845 KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: DUDA I POROSZENKO DOGADALI SIĘ WS. USTAWY O IPN

Andrzej Duda upodlił Polskę i Polaków – Poroszenko upodlilł DUDĘ

Suwerenny PL
Published on Jan 17, 2019

Wielka Lechia
Panie Duda jest Pan w moich oczach skończony. Nigdy więcej nie zagłosuję na Pana! A jednak to prawda : dziadek Ukrainiec, żona Żydówka…. wszystko jasne. Lachy powstańcie z kolan, bo nas zaorają!

Robert Gawlak
Swiete slowa

Mimi Janowa
Połączenie Urainca z Rachelka niemiecka to wspaniały związek a jakie cudowne owoce szkoda ze maja tyle goryczy która sie nam serwuje

Blazej Lorenz
Nie będę się wypowiadał się na ten temat bo mnie zamkną. Polską nie rządzą Polacy, nic więcej nie mam do powiedzenia.

Wojciech Deżakowski
Nie zagłosuje na Dude i już . ! To nie jest prezydent Polaków. Niech na razie pilnuje żyrandola. !

George Ford
Nigdy nie glosowalem na Dude, na PIS ani na PO. Glosowanie na Zydow z Ukladu Okraglego Stolu jest grzechem .

Mirek Gasek
Dla mnie ten duda to zwykły banderowiec zdrajca i oszust wstyd mi że głosowałem na tego dziada nie głosujcie na pis ani na po to banda oszustów i złodziei .

Pawel Adamski
Kur… brak słów. Dobra robote robisz tylko zasięg musimy zwiekszyc

januszoficer
zdrajca po stokroć zdrajca a wczesniej donosiciel do Brukseli – kanalia banderowska i zydowsko-chazarska – takie piórko w dupach zydów razem z qrwami i pedałami z PIS-u

Wojciech Deżakowski
Co to za rząd , który wszystko przyklepuje co mu inne rzady każa ? Co to za prezydent co klęka przed kazdym innym prezydentem a czasem stoi na bacznośc ? Co to za politycy co ubieraja jarmułki , które sa oswiadczeniem , że ” ktos jest nade mną „. !!! To nie Polacy . Niestety na razier musimy ich znosic ale zobaczymy jak długo ???

Aneta Baran
W Polsce ze zdrajców robi się bohaterów .Rządzący za pomocą telewizji robią ludziom wodę z mózgu, a naród łyka tą propagandę. Nawet nie ma z kim pogadać, bo każdy z manipulowany, same zombie. Dobrze, że są jeszcze takie kanały jak ten, bo tu są ludzie którzy myślą samodzielnie. Pozdrawiam.

…..

Petro Poroszenko i Andrzej Duda. Fot. facebook.com / Andrzej Duda

https://kresy.pl/publicystyka/ks-isakowicz-zaleski-duda-i-poroszenko-dogadali-sie-ws-ustawy-o-ipn/

KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: DUDA I POROSZENKO DOGADALI SIĘ WS. USTAWY O IPN

18 stycznia 2019|10 komentarzy|w Publicystyka, Wywiady |Przez Marek Trojan

Widać, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów, to szyty grubymi nićmi układ między prezydentami Andrzejem Dudą i Petrem Poroszenką, a haniebny ruch TK to spełnienie roli instytucji całkowicie zależnej od władzy – mówi portalowi Kresy.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Jak pisaliśmy, Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Nowelizację ustawy o IPN zaskarżył do TK prezydent Andrzej Duda. Argumentował, że sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” oraz „Małopolska Wschodnia” są nieprecyzyjne.

– Decyzja Trybunału Konstytucyjnego podjęta na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy jest kolejnym skrzywdzeniem rodzin ofiar ludobójstwa na Kresach Wschodnich, a także wszystkich środowisk, które od dziesiątków lat walczą o prawdę i pamięć o tych ofiarach – powiedział w rozmowie z portalem Kresy.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”. Chodziło o sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”. Jak mówił sędzia Andrzej Zielonacki, „ich znaczenia ani nie zostały sformułowane w ustawie, ani nie można ich zrekonstruować w sposób niebudzący wątpliwości w oparciu o konotacje występujące w języku powszechnym”. Zdaniem TK ustawa o IPN nie precyzuje, kim są „ukraińscy nacjonaliści” – ukraińskimi ugrupowaniami zbrojnymi i strukturami politycznymi czy każdym, kto utożsamiał się z ideami ukraińskiego ruchu narodowego.

