1061 Pandemia strachu – zarządzanie strachem zasobami ludzkimi


zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA

Gość
Trafna analiza obecnej sytuacji w Polsce i na Świecie. Pandemia strachu….

gość
W kilku przystępnych słowach wyjaśniono po co są kolejne epidemie, pandemie – zarządzanie przez strach! Goni się stado a ono bezmyślnie w znakomitej większości idzie tam gdzie je pędzą! !! Pobudka !!

Polka
Dziennikarz Witold G. dokładnie opisuje tę strategię i bardzo dobrze, bo pewne mechanizmy nie są już w stanie nas ograniczać. Maseczki nie chronią, nosimy je, żeby kary nie płacić i wykupić te z magazynu😉

Źdźbło dostrzegł, belki nie
Górny dostrzega zagrożenia za którymi stoją jakiś Attali czy Leyen ale ani słowa o tym, że te ograniczenia wprowadza nasz rząd a wszystko to popiera wPolityce! A Pawlickiego całkiem uciszyli!

Ewelina77 @Ewelina77
Hohoho widzę , że publicystom tego portalu otwierają się oczy. Jest jeszcze dla was nadzieja. Gdzie jest Maciej Pawlicki? Polecam film na CDA dot opisanego tu tematu „profitenci strachu”. Polskie napisy zrobił dr Rubas. Mądry człowiek będący w opozycji wobec tego co się od roku wyprawia

natalia
Premier Beata Szydło nigdy nie pozwoliłaby na takie kłamstwa i manipulacje. Dlatego była potrzebna zmiana premiera. Kornel Morawiecki w grobie się przewraca widząc, co jego syn robi z Polską

Anna
Red. Górny jak zawsze w punkt. Dodajmy, że wielu reprezentantow Polski w PE głosowało za bezprawnym paszportem covidowym, m.in B. Szydło, prof. Legutko i Krasnodębski. To szok.

Tom
PiS przy pomocy strachu doprowadził do psychozy miliony Polaków w interesie partyjnym doprowadzono miliony ludzi do obłędu. To jest zbrodnia na Polakach. Dla PiSu ich partia jest ważniejsza od Polski

STOP ZWYROLOM PIS
Pfizera potwierdza, że to zaszczepieni na COVID-19, zakażają niezaszczepionych https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-dokument-pfizera-potwierdza-ze-zaszczepieni-na-covid-19-zakazaja-niezaszczepionych

ILUZJA
DYKTATORZY ZDROWIA CO ZABILI MILIONY LUDZI …STOP NWO KLAUS SCHWAB / ROTHSCHILD / ROCKEFELLER / FORD / BILL GATES / MORGAN / WARBURG-SZCZEPIONKI ZABIJAJA LUDZI PRZYKLAD INDIE, AFRYKA, POLSKA !!!!

lippu
Zarządzając strachem miliony ludzi trzyma się za wsiarz i robi się z nich zastraszoną, bezwolną i śmierdzącą strachem pulpę.

i.
uuuuu, co za nieporawne myslenie. No jak tak mozna i to tu, gdzie strach i propagande sieje sie codzienne, raz wiecej raz mniej.

Nie obłudzie!
Górny wylewa krokodyle łzy, jak to gdzieś tam chcą ograniczać wolność pod pretekstem pandemii ale ani słowem nie zająknął się, że Pospieszalskiemu zdjęto program, a tenże portal przyklaskiwał.

A.
Dziennikarze wpolityce ochoczo w tym uczestniczą sprzedając się za reklamy od firm państwowych…

spider
Zarządzanie strachem na pewno ma wielką przyszłość gdyż zastraszeni ludzie nie maja nic do stracenia! A wtedy Norymberga Bis i kopanie węgla na Kamczatce dla wszystkich politykierów i pseudoekspertów!

angelus
jest cala masa ludzi ktorzy pasywnie nie poddaja sie temu, jak beda naciskac dalej, to rzadzacy moga sie obudzic w zakrwawionej poscieli, i nie mowie tu o rzadch panstwowych, bo to tylko marionetki

byly czytelnik
CZY WŚRÓD DZIECI, GDZIE ŚMIERTLENOŚĆ NA COVID WYNOSI 0,0% (oficjalne dane) KORZYŚCI ZE SZCZEPEŃ (dotychczas 72 ofiary i ponad 1000 ciężkich powikłań) TEŻ PRZEWYŻSZAJĄ RYZYKO? NIE MA ADEKWATNEJ KARY..

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/549859-zarzadzanie-strachem-ma-wielka-przyszlosc

Zarządzanie strachem ma wielką przyszłość, czyli wolność kontra bezpieczeństwo

opublikowano: 6 maja

W kwietniu 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię świńskiej grypy w Meksyku, nadając jej na początku trzeci stopień zagrożenia w sześciostopniowej skali. W czerwcu 2009 roku WHO podniosła poziom zagrożenia do najwyższego, ogłaszając tym samym pandemię wirusa A/H1N1v, który rozprzestrzenił się także na inne kraje.

Strach jako kluczowy czynnik zmiany

W międzyczasie, 6 maja 2009 roku, jeden z najbardziej wpływowych „ludzi cienia” we francuskiej polityce, ekonomista i pisarz Jacques Attali opublikował w „L’Express” tekst, zaczynający się od słów:

Historia uczy nas, że ludzkość ewoluuje istotnie tylko wtedy, gdy naprawdę się boi: najpierw tworzy mechanizmy obronne; czasami nie do zniesienia (kozły ofiarne i totalitaryzm); czasami daremne (rozproszenie uwagi); czasami skuteczne (terapeutyczne i w razie potrzeby pomijające wszelkie dotychczasowe zasady moralne). Następnie, po zakończeniu kryzysu, przekształca te mechanizmy, by dostosować je do wolności jednostki i włączyć do demokratycznej polityki zdrowotnej. Początek pandemii może wywołać jeden z takich strukturalnych lęków.

W dalszej części autor odnosił się do panującej wówczas epidemii świńskiej grypy, nakreślając zarazem plan postępowania na przyszłość:

I nawet jeśli, jak możemy oczywiście mieć nadzieję, ten kryzys nie okaże się bardzo poważny, to nie możemy zapominać, jak w przypadku kryzysu gospodarczego, o wyciągnięciu wniosków, aby przed kolejnymi – nieuniknionymi – kryzysami zostały wprowadzone w życie mechanizmy zapobiegania i kontroli, a także procesy logistyczne dotyczące sprawiedliwej dystrybucji leków i szczepionek. W tym celu będziemy musieli stworzyć globalne siły policyjne, globalne magazyny, a tym samym globalny system podatkowy. Wówczas przejdziemy, znacznie szybciej niż pozwalałyby na to jedynie przyczyny gospodarcze, do stworzenia podstaw prawdziwego rządu światowego.

„Wkraczamy w erę pandemii”

W 2009 roku epidemia świńskiej grypy wygasła dość szybko. Kolejna szansa, by zrealizować plan Attaliego i wprowadzić nowe mechanizmy zarządzania, wykorzystując powszechny lęk, pojawiła się w 2020 roku wraz z koronawirusem. Strach, jak wiadomo, osłabia krytyczne myślenie i skłania do przyjęcia zachowań, które w normalnych warunkach byłyby nie do zaakceptowania, takich jak np. zgoda na ograniczenie osobistych wolności w zamian za poczucie bezpieczeństwa. W tym celu zmierzają zresztą różne pomysły związane z ideą Wielkiego Resetu, czyli urządzenia świata na nowo po pandemii.

Kluczowe zdanie w tekście Attaliego brzmi:

Historia uczy nas, że ludzkość ewoluuje istotnie tylko wtedy, gdy naprawdę się boi.

Tym, którym zależy na dokonaniu daleko idących zmian, atmosfera powszechnego strachu jest więc na rękę. W niedawnym wywiadzie dla „Financial Times” przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała:

Wkraczamy w erę pandemii. Jeśli spojrzymy na to, co wydarzyło się w ostatnich latach, z HIV, Ebolą, Mers i Sars, to były epidemie, które można było powstrzymać, ale nie możemy myśleć, że to wszystko się skończy, kiedy skończy się Covid-19. Ryzyko pozostaje.

Zarządzanie strachem ma wielką przyszłość

Nie sposób zaprzeczyć, że powyższa wypowiedź Ursuli von der Leyen wzbudza niepokój i podsyca lęk: nawet po ustaniu pandemii nie możemy być bezpieczni, ryzyko pozostaje, powinniśmy być nieustannie czujni, pozostawać w przedpandemicznym stanie wyjątkowym, a powrót do normalności nie będzie szybko możliwy.

Co to może oznaczać? Że pewne rozwiązania wprowadzone na czas zarazy mogą pozostać z nami dłużej. Dotyczy to zwłaszcza kontroli i inwigilacji. Doświadczenie pokazuje, że w odwiecznym dylemacie – wolność czy bezpieczeństwo – ludzie są w stanie oddać to pierwsze w zamian za to drugie, gdy pojawia się stan zagrożenia. Ten, kto sieje strach, daje też nadzieję: obiecuje pokonanie problemu pod warunkiem, że dostanie więcej władzy.

Zarządzanie strachem już się sprawdza. Obrońcy praw człowieka godzą się bez szemrania na odbieranie swobód obywatelskich, Kościół godzi się bez protestów na ograniczanie wolności religijnej. Wszelkie wartości ustąpiły przed jednym: bezpieczeństwem zdrowotnym. Precedens został zrobiony. Pojawiło się przyzwolenie. Jaki będzie następny krok? Czy ludzie są gotowi na oddanie swej wolności?

Autor
Grzegorz Górny

23 thoughts on “1061 Pandemia strachu – zarządzanie strachem zasobami ludzkimi

 1. 1
  HEHE. PREPARAT W FAZIE TESTÓW ZAKUPIONY, A CHĘTNI NA JEGO PRZYJĘCIE SIĘ KOŃCZĄ .TAKA PRAWDA. HEHE

  @wikto-r
  Nie używajcie nazwy szczepionka i terminu szczepienia, ponieważ podawane ludziom preparaty nie są szczepionkami, nie przeszły procedury przewidzianej dla szczepionek. Właściwa nazwa to: eksperymentalne preparaty medyczne za które producenci nie biorą odpowiedzialności. Natomiast ludzi, traktuje się jak króliki doświadczalne. Już teraz w Izraelu, który dla Pfizera był pierwszym terenem badań eksperymentalnych stwierdzono ogromny wzrost zapalenia mięśnia sercowego. Dodatkowo te preparaty, zwłaszcza Pfizera mogą powodować bezpłodność u kobiet. Dlatego m.i.n. Pfizer ogłosił chęć zaszczepienia dzieci od 12 roku życia. Oczywiście premier Morawiecki ochoczo zgłosił Polskę w pierwszej kolejności do podawania tego preparatu dzieciom. Skończy się depopulacją naszego narodu, a rząd Morawieckiego zaoszczędzi na 500+. Realizuje plan Masonów i Gatesa.

  Zbrodnia przeciwko ludzkości
  Dworczyk, nie chciałbym być w twojej skórze, jak naród rozliczy cię z akcji „pandemia” i z akcji „wyszczepianie” eksperymentalną terapią genową.

  https://wpolityce.pl/polityka/550317-wazne-zmiany-w-programie-szczepien-wchodza-w-zycie-17-maja

  …..

  wee
  Serio? Straszliwa zaraza i trzeba przekupywać ludzi by się przed nią chronili? I nasze pejsate elity chcą, byśmy w to wszystko wierzyli?

  https://wgospodarce.pl/informacje/96001-biznes-szykuje-sie-na-bitwe-z-wirusem

  https://wgospodarce.pl/informacje/96011-raport-mz-2-tys-nowych-zakazen-zmarly-22-osoby

  Polubienie


 2. Kto grozi śmiercią prezydentowi Wałbrzycha? Plewa i Rola komentują
  15,208 views•Premiered 18 hours ago
  Media Narodowe

  Jacek Suchodolski
  Byłem na demonstracji domagającej się zatrzymania szelemeja, złożyliśmy wniosek o ściganie tego przestępcy, chłopcy w mundurkach nazywających siebie policją nie zareagowali na nasze RZĄDANIA zatrzymania tego palanta!!!jest totalne bezprawie!!! Wałbrzych jest poligonem doświadczalnym!!!takie coś może się powtórzyć w każdym mieście w Polsce!!!musimy się jednoczyć!!!!

