846 PROF. OSADCZY: WERDYKT TK TO AKT PUBLICZNEGO I SYMBOLICZNEGO POHAŃBIENIA POLSKI, POSEŁ WINNICKI: PIS JEST PARTIĄ PROBANDEROWSKĄ


Włodzimierz Osadczy. Fot. TV Trwam

banderapadlina @banderapadlina:
Tak więc widać kim jest Maliniak to najgorsza menda polskojęzyczna myślę że tego ścierwa gnoja po raz drugi ciemnogród nie wybierze

zp @zp:
kiedy Kwaśniewski chwalił Ukrainę, zawsze zadawałem sobie pytanie. Za ile? Po jakimś czasie ukazywały się informacje o zarządach spółek naftowych, itd… Teraz znów to pytanie przychodzi. Za ile? Krzesło w radzie nadzorczej Roshen? Zarządzanie Odessą, spółką lotniczą, drogi są już obsadzone. Wstyd !!!

JeszczePolska @JeszczePolska:
Szanowny Panie Profesorze!
pan Duda ps. prezydent RP ,zawsze podkreśla ze szuka punktów współpracy, wspólnych zdarzeń histroycznych itp. między bratnią Polsce Ukrainą a Polską, Może trzeba panu Dudzie i Trybunałowi Konstytucyjnemu /żyjącym z naszych podatków/ podpowiedzieć, że to nieporozumienie między Polakami a Ukraińcami na Wołyniu czy Małopolsce Wschodniej / UPA plus chłopi ukraińscy / ,jednak miało ze strony ukraińskiej ,trochę podkreślenia polskości i odniesienia do naszej tradycji i historii!nie było tak źle!
Np. była tam mowa o polskim orle :
pkt.307
Rozdeptanie główki dziecka oraz rozdarcie nóżek i rączek, pozostawia­jąc duży napis w języku ukraińskim: „Polski orzeł”.
albo konotacja historyczna np.:
pkt.352
„Wypruwanie dzieciom wnętrzności i rozwieszanie jelit na ścianie w ja­kiś nieregularny sposób wraz z kartką wiszącą na gwoździu z napisem w ukraińskim języku: „Polska od morza do morza!”.
https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

Wprawdzie, ponoć się przy tym śmiali i świetnie bawili, no ale nie bądźmy drobiazgowi! Może by tak rozszerzyć definicję / ukraińskiego nacjonalisty / nazisty / o te szczegóły, w ustawie IPN w części dotyczącej honorowania ukraińskiego ludobójstwa na Polakach,i jego wykonawców??

JeszczePolska @JeszczePolska:
@JeszczePolska A no jeszcze pkt 5:
Wyrzynanie na czole „orła”.

jwu @jwu:
Święte słowa Pana profesora. A od siebie dodam ,że teraz Pan Bakun będzie miał pod górkę. No i ciekawy jestem jak będzie wyglądała tegoroczna Panahyda w Przemyślu?

budulaj @budulaj:
teraz na cały głos moża ukraińcom ,banderowcom,,, swoim,, i tym , co przyjechali z ukrainy bezkarnie śpiewać pieśn marszową batalionu SS Nachtigal pt. ,,Budem Lachiw ryzaty,, .

vader213 @vader213:
Następnym krokiem „partnerstwa” będzie legalizacja pomników ukraińskich banderowskich bestii a kolejnym krokiem będzie wymordowanie polskich obywateli no bo banderowcy ukraincy będą już totalnie bezkarni i jeszcze wspierani przez środowiska banderowskue z PIS

banderapadlina @banderapadlina:
PISbandera to to samo co KO czy PO N folksdojcze dodać jeszcze dwulicowców z PSL

https://kresy.pl/publicystyka/prof-osadczy-dla-kresy-pl-werdykt-tk-to-akt-publicznego-i-symbolicznego-pohanbienia-polski/

PROF. OSADCZY DLA KRESY.PL: WERDYKT TK TO AKT PUBLICZNEGO I SYMBOLICZNEGO POHAŃBIENIA POLSKI

18 stycznia 2019|8 komentarzy|w Publicystyka, Wywiady |Przez Marek Trojan

Dzięki ustawie o IPN zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej, upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski – prof. Włodzimierz Osadczy komentuje dla portalu Kresy.pl werdykt TK ws. zapisów ustawy o IPN, penalizujących kłamstwo wołyńskie.

Jak informowaliśmy, Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Nowelizację ustawy o IPN zaskarżył do TK prezydent Andrzej Duda. Argumentował, że sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” oraz „Małopolska Wschodnia” są nieprecyzyjne. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”. Chodziło o sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”. Jak mówił sędzia Andrzej Zielonacki, „ich znaczenia ani nie zostały sformułowane w ustawie, ani nie można ich zrekonstruować w sposób niebudzący wątpliwości w oparciu o konotacje występujące w języku powszechnym”. Zdaniem TK ustawa o IPN nie precyzuje, kim są „ukraińscy nacjonaliści” – ukraińskimi ugrupowaniami zbrojnymi i strukturami politycznymi czy każdym, kto utożsamiał się z ideami ukraińskiego ruchu narodowego.

Przeczytaj: Prof. Osadczy: wątpliwości prezydenta ws. ustawy o IPN są niezrozumiałe – to efekt presji ze strony Ukrainy

– Werdykt Trybunału Konstytucyjnego był aktem publicznego i symbolicznego pohańbienia Polski i zamachem na polską suwerenność, godność i pamięć, w wymiarze symbolicznym. Odbyło się to w sposób cyniczny i z pełną pogardą, co wpisuje się w styl działania partii rządzącej, która opanowała wszystkie obszary władzy i mediów w kraju. Tego symbolicznego pohańbienia dokonano z wielką determinacją i zaparciem, nie patrząc na nic. Nawet na to, że jesteśmy świeżo po hucznych obchodach Roku Bandery na Ukrainie, co nie spotkało się z żadną oficjalną reakcją strony polskiej. To wszystko zmierza do upokorzenia Polski – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy, historyk i szef Centrum Ucrainicum KUL.

Czytaj także: Prof. Osadczy dla Kresy.pl: przygotowywana jest akcja wycofania nowelizacji ustawy o IPN

Prof. Osadczy przypomniał, że przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN odbyło się przy wielkich oporach, a Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przez półtora roku trzymał ją w tzw. sejmowej zamrażarce. – Pan Marszałek Kuchciński składał, m.in. w odpowiedzi na apel ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, kłamliwe i fałszywe zapewnienia, że prace nad ustawą trwają i zmierzają do wypracowania jak najwłaściwszej formuły. Tylko presja społeczna i medialna, w tym tych, na których PiSowi zależy, mam na uwadze media toruńska, sprawiła, że partia rządząca „odwaliła” sprawę nowelizację ustawy, żeby mieć to za sobą.

Historyk zaznacza, że był to silny cios w środowiska banderowskie, które panoszą się nie tylko na Ukrainie osiągając tam całkowity triumf, ale też odnoszą kolejne sukcesy w Polsce.

– Środowiska banderowskie i wspierające je siły „giedroyciowskie” wszczęły niesamowity lament, uruchamiając swoją standardową narrację propagandową o „ręce Moskwy” itd. – kampanię szczucia i prześladowania osób związanych z opiniowaniem tej ustawy. Włączyły się w to najwyższe czynniki w PiS, szczególnie wicemarszałek Terlecki.

Profesor zaznacza, że ustawa była podejmowana w dość niesprzyjającej atmosferze, a jej autorzy obawiali się, że prace mogą pod jakimś pretekstem zostać całkowicie wstrzymane. Sam zaznacza, że krytycznie odnosił się do niektórych szczegółowych zapisów w projekcie, m.in. dotyczących szerokich ram chronologicznych czy dość szerokiego zakres interpretacji, gdzie zapisy nie powinny być egzekwowane, jak np. działalność artystyczna. Uważa, że w takim ujęciu ustawa miałaby mieć głównie wymiar symboliczno-polityczny pokazując, że państwo polskie stawia w jednym rzędzie ideologię nazistowską, komunistyczną i banderowską, jako ideologie, które doprowadziły do ludobójstwa.

– Gdy chodzi o logikę i ocenę tej intencji, to nie ma tu najmniejszych zastrzeżeń. Te trzy siły były sprawcami ludobójstwa, to nie były tylko zbrodnie wojenne, ale zbrodnie realizowane w imię jakiejś zbrodniczej idei przez określone formacje. Później dzięki tej ustawie zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała i wymagała większej precyzji, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej i upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego.

Przeczytaj: Prof. Osadczy: Ukraina buduje swoją tożsamość na banderyźmie za przyzwoleniem Zachodu i USA

– Siły zła, jak je określam, czyli środowiska z założenia antypolskie wyprawiły krucjatę przeciwko tej ustawie – mówi prof. Osadczy. – Nie przebierano w środkach, żeby ośmieszyć, podważyć i doprowadzić do jej unicestwienia. Wiemy też, że były to nie tylko oszczerstwa i pomówienia, ale też przekupstwa. Niektóre czołowe dzienniki polskie musiały umieszczać oszczercze artykułu w zamian za obiecane im reklamy spółek skarbu państwa. Uruchomiono wszystko, żeby ta logiczna i sprawiedliwa ustawa przestała obowiązywać.

W co gra PiS?

Zdaniem profesora, dzięki temu zobaczyliśmy też, jaką rolę w polskiej polityce odgrywa PiS:

– Patriotyczna, wydawałoby się, partia, która miała doprowadzić do dobrej zmiany, okazał się być narzędziem realizacji bezprecedensowej, antypolskiej polityki obcych ośrodków władzy. Zobaczyliśmy pohańbienie Polski w sposób symboliczny – nie tylko, by dopiąć swego, ale też by upokorzyć nas i wskazać właściwe miejsce w szeregu. Przy obaleniu zapisów dotyczących tzw. kłamstwa oświęcimskiego widzieliśmy relacjonowane na żywo błyskawiczne działania. W parę godzin Sejm i Senat przeforsował poprawki kasujące te zapisy, a prezydent w zasadzie czekał za drzwiami, żeby to podpisać i odegrać przypisaną mu rolę w polskiej polityce.

– Niestety, w tym wszystkim przykre jest tez to, że za czasów obecnych rządów doświadczamy bezprecedensowego obniżenia poziomu urzędu prezydenckiego. Staraliśmy się, by standardy prezentowane przez poprzedniego prezydenta zostały wyeliminowane i dlatego, choć nie znaliśmy bliżej Andrzeja Dudy, jako środowiska kresowe głosowaliśmy na niego. Teraz zobaczyliśmy, że niestety wykonuje bardzo niechlubną i smutną rolę, jaką mu wyznaczono. Nie jest to suwerenny czynnik polityki polskiej, tylko wykonawca zadań specjalnych. Szykując zamach na ustawę o IPN, PiS odegrało farsę z Trybunałem Konstytucyjnym. Widzimy, po co toczono tak zażarte walki o TK i jaką rolę ma odgrywać ta instytucja, która w państwie rządzonym przez PiS, przypominającym żałosną dyktaturę, odegrała swoją niechlubną rolę – uważa prof. Osadczy.

Zdaniem profesora, za tym wszystkim widać szersze plany „zniszczenia państwowości polskiej jako takiej”. – Może wybrzmi to niezbyt poważnie, ale ustawa o IPN była swego rodzaju odruchem sił patriotycznych w sytuacji trudnej dla kraju, przypominającym konstytucję 3 maja, która miała przywrócić krajowi godność. Jej przyjęcie przeraziło obce potęgi, które źle życzyły Polsce i doprowadziły do rozbiorów, spotęgowały antypolskie wysiłki wrogów Polski. Podobnie omawiana ustawa, dająca do zrozumienia, że Polska chce rzeczywiście powstać z kolan, uaktywniła antypolskie siły i doprowadziła do tego, że już nawet w PiS czy w mediach przychylnych obozowi władzy nikt nie kryje się z tym, że właściwym i rzeczywistym decydentem o kształcie polityki polskiej jest ambasada USA czy ambasada Izraela. Teraz trudno nie dostrzec tu też ambasady Ukrainy, na żądanie której zmienia się ustawy czy formę polskich paszportów.

