1039 Narodowe wymieranie Polaków – organizator Partia Interesu Syjonistycznego!


Zdjęcie ilustracyjne. Respirator. Fot. censor.net

bob @bob:
Zamiast narodowej kwarantanny pis zaproponował narodowe wymieranie … co tam życie Polaków koryto jest najważniejsze … oni są gorsi niż po nawet po by takiego świństwa nie miała tupetu zrobić

1000_szabel @1000_szabel:
Wzrost umieralności spowodowało nie tyle przeciążenie służby zdrowia, ile niewłaściwe ukierunkowanie tejże służby w dobie pandemii. Polikwidowano szpitale wieloimienne i ukierunkowano je tylko na walkę z sars-cov19. A ludzie chorzy na nowotwory, serca i inne griźne choroby zostali odprawieni z kwitkiem i pozostawieni samym sobie. Moja matka miała wykrytego złośliwego raka płuc w bardzo wczesnym stadium (zmianę wykryto w zasadzie tylko dociekliwości znakomitej pani doktor, no i tego, że zmiana spowodowała stan zapalny w płucach, który dał szybko objawy. Jeszcze wiosną tego roku chirurdzy w szpitalu chorób płuc w Tuszynie przeprowadzili udaną operację (mimo, że spirometria nie była najlepsza). Moja matka -widzę- miała ogromne szczęście, bo teraz wspomniany szpital został ukierunkowany na walkę z covid i odprawia pacjentów z kwitkiem (dowiedziałem się o tym z programu Uwaga TVN). W tym miesiącu mama powinna mieć przeprowadzoną tomografię kontrolną. Na chwilę obecną nie jest to możliwe, szpital kompletnie nie przyjmuje pacjentów z innymi chorobami, niż covid i dotyczy to zarówno diagnostyki, jak i leczenia. I dotyczy to wszystkich szpitali w Polsce, nie tylko tego w Tuszynie. Ludzie z ciężkimi chorobami, innymi, niż covid nie mogą czekać. Nie dość, że i tak na leczenie czeka się miesiącami, teraz nawet nie mają na co czekać, bo w ogóle nie są przyjmowani. Mogą czekać co najwyżej na śmierć. Za taki stan odpowiada obecny rząd i to ten rząd ma na sumieniu tych ludzi którzy odeszli i odejdą. W dużej części winę ponoszą także wszyscy poprzedni rządzący, którzy przez 30 lat nie potrafili (lub nie chcieli) doprowadzić służby zdrowia do stanu prawidłowego funkcjonowania. Teraz w dobie pandemii mści się to na nas wszystkich podwójnie. Tyle tylko, że jak zwykle nie płacą za to rządzący, tylko zwykli Bogu ducha winni ludzie.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/dramatycznie-rosnie-liczba-zgonow-w-polsce/

DRAMATYCZNIE ROŚNIE LICZBA ZGONÓW W POLSCE

17 listopada 2020|2 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Między 2 a 8 listopada wszystkie Urzędy Stanu Cywilnego w Polsce wystawiły ponad 16 tys. aktów zgonu. To ponad dwa razy więcej niż średnia dla tego okresu z ostatnich 10 lat – informuje portal Money.pl.

Jak ustalił we wtorek portal Money.pl, najnowsze dane wygenerowane z Rejestru Stanu Cywilnego wskazują, że od 2 do 8 listopada br. w Polsce zmarło 16 075 osób. Tymczasem w poprzednich 10 latach liczba zgonów w tym okresie wahała się od 7 do niespełna 8 tysięcy. Oznacza to wzrost liczby zgonów o 113 proc. w porównaniu do wieloletniej średniej.

Znacznie powyżej średniej są też niepełne jeszcze dane za okres od 9 do 15 listopada. Mimo, że nie wszystkie akty zgonu wystawione w tym czasie zostały uwzględnione w rejestrze, liczba zgonów wynosi obecnie 9434. Jak pisze Money.pl, aktualizacja danych przez kilka następnych dni może sprawić, że statystyka ta wzrośnie o kilka tysięcy.

Od początku listopada liczba zgonów w Polsce wyniosła 25 tysięcy, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 15 tysięcy.

Jak wyliczyło Money.pl, od 31 sierpnia USC wystawiły ponad 112,1 tys. aktów zgonu, o 37,1 tys. więcej niż przed rokiem. Tymczasem oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia mówią o niespełna 8,3 tys. zmarłych w tym czasie zarażonych COVID-19. Różnica, czyli 28 tys. to zdaniem portalu „ukryte ofiary pandemii”.

Money.pl przyznał, że dane USC nie wskazują przyczyn zgonów, ale jak napisano, „trudno sytuacji nie wiązać z trwającą właśnie walką z wirusem”. Zauważając rosnącą umieralność Ministerstwo Zdrowia zobligowało Państwowy Zakład Higieny do analizy przyczyn tego zjawiska.

Adam Czerwiński, ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wskazał w rozmowie z portalem dwie możliwe przyczyny różnicy pomiędzy danymi MZ a danymi USC. Jego zdaniem do liczby ofiar epidemii nie zalicza się osób, które zmarły, zanim zdążono wykonać u nich test na COVID-19. Po drugie umieralność rośnie z powodu przeciążenia służby zdrowia i wynikającego z tego ograniczonego dostępu do niej osób cierpiących na inne choroby.

CZYTAJ TAKŻE: Bardzo wysoki tygodniowy poziom zgonów

Kresy.pl / money.pl

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/bardzo-wysoki-tygodniowy-poziom-zgonow/

BARDZO WYSOKI TYGODNIOWY POZIOM ZGONÓW

27 października 2020|0 Komentarze|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

W zeszłym tygodniu akty stanu cywilnego odnotowały najwyższy poziom zgonów od dekady.

Na statystyki zwrócił we wtorek uwagę portal Money.pl. W tygodniu trwającym w dniach 12-18 października urzędy stanu cywilnego wystawiły w Polsce 10 101 aktów zgonu. Portal twierdzi, że w tym okresie roku tak dużej liczby zgonów nie odnotowano ani razu w całej kończącej się dekadzie. Zwykle w tym tygodniu urzędy wydawały około 7,5 tys. aktów zgonu.

W omawianym okresie z powodu koronawirusa lub chorób współistniejących zmarło w Polsce 575 osób. Pozostałe około 2,5 tys. zmarłych to według Money.pl „ukryte ofiary koronawirusa”. Zaliczają się do nich nie tylko nie wykryci nosiciele SARS CoV-2, ale też osoby z innymi schorzeniami, które z powodu obciążenia służby zdrowia walką z pandemią nie otrzymały na czas odpowiedniej pomocy medycznej.

Ministerstwo Zdrowia nie udziela odpowiedzi na pytanie o zwiększoną liczbę zgonów – „Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach zleciło analizę danych dotyczących zgonów w Polsce. Przeglądem informacji zajmuje się Państwowy Zakład Higieny i to właśnie PZH odpowie na pytania, czym w ostatnich 2 – 3 miesiącach były wywołane te zgony. Jak tylko otrzymamy te analizy, to udostępnimy je opinii publiczne” – Money.pl zacytował rzecznika Wojciech Andrusiewicz.

Według portalu „Nagły skok liczby umierających Polaków jest widoczny. Liczba zgonów rośnie od czterech tygodni.” Ich większe w porównaniu do poprzednich lat liczby zaczęto odnotowywać w od połowy września, czyli w okresie gdy narastać zaczęła również nowa fala zakażeń koronawirusem.

money.pl/kresy.pl

…..

nie juz pis, koniec lewakow
Pod twoimi rzadami ZOMO strzela do Polakow prosto w glowy, macie krew na rekach, nikogo nie zdymisjonowaliscie, odpowiadacie za strzelanie do ludzi, jestescie barbarzyncami,nie da sie tego wytlumaczyc

zniesmaczony
Wicepremierze zajmij się ochroną kościołów i zabytków które są atakowane przez obcą agenture. Zamiast opowieści w Sejmie zacznij działać i przeproś reportera z Tysola.

Stoisz tam gdzie stalo ZOMO I
Stoisz tam gdzie stalo ZOMO I STRZELA CIĘ DO PATRIOTÓW PROSTO W GŁOWY BARBARZYŃCY PISI. WYDALISCIE ROZKAZ STRZELANIA NA SZCZYRACH WŁADZY DUDA, JK, MORWĄ. Kamiński.

Greg
Jak to cieszy. Starcu nerwy puszczają. Znać, że koniec już blisko. Niech nie starszy, bo w pampersa narobi. 5 lat rządów i jakoś nikogo nie posadzili, a strajkom jest winny sam Kaczyński.

Polski inteligent
Miała być reforma sądów i repolonizacja mediów. Na to głosowali Polacy. A co jest? Państwo wyznaniowe, ochrona zwierzątek, masowe protesty, skłócony naród. Winny jest jeden. TY, mały gnojku.

x
A powinien powiedzieć tak : „Wszystkie te demonstrację które wywołałem (…) kosztowały życie już wiele osób. Mam krew na rękach”.

Dziadu,
Gdzie masz maseczkę?!

https://wpolityce.pl/polityka/527154-wicepremier-kaczynski-do-opozycji-macie-krew-na-rekach

Wicepremier Kaczyński do opozycji: „Wszystkie te demonstracje, któreście popierali, kosztowały życie już wiele osób. Macie krew na rękach”

opublikowano: 18 listopada
aktualizacja: 19 listopada

„Wszystkie te demonstrację któreście popierali (…) kosztowały życie już wiele osób. Macie krew na rękach” – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński zwracając się w Sejmie do opozycji. (…)

…..

https://wpolityce.pl/polityka/527017-rzad-wkrotce-przedstawi-program-szczepien-na-covid-19

https://wpolityce.pl/polityka/527046-szef-mz-haslo-zostan-w-domu-ma-jeden-wyjatek

https://wpolityce.pl/polityka/527587-co-piaty-polak-deklaruje-ze-nie-boi-sie-koronawirusa

https://kresy.pl/wydarzenia/sondaz-dla-rmf-fm-i-dgp-polowa-polakow-nie-zamierza-szczepic-sie-przeciwko-koronawirusowi/

44 thoughts on “1039 Narodowe wymieranie Polaków – organizator Partia Interesu Syjonistycznego!

 1. nl
  jeszcze nie było zdrowotnej junty wojskowej, przestać straszyć, skończyć to wariactwo, jest wyższa śmiertelność, bo poważne choroby np rak, zawał, depresja, udar przestano leczyć, skończyć szaleństwo

  @kris9999
  A na jakiej podstawie Pan Generał chce identyfikować chorych, skoro testy dają kompletnie losowe wyniki? Czy rządzący chcą zaangażować wojsko w tę wielką kampanię kłamstwa? I skończcie już z tą propagandą „narodowej kwarantanny”. LOCK DOWN – tak to się nazywa. Zresztą lock down już trwa. Szkoły zamknięte. Kolejne branże albo całe regiony upadają. I jeszcze wpolityce, które okłamuje społeczeństwo w kwestii Marszów Wolności.

  PiS jest skończony. Niezależnie od ilości bzdur, które wyplują z siebie Karnowscy ZP nie ma szans na wygranie kolejnych wyborów po tym, co zrobiliście Polakom.

  Ja
  Trepy już tak mają. Chcieliby wszystkich kontrolować cały czas, ale ludzie są sprytniejsi jak widać i zdają sobie sprawę co się z nimi stanie jak się sanepid za nich i rodzinę zabierze.

  I dobrze że mniej
  No proszę takie mądrości głosi a nie przeszkadza panu dyrektorowi to że testy PCR do niczego się nie nadają. Wykazują covida nawet w soku Tymbark! Skończcie się kompromitować.Ludzue pojęli co robicie.

  ewa
  obecnie szpitale to umieralnie, przysłowiowy pies z kulawą nogą nawet nie przyjdzie do pacjenta, ludzie umierają i godzinami tak leżą, bo nie ma personelu. No chyba że się jest vipem, politykiem…

  zastraszanie tresura bezprawie
  manipulują danymi według potrzeb
  https://tinyurl.com/y5yasy92

  PIS won
  PIS razem ze swoimi strachliwymi acz przemądzrzałymi generałami jest już skończony. To zdrajcy! Nie chcemy takiej władzy: karłów wspieranych przez innych karłów. Polacy to wielki i szlachetny naród.

  marta
  Weż człowieku stuknij się w czoło, najlepiej ze dwa razy i przestań ludzi straszyć i wykonywać działania prowadzące do upadku naszego społeczeństwa i kraju. Precz z takim rządem i jego ekspertami.

  asdf
  Skoro wg generala co dziennie mamy 100 tys nowych zakazonych to wychodzi na to ze praktycznie kazdy Polak mial juz kontakt z osoba zarazona wiec juz nawet nie ma sensu ani testowac ani szczepic.

  …klonn
  Pis i prawica może zapomnieć o rzadzeniu na długie lata jak tą bzdurę wprowadzi..i zniszczy gospodarkę w całości …i ludzi wyprowadzi na ulicę

  musztarda po obiedzie
  Trzeba było zamknąc lotniska i granice w styczniu a nie teraz się wymądrzac. Latanie samolotami do życia nie jest niezbędne. Było to niepopularne bo interesy korporacji i Szydło rulez były najważniej.

  wert
  Chip w uchu, o to chodzi panu generałowi.

  Art
  O to to. Czy wpierw namierzą a potem zidentyfikują, czy odwrotnie? Potem złapią i zaprowadzą do Punktu Pobrań. Organów. Resztki przekażą rodzinie.

  Test+a kowida niema
  https://nczas.com/2020/11/21/posel-pis-zaskoczyla-na-mownicy-sejmowej-zadala-rzadowi-niewygodne-pytanie-test-pozytywny-a-koronawirusa-brak-video/ Co na to (nie)rząd!?

  Sokrates
  Stan WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI wymaga, by Policja gazem łzawiącym/ pieprzowym.., rozprawiła się z KOronawirusem wśród protestujących, chroniąc ich i społeczeństwo przed zarażeniem i roznoszeniem pandemii!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527585-mozemy-uniknac-narodowej-kwarantanny-jest-warunek

  Możemy uniknąć „narodowej kwarantanny”? Jest warunek. Gen. Gielerak: To sprawny, powszechny system identyfikacji osób zakażonych

  opublikowano: 42 minuty temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: fratria

  Warunkiem wygaszenia epidemii bez konieczności użycia rozwiązania ostatecznego, jakim jest „kwarantanna narodowa” jest sprawny i powszechny system identyfikacji osób zakażonych – stwierdził w wywiadzie dla PAP dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie gen. Grzegorz Gielerak.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — RAPORT. Polska walczy z koronawirusem. Ministerstwo zdrowia: 24 213 nowych zakażeń koronawirusem; zmarły 574 osoby
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524688-raport-polska-walczy-z-ii-fala-covid-19-stan-na-listopad

  — Galerie handlowe będą otwarte. Co ze szkołą i feriami? Ograniczenia na święta? SPRAWDŹ dalsze etapy walki z pandemią koronawirusa
  https://wpolityce.pl/polityka/527516-znamy-dalsze-etapy-walki-z-covid-19-co-sie-zmieni

  — Znamy kolejne etapy walki z pandemią. Premier: Zaczynamy „100 dni solidarności”, które pomogą nam lepiej przetrwać najbliższe miesiące
  https://wpolityce.pl/polityka/527509-premier-morawiecki-zaczynamy-okres-100-dni-solidarnosci

  Nawet 100 tys. zakażonych każdego dnia
  Szef WIM, nazywanego potocznie szpitalem przy Szaserów, zwraca uwagę, że notowany w ostatnich dniach spadek liczby zakażonych, przy mniejszej niż to wcześniej miało miejsce liczbie wykonywanych testów, nie jest jedynie efektem mniejszej liczby zleceń lekarzy POZ, jak twierdzą niektórzy. Generał stawia tezę, że jest to także wynik kalkulacji, której dokonują chorzy i coraz powszechniejszego procederu unikania wykonywania badań przez osoby mające typowe objawy zakażenia koronawirusem z zamiarem uchronienia się przed konsekwencjami administracyjnymi rejestracji w bazie danych inspekcji sanitarnej.

  Dyrektor WIM podkreśla, że potwierdzana każdego dnia wynikami testów RT-PCR liczbę zakażonych w przedziale 20-25 tys., w rzeczywistości odpowiada 100 tys. osób zakażających się każdego dnia. Stan ten – jak zauważa prof. Gielerak – od kilku tygodni poważnie rzutuje na wydolność systemu ochrony zdrowia, której pierwszym objawem wyczerpania może być notowana relatywnie wysoka, także w stosunku do liczby zakażonych, śmiertelność.

  W wywiadzie dla PAP szef WIM zapowiada m.in., że przyjęcie pierwszego pacjenta do szpitala tymczasowego w lokalizacji „Okęcie” jest planowane na koniec listopada, zaś uruchomienie szpitala modułowego w lokalizacji „Szaserów” nastąpi w połowie stycznia 2021 roku.

  PAP: Wojskowy Instytut Medyczny odpowiada za jednego z tymczasowych szpitali w Warszawie. Gdzie i kiedy powstanie, na jakim etapie są prace?

  Gen. Grzegorz Gielerak: Inwestycja będzie przebiegać w dwóch etapach, co wynika z przyjętego priorytetu, którym jest możliwie najszybsze uruchomienie nowych miejsc opieki nad chorymi z COVID-19. W pierwszym etapie, w perspektywie najbliższych 7-10 dni powstanie szpital tymczasowy w lokalizacji „Okęcie”.

  Jednocześnie prowadzona jest inwestycja, której celem jest sformowanie w terminie 8-9 tygodni szpitala modułowego w lokalizacji „Szaserów” jako kompletnego i dojrzałego rozwiązania technologiczno-użytkowego dedykowanego podejmowaniu zaawansowanych interwencji medycznych w sytuacjach kryzysowych, w tym zagrożeń epidemicznych takich jak obecny koronakryzys. Szpital modułowy będzie następcą szpitala tymczasowego, co w praktyce oznacza przejęcie jego zadań.

  Dlaczego wybór padł na 1. Bazę Lotnictwa Transportowego?

  Zdecydowały o tym możliwość ograniczenia do niezbędnego minimum kosztów stałych funkcjonowania placówki, a także infrastruktura pozwalająca, oczywiście po odpowiednim dostosowaniu, stworzyć warunki do skutecznego i bezpiecznego leczenia chorych z COVID-19. Od początku inwestycja jest realizowana z wykorzystaniem doświadczeń jakie zdobyliśmy podczas misji zagranicznych WIM w rejonach dotkniętych pandemią. Uzupełnienie tej wiedzy o własne doświadczenia, pomysły poprawiające funkcjonalność placówki realizowane od wiosny tego roku we współpracy z profesjonalnym biurem projektowym zdecydowały, że proponowany przez WIM model funkcjonalno-użytkowy szpitala tymczasowego jest rozwiązaniem głęboko przemyślanym i na swój sposób rewolucyjnym.

  Ilu pacjentów będzie mogło w nim liczyć na opiekę?

  Zgodnie z wytycznymi szpital jest przewidziany dla 250 chorych, w tym 30 miejsc intensywnej terapii. Od początku chcemy skupić się na leczeniu chorych wymagających tlenoterapii i oddechu wspomaganego, tj. grupy pacjentów, których los w największym stopniu jest uzależniony od sprawności funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, w tym dostępności do stanowisk respiratorowych.