  Grazyna Kuropatnicka
  Jasne że jednoczyć ale nas jest za mało

  Jacek Suchodolski
  @Grazyna Kuropatnicka nawet, jeżeli nas jest teraz mało,to co?mamy się dać zniewolić? mam już swoje lata, przeżyłem stan wojenny,strajkowalem!!! gdzie są młodzi?czy nie zależy im na przyszłości ich dzieci?czy chcą im zostawić kajdany zniewolenia?

  Karolina Słowińska
  Jacku. Sa godziny urzedowania, trza isc grupa i wygarnac cos w stylu co mowi p.Rola. Odwaznie i skutecznie , zbojkotowac gnojka. Nie moze byc gostek ponad prawem. System i tak jak widzisz go broni, prywatne dzialania juz nie.

  Jacek Suchodolski
  @Karolina Słowińska trzeba najpierw sprawdzić co policją robi z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, które złożyliśmy 3.05.

  Karolina Słowińska
  @Jacek Suchodolski ,,…trzeba najpierw sprawdzic….blablabla,,. To cale dzialanie jest nieskuteczne, niekonsekwentne. Skoro wczesniej napisales, ze zadalisci zatrzymania gostka, a policja na to nieeeee. To co ty teraz cgcesz sprawdzac? Walczyc z procedurami poli ji, czy skutecznie utruc zycie temu palantowi??i czym predzej wysiudac go z urzedu? No.nie zrozumielismy sie. Uwazam, ze jesli spolecznosci takie postepowanie gospodarza miasta nie pasuje, to powinni skutecznie go zbojkotowac, aby sam zlozyl rezygnacje. Wtedy, taki przyklad bylby skuteczny. A tak, to widzisz, lawina sie poleje, a to wszystko brzez strach i brak wiedzy ludzi o swoich prawach. Urzedasy sa na sluzbie narodu, a nie do dyscyplinowania, nie biorac pod uwage zdania owego narodu.

  Jacek Suchodolski
  @Karolina Słowińska policją nie chciała OD RAZU GO ZATRZYMAC dlatego zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, musimy jako naród na razie zachować procedury,w innym przypadku zarzucą nam bandytyzm….a bo to pierwszy raz? pamiętam jak było w stanie wojennym…Rola i współcześni komentatorzy są młodzi, nie znają metod działania komunistów,oni są perfidni i potrafią pewne posunięcia przeciwnika wykorzystać na swoją korzyść ,potrzeba nam dobrego prawnika…co nagle to po diable

  Kamila Sontowska
  Bardzo dobrze że, jest wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Należy sprawdzić bo ten Pan jest również dyrektorem szpitala w Wałbrzychu? Jeśli tak jest, to czy nie zachodzi konflikt interesu obsadzania dwóch państwowych stanowisk?

  Karolina Słowińska
  @Jacek Suchodolski Rola akurat nie jest moim autorytetem. Dziękuję ci za wyjaśnienie o zachowaniu narodu i jego złym ewentualnym traktowaniu/ piszesz o bandytyzmie/. Pragnę natomiast dodać, że od roku czasu uprawia gwałt na moim ciele i umyśle i……jakoś nikt do tej pory nikogo nie ukarał za to łamanie prawa przez rząd, choć są zawiadomienia . Tak, że , czego ty oczekujesz w państwie bezprawia???? Respektowania prawa? Nawet ślepy ,,widzi” do czego koronasciema prowadzi i że to jest przykrywką. Człowieku, zanim dostaniesz odpowiedź od prokuratury może się baaaardzo dużo zmienić. Pokojowo to można sobie tylko w pokoju posiedzieć. Pozdrawiam, bo ciężko mi pisać. Bandyterka….też mi coś….. Oni rozbój, a nam bandyterka zabraniają. Ludzie jak chcą, to z byle powodu potrafią utrudnić skutecznie sobie życie, a tu gościu terror wprowadza a ludzie elegancko….marsze…i policja…,papierki, a jak widać spisani w tym dniu byli…./ Bandyterka/.

  Jacek Suchodolski
  @Karolina Słowińska „Zemsta,to potrawa, która smakuje najlepiej,kiedy spożywana jest na zimno”– cytat z „Ojca Chrzestnego”— nie mówię tu o klasycznej zemście, której nie uznaję, mówię o sposobie działania : spokojnie, mając plan w którym nie ma miejsca na przegraną.Na hura, tak jak tradycja polska pokazuje, działanie bez odpowiedniego przygotowania często przynosiło z sobą porażkę!

  Karolina Słowińska
  @Jacek Suchodolski tak. Dobrze to napisales. Jesnak rok czasu minal i zadnej zemsty ani widu ,ani slychu. Popieram byc moze twoje dzialania, byle madrze, byle skutecznie. I w miare szybko. Bo tej zemsty mozemy nie doczekac. Zwroc uwage, zbyt duzo ludzi ginie niepotrzebnie, a tzw.oni bogaca sie, zniewalaja i smieja sie nam w twarz. Brak lidera-, brak strategii, brak narzedzi. Oni maja technologie i nasze dane. To szach mat w kazdej dziedzinie. Wiedza sku.wysyny co robia. Tylko my nie wiemy dokad to brnie. Pozdrawiam. Robmy swoje.

  Jacek Suchodolski
  @Karolina Słowińska Szach — mat to nasz ruch! My jesteśmy po jasnej stronie mocy,oni bez względu na to czym dysponują, już są przegrani!PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY!!!

  ANNA ANNA
  @Jacek Suchodolski
  Zwyciezy, tylko kiedy i ilu wtedy zwyciezcow pozostanie przy zyciu?!
  Wszystko wskazuje na to, ze bardzo, bardzo mala garstka.
  Samym optymizmem niczego sie nigdy nie zmieni.
  To wygodnictwo i wymigiwanie sie przed zabraniem sie za rzeczywiste dzialanie.

  Janina Kołodziej
  Zgadzam się, panuje okupacja, bezprawie. Wszystkie służby są po stronie okupanta, to jest od dawna zorganizowne, kto trzyma policję za uzdę? Jak wymieszans jest policja, służby i wojsko komu podlegają kom są ludzie w rządzie, Sejmie, spółkach skarbu państwa, kto awansuje na wysokie stanowiska w poszczególnych urzędach? Mam wrażenie, że Polaków, Polaków Patriotów to prawie nie ma w tych organizacjach piszę prawie, nie dlatego że wiem że są ale np Braun daje nadzieję

  Janina Kołodziej
  @Grazyna Kuropatnicka jednoczyć? Jak? Wiedzieli że ludzie są siłą, to rozkradli zakłady pracy, ludzi wysłali do pośredniaka, kontrolują komunikatory, jak się jednoczyć?

  Polubienie

 3. Flowenol @aszczesniak
  Nie wierzę, że to piszę; za ten tytuł, brak jakiegokolwiek komentarza, ten portal przestaje być dla mnie wyznacznikiem jakiegokolwiek obiektywizmu. Panom Karnowskim, a już pani naczelnej Nykiel zupełnie się dziwię, bo sprzeniewierzyliście się za 400 000zł, które dostaliście od rządu wszystkim wartością, które chcieliście ucieleśniać. Staliście się po niezależnej pana Sakiewicza i TVP kolejną TUBĄ… no właśnie sami odpowiedźcie sobie czego lub kogo. Wzięliście pieniądze za promocje szczepień, ale kto wam kazał być tak jednostronnym. Za jednostronność spowodowaną odmową tzw. ekspertów, o których tu piszecie został zawieszony program p. Pospieszalskiego.

  PIS
  Karnowscy jesteście bez krzty przyzwoitości i rzetelności dziennikarskiej. Zaglądam tu wyłącznie ze względu na redaktor Łasiewicz i Nykiel. Reszta to żałosne imitacje dziennikarze. Dno i wodorosty

  andrzejzgliwic
  Jestem w 100% pewien, że z takich pseudo-ekspertów byłby bardzo dumny niejaki Dr. Mengele. Won z takimi zbrodniarzami!

  cóż
  Ale od czego to są eksperci? Od odbierania innym ludziom wolności? Rozumiem, że lekarz może zalecać jakieś zachowania czy leki przeciwko czemuś, ale na pewno nie może do czegoś innych ludzi zmuszać!!

  kipi
  https://www.salon24.pl/u/piko/1125067,operacja-psychologiczna-covid-19-metody-lamania-psychiki-i-tworzenia-podporzadkowania

  godzina policyjna dla Polaków
  Prof. Parczewski, doradca premiera Morawieckiego, zaproponował wprowadzenie godziny policyjnej i wprowadzenie zakazu przemieszczania się po Polsce dla osób, które nie chcą się szczepić.

  godzina policyjna dla Polaków
  Prof. Parczewski wyjaśnił w Radiu Zet, „nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciw COVID-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi”.

  Oburzona
  Nigdy ,nigdy nie będę brać udziału w eksperymencie . Chiny trzymają za pysk cały świat , ludność uczynili niewolnikami. To nie szczepionka ,ani lek . Właściwie nie wiadomo co i w jakim celu ?

  rty
  Ci ludzie dalej nie rozumieją, że to co mogą zrobić definiuje system prawny. A nie mogą wprowadzić szczepień bez zmiany Konstytucji i wypowiedzenia Konwencji Genewskiej. Polska nie jest ich folwarkiem

  Nina
  Przymusowo niech te pajace zaszczepia siebie i swoje dzieci, a od wolnych obywateli Polski niech się od stosunkują. Nie jesteśmy niewolnikami by szczepić się na rozkaz i pomagać masonom w ich planie.

  Polak
  przypominam ze wszyscy ktorzy namawiaja do tego eksperymentu genetycznego lamia wszelkie prawa i sa przestepcami tak gut jestes przestepca i na dodatek wprowadzasz do polski nazizm

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550943-szczepienia-powinny-byc-obowiazkowe-eksperci-stanowczy

  Szczepienia przeciw koronawirusowi powinny być obowiązkowe? System kar i benefitów? Jasne stanowisko ekspertów

  opublikowano: godzinę temu


  zdjęcie ilustracyjne / autor: fratria

  Pomimo niewybrednej krytyki nadal opowiadam się za obowiązkowymi szczepieniami przeciwko COVID-19 – podkreślił w rozmowie z PAP kardiolog, lipidolog, epidemiolog chorób serca i naczyń prof. Maciej Banach z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. (…)

  …..

  Flowenol @aszczesniak
  Ten pan po tej wypowiedzi powinien wylecieć z RM. Brak reakcji – choćby odcięcia się od tych słów -premiera i ministra zdrowia świadczy o cichej zgodzie na takie pomysły, a redakcja wpolityce.pl za brak jakiegokolwiek krytycznej reakcji wobec takich pomysłów zasługuje w obecnej chwili tylko na jedno miano: ŻENUJĄCYCH PROPAGANDYSTÓW. Całe szczęście, że wychodzi to teraz bo mi subskrypcja się kończy i już wiem, że odnowy nie będzie. Wolę zasilić inny tygodnik.

  bet
  panie parczewski, ja proponuję bardziej radykalne rozwiązanie, jak hitler wobec Żydów, czyli rozwiązanie ostateczne. Tych nie zaszczepionych od razu rozstrzelać. A co, będą takich profesorów jak pan, zaraża

  jak w bunkrze Hitlera
  Kiedyś wywozili do lasu i rozstrzeliwali, po co się doradca ogranicza do godziny policyjnej?

  cóż
  Tego typu chore pomysły nie mogą się nie kojarzyć z czasami słusznie minionymi:

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550930-pomysl-doradcy-premiera-godzina-policyjna-bez-szczepionki

  Zaskakujący pomysł. Co z osobami bez szczepienia? Ekspert z Rady Medycznej przy premierze proponuje: Godzina policyjna

  opublikowano: 6 godzin temu


  zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria

  Wprowadzenie godziny policyjnej lub zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się zaszczepić – proponuje w piątkowej rozmowie z Radiem Zet prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny ds. COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie i jeden z doradców premiera ds. pandemii z Rady Medycznej. (…)

  …..

  janK
  Co to znaczy, że Polska zgłosiła swój akces do inicjatywy(?) zielony certyfikat To raczej rząd zgłosił swój akces… wiem, że ten rząd jest zdolny do największego draństwa. Ohyda.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550975-zielony-certyfikat-kiedy-zostanie-uruchomiony-jest-data

  Zielony certyfikat – kiedy zostanie uruchomiony? Wiceminister podał datę. „To ważne rozwiązanie dla dużej części polskiej branży turystycznej”

  opublikowano: za 19 minut


  autor: Fratria

  Niewykluczone, że w połowie czerwca będzie gotowy, a po 21 czerwca uruchomiony system związany z tzw. zielonym cyfrowym certyfikatem umożliwiającym podróżowanie po krajach UE, do którego przystąpi także Polska – powiedział w piątek PAP wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy. (…)

  Polubienie

 4. Były pisior
  A JAKIEŚ ZDANIE przeciwne ??? Czy też specyfik taki fantastyczny, tylko ciemne ludzie go nie chcą. Ile wzięliście za takie modelowe sqvrvvienie się bydl4ki ?

