1037 „Wyszczepienie” wszystkich dorosłych Polaków na COVID-19. Minister zdrowia dr Adam Niedzielski to zmartwychwstały dr Mengele!


Minister Niedzielski: Planujemy wyszczepić całą populację dorosłych Polaków!
6,037 views•Nov 14, 2020
Uszi


Minister Zdrowia Wygadał! Zaszczepią Nas Wszystkich Po 3 Fali Zarazy? – Analiza Komentator Pieniądze
48,336 views•Nov 15, 2020
wideoprezentacje


Rząd chce zaszczepić całą populację dorosłych Polaków – 31 milionów ludzi. Duda już podpisał ustawę
8,392 views•Nov 16, 2020
Suwerenny PL


PILNE! Morawiecki chce na siłę zaszczepić Polaków! Terror władzy w Polsce? J. Socha
38,624 views•Streamed live 3 hours ago
wRealu24


PILNE! Czy czeka nas światowe zniewolenie? Reset nadchodzi?! J. Walker wRealu24
22,616 views•Streamed live 5 hours ago
wRealu24


PILNE! Niemiecki lekarz alarmuje: ” Zaszczepią nas jak bydło”! Przekręt stulecia? A.Wolska
37,448 views•Streamed live 96 minutes ago
wRealu24

…..


autor: Fratria

Polka
Rządzi Bezprawie i Niesprawiedliwość. Przymusowe zabiegi medyczne na Polakach wykonywali w historii tylko okupanci, zwyrodnialcy od Hitlera, Mengele. Kim wy jesteście?!

cóż
@Polka | Jakiś czas temu WHO podawało, że koronawirusem zaraziło się już 10% światowej populacji, co uwzględniając liczbę zgonów na niego dawało śmiertelność na poziomie 0,14% (a ta grypy to 0,10%).

tv
Jak Pinokio mówi, że szczepionka nie będzie obowiązkowa, to znaczy, że do szczepienia zaplanowano użycie wojska…

@kamil
30% jest chętne się zaszczepić, co z pozostałymi 70% Polaków? pistolet do głowy przystawi?

Prosze nie straszyc
Juz wczesniej wpadka z lewackim prawem dla zwierzat a teraz wszystkich chcecie uszczesliwiac zarazkami czy nastepne ma byc tatulowanie numerkow czy tylko czipowanie na sile ludzi uczycie sie od Niemcow

Ja
Ale mu się wymsknęło. I to był ten gwóźdź do trumny PiSu na który wszyscy czekali.

taki jeden
Jeżeli tak będziecie grali to w następnych wyborach nie macie żadnych szans… A może i wcześniej stracicie władzę.

Alojz
I wszystko jasne. Po to im potrzebne wojsko i podpisana przez AD ostatnia ustawa covid. Tam jest możliwość użycia przymusu przez wszystkie służby. 31 mln chce eksterminować. Depopulacja na całego.

Wolny Polak
Jak trzeba będzie to pisowski TK z Przyłębską na czele orzeknie, że zmuszanie do szczepienia nie narusza konstytucji. I po krzyku. Suweren wyroohany.

Konkret
Nie będzie obowiązkowa, ale będzie wybór, dostać emeryturę, dostać się do lekarza, szpitala itp lub nie. Mieć pracę lub nie. Każdy będzie mógł wybrać.

Weterynarz
Proponuję Niedzielskiemu żeby przyjął potrójną dawkę tej wspaniałej szczepionki. Na pewno nie zaszkodzi.

krystyna
Wiecie już teraz po co była PLANDEMIA ? to w kwestii szczepień a w kwestii okradzenia Narodów to propozycja kwoty gwarantowanej…….NIECH ŻYJE KOMUNIZM, tyle potrafią wymyślić yousski…..

monika
Cały proces powinien trwać kilka lat, a nie kilka miesięcy. To będzie eksperyment na masową skalę. Ja si,ę nie szczepię, wystarczy, że Polacy podlegali eksperymentom w obozach koncentracyjnych.

Polka
Covid ma śmiertelność 1%, a wy chcecie podać jakąś szczepionkę wszystkim dorosłym Polakom? Jaki jest cel? Eliminacja niegroźnej choroby? Raczej wszystkich dorosłych Polaków..

cóż
Kopacz, wróć! To jest niesamowite, że za Niemca, tj. Tuska, mogliśmy postawić się tym wariatom (A/H1N1), a za powstałych z kolan dumnych pisowskich niepodległościowców robimy wszystko to, co nam każą.

TAK TAK KOMISYJNIE!
Braun i JKM w komisji innym nie wierzę „proszę zacząć od siebie i swoich rodzin( komisyjnie, aby nie był to zastrzyk w postaci soli fizjologicznej), a potem tych co chcą, od reszty wara.”

fafarafa
31 mln czipów.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526432-niedzielski-planujemy-zaszczepic-cala-populacje-doroslych

Minister Niedzielski: Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi, bo tyle osób ukończyło 18 lat

opublikowano: 13 listopada

Tylko te szczepionki przeciwko Covid-19, które przejdą badania kliniczne i będą miały standardowe dopuszczenie będą stosowane w Polsce, żadnych niesprawdzonych produktów nie dopuścimy – zapewnił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister pytany był w piątek w Polsat News m.in. o szczepionki na koronawirusa SARS-Cov-2.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że szczepionka na Covid-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

Premier Mateusz Morawiecki w piątek spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer; spotkanie było poświęcone współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19. Rozmawiał też z kierownictwem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca, która pracuje nad opracowaniem szczepionki na koronawirusa.

Minister zdrowia: Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych

Szef resortu zdrowia pytany był o to, czy Polska jest gotowa na tak dużą operację logistyczną, jaką będzie masowe szczepienie przeciw Covid-19.

To jest potężna operacja logistyczna. My planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi, bo tyle osób ukończyło 18 lat

— odpowiedział Niedzielski, jednocześnie wskazał na to, że będą też trudności logistyczne związane z samą szczepionką, która jak mówił „wymaga szczególnych warunków”, gdyż musi być transportowana i przechowywana w temperaturze minus 70 stopni.

Minister zdrowia wyraził też nadzieję, że „skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku rożnych chorób”.

Oprócz łańcucha dostaw musimy zdefiniować sobie sposób, w jaki będzie określona dostępność do szczepienia, bo ona musi być masowa. Myślimy tutaj o wykorzystaniu punktów drive thru, w których teraz prowadzone są wymazy

— powiedział Niedzielski.

Najważniejsze bezpieczeństwo

Szef MZ pytany był także o to, czy szczepionki, które będą użyte w Polsce będą bezpieczne.

Odpowiadając minister podkreślił, że aspekt bezpieczeństwa jest najściślej monitorowany.

Dzisiaj z panem premierem rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy AstraZeneca, która jest producentem, która też deklaruje, że na przełomie roku dostarczy szczepionkę. Pytaliśmy o takie epizody, czy raporty, które mówiły o powikłaniach i efektach ubocznych. Przedstawiciele firmy AstraZeneca wyjaśniali nam, że te sprawy zostały i na poziomie komisji tutaj w Europie, i w Ameryce, bardzo szczegółowo zbadane. I te efekty uboczne nie zostały przypisane działaniu szczepionki

— powiedział.

My oczywiście czekamy na dokładne wyniki badań, które są raportowane, a potem weryfikowane przez odpowiednie instytucje europejskie, amerykańskie, światowe

— zaznaczył.

My będziemy stosowali tylko te szczepionki, które przejdą badania kliniczne i będą miały standardowe dopuszczenie. Żadnych niesprawdzonych produktów nie dopuścimy na nasz rynek

— podkreślił, dodając, że bezpieczeństwo pacjentów ma tutaj kluczowe znaczenie.

Szczepionka, nim zostanie dopuszczona do obrotu, musi przejść trzy etapy. Na pierwszym etapie testowana jest na zwierzętach i pojedynczych ludziach, w celu sprawdzenia, czy preparat nie jest szkodliwy. Drugi etap to testy na populacji kilku setek ludzi – wtedy sprawdza się, jakie reakcje szczepionka wywołuje w organizmie i jakie są możliwe efekty uboczne. Wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości na tym etapie skutkuje całkowitym anulowaniem danej szczepionki.

Trzeci etap to testowanie szczepionki na dziesiątkach tysięcy ludzi – wtedy sprawdza się, na ile skutecznie preparat chroni przed chorobą, wykryć też można tzw. rzadkie efekty. Po przejściu tych badań szczepionka musi zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez odpowiednie instytucje. Dopiero po tym może ona zostać zastosowana na masową skalę.

gah/PAP

36 thoughts on “1037 „Wyszczepienie” wszystkich dorosłych Polaków na COVID-19. Minister zdrowia dr Adam Niedzielski to zmartwychwstały dr Mengele!


 1. Gadowski u Roli ujawnia fakty ws. szczepionki na COVID-19? O Trumpie, wojnie w PiS, KK i E. Górniak!
  37,341 views•Streamed live 4 hours ago
  wRealu24

  Angelusmaximusable
  Aleście chłopcy naiwni… Pinokio dostał łapówę i wziął od tego co dał jej najwięcej… Na idiotę nie wygląda ale na skurwysyna tak!!!

  Zdzislaw Gut
  A co z odpowiedzialnością za szczepienie od : producenta,rządu,lekarzy co nam ewentualnie to zapodadzą.?

  Krystyna Iwona
  Producenci zostali z odpowiedzialności zwolnieni. Lekarze też – ustawowo. A „elity” polityczne są ponad. Nigdy ich się nie rozlicza i nie karze.

  Megan Megan
  Nic. Nikt nie będzie odpowiedzialny.

  Polubienie

 2. boss
  95% skuteczność sterylizacji?

  Ja
  95% skuteczności tylko nie powiedzieli w czym. I to jest cały sekret.

  https://wpolityce.pl/swiat/527093-pfizer-nasza-szczepionka-ma-95-proc-skutecznosci

  Pfizer: „Nasza szczepionka na koronawirusa jest skuteczna w 95 proc.”. Firma ubiega się o dopuszczenie jej do użycia w USA

  opublikowano: wczoraj


  autor: PAP/EPA

  Koncern Pfizer poinformował w środę, że ostateczne wyniki końcowej fazy badań jego przygotowywanego z firmą BioNTech SE projektu szczepionki przeciw Covid-19 wykazały 95 proc. skuteczności. Firma będzie się ubiegała o szybkie dopuszczenie szczepionki do użycia w USA. (…)

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/pfizer-zakonczyl-testy-szczepionki-przeciw-covid-19-skutecznosc-95/

  Polubienie


 3. £77,000 Fine For Gym Owner Who Refused To Close – 70% Police Fines Still Unpaid. Top 10 Worst Areas
  14,308 views•Nov 19, 2020
  Alex Belfield – THE VOICE OF REASON

  rod wright
  He Needs a Common Law Lawyer not a run of the mill state one

  FrogAndRooster
  If he takes it to the crown court, he can use the cort clerk, who is a fully trained barrister ! Probably much better than most defence and prosecution lawyers ! The court will first have to prove that Covid19 exists ! See if Pfizer will release the causative agent, they must have to produce a vaccine ! Scientists all around the world can’t wait to get their hands on it !

  Martin Heath
  This will only get worse the longer the public obey rules and comply with tyranny.

  Paul Lancaster
  You are correct my friend. The sheep can’t see that they are actually escalating this nonsense by wearing their masks and following the rules because it certainly isn’t cutting the numbers of cases ( BS ) or deaths (more BS) according to msm. But lone-driver mask-wearers will say its the ‚flat-earthers’ who are the problem ! 😂

  Polubienie


 4. AWANTURA W SEJMIE! Podwójne standardy dla Brauna i Kaczyńskiego – on TOTALNIE odleciał!
  371 views•Premiered 24 minutes ago
  Tomasz Sommer

  krzysztof kaziura
  „Jezeli w Polsce bedzie praworzadnosc…” Hmmm.. to bardzo ciekawe co powiedzial wicepremier partii rzadzacej druga kadencje…

  Polubienie


 5. Braun WYRZUCONY z Sejmu! Policja użyła gazu! MEGA protesty w Niemczech ws. COVID-19!
  18,228 views•Streamed live 2 hours ago
  wRealu24

  Bozena Zzi
  Kaczynski ma krew na rękach a ten człowiecze kim jest ze nie ma kaganca na gębie co za dziad

  budrys kot
  Ten sejm to zwykłe gnoje i poseł Braun demaskuje ich bandyckie zamiary

  Pandora
  Jak się zaszczepią tą „cud szczepionką” to problem tzw. płodów przestanie istnieć – bo żadnych PŁODÓW już nie będzie!!! Dzieci także nie będzie!!!

  Polubienie

 6. @Homo1982
  Szczepionka opracowana w niecały rok? Dziękuję, postoję.

  szczepionki od MATOUSZA
  na szczęście tu jest POLSKA i lodówek na -80C nie zamówili i …> szczepionki się ROZMROŻĄ !

  @WIESLAWA
  KOMPLETNA BZDURA. BIORAC POD UWAGE, ZAGWARANTOWANY SOBIE USTAWA COVIDOWA BRAK ODPOWIEDZIALNOSCI ZA EWENTUALNE SKUTKI UBOCZNE, TO JEST SKANDAL!

  Nowa Normalność
  „Rząd BLOKUJE skuteczne leczenie COV*D’u!”

  Andrzej67
  Czy to ta nazistowska szczepionka???😃😃😃

  wirus
  W rzadzie sa prawie wszyscy seniorami to tą szczepionką niech sie sami zaszczepią!!

  Aronek
  Mateuszek zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek. Wszyscy zostaną nią przymusowo zaszczepieni, w wyniku czego ubędzie emerytów, rencistów i osób obciążających system zdrowia. To zrównoważy budżet

  https://wpolityce.pl/polityka/527523-polska-juz-zamowila-16-mln-dawek-jednej-ze-szczepionek

  Polska już zamówiła 16 mln dawek jednej ze szczepionek na Covid-19. Premier: Szczepienia pomogą nam szybciej zakończyć tę walkę

  opublikowano: godzinę temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: pixabay.com

  Na spotkaniu z kierownictwem firm Astra Zeneca i Pfizer zadeklarowano, że jak tylko szczepionki na koronawirusa zostaną dopuszczone do obrotu w UE, Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę; na jedną ze szczepionek już złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

  Pierwsze szczepionki w Polsce
  Premier pytany był podczas sobotniej konferencji m.in. o to, kiedy Polska otrzyma pierwsze szczepionki i na jakie ilości może liczyć nasz kraj.

  W zeszłym tygodniu spotkałem się z najwyższym kierownictwem firmy Astra Zeneca i Pfizer i zadeklarowaliśmy, że tak szybko, jak te szczepionki zostaną dopuszczone do obrotu w UE przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, tak szybko my zamawiamy maksymalną przysługującą Polsce z tytułu wielkości populacji, wielkości liczby ludności liczbę szczepionek

  — powiedział Morawiecki.

  W odniesieniu do jednej z tych szczepionek już to zamówienie złożyliśmy (…) – około 16 mln dawek, bo tyle przypadało z dostępnych dla całej UE dawek i maksymalnego poziomu, o jaki mogliśmy zawnioskować

  — dodał.

  Premier zachęca do szczepień
  Będziemy teraz nie tylko przygotowywać wszystkie zamówienia – robimy to natychmiast, jak to jest możliwe, w tym samym dniu – ale również codziennie zajmujemy się procesem dystrybucji szczepionki w momencie, jak ona się pojawi, i przeprowadzeniem procedur szczepienia tych ludzi, którzy oczywiście będą chcieli

  — zaznaczył Morawiecki.

  Podkreślił również, że zachęca wszystkich do zaszczepienia się, „bo to pomoże nam najszybciej zakończyć walkę z Covid-19”.

  wkt/PAP

  Polubienie

 7. Hak
  Zadam jednak to pytanie. Jaki jest efekt obowiązkowych maseczek? Przed czym nas obronił? I kolejne pytanie do lekarzy jakie są skutki noszenia zbyt długiego maski (oddychanie byle czym).

  kompletny MATRIX
  ale redaktorek odleciał: „wielka pomyłka” tymczasem nic się nie dzieje w Szwecji. Ludzie normalnie żyją, wszystko otwarte, rodziny się spotykają. Przed „pandemią” ludzie też umierali…

  Tylko one nas uratują
  No tak, trzeba szczepić.

  szef(c)
  Podaję właściwe dane z 20 listopada 2020r o Covid w Szwecji. Zakżenia 6243, zmarło 18 osób.

  CEO @MateoKostecki
  Artykuł propagandowy. LIczby nie kłamią. Szwecja od początku bez obostrzeń, 7 tys zakażeń. Polska po raz drugi rujnuje polskie biznesy – 20 tys. Faktycznie, Szwedzi to gupki jakich mało. LOL 🙂

  Pablito
  32 minuty temu
  188.146.36.*
  Jak to jest porażka, to w Polsce jest klęska. Po prostu czy są obostrzenia czy nie-wirus będzie.

  Krzysztof
  Kto władze Szweckie zmusił do zmiany narracji? Oto jest pytanie.

  @Mnemoniuk
  U nas są nielegalne totalniackie obostrzenia, a i tak ludzie chorują- jedni lżej, inni ciężej. Tam też jest tak samo. Różnica jest tylko w tym, że my rozwaliliśmy budżet i będziemy mieć zniszczone małe i średnie firmy oraz niedouczone dzieci, a oni nie.

  Onej juz zepsuty kalafior
  Walic ich jeszcze troch a tam bialych zabraknie i PO muzulansku blekotac bedom a uj z nimi lewackimi ujami

  gg
  Szczepionka na horyzoncie to i strategia szwedzka musi byc zdyskredytowana. Szumowski zdradzil jakie sa zasady pandemi na samym początku,tylko szczepionka….

  https://wpolityce.pl/swiat/527501-wielka-pomylka-szwecji-ich-strategia-okazala-sie-porazka

  Wielka pomyłka Szwecji. Liberalna strategia walki z pandemią okazała się porażką. Główny epidemiolog kraju przyznał się do błędu

  opublikowano: 4 godziny temu
  aktualizacja: 4 godziny temu


  autor: EPA/PAP

  Szwedzka liberalna strategia walki z koronawirusem, polegająca na zaleceniach zamiast zakazów okazała się porażką. Dopiero gdy znacznie wzrosła liczba zakażeń i zgonów, rząd zdecydował się na pierwsze poważne restrykcje. Główny epidemiolog kraju przyznał, że „nie spodziewał się tak złego rozwoju sytuacji”.