Zdaniem księdza, uzasadnienie to jest absurdalne.

– Po pierwsze, w okresie międzywojennym jednoznacznie określano terytorium Wschodniej Małopolski, co dotyczyło województw tarnopolskiego, stanisławowskiego i lwowskiego, które wówczas sięgało do Rzeszowa, obejmując część obecnego Podkarpacia. Do układów w Poczdamie na nazwa obowiązywała. Dopiero w 1945 roku nastąpiło przesunięcie granic. Tak więc nazwa ta wskazuje jednoznacznie, gdzie to ludobójstwo zostało dokonane.

– Natomiast określenie „ukraińscy nacjonaliści” tak samo jednoznacznie wskazuje sprawców. Mogą to być członkowie organizacji, jak OUN, UPA, czy Waffen-SS Galizien, ale także ci Ukraińcy, którzy pod wpływem ukraińskiej ideologii nacjonalistycznej na własną rękę mordowali Polaków bądź współpracowali z UPA przy mordach. To są sztuczki prawne – zaznacza ks. Isakowicz-Zaleski.

Zdaniem duchownego to, że niemal natychmiast prezydentowi Dudzie podziękował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, w dodatku po polsku, jest bardzo znamienne. – Widać, że to szyty grubymi nićmi układ między obu prezydentami. Dogadali się ze sobą, a Trybunał miał tylko spełnić rolę instytucji całkowicie zależnej od władzy, wykonując taki haniebny ruch.

Ks. Isakowicz-Zaleski dodaje, że sprawa jest tym bardziej bolesna z dwóch powodów:

– Trzy lata temu podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda obiecywał prawdę i pamięć o pomordowanych. Nie tylko nie dotrzymał tej obietnicy, ale tym swoim ostatnim działaniem sprzeniewierzył się sprawie. Po drugie, w tym roku obchodzimy 75. rocznicę apogeum ludobójstwa, ale tym razem nie na Wołyniu, ale właśnie w Małopolsce Wschodniej, na Lubelszczyźnie. Widać tu kompletny brak wyczucia, wrażliwości Polaków i rodzin pomordowanych, co w bardzo negatywnym świetle stawia tak pana prezydenta, jak i Trybunał Konstytucyjny.

Ukraińskie władze od początku protestowały przeciw uchwalonej w styczniu 2018 roku nowelizacji ustawy o IPN wprowadzającej kary grzywny lub więzienia za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Ukraińskie MSZ uznało ją za „jednostronne podejście do wydarzeń historycznych”. Jako przykład takiego podejścia podawano „niewłaściwe wykorzystywanie w oficjalnym dokumencie Rzeczypospolitej Polskiej nazwy części terytorium współczesnej Ukrainy” – chodziło najprawdopodobniej o użycie nazwy „Małopolska Wschodnia”. Protestowali także sami ukraińscy nacjonaliści organizując pikiety polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie.

Warto zauważyć, że zarówno prezydent Duda zaskarżając nowelizację, jak i TK przyznając mu rację, wskazywał tylko na pojęcie „Małopolski Wschodniej”, które było kwestionowane przez stronę ukraińską jako „rewizjonistyczne”. Nie wskazywano natomiast na niedookreśloność pojęcia „Wołyń”, które na Ukrainie nie budzi kontrowersji i przez stronę ukraińską nie zostało oprotestowane. Świadczy to o tym, że zaskarżając i uchylając nowelizację kierowano się głównie argumentami płynącymi ze strony ukraińskiej.

PRZECZYTAJ: Ambasada Ukrainy: zmiany w ustawie o IPN nie spełniają naszych oczekiwań, liczymy na orzeczenie TK

Kresy.pl

Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
Warto zwrócić uwagę na to, że pod tym haniebnym aktem poddaństwa wobec banderowskiej ukrainy podpisało się tylko pięciu sędziów TK. Czyżby w pozostałych kołatały się jeszcze jakieś resztki przyzwoitości?

jwu @jwu:
Zastanawia mnie to ,dlaczego wiadomość o decyzji TK ,podano właśnie teraz ,kiedy wszystkie media mają zasłonę dymną w postaci śmierci prezydenta Adamowicza ? I dlaczego żadni przedstawiciele partyjni, nie zabrali głosu w sprawie tego wyroku?