  @celnik
  Oaza wolności – Białoruś Łukaszenki. Terror i zamordyzm – Polska pod rządami „prawicy”. Przecież to wygląda jak sen wariata, a to rzeczywistość.

  @celnik
  Artykuł 39 Konstytucji RP: Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Czego nie rozumiecie?

  tomwr
  Precz z przymusowym szczepieniem. Szczególnie preparatem nie zbadanym. CZęściowo może i chroni. A co za parę lat? Ktoś coś wie? Nie. Więc ja dziękuję. I precz od dzieci!!!

  Proszę Państwa do gazu 2021
  Histerię wokół zVida-19 nakrecają lobbysci i zwykłe k… różnych profesji: przeważnie politycy, dziennikarze i medycy. Czas na ostracyzm i lincz tych grup zawodowych i ich rodzin. Inaczej niewola

  Tyle.w.temacie
  Czemu ma służyć to badanie??? Czy Polacy nie są już wystarczająco podzieleni??? Powoli doszlusujecie do wyborczej i ich środowiska!!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/550916-sondaz-czy-polacy-zaakceptowaliby-przymusowe-szczepienia

  NASZ SONDAŻ. Czy Polacy zaakceptowaliby przymusowe szczepienia przeciwko koronawirusowi? Bardzo CIEKAWE WYNIKI. Sprawdź!

  opublikowano: 7 godzin temu


  autor: PAP/Leszek Szymański

  Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Polacy są generalnie przeciwni obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Pomysł ten w największym stopniu popierają wyborcy Koalicji Obywatelskiej. (…)

  Polubienie


 5. Jest pięknie, a będzie jeszcze lepiej!
  7,844 views•May 19, 2021
  Polska chata – Matka Kurka nadaje

  Jan Tarnawa
  Złamiemy gnojów . I koniec ! Pozamykamy, osądzimy i powiesimy – jakieś 2 miliony i po covidzie ! Morawiecki, Niedzielski , policjanci, lekarze, urzędasy – 1989 okrągły stół ! Dosyć !

  Tomaszek
  Pamiętajcie ludziska !!!
  Nigdy się nie poddawać 💪
  Zawsze uśmiech na twarzy 😇 i pozytywne myślenie 😉
  I to nas uratuje
  POZDRAWIAM WSZYSTKICH TRZEŹWO
  MYŚLĄCYCH !

  Polubione przez 1 osoba

  • Marek
   Antyszxzepionkowców? To są ludzie, którzy szukają prawdy, a nie łykają wszystko co rząd czy telewizja podsunie.

   Były pisior
   JAŚKOWIEC: posłuchaj naukowców. Np. prof Bossche i wielu z PL.Podajecie NIESPRAWDZONĄ miksturę.JEŚLI mnie zmusisz do szczepienia,TO BĘDZIESZ MUSIAŁ podpisać, że bierzesz odpowiedzialność bolszewiku

   emigrantka
   No niestety ale Pan Jaskowiak jest jednym z Mengele, bo tych Mengele jest wiecej!

   anka @anka-anka
   Nie znam Pani Sochy, ale jak czytam pana prezydenta światłe wywody to myślę, że jego poziom sięga rur kanalizacyjnych. Gadanie o trupach to nie rozmowa o faktach. W Polsce zmarło mnóstwo ludzi na wszelkiego rodzaju inne choroby i to zmarło ich więcej, niż w latach ubiegłych i to jest tragiczne. Na covid od 2019 r. zmarło ok. 70 tys. ludzi, z czego większość i tak by zmarła z powodu innych chorób. Kiedyś starsi i schorowani ludzie umierali na zapalenie płuc, a teraz na covid. Wszyscy znamy, jak nie z doświadczenia, to z opowiadań, przypadki zgonów, czy zachorowań na tego wirusa, ale przecież patrząc dookoła chociażby po sąsiadach i rodzinie widzimy, ze większość z nas żyje pomimo pandemii i takiego zaraźliwego wirusa. Znane są też przypadki, że w rodzinie jeden zachorował, a nawet zmarł, a pozostali mający z nim kontakt nawet nie chorowali, więc po co mają się szczepić? Może ich organizmy mają wystarczająco silny układ odpornościowy? Potrzebny to jest lek, a pan prezydent niech przyjmie jednorazowo 3 dawki to zabezpieczy się może i od innych dolegliwości.

   https://wpolityce.pl/polityka/551695-jaskowiak-kontra-socha-nie-bede-dyskutowal-z-idiotka

   Prezydent Poznania za obowiązkiem szczepień. Socha nazwała go… Mengele. Jaśkowiak: „Nie będę dyskutował z idiotką”

   opublikowano: 4 godziny temu
   aktualizacja: 4 godziny temu


   Jaśkowiak i Socha / autor: Fratria/wPolsce.pl

   Prezydent Poznania jest zwolennikiem obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Apel Jacka Jaśkowiaka i innych samorządowców spotkał się z negatywną reakcją środowisk antyszczepionkowców. Padły mocne słowa.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jaśkowiak zapowiada, że będzie spotykał się tylko z… zaszczepionymi. Antyszczepionkowców nazwał „cymbałami”
   https://wpolityce.pl/polityka/551464-jaskowiak-bedzie-spotykal-sie-tylko-z-zaszczepionymi

   Środowiska przeciwne szczepionkom zorganizowały protesty przed domem Jaśkowiaka. O prezydencie Poznania pisała też jedna z działaczek antyszczepionkowych, Justyna Socha. Porównała go do hitlerowskiego zbrodniarza, który przeprowadzał eksperymenty w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau.

   Być może będzie okazja podziękować naszemu regionalnemu Mengele (?) za jego sposób pojmowania wolności

   – napisała na Facebooku.

   Komentarz Jaśkowiaka
   Prezydent Poznania uznał, że nie należy podejmować dyskusji z Sochą. Użył wobec niej mocnego określenia.

   Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele. Jednak dyskusja wymaga pewnej umiejętności rozumienia faktów i podstawowych rzeczy. Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku

   – powiedział Jacek Jaśkowiak.

   Mieliśmy już w przeszłości różne sytuacje, w których uważano, że Ziemia jest płaska. Ja jednak jestem zwolennikiem oświecenia, rozumu, korzystania z wiedzy ekspertów i uważam, że nie możemy się dać zaszantażować jakiejś grupce osób, które nie wierzą w fakty, nie rozumieją tego, ile osób zmarło, które nie rozumieją, że musimy chronić całe społeczeństwo przed ryzykiem zakażenia i w związku z tym musimy podejmować decyzje, które będą służyły całemu społeczeństwu

   – dodał.

   mly/O2.pl

   Polubienie

 6. @krzysztofwroblowiec
  Koleżanka zachorowała w marcu. Kaszlała, miała gorączkę. Zrobiła test na Covid. Negatywny. Ale lekarz (teleporada) powiedział jej, że to na pewno Covid, bo objawy są ewidentne, a test był fałszywie ujemny. Dał jej zwolnienie na Covid, sanepid całą rodzinę objął kwarantanną. Po przechorowaniu zrobiła test na przeciwciała. Negatywny! To była po prostu zwykła grypa, żaden Covid! Ale w statystykach jest Covid…. Ile w Polsce jest takich przypadków?

  @wikto-r
  Pierwsza kwestia to śmierć tych medyków był wynikiem niestosowania amantadyny. Podobnie jak śmierć wielu tysięcy ludzi zarażonych na COVID, które nie doczekały właściwego leczenia. Za ten stan odpowiada prof. Horban z kolegami i Ministerstwo Zdrowia. Druga kwestia jest o wile bardziej dramatyczna i porażająca. Od kwietnia 2020 do końca mara 2021 w Polsce zmarło ponad 130 tysięcy ludzi więcej niż w analogicznych okresach w latach poprzednich. Zamknięto szpitale, przychodnie, nie ma leczenia onkologicznego, kardiologicznego, właściwie jakiegokolwiek. Jak można leczyć ludzi przez telefon? Za śmierć tych osób już prokuratura powinna zająć się Radą Medyczną, urzędnikami Ministerstwa Zdrowia i chyba także premierem. Eksperyment na skalę światową, zamknąć służbę zdrowia przed pacjentami. Przecież to nosi znamiona ludobójstwa lub przymusowej, masowej eutanazji

  Justa
  Niech zgadnę, wszyscy byli zaszczepieni 2 tyg wcześniej?

  Czytelnik
  Kluczowe jest ostatnie zdanie ” Zmarło 72 250 chorych z COVID-19 „

  przerażony
  Czyli w porównaniu z danymi z końca 2020 (lekarze nie szczepieni) wzrost śmiertelności po szczepieniu tej grupy zawodowej 6,7 razy. Proponuję samemu policzyć !!! Przerażające !!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/551620-porazajace-dane-mz-publikuje-raport-o-smierci-medykow

  Porażające dane! MZ publikuje raport o śmierci medyków. Koronawirus przyczynił się do zgonów 222 lekarzy i 167 pielęgniarek

  opublikowano: dzisiaj, g. 6:56
  aktualizacja: dzisiaj, g. 6:57


  autor: Fratria

  Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 222 lekarzy, 167 pielęgniarek, 48 dentystów, 21 położnych, 18 farmaceutów, 6 ratowników, 5 diagnostów i 4 fizjoterapeutów – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. (…)

  Polubienie

 7. O to im chodzi
  Co nas obchodzi Światowe Forum Ekonomiczne czyli prywatna instytucja pana Szwaba? Czy znane mu są wyniki badań na fredkach z 2005r zaszczepionych preparatem mRNA przecìw sars-covid1? To depopulacja!

  Sasza
  Onet był artykuł z nazwiskami profesorów doradcami premiera proponowali godzinę policyjna wyrzucania z pracy odmowę leczenia dla tych co sie nie zaszczepia brakuje tylko pomysłu z opaska na rękę

  Bobo
  Sprytnie sondujecie komuszki, ale uważajcie bo słupki mogą nagle zacząć spadać.

  ponoć konstytucja
  Artykuł 39 Konstytucji RP: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym bez dobrowolnie wyrażonej zgody”

  PIS
  KARNOWSCY JESTEŚCIE ŻALOSNĄ IMITACJĄ DZIENNIKARSTWA W PORÓWNANIU Z WITOLDEM GADOWSKIM. TO NACHALNE STRASZENIE JEST TYLKO TEGO POTWIERDZENIEM. JAK JA MOGŁAM PRENUMEROWAĆ WASZ TYGODNIK!@!

  Sasza
  Na tym portalu nagminnie wtłaczana jest propaganda proszczepienna ale ludzie wam nie ufają dlatego ze naprawdę fatalnie to robicie wzorce z PRL

  https://wpolityce.pl/swiat/551692-zaszczep-sie-albo-wylecisz-z-pracy-burza-po-wpisie-sfe

  Zaszczep się albo wylecisz z pracy? Burza po wpisie na koncie Światowego Forum Ekonomicznego. Po krytyce wpis edytowano

  opublikowano: 4 godziny temu
  aktualizacja: 4 godziny temu


  Zaszczep się albo wylecisz z pracy? Burza po wpisie ŚFE / autor: Fratria/Twitter

  „Zaszczep się przeciwko Covid-19 albo poniesiesz konsekwencje ze strony swojego pracodawcy” – tweet z takim wpisem pojawił się na koncie Światowego Forum Ekonomicznego, do którego była dołączona grafika przedstawiająca wyniki badania na temat tego, jak pracodawcy będą podchodzili do kwestii szczepień swoich pracowników. Pod wpisem natychmiast pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy, więc ten zniknął. Po jakimś czasie grafikę udostępniono ponownie, ale z innym komentarzem. (…)

  Polubienie

 8. @Tyrant1609
  Czytam tytuły, że „coraz mniej pacjentów w szpitalach”. Zgadza się bo CORAZ WIĘCEJ NA CMENTARZACH. A szczepionka nie powoduje zatrzymania transmisji wirusa. Tak samo jak szczepionka przeciw grypie nie chroni przed zachorowaniem.

  kpina
  Kogo Ty reprezentujesz? Na pewno nie POLAKÓW. Niech Cię piekło pochłonie.

  katarzyna
  Przykre jak skończył Kaczyński.

