639 Reduta Dobrego Imienia apeluje o wspólną reakcję na użycie przez niemiecką gazetę wyrażenia „polski obóz koncentracyjny”. WYŚLIJ LIST

Image result for german concentration camps akcja

Image result for german concentration camps akcja


UWAGA! Koniecznie zobaczcie sam koniec tego wpisu!


jarowit@jarowit
czy nowy MSZ już zabrał głos ? Jakoś nie słyszałem…

Piast
Bezczelność niemieckich neonazistów nie ma dna ani granic.

MAREK
wyslane. Tylko slowo Natzi mi przeszkadzalo to wywalilem . To nie nazisci tylko niemcy byli (celowo z malej litery)

…kamuflaż partactwa.
Nie podpisze się. To jest już śmieszne. RDI sobie nie radzi od tego powinno być Państwo Polskie i zadziałać całą swoją siłą instytucji. Dlaczego Państwo Polskie nie działa? RDI to kamuflaż par…

kamuflaż partactwa.
Obecnie RDI działa tak samo szkodliwie jak WOŚP. To jest tuszowanie partactwa instytucji Państwa Polskiego. Czas żeby Państwo Polskie się obudziło.

???
Jeśli instytucje państwa nie reagują na fałszerstwa potomków planowego unicestwiania ludzi w komorach gazowych-Niemców to jak państwo polskie wyegzekwuje od nich reparacje wojenne?

…Państwa Polskiego.
Ludzie! Takie pisma RDI są tak naprawdę szkodliwe od tego powinny być instytucje Państwa Polskiego. Teraz RDI robi złą robotę tak samo jak złą robotę robi WOŚP, to są przykrywki dla nieudolności…

Image result for german concentration camps akcja

Image result for german concentration camps akcja

https://wpolityce.pl/polityka/376242-reduta-dobrego-imienia-apeluje-o-wspolna-reakcje-na-uzycie-przez-niemiecka-gazete-wyrazenia-polski-oboz-koncentracyjny-wyslij-list

Reduta Dobrego Imienia apeluje o wspólną reakcję na użycie przez niemiecką gazetę wyrażenia „polski obóz koncentracyjny”. WYŚLIJ LIST

opublikowano: 14 minut temu · aktualizacja: 13 minut temu


autor: Fratria

Szanowni Państwo! Po raz kolejny musimy wspólnie zareagować. W  DRESDENonline, który jest nieoficjalnym portal miasta Drezna opublikowany został artykuł, w którym użyto sformułowania „polnische Konzentrationslager”.

Artykuł poświęcony jest historii miejscowego dworca kolejowego. Czytelnik dowiaduje się z niego m.in., że w czasie wojny był miejscem, skąd deportowano Żydów do  „polskich obozów koncentracyjnych”. Wystosowane przez Redutę wezwanie pozostało bez odpowiedzi. Prosimy o pomoc!

Poniżej wzór listu w języku angielskim oraz jego tłumaczenie na język polski. Prosimy użyć w korespondencji wersji w języku angielskim.

Do wszystkich zainteresowanych.

Informuję że pomimo wcześniejszego apelu ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom artykuł pod adresem https://www.dresden-online.de/neustaedter-bahnhof.html wciąż zawiera nieprawdziwe i oszczercze sformułowanie „polnische Konzentrationslager”.

Wyrażenie „Polski obóz koncentracyjny” jest oczywistym kłamstwem, które zrównuje ze sobą sprawcę i ofiarę, a także ma znamiona kłamstwa  oświęcimskiego.

W okupowanej przez Niemcy Polsce nie było innych obozów niż niemieckie.

Stąd prawidłowa nazwa niemieckich obozów może brzmieć:

— Niemiecki obóz w okupowanej Polsce — Niemiecki nazistowski obóz w  okupowanej Polsce — Niemiecki obóz w okupowanej przez nazistów Polsce — Nazistowski obóz w okupowanej przez Niemców Polsce — Niemiecki nazistowski obóz w okupowanej przez Niemców Polsce

Rewizjonizm historyczny jest niedopuszczalny.

W związku z powyższym przyłączam się do wezwania ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom i wzywam do usunięcia oszczerczego sformułowania z administrowanej przez Państwa strony.

Z poważaniem

DO WKLEJENIA DO WIADOMOŚCI

Odbiorca:

info@scharfe-media.de martin.hoffmann@scharfe-media.de torsten.scharfe@scharfe-media.de beate.weigend@scharfe-media.de enrico.faidt@scharfe-media.de

Tytuł wiadomości:

A request to remove defamatory content

Treść wiadomości:

To whom It may concern,

I do inform you that despite a previous appeal by the Polish League Against Defamation regarding your false and defamatory statement „polnische Konzentrationslager”, you still have it in the article: https://www.dresden-online.de/neustaedter-bahnhof.html

The term „Polish concentration camp” is an obvious historical lie, which equates the perpetrators with the victims, and bears all the signs of Holocaust denial.