lp @lp:
@jwu Słuszne spostrzeżenie. Jak uczy życie w polityce nic nie dzieje się przypadkowo, lecz zawsze jest elementem gry o szerszym zasięgu.

zefir @zefir:
@jwu :Na pytanie nr1 opowiedż jest prosta. Ostatnio były afery pisie, jak:-dot. Komisji Nadzoru Finansowego; – dot SKOKu Wołomin; -dot. „aniołków” Glapińskiego. Publika wrzała, bo pytanie zadawała: co to za złodziejskie Prawo i Sprawiedliwość? I nagle morderstwo Pawła Adamowicza, które pisdzielstwo wykorzystuje by swą aferalność przykryć. Póki tzw opozycja morderstwem jest zszokowana, to PiS trybunałowym orzeczeniem jej się przymila i politycznie ją rozgrywa, uciekając od odpowiedzialności swojej. Łatwo mu to przychodzi, gdyż PiS nigdy nie był patriotyczny, zawsze tym Polaków zwodził. Odpowiedż na pytanie nr 2 jest trudniejsza. Może ten wyrok-orzeczenie już przewidział, że taką mamy klasę polityczną.

jwu @jwu:
@zefir Własnie gruchnęła wiadomość ,że morderca P. Adamowicza planował zabójstwo prezydenta Dudy. Czyli to oznacza ,że jest zabójcą apolitycznym, a tym samym obwinianie o współudział partii rządzącej, jest nieetyczne. Wkrótce przejdą do ataku. Tak przynajmniej sądzę ?

Gaetano @Gaetano:
@jwu Słusznie, ale nie powinieneś się dziwić. To jedna z tych sytuacji, w których można wykorzystać korelację w czasie. Bardzo wiele spraw można załatwić, czy przepchnąć, gdy ogół jest czymś zajęty, zaaferowany. Analogicznie – sprawdź ile i jakie ustawy podpisał neobanderowski pomiot między świętami a Nowym Rokiem.

dls Maverick @dls Maverick:
Lizusostwo pisowe wobec UPAiny polega na odmrozeniu sobie uszu na zlosc babci Rassiji. Bez trzech zdan.

zp @zp:
kiedy Kwaśniewski chwalił Ukrainę, zawsze zadawałem sobie pytanie. Za ile? Po jakimś czasie ukazywały się informacje o zarządach spółek naftowych, itd… Teraz znów to pytanie przychodzi. Za ile? Krzesło w radzie nadzorczej Roshen? Zarządzanie Odessą, spółką lotniczą, drogi są już obsadzone. Wstyd !!!

Roman1 @Roman1:
Do Polski wróciła odwrócona komuna. Brak niepodległości, służalczość polityków, zhańbienie znacznej części narodu. Jeżeli Trybunał miał zastrzeżenia co do nieprecyzyjności określenia „Małopolska Wschodnia”, to tylko w tym zakresie powinien uznać ustawę za sprzeczną z Konstytucją, oddalając skargę w odniesieniu do Wołynia. Określenia „zbrodnia ludobójstwa” nie potrzeba było precyzować w ustawie o IPN, gdyż jest ono określone w wielu innych aktach prawnych, zaś to czy oskarżony pochwalał ludobójstwo należałoby do oceny poszczególnych sądów.

gotan @gotan:
Komentarz zbyteczny!. Polskojęzyczny duda-juda zrobił kolejny przekręt .To na pewno nie jest Polak. Jeśli my, Polacy, nie weźmiemy spraw w nasze ręce, to polskojęzyczni z PiS-,sprzedadzą nas jankesom , żydom i banderowcom… co już czynią. Należy założyć partię Kresowian… i to natychmiast! Nikt nas nie uratuje jeśli tego nie zrobimy sami…..

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/jakubiak-o-dudzie-po-wyroku-tk-to-nie-bedzie-juz-chyba-moj-prezydent/

Roman1 @Roman1:
Panie pośle, dlaczego pisze Pan „zdaje się”? A co Pan powie o Trybunale Konstytucyjnym, gdyż wydaje mi się, iż jest on, wraz z prezydentem, na usługach banderowskiej Ukrainy.

…..


