581 JEŚLI POLSKA CHCE EKSHUMACJI, NIECH ROZMAWIA Z UKRAINĄ ZA POŚREDNICTWEM SAN ESCOBAR,.. tak radzi były wiceszef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej


PiS, folni ludziofie i inni przyjaciele UPAdliny,.. ale was te UPadlińce łojom z każdej strony… i to nawet bez łoju, aż wióry z was lecom i charczy i rzęzi, jak w tartaku!

No ale to było dla was taaakie trudne do przewidzenia, że musi stać się, jak właśnie zaczyna się dziać… Nikt przecież tego nie mógł wcześniej dostrzec… No tak, ale ja (i inni mi podobni) to pewno jesteśmy jakimiś dalekosiężnymi prorokami, nie tylko „ruskimi trollami”…

No chyba że to tylko jak zwykle „działania siły trzeciej”, która wszystkie swoje działania uzgadnia ze mną… No to kto teraz jest tą „trzecią siłą”, skoro Wjatrowycz to pierwszy banderowiec i zwalczacz Rosji? Czy chodzi o Kramka, czy jeszcze kogoś innego, no bo ja już się w tych waszych „tłumaczeniech” zdrowo pogubiłem…

Ale, ale… jakby co, to wy ciągle i nieustająco na kolanach, nic tylko folno ułauła, nieprawdaż? LOL…


Poznaniak74 @Poznaniak74:
Szydzą i plują na PiSiorów, a ci udają że to deszcz pada. Oby sie nie skończyło na tym że rozbestwione „chrumiaki” porwą i pobiją jakiegoś PiSiora który uda się do tego „chlewu” z kolejną „przyjacielską wizytą”…

Misza @Misza:
Jeśli Twój scenariusz by się ziścił, oficjalne oświadczenie ukraińskiego MSZ zamykałoby się w krótkim stwierdzeniu o rosyjskim sprawstwie i nieustaleniu winnych 🙂

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-publicysta-jesli-polska-chce-ekshumacji-rozmawia-ukraina-posrednictwem-san-escobar/

UKRAIŃSKI PUBLICYSTA: JEŚLI POLSKA CHCE EKSHUMACJI, NIECH ROZMAWIA Z UKRAINĄ ZA POŚREDNICTWEM SAN ESCOBAR

1 listopada 2017|7 komentarzy|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

Ołeksandr Zinczenko, publicysta, były wiceszef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej kpi z Polski przypominając wypowiedź Waszczykowskiego o San Escobar.

Ukraiński publicysta w opublikowanym w środę artykule na portalu istpravda.com.ua, atakuje Polskę i ministra Waszczykowskiego. W tekście zatytułowanym „Ukraińskie groby, polskie groby, zimna wojna i słońce San Escobar” Zinczenko wytyka stronie polskiej demontaż pomnika UPA w Hruszowicach.

Były wiceszef IPN wypomina, że Polska nigdy nie przepraszała za akty wandalizmu do jakich dochodziło w Polsce na Ukraińskich pomnikach. Stwierdza również, że w ostatnim czasie doszło do przynajmniej 15 tego typu zdarzeń i tylko kilku na Ukrainie, za co strona ukraińska zawsze przepraszała.

CZYTAJ TAKŻE: Szef Ukraińskiego IPN: To Polacy nie chcą rozwiązania sprawy polskich pochówków na Ukrainie

Zinczenko łączy pomnik UPA z Hruszowic z grobami, pomimo, że nie był on związany z żadnym pochówkiem i, jak wskazywały polskie władze, były monumentem ku czci Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jego zdemontowanie posłużyło stronie ukraińskiej jako pretekst do zakazania poszukiwania i upamiętniania polskich grobów na Ukrainie.

Odnosząc się do komunikatów, które wydawał ostatnio polski IPN, a także starań polskich władz o przeniesieniu wydawania zgód na ekshumacje i poszukiwania grobów Zinczenko pisze: A teraz o gorącym słońcu w San Escobar. Bardzo trudno jest brać na poważnie ton oświadczeń strony polskiej. Mam wielką nadzieję, że to mimo wszystko nie jest chamstwo i celowe kłamstwo, ale brak niezbędnych kompetencji i panujące w Polsce dyletanctwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceszef IPN: Nie ma szans na odbudowę pomnika UPA w Hruszowicach

Jako przykład „dyletanctwa” były wiceszef ukraińskiego IPN przywołuje wypowiedź polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który powiedział, że spotkał się ze swoim odpowiednikiem, ministrem Republiki San Escobar.

Idąc dalej tym tropem Zinczenko odnosząc się do propozycji polskich władz twierdzi: W związku z tym, że strona polska proponuje przenieść rozmowy na temat kluczowego zagadnienia stosunków polsko-ukraińskich na wyższy szczebel polityczny – to Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy powinno się zgodzić i przeprowadzić je za pośrednictwem Republiki San Escobar lub na jej neutralnym terytorium.

PATRZ WIĘCEJ: Dziedziczak: szef ukraińskiego IPN jest nacjonalistą w najgorszym, wulgarnym znaczeniu

Kresy.pl / istpravda.com.ua

gotan @gotan:
i mamy gotowy ,prześmiewczy art.hajdamaki z kijewa, który porównuje Waszczykowskiego do nieuka… i co tu więcej dodać.?! Pan min. Waszczykowski przy swoim płaszczeniu przed UPAdliną powinien raz jeszcze pojechać do tychże i ponownie zadeklarować przyznanie im dotacji w wysokości 1 miliarda zł… PiSowiaki napaskudziliście z tą UPAdliną do czapek i teraz nakładacie toto na głowę… durnie! Nikt nie będzie sie z wami liczył kiedy włazicie do… ! Nawet Azjaci.. z kijewa… Komedia !

tagore @tagore:
Prześmiewczo można powiedzieć ,że po sukcesie dyplomatycznym Polski polegającym na niedopuszczeniu do wyartykułowania wobec Ukrainy wspólnego stanowiska grupy Wyszehradzkiej w sprawie ustawy oświatowej .Ukraińska spółdzielnia oligarchów przechodzi do ofensywy propagandowej w walce o pozycję lidera w Europie Środkowej. Rząd PIS w sprawie polityki wobec Litwy, Białorusi, Ukrainy nie zasługuje na określenie Rząd „Ciemniaków” tylko zramolałych profesorów bo to oni kształtują tą politykę ,a Kaczafi na to pozwala. Niech żyje San Escobar i nasze pupcie wołowe.

zefir @zefir:
Nadzieja na brak niezbędnych kompetencji i panujące w Polsce dyletanctwo wśród rządzących oficjeli, miłośników banderlandu, jest prawdziwa. Na tym forum aż kwiczy o głupocie giedroyciowskich wielbicieli banderlandu, nie kłamstwo, nie chamstwo, lecz prawda żywa

ProPatria @ProPatria:
Tak się kończy pertraktowanie i płaszczenie przed stepową dziczą. A zaznaczam butne rezuny reprezentują kraik kompletnie skorumpowany, zbankrutowany, swoisty żart historii na mapie Europy. Jak się wzmocnią, do czego usilnie dążą wszystkie dotychczasowe polskojęzyczne (nie)rządy będziemy mięli poważne kłopoty.

Kojoto @Kojoto:
Kurwaiński prymityw nie widzi tego, że pro-banderowski zaRząd w Polsce robi wszystko, żeby quazi-nazistowska Ukradlina miała się jak najlepiej. Jeszcze sra na rękę, która go karmi… nawet zabawne, że wytykają głupotę PiSowskiemu „Petru”, a sami mają jeszcze głupszych „polityków” i to wszystkich. Ich „klasa polityczna” utrzymuje się wyłącznie dzięki obcej interwencji – reprezentuje tylko korupcję do kwadratu i warcholstwo do n-tej potęgi…

…..


Witold Waszczykowski. Źr. UNIAN

zefir @zefir:
Niby rozsądne słowa Waszczyka to nie z przekonania, lecz z racji obelgi, afrontu San Escobar, którego doznał. W nim Waszczykowskim, jak w innych giedroyciowskich pis-dzielcach rusofobia jest tak silna, że nie zejdą z banderowskich barykad. Dalej będą działać na rzecz umocnienia V-tej bandero-kolumny w Polsce, emeryturki upadlińcom kosztem Polaków fundować, zbiorniki gazu banderlandu zapełniać, kundlić, lizać, banderów całować. Po co to gołosłowie i brednie o procedurach, które nie dopuszczą do nie wiadomo czego, gdy nie ma się nawet elementarnego ustawowego narzędzia zakazu szerzenia banderowskiej propagandy w Polsce?

banderacwel @banderacwel:
PISbandera nic nie zrobicie dalej obrabiajcie pałki trzodzie banderowskiej

https://kresy.pl/wydarzenia/waszczykowski-ludzie-ktorzy-ostentacyjnie-zakladaja-mundury-ss-galizien-polski-wjada/

WASZCZYKOWSKI: LUDZIE, KTÓRZY OSTENTACYJNIE ZAKŁADAJĄ MUNDURY SS GALIZIEN DO POLSKI NIE WJADĄ

2 listopada 2017|7 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

W czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział, że zostaną uruchomione procedury które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski.

Szef MSZ zapowiedział w TVP1, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

Pytany o relacje Polski z Ukrainą, podkreślił, że oba te kraje „mają inną koncepcję pojednania”. „My mamy świadomość, jak ważna jest dla nas Ukraina ze względów geopolitycznych (…), ale Ukraińcy, wiedząc o tym znaczeniu swojego państwa dla naszego bezpieczeństwa uważają, że w takim razie kwestie, jakie nas dzielą, szczególnie historyczne, powinny zejść na drugi, trzeci plan” – zauważył Waszczykowski.

Waszczykowski powiedział, że będą uruchomione procedury, „które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą”.

„Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynuowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje” – dodał.

Kresy.pl / PAP

Kojoto @Kojoto:
Waszczykowski się będzie zastanawiał… a tymczasem ukradlińcy wydadzą sankcje i zakaz na cały „polski” zaRząd i prezia Maliniaka. I nazwą to symetryczną reakcją na buńczuczne groźby z „san escobaru”. Władająca UPAdliną dzicz rozumie tylko zamordyzm. Polska powinna pomóz Rusinom reaktywować Ruś Kijowską i puścić w niebyt banderowski terror.

Poznaniak74 @Poznaniak74:
Prosta sprawa „panie” dyplomatoł z San Escobar by sprawdzić prawdziwość twoich intencji. Proszę przedstawić wniosek o PENALIZACJĘ ZACHWALANIA WSZELKICH TREŚCI BANDEROWSKICH, ewentualnie poprzeć ten złożony przez KUKIZ’15.

ProPatria @ProPatria:
Zgodnie z tym rozumowaniem ci, którzy nazistowskich mundurów nie zakładają, lecz notorycznie wyniszczają nasz kraj i Naród będą chętnie przyjmowani. Jak więc dziadzio się ustosunkuje do swojej bezgranicznej miłości, oddania i za wszelką cenę wspierania morderców naszych dzieci, którą wyraził parę dni temu na łamach Rzeczpospolitej ?? Zabolało wytknięcie wyimaginowanego San Escobar przez butnych rezunów ?? Za dużo dziadzio wypowiada pustych słów, nie mających pokrycia w rzeczywistych działaniach. Pomioty banderowskie to wiedzą i jawnie, bez ogródek upokarzają nasz kraj. Fakt pomiatania dziadziem mnie nie dziwi (a nawet nie obchodzi), gdyż na to W PEŁNI zasłużył swoją służalczością wobec upaińców (polityką tego nazwać nie można). Teraz dopiero zacznie się nagonka na dziadzia: stepowa dzicz nie zwleka z reakcją, atakuje natychmiast, brutalnie nazywa rzeczy po imieniu. Dziadzio natomiast mówi coś o banie dla osób noszących mundury SS, bezpłciowo obchodzi temat, nie atakuje frontalnie WSZYSTKICH działających na szkodę państwa polskiego i Narodu. Za to zapłaci: banderowcy rzucą się na niego i brutalnie rozszarpią.

franciszekk @franciszekk:
Aaaa… to ci dopierrr..o ? To gra PiS-iorków i wykorzystanie zdrowego myślenia Polaków by poprawić sobie słupek sondażowni?

bob @bob:
ha ha ha a jak chce wituś to sprawdzać czy ktoś mundur ss nosił skrajnie antypolskie poglądy ma wioskowy historyk wiatrowycz czekam na zakaz wjazdu do Polski dla niego

…..


autor: TVP1

julek
Waszczykowski, nie rób z tata wariata, co to znaczy skrajnie antypolskie stanowisko? Nie wystarczy antypolskie, skrajny cymbale?!

