznicy w Auschwitz? Muzeum odpowiada: Został odśpiewany w Miejscu Pamięci

Kontrowersyjna decyzja Muzeum Auschwitz. Jedno ze stowarzyszeń wykluczone z obchodów rocznicowych

Izraelska pisarka oskarża Muzeum Auschwitz o „przepisywanie historii”. Jest reakcja: To brak szacunku i zniewaga bliska zniesławieniu

ems/„Nasz Dziennik”

esesman
więźniowie muszą prosić?!

normal
To jest niewyobrażalne w żadnym innym państwie, od czego jest minister. Co mają ż do gadania.

alla
PROTESTUJEMY!!! Panie Ministrze Kultury! Jestesmy oburzeni – wnuki i prawnuki 30313Polit. Antoniego Mazurkiewicza

No wyszlibyśmy na ulice, ale
właśnie mordy mamy zapchane ryżem po 500 i nie ma jak krzyczeć. No a po ryżu pyfko. Możemy tylko mamrotać „Jezu, ty to zrób”. Naprawdę jest taka modlitwa, idealna dla DEΒILA POLSKIEGO. Bogobojnego.

Brehen
My tych żydów powinniśmy zacząć na prawdę lać po ryjach. Jak mamy być pomawiani, to przynajmniej miejmy za co.

miecias
Czy leci z nami pilot? Czy w Polsce jest rząd? Państwo utrzymuje a Żyd rządzi.

Lechita
To co robi dyr. niemieckiego obozu śmierci w Oświęcimiu to jaskrawy ANTYPOLONIZM przy współud. min. kultury. To skandal, żeby więźniowie Auschwitz apelowali o pozwolenie wniesienie polskich flag!

Darek
Niby prawicowy portal , a nie ma nawet wzmianki o perfidnych zagraniach gminy żydowskiej i utrudnianiu spotkania z czytelnikami ,autorom nowo powstałej książki „Powrót do Jedwabnego” ..

Adele
Trzeba prosić (kogo?) żeby wnieść polską flagę? To jakaś aberracja! Czy tu jest jeszcze Polska? Za kogo uważa się ten Cywiński? Muzeum Auschwitz jest przecież w Polsce. Eksterytorium?

totalkreuz
To jest HIT W PAŃSTWIE PIS. Na terenie Polski jakiś żydowski bubek z muzeum Auschwitz zakazał wnoszenia NASZYCH FLAG! żydzi swoje wnoszą. Czyj to kraj, panie premierze? To jednak Polin a nie Polska?

j
To jest chore. Nie wolno wnosić mojej FLAGI !!!!!!!! Gdzie ? w mojej POLSCE !!!!

HBN
P min Glinski – nie mozna dluzej na to patrzec . Tam powstalo panstwo w panstwie. Osrodek antypolskiej propagandy! Na naszych ziemiach. Trzeba pozbyc sie tego rudego eskimosa Cywinskiego. Dosyc tego!

duduś reformator
ZaPOmnijcie o podmiotowości, PiS rządzi, a Mosad robi w Polsce to co się mu POdoba.

Teat
kiedyś nie wierzyłem w teorie spiskowe taraz widze kto rządzi Polską, byli więżniowie proszą o flage…ręce opadają , ludzie wyjdżmy na ulice

…..


autor: PAP/EPA

Ela.
Premierze OK!A co ze Stutthofem? Moja matka nr 87296, jako więzień polityczny, transportowana z Powstania Warszawskiego! Była z warszawskiej Woli! Nigdy nie wybaczę niemieckim oprawcom!!!

?????????????
Jaki „były niemiecki”? A teraz czyj jest ten obóz, może polski? On jest cały czas niemiecki a nie były niemiecki.

masakra
makrela nigdy tam nie byla. moze jak zobaczy niemieckie napisy, to w koncu uwierzy, ze to NIEMCY budowali obozy smierci?

chwala pomordowanym
A czemu nie w Auschwitz pod sciana stracen w miejscu kazni Polakow .Niby szczegol ale jakze wymowny .

launau
….będą niemieckie swastyki , nie będzie polskiej biało-czerwonej ….a nad wszystkim ….Gwiazda Dawidowa

https://wpolityce.pl/swiat/475293-jest-potwierdzenie-angela-merkel-odwiedzi-auschwitz

Jest potwierdzenie: Angela Merkel odwiedzi b. niemiecki obóz zagłady Auschwitz. Kanclerz będzie towarzyszył polski premier

opublikowano: 29 listopada · aktualizacja: 29 listopada

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Mateusz Morawiecki odwiedzą w przyszły piątek Miejsce Pamięci Auschwitz – podało w piątek biuro prasowe Muzeum Auschwitz. Przywódcy złożą hołd ofiarom największego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Muzeum poinformowało, że kanclerz Niemiec i polski premier przybędą do Miejsca Pamięci na zaproszenie obchodzącej 10-lecie istnienia Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Główne wydarzenie rocznicowe będzie miało miejsce w historycznym budynku Sauny na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau. Tam zaplanowano przemówienia gości zaproszonych na 10-lecie Fundacji

— podała w komunikacie placówka.

Przed uroczystością rocznicową kanclerz Merkel i premier Morawiecki odwiedzą były obóz Auschwitz I. Przyjadą tam o godz. 10:30. Przywódcy wejdą na historyczny teren przez bramę główną z napisem „Arbeit macht frei”. Złożą kwiaty przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. W tym miejscu w czasie działania obozu Niemcy zastrzelili wiele tysięcy osób. W ogromnej większości byli to Polacy.