– To co tu i ówdzie, między wierszami pojawia się np. w wypowiedziach pana Piekły czy pana Michnika, nie wspominając już o innych, pokazuje nam, że pomyleńczy plan wspólnego ponadnarodowego organizmu, polsko-ukraińskiego czy nie wiadomo jakiego, jest realizowany. Za rządów PiS doszło do niesamowitej kolonizacji Polski przez przybyszów ze wschodu, przede wszystkim z Ukrainy. Przy takiej kondycji państwa polskiego to zagrożenie dla funkcjonowania państwa narodowego. Tzw. eksperci czy analitycy związani z PiS próbują przedstawiać taki plan. Uważam to za element spisku przeciwko Polsce, realizowanego z niesamowitym cynizmem i z niesamowitą butą. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski. Bez mobilizacji sił patriotycznych kolejnej kadencji tych rządów Polska nie wytrzyma i będzie to po prostu koniec polskiej państwowości – podsumowuj prof. Włodzimierz Osadczy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ks. Isakowicz-Zaleski: Duda i Poroszenko dogadali się ws. ustawy o IPN

Kresy.pl

…..


Winnicki na kongresie RN: PiS pełza przed banderowcami, środowiskami żydowskimi i Unią
Robert Winnicki, foto: twitter.com

banderapadlina @banderapadlina:
Panie Winnicki 100/100 PISbandera tak powinna brzmieć nazwa tej polskojęzycznej partii a o maliniaku szkoda nawet pisać bo to tylko klaun żydo-banderowski

https://kresy.pl/wydarzenia/posel-winnicki-dla-kresy-pl-pis-jest-partia-probanderowska/

POSEŁ WINNICKI DLA KRESY.PL: PIS JEST PARTIĄ PROBANDEROWSKĄ

18 stycznia 2019|51 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Trybunał Konstytucyjny razem z prezydentem Andrzejem Dudą dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii nowelizacji ustawy o IPN i ostatecznie ją zniszczyli – mówi portalowi Kresy.pl poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego. Jego zdaniem to m.in. pokazuje, że PiS jest partią probanderowską.

Jak informowaliśmy, Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Nowelizację ustawy o IPN zaskarżył do TK prezydent Andrzej Duda. Argumentował, że sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” oraz „Małopolska Wschodnia” są nieprecyzyjne. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”. Chodziło o sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”. Jak mówił sędzia Andrzej Zielonacki, „ich znaczenia ani nie zostały sformułowane w ustawie, ani nie można ich zrekonstruować w sposób niebudzący wątpliwości w oparciu o konotacje występujące w języku powszechnym”. Zdaniem TK ustawa o IPN nie precyzuje, kim są „ukraińscy nacjonaliści” – ukraińskimi ugrupowaniami zbrojnymi i strukturami politycznymi czy każdym, kto utożsamiał się z ideami ukraińskiego ruchu narodowego.

– Komentarz do tej sprawy może być tylko jeden. Trybunał Konstytucyjny razem z prezydentem Andrzejem Dudą dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii nowelizacji ustawy o IPN i ostatecznie ją zniszczyli –mówi portalowi Kresy.pl poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

– Przypomnijmy, że TK jest opanowany przez nominatów PiS. Już od dłuższego czasu, jak np. w sprawie projektu „Zatrzymaj aborcję” widać, że Trybunał działa na polityczne zlecenie. I w związku z tym dyspozycja była taka, a nie inna. Jest jasne, że polski prezydent z PiSu, który wykonał pierwszy krok, cała polityka na kierunku ukraińskim, a teraz ostatnia decyzja TK wskazują, że PiS jest partią probanderowską – uważa Winnicki.

Dzięki ustawie o IPN zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej, upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski – powiedział wcześniej portalowi Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy, komentując werdykt TK ws. zapisów ustawy o IPN, penalizujących kłamstwo wołyńskie.

Widać, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów, to szyty grubymi nićmi układ między prezydentami Andrzejem Dudą i Petrem Poroszenką, a haniebny ruch TK to spełnienie roli instytucji całkowicie zależnej od władzy – powiedział z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kresy.pl

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@jwu Okres 27-letniego zarządzania przez gen. Kiszczaka można nazwać syndromem Warszawy gubernialnej , ma odniesienie do tamecznego (1989-2015) pojęcia patriotyzmu : istniał styl zarządzania (1989-2015), którego istoty naukowcy (ekonomia, nauki o zarządzaniu, profesorowie WP) w 99% nie byli w stanie zdeszyfrować, aczkolwiek mogli się kierować tym, że z istoty tego systemu nie wynika, że musiał on istnieć. I nikt w Polsce na to nie wpadł przez 27 lat, ani szef WSI – gen. Koziej, żadne tameczne (1989-2015) SKW.

KazimierzS @KazimierzS:
Ruch Narodowy należy popierać dopóty, dopóki nie wejdzie Sejmu. Później będę go piętnował za postulat kary śmierci. Moim zdaniem w czasie pokoju żadnej kary śmierci – nie dotyczy czasu wojny. Oczywiście wyrok TK to hańba PiS dla całej RP, należy karać za zbrodniczą ideologię banderowską. Jednak moim zdaniem są dwa sposoby odzyskania Kresów:
– Pierwszy to militarny – tak jak Kazimierz Wielki przyłączył Lwów.
– Drugi to długofalowa polityka na kształt tej jak pozostałe Kresy uzyskaliśmy, a więc mimo napadów i zbrodni band z Wielkiego Księstwa Litewskiego na niewinną ludność Korony, władze Polski nieustannie parły do kolejnych sojuszy i unii z Litwą. I tak od Unii w Krewie przez Horodło i inne aż do Lubelskiej. Czyli prawie 200 lat. A później dopiero Konstytucja 3 maja całkowicie znosiła granice między Koroną i Księstwem – czyli kolejne ponad 200 lat.
Jest to też główny powód by jak najszybciej opuścić Unię Europejską. Raz, żebyśmy nie zostali wchłonięci przez Niemcy tak jak Korona wchłonęła Litwę. A dwa, żebyśmy kontrolowali granice, by uniemożliwić -choć w części, bo pozostaje droga lotnicza- emigracji z Ukrainy przedostawanie się na zachód. Ci emigranci w większości nie są tak zindoktrynowani ideologią banderowską, więc na tych nam zależy – zadanie do rozwiązania to będą prawdziwi banderowcy, którzy obecnie w większości pozostają na Ukrainie.

JeszczePolska @JeszczePolska:
@KazimierzS Śmieszne …jak pan sobie wyobraża zgodę bardzo silnego ruchu probanderowskiego, ze skrajnym ruchem nacjonalistycznym nienawidzących Polski i Polaków /zwłaszcza Lwów i lwowskie….Ukraina dla Ukraińców/na jakiekolwiek nawet małe ruchy w kierunku „odzyskania ” Kresów?? Jeszcze nas pan chciałby wplątać w kolejną awanturę??i w kolejne drenowanie budżetu,na „stawianie tamtej gospodarki prawie całkowicie opanowanej i kupionej przez amerykański kapitał ……….kiedy Polacy umierają w kolejkach do lekarza, a ilość samobójstwo to 6000 rocznie/ no chyba że własnie o to chodzi/!!Jak bardzo trzeba nie lubić tego narodu, żeby nie widzieć że zwykli Polacy tak bardzo potrzebują pomocy, dobrej opieki lekarskiej,przyzwoitych waloryzacji emerytur,obiecanego obniżenia Vatu,i ZUS u bo firmy padają, wyższej kwoty wolnej od podatku, pomocy dla rolnictwa. Na dole proszę pana to wcale nie wygląda tak dobrze jak u was beneficjentów władzy!!

jwu @jwu:
@JeszczePolska Nie irytuj się chłopie.W naszym społeczeństwie jest wielu podobnych do Kazika,którzy sądzą ,że odzyskanie Lwowa ,nie pociągnie za sobą innych konsekwencji? Są to ludzie ,którzy zapomnieli ,że nas obowiązuje tzw.ład jałtański.

KazimierzS @KazimierzS:
„Ład jałtański” się skończył w 1989. Nastąpił rozpad bloku komunistycznego, rozpad imperiów kolonialnych, rozpad ZSRR, rozpad Jugosławii i zjednoczenie Niemiec. Jeżeli już to żyjemy w „ładzie” pojałtańskim.

jwu @jwu:
@KazimierzS Widzę ,że nie dokładnie orientujesz się, co znaczy „ład jałtański”? Bo gdyby było tak jak piszesz Kaziu ,to w tej chwili mielibyśmy granicę z Niemcami w okolicach Zbąszynka.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Jestem zdania, że obecna granica mniej więcej jest sprawiedliwa. A jeżeli już, to korekty powinny być co najwyżej na korzyść Polski – szczególnie na północy w okolicach Szczecina.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
A „ład jałtański” się skończył w 1989. Będę się upierał przy tym zdaniu, choć zdaję sobie sprawę, że ówczesne władze Polski tego nie zrozumiały, a po dziś dzień nadal tego nie rozumie – tudzież nie zauważa, nie widzi lub nie chce widzieć – wielu Polaków.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@jwu Tak źle nie jest. Jest jednak pole do rozxpracowania: patriotyzm, zadośćuczynienie, polityka, życia, Jan Olszewski, Antoni Macierewicz, Andrzej Gwiazda, lustracja, Prezydenta Profesora deubekizacja w r. 2007, lista Marszałka Seniora dr-a fizyki Kornela Morawieckiego z r. 1992, który, w latach 90., gdy wszyscy go odrzucili, pracował w zakładzie Metodologii Nauk; a także do tego pola, czym jest patriotyzm i jaka jest istota istniejącego systemu zarządzania, należy cała seria prac i książek M. Zabierowskiego, jak „Wszechświat i człowiek”, „Wszechświat i wiedza”, „Wszechświat i kopernikanizm”, „Wszechświat i metafizyka”.

KazimierzS @KazimierzS:
„Jeszcze nas pan chciałby wplątać w kolejną awanturę?” Otóż rychło przyjść może czas, że będziemy mieli do wyboru – cytując klasyka – hańbę lub wojnę. Problem w tym czy władze RP rozeznają odpowiednio sytuację, że pytanie będzie tyczyć Ukrainy czy… Rosji.

franciszekk @franciszekk:
@KazimierzS —–> Panie Kazimierzu!
Ukraińcy przynależą do innej cywilizacji – turańskiej (prof. Feliks Koneczny – Cywilizacje) i ich sposób; myślenia, argumentacji, zachowania jest inny od naszego!!!…. Zwyrodniały mord cywilnej ludności (czystka etniczna) nawet; starców, kobiet, dzieci w tym niemowląt a także kalek dla tzw. sławy i swobodnej „wielkiej” Ukrainy jest hierojstwem!!!! To my w cywilizacji łacińskiej robimy RÓŻNICĘ pomiędzy bandytyzmem a wykonywaniem zadań obowiązku żołnierskiego! U Ukraińców zwyrodniałe morderstwa bezbronnej cywilnej ludności – czystka etniczna jest TAKŻE „walką” za Ukrainę aaa…. wytykanie im tego jest w ich rozumieniu czepianiem się do PRAWA o tą tzw. „walkę”; dla swobodnej Ukrainy, podważanie godności, umniejszaniem wielkości ich tzw. hieroji – bandytów w naszym cywilizacyjnym rozumieniu !!!!!… Jakiekolwiek negocjacje i próby kompromisu uznają Ukraincy w drugiej stronie – przeciwnika za słabość. Drugą stronę – przeciwnika w negocjacjach starają się wymanewrować i oszukać! Ciekawy jestem jak pan wytłumaczyłby logicznie fakt umieszczenia na elewacji szkoły polskiej we Lwowie przez Radę Miasta popiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

W Polsce nikomu i nigdzie nawet w tzw. pipidówce nie przyszło by do głowy urzędowo wieszać popiersie jakiegoś Polaka np. poetę Słowackiego a co dopiero jakiegoś krwawego rzeźnika Ukraińców!

KazimierzS @KazimierzS:
Ukraińcy przynależą do odrębnej cywilizacji – pełna zgoda. Ale też przynależą do Słowian. Więc jakiż ostatecznie wniosek ? Otóż mamy dwa wyjścia, albo ich cywilizować, albo deportować.

jwu @jwu:
@KazimierzS Jest jeszcze trzecie wyjście, zrobić tak jak USA na granicy z Meksykiem.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu Mam na myśli, co zrobić z ludnością zamieszkałą np we Lwowie, po odzyskaniu miasta.

jwu @jwu:
@KazimierzS Czytając twoje wpisy ,zastanawiam się ,czy jesteś Polakiem ,czy banderowskim kretem próbującym zasiać (tutaj) trochę fermentu? Bo tak można odebrać to twoje pier…enie na forum, o odzyskaniu Lwowa. Jak to sobie wyobrażasz ? Uważasz ,że odbędzie się to bez konsekwencji utraty Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej ,Pomorza Zachodniego i Gdańska ? Nie wierzę w twoją naiwność, dlatego nazwałem cię jak powyżej. No chyba ,że jesteś faktycznie naiwny ,to za nazwanie kretem przepraszam?