Absurdus
Szef UIPN W. Wjatrowycz w mediach społecznościowych ostentacyjnie posługuje się symboliką OUN-UPA, członków SS-Galizien nazywa ofiarami wojny. Regularnie bywa w Polsce, czy jego również obejmie zakaz?

finka
A jak nie skrajne tylko antypolskie to będzie ok. Żenada, ten człowiek podobnie jak min. Radziwiłł to porażka rządu i działanie przeciwko Polakom.

genialny Waszczykowski
Najprawdopodobniej będzie trzeba przejść przez bramkę, która wykrywa antypolskie nastawienie.

moon
Waszczykowski najgorszy minister spraw zagranicznych. Polityka PiS, pod zarzadem amerykanskich gorali, podmienia nam populacje, mamy tak jak w europie najazd banderyzmu. Obudzcie sie Polacy

Prawidlowo
Z tego rozumiem, ze ponad polowa Ukraińców nie wjedzie do Polski.

https://wpolityce.pl/polityka/365140-polskie-msz-reaguje-na-pogarszajace-sie-relacje-z-ukraina-waszczykowski-osoby-o-skrajnie-antypolskim-stanowisku-nie-wjada-do-polski

Polskie MSZ reaguje na pogarszające się relacje z Ukrainą. Waszczykowski: Osoby o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski

opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 2 godziny temu

Potrzeba szerszej rozmowy o relacjach polsko-ukraińskich, szczególnie w kwestii historii. (…) Nie godzimy się na agresję wobec Ukrainy, ale w relacjach dwustronnych będziemy stosować symetrię

—podkreślił Witold Waszczykowski, który był gościem „Kwadransa politycznego” w TVP1.

Uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski

—powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, zapytany o relacje polsko-ukraińskie.

Szef MSZ powiedział też w TVP1, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

Witold Waszczykowski, pytany o relacje Polski z Ukrainą, podkreślił, że oba te kraje „mają inną koncepcję pojednania”.

My mamy świadomość, jak ważna jest dla nas Ukraina ze względów geopolitycznych (…), ale Ukraińcy, wiedząc o tym znaczeniu swojego państwa dla naszego bezpieczeństwa uważają, że w takim razie kwestie, jakie nas dzielą, szczególnie historyczne, powinny zejść na drugi, trzeci plan

—powiedział.

W tej chwili uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą

—oświadczył szef MSZ.

Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje

—dodał.

Zapytany, czy w obecnej sytuacji wizyta jego lub prezydenta na Ukrainie powinna dojść do skutku, powiedział:

Jeżli moja dojdzie do skutku, to będzie to wizyta czysto robocza i będzie to inspekcja naszego konsulatu miejsc związanych z Polską; spotkanie z Polonią, na pewno nie wizyta polityczna, natomiast będę sie zastanawiał, czy rekomendować prezydentowi polskiemu wizytę na Ukrainie w tej chwili.

Waszczykowski odnosząc się do ostatniej wizyty wicepremier Piotra Glińskiego na Ukrainie, powiedział:

Ta wizyta była źle potraktowana przez stronę ukraińską. Na forach międzynarodowych Polska broni suwerenności Ukrainy i nie ma bardziej zaangażowanego w tę sprawę kraju niż Polska. Nie zgodzimy się na aneksję Krymu, ale w relacjach dwustronnych będziemy rozliczać Ukrainę.

Minister Waszczykowski odniósł się również do doniesień medialnych o tym, że na miejscu katastrofy smoleńskiej ma dojść do prac budowalnych.

Niestety, nie dostaliśmy szczegółowej informacji w tej kwestii. Otrzymujemy tylko oględne informacje, że te prace nie zakłócą nam dostępu do tego miejsca. My uważamy, że to może być trwałe uniemożliwienie dojścia do tego miejsca, również do postawienia tam pomnika. Wierzę, że taki pomnik tam powstanie, bo nic nie trwa wiecznie, również rosyjska władza

—zaznaczył.

Na koniec szef MSZ ocenił polską politykę zagraniczną w strefie europejskiej.

Po raz pierwszy od dwudziestu kilku lat, jasno zdefiniowaliśmy polskie interesy. Przez lata dominował pogląd, że należy po prostu „być”. Unia Europejska nie jest klubem altruistów, trzeba zabiegać o swoje interesy. (…) Jesteśmy dużym krajem, który ma prawo decydować o Europie i realizować własne interesy

—podkreślił.

kk/TVP1

Narodowy Front Polski
Dopóki Kosowo nie wróci w ręce Serbòw to nie skrytykuję aneksu Krymu przez Rosję. Przestanę popierać wcielenie Krymu do Rosji gdy Zachód odda świętą ziemię serbska w ręce Serbòw.

M
PAD zabierz wreszcie głos w sprawie asesorów. Dlaczego milczysz? Taki byłeś chojrak jak wetowałeś ustawy. CZEKAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

byly wyborca pis
Nawilżajcie jeszcze bardziej Ukraińcom. Pożyczki, stypendia. Róbcie tak dalej. W zamian wychwalanie banderowców, zakaz importu mięsa, miliony Ukraińców zaniżających wynagrodzenia w Polsce.

Pawel
USA sprzedały Ukrów Rosji za poparcie przeciw KoreiPln. To koniec . Dla pozorów będzie nagonka mediów ale Nato nie zareaguje w sprawie Krymu

TO-YA
Chciałoby się powiedzieć — nareszcie.

Mario
Zezwolenia na prace dla ukraińców max. na 6 m-cy. Zakaz osiedlania się całymi rodzinami. 500+ nie dla ukraińców. Max czas pobytu na terenie Polski 6 m-cy na 12 m-cy.

super
Niech Ukrainą zajmie się Putin. Rząd Ukrainy nie potrafi docenić faktu, że Polska tak mocno zaangażowała się po ich stronie. Ukraina działa na szkodę Polski i Polaków. Należy wprowadzić wizy dla Ukraińców, zlikwidować ruch przygraniczny i traktować Ukrainę jako mało przyjazne a wręcz wrogie nam państwo

leila
Oni juz są w Polsce i podejrzewam, że wczesniej, czy później zaczna sie zmasowane napady, które będą odpowiedzią na ich prowokacje, że niby Polacy na nich napadają. Oni, zamiast muzułmanów.

[]
Po polskich ulicach spacerują parki Arabów o złym wejrzeniu i grupy wiecznie niedomytych ponurych Ukraińców. Ale Waszczykowski / Błaszczak w kółko o bezpiecznej Polsce…

Fon
No i bedzie samotna wyspa jak zapowiedzial Ludzki Pan , Rosja Ukraina Niemcy ,mamy samych przyjaznych sasiadow . A na koncu placz i zgrzytanie zebow zostanie .

Waszczykowski do dymisji
Ukraińscy bandyci grasują na polskich ulicach – mieszkańcom eksmitowanym z mieszkań w W-wie obiecują Wołyń, zakładają tu fundacje i nawołują do przewrotu, zaniżają pensje, nie płacą podatków.

werdung
Wszystkim Ukraińcom widzianym na marszach upa wydać zakaz wjazdu do Polski i szybko doszłoby do normalizacji

Jowita
przede wszystkim zdymisjonować ambasadora Piekło. jego uległość wobec strony ukraińskiej jest uwłaczająca.

xbo
http://spiritolibero.neon24.pl/post/140849,ukraina-panstwo-ktore-nigdy-nie-istnialo

propganda
Jego wystąpienie to tylko propaganda. To nie wytyczne dla resortu. Będzie jak było. Ludzie zasną.

soda
Zachowanie Ukrainy wymaga, aby rząd polski zdecydowanie ostro zareagował. Nie można pozwolić na to, żeby państwo z dna cywilizacyjnego, tresowało nas i gryzło po rękach, po tym jak zeżre to co na ręce!!

TRP
Należy wstrzymać wszelkie kontakty z Ukrainą, nie tylko prezydenta ale i innych osób.

UPA=NSDAAP=KPZR !!!
Kiedy polscy politycy zrozumieją, że UPAińcy MAJĄ TAKĄ SAMĄ MENTALNOŚĆ JAK KACAPY i każde ustępstwo Polski jest traktowane jako oznaka słabości, a o oni rozumieją i szanują tylko język siły ?!!!

stanisław
czas na przestanie okradania polskiego narodu i państwa przez kolejne rządy obdarowujące miliardami zwyrodnialców ukraińskich i czas odebrać nasze polskie ziemie okupowane przez bandrowców

bezwstydne wlazenie bez mydla!
jak jest z nauczaniem j.polskiego w szkolach na UA? Znow oszulaliscie Narod! Orban bedzie blokowal UAw eu!- bo ci nie zgadzaja sie by dla 140 tys Hu na Ua byl w szkolach jezyk wegierski!Za ZSRR byl!

Rotmistrz Pilecki
A co z tymi, co juz wjechali do Polski, jest ich duzo i okazuja wrogosc do Polakow w urzadzanych (z zezwoleniem wladz samorzadowych) demonstracjach.

tak nie moze dalej byc!
UA dyskryminuje jawnie Polakow tam zamieszkujacych od stuleci. Prawd.nie beda mieli wszkolach j. pols. Tak zle nie bylo nigdy! To gwalcenie praw eu!Pl Rzad=strus -glowa w piach iwypiecie sie na Narod!

Pl =macocha dla Polakow!
Na nieludzkim wschodzie jest ok 3mlny Pl! zapomnianych i przesladowanych! Dla tych nie ma miejsca wPL! Im bylo wydacPl paszp+ Ulg, 500+ i moglibysmy wreszcie razem budowac silna Ojczyzne! = Zdrajcy!

…..


źr. Polska Wielki Projekt

Kojoto @Kojoto:
o…! jakie PiSiory są spostrzegawcze! Dostrzegają ewolucję 🙂

ProPatria @ProPatria:
Percepcja elyt rządzących jest niesamowita: pomioty banderowskie od lat wyniszczają nasz kraj, w upokarzaniu pisiorów przekraczają wszelkie granice, a oni dopiero teraz dostrzegają negatywną ewolucję polityki kraiku-bankruta względem Polski !! Ogromny elektorat pisiory i tak już utraciliście w wyniku kretynizmu politycznego (żeby zmienili politykę względem upainki i żmudzi o 180 stopni i tak na nich NIGDY nie zagłosuję, dali przedsmak jak szkodliwą dla kraju działalność uprawiają), lecz tu chodzi o dobro Ojczyzny, bierzcie przykład z Węgrów. Oni nauczyli motłoch stepowy, że za słowami idą czyny. Pada hasło: „Powstrzymamy dzicz” i powstrzymują na wszystkich możliwych płaszczyznach, bezwzględnie wymuszając szacunek na butnym rezunie. Jeżeli słowa są tylko pustymi deklaracjami, gdyż banderowiec obraził dziadzia-doopowłaza przytaczając jego imbecylizm o San Escobar, to dzicz stepowa zmiażdży was swoją bezpardonową agresją, bezkompromisowością, otwartym nazywaniem rzeczy po imieniu. Uważajcie co mówicie pisiorki – wczorajsi dozgonni „przyjaciele” siekiernicy szybko was sprawdzą..

Laszka @U.D:
@ProPatria A do tego należy jeszcze dodać jakie ustawy dotyczące szczepień PIS chce wprowadzić. Totalna inwigilacja dzieci w szkołach i obowiązkowe szczepienia dorosłych. Projekty czekają na zatwierdzenie. Radziwiłł okazał sie godny swoich przodków z „Potopu”, musiał dobrze od firm farmaceutycznych dostać, żeby doprowadzać do zniszczenia resztek zdrowia w Polakach.