There only ever existed camps established by Germany in German-occupied Poland.

The proper reference to the German camps therefore is as follows:

— German camp in occupied Poland — German Nazi camp in occupied Poland — German camp in Nazi-occupied Poland — Nazi camp in German-occupied Poland — German Nazi camp in German-occupied Poland

Your historical revisionism is unacceptable.

I therefore wish to endorse the request by the Polish League Against Defamation and urge you to remove the defamatory expression from the website under your administration.

Sincerely,

autor: Reduta Dobrego Imienia

BrawoPiS@BrawoPiS
JA NIE PROSZĘ JA ŻĄDAM by wynajeto najdroższe kancelarie prawnicze w USA i w tamtych sądach dochodzić roszczeń od Niemiec i reszty bandytów jak rosja, belgi, holandia. Oni mają wymianę prawną więc wygrana w sadzie USA będzie wiążąca dla faszystów i bolszewików. To samo robic za szkalowanie polski z ONet, WP, TVN, GW i wałęsów, olejnik, lisa i wszelkie robactwo które szkaluje NASZĄ OJCZYZNĘ !

jabol
Może RDI zajmie się Pą Prezydą i jego określeniem min. Macierewicza jako człowieka, który „stosuje ubeckie metody” Przecież to określenie człowieka, któremu bezpieka wykończył ojca – jest równie podłe.

MisioPysio@Wasz
jeśli chodzi o tą stronę to tam ani słowa o polskich obozach
https://www.dresden-online.de/neustaedter-bahnhof.html
no chyba że o jakąś inną

MisioPysio@Wasz
a tłumaczenia na język polski to kto dokonywał? mam nadzieję że nie Reduta Dobrego Imienia, bo wstyd przymiotniki formowane od nazw państwa w języku angielskim piszemy wielką literą-fakt ale już w języku polskim nie zatem; polski obóz koncentracyjny, niemiecki obóz koncentracyjny itd warto znać język ojczysty 😀

MisioPysio@Wasz
dajcie link do tej haniebnej publikacji bo znalazłem tylko to a tam nie ma nic o polskich obozach https://www.dresden-online.de/neustaedter-bahnhof.html

Misio
tam juz nie ma o polskich oboazach smeirci….

ad
Sprawdziłem, jest tylko” Damals diente der Bahnhof als Startpunkt, um Juden aus Dresden in Konzentrationslager zu deportieren”

Related image

Image result for german concentration camps akcja

…..

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!! 

https://kwejk.pl/obrazek/2774299/polskie-obozy-zaglady.html

SfasticDestroyer 
25.09.2016 14:44

SfasticDestroyer

Mi to pasuje 🙂
SfasticDestroyer

SfasticDestroyer

 0 / 19 / 606 15.06.2011 O MNIE

APEL DO WSZYSTKICH SKURWYSYNÓW DALEJ TRZYMAJĄCYCH SWOJE BRUDNE POLSKIE ŁAPY NA MAJATKACH MOICH PRZODKÓW.

ODDAJCIE WSZYSTKIE KAMIENICE SKURWYSYNY. JAK WAM NIE WSTYD, ZACHOWUJECIE SIĘ JAK HIENY. PODCZAS GDY MOI PRZODKOWIE PO NOCACH UCZYLI SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH I TRUDNEJ SZTUKI KUPIECTWA, WASI PRZODKOWIE BYLI ZWYKŁYMI ŚMIECIAMI I PSAMI. I PRZETRWANIALI TE NIELICZNE ŚMIECI, KTÓRE MIELI CHLAJĄC KURWA I WSPÓŁPRACUJĄC Z FASZYSTAMI. ODDAJCIE MAJĄTKI JESZCZE RAZ POWTARZAM, ZANIM WIELKA MOC IZRAELA SAMA SIĘ O NIE UPOMNI. KURWAAAA PSYYY… POLSKAAA !,

ODDAJ MAJĄTKI, KTÓRE ZAGRABIŁAŚ MOJEGOO.. MOJEMU LUDOWI KURWA…

TO BYŁO OSTATNIE WEZWANIE, ZANIM FALA IZRAELITÓW ZALEJE WASZE CHUJOWE MIASTA I DOPROWADZI JE DO PORZĄDKU.  RAAAAAAAA…  HEHEHE…..

KURWA, JESTEM NAJLEPSZY. JESTEM KURWA NAJLEPSZY W TYM, CO ROBIĘ I WSZYSCY O TYM WIEDZĄ. TO NIE MOJA WINA ŻE W WASZEJ ZJEBANEJ EUROPIE NIE MA WOLNOŚCI SŁOWAA I WASI RODACY MAJĄ WAS W DUUPIE KUURWAA, WSZYSCY NA WAS SRAJĄ, WY NAWET SIĘ NA SIEBIE SAMI SRACIE PROWADZĄĆ TAKI TRYB ŻYCIA, JAKI PROWADZICIE ŚMIECIE.