  W piątek w Szwecji odnotowano 7240 zakażeń koronawirusem, to największy dobowy przyrost od początku pandemii. Na Covid-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 66 osób. To jedna z wyższych liczb zgonów od kilku miesięcy.

  Tegnell przyznaje się do błędu
  A jeszcze wczesną jesienią, gdy Europa już zmagała się z drugą falą koronawirusa, główny epidemiolog kraju Anders Tegnell przekonywał, że duży wzrost zakażeń nie dotknie Szwecji. Z jego analiz wynikało, że mogą wystąpić jedynie lokalne ogniska. Pomóc miała częściowo odporność nabyta przez społeczeństwo wiosną, gdy Szwecja na skutek braku lockdownu została mocniej niż inne kraje dotknięta koronawirusem.

  Dziś pytany o nietrafione prognozy Tegnell broni się sytuacją epidemiologiczną na świecie i tłumaczy, że w zasadzie rozstrzyganie, „czy mamy już do czynienia z drugą falą nie ma sensu, a ważniejsza jest walka z koronawirusem”. Ostatecznie twórca szwedzkiej strategii przyznał się, że „nie spodziewał się tak złego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Szwecji”.

  Pogarszająca się sytuacja w Szwecji
  Wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem miały zahamować zaostrzone rekomendacje dla ludności np. o unikaniu centrów handlowych lub komunikacji miejskiej, wprowadzane od października po kolei w kolejnych regionach. Władze niektórych z nich jak np. Blekinge na południu Szwecji, nie mogąc porozumieć się z Urzędem Zdrowia Publicznego, w którym pracuje Tegnell, ogłaszały je z własnej inicjatywy.

  W tym samym czasie kolejne kraje Europy Francja, Hiszpania, Wielka Brytania czy Polska wprowadzały surowe obostrzenia. Tegnell wierzył, że Szwedzi dostosują się do zaleceń urzędów i dobrowolnie pozostaną w domach. Tak się nie stało. Media donosiły o imprezach organizowanych przez młodzież i zatłoczonych centrach handlowych, a dobrowolnej kwarantanny nikt w praktyce nie kontrolował. Tegnell przekonywał, powołując się na anonimowe dane operatora telefonii komórkowej Telia, że ludzie mniej się przemieszczają. Z każdym tygodniem liczba zakażeń rosła jednak dwu lub trzykrotnie, prześcigając rekordowe wskaźniki z wiosny.

  Ponownie w trudnej sytuacji zaczyna być służba zdrowia. Ogniska koronawirusa znów wybuchają w domach opieki, gwałtownie rośnie liczba zmarłych na Covid-19. W prasie ukazywały się kolejne apele naukowców o wprowadzenie poważnych restrykcji, zmiany strategii domaga się również centroprawicowa i prawicowa opozycja w parlamencie. Rząd zwlekał, ufając ekspertom z Urzędu Zdrowia Publicznego. Jeszcze w połowie października dyrektorowi tej instytucji Johanowi Carlsonowi przedłużono umowę o pracę do jesieni 2021 roku.

  Pierwsze poważne restrykcje
  Jednocześnie wraz z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej ponownie zaczyna spadać zaufanie do socjaldemokratycznego premiera Stefana Loefvena (do 35 proc. ankietowanych w badaniu „Aftonbladet”/Demoskop), choć w Szwecji ogólnie raczej wyborcy pozytywnie oceniają polityków i władzę państwową.

  Odpowiedzią premiera jest wprowadzenie od 24 listopada pierwszej poważnej koronarestrykcji, ograniczającej limit zgromadzeń publicznych do 8 osób pod rygorem kary grzywny lub do dwóch lat więzienia. Inne obostrzenie to zakaz serwowania alkoholu w lokalach gastronomicznych po godz. 22. Decyzje nazwane „największym we współczesnej historii Szwecji naruszeniem wolności” zostają ogłoszona na konferencji prasowej, na której twórca szwedzkiej strategii jest nieobecny. Tegnell pytany później przez dziennikarzy o decyzję premiera, odpowiedział jedynie, że rząd miał prawo ją podjąć.

  Czy rząd sprzeciwi się również Urzędowi Zdrowia Publicznego i wprowadzi chociaż zalecenie zakrywania ust i nosa? Na razie premier stwierdził, że „maseczki nie są zakazane”. Za to do ich wykorzystania przekonuje Królewska Szwedzka Akademia Nauk, instytucja przyznająca nagrody Nobla w naukach ścisłych. W wydanym komunikacie eksperci powołując się na badania napisali, że zakrywanie ust i nosa jest skutecznym narzędziem w komunikacji publicznej oraz w innych miejscach, gdzie trudno zachować dystans. Wcześniej Szwecję do tego samego nawoływali eksperci WHO.

  Maseczkom wciąż sprzeciwia się Tegnell, uważając je za mało skuteczny środek. Uważa, że świadczy o tym szybki rozwój pandemii w krajach, gdzie są one obowiązkowe. Dopytywany o wyniki badań, które udowadniają skuteczność maseczek często dodaje, że „w niektórych sytuacjach mogą być one dodatkowym zabezpieczeniem”, ale jednocześnie nie popiera ich masowego stosowania.

  Dotychczas uwielbiany przez wielu Szwedów Tegnell, którego podobiznę niektórzy tatuowali na ciele, częściej staje się antybohaterem. W internecie powstał mem, w którym fenomen jego popularności nazwano „drugim syndromem sztokholmskim”, czyli przejawem sympatii ofiar do swojego oprawcy. Urząd Zdrowia Publicznego wciąż utrzymuje, że mimo wprowadzenia poważniejszych restrykcji, wciąż obowiązuje ta sama strategia, a tylko „zmieniły się jej narzędzia”.

  W ocenie działań Tegnella i rządzących mogliby pomóc niezależni eksperci. Latem, gdy na skutek braku zamknięcia społeczeństwa, koronawirus przyczynił się do śmierci wielu pensjonariuszy słabo zabezpieczonych domów opieki rząd zgodził się na utworzenie komisji ds. zbadania szwedzkiej strategii walki z koronawirusem. Do końca listopada miała powstać pierwsza część raportu dotycząca zaniedbań w domach opieki, ale jak poinformowano prace przeciągną się, „gdyż nie spodziewano się aż tak dużej ilości materiału potrzebnego do analizy”

  Według specjalizującego się w chorobach zakaźnych prof. Jana Alberta z Instytutu Karolinska obecna sytuacja Szwecji wynika z braku wystarczających działań na początku epidemii.

  Nasi sąsiedzi (Norwegia, Finlandia i częściowo Dania) odnieśli wiosną sukces. Możliwe, że te działania procentują do dziś

  —uważa prof. Albert. Była główna epidemiolog kraju i poprzedniczka Tegnella, Annika Linde, stwierdziła w jednym z wywiadów, że Szwecja „nie była przygotowana na drugą falę epidemii”. „Szwedzkie władze postępowały zbyt wolno. Zamiast działać proaktywnie, podejmowały decyzje, gdy wirus już się rozprzestrzenił na znaczną skalę” – oceniła Linde.

  W Szwecji w ciągu ostatnich dwóch tygodni średnia zakażeń koronawirusem wynosi 562 na 100 tys. mieszkańców. Ogólnie potwierdzono ponad 200 tys. przypadków, zmarło ponad 6,3 tys. osób.

  Dotychczas w domach opieki doszło do zakażenia 7 645 osób, a na Covid-19 zmarło 2 843 z nich. Wśród seniorów i osób niesamodzielnych korzystających w domu z opieki społecznej liczby te wynoszą odpowiednio 5 619 oraz 1 574.

  kk/PAP

  Polubienie

 8. Katarzyna
  Prymitywne to…Nikt nie neguje istnienia wirusów. Przychodnie nie działają, ludzie umierają niediagnozowanie, gospodarka leży- a oni łzawe ściemy zapodaja…Naprawdę, macie ludzi za durniów…

  Słaba propagandówka – kolega
  też krytykował pandemioparanoję, zachorował, nadal krytykuje działania rządu gdyż co innego wirus który istnieje a co innego obieranie wolności i niszczenie ekonomiczne pod pretekstem walki z nim

  Królowa Śniegu
  Cóż za chwytająca za serce historyjka…łzy płyną mi po policzkach…powinien powstać serial na ten temat: antycovidowcy i antyszczepionkowcy przepraszają Naród…byłyby pełne sale w kinach.

  Tfu
  Taki sam artykuł mogę wyb.ździć o facecie który śmiertelnie wierzył w smiertelną zarazę, ale przejrzał na oczy i przeprasza wszystkich poobrażanych „płaskoziemców”. Dno I żenada. Żadnych Faktów w artykule

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527492-antycovidowiec-przeprasza-policje-bog-mnie-pokaral

  Dramat antycovidowca. Negował pandemię i obrażał policję. Zapłakany zadzwonił z przeprosinami. „Bóg mnie pokarał”

  opublikowano: wczoraj


  autor: PAP/EPA

  Szalejąca na świecie pandemia koronawirusa wywołuje wiele skrajnych reakcji. Niestety, również w polskim społeczeństwie nie brakuje ludzie, którzy podważają sam fakt istnienia wirusa lub skalę pandemii. Jesteśmy świadkami promowania nawet najbardziej absurdalnych teorii. Bycie tzw. koronasceptykiem nie jest jednak łatwe. Przekonał się o tym mężczyzna, który wcześniej obrażał policję i przekonywał, że z powodu obostrzeń ograniczana jest jego wolność.

  Mężczyzna ten, jak sam przekonuje, był w szpitalu, w którym zobaczył skutki działania koronawirusa. Przejęty obrazem, który zobaczył szpitalnym korytarzu. Widok wstrząsnął nim do tego stopnia, że postanowił przeprosić za swoje wcześniejsze zachowanie.

  Zadzwonił do jednej z komend policji, gdzie rozmawiał z funkcjonariuszką. Postanowił przeprosić za swoje dotychczasowe zachowanie. Tłumaczył to swoją wizytą w szpitalu. Poprosił też policjantkę, by chroniła protestujących na ulicach. Przekonywał, że nie zdają sobie oni sprawy z powagi sytuacji.

  Emocjonalne przeprosiny
  Pani rzecznik, ja panią przepraszam. Wczoraj byłem w szpitalu i zobaczyłem, jak wygląda koronawirus. (…) Przepraszam panią, jeśli pani ubliżyłem. Niech pani chroni tych młodych ludzi, którzy tam strajkują. Oni sobie nie zdają sprawy. (…) Emocje robią swoje, ale wczoraj ja to zobaczyłem, pani szanowna. (…) Może mnie pan Bóg też pokarał.

  – mówił zapłakany mężczyzna.

  Policjantka zapewniła go, że nie chowa urazy i życzyła mu zdrowia.

  Życzę panu zdrowia. Ja się nie gniewam

  – powiedziała.

  Nagranie z rozmowy udostępnił profil polskiej policji na Twitterze:

  Warto odsłuchać i samemu wyciągnąć wnioski. Mężczyzna wcześniej obrażał Policję i policjantów, twierdził, że Policja ogranicza prawa do gromadzenia się osób. Po – jak słychać – dającej do myślenia wizycie w szpitalu nastąpiła zmiana, ale i odwaga, aby przeprosić.

  mly/Twitter

  Polubienie


 9. PILNE! Testy PCR są bezużyteczne! Czy globaliści przejmują świat? Premiera „Fałszywej Pandemii2”!
  29,624 views•Streamed live 5 hours ago
  wRealu24

  Renata 2020
  Dzięki za rzetelne informacje.

  Janina Szpernalowska
  Pan Doktor leje miód na moje Serce ….

  Mariusz Dymiński
  „Testy PCR są bezużyteczne” wręcz przeciwnie, całe gospodarki zatrzymuje test PCR

  bubibej
  jest użyteczny do maniupulacji

  R kudri
  nie testy tylko choroba i jej konsekwencje wplywaja na gospodarke i rzeczywistosc. Czy tak trudno ci zrozumiec ze gdyby nie bylo testow to tych chorych by nie bylo ??? A moze masz inna „teorie?”? Czyli wg ciebie nie robic testow i nie bedzie chorych i zmarlych. Czy glupota ma granice ? Nie musisz odpowiadac na to ostatni bo to pytanie retoryczne. Pozdrawiam i zycze zdrowia

  Andrzej Wolski
  Autor jest przedstawicielem polskiej inteligencji… wiecej takich ludzi w debacie publicznej w Polsce .. moze uda sie wreszcie stworzyc i u nas powazną debate.

  lech wolanowski
  zdaje się że nawet inteligencja jest bezużyteczna 😦

  Adziala – Metin2
  Czy to nie dociera do Premiera Morawieckiego?.

  Polski Kanał Dawah Polska
  pinokoio jest od kłamania a nie od słuchania

  bracikmen
  Gównowiecki jest od słuchania masonerii i wykonywania rozkazów starszych i mądrzejszych. Pod ścianę z nim.

  Tadeusz Grydziuszko
  Wziął kasę to go nic nie interesuje

  Polubienie

 10. Gość
  „Doktor Mengele” w akcji! Lubi Pan nękać ludzi – pastwić się nad nimi? Czy ma Pan świadomość ruiny gospodarczej, socjologicznej, społecznej, psychicznej, medycznej i każdej innej doprowadziliście?

  FOOLS-wagen? no, thanks!
  NFZ nie realiizuje usług, za które płacimy – proszę tym sie zajać panie ministrze, a i niech do premiera Morawieckiego dotrze, że juz nie jest banksterem i nie musi słuchać poleceń z Davos.

  PiotrD
  Podobno nie ma zachorowan na grype… Czyzby grypa umarla na covid ?

  Odpowiecie za to
  Mam nadzieję że tego szkodnika Niedzielskiego już nie będzie. Oczywiście jego miejsce jest w pace.

  Krasnal Dwalin
  Biada krajowi, którym rządzą szaleńcy.

  yupiter @yupiter
  Która szczepionka coraz bliżej? Od października próbuje kupić szczepionkę przeciwko grypie i nie mogę jej otrzymać. W aptece słyszę , że nie ma i nie będzie. Rząd zapewniał mnie , że będą bezpłatne szczepionki lub 50% płatne a nie ma żadnych. Nie dość że kłamią to jeszcze oszukują. katastrofa. na co wy liczycie? Skończycie jak Tusk i PO a ja nie znoszę oszustów..

  cynik
  O! Obowiązkowe testy przesiewowe! Jasne, a kto przeżyje te testy, to mu wszyć czipa, takiego jak dla psa.

  JAR
  NIECH W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI ZASZCZEPI SIE CALY RZAD-POSLOWIE SENATOROWIE-I OCZYWISCIE CALA KANCLARIA PREZYDFENTA-PREZYDENT Z RODZINA -JA POCZEKAM MINIMUM 2 LATA BEDE OBSERWOAL ILU PRZEZYJE-[NORMALNY]

  Lockdown
  Czy w polskiej Konstytucji jest jakies prawo do obrony przed wladza, ktora dezinformuje i planuje doswiadczenia medyczne na Narodzie Polskim? Jak mozna sie bronic przed bandytyzmem wladzy?

  Realista
  Niesprawdzone na zwierzętach, doświadczalne i sklecone w pośpiechu szczepionki mRNA z wykorzystaniem nanotechnologii w celu depopulacji! Zastosowana, komusza metoda; problem-reakcja-rozwiązanie !!!

  Pitbull
  Słuchaj no bałwanie! Znowu coś obiecujecie motłochowi? Gdzie szczepionki na grypę! Jesteście okrutni!

  Neduaaiit
  Proponuję by pan Niedzielski wespół z Morawieckim i wszystkimi innymi promotorami szczepionki skorzystali z niej jako pierwsi. Społeczeństwo popatrzy sobie na efekty i samo zdecyduje.

  Azet
  https://nczas.com/2020/11/22/horror-w-panstwowej-sluzbie-zdrowia-oddzialy-covidowe-to-umieralnie/ cala prawda o tych szpitalach to jest umieralnia a tvp bije piane i klepie 24godz to samo

  JAR
  ILU LUDZI MUSI UMRZEC NA BRAK OPERACI-POLAMANE RECE-NOGI-NORMALNE LECZENIE PRZEZ LEKARZY ZAPALENIA PLUC-WYLEWY-ZATORY-ZADEN SZPITAL NIE LECZY-LEKARZE NIE BADAJA-MUSISZ-PODPISAC ZE MASZ COWIDA -ZABUJCY

  https://wpolityce.pl/polityka/527692-niedzielski-chcemy-zaczac-szczepienia-w-styczniu

  Szczepionka coraz bliżej. Niedzielski: „Chcemy zacząć szczepienia w styczniu”. Kto będzie mógł z niej skorzystać jako pierwszy? SPRAWDŹ

  opublikowano: 6 godzin temu


  Minister zdrowia Adam Niedzielski / autor: Fratria

  „Jesteśmy w bieżącym kontakcie z producentami szczepionki na koronawirusa, którzy są najbardziej zaawansowani. To jest dwóch dostawców. (…) Obie te firmy deklarują nam, że już w grudniu będzie dostawa po milion szczepionek na nasz rynek, czyli mielibyśmy pulę blisko 2 milionów szczepionek” – poinformował na antenie RMF24 Adam Niedzielski, minister zdrowia.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy kolejne etapy walki z pandemią. Premier: Zaczynamy „100 dni solidarności”, które pomogą nam lepiej przetrwać najbliższe miesiące
  https://wpolityce.pl/polityka/527509-premier-morawiecki-zaczynamy-okres-100-dni-solidarnosci

  Szczepienia już w styczniu?
  Niedzielski w rozmowie z Robertem Mazurkiem podkreślił, że w pierwszej kolejności szczepionki trafią do służb mundurowych, medyków i osób z grupy podwyższonego ryzyka.