  Specyfika leczenia chorych z COVID-19 jasno pokazuje, że największe wyzwanie terapeutyczne stanowią chorzy niewydolni oddechowo, którzy często wymagają stosowania oddechu wspomaganego nawet przez kilka tygodni, co siłą rzeczy powoduje, że miejsc udzielania tego rodzaju świadczeń zaczyna w pewnym momencie brakować. Jeśli więc chcemy uniknąć sytuacji z jakimi spotkaliśmy się w Lombardii – przypomnę jednym z najbogatszych regionów Europy z doskonale zorganizowanym i wyposażonym system ochrony zdrowia, gdzie każdego dnia lekarze stawali przed dylematem, którego pacjenta odłączyć od respiratora, dając w ten sposób szansę na życie innemu – musimy posiadać odpowiednie do tego zaplecze medyczne.

  Osobiście jestem zwolennikiem przypisania szpitalom tymczasowym głównie funkcji jednostek terapii respiratorowej (70 proc. spośród 60-100 łóżek) z niewielką liczbą miejsc przeznaczonych dla pacjentów wymagających tlenoterapii, w tym nieinwazyjnych procedur oddechu wspomaganego, czyli tzw. przed- i porespiratorowych w miejsce dziś obowiązującej kwalifikacji, tj. pacjentów przed- i poszpitalnych.

  No właśnie, WIM ma doświadczenia własne dotyczące walki z COVID-19 opieki nad pacjentami, a także doświadczenia zebrane za granicą. Co one pokazują?

  Nasze doświadczenia z misji włoskiej oraz w USA szczegółowo przedstawiliśmy w przygotowanych raportach oraz wielu webinariach. Zwłaszcza misję w Lombardii można uznać za szczególnie pożyteczną i wybitnie wręcz praktyczną.

  Doświadczenia dotyczące organizacji opieki nad chorymi z COVID-19 prowadzonej zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i szpitalnych, podobnie jak pozyskane procedury diagnostyczne i terapeutyczne stanowiły doskonały materiał do opracowania i wdrożenia standardów postępowania w kraju.

  Z perspektywy czasu widać jak wiedza, doświadczenie oraz praktyczne dokonania Włochów okazały się wartościowe w procesie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego wobec pacjentów zakażonych koronawirusem. Wiele z nich, jak np. protokół oceny wyników badań radiologicznych płuc czy praktyka prowadzenia opieki nad chorym pozostającym w izolacji domowej z powodzeniem dziś jeszcze mogą służyć jako standard postępowania klinicznego. Wiedza ta, podobnie jak pojawiające się z upływem czasu doświadczenia własne spowodowały, że także w WIM nasze postępowanie zostało podporządkowane stale aktualizowanym procedurom opierającym się na najnowszej wiedzy oraz narzędziach diagnostycznych. Rozbudowana diagnostyka laboratoryjna i molekularna, ale także włączenie do rutynowego postępowania diagnostycznego tomografii komputerowej klatki piersiowej pozwoliły poprawić jakość i bezpieczeństwo opieki nad chorymi.

  Osobnym problemem jest skuteczny sposób prowadzenia terapii chorych. Mierzenie się z wyzwaniem jakim jest hamowanie replikacji koronawirusa w ostrej, początkowej fazie choroby, podobnie jak rozpoznanie i skuteczne przeciwdziałanie wygórowanej odpowiedzi immunologicznej z jej klinicznymi skutkami w postaci cytotoksycznego zapalenia płuc czy powikłań zakrzepowo-zatorowych stanowi namiastkę skali problemów związanych z prowadzeniem skutecznej terapii. Dobór właściwych leków, ordynowanych w należyty sposób na odpowiednim etapie choroby, połączony z opieką uwzględniającą także stosowanie procedur z zakresu intensywnej terapii są jednymi z najważniejszych działań jakie korzystnie mogą zmienić bieg zdarzeń związanych z epidemią, w tym przede wszystkim zmniejszyć śmiertelność chorych.

  Szpitalem ma pokierować kpt. Jacek Siewiera, przybliżmy krótko jego sylwetkę.

  Anestezjolog, oficer i prawnik Wojskowego Instytutu Medycznego od marca 2020 roku aktywnie zaangażowany w zwalczanie pandemii SARS-CoV-2. Dowodził misjami medycznymi WIM w Lombardii oraz Stanach Zjednoczonych, za co został wyróżniony podczas wizyty w Białym Domu przez Prezydenta USA. Na co dzień pełni obowiązki kierownika Kliniki Medycyny Hiperbarycznej WIM, łącząc je z pracą naukową w dziedzinie strategii i innowacji na Uniwersytecie Oksfordzkim.

  Co znajdzie się na wyposażeniu szpitala tymczasowego WIM, jacy pacjenci będą mogli tam trafić. Jak będzie wyglądało jego „zaplecze” m.in. czy będzie diagnostyka laboratoryjna, sprzęt inny niż zapewniający wsparcie oddechowe?

  W kwietniu br. opracowaliśmy w WIM koncepcję oraz kompletny projekt inwestycyjny szpitala modułowego na 60 stanowisk intensywnej terapii oraz 25 łóżek nieinwazyjnej tlenoterapii wraz z pełną infrastrukturą diagnostyczną i logistyczną. Projekt skupia w sobie najlepsze rozwiązania techniczne i organizacyjne z jakimi personel WIM zetknął się podczas misji we Włoszech, uzupełnione dodatkowo o doświadczenia własne. Dzięki temu powstanie placówka realizująca dwa najważniejsze cele: prowadzenie intensywnej terapii pacjentów z COVID-19 w warunkach najwyższego poziomu bezpieczeństwa epidemicznego personelu medycznego. Budowany w WIM szpital ma jednoczenie pełnić funkcję referencyjnego ośrodka szkoleniowego dla kadry medycznej kierowanej następnie do pracy w innych szpitalach tymczasowych.

  Ile osób personelu będzie pracowało w „wim-owym” tymczasowym szpitalu? Trwa nabór personelu? Są chętni? Podpowiedzmy, gdzie można się zgłaszać. Kogo szukacie – oprócz oczywiście pielęgniarek, lekarzy, ratowników, salowych, potrzebujecie techników informatyków, rejestratorek, kierowców, techników radiologii. Jaki będzie transfer kadr z Szaserów?

  Przy pełnym obłożeniu szpitala tymczasowego prowadzenie opieki nad 250 pacjentami wymaga nieco ponad 500 osób kadry medycznej, pomocniczej i administracyjnej, stąd prowadzimy intensywny nabór kandydatów do pracy, także poprzez portal https://szpitaltymczasowy.wim.mil.pl. Liderzy poszczególnych zespołów oraz procesów (ok. 30 osób) będą rekrutowani spośród etatowych pracowników WIM, co już na starcie zapewni wdrożenie w nowym szpitalu pożądanych standardów wiedzy i jakości.

  Okazuje się, co bardzo cieszy, że nasza koncepcja organizacji szpitala tymczasowego spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska medycznego. Trzy dni po uruchomieniu naboru swój akces do pracy w naszej jednostce zgłosiło ponad 200 pracowników medycznych. Teraz, zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy indywidualne spotkania z każdym zainteresowanym. Oczywiście wciąż czekamy na kolejnych chętnych.

  Już na początku epidemii postulował Pan generał tworzenie szpitali tymczasowych. Obecna formuła będzie realizacją tamtej koncepcji czy coś zostało państwu narzucone wytycznymi z MZ?

  Podstawową jednostką organizacyjną jest 15 łóżkowy OIT, który może być powielany do łącznej liczby 60-100 łóżek. Przy czym 70 proc. stanowią stanowiska respiratorowe, natomiast kolejne 30 proc. to łóżka terapii tlenowej, dzielone równo dla pacjentów przed i po terapii respiratorowej. Uzupełnieniem niezbędnego wyposażenia będą wstawiane moduły – kontenery – diagnostyki radiologicznej (CT i rtg). laboratoryjnej, dekontaminacji. Budowany w ten sposób szpital jest rozwiązaniem tańszym, tym niemniej będącym kompromisem pomiędzy szybkością wykonania (ok. 7-10 dni) i kosztami a jakością i bezpieczeństwem realizowanych w jego obszarze zabiegów diagnostyczno-terapeutycznych.

  Kiedy pierwszy pacjent trafi „do Was” na Okęcie?

  Przyjęcie pierwszego pacjenta do szpitala tymczasowego w lokalizacji „Okęcie” jest planowane na koniec listopada. Natomiast uruchomienie szpitala modułowego w lokalizacji „Szaserów” nastąpi w połowie stycznia 2021 roku.

  WIM a COVID-19. Jak zmieniło się funkcjonowanie placówki. Czy oprócz leczenia, prowadzone są np. projekty badawcze dotyczące koronawirusa?

  Podobnie jak w przypadku każdego podmiotu leczniczego epidemia znacząco zmieniła funkcjonowanie WIM. To nie tylko kwestia konieczności stosowania nowych procedur podnoszących bezpieczeństwo epidemiczne personelu i pacjentów, ale także wiele zmian organizacyjnych spowodowanych wydzieleniem obszarów leczenia chorych z COVID-19.

  Aktualnie jesteśmy w stanie jednoczasowo poddać leczeniu 180 chorych zakażonych, w tym 17 wymagających oddechu wspomaganego. Jednocześnie udzielamy świadczeń medycznych pozostałym, zgłaszającym się do WIM chorym, a o skali naszego zaangażowania najlepiej świadczy fakt, że do końca roku zrealizujemy roczną wartość kontraktu na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z płatnikiem.

  Pacjenci z urazami wielonarządowymi trafiający do funkcjonującego w instytucie centrum urazowego, chorzy z ostrymi zespołami wieńcowymi, udarami mózgu, podobnie jak pacjenci onkologiczni są dla nas takim samym priorytetem jak chorzy z COVID-19.

  Aby ograniczyć wpływ pandemii na dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w WIM już w maju, po 8 tygodniowym częściowym lockdownie, rozpoczęliśmy przywracanie działalności szpitala w pełnym zakresie. Wielokrotnie podejmowaliśmy również akcje informacyjne skierowane do pacjentów zachęcając ich do korzystania z usług placówki w każdej sytuacji, kiedy tylko uznają to za konieczne.

  Skala i rodzaj powikłań jakie obserwujemy od kilku miesięcy wśród zgłaszających się do szpitala chorych wyraźnie pokazują jak poważnym problemem czegoś co mieści się w szeroko rozumianym pojęciu zdrowia Polaków jest unikanie kontaktu ze służbą zdrowia. Brak specjalistycznego nadzoru, zwłaszcza w zakresie chorób przewlekłych, pozbawia chorych szans na szybki powrót do zdrowia, zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań, w tym także zagrażających życiu. To bardzo niebezpieczny trend, który jak najszybciej powinien zostać przerwany przez szeroko zakrojoną akcję informacyjną skierowaną do społeczeństwa, ale także możliwie jak najszybsze otwarcie podmiotów leczniczych dla pacjentów nie-COVID-19. Do tego jednak potrzebna jest precyzyjna strategia walki z epidemią, która pozwoli m.in. sprawnie i efektywnie zarządzać najbardziej wrażliwym – trudno dostępnym zasobem systemu jakim bez wątpienia są dziś kadry medyczne.

  Oczywiście jako placówka naukowo-badawcza podejmujemy także inicjatywy mające na celu poznanie klinicznych aspektów przebiegu COVID-19 w drodze identyfikacji czynników, które wiążą się z poprawą, względnie rzutują na pogorszenie rokowania chorych. Nie wystarczy bowiem widzieć, jak ludzie chorują, jak umierają. Trzeba problemy nazwać i zmierzyć – posługiwać się przy tym miernikami i wskaźnikami pozwalającymi zobiektywizować decyzje diagnostyczne i terapeutyczne.

  Prowadzimy również badanie kliniczne pierwszej fazy nad aktywną cza?steczka? – trójpirofosforanem mioinozytolu (ITPP) – posiadającą zdolnos´c´ zwiększania uwalniania tlenu przez hemoglobine? poprawiając w ten sposób utlenowanie tkanek, co może przeciwdziałać skutkom powikłań związanych z niewydolnością oddechową w przebiegu COVID-19.

  Jaka jest pana profesora diagnoza aktualnej sytuacji epidemicznej? Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Jakie kroki należałoby wykonać?

  Mamy niebezpiecznie dużą, potwierdzaną każdego dnia wynikami testów RT-PCR wykonywanych głównie u osób objawowych i to tych, którzy mając objawy, chcą się przetestować, liczbę zakażonych zawierającą się w przedziale 20-25 tyś., co w rzeczywistości odpowiada 100 tyś. osób zakażających się każdego dnia. Stan ten od kilku tygodni poważnie rzutuje na wydolność systemu ochrony zdrowia, której pierwszym objawem wyczerpania może być notowana relatywnie wysoka, także w stosunku do liczby zakażonych, śmiertelność. To bardzo niepokojąca sytuacja biorąc pod uwagę, że zgodnie z kalendarzem wirusowych epidemii okresu jesienno-zimowego realnie jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań.

  Stąd myśląc o korekcie obecnego kursu uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy przystąpić do opracowania oraz upowszechnienia do stosowania standardu diagnostyczno-terapeutycznego określającego sposób prowadzenia opieki nad chorymi. Czas trwania choroby oraz towarzyszące objawy wyznaczają wąskie okna możliwości prowadzenia skutecznego leczenia. Wiremia to faza choroby właściwa do podania leku przeciwwirusowego i swoistych przeciwciał. Jej ustąpienie i przejście choroby w etap burzy cytokinowej jest z kolei wskazaniem do rozpoczęcia leczenia immunosupresyjnego. Z tego powodu tak ważne jest skrupulatne monitorowanie ewolucji zakażenia koronawirusem i adekwatne do okoliczności reagowanie. Tylko bliska współpraca personelu medycznego opiekującego się chorymi realizowana w oparciu o jednolite standardy postępowania zarówno na etapie leczenia ambulatoryjnego, jak i specjalistycznego prowadzonego w szpitalach i oddziałach zakaźnych daje szansę uniknięcia bezpowrotnej utraty dostępnych w leczeniu COVID-19 możliwości terapeutycznych przyczyniając się wprost do zmniejszenia śmiertelności.

  Po drugie, warunkiem wygaszenia epidemii bez konieczności użycia rozwiązania ostatecznego jakim jest „kwarantanna narodowa” jest sprawny, powszechny system identyfikacji osób zakażonych.

  Notowany w ostatnich dniach spadek liczby zakażonych przy mniejszej niż to wcześniej miało miejsce liczbie wykonywanych testów jest okolicznością, która powinna zainspirować do pogłębionej refleksji nad przyczynami zjawiska. Czy rzeczywiście mamy do czynienia wyłącznie z efektem mniejszej liczby zleceń lekarzy POZ spowodowanym ubywającą liczbą zakażonych? Obserwacja zachowań pacjentów wskazuje, że równie istotną w tym rolę odgrywa coraz powszechniejszy proceder unikania wykonywania badań przez osoby mające typowe objawy zakażenia koronawirusem z zamiarem uchronienia się przed konsekwencjami administracyjnymi rejestracji w bazie danych inspekcji sanitarnej.

  Powszechność identyfikacji osób zakażonych, także bezobjawowych np. z kontaktu, holistyczna opieka medyczna nad zarejestrowanymi zakażonymi oraz maksymalne uproszczenie i usprawnienie procedur urzędowych są instrumentami do tego, aby nasza wiedza o skali zakażeń w jak największym stopniu odwzorowywała otaczającą rzeczywistość.

  Po trzecie, nowe sposoby finansowania świadczeń opieki zdrowotnej przez płatnika dotyczą dziś niemal wyłącznie chorych z COVID-19. Praktyka funkcjonowania podmiotów leczniczych w dobie epidemii pokazała, że zachowanie możliwości leczenia pozostałych pacjentów wymaga większej elastyczności w zarządzaniu środkami finansowymi w poszczególnych pozycjach planu finansowego NFZ. Kredytowanie procedur wysokokosztowych przez podmioty lecznicze powodowane odroczonymi o wiele miesięcy terminami refundacji okazało się dla wielu szpitali barierą nie do pokonania w warunkach pojawienia się dodatkowych kosztów związanych z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego pacjentów i personelu medycznego. Stąd maksymalne skrócenie terminów płatności za wykonane procedury na pewno wydatnie poprawi możliwości udzielania wysokokosztowych świadczeń opieki zdrowotnej, w tym procedur onkologicznych przez podmioty lecznicze.

  wkt/PAP

  Polubienie


 2. Kaczyński się WYGADAŁ! Polska NIE JEST praworządna | WIADOMOŚCI
  67,623 views•Nov 20, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  LISTA TEMATÓW 00:00
  DATA KOŃCA WARIACTWA 00:49
  KACZYŃSKI W SEJMIE 04:29
  TRANSFORMACJA BEŁCHATOWA 07:25
  JAK SPAĆ DOBRZE 11:02

  krystian rajski
  PLANDEMIA widze ze slowo do meinstrimu powoli wchodzi. Brawo lemingi 🙂 a z czasem obowiazkowosc szczepionki to pewnik. Niech sobie globalisci zaszczepia mozgi.

  Emiel Regis
  Chociaż raz w życiu Kaczyński powiedział prawde. Kto by się spodziewał że to kiedykolwiek się stanie.XD

  Zbigniew Koszykowski
  Kiedyś już powiedział – nikt nie będzie nam mówił że czarne jest czarne…

  Darsul
  jak może być praworządności gdy tacy jak stulejka wyrokują jak im się podoba z reguły broniąc przestępców.

  Polubienie


 3. Rząd GROZI Polakom za granicą! Płacicie albo WYPAD | WIADOMOŚCI
  47,860 views•Nov 21, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  LISTA TEMATÓW 00:00
  UK INWESTUJE W ARMIĘ 00:52
  PODWYŻKI W RZĄDZIE 04:40
  RZĄD KOMBINUJE PRZY PODATKACH 08:15
  PAPIEŻ O OKAZJACH 12:05

  Tomasz Grabowski
  I co jak mówiłem i ostrzegałem to byłem ” IDIOTĄ”

  Paweł C.
  „Państwo chce naszego dobra, dlatego mamy go coraz mniej”

  Prince Phee
  piekne slowa

  Neon A.H
  Ten rzad niech odda skradzione pienadze przez od nich poslow .

  Rezzor
  Nie trzeba zrzekac sie obywatelstwa wystarczy sie wymeldowac

  MateuszKapra
  Wystarczy osiągnąć rezydencje podatkowa.

  Jakub Niedźwiedzki
  Wystarczy byc za granica ponad pol roku

  MateuszKapra
  @Jakub Niedźwiedzki zapraszam do zapoznania się z definicją rezydencji podatkowej. Pozdrawiam

  Jakub Niedźwiedzki
  @MateuszKapra mieszkam w Northampton w UK, doczytaj 😉 pozdrawiam

  MateuszKapra
  @Jakub Niedźwiedzki Mieszkam w NL w Rotterdamie. Po prostu napisałem, żeby zapoznać się z definicją, a nie wypisywać poszczególne podpunkty.

  Fabian Bolek
  Racja i ja tak zrobie

  stan bielecki
  @Jakub Niedźwiedzki i mieć rodzinę w Polsce urząd skarbowy to jest widzimisię urzędnika wtedy sięga do centrum interesów życiowych i jesteś polskim rezydentem podatkowym i wyskakujesz z kasy dodatkowo za nie złożenie pit do 42tys kary marynarzom utrzymali abolicję bo mają silne związki zawodowe w np pracujac Niemczech zaplacisz mniej jest to nierówność wobec prawa podatkowego żeby nie było jestem za tym żeby nie płacić a nie dowalić innym 13 lat temu Polacy protestowali przed ambasadami a dziś czekają jak ich ogolą z pieniedzy tak to jest jak wybiera się układ magdalenki

  Jakub Niedźwiedzki
  @stan bielecki dzieki za info. Zgadzam sie z Toba, administracyjny koszmar pelna para jak z ktorejs czesci Asterixa. A ja powiem Ci szczerze, ze siedze w UK, uzywam revoluta forwardujac hajc przez Litewskie banki i mam wyjebane 🙂

  stan bielecki
  @Jakub Niedźwiedzki to jest rozmowa na długo a czasu już nie ma ustawa jest w Senacie będzie procedowania 27.11 zalecam wysoka ostrożność jeśli chodzi o zagraniczny bank bo słyszałem o przypadku powiadomienia urzędu skarbowego warszawa przez austriacki bank

  Michal_M
  Na szczęście Niemcy nie ratyfikowały zmian u jeśli mieszkasz w DE zostaje rozliczenie na starych zasadach.

