896 Judasze, obrońcy Judasza: „Ta odrażająca ‚tradycja’ musi być zakazana”,.. no a co z wieszaniem Hamana, hm?


autor: YouTube/ClassyClass13

kserkses
Wcześniej był krzyż w muzeum Oświęcim, artykuły o polskich obozach i faszystach, walka o koszerne mięso, anulowanie ustywy IPN, ostatnio chcą nam zmieniać święta i decydować kogo możemy do nas zapraszać

katoliczka
A co zawiera Talmud? Czy to normalne żeby niezydów nazywać gojami i porównywac ich do zwierzaków bez duszy.

MorningDaisy@MorningDaisy
Krzyż z Chrystusem jest również antysemicki, ponieważ Jezus był Żydem. Co tam kukła z Pruchnika, kiedy tutaj na każdym krzyżu morduje się Żyda przybijając go doń gwoździami i przebijając bok lancą…

HEH
Forum Żydów Polskich, śmiechłem czytając wasze iście faryzejskie tłumaczenia 😀 otóż potomkowie Amalekitów żyją do dziś jako obywatele Iranu. Przypadek że dopuszczacie wieszanie Irańczyków?

japoniec
Ja jestem potomkiem Amalekitów..

ja
Ojej, zrozumcie. U zydow to tradycja. U gojow, to eskalacja antysemityzmu.

JanuszXL
Ale Haman symbolizuje wrogów I sra Ela, więc jednak chodzi o tych, którzy są wrogami dzisiaj, a nie tylko o tych, którzy byli nimi w zamierzchłych czasach

dziadek
Ale u żydów wieższa się goja a tu powiesili żyda Wy rozumiecie – żyda to nietolerancja i rasizm przekładany faszyzmem z posmakiem nazizmu jak można tak traktować izraelite – a goj to goj – robal….

młodszy i głupszy
Czyli, posługując się logiką FŻP, jak już Żydów nie będzie, to wtedy wieszanie ich kukieł będzie jak najbardziej uzasadnione i niepodlegające krytyce?

ick
no i w TYM problem = że żydzi istnieją !

JakubGalicyjski@JakubGalicyjski
Zacytuję fragment książki „Polacy i Żydzi:Problemy z Historią” str.27 …W Polsce Żydzi czasem kukłę znienawidzonego Hamana ubierali w sutannę. Wiadomo, iż”Jeszcze w XIX w zarzucano Żydom, że naigrywają się po prostu z chrześcijan, gdyż szopkowy (od żydowskich szopek purimowych) Haman ubrany jest zawsze jak ksiądz. Nierzadko dochodziło wówczas do burd ulicznych. Być może jednak- ponieważ przebrany w sutannę Haman był powodem agresywnych reakcji chrześcijan – Żydzi polscy w dwudziestoleciu międzywojennym zrezygnowali z tak jawnego antykatolickiego charakteru świąt Purim i zamiast księdza, w postać hamana wcielali po prostu jakiegokolwiek chrześcijanina.” Polecam tą książkę co niektórym, w szczególności ministrowi Brudzińskiemu i zapoznanie się z rozdziałami 9,10, 11,12 i 13, może wtedy 3 razy się zastanowi zanim taką wrogą robotę zrobi.

stoik
bo u nas wieszanie Judasza to smutny symbol wymierzenia sobie kary za zdradę oraz brak WIARY w miłosierdzie i przebaczenie Boskie, za to radosne wieszanie wrogów Izraela jest tylko przestrogą. :((

Miauczynski@Miauczynski
Modlitwa, którą odmawiają Żydzi każdego dnia: „Błogosławiony jesteś Ty, Panie Boże nasz, Królu wszechświata, że nie uczyniłeś mnie gojem”. […] „Błogosławiony jesteś Ty, Panie Boże nasz, Królu wszechświata, że nie stworzyłeś mnie kobietą”.