Gaetano @Gaetano:
Kolejny giedroyciowiec dusi się w oparach absurdu. Od pewnego czasu usiłują stworzyć wrażenie jakiegoś frontu. Co wy, durnie, dostrzegacie? Nawet banderowskiego łajna na plecach nie dostrzegacie. Ten nie zobaczyłby nawet, gdyby założył 3x większe patrzałki.

gotan @gotan:
Panie Szczerski …. wszyscy od maliniaka mają podobny refleks jak ci z rządu… refleks fantastyczny…pogratulować ! To o czym teraz zaczynają pisać oficjalne portale ,to od paru lat piszą zwykli użytkownicy robiący komentarze .W tym Kresowianie..Jak to mówią „ślepy namacał to kilka lat wstecz”…Głupi bałwan mówi o negatywnej ewolucji….Durniu przestań się jąkać i seplenić….Może wówczas zreflektujesz się co to UPAdlina?!

jaro7 @jaro7:
Ja już od dwóch lat o tym piszę a kolejny pisior dopiero teraz się obudził.Dlatego im nie wierzę.Robią to pod publiczkę,a nadal będą wspierać banderoland.Szczerski najpierw to się pozbądź doradcy żurawskiego vel grajewskiego czołowego banderofila.Potem trzeba przystąpić do CZYNÓW a nie tylko gadania.Tych którzy wspierają banderyzm jest już na upainie 49% (było 20%),nie wpuścicie ich? hahaha.Taki Sadowy,Szeremeta to nawet do granicy nie powinni się zbliżać o kreaturze której rękę podawaliście czyli Wiatrowyczu nawet nie mówiąc.NIC sie nie zmieni dalej będziecie im w 4 litery wchodzić bo nie wiecie co to honor,polska racja stanu,patriotyzm.I takie nagłe obudzenie się tych którzy do tej pory bezwarunkowo wspierali bandero-faszyzm jest fałszywe.

https://kresy.pl/wydarzenia/szczerski-dostrzegamy-negatywna-ewolucje-polityki-ukrainy-wzgledem-polski/

SZCZERSKI: DOSTRZEGAMY NEGATYWNĄ EWOLUCJĘ POLITYKI UKRAINY WZGLĘDEM POLSKI

2 listopada 2017|6 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odniósł się do słów szefa MSZ. Zaznaczył, że przed planowaną na grudzień wizytą Andrzeja Dudy odbędą się konsultacje z rządem. „Dostrzegamy negatywną ewolucję polityki historycznej i tożsamościowej Ukrainy wobec Polski”.

Jak informowaliśmy, w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział, że zostaną uruchomione procedury które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Przy okazji zapowiedział, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

Przeczytaj: Waszczykowski: Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą

Do wypowiedzi szefa MSZ odniósł się Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

– Wizyta w Charkowie znajduje się w planach kalendarzowych prezydenta na grudzień tego roku – powiedział Szczerski w rozmowie z PAP. Dodał, że przed decyzją o wizycie odbędą się konsultacje z rządem.  Prezydent oczekuje, że wówczas MSZ przekaże mu swoje uwagi.

Wizyta prezydenta Dudy miałaby mieć charakter roboczy, w celu przeprowadzenia na miejscu rozmów z władzami Ukrainy oraz przedstawicielami OBWE w kontekście objęcia przez Polskę niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W opinii Szczerskiego, jest to ważny geopolityczny interes Polski. Jednocześnie podkreślił, że „relacje polsko-ukraińskie mają charakter złożony i nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii bezpieczeństwa”. Przyznał też, że KPRP dostrzega „negatywną ewolucję” ukraińskiej polityki, w tym względem Polski:

– Dostrzegamy negatywną ewolucję polityki historycznej i tożsamościowej Ukrainy wobec Polski oraz jej pogarszające się relacje ze środkowoeuropejskimi sąsiadami. Fakty te prezydent bierze pod uwagę przy ocenie perspektyw stosunków polsko-ukraińskich.

Przeczytaj: Poroszenko: wyczyny UPA na zawsze będą przykładem dla Ukraińców

Szczerski dodał, że prezydent w swoich decyzjach o polityce międzynarodowej „jak zawsze (…) będzie kierował się polskim interesem narodowym i wynikającą z niego wieloaspektową oceną działań naszych partnerów”.

Kilka dni temu Duda uzgodnił z premier Beatą Szydło, że odbędą się konsultacje z  przedstawicielami rządu ws. wizyty na Ukrainie. Prezydent chciałby oddać hołd pomordowanym Polakom z obozu w Starobielsku. Ich groby znajdują się na cmentarzu w Charkowie.

Waszczykowski powiedział wcześniej, że będą uruchomione procedury, „które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą”.

– Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynuowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje – dodał szef polskiej dyplomacji. Dopytywany, czy ma na myśli np. szefa Ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza, nie chciał jednak wymieniać żadnych nazwisk.

Przeczytaj: Duda obok zbrodniarza z UPA na fotomontażu szefa ukraińskiego IPN [+FOTO]

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

 

 

9 thoughts on “581 JEŚLI POLSKA CHCE EKSHUMACJI, NIECH ROZMAWIA Z UKRAINĄ ZA POŚREDNICTWEM SAN ESCOBAR,.. tak radzi były wiceszef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej

 1. roman84 @roman84:
  w samo sedno

  https://kresy.pl/wydarzenia/michalkiewicz-stosunkach-ukraina-polska-bije-rekordy-kuestwa/


  Stanisław Michalkiewicz, foto: wikimedia.org

  MICHALKIEWICZ: W STOSUNKACH Z UKRAINĄ POLSKA BIJE REKORDY KU*ESTWA

  2 listopada 2017|3 komentarze|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie w ostrych słowach krytykuje politykę wobec Ukrainy prowadzone przez rządy w Polsce.

  Michalkiewicz ostro krytykuje postępowanie rządów, tak Prawa i Sprawiedliwości, jak i wcześniejszych wobec Ukrainy. Jego zdaniem postępowanie rządów w Warszawie, nie zasługuje nawet na nazwanie go polityką. Bo polityka powinna mieć jakiś cel, tymczasem postępowanie to polega na żyrowaniu w ciemno wszystkiego, na co tylko wpadnie rząd w Kijowie. To jest ku*ewstwo, a nie polityka

  Zdaniem publicysty przynosi to rezultaty opłakane, bo cwane ukraińskie rezuny znakomicie opanowały sztukę obcinania kuponów od prezentowania Ukrainy jako państwa specjalnej troski, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, podobnie jak szurniętemu dziecku, bo nie wiadomo, czy nie zrobi albo sobie, albo komuś czegoś okropnego.

  ZOBACZ TAKŻE: Prorządowy portal wzywa do rewizji polityki wobec Ukrainy

  Michalkiewicz podkreśla, że tego typu działania są prowadzone niezależnie od rządzącej opcji politycznej. Przypomina, że np Anna Applebaum wypisuje dyrdymały, że nacjonalizm ukraiński trzeba „tolerować”, jako istotny składnik tamtejszej tożsamości.

  Według publicysty, gdyby ktoś w Polsce naprawdę uprawiał politykę zagraniczną, to jeszcze przed tzw. pomarańczową rewolucją polski urzędnik powinien pojechać do Departamentu Stanu i powiedzieć, że Polska zrobi wszystko co trzeba, by pomarańczowa rewolucja się udała – ale pod jednym warunkiem – że jej siłą napędową nie będą banderowcy.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: KOD zaniepokojony „agresją wobec Ukraińców”

  Ponieważ tak się nie stało, to zdaniem Michalkiewicza konsekwencje ponosi oczywiście nasz nieszczęśliwy kraj, któremu Nasi Sojusznicy wyznaczyli rolę czegoś w rodzaju pogotowia seksualnego dla Ukrainy – jak tylko któryś z tamtejszych grandziarzy kiwnie palcem, to nasi Umiłowani Przywódcy od razu mu się nadstawiają i to ponad podziałami – zarówno płomienni dzierżawcy monopolu na patriotyzm, jak i przedstawiciele obozu zdrady i zaprzaństwa.

  Kresy.pl / magnapolonia.org

  Polubienie

 2. Gaetano @Gaetano:
  Ukry realizują, gdzie tylko mogą, swój dekalog.

  Kas @Kas:
  Brawo Serbowie!

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/wladze-serbii-ostro-skrytykowaly-ambasadora-ukrainy/


  youtube.com

  WŁADZE SERBII OSTRO SKRYTYKOWAŁY AMBASADORA UKRAINY

  2 listopada 2017|2 komentarze|w Europa Południowa, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Serbii zareagowało na wywiad ambasadora Ukrainy, który oskarżył Serbię o destabilizowanie Europy na potrzeby polityki Rosji.

  Ambasador Ukrainy w Belgradzie, Ołeksandr Aleksandrowicz udzielił wywiadu liberalnemu, amerykańskiemu portalowi Balkan Insight. W wywiadzie tym stwierdził, że Rosja „wykorzystuje Serbię” do „destabilizowania” kontynentu. Aleksandrowicz zaznaczył, że „Putin nie dba o Serbię” ale „wykorzystuje Serbię jako instrument niszczenia Europy”.

  Według ukraińskiego ambasadora – „Rosja wykorzystuje czynnik serbski do destabilizacji Macedonii. Rosja odgrywa aktywną rolę w przeciwstawianiu kosowskich Serbów kosowskim Albańczykom. Rosja wysłała samoloty Serbii by wzbudzić napięcia z Chorwacją”. Aleksandrowicz twierdził, że to właśnie Rosja „ośmiela serbski separatyzm w Republice Serbskiej by zdestabilizować Bośnię i Hercegowinę”, w ten sposób tłumacząc występujący od początku istnienia BiH konflikty między zamieszkującymi je różnymi grupami narodowymi.

  Oskarżył też rząd w Belgradzie to, że robi niewiele by powstrzymać dopływ serbskich ochotników do oddziałów donbaskich separatystów. Liczbę tych ochotników Aleksandrowicz oszacował na 300, uznając, że „Rosja szkoli serbskich najemników do zabijania Ukraińców”. „Pozwalacie Rosji używać was jako narzędzia do niszczenia Europy” – stwierdził ponownie Aleksandrowicz.

  Na wywiad ostro zareagowało serbskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Sekretarz stanu w tym ministerstwie, Iwica Toncew komentował: „Fakt, że Serbia utrzymuje wyważoną, prawidłową i spójną politykę zagraniczną najwyraźniej nie wszystkim pasuje i skłania niektórych ambasadorów do bardzo niedyplomatycznego zachowania”. W wywiadzie dla państwowej agencji informacyjnej Tanjug Toncew stwierdził, że choć ambasador powinien „robić wszystko dla polepszenia relacji dwustronnych”, ambasador Ukrainy nakierowuje swoje działania na „zakłócenie relacji Serbii z Federacją Rosyjską”.

  Toncew zaapelował do ukraińskiego rządu i Ministerstwa Spraw Zagranicznych by uświadomiły swojemu ambasadorowi „niedopuszczalne zachowanie, tak abyśmy nie byli zmuszeni podejmować zwyczajowych w takich przypadkach, kroków”.

  balkaninsight.com/svoboda.org/kresy.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-serbii-nikt-nas-zmusi-wybierania-miedzy-zachodem-a-rosja/


  konsulat-serbia.pl

  SZEF MSZ SERBII: NIKT NAS NIE ZMUSI DO WYBIERANIA MIĘDZY ZACHODEM A ROSJĄ

  3 listopada 2017|0 Komentarze|w Ameryka, Europa Zachodnia, polityka, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  „Serbia chce utrzymać delikatną równowagę w stosunkach z Rosją i Zachodem” – powiedział w czwartek szef dyplomacji Ivica Daczić.

  Daczić odniósł się do niedawnych słów zastępcy szefa wydziału ds. europejskich i eurazjatyckich w Departamencie Stanu USA Hoyt Brian Yee, który powiedział 23 października podczas wizyty w Belgradzie, że kraje, które chcą wejść do Unii Europejskiej, „muszą bardzo wyraźnie zademonstrować to pragnienie”.

  „Nie można siedzieć na dwóch krzesłach równocześnie. Kraje muszą wybrać, jaką pójść drogą; bez względu na to, jak może to być trudne, ten kraj musi dokonać swych strategicznych wyborów, które muszą być częścią oficjalnej polityki” – powiedział amerykański dyplomata.

  Szef serbskiego MSZ powiedział agenci Reutera, że „Nie chcemy, aby ktoś wyciągał nam nasze własne krzesło (…) ważne jest mieć świadomość, co leży w naszym najlepszym interesie”. Daczić stwierdził, że Belgrad chce utrzymać równowagę w stosunkach z Zachodem, Rosją i Chinami. Daczić porównał sprzeciw Serbii wobec niepodległości Kosowa do kryzysu wokół Katalonii.”Jeśli Hiszpania może walczyć o swoją koncepcję Katalonii, to my, Serbowie, możemy walczyć o nasz kraj” – podkreślił.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władze Serbii ostro skrytykowały ambasadora Ukrainy

  Jak podkreślił Daczić, Serbia traktuje Kosowo jako swoją historyczną kolebkę, a rząd w Prisztinie powinien dążyć do rozwiązania korzystnego dla wszystkich i „międzynarodowej konferencji”, która zapobiegałaby przyszłym wojnom „na sto lat”. To „byłoby to jedyne możliwe, realistyczne i trwałe rozwiązanie problemu” – stwierdził Daczić.