  Polubienie

 4. @kamil
  Nie protest kobiet lecz zapaść służby zdrowia pogrzebie ten rząd. To jest coś co dotyczy wszystkich od prawa do lewa. Na starą degrengoladę systemu nałożyło się katastrofalne ogarnięcie koronki. Listopadowe dane o śmiertelności zwalą z nóg i będą dotyczyły wszystkich chorób. Nie wierzę, że obecna ekipa poskłada do kupy tą ruinę.

  Wielki Inkwizytor
  Ofiar blokady dostępu do służby zdrowia w czasie lockdownu narzuconego przez rząd Morawieckiego jest już więcej niż ofiar… stanu wojennego! A licznik bije!

  Kreon
  „Rząd liczy, że po nowym roku do Polski trafi kilka milionów sztuk szczepionki” – tzw. dziennikarze mejnstrimu nie mogą być aż tak durni.Kwiatek ,to typowy propagandysta władzy za reklamy ze spółek SP

  ss500
  Szmatławy redachtor wazelina.

  Po owocach ich czynów…
  P L A N D E M I A jest preludium do wprowadzenia Agendy2030 – BANKSTER MORAWIECKI realizuje polecenia globalnych ober-baksterów! zostaliśmy zdradzeni..

  Za 100 dni PiS 15 % poparcie
  Tak nadchodzą trudne dni dla PiS bo 65 % polakow uważa ze rząd NIERADZI SOBIE Z PANDEMIĄ COVID -19 . Za 100 dni PiS poparcie 15 %

  https://wpolityce.pl/polityka/527652-plan-100-dni-solidarnosci-to-krok-w-dobrym-kierunku

  Plan „100 dni solidarności” to krok w dobrym kierunku. Najtrudniejsze jednak dopiero przed Zjednoczoną Prawicą

  opublikowano: za 16 minut


  autor: PAP/Marcin Obara

  Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na wczorajszej konferencji tzw. „Plan 100 dni solidarności”, czyli zasad bezpieczeństwa, w tym luzowania wprowadzonych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. I jak to zazwyczaj bywa, jednych on zadowolił, inni go skrytykowali. Jedni egoistycznie pytali o ferie na stokach narciarskich, a inni alarmowali, że zaproponowane rozwiązania to prosta droga do ich bankructwa. Jedno jest pewne i opinię tę podzielają również politycy opozycji: najważniejsze, że plan został przedstawiony. Tego oczekiwali Polacy. (…)

  Polubienie

 5. były już na zawsze wyborca pis
  następne „tłuste koty” przytulą miliony za fikcyjne badania, które będą wyłącznie na papierze, jak zakup maseczek, respiratorów, budowa szpitali polowych… złodziejstwo na wielką skalę!

  MN
  1. Przestancie pakować pacjentów potrzebujących specjalistycznej pomocy na oddziały covidowe tylko dlatego, że mają test pozytywny i nie mają żadnych objawów.Te osoby umierają bez pomocy 2. Nie dla testów

  Były wyborca PiSu
  Kraśka ty uju złamany! Masz razem z Morawiecki Szują szujowską Niedzielskim na rękach krew 10 tysięcy ludzi którzy zmarli bo nie dostali się do szpitala bo bierzecie udział w plandemi Zdrajco!

  Podpis
  Trzeba pochwalić, że rząd sprawnie używa trybu przypuszczającego. ” Gdy będzie już szczepionka a epidemia zostanie opanowana”… śnijmy więcej!

  Jan
  Panie Ministrze, jeśli zależy wam na zdrowiu Polaków to natychmiast zakupcie i wyślijcie do aptek lek zawierający amantadynę. Pan na pewno zna ten lek. Tylko tyle i aż tyle-dla życia i zdrowia

  krasnal
  Słuchaj Kraska czas rozliczeń nadejdzie i nie będzie tak jak wy dużo gadacie a totalni i lewizna robi co chce u nas nie będzie przebacz

  Ujawniamy
  40 miejsce w Europie w ilości testów na 1 mln, 82 na świecie (za Botswaną). Regularnie miejsce na podium w Europie w ilości dziennych zgonów na Covid. Fenomenalna robota – powiedział polityk PiS.

  watt
  Zamilcz, podły bandziorze!

  majka
  To cyrk pozamykaliście wszystko zabijacie nas koleżance dermatolog kazał zrobic zdjecie zmiany skórnej i stwierdził ze slabe zdjęcie wyslala i niech nowy telefon kupi zpisał maść która nie pomogła

  Ja
  Jakbym wrócił do PRL. Odbudujemy to co teraz z takim zapałem teraz niszczymy. Centralne zarządzanie i programy 5 letnie. Całkiem im odbiło.

  ss500
  Regularny depil.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527651-kraska-po-epidemii-chcemy-odbudowac-zdrowie-polakow

  Wiceminister Kraska: Gdy epidemia zostanie opanowana, chcemy aby Polacy odbudowali swoje zdrowie. SPRAWDŹ szczegóły programu

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fratria; Twitter

  Program profilaktyki 40 plus zakłada badania m.in. morfologii, cholesterolu, mocznika, kreatyniny, moczu. Ma objąć ponad 13,5 mln Polaków – mówił w niedzielę w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że odbudowa zdrowia Polaków po epidemii powinna ruszyć już w styczniu przyszłego roku. (…)

  Polubienie


 6. Media: LOCKDOWN ZABIJA! Ruina gospodarki w UK! Sebastian Ross wRealu24!
  7,368 views•Streamed live 81 minutes ago
  wRealu24

  Aldona Marasek
  P R E C Z z PiS-raelskimi zbrodniarzami.

  Henryk Czechowicz
  Jacy dobrodzieje,zabawiają się w zbawców,patałachy😂😂🤣🤣

  Henryk Czechowicz
  To widać gołym okiem,że chodzi o doprowadzenie państw do ruiny!!!

  ro ma
  Mamy zapierdziel…za miske ryżu. Tak chciał ewangelista swiety Mateusz od osmiorniczek. Wcześniej trzeba nas zubozyć. Zabrac prace oszczednoscii szkoly opiekę zdrowotna i przyjemnosci typu basen siłownia knajpa podróże…przyzwyczaja nas się do biedy.. zniewolenie plus oraz bezprawie plus w toku.

  Krzysztof R
  Póki jest prąd, choć coraz droższy, póki leci ciepła woda, choć coraz droższa, póki jest net i fb, póki jest jaka bułka, choć po 5 godzinach czerstwa i biała woda zamiast mleka , póki śmieci wywiozą , póki masz reklamę biżuterii , choć cię na nie nie stać, póki możesz wyjść z psem w maseczce przed dom, Polacy nie wyjdą na ulicę. Dopiero głód ich wypędzi i widmo bankructwa i widmo zajęcia wszystkiego przez firmy czy komorników. Z kosami przerobionymi i z lemieszami przetopionymi wyjdą dopiero wtedy. I tak teraz ma większość Europejczyków

  morfeo1343
  Zapomniałes jeszcze dodać ze póki motloch ma otwarte biedry i lidle to ma wszystko gdzieś

  morfeo1343
  Pozamykane drobne male firmy polskie, bądź zamykanie sklepów meblowych,.ale juz molochy budowlane typu castorama otwarte, tam wirusa nie ma, wszystkie biedronki, lidle, kauflandy itp otwarte, tam covida nie ma, tam nie mozna sie zarazić, ale baeny, siłownie, bary, restauracje, itp trzeba zamknać.

  Bartosz Kuklinski
  To że lock zabija to już wiadomo od dawna. I co? I nic. Ludzie jak spali tak śpią.

  Polubienie

 7. Tom
  Kraska! przestańcie knuć przeciwko Polsce i Polakom, nie wystarczy wam że przez was umiera ok. 1000 Polaków dziennie przez wasz paraliż służby zdrowia. Odczepcie się od Polski i Polaków zbrodniarze!!

  yupiter @yupiter
  Rząd odważnie ogranicza wolność zgromadzeń i przemieszczania się zwykłych ludzi. Natomiast lewacko-liberalne demonstracje maja się dobrze na ulicach polskich miast i nikt im życia nie zatruwa. Ba, mogą bezkarnie ubliżać i bić policjantów . Taki mamy świetny rząd PiS

  nawet 97% wyników może być fał
  Sąd apelacyjny w Portugalii orzekł, że proces PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2, a zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie tych wyników jest niezgodna z prawem.

  zxcvb
  Mam wrazenie ze PIS robi wszystko co tylko moze aby po nastepnych wyborach juz nie rzadzic. A moze i wczesniej sie rozpadnie.

  asdfg
  Czemu Warszawa i wojewodztwo mazowieckie nie bedzie objete testami przesiewowymi? Tam jest najwiecej zakazen od wielu dni. Politycy mieszkajacy w Warszawie nie chca sie sami badac?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/527736-co-ze-swietami-i-szczepionka-wazne-informacje-z-mz

  Przemieszczanie się podczas świąt, badania przesiewowe i grupy do których najpierw trafi szczepionka. Ważne informacje z Ministerstwa Zdrowia

  opublikowano: 3 godziny temu


  Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska / autor: PAP/Albert Zawada

  Projekt rozporządzenia wprowadzającego ograniczenia w przemieszczaniu się w okresie Bożego Narodzenia jest w konsultacjach. Jak rozporządzenie będzie ostatecznie wyglądało, przekonamy się niedługo – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował też do kogo najpierw trafi szczepionka i co z badaniami przesiewowymi.

  Święta Bożego Narodzenia

  Przed nami są święta Bożego Narodzenia, rodzinne, kiedy bardzo często gromadzimy się wielopokoleniowo przy stole wigilijnym. (…) Myślę, że te święta będą inne, niestety. Chcemy, abyśmy spotykali się w gronie najbliższych, z rodziną, z którą mieszkamy

  —mówił wiceminister zdrowia, odpowiadając na pytania dziennikarzy w Warszawie.

  W tej chwili jest w konsultacjach projekt rozporządzenia, w którym chcemy ograniczyć przemieszczanie się osób w czasie świąt Bożego Narodzenia. Jaki będzie końcowy efekt tych konsultacji i jak to rozporządzenie będzie wyglądało, przekonamy się niedługo

  —dodał.

  Wyjaśnił, że celem jest to, by ludzie ograniczyli swą aktywność także w okresie świąt, bo to jedyny i najważniejszy element pozwalający zmniejszyć liczbę zakażeń koronawirusem.

  Dla kogo szczepionka w pierwszej kolejności

  W pierwszej kolejności szczepieni przeciw koronawirusowi będą seniorzy, medycy i służby mundurowe. Szczepienie będzie dobrowolne

  —powiedział minister zdrowia Waldemar Kraska.

  Szczepionki, które do nas dotrą, będą najpierw skierowane do osób z grup ryzyka

  —zaznaczył na konferencji prasowej w GIS wiceminister Kraska.

  Chcemy w pierwszej kolejności wyszczepić osoby powyżej 65. roku życia, które, jak wiemy, dość ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem i najczęściej trafiają do szpitali. W tej grupie jest też najwięcej zgonów

  —wskazał Kraska.

  Pozostałe grupy osób, które mają być priorytetowo szczepione, to – jak podał – pracownicy ochrony zdrowia i służby mundurowe.

  Chcemy, aby szczepienie było dobrowolne, na pewno nie będzie przymusu

  —powiedział Kraska.

  Stwierdził, że jeśli akcja informacyjna o szczepieniach będzie dobrze przeprowadzona, a szczepionka skuteczna i bezpieczna, to wielu Polaków zechce się zaszczepić.

  Szczepienie to jedyna droga, abyśmy zahamowali epidemię i wrócili do normalności, do której wszyscy tęsknią

  —dodał.

  Testy antygenowe

  Do Polski dotarło milion testów antygenowych, które są przekazywane do szpitalnych oddziałów ratunkowych, izb przyjęć i karetek

  —przekazał Waldemar Kraska.

  Dodał, że kolejny ich milion dotrze do Polski w najbliższym czasie.

  Dziennikarze pytali wiceszefa MZ na konferencji prasowej w GIS o badania przesiewowe na obecność koronawirusa, które resort zapowiedział wykonać w trzech województwach: na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce.

  Kraska poinformował, że do Polski dotarło milion testów antygenowych. Są one rozdysponowywane.

  Następny milion w najbliższym czasie także do nas dotrze

  —powiedział.

  Poinformował, że testy te są przekazywane do szpitalnych oddziałów ratunkowych, do izb przyjęć i, co według niego jest nowością, do karetek pogotowia ratunkowego.

  Dodał, że ich wynik dodatni będzie traktowany na równi z testami genetycznymi. Zaznaczył, że dają one wynik po około 15 minutach, dlatego resort chce, aby trafiły one także do badań przesiewowych.

  Minister wskazał, że wzorując się na Słowacji, testowanie przesiewowe podzielono na trzy etapy.

  W pierwszym etapie był to tzw. pilotaż, gdzie wytypowano cztery regiony o dużej zapadalności. Wykonano tam te testy przesiewowe, antygenowe. W następnej kolejności było już właściwe testowanie praktycznie w całym kraju, a w trzecim etapie testowano jeszcze raz, po tygodniu te regiony, gdzie była duża zapadalność na koronawirusa

  —wyjaśnił.

  Podkreślił, że logistykę działań w Polsce przygotowuje specjalny zespół ekspertów. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi on szczegóły przedsięwzięcia.

  Testy antygenowe są rozwożone do placówek. Wszystkie wyniki dodatnie będą wpisywane do systemu EWP, zatem wyniki testów antygenowych, tak samo jak testów genetycznych, będą uwzględniane w statystykach

  —poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 002 osób, jest to najmniej od 26 października. Zmarło 156 osób – wskazało. Łącznie od początku epidemii wykryto 876 333 przypadki COVID-19. Zmarło 13 774 chorych.

  aes/PAP

  Polubienie

 8. Gość
  „Doktor Mengele” w akcji! Lubi Pan nękać ludzi – pastwić się nad nimi? Czy ma Pan świadomość ruiny gospodarczej, socjologicznej, społecznej, psychicznej, medycznej i każdej innej doprowadziliście?

  FOOLS-wagen? no, thanks!
  NFZ nie realiizuje usług, za które płacimy – proszę tym sie zajać panie ministrze, a i niech do premiera Morawieckiego dotrze, że juz nie jest banksterem i nie musi słuchać poleceń z Davos.

  PiotrD
  Podobno nie ma zachorowan na grype… Czyzby grypa umarla na covid ?

  Odpowiecie za to
  Mam nadzieję że tego szkodnika Niedzielskiego już nie będzie. Oczywiście jego miejsce jest w pace.

  Krasnal Dwalin
  Biada krajowi, którym rządzą szaleńcy.

  yupiter @yupiter
  Która szczepionka coraz bliżej? Od października próbuje kupić szczepionkę przeciwko grypie i nie mogę jej otrzymać. W aptece słyszę , że nie ma i nie będzie. Rząd zapewniał mnie , że będą bezpłatne szczepionki lub 50% płatne a nie ma żadnych. Nie dość że kłamią to jeszcze oszukują. katastrofa. na co wy liczycie? Skończycie jak Tusk i PO a ja nie znoszę oszustów..

  cynik
  O! Obowiązkowe testy przesiewowe! Jasne, a kto przeżyje te testy, to mu wszyć czipa, takiego jak dla psa.

  JAR
  NIECH W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI ZASZCZEPI SIE CALY RZAD-POSLOWIE SENATOROWIE-I OCZYWISCIE CALA KANCLARIA PREZYDFENTA-PREZYDENT Z RODZINA -JA POCZEKAM MINIMUM 2 LATA BEDE OBSERWOAL ILU PRZEZYJE-[NORMALNY]

  Lockdown
  Czy w polskiej Konstytucji jest jakies prawo do obrony przed wladza, ktora dezinformuje i planuje doswiadczenia medyczne na Narodzie Polskim? Jak mozna sie bronic przed bandytyzmem wladzy?

  Realista
  Niesprawdzone na zwierzętach, doświadczalne i sklecone w pośpiechu szczepionki mRNA z wykorzystaniem nanotechnologii w celu depopulacji! Zastosowana, komusza metoda; problem-reakcja-rozwiązanie !!!

  Pitbull
  Słuchaj no bałwanie! Znowu coś obiecujecie motłochowi? Gdzie szczepionki na grypę! Jesteście okrutni!

  Neduaaiit
  Proponuję by pan Niedzielski wespół z Morawieckim i wszystkimi innymi promotorami szczepionki skorzystali z niej jako pierwsi. Społeczeństwo popatrzy sobie na efekty i samo zdecyduje.

  Azet
  https://nczas.com/2020/11/22/horror-w-panstwowej-sluzbie-zdrowia-oddzialy-covidowe-to-umieralnie/ cala prawda o tych szpitalach to jest umieralnia a tvp bije piane i klepie 24godz to samo

  JAR
  ILU LUDZI MUSI UMRZEC NA BRAK OPERACI-POLAMANE RECE-NOGI-NORMALNE LECZENIE PRZEZ LEKARZY ZAPALENIA PLUC-WYLEWY-ZATORY-ZADEN SZPITAL NIE LECZY-LEKARZE NIE BADAJA-MUSISZ-PODPISAC ZE MASZ COWIDA -ZABUJCY

  https://wpolityce.pl/polityka/527692-niedzielski-chcemy-zaczac-szczepienia-w-styczniu

  Szczepionka coraz bliżej. Niedzielski: „Chcemy zacząć szczepienia w styczniu”. Kto będzie mógł z niej skorzystać jako pierwszy? SPRAWDŹ

  opublikowano: 6 godzin temu


  Minister zdrowia Adam Niedzielski / autor: Fratria

  „Jesteśmy w bieżącym kontakcie z producentami szczepionki na koronawirusa, którzy są najbardziej zaawansowani. To jest dwóch dostawców. (…) Obie te firmy deklarują nam, że już w grudniu będzie dostawa po milion szczepionek na nasz rynek, czyli mielibyśmy pulę blisko 2 milionów szczepionek” – poinformował na antenie RMF24 Adam Niedzielski, minister zdrowia.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy kolejne etapy walki z pandemią. Premier: Zaczynamy „100 dni solidarności”, które pomogą nam lepiej przetrwać najbliższe miesiące
  https://wpolityce.pl/polityka/527509-premier-morawiecki-zaczynamy-okres-100-dni-solidarnosci

  Szczepienia już w styczniu?
  Niedzielski w rozmowie z Robertem Mazurkiem podkreślił, że w pierwszej kolejności szczepionki trafią do służb mundurowych, medyków i osób z grupy podwyższonego ryzyka.

  Chcemy zacząć szczepienia w styczniu

  —oświadczył minister.

  Kiedy będzie mogła zaszczepić się reszta obywateli?

  Deklaracje są takie, że w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy kto będzie chciał, to się zaszczepi

  —zapowiedział Niedzielski.