  Janka
  Czy całkiem oszaleliście ? ! Przestańcie dręczyć ludzi namawianiem do udziału w eksperymencie. W dodatku do niektórych preparatów (Astra Zeneca i Johnson) użyto abortowane dzieci.

  mojżesz w
  Po wszystkich twoich numerach, nie wierzę ci łachu!

  aaa
  Spiepszaj dziadu.

  A TAK
  CZY BIEDNY PRZES, WIE O CZYM MÓWI, CZY PRZECZYTAŁ ULOTKĘ PREPARATU JAKIM INTUBUJE SIĘ POLAKÓW ??? CZY ŚWIADOMOŚĆ PJK JEST ADEKWATNA DO ŚWIAdomości kalksztajna, balbiny, polinQrwy ??

  Zbrodnia przeciwko ludzkości
  Eksperymentalne „szczepionki” na COVID-19 są bronią masowej zagłady i mogą zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi – Dr Vernon Coleman: https://tinyurl.com/yx7s7m2y

  Polak
  Ciekawe czy diabeł już rozpalił pod najmniejszym kotlem w piekle czekając na swojego ulubieńca

  Niepotrzebne zgony bez Amantay
  Jak Polacy dojdą do władzy to zamiast zdychania pod respiratorem będzie odpowiednio wcześnie podawana Amantadyna, a wy pójdziecie siedzieć za zablokowanie Amantadyny ratujacej życie w cowidzie

  była wyborczyni PIS
  Czy to katolik ?Wszystko pozory. Mowa, mowa, mowa a czyny odwrotne.

  Spdalaj Kaczorze
  Jesteś lekarzem i wiesz że niegroźne? Rozmawiałem z genetyczką która twierdzi że reakcje immunologiczne po tej szczepionce będą tak duże przy ponownym kontakcie z wirusem, że ludzie będą umierali.

  https://wpolityce.pl/polityka/551912-prezes-pis-prosze-sie-szczepic-to-jest-naprawde-konieczne

  Prezes PiS apeluje: Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a nie jest absolutnie groźne. To sprawa niezwykle istotna

  opublikowano: 7 godzin temu
  aktualizacja: 7 godzin temu


  autor: Fratria

  Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński na antenie Radia Olsztyn zaapelował do wszystkich o szczepienia przeciwko koronawirusowi. „Jest to absolutnie konieczne i niegroźne” – powiedział.

  Jarosław Kaczyński w rozmowie wyemitowanej w sobotę w publicznym Radiu Olsztyn mówił o konieczności szczepień w kontekście odmrażania branży turystycznej. Przyznał, że rozumie, że wielu ludzi tęskni za wyjazdami, że w ten sposób wiele osób wypoczywa.

  Mówiąc o tym, że powoli branża turystyczna wraca do normalnego funkcjonowania Kaczyński zaapelował, by jak najwięcej osób zaszczepiło się.

  Apel prezesa PiS
  Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne

  — podkreślił. Jak dodał, bez szczepień pandemii nie da się opanować.

  Jest to sprawa niezwykle istotna

  — zaznaczył.

  W tej samej rozmowie prezes PiS powiedział, że zamknięcie hoteli i restauracji było konieczne ze względu na opanowanie pandemii.

  gah/PAP

  Polubienie


 9. Słychać jedno wielkie „eksperckie” wycie
  3,029 views•May 23, 2021
  Polska chata – Matka Kurka nadaje

  fader padre
  bez względu na to czy te mendy są głupie czy nie to jednak są mordercami i muszą ponieść karę

  Grażyna Niemczyk
  Poniosą…

  Agent Blue
  Zgadza sie. To. co pokazali to nic innrgo jak mordowanie narodu polskiego i to z premedytacja. Bo to robia to planowanie od samego poczatku .Wszyscy bez wyjatku. A przyklaskuje im sejm i senat. Robia to w imie dobra ludzkosci. Mordercy za Judaszowe srebrniki. Nigdy im tego nie zapomnimy. Norymbergia ich czeka.

  Tomasz Płaski
  żyjemy w epoce, w której „nauka” i „medycyna” dosłownie funkcjonują jako organizacje bioterrorystyczne, budując i uwalniając śmiercionośną broń biologiczną, a nawet wstrzykując ją ludziom pod pozorem „zdrowia publicznego”.

  Polubione przez 1 osoba

 10. @jb7
  przestać manipulować, zakażenie nie równa się chorobie!, miażdżąca większość zakażeń jest.. bezobjawowa, natomiast np. zamknięcie gospodarkii spowodowało inflację, zniszczenie edukacji, uderzenie w Kościół, w gospodarkę, oraz w Polsce z powodu likwidacji służby zdrowia, pomimo nieprzerwanego pobierania składki, zmarło dotychczas ponad 140.000 osób, i to jest bilans, rozwalenie państwa, największa śmiertelność po II wś, jeszcze więcej straszenia, wariactwa mediów, mzamykania, gnojenia, i nie zostanie kamień na kamieniu

  @Moi
  Wy jednak macie tupet. Polska wsród liderów statystyki zgonów, zdewastowana mentalnie, zdrowotnie i po części gospodarczo, a wy przekierowujecie temat na symboliczną Szwecję, która z tematem poradziła sobie ze znacznie mniejszymi stratami. Może byście napisali coś o USA gdzie stany otwarte od dawna mają identyczne statystyki jak zamknięte? Ale nie, paranoja musi być podgrzewana. „Egoistą jest ten kto sam żyjąc w strachu, zmusza do tego innych” – taki ciekawy wpis wczoraj widziałem. Egoiści.

  covid 1984
  Ale śmiertelność jest większa w PL niż w Szwecji. Paradoksalnie działania czyli lewicowa inżynieria społeczna podejmowane w PL przyniosły więcej zniszczenia, i o to chodziło, o torturowanie społeczeństwa

  gośc
  „przypadki” i „zakażenia” wykrywane lewym testem to nie to samo przecież co zgony… a tu PL jest rekordzistą dlaczego o tym nie napiszecie???

  @MonikaMonika
  Dołączę sie do komentarzy. A co ma za znaczenie ilość zakażen? Chorować będą pewnie wszyscy, tak jak na grypę. Tu chodzi o to, jak państwo zapewnia opiekę medyczną WSZYSTKIM obywatelom. Chwalenie się, że u nas jest tylko 132 a u nich ponad 500 na ileśtam jest żenujące. U nas było 23,5 % nadmiarowych zgonów! A w Szwecji 10,7%. A w tych pozostałych „gorszych” od nas krajach z artykułu: Łotwa: 4,9%, Litwa: 17,1%. I czym tu się chwalić, umiejętnością manipulacji? Trochę kiepska ta umiejętność, skoro nawet Wasi czytelnicy to zauważają.

  https://wpolityce.pl/swiat/552218-szwecja-ma-najwiecej-zachorowan-na-covid-19-w-europie

  Szwecja ma najwięcej zachorowań na Covid-19 w Europie. Gdzie są obrońcy jej strategii? „Nigdy nie zdusiliśmy koronawirusa”

  opublikowano: 7 godzin temu


  autor: Fratria

  Szwecja, która nie zdecydowała się na zamknięcie kraju, a później jedynie zaostrzyła restrykcje koronawirusowe, odnotowuje najwięcej w Europie przypadków Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców. Krajowi grozi izolacja. „My nie mieliśmy tak surowych restrykcji jak inne kraje” – stwierdziła w „Dagens Nyheter” była główna epidemiolog Szwecji Annika Linde.

  W Szwecji odnotowuje się 580 przypadków Covid-19 na 100 tys. mieszkańców. Inne kraje o dużym rozprzestrzenieniu się koronawirusa: to Litwa (564 zachorowania na 100 tys.), Łotwa (441), Francja (334), Estonia (313). Dla porównania wskaźnik ten dla Polski wynosi 129.

  Gdy w ostatnich tygodniach w większości państw w Europie kilkukrotnie spadła liczba nowych zakażeń, w Szwecji krzywa zachorowań na Covid-19 utrzymuje się na wysokim poziomie, dziennie potwierdza się od 4,5 tys. do 6 tys. przypadków. Według wcześniejszych prognoz Urzędu Zdrowia Publicznego sytuacja miała poprawiać się z początkiem maja, ale tak się nie stało. Rząd dwukrotnie przesunął termin poluzowania restrykcji. Najnowszy termin to 1 czerwca, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

  Prognozy wskazują, że liczba zakażeń powinna zacząć spadać w połowie maja (pierwsze dane z ostatnich dni mogą to potwierdzać) lub w połowie czerwca. W pesymistycznym wariancie powrót do normalności możliwy będzie dopiero w sierpniu.

  Planujący wakacje Szwedzi są zniecierpliwieni, zwłaszcza, że ich sąsiedzi z Norwegii i Danii cieszą się zniesieniem restrykcji i planują wakacje, choć w przeciwieństwie do Szwecji przez wiele miesięcy musieli żyć właściwie w zamknięciu.

  „Spóźniona krzywa”
  Główny epidemiolog kraju Anders Tegnell dopytywany na konferencjach prasowych przez dziennikarzy, dlaczego w Szwecji wciąż nie odczuwa się wyraźnej poprawy, odpowiada, że to kwestia „spóźnionej krzywej”.

  W Szwecji liczba zakażeń w ostatnich miesiącach zaczęła rosnąć później w stosunku do innych krajów w Europie, a teraz wolniej spada

  —tłumaczył Tegnell. Podkreślał, że Szwecja nie odnotowała tak wysokich wzrostów, jakie miały to miejsce w wielu innych państwach.

  Innym wyjaśnienia podawane przez szwedzkie służby zdrowotne to: opóźniona wiosna (chłodne i wilgotne powietrze sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusów), ale też zmęczenie społeczeństwa w przestrzeganiu restrykcji. Główna zasada to limit zgromadzeń do ośmiu osób. Lokale gastronomiczne muszą być zamknięte o 20.30, a serwować alkohol do godz. 20.

  Nieco inne wytłumaczenie braku poprawy sytuacji ma była główna epidemiolog Szwecji Annika Linde, która uważa, że stwierdzenie, że „Szwecja znajduje się w opóźnionej fazie rozwoju epidemii” jest tylko częścią prawdy.

  My nie mieliśmy tak surowych restrykcji jak inne kraje

  —stwierdziła w „Dagens Nyheter”. Jej zdaniem wciąż pokutuje sytuacja z początku pandemii, gdy Szwecja zmagała się z dużą liczbą zakażeń, wywołaną brakiem zamknięcia społeczeństwa.

  My nigdy tak naprawdę nie +zdusiliśmy+ koronawirusa jak nasi sąsiedzi

  —podkreśliła.

  Według Linde pod koniec czerwca Szwecja powinna osiągnąć poziom zakażeń, jaki w pozostałej części Europy. Ma w tym pomóc letnia pogoda oraz efekt szczepień przeciwko Covid-19, który jest już widoczny w spadku liczby ofiar śmiertelnych.