Uroczystości rocznicy działalności Fundacji, która zarządza funduszem wieczystym wspierającym finansowo konserwację autentycznych pozostałości po niemieckim obozie Auschwitz, rozpoczną się w piątkowe południe w budynku tzw. Sauny w byłym obozie Birkenau. Wygłoszone zostaną tam przemówienia zaproszonych gości.

W „saunie” od grudnia 1943 r. Niemcy prowadzili procedurę przyjęcia nowo przywiezionych więźniów do obozu.

Po uroczystości Merkel i Morawiecki przed pomnikiem ofiar obozu, znajdującym się pomiędzy ruinami dwóch największych komór gazowych w byłym Auschwitz II-Birkenau, złożą hołd zgładzonym. Będą również obok wagonu stojącego na tamtejszej rampie kolejowej. Jest on identyczny jak te, jakich Niemcy używali do deportacji Żydów do obozów, które stworzyli na okupowanych przez siebie ziemiach polskich.

Merkel będzie trzecim kanclerzem Niemiec, który odwiedzi były obóz Auschwitz. Wcześniej byli tu Helmut Schmidt i – dwukrotnie – Helmut Kohl.

Fundacja Auschwitz-Birkenau powstała 10 lat temu. Jej celem jest finansowanie wieloletniego programu konserwacji terenów i pozostałości po niemieckim obozie Auschwitz. Nadrzędną wartością przyświecającą tym działaniom jest maksymalne zachowanie autentyzmu i czytelności przestrzeni poobozowej dla przyszłych pokoleń. Kapitał wieczysty, którym zarządza, wsparło blisko 40 państw oraz darczyńcy indywidualni.

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

W 1947 r. na terenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau powstało muzeum. W ub.r. zwiedziło je 2,15 mln osób. Były obóz w 1979 r. został wpisany, jako jedyny tego typu obiekt, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

kpc/PAP

https://wpolityce.pl/kultura/474644-niemcy-wciaz-unikaja-zwrotu-zrabowanych-dziel

https://wpolityce.pl/swiat/474751-polityk-afd-sponsorowal-skandaliczna-tablice-w-bytomiu

https://kresy.pl/wydarzenia/w-bytomiu-odslonieto-tablice-ku-czci-niemieckich-bojowkarzy-z-freikorpsu-i-selbstschutzu-foto/

…..

https://wpolityce.pl/historia/474522-stefan-michnik-i-inni-wobec-prawa-konferencja

nemo
Moze Gideon Meir wypowie sie w tej sprawie

Gość
Czy to oznacza ze nasi starsi wierze bracia mordowali polaków ?

xyz
Mam nadzieję, że zaproszono Adama Michnika.

 

1 thought on “950 Zakaz wnoszenia polskich flag na teren Muzeum Auschwitz. Byli więźniowie KL Auschwitz proszą o godną organizację obchodów wyzwolenia obozu

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/zmarl-karol-tendera-ktory-walczyl-z-klamliwym-okresleniem-polskie-obozy-koncentracyjne/

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/466325-zmarl-karol-tendera-byly-wiezien-obozu-w-auschwitz

  https://wpolityce.pl/media/465266-zdf-wycofuje-skarge-kasacyjna-w-procesie-z-tendera

  https://wpolityce.pl/kryminal/463487-wkrotce-przelomowy-wyrok-sn-ws-polskich-obozow-smierci

  https://wpolityce.pl/polityka/427388-mularczyk-wyrok-sadu-ws-serialu-zdf-oceniam-pozytywnie

  https://wpolityce.pl/historia/427462-bezczelnosc-niemieckiej-telewizji-zdf-zapowiada-odwolanie

  https://wpolityce.pl/polityka/427461-kownacki-niemcy-dopisuja-kolejny-rozdzial-do-swoich-zbrodni

  https://wpolityce.pl/polityka/427389-prof-zaryn-nie-mam-pewnosci-co-do-niemieckich-intencji

  https://wpolityce.pl/polityka/426187-zdf-przeprosi-armie-krajowa-wyrok-juz-28-grudnia

  https://wpolityce.pl/polityka/414194-tendera-nie-odpuszcza-niemieckiej-zdf

  https://wpolityce.pl/polityka/428320-w-nowym-sieci-jak-ak-owiec-pokonal-niemieckie-klamstwo

  https://wpolityce.pl/historia/408821-niemiecki-trybunal-wyrok-z-krakowa-nie-obowiazuje-w-rfn

  https://wpolityce.pl/historia/409187-karol-tendera-nie-odpusci-niemieckiej-telewizji-zdf

  https://wpolityce.pl/polityka/409400-czarnecki-niemcy-takze-maja-problem-ze-swoim-sn

  https://wpolityce.pl/historia/409214-prof-ryba-to-bedzie-test-czy-w-ue-sa-rowni-i-rowniejsi

  https://wpolityce.pl/polityka/458345-obiektywizm-bezobjawowy-rybinska-o-niemieckich-mediach

  https://wpolityce.pl/polityka/417023-nasz-news-niemcy-beda-uczyc-polskich-sedziow-etyki

  https://wpolityce.pl/polityka/447013-wartopublicystka-sieci-w-niemieckiej-telewizji-ard-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/457600-sad-nakazal-ringier-axel-springer-przeproszenie-brodackiego

  https://wpolityce.pl/szukaj?q=+ZDF+sąd

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.