  Chcemy zacząć szczepienia w styczniu

  —oświadczył minister.

  Kiedy będzie mogła zaszczepić się reszta obywateli?

  Deklaracje są takie, że w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy kto będzie chciał, to się zaszczepi

  —zapowiedział Niedzielski.

  Pytany, kiedy będziemy mogli zacząć mówić o końcu pandemii i przejściu do normalnego życia, odpowiedział:

  Myślę, że do późnej wiosny, początku lata, powinniśmy się zaszczepić i ta choroba (…) powinna zejść do takiego statusu, jakie mają inne choroby. Jak grypa

  —powiedział.

  Jednocześnie dodał, że wcale nie jest pewne, czy nakaz noszenia maseczek zniknie nawet po pandemii.

  Testy przesiewowe

  Minister zdrowia pytany był również o to, w jakich województwach dojdzie do testów przesiewowych. O tym, że są takie plany, poinformowano podczas sobotniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk – tu zostaną przeprowadzone badania przesiewowe. Szef MZ: To regiony najbardziej dotknięte przez Covid-19
  https://wpolityce.pl/polityka/527518-gdzie-zostana-przeprowadzone-badania-przesiewowe

  Jeszcze ostateczne decyzje nie zostały podjęte, w jaki sposób przeprowadzimy testy przesiewowe na koronawirusa. Decyzja zapadnie w tym tygodniu

  —powiedział, dodając, że brane są pod uwagę dwa modele przeprowadzenia testów.

  (…) W jednym z modeli damy uprawienia lekarzom rodzinnym. Każdy będzie mógł przyjść i zostać przebadany. Drugi model to wykorzystanie całej sieci punktów drive-thru. Pewnie będzie to obowiązkowe

  —tłumaczył.

  „Sytuacja się stabilizuje”
  Niedzielski pytany był również m.in. o mniejsza w ostatnich dniach liczbę testów.

  O tym przede wszystkim decydują lekarze rodzinni w Polsce. To, że jest mniej testów, oznacza że sytuacja się stabilizuje. Mniej ludzi zgłasza się lekarzy z objawami

  —podkreślił.

  Nowe obostrzenia na Boże Narodzenie?

  W rozmowie padło również pytanie o ewentualne wprowadzenie nowych obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia.

  Święta są za trzy tygodnie, jeszcze dużo się może zmienić. Te zmiany w czasie pandemii ciągle nas zaskakują. Być może choć raz będziemy zaskoczeni pozytywnie. Na razie pola manewru nie mamy, bo poziom zachorowań jest cały czas bardzo duży, zdarza się, że jest nawet w granicy 25 tys.

  —wskazał.

  Ferie, hotele – co z nimi?

  Niedzielski pytany był również o ferie zimowe. Czy uczniowie w całej Polsce będą mieli je w jednym terminie?

  To jest decyzja, która już zapadła. (…) Na tę chwilę tak. (…) Ta decyzja zapadła

  —podkreślił.

  Poinformował również, że jest plan, aby hotele i pensjonaty pozostały zamknięte do 17 stycznia.

  Taki jest plan

  —powiedział.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Galerie handlowe będą otwarte. Co ze szkołą i feriami? Ograniczenia na święta? SPRAWDŹ dalsze etapy walki z pandemią koronawirusa
  https://wpolityce.pl/polityka/527516-znamy-dalsze-etapy-walki-z-covid-19-co-sie-zmieni

  kk/RMF24

  Polubienie


 11. Globalna rewolucja elit przy pomocy wirusa! Kroniki pandemii! S. Danilczuk wRealu24
  1,309 watching now•Streamed live 47 minutes ago
  wRealu24

  Polubienie

 12. AANTADYNA
  Na stronach GIS covid-19 nie jest wpisany jako choroba zakaźna. Nie ma jej na liście chorób zakaźnych. Dlaczego więc izoluje się ludzi i chce się koniecznie wyszczepić ?

  XYZ
  Najpierw zaszczepić członków Rządu i ich rodziny od najmłodszego do najstarszego i poczekać 2-3 miesiące na efekty. A od seniorów się odstosunkować (czyli odp …). ZUS już zarobił na zmarłych.

  BHO
  https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca-zwolniona-z-odpowiedzialnosci-za-dzialanie-szczepionki-covid-19

  Jola
  Szczepionka na wirusa który się mutuje po co chyba żeby nam zdrowie zniszczyć za nasze pieniądze już pierwszy ochotnik szczepionkowy podobno już jest na drugim świecie…

  Bożena
  Wyszczepcie się sami ze swoimi rodzinami!My poczekamy aż zostanie szczepionka przetestowana na was!Jaki pośpiech,kto was tak goni aby Polaków okaleczać?!PMM na czyim pasku pan chodzi?Skandal!!!!!

  BHO
  po prostu nie możemy ryzykować, jeśli za … cztery lata szczepionka wykaże skutki uboczne – powiedział agencji Reutera Ruud Dobber, członek zarządu AstraZeneca

  ada
  koszt szczepionek, lodówek -80, dystrybucji w odpowiednich warunkach i szczepienie pewnie przekroczy roczny budżet całej służby zdrowia. To oznacza całkowite jej bankructwo.

  oko
  TERROR

  @wikto-r
  Zastanawiam skąd to nastawienie premiera na szczepionkę od Pfizera, skoro są olbrzymie wątpliwości co do rzetelności testów. Nie ujawniono na jakiej bazie osób testowano, w jakim wieku byli, czy byli w grupie ryzyka? Pfizer zaliczył tyle wpadek w przeszłości, że kupowanie od niego szczepionki, to olbrzymie ryzyko. Nieracjonalność wydatków jest porażająca. Kupuje się bardzo drogi Remdesivir, którego skuteczność jest znikoma, natomiast ściga się lekarzy za stosowanie taniej, ale skutecznej Amantadyny. Ważniejsza jest kasa od ludzkiego życia? Jeśli są badania nie tylko polskie, o skuteczności amantadyny, leku bardzo taniego i na, który nie potrzeba licencji, tedy są schody w jego stosowaniu. Ludzie masowo wykupili lek z aptek i sami się leczą lub zabezpieczają. A powinno to robić się pod nadzorem lekarzy. Czy mafia farmaceutyczna opanowała Izbę lekarską i Ministerstwo Zdrowia?

  zbych
  No już dobrze ! Dotarło do nas, że chcecie nas wyszczepić. Ja się pytam, kiedy będziecie nas skutecznie leczyć ? Nie objawowo, ale przyczynowo ! Co z lekiem z lubelskiego Biotechu, co z amantadyną ?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527858-wiemy-kiedy-rzad-przedstawi-system-szczepien-na-covid-19

  Wiemy, kiedy rząd przedstawi system szczepień na Covid-19. Rzecznik rządu: Przygotowujemy się, by natychmiast rozpocząć działania

  opublikowano: godzinę temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: pixabay.com

  Albo na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego zostanie zaprezentowany system szczepień na Covid-19; poinformujemy, jak będzie wygalała rejestracja, gdzie będą punkty szczepień – poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — RAPORT. Polska walczy z koronawirusem. Efekt obostrzeń? Niewiele ponad 15 tys. nowych przypadków. Zmarło 156 osób
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524688-raport-polska-walczy-z-ii-fala-covid-19-stan-na-listopad

  — TYLKO U NAS. „100 dni solidarności” w walce z Covid-19. Prof. Gut: Rząd musi balansować. Czynnik ludzki jest u nas niedoceniany
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527623-tylko-u-nas-prof-gut-czynnik-ludzki-jest-niedoceniany

  — Szczepionka coraz bliżej. Niedzielski: „Chcemy zacząć szczepienia w styczniu”. Kto będzie mógł z niej skorzystać jako pierwszy? SPRAWDŹ
  https://wpolityce.pl/polityka/527692-niedzielski-chcemy-zaczac-szczepienia-w-styczniu

  Szczepionka wkrótce w Polsce

  W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki mówił o szansie na to, że około 18 stycznia będą pojawiały się już pierwsze dostawy szczepionek na Covid-19. Szef rządu zapowiedział, że Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę. Poinformował, że na jedną ze szczepionek Polska już złożyła zamówienie 16 mln dawek.

  Rzecznik rządu zapytany we wtorek w TVP1, kiedy będzie wiadomo, jak będzie wyglądał system szczepień, odpowiedział, że obecnie finalizowane są „rozwiązania w zakresie dystrybucji szczepionki, sposobu zapisywania się”.

  Plan szczepień

  Albo na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego tygodnia taki system zostanie pokazany, w jaki sposób będzie wyglądała rejestracja, w jakich miejscach będą dostępne punkty szczepień, bo my się przygotowujemy wcześniej, tak, aby od punktu zero, czyli od momentu, kiedy pierwsze szczepionki zostaną dostarczone, w ciągu kilku dni rozpocząć ich dystrybucję

  — powiedział Müller.

  Pierwszą grupą, która będzie mogła zostać zaszczepiona – zaznaczył – będą seniorzy oraz równolegle służby medyczne; następnie zaszczepiona będzie mogła być część służb mundurowych, bezpośrednio odpowiadających za pomoc w walce z epidemią, a następnie poszczególne grupy społeczne, według kolejności, która zostanie niedługa opublikowana.

  Rzecznik rządu poinformował, że do szczepienia będzie można się rejestrować m.in. poprzez specjalną infolinię lub przez internet.

  wkt/PAP

  Polubienie

 13. dsfaadv
  Koncentration Lager Polin zgłasza swój żywy inwentarz do eksperymentów. Będą podawane różne próbki i dawki oraz grupa kontrolna placebo zaś materiał biologiczny ma myśleć że to profilowanie zdrowotne.

  Serio
  Dziwię się że medium powszechnie uznawane za prawicowe nie podnosi larum na temat przymusowych szczepień do których systematycznie nas oswaja rząd. Tfuuu…jesteście kolejnym TVNem i niech was szlag!

  jk
  szczepienia tylko dobrowolne. w przeciwnym wypadku strajk kobiet to mało znaczące zdarzenie w porównaniu do tego co się będzie działo. rząd tego nie wytrzyma. polecą głowy. dosłownie.

  jk
  podstawą jest dobrowolność szczepień bez żadnych innych sankcji. i tyle w temacie.

  Polak
  Nie o to chodzi! Chodzi i to, że szczepionka nie może być obowiązkowa oraz nie może być absolutnie żadnych restrykcji związanych z brakiem zaszczepienia!

  @kris9999
  Ja nie będę się szczepił więc dla mnie nie kupujcie. I druga sprawa: ta „Europejska Agencja”, która ma „zatwierdzać” szczepionki to kpina. To skorumpowany urzędniczy twór. Zatwierdzą to co mają zatwierdzić.

  A przymusowe szczepienia wsadzcie sobie głęboko w wasze poselskie tyłki. Zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli będą chcieli zacząć szczepić przymusowo to ten rząd trzeba wysadzić w kosmos w trybie natychmiastowym.

  emen
  poczytajcie sobie życiorys tego gościa – a wiele się Wam wyjasni…

  janK
  Na dziś, kto znajdzie wspólny mianownik dla : pandemii, szczepień, lock down, wyborów w USA, całej tej geostrategii i że „pieniendzy jest mnóstwo”, i że Niemcy z Francją się kokoszą przy pomocy UE..

  Tom
  czyli o życiu Polaków będzie decydować skorumpowana Agencja UE a rząd Polski umywa ręce, to jest planowanie/knucie przeciwko Polakom w porozumieniu z ludobójcami – ludobójstwo nie ulega przedawnieniu

  j
  Minister mówi, że szczepionka musi przejść badania kliniczne. Trwa to najmniej kilka lat Polakom chce zaaplikować coś, co powstało niespełna rok temu. Czy oni świadomie chcą Naród zniszczyć?

  …karol…
  Szczepionka na wirusa który się mutuje po co chyba żeby nam zdrowie zniszczyć za nasze pieniądze

  luka
  Czy Europejska Agencja Leków jest współfinansowana przez UE oraz światowe firmy farmaceutyczne?

  i pod trybunał LUDOWY
  W razie zmiany władzy łapać dziada by nie zwiał do usraela

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527997-wazne-wyjasnienia-szefa-mz-ws-szczepionek

  Minister zdrowia uspokaja: Żadna szczepionka, która nie będzie miała zatwierdzenia przez Europejską Agencję nie będzie w ogóle kupiona

  opublikowano: wczoraj


  autor: Fratria

  Stosujemy kryterium bezpieczeństwa pacjenta. Żadna szczepionka, która nie będzie miała zatwierdzenia przez Europejską Agencję nie będzie w ogóle kupiona. Natomiast, którą szczepionkę pacjent otrzyma, będzie decydował lekarz – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Wyjaśnił, że „każda ze szczepionek będzie miała troszeczkę inne wskazania dotyczące np. grupy wiekowej czy osób ze schorzeniami współistniejącymi”.

  Na antenie TV Republika szef resortu zdrowia pytany był o notowany w ostatnich dniach spadek przypadków zakażeń.

  Dziś liczba spadła do 10 tys. – to poziom niespotykany od dłuższego czasu

  —przyznał minister Niedzielski.

  Wyjaśnił, że ministerstwo przeszło na nowy system sprawozdawczy, który jest systemem sprawniejszym, bo podaje dane, które są wpisywane bezpośrednio przez laboratoria. Tymczasem wcześniej bazowaliśmy na systemie sprawozdawczym z sanepidu, czyli raportowaliśmy te wyniki, które z laboratoriów trafiły do sanepidów, a wiadomo, że jest opóźnienie w przepływie tej informacji, bo tam też są kwarantanny, tam też pracownicy chorowali

  —powiedział Adam Niedzielski.

  Być może obecna redukcja liczby zachorowań wynika z tego, że przeskoczyliśmy pewien etap opóźnienia w sprawozdawczości informacyjnej. Ta, którą dziś pokazujemy, jest bliższa rzeczywistemu stanowi epidemii

  —ocenił szef resortu zdrowia. Dodał, że opóźnienia mogły liczyć nawet kilka dni.

  Minister zdrowia zwrócił uwagę, że w Polsce ilość badań świadczy o skali zachorowań.

  Głównym elementem badania są zlecenia z POZ. Jeśli one maleją, to znaczy, że mniej pacjentów zgłasza się z objawami koronawirusa. W związku z tym, lekarze w ramach wywiadu epidemicznego, czy diagnozowania pacjenta – po prostu zlecają mniej zleceń na badania

  —powiedział Niedzielski.

  Pytany o wciąż wysoką śmiertelność, szef resortu zdrowia powiedział, że „podawane liczby są najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Tu nie ma przestrzeni do jakiegokolwiek zniekształcenia systemem sprawozdawczym” – oświadczył minister. Wyjaśnił, że liczba zgonów odzwierciedla falę zachorowań sprzed dwóch tygodni, kiedy notowaliśmy ok. 25 tys. zachorowań.

  Najpierw są zachorowania, później hospitalizacje, następnie intensywna terapia i w końcu może się pojawić problem zgonów

  —powiedział Niedzielski.

  Zwrócił również uwagę, że pacjenci zbyt późno zgłaszają się do lekarza, a wówczas dużo trudniej jest im efektywnie pomóc.

  Często podanie osocza czy remdesiviru nie pomaga i pozostaje już tylko respirator i intensywna terapia

  —zauważył minister.

  Wspomniał jednocześnie o programie związanym z pulsoksymetrami.

  Obecnie podłączonych pod nich jest ok. 400 osób. Żeby w odpowiednim momencie zawiadomić zespół ratownictwa medycznego i przekazać pacjenta do szpitala, zostało powołane specjalne centrum monitoringu

  —powiedział Niedzielski.

  Kwestia szczepień
  Zapowiedział, że na początku przyszłego roku zaczną napływać szczepionki i rozpocznie się masowa akcja szczepień.

  Kulminacja nastąpi pewnie w lutym-marcu, kiedy to szczepienie będzie powszechne wykonywane w społeczeństwie

  —powiedział minister.

  Zapytany, czy obywatele będą mogli sami wybrać sobie jedną z kilku szczepionek na koronawirusa, które pojawią się na rynku, szef resortu zdrowia odpowiedział, że decyzja będzie zależała od lekarza.

  Stosujemy kryterium bezpieczeństwa pacjenta. Żadna szczepionka, która nie będzie miała zatwierdzenia przez Europejską Agencję nie będzie w ogóle kupiona. To jest warunek całej transakcji

  —powiedział Niedzielski.

  Podkreślił, że „każda szczepionka będzie gwarantowała ten sam poziom bezpieczeństwa”.

  Każda musi przejść te same fazy badań klinicznych, te same zapewnienia, muszą być przedstawione obiektywne wyniki badań poszczególnych faz, musi być również odpowiedni poziom populacji, testowany tą szczepionką

  —wyjaśnił minister.

  Powiedział, że to, czy ktoś otrzyma szczepionkę opartą na tradycyjnych technologiach czy nowoczesnych „będzie zależało w pierwszej kolejności od lekarza, który będzie decydował”.

  Każda ze szczepionek będzie miała troszeczkę inne wskazania dotyczące np. grupy wiekowej, osób ze schorzeniami współistniejącymi, bo w jednym przypadku dane choroby mogą być przeciwskazaniem, a w innym nie muszą

  —wyjaśnił Niedzielski.

  kk/PAP

  Polubienie

 14. adi
  niech te osły z rządu co zdradziły Polaków uczestnicząc w operacji PLANdemia same się zaszczepią, bankster z Niedzielskim pierwsi, a od Polaków won

  liczyrzepa
  Przewaga cuś za cuś nad zagmatwanym w niby państwie systemie prawnym daje 15 gr od 15mln czyli 1,5 mln złotych do kieszeni a 25 groszy 2,5 mln do kieszeni a 35 gr 3,5 mln do kieszeni. Czysty koshbusn

  Tom
  PiSowcy przestańcie knuć przeciwko Polsce i Polakom i tak jesteście skończeni i nie doczekacie wiosny. Odpowiecie za te dziesiątki tysięcy zamordowanych Polaków przez wasz paraliż ochrony zdrowia

  Guy Fawkes
  Wsadźcie sobie w dooopę tą szczepionkę na psycho wirusa. Wielokrotnie więcej ludzi umarło przez walkę z covidem niż przez covida. Chcecie stworzyć człowieka-GMO sk…..