JAA PIERDOLĘ KUURWA, NIE ZASŁUGUJECIE NA WOLNOŚC, NIE DOROŚLIŚCIE DO TEGO, A Z RESZTĄ I TAK JEJ NIE MACIE, BO WSZYSCY WAS RUCHAJĄ, JAK CHCĘ, BIEDAKI KURWAA.

PAMIĘTAJCIE, TYLKO BIEDNYM SPOŁECZEŃSTWEM MOŻNA KIEROWAĆ TAK, JAK KURWA STADEM BRUDNYCH PSÓW ZAJEBANYCH W DUPĘ,
I O TO WŁAŚNIE CHODZI.

Chujowy troll, jeśli ze mną dyskutujesz to właśnie dałeś się strollować. Avatar z Google grafika, nie mam do niego praw. Dzwoń na policję.

1 thought on “639 Reduta Dobrego Imienia apeluje o wspólną reakcję na użycie przez niemiecką gazetę wyrażenia „polski obóz koncentracyjny”. WYŚLIJ LIST

 1. Kojoto @Kojoto:
  Dobrze, że jest coraz więcej prężnych inicjatyw społecznych takich jak RDI, bo na sprzedajne ścierwa z zaRządu nie mozna liczyć.

  https://kresy.pl/wydarzenia/rozprawa-ak-przeciwko-niemieckiej-zdf-ws-serialu-matki-nasi-ojcowie-sad-proponuje-ugode/


  Kadr z serialu „Nasze Matki, nasi ojcowie”, foto: youtube.com

  ROZPRAWA AK PRZECIWKO NIEMIECKIEJ ZDF WS. SERIALU „NASZE MATKI, NASI OJCOWIE”. SĄD PROPONUJE UGODĘ

  18 stycznia 2018|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  W procesie weteranów z Armii Krajowej przeciw producentom serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” sąd zaproponował stronom ugodę. Byli żołnierze AK uważają, że obraz naruszył ich dobra osobiste, przedstawiając żołnierzy podziemia jako antysemitów.

  Przed sądem w Krakowie toczy się proces przeciwko producentom niesławnego serialu o młodych Niemcach podczas II wojny światowej „Nasze matki, nasi ojcowie”. Niemiecka stacja ZDF i producent serialu zostali pozwani przez 93-letniego żołnierza AK, wspieranego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz fundację Reduta Dobrego Imienia. Sprawa dotyczy fragmentu jednego z odcinków. Polskich partyzantów z AK przedstawiono tam jako antysemitów, współodpowiedzialnych za Holokaust, zaś Niemców jako ofiary wojny. Pozywający chcą przeprosin za te sceny.

  Podczas kolejnej rozprawy w środę, Sąd Okręgowy w Krakowie zaproponował stronom ugodę. Wymagałaby ona jednak od Niemców zgody na zmiany w filmie. W takim przypadku, musieliby „wymazać” z serialu opaski z symbolami AK i poinformować o tym na tablicy podczas napisów początkowych. Ponadto, ZDF będzie musiała przeprosić weteranów z AK.

  Pełnomocnik strony niemieckiej, adwokat Piotr Niezgódka, ocenił ofertę ugody jako interesującą. Zaznaczył jednak, że musi skonsultować to ze swoimi klientami.

  Wcześniej ZDF i producent serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” tłumaczyli, że nie jest to film dokumentalny czy historyczny, ale serial fabularny, osadzony w czasach II WŚ. Stąd w scenariuszu znalazły się sceny z antysemickimi wypowiedziami aktorów, wcielających się w żołnierzy AK.

  Wcześniej, również w środę, jeszcze przed wystąpieniem z propozycją ugody, sąd wysłuchał biegłego z zakresu kinematografii. Zdaniem eksperta, w zestawieniu niektórych scen można mówić o intencjonalnym działaniu.

  Przeczytaj: Niemiecka ZDF musi przeprosić za „polskie obozy zagłady”

  Wcześniej informowaliśmy, że strona niemiecka twierdziła, że w ramach procesu tylko niemieccy biegli mogą rzeczowo określić kwestię antysemityzmu AK. Niemcy sprzeciwiali się powołaniu polskich biegłych historyków i biegłego z zakresu kinematografii.

  ZOBACZ TAKŻE: Serial „Nasze matki, nasi ojcowie” nominowany do nagrody Emmy Award

  Z uzasadnienia wynika, że pełnomocnicy ZDF uważają, że Polacy wychowani w kulcie Armii Krajowej nie będą w stanie obiektywnie ocenić filmu. Zinterpretują film m.in. przez pryzmat swojego wychowania, wiedzy historycznej, poglądów politycznych – twierdziła Reduta Dobrego Imienia.- W opinii prawników, obiektywni mogą być natomiast niemieccy biegli, którzy „mają szeroką faktyczną wiedzę w zakresie antysemityzmu w Armii Krajowej”. Tylko oni mogą rzeczowo ocenić niemiecki film o polskim antysemityzmie w szeregach AK – wskazuje Reduta.

  Onet.pl / Kresy.p

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.