  Pytany, kiedy będziemy mogli zacząć mówić o końcu pandemii i przejściu do normalnego życia, odpowiedział:

  Myślę, że do późnej wiosny, początku lata, powinniśmy się zaszczepić i ta choroba (…) powinna zejść do takiego statusu, jakie mają inne choroby. Jak grypa

  —powiedział.

  Jednocześnie dodał, że wcale nie jest pewne, czy nakaz noszenia maseczek zniknie nawet po pandemii.

  Testy przesiewowe

  Minister zdrowia pytany był również o to, w jakich województwach dojdzie do testów przesiewowych. O tym, że są takie plany, poinformowano podczas sobotniej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk – tu zostaną przeprowadzone badania przesiewowe. Szef MZ: To regiony najbardziej dotknięte przez Covid-19
  https://wpolityce.pl/polityka/527518-gdzie-zostana-przeprowadzone-badania-przesiewowe

  Jeszcze ostateczne decyzje nie zostały podjęte, w jaki sposób przeprowadzimy testy przesiewowe na koronawirusa. Decyzja zapadnie w tym tygodniu

  —powiedział, dodając, że brane są pod uwagę dwa modele przeprowadzenia testów.

  (…) W jednym z modeli damy uprawienia lekarzom rodzinnym. Każdy będzie mógł przyjść i zostać przebadany. Drugi model to wykorzystanie całej sieci punktów drive-thru. Pewnie będzie to obowiązkowe

  —tłumaczył.

  „Sytuacja się stabilizuje”
  Niedzielski pytany był również m.in. o mniejsza w ostatnich dniach liczbę testów.

  O tym przede wszystkim decydują lekarze rodzinni w Polsce. To, że jest mniej testów, oznacza że sytuacja się stabilizuje. Mniej ludzi zgłasza się lekarzy z objawami

  —podkreślił.

  Nowe obostrzenia na Boże Narodzenie?

  W rozmowie padło również pytanie o ewentualne wprowadzenie nowych obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia.

  Święta są za trzy tygodnie, jeszcze dużo się może zmienić. Te zmiany w czasie pandemii ciągle nas zaskakują. Być może choć raz będziemy zaskoczeni pozytywnie. Na razie pola manewru nie mamy, bo poziom zachorowań jest cały czas bardzo duży, zdarza się, że jest nawet w granicy 25 tys.

  —wskazał.

  Ferie, hotele – co z nimi?

  Niedzielski pytany był również o ferie zimowe. Czy uczniowie w całej Polsce będą mieli je w jednym terminie?

  To jest decyzja, która już zapadła. (…) Na tę chwilę tak. (…) Ta decyzja zapadła

  —podkreślił.

  Poinformował również, że jest plan, aby hotele i pensjonaty pozostały zamknięte do 17 stycznia.

  Taki jest plan

  —powiedział.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Galerie handlowe będą otwarte. Co ze szkołą i feriami? Ograniczenia na święta? SPRAWDŹ dalsze etapy walki z pandemią koronawirusa
  https://wpolityce.pl/polityka/527516-znamy-dalsze-etapy-walki-z-covid-19-co-sie-zmieni

  kk/RMF24

  Polubienie


 9. Globalna rewolucja elit przy pomocy wirusa! Kroniki pandemii! S. Danilczuk wRealu24!
  17,850 views•Streamed live 3 hours ago
  wRealu24

  zofia Svensson
  PLANOWANE LUDOBOJSTWO NA GLOGALNA SKALE …

  M&S
  Genialny gość. Cyfrowa arystokracja, elity idą po swoje ,demos, świat jest zbyt piękny dla plebsu.

  Henryk Czechowicz
  Kłamią idą w zaparte 😡 aż do końca z powodu,że dali się skorumpować i nie mają wyjścia,ale wyjście się znajdzie w jedną albo w drugą stronę,zobaczymy co czas pokaże!

  Emilia Sosenka
  Witam serdecznie Pana Piotra oraz gościa.Zakaznie sekcji zwłok, jasna odpowiedź. ….dowody, i jeszcze raz dowody. Pozdrawiam serdecznie

  Najlepszy Tapicer
  Jaka jest pewność że osoby które zmarły że zmarły na chińską grypę ⁉️jak nie było sekcji zwłok ⁉️

  Majku Kal
  Dajmy spokój z tymi zgonami i zakażeniami, zaplanowali dużo, dużo wcześniej tzw Great reset, każdy człowiek ma być pod ścisłą kontrolą, podobnie jak w Chinach i to jest realizowane, czyli neomarksim, jakiś nowa forma komunizmu

  Polubienie

 10. Wolne żarty.
  Maseczki chronią przed wyziewami i pluciem. Testy mają jakość 60%, czyli niemal fity-fifty (casus Muska). A sama pandemia jest medialna, gdyż WHO twierdzi że 10% ludzkości już przeszło Covid-19.

  Tom
  konieczna jest weryfikacja tytułów naukowych bo większość „naukowców” to skorumpowana banda która tylko powtarza bełkot propagandy covidowej a nie argumenty naukowe

  Zybstar
  Same półprawdy i niedopowiedzenia, aż trudno uwierzyć że mówi je doktor… tak, zwykłe maseczki chronią, tylko że w minimalnym stopniu, ale co tam, przecież chronią….

  MecLuk
  a świstak zawija papierki

  Tom
  robienie osłony propagandowej dla ludobójstwa jest współsprawstwem w zbrodni, w wyniku tej akcji propagandowej rządu PiS zmarły tysiące Polaków – pamiętajcie że ludobójstwo nie ulega przedawnieniu

  .
  .tiaaaaaaaa, klamstwo powtorzone 1000 razy, staje sie prawda….dr.Josef G..

  az
  zapamietamy nazwiska tych piesków gatesa i gatesopodobnych! nagle gates przestal bredzic o przeludnieniu ziemi a daje kase na szczepionki -filantrop???

  aga
  Nowe przyzwyczajenia IMPREZY PARADY ZBOCZENCOW i PEDAŁOW zamiast Swiąt „Tatucie” chodzący z chłopczykami kupionymi na TARGU DZIECI zamiast rodzin mamy i taty NAUKA MASTURBACJA GRY COM. i MODELKI

  harland
  Zapisujcie sobie nazwiska tych sprzedajnych konowałów gadających brednie, nawet wziąwszy pod uwagę oficjalnie podawane liczby.

  Wielki Inkwizytor
  ”Ponadto w przyrodzie występuje 56 płci, pożary w Australii wywołało ocieplenie klimatu, a w oceanach jest więcej plastiku niż wody”.

  Bożena
  Zawsze jak chcą poprzeć swoją linię działań to znajdą takiego eksperta,który ich poprze!Wcale mnie to nie dziwi! W linku poniżej opinia lekarzy o odmiennym zdaniu https://prawy.pl/111284-lekarze-

  aga
  B GATES chce nas zaszczepic I CO? PO szczepieniu musimy jeszcze 5l poczekac zeby sie odzwyczaic od swoich przyzwyczajen (całego zycia) a w szczegolnosci chodzi o WIARE i NAUKE a po 5latach zobaczymy

  @celnik
  epidemia bezobjawowa

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/528608-wirusolog-obala-mity-dot-covid-19-pandemia-jest-grozna

  Wirusolog obala mity dotyczące koronawirusa: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

  opublikowano: 2 godziny temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA

  Wciąż powielane są mity i nieporozumienia dotyczące pandemii – zauważa wirusolog molekularny z Gdańska dr Alicja Chmielewska. I zapewnia, że maseczki nas chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a COVID-19 nie jest tylko „nową grypą”.

  Polubienie

 11. Tyk
  Dziennikarze „niepokorni” odz czasu do czasu wypuszczają takie artykuły by mieć alibi w razie w. Problem w tym że wasze zeszmacenie już dawno przekroczyło wszelkie normy i nic wam nie pomoże.

  Były wyborca PiSu
  Bo nasz zeszmacony rząd z szmaciazem i zdrajcą Morawieckim siedzą w kieszeni firm farmaceutycznych i jakiś tam lek z polskiej firmy to dla nich problem

  normal
  No, nie maja na to procedury, a na umieranie jest więc korzysta się z tego co się ma.

  Marek
  Eee tam, zepsuć taką dobrą „pandemię” jakimś tanim lekiem. Nikt nie zarobi, nie będzie pretekstu, żeby trzymać ludzi za mordę i niszczyć gospodarkę. To nie przechodzi do żadna rubryka.

  olo
  amantandyna jest w konflikcie z polityczną ideą pandemii która ma trać tak długo jak powinna. Podobny los spotkał nasz Polski GRAFEN i wiele innych przed nim. Mogę tylko powiedzieć Q,,,a mać

  Kontrym_Żmudzin
  Pacjent wyleczony to stracony klient. Ile pieniędzy zostałoby zaprzepaszczonych na tzw. procedury medyczne gdyby oprzeć się na skutecznym leku wartym 20 zł. Aż strach się bać…

  ja
  A po co skuteczny lek? Plan nie obejmuje skutecznego leczenia. W planie jest szczepić, teroryzować , ograniczać prawa. A taki ładny patriotyczny rząd miał być..

  Daisy
  Ludziom ograniczają prowadzenie działalności gospodarczej a sami kupują ponad 300 samochodów i myjnię. Dlaczego rząd robi z Polaków nędzarzy? Oni doskonale wiedzą, czyj plan realizują…

  Jan
  Więcej takich głosów. Presja, presja, presja!

  @grazynaronda
  A ile zarobiła by na tym Big-pharm? To jasne, że trzeba stosować się do wytycznych UE i WHO. Pacjent wyleczony to pacjent stracony.

  gęgacz
  Bo to jak w bajce Andersena – trzeba mieć odwagę dziecka zeby zakrzyknąć: król jest nagi. Niestety ale w nauce i medycynie nadal są silne dworskie obyczaje.

  Badania podsypane łapówką
  przez koncerny wykażą skutki uboczne jak przy chlorohinie i największa wada tego leku-jest tani, nie da się na nim zarobić więc wkrótce zostanie wycofany z aptek jak wiele innych tanich dobrych leków

  @zwykły_obserwator
  Wołanie na puszczy. Rząd nawet nie zajmuje się drogami zakażeń, wszystko go zaskakuje a Stare Kielkuty w sierpniu wiedziały, że idzie fala. Poświęca za to dużo czasu zadłużaniu Kraju poprzez tarcze i nie dba o przychody a gigantyczna kasa wypływa w NFZ (wycena usług medycznych), podobnie GDDKiA wraz z PLK, nie tylko marnują kasę to jeszcze sabotują komunikację przez absurdalne skrzyżowania, szpikulce na zjazdach, patologiczne i niepotrzebne albo celowo zaniedbane/opóźnione remonty a także masowe wyburzanie wiaduktów i nową modę ma podobnie masowe likwidowanie przejazdów kolejowych.

  w
  psuje „biznes” MZ i warszafce. Nic z tego nie bedzie. Ucisza go, srodek znajdzie sie na liscie zakazanych. Dobrze bedzie jak przezyje

  https://wpolityce.pl/polityka/528635-co-z-ta-amantadyna-dlaczego-nikt-nie-chce-zbadac-tego-leku

  Co z tą amantadyną? Dlaczego nikt nie traktuje poważnie pulmonologa z Przemyśla?

  opublikowano: 9 godzin temu
  aktualizacja: 8 godzin temu


  Testy na COVID-19 w Rzymie / autor: PAP/EPA

  W Polsce, głównie niestety w mediach społecznościowych, duże zainteresowanie budzi postać i odkrycie Włodzimierza Bodnara, pulmonologa i pediatry z Przemyśla. Doktor Bodnar jest przekonany, że chlorowodorek amantadyny (nie mylić z siarczanem) skutecznie leczy Covid 19. Z tym lekiem doktor Bodnar pracuje od trzech dekad.

  Przez 30 lat leczę grypę amantadyną (2x100mg przez 4-6 dni) i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie zadziałała

  -informuje lekarz.

  Zapytałam doktora Bodnara o to skąd jego pewność, co do leku.

  Mamy skuteczny lek, który leczy w stu procentach

  -mówił w rozmowie ze mną, w telewizji wPolsce.pl dr Włodzimierz Bodnar, pulmonolog, pediatra.

  Chlorowodorkiem amantadyny Włodzimierz Bodnar wyleczył bezpośrednio ok 500 osób.

  Pośrednio będzie w sumie ok 2000 tysięcy osób

  -dodał lekarz.

  Dopytywany o to, co znaczy pośrednio przyznał, że konsultuje także innych lekarzy, którzy przepisują amantadynę.

  Co więcej, Bodnar sam chorował na Covid 19 i dawki leku testował na sobie.

  Cała rozmowa z Włodzimierzem Bodnarem do obejrzenia w tym miejscu:

  Faktycznie leku, zawierającego chlowodorek amantadyny zaczyna brakować w całym kraju, w aptekach i hurtowniach.

  Włodzimierz Bodnar opisał swoje doświadczenia z amantadyną w ten sposób:

  Obecne doświadczenia z amantadyną i tolerancja pacjentów na lek na próbce 500 osób:

  -około 90% pacjentów bardzo dobrze toleruje lek,

  -u około 6% pacjentów występują przejściowe objawy gorszej tolerancji, wymagającej korekcji dawkowania lub wprowadzenie leków dodatkowych,

  -w przypadku około 2% występują objawy niepożądane (na przykład wczesna arytmia). Wówczas lek jest odstawiany. Amantadyna szybko się wypłukuje i następuje normalizacja, bez przykrych następstw. To nie jest trucizna, jak donosi wiele osób.

  -Około 2% osób ma bezwzględne przeciwwskazania (które zostały wyszczególnione w schemacie).

  -W przypadku tolerancji amantadyny, zawsze jest efekt terapeutyczny (100% przypadków). Nie było ani jednego przypadku, gdzie amantadyna nie zadziałała na wirusa. Amantadyna, zmieniając środowisko wirusowi powoduje jego całkowity rozpad. Wirus poprzez mutacje, nigdy nie uodporni się na jej działanie. Musiałaby się całkowicie zmienić struktura wirusa.

  Właściwie moglibyśmy już zacząć świętować, gdyby nie to, że ustaleń Włodzimierza Bodnara nikt, poza pacjentami i innymi lekarzami, nie traktuje poważnie. Lekarz od marca informuje o swoim ustaleniu wszystkie możliwe instytucje, z Ministerstwem Zdrowia łącznie i nikt nie chce go potraktować poważnie. Zachodzę w głowę: dalczego? Wiem, że już kilka leków miało zwalczać Sars-Cov-2, niektóre WHO właśnie wykreśla z tzw. schematu leczenia. Jednak gdyby chlorowodorek amantadyny był skuteczny, jak uważa doktor Bodnar, nie byłyby potrzebne kolejne tarcze antykryzysowe i zamykanie gospodarki.

  Jednak świat nauki traktuje przemyskiego lekarza, niczym dziecko, stojąc na stanowisku, że nie wystarczą same przekonania, poparte nawet listą wyleczonych pacjentów, ale potrzebne są badania naukowe. I to też można zrozumieć. Jednak lekarz z Przemyśla nie jest klinicystą, nie posiada wymaganego zaplecza i sam koniecznych badań nie jest w stanie przeprowadzić. Jednak w zaistniałej sytuacji pandemicznej, to naukowcy powinni stać w kolejce do doktora Bodnara i oferować mu swoją pomoc w przeprowadzeniu eksperymentu. Tym bardziej, że Bodnar nie jest osamotniony w przekonaniu, że chlorowodorek amantadyny działa. Są jeszcze profesorowie Rejdak i Pakulski. Ale także im nie udało się przeprowadzić do tej pory badania klinicznego.

  Być może na swoje nieszczęście wdał się Włodzimierz Bodnar „w romans” z Konfederacją, której część posłów uważa, że pandemia jest zmyślona i publicznie manifestowała niechęć do maseczek, dając się zaprosić posłom tej partii na konferencję w Sejmie. Jednak celem lekarza jest rozpowszechnienie metody, o skuteczności której jest całkowicie przekonany, a skoro nie zaprosił go inny klub sejmowy, skorzystał z jedynego zaproszenia, które było.

  Trudno się więc dziwić, ze Bodnar publikuje publiczne wezwanie do działania:

  Wzywam wszystkich Profesorów i osoby odpowiedzialne w Polsce za leczenie COVID-19 (w tym Ministerstwo Zdrowia) do przeprowadzenia badania skuteczności amantadyny na poniższych warunkach. Wystarczą zaledwie dwa tygodnie, by wprowadzić leczenie amantadyną w Polsce. Z mojej perspektywy leczenie jest skuteczne, tanie, a lek jest już przebadany i znany od dekad. Zgodnie z zapowiedziami świata nauki w Polsce, gdy tylko pojawią się przesłanki naukowe o skuteczności amantadyny, można przystąpić do dalszych badań. CZAS NEGACJI SIĘ SKOŃCZYŁ. Takie informacje pojawiły się w poprzednim tygodniu w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature, które wskazuje amantadynę, jako lek, który może blokować rozwój wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

  Założenia

  Jestem otwarty na ustalenie warunków, jakie ma spełniać pacjent (na podstawie testu, bądź na podstawie objawów). Grupa chorych może wynosić 100-200 osób. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale codziennie jestem w stanie osobiście przyjąć 30-40 osób. Nie muszę mieć wpływu na jakim etapie choroby zgłaszają się pacjenci (tak jak obecnie jest w moim przypadku, gdzie zgłaszają się osoby zarówno w 2 dniu objawów, czy w 12, czy mają choroby współistniejące lub w jakim są wieku). Mogą to być zarówno osoby z całej Polski (jak choćby teraz, które przyjeżdżają do mojej przychodni z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Warszawy, Krosna, Rzeszowa itd) czy osoby z okolic Przemyśla (co ułatwiłoby bieżącą diagnostykę na miejscu, jak choćby RTG, które mogę zapewnić). Konsultuję tych pacjentów także w soboty i niedziele. Wszystko będzie monitorowane przez niezależnych obserwatorów. Za grupę kontrolną może służyć jakakolwiek placówka w Polsce, która przyjmuje w obecny rekomendowany sposób leczenia (tele porady, leczenie objawowe, brak leczenia amantadyną i wysłanie do szpitala, gdy stan zagraża życiu. Generalnie sprowadza się to do leczenia objawowego i gdy pacjent ma wystarczającą odporność, to przeżyje). Może to być jedna placówka, w której przyjmuje 2-3 lekarzy (ponieważ obawiam się, czy jeden lekarz podejmie się przyjąć tylu pacjentów jednego dnia co ja).

  Warunki:

  -Wszelkie koszty muszą być finansowane ze źródeł rządowych. Jednocześnie sam koszt jest znikomy (lek jest tani, a badania diagnostyczne są nieporównywalnie tańsze od leczenia szpitalnego).

  -Muszę mieć zapewniony dostęp do leku (chlorowodorek amantadyny) na okres leczenia dla wszystkich chorych.

  -Komisja Bioetyczna przygotuje wszelkie wnioski w ciągu 2 dni. Nie można zasłaniać się procedurami i terminami, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzi. Nie ma ważniejszej sprawy niż szukanie leku na COVID-19.

  -Obecni są niezależni obserwatorzy, którzy nadzorują powyższe kryteria badania i leczenia.

  -Badanie trwa dwa tygodnie.

  -Chlorowodorek amantadyny jest sprawdzony, jest na przykład podawany w ciężkich urazach i schorzeniach mózgu (o czym mało kto mówi, a straszy się pacjentów wyłącznie skutkami ubocznymi).