  90%skuteczności HAHAHA
  PRZECIEŻ PIS NIE OSZCZĘDZA. CIEKAWE CZY POKOLENIE 500PLUS BĘDZIE ZA TO WDZIĘCZNE I BĘDZIE CHCIAŁO SPŁACAĆ DŁUGI KOMUNY I POPIS. MENGELE

  https://wpolityce.pl/polityka/528112-niedzielski-z-dostepnoscia-szczepionki-nie-bedzie-problemu

  Minister Niedzielski zapewnia: Z dostępnością szczepionki na koronawirusowa nie będzie problemu. Jako państwo nie możemy oszczędzać

  opublikowano: za 4 minuty


  autor: PAP/Leszek Szymański

  Monitorujemy zasób łóżek dla pacjentów covidowych – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jest mniej sytuacji, gdy karetki z chorymi muszą długo czekać – ocenił. (…)

  Polubienie


 15. Rząd ZWODZI Polaków! Tak chcą ZATAIĆ działanie 𝙎𝙯𝙘𝙯𝙚𝙥𝙞𝙚𝙣𝙞𝙖 | WIADOMOŚCI
  15,426 views•Nov 28, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  Adam
  Szczepionki rozne w zaleznosci od wieku????????????????? Czyli dla emerytow z trucizna!!!

  ro ma
  Pfizer zaszczepil 40 tysięcy ludzi a raportuje wyniki tylko 170. Dlaczego? https://www.fool.com/investing/2020/11/28/pfizers-vaccine-is-effective-but-it-has-issues/

  internet turbo
  Niedzielski pokaż publicznie jaka szczepionka przeszła 4 testy i czy ta na c19 bedzie po 4 testach czy po dwóch

  internet turbo
  Niedzielski dlaczego nie ma odszkodowań za powikłania poszczepienne robicie Holokaust na Polakach

  Polubienie

 16. @marina
  APIENIADZE NA TO STAD: „Premier zamraża do końca roku nagrody w budżetówce O blokadzie wydatków poinformował w tym tygodniu wszystkie resorty Minister Finansów Tadeusz Kościński. Środki zaoszczędzone na nagrodach i dodatkowych wynagrodzeniach rocznych mają być przeznaczone na zakup szczepionki na SARS-CoV-2 oraz na pomoc dla przedsiębiorców” BOGACZOM LENIOM 500+ NIE ZAMROZA!!!!!! SOBIE TEZ!!!!!! ZABIORA ZWYKLYM URZEDNIKOM KTORZY ZASUWAJA W POCIE CZOLABOBSLUGUJAC ICH TARCZE!!!! MORAWIECKI DO DYMISJI! ZA PIS TAK SAMO JSK ZA PO SS SWIETE KROWY!!!! CI BOGACI KOLESIE!!!

  PO OWOCACH ICH CZYNÓW..
  P L A N D E M IA to dla mnie ostateczny upadek etosu lekarza. dotychczas doili kasę bazując na ułomności publicznej opieki zdrowotnej. TERAZ PALĄ GŁUPA I TRZEPIĄ KASĘ! teleporady, hehe…

  jle_ffm
  I znowu pis podzielił ludzi- tym razem padło na lekarzy. MOtto tej partii to powinno być: dziel i rządż a nie jakaś tam dobra zmiana.

  Hypo
  Skandalem jest dzielenie pacjentów na lepszych – z covidem – i resztę bydła, które ma siedzieć cicho w domu, a porad zasięgać przez telefon. Odpowiedzialni za to powinni gnić w lochu.

  SąGranice
  3 godziny temu
  188.146.130.*
  Chyba na Narodowym, skoro dla „oddelegowanych”…

  propaganda
  Wojewoda kieruje swoich. W tych samych szpitalach wieloletnie pracownicy dostaną połowę za dokładnie tę samą pracę. Ludzie, przecież to się niczego nie trzyma. Kogo wybraliście.. ???? Nieudaczników.

  Obserwator
  Ile osób można wyleczyć w Polsce za 2 miliardy przekazane na TV?

  Myślenie nie boli
  A pisowskie wPolityce pokazuje propagandowe dzieło reżimu pusty „szpital narodowy” na który płacimy kilka razy więcej niż na zwykły. Tylko wierni reżimowi mają szanse na pieniądze.

  Apache1980
  Żenada. Dwa miliardy dla polskiego goebbelsa z naszych pieniędzy wyskrobaliście, dla medyków zabrakło

  Za co ta kasa
  Codziennie 600 i więcej osób umiera na covida. To jakoś słabo konowały się staracie i jeszcze coraz więcej kasy dla was ma być. Nauczcie się najpierw leczyć bo coś słabo wypadacie.

  Tak to wygląda
  Przestańcie walić kasę na tego covida, bo to nigdy się nie skończy. Za co ta kasa, szpitale cividowe to umieralnie. Pacjent bez kontaktu z bliskimi, jest na koniec ładowany do wora. A kasa idzie!

  A można i taki dać tytuł
  Nie będzie pieniędzy dla większości medyków walczących z Covid, tylko dla wyznaczonych przez wojewodę!

  prawda
  rozumiem dlaczego nikt się pod tym artykułem nie chciał podpisać. Przecież Sejm właśnie ODEBRAŁ dodatki wszystkim walczącym z covid (poza tymi, którzy są skierowani przez Wojewodę)

  https://wpolityce.pl/polityka/528565-beda-dodatkowe-pieniadze-dla-medykow-walczacych-z-covid-19

  Będą pieniądze dla medyków walczących z COVID-19! Sejm poparł dodatki dla tych, których do pracy skierował wojewoda

  opublikowano: wczoraj


  autor: PAP/Grzegorz Michałowski

  Sejm opowiedział się w sobotę za tym, by dodatki w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przysługiwały jedynie tym pracownikom medycznym, którzy są zaangażowani w leczenie chorych na COVID-19, ale zostali do tej pracy skierowani przez wojewodę.

  Sejm odrzucił uchwałę Senatu o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Za odrzuceniem jej głosowało 231 posłów, przeciw 219, a dwóch się wstrzymało.

  Senat chciał odrzucenia nowelizacji w całości
  Senat wznosił o odrzucenie nowelizacji w całości, argumentując, że narusza m.in. zasadę równości zwartą w art. 32 konstytucji. Wcześniej o podjęcie takiej decyzji dwa razy wnosiła senacka komisja zdrowia.

  To kolejna nowelizacja przepisów dotycząca m.in. dodatków dla medyków. Wnieśli ją posłowie PiS, by – jak tłumaczyli – naprawić, czyli „konwalidować” błąd. Ich zdaniem powstał on podczas rozpatrywania miesiąc temu senackich poprawek do poprzedniej noweli covidowej.

  W świetle jej zapisów, dodatek 100 proc. wynagrodzenia przysługiwałby wszystkim pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19, a nie tylko tym skierowanym do takiej pracy decyzją administracyjną.

  Prezydent nowelizację uwzględniającą taki przepis popisał 4 listopada, jednak do tej pory nie została ona opublikowana w Dzienniku Ustaw. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w ubiegły piątek tłumaczył, że podpisana przez prezydenta nowelizacja zostanie opublikowana, gdy przyjęta będzie naprawiająca ją nowelizacja. Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19 przewiduje, że dodatki za pracę z pacjentem z COVID-19 będą wypłacane jedynie pracownikom medycznym skierowanym do takiej pracy na mocy decyzji administracyjnej, a nie wszystkim w nią zaangażowanym.

  Ponadto zapisami nowelizacji zabiera się prawo do 100 proc. wynagrodzenia osobom ubezpieczonym, pracującym w podmiotach leczniczych, którzy przebywają na kwarantannie lub w izolacji lub też izolacji domowej. Jednocześnie znosi się obowiązek prezesa NFZ do tego, by skorygował plan finansowy na 2020 roku, by zapewnić podmiotom leczniczym podwyżkę opłaty ryczałtowej o co najmniej o 15 proc. Wykreślono też przepis, który zwalnia szpitale z konieczności zwrotu, części ryczałtu w związku z niezrealizowaniem przewidzianych świadczeń.

  Polecenie ministra zdrowia
  Wcześniej, 1 listopada minister Niedzielski wydał polecenie prezesowi NFZ, by osoby z personelu medycznego walczące z COVID-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzymywały o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. Polecenie weszło w życie z dniem podpisania.

  W poleceniu przesądzono, że obejmie ono poza wcześniej wskazanym personelem medycznym szpitali II i III poziomu, również podmioty lecznicze, w których skład wchodzą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub izby przyjęć, a także laboratoria podmiotów leczniczych będących szpitalami I, II i III poziomu, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o wykonywanie testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2.

  Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i diagności laboratoryjni zaangażowani w walkę z epidemią otrzymają dodatki; a zwiększone wynagrodzenia są naliczane od początku listopada.

  tkwl/PAP

  Polubienie

 17. Aronek
  W jaki sposób rząd sfinansuje dodatki? Czyżby był pełen nadziei i liczy na oszczędności, które mogą pojawić się, gdy po podaniu szczepionki, liczba emerytów, rencistów i chorych, ulegnie redukcji?

  polak mały
  Niedzielski jesteś gorszy od hitlerowców dr. Mengele. Ty kreaturo mordujesz cały Naród Polski. Kara Ciebie nie minie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  @jary
  godzinę temu
  Nie wiadomo o co chodzi ? Raz jest przekaz, że dodatki są dla personelu skierowanego przez wojewodę, innym razem,że dla wszystkich walczących z covid. Czy ten rząd ma jakąś politykę informacyjną ?!

  Tom
  ten człowiek ma na rękach krew 1500 Polaków którzy umierają codziennie przez niewłaściwe leczenie i brak dostępu do służby zdrowia w tym roku zorganizowany przez PiS

  Ja94
  Ależ oszczędności są!!!! Ile planowanych zabiegów odwołano!!! Jest kasa!!!

  Teometryk
  Biedne te przyszłe dzieci. Rodzić się z potwornym garbem długu. Nie do pozazdroszczenia.

  Dojna zmiana
  Pracuję w dwoch dużych szpitalach i w żadnym nie spotkalem lekarza ktory dostaje jakis dodatek.

  Bożena
  Min.Niedzielski do dymisji w trybie natychmiastowym!A te jego wypowiedzi o maskach po szczepieniu i te szczepionki,które okaleczą Polaków.Nikt nie daje gwarancji,że będzie inaczej!Pracuje dla NWO!

  były już na zawsze wyborca pis
  a może zamiast tępej propagandy trochę prawdy https://www.youtube.com/watch?v=eRI7NC4a4-w&feature=youtu.be&ab_channel=DJNovoS

  były już na zawsze wyborca pis
  będą musieli je zwrócić kłamco bo dostali awansem, ale w/g ustawy która nie została opublikowana a w/g nowej ustawy jeżeli nie są delegowani przez wojewodę dodatek się nie należy i będzie im potrącony

  ja
  Ten rząd to zbieranina kreatur jakich świat nie widział.. Miłośnicy eutanazji narodu

  lamia
  Ten żałosny prowincjonalny karierowicz to największe obciążenie wizerunkowe dla pisichow a jednak trzymaja to nieszczęście. Wiec znać ze naczelna kaczystka juz nic nie ma do powiedzenia.

  zobacz PROPAGANDĘ pisowską
  DZIŚ zwolniło się 674 łóżek covidowych w szpitalach + jak działa propaganda ? ——> https://pbs.twimg.com/media/En6iFpEXEAA63GQ?format=jpg&name=900×900

  https://wpolityce.pl/polityka/528591-niedzielski-odpowiada-na-fake-newsy-przypomina-o-wyplacie

  Minister zdrowia odpowiada na fake newsy! Przypomina o dawno podjętej decyzji: 100 proc. dodatku do wynagrodzenia

  opublikowano: wczoraj


  autor: Fratria; Twitter

  W związku z dzisiejszą lawiną politycznych fake newsów na temat dodatków covidowych dla personelu medycznego przypominam, że 1.11 poleciłem NFZ wypłatę jednostkom walczącym z pandemią środków na 100 proc. dodatku do wynagrodzenia – napisał w sobotę na Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. (…)

  Polubienie

 18. LICZBA ZAKAŻEŃ SPADA
  Magicznie w momencie otwarcia galerii, żeby czosnkowe mogły zarobić przed świętami. A w styczniu znowu dowalicie 20 tys. żeby wcisnąć szczepionki ludziom. Wal się i nie próbuj nawet!

  @pawelolszewski
  Czyli co, jak zaszczepimy seniorów powyżej 75 roku życia, to umieralność w tej grupie spadnie, czy jak?

  Zigi
  Czyli rację mieli ci wszyscy, którzy od samego początku mówili, że ta histeria została rozpętana tylko po to, aby nabić kabzę koncernom farmaceutycznym.

  Bożena
  https://dorzeczy.pl/kraj/163148/lekarze-i-naukowcy-ostrzegaja-przed-szczepieniami-na-covid-19-apeluja-do-prezydenta-i-rzadu.html

  Szczepionka na koronawirusa wkrótce w Polsce. Minister Zdrowia: Realny termin pierwszych dostaw to przełom stycznia i lutego

  opublikowano: 5 godzin temu


  Adam Niedzielski / autor: fratria

  Myślę, że pierwsze dostawy szczepionek będą na przełomie stycznia i lutego – podał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, jaki jest według niego realny termin dostarczenia szczepionek na koronawirusa przez producentów. (…)

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529073-cztery-kroki-procesu-szczepien-przeciwko-covid-19

  https://wpolityce.pl/polityka/529067-premier-ws-covid-19-szczepionki-beda-darmowe-dobrowolne

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529100-prof-gut-pozytywnie-o-decyzji-rzadu-ws-szczepien

  https://wpolityce.pl/swiat/529019-londyn-dopuscil-do-uzycia-szczepionke-przeciw-koronawirusowi

  https://wpolityce.pl/swiat/528990-nadzieja-na-normalnosc-europa-szykuje-sie-do-szczepien

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529028-szef-mz-pierwsze-szczepionki-na-przelomie-stycznia-i-lutego

  Polubienie


 19. PILNE! Szczepienie na COVID-19 rozpoczęte! Lekarze apelują o brak przymusu! Przegląd Mediów wRealu24
  16,968 views•Premiered 2 hours ago
  wRealu24

  __PL
  Czyli zero badań, wierzą big farmie na słowo, to jest ludobójstwo.

  Aga Aga
  Złodziejstwo na oczach wszystkich.‼‼‼‼

  Flower Golden
  No tak medycy na pierwszy front Żeby już kompletnie nie było komu leczyc .Potem starych ludzi żeby jak najszybciej mieć ich z glowy

  Miłka Piłka
  LUDZIE!!!!!MUSIMY SIE RATOWAC!!!! bo nas zniszczą a wejdą Tu Ydzi..

  Janusz Sem
  Żydzi już tu są i rządzą nami!!!

  Dariusz Dera
  I to od dawna

  xxx yyy
  @Janusz Sem Dlatego jest ,jak jest w Polsce ,a raczej w Polin !

  Lucyna Nowicka
  @Janusz Sem są wszędzie i nawet nie kryją się z tym, że ich rządy są w Izraelu.Nasz Mateusek (Moritz) klamcusek był do tej roli przeznaczony od początku, pamiętacie szybką podmiankę premier Szydło na bankstera

  Polubienie

 20. Krasnal Dwalin
  „wydaje się, że jest bezpieczna. To, że jest nowatorska, to jeszcze lepiej, bo dzięki temu jest skuteczniejsza”. Zarazem przypuszczenie i pewność. To jak w końcu jest?

  rozum @MariuszB
  Naczelny lekarz Rzeczpospolitej, ten tekst można podsumować tak: wie ale nie wie, przypuszcza ale nie jest pewien, nieprzebadana ale skuteczna, bezpieczna na tym etapie ale na i innym…? To jest majstersztyk komunikacji ze społeczeństwem.

  Były pisowiec
  Zapijaczony dziadygo! Tak się troszczycie o zdrowie ludzi że zapomnieliście o tych naprawdę chorych którzy zostali odcięcie od służby zdrowia. To już ponad 20 tysięcy zgonów!!! I

  Jassm @Jassm
  Ile to kasy popłynie do międzynarodowych korporacji farmaceutycznych? To jedno szczepienie ma Polskę kosztować 10 miliardów zł. Ile za tą kase można by było wybudować szpitali? A to nie koniec, bo za chwile pojawią się kolejne wirusy.

  Peptyd
  Kolego „rozum” medycyne zostaw ludziom ,którzy jednak trochę studiowali i nikt im profesury za darmo nie dał. Wirus sie zmienia i nie można KATEGORYCZNIE wypowiadać sadów. Zajmij sie sprzataniem

  Ja
  Raczej, chyba, może itd. A tu chodzi o życie i zdrowie. Albo pan profesor bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo szczepionki i jest pewny, albo nie można szczepić.

  eeee
  …hmmm, ale nikt tego wirusa jeszcze nie znalazł, prawda? Hałas informacyjny jest potężny, po czym widać, że ktoś jest bardzo zainteresowany w pięknej, światowej katastrofie. Hazarzy jak zwykle?

  tylewtemacie
  szczepienie na nie isteniejacy covid to zaplanowane ludobojstwo do dzis nie wyizolowano zadnego covida dlatego forsuja ta mrna szczepionke rozwalajaca czlowieka

  …karol…
  Szczepionka na wirusa który się mutuje po co chyba żeby nam zdrowie zniszczyć za nasze pieniądze…

  sdf
  Wiele razy kłamcy ci zmieniali zdanie. Nie wierzy się oszustom i mordercom Polaków. Oddajcie leczeni i szpitale!