Andrzej Duda i Petro Poroszenko na szczycie NATO w Brukseli. Fot. Krzysztof Sitkowski, KPRP, twitter

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/poroszenko-podziekowal-dudzie-w-zwiazku-z-werdyktem-trybunalu-konstytucyjnego/

POROSZENKO PODZIĘKOWAŁ DUDZIE W ZWIĄZKU Z WERDYKTEM TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO

17 stycznia 2019|16 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził zadowolenie z wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego uchylającego przepisy o odpowiedzialności karnej za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

We wpisie na Facebooku, który pojawił się na profilu ukraińskiego prezydenta po dzisiejszym werdykcie TK, Poroszenko podziękował Andrzejowi Dudzie za zaskarżenie nowelizacji ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego, co zainicjowało procedurę zakończoną uznaniem przepisów za niekonstytucyjne. Podziękowania złożył także samemu Trybunałowi. Ukraiński prezydent jest przy tym zdania, że niekonstytucyjne okazały się same sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”.

Trybunał Konstytucyjny Polski uznał za niekonstytucyjne terminy „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” w ustawie o IPN – napisał Poroszenko. Dziękuję prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie za zainicjowanie postępowania i Trybunałowi za orzeczenie – dodał.  Swój wpis zakończył zapowiedzią dalszej pracy „na rzecz wzmocnienia ukraińsko-polskiego partnerstwa”.

Post ukraińskiego prezydenta ukazał się w dwóch językach – po ukraińsku i po polsku.

Jak pisaliśmy, Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”. Chodziło o sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”. Jak mówił sędzia Andrzej Zielonacki, „ich znaczenia ani nie zostały sformułowane w ustawie, ani nie można ich zrekonstruować w sposób niebudzący wątpliwości w oparciu o konotacje występujące w języku powszechnym”.

Ukraińskie władze od początku protestowały przeciw uchwalonej w styczniu 2018 roku nowelizacji ustawy o IPN wprowadzającej kary grzywny lub więzienia za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Ukraińskie MSZ uznało ją za „jednostronne podejście do wydarzeń historycznych”. Jako przykład takiego podejścia podawano „niewłaściwe wykorzystywanie w oficjalnym dokumencie Rzeczypospolitej Polskiej nazwy części terytorium współczesnej Ukrainy” – chodziło najprawdopodobniej o użycie nazwy „Małopolska Wschodnia”. Protestowali także sami ukraińscy nacjonaliści organizując pikiety polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie.

Kresy.pl

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Ludzki Pan… A mógł skrytykować prezydenta i Trybunał za skandaliczną opieszałość w załatwieniu sprawy! Ciarki przechodzą po grzbiecie na myśl o zapowiedzianej „dalszej pracy na rzecz wzmocnienia ukraińsko-polskiego partnerstwa”. No, teraz to już chyba tylko czekamy na pomniki upowskie, które z pewnością będą wyznacznikiem owego” partnerstwa”

jwu @jwu:
Obawiam się ,że następnym krokiem „naszych” władz, będzie odbudowa banderowskich (nielegalnych ) upamiętnień w Polsce, a także zalegalizowanie wszystkich pozostałych?

JeszczePolska @JeszczePolska:
@jwu Tańczą nawet nie na grobach bestialsko pomordowanych Polaków ,bo takowych NIE MA!! Taniec po polach, i studniach z kośćmi polskich niemowląt, dzieci, starców , kobiet i mężczyzn! Rodziny zamordowanych Polaków i Polek na Wołyniu, Bieszczadach ,PW, Małopolsce WSCHODNIEJ, płacą w Polsce podatki przymusowo przez bezustanne finansowanie Ukrainy, finansują banderowskich zbrodniarzy którzy mają wysokie dodatki uchwalone przez parlament ukraiński. Pomiatanie narodem nie ma końca!

Willgraf @Willgraf:
uścisk banderowców na trupem Polski pieczętujący POLIN i represje wobec Polaków !

lp @lp:
Natychmiastowy odzew Poroszenki jest wymiernikiem tego jak bardzo ukraińcom zależało na udupieniu przepisów ustawy. Teraz będą mogli bezstresowo pluć nam w twarz nawet w w Polsce, a przecież o to chodziło. Następny ruch to zmiany w podręcznikach dla szkół gdzie upa zostanie ukazana jako sprzymierzeniec AK walczący z odwiecznym wrogiem czyli Rosją, a zbrodniami ukraińców na polskiej ludności Małopolski Wschodniej i Wołynia obciąży się nazistów (a jakże, przecież nie Niemców!) i partyzantkę sowiecką.

jwu @jwu:
@lp Zaraz kraj za rzeką odtrąbi to jako wielki sukces, oraz poda ,że Polacy wreszcie zrozumieli ,iż ludobójstwa na kresach nie było ,i cała historia o rzezi jest wymysłem ruskiej propagandy.

lp @lp:
@jwu Bo to jest ich wielki sukces, niestety.