  -Wystarczy mi jeden dzień na stworzenia grupy do badania i leczenia COVID-19

  Ja nie jestem naukowcem i nie wiem czy doktor Bodnar ma rację czy jej nie ma. Jednak czy w sytuacji, w jakiej jest Polska możemy sobie pozwolić na zignorowanie informacji, że być może jest skuteczny lek? Trzeba badać i sprawdzać. Na co czekają polscy naukowcy i eksperci? Aż przyjdą badania z Zachodu? Dlaczego nie możemy zorganizować własnych? Mamy wybitnych naukowców, w wielu dziedzinach byliśmy i jesteśmy pionierami. Przecież takie badania byłyby nieporównywalnie tańsze od gospodarczych skutków epidemii, które całe społeczeństwo ponosi teraz. Może doktor Bodnar się myli, ale może jego odkrycie zasługuje na nagrodę Nobla?

  Panie Premierze, Panie Ministrze Zdrowia, a może to zadanie dla Was, by zlecić badanie, które potwierdzi lub nie potwierdzi skuteczności tego taniego i znanego od dekad leku? Czy stać nas na to, żeby nie podjąć tej próby? Nie mamy czasu. Ludzie umierają.

  Autor Dorota Łosiewicz

  Polubienie


 12. ‚No 10 Is Running A BRAINWASHING PR Campaign’ Says Ex WHO Professor #lockdown
  2,873 views•Nov 30, 2020
  Hugo Talks

  ‚No 10 Is Running A BRAINWASHING PR Campaign’ Says Ex WHO Professor

  none ofyours
  The WHO are now trying to distance them self’s from a situation they had a big hand in making. Do believe them they have blood on there hands.

  lillybell grant.
  4 hours ago
  I have a family member who is a nurse and said exactly the same thing.

  Neil Y KBF
  Me to

  JJ The Cat
  My sister is a nurse and also said the same. It’s all lies.

  Lindy Lou
  👍 Yep! It wasn’t a family member I spoke to but a male nurse from A&E who told me the same thing that they are not busy or overwhelmed & never where are actually bored! We just got talking as he recognised me from being brought to A&E numerous times with seizures from epilepsy. It’s disgusting & I’m sick of the Lies, BS, Scaremongering, Contradictions & Gaslighting on All MSM & from the Evil Corrupt Government Puppets who are taking their orders from the so called elite Evil Satanic Psychopaths!👺 Yes it’s sad that people have died of a “virus”! The “virus” has well over 99% survival rate, like flu🤔 It makes me sick thinking of the amount of people who have suffered unbelievably in every way & people who have died often alone because of this whole Cruel, Evil Psyop scam over a so called deadly“virus” & the worldwide death rates are much the same as they have been every year & strange that hardly anyone is dying of flu, pneumonia or any other respiratory illness anymore, because they are put down as COVID-19 deaths along with lots of other deaths to cause fear!👺🤮☠️

  Soundtrack Collector
  There’s a nurse who resigned in front of the public who said she’s sick of telling lies and I’m resigning to let everyone know the truth. Another video from nurse showing how empty hospitals are

  Paul Hoye
  @Lindy Lou 👏bravo. The scam is obvious to people who still retain critical thinking..if these nurses and doctors came forth and told the truth en masse..the scam would collapse.. what’s the point in having a job if the future is a dystopian nightmare? They are going to leave a legacy of hell to their future generations..its all about money..the control system of this planet.

  Jane Marson
  @Soundtrack Collector yes very brave lady .proud of her for that .

  Polubienie


 13. Rząd OSZUKUJE Polaków! Odkryto system ZATAJANIA zakażeń | WIADOMOŚCI
  79,001 views•Nov 29, 2020
  Bądź Na Bieżąco

  LISTA TEMATÓW 00:00
  Podział na szczepionych i nie szczepionych 00:45
  Nowy system raportowania zakażeń 03:13
  Elon Musk drugi najbogatszy 06:28
  Rosyjscy pranksterzy ponownie wkręcają 09:03

  Zofia Jaga
  Jak można wierzyć w te wszystkie kłamstwa ? .

  Koprolity
  Z zakażeniami jest jak z budżetem, statystyki można sobie dowolnie poprzerabiać.

  Thejola Rose
  Moim marzeniem jest aby tym którzy wymyślili całą tą sytuację powinęła się noga…

  Grazyna Bednarska
  Głupi ludzie może będą się tak zachowywać, A lotnicze firmy ile dostaną za realizację tego planu?

  Andrzej Jankowski
  Jerzeli do Polski przybeda stali goscie z Izraela wtedy leczenie bedzie prawidlowe bo tak to w pojeciu rzadu kogo tu leczyc .

  Polubienie

 14. pol
  Jski nikt po tobie plakac niebedzie

  MN
  Panie Jaki dr Bodnar z Przemyśla poleca Amantadynę, a poza tym ja osobicie nie znam osoby, która zaprzecza istnienia covdu. Ale sa tacy co kwestionują metody walki z nim.

  Tom
  no dawaj młody ; zamienimy się na moją 3 miesięczną infekcję w astmie przy której kilka razy dziennie traci się przytomność – a są inne dużo groźniejsze choroby których się teraz nie leczy przez was

  sos
  Trzeba było wziąć amantadynę, zanim jeszcze została zabroniona przez Pana partyjnego kolegę. Już byłby Pan dawno zdrowy.

  Tęczowy
  Nie był przypadkiem na tym party z Węgrem? Pasowałoby do jego zakłamania 😉

  https://wpolityce.pl/polityka/529408-patryk-jaki-zakazony-koronawirusem-zwrocil-sie-do-sceptykow

  Patryk Jaki zakażony koronawirusem: Osoby, które twierdzą, że C19 nie istnieje, nie chciałyby się teraz ze mną zamienić

  opublikowano: za 39 minut
  aktualizacja: za 41 minut


  autor: Fratria; Twitter

  „Niestety od wielu dni w izolacji zmagam się z C19” — poinformował na Twitterze europoseł PiS Patryk Jaki. (…)

  Polubienie


 15. PILNE! Rząd PiS zakazuje leczenia COVID-19 amantadyną! „Lekiem” wyłącznie szczepionka? S i R!
  12,224 views•Premiered 2 hours ago
  wRealu24

  Henryk Jarzabek
  Czy wy tego nie rozumiecie? Nas trzeba wytruc ,a nie leczyc!!!!!Tylko kontakty i kasa! To sie liczy…..

  Janusz Misala
  Gdyby p. dr Bodnar doprowadził do śmierci pacjenta, chroniłaby go ustawa BEZKARNOŚĆ PLUS, ale wyleczył, a tego się nie daruje.

  Xxx Xxx
  Wybrali urzędnika na ministra zdrowia bo lekarze nie chcą firmować plandemii.

  B Z
  Niech go piekło pochlonie

  Milady
  za to chętnie dają się korumpować finansowo – nie chcę wszystkich obrazić, bo są oczywiście wyjątki, ale przedstawiciele żadnego zawodu tak się nie sku…..jak ci godni następcy Mengele

  Polubienie


 16. Pielęgniarka z epicentrum. Rozmowa z Erin Marie Olszewski – napisy PL
  30,440 views•Sep 12, 2020
  BladyMamut1

  Erin Marie Olszewski jest pielęgniarką, która została dziennikarką śledczą, spędziła kilka miesięcy na pierwszej linii frontu kowidowego, wewnątrz, w dwóch radykalnie różnych miejscach. Dwa szpitale. Jeden prywatny, drugi publiczny. Jeden na Florydzie, drugi w Nowym Jorku.

  https://pubmedinfo.org/2020/09/13/pielegniarka-z-epicentrum-rozmowa-z-erin-marie-olszewski/

  Prenumbra Stone
  To samo jest w polskich s,pitalach teraz…

  ryszawy100
  Szokujący materiał…

  Baba JAGA
  Niesamowicie odważna kobieta. Niech Bóg Ojciec ma ją w swojej opiece

  Hanna Mamaj-Łukawska
  wiedziałam że takie rzeczy się dzieją w naszych szpitalach ale nie myślałam że tak mogą się zachować lekarze. Teraz za nic na świecie nie pójdę do szpitala w przypadku choroby. NIGDY

  Zbyszek
  ale za podłączenie do respiratora płacą 29 tysięcy dolarów podobno, to co sie dziwić a ludobójstwo trwa

  69ZBYNIO
  Zaczynają mówić prawdę 🙂 może jest szansa ze coś się dowiemy więcej ale już tego się nie zatrzyma bez konkretnej rozróby 🙂

  RobinsON
  Ten cały covid to tylko przykrywka aby uśmiercać zdrowych ludzi za pieniądze. W jakim ja świecie żyje. Teraz jeśli ktoś nie daj Bóg trafi do szpitala to pewne że z niego żywy nie wyjdzie

  Polubienie


 17. Czy szczepionka na Covid-19 powoduje bezpłodność? Czy to niebezpieczne? Dr Sienkiewicz
  744 watching now•Premiere in progress. Started 9 minutes ago
  wRealu24

  Leroqo P
  Przeczytajcie sobie tłumaczenie ulotki na covid po polsku

  Dexter Mike
  Przypomina mi to wypuszczanie zarażonych komarów, które po drogim czy trzecim pokoleniu nie są w stanie się rozmnożać

  Alina Zapolska
  Właśnie chodzi o sterylizację

  Leroqo P
  Musimy coś zrobić bo nas wybiją.

  Χριστοφόρος
  „Szczepionka” może być nośnikiem dla substancji niszczących płodność kobiet i mężczyzn. Przy powszechności szczepień może to doprowadzić do sterylizacji całych populacji. To żadna teoria, to już się robi. Od dawna trwają poważne badania ( a także działania ) nad kontrolą rozmnażania również w formie prowokowanej bezpłodności. Co to oznacza nie trudno sobie wyobrazić – wymieranie całych narodów, ras, czy generalna depopulacja.

  LEA LAURA LUCCILLA
  To o czym piszesz jest tak samo wiarygodne jak zapewnienia producenta o bezpieczeństwie szczepionki którą chce sprzedawać. Nie wiemy czy szczepionka działa i jakie ma skutki uboczne bo zwyczajnie jej nie przebadano by można było to stwierdzić, więc twoje majaczenia o depopulacji są tak samo mądre jak majaczenia producenta o wspaniałości jego produktu.

  Polubienie

 18. Agata
  „Szczepionka”jest nie przebadanym i bardzo niebezpiecznym przez to produktem.-70*c w transporcie świadczy o bardzo niestabilnej „konstrukcji” wprowadzanego materiału! TO JEST LUDOBÓJSTWO.

  @AMF
  Bardzo jestem ciekaw jak ochoczo poddadzą się szczepieniom służby medyczne i niemedyczne we wszystkich szpitalach. Przecież ogromna część tych ludzi zdaje sobie sprawę jak niebezpieczna w swoich skutkach może być ta nieprzebadana jeszcze szczepionka. Wypowiedzi tych ludzi nie są dopuszczane przez media mainstrimowe ale przecież oni są i mają swoje opinie, poparte wiedzą i doświadczeniem. A ludzie jak Duda, Morawiecki czy Niedzielski są zupełnie niewiarygodni. Oni nami manipulują dla osiągnięcia korzyści, których nie jesteśmy na razie w stanie określić. Ale przyjdzie czas i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

  Anna Maria @Anna_Maria
  A gdzie opinie o możliwych skutkach ubocznych, interakcjach z lekami, krótko i długoterminowych skutkach niepożądanych? Gdzie certyfikaty ośrodków badawczych? To niebywała nonszalancja i brak odpowiedzialności za zdrowie obywateli! Firmy farmaceutyczne nie biorą odpowiedzialności za swoje produkty, zwalając obowiązek badań na kraje kupujące szczepionki. Tymczasem do polskiej ustawy covidowej wpisano klauzulę dobrego Samarytanina, która oznacza, że nikt nie bierze odpowiedzialności ani za bezpieczeństwo chorych, ani zdrowych, poddawanych szczepieniom.

  tabletki niebieska i czerwona
  Dziesiątki mln różnych szczepień jest wykonywanych w placówkach medycznych każdego roku i nigdy jeszcze nie uprawiano takiej szopki, jaką odstawia obecnie Morawiecki z Niedzielskim.

  Adan
  Duda zwany także Yudą ma POLINezyjskie przekonania i rozdwijoną osobowość. Jednego dnia w kościele przyjmuje komunię a następnego dnia zapala chanukowe świece w urzędzie/kancelarii prezydenta RP

  efekt motyla
  Niedawno natknąłem się na przewidywane statystyki demograficzne różnych państw. I zdziwiła mnie ilość ludzi prognozowana dla naszego kraju w 2025 r. na 35 mln osób, ale dziś wszystko jest możliwe.

  Buba
  Amerykańską szczepionkę trzeba przechowywać w temp. – 70 st. Człowiek zdrowy to 36 st. To co się będzie działo z ciałem po szczepieniu? Może to szczepinka dla fok i niedźwiedzi polarnych.

  King
  Amantadyna działa oni nas chcą zaszczepić nie wiadomo jakim syfem bez badań. To jest jak w Birkenau.

  axcraft
  Ludobójcy i oszuści.

  W
  Szczepionka jest z abortwanych dzieci, PiS zrobi z was kanibali. Macie pojęcie co to oznacza?

  krystyna
  Te kukułcze podrzutki mają zamiar, wespół zespół wymordować żywicieli ?….

  OLI
  Zbankrutować i wyludnić – będzie Polska do wykupienia jak w chińskim sklepie: wszystko po 2.99.

  https://wpolityce.pl/lifestyle/530794-prezydent-udziela-wsparcia-dzialaniom-rzadowym-ws-szczepien

  Prezydent udziela wsparcia działaniom rządowym ws. szczepień. Szef BBN: Andrzej Duda jest przekonany o sukcesie programu szczepień

  opublikowano: 22 minuty temu


  Paweł Soloch, Michał Dworczyk, Adam Niedzielski / autor: PAP/Marcin Obara

  W poniedziałek wieczorem rozesłany zostanie do ministrów projekt Narodowego Programu Szczepień; mam nadzieję, że we wtorek rząd w formie uchwały przyjmie ten program – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

  CZYTAJ TAKŻE:

  — Po godz. 11.30 rozpoczęło się spotkanie prezydenta z premierem. Tematem rozmowy jest Narodowa Strategia Szczepień
  https://wpolityce.pl/polityka/530788-spotkanie-prezydenta-z-premierem-nt-strategii-szczepien

  — RAPORT. Polska walczy z koronawirusem. Duży spadek zakażeń i zgonów. 4896 nowych przypadków Covid-19. Zmarło 96 kolejnych osób
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/528877-raport-polska-walczy-z-ii-fala-covid-19-stan-na-grudzien

  — Rzecznik MZ studzi emocje wokół amantadyny. Andrusiewicz: Nie ma badań klinicznych na szeroką skalę, które potwierdziłyby skuteczność
  https://wpolityce.pl/polityka/530785-rzecznik-mz-studzi-emocje-wokol-amantadyny

  Wsparcie prezydenta

  Prezydent z panem premierem odbyli spotkanie. Tematem było właśnie przygotowanie do tego programu. Pan prezydent udziela pełnego wsparcia działaniom rządowym, czemu dawał wyraz również w swoich wcześniejszych wystąpieniach. Dzisiaj po dyskusji na temat szczegółów, pewnych uzgodnieniach, które tutaj między panem prezydentem, a panem premierem zapadły, to wsparcie będzie nadal przez pana prezydenta z całą intensywnością udzielane i pan prezydent jest przekonany o tym, że te program rzeczywiście odniesie sukces

  — mówił Paweł Soloch podczas briefingu po spotkaniu prezydenta z premierem.

  Ostatni etap konsultacji
  Szef KPRM oświadczył, że poniedziałkowe spotkanie u prezydenta Andrzeja Dudy ws. Narodowego Programu Szczepień było ostatnim etapem prowadzonych przez ostatnie dni konsultacji. Dodał, że w ich trakcie dokument został „wzbogacony o kilkadziesiąt elementów”.

  Dworczyk poinformował, że wpłynęło ponad 2200 „informacji, zgłoszeń, opinii na temat Narodowego Programu Szczepień”.

  Pan prezydent jeszcze pewne propozycje przedłożył. My dziś wieczorem roześlemy ten dokument do członków Rady Ministrów. Jutro, mam nadzieję, że Rada Ministrów w formie uchwały przyjmie Narodowy Program Szczepień

  — powiedział szef KPRM.

  Masowość programu szczepień

  Narodowy Program Szczepień przeciwko koronawirusowi ma szansę zadziałać tylko wtedy, kiedy stanie się naprawdę narodowym, absolutnie masowym programem; cel strategiczny to zapanowanie nad epidemią w 2021 roku – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

  Dworczyk podkreślił, że Narodowy Program Szczepień ma szansę zadziałać tylko wtedy, kiedy stanie się „naprawdę narodowym, absolutnie masowym programem”, który ponad wszelkimi podziałami połączy wszystkie środowiska w celu przeprowadzenia masowych szczepień.

  Szef KPRM mówił, że szczepienia mają pozwolić osiągnąć cel strategiczny, czyli zapanowanie nad epidemią w 2021 r.

  Wyszczepienie tak dużej części populacji, żeby rzeczywiście można było zacząć powrót do normalności

  — podkreślił Dworczyk.

  Wyraził nadzieję, że w „duchu bardzo pozytywnej, merytorycznej współpracy” w ciągu najbliższych miesięcy stawimy czoła olbrzymieniu wyzwaniu, jakim jest Narodowy Program Szczepień.

  Widmo III fali

  Przedstawiłem panu prezydentowi wizję, w której niestety widmo trzeciej fali jest bardzo realne. Ta trzecia fala ma o tyle znaczenie, że w tej chwili jesteśmy na poziomie zachorowań średnio ok. 10 tys. zakażeń dziennie. Jeżeli trzecia fala nastąpiłaby z tego poziomu, moglibyśmy się spodziewać bardzo dużej eskalacji, bardzo dużego obciążenia systemu opieki zdrowotnej, co ma szczególnie znaczenie w tym kontekście, że w lutym, to są też te miesiące, kiedy dochodzi do szczytu zachorowań na grypę

  — powiedział Adam Niedzielski podczas briefingu.

  Obostrzenia

  Będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych obostrzeń, przyjrzenie się im, przeanalizowanie, które dotyczą okresu feryjnego. Tak żebyśmy na ferie rzeczywiście zostali w domu i spędzili je bezpiecznie. Po to właśnie, żeby uniknąć trzeciej fali, bo jeżeli ta fala rozpoczęłaby się z tego poziomu, który teraz notujemy, a jak patrzymy sobie, co się dzieje z liczbą zakażeń tydzień do tygodnia, to widać, że to tempo malenia już nie jest takie duże, jak w dużej części listopada, dlatego będę rekomendował co najmniej przedłużenie tych obostrzeń do 17 stycznia

  — dodał minister zdrowia.

  MZ opublikowało listę szpitali
  W tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, będzie szczepiony przeciw COVID-19 personel medyczny i niemedyczny. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek – wskazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia

  Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

  Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie zero), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali podstawowego szpitalnego zabezpieczenia.

  Resort zaznacza, że część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte jako szpitale węzłowe. W szpitalach węzłowych zostanie bowiem zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.

  Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

  wkt/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/530785-rzecznik-mz-studzi-emocje-wokol-amantadyny

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530768-warchol-wzialem-anantadyne-piorunujacy-efekt

  Polubienie

  • Piotr1313
   „Więc my jako Ministerstwo Zdrowia nie możemy rekomendować terapii, które nie są przetestowane” – ale nie przetestowane szczepionki to już możecie rekomendowač hipokryci.

   a1
   To zróbcie badania .Codziennie umiera kilkaset osób.

   @dąb
   Niech przestaną kłamać . Amantadyna nie jest na Parkinsona tylko na wirusa grypy typu A . Parkinson to jest jako dodatkowa choroba którą można leczyć amantadyną .