  Gość
  Czy w Polsce grasuje również zabójczy koronawirus MERS oprócz SARS-COV-2?! Co robicie w tym kierunku?

  kordek
  Skoro 20% to 20% a nie 80%. Ciekawe czy szczepionka jest bezpieczna. Niech szczepią ludzi starszych powyżej 55 roku. Nie wiadomo czy nie powoduje bezpłodności ?bo takie info krążą

  m
  raczej to może pan powiedzieć gdy ” biedroń rżnąc śmiszka raczej nie będzie miał potomka „. Pan od tych dobrze płatnych wizyt w tv stracił wiarygodność i pogubił sie chcąc wszystkich zadowolić

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529199-prof-horban-zaszczepienie-20-proc-osob-juz-moze-pomoc

  Prof. Horban: Zaszczepienie 20 proc. osób powinno zmienić obraz pandemii. Koronawirus jest stabilniejszy niż wirus wywołujący grypę

  opublikowano: 2 godziny temu


  prof. Andrzej Horban / autor: fratria

  Wirus SARS-CoV-2 jest dużo bardziej stabilny niż wirus wywołujący grypę – uważa członek Rządowej Rady Medycznej ds. Epidemiologicznych prof. Andrzej Horban. Jego zdaniem, w przypadku zaszczepienia przeciwko COVID-19 odporność raczej będzie utrzymywać się przez wiele lat.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — Efekty uboczne szczepionki przeciw Covid-19? Producent informuje: Są one łagodne i ustępują w ciągu kilku dni
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529174-efekty-uboczne-szczepionki-przeciw-covid-jest-informacja

  — Ostrożne podejście Niemiec do szczepionki przeciw COVID-19. Rosja nie zamierza czekać. Putin polecił rozpoczęcie masowych szczepień
  https://wpolityce.pl/swiat/529110-masowe-szczepienia-przeciw-covid-19-w-rosji-niemcy-ostrozni

  — TYLKO U NAS. Prof. Gut pozytywnie o decyzji rządu ws. kolejności szczepień. „Tak zwany układ logiczny”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529100-prof-gut-pozytywnie-o-decyzji-rzadu-ws-szczepien

  Skuteczność szczepionki
  Prof. Horban pytany był w czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia m.in. o to, czy produkowane teraz szczepionki przeciwko COVID-19, będą skutecznie chronić osoby, które zostaną nimi zaszczepione nie teraz, ale dopiero za kilka miesięcy – czy wirus SARS-CoV-2, do tego czasu nie zmutuje.

  Każdy wirus ma potencjalną możliwość zmutowania, bo on z natury jest zmienny. Dlatego że każda komórka zakażona, a tych komórek zakażonych są miliony, produkuje dziennie miliony potomnych wirionów (wirion to pojedynczą cząsteczkę wirusa – PAP), czyli wirusów. Każdy z tych wirusów może być potencjalnie inny. Wirus ma to do siebie, że jego mechanizm – nazwijmy go genetyczny – produkuje nie do końca idealne kopie. To jest z jednej strony błąd wirusa, ale też z drugiej strony przewaga wirusa. Błąd polega na tym, że większość tych źle złożonych potomnych wirionów nie nadaje się (…) do dalszego replikowania. Natomiast zdarza się, że czasami, że powstaje pewien układ genów, który powoduje (…), że wirus łatwiej się namnaża

  — powiedział.

  Zaznaczył, że tego typu sytuacje w przypadku wirusów zawsze mogą się zdarzać.

  Ale akurat ten wirus jest dość prosty, i jakichś specjalnych, wybitnych cudów się nie spodziewamy, jeśli chodzi o możliwość jego ucieczki spod presji szczepionki

  — powiedział.

  Oczekiwanie na szczepienie
  Odniósł się też do stwierdzenia, że osoba, która nie należy do grup, które będą w pierwszej kolejności szczepione, czyli seniorów, medyków i służb mundurowych, może czekać nawet rok na możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19.

  Wkrótce na rynku będzie dostępnych kilka szczepionek, o ile szczęśliwie nie kilkanaście. W związku z tym będzie można zaszczepić w miarę sprawnie całą populację, która tego wymaga. Mam nadzieję, że to nie będzie rok

  — wskazał prof. Horban.

  Pytany był także o to, na jak długi czas szczepionka da odporność.

  Tego nie wiemy

  — odpowiedział. Wyjaśnił, że w przypadku niektórych wirusów trzeba szczepienie powtarzać, tak jest np. w przypadku grypy, która łatwo mutuje, ale są też choroby, przeciwko którym wystarczy się tylko raz zaszczepić. Dopytywany, czy w przypadku SARS-CoV-2 może być tak jak w przypadku grypy konieczność szczepienia co roku, odpowiedział:

  Raczej nie. Ten wirus jest dużo bardziej stabilny (…). Tutaj raczej odporność będzie się utrzymywała przez wiele lat

  — powiedział.

  W środę premier poinformował, że rząd planuje zakup 45 mln dawek szczepionki na COVID-19 oraz, że każda szczepionka ma być podawana w dwóch porcjach, w odstępie 3 tygodni. Prof. Horban pytany był, czy jedna dawka to dwie porcje, czy tylko jedna.

  Myślę, że dawka oznacza porcję

  — odpowiedział.

  Rola szczepionki
  Pytany był też jaki odsetek populacji trzeba zaszczepić, by szczepionka odegrała swoją rolę w zwalczaniu pandemii.

  Jeśli chodzi o wpływ na pandemię, to najpierw dwadzieścia parę proc., czyli osoby starsze, które chorują ciężej i częściej umierają niestety (…). To już byłby pierwszy kolosalny wpływ i kolosalny zysk. Zmniejszylibyśmy liczbę ciężko chorych i umierających

  — powiedział.

  To już w zdecydowany sposób powinno nam zmienić liczbę zgonów i zmienić obraz pandemii

  — dodał.

  Odniósł się też do pytania o bezpieczność szczepionek.

  Nie mamy do tej pory żadnych danych mówiących o tym, że taka szczepionka może działać w sposób negatywny, z tym, że nie zwalnia nas to z obowiązku czujności i dokładnego obserwowania, co się dzieje z pacjentami

  — powiedział prof. Horban.

  Na tym etapie wydaje się, że jest bezpieczna. To, że jest nowatorska, to jeszcze lepiej, bo dzięki temu jest skuteczniejsza

  — zaznaczył.

  wkt/PAP

  Polubienie

 21. @kamil
  Skoro jest dobrze to pewnie producent bierze odpowiedzialność za ew. powikłania…

  Gerda
  Po co szczepionka na bezobjawowa u większości populacji chorobe , o wskaźniku śmiertelności i ryzyku ciężkiego przebiegu poniżej 1%?

  Av
  kto dopuszcza rakotwórcze dodatki w żywność przez to nowotwór wzrasta co rok.Niedawno mówiono o przeludnieniu planety, teraz nagle chcą wszystkich ratować szczepionką w której skład jaki jest? cisza

  Janek
  Żeby wiedzieć, czy szczepionka jest bezpieczna, trzeba poczekać przynamniej kilka lat. Teraz nikt tego nie wie. Zaszczepienie się teraz, to gra w rosyjską ruletkę. Potem przeproszą, ale kase zgarną.

  Firma Pfizer jest znana z
  licznych afer korupcyjnych za które płaciła kary, również w przypadku tej szczepionki podsuwając UE umowę, tradycyjnie skłamała że szczepionka przeszła badania kompleksowe a nie tylko cząstkowe.

  Można zejść
  w ciągu kilku dni .Cha!

  nurek
  „Większość” niepożądanych działań ubocznych jest łagodna i mija po kilku dniach.. tzn. mija przynajmniej 51% (=większość). A co z pozostałymi 49%? Już nie są łagodne i nie mijają po paru dniach?

  Teometryk
  Czyny, nie słowa. Koncerny i biorą na siebie odpowiedzialność za skutki uboczne, politycy dają sobie wstrzyknąć szczepionkę w pierwszej kolejności. Reszta czeka i podejmuje wolną decyzję.

  były za pis
  Pisowski portalik już zaczyna wciskać kit jaka ta szczepionka nie grozna

  Jasiek
  Przekręt tysiącleci!!!!! Obudzili nas nachalną propagandą!!!!!

  juju44
  To dlaczego: 2,4 miliardy $ kary musza za wyrzadzone szkody placic w USA te koncerny?

  Aven
  skuteczna to jest propaganda proszczepionkowa , wielu po zaszczepieniu na grype zapadło na grype, entliczek pętliczek….. Gmeranie w naturalnej odporności zaburza ją.Skutki uboczne się przemilcza

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529174-efekty-uboczne-szczepionki-przeciw-covid-jest-informacja

  Efekty uboczne szczepionki przeciw Covid-19? Producent informuje: Są one łagodne i ustępują w ciągu kilku dni

  opublikowano: wczoraj
  aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/EPA/BIONTECH SE / HANDOUT

  Dopuszczona w środę do użycia w Wielkiej Brytanii szczepionka przeciw koronawirusowi opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech może powodować niepożądane działania, ale są one łagodne i ustępują w ciągu kilku dni – wynika z dołączonych instrukcji producenta.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pierwsza na świecie! Wielka Brytania dopuściła do użycia szczepionkę Pfizera i BioNTech przeciw koronawirusowi
  https://wpolityce.pl/swiat/529019-londyn-dopuscil-do-uzycia-szczepionke-przeciw-koronawirusowi

  CZYTAJ TAKŻE: Premier: Mamy złożone zamówienia na 45 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe
  https://wpolityce.pl/polityka/529067-premier-ws-covid-19-szczepionki-beda-darmowe-dobrowolne

  Na stronach internetowych brytyjskiego rządu zamieszono w formie plików PDF ulotkę dla pacjentów przyjmujących szczepionkę przeciwko Covid-19 oraz informację dla pracowników służby zdrowia objaśniającą sposób podawania szczepionki, sposób przeprowadzenia testów nad nią oraz opis potencjalnych skutków ubocznych.

  Jak napisano w ulotce dla pacjentów, szczepionka COVID-19 mRNA BNT162b2 jest używana do aktywnego uodporniania się w celu zapobiegania chorobie Covid-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2 i jest przeznaczona dla dorosłych i młodzieży od 16. roku życia. Szczepionka wyzwala w organizmie naturalną produkcję przeciwciał i stymuluje komórki odpornościowe do ochrony przed chorobą Covid-19.

  Ostrzeżono, by nie stosować szczepionki w przypadku, gdy ktoś jest uczulony na którąś ze znajdujących się w nich substancji, a także, by skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek problemów po wcześniejszym podaniu tej szczepionki, oraz w przypadku choroby z wysoką gorączką, osłabionego układu odpornościowego, problemów z krwawieniem lub stosowania leku hamującego krzepnięcie krwi.

  Ponieważ nie ma wystarczających danych na temat wpływu szczepionki na kobiety w ciąży, zalecono, aby unikać zajścia w ciążę w ciągu dwóch miesięcy od szczepienia.

  Napisano, że szczepionka COVID-19 mRNA BNT162b2 jest podawana po rozcieńczeniu jako zastrzyk 0,3 mL domięśniowy w ramię. Konieczne są dwa zastrzyki tej samej dawki szczepionki w odstępie 21 dni, a ochrona przed Covid-19 może być skuteczna dopiero po co najmniej 7 dniach od podania drugiej dawki.

  Wskazano, że większość skutków ubocznych jest łagodna lub umiarkowana i ustępuje w ciągu kilku dni od pojawienia się. Jeśli działania niepożądane takie jak ból i/lub gorączka są uciążliwe, można je leczyć za pomocą leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, takich jak paracetamol. Wyszczególniono następujące działania niepożądane: bardzo częste, czyli występujące częściej niż w przypadku 1 osoby na 10 – ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, ból głowy, ból mięśni, dreszcze, ból stawów, gorączka; częste (poniżej 1 przypadku na 10): nabrzmienie bądź zaczerwienienie w miejscu zastrzyku, nudności; nieczęste (poniżej 1 przypadku na 100): powiększone węzły chłonne i złe samopoczucie.

  W informacji dla personelu medycznego napisano m.in., że nie przeprowadzono badań na temat interakcji szczepionki COVID-19 mRNA BNT162b2 z innymi produktami leczniczymi ani innymi szczepionkami. Powtórzono informację o braku wiedzy na temat wpływu na kobiety w ciąży oraz zalecenie, by unikać zajścia w ciążę w ciągu dwóch miesięcy po szczepieniu.

  W opisie przeprowadzonych testów klinicznych napisano, że najczęstszymi działaniami niepożądanymi u uczestników w wieku 16 lat i starszych były: ból w miejscu wstrzyknięcia (> 80 proc.), zmęczenie (> 60 proc.), ból głowy (> 50 proc,), ból mięśni (> 30 proc.,), dreszcze (> 30 proc.), mięśniobóle (> 20 proc.) i gorączka (> 10 proc.). Jak napisano, działania te były zazwyczaj łagodne lub umiarkowane w intensywności i ustępowały w ciągu kilku dni po szczepieniu. Wskazano, że razie potrzeby można zastosować leczenie objawowe produktami leczniczymi przeciwbólowymi i/lub przeciwgorączkowymi (np. produktami zawierającymi paracetamol).

  W podziale typów działań niepożądanych napisano, że powiększenie węzłów chłonnych zaobserwowano nieczęsto (? 1/1 000 do < 1/100), bóle głowy bardzo często (? 1/10), bóle stawów i mięśniobóle – bardzo często (? 1/10), bóle w miejscu zastrzyku, zmęczenie, dreszcze i gorączkę – bardzo często (? 1/10), zaczerwienienie bądź nabrzmienie w miejscu zastrzyku – często (? 1/100 do < 1/10), złe samopoczucie – nieczęsto (? 1/1 000 do < 1/100), a nudności – często (? 1/100 do < 1/10).

  W środę rano brytyjski rząd poinformował, że szczepionka uzyskała zgodę agencji ds. regulacji leków i produktów zdrowotnych MHRA na dopuszczenie do użycia, a szczepienia zaczną się w przyszłym tygodniu.

  kpc/PAP

  Polubienie

 22. Ja
  Link do ulotki. Włosy się jeżą na głowie. https://tinyurl.com/y43tnkct Mało co przebadane, efekty uboczne, że nikt po drugą dawkę nie wróci. 100% bezpieczne? Horban powinien się spalić ze wstydu.

  eee
  „akcja wyszczepiania społeczeństwa” – brzmi jak z podręcznika CzeKa. Urzędniczy łeb.

  maniek
  Co to w ogóle za język. „Wyszczepić” to możecie siebie polityków oraz bydło, dotknięte jakaś chorobą. Ten człowiek jest niebezpieczny i nie powinno się słuchać jego zaleceń.

  AMANTADYNA
  Dość tych manipulacji!!!! Dość tych bredni !!!! Większość społeczeństwa wyraźnie się wypowiedziała przeciwko szczepieniom!!!! Czy jeszcze mamy demokrację w Polsce czy już totalitaryzm ???

  MYŚLI CWANICZKÓW
  szczepią we większości krajów(ROSJA I USA) WOJSKO. BO WOJSKO MUSI BYĆ STEROWANE JAK NALEŻY. JAK PILOT DO TV. A Z NARODEM SOBIE PORADZIMY JAK JUŻ KTOŚ NAS BĘDZIE BRONIŁ

  @kamil
  latem infekcje wirusowe zanikają i bez szczepionki, do tego nie trzeba 10mld z budżetu koncernom odpalać

  Swiadomy
  wszcepiom jakieś czipy i za pomocą 5G bedom nas zabijać. nie szczepta sie ludziska bo pomór i sromota.

  Marek
  Czy rząd bierze odpowiedzialność, za działania uboczne? Skąd pewność, że szczepienie jest bezpieczne? Kto dowiódł, że szczepienie daje lepszą odporność niż przebycie choroby? Pamiętacie świńską grypę?

  Aronek
  To Adaś z marnego ekonomisty, stał się głównym specjalistą epidemiologiem z dodatkowymi, wyjątkowymi zdolnościami profetycznymi? Słuszną linię ma nasza władza!

  OBUDZIĆ TEGO CHŁOPA
  Pan Minister już jest po wyszczepieniu szczepionką COVID PFIZERa. JEGOOBJAWY: wzrok w transie, ciało w hipnozie i powtarzanie w kółko to co mu zaprogramowano w niej.

  Rrkk
  Jakbym czytal trybunę ludu

  https://wpolityce.pl/polityka/529375-jaka-bedzie-skutecznosc-szczepionki-obiecujace-zapowiedzi

  Jaka będzie skuteczność szczepionki? Obiecujące zapowiedzi szefa MZ: W okolicach wakacji będziemy mogli zacząć normalnie funkcjonować

  opublikowano: godzinę temu
  aktualizacja: godzinę temu


  Adam Niedzielski / autor: Adam Guz/KPRM

  Myślę, że w okolicach wakacji sytuacja epidemiczna powinna się na tyle uspokoić, że będziemy mogli zacząć normalnie funkcjonować – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski, zastrzegając jednak, że to wariant optymistyczny, który zakłada szczepienie 1 mln osób miesięcznie.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — Rusza nabór podmiotów leczniczych do programu szczepień. Szef KPRM: Chcemy, aby punkty szczepień były w każdej gminie
  https://wpolityce.pl/polityka/529360-rusza-nabor-podmiotow-leczniczych-do-programu-szczepien

  — RAPORT. Polska walczy z koronawirusem. 13 239 nowych i potwierdzonych przypadków Covid-19. Zmarło 531 chorych
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/528877-raport-polska-walczy-z-ii-fala-covid-19-stan-na-grudzien

  — Wstępne zasady systemu szczepień. Premier: Nie będziemy do nich zmuszać, ale za ich pomocą chcemy ochronić Polaków przed wirusem
  https://wpolityce.pl/polityka/529323-wstepne-zasady-systemu-szczepien-premier-beda-dobrowolne

  Skuteczność szczepionki
  Niedzielski zwrócił uwagę, że deklarowana przez producentów skuteczność dwóch szczepionek sięga 95 proc., podczas gdy skuteczność szczepionki przeciw grypie sięga 60 proc.

  To już pokazuje, że mamy do czynienia z innowacyjną, nowoczesną i przede wszystkim skuteczną technologią. Im wyższy jest ten parametr, tym mniejszą część populacji trzeba zaszczepić, żebyśmy mogli pandemię sprowadzić do zwykłego zachorowania, które oczywiście będzie funkcjonowało w naszym otoczeniu, ale już nie będzie generowało chaosu i sytuacji kryzysowej, z którą mamy do czynienia przez ostatnie ponad już pół roku

  — zaznaczył minister zdrowia.