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Pochodzę z okolic Gdańska, a w samym mieście mieszkałem przez rok, jest to moje ukochane miasto – dlatego zawsze mnie szczególnie boli gdy Polacy z centrum sugerują niemieckość Gdańska :(.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Nie zamierzam odnosić się do pozostałych pytań, gdy Waść maść tak krytyczny stosunek do polskości Gdańska. Czy wiesz, że wciągu ostatniego półtysiąclecia Kraków był dłużej pod niemieckim zaborem niż Gdańsk ???

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że u szczytu potęgi Rzplitej, gdy w 1619 miała największy zasięg terytorialny to Kraków miał 20 tys mieszkańców, Warszawa 50 tys, a Gdańsk 100 tys ?

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że w Gdańsku działało najstarsze Towarzystwo Naukowe Rzeczpospolitej, Gdańsk był stolicą Polskiej nauki gdy po Koperniku – związanym z Pomorzem- badania prowadził Heweliusz ?

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że Gdańsk był stolicą Polskiej kultury? Gdańskie meble, Gdańskie zegary, Gdańscy malarze i rzeźbiarze byli najlepsi nie tylko w I Rzeczpospolitej ?

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że Gdańsk miał najlepszą na świecie technologię obróbki stali ? Gdańskie huty stali pozyskiwały rudę żelaza ze Szwecji – która była lepsza od tej z głębi Polski – i Gdańsk prowadził eksport najlepszych jakościowo dział na cały świat. Po dziś dzień Prezydent Władimir Władimirowicz Putin ze swojego okna na Kremlu widzi Polskie działa odlane w Gdańsku. W końcu w 1628 król szwedzki napadłszy na Polskę pierwsze co zrobił, to gdańskich hutników (huty -ze względu na niebezpieczeństwo pożaru-były poza murami miasta)wziął do niewoli i wysłał do Szwecji by tam przekazali technologię, bo miał dosyć płacenia za najlepsze działa w Gdańsku – wykonane ze szwedzkiej przecież rudy.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że w Gdańsku były największe giełdy towarowe na świecie – zboża, drewna i mięsa ? W Rzeczpospolitej hodowano bydło na Dzikich Polach, by potem pędzić je tysiące kilometrów do gdańskich rzeźników. Już w XV wieku Toruń się uskarżał do króla, że ze Lwowa jest pędzona do Gdańska taka ilość bydła, że tratuje ona wszystkie uprawy.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że w gdy w Krakowie mieszkało 20 tys ludzi, to w Gdańsku 15 tysięcy pracowało w przemyśle tekstylnym ?

lp @lp:
@jwu Popieram jwu! We Lviwie dawnego Lwowa już nie ma. Naszym zaś obowiązkiem jest zachować w pamięci teraz i przyszłych pokoleń dziedzictwo polskiej kultury, która Kresy ukształtowała i która na zawsze będzie częścią naszego polskiego dziedzictwa. Walczmy więc o pamięć Kresów i prawdę o ich dziejach i zagładzie. To jest nasz święty obowiązek!

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że w wojnie 13-letniej Gdańsk sam wypędził Krzyżaków, później sam rozbił Krzyżacką flotę, a jeszcze później sam zbudował-a często i utrzymywał- całą flotę wojenną RP ? Że w Gdańsku się zaczynały i kończyły wszystkie podboje kolonialne Rzeczpospolitej na Karaibach i w Afryce ? Że gdy król Zygmunt Stary znalazł pieniądze na wojnę morską z Moskwą, to Gdańsk potrzebował kilka tygodni by wystawić okręty, a gdy Zygmunt III potrzebował dobywać Sztokholma (do której stolicy Szwecyi pierwsi weszli Gdańszczanie) to Gdańsk potrzebował kilka miesięcy by zebrać prawie sto okrętów ?

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że w czasie Potopu Szwedzkiego ( a właściwie też potopu kozackiego i moskiewskiego jednocześnie), jedynymi nie zdobytymi grodami przez wroga były Lwów, Zamość, Jasna Góra, Zakopane, Puck i Gdańsk ??? Gdy Szwedzi przez kilka lat urzędowali w Krakowie i Warszawie to do Gdańska nie weszli !

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Plucie na Gdańsk to powielanie starej propagandy rosyjskiej i żydowskiej. Pierwsza chciała tym usprawiedliwić swoje bombardowanie miasta w 45, a druga się mści za to, że Gdańsk – miasto handlu – nigdy nie wpuszczał żydów do siebie. Gdańsk się bał by żydzi nie przejęli handlu-jak w pozostałej części Rzplitej-dlatego w mieście obowiązywało prawo, że żaden żyd nie mógł przebywać dłużej niż siedem dni w ciągu roku na terenie miasta. Poza tym w mieście obowiązywały takie prawa jak : OBOWIĄZEK posiadania broni, jeżeli ktoś chciał prowadzić „działalność gospodarczą” to obowiązek posiadania zbroi, prawa wyborcze oraz prawa do pracy i prowadzenia działalności gospodarczej dla kobiet (w USA, Francji czy Rosji wprowadzone w XX wieku, w Gdańsku w wieku XVI).

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Gdy Prusak zajął Gdańsk to zawsze wszystkie inwestycje państwa niemieckiego w pierwszej kolejności były kierowane do Koenigsberga, Stettina lub innych mniejszych, byle nie do „polskiego” Gdańska!

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Czy wiesz, że w latach 1734/35 gdy cała Rzplita poddała się zaborcom rosyjskim, austryjackim i pruskim to Gdańsk jeden się ostał i zbrojnie moskal przez pół roku musiał osamotniony gród dobywać by uległość na całym państwie wymusić ? – jeden Gdańsk bronił honoru kraju !!

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@KazimierzS Masz rację. Słownikowe terminy „solidarność” denotują kompletnie coś innego, aniżeli polski termin Solidarność, dlatego nie mogę tu napisać małą literą: solidarność, ponieważ wtedy wrócę do tego rozumienia, jakie panuje na Zachodzie. Słownikowe rozumienie terminu „solidarność” wpisuje się w metafizykę kwantyfikacji przedkopernikańskiej i nie oznacza niczego z tego, co rozwijało Państwo Podziemne epoki 1980-89 (czy jak wskazują pewne zasady 1989-1990, atoli sow.gen. Kiszczak et al udawali, że chodzi o Solidarność). Polski termin Solidarność jest związany z polską kulturą, historią, dlatego, gdy w UE ktoś wypowiada to słowo, to z polskiego punktu widzenia ma na myśli antysolidarność, dlatego zawiniła to Polska, gdyż nie wprowadziła do edukacji na Zachodzie sens terminu Solidarności. Ci, którzy w UE, w oświadczeniach, używają terminu „solidarność”, w ogóle nie rozumieją tego słowa, stosowanego terminu, ponieważ jego rozumienia wymaga metafizyki szczegółowej, której przecież nie ma w UE, gdyż UE jest impregnowana protestantyzmem bez reszty. Ponieważ kapitalizm bazuje na przecinaniu linii świata (z chaosu powstaje porządek, twierdzi kapitalizm), wobec tego ten system dokonuje na języku manipulacji patologicznej, autystycznej, cynicznej

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Oszczerstwa rzucane przez Polaków nie znających historii własnych ojców, to ból gorszy częstokroć od tysiąca pomówień banderowskich, ruskich i niemieckich razem wziętych.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@KazimierzS Michnik narzucił autyzm. Nieadekwatne rozumienie historii. Pomówienia z UE to nic. – Autyzm jest patologią. Autystyczna fizyczka żona Alberta Einsteina (prawie żadna kobieta w XIX wieku by nie poszła na fizykę i Einsteina to zauroczyło, zamiast ostrzec!), Milewa Einstein, „była moim największym cierpieniem” – pisał Einstein. Einstein kochał trójkę dzieci i nie mógł się pogodzić, że kompletnie nie obchodzi ją los dzieci, ich małżeństwa, rodziny, rozwoju dzieci, wypracowany przez niego z niczego warsztat pracy zawodowej dla nich, aby mogli przezwyciężyć biedę i nędzę, brak pracy, środków na życie i dach nad głową. Z charakteru całości ich życia widać, że Milewa była autyczką. Autyzm aspergerowski cechuje brak empatii, współpracy, cynizm, uprzedmiotowienie, nieobejmowanie całości, reizacja życia. To wszystko, co psychiatrzy nazywają nieadekwatnością, zachowaniem nieadekwatnym w stosunku do życia

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Gdańskie budownictwo było na najwyższym światowym poziomie. Gdańsk był bezspornie najlepiej obwarowaną twierdzą w Rzeczpospolitej – jednym z najpotężniejszych mocarstw świata – po dziś dzień stoi największa budowla z cegły na świecie : Kościół Mariacki w Gdańsku, w którym dzisiaj pochowano Adamowicza. Na Pomorzu nawet na wsi chłopi budowali sobie domy murowane, na co rzadko było stać szlachtę w głębi kraju. Gdańscy inżynierowie budownictwa znajdowali zatrudnienie nie tylko w Europie, ale także aż po krańce Azji.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu
Nie będę już przypominał jak długo – choć symbolicznie, i z wojskowego punktu widzenia nie potrzebnie- bronił się Gdańsk przed Niemcami w 39. Westerplatte padło później niźli wiele, wiele inszych wielkich miast w głębi kraju. Podobnież jak i moja wieś przygraniczna (w ’39 po Polskiej stronie- 3 kilometry od granicy), szkopy weszły dopiero 7 września do mojej wsi i tego samego dnia zabrali do obozu koncentracyjnego mojego pradziadka w prostej linii (ojciec ojca mojego ojca).

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@KazimierzS Racja. I warto o tym wiecej edukować . Autyzm, ktory Polakom narzuciła GW jest patologią. (Także społeczny). Autystyczna fizyczka żona Alberta Einsteina (prawie żadna kobieta w XIX wieku by nie poszła na fizykę i Einsteina to zauroczyło, zamiast ostrzec!), Milewa Einstein, „była moim największym cierpieniem” – pisał Einstein. Einstein kochał trójkę dzieci i nie mógł się pogodzić, że kompletnie nie obchodzi ją los dzieci, ich małżeństwa, rodziny, rozwoju dzieci, wypracowany przez niego z niczego warsztat pracy zawodowej dla nich, aby mogli przezwyciężyć biedę i nędzę, brak pracy, środków na życie i dach nad głową. Z charakteru całości ich życia widać, że Milewa była autyczką. Autyzm aspergerowski cechuje brak empatii, współpracy, cynizm, uprzedmiotowienie, nieobejmowanie całości, reizacja życia. To wszystko, co psychiatrzy nazywają nieadekwatnością, zachowaniem nieadekwatnym w stosunku do życia.

franciszekk @franciszekk:
@KazimierzS —> Panie Kazimierzu.
Prof. Feliks Koneczny w swoim dziele pt. Cywilizacje zawarł tezę na podstawie swoich naukowych obserwacji – cywilizacja bardziej prymitywna zwycięża cywilizację wyższą ! Ja od siebie podam znamienny przykład cywilizacji greckiej, która została zniszczona przez inne prymitywne cywilizacje. Przykładów na prawidłowość tezy prof. F. Konecznego jest więcej np. chociażby społeczeństwo w Polsce cywilizacyjnie podzielone jest na dwa obozy; kacapski (cywilizacja turańska), polski ( cywilizacja łacińska). Z tym podziałem cywilizacyjnym wiąże się wiele rzeczy związanych z; rozumieniem podstawowych pojęć (ojczyzna, prawda, wolność …. itp.), zachowaniem ( łapówkarstwo, matactwo prawne, donosicielstwo …… itp.)!

KazimierzS @KazimierzS:
Skoro w Polsce są dwa obozy, to do któregoż przynależą wyborcy PO, Nowoczesnej czy SLD i Biedronia? Jak Pan to ocenia? ,)

KazimierzS @KazimierzS:
@KazimierzS
Może poza SLD – bo tych sam bym ocenił, że w znacznej mierze są to „kacapy”.

franciszekk @franciszekk:
@KazimierzS
Jak oceniam? Bardzo prosty sposób – – po ich zachowaniu!!!… W Piśmie Świętym jest zapis słów Chystusa – „po owocach poznacie ich…. oraz również przypowieść o drzewie figowym”! Jasno wcześniej napisałem, że z podziałem cywilizacyjnym wiąże się ludzkie ludzkie zachowanie ( łapówkarstwo, matactwo prawne, donosicielstwo …… itp.)! U tzw. kacapów łapówkarstwo jest jedną z charakterystycznych POwszechnych cech! Wydaje mi się, że nadmierne umiłowanie do drogich zegarków jak u sowieckich sołdatów w czasie II wojny światowej ( moja wiedza – przekaz od ś.p. Rodziców) objawiana przez niektórych przedstawicieli z PO jak np. Sławomir Nowak czy Stanisław Gawłowski – zarzuty karne związane z zegarkami!!!!!!… Noo……. cóż jeszcze dodać ????……. Macie oczy to patrzcie, macie uszy to słuchajcie ….!