  Choć UE pracuje nad paszportem szczepionkowym i otwarciem granic, Szwecja może pozostać w wakacje krajem „wysokiego ryzyka”. Szwedzki program szczepień wciąż nie objął jeszcze osób w wieku średnim oraz osób młodszych. Izolacji obawiają się zwłaszcza obszary przygraniczne: region Skania (most nad Sundem) oraz region Vaermland (granica z Norwegią), a także przedsiębiorcy z sektora turystyki.

  kk/PAP

  Polubienie

 11. @Moi
  „Odsetek zgonów w grupie osób starszych jest zatrważający”. No coś ty! Pozostawieni w samotności, regularnie straszeni, pozbawieni opieki medycznej i nie tylko, pozbawieni kontaktu z ludźmi młodszymi od nich (którym daliście alibi do niespotykania się z nikim) – i śmią seniorzy umierać! I w lustro patrzą takie Horbany, Dworczyki, Guty, Morawieckie, itd, i co tam muszą widzieć?

  zero wiarygodności tego typa
  „Szybciej przechorujemy COVID-19, niż uchronimy się od niego szczepionką”. Cytat z wywiadu tego pseudoeksperta dla TVN 24 z dnia 12.11.2020 r.

  Sasza
  dane ministerstwa zdrowia Izraela mówią wyraźnie szczepionka chroni Max 72 dni ludzie zaszczepieni sa bardziej narażeni na wariant afrykański i indyjska mutacje niż ci co sie nie szczepili wcale

  James
  Z tego co wie,to…. .Profesor wypowiada sie w ten sposob.Nie pytajcie go o amantadyne bo zdania nie bedzie zmieniał,a ludzie niech umieraja jak mrowki,sam tak mówi.

  Andrzej
  Horbany ,każdemu zaszczepionemu order potulnego pacjenta i lizak,

  a1
  Śmierdzi lewą kasą powinni go wyrzucić z autobusu( profesor gutkowski)

  Aa
  https://polfejs.live/vido/474/to-nie-jest-szczepionka-to-fabryka-pantogenow

  anty Horban
  Zaszczepieni przechodzą lekko?… A 34-letnia dziennikarka GW Kamila Mróz, której „system immunologiczny odpowiedział entuzjastycznie na szczepionkę” (to jej wpis), tak, że po kilku dniach zmarła?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/552521-horban-zacheca-do-szczepien-na-boga-ojca

  Kiedy zostanie odwołany stan epidemii? Czy potrzebna będzie III dawka szczepionki? Horban zachęca do szczepień: „Na Boga Ojca…”

  opublikowano: za 28 minut
  aktualizacja: za 30 minut


  Prof. Andrzej Horban / autor: Fratria

  Jeśli ludzie nie będą się szczepić przeciw COVID-19, to prawie jak w banku jesienią będzie kolejna fala epidemii – przestrzega przewodniczący Rady Medycznej przy Premierze RP prof. Andrzej Horban. Jego zdaniem, odwołanie stanu epidemii w czerwcu jest mało prawdopodobne.

  Kiedy koniec epidemii?
  Profesor był pytany w czwartek w Radiu Zet m.in. o to, kiedy będzie można odwołać stan epidemii.

  Bardzo trudne pytanie i jeszcze trudniejsza decyzja. Mamy świadomość, że jeśli nie zaszczepimy w odpowiednim czasie odpowiedniej grupy osób, to prawie jak w banku mamy następną falę epidemii na jesieni. (…) Nie ma żadnego powodu. Potem przywracanie stanu epidemii… Poczekajmy do jesieni. Nie spieszmy się

  —powiedział Horban.

  Jest bardzo mało prawdopodobne odwołanie stanu epidemii w czerwcu. Natomiast jest bardzo prawdopodobne, mamy duże szanse, by wrócić do prawie normalności

  —dodał.

  Pytany przez Beatę Lubecką o to, czy w czerwcu zostaną zdjęcie obostrzenia, powiedział:

  Może nie wszystkie i może nie obostrzenia, a zalecenia. Jeśli przypomną sobie państwo zeszły rok i wakacje, to sytuacja jest podobna: liczba zakażeń i chorych w szpitalach zaczyna spadać, słoneczko nam pięknie operuje coraz dłużej i zaczynamy wracać do normalności, bo to najwyższa pora.

  „To naprawdę jest ciężka choroba”
  Horban wskazał, że należy szczepić przede wszystkim ludzi, którzy ciężko chorują i umierają, czyli grupę powyżej 60 roku życia.

  Odsetek zgonów w grupie osób starszych jest zatrważający

  —powiedział.

  Ostatnio dokonaliśmy parę dni temu analizy przypadków, które były leczone w szpitalu, w którym mam zaszczyt i przyjemność pracować. Kilkanaście procent przyjętych pacjentów do bardzo dobrego, wyspecjalizowanego szpitala umarło z powodu zakażenia COVID-19. To naprawdę jest ciężka choroba

  —zaznaczył.

  Profesor wskazał, że „jeśli nie zaszczepimy praktycznie wszystkich osób powyżej 60 roku życia, to będziemy mogli spodziewać się powrotu epidemii”.

  Druga grupa (którą należy szczepić-PAP) jest oczywista, to pozostała część społeczeństwa, która transmituje wirusa na osoby starsze i chore

  —dodał.

  „Każdy zaszczepiony dostaje nagrodę od razu”
  Odnosząc się do skuteczności loterii, jako narzędzia promocji szczepień, profesor wyraził nadzieję, że przyniesie efekty w postaci zachęcenia części osób.

  Właściwie każdy zaszczepiony dostaje nagrodę od razu – jest chroniony przed zakażeniem. (…) Żadne szczepienie nie chroni oczywiście w 100 proc. (…) Część osób choruje, ale łagodnie, nie meldują się na cmentarzu, nie meldują się na oddziałach intensywnej terapii. (…) >Na Boga Ojca, trzeba z tego [szczepionek – red.] skorzystać

  —zaznaczył.

  Porządny samochód hybrydowy to coś, o czym wszyscy powinni marzyć

  —dodał.

  Obowiązkowe szczepienia?
  Podczas rozmowy padło również pytanie, czy szczepienia powinny być obowiązkowe.

  To już ostateczny ruch. Jeżeli wprowadzany, to powinien być skuteczny. (…) Jeśli wrócimy do definicji szczepień obowiązkowych i dobrowolnych, to te przeciwko Covid-19 są już po części obowiązkowe: państwo zobowiązuje się do zakupu szczepionek i pokrycie kosztów

  —zwrócił uwagę Horban.

  Amantadyna?
  Gość Radia ZET odniósł się również do badań nad amantadyną i jej skuteczności.

  Nie dyskutujemy o tym na Radzie Medycznej, bo nie ma o czym. Z tego, co wiem, z wypowiedzi ludzi, którzy zajmują się tym badaniem, doszli do wniosku, że to lek, który ma bardzo słabe działanie antywirusowe. (…) W tej chwili nie mamy żadnych dowodów, że amantadyna w jakikolwiek sposób wpływa na przebieg zakażenia

  —powiedział.

  Szczepienie III dawką?
  Czy jesienią trzeba będzie zaszczepić się trzecią dawką szczepionki? Prof. Horban nie wyklucza takiej możliwości.

  Miejmy nadzieję, że jeszcze nie. Odpowiedź immunologiczna powinna się utrzymywać przynajmniej przez rok. (…) Powyżej roku [po drugiej dawce – red.] bardzo możliwe, że będzie. Bardzo możliwe, że szczepionka będzie musiała wyglądać tak ja ta przeciwko grypie: być przystosowana do pojawiających się nowych wariantów

  —wyjaśnił.

  Teoretycznie taka możliwość istnieje, że wirus będzie mutował w taki sposób, że szczepionka nie będzie skuteczna

  —dodał.

  Od 1 lipca uruchomiona zostanie loteria Narodowego Programu Szczepień, zrealizuje ją Totalizator Sportowy; na ten cel zostanie przeznaczone 140 mln zł. Zapowiedziano, że co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygra 500 zł. Co tydzień będą dwie nagrody po 50 tys. zł, a także hulajnogi elektryczne i vouchery. Co miesiąc będą dwie nagrody po 100 tys. zł, a także samochody hybrydowe, a w finale będą to dwie nagrody po milion złotych oraz samochody hybrydowe.

  kk/PAP/Radio ZET

  Polubienie

  • https://nczas.com/2021/05/25/kalina-mroz-nie-zyje-szczepionka-powod-smierci/

   Kalina Mróz nie żyje. Dziennikarka zmarła nagle, niedawno informowała o ciężkich powikłaniach po szczepieniu

   Przez KM -25 maja 2021 22:15

   Dziennikarka Kalina Mróz nie żyje. Czy szczepionka mogła przyczynić się do śmierci?

   Nie żyje 34-letnia Kalina Mróz. Dziennikarka „Gazety Wyborczej” nagle trafiła do szpitala. Jej życia nie udało się uratować.

   O śmierci Kaliny Mróz poinformowała jej redakcja.

   „Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwolą przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas – swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej. Nasz szok, ból, smutek i niedowierzanie są ogromne” – napisano.

   16 maja 34-latka „nagle i niespodziewanie” trafiła do szpitala. Oficjalnie nie podano, co było przyczyną śmierci.

   Mróz zajmowała się głównie tematyką filmową. W przeszłości współpracowała m.in. z „Onetem”, „Przekrojem” czy „Twoim Stylem”. Od 2015 roku była dziennikarką „Gazety Wyborczej”. Oprócz tekstów do wydań papierowych i internetowych, tworzyła także podcast „Kanapowcy”, w którym recenzowała filmy oraz seriale.

   Kalina Mróz – reakcja immunologiczna na szczepionkę.

   Śp. Kalina Mróz poinformowała niedawno, że wystąpiła u niej reakcja immunologiczna na szczepionkę przeciwko COVID-19. Nie czuła się najlepiej.

   Mróz na facebookowym profilu Kanapowcy – obok filmów – pisała o tym, co się u niej aktualnie dzieje. 28 kwietnia wyraziła radość, że udało się jej zarejestrować na szczepienie przeciwko koronawirusowi.


   Kalina Mróz cieszy się z terminu szczepienia. Screen z FB. Profil aktualnie jest niedostępny.

   8 maja, a więc osiem dni przed „nagłym i niespodziewanym” trafieniem do szpitala, Mróz pisała, że wystąpiły u niej reakcje immunologiczne po szczepieniu.

   „Wielu z Was się teraz szczepi (mam nadzieję!) i pewnie podobnie jak ja część przechodzi ciężko entuzjastyczną reakcję immunologiczną na szczepionkę” – pisała dziennikarka.

   Kalina Mróz o powikłaniach po szczepieniach. 8 maja Kalina Mróz poinformowała, że przechodzi ciężkie powikłania po szczepieniu. (Screen FB. Profil aktualnie niedostępny)

   Kalina Mróz nie żyje. Profile w mediach społecznościowych usunięte
   Ostatni wpis pochodził z 14 maja. Także dotyczył szczepień.

   Dziennikarka Wyborczej Kalina Mróz o szczepieniach.

   Zarówno powyższy profil Kanapowcy (do niedawna dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/kanapowcypodcast), jak i drugi publiczny, pod nazwiskiem (https://www.facebook.com/kalina.mroz.54), nie są już dostępne w sieci. Zostały albo tymczasowo zablokowane, albo całkowicie usunięte.

   Kalina Mróz – co było przyczyną śmierci? Dlaczego umarła?

   Oficjalnie nie poinformowano, co było przyczyną śmierci dziennikarki „Gazety Wyborczej” Kaliny Mróz.

   Sprawę powinny rzetelnie i przejrzyście wyjaśnić odpowiednie organy. W przypadku śp. Mróz wystąpił klasyczny NOP (niepożądany odczyn poszczepienny), o czym oficjalnie informowała dziennikarka.

   Jeśli do zgonu doszło krótko po szczepieniu (w tym przypadku tak), istnieje obowiązek, aby się temu przyjrzeć i to zbadać.

   Czy szczepionka przeciw COVID-19 przyczyniła się do zgonu Kaliny Mróz? Na ten moment ani nie można tego jednoznacznie stwierdzić, ani wykluczyć. Liczymy, że sprawa zostanie wyjaśniona dogłębnie, a opinia publiczna pozna wyniki badań.

   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=324537205695661&id=100044181516324

   https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Kalina-Mroz-nie-zyje.-Dziennikarka-Gazety-Wyborczej-miala-34-lata

   https://wyborcza.pl/7,90535,27121167,zmarla-nasza-dziennikarka-kalina-mroz.html?disableRedirects=true

   Polubienie

 12. MateuszJa @MateuszMateusz
  Reasumując : 1. szczepionki nie chronią przez zarażeniem, 2. odporność po szczepieniu jest mniejsza niż po łagodnym przejściu choroby (odporność naturalna) 3. Tzw „eksperci” nic nie wiedzą i wprowadzają ludzi w błąd. Dlaczego w takim razie wprowadzono segregację, skoro ludzie po przejściu COVID są w lepszej kondycji, niż po zaszczepieniu ? A jeżeli nie chcą się szczepić, to się ich traktuje jak trędowatych ?