JeszczePolska @JeszczePolska:
A ja Obywatel Polski, podatnik, suweren panu NIE dziękuję panie Duda!!podziękuję przy urnie i namówię innych na podziękowanie!!na NIE!!

jwu @jwu:
@JeszczePolska Zrobię podobnie ,ale nie liczę na sukces,bo nie ważne kto i jak głosuje ,liczy się ten kto głosy liczy ?

JeszczePolska @JeszczePolska:
@jwu Róbmy to, co możemy.Mówmy o tej ustawie i tym co z nią Duda i TK zrobili komu się da… sąsiadom, w pracy, na siłowni , u fryzjera, na spotkaniu emerytów itp. gdzie kto bywa! Już w głosowaniu do PE, u mnie odpada PIS i jego kandydaci! potem dalej. Nie da się niestety wyprowadzić podatków z Polski. Kto ma firmę może przenieść do Czech… jak da radę. Odciągnę od PISu tylu ludzi ilu się da, a ma sporo wśród znajomych. I mało mnie obchodzi, co im każe i czym im grozi ambasada USA czy rzidki/ w zasadzie to jedno/! Stłamsili i upokorzyli i zdradzili polski naród/ nie tylko oni/, takiej niewoli jeszcze nie było!

Kasper1 @Kasper1:
@JeszczePolska Tak upodlić własny kraj i jego naród potrafią tylko zdrajcy i pospolite szmaty w jednym. Jeżeli prawdą jest, że środowiska Kresowe w Polsce liczą ok 3 miliony ludzi i jeżeli nastąpi ich moblizacja (a w takich warunkach przecież powinna) to może to być najpoważniejszy błąd polskich kolaborantów banderowskich władz Ukrainy.

jwu @jwu:
@Kasper1 Nie wiadomo ,czy liczą 3mln.(środowiska kresowe), czy nie ? Faktem jest ,że nie mają swojej partii politycznej, a tym samym przedstawicieli w sejmie. Dlatego może być tak ,że najbliższe wybory nic nie zmienią, jeżeli stronnictwo pruskie zastąpi stronnictwo amerykańskie (nazewnictwo Michalkiewicza) ? Ich nastawienie (w wyżej opisanym temacie) jest podobne ,czego dobitnym przykładem jest poseł Święcicki.

vader213 @vader213:
kolejny raz duda udowodnił że nie jest prezydentem Polaków tylko ukraińców-banderowców, litwinów-szaulisów i antypolskich żydów hańba i wstyd

banderapadlina @banderapadlina:
Maliniak tak samo jak Szczynukowicz vel żyrandol to najgorsi pseudo prezydenci w Polin

Roman1 @Roman1:
Ciekawe, czy Duda cieszy się z pochwały banderowca. Moim zdaniem,. to gwóźdź do trumny politycznej Dudy.

jwu @jwu:
@Roman1 Czy gwóźdź do trumny, nie sądzę ? Ale za to przepustka do tego ,by bez żadnych obciążeń, używać pozdrowienia: ”sława Ukraini”, będąc tam z oficjalną wizytą.

…..


Wjatrowycz w otoczeniu weteranów UPA. Źr. Antykor

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wjatrowycz-skomentowal-wyrok-tk-w-sprawie-ustawy-o-ipn/

WJATROWYCZ SKOMENTOWAŁ WYROK TK W SPRAWIE USTAWY O IPN

18 stycznia 2019|3 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz zasugerował, że uchylenie przepisów penalizujących tzw. kłamstwo wołyńskie przez polski Trybunał Konstytucyjny pozwoli wznowić polsko-ukraiński dialog historyków.

Wjatrowycz skomentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego jednym zdaniem w czwartek w mediach społecznościowych. „Wydaje się, że usunięto ważną przeszkodę w uregulowaniu dialogu historyków Ukrainy i Polski” – napisał szef UIPN udostępniając artykuł o werdykcie TK. W żaden sposób nie odniósł się jednak do wciąż obowiązującej blokady prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych polskiego IPN na terenie Ukrainy nałożonej z jego udziałem przez ukraińskie władze.