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@franciszekk powstało spoleczeństwo autystyczne. istnieje autyzm społeczny, ponieważ umysły są wcieleniem zespołów koherentnych Błochincewa.

Istnieją społeczeństwa patologiczne, na przykład takie, które zauroczyło zdobywanie pieniędzy, kapitalistyczne. Te społeczeństwa są największym cierpieniem świata, kosmozoficznego wojtyłowskiego społeczeństwa. Są one cierpieniem dla kosmozoficznego świata. Takie społeczeństwa nie obejmują całości, jak żona Einsteina – są skupione na pieniądzach (jego, męża), nie obejmują społecznej kosmicznej całości, szybko wymierają, nie obchodzi je los dzieci, ich małżeństw, rodzin, nie są w stanie uchwycić rozwoju dzieci, a wypracowany przez wielkie metafizyki (Einstein też był metafizykiem) warsztat pracy zawodowej klasy „Laborem exercens” jest dla nich obcy. Żona Einsteina, Milewa, którą on wreszcie, po latach, rozpoznał jako Medeę!, nie chciała przezwyciężyć biedy i nędzy, ale skupiła się na posiadaniu (zawładnięciu) pieniędzy, zamiast na współpracy, kooperacji. Na tym polega autystyczna uderzeniowa konkretystyczna nietwórczość: jest A i zaprzeczenie A, dlatego psychiatrzy mówią, że autyzm polega na nieadekwatności.

JeszczePolska @JeszczePolska:
Panie Winnicki, no dobra powiedział Pan słusznie !I CO DALEJ?? samymi słowami Polski nie zbudowano! Ja Pana i Pański Ruch i to CO robicie KONKRETNIE… obserwuję, bo szukam na kogo oddać głos wyborach! Same słowa nie wystarczą, gadać można wiele. To nie może tak zostać, bo to skrajna bezczelność, żeby Polacy musieli walczyć u siebie o prawdę!!

jwu @jwu:
@JeszczePolska Proszę, nie czepiaj się Winnickiego. On ,poseł Wilk i Sanocki są niewielką grupką ,która chcą coś zrobić dla Polski. I mają przeciwko sobie całą partię rządzącą i opozycję. Zauważ ,że nawet teraz po zabójstwie prezydenta Adamowicza ,cała fala oskarżeń i nienawiści, kierowana jest nie na PiS, tylko środowiska narodowe. Które nazwano faszystami i gloryfikatorami Hitlera. Są pod zbyt wielkim ostrzałem ,by się tam coś sensownego i silnego wykluło. Nie rozumiem natomiast kresowiaków, dlaczego oni (spora siła), nie zakładają swojej partii politycznej. Tam jest (jedynie) nadzieja.

JeszczePolska @JeszczePolska:
@jwu Właśnie dlatego, że mam zamiar na nich zagłosować, oczekuję w sprawie ustawy chroniącej banderowców w Polsce, jakichś działań! Wiem że mają wrogów ,którzy chcą ich uwalić m.in. niejakiego Danielsa and company, ale jak nie zaczną działać i poprzestaną na gadaniu, to też nic z tego nie będzie!

jwu @jwu:
@JeszczePolska I ja im kibicuję ,ale większe szanse na scenie politycznej widzę dla partii kresowian. Która jak mniemam ,nie pójdzie pod ramię z banderowcami?

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@jwu Sanocki to b.wiarygodny poseł, egzekutywa PZPR. Brawo. PZPR – jeszcze jedna zbrodnicza organizacja. Posłowie o tym nie wiedzą …

Roman1 @Roman1:
Największy problem w tym, że nie tylko PiS jest probanderowski; jeszcze gorsza jest PO.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@Roman1 Coś potwornego, co to za ludzie??? Wobec tego: Istnieje patriotyzm polski, kopernikański, Rzeczpospolitej i „patriotyzm” o różnym stopniu nasycenia bandytyzmem.„W lipcu 1944 roku odnotowałem co najmniej 151 napadów różnych formacji ukraińskich.” Za www. fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-tylko/70-rocznica-ludobojstwa,39536.html Przykłady tych zbrodni: Nocą z 1 na 2 VII w miasteczku Konkolniki (Kąkolniki) pow. Rohatyn zamordowali 2 Polki. 2 VII w miasteczku Chyrów pow. Dobromil w czasie wesela zabili 23 Polaków (Motyka…, s. 390; Ukraińska…). We wsi Majdan Stary pow. Biłgoraj esesmani ukraińscy z SS „Galizien – Hałyczyna” razem z Niemcami zamordowali 65 Polaków. W Potoczyszcze, woj. stanisławowskie, zamordowali małżeństwo. W Zuchorzyce, pow. Lwów, sąsiedzi spalili Polaka. 3 VII, Biłka Szlachecka, pow. Lwów, zamordowali 5 Polaków, w tym 3 kobiety. Czarnuszowice, pow. Lwów, policjanci ukraińscy zamordowali 4 Polaków. Hermanów zamordowali na drodze 1 Polkę. 4 VII, Bukowina (Biłgoraj) policjanci ukraińscy zamordowali 4 Polaków, w tym kobietę. Siedlce (lubelskie) ukraińscy esesmani z SS „Galizien – Hałyczyna” zastrzelili 37 Polaków i wielu poranili (Konieczny…, s. 221). Nocą 4/5 VII, Kałusz (woj. stanisławowskie) na przedmieściu w kol. Wysoczanka zamordowali 5 Polaków. Oleszyce Stare (Lubaczów) powiesili 75-letniego Polaka, który wrócił na gospodarstwo. Suchodół pow. Kopyczyńce zamordowali 22-letnią Polkę. Czarnołoźce pow. Tłumacz. Oleszyce Stare, pow. Lubaczów, Drohomirczany pow. Stanisławów. Krasne pow. Jarosław. Łany pow. Stanisławów zamordowali 28-letnią Polkę, bo wróciła do domu. 10 VII, Średnia Wieś pow. Lesko, zamordowali siekierami. Dwa doły, zwłoki rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci powieszono. Zakopywani żywcem. W Żernicy Wyżnej mieszkały cztery polskie rodziny – wymordowane przez „żołnierzy” UPA. Tarnawka koło Żahotyna – policjanci ukraińscy zamordowali ks. Jana Mazura. Borownica pow. Dobromil – ks. Józefa Kopcia. 13 VII w mieście Dolina woj. stanisławowskie zamordowali 40 Polaków, w tym w dzielnicy Odenica 4-osobową rodzinę; uprowadzili ojca z synem (Leśkiewiczów) do lasu, tam obcięli im genitalia i języki (Siekierka…, s. 20; stanisławowskie). Husaków pow. Mościska – zamordowali ks. Marcelego Zmorę (nie wystawił fałszywych metryk). Stojanów (Radziechów) – ks. Franciszka Szarzewicza. Świcz pow. Przemyślany spalili żywcem małżeństwo. (ks. W. Jedynak; w: http://www.niedziela.pl/artykul/102432/nd/Pasterz-ktory-nie-opuscil-wiernych). Łany pow. Bóbrka – 10 Polaków. Rudka pow. Jarosław – policjanci ukraińscy zamordowali 3 młodych Polaków. Stefkowa pow. Lesko zamordowali 3 Polaków, w tym 29-letnią Polkę. Sokołówka pow. Złoczów banderowcy wspólnie z policjantami ukraińskimi zamordowali co najmniej 21 Polaków, w tym 10 młodych chłopców. Nowa Grobla pow. Jarosław – 4 Polaków. Polanka pow. Jarosław – 4 Polaków. 16 VII, Antoniówka pow. Żydaczów, zamordowali 30-letnią Polkę Joannę Drabinogę, w ciąży, obcięli palce u rąk i nóg, piersi, język, zdzierali skórę, jej krzyk słyszano w promieniu kilku kilometrów (Siekierka…, s. 771; stanisławowskie).

dls Maverick @dls Maverick:
Proste, dlaczego nacjonalisci w RP nie maja szans, zwlaszcza po zabojstwie Prezydenta Gdanska. Nacjonaly z obecnym poparciem 1.9% sa uwazani za nienawistnikow, zwlaszcza gdy popieraja mordy powojenne NSZ na polskich zolnierzach i milicjantach. Wymordowano ich ponad 2 000.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@dls Maverick Poproszę o wpisy na jakims poziomie. Od pierwszych godzin zabójstwo Adamowicza, prezydenta doskonale dopasowanego do opcji gen. Kiszczaka, cała UE przedstawia jako ofiarę Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego. Zdaniem francuskich, brytyjskich, niemieckich, holenderskich, belgijskich komentatorów, główną przyczyną zamachu na prezydenta Gdańska jest prawicowy klimat, czyli PiS, tzn. klimat agresji, uderzeniowości, segmentacji, konkretyzmu, darwinizmu, walki – tak by to należało w „języku polskim” przedstawić, co tam w UE i w Europie wypisują o zamordowaniu Adamowicza. Za mord odpowiedzialność ponosi przede wszystkim prawica, tzn. PiS, który w Polsce opcja PO nazywa … lewicą, komuną, socjalizmem, PRL’bis, lewicą, lewactwem, bolszewizmem, sowietyzmem, stalinizmem itd. Oto skutki zmiany języka po r. 1989.
W rozumieniu Zachodu – gdyby to rozumienie przedstawić – to zaostrzenie języka i rozumowania wywołał premier Morawiecki, rząd PiS, czyli prawica, prawicowa państwowa telewizja, a zamordowany (a nie przez lewicę?) Paweł Adamowicz był przeciwnikiem prawicowego rządu (a nie lewicowego?). Media zachodnie popadły w taką paranoję, że prawicę łączą z prorobotniczością, prorodzinnościowością, z troską PiS o demografię (kontra kapitalizm), z poglądem, że naród ma prawo ustalać prawa, a w tym konstytucję, że ma prawo domagać się rozdawania pieniędzy. Więc PiS jest w UE i Europie nazywany prawicą.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
Kandydat na posła Jacek Bezeg (OSP), który się brzydził korzystaniem z poparcia sowieckiego, wszelkich organizacji antypolskich, uważał, że poseł Sanocki, jako członek organizacji antypolskiej, PZPR, niewątpliwie też popierany przez PZPR, nie powinien kandydować na posła (2015). Postulował on odebranie stopnia doktora tym, którzy go otrzymali i po złożeniu przysięgi doktorskiej byli członkami PZPR.

11 thoughts on “846 PROF. OSADCZY: WERDYKT TK TO AKT PUBLICZNEGO I SYMBOLICZNEGO POHAŃBIENIA POLSKI, POSEŁ WINNICKI: PIS JEST PARTIĄ PROBANDEROWSKĄ

 1. Willgraf @Willgraf:
  wszystko kosztem Polski i Polaków !

  1000_szabel @1000_szabel:
  @Willgraf Bo ty na to pozwalasz i zostało ci ujadanie w internecie.

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Skoro w tym tygodniu obchodziliśmy w Polsce święto zjednoczenia ziem „ukraińskich”, to za rok, jak nic, odbędą się w Warszawie 1 stycznia huczne obchody urodzin Stepana Bandery, oczywiście, z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej WP! Jak widać, wszystko do tego zmierza. I pomyśleć, że Wojsko Polskie oddaje hołd tym, którzy strzelali do Antosia Petrykiewicza (najmłodszego kawalera Orderu Wojennego Virtuti Militari)… Czy to już zdrada, czy nadal „polityka”?