Leon
Kolejna żmijowa prowokacja i cały aparat zdrajców , propagandy , obrony poprzez tchórzostwo. Cel jeden -przygotowywana grabież.

kserkses
Czy wy nie rozumiecie że ten naród jak nie powie mu się dość sam nigdy nie zaprzestanie? Będzie posuwał się tak daleko, że zostaniemy Palestyńczykami a rzucając kamieniem nawet terrorystami wswoim kraju

https://wpolityce.pl/polityka/443563-kontrowersje-wokol-tzw-sadu-nad-judaszem-w-pruchniku

Kontrowersje wokół tzw. sądu nad Judaszem w Pruchniku. Internauci przypominają żydowskie święto. Tam też co roku wieszana jest kukła

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

Po tym, jak sieć obiegły zdjęcia z Pruchnika na Podkarpaciu, gdzie wrócono do tradycji tzw. sądu na Judaszem, na Twitterze wybuchła gorąca dyskusja. Środowiska żydowskie ukrywały swojego oburzenia obrazami wiszącego na szubienicy Judasza. Część internautów zwróciła uwagę na żydowskie święto Purim, podczas którego dochodzi do podobnych scen. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia i materiały wideo przedstawiające wieszanie przez Żydów kukieł ich wrogów. CZYTAJ WIĘCEJ: Forum Żydów Polskich o tradycji z Pruchnika: Trzeba ten relikt wyrzucić na śmietnik. Jednocześnie nie robić z tego międzynarodowej afery

CZYTAJ WIĘCEJ: Specyficzny zwyczaj w Pruchniku. Gorąca dyskusja w sieci: „Ta odrażająca ‘tradycja’ musi być zakazana”

Forum Żydów Polskich odpowiedziała na swoim profilu na Twitterze, że nie można obu sytuacji porównywać. Zdaniem FŻP porównywanie wieszania Hamana podczas święta Purim do sądu nad Judaszem jest nieprawomocne.

Porównywanie tego z wieszaniem Hamana w Purim jest nie do końca uczciwe. Haman był z rodu Amaleka – był Amalekitą – biblijnym, odwiecznym wrogiem Żydów. Amalekitów od tysięcy lat już nie ma. Nie istnieją. Judasz był Żydem. Żydzi istnieją. To jest poważna różnica

—czytamy na profilu Forum Żydów Polskich na Twitterze.

kk/Twitter

https://kresy.pl/wydarzenia/swiatowy-kongres-zydow-kep-i-szef-msw-skrytykowali-sad-nad-judaszem-na-podkarpaciu/

https://wpolityce.pl/polityka/443636-lapid-chce-reakcji-netanjahu-nienawisc-do-zydow-w-polsce

…..


autor: screenshot/wideo Ekspresu Jarosławskiego

Wiesław Pilch
Palenie kukły Hamana. Komu jest to potrzebne? To podanie na tacy argumentu tym, którzy głoszą tezy o prymitywizmie izraelskiego społeczeństwa. Trzeba ten relikt wyrzucić na śmietnik w imię rozsądku.

PrawicaPolska
Jakże mądra i piękna, polska tradycja. Od teraz w każdym mieście i każdej wsi polskiej należy co niedzielę wieszać i palić kukły żydów-judaszy za ich mordy na Jezusie i Polakach.

woda słodka
Najlepszy komentarz do tej całej zadymy

Bartosz Kalinowski – Hej Judasze, hej Judasze

BOBO
Przecież przed wojną diaspora żydowska robiła takie samo przedstawienie paląc kukłę Hamana która uosabia zwycięstwo nad gojami w starożytnej Persji. Proszę posłuchać wykładu Pani Dr. Ewy Kurek na TY.

hasan Hall@hasanhal
Nie bardzo rozumiem dlaczego ma być zakazana skoro konstytucja gwarantuje nam swobodę poglądów i wolność ich głoszenia. Zwłaszcza że spalenie kukły kapłana katolickiego w Toruniu sąd zalegalizował jako dozwolona forma wypowiedzi artystycznej a nie słyszałem aby prawo Polskie gwarantowało żydom szczególną ochronę

aster
Nikt nikogo tu na siłe nie trzyma. Nie podobają się nasze tradycje – to do widzenia

Tofek
Niech Polakozercy z gadzinowek zajmą się tradycją w israelu, polonofobia i czosnkofobia w UE.

mixer
użycie słowa ” SPECYFICZNY” nie świadczy dobrze o właściciela TEGO pisemka. jest w Grecji Meksyku Brazylii Portugalii Polsce Hiszpanii , Urugwaju , Wenezueli , Cyprze na Filipiny i Paragwaj