„Minister pamięci”, jak czasem nazywa się na Ukrainie Wjatrowycza, nawiązał w ten sposób do zawieszenia Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków przez stronę ukraińską w lutym 2018 roku w reakcji na uchwalenie w Polsce nowelizacji ustawy o IPN, która przewidywała kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. W wydanym wówczas oświadczeniu ukraiński IPN napisał, że w związku z tymi przepisami obawia się o wolność wypowiedzi i bezpieczeństwo ukraińskich historyków, którzy biorą udział w obradach Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków. Strona ukraińska zaproponowała, by obrady Forum odbywały się tylko na Ukrainie, a nie jak do tej pory na przemian w Polsce i na Ukrainie. Doprowadziło to do wstrzymania spotkań tego forum.

Przypomnijmy, że na Ukrainie wciąż obowiązują „ustawy dekomunizacyjne”, których Wjatrowycz był współautorem, które m.in. grożą odpowiedzialnością karną każdemu, kto znieważa „weteranów walki wyzwoleńczej” (w tym członków OUN-UPA) i neguje „celowość ich walki”. Z tego powodu niektórzy badacze zbrodni ukraińskich nacjonalistów wyrażali obawy o swoje bezpieczeństwo w przypadku przyjazdu na Ukrainę. Strona ukraińska nie uchyliła tych przepisów pomimo ich krytyki, także płynącej z Polski.

Jak pisaliśmy, podczas pierwszego posiedzenia Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków, w Kijowie w 2015 roku jeden z ukraińskich historyków – Łeonid Zaszkilniak wprost twierdził, że obwinianie przez część polskich historyków i polskiego społeczeństwa ukraińskiego „ruchu narodowowyzwoleńczego” o „wszystkie zbrodnie dokonane w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza zaś o +wyrzynanie+ i +deportacje+ polskiej ludności cywilnej Wołynia i Galicji” godzi w podmiotowość Ukrainy i jej narodowe interesy, co stanowiło zawoalowaną pogróżkę. W listopadzie 2017 roku widząc jałowość dalszego kontynuowania obrad Forum z udziału w nim zrezygnował jego polski przewodniczący prof. Waldemar Rezmer. W wywiadzie dla „Polski Zbrojnej” Rezmer ujawnił kulisy obrad Forum. Według niego ukraińscy historycy poddali się politycznemu kursowi narzucanemu przez kierowany przez Wołodymyra Wjatrowycza ukraiński IPN i zamiast dyskutować o kwestiach naukowych otwierali „nowe pola konfliktu”. Przebieg obrad Forum zniechęcił historyka do dalszego brania w nim udziału. – Nie widzę sensu uczestniczenia w posiedzeniach, na których zamiast zajmować się autentycznymi problemami, będziemy debatować o kolejnych przypadkach fałszowania i wypaczania historii. – mówił Rezmer.

Przypomnijmy, że w czwartek Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy ustawy o IPN przewidujące kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”.

Kresy.pl

zefir @zefir:
Koło historycznego tańca się zamknęło i dzięki PiS-owi gnida Wjatrowycz w banderyżmie się uwiarygodniła mając polskojęzycznych pajaców na talerzu.

Roman1 @Roman1:
Do Polski wróciła odwrócona komuna. Brak niepodległości, służalczość polityków, zhańbienie znacznej części narodu. Jeżeli Trybunał miał zastrzeżenia co do nieprecyzyjności określenia „Małopolska Wschodnia”, to tylko w tym zakresie powinien uznać ustawę za sprzeczną z Konstytucją, oddalając skargę w odniesieniu do Wołynia. Określenia „zbrodnia ludobójstwa” nie potrzeba było precyzować w ustawie o IPN, gdyż jest ono określone w wielu innych aktach prawnych, zaś to czy oskarżony pochwalał ludobójstwo należałoby do oceny poszczególnych sądów.

banderapadlina @banderapadlina:
Wiatrowycz karaluchu jak będą Polacy rządzić to śmieciu się przejedziesz

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/na-ukrainie-znaleziono-zbior-dokumentow-upa-ktore-mogly-przejsc-przez-rece-szuchewycza-video/

2 thoughts on “845 KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: DUDA I POROSZENKO DOGADALI SIĘ WS. USTAWY O IPN

 1. Prezydent RP i Trybunał Konstytucyjny skrzywdzili rodziny ofiar OUN-UPA

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  Published on Jan 17, 2019
  Dzień 17 stycznia 2019 r., w którym uległy Trybunał Konstytucyjny na wniosek prezydent RP Andrzeja Dudy ocenzurował ustawę o IPN, jest dniem kolejnej krzywdy wyrządzonej rodzinom ofiar ludobójstwa przeprowadzonego przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce Wschodniej.