  JeszczePolska @JeszczePolska:
  @Wolyn1943 przecież Antoś Petrykiewicz i reszta Orląt została określona przez Ukraińców jako „miejskie szumowiny.” Więc rząd polskojęzyczny jako wierny sługa ambasady USA, nie zwróci na to uwagi!! Będą nosić Banderę w klapie i obchodzić święta SS Galizien/ bohaterowie Ukrainy/. W międzyczasie usuną pomnik Polaków, Obrońców Birczy!

  franciszekk @franciszekk:
  Aaaa…. na elewacjach polskich szkół w nadwiślańskim Landzie zwanym PO+Land w ramach dobrej współpracy i tolerancji z Bander – Landem t.j. tzw. Ukrainą, powieszone zostaną podobnie jak na elewacji polskiej szkoły we Lwowie popiersia słynnego ukraińskiego hieroja – R. Szuchewycza lub innych jemu podobnych krwawych rzeźników Polaków!
  Bezwstydna kolaboracja z NEO-ludobójcami Polaków nie ma granic!
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

  tagore @tagore:
  Ukraińscy politycy żyją w swoim świecie „widzimisiów” , polityka Ukrainy wobec Polski
  w sferze gospodarczej i politycznej wymusi działania na polskich „zbawcach” ojczyzny ,czy to się im będzie podobać czy nie.

  franciszekk @franciszekk:
  @tagore —>> Aaaa…jak zachowują się tzw. „politycy” z tzw. PiS-u wobec interesu polskiego?
  Żyją w życzeniowej abstrakcji i PO+gardliwego wasalnego ugrzecznienia wobec agresywnych INTERESÓW; amerykańskich, żydowskich, bander – Landu, UE! Nachalnym machaniem ogonem i przymilaniem się podobnym do zachowania bezdomnego psa kundla, wzbudzają PO+gardę u rozsądnych Polaków i brak szacunku u obcych!

  budulaj @budulaj:
  współpraca polega na intensywnym wymyślaniu przez ukraińców żądań, które Polska ma jak najszybciej zrealizować

  https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-ukrainy-nadchodzi-nowy-intensywny-etap-wspolpracy-ukrainsko-polskiej/


  Andrij Deszczyca, fot. Wikipedia

  AMBASADOR UKRAINY: NADCHODZI NOWY, INTENSYWNY ETAP WSPÓŁPRACY UKRAIŃSKO-POLSKIEJ

  26 stycznia 2019|8 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zdaniem Ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycy, spotkania przedstawicieli Polski i Ukrainy w ostatnim czasie wskazują, że następuje intensyfikacja współpracy i kontaktów polsko-ukraińskich.

  W piątek rozmowie z korespondentem ukraińskiej agencji Ukrinform przy okazji Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie, Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia pytany był o stan relacji polsko-ukraińskich. Powiedział, że w czwartek odbyło się spotkanie kierownictw parlamentów obu krajów, współprzewodniczących zgromadzenia parlamentarnego Polska-Ukraina, a także posiedzenie Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

  Przeczytaj także:

  Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa: ulica Szuchewycza w Kijowie to nie nasza sprawa Ukraiński dziennikarz i szef Forum Partnerstwa: miliony Ukraińców zmienią Polskę w kraj wielonarodowy 

  Szef Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa: Ukraina nie musi przejmować się kaprysami Polski

  – To pokazuje nowy, intensywny okres we współpracy, kontaktach i negocjacjach. Mam nadzieję, że jeszcze przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie i w Polsce dojdzie do kilku wizyt, co oznacza jeszcze głębszy dialog – powiedział ukraiński dyplomata.

  Odnosząc się do relacji Ukraina-UE zaznaczył, że obecnie jego kraj potrzebuje od Europy wsparcia w kwestiach przeciwdziałania rosyjskiej agresji oraz zbliżenia z Unią Europejską. Jego zdaniem, Ukraina „wyrosła” już z Partnerstwa Wschodniego i „dorosła do następnego etapu relacji z UE”.

  – Partnerstwo Wschodnie, które ma już 10 lat i przewidywało zbliżenie Ukrainy i innych krajów Partnerstwa do UE, musi zrewidować swoje priorytety. Ukraina wyrosła już z tego sąsiedztwa, mając znacznie inne, bliższe mechanizmy współpracy: umowę stowarzyszeniową z UE, strefę wolnego handlu, ruch bezwizowy – mówił Deszczycia. Jego zdaniem, 10. rocznica Partnerstwa Wschodniego to dobry moment do dokonania analizy i zbadania, co jeszcze można zrobić w kwestii stosunków UE z Ukrainą.

  Przeczytaj także: Ukraińcy świętują „zjednoczenie ukraińskich ziem”, Wojsko Polskie przysyła asystę [+VIDEO/+FOTO]

  Część ukraińskich mediów pisząc o wypowiedziach Deszczycy przypomina, że w ubiegłym tygodniu Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko wyraził niedługo potem gotowość do rozmów z Polską ws. wznowienia ekshumacji, ale nie bezwarunkowo. Zadowolenie z takiego stanowiska wyraził wicepremier Piotr Gliński.

  Ambasador Ukrainy w Warszawie Andrij Deszczycia komentując decyzję TK ws. ustawy o IPN nie wspomniał o zniesieniu zakazu przez stronę ukraińską. Wyrażając zadowolenie z takiego werdyktu oświadczył jedynie, że może on być „dodatkowym argumentem na rzecz przeniesienia dialogu na bardziej pragmatyczną i konstruktywną współpracę”. Dodał, że dzięki „sprawiedliwemu orzeczeniu” Trybunału, jest możliwość wznowienia dialogu historyków z obu krajów. Przypomnijmy, że w ub. roku jako warunek odblokowania poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar na Ukrainie, Deszczycia podał odbudowanie co najmniej dwóch zniszczonych obiektów po polskiej stronie granicy, wymieniając pomniki nagrobne w Pikulicach i Monasterzu.

  Czytaj także: Ambasador Ukrainy sugeruje: odblokujemy ekshumacje, jeśli Polska odbuduje dwa „legalne” pomniki UPA

  W komentarzu dla portalu dt.ua Deszczycia powiedział, że werdykt polskiego TK wykazał słuszność stanowiska Ukrainy ws. noweli ustawy o IPN. – Dowodziliśmy [słuszności] naszego stanowiska na wszystkich szczeblach i na wszystkich oficjalnych spotkaniach – powiedział ukraiński ambasador.

  ukrinform.net / vgolos.com.ua / Kresy.pl

  Polubienie


 2. Zdj. ilustr.Tablica pamiątkowa Szeptyckiego na UWr. Źr. zaxid.net

  „TA TABLICA ZNIKNIE!”. KOLEJNA PIKIETA PRZECIWKO UPAMIĘTNIENIU ABPA SZEPTYCKIEGO NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM

  25 stycznia 2019|4 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Środowiska kresowe, narodowe i patriotyczne zorganizowały we Wrocławiu kolejną pikietę przeciwko umieszczeniu w budynku rektoratu Uniwersytetu Wrocławskiego tablicy ku czci ukraińskiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego. „To dla Rzeczypospolitej postać haniebna. To jest tablica kłamstwa i hańby” – mówił Stanisław Srokowski.

  Zgodnie z zapowiedziami, w piątek o godzinie 17:00 na Placu Uniwersyteckim we Wrocławiu, pod gmachem głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyła się kolejna pikieta przeciw tablicy upamiętniającej greckokatolickiego metropolitę lwowskiego, abpa Andreja Szeptyckiego, hitlerowskiego kolaboranta. Organizatorami pikiety były: Akademia Patriotów, Narodowe Forum Kresowe, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. Wzięło w niej udział około 50 osób w różnym wieku. (…)

  Wolne Pomorze @Wolne Pomorze:
  To proste BRACIA WROCŁAWIANIE : podać do publicznej wiadomości nazwisko tego s…………. pomysłodawcy powieszenia tablicy szeptyckiego i pomagierów na UW tak, żeby wszyscy wiedzieli że to banderowskie ścierwo. Podejrzewam z własnego doświadczenia, że to banderowiec w drugim lub trzecim pokoleniu z AKCJI WISŁA – dużo mamy w POLSCE tego ukrytego wroga.

  mario69 @mario69:
  brawo prawdziwi Polacy

  MadMike @MadMike:
  Mam pytanie. Dlaczego nie złożyć pozwu zbiorowego przeciw wszystkim zaangażowanym w zawieszenie tej tablicy? Wszak Szeptycki ma udowodnioną współpracę z III Rzeszą i nakłanianie ukraińców aby wstępowali do SS. Wobec tego ta tablica to nic innego jak promowanie ustroju nazistowskiego a to jest przecież w Polsce karalne. Niech ciągają się po sądach i próbują wybronić. Sadzę, że gdy tak zostanie postawiona sprawa to tablica ku czci kolaboranta szybko zniknie…

  budulaj @budulaj:
  @MadMike – obawiam się , że nie zniknie, ministerstwo sprawiedliwości, sądy i prokuratura sąw rekach JEDNEJ tyko osoby, która jest członkiem rządu zdecydowanie popierającym nacjonalistyczno-fasystowsko-banderowską ukrainę i finansuję ją w najróżnieszy sposób z naszych podatków.

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/warszawa-wprowadza-ukrainska-wersje-jezykowa-do-biletomatow/


  Zdj. ilustr. Fot. A. Grycuk, wikimedia,org

  WARSZAWA WPROWADZA UKRAIŃSKĄ WERSJĘ JĘZYKOWĄ DO BILETOMATÓW

  25 stycznia 2019|7 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował się na udostępnienie języka ukraińskiego w biletomatach, w odpowiedzi na apel burmistrza Woli Krzysztofa Strzałkowskiego z PO.

  Jeszcze przed Bożym Narodzeniem burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski (PO) apelował o wprowadzenie w biletomatach warszawskiej komunikacji ukraińskiej wersji językowej. Sprawę opisywała wówczas „Gazeta Wyborcza”. Strzałkowski oficjalnie zwrócił się w tej sprawie do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. (…)

  Willgraf @Willgraf:
  JESZCZE IDISZ i k…wa mamy POLIN pełna gębą !!!

  Gaetano @Gaetano:
  @Willgraf Tak, a reszta ciapatych w kolejce.

  lp @lp:
  @Willgraf Z takimi rządami to już niedługo.

  banderapadlina @banderapadlina:
  Śmieciu polskojęzyczny przecież karaluchy nie mają języka

  KazimierzS @KazimierzS:
  Reklamy czy biletomaty to pół biedy. Jedno czego NIE WOLNO !! – to szkoły.
  W Niemczech na 2,5 miliona Polaków – emigrujących tam od 40 lat – jest tylko JEDNA klasa z językiem polskim (w Hesji – utworzona kilka lat temu), finansowana przez Niemców. Nie liczę różnych szkółek czy przykościelnych kółek finansowanych przez Polaków, bo i niech Ukraina czy Białoruś, też się same martwią o swych obywateli – tym bardziej, że nie są w Unii, a więc same nie czują się zobowiązane przestrzegać unijnego prawa, miarkując jeszcze, że Niemcy – ich wzór – też w stosunku do Polski owego prawa nie przestrzega.

  Wolne Pomorze @Wolne Pomorze:
  Chyba rosyjskojęzyczną wersję a nie ukraińską – większosć ukrów to rosyjskojęzyczne z WOSTOKA

  MadMike @MadMike:
  To by chyba było na tyle na temat bajek o asymilacji…

  Polubienie

  • Accipiter @Accipiter:
   Francisek to nie papież tylko lewak w bisłych szatach. Ewentualne ogłoszenie tego probanderowskiego ścierwa błogosławionym uznać należałoby za skanda i świętokractwo. Dlaczego polscy hierarchówie nie przeciwstawia temu? Nie mam zamiaru chodzić do kościoła, którego błogosławionym jest kolaborant i poplecznik zbrodniarzy.

   jwu @jwu:
   Jeżeli Szeptycki zostanie błogosławionym ,to tym posunięciem KK podważy wiarygodność osób ,które od wieków są za takie (błogosławione) uznane.

   tagore @tagore:
   Przyczyna działań Franciszka jest prosta, w Argentynie w jego otoczeniu był po wojnie Greko Katolicki kapłan bliski Szeptyckiemu . Skutki tej „nominacji” mogą być trudne do przewidzenia nie tylko w sferze religijnej ,ale również społecznej i politycznej.

   https://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-papiez-franciszek-chce-oglosic-abpa-szeptyckiego-blogoslawionym-video/


   Abp Andrej Szeptycki, Papież Franciszek. Fot. wikimedia

   KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: PAPIEŻ FRANCISZEK CHCE OGŁOSIĆ ABPA SZEPTYCKIEGO BŁOGOSŁAWIONYM [+VIDEO]

   29 stycznia 2019|3 komentarze|w Polska, religia, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

   Z Watykanu dochodzą informacje o zgodzie papieża Franciszka na beatyfikację greckokatolickiego arcybiskupa Andrzeja Szeptyckiego ze Lwowa, kolaboranta Hitlera i SS Galizien – informuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

   W poniedziałek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przekazał nowe informacje ws. procesu beatyfikacyjnego greckokatolickiego metropolity Lwowa, abpa Andreja Szeptyckiego, hitlerowskiego kolaboranta. (…)

   Polubienie

 3. Willgraf @Willgraf:
  zydowska tv Republika jak zawsze szuka sznurków tam gdzie ich nie ma …. zębami i pazurami musza utrzymac swój żer bo jak nie do … już koniec narodziku pasożytów !

  lp @lp:
  @Willgraf Jak się korzysta z takich „ekspertów” jak Targalski to i trzęsienie ziemi zgonią na Rosję.