  Bwana Kubwa
  Wygląda na to, że przesiadła się Pani z fotela ordynarnej i prymitywnej propagandy paniki na jasną stronę mocy. Lepiej późno niż wcale. Ale i tak programy w TVP z Pani udziałem uczyniły wiele złego.

  coviświrek
  Bracia Karnowscy przestaną lubić panią Redaktor po tym artykule. Macieja Pawlickiego już odprawili za krytykę szczepień i plandemii, pani Łosiewicz następna będzie.

  Art
  Najbardziej znani i uznani(przez rząd i Gaz Wyb) naukowcy to:niejaki Gut, Horban, Simon, Banach i kilku innych. Każą szczepić zdrowych, to inni się od nich (zdrowych) nie zarażą. Na Marsa z nimi.

  Tom
  A może po prostu byście się raz na zawsze odczepili od Polaków i decyzję o ich zdrowiu i życiu zostawili im samym. Nie jesteście właścicielami Polaków. Za daleko się przegięliście, gardzimy wami

  Pusty Kapturek
  W zasadzie obrażać wolno ( i trzeba ) tylko parę grup społecznych. Są też grupy wobec których nie wolno zgrzeszyc nawet Myślozbrodnią.

  mib
  Niedługo się okaże, że lepiej zachorować i się wyleczyć niż szczepić. A doradcy oprócz szczepień nie mają innego antidotum. Badania nad amantadyną nie ruszają bo nie ma już kogo badać, a był czas.

  Kaz
  Proszę przeczytać książkę pt. PANDEMIA KŁAMSTWA – Judy Mikovits i Kent Heckenlively na temat – prawdy o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć. Warto.

  https://wpolityce.pl/polityka/552410-polacy-niechetnie-sie-szczepia-czas-przestac-ich-obrazac

  Polacy niechętnie się szczepią? Drodzy naukowcy, przestańcie ich obrażać! To działa dokładnie odwrotnie

  opublikowano: wczoraj
  aktualizacja: wczoraj


  Szczepienia na PGE Narodowym / autor: Fratria

  Komórki odporności produkujące przeciwciała, które powstały u osób łagodnie przechodzących COVID-19, mogą zapewniać długotrwałą ochronę przed koronawirusem – wynika z badania, które publikuje tygodnik „Nature”, a które cytuje PAP, a za nią inne media.

  Dlatego ponowne przypadki zachorowania na COVID-19 powinny być raczej rzadkie, oceniają autorzy pracy.

  Ostatniej jesieni, pojawiały się doniesienia, że przeciwciała (przeciwko SARS-CoV-2 – przyp. PAP) znikają szybko po przebyciu infekcji wirusem, który powoduje COVID-19, a znane media zinterpretowały ten fakt, jako dowód na to, że odporność na koronawirusa nie jest długotrwała

  – mówi współautor badania dr Ali Ellebedy z Washington University School of Medicine w St. Louis (USA), cytowany przez PAP.

  PAP podaje, że Dr Ellebedy razem z kolegami przebadał 77 osób po przechorowaniu COVID-19. Większość z nich przebyła COVID-19 łagodnie, tylko sześć osób wymagało hospitalizacji. W regularnych odstępach czasu pobierano od nich próbki krwi, a od 18 pacjentów, po 7-8 miesiącach od infekcji pobrano również próbki szpiku kostnego. Po kolejnych czterech miesiącach od pięciu z nich pobrano kolejną próbkę szpiku. Dla porównania, naukowcy pozyskali też próbki szpiku kostnego od 11 osób, które nigdy nie przeszły COVID-19. Zgodnie z oczekiwaniami poziom przeciwciał we krwi pacjentów po przebytym COVID-19 spadał szybko w ciągu czterech pierwszych miesięcy po infekcji, a następnie w większości przypadków stabilizował się w kolejnych siedmiu miesiącach. Przeciwciała były wykrywane jeszcze 11 miesięcy po zakażeniu. Okazało się też, że w próbkach szpiku pacjentów 7-8 miesięcy po przebyciu COVID-19 obecne były komórki produkujące przeciwciała specyficznie rozpoznające koronawirusa wywołującego COVID-19. Komórki te były wciąż obecne u pięciu pacjentów, którzy oddali kolejną próbkę szpiku do badań 11 miesięcy po przebytej infekcji. Nie znaleziono ich natomiast u żadnej z 11 osób, które nie przeszły COVID-19.

  poster
  Te komórki nie dzielą się. Są uśpione, po prostu siedzą w szpiku kostnym i produkują przeciwciała

  — mówi dr Ellebedy.

  Jego zdaniem komórki te są elementem długotrwałej odporności na koronawirusa, która może utrzymywać się nawet całe życie. Co więcej, badacze wykazali też obecność krążących we krwi limfocytów B pamięci, rozpoznających białko S koronawirusa. Jak spekulują, osoby, które przebyły bezobjawowo zakażenie SARS-CoV-2, również mogą nabywać długotrwałą odporność przeciw wirusowi.

  Naukowcy planują też sprawdzić, czy pacjenci po przebytym umiarkowanym lub ciężkim COVID-19 nabywają długotrwałej odporności. Jak tłumaczy współautor pracy dr Jackson Turner, nie jest to do końca pewne, gdyż nasilony stan zapalny, który odgrywa główną rolę w ciężkim przebiegu COVID-19, może osłabiać odpowiedź układu odporności.

  To badanie niezwykle istotne z punktu widzenia dyskusji o tzw. odporności zbiorowej, o której tak dużo mówimy, gdyż wyraźnie widać, że NIE zależy ona wyłącznie od „wyszczepienia” (okropne słowo) społeczeństwa.

  Co więcej z kolejnych badań wynika, że odporność po zaszczepieniu może być słabsza niż po naturalnym przejściu choroby:

  Firma Pfizer udostępniła właśnie wyniki badań własnej szczepionki. Wynika z nich, że zapewnia ona ponad 90-procentową odporność na koronawirusa przez 6 miesięcy po przyjęciu drugiej dawki. Wynik ten podważają badania przeprowadzone w Izraelu, według których ten okres ochronny jest… dwa razy krótszy

  — informował w kwietniu serwis spidersweb.pl.

  A producenci szczepionek informowali o prawdopodobnej konieczności przyjmowania kolejnych dawek szczepionki w celu podniesienia odporności organizmu.

  Nie ma więc powodu, by osoby, które przeszły Covid łagodnie lub bezobjawowo traktować (jeśli chodzi o ich odporność) gorzej niż osoby zaszczepione.

  Już w grudniu jeden z ekspertów Rady Medycznej, prof. Robert Flisiak mówił, że już 20 procent społeczeństwa jest odporna na Covid-19.

  Ta część populacji, która przeszła zakażenie koronawirusem – również w postaci bezobjawowej – jest już uodporniona na COVID-19. Szacuję, że jest to około 20 proc. Polaków

  — mówił PAP specjalista chorób zakaźnych, prof. Robert Flisiak.

  W kwietniu, według ekspertów, liczba osób odpornych podwoiła się.

  Poziom uodpornienia społeczeństwa przekroczył 40 proc., zbliżamy się do 50 proc.

  -mówił w TVN24 dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW).

  Ekspert pytany o dalszy przebieg epidemii stwierdził, że zbliżamy się do uodpornienia społeczeństwa na poziomie 50 proc. (tyle osób miało kontakt z koronawirusem lub zostało zaszczepionych).

  To było na początku kwietnia. Dziś mamy końcówkę maja. Z danych MZ wynika, że wykonano 18 389 807 szczepień, 1 dawką wykonano 12 960 092 szczepienia, w pełni zaszczepionych jest 5 855700 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów). Do tego liczba osób z pozytywnym wynikiem testu PCR od początku pandemii wynosi 2 868 450 (w tym są osoby, które zmarły). Każdego dnia przybywa więc ozdrowieńców i osób, które miały kontakt z wirusem. Choć wśród zaszczepionych są oczywiście także ozdrowieńcy, to nie może być chyba wątpliwości, że poziom odporności społeczeństwa jest znacznie wyższy niż ten wynikający wyłącznie z liczby osób zaszczepionych i powinien być wyższy niż w kwietniu.

  Dorzućmy do tego jeszcze ciekawe badania z Krakowa.

  Grupa krakowian, którzy nie mieli żadnych objawów zakażenia, została poddana badaniu w kierunku obecności we krwi przeciwciał typu IgG specyficznych dla wirusa SARS-CoV-2. Okazało się, że 2 proc. z nich przeszło infekcję koronawirusem, nawet o tym nie wiedząc

  — informował w maju portal medonet.pl.

  Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy współpracy z firmą Diagnostyka, przeprowadzili w Krakowie badania populacyjne pod kątem obecności we krwi przeciwciał IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2. Wykorzystali do tego metodę ELISA, czyli testu immunoenzymatycznego. Zespołami badawczymi kierowali prof. Krzysztof Pyrć (MCB UJ), prof. Marek Sanak (UJ CM) oraz prof. Jakub Swadźba (Diagnostyka). Wyniki pokazują, że około 2 proc. populacji przeszło już zakażenie, zatem odsetek chorujących bezobjawowych jest większy niż dotychczas sądzono. Jeśli predykcja naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego okazałaby się prawdziwa, to w samym Krakowie (liczba mieszkańców: 779 115) mielibyśmy 15 582 osób, które były już zakażone koronawirusem.

  Mimo kolejnych badań i wiedzy naukowej, niedawno dowiedzieliśmy się, że Ministerstwo Zdrowia nie planuje uznawać za ozdrowieńców osób mających poświadczenie posiadania przeciwciał na SARS-COV-2. Do uzyskania statusu ozdrowieńca konieczny będzie pozytywny wynik testu PCR na początku choroby. Poinformowała o tym wiceminister zdrowia Anna Goławska. Decyzję w tym zakresie podjęto na podstawie opinii epidemiologów. Wielu lekarzy nie ma jednak wątpliwości co do tego, że większość ozdrowieńców przebyła chorobę bez potwierdzenia testem PCR czy antygenowym.

  O co więc tak naprawdę chodzi? Czy o to, żeby faktycznie uzyskać ową mityczną odporność zbiorową czy o to, by po prostu jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę?

  Choć wiemy, że osoby zaszczepione i tak mogą chorować i roznosić wirusa (także wyniki badań i oficjalne dane MZ), a osoby niezaszczepione mogą być odporne i zdrowe, to segregacja sanitarna staje się faktem. Świadczą o tym paszporty szczepionkowe czy zwolnienia z pracy. Do tego na sile przybiera nagonka na osoby, mające merytoryczne wątpliwości odnoście szczepień, osadzone w naukowych badaniach, jednocześnie nie będące antyszczepionkowcami (czyli nie kwestionujące sensu szczepień w ogóle), ale ważące zyski i ryzyka, wynikające ze szczepienia. Podsycają ją naukowcy i eksperci:

  Liczba osób zaszczepionych to już prawie połowa społeczeństwa, więc w tym momencie pozostałe osoby zaczynają pasożytować na tych, które to zrobiły, bo tym pierwszym wydaje się, że niebezpieczeństwo już minęło

  — mówił prof. Gut w PR24.

  Czy kierowca ma prawo wyrzucić z autobusu śmierdzącego pasażera? Ma. Tak samo ma prawo wyprosić kogoś, kto stanowi zagrożenie dla innych

  — mówił naukowiec.

  Ten sam profesor Gut przyznał w rozmowie ze mną w studiu wPolsce.pl, że kobiety, które przyjmują hormony mają wyższe ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych, ale producent nie informuje ich o ryzyku, bo sam te hormony produkuje.

  Kogo dotyczy słynna zakrzepica? 90 proc. kobiet w wieku lat 18-46. Rzadko mężczyźni. (…) Dokładnie chodzi o leki doustne antykoncepcyjne

  — przyznał profesor Gut.