  Jak mówił, akcja wyszczepiania społeczeństwa ma ruszyć na przełomie stycznia i lutego.

  Jeżeli wyszczepienie dwoma dawkami oznacza konieczność powtórzenia tego zabiegu 3 do 4 czterech tygodni po pierwszej dawce, to można przyjąć, przy takim tempie, że będziemy szczepili milion osób miesięcznie, co wydaje się też optymistycznym na początku założeniem, że pewnie gdzieś w okolicach wakacji będziemy mieli coraz bardziej komfortową sytuację

  — stwierdził minister zdrowia.

  Zastrzegł przy tym, iż tempo wyszczepiania będzie zależało m.in. od tego, ile osób i jak szybko będzie zgłaszać się na te zabiegi.

  Myślę, że sytuacja powinna w okolicach wakacji się na tyle uspokoić, że będziemy po prostu mogli zacząć normalnie funkcjonować

  — powtórzył Niedzielski.

  Kwalifikacje do szczepienia
  Będzie standardowa ankieta kwalifikująca na szczepienia przeciwko COVID-19; znajdą się w niej pytania o przeciwskazania wskazane przez producenta szczepionki – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Minister zdrowia został zapytany na piątkowej konferencji prasowej o sposób kwalifikacji na szczepienia przeciwko COVID-19.

  Standardem przy każdym szczepieniu jest to, że producent przygotowuje taką dokumentację medyczną – która jest zresztą elementem składanego wniosku o dopuszczenie do obrotu – w którym musi wyspecyfikować przeciwwskazania do danego szczepienia

  — mówił Niedzielski.

  Przekazał, że na podstawie dokumentu opracowywana jest ankieta z pytaniami o przeciwskazania wskazane przez producenta szczepionki.

  Będzie standardowa ankieta, na podstawie tej ankiety, jeżeli będzie jakaś wątpliwość, bo są takie warunki wykluczające szczepienie, ale są też warunki, które możliwość szczepienia poddają ocenie lekarza, to wtedy z tą ankietą będziemy się udawali do osoby, która zweryfikuje dopuszczenie do szczepienia

  — podkreślił szef MZ.

  Właściwie nie ma przeciwwskazań
  Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 stwierdził, że „jeżeli są wskazania do szczepień, to właściwie nie ma przeciwskazań”.

  Poza ostrą chorobą gorączkową, która wymaga wyjaśnienia przyczyny. Wszystko inne nie jest przeciwskazaniem

  — dodał.

  Horban przekazał, że na czwartkowym zebraniu unijnych ekspertów dyskutowano nt. szczepień osób, które już chorowały na COVID-19.

  Otóż nie ma żadnych przeciwskazań ani żadnego powodu, żeby tych ludzi dyskryminować i ich nie szczepić. Szczepimy każdego, niezależnie od poziomu przeciwciał, od przebytego zakażenia, bo chodzi nam o wywołanie, również u tych ludzi lepszej odporności na powtórne możliwe zakażenie

  — oświadczył.

  Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w styczniu
  Prof. Horban na konferencji prasowej w piątek wyraził nadzieję, że szczepionki przeciw koronawirusowi będą dostępne w Polsce w styczniu. Przyznał, że „ustalenia ekspertów krajów UE” przewidują, że szczepionki nie zostaną wprowadzone do obiegu „dopóki nie będzie 100 proc. pewności, że spełniają warunki bezpieczeństwa i określone warunki skuteczności”.

  Zapewnił też, że „rozwiązaniem problemu” koronawirusa będą szczepienia, a ich efekt ma być „widoczny po sześciu tygodniach” od zastosowania drugiej dawki. Ocenił również, że szczepionka „nie modyfikuje genetyki i jest bezpieczna”.

  Z objawów ubocznych stosowania szczepionek na koronawirusa, które są znane, wymienił: objawy miejscowe podobne do szczepień przeciwgrypowych.

  Mówiąc trochę złośliwie – czasami zdarzają się omdlenia na widok strzykawki w ręku pani pielęgniarki

  — dodał, odnosząc się do spekulacji medialnych o stosowaniu szczepionek.

  wkt/PAP

  Polubienie

 23. polek
  Na angielskich ulotkach jest informacja,ze dzieciom do lat 16 nie podaje się szczepionki bo jest szkodliwa. Szczepionka nie jest oficjalnie dopuszczona do jej stosowania. Co na to polski rząd?

  ZA PODATKI LUKSUSY
  aTAKI ZŁY BYŁ MENGELE.a teraz idą jego ścieżką i również za grubą kasę. a resztę tych co nie chcą ZARAZIMY to im mina zrzednie. miejmy nadzieje że LUDZIE POGONIĄ WEWSZYSTKICH KRAJACH TYCH DOBROCZYŃCÓW

  Ula
  Ciekawa jestem ile osób się zgłosi do szczepienia. Tak szybko powstała ta szczepionka, że nawet dobrze jej nie przebadano. Ja na pewno się nie zaszczepię tak jak nie szczepilam się na grypę.

  Oberstuhrbannfuehrer Katschka
  A czy nie byloby taniej otworzyc AUSCHWITZ w kazdej gminie?

  lubelak @lubelak
  „Nabór podmiotów leczniczych”. Co to za język. Kim jest ten człowiek?! Toż to strach się bać.

  tom2885
  https://prawy.pl/111284-lekarze-apeluja-do-rzadu-o-zaprzestanie-covidowego-szalenstwa/
  PRAWDA O SZCZEPIONKACH. LIST OTWARTY PODPISANY PRZEZ 177 POLSKICH LEKARZY !

  @anna-anna
  Proszę wskazać osoby odpowiedzialne za ewentualne skutki uboczne szczepień i na czym ta odpowiedzialność będzie polegać.

  Holokaust pis w akcji
  No to ochotnicy, rodziny dudow, morawieckich, niedzielskich, sorosow, geatsow, zbrodniczej WHO ustawiać się w kolejce do waszej szczepionki ochotniczo zamówionej.

  https://wpolityce.pl/polityka/529360-rusza-nabor-podmiotow-leczniczych-do-programu-szczepien

  Rusza nabór podmiotów leczniczych do programu szczepień. Szef KPRM: Chcemy, aby punkty szczepień były w każdej gminie

  opublikowano: 2 godziny temu
  aktualizacja: godzinę temu


  autor: screen fb/KPRM

  „Od dziś mogą zgłaszać się podmioty lecznicze, które chcą brać udział w narodowym programie szczepień przeciw koronawirusowi. Ale muszę rozpocząć od odniesienia się do kolejnych fake newsów przekazywanych przez polityków opozycji dot. sprzętu medycznego. W mediach pojawiła się informacja, że brakuje respiratorów, a w Szpitalu Narodowym stoją takie urządzenia niewykorzystane. Chciałbym zdementować te informacje i zaapelować do wszystkich polityków o odpowiedzialność i niewykorzystywanie epidemii do swoich politycznych celów. Fakty są następujące. Dziś w Polsce mamy ok. 18 tys. wolnych łóżek i ok. 1300 wolnych respiratorów” – poinformował podczas konferencji prasowej szef KPRM minister Michał Dworczyk. (…)

  Polubienie

 24. Marconi
  Jakie szokujące? Normalne. Kto przy zdrowych zmysłach da sobie wstrzyknąć niesprawdzoną substancję? Potrzebne jest lekarstwo, nie szczepionka.

  Zigi
  Co można z tym zrobić? PRZESTAĆ KŁAMAĆ i ZACZĄĆ MÓWIĆ PRAWDĘ. Po pierwsze, dlaczego rozpętano histerię w sprawie koronaświrusa? Po drugie, dlaczego ludzie mają dostawać niesprawdzoną szczepionkę ?

  @jb7
  To wina ‘dziennikarzy’ z całego świata, którzy uczestniczą w tej inżynierii społecznej, zamiast drążyć wątpliwości, pytać o wiarygodność WHO, prowadzić dziennikarskie śledztwa dot. pseudopandemii.. od rana do wieczora sadystycznie straszą aż do obłędu, do wariactwa, do szaleństwa, nie ma innych tematów, poważnych chorób, jest tylko modny wirus. Nie ma informacji, jest pseudoinformacja, infotejment o pseudopandemii.

  Tyk
  Mam nadzieję że przeciwników jeszcze przybędzie i Polacy będą żyć tak jak chcą a nie jak im władza nakazuje. Ludzie sami skończmy z tą „pandemią”

  Lysy
  Szokujący? Czy macie nas za i***ow? Przecież to świństwo Gatesowo-Sorosowe! Co, będziecie organizować łapanki by aplikować to ludziom?! Ja się nie dam a mam 54 lata a na pewno nie moje dzieci!

  rozum @MariuszB
  No cóż szanowni dziennikarze pracujecie od lat na zaufanie, przecież to wy tworzycie kanały informacji, pytacie, dociekacie, sprawdzacie kilka źródeł. Pocieszające jest to, że społeczeństwo reaguje racjonalnie. Bardzo bym się martwił gdyby np 50-70% społeczeństwa rzuciło się na te szczepionki jak ryba na plankton. A tak odpowiedź jest prosta, nie mówimy nie ale oczekujemy, i tu uwaga, przede wszystkim od dziennikarzy (nie mylić z pracownikami propagandy) tej IV władzy rzetelnej dziennikarskiej roboty a jak jest niech IV władza sama sobie odpowie.

  Wojtek
  Niech sie przydupasy pisu karnoscy zaszczepią

  Anna Maria @Anna_Maria
  Potrzebujemy leku, a nie szczepionki!!

  Tom
  PiSowcy jak chodziliście po cienkim lodzie swojej propagandy, to nie trzeba było tupać przy tym, bo teraz nikt wam nie pomoże, zostaniecie wymienieni przez waszych protektorów zagranicznych.

  @Oktawiuszsupinski
  „Z pewnością tak duży stopień nieufności do koncernów farmaceutycznych jest też sprawą, która powinna doczekać się pogłębionych analiz” HAHAHAHA :)))))

  BeKa
  Przecież Wasza redakcja też w tym oszustwie macza palce. Codziennie panowie Karnowscy karmicie ludzi oszukanymi danymi w raporcie. Nikt nie zmarł bez covida? A ja znam takich co umarli i nie byli cov+

  Wpolitycelewackiej.pl
  W Polityce pl , osiągnął dno , stał się naganiaczem koncernów farmaceutycznych.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529368-szokujacy-sondaz-w-sprawie-szczepionek-bardzo-duzy-sprzeciw

  Szokujący sondaż w sprawie szczepionek na COVID-19. Bardzo duży poziom niechęci Polaków. Co z tym można zrobić? SPRAWDŹ wyniki!

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fot. PAP/EPA

  Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, w Polsce jest więcej osób niechętnych szczepieniom na koronawirusa niż zwolenników szczepionki.

  W naszym badaniu zadaliśmy respondentom następujące pytanie:

  Czy Pani/Pan zaszczepi się na koronawirusa, jeśli będzie dostępna szczepionka, i Pani/Pan będzie mieć taką możliwość?

  Na tak zadane pytanie twierdzącą odpowiedziało jedynie 32 proc. badanych, z czego 13 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”, a 19 proc. „raczej tak”.

  Przeciwnego zdania było aż 44 proc. badanych, z czego 25 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie nie”, a 19 proc. „raczej nie”.

  24 proc. odpowiedziało „trudno powiedzieć”.

  Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej gotowość zaszczepienia się deklaruje połowa badanych, ale i wśród nich 33 proc. jest przeciwna szczepieniom. Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy wskaźniki te wynoszą odpowiednio 44 proc. i 33 proc.

  Badanie pokazuje, że konieczna jest kampania wyjaśniająca wszelkie wątpliwości obywateli w sprawie szczepień, bez których przecież świat nie wróci szybko na normalne tory. Z pewnością tak duży stopień nieufności do koncernów farmaceutycznych jest też sprawą, która powinna doczekać się pogłębionych analiz.

  Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1079 osób w dniach od 27 do 30 listopada 2020 roku.

  Skaj

  Polubienie


 25. SZOKUJĄCA ulotka szczepionki COVID-19! Krzysztof Bosak: „Nie zaszczepię się” Przegląd Mediów wR24!
  8,704 views•Dec 4, 2020
  wRealu24

  Wiktor Nowak
  Przecież PiSiory PeOki i Lewusy „zaszczepią” się solą fizjologiczną. Kto w to wierzy (ktoś kto potrafi samodzielnie myśleć)?

  W Schubert
  Powinni w takim razie publicznie i szczepionkami przeznaczonymi dla ludzi, przyniesionymi spontanicznie przez personel, którego nie znają.

  Trurl
  Komisyjne szczepienie polityków pod nadzorem pana Brauna.

  Aleksander Saski
  Nie wierzę, że to się dzieje… Dożyliśmy czasów, w których nie trzeba snuć teorii spiskowych, OFICJALNA informacja o szczepionce, czarno na białym stwierdza, że to JEST spisek…

  Morgi84 84
  I wyszcy ktorzy mówią o szeroko pojetym bezpieczeństwie śpią.

  Polubienie

 26. Mr. BUBU
  „Zaszczepieni będą zwolnieni…”Czyli, w przełożeniu na język polski: Wobec niechętnych do zaszczepienia zastosowane zostaną represje w formie ograniczenia swobód obywatelskich. Dotarło?

  Aronek
  Możliwe, że zaszczepieni będą zwolnieni z niektórych obostrzeń? Jak to brzmi? Groźby, czy szantaż

  @kamil
  Zachętą do zaszczepienia będzie zdjęcie części represji z ochotników. Żeby chociaż całych, ale nie.. „części „! Mniej kija jest przedstawiane jako marchewka! Tak pogrywając marnie widzę poparcie PiS, wyzerują je doszczętnie. Mateusz i spółka w najgorszym wydaniu i bez cienia refleksji..

  https://wpolityce.pl/polityka/529491-15-grudnia-ruszy-kampania-profrekwencyjna-dot-szczepionki

  15 grudnia ruszy kampania profrekwencyjna dot. szczepionki. Możliwe, że zaszczepieni będą zwolnieni z niektórych obostrzeń

  opublikowano: za 31 minut


  autor: PAP/EPA

  15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa – zapowiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

  Wcześniej w piątek Dworczyk poinformował, że podmioty lecznicze mogą się zgłaszać do udziału w narodowym programie szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Rząd szacuje, że w kraju powstanie 8 tys. punktów takich szczepień.

  Szef KPRM został zapytany wieczorem w Polsat News, czy rząd zamierza przekonywać Polaków do szczepień na koronawirusa, ponieważ z opublikowanego w piątek sondażu CBOS wynika, że takiego zamiaru nie ma 47 proc. badanych.

  Oczywiście, że tak

  — odparł.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szokujący sondaż w sprawie szczepionek na COVID-19. Bardzo duży poziom niechęci Polaków. Co z tym można zrobić? SPRAWDŹ wyniki!
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529368-szokujacy-sondaz-w-sprawie-szczepionek-bardzo-duzy-sprzeciw

  Zamierzamy prowadzić od 15 grudnia kampanię profrekwencyjna i informacyjną, dlatego że trzeba uczciwie przekazać wszystkie informacje na temat szczepionki i sytemu szczepień

  — powiedział.

  Poinformował, że najpierw zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie w mediach tradycyjnych i elektronicznych ruszy kampania zachęcająca do szczepień.

  Dworczyk zaznaczył przy tym, że należy zrozumieć osoby, które mają wątpliwości wobec szczepionki na koronawirusa.

  To jest nowa szczepionka, jesteśmy w absolutnie nowej sytuacji

  — stwierdził.

  Zapytany z kolei, czy osoby, które zaszczepią się będą zwolnione z niektórych obostrzeń odparł, że na ten temat trwa dyskusja.

  W poniedziałek przedstawimy projekt narodowej strategii szczepień, która będzie konsultowana w kolejnych dniach. Znajdują się tam rozwiązania, które również przewidują pewne benefity dla osób, które już się zaszczepią

  — oświadczył.

  Zastrzegł jednak, że informacja na ten temat pojawi się w późniejszym terminie.

  Od poniedziałku będziemy prowadzić szerokie konsultacje dotyczące tych kwestii

  — zaznaczył szef KPRM.

  Osoby zaszczepione bez niektórych obostrzeń

  Dworczyk stwierdził, że ewentualne zdjęcie niektórych obostrzeń w przypadku osób zaczepionych nie jest formą „przymusu bezpośredniego”, ale formą „odpowiedzialności za społeczeństwo”.

  Jeśli nie mamy gwarancji, że osoba nie będzie zarażała innych obywateli, to musi przestrzegać pewnych przepisów. Jeśli jest gwarancja tego, że osoba nie przenosi wirusa, wtedy można z pewnych ograniczeń taką osobę zwolnić

  — dodał.

  Szef KPRM powiedział też, że 15 grudnia zostanie opublikowania lista miejsc, gdzie będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Zaznaczył, że nie jest przewidziane, by szczepienia mogły odbywać się w aptekach i zapowiedział, że w najbliższym czasie zapadnie decyzja czy i ile szpitali tymczasowych zostanie przekształconych w centra szczepień.

  Minister się zaszczepi

  Dworczyk oświadczył też, że sam planuje zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

  W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zamówił już 45 mln dawek szczepionki na COVID-19, szczepienia mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe, a prowadzone mają być najpierw wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.

  Proces szczepienia ma rozpocząć się od rejestracji online lub metodą tradycyjną, zgłoszenia się do punktu szczepień, zaszczepienia oraz zgłoszenie się po 21 dniach na powtórzenie szczepienia.