  Kresy.pl / PAP / Reuters

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/surowe-wyroki-dla-albanskich-separatystow-macedonii/

  Polubienie

 3. franciszekk @franciszekk:
  Wydaje mi się, ze te całe tzw. „zamieszanie” – incydent z Ukrainą, jest klasycznym przykładem zderzenia się dwóch CYWILIZACJI! Do tego wcześniej czy później i tak by doszło! Czy ktoś z Was zna polskiego uczonego – profesora Feliksa Konecznego i jego opracowanie dot. klasyfikacji cywilizacji ludzkiej! Kto zna cechy cywilizacji turańskiej? Jakie społeczeństwo do tej cywilizacji przypasowalibyście? Rosjan, Ukraińców ….. ? U nas nie brak PO+spolitych głuPOli – zwolenników chorej tzw. teorii Jerzego Giedroyca, płatnych zdrajców i kolaborantów, którzy głoszą propagandę tzw. „bratania” się ze społecznościami należącymi do obcych – wrogich Polakom cywilizacji!

  https://kresy.pl/wydarzenia/ziemkiewicz-dla-nas-ukraina-partnerem-a-dla-ukrainy-polska-frajerem/


  Rafał Ziemkiewicz. Fot. Kresy.pl

  ZIEMKIEWICZ: DLA NAS UKRAINA JEST PARTNEREM, A DLA UKRAINY POLSKA JEST FRAJEREM

  2 listopada 2017|1 Komentarz|w kresy, polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Publicysta Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z portalem wsensie.pl wskazuje, że założenia polskiej polityki wobec Ukrainy są błędne.

  Zdaniem Ziemkiewicza ulegamy błędnemu złudzeniu, że Europa patrzy na to jak układają się relacje naszego kraju z Ukrainą, przez co są one ważne. Publicysta tłumaczy, że jest to błąd. Jego zdaniem Niemcy wspierają Ukrainę jedynie na zasadzie „jeża w gaciach”, kraju który ma przysporzyć problemów i osłabić Rosję i Polskę, co jest zgodne z niemiecką geopolityką.

  Ziemkiewicz uważa, że najwyższy czas, aby gruntownie zrewidować polską politykę wschodnią. Zdaniem publicysty musi mieć ona realistyczne założenia. Przyznaje, że Rosja putinowska nie będzie polskim przyjacielem, ale możemy na tym mniej tracić, nie robiąc Moskwie na złość wspierający wszelkie antyrosyjskie ruchy.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rafał Ziemkiewicz: Polakom bardziej zależy na Ukrainie, niż samym Ukraińcom

  Odnosząc się bezpośrednio do kwestii ukraińskiej Ziemkiewicz stwierdza: dla nas Ukraina jest partnerem, a dla Ukrainy Polska jest frajerem. Jeżeli Polska daje i nic za to nie wymaga, to głupi by nie wziął w tej sytuacji. Publicysta przypomina, że polityka polega na stawianiu jasnych warunków wsparcia innego kraju. Zdaniem Ziemkiewicza Polska ma realny potencjał by przeprowadzić swoje postulaty polityczne wobec Ukrainy, ale jest porażona swego rodzaju polityczną poprawnością, wiedzioną z Giedroycia i śp. Lecha Kaczyńskiego, że wszyscy zagrożeni przez rosyjski imperializm będą się lubić i wspierać.

  Publicysta tłumaczy, że ani Ukraina, ani Białoruś, ani Litwa nie kierują się tym wydumanym przez nas wspólnym interesem walki z Rosją, bo oni wcale nie chcą walczyć z Rosją. Oni [Ukraińcy – red.] owszem mają problemy w Donbasie, wierchuszka ukraińska cały czas jest uzależniona […] od interesów z Rosją.

  ZOBACZ TAKŻE: Ziemkiewicz dla Kresów.pl: cztery grzechy polityki zagranicznej II RP. Czy wyciągnęliśmy wnioski z Września’39?

  Ziemkiewicz nazywa ostatnie wypowiedzi ministra Waszczykowskiego na temat niewpuszczania do Polski jawnie antypolskich Ukraińców ratowaniem twarzy i jego zdaniem to się nie uda. Dodaje, że jest to tylko gest skierowany pod tą część opinii publicznej, która ma dość polityki „głaskania” Ukraińców. Według publicysty są to działania spóźnione o wiele lat.

  Redaktor podkreśla, że Polska powinna uderzyć pięścią w stół i pokazać Ukraińcom działaniami o wymiarze gospodarczym, które ich zabolą, że nie mają do czynienia z frajerami do których się przyzwyczaili.

  Ziemkiewicz podkreśla, że Ukraina nie jest państwem, wbrew polskiemu postrzeganiu. Naród ukraiński, zdaniem publicysty, jeszcze się nie ukształtował, a kraj kierowany jest przez oligarchów.

  Kresy.pl / youtube.com / wsensie.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/nowy-uklad-frakcji-pis-aspiracje-prezydenta-rafal-ziemkiewicz-dla-kresow-pl-o-rekonstrukcji-rzadu/

  Polubienie

 4. bob @bob:
  I szambo się wituś wylało teraz w nim pływaj zaproś do tego gosiewską fankę pułku Azow i kilku innych pisobanderowców

  gotan @gotan:
  Jest takie powiedzenie na wschodzie Polski…usrała sie bida i płacze….Tak należy humorystycznie potraktować wszystkie wypowiedzi UPAdlińców odnośnie Polski…Niech się modlą aby Polska tam nie wróciła….niech chodzą do cerkweci i proszą batiuszkę o zmiłowanie,gdyż jak przyjdą Lachy to z was nic nie zostanie…Wyrównamy wszystko do Dniestru.

  jazmig @jazmig:
  AK broniła polskich chłopów przed banderowskimi ludobójcami.

  Polanin @Polanin:
  To nie polityk tylko banderowski politruk na rosyjskim garnuszku. Kłamie, wbrew oczywistym faktom. AK była legalnym i uznanym przez koalicję antyhitlerowską polskim wojskiem i działali na terenie Polski. Nie robili wobec mniejszości ukraińskiej niczego co można by nazwać ludobójstwem lub czystka etniczną. Ten cymbał zapomina, że nie mają żadnych praw do zajmowanego terenu i nie chce im sie go bronic (Krym, Donbas). Nawet Hitler nie docenił ukraińskich sojuszników i nie nie pozwolił im utworzyć marionetkowego państwa. wiedział ze nie nadają sie do rządzenia państwem, a nawet nie przedstawiaja wiekszej wartosci bojowej. Nadaja się tylko do mordowania cywilów, jeńców i więźniów i do tego ich zatrudniał. https://www.youtube.com/watch?v=F2b-2YnfZso

  banderacwel @banderacwel:
  Szumowina banderowska tępak prymityw zwykłe durne ścierwo

  General @General:
  Ale mnie ubawiła menda upaińska. Grozić możecie sobie w swoim chlewie który urządziliście na naszych ziemiach. Bohaterowie spod Krymu i Donbasu. Spadkobiercy morderców będą nas pouczali. Paszoł won śmierdzący gnoju.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityk-neobanderowskiej-swobody-grozi-polsce-czwartym-rozbiorem/


  Anatolij Witiw, foto: wikimedia.org

  POLITYK NEOBANDEROWSKIEJ SWOBODY GROZI POLSCE CZWARTYM ROZBIOREM

  3 listopada 2017|9 komentarzy|w kresy, polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Anatolij Witiw z Swobody, twierdzi że Polska nie powinna ingerować w wewnętrzne sprawy Ukrainy, a minister Waszczykowsi douczyć się historii.

  Polityk neobanderowskiej partii Swoboda zauważył, że twierdzenie, iż UPA broniła prawa Ukraińców do ich państwa i ziemi wydaje się obrażać Polaków. Porównuje także tą odpowiedzialną za ludobójstwo organizację do Armii Krajowej. Polacy twierdzą, że w Armii Krajowej służyli aniołowie, a w UPA zbrodniarze i mordercy. Trzeba zadać pytanie – co ci aniołowie robili na Wołyniu? Czy nie zabijali tam przypadkiem Ukraińców? Czy nie próbowali odmówić Ukraińcom prawa do życia i państwa? – twierdzi Anatolij Witiw.

  Polityk stwierdza, że Armia Krajowa niszczyła Ukraińców, kiedy oni sami, posiadając do tego pełne prawo, bronili się na własnym terytorium.

  ZOBACZ TAKŻE: Ukraińska stacja TV o Przemyślu: kiedyś to była Ukraina, od Sanu do Donu

  Niech polski minister [Waszczykowski – red.] pozna tę historię. Będzie bardzo zaskoczony. Polacy powinni przestać wtykać swój nos w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Wyobraźcie sobie jaka histeria zapanowałaby w Warszawie, gdyby na przykład Klimkin stwierdził, że Armia Krajowa była organizacją zbrodniczą – a to jest fakt w odniesieniu do Ukrainy – twierdzi polityk Swobody.

  Jeśli Polacy nie zejdą z obranej ścieżki, to ich ciągłe ataki na sąsiadów zakończą się czwartym rozbiorem Polski. Nie budują oni normalnych relacji z sąsiadami, ale poprzez frustrację ingerują w nasze wewnętrzne sprawy. I na to otwarcie gra Kreml – twierdzi Witiw.

  Kresy.pl / vgolos.com.ua

  ProPatria @ProPatria:
  I co pisiorki za pobłażanie dziczy trzeba teraz wychylić czarę goryczy i przyjąć obelgi na klatę. Dla WIĘKSZOŚCi osób udzielających się na tym forum było i jest jasne jaką cenę przyjdzie zapłacić za finansowanie i płaszczenie się przed banderowskim motłochem. To jest po prostu JEDYNA logiczna konsekwencja przymykania oko na rozwój zbrodniczej ideologii i ciągłego ustępowania agresywnym rezunom. A to dopiero intro, jeszcze nie pokazali jedności w obronie wyznawanych przez siebie zbrodniczych idei. Takich jak banderowski pomiot witiw wypłynie z antypolskimi wypowiedziami duuuuużo więcej. Teraz powinna wejść Ustawa o PENALIZACJI BANDERYZMU, zostać wstrzymana wszelka pomoc dla kraiku-bankruta, wydaleni rezuni pracujący u nas, wprowadzone szeroko zakrojone restrykcje na granicach z banderlandem, blokowanie upaińskich inicjatyw na forum międzynarodowym. I mamy kraik-żarcik historii na kolankach, a butny rezuński kark zgięty. Jednakże do wprowadzenia powyższych mieć chęć działania, być mężczyzną (nie tylko jego mierną imitacją), mieć na celu JEDYNIE polską rację stanu i dobro Narodu. W tym przypadku kto wie czy nie skończy się na pustym straszeniu jak wtedy, gdy twierdzili że „(…) z pomiotem banderą do Europy upaińcy nie wejdą (…)”. Mam nadzieję jednak, że rozjuszeni banderowcy będą tak naciskali swoim chamstwem pisiorów, że zmuszą ich do podjęcia konkretnych działań.

  ProPatria @ProPatria:
  Ponadto, gdyby dziadzio był słowny ten banderowskiec obok wiatrowycza, szeremety, sadowego powinien się znaleźć na liście pomiotów z zakazem dożywotniego wjazdu do Polski.

  zefir @zefir:
  Kolejna banderowska gwiazda-łajza historyczna Anatolij Witiw się objawia co Waszczykowskiemu korepetycje o bredniach historycznych prawi. Przypomnę więc temu ćwokowi Witiwowi, że Wołyń to II Rzeczypospolita Polska. Ten idiota UPA z Armią Krajową porównuje, bo ta zakała nie wie, że AK widłami i siekierami z niewinnymi cywilami nie wojowała, z hitlerowcami nie kolaborowała, Adolfa z entuzjazmem nie witała jak zbrodnicza, zdradziecka OUN-UPA. Do tego ten zfrustrowany banderowski histeryk Polakom sugeruje wejście na banderowską ścieżkę zbrodni, kolaboracji i zdrady. Oszołom banderowski niewiedzą o IV rozbiorze Polski błysnął. W ten sposób greka udaje, który zapomina, że IV rozbiór Polski był dokonany przez hitlerowców i sovietów, w tym Ukraińców z Armii Czerwonej. Tzw Upaina do dziś okupuje ziemie polskie, w tym Wołyń, zagrabione II RP podczas IV rozbioru.