  Na moje pytanie czy producent szczepionki, który jednocześnie produkuje tabletki hormonalne informuje o tym pacjentów, profesor Gut bez wahania odpowiedział:

  Firma tego nie poda. Można to prześledzić w publikacjach, ale nie w danych od firmy

  — przyznał prof. Gut.

  Ten sam naukowiec nie umiał też precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie czy białko spike, do produkcji którego mają zmusić organizm szczepionki oparte na mRNA i DNA może naruszać barierę krew-mózg. Bowiem jak informuje naukawpolsce.pap.pl:

  eksperymenty na myszach pokazały, że białko spike koronawirusa wnika m.in. do mózgu, co wskazuje na przenikanie także wirusa, ale szkodzić prawdopodobnie może też samo białko. To kolejne badanie, które wykazuje, że białko to może naruszać barierę krew-mózg.

  Ci sami eksperci siejąc niechęć zaszczepionych do niezaszczepionych straszą nas też 4 falą epidemii, spowodowaną przez nowe mutacje, przenoszone przez niezaszczepionych. A skąd wiadomo, ze zaszczepieni będą na te mutacje odporni? Nikt tego na razie nie wie.

  Prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych i główny doradca premiera ds. walki z pandemią koronawirusa, który wielokrotnie mówił, że szczepionki są skuteczne i bezpieczne, w grudniu tak mówił o możliwych powikłaniach po szczepionce przeciw Covid:

  Tak Bogiem a prawdą, my dopiero będziemy wiedzieli za czas jakiś, jaki będzie odsetek tych ciężkich powikłań.

  Politycy zachodzą w głowę dlaczego chęć do szczepień maleje, a eksperci obrzucają Polaków kolejnymi epitetami, odsądzając od czci i wiary, sugerując głupotę, brak wiedzy, niedouczenie, pomijanie wiedzy naukowej. Przy czym ci sami eksperci tę wiedzę naukową wydają się ignorować. Poza tym dwukrotne wybory parlamentarne pokazały, że im bardziej Polaków się obraża, tym bardziej się irytują i zacinają w sobie. Przypomnijmy sobie konflikt między wsią, a miastem, przypomnijmy sobie obrzydzenie z jakim tzw. elita (np. artyści) wypowiadała się o wyborcach PiS. To wszystko okazało się przeciw skuteczne. Dlaczego eksperci, a za nimi część polityków, tak chętnie idą w ten ślepy zaułek?

  Autor
  Dorota Łosiewicz

  Polubienie

 13. @ayway
  Ja sie zaszczepiłem. Mam certyfikat nieśmiertelności i talon na balon. Jestem bezpieczny:):):)

  Kresowiak
  Propaganda działa, tylko skutek może być odwrotny, zamiast strachu wywoła salwe śmiechu, przedawkowanie kłamstwa i manipulacji

  asd
  No i tak całe przedsięwzięcie szczepień poszło się paść. Kochani rodacy tak już będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

  PO ile Osmiorniczki @zbigniew.nk
  Perła w Koronie? tak można gnębić ludzi do usranej śmierci i dalej kręcić miliardowe lody. Czekam na wariant kwaśniewsko-filipiński…

  @Polak24
  Wielce ciekawe, jak ten wirus dostanie się do Polski, skoro granice pozamykane. A przecież wiadomo, że się dostanie, już tu jest, tylko nie informują, bo potrzebna jest kolejna fala, a za nią dalsze ograniczanie praw Polaków i zarządzanie przez straszenie, a pod stołem kredyty w ojro, oddawania suwerenności Brukseli i chodzenie na pasku Niemiec.

  lippu
  Co roku wymyślą ze dwadzieścia nowych odmian wirusa dla straszenia społeczeństw i aby ich trzymać na smyczy.

  polak mały
  Nie nowy wariant, tylko bracia Karnowscy zwariowali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  https://wpolityce.pl/swiat/552853-wykryto-nowy-wariant-koronawirusa-grozna-kombinacja

  Wykryto nowy wariant koronawirusa. Szerzy się szybciej i jest bardziej agresywny. „Mamy do czynienia z groźną kombinacją…”

  opublikowano: 3 godziny temu


  Koronawirus – grafika ilustracyjna / autor: Pixabay

  W Wietnamie wykryto nowy, hybrydowy wariant koronawirusa, którą łączy w sobie cechy odmiany brytyjskiej i indyjskiej – podał w sobotę minister zdrowia Nguyen Thanh Long. Wariant ten jest odpowiedzialny za podwojenie liczby zakażeń w ciągu zaledwie miesiąca.

  CZYTAJ WIĘCEJ: FB nie będzie usuwał treści, że Covid-19 stworzył człowiek. „Kontynuujemy prace, aby regularnie uaktualniać nasze polityki o nowe fakty”
  https://wpolityce.pl/swiat/552601-fb-nie-bedzie-usuwal-tresci-ze-covid-19-stworzyl-czlowiek

  Szerzy się szybciej, przenosi się w powietrzu i jest bardziej agresywny niż poprzednicy
  Od początku epidemii w Wietnamie, który od marca 2020 r. stosunkowo dobrze radził sobie z zagrożeniami, odnotowano 6713 zakażenia koronawirusem i 47 zgonów z powodu Covid-19. Z tej liczby blisko 3600 infekcji zostało potwierdzonych od 30 kwietnia do 29 maja – zaznacza wietnamski portal informacyjny VnExpress.

  Zakażenia nowym, hybrydowym wariantem, który szerzy się szybciej, przenosi się w powietrzu i jest bardziej agresywny niż poprzednicy, odnotowano w 31 spośród 63 wietnamskich miast.

  W obliczu radykalnego wzrostu infekcji, jaki obserwuje się od końca kwietnia, władze przywróciły restrykcje poluzowane w marcu, gdy w kraju przez blisko 35 dni nie było żadnych nowych przypadków.

  Groźna kombinacją wariantu brytyjskiego oraz indyjskiego
  Sekwencjonowanie genetyczne wirusów, które wykryto u ostatnio diagnozowanych pacjentów, wykazało, że mamy do czynienia z groźną kombinacją wariantu brytyjskiego oraz indyjskiego

  — powiedział Nguyen Thanh Long.

  Mówiąc ściślej, mamy do czynienia z odmianą indyjską, która przeszła mutację pod wpływem wariantu brytyjskiego

  — dodał minister.

  Jak podaje w sobotę VnExpress w Wietnamie wykryto dotąd siedem odmian koronawirusa: B.1.222, B.1.619, D614G, B.1.1.7 (wariant brytyjski), B.1.351, A.23.1 oraz B.1.617.2 (wariant indyjski).

  Cytowany przez portal szef resortu zdrowia Wietnamu zapowiedział, że pełna dokumentacja naukowa zostanie udostępniona środowisku wirusologicznemu na świecie w najbliższym okresie.

  kpc/PAP

  Polubienie

 14. Rzad tylko pionej w teatrzyku
  Piramida manipulacji badania w Chinach prowadzil i finansowal Zachod i teraz zarabia Zachod jezeli tak naciskaja na szczepienia odtrutka przecie truciznie przez nich wytworzona to wiedza czym to grozi

  wee
  A tu na jaw wychodzi coraz więcej faktów jak np. to, że doktor Fauci finansował „badania nad uzłośliwieniem koronawirusów” w Wuhan… jak to, że czynnikiem chorobotwórczym jest właśnie białko Spike…

  @Polak24
  Ten cały rząd będzie uciekał gdzie pieprz rośnie jak za chwilę zaczną się powikłania po drugiej, trzeciej i entej dawce eksperymentu medycznego. Żadnego odszkodowania bo pani doktor wypisze w akcie zgonu „wirusa mięśni”, wspaniała służba zdrowia, i kowidowe paszporty zamiast tatuażu z numerem na ramieniu..

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/552866-wazny-moment-w-procesie-szczepien-pekla-granica-20-mln

  Ważny moment w procesie szczepień! Wykonano już 20 mln szczepień (przynajmniej jedną dawką). Rząd osiągnął cel szybciej, niż zakładał!

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fratria/Twitter

  Przekroczyliśmy 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką – poinformował w sobotę na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk. (…)

  Polubienie

 15. BumTarara
  04.06.2030, portal wpolityce.pl: „ostatniej doby na covid zachorowały 3 osoby, 0 zgonów”, 05.06.2030 „: ostatniej doby zachorowały 5 osób, 0 zgonów”. W tym czasie tysiące umierają na raka, serce,…

  barbarela
  p.Gut – skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tyle zgonów, kiedyś 1-2% w stosunku do zakażeń, a obecnie ok.20% w stosunku do liczby zakażeń?

  Stały czytelnik
  Gut propagandowo przygotowuje bezmyślne społeczeństwo na mądrość następnego etapu.

  L
  Naprawdę sensacja!Sezon grypowy się skończył to i ludzie przestali chorować! Lepiej powiedz co tam szykujecie na jesień, bo wiadomo, że nie odpuścicie! Ludzie was dawno rozszyfrowali łachudry!

  Moim zdaniem
  widzisz synu: tak wygląda foliarz odporny na fakty naukowe

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/553434-wygrywamy-z-pandemia-optymistyczna-ocena-prof-guta

  Wygrywamy z pandemią? Prof. Gut optymistycznie o luzowaniu obostrzeń: Dawno nie mieliśmy tak niskich wskaźników zakażeń

  opublikowano: 5 godzin temu


  Prof. Włodzimierz Gut / autor: Fratria

  Dawno nie mieliśmy tak niskich wskaźników zakażeń wirusem SARS-CoV-2, więc można luzować obostrzenia – powiedział PAP w czwartek wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że poprzednie etapy znoszenia restrykcji nie wpłynęły negatywnie na przebieg epidemii.

  CZYTAJ TAKŻE:

  -Dalsze luzowanie obostrzeń? „I tak zostały w większości zniesione”. Dr Szułdrzyński jednak dodaje: Może nie dotyczyć wszystkich
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/553233-dalsze-luzowanie-obostrzen-moze-nie-dotyczyc-wszystkich

  -Kiedy dowiemy się o dalszym luzowaniu obostrzeń? Minister zdrowia podał konkretny termin. „Kierunek jest jeden”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/551788-kiedy-dowiemy-sie-o-dalszym-luzowaniu-obostrzen

  W środę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 6 czerwca zwiększony zostanie limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych. Od tego dnia będzie wynosił on 150 osób. Nie będą do niego wliczane osoby zaszczepione. Dodatkowo przywrócona zostanie możliwość organizowania tradycyjnych targów i konferencji. Swoją działalność wznowić będą mogły także sale zabaw dla dzieci.

  To nie jest jeszcze tak, że wszystkie rygory zostały odwołane. I słusznie. Rząd robi to etapami i sprawdza, czy jest negatywny wpływ na sytuację epidemiczną. Na razie kolejne etapy luzowania obostrzeń nie przyniosły takiego negatywnego wpływu. Dlatego jest pole do luzowań. Drugim argumentem „za” jest sytuacja epidemiczna. Dawno bowiem nie mieliśmy tak niskich wskaźników zakażeń wirusem SARS-CoV-2

  — podkreślił Gut w rozmowie z PAP.

  Możliwość kontroli rozwoju epidemii
  Dodał, że dzienne liczby zakażeń między 300 a 700 wskazują na możliwość kontrolowania rozwoju epidemii. Cieszy – w jego ocenie – także procent pozytywnych wyników testów, który wynosi obecnie między 1 a 2 procent.

  To jest strefa kontroli

  — zaznaczył.

  Będzie kolejna fala?
  Pytany, czy jesienią znów możemy się spodziewać takiego wybuchu fali epidemii jak w 2020 roku, stwierdził, że raczej nie.

  Nie ma już aż takiego zagrożenia szpitalnictwa ze względu na liczbę osób zaszczepionych. Oczywiście, jeżeli ktoś nie chce szczepionki i bardzo będzie chciał się zakazić, to się zakazi. Nie sądzę jednak, aby wirus powodował już tyle ciężkich przebiegów i śmierci. Szczepionka da rezultaty. Oczywiście najlepiej byłoby tę chorobę przegonić zbiorową odpornością, ale do tego musi być chęć większej części społeczeństwa do szczepień

  — wskazał wirusolog.

  aja/PAP

  Polubienie


 16. Członek rady medycznej przy rządzie Morawiego wygadal jak będzie wyglądać nasza przyszłość
  16,205 views•Jun 3, 2021
  Suwerenny PL

  Suwerenny PL
  Znalazlem całość:)
  Bez znieczulenia nie oglądamy, bo można nie dotrwać do końca
  https://www.google.pl/amp/s/www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/newsamp-szuldrzynski-na-razie-nie-ma-planow-wprowadzenia-obowiazkowy,nId,5267550

  Aga Aga
  Pięć faz posłuszeństwa szczepionkowego:

  obecnie znajdujemy się w fazie 3.