  Szczepionki trafią do Polski w ramach zamówień UE, które zostaną zrealizowane w wyniku kontraktów z producentami takimi jak: Pfizer/BioNTech, CureVac, Sanofi-GSK, Johnson & Johnson oraz AstraZeneca. Mają one zostać rozdzielone między wszystkie kraje członkowskie według kryterium liczby ludności dopiero wówczas, gdy Europejska Agencja Leków zatwierdzi samą szczepionkę.

  mly/PAP

  Polubienie


 27. Pub Two Chip Rule & Fake PRIMARK Outrage / Hugo Talks #lockdown
  2,133 views•Dec 4, 2020
  Hugo Talks

  Anthony Lee
  Why is this vaccine been given in 2 doses I think they want to see how the first one works on the Guinea pigs, and then they can make the adjustments In the second dose that will really do the damage.

  Brett C
  What’s in this vaccine?? No need to have it for a 99 4 % mortality rate and average age of death 84. It doesn’t work so why do they want us to have it. It’s a smokescreen for there control over us hense why they are saying they want people to keep wearing masks with all the silly rules. Wake up people because this is tyrany.

  Polubienie

 28. @kamil
  UE utajniła umowy zawarte z dostawcami szczepionek.

  Tom
  rząd PiSu nie jest właścicielem Polaków i nie ma prawa do decydowania o ich życiu i zdrowiu w imię ratowania własnej zszarganej reputacji. Rząd PiS prowadzi działania jawnie wrogie Polakom i Polsce

  ORKA
  Czy ktoś tego kr…. ministra zdrowia usunie z urzędu. On jest chyba kosmitą?

  Marek
  O, proszę, będą przywileje dla zaszczepionych, czyli dyskryminacja niezaszczepionych. Może jeszcze tabliczki „nur für Geimpfte” będziecie umieszczać.

  Janek
  Ciekawe ile pisowcy wezmą pod stołem za trucie Polaków…

  k
  A kto stwierdzi przed przyjęciem szczepionki, że jestem zdrowy? A zarażonego szczepionka dobije.

  janK
  Zaczyna się zastraszanie, jak się nie zaszczepisz to jesteś zagrożeniem dla społeczeństwa. Opornych kijem i marchewką. Plandemia must go on. Szkoda statystów chorych na covid19. Trudne do zrozumienia?

  nieszczęsny głupek
  przestań się ośmieszać człowieku! Prof. Rutkowski, prof. kuna, prof. Martyka : wrealu24.

  Polak
  Minister zdrowia od zarządzania – cale życie zawodowe był „derechtorem” tak jak w filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, gdzie jest scena z ktorej wynika, ze zawod męża to derechtor

  BHO
  Wy się zaszczepicie wiec będziecie bezpieczni. Ja i reszta zacofanych zakażajac się między sobą szybko wym rzemy i zostaną tylko postępowi. Wszyscy powinni być szczęśliwi.

  Niedzielski: Szczepionka to nie tylko uodpornienie organizmu. To też warunek normalnego funkcjonowania gospodarki i życia społecznego

  opublikowano: za 32 minuty
  aktualizacja: za 33 minuty


  Minister Niedzielski / autor: PAP/Paweł Supernak

  Szczepionka to nie jest tylko uodpornienie organizmu, to jest też warunek i gwarancja normalnego funkcjonowania gospodarki i życia społecznego. Zakładając, że wszyscy Polacy będą chcieli się zaszczepić, ta operacja potrwa minimum pół roku – mówi w wywiadzie dla „Faktu” minister zdrowia Adam Niedzielski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: 15 grudnia ruszy kampania profrekwencyjna dot. szczepionki. Możliwe, że zaszczepieni będą zwolnieni z niektórych obostrzeń
  https://wpolityce.pl/polityka/529491-15-grudnia-ruszy-kampania-profrekwencyjna-dot-szczepionki

  Szef resortu zdrowia w wywiadzie dla „Faktu” został m.in. zapytany, czy sam się zaszczepi przeciwko koronawirusowi.

  Oczywiście, że tak. Mechanizm obrony społecznej udowodnionej przed stu laty jest taki, że jeśli człowiek się nie zaszczepi, mało że sam ponosi ryzyko, to jeszcze zwiększa ryzyko populacyjne rozprzestrzeniania się danej choroby

  — powiedział minister zdrowia.

  Po drugie – jeśli chaos, wielka niepewność nie przekonają nas do zaszczepienia, to sami zafundujemy sobie życie w takim niepewnym świecie na długie lata. Bez szczepionki nasze życie będzie wyglądało, tak jak wygląda od 9 miesięcy – będzie trzeba chodzić ciągle w maskach, unikając kontaktów międzyludzkich, trzeba będzie wprowadzać obostrzenia. Szczepionka to nie jest tylko uodpornienie organizmu, to jest też warunek i gwarancja normalnego funkcjonowania gospodarki, życia społecznego, bezpośrednich kontaktów międzyludzkich

  — podkreślił Adam Niedzielski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szokujący sondaż w sprawie szczepionek na COVID-19. Bardzo duży poziom niechęci Polaków. Co z tym można zrobić? SPRAWDŹ wyniki!
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/529368-szokujacy-sondaz-w-sprawie-szczepionek-bardzo-duzy-sprzeciw

  „Z grypą żyjemy normalnie”
  W jego ocenie szczepienia na koronawirusa mogą działać na podobnej zasadzie, jak szczepienia na grypę.

  Ale i to jest już bardzo pozytywna wiadomość, bo przecież z grypą żyjemy normalnie. Tu jest jedna poważna różnica: szczepienia przeciwko grypie mają 50-60 proc. skuteczność. Producenci szczepionek na koronawirusa mówią już o ich ponad 90 proc. skuteczności. To są na razie deklaracje, ale jeżeli te informacje się potwierdzą, to mamy szansę na szybkie wytworzenie odporności populacyjnej i tym samym mniejsze rozprzestrzenianie się zakażeń. Nie mówię tu jednak o odporności stadnej

  — ocenił.

  W wywiadzie dla „Faktu” wskazał również, że w połowie grudnia zostanie uruchomiona specjalna kampania informacyjna na temat szczepionek na koronawirusa.

  Będziemy chcieli w niej zawrzeć możliwie dużo informacji, bo wiedza daje odporność na teorie spiskowe, a tych przecież nie brakuje. Niezależnie od tego, będziemy chcieli wypracować takie rozwiązania, które dadzą pewne przywileje zaszczepionym

  — zaznaczył.

  Niedzielski podczas wywiadu został również zapytany o badania przesiewowe dla mieszkańców trzech województw (Podkarpacie, Małopolska i Śląsk – PAP), które planował rząd.

  Chcemy rozpocząć te badania tuż przed końcem ferii zimowych i skierować je do nauczycieli. Zamierzamy sprawdzić, jaka jest zakażalność wśród tej grupy przed rozpoczęciem nowego semestru. To da nam pewien pogląd, jak wirus się przenosi. Ten pilotaż zostanie uruchomiony w trzech województwach, jeśli się sprawdzi, możliwe że zostanie rozszerzony

  — odpowiedział.

  Dodał, że badania przesiewowe będą dotyczyć nauczycieli szkół podstawowych.

  Nauczycieli szkół średnich nie będziemy testować, bo tu zdalna nauka potrwa zapewne dłużej

  — poinformował.

  mly/PAP

  Polubienie


 29. Czy szczepionka na Covid-19 powoduje bezpłodność? Czy to niebezpieczne? Dr Sienkiewicz
  744 watching now•Premiere in progress. Started 9 minutes ago
  wRealu24

  Leroqo P
  Przeczytajcie sobie tłumaczenie ulotki na covid po polsku

  Dexter Mike
  Przypomina mi to wypuszczanie zarażonych komarów, które po drogim czy trzecim pokoleniu nie są w stanie się rozmnożać

  Alina Zapolska
  Właśnie chodzi o sterylizację

  Leroqo P
  Musimy coś zrobić bo nas wybiją.

  Χριστοφόρος
  „Szczepionka” może być nośnikiem dla substancji niszczących płodność kobiet i mężczyzn. Przy powszechności szczepień może to doprowadzić do sterylizacji całych populacji. To żadna teoria, to już się robi. Od dawna trwają poważne badania ( a także działania ) nad kontrolą rozmnażania również w formie prowokowanej bezpłodności. Co to oznacza nie trudno sobie wyobrazić – wymieranie całych narodów, ras, czy generalna depopulacja.

  LEA LAURA LUCCILLA
  To o czym piszesz jest tak samo wiarygodne jak zapewnienia producenta o bezpieczeństwie szczepionki którą chce sprzedawać. Nie wiemy czy szczepionka działa i jakie ma skutki uboczne bo zwyczajnie jej nie przebadano by można było to stwierdzić, więc twoje majaczenia o depopulacji są tak samo mądre jak majaczenia producenta o wspaniałości jego produktu.

  Polubienie


 30. Wyszczepianie zaczną pod koniec grudnia, Minimum 3 miliony osób miesięcznie – Powiedział Niedzielski
  10,080 views•Dec 12, 2020
  Suwerenny PL

  Niedizelski na konferencji zdradził plany rządu w sprawie wyszczepiania..

  Mateusz J
  Polska to nic innego jak obóz koncentracyjny. Zastanówcie się ludzie na co się godzicie. Pozdrawiam świadomych…

  greg rumcajs
  popisowscy mędrcy syjonu dziad już odpalił świece hanuki

  ro ma
  Eksperyment medyczny na skalę światową. Doktor Mengele skręca się w grobie ze. Śmiechu. Spritze macht frei

  filippalund TARTARIA an Empire hidden in history
  Dzisiejszy artykuł płatny w gazecie internetowej szwedzkiej z 3 zdjęciami skrzywionych twarzy „Przetestowali nową szczepionkę koronową – mają zniekształcone twarze. Liczone jako „mniej poważny” efekt uboczny.”

  Polubienie

 31. Jedna ściema
  A szczep się pan! Ja poczekam.Nie wierzę człowiekowi,który doprowadził do ruiny polską gospodarkę i Polaków. Dlaczego ze szczepionką miałoby być inaczej? Chyba durnie ci wierzą Morawiecki.

  Malvo
  A nie mają tam jakiejś szczepionki na uczciwość? zdradę narodu? Notoryczne kłamstwo? Obłudę? Podłość? Ja polecam całą serię. choć nie wierzę że pomogą

  @elacz
  ja też się zaszczepię, jak cały rząd i sejm zrobi to publicznie, a szczepionka zostanie sprawdzona komisyjnie czy to nie placebo. I nie ma żadne jak lekarz pozwoli. Przecież twierdzicie, że szczepionka jest 100% bezpieczna. To po co wam lekarz?

  AWD
  Ależ szczep się Pinokio ,choćby codziennie.

  emeryt
  Mniej bla blania dawać szczepionkę a zobaczy Pan Premier jakie będą kolejki , jak po telewizory kolorowe w latach 80.

  KichawaKonska
  Tak samo się pinokio zaszczepisz jak zawetowałeś budżet EU.

  anka @anka-anka
  Pierwsza sprawa, jak długo nie będzie wiadomo jakie są skutki uboczne tych szczepień, dlaczego nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek (niektóre przepisy wprost uwalniają od odpowiedzialności lekarzy i felczerów od błędnych decyzji, itd., a zdaje się i sam zakup szczepionek był możliwy po przyjęciu do wiadomości, iż producent za nic nie poniesie odpowiedzialności), oraz będzie brak informacji, jaki jest dokładny skład szczepionek, itp., tak długo część społeczeństwa nie będzie chciała się zaszczepić. Druga sprawa to taka, że skoro szczepionki mają być dobrowolne to dlaczego wymyśla się restrykcje dla osób, które nie chcą się szczepić? W końcu to one najwyżej stracą zdrowie lub życie, bo ci zaszczepieni zdaje się powinni być uodpornieni. Trzecia sprawa, to z całym szacunkiem, ale w dzisiejszych czasach jeśli władza mówi, że coś zrobi, to nie oznacza, iż to zrobi. Jak niby obywatel ma sprawdzić co wstrzyknięto prezydentowi, czy premierowi, itd?

  @raz_kozie_trzaskowski
  W sumie nie mam nic przeciwko, żeby wyszczepili tę szarańczę 500+ oraz szarańczę lewacką. Ci ludzie nigdy niczego nie zbudowali i nie zbudują.

  @raz_kozie_trzaskowski
  A powiesz to po hebrajsku? Twoje dzieci znają świetnie ten język bo uczą się pilnie od pierwszej klasy, więc ty pewnie także.

  kordek
  Jeżeli mam być niepłodnym to muszę o tym wiedzieć. Jeżeli jakaś szczepionka zawiera w sobie technikę nanosomowa mogącą wpływać na moje zachowanie też muszę o tym wiedzieć

  arizona
  Wszyscy bioracy udzial w najwiekszym przekrecie farmaceutycznym stulecia odpowiedza za to przed tlumami na ulicach miast i wsi

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530615-premier-zaszczepie-sie-przeciw-koronawirusowi

  Premier: „Zaszczepię się przeciw koronawirusowi i będę namawiał do tego innych”. Morawiecki przyznał, co go martwi ws. szczepień

  opublikowano: 3 godziny temu


  Premier Mateusz Morawiecki / autor: PAP/Radek Pietruszka

  Mogę obiecać, że zaczepię się przeciwko koronawirusowi i będę namawiał do tego innych – zadeklarował w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Chciałbym, żeby w Polsce proces szczepień rozpoczął się jak najszybciej – dodał.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Zgłoszono ponad 2 tysiące uwag do Narodowego Programu Szczepień. Szef KPRM: Możliwe będzie 3,4 mln szczepień miesięcznie
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530598-zgloszono-ponad-2-tysiace-uwag-do-programu-szczepien

  -Narodowy Program Szczepień do poprawy, gdyż pomija kluczowe kwestie
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530581-narodowy-program-szczepien-do-poprawy-gdyz-pomija-kluczowe

  Szef rządu był pytany w porannej rozmowie w RMF FM, czy będzie namawiał Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz kiedy rozpocznie się sam proces szczepień.

  Premier oświadczył, że podczas posiedzenia Rady Europejskiej, namawiał, by szczepionki przeciwko COVID-19 były jak najszybciej przyjęte przez Europejską Agencję Lekową.

  Chciałbym, żeby w Polsce proces szczepień rozpoczął się jak najszybciej. Ustaliliśmy na Radzie Europejskie, że zrobimy to jednocześnie

  — powiedział premier.

  „Mogę obiecać, że się zaczepię, jeżeli lekarz na to pozwoli”

  Zapewnił, że sam podda się szczepieniu i będzie namawiał do tego innych.

  Mogę obiecać, że się zaczepię, jeżeli lekarz na to pozwoli, bo przed każdym sczepieniem będzie 5-10 minutowy wywiad i potem będzie można się zaszczepić lub nie. Będę do tego namawiał

  — zadeklarował premier.

  Zaznaczył, że szczepienia będą podzielona na etapy – najpierw szczepionki zostaną skierowane do służb medycznych, potem mundurowych, a następnie do osób starszych.

  Morawiecki był także pytany o rządowe konsultacje do projektu strategii szczepień przeciw SARS-CoV-2, które potrwają do godz. 10 w sobotę. Na uwagę, że miało być 8 tys. punktów szczepień, a zgłosiło się niecałe 2 tys., premier zauważył, że w krajach, które są większe od Polski, ta liczba jest jeszcze mniejsza.

  To jest kwestia dobrego zorganizowania procesu logistyki. Moje zmartwienie dzisiaj jest inne. Jedynie 50 proc. Polaków chce się zaczepić. W społeczeństwach zachodnich jest to 80-90 proc.

  — wskazał szef rządu.

  Epidemiolodzy i wirusolodzy mówią, że to jest bardzo ważne, by odpowiedni poziom populacji został wszczepiony, bo wtedy pandemia szybciej odejdzie do przeszłości

  — dodał.

  Rząd będzie prowadził kampanie społeczne na temat szczepień

  Dlatego – jak zapowiedział – rząd będzie prowadził kampanie społeczne na temat szczepień.

  Punktów szczepień będzie bardzo wiele, poprzez POZ po pozostałe placówki medyczne, a skończywszy na szpitalach rezerwowych. One po to są utrzymywane, by być w rezerwie, w czwartej linii obrony na wypadek trzeciej fali, która jest realnym zagrożeniem

  — zwrócił uwagę Morawiecki.

  Według zapewnień przedstawicieli rządu, jeśli Europejska Agencja Leków (EMA) dopuści pod koniec grudnia pierwszą szczepionkę – przygotowaną przez firmy Pfizer i BioNTech na rynek europejski, szczepienia w Polsce mogłyby rozpocząć się na początku stycznia. W pierwszej transzy do naszego kraju powinno trafić 1,1 mln dawek, co oznacza wyszczepienie na samym początku ponad 500 tys. osób (szczepionka składa się z dwóch dawek).

  Szczepionki są finansowane z budżetu państwa. Szacowany koszt ich zakupu to ok. 2,4 mld zł.

  aw/PAP

  Polubienie

 32. @kamil
  Będzie mało chętnych. Obstawiam 10% społeczeństwa dobrowolnie. Dlatego władza będzie stosować przymus albo przynajmniej taką „dobrowolność”, że suwerenowi w pięty pójdzie od nadmiaru wolności.. Przymusowe szczepienia będą ostatnim gwoździem do trumny PiS, notowania zejdą do kilkunastu proc.

  Moher
  Kasę z naszych podatków zgarnęli starsi i mądrzejsi i jeszcze chcecie dalej brnąć w ludobójstwo? To nieetyczne katoliccy urzędasy!

  lubelak @lubelak
  Nie mam zaufania do Niedzielskiego i do firmy szczepionkowej.

  @celnik
  Ja już zapłaciłem za wasze szczepionki. PIS zabrał mi premię świąteczną z przeznaczeniem na zakup szczepionek – autentyczny tekst. W porządku, zapłaciłem już za te szczepionki i dalej się ode mnie odpierwiastkujcie PISie syny. Nie mam zamiaru szprycować się tym świństwem. Wystarczy, że je zasponsorowałem.

  Tab..
  Chętnie zaszczepie się, pod warunkiem, że przed tym nieodpłatnie przeprowadzą mi testy antyalergiczne z uwzględnieniem tego specyfiku.