  Polubienie

 5. NSZ
  Co takiego się stało że PIS tak nagle zmienił taktykę wobec UPAiny ? Nawet w TV publicznej da się zauważyć od kilku dni zmianę retoryki. Wcześniej była cenzura na mówienie źle o ukropach…

  NSZ
  Nawet wczoraj Wtyle Wizji redaktorzy jechali po UPAinie… Byłem mocno zdziwiony tą zmianą.

  jacek
  polityk ukraiński grozi Polsce czwartym rozbiorem!! https://kresy.pl/wydarzenia/polityk-neobanderowskiej-swobody-grozi-polsce-czwartym-rozbiorem/

  MacieKRK
  PiS już przegrał wybory, właśnie przez uległość wobec ukrainy. Będziemy glosować na tych którzy rozprawią się z ukraińcami w Polsce. Trzeba dbać o interes narodowy POLAKÓW, a nie banderowskiej upainy

  Lilianna
  Nie ma na kogo głosować. PO-PSL-N to proniemieckie ferajny a PIS to proukraińcy. Biskupii, księża, Caritas żądają korytarzy dla uchodźców głównie muzułmańskich i lokowania ich po parafiach w Polsce

  https://wpolityce.pl/polityka/365300-nasz-wywiad-dr-hab-szumilo-ipn-na-ukrainie-nie-mozna-krytycznie-pisac-o-upa-narzucana-jest-pewna-narracja

  NASZ WYWIAD. Dr hab. Szumiło (IPN): „Na Ukrainie nie można krytycznie pisać o UPA. Narzucana jest pewna narracja”

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: Fratria/M.Czutko

  Na Ukrainie nie można krytycznie pisać o UPA, bo jej pamięć chroni specjalna ustawa. Ukraińscy historycy nie zgadzają się na używania terminu ludobójstwo w odniesieniu do Rzezi Wołyńskiej

  — mówi portalowi wPolityce.pl dr hab. Mirosław Szumiło, dyrektor Biura Badań Historycznych w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie.

  wPolityce.pl: Uczestniczył pan w Polsko-Ukraińskie Forum Historyków w Czerkasach. Jakie są pana wnioski? Czy współpraca polskich historyków z ukraińskimi jest możliwa?

  Dr hab. Mirosław Szumiło, Dyrektor Biura Badań Historycznych w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie:

  Współpracę należy rozpatrywać w kilku aspektach. Na polu współpracy archiwalnej jest dobra. Nie ma natomiast zgody ukraińskiego IPN na poszukiwania i ekshumacje obywateli polskich na Wołyniu. Forum historyków jest spotkaniem zamkniętym, więc nie będę mówił o  szczegółach, mogę jedynie opowiedzieć o ogólnych wrażeniach. Dyskutowaliśmy o wydarzeniach na Chełmszczyźnie w latach 1942-44 i w jaki sposób mogło się to przyczynić do mordów na Wołyniu. Tym sprawom były poświęcone referaty polskie i koreferaty ukraińskie. Omawialiśmy szczegółowo 1942 i 1944 r., prezentowałem referat ogólny, w którym omówiłem te wydarzenia. Wyjaśnialiśmy, jak układały się relacje polsko-ukraińskie w Dystrykcie Lubelskim Generalnej Guberni. Strona ukraińska w różnych publikacjach, jeszcze w wydawnictwach propagandowych OUN w 1944 r. przekonywała, że najpierw były mordy Polaków na Ukraińcach na Chełmszczyźnie w 1942 i 1943 r., a akcja ukraińska na Wołyniu była ich konsekwencją. Ukraińcy prezentowali już w 1944 r. tezę, że z rąk Polaków zginęło kilkuset ich rodaków. Tysiące uciekło przed prześladowaniami na Wołyń, zaniosły tam wieść, że Polacy mordują i to miało być przyczyną Rzezi Wołyńskiej.

  Czyli według UPA i części historyków ukraińskich Rzeź Wołyńska miała być akcją odwetową za rzekomą polskie zbrodnie na Chełmszczyźnie?

  Tak. To miało ich zdaniem doprowadzić do odwetu i zemsty. Teoria jest nieprawdziwa. Nie ma dowodów na masowe ucieczki. A po drugie nie było do nich powodów, bo na  Chełmszczyźnie nie było masowych mordów. Prof. Igor Hałagida z IPN w Gdańsku stworzył bazę danych i niedługo ukaże się jego artykuł na ten temat w piśmie „Pamięć i Sprawiedliwość”. Z jego badań wynika, że w 1942 r. zginęło tam prawie 400 Ukraińców, ale ponad 300 z nich zginęło z ręki Niemców, sześćdziesiąt kilka osób zginęło z ręki nieniemieckiej, jednak nie wiadomo kto był ich sprawcą. Tylko w dwóch przypadkach udowodniono, że odpowiada za nie polskie podziemie. Nawet jeżeli przypiszemy połowę ofiar z tych sześćdziesięciu kilku osób polskiemu podziemiu, to w porównaniu ze skalą mordów UPA na Wołyniu, będzie to liczba niewielka. Trudno, żeby ona była przyczyną Rzezi Wołyńskiej.

  Żadna polska podziemna formacja zbrojna podczas II wojny światowej nie miała w swoich założeniach ideowych mordowania jakiegokolwiek narodu. UPA miała w swoich założeniach doktrynalnych mordowanie m.in. Żydów i Polaków.

  To prawda. Jesienią 1943 r. na Lubelszczyznę wkroczyła UPA i zamordowała kilkuset Polaków. Latem 1943 r. do Lubelskiego napłynęło ponad 30 tysięcy polskich uciekinierów z Wołynia. Przynieśli wieść o strasznych mordach ukraińskich. To zrodziło w Polsce chęć odwetu. W marcu 1944 r. doszło do akcji polskiego podziemia na Hrubieszowszczyźnie w Sachryniu doszło do mordowania ukraińskiej ludności cywilnej. Na Chełmszczyznie sytuacja była inna niż na Wołyniu, przeważała ludność polska, więc była możliwość stawiania oporu i prowadzenia akcji odwetowych. Na forum historyków pojawił się również inny wątek. Przy komunikacie końcowym pojawiła się kwestia umieszczenia w nim sprawy Przełęczy Wereckiej, memoriału ku czci strzelców siczowych z marca 1939 r. Rzekomo mieli zostać zamordowani przez Polaków i Węgrów.

  A są na to dowody?

  Nie ma żadnych. Ukraińcy twierdzą, że zginęło tam 600 strzelców siczowych. Nie można wykluczyć, że jakieś pojedyncze przypadki mogły się zdarzyć – ktoś mógł próbować przekroczyć granicę i do niego strzelano. Ale nie było żadnego masowego mordu. Zaprotestowaliśmy przeciwko temu. Ostatecznie znalazło się to w komunikacie, ale w zawężonej formie. Ukraińscy historycy nie uciekają od dyskusji, chociaż różne rzeczy piszą w internecie, blokują ekshumacje i upamiętnianie Polaków.

  Jak ukraińscy historycy podchodzą do sprawy Rzezi Wołyńskiej? Uznają ją za ludobójstwo?

  Zdania są podzielone. Na Ukrainie nie można krytycznie pisać o UPA, bo jej pamięć chroni specjalna ustawa. Ukraińscy historycy nie zgadzają się na używania terminu ludobójstwo w odniesieniu do Rzezi Wołyńskiej. Nie spotkałem osoby, która by się na to zgadzała. Część naukowców akceptuje fakt, że doszło do zorganizowanej antypolskiej akcji. Ale próbują to rozmywać, że był to rzekomo efekt konfliktu polsko-ukraińskiego, przekonują, że z obu stron były ofiary. Używają terminu wołyńska tragedia albo Rzeź Wołyńska. Część historyków chce zrzucić winę z UPA na chłopów ukraińskich. Próbują przekonywać, że to była oddolna akcja chłopska, podobnie jak rabacja galicyjska. To nieprawda. Gdyby nie OUNUPA nie byłoby zbrodni na Polakach na Wołyniu. Pojedyncze przypadki pewnie by się zdarzały, ale nie byłoby zorganizowanych mordów.

  Narracji ukraińskiej przeczy chociażby atak na Polaków przeprowadzony jednocześnie w kilkuset miejscach. Miało to miejsce w niedzielę 11 lipca 1943 r. na Wołyniu.

  Wiemy o tym z różnych źródeł i relacji. Część Ukraińców była zmuszana do wzięcia udziału w mordach na Polakach przez UPA. Byli też Ukraińcy karani przez UPA za to, że nie chcieli brać udziału w mordach. Wielu z nich za to zginęło. Ukraińscy historycy mają problem z przyznaniem, że to była zorganizowana akcja. Tylko nieliczni to przyznają.

  Rodzi się pytanie, czy w takim razie jest sens debatować z historykami ukraińskimi, którzy zaprzeczają ludobójstwu UPA na Polakach?

  Jest, tylko pojawia się pytanie, z kim rozmawiać. Historycy na Ukrainie są różni. Wszystko jest kwestią, z kim się rozmawia. W gronie naukowców których znam, pojawiają się różne stanowiska. Z niektórymi da się rozmawiać i jest sens. Nie chcę ich w tej chwili różnicować, żeby komuś nie zaszkodzić, gdybym kogoś pochwalił za postawę mógłbym mu zaszkodzić. Natomiast z częścią nie bardzo jest sens wchodzić w debatę. Poza członkami forum historyków i poza ukraińskim IPN na tamtejszych uniwersytetach są ludzie, z którymi można rozmawiać. Znam kilka takich osób.

  To prawda, ale zdarza się, że ukraińscy naukowcy nastawieni krytycznie wobec OUNUPA mieli rozmowy ostrzegawcze ze strony bezpieki ukraińskiej i szowinistów ukraińskich.

  To możliwe. Na pewno nie jest im łatwo funkcjonować. Na Ukrainie jest narzucana pewna narracja. Nie można jednak rezygnować z rozmowy z ludźmi, którzy są za merytorycznym dialogiem. To nie musi być dialog z instytucjami ukraińskimi. Może to być rozmowa z historykami, którzy przyjeżdżają do Polski, uczestniczą w konferencjach, spotykają się z polskimi historykami. Niedawno w Łucku byłem na konferencji poświęconej wojewodzie Henrykowi Józewskiemu, który był wojewodą na Wołyniu w międzywojniu. Było bardzo rzeczowo. Mimo, że krytykowali ówczesną polską władzę, potrafili dostrzec w jego działalności pewne pozytywy. IPN wydał niedawno książkę Ihora Iljuszyna „ZSRR wobec ukraińsko-polskiego konfliktu narodowościowego na Ukrainie Zachodniej w latach 1939–1947”. Planujemy jej promocję w Warszawie. Przeczytałem tę książkę, polscy historycy mogą mieć do niej zastrzeżenia, ale w porównaniu do innych książek historycznych wydawanych na Ukrainie, autor podszedł do tematu dosyć obiektywnie.

  Ukraiński IPN wydał próbną wersję gry dotyczącej historii Ukrainy w latach 1917-1918. Pojawiły się zarzuty, że znajduje się tam mapa z częścią ziem polskich należących do Ukrainy. Jak to wygląda?

  To reprint mapy z 1917 r., która nazywa się „Karta etnicznych ziem ukraińskich”. Obejmuje ziemie na których mieszkała ludność ukraińska. Nie są to granice Ukrainy. Czasami jest to trochę wątpliwe, bo całe Polesie jest zaznaczone jako ziemia ukraińska. Mieszkańcy Polesia uważali się za „tutejszych”. Nie mieli praktycznie żadnej tożsamości narodowej.

  Na mapie zaznaczono m.in. także tereny Podlasia i Chełmszczyzny.

  Tak, również Łemkowszczyzny aż pod Nowy Sącz. Na mapie znalazły się również tereny dzisiejszej Słowacji, Rumunii, duże obszary Rosji, z terenów nad Morzem Czarnym cały kozacki Kubań. Mapa obejmuje maksymalny zasięg wpływów ukraińskich, jakie oni sobie wyobrażali w 1917 r. W trakcie gry obchodzi się pola wokół mapy. Mapa jest podzielona na sześć sektorów, czyli sześć części Ukrainy. Do każdej z nich są oddzielne karty z pytaniami skierowanymi do graczy dotyczącymi historii tzw. ukraińskiej rewolucji z lat 1917-1921. Z materiałów znajdujących się w grze najbardziej kontrowersyjna jest mapa. Poza nią nie widzę w niej innych sensacyjnych elementów. Przedstawiają historię z lat 1917-1921 według swojej narracji.

  Jak przedstawiają wojnę o Lwów i Galicję?

  Twierdzą, że Polacy zagarnęli te ziemie.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota.