Dv
brawo brawo, podążacie śladem Stalina. Jak zawsze dziennikarze w służbie totalniaków, tam gdzie hajsiwo

anka@anka-anka
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Co niektórym, w tym duchownym chyba coś się z głową porobiło. JCH zdradził ponoć przyjaciel, uczeń i był Żydem, a ten symboliczny sąd nad Judaszem to symboliczny sąd nad zdrajcą i tyle. Doszukiwanie się w tym nawiązania do holokaustu jest szukaniem pretekstu do awantury. A kościół niech weźmie Ewangelie do ręki i zastanowi się kogo ma bronić i jaka jest prawda. Czas skończyć z tą poprawnością i nazywaniem Żydów naszymi starszymi braćmi w wierze. Nasza wiara jest różna. W naszej wierze Bóg jest w trzech Osobach. Ich wiara to ST, Talmud itd. Oni ciągle na kogoś czekają i żyją swoim oko za oko, ząb za ząb. Nasza i ich wiara to dwie różne religie. Dla nich to my jesteśmy ludźmi gorszego gatunku – goje. Zatem kto tu może czuć się urażony?

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443551-specyficzny-zwyczaj-w-pruchniku-goraca-dyskusja-w-sieci

Specyficzny zwyczaj w Pruchniku. Gorąca dyskusja w sieci: „Ta odrażająca ‚tradycja’ musi być zakazana”

opublikowano: 21 kwietnia · aktualizacja: 21 kwietnia

W miejscowości Pruchnik na Podkarpaciu po kilku latach wrócono do tradycji tzw. sądu na Judaszem. Sprawa wywołała żywą dyskusję w internecie.

Jakie konkretnie badania? Tego się nie dowiedzieliśmy. Jak widać, łatwo rzucać takie słowa. Czy Smolarowi nie wstyd, że obraża tak własny naród?!

kpc/Polsat News/Twitter

2 thoughts on “896 Judasze, obrońcy Judasza: „Ta odrażająca ‚tradycja’ musi być zakazana”,.. no a co z wieszaniem Hamana, hm?

 1. keram1964@keram1964
  Polacy jesteśmy u siebie ale wciąż działają służby nasze rodzime jak WSI i obce .Czas się obudzić , Jestem dzisiaj prześladowany i inwigilowany jak w głębokiej komunie przez 2 kę sędziów w tym 1-SN, z moją zoną córką i dwójką rodziców (77 lat) i żadnej pomocy prokuratura sądy ,policja oraz rząd -wszędzie szukałem pomocy nie ma jej nigdzie , a ostatnio 10 kwiet 2019 ok.9.00 rano w Niemczech próba umiejętnego pozbawienia życia. Głosowaliśmy na PiS na pana Dudę i nic ,zero jak się czuje Św.ksiądz Popiełuszko jak mój dziadek ,który za Polskę walczył i od Piłsudskiego Krzyż Virituti dostał i zesłany z rodziną na sybir, trafił do A.Andersa tam walczyło aż 3- Gęgotków 2-ch zostało na ziemi Włoskiej jak długo jeszcze te szczury będa nas polaków prześladować i plugawić gdzie nasze państwo !!!!!!!!!!!! Dość z UB cką mentalnością ,zakłamaniem i poniewieraniem Polaków.

  niby racja,
  ale, ale. To prosta droga do autocenzury, którą tzw. świat chce na nas wymusić. My musimy starannie uważać na wymowę naszych, powiedzmy kontrowersyjnych (zdaniem „świata”) obyczajów, a Żydzi nie?

  Keith Noon
  Kilkadziesiąt tysięcy na marszu stop 447. KONFEDERACJA Lista NR 1 Budzimy się w końcu!!!

  sake
  Pole minowe,jesteśmy na celowniku!!!! Ludzie! Przecież jesteśmy u siebie i mamy jeszcze uważać na to co robimy i co mówimy,jakie tradycje obchodzimy?Obcy i podli mają nam dyktować jak żyć?

  adadur@AdamDurka
  I kto tu rządzi?. Jesteśmy ubezwłasnowolnieni w swoich poglądach.