   @doktor
   To lekarz odpowiada za leczenie pacjenta a nie ministerstwo zdrowia więc what the f k ?

   moi
   Nie ma badań, nie bierzcie, bo jeszcze za dobrze się poczujecie.

   Kris
   https://blogerzy.org/zdrowie/amantadyna-blokuje-namnazanie-koronawirusa-sa-powazne-badania/ A to nie badania? To ruscy agenci w MIT wprowadzają świat w błąd?

   WM
   Negocjacje w Brukseli się skończyły najwyższa pora wykopać kretów z MZ!!!

   Nickt
   Ale nieprzetestowane szczepionki na Polakach to zamierzacie testować…zamiast się nad lekiem skupić to pogrzało was wszystkich z tymi szczepionkami. Najlepiej te z Australii..od razu przeciw HIV

   co za obłuda
   A na szczepionkę są ? To dlatego producent jest zwolniony z wszelkiej odpowiedzialności z powikłania ?? Jesteście tak obłudni i bezczelni że człowiek zastanawia się skąd wy znacie język Polski !!!

   @_PIORUN_
   Szczepionka wywołuje odporność immunologiczną na SARS-CoV-2, wykorzystując fragmenty innych wirusów. Rezultaty po podaniu szczepionki są satysfakcjonujące.

   ————

   Dotychczas technologia nie była w stanie udzielić odpowiedzi z taką jasnością, ale teraz wiemy, że szczepionka robi wszystko, czego można się spodziewać i to dobra wiadomość w naszej walce z COVID-19 – przekazał kilka tygodni temu kierujący badaniami nad farmaceutykiem dr David Matthews.

   ————

   To wspaniały przykład współpracy międzydyscyplinarnej, wykorzystującej nową technologię do zbadania, co dokładnie robi szczepionka, gdy dostanie się do komórki człowieka – zaznaczyła Sarah Gilbert z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Skuteczność szczepionki AstraZeneca wynosi średnio ok. 70 proc. Jeśli zmniejszy się dawkę o połowę, to pożądany efekt oscyluje w granicach 90 proc.

   ————

   Komisja Europejska zakomunikowała latem, że zgodziła się pokryć finansowo niektóre z rodzajów ryzyka, które zwykle ponoszą producenci. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji ws. zakupu szczepionek zwalczających COVID-19, dotycząca również zabezpieczenia preparatów od Pfizer, Sanofi i Johnson & Johnson.

   zuzia @zuzia
   A DLACZEGO JESZCZE NIE ZACZĘTO BADAŃ KLINICZNYCH SKORO O SKUTECZNYM LECZENIU PACJENTÓW AMANTADYNĄ OD DAWNA WIADOMO????????????**

   error
   MZ – Agenda Pfizera.

   nn
   przecież mamy być krolikami doświadczalnymi dla „WIelkich biznesow” PAD padl na kolana i moraiwcki tez. A nie zdrowieć

   komentator
   @ Z A gdzież to pan wyczytał takie piramidalne bzdury. Dopuszczone szczepionki na Covid nie zawierają wirusów, więc w ogóle nie używa się hodowli tkankowych do ich produkcji – skąd zatem te płody?

   silent
   A w sprawie szczepionki są?

   KUKUZI
   przecie tako samo macie pewność odnośnie tych szepionek…..panoczki ściemniaczki

   zuzia @zuzia
   Brawo min. Warchoł. W Panu nasza nadzieja. LICZYMY NA PANA BO NA ministra Zdrowia i jego ekspertów liczyć nie możemy

   https://wpolityce.pl/polityka/530785-rzecznik-mz-studzi-emocje-wokol-amantadyny

   Rzecznik MZ studzi emocje wokół amantadyny. Andrusiewicz: Nie ma badań klinicznych na szeroką skalę, które potwierdziłyby skuteczność

   opublikowano: godzinę temu


   Wojciech Andrusiewicz / autor: screen tvp info

   Nie ma badań klinicznych na szeroką skalę, które potwierdziłyby skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19 – powiedział w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że resort nie może rekomendować nieprzetestowanych terapii.

   CZYTAJ TAKŻE:

   — Czy amantadyna pomaga zakażonym koronawirusem? Wiceminister Warchoł: Wziąłem ten lek – piorunujący efekt! Będę domagał się, by MZ się nim zajęło
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530768-warchol-wzialem-anantadyne-piorunujacy-efekt

   — RAPORT. Polska walczy z koronawirusem. Duży spadek zakażeń i zgonów. 4896 nowych przypadków Covid-19. Zmarło 96 kolejnych osób

   — Co z tą amantadyną? Dlaczego nikt nie traktuje poważnie pulmonologa z Przemyśla?
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/528877-raport-polska-walczy-z-ii-fala-covid-19-stan-na-grudzien

   Amantadyna skuteczna w walce z koronawirusem?
   https://wpolityce.pl/polityka/528635-co-z-ta-amantadyna-dlaczego-nikt-nie-chce-zbadac-tego-leku

   W niedzielę wieczorem wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł napisał na Twitterze:

   Amantadyna działa na covid! Jestem przykładem. Najpierw syn, potem żona, w końcu ja: wysoka gorączka, ogromny ból, silny kaszel, wg. lekarza tak 7 dni, a potem apogeum, więc wziąłem amantadynę – piorunujący efekt! Zadziałało!.

   Warchoł zapowiedział też, że będzie domagał się, by Ministerstwo Zdrowia zajęło się tym lekiem.

   Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o ten wpis oraz o to, czy w poniedziałek odbędzie się spotkanie w sprawie amantadyny z udziałem głównego doradcy premiera ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana pytany był rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

   Nic nie wiem o spotkaniu pana prof. Horbana w sprawie amantadyny. Myślę, że bym wiedział, gdyby takie spotkanie miało się odbyć

   — powiedział.

   Podkreślił też, że Ministerstwo Zdrowia opiera się na opiniach ekspertów i na badaniach klinicznych.

   Amantadyna była opiniowana przez AOTMiT – Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jest jedna opinia i bardzo znacząca – nie ma na dziś badań klinicznych na szeroką skalę, której potwierdziłyby z jednej strony skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19, a z drugiej strony bezpieczeństwo takiej terapii

   — zaznaczył Andrusiewicz.

   Więc my jako Ministerstwo Zdrowia nie możemy rekomendować terapii, które nie są przetestowane

   — dodał.

   Stosowanie przy innych chorobach

   Andrusiewicz wskazywał, że amantadyna jest używana w lecznictwie w Polsce, ale innych chorób.

   Pamiętajmy, że do leczenia konkretnej choroby musi być badanie kliniczne z oceną skuteczności, jakości i bezpieczeństwa. Na dziś takich badań klinicznych na szeroką skalę nie ma, stąd też nie ma tu z naszej strony rekomendacji, ale zwracam też uwagę, że nie ma tu rekomendacji ze strony Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

   — tłumaczył.

   Czym jest amantadyna?

   Amantadyna to lek stosowany w leczeniu schorzeń neurologicznych. Lek ten oficjalnie jest wykorzystywany w leczeniu choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego i ostrego uszkodzenia mózgu. Jednak wykazuje także działanie przeciwwirusowe i może hamować zakażanie komórek układu oddechowego.

   Na początku listopada media donosiły, że niektórzy lekarze w Polsce twierdzą, że amantadyna jest pomocna w zmaganiach z COVID-19. Pulmonolog z Przemyśla dr Włodzimierz Bodnar zapewniał wówczas, że ma udokumentowanych ponad 100 przypadków wyleczeń z COVID-19 przy użyciu tego leku.

   Stwierdzenie to wywołało jednak wiele kontrowersji w środowisku medycznym. Amantadyna nie została umieszczona w najnowszych, trzecich już rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, dotyczących leczenia COVID-19 (opublikowanych 13 października 2020 r.).

   Nie zrobiliśmy tego, ponieważ nie sądziliśmy, że będzie to potrzebne. Nie ma bowiem żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2

   — przekonywał wtedy prezes Towarzystwa prof. Robert Flisiak.

   Kiedy poluzowanie obostrzeń?

   Nie spodziewajmy się, że sylwestra spędzimy wystrzałowo, raczej będzie to w gronie najbliższej rodziny – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że resort omawia z kancelarią premiera sytuację po 27 grudnia, kiedy wygasają obecne obostrzenia.

   Jesteśmy na linii z panem premierem, z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w sprawie ustaleń tego, jak ma wyglądać nasza rzeczywistość w związku z obostrzeniami po 27 grudnia. Bo pamiętajmy, że ten okres obostrzeń obecnych obowiązuje nas do 27 grudnia

   — odpowiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Andrusiewicz na pytanie czy będą nowe rekomendacje dla Polaków jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

   Od razu nadmieniam, jak przy każdej okazji to czynię – nie spodziewajmy się, że sylwestra spędzimy w jakikolwiek sposób wystrzałowo. Raczej będzie to w gronie najbliższej rodziny

   — zaznaczył.

   Zgodnie z przedstawioną w listopadzie przez premiera strategią, obecne restrykcje obowiązują do 27 grudnia. Od 28 grudnia Polska miałaby być podzielona, zależnie od sytuacji epidemicznej, na trzy strefy o różnym poziomie obostrzeń. Strefa czerwona ma zostać wprowadzona, kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z siedmiu dni osiągnie ok. 19 tys., strefa żółta, gdy średnia ta wyniesie ok. 9,4 tys. Jeśli liczba zakażeń by rosła, rząd może wprowadzić kwarantannę narodową, która oznaczałaby największe restrykcje.

   W ciągu miesiąca będzie mogło być zaszczepionych 3,4 mln osób
   Blisko 6 tys. podmiotów zadeklarowało utworzenie ponad 8 tys. punktów szczepień. To jest 857 tys. Polaków, którzy mogą być zaszczepieni każdego tygodnia, czyli w granicach 3,4 mln osób w ciągu miesiąca – podał w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

   Andrusiewicz poinformował, że Narodowy Fundusz Zdrowia opracowuje listę ofert złożonych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Wskazał, że blisko 6 tys. podmiotów zadeklarowało utworzenie ponad 8 tys. punktów szczepień (zespołów szczepiennych).

   To jest 857 tys. Polaków, którzy mogą być wyszczepieni każdego tygodnia. Czyli w granicach 3,4 mln osób wyszczepionych w ciągu miesiąca

   — podał rzecznik.

   Andrusiewicz powiedział, że spośród 8 319 zespołów zgłoszonych w ramach programu szczepień, „83 proc. to są zespoły POZ, które gwarantują szczepienie na poziomie 72 proc.”.

   Poinformował, że w poniedziałek na stronach NFZ i MZ opublikowana zostanie lista szpitali węzłowych, w których szczepieni będą pracownicy medyczni.

   To nie będą wizyty indywidualne, ale każda poszczególna jednostka (placówka medyczna, szpital – PAP) będzie umawiała się w szpitalu węzłowym na szczepienia

   — wyjaśnił rzecznik. Dodał, że wszystkie instrukcje w tej sprawie zostały szpitalom przekazane w minionym tygodniu.

   wkt/PAP

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530768-warchol-wzialem-anantadyne-piorunujacy-efekt

   Polubienie


 19. Simon doradza Dudzie ws. szczepień! Przedsiębiorca powiesił się przez LOCKDOWN! Przegląd Mediów wR24
  21,030 views•Premiered 2 hours ago
  wRealu24

  Mieczysław Nocul
  Powinni siedzieć za mordowanie ludzi!

  Jerzy Miłoś
  Oni są pier….lnięci , Z tymi władzami w Polsce trzeba zrobić porządek , Niemcy mnie nie obchodzą.

  Ligia Charles
  Najpierw niech się Franciszek wyszczepi a potem zobaczymy dalej….

  magdalena d
  Simon, Pinkas, Horban, Moraviecki, Yuda, Kaczor i reszta bandy w-o-n

  Joanna Mandecka
  Mamy jedną,największą chorobę współistniejącą….rząď

  Polubienie

 20. @Słupawa-Końska
  Gadowski poinformował, że Simon w 2019 r. pracował dla Pfizera.

  @dzejkop1
  To wasza ostatnia kadencja. Jeśli ludzie, którzy przez długi czas was popierali mają was dość to wasz koniec jest bliski. Morawieckiemu z uszu się dymi a nos rośnie przeogromnie gdy tylko otwiera usta. Wasze działa nie mają ładu i składu. Niszczycie ten kraj jak poprzednicy.

  Zigi
  PiS sromotnie przerżnie następne wybory. Ludzie wyładują swoją frustrację i wściekłość, będą głosować na ślepo, na kogo popadnie, aby tylko ukarać PiS za to całe koronaświrusowe szaleństwo.

  Krzyś
  Przedsiębiorcy was na taczkach z tego sejmu wyprowadzą. Mam taką nadzieję…

  Joan
  A Strajk Kobiet też zostanie zamknięty?

  Oszaleli
  Szaleństwo w czystej krasie. A amantadyna ciągle zakazana – w leczeniu infekcji wywołanej przez wirusa z RNA. A właśnie po to oryginalnie była wprowadzona w połowie lat 70.tych

  @poliN
  Co musi się jeszcze wydarzyć takiego, aby POLAKOM zapaliła się czerwona lampka i przejrzeli na oczy, że władza warszawska, pod batutą czarciego pomiotu, prowadzi ich na rzeź! – https://robertbrzoza.pl/najlepsze-wiadomosci-dnia

  Piś Dzielski
  A te dane o trudniejszych tygodniach to sobie Niedzielski z dpy czy od Niemców wziąłeś?

  @poliN
  Jak to jest, że im więcej nakazów, zakazów i obostrzeń ze strony rządu, tym więcej zachorowań i zgonów. Porównując takie kraje jak Szwecja czy Argentyna, w których nie ma takich obostrzeń – nie ma też takiej NARODOWEJ hetakomby. https://www.worldometers.info/coronavirus/

  Tom
  Oczywiście data 28.12.2020 to taka przypadkowa data tylko dziwnie skoordynowana z centralą w Berlinie – a wiadomo że protektoraty i bantustany niemiec muszą wykonywać wszystkie rozkazy centrali

  Wkurzony wyborca pis
  Powariowaliście! Dzieci mają w domu w ferie siedzieć, bo do 16 szlaban, a rodzic nie wyjdzie, bo robotę ma zdalną. Po jaką cholerę się pytam? Czemu to służy?

  https://wpolityce.pl/polityka/531319-od-28-grudnia-do-17-stycznia-kwarantanna-narodowa

  Od 28 grudnia do 17 stycznia kwarantanna narodowa! Minister Niedzielski: Niewykluczone, że przed nami trudniejsze tygodnie


  aktualizacja: 3 godziny temu

  autor: screen TVP INFO
  autor: screen TVP INFO

  Same apele to za mało dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową; zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie – ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Szef MZ podczas konferencji prasowej zaznaczył, że „same apele nie pomogą, same apele to za mało”. Zwracał jednocześnie uwagę na obostrzenia wprowadzone przez inne kraje Europy, gdzie w wielu z nich wprowadzono lockdown.

  Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową

  — ogłosił minister.

  Zamknięcie hoteli

  Jak dodał, oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy zamknięte zostaną hotele.

  Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii

  — wskazał.

  Szef MZ dodał, że zamknięte zostaną też stoki narciarskie – nie będą mogły funkcjonować w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia.

  Zamknięcie galerii handlowych
  Zamykamy galerie, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli m.in. sklepów spożywczych, czy drogerii

  — poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Na konferencji prasowej szef MZ powiedział, że kolejna regulacja, która „ma ochronić nas przed trzecią falą epidemii w tym nadchodzącym czasie” dotyczy galerii handlowych.

  Zamykamy galerie, oprócz oczywiście tych sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli sklepy spożywcze, drogerie i inne sklepy, które w takiej kategorii sobie zamieszczamy

  — powiedział Niedzielski.

  „Efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym”
  Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym

  — powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Podczas konferencji prasowej szef MZ przypomniał, że druga fala pandemii COVID-19 w Polsce rozpoczęła się z poziomu 1 tys. zakażeń dziennie, a w apogeum osiągnęła poziom ok. 28 tys. zakażeń dziennie. Zwrócił też uwagę, że nadal nie wróciliśmy do poziomu zakażeń sprzed II fali.

  Niestety można zauważyć w ostatnim czasie, że ta fala wyhamowała na poziomie mniej więcej 10 tys. zakażeń, nawet nieco więcej, z czym mamy do czynienia w ostatnich dwóch tygodniach

  — powiedział.

  Niestety niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo trudno liczyć, że szczepienia, na które tak bardzo liczymy, ochronią nas w tej najbliższej perspektywie, w tym najbliższym czasie, bo nawet zakładając optymistycznie, że zaczniemy się szczepić jeszcze w tym roku, to efekt szczepienia populacyjnego na pewno w styczniu, lutym się jeszcze nie pojawi

  — powiedział.

  Widmo III fali, która się będzie rozpoczynała z tego poziomu 10 tys. zachorowań będzie na pewno oznaczało przekroczenie granic wydolności służby zdrowia

  — ostrzegał Niedzielski.

  Każdy, kto będzie wyłamywał się z regulacji, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za życia i zdrowie nie tylko swoje, ale także osób ze swojego otoczenia

  — podkreślił.

  Ograniczenia w przemieszczaniu się w sylwestra
  Wprowadzamy ograniczanie w przemieszczaniu się od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6.00 1 stycznia

  — poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej, że w sylwestra zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się.

  To ograniczenie będzie obowiązywało od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano dnia następnego

  — przekazał minister.

  Oprócz tego bardzo ważnym elementem jest to, że dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym, będzie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny

  — powiedział Niedzielski.

  Każdy, kto będzie wyłamywał się z obostrzeń dotychczasowych i obecnie wprowadzanych, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też swoich bliskich, osób ze swojego otoczenia

  — mówił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Niedzielski poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostaje kwarantanna narodowa; zamknięte będą m.in. hotele, także na ruch służbowy, galerie handlowe, stoki narciarskie, w Sylwestra będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6.00 rano 1 stycznia.

  Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczy osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze

  — mówił Niedzielski.

  „Musimy zostać w domu”

  Musimy zostać w domu; uzasadnione są tylko i wyłącznie wyjścia w celu wizyty w aptece czy celach zawodowych – poinformował w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

  W noc z 31 grudnia na 1 stycznia będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się od godz. 19.00 w noc sylwestrową do 6.00 w Nowy Rok.

  Niedzielski pytany o to, jak będzie ten zakaz egzekwowany, odparł, że będzie to wyglądało podobnie, jak na wiosnę.

  Uzasadnione są tylko i wyłącznie wyjścia z domu w celu zaspokojenia takich potrzeb nagłych, jak wizyta w aptece, wyjście w innym celu na przykład zawodowym

  — mówił szef MZ.

  Chodzi tutaj o to, że musimy zostać w domu

  — dodał Niedzielski.

  Apel o odpowiedzialność

  Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował w czwartek o odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także bliskich oraz przestrzeganie norm i regulacji, które są wprowadzane.

  Patrząc na perspektywę, ryzyko trzeciej fali oznacza to, że będziemy mieli do czynienia ze skutkami, które mogą być o wiele gorsze w stosunku do tych, które widzieliśmy w szczycie drugiej fali

  — powiedział w czasie konferencji prasowej.

  Mówię tutaj o wysokiej liczbie zgonów, o wysokiej liczbie hospitalizacji o tym, że załamanie systemu ochrony zdrowia spowoduje nie tylko utrudnienie w dostępie do służby zdrowia nie tylko pacjentów covidowych, ale również dla tych pacjentów , którzy walczą z innymi chorobami

  — dodał.