  STOP ukrainizacji Polski
  A w Polsce obecnie też nie można pisać krytycznie o Ukrainie i Ukraińcach. O coraz większej liczbie przestępstw które dokonują w Polsce bo postkomunistyczny biznes zarabia na taniej sile roboczej.

  tom
  Ukraina jest w stanie wojny z mniejszością rosyjską i mocno zaogniła relacje praktycznie ze wszystkimi sąsiadami to nasze władze ciągle udają Greka. Ale zwykli Polacy już nie szukają tam przyjaciół.

  Narodowiec
  STOP banderyzmowi w POLSCE. Wszystkich UPAdlińców za wschodnią granicę.

  genzeryk
  Mordowali ich ojcowie i dziadowie, to się nie zgadzają na prawdę

  Sierpem i Młotem
  Nie jestem rusofilem. Raczej rusofobem. Ale za cenę taktycznych antyrosyjskich zagrywek nie widzę sensu wspierania zakłamanej Ukrainy. Raczej taką Ukrainę należy pozostawić swojemu losowi. Amen

  LILIanna
  Polacy sa w potrzasku między proniemiecką PO-N-PSL, proukraińskim PIS, separatystami z RAS i milionami potomków siekierników z Ukrainy zalewającymi Polskę teraz na ponawiane zaproszenie Morawieckiego

  gość
  http://www.wyszperane.info/2017/10/26/odnaleziono-dokumenty-wzywajace-ukraincow-do-bestialskiego-mordowania-polakow/

  nika
  Skonczyc z pomoca dla ukrainy, niech oddaja pozyczki Polsce, nie przyjmowac wiecej ukrainców to V kolumna, niech buduja i pracuja u siebie. My zapłacilismy cene za wolnosc gospodarcza ,a oni na gotowe?

  dziadek
  Kto walczy na wschodzie ukrainy ? A no potomkowie i miłośnicy bandery z taw zachodniej ukrainy , inaczej mówiąc potomkowie morderców wnukowie banderowców, to oni dzisiaj krzyczą ukraina po Tarnów

  krzysztof j1
  Ze względu na pamięc o 100tys bestialsko zamordowanych Polakach nie możemy pozwolić na bezkarne propagowanie kłamst przez Ukrainę . Trzeba jasno zadeklarować , że jeżeli na Ukrainie pozostanie choć jeden pomnik Bandery , to Polskie Państwo nie będzie utrzymywało jakich kolwiek stosunków z Ukrainą i żaden Ukrainiec nie dostanie prawa pracy w Polsce bez zdanego egzaminu z znajomości języka polskiego. Bzdurą jest twierdzenie , że opłaca się nam zatrudnianie Ukraińców . Korzystają na tym duże zagraniczne koncerny , które dzięki temu nie muszą podnosić płac Polakom, natomiast koszty związane z pobytem Ukraińców ponoszą polscy obywatele. Dwa miliony Ukraińców jest poważnym niebezpieczeństwem , gorszym niż muzułmanie w Niemczech . Ukraińcy to nie są ludzie z naszego kręgu kulturowego, bo jeszcze 80 lat temu wymordowali 100 tys niewinnych ludzi i do dziś w szkołach są uczeni , że zrobili to ich bohaterowie na których mają się wzorować . Ukraina obecnie to organizm oligarchiczny ,gdzie ludzie są traktowani jak śmiecie , a wpływy rosyjskicch służb jest ogromny. Nie bardzo rozumiem , czemu tak durnie Polska ryzykuje swoją przyszłością.

  przemyśl-7
  Sam widziałem takie mapy we Lwowie. I kiedy powiedziałem. Miało być po Kubań, a teraz trudno obronić Ługańsk ,to było trochę nieprzyjemnie.

  Maciej
  Na polskiej naiwnej dobroci wyrosła ta banderowszczyzna! Pobudka i to szybko drogi PISie!!!

  Lilianna
  Na polskiej naiwnej niekończącej się głupocie rządzące pro ukraińskie partie wspierają potomków banderowców w Polsce i na Ukrainie

  suweren
  PIS przed wyborami ocknął się, ze nawet twardy elektorat nie popiera ich proukraińskiej polityki i ściągania tysięcy ukrów. PO chciała nas ubogacić kozimisynami a Pis to zrobił dziczą z Ukrainy.

  dda
  nie mówimy tu tylko o banderyźmie ponieważ Ukraińcy robią coś znacznie gorszego – bawią się w hitlerowców , niedługo zaczną budować pomniki samego Adolfa i świętować gazowanie żydów

  Tak, tak..
  Usuwajcie dalej. Na pewno ukryjecie poglądy Polaków, wy głupole!

  Narodowiec
  Do nick suweren 83.6.177.* Trafnie to ująłeś. PiS robi nas POLAKów w lolo podobnie jak PO

  Waldemar
  Zamrozic stosunki z Ukraina do najnizszego mozliwego poziomu; wstrzymac jakakolwiek pomoc, takze humanitarna, o wojskowej nie wspominajac; wstrzymac wspolprace wojskowa likwidujac ten wspolny batalion oraz inne projekty, takze wspolprace przemyslow zbrojeniowych; wprowadzic ostre kontrole zatrudnienia Ukraincow i Ukrainek w Polsce, poniewaz wielu z nich pracuje NA CZARNO! W przypadku zlapania – natychmiastowa deportacja w kajdankach do granicy, a w paszporcie zakaz przekraczania polskiej granicy; w miejsce Ukraincow werbowac do pracy Bialorusinow; wstrzymac dalsza wspolprace w dziedzinie planowanych rurociagow i magazynow gazowych i ropy i inna wspolprace gospodarcza; ograniczyc import z Ukrainy! Ograniczyc licencje na przejazd ukrainskich TIR-ow przez Polske. Do nich MUSI WRESZCIE DOTRZEC, ze z Polska nie mozna bezkarnie pogrywac! Okazuje sie, ze dla nas to NIE JEST ZADEN PARTNER STRATEGICZNY i takim NIGDY NIE BEDZIE! Przeciwnie, jezeli sie wzmocni bedzie razem z Niemcami PRZECIW POLSCE i do tego nie powinnismy dopuscic! Wszak „TRADYCJA” SS GALIZIEN zobowiazuje! Zostawmy Ukraine Rosji, niech sie nia zadlawi, a czarna kozacka holota niech sobie sama radzi i wzajemnie sie wyzyna. Zadnego polskiego wsparcia, ani politycznego, ani zadnego innego. Zadnej pomocy, ZADNYCH ROZMOW WIECEJ i ZADNYCH POLSKICH WIZYT PANSTWOWYCH NA UKRAINIE! Polityka historyczna i upamietnienie polskich ofiar rzezi na Ukrainie, zarowno komunistycznej z lat 1932, 1937-38 jak i tej najgorszej, wolynskiej to sprawa dla nas wazna, ale jeszcze wazniejsza jest przyszlosc i jej ksztalt, a tu z Ukraina nam jest, niestety, nie po drodze! I jeszcze jedno: ZAOSTRZYC KURS W STOSUNKU DO JAKICHKOLWIEK PRZEJAWOW I PROB UPAMIETNIANIA PRZEZ NICH W POLSCE UPA, czy nawet ofiar akcji WISLA!

  Polubienie

 6. A nie mówiłem?!! Wygląda teraz na to, że Putin sam przygotował Euromajdan żeby zbanderyzować Ukrainę… Kalkstein, Kukiz jeździli do banderowców z CIA i z Rosji, a Kramek i jego fundacja dostarczała tym Ruskim banderowcom z Euromajdanu kamizelki kuloodporne,.. żeby… hm… zwalczać prawowity rząd ukraiński, który popierał Rosję… Prawda jakie to jest wszystko oczywiste i proste? Trochę pogubiłem się w tym, przyznaję…

  cesia
  Cały rząd robi pod siebie ze strach , boi się dwojga młodych ludzi , ale jaja .

  E.K
  Pójść śladem Węgier i Austrii, fundacje finansowane przez Sorosa zdelegalizować w Polsce, pozostałe finansowane z zagranicy również, won z Polski!

  Witold
  A kogo się mają bać, PiSu. posła Pięty. Śmiać mi się chce.

  Wiktor
  Obydwoje powinni mieć postawione zarzuty karne a fundacja skasowana ,trzeba też by było sprawdzić kto dokładnie i jakie służby stoją za tą fundacją , ruskie ,szwaby ,ukry, Soros czy wszystkie razem

  asad
  czego pis nie zdegalizuje FOD to jest niebezpieczne dla polski to jest organizacja banderowska

  BERBEC
  Panie Błaszczak proszę ich aresztować, skazać i osadzić Chyba że PAD ich ułaskawi. Bo coś mam wrażenie że o własnym kraju to już zapomniał

  Marek1
  Mam tylko jedno pytanie: gdzie były polskie służby, jak to towarzystwo szykowało nam majdan? I jakbym nie kombinował to wychodzi mi, że w głębokiej d.

  https://wpolityce.pl/polityka/365386-ujawniamy-byly-sponsor-fundacji-otwarty-dialog-nadal-rzadzi-zbrojeniowym-gigantem-pracujacym-dla-kremla-mamy-dokumenty

  UJAWNIAMY. Były sponsor Fundacji Otwarty Dialog nadal rządzi zbrojeniowym gigantem pracującym dla Kremla? Mamy dokumenty!

  opublikowano: 4 minuty temu


  autor: fot.youtube

  W 16 punktach chcieli obalić rząd, wspierali antyrządowe szarpaniny uliczne i na każdym kroku podkreślali swoje przywiązanie do opozycji. Tymczasem nad Fundacją Otwarty Dialog pojawiły się czarne chmury. Po tym jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych złożyło w stołecznym sądzie wniosek o ustanowienie zarządu przymusowego fundacji oraz zawieszenia obecnego, Ludmiła Kozłowska, dotychczasowa prezes fundacji zapadła się pod ziemię. To niejedyne kłopoty prezes FOD. Powraca sprawa najpoważniejszego sponsora fundacji, czyli jej brata Piotra. Kozłowska wielokrotnie podkreślała ostatnio, że jej krewniak, nie ma nic wspólnego z firmą „Majak” – potentatem w rosyjskiej branży wojskowej. Dotarliśmy jednak do  informacji, z której wynika coś zgoła innego.

  CZYTAJ TAKŻE:UJAWNIAMY. 16 kroków, które mają sparaliżować Polskę i odsunąć PiS. Inżynierowie zbiorowej histerii mają chytry plan: „Wyłączmy rząd!”

  Zgodnie z danymi systemu informacji elektronicznej “SBIS” (polskim odpowiednikiem jest KRS), właścicielem “Majaka” nadal pozostaje Piotr Kozłowski, co więcej pozbył się on wspólników i ma 100 proc. udziałów w firmie.

  Wyciąg z „SBIS”, do którego dotarliśmy datowany jest na 9 października tego roku,. Wcześniejsi partnerzy . Wladimir Petelin, Igor Oczkanow, Aleksander Kliszko, Aleksei Koloskow, Julia Tanczij i Maria Oleszczenko mieli się wycofać z interesu. “Majak”, jest partnerem biznesowym i jednym z głównych dostawców państwowej rosyjskiej grupy kapitałowej “Sevmash” – potwierdza to faktura z 2016, którą widzieliśmy.

  WYCIĄG „SBIS”:

  Sevmash produkuje okręty podwodne o napędzie atomowym najnowszej klasy na potrzeby Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Zakład zatrudnia 25 tys. pracowników i jest na liście firm objętych sankcjami przez Zachód. “Sevmash” produkuje również najnowsze okręty podwodne projektu 955 (typu „Boriej”) i 885 (typu „Jasień”). Mogą być uzbrojone w 16 pocisków balistycznych “Buława” (klasyfikacja NATO “SS-N-30”). Okręty takie zagrażają wszystkim państwom NATO. Zakłady Majak, które posiada brat Ludmiły Kozłowskiej współtworzą potęgę rosyjskiej floty atomowych łodzi podwodnych.

  CZYTAJ TAKŻE:TYLKO U NAS. Jest interpelacja posłów Kukiz‘15 ws. Fundacji Otwarty Dialog: „Czy zachęcanie do obalenia rządu przez Fundację jest zgodne z prawem?”