  Polczek
  Ogladnelem wypowiedz SzMona Weisa w sprawie zydowskiego mienia bezspadkowego i zrozumialem ze ani Izrael ani usa nigdy nie bedzie naszym sojusznikiem a reszta to zaplanowane od dawna klamstwa.

  polko
  no to na kolana i stopy żydom całować buahahahahahaha Upadlacie polski naród jak nikt w historii A ja osobiście żydów to mam w D Naród morderców złodziei kapusiów Ubeków i Hust wie co jeszcze

  mm
  Pora skończyć z prymitywnymi, zabobonnymi obyczajami, które nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem.

  Tom
  Łysiak Junior rozpoczął karierę od wygłupów i tak samo ją kończy. Klasy taty nigdy nie osiągnie po poprzestał na frazesach

  Paskowy z TVPiS
  Od przyszłego roku będzie palona kukła Niemca:)

  Sprawiedliwy@Sprawiedliwy
  Co autor tego felietonu chce nam powiedzieć? Że mamy odrzucić nasze tradycję bo żydzi patrzą i im siie to nie podoba? Kim my jesteśmy, że mamy uważać na nasze staropolskie tradycję? Mamy się ich wstydzić?Dlaczego? Bo żydom one się nie podobają?

  Otóż oświadczam wam, że jestem wolnym człowiekiem i żaden żyd nie będzie mi stawiał żadnych granic! Jestem polakiem i będe obchodzić Polskie chrześcijańsko-katolickie święta czy to się komuś podoba czy też nie!!! I tak samo jest z naszymi staropolskimi tradycjami

  taa
  światowa opinia publiczna to statystycznie nie wie gdzie jest Polska a co dopiero sie by przejmowali jakąś kukłą,wy jesteście paranoikami macie świra.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/446165-jestesmy-na-celowniku

  Jesteśmy na celowniku. Kiedy stąpa się po polu minowym, trzeba uważnie stawiać każdy krok

  opublikowano: godzinę temu


  autor: screen Twitter

  Spalenie kukły Judasza w Pruchniku, notabene stary zwyczaj, już prawie w Polsce wygasły, został na świecie pokazany jako przejaw polskiego antysemityzmu. Nawet nasz episkopat odniósł się krytycznie do sprawy. Tymczasem – jak wskazywano często w internecie – nikt się nie oburza, że na świecie są praktykowane żydowskie obyczaje (też przecież bardzo stare), w trakcie których również wiesza się wrogów.
  Advertisement

  Judasz to przede wszystkim – jak oczywiście wiemy – zdrajca, a zwyczaj pastwienia się nad kukłą nie odnosi się do jego pochodzenia, tylko ma być odzwierciedleniem stosunku do zjawiska zdrady. Tego typu ludowych obyczajów, palenia kukieł, przebierania się za diabły i maszkary, jest w wielu kulturach sporo. Nigdy nikomu nie przychodziło na myśl, by wiązać je z antysemityzmem. Jeszcze trochę, a okaże się, że wprowadzony zostanie zakaz sprzedaży figurek drewnianych (przynoszących szczęście) przedstawiających Żydów – można je było zawsze kupić czy na warszawskim Barbakanie, czy w Krakowie.

  To z jednej strony. Ale z drugiej – musimy brać pod uwagę to, że nie tylko zmieniają się świat oraz jego obyczaje, lecz również, co najważniejsze, środki przekazu funkcjonują obecnie inaczej niż niegdyś. Lokalne wydarzenia, o których kiedyś nikt by nawet w gazecie się nie rozpisał, teraz – za sprawą nie tylko mediów zawodowych, lecz także społecznościowych (tych chyba nawet przede wszystkim) – nabierają w mgnieniu oka wymiaru sprawy interesującej świat. I wtedy już bardzo trudno tłumaczyć prawdziwe intencje czy wyjaśniać, że np. kukła Judasza symbolizuje Judasza, a nie co innego (a to można łatwo wypaczyć za pomocą interpretacji, nawet podpisu pod zdjęciem).

  I – co najważniejsze – jest oczywiste, że znajdujemy się obecnie „na celowniku” światowej opinii publicznej, każde słowo „może być wykorzystane przeciwko nam”. A to oznacza, że musimy bardzo uważać na to wszystko, co nawet wbrew intencjom (a tak zakładam w dobrej wierze w wypadku Pruchnika) może zostać ukazane w mediach w złym świetle. Kiedy stąpa się po polu minowym, trzeba uważnie stawiać każdy krok.

  autor: Tomasz Łysiak

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.