  W fazie końcowej ci, którzy odmówią przyjęcia szczepionki zawierającej białko Spike , będą prawdopodobnie aresztowani…

  Faza 1
  – Dobrowolna
  (forsowana przez propagandę medialną, wpłaty od influencerów z mediów społecznościowych, lekarzy itp.)
  Ta faza zniewala tych, którzy są na tyle łatwowierni, by wierzyć, że zastrzyki z proteinami broni biologicznej jakoś ich „uratują” lub uwolnią.

  Faza 2
  – Zachęty
  (losy na loterię, darmowe piwo, darmowe pączki, itp.)
  W tej fazie, ci, którzy są na tyle głupi, by przehandlować swoje życie za piwo i pączki, zostają złapani w pułapkę.
  Takich ludzi jest bardzo dużo i nawet globaliści zdają sobie sprawę, że tacy ludzie o niskim IQ nie mają nic do wniesienia do ludzkiej cywilizacji.

  Faza 3
  – Kary Sektora Prywatnego
  – w tej fazie używają korporacji, aby odmówić ludziom dostępu do usług
  (takich jak podróże lotnicze, statki wycieczkowe, restauracje, imprezy sportowe, koncerty, itp.)
  Ta faza ma nadzieję uczynić bycie nieszczepionym niezwykle niewygodnym.

  Faza 4
  – Grzywny karne lub pozbawienie wolności
  (sektor rządowy)
  – Prawa zostaną uchwalone w wymagające ciągłych szczepień i zastrzyków przypominających.
  Wszyscy, którzy odmówia, temu zostaną ukarani grzywną lub więzieniem.

  Faza 5
  – Kinetyczna (militarna)
  – jawna wojna przeciwko narodowi , prowadzona przez „przebudzone” wojsko przeciwko obywatelom.
  Ta faza będzie miała miejsce po tym, jak bedzie zainscenowana masowa tragedia / false flag operation, z użyciem broni palnej, za którą będzie można obwinić publicznie antyszczepionkowców.

  https://www.naturalnews.com/2021-05-31-the-five-phases-of-vaccine-compliance.html#

  Polubione przez 1 osoba


 17. Watters’ World 6/5/21 FULL 8PM| FOX BREAKING TRUMP NEWS June 5,21
  221,162 views•Premiered 11 hours ago
  Thánh Lạc Trôi

  Watters’ World 6/5/21
  Host Jesse Watters offers a one-of-a-kind comedic look at the latest headlines from the caaign trail

  Cheating Death Customs
  And again, NOTHING will be done about it…It’s sickening.

  always pro choice
  Because its all lies generated by faux.

  Free Gedanken zur Baukunst
  , Fauci served the American public health sector in various capacities for more than 50 years, and has acted as an advisor to every U.S. president since Ronald Reagan . Rep & Dems are both guilty

  PW
  And Biden has always been rubbing elbows with China…hmmmm…

  Rockinghorse Winner
  Next shoe to drop: Chinese ownership stakes in American media…influencing how they report.

  Robert Duley
  The true acronym of CNN🤔

  Stan Jay
  Let’s hope you’re right. We have no free press. It’s bought and payed for by foreign interests. Not sure if it China. But it’s definitely not american.

  Becky Patrick
  China owns the USA! Not just media. We’re Trillions in debt to China and the Biden’s are making backhand deals with them! There’s no surprise that Biden didn’t campaign, he already knew the stage had been set! We’re in the darkest times I’ve ever seen for Americans with forces coming at us from within & outside our borders and internationally.

  Polubione przez 1 osoba

 18. Propaganda rządowa za kase
  Co to za propaganda, widzę że karnowscy przejęli juz kłamstwa rządu masonskiego, media piszą że chinska szczepionka odniosła sukces i co? Czy to prawda że Pxs dostał 1mld euro za pseudo pandemie?

  Tow. Karnoski ma głos
  Tekst godny Trybuny Ludu z okazji 1 maja – o wielkich sukcesach PRL w sojuszu z ZSRR i innymi krajami bloku socjalistycznego w porównaniu do krajów kapitalistycznych, które gnębi kryzys.

  SzczepmySię
  Słowa mojego kumpla: „…Przeszlem covid, zaszczepiłem się i czuję się gorzej niż po covid…”

  buahaha
  ten artykuł powinien czytać każdy fan Karnowskich zanim przystąpi do nasączania mózgu resztą ich wypocin, żeby mieć punkt referencyjny stężenia propagandy. Trybuna Ludu nigdy takiego nie osiągnęła

  kgj
  P. Karnowski ale pan upada.. Chyba że pan dostał kasę za ten jeden z najgłupszych w pandemii artykułów Podobnie atakowano (szcz.Niemcy) brytyjską AstraZeneca. A że brytyjczycy poza UE to można walić..

  @dariuszwolynski
  Panie Jacku Karnowski, do tej pory lubiłem Pana wypowiedzi, ale za tą akcje propagandową w stylu GW, ma Pan u mnie żółtą kartkę….po pierwsze szczepionka Sinofarm, tradycyjna szczepionka ,opartą na dezaktywowanym wirusie i jedyna która bym się ewentualnie zaszczepił została uznana za skuteczna i dopuszczona do systemu COVAX. Kilka dni temu dopuszczona i druga Sinovac https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C883591%2Cwho-zatwierdzila-druga-chinska-szczepionke-przeciw-covid-19-do-uzycia Stosowane sa na Węgrzech, mogliśmy mieć ta szczepionkę początkiem marca, gdy szczepionek „zachodnich” brakowało przez ponad miesiąc w środku 3 fali! Ile milionow starszych, chorych I słabszych można było ochronić chińską szczepionka ? Tego już się nie dowiemy…Prezydent załatwił, ktoś w rządzie zrezygnował… Po drugie, proszę sobie porównać aktualne dane statystyczne np. Węgier które szczepiły i zachodnimi i chińskimi szczepionkami i np.dane z Wielkiej Brytanii, które szczepiły tylko zachodnimi preparatami. https://www.worldometers.info/coronavirus/ Po trzecie pisze Pan o porażce polityki demograficznej Chin i ich problemach. Ta polityka się właśnie zmienia! Rzad chiński chce by każda rodzina miała 3 dzieci i za pewne to wdroży! Demografia zachodu za to, nie ma się za dobrze, do tego 23 czerwca b.r. ma się odbyć głosowanie w PE nad uznaniem aborcji za prawo człowieka…co wg mnie jest skandalem i symbolem upadku zachodu… https://citizengo.org/pl/lf/202875-parlament-europejski-chce-uznac-aborcje-za-tzw-prawo-czlowieka?tcid=87259147 . Ten artykuł to totalny blamaż panie Jacku, na Pana miejscu bym go usunął… p.s. wartos sobie jeszcze sprawdzić dane statystyczne Hong Kongu, szczepiacego preparatem chińskim i Pfizera…

  abc
  Subiektywny tekst wynikajacy z samozadowolenia redaktora myślącego życzeniowo i nadimpretującego niektóre fakty …

  czerro
  Najlepsze Karnowski drogi czynowniku że nie możecie nikogo zaszczepić na siłę czyli złapać i ciach igiełką. Tylko z własnej woli trzeba przyjąć. O tym napisz dlaczego tak a nie inaczej! Ciekawe nie?

  Zygmunt
  Zastanawiam się, gdzie są granice propagandy? Czy „ciemny lud” ma kupić wszystko co autor chce mu wcisnąć?

  Tom
  Gdyby w tym cyrku propagandowym chodziło o zarażanie się jeden od drugiego to wyizolowanoby te 500 przypadków dziennie i wszystko by się skończyło, ale to nie ma się nigdy skończyć, bo to polityka.

  koda
  Problemem jest zatem nie skuteczność preparatu tylko biurokracja… a swoją drogą – chodzi pewnie o preparaty AZ których stosowania niektórzy Europejczycy zakazali. Mordercza logika ,

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/553781-kto-skusil-sie-na-chinskarosyjska-szczepionke-przegrywa

  Kraje, które skusiły się na chińską bądź rosyjską szczepionkę – przegrywają. „Wbrew pozorom to zachód wychodzi zwycięsko z pandemii”

  opublikowano: wczoraj


  autor: Fot. PAP

  Polska – tak jak większość krajów Unii Europejskiej – nie zdecydowała się na skorzystanie z chińskiej bądź rosyjskiej szczepionki w walce z pandemią. Choć chwilami było nerwowo, producenci nie dotrzymywali terminów, wydawało się, że długo poczekamy na odpowiednio duże dostawy, to dziś jest już jasne, że był to dobry wybór. Kraje, które poszły tą „drogą na skróty”, i poprosiły o pomoc Moskwę bądź Chiny, w pierwszym okresie zaszczepiły część populacji, w pierwszym okresie zyskały oddech. Finalnie okazało się jednak, że nie przyniosło im to wielkiej korzyści. Bo przecież zbliżamy się – także w Polsce – do momentu, w którym problemem jest znalezienie chętnych do szczepienia, a nie sama szczepionka. W krajach europejskich pandemia zeszła do poziomu akceptowalnego mniej więcej w podobnym czasie, niezależnie od tempa szczepień.

  Tymczasem kraje, które szczepiły preparatami chińskimi bądź rosyjskimi – np. Słowacja czy Węgry – mają dziś poważny problem. Są to bowiem specyfiki, które wciąż nie mają europejskich atestów. Nie wiadomo więc, czy będą honorowane na takich samych zasadach jak szczepionki zachodnie np. przy przekraczaniu granicy czy w ramach „zielonych paszportów”. Co więcej, narastają wątpliwości co do jakości szczepionek nie zachodnich. Chile, które szczepiło – i to bardzo szybko, na masową skalę szczepionką Sinovac, zmaga się z kolejną falą pandemii. Charakterystyczny był tu przypadek Słowacji, która odkryła, że to, co dostała od Rosjan, nie zgadza się z tym, co wcześniej głoszono na łamach prestiżowych pism naukowych.

  CZYTAJ: Afera ze szczepionką Sputnik V. Rosja żąda od Słowacji zwrotu dawek. Premier pisze o „idiotach” i zapewnia o „otwartych drzwiach”
  https://wpolityce.pl/swiat/546426-afera-ze-sputnik-v-rosja-zada-od-slowacji-zwrotu-dawek

  Jednocześnie naukowcy twierdzą, że szczepionki zachodnie są bardzo skuteczne także w konfrontacji z nowymi wariantami wirusa. To rokuje bardzo dobrze na przyszłość. Niewykluczone, że finalnie Rosja i Chiny będą musiały sięgnąć po szczepionkę Pfizera, Astra Zeneci bądź Moderny, ponieważ tylko tą drogą będą pomgły ostatecznie pokonać pandemię.

  Sukces zachodnich szczepionek skłonił publicystę „The Daily Telegrapha” Ambrose Evansa-Pritcharda do postawienia tezy, że wbrew pozorom to zachód wychodzi zwycięsko z pandemii. Bo Stany Zjednoczone i Wielka Brytania mają już pandemię pod kontrolą, a rzekomo efektywny reżim chiński wciąż stąpa po cienkim lodzie.

  Co więcej, pandemia przyniosła zachodowi paradoksalny skutek w postaci skokowego zwiększenia wydajności produkcji. Lockdowny sprawiły, że gospodarki najbardziej rozwiniętych krajów wykonały kolejny skok w stronę digitalizacji i pracy zdalnej; w rok dokonało się to, co miało zająć siedem lat. Chiny zdają się być niestabilne, do tego zaczynają się szybko starzeć. Paradoksalnie, obraz po pandemii jest – zdaniem publicysty – o wiele bardziej optymistyczny niż w okresie przed wirusem. Elastyczne demokracje popełniają błędy, wolno reagują, ale to one wychodzą obronną ręką z prawdziwych kryzysów. I to jest bardzo optymistyczny wniosek.

  Autor
  Jacek Karnowski

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.