  To właśnie z tych zakładów pochodzi gro dotacji otrzymanych niegdyś przez FOD. Co więcej, po upublicznieniu tego faktu, FOD usunęła ze swojej strony internetowej sprawozdania finansowe, których dogłębna analiza doprowadziła do odkrycia tego faktu. To nie koniec. Zakłady Majak, jak i FOD są personalnie powiązane z władzami okupacyjnymi Krymu, które przecież nie mogą być obojętne wobec Federacji Rosyjskiej. Nie będzie niespodzianką stwierdzenie, ze „Majak” znalazł się na liście wywłaszczeniowej po zajęciu tej prowincji. Dziwnym trafem wkrótce potem został on z niej usunięty…

  CZYTAJ TAKŻE:NASZ NEWS. Kozłowska i Kramek wylecą z zarządu Fundacji Otwarty Dialog? Jest wniosek MSZ o zawieszenie zarządu i przymusowe ustanowienie nowego

  Skonfrontowaliśmy te informacje z Ludmiłą Kozłowską.

  Nie mamy wpływu na rosyjskie rejestry, zalecamy ograniczone zaufanie. Po drugie sprawa nie dotyczy nas bezpośrednio.

  – stwierdziła Kozłowska i odesłała nas do oświadczenia fundacji w tej sprawie:

  „Niezależnie od tego, co mogą wykazywać obecnie rosyjskie rejestry, mój brat nie sprawuje faktycznej kontroli nad żadnymi przedsiębiorstwami na Krymie. Należące do niego przedsiębiorstwa i infrastruktura zostały bezprawnie przejęte przez władze okupacyjne w 2014 r. Na forum międzynarodowym podejmuje on starania na rzecz odzyskania utraconych aktywów bądź uzyskania stosownej rekompensaty. Szczegóły dotyczące tych działań są poufne” – czytamy w oświadczeniu”.

  Problemy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, które chce nowego zarządu fundacji, mnożące się informacje o dziwnych źródłach finansowania fundacji i zniknięcie Ludmiły Kozłowskiej z przestrzeni medialnej i publicznej to nie przypadek. Nasze źródła zbliżone do FOD donoszą, że Ludmiła Kozłowska chce wycofać się z działalności publicznej. Ona sama zaprzecza, ale faktem jest, że od dłuższego czasu przebywa za granicą, a wszelkie obowiązki przejął Bartosz Kramek. Z naszych informacji wynika, że sama Kozłowska przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, u brata. Ona sama zaprzecza, by chciała się wycofać, ale nie chce komentować sprawy wniosku o zarząd tymczasowy fundacji.

  Nie zamierzam rezygnować, to są informacje wyssane z palca. – ucina w rozmowie z nami.

  Zdaniem naszych rozmówców w fundacji i osób z nią współpracujących wynika, że sytuacja i atmosfera w „firmie” jest fatalna. Ostatnie pojawienie się Bartosza Kramka na proteście młodych lekarzy miało nieco poprawić PR fundacji. Nic z tego nie wyszło. Obecność Kramka została niemal niezauważona przez niegdyś przychylne mu media. Podobno sam Kramek stał się nerwowy i małomówny.

  Od normy ostają też zachowania Ludmiły Kozłowskiej na w mediach społecznościowych, gdzie poza atakami, blokuje ona osoby, które się z nią nie zgadzają.

  Czujny obserwator zauważy aberrację w zachowaniach pary z FOD. Wydawało się, że Kramek i jego żona – Kozłowska są na demonstracjach nierozłączni. Razem atakowali obecny rząd, razem atakowali opozycjonistów Kazachstanu. Obecnie to Kramek gra pierwsze skrzypce w działalności FOD. To on nawoływał do obalenia rządu. To on opublikował przepis na przewrót. W końcu to on sam występuje podczas miesięcznicy smoleńskie, i na proteście lekarzy rezydentów – dwóch najważniejszych wydarzeniach politycznych ostatnich tygodni. Warto też zauważyć, że podczas dużej konferencji OBWE, mimo, że oboje występowali w panelach dyskusyjnych to Kramek przejmował inicjatywę i grał pierwsze skrzypce.

  Sprawa Fundacji Otwarty Dialog rodzi coraz więcej pytań i kontrowersji. Działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych i powracające kontrowersje wokół brata Ludmiły Kozłowskiej mogą oznaczać, że przyszłość fundacji staje pod znakiem zapytania. Agresja i ukrywanie się niewiele dadzą.

  WB

  G-W
  Już dawno wiadomo kto oni. I nic to. Dalej mogą działać niezagrożeni. Na tym polega demokracja? A po co jest państwo? Czy Polakom nie należy się bezpieczeństwo?

  4
  Aresztować i zamknąć do pedałów

  asdf
  Oni powinni siedzieć z kratami, ale nie siedzą i nie będą siedzieć bo Duduś zablokował reformę.

  Nie będzie ta, będzie inna…
  …ale ważne jest żeby wszystkie takie inicjatywy natychmiast właściwie identyfikować a potem neutralizować. Zamykać, a sk.synów wrogów Polski natychmiast pozbawiać obywatelstwa i won za szlaban!

  qwerty
  Jedyna opcja dla tej zbrodniczej pary zdrajców , to tylko kara śmierci

  qwerty
  Od razu było wiadomo że jest to Fundacja Otwarty Kibel Putina

  Ania
  po co dokumenty – dość spojrzeć na te sowieckie ryje…

  Czesław
  No i co z tego? M.Piskorski siedzi a Kramek bryluje na salonach. Wstyd.

  WK
  Od razu widać, że ta para szczyli to słupy.

  Rybak
  Kolejny Marcin P.?

  Kaczka
  Niech pracuje, Macierewicz też pracuje dla Kremla i jakoś głosu nie podnosicie

  małe misie
  no i co z tego , że macie dokumenty ?

  Hen
  Dawno powinni siedzieć wstyd że takie kreatury chodzą na wolności

  circ
  Dawniej w zdrowych państwach szpiegów karało się więzieniem lub wydaleniem.

  wkurzony
  Cackanie się z sowiecką jaczejką trwa! Rozwiązać fundację, zarząd do paki albo odesłać do Rosji, aktywa do innej fundacji o podobnej misji, ale bez żadnych kontrowersji. Może taka jest choć jedna…

  spoko
  Co robią „sądy” i „prokuratura” w Polsce w tej sprawie ? To pytanie oczywiście skierowane do PAD-a !

  ojoj
  no pięknie, należy spytać gdzie jest ABW , SKW i SW

  777
  Na co jesxcze czekacie ,za d… i do pudła ,albo won z Polski!

  dajcie spokój
  Terminy „w przyszłości” itp. raczej śmieszą niż są poważną groźbą, że państwo działa skutecznie i szybko.

  NieRząd?
  Jesteście słabi wobec puczu opozycji, a tu jeszcze jakaś obca „fundacja”. Kiedyś takowe ptysie postawią was przed trybunału stanu. My Polacy czekamy na działanie!!!!! TERAZ

  vasyl
  Jak to jest? Może by publicznie wypowiedział się ambasador USA w Polsce, jak to możliwe, że ludzie jak Kozlovska jak i jej brat mają wizy do USA i mogą bez przeszkód podróżować. Tymczasem my mamy kanał

  niestety
  Nieszczere , ptasie twarze dwójki krętaczy … Wyipcyć „toto” na kopach z Polski , póki większych szkód nie narobią ..!

  Oburzające, a co na to służby
  specjalne? Za co pobierają kasę? A może w tych służbach ci sami co mordują polskich patriotów. Wydalić z kraju tego kramka i tę jego ukraińską bezczelną krasawicę.

  ciekawa
  a niby dlaczego mamy wierzyć tym insynuacjom Przecież zrobienie kwitów na kogokolwiek w Polsce przez pisowskich czopków to tyle co splunąć

  Sasza
  Maja takie plecy ze żaden PiS im nie podskoczy Macierewicz to moze sobie tupać na defiladzie a w USA nikt ich nie ruszy robią co chcą a CIA to fajnie wyglada w filmach to starsi panowie z brzuchem

  Polubienie

 7. zefir @zefir:
  Ziemkiewiczu i Janecki, powiem wam tak:Jeśli PAD złoży wizytę na Ukrainie, to uwiarygodni cały banderland, przy czym bestialskie zbrodnie OUN-UPA na cywilnych Polakach, w tym dzieciach i niemowlakach zaakceptuje. W opcji współczesności taka wizyta będzie oznaką pisdzielczej wobec banderowców bezsilności, poddańczej uległości, przyzwolenia na polskie wobec banderowców skundlenie. na zdradę i zniewolenie. Zapewniam, mimo potwierdzenia intencji, taki numer z Polakami PAD-owi się nie uda.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/ziemkiewicz-janecki-mocno-o-ukrainie-programie-tyle-wizji-video/


  Źr. TVP (zrzut ekranu)

  ZIEMKIEWICZ I JANECKI BARDZO MOCNO O UKRAINIE W PROGRAMIE „W TYLE WIZJI” [+VIDEO]

  3 listopada 2017|1 Komentarz|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Rafał Ziemkiewicz i Stanisław Janecki poświęcili sprawom polityki historycznej Ukrainy i „wojnie pamięci” między Ukrainą i Polską całą drugą część czwartkowego programu „W tyle wizji”.

  Troszkę gorzka to satysfakcja, jeśli o czymś się mówi od dłuższego czasu i wreszcie do Pana ministra Waszczykowskiego dotarło, że nasza polityka, i jego także, wobec Ukrainy jest delikatnie mówiąc przeciwskuteczna i niemądra. Staraliśmy się zwrócić na ten problem uwagę od dość dawna, że nasze stosunki wyglądają tak, że my im serce, a oni nam kopa. – mówił Ziemkiewicz, nawiązując do wypowiedzi szefa MSZ o możliwym zakazie wjazdu do Polski dla ukraińskich urzędników prezentujących skrajnie antypolskie postawy.

  Jako przykład przeciwskutecznej polityki prowadzący podali ustępstwa Polski poczynione pod naciskiem ukraińskich polityków, w sprawie motywu Cmentarza Łyczakowskiego w nowych polskich paszportach.

  a z drugiej strony Wjatrowycz [szef ukraińskiego IPN – red.] porównuje AK do OUN- UPA – mówił Stanisław Janecki, a Rafał Ziemkiewicz przypomniał o porównywaniu przez Wiktora Juszczenkę Stepana Bandery do Józefa Piłsudskiego.

  Piłsudski jak wiemy, ludobójstwa ma masową skalę się dopuszczał i projektował je latami, jak etnicznie oczyścić tereny z niepolskiej ludności. Polacy nauczyli cały świat, że można na nas pluć i kopać nas w tyłek bez żadnych absolutnie konsekwencji, my się nigdy nie obrażamy.– stwierdził Ziemkiewicz.

  Prowadzący przypomnieli, że OUN-UPA dokonywała zbrodni nie tylko na Polakach, ale także na Żydach, Ormianach, Czechach a także na wielu Ukraińcach. Przypomniano, że OUN pod rządami Bandery dokonała tzw. pogromu lwowskiego w 1941 roku. Rafał Ziemkiewicz nazwał nacjonalizm OUN jednym z „najstraszliwszych bandyckich nacjonalizmów”. Wcześniej, w pierwszej części programu, Stanisław Janecki nazwał Banderę „zwykłym bandytą”.

  Janecki przybliżył telewidzom historię pobytu Bandery w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen: „Bandera miał mieszkanie, gdzie mógł przyjmować gości, z obrazami, dywanami, gdzie przynoszono mu jedzenie ze stołówki SS, jak był w rozmowach w Berlinie na rozmowach o sprawach ukraińskich, to gościli go jak głowę państwa, więc to nie był zwykły więzień tylko kolaborant.”

  W trakcie programu przypomniano także sprawę zablokowania przez ukraiński IPN polskich prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na Ukrainie oraz zakaz wjazdu na Ukrainę dla prof. Czesława Partacza. Odnotowano również fakt, że lwy na Cmentarzu Obrońców Lwowa stoją zamknięte w pilśniowych pudłach.

  Od lat otrzymywałem sygnały od historyków, że z ukraińskich archiwów znikają dokumenty, tam jest wielkie czyszczenie dokumentów, usuwanie śladów, pisanie historii na nowo – mówił Ziemkiewicz. – Trzeba było długiej pracy z naszej strony, żeby ich rozbezczelnić, żeby ich rozpuścić.

  Publicysta przypomniał słowa Kazimierza Górskiego „tak się gra, jak przeciwnik pozwala”.

  To dotyczy nie tylko piłki nożnej ale przede wszystkim polityki. My tak pozwalaliśmy, my pokazywaliśmy się jako strona bezsilna, z którą się liczyć nie trzeba, nawet Ukraina, cóż dopiero mówić o silniejszych państwach. – mówił Ziemkiewicz.

  To takie memento przed planowaną na grudzień wizytą prezydenta Dudy na Ukrainie– dodał Janecki.