  Minister zaapelował do każdego Polaka o odpowiedzialność za samego siebie, swoich bliskich i przestrzeganie normy i regulacje, które obowiązują.

  Nie ma planu wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed świętami

  Nie ma planu wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed świętami Bożego Narodzenia – zapewnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia został poproszony o zapewnienie, że na dzień bądź dwa dni przed wigilią nie zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się.

  Na tę chwilę nie był taki scenariusz dyskutowany, nie ma takich planów

  — zadeklarował Niedzielski.

  Wskazywał, że od końca października rząd stara się być przewidywalny i z wyprzedzeniem ogłaszać kolejne regulacje dotyczące ograniczeń związanych z epidemią Covid-19. Zwracał też uwagę, że dziś ogłoszone regulacje zaczną obowiązywać od 28 grudnia.

  Chcemy być fair play i z założenia trzymać się tych ustaleń, które w regulacjach przedstawiamy

  — dodał.

  tkwl/PAP/TVP INFO/Twitter

  https://wpolityce.pl/polityka/531327-nowe-obostrzenia-podczas-kwarantanny-narodowej-sprawdz

  https://wpolityce.pl/polityka/531350-premier-apeluje-o-przestrzeganie-obostrzen

  https://wpolityce.pl/polityka/531338-tylko-u-nas-dr-sutkowski-taki-lockdown-to-krok-konieczny

  Polubienie

 21. https://tarnogorski.info/na-slasku-zamykaja-covid/

  Na Śląsku zamykają oddziały COVIDOWE! Wicemarszałek: „Nie mamy już tylu pacjentów”
  19 grudnia 2020


  Zdjęcie ilustracyjne. fot. Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego | Facebook

  Coraz mniej pacjentów chorych na Covid-19 wymaga hospitalizacji. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zmniejsza liczbę łóżek covidowych „ponieważ nie mamy już tylu pacjentów” – powiedziała nam wicemarszałek Izabela Domogała.

  Dobre wiadomości płyną z regionu. Jak dotąd zmniejszono liczbę łóżek covidowych o 650.
  Dzięki temu pacjenci z innymi chorobami mogą zostać uratowani.

  – Zmniejszamy liczbę łóżek covidowych, ponieważ nie mamy juz tylu pacjentów i zwiększamy przyjęcia na pozostałe schorzenia. Z 1300 łóżek, które utworzono w 22 szpitalach marszałkowskich, zmniejszyliśmy na wczoraj o 650 łóżek – mówi wicemarszałek Izabela Domogała.

  – Obecnie w wojewódzkich szpitalach jest 444 pacjentów chorych na Covid-19. Całkowicie zlikwidowaliśmy oddziały w Zabrzu i bytomskiej „dwójce”, dlatego że sąsiednie szpitale mają oddziały covidowe – dodaje.

  ZOBACZ: W Bytomiu zamykają oddział covidowy. Pacjenci są wypisywani do domów
  https://tarnogorski.info/w-bytomiu-zamykaja-oddzial/

  W piątek informowaliśmy, że decyzją wojewody oddział covidowy znajdujący się w Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymuje przyjęcia. Pacjenci są wypisywani do domów i przenoszeni do innych placówek.

  Informacje z woj. Śląskiego potwierdzają, że sytuacja nie jest najgorsza, to jednak nie powstrzymało rządu do wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

  Przygotował
  ŁUKASZ DUDEK

  Polubienie


 22. Kwarantanna narodowa – absurdy i nieścisłości. Analiza
  5,506 views•Dec 20, 2020
  Uszi

  Wiesia Loonen
  Dobrobyt kompletnie uśpił ludzi…w czasach ll wojny, gdzie była bieda, Ludzie się zbroili, tworzyli partyzantkę. Teraz mają netflixa…

  MrYotomeczek
  Mądrzejsi wiedzą że chodzi o wykończenie gospodarek, zadłużenie i przejęcie wszystkiego za długi. Po to jest ta szopka. Kolejny etap to umorzenie długów za totalną kontrolę i ograniczenie własności prywatnej do minimum. Totalna kontrola już za rogiem. A my jako naród nadal śpimy… ostatnia kwarantanna narodowa i te głupoty to kolejny test – postawi się naród czy można dalej przykręcać śrubę – tyle.

  Polubienie


 23. Rząd zaszczepi wszystkich Polaków?! Terror koronawirusowy w Polsce? M. Pawlicki wRealu24
  122 050 wyświetleń•Data premiery: 14 gru 2020
  wRealu24

  Lucyna Janowska
  W Austrii wszystkie leki jak amantadyna etc ,sa wycofane ,jest to celowe dzialanie ,zeby ludzie poddawali sie szczepieniom!!!Bandyci !!!😡😡🐷🐷

  Barbara Bromka
  Tak wycofują amantadyne która jest bardzo skuteczna w leczeniu covid-19.jest mi to znane od mojej rodziny z Przemyśla gdzie DrBodnar z fantastycznymi efektami leczy właśnie amantadyne .W Boliwi biednym kraju leczyło się chorych właśnie amantadyne,która jak się wypowiadają jest bardzo skuteczna i TANIA .Nie żadne szczepienia,ale skuteczne LECZENIE.Temat rzeka!!!!!!

  Monia Liza
  W Polsce też praktycznie niedostępna!

  Polubienie


 24. PRZEGLĄD PRASY Łukszy w MN: Polska na Skraju Upadku?! Wywiad z Kaczyńskim. Co dalej z PIS?
  6,282 views•Streamed live 108 minutes ago
  Media Narodowe

  Monika Lungu
  Jedyna szansa to zwyczajnie NIE WYKONYWAĆ GŁUPICH ROZKAZÓW. Władza do samorządów pominąć władzę centralną bo inaczej pójdziemy na dno! Pozwy cywilne do sadów o szkodliwe działanie członków rzadu. Bo inaczej sami pójdziemy do rzeźni. Mowimy NIE już DZISIAJ!

  MARCINEK TAK PO PROSTU
  Ja od początku tak twierdzę ale patrząc na społeczeństwo marnie to widzę

  Kamila Camila
  Dobrze ze Tutaj Krzysztof tez prowadzi audycje, tesknie za w realu24 tutaj na YouTube.

  Dariusz Małkowski
  Krzysztofie Lechu Łukszo, to już nie w „W realu 24”?

  Paul Roy
  Wrealu24 zablokowane, wejdź na ich stronę wrealu24.tv bo niczego się nie dowiesz

  Marek For
  Globaliści wypowiedzieli ludziom wojnę biologiczną , psychologiczną wzmocnioną lewacką ateistyczną propagandą . Globaliści wprowadzili marksistowski terror i cenzurę odnosząc na chwilę obecną pełny sukces realizując swój plan depopulacji ludzkości i likwidacji państw przy udziale rządzących tymi państwami którzy spełniają rolę KAPO . Niestety wypada zgodzić się z Panem Łukaszem że ludzie stali się wystraszonymi niewolnikami czekającymi na śmierć a niepokorne osoby są cenzurowane i likwidowane . Globaliści wcielają w życie refren międzynarodówki o którym już mało kto pamięta :
  „Bój to będzie ostatni,
  Krwawy skończy się trud,
  Gdy związek nasz bratni
  Ogarnie ludzki ród.”

  Polubienie


 25. PILNE! Dr Bodnar OSTRO u Roli odpowiada hejterom ws. pandemii COVID-19! AMANTADYNA wraca do aptek!?
  13,071 views•Premiered 3 hours ago
  wRealu24

  Jozwa
  No cóż! Amantadyna jest zagrożeniem dla tak zwanego „narodowego programu szczepień” Dr. Bodnar psuje rządowi i korporacjom ich biznesy.

  k24now
  Witold Gadowski na swoim kanale tłumaczy jak niezależni są profesorowie i czyjej siedzą kieszeni. 🙂

  Jan3 Sobieski
  Mój tata zmarł po 4 tele porodzie. Skurwysyny a nie lekarze.

  OLAF treasure hunting & metal detecting diver
  Wszystko prowadzi do totalnego zniewolenia. W takiej formie jak to się dzieje to tylko taki wniosek można wyprowadzić. Nawet gdybym miał wziąść szczepionke i nigdy na nic nie chorować to wole nie brać, bo dadzą mi czipa i kod QR na czoło i nie bede mógł pojechać na wakacje z dzieckiem które się nie zaszczepiło bo ma uczulenie. To co widzimy to największa wojna w historii.

  Polubienie


 26. Naukowcy przeciwko przymusowi szczepień na covid – Prof. dr hab. Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz
  60,537 views•Streamed live on Dec 4, 2020
  niezaleznatelewizja

  Jozwa
  Ta szczepionka nie jest przeciwko wirusowi, ale przeciwko człowiekowi.

  Maria Magdalenka
  Prawda bo pewna nacja chce u nas zrobić drugą Palestynę tylko autochtoni im przeszkadzają…..

  Jozwa
  @Maria Magdalenka Zdradzili naród dla kasy i przyszłych stanowisk u najeźcy. Trzeba ławki w sądzie norymberskim odkurzyć. Bo na całym świecie większość rządów ten eksperyment medyczny popiera, i jeszcze się od odpowiedzialności za skutki uboczne banda wykręciła. A te z całą pewnością będą. Przy każdych szczepionkach zresztą zawsze są. Ale te są groźniejsze, bo eksperymentalne. Co oni czynią? Zbuntujcie się ludzie! Nie idźcie na te „szczepienia”.

  Stacy Kuhrts
  prawda. to zastrzyk smierci.

  Polubienie


 27. Histeria szczepionkowa w Niemczech! Presja wobec przeciwników pandemii! A. Wolska
  12,031 views•Premiered 52 minutes ago
  wRealu24

  Jarosław Dąbrowski
  Dla INTELIGENTNEGO CZŁOWIEKA sam fakt że farma koncerny nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działania ICH preparatów powinien wpłynąć natychmiast na ODMOWĘ ale co jest z resztą ……….skończone głąby ? aż nieprawdopodobne

  RobinsON
  Na covid ludzie nie umierają to był tylko pretekst ,aby wymyślić szczepionke i pod tą przykrywka na siłę zaszczepić ludność tą trucizną i po niej ludzie dopiero będą padać jak muchy,elita nie zostanie zaszczepiona, pod publiczkę się szczepią ale ze znikająca igłą.

  Maxi Lauren
  W szczepionkach jest reset starszych którzy mogą się postawić i walczyć. Dlaczego dzieci mlodziez nie będą szczepieni??? Musi być nowa siła robocza Ktora nie przesiąkła starą normalnością. Nowy porządek dla naszych wnuków. My do utylizacji

  Polubienie


 28. Po co im ten teatr z chowającą się igłą w strzykawce???
  31,064 views•Dec 28, 2020
  W Czasach Próby

  Po co im ten teatr z chowającą się igłą w strzykawce???
  Ten eksperyment medyczny uczyni Cię członiekm stada 👍

  darson 132
  Cyrk z małpami i propaganda!

  Tomasz Kowalski
  Te ścierwa sami sobie nie ufają i dlatego nie pozwolą igły wbić nawet jak by tam była sól fizjologiczna

  Jan Chopper 1100
  Żadnemu z nich to nawet powieka nie drgnęła hehehe Naprawdę wielkimi twardzielami muszą być😄😄😄😄

  Urszula Ula
  Wszystko ładnie zasłonięte ręką do tego specjalne telewizyjne strzykawki z chowaną igłą i mamy kolejną odsłonę „teatru dla gojów „.

  Polubienie


 29. KTO NIE CHCE SUKCESU AMANTADYNY?
  5,652 views•Dec 31, 2020
  Telewizja wPolsce

  Filmy GF
  Niestety , ten ma rację kto daje większą kasę👎 Czyżby OBECNIE rządzący – TEŻ wyznają taką zasadę???😠😨

  Adam Cichowicz
  Boję się, że ten zostanie skutecznie zablokowany – tutaj działają potężne antypolskie siły.

  Grzegorz Sobiński
  Odpowiedź jest prosta , a potwierdzenie znajduje się na kontach bankowych tych właśnie ludzi których reprezentuje horban

  Tadek5
  nie da się wyprowadzić z budżetu 10 mld zł na amantadynę a na szczepionki sprawdzane na 20 000 zdrowych ludzi da się. Chyba zgadłem ?

  Polubienie


 30. Sanepid lawinowo przegrywa sprawy w Sądach. Wszystkie działania rządu są nielegalne? 21 do 0
  10,228 views•Jan 15, 2021
  Suwerenny PL

  21 spraw przegrał Sanepid w Warszawskich Sądach i ano jednej sprawy nie wygrał

  Michal Fur
  Pięknie. Dzięki Tobie 😁

  Karpacjanos
  Przyczyniłeś się chłopie. Dużo zdrowia dla Ciebie i rodziny.

  Gosia Szpakut
  Islra wyjdzie z Polski👍‼

  Paweł Plata
  Chwała Bogu że pisiory nie zdążyli upolitycznić sądów

  JOLKA BLOG.
  A kiedys bylam ZA ! Moj Boze dziekuje Ci

  Polubienie


  • Sebastian Pitoń: To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem.
   265,934 views•Jan 12, 2021
   Radio ZET

   Sapere aude
   żałosne dziennikarstwo tej pani widać jak na dłoni, że szczeka głosem lewicowej propagandy, a tu kuku – gość rozłozył ja totalnie – nerwy paniusi nie wytrzymują

   Grzesiek F
   „Redaktor” zupełnie odklejona od rzeczywistości, nic dziwnego skoro podsyca tą propagandę.

   Gruby Benek
   Ona spiewa tak jak je karza tak jak I we wszystkich mediach glownego nurtu, a raczej scieku

   Leyla M
   Pani redaktor jest bardzo opryskliwa i tendencyjna. Skad biora sie tacy ludzie? Podziwiam Pana za spokoj.

   Jacek Mielcarek
   Oni się biorą chyba z Radia Zet? Ale tak naprawdę to chyba z słabego charakteru, wychowania i „urodzenia”.

   Mocny Bawar
   nie wiem ale ona jest masakryczna, z niej dziennikarka mysli ze takim zachowaniem kogos osmieszy i ze ma racje i w taki sposób to pokazuje ze to jest wrecz wkurzajace dla odbiorcy :/ okazuje brak szacunku do słuchacza do osoby z którą przeprowadza wywiad oraz dla ogladajacego masakryczne stare babsko :/

   Marta Natalia
   Pan Sebastian mówi to co Trader 21 o planie globalistów zniszczenia prywatnych firm. Polecam posłuchać i otworzyć oczy. Pod pretekstem wirusa zabierają nam wolność i rujnują gospodarkę. Chcą z nas zrobić niewolników.

   Polubienie

 31. lp @lp:
  Nie jest jasne, jaka jest przyczyna, tego istotnego wzrostu zgonów?! Chyba tylko dla „ekspertów” pokroju Zybertowicza, wszak służba zdrowia jest parodią samej siebie od wiosny ub. roku.

  jazmig @jazmig:
  On przyznaje, że pod rządami PiS w Polsce zapanował głód i wzrosło zanieczyszczenie powietrza.

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  jedno tylko słowo ciśnie się na myśl: Sqrrrrwysyn…

  https://kresy.pl/wydarzenia/doradca-prezydenta-rekordowa-liczba-zgonow-w-polsce-to-moze-byc-wynik-zlego-odzywiania-zlego-stylu-zycia-lub-smogu/


  Andrzej Zybertowicz, źr. Facebook

  DORADCA PREZYDENTA: REKORDOWA LICZBA ZGONÓW W POLSCE TO MOŻE BYĆ WYNIK ZŁEGO ODŻYWIANIA, ZŁEGO STYLU ŻYCIA LUB SMOGU

  17 stycznia 2021|3 komentarze|w Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Mateusz Pławski

  „Jako badacz wiem, że trzeba przeanalizować różne kwestie, może błędy są po stronie organizacji służby zdrowia, a może jest to sygnał ogólniejszy, że jest niedobrze ze zdrowotnością naszego społeczeństwa. Ze stylem odżywiania się, ze stylem życia, może to jest efekt smogowy” – oświadczył prof. Andrzej Zybertowicz, komentując dane związane z liczbą zgonów w Polsce w 2020 roku.

  Wciągu 52 tygodni 2020 r. zmarło o ponad 74 tys. osób więcej niż w roku poprzednim, co jest najtragiczniejszym bilansem od wielu lat. Prof. Zybertowicz został zapytany na antenie TVN24, skąd taki nagły wzrost zgonów. „Na pewno te statystyki są niepokojące, ale nie jest jasne, jaka jest przyczyna, tego istotnego wzrostu zgonów” – oświadczył, cytowany w niedzielę przez portal „Wiadomości WP”.

  „Chciałbym mieć obraz porównawczy tego, co dzieje się w innych krajach. Czy inne kraje potrafiły uniknąć tego typu wzrostów, dopiero wtedy będziemy mogli sprawiedliwie oceniać, ewentualne zaniedbania rządu i starać się uniknąć ich w przyszłości” – dodał, odnosząc się do sugestii, że optymistyczne informacje płynące ze strony rządu, sugerujące doskonałe przygotowanie Polski do pandemii, były na wyrost.

  „Jako badacz wiem, że trzeba przeanalizować różne kwestie, może błędy są po stronie organizacji służby zdrowia, a może jest to sygnał ogólniejszy, że jest niedobrze ze zdrowotnością naszego społeczeństwa. Ze stylem odżywiania się, ze stylem życia, może to jest efekt smogowy. W ostatnich latach nie potrafiliśmy w sposób istotny uporać się ze zbyt wysokim poziomem smogu. Ponieważ COVID- to choroba oddechowa, to poziom smogu, może jest tym czynnikiem zwiększającym liczbę zgonów” – powiedział prof. Zybertowicz.

  Zobacz także: Rekord zgonów w Polsce. W większości przypadków przyczyną nie jest Covid-19
  https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/rekordy-zgonow-w-polsce-w-wiekszosci-przypadkow-przyczyna-nie-jest-covid-19/

  wiadomosci.wp.pl/ Kresy.pl

  Polubienie

 32. Baumsteinauer
  Co za durnie, dostępna u nich amantadyna kosztuje 30 EUR za 100 tabletek, którymi można wyleczyć 4 osoby.

  W
  a AMANTADYNA – 2,5 ojro

  hmm
  Ale nazwa tego leku widać jest bardzo ukrywana

  juju44
  No i co powiedza rzadowi LUDOBOJCY i ich profesorowie ? Zalosna banda nieukow polaczona z lokajami i parobkami obcych! A NAM AMANTADYNY zakazuja uzywac. Zobaczymy czy nastapi refleksja i nowe wydanie

  @szpilka
  A my mamy Amantadynę której rząd nie chce stosować bo jak obiecał UE najpierw musi „wyszczepić” Polaków. Potem ci co ocaleją z pandemii będą leczeni niebotycznie drogim lekiem. Depopulacja w toku.

  @zwykły_obserwator
  A co z amantadyną? Nic, bo to pierwszy wróg „naszych” gierojów „walki” z patogenem czyli kreowania kryzysu by nasze rozbuchane oczekiwania utemperować. Te rozbuchane to głównie: trochę spokoju, trochę spokojnego życia, trochę rozwoju, trochę poprawy poziomu po wojnach, po komunie. Ale widać to dużo za dużo.

  https://wpolityce.pl/swiat/536359-niemcy-kupili-200-tys-dawek-leku-ktorym-leczono-trumpa

  Niemcy kupili 200 tys. dawek lekarstwa przeciwko Covid-19, którym leczono Trumpa. Cena zwala z nóg! 2 tys. euro za dawkę

  opublikowano: 5 godzin temu


  autor: Fratria

  Niemcy zakupiły 200 tys. dawek nowego lekarstwa przeciwko koronawirusowi opartego na zasadzie przeciwciał. Berlin wydał na to 400 mln euro. Cena jednej dawki wynosi więc dwa tysiące euro. Ten sam lek zastosowano lecząc byłego prezydenta Donalda Trumpa, który podczas kampanii wyborczej zaraził się koronawirusem.