  KazimierzS @KazimierzS:
  Kolaboranci wojsk okupacyjnych białej gwiazdy, to większy ból niźli sami Ci obcy żołnierze.

  budulaj @budulaj:
  odezwała się hejtem i trolowaniem agentura ussmańsko – izraelska

  https://kresy.pl/wydarzenia/telewizja-republika-o-protestach-rolnikow-z-agrounii-ruska-agentura-rozpoczyna-akcje/


  Telewizja Republika szkaluje rolników z AGROunii. Fot. telewizjarepublika.pl, zrzut ekranu

  TELEWIZJA REPUBLIKA O PROTESTACH ROLNIKÓW Z AGROUNII: „RUSKA AGENTURA ROZPOCZYNA AKCJĘ?!”

  26 stycznia 2019|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Telewizja Republika na swojej stronie opatrzyła artykuł o zapowiadanych wielkich protestach rolników tytułem „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak poinformował, że sprawa została skierowana na drogę prawną.

  Telewizja Republika na swojej stronie opatrzyła artykuł o zapowiadanych wielkich protestach rolników tytułem „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak poinformował, że sprawa została skierowana na drogę prawną.

  W sobotę przed południem portal stacji Telewizja Republika zamieścił artykuł zatytułowany „Ruska agentura rozpoczyna akcję?!”. Treść artykułu dotyczy zapowiadanych przez ruch społeczno-polityczny rolników AGROUnia dużych protestów przeciwko lekceważeniu ich postulatów przez ministerstwo rolnictwa. Jak informowaliśmy, planowane jest zablokowanie głównych dróg krajowych, a później, w ramach akcji „Oblężenie Warszawy”, paraliż stolicy. Sam artykuł na portalu Telewizji Republika opiera się na rozmowie lidera AGROunii Michała Kołodziejczaka z Radiem Zet, w którym omawia formę i przyczyny protestu rolników.

  – My dzisiaj mówimy bardzo prosto, bardzo łatwo – od poniedziałku zaczyna się w Polsce powstanie chłopskie. W sposób szeroko pojęty, w sposób partyzancki. W taki sposób działamy, w ten sposób dzisiaj jest nasza siła budowana (…) Tak musimy działać, wiemy, że nie jest to dla nas obraźliwe nazywać nasze działania partyzanckim. Wiemy, że wyniesie ono nasz cel bardzo wysoko – mówił Kołodziejczak w rozmowie na antenie Radia Zet.

  W artykule, autorstwa „M.N.”, brak jakichkolwiek wyjaśnień, skąd taki tytuł dla planowanych przez rolników protestów, a tym bardziej argumentów na poparcie postawionej w tytule „tezy”.

  Przeczytaj: Jak Telewizja Republika i współpracownik litewskiego rządu ujawnili „Raport Węgierskich Służb”

  Czytaj również: Telewizja Republika: „Sława Ukraini!” znaczy tyle co „Niech żyje Polska!”

  Zobacz: Telewizja Republika zaprosiła do programu negacjonistę wołyńskiego [+VIDEO]

  Do sprawy odniósł się Michał Kołodziejczak. Lider AGROunii poinformował na Twitterze, że sprawa została już skierowana do kancelarii prawnej.

  Obecnie redaktorem naczelnym TV Republika jest Dorota Kania, a wiceprezesem zarządu spółki Telewizja Republika S.A., zarządzającej stacją, jest Tomasz Sakiewicz.

  Przeczytaj: Braun w Telewizji Republika: Jesteście amerykańską i żydowską agenturą wpływu w Polsce [+VIDEO]

  Czytaj także: Dziennikarz TV Republika określa członków UPA mianem żołnierzy [+VIDEO]

  W grudniu, gdy rolnicy z AGROUnii zablokowali autostradę A2 w kierunku Warszawy, domagano się m.in. odszkodowań za świnie wybite w ramach walki z ASF oraz wstrzymania importu żywych świń i wieprzowiny z Litwy, z tzw. czerwonych stref ASF. Jednym z postulatów była również zmiana prowadzonej polityki międzynarodowej tak, by uwzględniała ona interes gospodarstw rodzinnych.

  Parę tygodni później minister Ardanowski ogłosił wstrzymanie importu świń i wieprzowiny z obszarów objętych ograniczeniami, z tzw. stref czerwonych ASF, głównie z Litwy. Przeciw tej decyzji zaprotestowały władze Litwy, które uważają, że jest ona niezgodna z unijnym prawem. Minister rolnictwa Litwy oraz premier tego kraju grozili Polsce działaniami odwetowymi, jeśli zakaz nie zostanie zniesiony. Tydzień temu Ardanowski uzgodnił ze swoim litewskim odpowiednikiem, że handel żywymi świniami z tzw. stref czerwonych z Litwy zostanie przywrócony. Litewskie służby weterynaryjne muszą jednak przeprowadzić dodatkowe kontrole pod kątem ASF.

  Lider AGROUnii Michał Kołodziejczak podkreślał jednak, że import świń i wieprzowiny z czerwonych stref ASF na Litwie nigdy nie został wstrzymany. – Minister wszystkich oszukał – pisał na portalu społecznościowym dodając, że świadczą o tym dokumenty Głównego Lekarza Weterynarii. Także wcześniej, w rozmowie z portalem Kresy.pl mówił, że mimo deklaracji ministra import ten faktycznie w żadnym momencie nie został wstrzymany.

  Przeczytaj: Rolnicy z AGROUnii wypowiadają wojnę Ardanowskiemu i zapowiadają „Oblężenie Warszawy”

  telewizjarepublika.pl / Kresy.pl

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/rolnicy-z-agrounii-wypowiadaja-wojne-ardanowskiemu-i-zapowiadaja-oblezenie-warszawy/


  Zdj. ilustr. Protest rolników na A2. Fot. twitter.com, @EwaGawa

  ROLNICY Z AGROUNII WYPOWIADAJĄ WOJNĘ ARDANOWSKIEMU I ZAPOWIADAJĄ „OBLĘŻENIE WARSZAWY”

  26 stycznia 2019|4 komentarze|w gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Rolnicy z AGROUnii zapowiadają na przyszły tydzień duże protesty przeciwko lekceważeniu ich postulatów przez ministerstwo rolnictwa. Planowane jest zablokowanie głównych dróg krajowych, a później paraliż Warszawy.

  Rolnicy z ruchu społeczno-politycznego AGROUnia organizują kolejny duży protest w związku z postawą ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Uważają, że są przez niego lekceważeni, a minister mimo zapowiedzi nie odnosi się do ich postulatów i nie podejmuje realnych działań. (…)

  Willgraf @Willgraf:
  zaraz szmaty z Polin oskarżą tych patriotów za mowę nienawiści – a q..wy z kasty wybranej narodziku ułomów zaczną ich prześladować. Czas na decyzję ..Wojna przeciwko Narodowi Polskiemu trwa od lat czas się bronić i oddawać ciosy !

  lp @lp:
  Tak trzymać! W przeciwnym wypadku nasi rolnicy padną w efekcie czego i zostaniemy pozbawieni biologicznych podstaw egzystencji – będziemy uzależnieni od obcych jak z gazem czy ropą.

  Willgraf @Willgraf:
  jak daje przykład Wenezueli …polskie złoto zapewne już przepadło !
  Rosyjski senator Aleksiej Puszkow skomentował doniesienia o tym, że Bank Anglii odmówił wydania 1,2 mld dolarów w złotych sztabkach, czego domagał się prezydent Wenezueli Nicolas Maduro.
  © REUTERS / JORGE SILVA
  Bloomberg: Bank Anglii odmówił wydania Maduro 1,2 mld dolarów w złocie
  „Przechowywanie pieniędzy w zachodnich aktywach i stolicach jest niezwykle niebezpieczne. Świadczy o tym doświadczenie Iranu, Libii, Kazachstanu, a teraz Wenezueli. Bank Anglii odmówił wydania Maduro 1,2 mld dolarów, co można uznać za bezpośrednie sprzyjanie próbie zamach stanu. Zlekceważono wcześniejsze normy, liczy się tylko polityka — napisał rosyjski polityk na Twitterze.

  Wolne Pomorze @Wolne Pomorze:
  Tak trzymać Panie Kołodziejczak = POLSKA JEST Z WAMI !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 4. Willgraf @Willgraf:
  bo USrael wydał na ten zamach 5 mld USD …q…wa mac

  Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
  po co Ukraińcy mordowali Ukraińców?

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/kijow-ekspertom-badajacym-sprawe-majdanu-uniemozliwiono-prace/


  Starcia na Majdanie 18.lutego 2014. Źr. Wikimedia

  KIJÓW: EKSPERTOM BADAJĄCYM SPRAWĘ MAJDANU UNIEMOŻLIWIONO PRACĘ

  27 stycznia 2019|2 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  W centrum Kijowa, w miejscach gdzie w 2014 roku doszło do największych masakr, rozpoczęto przygotowania do budowy wielkiego kompleksu pomnikowego na cześć Majdanu. Przygotowania te uniemożliwiają pracę ekspertom prokuratury, która do tej pory nie zakończyła śledztwa w sprawie wydarzeń sprzed 5 lat.

  Jak podało w sobotę Hromadske, na ulicy Instytuckiej (obecnie częściowo przemianowanej na Aleję Bohaterów Niebiańskiej Sotni) od Placu Niepodległości aż po stację metra „Chreszczatyk” postawiono parkan ogradzający obszar, na którym ma stanąć ogromny memoriał ku czci Majdanu. Według prokuratury oraz pełnomocniczki prawnej poszkodowanych i rodzin ofiar Jewheniji Zakrewskiej, parkan uniemożliwia przeprowadzenie eksperymentów śledczych odtwarzających przebieg masakry z lutego 2014 roku. (…)

  Polubienie

 5. itd
  Jeszcze tylko postawcie pomnik Banderze, najlepiej w Warszawie i Ukraina się łaskawie zgodzi na chwilę na ekshumacje, po czym nastąpią kolejne żądania.

  pisek
  PIS lubi wykopki. Kiedy wyniki smoleńskich wykopków? Co dzieki temu osiągnął maciorewicz i jego PODkomisja smoleńska? Teraz tabletoqwiec sobie pokopie troszke – sami nekrofile w tym pis

  tfujpan
  sanhedryn na ekshumację w Jedwabnem też się zgodzi?

  ollo
  Ekshumacje w Jedwabnem, szabesgoju!

  już nie można tego słuchać
  Nie masz czym się chwalić, bo neonazistowski bankrut za wschodniej granicy wymusił na was żałosne tchórze wcześniej cofnięcie ustawy o IPN, gdzie zbrodnie banderowców były nazwane jak na to zasługują.

  Batoh
  Jezeli on bedac w czasie wojny, majac okupowane terytoria i będąc w fatalnej sytuacji finansowej, traktuja nas zle to jak beda nas traktowac kiedy sie wzmocnia?

  https://wpolityce.pl/historia/430889-ekshumacje-glinski-zadowolony-z-checi-ukrainy-do-rozmow

  Wznowienie ekshumacji? Gliński: Cieszę się, że Ukraina wykazała chęć rozmów. Mam nadzieję, że uda się znaleźć porozumienie

  opublikowano: 24 stycznia · aktualizacja: 24 stycznia


  zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria wPolityce.pl

  Cieszę się, że strona ukraińska wykazała chęć powrotu do rozmów o wznowieniu ekshumacji m.in. na Wołyniu – powiedział wicepremier Piotr Gliński w wywiadzie dla czwartkowej „Gazety Polskiej Codziennie”. Dodał, że kanałami dyplomatycznymi będą teraz ustalane daty i formy spotkań.

  „Gazeta Polska Codziennie” przypomniała w artykule, że wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko w jednym z ostatnich wywiadów poinformował, że strona ukraińska jest gotowa rozmawiać z Polską o wznowieniu ekshumacji m.in. na Wołyniu i w tej sprawie chce się spotkać z Glińskim w Kijowie. (…)

  czerpydysz
  za „chec powrotu do rozmow” zniszczyliscie ustawe o IPN. Skandal

  zuzu
  Ale o czym tu rozmawiać. Na początek wystarczy cofnąć zakaz ekshumacji, a to chyba obecności polskich urzędników nie wymaga. Jeżeli zaś coś wymaga wyjaśnienia to sprawa lwów na cmentarzu we Lwowie.

  \/banzafaktyipogladyH
  Pan Gliński jest zwolennikiem tezy lansowanej na Ukrainie ze Rzeź Wołyńska była elementem wojny narodowo-wyzwoleńczej prowadzonej przez naród ukraiński z okupantami w tym z Polakami.

  parodia
  Uwalili ustawę o IPN a w zamian dostali obietnicę rozmów w stylu gada dziad do obrazu.

  pis
  Kiedy wreszcie będą ekshumacje ofiar poległych w zamachu w Smoleńsku? Dawno nie było!