  ILUZJA
  KOMUNISCI CHCA JAK NAJLEPIEJ DLA NARODU POLSKIEGO!!KLAMSTWA MEDII -STRACH TO INWAZJA I LUDOBOJSTWO POLAKOW!!!JAK MOZNA TRUJACE SZCZEPIONKI SERWOWAC LUDZIOM!! GATES / ROTHSCHILD / ROCKEFELLER ROBIA KASE !!

  jk
  jestem bardzo ciekawy czy personel medyczny i służby mundurowe pozwolą się zaszczepić tym specyfikiem. jestem ciekawy cz są już tak bardzo zmanipulowani i nie potrafią trzeźwo myśleć.

  jk
  pytam gdzie rzetelna informacja na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki. obecnie tylko infantylna propaganda. szczepionka może powodować bezpłodność. nie prowadzono badań w tym zakresie.

  jk
  zapewnili sobie ustawą bezkarność przed sądami ale nie przed ludem na ulicach miast i wsi. teraz wiem dlaczego potrzebne im było podwójne lub potrójne obywatelstwo. ale nigdzie się nie ukryją.

  @zwykły_obserwator
  Żartowniś, w lutym epidemia zaniknie tak jak było z hiszpanką. Do tej pory timing covida jest identyczny, zatem w lutym, marcu szczepionka, nawet placebo, będzie skuteczna.

  Luxi
  Panie Dworczyk, proszę skończyć z tą nachalną promocją nieprzebadanego specyfiku.Polacy nie za to panu płacą. Nie rozumie pan tego to pora szukać sobie innej roboty!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530598-zgloszono-ponad-2-tysiace-uwag-do-programu-szczepien

  Zgłoszono ponad 2 tysiące uwag do Narodowego Programu Szczepień. Szef KPRM: Możliwe będzie 3,4 mln szczepień miesięcznie

  opublikowano: 8 godzin temu


  autor: PAP/Marcin Obara

  Do Kancelarii Premiera i Ministerstwa Zdrowia wpłynęły 2273 zgłoszenia w trakcie zakończonych w sobotę konsultacji narodowego programu szczepień – poinformował w sobotę szef KPRM Michał Dworczyk. (…)

  Polubienie


 33. Dr Wodarg wRealu24! Odradzam brania szczepionki! Koronawirus nie jest tak niebezpieczny!
  40,985 views•Premiered 2 hours ago
  wRealu24

  Bronia Pilus
  W domach starców i szpitalach testowali pozytywnie opiekunki medyczne,starzy ludzie umierali z braku opieki i Z GŁODU.

  Bls K
  Nagle jak trzeba szczepić to jednak można zbadać pacjenta? Do czasu szczepionki przychodnie zamknięte na trzy spusty??!!! No chyba że też teleporada i szczepionka???

  Daga X
  Ale super, słyszałam dużo dobrego o doktorze Wodarg. Pozdrawiam serdecznie

  Angelusmaximusable
  Przecież skutki uboczne są głównym celem „szczepionki”!!!!!!

  Kammy O
  Depopulacja , proste, jeszcze rok temu ludzie wyśmiewali tych którzy mówili o tym co się tera dzieje wrzucając ich w ramy teoretyków spiskowych

  Bogusław Cieślik
  Dr Wodarg to ten który obalił wizję armagedonu, którą lansował Drosden na temat świńskiej grypy. On go wręcz ośmieszył. Co ważne NAUKOWO!!!

  Polubienie

 34. alfa
  Jeżeli okaże się, że amantadyna to lek skuteczny, to ci którzy teraz zakazują jej stosowania będą odpowiedzialni za śmierć tysięcy osób.

  wacek
  „Producenci zapewniają, i eksperci zdają się potwierdzać, że te szczepionki były badane” – zdają się potwierdzać…i tylko tyle???

  Pablito
  No to zobaczymy czego nie wiecie, po eksperymencie już będziecie wiedzieć.

  ebn
  Narodowa Lewatywa 2.0+ Turbo.

  nurek
  Co do zasady, to tylko jedna z nowych szczepionek działa konwencjonalnie. Reszta to szczepionki genetyczne, których działania uboczne i długookresowe nigdy nie zostały sprawdzone. A co z amantadyną?!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530929-szef-bbn-proces-szczepien-musi-byc-transparentny

  Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19. Szef BBN: Cały proces musi być transparentny, a o wątpliwościach trzeba mówić

  opublikowano: 28 minut temu
  aktualizacja: 28 minut temu


  Epidemia koronawirusa / autor: PAP/EPA

  Zakładamy, że szczepienia to operacja ratująca przed pandemią – podkreślił szef BBN Paweł Soloch. Zaznaczył przy tym, że proces szczepień musi być transparentny, a o wątpliwościach trzeba mówić, nawet jeśli nie będziemy w stanie ich do końca wyjaśnić, bo szczepionka powstała stosunkowo szybko.

  CZYTAJ TEŻ:

  -Wiceminister zdrowia: Mimo że szczepionka się pojawi, to do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans i dezynfekcja
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530877-wiceminister-zdrowia-do-lata-maseczkadystans-i-dezynfekcja

  -Prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz w tygodniku „Sieci”: Nie bójmy się szczepić. Bądźmy zdrowi, bądźmy bezpieczni
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530893-w-nowym-numerze-sieci-nie-bojmy-sie-szczepic

  -Czy amantadyna pomaga zakażonym koronawirusem? Wiceminister Warchoł: Wziąłem ten lek – piorunujący efekt! Będę domagał się, by MZ się nim zajęło
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530768-warchol-wzialem-anantadyne-piorunujacy-efekt

  Szczepienia przeciw Covid-19

  Rząd ma we wtorek przyjąć uchwałę dotyczącą Narodowego Programu Szczepień, którego celem ma być doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na Covid-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W poniedziałek program szczepień był tematem spotkania u prezydenta Andrzeja Dudy, w którym uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Soloch, pytany we wtorek w Radiu TOK FM o sondaże, z których wynika, że połowa Polaków nie zamierza się szczepić, przekonywał, że z ocenami należy poczekać na przebieg szczepień w innych krajach.

  Polacy tak mają, że ich nastawienia się zmieniają i ewoluują w trakcie tego, jak obserwują, co się dzieje w innych krajach

  —powiedział.

  Nastroje społeczne
  Przekonywał, że proces szczepień ma być transparentny, zgodnie z oczekiwaniami m.in. prezydenta. Ocenił, że nie mamy do czynienia z „hurraoptymistyczną propagandy szczepionkową”, a nastroje co do szczepień uznał za „takie sobie”.

  Na pewno założenie jest jedno, na tym szczególnie zależy prezydentowi, ale nie tylko, bo o tym mówił też premier, i po to były wcześniejsze spotkania, że cały proces ma być bardzo przejrzysty i transparentny, (żeby) niczego nie ukrywać, o wszystkim mówić

  —podkreślił szef BBN.

  Pytany o wątpliwości co do szczepionek oraz o dobrowolność szczepień, przekonywał, że należy odróżnić „płaskoziemców”, od tych, którzy prezentują „rzeczową krytykę i zgłaszają rzeczowe wątpliwości”.

  Jeżeli będą wątpliwości, to trzeba o tych wątpliwościach mówić, nawet jeżeli nie będziemy w stanie ich do końca wyjaśnić, bo rzeczywiście szczepionka powstała stosunkowo szybko

  —powiedział Soloch.

  Z drugiej strony powołał się na inne państwa, gdzie szczepienia będą.

  Nie chciałbym, żebyśmy patrzyli na to, że jesteśmy w jakimś baranim stadzie setek milionów ludzi, którzy to czynią na całym świecie, ale jest to jednak pewna rękojmia, że ileś narodów, ich przywódcy, ich eksperci, podjęli taką decyzję. Nikt w tej chwili w skali państwa nie zakwestionował sensu szczepienia

  —stwierdził.

  Odnosząc się do dobrowolności szczepień, uzasadnił to m.in. wątpliwościami do nowych szczepionek. „Rzeczywiście są pewni ludzie, i będą tacy, którzy mają wątpliwości. Więc na pewno nie będziemy stosowali przymusu” – zapewnił. Na uwagę, czy ze względu na „płaskoziemców nie będziemy szczepić całej populacji”, zaprzeczył.

  Nie tylko ze względu na płaskoziemców, bo niektórzy mogą mieć całkiem racjonalne przesłanki, dlaczego nie chcą się szczepić

  —odparł Soloch.

  Zauważył także, że nie jest do końca zbadane, jaka jest odporność osób, które już przeszły zakażenie koronawirusem i mają przeciwciała.

  Zachodzi zasadne pytanie, czy tacy ludzie powinni być szczepieni. A na pewno, jeżeli będą szczepieni, to nie w pierwszym rzucie

  —powiedział.

  Szef BBN wyraził przypuszczenie, że być może na początku przyszłego roku „wyjdą nowe elementy”.

  My zaczynamy się szczepić z pewnym opóźnieniem w stosunku do państw spoza Unii, (…) więc być może po miesiącu-dwóch różnicy w czasie szczepienia, jakieś nowe elementy wyjdą. Producenci zapewniają, i eksperci zdają się potwierdzać, że te szczepionki były badane, ale też zgoda, że były robione w tempie niezwykle szybkim, i te próby były przeprowadzone na kilkudziesięciu tysiącach ludzi, a szczepione będą miliardy ludzi. Tak więc rzeczywiście do końca wszystkiego nie wiemy, chociaż zakładamy, że – co do zasady – jest to jest operacja nie zagrażająca, a ratująca ludzi przed pandemią

  —powiedział Paweł Soloch.

  aes(PAP)

  Polubienie

 35. 90% NIE CHCE
  są lekarze, którzy mają wątpliwości. dlaczego media państwowe forsują jednostronny przekaż nie dopuszczając różne opinie specjalistów?

  LordMondeo
  A skąd uni mają to niby wiedzieć, tego sam producent nie wie, ale uni już wiedzą ???????????????????????????

  lubelak @lubelak
  Wystarczyło mi wystąpienie Niedzielskiego i jeszcze nie przeszło mi oburzenie. Arogant, obraża ludzi. Skandal. Jak ktoś taki może być ministrem zdrowia.

  anka @anka-anka
  Powiedzieć i napisać można wszystko, ale istnieje coś takiego jak zdrowy rozsądek i ten podpowiada, że jeśli coś jest robione w pośpiechu, z niechęcią do ponoszenia odpowiedzialności, jeśli samo państwo zwalnia z takiej odpowiedzialności lekarzy, jeśli brakuje inf. o długofalowych skutkach tej szczepionki, o tym, jak reagują na nią ludzie w różnym wieku i z różnymi schorzeniami, w jakie reakcje zachodzi to cudo z innymi lekami, jeśli brakuje szczegółowego składu takiej szczepionki i dlaczego rząd uparcie nie chce poprzeć badań nad skutecznością amantadyny w leczeniu covid, skoro tym, którym została podana pomogła, a co ważniejsze nikomu nie zaszkodziła, która jest lekiem, zatem przeszła już wszelkie badania i jest znana od lat, to jednak jakaś tam nadzorowana kampania nie jest w stanie przekonać ludzi myślących inaczej, niż władza. Dodatkowo jest mowa o restrykcjach w stosunku do nieszczepionych i przywilejach dla szczepionych, a to kompletnie nie brzmi zachęcająco. Skoro ktoś się nie szczepił na grypę, skoro ktoś przez cały ten czas nie zachorował na kowid, a funkcjonuje normalnie, to dlaczego ma w siebie wciskać jakiś wynalazek? A co z osobami mającymi choroby autoimmunologiczne, które często zostały wywołane lekami, czy zaostrzone przyjmowanymi lekami?

  Marek
  Tylko 10% medyków chce się zaszczepić, ale będą ich uświadamiać hahahaha. To tak jakby mechanikowi samochodowemu kazać kupić dany model auta i wmawiać mu, że jest dobry.

  tom2885
  https://prawy.pl/111284-lekarze-apeluja-do-rzadu-o-zaprzestanie-covidowego-szalenstwa/

  PRAWDA O SZCZEPIONKACH. LIST OTWARTY PODPISANY PRZEZ 177 POLSKICH LEKARZY !

  zzz
  https://medianarodowe.com/szczepionki-na-koronawirusa-spowoduja-nieplodnosc-genetyk-ostrzega/ nie wiadomo czy tak bedzie ale czy warto ryzykowac bezpłodność dla choroby o tak niskiej smiertelnosci?

  Rząd nas kocha inaczej
  A to nieposłuszny Naród. Trzeba będzie ich wyłapywać , zwozić na Narodowy i tam przy pomocy wojska , szczepić i ratować temu Narodowi życie.

  Były wyborca pis
  NIE CHCEMY żadnej kampanii.CHCEMY rzetelnej odp. na pytania Pawlickiego.JAKIM prawem chcecie szczepić,JEŚLI NIKT NIE BIERZE ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCI? To jest absolutny SKANDAL!! Musimy wyjść na ulice

  Agata
  Dziś WHO wycofalo się z rekomendacji „szczepionki”.Dajcie spokój Polakom.Lewactwo się zaszczepi(przecież to takie nowoczesne),a katole nie(ciało i jego kod genetyczny jest świątynia ducha).Amen.

  Królowa Śniegu
  https://wprawo.pl/zatrudnic-celebrytow-do-promocji-szczepionki-spacyfikowac-lekarzy-skandaliczna-wypowiedz-prezesa-naczelnej-izby-lekarskiej-wideo/

  realista
  te „profesorki” myślą, że ciemny naród nie wie w teorii jak działa szczepionka i dlatego lud nie chce się szczepić. Żałosne. Mnie nie interesuje aspekt teoretyczny a faktyczne bezpieczeństwo!!

  Królowa Śniegu
  https://prawy.pl/111811-wedlug-wladz-wielkiej-brytanii-szczepionka-pfizer-na-covid-jest-zagrozeniem-dla-alergikow/

  Ja
  Przecież tak na prawde nikt nie wie jak dziala ta szczepionka. Technologia jest na tyle innowacyjna, że jej działanie jest niejasne.

  czyżby osły?
  was natomiast nie można uświadomić jak działa amantadyna

  Olo
  No to teraz cwelebryci jak Krzysiu Yebisz i Kuba Powiatowy razem z innymi pajacami będą mnie przekonywać że szkodzenie sobie na zdrowiu czy wręcz utrata życia jest takie fajne jak zakupy w tesco :-))

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530942-kampania-informacyjna-dot-szczepien-jeszcze-w-tym-roku

  Kampania informacyjna dot. szczepień jeszcze w tym roku. Rzecznik rządu: Chcemy uświadomić, jak działa szczepionka

  opublikowano: 5 minut temu
  aktualizacja: za godzinę


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA

  Kampania informacyjna dotycząca szczepień powinna ruszyć jeszcze w tym roku – poinformował we wtorek w TVP 1 rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że zostaną w nią zaangażowane znane osoby, które mają wpływ na to, jak oceniane są m.in. szczepienia.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — Politycy PSL i PiS są zgodni! Sawicki: „Ja oczywiście się szczepię”. Horała: „Kiedy przyjdzie moja kolej, też się zaszczepię”. WIDEO
  https://wpolityce.pl/polityka/530890-politycy-psl-i-pis-zgodnie-zaszczepimy-sie-przeciwko-covid

  — Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19. Szef BBN: Cały proces musi być transparentny, a o wątpliwościach trzeba mówić
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530929-szef-bbn-proces-szczepien-musi-byc-transparentny

  — Pielęgniarka z Nowego Jorku pierwszą Amerykanką zaszczepioną przeciwko koronawirusowi. „Czuję, że nadchodzi uzdrowienie”
  https://wpolityce.pl/swiat/530895-pielegniarka-z-nowego-jorku-pierwsza-zaszczepiona-amerykanka

  Kampania informacyjna ws. szczepienia

  Müller był pytany m.in. o doniesienia „Dziennika Gazety Prawnej”. Według gazety lekarze niechętnie podchodzą do szczepień na Covid-19, a w niektórych placówkach chętnych do szczepień jest jedynie 10 proc. kadry.

  Ważne są działania uświadamiające, które pokazują, w jaki sposób działa szczepionka. Oczywiście te informacje nie są pozytywne, ale jestem przekonany, że środowisko medyczne jak i ogół obywateli, gdy dostaną informację od profesorów, od autorytetów medycznych, że to ich przekona

  — ocenił.

  Dodał, że w akcję informacyjna zostaną zaangażowane osoby znane, lubiane i mające wpływ na to, w jaki sposób oceniane są m.in. szczepienia.

  Müller zaznaczył, że kampania informacyjna dotycząca szczepień powinna ruszyć jeszcze w tym roku, zaś szczepienia będą najprawdopodobniej możliwe od stycznia i – w pierwszej kolejności będą dotyczyły m.in. medyków, następnie seniorów, a później będą miały charakter powszechny.

  Lockdown w Polsce?

  Rzecznik rządu był również pytany o to, czy w związku z tym, że m.in. w Holandii i Niemczech wprowadzane są dodatkowe obostrzenia, to ponowne zamknięcie grozi również Polsce.

  Takiego wariantu oczywiście wykluczyć nie możemy. Jeżeli do takiej decyzji będą zmuszały nas fakty, to będzie trzeba taką decyzje podjąć

  — zaznaczył. Podkreślił jedocześnie, że takiej decyzji jeszcze nie ma.

  Powrót do szkół
  Odnosząc się do możliwości powrotu dzieci do szkół podkreślił, że zależy to od liczby oraz dynamiki zachorowań.

  To, że akurat za ostatnie siedem dni np. będą dobre liczby, ale nagle okaże się, że w ciągu dwóch, trzech dniu następuje drastyczny wzrost zachorowań, to byłby wskaźnik wyprzedzający, że mamy niestety do czynienia z trzecią falą

  — powiedział.

  Chcielibyśmy, aby po feriach, w drugiej połowie stycznia najmłodsze klasy mogły wrócić do szkół, ale to zależy od tego, w jaki sposób epidemia będzie się rozwijała w czasie ferii i w jaki sposób w czasie ferii będziemy zachowywać się my wszyscy

  — powiedział. Dodał, że ma nadzieję, że wyjaśni się to w pierwszym tygodniu stycznia, tak, aby ta informacja była znana przed rozpoczęciem nauki.

  wkt/PAP

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.