  Niemcy kupują amerykański lek

  Od przyszłego tygodnia w Niemczech, jako pierwszym kraju UE, zostanie zastosowane lekarstwo oparte na bazie przeciwciał monoklonalnych. Lekarstwo to działa jak bierna odporność swoista. Podanie przeciwciał we wczesnej fazie choroby może pomóc pacjentom z grupy ryzyka uniknąć jej ciężkiego przebiegu

  —informuje tabloid „Bild am Sonntag”.

  Lekarstwo w pierwszej kolejności będzie wykorzystywane w klinikach uniwersyteckich.

  kk/”DW”

  https://wpolityce.pl/polityka/536250-tu-chodzi-o-zycie-ludzi-po-co-wszystkie-te-utrudnienia

  Tu chodzi o życie ludzi. „Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ograniczenie w sprzedaży amantadyny. Po co wszystkie te utrudnienia?”

  opublikowano: 6 godzin temu


  autor: pixabay

  Dlaczego prof. Małgorzata Gersdorf, była I prezes SN, która też przyznała, że ten lek postawił ją na nogi, musiała sprowadzić go z Niemiec?

  Profesor Krzysztof Simon postanowił zganić Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości, za to, że ten przyznał publicznie, iż odzyskał zdrowie dzięki amantadynie.

  Jest to skandaliczna wypowiedź ministra rządu aktualnego, wypowiada się o leku, o którym nie ma pojęcia, przecież jakby wziął witaminę C albo aspirynę, być może też by wyzdrowiał

  – zawyrokował prof. Simon w „Faktach po Faktach” w TVN24. Możliwe także, że gdyby minister Warchoł nie wziął tego leku, toby umarł, ale tej wersji już pan profesor nie wziął pod uwagę. Przypomnijmy jednak, dlaczego minister Warchoł zdecydował się publicznie wypowiedzieć w sprawie leku, choć przecież wcale nie musiał. (…)

  Szanowny Czytelniku, możesz przeczytać cały artykuł PREMIUM Oznaczona jako premium – wystarczy, że dołączysz do subskrybentów…

  Polubienie


 33. gony po szczepieniach! To było do przewidzenia? Dlaczego nikt nie bije na alarm? Błochowiak w MN!
  6,459 views•Streamed live 96 minutes ago
  Media Narodowe

  hgg ggh
  💉.☠️Polecam film o holowni na Cda. Wystarczy wpisać . Hołownia-Agenda- 2030 i dowiecie się dlaczego tak namawia do szczepienia 💉☠️

  PAWEŁ GAWEŁ
  SS SIMON oczywiście wykluczy aby przyczyną śmierci była szczepioneczka.

  Paweł Kwiaatkoskiski
  Dlaczego w radiu Maryja nie informują Polaków a tylko namawiają do szczepień maski im spadły

  M J
  Tuba propagandowa

  armaria
  Niektórzy świecie wierzą że szczepienie uratuje przed chorobą i przywróci normalnośc. Uważają lekarzy , którzy tworzą szczepionkę za bohaterów godnych Nobla

  Marek Misiek
  bo padre rydzyk wziął kase od pisiorów

  barbara reale
  Panie Pawle, bardzo proste, skoro rzad daje tyle milionow, to nie wypada mowic inaczej trzeba chwalic i popierac dojna krowe, inaczej zawali sie imperium

  Chri AAtor
  Ostatnio na Radio Maryja (akurat czekając w aucie nie było dobrej muzyki na innych stacjach)
  namawiali na datki, bo tak jak każdy „walczą o przetrwanie” w czasie pandemii !!!
  Chamy to mało! Jeszcze mówili, żeby zadzwonić na infolinię, aby upewnić się, że przelew doszedł XD

  Polubienie


 34. Matt Hancock ANSWER THIS QUESTION! / Hugo Talks #lockdown
  6,184 views•Jan 27, 2021
  Hugo Talks

  Barry Ings
  If people can’t see this is all planned there truly lost! It seems to be targeting the elderly more than anyone, that says to me population control

  Lacehairwigs
  They are getting rid of the old.

  Gary Wright
  I’ve been wanting Hancock to publish the figures to show how many people have died within 28 days of receiving the „vaccine”. It’ll be a long wait.

  Josef Mengele Pfizer covid 2021
  Transparency he said… But those figures will not be told.

  Polubienie

 35. jasnowidz
  Ustawa Bezkarność + nie obroni was przed gniewem ludzi, gdy zrozumieją, że wasze wirtualne leczenie doprowadziło w 2020 roku do kilkudziesięciu tysięcy zgonów nieCovidowych ponad zwykłą normę roczną.

  kot
  Alfa i Omega medycyny .

  Tylko kłamstwa i propaganda
  Dostaliście panie Sutkowski 1000%podwyżki, jako medycy covidowi i gdzie efekty waszego leczenia tych chorych ludzi? Polska ma najwięcej zgonów w Europie niecovidowych i covidowych oto wasze efekty.

  Wielki Inkwizytor
  Ciekawe czy jest jakaś granica żenady, zakłamania, podłości dla tego ”eksperta” – prostytutki. Dla pieniędzy pajac powie wszystko!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/537668-dr-sutkowski-podaje-powod-wysokiej-liczby-zgonow-na-covid-19

  Dr Sutkowski wyjaśnia: Wysoka liczba zgonów to nadal skutek zakażeń na przełomie grudnia i stycznia. Możliwa poprawa za 2 tygodnie

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: screen/ TVP

  Wysoka liczba zgonów na COVID-19 to nadal skutek zakażeń na przełomie grudnia i stycznia – powiedział PAP dr Michał Sutkowski. Zdaniem prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych ta „smutna statystyka” będzie się poprawiała za ok. 2-3 tygodnie.

  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę 6 802 nowe zakażenia koronawirusem; najwięcej przypadków w województwie mazowieckim – 1129, najmniej w świętokrzyskim – 95. W wyniku COVID-19 zmarło 421 osób.

  „Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Różnica między liczbą nowych przypadków – stosunkowo niską, a zgonów – to efekt walki z chorobą. Od zakażenia do śmierci mija 5-6 tygodni. Pacjenci trafiają do szpitali w 2-3 tygodniu choroby. Potem są hospitalizowani 3, 4, a czasami nawet 6 tygodni. Dlatego nie można dziś zestawić tych liczb i powiedzieć, że śmiertelność jest na poziomie sześciu procent. To tak nie działa” – wyjaśnił dr Sutkowski.

  Przyznał, że jeden z jego kolegów – zanim zmarł – przebywał pod respiratorem prawie 6 tygodni. Zdaniem Sutkowskiego mniej zakażeń dziś, to mniej zgonów za 3-4 tygodnie.

  Spodziewana poprawa sytuacji za ok. 2 tygodnie

  „Ta liczba zakażeń jest mniejsza od jakiegoś czasu, więc już za ok. 2 tygodnie zgonów powinno być wyraźnie mniej. Dalej jednak nie poprawia sytuacji zachowanie ludzi. Wielu leczy się samodzielnie w domach koncentratorami tlenu. To nie do pomyślenia. Apeluję po raz kolejny – dzwońmy do lekarzy, szukajmy pomocy” – powiedział stanowczo ekspert.

  W jego ocenie późne zgłaszanie się do specjalistów to wyraz braku zaufania do systemu ochrony zdrowia, lekarzy, a także ogólnie – współobywateli.

  „Oczywiście nie dotyczy to wszystkich pacjentów, ale wiele osób decyduje się na jakieś dziwne kombinacje. Nie leczmy się na własną rękę poważnymi środkami. To musi być pod kontrolą lekarza” – dodał dr Sutkowski.

  mm/PAP

  Polubienie


 36. CZY BĘDZIE PRZEŁOM W LECZENIU AMANTADYNĄ?
  7,581 views•Feb 4, 2021
  Telewizja wPolsce

  Gośćmi Doroty Łosiewicz są prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk, pulmonolog, Górnośląskie Centrum Medyczne i dr Włodzimierz Bodnar, pediatra, pulmonolog.

  beba mru
  W koncu cos drgnelo !!!! Lek pod nosem a szuka sie pod lasem !!!! Pani Doroto brawo !!! Pan Bodnar wspanialy lekarz !!!!

  Krzysztof Jankowski
  Brawo – dziękuję za trzymanie ręki na pulsie.

  Irena F
  Dr Bodnar wystarczająco przetestował Amantadynę…To nie jest nowy lek.

  Leszek
  Horban to sprzedajny chory człowiek szkodliwy dla Polski i Polaków/

  solaris362
  Jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze. Za tani lek, nie ma na czym zarobić.

  Polubienie

  • Jassm @Jassm
   A wyniki będą, jak się wszyscy zaszczepimy? Przecież to porażka, ta amantadyna powinna być dawno warunkowo dopuszczona bez żadnych badań. Nie ma się z czego cieszyć, zwłaszcza że tylu ludzi można było uratować stosując szybko amantadynę w pierwszej fazie choroby.

   Cez
   Horban widocznie nie chce utrącać ręki, która go żywi. Pfizer szczodrze sponsorowal jego „badania”

   Polak
   Wystarczy tylko sprawdzić powiązania pseudoprofesorków z firmami farmaceutycznymi i wszystko będzie jasne. Kasa musi się zgadzać. Ciemny lud ma chorować i kupować drogie leki.

   Widz
   Najprawdopodobniej panowie profesorowie chcieli podpiac sie pod osiagniecia lekarza i przejac inicjatywe by byc w swietle jupiterow. Oddzialywanie z gory jest konieczne.

   weź alca prim
   Dla SB, PO, gersdorf ściągano amantadynę z Niemiec ale Polaków nie wolno nią leczyć – o co chodzi, są równi i równiejsi, to samo ze szczepieniami poza kolejnością dla SB, TVN i osranych celebrytów

   https://wpolityce.pl/polityka/537914-bedzie-badanie-amantadyny-z-udzialem-doktora-bodnara

   Sprawiedliwości stało się zadość! Będzie badanie kliniczne amantadyny z udziałem doktora Bodnara!

   opublikowano: za 33 minuty


   Fot. PAP/Leszek Szymański

   Sprawiedliwości stało się zadość! Agencja Badań Medycznych udzieliła pozytywnej rekomendacji projektowi „Skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19”, projekt uzyskał pozytywną recenzję i został dopuszczony do finansowania. Taką informację dostali badacze. (…)

   Polubienie


 37. Dramat pacjentów! Chorzy na raka płuc muszą ustąpić miejsca „innym chorym”
  21,283 views•Mar 21, 2021
  Suwerenny PL

  Głos Społeczny
  Czemu nikt nie nazywa tego terroryzmem, przeciez to jest najbardziej adekwatne slowo do czynow tych ludobojcow

  Aldona Marasek
  Ks.prof. Tadeusz Guz: – Nie przejmujmy się zakazami rządu. A m e n.

  Iwona Lubańska
  To jest celowa robota, morderstwo Polaków!

  AD AD
  Art. 43. Konstytucji RP: Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu. CWP! Z Panem Bogiem

  https://kresy.pl/wydarzenia/szpitale-wstrzymuja-planowe-zabiegi-i-przyjecia-powod-brak-miejsc-dla-pacjentow-wymagajacych-pilnej-pomocy/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/dgp-w-2020-r-ubytek-naturalny-w-polsce-wyniosl-129-tys-osob-liczba-urodzen-najnizsza-od-lat/

  https://www.money.pl/gospodarka/polska-przeskoczyla-o-25-lat-do-przodu-w-liczbie-zgonow-6621870792412032a.html

  Polubienie

 38. @kamil
  Wszędzie spada, nie tylko w Polsce – niezależnie od obostrzeń.

  Paweł
  Gdyby przychodnie specjalistyczne i szpitale dla chorych były udostępnione byłoby o 100 tysięcy zgonów mniej…(Warto Rozmawiać odc.9)

  Steppenwolf
  Jak co roku z nadejściem wiosny kończą się sezonowe infekcje, a restrykcjami i blokadą szpitali zamordowaliście ponad 100 tys. Polaków! Nie przykryjecie tej zbrodni kłamstwami i tępą propagandą!

  @celnik
  Efekt terroru rządu PIS: najwyższa śmiertelność od czasu II wojny światowej. Białoruś, gdzie nie ma żadnych zakazów (poza zakazem krytyki Łukaszenki) ma najniższą śmiertelność od 29 lat. To są fakty. Propaganda rządowa ma Polaków za inteligentnych inaczej.

  i
  Maliszewski, ty myślisz, że po prostu robisz z siebe szmatę za pieniądze? Nie, ty mataczysz i próbujesz nieudolnie tuszować masowe morderstwa swoich mocodawców. Przyjdzie za to rachunek i do ciebie.

  Ferdynand
  Stan umysłu narodu pod wpływem psychopaty i jak się przed tym bronić świetnie oddaje ostatni reportaż p. Gadowskiego na youtubie. Tak, mamy w kraju psychopatów i to nie jednego.

  Pablito
  Inaczej. Można by było uratować 50000 istnień ludzkich gdyby nie brak leczenia, zamknięta służba zdr, i brak kontaktu z osobami zamkniętymi w szpitalach

  IIII
  Kolejna menda do wynajęcia za nic nie znaczące stanowisko. Ile osób umarło na Białorusi i dlaczego pomijasz 100.000 nie covidowych ofira waszego „rządu”, szmato?

  edek
  Tylko nie zmarłoby te ponad 100 tysięcy z powodu nieleczenia przez szpitale innych chorych.

  @witekgl
  Gdyby nie ograniczenia działalności służby zdrowia, zmarło by 100 000 ludzi mniej. Czy ICM UW w dalszym ciągu opiera się na danych gromadzonych przez maturzystę z Torunia?

  Baltazar.
  Bzdury piszecie. Obejrzyjcie film na Y, spowiedź ratownika albo warto rozmawiać z 12.04.21

  Paweł1982
  A ja na to, że w Teksasie czy na Florydzie nie ma obostrzeń i liczba zakażeń wcale nie rośnie i też spada.

  Jola
  Bzdury.. Brazylia i szwecja nie zrujnowała swojej gospodarki i dzieci chodzą do szkoły ludzie do pracy i zgony są na naszym poziomie stan Teksas otwiera gospodarkę a ci dalej oglupiają ludzi wirusem

  Tom
  Efektem PiSu jest wygenerowanie największego od II WŚ niżu demograficznego ilość Polaków w ciągu roku zmniejszyła się o 150tyś, jak się nie powstrzyma tych szaleńców to w tym roku będzie mniej 200tyś

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/547510-maliszewski-bez-restrykcji-zmarloby-50-tys-osob-wiecej

  Co na to przeciwnicy obostrzeń? Maliszewski: Spadki zakażeń zgodne z prognozą; Gdyby nie restrykcje, zmarłoby 50 tys. osób więcej

  opublikowano: godzinę temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA

  Spadki zakażeń są zgodne z prognozą ICM UW, przygotowaną przy założeniu wprowadzenia zasad bezpieczeństwa – poinformował w niedzielę szef Centrum Analiz Strategicznych, podsekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski. Według tych prognoz, gdyby nie restrykcje, zmarłoby 50 tys. osób więcej – dodał.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  -Optymistyczna prognoza epidemiczna! Dr Sutkowski: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/547413-dr-sutkowski-to-prawdopodobnie-poczatek-konca-iii-fali-c-19

  -Szczepienia przeciw Covid-19 coroczną rutyną? Szef Pfizera nie ma złudzeń: „Niezwykle ważne jest, aby…”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/547310-szczepienia-na-covid-19-coroczna-rutyna-pfizer-potwierdza

  Spadki zakażeń są zgodne z prognozą ICM UW, przygotowaną przy założeniu wprowadzenia zasad bezpieczeństwa (20 i 27 marca). Według tych prognoz, gdyby nie trudne społecznie restrykcje, byłoby dodatkowo 1 milion zakażeń i zmarłoby 50 tys. osób więcej

  — napisał w niedzielę na Twitterze Maliszewski.

  Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 12 tys. 153 kolejnych osób; zmarło 207 chorych z COVID-19. Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 2 mln 688 tys. 025 osób, z których 62 tys. 32 zmarły.

  To, jak rozwijać się może epidemia COVID-19 w Polsce, prognozuje Model Epidemiologiczny przygotowywany przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Na stronie https://covid-19.icm.edu.pl/ dostępne są m.in. wyniki symulacji modelu epidemiologicznego, który opisuje rozwój epidemii COVID-19 w Polsce i umożliwia przewidywanie potencjalnych ścieżek dalszego jej rozwoju, jak też badanie różnych scenariuszy i efektów kolejnych restrykcji.

  aw/PAP

  Polubienie

 39. https://www.minds.com/newsfeed/1230228232664391680

  hugotalks
  1d ago
  Death By Vaccine / Hugo Talks #lockdown

  Subscribe to Website – https://hugotalks.com
  Support me on PATREON – https://www.patreon.com/hugotalks
  TELEGRAM CHANNEL – https://t.me/hugotalks

  BSallergy@BSallergy
  Facile Book will kill this group, faster than a J & J jab, in the arm of a pensioner.

  BSallergy@BSallergy
  This is Jabocide. Sadly, you can see how far the brainwashing goes, when people reject Occam’s Razor and refuse to link sudden death and illness to recent „vaccination.” When it came to preventing even one possible Covid death, it was an „abundance of caution,” jabbed people, drop like flies and it’s „caution, to the wind.”

  Mongo451@mongo451
  Dreadful. As expected though, what could anyone who knows ANYTHING scientific about the risks of these mrna/dna ‚vaccines’ expect, seriously, anyone???

  JackPoet@jackpoet
  And you didn’t even mention all those FB WHO Covid Safe and Effective Ads in between…. Horrific! The murdering maniacs will be Safe with their immunity, immune to the consequences of this crime. And it is an Effective way to reduce population and do their Reset, -> Control, Alt Delete

  Polubienie


 40. Umarło 40 tys Polaków i winni mają być Polacy
  3,331 views•Apr 19, 2021
  Polska chata – Matka Kurka nadaje

  Krystyna Bień
  Moja nauczycielka, 77 lat, poszła do szpitala bo była niska hemoglobina, dwa tygodnie i nie ma jej.

  Sofia
  U nas podobnie, ale poszła do szpitala jakiś czas po wzięciu drugiego zastrzyku, bardzo cierpiała. Już ma wieczny odpoczynek+

  Alex Iksiński
  Szpitale to mordownie 💀💀💀

  kordelia kordelia
  Chwila prawdy nadeszla💣💣💣

  Cat Ballou
  Wiele osób po zaszczepeniu śmiercionką astra-zeneka nie rozpozna, że mają poszczepienną zakrzepicę. Wczoraj przyjechała do mnie koleżanka z mężem, która zaszczepiła się zeneką we wtorek.. Wychodząc z samochodu poczuła potworny ból w stopie. Trudno jej było dojść do ławki stojącej na podwórku. Stopa była lekko spuchnięta i cieplejsza niż druga. W nocy dostala temperatury 38 stopni. Dziś na moje telefoniczne naleganie zgłosiła się do lekarza, choć ból jej przeszedł. Jedynie kolor skóry był inny niebieskawo-żółty. Lekarz stwierdził zakrzepicę poszczepienną i wypisał receptę na 10 zastrzyków. Ewa nie przyjmowała wcześniej żadnych leków – zdrowa jak rydz była. Może tym tekstem uratuję komuś życie……

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.