  Kresowiak
  Rzeź Wołyńska miała miejsce na obszarze Województwa Wołyńskiego, stanowiącego integralną część Polski! Przestańcie bredzić o polskich ofiarach „na Ukrainie” !!!

  wąsaty Janusz
  Panie miniszcze pan wciąż na kolankach, to się nie uda. Wy nowa sanacja nie odrobiliście lekcji historii, brniecie tą samą drogą co wasz guru marszałek. A jak to się skończyło….

  .
  Weźcie przykład z Węgier, Orban pokazuje co to honor i patriotyzm w układaniu się z ukrami.

  kik
  Tchórzowska postawa! Wstyd!

  Polubienie

 6. Narodowiec
  Po trzykroć HAŃBA. Banderowcy plują nam w twarz. To może niech PiS ogłosi że to Marsjanie mordowali POLAKÓW. Plugawicie pamięć pomordowanych rodaków.

  kazik
  Gdy powstanie Nord Stream . To Ukraińcy odzyskają rozum.

  Kos
  Czym Poroszenko różni się od Bandery? Śmierć protestujących na Majdanie czy mord w Odessie nie wyjaśnione po upływie tylu lat Reżim za wszelką cenę nie chce wykryć sprawców. Czyżby sami byli oprawcami

  https://wpolityce.pl/polityka/430498-ukraina-jestesmy-gotowi-rozmawiac-o-wznowieniu-ekshumacji

  Pojawia się szansa na porozumienie? Ukraina: Jesteśmy gotowi rozmawiać z Polską o wznowieniu ekshumacji

  opublikowano: 21 stycznia · aktualizacja: 21 stycznia


  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko / autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Ukraina gotowa jest rozmawiać z Polską o wznowieniu prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych, jednak powinny być one poprzedzone umową ze szczegółami takiej współpracy – oświadczył w poniedziałek PAP wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko.

  Strona ukraińska nastawiona jest bardzo konstruktywnie i gotowi jesteśmy, by wspólnym wysiłkiem podpisać dokumenty, które otworzą drogę do wznowienia prac tak na terytorium Ukrainy, jak i na terytorium Polski. Bo jest to proces wzajemny

  — powiedział Rozenko, który stoi na czele Międzyresortowej Komisji ds. Upamiętnień w swoim kraju.

  Wicepremier oświadczył, że napięcie w relacjach polsko-ukraińskich w kwestii ekshumacji zostało w pewnym stopniu rozładowane po wydanym w ubiegłym tygodniu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

  Bez wątpienia ułatwia to dialog i zmniejsza spiętrzenie problemów w stosunkach ukraińsko-polskich, które oczywiście komplikowało poszukiwanie kompromisów w sferze pamięci historycznej. Chcę powiedzieć, że i prezydent (Petro Poroszenko), Rada Najwyższa (parlament) i nasza część komisji ukraińsko-polskiej (ds. rozmów na tematy historyczne) zwracali uwagę władz polskich na wszystkich szczeblach na ryzyko, które niesie ta ustawa dla zwykłych Ukraińców, którzy mogą mieć inne stanowisko niż to, co zostało zapisane w ustawie

  — podkreślił Rozenko.

  Wicepremier zaznaczył także, że Ukraina nie rości sobie praw do ingerencji w polską politykę wewnętrzną.

  Nie mamy prawa do wtrącania się w politykę wewnętrzną państwa polskiego, tym niemniej wyrażaliśmy nasze zaniepokojenie. Decyzja TK jest sygnałem, że w relacjach ukraińsko-polskich jest coraz mniej tematów, które mogłyby wywoływać ich zaostrzenie i że mamy wszelkie możliwości, by w dalszym ciągu iść w kierunku kompromisu

  — powiedział.

  Rozenko oświadczył, że w ustaleniach poprzedzających wznowienie poszukiwań i ekshumacji szczątków Polaków na Ukrainie powinny być uwzględnione wnioski z wydarzeń, do których dochodziło w poprzednich latach.

  Musimy wyciągać wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich latach i w pierwszej kolejności nie dopuszczać, by w przyszłości poprzez jakieś prowokacje, w tym niszczenie upamiętnień tak na terytorium Polski, jak i na terytorium Ukrainy dochodziło do wzrostu napięcia w tych stosunkach. Dlatego dialog będzie kontynuowany

  — zapewnił.

  Pytany przez PAP, kiedy może zostać odwołane ukraińskie moratorium dotyczące ekshumacji, wicepremier poinformował, że zostanie to ustalone podczas wizyty na Ukrainie wicepremiera Polski Piotra Glińskiego.

  Jesteśmy gotowi do wznowienia prac i oczekujemy na wizytę pana Glińskiego w Kijowie. Jeśli strona polska gotowa jest do sfinalizowania tych rozmów, zawsze jesteśmy radzi przyjąć naszych partnerów na Ukrainie

  — zadeklarował Rozenko w rozmowie z PAP.

  Między Warszawą i Kijowem od wiosny 2017 roku trwa spór wokół wprowadzonego przez stronę ukraińską zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy. Zakaz został wydany po zdemontowaniu pomnika UPA w Hruszowicach, do czego doszło w kwietniu 2017 roku.

  W ubiegłym tygodniu TK orzekł, że przepisy noweli ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów są niezgodne z konstytucją. Przepisy zaskarżył prezydent Andrzej Duda, wskazując, że pojęcia „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia” są nieprecyzyjne.

  Sprawa dotyczyła nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadzała karę grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech za przypisywanie Polakom odpowiedzialności m.in. za ludobójstwo popełnione na Żydach w czasie wojny. Ostatecznie sankcje te zostały w czerwcu 2018 roku uchylone kolejną nowelizacją przez rząd i parlament przy akceptacji prezydenta.

  W ustawie pozostały jednak przepisy dotyczące m.in. zbrodni ukraińskich nacjonalistów, które w połączeniu z art. 55 ustawy o IPN mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych wobec tych osób, które zaprzeczają np. zbrodni wołyńsko-galicyjskiej, dokonanej na Polakach przez Ukraińską Powstańczą Armię w okresie II wojny światowej. Zgodnie z art. 55 ustawy o IPN negacja tego rodzaju zbrodni zagrożona jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

  Zgodnie z ustawą o IPN zbrodniami ukraińskich nacjonalistów (również tych ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką) są „czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności”. Przepisy także głoszą, że taką zbrodnią było m.in. ludobójstwo na obywatelach II RP na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  ems/PAP

  nohood
  kiedy ekshumacja w jedwabnem ?

  ja lwowski Batiar
  Porozumienie możliwe dopóki nie usiądą przy stole. Różnica podstawowa polega na tym, że Polacy przesiedlili Ukraińców na zachód i północ Polski, oni Polaków do ziemi.

  nohood
  tłumaczą się, że była wojna polski z ukrainą. jaka to wojna napadać wioski nocą aby mordować wszystkich, bo bandera skazał, że warunkiem istnienia ukrainy jest czystość etniczna. metody mongoła.

  pacz ta jako
  Ziemia przyjela szczatki i niech tam zostana . A ukraincy niech zostana z wieczna hanba i pietnem . Panie Duda 2 kadecja sie oddala ale jak pomozesz wybielic ukraincow ,to po ptokach .

  jadwiga
  jeżeli ma to prowadzić Gliński to sprawa jest przegrana i czeka nas dalsze upokorzenie

  to =ta sama taktyka
  jak z pomnikiem katynskim wUSA- by go usunac, przesunac itd! W koncu zostaje-czyli nic nie dajemy a oczekujemy wdziecznosci.I pokazujemy jacy to jestesmy dobrzy.. perfidia i wyrachowanie!

  do lwowski batiar
  roznica jest wielka -bestialsko wymordowano min 350 tys Polakow.! Zas Ua z Pl okrojonej przesiedlono bo mordowali i rabowali Polakow! powinni byc Pl wdzieczni – bo Stalin dalby im po 25 lat lub Kolyma!

  zakłamana UPAina
  zastopowanie ekshumacji nie nastąpiło po nowelizacji ustawy o IPN, ale po rozebraniu samowoli budowlanej w Hruszowicach. Po co więc tak kłamać ? A orzeczenie TK ma inny sens niż myślą ci z Banderlandu

  zupełne NIEzrozumienie
  TK nie orzekł, że przepisy noweli ustawy o IPN dot. zbrodni ukraińskich nacjonalistów są niezgodne z konstytucją ale, że dla TK ich nieprecyzyjność jest nieodpowiednim zredagowaniem ustawy.

  w ustawie o IPN należy
  pojęcia „ukraińscy nacjonaliści” zastąpić „OUN, UPA, dyw. SS Galizien-Hałyczyna” a „Małopolska Wschodnia” na „b.województwa: Lwowskie, Wołyńskie, Tarnopolskie, Stanisławowskie” i będzie precyzyjnie :p

  \/banzafaktyipogladyH
  @w ustawie o IPN należy 93.105.186.* – problem w tym ze większość mordów popełnili zwykli Ukraińcy tzw ukraińska czerń

  .
  W IMIĘ JAKIEJ CHOREJ IDEOLOGII POZWALAMY UKROM TAŃCOWAĆ NA GROBACH POLAKÓW? W IMIĘ CZEGO WSPIERAMY ICH POLITYCZNIE, GOSPODARCZO, MILITARNIE? JESTEŚMY JESZCZE SUWERENEM, CZY KOLONIĄ USRAELA?

  ss
  Umowy o ekshumacji na Wołyniu juz były i mozna to przypomnieć. A jaki można zrobić z Ukraińcami diel gospodarczy. Davos to forum gospodarcze.

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/431059-duda-spotkal-sie-w-davos-z-poroszenka-i-tymoszenko

  Meritum 188.146.50.*24 stycznia
  O uwaleniu ustawy IPN, czy może o embargu ukraińskim na polską wieprzowinę, czy może o wznowieniu ekshumacji ofiar zbrodni ukraińskich na Polakach?

  bartek 193.138.63.*24 stycznia
  Kochany Adrian powinien spytac dlaczego rok 2019 jest ROKIEM BANDERY na Ukrainie. Ale on jest za plochliwy biedaczyna

  Marek 195.117.61.*przedwczoraj
  Jak to o czym rozmawiali o pieniądzach ! Ukraińce wszędzie chodzą po prośbie. Znowu im pewnikiem dadzą kredyt za darmo.

  Polubienie

 7. uvara @uvara:
  W końcu ktoś nazwał rzeczy po imieniu: ze strony ukraińskiej ciągle słyszmy deklaracje i słowa „dobrej woli” a jak jest każdy widzi. Tylko co z tego, kiedy nawet tak wyraźny głos jest osamotniony na politycznej scenie i zniknie w morzu „potakiwaczy” obecnego appeasmentu dla banderowców.

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  W dniu 21 VIII 1944 r. na Ziemi Nowogródzkiej rozegrała się krwawa bitwa. Oddział Armii Krajowej dowodzony przez hubalczyka, cichociemnego mjr. Macieja Kalenkiewicza ps. Kotwicz (współautora operacji Ostra Brama) został zaatakowany przez oddziały NKWD. Zginął Kotwicz, jego żołnierze, a Rosjanie dobijali rannych. Jednak nawet oni nie zabronili pogrzebu polskim partyzantom! Dzisiejsze działania Ukrainy prowadzą do oczywistego wniosku: Ukraińcy są gorsi od enkawudystów, a to spore osiągnięcie w świecie ludzkiego zbydlęcenia! Jak długo jeszcze?

  Roman1 @Roman1:
  Nic dziwnego, Ukraina największym wrogiem Polski, o wiele gorszym niż Rosja.

  banderapadlina @banderapadlina:
  Banderowcy to podłe fałszywe plemię

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prof-szwagrzyk-ukraina-jedynym-panstwem-na-swiecie-ktore-zabrania-nam-ekshumacji/


  Prof. Krzysztof Szwagrzyk, foto: youtube.com

  PROF. SZWAGRZYK: UKRAINA JEDYNYM PAŃSTWEM NA ŚWIECIE, KTÓRE ZABRANIA NAM EKSHUMACJI

  28 stycznia 2019|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Wiceszef IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk w rozmowie z Polskim Radiem 24 określił prace poszukiwawczo-ekshumacyjne na Ukrainie jako najważniejsze zadanie Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN za granicą. Z powodu zablokowania ich przez stronę ukraińską BPiI koncentruje się na pracach w innych krajach.