  To także krzywda wyrządzona wszystkim polskim patriotom, którym Prezydent i PiS obiecywali troskę o prawdę i pamięć oraz o godny pochówek bestialsko pomordowanych Polaków.

  Krzysztof Drzewiecki Drzewiecki
  Proszę księdza Duda jak i Dobra Podmiana są pacynkami USRAELA , każdy zorientowany Polak wie że Ukraina wpadła w ręce żydowskich oligarchów z nadania USA

  jan kowalski
  JUDA potomek banderowskich sqiurwensenow.Poroszenko podziękował JUDZIE za ukręcenie tej ustawy.

  Tt Tt
  teraz oglądałem tvp sondę telewizji. Pytanie – co to jest nacjonalizm ukraiński.. Zapytana kobieta odpowiedziała ze jest Ukrainką i na Ukrainie nie ma nacjonalistów tylko patrioty i teraz mamy święto bandery a wy macie Piłsudskiego a my banderę.. Dzięki partii rządzącej mamy 3 miliony podobnie myślących obywateli… Strach się bać

  Tomasz Czemerda
  Szkoda, że politycy odwracają się plecami do ludzi, którzy nie są ich wrogami, którzy byliby nawet w stanie na nich zagłosować(przy odpowiednich zmianach). PiS zapomina o tysiącach Polaków wymordowanych przez zbrodniarzy.

  Oczy Smoka
  Prawdziwe to i niestety smutne. Przed wyborami na prezydenta pojawił się niewielki artykuł o przodkach A.Dudy, gdzie podawano, że dziadek obecnego prezydenta był w upa. Niestety nie mogę znaleźć tego artykułu, gdyby ktoś podrzucił linka….Ja niestety go nie zapisałam, bo nie wierzyłam w treść tam zamieszczoną, jednak teraz jawi mi się ona w innym świetle :(

  wojciech gierszak
  mam tu trochę tych linków nie wszystkie sprawdziłem, myślę że znajdzie pan coś dla siebie i powodzenia
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lista-prawdziwych-zydowskich
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mychaj%C5%82o_Duda
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/08/kim-jest-prezydent-andrzej-duda-pomowienia-czy-prawda/
  http://300polityka.pl/news/2015/03/14/informacja-o-czlonkostwie-dudy-w-unii-wolnosci-byla-w-deklaracji-wstapienia-do-pis-sztab-dudy-reaguje-na-tek st-newsweka/
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowa-nia=40491&KodKlubu=PiS
  https://prawy.pl/8115-portal-izrael-org-il-ujawnil-przychylnosc-politykow-pis-wzgledem-izraela/
  http://www.bibula.com/?p=81427#sthash.44akKCpe.dpuf
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11854&Itemid=56
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2015/04/30/poparcie-zydowskie-dla-pis-owskiego-kandydata-na-urzad-prezydenta-polski-andrzeja-dudy/
  http://slepamanka.neon24.pl/post/128162,pierwszy-miliard-euro-dla-banderowcow-widziane-z-usa
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/19/gdzie-jest-miejsce-dla- polakow/
  http://www.fzp.net.pl/spoleczenstwo/wystapienie-prezydenta-w-70-rocznice-pogromu-kieleckiego
  wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/16/atak-na-syrie/
  https://hubalblog.wordpress.com/2016/03/10/antypolska-mafia-czyli-po-pis-sld/
  https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/15/dobra-zmiana-nie-dla-polski/

  Sierpień 23, 2016 / hubalblog
  https://hubalblog.wordpress.com/2016/08/23/rezydent-polin-andrzej-juda/
  https://forumemjot.wordpress.com/2016/08/24/rezydent-polin-andrzej-juda-jestem-polakiem-ale-obowiazki-mam-zydowskie/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.