  Kresy.pl / TVP

  Polubienie

 8. bob @bob:
  Ale wstyd śmieją się nam w twarz przez was pisowska hołoto

  banderacwel @banderacwel:
  Trzodę banderowską napierdalać i wyrzucać z Polski

  zefir @zefir:
  Gówniarzowi Jurijowi Michalczyszynowi powiem,że rozrabia w okupowanym polskim Lwowie. Może Juriju masz swój dom, ale na polskiej ziemi. W tej materii banderowcu nawet Goebbels niewiele pomoże, tak samo jak chorobliwe bajanie o sesjach w Kijowie, czy w Doniecku.

  greg @greg:
  Bo jak pisdusie dawali wszystko za frajer i na wszystko przytakiwali to banderia latwo sie do tego przyzwyczaila majac ich za glupkow. Teraz po 26 latach takiej pisdowatej, antypolskiej postawy POPIS-u, powrot do PRAWDZIWEJ NORMALNOSCI w relacjach musi bolec. Oto jak nam skomplikowaly zycie i jakie żmije przy wschodniej granicy wyhodowali -sobie i nam -banderowskie slugusy mimo woli.

  greg @greg:
  Caly problem w tym, ze slepcy i glupki, nie wiedziec czemu, widzialy w banderii PARTNEROW, a ta w nich jedynie FRAJEROW.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/znany-ukrainiec-drwi-waszczykowskiego-zapowiada-bicie-polakow-we-lwowie/


  Jurij Michalczyszyn, źr. Siegodnia

  ZNANY UKRAINIEC DRWI Z WASZCZYKOWSKIEGO I ZAPOWIADA BICIE POLAKÓW WE LWOWIE

  3 listopada 2017|5 komentarzy|w polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Neobanderowski polityk zapowiedział, że odpowiedzią na asertywną politykę Polski wobec Ukrainy będą napady na Polaków noszących symbolikę AK we Lwowie.

  Jurij Michalczyszyn, ukraiński polityk ze Lwowa, były parlamentarzysta z ramienia neobanderowskiej Swobody oraz były doradca szefa SB Ukrainy, zagroził biciem Polaków, którzy będą nosić we Lwowie akowską symbolikę. Miałby to być odwet za ewentualne udzielanie zakazów wjazdu na terytorium Polski osobom, które prezentują antypolskie stanowisko. Przy okazji nie oszczędził złośliwości ministrowi Waszczykowskiemu.

  Szef MSZ Polski: Ludzie, którzy ubierają mundury SS Hałyczyna [Galizien – red.], do Polski nie wjadą. Ja: głupki, które noszą symbolikę polskiej „Armii Krajowej” we Lwowie, będą dostawały po twarzy. Jesteśmy u siebie w domu, ty durny wujku. – napisał Michalczyszyn w czwartek na Facebooku. Jego wpis zebrał do tej pory ponad 700 polubień. Wpisy neobanderowskiego polityka śledzi w tym medium społecznościowym ponad 5 tys. użytkowników.

  Jurij Michalczyszyn był długoletnim działaczem neobanderowskiej partii Swoboda. Było o nim głośno, gdy założył we Lwowie Instytut im. Josepha Goebbelsa. W 2011 roku podczas demonstracji nacjonalistów we Lwowie zapowiedział zmianę władzy na Ukrainie w wyniku przewrotu. Powiedział wówczas m.in.: „Płakanie już zbrzydło? Zbrzydło bycie tolerastami? Zbrzydły rozmowy o kompromisie, o pojednaniu, o wschodzie i zachodzie razem? Dlatego czas działać. Ta sesja [rady miasta pod pomnikiem Bandery – red.] była znakiem. Wydaje mi się, że jeszcze niejedną taką sesję przeprowadzimy – tutaj we Lwowie; przeprowadzimy taką sesję w Kijowie; i jeszcze wydaje mi się, że nadejdzie ten dzień, kiedy przeprowadzimy taką sesję na ulicach Doniecka! Nasza banderowska armia przekroczy Dniepr, przyjdzie do Doniecka i wyrzuci z Ukrainy tą niebieskodupną [niebieski był kolorem rządzącej Partii Regionów – Kresy.pl] bandę, która dziś uzurpowała władzę”.

  Michalczyszyn w latach 2012-2014 był deputowanym Rady Najwyższej z ramienia Swobody a w latach 2015-2016 doradcą szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

  Przypomnijmy, że w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział, że mogą zostać uruchomione procedury, które nie dopuszczą Ukraińców zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Wśród nich wymienił ludzi, którzy ubierają mundury SS Galizien oraz urzędników, którzy blokują prace poszukiwawcze i ekshumacyjne IPN na Ukrainie.

  Kresy.pl

  Polon64 @Polon64:
  To kolejny dowód jak Ukraińcy nas „kochaja” Kiedy w końcu powiemy dość. Zero pomocy dla tej dziczy!

  Laszka @U.D:
  Polacy na Ukrainie muszą teraz uważać, ale moim skromnym zdaniem kilka drużyn kibiców (postawnych chłopaków) powinno na wycieczkę do Lwowa pojechać i powiedzieć temu banersynowi „SPRAWDZAM”. A swoją drogą bandersyny pogrążają siebie i miłujących ich polityków z Polski. Nie wiem, czy banderowycz-wiatrowycz pomyślał, zanim zażądał od Polski odbudowania pomnika UPA i ukarania tych co go rozebrali. Moim zdaniem pewność, buta tak im zalała oczy, że teraz można ich tylko do pasożyta, który zabija swojego żywiciela porównać. Przecież nawet najwiekszy idiota nie mógł myśleć, że Polacy na takie coś pozwolą. Waszczykowski o tym wie, więc sie odezwał krytycznie, że coś wszczyna, że coś zabroni, wszyscy wiemy, że rozeszłoby sie po kościach, ale debile na upadlinie uznali, że mogą mu od razu w pysk dac za nieposłuszeństwo. Teraz Waszczykowski nawet jak nie będzie chciał, to będzie musiał coś zrobić. A skończę tym jak bandersyny myślą. Oni już dawno zakazywali wjazdu na Ukrainę za nic właściwie, polscy politycy nie reagowali, teraz jsk po zniewagach, potwarzach, za które przed kilkudziesięcioma laty byłby wyrok i kulka w łeb, MSZ ośmiela się zapowiedzieć konsekwencje, straszą biciem?? To jest tak samo, jak z mordami w latach 40 ubirgłego wieku. Bo kiedyś ktoś na Ukrainca krzywo spojrzał, może krzyknął to należy Lachów wybić.

  Polubienie

 9. zefir @zefir:
  Udkąd to prezes polskiego NIK-u upoważniony jest do politycznych blamaży? Z czyjego upoważnienia ten bęcwał Kwiatkowski przekazuje banderowcom raporty nt „bezpieczeństwa uczestników drogowego…”w Polsce, a takżent „Biegłych sądowych i funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości”? Banderowską, wrogą Polsce agenturę Kwiatkowski wyręcza. Sprzedajny, skorumpowany, PO-srańczy kacyk przed banderowcami tańczy

  Laszka @U.D:
  Cztuję: Mamy na Ukrainie ustabilizowaną sytuację gospodarczą, wzrosła ściągalność podatków, co jest zawsze probierzem tego, czy państwo działa. Mamy 3-procentowy wzrost gospodarczy. Ukrainie udało się także w miarę ustabilizować sytuację na wschodzie. mam pytanie- kogo ten pan reprezentuje? Bo polski urzednik nie powinien chyba tak się wyrażać?

  https://kresy.pl/wydarzenia/prezes-nik-kijowie-ukraina-straznikiem-europy/


  Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski, foto: wikimedia.org

  PREZES NIK W KIJOWIE: UKRAINA JEST STRAŻNIKIEM EUROPY

  3 listopada 2017|2 komentarze|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Prezes NIK (Najwyższej Izby Kontroli) Krzysztof Kwiatkowski kończąc swoją wizytę na Ukrainie, stwierdził, że kraj ten zmierza w dobrym kierunku.

  Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, przebywał z trzydniową wizytę na Ukrainie. Oświadczył on: Mamy na Ukrainie ustabilizowaną sytuację gospodarczą, wzrosła ściągalność podatków, co jest zawsze probierzem tego, czy państwo działa. Mamy 3-procentowy wzrost gospodarczy. Ukrainie udało się także w miarę ustabilizować sytuację na wschodzie.

  Prezes NIK obył spotkania m.in. z ministrami spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, Arsenem Awakowem i Pawłem Petrenką, a także z wiceprzewodniczącą parlamentu Iryną Heraszczenko. Dziś Ukraina jest strażnikiem całej Europy. Nie możemy zapominać, że Ukraińcy są tymi, którzy strzegą, by zagrożenie dla całej Unii Europejskiej, które może przyjść ze wschodu, nie dotarło w pobliże polskiej granicy – twierdzi Kwiatkowski.

  ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz: Polska stoi po stronie Ukrainy, bo broni ona Europy

  Najwyższa Izba Kontroli prowadzi współpracę z ukraińską Izbą Rachunkową, a także wspiera Kijów w reformach, prowadząc szkolenia ukraińskich urzędników. Przekazuje również stronie ukraińskiej swoje raporty.

  W trakcie spotkania w Kijowie Kwiatkowski przekazał ministrowi Awakowowi komplet raportów NIK-u na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, fotoradarów, funkcjonowania stacji diagnostycznych i dopuszczania pojazdów do ruchu. Ukraiński minister sprawiedliwości otrzymał natomiast raporty na temat biegłych sądowych, a także funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

  ZOBACZ TAKŻE: Targalski: Ukraina broni Europy przed Rosją jak Polska w 1920 r.

  Prezes NIK rozpoczął swoją wizytę na Ukrainie w środę od złożenia wieńców na cmentarzu ofiar komunizmu w Bykowni. Wczoraj wygłosił wykład w Narodowej Akademii Administracji Publicznej, a dzisiaj spotkał się z ministrem ekologii Ostapem Semerakiem i odwiedził strefę wokół zamkniętej po katastrofie w 1986 roku elektrowni atomowej w Czarnobylu.

  Kresy.pl / rp.pl

  https://wpolityce.pl/swiat/365387-kwiatkowski-zadowolony-z-sytuacji-na-ukrainie-prezes-nik-nie-mam-zadnej-watpliwosci-ze-zmienia-sie-na-lepsze

  papaj
  może tam pojedziesz Kwiatuszku i pomaszerujesz razem w pochodzie z banderowcami?

  Narodowiec
  Wywalać z roboty opcje probanderowskie,

  szechter
  Ten bubek Kwiatkower jeszcze nie siedzi w pace ???

  asad
  a ten co jeszcze nie jest w celi + ? zamiast mowic to bredzi !

  xyz
  Pojechał chwalić bandziorów, ten typek powinien siedzieć w więzieniu.

  Smog Wawelski
  następny po Nowaczku ubiega się o posadę na Ukrainie

  aw
  Wywalić z Polski wszystkich Ukraińców. Nie chcemy banderyzmu w Polsce.

  aa
  Ukraińcy nas nienawidzą. Dla nich dobry Lach to martwy Lach. Wyrzucić ich z Polski. Propagują nazim-banderyzm a to jest zabronione

  do krzysztof j1
  Nie 100 ale ok 350 tys, IPN ciagle zaniza liczby!!zobacz na Youtube. Swiadkowie -Pani Janina z Nysy o mordzie na Wolyniu. Pl -pluje na ofiary i tych co przezyli to pieklo! I utrudnia im dzialanie!

  a dobra zmiana zapomniala oPL
  Sytuacja zmienia sie na lepsze=-zaorane nie istniejace wioski, dzies. tys grobow bez krzyzy,..Kult bandery, UPA i OUN. Bedzie zmiana-gdy bedzie wielkie mauzoleum Mordu na Wolyniu w Centrum Kijowa!

  tagore
  Czy ten Pan nie miał stanąć przed sądem?

  banderowski agent wpływu
  To on jeszcze nie siedzi ? Kwiatkowski, pamiętaj że strażnikiem, który strzeże Polski jest Wojsko Polskie a nie jakieś banderowskie zgrupowania.

  wiech_30
  Ciekawe ile kasy mu dali za gadanie takich głupot,każdy kto ma do czynienia z Ukrainą wie ze to same bzdury

  Zocha
  To nielogiczne prawniku „Sytuacja ulega poprawie?”Chyba poprawia się bo ulec może tylko pogorszeniu. Ulec znaczy poddać się, przegrać.Jak bokser ulega na punkty w walce z silniejszym przeciwnikiem.

  abc
  to już ręce opadają dlaczego ten typ jeszcze jest prezesem NIKu żeby zacierać ślady ?- za mał macie dowodów?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.