  Nie mogąc pracować na Ukrainie pracujemy na Białorusi, pracujemy na Litwie. Mam nadzieję, że już niedługo w tym roku rozpoczniemy także pracę w Czechach. A najbliższe prace, które są planowane, to działania na terenie Niemiec, a więc obóz Ravesnbrueck oraz Gruzja, gdzie kontynuujemy prace, które mają doprowadzić do tego, że odnajdziemy szczątki Polaków, którzy byli umieszczeni w jednym z obozów na terenie Gruzji – powiedział w niedzielę prof. Szwagrzyk na antenie Polskiego Radia 24.

  Wiceszef IPN określił prace na Ukrainie jako najważniejsze. Przypomniał, że strona ukraińska „bezpodstawnie” i „bez uzgodnienia z Polską” zabroniła polskim specjalistom prowadzenia prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych na Ukrainie. „Już drugi rok nie możemy prowadzić badań. Tym samym Ukraina jest jedynym państwem na świecie, które nam tego zabrania wprost, nawet nie utrudnia, tylko zabrania” – mówił prof. Szwagrzyk.

  Naukowiec zwrócił uwagę na retorykę strony ukraińskiej, która deklaruje dobrą wolę w kwestii zniesienia zakazu, jednak nie popiera tego realnymi działaniami. „Prawie zawsze można usłyszeć ze strony ukraińskiej deklaracje o otwarciu na współpracę i że dokładają starań, żebyśmy mogli te działania rozpocząć. Tymczasem ważne są fakty, nie słowa a dla strony ukraińskiej są one bardzo niewygodne” – podkreślał.

  Prof. Szwagrzyk przypomniał o ogromie prac, jakie czekają polskich specjalistów na Ukrainie – do dzisiaj przebadano około 5 proc. z miejsc, gdzie OUN-UPA wymordowała Polaków na Wołyniu w latach 1943-1944. „A gdzie ofiary wojno polsko-bolszewickiej, gdzie ofiary działań wojennych lat 1939-45? Skala wyzwań jest ogromna” – mówił.

  Przypomnijmy, że po tym, jak TK uchylił zapisy ustawy o IPN penalizujące zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wicepremier Ukrainy Pawło Rozenko wyraził gotowość do rozmów z Polską ws. wznowienia ekshumacji. Zaznaczył jednak, że powinny one zostać poprzedzone umową ze szczegółami współpracy w tym zakresie, także na terytorium Polski.

  Prace Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN na Ukrainie zostały zablokowane przez skompromitowanych ukraińskich urzędników – szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza oraz sekretarza komisji ds. upamiętnień Swiatosława Szeremetę – po tym, jak w maju 2017 roku w Hruszowicach na Podkarpaciu doszło do legalnej rozbiórki samowolnie postawionego pomnika UPA. W grudniu 2017 roku prezydenci Polski i Ukrainy uzgodnili przeprowadzenie „uzgodnień komisyjnych dotyczących jak najszybszego zniesienia zakazu ekshumacji”. Pomimo podjęcia takich rozmów do zniesienia zakazu wciąż nie doszło.

  Kresy.pl / Polskie Radio 24 / PAP

  Polubienie

 8. https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-kwestionuje-napis-na-tablicy-ku-czci-ulanow-w-oparciu-o-ksiazke-banderowca/


  Źr. dobroni.pl

  IPN KWESTIONUJE NAPIS NA TABLICY KU CZCI UŁANÓW W OPARCIU O KSIĄŻKĘ BANDEROWCA

  7 lutego 2019|10 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  IPN w Lublinie, wbrew opinii historyków wojskowości, kwestionuje zwycięstwo polskich żołnierzy w bitwie z Ukraińcami pod Dołhobyczowem w 1918 r. – pisze „Nasz Dziennik”. IPN powołuje się na pojedynczą, lakoniczną wzmiankę w jedynej ukraińskiej publikacji na ten temat, której autor był ukraińskim działaczem nacjonalistycznym z OUN(b). (…)

  Willgraf @Willgraf:
  te kurwy z IPN odpowiedzą karnie w II RP te kanalie zgniją w kryminale !

  lp @lp:
  Wnet okaże się że Beresteczko czy obrona Lwowa to wielkie zwycięstwa ukraińców a IPN zajmie się ściganiem tych co zaprzeczą tak postawionym tezom.

  Gaetano @Gaetano:
  Ach w Kanadzie, no popatrz, to czysty przypadek. I taki świstek satanistycznego zwyrodnialca jest dostateczną podstawą (nie jedyną) dla jakże „uczonych” tzw. historyków, do zmiany treści na tablicy. To znaczy, tenże oddział dostał instrukcje zintensyfikowania działań wykolejających historię, a po sierpniu 2018 to już dopiero. Cóż za obleśna zgraja parszywych oprychów! Zmiana w ich mniemaniu miałaby oczywiście charakter przejściowy. Docelowo – wiadomo kogo czci i jakim herojom składa hołd tamtejszy BUWiM ipeen.

  jwu @jwu:
  @Gaetano Pisząc o Kanadzie nie zapominaj o Kaczanowskim.Tylko ,że (dziwnym trafem) jego opinie nie są brane w ogóle pod uwagę.A to co dzieje ,jest bardzo niebezpiecznym precedensem,gdyż w ten sposób Ukraińcy mogą zmienić nam historię.Przy dużym wsparciu pomagierów z IPN.I tak Orlęta ,zostaną bolszewicką młodzieżówką,a rzeź kresowa wojną Polsko -ukraińską.Ze wskazaniem na Polaków ,jako tych ,którzy do niej doprowadzili.

  Roman1 @Roman1:
  Czy ktoś jeszcze uważa, że w Polsce zlikwidowano cenzurę? Czy w IPN-ie mamy nowe wydanie SB?

  jazmig @jazmig:
  W IPN rządzą pisowscy banderowcy.

  jwu @jwu:
  W.Kostecki przyznał ,że w pewnym sensie była to „WOJNA BRATOBÓJCZA” ??? Nie ogarniam tego zdania,bo nie sądzę ,żeby Polacy narodowości polskiej, walczyli w UAH,by kosztem Polski utworzyć Zachodnioukraińską Republikę Ludową?

  Kojoto @Kojoto:
  Przejaw banderowskiej okupacji Polski? Gdyby to nie był fakt – to było by absurdalnie śmieszne. W istocie jest jednak straszne i upokarzające.

  1000_szabel @1000_szabel:
  Przede wszystkim IPN należy odpolitycznić. Swego czasu, kiedy starałem się o pracę w IPN-ie, tuż po jego utworzeniu, skandalem dla mnie było, że znacznie więcej zatrudniano prawników i osoby o innych profesjach, historyków i archeologów natomiast bardzo niewielu. Odpolitycznić, inaczej nie będziemy mieli żadnego pożytku z tej instytucji. Przypominam bowiem, że pierwotną intencją, jaka przyświecała powstaniu IPN było prowadzenie badań HISTORYCZNYCH zwł. nad tzw. białymi kartami, popularyzacja historii Polski oraz zabieranie głosu w ważnych z punktu historycznego sprawach. IPN z założenia miał być ciałem APOLITYCZNYM, instytutem naukowym i opiniotwórczym w tematach dotyczących dziejów Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej. Ja rozumiem, że prawnicy też są potrzebni w IPN-ie (zwł. z uwagi na tragiczne wydarzenia z czasu II wś i lat komunizmu), ale to miejsce powinno być przede wszystkim dla historyków i archeologów. Tymczasem z IPN-u, podobnie, jak z PAN uczyniono polityczne narzędzie kolejnych ekip rządzących. W sprawach historycznych, jak ta, opinię wiążącą powinien wydać tylko i wyłącznie historyk, specjalista w danym okresie dziejowym, który ma polegać tylko i wyłącznie na swoim warsztacie naukowym i tak, jak sędzia powinien być niezawisły, bo nie może podlegać jakimkolwiek naciskom zewnętrznym. Niestety, ale w obecnej Polsce mamy de facto do czynienia z patologią niemal w każdej dziedzinie życia i funkcjonowania państwa. Więc wygląda to tak, jak wygląda. No, ale jak społeczeństwo nie pilnuje polityków i nie patrzy im na ręce, nie wyciąga konsekwencji, to mamy takie kwiatki.

  Gaetano @Gaetano:
  @1000_szabel Wszystko dobrze, ale nie „odpolitycznić”, tylko doszczętnie znieść. Budować od podstaw. Bo tego nie da się reformować, podobnie jak wiele instytucji w tym kraju; jak np. SN – jak zauważył pewien prof., były sędzia.

  https://wpolityce.pl/polityka/433031-udalo-sie-odnalezc-i-zidentyfikowac-ofiary-upa

  https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-zidentyfikowal-nieznane-dotad-ofiary-zbrodni-upa-z-jawornika-ruskiego-to-zolnierze-wojska-polskiego/

  Polubienie

 9. https://kresy.pl/wydarzenia/zeman-krytykuje-czeskie-msz-za-brak-krytycznej-oceny-kultu-oun-upa-na-ukrainie/

  franciszekk @franciszekk:
  Nawet Czesi zauważają, problem ukraińskiego ludobójczego bandytyzmu cytat „…mordowali ……………. i wołyńskich Czechów”, a „czeskie ministerstwo spraw zagranicznych wobec gloryfikacji banderowców na Ukrainie tchórzliwie milczy”.”! Polskie przysłowie głosi starą PRAWDĘ cytat ” kto sam siebie nie szanuje to niech nie żąda by jego szanowali”! Czesi siebie szanują bo mają poczucie narodowej GODNOŚCI !!!!!!……. Lachów bez względu na wiek i płeć ukraińcy ludobójcy zarzynali jak zwierzęta wrzucając ich do dołów w ziemi jak padą zwierzynę aaaa……obecnie NEO-banderowcy ośmieszają bez przerwy tzw. „reprezentantów” tzw. państwa polskiego deklarując, że pójdą na tzw. „kompromis” jak w tzw. Polsce wybudowane zostaną POmniki hierojom – ludobójcom Polaków! Najlepiej byłoby gdyby Polacy wybudowali swoim ludobójcom te POmniki na własny koszt!

  Roman1 @Roman1:
  Ciekawe, co na to niejaki Duduś i Czaputowicz?

  jwu @jwu:
  Różnica pomiędzy Polską ,a Czechami jest taka ,że tam pomimo tego ,że szef MSZ jest na miarę naszego Czaputowicza, to sprawę dotyczącą gloryfikacji banderyzmu na Ukrainie obserwuje prezydent kraju. Który wielokrotnie naciskał na czeski rząd ,by interweniowali w tym temacie. Szkoda ,że prezydent RP nie widzi problemu. Nie widzi ,bo nie chce ,lub nie może widzieć ?

  lp @lp:
  @jwu Co znaczy nie może? Człowiek honoru wiedziałby jak się zachowywać zwłaszcza, że miliony Polaków oczekują aby rzeczy nazywać po imieniu i nie robić z kraju pośmiewiska!

  jwu @jwu:
  @lp Mln. Polaków oczekują? Raczej oczekiwało. Ponieważ po jego deklaracjach w sprawie kraju za rzeką ,przyjacielskich wizytach u Petro i skierowaniu nowelizacji dotyczącej banderyzmu do TK przestali liczyć na przemianę prezydenta.

  lp @lp:
  @jwu Nie napisałem, że oczekują od Dudy bo on pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nadzieja umiera ostatnia, więc może doczekamy władzy która będzie godna nazwy polskiego rządu i polskiego prezydenta.

  RAFALXJXJXJ @RAFALXJXJXJ:
  Zeman to ma jaja , w odroznieniu od naszych skundlonych filosemickich banderofilów w rządzie 3/4 RP

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wiesti-sledztwo-ws-zabojcow-ukrainskich-milicjantow-prowadzi-do-liderow-majdanu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-policjant-ktory-krzyczal-kladz-sie-bandero-aresztowany-na-2-miesiace/

  jwu @jwu:
  Ciekawe jak to skomentują wszyscy ukrofile w Polsce ,którzy twierdzą ,że banderyzm na Ukrainie to wymysł agentów Putina i ruskich trolli?

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  @jwu tak jak zwykle, czyli milczeniem wyrażającym staropolskie hasło: Polacy nic się nie stało.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainska-policja-rozpoczela-akcje-ja-banderowiec-foto-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/szczecin-uroczyste-odsloniecie-pomnika-pamieci-ofiar-ukrainskich-nacjonalistow-foto/

  https://kresy.pl/wydarzenia/kresy/rocznica-rozpoczecia-deportacji-kresowych-polakow/

  https://wpolityce.pl/historia/433321-represje-masowe-upamietniono-rocznice-wywozki-na-sybir

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.